LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Éj-hasadék

Go down 
+18
Sol
Inaeth
Kain Namelyr
Kockázó
Regélő
Dremer
Fatima Ferses
Xerar
Sydney H. Low
Alamaise
Dropie Dan
Raman
Silarona
Elkator Rayen
Thalion Órëa
Furia
Nasuada
Roober
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-03-07, 4:03 pm

//Bocs a késésért.//

Csendben figyeltem mit válaszol az elf vezér, majd bólintottam.
-Értem.-Mondtam halkan majd ellöktem magam a fától.~Végül is igaz. A régi város az elfeké volt, a vezérnek kötelessége leróni a tiszteletét a holtak előtt... Gondolom minden évben ellátogat oda, pont úgy mint én a szüleimhez...~Gondoltam, magamban majd megint eltekintettem a hasadék felé. Végül sóhajtottam, és visszanéztem. Nem akartam még menni, de kifogytam a kérdésekből amit feltehetnék. Ha nem kezdeményezett valami mást akkor megint oda sétáltam az egyik fához. Végig simítottam rajta a kezem és kiszívtam egy kevés vizet a törzsből, nem túl sokat épp annyit ami egy kortyra elég. Persze volt kulacsom is, de a fa nedvei sokkal finomabbak voltak számomra, bár én sem tudom miért.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-03-07, 5:11 pm

//Semmi baj//


*Thalion komoly szemeivel követi a sárkány mozgását. Látja, hogy elgondolkodik.
Nem lát a fejébe, talán jobb is, nem szeretne egy sárkány gondolataival megismerkedni.
A magatartása egyértelműen elárulja mehetnékjét, s azt is, hogy befejezné a társalgást.
Thalion úgy dönt, nem tartóztatja, ha menni akar, engedi, hadd menjen.
A maga részéről szintén nincs több kérdése, ám érzi a sárkány mágiáját, és látja is, hogy mit tesz a fával, ez pedig még indulás előtt megállásra késztetni.*
- A helyedben megköszönném szépen annak a fának, hogy a nehezen összegyűjtögetett nedveit megosztja velem….
Voltaképpen a vérét csapoltad meg és nekik jóval kevesebb van, mint nekünk.
*Nem kioktatásnak szánta, bár a hangzása szavainak hasonló volt, de amit látott belül kicsit felháborította.
Egy élőt csapolt meg úgy a sárkány, hogy nem volt szüksége arra, amit elvett tőle.
A tündék, s különösen Thalion, ki szoros kapcsolatban áll Olassië erdejével is, jobban ügyelnek a természet dolgaira.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-03-11, 7:59 pm

//Ismét elnézést. El se tudod képzelni, milyen fárasztó hetem volt//

Egy pillanatra megremegek amikor meghallom az elf hangját, és megfordulok. A vezér nem volt túl kedves hozzám, bár ez érthető, hisz kevés olyan nép van akik hasonlóan szeretik a természetet. Egy kicsit hezitáltam majd megfordultam.
-Igaz... Elnézést.-Mondtam halkan, majd a kulacsomhoz nyúltam, és kibájoltam belőle egy kevés vizet, majd egy gyors mozdulattal bevittem a fatörzsbe a megfelelő szövetekhez, ami elindult, hogy táplálék legyen belőle. Igaz ez nem volt, igazán kárpótlás, de több a semminél.
Egy kicsit vártam, majd sóhajtottam, és hasadék irányába néztem, majd vissza Thalionra.
-Nos... Akkor viszlát.-Mondtam, azzal elindultam ismét, hogy túl legyek ezen a felderítésen, és újra nyugodtan vándorolhassak.

//Kösz a játékot.//
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-03-12, 10:33 pm

//Semmi baj, mind nehéz heteket élünk Smile//

*A sárkány megáll. Thalion nem gondolja, hogy támadni készülne, de biztos, ami biztos, azért készenlétbe helyezi mind jó tünde kardját, mind egy védő bűbájt arra az esetre, ha a keményebb hangra a sárkány agresszívabban reagálna a kelleténél.
De nem történik semmi ilyesmi.
Elkator elnézést kért és kulacsából igyekszik pótolni a hiányt.
Mikor Elkator ismét a hasadék felé néz, az elf már nem akarja tartóztatni. Hadd menjen, de azért immáron enyhültebb hangon, csupán jó tanácsként utána szól.*
- Sem a természet élőlényei, sem a mágia nem játék, Elkator. De idővel te is megtanulod majd ezt. Az istenek legyenek veled!
*Ezzel még odamegy ő is a fához, hogy kezét a törzsre téve elmondjon egy gyors bűbájt, mely segíti majd a vizet, minél gyorsabban felszívódni és a fa rezgéseivel azonossá válni.
Nem marad tovább a hasadék szélén.
Még utána néz a sárkánynak, majd visszaül lovára, hogy folytassa útját nyugatnak.*


//Köszönöm én is a játékot! Remélem, még találkozunk Smile//
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-05, 2:56 pm

//Silarona időn túli játék//

*Magas, karcsú nő áll az Éj-Hasadék szélén. Nem is olyan régen járt itt utoljára, de a hely vonzza. Most inkább azon gondolkodik, ellentétben legutóbbi látogatásával, hogy ha Risan kiszabadulhatott onnan, más is képes lehet rá.
Nem hiszi azt, hogy egyedül tette. Akkor már Anzar és összes társuk kijuthatott volna onnan, ha Risannak sikerült. Meg kell találni azt, aki tette és rávenni, hogy tegye meg újra.
Risant elnyelte ez a világ. Hiába kutat utána, hiába szabotáltatta néhány csatlósával Stern várában a vásárt, s üzent úgy, hogy kétlábúak sokasága hallhatta hangját, amint a másik feketének üzen, mégsem történt semmi. Mintha az a másik ősi sárkány rá sem hederítene.
Sosem számított Furia a legidősebb, vagy legerősebb ősi sárkánynak, de mióta itt véget ért a háború, azóta mostanáig így volt.
Azt remélte, hogy a kiszabadult Risan első dolga az lesz, hogy megkeresi majd Eniont, a Sárkányok völgyét, összegyűjti a sárkányokat az egész Sárkány-hegységben, Eronián, s világ minden zugából, hogy végre letarolják a világ kétlábúak lakta felét.
De nem így lett. Az ősi sárkány talán járt még a Völgy kapujában, de azóta eltűnt, akárcsak Inaeth. Pedig ő legalább jelen volt korábban.
Furia fekete, kibontott haját a hasadékból felkavarodó hűvös szél kifújja arcából. Az alabástrom bőr, a csillogó, fekete szemek, a piros ajkak a mélybe figyelnek.
A szél könnyű, sötét, egész ruhájába is belekap, és hátrafelé fújja, mely még jobban kirajzolja karcsú alakját és nőies idomait.
Ekkor fordul meg hirtelen, mint akit meghall, vagy meglát, esetleg megérez valamit.*
~Sárkány! Hol?~
- Lépj elő!

*Parancsoló a hang, s a szólított halandó sárkány érezheti, hogy neki szól.*
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-05, 5:30 pm

*A vörös sárkány az Éj-hasadék közelében haladt el, amikor meglátta a hasadék szélén álló alakot. Talán észre sem veszi és elhalad mellette, ha a szél nem mozgatja meg a fekete hajat. Rögtön tudja, hogy nem közönséges halandó. Egy fekete sárkány. A vörös megtorpan a levegőben, majd leszáll. Egy villanás, és a helyén egy vékony elf lány áll. Igyekszik elrejtőzni és nézi a karcsú alakot. Azon gondolkodik, hogy most mi legyen. De nem gondolkozhatott sokáig, mert a fekete sárkány eldöntötte helyette és felszólította, hogy lépjen elő. Habár tudta, hogy fölösleges, de azért körülnézett, hátha valaki másnak szól a felszólítás. De nemhogy sárkány, de még ember se volt a környéken. Csak ő. Mélyen beszívta a levegőt és elrendezte a vonásait. A megérzése azt súgta, hogy baj lesz. Remélte, hogy téved, de öreg tanítója mindig azt mondta, hogy hallgasson a megérzéseire. Mindenesetre nem hitte, hogy ha rémülten lép ki, az sokat segítene. Legalább a látszata legyen meg, hogy magabiztos. De legalább ez nem okozott gondot: az emberek között töltött idő alatt volt ideje gyakorolni. Két másodperccel a fekete sárkány kiáltása után kilépett.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-05, 11:10 pm

*Nem is kell sokat várnia. Az érkező hamarosan felfedi magát.
A fekete sárkány hideg tekintetével méri végig a másikat. Ifjonc még hozzá képest. De mit is vár a halandóktól. Oly kevés idő adatik nekik, s néha ez oly jó, mikor egy különösen alantas lényről van szó.
Ez alatt természetesen nem csak sárkányokat ért, hanem a gnómokon keresztül egészen az oly nagyra tartott elfekig minden halandó teremtményt.
Furia felemeli vékony, fehér bőrű kezét, majd int az elf lány külsejét magára öltő sárkány felé hívogatón, hogy jöjjön közelebb. Légies a mozdulat, de nincs benne választási lehetőség. Kérlelhetetlen parancsot jelez.
Mozdulatlanul áll, szemléli még a vékony elfet. Barna haj, tengerkék szemek. Akárha a kétlábúak között oly népszerű romantikus legendákból lépett volna elő.*
- Mi visz rá egyet közülünk, hogy népe legnagyobb bukásának helyszínén mélázgasson? Az Éj-hasadék nem a boldog órákra való emlékezés helye.
*Határozott, hideg, de nem bántó hangon szólal meg. Ebben inkább kíváncsiság vibrál, hiszen azt túl alantasnak tartaná, hogy egyenesen megkérdezze, hogy „Mit keresel itt?”
Megzavarta elmélkedését, s ez némileg bosszantó, de most még nem tervez büntetést érte. Annál jobban érdekli ez a halandó sárkány, aki megjelent előtte.
Az ősi sárkány a hasadék szélén áll, csakhogy ezúttal háttal a mélységnek. A szél most előre fújja a sötét hajat, de még így is őrzi fensőbbséget sugárzó külsejét.*
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-06, 5:37 pm

*Az intésre közelebb lépett. Tisztában volt vele, hogy nincs választása. Végignézett az ősi sárkány felvett alakján, miközben tudta, hogy a másik is ezt teszi. Ámulva nézte, hogy milyen fensőbbséget sugároz. "Ilyet nekem sose sikerül."
A másik kérdése megingatta amúgy is bizonytalan nyugalmát. Erre mit mondjon? Legyen teljesen őszinte, amikor nem is ismeri? Úgy döntött nem lehet nagy baj, ha elmondja az igazat. Még sose találkozott ősi sárkánnyal, hatalmas erejükről pedig csak hallott, és nem tudta, mi igaz belőle.*
- Engem pont a hely hozott ide. - *arról egyenlőre hallgatott, hogy eredetileg ne itt akart leszállni* - Nekem mindegy, hogy a boldog, vagy a nehéz idők jutnak eszembe. Én örülnék a legjobban néhány emléknek, de csak az elbeszéléseket ismerem, nem csak az Éj-hasadéki csatáról, de magáról a háborúról is. Nem emlékszem semmire.
*Hirtelen megrémült. Miért mondta el ezt? Eddig egyetlen embernek mesélte el. Már sok évvel ezelőtt. Próbált rendet tenni a gondolatai között. Sose jutott eszébe, hogy bárki másnak elmondja. Erre most találkozik egy teljesen ismeretlen sárkánnyal, ráadásul egy fekete sárkánnyal, és pár percen belül elmondja neki. Ettől teljesen összezavarodott.*
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-07, 10:02 am

*Furia látja, hogy a másik sárkány nem tűnik túl magabiztosnak, de ez számára nem meglepő. A legtöbb halandó elveszíti önbizalmát az ő színe előtt.
Igen ritka az olyasféle sárkány, mint legutóbb Alex, aki igenis bátran meg mert állni előtte.
Az ősi sárkány szépen ívelt szemöldökét enyhén felhúzza a válaszra.
A fekete lady úgy dönt magában, hogy akkor kap az alkalmon. A másik saját állítása szerint hiányos emlékezettel rendelkezik. Mindezzel együtt talán lehet belőle csatlóst csinálni. Persze csak akkor, ha elég megbízható.
Ez viszont úgyis később derül majd csak ki. Meghajtja fejét egy pillanatra, amolyan bólintásnak szánva, majd közelebb lép az elf hölgyeményhez.*
- Az elbeszélések néha túloznak, attól függ, kiét hallgattad meg. Saját néped körében ez nem dicsőségről szól, de ha kétlábút hallgattál, az viszont részükről nagy győzelem….még ha csalárdsággal szerezték is.
*Szeretné kiugratni a nyulat a bokorból. Számára csak hűséges és áruló sárkány létezik. Hűséges, aki népének körében, de szívében mindenképpen népe iránti szeretettel él, és sosem ártana nekik. És áruló, aki kétlábúakkal közösködik, és ha kenyértörésre kerül a sor, akkor a sárkányok ellen tesz.
Kíváncsi rá, hogy aki előtte áll, az kicsoda is.*
- Mi a neved?
*A szép, de hideg fekete szemek egyenesen a tengerkék íriszekbe merülnek. Kíváncsi a válaszra, de arcáról nem lehet leolvasni szándékait.*
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-07, 2:59 pm

*A fekete sárkány szavaiból kiérezte, milyen véleménnyel van róluk a kétlábúakról. Érezte a rejtett szándékot, de eszében sem volt megemlíteni ember tanítóját, még akkor is, ha az öreg annyira sem tartozott a többi ember közé, mint némelyik sárkány. Ráadásul sokszor hangoztatta, hogy bár a háború lezárására szükség volt, a mód nem volt tisztességes.
Megint előjöttek a vele kapcsolatos emlékei, amit szerettett egy lezárt ajtó mögött tartani. Megpróbálta az emlékeket visszaparancsolni, de önkéntelenül is elkezdett rajtuk gondolkozni. Csak akkor vette észre, hogy a földet nézi, amikor a másik kérdésére fölnézett. a kérdéssel az ősi sárkány tudtán kívül megmentette, nem csak az emlékektől, hanem az elbeszélések forrására vonatkozó rejtett kérdéstől is.*
- Silarona. -*Nem tudta eldönteni, megkérdezze-e a másik nevét. Végül úgy döntött, hogy majd elmondja, ha akarja.
Aggódva gondolkodott azon, hogy mit fog mondani, ha nyíltan is rákérdez, hogy kitől hallotta a történeteket. Egyébként se tartotta volna jó ötletnek egy ősi sárkánynak beszélni az öregemberről, a szemben álló nő szavai pedig végképp meggyőzték erről. Hazudni pedig nem akart.
Felnézett az égre.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-09, 12:09 am

*Az ősi sárkány számára a név jelent valamit, de nem sokat. Rémlik neki egy Silarona nevű vörös sárkány, ki a Keleti szegletbe tartott az Éj-hasadéki csata előtt, de azután kisebb gondja is nagyobb volt, mint hogy eltűnt vörös sárkányokkal foglalkozzon. Egy egész hadseregnyi sárkány tűnt el azon a napon ősi sárkányokkal egyetemben.*
- Neved egy lett azok közül, akik eltűntek azokban a vészterhes napokban közülünk.
*A fekete lady áll a hasadék szélén, úgy figyeli az előtte lévő múltját vesztett sárkányt. Ő nem adja vissza neki az emlékeit.
Talán megtehetné, de nem teszi. Nem az ő dolga, ha elveszítette, neki is kell visszaszereznie. Remélhetőleg nem kétlábúaktól.
Pedig valószínűnek tartja, hogy ezek a vakarcsok vették el tőle őket.*
- Könnyen lehet, hogy a kétlábúak vették el az emlékeid. Néha meglepő, hogy a mágusaik mire képesek.
*Jegyzi meg a vörös sárkánynak, megvetéssel hangjában. Ő aztán tudja, hogy néha meglepetést okoznak ezek a selejtek. Ezek a semmirekellők, az istenek torz tréfái.*
- Remélem nem a kétlábúak meséltek neked a háborúról, mert ők aztán nagyon értenek ahhoz, hogy hazugsággal tömjék tele a gyanútlan sárkányok fejét. Még Risanét is sikerült annak a nyeszlett kis nimfának….
*A szép fekete szemek elborulnak. Nem szívesen emlegeti fel Riana nevét. Számára ő az árulás legfőbb letéteményese, ha tehetné, egyenként tépné ki a végtagjait, hogy minél hosszabb szenvedés árán távozzon az élők sorából.
Furia elfordul, hogy ismét a hasadék felé tekintsen egy pillanatra. Ha Anzar és társai előjönnének onnan, elsöpörnék a kétlábú világot.
Visszanéz a vörös sárkányra.*
- Vannak terveid? Csatlakozz újra népedhez a Völgyben!
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-09, 3:32 pm

*"Az én nevem is eltűnt. De én kint vagyok és oda megyek, ahova akarok. A többi sárkánnyal ellentétben, akik bennrekedtek, amíg valaki ki nem találja, hogy hogy lehet kiszabadítani őket."
Sose gondolkozott el azon, hogy hogyan vesztette el az emlékeit. Mindig az foglalkoztatta, hogy visszaszerezze őket.
"Egy kétlábú mágus? Lehetséges?" Tudta, hogy a kétlábú mágusok sok mindenre képesek, de nem tulajdonított nekik ekkora erőt.
Már megint. Tudta, hogy nagy valószínűséggel nem tudja elmondani, hogy miben volt más öreg tanítója, mint a többi. Hiszen azok az emberek gyilkolták meg, akikkel egy faluban élte le az életét.
A háborút ő mesélte el neki, de a legtöbb emberrel ellentétben nem úgy, mintha a humán népeknek lett volna igazuk: az olyan témákban, amiben a humán - sárkány ellentétekről volt szó, nem mondott véleményt, bárhogy kérte is a vörös sárkány. Azzal indokolta, hogy neki kell eldönteni, melyik oldallal ért egyet.
"Terveim?" Ez a kérdés váratlanul érte. Már régóta nem tervezett pár napnál hosszabb időre, és azt is bizonytalanul. *
- Én... Nincsenek. Szívesen megyek a Völgybe.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-10, 1:34 pm

*Furia a halandó sárkányt nézi. Ugyan mit foglalkozzon vele. De az, hogy egy bajtárs, aki még a háborúban is részt vett a jó oldalon, ez már ok arra, hogy kicsit megtámogassa.
Másképp nem is tenné, de arról tudna, ha egy az árulók közül. Akár Negan, akár Kain, akár a többiek. Előbbi kettő ráadásul valami csoda folytán folyton kicsúszik a kezei közül.
Reméli, hogy Alex végre ráakad és meg is öli.
Ez utóbbiban nem bízik, de sose tudni, mit hoz a harc. Kain talán enged neki, hiszen megmentette Sternnél.
Ez csak valami még neki is. A vörös sárkány pedig tudja, hogy megtalálja, ha nem teljesíti a parancsot.
Két legyet üt így egy csapásra. Kain végre alulról szagolja az ibolyát, míg Alex bizonyítja a hűségét és beállhat a sorba a többi sárkány mellé, akik az igaz ügyet szolgálják.
Ha pedig Kain győz, a kék arcú, vörös sárkány nem olyan nagy veszteség, arra viszont jó, hogy az áruló még idegesebb legyen.
Akkor pedig hibázni fog. Egyszer biztosan.
Gondolataiból Silaronára néz. A fekete szemek ezúttal barátságosabban néznek az elf lányra.
Alattvalót látnak. „Megkerült bárányt.”
Az ősi sárkány vörös ajkai mosolyra húzódnak.*
- A Völgybe tartok.
*Ennyit és nem többet mond. Nem hívja a vöröst, de ha jönni akar, hát elkísérheti. Ha viszont inkább más utakon járna, az ellen sincs kifogása, amíg azok nem kétlábúak útjai. Nagyvonalúan eltekint attól, hogy ismét rákérdezzen a lány múltjából arra, honnan hallott a háborúról. Most az egyszer.
De azért balgának sem mondható. Már tudja is, hogy melyik őrszellemét állítja majd Silaronára, ha felügyelni akarja.*
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-12, 7:13 pm

//Bocsánat a késésért! //

*A szemben álló elmosolyodott. " A Völgybe megy."
Elmehetne vele. El kéne mennie. De valami zavarta. Próbált rájönni, hogy mi.
Egy pillanatra megzavarodva állt. Tudta, hogy nem a Völgyel, vagy a szemben álló fekete sárkánnyal van baj. Valami más.
Egyre nyugtalanabb lett. Egy perce még el akart indulni a Völgybe. Most úgy érezte, előtte még el kell mennie valahova. De hova? És miért?
Mindenesetre nem megy a Völgybe. Illetve megy, csak nem most. Előbb ki kell
derítenie, hogy mi ez.
Megszólalt: *
- Nekem még el kell intéznem valamit, mielőtt elindulok.
*Ránézett a hasadékra. Onnan, ahol ő állt, csak a szemközti falat látta.
Két hely jutott eszébe először, amikor a megoldás keresésére gondolt: ahol felébredt, és az apró falu, ahol lakott. Ha ott nem találja meg, akkor idejön. Vagy... Rögtön nézze meg itt? Nem tudott dönteni. Majd eldől.*
- De amint végeztem én is megyek.Nem halaszthatom el a dolgomat, de igyekszem minél hamarabb végezni.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-13, 4:23 pm

//Semmi, van ilyen Smile//

*Hogy Furia miért is nem lepődik meg a válaszra? Az még részben saját maga előtt is rejtély. Az ősi sárkány egyik legjellemzőbb utazási formája az egyedül.
Elkönyveli magában, hogy a tekintélye, a hatalma miatt nincs sosem társa, s talán pont emiatt barátja sem. A szabadon lévő ősi sárkányok közül Kereniont már hosszú ideje nem látta és nem is hallott róla.
Inaethet is mintha elnyelte volna a föld. Anzar ugyebár még mindig a hasadék csapdájában van, Risant meg szinte üldözi, de nem tud vele összeakadni, s egyre inkább úgy érzi, ha akar valamit kezdeni még a sárkányok erejével, saját magának kell kézbe vennie a dolgot.
A halandó sárkányok meg legfeljebb talpnyalásra jók, vagy mint az árulók, arra, hogy néha érezzen egy kis vérszagot is.
Kimérten bólint, de arca kissé zordabbá változik közben. A fekete szemek is komolyabban tanulmányozzák Silaronát.*
- Rendben. Ha megjelensz a Völgyben, keresd Furiát. Hamar eljutsz hozzám, ha ott tartózkodok.
*Hátat fordít, és ellépdel egészen a hasadék peremére. Onnan néz vissza a vörös sárkányra.
Tudja, hogy addig is Silaronán fogja tartani a szemét, de kíváncsi a reakcióra.*
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-14, 6:45 pm

*Bólintott.*
- Köszönöm. Megkereslek, ha még ott vagy.
*A vörös sárkány nézi, ahogy a másik megfordul. Az előtte álló úton töpreng. Nincs hozzá kedve. Megint egy hosszú út.
Nem mintha mást csinált volna az utóbbi években, mint utazott. És jó volt ez így. Legalábbis eddig így érzett.
Eddig azért utazott, hogy ne legyen egy helyben. Most azért kell mennie, hogy kiderítse, miért ilyen nyugtalan. Annyiban hagyhatta volna a dolgot, majd elmúlik alapon. De ismerte magát annyira, hogy tudja, hogy sose lesz nyugta, ha ezt most nem oldja meg.
Eszébe jutott a legutóbbi alkalom. Akkor szó sem volt ennyire különös dologról. Volt egy vékony ezüstlánca egy apró medállal. Napok múlva fordult vissza. Vagy másfél hetébe került a kitérő.
A mostani utazásnál ennél sokkal több időre kell számítania. És mindezt, hogy megmagyarázzon egy érzést.
Felkapott egy kavicsot a földről, csak hogy lefoglalja az ujjait. A kőnek különös, halványfekete-piszkosfehér csíkos mintája volt. A sárkánynak furcsa módon egy öregasszony jutott róla eszébe, aki ugyanabban a faluban lakott, ahol ő meg a tanítója. Emlékezett, hogy amikor a falusiak csőcselékké váltzotak, a tömeg szélén állt. Nem próbálta megállítani őket, de nem vett részt az őrjöngésben sem. Előtte mindig barátságos volt vele, de miután felvette valódi alakját olyan gyűlöletet látott meg az asszony szemében, ami megdöbbentette. Csak kétszer látta a következő napokban, ebből egyszer akkor amikor elhagyta a falut, de a gyűlölettől izzó pillantást végig ott érezte a hátában, amíg elég messze nem került a falutól.
Elgondolkodott rajta, hogy megpróbálhatná kideríteni, mi volt az oka. Akkor viszont mindenképpen találkoznia kéne a falu más lakóival, de erre csak akkor lesz hajlandó, ha nincs más megoldás. És tudta, hogy nem csak ő nem szeretne találkozni velük. A falusiak sem őriznek kellemes emlékeket róla. *
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-15, 10:39 pm

*Úgy tűnik, hogy bejött az elgondolása. Ismét nem tartanak vele.
Persze megszokta már, valahogy ősi sárkány létéhez csatolja azt, hogy a halandó sárkányok többsége tart tőle.
Van, aki okkal, hiszen szemében az árulók, mint például Kain, vagy Negan igenis halált érdemelnek.
Mások merő tiszteletből kerülik.
Persze az olyasféléket, mint amilyen Risan, vagy Kerenion sosem érti meg. Kereniont már jó régóta nem látta, akárcsak Inaeth-et, míg Risant hiába hajkurássza át egész Lanurián, sehogy sem tud a nyomára akadni. Pedig a játszadozása Stern váránál elég messzire elhallatszik.
Kezdi azt hinni, hogy ha akar valamit kezdeni a sárkányok erejével, magának kell kézbe vennie a dolgokat és győzelemre vezetni ezt a néped az egykori Lanur hordái ellen. Ideje lenne végre megtisztítani ezt a földet a férgektől.
Gondolatban még visszatér Silaronához, az Éj-hasadékhoz.*
- Legyen! Akkor menj utadra!*Ezzel egy sötét villanás közepette már a méretes, fekete ősi sárkány áll a hasadék szélén.
Talán ha látott már emlékei előtt a vörös sárkány hasonlót, ez a látvány ismerős érzéseket kelthet benne.
Furia meglebbenti két hártyás szárnyát, míg fekete pikkelyei szinte magukba szívják a nap sugarait. A szél, amit a hasadék mellett kavar, szinte végigszalad a hasadék mélyén.
A fekete sárkány nem titkolt szándéka, hogy méretét, mely minden halandó sárkányénál nagyobb és erejét is mutassa ily módon a kis elfnek.
Ha Silarona nem tartóztatja, az ősi sárkány fel is emelkedik, hogy aztán a Sárkány-hegység magas bércei felé vegye útját.*

//Ha nincs más, akkor köszönöm szépen a játékot, ha van, akkor hajrá! Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-10-17, 6:37 pm

// Megintcsak bocsánat! //

*Felnézett a szemben álló hatalmas sárkányra. Valószínűnek tartótta, hogy a bemutató szándékos volt, de el kellett ismernie, hogy hatásos volt. Ámulva pillantottt fel a hatalmas fekete sárkányra.
Eszébe jutott az ő alakja: mekkora ő egy emberhez képest... Ha humán alakban találkozott egy kétlábúval, akkor is mindig tudta, hogy ő mennyivel nagyobb. Ez az érzés hozzá tartozott az életéhez az utóbbi években, amikor nem igazán találkozott más sárkányokkal.
Most érezte, hogy milyen kicsi a másikhoz képest. Nem úgy, mint amikor humánalakban találkozott egy másik sárkánnyal. Akkor tudta, hogy ő is van akkora. Most rájött, mit érezhetnek az emberek egy halandó sárkány jelenlétében. Hát még egy ősi sárkányéban. Talán jelentéktelenséget. A saját lényük apró mivoltát.
Nézte, ahogy ahogy a fekete sárkány eltávolodik az égen.
Sóhajtott, és ő is felvette sárkány alakját. Kitárta a szárnyát, felszállt, majd lebukott a hasadékba. Körül kellett néznie.

// Köszönöm a játékot! Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-07, 4:36 pm

//Dropie Dannal időn kívüli játék//

*Az Éj-hasadék mentén egy mocsári törpe kaptat. Ha valaki távolról szemmel tartja, jól látható, milyen nagy ívben kerüli a hasadékot.
Raman hátán borsódzik a hideg, ha arra gondol, hogy nem is olyan régen innen szabadult ki Risan. Ő aztán tudja, hogy ki az az ősi sárkány. Riana mesélt róla eleget, de már volt szerencséje neki is látni élőben. Éppen Lanur tornyát vette ostrom alá Singarme és az őrszellemek ellenére is.
A gondolatra még inkább távolodni kezd a hasadék mélyéről. Ő aztán nem keresi a bajt. Már az is balszerencse, hogy erre visz az útja, de ez a legrövidebb, amelyen eljuthat a toronyba.
Igaz is, a vörös nimfa is felbukkanhatna már. Raman régen találkozott már vele és mi tagadás, a mocsári törpének hiányzik.
Azért abban nem bízhat, hogy a sárkányölő Raman, ha innen kiszabadulna egy újabb sárkány, túlélné azt is.
Megcsörgeti az övére akasztott sok fényes és csörgő koloncot, melyek mindegyikét fontosnak tartja. Ettől most nem lesz nyugodtabb.
Ha nem sértené a büszkeségét, szapora lépteit még sebesebbre fogná, s akkor futva sietne legalább a legközelebbi facsoport felé, hogy ha kell, el tudjon bújni.
Most nagyon messzinek tűnik innen bármilyen fedezék.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-09, 5:03 pm

// Raman időn kívüli játék //


Az Éj-hasadék környékén, halk fütyörészés hangja zavarja meg az erdő csöndjét, aminek a forrása nem más, mint Dropie maga. Aki alaposabban megnézi, igen csak jó kedélyű surranót láthat maga előtt, bár ez a lelkiállapot inkább csak a nóta hangulatának köszönhető, hiszen nem olyan rég kellett elválnia egy nagyon megkedvelt nimfa társaságától.
Dropie azonban tudja, igen sok surranó kellene, hogy a világ minden részét bejárhassa, de ennek ellenére, mégis úgy érzi, kacifántos utazása még keresztezni fogja a gyönyörű nimfáét, ezért kedélyállapotát sem viselte meg annyira az időleges távolság. Nyugodtan átadhatja magát a vidám dallam minden hangjegyének és a hangjegyek mögött megbúvó hangulatnak.
Hoopakja egyre gyakrabban veszíti el sétálásnál megszokott funkcióját, hogy a kis surranó kezében táncra perdülve kifejezhesse gazdájának hangulatát, fittyet hányva a környező hely történelmére. Dropie számára ez a hely nem több mint egy elképesztő történet színhelye, melyben rengeteg sárkány szerepelt. Csatangolása ki sem hagyhatna egy ilyen helyszínt. Ki tudja, talán még sárkányhoz is lesz szerencséje egy ilyen helyen.
Mióta apró kobakja képes visszaemlékezni, sőt még az előtt is, elhatározta, hogy látni fog egyet. A sors azonban ezt a vágyát még megtagadja tőle, cserébe oly sok, oly szórakoztató dolgot mutatott neki, hogy még panaszkodni is elfelejtett az illetékes istennél.
Az erdő szélén az éles surranó szemek egyből kiszúrnak egy éppenséggel felé közeledő alacsony termetű személyt, de még így is jó esély van rá, hogy magasabb legyen a kis surranónál.
Dropie csak nyugodtan folytatja útját, közben sem a fütyörészést, sem pedig hoopakjának pörgetését sem kívánja abbahagyni egészen addig, amíg kellő közelségbe nem kerül az ismeretlen egyénnel. Közben pedig már fel is ismeri a közeledő törpe mivoltát, illetve oldalán a Nap fényében megcsillanó fémes holmik is kezdik felkelteni kíváncsi érdeklődését.
- Üdvözöllek! Az én nevem Dropie Dan? Hova sietsz ennyire? Téged nem érdekel, mi mellett mentél el ilyen nagy ívben? – érkeznek az első kérdések a kis surranótól, miközben le sem tagadhatná jó hangulatát.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-11, 5:16 am

*Már majdnem ott az erdő. Persze néhány fa egy sárkány ellen nem védi meg, főleg nem Risan ellen, de a mocsári törpének esze ágában sincs ott maradni. Az csak rejteknek jó.
Lanur tornya a célja.
Ha kevésbé lenne elfoglalva azzal, hogy minél távolabb kerüljön a hasadéktól, biztosan meghallja a közeledő vidám fütyörészését, de így marad csak a meglepetés.
Raman egy pillanatra hátrahőköl, de aztán úgy van vele, hogy miért is tartana egy ilyen apró kis lénytől, mint ő maga?
Sárkány nem ölt ilyen testet, akkor pedig mivel nem törpének néz ki, marad a surranó kifejezés.
Azért amikor neki szegezik a kérdést, arca, szakállastól megnyúlik egy pillanatra.
Már hogyne tudná, hogy mi mellett ment el, pont azért ment el ilyen messzire tőle.*
- Raman vagyok.
*Nyögi ki végül, mikor már szívverése ismét a rendes tempót produkálja. Szakállát simogatva fordul meg és néz el a hasadék irányába.*
- Tudom én, hogy mi mellett jöttem el….de erre jobb jönni, mint másfele.
*Közben azért pislogva szemléli a fura szerzet kezében tartott még furább dolgot.
Ő inkább marad a szokásos dolgoknál, amiket az övér akasztva hord. Azok már kihúzták a pácból egyszer, nem is akármekkorából. Azoknak köszönheti, hogy nem egy sárkány gyomrában végezte, hanem éppenséggel sárkányölő Ramanná vált. Persze ettől még nem válik jobb hangulatúvá, sőt, inkább sietve még távolabb kerülne a kérdéses helytől. Persze ezt a világért sem árulná el.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-18, 1:21 pm

Dropie értetlenkedve nézi a törpe reakcióját s az ezzel együtt járó megdöbbenő arckifejezését. Már egy ideje nem adatott meg számára, hogy ilyen arckifejezést lásson, ellenben bár eléggé eltérő, de mégis, egy igen kellemetlenkedő, méretes pocakkal rendelkező ismerősének emléke ugrik be számára az egyik avlanioni kocsmából. Jót kuncog ezen, miközben a törpének végre sikerül bemutatkoznia.
- Tudom én, hogy mi mellett jöttem el….de erre jobb jönni, mint másfele. – a surranó követi Raman tekintetét a hasadék felé.
- De ha tudod, mi mellett mentél el, – kezdi kérdését, miközben a szakértő szemek elől nem marad észrevétlen Raman érdeklődése a surranó kezében pihenő fegyver iránt – Hoopaknak hívják. – a rövid kis kitérő követően visszatér korábbi gondolatmenetéhez – miért kerülted ki ilyen nagy ívben? – kicsit még vár, de ha a törpe nem válaszol rá azonnal, Dropie nem rest tovább folytatni gondolatmenetét.
- Csak nincs tériszonyod? Még nem találkoztam tériszonyos törpével. – fejezi be ismét kuncogva.
Mintha saját igazát akarná bebizonyítani, Dropie elindul a hasadék felé. Surranó lábait alig emeli meg fél tucatszor, mikor lábujjhegyre emelkedik, hogy jobban láthassa, mennyivel múlja felül a hasadék mélysége nem túl magas termetét, de a kíváncsi szemek elől még így is rejtve marad az áhított cél, a hasadék alja. Még koptatnia kellene lábbelijét, mielőtt sikerrel járhatna, de nem akarja magára hagyni törpe társaságát. Érdekli az igazság.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-18, 4:42 pm

*Nem értik meg egymást, ez már egyértelműen kiderül. Míg a surranót vinné közelebb kíváncsisága, addig a mocsári törpét a tapasztalat vinné minél távolabb onnan.
Bosszantja a surranó kuncogása, olyan érzés, mintha rajta nevetne magában.
Pedig a kis (csaknem akkora ő, tehát kicsinek igazán nem nevezhető) surranó tényleg kuncog.
Azonban mikor Dropie meggyanúsítja tériszonnyal, Raman kihúzza magát, miközben megcsörrennek az övére aggatott kacatok.*
- Tériszonyom? Nekem? Én Lanur tornyában élek, sosem volt tériszonyom!
*Megfordul, ahogy az oktalan kis lény elindul a hasadék irányába, majd meg is torpan.*
- Te sem lennél olyan vakmerő, ifjú surranó, ha tudnád, hogy a hétszáz éve oda zárt ősi sárkányok közül egy nem is olyan rég szabadult ki onnan.
*Mutat a hasadék irányába, melyből, mintha csak a törpe mondandóját akarná megerősíteni, hűvös fuvallat tör elő.
Raman hősiesen áll a lábán, pedig legszívesebben már inalna is a fák közé, de ezt a túl kíváncsi kis fickót mégsem hagyhatja itt csak úgy. Ha megint kiszabadul onnan egy sárkány, neki van több tapasztalata, no, nem a harcban, csak abban, hogy is élje túl azt a találkozást.
Már sikerült egyszer, amikor megölte az a sárkányt. Igen, megölte, még ha büszkén éppen nem is tekinthetne vissza rá.*

Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-23, 4:15 pm

A kis surranót eléggé leköti a hasadék figyelése, de éles hallását még így sem kerülheti el három nagyon is érdekes szó.
- Lanur tornyában élek. – bár az utolsó csak azért kelti fel igazán az érdeklődését, mert ezzel egy nagyszerű lehetőség hullott az ölébe. Akár be is juthat Lanur tornyában, ami hemzseg az érdekesebbnél érdekesebb dolgoktól.
Egy pillanat alatt száznyolcvan fokos fordulatot mutat mindkét lábbelijének orra, hogy a törpével ismét szemben találhassa magát, de még mielőtt kérdéseivel tovább támadhatná Ramant, a törpe még érdekesebb történettel áll elő.
- Sárkány!? – kezdi el döbbenten ismételni a törpét. – Ősi sárkány?! – szinte teljesen magába száll a szavak kimondásakor. Még pár pillanatig ebben az állapotban mered maga elé a földre, miközben még egyszer megismétli. Lassú vontatott mozgással emeli fel tekintetét a különleges történet elmondójára, aki közben megláthatja a surranó széles mosolyát és szemében megjelenő ragyogást.
- Ősi sárkány!!! – ismétli újra, mint aki számára a világ már csak ebből a két szóból állna. Csak eddig. Egyre gyorsuló ütemben kezd bele kérdéseibe. - Te láttad? Milyen volt? Tudod, merre lehet? Bárcsak most is kiszabadulna egy. Még sosem láttam egyet se! – korábbi tekintete egy cseppet sem lankad kérdéseinek felszínre kerülésével, sőt inkább csak még mélyebbre sikerül merülnie a gondolatban, amint látja a sárkány égi táncát, miközben elhagyja a hasadékot. Néha hátra pillant, hátha olyan szerencse birtokosa, mellyel megadatik számára ezt a nagyszerű lehetőséget, itt és most.
Már el is feledkezett Raman érdekességekben gazdagon megpakolt lakhelyéről, egyetlen szónak sikerült elmosnia Lanur tornyának minden csodáját. Sárkány.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-11-25, 12:17 pm

*Ramanban felébred a gyanú, hogy rosszat mondott, amikor látja a surranó hirtelen hátraarcát maga felé.
Ezt hirtelen fokozza a sárkány hallatára még inkább felcsillanó szempár a másik férfiban.
Kész, a mocsári törpe kezdi elkönyveli magában hogy egy gyengeelméjűvel hozta össze a sors.
A hirtelen sorozatban érkező kérdések még inkább meggyőzik erről. Még a gyerekek is hallottak a Nagy háború hatalmas, fekete sárkányairól, akiket nem fogott sem kard, sem nyíl, sem másmilyen fegyver.*
- Nem vesztettél sokat…
*Szólja el magát és fúj is egyet, amiből teljesen nyilvánvalóvá válhat, hogy a törpe nem rajong értük.
Fejét csóválja, de a világ minden kincséért sem menne még közelebb a surranóhoz.
Onnan, a helyéről mondja mondandóját.*
- Ráadásul bárhogy kinézhetnek, nem tudod megmondani, hogy én nem vagyok-e például ősi sárkány.
*Utóbbi gondolatra kicsit meg is áll, belegondolva, milyen lenne, ha a rettegett, híres fekete sárkányok egyike lenne.
Talán még akkor is lehetne barátja Rianának.
Megrázza a fejét, így szakálla és haja is száll mindenfelé.*
- Ne akard látni őket, mert könnyen eltehetnek láb alól!
Tarts inkább velem, minél messzebb a hasadéktól. Nem vár ott semmi érdekes.
*Bármennyire is érdekes a surranó, nem kívánja halálát.*

Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-12-12, 11:09 pm

Dropie szemei hamar kikerekednek, a számára elképzelhetetlen válasz hallatán. Még hogy nem vesztett vele sokat? Inkább mindenét odaadná, hogy arra az időpontra helyet cserélhessen az előtte álló törpével. A törpe erőltetett levegőtávozásából azt gyanítja, hogy Raman is elfogadná ezt a felállást, de a múltat még talán az isteneknek sem áll módjukban megváltoztatni, nemhogy két ilyen teremtménynek.
- Ráadásul bárhogy kinézhetnek, nem tudod megmondani, hogy én nem vagyok-e például ősi sárkány. – a surranó korábbi tekintetét felváltja a tőle már megszokott jó hangulatú mosoly.
- Miért? Talán az vagy? – kezdi bele, kicsit vár a törpe reakciójára, majd folytatja – Remélem igen, akkor láthatnék egyet. – Fejezi be kuncogva. A törpe fejrázása csak még jobb kedvre deríti a kis surranót, így annak első mondata nem is érinti meg túlzottan a kistermetű lény lelkivilágát.
- Tarts inkább velem, minél messzebb a hasadéktól. Nem vár ott semmi érdekes. – a törpe utolsó szavai szöget ütnek kobakjában. Talán tényleg nem találja meg azt, amit keres. Akkor miért ne utazhatna ezzel a szórakoztató törpével, aki még Lanur tornyába is bejuttathatja, nem beszélve oldalán csörgő mindenféle holmiról, amit még nem tudott magának megnézni.
- Azért még megnézhetnénk, ha már mindketten itt járunk. – lepénylesőjét kicsit megpihenteti, mielőtt szeme megcsillanása elő ne jelezné újabb mondanivalója szándékát. – Talán mégis látnánk valami érdekeset. Csak akkor tudjuk meg, ha megnézzük. – elmosolyodik – Ezen a pár lépésen már ne múljon. Ha igazad van, úgyse látunk semmi érdekeset. – ezt a mondatát szinte már kihívóan hallatja, próbálva a törpére hatni - Utána, de csak utána élnék is a felajánlásoddal.
Dropie érdeklődve mustrálja társaságának reakcióját, sikerült-e meggyőznie őt, a szakadék megnézését illetően.
Ha rövid időn belül nem sikerül dűlőre jutnia Ramannak, akkor Dropie lassan elindul a hasadék felé, közben a korábbi dalocskát kezdi fütyörészni.
Dropie mindenkép saját szemével szeretné felmérni a hasadékot, vagy Ramannal vagy nélküle. Ha a törpe nem akar vele tartani, akkor felajánlja, hogy várja meg, amíg ő megnézi a hasadékot.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-12-13, 1:27 pm

*Raman nem hirtelen haragú törpe hírében áll. Általában a mocsári törpék sem azok, így ez érthető is, de a törpe most érzi, hogy kezd felmenni a pumpa benne.*
- Dehogyis! Hova gondolsz? Mocsári törpe vagyok.
*Az meg, hogy még közelebb is merészkedjen ahhoz a hasadékhoz, a netovábbja a surranó eszement ötleteinek. Még hogy ő oda közelebb menjen! Na, azt már nem. Inkább hátrál kicsit, be néhány fa jótékony takarásába. Majd onnan meglesi a surranót, ha minden erőfeszítése ellenére mégis oda akar menni.
Raman megtorpan. Azért van olyan büszke, hogy nem kezd el szaladni az erdőig. Mégiscsak ő az a Raman, aki megölt egy vörös sárkányt. Megáll a lassú hátrálásban.*
- Hát menj, ha akarsz! De ha mégis előbukkan onnan egy sárkány és kettéharap, aztán lenyel egészben, akkor ne engem hibáztass! Én szóltam előre.
*Hajthatatlankodik tovább a törpe. Ő ugyan nem megy közelebb ahhoz az átkozott hasadékhoz. Látta már eleget.
Mióta Risan megjelent, inkább széles ívben kerüli. Pedig azóta nem volt hír újabb sárkány kiszabadulásáról.
De nem bolondult meg, hogy keresse a bajt magának.
Raman inkább csak előveszi kis fokosát kezébe, és úgy áll ott, ahogy a surranó elindul a hasadék felé.
Megborzong, Risanra gondolva, de tudja, hogy az az ősi sárkány már nem jön elő onnan. Reméli, hogy az ősi sárkánynak nincs olyan perverziója, hogy a hasadékot látogatja, vagy nem épp most támad kedve kiszabadítani a társait.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-12-15, 10:54 pm

- Ha kettéharapnak, majd fogadd elismerésemet. – mosolyog egyet a szakállas törpére, közben kicsit figyeli a törpe arcberendezésén végbemenő újabb változást.
A hasadék felé menet száját különös hangok hagyják el, melyeket a szakavatott fülek esetleg fütyörészésnek vélhetnek, mintha semmibe venné a kis surranó Raman aggodalmát és aggályát egy esetlegesen a közelben megbúvó sárkány, sőt ami a surranó számára még nagyobb élmény lenne egy esetlegesen előkerülő ősi sárkány.
Lépéseinek üteme kellemesen egybeforr a fütyörészett dallammal, melyet a surranó kezében pihenő hoopak mozgása csak még jobban kihangsúlyoz. A hasadék pereméhez érve egyszerre szűnik meg minden, mely korábbi dallamos kedvére utalna, mikor megpillantja az elé táruló látványt.
Az első dolog mely megragadja a kis surranó tekintetét a kopár sziklafal és annak mélysége, de ezzel egyidőben máris az jár a fejében, milyen lehet odalent. Fejét jobbra-balra kapva keresi a lefele vezető utat, egészen addig, míg az éles surranó szemek ki nem szúrják azt a keskeny útvonalat, mely alkalmas lehet a mélybe ereszkedésre, hacsak nem akar a sziklafalon lemászni.
Az út kezdete még közel sem bizonyul elegendőnek a surranó szemében. Látni akarja, hol érkezne le a mélybe, ezért fejét a kacskaringós utat követve forgatja, amíg végig nem ér rajta tekintetével. A vége már kellő közelségbe kerül, mikor egy furcsa, mozgó dolgot szúr ki az a bizonyos éles szempár. Nem is maradhat alaposabb kivizsgálás nélkül. Dropie ekkor döbben rá, hogy egy ember áll ott, hátát a sziklafalnak támasztva.
Nagy öröm uralkodik el a kis teremtményen. Máris azon gondolkodik, talán egy ősi sárkány öltötte fel ezt az alakot.
- Raman! Raman! Gyere ide! – kiabálja Dropie, nem törődve azzal, hogy még a falnak támaszkodó egyén is meghallotta őt, ezért abba is hagyja korábbi cselekedetét. – Raman, gyere már! Ezt látnod kell! – ekkor sokkal izgatottabbra vált, szinte hadarja a szavakat, miközben a törpe felé fordul - Van ott valaki! Szerinted ősi sárkány?!
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-12-16, 4:24 pm

*Raman teljes csendben lesi a surranót. Nyugodtnak tűnőn áll a helyén, ahogy a surranó fütyörészve odalejt.
Még akkor sem mozdul, amikor a surranó beles a hasadékba.
A mocsári törpe szemei csak akkor kerekednek ki, amikor a bosszantó, apró termetű fickó ordítozni kezd a hasadék szélén.
Ő ugyan nem megy oda!
A surranó magának kereste a bajt. Ha egy sárkány, akkor ideje lelécelni, még mielőtt úgy dönt, hogy megnézi, elsődleges zsákmánya kihez is ordítozik.
Raman nem rest és el is indul, ám nem a hasadék irányába, hanem a közeli facsoport irányába, mindezt egyetlen szó nélkül teszi.
Ő ugyan nem akar még egyszer egyetlen sárkány karmai, fogai közé kerülni. Legfőképpen pedig nem akar a lejjebb, a gyomrában lenni. Egyszer bőven elég volt, köszöni szépen!
Még ha a surranó utána is fordul, akkor sem reagál, mintha nem hallaná.
Viszont a surranó is jobban tenné, ha lefelé nézne, mert az a bizonyos alak, aki az előbb még lentről szemlélte a kis ordítozó alakot, már ott áll mellette, s a szürkés füstköd épp el is oszlik, mikor Dropie visszafordulna.
A mocsári törpe, Sárkányölő Raman csak akkor pillant vissza, amikor már az első fák és bokrok takarásából nézhet vissza. Szemöldökét összehúzva, kitágult pupillával, kissé fújtatva nézi a hasadék környékét, készen arra, hogy még lélegzetét is visszatartsa, ha arra van szükség.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime2011-12-30, 7:40 pm

Mire Dropie megfordul, már éles surranó szemei is alig tudják kiszúrni a fák rejtekében megbúvó Ramant. Jót mosolyog a törpe reakcióján. Hiszen Raman alig próbálta palástolni ellenszenvét a szakadékot illetően és a kis surranó meg is látta benne a remek lehetőséget egy kis szórakozásra. No nem mintha napja többsége nem szórakozással telne.
Már indulna is Raman felé, mikor furcsa változásra figyel fel a háta mögött. Kíváncsisága most is előtérbe kerülve, meg akarja tudni a kiváltó okot. A távoli egyén áll közvetlen mögötte.
A hirtelen közel keveredő egyén megjelenése némiképp meglepi a kis surranót, de ez nem gátolja meg, hogy Raman reakciójának jó kedélyét akár csak egy kicsit is megfakíthassa.
- Bocsi az előbbiért! - boldog mosollyal fogadja a hirtelen idetoppant idegent – Csak a barátomat vicceltem meg. Ott van. Látod? – biccent Raman helyzete felé – Látnod kellett volna, mennyire el akarja kerülni ezt a helyet. – kuncog párat – Majd el is felejtettem! Az én nevem Dropie, és a tied? Hogy jutottál fel ide ilyen hamar?

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Éj-hasadék - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Éj-hasadék
Vissza az elejére 
2 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység-
Ugrás: