LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A fenyves

Go down 
+19
Arveleg
Wyerre von Morhan
Merilien Lumel'Auvrea
Főadmin
Nawarean
Mitsuko Midnight
Kain Namelyr
Lyn Zanírdûr
Lady Melane
Randalor Arthan
Edward Dylan
Gylnar Radek
Akahana
Thalion Órëa
Élesszemű Caladster
Hëmyl
Elkator Rayen
Aurora
Mesélő
23 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2009-06-06, 1:29 pm

*A sötét fenyves mélyében olya sötétség honol, mint máshol sehol sem. Az ember, elf, mágus, ork, troll, de még törpe sem gondolná, hogy itt, ebben a vaksötétben élhetett valaki. És mégis. A fenyves legmélyén egy kunyhó áll. Egy kunyhó, ami oly sötét, hogy maga a gazdája sem tudja már, hogyan is néz ki pontosan. Egy lélek sem tévedt ide már évszázadok óta. A lakója, egy bizonyos Hëmyl névre hallgató boszorkánymég abban az időben építette ezt a kunyhó, mielőtt még kitört volna a Nagy Háború. Menekülni akart az ellenség elől. Varázsereje fogytán volt és úgy vélte, hogy ha a fenyvesben épít magának egy kis kunyhót és végigvészeli a háborút, az id alatt talán visszanyerheti varázserejét és ismét ereje teljében lehet. De számításai kudarcot vallottak. A fenyves sokkal világosabb volt még akkoriban és egész barátságos kis helynek számított. Éppen ezért is építette ide a kunyhót Hëmyl. El is éldegélt itt egy darabig. Minden jól ment neki. Volt élelem, a háború nem jutott el idáig...Minden tökéletes volt. De aztán egy napon a boszorkánynak arra kellett ébrednie, hogy sötét van és lángcsóvák szállnak mindenfelé kivilágítva az egész helyet, beleértve a kunyhót is. Sárkányok harcoltak az erdőben. Nem a boszorkányt akarták bántani, csak valahogy idevetődtek. Szörnyű csata volt. Vér volt mindenhol, s Hëmyl pedig szörnyülködött, hogy mégis utolérte őt a háború. Legszívesebben megállította volna a vérontást, de ez nem állt hatalmában. És mégis....tudta mindezt és mégis megpróbálta. Varázslatának eredménye szörnyűség lett. Akik ott harcoltak, mind odavesztek. És ezen felül a boszorkány örök sötétséget varázsolt az egész fenyvesre, mit később sosem tudott megtörni. A saját maga átkának rabja lett.
A sok-sok évszázad alatt beletörődött abba, hogy nem találkozik éővel és hogy sötétségben él. Már ki sem akart innen szabadulni. Úgy gondolta, ez a büntetése, amiért ennyi életet kioltott, még ha akaratlanul is tette mindezt. Néha-néha egy-egy ember odatévedt hozzá, de azt Hëmyl könyörtelenül megölte, s azután elevenen felfalta. A hajdani boszorkányból élősködő szörnyeteg lett, aki bárkit és bármit megöl csak azért, hogy ehessen.

A 714-ben a fenyvest feldúló csatában Hëmyl is részt vett. Megidézte azt a sötétséget, amellyel korábban már megölte a sárkányokat, s ez a sötétség elpusztítani készült minden ott harcoló életet.
Egy sárkány azonban, bizonyos Malliath, rég itt pusztult testvéreiért bosszút állva, saját életét is feláldozva megölte a boszorkányt.
A boszorkány azonban nem tűnt el egészen. Lelkét a sötétség, mely testét teljesen átjárta, s melyet ő szabadított a Sötét fenyvesre, nem engedte Dremerhez távozni, s ma is ott kísért a fenyvesben.
Vigyázz, ha erre tévedsz! Hëmyl megtalál és kioltja életed!*


A fenyves Stt_fenyves_by_stixion-das9mig


*A Sárkány hegységet dús füvű legelők, tarkálló rétek választják el az örök sötétségben élő fenyvestől. Természetellenes sötétség honol a fekete fenyők között, egy tőlük is sötétebb gondolatnak adva otthont.
Egy juhász fekszik a bársonyos fűben, míg nyája a közelben legelészik. Nincs sok jószága, csupán tizenhét bárány, és két fürgelábú terelő kutya minden vagyona. Házát, és az állatok menedékét az erdő fáinak letöredezett ágai alá rejtett, földbe vájt kunyhó jelenti. Nem is háborgatja őt senki. Ki is mehetne hozzá, hiszen közel, s távol egyetlen lakott település sincs. Még egy ócska kis fogadó sem.
A juhász egyszer csak arra lesz figyelmes, hogy valami sötét dolog mozdul a fák között. Alaktalan árnyék suhan el a fák tövében. Azt gondolja, farkas ólálkodhat a közelben. Jobbnak látja utána járni a dolognak. Feltápászkodik, és magához parancsolja hűséges kutyáit. Kíváncsian indul el az erdő felé. Reméli, sikerül a farkast megfogatnia a kutyákkal. Jól jönne végre neki egy új lábbeli. Gondolataiból újabb mozgás rángatja ki. Az árny elsuhan két fa között. Gondolja, jól megtermett dög lehet. Talán még egy bunda is kitelik majd belőle. Tovább haladva megint mozogni látja a sötét valamit. Kutyái ebben a pillanatban megállnak, és lábuk közé húzott farokkal, szűkölve, reszketve lecövekelnek az árnnyal szemben.
- Na, mi a fene ütött belétek? Büdös dögök! Hát ezért tömöm a beletekbe az ételt?
Folytatta volna tovább is a szidalmazást, ha nem terelné el figyelmét egy gigantikus árnyék, ami közvetlenül fölötte állapodik meg. Tétován felemeli fejét, és akkor meglátja, amit eddig csak rémmesékben hallhatott. A gigászi szörnyeteg egy túlméretezett fekete sárkány. Igaz, a méreteket illetően nincs viszonyítási alapja, hisz emberemlékezet óta nem látott senki egy fia sárkányt sem.
A szörnyeteg lenéz a halálra váltan bámuló emberre, majd eddig csapkodó szárnyai leállnak, és a sárkány lebegő alakja mozdulatlanságba dermed. Ez csupán néhány pillanatig tart, azután izzó fekete gömbbé változik, és mint olvadt fekete napkorong rázúdul az alatta állókra.
Izzik a mező, izzik a juhász, és állatainak maradványa. Úgy tűnt, mintha az éjtől is sötétebb ragyogás egy pillanatra kioltotta volna a lenyugvó nap fényét.*


A hozzászólást Mesélő összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-02-13, 1:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-19, 2:52 pm

*A tavasz nimfája a Sötét fenyvest vette első céljául. Nem sokat járt emberi földön, és emberi alakot sem vett fel gyakran. A legutóbbi eset már vagy 120 éve volt, mikor a kíváncsiság csalta le Lanuria fővárosába. Most ismét felvette rózsaszín nimfa alakját, és elindult a sötét fenyves felé.*
-Hallottam egy boszorkányról aki itt lakik valahol! Meg kell keresnem!
*Mondta, majd elkezdett lebegni, és elindult az erdő közepe felé.*


//Bocsi, hogy rövid lett és zagyva, csak az első hsz-a játékban mindig ilyen Very Happy//


A hozzászólást Noria összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2010-08-19, 3:16 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-19, 3:01 pm

Bár nem igazán volt kedvem, mégis beléptem az erdőbe. A sötétség lépésről lépésre zárt körbe. Tudtam, hogy nincs túl sok értelme félnem hisz ha van is itt egy fekete sárkány valószínűleg nem öli meg egy fajtársát még ha az alsóbb rendű is. Csendesen lépkedtem amíg hirtelen a észre vettem egy halvány rózsaszínes fényt mely hamarosan megmutatta a forrását is. Egy nimfa volt.~Vajon mit csinálhat itt?~Kérdeztem magamtól és közelebb léptem és megszólítottam.
-Jó napot.-Mondtam bár elég nehéz volt megállapítani az időt ilyen körülmények közt.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-19, 3:12 pm

*Zoey megijedt, hogy meglátta valaki, így kiontatta fényét, és elbújt. Nem szereti ha valaki meglátja e formában. Egy kisebb fénygömböt dobott a másik irányba, hogy elhitesse a férfival, hogy elfutott.*
-Jézusom! Remélem nem vett észre! És mi van ha ő a boszorkány őre? Jajj!
*Mondta halkan remegve, hisz ha meglátja őt, akkor el kell mennie erről a helyről.*
~Senki sem tudhatja meg ,hogy hogyan nézek ki! Remélem ezt a kis trükköt beveszi.~
*Gondolta magában. *


A hozzászólást Noria összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2010-08-19, 3:23 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-19, 3:18 pm

Amikor megszólaltam a lány alakja hirtelen eltűnt és egy másik fény gyúlt ki valahonnan máshonnan. Kicsit néztem ahogy az alak eltűnik és ismét sötétség lett. Kicsit körbe néztem, majd sóhajtottam és neki dőltem egy fának.~Lehet, hogy csak hallucináltam?~Gondoltam magamban aztán megráztam a fejem.
-Az kizárt. Az ott volt-Kezdtem el hangosan gondolkodni aztán meghúztam a vállam és ellöktem magam a fától.
-Mindenesetre mennem kell. Meg kell találnom azt a boszorkányt.-Mondtam és ismét elindultam a lány búvóhelyének irányába észre se véve azt a sötétben így volt esélye, hogy gyorsan máshova bújjon.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-19, 3:36 pm

*Zoey kicsit megijedt, hogy elkapják. Egyszer csak hirtelen tüsszentett, és a tüsszentés visszahozta a testébe a fénylő energiát.*
-A francba!
*Mondta, majd próbált koncentrálni eloltani, de nem sikerült neki. Ennyi ideig neki se megy.*
-Itt az idő lelepleződni!
*Mondta, majd előugrott.*
-Őőő..szia! A nevem...a nevem..őő..Spring! Á igen! Spring! És te ki vagy?
*Kérdezte félősen, majd elkezdett lebegni.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-19, 3:45 pm

Amikor tüsszentett és a fénye ismét ragyogni kezdett és már ha kioltja akkor is megtaláltam volna. Kicsit habozott amikor bemutatkozott amiből én egyenesen következtettem, hogy nem az igazi neve, de egyenlőre nem kérdeztem rá. Kicsit lebegett amíg én a gyönyörű testét mértem fel. Habár ez illetlenség, nem bírtam ellenállni. Meg különben is én csak minimális illemet tanultam azt is egy verés közben. Intettem egyet és én is bemutatkoztam.
-Elkator.-Mondtam és rögtön vissza kérdeztem.-Mit keresel itt, és miért bujkáltál előlem?
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 1:18 pm

*Zoey kis félős mosolyt mutatott Elkator felé, és megszólalt.*
-Elkator. Csak nem Elkator Rayen? Hallottam már rólad! Csak azt nem tudom honnan. Tán Vörös vagy Fekete sárkány vagy? Esetleg Arany?
*Tippelgetett, majd körbenézett és halkan suttogta.*
-Hëmyl-t keresem! Mivel egy nimfa társam már egyszer harcolt vele, kíváncsi vagyok, hogy milyen! Persze csak megfigyelni, és nem harcolni. Nem vagyok az a harcolós típus! Nem hiába hívnak tavasznak..khm.
*Zoey akaratlanul is elszólta magát. Reménykedett ,hogy a sárkány félre hallotta, vagy nem is hallotta, de ha már rá jött ki is ő akkor ideje neki bemutatkozni rendesen.*
-Zoey vagyok a Tavaszi nimfa! Gondolom te is sejtetted a fénylő színemmel kapcsolatban, hogy nem vagyok átlagos, hisz más nimfák nem fénylenek! Bocsánatot kell kérnem, hogy hazudtam, csak megijedtem!
*A bemutatkozás közben felfigyelt rá, hogy a fiú a testét figyeli, ettől egy kicsit elpirult, és színe enyhén vörösesre váltott.*
~Helyes férfi, de ki tudja miket forgat a fejében velem kapcsolatban.~
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 2:43 pm

~Hmm? Halott rólam? De vajon honnan?~Gondoltam magamban miközben ő elkezdett a fajom iránt érdeklődni.~Ügyesen körbe lőtte.~Folytattam a gondolat menetet egészen addig amíg hirtelen ki nem ejtette azokat a bizonyos szavakat miket nem kellet volna.
-Tavasz?-Kérdeztem vissza mire egy kis szünet után elárulta az igazi nevét amin kicsit elhúztam a számat. A színeiről nem igazán tudtam, hisz még életemben nem találkoztam más nimfákkal vagy ha igenis akkor ők ügyesen rejtették az igazukat. Pont úgy mint én a sárkány létem. Viszont a név amit mondott kicsit ismerős volt.~Nem ezt a boszorkányt kellene levadásznom?~Kérdeztem magamtól miközben próbáltam vissza emlékezni, de közben szóval is kellet tartanom az első kérdésem ez volt.
-Honnan veszed, hogy egyáltalán sárkány vagyok? Meg különben is, nem gondolod, hogy kicsit túl sokat árulsz el magadról? Mi lett volna, ha nem az vagyok akinek hiszel és kihasznállak?-A szavaim kedvesek voltak, de ugyanakkor határozottak. Azért nem árt ha óvatosságra intem főleg egy ilyen helyen.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 3:17 pm

*Zoey elmosolyodott, majd közvetlen közel Elkator elé szállt. Szerelmes lett első látásra. A sárkány fiú nagyon sármos férfinak tűnt, bár Zoey gondolta ,hogy nincs esélye, azért egy próbát megért. *
-És, van feleséged? Esetleg élettársad?
*Kérdezte félénken, közben reménykedett ,hogy a fiú is elkezdett érezni valamit iránta.*
-És veled tarthatok? Gondolom te is Hemlyt keresed, hisz miért jött volna ide egy magadfajta sárkány?
*Nevetett fel.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 3:32 pm

A lány úgy tűnt egyáltalán nem figyel rám. Pontosabban szólva a szavaimra nem figyelt. Helyette egyre közelebb jött és kérdéseket tett fel. Egy lépést hátrébb léptem. Kezdtem ideges lenni.
-Te minden járókelőt így lerohansz?-Kérdeztem miközben tettem még egy lépést és a hátam a fának ütközött. Nem igazán tudtam mit csinálhatnék hisz azt se tudtam mit is akart pontosan.~Azért remélem ez nem valami csel.~Gondoltam magamban. Bár belőle nem néztem volna ki, hogy amikor hátat fordítok neki egy kést vág a hátamban, de sosem lehetek biztos. Nem egyszer árultak már el egy hülye munka miatt. Ráadásul arra is rákérdezett, hogy ugyanazt keresem-e amiből rögtön arra következtettem, hogy valamit el akar érni.~Lehet, hogy oda akar vezetni és aztán megajándékozza egy kék sárkánnyal. Ugyanakkor mintha azt mondta volna, hogy az egyik társa harcolt vele. Lehet, hogy a segítségemet akarja?~Ezek a gondolatok formálódtak meg bennem miközben figyeltem rá.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 3:48 pm

*Zoey végül látta ,hogy a fiú tartózkodik tőle, így kirázkódott a szerelem nyilából, és a lényegre tért.*
-Lenne egy ajánlatom! Ha elvezetlek Hemly-hez, akkor cserébe kapok tőled csókot! Megfelel az ajánlat?
*Kérdezve kuncogva Zoey, majd hátra lépett ő is egyet, és várta a választ.*


/A rövid hsz-ekért bocsi, csak közben még 1000 dolgom van.//
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 3:55 pm

Egy ideig hezitáltam.~Ez belém szeretett?~Kérdeztem magamtól és újra végig néztem rajta. Vártam egy kicsit aztán adtam egy könnyed sóhajt.~Hál istennek. Már azt hittem valamelyik gondolatom bejön.~Ismét felnéztem.
-Rendben.-Mondtam kedvesen és mosolyogva. Kis ideig még néztem, hogy mit reagál aztán ha elindult akkor felzárkóztam mellé és követtem.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 5:12 pm

*Zoey boldogan elindult ugrálva Hemly felé. Az út közben folyton ránézett Elkatorra, és folyton elpirult. Mikor elérkezek a ház körzetére, Zoey megállt.*
-Itt van pár lépésre a kunyhó! Sok szerencsét de előtte!
*Mondta nevetve, majd Elkator elé állt, és megölelte.*
-Nehogy meghalj nekem!
*Mondta, majd megcsókolta a fiút, és ha hagyta, akkor elkezdett vele csókolózni.*
~Ebből talán lehet valami.~
*Gondolta reménykedve.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 5:17 pm

Ahogy haladtunk minduntalan éreztem ahogy rám néz és valamiért ideges lettem. Nem tudom miért. Először azon aggódtam, hogy megmérgezz, aztán azon, hogy rosszul fogom megcsókolni, aztán azon, hogy békává változtat a boszi. A gondolatok forogtak az agyamban egészen addig amíg meg nem érkeztünk. Ekkor a lány elém állt és egy kis "biztatás" után megcsókolt. Egy ideig szoborként álltam. Aztán egyre jobban felengedtem, és lassan átkaroltam, közelebb húztam és viszonoztam a gesztust.
Vissza az elejére Go down
Aurora
Tavasz nimfa
Aurora


Hozzászólások száma : 81

Character sheet
Nép: Nimfák

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 5:30 pm

*Zoey, miután kiélvezte a pillanatot, egy kedves tekintetet nyújtott Elkator felé. Azután hátra lépett, és két kezét maga elé tartotta. Mindkettőt ellentétes irányba kezdte el forgatni, majd hirtelen megállította. Hirtelen egy kék gömb jelent meg a két ember között, és egy rózsa alakot öltött fel. A rózsa odaszállt Elkator kezébe. Ezután Zoey fellebbent, és megszólalt.*
-Szerencse virág! Segít a harcban! Sok szerencsét kívánok! Remélem még találkozunk!
*Mondta, majd megölelte Elkatort, és az ölelés közben eltűnt.*

~Remélem nem lesz semmi baja! Ha igen, akkor a boszorkány utolsó gyilkosságát követte el.~

*Az ölelés után egy halk szó lebbent fel Elkator fülében.*
-Aztán el ne felejts!
*Hallatszott a mondat, egy lágy kedves hangból.*
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-20, 5:42 pm

A csóknak nemsokára vége szakadt és a lány adott még egy ajándékot. Egy rózsát amely szerinte segíteni fog. Mielőtt eltehettem volna megölelt és lassan eltűnt. Elraktam a virágot és akkor meghallottam a hangját egy lágyabb módban. Aztán végleg eltűnt, még az aurája is. Kicsit elgondolkoztam, aztán az ujjamat végig húztam az ajkamon majd körbe néztem és ott volt a ház.~Na jó essünk túl rajta.~Gondoltam bár mostanra teljesen elszállt a kedvem a küldetés befejezésétől.
Vissza az elejére Go down
Hëmyl
Boszorkány
Hëmyl


Hozzászólások száma : 40
Életkor : 1238
Munkahely : Sötét fenyves

Character sheet
Nép: NJK

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-21, 12:06 am

*Megint csak bolyongott a fák között. Érzékelte a két teremtményt, akik beléptek a földjére. Ez az ő erdeje, a környéken minden épeszű tudja, hogy ide aki belép, arra halál vár. Mindenki tudja, hogy ki ő és mekkora hatalma van.
Aki mégis belép, nos, az számíthat egy kis játékra. A két halandó, mert látta és hallotta őket, így tudta, hogy azok…nem sok jóra számíthatott.
Mégis, közelebb érve felismerte, hogy egyikük egy nimfa. A legutóbbi sem volt éppen kedve ellen való és nem is lett volna gond, ha nem hív segítségül egy ősi sárkányt.
Hogy hogyan is tette, az már mellékes, de az ő ereje messze nem volt elegendő ahhoz, hogy szembeszállhasson vele.
Csúnya véget ért a küzdelem. Azonban ez a kis nimfa közel sem olyan erős és a másik halandó ugyan egy sárkány, de érzi a belőle áradó mágiából, hogy nem ősi sárkány.
Csendben az erdő fáinak sűrűjéből figyeli őket. A nimfa hirtelen eltűnőben van.
Meg akar lépni előle, de most el is engedi. A sárkány jobban izgatja. Muszáj foglalkozni vele. S ha már foglalkozik, játszik is egy kicsit.
Hangját a fenyves fápi vissza-vissza hozzák*
- Bábot a a halandó, ki idáig merésze jönni az é birodalmamba.
- Hadd halljam, mik a sándékaid?
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-21, 4:13 pm

Sóhajtottam egyet és elindultam amikor hirtelen egy hangot hallottam. Nem kockáztattam inkább rögtön előhúztam a kardomat és felkészültem ha netán valami megtámadna. A hang misztikus és ijesztő volt, de engem nem lehet ilyen könnyen megrémiszteni. Körbe néztem, de várhatóan sehol senki. A kardomat a biztonság kedvéért magasra tartva feleltem a kérdésre egy újabb kérdéssel.
-Te vagy Hëmyl?-Kérdeztem miközben tovább kerestem a szememmel mindhiába.
Vissza az elejére Go down
Hëmyl
Boszorkány
Hëmyl


Hozzászólások száma : 40
Életkor : 1238
Munkahely : Sötét fenyves

Character sheet
Nép: NJK

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-22, 7:26 pm

- Ó, hát ismered a nevem. Milyen megtisztelő! A híremet is ismered?
*A hang csúfondárosan zeng a fák között. A boszorkány közben helyet változtat, s egyre közelebb és közelebb kerül a fák között célpont híján forgolódó sárkányhoz.
A boszorkány dobbant egyet a földre lábával, s elsuttog egy igézetet. A föld megnyílik a fiú lába alatt, de a sárkány eközben már ujjaival fákra mutogat, s újabb igézetek hagyják el ajkát.
Sötét igézetek, s ezek hatására a sűrűből indák törnek elő. Az indák szempillantás alatt rátekerednek a sárkány kardjára, s hatalmas erővel rántják meg, hogy kitépjék kezéből.*
- Ezzel a kis semmiséggel akarsz megölni?
*Hëmyl pontosan tudja, hogy ellenfele mekkora lény, de ez az ő területe, a sötétség neki dolgozik, az erdő őt szolgálja.
Kevés esélye van annak, aki ide betéved.
S most érzékeli, hogy nem is csak eddigi vendégei tartózkodnak az erdőben. Gyorsan tűlőre akarja vinni a dolgot.
Ha a sárkánynak van egy kis sütni valója, gyorsan felveszi a nyúlcipőt, ellenkező esetben csúnya vége lehet, s a boszorkánynak hosszabb időre elegendő élelme…*

Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-22, 9:35 pm

A boszorkány kihasználta a környezetét és viszonylag könnyedén mozgott.~A francba, hogy nem készültem. A közel harci fegyveremnek oda és már indák tekeredtek rám. De a kis varázsló valamivel nem számolt.
-Ügyes!-Ismertem el, de utána gondolataimmal hirtelen megállítottam a növényeket amit ő is megérezhetett.
-Csak az a baj, hogy a növények nagy része vízből van.-Gondolatommal a növényekben lévő vizet mozgattam miközben miközben rácsatlakoztam az ő energia forrására is így megtaláltam legalábbis azt a helyet, ahol elsütötte a varázslatot, így egy erőteljes mozdulattal kiszabadítottam magam és a növényeket oda irányítottam, de ekkor észre kellet vennem, hogy már nem tudom őket irányítani.~A francba túl erős. Valószínűleg már készül megtörni az én varázserőm... Ennyit erről.~Gondoltam és egy gyors ugrást követően egy viszonylag védett területre érkeztem és elkezdtem átalakulni. Miután ez meg volt sárkány alakban egy mély levegőt vettem és elkezdtem jeget fújni egy meglehetősen nagy fokban. Reménykedem, hogy eltaláltam és mivel megszökni nem tudok megpróbálom elérni, hogy ő menjen el.
Vissza az elejére Go down
Hëmyl
Boszorkány
Hëmyl


Hozzászólások száma : 40
Életkor : 1238
Munkahely : Sötét fenyves

Character sheet
Nép: NJK

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-24, 5:04 pm

*Elismerése a sárkányfiúnak. Sikerült megállnia, majd félrelépnie a szétnyíló föld mellett.
Az ellentámadása már kevésbé volt erőteljes. A növények az ő erdejéhez tartoznak.
A sötétség őket is megszállta.
Bár az a nimfa elég erős volt, hogy támadásra bírja ellene őket, a sárkány ereje elenyészik hozzá képest.
Nesztelenül rohan át a fák között. Szinte csak érintik lábai a fűszálakat. Ennek köszönheti, hogy a jég elkerülte, csak mögötte lepte be a fákat, bokrokat, füveket.
A sötétség az ő birodalma. Eddig is szürkeség borította az erdőt, ám a boszorka most megáll egy fa mögött, onnan lesve a sárkányt.
Nem túl nagy, bizonyára fiatal példány.
Gondolatait egy célra koncentrálja, tudja, hogy már sietnie kell. Közelítenek hívatlan látogatói, s ők komolyabb ellenfelek lesznek a fiúnál.
Elkator azt veheti észre, hogy a felhők sűrűsödni kezdenek az égen, s gomolygásukból valami sötét felleg indul el. Előbb csak felhőnek néz ki, de lassan közeledve zúgása hangosodik.
Óriási sáskaraj érkezik, egyenesen a sárkány felé.
Hëmyl tudja, hogy ezek a rovarok akár meg is fojthatják a sárkányt, olyan nagy tömegben érkeznek, s már egészen közel járnak hozzá.
Eközben ő maga viszont már nincs ott előbbi helyén, dolga végezetlenül kell távoznia, méghozzá sietve.
Bosszús hangját visszaverik a fák.*
- Szerencsés vagy, vizisárkány! De ne várd meg, hogy visszatértemkor itt találjalak! Szeretem a sárkányhúst, csupán erőm gyarapszik tőle!
*Nesztelenül eltűnik a fák között, hogy fogadja azt az erőt, melyet az erdő túlfeléről is megérzett már.*

//Köszi a játékot! Twisted Evil //
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen
Kék sárkány
Elkator Rayen


Hozzászólások száma : 177

Character sheet
Nép: Sárkányok

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2010-08-24, 6:09 pm

A védekezésem sikerült. Ugyanakkor nem hiszem, hogy akár egy kicsit is megsebeztem a boszorkát így tovább kerestem viszont egyre sötétebb lett és ahogy felnéztem egy hatalmas fekete felhőt vettem észre. Ahogy az egyre közeledett már tudtam, hogy nem egy átlagos felhőről van szó. Ahogy az egyre közeledett zümmögést kezdtem el hallani ami hatalmas zúgássá alakult.
-Huh? Mi a...-Hirtelen ráeszméltem, hogy ez is egy varázslat eredménye. Szerencsém volt, hogy még időben kiokádtam a jeges tüzet mely szétoszlatta a lényeket, főleg, hogy mesterük sem volt már elég közel, hogy egyben tartsa a rajt.~Huh ezt megúsztam.~Gondoltam miközben visszaváltoztam és meghallottam a boszorkány utolsó szavait mielőtt az eltűnt. Nem kellet kétszer mondani máris elkezdtem arra menni amerről jöttem. Sárkányként sokkal könnyebb volt mert éreztem a saját és Zoey illatát is, így pár perc múlva már kint voltam. Vettem egy mély levegőt aztán kifújtam és elindultam vissza a legközelebbi településre, hogy felfrissítsem magam.~Ehhez még nem vagyok elég erős.~Gondoltam magamban.
Vissza az elejére Go down
Élesszemű Caladster
Surranó/Ember félvér
Élesszemű Caladster


Hozzászólások száma : 41
Életkor : 40
Munkahely : Árnyék

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-08, 4:50 pm

A nap néma kelte hosszú árnyakat rajzolt a fenyőerdő kemény talajára. A fák törzseinek bütykei és ágai torz, göcsörtös ujjak másaiként árny-körmeikkel karcolgatták a mesterlövész fakó ingének mellkasát. Lassú, óvatos léptekkel haladt egyre beljebb a fák között, gondolataiban újabb és újabb szempárok fenyegető fényével volt kénytelen szembesülni, a mögöttük türelmesen várakozó gonosz akarat pedig mind kizárólag a férfi meleg húsába mélyesztette volna kardszerű fogait.

-Tetszik a gondolat! -kiáltotta néhány órával korábban a mesterlövész egy útszéli postaállomás kantinjában iszogatva egy vörös szakállú, félszemű törpe kalandornak nagy kupa sörrel koccintva újdonsült barátjával.
-Eggyá'talán nem izzasztya össze a gatyád? -meresztette a hegyvidékhez és mély barlangokhoz szokott törpe a szemét Caladsterre.
-Hogy izzasztaná, jóuram? -szisszent fel Caladster, félvállról sem véve fel a sötét fenyves gyökerei alatt elrejtett laboratórium részéről érkező kihívást. Halálos fenevadak egy fekete erdőben, amiben sosem kel fel a nap? Az ifjú Cal utoljára hat évesen rémült meg egy ilyen kísértetmesétől. Azóta viszont annál nagyobb kihívásnak veszi az ilyesfajta történeteket.
A tapasztalt kalandor, tudva, hogy minden rémhistória mögött rejtőzhetnek valóságos dolgok, annál inkább azon gondolkozott miközben letörölte borostás arcáról a sör barnás habját, hogy mihamarabb fel kellene szerelkeznie ellátmánnyal és új készlet nyílvesszőt beszereznie, ha komolyan gondolja az erdőség meglátogatását.
Fene sem gondolta volna, hogy még nappal is olyan rémisztő ez az erdő, mint amilyennek a holtsápadt törpe lefestette.

Óvatos léptek vezettek egyre beljebb a fák között, kesztyűbe bújtatott ujjak szorították a szövet alatt elfehéredett bütykökkel a nyílpuska törzsét.
Caladster, a fürge tolvajt, láthatatlan orvvadászt, hírhedt kalandort lassan-lassan elnyelte a Sötét Fenyves, ő pedig alighanem nem találta az ösvényt, melyet mindenáron el akart érni.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-08, 5:22 pm

//Amennyiben lehetséges, én is csatlakoznék Smile//

*Messziről érkezett, s messzire is tart még. Olassië a kiindulási pont, míg a vége Agare sivatagja mélyén Elsga városa.
A kemény föld lovának patái alatt tompán puffan, míg a tünde könnyű léptei nem ütnek számottevő zajt.
Kikerülte volna a fenyvest, ha nem látja oda besétálni azt a bizonyos férfit.
Akkor még Amartonnak nyergében ült, s nem erőltetett, de jó tempóban haladt nyugatnak.
Nemrég kerülte meg az Éj-Hasadék környékét, mert nem akart a régi csata helyén áthaladni, majd megpihent egy kissé Elonar erdejében, s csak utána vette ismét északabbra az irányt, miután az erdei nimfák barátságát kiélvezte.
Thalion ezután a Sárkány-hegység lábai felé indult tovább, de nem akart sem a hegyeket, sem az alattuk közvetlenül elterülő fenyvest közvetlen közelről meglátogatni.
Az egyetlen ok csupán az volt, hogy mielőtt a fenyvesnél elfordult volna délebbre, hogy kis ívben aztán újra nyugat felé lovagoljon tovább, egy fehér ing villant ki a fenyők közül.
Éles elf szemeivel azonnal észrevette a sűrűbe vesző alakot. Járása alapján férfit.
Ezért vette arra az irányt, s mikor a fák közé ért, dacolva a messziről érezhető sötét mágiával lováról leszállva be is lépett a mélyébe. Minden tünde ismeri, még a legkisebbek is Hëmyl, a sötét boszorkány történetét, ki uralja a Sötét fenyvest. Nem is szívesen járnak a közelében.
Most kantáron vezeti maga mögött a szerfelett feszült mént, míg ő maga szigorú arckifejezéssel kutatja sötét erdőséget a balga idegen után, aki ide merészelt lépni.
Hamarosan sikerül is megközelítenie, s bár egyre erősebb mágiát érez, azért csak igyekezvén sikerül is a nyomába érnie.
Nem kívánva kiáltani, inkább íjának idegére helyez egy vesszőt, hogy aztán az nem sokkal az idegen előtt koppanva állon meg egy fa törzsében.
Arra számít, hogy erre már megáll, s meg is fordul felé a férfi.
Tenyérrel felfelé emelve karjait néz egyenesen a férfi szemébe, jelezve békés szándékát, s mutatja, hogy ha az engedi, közelebb is menne hozzá, természetesen továbbra is békés szándékkal.
A tünde vezér nemes arca egyenességet sugall, reméli, hogy a másik nem veszi támadó szándéknak a vesszőt, de nem kívánta kiáltással felhívni magukra a figyelmet.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-08, 7:42 pm

A világon semmi nem lehet fekete vagy fehér, és ezt erről a helyről sem lehet elmondani, még akkor sem, ha pontosan meg lehet állapítani, hogy ez a két szín dominál a hely teljes kinézetében. De nem, avatott szem még láthatja, hogy van itt más is, ami rejtőzik egyszerűen, mert nem akarja, hogy illetéktelenek is felfigyeljenek rá. Ez a hely, a sötét fenyves maga a szivárvány tud lenni színeivel, már ha akar, és valaki jobban megnézi. Idebenn sétálva az ember szeme túlságosan megszokja a sötétet, és így kevésbé lesz érzékeny arra, hogy mi minden rejtőzik az árnyékban. Pedig ez is csak egy erdő, méghozzá olyan, amelyet ritkán látogatnak emberek, ezért nem olyan, amiről sokat lehet mesélni. Meg hihetetlen is. Szerintem, ha én valakit most ide rángatnék, és azt mondanám neki, hogy nézze meg jobban a füvet, mert halványzöld, az illető már pár perc után kezdene komolyan kételkedni a szellemi épségemben. Pedig nem kell, ez így van, csak nehéz észrevenni. Viszont ha valakinek jó a szeme, felfedezheti a levelek és ágak között megbúvó sárgás csillogást, a fatörzsek moha színét kevés mogyoróbarna árnyalattal, a halvány füvet, vagy éppen, hogy néha, ha éppen jól helyezkedünk el, a fényjátéknak köszönhetően az egész táj képes az ibolya és a rózsaszín világosabb árnyalataiban pompázni. Bár nekem ezek közül nem mondhatnám, hogy van kedvenc jelenségem, mivel kicsit előzékeny vagyok a sajátommal szemben. A holdfényben felbukkanó ezüstszürke és a hold gyengébb lángolása idején szinte már bíborba burkolózó ágak azok, amelyek képesek elvonni a figyelmemet, megérinteni a szépérzékemet, és visszacsalni ide minden egyes alkalom után, amikor pedig megfogadom, hogy a helynek a közelébe sem fogok jönni az elkövetkező jó pár évtizedben. De nem, az ilyen ígéreteket nem tudom betartani, ez az erdő számomra olyan, mint egy mágnes, ami magához vonz. Egyszerűen nem gyönyörűnek találom, inkább olyan valószerűtlennek, és megnyugtat a tudat, hogy ide még véletlenül sem téved a legkisebb fény sem be. Oké, lebuktam, ez az egyik legfontosabb indokom rá, hogy minden alkalommal visszatáncoljak ide.
De mégis mit várt tőlem bárki is? Nyilván nem Hëmyl vendégszeretete tart itt, amiről lassan már több rémtörténetet fognak mesélni, mint ahány lény valójában betette ide a lábát. Nem, ez nem igaz, a legtöbbek össze sem futnak vele, csak nyomasztónak, fullasztónak, borúsnak és túlságosan sötétnek találják lakhelyét, ezért nagyon gyorsan kimenekülnek innen, utána pedig kiagyalnak valami történetet, amelyet mások elhisznek, és megértik, hogy nem maradhattak. Nem tudom miért kell úgy tele pakolniuk a gatyájukat a fényhiány miatt, éjszaka sincs sokkal jobb állapot, ha pár felhő eltakarja a csillagokat, de ez persze olyan dolog, amit ők nem tudnak meg. Különben meg szerintem feleslegesen akadnak ki, Hëmyl kifejezetten "normális", ha éppen nem fogja ki az ember a rossz kedélyállapotát. Bár meg nem mondom mennyi az esélye, hogy jó kedve lesz, hiszen eléggé mikroszkopikus méreteket ölt ez a szám.
Mondjuk nem lesz most sem boldog, ha felfedezi a jelenlétemet, de egyenlőre még nem tud róla, ugyanis csak a külső részeken kalandoztam kicsit. Nem rossz ez a hely, és talán már rá is szánom magamat az indulásra, ha nem fedezem fel, hogy megint valakinek kedve támadt ide bemászni. Nem tudom mivel vették erre rá, de kíváncsi vagyok, meddig fog maradni. Ha tippelnek kéne, nem mondanék túl sokat. Mindenesetre a magasabb fák vastag ágai között a testalkatom nem volt feltűnő, így egyenlőre nem vett észre sem ő, sem a másik alak, aki utána lopakodott. Ez utóbbiról azonnal felfedeztem, hogy tünde, mégpedig nem éppen a leggyengébb fajtából. Szerintem ismerem is, de ezt nem könnyű megmondani, mivel csak a háta közepét látom jelenleg. Egy apró szökkenéssel megpróbáltam olyan helyre kerülni, ahonnan oldalról látok a látogatókra rá, így hátha sikerül róluk többet megtudnom, de már messze nem vagyok biztos benne, hogy ez sikerült észrevétlenül kivitelezhetőre. Mikor elrugaszkodtam sikeresen letörtem egy kisebb ágat, amely ugyan nem szakadt le, de a hang egy ilyen helyen árulkodó nyom lehet bárki számára...


//ez egy átlagos írás tud lenni tőlem, maradjon, vagy a következő rövidebb legyen? //
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-08, 9:19 pm

*Épp egyik kaland- és beszerzőútja közben tért be egy útmenti postaállomás kantinjába, s egyből le is telepedett a helyiségbeliek között kiszúrt fajtársa (aki történetesen még ráadásul alfajtársa is) asztalához, örülvén neki, hogy végre jó társaságot talált. Természetesen az öröm kölcsönös volt, egyből el is kezdtek iszogatni, valamint vicces anekdotákat megosztani egymással - amik rendre arról szóltak, hogy hogyan tanítottak móresre egy vagy több magasnövésűt, vagy hogyan csinált magából bolondot egy vagy több magasnövésű. Mert bizony nincsenek is ezeknél jobb és tréfásabb történetek, kivéve persze azokat, amik konkrétan a hegyesfülű, erdőimádó magasnövésűekről szólnak.
Úgy egy óra telhetett el, mire alfajtársa egy elég friss, mindösszesen alig két órás sztorit mesélt neki. Egy különösen botornak látszó, nyeszlett és egyben nyúlánk fickó, aki ráadásul még séta közben is sündörgött, elindult a Sötét fenyves felé, mikor eme derék törpe továbbadott neki egy szóbeszédet valami laboratóriumról. A félszemű hiába próbálta elijeszteni a történetekkel, amik arról a helyről keringenek, a fickó csak nekiindult - túláradó önbizalommal, és elég nagy mellénnyel. Ezen persze jót nevetett, de csak egyedül, Grengor ugyanis meg se rezzent, megfagyott ereiben a vér...sőt, még az ivásban is megállt!
Daliás törpénk azon nyomban elkezdte kifaggatni alfajtársát a magasnövésű bolond kinézetéről, hogy bizonyságot nyerjen arról, amit már tudott, de remélte, hogy ez egyszer téved... Ez korántsem indult könnyű vállalkozásnak, hisz a hegyi törpék nem gyakran jegyzik meg az olyan abszolút lényegtelen dolgokat, mint egyes magasnövésűek kinézete, de az emlék még igen friss volt a félszeműben, és látta is, hogy ez most fontos Grengor számára, így a tőle telő legerősebben megerőltetve alkoholgőzben fürdő elméjét, végül pár perc után siker koronázta erőlködését. Grengor pedig azonnal ráismert barátjára, Caladsterre - kit magában továbbra is emlegetett Nyeszlánk néven is, s mindig azon gondolkodott, hogy ehhez hogy adhatná hozzá a sündörgést úgy, hogy ne váljon túl hosszúvá a becenév...
Persze, a barát nem megfelelő kifejezés, csak amolyan pótlék, jobb híján. Mert persze Cal azért mégiscsak egy magasnövésű. A barátsághoz meg az kell, hogy a két fél kedvelje egymást, és habár ez esetben ez az egyik oldalról biztosított volt (hisz egy ilyen vitéz hegyi törpét, mint amilyen ő, ki tudna nem kedvelni, nem igaz?), ő azért inkább sajnálta Calt (1. magasnövésű, 2. magasnövésű, 3. magasnövésű, 4. sosem élhetett a hegyek mélyén lévő tárnákban, 5. nincs tisztességes arcszőrzete, 6. nincs tisztességes arcszőrzete, 7. nyeszlett, 8. belenevelték ezt a sündörgést, 9. egy kissé naiv, 10. botor - bár ez igazából már alapvetően együtt jár a magasnövésűséggel Grengor szemében), s végtelen jószívűségében vigyázott rá, mert magasnövésűhöz képest végül is nem is annyira vészes a fickó... Legalábbis Grengor így vélekedett, hegyi törpebüszkesége tiltotta, hogy egy magasnövésűt barátjának - vagy akár cimborájának - nevezzen.
No, de egy szó, mint száz, jó kiállású törpénk egyből felkapkodta a cuccait és elviharzott a félszemű instrukciói alapján Cal után. Két órás a hátránya, és - már csak fajából adódóan is - korántsem villámléptű, de kitartó és szívós, mint egy öszvér és egy ökör együttvéve (utóbbival szaga kapcsán is szoktak párhuzamot vonni vele), így ha kell, akkor pihenés nélkül teszi meg az utat, hogy beérje az igencsak önveszélyes kalandvággyal, ám egészséges életösztönnel annál kevésbé rendelkező mesterlövészt. És erre minden bizonnyal szüksége is lesz.*
Vissza az elejére Go down
Élesszemű Caladster
Surranó/Ember félvér
Élesszemű Caladster


Hozzászólások száma : 41
Életkor : 40
Munkahely : Árnyék

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-10, 11:46 am

Hosszan, elnyújtva visszhangzott a levegőben az erdő rosszindulatú sóhaja. Ember füle meg sem hallotta, csak elméjén, dobhártyáján érzett frusztráló nyomást, mintha sötét fellegekből készült volna nehéz cseppekben érkező eső ostrom alá venni a világot.
Valami megváltozott az erdőben, és a mesterlövész éles érzékszervei sem hagytak kétséget efelől. De mi? Hősünk nem bírta az elfek természetfeletti, kiélesedett látását vagy hallását, sem az orkok szaglásával nem volt megáldva. Látása és hallása pusztán az emberileg elérhető maximum környékét súrolta, és Cal mindemellet az amúgy is elismerésre méltó figyelmével igyekezett még tökéletesebb vadásszá válnia.
Nem kívánt figyelem bizsergető tűszúrásai zavarták meg a nyílpuskáját kényszeresen markoló férfit. Idegen akarat settenkedett az ágak, törzsek, tűlevelek között. Szapora szívveréssel, lassan emelkedő vérnyomással válaszolt rá az orvgyilkos teste. Jégkék tekintetek lassan mozduló tüze pásztázta az erdőt, minden mozduló árnyra azonnal felfigyelve.
Patkódobogás, ideges mén zihálása.
Halkan kattant a biztosítószeg, finoman megbillent a vessző a vájatban, egy gondolatnyit megfeszültek a fokaskerekek, csapszegek és tengelyek közt feszülő szíjak, a célzógömbben pedig egy magas, karcsú alak, egy könnyűléptű férfi, felemelt íjjal. Egy közeli fatörzsben pedig még finoman vibráló, egyenes tollú nyílvessző.
Caladster ereiben egy pillanatra megfagyott a vér -egy elffel vívni nyílpárbajt? -, de újabb éles reccsenés hangjai feszítették ki a pillanatot. A fél kézzel a biztos célponton tartott nyílpuska mellé egy fekete nyelű, éles konyhakés emelkedett a levegőbe, készen arra, hogy újabb fenyegetés megjelenésére a levegőt hasítva, és lehetőleg célt érve mentse gazdája bőrét.
-Félelmetesebb ellenféltől tartottam itt, Hegyesfülű. És nem tudom mire vélni ezt itt. -mondta éppen olyan hangerővel, hogy a beálló feszült csendben a könnyűléptű jól hallhassa, s mutatott közben a fatörzsbe fúródott vesszőre.

//Aka, azért regisztráltunk, hogy olvassunk. Írj nyugodtan! Smile //
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-10, 1:06 pm

*Megfordul végre az idegen, s a kutató kék szempár rá szegeződik, ám csak addig, míg újabb reccsenés nem vonja el a figyelmét.
Jogos a kérdés, s a válasz sem várat sokáig magára.*
- Botor gondolat volt ebbe az erdőbe jönnöd, idegen.
*Az elf szemek nyugodtan függenek a férfin. Nincs oka tartani tőle, habár a nyílpuska rá szegeződik.*
- Nálam félelmetesebb ellenfél van itt.
Megbocsáss váratlan és félreérthető üdvözlésemért, az, hogy a fából mered ki vesszőm, mutatja, nem sebezni akartam.
*Közben még mindig a férfi felé tartott tenyérrel közelebb lép, hogy hangja, melyet még oly halkan is visszavernek az erdő fái, minél kevésbé hallatszódjon.*
- Kerülni akartam, hogy beszédünkkel felverjük az erdő csendjét, s így esély volt rá, hogy alkalmam van anélkül megközelíteni téged, jó uram, hogy vesszőt, vagy kardot kelljen hárítanom.
Ellenben a zajok alapján nem csak ketten vagyunk az erdőben. Én nem jelentek rád veszélyt, ha nem látlak meg, be sem jövök ebbe az átok ülte fenyvesbe.
Csupán figyelmeztetni akartalak, hogy aki a fenyvest lakja, nem tűri az idegen látogatókat, s nem lepődnék meg, ha máris figyelme középpontjában lennénk.
Nem egy tünde bajtársam végezte itt….
*Bár olybá tűnik, hogy az elf figyelme a félvérre terjed csupán ki, éles hallása igyekszik kiszűrni a másik zaj forrását is, s tekintete a szavak elhangzása után figyelmesen kutatja át a környéket.
Érez mágiát, s ezúttal nem csak ama sötétségbe borulót, mást is, mely hatalmasabb a halandók cseppnyi erejénél.
Azonban bizonytalan abban, tényleg jól sejti-e, s emiatt is jó lenne végre, ha a férfi leengedné, avagy más irányba terelné fegyverét.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime2011-02-11, 5:51 pm

A mozgásom egyedi volt, hihetetlenül puha, aminek hála jó ideig csak a levegőben vitorlázhattam, magasan a talaj felett, majd egyszerűen, szinte lábujjhegyen landolva értem földet az egyik vastagabb ágon anélkül, hogy ezzel a legkisebb zajt is csaptam volna, az amúgy is már eléggé kiélezett helyzetben tartózkodó erdőlátogatók legnagyobb örömére szerintem. Elvégre mindenkinek van oka, hogy ide jöjjön, de az nagyon ritkán szokott lenni a kedves boszorkány hölgy elbűvölő személyisége, így szerintem nem is nagyon örülnének neki, ha rájönnének, hogy még egy hölgy rejtőzködik az erdő fái között. Éppen elég volt az is, hogy az előbb rosszul indultam meg, aminek hála sikeresen le is törtem egy ágat, és amilyen síri csend uralkodik éppen itt, a semmi közepén, persze mindenki kapásból hallhatta a hangokat. Remek, más sem hiányzott mára, mint egy komoly kis vita. Bár szerintem ebből semmi nem lesz, hiszen megnézném, hogy ki hajlandó ide felmászni, hogy ellenőrizze, nem rejtőzködik-e valaki az egyik fatörzs mögött. Ahogy elnézem ennyire azért nem fürgék, bár ami a nem emberi látogatókat illeti, ők képesek lehetnének rá esetleg. De szerencsére nagyon nem kellett aggodalmaskodnom, mert pár pillanattal azután, hogy már messzebb kerültem, felhangzott egy eléggé hátborzongatónak számító madárhang, majd nem messze az előző helyemtől a levegőbe emelkedett egy szénfekete varjú, majd hirtelen el is tűnt a lombsátor takarásában, Hű, ezt úgy tűnik eddig sikerült megúsznom. Vagyis remélem, bár a kedves tündétől kitelik, hogy valamit észre vett. Ha jól emlékszem, én jó ideig tartózkodtam az elfek között, oké, csak pár évig, de ennek is van eredménye, és ha ő nem az a nagyon fiatal fajta, akkor egészen biztosan felismeri az isteni jelenlétet, hiszen jó ideg meg is tapasztalhatta. Igaz, tuti nem lehet azokat az aurákat egymástól megkülönböztetni, ahogy elnézem, még simán el is tud jutni arra a következtetésre, hogy az éppen kereket oldott varjú volt az, hiszen Narlának pl. nagyon nem esik nehezére bármilyen madár alakját magára öltenie. Köztudottan mondjuk a kolibrit szereti, de ez már semmi, hiszen szerintem itt senkinek nem lenne kedve a színes, feltűnő cuccokhoz. Mázli, hogy én a feketét és a szürkét méltányolom, mert most komolyan jó éles szemek kellenek hozzá, hogy kiszúrjanak még akkor is, ha éppen eszükbe jut erre tekinteni, ahol semmilyen jel nincs rá, hogy ágakon kívül más is lenne...
Közben pedig van időm jobban szemügyre venni, hogy mi minden van itt elszórva. Az emberférfi szemmel láthatóan jól felszerelkezett, hogy úgy mondjam, elvégre legalább egy nyílpuska és jó pár tőr van nála. Az előbbit mondjuk én nem nagyon kedvelem, aki nem tud rendesen íjat használni, az ne pattogjon, különben pedig az ilyen könnyen elsül, ezért a legtöbb helyen be van tiltva. Meg ami azt illeti, eléggé idegesít is engem, talán ezért intézem el általában, hogy azok a szerencsétlen nyilak egy idő után felmondják a szolgálatot, és még véletlenül se tudjanak csak a földbe fúródni. Nos, azt hiszem ezzel egyértelműen jelzem, hogy mi a véleményem a fegyverről, de persze ettől még továbbra is használatban marad, főleg önvédelmi célokra mondjuk. Az nem is rossz, ott még el is lehet tűrni. De mondjuk elég elővigyázatos egy ember lehet, ha még kést is elő szedett. Na, próbálja csak meg belém vágni, olyat kap, hogy megemlegeti. Mindenesetre a műsort azért jó volt nézni, minden szót hallottam, ami elhangzott erre felé, ráadásul pedig időközben ráérősen le is ültem az ágra, hogy ne legyek olyan titokzatos. De azért nem kell felfedezni, jobban szeretem távolról figyelni az eseményeket. Most meg aztán főleg, már innen látom, hogy még valaki tart erre, bár az átlagmagassága alapján, ami még az enyémet is alulmúlva, minimum egy törpét vagy mini orkot fogott ki a banda. Nem tudom mit csinál most mindenki erre, máskor hetekig nem tolja ide a képét a kutya sem, de nagyon fog érdekelni, hogy mi lesz a vége a napnak. Remélem valami érdekes dolog történt, ha már mindenki itt gyülekezik, ha meg nem, hát akkor pechem van, de legalább pihentem egyet. Azért, ha mázlim van, akkor nem hatottak a tünde megjegyzései, és még véletlenül sem akarnak pont most kimenekülni innen. Azzal annyi lenne a mókának, és szerintem az én jó napomnak is vele együtt. Egy kis kaland nem árthat, lécci maradjatok még itt, fogadni mernék, hogy hamarosan Hemyl is észre vesz titeket, és a szokásos "szívélyességével" fog üdvözölni. Ha már egyszer engem innen nem tudott kiűzni, tuti, hogy velük meg fogja próbálni...


//bocsi, ihlethiány -.-" //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A fenyves Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A fenyves
Vissza az elejére 
1 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Sötét fenyves-
Ugrás: