LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Gwaith-dúr, a sötét elfek városa

Go down 
+17
Arash N'gobo
Wyerre von Morhan
Ilián Radomer Congrand
Kockázó
Admin 2
Sierrix
Csatabáró Mordon
Miriana
Vogon Beebebrox
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Sou
Balál Tangeran
Regélő
Akirtep Novalor
Kain Namelyr
Mesélő
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-25, 1:00 pm

/Aden/

* Aden álcája meglehetőse jól beválik, egészen a Beebebrox házig csupán két efritet kell elkerülnie, miközben a korábban magasban lebegő is alább ereszkedik, hogy újra ráakadjon célpontjára. Ennek a mozzanatnak azonban más jelentése is van. A városban található vadászok ennek a mozdulatnak köszönhetően tudják meg, hogy célpontjukat sikerült ideiglenesen szem elől téveszteni. Cselekedeteik ennek megfelelően módosul.
Azonban Aden álcája ugyanúgy elősegítheti a lebukását, mint ahogy a városlakók között történő elvegyülését elősegíti. A távolból még kellő biztonságot jelentő ruhadarab, akár fel is kelthetik az éppen arra járó katonák figyelmét, de ez még nem így történik. A város katonái még nem értesültek a keresésről, mióta a vadászok kezébe került az ügy, de ez nem marad sokáig így.
Hamarosan a város bejáratát őrző katonák is értesülnek a keresett férfiről, és a biztonságot is kellőképpen fokozzák két efrittel és egy gólemmel, hogy szükség esetén akár az egész barlangot bezárhassák. Ezzel is megakadályozva, a kém kijutását a városból.
Azonban az eredménytelenséget nem szándékoznak a városlakók tudtára hozni, így a korábban megidézett lények többségét száműzik erről a létsíkról, és csupán néhányat tartanak meg, melyek a kereső csapatok között közvetítőként teljesítenek szolgálatot, és szükség esetén újra bevethetők legyenek, illetve azokat, melyek a bejáratnál erősítik a biztonságot.
Mégis miközben Aden a város utcáin halad, még ha nem is szándékozik különösebb figyelmet szentelni neki, a városlakók között terjengő szóbeszédek töredéke akár az ő füleibe is eljuthat. *
- Láttad azokat az efriteket?
- Hát hogy ne láttam volna? Vaknak tartasz? Az egyik olyan magasan volt, hogy nehéz lett volna nem észrevenni!
- Mi lehetett olyan fontos, hogy a sárkányvadászokat is riadóztatták?
- Nem tudom, de úgy tűnik már mindennek vége.
- Való igaz. Vajon kit üldözhettek?
- Talán egy kémet…
- Egy kémet? Megőrültél? Miféle kém lehet, akiért a sárkányvadászokat küldik ki?
Azok a nyeszlett lanuriaiak, sosem fognak felérni hozzánk, nemhogy még a vadászokat is kiküldjék ellenük… Talán csak gyakorlatoztak …
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-26, 4:16 pm

*Nézelődő emberek mindenfelé, jó kis felbolydulást okoztam idebent. Bár ezek után a kijutás is nehézkes lesz. Nyilván riasztották már a kapuőröket a problémáról. Halk beszélgetésekre leszek figyelmes. Többen is az utcán tárgyalják a nagy számú tűzlényeket. Hát igen ha valamiből ennyi van nehéz nem észre venni. A pletykák kibontják szárnyaikat, s ha tudná ez a sok ostoba vajon kiért is csapnak ekkora hűhót már rég lebuktattak volna. Belegondolva elég gyanús lehet az álcám bár kevés az esély rá, hogy ezen múljon. Kezem a kilincshez ér, majd benyitok a boltba. Beljebb sétálok, sehol senki. Leülök az egyik rejtett sarokban, s már csak várnom kell. Várok arra a szerencsétlenre aki miatt ez az egész van. Jó csak részben tekintem hibásnak hisz a móka részét én kerestem. Tudom itt a szellem is a falak között, éreztem azt a hideg szelet, nem volt természetes. Majd halkan megszzólalok.
- Vogon Beebebrox... mikor tér végre vissza? Hol késlekedik már.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-27, 5:15 am


// Iliannal való találkozás után //

A sötét elf csendben lovagolt hazáig a kocsmától feldúlt fajtársai között. Érzékeny, hegyes füle igen sok mellette elhaladó halk beszélgetéseit végighallgatta, de nem lepődött meg annyira, mint azok, akik elsőnek hallottak a hírekről.
~Hamarosan kiderül, hogy megfogadtad-e a tanácsom és a boltban maradtál-e. Remélem így tettél, mert különben olyan darnákba kerülne egy új fejvadász felfogadása, amiket nem szeretnék elkölteni.
*A törpe ügyének tárgyalásakor már értesült arról, hogy a kocsmában kitört verekedés utolsó részvevőjét keresik a törpe mellé. No igen, a törpe... és a nimfa. Túlságosan kiköltekezett ma, ami igen jó üzletnek ígérkezik, ha sikerül Onoriának is árut szállítani és a csábos nőt is eladni. És a kovácstól megrendelt árut könnyedén kifizetheti belőlük. De könnyen anyagi padló lehet belőle, ha kiderül, hogy elfogták a társát és a másik befektetését egyedül kéne átvinnie a sárkányok területén.
~Megoldjuk, ahogy mindig. De vajon a gyönyörű Lumel lány ott lesz-e? Vajon hiba volt elengedni egyedül a sarlatánhoz a pénzét visszaszerezni? Vagy találkozok még egyszer távoli rokonommal, ki oly nagy hatást gyakorolt rám?
Hmmm... Miért is lenne hiba? Én csak felajánlottam azt, hogy megszállhat éjszakára a családi házban.

*Oldalra pillantott a mellette gyalogló fejvadászra.
-Hamarosan ott leszünk. Már ide látni a ház sarkát. -mondta csendesen igyekezve nem tudomást venni arról, hogy kicsit becsiccsentett az utolsó üzleti megbeszélésen.
~Hát... lehet túl sokaknak ajánlottam fel. Vagy talán még sem? Mi vonz most a társasághoz? Először egy nimfa, akit haza küldetem a katonákkal. Ott van még Mordon és a két másik ork, akik ki tudja, hogy leléptek-e már az óta, illetve Miriana, akikvel szintén ma este sokat voltam együtt. A fejvadász, akivel ide érkeztem, aki szintén valószínű, hogy ott fog éjszakára maradni... Ha nem akar a katonák kezére kerülni. És egy újabb fejvadász, aki... No, ami biztos, hogy ez nem volt hiba. Akirtepre egy igen fontos és értékes megbízás vár.
*Nem jutott a gondolatai végére, hiszen valóban közel voltak már. A lovat hátul megkötötte, majd megkerülve ismét a palotát elől léptek be a bolti részbe.
Idő közben Bulabá, az eladó is visszatért a nimfáva egy szertárszerű raktárból, ahol sikerült a láncokat levennie róla, hogy ne törje a csuklóját. Bár eddig még nem látott egy ilyen teremtményt sem, de sokat hallott már Izra isten természetet szerető és védő alattvalóiról. És most az első találkozásnál már eldöntötte, hogy igen csak kedveli ezt a fajt és megtesz mindent azért, hogy relatív kényelemben érezhesse magát.
A helyiségben üldögélő Adenben felismerte azt, akit a tulaj unokája a barátjának mondott. Így továbbra is a vele megbeszéltek szerint bánt. Kedvesen és csendben ült le a pult mögött egy székre és néha oda pillantott, hogy szüksége van-e valamire a különös szerzetnek. Egy lavór vízre az arca megmosásához, esetleg egy varázsszert szeretne venni, mielőtt újra találkozna Vogonnal...
Egy darabig hárman voltak az üzletben, míg egy csinos lány nem lépett be az ajtón. Egy Beebebrox boltban talán nem is volt olyan meglepő, hogy az illetőnek vér elfekhez hasonlóan vörös haja volt, de még a szeme is piros volt. Viszont mégis kicsit zavarba jött, hiszen az ilyen külsővel megáldott elfekről sosem tudni, hogy a város egyik vásárolni akaró lakója vagy munkaadójának valamelyik most érkező rokona. Kicsit kínosan feszengett, még ha a segítség közelebb is volt, mint gondolta, hiszen percekkel később érkezett haza a bolt tulaja. De nem késlekedett sokat gyerekkori jó barátja sem, aki belépett azon az ajtón egy újabb titokzatos idegen kíséretében.
~Végre vége ennek a napnak is.
*Az ifjú elf elgyötörve a nap fáradalmaitól örömmel látta, hogy anyai nagyapját itt találja. Annak pedig még jobban, hogy egy nagy könyvben a kassza mellett a napi bevételt ellenőrzi, így valószínűleg nem sokat kell várni, hogy vele együtt mindenki bemenjen a családi lakrészbe vezető tölgyfa ajtón. És végre egy kiadósat vacsorázhassanak lefekvés előtt. A friss szerzeményére viszont őszinte csodálattal tekintett, hogy miért nincs legalább megkötözve, ha már a katonák úgy tűnik, visszakövetelték a láncukat.
-Szia újfent, Bulabá! -mondta mosolyogva a nagyapa mellett figyelő sötét elfnek, ki mindig feszült volt kicsit, mikor a napi forgalmat átszámolták, majd az őséhez fordult- Nézd, kivel találkoztam, nagyapa! Merilien Lumel'Auvrea. Stefán bácsi és Stefi néni távoli rokona. Emlékszem még Stefán bácsira és Stefi nénire?
Az idős elf a válla fölött nézett hátra, bár neki valószínűleg nem a bemutatott hölgy jelentett meglepetést, akivel valószínű eddigre már bemutatkoztak egymásnak. Sokkal inkább lánya örökké csavargó gyermeke, akit 60 éve nem látott. Még ha az idegenek bemutatkozásakor ki is derült esetleg, hogy hamarosan ő is hazaérkezik. Vagy hű alkalmazottja szólt neki.
-Shalom, kis Vogi! Hát téged is lehet néha erre látni? Látom, elhívtad a barátaidat is. Két perc és végzek. Majd utánatok megyek. -szeme boldogságról árulkodott, de hangjában bujkált egy kis meglepettség, mikor a többi vendégre utalt.
-„Amin naa Beebebrox. Amin now eller naa n van noarun amin man naa kesir.” -válaszolta mosolyogva a rabszolgakereskedő.
*Rokona meleg szemekkel bólintott a családi mottó hallatán.
-„Beebebrox vagyok. Úgy gondolom, semmi sem távoli tőlem, ami elf.” -ismételte meg az elf nyelven elmondottakat a közös nyelven. Majd visszafordult befejezni a leltárt.
Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-27, 6:35 pm

A palota őrszelleme sorsába beletörődve látta, hogy az utcán elhaladó kisebb csoport -bármennyire is reménykedne benne- nem halad el a ház előtt, hanem benyitnak. Így meg kell szakítania imáját. Érdeklődve hallgatta a beszélgetést.
-Szép jó estét! Hol találom a ház urát? -ragadta magához a szót az egyik katona határozottan.
-Jó estét! Jelenleg nincs itt. Miben állhatok a szolgálatukra? -kérdezte szerényen Bulabá. Tudta, hogy ő is teljes körűen eljárhat a legtöbb ügyben, főleg, ha a szemlátomást szolgálatban lévő bakák vásárolni szeretnének.
-Meghoztuk a rabszolgát. Hová tehetjük le, hogy ne szökjön el? -a szavai továbbra is kemények voltak, láthatóan diktálni akarta a tempót, hogy ne maradjanak itt bájcsevegni sokáig.
-Rabszolgát? Fogalmam sincs. Még soha nem vett rabszolgát. És nem is szólt nekem semmi ilyesmiről... -tanácstalan arccal nézte a nem különben tanácstalan nimfa arcát.
-No, akkor átadom magának a stafétát, és ha visszajött, majd ketten eldöntik. Nekem mennem kell. Itt a kulcs a lánchoz. Majd... a viszont látásra! -elharapva a mondat felét, ami talán arról szólt volna, vissza kell-e adni a későbbiekben a béklyót és ha igen, azt hol kell visszaszolgáltatni inkább megpördült a tengelye körül. A kíséret másik öt tagja, mintha vezényszót hallottak volna, vele együtt fordult sarkon, összevágva még a bokájukat, mielőtt megindultak kifelé.
-No, még ilyet! Soha ilyet nem hallottam. Ki fizetett érted és miért?
-Nem tudom. -válaszolta halk, szerény hangon a lány- Valami Beebebrox, ha jól emlékszem. Tévesen vádoltak meg a katonák és ő csak segíteni akart. De sajnos ez lett belőle. -és felemelte a kezeit, hogy kihangsúlyozza elkeserítő helyzetét.
-Oly! Hát igen. Így már mindjárt érthető. De várj! Ha megígéred, hogy nem szöksz el, akkor kinyitom a zárat. És legalább a kezedet nem töri majd. Ennyit tudok segíteni, de tényleg meg kell ígérned, hogy nem szöksz meg. Én nem dönthetek a sorsodról. De szerintem ő sem fog haragudni, ha már úgy is csak a helyzetet mentette.
-Rendben. Nimfa becsület szavamra, nem szökök el. Egyelőre úgy is úgy látom, hogy a katonák haragudnak rám, nem tudom miért. Sokkal nagyobb biztonságban vagyok itt.
*Bulabá kijött az asztal mögül és a kulcsot beleillesztve a helyére elkeseredetten igyekezett elfordítani azt. Kis idő múlva már mind a két kezével igyekezett teljes erejével legalább csak megmozdítani, miközben arra kérte a karperecek tulajdonosát, próbáljon teljes testsúlyával az ellenkező irányba elmozdulni.
-Beragadt ez az átkozott! Nem értem, hogy lehet ilyeneket még mindig használni. Rég le kellett volna selejtezni. Gyere be a lomtárba! Ott van, azt hiszem, kis zsír. Bekenjük és sokkal könnyebb lesz utána mindenkinek. Nem értem, hogy a sereg miért spórol ilyeneken.
Így történt az, hogy Aden az üres boltba megérkezett, miközben az eladófiú végre kevésbé feszengett amiatt, hogy az utcáról belátók félre értik, mit művel a szépséggel.
Sierrix igen csalódottan vette tudomásul, hogy nagy hibát követett el, mikor beavatkozott a történésekbe. Ez az egyszer már elijesztett félvér újra bejött a boltba és bár még mindig nem adta jelét lopási szándéknak, de a sárkányszellem úgy gondolta, már épp eleget zavarta őt mára. Igen makacs kis nézelődő, „jaj, nem vásárolok”. Már pedig ha nem vásárló, teljesen feleslegesen vonja el a figyelmét a fontosabb dolgokról.
Fejvadászunk nem sokkal ez után egy vörös cseppet vehetett észre a szeme sarkában lezuhanni. Ha lepillant, követve a mozgást, azt láthatja, hogy egy félig megalvadt vértócsán áll éppen. Ekkor hirtelen megérezheti a harcterekről számára jól ismert összetéveszthetetlen bűzt. Ha felpillant, hogy mi csorgatja a saját vérét, akkor pedig majdnem ugyan ez a látvány fogadja. A plafon teljesen átázott a folyadéktól és a hajszálrepedéseken keresztül vagy három méter átmérőjű foltban szivárog lefelé, majd felgyűlve néha egy-egy szomorú könnycseppként hull alá.
Ahogy Bulabá visszatér a nimfa társaságában a titokzatos tragédia minden jele eltűnik, mintha csak varázsszóra történne minden. A két belépő boldogan mosolyog és fordul hozzájuk. Vajon egy gyilkosság nyomait rejtették el mágiával? Vagy maga a vér volt hazugság? Hatodik érzékével most is érezheti, hogy nem csak ők vannak jelen. De látni semmit nem láthat.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-27, 7:31 pm

*Cseppet sem zavar a látvány mit elém tárnak, a bűz amit sokan így vélnek felfedezni csak kéjes mámort ébreszt bennem, egy kiadós vérontásra. S szinte már epekedve várom a percet mikor Vogon belép, elég sokáig váratott már. Túl sokáig s ehhez nem vagyok hozzászokva. Ha valamit akarok azt megkapom, elveszem s az enyém lesz. S az illúzió amit elém tár a lény aki ezt a helyet védi, igazándiból semmire sem tud vele menni. Szemem vörösbe vált átlát a hazug álcán. Egy képnek nincs hője mit kiadhatna. Amit látok mind csupán egy egyszerű hazugság a szokásos szemnek. Fittyet hányok a történtekre mígnem valaki kijön egy ajtó mögül. Rápillantok majd felállok ültömből.
- Szép estét kívánok Beebebrox...
*Hangom nem sejtet semmit, nem hangsúlyozom ki még a nevet sem habár már ez a név nagyon a bögyömben van.
- Vogon mikor tér vissza?
*Nézek végig a lányon akinek csuklóját nemrég egy karperec ékesített.
- Ha ő nem is de a tulajdona itt van... nem igaz? Akkor valószínű hogy ő maga is nemsokára jön. Ha nem esek terhére továbbá is megvárnám őt egy sötét zugban.... Volt egy kis nézeteltérésem a helyiekkel.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-30, 4:53 pm

Habár a fogadó lassan leég, és a lángok is eltűnnek, Vogont kísérem a tekintetemmel, ahogy ott hagy a város szélénél. Furcsán hatással volt rám ez a férfi, de nem értem, hogy miért. Sok férfinek adtam már oda magamat, mégis csak néhányukat érhette az a megtiszteltetés, hogy 3 percnél tovább gondolkodtam rajtuk. És ezek közé Vogon is beletartozik. Távoli rokon... Érdekes felismerés és nem is nagyon tudom, hogy mit kezdjek vele. Minden esetre elfogadom az ajánlatát, hogy náluk töltsem az éjszakát és azt is elhatározom, hogy küldök apámnak egy üzenetet erről a furcsa, sötét elf családról. Mielőtt azonban elindulok a sötét elf után, megkeresem a bájitalost, aki átvert és jól helyben hagyom a boltját és ő is. Az idő kezd hűvösödni és a Nap is kezd lebukni a látóhatás alá, így megsarkantyúzom a lovamat, és a Beebebrox rezidencia felé vágtatok, hogy aztán leugorva a lovamról körbenézzek, majd hangosan kopogtassak. Remélem, hogy a lovamat normálisan el fogják látni és nem is csodálkozom, hogy mikor belépek az ajtón, szinte minden szem rám szegeződik. Határozottan húzom ki magam, mint ahogy egy nemes vérelfhez illik, majd megtalálom a tekintetemmel Vogont és egy halovány, elégedett mosoly fut át az arcomon, vörös szemem pedig megcsillan. Körbehordozom a tekintetem a többiekén, és a szívem szinte megáll, mikor a pillantásom találkozik a jég kék, hideg tekintettel.
- Nawarean! - az ajkam mozog csak, számat nem hagyják el hangos szavak, hiszen sejtem, hogy itt nem sokan tudják, hogy ki ez a férfi. Még én magam sem. Arcomat pír lepi el, és gyorsan Vogonra fordítom a tekintetemet, remélve, hogy az elf azt hiszi, neki szól a pír. Lassan meghajtom a fejemet, de csak annyira, hogy jelezzem: talán én vagyok itt a legnemesebb elf és bemutatkozom.
- Üdvözlöm! Köszönöm, hogy itt tölthetem az éjszakát. - nézek Vogonra lágy pillantással, majd vetek egy kérdő pillantást Adenre is. Tanácstalanul és kérdőn nézek Vogonra, hogy neki van-e még ügye, vagy mi lesz most, mert nekem nem sok kedvem van végignézni a rabszolgás ügyleteit, szívesebben vacsoráznék, majd bújnék ágyba.
Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-30, 10:38 pm


Aden Bulabával találkozva rögtön Vogon után érdeklődött.
-Nem tudom. Nekem azt mondta, majd jön. Azt hiszem a városházára ment valamit elintézni, de hamarosan jön.- mondta kedvesen a fiú, majd az utána következő eszmefuttatásra- Nem, a tulaj nincs itthon. Elment, mert dolga akadt a Fekete Toronyban, a város iskolájában.-mondta, de csak pár percig kellett várni, hogy mindenki megérkezzen.
Sierrix csendben szemlélte a boltban történteket. Egyre többen léptek be. Ami dühítő volt számára, hogy egyikük sem vásárló és mégis lekötik az idejét és figyelmét. Szíve lett volna móresre tanítani a szemteleneket, viszont csodálkozott magán, hogy milyen türelmesen viseli a szemtelenséget ma. Valamiért szívet uraló erők ezen a napon különös nyugalommal és a szokásosnál toleránsabb hangulattal ajándékozták meg.
Visszavonult a nyilvánosságtól elzárt területre és csak mágikus rezgésekkel figyelte, hogy nem mozdítanak-e el valamit illetéktelen kezek. Dremer-pecsétje, mely a Beebebroxok által birtokolt eme házhoz és javaihoz köti megadta neki azt a különleges képességet, hogy akkor is nyomon kövesse a történéseket egy szobában, ha épp nincs ott jelen. Gazdája pedig nála is avatottabb a mágiában, ha valaki varázslattal akarná becsapni az ő érzékelőit, azt nem csak érezni lesz képes, de közbe is lép.
Így a sárkányszellem inkább azzal foglalatoskodott, hogy a szobor raktárból elindított egy gólemet a többiek által még nem látható előcsarnok felé. Útba ejtette vele a konyhát, ahonnan az életre keltett kő előhozta a vén elf vacsoráját, hogy menet közben letegye az étkezőben lévő asztalra, majd folytassa útját. Már nagyon régen nem hallotta a Vogon Beebebrox nevet. És boldogabb volt, amíg ez így maradt.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-11-30, 11:37 pm


Vogon észrevette Merillien zavarát a fejvadász társa miatt, de legnagyobb sajnálatára ebben a pillanatban volt nagyobb gondja is ennél. Így nagyapjához és Bulabához fordult.
-Ez a rabszolga miért nincs megláncolva? Még a végén elszökik! Nem azért fizettem érte egy csomó arany darnát, hogy... -kezdte vádlón a beszélgetést.
-Öööö... a katonák, akik hozták, azt mondták, hogy... És megígérte. -nézett tanácstalanul hol főnökére, hol gyerekkori jó barátjára. Az utóbbi szemei még jobban szikrákat hányt erre, míg előbbi lassú, méltóságteljes mozdulattal fordult meg, miközben bal keze mutató ujját a könyvre szorította. Látható módon jegyezte vele, hogy melyik sornál tart az összeszámolásnál.
-Fiam! Uralkodj magadon! Bármilyen üzletet kötsz, nem szólok bele. De ebben a házban nem csak az elfek a szívesen látott vendégek. -komor arcát egy a nimfa felé megeresztett szívélyes mosoly változtatta át, hogy utána ismét jég hideg tekintetével szúrja át utódát.- Egy perc és végzek itt. Addig is menjetek be megvacsorázni. A NIMFA KISASSZONNYAL EGYÜTT.
-Rendben! Majd úgy is jól jön az étel felszolgálásában.
-Igenis. -szólalt meg halk, csengő-bongó hangon a nő és ringó csípővel elindult a felé a tölgyfa ajtó felé, amerre a rabszolgakereskedő is.- Egyébként Nallala a nevem. Még be sem mutatkoztam.
*A ház ura fülsértő krákogása hallatszott fel hirtelen.
-Félre értettél. Nallala velünk vacsorázik. Ebben a házban nincs szükség szolgákra az asztal megterítéséhez. -mondta. Jól tudta leszármazottja is, hogy miért nem.
*Az ifjú Beebebrox csak magasabban hordta az orrát, minél jobban belemélyedtek a vitába. Viszont nem volt kedve tovább folytatni, mert látta az elf lányon, hogy borzasztóan nem kíváncsi erre a jelenetre. Az ő büszkeségét pedig sértette, hogy úgy állítják be tévedésből, mintha elnyomná ezt a lányt. Vacsoránál majd lesz alkalma folytatni és nyugodtabb körülmények között elmondani a nagyapjának, hogy ő igenis jó viszonyt ápol a nimfákkal. És folyton megmenti őket. Most is az keverte ilyen méltatlan helyzetbe, hogy nem hagyta a bíróságon ártatlanul elítélni és kivégezni. Amit már megbánt, mert nem hiányzott az életébe, hogy egy újabb nimfa zűrös ügyeibe belekeveredjen.
-Gyertek!- szólt oda a többieknek, bocsánatkérő arccal nézve a Lumel lányra. És a zsebkendőjét nyújtva oda sietős léptei közben, mikor úgy vélte, hogy a vörös elf nő megfázott.
Amikor beléptek a pult melletti tölgyfa ajtón egy tágas előtérbe érkezett. Az ifjú elf levette kaftánját és a fogasra akasztotta, majd kihúzta a belsejéből a rövid kardját és az oldalára csatolta. Ruháját rendbe szedve fél másodpercre Merire pillantott, ha követte őt, hogy megnézze, hogyan áll, majd a többiekre, de ismét csak nagy léptekkel és még mindig kicsit dühtől feszítve indult befelé. Bár szeretett volna pár szót váltani, de érezte a szívében, hogy ha most beszélgetésbe keveredne, az indulatai miatt nem keveredne ki jól belőle.
Az érkező szobor mellett dacosan sétált el, mintha ott sem lenne. Tudta, hogy Sierrix műve, ismerte jól.
-Sierrix! Ne szórakozz! Vendégeink vannak. Nincs időm a tréfáidra. -gyanakodva tekintett körbe. Remélte, hogy a házisárkány kivételesen nem fogja tovább rontani az egyébként is rossz hangulatát. Igazán megérdemelne már egy kellemes estét.
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-01, 12:20 am

*Csendben nézte a gyülekezetet, néhány tárgyat átnézett a boltban szótlanul. Néhány tárgyon ismerős véseteket látott, de ahogy körbenézett nem igazán talált őt érdeklő dolgokat.

A gyülekezőkön végigtekintve, bár igazán nem értette Vogon célját, nem is az ő dolga mégis megállapította, ha ezzel a csapattal kellene együtt harcolni, hát lenne értelme. Egyedül a nimfát nem bírta hova tenni.

Ha őszinte akart lenni magával most inkább egy kiadós vacsora érdekelte, egy jó pihenés, és mire ezek a ficsúrok felébrednek már itt sincs.

Az ezüsthajú, ezüstszemű célpontja képe már a retinájába ivódott, mielőbb meg kell találnia...

Hopp! Jó hogy eszébe jutott.*

- Vogon Barátom! Ne vedd sértésnek de én hajnalban korán indulnék, ha megoldható lenne addigra összekészíttetnél nekem egy kis útravalót? Amim volt elraktározva valami módon füstté vállt.

Mintha kis vigyor futott volna át az arcán, szája szegletében kis redők gyűltek.

- Elég lesz egy kis szárított hús, egy kis cipó, és egy butykos bor, a többit megoldom.

Már szinte nevetni látszott.

*Közben csatlakozott a többiekhez a vacsoraasztalhoz, mélyen meghajolva az öreg Bulabá előtt, mint vendéglátó. Mielőtt az asztalhoz ült volna fegyvereit levette, kézközelben a falhoz támasztotta, egyedül fullánkja és kése maradt övén, ezzel is megadva tiszteletét vendéglátóinak.
Miután helyet foglalt, mindenkit apró biccentéssel köszöntött.*

- Üdvözletem az összegyűlteknek, ma jót eszünk, holnap lehet meghalunk, olyan étvággyal együnk, mint ha most ennénk utoljára! Jó Létet!

Poharát megemelve az asztaltársaság felé kortyolt...
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-01, 2:24 pm

*Ahogy a lány belép az ajtón szemem kékje rá szegeződik, cseppet sem érdekelt már Vogon, még az a méreg ami az imént volt is elszállt belőlem. Ránézek vöröslik a szemem mire a lány egy pillanatnyi égető érzést érezhet vállán. Felállok s oda sétálok hozzá, kezéért nyúlok s ha hagyja ajkamhoz emelem miközben kék szememmel az övét nézem. Lágy csókot nyomok rá majd ajkam szóra nyílik
- Rég találkoztunk... Kicsi elf...
*Nézek a lányra hatalmas kék szemekkel, majd Vogon felé pillantok. Látom elég morcos kedvében van, s még én csak nem is beszéltem vele. Lehet, hogy meg kéne említenem a kis afféromat a helyiekkel bár ki tudja senki sem látott úgy igazán. Csupán egy csuklyás alakot kergethetnek vörös szemekkel. Elvégre mást nem engedtem látni magamból. Majd eleresztem a lány kezét, mi végig kúszik tenyeremben. Gyengéd szálak fűznek hozzá de még várat magára ez az érzés. Fontosabb a dolog ami most odakint történt. Lassan oda lépek Vogonhoz majd vállát megfogom. Fekete arcom kissé meglephette, elvégre fehér bőrömből most semmi sem látszik.
- Nem tudom érzékelted e... De odakint van egy kis zűrzavar... Gondolok ezalatt a gólemmaradványokra... s azokra a repülő fáklyákra...
* Majd elvigyorodok arcomról le lehet olvasni mégis mi történt odakint. Bár a csata nem volt nagy, s a sötét elfek elitjei sem vehetik fel a harcot a szárnyas halállal de azért jó kis móka volt.
- Mit is mondhatnék... elég gyenge a legjobb harcosotok is... Na de mindegy is...
*Majd hasam halkan megkordul, ráhelyezem kezemet. Elvigyorodok rajta majd, faképnél hagyom Vogont, had eméssze meg ezt a kis hírt. S én közben Merilinhez sétálok. S halkan megszólalok.
- Még mindig nem féled a halál közelségét? Kicsi elfem?
*Vigyorodok rá amolyan leg elbűvölőbb mosolyommal, fehér fogaim szinte rikítanak fekete arcomhoz képest.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-10, 9:37 am

Megérkezve Vogon rokonához, nemes hölgyhöz illően köszöntöm az itt lakókat, majd Vogonhoz fordulok, hogy ugyan mit is fogunk itt csinálni, és mikor s folytatjuk azt a kellemes beszélgetést, amit a sikátorban elkezdtünk. Azonban furcsa döbbenet és enyhe fájdalom suhan át rajtam, amikor tekintetem találkozik Aden-nel. Mit keres ő itt? Vajon a Sors valami furcsa dolgot akar kihozni kettőnkből, hogy ismét összetalálkoztunk? Egy fél pillantást vetek Vogon-ra, aki azonban igencsak el van foglalva rokonával és a nimfával, aki amúgy igen szép teremtés. Aden feláll, majd közelebb sétál hozzám és egy kézcsókot lehel a kezemre. Enyhén megremeg a testem ajkának érintésére, de fogva tartom a tekintetét néhány másodpercig.*
- Hát, újra találkozunk? *mosolyodom el lágyan, majd hátrébb lépek tőle. Furcsa ez az érzés, hogy két férfi közé vagyok szorulva: egy, akit irányítok és egy, akit nem. Érdekes kettősség, nem is biztos, hogy annyira élvezni fogom ezt a vacsorát. Kíváncsian figyelem, ahogy Aden a férfihez sétál és hallgatom, hogy mit is beszélgetnek, miközben a nimfát is megszemlélem. Igen szép hölgyhöz van szerencsém, és mikor pillantásunk találkozik, a nimfa lesüti a szemét, én pedig magabiztosan elmosolyodom. Aden ismét mellettem terem és egy lágy kérdést intéz felém, annál szélesebb és kihívóbb mosollyal. Kicsit oldalra fordítom a fejemet, és Vogonra nézek.*
- Még nem szeretnék a Halálnak köszönni, Nawarean. Vagy hogy ismernek itt? *fordulok most teljes testemmel a férfi felé és mélyen a szemébe nézek. A furcsa pillanatot megzavarja a férfi gyomrának halk korgása, amire lágyan elmosolyodom és Vogonhoz sétálok. Hátulról átkarolom a derekát és halkan a fülébe suttogom:*
- Éhes vagyok. Rád. Meg egy kis ételre is...


A hozzászólást Merilien Lumel'Auvrea összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-12-11, 6:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-10, 10:32 am

// Legyetek szívesek figyelmen kívül hagyni azt a részt hogy "Vagy hogy ismernek itt? Aden?" mivel Meri nem ismeri ezt a nevemet ahogy egyikőtök sem Smile //
Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-10, 9:38 pm

Sierrix nézte áttetsző szemeivel, ahogy a napja még jobban itatódik a méregben, mint eddig. A boltban hallott bájcseverészés egyetlen momentuma sem tudta őt lekötni. Dühösen és bosszútól szomjazva vonult vissza a palota belsejébe, hogy a raktárból a már fentebb említett szobrot előhozza.
Lassú volt az életre hívott teremtmény mozgása és nehézkes. Bár a konyhát hamar útba ejtette, nem vesztegetett vele sok időt, de mégsem volt képes elég gyorsan az előtérbe érni. Az étkezdébe lerakva a ház urának vacsoráját nem korlátozta tovább a mozgásába, mégis a kinti ruhákat levették már a jövevények, mire oda ért a gránit lábakkal a küldött.
Ritkán veti be a gólemeket a ház védelmébe, alig akadt még rá példa. Bár egy kisebb alakulatra való van a spájzban, mégis több hasznuk volt eddig a megterítésnél vagy tárgyak mozgatásánál, amire ő szellem alakban képtelen.
De végre a Sors és az istenek kedveztek neki. A sziklából faragott kezek kinyúltak, hogy megragadják Vogont, ennek az egésznek az okozóját, majd halálos csatára kényszerítve magához húzva legyűrje őt. A mozgás viszont túl lassú. Az imbolygó lény mellett úgy sétált el rossz kedvének fő forrása, de nem csak a célpontja, hanem gyakorlatilag mindenki, mintha ott se lett volna. Ez a harceszköz túl lomha az őt kikerülni igyekvők ellen, ezt szomorúan látta be.
A házat védő sárkányszellem belül úgy tombolt, hogy ezekben a percekben kedve lett volna felrobbanni, de kénytelen volt belátni stratégiájának kudarcát. Szeretett volna az életre keltett szoborral megölni annyi ide nem való kétlábút, amennyit csak meg tud ölni, mielőtt azok menekülőre fognák, hiszen így a használt mágia a vén elf számára jóval feltűnésmentesebb, csupán egy házban sertepertélő életre hívott szolgát érezhetett volna. De a terv kudarca miatt le kellett mondania arról az előnyéről, hogy gazdája még pár percig a napi könyvelést bújva nem figyelt fel ténykedésére, így még egy kis idei nem lett volna várható a beavatkozása.
Most viszont Aden, Vogon, Merilien, Akritep és Nallala, a nimfa a padlóra omló kövek zajára lehetett figyelmes. Ha arra fordították a fejüket, akkor az imént egyensúlyozva kalimpáló élő kő helyett egy gyönyörű, kék vizű szökőkutat láthatnak, mely közepén öt harcos lovas szobor nyúl az ég felé. De a lovak szájából nem víz hull alá, hanem sötét köd ereszkedik a padló felé és egy-egy ilyen fekete csík óriás kígyóként tekergőzve jön feléjük szinte szemmel alig követhető sebességgel. Ahogy eléri őket körülbelül egy-másfél méter sugarú gyűrűben tekergőzik körülöttük és spirál alakban kúszik egyre fentebb. Ha megpróbálnak áttörni rajta, akkor könnyű szerrel követi mozgásukat.
Az ezt létrehozó kísértet célja nem más, mint elérve a testmagasságukat beomlassza a füst belső falát és egész testüket körbe véve behatoljon minden elérhető testnyíláson. Nem csak az orron, de a szájon, fülön és bármin, ami rés van testükön és a füst befér. A hatása viszont nem mindenkire ugyan olyan. Miközben Vogon, Aden és Akritep egyre kevesebb levegőt kap, ha eléri a tüdejüket és valós támadó varázslatot irányított rájuk Sierrix, addig Merilien és Nallala csupán égett kénkő elviselhetetlenül büdös szagát érezheti, mely ideiglenesen akár meg is béníthatja őket, ha akaratukkal uraik nem maradnak a szenvedésüknek. Bár a csapatból legfeljebb Aden láthatja az infravörös szemeivel, de a szobor nem omlott össze, a kút csupán egy megtévesztő illúzió. Ehelyett lassú léptekkel közeledik a társaság sötét fejvadászához gyilkos szándékokkal. De a füstöt még a félig ember fejvajvadász is valóságosnak látja, hisz mind az öt infrasugarairól gondoskodott kiagyalójuk.
Az őrszellem mind ez idő alatt testének üres hiányát az egy emelettel fentebb lévő szobában érezhette, csupán hatalmas orrát és fél fejét a plafonon átdugva tartotta szemmel az eseményeket. Ha van ilyen jellegű képessége, akkor Merilien vagy a benne lakozó szellem érezhette, de igyekezett elrejteni testének mágikus kisugárzását a betolakodók elől.

// A mágikus lények bevethetnek védő varázslatot, mellyel lassítják a támadást vagy leleplezik a szobrot elrejtő láthatatlan varázslatot, viszont csak a 10. szintű sárkányszellem támadó mágikus pontjaival arányos mértékben használhatja saját mágikus pontjait a füst feltartóztatására. Illetve az arc elé helyezett kendők és maszkok is lassíthatják, de a lyukacsos anyagon még így is ijesztő sebességgel szivárog át. //
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-11, 4:23 am

Vogon hangulatát, mely a nagyapjával való vitájából fakadt nem sokkal lombozta le a hír, hogy társa áll a kinti felfordulás hátterében.
~Azért azt több, mint túlzásnak érzem, hogy egy egész kocsmát rágyújtott az íjamra és a tőrömre. A jó hírnevem és kétes ügyleteim titkának megőrzéséhez nem ártana majd a közös ügyeket kevésbé feltűnő módon intézni. De ne panaszkodjunk, ha már úgy se nekem kell fizetnem a munkájáért. Dolgozunk azzal, amink épp van.
Sokkal jobban lekötötték fél pillanat múlva a gyönyörű vér elf nő szavai, aki újból összegubancolta gondolatait.
- Éhes vagyok. Rád. Meg egy kis ételre is...
-Gyere! -viszonozta dereka átkarolását.
Arra a nőre gondolt, akivel talán oda-vissza harapdálták nem túl régen egymást. De most is félve gondolt vissza tettére. Abban biztos volt, hogy ő legutóbbi erotikus élményekor beleharapott a másikba, de nem tudja konkrétan megmondani, hogy mi is volt annak a vége. Visszaharapta-e vagy dühösen faképnél hagyta vagy felpofozta vagy...
Pillanatok múlva már nem volt túl fontos rájönni, ki volt az a nő és miért nem jut eszébe legalább a neve. Még mindig méregtől telve, hogy egy újabb nimfa megint félreértésbe keverte mások előtt Meriliennel együtt léptek be a már korábban említett ajtón. Arra viszont rájött, hogy rosszul emlékezett és nem az ő íja volt az, amire azt a házat rágyújtották. Bár a tőr az már emlékei közül kivilágosodott, hogy tényleg az övé volt, így a kis neheztelés ezért a balesetért még élt szíve gondoktól lezárt pici részében. De ha végre megvacsorázik és kialussza magát, akkor sem fog sokkal jobban foglalkozni ezzel. Pusztán csak udvariatlan gesztus volt. Viszont a fém nem éghető, és ez megnyugtató tudat, amikor visszatekint a történtekre.
Az előtérben a kaftánja levételekor és a kard övére csatolása közben nem csak Merilient figyelte, de el is szállt előbbi mérge és örült annak, hogy távoli rokonával közös vacsorának néznek elébe. Nem kereskedő, de biztosra vette, hogy sok izgalmas történetet tud mondani, mely megízletesíti az összes ételt, a levestől a desszertig.
A pillanatait annyira megízletesítette, hogy észre sem vette a felé nyújtózkodó kőszobor támadó szándékát. Egyszerűen nem tudta mire vélni és kikerülte. Pusztán Akirtep szavaira reagált.
- Vogon Barátom! Ne vedd sértésnek de én hajnalban korán indulnék, ha megoldható lenne addigra összekészíttetnél nekem egy kis útravalót? Amim volt elraktározva valami módon füstté vállt. 
Bármennyire is furcsa volt a kérés, igen könnyen megígérhette, hiszen a jelen lévők közül majdnem mindenkinek kis híján lett az égő fogadóban valamilyen kára. Hálás volt Meriliennek, hogy segített kihoznia a fegyvereiket, még ha utána leszidást is kapott a kockázatért. De mivel nem szerette volna, ha sötét elf társa a történtek miatt kárt szenved, bólogatva ezeket a szavakat mondta, miközben Sierrix teremtménye mögé érve újra a vörös elf lány közelébe lépett:
-Természetesen igen. -hangján érezhető volt, hogy mintha gondolatai máshol járnának.- Szólni fogok nagyapának a vacsora közben, hogy készíttessen egy útra való nagy csomaggal neked a gólemekkel.
Nagy zajra lett figyelmes a háta mögött. Amikor megfordult ismét a kocsma emlékei éltek élénken a szemei előtt. Valami különös erő nem hagyja elfelejteni azokat a perceket, mikor nagyon hevesen vert a szíve és életéért küzdött a fojtogató füstben. Valami... történhetett az egyik szobájában, amire vissza kellene tudnia emlékezni... vagy csak rá kellene jönnie, mások mit csináltak ott ahhoz, hogy Eclair ne juttassa eszébe folyton.
De nem volt sok ideje a közelmúlt titkain gondolkodnia. Kafijjáját levette a fejéről és összegyömöszölve az orra elé tartotta. Bármi fontos volt az, ami még az emlékezés homályában bujkál, azt tudta, hogy akkor nagyon kevésnek bizonyult egy hasonló anyag ellen csupán felhúzni a ruha arcát eltakaró részét az orráig.
-Ne izguljatok! Csupán Sierrix vicce az egész. Csak próbál bosszantani minket, de hamar el fog múlni és kihozza a kőszobrokkal a vacsorát. -hangja magabiztossága gyerekkora legszörnyűbb tapasztalataira épült. A ház szelleme volt a tökéletes példa, hogy mennyire nem igazak a lidércekről írt tankönyvek.
„A kísértetek nem ijesztgetéssel tartják távol a betolakodókat az általuk őrzött területtől.  Létező varázserejük van."
A fiatal Beebebrox minden jelenlévőnél, de talán igaz az is, hogy minden élőnél jobban tudta, hogy ezek a sorok mennyire nem vonatkoznak a palotára. Sierrix igen is ijesztgeti az ide tévedteket, akik főleg gazdája rokonai. Oly annyira, hogy ha nem került volna Onoria kérése miatt lehetetlen helyzetbe, ő maga is szívesen nem lenne itt. Nem csak most, de úgy általában.
A védekezésre szánt kendő rostjai között viszont ijesztő gyorsasággal kúszott be a füst. Köhögő görcsöt kapott, ami hirtelen súlyosbította az állapotát. Amint kinyitotta a száját a kendő alatt, ott is dőlni kezdett még gyorsabban be a fekete anyag a tüdejébe, így fuldokolva kénytelen volt a falnak támaszkodnia fél kézzel, miközben a másikkal még mindig a ruhát szorította az orrához, hogy legalább annyival is feltartsa a mágikus anyag terjedését.
Pár perc múlva nagyapja hangjára lett figyelmes, bár látni nem látta, de úgy vélte, végezhetett az ellenőrzéssel és utánuk jött.
-Vogi! Sierrix! Mi történik itt? Mi ez a felfordulás? -hangja dühről árulkodott. Egyelőre viszont nem vetett be még semmi varázslatot a vendégei védelmébe, míg ki nem derül, miért történik mindez.
-Csak piszkálódik, ahogy mindig. Folyton ezt csinálja, de én régen is hiába mondtam. -a válaszban benne volt közel 60 év elfojtott haragja.
-Ügye nálatok van a jel?
-Nem vagyok hülye. Ismerem őt. Elhiheted, hogy be sem lépnék a város kapuján, nem hogy ide a családi jelkép nélkül. -szemei előtt végre nem a fogadó lángoló emlékei jelentek meg, hanem amikor a kapuban az őröknek ide jövetelükkor, pár órával ezelőtt megmutatta a család jelét, lila alapon a kék kecskére lecsapó fekete sárkányt. Visszaemlékezett arra, mikor Zakent átkutatták, de őt még a város őreitől is megvédte a jel, mely évezredek óta családja összetartásának szimbóluma.
Vissza az elejére Go down
Ilián Radomer Congrand
Arany sárkány
Ilián Radomer Congrand


Hozzászólások száma : 51
Életkor : 924
Munkahely : valahol egy kovácsműhely

Character sheet
Nép: Sárkányok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-13, 2:19 pm

// Vogon //

Ilián poharában bor ringatózik, mikor visszarakja azt az asztalra. Mellette egy papírdarab fekszik, rajta valami listával, mely csúnyán írva feketéllik az olvasó szemébe. Mikor az idegen közelít felé rásandít, de nem szólal meg. A köszöntésre felemeli fejét, végigméri tekintetével a férfit. Egyik kezével int a vele szemben lévő székre.

-Jó napot. –Felel a köszönésre.- Foglaljon helyet nyugodtan.
A papírt gondosan összehajtogatja és elrakja. Poharát beljebb tolja az asztalon.
-Meglehet, hogy jó helyen jár. De ez sosem biztos. –Minden mozdulatát figyeli a férfinek, próbálja kitalálni kicsoda irányította hozzá, és mire lenne szüksége. Eszébe jut, hogy előző pihenőhelyén találkozott egy nagy beszédű emberrel, aki egy tőrt vett tőle. Lehet, hogy az az ember mesélt neki róla.- Mire volna szüksége az úrnak?
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-13, 8:19 pm

/Iliánnal a kocsmában/

Vogon kioldja az arcát takaró kendőt és nagy mosollyal ül le a székre. Nagy örömére úgy tűnik, hogy valóban megtalálta, akit keresett.
-Egy kardra lenne szükségem. Egészen pontosan egy javítási munkára. Telarban élt Undolf bácsikám, akit a közelmúltban sajnálatos körülmények között megöltek. Volt egy Sarco kardja, ami úgy tűnik, kevésnek bizonyult a harcban. Annei néni, az özvegyétől el kéne kérje a javítást elvállalónak, hogy egy Raumo típusú karddá alakítsa át a tűzben. De elárulok egy titkot.
*Vogon beszéd közben kézbe vette az asztalon lévő boros poharat és töltött még a poharába. Közérthetőbben megfogalmazva még jó párszor. Bár rendes körülmények között fékezte volna magát, de torka olyan szinten ki volt száradva, hogy képtelen volt nem arra gondolni, hogy még egy nagy kortyot beleigyon folyton a társalgás közben. De közben sötét kék szemei Iliánt nézték, hogy kifürkéssze arca minden rezdülését.
-Mardanban él egy fegyverkereskedő rokonom. Warvelt nem régen elárulta nekem, hogy a törpék találtak a föld mélyén egy különleges anyagot. Egy valami fémet, vagy mit tudom én. -az elf kereskedő szavain egyre jobban meglátszottak a nehéz nap fáradalmai. Az elfogyasztott bor ennek ellenére egyre vidámabbnak láttatta a világot, mely kezdett úgy szép lenni, ahogy volt elpusztult kocsmástól, mindenestől.- Igazából nem értek ehhez, lehet ez egy új fém vagy csak egy új vasötvöző, csak azt mondta nekem, hogy ez jóval könnyebbé teszi a rúnák felvitelét a pengére. Jóval könnyebbé. Annyit mondott, nem szükséges az sem, hogy készítés közben véssék rá, szilárd alakban is simán fel lehet rá vinni és... -kezdte megérezni, hogy a kezében tartott gátlásoldó hatására egyre fecsegőbb lesz, de ami még szörnyűbb, valószínűleg a szavai egyre érthetetlenebbek. Bár nem tudta megítélni, milyen lehet a negyedik pohár után kívülről, de mivel kiürült az üveg, ezért minden bizonnyal szüksége lesz egy kis segítségre, hogy megeredjen a nyelve és gördülékenyebben tudjon beszélni a későbbiek során is.- Pincér! Még két üveggel kérünk.
*A kocsma sötétjében nem sok mindenki vett tudomást egy jó kiállású vendég és a részeg asztaltársának beszélgetéséről, így még párszor meg kellett ismételnie a fenti kérését, mire egy fiatal elf oda fordulva munkája közben biccentett és megeresztett egy motyogást, „Jól van már!”
-Szóval ez az anyag egészen fantasztikus. Jóval könnyebben lehet rá varázsjeleket felvinni és nem kell ott se lenni a kard elkészítésekor. Az öreg azt mondta, akár otthon is tud rá írni, mikor már kihűlt a vas. Van egy törpe ismerőse, aki sok jó munkát készített neki, de előtte ott kellett lennie a műhelyben a saját varázslatával. Egészen fantasztikus. -A sötét elfet kezdte az az érzés a hatalmába keríteni, hogy rövid úton le kéne zárni a beszélgetést egy igennel vagy egy nemmel, mert nem sokkal többet tud mondani az új bánya szenzációs anyagáról, amivel közelebb juttatja a kovácsot a munka elkészítéséhez, de minél több részletet árul el, annál nagyobb az esélye, hogy olyan dolgok is becsúsznak, amit a fegyverkészítésről szóló hiányos tudása miatt félre értett. Hallott már legendás hírű varázskardokról, de mivel varázstalan volt egyedül az elfek között, ezért sosem érdekelte, hogy pontosan hogyan viszik fel és tartják ott a jelet. Gyanította, hogy ennek különböző módjai vannak és sejteni vélte, hogy más-más varázslat elkészítése lényegesen különbözhet egymástól. De rokona igen lelkes volt és úgy döntött, hogy a család egy értékes kardját tovább kell fejleszteni. Még ha jelenleg nincs is rá pénze, viszont tudta jól, hogy Onoria megbízása után vagy nagyon gazdag lesz vagy halott. Egyik sem olyan tényező, ami miatt az adósrabszolgaságtól kellene félnie.- A markolat gombba egy hegyi kristályt terveztem a mostani malachit helyett. Mit gondolsz? El tudod készíteni a kardot? Nem tudom, meghaladja-e a képességeidet. De a javításra 150 darnát tudok szánni. És ha valaki meggyőzi Walvelt bácsit is, hogy kellően szakképzett, akkor megkapja tőle a titkos információkat ennek az anyagnak a beszerzéséről.
*Bár egyre többet pislogott, feszülten figyelt az asztal túloldalán ülőre. Bár kívülről nem feltétlenül látszott ez meg rajta.

// Vogon addig nem találkozik újra Iliánnal, míg meg nem lesz a 150 darna. A megbízás további részletei PM-ben. //
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-15, 10:02 pm

*Miután poharát a már asztalnál ülő társaságra emelte, furcsa jelenetnek volt szemtanúja:

A kialakuló szerelmi háromszög még csak elment volna, mivel nem nagyon ismerte a jelenlévőket, ezt még el tudta valahogy képzelni. Biztos valami régi kapcsolat van újra fellángolóban. - Bár a dolgok lángolásából mára elég lenne - Elmosolyodott volna ezen a gondolaton, ha nem lesz figyelmes a füstre Vogon körül. Még egy vicces gondolata támadt: Na ezek közt aztán izzik a levegő!

Mindenesetre nem sokat teketóriázott, lehet itt bármi a mai nap után. Fegyvereit a faltól elvéve a lábához támasztotta, hogy könnyebben elérje ha kellene. Az asztaltól felállva hosszú kardjára támaszkodva figyelte most mi fog következni.

Rápillantott a boltosra, kérdő tekintettel, hátha ő valami magyarázatot ad az eseményekre. Bár az öreg épp az unokaöccsét figyelte szintén.

Körbepillantott a füst forrását keresve, de igazából azt sem látta. Mindenesetre úgy vélte jobb ha felkészül mindenre, próbált a fal és az ajtó felé mozogni, egyenlőre óvatosan.*

- Valaki tudja mi folyik itt?
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-20, 10:51 pm

*Felismerem a mágiát, már találkoztam ezzel a fajtájával, s ez a roppant bosszantó szellem kutya okozza ezt az egészet. Hamarosan betelik a pohár de még megvárom mitévő lesz a társaság. Az egyik mihaszna felszólal, csak egy pillantást vetek rá. Vállat vonok majd a lassan vánszorgó kőgólem felé tekintek. Aki közülünk vett célba egy embert. Leszúrom a fegyverem a padlóba majd ökölbe szorítom a kezem. Halkan egy szót mondok, s már az öklöm a gólem felé repül.
- Az első tánc...
* S egyenesen a gólem képébe mosok egyet, lehet rajtam kívül senki sem vette észre ezt? Talán a látásom felülkerekedik ennek a semmitérőnek a látomásain. Bár a köd nem csak látomás, fojtogat, s már érzem ahogy a tüdőmbe kerül annak nem túl jótékony hatását.
- Vogon ideje lenne a saját házad táját is uralnod... milyen egy rabszolga kereskedő vagy te ha még a saját szolgáidat sem vagy képes uralni.
*Húzom fel álarcom, védve a légutamat a szivárgó fekete füsttől.
Vissza az elejére Go down
Ilián Radomer Congrand
Arany sárkány
Ilián Radomer Congrand


Hozzászólások száma : 51
Életkor : 924
Munkahely : valahol egy kovácsműhely

Character sheet
Nép: Sárkányok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-20, 11:45 pm

// Vogonnal, a kocsmában //

Ilián úgy érezte hamar megbánhatja, amiért hellyel kínálta az idegent. Hevesen, jókedvvel és főként bőbeszédűen kezdett bele Vogon mondandójába. A sárkány már az első mondat után halántékához nyúlt, és megszorította, hogy összpontosítani tudjon. Fáradt és kimerült volt, ami nála ritkán fordul elő.
Ennek ellenére türelemmel hallgatta lehetséges megbízóját. Mikor az új anyagról kezdett beszélni, cseppet sem közérthető mód, akkor Ilián szemei felcsillantak. Egyre inkább érdekelni kezdte a téma és maga a feladat is.
Amikor Vogon töltött egy újabb pohárral és ivott belőle Ilián is ugyanúgy tett. Így a beszélgetés, pontosabban mondva a monológ végéhez közeledve a percekkel ezelőtt kezdődött tompa nyomáshoz, melyet halántékán érzett, csatlakozott némi bizsergés is, fejének minden pontján.
Ahogy Vogon befejezte Ilián hümmögött egy rövidet.

-Remélem tudja, jó uram, hogy amit kér nem kevés darnába kerül. Tekintve, hogy a szükséges hozzávalók beszerzése és a kard elkészítése is igen bonyolult. Nem állítom, hogy sikerülni fog az elkészítése, mivel ezelőtt még sosem próbáltam. Megrendelőim között valahogy nem akadt ez idáig olyan úr, aki ennyi darnát áldozott volna a szépséges és nagy erejű Raumo kard birtoklásáért.. –Kalandozott el egy pillanatra Ilián, kitérő gondolatának foszlányát tán okkal hagyta nyitottan. Ki tudja munkás évei során miféle szerzetek kérték már tőle a kard elkészítését, melyet valami oknál fogva ő maga sosem hozott létre.-
-Emellett higgye el, nem azért kérem a következőt, hogy hamis ígéret kíséretében megkopasszam önt, hanem, hogy biztosítsam magam afelől, hogy fáradozásom és esetleges kellemetlenségeim nem hiábavalók lesznek. Így reménykedem, megérti az úr, hogy előlegként igényt tartok ötven darnára, mely tekintve a kard valódi értékét igen csekély. Ha az elkészítése nem sikerül ezt az összeget természetes visszaszolgáltatom.
Ilián arckifejezése és hangja mindvégig kifejezéstelen volt. Ugyan örült a felkérésnek, de pontosan tudta mennyi munkával és fejtöréssel fog járni ez a kaland számára.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-23, 2:38 pm

/Iliánnal a kocsmában/

Az elf kereskedő igen nagyot nézett, mikor a kovács mester elmondta, hogy még sosem csinált ilyet és azt is, hogy a fizetség kétharmadát előre kéri. Mivel ennyi összesen nem volt neki jelenleg és úgy tervezte, hogy a nagy részét majd csak később szedi össze, így minden képen alkudoznia kellett. De ezt a bizonytalanságot nem valószínű, hogy az asztaltársa észre veszi, úgy gondolta, hiszen egy kereskedőnél szinte elvárás, hogy alkudjon. Ez az üzlet mindennapos része.
-Nos, egyelőre csak ötven darnát tudok adni, nem tartok magamnál ennyi pénzt. De remélem, hogy ez nem fogja zavarni az alapanyagok beszerzését. A minőségre nagyon kényes vagyok. -mondta mosolyogva, de már közben felállva- Ennyiből úgy gondolom, minden képen sikerülnie kell az elkészítésnek.
*Ezzel az érméket az asztallapra teszi, amiket az ujjaival számolt össze az erszényében. Nagy hasznát veszi most ennek a tudománynak, mely a hétköznapokban csupán lenyűgözi a vásárlókat. Most viszont el is rejti a pénztárca tartalmát, hogy az embere ne tudhassa biztosra, hogy tényleg nincs nála a kívánt összeg vagy egy ügyes fogás arra, hogy ne kelljen ismeretlenül ekkora vagyont valakire rábízni.
-Ha elkészült, akkor a Hold elsőnegyedeinek éjszakáján jöjjön vissza ide és én 1-2 hónap múlva itt fogom várni. Ha sokáig nem jelenek meg, akkor a nagyapám házában leadhatja. Kérje nyugodtan ott is akár a fennmaradó száz darnát!
*Ha Ilián nem tartóztatja fel, akkor már siet is a bejárat felé. Egy üveget még megmarkol, amit a pincér épp kifelé vinne az egyik rendelésre.
-Köszönöm, gyorsan kihozták.
*Ezzel megy is tovább. Ideje Akirteppel a boltba elmennie. Ma már talán több meglepetés nem éri ebben a városban.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-24, 1:56 pm

Lágyan helyezem Vogon derekára a kezemet és bújok kicsit hozzá, édes szavakat suttogva a fülébe. Érzem, ahogy érintésemtől megremeg a férfi teste és valami furcsa önelégült büszkeség kúszik be testem minden egyes sejtjébe. Egy fél pillantást vetek Aden felé, majd visszafordulok Vogon-hoz. Vonz a férfi különlegessége, de egyben idegesít s, hogy ő irányít. Nem, jobb szeretek én lenni a vadász, aki prédáért kutat, és Vogon tökéletesen megfelel erre a célra. Aden csak egy számomra elérhetetlen különleges lény lesz. És nem fogok feleslegesen küzdeni érte, habár a gondolatra olyan izgalom járja át a testemet, hogyha kicsit prűd lennék, még el is pirulnék. Így azonban csak elfojtom a gondolatot és az izgalmat, és figyelem a jelen lévőket. Tekintetem a nimfa felé siklik, és végigmérem őt. Csinos, lágy és érzékeny testét, gyönyörű szemet és kedves, félénk arcát. Valami megmozdul bennem és szép lassan a lány felé sétálok, megállva előtte. Mélyen a szemébe nézek és látom, hogyan rezdül meg ijedten a pillantásomra. Lágyan végigsimítok az arcán, és füle mögé tűröm a haját.
- Gyönyörű vagy. - susogom a szavakat, majd a furcsa csattanásra megfordulok és ekkor látom meg a gyönyörű szökőkutat, majd a füstöt. Összevonom a szemöldökömet és Vogon felé pillantok, majd követem a füstöt, ami egyre gyorsabban kúszik felénk. Lehunyom a szememet, furcsa mozdulatot teszek a kezemmel és elsuttogok egy szót, mire egy levegő buborék jelenek meg körülöttem és a mellettem álló nimfa lány körül, akit lágyan, a kezénél fogva húzok magamhoz.
- Vogon! Mi ez? Mit jelentsen ez? - villan vörös szemem a férfi felé, hiszen egy furcsa gondolat kúszik be az elmémbe. Talán meg akar minket ölni? Vagy öletni? Pedig oly' őszintének tűnt a csókja, oly' bizalomgerjesztőek voltak a szavai. Undorító bűz csapja meg az orromat és szinte megdermedek, majd a földre rogyok a bűztől, ahogy a nimfa is mellettem szorosan tapasztja orrára a kezét. Követem a példáját, majd lassan felállok és határozottan, harca készen várok, tekintetem ide-oda cikázik az őrszellem, a kút és Vogon között. Látom, hogy Aden mozdul, és kiáltanék, hogy ne, de már késő...
Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-27, 4:31 pm

Sierrix gonoszul vigyorgott azon, hogy a fiatal Beebebrox ezt is a szokásos rémisztgetései számlájára írta. Így még könnyebb lesz becserkészni az áldozatokat, bár társai úgy tűnik, kevésbé hiszik már el, hogy pusztán ártalmatlan ijesztgetéssel állnak szemben, viszont egyelőre nem kezdtek menekülni.
Viszont legnagyobb sajnálatára a vén elf tényleg felfigyelt a felfordulásra. Most még csak a bejáratnál ácsorgott és dühös szemmel vizslatja a fejleményeket. De a sárkányszellem tisztában van vele, hogy ez nem marad mindig így. Márpedig az ő varázserejével való beavatkozás igen gyors és fájdalmas végét jelenti előre láthatóan az őrkísértet ténykedéseinek.
Miközben egyre többen és egyre inkább célzottan Vogontól várják a megoldást Merilien elmondja a lidércek láthatóvá tételének varázsigéjét, így képessé válik mindenki látni a plafonból előnyúló sárkányfejet. A vér elf lány ki is használja, hogy a pillantásait egyre többször a palota védőjére szegezze.
Ami bosszantóbb, azok viszont a házigazda kérdései. Szerencsére a rabszolgakereskedő újfent bebizonyítja, mennyire nem jártas a mágia és a holt lelkek világában. De a nagyapja ez után gyanakvó szemmel mégis a bonyodalmak fő forrásához intézi a szavait.
-Sierrix! Mi folyik itt? Tudod jól, hogy Dremer pecsétje védelmében állnak. Nem ölheted meg őket. Azonnal fejezd be!
-Szerintem pedig pontosan az egyezségünket teljesítem. Még ha te nem is emlékszel már rá. -a síron túli hang olyan hideget árasztott szét, hogy Akirtep kezében lévő boros kancsón dér csapódott ki. Hangjában csak néhány élőkre hasonlító érzelem maradt meg, minden más, ami régen ehhez a világhoz kötötte, mára kiveszett belőle. De így is kivehető volt a sok évszázados sértődöttség, amiért egy olyan helyre kényszerítik, ahol nem kéne lennie. Ahogy az itt jelen lévők többségének is máshol lenne keresnivalója.
Aden szétzúzta idő közben a gólemet, így nem látta már értelmét a továbbiakban a szökőkút és a szobrot rejtő illúziónak sem. Most már a gránit igazi széthullásának lehettek a vendégek szemtanúi. És a rég múlt sárkányának a lelke most megtalálta a megoldást, hogy lehetne mégis elérni, hogy a betolakodók ne csak a Beebebrox-házból, de az életükből is távozzanak.
Miközben továbbra is fenntartotta a mérgező füst varázsát, mely lassan mindent eláraszt és egyre inkább behatol Vogon, Aden és Akritep tüdejébe, közben viszont új nehézséggel szembesülnek. Tej színű massza úszik a nemes vér elf felé és belefolyik a testbe. Merilien megszállásának befejezésével Sierrix azonnal átveszi felette az irányítást kiszorítva egy másik sötét lelket is, mely furcsa mód a lányban élt. Ez után parancsot ad az arcnak és a lábnak, hogy csábos mosollyal induljon meg Zaken felé. A kezet pedig utasítja, hogy szorosabban markolja meg a kardot, míg ballal kecses mozdulattal lendítse Akirtep felé az egyik dobótőrét.
~Bár Merilienben én kárt nem tehetek, talán elérhetem, hogy a kétlábúk maguk öljék meg. Jól megvoltunk eddig, miért kellett ide jönniük? Miért kellett a gazdám borába bele inniuk? Miért kell mindig újabb munkát csinálni nekem? Ha sikerül végre megölnöm őket, talán a többi rokon is tanul belőle és nem háborgatnak minket. Még ha az elkövetkezendő napokban iszonyatos fájdalmakat is kell elszenvednem gazdám dühétől.

// Meri megszállás alatt nem tudja befolyásolni a teste működését, de tud beszélgetni Sierrix-szel a gondolatai útján. A többieket nem tudja értesíteni, bár mindenki látta, ahogy a testébe behatol a szellem. //
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-27, 8:35 pm


/A nagyapa házában/

Vogon több helyről hallott az egyre sűrűbb füstben hozzá idézett szavakat.
-Valaki tudja mi folyik itt?-kérdezte Akirtep.
Majd az Onoria által mellé adott fejvadász hangját hallotta:
- Vogon ideje lenne a saját házad táját is uralnod... milyen egy rabszolga kereskedő vagy te ha még a saját szolgáidat sem vagy képes uralni.
De a szépséges vér elf is kérdezett tőle valamit...
-Vogon! Mi ez? Mit jelentsen ez?
Így kialakult benne egy olyan érzés, hogy mindenki tőle, a mágia nélkülitől várja a megoldást, miközben fogalma nem volt, hogy mégis mitévő legyen. De jobb híján úgy érezte, hogy néhány félreértést azonnal tisztázni kell.
-Barátom, a házat egy őrszellem védi, aki néha tréfát űz a vendégekkel. Kellemetlen érzések, de ártalmatlanok. Amíg nálunk van a titkos jel, addig azt hiszem nem ölhet meg minket. -úgy gondolta, elég kielégítő válasz arra, hogy mi történhetett-Nem az én házam, szerintem már említettem neked, hogy nem lakom sehol. Ez a nagyapám háza, de úgy tartja, hogy ez csak erősíti a mágikus fejlődésünket, mert megtanulunk nálunk erősebb lények ellen védekezni.
Ennyire tellett, miután beszédével még jobban beszívta a füstöt és már köhögő rohamba fulladtak utolsó szavai. A Lumel lány után ment, közvetlenül mögötte. Így még észrevette a lendülő kezet, de már nem tudta időben elkapni. A tőr elrepült. Hátulról elkapta a nőt és kezeit leszorítva szorosan magához ölelte.
-Na ebből elég volt. Ez egyáltalán nem vicces.-mondta, miközben legnagyobb meglepetésére egy pillanat alatt szűnt meg a torkát, tüdejét elárasztó fojtó érzés és hirtelen egy teljesen más érzés kerítette hatalmába. Az égő kén szaga. Ez is bántotta, de már nem annyira, hogy lebénítsa.
-A kérdésedre válaszolva, hogy mit jelentsen ez... -kezdett bele újra- Fogalmam sincs. Amíg nálunk van a családi jel, addig nem ölhetsz meg minket. Túl messzire mentél, Sierrix!
Mondta dühösen, de egyáltalán nem meggyőződéstől ittasan. A szellem túl magabiztosan mondta a nagyapjának, hogy joga van hozzá. Annak a nagyapának, aki újabb kérdést tett fel ez után.
-Nos, akkor most mindenki mutassa fel jobb kezével a Vogontól kapott jelet!
Ez persze nem zavarta az ifjú kereskedőt, hogy továbbra is szorosan fogja a megszállás alatt lévő rokonát.
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-27, 8:46 pm

*Agyán átfutott a Vogontól nemrég kapott tekercs, tarisznyájába nyúlt és elővette.*

- Ez lenne az öreg? Ki is kell nyissam most, vagy elég ha nálam van?

*Hosszúkardját, és tekercsét maga elé tartva várta a választ és az eseményeket. - Milyen fura egy ház, legközelebb jobban járok, ha inkább egy fogadóban vagy az erdőben alszom meg, vagy nem húzom az időt, ha feladat van indulok utamra azonnal... - gondolta magában. És mi van ha ez a tekercs nem az? Majd csak lesz valahogy...

Szeme sarkában a füst és felfordulás közepette penge villanását vélte felfedezni, amely felé azonnal hárító mozdulatot tett kardjával, szikra villant a pengén, remélte a felé repülő tőrt találta el, de már világossá vált számára hogy ami itt történik nem játék, mielőbb el kell indulnia küldetésére. A városi élet nem neki való.*
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2013-12-28, 9:50 am

A vacsora és a kellemes meghívás, mellyel befejezhettük volna, amit a sikátorban elkezdtünk egy igen ijesztő kis csatározásba fullad. Semmi kedvem ehhez az egészhez, de úgy tűnik, hogy jelen pillanatban nincs választásom. A füst körbevesz minket és hamarosan ki is derül, hogy ki a felelős mindezért. Úgy érzem, hogy Vogon elfelejtett szólni valamiről: arról, hogy az őrsárkány szellem holtan akar látni minket, élőket. Nem tudom, hogy milyen borsot törhetett az orra alá egy Beebebrox, de tény, hogy elég dühös lehet ahhoz, hogy egyszerűen kinyírjon minket. Ami nem túl kecsegtető így ezen a kései órán. Mindenki kérdőre vonja a férfit, miközben egy buborékot húzok a nimfa és magam köré. A füsttől megvéd, azonban a tejfehér ködtől nem. Érzem, ahogy egy hideg lélek kúszik be a testembe és ahogy kitaszítja sötét mágusomat is a testemből. Három lélek már túl sok a testemnek, így teljesen elveszítem az eszméletemet és nem is érzékelek semmit. A mágus, a sárkány mellett az én lelkem a leggyengébb, így abszolút nem tudok mit tenni. A mágus azonban nem hagyja magát és furcsa szavakat kántálva igyekszik kiűzni Sierrix-et a testemből. Testem, karom lagymatag, mintha valami gumi baba lennék, nem tudja feldolgozni azt a harcot és tumultust, ami a fejemben, a testemben van. Vogon lefog, miután elrepül a tőr és érezheti, hogyan esek össze és veszítem el az eszméletemet. Kérdés, hogy a sárkány lelke elég erős-e ahhoz, hogy fel tudjon ébreszteni és irányítja a testemet is.

//Olvastam a püket, mehet nyugodtan így a játék. SmileÉs bocsi, tudom, hogy nem én jövök, de gondoltam úgyis elveszítem az eszméletemet... :/ //
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2014-01-01, 11:40 pm

*A szituáció egyre érdekesebbé válik ahogy látom a kis vöröst megszállni, azáltal a semmirekellő féreggel. Akit Sierrixnek vagy mi a trágyának nevezett Vogon. Érdekes, hogy ez a férfi a saját portájukon sem képes rendet tartani. Tenyerembe döntöm a fejemet, sírni lenne kedvem. Hallom a mágus kántálását, már ideje volna itt rendet tenni.
- Vogon... teljesen haszontalan vagy... még a saját portátokon is téged akarnak megölni... minket meg bele rángatsz...
*Ha a mágus hamarosan nem kergeti ki a lányból a szellemet úgy érzem a saját kezembe kell vennem a dolgot. S ököllel megoldani ezt a problémát.
Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2014-01-03, 6:28 pm


A ház őrszelleme utasítást adott a kéznek, hogy dobja el a dobó tőrt. A kar lendült és a penge halálosan siklott át a légben. Akritep feje felett, akinek a vasán csikordulva pattant vissza.
~Átkozott test! Nem tudom rendesen irányítani, még jobban el kell nyomni a tudatát. De nagyon figyelnem kell, mert ha megölöm ezzel, akkor Dremer-pecsétje olyan kínokat szabadít rám, amilyenbe még nem volt részem. Bárcsak még mindig élő lennék, aki nem csak mágiával és mások által tud tárgyakat mozgatni!
A három lélek, aki a vörös hajú testbe zárva küzdött egymással azon igyekezett mind, hogy saját hatalmába kerítve kizárólagosan uralja azt, mely csak az egyikük jogos tulajdona lett volna. Mikor az elmék tánca közben rájöttek, hogy a jussukat épp körbe fogja egy idegen test sem csitult vágyuk, hogy egyedül küzdjenek a kiszabadulásért.
Így a kimerült préda az őt lefogó karjaiba ájult el. A sárkányszellem igyekezett kihozni mindent a helyzetből, de csak annyira jutott, hogy belülről figyelhette csak, mi történik.
Kint a vén elfnek elég volt a felmutatott tekercs, hogy bizonyságot szerezzen a valós helyzetről és a fő felelősről. Egy igét mormolt el, mely megszüntette a fekete füstöt. Egy másik pedig lehetetlenné tette a megszállás további fenntartását, így a fehér tejköd szép lassan belengte az egész szobát, sőt, azon is túl.
-Sierrix! Ne dühíts még jobban! Ismerem a Halál kezét. -mondta mérgesen halott szolgájának.
*Egy pár kesztyűt vett elő, mely egyik részét az egyik fejvadásznak, másik részét a másiknak dobta oda.
-Semmi kedvem hozzá, Mester. -mondta büszkén, alig kevés megbánással a hangjában. Ez után az áttetsző test mintha csak elkezdett volna magába örvénylőn összetömörödni, átalakult csontváz szerkezetűvé és kevésbé áttetszővé. Bár ez csak káprázat volt, hiszen testét meg tudta változtatni anélkül, hogy bármilyen fizikai dolog végbe ment volna. A látszat csupán testének hiánya volt, nem több. A tér üressége.
A házigazda ekkor oda lépkedett haragos tekintettel az unokájához és megérintve a vállát ezt mondta neki:
-Vogon! Tudod jól a szabályt. Nem léphet be senki a belső térbe, aki nem hordozza magánál a család jelképét.
-Tökéletesen tisztában vagyok vele. -válaszolt fortyogó mérgében az unoka.- Itt van Meriliennél a zsebkendőm. Még a városkapun is azzal jöttem be. Nem ettem meszet.
-De ahogy látom, már nincs nálad, csak az általad ölelgetett csinos lánynál. És a barátaidnál se...
-Sierrix nem ezért támadt ránk. Teljesen értelemszerű, hogy ha egyikünknél van, az mindenkire vonatkozik. De akkor is piszkálódik, ha velünk van a jel. Ő mindig ezt csinálja, csak ti felnőttek nem vagytok hajlandóak ezzel szembenézni.
Az öreg fejét csóválva válaszolt.
-Nem egészítheted ki tetszésed szerint „logikusan” a mágiát. Dremer-pecsétje úgy lett megkötve, hogy azokat engedheti csak be, akiknél ott van a jel. Az Alvilág istene előtt köttetett szerződés minden egyes betűjét betartja. Szó szerint. Még ha nem is hajlandó annál egy csöppet sem többre idegenekkel szemben. Sajnálom, hogy voltak kellemetlenségeitek, de nagyon lelkiismeretesen ellátja a feladatát. És jóval több hasznot hajt, mint ami galibát néha okoz nekem.
Ezzel előhúzott a kabátja alól egy sálat, ami az ifjú Beebebrox nyakába akasztott.
-Nem vagyok idegen, ezt tudnia kéne. És egyébként is! Megkérdezhette volna tőled, hogy megöljön-e miket vagy leállhatott volna, mikor szóltál neki. Az istenség látja ezt és tudja, hogy csak kijátssza a szavakat. Mégsem tesz semmit és nem is bünteti meg érte.
A ház ura némán vonult az asztalfűnél lévő székéhez és elfoglalta az egyetlen megterített helyen.
-Sierrix! Hozass nekünk még ételt! És ne hidd, hogy ezzel vége! Még beszélni fogunk erről később.
A lidérc már néhány perce útnak indította a raktárból az újabb gólemeket, akik kihozták a terítéket mindenki számára. Felvették a földről társuk maradványait és csendben kivonultak vele. Egy pillanatra nem gondolta, hogy megúszhatja ezt. Szellem testének igen fájó lesz a mágia, amivel hangot ad kereskedő a felháborodásának a történtek miatt. De ezt sosem mások előtt fogja tenni. Nem! Még csak hallani sem fogják a sikolyait. Ez a kettejük furcsa viszonya csak.

//A párbeszéd leegyeztetve magammal.//
/Aden, ha elmentek majd visszajöhetnél Onoria után és segítek kijátszani a kockát, ha gondolod. Bár úgy tudom, azt Vogonnal tervezed, ahogy visszajön Evoról. De nekem lehet kevés játszó partnerem lesz utánatok./

Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2014-01-04, 8:20 am

A rabszolgakereskedő felemelte az ölébe a vörös hajú gyönyörű elf lányt. Csodálta, ahogy úgy nyugodott a lábát bal karja felől lazán lógatva, mintha csak aludna. Tudta, hogy az egyik legveszélyesebb lény van odabent, de úgy érezte, az asztalhoz vagy valami ágyhoz kell vinnie, hogy kényelmesen lefektesse.
Teljesen váratlanul érte, mikor a nagyapja megérintette a vállát. Teljesen belefeledkezett a nő körüli gondolataiba.
-Nem egészítheted ki tetszésed szerint „logikusan” a mágiát. Dremer-pecsétje úgy lett megkötve, hogy azokat engedheti csak be, akiknél ott van a jel. Az Alvilág istene előtt köttetett szerződés minden egyes betűjét betartja. Szó szerint. Még ha nem is hajlandó annál egy csöppet sem többre idegenekkel szemben. Sajnálom, hogy voltak kellemetlenségeitek, de nagyon lelkiismeretesen ellátja a feladatát. És jóval több hasznot hajt, mint ami galibát néha okoz nekem.
*A szavak elgondolkodtatták, még ha nem is értett velük egyet. Az őrszellem mindig rémisztgette őket, gyerekeket, kis korukban is illúziókkal. De soha semmi komoly baj nem történt. A leggonoszabb dolog a büdös szag volt vagy ha vizesek lettek egy falból előtörő vízsugártól. Ettől még nem egyszer fordult elő, hogy hajnalban kinyitották a boltot és míg az egyik gyerek figyelt, hárman aludtak. Ott jóval visszafogottabb volt mindig is velük.
-Nem vagyok idegen, ezt tudnia kéne. És egyébként is! Megkérdezhette volna tőled, hogy megöljön-e miket vagy leállhatott volna, mikor szóltál neki. Az istenség látja ezt és tudja, hogy csak kijátssza a szavakat. Mégsem tesz semmit és nem is bünteti meg érte.
A ház ura még ráparancsolt a sárkánycsontvázra.
-Ébreszd fel őt! Te rontottad el, te javítod meg. -hangja ellentmondás nem tűrő szikár volt. Tényeket közölt nem kívánságait tárta mások elé. Így Merilien nem sokkal ez után visszanyerte az eszméletét.
-Jó reggelt! Ideje megvacsorázni. Ha van kedved hozzá és nem szeretnéd a szobádat elfoglalni.

/Bocsi, ennyire jutottam. Remélem nem baj, hogy nem hagytalak tovább szunnyadni Meri. Ezt még vissza lehet fordítani egy átszerkesztéssel./
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2014-01-06, 9:16 pm

*Miután sikerült hárítani a felé repülő tőrt még jobban felgyorsultak az események. A szövegre nem nagyon figyelt, de látta amint az öreg felé dob valamit, mintha egy kesztyű lenne.
Fullánkját felhajítja, elkapja a kesztyűt, majd gyorsan az övéhez tűzi míg elkapja a fegyvert.

Az eztán következő beszélgetésből úgy tűnik valami házőrző szellem kavarja a dolgokat, de ahogy a dolgok állak úgy néz ki a házigazda kordában tartja, azért a kesztyűt megtartja, egyenlőre marad az övön. Jól jöhet még a címer ha bajba keveredik.

Nem is igazán figyelt a házban tartózkodó többi népre, igazából kezdett a gyomra korogni, ezért megnyugodva látta hogy az idős intézkedett, és végre vacsorázhatnak, azután pedig az indulás előtt még megpihenhet kicsit.

Vogonnal indulás előtt még kéne beszélni egy kicsit a küldetésről, de ahogy a dolgok kinéznek, az nem most lesz.*

Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime2014-01-06, 10:21 pm

*Az eseményeknek épp idejében vetett véget az öreg, már egyre jobban idegesített az a mitugrász akármi aki az elménkkel szórakozott. Látom ahogy Meri is eszmélet vesztve fekszik a földön majd Vogon próbálja ismét az életbe pofozni.
~C... ideje lenne elhagyni ezt a nyamvadt várost.
*Majd az étkezőbe terelnek minket akárcsak a birkák. Lassanként mind helyet foglalunk s én körbe tekintek, végig mérem az arcokat. Furcsa lények vagyunk itt egytől egyig. Elfek mindenhol ahol csak szemem átfut. Nem érzem közülük valónak magam mégis hozzájuk fűz a múltam. A vacsora lassan tálalásra kerül, majd én csak nézek míg mások már nekilátnak enni. Egy pohár vízért nyúlok, kortyolok egyet majd Vogonra meresztem tekintetem. Nem tagadom kissé már dühít a fickó, s már nagyon szívesen a sárkányok elé vetném, s élvezettel nézném végig ahogy szétmarcangolják. S Onoria a legkevésbé sem érdekel, önös céljaim vezérelnek a sárkányok hegyére. Lassan lerakom a poharat, majd szemem megvillan teljes vörösében.
- Meddig vesztegeted még a drága időmet Vogon? Mennyi ideig tervezed még meghúzni magad az öreg oltalmazó kezei alatt? S mi ez? A kétfős akció hadjárattá fajul?
*Húzom magamhoz közelebb az egyik tálat majd merek rá az ételből. Közben Vogon arcát vizslatom.
- Elég egy gyenge lényt megvédenem, nem kívánok egész csapatot kihúzni a sárkányok fogai közül.
*Törik ketté a kanál a kezemben, ahogy azt szorongatni kezdem.
- Azt mondod ez egy öngyilkos akció... ha így folytatódik az ön elmarad előle. Remélem világosan fogalmaztam... Drága barátom....
*Mérhetetlen arrogancia, s él hallatszott ki hangomból. Nem félek szót emelni hiába az ő házában vendégeskedek.
- Remélem láttad odakint, az unalmasan eltöltött óráim eredményét... s gondolom te magad nem szeretnél ilyen sorsra jutni... S most hagyd a mellébeszélést! Választ akarok!
*Állok fel, s testem teljes súlyát az asztalra helyezem.
- Mikor fejezzük be azt amit elkezdtünk? Mikor leszel hajlandó megmozdítani a ványadt segged s kikászálódni a védett falak közül, hogy férfi légy? He? Rabszolgakereskedő....
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
Vissza az elejére 
7 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Olassië, az elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Elfek népe
» Ekorin városa
» Ightdar, a tudományok városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység-
Ugrás: