LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Savanti - A vizek városa

Go down 
+22
Hossin
Regélő
Yurin Akari
Black Robe Nen
Darthys Indoril
Xerar
Lothár Von Falkenhausen
Sydney H. Low
Lysanor Eweny
Nawarean
Silarona
Kesa Klensbane
Archastor Naviel
Balál Tangeran
Zolfar
Sou
Cloud Revan's
Kain Namelyr
Sajmon
Thaloma
Alex Ian Keegan
Mesélő
26 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2015-11-28, 5:11 pm

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2015-11-30, 5:25 am

//Folytatás a piacról//

*Noha sokan a tárgyalást várják, s a nyomozás folytatását, hisz a gyanú csupán gyanú, a rabok tesznek róla, hogy a börtönben létrehozott robbanást követően a nyomozás lezárásra kerüljön.
Bűnösségükre nincs erősebb bizonyíték, mintsem saját haláluk.
Minden esetre intő jel a helyieknek, hogy a mégoly varázstalannak tűnő lényeknek is lehet mágia kezükben vadalanon kívül. Nem mind visel jegyeket, mik mágusnak mutatnák.
Hamarvást kihirdetésre kerül Savantiban, majd a hír tova is terjed, hogy lanuriaiak ölték meg saját követüket.
Lothárt ellenben immáron saját hősükként vigyázzák a vadalanok, hisz nem hagyhatják, hogy a szomszédos hatalom megmaradt képviselőjét hasonló módon vonják ki a forgalomból sajátjai.
Yurin példát mutatott, s egy vadalan mágus hozzá hasonlatosan mágiával kereste tovább a lehetőségét annak, mily bizonyítékok maradtak figyelmen kívül a gyilkossággal gyanúsított lanuriaival kapcsolatban.
Az eredmény meglepő volt. Egy kísértet vette rá az ölésre, s ekképp, mivel megszállója hatott reá, nem emlékezett a tettre, mit elkövetett.
A felmentés megtörtént, s szabadon engedését követőn el is hagyta az első hajóval Vadalan földjét.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2015-12-21, 2:59 pm

//Aldonak Smile//

*Azon időszak, amikor az éjszakák mind hosszabbodnak, s a nappalok mind rövidülnek, mint amikor lassan árad a folyó, visszaszorítva a szárazulatot is, Vadalanban is ugyanazt jelenti, mint a világ többi részén.
Közeleg a tél, ami a Fagyott mezők felől terjed, lassan előbb csak a Tarajos hegység csúcsait lepi el, jeges, havas, fagyos leheletével megdermesztve a világot, majd lassan tovaterjed a síkabb délebbi vidékekre is.
A vadalanok régen megszokták ezt, s tudják, majd Alseran idővel újra győzedelmeskedik a hideg felett, s eljönnek a napfényes nyári nappalok, a zöldellő rétek, erdők újra.
Azonban addig a pirkadat mind később érkezik, s az alkony mind hamarabb.
Ezen időszak a téli napforduló idején éri el csúcsát, amikortól aztán lassan közelít majd újra a napfény ideje.
A tél azonban még csak most kezdődik, a hidegek beálltával még a harcedzett, szürkéskék bőrű népek is vastag irhát öltenek magukra, griffek, oroszlánok, egyéb lények bundáját, tollait, egyebét, vastag kabátok, köpenyek melegébe burkolóznak, s remélve, hogy az istenek ebben az évben is megállítják a sötétség mind nagyobb térnyerését, ünnepségeket tartanak Vadalan-szerte.
Így van ez Savantiban is, mint a többi territoriumban úgyszintén.
Messzi a papság, a nemesség és a köznép is ezen időkben mulatozik, szilaj örömmel üdvözölve a napfordulót és azt, hogy remélhetőleg hamarosan újra hosszabbodni kezdenek majd a nappalok.
Savantiban is bált tartanak ebben az időben, ahová hivatalos a megmaradt követ is.
A korábbi merénylet hatására bíbor köpenyes vadalan mágusok őrzik a bál békéjét, s ügyelnek, ha Lothár megérkezik, ne érhesse semmilyen fenyegetés.
Az ő szemükben hős ő, aki a Nagy Vihar alatt olyan tetteket hajtott végre, amelyekért Vadalan szerte legendákba foglalták nevét.
Ám e pillanatban még csupán kezdődik a mulatság. A lanuriaiaknak, evolyraniaknak, más világokból származóknak szokatlan talán a vad, mégis fenséges nemesi bál, s a még vadabb, büszke, köznépnek rendezett is….ám ők így ünnepelnek.
Étel, ital, zene, s öröm az, amely ezen ünnepet kíséri.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-09, 10:05 pm

//Aldo álmai -1.rész//

~Miért nem látom őket? Hol lehetnek? Ők vajon észrevettek engem? Vagy nem sikerült a varázs? Pedig magam alatt látom a várost és a benne levőket. Percenként meghal egy  ember, elf, mágus, néha egy sárkány is. Meddig megy ez tovább? Ehh,  kellett nekem Verinolba jönni. Ebben az állapotban meg még annyit sem  tudok tenni mint eddig. Sem a fizikai testemben nem vagyok, sem Dremert nem látom. Legalább Glorient pillanthatnám meg.*~
*Éjfekete sötétség ereszkedik rá,  majd amint szemeit kinyitja újra ott találja magát a parton, barlangban. Lysanor kérdő tekintettel pilant rá. Mágusunk maga mellé, Glorien homokban fekvő, élettelen testére néz, majd határozott és egyben Lysanor számára ijeszőt nézéssel felugrik és az elfehez lép.*
- Nem tudom, hogy te hoztál-e vissza túl hamar, vagy a varázslat nem volt elég erős, tán az is lehet Dremernek nem volt kedve hozzám, viszont próbálkoznunk kell! Ezúttal neked! Kérlek ne ellenkezz! Meg kell mentsük Glorient!
*Váratlan mozdulattal Lysanorra veti magát és ujjait a nő nyaka köré fonja.*
- Kérlek, ne ellenkezz! Tudod, hogy érte bármit megtennék! Hát tégy te is valamit! Beszélj Dremerrel, próbáld meg visszahozni!
*A szorítás egyre erősebbé válik, kézfejei vörössekké válnak, akárcsak Lysanor arca. Szegény levegőért kapkod még egy keveset, aztán  eszméletét veszíti. Aldo keze viszont még mindig nem enged, biztosra akar menni…*


*Kintről zajok szűrődnek be a beárnyékolt szobába, zubogó vízesés, zörgő páncélú harcosok vonulása az utcán, piaci kofák messziről idehallatszodó kiáltása, valahol az egyik szomszédos épületben felsír egy kisgyerek kora délutáni álmából. Mindezeket persze mágusunk nem érzékeli. Mind ahogy Verinolban sem érzékelte a pár hónappal ezelőtti csata végkimenetelét. Amikor megpróbálta a varázst, mellyel saját testéből kiléphetett valami rosszul  sülhetett el, de nagyon. Azóta sem tért magához. Persze az odaérkező vadalanok, meg más gyógyítók, akik a csata végeztével ránéztek és segíteni próbáltak, mind azt mondták, hogy ép testében ott az ép lélek is. Valamiért viszont mégsem ébredt fel. Még szerelme, Glorien próbálkozásai is mind haszontalannak bizonyultak Aldo felrázásában. Hetek múltával végül elfogadta egy vadalani gyógyító mágus ajánlatát, aki Verinol megsegítésére érkezett és készült hazatérni. Savantiba hozták a gyógyító otthonába, hogy kipróbálják rajta az itten honos kezelési eljárásokat, gyógyszereket. A szobát, melyben Aldo teste fekszik mágikus búra védi és egyben táplálja őt lassan egy hete. Ha a következő hét végére sem javul lemondnak róla. Erről mágusunk mit sem tud, mint ahogy arról sem, hogy Glorien mellette van-e, vagy már rég lemondott róla és tovább lépett. Alapvető életfunkció rendben vannak, de tudata kómás álmok ragacsos hálójába göngyölve süllyed bele a feneketlen mélységbe. Ha most rögtön felkelne és elkezdene mesélni álmairól , amiket eddig látott, egy nap sem lenne elég, hogy a végére érjen. Annyi eltorzított emlék, annyi  ember, akiket azt hitte már régen elfeljtett. Helyek, ahol gyerekkorában járt utoljára, vagy éppenségel ahol sosem volt még, és elméje építette meg számára, hogy tovább süllyedhessen tudata az abbysba egészen addig a pontig, ahonnan már nincs visszatérés…*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-13, 9:58 pm

//Aldo álmai -2. Rész- Hiswa emlékére//

*Az út melett elterülő veteményesek, gyümölcsösök melyek a kis falut veszik körül még a hajnali köd alig áttetsző párájában úszva alszanak. Sehol egy emberi hang,  ám a földektől még beljebb fekvő, házak szélénél elhelyezkedő karámokból egyre többször bőgnek fel a lábasjószágok, mintha válaszolni akarnának a baromfiak korán kezdődő kukorékolására. Nem lehet már egy óra sem hátra napkeltéig, gondolja mágusunk az útmenti kerítésen üldögélve. A tanyasi állatok távolban ébredező zaját hamar elnyomja a közeledő lópatkók lassú ütemü ritmikus kopogása. Feltekint a közeledőre. Mellé érve az elf nő  leszáll lováról majd elhelyezkedik  mágusunk mellett a kerítésen.*
- Aldo.
- Hiswa!
*A mágus arcára keserédes mosoly ül ki. Mintha tudná valahol belül, hogy nem valódi az egész...*
- Hisz mióta is nem láttuk egymást?
*Tette fel a kérdést, amire rögtön rá is akarta vágni a választ. Viszont a válasz nem ígérkezett olyan egyszerűnek, mintha csak "ezer éve látták volna egymást". Bár időben viszonyítva valóban rég volt. Ismeretségük visszanyúlik egészen az álomfalvi háborúmentes időkig,. Az egyik múltbeli ellensége volt az elf, aki valójában nem akart rosszat Aldonak soha, csak Aldo akart túl sokat még nagyon rég…Igaz, legutoljára barátként váltak el és igen most is úgy ült mellette, mint az a barát akivel Álomfalván egymásért még a vámpírokkal is ölre mentek.*
- Mi van veled mostanság? Tudod, hogy hiányzol nagyon?
- A vihar bizony messze el tudja sodorni az elfet. Túlságosan erőteljesen, túlságosan hamar…
- Aki a fejvadász szakmát űzi...
- Jól tudod, hogy még Álomfalván felhagytam vele. *vágott a szavába bosszúságot tettetve…*
*A nap közben felkelt és idővel a tetőpontjára hágott. A közeli termőföldeken reggel óta dolgozó parasztok letudva izzasztó munkájuk egy részét elégedett mosollyal ültek ebédhez. Az elf és a mágus még mindig a kerítésen ült. Egy, a kerítés tövében álló fa vetett rájuk kisebb árnyékot, de fura mód Aldo semmi meleget nem érzett a nyárvégi ebédidőben.*
- …Mondhatnám szörnyülködő képpel, hogy milyen megdöbbentő évek vannak a hátad mögött.... De nem teszem. *érzések nélküli tekintettel nézett a mágus szemeibe* - Ha bele gondolok, hát nem is olyan nagyon meglepő, hogy bevonzottad életedbe az efféle dolgokat... Mindig is ott volt benned egy jóadag sötétség Aldo, így talán nem is kell a történteken fennakadni.
- Igen, sötétség az volt bőven és még most sem mondhatom, hogy…
- Aldo!
- Igen, Hiswa!?
- Ti is hiányoztok nekem…
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-14, 11:45 am

// Küldetés 10. i.sz.714. évi küldetések:4. küldetés - Párbaj //
*Már jártam Vadalanban, akkoriban kevés dologra volt lehetőségem, leginkább mert egy ember testében kellett szenvednem, s várnom az alkalmat, hogy elég gyenge legyen ahhoz hogy kijussak belőle. Viszont most időm mint a tenger, végig jártam az egész várost hihetetlennek tűnik a repülő szerkezetek sokasága. Bár elnézve nagyon kevés esélye lenne akármelyik sárkány ellen. Ahogy sétálok bele ütközök az egyik helyi lénybe. S amint az ütközés megtörtént máris kisebb csetepaté keveredett belőle. Nem szándékoztam harcba keveredni végtére is csak túristaként érkeztem, hogy körbe járjak. Szó szót követett amíg nem oda lyukadtunk ki, hogy a küzdőtéren találkozunk s döntjük el vitánkat. Kard a kard ellen, nem mindegyik vadalan képes a mágiára s ezt jó magam tudtam is. Akárcsak köztünk van kit megáldottak az istenek s van kit nem.
- Nem fogok olyan mágiát használni mi távolsági vagy egyszerűen megkötne hogy ne tudj mozogni. Viszont nem vagyok valami gyakorlott kardforgató.
* Látom a vadalan arcát, fittyet hányt a mágiámra hisz előre kapott biztosítékot, hogy nem égetem porrá azon nyomban ahogy kihúzza a kardot. Hozzánk képest nagyon ezek a lények, egy embertől talán még két fejjel is magasabbak. Izomzatuk is ehhez mérten jóval erősebb is mint az övék. A vadalan kardját nézegeti, megvizsgálja elég éles e a penge hogy véremet vegye vele. Nálam még seholsincs fegyver, kezemben füstfelleg majd egy ezüstös dárda jelenik meg, nagy a csodálkozás valószínüleg ilyent még nem láttak itt, de ha jó az információm még Lanuria területein sincs ehhez fogható.
- Felőlem kezdhetjük.
- Legyen úgy idegen.
*Nem tűnik úgy, hogy ez megszeppentette volna a vadalant, szavamt adtam neki, hogy nem használom ellene a mágiám, hát talán teljesen korrektnek tartja ami most jön. Nekem ront, csatakiáltására a tömeg újjong, szurkolnak neki s a nevét kiabálják. Az első csapás a fegyveremen landol, hatalmasat rúg vissza a kard de ez el nem tántoríthatja, sorozatban támad. Védekezek nem teszek semmit, megfigyelem harcmodorát mikor honnan támad, melyik lépése melyiket követi. Fizikális testem ugyan nincs de azért megérzem milyen erő dolgozik benne. Perceken át csak hátrálva s kitérve ütései elől ugrándozok, a nagy termet előnyben részesít viszont a hátránya is megvan, lasabb vagy mint a kisebb társaid. Lenáző tekintettel követem mozdulatait. Mintha csak félvárról venném amit csinál, fejét nem veszti el teljesen de látszik rajta a düh amiért még nem sikerült elválasztania fejemet a testemtől. Ahogy perceken keresztül megy a vagdalózás a vadalan fáradni kezd. Minden erejét beleadja vágásokba, s az egyik mellett elsiklok s egy pillanat alatt áthatol oldalamon, oda kapok mintha csak megsérültem volna. Gyorsan valami színt kell ráhúznom a ruhámra ne legyen túl feltűnő, hogy kutya bajom sincsen. Vér folyik végig a ruhámon, kezem a szemem elé emelem, majd elmosolyodok rajta.
- Úgy érzem itt az ideje, hogy komolyra fordítsuk az ütközetet.
*Ebben a pillanatban a vadalan nagyot nézett rám, látja nem érint meg sebesülésem pedig tiszta találat volt. Fogom fegyverem majd kardá teszem. A füstfelleg ilyenkor jól takarja amit teszek végtére is majdhogynem a semmibe tűnik el. Két kézzel markolok rá, furcsa pózba állok kardom hátam mögé mutat, lábaim támadó állásba, felkészülök rá, s már nekem is ront, figyelem lépteit ahogy kardját emeli keze.
- Kígyó tánc a gyors.
*A vadalan megtorpan, keze a kardját a magasban tartja. Az én pengém torka előtt állt meg hegyével, óvatosan megkarcolva annak nyakát, hogy éppen csak egy csepp vér follyon ki. Egy parányi karcolás csupán de elég intő jel, hogy a csata itt helyben lezárult.
- Ha óhajtod keresztűl szúrom a nyakad vele, de nem terveztem életet oltani miközben csak körbe nézni jöttem el hozzátok.
*A vadalan nyelt egy nagyot majd a magasban lévő kard a földre került.
- Nyertél idegen, hogy nevezed magad?
- Hossin Ekko.
*Kardom magam mellé helyezem majd a füst ismét elő kerül s az eltűnik a kezemből.
- Miféle mágia ez? Sosem láttam még hasonlót sem, a semmiből teremtesz.
- Nem a semmiből teremtem meg, velem vannak ezek a fegyverek de nem az oldalamon hordom őket.
*A vadalan csak bólintott egyet, majd kéz a kézbe ért. Még perceket beszélgettünk érdeklődött az oldalamról amire csak legyintettem, hisz valójában kutya bajom sem volt, s mágiával magyaráztam a hírtelen gyógyulásom. Azt mondva, hogy megbecsült gyógyító vagyok lanur kontinensén. Amit nem is kérdőjelezett meg látván miket is csináltam. A végén sokan megbámultak s egy életre megjegyezték az arcom. Ritka látvány lehet itt a varázslat főőleg ha ilyen fajta.

/Vége/
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-15, 6:09 am

*Glorien Aldoval érkezett a vizeseshez. Ezek után biztos, hogy nem tudná magára hagyni Lysanor tovább vándorolt a csata után, amit teljesen megtért, hiszen neki más útja van. Glorien egy napot kibírt anélkül, hogy ne lássa a szeretett férfit, hiszen tudja, hogy gyógyulnia kell, de most már be akart menni. Éppen ezért már elég sok ideje kérte a mágus, higy engedje be a búra alá. Neki abba a szobába be kell menni. A mágus végül beleegyezett. De csak naponta fel órára. Nem volt sok de Glorien bízott benne, hogy a folyamatos beszéd és szeretet egyszer magához téríti Aldot. Így most éppen bent volt nála. *
- Itt vagyok szerelem! Én itt és te ott. Felcserélődtek a helyek. Nem tetszik ez nekem. De erősek vagyunk. Olyan sok mindent kibirtunk, ezt is ki fogjuk.
* Glorien elkezdett zikogni. Igen, valóban kibírtak sokminden, de most hogy ő is a halálból tért vissza, nagyon nem tetszett az, hogy ennek ez volt az ára. *
- Az biztos, hogy ha nem jössz vissza én megyek utánad, most már végleg. Valahogy elintezem.
* Szorította ökölbe a nő a kezeit. Meg csókolta Aldot hosszan, bár ez nem. Volt így az igazi, hiszen ez a csók nem talált viszonzasra. Leült a férfi mellé és megfogta kezét, így nézte egy darabig. *
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-15, 7:44 pm

//Aldo álmai – 3. Rész- Álomfalva, Mercasure városa //

- Ebédidő! Gyertek az asztalhoz!
*Szólt ki egy kedves női hang a házból. A hátsó udvarban az ötéves kisfiú anélkül, hogy abbahagyta volna a labdázást visszakiáltott.*
- Anyaaaa! Nem ehetnénk a kerti asztalnál? Olyan szép idő van itt.
- Szerinted bele fog egyezni, amikor már bent terítve van? Hamarabb kellett volna szólj. *jegyezte meg a fiatal férfi, felaggatva kézi fűrészét a közeli diófa kinyúló ágára.*
-Na, gyere, Antos, tedd le azt a labdát és moss kezet! Ebéd után neked is segítened kell majd az ágak eltakarításában. Most veszem észre, hogy nem csak ez a fa sérült meg az éjjeli viharban.
*Az ebéd zavartalanul zajlott a ragyogó napsütésben. Körülöttük vidáman csicseregtek a madarak, az ég szinte felhőmentes volt.*
-…Ne állj fel, kedvesem, majd ő kihozza a sót. Ebben az állapotban jobb, ha már kíméled magad meg a kis Aldot, most már csak napok kérdése…Antos fiam, megtaláltad?
*Minden olyan gyorsan történt, mire visszaindult volna, a kertből éles kiáltás hallattszott. Az anyjáé, akit épp elhurcolnak. Fegyverek zörgése, apja a füvön hever élettelenül az asztal mellett, a fekete ruhás katonák egy része meg épp felé, a ház irányába tart. Őt talán még nem vették észre, el kéne rejtőzni. De miért nem tud mozdulni? És miért lett olyan sötét minden hirtelen?...*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-19, 8:32 pm

//Aldo álmai – 4. Rész//

*Mély levegőt vesz, ahogyan újra a vízfelszínre jön. A tó vize, benne a telehold tükörképével kereken végig fodrozódik a partokig. Aldoval átellenben egy ismerős női alak lógatja lábait a vízbe, szinte semmi ruha rajta, de még nem szánta rá magát, hogy teljesen megmártózzon.*
- Ugyan már, Mia! Nem hideg a víz, és én sem harapok, gyere be!
*Mia gesztenyebarna haja kibontva, hosszan leomolva takarja el kerekded melleit, barna szemeivel mintha önmagát szemlélné a tó tükrében. Aldo újra megszólítja, de a nő nem reagál. Közelebb úszva vizet pancsol rá, hogy felrázza álmodozásából…*
-…Na, látod, mondtam, hogy jobb itt bent a vízben, mint kint a parton. Itt ugyanis megtudlak védeni az éjszaka teremtményeitől, főként, ha itt vagy közel, egész közel hozzám. Hehe.
*Megpróbálja átkarolni, de az utolsó percben a lány vizes teste kicsusszan a kezei közül és nevetve kiugrik a partra.*
- Szóval játszani akarsz…Na megállj csak!
*Neveti el magát ő is a part felé úszva, majd kiszállva a vízből Mia után ered a sötét éjszakába…*
*…Egy kisebb facsoporthoz érve mezítelen lábára valami meleg nedves dolog kenődik a füről. Lehajol, hogy kézzel is megérintse.*
~Hmm, milyen ismerős illata van. Szinte jönne, hogy megkóstoljam.~
*A felhők mögül újra előbukkanó telehold segít fényt deríteni a különös massza mibenlétére.*
~Vér?!~
- Nahát, Aldo! Ha mi nem kapjuk el neked, vacsora nélkül maradsz ma estére.
*Régi ismerős, hang üti meg a fülét, s a hanggal egyetemben előlép két nő a fák közül. Két evolyrani ismerős, avagy fajtárs, akikkel ritkán tudott közös nevezőre jutni.*
- Ceclia? Seyla? Hát ti?! Mit kerestek itt? És hova lett Mia?!
- A lány? Mondtam már, elkaptuk neked. Bár nem maradt sok élet benne. Mi sem vacsoráztunk még ma. Ha sietsz, még jut neked is egy-két korty.
- De miért? Hogy tehettétek ezt vele…
*Kérdezi szinte kétségbeesetten, ahogyan a vérszag nyomán elindul a testet megkeresni.*
- Mia? Élsz még?
*A ruhátlan női test két kézfején észrevétlenül felvillannak a tetoválások amint Aldo fölé hajol.*
~Hmmm…csak ne lenne olyan vonzó ez az illat…nem tudok…muszáj igyak belőle…~
*Ajkait a nő nyakára tapasztja…*
-…Cecilia! Seyla! Meneküljetek! Életre kelt és hatalma van mindnyájunk fölött!...
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-20, 3:43 pm

//Aldo álmai – 5. Rész//

*Egy székhez láncolva ébred, fejét sem képes mozgatni, szíjak futnak körbe homlokán.*
~Mi ez? Hol vagyok?!~
*A szobát, melynek közepén egy fém asztal és a szintén fémből készült masszív szék áll halovány holdfény világítja meg. Odakintről farkasok vonyítása hallatszik be. Egész közelinek tűnik a hangok forrása, mintha csak itt lennének az ablak alatt.*
~Nem lehet. Megint Fehértorony várában lennék? Itt, ahol az a sok szörnyűség történt velem meg…~
*Nehéz léptek, ajtócsikorgás, valaki bejött. *
- Antos, te vagy az?!
- Neked Antonius fejedelem!
- Mi? Nem hiszem el, hogy már megint…Ez kész őrület. Engedj el!
*Egészen közel jön székéhez. Üveges tekintete Aldora vetül, majd lassú mozdulattal elvesz az asztalról egy hegyes tárgyat.*
- Dagorlad nem enged. Nem engedhet. Sem téged…sem engem…
*A farkasok vonyítása az előbbinél is hangosabbá válik. Pillanatok múlva a vár lakóinak kétségbeesett kiáltása társul az eddigi zajokhoz...*

Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-02-21, 10:36 pm

* Glorien ismét Aldonál tölthetett egy kis időt. Tudja, hogy most már nincs sok, ahoz, hogy végleg elengedje.
- Ideje lenne lassan felébredni Aldo! Tényleg csak pár napunk van.
*Mondta kétségbeesetten a nő és még szorította Aldo kezét. Látta, hogy valahol máshol jár kedvesen, hiszen néha megrándult a teste. Arca is gyakran elkomorult.*
- Bárcsak tudnám merre jársz. Ha felkelsz mindent elmesélhetsz. Csak lennél már újra velem.
*Glorien egyre kétségbe esettebb volt. Tényleg nem akarta elhinni, hogy ennyi volt. Nem lehet, hogy annyi szenvedés után így érjen véget. Csak ült Aldo mellett és nézte a férfi arcát. *
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-03-01, 5:44 pm

//Aldo álmai – 6. Rész//

*Gyereksírása ébred. Felülve ágyában meglepetten konstatálja, hogy bizony kissé elaludt. Mellette, az ágy másik fele üres, csak az egyre fényesebben sziporkázó napfény markolássza a lepedő gyűrődéseit. Megtölti a lavort langyos vízzel majd elkészülve az öltözködéssel, elhagyja a szobát. A folyosó szinte végtelen hosszúnak tűnik, sehol egy kanyar, sehol egy ajtó, csak a végén van valami fény. Érdekes, nem így emlékezett  az evolyrani tündepalotára. Igaz, sok időt nem töltött itt kedvesével, miután megválasztották Glorient az elfek vezetőjének. Valószínüleg ez lehet a magyarázat, hogy nem emlékszik erre a fura folyósóra sem. A végéhez érve egy ajtó tárva nyitva fogadja, kintről erős virágillat és kápráztató fény sugárzik be. Ismerős hangok ütik meg a fülét, ahogyan átlép a küszöbön.*
- Aha, tehát itt vagytok!
*Mosolyog a kerti asztalnál várakozó családjára. Galwor egyre csak az eget kémleli, Glorien meg egy régi lombtünde dalt énekel a kezében levő pár hónapos kicsinek. A kislány a csodálatos dallamot hallva pillanatok alatt abba is hagyja a sírást.*
- Milyen szépek vagytok így együtt…
*Tekint rájuk hosszan, mintha csak egy festményen gyönyörködne, majd ő is helyet foglal az asztal mellett. Nem fog neki a reggelinek, jóleső érzéssel eltelve figyeli, ahogyan  Glorien elkezdi etetni lassan a szipogó kislányt. Tizenkét éves fiúk, Galwor még mindig másfele figyel, meg is szólítja őt.*
- Galwor fiam, nem kérsz a reggeliből?
- De apa, a hold! A hold olyan gyönyörű ma éjszaka.
-Miről beszélsz? Hiszen délelőtt van, már rég nem látszik a hold. Figyelj csak ide, ha mondom!
*A mellette ülő fiú fejét apja felé fordítva hangosan elkezd hörögni, orra megnyúlik,  arca szőrössé válik, fülei mint egy farkasé, fogai, agyarai szintén mint egy farkasé…
- Az istenekre! Mi törént? Galwor?! *kérdezi Aldo megrettenve*
- Te…tetted…ezt…velem
*Fülsiketítő vonyítás jön torkából, majd leugorva a székéről négylábon elszalad a körülöttük leereszkedő éjszakába. Aldo Glorien felé fordulva, kedvesét könnyek között, az asztalra borulva találja.*
-Glorien! Glorien! Láttad? Hallod! Mi a…
-A kislány, Aldo! A kislányunk meghalt Már több, mint egy éve és te sehol sem voltál! Szegény, meg sem láthatta a napfényt. Érted? Halva született!
*Bájosan csilingelő gyerekdal szólal meg a hátuk mögött, amibe mindketten beleborzonganak.
Az éjszaka még hűvösebbé válik, a mágus hosszú percekre átöleli a tündét.*
- Ne félj. Ne sírj, kérlek. Jóváteszem, megígérem. Kérlek…Glorien…
*Csókot lehet ajkára, majd lassan simogatni kezdi. Még közelebb húzza magához, kezeivel a nő nyakát simítja végig, mígnem a gyöngéd érintés halálos csapdává nem válik.*
- Nem…nem így kellett volna véget érjen a történetünk…nem így…
*Mondja reszkető hangon, majd újra szembenéz a kezei között fuldokló nővel.*
- Mi? Lysanor?!
*Egyszerre súlytalannak érzi magát, és emelkedni kezd az asztal mellől. Kezeivel semmibe sem képes kapaszkodni már, bármennyire is kapkod mindenfele. Végtelen űrt érez maga körül, ahogyan újra kinyitja szemeit. A sötétség mely eddig körülvette eloszlani látszik, s körbetekintvén megpillantja a várost mely pusztító lángokban fürdik. Maga fölé tekintve megpillantja Dremert, ahogyan kaszáját épp felé lendíti…*


*Vízzubogás hangja üti meg a fülét. Egy idegen szobában találja magát, ágyát egy furcsa, átlátszó burok lengi körül. Ágya mellett a széken egy női alak pihen. Kezét felé nyújtja.*
- Glorien…te vagy az?
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-03-02, 8:42 pm

*Glorien egy ideje már Aldo mellett ücsörögött. El is bobuksolt kicsit. Álmában a régi szép idők elevenednek fel. Galwor meg élt, boldog kisfiú volt. Nagy szemeit az ablaknak szegezi és Glorien így szólt hozzá. *
- Kincsem! Kit vársz?
-Apát!
*Glorien könnyes szemmel figyelte a fiút, aki egyszer csak elkezdett halványodni, mígnem teljesen eltűnt. Glorien felriadt hirtelen. Csak egy rossz álom volt. Nem is volt olyan rossz. Bárcsak meg élnének a gyerekek. Mit meg nem adna ezért. Sajnos ez lehetetlen. Ráadásul Aldo sincs magánál. Teljesen magára maradt. Aztán egy ki mocorgást hallott az ágy felől, oda is fordult röktön. Majd meg is szólalt a férfi.
- Igen, én vagyok.
Mondta örömmel es megfogta Aldo kezét.
- Úgy örülök, hogy magadhoz tértél.
*Mondta zokogva és el nem egésze a számára szerető kezeket. *
- Most már soha de soha el nem engedlek!
* Jelentette ki és fél ezért mosolyogva, könnyes szemmel a férfira. *@
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-03-08, 8:08 pm

//Glorien//

*Közel húzta magához Glorient és szorosan átkarolta, Néhány percig csak ültek egymás mellett az ágy szélén, fejüket egymásnak támasztva. Aztán Aldo elkezdett mesélni halkan.*
-Álmomban láttam a szüleimet és a testvéremet, Antost, percekkel a fekete lovagok támadása előtt...Milyen békés életük lehetett volna ha...
*Sóhajtott fel, majd bevillant a következő emlék.*
- Aztán Antost újra, amikor már Fehértoronyban volt Evolyranon...az az éjszaka...amikor a vérfarkasok elözönlötték a dagorladiak segítségével az emberek uradalmát...
*Nyelt egyet, Glorien kezét kissé jobban megszorította.*
- Téged is láttalak, a gyermekeinket...
*Nem folytatta. Túl fájdalmas lett volna mindkettejüknek.*
- Talán mi még élhetünk egy hosszú, boldog életet. Te mit mondasz, kedvesem?
*Kérdezte hitetlenkedve-*
- Találkoztam Hiswával. Talán utoljára...
~Visszakéne menjek Evolyranra, hogy felkutassam? Hátha csak tévesen érzem ezt. Lehet nincs is semmi baja.~
*Fejét az ablak fele, a vízesés hanjgának irányába fordította.*
- Hol vagyunk, Glorien? Lanuria melyik szegletén? És a háború? Mi történt Verinolban?
*Fordította vissza tekintetét a nő szépséges arcára.*
- Mintha megváltoztál volna? Szebb vagy, mint valaha.
*Arckifejezése hirtelen ijedtté, de ugyanakkor csodálkozóvá vált,*
- Egek, a sárkány! A tűz! És te mégis...Hogyan lehetséges ez?
*Miás álmát szándékosan nem hozta fel Glorien előtt. Lysanorral kapcsolatban még gondolkozott hogyan kérdezzen rá. Remélte, hogy csak ámában fojtotta meg és nem a valóságban is.*  

Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-03-11, 8:42 pm

* Aldo szavaira összeszorult a szíve. Látta a gyerekeket és ő i slatta álmában. Még így is összekötik őket. Nagyon hiányoztak Gloriennek, de most nem a kesergésé volt az idő. Aztán szóba került Hiswa. *
- Hiswa már nem él Aldo. Azt hittem tudtad. Amikor utoljára külön váltunk, amikor elvesztettem a gyerekeket, hallottam a kikötőben, beszélték a hajósok, hogy nem él már.
*Kicsit szomorú volt miatta is, bár tudta nagyon jól, hogy annak az elfnek hátsó szándékai voltak. Neki nagyon kellett Aldo. *
- Vadalanon vagyunk. Utánam jöttél a más világra, és egy kedves mágus tartott életben ez idáig.
*Aztán csak eszébe jutottak a sárkányok Aldonak, így most meg is válaszolja gyorsan a kérdéseket. *
- Nyertünk a sárkányokkal szemben. A Vadalanok segítettek. Többek között rajtam is. Ezért vagyok most itt, ezért nézek ki kicsit másképp. Mélyebb vonásaim vannak, megviselt azért ez az egész.
*Mondta szomorúan a nő és lesütötte a szemeit. Hálát adott az égnek, hogy Aldot nem vette el tőle. *
- Én azt gondolom, hogy még egyszer újra tudnánk kezdeni, de most már itt Lanurián. Kérlek szépen most már ne hagyjuk el egymást.
*Arcán végig folyt egy könnycsepp és megölelte szerelmét. *
- Jobban szeretlek, mint valaha. Te hogy látod?
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-04-04, 6:21 pm

//Glorien//

- Vadalanon?
*Kérdezte csodálkozva, hangjában alig észrevehető nyugtalansággal.*
~ Nem gondoltam volna, hogy még visszatérek ide azok után, hogy mit műveltünk itt Constantinnal…Műveltem…Én.~
- Mondd csak, kedves, Vadalan melyik részén vagyunk. Mi ez a kintről beszűrődő hang? Vízesés van a közelben?
*Levette kezét Glorien válláról és felegyenesedett az ágyból. Azaz csak megpróbált. A több hetes ágyhoz kötöttség hatását most kezdte csak igazán érezni. Lábai megbicsaklottak. Enyhe szédülés is elfogta. Kénytelen volt térdre ereszkednie néhány perc erejéig. Majd Glorien segítségével az ablakhoz sétált. A selyem sötétítőt ügyetlen mozdulatokkal húzta félre, hogy kitekinthessen a késő délutáni napsütésbe.*
~ Aha, ez lesz a város a vízesésével, Savanti. Nem lehet túl messze attól a falutól. Hogy is hívták? Argelion? De úgyis kérdéses, hogy elért-e ide a híre annak, ami ott történt. És ha igen, úgy sem tudják, hogy ki volt.~
*Nyugtatta magát, majd Glorienhez fordult rövid gondolkodás után.*
- Egyetértek. Még újrakezdhetjük. Ugyanazt érzem, amit te, amíg nem adjuk fel, van remény kettőnk számára.
*Fehér arcán egy pillanatra mintha komorság jelei futottak volna végig, de szavai annál határozottabban szólnak.*
- Rosszul fogalmaztam, ne haragudj. Számunkra nem csak a remény maradt. Amíg nem adjuk fel, legyőzhetetlenek vagyunk!
*Szoros ölelés, csókok, a délutáni szellő lopva befurakodik az ablakon és bokájukat kezdi nyaldosni.*
- Nem. Nem hagyjuk el egymást soha többé. És Lanuriáról sem megyünk már el többet, ha nem szeretnél. Amint lehet itt hagyjuk Vadalant és visszatérünk oda, hogy új életet kezdhessünk!
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-04-04, 8:44 pm

*Glorien megértően válaszolt Aldo kérdéseire.*
- Savantiban vagyunk, a vízesésnél.
* Amikor Aldo térdre ereszkedett, hatalmasat dobbant a szíve az ijedségtől. Szerencsére észnél volt és egyből felsegítette, majd együtt az ablakhoz sétáltak. Nagyon szép volt ez a város. Imádta a vízeséseket.*
- Örülök, hogy nem csak a reményt látod kettőnkben, hanem a legyőzhetetlenséget. Én egy kicsit ború látó vagyok most. Ne haragudj. A túlvilági nyűgös várakozás nagyon rossz volt. Arról nem is beszélve, hogy amikor visszaküldtek, te akkor meg átléptél. Borzasztó érzés volt pláne, amikor itt feküdtél tétlenül. No de, talán most már tényleg reménykedhetek.
* Arcán átfutott egy kis mosoly, és viszonozta az öleléseket és a csókokat. A Lanuriára való visszatérés ötlete is tetszett neki.*
- Valóban? Visszamehetünk? Nem hangzik rosszul.
* Mosolygott újra és hozzábújt a szeretett férfihoz. Olyan régen érezte ezt. Igazából önmaga most , senki nem zavarja őket.*
- Lanurián merre szeretnél menni? Nekem igazaból mindegy. Szeretem Lanuriát. Kivéve a Kikötő és környékét. Oda nem szeretnék költözni.
* Sóhajtott egyet és bevillantak a régi borzalmas emlékek....a kisfia es a kislánya halála, majd temetése. Aldo is biztosan tudta, hogy erre gondolt. De ez nem a szomorkodás ideje, hanem az újra kezdésé.*
- Olyan hihetetlen egyelőre az újrakezdés képe. Valóban lehetséges?
* Nézett fel Aldora, nagy csillogó szemekkel és ölelte olyan erősen, ahogy csak tudta. Ez a férfi volt az élete értelme, soha többet nem akart elválni tőle. Legalább is hosszú időre nem, csak ha muszáj. Lágy csókot lehelt Aldo ajkaira.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-05-09, 6:55 pm

- Nem is tudom. Nem mondhatnám, hogy van kedvenc helyem Lanurián. Ahol megfordultam, csak a bajt okoztam.
* Mondta félmosollyal a száján, de ugyanakkor szemeiben komolysággal.*
- Majd csak találunk valami helyet, ahol elkezdhetjük építeni a jövőnket.
*A Keleti rész valahogy számára sem hangzott jól. Ha egyszer elindulna Lanuria keleti partjáról, a felkelő nappal szemben, minél tovább érne, annál sötétebb emlékek jönnének vele szembe. Nem, abba az irányba többé nincs keresnivalója.
A délutáni szellő jól esett, viszont az előbbi szédülés érzés újra kezdett jelentkezni.*
- Uhh, segítesz visszamenni az ágyamhoz?
*Ölelte át bal karjával kedvesét, míg a jobbat az ágytámla fele nyújtotta ki.*
- Végül is, nincs amiért siessünk Vadalan elhagyásával sem…~csak a déli részről tünjünk el~.
*Az ágyhoz érve, hátát megtámasztva kezdte újra jobban érezni magát.*
- Mesélj a vendéglátónkról. Ki ez a gyógyító vadalan?
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-05-14, 8:43 pm

* Aldo szavai mélyen hasítottak Glorien lelkébe. Jövő....pár héttel ezelőtt még a halllal futott versenyt, az előtt pár éve pedig a gyermekei haltak meg. Ez után vajon milyen jövő vár rá? Vagy akár kettőjükre? De nem adta fel a reményt, halványan elmosolyodott.*
- Én is remélem, hogy találunk egy helyet.
* Mondta kedvesen, majd visszasegítette Aldot az ágyhoz. Fájt neki az is, hogy élete szerelme ennyi fájdalmon ment és még most is megy keresztül miatta. Lehet jobb lett volna, ha vissza se jön. Bár az se lett volna, túl jó döntés. Most jelenleg még élénken élnek benne a halott létben eltöltött emlékek.*
- Szép hely Vadalan. De!
* Kezdett bele a mondókájába a nő.*
- Ez nem nekünk való. Vadalan, az Vadalan, aminek megvan a saját népe. Ha itt telepednénk le, mindig is összesúgnának a hátunk mögött, soha nem tudnánk beilleszkedni. Itt mindig csak betelepültek lennénk, mindig érne minket rossz kritika. Én ezt nem szeretném.
* Komorodott el Glorien arca.*
- Annyi mindenen keresztül mentünk már. Nincs szükség több ujjal mutogatásra. Az rendben van, hogy maradunk még, de kérlek idővel menjünk vissza Lanuriára és valahol az erdő mélyén építsük fel az új otthonunkat.
* Kérlelete Aldot Glorien és sóhajtott egyet.*
- Az az én igazi otthonom. Az erdő. Tudom, te máshol is szívesen élsz, ezért nem is tartalak vissza, ha esetleg te maradni akarsz örökre, vagy akár, Lanurián másfele mennél.
* Kissé szomorú volt, belegondolni is rossz, hogy Aldo elhagyja, de soha nem kötelezné olyan dolgokra, amit netán nem tetszene neki.*
- Mit gondolsz erről?
* Leült Aldo ágya szélére és válaszolt a kérdésére.*
- Ő egy gyógyító, varázsló, mágus féle. Nagyon okos, művelt férfi. Többek között engem is ő hozott vissza a halálból.
* Adta meg a választ és figyelte Aldo szép arcát. Mindig is szerette a vonásait. Talán ez volt az első, ami annak idején feltűnt neki. A szép arca és a tűz a szemeiben.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-05-16, 4:46 pm

~Az erdő. Milyen igaza van. Valóban az lesz a legmegfelelőbb hely, távol a nagyvilág zajától.~
*A szédülést enyhítendő, rövid időre becsukta szemeit. Egy röpke pillanatra a Tolmen-erdőt látta maga körül, az Evolyran legnagyobb részére kiterjedő erdőséget. Bevillant az utolsó emléke onnan, Glorien, Hiswa és ő.*
~Heh, szinte megöltük akkor egymást ott hárman.~
*Száján újra megjelent az édeskeserű mosoly. Glorienre pillantva ujjait végigsimította lágyan a nő alkarján míg keze az elf kézfejére nem került.*
- Dehogy akarok itt maradni. Sem nélküled kószálni Lanurián. Meglehet sok felfedezni való hely várhatna ránk akár itt is, de úgy hiszem itt az ideje, hogy felfedezzük egymást újra, és vele együtt azt az életet, amit mindig is akartunk élni.
*Enyhe szorítással hangsúlyozta szavait, örömmel konstatálva, hogy Glorien pillanatnyi komorsága tovább is illant.*
- Bárhová is megyünk, ne hidd, hogy nem fog soha többé kritika érni. Életem egy szakaszát nap mint nap bírálatokkal súlytva éltem le, más részét meg épp a kritikák elől menekülve. Míg aztán nem értettem meg egy nap, hogy nem számít mit gondol más, amíg hiszel magadban és abban amit csinálsz.
*Hosszan egymás szemeibe tekintettek szó nélkül. Percek is elmúlhattak, mire Aldo újra szólásra nyitotta száját.*
- Azért furcsa ez a helyzet, a vadalanok nem épp a vendégszeretetükről híresek. Már amennyire én tudom. Mondd csak, itt tartózkodik a lakásban jelenleg is? Megszeretném ismerni.
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-05-20, 8:27 pm

* Glorien bólogatott Aldo megjegyzésére, a vadalanok tényleg nem túl vendégszeretőek.*
- Nem tudom, hogy itt van e de megnézem várj.
* Mondta és felállt, majd az ajtóhoz sietett és a folyóson találta magát. Általában, amikor kijött a szobából, pár percen belül valamelyik sarokból előtűnt a mágus. De ma valahogy nem akart megjelenni. Sétált egy kicsit, sőt lejjebb merészkedett, de mintha a föld nyelte volna el. Azonban olyan érzése volt hogy figyeli és gyorsan vissza is sietett, hogy elmondja Aldonak.
- Ez nekem nem tetszik.
* Mondta gyorsan, ahogy visszaért a szobába. Leült az ágy szélélre a szeretett férfi mellé és folytatta.*
- Eddig ahányszor kimentem a szobából, nagyon hamar megjelent a mágus és érdeklődött hova megyek, mit szeretnék. Most elég sokat menem és sehol senki, de éreztem, hogy figyelnek.
* Mondta komoran és Aldohoz bújt.*
- Nagyon remélem, hogy csak valami halaszthatatlan dolog van és nincs hátsó szándék, mert már kezd elegem lenni.
* Nézett fel a férfira Glorien és megcsókolta végre. Úgy érezte ez most megnyugtatja valamennyire és így is lett. Kicsit el is veszett a hosszú, forró csókban.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-05-23, 4:01 pm

*Kissé értetlenül hallgatta a szobába visszatérő Glorien szavait.*
- Hogy érted? Miből kezd eleged lenni? Miért lenne bármi hátsó szándék a dologban?
*Átkarolta a mellé búvó nőt, csókját hosszan viszonozta, majd nyugtató hanggal folytatta.*
- Itt vagyunk már egy ideje. Bárki is legyen ez a vadalan, ha akart volna ártani nekünk, eddig megtette volna, nem gondolod? Én annyi napon keresztül kiszolgáltatott állapotban heverve itt, te meg egyedül ebben az idegen városban, szintén védtelenül…ha hátsó szándék lenne a dologban, biztosan tapasztaltuk volna. A dolgok állása szerint eddig nem tett mást, csak segített nekünk.
*Saját maga számára is meglepő volt, hogy az ágyban mellé szegődő nő milyen pozitív hatással van rá. Jelenléte nemcsak csillapította kezdeti aggodalmait, de fájdalmai is csökkentek intenzitásukban. Úgy érezte kezd visszatérni az életereje. Ugyanakkor kezdte elönteni a vágy is a nő iránt. Csókjaival kezdte halmozni újra száját, nyakát, válláról megkísérelte finoman lehámozni ruháját.
Egyikük számára sem tűnt fel, ahogy az ágyat körülölelő átlásztó burok egyik pillanatról a másikra megszűnt létezni.*
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-06-10, 8:51 pm

- Lehet igazad van.
* Tette hozzá Glorien, de nem teljesen erre gondolt.*
- De érzem, hogy valami vagy valaki van itt a közelben, aki eddig nem volt. Megmagyarázhatatlan dolog ez.
* Mondta tanakodva, hiszen elég sok minden megmagyarázhatatlan lett, mióta visszatért a halálból. Aztán Aldo csókjaival kezdte halmozni, ami így ennyi idő után eléggé inspirálták és belement a játékba. Hagyta had csusszanjanak lejjebb a ruhái, és ő sem volt tétlen. Elkezdte kigombolni a férfi ingét és az övét is elkezdte kihámozni. Teljesen elfelejtette szinte, hogy milyen is ez. A burok eltűnése neki sem tűnt fel, talán az se volt teljesen világos miért volt eddig fent. Nyilván védő funkciója volt,de jelen helyzetben ez foglalkoztatta a legkevésbé.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-06-14, 3:53 pm

*Tiszta fekete inget vett fel, amire vörös kabátja jött. Nadrágja szíját szorosobbra kellett húznia, mint emlékezett, hiába, a több hónapos ágyban fekvés megtette hatását. Izmai is megfogyatkoztak, de már nem érezte magát rosszul. Örült az életnek, a kinti vízesés hangjának, az ablakon lágyan besuhanó szellőnek, az ágyban fekvő Gloriennek, a szemtelenül összegyűrt lepedőnek. Cipőit is felhúzta, majd ülő helyzetéből felállva, az ablakhoz lépett. Kitekintve az esti szürkületbe, úgy tűnt a város még nem eszmélt fel arra, hogy perceken belül rászáll az est sötét madara hatalmas szárnyaival. Kísérői, az apró szentjánosbogarakként fénylő csillagok haloványan kezdtek felpislákolni az égen.*
- Mondd csak, a többiek, akikkel a verinoli csatában voltunk túlélték? Mi a helyzet az unokatestvéreddel Lysanorral?
*Fordult Glorien fele elgondolkodva, jól álcázva zavartságát. Ez az álom volt a legélénkebb emlékeiben. Remélte, hogy tényleg csak álom volt és nincs semmi valóság alapja.
Glorien válaszára várva egy távolabbi ajtócsikorgás hangjával szikronban gyomra is megkordult.*
- Gyönyörű az este, gyere menjünk ki a partra vacsorázni.
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-06-18, 9:13 pm

* Glorien végig nézte, amíg szerelme felöltözött és el is könyvelte magában, hogy nagyon jól néz ki még mindig. Aztán ő is kikászálódott az ágyból és felhúzta tiszta ruháit.*
- Igazából nem tudom mi van velük. Illetve csak Lysanor tudom, ő tovább állt, túlélte. A többiekről fogalmam sincs sajnos. Csak Lysanor volt ott, amikor magamhoz tértem a halálból.
* Mondta kissé szomorúan, aztán Aldohoz sétált.*
- Rendben , menjünk ki enni. Viszont tudnod kell, hogy mióta visszajöttem megérzek dolgokat. Nem tudom megfogalmazni.
* Vonta meg a vállát és folytatta.*
- Egy ideje érzem, hogy a közelben kószál valaki, aki eddig nem volt itt. Biztos fontos személy lehet...
* Gondolkozott el és megfogta Aldo kezét.*
- No, de induljunk is.
* Majd kiléptek az ajtón és egyenesen a part felé vették az irányt.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-06-29, 3:08 pm

-…Amilyen csökönyös egyéniségek, biztos túlélte Balál is meg Shuga is Verinolt. Heh, ha láttad volna Shuga arcát, amikor ott hagytam a város közepén a romok között a kardja után kutatva.
*Önkénytelenül is gúnyos mosolyra húzódott a szája. A vele szemben ülő Glorien szemeibe nézve mosolya lassan elveszítette gúnyoros jellegét.*
-Khm…jó ötlet volt, hogy a partról felszálljunk a léghajóra. Biztos, hogy nincs tériszonyod, igaz?
*Pillantott át a korláton a vacsora asztal mellől az alattuk elterülő városra. Az éjszakában kivilágított város millió apró fényével sokkal varázslatosabbnak tűnt, mint a csillagos égbolt.
- Óriási város, óriási falakkal. Tudnak valamit ezek a vadalanok is. És hogy vízesésre építeni az egészet…Ott meg feljebb a folyón mi az az épület? Az lenne a palota? Kíváncsi vagyok mennyire visznek közel hozzá.
*Nem voltak sokan rajtuk kívül az étterem módjára kialakított széles fedélzetű, dupla ballonos léghajón, hiszen aki várost akar nézni, az nappal teszi meg, de a kellemes éjszakai levegő, a vízesésből felcsapó frissítő pára és a város utcáin sziporkázó fények mind felejthetetlenné varázsolták az éjszakai városnézést.*
- Mondd csak, nem hiányzik egyáltalán az Evolyrani palotád? A vezetői poszt?
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-07-15, 8:43 pm

- Nincs tériszonyom megnyugodhatsz!
* Mondta kedvesen Glorien. Valóban gyönyörű volt a város innen felülről, imádta a vízeséseket. Aldo Kérdésén kicsit elgondolkozott.*
- Evolyran talán kicsit hiányzik. Inkább az ottani boldogság hiányzik. Amikor még Galworral játszottam....
* Itt kicsit megakadt és visszafojtotta a sírást, hiszen nem ez volt ma a cél, így gyorsan összeszedte magát.*
- A palotám kicsit, de az lehet máshol is, akár különb is. Nem igaz?
* Itt megeresztett egy félmosolyt.*
- A vezetőség is kicsit. A sok háttérmunka kevésbé, de a gyűlések és az ötletelések mindig felpezsdítettek. De most egy új élet következik. Ugye?
* Nézett a szeretett férfira és megfogta a kezét. Most úgy gondolta, hogy ez a szép este jó arra, hogy megkérdezze azt tőle, amit a szíve mélyén annyira vágyott.*
- Mondd csak! Lehet majd egyszer még gyerekünk? Te szeretnéd?
* Nézett kissé félénken Aldo szemeibe. Ő még egyszer szívesen lenne anyuka. De cak egyszer és azt az egy gyereket végtelenül szeretni és megbecsülni.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-07-30, 6:25 pm


- Na igen, Evolyran nekem is hiányzik, csak úgy, mint Álomfalva, de ha visszamennénk, biztos nem lenne ugyanolyan, mint volt. Az emlékek miatt vágyakozunk, de azokat újra megtudjuk teremteni itt is, vagy bárhol. A lényeg, hogy együtt legyünk.
*Tette rá kezét Glorien kézfejére, vigasztalóan végigsimítva azt. Eszébe jutott az evolyrani lánykérés, amikor Galwortól megkérte Glorien kezét. Azok voltak ám, a boldog percek.
Örült, hogy Glorien tovább vitte a beszélgetést, ha tovább időznek csendben az együtt töltött időkön és a sok veszteségen, amelyeket megéltek, az rányomta volna bélyegét az egész estére.*
- Új élet. Ígérem, kedves! Fiatalok vagyunk még, ahhoz, hogy a régit sirassuk és ne áhítozzunk az új után!
*Glorien kérdése kissé meglepte. Bár nem is maga a kérdés, hanem, a gondolatok és érzések, amiket kiváltottak belőle az elhangzó szavak. Tudta, hogy soha nem volt egy minta apa, viszont ha lesz még rá esélye, akkor igenis bizonyítania kell! És nem csak Gloriennel meg a gyerekkel szemben, hanem saját magával szemben is!*
- Szeretném, hogy legyen!
* Ennyit válaszolt csak a kérdésre, de ezeket a szavakat olyan komolyan mondta, Glorien szemeibe tekintve, hogy a nőnek nem lehetett kételye abban, hogy amit a férfi mondott, azt úgy is gondolta.
A vacsora elköltését követően felálltak asztaluktól és a korlát mellett állva csodálták tovább a város és az azt körülölelő természet szépségeit. Aldo hátulról átölelve karjaiba zárta kedvesét, úgy lélegzett mélyeket az illatos női haj közelségéből. Az éjszaka csendes volt és varázslatos. Sokáig nem szóltak egymáshoz, csak élvezték a pillanatot.*
Vissza az elejére Go down
Imbra
Keleti vadalan
Imbra


Hozzászólások száma : 9

Character sheet
Nép: Vadalanok

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-08-06, 4:54 pm

*Leszállt az est, mire hazaért a Teremtés templomából. A ház, a mestere háza, egyhangúan fehérlett az egyenként kigyúló csillagok renyhe fényében. Odabent a szokásos csend fogadta, igaz, egy ideje vendégei is vannak Lanuriából, de ők nem csapnak nagy zajt. Az egyikük egy mágus, öntudtalanul fekszik egy ágyban több hete, a másikuk, a felesége meg éjjel nappal virraszt mellette. Verinolban bukkant rájuk, mivelhogy éppen a mágus keresésére indult, amikor először elhagyta Vadalan földjét. Az áldozat nagy volt, s hogy jól döntött-e, azzal hogy befogadta őket a szállására, azóta sem tudta eldönteni.*
~Tartsd a barátaidat közel magadhoz, de az ellenségeidet még közelebb…~
*Fényvarázslat nélkül ült le a konyhaasztal mellé. Előtte egy pohár bor Vadalan déli szőlővidékéről, mellette a tányéron egy kisebb darab sajt, amit hangtalanul majszolgatott. Nem volt ma sem étvágya. Közeledett a nap, amikor tudta, hogy tennie kell valamit. Érkezésükkor a nőnek azt mondta, ha nem javul a férfi állapota két héten belül, akkor le kell mondaniuk róla. A napok meg lassan leteltek különösebb változás nélkül. A lombtünde számított rá, hogy mágusát helyrehozza a vadalani gyógyító. Imbrának azonban más tervei voltak a mágussal. Viszont nem is olyan könnyű még egy magatehetlen mágus életét sem kioltani, mint ahogy gondolta…A hétvége viszont közeledik és neki tennie kell valamit.
Székét hangtalanul nyomta be a helyére, ő maga meg elindult az emeletre. Kétsége sem volf afelől, hogy vendégei alszanak már, gondolta majd holnap rátekint a betegére, hogy folytathassa az elf nő előtt a hazugságot.*
~Belefáradtam már. Bárcsak tudna ilyenkor a mesterem tanácsot adni..~
*Mély sóhajtással ment el a hálószobák előtt, egészen hátra a folyosó végére. Balra volt egy ajtó, melynek átlépése szigorúan tilos volt vendégei előtt. Napi szinten bejárt ebbe a szobába, néha órákra is bezárva maga mögött az ajtaját. Hogy mit művelhetett odabent, azt csak ő tudhatta.*



A hozzászólást Imbra összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-08-31, 5:42 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime2020-08-07, 8:49 pm

* Amikor Aldo azt válaszolta, hogy szeretne még gyereket, hatalmasat dobbant a szíve. Talán van még remény...
Jó volt ott fent, de most már elég volt Gloriennek.*
- Ha nem haragszol szívesen lemennék már. Jó itt fent, de lent azért én jobban érzem magam.
* Tette hozzá kedvesen és várta, hogy leérjenek. Mielőtt beértek a házba a nő halkan beszélni kezdett.*
- A ház ura, akinél lakunk a varázsló, eddig kedves volt. Mindent elmondott nekem, mikor mire számítsak, de valami mégis fura. Nem tudom megmondani, hogy mi...
* Gondolkozott el pár percre. Túl kedves ez az Imbra. Egy vadalan nem ilyen kedves. És ez volt Gloriennek nagyon furcsa és kiszámíthatatlan.*
- Biztos úgy illene most, hogy szólunk, hogy felébredtél, de azt gondolom, nem kell már zavarni.Holnap reggel úgy is jön megnézni.
* Súgta Aldo fülébe,majd egy gyengéd csókot nyomott a nyakára. Még előttük az éjszaka, és annyi különtöltött nap után, és annyi nélkülözéssel a hátuk mögött most próbálja a nő is bepótolni a pótolhatatlant.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Savanti - A vizek városa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Savanti - A vizek városa
Vissza az elejére 
9 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Vizek oltára
» Savanti Territorium
» Savanti piaca
» Ekorin városa
» Olassië, az elfek városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Vadalan kontinens :: Savanti Territorium-
Ugrás: