LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
 

 A méregkeverő standja

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2011-12-21, 6:01 am

A méregkeverő standja Images123456

A standon eltérő méretű és formájú üvegek sorakoznak, csak különc eladójuk tudja pontosan, melyikbe mit töltött, hogy itt, némi fémesen csengő érmért megszabaduljon tőlük.
A környező eladók átkozzák sorsukat, amiért egy ilyen nőszemély mellé kerültek. Egyeseket maga a nő és annak stílusa is elég ehhez, míg mások a standja körül megforduló igen gyakran csuklyát viselő titokzatos alakoktól tartanak, akik, elgondolásuk szerint, mellesleg potenciális vásárlókat is elriaszthatnak tőlük.
Aki a stand közelébe kerül már hallhatja is hangját, miként próbálja eladni termékeit.



A hozzászólást Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-12-23, 8:51 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2011-12-23, 8:49 pm

A méregkeverő standja 2enx505

A szerelmedet nem érdekled? Fel sem figyel létezésedre? Netán már nem érez úgy irántad, mint korábban? Itt a neked megfelelő segítség!
Ez a rózsaszín folyadék az elfogyasztója vágyait korbácsolja fel az első megpillantott személy irányába. Gyengéd édeskés mellékízét egy erősebb aromával rendelkező ital akár teljesen észrevétlenné is teheti. A hatóideje egy napon át is kitart, de nem ajánlott 3-4 napnál tovább folyamatosan használni, utána erőteljesen károsítja a fogyasztó testét. Ennek elkerülése érdekében ajánlott legalább ugyanannyit várni az újbóli használattal, mint ameddig használva volt.


A méregkeverő standja 2ng7u4g

Túl kevés volt az edzés? Nem érzed magad megfelelőnek egy erőt próbáló feladathoz? Ez a főzet a segítségedre lehet!
Narancssárgás színe nem a legbizalomgerjesztőbb, az íze erősen keserű, ráadásul még a torkodat is marja, egészen a gyomrodig, de ezek a kellemetlenségek eltörpülnek a hatása mellett.
Szabadjára engedi a testedben rejlő lehetőségeket, amit tudat alatt elnyomsz magadban. Egy órán át megszabadít ettől a belső gáttól, ezért az erőd, gyorsaságod drámaian képes megnövekedni.
Az idő leteltével attól függően, mennyire éltél az így felkínálódó lehetőségekkel, erőteljes fáradtság kerít hatalmában, ami akár mozgásképtelenné is tehet.


/ Harctéri érték: Első 5 teljes körben +5 fizikai védekezéshes és +5 fizikai támadáshoz. Az 5 kör letelte után -4 fizikai támadás és -4 fizikai védekezés a következő 4 teljes körben. /

A méregkeverő standja 4lj8rm

Ez a kis szépség, akár a mágusok kedvence is lehetne. Egy kortynyi ebből az italból és máris érezheted a hatását. Az elkövetkező két varázslatodnál könnyebbnek fogod érezni a mágia létrehozását/ formálását, mint előtte, így akár olyan igéket is elmondhatsz, melynek használatára még nem állnál készen, de azért nem haladná meg sokkal a képességeidet. Ha az elfogyasztását követő tíz percben nem használtad ki erejét, utána már ne is próbálkozz vele, ugyanis ennyi a hatóideje.

/ Harctéri érték: Első 2 varázslatnál, védekezés is beleszámít ha mágiát használ, +5 mágikus támadás és mágikus védelemre. /


A méregkeverő standja 2n8ug0l

Súlyos sérülést szereztél? Nincs aki ellásson? Ha ez a kis apróság nálad van, nem is lesz rá szükséged. Akár már egy csepp is, láthatóan felgyorsítja a sérült felület gyógyulását, de akár el is fogyasztható, hiszen azon kevés főzetek egyike, melynek még az íze is kellemesnek mondható, így azonban csökken a hatása, mert az egész testre fejti ki hatását.

/ Harctéri érték: Az egész fiola 30 életerőt tölt vissza. Nem kötelező egyszerre felhasználni az egész fiolát, de a hatás az elfogyasztott mennyiség függvénye. /

A méregkeverő standja 2gws0as

Sok időt töltesz a vízben és zavar az állandó levegővétel? Esetleg kevés a tüdőkapacitásod? Ha ezt megiszod a következő fél órában nem fog ilyen apróság zavarni. Gond nélkül megoldódik a víz alatti légzés problémája. Az időtartam alatt a nyakadon, mindkét oldalt, egy rés nyílik, mely a problémádat hivatott orvosolni. A többi hasonló szerrel ellentétbe, ennél nem kell aggódni a szárazföldre lépéstől. Mindkét közegben ellátja a feladatát.

A méregkeverő standja 2evt7xd

Túl feltűnőnek érzed magad? Nem szeretnéd mások tudomására hozni, merre vagy? Szeretnél eltűnni mindenki szeme elől?
Nem is olyan nehéz, ha ezt elfogyasztod. Egy illúzió fog körülvenni, mely elrejti jelenlétedet. De mint minden illúziónak, ennek is a kétkedés a legnagyobb ellenfele. Ha valaki tudja a helyzeted, könnyen átláthat rajta, ezzel hatását is elvesztve. Amennyiben sikerül ezt elkerülnöd, akár fél órán át elrejtőzhetsz a tudatlan szemek elől. Mielőtt bárki is megkérdezné, csak a szemek elől rejt el, a többi érzékszervre nem hat.


A méregkeverő standja Ivwhlw

Mágikus? Nem mágikus? Nehéz kérdés annak, aki nem képes megérezni. Ez a színtelen kis főzet egyből eldönti neked ezt a kérdést. Egy kevés a céltárgyra és máris látni fogod az eredményt. Ha rendelkezik különleges képességgel, a tárgyhoz érve a folyadék egyből gőzzé válik, ha pedig nem, akkor egyszerűen lefolyik róla.

A méregkeverő standja 2mwxons

Nehéz átlátni a szavak áradatán? Eleged van a megtévesztésekből, félrevezetésekből?
Ha sikerül ennek a fiolának a tartalmát megitatnod valakivel, biztosra veheted, hogy nem fog mást mondani, mint a színtiszta igazságot. Az íze elég jellegzetes és nehezen elrejthető, de tapasztalatból mondhatom, a jó törpepálinka tökéletesen megfelel erre a célra. A hatása a beadott mennyiségtől függően változik. Az egész fiola egy napra elegendő.


A méregkeverő standja 30wv9xx

Remélem, senkit sem érdekel különösebben ennek a főzetnek az íze és illata, mert egyáltalán nem tudom és nem is áll szándékomban megtudni. Jobban teszed, ha te sem próbálod megtudni. A folyadék levegővel érintkezve egyből reakcióba lép. Igen impozáns lángokat produkálva. Éppen ezért az elkészítése sem könnyű folyamat. Nem ajánlott a dugó eltávolítása használat előtt.

/ Harctéri érték: A támadás melyben használod +6-al módosítja a fizikai támadásod /

A méregkeverő standja Zmfwwk

Kellemesen telt az este? Korsó korsót váltott? Jaj de szép is, de bárcsak ne jönne el a reggel és ennek az árnyoldal.
Hát nem fog! Még az alkohol elfogyasztása előtt célszerű meginni ezt a savanyú főzetet, és az elkövetkezendő fél napban nem kell tartanod az alkohol káros hatásaitól. A problémát az alkohol könnyebb lebontásával orvosolja.

A most következő főzetek teljesen más természetűek az előzőeknél.


A méregkeverő standja Mhsvsz

Ez a zöld zselészerű anyag, kitűnően alkalmas fegyvereken történő felhasználásra. Egészen a véráramba történő bejuttatásig ártalmatlan, de utána már közel sem mondható annak. Egy rövid ideig ugyan várni kell a hatás kifejtésére, de ahogy elkezdődik, már nincs visszaút. A véráramba kerülés helyéből kiindulva, egyre nagyobb terület bénul le, ami egészen a hatóidő végéig növekszik, ami nem kevesebb, mint fél óra.

/ Harctéri érték: A sérülés okozása utáni 5 körben, a karakter aktuális fiziikai támadás és védekezés értéke csökken 10% al.
Maximum 2 játékban használható./


A méregkeverő standja 2vii0hs

Ha az előző nem felelne meg az igényeinek, itt egy másik remek főzet, mely egy apró sérülést is képes végzetessé tenni.
Az előzőhöz hasonlóan, ez sem azonnal fejti ki a hatását. Öt teljes perc kell neki, mire látható eredményt képes elérni. Annyi vért összecsomósítani, mely már képes elzárni egyes helyeken a véráramlást, komoly fájdalmat, akár halált is okozva ezzel.  

/ Harctéri érték: A sérülés okozása utáni 2 teljes körrel a méreg ugyanakkora sérülést okoz, mint az, amivel a véráramba került.
Maximum 2 játékban használható. /


A méregkeverő standja 315ldlv

Ez a kis apróságot az előző ellentétének lehet felfogni. A korábbiakkal ellentétben, ez azonnali hatású. Az okozott sérülést teszi még komolyabbá azáltal, hogy meggátolja a vér alvadását. Így idővel, akár egy kisebb sérüléssel is elszenvedhet akkora vérveszteséget, ami után már harcra alkalmatlanná válik az áldozat.

/ Harctéri érték: A sérülés utáni 5 körben a sérülést eleszenvedő karakter minden körben további életerővesztést szeved el, ami megegyezik a sérülés 20%-ával.
Maximum 2 játékban használható./


A méregkeverő standja 2z9028z

A főzet színe ne tévesszen meg senkit sem. Nem véletlen került oda ahova.
A korábbiakkal ellentétben, ez nem alkalmas fegyvereken történő használatra, de nem is ez a célja. Elég, ha csak levegővel érintkezik és máris gázzá alakul, amit ha a célszemély belélegez, egy halálos körbe kerül.
A gáz egy percig meggátolja az oxigén megkötését, ezzel levegővételre sarkalva, amivel további méreg kerül a szervezetébe.


/ Harctéri érték: A támadás melyben használod +6-al módosítja a fizikai támadásod. Sikeres táamdás esetén az ellenfél nem veszít életerőt, viszont a következő 1 teljes körben 1-el kevesebb kockával dobhat. /

A méregkeverő standja 2iuud7l

Ha azért nem akarod megölni az illetőt, itt egy remek megoldás, amivel kellemetlenné teheted számára a napot.
Ezt a főzetet ajánlott a használatig zárva tartani. Fakó színét erőteljes szagával kárpótolja, ami szinte a holtakat is képes feléleszteni. Ezek után nincs az az ork, aki ebben a formában meginná. Csak meglehetősen gyenge koncentrációval érhető el az észrevétlenné tétele, de még ebben az állapotban is hosszú órákon át tartó belső fájdalmakat okozhatunk a célszemélynek.


A méregkeverő standja 2yzh5x5

Ha netán megszomjaztál volna, ajánlom figyelmedbe elkerülni ennek az edénynek a tartalmát. Ugyan semmi különlegest nem vennél észre, egy kis jellegzetes utóízt leszámítva, de addigra már el is kezdi kifejteni a hatását. A folyadék egészen addig ártalmatlan, míg savas közegbe nem kerül, ahol ragadós masszává alakul át.

A méregkeverő standja Qs47bk

Ki is az igazán bátor? Akárcsak egy szippantás ebből a főzetből és máris kiderül. A szerencsétlen balga, aki érintkezésbe kerül ezzel a főzettel, jobb ha felkészül a legrosszabbra, mert pont az fog bekövetkezni. A legnagyobb félelme ölt alakot előtte, ami persze csak az ő fejében létezik, nagyon is életszerűen. Bár nem valós a képzelet, ennek ellenére egyes esetekben könnyen halállal végződhet.  

A méregkeverő standja 8vzojp

Végül, de nem utolsó sorban. Kellemes kis apróság, ami az esetleges ballépéseket hívatott ellensúlyozni. Az utóbbi hét főzetem hatásait hivatott megállítani. A főzet fokozatosan hatástalanítja a korábbiak hatását. Éppen ezért célszerű a végstádium előtt a fiola aljára nézni, különben már ez sem menti meg az életed. Azután, hogy ártalmatlanítja, nem állítja vissza sérült részeket korábbi állapotukra, remélem ezt senki se várja el egyetlen főzettől.

Köszönöm a figyelmedet! Válassz csak nyugodtan, ha netán kevésnek bizonyulna az itt látott mennyiség, ne aggódj. Nem csak ennyi a készlet.  
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-01, 9:03 pm

*Mint általában a nagy vásárokon, ezen is megjelent Sheila. Nem mondható el róla, hogy nem használna ki minden alkalmat, hogy „termékeiből” minél többön túladhasson.
Már régen megszokta a szomszéd árusok megrovó, vagy éppen alakját mustrálgató tekintetét.
Előbbivel semmi dolga nincs, úgysem mernek ellene tenni, tartanak a mérgeitől, hiszen ki tudhatja, hogy az épp előtte álló csészébe nem cseppent-e előtte valami az egyik üvegcséből.
A másikkal pedig azért nem törődik, mert a többség vagy magának való, akárcsak ő, vagy pedig már réges-régen házas. Sheila tesz egy kört a stand mögött, miután épp az imént szabadult meg a legutóbbi gyanúsan sötét csuklyát viselő vevőtől. Persze a szomszéd árusok azt sem tudhatják, hogy valószínűsíthető, hogy azért volt oly mélyen a fejébe húzva, mert helybéliként nem szeretné, ha felismernék. Ugyanis a főzet, amit fett, nem lehetett hízelgő rá nézve.*
Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-02, 11:53 am

Minden fecsegő száj veszélyeket rejt, mindig más milyet, olykor szükségtelen kerülők csapdájába ejtve a céltudatos vándort. A különbség azonban az eltévelyedők szándékában mutatkozik meg, én nem azok közé tartozom, akiket az izgalom kerített hatalmába, mikor elébem szórták a vásár minden szépen csengő erényének szavakba öntött dicsőítését. Ó nem, túl tudatos vagyok ahhoz, hogy hol mi egyszerű csecsebecsék lába hozzanak és elvonják a figyelmem célomról. Idegen hely ez számomra, s mint járatlan nem árt, ha a kelleténél óvatosabb előrelátóbb vagyok, ezért bonyolódtam bele ebbe a vásári forgatagba, már az első standoknál megalapozva rossz híremet.
Nem tűröm a lökdösődést, tolongást, s hogy szinte sakálként vadásznak rám, mint potenciális vevőre. Az utamba kerülő sietős úr fennkölt modorát a bordái közé nyomott kölcsönkarddal és grimaszba torzuló arcának, térdemmel való találkozásával tettem földhöz ragadttá. Megnéztek, de nem láttak, legalább is nem túl sokat. Kivillanó fehér selymet, különös, errefelé idegennek ható gazdag mintával, kecses lábat, mely túl hivalkodóan válik szabaddá, finom kezeket, melyek elragadnak, majd készséggel visszaszolgáltatnak, amit elvettek és persze néhány kósza hófehér tincs. Pillanatnyi életkép volt ez csupán, látványosság a forgatagban, melynek távoztam vetett véget, hagyva elillanni a szitkokat, mit fejemre szórt gyomrát és arcát fájlaló férfiú. De nem feledhetem, hogy ezzel tettem szert legalább annyi előnyre, hogy ki látott lehetővé tette a könnyebb haladást és még is, mintha ezzel tettem volna magam hirdetőtáblára a kacat fegyvereket kínáló árusok előtt. Fárasztó ez a népség! A tartózkodó visszautasítások sora azonban hamar megszakadt, rögtön a második alkalom után.
- Valóban szép tőr, ezt el kell ismernem, de nem többre alkalmas, mint vékony papírt felszelni és talán még az éle sem bírná soká eme megterhelést. – Egy árus sem kedvei, ha portékát silánynak tekintik, de én nem csak tekintem ez esetben élek is azzal, hogy bebizonyítsam. Megemelve hangomat, hogy a körülöttünk lévők is jól halják. Megtartom ujjaim hegyén, illetve tartanám eme mestermunkának nevezett kacatot, de az illeg billeg, nem találva egyensúlyát, pedig egy állítólagos dobókésnél azért az nagyban számít. Ezen tehát megbukott, most nézhetem az élét. Végighúzom ujjamat penge élén, vág, de még inkább csak karcol, szerzett sebemet meg is mutatom az árusnak. – Fegyver, a macska karma is mélyebb, tisztább sebet ejt, mint ez! Így félő, hogy a fontos leveleket is csak összemarcangolva tépné fel és mennyit is mondott? Negyven darna? Egy papírnehezékért legfeljebb két darnát adnék. – Persze a koros úr rögvest védelmébe kelt, a nyilvánvalóan dísztárgyának, de védőbeszéde aligha hathatta meg a közönséget, mert egyes éppen csak volt vásárlók előkapták innét származó formára tetszetős, de haszontalan tőreiket. Dicsőségesnek aligha nevezhető győzelmem jelét, elfedve a sötétszürke, mint igazítottam keveset és tovább léptem, persze finoman a többi tetejére hajítottam a felkínált levélkést, nehezéket, tört s ki tudja még minek volt megnevezve a rövid alkudozás során.
Így eshetett meg, hogy némi nyugalmam adódott, nagy a vásár, de a közelebbi standokig eljutott a hírem, erre abból merek következtetni, hogy láttam a felcsillanó szemeken, lecsapnának rám, de ahogy elméjük elővillantja a képet a fémveretes köpönyegű idegenről, még sem szólnak. Sőt, tartózkodóan más érdeklődőket támadnak le, csak lopva figyelve személyem, kérem e segítségük. De maréknyi érmém hasznos dologra óhajtom elkölteni, ezért sem időzök hosszan egy helyen sem, mert azt az egyet keresem és rövidnek messze nem mondható keresgélés után meg is lelem. Üvegek hosszú sora, meganyi színben. A mosoly, mi eltűnt már egy ideje újra feléled arcomon, talán család, megvetendő furfang, de ha már léteznek, vétek lenni kihasználatlanul hagyni a mérgek hatalmát. Mindig is éltem vele, de személyes készletem megcsappant és az otthoni mérget inkább használnám a tolvajok ellen, mint értetlen haramiákkal szemben.
Közelebb lépek, megbecsülöm, de kellően is félem az üvegek tartalmát, noha abban a páratlan szerencsében részesültem, hogy szervezetem megküzd ezekkel az anyagokkal és kevésnek hódol be annyira, hogy az meglátsszék rajtam. Az eladót nem vélem felfedezni, pedig ez alkalommal szükségem lesz rá, de a türelem ilyen esetekben nagy erényem, hiszen erre szükségem van.
- Üdvözletem! – Köszöntöm, mikor felfedezem alakját, ügyelve rá, hogy hangom nyomatékossá váljék, jelezve igényt tartok rá, hogy eligazítson a portékák között. Nem igen kertelve szándékomat illetően, mikor közelebb ér folytatom is. – Kifejezetten a fegyveres harcban felhasználható mérgek érdekelnének. – Hátrébb húzom csuklyám, a mély sötétségből a kellemes szürkületbe hozva ezzel arcom, ha nem is tökéletesen téve láthatóvá vonásaimat, de szúrós pillantásom így is elég kell, hogy legyen. Szemtől szemben, fontos része, főként, ha olyasmit igyekszünk megszerezni, amivel akár saját halálunkat is előidézhetjük.
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-02, 3:42 pm

*Figyelmét felkelti a szintén köpenybe rejtett, de mégis díszítése miatt feltűnő alakon, aki áruját mustrálgatja éppen.
A vásárló menten üdvözli is, olyan nyomatékkal, amely nem hagy kétséget afelől, hogy tulajdonosa vásárolni szándékozik, megfontoltan, az árus útmutatására támaszkodva.
Sheila közelebb is megy a vásárolóhoz, hogy hallja az igényt.
Gyakorlott vásárló, gondolhatja magában, nyomban a tárgyra tér és sejtése is van az üvegcsék használatáról.
Sheila nem az az idejős fajta. Mindenféle vásárlóval találkozott már hosszú élete folytán. A szúrós pillantás, a homályosan felfedett arcvonások nem rémítik el, de óvatosságra intik.
Őt lila haja, s öltözéke, kihívó viselkedése gyakran teszi komolytalanná, de szemeiben ott rejlik a tapasztalat, melyet emberek között idősnek számító kora alatt szerzett meg.
Szó nélkül egy üveget helyez a nő elé, valamint egy viaszos vászonnal lezárt, gondosan körbetekert edényt. Harmadikként pedig tenyerével tol közelebb valamit, s felemelve egészen apró, zöldes folyadékkal teli fiola jelenik meg helyén. Közel hajol, hogy a vásár forgatagában kettőjükön kívül más ne hallja szavait. A legtöbb vevő nem szereti közzé tenni, mint is vett nála.*
- Ezek a sebzéssel hatnak. Bénulás, túlzott alvadás, s vérzékenység.
*Mutat vékony ujjaival egyenként a zöld zselére, a viaszos edényre, majd a fiolára.*
- Esetleg fegyvertől független szerre gondolt?

Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-03, 12:05 pm

Mikor feltűnik a bájitalmester, nagy örömömre szolgál, hogy nő. Nincs bajom a férfiakkal, de az ilyen finom szerek tökéletességéhez szükség van arra, amit egy férfi olykor bizony képtelen elérni, amiről nem tehetnek. A sorsszerű elrendeltetés az ő kezükbe nyomta a kardot és kötelességet „Lásd el étellel asszonyod és utódaid!”, míg a nők kezébe helyezték a nevelés nemes feladatát és az étkek fogyaszthatóságának gondját, születési előjog ez a nők számára, hogy érzékük adott a kotyvasztáshoz és csak rajtuk múlik mennyit is értékesítenek ebből. A külső melyet magam sem vagyok képes figyelmen kívül hagyni, az átlag számára megbotránkoztató és míg, a férfiak kedvüket lelik a gondosan hangsúlyozott idomokban, addig asszonyaik csak egy cédának tartják. Számomra viszont ad némi alapot a készítmények minőségéhez, mert ha eme hölgy keze van benne, talán nem csak jó, de kiváló minőségűek is lehetnek. Bár ebben az esetben áruk is borsos lehet. Elválik! Hiszen eme lila hajkorona éppen úgy lehet egy jól végrehajtott varázslat, mint egy tökéletesen kikevert bájital hatása is.
A nőről pillantásom a kiválasztott üvegekre esik, számomra zavaróan semmitmondó alakjuk és tartalmuk színe. A csalódottság is ennek szól, de ezen meglepően hamar túlteszem magam és hallgatom a tömör bemutatását az általam kért mérgeknek. A zselének tűnő üveg, túl bizarr számomra, bár tulajdonsága, mely a szavak tükrében megbénítja a megsebzett áldozatot, azért csalogató. De akkor már szívemnek kedvesebb a következő, a tégely, mely vászon tégelyével durvának tűnik és ha hozzávesszük, hogy rögöt képez az éltető áramlatban, akkor egyszerűbbnek tűnik számomra a döntés. De még sok, igen fontos tulajdonságát homály fed. Ezekre is ki kell térnem, mert nem használhatom úgy, hogy felületesen ismerem ezen nem túl szelíd szereket, de van itt még egy apróság. Mintha megbabonázott volna a kicsiny fiola, sejtettem, hogy nehéz dolgom lesz. A kardjaim, de leginkább a hajam ékesítésére használt vékony kis fegyvereim válnak ezekhez igazán méltóvá, ám lássuk melyikből is profitálhatnék a legjobban. Elfáradó, vérét vesztett ellenfél, aki talán mély seb esetén már fel sem kel többé, vagy fájdalmas és pontos sebzés estén biztos halálba kergetett áldozat, bénulás, hát, talán, ha végleges.
- Nem. – Ingatom meg fejem a kérdésre, bár érzem, hogy feléled bennem a kíváncsiság. Hiszen magam is keverek mérgeket, csak abban különbözünk, hogy én nem ismerem az itteni növényeket, amik között meglehetősen kevés ismerőst véltem eddig felfedezni. Kitanulni pedig túlságosan hosszú idő lenne, így marad ez, az egyszerűbb megoldás. – Először szeretnék erről a háromról egy kicsit bővebben tudni. – Az elsőként bemutatott tégelyre mutatok. – Mennyi idő alatt, de leginkább az érdekelne meddig hat? Ha nem végleges a hatása, akkor inkább a másik kettő érdekelne. És, ezekkel kapcsolatban még az, hogy minden szervezetre egyformán hat? – Újra nem teszem fel az első kérdésem lényegét, nem érzem szükségét, valami ugyan is azt súgja valamilyen szintem a bájitalmester nővel megértjük egymást. Kérdéses persze, hogy ez a megértés a piszkos anyagiak esetén is fenn fog e állni. Magamban nevetek, mert érzem, hogy abban bizony nehezebben fogunk dűlőre jutni, de talán egy halált is okozható mérget olcsóbban számít majd fel, mint mondjuk egy életet megmentő szert, hiszen valljuk be, abban van az igazi üzlet. Megölni sokfélképpen meg lehet a népeket, de megmenteni. Az bizony igazi kihívás és bizony, egy csepp életelixírért is képesek a megfizethetetlent is megfizetni, sokan, rengetegen ragaszkodnak az életükhöz.
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-04, 4:44 pm

* Vásárlója töprengése közepette elhúzódik tőle, megadva neki a szükséges teret zavartalan gondolkodásához. Tapasztalatból tudja, nem mindenki szereti, ha ilyenkor zavarják. Ha további segítségre van szüksége, majd kérdez, efelől nincs kétsége a korábban meglátott szúrós szemekre visszagondolva.
Inkább kihasználja az alkalmat, hogy tekintetével esetleges új vevő után kutasson, eredménytelenül.
A nő kérdéseire újra közelebb hajol hozzá, hogy csak ketten hallhassák a részleteket. Jobb kezével megfogja az első mérget, jelezve vásárlójának, melyikről is kíván beszélni.*
- A hatása nem végleges, ellenben a véráramba kerülést követően fél órán át egyre nagyobb területet bénít meg. Célszerű olyanoknak, akik csupán ártalmatlanítani szeretnék a célpontot. Ha kevésbé érdekli az áldozat sorsa, inkább a másik kettőt ajánlom.
* Mutatóujja átvándorol a vászonborítás tetejére.*
- A három közül ennek látszódik meg legkésőbb a hatása, így a méregnek van lehetősége fontosabb véráramlatokba is eljutnia, az erőteljesebb hatás kedvéért. Ekkor akár öt perc is kellhet neki, mire képes elzárni a véráramlat szóban forgó szakaszát. A kisebbekben, természetesen, jóval hamarabb is képes elérni a kívánt eredményt.
* Ujja megszokott mozdulattal emeli le a vászonborításról, hogy az utolsó felé fordítva tegye le az asztalra.*
- Eléggé haszontalan lenne, ha várni kellene a véralvadás meggátolásánál. Potenciális vérzési lehetőségeket veszítve ezzel. Márpedig minden apró előnyt ki kell használni, nem igaz?
* Egy rövid szünetet tart, hátha akad a vásárlójának hozzáfűznivalója, mielőtt folytatná.*
- Két teljes óra kell a hatás megszűnéséhez, teret engedve a természetes gyógyulásnak.
* Ujjai ökölbe szorulnak az asztalon, jelezve, befejezetnek tekinti a termékek bemutatását. *
- A hozzánk hasonló szervezeteken nem kell attól tartania, hogy másként hatnának. Legyen idegrendszere és véráramlata, akkor bármelyiket válassza a hatás nem fog elmaradni.
Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-06, 10:31 am

Nem hallja szavam és nem támogatja arcom egyetlen szeglete sem a látszatot, tetszik e vagy sem. Belül égek mindkettőért mohón, de csak ha nem ragadnak ujjaimhoz, nem vihetem el mindkettőt, mert már csak kettőről van szó számomra, csak az a tartózkodó tégely és a tetszetős ékszernek is beillő cseppnyi üveg. De nem hagyom egyetlen szavát sem reakció nélkül, határozott biccentés jár minden egyes elsorolt fontos jellemzőért és csak csal mosolyt arcomra, tapasztalatról árulkodó gondolatszövése végén, egyszerűen csengő kérdése. Ismer, ez fordul meg minden vásárló fejében, ha hasonló hízelgő szavakat hall és ezt is vehetjük egy jó pontnak. Nem húzom az időt tovább, nem bajos, kéretlen mustrálóként vagyok itt, aki csak szemezget, mindent megkérdez és aztán orrát felhúzva távozik. Hanem, ahogy azt már érkezésemkor kihangsúlyoztam céllal léptem ide, s ha magasra is szabja majd az árat, kitartó maradok.
- Ím, most már tudok minden, mi alapján választhatnék. – Emelem pillantásom a nőre, finoman engedve el a „de” szócska kellemetlen jelenlétét, sejthetővé téve, hogy mire is akarok kitérni. Az ár, az ár, ami számomra lényeges és talán csak hosszú alkudozás folyamán kicsikarható oly mértékig csökkentve a tallérok számát, hogy jusson is és maradjon is az erszényemben, bár utóbbi nem létszükséglet. Ruháim elbírják a megterhelést, hiszen nem puszta zsákban hordozom őket, a természet ellát minden jóval.
- E kettőre esett választásom, - Kezemmel tett mozdulat, immáron kizárja az alku tárgyai közül a bénulást hozó szert. - de valamivel kedvesebbnek tűnik ama apróság. – Kimutattam fogam fehérjét. Nem vágyom arra, hogy ellenfelem életben tartsam, s nem vagyok annyira türelmes sem mindig, hogy kivárjam, míg fájdalomtól roskad össze. Jobban megfelel ízlésemnek, ha vérében fullad meg, vagy annak hiányában vész oda, mert arról magam gondoskodom, hogy lélegzetének utolsója első és egyben utolsó találkozásunkkor szálljon tova. Cseles, elbizakodott gondolatok, de a tolvajok, kik meglopták hazámat, ennyit érdemelnek, hogy saját hazájuk egy portékája jutassa őket a Halál kezére.
- Mennyi hát az ár, mit értük kér? – Terelem végre talán már a mindkettőnk által várt irányba gyors és eddig is lényegre törő beszélgetésünk. Újabb elhintett bolondságaim, amivel mindkettő árát várom lesve, sugallva, hogy bár már választásom egyikükre esett, ha annak túl magas az ára, akkor habozás nélkül a másikra csapok le. Ehhez azonban túl szeszélyes a jellemem és túl akaratos vagyok mellé, hogy hagyjam drágasága miatt veszni, amit megkedveltem és rest sem leszek kihasználni a helyzetet. Itt megmutatkozik mi is a különbség egy piac és egy eldugott bájitalos bolt mellett, mert míg ott az árak szinte szentek, addig itt lehet merész a megszorultabb közönség is.
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-08, 11:20 pm

Hamar egyértelművé válik, vásárlója már elhatározta, a bénító méreg nem szerepel vásárlási terveiben. Nem is akarja tovább előtérben hagyni. Érzi, nem is lenne sok értelme. El is húzza az érdeklődési körben maradt két méreg közeléből. Koncentráljon csak azokra a vevő, ráadásul így neki is kevesebb munkája marad.
A köpeny alatt meg-megvillanó ruha és az, hogy már szinte el is döntötte, melyiket szeretné megvenni, sőt ezt még tudomására is hozta, lehetőséget ad számára, hogy kicsit magasabb árat szabhasson neki, amit tán még hajlandó és képes is lenne kifizetni.
- Igen kedvező árakkal szolgálhatok. Először is kezdjük ezzel.
* Korábbi módszerének megfelelően ujja először a vászon borításura esik.*
- Nem kevesebbért, mint 45 darnáért az öné lehet.
* Lassú mozdulattal helyezi a megfelelő helyzetbe mutatóujját, közben remélve, sikerül valami reakciót észrevenni vásárlóján.*
- Ez sajnos kicsivel drágább, de még így is csupán 50 darna lenne az ára.

Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-10, 1:31 pm

Szenvtelenül nézem, ahogy eltűnik az egyik tégely, nem rossz és nem is megvetendő hatalma, de nem az én stílusomnak. Hiszen, ha bénítani akarok elég egy aprócska, de a testen jól elhelyezett kis szikra és az illető idegei máris felmondják azon a ponton a szolgálatot. Persze tovább gondolva, jobb egy szerrel elérni azt, mint értékes szellemi erőt pazarolni egy ilyen hatás elérésére. Otthon, habozás nélkül ezt is a listámra írtam volna, minek a fejlécén az „akarom” szó rajzoldóik ki, hangsúlyosan, vastagon újra és újra áthaladva a betűk vonalán a pennával. Itt azonban, nem kell magam az ottani szabályokba préselnem akaratom, míg tetteim nem hívják fel túlzottan és kirívóan a figyelmet, meg aztán, ha a tolvajok sem fogadták el hazám szabályait, akkor én miért ne tágíthatnám ki az itteni világ törvényeit, ameddig csak lehet és mindezek felet úgy, hogy az nekem kedvezzék.
Újra a bájitalmesterre vetem pillantásom, egy hosszú percig újra vonásait kutatom. Feszesnek, de figyelőnek tűnik az arca, helyes, fürkésszen csak, jutalmul megadom neki enyhe mosolyom és sóvár pillantásom. Az élők kevéssé képesek úgy a szívemhez nőni, főként nem pillanatok alatt, mint egyes tárgyak és tovább tagadni sem kívánom, hogy akarom azt a kis csecsebecsét, szinte érdektelenül hagyva figyelmen kívül, csupán negyvenöt darna lenne a másik, de öt darna ide vagy oda amúgy sem osztana a dolgon.
Állam alá csúsztatom mutató ujjam, megtámasztva ezáltal, bizonyára azt a benyomást keltve, hogy azon morfondírozom mennyire éri meg ez nekem. De tekintetem csak egyetlen egyszer inog meg a két portéka között, gondolataim pedig egészen más felé tapogatóznak, telhetetlen falánksággal töltve meg elmémet. Egy nem is elég! Harsogja a parányi hang, aminek duruzsolásában mindig kedvemet lelem, mert mindig pontos észrevételeket tesz, új és kivitelezhető ötletek ad, rámutat az ellenfél gyenge pontjaira. Vad ösztön ez, aminek most sem akarok ellenszegülni.
- Hetvenöt darna, kettőért?! – Villan tekintetem a nő szemébe, de pontosan jelezve, hogy immáron csak egyetlen egy dolog érdekel, az a parányi ékszerbe rejtett, zöld folyadék. Hangomban nincs megingás, de annál több a vágy, érdekes ugye? Ahogy az is, hogy volt képen ilyen csúf módon alkudni az árából, könnyű kalkuláció után is száz darna helyett, ráadásul kettőt. Őrültnek gondolhat, de a szándékaim komolyak voltak a kezdettől, pont, mint pofátlan ajánlatom is, ami mellet csak az szól, hogy nem egyet, hanem kettőt is vinnék. Már csak az a kérdés, hogy vajon ez mennyire tetszik a méregkeverőnek, ezért is marad meg egész lénye, rezdüléseit lesve figyelmem középpontjában. Lássuk!
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-11, 3:22 pm

* Kellemes gondolatok támadnak Sheilában, látván vásárlója gondolkodását.
”Talán még alkudni sem akar? ”
Még ez a gondolat is felmerül benne, annak ellenére, hogy első benyomásra nem gondolta ilyen egyszerűnek a dolgot.
Ezért nem is lepi meg túlzottan az ár lealkudására tett kísérlet. Az már inkább, hogy ugyanabból kíván többet venni. Nem túl gyakran esik meg az ilyen.
A hirtelen meglepődésen túltéve magát nem is foglalkozik vele többet, őt különösebben nem érdekli melyikből ki, mennyit vesz, amíg megkapja érte az árát, ami most veszélyben forog, ezzel kezdetét véve egy olyan játszma, mely minden vásárló esetében más és más. Az eddig tapasztaltak alapján kell a lehető legmagasabban tartani az árat.*
- De hölgyem … hetvenöt darna alig haladja meg az összetevők értékét.
* Végig a vásárló szemébe néz a mondat alatt, az erőteljesebb hatás elérése érdekében.*
- Amiért kettőt kér, magának odaadom őket kilencvenötért.
* Még megvárja, milyen hatást vált ki ez alkalommal ajánlata.
Utána a mélyebb gondolkodást megzavarandón, és nem utolsó szempontként a még nagyobb csábítás érdekében, a második fiolát is a vásárló elé helyezi, közvetlenül az első mellé szépen megigazítva mindkettő láncát.*

Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-15, 11:40 am

Elégedett vagyok, talán kicsit pajzánul is, ahogy a meglepetés fokát leolvasom a méregkeverő bájos arcáról, még a kíváncsiság is oldalba bök. Azzal töltve el egy pillanatra gondolataim, hogy szemtelenül kérdezek, meglepi e, hogy kettőt kérek, vagy netalán az árat kevesli. Ezek azonban szépen elsüllyednek az iszaposa fenéken, mi elmém és lelkem tengerének mélyén fekszik, örök nyugalomra tér meg, míg a felszín megrezzen, apró hullámokat vet. Kiélezve lesem, ahogy először elsimulnak a hírtelen vetett ráncok a hamvas arcon, visszanyerve ugyan azt a kiismerhetetlenséget, mint az mielőbb tükröződött rajta, de ugyan úgy várom azt a lélegzetvételt, mi jelzi, beszélni kíván.
Szokványos érvet tár elém, ami talán azokat meghatja, akiknek életbevágóan kell az a bizonyos szer, amelyre választásuk esett. Szükségem van rá, előnyhöz kell, megfontolt elővigyázatosságból, meg persze alattomos számításból is, de nem függ lététől, vagy nem lététől jobban az életem. Hidegen hagy hát az év, alig emelem meg fejem és jobbik szemöldököm is éppen csak megemelkedik, szavak nélkül adva meg véleményem: „És?”. Ennél kifejezőbben talán nem is tudnám a tudtára adni, hogy a legkevésbé sem érdekel, hogy az ár fedezi e hozzávalók árát, az meg végkép, hogy esetleg ne csak azt, de egy kis hasznot is hajtson. Azt hiszem, ez azért érthető is, hiszen nem egy oldalon állunk, sőt, kis túlzással mondhatjuk, hogy mi bizony ellenfelek vagyunk. De azt meg kell hagyni, hogy bátran él fondorlatainak kellékével, nyíltan néz a szemembe, bátran állva a tekintetem, amely nem rebben meg, nem is szűkül vagy tágul ki az újabb ár hallatán. Mintha meg sem érintene, ami ugyan veszélyes dolog, mert magában rejti, a lehetőséget, hogy nincs rá pénzem, ami ez esetben igaz, de még azt is, hogy az eredeti árat, vagy annál többet is képes lennék fizetni érte. Megrándul ajkaim sarka, valami kezdetleges görbét adva, mosoly? Talán.
- Kilencvenöt? ..- Leheletnyit billentem meg a fejem jobbra, ízlelgetve az ár összegét, méla gondolkozás hangját csempészve a hangomba. Laposan lefelé pillantva figyelem csak a két kis üvegcsét, de továbbra is figyelemmel kísérem a nő mozdulatait. Hátha elárulja pilláinak rebbenése, vagy pupillája menyi összegig lenne hajlandó elmenni. – Kilencven. ..Nyolcvanöt, Nyolcvan! Nyolcvan? Még mindig a kettőért? – Újra osztatlan figyelmemet élvezi a mesterasszony, eddig mehetek el, amiben legalább annyi szerencsém van, hogy ezt csak én tudom, ő esetleg csak sejtheti. De, ha ez nem tetszik neki, kénytelen leszek eggyel beérni és megbírkózni a dologgal, hogy nagyon morcos leszek. Vagy meghagyni, hogy tegye el, esetleg a felét, még inkább csak negyedét megfizetve, hogy a többit akkor mikor eljövök értük és bizony pénzt szerezni ebben a forgatagban. Ehhez nem nagyon fűlik a fogam, de a Kell!-el nem akaródzik dacolnom, mert kell? Igen, még mindig nagyon vágyom mind a kettőre.
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-16, 3:17 pm

* A nő rebbenéstelen arca, nem nyeri el Shellyann tetszését. Nem tud új információt kihámozni vásárlóját illetően, ha csak azt nem veszi annak, hogy nem lesz könnyű dolga ezzel a nővel.
Az általa mondott ár megismétlése, különösebb visszavágás nélkül, csak két dolgot jelenthet szerinte, vagy ekkora hatással volt rá az alkudozás kezdete, amit eddigi reakciói alapján komoly kétellyel fogad, sokkal inkább a másik elképzelését tartja esélyesebbnek, hogy csupán felkészül a további alkudozásra készül fel.
A kilencvenes kezdés és az azt követő rövid szünet, éppen ezért éri meglepetésként, de már volt dolga különös próbálkozásokkal, ezért nem kívánja vásárlója tudtára adni, ha díszes mintázat nélkül ezzel az árral indított volna, ezért ez az ár is megfelelő lenne számára.*
- A kilencven egy igazán kellemes szám. Nem gondolja? Kitűnően illene ehhez a két fiolácskához.
* Továbbra is vásárlóját figyelve várja a mostani árcsökkenés hatását.
Közben az is világossá válik, vászonnal fedett mérge már kiesett az érdeklődési körből, így ha nem állítják meg, azt is távolabbra helyezi a szóban forgó két fiolától.*

Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-20, 2:29 pm

Egy sóhajtás kívánkozik fel tüdőmből, de csak egy apró kis rándulásra futja végül, ajkaim szegleténél. Hiába, el kell ismernem valóban szép összeg és meglehet meg is éri ennyiért elvinni, hiszen ha már túl olcsó, akkor az valahol túl gyanús is. Ama feltételezést szülheti, hogy pancs az egész, van ereje, de meg sem közelíti egy száz százalékosan elkészített variánsának a hatásfokát.
- Kellemes, kellemes! Ezt el kell ismernem, de nekem még mindig a nyolcvan a szimpatikusabb. – Persze hogy. Hiszen pont ennyi lapul erszényem méhében, egy fikarccal sem több, kellemetlen ez számomra, mindig is utáltam a pénz, mert általa függök is tőle, pedig még csak nem is lélegzenek ezek a kis sajtolmányok. A hatalmuk viszont megkérdőjelezhetetlen, lázítanak, elaltatnak, még a leghangosabb szítóknak is csendet forraszt az ajkára, nyomorba dönt és felemel a fellegekig, ha nem vagy éppen nagyon is jól tudod forgatni az ujjaid között. Nagyon szívesen megfojtanám azt, aki kitalálta és természetesen stílusosan az érméivel, ha érezze súlyukat az utolsó perceiben. De vissza a dolgukhoz!
Ha nem elégedne meg még most sem ezzel az árral, hát nyugodt mozdulattal szabadulok meg a csuklyámtól eligazgatva, mintha nem is mérget óhajtanék venni, hanem valami finom illatú pacsulit, vagy talán selyemkendőt. Teszek egy egészen elenyésző lépést a portékák felé, szinte hozzáér köpenyem szegélye a fa laphoz, de most az egyszer zárom ki a figyelmem köréből a mesterasszonyt. Csak a két kis üvegcsére koncentrálok, meglehet nagyot álmodtam és mertem is, de nem érzem elhibázott lépésnek, igen, jobb a kettő, ad némi biztonságot az elkövetkezendő időkre. A megadás legkisebb jelét is igyekszem még írmagjában elfojtani, ujjaimat végigfuttatom az asztalon, gondosan kerülve messze az üvegcséktől, nehogy a tolvajlási szándék gyanúja rám vetődjék. Egy férfit már könnyedén zsákutcába csalhatnék egy ilyen mozdulattal, azonban ez még is céltalan volt, tépelődésem egyik önkéntelen jele.
- Hajlandó vagyok nyolcvanöt darnát is adni értük! – Újra a tekintetébe mélyesztem a sajátom. Ez egy újabb lap, amit ki kellet terítenem, ha nem adja nyolcvanat, akkor megpróbálom öttel többért, ám ez úttal adok hozzá egy kis pluszt is. Hiszen ahogy ujjaimmal eljátszom az asztalon, nem ostoba kacskaringókat rajzolok ki, hanem számokat és egy kósza pillantást is vetek saját műveimre, hiszen a számok emelkednek. Ritka alkalom lehet, amikor a vásárló szándékosan adja jelét annak, hogy hajlandó emelni az áron, én éppen ezt teszem. Végtére is, ebben a forgatagban mennyi időbe telhet röpke tíz darnát keresni? Percek? Egy óránál nem tarthat tovább, de ez maradjon meg arra az esetre, ha a nyolcvan csengő érme nem volna elég a boszorkánymesternek.
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-20, 10:56 pm

* Vásárlójának reakciója bár nem olyan feltűnő, mint azt várja, ellenben az eddigiekhez képest már ez is javulás. Ez az apró gesztus mely utat talál magának vásárlója arcára, Sheila számára többet árul el, mint azt legtöbben gondolnák. Sok éve űzi már az alkudozás művészetét, hogy képes legyen kiszúrni az ilyen, mások által csupán apróságként felfogott dolgot, mégis ezek az apróságok tükrözik a másik fél gondolatait, így aki képes ezeket a jeleket megfelelően értelmezni szinte képes a másik fél fejébe, pontosabban annak gondolataiba látni.
Így adódik, hogy Sheila már az ár elhangzása előtt tudja, a mostani ajánlat lesz az, amit el fog fogadni, ha az nem megy az előző alá. Így vásárlóját abba az illúzióba ringatva, mégis az ő akarata érvényesül. Ugyan pár darnát még lehet, sikerülne kihúznia a zsebéből, ezzel a bevételt az elérhető legmagasabbra feltornázva, de ha ezt megtenné, még egy esetleges későbbi vásárlótól esne le. Tapasztalatból tudja, aki hasonló mérget keres és elégedet vele, utóbbiban nem is kételkedik, hiszen saját készítménye, az vissza is fog térni előbb vagy utóbb, amivel többszörösen fogja pótolja a mostani kiesést.
Az új ajánlat kellemes megfogalmazása önkéntelenül is mosolyt csal csinos arcára.*
- Nem is értem miért.
* Sheila tekintete a két fiolára vetődik, melyeket kicsit meg is igazít, mielőtt döntését vásárlójával is hajlandó lenne megosztani.*
- Szóval nyolcvan darna? … Rendben, odaadom magának nyolcvanért. Ez a kettő meg is felelne önnek, vagy másikat szeretne?
* Kicsit hátrébb húzódik az asztaltól, ha másikat kérne, csupán egy mozdulatába teljen azokat is elővenni, ha megfelelőnek találja az asztalon pihenő kettőt, vissza is lép eredeti helyére, hogy rendezhessék a piszkos anyagiakat.*

/ Ha már nem írnál hozzá újat, akkor köszönöm a játékot. A mérgek pedig hamarosan felkerülnek a felszereléseid közé. /

Vissza az elejére Go down
Yz'Aires Came
Viharsárkány
Yz'Aires Came


Hozzászólások száma : 76
Életkor : 612
Munkahely : a Caales szolgálatában

Character sheet
Nép: Külhoniak

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-01-24, 1:43 pm

Mintha csak másolnám a gesztust, magam is elmosolyodom, hát lám megfűztük egymást. Ritka alkalmak egyike lehet, amiben ő is és én is többé-kevésbé jól jártunk. Egészen leheletnyi az mozdulat, amit a kérdése hallatán fejemmel teszek, de előre omló tincseim kihangsúlyozzák, hogy bizony, bizony nyolcvan. Még akkor is, ha többért adná és nekem pénzé kéne tettem egyik becses fegyverem, vagy ami még rosszabb, testi praktikáim egyikével kéne visszaélnem. Na, nem a visszaélés részével kapcsolatosan vannak ellenérzéseim, de nem érzek elég késztetést, hogy ennek a lomha népnek megmutassam tánctudományom. Nincs elég lüktetés itt, bár minden férfi szem sóvár, mi más mutatja mind ezt jobban, minthogy alkudozásunk perceiben nem megy szem akadhatott meg a bájitalmesteren, hiszen hányan meg megtorpantak a hátam mögött. Hiába a férfi veszte a nő, de viszont már nem igaz, egy nő képes meglenni férfi nélkül, csak természeti vágyai kielégítéséhez van rá szüksége, ilyen az anyaság … bár ebben messze nem vagyok szak avatatott. Nem vonz még a pár és az utód gondolata, túlságosan szeretem a függetlenségem hozzá és a vele temérdek előnyt és bizony, még a hátrányokat is.
Nem elsietve nyúlok előre, finoman fogva ujjaim közé az asztalra másodikként letett fiolát, alig forgatom meg, majd gondosan visszateszem oda ahonnét elvettem, hogy szemügyre vehessem a másikat is, méghozzá ugyan olyan törődéssel, de éles szemmel. Karcolást keresek a kristálynak tetsző üvegcsén, de nem találok és ez csak emeli hangulatom fényét és hogy a pecsétek is mind érintetlenek, végleg igazat adnak a telhetetlen bestiának, aki elégedetten nyúlik el díszes emelvényén. Enyémek! Szinte érzem az édes győzelem ízét és az elterebélyesedő megnyugvást, aminek van bátorsága rögvest szertefoszlani és felemlegetni azt a régi érzést, kislány vagyok és megkaptam az oly annyira áhított csecsebecséket.
- Megfelelnek! – Jelentem ki, nosztalgikus hangulatom ellenére is nyersen, hiába a mikor a modort osztogatták én csak fél kézzel markoltam bele a szütyőbe és csak maroknyira markoltam rá, a többi kifolyt ujjaim közül. Kezem köpenyem alá siklik, egészen halkan saját nyelvemen ejtem ki a varázsigét, mondhatnám, hogy hegyezd füled világ, mert úgy sem fogod meghallani. De a láthatatlan szőttes, mi ráborul világunkra, azaz áttetsző folyam megremeg és fodrot vet a kérés hallatán és kezemet már terheli a bőrerszény, nyolcvan darna súlyával. Ahogy közelebb lép a boszorkány úgy én is teszek felé egy lépést és elő húzom az erszényt, megszemlélhetném, mint aki meggyőződik, hogy megfelelőt vette e elő, meg akár kis is számolhatnám, úgy téve mintha maradna benne. De felesleges hajcihő lenne, ennyim van és kész. Átnyújtom neki.
- A biztonság kedvéért számolja át. – Intem figyelmét az ár pontosságára, bár kétlem, hogy megbújna benne egy fölös érme is. A megvett üvegcsékhez viszont még nem nyúlok, pedig már fognám és gyönyörködve nézegetném, hogyan is töri meg az a zöld lé a fényt. De míg a visszaigazolást meg nem hallom, türtőztetem magam, ám azután sóvárogva rejtem el biztonságos helyre. Oda, ahol kardjaim is pihenek, de ezek a csöppségek is jól fogják magukat érezni, nem törik meg díszes burkolatuk és vész kárba értékes tartalmuk. Biztonságos menedék nekik, számomra pedig kényelmes.
- A legközelebbi viszont látásra! – Köszönök el, de szavaim mellé meg is hajtom magam, ezzel adva meg annak a jelét, hogyha a készítménye meghozza a várt hatást, bizony, míg ezen a földrészen kalandozom visszajáró vendég leszek nála. Nem töröm magam, hogy elrejtsem ábrázatom, felszabadult, már majdnem mosolygós hangulatban hagyom magam mögött a méregkeverő standját.

//Én is nagyon szépen köszönöm! //
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-02-24, 10:11 pm

Kopott kabátját még azóta sem cserélte le, mióta elhagyta Olassië romokban heverő városát.
Az arany sárkány hosszasan tanakodott magában, de végül csak rászánta magát arra a tettre, amit igen ritkán szokott elkövetni. Némi fintorra arcán lépdel keresztül a piac tömegén. Feketeköpenyes mágus kinézete, hozzá véve hófehér arcát, sötét szemeit és ezúttal csapzott külsejét, elég teret ad neki a tömegben. A többség kitér előle. Termete is adhat okot erre, hiszen széles vállai még a szakadt, fekete bőrkabát ellenére is elég méretesek.
Tekintete azonban most is környezetét kutatja, miközben igyekszik tudomást sem venni a kétlábúak orrfacsaró szagáról.
Ezt sosem fogja megszokni. Ahogy azt sem, hogy rendre a háta mögé kell figyelnie minden árulkodó neszre, jelre, amely esetleg az életére törő veszélyről figyelmeztetné.
Valójában nem is tudja, miért akar annyira életben maradni. Semmi nincs ezen a világon, főként a kétlábúak között, amiért még érdemes lenne élni.
Talán hagynia kellene, hogy Furia valamelyik küldönce végezzen vele legközelebb. Oly régóta menekül és bujkál már Kain, hogy el is felejti lassan, hogy milyen lehet lelkiismeret-furdalás és félelem nélkül élni.
Azon kapja magát, hogy ott van, ahova jönni akart. A méregkeverő standjánál áll és az üvegcséket bámulja. Persze, hogy az árus is egy kétlábú, ráadásul nem is akármilyen. Külseje igazán figyelemre méltó, s ez ezúttal nem csak a színekre vonatkozik.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-03-03, 2:42 pm

* Kellemes idő jár a birodalom fővárosa felett, és ez, mintha a város polgárainak hangulatát is tükrözné. Azt a kivételes keveset leszámítva, aki eddig értesült az északon történő eseményekről, mindenki saját ügyes bajos dolgával van elfoglalva. Semmit sem tudva az elfek városában lezajlott eseményekről és az ott uralkodó állapotokról. Sheila is ennek a többségnek egy feltűnő egyénisége. Ugyanis nem rest legkellemesebbnek, leglégiesebbek vélt öltözetében árulni portékáját. Nem meglepő a felé irányuló férfi pillantások, amit néhányan csupán lopva mernek megejtenek a különös nő felé, míg mások kellemesen legeltetik rajta tekintetüket semmitől se zavartatva.
A férfiak ilyen kiszámítható viselkedése csupán szórakoztatja Sheilat. A sok árusként eltöltött év alatt megtanulta, nem tesz rosszat az üzletnek, ha nem csupán az áruja különleges, hanem az is, aki eladja azt. Nem utolsó sorban elősegíti az élet örömeinek kiélvezését is.
Sheila ép végez fioláinak a rendezésével, miközben azon gondolkodott, mennyire előnytelen lenne számára, ha az emberek nem akarnának folyton fajtájuk egy másik tagjának az életére törni. Szerencséjére ez eddig nem következett be, még akkor sem, ha a mai nap eddigi vásárló hiányát veszi figyelembe.
A helyzet rövid időn belül változik, mikor egy szakadtas ruházatú, sötét mágusnak kinéző egyén jelenik meg a stand előtt. Ezen az apróságon meg sem lepődik, volt már dolga hasonló kinézetű alakokkal. Amennyiben fizet, felőle bárki jöhet.*
- Kitűnő áruk, elhiheti.
* Közelebb hajol a férfihoz, személyesebbé téve a helyzetet. *
- Ha elárulja, mit keres, akár még segíthetek
is.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-03-03, 4:02 pm

*Kaint gondolataiból ragadja ki a kellemes női hang. A színes eladónő érkezett elé, míg egészen másfelé kalandozott.
Namelyr morogva nyitja válaszra száját.*
- Afelől kétségem sincs.
*Nem hangosak szavai, ahogy nem is túl bőbeszédű. Nem tart attól, hogy képtelen lenne sebesülést okozni támadóinak, de az már jelenthet gondot, hogy vajon képes-e ő maga túlélni egy-egy komolyabb támadást.
Talán ha legutóbb Furia elől meg is menekült, legközelebb esetleg az életébe kerülhet a csata. Márpedig ha mégis élni akarna, igen jól jöhet egy-egy üvegcse ezek közül a kotyvalékok közül.
Kain nem az a fajta, aki örömmel nyúl az efféle löttyökhöz. Inkább a szemtől szembeni harcot kedveli, abban pedig a fegyverek és a varázstárgyak nagyobb hasznot hajtanak neki, istenek adta, ősi sárkányfegyverei mellett, mint az apró üvegcsékbe, szelencékbe zárt anyagok.
Amiért mégis szemet vetett az árus portékájára, az nem más, mint a saját magában való bizalom elveszítése.
Nem tudni, meddig lesz még benne elég akarat az élethez, s ha valamikor épp ki is hagy, vajon nem tér-e vissza, amikor már késő? Vagy pedig jöhet-e még egy olyan eset, amikor Furia ellen Tarabas gyűrűjét használta fel utolsó mentsvárként? Ha igen, már nincs ilyenje neki.*
- Előfordulhat, hogy egy mágusnak is szüksége van némi plusszra, hogy életét mentse. Olyat keresek, ami előnyt ad, ha túl erős az ellen kikerülni a halálos veszedelemből, vagy pedig segít, a súlyos sebesülést is túlélni.
Ezek között én nem igazodok ki, így elkél a segítség.

*Néz sötét szemeivel a nő szemeibe, miközben erős tenyerét az elrendezett üvegcsék felé tárja.
Kétséget sem hagy afelől, hogy komolyan gondolja, ahogy afelől sem, hogy nincs vicces kedvében. Jobb, ha nem próbálják megvezetni semmiféle trükkökkel, mert azért azokon hamar átlát.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-03-14, 3:35 pm

* Sheila alaposan szemügyre veszi vásárlóját, mielőtt bármit is ajánlana neki, bár nem csupán azért, hogy könnyebben tudjon neki megfelelő árut mutatni.*
- Nehezen hiszem, hogy egy ilyen férfival gyakran fordulna elő az ilyen.
* Kacér mosollyal osztja meg észrevételét. *
- De ha mégis, akad itt pár fiola, melyek közül biztosan találunk neked megfelelőt.
* Szemével gyorsan végigpásztázza kínálatát, mielőtt vásárlója elé helyez két fiolát.*
- Ezekre a problémákra leggyakrabban ezeket szokták választani. Az első kimondottan mágiát használóknak készült. Kevesen tudják pontosan saját testük korlátait, és még kevesebben képesek ezt elérni. Ez a kis kékség segít, hogy rövid ideig még túl is szárnyalhasd ez a határt, javítva ezzel esélyeidet a harcban.
* Másik fiola felé fordítja kezét.*
- Ezt pedig már bárki használhatja. Kimondottan sérülések gyógyítására alkottam meg. Egy csepp a sérülésre, és szemmel látható lesz a gyógyulás üteme.
* Mindkét kezét az asztalra helyezi, közel egymáshoz, hogy előrehajolva, halkabban folytathassa mondandóját.*
- Persze ezeken felül is akad módja, a harci szerencse megfordításának, de ezzel egy magadfajta fekete mágus is biztosan tisztában van.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-03-15, 1:42 pm

*A fekete szemek a feltűnő eladónőre merednek. Kain nem tudja, hogy csak az eladást akarja-e elősegíteni kacérkodásával a nő, hiszen a kétlábú férfiakra biztosan hatással van, vagy pedig konkrétan neki szólt a mosoly. Mélyen a nő szemébe néz, miközben az beszél, hogy így olvassa ki szándékát, majd úgy dönt, hogy nem reagál arra semmit, csak a szavakra.*
- Előfordult már. Nem kell sok ahhoz, hogy valakit utolérjen a halál.
*Helyette a lényegre koncentrál. Ha van az eladáson kívüli szándéka a vele szemben álló árusnak, azt úgyis megtudja.
Halkan, mély hangon válaszol az elhangzottakra, miközben szemügyre veszi a felkínált üvegcséket.*
- Ezek szerint megemeli a varázslat hatékonyságát.
*Elgondolkodva forgatja az üvegcsét, amely szinte eltörpül markában. Azután már a másik üveg felé néz. Az első üveg talán elegendő lehetne arra, hogy ha nem is megsebezze, hiszen arra halandó sárkány nem képes, de legalább lelassítsa a támadót, még ha éppen ősi sárkány is az.
A másik üvegcse azonban azt rejti, amire mindenképpen szüksége van. A legutóbb talán nem is lett volna szüksége a családra, aki a Hajnal melletti erdőségben rálelt az ott heverő sérült arany sárkányra. Ha van egy ilyenje neki, talán már sokkal hamarabb eltűnt volna és ott sem lett volna Sternben, amikor Furia és néhány követője játszottak egyet a vár védőivel.
Az már meg sem fordul a fejében, hogy akkor Alex és talán még jó néhány kétlábú Dremer csarnokait látogatná már.
Gondolataiból azonban Namelyr ekkor szakítja ki magát. Az egyik üvegcse már biztos és talán a másik is.
Igaz, a kétlábú a tisztelet semmi jelét sem mutatta, amikor megszólította. A tegezésre talán másképp is reagált volna, ha maguk között vannak. Így azonban kénytelen lenyelni a sértést. Nem akarja felfedni valódi kilétét.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-03-28, 10:30 pm

* Sheilát vásárlójának sikerül meglepnie, abban az értelemben, hogy várt volna némi reakciót utóbbi megjegyzésére, hiszen egy fekete mágustól már csak elvárható, ha más nem, legalább ismereti szinten tudjon a mérgekről és azok megfelelő használatában rejlő elképesztő lehetőségek tárházáról. Ellenben vásárlója még csak érdeklődést sem mutat, ezen lehetőségek iránt. Talán saját maga is rendelkezik ilyen főzetekkel és ez az oka ennek az elutasításnak.
Végül úgy határoz, nem erőlteti tovább ebbe a kategóriába tartozó portékáinak hangsúlyozását, inkább összpontosít azokra a fiolákra, amik már sikeresen felkeltették a sötét mágus érdeklődését. *
- Több mágus is visszatérő vásárló nálam ezért a két fioláért. Nem alaptalanul.
* Maga elé helyez egy, mostanra már csupán félig teli, gyógyító fiolát. Ezzel az üvegcsével mutatja be főzetének hatékonyságát, ha a vásárlójának érdeklődését ez a főzete kelti fel.*
- Hogy lásd, nem csak a levegőbe beszélek.
* Övén található egyik rekeszből egy pillanat alatt kezébe kerül egy meglehetősen éles tőr, hogy azzal ejtsen kisebb sebet saját kezén. Vörös vére az így keletkező résen keresztül azonnal utat talál magának a fehér bőr felszínére, egyértelműen megmutatva a sérülés valódiságát. Sheila egy erre a célra használt eszközzel pontosan egyetlen cseppnyi főzetet szív fel, hogy azt a sérült bőrfelületre csöppentse, ezzel teljesen beterítve a sérült felületet.*
- Ilyen apró balesetek gyakran megesnek velem.
* Próbál némi vicces elemet is belevinni bemutatójába, mielőtt az eddig feltörő vért le nem törli bőréről, ahol már csupán a begyógyult bőrfelület látható. Végezetül, hogy semmi kétség se férjen a főzet hatékonyságához, bőrét kinyit meg is nyomja, hogyha nem gyógyult volna be megfelelően sérülése, ismét megmutassa magát élénkpiros vére. Azonban hiába, egyetlen csepp sem válik láthatóvá, csupán próbálkozása után megmaradt enyhén elpirosodó bőrfelület.*
- Mint láthatod tökéletes munka. A másik főzet is hasonlóan hatásos.
* Tekintetével körbenéz, majd ismét előrehajolva halkan osztja meg mondandóját az előtte álló vásárlóval.*
- Ez a hely azonban nem alkalmas annak a bemutatására.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-03-29, 11:26 am

*Kain felemeli sötét szemeit a nőre. Őt nem érdeklik a szavak, az érdekli, hogy hatásos legyen a fiolák tartalma.
Látszik arcán, hogy nem értékeli a méregkeverő azon szavait, melyekkel a fiolákat élteti.
Viszont ezt a nő is észrevehette, mert a hamarosan már bemutatót tart a sárkánynak.
Az arany sárkány szenvtelen arccal szemléli a seb ejtését a tőrrel, majd a műveletet annak eltüntetésére.
Nem mosolyodik el a viccesnek szánt megjegyzésre. Gyanítja, hogy a gyakori balesetek hasonló szándékkal születnek, mint ez. Bemutatni a főzet hatását.
Nem hajol közelebb, orrát így is megcsapja a kiserkent vér illata, majd éles szemmel figyeli, ahogy a nő letörli a vért és mutatja a gyógyult bőrrészt.*
- Belsőleg is hat?
*Teszi fel az első kérdését az anyaggal kapcsolatban, miközben önkéntelenül közelebb hajol a nőhöz. A kétlábúak így szokták. Ő a halkabb szavakat is meghallaná még, nem áll olyan messze, még ha a piac zsivaja meglehetősen hangos is.
Egy pillanatnyi gondolkodással fut át a lehetőségeken. A nő nem lehet rá veszélyes. Senki nem tudhatta előre, hogy pont nála akart volna vásárolni, hiszen nem is olyan régen találta el ő maga is. Azóta nem beszélt még senkivel, az eladón kívül.
Alig észrevehetően bólint csak az eladó felé, majd visszaegyenesedik álló helyzetébe.*
- Akkor menjünk alkalmasabb helyre.
*Talán van, aki a háta mögül odapillant, olyan férfi, aki némi irigykedéssel néz végig a meglehetősen dekoratív és látványos eladónőn, aki „alkalmasabb helyre” megy azzal a szakadt mágussal.
Hát igen, szerencsésnek gondolhatja a mágust.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-04-07, 10:31 pm

* Egy halvény mosoly jelenik meg arcán, mikor vásárlója elkezd felé hajolni.*
- Természetesen! Nem véletlen kerül ennyibe.
* Vágja rá azonnal, a főzete hatását firtató kérdésre. Néha ki is megy a fejéből ezt az apróságot megemlíteni, mely számára már oly természetesnek hat, ha erről a főzetről van szó, pedig nem kevés munkájába tellett ilyenné alakítania. Igen csak sok sikertelen, vagy csupán fél sikerrel végződő próbálkozás után sikerült megtalálnia a megfelelő arányokat, a kívánt hatás eléréséhez. Éppen ezért alig pár emberről tud, aki rajta kívül képes lehet elkészíteni ezt a főzetet.*
- Szeretnéd azt is látni?
* Egy kacér mosoly keretében néz a férfi szemébe.
Az a kívülálló, aki csupán az utolsó mondatokat csípte el, már nehezen hiheti, hogy a beszélgetés még mindig az eredeti medrében folyik, márpedig ez még mindig így van.*
- Csupán egy pillanat.
* Egy kisebb fiolát csúsztat az övén található egyik nyílásba, a többi üvegcse mellé.
Hangját némiképp megemelve, mely még így is eltörpül a vásár zsibajában, egy megfelelő átkot bocsát saját standjára. A környező kereskedők némelyike fel is figyel az általuk ismeretlen nyelven elhangzó szavakra.
Sheila ezt ki is használja. Mindkét szomszédjához, intézi szavait.*
- Ha lennének olyan kedvesek és figyelmeztetnék azokat, akik a távollétem alatt bármely portékámat próbálná megfújni, üzenem nekik, az életükkel játszanak.
* A két férfi bőrének színe hírtelen néhány árnyalatnyival eltolódik a fehér felé, miközben leesik számukra, egy hulla közvetlen a standjuk mellett, nem épp a legjobb propaganda.
Sheila visszafordul vásárlója felé.*
- Nem szeretem a tolvajokat …
Indulhatunk?
* Ha a mágus is egyetért vele, akkor Sheila vezetésével rövidesen a piac egyik eldugott sikátorában találják magukat.*
- Ennél nagyobb szabad teret, sok idő lenne találni. Annyi alatt meg úgyis akadna olyan balga, aki bepróbálkozik egy üresen álló standnál. Be kell érnünk most ennyivel. Ehhez mérten válaszd meg az igéd.
* Sheila ekkor előveszi a korábban félretett fiolát, és a feketeköpenyes felé nyújtja. Ha az nem kívánja elvenni, folytatja. *
- Annak nincs sok értelme, ha én mutatnám be. Honnan tudnád, hogy hatásos?
* Az üvegcse, ha gazdát cserél, Sheila száját egy pajzs varázsige hagyja el. Nem bíz semmit sem a véletlenre, ha netán ellene próbálna fordulni vásárlója. Az övén található többi fiola sem dísz csupán, hanem olyan különleges főzeteket tartalmaznak, melyek értékesebbek annál, mintsem megváljon tőlük.*

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-04-10, 2:54 pm

*Az arany sárkány nem felel, csak bólint. Igen, szeretné látni, ezért is egyezett bele, hogy menjenek a nyugodtabb helyre. A kacér mosolyra továbbra sincs semmi reakció. Jobb, ha kivárja, hogy mi történik, mivel inkább a szerek érdeklik, mint az eladónő. Hideg tekintettel mered vissza, s végignézi, ahogy az eladó a standot megátkozza. Kétségkívül érdekes megoldás. A hatása jobban érdekelné, egy tolvajért sosem kár. Nem bánná, ha az átok ellenére próbálkozna valaki, ugyanis még nem találkozott ezzel a fajta átokkal.
Azt juttatja eszébe, hogy ő hogy védi Norlan határában a barlangot és különösen abban a rejtett szobát, ahol a gyűjteményt tartja. Nem tudja, hogy Sou, akit már réges-régen ott hagyott, vajon használja-e, hiszen azt mondta neki, ha nem térne vissza, használhatja, mint sajátját. Ez akkor volt, amikor elment, hogy találkozzon Furiával.
Milyen régen is volt az!
Merengéséből a nő hangja rángatja ki. Sötét tekintetét felemeli a környék eladóira. Sápadnak, ez jól látható, és nem is baj, ő is így tenne, ha nem bízna a piacban és hát ez az a hely, amiben sosem bízhat.*
- Én sem.
*Adja a mogorva választ a tolvajokra szóló megjegyzésre, majd bólint. Mehetnek. Ő eddig is készen állt. Azért megnézi, hogy darnáját mire adja ki, nem szereti a zsákbamacskát.
Követi Sheilát a sikátorba, de amikor felé nyújtja a fiolát, nem nyúl felé, kezét továbbra is oldala mellett lógatja. Ő is megidéz egy pajzsot, miközben a nőhöz szól.*
- Hogyan használjam egy méregkeverő italát saját felelősségemre? Balgaság lenne.
Hadd lássam előbb működés közben, aztán majd én is kipróbálom!

*Ezzel kissé hátrébb is áll, hogy megszemlélje a bemutatót. Neki nem az a lényeg, hogy a nő mekkorát varázsol tőle.
Sokkal lényegesebb az, hogy használja a saját főztjét. Ha neki nem árt, akkor a sárkánynak sem fog valószínűleg.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-04-24, 1:52 pm

* Sheila egy apró mosoly társaságában húzza vissza kezét.*
- Csak nem tartasz tőlem? Megnyugodhatsz, nem tenne jót az üzletnek, ha elpatkolnának a vásárlóim. Már csak anyagi szempontból sem.
* Vet egy röpke pillantást kezében tartott főzetére, miközben végiggondolja, hogyan is lenne lehetséges, ezen a helyen bemutatni a hatását. Ez nem azok közé tartozik, melyeknek a hatása könnyen és látványosan megmutatható, főleg nem egy ilyen helyen. Ha kisebb varázslatokon akarná bemutatni, semmi sem garantálná, hogy nem ő adott bele több energiát. Nagyobb, látványosabb mutatvány és az azon végbemenő változások észleléséhez pedig a szűk sikátor szab gátat és még akkor sem garantált, hogy nem ő manipulálja az eredményt, hiszen vásárlója nem tudhatja mire képes Sheila valójában. *
- Ezt a képzetedet könnyen eloszlathatom, de a hatását, mint már korábban is mondtam, csak te magad tudod eldönteni. Így elkerülhetem még a gyanúját is a félrevezetésnek.
* Talán így már hajlandó lesz beleegyezni vásárlója is.
El kell ismernie igen óvatos. Még annál is jobban, mint amihez hozzá szokott a fekete köpenyesek rendjének többi tagjától.
Nincs mit tenni, ha meg akarja győzni a fekete köpenyest, hogy nem méreg, neki is innia kell belőle.
A kis üvegcsét felnyitva fogyasztja el annak harmadát. Sheila nem kíván többet elfogyasztani a drága főzetből csupán szomjának csillapítására.*
- Így már megfelel?
* Ha elfogadja, akkor ismét felkínálja vásárlójának a fiolát.*

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-04-24, 9:01 pm

*Mit mondhatna a kérdésre? Hogy mindenkitől? Vagy, hogy nem tart, csak óvatos?
Mordul egyet, de nem válaszol érdemben semmit a nő által feltett kérdésre.
Annyiban igaza van, de ha egy barátját rá lehetett venni arra, hogy megpróbálja megölni, akkor egy számára idegent még könnyebben.
Ez a fajta logika az enyhén paranoid sárkányt nem győzi meg.
Azonban ha tényleg akarja a szert, akkor kockáztatnia kell. Igaza van a nőnek. Nem tudja pontosan felmérni sem varázslatait, sem pedig a nőben rejlő erőt.
Biztos benne, hogy varázstudó, ahogy abban is, hogy több annál, aminek látszik.
Árgus szemekkel figyeli a méregkeverőt, ahogy iszik az üvegből.
Valóban lenyeli és ez neki már elég. Nem remélheti, hogy többet mutat.
Kimérten bólint a nőnek, hogy utána erős kezével kinyúljon és megfogja az üveget.
Kezével letörli a száját és kortyol ő is belőle.
Közben már a használni kívánt varázslaton gondolkodik. Nincs senki a közelükben, hát figyelme a kövekkel kirakott utca padlójára terelődik. Halk ige hagyja el a száját, miközben tenyerét a föld felé löki. Gondosan ügyel arra, hogy a varázslat meg se közelítse a nőt, így csak az utca köveit bontja fel hangos roppanás kíséretében.
Megvárja, amíg a levegőbe került kődarabok hangos koppanásokkal landolnak a földön, majd ismét a nő felé fordul.
Érezte a hatást, szándékosan visszafogta magát, miközben tesztelte a szert. Éjfekete szemei a Sheila tekintetét keresik.*
- A kettő együtt mennyi?

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-05-04, 9:56 pm

* Széles mosollyal követi a feketeköpenyes mágus tekintetét, miközben érzi kezén elhelyezkedő súly megszűnését. Oda se néz, úgyis tudja, ez annak a jele, hogy sikerült meggyőznie a férfit.
Már csupán egy kérdés marad nyitva számára.
~ Melyik igét fogja használni?
* Ez a kérdés sem marad sokáig megválaszolatlanul, érdeklődve figyeli a fel-feltöredező burkolat hamarosan, amik hamarosan már a levegőben pihenek, mielőtt hangos puffanással újra földre kerülnének.
A mágus kereső tekintetét nem engedi eltévelyedni. Némileg érdekli őt is a mágus véleménye, habár előre tudja mit fog mondani.
Kérdése pont az, amire Sheila számított. Egyben ez nem jelenthet mást, elégedett a hatással, de ez őt nem is lepi meg különösképpen. Bízik ő annyira főzeteiben, hogy nem fognak csalódást okozni a vásárló számára sem. Ennek azonban meg is van az ára. A minőséget meg kell fizetni. *
- A kettő együtt száznegyven darna. Tapasztalhattad mindkettőnél, megérik az árukat.
* Válasza alatt kinyújtja kezét, hogy az üres fiolát visszakaphassa. Jól fog még az jönni számára, a következő bizalmatlan vásárlójánál.*
- Lassan ideje lenne visszatérni a standhoz. Az átok ellenére nem szívesen hagyom ott túl hosszú időre.
* Azt már nem teszi hozzá, hogy nem az átok erőssége, vagy a stand kifosztásától tart, hanem hogy elszalaszthatja következő vásárlóját. Viszont azt már többször tapasztalta, fekete köpenyt viselő vásárlói gyakran nem fogadják jól, ha nem ők az elsők a sorban.
Ha vásárlója is egyet ért Sheilával, akkor a nő hagyja gondolkozni, egészen az átok levételéig. Ekkor két fiolát helyez az asztal hozzá képest távolabba, vásárlója szempontjából közelebbi oldalára. Természetesen egyik fiola egy gyógyító főzetet, míg a másik egy hasonló erősítőt tartalmaz, mint amit ki is próbált saját magán vásárlója. *
- Ha csupán ezt a kettő szeretnéd, akkor száznegyven darnát kérek.
* Szemeivel a feketeköpenyes vásárlója tekinteték keresi.*

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-05-06, 7:03 am

*A méregkeverő mosolya az, amit mindig is utált a kereskedőkben. Pénzéhesnek titulálja őket magában. A darna mindenek előtt, s részben ezért is veti meg a kétlábúakat.
Azonban most ezeket az ellenérzéseket félreteszi.
Vásárolni jött, és éppen egy ilyen pénzsóvár kereskedőtől.
A fekete szemek a nőre állnak, de ha már az sietne vissza a standhoz, kihasználja az alkalmat és hagy magának gondolkodási időt.*
- Akkor ne hagyd tovább őrizetlenül!
*Hagyja helyben a mágusnő igényét, de követi is egészen vissza az árukészletig. Ellenben növekvő rosszkedvvel ballag a nyomában, fekete kabátját még inkább összehúzva magán. Mire a standhoz érnek, fakó arca már csak a szokásos mélabús-sötét kifejezést hordja magán.
Az árat szemtelenül magasnak gondolja és ez meg is erősíti benne korábbi ellenérzését a kétlábúak ezen fajával szemben.
Viszont ő sem teremti a darnát, s nem is halmoz fel belőle túl sokat, révén életét jobb szereti sárkányként élni, amihez ez a fémdarab felesleges.*
- Ennyi darnáért már hármat is kaphatnék. Jók a löttyök, de ennyit nem érnek.
*Néz a szokásosnál is sötétebb szemekkel Sheilára. Nem kívánja megfélemlíteni, bár van árus, akinél az hatásos. Valami azt súgja neki, hogy ez a módszer a méregkeverőnél nem működne. Így marad az úgy utált alkudozás.*
- Kilencvenért elviszem mindkettőt. Ennyiért talán máskor is visszatérek.
*Jegyzi meg a nőnek utalva arra, hogy a bevált dolgokhoz szeret hű maradni, még ha őt magát is megosztja ez a hűség dolog, tekintve, hogy élete nagy része komoly árulásának köszönhetően tekinthető kisiklottnak.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Shellyann Sheila
Vörösköpenyes
Shellyann Sheila


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Mágusok

A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime2012-05-21, 11:00 pm

* A fekete köpenyes szavainak első részével még részben egyet is ért Sheila. Ennyiért akár három főzetet is kaphatna, de nem ilyeneket. Több olyan főzet is található standján, melyből akár négyet is elvihetne ezért az árért, de a most választottak egyike sem tartozik ezek közé. Különösképpen nem az egyik.
A mágus sötét tekintete nem hatja különösebben a méregkeverőt. Találkozott ő már fekete köpenyessel, nem is eggyel, s ritkán fogadták el az első ajánlatot bárminemű praktika nélkül. Egyik kezét közelebb húzza magához, hogy ha odáig fajulnának a dolgok, könnyedén tudja használni övén található egyik fiolájának tartalmát.
Az új ajánlat igen csak meglepi a méregkeverőt. Már szinte sértés ennyire alulbecsülni főzeteinek értékét. Ha ezt annyiban hagyná, nem telne el sok idő, és akár be is zárhatná a boltot. Márpedig neki ehhez semmi kedve. Meglehetősen jó megélhetésnek bizonyul ez az üzlet.*
- Már megbocsáss. Csupán ez többet ér ennél. Ezt neked is tudnod kell.
* Kezét a vörös színű főzetre helyezi, amit némileg visszább is húzza az asztalon.*
- Ez most nem az, az akció, ahol egyet veszel, a következőért pedig én fizetek.
* Egy halovány mosoly jelenik meg előző mondatát követően. Az azonban Sheila számára egyértelmű, nem lenne előnyös, ha innen kezdődne az alkudozás. Ráadásul, ha elhinné mindenkinek, aki a visszatértét állította, már nem is lenne szüksége új vásárlókra, és úgy is gazdag emberként fejezhetné be szakmáját.*
- A főzetek összesen száznegyven darnát érnek. Ha máshol megkapod olcsóbban, már csak rajtad áll, de kétlem, hogy ilyet egyhamar találnál
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A méregkeverő standja Empty
TémanyitásTárgy: Re: A méregkeverő standja   A méregkeverő standja Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A méregkeverő standja
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa :: Piac-
Új téma nyitása   Hozzászólás a témáhozUgrás: