LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
 

 Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-04-12, 8:57 pm

//Shuga//

*A piac viszonyai nem érdeklik igazán. A háború sem, sőt, ez számára még hoz is némi plusz bevételt.
A kereslet a mágikus holmik iránt érezhetően nőtt, mióta a háború újra fellángolt.
A verinoli csata után a piactéren is megsokasodtak azok, akik biztosak benne, hogy a sárkányok ezúttal már kelet felé veszik majd az irányt, s akkorra fel akarják magukat vértezni olyan holmikkal, melyek védenek a sárkánytűztől, melyek védőpajzsokat adnak, esetlek képesek elmenekíteni a harc sűrűjéből az egyszeri halandót.
Minden estre a sötétszürke csuklya most is fedi hófehér szemeit, s karcsú alakját is. A mögötte pihenő szekér környékén nem látszik gebéje, azonban a kirakott áruk még csak nem is kínálatának legértékesebb darabjait mutatják. Átlagos holmik, melyek avatott szemek számára elárulják, hogy nem kóklerről van szó.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-04-13, 12:21 pm

//Cecyily//

Az utam eléggé idegesítően alakul, főleg mivel egy romvárosban keresek olyasmit ami nem biztos hogy meglepőek. A rongyosnak tűnő szekérnél elmélázok, de döbbenetemre a hullasápadt nő portékái kicsit sem tűnnek ócska holmiknak, persze mindnek megvan a maga korlátja. De ettől még mind hasznos lehet bárki számára. A kihelyezett holmik átnézése után jelentősen át kell értékelni azt hogy mit is vásárolok. A könyv átlapozása, már ha tudom sokat dob a tudás éhségemen. Bár már a címe felcsigáz. De első sorban erősebb támogató eszközökre van szükség. Így fájdalom de lehet hogy nem fogok tudni választani. Ez a könyv sok olyan titkot rejt ami jó eséllyel számomra hasznos lehet. Noha remélem az arcomon nem látszik, de belülről nagyon is sírok. Na de ideje megszólítani az ott lévő zombi boszorkányt, akitől a hideg kiráz, és érezhetően erősebbnek tűnik nálam.
- Üdvözletem önnek asszonyom. - Választom a legjobb opciót a megszólításra. - Nem tudtam elmenni a portékái mellett, bár így egy csata után biztos van forgalma, igaz az is felmerült bennem hogy a sárkányok hogy nem böktek ki ennyi mágikus holmit.
Mosolygok az eladóra kedélyesen, de valójában már a terveim következő lépésein agyalok már. Amik egyre messzebb kerülnek tőlem.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-04-19, 9:05 pm

//Shuga//

*Vásárlók jönnek, vásárlók mennek.
Nem mindenki képes arra, hogy megfizesse az értékesebb árut, s bizony, aki sárkányok ellen használható eszközöket keres, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia.
Az egyik könyv átlapozása közepette a kofa is szemügyre veszi az érdeklődőt. Mágusféle, aki jól tudja, hogy a könyv veleje a részletekben rejlik. Ahhoz nem elég átlapozni, tanulmányozni kell, úgy adja tudása legjavát.
Cecily is a tudást szomjazza, minél többet tud, annál inkább látja, mennyi mindent nem tud még.
Cseppet sem reszelős hangon válaszol. Hűvös, bársonyos hangja alapján akár még fiatal is lehetne.*
- Légy üdvözölve idegen.
*Engedi el a füle mellett a mágus további megjegyzéseit. Nem kell azt tudnia, miként védi meg magát és portékáit is azoktól a varázstudóktól, akiknek esetleg feltűnik áruja.*
- Mi tetszik?
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-04-27, 8:28 pm

//Cecilly//

A nő viszonozza a köszöntésem, és bár a bőrszíne miatt kicsit Furiásan néz ki nem támadom meg,hisz ahogy már kiböktem a nő messze erősebb mint én. A kérdése ugyan nem ér meglepetésként, csupán körülményesen fogalmazódik meg a válasz bennem.
- Lehetőséget keresek hogy visszaszerezek valamit amit ez az ostoba háború elvett tőlem. Ha nem is ugyanazt de hasonló jellegűt. De ezen aligha tudna segíteni, így marad az hogy nézelődöm. De komolyra fordítva a dolgot az erőmön szeretnék némileg fejleszteni, na meg ez a könyv is érdekelne persze. De a kettőre jelenleg nincs pénzem. Így tudna mutatni más jellegű árút is, mint amik elő vannak?
Néz a nőre tiszta tekintettel, de nem szeretné kifecsegni a saját titkait. Viszont ettől a nőtől feláll a pikkely a tarkóján. Pedig nem mutatja magát veszélyesnek, szimplán csak érződik benne az amire szintén vágyok. De a legfontosabb most erősebb bot és gyűrű találása.
- Főképp gyűrűk, és mágus botok érdekelnének, de ha valami érdekességet tud mutatni lehet hogy azt is megnézném.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-06-01, 9:11 pm

//Shuga - bocsánat a késedelem miatt!//


*Rébuszokban beszél először a mágus, mert annak tűnik első látásra. A boszorkány azonban nem megtéveszthető szemekkel lát, az ő látása sokkal mélyebb, mint az átlagos embereké.
Látja, hogy nem teljesen az, aminek látszik, látja, hogy van érzéke a mágiához, s nem kezdő varázslóval van dolga.
Lassan, lépésről lépésre pontosítja azt, hogy mit is szeretne. A kofa elgondolkodva figyeli közben magatartását, hangjának rezgését, kisugárzását, szinte még szívének dobbanásait is hallja.
Nem érdeklik a titkok, ő nem foglal állást, sőt, abban is bizonyos, ha úgy jönne ki a lépés, hogy Lanuria elesik, nem maradna e földön, hogy a sárkányok martaléka legyen.
Nincs már, mi e tájékra kösse, már régen nincs.
Nem vitatkozik, érti, hogy varázserejét növelné, s nem fizikai izmait fejlesztené tovább az érdeklődő.*
- Bizonnyal sejtheti a kedves vásárló, hogy mik nem ide vannak kiállítva, azok az értékesebbek áruim közül. S épp azok, mikre nagyobb az érdeklődés is az avatottak körében.
Ha botok kellenek, mik segítenek fókuszálni, s növelik a varázslat hatékonyságát, az a könnyebb feladat. A gyűrűk ritkábbak, s ekképp drágábbak is.
*Közelebb hajolna, azonban nem teszi, inkább elemelkedik a földről, miközben sötét ruházata uszályként húzódik utána.*
- Minden attól függ, mennyire ismeri a mágikus eszközöket, s mennyire mély az erszénye a vásárlónak…

Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-06-15, 8:29 pm

//Cecyily//

A nő gyakorlatilag hátborzongató, és ha nem szörny vagy valami hasonló lennék, vélhetően még hátat se mernék neki fordítani. Viszont a közlendője megnyugtat, legalább is az egyik fele a terveimnek meg lesz. A maradékot meg a legrosszabb esetben kiverem valakiből. A nő szavai nem lepnek meg, hisz bolond lenne ide mindent kipakolni.
- Reméltem is hogy így van, épp ezért jöttem önhöz. Hisz azt pletykálják, amit önnél nem szerezhetek be, azt sehol se fogom tudni megvenni.
Kezdem a tényszerű hízelgést, ami egyrészt jól sejthetően igaz. A nőt körüllengő hatalom és akaraterő nem semmi. Ami meg a szekerét illeti egy jobb érzésű démon simán kikerülné. Én nem, szóval el lehet képzelni mi vagyok. De a nő egyes mozdulatai, néha fenyegetőek, noha nem áll szándékában támadni. Legalább is a szaga alapján nem tervez ilyesmit. Amint hátat fordít nekem, csak hogy oldjam a saját rémületemet, egy pillanatra karmot rántok és el is tüntetem. Ciki beismerni, de ez a nő félelmetesebb, mint Furia. Pedig semmit se tudok róla jószerivel, csak amit egyes piaci felhajtóktól hallottam róla.
- Amiket keresek tudom mik. Nem vakon érkeztem, és főképp nem pénz nélkül. Az egyik egy Fuscus lenne, a másik egy bajkeverő istenségről elnevezett tárgy, Roober gyűrű lenne.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-06-17, 10:09 pm

//Shuga//

*Pletyka. Cecilyt nem érdeklik a pletykák, de füleit ettől függetlenül nyitva tartja. Türelmesen megvárja, míg az érdeklődő, mert, míg nem fizet csak az, elmondja, mit is akar.
A kofa csuklyája alól halk szusszanás hallatszik, mikor meghallja a kért tárgyakat.
Csak ő tudja, mennyit is érnek valójában.
A lény szövege nem érinti meg, annyit ismer el, valójában meglehetősen szószátyár típus.*
- Úgy, mit kér, valóban figyelemre méltó.
*Közelebb libben valamicskét, s hangja is halkabbá válik.*
- Az összesen 550 darnát jelent. Vajon megérnek ennyit egy magafajtának?
*Hallatszik az alig hallható kérdés a mágus felé. A boszorkány fehér szemei még mindig nem látszódnak ki a csuklya alól.
A kérdés egyenesen az érdeklődőnek szegeződik, vajon mennyire erős a szándéka, s mennyire van kitömve az erszénye.
A kofának tudnia kell, hogy érdemes-e egyáltalán foglalkoznia az idegen érdeklődésével, vagy csupán arra kíváncsi, miféle felhozatala van.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-06-22, 7:36 pm

//Cecyily//

A banya némán hallgatja a szövegelésem, más már legalább egyszer megkért volna hogy duguljak el. Ő még csak töpreng valamin. Szavai ugyan nem nyugtatnak meg de legalább tudja mire hajtok.
- Hát nem is kis dolgok ez tény, és pont ezért jöttem önhöz.
Tovább „lebeg” a szekere felé, és kivág egy borzasztó összeget. Az ár hallatán eszembe jut a dolog hogy mégiscsak meg kéne ölnöm a boszit, de a józanabbik felem még időben felülbírálja ezen döntést.
- Nos ez kicsit mintha több lenne mint amennyit valójában érnek. Tekintve hogy Roober mostanában nem épp a kedvenc istenek közé tartozna az emberek között, szóval a hozzá tartozó varázstárgyakat akár le is foglalhatnám mint törvénytelen eszközt.
Jutok túl az első döbbenetemen.
- De mivel nem ilyen célzattal jöttem, és szükséges is lenne a két tárgy beszerzése. Így talán lemehetnénk, mondjuk 450 darnára. Ez közelebb áll a valós értékükhöz, no meg ugye nem a hölgy készítette, így másod, avagy harmadkézből szerezte. Netalán egy hulla rablótól töredék áron. Ami mintha szintén törvénytelen lenne. De ki vagyok én hogy ezt firtassam?
Nézek a nőre mosolyogva, és közben önmagamat lefogva a tudatomban, hogy ne tépje szét a nőt apró cafatokra. Persze az is igaz, hogy ez a kufár nőszemély, pontosan tudja melyik mit ér, és azt is sejtheti hogy ennyim nincs. Szóval érdekes játékba kezdünk. Bár lehet hogy hülyeséget cselekszem, de a két tárgyat mindenképp megtervezem szerezni.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-07-05, 8:33 pm

//Shuga//

- Egy varázstárgy értékét nem az fogja megmutatni, hogy a nevéhez kötődő istenséget épp mennyire kedvelik.
*Suttogja vissza. Nem veszi komolyan a lefoglalásról szóló mondókát. Hiszen, ha ennyin múlna…a varázstárgyak neve nem arra utal, hogy mely istenség erejéből táplálkoznak. Ó, ha így lenne, milyen egyszerű is lenne! Néhány imával, az istenséghez köthető jelekkel létre lehetne hozni hatalmas erejű tárgyakat. Azonban az istenségek nem ilyenek, az ő erejüket nem lehet megcsapolni. Ezt jól tudja, s ki próbált már meg az istenektől kérni efféle kézzel fogható segítséget kérni, tudja is, mennyire nem kap cserébe semmit.*
- Arcátlanul alulbecsülöd annak árát, mit könnyen lehet, nem kaphatsz meg mástól e földön.
A fenyegetés pedig cseppet sem hat a magamfajtára.
*Hajtja hátra a csuklyát annyira, hogy fehér szemeire pillanthasson a mágus.
Kortalan arca még fiatalosnak mondható, alakja is, noha valódi kora alapján ennek nem kellene így lennie.
A fehér szemek mégis úgy állnak a máguson, mintha látnák őt.*
- Ha úgy látja jónak, keressen más kofát, ki elláthatja efféle portékával!
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-07-27, 7:07 pm

//Cecily//

A boszi kicsit sem lepett meg a szavaival, és így jót nevettem saját magamon.
- Mily igaz szavak, tényleg nem ez fogja meghatározni a dolgokat.
A boszorkány gondolatait valószínűleg ugyanaz járja át mint az enyémet, bár vélhetően más okkal. Én kicsit személyesen olvasnék be a Sárkányok istenének, hisz a piszok eddig elkerült, bezzeg Dremer… Őt meg le se lehet koptatni, néha tényleg el kéne gondolkodnom melyik istennel is szimpatizálok komolyabban. Roober egy elég szeszélyes istenség, és még csak pletykák terjednek róla, amik vagy igazak vagy tuti ő terjeszti őket.
- Tévedésben vagy boszi. Pontosan tudom, mit ér mire vágyom, de ezt is hogy helyzeti előnyben vagy. Fenyegetni áhh ha fenyegetnélek már rég hulla lennél. ~Vagy mi hárman, vén kígyó.~ De lásd be meg kellett próbálnom a dolgot.
Nézek bele a világra vak szemekbe, amik mögött oly sok tudás lelhető. Na meg a frász is kerülgetne, ha az enyém nem épp olyan üveges lenne mint az övé csupán más a színe. Jól tudom, hogy lát engem, noha nem a vak szemeivel, és azt is tudja mi vagyok, mégis kihívóan néz rám. Egy rövidke pillanatra kieresztem karmaimat, noha nem ártani akarok neki, csupán kicsit le kéne higgadnom. A karmaim a tenyerembe vájnak, és vércseppek áztatják a talajt. Utolsó szavai ismét meglepnek de azért nem adom olyan olcsón a dolgot neki.
- Mint említettem, ha másnál beszerezhetném ezeket már rég megtettem volna. Velük kicsit sem bántam kesztyűs kézzel, noha komolyabb bajuk nekik sem esett, hisz később is üzletelnék még velük. A lényeg hölgyem hogy a kért árat soknak tartom 500 aranyam van a két tárgyra, én 450 tartok reálisnak, hisz alig hiszem hogy energiát fektetne abba hogy erős tárgyakat készítsen. Találjunk egy közös nevezőt mert fontos munkám lesz, és a jelenlegi képességeim nem épp elegek rá.
Egy kicsit elmerengek majd a fekete kristályt rejtő bőrszütyővel játszom.
- Korábbi csevegésünk a gyűrűkről, szándékosan tulajdonítottam az adott bajkeverő istenségnek azt, noha isteni ereklyére nincs szükségem, mert egy már van nálam. Igaz az eredeti hatalmát még nem tudom használni. Noha az is sarkalatos lenne. De az üzletre is visszakanyarodva, ha Roober gyűrű nem megy akkor Dremeré is megfelel, vele már volt pár afférom, na meg ez az apróság is az övé.
Paskolom meg a korábban érintett börtatyót.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-08-08, 9:15 pm

//Shuga//

*A fakó szemek nem reagálnak, sem a boszi megnevezésre – hívták őt ennél már cifrábban is – sem a megjegyzésre. Miután pontosan tudja, kivel áll szemben, nem gondolja, hogy egykönnyen hullává tenné őt, annál is inkább, mivel nem célja senkivel sem küzdeni. Ölt már eleget életében, nem akarja szaporítani a Dremerhez köthető kapcsokat.
Némileg változtat a megszólításon, s változtat a hangnemen is végül a féllény.
Cecily tisztában van árujának értékével, s épp ezért a 450 darnát erősen alulárazottnak találja, főképp a jelenlegi helyzetben.*
- A mai világban az erős varázstárgyak szó szerint aranyat érnek. Nem feddlek meg, mert nem tudod, mennyit is ér, amit szeretnél.
Ám, hogy lásd jó szívem, engedek az árból.
Jutányosan felszámítom neked, mondjuk….510 darnáért.
*Nem reagál a bőrzacskóra látszólag, azonban felméri, mi is rejlik benne. Gondosan megjegyzi magának a tényt, s nem többet.*
- Megfelelő tudással minden használhatóvá válik.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-08-25, 8:45 pm

//Cecily//

A nőő jól tudja meddig mehet el, ezen tény sajna borítja jó pár tervemet. De az élet néha viccesen tesz keresztbe, így nem egy vak, ám igen csak éles szemű, és érezhetően baljóslatú hatalommal rendelkező nőn fogom leverni a dolgot, erre pár istent, és Furiát tartogatom, azonos esélyekkel.
- Sajnos ezzel nehezen vitatkozhatok veled, mert igazad van. De hát végül is, mi üzletelünk, ki-ki a maga érdekeit tartja szem előtt. Azt tudom hogy közel 500 aranyat ér, így is számoltam és szedtem össze a pénzt rá, viszont kihagytam az általad említett tényezőt. Azaz hogy egy elcseszett háborús időszakban élünk és a jó holmik ára felmegy.
A vizsla tekintete villan egy pillanatra míg az általam paskolt szütyőre néz. Na ugye hogy lát a banya. De nem szakítom félbe amikor az árat mondja,m hisz erre még talán van pénzem. Megrázom az erszényemet, amikor az utolsó szavaira megnyúlnak a füleim, és az agyam is azonnal pörögni kezd.
- Legyen akkor 510 arany, de lenne még egy kérdésem ami akár egy másik üzlet is lehet persze más fizető eszközzel. A válaszért a köről, és esetleg a könyvért. Bár az lehet hogy sok lenne, de vewvő lennék a válaszra is.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-10-04, 8:39 pm

//Shuga//

*Hogy mit lát, s mit nem, a kofa soha, senkinek nem árulja el. A szemei valóban vakok, habár bizonyos képességei ezzel szemben igen kifinomultak, s könnyen lehet, nem csupán az öt érzékben kell gondolkodni ez esetben.
Az árra a féllény végül rábólint, így nincs más hátra, mint tovább lépni az üzlet megkötése felé.*
- Jól döntöttél.
*Halk szavak ezek, olyanok, miket csak a vásárló, s a boszorkány hallhat.*
- Miként abban is biztos vagyok, megérted, hogy legjobb áruim nem idekint hevernek, s nem úgy, hogy könnyedén megszerezhetőek legyenek.
*Vesz egy mély lélegzetet, miközben sötét alakja tán kissé magasabbá is válik, mintha a valóságban jóval magasabb erők is állnának mellette, netán benne, mint mit elsőre, vagy másodikra sejtetni enged.*
- Térje vissza naplementekor a kialkudott árral, s itt lesz az, amire vágysz.
*Kinyújtja karcsú kezét, s vékony ujjain a meredező körmök megcsillannak, miközben a szütyő felé int.*
- A kérdésekre adott válasznak, miként a tudásnak is ára van, ha meg bírod fizetni, lehet, hogy hasznos lehet a válasz is rájuk.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-10-16, 5:35 pm

/Cecily/

A banya kisugárzásán is látszik, hogy örül az ár elfogadásának, bár én a kefét rágom miatta. A szóbeli megerősítés, még ha rövidke is eléggé baljóslatura sikeredett a számomra. Nem vagyok egy félős gyöngysárkány sem egy fűzfapoéta hogy bárki megijeszthessen ez a nő mégis csak a frászt hozza rám. Furia ellen érzett érzéseim nem számítanak azok egy sajátos logikai hiba hogy nem tudok félni tőle, pedig kellene.
- Az árud hol léte eddig is biztos volt a számomra. Ahogy az is hogy ezek itt kevés kivételtől eltekintve, nos nevezzük átlagosnak. Bár meg ez is sértő lehet rájuk nézvést. Ami az előrelátásodat illeti, sosem feltételeztem ostobaságot rólad, biztos voltam benne hogy a jobb áruid nincsenek itt. Miért is lenének, egy ostobább vásárlód még butaságot követne el, és azt nem élné túl.
Ahogy magasabbá válik, szinte megnő, egyfajta öröm jár át. Le bukott a banya most már biztos hogy valamelyik ősi hatalom áll mögötte, ha nem ő maga az. Igaz ettől én inkább összehúzom magam, mert nem szeretnék rosszban lenni vele sem. Amikor arra utasít hogy hajnalban térjek vissza csendesen bólintok, hisz ha nincs nála az árú fölösleges itt szobroznom míg elhozza. Amikor a fekete kristály felé bök, és egy üzlet lehetőségét hozza fel, elégedetten, noha kicsit sem emberi hangon horkantok fel. Meghajolok a nő felé.
- Ahogy óhajtod, akkor én most távozom és hajnalban jövök azért amiben már megegyeztünk. Ami a többit illeti remélem hogy sikerül jó alkut kötnünk.
Hátat fordítok a nőnek, és elégedetten sétálok el, a pénz nálam lesz mire ő érkezik, a többi meg mint mondta ár kérdése. Hajnalra vissza érek ha törik ha szakad.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-11-15, 8:06 pm

//Shuga//

*A hajnal oly gyorsan jő el, mintha csak szempillantás lett volna az éj. A Fuscus és a Roober nem is oly gyakori gyűrűk, mint a felületes vásároló hinné.
Nem véletlen, hogy áruk is olyan, mi kevesek számára megfizethető.
A boszorkány maga sem tart túl sokat belőlük, megszerzésük pedig, vagy, hogy pótolja őket, vagy kellő tudás és befektetett munka – értsd varázslat – után lehetséges, vagy pedig megfelelő csatornák használatával.
Az elmúlt idők kereskedése, a rengeteg tudomány, mivel találkozott hosszú élete alatt, mindkét forrás használatára alkalmassá teszik.
Ha Shuga megérkezik, csak a kofa kocsiját látja, sem a gebét, mely húzná, sem a boszorkányt nem.
Azonban, ha közelebb lép, mintha a semmiből lépne elé a sötét köpenyes varázslónő, hangtalan érkezik.
Fehér szemei nem villannak elő csuklyája alól, miközben két dolgot fektet a még csupaszon álló asztalra, mely a kocsi előtt nem messze áll. Egyik egy hosszú tárgy, puha szövetbe, majd vastag bőrtokba zárva, a másik pedig egy kisebb fadoboz.*
- Látom, megérkeztél. Hadd látom az ellenértékét a megrendelt árunak, s ha átadod, tiéd is az, mire vágytál.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-12-24, 6:45 pm

//Cecily//

A megbeszélt időre érkezem, minek sietnék. Senki nem üldöz, és még az emberi törvényeket se hágtam át vészes módon. Noha elég rugalmasan kezelem azokat, és úgy csűröm csavarom, hogy nekem jó legyen. Amint a vásárlási területre érek, a kocsin kívül sehol senki, és első szagra az is üres, mintha csak egy díszlet lenne, amit muszájból raktak ide. De amint közeledek, a banya lép elém. Ha ijedős lennék most sikítva rohannék elfele, avagy első lendületből ütnék. De a nyugalmam és az önkontrolom elég masszív, így egyiket sem teszem. Főleg mivel a banya jó eséllyel jó alaposan elpáholna, és az üzletet is buknám vele. Az pedig egészségtelen lenne mindenki számára. Főleg nekem. Köszöntő szavai egyszerűek, és tiszták. Nem húzza az időt miként én sem tervezem ezt tenni.
- Igen itt vagyok, és a pénz is nálam.
A kialkudott összeget, 510 aranyat teszek elé egy nagyobb bőr erszényben. Ha megszámolná se ellenkezem, de valószínűleg mágiát fog használni a dologra. Vagy hülyére vesz, hisz tudja hogy nem verem át és szimplán elteszi.
- Amire vágyom azt ezen tárgyak nem tükrözik, noha ezekre is szükségem van hozzájuk. Ami a másik üzletet illeti, mit tudnánk tenni, hogy eláruld nekem a fekete kristály igazi hatalmának felébresztését, és esetleg a könyvet is mellé tehetnénk. Mit kérnél azokért cserébe.
Nézek a vaknak tűnő szemeibe, hisz engem nem zavar a látványa. Az enyém se jobb az övénél, noha sötétebb. Közben ha előkerült a gyűrű és a bot előbbit felveszem, az utóbbit meg a kezembe veszem. Élvezve a hatást amit azokba rejtett hatalom átjár.
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-12-28, 9:29 pm

//Shuga//

*Nem számolja meg a darnákat, jóllehet, pontosan tudja, mennyi van a bőrzacskóban. Ha arany lenne, mit a vadalanok használnak, bizony nevetve vetné vissza Shugának, s azt a nevetést senki nem akarja hallani, mint a sötét boszorkány hallat.
Azonban mindaz nem arany, hanem darna, Cecily pedig felemeli kezeit, s a két csomag a féllény felé lebeg, csak kezét kell kinyújtania értük.
A boszorkány fakó szemei első ízben villannak meg. A fekete kristály gondolata mohó kíváncsisággal tölti el. Nem azért, mert vágyik rá, csupán azért, hogy kezébe foghassa, s tanulmányozhassa.
Ám aztán e színeváltozás úgy tűnik el, mint tolvaj a ködben.*
- Azt a könyvet állítólag egy fekete sárkány birtokolja, habár én vitatnám ezt.
*Reszeli meg torkát a kofa. Neki már járt a kezében, jóllehet, nem az eredeti, hanem egy másolat, ám ha volt, ki lemásolja, akkor a könyve nem volt mindig a sárkányé. Már ha igaz egyáltalán a történet.
Ő is túladott már a másolaton, s mivel ritka példány, tudja is, kinek adta el.*
- A könyv részletesen leírja, mily módon lehet használni azt, mi a kristálynak sajátja.
Jó sok darnára van szükség azonban ahhoz, hogy a könyvet, vagy a benne lévő tudást megszerezze a halandó vásárló.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2020-12-31, 8:14 pm

/Cecily/

Ahogy minden a megfelelő helyre kerül én is elégedettebb vagyok. Mindezen érzés addig tart amíg a boszorkány ki nem ejt két bűvös szót. Miközben egy pillanatra mohóság villan a "vak" szemeiben, mélyet sóhajtok.
- Azt mondod fekete sárkány? Remélem hím és nem nőstény, vele még lehet alkudozni bár Risan mi a túróért venne könyveket? Anzart meg lassan 800 éve elzárták így ő sem lehet. Inaeth ugyan nőstény, és a könyvek sem hozzák tűzbe, legutolsó információim szerint Sternben duzzog, a pasik miatt. Ami meg a bizonyos nőstényt illeti őt nem veszem a számra mert a végén még felbukkan. Szóval erősen remélem hogy nem ő vette meg azt a könyvet.
Amint azt is hozzáfűzi hogy vitatná sok Lanúr hegynyi szikla gördül le a mellkasomról.
- Ha nem nála akkor kinél találom meg? De megelégszem a másolat gazdájának nevével is, főleg ha pontos az a másolat. Ne húzd az idegeimet, te is épp úgy kíváncsi vagy rá mit rejt ez a borzadály kristály. Kössünk alkut. Elárulod kinek adtad el a könyvet, és ha megszereztem az információt, közösen nézünk a mélyébe a kristálynak. Nem előzlek be nem kísérletezek vele, csak együtt járunk a végére a titoknak. Na mit szólsz hozzá?
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2021-01-11, 9:42 pm

//Shuga//

*A boszorkány először nevet fel. A nevetés azonban talán kísértetiesen hangzik. Nincs benne valódi vidámság, sem őszinteség. Olyasféle, mint a gebe, amely csak akkor jelenik meg, ha húzni kell a szekerét, s ilyen esetekben nem.*
- Elég járatos vagy a fekete sárkányok között, úgy látom. De nem ilyennek adtam el. Csupán csatlósuknak.
*Jelen pillanatban nem is annyira az aggasztja, hogy kiadja egy vásárlója nevét, mi valójában titok, s ha e titkot felfedi, vajon meddig lesz megbízható kereskedő, s egyáltalán meddig hagyják majd élni, s kofaként működni.
Nem nagyon vágyik arra, hogy a jól működő üzletet azért kelljen bezárnia, mert folyton a háta mögé kell néznie amiatt, hogy kiadta a nevét a vásárlónak.*
- Jól látod, valóban érdekel a kristályok mélyén rejlő titok, miként azt is, miként lehet ez hatással e világ rendjére.
Ám azt, ki megvásárolta sem én, sem te nem lelheted meg, hisz már jó ideje nyoma veszett e földön.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2021-01-12, 5:42 pm

/Cecily/

A szavaimra a reakciója furán hangzik bár ki tudja megítélni, maximum az istenek, én nem is erőlködöm. Ha ember lennék tuti frászt kapnék a nő nevetésétől, így csak óvatosabbra veszem a dolgokat.
- Elég régóta ismerem őket, lassan másfél ezer éve, így nem hagyhatom őket figyelmen kívűl. Átkozott sebezhetetlen bestiák. Csatlósuknak? Remélem nem annak a szellemnek aki Furiának kémkedik, mert az sok zűrt okozna nekem. A neve Hossin azt hiszem.
A boszi elgondolkozik, gyanítom a kereskedők szokásos aggodalmán, ami becsülendő a nőben. Viszont remélhetőleg segít azért, hisz nem ellopni tervezem azt a könyvet csupán elolvasni, bár az eredetit lehet hogy ellopnám.
- Nem azt kérem hogy változtass az üzleti szokásaidon, csak egy nevet és címet kérek. Nem elvenni akarom a könyvet, csupán kikeresni ami segít nekem helyre jönni, na meg a kristályról szóló rész. A könyv maradhat annál akinek a tulajdona.
Amikor kiejti az eltűnt szót szitkozódni kezdek, de nem adom fel.
- Azt lehet tudni merre tünt el? Vagy esetleg az eredeti könyv hollétének helye kb ismert?
Vissza az elejére Go down
Cecily Sassyhart

Cecily Sassyhart


Hozzászólások száma : 36
Életkor : 235
Munkahely : Ami épp akad...

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2021-02-13, 3:58 pm

//Shuga//

*Cecily fakó szemeivel a magát a szokottnál is öregebbnek mondó férfira néz. Férfi? Valamiféle féllény, démonszerű lény inkább, de felesleges is ezzel törődni.
Nem kiléte az érdekes, és nem is fontos.*
- Nincs neki állandó helye, folyton mozgásban van. Nem adhatok így címet neked.
Sötét elf, kinek hóhaja van, s így is többet mondtam neked, mint kellett volna.
*Nem érdekli a szitkozódás, ám jó pénzt kapott azért a másolatért, s tudja, az eredeti tán még kevésbé lehet elérhető. Az egy bizonyos hím sárkányé a híresztelések szerint.*
- Az egy hím feketéé.
Így mondják…
*Veti oda a vásárlónak. Kezd számára terhes lenni a barnaköpenyes, bárki legyen is az. Nem akar újat húzni sem egy fekete sárkánnyal, sem pedig azzal, aki megvette a másolatot.
Ha valóban náluk vannak, akkor igen sok befektetés kell hozzá, hogy akármelyikhez hozzájusson még emberfia.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime2021-04-20, 1:57 pm

//Cecily//

A nő makacs mint egy csorda öszvér, itt nem jutok közelebb a dologhoz, sem a könyvhöz.
- Ugye azt tudod hogy a legtöbb sötételf haja durván ugyanolyan? Így marad a fél faj akiket megnézhetek. De értékelem a válaszod, és a tényt hogy tisztességes maradsz a vevőid felé. De a feladat így nehéz lesz, viszont nem lesz unalmas. Főleg ha néha háboruk is zajlanak. Köszönöm az árút is amit eladtál, és azt a kevéske infót is amit adtál. Bár ha Risant nézzük tuti Lanur kardjáról keres infót. De az úgyse lesz nála sokáig, csak a nyomára kell akadnom és elkunyerálnom tőle.
Vagy ellopom, de az életveszélyes szóval nem hirdetem ki sehol hogy ezt tervezem. A boszi felé meghajlok, és elközönök tőle.
- Az istenek vigyázzanak rád hölgyem, amint meglesz a könyv adott oldala keresni foglak. Ha nem lesz meg, akkor egy 2. másolatért fogok könyörögni neked, persze ahhoz még pénzhez kell jussak. További kellemes napokat.
Fordítok hátat, a nőnek és töprengve sétálok el lassan a nem létező szekértől és a banyától. Majd homok és porförgetteggé esve távozom.
/Köszönöm a játékot , még visszatérek/
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák   Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tekercsek, könyvek, amulettek, rúnák
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa :: Piac-
Új téma nyitása   Hozzászólás a témáhozUgrás: