LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Go down 
+30
Mia Ruton
Shuga
Glorien
Kroloth Naelgrath
Isabelle
Hossin
Aldo Barras
Daxa Lavenir
Garret Silvershard
Jeremy Talbot
Ryn von Samok
Kesa Klensbane
Fela Husani
Amíra Nox
Merilien Lumel'Auvrea
Darthys Indoril
Wyerre von Morhan
Nawarean
Lysanor Eweny
Edward Dylan
Haleran
Dremer
Vastörő Regendorf
Helen Hoa
Arielle
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Alex Ian Keegan
Mesélő
34 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
SzerzőÜzenet
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-11-07, 2:50 pm

//Valturaan//

Ahogy magamat gyógyítom Val ott fekszik megsemmisülten, teljesen magába omolva. A sebeim elég komolyak lettek, pár napig tuti látszódni fognak, szóval hölgytársaságok kilőve. Most már csak túl kéne élnem Kilime tombolását, ne meg a kislányét is. Ahogy végzek magammal, felállok és megrázom magam. Val eddig egy kavicsot se mozdított meg, csak fekszik, mint jó pár zsák liszt. A szavak, amik elhagyják a száját, nevetésre késztetnek, amit kicsit se fojtok el. Bár hiányzik belőlük a korábbi erő, most érezhetően komolyabban gondolja a kérést, hisz nem utasít, csak kér.
- Vigyél el Laryss-hoz.
- Oké.
A válaszom tömör és rövid, szerintem a srác tuti kiakad tőle. Nos ez van én nem adok semmit ingyen senkinek, és ezt időszerű neki is megtanulnia.
- De először rendbe hozlak, mert anyád kinyír ha megérzi a sebet rajtad. És ő veled ellentétben kölyök, csuklóból kinyír engem ezért. – Bökök a sebére, majd a seb mellett megpaskolom és begyógyítom a szégyenfoltot. Teljesen eltűntetem a nyomát, hisz nem egy sárkány győzte le csak valami korcs keverék lény. ÉN. Amint teljesen helyre jött a teste újra megcsapkodom, hogy mozgásra bírjam.
- Na szedd magad össze nem érek rá egész nap itt ücsörögni ennyi tekintet kereszttüzében. Válts elfesebb kinézetre és szedjük össze a holminkat. Na meg egyszer szeretnék csendesen távozni a Kaszásból. Szóval sétáljunk vissza, nem vagyunk messze tőle. Bár a kapu még ott van ha az rövidebb lenne.
Bármit is válaszon, a szobába érve magamhoz veszem a holmim és türelmesen megvárom, míg ő is ezt teszi. Lesétálok a fogadótérbe és a tulajhoz lépek. Az ujjamat feltartva állítom meg a szitok áradatát.
-Nem tört össze semmi, nem égett le egy kép sem. De most távozunk, kifizetem a kölyök szállását meg némi pluszt, de csak azért hogy legközelebb ne vágj hozzám semmit.
-Höh, az a szerencséd hogy tartottad a szavadat Shuga, mert ha nem kiszögeltelek volna valamelyik kopasz fára mementónak.
-Ennyire nem kéne kedvelned, a végén még meghatódom. És tévesen azt képzelem, hogy kedvelsz. Jut eszembe, amikor mi távozunk, pár agresszív tünde, és ember fog belépni azon az ajtón. Minket fognak keresni. Mond meg nekik, hogy pár nap múlva folytathatják a munkájukat, de ahova megyünk, nem viszek kullancsokat. Se sajátot se az övét. – Bökök Valra, és egy papírt és tintát veszek elő, és cirkalmas levelet hagyok a kémeinknek. Valra nézek.
- Te üzensz nekik, vagy inkább haladjunk, hogy mielőbb találkozhassatok? Mindegy is, haladjunk.
Új kaput nyitok, aminek a túloldaláról hűvös, szinte metsző hideg levegő, és némi hó és jég keverék jön át.
-A tiéd az elsőbbség kölyök, én csak utánad megyek át.
Ha kicsit meglepetten áll akkor szimplán átlököm, ehhez elég az emberi erő is, majd a fogadósra mosolygok akinek a homloka újra tele lett redővel, és az arcán harag villan.
-Ezért még számolunk, ostoba mágus most takaríthatok utánad. – Robog felém, de én már Valt után léptem félig, egy vigyort eresztek meg a fogadós felé.
-Ez nem tűz, szóval nincs okod kitiltani innen.
Mielőtt bármit utánam vághatna, átlépek és bezárom a kaput. A túloldalt hideg havas környezet fogad minket, én kicsit növelem a saját belső hőmet a kölyök meg vélhetően élvezi.
- Ne örömködj még nem érkeztünk meg, csak lerázunk pár kémet. Séta arra, és haladj át azon a védelmen.
Mutatok a semmibe, hisz kb csak őt látom meg a rengeteg havat, ami hamar végezne bármelyik bolonddal aki követ minket.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-11-07, 9:57 pm

//Shuga//

718 évvel az éj-hasadéki csata után

A beleegyezés lesújtóan, szinte már hihetetlenül visszhangzott az ifjú elméjében, ki egyetlen hosszú pillanatig még eltűnődött azon, vajon mi értelme is volt azon hangoknak, melyeket a máguslény kipréselt magából - egyetlen egyig, ugyanis ahogyan amaz letelepedett mellé, s megérintette oldalát, mintha az érintés nyomán minden testet öltött volna, valósággá válva beborítva a világot, melyet immáron egy kissé megint másképpen látott, megint átértékelvén annak szemei előtt felfedett folyamatait, s igazságát. Azt az igazságot, melynek bizonyítását az ifjú sárkány nem kergette tovább, nem létező hiányát mélyre lenyelve gyomrában, miközben felemelte fejét, hogy Shugára nézzen. Szótlanul szemlélte végig a gyógyítás menetét, akárha helyeselte volna a történések mikéntjét, azonban erről szó sem volt - egyszerűen csak elveszett a meglelt válasz éppen csak megtapasztalt ízében, s keresett valamit, melyen tekintetét nyugtathatja addig, míg megérik benne, mi is vár reá ezután. De nem érett, s a gyógyulás folyamata is elérte végét, melyet újabb érintés követett. S bár korántsem lehetett olyannak nevezni, amilyennek Nie, a törékeny fehér elf leány kezei nyomán életre kelő mozdulatokat érezte a feje tetején és az orrán, Valturaan számára különösen barátságosnak tetszett, s e közvetlenség, e furcsaság ezúttal nem ébresztett benne sem dühöt, sem pedig félelmet. Nem érzett semmit, csak különös, hátborzongató nyugalmat, s nem érezte úgy sem, hogy küzdenie kellett volna ellene.
Sétát választott az ifjú, s bár ezt nem tette egészen úgy közzé, ahogyan a mágus várta volna, engedelmességnek tűnő csendességbe burkolózva öltötte magára fehér elf formáját, s indult el Shuga mellett vissza, a Nagy Kaszáshoz, maga mögött hagyva a vérrel, felforgatott földdel és fehér szőrszálakkal borított tisztást. Valóban nem volt messze a fogadó, azonban a sárkány nem igyekezett eléggé, nem úgy, ahogyan egy nőstényéért aggódó hím tette volna - mintha habozott volna a vérrel kiharcolt találkozás kapcsán, s maga sem tudta, miért is teszi pontosan. Némán lépkedett szállása felé, s miután néhány elnagyolt mozdulattal ágyára száműzte egykori alvóhelyének oda való darabjait, majd pedig megszüntette az azt körbefogó barlangszerű védelmet - azaz helyére tolta az ágyat, a szekrényt, s minden mást is, mely az odakinti búvóhelyeit aligha helyettesítő épphogy-üreg falait képezte -, csak magához vette jelentéktelenül kevés holmiját: a már kicserélt hosszú, fekete, csuklyás köpenyt, a bőrkesztyűjét, végül az övét is helyére fűzte nadrágjában, rácsatlakoztatván a bőrtokokat, melyek fűszereit, s egyéb apróbb eszközeit tárolták. Aztán követte csak az addig türelmesen álló, várakozó barnaköpenyest lefelé, a földszintre, még mindig egyetlen szó nélkül. Legyőzött volt ő, elvesztett egy csatát, miközben egy másikat megnyert, s még nem volt képes eldönteni, miféle értéket is kapott, ha összeadta eme eredményeket. Azonban másvalamit képes volt kiszámolni, mégpedig az összeget, amellyel valószínűleg a fogadósnak tartozott, akit a Tanácsbéli mágus éppen akkor kényszerített megálljra, amikor az ifjú fizetési szándékát jelezte volna. De hogy mi következett volna az után a bizonyos felemelt ujj után, ha Melfyomer csendben marad, valószínűleg sohasem tudja majd meg. A fogadós arcát fürkészte, érzelemmentességet árasztván magából, s hagyta, hadd beszéljen az embermágus... az egykoron volt sárkány, hogy pontosak legyünk. Az a sárkány, aki, ha a jelenben már nem is, ámde valamikor régen szerette az édesanyját, s eddig a pillanatig segítette ügyeit - miközben pedig zavaros, csapongó elméje menedékében elgondolkodott róla, miféle apja is vált volna ebből az alakból, a végső következtetés visszazökkentette a valóságba, ahol tálcán kínálták számára a megfejtést, melyet nem remélt megkapni, s melynek előzményei igencsak érdekelni kezdték, de olyannyira, hogy már csak az események meg nem szűnő folyása késztette továbblépésre, olyan eseményeké, melyek a lelke mélyén sokkalta fontosabb helyet foglaltak el annál, hogyan, s mit tett tönkre holmi halálából feltámadt mágusszerzet egy városszéli fogadóban. Ezért nézte hát szótlanul Valturaan a levél születését, s ezért tekintett jeges szemével szállásadójára - azért, mert az ügy, melyben eljártak, nem szenvedhetett semminemű kudarctól. A legapróbbtól sem, még akkor sem, ha kifelé az ifjú egy érdektelen, magának való fehér elfnek tűnt, olyannak, mint amilyenek azok általában lenni szoktak. S ha Shuga nem értette volna viselkedésének okát, hát ráért kérdezősködni némi idővel ezután is. Ráért majd akkor, ha már a sárkány is tudni fogja a válaszait, melyeknek keresését az előzőek meglelése robbantotta ki, mielőtt még bármiféle ellenvetése is lehetett volna.
Pedig ha egészen kissé kinyitotta volna jégszínű szemét, hát meglátta volna önmagát, amint magatehetetlenül úszik egy végtelennek tűnő, különös tengerben. Abban a tengerben, melyet Shuga Melfyomer fakasztott egy kardmedált hordozó fémláncból, s mely alapjaiban formálta át Valturaan világát, kavargó összevisszaságot hagyva az ifjú mellkasában, s éppen ettől az elveszettségtől festett úgy, mintha súlyos nemtörődömségben zárták volna büntetésképpen azért, ahogyan ezidáig követelte ugyanazt a mágustól, melyet utoljára, megsemmisülten már sokkalta szebben vitelezett ki. A hósárkány szeretett volna üzenni azoknak a rejtélyes nem kívánt személyeknek, szerette volna tudtukra adni, hogy bármi dolguk is legyen, Laryss-t nem kapják meg hozzá. Szerette volna éreztetni velük - nem, nem csak velük -, mennyire elhivatott is volt, mennyire elszánt, elkötelezett és kitartó. Legbelül, mélyen a csendesség vastag rétegei alatt, az ifjú sárkány létezésének magja jegesen izzott, s csakis egyetlen egy okból: meg akarta védeni az elfnőstényt. De Shuga nem engedte, nem hagyott számára időt, hogy döntését megoszthassa vele. Nem hagyott, azonban nem a mágus volt, ki végtére is meggátolta ebben - ő csak kiváltója, mozgató ereje volt a varázslatnak, mely egykettőre aprócska otthon-szeletté változtatta a Nagy Kaszást. Az a temérdek hó, jég és hideg volt az, melytől Val nem jutott, s nem is akart a levél közelébe jutni, még ha hagyták volna, sem. S bár egyedül nem indult volna keresztül a gyűlölt teleportkapun, engedte, hogy Shuga átlökje. Engedte, hogy amaz erejét adja előbbre jutásához, engedte, hogy segítsen számára megtenni a lépéseket, melyekhez egymaga kevésnek bizonyult volna. Engedte, hogy közelebb taszítsák múltjának egy olyan szeletéhez, melyet ezidáig inkább eltemetni próbálkozott, semmint szembenézni vele.


//Folytatás a Lanur-hegységben//
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-10, 7:09 pm

5. küldetés - Futárok (a pácban – avagy ténylegesen hogyan is zajlott VOLNA az a küldetés)

//Jerry-vel Télközép ünnepe előtt néhány nappal// (1. rész)

- Arnelian! Indulok hamarosan! – kiabálok le teljesen feleslegesen az emeletről, mert esélyem sincs, hogy a dalnok, lantművész, tanár és vérelf meghallja. Ennek oka teljesen nyilvánvaló. Eleddig tökéletes és kényelmes otthonunk jelenleg ugyanis katasztrófa sújtotta övezet. A katasztrófa pedig 3 nappal ezelőtt sújtott le ránk, amikor is kedvesem megtalált a cuccaim között egy réges-régi pergament, amelyet még könyvtárosként másoltam le titokban. Vagyis majdnem titokban, mivel a főkönyvtáros kérte a - hite szerint – egyetlen másolatot. De egy fura véletlennek köszönhetően kettő készült belőle, amelyből az egyik nálam rejtőzött már egy ideje. Sajnos ezen a dokumentumon a híres Ünnepi Puncs receptje állt, amelyért a Nagy Kaszás Fogadó tulaja már 2 éve rágja a fülemet, s a furcsa véletlen is csak egy reménybeli szívesség fizetségét volt hivatott a birtokomba juttatni.

És ez a ritkaság most az én drágám kezei közé került. És a konyhaasztalra… Aztán az ebédlő falára… A fogadószoba ajtajára… Végül a fürdőbe… Ugyanis az előállítására beszerzett adalékok, eszközök, fűszerek, hozzávalók és persze az eredményt kóstoló szomszédok ilyen sorrendben foglalták el a ház helyiségeit. És persze ez utóbbiak aztán el sem akartak menni, nehogy kihagyjanak egyetlen sikerült, vagy félresikerült próbálkozást a híresen hírhedt ital előállításának kísérletei során. Mert úgy tűnik, egyik sem sikerült oly rémesre, hogy ne lehessen meginni.

Két napig bírtam… Aztán azonnali meghallgatást kértem Thalion nagyúrtól és kiküldetésért könyörögtem neki. Életem egyik legnagyobb szégyene volt az az esdeklés… De szerencsére hozzá is eljutottak a hírek és pusztán a közelgő ünnep miatt nem hirdetett mindeddig statáriumot az italok terén. És Valian-ba küld!!! Feladattal!!! Köszönöm, Istenek!!!

Még egy nap kellett ahhoz, hogy találjak egy megfelelő pillanatot, hogy mindezt közöljem Arn-nal, de mivel ez néhány perce megtörtént, már indulok is azonnal. Még át kell öltöznöm, így – biztos, ami biztos alapon - bezárkózom az emeleti hálószobába, nem kockáztatva egy tévelygő vadidegent a hátam mögött öltözés közben!

De alig találok valami alkalmas ruhát a szekrényben, ami szintén ennek az áldatlan állapotnak köszönhető. Ugyanis 2 napja a segítségünk sem tette be a lábát a házba, amióta az egyik szomszéd kissé mámoros állapotban elkapta a lépcsőfordulóban és Arnelian lantkíséretével előadta neki az „Itt vannak a sárkányok, gyere közel, s rád hányok…” kezdetű törp kocsmadalt. A szerencsétlen sokkot kapott azonnal és ehhez nemcsak a dal szövege, de az előadás minősége is nagyban hozzájárult. Alig tudtam lebeszélni, hogy azonnal felmondjon és csak azzal győztem meg, hogy mégis maradjon, hogy kapott egy hét szabadságot, és megígértem, hogy szólok, ha kiürült a ház.

És még egy fontos feladat indulás előtt. Mivel jelenleg mindenki az apró udvaron szorong, és bulizik, letaposva a gyepet *ezért meg fogom ölni Arneliant!!!*, mert az üst, amely végül előkerült már akkora, hogy el sem fért a tűzhelyen, így megpróbálom elcsenni az irományt. Addig, amíg üres a ház és tart a hideg ellenére is kerti mulatsággá alakult legújabb próbálkozás. De igyekeznem kell, mert én ezt már nem bírom! El kell tűnnöm innen azonnal!!!

A pergamen nálam, köpeny és kesztyű rajtam, itt az idő, hogy fénykaput nyissak, és a szerzeményemmel együtt elinduljak a Nagy Kaszásba. Bár mindegy lenne hova indulok, mert most akár a Sárkányok Völgye is lehetne a cél! Bármi! Csak innen el!

Annyira sietek, hogy minél távolabb kerüljek Olassië-től, és a borzalmas hangzavartól, hogy végül eltévesztem a helyet és először a Vén Kujonban kötök ki, ahonnan alig tudok elmenekülni, mert a szintén jókedvű vendégsereg a fénykapu láttán több tucat kívánsággal rohamoz meg, amelyeket az ünnepre való tekintettel teljesítenem kellene. UTÁLOM TELART!!!! ÉS UTÁLOM A VÉN KUJONT!!! És az "élményhez" az is hozzájárul, hogy a fogadós hálás pillantása nyilvánvalóvá teszi, egy ideig tökéletes reklám lesz a lebuj számára a megjelenésem. Így nem is kifejezetten segítőkész, amikor a kiutat keresem. Végül kimenekülve a hátsó udvarba, mégis sikerül meglépnem a lelkes sokadalom elől, és egy pillanat múlva térdig hóban állva megérkezek Valianba… az egyik kereszt mellé a temetőben, amelyen azzal a lendülettel keresztül is esek. De erre csak legyintek már. Ez már nem ront sokat a mai napomon… Feltápászkodok, és kissé letisztogatom a ruhámat – éljen a varázslat -, de szerintem nem fogok így sem kilógni a fogadóban lézengők közül.

De ahogy belépek, ez a lézengés már koránt sem tűnik valósnak, ugyanis akkora a tömeg, hogy némi tolakodás és sűrű bocsánatkérés, no meg pár kéretlen ajánlat elhárítása kell ahhoz, hogy a söntésig jussak.
- Á, Nienna kisasszony! A szobája már várja! – ismer meg a fogadós. - De miért nem szólt hamarabb? Így nem tudom a szokásos helyen elszállásolni. Kérem, bocsásson meg! Csak egy aprócska hálókamra maradt a másodikon, de legalább a holmik befértek, amit kért – próbálja túlkiabálni a hangzavart a fogadós. - Ha aludni is szeretne, pakolja össze őket egy kicsit, mert elég sok a doboz. Bár hogy itt ma ki tud aludni? De ha felmegy, amíg elpakol, készíttetek valami vacsorát… Mit sustorogsz nekem itt a fülembe, te lator!!! – rázza meg a mellette álló legényt. - Ó… Tényleg… Szóval nem nagyon lesz vacsora már, mert nem maradt semmi… Egy kis sajt és alma, no meg tej még akad, ha jó lesz… - tárja szét a karját. - Akkor remek!! Reggelre már itt az újabb szállítmány, úgyhogy nem maradnak éhen az indulás előtt! Az a hibbant fuvaros nem ért ide ma az áruval, mert tegnap jól beittak a cimborákkal, de hajnalra ígérte a szállítmányt. Még szerencse, hogy az itallal jól állunk! – aztán megváltozik a tekintete. - És mondja csak, hozott nekem valamit?

A sóvárgó pillantása láttán eszembe jut az otthoni ramazuri és szívfájdalom nélkül adom át neki a pergament, amit a köpenyemből szedek elő kissé megviselt állapotban, miközben a lelkére kötöm, hogy senkinek ne árulja el, hogy honnan szerezte. Mert nyilvánvaló, ha az otthoniak szembesülnek a hiányával, … Nos, jó, hogy nem leszek ott akkor.

Aztán már csak arra van erőm, hogy felvonszoljam maga a padlástérnek tűnő, de elegánsan második szintek nevezett emeletre és némi lökdösődés után, amelyet a felhalmozott csomagokkal folytatok, bejussak a hálókamrának is alig nevezhető odúba és a dobozok pakolgatása után elheveredjek az ágyon. Végre!!! CSEND!!!

És ekkor kopogtatnak…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-10, 7:16 pm

Soha nem hittem volna, hogy idáig süllyedek! De hát a sárkányokkal egyre jobban eldurvuló háború és az emberek és más fajzatok elszegényedése odáig vezetett, hogy már egy hónapja egy fia megbízásom sem akadt, a katonák nagy jelenléte a településeken pedig olyan mértékű kockázatot jelentett a lopásoknál, hogy még én sem mertem belevágni, miután majdnem otthagytam a fülem hegyét az egyik istálló szalmaboglyájában, amikor egy katona beleszurkálva kereste a tolvajt.
Csak a tolvajok istene segített, hogy megússzam.
Ezért jelentkeztem végül, minden tolvajbecsületemet sutba vágva a Valliani őrségnél, akiknek épp kapóra jött egy gyorslábú egyén, akiben még elf vér is folyt.
- Ezt a tekercset csak és kizárólag Menion őrparancsnokának saját kezébe adhatod! – nyomta a kezembe a dokumentumot, miközben nem tudtam levenni a szemem a bajszán rezgő sörhabról, amitől alig bírtam ki, hogy ne vigyorogjam képen.
De mindent a teli has érdekében! Így igyekeztem borzasztóan érdeklődő és figyelmes képet vágni.
- Igenis, Uram! – húztam ki magam peckesen, bár így is alig értem a testes, pohos ember válláig.
- Meg kell akadályoznod, hogy bárki más megszerezze, ezt is éretted? Ha mégis elveszíted, ……valahogy….. – meresztette rám agresszív tekintetét, - akkor jobb, ha nem kerülsz elém utána, különben kopaszra borotváltatlak és pucéran zavarlak végig a városon. Ezt is értetted?
Lelki szemeim előtt megjelent a jelenet és ha ezt megfélemlítésnek szánta, akkor rossz lóra tett, mert inkább nevetésre ingerelt, amit természetesen vissza kellett fojtanom, így valami csuklásos-horkantásféle lett belőle.
- Megértettem! – morogtam végül, hogy ne halljon a hangomon semmit.
- Jó, akkor elmehetsz. Reggel indulsz a postakocsival, addig ha akarsz megalhatsz a Nagy Kaszás fogadóban, a tulajdonos mindig fenntart egy helyet, bár most az ünnepek miatt lehet, meg kell húznod magad. – intette és eresztett utamra.
Nem gondoltam, hogy ez az egész tényleg veszélyes lenne, de pár sarokkal később rájöttem, hogy követnek. Így befordultam egy szűk utcába, majd könnyedén átugrottam egy kerítés felett, hogy végképp nyomomat veszítsék. Csak, hogy a kerítés mellett nagy kádakban melaszt tároltak és nekem sikerült a fejem bubjáig belemerülnöm az egyikbe. Még jó, hogy nem volt senki a közelben, amikor cuppogva, ragacsosan, magamban igen csak szitkozódva kikászálódtam belőle.
A követőim nem lehettek messze, így nem volt időm semmivel levakarni magamról a cuccot, de a zárt udvarról is ki kellett jutnom. Megcéloztam az egyik ajtót, amiben reménykedtem, hogy az utca felé vezet. Tévedtem, vagyis az utca felé vezetett, csak épp egy tollfosztó műhelyen keresztül! Csak az volt a szerencsém, hogy a közelgő ünnepi események miatt egy lélek sem dolgozott, de mire kikeveredtem…….
A késői óra legalább megóvott attól, hogy az egész város rajtam szórakozzon, így csak pár embert kellett arrébb löknöm, akik a röhögéstől képtelenek voltak arrébb menni.
A kocsmáros a lábára ejtette a korsót, amit épp törölgetett.
Fapofával álltam meg előtte.
- Állítólag van itt egy szobám. – villantottam meg fapofával a futárjelvényt, hogy csak ő lássa és nem foglalkoztam a hátam mögötti fura, nyihogó hangokkal.
- Mi…hiii…..mi…hihihi….történt? – próbálta megfogalmazni a fogadós, némi nehézséggel.
Nem törődtem vele.
- Hivatalos ügy! – mondtam komoran, éreztetve, hogy jobb, ha nem firtatja.
- Ér….hihihi….tem. Második emelet….hi…..balra……víz… a kancsóba, de….azt hiszem kelleni fog…..hihi…..némi ….alkohol. Azt a szembe lévő szobában találja, csak ….kopogjon be. – azzal lebukott a pult mögé és talán hasgörcse lett, mert olyan hangokat adott ki.
Felemelt fejjel körülnéztem és felcuppogtam a lépcsőn, majd kopogtam, ár előtt még eltávolítottam egy-két tollat a fülemből, hogy halljak is rendesen.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-11, 7:38 pm

5. küldetés - Futárok (a pácban – avagy ténylegesen hogyan is zajlott VOLNA az a küldetés)

//Jerry-vel Télközép ünnepe előtt néhány nappal// (2. rész)

Kelletlenül próbálok felállni, s a kelletlenségem oka nemcsak az a 10 másodperc, amelyet pihenéssel tölthettem, hanem a mozdulatsor nehézsége is, amelyet a galambdúcnak ható szobában kell bemutatnom a minden helyet elfoglaló dobozok és csomagok között ahhoz, hogy talpra vergődjek. Meg kell állapítanom, nem túl kecses és nőies a dolog, de legalább sikerül. És a csomagok feltétlenül szükségesek az álcámhoz, hiszen ha már küldetés, kellett valami alibi is. Így indulás előtt megígértem, hogy Arn tanítványainak beszerzek néhány tucat kisebb ajándékot, amelyek most itt lapulnak színes kupacban egymásra halmozva a fogadós jóvoltából, és amelyet majd az ünnepi hangverseny után oszthat ki közöttük.

De ne siessünk ennyire előre. Egyelőre még a kopogásnál tartunk. Vagyis a feltápászkodásnál… Nos, ezen túl is vagyok és csak egyetlen lépés kell, hogy a kilincset megragadva felrántsam az ajtót.
- Mi v… - a mondat másik fele, ami nem lett volna túl udvarias, a torkomon akad, ahogy meglátom az alakot az ajtó előtt. Elkerekedett szemmel bámulok a lassan csöpögő és tollakat növesztő valakire, aki éppen egy fém valamit – ó, egy futárjelvényt! - próbál lerángatni az ujjairól. Hát… az rendesen odaragadt, de így legalább nem volt ideje elrejteni előlem. A felismerés ennek nyomán azonban mélységesen megrázó.

Csak bámulok rá néhány zavaró pillanatig, amíg észre nem veszem, hogy ő is ezt teszi, így elkapom róla a pillantásomat. Rémes egy helyzet! Az nem lehet, hogy EZ legyen AZ, akit keresnem kell! Próbálok kétségbeesetten más magyarázatot találni a valian-i pecsétre, azonban az előbbi feltételezés tűnik az egyetlen reális lehetőségnek. Igen, úgy tűnik, mégis elképzelhető, hogy ő az, mivel ahogy észreveszi, hogy megláttam a fura medálját, igyekszik gyorsan elrejteni. Váratlan fejlemény, de talán így könnyebb dolgom lesz, mint ahogy gondoltam. Csak a lehetőség, hogy otthon legyek már holnap, ne töltene el ekkora aggodalommal. De mindegy, első a feladat!

Szóval az, amit keresek, ott van valahol a tollak és a ragadós, fura szagú máz alatt. Hát legyen, bár a feladat, hogy így szerezzem meg a levelet, éppen olyan borzasztó, mint az alak maga! Nagyot sóhajtok, majd felteszem az egyetlen értelmes kérdést, ami eszembe jut, és egyben megadom az alaphangot a későbbi „ügymenet” tekintetében is.

- Maga is átesett valamin? Bár úgy látom, több dolgon is – teszem hozzá és igyekszem együttérző arcot vágni, ami rémesen nehezemre esik. – Szóval,... ha gondolja, szívesen letakarítom a ruháját… Csak egy apró varázslat kell… Bár szerintem a fürdő talán ésszerűbb megoldás lenne… Mármint nem feltétlen ruhástól…

Itt már nem bírom tovább és a meghökkent arcot látva kitör belőlem a nevetés, mert a szerencsétlen csak áll ott és még a lenti zaj mellett is hallani lehet, hogyan kopognak a padlón a róla lehulló sötét színű cseppek.

- Kérem, bocsásson meg… - próbálok a feladatra koncentrálni, borzasztóan komoly arcot vágni, és abbahagyni a kuncogást, hogy a fura alak még véletlenül se szeleljen el a nála lévő fontos dokumentummal együtt. Közben az is egyértelmű számomra, hogy a fickó rémesen utálhatja a helyzetet. Lehet, ez lesz az én szerencsém. Akkor próbálkozzunk meg a legegyszerűbb módszerrel. – Szóval mehet az a varázslat?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-11, 7:43 pm

Nem akartam világgá kürtölni, hogy Valian futára vagyok, de sajnos a fogadósnak történő bemutatkozás után egyszerűen nem akart sehogy sem a ruhám rejtekében maradni. Kell az az alkohol vagy bármilyen anyag, amivel ezt a trutyit levakarom magamról!
Mivel az ajtó zárva van és pedig úgy látom belülről, nincs más lehetőségem, vagy vissza cuppogok a kocsmába és ismét kiteszem magam a közröhejnek, vagy megpróbálok bejutni, mert ezek szerint van benn valaki.......remélhetőleg EGY valaki.....Ha kell betöröm ezt a nyomorul ajtót......
Még mindig a jelvényemmel birkózom, amikor végre az akadály elhárul előlem és az ajtót szabályosan feltépi valaki dühösen a képembe kiált, amire becsukom a szemem, viszont amikor ki akarom nyitni, csak az egyik nyílik ki! A másik egyszerűen nem akar.....összeragadtak a szempilláim!
Természetesen ösztönös mozdulattal próbálom megtörölni, amitől egyrészt még több koszt kenek el magamon, másrészt pedig végig karmolom a jelvénnyel az arcom.
- Aúú! - nyögök fel, aztán döhösen lekapom a jobb kezem ujjairól a ballal a jelvényt és a kezemmel együtt a nadrágomba süllyesztem.
Elég furcsa így az állásom, de legalább nincs útban.
Igyekszem nem tudomásul venni azt a tekintete és ábrázatot, amit az ajtóban álló nőszemély rám mereszt. A kérdése persze jogos, de én elég feszült vagyok a történtek után, ami gondolom nem csoda. De kezdem elveszíteni a türelmem azok iránt, akik jót röhögnek rajtam, ahogy az ifjú hölgyön is látom a kitörni készülő jókedvet, bár meg kell hagyni, ha látnám magam, biztos nekem is gondom lenne az arcvonásaimmal fordított helyzetben. Mondom fordított helyzetben!!!
- Nem, csak szeretek ragaccsal és tollal borítva hirtelen felbukkanni emberek előtt, hogy szórakoztassam őket. - feleltem rezignáltan a kérdésére, aztán önkéntelenül is felemeltem a hangom. - Miért kérdez mindenki ostobaságot! Persze, hogy meg akarok szabadulni.....ettől- - intettem nagy lendülettel végig magamon, amivel sikerült egy sor nagyobb cseppet elindítanom a lány és a szoba belseje felé. - Óóó, ha csak ez a baj, szívesen pucérra vetkőzöm. - kezdtem neki a dolognak és már félig letoltam a nadrágot, amikor eljutott hozzám a varázslat szó is, mivel úgy nem mindent hallottam a fülembe ment mézga miatt. - Bocsika, benne vagyok. - rántottam vissza a gatyót, bár talán kissé elkéstem vele. Még jó, hogy volt rajtam alsó és takart a kulimász, így kevésbé látta, hogy vörösödöm.
- Talán előtte be.....be kéne menni. Most már ott is ragadok, ahol .....eddig nem...... - köhécseltem kínomban.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-12, 6:48 pm

5. küldetés - Futárok (a pácban – avagy ténylegesen hogyan is zajlott VOLNA az a küldetés)

//Jerry-vel Télközép ünnepe előtt néhány nappal// (3. rész)

- Talán előtte be... Be kéne menni. Most már ott is ragadok, ahol ... Eddig nem...... – krákog a fura alak, miután visszarángatja magára a félig letolt nadrágját. Én meg csak állok ott és levegőt próbálok venni. A lélegzetvétellel kapcsolatos nehézségeimnek ugyanis több oka van. Egyrészt a rémes alak furcsán kacsingat és úgy rám is förmed, mintha az édesanyját kínáltam volna fel sárkányeledelnek, másrészt most már nemcsak ő, hanem én is részesültem abból a ragadós valamiből, ami felismerhetetlenné tette előttem mindeddig. A harmadik problémám, hogy a szemérmetlensége – amelynek nyilvánvaló következménye, hogy első szóra igyekszik a nadrágjától megszabadulni - egyenesen elképesztő, és - hogy fokozzuk a dolgokat még tovább – negyedrészt BE AKAR JÖNNI A SZOBÁMBA, HOGY...!

Talán ha nem félnék attól, hogy a dobozokba csomagolt holmik is részesülnek abból a fura szagú izéből és a tollakból, amiknek jelenléte még mindig erősen zavarba ejtő számomra ~ Csak nem hattyúnak akart öltözni valamilyen álarcosbálon? ~, egy pillanatig sem haboznék, hogy beengedjem, persze kizárólag egyedül. Vagy mégis? A feladat akkor is előbbre való lenne, ha ezzel a jó híremet is kockáztatnám? Jobban belegondolok, és meg kell állapítanom, hogy a jó hírnevem már régen oda. Hiszen aki ebben a fogadóban száll meg, esélye sincs arra, hogy a továbbiakban bármit is megőrizzen vélt vagy valós méltóságából, így már ezzel sem kellene foglalkoznom. De nem, mégsem! A szobámba azért mégsem engedem be. Futárság és levél ide vagy oda, akkor sem! Ha odabent is összeken mindent a ragasztóra emlékeztető kencével, akkor nem lesz hol aludnom és lőttek a - három nap után az első - nyugodt éjszakának, mert akkor még ma éjjel haza kellene indulnom! NA AZT NEM!!!  

Éppen ezért egy lépést teszek felé – remélem, nem érti félre -, és behúzom magam mögött az ajtót. Valahogy rá kell vennem, hogy a ruháitól mégse előttem szabaduljon meg.

- Nem, sajnos az én szobám nem alkalmas arra, hogy ketten … Vagyis hogy a nadrágját… Ó, az istenekre! Melyik a maga szobája? – nézek rá kétségbeesve, és igyekszem titkolni, hogy mennyire zavarba hozott. De azt is látom, az ő maga is elég tanácstalan, így folytatni kényszerülök. – Vagy tudja mit? Induljon a fürdőbe és vetkőzzön le odabent. ~Ó, drága Istennő! Miket beszélek én???? Vetkőzzön le?! Az Ünnepi Puncs illata valószínűleg engem is teljesen összezavart!!! Ha ezt Arnelian megtudja, … ~ Aztán adja ki a ruháját… Induljon már, különben ide fog ragadni a padlóhoz! – próbálom siettetni…



A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-12-12, 6:56 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-12, 6:53 pm

Hogy őszinte legyek, nem vagyok én ilyen, egyáltalán nem! Többnyire, hiszen az embereknek meg kell bíznia bennem, udvarias, jókedvű és főként lehetőleg észrevétlen fickó vagyok, de most annyi minden történt velem rövid idő alatt, ami teljesen kiforgatott önmagamból.
Ennek köszönhette az ajtót elálló alak, hogy szinte az arcába kiabáltam és a viszkető bőrömnek, hogy gondolkodás nélkül majdnem levetkőztem előtte a nyílt folyosón.
Nem igazán gondolkoztam, csak meg akartam végre szabadulni ettől és újra normálisan kinézni!
Persze a varázslat egy bűvös szó és bármennyire is egy megkönnyebbüléssel ér fel, hogy egy szavára vagy kézmozdulatára megszabadulhatok végre szörny kinézetemtől, a hallásomat és a látásomat akadályozó trutymótól, azért némi vészcsengő is megszólal végre a fejemben.
Egy mágus!
Ahogy kilép az ajtón én hátrább vonszolom a lábaim, aztán fél szemmel erősen pislogva rá, most már alaposan megnézem…
~ Dremer gyérülő szakállára! Ez….ez….a nő volt ott! Ez a jégelf boszorkány!~
Cuppogva válik el a talpam a talajtól, ahogy még hátrébb botladozom és ujabb cuppanás, ahogy a folyosó másik falához tapadok.
~ Micsoda csapdahelyzet, mint egy feltűzött légy a pók csáprágói előtt! ~
Kínomban elvigyorodom és már csak abban reménykedem, hogy ha eddig nem ismert meg, ezután sem fog!
- Nem mehetek a fürdőbe! – rázom meg a fejem, most már vigyázva, hogy ne is próbáljam levakarni a képemről a mézgát. – Először is a kocsmáros megölne, másrész ....e ez nem jön le vízzel! Azt mondta, hogy van itt alkohol, amivel lemoshatom. – erősködöm, mert még a ruhát kiadnám neki, de ha eltűnteti rólam is a ragacsot, akkor……hát nem tudom mennyire örülne nekem. – Ott a szobám. – intek a szembe sréhen lévő ajtóra. – Ad nekem alkoholt, én bemegyek, kiadom a ruhám, ha már nem akar látni …..pucéran. – villantok rá egy vigyort mert nem kerülte el a figyelmem zavara. – aztán lepucolja a mocskot a ruhámról, így jó lesz? – kapálózok kissé, hogy elváljak a faltól.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-13, 9:07 am

5. küldetés - Futárok (a pácban – avagy ténylegesen hogyan is zajlott VOLNA az a küldetés)

//Jerry-vel Télközép ünnepe előtt néhány nappal// (4. rész)

*Hát, úgy tűnik, vagy a kocsmáros híresztelt rólam valamit ~Ezért persze még megfizet! ~, vagy a fura alak azért esett bele abba a kulimászba, mert rendesen belekóstolt egy sörös, vagy boros hordóba. De bármire megesküszöm, hogy ha még egyszer kiejti azt a „p” betűs szót, sikítani fogok! Bár ebben a zajban az is hiábavaló lenne, hiszen senki sem hallaná meg odalent!

És arra is rá kell jönnöm, hogy ezzel a félkegyelművel nehezen fogok boldogulni. Ez az elmeháborodott tényleg azt gondolja, hogy van még valaki Lanurián, aki elhiszi, hogy ha mostanában egy hozzá hasonló alak alkoholt emleget, az mosakodni akar? Most komolyan? És erre bízták azt a levelet? De mindegy! Nem, őrültekkel nem vitatkozunk, ezt már megtanultam! Szerzek neki italt és teljesen mindegy nekem, hogy mosakszik, vagy leissza magát, a lényeg, hogy a levél tényleg nem maradhat nála az út végéig!

És ha az elmeállapota még nem lenne elég baj, a kinézetével is jelentős gondok vannak. Jelenleg ugyanis éppen a szemközti falra tapad rá, kínos vigyorral az arcán.*

- Mondja, nem ivott már eleget? – kérdezem egy sóhaj után, de nem mozdulok az ajtó elől. Aztán szemrehányóan teszek megjegyzést a felháborító viselkedésére is. – És köszönöm, az alsónadrágja után már tökéletesen elegem van a mai napra a látványából.

*Próbálok nyugodtnak mutatkozni, de elkeseredetten próbálom kitalálni, hogy a fürdőtől való iszonya vajon milyen elmebajnak lehet a része, és közben arra is rájönni, hogy hogyan teljesíthetem ezt a feladatot a legkevésbé veszélyesen. Mit meg nem teszek azért a papírdarabért? Legszívesebben nyakon önteném a fickót egy hordó vízzel, de a ruhájában rejtegetett levél miatt ezt a lehetőséget gyorsan elvetem. Így marad a bonyolultabb megoldás. Azonban tényleg nem akarom látni a zavarba ejtő vigyort az arcán, így – és mert a kocsmárossal is van elszámolnivalóm, mivel szeszkiméréssé nyilvánította a szobámat – folytatom.*

- Mint mondtam, éppen eleget láttam mára. Nem is igazán tudom, miért vesződöm itt magával. ~ Persze, hogy tudom, de ezt nem kötöm az orrára. ~ De csak mert rémesen együtt érző vagyok és mert közeleg az Ünnep, így most lemegyek és bármilyen célra is akarja igénybe venni az előbb említett alkoholt, szerzek magának. És ha sikerült a mutatvány… – utalok a próbálkozására, hogy megszabadítsa a folyosó falát önmagától, majd intek az ajtaja felé, miközben igyekszem eloldalazni mellette a szűk folyosón anélkül, hogy akár egy ujjal is hozzáérnék. – Csak menjen be a szobába… Persze a magáéba… Majd kopogok… És csak a ruháját akarom látni… Magát nem… Sem p… Vagyis sehogy!!!

*Azzal faképnél hagyom és leviharzok a lépcsőkön. Remélem, mire visszaérek, már nem kínlódik a falhoz ragadva, mint egy hátára fordult bogár.

Odalent persze semmi sem változott, talán csak a tömeg és a jókedv lett még nagyobb, na meg az én zavarom. És persze a mérgem!*

- Mondja, magának teljesen elment az a maradék józan esze is? – kérdezem a bőszen vigyorgó kocsmárostól. - Hogy küldhette hozzám azt az elmeháborodott, tollas alakot? Hogy tőlem kérjen italt!!! - emelem fel a mutatóujjamat, amint válaszolni próbálna, és ezzel intem csendre, letörölve az arcáról a mosolyt. – Nem! Egy szót sem akarok hallani most! A mai napom rémes volt és még nincs vége! Ide azt az üveget! És ne merje a számlámhoz írni! – mutatok egy palackra előtte, amelyből eddig bőszen öntögették a vendégek poharaiba az átlátszó itókát.

*Az üveget megkapom, a kocsmáros arca éppen elég bűnbánó ahhoz, hogy felfelé még beleszagoljak a butykosba, de szerencsére nem víz az, ami benne van! Aztán felvánszorgok ismét két emeletet, majd az alak szobájánál állok meg, kopogok és hátat fordítva az ajtónak, várom, hogy az kinyíljon.

Mibe keveredtem már megint?*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-13, 5:52 pm

Nagyon megszeretnék már szabadulni ettől a förtelmes bevonattól, ám ha ennek a látványnak ez a boszorka tanúja lenne, akkor lehet, hogy nem csak a melaszt varázsolná le rólam. Azt hiszem nem tettünk egymásra túl sok jó benyomást abban a fogadóban, ahol Shuga olyan alaposan behúzott a csőbe, ráadásul azt is tudja, hogy mivel keresem a kenyerem és még kombinálni kezdene.
Egyszóval nem szeretnék tollas kakasként rohangálni ebben az épületben, így jobb, ha még tűrök egy ideig. Mert türelemre szükségem volt, mégpedig mér…he….tet….len…türelemre, mikor még ok nélkül azzal is megvádolt, hogy részeg lennék! Hát nincs elég bajom? Nem bűvöltem el az alsónadrágom és nem túl szőrös lábaim látványával és még alkoholistának is néz!
Sértődötten meresztettem rá fél szemem, ami előtt épp lecseppent egy kis melasz.
- Hát köszönöm szépen, hogy még ezzel is megvádol! – csattantam fel, de aztán rájöttem, hogy ő itt az egyetlen, aki gyorsan és hatásosan segíthet rajtam, így visszanyeltem a többit. – Csak szerencsétlen véletlenek összeesküvésének eredménye ez. – próbáltam az állammal lefelé biccenteni. – Mindenre esküszöm ami magának szent, hogy csak mosakodásra kell az alkohol! – néztem rá esdeklően, de most, hogy megemlítette, hogy akár a torkom is megnedvesíthetem vele, már egészen kívánatosnak tetszett az ötlet.
És csodálkozik ezen valaki a történtek után.
- Csak hozza! – siettettem. – Higgye el rám sem fog ismerni utána! – próbáltam meggyőzően mosolyogni, de a réteg már kezdett keményedni, így elég érdekesre sikerült.
Azt meghiszem, hogy rám sem fog ismerni, mert ahogy lehet elhúzom a csíkot, hogy ne is legyen esélye meglátni.
Mikor eltűnt végre sikerült leválnom a falról és becuppogni a szobámba, bár a zárral meggyűlt a bajom és tiszta ragacs lett.
Bent gyorsan mindent lehámoztam magamról és a pokrócot magam köré tekerve vártam, hogy hozza a szeszt.
Ha bekopogott, akkor kidobtam a ruhákat, amiből persze mindent kivettem nagy nehezen, a jelvényt és a levelet is, amiket próbáltam a pokróccal megfogni, hogy ne legyenek még ragacsosabbak. Hát nem volt egyszerű mutatvány!
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-14, 2:57 pm

5. küldetés - Futárok (a pácban – avagy ténylegesen hogyan is zajlott VOLNA az a küldetés)

//Jerry-vel Télközép ünnepe előtt néhány nappal// (5. rész)

*A folyosói monológ természetesen még jobban megerősít abban, hogy az alak fejével biztosan baj lehet, de legalább vita nélkül adja ki a szobából a ruhákat. Adja? Inkább dobja, de jelen helyzetben ez még mindig a jobbik megoldás. Aztán, amikor a zajra megfordulok, szó nélkül rántja ki a kezemből az üveget és csapja be az ajtót. Nos, jó, szerintem hamarosan gondjai adódnak majd „őudvariatlanságának”.

Két ujjal próbálom megfogni a darabokat és átnézni őket, mielőtt a tisztító varázslattal használható állapotba hoznám valamennyit. De ezzel hatalmas áldozatot hozok ismét, mert évszázadokig kísérteni fog a látvány. ~ Miért vesznek fel bizonyos alakok sárkánymintás alsónadrágot? És miért fetrengenek meg valami ragadós borzalomban? ~  

De mindegy. A ruhák tiszták, a levél sehol és a medál sincs meg, de eszemben sincs visszaszolgáltatni annak a részeges alaknak a ruhadarabokat. Csak maradjon a szobájában. Legalább reggelig kialussza magát. Addig sem csinál ostobaságot. Bár amilyen őrült, lehet, hogy ruhátlanul indul útnak. De aztán megnyugtatom magam. Nem, ennyire ő sem lenne bolond, hiszen most túl hideg van egy efféle mutatványhoz.

Visszamegyek a saját szobámba és ledobom a ruhakupacot a dobozok tetejére. A biztonság kedvéért varázslattal lezárom a folyosó végét - , hogy senki se jöjjön be, vagy menjen ki, miközben aludni próbálok. Mivel csak varázslattal törhető meg és ez az alak úgy tűnik, rém boldog volt, amikor megemlítettem neki a mágikus lehetőséget a ruhái tisztítása kapcsán, így arra biztosan nem vetemedik majd, hogy megpróbáljon kijutni. De ha igen, azt meg fogom hallani. Szerencsére más szoba már nincs az emeleten és az ablaktalan fürdő nem igazán nyújt kijáratot sehová, így gyaníthatóan a kissé kapatos úr itt marad éjszakára.

A mai nap eseményeit összegezve rá kell jönnöm, hogy nem is állok olyan rosszul, így ma este ennyire jutottam a fontos üggyel kapcsolatban. Legalább már azt tudom, kire kell, hogy ügyeljek a holnap kezdődő utazás során.

Holnap... Rémesen hangzik... Ám most ez nem érdekel... A kocsmáros majd felébreszt a reggelihez...

A reggeli ébresztő... Ezzel kapcsolatban van némi fura érzésem, de nem jövök rá, mi az, amit elfelejthettem, vagy észre sem vettem.

Végre vízszintesbe helyezem magam, és aludni próbálok, bár a lentről fölhallatszó zaj kissé zavaró. De inkább ez, mint Arnelian és a szomszédok… A futár meg csak iszogasson magában...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-14, 6:26 pm

Nem tudom, hogy mit csinált olyan sokáig lent az ivóban az a lány, talán leállt mulatni a már igen csak mámoros vendégekkel, mert én kezdtem minden mozdulatnál recsegni-ropogni.
Még ezek után örülhetett, hogy nem fűztem semmilyen megjegyzést a késlekedésére, csak egy jól időzített pillanatban eloroztam tőle az üveget, amit szerintem ha rajta múlott volna, csak akkor adott volna oda, ha még jobban megalázhat azzal a pimasz nézésével
Mert észrevettem ám, hogy néz! Bár abban is reménykedtem, hogy nem azért, mert a felismerés lángja kezdett pislákolni benne.
Az első dolgom az volt, hogy egy jó alaposat húztam az üvegből, ami után és egy kiszakadó sóhaj után, némileg visszatért belém a tettvágy és az élet.
Minden lelkiismeret-furdalás nélkül, letéptem az amúgy sem túl tiszta lepedőből pár csíkot és igyekeztem alaposan letisztogatni magam. A mosdóvízbe is töltöttem, hogy a hajam is meg tudjam mosni és bár azt gondolom nem lett teljesen tökéletes, de legalább már félig embernek éreztem magam. ….hehehe…..félig embernek…..értitek…..
Ezek után a pokrócba takarózva vártam, hogy a ruhám vissza kerüljön…..addig, hogy ne unatkozzam, megittam a maradék alkoholt, ami persze nem volt sok, de legalább melegített, mert az öltözékem csak nem akart megjönni.
Mi lelte ezt a máguslányt? morfondíroztam magamban és halvány gyanú árnyéka kezdett mocorogni bennem, hogy talán így akar megtréfálni vagy ne adják az Istenek…..a szobájába csalni…??
Nekem azonban elegem volt ebből az átokverte helyből és különben sem akartam, hogy másnap reggel felismerjen. Talán ő is gyanakodott?
Kinéztem a folyosóra, de sehol senki. A szobájához lopóztam és hallgatóztam: a csendet csak halk hortyogás törte meg. Hát ez szép! Alszik én meg itt állok egy szál pokrócban! A folyosó vége felé, a lépcsőre néztem, de valami halvány mágiát éreztem. Megnéztem és igazam volt, ez a boszorka itt akar tartani? Talán a megbízásomhoz van köze? Áááá, elvetettem az ötletet, hiszen honnan tudná, bár láthatta a jelvényem, de futárból épp elég szaladgál a városban!
Elöntött a méreg, de hát nem azért voltam tolvaj, hogy egy zárt ajtó megállítson! Elvigyorodtam, aztán visszamentem a szobámba, a vékony kis bőrtasakban lévő szerszámaimért, majd ……hangtalanul, a kevés mágiámmal rásegítve kinyitom az ajtaját, besurranok és magamhoz veszem a ruhám! Ajándékba meg otthagyom neki a koszos pokrócot.
Visszatérve a szobámba felöltözök, magamhoz veszem a cuccaimat, majd meglelve a padlásra vezető kis nyílást felhúzódzkodom rá, kissé könnyítve a súlyomon egy apró varázslattal és at épület homlokzati kis szellőzőjén kimászva, a tetőn végigfutva ereszkedem le a túloldalon.
Csillagos este van és nem így terveztem, de sietve nekivágok utamnak. Ha találok valami abba az irányba tartó szekeret vagy postakocsit, majd felkéredzkedem rá.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2019-12-15, 9:35 am

5. küldetés - Futárok (a pácban – avagy ténylegesen hogyan is zajlott az a küldetés)

//Jerry-vel Télközép ünnepe előtt néhány nappal// (6. rész)

~ Ó, most komolyan! Miért gondolja mindenki, hogy ennyire ostobák vagyunk? Azért, mert egy takaróval lefedett kupacot lát és „szándékosan eltúlzott” hortyogást hall, miért egyértelmű, hogy ott alszik éppen valaki? ~

*Még ha éppen most igaz is volt…

Amikor néhány perccel – vagy talán órával? – később felébredek, rá kell jönnöm, hogy a - ruhatolvajként elsőrangú - futárnak persze így sikerült meglépnie és elég ügyes is volt ahhoz, hogy a hóval borított tetőn egyensúlyozva épségben le is jusson. Hmm... Lehet, hogy mégsem ivott annyit, amennyit gondoltam? Nekem persze ennyi sem kellett volna, hogy lejussak az udvarra, de már eszem ágában sincs ezt tenni.

Ugyanis nincs igazán kedvem ahhoz, hogy a fagyos, téli éjszakát holmi gyaloglással töltsem, főképpen azért, mert ő nem sejtheti, hogy pontosan tudom, hogy merre igyekszik. És azt is tudom, hogy sietős az útja, hiszen a levélnek még hatalmas távolságot kell megtennie ahhoz, hogy a címzetthez érjen.

Vagyis ha már így esett a dolog, inkább pihenek reggelig.*


Folytatás a Középvidéken…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-25, 8:51 pm

//Raven//

*Az ágy melletti lámpa megvilágítja a lány alakját és a két levelet, amelyek előtte fekszenek az ezüstszürke ágytakarón. Az egyik csak egyetlen oldal, a betűk egyszerűek, a papír olcsó és az Udvarház pecsétje rajta egyértelműen mutatja, hogy honnan érkezett. Csak egy mindennapinak tűnő levél, amely szűkszavú, ám mégis tele van aggodalommal. És Nie tudja, hogy Annát csak a féltés vehette rá, hogy megkérjen egy „tollforgatót”, hogy írjon helyette neki. S ahogy újra és újra elolvassa a levelet, az ő nyugtalansága is egyre nő.*

„A férfi a kisasszonyról kérdezett és arról a furcsa esetről, amiről a kofák és az árusok beszéltek. Azt is mondta, Arnelian úrtól hozott levelet, ezért kellene tudnia, hogy hol találja a kisasszonyt. De amikor felajánlottam, hogy a kisasszony után küldetem, azt mondta, inkább személyesen adná át. Hát ezért gondoltam, jobb, ha tudja…

És még azért is, mert tegnap este Moran elmondta, hogy két nappal korábban nála is járt egy úr és ő elfecsegte neki, hogy a kisasszony régen gyakori vendég volt, de amióta az elfekhez költöztek, ritkábban látjuk. És persze az az ostoba a bálról is mesélt, hogy milyen szomorú volt az uraság miatt, meg arról is, hogy a kisasszony milyen hálás volt nekem a ruháért és hogy milyen gyönyörű ajándékot adott. És hogy milyen kedves volt azzal a kis csavargóval, mielőtt elutazott a fővárosba. Persze, jól leteremtettem utólag, hogy egy pletykás vénasszony. De biztos a pénz miatt tette, amit az ifiúrtól kapott…”


~ De Arn mért nem maga jött el? És miért küld levelet Tarsis-ba, ha tudja, hogy Valian-ban vagyok? Csak nem történt baja? ~

*A kavargó gondolatok azóta kínozzák, hogy megtalálta a borítékot a szobájában, s elolvasta Anna levelét. Elolvasta újra és újra, s az összes harag és sértettség elpárolgott nyomban a szívéből, hogy a helyét átvegye az aggodalom és a kétségbeesés. Egy szemhunyásnyit sem aludt, s csak azt várta azóta, hogy megvirradjon, és végre tehessen valamit. Nem, most nem indulhat haza, köti a megállapodás, és köti a nyakában lógó medál, de tudja, a hivatalos útnál van egy gyorsabb is, amellyel levelet küldhet az erdő mélyén megbújó városba.

Hát fogja a levelet, összehajtja és a megcímzett borítékba teszi. A másik mellé. Aztán felöltözik, és elindul. Mert Nie azt is tudja, hogy a Nagy Kaszás tulajdonosa segít majd neki, hogy eljusson az üzenet Olassië határaira, s az őrség majd átadja azt a bárdnak. De hogy biztosan ne maradjon hírek nélkül, ahhoz az a másik levél segíti majd hozzá. Mert hajnalban még írt egy rövid üzenetet Rawion-nak is. Csak annyit kért tőle, írja meg, hogy a dalnokkal minden rendben van-e. És ha már ott lesz a fogadóban, üzenetet hagy Drest-nek is, ahogy ígérte, bár Amyas hollétére még nem sikerült fényt derítenie.

Lesiet hát a lépcsőkön, ki a még néptelen, napsütötte utcára, s ahogy kifelé igyekszik a városból, a lépteit a félelem hajtja. És a lelkiismeretfurdalásé.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-25, 9:31 pm

//Niennanak Smile //

Nem mertem Furia, vagy valamelyik másik fekete közelébe sem kerülni. Néha nem ártott volna jelentést tenni vagy legalább jelezni, hogy még élek és az ügyért dolgozom, de a legutóbbi fiaskó után, amikor elszalasztottam az égre-földre keresett Kain-t, nem mertem kockáztatni. Elég nagy hajcihőt csaptunk a fogadóban ahhoz, hogy olyan fülekbe is eljusson a híre, ami most nem jött volna jól nekem, meg aztán Furia előtt nem biztos, hogy bármit el tudtam volna hallgatni.
Arról már nem is beszélve, hogy mennyire bosszantott a sikertelenség, hogy nem voltam képes lecsapni rá és egyszer és mindenkorra megoldódott volna a jövőm. Ott ülhettem volna a sárkányúrnő oldalán míg világ a világ.
Nekem kell megtalálnom és bíztam magamban annyira, hogy érezzem sikerrel járhatok, ha mindent beleadok. Nyomok után kezdtem vadászni……..
Beültem minden kocsmába, minden útszéli fogadóba, piacokon kóboroltam a fülemet nyitva tartva és ……..mikor már azt hittem végleg elvesztettem, rám mosolygott a szerencse.
Érdemes volt elviselnem a piacok zsúfoltságát, az emberek bűzét, mert hallottam egy angyali szépségű tünde lányról, aki nem rég találkozott egy sárkánnyal és ezt az élményt nehezen dolgozta fel, és az a sárkány állítólag narancsköves kardot és gyűrűt viselt……..
Nem volt nehéz ráakadni a nemesi udvarház egy fecsegő hajlamú szolgájára, aki pár ingyen ital és pár darna után készségesen mesélt a legutolsó bálon történtekről.
Nienna kisasszony, Arnelian úr, aki miatta a szép hölgy bánkódott és aki valamiféle dalnok volt, de ennek ellenére a hölgy két hódolót is begyűjtött, bár abból az egyik valami senki csibész volt, aki aztán a tömlőcben kötött ki.
A végén már alig bírtam ott hagyni a fickót és nehezen álltam meg, hogy ne döfjem le valami sötét sikátorban, hiszen a lényeget nem tudta, hogy hol van most az a nő!
Vállaltam a kockázatot, hogy az udvarház a nővel kapcsolatban megemlített szolgálóját megkeressem egy megfelelő mesével, de az a szajha valamiért gyanút fogott és nem árulta el, pedig a nyakam tettem volna rá, hogy tudta!
Gondoltam rá, hogy elkapom valahol és kiszedem belőle, de volt egy olyan sejtésem, hogy a látogatásom után talán értesíteni akarja az elf nőt, nekem meg csak meg kellett várnom míg a futár feltűnik és követnem………….
Az utolsó váltóállomásnál elvesztettem szem elől, mert muszáj volt vadásznom és csak akkor találtam meg, amikor visszafelé tartott. Lószagú és verejtékízű volt…….., de legalább nem az a „lenyelem a nyelvem, de nem beszélek” fajta……….
Végül csak oda lyukadtam ki, ahonnan jóformán elindultam. Milyen fintora a sorsnak….
Már csak várnom kellett, hogy a leírás szerinti nő felbukkanjon, így összekötöttem a kellemest a hasznossal és rendeltem magamnak ételt és italt……………
Valami csendesebb helyen kell elbeszélgetnem vele, így reméltem, hogy hamarosan távozik. Az amivel a szolgálót becsaptam, hogy a szerelmétől hozok üzenetet, most már nem vált volna be, gondolom az a némber a levelében kitért erre.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-25, 10:00 pm

// Raven-nek, aki legalább már nem éhes Smile //

*A Nagy Kaszás nem változik. Csak a vendégei cserélődnek, bár Nie-t jelen helyzetben ők érdeklik a legkevésbé. A fogadós most, hogy az üzlet a szokásos formáját mutatja, készséges és előzékeny. Azonnal a hátsó helyiségbe kíséri a lányt, s érdeklődve hallgatja a kérést, miközben átveszi a lepecsételt borítékokat. Nincs szükség bő és körülményes magyarázatra, nem először küldenek általa leveleket, hát most is pontosan tudja, mit várnak tőle. És pontosan ezért szabadkozik, hogy a futárok mind úton vannak, de ígéri, a legelső szabad emberével elküldi majd azokat, s ez az ígéret megnyugtatja a lányt.

Drest Aluviel-ről is kérdez amíg maguk között vannak, de egy homályos utaláson kívül nem kap egyenes választ, így csak arra kéri a fogadóst, hogy említse meg az "ismerősének", ha erre jár, hogy kereste.

S amikor a fizetésre kerülne a sor, Nie-t meglepi, hogy a megtermett férfi bőszen tiltakozik. De aztán  azt mondja, sosem csinált még akkora forgalmat, mint azon a télközépi ünnepen. Háláját ki is akarta fejezni már régen, de Nie - és itt egy kis szemrehányás van a hangjában - olyan régen nem járt már erre.

Hát a lányon van a sor, hogy mentegetőzzön és hogy megköszönje az újbóli szolgálatot. S aztán - ehárítva az invitálást, hogy reggelizzen meg a ház vendégeként - kifelé indul, nem törődve az őt méregető pillantásokkal. S amikor a fogadós még utána szól és üdvözletét küldi Arnelian-nak, Nie csak kedvesen visszaint, hogy aztán igyekezzen visszafelé, a városba.

Még várja ma a munka és a Könyvtáros, és ezek - ebben bízik - elterelik majd a figyelmét a levelekről.*


A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-08-16, 7:37 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-26, 4:33 pm

// Nie-nek, aki még nem tudja Raven mire éhes //


A türelem meghozza a gyümölcsét, azaz Nienna kisasszonyt, akit el sem tudnék téveszteni, fehér bőrével, ragyogó ezüstös hajával, kék szemeivel. Tényleg feltűnő jelenség volt, akiért úgy látszik még a fogadós is odáig volt, meg vissza, mert mikor meglátta csak vele foglalkozott, miközben le sem lehetett vakarni a szívélyes mosolyt az arcáról. Bezzeg velem olyan volt, mint egy pokróc!
Sajnos nem hallom, hogy miről beszélhetnek, mert a pult melletti külön helyiségbe vonulnak, de biztos valami titkos dolog lehetett, ha ennyire rejteni kellett.
Abban azonban biztos lehettem, hogy a lány nem kis szolgálatot tehetett a fogadósnak, mert még pénzt sem volt hajlandó elfogadni tőle.
Reménykedtem benne, hogy az ételt legalább elfogadja, mert akkor én is befejezhettem volna kényelmesen az enyémet, de persze, hogy nem volt szerencsém.
Viszont, ha eddig kételkedtem is abban, hogy a megfelelő személyt vettem célba, a kocsmáros búcsúzóul tett megjegyzése, hogy üdvözletét küldi annak a szerencsétlen Arnelien-nak, aki egy ilyen nőt hagy egyedül szórakozni és veszélyes utakon járni. Meg is érdemli, hogy valaki lecsapja a lányt a kezéről!
Ahogy eltűnik az ajtó mögött, megjátszott nyugodtsággal és sietség nélkül dobtam pár érmét az asztalra és indultam én is kifelé. Ha szemmel már nem is látom, az orrom kiszagolja Nienna nyomát.
Közben rájöttem, hogy nem ismert fel, pedig átfutott rajtam a szeme, talán elcsalogathatom egy távolabbi helyre, ha kedvese üzenetét emlegetem fel……………
Ha sikerül utolérnem és nincs a közelében senki, kockáztatva, de megszólítom.
- Bocsásson meg kisasszony, de azt hiszem pont Önt keresem. Már kerestem több helyen, hogy átadjak egy üzenetet, nevezetesen Arnelien úraságtól………

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-26, 6:11 pm

//Raven-nek, a titokzatosnak és furfangosnak//

*Nie fejében csak az jár, hogy hogyan szabadulhatna szorult helyzetéből, de a Könyvtáros világosan a tudtára adta, hogy addig, amíg az utolsó feladatot el nem végzi, nem hagyhatja el a fővárost. Már hosszú hetek óta vár, azóta sok-sok jegyzetet készített, rejtvényeket fejtett és feliratokat bogozott ki régi rajzokon és képeken. Úgy érezte, az összes olyan feladat a nyakába szakadt, amivel nem boldogultak azóta, hogy a dalnokkal megpróbált új életet kezdeni Olassië-ban. S amikor a várakozás és a türelmetlenség egy-egy kétségbeesett pillanatában rákérdezett, hogy mégis mikor érkezik az utolsó megbízás, hogy már túl régóta vár és túl régóta várnak rá is, mindig csak talányos hümmögés volt a válasz. De most az Arnelian sorsa miatt érzett aggodalom győz a kötelességtudat és a lojalitás fölött és a lány elhatározza, ultimátumot ad.

Éppen azon töpreng, hogy mi is lenne a legjobb indok, hogy mit is mondhatna azért, hogy rávegye feljebbvalóját arra, hogy végre teljesítse az ígéretét, amikor egy hang zavar össze mindent újra. *

- Bocsásson meg kisasszony, de azt hiszem pont Önt keresem. Már kerestem több helyen, hogy átadjak egy üzenetet, nevezetesen Arnelian uraságtól…

*Nie meglepetten fordul hátra és meglepetése csak nő az ismeretlen férfi láttán. Szavai olyan felkavaróak és megjelenése olyan váratlan, hogy a lány gondolkozás nélkül lép vissza és nyújtja az ismeretlen felé a kezét.*

- Ugye jól van Arnelian? Ugye nincs semmi baja? – kérdezi végtelen aggodalommal és a türelmetlenséget, amely arra készteti, hogy folytassa, ugyanez az aggodalom hajtja. – Kérem! Mondjon már valamit! Ugye levelet küldött végre?

*S ahogy ott áll, kezét várakozóan tartva afelé, aki megmenti a hosszú napokig, vagy hetekig tartó bizonytalanságtól, csak akkor néz végig az előtte álló alakon. Egy ember… Átható, zöld tekintet, de mégis csak egy ember… ~ De egy embernek mi dolga lehetett az elfek városában és mégis hogyan jutott be oda? Vagy a dalnok már útnak is indult valamerre, feladva álmát, hogy Olassië falai között új otthonra leljen? Az lehetetlen!~

*Nie elbizonytalanodik és az idegen arcot vizsgálja, próbálja kitalálni, hogy a hírnök tud-e valamit erről az egész helyzetről, vagy ismeri-e akárcsak egyetlen sorát is az üzenetnek, amit annyira átadni igyekezett. Csak fürkészi az arcot, amely nem árul el érzelmeket, csak valamiféle homályos elégedettséget vél rajta felfedezni.

S ha a magas és izmos idegen nem mozdul, ha nem mond semmit, úgy a lány lassan engedi le a kezét. A hírre oly mohón szomjazó tekintetet lassan felhőzi be a gyanakvás és a bizalmatlanság árnya.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-27, 4:46 pm

//Nie-nek, a gyanakvónak//


A lány reakciójából ítélve, soha jobban nem választhattam volna meg a taktikámat, hiszen, ahogy kiejtettem annak a hímnek a nevét, máris hajlandó lett volna mindenre, csak úgy sütött belőle az aggodalom.
Mivel már volt időm átrágni magam a tervemen, hogy többféle variációban is végre tudjam hajtani, attól függően, mennyire veszi be a mesém, most sem jöttem zavarba. Ráadásul érzelmének hevességéből kiindulva, nagyon bonyolult magyarázattal sem kell szolgálnom, elé, ha rájátszok a félelmére és máris kész lesz követni, akár a pokol mélyére is.
Nem tartok tőle, hogy a megjelenésem elriasztaná, mert mindig ügyelek rá, hogy a lehető legáltalánosabban nézzek ki. Most sincs rajtam semmi túl feltűnő, ruházatom az elvárásoknak megfelelő és a föld színeit részesítem előnybe: mélyzöld, barna és fekete.
Megnyugtató, de szolid mosollyal fogom meg a kezét és szorítok rá enyhén, mint egy megértő jóbarát.
- Nem akarok hazudni magának kisasszony. – kezdek bele halkabbra véve a hangom. – Sajnos az uraságot egy….kis baleset érte, ezért is nem ő áll itt most Ön előtt, de – emelem meg az egyik kezem, feltételezve, hogy egyből le fog rohanni a kérdéseivel, - de a tudatánál volt és beszélni is tudott, innen tudtam kit kell keresni. De a keze is megsérült, így írni sajnos nem tudott, csak üzenetet küldött, hogy szeretné, ha mellette lenne.
Együttérző képet vágok és hagyom, hogy eméssze a dolgot, de biztos vagyok benne, hogy nem kell sokat győzködnöm. Már azelőtt a markomban lesz, hogy felütné benne magát a gyanú.
- Azonban nem ártana sietni, a gyógyító azt mondta, hogy sokat lendítene az állapotán, ha egy szerette mellette lenne……… - ütöttem a vasat, amíg meleg.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-27, 6:11 pm

//Raven-nek, aki nem riad vissza semmitől, hogy elérje, amit akar//

*Gyanakvás… Megkönnyebbülés… Féltés… Kétségbeesés… Tanácstalanság… Elhatározás…

Nie-ben kavarognak az érzések, de legalább már tudja, mit mond majd a Könyvtárosnak. Ha elmesél mindent, s a hír hozója mindezt megerősíti, nem tarthatja őt vissza senki és semmi. Ismerve a felettesét, abban bízik, hogy nem is próbálja majd meg visszatartani. De most a hír a legfontosabb, hogy végre hall a dalnokról. Még akkor is, ha ezek a hírek nem is a legjobbak. De azt már tudja, hogy kedvese nem haragszik, és hogy várja őt vissza.

A részvéttel teli tájékoztatás is csak ebben erősíti meg és sietségre ösztönzi. A kézszorítás – amelytől annyira ódzkodik mindig – most sem tölti el örömmel, de némi biztonságot ad és a lány már indulni is akar azonnal.

Először a Nagykönyvtár, az engedély az első, de aztán már útra is kelhet. Még ha a lehető leggyorsabb módszert – a teleportálást - választja, akkor sem lesz rövid az út. És persze azt is tudja, türelmetlen lesz majd, s vissza kell fognia magát, ha nem akar bajba kerülni a hosszabb távolságok, vagy a sietség miatt.

S amikor már arra kérné az üzenet kézbesítőjét, hogy kísérje el a fővárosba, felvillan előtte egy kép.*

~ Ó, a levelek! ~ Eszébe jut a két boríték, amiket csak percekkel ezelőtt bízott a kocsmárosra, de rájön, arra már nincs szükség, hogy el is küldje őket Olassië-be. ~ Azokért még vissza kell menni! ~

- Csak néhány perc, el kell intéznem valamit. Megbíztam egy feladattal a kocsmárost, de már nincs szükség a szolgálatára! – néz bocsánatkérően az előtte álló ismeretlenre, miközben kezét megpróbálja kiszabadítani. – Ugye megvár itt és aztán elkísér a városba, közben meg elmond mindent? Segítenie kell, hogy engedélyt kapjak a távozásra. Aztán nem is tartóztatom, ígérem! Ha kérem, megteszi, kedves …? – s amint rájön, hogy nem tudja, hogyan szólíthatja az idegent, aki ekkora szívességet tett nekik azzal, hogy ilyen messzire hozta a dalnok üzenetét, halvány pír futja el az arcát. – Bocsásson meg, a nevét sem kérdeztem még…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-28, 6:50 pm

//Nie-nek, akinek mindig igaza van Smile //


És igazam lett! Az aggodalma oly annyira elvonja a figyelmét, hogy teljesen simán elfogadja a magyarázatomat és meg is bízik bennem annyira, hogy máris csapot-papot itt hagyva rohanjon oda, ahová irányítom, még csak részletesebb előadást sem kell tartanom (vagyis gyorsan rögtönöznöm egyet) arról, hogy mi is történhetett a kedvesével egyáltalán.
Ez nagy elégedettséggel tölt el és nem is akarom azzal elrontani az egészet, hogy most agresszív legyek, ezért aztán minden további nélkül engedem, hogy kihúzza a kezem közül vékony ujjait.
Szavai megerősítik a sejtésemet, hogy valamit leboltolt a fogadóssal és nem kell hozzá túl nagy képzelőerő, hogy kitaláljam, ez a valami levelet, vagy üzenetet jelenthet, mégpedig a párjának szánva, ami az én megjelenésemmel okafogyottá vált.
Erőt kell magamon vennem, hogy nem vigyorodjak el, hogy most intézte el, hogy senki még csak ne is tudja meg még később sem, miért nem ért célba……..
- Természetesen kisasszony! – hajtottam meg felé a fejem a kérdésére, mert így még követnem sem kell, hogy nem-e kél később benne a gyanú valamiért, hanem végig a szemem előtt lesz. – Nagy örömömre szolgál, hogy a segítségére lehetek. És semmivel nem tartóztat fel, hiszen az a dolgom, hogy elkísérjem, odavezessem kedvese tartózkodási helyére, nehogy eltévedjen, vagy bármi baja essék az úton. – tettem hozzá, mert nagyon úgy hallatszott, hogy csak egymagában gondolta megtenni az utat arra a nem létező helyre.
A nevemre vonatkozó kérdésére egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy mit mondjak, de nem volt okom eltitkolni az eredeti nevemet, hiszen senki nem tudta, hogy ki vagyok és kinek is dolgozom valójában.
Az emberek módján meghajoltam előtte.
- Én kérek elnézést, hogy eddig nem mutatkoztam be Nienna kisasszony, a nevem Raven Back szolgálatára.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-28, 8:02 pm

//Raven-nek, a hölgyek (rém)álmának//

*Nie egy udvarias biccentéssel fogadja a bemutatkozást, s örül, hogy Raven Back konvencionálisabb a megszokottnál, s nem nyúl ismét a kezéért.*

- Back úr, erre semmi szükség nincs – rázza meg a lány a fejét, utalva a férfi mentegetőzésére. – Nem kell szabadkoznia. És velem sem kell jönnie. – teszi hozzá gyorsan. - Azt már igazán nem kívánhatom, hogy egészen Olassië-ig utazzon miattunk. – mosolyodik el a gondolatra. - Csak azt szeretném, hogy a fővárosba kísérjen még el. Másra nem kérem, ígérem, már csak erre az egyetlen egy dologra. Ezt is csak azért teszem, mert így joggal bízhatok abban, hogy nem gördítenek akadályt a távozásom útjába. Csak azt kell tennie, hogy elmondja mindazt a Könyvtárosnak, amit nekem mondott. - néz esdeklően az előtte álló alakra. – Ugye számíthatok önre? Utána biztosíthatom, nem tartom távol tovább az ügyeitől. És természetesen szívesen megfizetem a szolgálatait, a fáradozását és az idejét, amit eddig ránk áldozott.

*Nie nem akar udvariatlan lenni, főleg nem azzal, aki végre hírt hozott a dalnok felől. Hírt, hosszú idő óta először. Ám hajtja az aggodalom és a közeli viszontlátás öröme, hát folytatja.*

- De ön is megértheti, hogy nem késlekedhetek. Ha – ahogy mondta - Arnelian egészsége függ attól, hogy mikor érek oda… - a lány türelmetlensége szinte tapintható. - Gyorsabban utazom majd egyedül. És higgye el, hálásak vagyunk, így is olyan sokat tett értünk. – mondja és ezzel részéről lezártnak tekinti az utazással kapcsolatos kérdést. - S most ha megbocsát…

*Azzal, ha Raven nem tartóztatja, úgy visszafelé indul a fogadó felé…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-29, 4:06 pm

//Nie, ezt nem tudom überelni //


Amíg nem térünk majd a lényegre, addig bizony szükség van az udvarias viselkedésre. Persze ezt eszembe sem volt közölni vele, majd úgy is megtudja, ha itt lesz az ideje, a mi reményeim szerint nem is olyan sokára eljön.
Láthatóan továbbra is teljes hiszékenységben leledzik, amin nem is óhajtok egy kicsit sem változtatni, kivéve egy dolgot, amit azért muszáj lesz, hiszen abban a hitben van, hogy a tündék városába kell mennie…..
Már az említésétől is kilel a hideg, sosem állt és áll szándékomban, hogy akár a közelébe is menjek, mert nem a sárkányok vendégszeretetéről híresek, több mint valószínű, hogy inkább a trófeáinkat gyűjtik és én nem akarok valamelyik hegyesfülű falidísze lenni.
A lányt természetesen egy olyan helyre akarom csalogatni, ahol közel- távol nem kaphat majd segítséget és akkor nekiállhatunk az engem érdeklő beszélgetésnek.
Szóval muszáj kicsit lelohasztanom a lelkesedését.
- Nem is szükséges, hogy Olassié-be utazzunk, bár valószínűleg Arnelian úrfi jobban örülne, ha ott érte volna a baleset, de sajnos nem, így a kisasszony kénytelen lesz elviselni a társaságomat, mert magamnak kell elvezetnem ahhoz a kunyhóhoz, ahol a társammal hagytam.
Szerencsémre sokszor láttam már a levegőből a vidéket, így tudtam egy elhagyatott kunyhót az Ambaron felé vezető úttól kissé beljebb, egy eldugott helyen. Az irány ellen sem lehet a lánynak kifogása, hiszen elhitetem vele, hogy kedvese már útnak indult hozzá és e közben érte a sebesülése……
- Természetesen elmondom ennek a….Könyvtárosnak, amit kell, hogy Önt minél előbb eleressze, hiszen nagy szükség van Önre. Nekem meg úgy is vissza kell térnem a társamért, így nem kell a fáradtságom miatt aggódnia. – hárítom el a felajánlását.
Unom már, hogy ilyen nehézkesen haladunk, ha rajtam múlna már a karmaimba kapnám és szárnyalnék vele, de hát mégis egy nyüzsgő városban vagyunk és nem akarom, hogy utánunk loholjon bárki is. Menjünk csak szép csendben, ne hiányozzon senkinek.
- Idekinn megvárom. – biccentek és hagyom, hogy elintézze a levél dolgát.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-29, 8:01 pm

//Dehogynem lehet  Rolling Eyes  Raven-nek, a cseles csúcsragadozónak  Laughing  //

*Amikor elfordul Raven Back-től, még képes ésszerűen, logikusan gondolkozni. Tudja, mit és hogyan akar tenni, hogy késlekedés nélkül indulhasson a dalnokhoz. De aztán hallja a mondatokat, amelyek gyökeresen megváltoztatják az eddigieket, s a kigondolt terv immár apró szilánkokra hullik a fejében. De nem fordul vissza, csak megtorpan és próbálja értelmezni azt, amit most tudott meg.

Mert azt kellett hallania, hogy Arnelian nem Olassië falai között van, viszonylagos biztonságban. Azt, hogy nem a város gyógyítói vigyázzák a felépülését és a nyugalmát, ahogy eddig hitte. Hogy nem lehet biztos abban, hogy mindent megtettek és megtesznek érte, hogy mindent megkap, amire csak szüksége lehet. Eddig nem is gondolta másképpen, de rá kell döbbennie, hogy semmi sem úgy van, ahogyan ostoba módon hitte. Mert nem barátok között van, OTTHON. S az éppen elhangzó szavak nyomán azt kell hinnie, kedvese ott szenved valahol egy ismeretlen helyen, egy ismeretlen társaságában és várja őt reménykedve. Rá vár egy kunyhóban.

EGY KUNYHÓBAN? A szó szokványos, de mégis oly idegen ebben a helyzetben. ~ Mégis hogy került Arnelian egy kunyhóba? ~ Emlék bukkan elő a múltból, nem is olyan régi emlék. Hiszen tudja, az út Olassië és a Középvidék városai között már ismerős lehet a bárdnak. Ahogy azt is tudja, hogy mellette fogadókat és pihenőket talál. Megtették ezt az utat már együtt is, most miért indult volna másfelé Arnelian? S ha baj érte, a kocsis miért hagyta őt valahol útközben magára, hogy érte küldjön valaki ismeretlent a hírrel. Egy ismeretlent, aki ki tudja, mióta van már úton. Nie csak áll és nem ért semmit…

Megrázza a fejét, csak úgy, önmagának, várva, hogy kitisztul, hogy megvilágosodik előtte az összekuszálódott kép, de a logikus gondolatok helyett az érzések törnek elő belőle. Először az önvád üti fel a fejét a szívében, hogy miatta történt mindez. Hogy a dalnok csak azt tette, amire a lány annyira vágyott és most baj érte emiatt. Csak utána indult, hogy megkeresse, és hogy ne hagyja egyedül, bárhol is van. Aztán az újabb érzés belep minden vádaskodást. És ez az érzés az értetlenség, hogy miért így és miért ez történt. S ahogy megfordul, hogy megkérdezze azt, aki most egyedül képes megválaszolni a kérdéseket, és Raven-re néz, egy még rettenetesebb, még borzasztóbb gondolat keríti hatalmába.

Hát megtalálták azok a haramiák! S most azzal bosszulják meg az elszalasztott 10.000 darnát és fizetnek a csalódásért, hogy abban a titokzatos ládában semmi sem lapult, hogy Arnelian életére törnek? De erre a kérdésre rögtön ő maga felel meg. Nem! Ez ostobaság! Annak már 4 hosszú éve!

Próbálja elhessegetni a gondolatot, de csak azt éri el, hogy árnyak maradjanak a helyén. A gyanakvás árnya… és a kétségeké. Mert mi van, ha minden igaz? Ha tényleg úgy van minden, ahogy az idegen állítja. Csak ő nem ismert minden körülményt, okot és indokot, amely ebbe az irányba vitte az események sodrát. De nem mozdul, csak az agya jár szakadatlan, a megoldásra éhesen.
Tudja, nem állhat itt sokáig, döntenie kell. De még mindig Raven-t figyeli. Azt nézi, hogy vajon a másikat elégtétellel tölti-e el az, hogy azt hiheti, elaltatta minden kételyét, hogy látja kétségeit és aggodalmát. A férfit nézi, de nem lát semmit és az elkeseredését nem tudja palástolni.

S ahogy arra rádöbben, hogy nem mástól kell várnia a segítséget, már tudja a megoldást.  Hiszen csak le kell gyűrnie az érzelmeket, azok csak megzavarják, tévútra viszik. Csak azt kell tennie, amit máskor. Mert hozzászokott, hogy hidegen és logikusan gondolkozzon, hát most is ezt kell tennie.*

- Miért nem mondta ezt rögtön? – kérdezi a lány vádlón, s aztán elszégyelli magát, mert tudja, nem a férfit kellene okolnia. Hiszen ő volt biztos abban, amiben nem lehetett. – Sajnálom… Ezt nem kellett volna mondanom, igazságtalan voltam. – kér bocsánatot, hogy aztán határozottabban folytassa. - Jöjjön velem, írok egy üzenetet a Könyvtárosnak. Nem együtt megyünk! Megváltozott a terv. Ön elviszi neki, és elmond mindent a történtekről. Én pedig indulok most azonnal. Csak előtte mondja el pontosan, hova is menjek! Sőt, az lenne a legjobb, ha odabent lerajzolná! A társa azért tudja, hogy értem jött, ugye?


A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-05-01, 9:48 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-30, 7:25 pm

Tudtam, hogy váratlanul éri az, amit mondok neki, már annyiból is tudtam, amit eddig megismertem belőle, hogy le fogja taglózni a hír, hogy még jobban kétségbe fog esni, hiszen már így is aggódott, pedig végig abban a tudatban leledzett, hogy az a férfi biztonságban és kényelemben gyógyul az elfek városában.
És igazam is lett, mert szinte követhettem az arcán végigfutó érzelmeket. Nem igazán gondolt rá, hogy palástolja, szerintem meghökkentettem annyira, hogy hirtelen nem is volt tudatában hol és kivel van.
Reméltem, hogy ez elég is ahhoz, hogy még annyira sem üti fel benne magát a gyanakvás, adtam neki épp elég érzelmi megrázkódtatást, hogy ez most fel se merüljön benne, na meg, hogy ne kezdjen el mélyrehatóan kérdezősködni, mert akkor megint hazudnom kell és jobb, ha ebből minél kevesebbet csinál az ember, akkor nem zavarodik később se bele.
Azért kicsit nyugtalanabbnak érzem magam, amikor végül mégis csak végigsöpör rajtam a pillantása, mintha mégis csak szöget ütött volna a fejében valami…….,bár látszólag teljesen nyugodtnak nézek ki. Sőt igyekszem együttérzően viszonozni a kutató tekintetét, remélve, hogy ez megnyugtatja szerény személyemmel kapcsolatban és csak egy segítőkész fickót lát bennem.
Pont a magabiztosságom miatt lep meg annyira, hogy végül, amikor megszólal, mégis azt gondolhatom, hogy magában alaposan átgondolta a dolgot és kételkedni kezdett talán, de még mielőtt – szerepemnek megfelelően – kikérhettem volna magamnak, már ki is derül, hogy kicsit túlaggódtam. Ám…….az az összeszedettség, ami ezek után fellobban benne, mégis azt jelzi, hogy nagyon oda kell figyelnem ezek után, hogy mit mondok neki, mert ez már nem az az elveszett kislány, aki pár perce még volt.
- Megértem….kisasszony. Aggódik a kedveséért, más is izgatott lenne a helyében, ezért nem kell bocsánatot kérnie. És, ahogy már mondtam, állok szolgálatára, hogy mielőbb útra kellhessünk, ahogy gondolom óhajtja, de……..legnagyobb sajnálatomra nem tudom látatlanban odairányítani, az út ide van feljegyezve – mutattam a homlokomra, - jobban jár, ha odavezetem, mint, hogy valami tévútra tereljem. – aggodalmaskodom, - A társam természetesen tudja, hogy az Ön keresésére indultam, hogy is lehetne másként…….




Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-04-30, 8:44 pm

//Raven//

- Jobban jár, ha odavezetem, mint, hogy valami tévútra tereljem.

*Ismét egy mondat, ami óvatosságra inti Raven Back-kel kapcsolatban, de Arnelian miatt most rá kell hagyatkoznia. Nie kutatóan néz végig az előtte álló alakon. Igen, talán bármelyik ember így tenne, ha jutalmat várna a tettéért. Mert a férfi nyilván többre számít egy köszönömnél, és ha minden úgy igaz, ahogyan állítja, oka is van rá, hogy ebben bízzon. Látja az elszántságot Raven arcán és tudja, felesleges lenne győzködnie arról, hogy engedje, hogy nélküle induljon útnak. Így nem próbálja újból erre rábeszélni. Csak amiatt bosszankodik, hogy ezért nem indulhat nyomban útnak. De a további vita csak újabb időhúzás lenne.

Hát rövid töprengés után a lány megfordul, a fogadó felé indul, s ha Back követi, úgy ketten lépnek be az ajtón.

A szolgák még álmosak és álmosak a vendégek is, akik éppen a reggelijüket fogyasztják, így a tulajdonos izgalommal vegyes meglepetéssel néz a visszatérő, karcsú alakra.*

- Csak nem felejtett el valamit kisasszony? Vagy mégis megreggelizne? – kérdezi reménykedve.
- Nem, feledékenységről szó sincs, és a reggelijéről is le kell mondanom – rázza meg Nie a fejét sajnálkozva. – A levelek miatt jöttem. Az egyiket visszakérem, ha nem bánja… Vagyis várjon csak! Mindkettőre szükségem lenne néhány percre. És írószerszámra is. Ugye nem baj, ha használom azt, ott bent? – mutat a pult mögötti helyiségben álló vaskos íróasztalra, amelyen halomban állnak a papírok. – Találok pecsétviaszt is?

*S amikor a fogadó tulajdonosa bólint és karjával előzékenyen utat mutat befelé, együtt lépnek be a szűkös és zsúfolt szobácskába, ahol Stefan a zsebéből húzza elő a két borítékot és nyújtja át a könyvtárosnak. Nie az egyiket elsüllyeszti a vállán átvetve viselt táskájában, míg a másikkal az asztalhoz siet. Feltöri a pecsétet, átfutja a levelet, majd még néhány sort ír hozzá. Összehajtja, majd a borítékot újra lezárja, bíborszínű viaszt csurgatva a papírra. Igazolásként a nyakában lógó medált veszi le és nyomja a puha, olvadt anyagra.*

- Ezt a levelet a gondjaira bízom továbbra is, a másik kézbesítésére már nincs szükség. Raven Back úr ugyanis híreket hozott Arnelianról. Úgy tűnik, hamarabb találkozhatunk, mint amire számítottam – magyarázza a helyzetet a lány, miközben visszaadja a levelet és újból a nyakába akasztja a láncon függő, ezüstös korongot. – Bízom a Főkönyvtáros jóindulatában és belátásában, hogy még ma elindulhatok hozzá… Ahogy bízom Back úr jó emlékezőtehetségében is. Ő lesz ugyanis az útitársam. És Stefan… Még egyszer köszönöm, hogy ismét segít nekem – teszi mosolyogva a kezét a kocsmáros karjára. – Egy ideig nem jövök, de azt az üzenetet is tartsa észben! – kéri, miközben a kijárat felé indul. – Vigyázzon magára! – szól még búcsúzóul, mielőtt kisétálna az ajtón.

*Ha eddig Raven vele tartott, úgy nem kell már közelebb lépnie hozzá, ám ha odakint várakozott, úgy Nie hozzá siet. S a fénykapu, amelyet odakint nyit, gyors utat jelent majd a Könyvtárig mindkettőjük számára. Azt hiszi, ez talán kevéssé lesz megterhelő egy ember számára és további késlekedést már amúgy sem engedhet meg magának. Raven Back pedig maga döntött arról, hogy vele tart, így amikor a mellette álló alakra néz, csak egyetlen, rövid kérdést tesz fel.*

- Indulhatunk?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-05-01, 5:20 pm

//Nienna//


Akármennyire is szerettem volna nem faggathattam ki a nőt most és itt, így tovább kellett játszanom a megértő és készséges segítő szerepét, méghozzá úgy, hogy láthatóan egyre jobban leküzdötte a kezdeti zavarodottságát és összeszedettebbé vált. Ez megnehezítette a dolgomat, nagyon figyelnem kellett arra, hogy mit mondok, nehogy ellenem fordítsa. Ilyen közel a célhoz, hogy többet tudhatok meg a nyomát vesztett árulónak, borzasztó csalódás és kudarc lett volna veszíteni és túl sokáig már nem kerülhetem el Fúriával vagy valamelyik helyettesével történő találkozást.
Szerencsére egy éles tekinteten kívül nem történik semmi Nienna részéről, sőt már el sem akar küldeni külön utakra, hanem hagyja, hogy kövessem vissza a fogadóba, ahol megbizonyosodhatok róla, hogy helyes volt a feltételezésem a levelekkel kapcsolatban.
Az egyiket nyilvánvalóan a kedvesének írhatta, a másik azonban …….
Idegesen nézem azt, hogy hozzáír valamit és utána visszaadja a fogadósnak, ráadásul nem is hozta szóba, hogy kinek szól. Ez nem jó……Ahogy az sem, hogy mindent elmond ennek a nyavajás fogadósnak.
De….végül is nem akkora a baj! Mire valakinek gyanús lesz a nő eltűnése, már én megtudtam, amit akartam és utána– ismét végignéztem a jó húsban lévő fogadóson, - még lehet némi desszertel is megjutalmazom magam, így biztos, nem pletykál majd senki Raven Backról.
Az a kis korong sem kerüli el a figyelmem, amit a nyakában hord, talán annak is hasznát vehetem, ha komolyabb elterelésre kellene gondolnom.
Mikor újra megemlít, udvariasságot erőltetek magamra, elterelve gyomrom mocorgásáról a figyelmem, - és megbiccentem a fejem a kocsmáros és Nienna felé.
- Eddig nem volt panasz a tájékozódó képességemre és az emlékezetemre.
Ezek után már csak ahhoz a bizonyos Könyvtároshoz kellett elmennünk, hogy végre elindulhassunk. Nagyon bíztam benne, hogy ő nem támaszt akadályt, mert kezdtem egyre türelmetlenebb lenni. Annyi energiát és időt pazaroltam már erre a hajszára, hogy muszáj volt eredményt elérnem. Muszáj! Minden áron!
- Részemről semmi akadálya. – jeleztem neki, hogy nem miattam késlekedünk, hogy megmentse a nem létező veszélytől kedvesét, bár a sok macera miatt, szívesen fogyasztanám el őt is, ha valaha az utamba kerülne.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime2020-05-01, 7:12 pm

//Raven és a három fogásos étkezés (lehetősége)  Embarassed //

*A lány Raven karja után nyúl és vele együtt lép be a kapuba, hogy aztán egy kicsi mellékutcában jelenjen meg az átjáró újra. Azért tesz így, mert a Könyvtárba ilyen módon nem lehet bejutni és értelmetlen lenne a felbolydult méhkasra hasonlító főtéren, vagy a piacon megjelenni. És ha már ezt a helyszínt választotta, még valamit el tud majd intézni a – reménybeli – azonnali indulás előtt.
Amikor kilépnek az ezüstszínű fényből, Nie elengedi a kezet, s a kapu is eltűnik egyetlen pillanat alatt. Neki több kell, mire összeszedi magát, de amikor kísérője felé fordul, már nyoma sincs a bizonytalanságnak rajta. És ahogy látja, a férfi is rendben van a gyors utazás ellenére is.*

- Kövessen, kérem!

*S a felszólítás után a csendes utcában álló ház felé indul. Miközben előkeresi a kulcsot és odaérve kinyitja a kaput, majd a belső kerten át a hátsó traktus felé siet, néhány tanáccsal látja el a nyomában haladót. Tanácsok ezek, bár Raven Back akár figyelmeztetésnek is veheti őket. Még ha Nie oka elsődlegesen mesterének beleegyezését és a Könyvtár engedélyét megszerezni, a találkozás egy másfajta előnnyel is járhat a számára. Ő természetesen már azonnal indulna, s ha nem munkálna benne a kötelességtudat és a felelősségérzet, már régen úton lenne ezzel az alakkal a dalnok felé. De nyilván akkor nem állna a Könyvtár alkalmazásában.*

- A Könyvtáros kérdéseket fog feltenni, s kérem, próbáljon meg a legjobb tudása szerint, őszintén felelni ezekre. Ő nem szereti a hazugságokat. Tudom, hogy megértő lesz, de indokolatlanul nem fog elengedni az útra. Én hiszek önnek… vagyis azt gondolom, nincs okom arra, hogy ne így tegyek… - javítja ki magát. – De én Arnelian biztonságát és életét tartom szem előtt. A Könyvtáros viszont az enyémet… És a Könyvtár érdekeit. Vagyis ha úgy dönt, hogy az Ön által adott információk nem elegendők, ha azt érzi, hogy a helyzet nem egyértelmű és válaszai nem támasztják alá a kérésemet, nem engedélyezi a távozásomat. Akkor más útitársakat fog kapni helyettem – Nie arca elkomorul a lehetőség felvetésére. – Ebben az esetben őket kíséri majd a k… a dalnokhoz. Ezért kérem, hogy legyen meggyőző, és ne próbálja meg őt becsapni. Ne felejtse el, ha engem be is tud csapni, őt nem fogja. És ha csak csel és hazugság az, amit nekem mondott, ki fog derülni. Akkor… - a lány nem folytatja, de pillantása sokat elárulhat a gondolatairól. De erre nem akar gondolni. Azt akarja hinni, hogy minden rendben lesz. - De ha igazat mond, bőséges jutalomban lesz része és örökre hálásak leszünk önnek. Ugye megértette, hogy mire kérem? És majd az úton mondjon el mindent! – indul felfelé, azt várva, hogy Raven Back kövesse.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 18 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)
Vissza az elejére 
18 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» Éjszaka a Nagy Kaszásban
» Valian piactere
» Valian központja
» A fogadó
» Tűz fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa-
Ugrás: