LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
SzerzőÜzenet
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-08, 8:03 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Őszintén zavarban voltam a Madame dicsérő szavaitól, mert erre igazán nem számítottam a történtek után. Természetesen azt nem gondoltam, hogy lehord a sárga földig, mert kiszabadítottam a rosszabbnál is rosszabb sorsból két védtelen nőt, ennyire már megismertem, ám azért azt sem akartam, hogy ezért valami hősies színezetben tűnjek fel, hiszen ez eszembe sem jutott…….
Mivel nem találtam a hangomat hirtelen, továbbra is zavartan csak ráztam a fejem és segítségkérően néztem szerelmemre, lehet még kicsit erősebben is szorongatva a kezét, mint kellett volna.
- Nem, nem! Mikor már eléggé tudtunk velük kommunikálni, tisztáztam velük, hogy szabadok és nem az én pénzem segített kiváltani őket, még ha most Ön nagyon kedvesen nem is kéri számon tőlem, de nekem nem lett volna rá lehetőségem. Ezt megértették és minden áron találkozni akartak a Mylady-vel, hogy maguk mondjanak köszönetet. Tisztában vannak vele, hogy milyen……üzletet visz madame Zaveeyera. – mondtam nyíltan. – És bár jól tippelt asszonyom, nem, nem fizettem értük, csak 80 darnát. – biccentettem a jó meglátására.
Ezek után csak szótlanul hallgatom, hogy mennyi időt kapunk ahhoz, hogy megbeszéljük Blanche-val a helyzetet és döntést hozzunk. Reménykedem benne, hogy ez a döntés helyes lesz és mindenki megelégedésére szolgál majd.
- Igenis, asszonyom! Köszönjük! – mondtam. – Három óra múlva Önnél leszünk!
Egy sóhajjal néztem utána, ahogy bement a Házba, aztán Blanche-ra néztem.
- Talán Ihatnánk egy frissítőt a Merész Kacsában, az elég nyugalmas ilyenkor, tudunk beszélni.
Ha Blanche nem mond mást, akkor a kocsist oda irányítom.
Mikor már előttünk egy-egy mézsör, jön a neheze.
- Blanche! Tudod, hogy mit érzek irántad és, ahogy már a Madame-nak is mondtam, nagy örömmel vennélek feleségül, ha hozzám jössz. – nyelek nagyot, mert az érzései ellenére, nem vagyok teljesen biztos mit fog mondani. – Tudom, hogy nem szívesen hagynád ott a Myladyt, de biztos meg tudjuk oldani és én bízom benne, hogy el tudom tartani mindkettőnket. – mondtam egy szuszra.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-12, 8:05 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Jaj, Matt. Hiszen te is jól tudod, mit érzek. – Blanche hangja bizonytalan és elkeseredett, de mégis reménykedő. A kezében szorongatja a sörrel teli kupát, mégsem kortyol bele. – De nem így akartuk, tudod jól ezt is. Zaveeyera mindig jó volt hozzám és most mégis úgy érzem, elárultuk őt. Azt hittem… - kezd el megint szipogni. – Nem is értem, mit gondoltam, hiszen tudom jól, nincs egyetlen férjes asszony sem a Házban. De annyira akartam… Túl szép volt minden, hogy igaz legyen… - és már folynak is a könnyei. – Most mi lesz? Feleségül vennél, de azzal máris egy gondot is vennél a válladra azzal, hogy még engem is el kell tartanod? És mi lenne később? – uralkodik el egyre jobban rajta a kétségbeesés, s a választ attól várja, aki most itt ül előtte, s a feleletet várja a tulajdonképpen fel sem tett kérdésére.

***

*Zaya pedig eközben az esti ünnepségre készülődik, s reméli, hogy azok ketten nem okoznak majd neki csalódást.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-14, 8:06 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

A szívemről óriási kő zuhant le az első szavaira, mert bár tényleg nem mutatott kétségeket az első percektől kezdve, ahogy bevallottam mit érzek iránta, mégis teljesen más helyzet állt elő most, ahogy szembesültünk vele, mennyire eltökélt a Madame abban, hogy nem alkalmazza már Blanche-t, ha megtalálja élete párját. Belegondolva teljesen megértettem, de azt is tudtam, kedvesemnek még mondania sem kellett, hogy ez mekkora megpróbáltatás számára. Szerette Lady Zaveeyera-t, úgy, ahogy az anyját sosem szerethette.
Nem akartam feltűnést a vendéglőben, ezért csak a kezét fogtam meg és szorítottam meg, kimutatva, hogy mennyire együtt érzek vele.
- Tudom, életem….tudom! De amennyire én megismertem a Madame-t, hiszek benne, hogy az éles szeme már az indulásunkkor mindent elárult neki és szándékosan küldött együtt minket, így nem gondolnám, hogy árulásnak tartja ezt. Ne sírj, kérlek, mert megszakad a szívem. – néztem rá szerelemmel. – Tudod, hogy mindent megteszek érted és gondoskodok rólad. Milyen férfinak gondolsz te engem, hogy erre nem lennék képes? – ugratom kicsit, hátha meg tudom vigasztalni. – Elvégre üzletember lennék vagy mi! Magának Madame Zaveeyera-nak az üzlettársa! Csak keresek annyit, hogy megéjünk! Szóval, benne vagy, hogy az enyém legyél és ezzel a hírrel menjünk vissza a Ladyhez?
Ha igen a válasz, akkor ezzel a válasszal megyünk vissza a Házba.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-16, 7:55 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Blanche szipogása lassan csendesül és már a kezét sem tördeli olyan kétségbeesetten. Matt szavai meggyőzőek és a nem így lenne, ő akkor sem akarna mást, csak azt, amit a férfi. De az érzelmek, az utazás újdonsága túlzottan felkavarta és összezavarta ahhoz, hogy alaposan átgondolhassa eddig a jövőjüket. Hiszen évek teltek el, mióta a Házba került, s amióta az eszét tudta, sosem járt a városon kívül. Most pedig asszonya fontos feladatot bízott rá. Vagyis rájuk. Éppen ezért az, hogy otthagyja Zaveeyera Borromo-t, szinte elképzelhetetlennek tűnt eddig a számára. De mert Matt vigasztalása célhoz ért, ő is elmondja azt, ami a szívét nyomja, s amit semmiképpen sem szeretne az „új életükben”.*

- Ó, Matt, hiszen tudod, mit gondolok rólad és azt is, hogy a Madame-nak mi a véleménye. És ne félj, azt is tudom, hogy bármit megtennél értem. De erre nem is szabad gondolnod! Ha azt akartam volna, hogy egy férfi tartson el, akkor… - hallgat el hirtelen. – Nem, azt nem akarom. De… - néz Shadow-ra bizonytalanul, mégis sokkal vidámabban, mint néhány pillanattal korábban. – Talán segíthetnél megtalálni a megoldást, üzlettárs uram! Megkérhetnéd őt arra, hogy engedje meg, hogy a Bazárban dolgozzak. Veled… Nálam jobban senki nem ismeri az árut, amit hoztunk. Talán csak te…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-18, 5:06 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Blanche szavai kezdetekor szerelmes mosoly jelenik meg az arcomon, de annak ellenére, hogy jól kezdődik, mégis komoly aggodalmaim támadnak, amikor olyam irányba kanyarodik mondanivalója, ami elbizonytalanít…….Lehet, hogy a Madame-hoz való hűség akadályt fog gördíteni boldogságunk útjába? Nem becsülöm le a lány és az úrnője között, hosszú évek által kialakított kapcsolatot, hiszen bár én sokkal rövidebb ideje ismertem, mégis tudom, hogy akár az életemet is feláldoznám érte, ha úgy hozná a szükség.
Természetesen elismerem azt s, hogy Blance bármikor megállja a helyét az életben egy férfi segítsége nélkül is, de egy férjnek azért kutya kötelessége, bármilyen helyzetben eltartani az asszonyát.
Úgy éreztem, hogy eléggé patt helyzetbe kerültünk. Szerettük egymást, együtt akartunk élni és mindketten szolgálni akartuk azt, aki módot és lehetőséget adott erre, de ő maga választás elé állított minket….
Egyre jobban komorodó arcvonásaimra azonban vidámság telepedett, amikor az én okos Blanche-m átvágta a megoldhatatlannak tűnő csomót.
- Mindenedet imádom, de az eszedet a legjobban! – csókoltam neki kezet és pár érmét az asztalra helyezve, már húztam is az ajtó felé. – Minél előbb kérjük meg erre, annál hamarabb nyugszik meg a lelkünk. Bízom benne, hogy értékelni fogja a javaslatodat, hiszen ő sem lehet egyszerre két helyen…..
Ezzel az ötlettel mindenki csak jól járna, így reménykedtem, hogy a Madame is így látja.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-22, 8:29 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Matt szavai, s az öröm, amellyel az ötletet fogadta, Blanche-t is megerősíti abban, hogy igyekezzen, s hogy ne féljen majd elmondani terveit Zaveeyera-nak. S a férfi már vonja is magával, ki az ajtón, aztán már nem is lassítanak, ahogy maguk mögött hagyják az utcákat, tereket. A lány csak arra próbál ügyelni, hogy követni tudja őt. Meg persze arra, hogy annak türelmetlenségét néhány „Bocsánat!”-tal és „Elnézést!”-tel tegye megbocsáthatóvá a járókelők számára, akiket megzavartak nyugodt sétálgatásukban.  De így hamar jutnak át a városon, sokkal hamarabb, mint ahogyan az az idő letelne, amit a Madame hagyott nekik arra, hogy megbeszéljenek mindent. S ha Matt nem lassít az iramon, akkor Blanche végül kifulladva érkezik meg a kivilágított Bazár elé. Hogy ott aztán szorosabbra fűzze az ujjait Matt kezébe, csak azért hogy bátorságot merítsen a másik érintéséből. Pedig tudja, ha ésszerű lesz a javaslat, a Bíborgyöngy Házának asszonya nem áll majd a boldogulásuk útjába. Tudja, hogy sosem tenné.


***


Nem telik le a kijelölt 3 óra, de Zaya már látja az érkező párost. Még szerencse, hogy számára ritkán van váratlan, előre nem tervezett dolog, hiszen igyekszik mindig 2 lépéssel ellenfelei és legalább ugyanannyival barátai, lekötelezettjei előtt járni gondolatban. Így – amikor megérkezik az ifjú és „fogadott leánya” – már minden készen áll arra, hogy – meghallgatva Matt és Blanche válaszát – megünnepeljék a sikeres „beszerző utat”, vagy valami még komolyabbat.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-24, 6:31 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

elönt a bizakodás és a boldogság, hogy Blanche most már határozottan nekem ígérte magát és ha a Madame elfogadja az ajánlatunkat, akkor a kapcsolata is megmaradhat Zaveeyera-val, hogy minél előbb túl akartam lenni a beszélgetésen. A hajón kissé borostásan hagytam a képem – Blanche-nak tetszett így, - a szél, a víz és a szabad levegő barnára cserzette a bőröm, kard volt az oldalamon, így aztán nem igazán kellett törődnöm az előttünk sietősen szétrebbenő emberekkel. Persze Blanche megtette ezt helyettem is.
- Ne haragudj, de annyira boldog vagyok. – nevettem rá, amikor végre megálltunk a Bazár előtt és meghallottam kedvesem kissé ziháló lélegzetvételét. – Tudom, hogy még van időnk, de mivel már biztosan tudjuk mit akarunk, úgy vélem akár most is közölhetjük. – intettem az emeleti iroda ablaka felé, ahol a Madame már minden bizonnyal szemmel tart minket.
Ezért aztán nem is volt értelme habozni. Az őr megismert mindkettőnket, így hagyta, hogy bemenjünk és egy lány már szalad is, hogy jelentse asszonynak, várunk rá.
Ha fogadott minket, akkor alig, hogy beléptünk az ajtón, már egy kis meghajlás után mondtam is.
- Hamarosan összeházasodunk! Ám Blanchenak van egy kompromisszumos javaslata, amellyel véleményem szerint Őn is és mi is jól járunk. – adtam át a szót kedvesemnek, ha már ő volt az értelmi szerzője.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-09-30, 8:37 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Matt Shadow, nem mondhatnám, hogy vesztegeted az idődet és persze ezzel együtt az enyémet sem pazarlod. De azt hiszem, nem te vagy az egyetlen türelmetlen közöttünk. Azonnal akarsz választ a kérdésedre, Blanche? – fordul a szőke lányhoz. – Mert ha erre a kérdésre nem is, arra akár most azon nyomban meg tudnám adni a választ, hogy jól dolgoztatok-e. Mert ennyi idő is bőven elég volt arra, hogy tudjam, az áru, amit szereztetek, bőségesen visszahozza a befektetett pénzemet. Ha kifizetem a kapitányt, a vámot és Matt is megkapja a részét, akkor sem kell aggódnom, hogy miből fizetem majd a következő két évben az embereimet a Bazárban. Hát ne aggódj, lányom a többi miatt sem, mert kegyes és főleg engedékeny hangulatban találtatok – folytatja, miközben a lépcsők felé indul, amelyek az emeleti fogadószobájához és egyben „irodájához” vezetnek. S ha a páros követi őt, hát Zaya hagyja, hogy kíváncsiságuk egyre égetőbb legyen, s addig nem szólal meg, amíg be nem csukja maguk mögött az ajtót. – Ahogy mondtam, kegyes és engedékeny, no meg persze elégedett is vagyok, de nem ostoba. Azt tudom, hogy neked nem kell a szomszédba menned bátorságért és határozottságért – néz Matt-re. – És azt is, hogy mindketten becsületesek és kitartóak vagytok. De azt nem tudom, mégis hogyan bízhatnék rá egy ekkora vállalkozást arra, akinek nem sok tapasztalata van ezen a téren. Jó, tudom, hogy a Házban sok terhet levettél a vállamról és azt is, hogy sosem hanyagoltál el egyetlen feladatot sem és azt is jól tudom, hogy a lojalitásotokban sem kételkedhetem. De halljam, mivel tudnátok meggyőzni arról, hogy ez az ötlet működni fog?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-01, 6:46 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Azt hiszem ma nagyon meg kellett volna erőltetnie valakinek magát, hogy elrontsa a kedvemet, de a Madame mondandója inkább csak fokozta, ezért nem is tudtam elfojtani egy elégedett vigyort. A kezdet jó volt, bár számítottam arra, hogy meg lesz elégedve az áruval, hiszen nem hazudtam neki, értettem hozzá, csak így haladjunk így tovább, ………de azt is tudtam, hogy Zaveeyera kemény üzletasszony volt és kedvelés ide vagy oda, nem fog csak azért számunkra kedvező választ adni, mert azok vagyunk akik.
Amikor megemlítette a részemet, azért meglepődve szaladt fel a szemöldököm, mert nem tudtam róla, hogy a fizetésemen kívül az is járna, de nem akartam félbe szakítani. Még lesz idő erre rákérdezni…..
Az engedékeny hangulat említésekor megszorítottam Blanche kezét és rámosolyodtam, ahogy követtük a Madame-t az emeletre az irodájába. Máskor ügyelek arra, hogy leplezzem az érzelmeimet, de ma nem az a nap volt, izgatott voltam, hogy a második felvetésünkre mi lesz a válasz, minden esetre a magyarázat reménykeltő volt…..
Nem tudom hallottam e már az úrnő valakire ennyi dicséretet pazarolt volna, így – bár nem kételkedtem eddig sem a szavában, - tényleg biztos lehettem benne, hogy mindkettőnkel elégedett lehetett. A feltett kérdésre azonban nem számítottam, hiszen Blanche csak dolgozni akart ott, nem vezetni az egészet………..gondolom….., de a Madame szavai azt mutatták, hogy ő ezt el tudta volna képzelni.
- Vezetni….? Hát……, ha így gondolja…….talán…..megtaníthatná neki….szép lassan….., aztán meg én is adhatok neki…..pár tanácsot…… - mondtam bizonytalanul, aztán a kedvesemre néztem, hátha ő tud valamit mondani.


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-03, 6:56 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Ha nélkülöznöm kell őt a Házban, akkor ez a legkevesebb, amit elvárhatok és kérhetek ezért tőle – néz komolyan Zaya a párosra. – Ez a néhány hónap pontosan megmutatta azt, hogy Blanche mekkora segítség volt eddig. Lehet, hogy a megváltozott helyzet, a túl sok szabály és a fokozott őrizet is oka a több feladatnak, de már nagyon vártam, hogy végre hazaérkezzetek. Az pedig, hogy ilyen korán döntésre jutottatok a friggyel kapcsolatban, engem is döntésre késztet. Ahogy mondtam, nem vagyok ostoba és legfőképpen nem mondok le arról, amit egyszer már megszereztem. A Bíborgyöngy Háza és a Bazár is az enyém, és megteszek mindent azért, hogy ez így is maradjon. Vagyis nem véletlenül kérdeztelek benneteket erről. Mire betanítok valakit a Házban, hogy helyettesítsen, s pótolja a menyasszonyodat, Blanche-nak kell felügyelnie az üzletmenetet itt. Nincs időm arra, hogy tanítgassam. Naponta egyeztetünk mindhárman, naponta beszámol mindenről és reggelente nálam mindent megbeszélünk. Ez lesz a tanulóidő. Mindkettőtök számára. Te segíted őt, és tőlem is megkapjátok a támogatást, de kettőtöknek kell megoldanotok a napi feladatokat. Kaptok néhány napot, hogy átgondoljátok és felmérjétek, képesek lesztek-e erre. De többet nem várhatok. Mert ha nemet mondtok, keresnem kell valakit, aki megteszi majd. Nem akartam rögtön ezzel kezdeni, de ahogy nektek fontos az idő, úgy én sem várhatok. Így megfelel majd? – pillant az eddig némán, lehajtott fejjel álldogáló lányra. – Blanche? Mit gondolsz? Eddig egy szót sem szóltál…

- Nem tudom, asszonyom… - rebegi a lány. – Csak egy ötlet volt… Egy kétségbeesett terv, hogy ha már nem dolgozok a Házban, akkor máshol segíthessem Önt. De nem gondoltam, hogy ezt szeretné… Hogy vezetni? De ha azt mondja, átgondolhatjuk és hogy megpróbálhatom, akkor… Ha Matt is itt lehet velem, ... Ugye segítesz? – néz könyörögve Shadow-ra. – Nem szeretném elhagyni a Madame-ot… De ezt tudod…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-05, 7:00 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Ahogy a Madame egyre többet feltár előttünk, úgy nyugszik meg a lelkem, mert az állna tőlem a legtávolabb, hogy ostobának vagy hirtelen ötletektől vezéreltnek higyjem őt, mert mióta megismertem csak azt láttam, hogy mennyire előre tervez és megfontoltan, tervszerűen cselekszik mindenben. Ez segítette legyőzni eddigi ellenfeleit, egészen a legutolsó, talán legveszélyesebbekig két bandafőnökig, akik pedig sokkal okosabbnak hitték magukat.
Bár teljesen logikusan levezette, miért is jó, ha Blanche átveszi tőle a Bazár vezetésének terhét, nekem azért volt egy hátsó gondolatom, hogy nem csak az ész vezette erre a lépésre, hanem a…..szív is. Így azonban két legyet ütött egy csapásra és még nekünk is meghagyta a választás lehetőségét, amivel a hűségünket is bizonyíthattuk.
Dagad a mellkasom a büszkeségtől, mindezektől függetlenül, hogy kedvesem milyen lehetőséget kapott, persze velem együtt és megkaptuk a Madame feltétlen bizalmát is.
Azért megkönnyebbültem, hogy segít belerázódni és rajtunk tartja a szemét. Nem lett volna jó elveszíteni semmit, amit ő nehéz pénzen és lemondások árán megszerzett.
Blanche láthatóan azt sem tudta hová kapja a fejét és megzavarta a sok dicséret és az ölébe hullott felelősség. Egyáltalán nem csodálkoztam.
- Persze, hogy segítek! Mindenben segítek, amiben csak tudok, amikor csak a saját feladataim engedik, mert gondolom, azért segíthetek Asszonyomnak másban is. – néztem az Úrnőre. – Vágj bele Blanche, meg fogod tudni oldani. Te vagy a legjobb szervező, akit csak ismertem. – szorítottam meg a derekát biztatóan. – Én boldogan igent mondok. – biccentettem a Madame felé.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-09, 9:58 am

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Rendben, Matt Shadow. Akkor az év végét határozom meg végső határidőnek a döntésre. Addig minden úgy lesz, ahogyan az előbb elmondtam. A Házban is el fogják fogadni majd, hogy Blanche új feladatot kapott, hiszen tudják, hogy mit gondolok róla, mert ezt sosem titkoltam előttük sem. Addig arra is lesz időnk, hogy előkészítsünk mindent a… Nos, addig ez is maradjon rejtve a többiek előtt, már ha képesek lesztek rá, hogy hallgattok erről és persze akkor, ha nem bánjátok, hogy így legyen. A lánynak lesz éppen elég munkája, hogy ne sokat lássák odaát és téged is lekötnek majd a teendőid, hogy ne tűnjön fel senkinek a változás. Bár azt hiszem, ebben hiába reménykedek. – sóhajt fel megadóan Zaya. - De azt legalább tudom, hogy amíg én nem hozom szóba a kapcsolatotokat, senki más nem fogja, így egy ideig legalább, ha mást nem, de halogathatjuk a dolgot. Blanche addig is megkapja az ottani fizetését, és használhatja az itteni lakást, hogy ne kelljen a Házban laknia. Minden reggel 6-kor nálam megbeszélés, utána teszitek a dolgotokat itt. Matt, te pedig segítesz megtanulni neki a kereskedés fortélyait és felelősséget vállalsz az üzletmenetért mindaddig, amíg úgy nem látod, készen áll a feladatra Blanche. Addig nem bízlak meg benneteket semmi mással. A Bazár hosszú időre el van látva áruval, csak a különleges beszerzésekkel kell foglalkoznotok. Szerintem ennél jobb idő nem is lenne a betanulásra. Aztán majd – az eredmények tükrében - döntök arról, hogy mi legyen. – ül le az íróasztalához. – Akkor ezt megbeszéltük. – zárja le a témát, lehetőséget sem adva az ellenkezésre. – De van még valami, amiről beszélnünk kell… Mi legyen azzal a két lánnyal?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-11, 7:30 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Nekem nincsenek kétségeim, hogy Blanche képes lesz irányítani a Bazárt, főleg, hogy a Madame is segíteni fog neki. Én pedig mindent meg fogok tenni, hogy sikerrel járjon. Be fogom vetni a kissé megfakult tudásomat – amit szó se róla a hajóút nagyrészt visszahozott, - hogy megtanulja a kereskedés fortélyait, a vevőkkel való tárgyalások buktatóit és kihasználható lehetőségeit.
Örülök, hogy a Madame időt hagy mindenre, de persze óriási a felelősség is és nekünk be kell bizonyítani, hogy érdemesek vagyunk erre is. Ezért aztán csak sűrűn bólogatok átgondolt mondandójára, ami biztosítja, hogy ne essünk egyből azért a mélyvízbe, hiszen az senkinek nem az érdeke.
Talán még bele is pirulnék a szavaira, amellyel a kettőnk között feszülő érzelmek eltakarásáról beszél és egyet kell vele értenem, ez viszont nem biztos, hogy sikerül majd.
- Igyekszünk diszkrétek lenni, asszonyom. – krákogom zavartan.
A végén persze szó kerül a lányokról, Rulaka-ról és Takata-ról, akik a történtek miatt szinte kimentek a fejemből.
- Hmm……..Önnek akarnak szolgálni…..ez náluk valami hagyomány vagy mi…. – vontam meg a vállam, - de szerintem a város hölgyei is versengenének egy-egy ilyen egzotikus szépségű szobalány után, ha nem a Házban akarnának dolgozni. Én nem tudtam megértetni velük, hogy már szabadok és a maguk urai lehetnek, talán Úrnőmnek sikerül. – néztem rá várakozóan.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-17, 3:31 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Nincs szükségem új lányokra és nem is venném őket magamhoz anélkül, hogy ne tudnám, mire képesek, vagy ne lennének fiatalok és taníthatók. Azok a lányok már túl idősek. Pusztán a szépségük kevés ahhoz, hogy a Házba kerüljenek. Norlan asszonyai pedig sosem fogadnának a házukba olyan lányt, aki nálam szolgált – néz némi keserűséggel a szemében Matt-re. – Ez egy képmutató és álszent város, Matt Shadow. Vágynak azokra a holmikra, amiket nálam vehetnek csak meg és egymással versengenek, hogy megszerezzék a legkülönlegesebb kelméket, ékszereket, vagy illatszereket, csak hogy túlszárnyalják barátnéikat, a többi tanácstag feleségét, vagy az udvar hölgyeit. De a legrangosabbak sosem lépnék át a bazár küszöbét. Csak a megbízottaikat küldik. Eltűrik, hogy férjeik nálunk töltsenek 1-1 éjszakát, de sosem fogadnák a köszönésemet az utcán. Az ékszerésszel lemásoltatják a nyakláncomat, utánozzák a frizurámat, vagy szakácsnőjük elkéri azétel receptjét a piacon Lizette-től, "amit az uraság ABBAN a házban evett", de sosem hívnának meg egyetlen egyszer sem a házukba. Matt Shadow, csak gondot vettél a nyakadba és most megpróbálod a felelősséget az enyémbe varrni. Elhoztad ide őket, s már nem tehetjük ki csak úgy egyszerűen őket az utcára, hogy álljanak meg a maguk lábán. Nem beszélik jól a nyelvet és nem értik a szokásokat. Ha nem viselnénk gondjukat, mindketten tudjuk, mi lenne belőlük, s hogy hol végeznék hamarosan. Ma éjszakára itt maradnak Blanche-sal, te pedig a fogadóbeli szállásodon alszol. Holnap eldöntöm, mi legyen velük, miután beszéltem velük a jelenlétedben. De most másról kérdeznélek… Sikerült bármit is megtudnod arról a hajóról? Hallott valaki az Azuráról?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-20, 6:08 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Csendben hallgattam a Madame szavait és sajnos el kellett ismernem, hogy igaza volt. Ráadásul, bár többször is beszéltem a Házban lakó és dolgozó lányokról, tökéletesen nem voltam biztos benne, hogy felfogták miről is van szó, vagy csak annyira hálásak voltak, hogy nem is érdekelte őket. Abban egy percig sem kételkedtem, hogy ha ez a sors vár rájuk, a lehető legjobb kezekben lennének Zaveeyera intézményében, hiszen láttam, hogy mennyire jól viseli gondjukat, de ez az élet akkor is nehéz és kiút is kevés van belőle. Az utcánál azonban biztos jobb. Azt sem tagadhattam, amiről ezután beszélt, hogy nem alkalmaznának senkit az urak, ha megtudnák köze van hozzá, már csak azért sem mert úgy vélnék kémkednek majd neki, kikotyogják a piszkos kis titkaikat……..
Én csak segíteni akartam nekik és most ezek után fogalmam sem volt, mi legyen, így nem vettem végig magamban, ahogy az asszonyom. Örültem, hogy leveszi ezt a terhet a vállamról.
Még mindig ezen járt az agyam, amikor megemlítette az Azurát, mire felkaptam a fejem, hiszen ez is említésre került a hajóra szállásunkkor, hogy hátha hallunk róla az út során.
- Elhajóztunk egészen Verinolig, ahol egészen jól állnak az újjáépítéssel, de tovább nem mertünk merészkedni, arra már állítólag a kalózok az urak. De Verinolban a kikötői kocsmákban sikerült némi információt találnom. Az biztos, hogy kikötött ott a hajó és az egyik csapos szerint ők tovább hajóztak, szerinte biztos, hogy a kalózokkal akartak kereskedni……Talán épp……emberekkel….. – néztem letörten a nőre.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-25, 7:09 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Zaveeyera néhány pillanatig némán mered maga elé. Olyan régen vágyott már egy apró jelre, egyetlen nyomra, amely útba igazítaná, s reményt keltene benne, s most itt volt. Sosem hitte, hogy egyszer majd megteheti, hogy az után a régen elveszett hajó után nyomozzon, amely az egyetlen dolog volt, amely megmaradt még az emlékeiben, amely abból az időből maradt neki, mielőtt a sorsa a Bíborgyöngy Házába vetette. Sokáig azt hitte, örökre elveszett az egyetlen dolog, amely segíthetne abban, hogy kiderítse, honnan is származik. Már régen lemondott róla, mert ugyan hogyan is találhatna meg valamit, amelyhez csak egyetlen név vezet. Hogyan találhatna rá a saját múltjára, ha csak ennyit tud önmagáról. Hiszen a neve, a Zaveeyera sem volt a sajátja. „Anyja” adta neki, amikor örökébe fogadta, s ő nem bánta ezt. Mert a név, amely néha még álmaiban kísértette, nem jelentett neki már semmit.  S míg fiatalabb volt, így is gondolta. De most, hogy élete, s vagyona már megvédte a legtöbb dologtól, újból feltámadt benne a vágy, hogy rátaláljon azokra, kik nem sorsuk, s hivatásuk szerint, hanem vér szerint is rokonai. Bár Norlan volt az a város, ahol élt, sosem érezte teljesen otthonának. Így kapott hát Matt Shadow még egy feladatot, s ahogy másban sem, úgy ennek elvégzésében sem csalódott az „üzlettársában”.

De meglepi, amit a férfi mond. Ijesztő számára a feltételezés, hogy az Azura rabszolgákat szállíthatott valaha. De most a türelmetlenség elűzi a gonosz gondolatokat.*

- Verinol? Olyan messze? Hát ezért nem leltem a nyomát annak a bárkának… És mit tudsz, kié volt az a hajó? Emlékezett még rá valaki?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-28, 8:08 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Amikor a csapostól ezt a bizonytalan választ kaptam, magam sem hittem, hogy sikerrel jártam, bár mivel ő is csak valami iszákos matróztól hallotta a történetet, teljesen biztos nem lehettem benne, hogy jól tudta. Azonban, ahogy most a legtöbbször hidegvérű és érzéseit jól leplező Úrnőm arcát elnézem, tudom, hogy mennyire fontos neki még a legkisebb remény is. Mikor elvesztettem az embereimet és hetekig azt sem tudtam élnek-e még, hasonló érzések voltak bennem is, pedig sokan azt gondolhatták volna, csak egy érzéketlen bűnöző voltam és csak arra gondoltam a saját irhámat mentsem……… Nehéz feladat volt beletörődnöm, hogy semmit nem tehetek értük….
Egy rejtett sóhajjal az elmém mélyére űztem az emlékeket, hogy a jelenre koncentráljak és pontosan visszaidézzem a csaposból kiszedett információkat.
- Én is meglepődtem, hogy valaki egyáltalán emlékezett, nem hittem, hogy érdeklődésem a hajó iránt sikerrel jár, ám a csapos egy öreg, részeges tengerészhez irányított, mert ő is tőle hallott a hajóról. A vén róka jó sok darnámból kiforgatott, mire egyáltalán ki tudtam szedni belőle azt, ami még megmaradt szivacsos emlékezetében. – forgattam meg a szemem szenvedő ábrázattal, hogy a Madame is érezze nem volt könnyű dolgom. – Rubi valamikor az Azurán szolgált, Humbert kapitány alatt. Ha jól vettem ki a szavaiból a kapitány jó tengerész volt, de kissé kapzsi és mindennel kereskedett a part mentén, amit csak adni és venni lehetett. Ő nem osztotta a csapos nézetét, hogy embereket adott volna el a kalózoknak, de elképzelhetőnek tartotta, hogy Humbertnek nem volt szerencséje a kalózokkal a legutolsó útján. Sűrűn áldotta az isteneket, hogy az indulás napján részegen aludt, így lemaradt a hajóról, azóta is úgy véli az ital tartja csak meg a szerencséjét. – sóhajtottam. – Viszont…. – mondtam habozva, - az a mendemonda járja, hogy a kalózoknak vannak összeköttetései a nagyobb városokkal, akár még Norlannal is, hiszen a lopott holmit értékesíteniük kell……
Nem mondtam ki, de hát melyik két banda tartotta a kezében még nem sokkal ezelőtt is a város alvilágát? Kinek volt érdeke, hogy a tengeri rablókkal üzleteljenek?
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-10-31, 4:07 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Humbert… A név nem tűnik számára ismerősnek, nem pendít meg egyetlen húrt sem a lelkében, ami arra utalna, hallotta már valamikor. De Zaveeyera nem, nem keseredik el emiatt, hiszen azt mindig is sejtette, hogy szülei nem lehettek hajósok, hiszen őt sosem vonzotta a tenger és nem érezte otthonosan magát egyetlen hajón sem. Nem, nem voltak ellenérzései sem a vizek vándoraival kapcsolatban. Egyszerűen csak érdektelenség ült benne, ha erre gondolt. Ezért vette szinte biztosra, hogy nem utazott túl gyakran a kontinens távolabbi, vagy közelebbi városaiba ezen a módon és az is biztosnak tűnt számára, hogy a Humbert név nem az övé. De amit nem kaphat meg az egyik névtől, megkapj a másiktól, s a Rubi név hallatán felrémlik előtte egy széltől cserzett arc, a sós víz illata és két furge és ügyes kéz, amely azt mutatja egy aprócska, vörös hajú lánynak, hogy hogyan kell tengerészcsomót kötni egy vékony kötélre. És emlékszik valami halvány szomorúságra is.*

- Rubi – suttogja a Madame. – Hát nem fulladt a vízbe, ahogy akkor gondolták. Kedves volt és sokat nevetett. Hát mégis él? – fordul Matt-hez reménykedve. – Matt Shadow, ha eddig hálára kötelezett lojalitásod és bátorságod, hát most örökre az adósod leszek, ha sikerül a tervem. Mondd, mikor beszéltél vele? És hol találtad meg?

*Zaya kérdései türelmetlenek, de hiszen miért is lennének másfélék. Szinte az egész életében vágyott arra, ami most szinte karnyújtásnyira van tőle. Jókora karnyújtásnyira persze. Hiszen a bizonyosságért át kellene szelnie a kontinenst, s türelmetlensége most olyan döntés meghozatalára veszi rá, amellyel még önmagát is meglepi. De ehhez Matt Shadow hírei még csak az alapot szolgáltatták, de vajon megtalálja-e hozzá az eszközt is?*

- Nem, az a két haramia maradjon csak ott, ahol van. Nem kell tudniuk semmiről. Nem velük kell üzletelnem, hogy bizonyosságot nyerjek. – rázza meg a fejét, s szemében bizonyossággal közli elhatározását a párossal. – Beszélek a vajákosokkal… Magam megyek oda…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-03, 7:06 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Tudtam, hogy a Madame története a régmúltba nyúlik vissza és azt is a tudomásomra hozta, hogy saját múltját kutatja, persze csak annyit árult el, amennyit úgy vélte tudnom kell, hogy kérdezősködni tudjak. Ahogy nem számítottam rá, hogy egyáltalán a leghalványabb nyomot is megtalálom, úgy arra meg főleg nem, hogy mégis előbújnak olyan emlékek számára, amikbe belekapaszkodhat.
Láttam a merengő arckifejezését, ahogy meséltem és nem kerülte el a figyelmem, ahogy ez megváltozott, amikor a részeges matróz neve előkerült.
Nem gondoltam volna, hogy pont ez lesz az, ami fontossá válik és már bántam, hogy nem foglalkoztam a fickóval többet, vagy nem cibáltam magammal ide vissza, Norlanba. De már késő bánat!
- Csak azt végeztem el, asszonyom, amivel megbízott, hálával én tartozom, hogy jóformán ismeretlenül megbízott bennem. – hajtottam meg a fejem, de hazudnék, ha azt mondanám nem melengették meg a szavai a szívemet. – És nem, nem fulladt vízbe, bár lehet a többiek azt hitték, csak egyszerűen lemaradt a hajóról és az sosem tért vissza, vagy, ha igen, azt is elmulasztotta. – sóhajtottam a vén rókára visszagondolva. – A kikötői csapszékben, a Játékos Delfinben lopta a napot és közvetlenül azelőtt beszéltem vele, hogy visszaindultunk volna ide, hiszen tovább már nem mertünk hajózni. – válaszoltam habozás nélkül, mert sejtettem, hogy mennyire éhes volt a hírekre.
Mivel a két bandita testvért szívesen öltem volna meg magam a két kezemmel, nem esett nehezemre, hogy rábólintsak a Madame döntésére, hogy hagyja őket a börtönben rohadni, úgy sem gondolom, hogy akár egy szóval is segítenének nekünk, még, ha tényleg volt is kapcsolatuk a kalózokkal. Viszont az utolsó szavaira felkapom a fejem.
- Mármint……Verinolba…? – bizonytalonodom el, hogy jól értettem-e. – Az….nagyon veszélyes lenne és itt van Úrnőmnek az…..üzlet….és milyen vajákosok? – bukik ki belőlem és még csak nagyon az elején vagyok a kérdéseimmel. – De biztos nem jól értettem. – ráztam meg a fejem, elhessegetve a gondolatot is.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-08, 7:11 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Hallgatja a férfit, de az esze már máshol jár. Már azt fontolgatja, kikkel kell beszélnie ahhoz, hogy viszonylagos biztonságban hagyhassa itt néhány napra a Házat és a Bazárt. Már gondolatban azt latolgatja, vajon mit kóstál egy vén hajós emlékezete és hogy mennyivel rövidítik meg majd a mágusok, akik gyors és biztonságos utat bűvölhetnek neki. Olyan utat, amit még sosem próbált, de amiről már hallott. Városi legendákban, a lányok rémtörténeteiben. Furcsa átjárókról messzi városok között, amelyek úgy tűnnek elő és úgy válnak ismét köddé, mint ha sosem léteztek volna. És aki beléjük lépett, egyetlen pillanat alatt utazik annyit, mint ha napokig zötykölődött volna valami postakocsin. Matt szavai erre is rávennék őt. Akkor is, ha maga irtózik a mágiától és azoktól is, akik ezt űzik. Mert persze sokan tudni vélik azt is, hogy a vajákosok csak azért csapják be ilyesmivel a tudatlanokat, hogy elszedjék a pénzüket. A Zayától tán volna is mit, de ő már tudja, hogy nem minden igaz, amiről a pletykák szólnak. Hiszen a város ura is igénybe veszi a szolgálataikat néha, s ha nem lenne biztos abban, hogy vagyona érintetlen marad a busás viteldíjtól eltekintve, hát már biztosan kiűzte volna őket Norlan falai közül. És most neki sincs választása, ő most nem vesztegetheti az idejét.

De aztán persze lehiggad, néhány pillanatnyi képzelgés után, amikor csak az érzéseire hallgat. Mert igen, tudja jól, mégsem teheti, hogy csak úgy elrohan egyetlen reménybeli szemtanú miatt. S a gondolat már hűti is le a vérét, csitítja kavargó gondolatait. Mert ő Zaveeyera Borromo. Nem követ el ostobaságokat.*

- Köszönöm, Matt, igazán jó munkát végeztél és igen… Verinolba kellene mennem… De ne aggódj, megtervezek mindent, hogy az út biztonságos és gyors legyen. És igen, vajákosok… Remélem, Onash még nem elégelte meg a bűbájaikat…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-12, 7:47 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//


Nem gondoltam, hogy a mindig higgadt és hidegen tervező Zaveeyera Borromo úrnőt ennyire felzaklatják a hajóról meghozott hírek. Persze sejthettem volna, hogy jó oka van arra, hogy kutakodjon egy ilyen régi ügyben és őszintén meglepődtem, mikor kiderült, hogy van, aki még tudott erről mondani valamit. Az, hogy ez a valaki, még emlékeket is felidézett benne, meg igazán csodának is beillett volna.
Az, hogy felhozta a vajákosokat, azt bizonyította, hogy tényleg mélyen megrázta a hír, hiszen tudva levő, hogy általában csak a hiszékenyek, vagy a végső kétségbeesettek fordulnak csak hozzájuk. Nem is értettem, hogy miért jutott asszonyunk odáig, hogy felmerüljön benne…..
Aggódó szemeim előtt tért vissza a valóság talajára és vált nyugodtá Zavveyera arca, ami az én szívverésemet is kezdte visszaterelni a szokásos ritmusába……..Amit egy pillanat múlva szélvészként korbácsoltak fel a szavai.
Szóval csak hideg fegyelme tért vissza, de a terve……az nem változott…..Így aztán tudtam, nem fog meghátrálni.
- Ha így döntött, nem engedhetem el egyedül. – húztam ki magam és nem mertem Blanchera nézni, bár sejthettem, hogy hűsége és bizalma kitart.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-19, 8:43 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Matt Shadow, azt hittem, azt azért tudod, hogy a „cégtársi” pozíció, bár hangzatos, nem jelenti azt, hogy a dolgaimba is beleárthatod magad. Nos, ha arra számítottál, hogy majd bólogatok kitűnő javaslatodra és hagyom, hogy Blanche Norlanban maradjon egyedül és feleljen egymaga a két üzletért, hát azt kell hinnem, rosszul választottam üzlettársat. Nem, Matt, erről szó sem lehet. És pontosan azért teszem meg ezt az utat ilyen módon, mert én sem maradhatok távol túl sokáig. Nem hiszem ugyanis azt, hogy attól, hogy a város most békésebb arcát mutatja, ez mindig így is marad. Biztos vagyok abban ugyanis, és neked sem kellene ebben kételkedned, hogy ha híre menne, hogy a Bíborgyöngy Házának tulajdonosa hosszabb útra indult, ne kelnének szárnyra mindenfajta híresztelések arról, hogy az üzlet hanyatlik, vagy hogy gyógyíthatatlan nyavalya támadta meg a neves hölgyet, s most baját kúráltatja valahol messzi földön. Hát még ha ezek a pletykák arról szólnának, hogy üzlettársa is vele tartott. S ha így lesz, hát rögtön akad majd trónkövetelő, ki jogot formálna a vagyonra, s a távollétet – és persze Blanche tapasztalatlanságát – kihasználva azonnal átvenné az üzletek vezetését. S persze azonnal megszabadulna mindazoktól, akik ebben meggátolhatnák. Tehát Matt Shadow, szó sem lehet arról, hogy velem tarts, s arról még kevésbé kell bárkinek is tudnia, hogy én magam útra keltem. És pontosan erre kellenek azok a mágusok. Elég titokzatos népség, akik nem kötik mások orrára az ügyeiket és az üzletfeleikét még kevésbé. Főként, ha azok jó pénzt fizetnek a hallgatásukért és egyéb szolgálataikért. Tehát egyedül megyek, és csak azt kérem, erről senki se tudjon a Házban és a Bazárban rajtunk kívül. De nem maradsz feladat nélkül te sem és a mátkád sem. El kell hitetnetek ugyanis, hogy én sem mentem sehova… Nos, van rá ötleted, hogyan csináljuk?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-22, 6:17 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Eddig olyan jól haladtak a dolgok. És pont ez volt a baj. Kissé megfeledkeztem magamról a Madame-vel kapcsolatban, de ez természetesen nem a tisztelet elvesztése miatt következett be, hanem a meglepetés és az aggodalom volt a kiváltó ok. Az egyik pillanatban még távoli dolgokról beszélünk, olyanokról, amik talán meg sem történtek, csak egy részeges matróz fejében, a következőben meg már az Úrnő azt tervezi, hogy elutazik a világ végére, méghozzá a veszélyesebb végére, ahol nem rég még sárkányok tomboltak és csak egy váratlan külhoni segítség mentette meg a vidéket.
Persze felmerült bennem, hogy ez egyáltalán nem jellemző a mindig higgadt és tervszerűen gondolkodó asszonyra, de ezt azonnal meg is cáfolja a rendre utasító és megfedő szavaival. Csak természetes, hogy pillanatok alatt átgondolt és megtervezett mindent, köztük azt is, hogy itt kell maradnom, hogy megvédjem mind Blanchet, mind az üzleti érdekeit, a tulajdonát. Nyilvánvalóan ez egy „üzlettárs” feladata, ha a másik társnak el kell tűnnie egy időre……Be kell látnom, hogy mindenre gondolt, de ettől még nem lett könnyebb, hiszen az üzlettárs szerepe csak egy álca volt, engem a testőrének szerződtetett. Sajnos ezzel viszont két tűz közé és a sarokba szorított. Blanche élete mindennél többet jelentett nekem, nem eshet baja, de igaza volt abban is, hogy nem lenne üzlete sem, nagy valószínűséggel, mire visszajönnénk….
Jó ideig hallgattam, hogy meg hányjam-vessem a szavait, aztán már nyugodtabban, kissé rekedten megszólaltam.
- Mondhatjuk, hogy leesett a lépcsőn és összetörte kezét-lábát, ezért nem hagyhatja el a szobáját. Tudva, hogy mennyire nem szeret távol lenni és nem személyesen intézni a dolgait, mindenki megértené, hogy kiállhatatlan az eset miatt és csak Blanchet engedi a közelébe. Így rajta keresztül kap mindenki utasítást. Ez időt ad magának és időt Blanchenak, hogy beletanuljon, anélkül, hogy hátba támadnák. – tettem le elé a javaslatomat. – Valami fertőző betegségre is gondoltam, de az inkább elriasztaná a vendégeket, ezért ez nem választanám.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-25, 7:51 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Ó, úgy látom, kezded már érteni – bólint helyeslően Zaya, hogy aztán keserűen folytassa. – Minden, ami szóbeszédre, találgatásokra adhat okot, csak egy lehetőség arra, hogy Norlan becsületes és feddhetetlen asszonyai rajtam köszörüljék a nyelvüket. Így is meg fogják tenni, de ha azt látják, hogy semmi sem változott azon kívül, hogy néhány napig nem kell aggódniuk férjük hűsége, vagy fiaik becsülete miatt, hát inkább nem próbálják nyilvánosan megtárgyalni az esetet, mert tudják, hogy ha megteszik, akár a halálos ágyamból is felkelnék, csak hogy bosszantsam őket. De a javaslat jobb, mint amire számítottam, Matt Shadow. Csak egyetlen dolgot kell még megértened, és ha így teszel, nem hiszem, hogy gondok adódnának az üzlettel, amíg távol leszek s azt is belátod, nem tehetnék másképpen az úttal kapcsolatban sem. Jól jegyezd meg tehát, a látszat a fontos, az, hogy mit láthatnak belőled azok, akik megítélhetnek, s azok is, akik segíthetnek neked. S mert így van, éppen ezért az a „baleset” nem történhet meg úgy, hogy ne lássa néhány olyan ember, akik aztán majd jó szolgálatot tehetnek a színlelés fenntartásában tudtukon kívül. Ezért kell jól, … Nem, még annál is jobban kell megszervezni ezt a szerencsétlen esetet, s akkor nem lesz semmi baj. Vagyis még ma este beszélek a mágusokkal, s ha vállalják az utat, akkor holnap egyeztetünk a tervünkről. – pillant komolyan a párosra Zaveeyera. – És ne nézz rám értetlenül, Blanche. Szerintem tökéletesen érted azt, amit mondani akartam. Annak a balesetnek MEG KELL TÖRTÉNNIE. És nem máshol, mint a Házban. Ha nem látják sokan, s nem látják olyanok is, akik aztán hírét vihetik a dolognak, akkor semmit sem ér az egész alibi. Ha nem olyanok mesélik el suttogva a szomszédjuknak, vagy sajnálkozva valamelyik árusnak, vagy mesterembernek, akkor az álcám semmit sem fog érni. Vagyis komédiások, előadásra fel! – neveti el magát az asszony. – Csak ügyeljetek majd mindenre, mert itt nem lesz főpróba, és a közönség kritikus lesz, ezt megígérhetem!
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-11-29, 8:07 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Nem vonom kétségbe a Madame szavait, hogy miként reagálna a város női rétege arra, ha jó időre eltűnne, de valószínűleg más – nem kívánatos – figyelmet is a virágzó üzletére irányítana, ebben teljesen igaza van. Nem azért gondolom ezt, mert annyira ismerném a helyi viszonyokat, hanem mert ilyenek az emberek……mindenhol.
Ha erős vagy, legalábbis ezt láttatod a környezeteddel, akkor félnek tőled és békén hagynak, ha gyengének látnak, akkor élvezettel szétszaggatnak, hogy mindenkinek jusson egy kis konc.
Zaveeyera mostanra kiépített egy erős hálózatot, de még most sem hagyatkozhatott arra, hogy ez megvédi hosszú távon. Mindenen rajta kellett tartania a szemét és a kezét, hogy érezzék a személyes jelenlétét, de legalábbis tudják, ott van a háttérben és figyel.
Ám az az elképzelés, hogy a baleset teljesen igazsághűnek látszódjon…….., hát azt nem tudom, hogyan akarja megvalósítani, főként olyan tanúk előtt, akik nincsenek beavatva, ezért elindíthatnak egy pletykát, ami fedezi a Madame távollétét.
Az úrnő szavaira önkéntelen Blanchera néztem és mellé lépve megszorítottam a kezét, hiszen sok mindent látott már ebben a házban, de talán ilyen konspirációban még nem kellett segédkeznie.
- Azért kemény főpróbának tesz ki minket Asszonyom, hiszen egyikünk sem hivatásos színész. – kelek a lány védelmére, még ha be is látom, hogy van igazság abba, amit Zaveeyera mond. – Igaz, elsősorban Önnek kell jól játszania, anélkül, hogy tényleg komolyan megsérülne. Utána már csak arra kell ügyelni, hogy én és Blanche kanalazzuk össze és vigyük a szobájába….hmm….azért egy orvost csak be kell avatnia, aki alátámasztja a dolgot…… - nézek rá kérdőn, hiszen azt senki nem hinné el, hogy nem hívunk hozzá gyógyítót.
Minden esetre most már csak az a kérdés, hogy a bűbájosok képesek-e arra, amit elvár tőlük.
Valahol a szívem mélyén azon szurkoltam, hogy ne tudják megtenni, még akkor is, ha sajnáltam a múltja miatt, de most a jövőjét teszi kockára……egy halvány remény miatt.


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-12-05, 10:14 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Nem hitte volna, hogy ilyen gyorsan sikerül rábeszélnie a fiatal párt az örül terv megvalósítására, de hála a tekintélyének, egyikük sem akarta nyíltan megvétózni az elképzelését. Ez megnyugtatta, de tudta, nem szunnyadhat a gyanakvása, hiszen, ha így tesz, könnyen magabiztossága áldozatává válhat. Ezt pedig semmiképpen sem akarta. azt akarta, hogy minden rendben menjen, hogy az ég világon senki se sejtse azt, hogy Zaveeyera Borromo őrizetlenül hagyta javait és üzleteit, csak hogy valami délibábot kergessen. És amikor ezt így elgondolta, még önmaga számára is nevetségesnek és ostobának tűnt az egész. És akkor még nem is említette meg a mágusokat és a mutatványosokat is megszégyenítő attrakciót, amelyre készül.
De aggodalmát nem osztotta Matt-tel. Számára nem a „bemutató” volt a legfélelmetesebb. A Bíborgyöngy Házának asszonya inkább amiatt aggódott, hogy hiábavaló lesz az útja. Hogy mire odaér, már nyoma sem marad a hírnöknek.
Így gyorsan tettekre váltja a gondolatait és miközben kifelé indul, nem feledkezik meg a mai este „utasításairól”.
- Odalent már minden készen áll a fogadásotokra és az ünneplésre. A lányok, akiket hoztatok is ott vannak. Nekem most el kell mennem… Beszélnem kell néhány emberrel… Ne várjatok meg! A Házba megyek, ha végeztem…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-12-11, 5:47 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Ha ellenkeztem volna továbbra is, akkor csak felmérgesítettem volna a munkaadómat és a makacsságát ismerve nem is mentem volna sokra vele. Ha elhatározta magát, akkor már senki és semmi nem tudta eltántorítani, csak abban bízhattam, hogy – akármilyen őrültséget is tervez – azt alaposan, szokásához méltóan …..átgondolja alaposan.
Nem lesz egyszerű megvalósítani az átverést, amivel biztosíthatjuk, hogy a Madame távolléte titokban maradjon, de remélem ez lesz a legnehezebb az egész ügyben. Ha aztán elmegy és itt maradunk Blanche-val, akkor már, akármennyire felkészülünk a váratlannál is váratlanabb helyzetekre, már magunkra leszünk utalva és a Madame is segítség nélkül lesz kénytelen egy vadidegen helyen boldogulni.
De ez van, eldőlt, csak abban segíthetünk most már, hogy minden a lehető legnagyobb rendben menjen.
- Ünnepség? Nem…..nem számítottunk …ilyesmire. – lepődtem meg, de azért jól esett, hogy ez is azt mutatta, elégedett az eredményünkkel.
A megvásárolt lányokkal meg elbeszélgetek és kitalálunk valamit, hogy mihez kezdjenek. Van annyi pénzem, hogy valahol munkát találjak nekik……
- Igen is, asszonyom! – nyitottam ki előtte az ajtót, aztán Blanche-t is kiengedtem.
- Már úgy is rég meg akarlak táncoltatni. – vigyorogtam rá, egy pillanatra elengedve az aggodalmaimat. – Mikor találkozzunk legközelebb? – kérdeztem még az asszony után.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2021-12-21, 7:40 am

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Zaya megtorpan a kérdés hallatán, és elgondolkozik. El kell mennie a mágusokhoz, aztán a doktorral kell beszélnie. S attól függően, hogy mit mondanak a vajákosok, még akadhat sürgős dolga. Nem akarja, hogy a fiatalok vagy bárki más megzavarja a készülődésben és azt sem, hogy ha ezen az estén „üzlettársa” és helyettese az utcán járkálna. Mert biztosan híre ment az érkezésüknek és az is biztos, hogy vannak, akik még mindig a megtorláson gondolkoznak. Eddig csak magára kellett ügyelnie, most viszont figyelmét és az őrséget is meg kell osztania, hogy rájuk is ügyelhessenek. Ezért veszélyes, mégis jelen helyzetben a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás mellett dönt. Magához inti Matt-et, s mondandója eleje csak a férfi számára hallható.*

- Visszaküldöm értetek a kocsit. Ne várjatok rám már ma! Holnap reggelinél találkozunk, ne késsetek el! 8-ra legyetek a házban és akkor mindent megbeszélünk. Ma pedig érezzétek jól magatokat, de azért ügyeljetek a látszatra is! – aztán már hangosabban folytatja. – Ellenőriznem kell, hogy pontosak-e a kimutatásaid, Matt. Első pillantásra rendkívül előnyös üzleteket kötöttél, de a jutalékod attól is függ, hogy második, vagy akár az ötödik pillantásra is ezt látom-e. Vagyis majd közlöm holnap, hogy hány csilingelő darna üti a markodat. De mindenképpen jobb, ha számlát nyitsz a bankban… Csak a biztonság kedvéért.

*Aztán már csak azt látják, hogy a köpenyébe burkolózik és lesiet a lépcsőn. Az odakint álló batárhoz igyekszik, hogy a Bíborgyöngy Házába vitesse magát, s amíg odaérnek, ő igyekszik végig gondolni minden tennivalót. Mert nem lesz túl sok ideje.

A Házhoz érve az ajtóban álló felvigyázók talán már meg sem lepődnek az asszony láttán. Mert hiába öröm és megkönnyebbülés mindenki számára, hogy a kockázatos út véget ért, tudják, hogy Zaveeyera Borromo már a következő terve megvalósításán dolgozik. Így amikor azt kéri a lánytól, aki a vendégeket fogadja, hogy senki se zavarja már ma éjjel, mindenki sejteni véli, hogy az asszony már valamiben megint töri a fejét.

És ez valóban így is van. Bár ő nem csak terveket fontolgat, hanem meg is valósítja azokat azon nyomban. De nem akárhogyan. Hiszen, ha saját maga jelenne meg a mágusoknál, azonnal el is vethetné még az utazás gondolatát is. És éppen ezért teszi azt, amit tesz. Ezért veszi le elegáns ruháját és ölti magára az eddig is hasznosnak bizonyult álöltözetét. Így csak egy egyszerű szolgáló lesz, aki végső kétségbeesésében fordul a varázslatokhoz. Egyedül öltözik fel és rejti jellegzetes színű hajkoronáját a méretes főkötő alá, hogy aztán óvatosan surranjon ki a hátsó ajtón. Távozásáról csak az ott álló őr tud, akinek megparancsolja, hogy senki se szóljon erről egy szót sem. Gyorsan szeli az utcákat, hiszen jól ismeri a várost, tudja, merre vannak a rövidebb, vagy éppen mások számára nem túl ismerős mellékutak, átjárók, sikátorok. Ha valakit mégis megpillant, az árnyékba húzódik, kapualjakba, hogy ott várja meg, amíg ismét egyedül lesz. Egy eldugott házat keres, először nem is ismeri fel a helyet. De aztán furcsa fényű lámpa villan az egyik ajtó nyílásában, amikor valaki kióvakodik rajta, így Zaya tudja, hogy jó helyen jár. Megvárja, míg az ismeretlen „sorstárs” távozik és azt is, hogy elcsöndesedjenek a léptei, csak akkor kopogtat, s a megnyíló kémlelőablakban megjelenő fejnek csak egyetlen mondatot mond, s reméli, nem felejtette el a „jelszót”.*

- Elvesztettem az erszényemet, s úgy hallottam, egy REJTÉLYES ISMERETLEN ebben a házban adta le.

- Jól hallottad, ITT SEGÍTHETÜNK NEKED.

*Már érkezik is rá a megfelelő válasz és nyílik a vastag faajtó, éppen csak annyira, hogy a köpenybe burkolt alak beóvakodjon. Zaya csak akkor látja, hogy egy szikár, kopasz alak áll előtte, aki ujjával csendre inti őt és behunyja a szemeit. Némán állnak néhány pillanatig, aztán az idegen ismét rátekint.*

- Nem követett senki, asszony. Gyere és mondd el, mit kívánsz tőlünk.
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2022-01-03, 5:02 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveyera//

Most, hogy már eldőlt a dolog és nem lehetett, sőt nem is mertem erőltetni, hogy a Madame gondolja meg magát, inkább a megvalósítás sikerén kellett dolgoznom. Jobb, ha segítek és ellátom őt annyi információval, amennyire csak vissza tudok emlékezni, mint, hogy valami rosszul süljön el.
Persze továbbra is úgy véltem, hogy vele kéne tartanom, de Blanche-t sem szívesen hagytam volna magára. Nem is tudom mit vélek veszélyesebbnek………Persze az asszonyom tud magára vigyázni, ezt már bebizonyította, itt meg épp elég ellensége állt lesben, talán így lesz jó…..
Magamban sóhajtottam egyet a megváltoztathatatlanra és a jelenre fordítottam a figyelmem.
- Nem lesz gond, ne aggódjon miattunk, asszonyom. – válaszoltam neki egy halvány mosollyal. – Elvégre testőrnek vett fel, ha még emlékszik rá. – idéztem emlékezetébe. – Ha szükséges meg tudom védeni magunkat, de nem maradunk sokáig, csak megpörgetem Blanchet, beszélek a lányokkal, hogy miként tovább és aztán visszavonulunk mi is, hisz eléggé elfáradtunk. A jó fogásokban pedig biztos vagyok, de a részesedést magára bízom. Nem vagyok annyira jártas a pénzügyekben, ha megkérhetem tegye félre nekem……nekünk….. – szorítottam meg párom kezét, miközben szélesebb mosollyal néztem a szemébe. – Intézze csak a dolgát, mi időben itt leszünk.
Miután elment, lekísértem Blanchet a földszintre és fogadtam a gratulációkat és jókívánságokat, aztán táncba vittem a páromat…..
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime2022-01-10, 8:14 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Ugye tudod, hogy a város ura nem szível bennünket… Jól meggondoltad, hogy mit kérsz?

- Nincs választásom… Így is túl sokáig vártam – feleli Zaya, miközben az asztalra teszi a teli erszényt. – Három napom van, hogy megjárjam az utat. Megfizetem a szolgálataitokat és a hallgatásotokat. Ahogy megegyeztünk… Holnap este a Házban… Az összeg harmada van benne… - int a pénzzel teli zacskó felé. – Ugyanennyit kap az embered, ha odaértünk… A harmadikat a megállapodás szerint neked adom… Amikor visszaértem… Megegyeztünk? Azt mondták, ha megállapodunk…

- Add a kezed, asszony! Amit ígértem, úgy lesz!

*Zaya nyújtja a kezét, s a karomszerű, hófehér ujjak körbefogják az aranybarna, formás kézfejet, hogy hirtelen smaragdszínű lánc tekeredjen köréjük, amely egyetlen pillanat múlva elenyészik.
Hát megköttetett a megállapodás, s holnap végre beszélhet valakivel, aki segíthet a múltja felfedezésében. Erre vár már régóta. A hírre, a nyomra. És készült rá, hogy egyszer megérkezik majd.
Hát most itt van.

Nem sokkal ezelőtt még odalent állt, a sötét kapualjban és hallgatta a csendet a sötét utcán. Hogy aztán a tar mágus – ellenőrizve, hogy nem csapdába akarja csalni mesterét – őt is percekig figyelte. S a mozdulatlan tekintet, amely szinte a csontjáig hatolt, még a sokat próbált Zaveeyera Borromo-t is zavarba hozta. De a nő tudta, nincs takargatnivalója, s szándékai pontosan azok, amit aztán elmondott a „mesternek”, aki rezzenéstelen arccal hallgatta. S ugyanígy alkudozott az árról is a tanítványához hasonló alak. Szenvtelenül és hidegen. De Zayá-t ez érdekelte a legkevésbé, ahogyan az sem tántorította el a dologtól, hogy többet kellett fizetni annál, mint amit remélt. De a feltételekből már nem engedett.

S nem engedett az indulással kapcsolatban sem. Hát most feszülten vár, hogy a vajákos akar-e még mondani valamit, de úgy tűnik, a mágus „elbocsátja”.*

- Csak készülj, és mindig tedd azt, amire a kísérőd utasít. Nincs vita és nincs kifogás, különben bajba kerültök… Hatalmas bajba…

*Ez jár a fejében, miközben az egyszerű ruhában hazafelé oson a sötét utcákon. És ez jár akkor is, amikor másnap reggel felébred és csönget a lányért, aki ma a szolgálatára lesz. És amikor belép az egyik új szépség, akit Matt és Blanche hozott magával, és leteszi az ágya mellé a reggeli teát, a vörös szépség felvonja kifogástalanul ívelt szemöldökét és elmosolyodik.*

- Lássam, mit tanított neked az lány…
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 11 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
11 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: