LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma

Homehttp://newagelaGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Nemesi udvarház

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
SzerzőÜzenet
Mia Ruton
Feketeköpenyes

Hozzászólások száma : 360
Életkor : 22
Munkahely : Vailani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-21, 5:56 pm

// Shu //

- Örömmel látom, hogy hazaértél édesem. Mi a baj? Mit nézel úgy?- Pattan a nagy tükör elé és máris elkezdi sepregetni magáról a gazokat. - Felélénkült a szél, nemde?
Kicsit zavartan beszél, a szíve kalapál, hiszen úgy érzete, mintha el sem váltak volna, talán csak egy kis időre. Nem tudta eldönteni, magyarázza-e jobban, mi történt a csinos, fekete ruhával. Ha Shuga kérdezné, nem pedig így bámulna illetlenül, biztosan elmondaná neki, hogy egy fás helyet keresett, azt persze lehet, hogy úgy kéne belőle kihúzni, hogy éppen oda ment, az ő helyükre. Ennél büszkébb. Nem mintha sok titka lenne a kedvese előtt, de neki is van élete. Azért visszakérdez, hogy az ő kezében legyen beszélgetés irányítása. Hangja határozott, de szája hirtelen kicsit kiszárad,nyel egyet, kettőt köszörül, mert nehézkesen jön meg a hangja.
- És te merre jártál?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Shuga
Barnaköpenyes

Hozzászólások száma : 412
Életkor : 39

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-21, 6:23 pm

Hm kicsi lány sumákol ez jól látszik, de nem csak ő így nem ítélkezem. Ellenben vigyorogva nézem ahogy letakarítja magát, mohón tekintek rá hisz, miért is? Nem a tulajdonom, a társam, szóval csak nyugi. Még mindig meg tud lepni ember, nem tud ilyen gyorsan váltani ruhák színét mint Mia teszi és mind két szín jól áll neki.
És te merre jártál? Kérdezi, de ha elmondom tuti megfojt, és nem kéne minden egyes pillanatot, nos ez hülyeség dehogy nem kellene de nincs ember aki bírná. Vigyorgom még mindig rá.
Sétáltam levegőztem, meg ismerkedtem pár kedves helyivel, azt hiszem ennyi ami történt.
Mia Ruton
Feketeköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-21, 6:45 pm

- Nahát!- Pördül meg hirtelen mozdulattal a lány.- Hiszen teljesen néptelenek az utcák, olyan késői az óra...!
Némiképp magyarázatot vár. ~ Méghogy helyiek? Mia ...!~
Nem, nem akarta számon kérni Shugát, csak kicsúszott a száján, el nem tudta képzelni, hol ismerkedik.
De ahogy javítani akarta magát, még jobban belecsúszott a dogokba:
- Többekkel ismerkedhetsz meg az erőben ilyenkor, mint Tarsisban!
Mire kimondta, már tudta, hogy bajt kavart...Arca piros lett, de erőltette a szenvtelen arcot. Odalépett az asztalhoz, ami mellett Shuga üldögélt. A pipa fanyar füstje beleült az orrába, de meg fogja szokni, és egy aprócska gondolat sem hagyta nyugton, amit a fák között érzett, olyan határozottan állította a belső, ösztönösebb énje. Történetesen, hogy a férfi is ott volt.
Pillantása fürgén pásztázta a ruháit, hátha ő is meglát valami árulkodót...
aztán végül egy sóhajjal megállapodott az írisz nélküli szemekben, amik még mindig pimaszul vigyorogtak rá. Most jól esne az a bor...
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-21, 6:59 pm

Többekkel ismerkedhetsz meg az erőben ilyenkor, mint Tarsisban!
Kérdőn nézek rá miközben bort töltök kettőnknek, és a kanapéra mutatok hogy üljön le.
Hegedülve az éjszakai vadaknak meg még kitudja kiknek? Teszem fel a kérdést, noha majdnem magam alatt vágom a fát de szerencsémre a hegedűje a kezében van. Érdekes beszélgetés lenne ha kiderülne hogy figyeltem őt. Még mindig aggaszt a felelőtlensége, hogy felelőtlenül ki jár az erdőkbe, magányosan.
Na de miről is szeretnél beszélgetni? Ülök le a jelzett kanapéra és remélem ő is követ.
Mia Ruton
Feketeköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-21, 9:31 pm

Zavara most a legnagyobb. Honnan tudja, ha nem volt ott a ligetben? Persze a hegedű árulója. A falevelek a ruháján... de miért van mégis olyan érzése, hogy pontosan tudja a mágus, hogy hol és mikor járt?
Erről pedig egy másik mágus jutott eszébe, mannahon nagyhatalmú főmágusa. Ő is mindig mindent látott. Összecsavarodott a gyomra. Fancsali képet vághatott,ha eddig nem az volt.
A kanapén kínálja hellyel. És végre eljutottak idáig...
- Rólunk Shu! Mi lesz most velünk?
Kérdése ijedt, vajon észreveszi a kedvese?
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-21, 9:45 pm

Rólunk Shu! Mi lesz most velünk? A szemében rémület és zavar ül, gyanítom én se nézhetek ki jobban, max vigyorgom hozzá.
Mit szeretnél? Tegyük a látszatot immár valóssá? Vagy legyek állandó szeretőd, aki meg véd még ha önmagadtól is kell? A kérdése nekem se könnyű de mostanában túl sok, felesleges utam volt a vén mocsok miatt ideje pihennem kicsit, és Mia mellet még az idegeskedés is lehet szórakoztató. Mellé csúszok és a hajával kezdek el játszani. Majd a tekintetét nézem és a reakcióit a válaszomra.
Bármit döntesz Mia az lesz, nem foglak korlátozni. Mosolygok rá kivételesen nem vigyorgom.
Mia Ruton
Feketeköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-22, 8:17 am

//Shuga  I love you  //

Várt, de nehéz a kérdés, amit Mia feltesz. Shuga is, ő is zavarban, kissé ijedten ülnek le a kanapéra, hogy amire oly régen várnak, megbeszéljék a jövőjüket. Mindkettejük számára szokatlan lehetőség ez, szokatlanul nagy vággyal, hogy együtt lehessenek, amíg a világ áll. Szerelmük erős, Mia szívén mégis szorítás van, a mi van ha... pallosa ott lebeg szépséges feje felett. Mi van, ha hiába is próbálja elfeledtetni vele szerelme Garren Ruton, az édesapja átkát? Mi van, ha utánajön? Mi van, ha a Mia születésétől fennálló szörnyű jóslat beteljesülésétől retteg még ma is az apja? Mi van, ha az életükre tör? Mi van, ha...?
Már rég nem érdekli, befolyásolná-e az egzisztenciáját, Lanuria úri méltóságaival ápolt jó kapcsolatát egy csavargó varázslóval való kapcsolat. Már nem bújna és szaladna el e miatt. Elég jól megismerte az országot, a szokásait, tudna mit kezdeni magával, ha rosszul alakulnának a dolgai a Vailani Tanácsházán. Mi több, ha Nawarean figyelmeztetésére gondol és világ helyzete rossz irányba fordul, még mindig ott van a távoli Evolyran világa, amit már megnézett magának, mint menekülési útvonalat.
Marad tehát a kérdés, hogy ami az itt töltött évek alatt teljesen béklyóba kötötte, most kedvese áldásos közbenjárása félretehető, vagy elzárható-e agya egy eldugott rekeszébe? Feloldást képes-e adni magának, sőt immár maguknak ettől a kínzó és frusztráló gyötrelemtől, amit apja távoli, mannahoni szelleme jelent?
Egy valamit tud, hogy amíg ő nem kerül elő, addig biztonságban van Shuga mellett. Biztonságban és valami határtalan nagy szeretetben.
Nézi a férfi karakán arcát, különlegesen szép, barna szemeit. Jele nincsen mesterkéltségnek, ártó szándéknak. Természetes, a szerelme ül ki rá, aggodalommal és izgalommal fűszerezve. Ami természetes is, ő is hasonlóan érzi magát. A férfi jó érzékkel rá bízza a döntést, biztosítva róla, hogy bármi legyen is az, elfogadja, nem szab határokat, vagy keretet neki. Miában most tudatosul, hogy teljesen szabadnak érzi magát mellette, amiről nagyrészt az tehet, hogy első pillanattól elfogadták egymást, úgy, ahogy vannak. Ámde hatalmas felelősséggel jár egy komoly kapcsolat. Ez már nem flört, nem a korán begyakorolt udvari szokásoknak megfelelő tettetés a másik irányába. Itt két szerető szívről van szó, akik minden körülmények között elfogadják és támogatják egymást, bánatban és boldogságban, a mindennapi küzdelmekben és a váratlan helyzetekben egyaránt, a szenvedélyben ugyanúgy, mint a lassú, szürke napokon.
Mia nagyot nyel, és továbbra is beleveszik a nyílt tekintetű szempárba, melyben részben saját viharai tükröződnek. Tudja Shugáról, ő is szabadsághoz és önálló döntésekhez szokott, az utóbbi években, mi több, teljesen az érzelmek elől elzárkózva élt. Mégis...minden kényszer nélkül itt van vele, kettesben ülnek egy kanapén és őrá figyel s lágyan érintgeti, biztatgatja. Mi kell ennél több egy 20 éves ifjú lánynak, akinek eddig a szerelem kósza gondolatára is egyetlen felkiáltójelbe feszült a teste, a lelke? Ha nem lenne a munkája, a tisztelet, amit kivívott magának állhatatosságával, a bizalom, melyet apró kövekből építgetett fel, akkor is boldoggá tette volna Shuga.
Nyelt egyet, összeszedte a hangját, hogy határozott választ tudjon adni, de előbb kicsúszott egy őszinte vallomás:
- Ha csak ennyi lett volna, akkor is a legnagyobb kincsként őrizném a szívem rejtekén ezt a pár hetet...
Kissé ráharapott piros kis ajkaira- meg kellene nyílnia... és újra meg újra kellett formázta velük a következőket, mire kimondta:
- Ezt most vegyem lánykérésnek? Úgy hangzik, mintha te nem egyszerűen a kezemet, hanem az életemet kérnéd el a tiedé mellé. Helyénvaló is, de ismerve kettőnket, napról napra inkább tudom, hogy mennyire sokat szeretnék még tudni rólad. Kimaradtam az előző évtizedeidből és te is az enyémből. Olyan vagy számomra, mint egy feltérképezetlen mannahoni sziget, amit több száz esztendő után foglalt vissza a birodalom.  Szép és jó, termékeny és izgalmas, vonzó és ismeretlen. Mennél hamarabb járod be, annál többször kell elmerülnöd újra és újra a járatlan útjain. Semmi másra nem vágyom, mint hogy egymáséi legyünk. Hiszem, hogy az égiek előtt nincs ismeretlen. Előttük már rég egy pár vagyunk.
Felállt és egy kis nyitott erkélyhez vezette kedvesét, ha tiltakozott volna, akkor is.
Kiléptek és a madárcsicsergéstől zajos lassan pirkadó tarsisi égbolt alatt a szívére vonta a férfi mindkét erős kezét. Arcán az ismét elrejthetetlen pír ült, szíve heves, dobbanásait érezhette a férfi.
- Felkészültél?
Nem mondta, hogy mire, de biztosan reagált valamit a mágus, azt megvárta és teljes zavarát levetkőzve kezdett bele abba, ami napok óta benne volt:
- Az Isteneimtől azt kaptam útravalóul, ha egyszer megtaláljuk egymást, először is mannahoni szokás szerint kössük össze az életünket. És én a végtelennek tetsző lanuriai ég alatt, melyet lassan két esztendeje láttam meg, fogadom, hogy így teszek, ha te is akarod. Szeretnélek jobban megismerni Shu! Nagyon boldoggá teszel. Ha össze akarod kötni az életünket, természetes. Emberi törvény alá akkor tegyük, ha te készen állsz rá. A párkapcsolatban kell egy fő, úgy kell legyen, hogy te vagy. Eddig is te kezdeményeztél. Akarsz a társam lenni minden hatalom és minden élő előtt? Ez egyfajta jegyesség, vagy szellemi-lelki...házasságkötés.
Ha a férfi nyitott rá, akkor reszkető, de hangos s emelkedett hangon fojtatja:
- Így valahogy van figyelj! És válaszolj rá a szíved szerint!- Kérte és pillantásuk mélyen összekapcsolódott.
- Én Mia Ruton, elfogadlak téged és szerelmed zálogául veszem szívem mellé a szívedet, életem mellé az életedet itt az Isteneid előtt e magas égbolt alatt. Hiszem, hogy az én Isteneim is itt vannak közöttünk. Gyere velem haza, a szeretünk melegébe és úgy leszünk, hogy várakozás töltse be az életünket. Ha máshol kívánsz élni, csak szólnod kell. Ha kérsz a jegyesed leszek a te szokásotok szerint, ha kérsz hozzád tartozom és az asszonyod leszek.
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-22, 9:39 am

Hát ez valahogy meglepett, vagy csak én kapkodtam el? De kit izgat, szeretem és ő is engem, most csak ez érdekel.
- Én Mia Ruton, elfogadlak téged és szerelmed zálogául veszem szívem mellé a szívedet, életem mellé az életedet itt az Isteneid előtt e magas égbolt alatt. Hiszem, hogy az én Isteneim is itt vannak közöttünk. Gyere velem haza, a szeretünk melegébe és úgy leszünk, hogy várakozás töltse be az életünket. Ha máshol kívánsz élni, csak szólnod kell. Ha kérsz a jegyesed leszek a te szokásotok szerint, ha kérsz hozzád tartozom és az asszonyod leszek.
Hüm ez így elsőre hááááááát soknak tűnne, de én akarom ezt. Mia közelsége mást ébreszt bennem mint bármelyik más asszony a múltban. Mia valahogy más, fontosabb, és nincs rá értelmes vagy logikus magyarázat. Így hát tovább a göröngyös úton.
- Én Shuga, elfogadlak téged és szerelmed zálogául veszem szívem mellé a szívedet, életem mellé az életedet itt az Isteneid előtt e magas égbolt alatt. Hiszem, hogy az én Isteneim is itt vannak közöttünk. Gyere velem haza, a szeretünk melegébe és úgy leszünk, hogy várakozás töltse be az életünket. Ha máshol kívánsz élni, csak szólnod kell. Ha kérsz a jegyesed leszek a te szokásotok szerint, ha kérsz hozzád tartozom és a férjed leszek.
Férj milyen jó szó hogy Miát törvényesen birtokolhassam és ne keljen osztoznom senki más ostoba féreggel. Ő csak az enyém lesz és ez az egy ami számít. Nézem az arcát, szemeit és elveszek benne, még az erdőben is éreztem a hangját, és az abban levő érzelmeket. Egy új kőfal omlott le bennem, és Mia volt mögötte valahogy hiánya már eddig is feltűnhetett vagy az új érzelmek hozzák ezt ki belőlem? Teljesen mindegy, akarom őt és teszek is érte.
Ölembe húzom és megcsókolom szeretni akarom de most ennyivel érjem be.
Mia Ruton
Feketeköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-22, 10:07 am

Hát így kell lennie. Megtörtént egyfajta szellemi jegyesség. Jó ez így, együtt vannak az ölébe kuporodik az erkély hideg márvány kövén. Hűvös a hajnal, egészen lehűlt a levegő, de nagy érzelmek fűtik belülről.
Mosolyogva, bár még mindig reszketve biztosítja szerelmét, hogy ez az ő életük. És hogy szerető kezek között van.
Megsimogatja a kedves arcot és forró ölelésben vesznek el. A mellkasára teszi a fejét, belebújva oda az erős nyakába suttogja bele:
- Tudom, milyen nehéz döntést hoztál. Tudom, mit jelentek neked...Érzem...
Shuga
Barnaköpenyes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2016-05-22, 10:47 am

Csendben ülünk az erkélyen Mia a karjaimban, vajon kell ennél több nekem? Nem nem kell minden meg van amit akartam, vagy csak álmodtam róla. Percek telnek el csendes ölelésben, és belemélyedek az illatába, és a csókjába. Felemelem és beviszem az ágyra lefektetem majd mellé fekszem. Ma ékszaka semmi mást nem akarok tőle csak hogy érezzem hogy mellettem van, és ölelhetem. Így pihenünk el.
Másnap rövid reggelivel összepakolunk, és haza utazunk. Egy új szó amit szintén meg kell még tanulnom élvezni, a haza utazni-t, a házunkba Miával ketten. Na de gyors pakolás és egy kocsit bérelve irány Valian.

//Folytatás Valian főterén//
Thalion Órëa
Elf vezér

Hozzászólások száma : 511
Életkor : 1873
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2018-06-20, 7:24 pm

*Tarsisban még mindig pezseg az élet.
Tán mondhatná, hogy végre ismét itt jár, azonban ez hazugság lenne, s Thaliontól ez bizony meglehetőst idegen dolog lenne.
A Tanács meghívására érkezett többedmagával. A nemesi udvarházban biztonságban érezheti magát, noha Olassië égig éri fái között is így érzi. Katonái, harcosai, kikkel sok esetben együtt éjszakázik, s nem palotájának magas tornyában, mind életüket adnák a városért. Miként sokan meg is tették már, midőn Filnoren, a repülő vár, s az orkok együttes erővel csaptak le rá.
Azonban most más vár reá. Végre kiderül mit tervez a főpapnő, s kiderül, mily sors vár a Birodalomra. Az elf vezér szálfa termetével az ablak előtt áll. Egyenes tartásán mit sem változtattak az elmúlt viszontagságos évek, a harcok, s a küzdelmek.
Jó volna látni, hogy megérte anno kiállni a sárkányok helyett Lanur seregei mellett, s nem viszi végső pusztulásba azon döntés egész népét.
Vajon Elonar úrnő is itt van? Netán küldöttek jöttek csak helyette a nimfák titokzatos, vonzó népétől.
Az úrnő gondolatára a nagyúr szíve megdobban. Nagyon reméli, hogy lehetősége lesz Elonart végre újra látni. Már csak ezért is megérte volna Tarsisba jönni.*
Elonar
Nimfa vezető

Hozzászólások száma : 330
Életkor : 1800
Munkahely : A nimfák vezetője

Character sheet
Nép: Nimfák
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2018-08-05, 1:44 pm

*Az úrnő is eljött, habár nehéz szívvel hagyta ott Izra erdejét. A nimfák védelmét ő irányítja, s bár ezen évben nem volt túlzottan erős a háború vihara, talán épp az újabb év hozza el a végső csatákat.
Elonar látott már eleget, nagyon is jól tudja, hogy mire számítson ős, s népe, ha a sárkányok elszánják magukat.
Orkjaik eddig is csak játékot játszottak, feláldozható gyalogok voltak a sakktáblán.
A fő erők csak Sendelnél jelentek meg, miután végigpusztították Nyugati szeglet vidékét.
A nimfák nem akarnak háborúzni, de nincs más választásuk. Lanuria részei, a Birodaloméi az éj-hasadéki csata óta. Riana óta, aki eldöntötte a nagy háború sorsát. Ki tudja, talán ez a háború lesz az, ami elhozza végül a békét, vagy az egész kontinens pusztulását.
Mert az úrnőnek nincs kétsége afelől, mivé lesz a vidék, ha Lanuria mágusainak átkaira válaszul az ősi sárkányok is szabadon engedik erejüket.
S afelől sincs, mi lesz, ha a nimfákra fognak vadászni. Minél több nimfa esik el, annál több terület megy pusztulásba. Eltűnnek, kiszáradnak a csalitosok, az erdők, a ligetek, a mezők, kiszáradnak a folyók, a tavak, s így tovább.
Egy nimfa halál, hála Izra áldásának magával rántja azon vidékét is, amelyhez kötődik.
Elonart azonban más is vonzza a Nemesi udvarházba. Ez pedig Thalion nagyúr. Az úrnő ajkai akaratlanul is mosolyra húzódnak, mikor eszébe jut az elf vezér szálfa alakja, s örökkön szigorú tekintete. Hiányzik neki a férfi.*
Thalion Órëa
Elf vezér

Hozzászólások száma : 511
Életkor : 1873
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   2018-08-18, 8:39 pm

*A nagyúrnak nem kell sok idő, futárt küld az udvarház vezetéséhez, megtudakolni, ki vezeti a nimfa küldöttséget.
A nagyúr ezen időszak alatt hű kardját húzza ki hüvelyéből, tisztítja egyébként makulátlan pengéjét.
Az idő egy csiga lassúságával telik csupán, s mire a futár visszatér, a Sarco kard fényesítése is a végét járja.
A nagyúr kemény arcán nem látszik semmi a hír hallatán, mit futárja hozott.
Azonban szúrós pillantása enyhülni látszik, midőn hű harcosa előadja, mit tudott meg.
Elonar úrnő vezeti a nimfák küldöttségét. A legmagasabb szinten van hát képviselve Izra népe is.
A nagyúr mégsem lép semmit. Hűvösen biccent, s úgy küldi útjára a tündét, megköszönve szolgálatát.
Azonban odabent kemény szíve hevesebben ver a hír hallatán. Lanuria e nehéz időiben az úrnő gondolata hoz neki megnyugvást, az, hogy ha a Birodalom összes népe elárulja is az elfeket, a nimfáké nem fogja. Noha Thalion Órëa minden döntése, minden tette népe javáért született, mégsem ez az, mit Elonar leginkább jelent neki. Valahol, szíve legmélyén ott van az érzés, mi biztosan ott munkál Elonar úrnőben is.
Sokkal többet jelentenek egymás számára, s tán, ha más időkben születtek volna, ők lettek volna a természet azon gyermekei, kik közös párt alkotnak. Elf, s nimfa.
Ám ezen idők miatt a nagyúr nem hagyja mindaddig cserben népét, mígnem biztosítva látja, hogy utódja kellően érett a feladatra, hogy kivezesse az elfeket ama sötét veremből, mibe a háború taszította őket.*
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   

Nemesi udvarház
Vissza az elejére 
10 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10