LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Főtér

Go down 
+15
Arnelian Kyrath
Shuga
Daxa Lavenir
Elonar
Thalion Órëa
Mia Ruton
Aldo Barras
Liz von Dysart
Nawarean
Haleran
Elkator Rayen
Roober
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Mesélő
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-05-23, 5:50 pm

//Keress és találj! – Nie-vel//

Izgatottan mozdulok meg, ahogy meglátom a jégelfet a lépcsőn lefelé jönni a fogadós feleségével, aki láthatóan épp valami hossza magyarázat végén tartott, mert erősen kifulladt, mire leért. Nem tudom mire fel ez az izgatottság, amivel megnyugvás párosul, mintha érdekelne is más engem másokon – kivéve a testvéreimen, - kívül……..
Aztán megnyugtatom saját magam, hogy biztosan csak azért érdekel Nienna, mert szükségem van a segítségére……. Más nem lehet, mert akkor veszélybe kerülne a szívem köré sok-sok évtizeden keresztül épített páncél.
Mindenesetre most az a lényeg, hogy Twelwin a mi emberünk, vagyis elfünk, aki kapcsolatban állt Kacorral és nyilvánvalóan tud is róla egysmást, amit nem is kell sok biztatás társnőm részéről, hogy csak úgy ömöljön belőle a keserűség és a gyűlölet.
Azért eléggé sokkolnak a megtudott dolgok, mert ez azt jelenti, hogy olyan közel voltam ahhoz, hogy megtaláljam a testvéreimet, hogy szinte a kiabálásomat is meghallhatták volna, de nem tudtam…….
Arról sem szereztem még a későbbiekben sem tudomást, hogy ennek a nyomorultnak a nevéhez kapcsolták a szüleim halálát, ami azt jelenti, hogy a keresésem során nem voltam alapos, hiszen réges-régen megtudhattam volna, csak Twelwint kellett volna megkérdeznem……
Legszívesebben a pultba vertem volna a fejem. A düh úgy emelkedett bennem, mint egy kitörni készülő láva, de még megtartottam a higgadtság látszatát……egyelőre.
- Nem……nem láthattatok bele Twelwin…. – nyögtem ki. – Mindenki jóravaló – majdnem a torkomon akadt a szó, - kereskedőnek hitte, még az apám is, bár ezek szerint rájött valamire és ez megpecsételte a sorsát. – halt el a hangom.
Segítségkérően néztem Nienna-ra, hogy faggassa tovább a feldúlt kocsmárost, mert nekem most sem az agyam, sem a torkom nem működött.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-05-28, 11:28 am

//Keress és találj - Jerry//

- Pénzt adtam neki… Sokat… Azt ígérte, kamatostul adja majd vissza… Hitelt vettem fel rá a banktól… Az üzlet akkor nem ment túl jól… Rossz év volt… Szokatlanul meleg volt és az eső sem esett… Az égi szörnyetegek a nyájakat és gulyákat tizedelték… Mint ha minden összeesküdött volna ellenünk… Az embereknek ételre alig volt pénze, nem hogy italra… De Uther meggyőző tudott lenni és sok támogatója volt a Tanácsban is. Ki gondolta volna, hogy egyszer csak eltűnik a pénzünkkel… Persze gyanakodnunk kellett volna, amikor elkezdte eladogatni a tanyákat, amiket megszerzett… De azt mondta, egy nagy városi házat akar építeni, amihez kell a tőke… De aztán egy éjszaka nyoma veszett… Nem sokkal azután, hogy azokat a gyerekeket elküldte… - eddig komor tekintete még sötétebbé válik. – Furcsáltuk, hogy miért Norlan felé indultak azzal a fura alakkal, de Kacor azt mondta, gyorsabban odaérnek hajóval és hogy a sárkányok sem merészkednek a víz fölé, hát biztonságosabb lesz nekik arra…

Egy jelentőségteljes pillantás a jutalma az információnak, hiszen talán már tudjuk, merre is induljunk.

- Miféle fura alakkal? – kérdezem, hiszen, ha egy újabb név birtokába jutunk, talán az újabb városban újabb nyomot találhatunk.

- Darius Fynn… Egy déli és főképpen elég titokzatos alak… Hajói voltak, ezért indult Norlan felé… Mindig különleges portékái voltak, de általában nem ő maga hozta az áruját. De akkor igen… Kapóra jött a dolog Uther-nek… És ha jobban belegondolok, ez már akkor is nagyon gyanús volt…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-01, 4:03 pm

//Keress és találj – Nie-vel//

Szép lassan kiderül, hogy miért volt annyira éktelenül dühös Twelwin arra az emberre, akit mi is kerestünk. És az is nyilvánvaló lett, hogy az emlékeim nem csaltak meg, minden egybe csengett a fogadós elbeszélésével. Rossz év, rossz termés, szárazság és éhezés. Minden bizonnyal a szüleim hitelt vettek fel tőle, aztán nem tudták fizetni vagy csak egyszerűen szüksége lett Uther-nak a pénzre, hogy eltűnhessen, hogy elkerülje a lebukást és még időben elmenekülhessen a törvény és a becsapottak elől.
A szívem nem csak a dühtől dobogott hevesebben, hanem a felismeréstől is, hogy a testvéreimet ő kaparintotta meg és aztán tüntette el. Talán igazat mondott az uticéljukat illetően, de nagy valószínűséggel nem, ahogy a saját útirányát illetően sem. De minden nyomnak utána kell járni, mert ez legalább valami, amin elindulhatunk.
Az elbeszélése közben már azt terveztem, hogyan követhetem őket, de azonnal kiszakított belőle egy újabb név említése, aki Twelwin szavai alapján talán Kacor társa lehetett és ráadásul nem is valami szegény ember, hiszen hajói voltak, amivel aztán könnyen eljuthatott bárhová a világban.
A szívem elfacsarodott annak a gondolatára, hogy a testvéreim talán a kalózok kezébe kerültek, mert sok pletyka keringett, hogy kerítenek maguknak embert a bárkáikra és, hogy vannak, akik kereskednek velük.
- Norlan…. – kezdtem bele rekedten. – Norlan a legjobb nyomunk. Szerintem a testvéreimet és talán más gyerekeket is oda küldte, csak megtévesztésül mondott mást, hogy megnyugtassa a kíváncsiskodókat. Norlanba kell mennem. Ugyan régen volt már, de talán ott is találunk valakit, aki tud róluk valamit, vagy hallott valamit.
Nienna felé fordultam.
- Veszélyes az út az orkok és sárkányok miatt, na meg hosszú és fárasztó. Nem kérhetlek, hogy gyere velem, biztosan van más dolgod is. Eddig is rengeteget segítettél, módját fogom találni, hogy megháláljam. – hajtottam meg felé a fejem.
Persze boldog lettem volna, halehetősége lenne velem tartani, mert már megtapasztalhattam, milyen óriási segítség tud lenni az éles eszével, hidegfejű logikájával, ami tőlem távol áll. És most nem az én hevesebb vérmérsékletemre, hanem épp az ellenkezőjére lenne majd szükség………..


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-04, 10:55 am

//Keress és találj! – Jerry-vel//

Az arca változik meg először Jeremy Talbot-nak. Komor és keserű lesz, aztán türelmetlenség árnya suhan át rajta, mielőtt megszólal. A hangjai is más lesz, ismerős fájdalmat hallok ki belőle, veszteségét, szomorúságét. S a vádakét is, súlyos vádakét. Hiszen pont azt hallja, amit nem akart hallani. azt, hogy testvérei élnek, de hogy életük biztosan nem az örömé és nem a boldogságé. Azt hallja, hogy

- Nincs más lehetőség, én is azt hiszem – jártam már Norlan kikötőjében és fogadójában, de egyik sem nyerte el a tetszésemet. – Ha oda kerültek, már akárhol lehetnek. Onnan mindenfelé indulnak hajók. Nem tudom ennyi év távlatából emlékszik-e rájuk valaki. Az emberek emlékezete oly rövid – kesergek nyilvánvaló hiábavalósággal a megváltoztathatatlanon. – Az út miatt meg ne aggódj! Megkérned sem kell rá, hogy veled menjek… És nem kell neked sem kockáztatnod a veszélyeket… Holnap kora délután már ott is leszünk, ha akarod. Csak küldjünk üzenetet a városházára, hogy ne várjanak minket és reggel indulunk. Majd térkapukkal utazunk… Gyorsan… Késlekedés nélkül…

Norlan…

Elkedvetlenít a hír. Az a város romlott és furcsa. Egyik fogadójában egy Két-alakban-létezővel üzleteltem egy könyv miatt, aki cseppet sem volt óvatos, ha a fajtájáról volt szó. Rám ijesztett… Azt hittem, Raven Back kezére akar juttatni, de nem ez volt a szándéka. Szerencsére, azóta sem futottam össze vele, és most már azt sem gondolnám, hogy Raven kívánja általa a halálomat. Azóta olyan sok minden változott.

- Pihennem kell, hogy ne álljunk meg túl sok helyen. Felhoznák a vacsoránkat a szobába?

S ha Jerry nem tiltakozik, hát felfelé indulok, és közben azon gondolkozom, hogyan is juthatnánk értesülésekhez a testvéreiről. Norlan-ban nincsenek könyvtári alkalmazottak és nincs mágusrend sem, akiktől segítséget remélhetnénk, így amikor a szobába érünk, rá kell kérdezzek a fiú terveire.

- Jerry, ott senkit sem ismerek. Van bárki is, aki segíteni tudna?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-08, 7:23 pm

//Keress és találj! – Nie-vel//


Nyílván kiültek az arcomra az érzelmeim, hiszen a fogadós által most a legrosszabb rémálmaim váltak valóra, na meg most nem is volt értelme titkolóznom, nem egy munkaadóval, vagy egy áldozattal beszéltem.
Nem várhattam el Nienna-tól, hogy velem tartson, ezt a tudtára is adtam, de ő egy percig sem habozott, már akkor tudtam, hogy velem tart, amikor elkezdte mondani, hogy járt már Norlan-ba és ismeri annak kikötőjét és forgalmát.
Igaza volt, régen történtek a dolgok és onnan aztán a világ bármely részére elhurcolhatták őket.
De ez egy esély volt, még ha a leghalványabb is.
- Köszönöm, nem utasítom el a segítségedet, vág az eszed, mint a borotva és higgadtabban is tudod kezelni a dolgot most, mint én. – ismertem el, bár azon meglepődtem, de meg is örültem, hogy képes teleportálni, úgy tényleg gyors utazás lesz. – Igazad van, ember nem valószínű, hogy emlékszik rá, de vannak ott hosszabb életűek is, példának okáért elfek. – mutattam rá, bár ezzel minden bizonnyal ő is tisztában volt.
Ezek után megköszönöm a fogadós és felesége segítségét és felkísérem Niennea-t a szobája felé eső úton, mert akkor már én is a szobában eszem meg a vacsorámat.
Már a folyosón járunk, amikor felteszi a kérdését.
- Jártam már a városban és ismerek egy bandát, vagyis az orvgazdájukat, aki egyszer megbízott egy munkával, de ez nem ma volt, nem tudom működik-e még a boltja. De ő ismerhet olyanokat, akit megkereshetünk. De, ha ez nem jön össze sem adom fel, az utcakölykök mindig jó információforrások…… - válaszoltam. – Most hagylak pihenni, jó étvágyat és jó éjszakát és még egyszer köszönöm, hogy velem tartasz. – mosolyogtam rá halványan és magam is a szobámba mentem.
Hosszú és aggodalmas éjszakám volt, másnap már korán az ivóban vártam Nienna-t, a reggelire terített asztal mellett.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-15, 7:24 pm

//Keress és találj! - Jerry-vel//

Igaza volt, amikor a város bűnözőire gondolt. Ők minden látnak és hallanak, amit talán a város egyszerű polgárai sosem. De gyanítom, egy emberek uralta városban közülük elfekből lehetett kevesebb. De az is lehet, hogy csak remélni akartam, hogy fajom tagjai Norlan-ban is becsületesebb életet élnek, mint a rövid-életűek.

Hát nem faggatom, nem kérdezősködök az informátorairól, inkább csak én is jó éjszakát kívánok és mielőtt az ágyra kucorodnék, még bereteszelem az ajtót, a kilincs alá tolom az egyik széket és ellenőrzöm az ablakokat, annyira téve biztonságossá így a helyet, amennyire csak mágia nélkül lehet. Most nem használok jelző- és őrzőbűbájokat, hiszen holnap fárasztó nap lesz. Ha gyorsan a tengerhez akarok érni, nem pazarolhatom az erőmet.

Fáradtságom tör utat, így gyorsan beburkolózom a takaróba és szinte azonnal elalszok…

És a tengerről álmodom…

Acélszürke, hatalmas hullámokról, amelyek fehér tajtékot vetve érnek partot…

Egy hajó oldalán bámulok kifelé, víz fröccsen rám, szél dagasztja a vitorlákat. A szárazföldhöz közeledünk.

Magas partot látok, s tudom, láttam már … A szirt tetején ház, amolyan fogadó-féle és előtte egy alak… Úgy néz ki, akár, ha emberféle lenne, de tudom, hogy nem az… Csak azt tudom, nem akarok vele találkozni… Hogy nem kellene oda mennem… Próbálom visszatartani a kapitányt, s győzködöm, hogy ne kössön ki, de nem hallgat rám. Egyre közelebb érünk, de hirtelen sziklák emelkednek ki a vízből, a hajó megbillen, én pedig zuhanok…

Ülve elaludni azzal jár, hogy az elf néha nem úgy ébred fel, ahogyan szeretne. Most is csak ennyi történt. A hirtelen zökkenés kelt fel és ráébredek, hogy már hajnalodik. Korán akartunk indulni. Összepakolom a kevés holmimat, aztán a folyosóra kilépve próbálom meg kitalálni, melyik lehet Jerry szobája. ~Mégsem kopogtathatok be mindenhová!~ Este igyekeztem a sajátomba, így eszembe sem jutott, hogy rákérdezzek.

Bosszúsan indulok lefelé saját gondatlanságom miatt, de aztán meglátom őt a terített asztal mellet, s megkönnyebbülten igyekszem felé, áldva türelmetlenségét és a fogadós és felesége gondoskodását.

- Jó reggelt! – telepszem le mellé. – Kipihented magad? Bár gyanítom, te nem álmodtál olyan furcsa dolgokat, mint én… Ha álomfejtő lennék, most azt mondanám, ne induljunk Norlan-ba… Valami vár ott ránk…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-21, 5:50 pm

//Keress és találj! - Nie-vel//

Én nem küzdöttem rémálmokkal, már megszoktam, hogyha leteszem a fejem, akkor alszom, bár az is biztos, hogy úgy alszom, mint egy nyúl, ha valami megváltozna a szobában, arra felébrednék, a legapróbb nem odavaló nesz is azonnal éberré tesz, köszönhetően az állandó vándorlásaimnak és a foglalkozásomnak.
Persze reggel, vagyis inkább még majdnem hajnalban, ahogy kipattan a szemem, azonnal a testvéreim jutnak eszembe és az, hogy vajon, a Nienna-nak olyan könnyen adott válasszal ellentétben, vajon tudok-e segítséget találni. Már régen jártam arra és a háború alaposan felbolygathatta a dolgokat a kikötővárosban is.
Azonban azt sem hinném, hogy pont ebben a városban nem virágozna a csempészet és kalózokból is akad, igaz becsületes kereskedőhajósnak álcázva magukat.
Sejtem, hogy Niennanak nem tetszik majd, hogy ezek között, ha nem is sok, de akad elf vagy többségben félvér is, de ez a valóság.
Mikor aztán reggel meglátom lejönni a lányt a lépcsőn, lerí róla, hogy nem telt jól az éjszakája, kissé mogorva arca viszont felderül, ahogy meglát és észreveszi a friss és ropogós reggelit. Tehát nem rám, vagy nem miattam volt rosszkedve.
Mikor aztán leül mellém és beszélni kezd, az is kiderül, miért is volt meggyötört.
- Gondolom nem mindennap hallasz egy ilyen ….szomorú és kegyetlen történetet, ami bár régen volt, de egészen a mai napig nyújtóznak a szálai. Mivel láttam mennyire átérezted a bánatomat és elkeseredésemet, talán ez okozta a rémálmaidat. De attól függetlenül, hogy mágusként van-e benned valami jóstehetség, vagy csak tényleg csak egy rossz álom, mindenképpen óvatosnak kell lennünk Norlanban, főleg, ha az alvilágban keresünk híreket. Ám, ahogy már tegnap felajánlottam, nem kell velem tartanod, már az eddigi segítségedért is nagyon hálás vagyok. – néztem rá megértően. – Viszont ha jössz, akkor jobb, ha igyekszünk és, ha megtömted a hasad indulunk, legyen időnk felmérni a terepet.
Utaztam már teleporttal – egy sárkánnyal, - de akkor a félelemtől nem sok minden maradt meg bennem, ki tudja, lehet, nem bírom túl jól a dolgot………

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-27, 3:29 pm

//Keress és találj - Jerry-vel//

- Nem, Jerry – helyeslek csendben. – Az ilyen történetek valóban nem mindennapiak. Sok szörnyű dologról hallottam és magam is mesélhetnék néhányról, de ha gyermekekről van szó, az mindig szívszorító dolog. És ami még roppant fájdalmas, hogy ennyi ideig kárhoztatott sikertelenségre mások gonoszsága – hagyom helyben a vélekedését. – Természetes, hogy megérint a bánatod és az elkeseredettséged. És ha akkor a sivatagban ez szóba került volna… Nos, biztosan igyekeztem volna már segíteni neked – állok fel az asztaltól egy lekvárral töltött buktát majszolgatva, míg egy másikat a vállamon függő táskába rejtek. – A tömött has túl nagy luxus és túl nagy felelőtlenség lenne egy ilyen út előtt. Inkább haladjunk, és a fogadókban, ahová a kapukat nyitom majd, megállunk pihenni és persze enni is. Már, ha te is bírod majd az utazást – mosolygok rá sejtelmesen. – Úgy rémlik, Shuga legutóbbi térkapui eléggé megviselték néhányótokat – emlékszem vissza a mágus félelmetes és idegen erejére, amely olyan volt, akár egy pusztító örvény. – De most ketten utazunk, óvatosabb leszek veled – ígérem és azt várom, vajon milyen megjegyzéssel hálálja meg ugratásomat. – Ha mindketten jól bírjuk és nem futunk bele valami váratlanba, estére talán már ott is leszünk…

Azzal már indulok is, csak hogy a pultnál még elköszönhessünk a fogadóséktól. Twelwin tekintete még mindig mogorva és szégyen hatja át, míg asszonya a szokott derűvel kíván jó utat nekünk, s nyom a kezembe egy kisebb csomagot.

- Vegye csak el, kisasszonyka! Azok az útszéli kifőzdék nem az ilyen előkelő hölgyeknek valók. Láttam ám, hogy ízlett az a bukta, hát csomagoltam néhányat. Nehogy aztán éhezzen egy ilyen finom jószág! Maga meg járjon szerencsével, Jerry és vigyázzon mindkettőjükre. Aztán ha megleli azt a Kacorát, hát büntesse meg alaposan…

A kínálásának jutalma lesz a köszönetem, hálás és közvetlen szavak, ám ha Jeremy is búcsúzkodásra adná a fejét, hát nem várom meg, inkább a fogadó hátsó udvarán igyekszem az utazás előtti utolsó pillanatokat eltölteni. Egy kisebb papírdarab lapul a zsebemben, felírva rá az összes útba eső állomás, hogy ne tévedjünk el, csak gyors pillantást vetek rá, hogy tudjam, mi is lesz az első "megálló". Jó ideje nem jártam arra, elkél a segítség…

Aztán, ha Talbot megjelenik, csak az ige kell és már nyílik is a kapu, örvényt kavarva a porban. Ez nem homok kavargó örvénye, mint legutóbb volt és nem is akkora, amelyen szekerek haladhatnak át. Csak egy nagyobb, halvány fényből szőtt alagút lesz, amelynek végén még a fogadó hátsó fala sejlik át, akár ha délibáb lenne. S amikor a varázslatból szőtt átjárót biztonságosnak ítélem, csak akkor fordulok a félelfhez.

- Csak ön után, uram – mutatom neki kissé teátrálisan az utat, s várom, hogy induljon. - Én készen állok...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-06-29, 7:21 pm

//Keress és találj - Nie-vel//


Egy apró mosollyal veszem tudomásul, hogy nem áll szándékában visszakozni, hiába ajánlottam fel ismét. Az, hogy velem tart mindenképpen nagy nyereség, hiszen éles eszén kívül tudom, milyen erősek a mágikus képességei és a kapunyitás sok időt és energiát spórol meg.
Persze mondhatná valaki, hogy mit számít ez már, hiszen majd egy évszázad múltával nem ezen a pár héten múlik találok-e nyomot vagy – nagy eséllyel – nem, de amikor már tudomása van az emberfiának arról, hogy van egy lehetőség, akkor minden perc számít.
És ezen az sem változtat, hogy Nienna-nak igaza van, nem épp a kedvencen a térkapuval utazás, ám a gyorsaság kedvéért hajlandó vagyok egy kis hányingert és émelygést elviselni.
- Ha a karjaidban utazás az óvatossághoz tartozik, akár naponta többször is hajlandó vagyok veled ugrabugrálni. – nézek rá egy kaján vigyorral, hiszen a megszokott énemet nem tudom elfojtani.
- De egyébként egyet se félts engem, bírni fogom, nem lesz velem baj.
Tudom, hogy Twelwin és a felesége jószándékból adják Nienna-nak a kis uticsomagot és nem azért mert azt gondolják az a gazember még életben van és megkapja méltó büntetését, de azért miután a jégelf előre ment, egy kis zacskó darnát a fogadós elé csúsztattam.
- Rajtam biztosan nem fog múlni a fellelése és megbüntetése. Vigyázzanak magukra és a fogadóra, valamikor visszatérünk majd. – intettem búcsút, aztán a lány után mentem.
Nem sokat húzta az időt, mire mellé értem, már meg is nyílt a portál, amitől finom borzongás futott át rajtam, de nem hátráltam meg. Ha ez kell, hogy megleljem a testvéreimet, semmi nem tarthat vissza.
- Hát akkor kezdjünk neki….. – vettem egy mély lélegzetet és beléptem a kék derengésbe.
Aztán újra meg újra, egészen addig, míg az ismerős utcák fel nem tűntek és a sós illat jelezte …..megérkeztünk. A végére már egészen jól bírtam, az előző pihenőhelyen még pár falat is lecsúszott a torkomon…….
A Nap már lenyugvóban volt, de mivel a kikötő közelében voltunk, még elég nagy volt a nyüzsgés.
- Tudok egy közeli kocsmát, ahol talán felismerek pár arcot, ma már a piacon nem próbálkozhatunk, ahhoz túl késő van, de holnap ott is elkaphatunk pár kölyköt, akik pár darnáért elmondhatják kihez érdemes fordulni. – néztem rá kérdőn, hogy mit szól a tervhez.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-07-09, 4:57 pm

//Keress és találj - Jerry-vel//

- Jeremy Talbot, az ostoba vicceidet sosem kedveltem és ezen az sem változtat, hogy most tényleg szívesen segítek – emlékeztetem kapcsolatunk eléggé sajátos voltára a félelfet. – Nem a karjaimban fogsz utazni, arra várhatsz – figyelmeztetem. – És az „ugrabugrálás”, ahogy te nevezed, veszélyesebb, mint gondolnád. Gondolom, nem szeretnél megérkezni egy fogadó tűzhelyére, vagy éppen egy robogó postakocsi elé… A sárkányokról nem is beszélve – borzongok meg a lehetőséget illetően. – De elhiszem, hogy bírni fogod, ám ha úgy érzed, pihennél, mindenképpen szólj, mert ha az átkelés alatt lennél rosszul, sohasem találnálak meg!

A figyelmeztetés – úgy tűnik – kellőképpen ráijesztett a tolvajra, mert összeszorított ajkakkal és elszánt tekintettel küzdi végig az utat, s akkor sem hátrál meg, amikor az este közeledtével érünk a kikötőbe, pontosan oda, ahová a legutóbbi utamkor elbúcsúztam egy… sárkánytól. Ám én már korántsem vagyok ennyire lelkes. Az utolsó kapunyitás elszívta az összes erőmet, így most én vagyok az, aki Jerry-be kapaszkodik, hogy aztán másik pihenőhely után nézzek a javaslat hallatán.

- Ha tényleg közeli az a kocsma, akkor csak menj, és kérdezd meg, van-e szabad szobájuk – teszem meg a nem túl felelősségteljes javaslatot, de most úgy érzem, egyetlen lépést sem tudnék megtenni némi pihenés nélkül. – Hagyj csak itt… - nézek körül, ám mivel sokan járnak erre és a Nap sem ment még le, nem érzem veszélyesnek a helyzetet, bár egy kikötőben sosem lehet teljes biztonságban senki. – Én ma már azt hiszem, semmire sem leszek képes – próbálok megtámaszkodni egy méretes kikötői bakon, amihez most éppen nincs kikötve egyetlen hajó sem, csak hogy útjára engedhessem a férfit. – Megvárlak…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-07-13, 4:52 pm

//Keress és találj - Nie-vel//

Egy fintorral jutalmaztam Nienna szabatos rendreutasítását, amit nem is akartam eltitkolni előle.
- Csak tréfálni akartam veled, de úgy látom, jobb, ha ezzel még nem próbálkozom meg ezen az új, kialakuló kapcsolat elején, talán…..majd később. – hagyta el egy sóhaj a számat. – De nyilván ez a mágia sok odafigyelést kíván, persze ezt megértem, mert igazad van, egyáltalán nem vágyom semmilyen katasztrófális helyre megérkezni, de köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, most már kevésbé érzem majd rosszul magam. – csatlakozott egy újabb sóhaj az előzőhöz.
Nem akartam gyengének tűnni előtte, de nem most először látta, hogyan reagálok a teleportálásra, mégis igyekeztem erőt venni magamon. Abban igaza volt, hogy a rövidebb és kevesebb varázslatot igénylő kapu nem viselt meg annyira, hogy rosszul legyek, ám sosem lesz a kedvenc utazási módszerem, még akkor sem, ha így gyorsan a célhoz érhetek.

Aztán megérkeztünk és míg én egyre jobban lettem, úgy fogyott el a jégelf ereje. Igazat mondott, amikor említette, hogy ehhez erőt kell gyűjtenie. Mikor megingott, gyorsan megragadtam a derekánál, de aztán inkább a karját fogtam meg, mielőtt leharapja a fejem.
A szavaira ráncba szalad a homlokom és éles pillantást vetek a körülöttünk mászkálókra, de egyelőre semmi gyanúsat nem látok, persze ez nem jelent semmit.
- Nem szívesen hagynálak magadra itt a kikötőben. – kísértem el a bakhoz, hogy leülhessen, de láttam, hogy tényleg alig áll a lábán és, ha felajánlottam volna, hogy cipelem, úgy is elutasított volna.
- Na jó……. – szántam rá magam nehezen. – Sietek elintézni egy szobát, aztán ha már biztonságban pihensz, ráérek kérdezősködni……. Ne menj innen sehova, senkivel, főleg ne valami könyörgő kölyökkel, mert az nagy bizonyossággal csapda, a nőknél általában a sajnálatra játszanak. -kötöttem a lelkére és megvártam, amig bólintott.
Még így is aggódtam, de végül is egy erős mágus, csak nem lesz baj, ha magára hagyom egy kis időre.
Persze nem mehettem az első kocsmába, mert az jó volt a részeg matrózoknak, meg a koldusoknak, de nem egy olyan nőnek, mint Nienna.
A harmadik legalább nem akart összedőlni.
- Van szabad szobájuk, ha lehet kettő. – csaptam le a szakállas, törp fogadósra.
- Van, de csak egy, ám van tartalék szalmazsák, elalhatnak benne ketten. -jött a morgós válasz.
- Ahh….. – muszáj visszamennem. – Jó lesz. – csaptam le pár darnát a pultra. – Kiveszem, mindjárt visszajövök a társammal.
- Ha nem jössz vissza egy fertályórán belül, kiadom másnak, sok az érdeklődő. – kiáltott utánam a törp, de persze egy szavát sem hittem, nem mondana le egy fizetó vevőről.
Siettem vissza, hogy végre ágyba dughassam a jégelf mágust, persze csak a jó értelemben………
Bíztam benne, hogy ott volt, ahol hagytam…….
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-07-13, 6:28 pm

//Keress és találj! - Jerry!!

Nem tiltakozik, nem morog és nem ugrat valamiféle ostoba megjegyzéssel. Jeremy Talbot-ból hirtelen lesz a szemeim előtt felelősségteljes és elviselhető útitárs, aki valami – eddig előttem teljesen ismeretlen - módon ráérez a lelkiállapotomra és már indul is, de előtte figyelmeztetésekkel vértez fel a kikötői várakozás veszélyeire.

- Ígérem, nem megyek sehova innen – fogadom hálásan a segítségként nyújtott kart, még akkor is, ha első próbálkozása, hogy támaszt nyújtson, még azért határozottan emlékeztet a „régi” Jerry-re. De mert értékelem igyekezetét, hogy félt és segíteni akar, hát úgy teszek, mint aki észre sem vette az „eltévedt” mozdulatot. – Ha akarnék sem tudnék, hidd el – biztosítom arról, hogy szót fogadok neki és csak örülök, hogy kísérletem, hogy leplezzem a gyengeségemet, ilyen jól sikerült. – Köszönöm… - kap egy fáradt mosolyt is a köszönet mellé, bár nem tudom, a hálálkodás minek szól, a támasznak, vagy a szoba ígéretének, amelyet sietve szerezni próbál. – Nem fogok senkit megszánni addig, amíg vissza nem jössz – emelem esküre az ujjaimat és próbálom elviccelni a dolgot, miközben aggodalmának sötét felhője engem is elér.

De aztán már rohan is, kergeti az árnyakat, vöröslő üstöke néhány pillanat alatt eltűnik a tömegben és én magamra maradok. Csak most van időm szétnézni, s felmérni, vajon a kikötő mennyit változott azóta, hogy utoljára jártam itt.

Kevesebb hajó áll a kikötőben, s úgy tűnik, mint ha az áru is kevesebb lenne, amelyet éppen kipakolnak róluk. Viszont sokkal több az ember. Családok, idősek, férfiak, nők, gyerekek… A háború űzi őket a tenger felé… A viszonylagos biztonság felé… A világ veszélyesebb hely lett… Minden változik...

A hínár és a víz illata azonban nem. Pont olyan, mint amilyenre emlékeztem, s a tenger acélos színe is rég volt hajóutat idéz. Hol van már a Könyvtár és hol van az az élet…

- Jól van, kisasszony? – egy kellemesen dallamos hang zavarja meg az önkéntelen emlékezést, s a látvány is kellemes, akihez tartozik. Hosszú, barna haj, átható, borostyánszín szempár, vöröslő ajkak, bronzszín bőr, amely errefelé azért ritkaságnak számít. – Ha rosszul érzi magát, szívesen hozok egy pohár vizet…

- Az jól esne – fogadom örömmel a javaslatát, s a hűvös víz gondolata máris javít a közérzetemen. – Rendben vagyok, csak... - nem hiszem, hogy hasznos lenne az orrára kötni, hogy varázslat útján érkeztünk. Ha jól emlékszem, akkor sem nagyon lelkesedtek az itt élők a mágusokért. - Ne aggódjon miattam! Hamarosan visszaér a társam, csak pihenek addig… És köszönöm! – szólok utána, mert már siet is el, hogy a kérésemet teljesítse.

Norlan azért még mindig vendégszerető város…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime2023-07-17, 5:56 pm

//Keress és találj! – Nie-vel//

Bízom Nienna ígéretében, hogy nem megy sehová onnan, ahol leültettem és nem is az aggaszt, hogy maga indul felderíteni a várost, hiszen alig volt jártányi ereje, de a magamfajta alvilági alakok, egy belevaló szélhámos nagyon is jól ismeri azokat a szavakat, amikkel egy jószívű tündét minden figyelmeztetés ellenére elcsalogathat.
Ezért nagyon is megkönnyebbültem, amikor a jégelfet ott találtam, ahol hagytam, épségben és ….egyedül.
- Hála az Isteneknek! – léptem elé halkan, de még szaporán emelkedő mellkassal a sietéstől. – Az utóbbi közel száz évben még sosem éreztem azt, hogy aggódnom kell valakiért. – bukott ki a számon, amit azonnal meg is bántam, mert általában vigyázok azzal, hogy ne adjam ki az érzelmeimet.
Jóóóó, hát Nienna-t mindig is kedveltem, de azért még nem kell változtatnom a szokásaimon, főleg most nem, amikor kettőnkre is ügyelnem kell. A lánynak semmiféle tapasztalata nincs az én világomban.
- Szereztem szállást. – tettem hozzá gyorsan, hátha ezzel elterelhetem az előbbi elszólásomról a figyelmet. – Nem a legjobb, de a körülményekhez képest…… egy éjszakára megteszi. – vonom meg a vállam.
Felajánlom a karom – igazi úriember módjára, mert tudok én, ha akarok! – aztán ismét nekiindulok, a lassan elcsendesülő kikötő szélére vezető útnak.
- Nem volt gond? Nem zaklatott senki? – kérdeztem. – Jobb, ha már sötétedésre a szobánkban leszel. Világosban ez egy nyüzsgő, változatos város, de a sötétben fogakat és karmokat növeszt.
Remélem megóvhatom tőle, ha már ilyen önzetlenül segít.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Főtér - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Főtér   Főtér - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Főtér
Vissza az elejére 
7 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» A Főtér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Tarsis-
Ugrás: