LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+50
Nar Lúrion
Mesélő
Nizzre' Zotreth
Kra'h Lur Dazulax
Shuga
Thalion Órëa
Nie
Görbelábú Frikk
Alamaise
Jeremy Talbot
Aegaqien
Valturaan
Furia
Mia Ruton
Fela Husani
Kalandmester
Loara
Raman
Sol
Ezana Firri
Onoria
Feynras
Regélő
Ryn von Samok
Gomora
Xerar
Sydney H. Low
Wyerre von Morhan
Admin 2
Kockázó
Akirtep Novalor
Silarona
Vogon Beebebrox
Nawarean
Balál Tangeran
Fang Aerith de l’Phairdon
Alvor Freyr Ottar
Zack
Cloud Revan's
Helen Hoa
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Edward Dylan
Sou
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Don Tirion Esteban
Alex Ian Keegan
Kain Namelyr
Elkator Rayen
54 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Next
SzerzőÜzenet
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-01, 7:30 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* Körülöttem a szél egyre erősödött: éreztem, hogy valami közeleg. Biztosan köze volt a távolban gomolygó, természetellenes, sötét fellegekhez, melyek dühösen közeledtek Telar felé. Mélyet szippantottam a levegőbe, s előérzetem nem változott: baljós jel ez. Megpróbáltam felállni, de időre volt szükségem ahhoz, hogy tovább harcoljak. Kettőt bicegtem előre, de még minden mozdulatra erős fájdalom hasított belém.
Nem bántam meg, hogy így döntöttem, hogy beálltam a béke mögé, még ha ez azt is jelentette, hogy saját fajtámmal kellett szembe szegülnöm. A távolba tekintve éreztem, tudtam, hogy van értelme ennek a küzdelemnek. Mindig is így éreztem.

De most tanácstalan voltam. Nem sejtettem volna, hogy Telar akárcsak eddig is kitart. Még gyógyulnom kellett, de egyre reménytelenebbnek éreztem ezt a küzdelmet a városért. Mostanra már biztosan nem maradtak túlélők, a templomot leszámítva. Így hát tovább várakoztam az egyelőre nyugodt helyen. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-01, 7:46 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Shuga, Frikk, Thalion, Aegaqien//

*A csata a falakon kívül, a falak felett, és a falakon belül is folyik.
Telar városában több ponton még működik az ellenállás.
A mágusok felveszik a harcot a fehér sárkányokkal, a sárkányfattyakkal, és Filnoren lent lévő sötét lényeinek egy részével is. Nincsenek olyan sokan, hogy mindenkivel harcolhassanak, de a városnak vannak még életben lévő harcosai.
A kapu környéke és a város, egészen a rabszolgapiacig az orkoké.
Elfoglalták már a Vén Kujon fogadót is.
A város szélein még mindig küzdenek a még harcképes grifflovasok is, azonban számuk egyre csökken.
Narin úrnő palotája még állja a sarat, noha az ellenség megtépázta már, Filnoren fentről, a fehér sárkányok a levegőből, sötét varázslók a városból és sárkányfattyak is támadják.
Az úrnő és a mellé menekült nemesek fontolgatják a város elhagyását, hisz a hozzájuk jutó hírek alapján egyre kisebb területre szűkül az ellenállás.
Ilyenek a Főnix templom, az előtte elterülő tér, a város keleti oldala, valamint a kaputól nyugatra elterülő falak.
Utóbbi terület egyikét éri az óriássá növő bogár támadása.
Shuga is ott próbálja elterelni a bogár figyelmét, ki eldobja a hullát rágói közül, mikor a mágus varázslata odébb taszítja hatalmas testét.
Lábaival megkapaszkodik a talajba, felszántva azt, s lerombolva néhány kisebb falat a városon belül.
Cserregve kap a mágus után, azonban eddigre már katonák és Unassil is támadásba lépnek.
Az elf támadása nem karcolja meg a bogár fejét, a katonák pedig félve keresik a rést a védelmén.
Thalion serege komoly veszteségeket okoz a sárkányfattyaknak, miközben jó néhány tünde harcos is elesik a harcban.
A vezér utasításaira felvett alakzatok váltakozása hatásos, a sárkányfattyak nem tudják, mikor mit lép az elf sereg.
Mindezt Frikk még mindig odafentről figyeli seregével, nyilai nem érik el a felmentő sereget, s neki magának, olybá tűnik, nem akaródzik kitörni a város falaki közül. Orkjai azonban elégedetlenek, hiszen az orruk előtt zajlik a csata, s nekik mégsem engedi vezérük, hogy a hegyes fülűek vérébe mártsák fegyvereiket.
Aegaqien varázslata hatásos, így Erindor is sárkánytűzzel árasztja el azt a területet, ahol épp nem az arany hím irtja az embereket.
Erre még van ereje sebesülései között is, s akarja is, hogy mutassa a fehérnek, még harcképes a kétlábúak ellen.
A fehér sárkány eközben csatlakozik társához, s a Főnix templomot támadja tüzével. A tető azonban még állja a sárkánytüzet, hála a ráolvasott bűbájoknak. Soká azonban nem tarthat ki, míg a másik fehér sárkány immáron a kaput veszi támadás alá. Karmaival, farkával döngetni kezdi, s bár arra is ráolvastak, hamarosan ez is megadja majd magát.
Alamaise a facsoportban végre gyógyulásnak indul, de még hozzá is elérhet a felhők közeledte. A légnyomás mind nő, a feltámadó szél és a csillagokat eltakaró fellegek jól jelzik valami közeledtét.
Gyógyulása időbe kerül még, de láthatja, miként menekülnek az állatok, a növényevőktől kezdve, a rágcsálókon keresztül a madarakig, minden.*

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-07, 8:44 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Bágyadtságomat a ritkás erdőből felém menekülő állatok sokasága zavarta meg. Itt egy nyúl futott el, amott egy borz, s majdnem rajtam keresztül szökkent át egy őz. Szokatlan volt ez számomra, hiszen minden létező állat kerülte a sárkányokat. De éreztem, amit ők éreztek: közeledett a furcsa vihar, s a belőle kitörő elektromosság válogatás nélkül gyilkolt, s gyújtogatott.

Nem maradhattam hát én sem sokáig. Ha ez a katasztrófa is ideér, akkor Telarnak végleg vége. Nem tudom, ki kelthette, de nem volt evilági. Mérhetetlen düh áradt belőle.

Felkeltem hát a földről, s óvatosan galoppozni kezdtem kifelé: arra, amerre az állatok mentek. A vérzés addigra teljesen elállt, de jóformán mindenhol megszáradt vérfoltok borítottak. Ahogy kikecmeregtem a fák közül, láttam az elf haderő és a sárkányfattyak összecsapását. A szívem szakadt meg a hegyesfülűekért, de ilyen állapotban nem segíthettem nekik. Csak a saját vesztembe rohannék.

Aztán rövid töprengés után eszembe jutott: hiszen itt a folyó, a víz, amivel talán segíthetek egy kicsit. Felröppentem hát, egyenesen a folyó felszíne fölé, s onnan ismét eltávolodva vízoszlop kezdett követni engem. Eztán a sárkányfattyak felé vettem az irányt, s abban a magasságban, ahol még nem támadták őket az elfek közéjük repültem. A mögöttem lévő vízoszlop kisebbekre aprózódott, s a sárkányfattyak fejét vette célba. Erős becsapódás után azonnal megfagyott a víznyaláb, rabul ejtve a szörnyek érzékszerveit. S ha így zuhantak le, össze is törhetett a fejük, de mindenképp könnyebb célpontokká váltak.
Ha sikerült a varázslat jó néhány szárnyas került slamasztikába. Ha esetleg követnének ismét a folyó felé veszem az irányt, s a habok közé vetem magam. Ha így sem adják fel, hát felveszem velük a harcot a víz alatt, ahol még legyengülve is én vagyok a nagyobb bestia, s gondolkodás nélkül folytom beléjük a szuszt. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-08, 11:58 am

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*Frikk figyeli hát a csata sorsát, s amikor úgy látja, hogy ismeretlen varázsló lép közbe, varázslata pedig a sárkányfattyak seregét veszi támadása alá, elrendeli a készültséget. Ha a sárkányfattyak visszavonulnak, vagy vereséget szenvednek és az elfek serege támadásba lendül, akkor jó lesz felkészültnek lenni mindenre.*
- Fegyvert a kézbe!
Íjakat készenlétbe, férgek!
Amikor jönnek a tündék, mi fogjuk őket a halálba küldeni! Ez a város a miénk! Orkoké! Egy ork birodalomé!
Halál a tündékre!
*Ha esetleg valaki megszegné a parancsot és hamarabb lőne, mint Frikk, minden orkok ura parancsolja, akkor a halálfejes fejsze lecsap majd és egy fej nélküli engedetlen marad csak a falon.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-08, 2:27 pm

// Mese: Véráztatta földek //

A bogár felém kaffog de kevés sikerrel. Ami még bosszantóbb mindenki más kapkod és nem követi az utasításaimat, Na meg félnek, mintha veszélyben lennének. Vagy csak én vagyok eszement és nem érzem a veszélyét az új ellenfelemnek. Ez utóbbi lehet a valós, de sürgősebb dolgom is van mint egy túlméretezett páncélos döggel izmolni. Ha egyedül lennék már vacsoráznék belőle, de most embert kell játszanom, erre van a katonáknak szüksége.
- Minden fölös támadás álljon le, csak az utasításom szerint támadjatok. Akkor hamar végzünk a döggel, és minimális lesz a veszteségünk is.
A rovar rám utazik egyelőre, de nem is eresztem el hogy a körülöttem lebzselő gyengéket támadja meg. A csáprágója felé támadok, kezdetnek hogy továbbra is én legyek a célpontja.
- A lándzsások készüljenek, amint jelzek rövid támadásokkal fedezik a két oldalra helyezett kardos embereinket, akik a lábak ízületeit próbálják meg eltalálni. Tekintve hogy ott a leg gyengébb a dög.
Az első tényleges kör valószínűleg nem lesz sikeres, bár reménykedek benne. A második körre már durvábban kell fellépnem, de az még odébb van éljük túl az első kört. Persze ha a rovar ki is védi és gyengébb ellenfelet keres magának, a két szellemkardból, ostort csinálok és a csáprágóinál fordítom vissza magam felé.
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-08, 2:58 pm

// Mese: Véráztatta földek //

Kihátrálok. Tűnjön bárminek is a többi sárkány szemében, bár a távolodó mozdulatok alatt van lehetőség egy rövid szemlére és e szerint mindenkinek van jobb dolga nálam. Eszét nem vesztett, gyilkos mámort űző lényem megtorpan, érzem, miként sunja le füleit megadóan. Arra a munkára fogom, amiből támpontot remélek, választ miként haladjak tovább. Adott egy bizonyos pontig: ölni; mindent és mindenkit elpusztítani, aki nem köthető e múltba vesző alapjain nyugvó megtorláshoz. A gondolatra a vér íze a számban szinte megsavanyodik, elrontva a régi, nosztalgián évődő akarat kedvét, csorbítja erejét is, amivel visszahúzna öldökölni. Mert nem tágít a vágy. Régi felismerés bújik új köntösbe: bármennyire taposom és rejtem el a múlt dühödt gyűlöletét, örök, kínzó kísértés marad, amin enyhít, de eltörölni képtelen a megélt törődés. Mert alapvető vágyam, mind a kettő.
Kék köpeny újjáéleszti a tüzet, annak mohó lángjai pedig falnak és falnak, hogy elnyeljenek amit csak érnek. Mi tagadás, a látványt élvezve ott tenyéssz szám sarkában a szánalmat nem ismerő, csak a mások kárán örömködő mosoly. Van ott némi rosszallás is, ami a kék hímnek szól. De nem most bújt ki a tojásból, tudnia kell, hogy mit és meddig bír, hiszen a sebei még nem gyógyulhattak be rendesen. És ott a két fehér. Meddig tarthatja magát a templom? Hiszen serényen, erőt és számomra idegen odaadással ostromolják. Vajon, mikor tér vissza a mágus? Az, akinek varázslatának áldatlan hatásait most is viselem, mintha muszáj lenne, mert még most sem érzem a késztetést, hogy több figyelmet szenteljek a sebnek.
Pillanatnyi gondolatok ezek, amelyek csak érdekességük okán élveznek nagyobb figyelmet, a többi meg. A többi sarkal arra, hogy az utolsónak szánt lépés más feladathoz szolgáljon alapul. Mert a magasba szándékozom lökni magam, hogy néhány szárnycsapással elegendő magasságba jutva lecsaphassak. Nem vezérel telhetetlenség, csak egyet szeretnék elragadni a még talán szédelgők közül, hátsó mancsaim egyikét használva, óvatoskodás nélkül. Hogy aztán bőven a templom fölé érjek és ott olyan helyet keresse, leljek, ahol a szabad földre zuhanhat. Kivívhatok haragot és okozhatok figyelmetlenséget. Így, ha ilyen helyre akadok, hát elengedem a foglyom és szükség esetén, amennyiben van olyan elszánt és megkapaszkodna, hát teszek azért, hogy biztosan elengedjen. Mindezt azért, hogy életre hívhassam a fürkész mágiák egyik alapvető varázsát. Azt, amelyik a meglévő hullámok nyomán képes rést, gyenge pontot találni a védelmi vonalakon, pajzsokon. Talán fölösleges. Talán elég lenne a két hóföldi által keltett erő. Talán... talán még én sem tudom, mit is akarok kezdeni az esetleges tudással és csak egy újabb talán, de messze nem az utolsó.
Ott terpeszkedik és duzzad a már nem is olyan távoli vihar. Jön. Közelít, akárcsak egy tiszta fenyegetés és ennek nyomán egyre inkább érzem úgy, hogy azaz erő nem csak a várost hamvasztaná el simabőrű lakóival, hanem mindenkit, élőt s holtat, akit csak itt talál.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-08, 3:29 pm

//Mese: Véráztatta földek - Frikk//

*Olybá tűnik, a taktika, mit a nagyúr alkalmaz, beválik.
A falakról nem jön segítség a sárkányfattyaknak, kik nem tudnak mit kezdeni az olassië-i elf had bátor küzdelmével.
S ehhez jön még egy varázslat, minek forrását ugyan Thalion nagyúr nem ismeri, azonban abban bizonyos, hogy támogatja őket. A sárkányfattyak bizonyára megrendülnek majd a váratlanul, a folyóból érkező víz- és jégtámadástól, s a nagyúr ezt használja ki, hogy újabb nyílsortüzet indítson az ellenség ellen. *
- Íjászok, a parancsomra lőjetek!
*Megvárja, míg a távharcosok serege rendeződik, s csak a következő pillanatban adja ki a parnacsot.*
- Lőjetek!
*A halálos nyilak zápora a megmaradó sárkányfattyakra csap le, kik esetleg a titokzatos segítő ellen támadnának, így oly kőeső záporoz a magasból, mit még sosem láthattak.
Tán a föld is megremeg belé.
A varázslattól földre zuhant, még élő ellenségre is rárontanak a harcosok, s dárdákkal vetnek véget rusnya életüknek.
Ha netán a fattyak visszavonulnának, a nagyúr elrendeli a parancsot a támadásra. Nem a kapu felé fognak indulni, hanem a fal legközelebbi oldalát veszik célba, s a náluk lévő tündeköteleket, kampókat fogják használni, hogy feljussanak a falakra. Az előörs, a felderítők teleportálnak, maga Thalion nagyúr irányításával, hogy ha netán ellenséges őrség van már a falakon, mik még most némák, ha megtisztítsák azt.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-09, 7:04 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Shuga, Thalion Frikk//

*Telar megtépázott városa felett egy sötét erőd lebeg, honnét gyilkos támadások pusztítják a megmaradt ellenállást, s azokat a területeket is, hol már a támadók seregei az urak.
A városlakók, kik még élnek, pincéikbe rejtőznek, a romok között keresnek kiutat, avagy fegyvert ragadva óvják otthonuk, míg az ellenség, legyen az ork, sárkány, vagy Filnoren valamely rémsége, el nem pusztítja velük együtt.
Több helyen mágusok csapnak le az elkószáló eroniai sárkányokra, s noha azok keményen küzdenek, már fél tucatnyival végeztek is.
A grifflovasok megpróbálnak nagyobb egységekké állni össze, hogy így mérjenek csapást az ostromlók seregeire. Velük sárkányfattyak küzdenek.
Narin úrnő díszes vértezetet ölt, mi fölé sötétkék kámzsát ölt, s hűséges katonáit veszi maga mellé.
Ki kíván törni a palotából, mielőtt az díszes koporsójává válik. A nemesség egy seregként csatlakozik mellé saját kíséretével, míg a mellé szegődött varázstudók tervezik védőpajzzsal bevonni a kis sereget.
Thalion hadai végül, hála Alamaise varázslatának, megtörik a sárkányfattyak ellenállását. A varázslat, a nyílzápor, a tündék makacssága visszavonulásra készteti a maradékot. Azok rendezetlenül hátrálnak meg, vissza, Filnoren irányába.
Egy fehér sárkánynak azonban feltűnik fajtársa, ki csapást mért a repülő vár fattyaira, s úgy dönt, ideje közelebbről is megnézni magának.
Ha a kék nőstény a vízbe merül, felette köröz.*
- Bújj elő, hadd beszélgessünk el!
*Frikk nem soká tarthatja már vissza seregét. Fenyegetése, noha nem üres, mégsem elegendő, az ork had vérre szomjazik.
Eközben az elfek serege megérkezik a falakra, s megtámadja az ott álló ork előörsöt. A falvédők megszólaltatják kürtjeiket, s azok repedtfazék hangja el kell, hogy jusson a város közelebbi pontjaira.
A bogár cserregve húzza vissza rágóit Shuga támadása elől, majd újfent előre lendül.
A katonák visszakoznak, várják a parancsot, majd, ha megkapják azt, hát előretörnek. A lándzsák közül néhány beleáll a lábak ízületeibe, de sok lepattan róluk, s van, melyiknek a nyele el is törik a támadásban.
A bogár előretör, s hirtelen mozdulata hanyatt löki a mágust, ki tompa puffanással terül el a földön, egészen közel az imént támadott rágókhoz.
A téren Erindor megpihen, tüze még ott lángol a tetemeken, égett hús szaga tölti be a teret, mi a mostani tűzzel még erősebbé vált.
Aegaqien dobását követőn velőtrázó sikoltás hallatszik, mígnem hangos puffanással ér földet a felkapott katona.
Kalaran ekkor ér fel, s látja az arany sárkányt.*
- Glacies et apprehendi alis!
*Botjával mutat Aegaqien felé, ki úgy érezheti, mintha a végeitől mind közelebb tövéhez kővé válnának nemes szárnyai, s nem tudnák a levegőben tartani. Oly sebesen hat a varázslat, hogy rögvest sebesen kezd veszíteni magasságából.
A tér másik végén egy máguscsapat jelenik meg. A vörösköpenyes három a templom tetejére teleportál, onnan dob le három fiolát a köpenyéből a sárkányokra.
Azokat maró, égető füst borítja be, s felhagynak a templom támadásával, keresik az agresszort.
A tér túlsó oldaláról érkezik a következő támadás. Néhányan Erindort veszik célba, s tüzes, ostorszerű lángcsóvák csapódnak a sebesült kék sárkányba, másik pedig a fehér óriásokat veszik célba.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-10, 11:37 am

//Mese: Véráztatta földek //

Némi izgatottság vibrál végig a gerincem mentén. De nem a repülés varászát értékelni nem tudó hangja kelti bennem ezt a várakozással teli érzést, hanem az, hogy esetleg a latolgatott és a még sorra nem vett "talánok" közül találok egy biztosak. Pórias öröm ez, amiben erőssége is rejlik.És! Hiába erős, szertefoszlik, ahogy egyszerűen megszűnik a fület irritáló hang. Ennyi? Tényleg csak ennyi? A varázslat él, adnak elég támpontot a többiek támadásai is, de többet reméltem és remélek is. Hátha?
Aztán. Aztán előbb érzem meg a borzongató, szikrákat nem hányó bizsergést, mint az általa keltett hatást. Mert ugyan az. Ugyan az lapul mögötte! Nevet fel bennem kelletlenül, éhes mohósággal, valamiféle kéjes vadállat. Megjelent az is, akinek köszönhetően megannyi pikkelyem felhasadt és most újabb próbát tesz velem. Pontosabban, ellenem. Vártam volna? Mh, igen. Jelentősége immáron már csekély annak, hogy azt vártam volna, hogy védelemre fordítja minden erejét, olyanra, ami messze viheti azokat, akik e falak mögött védelmet remélnek. Egy kósza gondolat, kárörvendő féle, azt hajtja, ha az a vihar nem áll meg, már csak isteni segítség adhat elegendő oltalmat. Ők azonban... hallgatnak, ahogy ígérték.(?)
Minden érzékem óvatosságra int. Ennek ellenére, a megjelenő grimaszvicsor mögött sorban álló kívánságcsokor hajt előre. Mi utálatosabb van a kétszínű emberi lényeknél? Mi lehetne más, mint azok, akiknek kezében ott lapul a tiszta erő. Az erő jogán pedig, a mindent megtehetnek érzés már jogot is formál a cselekedeteikhez és hiába buzgólkodik az intés, hogy nem mindegyik ilyen, sőt.. Ó, persze-persze, én sem igazán különbözöm tőlük. Miért lenne így, hiszen ezt is egy nagy hatalmú mágus verte majdnem szó szerint a fejembe és bár lehet az, aki immáron másodjára csíp meg, nem ilyen. Ám, ez kevéssé számít.
Számít viszont a szárnyaimban egyre terjedő tompaság, maga az érzés, amit kivált, nem annyira ismeretlen, noha elmondható, hogy teljesen új. Lám-lám, igyekszik arra a sorsra kárhoztatni, amit én adtam a mielőbb. Esetlenséggel bukom a föld felé. Akarattal és a nélkül is cselekszik a testem, minthogy míg lehet magam mellé húzzam a mind nehezebbé váló szárnyaimat. Ha sikerül, azzal egyszerűbbé válik a helyzetem, ha nem, hát kénytelen leszek minden egyes izmomat csatasorba állítva kemény, küzdelmes munkába fogni. Valamivel több, mint öt évtizedig jól megvoltam szárnyak nélkül és most, hogy már vannak, meg amúgy is, melyik sárkány nem készül fel arra, hogy elsődlegesen a repülés képességétől fosztja meg az ellenfele? Lefelé haladva testem körül megélednek a levegő áramlatai, természetes módon, hiszen vérörökség ez, amely ugyan kikopik a kor előrehaladtával, de még nem vagyok olyan idős. Még élhetek a sárkánykígyók hagyatékával. A lendület adott, a magasság egy olyan gyorsan változó tényező, amivel sosem lehet biztosra számolni, mert ezt érezni kell! Gyenge hullámot vet gerincem, miközben az utolsó, mímelt kétségbeesett mozdulatot megteszem a levegőben maradás érdekében. Aztán már nincs más dolgom, mint meglovagolni a megerősödő hullámokat, lekövetve mozgásukat és bár ezt messze nem olyan kecsességgel teszem, mint azt teszik az említett sárkányok. Az a fontos, hogy ezzel elkerülhetem, hogy tehetetlen kavicsként érjek földet.
A biztonság, amúgy is csak egy csalfa ámítás és a földön még kevésbé élvezhetem azt, erre bizonyosság mindaz, amit megpillanthattam. Ezúttal, a Bújkáló, társakat is hozott. A mozgásom kevésbé lekövethető, ám egyértelműen lefelé mutat, mielőtt azonban túl közel kerülnél fényes jelenséggel igyekszem szolgálni. Egy rész, meglehetősen nagy sárkánylehellet, amit nagyhírtelen visszafogtam, hogy a varázslatnak engedelmeskedve elterüljön, mint a tó feszínén keletkező gyűrűk egy belepottyant kő után. A harmadrész pedig ezúttal a saját méregem, ami jól viseli a forróságot és bár halálos mivoltát nagyjából leveszti, nem marad kellemetlen hatások nélkül. A szem vékony rétegére hulva, belélegezve, maró viszketést, olykor bevérzést okoz, ép bőrfelületen kevéssé okoz kellemetlen hatást, legalább is, eddig tet kísérleteim ezt bizonyítják. A korábbi sajnálkozó megállípításaimmal ellentétben, most inkább örülve, ez a hatás sárkányok esetében még csekélyebb. A keletkező fényt igyekszem kihazsnálni, hogy landolhassak, gyorsan, törekedve a helyváltoztatásra is. hiszen ki tudja, megáll e a folymat a szárnyaimnál, vagy az egész testem tehetetlenné válik.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-11, 10:03 pm

//Mese: Véráztatta földek//

* Szárnyamat behúztam, szememre pedig hártya húzódott, farkammal pedig könnyedén evezve szeltem a vizet. Nagy tüdőmnek hála csak ritkán kellett felemelkednem levegőért. A víz alatt még inkább otthon éreztem magam, mint a levegőben, ahol esetlenebb voltam karcsúbb társaimnál.
Hallottam minden szavát a víz alatt is, bár kissé torzabban. Szívesen válaszoltam volna azt neki, hogy "nem megyek", vagy hogy "nem vagyok itt", de tudtam, hogy ez nem lenne túl célravezető.
Így hát tovább rejtőztem a folyó vízében, ahol az éjszaka sötétje is rám borult, még inkább eltakarva az ellenfél elől. Ám a pusztító villámok a folyót sem kímélték. Becsapódásuk helyén felrobbant a víz, s érzékszervem, mely a levegőben segített őket kikerülni a víz alatt vajmi keveset segített. Testem köré olyan aurát húztam, mely elvezette a közelemből a halálos elektromosságot.
A habok közé vetve magamat számítottam arra, hogy a sárkányfattyak követnek majd. Vagyis mondhatnánk úgy, hogy csak erre számítottam, eroniaira nem, de pechemre észrevett egy. Tudtam, hogy sérülten nem tudok elbánni a fehérrel, s igazából nem is akartam. Nem akartam többé sárkánnyal küzdeni, ezen az estén biztosan nem. Úgy döntöttem tovább úszok a folyókanyarulatig dél felé, ahova reményeim szerint még nem ért el a vihar, s ott pihenek meg a nagy út előtt, amely Vadalanba vezet.

Persze csak akkor, ha a felettem repdeső fajtárs is úgy akarja. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-15, 12:01 pm

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*Frikk látja, hogy az ellenség meglepi a falakat.
Azt is látja, hogy vannak máris harcosok, akik nem engedelmeskednek neki. Nincs is más választása, legalább úgy tűnik, mintha ő adta volna ki a parancsot.*
- Íjászok! Lőjétek a tündéket a falakon!
Harcosok! Fegyvert szegezz, kiverjük a hegyesfülűeket a falakról, mielőtt bejutnának a városba!
*Visszanéz a kapu előtt elhelyezett csapatra.*
- Itt maradtok! Aki elhagyja a helyét és miatta bejut akár egyetlen elf is, magam koncolom fel! Ezzel!
*Mutat fogazott kardjára. Tudniuk kell, hogy nem viccel és ha nem engedelmeskednek, még az ostor is előkerülhet. Látták már munka közben és bemutatta már, milyen, amikor öl vele.
Milyen amikor csak félig megvakít vele.
Hátrasimítja pár szál fehér haját és maga is törtet előre, hogy minél előbb megállíthassa az elfeket a falakon.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-15, 12:16 pm

//Mese: Véráztatta földek - Frikk//

*A tünde had előőrse a nagyúr vezetésével feljut a falakra, ám ott hamarvást ellenséges nyílzápor éri őket.
A nagyúr a hátán lévő pajzsot húzza maga elé kardjára, s készül fel arra, hogy az érkező ork haddal felvegye a versenyt. Felderítőinek nem csak ez feladata, hanem, hogy jó tünde köteleket engedjenek le, felrögzítve őket a falakon lévő kiemelkedésekbe, csipkézett kőormokra.
A sereg ezen keresztül fog bejutni. Nem kell a kapu, mi ugyan felettébb hívogató, azonban nagyon esélyes, hogy egy húsdaráló várná ott a sereget, orkok, s még ki tudja, mi minden képében.
A nagyúr maga is felkészült az ellenállásra, s így, midőn megérkezik az első ellenséges harcos, ha még nincs jelen, hát jó Sacro kardjával és erős pajzsával fogadja őt.
Hamarvást a másvilágra kerülhet mind az első, mind a második.
Elhajol a felé szálló nyílvessző elől, majd harcosainak kiált.*
- Dago in yrich! //Vágjátok le az orkokat!//
*Serege is hamarosan odaér, s a köteleken mind több harcos igyekszik feljutni.
A felderítők igyekeznek óvni a köteleket is, míg mások feltartóztatják a falakon arra igyekvő orkokat.
A nagyúr jól tudja, hogy a falon nincs túl sok hely, így a kevés elf felderítő hosszasan tarthatja a rájuk törő sereggel, s az orkoknak nem lesz sok esélyük arra, hogy érvényesítsék számbeli fölényüket.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-15, 5:34 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Az hogy hülye vagyok nem először fordul elő, de az hogy valamilyen formában még hasznos is. Nos az ritkább, de azért az is előfordul. Na de a figyelmem a felettem álló csattogó csáprágókra és a rovar éhségére koncentráltam. Kicsit sem tölt el örömmel, hogy épp olyan éhes és pusztító mint én ez a dög.
- Buta bogár, látom még a csapdát se veszed észre te agyatlan falógép. Unassil, ha kérhetek egy szép nagy robbanó, vagy fagyasztó varázst ennek a büdös leheletű nyavajásnak a szájába, akkor épp időszerű lenne.
Markolom meg immár a teljes erőmmel, és csapok le rá árny bilincsel rögzítve a helyhez. A csáprágóit nem a magam biztonsága miatt feszítem szét. Irányban tartom a dögöt míg végre kinyírják ezek a szerencsétlen városőrök, akik max kaják lehetnek… Ha végre döglött a bogár akkor lelököm magamról, az árnybilincsekkel. Majd elindulok a fal felé nem foglalkozom hülyékkel. Ha nem akkor a b tervet léptetem életbe és jöhet a szörny aki szét tépi ezt a páncélos dögöt. De először Unassil célzóképeségeire bízom magam.
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-15, 5:36 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Nar //

* Ahogy az arany sárkány feltartotta a tömegben éppen távozni készülő Dazulaxot, mire az ametiszt apró mosolya ismét megjelent a szája sarkában. Nem gondolta volna, hogy a másik ilyen hamar meggondolja magát, de hát legyen, így is megteszi.
- Teljesen meg tudlak érteni - kezdte el mondanivalóját a hím, miközben a téren elindult egy félreeső sarok felé, hogy ne a kétlábú forgatagban kelljen cseverészniük.
- Tudod, valójában én sem vagyok ennek az egésznek a híve, de hát valahova állni kell. Két tűz között hamar felmorzsolódik az ember fia... is... - Dazulax ekkor megállt egy sarkon, mely két emeletes fogadó között képződött, s nekidőlt a kövekből rakott még nedves falnak. A napot felhők takarták el, s a templom előtti nyüzsgő tér a nemrégiben elállt eső nyomait viselte. Így Telart szürkeség borította.
- A feladat nem egyszerű, és némi időbe telik, így teljesen megértem, ha esetleg nemet mondasz. De hát ezért a fizetségért meg kell dolgozni. Mindössze annyi lenne a dolgod, hogy ezt a csomagocskát bejuttatnod Kalaran dolgozószobájába - vett elő egy aprócska zsákot a hím - De csak ott nyithatod ki, s olyan helyre kell tenned, ahol az öregnek nem szúr szemet. Szóval alaposan el kell rejtened.
Ha az arany sárkány a csomag után nyúlna Dazulax elhúzza azt.
- De jól figyelj! Amint elvállalod a feladatot nincs helye semmilyen trükknek! A varázstárgy önmagában használhatatlan, és Furiának mindenhol van szövetségese, még a templom falain belül is. Ha bármivel próbálkozol, vagy nem tartod be a szabályokat, halott vagy. Ennek tudatában vállald el. Ha sikerül véghez vinned, a jutalmad 1000 darna, és egy ideig az árulóvadászokra sem lesz gondod, e felől saját magam kezeskedem.
Dazulax hangja halk volt, s egy apró varázslat segítségével megakadályozta, hogy bárki is fültanúja legyen a titkos küldetés megbeszélésének - amit alapvetően neki kellett volna véghez vinnie. De ki olyan ostoba, hogy Kalarannal újat húzzon? Veszélyes küldetés volt, ehhez nem fért kétség, s Furia nem kockáztathatta belső szövetségeseinek lebukását egy ilyen feladattal. Így hát kívülről kellett az apró varázstárgyat bejuttatni. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-15, 9:15 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Frikk, Thalion, Shuga//

* A torony tetején Kalaran látja, miként érkezik egy kis, fekete gomb a térre.
Miként láthatja azt is, hogy a tér több pontján érkezett mágusok érkeztek, hogy a város oldalán avatkozzanak be a csatába.*
~Épp ideje volt már. A Tanács elég soká váratott magára.~
*Közben figyeli, miként süllyed Aegaqien az átoktól mind mélyebbre.
Nem tűnik úgy, hogy megtörte volna az átkot, hát hadd fagyjon meg akkor egészen.
Az arany sárkány sikerrel landol, noha sárkánykígyók e tájékon nem léteztek soha, ily módon hagyatékuk sincs, ám ő ismerhet ily varázst, mi megmenti attól, hogy összezúzza magát a tér talaján.
Átka némileg Erindorra is hat, s jobban a lent lévő kétlábúakra. Erindor maga is odébb próbál menekülni a testét borító, maró füsttől, miként a másik két fehér sárkány is teszi.
A kék hím azonban sebesült, ily módon lassabb is társainál.
Azokat más mágusok, kiket már nem ért el időben az arany sárkány varázslata, ostorszerű lángcsóvákkal támadják.
A lángcsóvák ráhurkolódnak a sárkányok lábaira.
A templom előti téren egy kis, fekete gömb is érkezik, mely hamarosan landol is a város egyik utcájának kövezetén. Ott mélyen belecsapódik a kövekbe, hogy aztán a repedésekben sötét anyag folyjék szerteszét, mely sebesen beteríti a rendelkezésére álló szabad teret.
Ezen anyag kezd el emelkedni, s hangos recsegéssel, ropogással egy méretes démon emelkedik ki a földből. Erős csontok borítják a testét, s a szörnyeteg nem a sárkányokra feni a fogát, hanem a legnagyobb épületre, mit maga előtt lát. Elindul döngő lépteivel, s hatalmas karjaival a templom felé.


A város - Page 23 595Demon_Warrior_by_Proje


A vihar még nem ért el Telarhoz sem, csak mind közelebb van már hozzá, s fenyegető réme lassan reáborul az égre.
Alamaise ellenben a fehér sárkány varázslatával már találkozhat, mi hasonlatosan robbanásszerű hatásokat kelt a Hajnal vizében.*
- Gyere elő, s tisztázd magad, vagy vállald tetteid következményeit!
*Ordítja neki a fehér sárkány, miközben a víz mélyét figyeli. A logikus az, hogy könnyebb a folyásirányba úszni, így ha a víz alatt mozog, a kék nőstény is arrafelé tart, így a fehér is követi lassan ezt az irányt. Tovább küldi fagyos bombáit a vízbe, minek hatására több jégtömb is úszik már lejjebb.
Egyik egészen közel, a nőstény teste mellett robban, s közelről érezheti annak hidegét.
Frikk és serege eközben a falon indul meg Thalion elf hadai ellen.
Nem kell sok idő, hogy felvegye egymással a harcot a két előörs, így az eleknek nehezebb lesz biztosítaniuk társaik felfelé vezető útját.
Az ork sereg előretör, miközben íjászaik immáron nem csupán a falon állókat, hanem a kívülről felfelé mászókat is célba veszik.
Az ork vesszők egymás után süvítenek el az elf harcosok között, s akad köztük, kit el is találnak, minek hatására a kötelet eleresztve zuhannak lefelé.
A földön fekvő Shuga testére lecsap a bogár, a rágókat csupán a rájuk vetett árnybilincseknek köszönhetően tartja távol magától, azonban még így is veszélyesen közel vannak.
Unassil a kérésnek megfelelően nyilára tünde varázst bocsájt, s annak hatására fagyasztja meg a találat a bogár rágó szerveit.
A fehéres fagyás gyorsan terjed, s az árnybilincs fogása mellett el is törnek a rágószervek.
A páncélozott szörnyeteg kiszabadulva földöntúli hangon üvölt fel, s lábaival topogva csap le mindenre, mi él, köztük a mágusra is.*

Vissza az elejére Go down
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-17, 2:46 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Dazulax //

-Hát persze.
*Halható Nar hangján egy szavát sem hisz el az ametiszt sárkánynak. Csendben követi míg meg nem érkeznek a kis mellék utcába. Nar felvonta a szemöldökét a csomag láttán,  Kalarant csak névről ismeri de tudja milyen veszélyes lehet, bár a pénz jól jönne.*
-Rendben segítek de nem egy időre hanem végleg békén hagynak az árulóvadászok!
*Nar kerezdbe rakott kézzel vár Dazulax válaszára. Bár elgondolkodtató hogy mért egy vándor  bárdot kér fel erre a feladatra. Igaz Nar zsoldosként is dolgozik olykor de ez azért kicsit veszélyes egy küldetés. Igaz a pénz jól jön sőt ha meg szabadul a vadászoktól az is de ez a küldetés az életébe kerülhet Viszont ha sikerrel jár akkor könnyebb lehet az élete,Bár lehet azt sem bánná ha nem pozitívan zárul a kis alkujuk, hiszen akkor teljessen meg szabadulna minden cseszegetéstől. Hisz a sárkányok nagy része képtelen elfogadni hogy ő nem áll egyik oldalra sem és nem csak a családja, hanem az egész sárkány faj. Csodálkozik hogy Furia vagy akármelyik ősi még nem találta meg. Bár Nar egyik ősitől sem fél egy kicsit sem ők is csak érző lények, és csak jót akarnak a sárkányoknak, még ha ez meg kérdőjelezhető módszerekkel is teszik.*


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-19, 12:12 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-18, 11:42 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Nar //

* Nem ismerte túlságosan az előtte álló alakot, de abban, hogy gondja akadt a sárkánytörvények őreivel, abban nem tévedett. Bár látta rajta, hogy kételkedik a mondandójában, igyekezett a legjobb képet festeni magáról. S lám cél ért vele, az arany sárkány beadta a derekát. Dazulax nem bízott meg benne - hiszen a saját árnyékában sem bízott -, de talán többre megy vele, mint egyedül. Ha mégsem így lenne, arra is megvoltak a tervei.
- Az csak rajtad múlik. Nem vadásznak rád egészen addig, amíg nem keltesz feltűnést.
Ekkor elővette ismét az apró csomagot.
- Ez a varázstárgy nem fog ártani a mágusnak, ne aggódj. De a templomot és a mágusok termeit tanoncok védik, gondolom ezzel te is tisztában vagy. A nevük ne tévesszen meg, egy némelyik nagyon is jól ért a mágiához. Rád bízom, hogy jutsz el a dolgozószobáig, de egy heted van teljesíteni a feladatot. Utána a fajtársak elég vehemensen fogják megkérdezni, hogy mire jutottál.
~ Vagy jutottam ~ tette hozzá magában Dazulax.
- Persze amiben csak tudok, segítségedre leszek - mosolygott az ametiszt sárkány, végül Nar kezébe nyomta az apró, vörös bársonyból készült zsákocskát.
- Tessék, fogd. Mint mondottam, amíg be nem jutsz ne bontsd ki, hacsak nem akarod, hogy téged fürkésszenek ki. Hagylak gondolkodni, addig én is elsétálok, hogy információt gyűjtsek. Javaslom minél hamarabb te is tedd ugyanezt.
Dazulax eztán fogta magát, és elindult a belváros felé. Ismert egy helyet, amit néhány főnix-templomi mágustanonc látogatott, hogy kéjes sóvárgásukat csillapíthassák. Az ottani hölgyek talán tudtak egyet s mást a templomról, ami Dazulaxnak jól jöhetett a küldetés megvalósításához. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-19, 2:42 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Dazulax //

*Bólint majd figyeli a másik sárkányt egy darabig. Nem fogadta volna el az ilyen munkát pláne nem Dazulax-tól de hát nincs eleresztve most anyagilag, és viszonylag drága az emberi élet fenntartása és mivel ő inkább emberként él így neki a darna létszükség. Nar észre vesz egy fiatal mágus tanoncot aki ügyetlenkedik a csomagokkal amiket a templomnak vett. A sárkány oda lép hozzá háta információval tud szolgálni neki, a dolgozó szobáról. Tisztában van azzal hogy óvatosnak kell lennie hiszen Kalaran is veszélyes lehet és  a tanoncok közt is van olyan aki miatt meg hiúsulhat ez a kis feladat. De ha már elvállalta akkor csinálja rendesen. A tanoncnak segít összepakolni a dolgait majd elkezdvele beszélgetni.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-20, 7:58 am

// Mese: Véráztatta földek //

* A fehér sárkány kifejezetten haragos kedvében volt, s hiába folyt mögötte heves csata, nem hagyta ki a lehetőséget, hogy leszámolhasson egy árulónak vélt sárkánnyal. S én továbbra is azon az állásponton voltam, hogy ez a csata számomra itt véget ért. Sérült voltam, s több időre lett volna szükségem, hogy felépüljek. Ráadásul a levegőben kavargó vihar is vészre figyelmeztetett, mely azt a sejtelmet küldte nekem, hogy az elkövetkezőkkel Telar sem fog tudni megküzdeni már.
Éreztem a fehér fagyos támadását a folyó kavargó vizében, s közel járt hozzá, hogy engem is eltaláljon vele. Mágikus pajzsot vontam hát, mely köröttem a vizet melegen tartotta. Annyira melegen, hogy az esetleg engem eltaláló jeges támadást enyhítse, de hogy még óvatosabb legyek, mélyebbre úsztam a folyóban. Csak egy karnyújtásnyira volt tőlem a homokos fenék. Testem kígyózott, s izmos farkammal hajtottam magam előre, mintha egy óriás krokodil úszna odalent. Nagy tüdőm segített abban, hogy ritkán kelljen a felszínre úsznom. Gyorsan haladtam, s reméltem, hogy minél előbb elérem a folyókanyarulatot, s a fehér feladja az üldözésemet. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-20, 8:02 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Nar //

* Nem telt bele sok idő, elérkezett a céljához. Az ajtó fölött egy kopott cégér nyikorgott a lágy szellő játékaként, melyen ez állt: "Kék Szilva Fogadó". Kívülről nem különbözött a többi emeletes telari épülettől, de Dazulax jól tudta, hogy mi rejtőzik odabent. Benyitott a fogadóba, ahol egy kis ivó tárult elé, gyér, csendes társasággal.
A sárkány egyenesen a pult felé vette az irányt, ahol egy fiatal lány szöszmötölt a korsókkal. Nem ült le, egyből a lényegre tért.
- Nämival lenne egy kis megbeszélnivalóm - mondta a kocsmáros leánynak, mire az felnézett a teendőjéből, s kissé hátra is hőkölt az idegen látványától. Még annak ellenére is, hogy hozzá volt szokva a mágiahasználó szerzetekhez.
- Nämi? Óh, igen. Ő sajnos most nem ér rá... - hebegte a leány.
- Pedig igencsak sürgős lenne. - Dazulax arca komorrá dermedt, szája pedig fintorra húzódott. Úgy nézett ki, mint akinek nincs ínyére a várakozás.
- Sajnálom, ő most... Neki most vendége van - erősködött a kocsmáros, s beszélgetésükre közelebb sétált egy igencsak baljós kinézetű, amolyan elf-vadalan félvér harcos, aki ezidáig a sarokban üldögélt. Hogy ő vigyázott volna a hölgyekre, vagy egyszerűen csak itt fogyasztotta uzsonnáját, azt első ránézésre nem lehetett tudni. Dazulax visszapillantott rá a válla felett, ám még az idegen sem tántoríthatta el attól, hogy beszéljen a nővel.
-  Attól tartok, hogy ez az ügy nem tűr halasztást. - Az ametiszt egy apró, gúnyos mosolyt villantott a leány felé, s közben már készítette is elő az átkot, amellyel jobb belátásra bírhatja majd az őt figyelő harcost.
A helyzet feszült volt, s a kocsmáros leány is ijedten nézett az előtte lévőkre, ám még mielőtt kalamajka robbant volna ki, megjelent a szóban forgó nőszemély a lépcsőn. Nämi sokat mondó mosollyal búcsúztatta a mágustanoncot, akit ezidáig szórakoztatott, ám ahogy megpillantotta az ametiszt sárkányt ez a mosoly hamar lehervadt az arcáról.
- Most, ha megbocsájtotok - vetette oda a körülötte állóknak Dazulax, s elindult felfelé a lányhoz, akinek még ideje sem volt azt mondani, hogy esze ágában sincs meghallgatni a sárkányt, a hím azon nyomban - igencsak vehemensen - karon ragadta, és elindult vele a folyosón, egészen egy üres szobáig, ahol az ágyra lökte a csinos, húszas éveiben járó Nämit.
- Mit akarsz tőlem!? - ripakodott rá, miközben Dazulax kulcsra zárta az ajtót, s gondoskodott róla, hogy egy hang se szűrődhessen ki a szobából.
- Mit tudsz a Főnix-templomról? - lépett elé.
- Mit kéne tudnom? Szép nagy épület - Nämi még a vállát is megrándította tiltakozása jeléül.
- Szívesen elcseverésznék veled hosszabban is, de sajnos most nincs időm a játszadozásra. Konkrét információk kellenek, különben lőttek a gondtalan hancúroknak a szépfiúkkal. És nem csak annak. Azt is megbánod, hogy a világra jöttél. - Dazulax előhúzta a tőrét a hüvelyéből, amolyan jelzésértékkel, hogy a lány térjen végre a lényegre.
- Nem félek tőled, te hitvány! - csattant fel Nämi.
- Őszintén szólva reméltem, hogy ezt mondod - mosolyodott el a hím, majd egy gyors mozdulattal megvágta Nämi arcát. A tőr élét vér szennyezte, ahogy felsértette a bőrt. A lány felsikoltott fájdalmában, és az arcához kapott, majd el is eredtek a könnyei.
Dazulax mozdulata azonban nem ért véget, a védekező kezeket félre söpörve kereste a helyet, ahol újra lecsaphat, azonban Nämi felkiáltott, ami megállította a lesújtani készülő kezet.
- Jól van! Elég! Mit akarsz tudni, te szörnyeteg!?
- Hol van Kalaran dolgozószobája? Merre kell menni az épületben? És ne merészelj hazudni! Tudom, hogy te jártál ott. -
A tőr hegye ezalatt végig a lány arcába bámult.
- Az internátus fent van az emeleten. Ezek amolyan mágikus, végtelen szobák, csak egyszer voltam ott. Kívülről nem látszik, de vagy ezer termet rejt, olyan akár egy labirintus. Kalaran a legfelső toronyban van általában, gondolom a dolgozószobája is ott van valahol - szipogta Nämi.
- Köszönöm, Nämi. Ügye, hogy nem volt nehéz? - törölte meg tőrét Dazulax a lány pihekönnyű, kék selyemből készült ruhájában, majd visszacsúsztatta a hüvelyébe. Szavai ezúttal halkan szóltak. Finoman megfogta Nämi kezét, mellyel a sebét takarta, s elvonta onnan, mindezt egy megbánó arckifejezés kíséretében. Mutatóujját lágyan végighúzta rajta, mire a seb - bár korántsem olyan szépen, a sárkány hiányos gyógyító tudása miatt - behegedt.
A lány teljes egészében reszketett, így hajolt hozzá egyre közelebb a sárkány - miközben a lány rosszat sejtve egyre távolabb -, s lehelt nem kívánatos csókot Nämi ajkára. Pár másodperc múlva a lány hörögve a torkához kapott, ahogy egyre terjedt a testében a gyilkos méreg.
Dazulax egy kissé hátrébb lépve szemlélte elégedetten a méreg hatását, és meggyőződve róla, hogy visszafordíthatatlanul végezni fog Nämival egyszerűen elteleportált onnan, egyenesen a Vonyító Közbe. *


A hozzászólást Kra'h Lur Dazulax összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-21, 7:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-21, 7:19 pm

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*Frikk előretör. Most nem ő vezeti a sort, vannak előtte harcosok, jól képzett felderítők.
Ő is az volt valaha, bízik a harcosokban és vérszomjukban.
Látja, hogy összecsapnak az első elfekkel, akik a falon állnak. Szűk a hely, nem tudnak elegen előretámadni, de szerencsére látja, hogy az íjászok lőnek.
Ha pedig lőnek, akkor találnak is néha, ezért elég nagy számban lőnek le hegyesfülűeket is.
Frikk, a Győzedelmes harcban száll és ezt a harcot most az ostorával vívja.
Ahogy az első sorok felé törtet, előveszi az ostort és pattint vele.
Az elf nyakát célozza vele, és közelebb rántja magához, és az előtte harcoló felderítőkhöz. A fehér orkok veszedelmes harcosok, kardjaik, fejszéik élesek és pusztítanak.
Elég, ha egynek van ideje, hogy meglékelje azt a hegyesfülűt, de a legjobb, ha kiontja a belét is.
Ha ez sikerül, akkor csak az ostort rántja vissza a hulláról és aztán már indítja is a következő csapást. Most nem a halálfejes fejszét kell használnia, ez is épp elég. Ha elvakítja az elöl harcoló tündét, azzal is segít a harcosoknak, hogy végezhessenek vele.
Ha kirántja a lábát, azzal is.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-21, 9:11 pm

// Mese: Véráztatta földek //

Nehéz órák egy ostoba csetepatéban, de valójában csak pillanatok teltek el. A terv első része egész jól sül el, viszont második fázisrol eddig nem gondoskodtam. Így a büntetés is érkezik a sors istenétől. Így jár aki fekve nyomna le egy túlméretezett rántani való ínyencséget. A bogár vesztét érezve őrjöngésbe kezd, és lássuk be írtó rossz helyen heverek. Alatta. A lábait még a csápjaim is nehezen tartják meg, el elszakítja őket miközben tombol. Egészen addig frászban vagyok, amíg az egyik rohama eltalál. Az agyam elönti a fájdalom, a kétségbe esés. ~Haragszom.~ Majd valami más villan a tudattomba. ~Mit képzel ez a nyavajás magáról? ~ Ezzel immár szörny alakban megragadom a sebzett pofáját, és szemem elé húzom a nyavajást.
- Nem igazán terveztem ezt megtenni, de be kell látnom a saját hülyeségem is fel tud bosszantani.
Ragadom meg a töredezett fagyos részen a száját a másik kezemmel, miközben felülve tolom el a katonáktól, egyenesen a romok közé. Másik kézzel is ráfogok a sérült résszre. A még épp szemébe nézek.
- Szét téplek te nyavajás alsóbbrendű KORCS.
Ezen szavak végeztével, hiába szabadulna menekülne, egyszerűen ketté tépem mintha könyvtári könyv lenne. Majd fel falom a belsőségeit minden egyes részét, ezzel nyerve vissza a sérülés, és a még hiányzó erőimet. A páncéljából pajzsot készítek magamnak. Nem egy kézműves munka, de a dög páncélja sok mindent kibír. Az egyik lábát is leszakítom, és fegyverként tervezem használni. Amint végeztem kilépek a romokból, átlépek a rémült katonákon és Unassilhoz kezdek beszélni. Ha egy katona megtámadna, megragadom a lándzsájánál fogva, hogy ne essen le és az arcom elé húzom.
- Fogalmam sincs mi bajod van, de épp beszélgetni akarok az elfel, és te agreszívkodsz itt hátulról. Hamarosan az orkokhoz érünk, inkább őket gyilkold, mint engem böködj, és hallj bele.
Fordulok Unassilhoz, miközben leeresztem a katonát. De úgy hogy véletlenül se sérüljön meg.
- Elfek szagát érzem a falakon, lassan oda is érünk. Jut eszembe ha megest hiányos tervel állnék elő vágj nyakon.
Ugrom fel a gyilokjáróra, miközben humán formába landolok mellett.
- Na mozgás álomszuszékok rugdossuk ki a redves orkokat a városból.
Ezzel a lendülettel majdnem le is zuhanok, hisz a pajzs amit leszedtem a rovarról még a kezemben van és eléggé rossz a mérete ehhez a testhez. Eltüntetem, és induljunk jelzéssel futok az orkok felé. Az új melákkal is szemezek, de először lerakom az elfet, és utána átrohanok az orkokon és a romokon, hogy le rúghassam a nálam nagyobb monstrumot. Ez van nem bírom ha valaki nagyobb nálam.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-21, 9:37 pm

//Mese: Véráztatta földek - Frikk//

*A nagyúr parancséra az elfek előrerontanak, hogy pusztítsák az ellenséget.
Az orkok támadása ezen az éjszakán már a második és harcosai biztos, hogy fáradtabbak is.
Az ork nyilak eközben a kötélen mászókat lövik és a nagyúrnak ez az első probléma, amit el kell hárítani.
Fent még nincs elég íjász, de lent van bőven.*
- Lőjétek az orkokat a falakon. Az íjászokat, hogy ne lőhessenek ránk!
*Nem biztos, hogy sokat le tudnak szedni a falak, bástyák fedezékéből lövöldöző ork íjászok közül, ám az bizonyos, hogy sokkal kevésbé lesznek hatékonyak, ha halálos pontosságú tünde nyilak várnak minden előbukkanásra a falakon.
Ezzel adhat esélyt a társaknak, hogy elfoglalhassák a falakat.
Fél szemét eközben is Filnorenen kell tartania, hisz az ellenség bizton nem adta fel e falakat, s nem hagyhatja, hogy az elf had bejusson rajtuk.
Onnan számítania kell még támadásra.
A nagyúr csak bízni tud abban, hogy a harc híre már eljutott mindenhová, s lesz oly erő, mi megfordítja a csata sorsát.
Csak bízni tud abban, hogy a kiontott vér nem folyik hiába a földre, hanem életet, életeket ment.
Ehhez azonban elég túlélőt kell megmenteni, s kell egy fordulat, mi majd változtat az események folyásán.
A távolban tomboló vihar, s az ég vöröslő alja nem sok jóval kecsegteti.
Ezen idő alatt is próbál minél több testvért feljuttatni a falakon, hogy azok megvethessék lábukat, hisz minél többen vannak, annál erősebbek lesznek.*


Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-22, 2:15 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Mély szusszanással és valós, vagy meglehet csak annak tetsző súly alatt megroggyan a lában, nem csak a sérült. Nehéz, lehetne kibúvót keresni arra és azért, hogy mindent elfeledve lustán a földre heveredve átadjam magam annak, amire lassan a legtöbb porcikám kezd jogos igényt formálni. Lusta! A korholás előtt és gondolatban elhangzó önmagamat kevéssé méltató szavak alatt már tettre, munkába fogom testrészeimet.
Még az érkezésnél hagytam, had fúródjanak a farkam végén sorakozó tüskén a földbe és most azokat vonszolom úgy, hogy kört vágjanak a földben. Ez lesz a védelmem csekély, de talán elégséges vonala és mielőtt bezárnám a kört el is rebegem az igét. A morgást, felgurgulázó dühöt inkább most lenyelem, mert ha nem akarok és nem akarok itt veszni, akkor kezdenem kell valamit a mágus varázslatával. Elsőre még csak sejtésnek látszott, ami mostanra beigazolódott: ő bizony nem aprózta el és nem csak a repüléstől akart megfosztani. Nyilván, szívesen látna egy életnagyságú sárkányszobrot a rommá vált város, egyre üszkösebb, láng marta terén. Nem kívánkozom ilyen sorsra jutni! Ezért is merül meg finoman karmon a korábban szerzett sebben, elégséges lenne, ha csak szavakat használnék, ám figyelembe kell vennem, hogy bármikor félbeszakíthatnak és akkor újra lehet kezdeni. Hasznosabbnak vélem ezért az írott varázslatot, amihez messze nem idegen a saját véremet használni. A mozdulatok így gyorsak, nem annyira mintha gondolat nyomán ébrednének, de a bennük hordozott varázslat tartósabb és lehetőséget hagy annak, hogy megvédhessem magam, már amíg képes vagyok rá. Az elkészített rúnákat a velük éledő varázslat tart meg, majd helyez el a kör belsejében, hogy aztán a némán felcsendülő mantra szavai egyenként mindegyiket feloldja. Igyekszem, hogy a felszabadított hatalom végre munkához lásson, feltárva mindenek előtt a rám kimondott varázslat alapját és minden benne szunnyadó alkotó elemet. Ha ez megvan, a megírt elvárás alapján már kibontakozhat az az erő, amelyik képes megszüntetni a terjedő zsibbadást. Nem sürgetésből, de a varázslat erejét, hatékonyságát táplálva mindaddig folytatom az ige szavalását, amíg megtehetem. Hogy meddig tart, majd kiderül. Ha megzavarnak kezdetnek elégnek kellene lenni, ha az előbb készített körön belül maradok, a kör vonalában feszülő gyenge pajzstól kevés valós védelmet, mint inkább figyelmeztetést remélek.
Vissza az elejére Go down
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-22, 10:05 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Dazulax //

*Miután elbeszélgetett a tanonccal indult vissza a sikátor felé  hogy bevárja az ideiglenes társát. Tudta Nar hogy  Dazulax -ban nem lehet meg bízni ezért nem is bízott meg. Tudta hogy az ametiszt sárkány készül valamire, és nem feltétlen előnyös mind a kettejüknek. A fogadónál látta a mozgolódást de nem ment oda, hiszen kerülte a feltűnést legalább is egyenlőre. Nem akart most a központban lenni hiszen most a feladatára összpontosított, közben elmélkedett hogy mit is csináljon hogy ne ez legyen az utolsó kalandja.*
~ Dazulax hol vagy már?!
*Jártak gondolatai feszülten hisz már talán meg is bánta hogy ebbe bele ment.*
-Aggyákk az istenek hogy jól fog ez elsülni.
*Nar mindezt igen halkan mondta azt is sárkány nyelven melyet még az elf nyelvnél is kevesebben beszélnek, így szinte senki nem érthette mit is mond a férfi.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-23, 7:25 pm

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Nar //

* Büntetlenül senkit sem lehetett megölni. Még egy olyan bűntől átitatott városban sem, mint Telar, s még akkor sem, ha éppen egy szajha az áldozat. Lehet, hogy egy ideig keresni fogják majd Dazulaxot (inkább a mágustanoncok, mint a városi őrség), ezért teleportált egyből a Vonyító Közbe. Ott, a sok roskadozó faviskó között, ahol egy putriban három család él, könnyű elbújni. Még ha a hely láttán úgyis gondolja az ember, hogy inkább a legsötétebb tömlöc, mint ez a hely.

Ahogyan odaért, ismerős látvány fogadta: az utcán hömpölygő szennyvíz majdnem az egész városból ide folyt, majd innen kifelé a falakon kívülre. Az népek itt vékonyak és koszosak voltak, köhögtek és kiabáltak egymással. Bűzlöttek, majdnem jobban, mint a szennyvíz. Szakadt rongyaikban kóvályogtak az utcán, hátha egy arra tévedő, jótékonykodni vágyó nemes arra téved, egyébként nem nagyon látszódott rajtuk, hogy lenne bármilyen céljuk is.

Gyorsan szerzett magának egy-két rongyot, tisztító varázst mondott rájuk, hogy a rüh és a bolha kipotyogjon belőle, majd kelletlenül magára öltötte. Ami pedig az előtt rajta volt, azt varázslattal eltüntette, tőre azonban gondosan eltakarva ugyan, de ugyanúgy ott lógott az oldalán. Haját begyűrte az ideiglenes ruha alá, bőrét pedig szénnel és korommal összekoszolta. Ahogy visszafelé indult, a csuklyát összevonta az arca előtt, mintha betegséget hordozna.

Ahogy elindult visszafelé a sikátorig szinte megnyílt előtte a tömeg. Senki sem akart egy koszos szegényhez hozzáérni, még véletlenül sem. Mindazonáltal a legkevesebb figyelmet sem szentelték neki sőt, ha lehetett inkább tudni se akartak róla, hogy ilyen semmirekellő alakokat megtűr még magán a föld háta. Így könnyen visszaérkezett Nar mellé, aki ha felismerte elsőre, ha nem, akkor is megszólította.

- Nos, jutottál valamire? - kérdezte, immáron elengedve az arcát takaró csuklyát. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-23, 9:15 pm

//Mese: Véráztatta földek - Frikk, Thalion, Aegaqien, Alamaise, Nar Núrion, Shuga//

*Filnoren vára magasan áll a viharral terhelt, sötét égen Telar lángoló városa felett. A csata lassan felemészti az odalenn harcoló erőket, miközben a támadók lépésről lépésre számolják fel a még ellenálló gócokat.
A fehér sárkányok kisebb csapatokba verődve pusztítják a védőket, házakat döntenek rájuk, falakat löknek a barikádokra, vagy ép tűzzel-jéggel pusztítják el őket.
A máguscsapatok le-lecsapnak rájuk, s akad már fehér sárkány is, ki a város romjai között találkozik Dremerrel.
Narin úrnő és serege végül elhagyja a palota falait, hisz az összeomlóban van a támadások súlya alatt.
A sereg beveszi magát a város sötétebb területeibe, hol túlélők bujkálnak.
A fehér sárkányok egy-egy mágust lábukkal rántanak le maguk közé, s nem telik sok időbe, hogy mágusvér fesse vörösre a tér megviselt talaját.
Természetesen a lángcsóvák még a fehér pikkelyeken is képesek voltak áthatolni és sebet ejteni, azonban ne gondolja senki, hogy e fehér óriásokat ez legyőzi.
Aegaqien varázslatát épp a hatalmas behemót szakítja meg, ki nem törődve azzal, hogy a sárkány kinek az oldalán van, feladatát készül véghez vinni, s elsöpörni a templomot.
Eme igyekezetében, s abban, ahogy a földet is felszakítja, arrébb löki az arany sárkányt.
Noha megzavarja őt, Aegaqien türelmének hála képes lehet fellelni Kalaran átkának magját, s ellenlépéseket is tenni, noha a hatás nem azonnal, hanem éppúgy lassan múlasztja el a fagyást, minként az jött.
A kék nőstény, Alamaise menekülése jól működnek, azonban a fehér sárkány nem ostoba, jól tudja, hogy még neki is levegőre van szüksége, így kivár, mikor és hol pillantja meg a levegőért feljövő kék nőstényt.
Mégis, a nőstény rövid időre egérutat nyer, ahogy a fodrozódó vízben nyomát veszíti.
A fagyos lövedékek nem találják telibe őt, s a védőpajzs elegendő lehet, hogy ne fagyjon meg egyiktől sem.
A fehér csalódottan köröz a folyó, s annak kanyarulata környékén.
Nem tudja, miként Alamaise sem, hogy nem messze onnan egy bárd, egy arany sárkány, nevezetesen Nar Lúrion figyeli az eseményeket. Hogy miért nem a megtámadott városban van épp, talán épp békésebb jellemének köszönhető, talán épp csak ő tudhatja. Látja, miként üldözi a kék nőstényt a fehér sárkány, s azt is, hogyan keresi még mindig a magasból.
Frikk és Thalion személyes taktikai csatájában mindkét félnek vannak jó lépései. Az elfek az ork íjászoktól hullnak a falakról, az ork íjászok pedig az elfek lövéseitől.
Az ork vezér támadása képes meglepni több tündét is, kik nem találkoztak még efféle harcmodorral.
A meglepetés ereje az, mi segítni az előretörő harcosokat.
Odalent, a fal alatt Shuga démoni külsejében száll szembe a bogárral, s végez vele. A belsősége betölti a méretes lényt, miközben a katonák, látva, hogy ő végzett a szörnnyel, nem támadják meg, noha idegenkednek tőle.
A falakra felfutva Unassil követi, s jelzi a közeli tündéknek is, hogy a mágus velük van.
Az ork harcosok szembeszállnak a mágussal is. Nyilak szállnak felé, s akad olyan is, ki dárdát hajít neki.
A csata még közel sem ért véget, ugyanis a város közepén, nem messze a szökőkúttól újabb csapat jelenik meg. A szürke köpenyes csapat egyenesen a szökőkút felé tart, míg egy mágus egyenesen Thalionnál.*
- Kérlek, tarts velem, ha kedves a néped élete! Megjött.
*Utal sejtelmesen a vezérnek.*

Vissza az elejére Go down
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-24, 1:28 am

// Mese: Véráztatta földek //

*Éppen hangszerét hangolja mikor is meg pillantja az eseményeket, egy kék sárkányt aki a vizekben bújik és egy fehéret ki épp a kéket keresi. Nar tudja hogy cselekednie kell és azt is ha most lép akkor bele keveredik a dolgokba, de úgy érzi nincs más választása. Halkan alig halhatóan mormol egy egyszerű de hatásos varázst, ami el rejti a kéket míg az elő bújik a vízből s el menekülhet. Amint végez a varázzsal ő maga a város felé indult hisz tudja ott nagy a baj sok a sérült és ő bár nem akar egyik oldal mellet sem  elköteleződni azt tudja hogy ismerőse Shuga is épp a városban van. Talán az ismerős miatt vagy csak a segítség vágy sietve indul a város felé, persze  takarásban megy nem akarja magára fel hívni a figyelmet még ha ez máskor máshogy is lenne. Mereng a békén ami régen volt még ha ő később el i hagyta Lanúriát mindig is imádkozott az istenek felé hogy óvják szülő földjét, még ha most háború is dúl Nar igyekszik mindenkin segíteni.Tisztában van azzal hogy a sárkányok különöst a feketék igen haragosak lesznek ha nem melléjük áll, jól emlékszik milyen volt az előző háború ahol számára közel állókat vesztett el. Bár a medálja a ruháin belül vannak akaratlanul is meg fogja ahogy közeledik a város és látja a csatát no meg a sárkány tüzet.*
-Az istenekre!
*Szólal meg mikor meglátja a sárkány pusztítást, persze a mágusok varázslata is igen csak segít abban hogy lassan semmi ne legyen a városból. Nar mikor meg látta a kapunál az orkokat elő rántotta a kardját és felkészült. Nekilátott kaszabolni az orkokat segítve a kapunál lévőket, nyilván ilyenkor felizzik a szeme amit ugye sose tud teljesen kontrollálni, bár most nem is akar ezzel foglalkozni, a kapunál igen sok ork van és szinte senki más sincs itt pár lovagon és rajta kívül, nem csak a kardja suhan de a mágiát is intenzíven használja. Elég sokat vissza veretek de korántsem eleget, Nar amint lekaszabolta az aktuális ellenfelét elindul befelé a városba. *


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-24, 4:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-24, 1:40 am

// Vészterhes találkozás - Időntúli - Dazulax //

*Türelmetlenül várt a másikra mikor az odaért s leszólította.*
-Mi ez a gönc?
*Csodálkozva nézett a másik sárkányra és csak a szemeit forgatta, majd így szólt.*
-Na este betudok jutni egy ablakon keresztül az irodába de elég sokat kell mászni.
*Nem nagyon magyarázta túl a dolgot lévén hogy igen csak nem kedveli a munka partnerét, hiszen ismeri Dazulax-ot és a módszereit is, és abban is biztos hogy amint végzett a feladatával neki is távozni a kell majd az élők közül. Az aranysárkány elkapta a másik karját és egy varázsigét mondott el majd elengedte a másik sárkányt, muszájnak érezte ezt az arany sárkány hogy biztosítva legyen a felől hogy ez a kis kaland úgy végződik ahogy azt szeretné, és az ametiszt sárkány be tarja a szavát. Volt tapasztalata az ilyen Dazulax félékkel és tudja ha kérdeznek az is hazugság.*
-Megvárjuk az estét és akkor majd el helyezem a  kis csomagot az irodában. És tudd ha nem kelen az a pénz amit ígértél akkor elültelek volna, semmi hasonlóság nincs köztönk.
*Nar nem igen lenne rászorulva a pénzre hisz sárkány ha muszáj akkor nem játszik embert és el buldogul. De mivel ígéretet tett egy kisfiúnak anyjának hogy egy kis pénzt hoz nekik hogy az adósságukat ki fizessék így Nar nem tehet mást. És Dazulax elég nagy összeget ígért neki hogy ha segít, és mindig betartja amit ígér ha teheti. *
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime2021-08-24, 3:53 pm

// Mese: Véráztatta földek //

Most, a helyzet természetéből fakadó, pontosan annak van itt az ideje, hogy a magamfajta halandó nyugodt szívvel káromolja az istenek ez. Az élmény mégis egyetlen egy kérdésre fokuszál: mit is hagytam figyelmen kívül? Nos, a válasz több mint kézenfekvő, ha valamiféle szarkazmussal próbálják enyhíteni a helyzet, azaz a helyzeten borús mivoltát, hát toronymagasan, érdektelenül döng a démon. Csakhogy előbb a föld porát hinti el, ahogyan kikel a föld méhéből és nyilván a jelenleginél is nagyobbat taszítana rajtam, ha gyönge védőburok nem feszülnek közzé és köztem. Nem az ő fia meg a lendületet, hanem minden karmom, amivel és ahogy csak tudtam, kapaszkodtak, azzal a szándékkal, hogy kontrollálni tudjam érezhetően lassuló mozgásomat.
Csak a jó öreg rutin az, ami munkára fog, ahelyett, hogy a méltatlan bánásmódot némileg... teljes pusztulás hozó módon viszonozzam. A varázslat, habár azt megszakították, még is a siker reményét adja mielőtt teljesen kihunyna. Hát újra kezdem, részben ismételve, formába öntve az új szándékot, hiszen már itt pihen tudhatom éber felében a megoldás kulcsa. Formailag azonban változtatok és tulajdon testemre vetítem a vérrel írták rúnákat, gyorsabb a módszer, noha kétségem nem lehet a felől, hogy a hatásra türelemmel kell várnom. Újra az a fránya idő!
Lassan lopom a távolságot, el a démoni lény közeléből, mert szemlátomást pusztítani hivatott és ezért kizárt, hogy olyan apróságok érdekelné, mint egy földön ragadt sárkány élete. Elképzeltem már száz halálformát is, de a kedveltek között az, amit ez monstrum rám mérhetne, egy sem szerepel.
Körbe tekintek, segítve tájékozódásomat, körbe is fordulok. A kép csak apró részletekben változott, az egész azonban ugyan olyan, mint volt. Áldozatok, védők és támadók. Noha, tudom, jó magam is védelemre szorulnék, de közel sem törődöm bele a helyzetbe. Annak, hogy saját fejem után mentem meglett a következménye. Kék köpeny alakját keresem, ha nem tudnám, hogy én vagyok legnagyobb bűnös a helyzetemet tekintve, akkor őt tenném még bűnbaknak. Harcolni azonban most ostobaság lenne, ahogy tétlenség toporogni is, várva az átok teljes elmúlására. Segíteni viszont... meg kell próbálnom és ezt teszem most inkább az élőkért, mint a holtakért.
Tehetetlen szárnyaimat egy amolyan megkötöző igével húzom, illesztem törzsem mellé. Elégedetlenkedve kísérem a folyamatot, hiszen közel sem olyan jó, vagy stabil, mint amire normális esetben képes lennék. A mozgás szabadságára, amit a még inkább csak éledező testrészek egyelőre csak korlátoznak, most van szükségem. Hiszen a szándékaim a kék hím megsegítése felé húznak. Érzem gyorsnak és óvatosnak kell lennem. A lopakodás hasznos, de most, hogy sok tűz ragyog és sok űszkös rom ásít feketén, vagy aranybarnán a lángoktól megvilágítva, nem is olyan rossz, ha sárkány fekete-arany színben pompázik. Rejtőzhetek, ha nem is teljes tökéletességgel, mert kaméleon tulajdonságokkal nem rendelkezem, az értékes varázserőt nem pazarolnám. El is illan az a nüansznyi ige hatása, ami testem mintázata álltak keltett érzéki csalódást fogta vissza. A napsárkányok képesek lángba borulni, de tudtommal kevesen űzik ezt valődi tűz segítségével. Én sem teszem. De igyekszem kihasználni fajom egyik jellegzetességét, akkor is, ha tudatában vagyok annak, hogy nem mindenki látja. Viszont értelemszerűen igyekszem olyan útvonalat keresni, ahol jobban eltűnhetek a kíváncsi szemek elől és nem kell a megidézett szörnyeteghez túl közel menni.
A tervem roppant egyszerű, megtalálni Kék köpenyt és kijutni a városból, eddig mindég gondoskodtak helyről, ahol a sebesülteket ellátják. Ennek helyét pedig a kéknek ismernie kell. Nekem pedig itt vannak a teleport igével ellátott talizmánok, már párszor majdnem felhasználtak, de talán most! Olyan apróságok, most nem foglalkoztatnak, hogy az ember gyűlölettől fűtött hímet esetleg győzködni kell, mert inkább kelljen, minthogy már csak imát mondhassak érte. De előbb még épségben el kell érjem és erre igyekszem odafigyelni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A város - Page 23 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 23 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
23 / 32 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Next
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: