LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma

Homehttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

Share

Középvidék

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30
SzerzőÜzenet
Elonar
Nimfa vezető
Elonar

Hozzászólások száma : 364
Életkor : 1801
Munkahely : A nimfák vezetője

Character sheet
Nép: Nimfák
Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2019-12-31, 5:31 pm

//Nie - időn túli játék - A Pusztuló erdő//

*Liara a megroggyanó barlangban vállára emeli még mindig félig alélt fajtársát, s a kijárat felé vonszolja magukat.
E pillanatban a sötét nimfa körül három újabb alak jelenik meg. Erdei nimfák, kezeiket a sötét nimfa vállaira teszik, halkan suttognak neki, míg a negyedik Niennát ragadja karon.*
- Tarts velem, ha nem kívánsz e barlangból Dremerhez távozni!
*Az opélos szemek még Niennára néznek, behunyják, s kinyílnak újra, mikor ijedten pillant körbe. A barlang falai omlani kezdenek, s ezeket már neki sincs ereje fenntartani. Tekintetében köszönet csillog, s a könnyek között ajkai egy szót formálnak a fehér elf felé, mielőtt aléltan hull a porba. Karmai is eleresztik Nienna bőrét.
Ha eddig a fehér elf nem is indul el, a nimfák nem várnak tovább.
Hárman a sötét nimfát teleportálják ki, aki eddig Niennát fogta, az pedig őt.
Ha a tünde lány saját lábán tart vele, akkor épp, hogy kiérnek, mielőtt a barlang teljesen beomlik, a por, a repülő szikladarabok robaja is csak ezután ül majd el.
Liara odakint társát ébresztgeti, a három nimfa pedig sápadt társukkal van elfoglalva.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie

Hozzászólások száma : 243
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-01, 9:38 am

9. nimfáknak, elfeknek - Pusztuló erdő (12. rész)

// Elonar - Időn túli játék, valahol a Hajnal folyó völgyében Tarsis után //

*Az események oly gyorsan történnek, hogy meglepődni sincs időm. Amikor látom, hogy a nimfák magukkal viszik eszméletlen társukat, csak akkor gondolok a menekülésre. Talán már késő lenne, de a lány, ki eddig a kezemet szorította, az utolsó pillanatban ragad ki a pokoli káoszból. Túl sok ez egyetlen napon.

Aztán már csak a napfényt érzem a bőrömön. Odakint állunk és a barlangból eddig áradó sötét hidegnek már nyoma sincs. Csak nézem őket… Izra teremtményeit… Itt már semmi dolgom sincs… A nimfák – mindketten – megmenekültek. S most, hogy az erdő őrzőjének élete is biztonságban van, talán a fák is új életre kelnek majd.

Indulnom kellene, hiszen Arnelian is biztosan keres már… Nincs okom, hogy tovább maradjak, de nem tudom, merre vezet út visszafelé. Aztán ahogy körülnézek, a távolban meglátom a hatalmas fát, amely alatt először pillantottam meg Liarát… Igyekeznem kell…*

//Elonar, kivételes élmény volt veletek a játék, és hálás vagyok a segítségért! Smile És ha az az egyetlen szó a „köszönöm” volt, hát akkor szívesen ♥//
http://www.nienna.eoldal.hu/
Elonar
Nimfa vezető
Elonar

Hozzászólások száma : 364
Életkor : 1801
Munkahely : A nimfák vezetője

Character sheet
Nép: Nimfák
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-01, 6:43 pm

//Nienna - időn túli játék, A pusztuló erdő//

*Odakint jelennek meg, s a nimfa, ki Niennát mentette ki, néhány szót szól még.*
- Talán nem kellene mondanom, hisz nem vagy közénk való, ám hálásak vagyunk segítségedért. Kevés alkalom van, hogy egy férfi összetöri a nimfa szívét. Ha egyszer összetört, az már nem lehet soha sem teljesen ép. Csak, ki összetörte, gyógyíthatja meg, ám oly sokan vannak, kik a nimfákat akarják, s nem egy életre….ez az, mi összetörheti a szívet, hisz ha igazán szeretsz valakit, nincs más, kit még egyszer ugyanúgy szeretnél.
Ő pedig elbujdosott, s a szívében keletkező űrt máshonnan próbálta pótolni.
Végre megleltük, s próbálunk segíteni….meglátjuk, mire megyünk, lehet, hogy csak az úrnő, vagy talán maga Izra segíthet rajta.
*Liara is felpillant a másik nimfa ápolásából.*
- Nienna! Köszönöm!
*Nem tartóztatják tovább, ha menni akar, hagyják, hadd menjen.*

// Köszönöm én is, Nienna, jó volt veled játszani! Smile //
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Hozzászólások száma : 265
Munkahely : Légiós

Character sheet
Nép: Sárkányok
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:29 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* Amikor elindultam Ekorinból vissza a sereghez hirtelen ötlettől vezérelve megálltam út közben egy poros kis faluban. Sötétedett már, és messziről láttam, ahogy a falut fényáradat borítja be. A magasból úgy véltem, hogy egyáltalán nem lefekvéshez készülődnek. Lárma szűrődött onnan, és a kétlábúak apraja-nagyja a főtéren téblábolt. Némelyik birka-, farkas- vagy őzirhát is húzott magára, azzal tréfálkoztak vagy kergették az asszonyokat. A falu közepén jókora tábortüzet raktak, körbetáncolták és jókedvűen énekeltek. Mindenképpen megért számomra egy kis kitérőt, már csak kíváncsiságból is. Meg persze ha már ilyen helyen jár a sárkány a helyi menüt kár lett volna kihagyni a kirándulásból.
A megfelelő távolságban ismét elf alakot öltöttem, és gyalogosan közelítettem meg az apró települést, egyszerű vándorgúnyában, oldalamon kis tarisznyával. Amikor már a főutcájára értem jó pár pillantás szegeződött rám, de látva, hogy nem jelentek rájuk fenyegetést folytatták tovább az őrjöngésüket. *
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:34 pm

* Betértem egy helyi ivóba, hátha akad számomra is egy-két finom falat. Faluhelyen mindig jobb kosztot találni, mint a városokban. A kocsma ajtaja tárva-nyitva volt, hiába tombolt kint a hideg. Jöttek-mentek kifelé az emberek és ahogy beléptem a nyitott ajtó ellenére is az arcomba csapódott a meleg és a bűz, a verejték, az alkohol letaglózó elegye.
- Szép estét! Akad-e errefelé némi harapnivaló? - kérdeztem a pulthoz lépve a kocsmárosnét.
- Van éppen az is ha van mibű'! Mi tetszik? - A kocsmárosné igencsak közvetlennek mutatkozott, szóval reméltem, hogy nyert ügyem van.
- Nem vágyom én semmi nagyzolásra, csak némi harsogós cipóra egy pohár friss kecsketejjel. Az most nagyon jól esne – válaszoltam neki és már el is képzeltem magam előtt ezt a gusztusos kis vacsorának valót, ahogy a ropogós cipó rám mosolyog a fatányérról, és a friss tej illata betölti az orrcimpámat, elnyomva az izzadt emberi kipárolgás bosszantó bűzét. Merthogy körülöttem csak az volt. Izzadt férfiak emelgették kupájukat, hahotázva, egymást lökdösve örömükben. *
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:37 pm

* A kocsmárosné virsli ujjaival megvakarta a feje búbját, majd megszólalt.
- Végtére is megódható' – válaszolta, majd elvonult, hogy összekészítse nekem a vacsorát. Ameddig elvolt én a többi kétlábún szórakoztam, hogy teljen az idő, és hogy ne gondoljak az éhségre. Ahogy nézelődtem egy fiatal legény libbent mellém. Csibészes bajusza – és alatta borvirágos vigyora – szinte a füléig ért.
- Hogy van az, hogy kend így magányosan sétálgat ezekben az időkben? - kérdezte, miközben egész közel hajolt hozzám, pont annyira hogy bűzös, sörszagú lehelete beterítse az arcomat. Nem sok híja volt, hogy ne forduljak le a magas székről.
- Hogy van az, hogy ezekben az időkben kendnek nincs jobb dolga? - biccentettem a falusi lányok felé, akik önfeledten átadták magukat a férfiak lajstromjának.
A férfi odasandított, de aztán visszafordult felém, és megtapintotta a felkaromat, amire felkaptam a fejem.
- Micsoda csábos izmok!
- Még egy ilyen, és beverem azt a ragyás képed! - mondtam neki indulatosan, mellőzve minden elf jó modort és elfordultam felőle. Mit képzel ez, hogy tapogat!? *
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:40 pm

* Ekkor visszatért a kocsmárosné. Kezében a fatányéron már ott integetett felém a kenyér, kezében pedig egy csuporban a tej lötykölődött. Bár az imént a fickó eléggé felbosszantott, nem hagytam, hogy kibillentsen abból a fennkölt állapotból, amiben ezt a vacsorát el akartam fogyasztani.
- Ehun' van e! Parancsoljon! - rakta le egy kis asztalra, amihez rögtön át is telepedtem – 10 darna lesz, kérem!
Először azt hittem, rosszul hallok.
- Mennyi?
- 10 az bizony. Hát háború van, kérem! – mondta, miközben hurkás karjait maga előtt összefonta.
Először felpillantottam a robusztus asszonyra, majd vissza az ételre. Megtapogattam a cipót: hideg volt, és amikor beleharaptam inkább sütötték fűrészporból, mint lisztől. A tej szintén hideg volt, ráadásul savanyú.
- Már ne haragudjanak meg rám az istenek – kezdtem bele a monológomba – De a cipó az háborúban is cipót jelent. Ennek a förtelemnek itt köze sincsen hozzá. Másodszor pedig a friss tej mifelénk egyáltalán nem savanyú.
- Hát ez van, most má' meg is csócsálta úgyhogy ide azzal a darnával! - magasodott fölém a kövér kocsmárosné fenyegetően, miközben az ivóban is egyre több szempár szegeződött rám. *
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:43 pm

* Egyre nagyobb volt a kutyaszorító, úgyhogy ki kellett találnom valamit. Amikor beléptem a kocsmába akkor láttam, hogy az egyik sarokban szkandereznek, úgyhogy rá is vágtam hamar.
- Szkander! - ugrottam fel a székről – Mármint… ezt a nézeteltérést csak egy szkander döntheti el. Ha ténsasszonyom győz fizetek, de ha én nyerek méltó vacsorát kapok, ingyen. - Vártam a kocsmárosné reakcióját, ami nem váratott magára sokáig. A pillanatnyi meglepettség után torka szakadtából felröhögött.
- Na nem bánom – mondta, miközben helyet foglalt a velem szemközti székben – Akkó' szkanerozzunk!
Az ivóban szinte minden vendég körénk sereglett, és persze „Maca nénjének” szurkolt. Kivéve azt a legényt, aki megszólított. Ő az idegesítő bamba ábrázatával csak engem bámult.
Feltettünk a könyökünket a masszív faasztalra aztán kézfejeinket egymásba fontuk. Az ő karja legalább háromszor nagyobb volt az enyémnél, és ahogy megszorította a kezem éreztem benne az elemi paraszterőt. De azért nem adtam fel elsőre a reményt.
Egy igencsak gondozatlan, megtermett férfi számolt vissza, majd elrántotta kezét az ökleinkről. A kocsmárosné bicepsze megfeszült és még a jókora hájréteg alól is kidudorodott. Kezdett rendesen megizzasztani, és amikor már mindenki azt hitte, hogy oda van 10 darnám és a becsületem, lassan a javamra fordítottam a helyzetet, és lenyomtam a vén satrafát. *
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:46 pm

* A kocsmárosné durcásan lökte fel magát a székből, és elindult a pulthoz.
- Kezit csókolom! - szóltam utána – Ezt itt tetszett hagyni – mutattam az ehetetlen ételre, mire az megfordult és ahogy a beképzelt arcomba nézett láttam rajta, hogy meg tudna fojtani. Szó nélkül felkapta a tányért és a csuprot, majd elbaktatott vele. A csalódott falusiak is tábort bontottak, én pedig elégedetten, széles vigyorral dőltem hátra a székemben. Ezt a széles mosolyt néhány pillanat múlva csak az a suhanc hervasztotta le, aki ledobta magát a mellettem lévő székbe.
- Csak, hogy tudd – mondta halkan részeges szégyenlősséggel – Én végig neked szurkoltam. - Eztán pedig megpróbált kacsintani, de inkább csak egy hosszú pislogásra sikeredett.
- Na idefigyelj, látom kitartó egy legény vagy – hajoltam hozzá bizalmasan - Menj ki a tábortűzhöz, és ha befejeztem az evést, megkereslek. Valahogy meghálálom ezt a rajongást – kacsintottam neki, mire a fickót mintha kilőtték volna, már szedte a lábát, hogy ott várjon rám.
~ Dinka. ~ gondoltam magamban, de azért a kacér mosolyt csak akkor vakartam le magamról, amikor meggyőződtem róla, hogy nem jön vissza.
És ahogyan a megállapodás szólt, Maca nénje kihozta a jussomat, amiből aztán ehettem egy jót. Ám ahogy befejeztem az evést, még odaszóltam a kocsmárosnének.
- Ne bánkódjon ténsasszonyom, aki ilyen jól süt annak nem szabad. Élvezze az ünnepséget, nagy nap ez a mai! - mondtam neki, bár fogalmam sem volt, mit ünnepelnek, majd kisétáltam az ivóból. Onnan viszont már szedtem a lábaimat, mielőtt még az újdonsült hódolóm észrevett volna. Talán még most is ott vár rám, ha a sok ital el nem altatta.
Én pedig folytattam utamat tovább Telar városába. *
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime

Középvidék
Vissza az elejére 
30 / 30 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30