LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kérdések, észrevételek

Go down 
+8
Cloud Revan's
Nawarean
Mesélő
Mitsuko Midnight
Edward Dylan
Admin 2
Don Tirion Esteban
Főadmin
12 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2009-06-07, 10:54 am

Ha bármilyen kérdés felmerül benned a játékkal kapcsolatban, itt nyugodtan felteheted! Az adminokon, és moderátorokon kívül a játékosok is válaszolhatnak! Ha bármilyen javaslatod, ötleted van az oldallal kapcsolatban, itt megoszthatod velünk!
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2010-01-02, 7:12 pm

Hali! Smile

Előtörténetedet az alábbi témánál tudod feltenni:

https://newagelanuria.hungarianforum.net/eltortenetek-f26/

Nem kell a népek előtörijeinek témáiba belépned, csak az Előtörik alatt lévő Új téma gombra kell kattolnod, és bemásolni, vagy megírni az előtöridet (persze az előírásnak megfelelő formátumban).
Ez utóbbit itt találod:

https://newagelanuria.hungarianforum.net/eltortenetek-f26/eltortenet-minta-t71.htm

Ha kész az előtörténeted, akkor majd vmelyik admin elolvassa, és elfogadja, vagy elutasítja.
Ha utóbbi eset történne, akkor se ijedj meg, mert pontosan le lesz írva az elutasítás oka.
Utána csak javítani kell, hogy az admin elfogadhassa.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Don Tirion Esteban

Don Tirion Esteban


Hozzászólások száma : 77
Életkor : 42

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-25, 9:23 pm

Az eoldal már nem is működik és a weben sincs semmi érdemleges. Szükség van még rájuk?
Vissza az elejére Go down
Admin 2

Admin 2


Hozzászólások száma : 519

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-25, 10:32 pm

Köszi az észrevételt, néhány apróság módosításra került a kérdéses helyen.

Eoldal valóban nincs, ki is vettük a vendégkönyvből, a webnek pedig utánajárunk.
Vissza az elejére Go down
Don Tirion Esteban

Don Tirion Esteban


Hozzászólások száma : 77
Életkor : 42

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-27, 6:39 pm

A staff msn címével mikor szoktatok fent lenni?
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-27, 7:51 pm

Kedves Tirion!

Azt a címet még az alapítók használták, de már nem él, ezért az előző észrevételedkor le is vettük az oldalról.
Az e-mail viszont él. Smile
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-29, 7:37 am

Hell, minden előzetes utánnajárás nélkül szeretnék rákérdezni a Fekete sárkányok mivoltára.
Az hogy hallhatatlanok, sebezhetetlenek, azt jelenti, hogy akkor istenek?
Vagy valahogy mégis meg lehet őket sebezni, ha nem is halálosan?
Mondjuk egy másik hallhatatlan segítségével....
De ha mégsem, akkor a feketékre nem vonatkozik az a szabály, hogy direkte nem avatkozhatnak bele az emberek világába, úgymint az istenekre?...úgy általában mint istenekre.

Hát ez egy idő óta már nagy dilemmám. Egyszer vmikor el is olvastam, hogy milyen erőssek, de most nem arra vok kiváncsi, hanem hogy gyakorlatban ez mit is jelent.

Mondjuk ha az én négyes szintü karim összeakad egy nullás szintü feketével, akkor keresztet vethetek rá? Mert valszeg abból harc lesz, hiszen utálnak minket, vagy ne játszak fekete sárkányokkal ha életben akarom tartani az amúgy erős karakterem?

" Főnixek, istenek, s a titokzatos hatalmasok is képesek béklyóba verni, megsebezni, s akár el is pusztítani őket.
Egyetlen istenek által kovácsolt fegyver létezik csupán, mely képes kioltani eme halhatatlanok életének szikráját, Lanur kardja."

Ez a két mondat egymás mellett szerepel a fajleírásukban. De ez vhogy mintha ütné egymást. Azaz ha főnixek istenek, meg tudják őket ölni, akkor gondolom, ha egy hallhatatlan áll a segítségére egy halandónak, akkor amaz is legyőzheti, mégha megölni nem is lenne képes.... asszem ez a kérdésem világos formája.
Ha egy hallhatatlan segít egy halandónak egy Fekete sárkánnyal szemben, akkor van esélye a győzelemre, ugye?...
Vagy rosszúl értelmeztem?
Vissza az elejére Go down
Admin 2

Admin 2


Hozzászólások száma : 519

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-29, 8:37 am

Kedves Edward!

Először is érdemes a leírásokat és a regényt is elolvasni, ha érdekel a téma Smile
Másodszor, ebben a világban egyetlen fajra sem lehet kijelenteni, hogy eredendően gonosz, így az ősi sárkányokra sem.
Nem ők a közellenség, bár némelyik arroganciája és felsőbbrendűségi gondolkodása ellenszenvessé teszi őket.
Az a bizonyos háború, amire a hivatkozások vonatkoznak, hét évszázada dúlt, azóta az ősiek és a többi sárkány többsége is visszavonultan él a Sárkányok völgyében. Ez már töténelem Smile Azt pedig nem állítja senki, hogy csak az egyik, vagy a másik nép okozta. Ehhez is két fél kell, ahogy a párharchoz is egy fekete sárkány és Dylan között.
Tehát mint a leírásban szerepel, a fekete sárkányok sebezhetetlenek és halhatatlanok is, de nem istenek, elég csak egy istenséget összehasonlítani egy ősi sárkánnyal.
Nincs 0-s szintű ősi sárkány, és nincs njk ősi sárkány sem, így azt kijátszani nem szabad. Csak azokkal akadhatnál össze, akik a játékban regisztrált karakterek.
Tehát nem könnyű velük összeakadni a játékban.
Az pedig, hogy utálnak, egyáltalán nem jelenti azt, hogy mind utál, el kell olvasni az előtörténetet, mert az írja le, hogy melyiknek milyen a jelleme. Ahogy minden népnél és fajnál vannak ilyen és olyan gondolkodásúak, úgy köztük sem mind gyűlöli eredendően az összes tőle különböző életformát.
Ami pedig a karakterek elhalálozását illeti, csak azok a karakterek halhatnak meg jelenleg, akiknek a tulajdonosa abba beleegyezik, vagy kéri. Ez alól csak az off játék a kivétel, de az ottani halál nem vonatkozik a rendes játékra.
Ha egy halhatatlan áll a segítségére egy halandónak, ez elég ködös megfogalmazás. Nem mindegy, hogy hogyan segíti.
Lanur kardját például több isten kovácsolta.
De egyedül egyetlen isten is legyőzhet egy ősi sárkányt, hiszen jóval erősebb nála. A segítség mibenlététől függ, hogy mennyire sikeres a harc. Ha csak ad neki egy fegyvert, nem biztos, hogy az elég.
Vissza az elejére Go down
Don Tirion Esteban

Don Tirion Esteban


Hozzászólások száma : 77
Életkor : 42

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-30, 3:24 pm

Szerintem félreértettétek Edwardot, tudtommal nem mondta sehol, hogy a feketék lennének a közellenségek vagy hogy gonoszak lennének, egyszerűen csak arra kérdezett rá, hogy mi történne, ha...? Ehhez nem kell, hogy a sárkány legyen gonosz, lehet hogy a fekete teljesen jóságos, de valaki valamilyen okból (gyűlöl minden sárkányt, keresi a kihívást, nem is tudja esetleg hogy az egy fekete mert embernek látja és csak kötekedni van kedve) esetleg harcba keveredik vele.

Azt mondod, "elég csak egy istenséget összehasonlítani egy ősi sárkánnyal", viszont ezt nem tudjuk megtenni, mivel az isteneknek nincs leírása, nem tudjuk mit tehetnek meg és mit nem. Diszkrét karaktereket pedig kár is lenne összehasonlítani, két ember között és két sárkány között is hatalmas különbséget vannak, attól függően, hogy ki épp milyen karaktert alkotott. Attól, hogy Lyn mondjuk nem bántana senkit, sőt azt se szereti, hogy feketének született még nem jellemzi az egész fajt.

"Nincs 0-s szintű ősi sárkány"
Biztos elkerülte a figyelmem, meg tudnád mutatni, hogy hol van a szabály, hogy a feketék nem 0. szinten kezdenek mint mindenki más? És miért nem lehet 0. szintű egy fekete? Ők is úgy születnek meg és nőnek fel mint bármelyik másik faj, nekik is el kell valahol kezdeniük nem?

"és nincs njk ősi sárkány sem"
Ha ezt jól értelmezem, akkor senki nem is mesélhet be semmikor ősi sárkányt, tehát csak annyi ősi sárkány él Lanurián, ahány játékos ősi sárkány van. Ezt se láttam még sehol leírva, pedig nem tartom egy elhanyagolható információnak, tekintve, hogy ezek szerint egy ősi sárkány szövetségest sem lehet szerezni, aki esetleg képes lenne felvenni a harcot egy játékos ősi sárkánnyal.

A halálhoz is lenne egy kérdésem. Akkor, ha valaki összeakad 0. szintű emberként egy 10. szintű ősi sárkánnyal, rátámad, a sárkány meg lefújja tűzzel akkor túléli? Vagy hogyan értitek, hogy csak akkor halhat meg valaki ha kéri? Ezek szerint következmény nélkül azt csinálok, amit akarok, leugorhatok a szakadékba, kiskéssel eshetek neki bárkinek, mert meghalni úgyse tudok?

Az is érdekelne, hogy Lanur kardját pontosan kik és hányan kovácsolták. Mindenhol csak azt láttam hogy "több isten" de a több az a kettőtől 6*10^23-ig bármennyi lehet. Úgy gondolom ez is elég központi része a játéknak, hogy ennél kicsit többet tudjunk róla.

Valamint mi mondja ki, hogy egy isten jóval erősebb egy ősi sárkánynál? Azt mondod, hogy "hiszen jóval erősebb nála", mintha ez bizonyított tény lenne, viszont a feketék azok, "kiknek mégis a világ fölötti uralom adatott meg" valamint "Ők a teljhatalmat gyakorolták minden, és mindenki fölött. Népek támogatói, s népek pusztítói voltak ők minden időkben.
A Hatalmasok erejét, s az istenek halhatatlanságát, s tudását birtokló lények önmagukat Ősi sárkányoknak nevezték".
Hiába van ott, hogy az istenek képesek őket megsebezni, ha néhány sorra odébb épp ezeket mondja a leírás. A Hatalmasok pedig így vannak jellemezve: "Bennük ott rejlik az a hatalom, mely béklyóba képes zárni az isteneket, s elpusztítani az elpusztíthatatlant, megsebezni a sebezhetetlent." tehát ha a hatalmasok erejével rendelkeznek az ősi sárkányok, akkor elvileg meg tudják sebezni az isteneket, övék az istenek halhatatlansága és tudása, tehát ott meg egyenlőek. Semmi nem mondja, hogy bármiben gyengébbek lennének mint az istenek, sőt egy istennék szerintem ezen sorok alapján még erősebbek is.

Természetesen lehet, hogy valami félreértettem, ez esetben legyetek szívesek kibogozni az eltévelyedésemet, de én így értelmeztem azokat a sorokat, amiket a leírásban találtam, az értelmezésen kívül minden más tőletek származik, nem én találtam ki, hogy így van.
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-30, 5:16 pm

Szerintem félreértettétek Edwardot, tudtommal nem mondta sehol, hogy a feketék lennének a közellenségek vagy hogy gonoszak lennének, egyszerűen csak arra kérdezett rá, hogy mi történne, ha...? Ehhez nem kell, hogy a sárkány legyen gonosz, lehet hogy a fekete teljesen jóságos, de valaki valamilyen okból (gyűlöl minden sárkányt, keresi a kihívást, nem is tudja esetleg hogy az egy fekete mert embernek látja és csak kötekedni van kedve) esetleg harcba keveredik vele.

Valóban, egyikőtök sem jelentette ki, hogy közellenségek lennének a feketék. Csupán mindketten abból indultok ki, hogy egy ősi sárkánnyal fog harcolni a karaktereket, bár személyesen nem ismer egyet sem és sosem találkozott személyesen eggyel sem.
A választ is ennek fényében adta meg Admin 2. Aki pedig egy teljesen békés feketével harcba keveredik, ami a jelenlegi viszonyok között az egyik legnehezebb dolog Lanuriában, az vessen magára, hogy egyből egy sebezhetetlen ellenfélnek megy neki. Ez a fekete oldaláról sem jelenti azt, hogy egyből megöli a kötekedőt, még ha az nem is tudja, hogy ősi sárkányról van szó.


Azt mondod, "elég csak egy istenséget összehasonlítani egy ősi sárkánnyal", viszont ezt nem tudjuk megtenni, mivel az isteneknek nincs leírása, nem tudjuk mit tehetnek meg és mit nem. Diszkrét karaktereket pedig kár is lenne összehasonlítani, két ember között és két sárkány között is hatalmas különbséget vannak, attól függően, hogy ki épp milyen karaktert alkotott. Attól, hogy Lyn mondjuk nem bántana senkit, sőt azt se szereti, hogy feketének született még nem jellemzi az egész fajt.

Admin 2 valószínűleg a karakterlapon feltüntetett erejükre hivatkozott, amikor a köztük lévő különbséget jelzi, ez pedig minden esetben markáns eltérés.
Úgy tudom, hogy Kain már kijelentette nektek, hogy az istenek leírása készülőben van. Elnézést, hogy még nincs kint, kissé el vagyunk havazódva mind.

"Nincs 0-s szintű ősi sárkány"
Biztos elkerülte a figyelmem, meg tudnád mutatni, hogy hol van a szabály, hogy a feketék nem 0. szinten kezdenek mint mindenki más? És miért nem lehet 0. szintű egy fekete? Ők is úgy születnek meg és nőnek fel mint bármelyik másik faj, nekik is el kell valahol kezdeniük nem?

"és nincs njk ősi sárkány sem"
Ha ezt jól értelmezem, akkor senki nem is mesélhet be semmikor ősi sárkányt, tehát csak annyi ősi sárkány él Lanurián, ahány játékos ősi sárkány van. Ezt se láttam még sehol leírva, pedig nem tartom egy elhanyagolható információnak, tekintve, hogy ezek szerint egy ősi sárkány szövetségest sem lehet szerezni, aki esetleg képes lenne felvenni a harcot egy játékos ősi sárkánnyal.

Erre a két bekezdésedre egyben válaszolok. Te magad hívtad fel a figyelmet az igazságtalanságra, hogy külsősök „über” fekete sárkányt regisztrálhatnak, ezért változtattunk a leírásban ezzel kapcsolatban.
Vagyis nem csak azt a lehetőséget zártuk ki, hogy egy njk ősi sárkánnyal szövetkezzen valaki, hanem azt is, hogy megsebezzen, vagy megöljön egyet, ami szemben állna a sebezhetetlenség szabályával. Ellenben annak nincs akadálya, hogy meglévő ősi sárkányok közül próbáljon szövetségest találni. Nem tudom, erre gondoltatok-e?
A most élő fekete sárkányok egyike sem 0. szintű. Pontosan azért, mert nem lehet összehasonlítani a sebezhető fajokkal erőben, képességben őket.
Igen, jól értelmezted. Ősi sárkány csak az van, akit felsoroltunk a leírásban.


A halálhoz is lenne egy kérdésem. Akkor, ha valaki összeakad 0. szintű emberként egy 10. szintű ősi sárkánnyal, rátámad, a sárkány meg lefújja tűzzel akkor túléli? Vagy hogyan értitek, hogy csak akkor halhat meg valaki ha kéri? Ezek szerint következmény nélkül azt csinálok, amit akarok, leugorhatok a szakadékba, kiskéssel eshetek neki bárkinek, mert meghalni úgyse tudok?

A kérdésedre válaszként, nem biztos, hogy az a 10. szintű ősi sárkány annyira megerőlteti magát, hogy rögtön lefújja tűzzel azt az embert, aki sebet sem tud okozni neki.
Tényleg csak akkor halhat meg, ha kéri. De nem jelenti, azt, hogy nincs következménye.
Erre már ott vannak a moderátorok, az adminok, a játékostársak, akik figyelmeztethetnek erre a „tévedésre” Mellesleg ebben a játékban jelenleg nem játszik olyan, aki ilyeneket tenne, főleg csak azért, mert megteheti.
Ez már szőrszálhasogatás, Esteban.
Mielőtt példának kiemelnéd az Alex Ian Keegan és közted folyó játékot, úgy tudom, ezt ti elsimítottátok magatok között. Ha nem így történt volna, közbelép más.



Az is érdekelne, hogy Lanur kardját pontosan kik és hányan kovácsolták. Mindenhol csak azt láttam hogy "több isten" de a több az a kettőtől 6*10^23-ig bármennyi lehet. Úgy gondolom ez is elég központi része a játéknak, hogy ennél kicsit többet tudjunk róla.

Megkérlek, hogy ne túlozz, hiszen te is láthatod, hogy nincs olyan magas számú istenség a játékban, amit említettél. Ennek a leírásnak a hiánya pedig kevéssé lényeges a te szemszögedből, mivel a kard játékon kívül van, másik kard pedig nem készül.


Valamint mi mondja ki, hogy egy isten jóval erősebb egy ősi sárkánynál? Azt mondod, hogy "hiszen jóval erősebb nála", mintha ez bizonyított tény lenne, viszont a feketék azok, "kiknek mégis a világ fölötti uralom adatott meg" valamint "Ők a teljhatalmat gyakorolták minden, és mindenki fölött. Népek támogatói, s népek pusztítói voltak ők minden időkben.
A Hatalmasok erejét, s az istenek halhatatlanságát, s tudását birtokló lények önmagukat Ősi sárkányoknak nevezték".
Hiába van ott, hogy az istenek képesek őket megsebezni, ha néhány sorra odébb épp ezeket mondja a leírás. A Hatalmasok pedig így vannak jellemezve: "Bennük ott rejlik az a hatalom, mely béklyóba képes zárni az isteneket, s elpusztítani az elpusztíthatatlant, megsebezni a sebezhetetlent." tehát ha a hatalmasok erejével rendelkeznek az ősi sárkányok, akkor elvileg meg tudják sebezni az isteneket, övék az istenek halhatatlansága és tudása, tehát ott meg egyenlőek. Semmi nem mondja, hogy bármiben gyengébbek lennének mint az istenek, sőt egy istennék szerintem ezen sorok alapján még erősebbek is.

Az első kérdésedre már válaszoltam. Második mondatodra, a leírásból hiányzik a „teremtett világ”, de aki figyelmesen olvassa, az nem úgy értelmezi, hogy az istenek felett is állnak, főleg a regény fényében. Ha kéred, örömmel beírom a hiányzó szót.
Nem látom, miben ellenkezne azzal, hogy az istenek képesek megsebezni őket az, hogy "Ők a teljhatalmat gyakorolták minden, és mindenki fölött. Népek támogatói, s népek pusztítói voltak ők minden időkben.
A Hatalmasok erejét, s az istenek halhatatlanságát, s tudását birtokló lények önmagukat Ősi sárkányoknak nevezték".
Természetesen nem fizikai képlettel lett írva a leírás, és nem definíció, mert az alkotók művészi érzékkel igyekeztek megteremteni ezt a világot.
Az istenek: tudás, maximális erő, halhatatlanság, sebezhetetlenség
Az ősi sárkányok: tudás, erő, halhatatlanság, sebezhetetlenség (halandók felől)
A hatalmasok: képesség, hogy megsebezzék az ősi sárkányokat és béklyóba zárják őket, agy akár az isteneket is, de, mint láthatod, az isteneket nem képesek megölni.


Természetesen lehet, hogy valami félreértettem, ez esetben legyetek szívesek kibogozni az eltévelyedésemet, de én így értelmeztem azokat a sorokat, amiket a leírásban találtam, az értelmezésen kívül minden más tőletek származik, nem én találtam ki, hogy így van.

Remélem, hogy minden kérdésedre tudtam választ adni.
Továbbá nem hiszem, hogy a jelenlegi játékaidra, vagy Dylan játékaira befolyással lehet az, hogy milyen szabályozása van az ősi sárkányoknak, isteneknek, főleg, hogy a mostani szabályozás és a legutóbbi értelmezések sokat pontosítottak rajtuk. Természetesen töltheted az időt azzal, hogy hibákat kutatsz fel az oldal leírásaiban, szabályzataiban, de hibát bárhol lehet találni, némelyik kérdésed pedig inkább érzékelhető kötözködésnek és kötekedésnek, mint érdeklődésnek, vagy építő jellegű kritikának.
Kérlek, ennek fényében állj hozzá a továbbiakban az oldalon való játékhoz.

Főadmin

Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-04-30, 11:02 pm

Nekem megfelel.

"Az istenek: tudás, maximális erő, halhatatlanság, sebezhetetlenség
Az ősi sárkányok: tudás, erő, halhatatlanság, sebezhetetlenség (halandók felől)
A hatalmasok: képesség, hogy megsebezzék az ősi sárkányokat és béklyóba zárják őket, agy akár az isteneket is, de, mint láthatod, az isteneket nem képesek megölni."


Egyszóval a Feketék olyanok mint az istenek, nekünk kis férgeknek, XD... na jó halandóknak a szemszögéből, de más tészta ha egy isten szemszögéből világítjuk meg a témát. Ha viszont mégis összetűzésbe keveredne egy kari egy Feketével ( mert ez a mi problémánk, hiszen miért ne? ...már volt rá példa ha jól tudom.) akkor nekünk usereknek kell egy harmadik tényezőt elővarázsolnunk a kari megsegítése érdekében, ha minden kötél szakadna.

De mi is legyen az a harmadik tényező, ... csak fantázia kérdése, semmi más. De Dylanből kiindúlva, (mivel ő az egyik legproblémásabb ilyen téren, és hát létezik ilyen jellem is) a harc folytatódna, mi lehet a segítségünkre?
Feltéve, hogy már ádáz kűzdelemről van szó...segítséget kérhetünk egy másik hallhatatlantól? Ő, mivel istenség tud majd bánni a dologgal... feltéve ha akar is, de ez is megint csak useri kérdés, és hát miért ne adna....feltéve ha a kari is olyan...

Ugye?!
Nos, én megnyugodtam, tényleg nem nagyon érint a dolog, csak szegény Sárkányuram becsülete fogja kárát látni egy ilyen kis ütközet után. XD
Vissza az elejére Go down
Don Tirion Esteban

Don Tirion Esteban


Hozzászólások száma : 77
Életkor : 42

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-05-01, 11:32 am

A regény írójának meg tudjátok adni elérhetőségét?
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-05-01, 7:58 pm

Az író regényét felhasználták az alapítók az oldalhoz az ő engedélyével, de ő maga a játékban nem kíván részt venni, és a kérésére adatokat sem adhatunk ki róla. Ezt megértheted, hiszen a te adataid ugyanilyen titkosak.
Továbbítom a kérésed felé és majd ő eldönti, hogy kiadhatom-e neked.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Don Tirion Esteban

Don Tirion Esteban


Hozzászólások száma : 77
Életkor : 42

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-05-01, 8:24 pm

Úgy érzem egy e-mail cím nem a világ vége, főleg hogy annyit generál belőle amennyit akar, ha akar tud csak arra regisztálni egyet, hogy a Lanuriás emberekkel beszéljen és akkor még csak azt a címet se kell megadnia amivel Travianra regisztrált, nehogy megtaláljuk és lerohanjuk a faluját.

Az én e-mail címem egyáltalán nem titkos, szóval ha már megkértél, hogy én ne túlozzak te se tedd ezt Wink
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-05-01, 8:36 pm

Magadról annyit adsz meg, amennyit akarsz, ez már a te döntésed, mi nem adjuk ki senki kérésére az engedélyed nélkül, a karakteredhez tartozó e-mail cím pedig titkosítható.
Erre akartam célozni, mielőtt még félre értenéd.
Mint mondtam, a döntés az ő kezében van a kéréseddel kapcsolatban.
Ez viszont már nem ide tartozik, szóval ha ezzel kapcsolatban van megjegyzésed, intézzük privátban, ne offoljuk tele vele ezt a témát.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-08-24, 11:25 am

Khm... nem találok vmit pedig karakter miatt fontos is lenne. Valahol régebben olvastam, hogy amelyik mágiával rendelkező karakter eléri a 4. szinten egy próbát kell kiállnia... és ezt most az ég világon sehol nem találom...HELP!!
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-08-24, 11:49 am

Valóban volt a mágusok leírásánál egy ilyen kiegészítés, de végül szükségtelennek gondoltuk és kivettük.
Úgy láttuk, hogy a mágusnak regisztrálni akarók egy részét elriasztotta és még egyetlen esetben nem volt rá szükség, főként, hogy elfogadott előtörténetkor már meg is van az, hogy ki milyen köpenyes mágus lesz.
A próba pedig részben ezt volt hivatott eldönteni.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-08-24, 1:30 pm

ahham Very Happy de ott volt egy olyan h emberből is lehet mágus Very Happy csak vhol előjött és gondoltam utána nézek Very Happy de akkorra eltűnt Very Happy
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-08-24, 1:58 pm

Emberből is lehet mágus, ahogy bármely nép szülöttéből, ha felfedezi magában a mágiát.
Természetese, hogy igazi mágus legyen belőle, tanulnia kell, vagy előtörténetben kijátszva, vagy a tényleges játékban kijátszva.
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2011-08-24, 8:02 pm

*ugrál* NYERTEEEEM!!! XD bocs Very Happy köszönöm az infót Very Happy =^.^=
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-11, 1:37 pm

Kérdésem a következő.
Mivel elég régen küldiztem már mondom jelentkezek egyre 10 perc után észleltem h csak 4x futottam el felette mert olyan jól el van dugva Very Happy a jelentkezés h nem mindennapi Very Happy A küldetéseket nem lehet valamilyen direkt nekik nyitott fő topicba elhelyzni? Csak ötlet semmi több Smile
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-11, 8:28 pm

Kicsit áthelyeztem a küldetésekre jelentkezést, de ettől kiemeltebb helyre nem tervezzük tenni őket. Smile
A nagykönyvtárba belépve már a listában olvasható, hogy mik találhatók a két fő témában, onnan pedig már nem lehet nehéz megtalálni. Wink
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-12, 2:07 pm

Rendicsek Very Happy
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-13, 2:39 pm

Én egy ötlettel élnék (azaz többel is ^^"), nem találtam olyan topicot, hogy "Ötletek" de sztem ez is bőven megteszi, ha nem, hát szóljatok, átrakom máshova ^^"
Noh, amiért itt vagyok, az a szavazás, de koránt sem erről akarok beszélni.
Arra jutottam magamban, hogy amit eddig különböző frpg-kben jónak találtam, azt (már amennyit, és amelyeket be lehet ide is illeszteni) megosztom veletek, hiszen a szavazás is arra ment rá, hogy még több játékosunk legyen . Very Happy
És én ezért vagyok itt.

Azaz krhm *egyáltalán nem fennhéjázó xd* szóval olyan oldalakon, ahol sokan vannak, általában pár dolog megegyezett.
Ezeket szeretném most Lanuria elé is tárni.
(Neveket nem mondok, hogy honnan, mert az már reklám lenne ^^ˇ )

1: Személyesség, a staff tagjai és játékosai közt lévő viszony.
Ez mindig mérvadó, és ahol úgy láttam, hogy az adminok belevonják a játékosaikat a forum fejlesztésébe, ott inkább egy nagy csapat munkája folyik, és egész kellemes "kis" (marha sokan vannak) család jön össze.
És az eszközeik elég egyszerűek. Adminjaik személyiséget kaptak, úgymint a Mesélőik is, és sokukról tudni lehetett azt is, hogy milyen játékos karikkal rendelkezik. Így még az újak is könnyen találhattak maguknak valakit, aki mindent jól és gyorsan elmagyaráz, plusz az épp jkval fent lévő admintól is lehetett segítséget kérni, de az admin se volt ijesztő, mert nem egy Távolságtartó Admin volt, hanem egy karakter neve, csaképp admini színben ^^

2: Öhm, és ha már Mesélők, akkor mesék is.
Sokat gondolkoztam a dolgon, (és már egy ideje ért bennem az elhatározás, de csak akkor jutottam el odáig is, ahogy láttam, hogy az adminjaink is valami újításon/jobbításon gondolkoznak), szóval sokat gondolkoztam és arra jutottam, hogy Mese....
A Mese sem kevesebb rendű, mint egy küldetés, amit a kari megcsinál (user pár nap alatt összedobja)
akkor utánuk is kaphatnánk jutalmakat.
Aranyat, tárgyat, képességet.... pontokat erőre, bármire, kijátszástól függően, adminok döntései alapján.....

3: Küldetések.
Nyithatnánk egy topicot nekik. A kezdetekkor teljesen üres lenne, majd páran (pár bátor kezdeményező-> *nem magára gondol xD*) ^^
kitalálna egy ilyen mesét, egyeztetne adminokkal, és amint rábólint, beírná egy külön topicba, címmel, feltételekkel és egy kis történettel ellátva, hogy mire számítsanak, úgy nagyjából a potenciális jelentkezők.
Majd írna egy határidőt, hogy meddig lehet jelentkezni.
Aztán elindítaná a játékot, és a befejeztével, megint csak egy admin (átolvasva) adhatna rá pontokat, amit akar ->jutalmat a résztvevőknek, mint egy küldetésben. (csak ez poénosabb lenne Wink )

3/2 : Milyen lehetne egy küldetés leírása?
Hát véleményem szerint benne lehetne, hogy milyen kategóriás, azaz mire fektetné a hangsúlyt a mesélő (poénosabb, akciódúsabb, drámaibb, álomszerű..... és a többi, ezernyi féle van)

3/3 : Maga küldi/mese leírása milyen lehetne?
Megint csak véleményem szerint, leírhatná, hogy milyen időközönként szándékszik írni, így azok jelentkeznének csak, akik fogják bírni a tempót.
Megadhatna szavas limitet, vagy maximumot, esetleg szint minimumot, vagy maximumot.

Gondolok itt arra, hogy egy olyan küldetést indítana, ahol az ellenfelek elképzelése szerint erős lesz, és azt írja, hogy csak 4.szint vagy afelett jelentkezzenek, mert alatta nem garantálja a karakater életben maradását. xD

ezzel be lehetne hozni a karakterhalált is ^^ Továbbra is a user dönt, hogy mi legyen a kariíával, de ha egyszer megunta, csak jelentkezzen egy ilyen küldetésre, és a mesélő elintézi! Wink
Mindent a userekért!!! Razz

3/4: Jutalmak-> Igen, jól érzi, aki ezt neccesnek találja... ugyanis így sokkal gyorsabban fejlődnének a karakterek.
Baj ez? Nem!!! Razz Csak szabályozni kell vhogy.

Pl.: Több pénzünk lenne, a sok arany jutalom miatt. Megoldás? Van!Very Happy
Kiadna az adminság egy nagy "menüt" (ami eddig is volt itt), és csak abból lehetne vásárolni.
Kaját sztem továbbra is vehetnénk retorzió nélkül, de ruhát például már csak pénzért, amit meg tudnánk finanszírozni az ilyen kis küldikből. :3

4: Visszatérnék a mesélőkre.
Ahogy azt az első pontban mondtam, a Mesélők is lehetnének személyesebbek....
és a Mesélők a mese idejére admini rangot kapnak (Admin2-őnk mondta ezt nekem egyszer)
És gondolom ezért is van külön "Mesélő", de máshol is ez a helyzet, a Mesélő az Mesélő, de ahogy adminok is személyesíthetők, a Mesélő is. :3
így az ember sokkal közelebb érzi magát a történéshez, és nincs az a láthatatlan fal, ami körülövezné a staffságot, ILLETVE
Ha ugye a 3-as pontban leírtak egy JK ötlete, akkor ugye ő a mesélő.
Mit tesz ez a JK?

Elkéri a Mesélő karit, vagy regiznek (lehet hogy már van, nem tom :\ ) egy "Játékos Mesélő"-i karit?
Megtehetik!
De én például könnyen el tudnám képzelni azt is, hogy ha mesélnék (Ha mesélnék xD), akkor simán Clouddal tenném, és nem bújnék a JK Mesélő mögé.

Mi ennek az előnye?
Hát, nekem nem sok :S, viszont a jelentkezőknek annál inkább. Tudják, hogy milyen vagyok, és mit várhatnak el tőlem (aztán majd koppannak háháháhá xD)
és ennek fejében, nem zsákba macska a jelentkezés, hanem egy ismert személy meséjére mondanak igent vagy nemet.

Ez megint csak azt hívatott segíteni, hogy a userek ne érezzék magukat CSAK EGY SIMA usernek, hanem a forum részesei lehessenek.
Ez sokat dob egy oldalon, és a megítélésén.

Nah részemről ennyi, remélem nem untattam senkit. ^^
...nagyon :s
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-13, 3:41 pm

1. Talán emlékszel, van egy testvéroldalunk, ahol régen így volt. Emlékszek emberekre, akik épp emiatt személyeskedtek az adminokkal, nem csak az oldalon, hanem magánéletben is. Tudták, hogy kik az oldalon, vagy kik a privát életükben. És az adminok nem csak staff, hanem játszani is szeretnének az oldalon, úgy, hogy nem az az első, hogy useri kérdésekre válaszolgatunk, arra ott vannak az admini karik. Smile
Ezért döntöttünk a staff védelmében amellett, hogy az adminok anonim személyek maradnak.
Láttam súlyos visszaélést ezzel kapcsolatban és nem csak én már, máshol másik admin társam is.
Egyedül én maradtam meg arcommal és nevemmel is ismertként. Meg sem nagyon lehetne másképp oldani, hiszen sokan ismernek Evolyranról.

2. Minden mese után osztottunk ki jutalmat. A mostani után is lesz. Smile

3. Erre szolgálnak a személyes küldetések. Nincs kikötve, hogy hányan vesznek részt benne. Lehet tőlünk is kérni és csak a tervezett küldetés vázát kérjük ki előre. Lásd Aden legutóbbija. Wink

3/2. A mesékben, vagy küldetésekben. ha le akarjuk szűkíteni, hogy milyen legyen, meg lehet tenni, de valamivel rugalmasabb lehet, ha valaki így ír, valaki úgy. A küldetés/mese témája pedig meghatározhatja alapból azt, hogy milyen jellegű lesz a történet és annak kijátszása. Feleslegesnek gondolom még azt is megmondani, hogy ez pedig akciós mese lesz, vagy humoros. Hivatalos mesénél is megvan a vezetők karaktere, meg lehet őket kérdezni, válaszolni szoktunk mindenre, kivéve, amit elfelejtünk Very Happy

3/3. Szerintem a szavas limit és maximum szám megadásának nincs sok értelme. Tovább szűkítené a kört, ahogy az is, hogy szint limit legyen meghatározva. Ilyen erővel az oldalon is meghatározhatnánk, hogy milyen hsz-ek szülessenek, de nem tesszük (szavak száma, hossz).
Nem túl nagy a játékos létszám és ezzel csak tovább lehetne szűkíteni a potenciális résztvevők számát. Azt a szabadságot csökkentené mindkét utóbbi pont, ami most megvan a játékban, hogy mindenki úgy írjon, ahogy jól esik neki.

A karakter életben maradása a jelenlegi szabály szerint csak akkor nem lehetséges, ha a usere nem akarja. Így olyan nincs, hogy nem garantálható a kari túlélése Smile
A karkaterhalál pedig most is lehetséges, ha user úgy akarja, akár valakikkel, akár mesében, akár másképp kijátszhatja, ehhez nem kell plusz változtatás. Ha eldönti, hogy meghal a kari, akkor kijátszhatja bárhol, bármikor bárki, úgyis még akkor is visszakérdezünk, hogy tényleg így akarja-e, és ha igen, akkor jön a Mesélő és egy hsz-ben leírja. Smile

3 /4 Nem tervezünk változtatni a jelenlegi jutalmazási rendszeren. A fejlődési lehetőségek most is élnek, a többség nem használja ki őket. Akik pedig igen, azok kellő tempóban fejlődnek.
Ugyanakkor az is lehetséges, hogy a küldetéseket useri ötletekkel bővítsük, de eddig egy személytől kaptunk ilyen jellegű ötleteket Lanuria teljes megléte alatt.

Jelen esetben sem vesz senki semmit az ételeken kívül. Tudom, mert minden hszt olvasok, aki mégis, azt megkérdezzük, hogy tényleg így akarja-e. Természetes dolog, hogy azt is ki kell játszani, hiszen a karakter kapja meg.
A jelenlegi darna mennyiség sokaknál már így is kellően magas, akár erősebb fegyver megvételéhez is elég, vagy lóhoz, vagy ruhához, vagy akármihez.

4. Jelenleg a két mesélő karakter közül a Regélőt adjuk ki játékos mesélőnek, ha valaki mesét szeretne kijátszani. Nincs is többre szükség, ennek sem túl nagy a kihasználtsága. Természetes, hogy mesével kapcsolatban előtte velünk kell egyeztetni, hiszen olyan mese nem lehet az oldalon, ami Lanuria világába nem illeszkedik. Emiatt a Mesélőt és a Regélőt is, aki a mesére admin jogokat kapott, felülbírálhatja bármelyik staff-tag.
Aki akar, nyugodtan bújhat a játékos mesélő mögé, nem szeretnénk, ha, ahogy esetedben is volt már, személyeskedések lennének az aktuális mesélő és a többi user között. A Láz esetében nagyon durva folyományai lettek volna, ha pl. te tudod, hogy ki a Mesélő.
Aki mesét vezet és meg akarja osztani, hogy az az övé lesz, szíve joga megtenni.
A Regélő karit azért adjuk, hogy később is egyértelmű legyen, melyik hsz a mesélőé.
Régen rossz, ha azért mondanak a résztvevők igent, vagy nems garancia a mesélő személye, hanem valakinek a játékába. Utóbbihoz pedig nem kell mesélőt kérni.
Nem szeretnénk a személyes játékokat összemosni a mesékkel.
A mostani mesében előre kihirdettük, hogy a résztvevők tettei is számítani fognak abban, hogy milyen lesz a kapcsolat a két világ között. Rögtön az elején gondolkodás nélkül, mintha az egészet le sem írtuk volna, többen is úgy cselekedtek, mintha nem lennének következményei tetteiknek. Ettől függetlenül minden mesének már a címe is utal a várható eseményekre és a mese központi témájára.
Továbbra is alakítható a világ az általunk szabott keretek között és a játékaitok alakítják is.
Természetes, hogy ha ragaszkodunk a világ kereteihez, amiket a regény és a leírások határoznak meg, akkor nekünk is van beleszólásunk, hogy mi történhet meg az oldalon.
Így az a helyzet áll elő, hogy keretek között a userek is meghatározó szereplői az oldalnak.
SIMA userek, de a tetteiknek vannak következményei más userek és olykor egész Lanuria sorsára.
Ez nyomon követhető a történelemben, ha valaki figyelmesen olvassa, látható, hogy az oldal történelmében nem csak az előtörténetekben szerepelnek useri események.
Ezeket egyébként még mindig lehet jelezni, ha szerintetek van olyan része a játékotoknak, ami Lanuria történelmébe kívánkozik.
Nem mindent mi mondunk meg, ez pedig azt jelenti, hogy most is van beleszólás az oldal sorsának alakulásába.
Az viszont nem titkolt tény, hogy a gyeplőt nem engedjük ki a kezünkből teljesen, ugyanis nem „csak” egy fantasy oldal vagyunk, hanem egy regény által megalkotott világ. Aminek épp ez ad saját arcot, sajátosságot, amire mi ügyelünk.
Egyébként cseppet sem untattál, a gyakori kérdésekben is van válasz a mostani kérdéseid némelyikére.
Nem baj, hogy felvetetted őket, hátha így másoknak is tisztul a kép.
Még beszélni fogunk róluk a vezetőségben is. Smile

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-13, 3:52 pm

Hmmm~.~

Akkor ennyi, :3 Nem lett volna fontos minden pontomat részletesen szétszedni, csak a jobb érthetőség kedvéért tettem pontokba. Razz

Ez csak egy öti volt. :]
Úgy vettem észre, hogy máshol mükszik, hát ezért írtam le.
A többi az adminok dolga. ~.~
>.>
._."

study
Vissza az elejére Go down
Főadmin
Admin
Főadmin


Hozzászólások száma : 981

Character sheet
Nép: Adminisztrátorok

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2013-04-13, 8:03 pm

Ahogy olvastam, azért elég sok megvan itt is ezekből, legfeljebb máshol hívjuk.
És egyébként tényleg lehet minket keresni, hiszen ahogy számoltam, 4 helyen is lehet próbálni (e-mail, privi, skype, facebook) Smile
Emellett természetesen itt is vagyunk.Smile

Cloud, szerintem nem szedte szét Kain, csak reagált rá. Megírta, hogy ezzel kapcsolatban itt mi van és mi nincs, illetve, ha valami szerinte nem volt megvalósítható, az miért nem.
De persze azért fogunk még róla beszélgetni. Smile
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net
Kőöklű Kimyne
Hegyi nimfa - Alseda nimfa



Hozzászólások száma : 33
Munkahely : Ahol szükség van rá

Character sheet
Nép: Nimfák

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2015-05-24, 11:17 am

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy küldetés, amit már megírtam. Azonban azon a helyszínen mese folyik. ( lásd Mardan a törpe város ). Ez esetben hová küldjem a küldetést? Oda vagy esetleg más helyszínre?


Kimyne
Vissza az elejére Go down
Tyr Pak

Tyr Pak


Hozzászólások száma : 62

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2015-05-24, 5:01 pm

Nyugodtan mehet oda, csak a hozzászólás(ok) elején jelezd, hogy az küldetés és nem a mese része, hogy később is könnyen el lehessen különíteni. Ennek leggyakoribb módja az oldalon, hogy az első sorban
// xyz // vagy / xyz /
formában jelzi a játékos a hozzászólás hovatartozását.
Vissza az elejére Go down
Loara
Vér elf
Loara


Hozzászólások száma : 46
Munkahely : Majd lesz

Character sheet
Nép: Elfek

Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime2017-01-12, 3:41 am

Egy kérdésem volna csupán:
Korábbi évre szóló (nem havi) küldetést ki lehet játszani?
Mert ha igazodom az ET-m kronológiájához, akkor például egy 712. évi küldetéseket még vállalhatnék, mivel akkor még a karakterem nem utazott át Vadalanba, persze abban az évben tette, de az meg már annyira nem lényeges, nem? Vagy egy 714. évi Vadalanban játszódót, ha már akkor épp ott tartózkodtam?

Köszönöm a választ előre is!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kérdések, észrevételek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kérdések, észrevételek   Kérdések, észrevételek Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kérdések, észrevételek
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Mágiával kapcsolatos kérdések
» A sárkányokkal kapcsolatos kérdések
» A karakterem fejlesztésével kapcsolatos kérdések

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Useres dolgok :: Lanuriai Nagykönyvtár :: Játékkal kapcsolatos dolgok-
Ugrás: