LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+50
Nar Lúrion
Mesélő
Nizzre' Zotreth
Kra'h Lur Dazulax
Shuga
Thalion Órëa
Nie
Görbelábú Frikk
Alamaise
Jeremy Talbot
Aegaqien
Valturaan
Furia
Mia Ruton
Fela Husani
Kalandmester
Loara
Raman
Sol
Ezana Firri
Onoria
Feynras
Regélő
Ryn von Samok
Gomora
Xerar
Sydney H. Low
Wyerre von Morhan
Admin 2
Kockázó
Akirtep Novalor
Silarona
Vogon Beebebrox
Nawarean
Balál Tangeran
Fang Aerith de l’Phairdon
Alvor Freyr Ottar
Zack
Cloud Revan's
Helen Hoa
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Edward Dylan
Sou
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Don Tirion Esteban
Alex Ian Keegan
Kain Namelyr
Elkator Rayen
54 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next
SzerzőÜzenet
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-11, 1:00 pm

*Sol csak mosolygott egyet, ahogy Elkator beszélt a folyóról. Telarnak a Hajnal adott életet.
Ez kétségtelen. Ellenben a kérdés újra felmerült és erre bizony most valami más jutott eszébe. Olyasféle dolog, amire már egy ideje nem gondolt, de most ismét kirázta a hideg.
Gondolatban ismét már a múltban járt.
Igen, azon a bizonyos éjszakán, mikor álmában valaki lélekbéklyót vetett rá. Sosem felejti el azt a rettenetet.
Azóta Kalaran könyvei között rálelt a varázslat nevére és leírására. Tudja, hogy nem csak álom volt. Ott, az Éj-Hasadéknál.
Kinyitotta azt a kaput, mert már tudja, hogy föld nimfa. És a hasadék mélyén, a talajon nyílt ki, ahol az a fekete sárkány kijutott….
Sol eközben mintha a fellegekben járt volna, nézetta távolba…még mindig fájt visszagondolnia azokra a percekre.
Utána indultak Negannal Onoriához.*
- Tanultam mágiát és azt hiszem, ösztönösen még jobban megy. Kalaran azt tanítja meg, amit tudnom kell használni…
*Azonban a nimfán még mindig uralkodott előbbi sötét hangulata. Hangja kissé komorrá vált, ahogy arca is.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-11, 4:16 pm

Nem tudtam, nem észrevenni a komorságot ami rátelepült az arcára. Ahogy a távolba nézett, mintha történt volna valami a távolban, én is oda néztem, de nem láttam semmit.~Talán valami rosszat mondtam?~Kérdeztem magamtól, miközben újra ránéztem, most hirtelen válaszolt, amitől kicsit meghökkentem. A hangja és sötétebb lett. Kicsit megzavarodtam. Nem tudtam hova tévedhetett, így úgy gondoltam, hogy valamit mondhattam.
-Minden rendben?-Kérdeztem.
Bár a válaszával kicsit várnia kellett. Hirtelen éreztem, ahogy valami megrángatja a köpenyem. Megfordultam, és észre vettem egy kisebb gyereket aki egy eléggé gyenge minőségű ruhát hordott magán. Ahogy a szemébe néztem rögtön megsajnáltam. Rögtön az erszényembe nyúltam, és oda adtam egy kisebb maroknyi pénzt szegénynek, és még egy darab kenyeret is hozzátettem.
-Tessék, jól oszd be.-Mondtam kedvesen, de ő már fordult is el, és futott vissza az egyik sikátorba. Sóhajtottam, egyet, és visszafordultam Solhoz.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-12, 5:13 pm

*Sol rápillantott Elkatorra a kérdésre. Tekintetében ott vibrált a félelem, hogy akaratán kívül valami nagyon rossz okozója. Az a fekete sárkány, aki a hasadékból kiszabadult, óriási volt. Hiába volt minden akarata, képtelen volt bezárni előtte a kinyitott járatot.
De nem is az volt a legrosszabb. Hanem az, amikor a sárkány támadásairól számoltak be a végvárak képviselői a Tanács ülésén. Nem tudott nem arra gondolni utólag, hogy ez AZ a sárkány volt.
Szerencsére van egy kis ideje, mert egy utcagyerek kuncsorog egy kis alamizsnáért a sárkánynál.
Ez az idő maradt csak a nimfának, hogy kicsit összeszedje magát. Nem akart itt beszélni, egyáltalán nem tudta, hogy beszélni akar-e valakinek is erről. Félt, hogy elítélik miatta, hogy Kalaran fülébe jut, aki mindig is úgy óvta mindentől, mintha sejtené, hogy a lányra, akit befogadott nehéz sors vár és meg akarta volna óvni ettől.*
- Igen…vagyis nem….Nem tudom.
*Kissé bizonytalanul, zavarodottan beszélt most. Terhet hordoz és az sosem könnyű.
Negan mellett elfeledkezett róla, ahogy a sabbati támadása is elfejtette vele a dolgot, de mikor végre egyedül marad a Főnix templombeli kis szobájában, újra rátörtek a kétségek.
Végül megragadta Elkator kezét, hogy ugyanabba a sikátorba vonszolja be, ahová az előbb befutott a fiú.
Nagy szemekkel nézett Elkatorra, mielőtt megszólalt volna.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-14, 6:44 pm

Miután megfordultam, megpróbált belekezdeni, de nem sikerült. A hangjában hallatszott, hogy valami rossz dolog jutott eszébe. Gyengéden megfogtam a vállait.
-Hé... Bennem megbízhatsz.-Mondtam halkan, és lágyan, hogy biztonságban érezze magát.
Végül úgy döntött, hogy inkább egy alkalmasabb helyet keres. Megfogta a kezem, és az egyik sikátorba vitt.
Nem mutattam ellenállást, valami azt súgta, hogy fontos dologról akar beszélni. Most egy jó hallgatóra lesz szüksége. Azt hiszem erre én alkalmas leszek. Amikor rám, nézett megpróbáltam egy bátorító mosolyt adni neki. Nem fogom kérlelni, ezt magától kell elmondania bármi is legyen az. Csöndben vártam, hogy belekezdjen.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-14, 8:56 pm

*Solon egy pillanatra meleg futott végig, ahogy Elkator a vállait fogta.
Nem lehet ilyen gyenge, népe ereje nem csak abban áll, hogy csábítgatnak.
Nem akarta a világ teremtésénél kezdeni.*
- Meséltem neked a nagy háborúról a sárkányok és az emberek között.
Az a háború úgy ért véget, hogy egyesek szerint egy nimfa, aki a sárkányok egyik vezérét szerette, átállt az emberek oldalára. Épp Onoria beszélte rá…
~Milyen furcsa ezt kimondani! Riana volt az, aki megmentette az életét a sabbatitól. Jó volt hozzá, nem gondolná, hogy képes volt ilyesfélére, de a történet így szól.~
- A segítségével odacsalták a sárkányok seregeit az Éj-hasadékhoz, hogy csapdába csalják őket.
Az ősi sárkányt is csapdába csalta, s akkor történt az, hogy a sárkányokat egy kapun túlra zárta. Egy másik világba.
*Eddig volt egy rögtönzött történelemóra, erről volt könnyebb beszélni. Ám most kissé más a helyzet.*
- Én azt hiszem…kiengedtem az t a sárkányt…az ősit, a seregek vezérét és azóta már többeket megölt, sokat rombolt.
*Kezébe temette az arcát.*
- Úgy érzem, az én hibám…
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-14, 10:35 pm

Figyelmesen hallgattam, és figyeltem a szavaira. A szemem lassan elsötétült, ahogy hallgattam a történetet. Valamiért rossz érzés fogott el. Nem nagyon értettem miért meséli el ezt, de amikor belekezdett a nehezebb részbe szinte már előre tudtam mit akar mondani. Miután végre rávette magát, hogy elmondja, eltakarta az arcát, láttam rajta, hogy nehezére esik folytatni. Gyengéden átkaroltam, és magamhoz öleltem.
-Shh... Nyugodj meg...-Mondtam halkan, és elkezdtem simogatni a hátát.-Mond el mi történt...-Kértem meg. Több információra volt szükségem. Tudom, hogy nehéz lehet neki, de nem maradhatok kétségek közt.
Tudnom kell, hogy rávették-e, vagy valami más történt. Most az a lényeg, hogy kiadja magából. Ha vége lesz neki is könnyebb lesz, remélem ezt ő is tudja.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-15, 9:19 am

*Solnak jól esett a nyugtató ölelés. Elkator nem ítélte el, pedig a jósnő szavaira még emlékeznie kellett. Arról a bizonyos nagyhatalmú fekete sárkányról, aki majd hívja a saját oldalára.
Könnyen lehet,hogy Sol őt engedte ki. Hallott már a Tanács ülésén hangokat, elpusztult falvakról, felégetett házakról, romolásról és egy fekete sárkányról.
Azóta volt ideje gondolkodni rajta, erre jutott folyamatosan.*
- Éjjel, először azt hittem, csak álom volt, de már tudom, hogy lélekbéklyó.
A lelkem vitték csak el a hasadékhoz és nem tehettem ellene semmit. Saját erőmet használták fel a kapu kinyitására. Alonida nimfa vagyok, föld nimfa. Csak az az egy fekete jött ki, de nagyon sokan voltak. És ott tolakodtak a kapu felé.
*Kissé összefüggéstelenül beszélt most, de lassan megnyugodott. Megváltoztathatatlan ez.
Akárhogy is töri magát.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-17, 6:27 pm

Figyelmesen hallgattam végig. Érthető, hogy hibáztatja magát, hisz az ő ereje segítette az ellenfelet győzelemre. De nem tudtam elítélni, hisz nem ő tette, őt csak felhasználták mint egy tárgyat, az egyik leghelytelenebb cselekedett amit bárki elkövethet.
-Figyelj, Sol!-Mondtam végül, és kicsit eltoltam magamtól, hogy a szemébe nézhessek.-Nem a te hibád. A bűnös az aki ezt a mágiát használta. Ne emészd magad emiatt, mert nem a te bűnöd, hogy megtörtént, téged csak felhasználtak a céljaik eléréséért, és ez csak még nagyobb bűnösséget ró a nyakukba. Ami megtörtén azon már nem lehet változtatni. Inkább arra törekedj, hogy megállítsd a rosszat ami kihasznált.-Fejeztem be végül. Néhány másodperc múlva gyengéden végig simítottam a vállát, és elmosolyodtam.-Úgy tűnik mi nem tudunk együtt lenni anélkül, hogy valami rossz szóba ne kerüljön... Gyere, még le kell adnunk a csomagot a jósnőnek.-Mondtam és kifordultam a sikátorból, de megvártam, hogy ő is elinduljon, mielőtt elindultam volna kifelé.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-18, 5:21 pm

*Sol igencsak el volt merülve gondolataiban. Nehezen tette túl magát azon, ami történt.
Mikor Elkator távolabb tolta magától meglepetten nézett rá.
Azt hitte ellöki magától, hiszen lehet, hogy azt a veszedelmet szabadította a világra, aki majd magát a fiút is hadba hívja a jóslat szerint.
Azonban a sárkány nem ezt tette, hanem vigasztalni próbálta.
Szép gondolat, hogy „megállítsa a rossza, ami kihasználta” de fogalma sincs, hogy legközelebb hogyan is akadályozná meg, hogy álmában valaki kiragadja a testéből és olyan dolgok megtételére kényszerítse, amit nem akar megtenni.
A simogatásra máskor talán még elhúzódott volna, hiszen nincsenek még olyan közel a sárkánnyal egymáshoz, csak második alkalommal találkoztak, de most jól estek a támogató szavak és érintések.
Nagy szemeit a fiúra emelte. Hálás volt neki.*
- Igazad van…mennünk kell.
*Szólalt meg végre és el is indult, látva, hogy a sárkány rá vár.
Nem szólt sokat, és ha Elkator nem szólította meg, hát ő maga sem adott ki hangot, amíg a jósnőhöz vezető hátsó bejáratig el nem értek.*
- Köszönöm a támogató szavaidat, Elkator. Sokat jelentenek.
*Már kezdte visszanyerni korábbi önmagát, vékony ujjait a kilincsre helyezte, hogy benyisson, onnan nézett még vissza a sárkányra, mielőtt még lenyomta volna a kilincset.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-19, 1:55 pm

Sol úgy tűnt, jobban lett a vigasztaló szavaktól, ami engem is boldogabbá tett. Kis idő után elindultunk. Nem szóltam sokat inkább a mondottakon töprengtem.~Egy nimfa csalta csapdába a fekete sárkányt... és szintén egy nimfa engedte ki... Solt nagyon védte Karlan szinte semmi szabadságot nem adott neki... Lehet, hogy pont azért mert tudta mi lesz?... Hisz jóban van a jósnővel... Lehet, hogy... Betekintett Sol jövőjébe amikor még kicsi volt? Ezért védené ennyire?~Tettem fel magamban a kérdéseket, majd Solhoz fordultam, hogy neki is feltegyek egyet.
-Ezt... Másnak is elmondtad?-Kérdeztem, majd miután válaszolt, nem feleltem semmit csak hümmögtem, és mentem tovább.~Talán ha kikérdezném a jósnőt többet megtudhatok a történtekről...~Gondoltam magamban, miközben lassan befordultunk, a kis mellék utcára, ahol korábban is jártunk. Ekkor köszönte meg Sol a vigasztalást.
-Ugyan, én csak az igazságot osztottam meg veled.-Mondtam kedvesen, miközben ő benyitott. Én csendben vártam amíg ő bemegy majd én is beljebb léptem, és becsuktam magunk után az ajtót. Megvártam amíg ők lerendezik az átadást, majd oda mentem az idős hölgyhöz.
-Esetleg beszélhetnék önnel? Lenne pár kérdésem amire szerintem csak ön tud válaszolni.-Mondtam neki, majd ha igenlő választ adott oda fordultam Solhoz.-Te menj nyugodtan előre majd felzárkózom, nem tart sokáig.-Mondtam, bár én magam se tudtam mennyire komplikálódhat majd ez a 2 kérdés amit fel akarok tenni.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-20, 1:47 pm

*Elkator olyan kérdést tett fel, amibe Sol bele sem akart gondolni. Pedig muszáj volt, s rendben is volt ez így, hiszen Elkator volt az első, akivel megosztotta a történetet.*
- Másnak nem beszéltem róla és nem is akarok. Te se mondd el másnak, jó?
*Nézett kérlelőn a férfi szemébe. Nagyon nem szerette volna, ha bárki tudomást szerezne a tettéről.
Ezután azért csak benyitott, de egyáltalán nem volt jó kedvében, így gyorsan odaadta a jósnak a dobozt, majd néhány udvarias körmondat után távozott is.
Kissé furcsállta, hogy Elkator éppen úgy akar négyszemközt beszélni a jóssal, hogy közben az imént osztotta meg vele életének legsötétebb titkát.
Nem tudhatta, hogy mit is tervezett a sárkány, de erre aztán felhúzta az orrát és kiviharzott a helyiségből.
A jós teljes nyugalommal nézett a sárkányra.*
- Sok kérdés van, kedves Elkator, amire tudom a választ, de nem minden válasszal jár jól a kérdező.
*Ezzel le is ült az asztalához, jelezve, hogy megteheti a sárkány is, ha akarja, s egyúttal azt is, hogy ő maga várja a kérdéseket.
Sol eközben a sikátorban téblábolt, magában mérgelődve a férfi titkolózásán.
Fel nem foghatta, mi lehet fontosabb az ő problémájánál, amiről a sárkány nem akarja, hogy tudjon.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-21, 11:55 am

Miután magunkra maradtunk a jósnővel, kicsit elgondolkodtam, hogy hogyan tegyem fel. Lehet, hogy a hölgy minden kiskaput ki fog használni, hogy úgy válaszoljon, hogy én ne érthessem meg. Főleg arra kellett, koncentráltam, hogy ne úgy kérdezzek úgy, hogy Sol történetét is eláruljam, de ha helyes az elméletem, a jós tud már erről a titokról. Helyet adott, de nem fogadtam el.
-Köszönöm nem. Inkább állok.-Mondtam, és oda sétáltam az asztalhoz.-Az első kérdésem... Belenézett Sol jövőjébe valaha?-Kérdeztem halkan. Valószínűleg csak egy igent vagy egy nemet fog mondani, de ha bővebben kifejti az még jobb. A válaszhoz igazítva kezdtem gondolkodni a következő kérdéseimen, amik a következők lehettek:"Karlan kérte meg rá?; Akkor csinálta amikor még fiatal volt?"Ha a válaszokban benne volt a kívánt információ akkor nem kérdeztem rá. Ezután szünetet tartottam, mivel a többi kérdésem már arról szólt volna amit pár perce tudtam meg ezért nem akartam feltenni.
-Egy másik téma...-Mondtam bár ez nem igazán volt igaz, de ez egy ideje benne volt a fejembe.-Hallottam egy legendát. Egy sárkány sereget zártak az éjhasadékba, de azt mondják a vezérük megszökött... Ő lenne az aki majd az oldalára hív?-Ez volt az utolsó kérdésem, remélem nem jött ebből rá, de ha tényleg látta Sol jövőjét, ebből már tudhatja, hogy mi történt. Miközben válaszolt próbáltam az arcát figyelni, hogy tudjam, ha esetleg hazudni próbál. Bár amilyen tapasztalt valószínűleg esélyem sincs meglátni ha erről van szó.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-21, 2:00 pm

*A sárkány nem ült le, de ez a hölgyet végképp nem zavarta. Rezignáltan tudomásul vette, hogy a sárkány inkább állni kíván.
Jómaga csendben figyelte, ahogy az asztalhoz sétál a férfi, így amíg a kérdést fel nem tette, nem nézett fel rá.
A kérdés nem lepte meg, azonban a válasz még nem mond el semmit.*
- Igen.
*Hallatszott nyugodt, kissé rekedtes hangon a válasz.
A kérdés igen célirányos volt, de nem tudta, miből is gondolta a sárkány, hogy egy másik lény jövőjéről, vagy akár múltjáról egy számára idegennek bármit is kiadna.*
- Kalaran mágus nem kért ilyesmit.
*Nem, kérni tényleg nem kért…
A jósnő arcára mosoly költözik, de még mindig nem néz felfelé Elkatorra.*
- Mi is a fiatalság? Nevezheted úgy, hogy amíg a test nem válik törékennyé, gyengévé, s oly ráncossá, mint amilyen én vagyok….de nevezheted egy lelki állapotnak is. Ebben az esetben pedig éppen ki, hogyan érzi magát. Ha te azt gondolod magadról, hogy fiatal vagy, hát az is leszel, minden ránc ellenére, de ha már 10 évesen öregnek érzed magad, hiába lesz még új a tested, a lelked már nem nevezhető annak. Azt pedig te magad is jól tudod, hogy vannak lények, kiknek századokig is megadatik a testi fiatalság ajándéka.
*Elkator annyira koncentrált a kérdezésre, hogy már mondta is a következőt, s a jósnő sejtése szerint itt volt a lényeg.
Szürke szemeit és kortól barázdált arcát most emelte csak a fiatal sárkány arca felé.*
- Az utak, melyeket az istenek kegyelméből láthatok számtalan elágazáson futnak keresztül. Mind lehetőség egy másik útra, csak döntéseken múlik, melyikhez érsz.
Tényleg kijuthatott onnan egy fekete sárkány, de nem tisztem, hogy tudjam, ki volt az….
Ha ide belépne, s jövőjét kérdezné, akkor tudnám.
Aki téged oldalára hív, lehet akár az a sárkány, vagy lehet egy másik. A végzet nem a nevét kötötte ki, csupán azt, hogy milyennek kell lennie erejében, gondolataiban, hatalmában. Bárki lehet, aki megfelel ennek.
*Ezzel a jósnő felállt, de még így is jóval alacsonyabb volt, mint a kérdező.*
- Megérted, ugye, fiam, hogy bárki sorsáról nem beszélhetek bárkinek, aki kérdezi?
*Eközben Sol még mindig odakint mérgelődött, a harag pírt csalt a nimfa arcára, míg le, s fel sétálgatva várta, hogy a sárkány kijöjjön az ajtón, bár azt lehet, hogy nem köszöni meg, amit kap, mert a nimfa csak hergelte magát.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-21, 6:56 pm

Az elején csak arra figyeltem, hogy megjegyezzem amit mondott, a feldolgozásra a válaszok után került sor. Az lett amit sejtettem. Csak az elsőre kaptam egyenes választ, a többit eltérítette, mert nem voltam teljesen konkrét.
Lehajtottam a fejem. Úgy tűnik nem tudom elkerülni, azt a kérdést amit végül nem akartam feltenni. Sokat hezitáltam, mielőtt ránéztem a hölgyre.~Sol bocsáss meg... bocsáss meg...~
-Karlan azért védi ennyire Sol-t mert tudja mi a sorsa igaz?-Kérdeztem halkan.-Ha olvasott a jövőjében akkor valószínűleg látta... Az éjhasadéknál történteket. Van egy olyan érzésem, hogy az is egy olyan út volt mint nálam a szükség szerű találkozás, igazam van?-Ez volt az utolsó kérdésem. Megvártam mit válaszol, majd ha nem volt több mondani valója, meghajoltam, és elindultam kifelé. A szemembe került egy kevés könny függetlenül a választól.~Eljátszottam a bizalmát... Csak azért, hogy megtudjak valamit erről az egészről... Szánalmas vagyok.~Azzal elindultam kifelé...
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-21, 10:55 pm

*A jósnő nem válaszolt egyből. Tudta, hogy a fiú mire kíváncsi, de esze ágában sem volt megcáfolni, vagy megerősíteni a dolgot.
Szürke szemeit nem vette le a sárkányról.*
- Kalaran azért védi Solt, mert a vállalta, hogy óvja, védi, neveli. Minden apa ezt tenné a lányával. Nem kell ahhoz jóslat. Vannak utak, mindenkié megvan, és mindenkinek a saját döntéseitől függ, hogy melyiket járja. Menj békével, Elkator, járd te is az utad, ahogy Sol is járja a magáét. Ha szerencsétek van, közösen haladhattok valameddig.
*A jósnő még követte szemeivel a sárkányt, amíg látta a távozó hátát, majd lehuppant az asztal mögé és fáradt arcát a kezeibe temette.
Odakint Sol már alig bírt magával, így szinte meg sem várta, hogy a sárkány kilépjen a sikátorba, máris neki esett.*
- Elkator Rayen. Ha én megbízok benned annyira, hogy a legféltettebb titkom elmondom, és te nem bízol meg bennem, hogyan álljak hozzád?
Visszaélsz a bizalmammal, pedig nem szolgáltam rá.
Remélem, jól telt a beszélgetés a jósnővel, mert én most elmegyek.
*Ezzel sarkon fordult és nagy lendülettel el is indult vissza a templom felé.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-22, 3:38 pm

Ahogy kinyitottam az ajtót, újabb pofára esés fogadott. Sol rögtön lehordott, mintha minden szavam hallotta volna. Bár azért egy mondatrész elárulta, hogy ez nem így van, akkor még nem jöttem rá, csak némán álltam, és néztem, ahogy elindul, tőlem minél messzebb. Lehajtottam a fejem, és elindultam én is, de miután kiértem másik irányba indultam. Ahogy végig gondoltam a mondandóját leesett, hogy csak azért akadt ki, mert kettesben akartam a jósnővel beszélni.~Ez a lány csak a balszerencsét hozza rám, meg az aggodalmat... Valahányszor csinálok valamit a közelében az szinte mindig balul sül el... Miért szeretem még mindig?~Hátra fordultam, de már nem láttam.~Talán nem kéne többször találkoznom vele... Mindketten jobban járnánk.~Újra lenéztem, és elindultam. Az utamba került egy kő. Egy ideig csak néztem aztán jó erősen belerúgtam.
-Minek kellett elmondanod? Minek gondoltál rá?... Minden jobb lett volna ha egyszerűen megtagadod, hogy beszélj róla... Francba!-Törtem ki magamból, de szerencsére nem nagyon járt ott senki aki emiatt idiótának nézzen. Lassan végig mentem az utcákon és visszaértem a szökőkúthoz. Ránéztem, majd pedig újra le. Ahogy ismét elindultam, a víz lassan megfagyott az utamban. Szinte acélkeménységű lett, és nem olvadt fel, egészen addig amíg nem vittek oda egy másik mágust aki felolvassza. Egészen a kapu közeléig mentem, majd leültem az egyik ház tövébe és sóhajtottam. Összehúztam a lábaim, és csak csöndesen figyeltem magam elé.
Néhány perccel később, a vízzel játszottam ami még a kulacsomban volt. Kis jéggolyót készítettem, és azt emeltem a magasba majd elengedtem, és csak az utolsó pillanatban állítottam meg. Nem akartam semmire gondolni, csak egyedül lenni.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-23, 3:23 pm

*Solnak elege volt mindenből, de leginkább a férfiakból. Negan még az utazáson néha erőszakosan, barbárul bánt vele, néha pedig teljesen levette a lábáról.
Igaz, ez volt a ritkább, de azért mégsem tudta teljesen elfelejteni a csókjait a mágustanoncnak, hogy aztán durván ellökje magától. Még most is belevörösödött, ahogy visszaemlékezett rá, s a szíve is hevesebben kezdett verni. Korholta is magát érte.
Elkator pedig egészen jól indult, okos, figyelmes sárkány, de ahogy viselkedik vele, az nem bántó, csak olyan, mintha nem gondolna bele, hogy a másik hogy mit érezhet és gondolhat ő.
A fiúban van valami sárkány létére, és talán épp sárkánysága az, ami különlegessé teszi.
Sol megtorpant.*
~Mi van akkor, ha épp azért nem tudja, hogy viselkedjem velem, mert sárkány és ez másképp van náluk?~
*Talány, de talán megér egy próbát, mielőtt végleg magára hagyja a férfit.
Vissza is fordult, de már nem látta sehol. Egyik fele arra biztatta, hogy menjen, keresse meg a sárkányt, nem akart rosszat. A másik fele, csak arra, hogy térjen vissza a templomba és felejtse el. Nem az ő dolga megtanítani viselkedni Elkatort.
A nimfa egy rövid ideig állt még ott, magában mérgelődve még mindig, majd nagy morcosan elindult vissza az utcán. Addigra már nem látta a sárkányt, így fogalma sem volt, hol keresse.
Nem ismer kereső bűbájt, sem hasonlókat, így fogalma sincs róla hogy mivel is lelhetne rá.
Végül úgy döntött, hogy visszamegy a szökőkúthoz, hátha ott találja meg.
Meg is pillantotta egy ház mellett üldögélve a földön.
Épp egy jéggolyóval játszadozott.
Solnak eszébe jutott, hogy legutóbb is egy varázslat okozott gondot közöttük. Olyan a fiú, mintha nem bírná megállni, hogy ne csináljon valamit, aminek a mágiához van köze.
A nimfa megtorpant és habozva nézte Elkatort.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-23, 5:57 pm

Csendben elvoltam magamban. Nem akartam semmire gondolni, csak a golyóra összpontosítottam. A mágia volt az egyetlen vigaszom. Vannak akik úgy gondolják, a varázslat hatalom, vannak akik azt mondják a varázslat tudás, vannak akik a varázslatot a halál eszközének tekintenek. Az én szemeben azonban művészet. A leggyönyörűbb fajta, amit bárki elképzelhet. Ezért használom olyan gyakran, a művészet megszállottja vagyok, amióta varázslásra vagyok képes. Egy kis idő után miután feldobtam a levegőben átformáztam, de mielőtt visszazuhant volna a kezembe, visszanyerte eredeti alakját.
Hirtelen egy ismerős szagot éreztem a közelben. Rögtön rájöttem ki az, de nem csináltam semmit.~Minek jöttél vissza? Talán elfelejtettél valamit a szememre hányni?~Kérdeztem, mintha hallaná a gondolataim,de talán szerencsémre mondhatom, hogy nem hallotta. Mivel nem ment el, és nem is szólt hozzám, így egy kis idő után a kezembe hívtam a követ, ami szétolvadt, és csöpögni kezdett a földre.
-Mit akarsz?-Kérdeztem komoran, miközben felnéztem, de csak a szemközti falat bámultam, rá egy pillanatig se néztem.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-24, 5:10 pm

*Figyelte, amint a sárkány játszott a jéggolyóval. Most sem értette, hogy miért jó játszani a varázslattal. Szemei szomorúan figyelték a sárkányt. Megsajnálta, de nem tudott napirendre térni afelett, amit tett, a bizalom számára fontos dolog, úgy érezte, becsapták, titkolóztak előtte.
Elkator végül felnézett, de nem rá, csak valahova, Sol nem is látta, hogy hova.
A kérdés hideg volt és érzéketlen. A nimfa kis híja volt, hogy nem fordult sarkon és tűnt el a sárkány szeme előtt, de ehelyett, mivel már döntött, hogy mit is akar, ezért előrelépett a sárkányhoz.
Lassú, óvatos mozgással érkezett, miközben illata egyre jobban betöltötte a levegőt a sárkány körül.
Végül letelepedett mellé, anélkül, hogy megkérdezte volna, mit szól a a férfi hozzá.
Amilyen állapotban voltak, egészen kicsi is elég lehetett ahhoz, hogy a nimfa felpattanjon és eltűnjön.
Egészen közelről nézett komolyan a sárkány szemébe. Ha Elkator mégsem nézett vissza, akkor ő is inkább az utca kövét bámulta, s így kérdezett.*
- Mit beszéltél a jósnővel?

Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-24, 8:10 pm

Csöndben vártam a választ, de nem felelt, csak közelebb jött. Óvatos volt, nem is baj, amilyen állapotban voltam talán még hiba is, hogy ilyen közel jött. Nem akartam beszélni vele. Tudtam, hogy abból úgyis csak baj lesz, de ő közeledett. Én meg nem állhattam fel. Azzal csak tovább rondítottam volna a dolgon, bár utólag belegondolva, lehet jobb lett volna. Viszont ezzel most a kíváncsiságom csapdája rám csapódott.
Sol leült mellém, de én tüntetően a falat vizslattam. Végül feltette a kérdést, aminek ereje a földbe csapta a lelkem.
-Minek mondjam meg? Így is eléggé utálsz, minek szorozzam?-Mondtam először majd sóhajtottam.-Rólad.-Hangzott az egyszerű válasz. Ő viszont ebből könnyedén kitalálhatta miről is van szó. Ha nem csinál semmit, akkor pár másodperc múlva újra megszólaltam.-Bár szerintem ő már azelőtt tudta mielőtt megtörtént.-Mondtam, és a lecsöppent vízcseppeket újra gömbbé formáztam. Kíváncsi voltam, vajon mikor támad rám a szavaival, hogy még mélyebbre küldjön mint amilyen mélyen már amúgy is vagyok. Nem kívántam tovább beszélni, ha nem szól hozzám én se szólalok meg.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-24, 9:42 pm

*Elkator tüntetően nem nézett a lányra. Ez ugyan zavarta Solt, de már tényleg érdekelte, hogy miről is van szó.
Tiltakozott volna, de jobban tette, hogy megtartotta a véleményét magának. Legalábbis egyenlőre.
Majd a második mondat kissé titokzatosan hangzott. Nem igazán értette, de valószínűleg a jósnő tudhatta előre, hogy mi fog történni.
Végül a lány vékony ujjaival megérintette a sárkány kezét.*
- Először is nem tudom, honnan gondoltad, hogy utállak, de nincs így.
Másodszor nem értem, hogy ha az én sorsom érdekelt, miért küldtél ki? Olyannak hatott, mintha titkolózni akartál volna előttem, miután épp a legsúlyosabb titkomat mondtam el neked.
*Sol nézte a kis gömböcskéket, amikkel épp a sárkány játszott. Nehéz volt ez neki, nem volt semmi kedve veszekedni. Azért jött ki, hogy Elkatorral lehessen, de nem veszekedni szeretne ez alatt.*
- Mit mondott?
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-25, 2:50 pm

Furcsa volt, hogy nem ment el. Az is furcsa volt, hogy nem támadott le. De talán az volt a legfurcsább, hogy nem volt megjegyzése, azok után, amit tettem. Ezek a gondolatok eléggé a falhoz vágtak. Hirtelen nem tudtam mit mondhatnék...
Amikor a kezemhez ért, érezhette, hogy hideg, ami nem is csoda hisz egy hideg gömb van a kezemben, de mégis kellemetlen érzés lehetett. Aztán beszélt is egy kicsit amitől lenéztem, de nem mondtam semmit, valószínűleg úgyis csak hülyeségeket mondtam volna. Kicsit össze kellett szednem magam mielőtt felelhettem volna.
-belenézett a jövődbe... A többi mondata csak a kérdéseim kikerüléséhez voltak jók, azt nem árulták el amit tudni szerettem volna.-Mondtam halkan, és útjára engedtem a golyót ami lassan végig gurult a köveken. A szökőkút vize lassan olvadni kezdett, de még mindig hideg volt, és egy vastag jégtábla is takarta a vizet a szemektől. A sárkányok szájából se folyt a víz, csak csöndben figyeltek, miközben a jégcsapok lassan megadva magukat a gravitációnak letörtek állukról, és hangosan darabokra törtek saját elemükön.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-28, 8:57 am

*Elkator bőre hideg volt. Sol mégis egy rövid ideig még otthagyta a kezét, s csak azután húzta vissza.
Türelmesen várta a választ, bár belül még mindig feszegették az indulatok a belsőjét.
Valahol úgy érezte, hogy talán túl hirtelen volt a fiúval, s ez alighanem rosszul eshetett neki.
Mikor végre a sárkány elengedi a golyót, az lassan olvadozva gurult tovább.
A nimfa követte tekintetével, amíg el nem tűnt a tér kövei között.
Egy pillanatra, kissé megriadva a hirtelen hangtól odapillantott a szökőkúthoz, ahol a jégcsapok egymás után törtek szilánkokra a kúót vizében úszó jégtáblán.
Biztos volt benne, hogy a sárkány műve volt, ugyanis az évszak sem olyan, s épp az imént játszott a jéggel.
Bizony akkor mélyen érinthette a fiút az iménti jelenet.
Meg is sajnálta magában és egy pillanatra elfelejtette saját sérelmét.
Rámosolygott a fiúra.*
- Mit akartál tudni az én jövőmből?
*Egy pillanat múlva most ő nézett a távolba, ahogy visszaemlékezett arra a napra, amikor legyőzte a kíváncsisága a józan eszét és mégis kért egy betekintést a jövőjébe.*
- Egyszer én is kértem jóslást, de még fiatal voltam, talán ezért nem osztott meg velem mindent, mert tudom, hogy konkrétabban is tudott volna beszélni.
Csak általánosságokat mondott el.
De talán jobb is nem tudni előre, mert a tudás akkor már befolyásolja a tetteinket.
Aminek el kell jönnie, úgyis eljön….úgy hiszem.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-28, 6:05 pm

A kérdésre kicsit elnéztem másik irányba. Nem tudtam mit mondjak, ott hirtelen nem is tudtam miért tettem. Talán csak mert tudni akartam az egész történetet? Hogy kiderítsem az igazat? Miért védi ennyire Karlan? Nem tudom, akkor se tudtam egyből válaszolni, és Sol is elmondta a maga kis történetét, én pedig csendben bólintottam. Hirtelen eszembe jutott a válasz.
-Igazából... A múltad akartam megismerni. Úgy gondoltam talán segíthetek ha kiderítem mi van a cselekmények mögött... Ki tudja lehet, hogy te fogod megállítani a következő háborút. Először azt hittem Karlan ismeri a jövőd ezért véd ennyire erősen... Úgy gondoltam azért véd hogy ne történjen meg az, ami megtörtént... De rosszul kérdeztem, így nem lettem okosabb. És amit most mondtál... Azt hiszem hogy az elméletem megbukott...-Mondtam halkan, miközben az egyik jégoszlop mely a sárkány szájából kiáramló vízsugárból alakult ki lassan megroppant, majd lassan elsüllyedt a vízben miközben a sárkány szájából ismét víz kezdett el jönni, és kopogni a jeges felszínen. Pár perc múlva ez újra megismétlődött egy másik sárkánnyal.
Eközben észrevétlenül, négy ember közelítette meg a szökőkút környékét, és engem figyeltek, de egyenlőre mindkettőnk látókörén kívül...
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-29, 10:57 am

*Sol elmosolyodott Elkator szavaira. Lassan elpárologni látszott a nimfa dühe.
Igaz, kissé sokra tartja őt a sárkány.
A nimfa ismét megérintette a sárkányt ezúttal a vállát, remélve, hogy Elkator végre a szemébe néz.
Ha úgy tett, Sol szép, barna szemeivel találta magát szemközt.*
- Szép, hogy így aggódsz értem, de úgy hiszem, aminek meg kell történnie, egyszer úgyis megtörténik.
*Elmosolyodott.*
- Egyébiránt nem hiszem, hogy én állíthatnám meg a következő háborút….jelentéktelen vagyok én ahhoz. Kalaran pedig óv, mert amikor senki más, ő magára vállalta a nevelésem és lányaként szeret engem.
Én vagyok az ő családja.
*Sol elpillantott a szökőkút felé. Tetszett neki, hogy olvad, valahol úgy sejtette, hogy ez egyben a sárkány szívének olvadásával is jár együtt.
Kissé elmkomorodott.*
- Ami történt életem legnagyobb bűne. Ha nem föld nimfa vagyok, nem használhattak volna fel és ha erősebb a lelkem, talán akkor sem…

Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-30, 6:28 pm

Amikor a vállamra tette a kezét egy pillanatig hezitáltam mielőtt oda fordultam volna. Csöndben hallgattam, most nem akartam közbe szólni. Amikor elnézett a szökőkút felé én is oda tekintettem, és egy pillanatra úgy is maradtam. Kicsit újra a szégyen adta át a helyét, amiért ennyire nem bírtam az érzéseimmel. Legyintettem egyet mire felolvadt a szökőkút vize. Amikor Sol ismét megszólalt, már kicsit beszédesebb hangulatban voltam, és nem is értettem egyet az előbbi mondatával, ismét visszafordultam hozzá.
-Nem a te hibád volt Sol. A fajodon nem változtathatsz... És a lelket sem a személy erősíti hanem a dolgok amik vele történtek. Ne emészd magad.-Legszívesebben, most végig simítottam volna az arcát, de inkább nem tettem, a végén csak rontok a helyzeten. Felnéztem az égre, mely már ledobta kék köntösét és az estére készült.
-Talán ideje lenne visszamenni...-Mondtam, és felálltam. Ahogy oldalra tekintettem, észre vettem a négy embert. Egyiküknek se volt épp barátságos kinézete, és mindegyiküknél fegyver volt. Rossz előérzetem támadt, ami nem sokára be is következett. Az egyikük előrántotta a kardját, és megforgatta.
-Gondolom tudod, miért vagyunk itt.-Mondta egy vékony mosollyal.
Hátra fordultam Solhoz.
-Menj hátrébb! Nem akarom, hogy bajod essen.-Mondtam halkan, közben a többi is előrántotta saját fegyverét.
-Azt ajánlom adjátok fel amíg nem késő.-Fordultam vissza, mire felnevettek ahogy vártam.
-Hehe, ha nem látnád van itt egy kis túlerő.
-Persze, hogy látom, épp ezért mondtam, hogy adjátok fel.-Mondtam egy halvány mosollyal, majd felemeltem a kezem, mire a szökőkút vizéből előjött két vízsugár és a tenyeremben gyűlt össze gömb formában. Egy pillanatra megtorpantak, majd úgy döntöttek nem várnak tovább, és megindultak felém.~Hehe idióták.~
Mivel Sol itt volt a közelemben nem voltam brutális, egyszerűen egy hullámmal ledöntöttem a lábukról, majd pedig a vizet ami a ruhájukra került lehűtöttem.
-Utolsó esély.-Mondtam könnyedén, mire ők megpróbáltak gyorsan felállni, hogy elmenjenek.-Ezt igennek veszem.-Mondtam azzal leengedtem a kezem, és hagytam, hogy elfussanak.
-Gondolom holnapra már kétszer ennyien lesznek.-Sóhajtottam, majd hátra néztem Solra.-Minden rendben? Ugye nem ijesztettelek meg?
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-01-31, 5:12 pm

*Sol csendben hallgatta Elkatort. Valahogy nem lehetett meggyőzni arról, hogy ő is tehetett a sárkány kiszabadulásáról.
A nimfa is a lassan narancs és bíborszínű égre vetette tekintetét, s ő is felállt a sárkány mellett.
Aztán követte Elkator tekintetét is.
A négy alakra összerázkódott. A tekintetük emlékeztette Narin pribékjének és a sabbatinak a tekintetére.
Esze ágában nem volt közbeavatkozni, abban sem volt biztos, hogy ha Elkator segítségre szorult volna, képes lett volna-e közbeavatkozni, illetve mit tett volna.
Minden esetre csendben meghúzódva a háttérben figyelte, ahogy a sárkány ismét a mágiáját felhasználva látványosan elűzte a négy támadót.
Tekintete egy pillanatra a sárkány arcán látszott nyugodni. Látszott rajta, hogy élvezi a küzdelmet. Kérdés csupán az volt, hogy a varázslatot, vagy magát a harcot élvezte.*
- Nem ijesztettél meg….voltam ettől már sokkal szorultabb helyzetben…
*Igen, amikor a sabbati a víz alá küldte. Csaknem meghalt, de hála Rianának, megmenekült.
Csak hajszálon múlt az élete, s ott, a légbuborékban, el is búcsúzott tőle, mikor az utolsó korty levegőt fogyasztotta.*
- Rendben van minden. Menjünk!
*Szólt és elindult a templom irányába.*
- Látványos volt, amit csináltál…
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-02-02, 2:19 pm

-Akkor jó.-Mondtam, miközben elindultam mellette. Közben még néhányszor visszatekintettem. Találkoztam már olyan bérgyilkosokkal akiknek nem elég egy kudarc. A következő mondatra ismét elmosolyodtam.
-Kösz... Hiába, ha mágiát használok, nem tudom megállni, hogy ne valami művészit csináljak, még harc közben is.-Mondtam egy kis nevetéssel.-Nem tehetek róla, a mágia a lételememmé vált mióta közelebbről megismertem. Nem hiszem, hogy az elmúlt 50 évben volt-e olyan nap amikor nem használtam volna. Kicsit olyan mintha a víz lenne a festék a képemhez, az erőm pedig az ecset... Igen, a mágia a legszebb művészet... Milyen kár, hogy mások inkább arra használják, hogy hatalomhoz jussanak... Na de mindegy is.-A további utat csöndesen töltöttem, de persze közben figyeltem, ha Sol mond valamit. Közben kicsit elgondolkodtam, hogy ki is küldhette azokat a kis "szeretetcsomagokat". Már nem voltam annyira biztos, hogy a nemes úrfiú volt, azok általában nem pazarolják a pénzük ilyen balfékekre. Bár kitudja, lehet kardforgatásban egész jók, viszont az ellenem kevés. Hiába vagy erős, ha nem tudsz megütni. Bár igaz van pár haragosom, úgyhogy nem nagyon van értelme itt neki ülni gondolkodni.
Vissza az elejére Go down
Sol
Föld nimfa - Alonida nimfa
Sol


Hozzászólások száma : 271
Életkor : 36

Character sheet
Nép: Nimfák

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-02-02, 4:54 pm

*Elkator többször is visszanézett út közben, s ez némi kérdőjelet vetett fel a nimfában.
Talán fél, hogy ismét támadnak? Vagy csak óvatosságból nézeget a háta mögé?
Sol inkább az utóbbira szavazna, de nem tudhatja biztosan.
Egyre inkább látja, hogy a sárkány imádja használni varázserejét, s legtöbbször látványosan.
Őt Kalaran arra tanította, hogy ha nem muszáj, ne éljen vele. Ez egy adomány, amit vészhelyzetben vethet be, más esetekben inkább kerülje.
Persze azért tud néhány apróságot ő is, de többségében inkább nem használja őket, s a tanult praktikák is viszonylag alacsonyabb rendűek.
Az, hogy mire is lehet képes valójában, inkább abból derült ki, ami az Éj-hasadékban történt.
Sosem felejti el a megnyitott kaput, s a rajta keresztül törtetni készülő izzó szemű bestiákat. *
- Én is abban hiszek, hogy a mágiát csak jóra kellene használni, de sokan nem így látják.
Sajnos könnyű a dolgok könnyebbik végét megfogni, nem szeretik az emberek a nehezebb utat választani. Márpedig sokszor a mágia a könnyebb.
Láttam én is, amikor meg akartak ölni….
Nem sokára feltűntek a Főnix templom oszlopai, s a közöttük megbúvó nem is olyan kicsi bejárat. A nimfa lassabbra fogta lépteit, miközben az alkonyi fények különösen hamvassá varázsolták a tájat, s ez szép arcát is más színben tüntette fel. Nem akart még bemeni.
Igaz, most ő is hamvasabbnak látta Elkator arcát, miközben a homlokán lévő kis foltot egészen kiemelték.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime2011-02-02, 9:34 pm

-... Oh... értem...-A Sol megölése résznél kicsit megdöbbentem. Nem nagyon tudom elképzelni ki akarna ilyet tenni szegénnyel, de az biztos, ha a közelemben próbálná akkor nem lesz hosszú életű a fickó. Csak az a baj, hogy az én életem olyan mint a vízfolyás megállíthatatlan. Most, hogy jobban belegondolok... Nem lehetek mindig mellette, hogy megvédjem...~Lehet, hogy pont akkor nem leszek mellette amikor szüksége lenne rám?~A gondolattól kicsit megborzongtam, és befagyasztottam. Nem akartam ilyesmire gondolni, minek? úgysem tudom befolyásolni. Lassan közeledtünk a templomhoz, és valamiért éreztem, hogy ugyanarra gondolunk.
Mindkettőnk léptei lelassultak, hogy húzzuk az elkerülhetetlent. Ránéztem az arcára, és láttam, hogy ahogy a nap, úgy a színek is eltűnnek, még az ő arcából is. Gondolom az enyém is ilyen lehet. Végül aztán elértük a bejáratot. Végig néztem az ajtókon, majd vissza rá.
-Nos... azt hiszem most kell elbúcsúzni...-Mondtam halkan.-és... bocsáss meg... ma semmi se úgy alakult ahogy terveztem, és szerintem te többet szenvedtél emiatt.-Kicsit égő volt, még a karomat is megfogtam közben és ide oda forgolódtam, mint valami gyerek... de azért így mégis csak jobb, minthogy arra gondoljak egyfolytában, hogy mennyire felhúztam ma.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A város - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
2 / 32 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: