LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma

Homehttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

Verinol

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
SzerzőÜzenet
Glorien
Zöld elf
Glorien

Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 9:16 am

* Glorien figyelte az eseményeket odafentről és meg se lepődött a vadalanokon.*
- Ideje volt őket bevetni. Nagyszerű harcosok.
*Tette hozzá és figyelte mit csinál a varázsló. Lysanor csendben ült a testek mellett, ő is figyelt és Glorien már már meg is feledkezett Aldoról, aki éppen érte indult. Ekkor észbe is kapott.*
- Remélem nem marad itt, amikor én lassan visszatérek.
*Morfondírozott hangosan, hogy Dremer is hallja. Aztán érezte, tudta, hogy a varázsló sikerrel járt és a teste életre hívta őt. Csak remélte, hogy Aldo is részese lesz ennek és ő is viszatér. Érezte, ahogy visszaszippantja a földi élet és a lelke a testében van újra. Először az ujjait mozgatta meg és sikerrel járt, majd kinyitotta a szemeit is. Óvatosan körbe nézett, meglátta a kántáló mágust, majd Lysanorra, aki tátott szájjal figyelte őt, már már viccesen nézett ki, majd maga mellé pillantott és látta Aldo testét. Ez akkora erőt és élni akarást adott neki, hogy vett egy hatalmas visszafolytott levegőt és felült.*
- Ugye nem halt meg?
*Kérdeezte gyorsan Aldora mutatva. Nem érdekelte a jelenlévők, egyelőre csak ült és figyelte a szereret férfi testét. Külseje kissé komorabb lett, haja hullámosodott, a varázsló szép ruhát kreált neki, mégse térhetett vissza pucéran.*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny

Hozzászólások száma : 556
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 9:21 am

* Lysanor érzékelte, hogy a kék mágus valami nagyon furcsát tesz. Nézte rokona tesét és látta, ahogy színt nyer, az égett hús, éppé fejlődök a bőre visszanyeri a régi vonásait és a végégre egy gyönyörű nő feküdt előtte. Jó munkát végzett a mágus, noha kicsit megváltozott a test, komorabb arckifejezése lett, haaja hullámos, de talán még szebb, mint azelőtt. Látszott rajta, hogy ahonnan visszajött, az nem a boldogság szigete volt. Lysanor látta, ahogy előbb az ujjak mozognak, majd szép lassan a többi. A kérdésre, amit Glorien feltett miután magához tért kellett egy kis idő, mire választ tudott kinyögni.*
- Még nem.
* Mondta halkan és ránézett ő is Aldo testére, majd vissza Glorienre. Még mindig hihetetlen volt, ami most itt történt.*

A karakter dala
Furia
Fekete sárkány
Furia

Hozzászólások száma : 357
Életkor : 1124
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 11:56 am

//Mese: Nyugat ékköve//

*Mondhatni, sikeres az ellentámadás. Gyengül valamicskét a támadó flotta, noha a halandó sárkányok nem tudják eléggé kihasználni.
A fekete nőstény körbepillant, s látja, mekkorák a veszteségek.*
~Ott dögölne meg mind, a kétlábúakkal egyetemben!~
*Gondolja magában elkeseredetten.*
- Szedjétek össze a haldoklókat, sebesülteket! Vonuljatok vissza az ispotályhoz!
*Adja ki a parancsot, s Darlath, bár nem hisz a fülének, engedelmeskedik az ősi sárkánynak.
A támadó flotta maga is láthatja, amint a sárkányok a vízbe csapnak le, s az ott vergődő társakat mentik ki, majd a magasba törve távolodnak a szárazföld felé.
A fekete sárkány még nem tekinti befejezettnek a dolgokat. Egyedül áll meg a flotta felett. Gőgösen, büszkén, fittyet hányva az esetleg felé száguldó mágikus átkoknak, fegyvereknek. Letekint az vízen érkező ellenségre, ki keresztülhúzta számításait. Itt az ideje, hogy megsemmisítse őket.
Ébenfekete szemeit végigjáratja a hajókon, a léghajókon. Nem engedheti őket megérkezni a szárazföldre.
Csap hatalmas, fekete szárnyaival, majd saját tengelye körül kezd el forogni.
A víz örvényleni kezd hatalmas alakja alatt, egyre nagyobb örvényben, s az örvény közepén tölcsér nyílik, mi mind mélyebbre hatol. A tölcsér közepén sötétség jelenik meg éjfekete szájként várja, hogy a víz belesodorja a hajókat.*
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot

Hozzászólások száma : 895

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 2:05 pm

Nem erőlködöm, hogy a mágus kiszabaduljon, elvégre én nem ismerem, ellentétben Marcus-szal, akit láthatóan nagyon megvisel a férfit így látni. De legalább most itt van vele és vigyázni tud rá, talán még az életbe is sikerül visszahozni, ami talán a saját biztonságunk érdekében nem lenne egy utolsó dolog. A másik mágust láthatóan eléggé kimeríti a nehéz varázslat, csak remélhetjük, hogy kitart, míg mi elslisszolunk az élet-halál harcot vívó hajóhad és a sárkányok mellett.
Érzem a hátamba mélyedő, gyanakvó tekinteteket, de tudom, hogy nem tennének Esmé parancsa ellen, így nem törődök velük, hanem könnyedén lendülök az árbócra, hogy meglazítsam a vitorlák kötelét, leengedve a hatalmas vásznakat.
A magasból idegesen fürkészem a harcot, ahol meglepő módon a sárkányok mintha visszafelé vonulnának, kivéve egy hatalmas fekete tömeget, ami furcsa táncba kezd……..

Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran

Hozzászólások száma : 690
Életkor : 47
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 7:18 pm

Az erődítménszerű tornyot hamar, szinte repülve járja be. Kiderül, hogy majdnem minden zeg-zugá jol ismeri. Mégis alig bírja elengedni. Taszítást érez, a a mellkasán pedig erős vonzást. Majd kiugrik a szíve, ahogy fehér fény lebeg előtte, s egyre növekszik. Melegség árad belőle, ahogy eléri őt is. Szelleme túlságosan mélyen barangolt bensőjében, nem olyan egyszerű eszmélnie.
S lássuk be, a mellkasára nehezedő férfitenyér s a mozdíthatatlan, hátracsavart végtagjai, a zsibbadás a karjában, amin fekszik, nem túl vonzóak. Anyja és apja emlékénel biztosan nem csalogatóbbak. Ráadásul robaj, harci zajok, emlékeiben jól élnek a sarkányok tettei, legyenek azok a latomásaiból eredők vagy valódi hús-vér és verejték szagú emlékek. Semmi jót nem igérnek.
Balál mégis enged a varázslatos fény hívasának. Szemét összeszorítja, majd tágra nyitja. Köhögve kapkodja a levegőt, mint a fuldokló.

-A hajó! Illerick! Üdv néktek!
Illerickre néz, majd széttekint maga körül. Nyúzsognak, forgolodnak az emberek, vitorlát bontanak. Végre valami történt. Jó sokan vannak. És itt van a fiú... a dzsungel fia, akit nem bírt megemészteni a mágikus zöld szörnyeteg.
-Markus! Mit keresel te itt? Nem akadt jobb dolgod, mint pont Verinolban kikötni? De amíg én élek biztonságban vagy édes fiam!
Most eszmél rá, hogy egyetoen egy pillanatra sem engedte el a hajót tartó varázslatot.
- Az Istenekre! Micsoda nap!
Markus de Berend

Markus de Berend

Hozzászólások száma : 89
Életkor : 17
Munkahely : Nincs

Character sheet
Nép: Emberek
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 7:38 pm

Kezdeti elbizonytalanodásomat némi harag veszi el.
- Engedjétek el! Oldjátok ki a köteleit! Nem értelek!
Karjánál fogva rázogatom a mágust.
-Balál! Balál! Ébredj! Hallod? Hallasz engem? Szükségem van rád! Sőt, szükségünk! Miért nem hagyjátok szabadon? ő nem gonosztevő! Lefogadom, hogy benne van a keze abban, hogy láthatatlan lett a hajód, és így halalják meg az embereid? Emberek vagytok ti egyáltalán?
Esmëhez fordulok, de már cseppet sem könyörgök. Kezemben éppen hogy csak megvillan az egyik jóbarátom.
- Hiába is ugranátok rám, vannak még hű társaim, gyors is vagyok, úgyhogy jobban teszitek, ha hagytok szabaddá tennem az öreget...
De Balál megelőz minket. Visszatér és megszólít. Edes fiának nevez. Mindenemet odaadnám azért, ha így lenne.
- Minden rendben...Már minden rendben.
Hogy magamnak momdogatom-e? magam se tudom.
Nem hagyom magamat a célomtól elvonni.
Ha hagyják, elvágom a köteleket a kezén, aztán a lábán is. Ha nem, akkor lesz itt kötelező udvariassági sallangoktól mentes harc a becsületéért.
Kalandmester

Kalandmester

Hozzászólások száma : 214

Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-15, 9:56 pm

*A kapitánynak is elege van a démon nagy szájából, sokkal inkább fontos számára a csata sorsa.*
- Ki igazolja szavaid?
Nemrég egy olyannal küzdöttem, akiről azt hittem, közénk tartozik. Sárkány volt. Te?
Legalább annyi eszed lenne, hogy nem foghegyről szólsz hozzánk, ha segítség kell!
Ekkora arroganciát sárkányoktól láttam még, s ha az vagy, segítséget e várban senkitől nem kapsz.
*Jelenti ki.
A mágusok eközben a lávát figyelik. Céljuk az, hogy vízzel megkövüljön annyi izzó kő, ami ideig-óráig gátat szab az izzó kőzetnek. Nem tudják, hogy ezt egy ősi sárkány indítottak útnak, s az ő erejük együtt sem elegendő meggátolni azt.*
- Nekem nincs ilyen kötelességem.
*Jegyzi meg a feketeköpenyes, miközben a közeli, még álló fél toronyra pillant.*
A gőzben a forróság fokozódik, tehát Shuga szavaiban van igazság, a lávát nem állították meg, tovább halad.*
- Hátráljunk, a torony talán jó lenne!
*Leorin rápillant, majd az egyik szürkére.*
- Hátra! Tartsátok szemmel a démont. Ha bármi gyanúsat tesz, ellenség.
*Ha a démon támad, lesz mágus, ki útját állja, miközben a csapat hátrálni kezd, addig, míg a mágus hangos parancsszavára a torony le nem omlik az izzó folyam útjába.
Nem lesz elegendő, további faldarabok, házak kellenek majd.*
- Segítség alatt nem szavakat, tetteket kértem! Hazugságot hallottam már eleget ma.

*A barlangban a vadalan mágus meglepődik, milyen gyorsan jön rendbe a csaknem halott nő.
Hogy ruha kerül rá, az is részben a sajátja, mintha az elf saját mágiája is részt venne a gyógyításban, s a ruha rendbe hozásában is.
Azonban rossz hír, hogy a fekete zsák tartalma csaknem maradéktalanul elfogyott. Szinte még partra sem lépett Lanuriában, máris felhasználta a magával hozott Teremtés tüzét.
Természetesen a templomban maradt bőven, ám az Uralkodó nem adott sokat, s bár nem tiszte megítélni, kinek életét helyesebb megmenteni, immár nincs is további lehetősége ezen morfondírozni.
Abbahagyja a kántálást, s úgy biccent nekik.*
- Többet nem tehetek. Ő csak tetszhalott, maga is visszatérhet, ha a halál ura is úgy akarja.
Néz előbb Lysanorra, majd az elf hercegnőre,s kilép a barlangból. A harcosok odakint várják.*
- Maradt még, varázsló?
*A mágus megcsóválja tar fejét, s a katona arcán értetlenség ütközik ki. Hallott már a csodás fényről, mellyel egy-egy magas szintű mágus képes életet menteni, tán még a halálból is visszahozni halandót, ám, hogy ezt épp egy lanuriainak ajándékozzák, s nem egy harcosra, talán épp az ő életének megmentésére, érthetetlen számára.*
- Ultas. Menjünk.
*Zárja rövidre gondolatait a mágus.
Aldo még nem tért vissza, ám csak rajta múlik, vagy a két nőn, felébresztik-e. Dremer mellett láthatja, hogy Glorien visszatér, s a Halál istene őt sem gátolja meg ebben.

A vadalan hajósok üdvrivalgásban törnek ki, mind a vízen, mind a léghajókon, mikor látják, a sárkányok feladva flottájuk támadását társaikat mentik, s állnak odébb keletnek.
A léghajók üldözőbe veszik őket, habár sebességük meg sem közelíti a sárkányokét.
A vízen lévőknek azonban komolyabb gondjaik adódnak.
A fekete sárkány valamiféle örvényt hoz létre a tengerben, nem messze a kikötőtől. A hajósok igyekeznek kikerülni az örvényt, azonban hiábavaló a küzdelmük. Az első hajókról hamarosan a vízbe ugranak a harcosok, miközben a mágusok elteleportálnak, akivel tudnak, a szomszédos hajókra.
A léghajók is visszafordulnak, hogy a flotta segítségére siessenek.
Vannak, kik támadják a fekete sárkányt, a többség azonban a flotta mentésére készül.
A léghajók támadásai kevesek Furia ellen. Sérthetetlennek tűnik, s ez őszintén meglepi a szürkéskék lényeket. Múltjukban effélével nem találkoztak. Az egyik mágus azonban e pillanatban elmond egy varázst. Az ellenerő megidézésének varázsát, melyet csupán kevesen ismernek a vadalanok között is.
E pillanatban Furia érezhet magán egy varázslatot, mely jobban meglepheti, mint bármi, mit eddig gondolt. A vadalan mágus idézésére egy keskeny alak jelenik meg, ott lebeg Furia felett, s a következő pillanatban ő is, és a fekete sárkány is eltűnnek.

Jeremy ügyesen kezeli a köteleket a vitorlázaton, ezt több kalóz elégedetten látja.
Esmë hidegen szól Markushoz.*
- Tedd el azt a bökőt, mielőtt bedobatlak a tengerbe, hogy a sárkányok faljanak fel!
*Nem viccel, s nem véletlenül ő e hajó kapitánya, nem tart az ifjútól. Talán még eszébe jutna az is, hogy ki is az a Franc, akit oly félve emlegetett az ifjú nem is oly régen.
Ilerick elengedi Balál mellkasát. A szürkeköpenyes kimerülten pillant a látóra.*
- Épp ideje volt már!
*Korholja a másik mágust. Maga is oldani kezdi a kötelékeket, hisz tudja, a másik szürkeköpenyesre a hajónak nagy szüksége van.
A hajó is láthatja, sőt érezheti, ahogy a víz örvénye lassan húzni kezdi őket.*
- Mágusok!
*Ez már a kalózkapitány erős hangja.*
- Nagyobb bajunk is van. Az az örvény mind közelebb húz minket.

Alamaise az ispotály forrása mellől láthatja, miként fordulnak vissza a sárkányok, s mentik a sebesülteket, a haldoklókat. Láthatja, hogy a fekete sárkány, Furia marad ott csak, ám ő tovább harcol a vadalanokkal, míg hirtelen nyoma nem vész.
Az első sárkányok nem sokkal később megérkeznek a sebesültek tömegeivel. A víz már leszárad róluk a levegőben, sebeikből azonban most is folyik a vér.
A mágusok okozta sebesülésektől is szenved némelyik. Darlath is megérkezik, a kék nőstény tán felismerheti alakját, melyet láthatott már néhány éjszaka. A lilás derengés nem sokáig világítja meg a fekete nőstény alakját a tengeren. A vadalan hajók védőpajzsa mind jobban elhalványul, ahogy a mágusok inkább társaik mentésére szánják erejüket.
Alamaise nyugodtan pihenhet. A gyógyítók egyre kevesebben fordulnak meg, inkább már csak vizet visznek, ha néha úgy ítélik, az szükséges a sebesültek gyógyításához.
Úgy tűnik, az eltűnő Furián nélkül már csak az izzó város feletti kisebb csapat harcol, Avrae vezetésével, s ki tudja, ők is meddig, hisz többségük sebesült, az ispotályból vezényelték őket a vár támadására.*
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-21, 5:13 pm

Nem tudom mi ütött Marcusba, amikor kést ránt egy kalózhajó közepén. Láthatott már Esmé-ből annyit, hogy tudja, nem fogja bántani a mágust, főként nem akkor, ha magatehetetlen. Ám nem ismerem azt sem, milyen szoros a kapocs a fiú és a varázsló között, ezért nem is ítélem el érte.
Már az vitorlázat közepén járok, így nem tudnék segíteni neki, ha baj lenne, de szerencsére a mágus magához tér és ez lecsitítja a fiút, na meg a másik szürke is segít neki. Nem gondolnám, hogy Esmé most szítaná tovább a vitát, amikor láthatóan van sokkal nagyobb bajunk is, mint hogy van- e kötél a kezén vagy sem. Egyébként is, számít ez egy mágusnak?
A szemem már egy ideje a fekete szörnyre tapadt és az örvényt is látom, amiről Esmé kiált.
Ha kiengedtem a vitorlát, akkor lendülök a fedélzetre Esmé mellé.
- El tudjuk kerülni? Vagy vissza tudunk fordulni? A sárkányi úgy néz ki elmenekülnek. – intek a lassan fogyatkozó bőrszárnyűak felé. - Mielőtt lejöttem láttam, hogy a fekete is eltűnt. – közöltem vele, bár lehet ő is észrevette.

Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Hozzászólások száma : 373
Munkahely : Légiós

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-22, 4:16 pm

//Mese: Nyugat ékköve //
* Láttam, hogyan telik meg az ispotály még több sárkánnyal, mondhatni a sereg maradékával. Amikor Furia egész egyszerűen csak eltűnt, az arcomból kiszaladt a vér. Nem tudtam, mi történik. Darlath is megérkezett, büszke sziluettje kirajzolódott a lángoló éjszakában, testét borító sebei megannyi csatának állított élő emléket. Minden figyelmem rá szegeződött, és mélyen reménykedtem benne, hogy ésszerű döntést fog hozni: menti, ami még menthető. *
Furia
Fekete sárkány
Furia

Hozzászólások száma : 357
Életkor : 1124
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-22, 4:37 pm

*Az örvény sebesen nő mozgására. Mit neki a támadó léghajók! Ezek nem vehetik fel vele a harcot, mintha gyermekek dobálnák őt holmi papírrepülőkkel, úgy csapnak le rá varázslataik, fegyvereik.
Mondhatni, meg sem érzi őket.
Ellenben az örvény hatásosnak tűnik, s eközben Darlath is engedelmeskedik.
Avrae bizonyára meglepetten látja, a visszavonuló fősereget, miközben sárkányai még a vár romjai felett, között küzdenek.
Furiát még az sem készteti komolyabb ellenállásra, midőn egy apró kétlábú jelenik meg közvetlenül felette.
Tudja, az örvény csakhamar elnyeli az egész kék flottát hajóstól, harcosostól.
Akkor majd visszarepül Verinol fölé, s megsemmisíti a vár maradékát annak gőgös parancsnokával, s idegesítő kétlábúival egyetemben.
A kétlábú azonban gyanússá válik a következő pillanatban. A fekete nőstény forgás közben még látja, amint megemeli kezeit, s a következő pillanatban mintha egy ősi sárkány varázslatával találkozna, eltűnik az óceán, eltűnik a csata, s az éj sötétjében.*

Shuga
Barnaköpenyes
Shuga

Hozzászólások száma : 760
Életkor : 41

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-22, 5:58 pm

//Mese - Nyugat ékköve//

- Hát perpill nem sok városőr van a környéken, aki az első támadásaimat látta ez tagadhatatlan, és így egyelőre tegyük a témát bizalmatlansági tényezők közé. De remélhetőleg akad túlélő, hisz épp ott bohóckodtam ahol Furia, a nagy fekete tombolt. és idézte ezt az undorítóan erős és halálos varázst. Amit az a kettő még mindig nem lassított. A természetemért meg a mesterem kárhoztasd, iszákos és nagypofájú ember, akitől egyedül az arrogancia jött át.
Ez mondjuk rész igazság, de most vágjam a képébe, hogy sárkány vagyok én is? Még a helyszínen kinyíratna.
- És amint megjegyeztem, hősies tettet vittél végre hisz te nem vagy mágiahasználó. De az is igaz, hogy ha sárkány lennék, akkor is az embereknek segítenék, és kicsit se izgatna a mások véleménye.
A szűrkékre nézek, miután a fekete kicsit sem szándékozik segíteni, bár az is igaz, hogy jó eséllyel nem is tudna. No nem azért mert gyenge lenne, inkább azért mert a varázslatot, egy közel félisteni hatalommal bíró lény rakta rám.
- Szóltam már hogy az nem lesz elég. Sajna gyengék vagytok ahhoz, hogy megállítsátok. És az is tény, hogy még ha mind a négyen esnénk neki közös varázslattal, akkor se tudnánk, nem hogy semlegesíteni, de még megállítani sem. Talán csak a felvázolt javaslataim, amik működnének, ideig órákig, bár még azt is jobb ötletnek érzem, hogy kiszívjátok a hőt az olvadt trutyiból. Az talán még lassítaná. De mindenképp nagyobb mágus létszámra lesz szükségünk, ha azt meg akarjuk szüntetni. Amúgy megjegyezném, hogy a fekete sárkány, egyedül is elég lett volna a város ellen, ha komolyan gondolja a dolgokat. A feketék ugyanis nem hétköznapi sárkányok, már ha annak számítanak egyáltalán. És még Lanurnak az ősmágusnak is sokba került hogy szembeszálljon egy ősivel.
Majd a nyafogó és az engem sértegető, és veszély forrásként kezelő városparancsnokra nézek.
- Azt a tornyot lazán elemészti úgy 10-15 perc alatt, szóval én az árokásást preferálnám mágiával. De nem csak az útjába, hanem alá is, ezzel is lassítva meg megállítva a terjedését, mintsem új anyagokkal tápláljam azt a borzadályt. Ami meg a tetteket illeti, aligha győznélek meg emberi mivoltomról, ha azt a vacak kő tákolmányt rátolnám a forró folyékony kövekre. De hallgatlak, mik a parancsaid, hisz a tanács egyértelművé tette még Sendel előtt, hogy a háborús helyzetben a Valiani mágus szövetség minden mágusa, köteles segíteni az adott helyzetben. Én csupán, segítséget kértem, ami most így belegondolva kábé akkora sikerrel járna, mint az hogy a két szürke megszünteti egy ősi mágiáját, hisz pechemre pont ugyanaz az ősi tette velem is. Így ha csak egy katonád is fegyvert ránt felém, azzal a tanácsra támadsz, tetszik nem tetszik ez a helyzet. Varázsolni egy ideig nem fogok, de várom az utasításaidat. És ha megtámadlak, az max felképelés lesz mert azt hiszed mindenki ki akar téged nyírni. De még azt se veszed észre, hogy ritkulnak a támadások, és a sárkányok épp, visszavonulásra utaló parancsokat bömbölnek az égen. Így gyanítom, most következik Furia letarolása, csak úgy mint Sendelben, amikor kinyírtam az összes sérült sárkányát a saját táborukban. És erre van tanúm, 25 elf személyében, Valian egyik nemes asszonyát kihagynám a tanuk közül, mert ő csak felidegesítene, ha itt lenne. A nyomi sárkányvadász, meg épp Dremerrel diskurál a nejéről, valahol arra felé, ha tanukat akarsz az egyenességemről és tetteimről. Ami meg... – Itt kicsit megállok, hisz egy szag egyre gyengébb, mint ha már nem lenne itt, de az kizárt Furia nem menekül senki elől, hisz nincs hatalom mi legyőzhetné. – Mi a pokol folyik itt, hova lett Furia. Épp azon vagyok hogy visszaszerezzem az erőm és megint neki ugorhassak erre eltűnik hogy a bőr hűlne rá. Parancsnok, így hogy több időnk van újra szervezni a védelmet, avagy a mentést, hallgatom utasításaidat, de ha csak egy katonád is ferde szemmel néz rám, hülyére pofozom őket, de csak visszafogottan, mert szövetségest nem gyilkolgatunk. Így várom az első utasításodat.
Nézek rá csendesen, és viszonylag nyugodtnak tűnő szörny ábrázattal, noha az eseményeken jár az agyam, azaz hogy hova a halálba tűnt el Furia.
Markus de Berend

Markus de Berend

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-22, 8:44 pm

Felszisszenve, fejrázva nézek Esmëre. Izgatottan nyesek egyet a Balál karját fogó béklyón.
- Nem értesz. Nem akarok bajt. De szörnyű így látnom Balált. Nem ezt érdemli!
Aztán eljátszom a gondolattal, miként is tudták megkötözni ezek az egyszerű halandók mágusomat.
- Ha megkötöztétek, biztosan ő akarta így.
Felfogva és leszögezve a nyílvánvalót, eltenném a tőrt. Ám a baj, amire Esmë hívja fel a figyelmünket még engem is elterel egy percre a varázslóról.
Valami valószerűtlenül hatalmas örvény húz minden hajót magához, a miénket is. Felette a fekete sárkány száll, miközben társai visszavonulnak a város fölé. Gondolkodás nélkül vágom el Balál bátyó köteleit. Azt hiszem, senki sem figyel.
-Nehogy már erre is neked kelljen a varázserődet pazarolnod! Szabad vagy!
A korláthoz ugrok kicsit ott hagyva a mágusokat. Ám a következő pillanatban a fekete sárkány egyzserűen eltűnik a szemem elől.
- Szent ég! Mi a csuda?
Idegesen pásztázom a láthatát s az eget a fejünk felett, hátha visszatér. De vajon visszatér?
Kalandmester

Kalandmester

Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-22, 9:13 pm

*Furia nem láthatja, nem tudhatja, hová került. Az bizony Vadalan területe, hová vitte őt az ismeretlen. Fagy, jég, hó, s végeláthatatlan fehérség felett köröz, míg a vadalan mágus egykedvűen pillant le rá.
Ez az egykedvűség a megdöbbent ősi sárkányt jobban meglepheti, semmint dühöngeni tudna rajta.*
- Nem tudom, miért engem idéztek meg. Ha ártasz itt bárki vadalannak, megtalállak és eltemetlek a hó alá, holtan.
*Közönyös szavait követően el is tűnik, nem vár sokág. A fekete sárkány ott maradhat, vagy elindulhat vissza, ez már az ő döntése.

//Furia, kérlek, ezután a Fagyott mezőkre írj!//

- Ultas. Menjünk.
*Zárja rövidre gondolatait a vadalan mágus, s elhagyja a barlangot a harcosokkal együtt a vár irányába.
Aldo még nem tért vissza, ám csak rajta múlik, vagy a két nőn, felébresztik-e. Dremer mellett láthatja, hogy Glorien visszatér Lysanorhoz, s a Halál istene őt sem gátolja meg ebben.

Avrae, a vár felett látja, miként vonulnak vissza a sárkányok főseregei a tenger felől, s látja azt, mi számára is megmagyarázhatatlan.
Furia eltűnik a tengerről, s nem látja, nem is érzi már sehol. Hatalma, mágiájának esszenciája is nyomtalanul eltűnt.
A vörös nőstény is elrendeli a visszavonulást, s a sárkányok ahol tudják, mentik a társakat, ahol nem, s esélytelennek látják a sebesült harcát, a kegyes halált választják.
Sárkánytűz borítja el a város pontjait, ott is, hol már csak haldokló sárkányok vannak, de túl sok a kétlábú, hogy a szintén sebesült sárkányok kimenthessék.
Elrepülnek a kapitány és Shuga felett is, ám a lenti sárkányt már halottnak látják, s nem veszik fel a harcot a mágusokkal, s a démonnal.
Egyébként is, a lávafolyam ott van a nyakukon.
Az azonban látható, hogy a folyam mintha erejét vesztette volna létrehozója távozásával. Megreked a feketeköpenyes által ledöntött torony mellett.
A kapitány unott arccal hallgatja a barnaköpenyest.*
- Nézd, nem érdekel, kitől tanultad. Így nem kapsz segítséget, akár használna, akár nem.
Majd ha kellő alázat lesz benned.
Egyik mágus elkísér majd, hogy részt vehess a mentésben. Így bizonyíthatsz.
*Pillant fel, látva, hogy a sárkányok visszavonulnak.*
- Ha nem tér vissza élve, sértetlenül, tudni fogjuk, ki miatt van.
*Ezzel már a közelben lévő katonákhoz fordul.*
- A csata véget ért. Tudni akarom, mi jön a tengeren, mielőtt ideér.
*Más mágusok, kik a lávafolyam túloldalán vannak, felleget idéznek, mi eltakarja a csillagokat, s csakhamar eső kezd hullani az izzó kőzetfolyamra. Leorin egyik szürke mágusa is csatlakozik hozzá, s kántálni kezdi az esőcsináló varázs igéjét.

A hajón Esmë sem törődik Markussal. A kormányba kapaszkodik, miközben sietve adja az utasításokat, melyekkel a vitorlákat igazgatják, hogy a meglevő szelet a maguk javára fordítsák.
A hajó így sem tud dacolni a tenger örvényével, ám valami más igen. A fekete sárkány eltűnik, s előbb az örvény sötét közepe zárul be, majd lassan, de biztosan maga a víz örvénylése is szelídül.
Balál, Jeremy, Markus is.
Az időközben Balrog mellett landoló Jeremy is láthatja, hogy a kalózhajó, mintha elengedné fogságából, egy óriás kiszakad az örvény fogságából, s egyenesen útnak indul nyugat felé. Azonban nem az örvény gyengülése, hanem a két mágus varázslata emeli a levegőbe. Rövid ideig tart csupán, mert a két mágus már kimerült, nem tarthatják sokáig a hajót, sem a magasban, sem láthatatlanul. A tengeren már mindenhol vadalan hajók vannak, s a magasból is léghajók pásztázzák az éjsötét tengert.
Ilerick fáradtan rogy Balál mellé. Rápillant a látóra.*
- Jó, hogy visszajöttél.
*Esmë Jeremyre pillant. Szép szemeiben megkönnyebbülés, de a határozott menekülési vágy is ott van még. Ez a város most nem sok jót tartogat neki és legénységének.*
- Át kell vágnunk az idegen flottán, nincs más út.

*Az ispotályhoz egyre-másra érkeznek a kimerült sárkányok.
Darlath érkezése bizony most lélektanilag fontos a büszke sárkányoknak. Furia eltűnése után ő a legmagasabb rangú a hadseregben.
Avrae is érkezik lassan, a vár lángjai megvilágítják az onnan érkező csapat sárkányt.
Darlath is látja ezt. Ő maga is sebesült, igaz, csupán könnyebben, ám ahogy végignéz a rengeteg sárkányon, büszke fejét lehorgasztja. Pillantása Alamaise irányába vetül.
Nem tart ez soká, míg újfent megemeli, s úgy néz körbe övéi között.*
- Védő mágiát a vár felé!
Aki szállítható, vigyétek tovább, a korábbi táborhelyre, aki nem, azt hozzátok szállítható állapotba!

Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-22, 9:22 pm

- Épp ideje volt már!
Feddi őt Illerick. Balálnak viszont egyetlen eszmélet az egész kaland. Esmë kiáltására felugrana, de a kötelékeit, miket magára tetetett, még most fogja fel. Marcus azonban kihasználja a pillanat zűrzavarát, s elnyesi azokat, míg úgy hiszi tán', hogy senki sem figyel rá igazán. Fürge, mint a zerge. Talán még gyorsabb is, mint amilyennek emlékszik rá. Tény, hogy jól megnőtt, bátor, sőt vakmerő kalózokkal szembeszállni.
- Jól van Marcus! Jól van... Köszönöm fiam! Akkor kapjuk magunkat Illerick barátom! Tennünk kell valamit, vagy elnyel az örvény! Gyorsan egy varázslatot s emeljük fel a hajót! Cserébe viszont el kell engedjük a láthatatlanságát...legalábbis én már nem bírnám azt is és az örvényből kiemelést is, attól tartok, fel kell adjunk az eddigiekből valamit.
Tekintve, hogy Illerick valászára nem igazán várakozhat, míg amaz lassan bólint, s szólásra emelkedik, addig a vadász-mágus is kissé imbolyogva talpra áll, s kezével köröket formál felfelé a levegőégbe irányítva. Szájából is godülve gurulnak ki ősi kerek igék sorban egymás után. Ha sikerül neki vagy ha Illerick időben besegít, a kis kalóznaszád az örvénnyel ellentétes irányba forogva emelkedik a levegőbe. S talán ott fent megjelenik az idegenek szemei előtt. Védelme immáron nem teljes, legalábbis nagy hirtelen láthatóvá válik a semmiből odafent.
Pörögve szállnak a léghajók magasába. Vajon a többi mágus is képes hasonlóan védekezni az örvény ereje ellen?
Egyedül az éjsötét démoni Fúria az, ki felől nagyon tart Balál. De vízállóra tervezett zsákjának zsebében ott lapul titkon a nagy könyv, apja könyve. Benne az ezerszer elgondolkoztató kriksz-kraksz rajzzal, miről álmodni sem mert, hogy valóra váljon, rajta a tenger felett repülő hajó, mit szürkemágusok emelnek magasba, szemben velük pedig a hatalmas ősi sárkány, aki ellen nincs hatalmuk. Balál viszont tudja, ez nem az utolsó jelenet a látásaiból.
Azonnal rá is jön, miért. Fúria ősi varázslat áldozataként hagyja el a csatateret Verinol öbléből. Az ősi varázslat s meglehet, hogy saját elbizakodottsága s dölyfös viselkedése okozza vesztét. Egyszersmint a csata is fordulatot vehet ezáltal...A nagy könyv..hm..a látomások könyve. Ki kell végre bogoznia magában az összefüggéseit s magá a rejtett termeszetét. Ha ennek vége. Igen, ha túlélik...
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-27, 11:17 pm

// Mese: Nyugat ékköve //

* Darlath pillantása még e vészterhes pillanatban is erőtől duzzadt, és azt, hogy egy pillanatra találkozott az enyémmel egy másik helyzetben rendkívül megtisztelőnek éreztem volna. De most nem volt idő kislányos pironkodásra. Nem kis teher, ami most a vállára nehezedett. Nagy kő esett le a szívemről, amikor a visszavonulás mellett döntött, alig vártam, hogy végre szedjük a sátorfánkat és elhúzzunk Verinol közeléből a búsba. A csatát ott ette meg a fene, a vár jókora része teljesen elpusztult és vele együtt a lakosai is, győztünk, még ha most rossz szájízzel kell is távoznunk, de legalább élünk. Halottként nem lehet tervezni a jövőt.
Nem tétlenkedtem, Darlath utasítására keltegetni kezdtem a szendergőket, és adtam tovább az információt, cselekvésre késztetve a többieket is. Kitártam a szárnyamat, és csapkodni kezdtem vele, hogy tegyek vele egy próbát - vajon kellőképpen felgyógyultak-e már? Mivel úgy éreztem, hogy most már kész vagyok repülni, rögtön oda is siettem egy társamhoz, aki egy röpképtelent igyekezett a magasba emelni, hogy elszállítsa. Így most már ketten rugaszkodtunk el vele a földtől és indultunk meg az alaptábor felé. *
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-28, 2:35 pm

A félelem abroncsként szorul a szívem köré, ahogy az örvény egyre jobban magához szívja a hajót és bár megkérdeztem Esmé-t, tudom, hogy ez ellen ő talán semmit nem tehet, ezzel ellentétben a mágusok nagyon is tehetnek és meg is teszik, pedig sejtésem szerint a láthatatlanná tevő mágia, ami az egy egész hajót bevont, biztosan rengeteget kiszívott belőlük. Még jó, hogy erős varázslók voltak.
A Balálnak nevezett mágus pedig csak igazán most tért magához, de ha mi nem is lettünk volna túl szimpatikusak nekik, szerencsére itt volt Marcus is. Őt biztos nem hagyta volna csak úgy veszni.
Ahogy a fekete sárkány eltűnik, úgy azonban az őrvény is megszelidül, de addigra hajónk már nem a vizet, hanem a levegőt szeli a varázstudók jóvoltából.
Azonban hiába múlt el a sárkányvész, még mindig nem tudjuk az idegen flotta vajon hajlandó-e átengedni minket. Van miért aggódni, hiszen ha még a fekete szörnnyel is sikeresen vették fel a harcot, akkor mi nem jelenthetünk nekik túl nagy kihívást, mágusokkal a fedélzetünkön ide-vagy oda.
Úgy látom ez kedvenc és szépséges kalózomban is felmerül. Egy mosolyt azért megengedtem felé biztatásként.
- Az őrvény megszünt, tegyétek le a hajót és koncentráljatok a láthatatlanságra inkább. – javasoltam a mágusoknak.
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-29, 8:54 am

//Mese Nyugat ékköve - Ilerick, Esmë, Markus, Jeremy és a vadalanok//

- Az a jó, hogy te itt vagy velem.
Válasza Illericknek szól, de közben már szemrevételezi és gyakorlatias emberként összegzi magában a látottakat, a hallottakat és emlékeit - bármily furcsa is -, a jövőről. Megértéssel mosolyodik el, megkönnyebbült sóhaját viszi a szél az öböl felett. Olyan emberek mosolya ez, akik mindig kicsivel többet tudnak a környezetüknél a dolgokról, kissé talán megfáradt, de csöppet sem felsőbbrendű. Hálásan tekint szürke társára, majd jó apa módjára a hajón összegyűlt szedett-vedett társaságra, mindenki teszi a dolgát, de a kavargó események sodrában megálltak egy pillanatra. Sokan kifelé bámulnak a nem mindennapi latványra a repülő hajóról, mások a mágusoka bámulják szájtátva.
A fekete sárkányt elkapta az ősi varázslat, olyan igék, olyan erők szálltak és koncentrálódtak ott, melyekhez hasonlót még kisgyerekkorából hozott utoljára, s azóta se találkozott senkivel, aki ismerné ezeket, pláne, aki használná.
Fúria híján a sárkánysereg visszavonulót fúj a víz fölül. Mondani sem kell, a mágusoknak nincs okuk tovább erejüket megfeszítve a levegőben tartani a naszádot. Oly óvatosan helyezik vízre, amennyire csak tudják. Balál tekintete végigsuhan a megtépázott vadalani hajórajon.
Jól emlékszik Savanti ezer vizű városára, a ragyogó találmányokkal ékes birodalomra, hová holmi kósza, megbolondult isteni szél repítette. És jól emlékszik még a mágusra is, ki barátként fogadta a megviselt es zaklatott idegent. Méghozzá jóbarátként.
Hozzánőtt természetmágiája és természetközeli életmódja érezni engedi, hogy az árbóckosárban madár fészkelte be magát, aki most retteg s meglapul. Balál azonban felébreszti s magához csalja őt, még mielőtt visszahelyezi a láthatatlan varázslatot.

- Várj egy percet Ilerick! Nyugi, az Ősi nem fog visszajönni!- jelez a varázslónak.
Tenyerébe veszi a zavarodott kis galambot. Fülébe duruzsol arcához húzva. Gyógynövénygyűjteményéből egy ágacskát vesz elő bőrtasakból s a madár csőrébe adja. Eme növényke Savantiban is honos. Azután elvarázsolt teremtményét, rejtett békeüzenetével és a menekülő túlélők nyugodalmának kérésével, jószándékuk jeléül a vadalanok felé küldi. Terve szerint a madárka az ő látásának hála, megkeresi a megfelelő varázslót vagy vezető személyt, ki éppúgy érti őt és ugyanolyan jószándékkal szemet huny a kalózok és börtönviseltek egyetlen lehetséges menekülése fölött a frontról, tekintettel talán arra, hogy mennyi verinoli lakos is csatlakozott hozzájuk.
Ha mégsem nyernének szimpátiát s nem lennének a behajózó sereg tagjai és vezetői a fronthelyzet miatt tekintettel rájuk, tesz róla, hogy amennyire csak lehet, további feltűnés nélkül hagyják el a véráztatta öblöt.
 Meggyőzödik róla, hogy a galamb a varázslatával s az üzenetével felszerelkezve célra tart. Majd sietség nelkül biccent Ilericknek és szépen visszaterítik a láthatatlanná tevő védmágiát a hajóra, ha mégoly kimerültek is mindketten.
Jól tudják, utolsó erejük ez, talán ki sem tarthatnak, míg elhaladnak a vadalani hajók mellett vagy között, ezt a tengerszem szépségű ifjú Balrog kapitányra bízza. Arról, hogy esetleg pajzsokat törjenek át, vagy mágikus fegyverekkel küzdjenek meg, egy darabig biztosan szó sem lehet.
Így hát ha engedi, megszorítja Ilerick jobb kezét, mágushoz meglepően erős baljával meg is lapogatja.
Nem szól, csak átöleli végre tékozló, talált gyermekét, kit már oly rég a szívében a fiának fogadott, csak eddig még nem merte elmondani neki. Hiszen milyen apa lehetne belőle, ki maga is alig emlékszik családra, akárcsak ez az árva fiúcska itt. Bár befogadó szülőket talált számára, közel az otthonához, s a veszélyes helyhez, hol kisfiúként rálelt, hátha keresné valaki, mégsem engedte el teljesen a kissé zabolátlan és öntörvényű Markus kezét. Csakis a háború volt képes elszakitani ilyen hosszú időre őket egymástól.
Csoda, hogy a magának való mágus most nem győzi a felgyült aggódással vegyes szeretetét ráárasztani. Mintha bármit vagy bárkit pótolhatna számára.
Anyját s apját meglátni talán erre volt jó, hogy kimutassa a zord külső mögül a lágy mélységet, a szeretetet a gyereknek. Mit gyerek! Hiszen lassan meglett ifjú válik belőle.
Ha Markus elfogadja, hosszan szorítja őt, percekig nem törődve mással.
Csak utána néz körbe s mutatkozik be a kalózoknak.
A kapitány talán beleborsózik, de a nevén szólítja a szépséges hölgyet, tetőtől talpig meg vissza végigmérve.

- Esmë! Ha megengedi, a nevem Balál Tangeran. Ő pedig itt verinoli mágus: Ilerick. A fiamat, Markust talán már ismeri.
Ha nincs is sok ideje a lánynak vele foglalkozni, mégis az illem valahogy így kívánja. Na nem, mintha nagyon a külsőségek embere volna Balál. Inkább a tetteké, a kétkezi munkáé. Így ha szükséges, megragad egy kötelet vagy effélét, bármit, amivel még meg bír küzdeni. De ha Esmë pihenésre inti, tekintve a védelem nehéz terhét, amit cipelnek, nos akkor a korláttól figyeli a várost és a vadalanokat.
Utószor még barátja, Hófehér, vagyis Aldo Barras és Shuga mágusok felé is szállnak gondolatai. Sosem érzett ilyen nosztalgiával, mint most.
- A mielőbbi viszontlátásra barátaim! - A szél felkapja s a lángoló város felé repíti mágikus sóhaját, mi csak avatottakat érinthet a szél útján: Shugát, Aldot, Glorient s tán' az ismerős Dremert.
Markus de Berend

Markus de Berend

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-29, 10:17 am

//Mese - A nyugat ékköve//

Felmérni nem tudom, a város mennyire veszett el a csatában, melyet nagyrészt az előbb eltűnt hatalmas bestia döntött el. Hogy mi marad a a Nyugat legnagyobb erődítményéből. Ahogy fogalmam sincs, hogy a furcsa idegen hajó meg repülő hajó had mit is keres itt. Talán Verinol után ők lehetnek a Nyugati végek védői. Ki tudja.
Valahogy bár fingom-dángom sincs a politikáról, de úgy tűnik, hogy akik a sárkányokkal szemben vállaltak csatát, azok nem fognak még egy ellenseges frontot nyitni, tehát baratként s szövetséges védőként jöttek. Kíváncsian szemlélném, hogy elröppennek a szárnyas fenevadak, de jobban leköt a mágusom. Meg ugye, ilyen nagy számvetéseket készítsenek mások, akiknek tekervényesebb az agyuk.
Balál újult erővel fog bele a dolgokba.
Vagyis előbb engem fog nyakon. Férfias ölelésébe bújva egész meghatódom. ~ Mi a fene? ~
Aztán megint fiának nevez a nagy varázslatok közepette a gyönyörű lány előtt.
Én pedig az önálló életre kelt szemeim kezelhetetlen csillogását takargatni összeszorítom a szemem. De csak kigördül valami könnycsepp féle.
- Balál! Klassz, hogy visszatértél! - mondom megilletődött halkan. Belső szavam viszont Apát visszhangzik, s mivel ő öreg barátom varázsló, talán ő hallja is. De akkor lehet, hogy azt is tudja, hogy én is várom, legyen olyan nap, amikor majd így szólítom őt.
Visszaölelem s megvárom, míg elereszt. Utána bólintok felé:
- Hagyd csak Balál! Dolgoztál már éppen eleget életedben. Most a te dolgod más. Majd én!
Azzal kiveszem a kötelet az érdes kezéből és biccentek Jeremy felé. Láthatóan a félelf is valamelyest otthon érzi magát a hajón. Én sokmindenhez értek, ehhez kevésbé, ezért fordulok hozzá:
- Segíts Jeremy!
Azzal, ha jön, ha nem, feltűröm a zakóm s ingem ujját, s nekiállok.
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-29, 4:10 pm

Az hogy a parancsnok fúj rám, kicsit sem érdekel. Segítségre tőle nem számítok, de ha vinnyogva menekül miközben Furia tombol majd újra Verinolban, hát mellém ne álljon. Pláne hogy addigra újra sárkány leszek, és széttépem az egyszer már biztos. De addig is míg álmodozom a parancsaira figyelek, a cseszegetéseit figyelmen kívül hagyom.
- Vigyázok rá, de ha meghal az azért lesz mert nem képes összedolgozni mással. De hogy őszinte legyek inkább én mennék a kikötőhöz vele meg pár katonával. A katonák azért kellenének, hogy ne keljen pofozkodnom senkivel holmi félreértés miatt. A parancsnok lehet tőlem bárki, viszont induljunk, mihamarabb mert Furia bárhova is ette a fene, hamarosan visszatér és addigra minimum a védelmet vagy a kimenekítést el kéne végezni. Plusz, ha meg van minden információ, hamarabb jutunk vissza önhöz és közölheti a mágus mint bármelyik katonája. Ez nem követelés vagy nyavalygás, uram csak egy logikus észrevétel. Az sem utolsó szempont, hogy út közben akikkel találkozunk egy vagy több gyülekezési ponthoz lehet irányítani. De inkább befogom míg megrágja, viszont hasznos lenne ha mihamarabb indulnánk.
Csendesen visszább lépek, bár tökmindegy mit teszek, jó másfél méterrel lógok ki a legmagasabb katonáihoz képest is. Ha leülök is magasabb leszek náluk. De amint kiadja a parancsot a szürkével útra kelünk. Amennyiben én leszek a vezető, kicsit nyafizom út közben de legalább senki nem akadékoskodik. Ahogy az utunk a romok közt halad, akin tudunk, segítünk, és a parancsnok által adott irány felé küldjük. Ha út közben halott mágusra-mágusokra bukkanunk, szégyen nem szégyen a gyógyító felszerelésüket államosíttatom. Az egyiktől a gyűrűjét, és a botját magamhoz veszem, noha még nem tudok varázsolni, később jól fog jönni. Persze átnézem a holmikat, hogy van e közte bármi átoktörő. Szeretnék mihamarabb megszabadulni Furia nyamvadt villám varázslatának hatásától. Ahogy haladunk, nem épp a sebesség a cél, de minél hamarabb a kikötőhöz igyekszünk érni. Ha a szűrkének nem is tetszik egyes manővereim, nem, foglalkozom vele, hisz a holmik nagy részével emberéleteket menthetünk. Ha elérünk a kikötőbe leesett állal nézem a flotta maradékát, és az égen közeledő léghajókat.
- De rég loptam ilyet.
Kalandmester

Kalandmester

Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-29, 8:27 pm

*Leorin immár nem törődik Shuga szavaival. Elkönyvelte magának olyannak, ki nem tud lakatot tenni szájára, s bizonyára jó néhány leckét kapott már emiatt az élettől. Az isteneket kárhoztatja csupán, hogy ekkora erőt adtak egy ilyen lénynek.*
- Motius, és Markus. Menjetek vele. Amíg nem támad lanuriaira, tudja meg mindenki, ne támadják őt, ám ha egyre is kezet emel, netán másképp árt, hagyjátok magára! Induljatok a kikötőbe!
*Ő maga is elindul. Nagyon jól tudja, hogy megmaradt tisztjei maguk is rendezik a menekültek mentését. Ezt még akkor is megtették, mikor Ashyrt parancsnokolt, s most is, hogy nem tudják, él-e a kapitány.
Ő keleten létesít menedékhelyet, őrposztot, s a fal romjai körül megmaradt mágusokat, katonákat oda vonja össze. A menekülteket is oda hívatja, míg maga szintén elindul a tengerpart felé.
Az egyik romos emelkedésre mászva észleli a közeledő flottát, a derengő védőpajzsokat, s a léghajókat is. Ilyeneket főleg északon látott, Avlanion városában.
Ahogy Shuga és a katonák haladnak nyugatnak, találhatnak elesett mágusokat is, ám sokaknak fegyvereit sárkánytűz semmisítette meg, így akadnak félig égett botok, pálcák, olvadt gyűrűk a csontokon, mikről a hús is leolvadt már.
Útjába egy mágusba botlik, kinek Aranamophe gyűrű van nem megégett kezén, s egy Globus hever mellette.
A sárkányok alapos munkát végeztek. Verinol romokban hever. A bevehetetlennek hitt vár immáron inkább romhalmaz, olvadt kövek, elesettek sokasága, az ott maradt sárkányok mind halottak.
A menekülőket jelenleg is, mint az egész csata alatt is, sebesült katonák terelgetik. A sárkányok távozásával sokan mennek a kikötő irányába, honnét először vonultak vissza a sárkányok, míg mások a kevésbé romos északi torony felé tartanak.
Az első vadalan hajók partra érnek. Szürkéskék bőrű, hegyes fülű, fekete hajú lények szállnak partra. Izmaikon megcsillan a kialvóban lévő lángok fénye. Sietve létesítenek a kikötőnél biztonsági zónát, a fegyveresek készenlétben állnak, ha netán visszatérnek a sárkányok. Az első néhány mágus rögvest átteszi a hajókról a védőpajzsot a partra.

Ultas, a varázsló is otthagyta már a sziklaszirtet, melynek mélyedésében Lysanor, Glorien pihennek, s Aldo fekszik még tetszhalott állapotban. Talán Dremer mégis magánál tartja lelkét?
Vagy nem akar visszatérni holtnak hitt asszonya mellé, ki közben visszatért?

Ilerick fáradtan rogy le, ahogy Balállal visszateszik a hajót a vízre. Az egyik felé nyújtott edényből vizet mer tenyerébe és arcára löttyent belőle. Próbálja frissíteni magát.
Közben fél szemmel figyeli Balált, amint egy madarat babusgat. Valószínűleg csak ő veszi észre, hogy varázslatot alkalmaz, ám nem szól. Bízik annyira a látóban, hogy jó okkal teszi.
Amikor a szürkeköpenyes jelzi, részt vesz a védőmágia létrehozásában, nem tudni, meddig áll majd fent.
Esmë nem borsódzik bele, bár meglepi, hogy tudja nevét a mágus.*
- Örülök, nagy szolgálatot tettél nekem és hajómnak. Balrog kapitány vagyok. Ha még tudnád egy ideig rejteni a hajót, míg átjutunk az idegen flottán, utána vendégem vagy a legjobb étekre, mit szakácsom el tud készíteni.
*Örömmel látja, habár szép szemein nem látszik, hogy Markus igyekszik hasznossá tenni magát, s ez már jobban tetszik neki. Jeremy bizonnyal segíteni fogja az ifjút, hogy hogyan bánjon a kötelekkel, emberei jól megtanították rá. Szíve megdobban, ahogy az ifjú tolvajra gondol. Jó néhány éjszakát nem aludt, míg azon morfondírozott, hogyan alakul „Thomas” sorsa.
Ő még mindig a kormányt markolja, s igyekszik a vadalan flotta szélét keresni hajójával, vagy legalábbis egy rést a hajók között, ahol átsuhanhat a kecses árbócos.
Nem feledi, hogy még nincsenek túl a vészen. Egy hadiflottával van dolguk. Szerencsére a hajón nem lobog kalózzászló, már a kikötőben sem volt fenn, és senkire nincs ráírva, hogy rablók, s haramiák gyülekezete a hajó.
Már biztos benne, hogy ha a fedélzetre lépne az idegen hajókról valaki, menekülteknek adnák ki magukat, s milyen igaz is lenne…
Balál madara mágust keres, kinek átadhatja üzenetét, ámbár a vadalanok nem hajók miatt jöttek ide, hanem sárkányt ölni.

A sárkányok egy része, azok, kik Darlath-tal visszatértek, most a vár irányába építik ki védelmi állásaikat, míg mások az ispotály sebesültjeit támogatják fel.
Az első csapat sebesült, néhány harcos őrizete alatt elindul a korábbi táborhely felé.
Darlath még marad, egészen addig maradni fog, míg meg nem bizonyosodik afelől, hogy mindenki, aki itt van, biztonságban hagyja el az ispotály területét. Titkon még várja, hogy Furia visszatérjen, de sok jóra nem számít.
Abban biztos, hogy meg fog jelenni, abban nem, hogy döntését helyesli-e majd.
Azonban ő most társai érdekét tartja szem előtt. A nyugati part ezzel nem került e kezükre, jóllehet ez volt az ősi sárkány célja, s ennek egyetlen oka az idegen flott érkezése volt.
Még most sem hiszi el, hogy volt olyan, ki képes volt Őt kivonni a csatából.
Alamaise, és a többiek elérhetik az alaptábort.
Ha vár annyit, láthatja, amint a fáradt utóvéd is megérkezik. Darlath ismét megpillantja őt a többiek között, s oda is inti magához.*
- Hogy érzed magad?
*Fordul kérdéssel hozzá.*

Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2019-12-30, 6:17 pm

// Mese: A nyugat ékköve //

* Már éppen indultam volna, amikor Darlath nem csak a szemeit meregette rám, hanem még oda is intett magához. Nem indultam el egyből felé, először bizonytalanul körülnéztem, hátha nem is nekem szólt, én meg csak hülyét csinálok itt magamból. Amikor végre eljutott a tudatomig, hogy engem invitál maga mellé, akkor elindultam.
Megkérdezte hogy vagyok, amit először nem is értettem, és ahelyett, hogy válaszoltam volna most én meresztettem rá a tekintetemet. Mert először azt hittem, hogy nem egy és ugyanazon csatában lennénk. Hát na most mégis hogy érzem magam egy ekkora pusztítás után!?
- Meg vagyok... köszönöm - feleltem neki halkan egy leheletnyi szünet után. Próbáltam magamban megfejteni ezt az érdeklődést, nem tudtam, hogy tényleg érdekli-e, hogy vagyok, vagy ez csak bevezető egy újabb feladathoz, így hirtelen nem is kérdeztem vissza. Ha esetleg nem folytatja egyből a beszélgetést, rákérdezek tőle arra a dologra, amire itt mindenki kíváncsi.
- Hova lett Furia? - Nyilván nem vártam ugyan tőle konkrét választ, de ő harcolt az öbölben mellette, hátha többet tudott, mint én, aki itt voltam a sebesültekkel. *
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2020-01-05, 6:12 pm

Az utunk során begyűjtőt gyűrű és bot, perpill csak nehezék, de később még jól jöhet. A kikötő elég romos állapotban van. A kikötő felé közeledő flotta kicsit ijesztőnek tűnik. A kínos a dologban, hogy jelenleg az egyetlen élő szörny a környéken én vagyok. Lehetek bármilyen erős, és ijesztő, egy sereg még nekem is keresztben tehet. A csodás tervemet meg ne is nézzük. Ahogy a lila köd szerű pajzs eléri a partot, egy adott szakaszon mintha lassulna majd megállna. A fedélzeten kék bőrű harcosok és varázslók láthatóak. A túlélési ösztönöm maximumra kapcsolt, és kérés nélkül helyeztem a szürkeköpenyest, magam és a flotta közé. Nem mintha komoly védelem lenne, de amíg a város ex ura ide nem ér, ő a szószoló. De ha nem megy neki akkor majd én veszem át a szövegelést. De addig is semmi hülyeség, csak Furiát káromolom a hülye varázslata miatt. De az is lehet, hogy Dremer viccének áldozata vagyok, bár ez utóbbit kizárnám. Ahogy lassan de módszeresen kilépnek, a partra a beszélőkém automatikusan beindul. Vajon csak az idegesség miatt nyitom ki állandóan a lepcses számat?
- Üdvözlet a kikötőbe érkezőknek. Verinol városa mindig szívesen látja az utazókat, bár most némi háború dúl a sárkányokkal, de azért örömmel fogadunk benneteket. Mielőtt bármi agresszió és mágikus marhaságot raknátok rám ti is, épp elég a fekete sárkány hülyeségét viselnem. Nem kérnék több mágikus bilincset elég azé a pusztítás mániás nőé.
Hajolok meg illendően, hisz jó eséllyel egy flottányi íjász és mágus céloz rám épp, bár totál ártalmatlannak igyekszem látszani az emberekénél közel kétszeres magasságommal.
- Shuga vagyok Birodalmi mágus, és ők a kíséretem, bár Furia miatt lehet hogy őröknek kéne hívnom. Szóval szívesen látunk minden erősítést, ami eme város felszabadítására érkezett, és jól láthatóan nem a sárkányokkal van.
Kalandmester

Kalandmester

Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2020-01-05, 9:14 pm

*A kikötőben partra szálló mágusok és harcosok harcra készen szemlélik a különös társaságot. A szürkeköpenyes ugyan elé kerül a szörnyetegnek, azonban nem bennük látják a veszélyt, hanem a méretes szörnyetegben.
A szürkeköpenyes szavai azok, mik visszatartják őket. Épp azokat mondja, miket a kapitány mondott.
A vadalanok mégis bizalmatlanok vele.
A démon szavai is elhangzanak, s bár üdvözlete barátságos, óvatosak vele.
Leorinra, vagy egy magasabb rangú tisztre várnak, s a kapitány végül meg is érkezik.
A mellette álló mágusok, a katonai kíséret, ha nem is látványos, de kellő bizonyító erő.
A vadalan flotta képviselője elé lép.*
- Leorin kapitány. Borun vagyok, vadalan flotta képviselője!
Lothar von Falkenhausen, Lanuria nagykövete segítségével kellő leírást kaptunk, hogy tudjam, te vagy az. Örülünk, hogy még időben érkeztünk és besegíthettünk a sárkányok visszaverésében.
Onoria főpapnő és az Uralkodó egyezsége alapján seregünk megérkezett.
Azért jöttünk, hogy segítsünk Lanuriából kiverni a sárkányokat.
- Örülök, Verinol hadereje nevében üdvözöllek benneteket! Lépjetek partra Lanuria kikötőjében, és küzdjünk vállvetve az ellenséggel!
*A vadalan vezető és a kapitány ekkor ráznak kezet. Miután Leorin nem támadja Shugát, ők sem foglalkoznak tovább vele.
Leorin intésére a mágus testőrei is ellépnek mellőle.
A sárkányok nem térnek vissza, a vadalanok pedig megvetik lábukat a kontinens nyugati kikötőjében.
A démont sújtó átok is lassan erejét veszti, s a barnaköpenyesnek visszatér varázsereje, így már visszaveheti emberi formáját.

Esmë Balál és Ilerick, valamint Jeremy, Markus és a legénység hatható segítségével sértetlen hajóval jutnak át a vadalan flottán, hála Balál madarának, s annak, hogy a kék bőrűek nem kétlábúak ellen jöttek küzdeni, nem háborgatják őket.

Lysanor és Glorien elviheti Aldo testét, vagy, ha a vörösköpenyes magához ér, szabadon vonulhatnak el, vagy csatlakozhatnak a verinoli haderőkhöz.

A vár romokban hever. Ennyi maradt Nyugat ékkövéből, Verinol bevehetetlen várából.
Halott sárkányok testei felett ülnek tort a győztesek. Levágott fejek, mancsok, karmok, pikkelyek a győzelmet ünneplő katonáknál, habár hagynak kellő őrséget is, ha netán a fekete sárkány, vagy a halandó sárkányok újra támadnának.
Leorin nem ünnepel velük. A vár újjáépítésén, a védelem újjászervezésén gondolkodik, ám az első majd a halottak méltó eltemetése lesz. Most azonban még hagyja, hogy a döglött sárkányokon vezessék le a felgyűlt feszültséget, addig pedig az érkező flotta vezetőivel tárgyal.
A kékeszszürke harcosok tömegeit látva felmerül a gyanú benne, vajon milyen árat fog fizetni a segítségért Lanuria?

Darlath meghallgatja a választ. Valóban nem a kék nőstény hogyléte érdekli. Mielőtt rátérne a lényegre, gyors utasítást ad az egyik kérdező sárkánynak, s mire újra Alamaise felé fordul, ő már kérdez is.*
- Egy kétlábú átkozta meg. Eltűnt.
Én bízom benne, Őt nem lehet legyőzni, vissza fog térni.
*Ad gyors választ a kék nősténynek. Méretes, kék pofáját közelebb tolja, hogy csak Alamaise hallhassa a következőket.*
- Feladatod van.
Meg kell keresned a másik ősit. Számolj be neki a történtekről, s arról, hogy Furia időlegesen eltűnt.
A csata előtt Ő azt mondta, ezután a következő lépés jöhet. Vidd hát hírül Inaethnek Sternbe: Furia üzeni, elérkezett az idő!

//A mese véget ért, köszönöm a részvételt mindenkinek!//
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2020-01-09, 6:43 am

// Mese: Nyugat ékköve //

* Amíg vártam Datlath válaszára erősen törtem az agyam, hogy mit is szeretne. Már az is felmerült bennem, hogy esetleg a személyes bájom keltette fel az érdeklődését, aztán ezt a rózsaszín buborékot hamar kipukkasztotta.
Feladat, feladat! Ráadásul egy ősit kell megkeresnem. Amennyire igyekszem mostanság kerülni a feltűnést bamm! Bele a közepébe.
- Értettem! - lányos zavaromban hirtelen azt sem tudtam, hogy merre kellene indulnom, és még Inaethtel sem találkoztan soha. Bár volt egy sanda gyanúm, hogy meg fogom ismerni.
A magasba emelkedtem, de olyan izgatott voltam, hogy hirtelen az üzenetet is elfelejtettem. De hát nem fordulhatok vissza és kérhetem meg Darlathot, hogy írja le egy cetlire, elvégre eléggé titkosnak hangzott az információ. Elindultam észak felé, és reméltem, hogy nem kiabálnak utánam, hogy rossz irányba tartok. *

// Köszönöm a mesét! Smile //
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga

Character sheet
Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime2020-01-22, 5:01 pm

//Zárás vagy valami olyasmi//

Ahogy a kapitány is megérkezik, és a kullancsaim is lelépnek végre, némileg szabadabbnak érzem magam. Azt persze kiböktem, hogy a kékek gyanúsan méregetnek, de fütyülök rájuk. Rövid idő elteltével az erőm is visszatér, így végre emberi formában „is” lehetek. A kapitányt és a Vadalanokat még kicsit zargatom egy apró kéréssel, illetve tanáccsal, ami némileg helyrerántja a védelmet. Na meg megspórol több hónapos munkát, ha nem évekig tartót.
- Kapitány engedelmével egy viszonylag rögtönzött bár erős fal visszaállításával szeretnék foglalkozni. De ehhez szükség lenne a szövetségeseink segítségére is hisz több tonna forró és folyékony követ kell fallá tenni. Ebben végre tudok segíteni, hisz mégis csak ehhez van affinitásom. Így engedelmével, azzal fogok foglalkozni, és a helyi erők eszközeit , a mágusokat is kölcsön venném, már azokat akik nem épp túlélőket keresnek, és gyógyítanak. Szerintem ez erős prioritást élvez, bár csak egy képviselője vagyok a Birodalomnak mégis tenni szeretnék az eddigi haszontalan ötleteim után.

Ha áldását adja akkor hamarabb kezdődik el a folyamat, bár útközben visszafelé egy még épségben lévő vörös sárkány testet lenyúlok, pontosabban sztázisban a szállásomra teleportálom. Tovább haladva, kisebb nagyobb darabokat még begyűjtök, hisz nem csak egy tervel készülök a magam irányába. Na meg fent tartom a bukás lehetőségét arra hogy nem változom sárkánnyá. Viszont most az elsődleges feladatot a fal viszonylagos helyreállítása látja el. Így amint sikerül a megfelelő számú mágust meggyőzni, hogy ne oltogassanak olyan bőszen, akkor neki állunk a fal pótlásának. Ez persze nem olyan könnyű meló, mint amint én állítom, de könnyebb, mint téglánként felhúzni egy újat. Pláne hogy Furiának hála egy sokkal erősebb és simább falat kapunk. Amit megmászni még nehezebb lesz, mint eddig. Több napig tartó munkával, ha nem hetekig tartókkal, végre látszhat az eredmény, ami a védelem első vonalának felállításával kezdhetünk. A munka kimerítő és sok kört futok, futunk a mágusokkal, de az eredmény megéri hisz újra egéssz lesz a várfal. Közben sunyi módon igyekszem a vadalani mágusok egyikétől, kisebb nagyobb trükköket is elsajátítani. Legfőképp a lila ködszerű pajzsukat. Na meg bármi mást, ami hasznos lehet, és megtanulhatom én is. Hisz ha embernek is látszom, kicsit sem vagyok az. Persze még, közben rengeteg sárkányvéres földet is lenyúlok, a homok jól tartósít, és még nem is hiányzik senkinek. De a lényeg, hogy hasznossá teszem magam, míg a követség a birodalomból megérkezik, És igyekszem, egy helyet kicsikarni a küldöttek közt, még ha csak italokat szolgálok fel, de akkor is ott a helyem. Hisz egy történelmi eseményt semmi pénzért nem hagynék ki. Aztán irány Valian, és beszerzünk némi jobb felszerelést. Hisz a jelenlegi bot szép és jó, de marha gyenge a tervemhez. A Vadalaniakat meg mégsem kérhetem, meg hogy ugyan már segítsenek egy több fokozatú és összetett vér és húsáldozattal járó mágia végrehajtásában, mert sárkánnyá szeretnék válni. A sajátjaimmal detto ez a helyzet, így némi plusz időt szánok a vásárlásra. Aztán jöhet a teszt és a kísérlet. Amivel vagy sárkány leszek, vagy hetekig nem mozdulok a kimerültségtől, mert valami marhasággá torzulok sárkány helyett.
//Köszi a mesét Smile //
Ajánlott tartalom

Verinol - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 15 Icon_minitime

Verinol
Vissza az elejére 
15 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15