LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-23, 4:21 pm

//Jeremy sosem tudja mikor kell befogni Very Happy //


Nem kell túl nagy emberismerőnek lennem, hogy lássam a nő arcának elkomorodásából, hogy bizony nem épp a legmegfelelőbb szavakat találtam meg és ezzel talán tönkretettem mindazt, amivel eddig a fejem az engem ellepni készülő trutyi fölé tartottam. Tisztában voltam vele, hogy eddig is a madame jóindulata és valamilyen részemről még nem ismert ügye az, ami nem juttatott még a tömlöc mélyére, de szokásomhoz híven kicsit elszámítottam magam és talán túlértékeltem a szerepem és még sem vagyok pótolhatatlan a céljai elérésében.
És telibe találtam! Ami persze nekem nem volt jó hír.
A Ház asszonya hangoztatni kezdi, hogy nem vevő a kissé módosított ajánlatomra és feláll, hogy távozzon, engem pedig a két markos embere és utána a város őrségének „szerető” gondjaira bízna.
Még lehetne esélyem, hogy az utcán elmenekülök, ahogy az elején is átgondoltam, de most már nem akartam ilyen könnyen feladni, kíváncsi voltam, hogy milyen ügylete van a nőnek, hiszen esetleg, ha többet tudok, máskor is a hasznára tudok lenni és előbb-utóbb bejuthatok Rozalinda ruhája alá.
- Várjon úrnő! Várjon már! – pattantam fel és perdültem elé, mielőtt még megközelíthette volna az ajtót, nem igazán törődve most a gorilláival, hanem csak azzal, hogyan vágjam ebből ki magam. – Csak egy kósza ötlet volt, nem alkudozás, hiszen nem vagyok ostoba, minden nyerő lap az Ön kezében van. Látom, hogy jó emberismerő és felmérte, hogy én kellek magának ahhoz a….fogadáshoz……Ha nem küld börtönbe, akkor ígérem megnyerem magának és még továbbra is a lekötelezettje leszek. Én is szolgálhatok később információkkal olyanokról, akiket kijelöl a városban és még fizetnie sem kell érte.
Jobb lett volna, ha az előbb meg sem szólalok, most sokkal többet kell „fizetnem” érte, mint eredetileg.
- Kérem. – néztem rá bizakodóan.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-23, 10:18 pm

//Jeremy-nek, a locsifecsinek//

~ Az emberek érthetetlenek és ostobák. És elfelejtenek gondolkozni, mielőtt beszélnének. ~

*Jeremy felpattan, és Zaya már tudja, hogy nyert ügye van. S amikor a tolvaj befejezi a mondandóját, már csak a két testőrt kell az ajtó elé parancsolnia, mielőtt végre lezárhatja az ügyet. Mert nem akarja, hogy tudjanak arról, amit most majd elmond az idegennek.*

- Kutassátok át, aztán várjatok az ajtó előtt! - utasítja a két megtermett legényt, akik néhány pillanat alatt vizsgálják át Jerry ruházatát és ha találnak nála fegyvert, akkor el is veszik.

*Aztán már csak ketten maradnak a szobában. A nő ellenőrzi, hogy az ajtó rendesen csukva van-e, csak aztán indul el újra az asztala felé.*

- Úgy látom, sem észnek, sem bátorságnak nincs híján. Éppen ezért többször nem kap lehetőséget arra, hogy megpróbáljon kijátszani. És nem, nincs szükségem önre, mint informátorra ebben a városban. Idegen... és túl feltűnő - sétál a székéhez a ház asszonya, és aztán int, hogy Jeremy se álldogáljon tovább. S ha a másik leül, akkor folytatja csak. - Nem sokra mennék magával. De pontosan az első tulajdonsága az, ami miatt kell nekem erre az egyetlen feladatra. Mert még nem sokan ismerik. És így semmilyen módon nem hozhatják kapcsolatba velem. Remélem, ez lesz az az előny, amire szükségem volt. Tudnia kell, hogy ha nem jár sikerrel, én elveszítek egy fogadást, amit... nos, a város urával kötöttem... Vagyis, ha veszítek... - aztán dacosan megrázza a fejét, mert Jeremy-nek nem kell tudnia, hogy mekkora árat fizet majd ezért. És másnak sem. - Nem, nem veszítek, mivel nem veszíthetek. A bukás elfogadhatatlan. - néz komolyan Jeremy-re. - Vagyis nincs B terv! - nyúl végül az asztalfiókba és vesz elő egy aprócska csomagot, amelyből egy szikrázóan csillogó, a fénylő napot ábrázoló bross kerül elő. - Nos, amit tudnia kell. Onash, a város ura azt állította, hogy bármilyen ügyesek is az embereim, az ő hálókamrájába még ők sem tudnak bejutni és elhelyezni a párnája alatt ezt a kis csekélységet. - mutatja az ékszert. - Mindezt azért tette, mert azt mondtam neki egy alkalommal, hogy minden őrizet kijátszható és senki sem lehet biztonságban a városában és erre bármiben fogadnék is. Ő pedig a szavamon fogott és egy hetet, no meg három lehetőséget adott arra, hogy bebizonyítsam az igazamat. Azt ígérte, ha megteszem, eladja nekem azt a területet, amit már régóta minden kereskedő meg akar szerezni a kikötőben, de eddig senkinek sem sikerült rávennie őt arra, hogy megváljon tőle. Ennek pontosan öt napja, így ön is rájöhetett már arra, hogy csak két napom maradt. És egyetlen lehetőségem. Ketten elbuktak már! - néz sokat sejtetőn a tolvajra. - És azt hiszem, ennek csak egyetlen oka lehetett, mégpedig az, hogy megpróbálja a saját fegyveremet ellenem fordítani valaki... Így ha ön sikerrel jár, két legyet üthetek egy csapásra. Megkapom, amit akarok és kiderítem, hogy ki az, aki ellenem dolgozik. Mert az a gyanúm, hogy csak azért bukhattak el mindketten, mert elárulták őket...
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-24, 7:53 pm

//De csak sikerült kidumálnom magam Very Happy //


Az elégedett tekintet egy hangyányit megnyugtat, ami fokozódik, miután a madame megállj int engedelmes ebeinek és azok megtorpannak, mag meghallgatják úrnőjük újabb, nekem most már sokkal jobban hangzó parancsait, amik bár nem mindenben kellemesek, de legalább a börtönbe vetésem sötét fellege eltűnni látszott a fejem fölül.
Bíztam benne, hogy nem hallatszott az a nagy robaj, amit a szívemről legördülő kő keltett és a következő pillanatban már mosolyogva emeltem fel a kezem, hogy ne akadályozzam a két izomagyat, hogy átkutasson és bár nem örültem neki, hogy attól a semmi kis késtől is megszabadítottak, csak egy bocsánatkérő vállvonással vettem tudomásul.
Mikor végeztek még egy utolsót löktek rajtam a madame asztala felé és figyelmeztető hideg pillantást vetve rám, kisétáltak az ajtón, ahogy azt utasításba kapták.
Gondolom aztán csak egy hangosabb hang kellett volna az asszonyuktól és már vissza is rontottak volna és akkor jaj nekem.
Ezek után már biztos voltam benne, hogy addig biztonságban vagyok, míg el nem végzem a munkát, hiszen olyan dolgokba leszek most beavatva, ami fontos a Ház úrnőjének, annyira, hogy még egy tetemes adósságot is elenged érte egy magamfajta tolvajnak.
hogy fontos és titkos, azt már az is bizonyítja, hogy csak akkor tér a lényegre, amikor már az ajtót is ellenőrízte, majd leül az asztala mögé, miközben kapok hideget és meleget, dícséretet és fenyegetést is, nehogy elfelejtsem hol a helyem. Nekem is int, hogy üljek le, aminek engedelmeskedem is.
Egyre nagyobb kíváncsisággal hallgatom, ahogy körvonalazódik, mire vállalkozott és mire kellek én ahhoz, hogy sikeresen vegye ezt az akadályt. Nyilvánvaló, hogy az asszony számára elég nagy a tét, nem csak a megszerzendő terület miatt, de az őt eláruló személy kiderítése miatt is. Nem régi az ismeretségem a madame-val, de abban biztos vagyok, hogy az, valaki elárulta és még jól is álcázza magát, talán jobban bántja, mint a terület megszerzése. Nem engedheti meg magának, hogy valaki kijátssza, hogy nem statuál példát, ha nem akarja kockáztatni a tekintélyét.
És már csak egy lehetősége maradt!
Ha zsarolással is lettem kényszerítve arra, hogy elvállaljam a feladatot, nem tagadhattam, hogy izgatott bizsergés futott végig rajtam a kihívásra, mert ez az volt a javából, ezen kívül mindig öröm számomra, ha borsot törhetek az urak orra alá.
Nem is titkoltam a kaján vigyoromat, mikor az ismertető befejeződött és szemem felmérte az értékes brosst.
- Ha már ketten megpróbálták, gondolom van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban, esetleg rajz az épület belsejéről, az őrökről vagy ilyesmi? – néztem rá aztán kérdőn. – És bár elmondta, hogy mit nyerhet az ügyön, de azt még nem, hogy mit veszít ha elbukja a fogadást?
Bár lehet, hogy már ez is nagy csapás lenne rá, de a város ura biztos kihasználná a lehetőséget valami egyébre is…..


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-24, 10:16 pm

//Nem kellene elbíznod magad! Laughing //

- Ha már ketten megpróbálták, gondolom van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban, esetleg rajz az épület belsejéről, az őrökről vagy ilyesmi?... És bár elmondta, hogy mit nyerhet az ügyön, de azt még nem, hogy mit veszít ha elbukja a fogadást?

*Míg az első kérdést Zaya teljesen jogosnak érzi, addig a második, csak elutasító pillantásra készteti.*

- Ahhoz semmi köze sincs! - jelenti ki ellentmondást nem tűrően, hogy aztán felpattanjon és néhány lépés után már a tolvaj előtt álljon szikrázó szemekkel. - SOHA ne üsse bele az orrát a dolgaimba! Megértette? Csak annyit kell tudnia, amennyi ahhoz kell, hogy sikerre vihesse a dolgot- ejti a tolvaj ölébe az aprócska dobozt. - Ezt kell elvinnie és kicserélnie egy másikkal... Azt pedig elhoznia nekem... ~ Jeremy-nek persze azt sem kell tudnia, hogy azt az ékszert abból a bíborszínű gyöngyből csináltatta, amely az első "szerzeménye" volt és amelyre a nagyúr ágyasa már egy ideje szemet vetett és amely helyett a város ura egy másik, különleges darabot ajánlott fel.~ Térképet kap. Tőlem... De nem viheti magával. Meg kell tanulnia, hol vannak a kijáratok, az őrök és hol rejtőzhet el. Az a térkép még máskor is jól jöhet, így nem szeretném, ha Onash tisztában lenne azzal, hogy mennyit is tudunk a palotája védelméről. Ők nem fogják bántani, csak kidobják, ha megtalálják és elveszik Öntől az ékszert. És visszajuttatják nekem. Vagyis ez volt a megállapodás. De az eddigi két próbálkozó mégsem került elő, hogy beszámoljon a kudarcáról… És én sem találtam meg őket… Vagyis ez innen már nem játék…

*Az asszony indulatai lassan csitulnak és haragja már csak az ellen irányul, aki a háttérben rejtőzik. Már csak keserű és aggódó.*

- De nem tudom, ki és mikor rúgta fel a játékszabályokat. Onash becsületes, Rania pedig sosem ártja bele magát az ügyeibe. Itt valaki más áll a háttérben. És az ügy is sokkal komolyabb lett, mint egy egyszerű fogadás… De már nem léphetek vissza, mert tudnom kell, ki próbálja a vesztemet okozni. Mert ha veszítek, itt minden elenyészik. Csak hogy tudja, hogy én mit kockáztatok. És mert lehet, hogy ez az egész az életébe kerül majd… ~ Persze az is lehet, hogy az enyémbe is – gondolja. ~ Még mindig vállalja?

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-25, 4:52 pm

//Ezt sosem fogom megtanulni Very Happy //

Meglepődök, amikor a Madame felpattan és az orrom előtt megáll szinte villámló tekintettel, mert hirtelen nem értem, hogy vajon mivel bosszantottam fel megint és egy pillanatra megáll bennem az ütő, hogy most már nem fogja meggondolni magát és az őrök markába juttat……
De szerencsére erről most szó sincs csak épp azért pipa, mert szerinte többet akartam megtudni, mint amihez jogom van, pedig teljesen jogos volt a kérdés, mert nem árt tudni, hogy ha elbukom a küldetést mi várhat rá és közvetetten rám, bár erre lenn sajnos elképzelésem……
- Jól van, jól van, értem én! – emelem fel védekezően a kezem, hogy lássa megadom magam vele szemben. – Mint mondta az előbb, van sütnivalóm, nem kell kétszer mondania, nem kérdezem meg többé.
Közben a dobozt az ölembe ejtette a brossal, ám mint kiderült, nem csak ezt kell bevinnem, hoznom is kell valamit.
- Kicserélni? A másik ékszer a párna alatt lesz, vagy azt még meg is kell keresnem, mert máshol lesz? – nézek rá kissé azért aggódva, mert ha be kell járnom az egész házat, térképek, őrhelyek ide vagy oda a lebukás veszélye igen csak megnő, főleg mert a nagyúr számít a behatolásra, hiszen a Madame-t szorítja az idő……
Arra nem is vesztegetek szót, hogy a térképet a fejembe kell vésni, ez máskor is így működik, de az elég megnyugtatóan hangzik, hogy ha el is kapnak, nem esik bajom, csak kidobnak, bár ezért általában a felbosszantott őrökre jellemző, hogy nem fogják vissza magukat.
Egészen addig szépen hangzik, míg ki nem derül, hogy a két próbálkozó sosem került elő…….
Látszik, hogy a nőnek nagyon nem tetszik, hogy a fogadás hová fajult. Meg kell vallanom nekem sem, de túl szép lett volna, ha úgy kell elvállalnom egy besurranást, hogy nem kell kockára tennem az életem……..
- Tudom, hogy az előbb mondta, ne üssem bele az orrom a dolgába, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy valaki el akarja tűntetni asszonyomat az útból. – jegyeztem meg, bár biztos ő is tisztában volt vele.
Mindenesetre a végére tartogatott kérdése meglepett.
- Hogy vállalom-e? – kérdeztem vissza értetlenül. – Hiszen nem igen van más választásom, nem igaz? Vagy a börtön, talán akasztás is, vagy az előbb felvázolt feladat…….hmm……mit is válasszak……mit is válasszak….. – emeltem a mennyezet felé a tekintetem színpadiasan, - Hát inkább az utóbbi, abban legalább van esélyem. – vigyorogtam rá.
Lehetek bármilyen rossz helyzetben, a bőrömből nem tudok kibújni, remélem nem hergeli megint fel magát, hiszen nem a szemtelenség beszélt belőlem, csak a megszokás. Én ilyen vagyok.
- Gondolom most éjjel el kell végezni a munkát. – emeltem fel a dobozt.



Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-25, 6:14 pm

//Akkor kezdődjön...//

*Jeremy szavaira Zaya szépen ívelt, telt ajkai keskeny vonallá szűkülnek, ahogy a a düh kiül az arcára. De aztán, hogy a tolvaj folytatja és az asszony számára egyértelművé válik, hogy nem kell más vállalkozót keresnie a feladatra, a tény látható megkönnyebbüléssel tölti el. *

- Igen, még ma éjjel. Szeretnék túl lenni már rajta. Átok van ezen a fogadáson! - feleli gondterhelten és az asztal mögé indul újra.

*Leül és hogy a tolvaj ne lássa, óvatosan nyom meg egy finom faragást az asztal egyik fiókján. Csak egy halk kattanás és az asztallap alsó felén egy titkos rekesz nyílik fel. Zaveeyera már nyúl is a térképért, hogy aztán úgy kapja vissza a kezét, mintha kígyó marta volna meg. Nem törődve a a férfi kíváncsi tekintetével löki hátra a széket, ahogy felpattan. Az ülőalkalmatosság nagy zajjal a falnak ütődik és elképedve lép a nő is hátra.

De már nincs ideje semmire, mert az ajtó kivágódik és két megtermett alak indul fenyegetően a félelf felé, miközben azt vizslatják, milyen atrocitás érte úrnőjüket.*

- Semmi bajom! Kifelé! Mindketten!- az utasítások egyértelműek, amikor utánuk szól. - Azonnal kerítsétek elő Lan-t! És Blanche is jöjjön! Várjanak kint!

*Zaya sápadt arca és jéghideg hangja csak egy pillanatra készteti megtorpanásra a testőröket, akik aztán kérdés és habozás nélkül fordulnak meg és tűnnek el ismét az ajtó mögött. A nő csak áll, amíg az ajtó be nem zárul. Csak aztán néz az asztallap alá, hogy felegyenesedve két tenyerével az asztalra támaszkodjon. Hitetlenkedés ül az arcán, amikor Jeremy felé fordul.*

- Eltűnt a térkép!
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-25, 7:09 pm

//Juuuuhuuuuu!!! Very Happy //


Úgy látszik ma semmi nem úgy jön ki a mondandómból, ami kedvére lenne a hallgatóságomnak, mert a villámló szemek ismét előkerülnek, de végül sikerül úgy befejeznem, hogy ez a tekintet megenyhüljön és ezt minden bizonnyal azzal értem el, hogy rábólintottam a munkára.
Az, hogy ma éjjel már meg kell lennie a megbízásnak nem is lehetett csodálkozni, hiszen ha valami balul üt ki, akkor már csak egy napja marad a Madame-nak, hogy megnyerje a fogadást és akkor már a város ura, akár egy hadsereget is felsorakoztathat a háza elé és egy egér sem jut be.
- Remélem, hogy nem átok van a dologban, hanem egy valós, bosszúálló vagy számító személy, mert annak az eszén túl lehet járni. Én bízom a képességeimben asszonyom, bízzon Ön is. – jegyzem meg, hogy hátha ezzel kicsit felvidítom.
Amikor leül és meghallom a kis kattanást, tudom, hogy egy titkos rekeszt nyitott ki az asztalában, de nem kíváncsiskodom. Egyrészt nem akarom, hogy megint nekem essen, másrészt, ha egyszer betörnék hozzá, akkor biztos megtalálnám a nyitás titkát, néhány asztallal már volt dolgom……
Amire viszont nem számítok az a hirtelen felpattanása és az arcára kiülő döbbenet. Én is talpra ugrom, hogy átlássak az asztal felett, de a szemem inkább az ajtóra ugrik, ahol épp becsörtet a két fogdmeg és az arcuk nem sok jót ígér. Nekihátrálok az asztalnak és már emelem a kezem, hogy védekezzek, mikor a nő kiáltása megállítja és visszafordulásra kényszeríti őket, bár láthatóan semmit nem értenek.
- Jó kutyák……. – lehelem dobogó szívvel, aztán megfordulok, hogy lássam mi okozta ezt a reakciót, bár van némi sejtésem és nem is csalódom benne.
- A róka már az udvarban van. – biccentettem egy fintorral. – Nagyon közel lehet Önhöz és ezek szerint magamnak kell megoldanom a bejutást és kijutást. – sóhajtottam. – Valaki legalább már járt abban a házban? Legalább a hálószobát tudjam hol keressem……..




Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-25, 8:27 pm

//Csak ügyes légy!//

*Telnek a percek, amelyeket némán töltenek és Zaya kezd türelmetlenné válni. Nem akar semmit mondani addig, amíg meg nem tudja azt, amit akar. Mert meg kell tudnia először, ki járt idefent és erre választ csak ettől a két embertől remélhet. Így Jeremy-nek - bár megjegyzése a ravasz ragadozóról csak még türelmetlenebbé teszi a nőt - várnia kell.

Aztán meghallják a szóváltást az ajtó előtt, ami cselekvésre készteti az asszonyt.

Keskeny, arasznyi pengét von elő a felkarját díszítő varrásból és csendre inti a tolvajt. Hallják, amint odakint egy férfi és egy nő vitatkozik, hogy aztán hangos kopogás jelezze, valaki megérkezett és nem kíván odakint álldogálni.*

- Asszonyom! Én vagyok, Blanche! Bemehetek?

*Zaveeyera megkönnyebbül és a háta mögé rejti a kezét. Aztán amikor a belépésre  engedélyt adó szavai elhangzanak, a szőkeség, akivel Jeremy már odalent találkozhatott, rögtön be is nyit és a nő felé siet, de - meglátva a félelfet - megtorpan. A ház asszonya kérdőn tekint rá és az ajtó előtt álldogáló másik két alakra, mintha keresne valakit.*

- Lan? Miért nincs itt?

*Sosem fordult elő, hogy a testőrök rangidőse figyelmen kívül hagyott volna egyetlen utasítást, így Zayában szörnyű gyanú ébred.*

- Nincs a helyén asszonyom... És eltűnt még valaki... Az egyik őr... A sikátor felé vezető ajtónál...
- Mit beszélsz?
- Lan... Rozalinda látta, amint a hátsó lépcső felé indult. Azt hitte, csak az őrt ellenőrzi... De most nincs sehol... És az a fiú sincs... Csak ezt találtuk...

*Egy összehajtott papírdarabot nyújt át és amikor Zaya rákérdez, hogy látták-e, mi van a kéretlen levélben, Blanche bűnbánó pillantása megadja a választ. Csak két mondat áll azon a lapon. *

"Mindent el fogsz veszíteni! A gyöngy az enyém!"

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-26, 11:16 am

//Abban nem lesz hiba, csak senki ne köpjön a levesünkbe Very Happy //


Nem kétlem, hogy mekkora csapás ez arra a nőre, aki eddig nyilvánvalóan mindent szorosan és könyörtelenül a kezében tartott. Hirtelen úgy nézett ki, hogy minden kicsúszott a kezei közül. Valószínűleg valaki csak egy megfelelő alkalomra várt, hogy megszégyenítse és ellehetetlenítse és most elérkezettnek vélte a lehetőséget.
És mivel csak olyan személy lehetett az áruló, akinek közvetlen bejárása van a Madame irodájába, sőt még a rejtekhely trükkjét is ismeri, nem csodálkozom, hogy a nő ennyire feldúlt, hiszen csak egy bizalmas embere lehet csak a tettes.
Megvárjuk tehát míg Blanche, az engem fogadó lány és az a Lan, akiről fogalmam sincs kicsoda, megérkeznek, láthatóan addig a Madame inkább magában mérlegeli a helyzetet.
Aztán vitatkozás hangjai szűrődnek át az ajtón és legnagyobb meglepetésemre a Madame egy tőrt húz elő ruhája rejtekéből. Eddig sem becsültem le a vörös hajú szépséget, de most megbizonyosodhattam róla, hogy jól tettem.
A recepciós lány lép be az engedélyre és láthatóan eléggé feldúlt ő is.
Majd kiderül mi is ennek az oka.
Szóval ez a Lan lehet az a bizonyos róka és az őr vagy összejátszott vele, vagy eltűntette az útból.
Nem látom mi áll a levélben, de azt sejtem, nem javítja a hangulatot.
- Nem tudom ki az a Lan, de feltételezem sokat tud. – intek az asztal felé. – Kérdés mikor tűnt el, mennyi előnye lehet, bár ez véleményem szerint már veszett fejsze nyele, de vajon rólam lehet-e tudomása? Ha nem, akkor ez az egy előnyünk még meg lehet………

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-26, 7:51 pm

//Azt nem hagyjuk!//

- Az őrség rangidőse, még anyám vette fel. Ő az egyik legrégebbi a házban, de...

*Az asszony azt akarja mondani, hogy "Ő hűséges a Házhoz, sosem tenne ilyet, semmiért!". Aztán elbizonytalanodik, és nem szól egy szót sem. Mert tudja jól, bárki megvásárolható, csak az "árat" kell jól megválasztani. Mégsem képes elhinni, hogy Lan elárulta őt. Azonban most nem tehet mást, a legrosszabbra kell készülnie.*

- Rozalinda mikor látta őt? – kérdezi Zaya a lányt, mielőtt Jeremy felvetését átgondolná és válaszolna neki.

- Amikor azt a… vagyis ezt az urat kísérte ide… Éppen akkor érkezett meg az a másik, idősebb úr is és elég nagy volt odalent a hangzavar… Vagyis akkor Lan még nem tudhatta, hogy egy csalót fogott, asszonyom… - néz Blanche ellenségesen a tolvajra.

*Nem, azt még nem tudhatta, de azt igen, hogy nyomoznak az új vendég után. Így Zaveeyerát nem nyugtatja meg most ez sem. Csak azt tudja, minél gyorsabban meg kell szabadulnia attól az átkozott gyöngytől. És éppen ezért nem várhatnak estig. Ha ezt túl akarja élni, nem késlekedhet. Legyen az az előny minél kevesebb, amit láthatatlan ellenségük kap.*

- Nem este kell megtennünk… Azonnal indulnunk kell… - aztán Jeremy-re pillant, de nem vár jóváhagyást. - Várjon itt, ti meg vigyázzatok rá! Azonnal jövök!

*S ha a tolvaj nem állítja meg, úgy a hölgy kiviharzik az ajtón*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-26, 8:19 pm

//De nem ám! Very Happy //

El tudom képzelni, hogy egy ilyen régi bútordarab elvesztése, még „normális” esetben is megnehezíti a munkaadó szívét, nem, hogy ilyen körülmények között.
A hosszú évek hűsége kivételes bizalmat szavaz meg az ilyen embereknek, amivel aztán nagyon nagy kárt tudnak okozni, bár az is igaz, hogy bizony ritka ebben az esetben az árulás is, nem ezeket szokták megkörnyékezni. Nem tudom mit ígérhettek ennek a Lan-nak, de elnézve a Madame erősen elboruló arcát nagyon sokat……., de talán más van a háttérben és ezt a reményt azért meg akartam adni, nem is tudom miért.
- Lehet, hogy megfenyegették valamivel, valaki közeli rokona vagy ismerőse halálával……- vetettem fel bizonytalanul.
De most ennél is fontosabb, hogy megtudjuk, mikor és milyen tudással rólam távozott. Blanche szerint elég messze eljuthatott a városban már, de rólam, ha sejtette is, hogy vaj van a fülem mögött, nem tudhatta, hogy hivatásos tolvaj vagyok.
- Nem vagyok …..csaló! – horkantam fel, kihúzva magam, - csak…..ááá…..mindegy. – fogtam vissza magam, mert máris többen voltunk, mint kellett volna.
Mindezek után én sem hittem, hogy van még időnk előkészületeket tenni, a gyorsaságon múlott minden.
- Mi…..mi az, hogy megtennünk……indulnunk? – nyögtem fel, de mikor a Madame után léptem a két gorilla elállta az utam. – Jól van no! Nem akartam kimenni, de …..mit akart ezzel mondani? – néztem kérdően Blanche-ra, bár a gyanú növekedni kezdett bennem. – Ez nem lesz jó ötlet, nem lesz…… - motyogtam magam elé, míg a fülem hegyezve várakoztam.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-26, 9:25 pm

//Ó, csodás ötlet lesz!//

*Nem lesz tökéletes az álca. Nem lesz olyan, mint amilyennek szeretné. Nincs rá ideje. Még szerencse, hogy már többször viselte ezeket a holmikat, így egyedül is képes elkészülni néhány perc alatt. A ruha a szekrénye hátsó fala mögül kerül elő. A sötétszürke és fehér, dísztelen holmi egy szolgálóé volt, ahogy a fehér főkötő, a vastag harisnya és a fekete saru is. És egy övet is talál, amelyen egy méretes kulcs lóg. Megkönnyebbülten sóhajt fel.

Aztán Zaya egyedül dobja le a ruháját és veszi le az ékszereit. Bármennyire siet, nem mulasztja el bezárni valamennyi az ékszeres ládájába. Lemossa, eltünteti az arcfesték legkisebb nyomát is. A hajából kibontja az ékkövekkel díszített pántokat és hajtűket, dús fürtjeit elrejti a fodros fejfedő alá.
És amikor végre elkészül, már nem a Bíborgyöngy Házának és Norlan városának ünnepelt asszonya áll a tükör előtt, csak egy fáradt, hervatag szolgáló.

De ahogy ígérte, nem kellett sokáig várnia a tolvajnak rá. Mert nincs más, aki elkísérhetné. És bejuttatná a palotába. De csak a toronyig mehet vele, mert oda már senkit sem engednek be. Oda már egyedül kell Jeremy-nek bejutnia. S ahogy belép a szobába, csak az asztalon hagyott tőrért siet és aztán pillant a várakozóra.*

- Nem lesz egy kicsit feltűnő ebben a holmiban?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-27, 2:52 pm

//Nem tudom, valahogy….félek Very Happy //


Kezdek kicsit ideges lenne, mikor azért több idő telik el, mint ha csak le kellett volna szaladnia valamiért, miközben a két izomember és Blanche úgy méreget, mint egy télire szánt vadat, amit még ki kell belezni és felakasztani a kamrában.
- Csak semmi rossz gondolat, én már veletek vagyok, szóval hátrébb az agarakkal. – vetem oda nekik, majd inkább elvetem magam a székben és a feladaton gondolkodom, van min agyalni.
Mivel az idő is rövid és az áruló is sokat segített a fogadás másik részvevőjének, ezért nagyon-nagyon nehéz dolgunk lesz és sejtésem szerint ez lesz eddigi életem egyik legmerészebb kihívása.
Magamtól nem biztos, hogy belemásztam volna, de most már nem fogok megfutamodni, na meg a Madame egyenes és korrekt volt velem, nem érdemli meg, hogy mindenét elveszítse egy hűtlen embere miatt.
Meghallom a sietős lépteket és kicsit feljebb tornászom magam a székben, aztán csak lesek nagy szemekkel, mert a Madame helyett egy másik, egy egyszerű cselédlány áll előttem.
Önkéntelenül füttyentek egyet elismerésként, mert ez az átalakulás még egy komédiásnak is becsületére vált volna.
A szavai zökkentenek ki az álmélkodásomból. Igaza van, de a holmim egy szakadt fogadó pajtájának padlásán a szénában elrejtve pihen.
- Ez tagadhatatlan. – nézek végig magamon félrehúzott szájjal. – Valami inasruha nincs valahol, valami semleges színű, vagy el kell menni az enyémért, hogy átöltözzem és az nincs közel. – nézek a nő szemébe, mert bízom benne, hogy tud ezen a kis problémán segíteni.



Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-28, 11:01 am

//Mégis mit kezdjek egy rettegő tolvajjal?//

*Jeremy szavai csak bosszúsággal töltik el a nőt. ~ Újból egy probléma! ~ Átgondolja a férfi javaslatát, de aztán megrázza a fejét.*

- Onash nem tűri a belső inasokat. Féltékeny típus ugyanis. Semeddig sem jutna, ha inasnak álcázná magát!

*Zaya mindig furcsa és főként rendkívül rövid viszony ápolt a problémákkal. Gyűlölte őket. Nem szerette, ha nem a saját elképzelései szerint történtek a dolgok. Éppen ezért azonnal meg akarta a felmerülő gondokat oldani. Gyorsan, hatékonyan és - ha lehetett - véglegesen. S ha ezek a gondok itt jelentkeztek, az ő "birodalmában", a megoldás nem sokat váratott magára. Mert a Házban ő tartott kézben mindent, mindenről tudott és minden irányított. Nem tagadhatta senki, hogy anyja jó tanító volt, s a rendszer, amelyet évtizedek alatt épített fel és amely azóta is jól működött, sok meglepetéstől óvta már őket meg. Mert a Bíborgyöngy Házában mindig mindennek meg volt és meg is  van az ideje, és ez így is lesz mindaddig, amíg ő áll az "intézmény élén". Ezért azt is tudja pontosan, most éppen ki lehet a segítségükre.*

- Itt van még az orvos? - kérdezi az eddig csendben, mégis feszült figyelemmel várakozó Blanche-t. S amikor a lány bólint, folytatja. - Rendben, akkor ez lesz a megoldás. Szükségem lenne a köpenyére és a holmijára! - Zaveeyera biztos abban, az orvos nem tesz fel majd kérdéseket akkor, ha "kap" is valamit cserébe. - Ma maradjon ebédre! És adj neki pénzt, hogy új köpenyt vegyen! A dolgait meg holnap visszakapja.

*Kérnie sem kell és helyettese már indul is, hogy elhozza a kopott köpenyt és az eszközöket, kenőcsöket és gyógyfüveket tartalmazó méretes táskát. A középkorú férfi boldog lesz az ajánlattól és mert gyakori vendég a palotában is, hogy ellássa a szakácsnők, konyhalányok és szolgák kisebb nagyobb sebeit és kúrálja nyavalyáikat, így a "szolgáló" kísérőjeként sem lesz feltűnő. Zaya csak egy cseléd lesz, akit elszalasztottak a doktorért.

Az asszony elégedett és amíg várnak, van ideje elgondolkozni a tolvaj előbbi megjegyzésén is. Azon, ami a zsarolásra vonatkozott. S ha már megteszi, választ is ad a férfi fel nem tett kérdéseire is.*

- Lan-nak senkije sincs... Ifjúkora óta anyámat szolgálta, most pedig engem. Itt élt a házban azóta, hogy hozzánk került. Kosztra, szállásra nem kellett gondolnia, anyagi gondjai nem lehetnek, hiszen a bérével maga rendelkezik. A lányok sem mondtak róla soha semmi rosszat... Nem akartam elbocsátani... Nem lenne oka ezt tenni... - rázza meg a fejét még mindig hitetlenkedve, de aztán a belépő Blanche újra a feladat felé tereli a gondolatait, mert a lány már hozza is a kért holmikat. - Remélem, megfelelő lesz az álruhája!

//Bocsánat a késésért!//
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-29, 10:29 am

//Pátyulgasd Very Happy //

Nem igazán értem, hogy miért vág bosszús képet a Madame, hiszen nem gondolhatta komolyan, hogy egyszerre csak hirtelen előrántok egy másik ruhát, vagy egy kis hókusz-pókusszal másikat varázsolok magamra. Ráadásul félre is értett, nem a bejutáshoz, hanem az észrevétlen megközelítéshez kellett a ruha, mert nem gondoltam volna, hogy az a terve, hogy simán besétálunk.
- Egyáltalán nem…… - kezdtem volna bele a magyarázatba, de azt hiszem már a nőnek konkrét elképzelése volt arra, miként kísérelhetjük meg a bejutást, anélkül, hogy az első lépésnél lebuktunk volna.
Az tény, hogy neki sokkal nagyobb helyismerete volt, mint nekem, aki lehet, hogy jártamban-keltemben valamikor elmentem a palota előtt, de semmilyen ismeretem nem volt róla.
Az orvos említésére kissé felszaladt a szemöldököm, mert reméltem semmi drasztikust nem tervez, de mikor folytatja, már kezdem kapisgálni, mégis mi az ötlete.
Hamarosan már az orvos köpenyében ácsorgok és a felszerelését szorongatom, bár halvány lila gőzöm sincs, hogy mi mire való, de ha muszáj, biztos feltalálom magam.
Közben a még mindig rosszkedvű Madame-tól megtudtam, hogy Lan-on nem sok fogást találhatott egy zsaroló, ezért az a variáció körvonalazódik egyre élesebben, hogy önszántából árulta el Úrnőjét.
Ettől függetlenül, elég jó emberismerőként, továbbra is furcsának tartom, hogy mindezt eldobva lett hűtlen. Aztán a lány megérkezett a holmikkal.
- Sosem kellett még orvost eljátszanom, de kétségtelen, hogy remek álca lesz. – bólintottam a kérdésre. – Mehetünk, de útközben azért némi útmutatót kaphatok azért, hogy ne vakon repüljek?


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-30, 7:08 am

//Látod, mindent el kell egyszer kezdeni!//

*Útmutatók... Már azzal is szabályt szeg, hogy most útnak indul a tolvajjal. Hiszen a fogadások sosem arról szóltak eddig számára, hogy tevőlegesen vegyen részt bennük, pusztán csak arról, hogy megtalálja a megfelelő embert a megfelelő feladatra. De most a helyzet különleges, így nem maradt más választása.

Blanche-t el kell látnia néhány utasítással. Még szerencse, hogy erre is felkészültek. Hogy mi lesz, ha... De erre nem is akar gondolni most. És hogy időt nyerjenek, az első és legfontosabb dolog a látszat fenntartása. Senkinek nem kell tudnia, hogy elhagyta a Házat. Ehhez a leghihetőbb és a legegyszerűbb megoldást választja.

Már csak meg kell parancsolnia a testőröknek, hogy senkinek sem mondhatnak semmit, elküldeni egyiküket Norah-ért, míg a másikat Jerry-vel együtt utasítani, hogy várjanak az ajtó előtt. Aztán - ha megérkezik - felküldeni a lányt a díszes hálószobába, elhúzatni vele a nehéz függönyöket, ezzel jótékony félhomályba burkolni a lakosztályt. És Norah-nak más dolga már nem lesz, csak - mintha a ház asszonya gyengélkedne - megvárni, hogy mi lesz a vége ennek az egésznek. S hogy az álca hiteles legyen, néha gyógyteáért, vagy egy csésze könnyű levesért küldetni valakivel, csendben tolmácsolni a kéréseket, hogy a hangos beszéd "ne rontson" azon a rémes fejfájáson.

S amikor a Házban maradó csapat aggodalmas pillantásától kísérve elindulnak a hátsó, a ház mögötti sikátorba vezető ajtó felé, Zaya foglalkozhat a tolvaj kérésével is.*

- Mire kíváncsi?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2020-10-30, 6:22 pm

//Lehet, hogy szakmát kéne váltanom? Very Happy //

Annyira hirtelen és váratlanul cseppentem ebbe az egészbe, hogy sok mindent nem ismertem és nem is volt időm túlságosan átgondolni. Mondjuk választásom is igazán szűkös volt.
Arról sem volt tudomásom, hogy vajon az, hogy a Madame egy szolgáló álruhájában vág neki a városnak, az elmondása szerint egy egyáltalán nem veszélytelen útnak, ez akár lehet megszokott vagy merőben szokatlan.
Az alapján, hogy a többiek kissé meg vannak szeppenve, azt feltételezem, hogy az utóbbiról lehet szó, bár a dícséretükre legyen mondva senkinek a szeme sem rebben, ahogy hallgatják, majd teljesítik a nő utasításait. Pont ezért egyre rejtélyesebb, hogy az a Lan miért ugrott ki a sorból.
De most – bár ez nem kicsit befolyásolja a feladat teljesítését – nem adózhatunk több figyelemmel erre, van fontosabb megbeszélni való, mert nem hiszem, hogy sokáig tart eljutni a város urának lakhelyéhez, valahol az is a város közepénél helyezkedhet el.
- Elsőként, hogy miként jutunk be….. – kezdek bele, - másodiknak, hogy tud-e segíteni abban hol lesz a szoba, ahová mennem kell, aztán, hogy amit el kell hoznom, hogy néz ki és hol a legvalószínűbb, hogy megtalálom? – sorolom a legfontosabbakat.
Ha csak azt kéne ellopnom, ami értéket találok, ezek nem lennének érdekesek, de most konkrétan egy dolgot kell elhoznom és egy vagy két helyet megtalálnom……..és csak remélni merem, hogy nem teljesen ismeretlen környezetben, mert az akkor nagyon elhúzódhat…….
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-03, 2:03 pm

*Elégedett volt. Roppant elégedett. És ennek oka az a háromszintes vadonatúj épület volt, amely Norlan kikötőjének parti sétányán állt, közel a tengerhez, és amelynek ablakaiból zavartalanul gyönyörködhetett volna bárki az induló és érkező hajókban. De persze erre rajta kívül senkinek sem volt lehetősége. Mert azok, akik éppen most is hordták befelé a hatalmas ládákat, a méretes dobozokat és zsákokat, nem állhattak meg egyetlen pillanatra sem, hogy ilyen haszontalan időtöltéssel tékozolják el a kemény munkára szánt időt. Amiért a Madame fizetett nekik.

Aki éppen most szállt ki a hintóból, amely a Bíborgyöngy Házától fuvarozta el ide néhány perc alatt kényelmesen. A kocsiból, amely méltóképpen illusztrálta anyagi és a városban betöltött társadalmi helyzetét is. A díszes, de mégis könnyű batár és a két, ezüstszürke kanca olyan ismerős volt mindenki számára, hogy bárhol megjelent, mindenhol tudták, hogy Norlan egyik legbefolyásosabb asszonya érkezett meg.

Most is így van, és pontosan ezért azonnal suttogás kél a házba ki és be szakadatlanul áramló hordárok sorai között és többen lopva bámulnak a lámpák fényében megálló kocsi felé, hogy meglássák őt, aki oly végletesen osztja meg a városlakók érzéseit. Végletesen, hiszen őt csak imádni, vagy gyűlölni lehet.

De azok, akik most is az ő kívánságát teljesítik kitartóan, nos, azok többsége – főként, mert szolgálatukat a hölgy mindig megfelelően fizette meg – nem a gyűlölködők táborát erősítik. Így Zaveeyera Borromo-t tiszteletteljes csend fogadja, amint óvatosan lép ki a kocsiból, és a feje fölé tartott csipkés ernyő alól, amely a szállongó hópelyhektől védi drága köpenyét és művészien fésült frizuráját, érdeklődve figyeli a seregnyi ember igyekezetét.

Amíg aztán az elé siető karcsú, szőke nő mentegetőzése bosszús kifejezést csal az arcára.*

- Asszonyom, kérem, bocsásson meg, de a hajó… A Fekete Albatrosz késett és az áru csak most érkezett meg a kikötői vámtisztek okvetetlenkedése miatt. De ígérem, készen leszünk a holnapi megnyitóra, még ha egész éjszaka is kell dolgoznia az embereknek.

*Az asszony tekintete ellágyul egy pillanatra, ahogy a nála fiatalabb nőre néz, de aztán határozottan adja ki az utasítást legkedvesebb tanítványának.*

- Menj haza, Blanche! A kocsit majd küldd vissza értem! Már napok óta nem alszod ki magad rendesen. Nem akarom, hogy a holnapi ünnepségen kialvatlan és fáradt légy. Majd én felügyelem a munkát… És úgy látom, gyorsíthatok is a dolgon egy keveset… - mosolyog a nem messze álló munkafelügyelőre, aki – még ha nem is hallja megbízójuk szavait - ennek láttán sürgetni kezdi a cipekedőket, hogy a folytatás aztán még gyorsabb tempóra ösztökélje az amúgy sem tétlenkedő csapatot. – Hamarosan megérkezik a harapnivaló és persze néhány hordó finom ital is, hogy ha behordtak mindent és a holmik a helyükre kerültek, ne kelljen üres gyomorral hazaindulniuk ebben a hidegben… Minden segítő kéz tulajdonosa pukkadásig eheti magát… ! – ígéri a kikötő legújabb üzletházának tulajdonosa olyan hangosan, hogy szavai nyomán csendes ujjongás ébredjen mindenfelé és a nem túl messze lebzselő egyenruhások is sietve ragadjanak meg egy-egy dobozt és induljanak a többiek után. Zaveeyera elmosolyodik, aztán a mellette álló alak felé fordul.- Kérem a terveket!

*S hogy ne tartóztassa tovább helyettesét, már nyújtja is a kezét a lány felé. Blanche pedig, amikor az átadja a papírtekercseket, asszonya intésére szó nélkül már indul is a várakozó batárhoz, mert tudja, Zayával vitatkozni felesleges és persze roppant veszélyes lenne, így nem okvetetlenkedik, és nem ellenkezik egyetlen pillanatot sem.

Amikor aztán a kocsi elindul a fáradt lánnyal, és eltűnik az egyre erősödő hóesésben, a ház újdonsült tulajdonosa dúsan hímzett, éjkék ruhájának alját óvatosan megemelve indul az éppen most tisztára sepert lépcsőkön a bejárat felé.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-25, 6:00 pm

Lehet, hogy a nosztalgia, de valahogy mindig egy-egy kikötőben időztem a legtöbbet, ha kisebb pihenőt engedélyeztem magamnak. Mostanában azonban nem igazán mosolygott rám a szerencse, mert lemaradtam a karavánokról, amikről feltételeztem, hogy az út végén még ki is fizetnének, vagy, hogy életben megérem a végét. Persze találtam volna rakodói munkát, de még volt pár darnám, nem akartam, erre fanyalodni. Persze nem a fizikai munka elől akartam kibújni, hiszen azelőtt is kivettem a részem a pakolásból, amikor még csempész voltam, csak nem akartam, hogy valaki felismerjen a régi cimborák vagy épp ellenségeim közül…….
Még talán két napig maradhatok a lepukkant kikötői kocsma padlásszobájában, de aztán már arra sem fog telni. Ezért aztán rosszkedvűen ténferegtem a mólok közelében, időnként meghúzva magam az egyre sűrűbb köd és fokozatosan terjedő félhomályban.
Természetesen nyitva tartottam a fülem, mivel arra számítottam, hogy hallok valami olyan információt, ami segíthet rajtam.
Meglepően hallottam, hogy a Fekete Albatrosz bajba került egy határidőre megrendelt árukészlet miatt. Bújócskázni kényszerült a parti őrség egyik hajójával – gondolom épp elég csempészáru volt rajta, - így aztán lekéste a határidőt, amiben egy tekintélyes városi asszonysággal állapodott meg.
Régebben volt egy-két kisebb összetűzésünk az Albatrosz legénységével, de aztán megállapodtunk, hogy jobban járunk, ha megosztjuk a „munkát”, azzal sokkal jobban járunk, mint a marakodás okozta károkkal. A kapitányát a maga módján becsületesnek tudtam, aki mindig igyekszik betartani az ígéretét, ezért el tudtam képzelni, mennyire dühíthette a késedelem.
Mikor kicsit közelebb mentem a beszélgető matrózokhoz, azt is meghallottam, hogy a Megbízója, a tehetős lady, pont azért nem örült a késedelemnek, mert most nyit valamiféle kereskedőház féleséget a itt a kikötőben és ehhez kellett a szállítmány.
A pletykák gyorsan terjedtek, mert rengeteg ember dolgozott a épület időben történő felkészítésén és berendezésén és sokan a torkukat az itteni lebujokban öntözték meg.
~ Ha az üzlet most indul meg, akkor talán embereket is kell szerezni az ottani értékek védelmére…….~ kezdett kibontakozni bennem egy tétova gondolat. ~ Ugyan még soha életemben nem kötött a munkám egy helyhez, talán ezt is elkéne kezdeni egyszer, nem igaz? ~ fordultam a kikötőt szegélyező módosabb környék felé elgondolkozva, majd lassan, aztán fokozódó reménnyel és lendülettel el is indultam.
Nem tévedtem, amikor a már-már sötétbe hajló ég alatt a legnagyobb nyüzsgést szemeltem ki magamnak, bízva abban, hogy ez lesz a szóban forgó ház.
Mikor odaértem, akkor jutott eszembe, hogy talán nincs is itt a tulajdonos, hiszen elég nagy volt a felfordulás, de ha mást nem valaki csak meg tudja mondani, hol keressem.
Az egyenruhásokat, akik meglepetésemre szintén be-bebaktattak egy csomaggal, szokásomhoz híven elkerültem és egy hevesen ordibáló fickót szólítottam meg, aki valamiféle vezetőnek nézett ki.
- Jó estét cimbora! Meg tudnád mondani nekem, hogy hol találom a Ház úrnőjét, a tulajdonost? Beszélni szeretnék vele.
Reméltem, hogy elég megfelelően vagyok öltözve ahhoz, hogy elsőre nem dobjanak ki, hanem az asszony elé kerülhessek és legalább meghallgasson.
A régi időkből megszokott ruházat volt rajtam, vastag csizmába tűrt barna vászonnadrág, bő, fehér vászoning, mely nyakban és csuklóban zsinórral volt meghúzható, egy erős, meleg zeke, a könyökénél bőrrel megerősítve és egy széles karimájú kalap, egy kissé már kókadt tollal díszítve. A nadrágot széles öv fogta a derekamra, melyen egy kis szütyőben tűzszerszám és pár darna volt fellelhető, a másik oldalon pedig egy filigrán tőr egyszerű hüvelyében.
Ha szerencsém volt és kaptam útbaigazítást, akkor elindultam megkeresni reményeim forrását.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-25, 7:28 pm

//Matt - a legújabb//

*A férfi meglepetten néz hátra és méri végig a mögötte álló alakot. Nem szerette az idegeneket, a kikötőben annyi ügyeskedő gazfickóval találkozott már. Ismerte már a próbálkozásokat. Csak az a cél, hogy bejussanak a csomagokhoz, hogy aztán meglógjanak egy-egy drágának tűnő holmival. Nem ez lenne az első eset. Éppen emiatt csak kipróbált, régi munkásokat alkalmazott olyankor, amikor tehetős ügyfél dolgoztatott velük. Pontosan emiatt volt bizalmatlan és állt így ehhez a mostani fickóhoz is. Bár jó kiállásúnak tűnt, de semmi kedve nem volt idegenekkel vesződni. Főleg nem most, amikor a kialakudott, szép summa került veszélybe a késlekedés miatt.*

- A hölgy nem ér rá veled bajlódni! Láthatod, több dolga van most annál, hogy a hozzád hasonló alakokkal foglalkozzon. Takarodj innen, vagy az egyenruhásokkal dobatlak ki!

*Zaya a szóváltásra fordul csak vissza, és megáll a bejárat előtt. Csak azt látja, hogy a munkavezető próbál indulásra bírni egy férfit, akinek ruházata arra utal, jó ideje nem járt már szabóságok, vagy ruhakereskedők közelében. De mert ma jókedve van, így nem küldi rögtön az őröket az idegen ellen. És mert a megállapodás - amelyet a lent perlekedő úriembernek nem nevezhető alakkal kötött - számára szent és sérthetetlen - és főként jelentős árkedvezményt nyújt, ha nem sikerül időben minden kipakolni -, így nem kíván a munkavezetőnek segíteni abban sem, hogy kettővel több kéz álljon a rendelkezésére a ma éjszakai feladathoz.

Ezért csak odaveti a mondatokat a lépcső tetejéről, választásra késztetve az odalent állókat.*

- Ha nem tudsz neki munkát adni, akkor kapjon egy tál ételt, aztán mehet... Ne töltsd hiába az időt, amiért megfizetlek!

*Azzal tovább már nem törődve velük, a terveket nézegetve befelé indul. Ha az ifjú idegen nem talál ki egy jó indokot, bizony egyhamar nem teljesül az óhaja, hogy találkozzon a ház asszonyával.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-25, 7:43 pm

//Kisasszony - A kegyes Smile //

A munkavezető rajtam végigfutó és aztán az arcára kiülő pillantásán akár meg is sértődhetnék, mert ezeket általában a léhűtő mihasznáknak tartogatták az általam ismert emberek, de még időben fogtam vissza magam, hogy fel ne csattanjak rá, hiszen egyrészt nem lenne jó bemutatkozás, ha összeverekednék vele aztán kidobnának, másrészt nem vele akarok kiegyezni, de ehhez rajta kell átjutnom.
- Hát először is látnám, ha megmutatnád ki ő, másrészt azt, hogy beszél-e velem magának kéne eldöntenie, nem így gondolod cimbora? – kezdtem neki, bár nagyon igyekeztem nem megbántani és az eszére bízni a dolgot, ami sajnos nagy valószínűséggel hamvába halt gondolat volt, mert a fickónak olyan előreugró homloka volt, mint egy bivalynak és minden bizonnyal annyi agya is.
Bár nem akartam kioktató lenni, pont e miatta a hiányossága miatt ezt az előttem álló alak másként fogta fel, amit az egyre sötétebbé váló tekintete bizonyított. Már átkoztam magam, hogy nem egy lótifuti rakodót kérdeztem meg, hanem ezt a majmot……..
~ Hogy képtelen vagyok befogni a szám és kicsit megjuhászkodni, ez nem fog segíteni abban, hogy pénzhez és munkához jussak! ~ sóhajtottam magamban, várva, hogy a férfi a kidobókért kiáltson én meg őket megelőzve elhordjam az irhámat. Lehet, hogy nem lesz munkám, de kidobni nem fognak!
Ekkor csendült fel a női hang, amiben annyi figyelmeztetés és hideg határozottság csengett, hogy még oda sem néztem, de biztos voltam benne, hogy megtaláltam a Hát tulajdonosát.
A munkavezető egy pillanat alatt ment össze a szemem láttára és egy „igenis, asszonyomat” hebegve fordult volna felém, de én már akkor nem álltam előtte.
Pár méretes lépéssel felrohantam a lépcsőn és megelőzve a nőt megálltam előtte, majd darabosan meghajoltam előtte, ahogy ellestem az úrfiktól.
- Mylady! Bocsássa meg merészségemet, de nem alamizsnáért jöttem, ne sértsen meg vele! – emeltem a finom öltözetű, csinos, vöröshajú nő szemébe a saját melegbarna pillantásomat, kockáztatva, hogy ma egy nyirkos, sötét cellában töltöm az éjszakát. – A nevem Matt Shadow és bár régebben a tengert jártam, mostanában zsoldosként keresem a kenyerem. Tudok pár nyelvet, nem veszek el az üzlet és kereskedelem útvesztőjében és megállom a helyem egy verekedésben is. Védtem karavánokat sivatagi rablóktól, harcoltam kalózokkal és elnézve ezt a házat és az ……..embereit, hasznát venné egy magamfajtának.
Hát, én megtettem, ami tőlem tellett, hogy még megalázkodás nélkül tudjam meggyőzni, hogy munkát adjon.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-25, 7:55 pm

//Kisasszony? Nem tévesztettél össze valakivel?//

*A rohanó léptek csak egyetlen mozdulatra adnak időt Zayának, de mire a férfi előtte áll, a tervek takarásában már a kezében van az apró, de annál élesebb tőr. Megszokta már, hogy meg kell védenie magát és ez nem is esik nehezére, hála Lan oktatásának. De aztán az elhadart "bemutatkozás" megmenti az ifjút attól, hogy használni is kelljen a fegyverét, bár a testőrök, akik már ott állnak a férfi mögött és ragadják meg két oldalról a karját, megkönnyítenék a dolgát. A nő nem szereti a meglepetéseket, a vakmerőségnél többre értékeli a furfangot és a leleményt, bár úgy tűnik, a magát Matt Shadow-nak nevező illető egyiknek sincs híján. De mert a közelmúltban oly veszteséget szenvedett el, amikor egy áruló miatt odalett egyik legmegbízhatóbb embere, most még óvatosabb.*

- Szerencsés ember vagy, Matt Shadow, vagy hívjanak akárhogy! - teszi el látványosan a ruhája ujjába a tőrt. Nem int az embereinek, hogy engedjék el az ismeretlent, mert még nem döntött a sorsáról. - Szerencsés, mert jó kedvemben találsz és mert gyors a nyelved. De a szerencse kevés ahhoz, hogy felfogadjalak. Nem ismerlek és nem is hallottam felőled, bár ez még nem tudom, hogy jót jelent-e, vagy rosszat... Azt pedig, hogy kinek veszem hasznát, és persze, hogy mire is kívánom használni, egyedül én döntöm el.

*Azzal egy lépést hátralépve szemléli meg tetőtöl-talpig az előtte álló alakot. Nem tudja, miért, de érdekelni kezdi a fickó, azonban óvatosabb annál, semmint hogy ezt a tudomására is hozza. Megvannak az eszközei, hogy kielégítse a kíváncsiságát.*

- De ha holnap délelőtt 10-kor jelentkezel nálam, akkor közlöm is veled, hogy mire jutottam. Gondolom, ez nem okoz számodra gondot... Most pedig dobjátok ki! - utasítja az embereit és ha Matt nem okoz galibát, akkor besiet a házba.

.oOo.

*Egész éjjel - miközben aprólékosan ellenőriz minden polcot, fülkét és dekorációt - nem jut eszébe az idegen. De a munkások - mindenki elégedettségére - még az éjszaka közepén mindennel végeznek. Elfogyasztják a felkínált ételt és örömmel isszák meg az italt is, aztán miután kifizette a munkavezetővel kialkudott árat, csitul a zaj és szétszélednek az emberek.

Zaya végül egyedül marad az őrökkel. Mivel a ház már árukkal teli, így éjszakára sem lehetnek őrizetlenül az egzotikus holmik, a selymek, a gyöngyök, az illatszerek. A legfelső emelet pedig különlegességeket rejt, olyanokat, amelyeket tulajdonosuk nem kíván mindenki szeme elé tárni, így azt a szintet külön őrség vigyázza már ma éjjel is. Megbízható emberek. Hónapok alatt választotta ki őket, utánanézve mindegyiknek alaposan, de Lan helyére azóta sem talált senkit. Így most rá hárul az is, hogy utasításokkal lássa el a fegyvereseket.

Miután mindenki tisztában van  a feladataival, és Zaya hazaindulna, a visszaküldött kocsival érkező szolgát hagyja még velük, hogy bármikor híreket küldhessenek számára. Aztán beül a kényelmes kocsiba és végigrobog a havas utcákon. Akkor foglalkozik csak újra az éjszakai látogatóval.

Már hajnalodik, mire végre pihenhetne, és a Házban is már csak az éjszakai mulatozás nyomát takarítják. De Zayá-nak még dolga van. Embereket küld a kikötőbe és néhány kereskedőhöz, no meg a városi őrséghez is. Híreket akar Matt Shadow-ról.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-26, 5:06 pm

Tisztában vagyok azzal, hogy elég nagyot kockáztatok, de egyrészt nincs időm a gondolkodásra és tervkészítésre, másrészt a majdnem üres erszényem nem sok választást kínál. Ha jobban meggondolom, legrosszabb esetben is legalább nem az utcán kell aludnom.
Már annak is örülök, hogy legalább végig tudom mondani a mondókámat és nem vernek laposra azonnal, mondván, hogy megtámadtam a Ház úrnőjét.
Érzem, amikor megjelennek mögöttem – nem is rossz, amilyen gyorsan reagáltak, - de, ha nem éreztem volna, az, ahogy keményen megragadnak, semmiképpen nem kerülhette el a figyelmemet.
Ahogy a nőnek is mondtam képes vagyok egy verekedésben megvédeni magam, de most nem ennek fitogtatása volt a célom, még ha meg is csapott a kísértés, de bolond és idióta sem vagyok. Nem csak az a két őr volt itt, akik lefogtak, hanem pár még mögöttük is és nem kétlem, hogy az egyenruhások sem haboztak volna, ha csak egy kiáltás is hagyja el a lady ajkát.
Higgadtságot és türelmet kényszerítek magamra és nem ellenkezem a kényszer fogságom ellen az asszony válaszára várva.
A nevem hallatán az állam megemelve nézek a szemébe, azt üzenve szótlanul, hogy sosem szégyelltem ezt a nevet, így igazat mondtam.
Végig gondolva utólag, amit tettem, igazából meglepődtem volna, ha azonnal felvesz, de, ahogy a szerencsémre hivatkozik, azért egy halvány mosoly végigszalad a szám szélén. Sokáig mondhattam magamnak az Istennő kegyelmét, de mostanában nem igazán, így már rám fért.
Amikor kicsit hátrébb lép, már a nyelvem hegyén volt a válasz, amivel tovább győzködtem volna, de nem kíváncsi a magyarázatomra. Első pillanatban éreztem a hangjából a határozottságát és most sem hazudtolja meg magát.
Megint csak nagy levegőt veszek, hogy beszélni kezdjek, de bennem reked a szó a végső utasítására.
- Hagyjatok! – morranok fel rögtön azután, hogy magamhoz térek és megrántom a karom, hogy lerázzam a kezeket. – Megyek magamtól is!
Szívesen mondanék valami cifrát a hűvös viselkedésre, de aztán a nyelvembe harapok. Ennyit el kell viselnie a büszkeségemnek, ha nem akarok éhkoppot…..
- Lady……holnap 10-kor itt leszek, de, ha nem fogad fel, elég, ha elmondja, utána a magam lábán is kívánok távozni. – morogtam félhangosan és elmentem, már, ha nem dobtak mégis ki……..

A fogadó padlásán aztán erősen gondolkodóba esek, hogy megéri-e nekem a további megalázkodást, hogy visszamenjek a házba. Nem tetszett, ahogy bántak velem, de a nő igen. Nem sokszor látni ilyen büszke és határozott fehérnépet, akit a pletykák erős, önálló nőnek írnak le és meglepő módon sokan félve ejtették ki a nevét. Őszintén szólva inkább a kíváncsiság vitt vissza leginkább……..
Tehát, ahogy másnap 10-et ütött a nagyharang, bejelentkeztem a ladyhez.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-26, 6:51 pm

//Matt//

- Kísérjétek fel!

*Az utasítás egyértelmű. És csak azt mutatja, hogy Zaya ismét megjegyez egy tulajdonságot, amely miatt Matt Shadow nem végzi azonnal az utcán. A férfi ugyanis pontos és ezt a Bíborgyöngy Házának úrnője alapvető fontosságúnak tartja. És nem ez az első olyan tulajdonság, amelyet értékelhet benne. A fickó ugyanis leleményes és vakmerő. És ezek mellett az is kiderült már a nő számára, hogy nem hazug.

Mert a kikötőből kapott hírek megerősítették, amit még tegnap este állított. Hogy tapasztalt tengerjáró és zsoldos, meg persze azt is, hogy sosem volt gondja, hogy szót értsen a legtöbb nációval. De Zaya a becsületességéről is meggyőződik, vagy legalább is a becsületesség látszatáról. Mert a városi őrségtől kapottak nem cáfolták meg ezt. Úgy tűnik, a férfi vagy túl ügyes volt, hogy elkerülje a bajt, vagy abban volt ügyes, hogy a szerepét rejtse el a hatóságok elől. De ez tulajdonképpen mindegy is volt Zaya számára.

S hogy tisztában legyen Matt helyzetével, tudnia kell még valamiről. De ennek az információnak a megszerzése sem okoz nehézséget a számára. A fogadóstól azt is megtudja a hírek egyikének hozója, hogy a munkára ajánlkozó pénzügyi helyzete nem a legfényesebb. Hogy a szobabérlet hamarosan lejár.

Hát már mindent tud róla, amit kell, csak egy valamit nem. Hogy miért őt akarja szolgálni? Mert nincs oka, hogy felfogadja a férfit. Idegen és ismeretlen. Bár az, hogy nem ajánlásokkal érkezik, talán az előnyére szolgál. Mert így Zaya azt érzi, esélyt akar adni neki, hogy bizonyíthasson. Még töpreng, amikor meghallja a kopogtatást az ajtón, s az, hogy nem jutott döntésre, csak egy újabb próba lehetőségét adja számára, amellyel kipróbálhatja a "jelentkező" türelmét.*

- Várjon az ajtó előtt! Ti pedig menjetek a dolgotokra!

*Az utasítás egyértelmű, mert Zaya tudja, Blanche és az egyik őr kísérte az ajtaja elé a férfit és most már nincs szüksége rájuk. De mert még gondolkozik, kiderül, mennyire kitartó az odakint álló alak. És mennyire képes kordában tartani a kíváncsiságát. Mert a nő azt is tudja, hogy a folyosó többi szobája olyan dolgokat rejthet, amelyek méltán tarthatnak számot egy férfi érdeklődésére. És azt is tudja, ez a csábítás sokak számára a bukást jelentené.

Így Zaveeyera megváratja a "vendégét", miközben a fejében körvonalazódik egy terv, amellyel eldöntheti, hogy alkalmazza-e Matt Shadow-t. S ahogy a gondolat megszületik, úgy derül fel a nő arca. Halkan feláll és az ajtóhoz sétál. S ha odakint találja a tegnapi "ismeretlent", úgy a szóba felé int, miközben visszasétál a hatalmas ablak előtt álló asztalhoz és kényelmesen elhelyezkedik.

S ha a férfi követi, úgy helyet mutat neki a kényelmes karosszékben, az asztal túloldalán.*

- Nos, még nem tudom, hogy alkalmazni fogom-e, de ma estére lenne egy megbízásom a maga számára...
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-26, 8:34 pm

Az ajtóban egy igen csak mutatós lány fogadott, akin elismerően néztem végig, de igyekeztem „úriember” maradni és nem füttyentettem fel, moderáltam magam, amiben semmi szerepe nem volt annak a marcona férfinak a jelenléte, aki vasvilla szemekkel kísért figyelemmel, egész végig, amíg fel nem kísértek a Ház asszonyához és be nem jelentettek.
Azt hittem azonnal a színe elé kerülök, de várakozásra szólított fel, amit jól hallottam odakinn is a folyosón. Ez még talán nem is lett volna meglepő, de az igen, hogy mind a lány, mind az őr magamra hagyott, egyedül álldogáltam a szép szőnyeggel leterített, tiszta és illatos folyosón, ahonnan még jó pár szoba nyílott.
Mivel én is hallottam ezt-azt a Zaveeyera Borromo kisasszonyról, a Bíborgyöngy szerelemházának vezetőjéről, így sejtettem, hogy a rendelkezésére álló idő alatt ő is megtudakolta szerény személyem kilétét. Nem voltam persze tisztában azzal milyen messze ér a keze, így reméltem, hogy a sebtében elhadart bemutatkozásom megállta a helyét nagy vonalakban.
Már reményre adott okot, hogy egyáltalán fogadott és nem hajtottak el az ajtóból.
Most meg itt hagytak egyedül! Ismét végignéztem a folyosón és szélesen elmosolyodtam. Elég átlátszó bizalmi vizsgáztatás volt és talán volt is valahol egy titkos kukucskáló, ahonnan a Madame vagy valamelyik embere szemmel tartott és, ha csak az egyik ajtót is kinyitom, már a nyakamba is szakadtak volna az őrök, hogy kidobjanak.
Egyrészt én sem ma jöttem le a falvédőről, másrészt sosem volt kenyerem más tulajdonát elvenni. Nem voltam makulátlan, kereskedtem tiltott vagy ritka árukkal, de sosem loptam vagy raboltam.
Ezért aztán csak türelmesen várakoztam megtartva egy halvány mosolyt, miközben lazán nekidőltem a falnak.
Mikor nyílt végre az ajtó, kiegyenesedtem, levettem a kalapom és meghajoltam a nő előtt.
- Lady Borromo! Köszönöm a lehetőséget! Szép háza van, de jobban kéne vigyázni rá! – tettem még a köszönésem mellé, tudván, hogy érteni fogja a célzást.
Követtem a szoba belsejébe és helyet is foglaltam, amikor hellyel kínált.
- Megértem! – bólintottam és igazat mondtam, hiszen, ha nyomozott is utánam, nem ismert eléggé, én sem bíztam volna magamban. – Egy fajta próba vagy vizsgafeladat. Állok elébe.
Nem feltételeztem, hogy olyan megbízást ad, ami komoly kárt okozna valakinek, ezért egyelőre csak kíváncsian vártam mi lesz az. Ha kifogásom lesz, akkor majd hangot adok neki, ha már tudom miről van szó.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-26, 8:44 pm



- Szép háza van, de jobban kéne vigyázni rá!

*A férfi szavai először bosszúsággal töltik el, de aztán Zaya Borromo jóízűen kacag fel.*

- Már sajnálom, hogy más tervem van önnel. Talán jobb lenne, ha ezt az állítását bizonyítaná be - dől hátra elégedetten. - Bár még arra is sort keríthetünk. Csak meg ne bánja ezt a megjegyzését. - pillant most már komolyan az előtte ülő alakra. - És ha azt hiszi, a vizsga majd csak este kezdődik, el kell keserítenem. A vizsga ugyanis már tegnap óta tart. Eddig nem bukott el, bár ezt gondolom, sejti... - mutat az asztalon előtte heverő papírokra. - Mert a tegnapi állításait természetesen ellenőriztem, ahogy ezt megtenné bárki más is. Vagyis én már sok dolgot tudok önről... De azt nem, hogy ön mit tud rólam...

*Zaveeyera várakozóan tekint a férfi szemeibe, hiszen pontosan tisztában van azzal, hogy a legtöbb ember mit is gondol róla. Róla és a "munkájáról". Vagyis inkább mit gondol róla a legtöbb nő. Norlan városa és a benne élő emberek ugyanis pontosan ugyanolyan álszentek, mint minden más, emberi városban. Norlan nemes és jómódú asszonyai ugyanis elnézik azt, hogy férjeik a Bíborgyöngy Házában töltik az idejüket, mert azt gondolják, erre a helyre csak a testi örömök csábítják a férfiakat. Azt nem is akarják elképzelni, hogy Zaveeyera Borromo mást is kínál a vendégeinek. Odafigyelést, kifogástalan modort, intellektuális beszélgetéseket, amelyek nemcsak ruhákról, háztartásról és áskálódásról szólnak, különleges ételeket, italokat kóstolhatnak és persze különleges lányokat. Éppen ezért van mindig gondban, amikor valakinek végül munkát ad a Házban.

Mert a jelentkezők többsége elkeseredett. Csak azért gondol erre a helyre, mert más "tisztességes" állásra nem számíthat és Zaya intézménye még mindig a legjobb választás a "tisztességtelenek" között. De nem vehet fel bárkit. Az egyszerű vidéki lányok közül, akik egy-egy jó állás, vagy udvarló reményében érkeznek ide, ugyanis kevesen ütik meg a mércét. És akiben nem lát lehetőséget, annak mennie kell. Pontosan így van a házban dolgozó férfiakkal is. Mert sem az üzlet, sem pedig a lányok hírét nem teheti kockára. Nem alkalmazhat olyat, aki nem képes parancsolni vágyainak, legyen az bármilyen természetű. És nem alkalmaz olyanokat sem, akik megvetéssel gondolnak rá. Mert ez mindig bajt hoz rá. Ahogy nemrégiben is.

Pontosan ezért is kíváncsi arra, mit is gondol erről Matt Shadow. Hogy tudja-e, mivel jár nála dolgozni? Tudja-e azt, hogy ezzel Norlan-ban ezután másképpen gondolkoznak majd felőle. Mert lesz, aki irigykedve néz majd rá... De sokan lesznek, akik megvetéssel...*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-26, 10:37 pm

Kicsit talán merészebb vagyok a kelleténél, de úgy érzem valamivel meg kell lepnem a nőt, ha el akarom nyerni azt, hogy felvegyen. Egy átlagos zsoldost bármikor felvehet, sok tucatnyi nyüzsög a városban arra várva, hogy munkát találjanak, ezért valami mást kell nyújtanom, ráadásul komolyan is gondoltam. Én még próbaképpen sem hagynék egyedül egy ismeretlen egy olyan folyosón, ahol a csábítás bűnébe eshet……
Egy kicsit enyhül a titkolt feszültségem, amikor a Madame végül nevetésben tör ki és bár nem kerüli el a figyelmemet a megjegyzése, hogy talán megbánom, mégis az én ajkam is vidám vigyorra húzódott, amit még az sem törölt le, amikor megemlítette, hogy le lettem ellenőrízve.
Igen, erre magam is számítottam, így nem ért váratlanul, igaz nem voltam benne teljesen biztos, hogy nem tudott-e meg olyat is, amit talán mégis titokban tartottam volna. Ha meg is tudott, nem érdekelte, mert a szavai szerint egyelőre még megtartottam az érdeklődését.
A kérdése viszont meglep, nem gondoltam, hogy nyíltan rákérdez, hiszen, ha nála akartam dolgozni, miért mondtam volna rosszat róla? Tekintetem kíváncsian kapcsolódott az ő figyelmes pillantásába.
Gondolatok cikáztak át rajtam egy szempillantás alatt és a végén arra jutottam, hogy érdemes az igazat mondanom, még ha ezzel kockázatot is vállalok……Nem ez lenne az első eset………
- Bár a tegnapi megmozdulásom elég hirtelennek tűnhet Önnek, de azért természetesen én sem ugrottam az ismeretlenbe ezzel, - még ha időnként nem is állnak tőlem messze az ösztönös cselekedetek. – ismertem el egy szégyenlősebb mosollyal. – Hallottam a hírét Lady Borromo. Tudom, hogy a Bíborgyöngy Házat vezeti, méghozzá nagyon sikeresen és ezért legalább annyian kedvelik Önt, mint ahányan irigykednek. Ahogy hallottam az üzleti ügyeit is legalább ilyen határozottan, mondhatni „vaskézzel” intézi. Ezek az „ügyek” sok pletykát is szülnek, de az tagadhatatlan, hogy nem egy emberrel találkoztam, aki szinte félve beszélt Önről.
Itt kis szünetet tartottam és néztem, mint reagál erre, ha egyáltalán reagált, majd folytattam, ha nem szakított félbe.
- Ezek azok az információk, amiket minden erőlködés nélkül megszerezhettem, mielőtt jelentkeztem, de valószínűleg arra is kíváncsi, hogy magam, hogy vélekedem erről? – előztem meg a kérdését. – Mint remélem látni, férfiember vagyok és nem is vetem meg a női bájakat, de………elég önuralommal és tapasztalattal rendelkezem már, hogy ne az vezessen, ami a lábam között van, hanem ami a fülem között. Ha valaki a maga erejéből olyan pozícióba küzdötte fel magát, mint Ön, nem érdekel a háttere és az sem, hogy nem a férfinemet képviseli. Magam sem mondhatom magam a tisztesség bajnokának, de mindig megdolgoztam a pénzemért és sosem véreztem össze a kezem ok nélkül. – vontam meg a vállam, majd elhallgattam és vártam az ítéletét.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-27, 7:36 pm

//Matt//

*Nem szól, amíg a férfi be nem fejezi a mondandóját, Nem minden tetszik neki, amit hall, de a "vallomás" legalább őszintének tűnik. S ez megerősíti őt abban, hogy esélyt adjon neki.

Zaya elgondolkozva nézi Shadow-t. Úgy szemléli, ahogyan egy szobrász tekinthet az előtte álló márványtömbre, beleképzelve újabb műalkotását. Feláll, hogy közelebb sétáljon a még mindig üldögélő alakhoz, hogy aztán tenyerével az asztalra támaszkodva folytassa a szemlélődést. Egy kép kezd benne kibontakozni, amely megelégedéssel tölti el és amely "megvalósításához" segítségre lesz szüksége.

De előtte tudatni akarja Matt Shadow-val, hogy hogyan határozott.*

- Nem vagyok biztos benne, hogy tudja, mire vállalkozott, de az esélyt megkapja. - feleli, miközben megrántja a csengő zsinórját. - Ma este el fog kísérni az új kereskedőház megnyitójára. És maga fog felelni a személyes biztonságomért - azt persze nem mondja el neki, hogy ezt néhány tucat fegyveres és látszólag fegyvertelen őrrel együtt fogja megtenni. - De így nem veszem hasznát - mutat a viseltes öltözetre. - Azt hiszem, nem kell újra megkérdeznem, hogy vállalja-e...

*A kopogtatásra adott választ után Blanche lép be és szótlanul megáll a férfi széke mögött.*

- Ő itt Matt Shadow... A hölgy pedig a helyettesem, Blanche - intézi el a bemutatást röviden, majd már mondja is a kívánságait, csak annyi információt osztva meg mindkettőjükkel, amennyit feltétlenül szükséges. - Az úr fog elkísérni a megnyitóra. Azt kérem, hogy hozzátok ki belőle a legtöbbet. Ha elkészültetek, látni akarom.

*Azzal már fordul is vissza az asztalához, azt jelezve, hogy befejezettnek tekinti a beszélgetést. S ha Matt nem tiltakozik, úgy Blanche mutatja az utat a fürdő felé, ahol - amikorra Shadow végez a tisztálkodással - már készen áll egy borbély és egy szabó, hogy úriember varázsoljon az egyszerű zsoldosból...*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-27, 8:03 pm

Nem is tudom mikor voltam valakihez ennél őszintébb, még talán a saját apámmal sem, legalábbis az utóbbi pár évben biztosan nem. Szerintem ki is tért volna a hitéből, bár a főbb értékrendeket, amiket a nevelésével kaptam azért megtartottam…….
Miután befejeztem nem voltam benne azért teljesen biztos, hogy jól döntöttem-e, mert Lady Borommo jó darabig nem szólal meg és olyan tekintettel méreget, hogy azt hinném képes a vesémbe látni, mint valami boszorkány. Egyébként a megjelenésében van is ebből valami, ha valahol egy kikötői kocsmában találkoztam volna vele, akár el is mondanám neki……De itt van, ebben a szép és hatalmas házban, egy olyan intézményt vezetve és akinek híre még pár olyan embert is elismerésre késztet, akik nem ijednek meg a saját árnyékuktól.
Ezért tűröm, hogy aztán elém sétálva, úgy fixírozzon, mint valami vásári lovat, csak abban bízva, hogy nem valami lestrapált kehes jószágot lát bennem, hanem valami nemesebb paripát.
Aztán végre megszólal és én igyekszem elnyomni megkönnyebbült sóhajom, ami nem is okoz gondot, mert a mondandója végére ismét bennem ragad a meglepődéstől.
Egy szolid kis állást reméltem a nagy pofám ellenére, erre rögtön maga mellé emel, személyes védelmezőjének! Mondhatom gyors karrier, de innen lehet nagyon bukni és nem vagyok bolond, hogy azt higyjem, ez nem egy újabb próba része és nem követ majd több tucatnyi szem árgus tekintettel. De Matt Shadow mikor futott meg egy kihívástól?
- Természetesen nem kell megkérdezni, ezért vagyok itt! – biccentettem most már ellazulva és nem kell jobban utalnia rá, mire érti, hogy változnia kell, ha kísérni akarom egy rangos ünnepségre.
Már azon agyalok, hogy miként fogok hitelbe vásárolni, mikor megjelenik a lány, aki idekísért és akiről pillanatokon belül megtudom, hogy ő Blanche, a helyettese.
- Örvendek kisasszony! – állok fel, hogy meghajtsam előtte a fejem.
~ Hmm, úgy látszik nem a kor alapján választ magának embereket, ez a lány biztos tud valamit! Már azon kívül, hogy nagyon mutatós.~
A figyelmem azonban ismét a Ladyre röppen, mert kiderül, hogy nem várja el, hogy magam finanszírozzam az átalakulásom költségeit, megviselt zsoldosból szerény, de igyekvő kísérőig.
- Köszönöm Mylady! – hajoltam meg Borommo felé, de nem kezdtem el hálálkodni, mint valami buksin veregetett öleb, hiszen egy ilyen nő szemében úgy is a tettek beszélnek. – Mehetünk kisasszony! – mondtam és követtem Blanche-t.
Régen volt már részem ilyen kényeztetésben, meleg fürdőben, szappanban és BORBÉLYBAN!
Az, hogy méretre készített ruhát készítenek nekem, pedig egyenesen lenyűgözött, tényleg kezdtem embernek érezni magam!
Már csak az a kérdés miként és hogyan kell megszolgálni………Sosem voltam még „személyes” testőr, de bíztam benne, hogy a tapasztalataim majd kisegítenek.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime2021-01-27, 8:24 pm

//A még újabb Matt//

*Már délután van, mire Blanche óvatosan kopogtat az ajtón. Nem csak jelezni akarja, hogy elkészült Matt új külsője, de arra is figyelmeztetni akarja az asszonyát, hogy neki is készülődnie kellene. És amikor Zaya a figyelmeztetésre kipillant az ablakon, a sötétedő város fölött látja az óratorony világító számlapját.*

- Egy óra múlva küldjétek fel! Addig kapjon enni! - utasítja a lányt, s aztán ő maga siet a szobájába, ahol már őt is várják a segítői, akik ma este azon dolgoznak majd, hogy a Ház asszonya legyen a legszebb az ünnepségen.

*Az illatos fürdő után a nő izzó vörös haját megszárítják és bonyolult csigákba, fürtökbe rendezik, hogy aztán gránátköves hajtűkkel rögzítsék a bonyolult, mégis könnyednek tűnő frizurát. S a ruhája is vérvörös színű, s hogy egyetlen ránc, vagy gyűrődés se legyen rajta, és hogy egyetlen ujjnyival se mutassa többnek a kivételesen karcsú derekat, a varrónő most ölti apró, finom öltésekkel az utolsó varrást is. Ezt a ruhát Zaya csak egyszer veszi majd fel. Hiszen csak úgy tudja majd levenni, hogy durvább, vagy kíméletesebb módon, de felfejti a varrás mentén a finom anyagot. A bő szoknya körülöleli a kerek csípőjét, de magasra szabott hasítéka látni engedi selyemharisnyába bújtatott karcsú lábát. Más talán ékkövekkel kirakott, díszes cipőt húzna a lábára, de ő térdig érő, puha, fekete csizmát vesz, amelynek kényelme fontos lesz a számára. És persze polgárpukkasztó mindenki más számára. De persze az ékkövek sem maradnak el. Hiszen a fenséges nyakéket megszámlálhatatlan apróbb és nagyobb, a vörös különböző árnyalataiban csillogó ékkő díszíti. Mást nem visel, hiszen tudja, ez az ékszer pontosan elég lenne ahhoz, hogy akár néhány új házat is vehessen magának. De hogy addig elrejthesse mindezt a kíváncsi tekintetek elől, csuklyás köntösbe rejtőzik. Éjfekete köpenyét is vérszín hímzés díszíti, amit akkor ölt magára, amikor lefelé indul, hogy a vendégek érkezése előtt érjen legújabb vállalkozása megnyitójára.

Ha a férfi elfogadja a kínálást, akkor már odalent várja. Kifogástalanul borotvált arca és tökéletesen nyírt haja minden nemes úrnak becsületére válna. Ahogy az öltözete is. Szűk, fekete nadrágja a magas szárú csizmával látni engedi izmos lábát, s a hófehér ing és kravátli a legfinomabb selyemből készült. A hosszú, hasított ujjú, zsinóros, borvörös kabát feltűnővé teszi a viselőjét. Olyanná, aki nem fél megmutatni magát a társaságban.

Zaveeyera Borromo elmosolyodik, amikor meglátja, s elégedettsége megkönnyebbült sóhajt csal elő Blanche ajkai közül is. És asszonya elégedettségét jelzi az apró érintés is, amellyel köszönetképpen simítja meg a karját.*

- Ügyes voltál, Blanche. Akár a város ura is lehetne - kacag fel végül, hogy aztán lefelé induljon a lépcsőkön.

*Azt már látja, hogy a külső megfelelő lesz a mai estére, de vajon a férfi viselkedése is az lesz?*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
5 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: