LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma

Homehttp://newagelaGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Menion

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
SzerzőÜzenet
Mesélő

Hozzászólások száma : 1150

Character sheet
Nép: NJK
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-07-12, 9:10 pm

//Shuga//

- Úgy lesz, uram!
*Húzza ki magát a katona. Észben kell tartania, hogy a visszaadott levelezés a nyomozás része lehet, s a szaglászó tiszt újra kikérheti megtekinteni őket.
A szállásmester kihúzza magát, amikor belép a tiszt. Olyan határozottan adja elő a nyomozó tiszt mondandóját, hogy mielőtt még a felhatalmazást követelhetné rajta, már nyújtja is elé.
Lehengerlő számára ez az eljárás.
Minden esetre fejét vakarászva gondolkodik, honnét szerezzen ő táblát Shugának.*
- Ez mind meg is lenne, a tábla beszerzése lehet kérdéses. Mi itt nemigen használunk olyat.
Ha megengedi a tiszt úr, javasolnám helyette a falat, netán egy kifeszített kecskebőrt.
A falat könnyű meszelni, a bőrt meg vinni…..
*Eközben a tiszt már keresi is a kulcsokat. Nem telik sok időbe előkeríteni őket, itt is rend van, mint mindenütt, a menioni haderőnél.
Az altiszt előkurjongatása és feladattal ellátása sem kerül sok időbe, azonban az eltűnt katonák holmija még nem lett kihozva szállásukról, személyes levelezésük sem.*
- A személyes levelezést bizonyára a szállásukon találja, még nem hoztuk el őket… tudja, hátha előkerülnek….
*Az altiszt, fiatalabb legény kihúzza magát, amikor a szállásmester ránéz. Talán, ha jól szolgál, egykor örökébe léphet a mesternek. Shugára némi idegenkedéssel tekint, noha felvilágosították, ki is ez az idegen. Körüllengi valami, mit nem tud megmagyarázni.*
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Shuga
Barnaköpenyes

Hozzászólások száma : 360
Életkor : 38

Character sheet
Nép: Mágusok
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-07-19, 6:05 pm

//Mesélő//

A szállásmester kicsit meglepetten reagál a tempóra amit diktálok de ennyi baj legyen.
-Ez mind meg is lenne, a tábla beszerzése lehet kérdéses. Mi itt nemigen használunk olyat.
Ha megengedi a tiszt úr, javasolnám helyette a falat, netán egy kifeszített kecskebőrt.
A falat könnyű meszelni, a bőrt meg vinni…..

-Hm legyen a bőr a falra nem szívesen írnák és tennék ki bármit az elég költséges dolog lenne.
Amíg a kulcsokat keresi csendesen körülnézek nem mintha beköltözni terveznék csak ritkán járok egy kaszárnyának ezen szegletében. Elég gyorsan előkapja a szállások kulcsait ami nem lep meg hisz rendnek kell lennie.
- A személyes levelezést bizonyára a szállásukon találja, még nem hoztuk el őket… tudja, hátha előkerülnek….
-Értem, akkor ezzel se lesz sok gondom, és én is remélem hogy előkerülnek hisz ezért vagyok itt. Hogy megtaláljam őket és azt aki a bajt kavarja. Na de kérném a kulcsokat és a bőrt vitesse a szobámba. Én meg munkához látok hogy minél előbb elrendeződjön az ügy.
Az altiszt kicsit idegenkedik tőlem vajon csak a démonfelemet érzi vagy mágikusan lenne érzékeny csak nem tud róla?
-Mi a probléma altiszt valami gondja van? Ha végzett a megfigyelésemmel a kért bőrt és a kulcsokat foglya és menjünk a dolgunkra nem érek rá egész nap itt ácsorogni. Szállásmester köszönöm a gyors intézkedést és a javaslatát is ezek is bent lesznek a jelentésemben amit a parancsnoknak adok át.
Tisztiesen intek felé majd az altisztet figyelmen kívül hagyva elindulok a szobámba lepakolni és onnan egy hosszú nyűgös túrára a szobákban. Az első amit minden szobában ellenőrzök hogy halál nyoma van e ehhez az altisztnek háttal egy halk szellemlátó varázst igézek ami jobb esetben az eltűnt tisztek egyike lesz, bár erre elég csekély az esély hogy innen vitték el őket de jobb a békesség. Majd szinte kupán vágom magam hisz szimplán körül is nézhettem volna a halottakat simán látom ha rájuk koncentrálok és nem rejtőzködnek noha akkor is kibököm őket körülvevő éhséget. Ha ez nem hoz eredményt a levelezéseket naplókat és egyéb jegyzeteit nézem át. Majd egy rejtekhely kereső varázslattal ami nem bonyolult csak egy fény varázs végig világítom a falat egy vékony szakaszon miközben kopogtatok a falakon. A padlón csak a kopogást hajtom végre és ahol kong ott megnézem tüzetesebben remélve hogy találok valamit.
Mesélő

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-07-23, 9:31 pm

//Shuga//

*Az altiszt kihúzza magát, majd katonásan felel.*
- Igenis, uram!
*A szállásmester maga is elégedetten biccent, mindig jól jön Tarisnál néhány keresetlen, kedves szó.
Az altiszt kíséri Shugát. Előbb szállására, majd az eltűntek szállásaira.
Ismételten, s nem először nyugtalansággal tölti el, midőn az idegen tiszt háttal áll neki.
Nem tudja, hogy mindez akkor történik, midőn szellemlátó varázst használ, csupán azt, hogy Yerak mellett is érezte ezt egyszer-egyszer.
Nem minden esetben tudta, miért, volt, hogy a kapitány mágus barátja épp varázsolt valamit, volt, hogy erről nem tudott.
A szellemlátó varázs azonban nem talál eredményt. Nincs kísértet a tiszti szállásokon, a levelek, naplók azonban elő-előfordul, hogy utalást tartalmaznak.
Ebben már jóval több van.
Akad, kinek családja maradt otthon, s rendszeresen darnát küld haza, hogy szegénységben élő szüleit támogassa.
Akad, kit leginkább a háború nyugtalanít, s az, hogy az ellenség mind közelebb jut hozzájuk, s ezidáig megállítani nem sikerült.
Mások az egyik fekete bőrű menioni örömlány bő bájairól írnak, kit a tiszttársak mutattak meg neki, s valóban érti a dolgát.
Megint más egy titokzatos szépségről ír, ki fel-feltűnik, midőn leadja a szolgálatot közelében, ám ha utol kívánná érni, oly kecsesen tűnik el előle, mint a víz csorog ki ujjai közül.
Ám az elhatározás, hogy következő alkalommal elkapja végre, s megismeri, utolsó bejegyzése.*
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-07-24, 4:00 am

//Mesélő//

A mágikus keresés eredménytelensége nem lepett meg az elég fura lett volna ha itt lelem meg a dolog kulcsát. Viszont a naplók, levelezések már érdekesebbek ezek átolvasása több eredményt is hoz. Két potenciális célpont akik előtérbe kerülnek. Miközben az ifjú katonát kirázza tőlem a hideg ezen elmosolyodok, majd megszólítom.
-Mesélj magadról kicsit érdekelne mit keresel egy erődben, holott nem igazán tartozol ide. Mióta érzed meg ha valaki mágiát használ? És ne hallgasd el családod eredetét se tényleg érdekes kölyök vagy és a magad módján jó csapda érzékelő is leszel. Remélem egy kis kalandtól nem ijedsz meg.- nézek rá vidáman immár a szobámban összegezve a tapasztalataimat és pár dolgot a korábbi életem tudásából is hozzá csípek- Szóval mióta is szolgálsz itt?
Remélem válaszol miközben azon morfondírozok vajon Furia ki a fenét küldött ide ebbe a csendes kis porfészekbe és miért törődik ezzel a hellyel. A titokzatos nő engem is felcsigáz az ében bőrű táncos kevésbé de őt is bebiggyesztem a sárkány esélyesek közé. Kérdés merre találkozott vele először. A srác meg remélem nem akad ki a feltételezésemen, bár ha kiakad se érdekel teszi ami a dolga.
-Jut eszembe te észrevettél bármit a szobákban ami hasznos lehet a nyomozásban? Csak mond ha igen bármi apróság hasznos lehet csak ne keljen nehéz ellenfelekre bukkannom.
Mesélő

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-08-02, 2:43 pm

//Shuga//

*Az altiszt nem olvas bele a levelekbe, míg erre nem kérik. Ő a szobával van elfoglalva, s akad olyan is, midőn a tisztet figyeli.
A szobákban nem igazán lel semmi különöset, hacsak nem azt, a katonák, kiket odakint, szolgálat közben látott, mennyire különböznek egymástól, s mit tesz az egyenruha az emberrel.
Az altiszt meglepődik Shuga kérdésén.*
- Nem hiszem, hogy én lennék a tiszt úr embere. Nem ismerem közelről egyiküket sem, s hogy miért is jöttem e várba szolgálni, az első sorban rám, s családomra tartozik.
*Hidegen, nem túlságosan titkolt ellenszenvvel válaszol. Shuga szavai egyik korábbi sejtését erősítik, miszerint észreveszi, ha valaki varázsol a közelében.
Mindez elárulja számára azt is, nem csupán egy közönséges katonatiszt mellé rendelték, ez az idegen rendelkezik a mágia adományával, s ettől sem lesz szimpatikusabb számára.
Mindazonáltal valamiféle tisztelet is megjelenik mellette, s a gyanú, hogy valójában ő akár a Mágusok Tanácsának embere is lehet.
Nem baj az, ha varázslót küldenek titokban az eltűnések kivizsgálására. Menion haderejét, annak morálját is gyengítik a titokzatos eltűnések.*
- Minden szoba más és más.
*Kezdi.*
- Nem láttam semmi rendkívülit. Ezek teljesen természetes tiszti szállások.
Mit leltem, az az egyik helyi lány ajándéka. Egy kék virág, mi csupán a vár körüli erdőkben nő.
Ezt adja azoknak, kiknek bebocsátást enged…
Több szobában is láttam.
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-08-03, 11:37 pm

//Mesélő//

Az altiszt hideg távolságtartó válasza nem lepett meg, de mégis válaszolt.
- Nem hiszem, hogy én lennék a tiszt úr embere. Nem ismerem közelről egyiküket sem, s hogy miért is jöttem e várba szolgálni, az első sorban rám, s családomra tartozik.
Hangosan felnevetek és elmosolyodom.
-Jól van kölyök, jól válaszoltál és igaz szavakat mondasz. Tényleg nincs közöm a döntéseidhez és a családodhoz ez teljesen igaz. Viszont ismerkedni muszáj hisz pár napot még itt leszek ha nem heteket mert eddig alig találtam bármit ami összekötné az eltűnteket. Szóval bocsáss meg nekem, de én beszédes ember volnék. Na de munkára kölyök nem a falat támasztani vagy itt. Ha esetleg érdekel a Birodalmi mágusoknak dolgozom hébe hóba már amikor nem épp csatákban veszek részt vagy kerülöm őket futár munkákkal erődök közt. Szóval eddig semmink nincs és ez szomorú.
Csendesen mélázik majd beszélni kezd és ami ijesztő pont arról amiért magammal hurcipáltam, a megoldásról ami ott virított előttem épp hogy nem verte ki a szemem.
- Minden szoba más és más.
Elgondolkodik.
- Nem láttam semmi rendkívülit. Ezek teljesen természetes tiszti szállások.
Mit leltem, az az egyik helyi lány ajándéka. Egy kék virág, mi csupán a vár körüli erdőkben nő.
Ezt adja azoknak, kiknek bebocsátást enged…
Több szobában is láttam.

Hangosan és boldogan felnevetek a válaszán és az ötletén.
-Ehh kölyök mondtam hogy jó ötlet volt téged elhozni. Kibököd még azt is ami felett sok veterán elsiklik egy aprócska de fontos egyezést találtál amit én a tapasztalt kereső nem böktem ki. Már ezért jutalmat érdemelsz.
Egy virág az erdőből amit csak egy helyi lány ad pár kiválasztott embernek, jó észrevétel. Mesélj az erdőről és a lányról ha tudsz valamit esetleg te is kaptál tőle ilyen kis virágot?

Miközben beszélünk a virágokat begyűjtetem és alapos vizsgálatnak vetem alá mágikusan, egyrészt hogy rejt e mágiát és ha igen akkor mit ha ez eredménytelen lesz, akkor se esem kétségbe írok egy rövid jelentést a felfedezésről és arról hogy az ifjú altiszt sokat segített nekem, itt egy apróság üti fel a fejét.
-Te kölyök hogy is hívnak ha már ennyit segítettél nekem és elviselsz engem a minimum tisztelet amit megérdemelsz az hogy a neveden szólítalak.
Amint elárulja a nevét be is írom hisz ha sikerül megtalálnunk vagy kideríteni bármit a jutalmat úgy is rá lőcsölöm se időm se kedvem a katonaság háláját elszenvedni.
Mesélő

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-08-19, 8:24 pm

//Shuga//

*A katona semmit nem reagál a tiszt szavaira. Őt nem kell dicsérni, mindig is egyenes ember volt.
Észrevételeit azonban értékeli a Tanács embere. Immáron bizonyos, hogy az, erre maga is tett utalást.
A kérdésre, amit a férfi feltesz, az altiszt megrökönyödve hátrébb is lép, mint kit arcon csaptak.*
- Dehogyis! Csupán hírét hallottam, én nem közösködök ilyen fehérnéppel.
*Háborog.*
- A bajtársak elbeszéléséből tudom, hogy a lány titokzatos, noha igencsak érti a dolgát. Férfiembert úgy nem tud más…hm…kényeztetni, mint ő.
A virág az erdőben nő, leginkább a citrusok lábánál. Onnan szedheti, ám elég ritka, nem kapni a piacon, s érteni kell a módját, ha valaki meg akarja találni.
*A varázstudó közben összeszedi a virágot. A kis növény nincs megbűvölve, valóban természet szülötte, s csupán egy jelkép, Menion egyik titokzatos örömlányáé.
Könnyen lehet azonban, hogy ez lesz a következő lépés.*
- Kord Vaelis vagyok.
*Mutatkozik végül be az altiszt. Eközben láthatóan már jegyzetel egy ideje a férfi, miközben az altiszt egy darabig figyeli ezt a tevékenységet, majd inkább a tiszti szállás ablakán bámul ki.
Nem tudni, mennyi idő, mire végez, s mit tervez következő lépésnek. Az altisztet mellé rendelték, így feltétlenül meg kell várnia őt.*
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-09-05, 6:00 pm

//Mesélő//

Az altiszt kiakad a feltételezés miatt én jókat mosolygok rajta.
- A bajtársak elbeszéléséből tudom, hogy a lány titokzatos, noha igencsak érti a dolgát. Férfiembert úgy nem tud más…hm…kényeztetni, mint ő.
- Kord Vaelis vagyok.
-folytatja a bemutatkozással miközben írom a jelentés eddig tapasztalt részét de még nem zárom le.
-Kord Vaelis mi? Jó kis név. Na jó ne húzzuk az időt szedelőzködj megyünk megnézni azt a lányt, és mielőtt félre gondolnád semmi rosszra nem gondolok de ő az eddigi legjobb infó forrás a tisztekről, és lássuk be esélyes hogy ő látta utoljára őket. Így előkelő helyre került mint információ forrás. Ellenvetés?
Ha nincs akkor megnézzük azt a a lányt és remélhetőleg semmi zűr nem lesz de amilyen a mákom tuti lesz.
Mesélő

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Menion   2017-09-16, 10:26 pm

//Shuga, bocs a késésért//

*Az altisztnek nincs ellenvetése, mehetnek megnézni az örömlányt. Bizony, az ében szépség, kinek csípője hangsúlyosan gömbölyödik ott, ahol, Menion erős falain belül él.
Nincs nagyon rejtve, noha a kis utca, miben lakik, nem feltűnő, így könnyű eltűnni annak, aki akar.
A nap ezen órája számára épp nem a legősibb mesterség űzésével telik.
Gyermekét nevelgeti, s főz, miként azt egy háziasszony teszi, s miként azt bárki más is tenné.
Ha megérkeznek, jól látni, a gyermek félvér, no, nem ember, s más fajé, hanem fehér, s barna bőrű, mit bőrének színe jól mutat.
A bekopogóknak nem is nyit azonnal ajtót, hisz ezen órákban nem fogad látogatókat, s ezen órák az ő órái.
A különleges virágok közül, most is díszeleg néhány egy vázában, friss vízbe téve.*
- Mit óhajtanak tőlem?
*Kérdezi enyhén felvonva szemöldökét, midőn ajtót nyit mégis.
Kérdőn pillant a két katonára, kik e pillanatban előtte állnak.
Kord Vaelis fél lépéssel Shuga háta mögött, ezzel is jelezve, nem ő a fejes e pillanatban.
Nem is járt még itt, s nem is óhajt jönni a későbbiekben sem, noha az ében nő egzotikus szépsége még az ő szemét sem kerüli el.
A testére vékony, lenge anyagú ruha borul, mi jól mutatja karcsú derekát, hangsúlyos csípőjét, s telt kebleit.
Férfiszemnek kedves látvány ez, s orcáján e pillanatban ott ül a kérdő, számon kérő pillantás.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Menion   

Menion
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
15 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15