LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Tagana-öböl

Go down 
+11
Cloud Revan's
Balál Tangeran
Raman
Drakon Ashmar
Aldo Barras
Yz'Aires Came
Silarona
Darthys Indoril
Lysanor Eweny
Edward Dylan
Mesélő
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-03, 1:56 pm

*A kettős támadás megteszi hatását. A fiatalember a földre kerül, s amikor így van, rá is rontana a két kalóz, ha a fekete szakállas hangja nem töltené be a barlangot.*
- Elég!
*Aztán már halkabban folytatja.*
- Eleget láttunk a harci képességeidből. Nem féled a fegyvered használni. Egy összecsapásban könnyen lehet, segítséged is akadt volna.
*A fekete szakállas biztos benne, hogy a fülre mért ütés után még mindig zúg Jeremy feje.
Megvárja, amíg feltápászkodik. Ez a próba bizony nem hűségét tette próbára, csupán bátorságát és vívótudását.
Az öreg harcos ellépked a szikla faláig a tőrért, s csakhamar már a pengéjét fogva nyújtja vissza a fiatalembernek.
Egyfajta elégedett biccentést is megereszt mellé. A fiatalabb még az előbbi harcban szerzett sérülést fájlalja, és jól végigmérve ellenfelét, teszi el fegyverét.
A nagydarab, fekete bőrű férfi pedig szótlanul csak áll a bejáratnál, mellkasa előtt összefont karokkal.*
- Gondolom, ahonnét tudtad, hogy ide kell jönnöd, ha azon a hajón akarsz szolgálni, felvilágosítottak arról is, mivel foglalkozunk.
Mégis ide igyekszel, ahelyett, hogy a birodalmi flotta kötelékét, vagy egy kereskedőhajót keresnél.
Miért mi?
*Szegezi a köpcös kérdését Jeremynek.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-03, 7:59 pm

Nem számítok semmi jóra, ahogy a földre kerülök, bár azért arra nem, hogy megölnek…..talán, de alaposan helyben hagyhatnak és az most nem jönne jól. Mozgékonynak és fürgének kell maradnom, ha még sem venne be a parancsnok a csapatba, hiszen akkor magamtól kell bejutnom.
Ahogy meglódulnak felém, próbálok védekezni, de a fejem erősen zúg és szédülök is, így könnyű préda lennék nekik. Azonban a kapitány hangos szava belecsap a levegőbe és megállítja a két férfit.
Kicsit imbolyogva állok talpra és most megengedek magamnak egy kis elégedett vigyort, mert ez felér egy dicsérettel és egy fél sikerrel. Ezt most nem kellett titkolnom, hiszen el is várható egy ilyen küzdelem után.
Köszönetem jeléül egyelőre csak biccentek, a szám száraz és igazán szívesen meginnák egy kupa bort, mert sejtem, hogy ezzel még nem végeztem.
Szemem a közeledő idősebb kalózra emelem, aki előzékenyen visszahozza elrepült tőrömet és ahogy illik a pengéjénél fogva nyújtja felém. Úgy látom nem orrolt meg rám, de a másikba, a fiatalabba nem vagyok biztos. Azt hiszem tudja, hogy ha a másik társa nem lép közbe őt legyőztem volna.
A kardomat a hüvelyébe, a tőrt a csizmaszárba dugom, majd alaposan megdörzsölöm az ütés helyét, hogy végre elmúljon a bizonytalan érzés.
Közben fél szemmel a kijáratnál még mindig mozdulatlanul a helyén álló fekete matrózra pillantok, aki kimondottan kezd feszültté tenni. Nem tudom mi a célja vele a kapitánynak és a végső visszavonulás lehetőségét csökkenti.
Azonban most nem árt ismét észnél lenni és a kapitány szavára figyelni, hiszen ha megfelelő választ tudok adni ezek után a megmaradt kérdéseire és meggyőzöm, hogy tényleg én vagyok az embere, akkor félig már győztem. Aztán mielőtt még megszoknák, hogy újonc van a soraikban, már le is léptem a dobozzal. Legalábbis ez volt a terv.
- Nem tagadom, hogy kicsit körbejártam az öblöt és a kocsmákat, mielőtt elszántam volna magam a döntésre. – bólintok a felvetésére, ez a kérdés még váratott magára és én már tudtam mit fogok mondani. – Igen, tudom kik vagytok és azt is, hogy a hajótok talán ezeken a vizeken a leggyorsabb. Én nem meghalni és robotolni akarok pár darnáért, hanem ékszereket, pénz és mindent, amit meg lehet szerezni ezért. Ha már ezekért veszélyesen kell élni, akkor a legjobb helyen akarom ezt megtenni. – nézek a kapitány szemébe, látszólag nyíltan, de ebben nagyon jó vagyok.
Remélem, hogy ez végleg meggyőzi, ha nem akkor marad az eredeti terv, a besurranás.


Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-04, 8:10 am

*A fiatalember elégedettnek tűnik, de azért a feketeszakáll tulajdonosa nem teljesen az.
A kérdés, amit neki szegez, válaszra vár.
Úgy volt, ahogy gondolta a minden hájjal megkent kalóz. Jeremy körbejárta a környéket és kérdezősködött. Persze nem lehet hosszabb távon titokban tartani ittlétüket és talán ideje lenne helyzet is váltaniuk, ha ilyen könnyen megtalálják őket.
Elvégre akkor egy verinoli ügynöknek pontosan ilyen könnyű lesz rálelni rejtekhelyükre.
Márpedig, habár a háború miatt ez a végvár is riadókészültségben került a hírek szerint, van elég katonájuk lecsapni.
A vízen erősebbek, ebben biztos.
Őszinte a tekintet, vagyis annak tűnik, s a feketeszakállas szakállát megsimogatva dönt végül.*
- Nem bánom, de mint mindenkinek, neked is ki kell venned a részed a munkából.
Ezekiel vagyok, de itt mindenki csak Feketeszakállnak hív.
*Bizonyára döbbent arccal fogadja ezt a nevet a fiatalember, ugyanis ő egy bizonyos Balrogot keres.*
- És jól sejted, nem én vagyok itt a kapitány, szerencséd is, hogy nem Vele találkoztál.
Nevét legendás bal horgáról kapta, így lett belőle Balrog kapitány.
De most az vén Winnire bízlak, majd ő ad neked munkát.
*Ezzel sarkon fordul, mire az iménti öreg kalóz fegyverét és fenőkövét eltéve közelebb lép hozzá.*
- Gyere, van egy kis dolgunk.
*Ezzel kivezeti a barlangból, el a fiatal sötét pillantása mellett, valamint a nagy darab fekete kalóz mellett is, aki oldalvást fordulva engedi el maga előtt a kettő, hozzá képest kis méretű embert.
Ha Jeremy követi, az öreg egy nagy kupac kötélhez vezeti. Nyomukban ott van a magas néger, s úgy áll, figyelve őket, mint egy szobor.*
- Mutasd meg, hogy megy a tengerészcsomó!
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-04, 5:59 pm

Most már bátran bevallhatom, na nem mintha szerintem nem tudták volna, hogy egy kis kérdezősködéssel jutottam el hozzájuk és ha ki is derül, hogy a kocsmáros volt az információm fő szállítója, az sem nagyon érdekelt volna, hiszen éppen eléggé megkopasztott, mire kinyögte a konkrét információt.
Persze sejtem, hogy ez nem túl jó hír a kalózoknak, mert ha kémek jutnak el hozzájuk, akkor nem biztos, hogy elhagyják épségben e partokat. De én nem voltam kém, bár kalóz sem leszek, ha rajtam múlik.
Egyelőre azonban csendben várom, hogy miként dönt az előttem álló köpcös férfi a sorsomról, ezért igyekszem jól játszani a pénzéhez kölyök szerepét, amivel eldönthetem talán azt, hogy megyek vagy maradok.
Már megfigyeltem, hogy a szakállasok, ha erősen töprengenek, vagy dönteniük kell valamiről arcuk ékességét simogatják, ami jelzi, hogy tényleg most fogom megtudni a dolgot.
Azt hiszem azonban, most először meglepett, mert kiderül, hogy nem is ő a kalózkapitány, én meg magamban erősen káromkodom, hogy teljesen feleslegesen csináltam végig az egészet.
- És akkor? – térek magamhoz és teszem fel a számomra igen csak fontos kérdést. – Te nem is vehetsz fel? Hiába jártattam a szám és forgattam a kardom? – nézek rá kérdőn, miután megtudom, hogy Balrog kapitány mitől lett Balrog.
Hát ez az információ érdekelt a legkevésbé, úgy sem akarok vele ökölpárbajt vívni.
Kétségek között nézek az idősebb, ezek szerint Winni-nek nevezett kalózra, de mivel nem küldtek el, úgy veszem végül, hogy mégis csak megfeleltem.
Nem tudom milyen dolog van, de remélem, nem takarítani vagy hasonló újonc elfoglaltságot csinálni, mert még sajnos az éjszaka odébb van.
A váratlan bejelentés Feketeszakálltól teljesen kiverte a fejemből a fekete óriást, akit viszont azonnal felfedezek, ahogy a pártfogásába vevő kalóz után indulok.
Ráadásul jön velünk és továbbra is ott ácsorog nem messze tőlem, mintha az árnyékom akart volna lenni.
Rossz érzéseimből Winni szavai riasztanak fel, akire úgy nézek, mintha most látnám először.
- Tengerészcsomó? Még sosem csináltam, de ő biztosan. – bökök az ében fickó melle felé. – Ha már ennyire rám kaptál, akár meg is mutathatnád. Mint említettem gyorsan tanulok. – villantok fel egy barátságosnak szánt mosolyt. – Vagy csak jól mutató szoborként alkalmaznak?

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-05, 10:11 am

*A fekete kalóz szemei élesen villannak, de hatalmas teste nem mozdul jottányit sem.
Winnie az első kötelet megemeli, majd megszólal.*
- Gyere, akkor mutatom!
Kérges ujjai előbb fürge mozdulattal kötnek az egyik kötél végére, egy hurokformát, aztán kioldják, és lassabban mutatják újra.*

Tagana-öböl - Page 7 3.2.1_final

- Demba nem az a beszédes fajta, jobb is, ha nem packázol vele.
Na, próbáld most te!
*Egészen addig mutatja újra és gyakoroltatja, amíg Jeremynek nem megy megbízhatóan, aztán egy jókora köteg kötelet a fiatalember vállára dob, míg a másikat a sajátjára, de Dembáéra nem.
Utóbbi követi őket a tenger felé, ahogy elindulnak.*
- Ezeket a köteleket most javítottuk meg. A legutóbbi vihar többet megtépázott és úgy nem futhatunk ki újra.
*Dembe, mint az árnyék, némán követi őket. Elhaladva több kisebb kupacot látnak az ösvény egyik oldalán.*
- Ide temettük azokat, akik nem közénk valók voltak, vagy Balrog ellen fordultak. Ne akarj újat húzni a kapitánnyal, mert igen csúnyán meg lehet járni.
*Hunyorít Jeremy felé az öreg kalóz.*
- Egyébként téged hogy nevezhetünk? Még nem hallottam a neved.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-05, 7:58 pm

Persze nem célom, hogy magamra uszítsam a nagydarab fekete kalózt, de nem tehetek róla, hogy idegesít a szótlan jelenléte és ilyenkor sajnos csomót kéne kötnöm a nyelvemre.
Winnie azonban megszakítja a piszkálódásomat és maga áll neki, hogy megmutassa, miként kell ezt a csomót megkötni. Nem csodálkozom, hogy olyan tapasztaltan teszi meg a mozdulatokat, hogy biztos nem tudnám megtanulni, de a férfi láthatóan tisztában van vele, miként kell egy újonccal ezt megtanítani, így újból és újból megmutatja, ha kell lassan is, hogy megjegyezzem és utána csináljam.
- Áááá, Demba! Örvendek! – villantok fel egy vigyort a fekete férfi felé. – Talán néma? Vagy csak érdeklődik a tengerészcsomó rejtelmei iránt? Vagy én vagyok ennyire érdekes? – kérdezem az öreg kalóztól, miközben ujjaim fürgén utánozzák csomózó mozdulatait.
Pár alkalom után, már simán és könnyedén megcsináltam, ekkor aztán újabb feladat után nézett és rövidesen már egy-egy köteg kötéllel ballagtunk a part felé.
Nem örültem, hogy nem, hogy befelé tartanék a barlang mélye felé, inkább távolodom tőle, de remélem estére visszatérünk, addig viszont muszáj jóképet vágni a dologhoz.
- És ez azt jelenti gondolom, hogy ki kell cserélni. – következtetem ki éleslátóan, hiszen ez valószínűleg fárasztó tevékenységet takar majd.
Most már komolyan aggaszt a némán mögöttünk lépkedő óriás, mert nem tudom mi a célja. Talán az én megfigyelésemre állították mellém? Lehet, hogy nehezebb dolgom lesz, mint gondoltam?
Mintha Winnie a gondolataimban olvasna, mikor a halmok, a felásott föld láttán meg akarom kérdezni mik azok.
- Nem közétek? Ez mit jelent? – kérdezem kissé rekedten. – Eszemben sincs ujjat húzni sem a kapitánnyal, sem senkivel közületek. – pillantok az ében férfire fél szemmel. – Majd igyekszem visszafogni a nagy szám. – ígérem gyorsan. – Thomas vagyok, vagy Tom, ahogy jól esik. – füllentettem szemrebbenés nélkül.
Eszemben sem volt megmondani a rendes nevemet, hiszen sok barátjuk lehet szerte a vidéken és nem szerettem volna, ha valahol valamelyikükbe belebotlanék, ha sikerül a megbízás.
- Egyébként mennyit lehet keresni egy-egy úton? – teszem fel én is a kérdésemet, csak, hogy rájátsszak a kapzsiságra.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-07, 1:42 pm

*Demba szeme fehérje csak úgy világít sötét bőréhez képest, ahogy fekete szembogarát ismét Jeremyre irányítja.
Arcán megrándul egy izom.
Talán nem a legjobb dolog packázni vele, hacsak nem akar ő is egy kupac föld alatt pihenni.
Minden esetre a barna bőrű kalóz egykedvűen ácsorog a továbbiakban, figyelve, hogy tanul az újonc.
Winnie nem túl bőbeszédű kísérőjükkel kapcsolatban, annál is inkább, mivel úgy tesz, mintha az jelen sem lenne.
Az öreg kalóz megköszörüli a torkát, majd csak ezután szólal meg.*
- Nos, Tom, akadt itt afféle szaglászó, aki minél többet akart tudni rólunk, úgy, hogy még nem tett le az asztalra semmit.
Aztán itt volt Sutyerák, no, ő meg a becsület bajnoka volt. Egy kis tejfelesszájú, aki nem értett egyet Balrog gazdagodásról alkotott nézeteivel.
Őt ott…
*Mutat egy távolabbi kupacra.*
- …Demba maga küldte a másvilágra. Eltörte a nyakát. Többet akart a zsákmányból, mint amennyit kiérdemelt.
*Winnie megvonja a vállát.*
- Nem az én tisztem eldönteni, de szerintem mind szerencsétlen flótások voltak. Nem közénk való egyik sem.
*Az öreg tovább indul az öböl felé, miközben Thomas háta mögött Demba is megindul és mellkasával meg is löki a fiatalembert, ha az maradni akarna még.
Lentebb már látni lehet a tenger türkizkék színét, ahogy a sirályok repkednek felette, s ahogy a karcsú hajótest ringatózik a vízen. Még messze van a part, de a víz illatát már odasodorja a fák között a szél.*
- Nem az én dolgom, de mi vitt rá arra, hogy nálunk keress boldogulást?
*Winnie hátra se néz, csak úgy, a válla felett veti előre a kérdést. Mozgásán nem látszik meg a kora, szívós és ruganyos lehet még mindig, a súlyos kötélköteget sem érzi meg.*

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-07, 4:36 pm

Mikor rám villantja az ében óriás a szemét,és meglátom a megránduló arcot, hát nagyon gyorsan úgy döntök, hogy tényleg jobb lesz, ha nem szórakozom vele tovább és befogom a szám, de legalábbis csak Winnie-re összpontosítok és igyekszem elfelejteni, hogy a fekete férfi árnyékként a nyomomban van. Ebben az idősebb kalóz nagyon jó, ügyet sem vet a nagydarabra, mintha nem is létezne.
A kis dombok halmának látványa azonban segít, hogy megfogadjam a saját tanácsomat és egy időre megrekedjen bennem a szó, ugyanis szerencsétlen sorstársak hevernek itt és alusszák örökkön tartó álmukat a kalózok hathatós segítségével.
Igaz, én sem kém, sem a becsület bajnoka, sem a zsákmányból többet követelő nem leszek, de amire én készülök, talán mindegyiket túlszárnyalja, bár több halált úgy sem szenvedhetek el, viszont az is igaz, hogy talán fájdalmasabbat igen. És ez nem töltött el túl nagy örömmel.
De, hát, már csak a tolvajok élete ilyen. Nem sokszor veszélytelen és most talán még elég szép fizetséget kapok érte, hogy meg is érje. Vajon mi lehet abban a ládikában, amit a kalózok sem mernek felnyitni és akkor minek tartják maguknál? Szinte biztos vagyok benne, hogy valami mágikus tárgy lehet és szívesen vetettem volna én rá egy pillantást, de nem voltam bolond. Jobb élőnek és gazdagnak lenni, mint egy mágikus tárgy birtokosának, de holtan. Pénzen mindent meg lehet szerezni, akár varázsos tárgyakat is, így maradok ennél.
- Úgy látszik én a szerencsésebbek közé tartozom ezek szerint. – sóhajtottam egy látványosat, majd én is követtem a lefelé lépkedő Winnie-t, némi kis segítséggel.
Mintha valami szikla ütközött volna nekem. Demba rezzenéstelenül bámult rám, én meg nem engedtem a kísértésnek, hogy ismét gúnyolódni kezdjek vele, mert szerintem csak erre várt, hogy lerövidítse az utamat a már lassan a szemem elé táruló partig, zuhanás formájában.
Megint megbámulom a karcsú hajót, mely tényleg egyedül álló a többihez képest, kecses formájával, majd megrágom az újabb kérdést, amit az idősebb kalóz intéz felém, aki továbbra is olyan könnyedén lépked a kötéllel, mint akinek meg sem kottyan, de ami nekem már igen csak húzza a vállam.
- Hallottam hírét, hogy nem panaszkodnak az ilyen hajón szolgáló „matrózok”. – mondom most kissé óvatosan fogalmazva. – És egyébként sem árt, ha kicsit eltűnök kitartó tisztelőim szeme elől.
Talán ezzel szerzek némi bizalmat, hogy ha magamat is üldözöttnek állítom be és némelyik vidéken, talán nem is lódítanák nagyot.
- Szabad levegő, testmozgás, izgalom és pénz. Mi másra lenne egy magamfélének szükséges, nem? – vigyorodom el látszólag könnyedén.

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-08, 3:10 pm

*Winnie-nek csak a fülie mozdulata árulja el az arcára kiülő vigyort, révén, a hátát mutatja.*
- Nem te vagy az első, akinek forró lesz a lába alatt a talaj és úgy keres kiutat a tenger felé.
*Demba döngő léptei alatt meg-megreccsen egy-egy ág Thomas mögött, míg az elöl haladó kalóz megkezdi a meredekebbé váló ösvényen az ereszkedést a part felé.
A fák között susogó szél a víz felől fúj.
A karcsú hajótest ott ring a vízen, a hozzá tartozó csónakok, egy-két őrrel pedig a partra kihúzva, a fövenyen pihennek.
Némelyik pedig a fák között, elrejtve, hogy ha netalán rajtuk ütnének, ne találják meg mindet.
Amikor az öreg kalóz kiér a víz közelébe, nyomában a többiekkel, néhány szót szól csendben a csónakokat őrzőkkel, aztán beledobja az elsőbe a kötélköteget, amit hozott.*
- Ezzel megyünk. Ragadjatok evezőt és induljunk!
*Mostmár Demba is megragad két lapátot, ahogy Winnie is, s minden bizonnyal Thomas is.
Ha már kiérnek a vízre, és közelítenek a hajóhoz, Winnie feltesz egy kérdést.
Mostanra már kidagadtak az erek a karján az evezéstől, de nem látszik még pihegni sem.*
- Osztán úszni tudsz-e, Tom?
*A hajó oldalán már olvasható a faragott felirat: „Tengerek kardja”.
A hajó alakjához méltó nevet visel, talán nem is véletlen, hogy annyira kedvelik tulajdonosai.
Winnie-t és Dembát meglátva a hajón álló matrózok egy kötélhágcsót eresztenek le, hogy felmászhassanak rajta az érkezők, ha majd odaérnek.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-09, 4:42 pm

Azt hiszem jó ötlet volt bedobni ezt a „jobb, ha eltűnök egy időre” dumát, bár erősen reménykedtem is benne, hogy ezzel némi szimpátiát keltek magam iránt és jobban fognak bízni egy olyan alakba, aki a törvény vagy esetleg más nem kívánatos személyek elől fut. Akik hasonló cipőben járnak, azok ebben nagyon is együtt éreznek.
Ez most be is bizonyítódik, mikor még Winnie háta mögött is szinte látom, ahogy elvigyorodik. Kicsit könnyebb léptekkel követem, más amúgy sem tehetek, hiszen Demba a nyakamon tapos szinte, elzárva a visszavezető utat gondolom, ha meg akarnék fordulni, így aztán inkább tartom a tempót, főleg, hogy jócskán meredekké is válik a lefelé vezető ösvény.
Azért jócskán megizzadok mire a partra érünk, ahol ismét megcsodálhatom a vízre termett hajót, míg az idősebb kalóz tisztázza a csónakot őrzőkkel az ittlétem okát gondolom.
A sötét tekintetű fickók azonban maradnak, csak mi hárman megyünk, mert hogyan is veszíthetnénk el egy olyan marha nagy embert, mint Demba. Még jó, hogy elég szilárd az a ladik és elbírja a böhöm testet, még így is aggódom, hogy befolyik a víz, ha kicsit fészkelődni kezd.
Már előre sajnálom szegény tenyeremet, amit biztosan fel fog törni az evezőlapát, de nem hiszem, hogy jó néven venné a két matróz, ha én nem venném ki a részem a lapátolásból. Na nem mintha túl sokra mennének velem! Hol csak csapkodom a vizet, hol meg mélyre szántok, hogy meg sem tudom mozdítani, jó párszor meg összegabalyodok a másik két párral. És bár feleannyit sem evezek mint ők, pár perc múlva már kellően lihegek is hozzá, míg az öregebb kalóz még csak meg sem izzad.
A kérdés alkalmat ad, hogy rátámaszkodva a lapátokra orvul megpihenjek, különben is a csónakot Demba szerintem egyedül is elhúzza, főleg, hogy miatta kell ekkora súlyt húzni.
Gondolataimban megjelenik annak a szerencsétlen napnak az emléke, mikor majdnem vízbe fullasztottak és csak a vad kapálózás mentett meg, amit nem igazán neveznék úszásnak, de végül is a tó nagyobbik felét lenyelve, de élve jutottam partra.
- Hát, ha lehet azt mondani, a kőnél azért jobban úszom.
A „Tengerek kardja” most már a fejünk fölé magasodik és ez megkönnyebbüléssel tölt el, igaz valószínűleg ide sem láblógatni hozott Winnie magával.
Azért kíváncsian tekergetem a nyakam, hogy mindent megfigyeljek, hátha egyszer „hajózási” ismereteimnek is hasznát veszem, ha valami ilyesminek adom ki magam.
- Mikor hajóz…..unk ki? – javítom ki szinte csak egy pillanatra megakadva magam, mert elsőre „hajóztok” ki akart lenni, de ha észre is veszik ezt könnyű kimagyarázni, hiszen mondhatom, hogy még szoktatom magam a gondolathoz.


Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-10, 12:23 pm

*Demba is keményen evez, bár a mozdulatai inkább tűnnek könnyednek, mintha csak néhány tollpihét forgatna kezében.
Nem úgy Thomas, akiről inkább az sugárzik, hogy most először fog evezőket a kezébe. Winnie néhány rosszalló pillantással jutalmazza az összeakadt evezőket.*
- Lesz még mit tanulnod, Tom! Bár a Kard nem süllyed el olyan könnyen, harc közben sose tudni, nem zuhansz-e a vízbe.
Onnan meg nem lesz, aki utánad ugorjon.
*A fiatalember további kérdésére az öreg matróz csak megrántja a vállát, mintha nem is érdekelné a hajózás.*
- Egészen pontosan csak a kapitány tudja, de ha engem kérdezel…pár napon belül.
Amikor parancsot ad a berakodásra, akkor már közel a kihajózás.
*Az öreg láthatóan nem fogott gyanút, és Demba sem reagál a nyelvbotlásra.
Amikor a hágcsóhoz érnek, a csónakot a hajó oldalához rögzíti a nagy darab matróz, míg Demba a kötélköteget előbb Tom vállára igazítja a csónakban állva. Áthúzza a fején, és a bal vállán is, hogy a felsőtestén átvetett kötélköteg súlya a jobb vállát terhelje.
Ugyanezt megteszi a sajátjával is.*
- Így két kézzel tudsz majd kapaszkodni.
*Aztán először ő indul el a kötélhágcsón. Ez nem szélesebb fél embernél, s csupán felül van rögzítve. Utána Tom következik, majd Demba zárja a sort.
Ha felérnek, a fedélzeten jó tucatnyi matróz kíváncsi pillantása kíséri az újoncot.*
- Ő itt Tom. Most akar közénk állni. Mutassátok meg neki, mi dolga lehet a hajón!
Első a kötelek cseréje lesz.
*Mutat a magasba törő árbócrúdra, amely mellett áll.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-10, 9:05 pm

Talán egyet is tudnék érteni Winnie-vel, ha egyáltalán felmerülne bennem, hogy hajózni fogok, vagy, hogy megtanulok egyszer evezni.
- Majd egyelőre igyekszem, nem beleesni. – nézem a felhólyagosodott tenyeremet elkeseredve, hiszen nem szeretném, ha baja esne, még szükségem van a fürge ujjaimra, nem is sokára remélhetőleg.
Ettől függetlenül a bajtársiasságukról meg van a véleményem, ha még a vízbe sem ugranak be egy fuldokló után.
Nem akartam, hogy kíváncsinak tűnjek a szemükben, ezért nem erőltettem volna, ha nem válaszol Winnie a kérdésemre, de nem úgy nézett ki, hogy zavarta volna a kérdésem és így megtudtam, hogy van pár napom valószínűleg, de mindenképpen kiderül, ha elkezdenek pakolni.
Tehát nem kell izgulnom, hogy ha esetleg ma nem sikerül észrevétlenül átkutatnom a barlangba, akkor kifutok az időből. Valamiért amúgy is úgy éreztem, hogy két tűz közé kerültem és, ha nem sikerül, annak a megbízóm nem fog örülni. Nagyon nem.
Kicsit összeszorult a gyomrom, mikor majdnem elszóltam magam, de aztán úgy néz ki, hogy egyikük sem vette észre, így fújtam egy megkönnyebbült sóhajt észrevétlenül.
Igazán örültem mikor végre a hajóhoz értünk, de még hátra volt, hogy felcipeljem rá azt a nehéz kötéltekercset és megmásszam azt a bizonytalan hágcsót a az imbolygó hajón.
Ettől függetlenül hálásan néztem az idősebb kalózra, hogy igyekezett a bénázásom ellenére türelmesen megmutatni a lényegesebb dolgokat.
- Köszönöm, így biztos könnyebb lesz. – biccentek felé, hangot is adva ennek.
Demba-t természetesen, most sem tudjuk elhagyni, jön velünk, mintha hozzám lenne kötve.
Persze nem volt olyan nehéz felmászni a kötéllétrán, volt már ennél nehezebb dolgom is, de azért ezt nem akartam az orrukra kötni, meg akartam hagyni a kétballábas látszatot, legalábbis kicsit.
A rám meredő gyanakvó tekintetek tüzében vártam, hogy Winnie elmagyarázza a társainak, hogy ki vagyok és mit keresek itt.
Aztán követem a mozdulatát és majdnem hanyatt esek, ahogy felnézek a szédítő magasba.
- Hát jó fenn van, az biztos. – nyelek egyet, de igazából nem is vagyok annyira elhűlve.
Tolvaj vagyok, régen rossz lenne, ha megijednék egy kis magasságtól, csak a hajó lusta dülöngélése az, ami szokatlan és erre kell majd figyelnem, nehogy kibillentsen az egyensúlyomból.
Viszont életemben soha nem csináltam ilyet, így mindenképpen szükség volt rá, hogy megmutassák mi a teendőm. Gondolom azt a tengeri csomót sem véletlenül mutatta meg Winnie.
A tekintetem a nagydarab fekete férfire siklik és kiolvashatja belőle a kérdést: oda is velem jössz cimbora?
Valószínűleg nem véletlen, hogy oda akarnak felküldeni, ez is egy próba, de nem szándékozom itt elbukni, mikor már féllábbal a barlangban vagyok és egyre közelebb a végcél.

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-11, 8:35 am

- Ez semmi, ott viharban is helyt kell állni ám!
*Vigyorogja el magát az egyik matróz. Széles, hajlított pengéjű kard lóg az oldalán.
Arcán forradás húzódik egészen a füléig.
Winnie felpillant az ábrócra.*
- Megvan minden kötélnek a helye. Hossz és vastagság alapján. Előbb szétválogatjuk, melyik, hova kell, aztán ki is cseréljük a régiekre.
*Ezzel leemeli válláról a köteget és a fedélzet padlójára dobja.
Ha Jeremy figyel, láthatja, amint a matrózok egymás után válogatják ki, már-már ránézésre, és van, amelyik el is indul vele. Sokan úgy másszák a kötelekkel díszített égig nyúló faoszlopot, mint a majmok a Hyarmenya-dzsungel fáit.
Winnie egy kötelet ad Jeremynek, és magának is kioszt egyet.*
- Mi a tatvitorlához megyünk. Azt is meg kell erősíteni.
*Valamivel alacsonyabb a hajó hátsó részén elhelyezett árbóc, a rajta lévő keresztrudakra vitorla van felcsavarva, s kötelekkel jól átkötve. Ránézésre nem kis munka lesz minden kötél cseréje.
Ha Jeremy együttműködik, a tapasztalt Winnei-től sok fogást leshet el. A vén kalóz keze gyakorlottan dolgozik és együttműködő is.
Egészen a tengeri naplementéig dolgoznak a hajón, s csak azután indulnak el. A hajókorlátnál Demba várja őket, hogy visszafelé is árnyékuk legyen a szárazföldre.
Ugyanúgy hágcsó vezet a csónakokig, és evezés a partra.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-11, 8:26 pm

Szívesen vigyorogtam volna a képébe én is a matróznak, hogy ugyan én biztos nem fogok viharban az árbócok tetején rohangálni, de jobbnak láttam, ha továbbra sem adok okot a gyanakvásra, hogy ennyire könnyedén veszem.
- Remélem addigra mire vihar lesz, már az sem okoz gondot. – vonom meg azért a vállam lazán, mivel ezen kalóz társaság ebből ért csak.
Remélem több „kakaskodásra” nem kerül sor, mert ismét harcolni nincs túl sok kedvem, a végén még nem lesz erőm arra, amiért egyáltalán vállaltam ezt az egész tortúrát.
Winnie azonban félbeszakítja a trécselést és kiadja a feladatot, ami szerencsére nem csak rám vonatkozik, mert akkor két nap múlva sem végeznénk, hanem a legénység többi tagja is részt vesz benne.
Mire feleszmélek a köteleket már szét s válogatták, így rám ott nincs szükség, viszont a kötél cserét már nem úszom meg. Mielőtt megkapom a saját adagomat belőle, elismerően nézem azért a fürgén a kötélzeten mászkáló matrózokat és bár a feljutás nekem sem fog valószínűleg gondot okozni, azért hozzájuk képest csigának fogok tűnni.
Egyelőre fogalmam sincs az a tatvitorla épp hol van a hajón, de csak követnem kell Winnie-t, így már ennyivel is okosabb leszek.
Mindenesetre elhúzom a szám, mikor meglátom mennyi kötél is van ezen a részen és nem leszek tőle túl boldog. Már előre látom, hogy a nem az ilyen munkához szokott kezem, teljesen szét fogja marni a durva kötél és még rosszabb lesz, mint attól a pár hólyagtól.
Az idősebb kalózt követve, kisebb késéssel, de én is felérek a keresztárbóchoz, aztán egy kis ideig figyelem, hogy mikén dolgozik és lassan, de ráérzek a dologra. Természetesen igazam lesz és egy idő után, már alig érzem a kezem, annyira felhorzsolódik, ráadásul a szél is alaposan kifújja.
Hulla fáradt vagyok mire végre elfogy a kicserélendő kötelek sokasága és merev tagokkal, remegő lábakkal lemászhatok. Legszívesebben összerogynék, ahol vagyok, de még vár minket egy kis csónakázás, bár az evezést már csak imitálom. Úgy is ott van Demba, aki jó erőben van.
A partra érve tekintetem egy halk sóhajjal mered az ösvényre, amin még fel kell kaptatni a barlangig.
~ Hogy fogok tudni én ma éjjel kutakodni és, ha még meg is találom a dobozt elmenekülni? Jártányi erőm is alig van. ~
Azt hiszem komoly problémával állok szemben. Az időm meg egyre fogy.

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-12, 1:45 pm

*Winnie, mintha meg sem érezte volna a napi munka fáradalmait. Azonban, amikor végre a partra eveznek, és átadják az őröknek a csónakot, elindul a fák közé. A szokásos sorrendben Thomas következik, a sort pedig Demba zárja. Winnie a fák között elővesz egy kisebb kulacsot az oldalára erősített kis zsákból, leveszi a tetejét és jót húz belőle.
Aztán hátradobja Dembának, de a nagy darab néger nem iszik, hanem visszadobja az öregnek, aki mintha pontosan erre számított volna. Faarccal kapja el és nyújtja át a kis játék után Tomnak.*
- Jól dolgoztál, ahhoz képest, hogy először csináltad. Egy kis megérdemelt jutalom!
*Ha Jeremy meghúzza az üveget, erős, maró hatású alkohol kerül a szervezetébe, ami a sötétedő úton nem válik éppen hasznára.
Winnie csak addig vár,ameddig az üveg visszakerül hozzá, aztán a fák takarásában fáklyát gyújt.*
- Mutatom az utat.
*A meredeken felfelé kaptató részen van még valamennyi a szürkületből is, de utána már egészen sötétre vált az éjszaka. Csak csillagok tűhegynyi pontjai szórják fehér fényüket a fák közé. A fáklya jó szolgálatot tesz, és a kezdeti nehéz szakasz után már könnyebb a visszaút.
A megviselt, lecserélt köteleket nem hozták magukkal, a hajón maradtak.
Az út pontosan ugyanarra vezet végig, még a csendesen fekvő halmokat is ki lehet venni a fáklya fényében.
Az út vége azonban egy másik barlang mellé vezet, ahol több kalóz pihen. A barlang szája előtt nyárson egy disznó pirul, láthatóan már meg is kezdték, többen jóízűen vacsoráznak, míg másik még egy-egy üveg itallal a kezükben hangoskodnak.
Megnézik az újoncot, de mivel Demba is Winnie vannak vele, nem közelít senki.*
- Itt töltjük az éjszakát, Thomas. Gondolom, megéheztél, megszomjaztál. Félszemű Harald szerzett egy láda déli bort, vegyél egy üveggel, ha szereted! A barlangban fakad egy forrás, onnan tiszta vizet is ihatsz. A sültből is ehetsz, ha kell, kenyeret a barlangban találsz.
*Ezzel az öreg mindjárt előveszi tőrét és a nyárson lévő húsból le is vág egy darabot magának.
Demba is egy jókora bökővel megteszi ugyanezt, de aztán komótosan elbattyog a barlangig. Ha Jeremy is oda tart, egy fél veknit odadob neki. *
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-13, 3:47 pm

Míg el nem érjük a partot azon gondolkodom, hogy vajon, hogyan fogom magam összeszedni a munkához éjszakára, hiszen nagyon csendesnek és nagyon gyorsnak kellene lennem, de most fáradtnak és elgyötörnek érzem magam, ráadásul a tenyeremen szinte egy ép bőrfelület sincs, az ujjaim is merevek. Ha meg a legkisebb zajt is meghallják, biztos vagyok benne, hogy azonnal a nyakamon lesz az egész kompánia. Gondolom nem ma először próbálkozik náluk tolvaj, vagy kém vagy hasonló.
Már az erdőben járunk mikor Winnie és Demba furcsa technikával rázzák fel a kulacsban lévő ital, ami végül nálam végzi. Némi gyanakvással szagolok bele és már a szagától megszédülök, így aztán bár nagy lendülettel emelem a számhoz, mintha szomjasan húznék belőle, de éppen csak, hogy megnyalom. Jobb nem kísérteni a sorsot még az alkohol bódulatával is.
- Kösz! Mondtam, hogy gyorsan tanulok. – krákogtam azért a színjáték kedvéért, igaz még ez a kicsi is tényleg marta a torkomat, majd vissza szolgáltattam a kulacsot.
Olyan rohamosan sötétedik, hogy már elkel a fáklya fénye és még jó, hogy a tapasztalt, öreg róka megy elől, mert lehet, párszor elég közel kerülnék a sziklák széléhez, így azonban fárasztó kapaszkodással, de végül csak feljutunk a……..egy másik barlanghoz, ami egy kissé feljebb helyezkedik el és jól rálátni arra, amiben először voltam.
~ A jó életbe! ~ szitkozódok magamban, ahogy felmérem az újabb nehézséget és jóformán alig figyelek a gyomrom korgására, amit a sült malac illata kelt.
Még, ha majd mindenki el is vonul az itt tanyázó kalózok közül aludni, akkor is biztos hagynak őrséget, ezzel megsokszorozva a feladat bonyolultságát. Észrevétlen ki kell osonnom, valahogy hatástalanítani az őröket itt, aztán gondolom odalenn, bejutni abba a barlangba, megkeresni a ládikát, ami ugye bárhol lehet és kijutva elmenekülni vele. ÁÁÁ, semmiség, nem?
A kedvem rohamosan romlik, de még sem köthetem az orrukra miért, így igyekszem jóképet vágni és úgy tenni, mint akinek más vágya sincs, mint enni, inni és lerogyni valahol, ahol beleolvadhatok a sötétbe, várva, hogy talán kicsit rám mosolyog a szerencse csillagom.
A legjobba a szótlan Demba idegesít, akit mindenképpen szemmel kell tartanom, mert van egy halvány gyanúm, hogy azért jár árnyékként a nyomomban, mert nem bíznak bennem.
Ha nem fenyegetne a kihajózás és az eltűnésük esélye, akkor több időm lenne, hogy beilleszkedjem és akkor könnyebb dolgom lenne bizonyára, de ez az ami nincs és ösztöneim is feszültté tesznek emiatt.
Most azonban csak egyet tehetek, várom, hogy elcsendesedjen a kalózbanda.

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-14, 1:54 pm

*A kalózbandának egyelőre esze ágában sincs elcsendesedni. Verinol végvára, és a benne állomásozó őrség messze van, nincs, ki hallja mulatozásukat.
Előkerül hamarosan egy-két fúvós, illetve pengetős hangszer is, és egy-két felfordított edény már megteszi dob helyett.
A déli bor, a legutóbbi zsákmány, az abból már kiosztott jussuk megteszi a magáét. Bizony akad, aki Verinol örömlányainál múlatta még tegnap az időt, s most már újra a bázison piheni ki „fáradalmait”.
A sült, az ital, s a társaság éppen elegendő ezeknek a marcona férfiaknak.*



*Az öröm és a mulatozás még sokáig eltart. Demba ezalatt a barlang szájától nem messze ül le, hátát a sziklának támasztja és elfogyasztja a jókora adag sültet és kenyeret.
Mellé pár kupa déli bor is lecsúszik, s közben fél szemmel Thomast őrzi.
Winnie kezében egy kupa borral egymás után gyújt a vidám nótákra, s mesél a korábban átélt csatákról. Más kalózokról, akikkel már volt szerencséje megküzdeni, vagy a birodalmi flotta harcosairól.
Aztán, amikor végre elcsendesednek, eloltják a barlangon kívüli tüzet, s csak bent ég néhány fáklya szálláshelyükön. Pokrócokba burkolóznak, s lepihennek, néhány őrt kivéve, akik kevesebbet ittak, mint társaik.
A lenti barlang előtt nem volt mulatozás, csak az őrök ülnek ott most is éberen.
Csend telepszik, s a sötét éjszaka a kalózokra. Néha-néha hortyogás hallatszik, mígnem egy láb találkozik a hang tulajdonosával és csend áll be ismét.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-14, 10:34 pm

Azért tagadhatatlan, hogy van romantikája egy ilyen táborozásfélének, miután jól kidolgoztam magam, kifújt a csípős tengeri szél, tele tömtem a hasam és ittam egy kicsit, egészen elpilledtem.
Hallgattam a kalózok kurjongatását, zenélésüket, Winnie danolászását, néha egy-egy sanda pillantást vetettem a nem messze tőlem ücsörgő Demba-ra , de közben azon agyaltam, hogyan leszek képes ennyi emberen átverekedni magam, vagy átlopakodni, mikor majd leragad a szeme és olyan jól esik itt ücsörögni, hogy semmi kedvem még megmozdulni sem.
Azonban elég arra gondolnom, hogy a Megbízó mennyire nem örülne, ha nem szerezném meg a dobozt, ráadásul semmi kedvem kihajózni egy csapat kalózzal, és rögtön ellobbant a fáradtság és a jóleső zsibbadtság, én meg éberen figyeltem tovább, az alkalomra várva.
Persze úgy tettem, mintha én is elkókadnék, még egy üveg bort is sűrűn emelgettem, eljátszva, hogy lassan kiütöm magam és mindezt főleg a nagydarab néger kedvéért.
Egyre türelmetlenebbül várom, hogy végre elcsendesedjenek, ami csak-csak elkövetkezik. A tüzet eloltják, legtöbben a barlangba vonulnak, hogy ott aludják ki mámorukat, csak az örök maradnak.
Még egy jó órát várok ezek után is, míg meg nem hallom Demba egyenletes lélegzését, akkor magamra idézem a Csendes Léptek mágiáját és a sötétet felhasználva igyekszem elsurranni az őrök mellett, hogy eljussak a másik barlangig.
Nem megyek fejjel a falnak, ha leérek, elbújok és megpróbálom kifigyelni, hogyan tudnék elsurranni a „kincses” barlang őrei mögött. Ha nem állnak közvetlen előtte, akkor van esélyem. Ha ügyes vagyok nem hallhatnak meg.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-15, 1:59 pm

*Az őrök viszonylag éberek, habár az éj előrehaladtával, és az alvók monoton mormogásával tompul valamicskét éberségük.
Kalóz legyen a talpán, aki ellenáll egy jóféle mulatozásnak, amiben végre kiengedheti a fáradt gőzt és élvezheti a kemény tengeri munka jól megérdemelt gyümölcseit.
Így állnak ehhez az őrök is, de úgy találta ki Balrog az őrség összetételét, hogy legyen közöttük olyan is, aki Verinolt is megjárta, meg olyan is, aki a hajón, vagy a barlangban tartózkodott ez idő alatt.
A biztonság itt, a szárazföldön, nagyon sokat jelent.
A vizeken a tenger haramiái egymásra vannak utalva, hiszen ha egy is elárulja a hajót, könnyen végezheti a tengerben vagy ő, vagy a teljes hajó.
Itt azonban könnyebben árulja el bárki a hatóságoknak a kegyelemért, biztos jövőért, s persze a kincs esetleg ellopott részéért cserébe társait.
Épp emiatt az őrök egymást is figyelik, miközben egyik pipára gyújt, a másik jólesőn nyújtózkodik, s nem veszik észre még szemük sarkából sem, hogy Thomas, az újonc elóvakodik a hátuk mögött.
Odalent az őrök éberebbek. Ők tudják, hogy a kincset őrzik, s miközben társaik odafent mulattak, könnyen lehet, hogy akad közöttük olyan, aki most is rá vágyik.
Mert mind azért élik ezt az életet, hogy egy napon gazdagon hagyhassák el.
Odabent Feketeszakáll alussza álmát, s a járatokban még mélyebben ott nyugszik valahol az a ládika is, amit maga Jeremy keres.
Ám előbb az őrökön kell átjutnia. Egyikük morog pár szót társának, majd belép a fák közé, hogy könnyítsen magán, s míg jólesőn öntözi a leveleket, elmorfondírozik, vajon mi lesz a következő zsákmányuk.
Társa addig kettejük helyett is őrködik.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-15, 3:55 pm

Igyekszem biztosra menni, hogy elaludjanak a sokáig mulatozó kalózok, ezért várok jó sokáig, miközben egyre feszültebb leszek, hiszen tudom, hogy nem lesz túl egyszerű, amire készülök, sőt annyi buktatja van, hogy inkább bele sem gondolok. Ezért nagyon-nagyon lassan és óvatosan mozgok.
Annak sem örülök, hogy az őrök láthatóan nem estek túlzásba az este folyamán és csak mértékkel fogyasztottak alkoholt és nem voltak felkészületlenek sem, ezért elég sokáig tartott, míg méterről-méterre lopakodtam el mögöttük, még a lélegzetemet is visszafogva néha, ha csak a fejüket is megmozdították. Igyekeztem szinte eggyé válni a sziklával és csak akkor nagyobb tempóra váltani, mikor már nem láthattak.
Ez azonban csak addig tartott míg a másik barlang közelébe nem értem, ahol újabb őrök állták az utam és akik még nagyobb falatot jelentettek, mint az előzőek, hiszen ezek nem vettek rész a mulatságban és láthatóan tisztában is voltak azzal, hogy mit és kit őriznek, ennek megfelelően éberek és figyelmesek voltak.
Elég nagy gondban voltam, hiszen bármikor felfedezhették odafenn, hogy eltűntem, itt meg muszáj volt várakoznom, ha sikerrel akarok járni. Talán csak lesz valami olyan alkalom, amit ki tudok használni. A türelmem, bár igen csak a végét járta, azonban meghozta a gyümölcsét, hiszen az egyik őr pár szó után, amit a társával vált, megindul a barlangtól távolabb, valószínűleg, hogy könnyítsen magán, mert másért nem hiszem, hogy távozott volna-
Itt az alkalom, mert minden bizonnyal több nem lesz, ezt kell kihasználnom.
A fák közé távozott őr mellé osonok, még tovább is a mágia csendességébe burkolózva, aztán a menet közben magamhoz vette ökölnyi szikladarabbal igyekszem halántékon csapni, megpróbálva elkapni elernyedő testét, hogy nem csapjon zajt, aztán az ingét és ha van, valami más jellegzetes felszerelése, azt magamhoz veszem és minden sötétebb területet igénybe véve, felvéve esetleges jellegzetes járását a másik közelébe akarok férkőzni, hogy ezzel meglepve üssem le őt is, megtisztítva magam előtt a barlangba vezető utat.

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-16, 2:11 pm

*A tolvaj sikeresen surran át az fenti őrökön, s a lentiek következnek, keményebb dióként.
Mágiája sokat segít neki abban, hogy sikeres legyen terve, s amikor az őr alélva rogy össze, csaknem súlyával magával rántja támadóját is.
Az ál-őr így osonhat a legyőzött ruhadarabjait, s kardját is magához véve vissza a barlang közelébe. A sötét neki kedvez, habár a barlangban égő fáklyák kiszűrődő fénye az őrnek is kedvez, ha szemből, tehát arról közelít, amerre a leütött kalóz elindult. Ekkor előbb rámereszti szemeit, amikor a fény közelébe lép, majd előrántja kardját.
Ha más irányból közelít, az őr figyelmét kelti fel sokkal inkább.*
- Merre jártál?
*Hangzik az érdes kérdés, s a kalóz keze fegyvere markolatára csúszik.
Jeremy lopakodása nem rendelkezik hiányossággal, ám ezen őrön azért nem olyan egyszerű kifogni, mint társain.
A kérdés nyomán a kard is már csaknem előkerül, s ki tudja, mi lesz?
Jeremy vajon próbál még játszani, vagy saját fegyverét húzza elő, hogy azzal jusson át az őrön?
Jó kérdés, ám ha sikerrel jár, ott tátong a barlang szája neki.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-16, 7:22 pm

A terme egész jól sikerül, a kalóz nem vesz észre semmit, ami persze nagy részben a mágiának köszönhető, de azért láthatatlanná nem tesz sajnos, így óvatosan kell eljárom. Azonban a súlyával majdnem elszámolom magam, a tehetetlen test jóval nehezebb, mint gondoltam és alig bírom megtartani, hogy ne zuhanjon el és verje fel a barlangnál strázsáló társát.
Bár a külsőségekben igyekszem hasonlóvá válni az áldozatomhoz, de mikor megközelítem kissé oldalabbról közelítem mega másik őrt, hogy minél tovább a barlangból kiszűrődő fáklyafény körén kívül maradjak, ez azért feltűnik az éber strázsának is és láthatóan nem akar semmit a véletlenre bízni, mikor kérdésével egyidejűleg megmarkolja a kardját is.
Bár általában nem tervezek sokkal előbbre, mivel sokszor ismeretlen helyzetben és váratlan dolgok miatt nem érdemes, most örültem neki, hogy számítottam arra, nem verhetem át sokáig, ez a fény miatt elég nyilvánvaló volt. Lerohanni sem lett volna érdemes, mert akkor nagyon gyorsan kellett volna ártalmatlanná tennem, ha nem akartam, hogy felverje a társait és még akkor is valószínűleg nagy zajt keltettünk volna. Csak egy esélyem volt, hogy túljussak a kincses barlang megmaradt őrén és most meglendítettem a kezem, amiből kirepült az eddig szorongatott kődarab, hogy lehetőleg fejen találja és mély álomba ringassa a kalózt. Ezért is igyekeztem minél közelebb kerülni hozzá. Minél pontosabban kellett eltalálnom, hogy esélye se legyen kiáltani.
Egy pár feszülten visszatartott lélegzetvételig, miközben a hideg veríték végig szántott a halántékomon, egy megkönnyebbült sóhaj hagyta el a számat. Az őr vérző homlokkal feküdt a bejárat előtt.
Megragadtam gyorsan a hóna alatt és a fogam összeszorítva húztam be a fák közé, hogy ne legyen szem előtt, még ha ezzel időt is veszítettem. Nem lett volna jó, ha lenéz fentről valaki és meglátja a mozdulatlan testet.
Most már ott állt előttem a barlang szája, ahová azonnal be s surrantam, hogy a már ismerős előtéren túljutva, minél gyorsabban és minél észrevétlenebbül feltérképezzem a folyosókat, remélve, hogy nem dugták el nagyon azt a ládikát, hiszen nem számítottak behatolókra.
Először csak „kutyafuttában” vettem szemügyre a rablott zsákmányt, aztán ha nem szúr szemet a doboz, akkor muszáj neki kezdeni a nagyobb ládák nyitogatásának is, közben ügyelve, hogy senki ne lephessen meg.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-17, 10:25 am

*Az őr mindenre számított, csak arra nem, hogy a hátrafelé fordított marokban egy kő pihen.
A karddal nem tudhatta elütni a hirtelen elhajított kődarabot, s nem is számított távolsági támadásra.
Sem íj, sem nyíl nem volt a nem is sokkal azelőtt még társának hitt idegennél.
A sötét olyan sebesen terült szemére, mint amilyen sebesen találta el a kő.
A tolvaj okosan a sötétbe húzza ki áldozatát, s szerencséje ezúttal sem hagyja el. A fenti őrök nem a lent folyó dolgokkal, valószínűleg náluk is éberebb társaikkal vannak elfoglalva, s egyébként is, látták már őket eleget az éjszaka folyamán.
Odabent Jeremy még valamivel szemközt találja magát a hordók, ládák, dobozok mellett.
Ez a valami pedig nem más, mint Feketeszakáll horkoló teste.
A férfi nyugodt álomban pihen odabent, még az elvágódó őr zaja sem keltette fel.
Keze most is fegyvere markolatán pihen, miközben álmában talán épp a végtelen tengereken hajózik.
A barlang azonban tovább folytatódik, s a járat, amely hirtelen, az egyik falnál kanyarodik el, egy újabb teremben szélesedik ki.
Ha Jeremy óvatosan kutakodik, talán ő veszi észre hamarabb az ott alvó nőt. A szépség hanyatt fekszik, s keblei épp olyan ritmikusan emelkednek, és süllyednek, amilyen ritmusban lélegzik. Kalózok ruhája van rajta, szemmel láthatóan nem fogolyként őrzik a zsákmány mellett, s még fegyver is fekszik mellette.
Hosszú, combközépig érő fekete csizmája nem rejti el lábainak arányos vonalát, s karcsú dereka is jól látható ruházatán keresztül. Dús, barna haja lágyan omlik a fekhelyre, s lóg onnan lefelé. Csupasz bal vállán tetoválás látszik.


Tagana-öböl - Page 7 B13bafd42c27501cce67e397023b49d1


A doboz a mellette lévő asztalkán nyugszik, azonban eme asztalka ügyes szerkezettel tartja fogva a dobozt. A zárszerkezet még az avatatlan kézre is veszélyes lehet.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-17, 8:41 pm

Pontosan a meglepetés erejét akarom kihasználni, egyrészt azzal, hogy amíg lehet a társát játszom el, másrészt pedig azzal, hogy nem számíthat a kőre, amivel az eszméletét akarom kioltani. Annál pontosabban tudok célozni, minél közelebb jutok, de persze nem húzhatom a végtelenségig a dolgot, nem várhatom meg, míg esetleg szóra, kiáltásra nyílik a szája és felveri a társait. Nem akarom tudni, hogy mi lenne a sorsom, ha ezt megtudná tenni és ez erőt és pontosságot kölcsönöz a karomnak, mely elrepíti a követ és homlokon találja az őrt, akinek még látom a döbbenetet a szemében, mielőtt összeroskad és eszméletlenül zuhan a földre.
Még a lélegzetem is visszafojtom, mert számomra olyan hangosnak tűnik ez a zaj, hogy azt hiszem mindenki felébred rá. De nem történik semmi, nem mozdul semmi, így megmozdítom izmaimat és most már gyorsan cselekszem, behúzom a testet a fák közé és azonnal a barlangba surranok, a fülem kihegyezve a legkisebb gyanús neszre is. Még mindig csendes minden…..vagyis még sem, hiszen az előtérben, ahol még nem valamikor a nap elején Winnie élezte a kardját, most a szakállas kalóz húzta hangosan a lóbőrt, akiről sokáig azt hittem ő a kapitány. Mágiával csendesített lépteim megszakadnak, míg pár percig az alvót figyelem, de nem rezzen meg és nem moccan fegyverén nyugvó keze sem, légzéséből és hangos hortyogásából kiindulva, mélyen alszik.
Tovább surranok a barlang eddig rejtett mélye felé és egy élesebb ív után újabb teremre bukkanok.
Itt halomba állnak a zsákmányolt ládák és tárgyak, ékszerek, de szemem sebesen siklik végig rajtuk keresve a kis dobozkát, persze mentemben, azért egy két érme és gyűrű azért a zsebeimben landolt.
A dobozzal egyszerre láttam meg a mellette heverő gyönyörű nőt, akit a ruházata kívánatosabbá tesz, mintha mezítelenül feküdne a fekhelyén. Magamat is győzködöm egy kis ideig, hogy a kebleit azért mustrálom, hogy lássam elég mélyen alszik-e, de ezzel senkit nem tudnék becsapni. Nincs megkötözve és ez egy pillanatra meglep, ahogy a mellette heverő fegyvere is. Ő is kalóz lenne?
De miért itt, a legvédettebb helyen…….óóóóó……Egy baljós sejtelem kezd körvonalazódni bennem, hiszen nem ejtettek a fejemre. Senki nem említette, hogy a hajó kapitánya férfi!
Csendesen lépkedek mellé és elidőzök fénylő hajkoronáját, alig fedett mellein ismét, de a vállán lévő tetoválásra is vetek egy pillantást, hiszen nőknél ritkán láttam még ilyet.
Szívesen simítanám meg bájos arcát, de nem kísérthetem a sorsot és nekem feladatom van, méghozzá sokat érő feladatom. Azonban bármennyire is tetszik, ha észreveszem, hogy megmozdul, akkor muszáj lesz leütni.
Nagy nehezen elszakítom a szemem a lánytól és a dobozra koncentrálok. Homlokot ráncolva mormolok el egy káromkodást magamban a trükkös megoldás láttán, amivel megnehezítik a dolgomat.
Elég bonyolultnak tűnik és egyelőre nem is óhajtok hozzáérni, csak minden oldalról alaposan szemügyre venni.
Tőrömet kézbe véve nem is a dobozt kezdem feszegetni, hanem az asztal lapját, vagy annak belsejét vizsgálgatni, hátha megtalálom a nyitószerkezetet, ami megóvja egy tolvaj kezét attól, hogy itt hagyja az ujjait. Nem szívesen adnám fel itt, közvetlenül a cél előtt. Ha sikerül kitalálni, mivel tartja fogva a bútor a dobozt, akkor már könnyebb dolgom van.


Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-18, 8:13 am

*A doboz oldalán található egy kapcsoló, míg az alján kettő másik. Mindháromra ugyanúgy reagál az asztal, s a hangos kattanásra nem csupán a mellette alvó szépség, de Feketeszakáll maga is felébred a külső barlangban.
A dobozt minden oldaláról egy-egy szélein borotvaéles, erős kapocs tartja, arra hivatott, hogy alkalomadtán a tolvaj kezeit vágja meg jó alaposan.
Az asztal lapja két félből áll, s a két fél alatt még egy egész lap is található, tehát duplarétegű. Eme két fél közé süllyesztve található a doboz, habár látszik, hogy ettől kisebb és nagyobb doboz őrzésére is alkalmas, ugyanis van még hely az asztallapok és a doboz oldalai között.
Ha Jeremy alaposabban tanulmányozza, rájöhet, hogy a két fél lap nem fekszik rá teljes egészében az alsó lapra, tán ez lehet a nyitja a szerkezetnek.
Kiötlője sok időt tölthetett vele.
A tolvaj mozdulataira egy halk, bársonyos hang szólal meg háta mögül. Ha megfordul, égszínkék szemekkel találja magát szembe, s egy, a felsőtestének szegeződő kard hegyével.
A nő ajkai félig szétnyílva, s aközött szűri meg szavait.*
- Tengeri haramiáktól akarsz lopni? Avagy csak a kíváncsiság vezérelt a tiltott barlangba?
*A pupillák feketén csillognak a gyér fényben, s a nő arcán enyhe gödröcskék jelennek meg, amikor kérdése végén magabiztos félmosolyra húzódnak ajkai. Hogy hogyan mozdulhatott oly csendesen fekhelyéről, hogy abból hang nemérte el a felettébb óvatos besurranó éles füleit, rejtély.
A nő végigméri Jeremyt tetőtől talpig, s ha láthatóak, fülein meg is állapodik egy pillanatra. Mindeközben a kard hegye érinti Jeremy testét, de nem döfi belé.*
- Nos, mit felelsz?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-18, 7:31 pm

Mivel az éles pengeszerű kapcsokat szinte azonnal kiszúrom, igaz nincsenek is eldugva, fémesen csillognak áldozatra várva a fáklyák fényében, így persze nem is nyúlok hozzájuk, hanem a szemrevételezés után felfedezett kapcsolókat használom és felszisszenek, amikor a csendbe ágyúdörgésnek hangzó kattanással oldanak ki. Fülelek, de nem mozdul semmi, így tovább ügyködök, bár sietősebbre fogom a dolgot, mert rossz előérzetem nőttön nő és már jobb szeretnék a dobozzal együtt oda kinn lenni, mert az már nehezemre esne, hogy az utolsó pillanatban hagyjam itt. Nem hiszem, hogy még egyszer lenne esélyem, hogy a közelébe férkőzzek, különben is rövidesen már talán a hajón lesz és oda nem szívesen tartanék a kalózokkal.
Homlokráncolva nézegetem a dupla asztallapot, aminek felső része fogja közre a ládikát, de ha alaposan megnézem nem túl szorosan, hiszen van még hely mellette, ami azt mutatja, hogy talán máskor is használják értékesebb tárgyak őrzésére. A dupla lap sem illeszkedik pontosan és próbaként a tőr pengéjét feszítem be a kettő közé, óvatosan végighúzva a résben, hátha van valami, amit el lehet mozdítani, vagy el lehet vágni, így kiszabadítva a dobozt.
Ténykedésemet egy hang szakítja félbe és riadtan fordulok meg villám gyorsan, de a tőrt tartó kezem erőtlenül lehanyatlik, mikor egy kard hegyével, aztán meg egy azúr szempárral találom szembe magam, amely ahhoz a csodaszép lányhoz tartozik, aki még az előbb békésen szuszogott a kereveten és, aki legalább olyan csendesen került a hátamba, mint ahogy én közlekedtem a mágia segítségével.
Sápadtan, kikerekedett szemmel meredek rá, egy pillanatig szinte megbénított a tudat, hogy felfedeztek és vajon mi történhet majd velem, alig hallva meg a kérdést, amire kis szünet után válaszolok.
Biztosan sokan bolondnak is tartanának, ha elárulnám, hogy mindeközben azért elgyönyörködöm az arányos , karcsú alakban, a csillogó szemekben, a bársonyos bőrén és piros ajkain és kissé zavarba is jövök kutató pillantásától, amivel végig mér.
Ebben a helyzetben érthetetlen mélázásomból, a hideg acél érintése billent vissza a rideg valóságba, amitől hideg borzongás fut végig rajtam és próbálok hátrébb húzódni, de útban van az asztal.
- Lopni? Dehogy, nem vagyok bolond és életunt sem! Csak valakitől azt hallottam, hogy …. hogy egy csodás angyalt láttak itt. – igyekszem kivágni magam szorult helyzetemből egy füllentéssel, ami hirtelen eszembe jut. – És azt hiszem még keveset is mondott. – próbáltam még egy vigyort is kierőltetni magamból. – Egy igazi csodás angyal! Ki vagy te?
Talán csak ez az egy esélyem van, hogy kidumáljam magam, semmi más nem indokolná, hogy itt legyek és nem hiszem, hogy a kíváncsiságot nagyon értékelnék ezen a helyen.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-19, 1:58 pm

*A nő figyelmét sem kerüli el a sápadt arc, de aztán az ifjú tolvaj meglepően gyorsan rálel hangjára, mi több: mézes-mázos nyelvére is.
Ahogy próbál hátrébb húzódni a behatoló, a kard, és a végén álló nő követi, így szemernyit sem nyert vele a fiatalember. Azonban az asztal lapja, bár a kés feszítő mozdulatára nem reagált, egy megfelelő pontot nyomva enyhén lejjebb engedett, aztán, talán rugónak köszönhetően vissza is ugrott helyére.
A kék szemek hitetlenkedve néznek Thomas/Jeremy szemeibe. A lágy vonalú arcon egy újabb finom mosoly fut végig, aztán enyhe fejcsóválás, mire a hajzuhatag is finoman rezegve követi.*
- Talán azt hiszed, hogy szép szavaid megtévesztenek.
*Tűnődik a lány, tovább méregetve a férfit, végigfuttatva rajta pillantását.*
- Ám hiúságomra hatni dőreség lenne, hiszen jó néhányan próbálkoztak már effélével, felismerem a nagyotmondást.
*Folytatja, miközben egészen közel lép a tolvajhoz, leengedve kardját, még kemény keblei is hozzá nyomódnak a férfi mellkasához.
Szabad kezének ujjai a Jeremy kezében lévő tőrért nyúlnak, s ha engedi, ki is veszik kezéből.*
- Jobban jársz, ha ezen a helyen nem fegyverrel próbálsz érvényt szerezni akaratodnak.
Még egyszer kérdem: Lopási szándék, avagy kíváncsiság vezérelt e helyre?
*Közvetlen közelről néz a félelf szemébe. A kardot még mindig tartja jobbja, miközben várja a választ.
Ezúttal már nem is engedik Jeremy pillantását szemei.
Az asztal lapja hátulról keményen nyomhatja a fiatal tolvajt.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-20, 1:30 pm

Azt gondolom, hogy igazán nagy bajban vagyok, ha ez a lány az, akinek elsőre gondoltam és bár, még nem kiáltott segítségért, azért a nyakamnak szegezett kard nem annak jele, hogy teára akar meghívni.
Azon kívül hiába hagyta meg a magyarázat lehetőségét, még magamnak is el kell ismernem, hogy eléggé egyértelmű helyzetben kapott rajta, persze ezt nem fogom bevallani neki soha, főleg, ha ad hozzá egy kiskaput.
Azt hiszem, mint mindenki más, én sem szeretem, ha a nyelőcsövemet birizgálja egy hegyes és veszélyes tárgy hegye, így természetes a hátrahúzódásom előle, de a szemrevaló teremtés, nem ad esélyt rá, hogy esetleg kibújjak előle valami trükkel, továbbra is követ mind lépéssel, mint a karddal, igaz nem is megyek messzire, mert az asztal utamat állja és, ami az előbbi kísérleteimre meg sem mozdult, most azonban, ahogy nekiütközöm és kissé lefelé nyomja a súlyom megmozdul és bár csak egy pillanatra megy lejjebb, aztán már vissza is ugrik a lap a helyére, azért ez felkelti a figyelmemet, még szorult helyzetem ellenére is.
Nem agyalhatok azonban egyelőre a rejtélyen, mert láthatóan nem hatották meg a bókok, amivel próbáltam kimagyarázni magam és, amit ráadásul még komolyan is gondoltam. Mármint, hogy gyönyörű!
- Nagyot mondtam volna, azt gondolod? – ragadtam meg a szavait. – Szoktál te tükörbe nézni? Bárkit elbűvölnél, bár egy olyan senkinek valószínűleg még rád nézni sem lehetne.
Folytatnám még tovább, hiszen a beszéddel soha nem volt gondom, de belém folytja a szavakat, ahogy egészen közel lép hozzám és nem azért, mert félek, hogy megvág, hiszen a kard egyelőre eltűnik a mellkasom elől, viszont kerül oda más, két gömbölyded, feszes kebel és ez az, amitől elakad a szavam és a lélegzetem.
Nem ellenkezem, hogy kivegye a tőrt a kezemből, úgy sem vehetem hasznát, ha behívja a kalózokat, de annak viszont kimondottan örülök, hogy nincs elég fény ezen a helyen, amikor kissé elpirulva arra gondolok, hogy mennyire téved, ha azt hiszi, nincs más fegyverem, amivel szívesen érvényt szereznék az akaratomnak, de szerencsére, annyira nincs közel, hogy „azt” is érezze.
- Nem akartam kárt tenni benned, vagy …..bárkiben. – nyögtem, miközben elmerültem kéklő tekintetében. – A….a kíváncsiság hölgyem, színtiszta kíváncsiság.
Nem tettem hozzá, hogy nagyon kíváncsi lennék például arra, hogyan működik a ládikát fogva tartó asztal és arról is hallgatok, hogy az is érdekelne, meddig kergetnének, ha sikerülne elfutnom vele, de hát ezek azok a gondolatok, melyeket egy tolvaj mindig megtartja magának, főleg, amíg megadják rá a lehetőséget, hogy élve a lehetőséggel és felajánlással, kimagyarázza magát.
- Nagyon érdekes …..dolgok vannak itt és ez az asztal………még soha nem láttam hasonlót sem.
Talán még azt is megtudhatom, ha hisz nekem, hogy mi a titka a dobozt tartó bútordarabnak.
- Biztos valami igen fontos, amit ilyen különleges védelemmel látnak el.

Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-20, 2:19 pm

*A nő ezekben a pillanatokban megint hitetlenkedő arckifejezést mutat. Talán Thomas azt hiszi, rá hatással vannak a bókok.
Minden esetre örömmel veszi, hogy a tőr kikerül a férfi kezéből és az övéből is, ugyanis a barlangban található fekhelyen landol halk koppanással.
Aztán a férfi füleinek formája köti le egyetlen pillanat erejéig figyelmét, s ez elég ahhoz is, hogy ujjaival megérintse, s végigsimítsa őket, amíg az beszél.
Zavartnak tűnik a magyarázkodása, s a nő szemei egy újabb pillantással a férfi mögött álló asztalra vándorolnak.
Nem hisz abban, hogy egy olyan férfi, aki átjutott két őrségen, éppen a kíváncsiság miatt tette.
Főképp, hogy itt nem járhatott előtte, tehát vagy hallotta valakitől, ami felé megint kétkedéssel tekint, vagy pedig valótlant állít.
Ez utóbbi felé hajlik végül, s Jeremy/Thomas füléhez hajolva suttogja bele egészen halkan.*
- Tudod, mit gondolok?
*Ezzel a férfi övéhez nyúl, s ujjai igen gyakorlott mozdulattal csatolják le kardját is, melyet eddig bizonyára ott tartott.*
- … Azt, hogy nagyon ügyesen hazudsz nekem….
Te innen el akarsz vinni valamit, s az aligha lehet egy angyal, s aligha lehet a kíváncsiság.
Hadd hallom hát az igazat!
*Még mindig nem húzódik el a tolvajtól, sőt, miután annak kardja már nem veszélyezteti őt, alhasát, s csípőjét is a férfihez nyomja, azúr szemei pedig belemélyednek Thomas szemeibe.*

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime2015-02-20, 6:02 pm

Nem vagyok fából, még akkor sem, ha nem épp a legideálisabb az alkalom és talán nem sokára a halállal nézek farkas szemet, ráadásul talán ez az egyetlen módja, hogy kiudvaroljam magam a helyzetből.
Már elsőre sem jött azonban össze és másodszor sem látszik, hogy meghatná, amit mondok neki, amivel bizonygatom, hogy igenis bárkit elbűvölne és ennek hangot is ad, miután ellenállás nélkül átadtam neki a tőrömet. Minek rontottam volna a helyzeten, hogy ráemelem? A kard, amúgy is hosszabb, mint az én késem, amikor meg már az orrom előtt áll, akkor meg a szemébe nézve már erőm sincs, hogy sima és bársonyos bőréhez érjek vele, még ha sikerülne is.
Mikor aztán finom, kecses ujjai a fülemet cirógatják végig, mély sóhaj szakad ki belőlem. Tudtommal az embereknél is „kényes” pont a fül, de egy elfnél különösen és mondhatom vagy szívesen húzódtam volna arrébb, hogy ne érezze meg vágyódásomat, vagy inkább szívesen fektettem volna vissza arra a szófára, bár nem hiszem, hogy ezt jó néven vette volna.
Erre még rátesz egy lapáttal, ahogy az övemnél kezd el matatni! Lélegzete megbirizgálja a fülemet és kezem önkéntelen indul a csípője felé, hogy a mozdulatait követve, szorosan magamhoz rántsam és ha már magától is megtette, még szorosabban préseljem magam hozzá.
- De az angyalból is magammal vihetnék egy darabot, vagy egy démonból inkább? – ziháltam most már én is a fülébe hevülten és, ha hagyja megcsókolom íves nyakát, végig simogatva formás hátsófelén, amit öltözete még jobban kiemel. – Megtaláltam kíváncsiskodásom legértékesebb darabját és más nem kell nekem. – suttogtam tovább és részben igazat is mondtam.
Persze azért nem felejtettem el, hol vagyok és csak egy hangosabb szavába kerül és máris végem van, ezért én is kihasználni szándékoztam a helyzetet, mondhatni összekötni a kellemest a hasznossal és a végén a ládikával lelépni. Csak előtt még ki kéne szedni belőle, miként hatástalaníthatom az asztalt, hogy kézbe kaparinthassam a dobozt. Akármennyire is sürgetne az idő, a türelem, most sokkal előbbre visz.
- Gyönyörű vagy és én szívesen megmutatom, hogy az igazat mondom neked. Tudod vannak pillanatok, mikor a férfi ember mindig igazat mond. Tudod mire gondolok? – kérdezem végig simítva az ajkán.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tagana-öböl - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tagana-öböl   Tagana-öböl - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tagana-öböl
Vissza az elejére 
7 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Nyugati szeglet-
Ugrás: