LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Lanuria találkozó 2016.

Go down 
+2
Kain Namelyr
Mesélő
6 posters
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-03, 1:51 pm

Kedves Játékosok!

Ezúttal, a hagyományosnak mondhatótól eltérően Silarona usere vállalta magára, hogy megszervezi az idei találkozónkat.
Ezúton is köszönjük neki, Kain nevében is!
Átadnám neki a szót a továbbiakban!
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-03, 2:08 pm

Sziasztok!
Akkor átvenném! Smile

Ahogy már a csevegőben is felvetettem, ezúttal balatonfelvidéki helyszín lenne, július 30-án.
Kapunk egy házat Hegymagason ( http://www.hegymagas.hu/index.php/homepage ), ami elég tágas (és kertes), hogy ellegyünk és elaludjunk benne egy találkozó erejéig Smile

Ami a programot illeti, a faluban nem sok minden van, de közel van Szigliget (a vár) és Tapolca (a tavasbarlang), ha úgy döntünk! Emellett a terület nemzeti park, tehát akár a Szent György-hegyen is körbenézhetünk Smile

Légyszi jelezzetek vissza, hogy kit érdekel, hogy elkezdhessük kitalálni a részleteket Smile Köszönöm! flower
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-03, 2:10 pm

Rendben, akkor én jelezném a családom nevében is, hogy érdekel. Smile

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-03, 4:01 pm

Engem is érdekel. Lehetséges, hogy kettesben mennénk valakivel. A gyermekeim akkor elvileg táborban lesznek, hol is? Jaaaa, a Balcsinál:D

Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-03, 8:17 pm

Szuper Smile Kain, Mia, örülök, hogy van vevő az ötletre cheers

Közben arról, hogy mit eszünk - ha nálunk leszünk, a leglogikusabb, ha előre bevásárolok, és csinálunk valamit. Ha igény van rá (és valaki tud segíteni, mert nem vagyok egy szakács) megpróbálhatok szerezni bográcsot, vagy csinálhatunk pizzát (az viszonylag könnyen variálható), esetleg hideg-melegszendvicseket. De van egy teljesen használható konyha, úgyhogy a dolog nyitott.
Vélemények, ötletek? Smile
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-05, 3:14 pm

Én és párom mennénk, párom még nem biztos de valószínű
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-19, 4:41 pm

Sziasztok!

Néhány ötlet, ami eszembe jutott, mert kicsit elsiklottam az esemény felett...
Szerintem mindenképp érdemes lenne egy Facebook eseményt létrehozni a találkozónak, úgy úgy gondolom, hogy többen látnák és biztosabban lehetne jelezgetni, hogy ki jön, és ki nem.
Szerintem meg kellene határozni egy találkozási pontot, egy közeli településen, ahova vasúttal, vagy busszal könnyen le lehetne jutni. Tapolca, esetleg? És onnan együtt mehetnénk a házikóhoz. Smile Mivel ugye egy napunk van, ezért szerintem mindenképpen jó lenne egy déli találkozói időpont. (Jó lenne előbb, ien 9-10 felé, csak szerintem aki messze van, az nem biztos, hogy 10re mondjuk fel tudna érni...) Az érkezés után esetleg neki lehetne állni főzni. Én támogatnám a bográcsozásos cuccot pörkölttel meg ilyesmi. Azt nem könnyű elrontani. Very Happy (Esetleg előtte Sil bevásárolhatnátok husit, fűszereket meg ilyesmit, és természetesen mindenki beleadná a részét pénzben). Estefelé lehetne kis iszogatás, asztali szerepjáték? Smile , társasági programok. És másnap reggel mondjuk elindulhatnánk egy kis programra, engem pl a vár nagyon érdekelne! *-* A tavas barlang is jó lehet, ebédelhetnénk mondjuk Tapolcán a városban valahol, és délután (vagy amikor akinek megy az amilye Very Happy) lehet búcsúzni és ilyesmi. Smile
Mivel én még itthon élek, ezért a pénzügyi dolgok miatt sajnos az igent a szüleim mondják rá, szóval még velük meg kell beszélnem. De én nagyon örülnék, ha ott lehetnék veletek, és szívesen segítek mindenben, ha kell. Smile
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-19, 4:54 pm

Kisebb utána járások után.
Én személy szerint kb. 11:30-ra tudnék ott lenni Tapolcán, a buszmegállóban. Nem tudom, ki hogyan érkezik majd, én még amúgy nem nagyon jártam ott szóval valaki idegenvezetőnek örülnék, aki kijön értem, vagy ilyesmi. Very Happy
Onnan Hegymagasra megy egy busz 13:40 körül, ami 2-re lenne ott. Szerintem az egész korrekt, kicsomagolnánk, nekiállnánk a főzésnek meg ilyesmi.
Másnap, tehát vasárnap 7:38-kor átmehetnénk Szigligetre, ott megleshetnénk a várat, meg miegymást, aztán 10:40-kor bemehetnénk Tapolcára. (bár nem tudom, hogy kell-e ennyi idő a várra, lehet az eggyel előbbivel is mehetnénk) A városban pedig kereshetnénk kajáldát, ott is megnézhetnénk esetleg a látványosságokat. Bár szerintem a tavas barlangra nem nagyon lenne idő. :/ Nekem 15:30kor megy egy buszom hazafele, amivel úgy érdemi időben hazaérkeznék.
Szóval én ilyesmit gondoltam. Bocsi Sil, amúgy nem akarok belepofázni a dologba, ha neked már van konkrét programterved meg ilyesmi, akkor hajrá! Smile
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-20, 1:00 pm

Szia Merilien! Very Happy

Egyrészt örülök a lelkesedésnek és jó a programterv, de a háttérben közben már alakultak dolgok (mivel itt nehezebb rávenni mindenkit, hogy válaszoljon.

Eddig ott tartunk, hogy nem tudni, ki mikor jön, mert mindenkinek alakul a programja - ezt mondjuk mostanra jó lenne lassan tudni *pislogpislog a többiekre*, főleg a program miatt. Ami: úgy néz ki, érdemes lenne körülnézni Tapolcán miután mindenki megjött, hogy ne kelljen külön oda-vissza menni. Délutánra pedig kitaláltunk egy borkóstolót (amire lassan le kell adnom a pontos adatokat, fő, időpont, stb). Utána lenn a háznál főzés (amiben szívesen fogadom a segítséget, mivel rendkívül gyakorlott szakács vagyok). Végül a pörkölt lett a nyerő választás eddig.
Estére én is erre gondoltam Smile Társasjáték rengeteg van, de szívesen vesszük, ha valaki hoz, azt is.

A várral az időjárás a probléma - mostanában vagy kánikula vagy vihar van, és egyikben sem kellemes felmászni. Emellett mint felhívták rá azóta a figyelmem, 31-én még nyitva a Művészetek Völgye (https://www.muveszetekvolgye.hu/hu/program_kereso). Mindkét program lehetőség, de én egyiket sem fixálnám le, hanem akinek ahogy kedve van.

Ha a társaságnak van kedve, bemehetünk vasárnap is Tapolcára, hogy szombaton legyen több időnk, ez jó ötlet. Viszont Tapolcáról egyetlen látványosságot tudok (a tó), és nem sok éttermet (még körülkérdezek, de egyetlen ismeretem (az egyébként remek) pizzázó). De egy sétára és körülnézésre / ebédre indulás lőtt szerintem alkalmas bőven Smile

(Elnézést az összevisszaságért)
Vélemény, óhaj sóhaj ötlet? Smile
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-20, 1:06 pm

Ja és persze elfelejtettem: igen, bevásárolok előtte, és a pénzügyön dolgozom, csak ebben is remek vagyok Very Happy De igyekszem minél hamarabb kiszámolni mennyi lesz a kaja! Smile

A buszjegyek a környéken 250 környékén vannak (Tapolca-Hegymagas Hegymagas-Szigliget) felnőttnek.
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-22, 8:20 am

Nos nekem 50-50% h eljutok oa talira ha le is erek akkor 19-20 ora kornyeken pest messze van :S
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-22, 5:39 pm

Hossin, Pest még közel sincs olyan messze, mint ahol én lakom. Hogyha rászánod az idődet a talira, akkor simán meglehet oldani egy deles lejutást szerintem... Én is fél6kor kelnék, hogy 11-re lent fent legyek. Wink
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-24, 1:52 pm

Asszem nem mondtam itt de Silnek facen igen. Dolgozok aznap délelőtt... Nem az idő rászánása lesz a probléma, hanem az hogy kicselezzem azt h be kelljen menni túlórázni.
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-26, 10:16 pm

Sziasztok!
Szeretnék mindenkit kérni, hogy minél hamarabb jelezze, hogy hány emberrel jön, és hogy mikor és hogyan érkezik.
Ez utóbbit jó lenne összehangolni, legalább körülbelül, mert akkor körülnézhetnénk utána Tapolcán (ha Hossin nem bántódik meg, ha lemarad arról az egész tóról, ami ott látnivaló. Ha igen... kitaláljuk!). Ha igényli a társaság, ebédelhetünk is ott, de aznap este pörköltet főzünk. Ezt is döntsük el, amint lehet, mert amíg nem tudok főt és hogy délutánra + másnap délelőttre kell hideg vagy csak másnap délelőttre, addig nem tudok árat mondani. Eddig arra jutottam, a google szerint durván ~1500 ft / 4 adag pöri. Estére még sörre meg valami gyümölcslére gondoltam, ha az megfelel. (szintén a google szerint a sör ~200/doboz, szóóval ez már egy indulás, hogy mennyi lesz a kaja... ) És továbbra is, ha igény van a hideggel kapcsolatban valamire, szóljatok, különben az én egyszerűségem lesz jelen!
Emellett le kéne fixálni egy időpontot a borkóstolóra is, mert aki szervezi azt mondta, alkalmazkodik, mert itt lesz, de fairnek tartom, hogy már adjunk neki infót, mégiscsak ingyen bevállalta.
Másnap szerintem fakultatív legyen a program - elég valószínűnek tartom hogy mindenki fáradt lesz, és valószínűleg mindenkit más fog érdekelni. Szívesen segítek kitalálni akár szombat este is a lehetőségeket, de nem akarnék belezsúfolni fixen semmit.

Azthiszem most ennyi. Kérlek titeket, hogy találjuk ki, amit még ki kell Smile
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-27, 5:04 am

Mi ketten leszünk, úgy néz ki nem megyek be dolgozni szombaton szóval vonatot kell lesnem. Mondjuk nekünk vasárnap kezdődik a nyaralás Smile Balatonalmádiban. Megpróbálunk dél környékén érkezni.
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-28, 7:17 am

Asszonykám nem rajong a porkoltert mert h az zsíros szóval nem tudom legfeljebb ugy viszünk magunkkal valamit amit gyorsanossze rittyentek neki Smile
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-28, 7:25 pm

Sajnos anyagiak miatt nekem ez nem fog összejönni, sajnálom. Sad
De nektek nagyon-nagyon jó szórakozást, készítsetek sok képet, és majd élménybeszámolót várok!Smile
Vissza az elejére Go down
Hossin
Kereső szellem
Hossin


Hozzászólások száma : 501
Életkor : 1708

Character sheet
Nép: Kísértetek

Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime2016-07-29, 4:51 am

Sajnálattal olvasom Meri Sad
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lanuria találkozó 2016. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanuria találkozó 2016.   Lanuria találkozó 2016. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lanuria találkozó 2016.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lanuria találkozó
» Lanuria találkozó 2015.
» Lanuria fejlődésrendszere
» Lanuria web
» LANURIA TÉRKÉPE

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Vendégkönyv :: Csevegő-
Ugrás: