LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Középvidék

Go down 
+47
Nie
Raven Back
Elonar
Valturaan
Hossin
Lysanor Eweny
Alamaise
Quverdinmia N'Alghir
Kockázó
Kalandmester
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Regélő
Tom Lorneas Nightwalker
Feline Eryneth N'Ardes
Aldo Barras
Mia Ruton
Fela Husani
Sol
Moozen
Aranyszirom Amrita
Veron
Gomora
Trintorin
Ilsette Zinthe
Adria Belorian
Vogon Beebebrox
Wyerre von Morhan
Xerar
Nawarean
Darthys Indoril
Marius Dior
Balál Tangeran
Silarona
Alvor Freyr Ottar
Sou
Formenya Hyalma
Onoria
Arash N'gobo
Fatima Ferses
Lothár Von Falkenhausen
Raman
Gylnar Radek
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Thalion Órëa
Mesélő
51 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Next
SzerzőÜzenet
Elonar
Nimfa vezető
Elonar


Hozzászólások száma : 409
Életkor : 1806
Munkahely : A nimfák vezetője

Character sheet
Nép: Nimfák

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2019-12-31, 5:31 pm

//Nie - időn túli játék - A Pusztuló erdő//

*Liara a megroggyanó barlangban vállára emeli még mindig félig alélt fajtársát, s a kijárat felé vonszolja magukat.
E pillanatban a sötét nimfa körül három újabb alak jelenik meg. Erdei nimfák, kezeiket a sötét nimfa vállaira teszik, halkan suttognak neki, míg a negyedik Niennát ragadja karon.*
- Tarts velem, ha nem kívánsz e barlangból Dremerhez távozni!
*Az opélos szemek még Niennára néznek, behunyják, s kinyílnak újra, mikor ijedten pillant körbe. A barlang falai omlani kezdenek, s ezeket már neki sincs ereje fenntartani. Tekintetében köszönet csillog, s a könnyek között ajkai egy szót formálnak a fehér elf felé, mielőtt aléltan hull a porba. Karmai is eleresztik Nienna bőrét.
Ha eddig a fehér elf nem is indul el, a nimfák nem várnak tovább.
Hárman a sötét nimfát teleportálják ki, aki eddig Niennát fogta, az pedig őt.
Ha a tünde lány saját lábán tart vele, akkor épp, hogy kiérnek, mielőtt a barlang teljesen beomlik, a por, a repülő szikladarabok robaja is csak ezután ül majd el.
Liara odakint társát ébresztgeti, a három nimfa pedig sápadt társukkal van elfoglalva.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-01, 9:38 am

9. nimfáknak, elfeknek - Pusztuló erdő (12. rész)

// Elonar - Időn túli játék, valahol a Hajnal folyó völgyében Tarsis után //

*Az események oly gyorsan történnek, hogy meglepődni sincs időm. Amikor látom, hogy a nimfák magukkal viszik eszméletlen társukat, csak akkor gondolok a menekülésre. Talán már késő lenne, de a lány, ki eddig a kezemet szorította, az utolsó pillanatban ragad ki a pokoli káoszból. Túl sok ez egyetlen napon.

Aztán már csak a napfényt érzem a bőrömön. Odakint állunk és a barlangból eddig áradó sötét hidegnek már nyoma sincs. Csak nézem őket… Izra teremtményeit… Itt már semmi dolgom sincs… A nimfák – mindketten – megmenekültek. S most, hogy az erdő őrzőjének élete is biztonságban van, talán a fák is új életre kelnek majd.

Indulnom kellene, hiszen Arnelian is biztosan keres már… Nincs okom, hogy tovább maradjak, de nem tudom, merre vezet út visszafelé. Aztán ahogy körülnézek, a távolban meglátom a hatalmas fát, amely alatt először pillantottam meg Liarát… Igyekeznem kell…*

//Elonar, kivételes élmény volt veletek a játék, és hálás vagyok a segítségért! Smile És ha az az egyetlen szó a „köszönöm” volt, hát akkor szívesen ♥//
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Elonar
Nimfa vezető
Elonar


Hozzászólások száma : 409
Életkor : 1806
Munkahely : A nimfák vezetője

Character sheet
Nép: Nimfák

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-01, 6:43 pm

//Nienna - időn túli játék, A pusztuló erdő//

*Odakint jelennek meg, s a nimfa, ki Niennát mentette ki, néhány szót szól még.*
- Talán nem kellene mondanom, hisz nem vagy közénk való, ám hálásak vagyunk segítségedért. Kevés alkalom van, hogy egy férfi összetöri a nimfa szívét. Ha egyszer összetört, az már nem lehet soha sem teljesen ép. Csak, ki összetörte, gyógyíthatja meg, ám oly sokan vannak, kik a nimfákat akarják, s nem egy életre….ez az, mi összetörheti a szívet, hisz ha igazán szeretsz valakit, nincs más, kit még egyszer ugyanúgy szeretnél.
Ő pedig elbujdosott, s a szívében keletkező űrt máshonnan próbálta pótolni.
Végre megleltük, s próbálunk segíteni….meglátjuk, mire megyünk, lehet, hogy csak az úrnő, vagy talán maga Izra segíthet rajta.
*Liara is felpillant a másik nimfa ápolásából.*
- Nienna! Köszönöm!
*Nem tartóztatják tovább, ha menni akar, hagyják, hadd menjen.*

// Köszönöm én is, Nienna, jó volt veled játszani! Smile //
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:29 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* Amikor elindultam Ekorinból vissza a sereghez hirtelen ötlettől vezérelve megálltam út közben egy poros kis faluban. Sötétedett már, és messziről láttam, ahogy a falut fényáradat borítja be. A magasból úgy véltem, hogy egyáltalán nem lefekvéshez készülődnek. Lárma szűrődött onnan, és a kétlábúak apraja-nagyja a főtéren téblábolt. Némelyik birka-, farkas- vagy őzirhát is húzott magára, azzal tréfálkoztak vagy kergették az asszonyokat. A falu közepén jókora tábortüzet raktak, körbetáncolták és jókedvűen énekeltek. Mindenképpen megért számomra egy kis kitérőt, már csak kíváncsiságból is. Meg persze ha már ilyen helyen jár a sárkány a helyi menüt kár lett volna kihagyni a kirándulásból.
A megfelelő távolságban ismét elf alakot öltöttem, és gyalogosan közelítettem meg az apró települést, egyszerű vándorgúnyában, oldalamon kis tarisznyával. Amikor már a főutcájára értem jó pár pillantás szegeződött rám, de látva, hogy nem jelentek rájuk fenyegetést folytatták tovább az őrjöngésüket. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:34 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* Betértem egy helyi ivóba, hátha akad számomra is egy-két finom falat. Faluhelyen mindig jobb kosztot találni, mint a városokban. A kocsma ajtaja tárva-nyitva volt, hiába tombolt kint a hideg. Jöttek-mentek kifelé az emberek és ahogy beléptem a nyitott ajtó ellenére is az arcomba csapódott a meleg és a bűz, a verejték, az alkohol letaglózó elegye.
- Szép estét! Akad-e errefelé némi harapnivaló? - kérdeztem a pulthoz lépve a kocsmárosnét.
- Van éppen az is ha van mibű'! Mi tetszik? - A kocsmárosné igencsak közvetlennek mutatkozott, szóval reméltem, hogy nyert ügyem van.
- Nem vágyom én semmi nagyzolásra, csak némi harsogós cipóra egy pohár friss kecsketejjel. Az most nagyon jól esne – válaszoltam neki és már el is képzeltem magam előtt ezt a gusztusos kis vacsorának valót, ahogy a ropogós cipó rám mosolyog a fatányérról, és a friss tej illata betölti az orrcimpámat, elnyomva az izzadt emberi kipárolgás bosszantó bűzét. Merthogy körülöttem csak az volt. Izzadt férfiak emelgették kupájukat, hahotázva, egymást lökdösve örömükben. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:37 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* A kocsmárosné virsli ujjaival megvakarta a feje búbját, majd megszólalt.
- Végtére is megódható' – válaszolta, majd elvonult, hogy összekészítse nekem a vacsorát. Ameddig elvolt én a többi kétlábún szórakoztam, hogy teljen az idő, és hogy ne gondoljak az éhségre. Ahogy nézelődtem egy fiatal legény libbent mellém. Csibészes bajusza – és alatta borvirágos vigyora – szinte a füléig ért.
- Hogy van az, hogy kend így magányosan sétálgat ezekben az időkben? - kérdezte, miközben egész közel hajolt hozzám, pont annyira hogy bűzös, sörszagú lehelete beterítse az arcomat. Nem sok híja volt, hogy ne forduljak le a magas székről.
- Hogy van az, hogy ezekben az időkben kendnek nincs jobb dolga? - biccentettem a falusi lányok felé, akik önfeledten átadták magukat a férfiak lajstromjának.
A férfi odasandított, de aztán visszafordult felém, és megtapintotta a felkaromat, amire felkaptam a fejem.
- Micsoda csábos izmok!
- Még egy ilyen, és beverem azt a ragyás képed! - mondtam neki indulatosan, mellőzve minden elf jó modort és elfordultam felőle. Mit képzel ez, hogy tapogat!? *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:40 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* Ekkor visszatért a kocsmárosné. Kezében a fatányéron már ott integetett felém a kenyér, kezében pedig egy csuporban a tej lötykölődött. Bár az imént a fickó eléggé felbosszantott, nem hagytam, hogy kibillentsen abból a fennkölt állapotból, amiben ezt a vacsorát el akartam fogyasztani.
- Ehun' van e! Parancsoljon! - rakta le egy kis asztalra, amihez rögtön át is telepedtem – 10 darna lesz, kérem!
Először azt hittem, rosszul hallok.
- Mennyi?
- 10 az bizony. Hát háború van, kérem! – mondta, miközben hurkás karjait maga előtt összefonta.
Először felpillantottam a robusztus asszonyra, majd vissza az ételre. Megtapogattam a cipót: hideg volt, és amikor beleharaptam inkább sütötték fűrészporból, mint lisztől. A tej szintén hideg volt, ráadásul savanyú.
- Már ne haragudjanak meg rám az istenek – kezdtem bele a monológomba – De a cipó az háborúban is cipót jelent. Ennek a förtelemnek itt köze sincsen hozzá. Másodszor pedig a friss tej mifelénk egyáltalán nem savanyú.
- Hát ez van, most má' meg is csócsálta úgyhogy ide azzal a darnával! - magasodott fölém a kövér kocsmárosné fenyegetően, miközben az ivóban is egyre több szempár szegeződött rám. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:43 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* Egyre nagyobb volt a kutyaszorító, úgyhogy ki kellett találnom valamit. Amikor beléptem a kocsmába akkor láttam, hogy az egyik sarokban szkandereznek, úgyhogy rá is vágtam hamar.
- Szkander! - ugrottam fel a székről – Mármint… ezt a nézeteltérést csak egy szkander döntheti el. Ha ténsasszonyom győz fizetek, de ha én nyerek méltó vacsorát kapok, ingyen. - Vártam a kocsmárosné reakcióját, ami nem váratott magára sokáig. A pillanatnyi meglepettség után torka szakadtából felröhögött.
- Na nem bánom – mondta, miközben helyet foglalt a velem szemközti székben – Akkó' szkanerozzunk!
Az ivóban szinte minden vendég körénk sereglett, és persze „Maca nénjének” szurkolt. Kivéve azt a legényt, aki megszólított. Ő az idegesítő bamba ábrázatával csak engem bámult.
Feltettünk a könyökünket a masszív faasztalra aztán kézfejeinket egymásba fontuk. Az ő karja legalább háromszor nagyobb volt az enyémnél, és ahogy megszorította a kezem éreztem benne az elemi paraszterőt. De azért nem adtam fel elsőre a reményt.
Egy igencsak gondozatlan, megtermett férfi számolt vissza, majd elrántotta kezét az ökleinkről. A kocsmárosné bicepsze megfeszült és még a jókora hájréteg alól is kidudorodott. Kezdett rendesen megizzasztani, és amikor már mindenki azt hitte, hogy oda van 10 darnám és a becsületem, lassan a javamra fordítottam a helyzetet, és lenyomtam a vén satrafát. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-01-08, 9:46 pm

// Küldetés – Szkander. Valamikor Telar előtt //

* A kocsmárosné durcásan lökte fel magát a székből, és elindult a pulthoz.
- Kezit csókolom! - szóltam utána – Ezt itt tetszett hagyni – mutattam az ehetetlen ételre, mire az megfordult és ahogy a beképzelt arcomba nézett láttam rajta, hogy meg tudna fojtani. Szó nélkül felkapta a tányért és a csuprot, majd elbaktatott vele. A csalódott falusiak is tábort bontottak, én pedig elégedetten, széles vigyorral dőltem hátra a székemben. Ezt a széles mosolyt néhány pillanat múlva csak az a suhanc hervasztotta le, aki ledobta magát a mellettem lévő székbe.
- Csak, hogy tudd – mondta halkan részeges szégyenlősséggel – Én végig neked szurkoltam. - Eztán pedig megpróbált kacsintani, de inkább csak egy hosszú pislogásra sikeredett.
- Na idefigyelj, látom kitartó egy legény vagy – hajoltam hozzá bizalmasan - Menj ki a tábortűzhöz, és ha befejeztem az evést, megkereslek. Valahogy meghálálom ezt a rajongást – kacsintottam neki, mire a fickót mintha kilőtték volna, már szedte a lábát, hogy ott várjon rám.
~ Dinka. ~ gondoltam magamban, de azért a kacér mosolyt csak akkor vakartam le magamról, amikor meggyőződtem róla, hogy nem jön vissza.
És ahogyan a megállapodás szólt, Maca nénje kihozta a jussomat, amiből aztán ehettem egy jót. Ám ahogy befejeztem az evést, még odaszóltam a kocsmárosnének.
- Ne bánkódjon ténsasszonyom, aki ilyen jól süt annak nem szabad. Élvezze az ünnepséget, nagy nap ez a mai! - mondtam neki, bár fogalmam sem volt, mit ünnepelnek, majd kisétáltam az ivóból. Onnan viszont már szedtem a lábaimat, mielőtt még az újdonsült hódolóm észrevett volna. Talán még most is ott vár rám, ha a sok ital el nem altatta.
Én pedig folytattam utamat tovább Telar városába. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-04, 5:26 pm

//A telari játék után//

*Porlepte gúnyája csak közelről emlékeztet egy feketeköpenyes máguséra. Fekete kabátján a por szürkés rétegekben áll, ahogy a szél felveri az útról. Kivárja az éjt, csak akkor kap majd szárnyra, így marad a gyaloglás.
Emlékeiben felsejlik egy fekete mén, kivel még nyugati szegletben barátkozott össze, s ki nem félte benne a sárkányt. Ritkaság ez, mint a fehér holló, s az arany sárkány meg is becsülte a más fajtársai számára jobbára csak prédának tűnő teremtményt. Jól emlékszik még arra a pillanatra is, mikor szabadon engedte.
Akkor is végzetét kereste, oly végzetet, miről azt hitte, végre megszabadítja sorsának nehéz terhétől.
Nem így lett, s fáj belátni, de az istenek, legalábbis Ritalea jobban tudták, hová vezet a fonál, mit nem engedett ketté tépni.
Most sem könnyebb az élete, sosem volt az, tán mióta kikelt a tojásból, azóta nem.
Azonban az északra vezető úton mind kevesebben vannak.
A járőrök a fekete mágust megállítják, ám azon kívül, hogy gyanús, bizonyítékot nem találnak, miért is kellene feltartóztatniuk, így útjára engedik.
Fentről, jól tudja, a telari grifflovasok is figyelik mozgását, ám ez sem okoz számára álmatlan éjszakákat.
Sokkal inkább okoz a piros kendő rejtélye, mit a tolvajtól szerzett meg. E kendő játszik vele, a benne lévő, lassan tovaillanó illatok a vörös nőstényhez tartoznak, keveredve immáron a félelf szagával is.
S a rajta lévő mágikus nyomok, miket azóta is követ kihűlni látszanak.
A sötét szemekben konok kitartás székel, míg lehet követi a nyomokat, s keresi a tulajdonost.
A narancsköves gyűrű megcsillan balján, midőn a kendőt megemeli, s újfent elsuttogja a nyomkövető varázst, hogy az mutassa a következő lépést.
Észak. Északnak kell mennie, s mikor az út porában újabb kitartó lépésekkel halad tova, ám még visszanéz a városra, hol nem lelte meg Silaronát.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-15, 4:21 pm

5. küldetés – Banditák (1. rész)
(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)


*Nie álmosan álldogál a kocsi mellett, miközben két telar-i városőr éppen nagy erőfeszítések árán tuszkolja fel a vasalt ládát az egyik ülésre. A kulcsok már rég úton vannak a futárral a fővárosba, így a méretes fadoboz tartalma viszonylag biztonságban juthat vissza a Nagykönyvtár falai közé. A lány még álldogál egy darabig, míg a katonák és a kocsis megbeszélik az útvonalat. Aztán a megtermett, köpenyes férfi és az egyik őr felkászálódik a bakra. A másik két egyenruhás is megjelenik a batár mellett. Nie is beszáll, de mielőtt helyet foglalna a láda mellett, leakasztja válláról a táskáját. Körbenéz, de nem igazán van hely, ahová elhelyezhetné a csomagját, így a nem túl nagy, de tömött tarisznyát a párnázott ülés alá dugja. Az egyik egyenruhás kérdőn néz rá, de a lány csak megvonja a vállát.*

- Személyes holmik… Jó helyen lesznek ott…

*Néhány pillanattal később már a palota falain kívül, a város utcáin robognak a hajnali fényben. Nie némán bámul kifelé az ablakon és magában hálás a Könyvtárosnak, hogy nem kell zsúfolt postakocsin utaznia napokat. A két alak megpróbál ugyan kérdezősködni a láda tartalmáról, de a Mágusok Tanácsára vonatkozó utalás, no meg főként az elutasító és kelletlen tőmondatok után felhagynak a faggatózással, hogy inkább kockázással üssék el az időt.

Egy ideig nézi  a játékot, de aztán Nie alig tudja nyitva tartani a szemét és közben arra gondol, hogy mennyire nagy butaság volt azokra a mutatványosokra pazarolnia az idejét alvás helyett. És persze a vacsorát is kihagyta, mert – hiába Shuga unszolása – az utcai árusoktól nem vett semmit, amivel megtöltötte volna a gyomrát, ha már a fogadóból elmenekült a fura társaságban töltött étkezés elől.

És az a pohár tej hajnalban… A gondolattól is megborzong…

Próbál ébren maradni, de az egyhangú látvány sem deríti jobb kedvre és köti el a figyelmét, így elhatározásra jut. Nem törődve a rosszalló pillantásokkal, lerúgja a cipőit, maga alá húzza a lábát, és betakarózik a köpenyével. Egy perc sem kell, hogy elaludjon a kocsi falának dőlve.

A tegnapi nap feszültsége, s az izgalmak győzik le. Néha félálomban érzi, hogy megáll a kocsi, az őrök leszállnak és az ajtó előtt beszélgetnek. Aztán újra elindulnak… És ő újra álomba merül.

Már sötét van, amikor végül felébred… *
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-15, 10:09 pm

5. küldetés – Banditák (2. rész) (A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)

*Odakint mintha fáklyák égnének és férfiak vitatkoznának. Idegen hangokat hall, és ahogy óvatosan megpróbál kilesni a batár ablakán, meglátja az őröket, ahogy magyaráznak a körülöttük álló ismeretleneknek.*

- Nem, dehogy pénz. Csak egy furcsa láda a Nagykönyvtár számára…

*Nie-nek ennyi éppen elég. Hangtalanul belebújik a cipőibe, és az eddig takaróként használt barna köpenyt teríti magára. Aztán igyekszik óvatosan kinyitni a kocsi ajtaját a sötétben rejtőző, másik oldalon.  A ládát nincs esélye magával cipelni, így egy elkeseredett pillantás után már óvatosan bújik ki az alig arasznyira nyitott ajtón és kucorodik észrevétlenül a kocsi alá. Onnan már látja, hogy jobbról néhány lépésnyire fák szegélyezik az utat, így – ha a helyzet úgy hozza – arra megpróbálhat elmenekülni. De meg kell tudnia, hogy valóban veszélyben vannak-e. Ezért az egyik kerék mögé húzódik és onnan már jobban hallja a beszélgetést.*

- Mondom, hogy csak egyetlen méretes, vasalt láda. Azt kísérjük… És egy könyvtárost…

*Néhány szívdobbanásnyi csend után és dühös kiáltás nyilvánvalóvá teszi, hogy jobb lenne, ha most azonnal eltűnne innen.*

- Van még valaki a kocsiban? Ostobák!!! Nem néztétek meg?

*Nie már indulna, amikor eszébe jut valami… és rátör a pánik! A táskája! Ott maradt a kocsiban! De aztán hallja a rohanó lábak dobogását maga mögött, így nem habozik, hanem kibújik a kocsi alól és az erdő felé iramodik…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-16, 10:40 pm

5. küldetés – Banditák (3. rész)
(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)


- Itt nincs is senki! – hallatszik a kiabálás, hogy aztán egy újabb mondat vessen véget Nie észrevétlen eltűnésről szóló, reményteli képzelgéseinek. – Hé, maga! Álljon meg azonnal!

*A kocsi átkutatására küldött alak nyilván felfigyelt a résnyire nyitott ajtóra, és még éppen idejében tekintett ki rajta, hogy észrevegye a fák felé igyekvő, sötét köpenyes alakot. ~ Az Istenekre! ~ gondolja a lány elkeseredetten, de persze nem áll meg, csak már jóval beljebb, ahol már nem láthatják. Egy fa mögé bújva próbálja kitalálni, hogy mit tegyen. A fák között sötét van, ő meg fegyvertelen, így jelenleg az erdő éppen olyan ijesztőnek tűnik, mint a fáklyák fényében álló álarcosok. Abban bízik, hogy a ládával megelégednek, a kísérőit sem bántják, és akkor tovább indulhatnak majd. S ahogy kiles a rejtekhelyéről, azt is meglátja, hogy mi késztette megállásra a kocsist. Az úton heverő szálfát ugyanis éppen most húzzák el és lökik bele egy sekély árokba a városőrök két álarcos felügyeletével, míg három másik a kocsi mellé siet, hogy a bentről kiabáló alak útmutatása alapján az erdőt fürkésszék. Nie még reménykedik, mert nem indulnak el utána, de a megkönnyebbülés csak időleges. Mert egy negyedik alak is érkezik és a menekülő a férfi hangja alapján felismeri benne a többieket ostobának titulálót, vélhetően a „főnököt”.

- Mire vártok, idióták? Az csak egy gyámoltalan tekercstologató! Lóduljatok! Te meg jobban jársz, ha nem ezek a latrok kapnak el és rángatnak vissza! – fordul az erdő felé. - Hallod? Ha most előbújsz, és nem teszed próbára a türelmemet, még az is lehet, hogy elengedlek benneteket!

*Az ajánlat kevéssé vonzó, éppen ezért a rejtőzködő lázasan töri a fejét, hogy higgyen-e neki, de tudja, az ilyen alakok nem igazán szokták megtartani az adott szavukat. Hát vár néhány pillanatot, amíg a másik hallgatózik, hogy a szökevény hátha jobb belátásra tér, de mert hogy semmit nem hall és egyetlen remegő alak sem bukkan elő a felszólításra a sötétből, még dühösebben rivall rá a többiekre.

- Ti ketten! Keressétek meg! De ne essen baja! – s amikor a két fáklyás alak a fák közé indul, a másik kettőnek is talál feladatot. - Ti ketten meg hozzátok azt a ládát!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-17, 6:15 pm

5. küldetés – Banditák (4. rész)
(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)

*A könyvtáros látja, amint a két fáklyás alak szétválva indul el a fák közé. Esélye csak addig lehet a menekülésre, amíg a homályban marad. És túl messze sem mehet, mert nem ismeri a környéket, és azt sem tudja, éjszakánként milyen állatok kószálnak a fák között zsákmányra lesve. Ahogy egyre távolodik egymástól a két kereső, Nie úgy látja egyre biztatóbbnak a helyzetét, hiszen így nem egyszerre kell túljárnia a két bandita eszén, vagy kijátszani a figyelmét. Óvatosan mozdul, fától fáig halad, az árnyékban maradva. Igyekszik egyre közelebb jutni az egyikhez és miközben lép, abban reménykedik, hogy egy letört ágra akad, ami elég méretes lesz, hogy fegyverré váljon a kezében. Aztán amikor a karjánál is vastagabb husáng kerül a talpa alá, óvatosan hajol le érte és rejtőzik el vele a vastag fatörzs takarásában. Azok, akik a nyomára akarnak jutni, nem tudhatják, hogy egy elffel van dolguk. És azt sem, hogy sokszor rejtőzött el erdőkben és barlangokban azok elől, akik megtalálni igyekeztek. Mert sokszor keresték a szülei, a szolgák, a városőrök, aztán a társai is. S ő legtöbbször maga unta el a „játékot” és bújt elő, hogy megtalálhassák. Hát most nem akarja, hogy rábukkanjanak.

- Láttál valamit? – hallja távolabbról a kiáltást, aztán a feleletet már sokkal közelebbről. Olyan közelről, hogy a lélegzetét is visszafojtja. – Én ugyan semmit! Úgy ráijesztettünk arra a nyámnyila fickóra, hogy biztos az egyik fa tövében reszket. Úgyhogy keresd csak, itt lesz az valahol!

Aztán már csak a táncoló lángokat látja közeledni, s ő a kereső lépteit követve kerüli meg a fát és óvakodik a férfi háta mögé, hogy két kézzel meglendítve a husángot, oldalról találja el a maszk takarásában rejtőző fejet. Az eddig őt rejtő fatörzs segít még egy ütéssel ártalmatlanná tenni az áldozatot. Némán hullik a földre a közelről már nem túl ijesztő alak. Ahogy a kezében tartott fáklya is, amit Nie két marék földdel olt el egyetlen pillanat alatt.

Még egy…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-19, 6:33 pm

5. küldetés – Banditák (5. rész)

(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)


*Átkutatja a földön fekvő alakot, de csak egy méretes kést talál nála, amit elrejt az aljnövényzetben. Aztán magához veszi a rögtönzött „fegyverét” és igyekszik gyorsabb lenni a másik gazfickónál. Közben azt kívánja, a többieket foglalja csak le a láda és a négy útitársa annyira, hogy ne induljanak utána. De ezek ketten összeszokott párt alkothatnak, mert néhány lépés után el kell rejtőznie egy bokor mögött, amikor a fáklyával óvatosan utána kutató alak a társát kezdi keresni. *

- Hé, Butykos! Mi a fene történt a fáklyáddal? Hova tűntél? Vagy megtaláltad azt a szerencsétlen flótást? – aztán egy kis szünet, ahogy próbál fülelni, és aztán tovább morog, csak úgy magában, ami azt mutatja, hogy az amott heverő jómadár sem szentéletű. – Ha ez a nyavalyás már megint túl sokat nyakalt be abból a lőréből, én …

*De Nie már nem fogja soha megtudni, mit is tervezett tenni társával az őt kereső alak, mert az erdő széléről ismét felharsan a – most már egyre türelmetlenebb – hang.*

- Megtaláltátok már azt a tintanyalót? Létra! Butykos! Mi tart már ennyi ideig, ti semmirekellők? Még adok 2 percet, de ha nekem kell bemennem és megkeresnem, megnézhetitek, hogy mit kaptok a zsákmányból! Igyekezzetek már!
- Igyekezzetek, igyekezzetek… Mintha olyan egyszerű lenne… - dohog magában a langaléta alak és közben a fák között keresgélve próbál kettejük nyomára akadni. - Butykos, most már ne bosszants! Hallod? Hová tűntél, te anyaszomorító? Te meg, könyvtáros jobban jársz, ha előjössz, mert ha a főnök talál meg, azt is megbánod, hogy a világra jöttél! Gyertek elő mindketten!

*A lány visszatartja a lélegzetét, ahogy a Létrának nevezett cingár illető elhalad előtte. A férfi óvatos, lassan és csendben lépked. Nie csak vár és amikor a bokor újra sötétbe borul, előóvakodik. Hangtalanul indul a gazfickó után, aztán már csak néhány lépés választja el tőle. Mivel lassan megláthatja a földön heverő Butykost, nem késlekedik, megsuhintja a husángot,… De aztán egy kéz markolja meg a csuklóját és  meghallja a korábbi hangot, amely most nem bosszús, inkább elégedett.*

- Megmondtam, hogy két percet kaptok. Te meg a hátad mögé is figyelhetnél! Hol az a másik anyaszomorító?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-21, 1:37 pm

5. küldetés – Banditák (6. rész)


(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)


- Te meg ezt szépen eldobod! - veszi ki Nie kezéből a husángot.

*Elismerően biccent a "fegyver" láttán, majd nagyot lendít rajta és a fák közé hajítja az ágat. Aztán lemondóan legyint egyet, amikor látja, hogy Létra majdnem átesik a földön fekvő társában, hogy aztán rázással és ütlegeléssel próbáljon meg életet verni az avarban pihenő Butykosba. A könyvtáros közben némán áll a köpenyébe bújva, miközben a banditák feje vasmarokkal fogja a csuklóját, elejét véve ezzel az újbóli szökésnek.

Majd amikor a nem absztinens életviteléről híres és ez alapján elnevezett alak végre a fejét fogva feltápászkodik és vézna társa - nem túl hathatós - támogatásával és a főnök lesajnáló fejrázásától kísérve a kocsi felé indul, az ismeretlen újra a lánynak szenteli a figyelmét.*

- És te, amíg kiérünk az erdőből, elmondod, hogy mi is rejtőzik abban a böhöm nagy ládában. Bár talán jobb lesz, ha inkább majd megmutatod. Így ne is pazarold a mondanivalódat hazugságokra azzal kapcsolatban. De először lássam, kit nem sikerült ennek a két jómadárnak kézre kerítenie.

*A csuklya után nyúl és amikor meglátja a barna szövet alatt eddig rejtőző könyvtáros arcát, felkacag. A lassan távolodó fáklya fényében ezüstösnek tűnő haj, az égkék tekintet és a jellegzetes fülek ugyanis nem egy rettegő ifjonchoz tartoznak.*

- Egy lány fogott ki rajtatok! - kiált a távozók után vidáman. - Bár nem tudom, a sok besavanyodott aktakukac közé ki rejtett el egy ilyen finom jószágot! Ugye nincs más fegyver nálad? - néz kérdőn Nie-re, s kérdésére a felelet egy néma fejrázás. - Bár az istenek legyenek a tanúim, nagy kedvem lenne erről megbizonyosodni.

*De aztán - látva a megdöbbent tekintetet - szemtelen vigyorral az arcán folytatja.*

- Nem kell félned! Első a munka! Valamiből élni is kell! Szóval, ahogy említettem az imént már! A láda! Nézzük meg, mi van benne! - azzal elindul a már az erdő szélén járó két jómadár után, magával vonszolva a nem túl készséges, de annál jobban aggódó könyvtárost.*


Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-22, 12:46 pm

5. küldetés – Banditák (7. rész)


(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)



*Nie botladozva követi a férfit és igyekszik kitalálni, hogy hogyan is menthetné ki a csapatot, de legfőképpen a küldeményt a banditák karmaiból. Hamarosan már a fáklyák által megvilágított fénykörben állnak mindannyian és lassan körvonalazódni kezd benne egy ötlet. A katonák fegyverei egy kupacban, s ehhez hasonlóan ők is egymás mellett ülnek a földön a haramiák gyűrűjében, így rájuk nem számíthat. A sérült Butykos a kocsi oldalának támaszkodva tapogatja a méretes púpot a fején és közben ellenszenves pillantásokkal méregeti a lányt. A banditák számára oly kívánatos és titkokat rejtő láda pedig mintha csak arra várna, hogy valaki kinyissa, ott hever előttük. A vezér szerint az, aki ezt a szívességet majd megteszi nekik, nyilvánvalóan a köpenyes alak lesz, akinek éppen most engedi el a csuklóját és lódítja a Könyvtár tulajdonát képező holmi felé. Majd maga is közelebb lép és érdeklődve szemléli a zárakat és a vereteket, amelyek jelenleg elválasztják a hőn óhajtott zsákmánytól.*

- Íme, a könyvtáros. Aki most előveszi a kulcsait és…
- Nem, nem tehetem…

*A halk válasz értetlenkedő pillantást csal a főnök arcára, amelyet szinte nyomban türelmetlenség és bosszankodás vált fel az újabb „akadékoskodás” miatt. De aztán uralkodik magán és úgy tesz, mintha nem jól hallotta volna a választ, esélyt adva arra, hogy Nie meggondolja magát. De nem azt kapja, amire számít.*

- Nincsenek kulcsaim. Senki sem fér a láda tartalmához közülünk – folytatja gyorsan a könyvtáros, amikor azt látja, hogy az egyik bandita a tiltakozását hallva a foglyok felé pillant lopva. – Ők sem tudják kinyitni. A kulcsok egy futárral tegnap este indultak a fővárosba. Mi csak a ládát visszük. És egyébként sem nyithatná ki csak a kulcsokkal… - próbálkozik egy végső - természetesen általa kitalált - érvvel, hagyva, hogy a mogorva alak maga kérdezzen rá a dolgok miértjére. Nem is kell sokáig várnia, és úgy tűnik, jól is számított, amikor arra gondolt, az emberi faj ezen romlott és mágikus képességekkel nagy valószínűséggel nem rendelkező képviselői irtózni fognak minden olyan dologtól, amellyel kapcsolatban varázslatot sejtenek.

- Csak a kulcsokkal nem nyithatom ki? Mégis hogy kell ezt érteni? – teszi fel a kérdést a most már nem annyira magabiztos gazfickó, és a válasz szinte azon nyomban meg is születik a fejében. – Úgy érted, hogy… Vagyis megátkozták? Mégis mi van ebben a ládában? – lép hátra, majd dühösen rivall a lányra. – Utoljára kérdezem! Mi az a holmi odabent?

- Nem a Könyvtár, hanem az egyik rend tulajdona volt. Az egyik varázslórendé - nyomatékosítja Nie a mondanivalóját, hogy ezzel még egy lépés hátrálásra késztesse az eddig oly türelmetlen bandavezért. – Az ő kérésükre kell a holmit Valianba vinnünk. Csak egy apróság… Egy kicsi, de veszélyes holmi… Amit a rend is biztonságban akar tudni…

*Látva a Butykosban, Létrában, a többi álarcosban és persze legfőképpen urukban bekövetkező változásokat, Nie igyekszik elrejteni az elégedettségét. Ami amiatt tölti el, mert észreveszi, hogy minden egyes mondata után tágul a kör a láda körül. Most már csak arra kell ügyelnie, hogy ne mondjon olyat, ami meggondolatlanságra késztetné a rablók csapatát…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-04-24, 1:22 pm

5. küldetés – Banditák (8. rész)


(A Vén Kujon Fogadóban történtek másnapján)

*De aztán gyorsan szertefoszlik a magabiztossága.*

- Miért érzem azt, hogy nem mondasz el mindent? – kérdezi a vezér, és látszik, hogy elgondolkozik valamin.

*Nie tudja, hogy zsákmány nélkül maradni megalázó lenne a számára és így még mindig bízik abban, embereivel mégsem kell üres kézzel távozniuk. De neki a tekercset kell megvédenie.*

- Nem igazán értem, mire gondol… – próbálja meg a lány eloszlatni a gyanút nem túl meggyőzően. – Csak ennyit tudok… Higgye el! Kérem! És azt is biztosan tudom, hogy egyikünknél sem talál kulcsokat.
- Igen, ezt megértettem elsőre is… - int türelmetlenül a marcona férfi. - Csak azt nem értem, ha annyira fontos ez a dolog, hogy a mágusok a fővárosba küldik, méghozzá mindenfajta hókuszpókusszal lezárt ládában, akkor miért nem jött veletek egy se közülük, hogy szemmel tartsa. – feleli komoran. - Hát ezért érzem azt, hogy megpróbálsz becsapni. Ami nem túl jó ötlet és nagy merészségre, vagy még inkább nagy ostobaságra vall. Vagyis nincs itt semmiféle bűbáj! Jól gondolom? – önti szavakba a benne motoszkáló, teljesen jogosnak tűnő kételyt, és teszi fel a kérdést, amelytől a lány annyira tartott.

*De az előtte álló sápadt alak egy szót sem szól, csak a földet nézi komoran, megerősítve ezzel a felételezést. Így, hogy elhatározását véglegessé tegye, a haramiák főnöke int a katonák mellett álló egyik megtermett gazfickónak, aki - miután kezdeti bizonytalanságát az újabb, immár sürgető intésnek hála gyorsan leküzdi, és -  súlyosnak látszó fejszéjét lóbálva már indul is a láda felé. Így Nie már biztos benne, hogy néhány lakat és vasalat nem fogja visszatartani őket, hogy megszerezzék azt, amit eddig oly nagyon védeni igyekezett. Hát tesz egy utolsó kísérletet, bízva abban, hogy hogy megóvhatja a törpök remekét a pusztulástól… Ami egyébként is oly felesleges lenne…*

- Ne tegyék, kérem! – kiált rájuk, ezzel próbálja elodázni a szinte elkerülhetetlent. – Csak egy tekercs van benne… Ha összetörik a ládát, még megsérülhet… - folytatja a könyvtáros halkabban, s ezzel hatásosabban igazolja hivatása valódiságát, mint korábban bármivel. – Csak egyetlen létezik belőle az egész világon… Felbecsülhetetlen ritkaság… Semmit sem ér, ha megsérül… Nem lophatják el megint… - hajtja le a lány a fejét elkeseredetten. – Elveszítem miatta az állásomat is…

*Nie hangja lemondó és látható az aggodalma a doboz kinyitását, hát még az újbóli eltűnését illetően. Ettől a banditák feje is sokkal elégedettebb lesz, s egyértelmű, korábbi kétségei is eloszlóban vannak.*

- Vagyis semmi bűbáj és átok, csak egy nagyon-nagyon értékes iromány, amelyért sokan minden bizonnyal jó árat fizetnének ... – morfondírozik a hallottakon.

*Aztán úgy tűnik, a főnök fejében már készen áll a terv és nem is habozik ezt megosztani a jelenlévőkkel. És ezzel az események is felgyorsulnak.*

- Engedjétek el a kocsist! – utasítja az embereit, majd mikor a kocsis a batár mellett áll, őt is ellátja feladattal. - Elviszed a könyvtárost Tarsis-ba, megértetted? A kapunál kiteszed, és már azonnal indulsz is vissza! Senkivel nem beszélsz erről az éjszakáról! – aztán a lány felé indul, s ahogy lehajol hozzá, és beszélni kezd, Nie tudja, senki más sem hallja a szavait. - És ugye te is tudod a dolgodat? Végtére is nem lehetsz annyira ostoba, még ha meg is próbáltál átverni! Éppen ezért az is nyilvánvaló lehet a számodra, hogy a láda természetesen itt marad nálunk. Te pedig tudatod a Könyvtárral, méghozzá olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudod, hogy hogyan kaphatjátok vissza a tekercseteket. Amilyen gyorsan, csak tudod, megértetted? Mert pontosan 30 nap múlva a tarsisi Fehér Lady egy üzenetet fog kapni, hogy hol találjátok meg a ládát… - aztán felemeli a hangját, hogy mindenki értesülhessen a jövedelmezőnek tűnő alkuról. - És hogy hol hagyjátok a … 10.000 darnát! – az összeg hallatán elképedt moraj hallatszik a rablók felől, hogy utána együtt éltessék furfangos főnöküket. – S ha megpróbáltok kijátszani… Nos, akkor majd mi keresünk ennek az „apróságnak” új tulajdonost. És ti sosem találjátok meg újra! – fejezi be a Nie-hez intézett szavait. Már csak az őrök sorsa kétséges, de róluk is gyorsan dönt végül. – A katonákat meg itt hagyjuk. Csak hogy bizonyítsuk a jóindulatunkat. De hogy ne legyen olyan egyszerű a dolguk, kötözzétek meg őket! A lábukat ne! Csak az éjszakát kell túlélniük… És persze jó sokat gyalogolniuk… - fordul a földön kényszerből üldögélők felé s a három őr fellélegezhet, hogy számukra sem végződik rosszul az éjszakai "kaland". - Vigyétek a ládát! És a fegyvereket is! – utasítja az embereit, akik közül ketten a fadobozt emelik fel és indulnak vele a folyó felé. Egy harmadik a városőrök fegyvereit cipeli.  – Te pedig vissza ne merj fordulni értük. Szemmel tartunk! – figyelmezteti a könyvtárost. Az emberei végeznek a kötelekkel, a fáklyáikat leszúrják a földbe és már el is tűnnek a sötétben. Végül csak az utasításokat osztogató marad hátra egyedül, de Nie-nek szemernyi kétsége sincs, hogy a többiek a sötétből még figyelik őket. – Indulj! – int a lány felé türelmetlenül és még egy „jó tanácsot” ad neki búcsúzóul. – Csak siess! És ne merj szólni a hatóságoknak! Ezek úgyis megteszik, ha visszaérnek az állomáshelyükre. – csapja be a lány után a kocsi ajtaját, ahogy az felszáll. - És ne feledd! 30 nap! 10.000 darna, vagy sosem látjátok többet! Hajts! – kiált a kocsisra.

*Ahogy a batár elindul, Nie még kihajol az ablakon és látja, ahogy az ismeretlen alakja eltűnik a sötétben. Már csak a három őr üldögél a megvilágított úton kissé tanácstalanul. Aztán megkönnyebbülten hátra dől. Néhány pillanattal később, amikor már biztos lehet benne, hogy nem fogják őket megállítani, előrehajol, az ülés alá nyúl és kihúzza a tarisznyáját. Belepillant, majd a táska tartalmát látva egy nagy és elégedett sóhaj hagyja el az ajkait. Most spórolt meg a Könyvtárnak 10.000 darnát. És szerzett legalább egy ellenséget magának.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-08, 8:08 pm

Előzmény: https://newagelanuria.hungarianforum.net/t49p570-valian-kozpontja

//Raven – nek és a csigáknak//

*Raven esze is máshol jár, ez nyilvánvaló és az is, hogy már roppant türelmetlen és vonásain is egyre nehezebben tud uralkodni. Az a mosoly… Még szerencse, hogy nem Nie részesült belőle, bár az őrt nem igazán zavarja a kísérője fancsali képe és egyre fogyó türelme. Inkább komótosan még egyszer átnézi a papírokat, aztán egy intéssel az útjára engedi a párost. És persze nem felejti el megjegyezni, hogy a hajnali postakocsi már régen elindult a Nagy Kaszás elől. Ami persze jó lehetőség némi újabb időhúzásra.*

- Ó, sajnos annál sietősebb a dolgunk - válaszolja a lány, és az, hogy közben még meg is áll és visszafordul, szöges ellentétben áll a mondanivalójával. Csak beszél, és közben Back-et figyeli. – Amíg lehet, az út menti fogadókat és pihenőhelyeket használjuk támpontként… De ne aggódjon! – és szavait most Raven-hez intézi. - Még az is lehet, hogy utolérjük és lehagyjuk őket. ~ Meg persze azért is arrafelé megyünk, hogy soha ne legyünk kettesben. – gondolja Nie.~ Aztán Talar-tól majd az úr vezet. – folytatja és le nem veszi a szemét a mellette álló alakról. S ahogy nézi, most az ő arcán is megjelenik egy kedves, bár inkább elégedett mosoly. – És ha nincs más, tényleg indulnunk kellene – biccent végül az egyenruhás felé, hogy néhány lépés után már odakint legyenek, a városfalon kívül.

*Aztán – ahogy ígérte is - kaput nyit a Valian utáni első pihenőhely felé, s előzékenyen int útitársának, hogy induljon elsőként. Úgy számolja, hogy a reggeli utasok már elindultak onnan, de a következőnél még beérhetik őket. És akkor megint lesz alkalom arra, hogy más is tudjon az utazásukról.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-09, 4:43 pm

// Nienna-nak, aki maga a csiga, már a lassúságot nézve persze Very Happy //


Akármennyire is túl akartam lenni már a városkapun és haraptam volna el a piszmogó kapuőr torkát, muszáj volt türelemre intenem magam és azzal vigasztalódni, hogy már nem soká megmutathatom igazi valómat a kis könyvtárosnak, aki olyan angyali ártatlan képpel álldogált mellettem, mintha a világ összes ideje a rendelkezésére állt volna.
Gyanús volt ez a nagy ráérés, hiszen a kutakodásaim során úgy értesültem, hogy nagyon odavan azért a dalospacsirtáért, ami feltételezi, hogy most neki kéne a legtürelmetlenebbül toporognia, hogy már úton lehessünk hozzá.
Az őr megjegyzésére már mordulnék is, hogy valamit mondjak, de a nő megelőz.
~ Nem mondod? És eddig ki rohangáltatott össze-vissza a városban, mintha egyáltalán nem lenne sietős? ~ vicsorogtam magamban, de kifelé csak egyetértő bólogatást produkáltam.
- Biztosan utol fogjuk érni, de lehet még gyorsabbak is leszünk, ahogy mondja. – értettem egyet, mert persze eszem ágában sem volt az orrukra kötni, hogy mi az igazi tervem. – Olyan biztonságban lesz velem, mint még a kocsiban sem lenne és biztosan eljuttatom a célhoz. – biccentek félig az őrnek, félig a nőnek, aztán sietősen nekivágok az útnak, hogy végre eltávolodjunk annyira, amennyire egy térkapu nyitásához kell.
Kíváncsi vagyok, milyen távolságot képes megtenni egyszuszra, de pár megállóig, hagyom, hogy tényleg fogadóknál lyukadjunk ki, hiszen egyszer úgyis rám kell bíznia az utat, addigra pedig remélhetőleg már az ereje is fogytán lesz.
Ha eljutunk ehhez a ponthoz, rábeszélem, hogy béreljünk lovakat, hiszen egy ismeretlen pontra nem képes teleportálni, én meg addig míg nem leszünk kettesben, nem fedem fel e képességemet.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-09, 8:31 pm

//Raven-nek, ha még nem utálna eléggé//

*Az első állomás után jönnek sorban a következők. Nie igyekszik rájátszani a dologra, s a megállóknál mindig beiktat „pihenőket”, hogy Raven türelmét próbára tegye. Ilyenkor beszélget az utazókkal, vagy a pihenőhelyek tulajdonosaival, vagy éppen Back-et próbálja szóra bírni, de látható, hogy útitársának egyre kevesebb a hajlandósága arra, hogy társalogjon. Aztán az utolsó „megállót” alkonyatkor érik el, így egyszerű az ok arra, hogy már ne induljanak tovább. Bár a lány – az eddigiek tükrében - szinte biztos abban, hogy a férfi egy percet sem várna legszívesebben, de ő fáradtságra panaszkodik és hajthatatlan marad.

Ha sikerül meggyőznie Raven-t, s az beletörődik a kényszerű éjszakai megállóba, úgy a kivilágított kicsi, de tiszta ház felé indulnak. A nyitott ablakon át látszik, csak ketten üldögélnek egy asztalnál, éppen az egyszerű vacsorát eszegetve, láthatóan fáradtan, így a tulajdonos örömmel fogadja őket is.

- Persze, van még két szoba és vacsora is akad mindkettejük számára – mondja szolgálatkészen, Nie érdeklődésére. - Az egyik szoba sajnos elég aprócska, és ablaka sincs, de azt féláron is odaadom. Ha az úr nem bánja, nem a kisasszonyt helyezem el abban – akasztja le a kulcsokat a falról. – A szolgáló majd mutatja az utat. És mire kicsit rendbe hozzák magukat, elkészítem a vacsorát is – int a hátsó ajtón belépő lánynak, s amikor az hozzájuk lép, átnyújtja a kulcsokat. – A kisasszonyé a nagyobbik szoba és maradj, ha segítségre lenne szüksége – utasítja a cselédet, aztán, hogy a trió felfelé indul, ő eltűnik az egyik – vélhetően a konyhába vezető – ajtó mögött.

*A szolgáló előre siet, aztán odafent átadja a kulcsot Raven-nek és megmutatja az utat a folyosó végén lévő szobához. Majd Nie előtt nyitja ki a lépcsőhöz közelebbi ajtót. Csak egy egyszerű szoba, tiszta és kényelmesnek tűnő ágy, két szék egy kisebb fából készült asztal mellett, na meg egy állvány egy nagyobb tállal és egy kancsóval, a tisztálkodáshoz.*

- Sajnos fürdőnk nincs – a lány hangja bocsánatkérő. – Egy ilyen finom kisasszony biztosan máshoz szokott. De hozok másik törülközőt – kapja fel az egyik székről a kissé megfakult kelmét, hogy néhány pillanat múlva egy újnak tűnő, vasalt darabbal térjen vissza. – És ha a kisasszonynak bármiben segíthetek, csak kiáltson értem - kéri, és – hogy nemleges választ kap a vendég hölgytől, kisiet a szobából.

*Nie magára marad, és csak ekkor néz szét jobban. Nincs sok minden látnivaló odabent, de megnyugtató, hogy az ajtó kulccsal zárható, és az ablak is biztonságosnak tűnik. Így a fáradt könyvtáros gyorsan rendbe szedi magát, a táskáját a párnája alá teszi, és kilép a folyosóra. Odakint senkivel sem találkozik, hát lesiet a lépcsőn és odalent Raven-t keresi a tekintete…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-10, 5:02 pm

//Nienna-nak – úgy szeretlek, majd megeszlek Very Happy //


Mivel már nem a városban, őrök, munkatársak, vagy barátok között vagyunk, nem kell annyira túljátszanom a szerepemet, így aztán csak annyit beszélgetek a könyvtáros lánnyal, amennyit feltétlenül muszáj és nem bájolgok feleslegesen.
Ahogy egyre több állomáson állunk meg, kezd gyanússá válni a dolog, hogy nem az „erejével” van problémája, hanem valamiért az időt húzza.
Viszont, ha ez lenne a helyzet, akkor az igen érthetetlen volna, mert azt feltételezi, hogy gyanakszik rám, kételkedik a szavaimban, de akkor meg miért tartana velem? Megtehette volna, hogy ragaszkodik hozzá, hogy rajzoljam le a baleset helyszínét, vagy katonákat akart volna hozni magával, de nem vállalta volna be az utat kettesben…….
Egyre többször járt az eszemben, hogy vajon mit hagytam ki a számításból, mit nem vettem észre. Talán félreismertem és erősebb, mint gondolnám?
Viszont már akármi is van, hamarosan kiderül, hiszen utunk utolsó, „civilizált” megállóhelyéhez érkezünk, innen már én fogom meghatározni az utat és nem lesz több játszadozás….
Hagyom, hogy a nő menjen előre és rendezze le a fogadóssal a vacsoránkat és az éjszakai szállást, hogy „kipihenje magát”.
Nem aggódom a külön szoba miatt, hiszen úgy sem fog elszökni, ha eddig velem tartott.
A türelmetlenségem is kordában sikerül már tartanom, mert csak a reggelt kell kivárnom, aztán, ha ebben a kócerájban nincsenek bérelhető lovak, nekem a gyaloglás sem okoz gondot.
- Pihenje ki magát ma éjszaka, mert holnap megerőltetőbb lesz, nem áll majd rendelkezésre térkapu. – intek búcsút a szobájába térő Niennanak.
A szoba tényleg kicsi, csak egy ágy és egy kis asztal van benne a fürdőtálnak és a vizeskancsónak. Én ledobom a cuccomat az ágyra, aztán már fordulok is vissza az ivóba.
- Van bérelhető két lova? – kérdezem a fogadóst.
- Akad, de csak egy és nem is valami gyors, olyan poroszka, meg aztán nagy távot sem bír.
- Majd kíméljük. – kaptam a dolgon azonnal, hiszen örültem, hogy akad egy is. – Kibérelném két napra. Reggelre készíttesse fel.
Ha megállapodtunk az árban kifizetem, bár mintha a fogamat húznák, de Kain a sokszorosát megéri, ha közelebb jutok hozzá.
Aztán már nem megyek fel, hanem egy kancsó bor társaságában várom meg, hogy a nő lejöjjön a vacsorához, ami a nők piperézkedését tekintve, nem is tart sokáig.
Nem nehéz észrevennie, hiszen csak még két asztal foglalt, így nem sokára már velem szemben ülhet és a vacsorát is gyorsan megkapjuk.
Én már halálosan éhes vagyok, így neki is esem.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-10, 6:27 pm

//Az éhes Raven-nek és rémes terveinek//

*A férfi már az asztalnál ül, előtte egy kancsó ital, s türelmetlen pillantása inkább az ételnek szól, amelyet csak akkor hoznak ki, amikor a lány is megérkezik. Back mohón nekifog a húsos ragunak, és Nie csak nézi, ahogy eltünteti a hatalmas tál ételt maga elől, közben újra és újra tölt az előtte álló kancsóból. A lányt már nem kérdezi, mert ő a vacsora kezdetén visszautasította a halványpiros, kissé savanykás illatú italt és egy pohár vizet kért a szolgálótól. Nie nem nyúl a tányérjához, így - miután a férfi kérdő tekintetet vet rá - a sajátját is áttolja elé.*

- Látom, éhes… Csak egye meg nyugodtan… - mutat a nagy tál ragura. – Nekem ez is elég lesz – nyúl a desszertként feltálalt almákért.

*Pedig most ő a türelmetlenebb, de az illem azt diktálja, hagyja a másikat nyugodtan vacsorázni. Ha Back elfogadja a felajánlott adagot, akkor ő is szeleteket vág le a gyümölcsből és addig falatozik, amíg a második tányér ki nem ürül a férfi előtt. Csak aztán kérdez rá arra, amire odafent már nem volt alkalma, de ami azóta is zavarja. Mert nem tetszik neki az ötlet, hogy letérjenek a Középvidéken átvezető útról. Nem tud megbarátkozni a gondolattal, hogy ilyen korán kell engednie, és Raven Back-re bíznia magát. *

- Miért nem utazhatunk tovább az eddigi módon? Tarsis és Telar is túl messze van még… - Nie szeretne a vele szemben ülő fejébe látni, de az arcáról sem tud leolvasni semmit. – Vagy nekem nem mondott igazat arról, hogy hol találkoztak Arnelian-nal, ugye?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-10, 6:53 pm

//Hamm, bekaplak! – Niennanak (egy ártatlan Raven mosoly) //


Nem fecsérlem a szót felesleges udvariasságra, amikor elém rakják az ételt és bár sárkányként jobban díjazom a nyers, véres húst, most a jó kis cupákos ragu is megteszi…..csak sokk legyen!
Különben is, ha nem verem el most az éhem, még a végén nem lenni türelmem kivárni a vallatás végét és az nem lenne túl jó.
Végül is, már azt is megköszönhetné ez a kis ….tudálékos démonnő, hogy, ha mindent szépen elmond, meggondolom, hogy életben hagyjam. Pedig a sárkányisten lássa a lelkem, szívesen megkóstolnám, könyvtáros még nem ettem.
A bor is jól csúszik a zsíros ételre és így jobban esik majd az alvás is, így nem fogom vissza magam, ha ő nem iszok, az az ő baja, több marad nekem.
- Nem is tudja mennyire. – húzódik mosolyra a szám. - Pedig jobban járna, ha jól belakna, ki tudja mikor ehet újból meleg ételt. – jegyzem meg, de ha neki nem kell, akkor ne menjen már pocsékba, simán felfalom az ő adagját is.
Már vártam, hogy megint faggatni kezd, de nem hiszem, hogy gondot okozna, bármilyen választ is kap tőlem. Ismét türelemre intem magam, de mielőtt válaszolnék, még megiszom a pohárban maradt bort, kipiszkálok egy megakadt porcot a fogam közül, megtörlöm az ingem ujjával a szám, elvégre nemes asztaltársaságban ülök.
- Mert, ha mindig a kitaposott utat választaná a magfajta vándor, akkor sosem érne sehová, meg lejárná a lábát. Rövidebb úton megyünk. – néztem rá. – Vagy tovább várakoztatná a kedvesét? Már így is úgy haladunk, mint egy vemhes tehén.
Remélem tetszett neki a válasz és nem faggat tovább…….

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-10, 8:14 pm

//Raven, akinek állatos hasonlatai egyre jobbak, bár a modora hagy némi kívánnivalót maga után//

*Nos, azt Nie sejtette, hogy Raven Back elég egyszerű ember, de vele egy asztalnál ülni és figyelni azt, hogy hogyan költi el a vacsoráját, mégis megrázó élményt jelent. Úgy falja az ételt, mintha napok óta nem evett volna, és amikor a második adaggal is végzett, mégsem tűnik jóllakottnak. ~ Nem, a mai vacsora után nemhogy főtt ételt, de semmilyet nem szeretne elkölteni a férfi társaságában – gondolja a lány. ~ A férfi javaslata is rémesen hangzik, de amikor a vele szemben ülő folytatja, Nie-nek rá kell jönnie arra, hogy nem került közelebb a megoldáshoz.*

- Mert, ha mindig a kitaposott utat választaná a magfajta vándor, akkor sosem érne sehová, meg lejárná a lábát. Rövidebb úton megyünk. Vagy tovább várakoztatná a kedvesét? Már így is úgy haladunk, mint egy vemhes tehén.

- A hasonlata nem igazán kedves és főképpen nem megtisztelő – húzza el a száját a lány. – Gondolom, a Valian-ba vezető úton úgy haladt, mint egy sárkány, akit grifflovasok űznek. Ha már a szemléletes képeknél tartunk…

*Csak véletlenül csúszik ki a száján a rémes hasonlat, de ahogy kimondja, már meg is bánja a dolgot.*

- De mindegy, egyik sem jobb, mint a másik… Bocsásson meg, ez tényleg gyerekes dolog volt… Sajnálom... Csak már én is fáradt vagyok... - rázza meg a fejét. Aztán persze nem hagyja, hogy Raven azt feltételezhesse, nem kell felelnie neki. – De nem válaszolt a kérdésemre sem, így azt kell hinnem, hogy igazam lehet azzal a hazugsággal kapcsolatban. – komorodik el az arca és most először tényleg aggódik az út folytatása miatt. - Pedig igyekszem bízni magában. De higgye el, tényleg nem értem, hogy miért titkolózik ennyire… - Nie a másik arcát fürkészi. - A jutalom miatt nem kell aggódnia, és ezt már tudhatja Valian óta. De miért indulna másfelé, mondja? Nem hiheti, hogy gyalogosan gyorsabban átvágnánk a síkságon, mint hogy a kocsiutat követve biztonságosan haladunk tovább a déli a városok felé. Ennek csak akkor van értelme, ha nem oda akar vezetni, ahová mondta… Ugye nem akar becsapni? – Nie égkék pillantása a másik zöld tekintetébe fúródik és a lány így várja a másik válaszát. - Hiszen nem ismer... Mi oka lenne rá?

*Abban reménykedik, a szempárban meglátja, ha a másik hazudik neki…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-11, 6:55 pm

//Nienna-nak, aki mindig a fején találja a szöget Very Happy //


Engem nem zavar, ahogy szinte elborzadva nézi a lakomámat, a megjegyzésemet is csak a rend kedvéért teszem, mert nem kell tudnia, hogy nem tervezem elhúzni nagyon az előttünk álló utat, így az, hogy megéhezik majd vagy sem, nem sokat nyom a latban. Én mindenesetre elnyomom az éhségemet, mielőtt másra is megfájdul a fogam.
Nem értem azt sem, hogy miért nem elégedett a válaszommal, hiszen teljesen logikus magyarázattal szolgáltam. Mit nem lehet azon nem érteni, hogy azért nem megyünk a kitaposott úton, mert az a hosszabb? Talán a Könyvtárosok nem tanulnak ilyesmit?
- Csak a tényeket közöltem és nem sértettem meg, hiszen nem azt mondtam, hogy maga az a tehén, nem igaz? – hessegettem el a sértődöttségét, majd majdnem elvigyorodtam, amikor akaratlanul is majdnem fején találta a szöget. – És én nem sértődtem meg a hasonlata miatt, ha tudni akarja, mondhatnám, hogy majdnem olyan gyors voltam.
A fáradtságán meg tud segíteni, bár már nem sokáig kell cipelnie e terhet……..
- Most viszont megbántott kisasszony. – vált hidegebbé a tekintetem a hangommal egyetemben, amikor vádaskodni kezdett, még ha nem is alaptalanul, de ezt csak nekem kellett tudnom. – Igenis válaszoltam a kérdésére és nincs jobb válaszom. Azért térünk le a főúrtól, mert ahová igyekszünk, arra van rövidebb út is, még ha kényelmetlenebb is, mert nem alhat pihe-puha ágyban és nem lesz, aki maga elé tálalja az ételt. De csak pár napról van szó, így valószínűleg még maga is kibírja. Ha tudom támpontot majd, akkor használhatja a teleportálást is, egyébként meg már béreltem lovat, így gyorsabban haladunk majd. A jutalom miatt nem aggódom higgye el és azt is, hogy el fogom juttatni a célhoz, ebben ne kételkedjen. – állom a tekintetét, mert nem vagyok az a fajta, akit egy kis kellemetlen vádaskodás eltérít a tervtől és pironkodásra bír. – Ha fáradt, akkor javaslom pihenjen, mert a bizalmatlansága kezd sértő lenni. – javaslom neki.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-11, 8:47 pm

//Raven-nek, a reménybeli  utazásszervezőnek és idegenvezetőnek//

- Ha fáradt, akkor javaslom, pihenjen, mert a bizalmatlansága kezd sértő lenni.

*Az utolsó mondat arra készteti a lányt, hogy felpattanjon és két tenyerével az asztal közepére támaszkodva közelebb hajoljon a vele szemben ülő alakhoz. Mert a férfi tökéletesen ért ahhoz, hogy hogyan kell játszani a szavakkal. De Nie nem akar játszani tovább. Ő dűlőre akar jutni vele, mielőtt eljön a holnap és a jégkék tekintet nem sok jóval kecsegtet.*

- Tudja, Raven Back, a bizalmatlansággal kapcsolatos érzése kölcsönös – szól az elf hidegen. – És nem az ágyról, meg az ételről van szó, de ezt maga is pontosan jól tudja. Arról van szó, hogy bizalmat vár tőlem, de semmit sem tesz azért, hogy bízzak magában. Nem mondja meg, vagy mutatja meg pontosan, hová megyünk, nem ad semmiféle támpontot, hogy hol találhatnám meg Arnelian-t. Egyetlen nap alatt meggondolja magát az útvonallal kapcsolatban és azt várja, hogy induljak el magával kettesben egy kietlen vidékre, ahol még sosem jártam és ahonnan sosem jutnék ki a maga útmutatása nélkül. Nem, Back úr, ez kicsit sem tetszik nekem. És mielőtt elkezdené megint… Fenyegethet azzal, hogy mi lesz a dalnok sorsa, és hogy ön akár most rögtön itt hagyhat a kétségeimmel és a félelmeimmel anélkül, hogy bármit is elárulna arról, hogy merre kellene keresnem. Megteheti… De abban biztos lehet, hogy meg fogom találni Arnelian-t, vagy az ön segítségével, vagy anélkül… Csak elég közel kell jutnom hozzá… És higgye el, Ambaronig eltalálok a maga útmutatása nélkül is. De ha hamarabb érek oda, mint ön azokkal a bérelt lovakkal, és hamarabb jutok el addig a kunyhóig, hát majd a társa kapja meg a teljes jutalmat. És ő eldönti, hogy megosztja-e valakivel… És tudja mit? Most jobban jár, ha ön is megfogadja a nekem adott tanácsát és elmegy maga is pihenni… Már ha az valóban jó bizalmatlanság ellen… - fejezi be keserűséggel és szemrehányással a hangjában.

*Azzal sarkon fordul, és faképnél hagyja Raven-t. Mert csak félig igaz a harag és a csalódottság, amit meg kívánt mutatni az ismeretlennek. Mert bár kimondja a dalnokkal kapcsolatos szavakat, de belül mégis retteg attól, hogy elkésik. Hogy kedvese valahol sebesülten várja és minden egyes óra és nap csak szenvedés neki, miközben ő képtelen hinni ennek az alaknak.

Aztán már odakint áll. Túl az ajtóból kiszűrődő, halvány fénykörön.  A sötétben, az ezüst és hideg csillagok alatt. Csak áll és az agya kétségbeesetten keresi a megoldást, de újra és újra csak ugyanoda jut. Nem, nem mehet Backkel…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-12, 5:40 pm

//Nienna-nak, aki még mindig ellenáll a sármomnak Very Happy //


Nem mondom, hogy nem lepett meg, amikor a kis könyvtáros lány egyszer csak felpattant a helyéről és majdnem, hogy agresszívan támaszkodott le elém az asztalra és megesküdnék rá, hogy még a szeme is villogott.
Elfojtottam önkéntelen mozdulatomat, amivel reagáltam volna, mert ragadozó ösztönöm ezt támadásnak vette….., de nem tehettem……még nem.
Egy főút melletti fogadóban ültünk és nagyon nem kellett oldalra sem néznem, hogy tudjam, nem egy szempár és fül követi az asztalnál történteket.
De legalább kibukott belőle, hogy mi rágja belül és nyilvánvalóan sok igazság volt a mondandójában, a feltételezései megállták a helyüket, csak hát már elég messzire eljött ahhoz, hogy ne feltételezzem én meg azt, hogy csak rám akar ijeszteni, hátha kibújuk a szög a zsákból és elárulom magam.
Hát ehhez előbb kell felkelnie!
Próbáltam átlátni a feldúltság leple mögé és kockáztattam, bár be kell vallanom, nem sokat. Ha reggel nem tart velem, akkor másként oldom meg. Nincs kísérője és, ha egyedül kel útra, akkor a markomban lesz, de ,még adok egy esélyt.
Szó nélkül néztem, ahogy dühösen kiviharzik, aztán mielőtt felsétáltam volna a szobámhoz, felhajtottam a maradék italom és egy vállvonással kiszóltam az ajtón a durcás lány után.
- Arra sincs oka, hogy ne bízzon bennem…..Tettem valamit, amivel bántottam, vagy kárára voltam, ugye nem. A helyet pedig amennyire tudtam behatároltam és elmondtam magának, ha akarja akár le is rajzolhatom, de attól még nem fog tudni oda teleportálni, mert, ha jól tudom, csak oda tud menni, ahol már járt, bár nem vagyok mágus…….De - nem kötelező velem tartania, menjen csak keresse a kedvesét, ahol akarja, én minden esetre holnap reggel elindulok, ha ott lesz, ha nem. Felveszem a társam, aztán megyünk tovább.
Egyelőre nem túlságosan aggódtam, majd kiderül, mit hoz a reggel.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-12, 6:29 pm

//Raven-nek, hogy ne csüggedjen! Aláírás: D.//

*S amikor már meggyőzi magát, hogy ez lesz a leghelyesebb, Raven Back megjelenik és ő sem fogja vissza magát. Mert a férfi megint játszik vele úgy, ahogyan eddig folyton tette. Beszél, és szavaiból úgy tűnhet, mintha az információk, amelyeket eddig adott, egyértelműek és lényegre törőek lettek volna és csak a lány kételkedik az ő szándékaiban. Úgy tesz, mintha lehetőséget adna a választásra, de közben csak mélyebbre próbálja taszítani a bizonytalanságba. De aztán mond valamit…*

- A helyet pedig amennyire tudtam behatároltam és elmondtam magának, ha akarja akár le is rajzolhatom,…

*A folytatás már nem is érdekli a lányt, s ha Back nem fordítana azonnal hátat neki és indulna fel, a szobák felé, már ott helyben szaván fogta volna. Nem, nem kell pontosan oda találnia, de akkor is megelőzheti Raven-t. S ha nem kell mást magával cipelnie, teleportálni is könnyebb lesz.
Nie meglepődik, de az ígéretet, hogy ma este már a kezében lehet a „térkép”, nem hagyhatja veszendőbe menni. A férfi után siet, csak előbb még a szobájába megy. A táskájában lapul ugyanis néhány papírlap és egy kis doboznyi szén a rajzoláshoz. Hát kiveszi a tarisznyát a párna alól, fogja a rajzeszközöket és a folyosó végén lévő ajtón kopogtat velük. S ha kinyílik az ajtó, akkor Nie nem habozik a kérését előadni.*

- Rajzoljon, kérem!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime2020-05-12, 8:21 pm

//Nienna-nak, az örök optimistának Very Happy //


Nyugodt szívvel hagytam a fogadó ajtaja előtt a nőt, mivel nem gondoltam, hogy neki merne vágni az útnak, amikor azt sem tudja hová kellene mennie. Na meg úgy is utólérném.
Azonban nem tudom szó nélkül hagyni a kirohanását, mert azzal elismerném, hogy igaza van, hogy van alapja a gyanúsítgatásának és én minél tovább akartam húzni a lelepleződésemet, mert miért nehezítsem meg a dolgomat, ha van esély rá, hogy a saját lábán sétál a csapdámba.
Azonban még szinte le sem tettem a hátsómat az ágyra, hogy egy jót aludjak, amikor máris kopogtattak és a szagáról már akkor tudtam, hogy a kis könyvmoly az, amikor még ki sem nyitottam. Minden esetre elégedett mosoly futott át az arcomon, hogy mennyire könnyen ment a manipulálása.
Persze mire kinyitottam mogorva ábrázatot öltöttem, hogy érezze mennyire megsértett.
Még jó, hogy szorosan összepréseltem a szám, különben biztos leesett volna, amikor ott állt papírral és szénnek a kezében és határozottan rám parancsol, bár kérésnek álcázza.
- Higgye el kisasszony, nem akarja, hogy az én rajzom alapján találjon oda. Miért nem fogadja el, amit önként nyújtok, a segítő kezet. – szólalok meg végül rekedten, miután elfojtottam a késztetést, hogy rávicsorogjak, vagy rosszabb esetben itt helyben agyoncsapjam.
Az idegeimet még sosem tépázta meg senki más ennyire.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Középvidék - Page 30 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 30 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Középvidék
Vissza az elejére 
30 / 37 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 33 ... 37  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Középvidék-
Ugrás: