LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Stern

Go down 
+34
Jeremy Talbot
Kalandmester
Főadmin
Inaeth
Vey'na Crossi
Jozef Alberts
Ayda
Huor Tiwele
Ryn von Samok
Lysanor Eweny
Yldicce Tsodamix
Vogon Beebebrox
Nawarean
Edward Dylan
Merilien Lumel'Auvrea
Yúla Saiwa
Kockázó
Fatima Ferses
Onoria
Hisame
Gylnar Radek
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Aventhis
Furia
Sydney H. Low
Alex Ian Keegan
Regélő
Kain Namelyr
Vastörő Regendorf
Nasuada
Aurora
Mesélő
38 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Yldicce Tsodamix
Hegyi nimfa - Alseda nimfa
Yldicce Tsodamix


Hozzászólások száma : 18

Character sheet
Nép: Nimfák

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 2:50 pm

Yldicce türelmetlenül toporogva várta az elf visszatértét. A kovácshoz ment, ki tudja mennyit időz ott.
Bánta már, hogy elvállalta ez a megbízást, hisz épp nem lenne rászorulva a jutalomra, másrészt viszont pár darna mindig jól jön. Miután az elf bepréselte magát a szűk bejáraton, az utca elején megjelent három sárga köpenyes alak, két nő és egy férfi. Épp felé tartottak. A nimfa kissé kényelmetlenül érezte magát, rossz előérzetei voltak.~Jobb lenne túl lenni a dolgon, indulhatnék dolgomra, Bogyy is már nyugtalan~ gondolta. A három idegen megállt és a kezében szorongatott csomagot nézték. Egymás között vitatkoztak, időnként a csomagra mutogatva.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 3:07 pm


Vogon már épp kifelé sétált az ajtó felé, mikor háta mögött hallotta, hogy nyílik az ajtó. Hátrafordult és bár nem mondhatók az érkezők hiányos öltözékűnek, de mivel kardigánjukba, illetve köténykéjükben épp most bújtak bele és huncutul kuncogtak, ezért valami azt súgta neki, hogy eddig azért jóval kevesebb ruha volt rajtuk. Egy törpe és az asszonya lépett át a küszöbön egy belső szobából. A nő jött elől és urát kézen fogva húzta maga után fülig érő mosollyal a száján, miközben másik kezével próbálta bekötni hátul a kötényt.
-Elnézést!- szólalt meg a hátul jövő- Miben segíthetek Önnek?
-Garlaf? Öööömmm... elnézést! Shalom! -mondta meglepő zavarban- Nem gondoltam volna valahogy a neve alapján, hogy ön törpe.
A másik összeráncolta a szemöldökét, de láthatóan az asszonynak sem tetszett az imént elhangozott.
-Miben állhatok a rendelkezésére? Ha engem keresett, akkor megtalált.- mondta láthatóan sokkal rosszabb kedvel, mint ahogy kijött.
-Fegyverre lenne szükségem. -mondta a rabszolgakereskedő láthatóan még mindig megilletődően- Fegyverekre.
Kívülről az utca szokásos zaja szűrődött be.
Vissza az elejére Go down
Yldicce Tsodamix
Hegyi nimfa - Alseda nimfa
Yldicce Tsodamix


Hozzászólások száma : 18

Character sheet
Nép: Nimfák

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 3:16 pm

Az egyik asszony odalépett hozzá- elnézést, hogy került önhöz ez a csomag-mondta. Yldicce kérdőn vonta fel a szemöldökét- hogy érti ezt, az imént bízta rám egy elf, míg a dolgát intézi a kovácsnál- válaszolta. A nő csóválta a fejét-az a csomag az enyém, ma reggel hagytam el a főtéren, az elf rátalált, de én szeretném visszakapni-mondta. Yldicce gondolkodóba esett~ mégis csak az elf bízta rá bőrtokot, nem lenne bölcs dolog másnak adni, viszont ha igaz amit a nő mond..~ Kezdett kétségbe esni a kínos helyzettől. Jó lenne ha az elf jönne már és tisztázódna a dolog~fohászkodott magában. A nő nem tágított, bizonygatta, hogy az övé a csomag, siet és a nimfa lenne szíves átadni de gyorsan. Társai egymás szavába vágva erősítették állítását.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 3:42 pm

A törpe felrántotta a szemöldökét, mikor a fegyver szót meghallotta.
-Hát, abból itt van bőven. Mennyi kell? Nézzen csak szét nyugodtan! -érezhetően megenyhült a pénz szagára.
-Nos, leginkább egyszerűbb fegyverek. Nem olyan túl bonyolult. -mondta és remélte a kovács érteni fogja, mire céloz.
-Nos hát... igen! -dünnyögte a szakállát cirógatva- Talán egy egyszerű kard megteszi. Esetleg egy pajzs?
A Beebebrox örömtől csillogó szemekkel nézegette az üzlethelyiség elől lévő részébe kitett páncélokat. Pont ilyenekre gondolt, amik igen könnyen megvásárolhatóak. De az orkok szemében még mindig jóval értékesebb, mint bármilyen élet. Legyen az sajátjuk kockáztatása... vagy néhány rabszolgáé.
Vissza az elejére Go down
Yldicce Tsodamix
Hegyi nimfa - Alseda nimfa
Yldicce Tsodamix


Hozzászólások száma : 18

Character sheet
Nép: Nimfák

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 5:00 pm

A nimfa csapdába esett. Egyrészt szabadulni akart a tolakodó idegenektől, így legszívesebben oda adta volna a csomagot, másrészt a szavát adta, hogy megőrzi azt, és ő szavatartó nimfa. A három sárga köpenyes nem túl bizalom gerjesztő. Nem volt biztos benne, hogy igazat mondanak. Úgy döntött, hogy nem adja át a csomagot semmiképp. Szorosan magához szorította és eltökélte magát. Az idegen asszony egyre erőszakosabb lett. A nimfa segítségkérően nézett körül. Az utcán csak pár ember sietett mindenapi dolgára.~Jöhetne már az elf~gondolta kétségbe esetten. A sárga köpenyes nő türelmetlen mozdulatokat tett, nyomatékosítván követelését. Yldicce hátrálni kezdett.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 5:14 pm


Az ifjú elf veszekedés hangjaira lett figyelmes. Letette a földre a buzogányt, amit épp nézegetett és kisvártatva kisietett. Ennek meg is lett az eredménye, mert az ajtó még emlékeihez képest is alacsonyabbnak bizonyult és jól beverte a fejét. Fájó homlokkal botorkált fel a pár lépcsőfokon és látta, hogy a csomagot őrző nő körül alakult ki egy kisebb veszekedés. És ahogy közelebb sétált pár lépést arra is rájött, hogy már látta máskor is valahol.
-Shalom, Yldi! Ne haragudj! Az előbb nem is vettem észre, hogy te vagy. Emlékszem ám, hogy tartozol nekem két rabszolgalánnyal. -mondta mosolyogva- De ez ráér később. Mond, mi a probléma!? -és a sárga köpenyes alakok felé fordult gyanakvó tekintettel és közben odasétált a lovához, de még direkt nem ült fel. De igen közel jutott a nimfához ez alatt.
Vissza az elejére Go down
Yldicce Tsodamix
Hegyi nimfa - Alseda nimfa
Yldicce Tsodamix


Hozzászólások száma : 18

Character sheet
Nép: Nimfák

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 5:43 pm

Yldicce megkönnyebbülten vette észre a visszaérkező elfet. Végre vége lesz ennek a vitának. A feje fájt már a hangos karattyolástól. - Üdv neked is. Ezek az emberek azt állítják, hogy az ő tulajdonuk a csomag amit oda adtál. Azt követelik, hogy adjam át nekik. Jó lenne tudni mi az igazság, bár szerencsére már nem az én dolgom eldönteni. Te adtad át megőrzésre így neked adom vissza. Utána döntsétek el kié valójában. Megfogta és a csomagot az elf kezébe nyomta.~ Szerencsére megszabadultam, bár most jut eszembe, fogalmam sincs, miről beszél Vogon. Sosem tartoztam senkinek, pláne rabszolgalánnyal nem, sőt valamikor megszabadítottam párat. na mindegy, lényeg, hogy eleget tettem az igéretemnek ,átadtam a csomagot~ gondolta.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 6:00 pm


Vogon átvette a csomagot és hideg tekintettel a köpenyesekre nézve felszállt Saurus hátára. A két nő és a férfi látható tanácstalanságban voltak. Az egyik nő viszont hozzá lépett és kezét nyújtotta a bőrtasak felé. Ekkor a rabszolgakereskedő hátra nyúlt a láncaihoz és egyiket a kezébe véve megpróbálta rárakni az illetéktelen kezekre. Persze még mielőtt elindult a mozdulata már vissza rántotta a kezét a lány és közben minél gyorsabban hátrált a társaihoz.
-A nyilakat Zorgijevtől, az üvegfúvótól vettem pár órával ezelőtt. -szemöldökeit összehúzva folytatta.- Talán szeretnétek velem eljönni oda és végére járni a dolognak, hogy tolvaj, haramiák vagytok-e avagy tévedés történt? Igen szívesen elkísérlek titeket oda. -és a nyeregben háta mögé tette a kezét véletlenül a megcsörrenő másik láncra, hogy jelezze, komoly tétje van számára, ha illetéktelenül akarják elvenni a tulajdonát. A törvényen kívüliek pártjára nem áll senki vele szemben, ha bebizonyosodik.
~Megérne egy zarándokutat és nem is lenne túl sok idő. De meglátjuk, élezni kívánják-e a konfliktust. Valamiért fura érzésem van velük kapcsolatban, de nem tudok rájönni, mi nyomaszt.
Vissza az elejére Go down
Yldicce Tsodamix
Hegyi nimfa - Alseda nimfa
Yldicce Tsodamix


Hozzászólások száma : 18

Character sheet
Nép: Nimfák

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 6:19 pm

A nimfa érdeklődve várta a fejleményeket. Kíváncsi volt, hogy magyarázzák ki a lopási kísérletet a vásári tolvajok. Most már biztos volt benne, hogy azok. Kicsit hátrébb lépett, nehogy belekeveredjen az esetleges tettlegességbe. Bízott benne, hogy mihamarabb véget ér ez a hajmeresztő történet és végre mehet dolgára, valószínűleg lekéste már a jó vételi lehetőséget. Jól elhúzódott az idő. A nő és társai kezdték feladni a dolgot. Lassan hátráltak, látszott, hogy szívesen lennének már máshol, csak próbálják menteni a helyzetet. Akkor jutott eszébe, hogy az elf jutalmat ígért a megőrzésért. Ha még ebbe is belebonyolódik sosem jut haza. Úgy döntött fátylat rá. Annyira nem kellenek azok a darnák. ha eszébe jut adja, ha nem akkor nem. Úgy döntött ideje búcsúzni.-További szép napot Vogon. Béke legyen veled- intett és elindult a főtér felé.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 6:33 pm


-Shalom, Yldicce! Hol talállak majd meg, hogy az elszámolást rendezzük?- köszönt a nimfa után a fiatal elf. Remélte, hogy a nő megmondja, hol tudja könnyen utolérni legközelebb. Másodjára találkoznak és másodjára válnak el.
Visszafordult a saját vitájához, ha válaszolni akarnak nekik a fura szerzetek. De megkönnyebbülten látta, hogy már ők is sebes lábbal indulnak dolgukra.
-Viszont látásra, drága uram! -mondta a férfi- Az istenek óvják az útját. -hangjából kiérzett, hogy inkább kényszerű hízelgés, mint őszinte szavak. De az elf meg volt elégedve ezzel. Még egyszer Tsodamixre pillantott, hátha mond még valamit neki.
Vissza az elejére Go down
Yldicce Tsodamix
Hegyi nimfa - Alseda nimfa
Yldicce Tsodamix


Hozzászólások száma : 18

Character sheet
Nép: Nimfák

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 6:50 pm

Yldicce hallotta még az elf búcsúzását. Egy pillanatra visszafordult. ~ Eláruljam neki a lakhelyemet?Azt talán még sem kéne~ döntötte el. Miután az elf igazán udvariasan kérdezte, és a megérdemelt fizetség is ott volt, úgy döntött, hogy ad esélyt a talákozásnak. -A Bánatos goblin-ba megtalálsz minden telihold első napján. Akkor megyek találkozni oda a kereskedővel, aki nélkülözhetetlen  dolgokat hoz nekem. Most már búcsúzom. Elhúzodott ez a nap, a baglyom is már türelmetlen, nem szereti a napfényt.
Megfordult és elindult, hogy végre kifújhassa magát.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-27, 7:07 pm

Vogon visszament a törpe kovácshoz a boltjába. Még egy kis időt eltöltött ott azt mérlegelve, melyik fegyver nem tűnik sértően rossz minőségűnek, és biztosan nem marad rajta az északi területeken, de azért kellően olcsó még, hogy jó üzletet köthessen velük. Végül egy rézfejű buzogányféleségnél kötött ki, ami anyagát tekintve nem túl ellenálló, de az első ütés minden -féle képen erősnek és pusztítónak nézet ki vele. Az ára igen olcsó volt, így elégedetten távozott.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2013-10-30, 9:40 am

/Pár héttel később/

Vogon újra Sternbe lovagolt. Ez most annyiban kivételes alkalom volt, hogy nem csak kis apróságokat vásárolni állt meg, de egy régi ismerősével is szeretett volna találkozni. Pár óra múlva lenyugszik a Nap és teliholdas este lesz. Yldicce, a nimfa pedig elvileg a város egyik kocsmájába szokott ilyenkor betérni. Név szerint a Bánatos globinba. Feltett szándéka volt a helyet hamarabb megtalálni, mint hogy beköszöntene az este.
Még mielőtt neki látott volna benézett pár ismerős üzletbe. Az üvegfújónál múltkor is igen olcsón tudott szerezni ajándékokat, amikért kapva kaptak az orkok, hogy elcserélje őket néhány végletekig lefogyott szolgára. Így hamarosan a külváros csendes műhelyébe betért. A mester ott várta most is, de mikor megtudta, hogy mit keres, nagy sajnálkozásának adott hangot, hogy igen kevesen vitték az üveg nyílhegyeket, ezért felhagyott velük. De lelkesen mutogatta a kínálatát. Hamarosan egy igen érdekes fára illesztett gömb keltette fel az érdeklődését. Jóval többet is ért volna, de úgy tűnik, ezeket a bolondos ajándékokat a tulaj csak kedvtelésből készíti és igen alacsony áron adja. Bár a kovácshoz is be szeretett volna térni, de ezúttal már nem volt ideje rá. Reggel talán visszajön, majd a város környéki erdőben alszik.
Így történt, hogy egy csinos sétabottal a hóna alatt lovagolt tovább és a járókelők néha útba igazították a keresett vendéglátó hely kapcsán. Az utolsó, akit kérdezett már azt mondta, hogy jó felé megy, az utcán lefelé lesz pár száz méterre, mikor egy kéz fogta meg a karját. Oda fordult a másik oldalra és látszólag egy konszolidált családapának tűnt első ránézésre, aki mellett ott állt a barna hajú felesége és a pici fiuk.
-Elnézést, hogy megzavarom, de hadd kérdezzem már meg, hogy honnan szerezte ezt a pálcát?- kezdte a beszélgetést az ember.
-Arra felé a város déli kapujától nem olyan messze van Sorm üvegfújó boltja. Ott lehet venni mindenféle kacattal együtt. -mondta az elf és már fordult is volna vissza a másik oldalra, hogy megköszönje az útba igazítást, de...
-Elnézést! Ne haragudjon, hogy megzavarom a beszélgetésüket, de azt hiszem, hogy ez az én sétabotom. Pár napja lopták el a házamból. -az elf dühösen fordult megint oda, mert semmi kedve nem volt egy ilyen sehova nem vezető beszélgetéshez, mikor hirtelen eszébe jutott a három fura sárga köpenyes alak története. Ők is pont az üvegfújótól vásárolt holmiját akarták magukénak mondani.
-Köszönöm a kedvességet. Most egy kis dolgom van, de biztosan megtalálom a kocsmát.- mondta a járókelőnek, akitől az útbaigazítást nem rég kérte, majd megfordította a lovát- Jöjjön! Ennek most utána járunk. Az üvegfúvó biztosan tud valami logikus magyarázatot adni. -az arca kedvesen mosolygott, de szemei nem tudták leplezni hideg pillantását. A három fős társaság biztosra vehette, hogy nem a segítségét kínálta fel nagylelkűen, hanem egyértelmű kihívás, hogy az eladóval szemben szavaik igazát bizonyítaniuk kellett. De még ők sem valószínű, hogy gondoltak volna arra, hogy mi jár a Beebebrox fejében.
Fél óra múlva erőltetett menetben értek el a házig. A lovas hangosan kurjantott:
-Mester! Ki tudna jönni egy percre? Önt keresik.- hangját visszhangozta a fél utca.
A fehér szakállas Sorm nem is késlekedett sokat. Amikor meglátta a vevőjét felcsillant a szeme és boldogan ment oda hozzá.
-Miben segíthetek, jó uram?- kezdte.
A sötét elf ekkor az üdvözlésre nyújtott jobb kezére kattintotta az egyik lánca bilincsét. Még mielőtt bárki is felfoghatta volna a történteket, már meg is ragadta a másik férfi kezét és azon is egy rablánc kattant. Értetlenül nézett rá mindenki.
-Nos, azt hiszem ideje lesz elbeszélgetniük. Lenne pár kérdés, ami tisztázásra vár.- arca semmi kedvességet nem mutatott, de szemei olyan szikrákat hánytak, amikből a leggonoszabb kényszervallatást is könnyen ki lehetett olvasni kis fantáziával.
-Az uram botját, ami önnél volt, azt pár napja lopta el egy betörő. A tettes azóta sincs meg.-ocsúdott elsőnek az asszony. Önkéntelenül is megragadta közben gyermeke kezét és magához húzta két kézzel. Saurus lovasa kérdőn nézett most a láncát piszkálgató üvegfúvóra.
-Én nem tudom, ki lophatta el. -kapta fel a fejét- Én egész nap az üzletemben voltam. Kérdezzék csak meg a szomszédokat!
-Ez nem ma történt. -kezdett bele a megláncolt társa is, hogy a gondolatot tovább gombolyítsa- Talán három vagy négy napja. És nem mondtuk, hogy ön lopta el, csak szeretnénk megtudni, mi történhetett.
-Én tegnapelőtt is itt voltam. Még soha életemben nem loptam. -vetette oda a választ az egyre jobban felháborodó üveges.- Ha önt kirabolták, akkor tegyen bejelentést a katonáknál, és ne engem zaklassanak!
-Csak hogy ezt a kérdéses botot most én megvásároltam pár órája Öntől a boltjában. És tanúsíthatom én is, hogy a boltjában volt ma, mert ott állt mellettem, mikor megkérdeztem az árát és a fizetséget is Ön tette zsebre. -hangja lágy és udvarias volt, de mégis a rabszolgakereskedő szemei nem csak gyanakvással voltak tele. Már akkor tudta, hogy ha a két kézre felkerül egy-egy lánc, csak az egyikük fog tudni kibújni belőle. És a másikuk kezére pedig a bilincs párja fog kattanni. Ez és annak biztos tudata, hogy a kis játékszere megakadályoz mindenféle mágikus trükközést, amivel szabadulni próbálnak, kellően fenyegető magabiztosságot kölcsönzött neki.
-Én rengeteg ilyen üveggömböt készítek. Lehet, vettek tőlem egy másikat, ami most nincs meg. De az már nem az én dolgom.- a bolt tulajdonosa egyre feszültebben rángatta a béklyóját. Láthatóan nagyon zavarta, hogy ilyen körülmények között vallatják. Miközben a másik megláncolton is mutatkoztak zavar jelei, de sokkal nyugodtabban tűrte a közjátékot, és most megszólalt:
-Csak hogy azt a botot az én sógorom készítette saját kezűleg. És egy speciális illúzió mágiát helyezett el benne. Nem tudom, mennyire szokványos önnél, hogy mágikus botokat készít és árul...
Vogonnak több sem kellett. Eszébe jutott, hogy mennyire olcsónak tűnt a bot. Pedig varázs tulajdonságról egy szót nem szólt az eladó. Hirtelen lehajolva Saurus hátáról a nő kezébe nyomta.
-Ha tudja, most használja, DE csak semmi támadás.- szemei majd keresztül szúrták közben.
-Én nem használtam még, a férjem...- kezdett bele a remegő hangú anya a gyermekét fél kézzel még mindig szorongatva.
-Ő most nem tud. -rázta meg ellentmondást nem tűrően a fejét a fiatal elf.- Ön tudja használni? Mert akkor a bilincs párját az ön kezére kell tennem és csak úgy engedem el az urát.
-Hát akkor inkább...-kezdte volna a remegő hangú nő, de a férje közbe vágott.
-Nyugi! Mindenki meg tudja csinálni. Nem kell izgulnod.
A feleség kétségbe esett pillantásokkal könyörgött neki, de mivel mindenki őt nézte, ezért elengedte a fiát a kezével és nagy levegőt véve mind a két markát erősen a botra fonva elkezdett koncentrálni. Hamarosan hópihék kezdtek el szálldogálni a pár méteres környezetébe. A Beebebrox megpróbált elkapni egyet, de örömmel tapasztalta, hogy sem hideget nem teremtett a bűbáj sem pedig fizikai ráhatásnak nem áll ellen. Egy igen gyenge minőségű káprázat. De felettébb látványos.
-Na, ne játszd meg magad, rabszolgakereskedő. -markolt bele a ruhájába Sorm.- Ismerem én a fajtádat. Te sem vagy ártatlan. Én nem raboltam ki senkit, és ezzel a téma le van zárva. Engedj el!
-Nos, valahogy csak hozzád került. -vágott vissza az elf.
-Lehet, hogy nem csak eladok, de veszek is dolgokat. De nem te leszel itt a törvény. Ennek a színjátéknak az Ég egy adta világon semmi értelme nincs!
-Nem, nem én leszek a törvény. -tette rá a bilincs párját a másik kezére.- Most beviszlek a laktanyába, szerintem van még este is őrség. Holnap majd meglátjuk, kit akasztanak fel.
A mesteremben halálra rémült. Számított arra láthatóan, hogy rejtélyes vásárlója nem akarja, hogy tovább firtassa kétes ügyeit. Különösképpen, mert most, hogy tisztázódott a dolog, hogy ő vette meg valakitől az ellopott tárgyat, nyugodtan mehetett volna dolgára a kellemetlen fogva tartója.
-Mit akarsz ezzel? Nekem nem kötelességem tudnom, hogy mi lopott és mi nem, ha megveszem. Te is ismered a szabályt.
-Igen, ismerem. -bólintott- És azt mondta az úr, hogy három napja lopták el a házából. Ennyi idő alatt nehezen felejt az ember. Az akasztófa árnyékában majd eszedbe jut, ki hozta be a boltba.
-Mit akarsz ezzel? -ismételte meg sziszegve a kérdést.
-Azt hiszem két választásod van. Holnap egész biztosan felakasztanak, ha akitől vetted, azt vallja, hogy tudtál a lopásról. -mondta ellentmondást nem tűrően.- Én viszont visszaindulok Telarba a társaságodban.
-Ehhez nincs jogod! Én...- kereste a szavakat a megdöbbent üvegfújó.
Az apuka kezéről kinyitotta a bilincset Vogon és lovával elindult. Nagyot rántott a láncon maga mögött, mire az eladó durcásan követte.
-Ne hidd, hogy ezt annyiban hagyom! Ennek még lesznek következményei!-zsörtölődött az újdonsült rabszolga.
-Igen, de remélem halkan. Ha nincs kedved világot látni, azt megbeszélhetjük a kocsma után is. De most kénytelen leszek meghívni téged egy italra a Bánatos Globinban.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-10-14, 10:08 pm

// Lysanor, időn túli játék folytatása Ambaronból //


*Kain elengedi a füle mellett a nő szavait. Mind a sejtelmes végét, mind a ki tudja, milyen céllal elejtett megjegyzéseit, mind a viszontkérdezést. Még a köszönömre sem felel semmit.
A férfi kezét észrevétlenül fogta ugyan meg, s Namelyr nem is engedte azt el egészen addig, amíg a falu szélére ki nem értek, ahova már nem ér el a fogadó, vagy a kis, mézeskalácshoz hasonlatos házikók ablakaiban pislákoló fény.
Ott aztán távolabb tolja magától Lysanort, s ő maga is sebesen lépdel arrébb.
Nem szolgál magyarázattal, semmivel sem, lényegében. Amikor elég távol ér, megfordul, s végre Lysanor a távolabb került sárkánynak nem fekete kabátos hátát láthatja, hanem ismét arcát, amelyben felvillannak aranyszínű szemei egy pillanatra.
Most úgy érzi, hogy egy koloncot vett a nyakába, ám csakhamar egy hatalmas, arany pikkelyekkel borított sárkány teste villan fel a sötét ég boltozata alatt.
Elrugaszkodik a földről, s ha netán az szószátyár elf azt hinné, hogy az arany sárkány itt hagyja, hátha mégis rátalálnak a sárkányok, tévednie kell.
A méretes, arany karmok óvatosan ölelik körbe a hozzájuk képest törékeny nőt, s mint tollpihét, emelik a magasba, ahogy a magasba emelkedik maga a sárkány is.
A két fogadóbeli vendég nem követte őket, de abban biztosak lehetnek, hogy hamarosan híre megy annak sárkány körökben, hogy hol látták utoljára az áruló Kaint, s annak is, hogy vele volt a szőke kétlábú is.
Az est hűvösében az arany sárkány átrepüli a lánnyal nem csak a középvidék egyes sík területeit, de még a Hajnal-folyó feketén húzódó vonalát is. A túloldalon aztán végre ismét leszállnak. Az eltelt órákban Kain végre könnyűnek érezte magát. Még úgy is, hogy egy kétlábút tartogatott karmai között. Végre önmaga lehetett, s nem kellett szerepet játszania egy kétlábú testbe zárva. Nem tartott túl sokáig, ugyanis a landolás után már újabb szavak hagyják el a száját, a teleportálás igéje s nem is sokára egy erős kapu állja útjukat. Már ne kipihent. Hatalmas távolságot ölelt át az utazás, s ez kimerítette őt.
Kain pontosan tudja, hogy hova akart jönni. Nem Stern vára az, ami vonzza, s csak reméli, hogy sem a kapitány, sem pedig más nem fog emlékezni arra a fekete mágusra, aki ki akart maradni az egész incidensből.
De ha mégis, akkor arra is remélhetőleg emlékeznek majd, hogy ki vitte el a heliokritot.
Az őr végül, amikor meglátja, beengedi őket, felismerve azt, aki legalábbis részben, elvitte a pusztulást Stern várából.
Kain pontosan tudja, hogy kiket keres. Egy családot, ami annak idején megmentette őt a Hajnal melletti csalitosban, amikor Furia sebeitől sebzetten feküdt, s alig volt benne élet. Ők hozták Sternbe és gondoskodtak róla. Hozzájuk tart, ezúttal Lysanorral az oldalán.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-11-21, 9:05 pm

* Lysanor most ismét sok idő után repülhet Kainnal. Noha ez, amikor utoljára bekövetkezett, éppen Furia elől menekültek, ami nem éppen kellemes dolog volt. Az igazat megvallva ennek ellenére megkönnyebbült, amikor földet értek. Kicsit mindig a menekülés jut eszébe erről. Nem mintha most mást csinálnának....Egy szó, mint száz, fellélegzett, amikor talajt ért a lába.*
- Kain! Hogy hogy ide jöttünk? MI a célod?
* De nem kapott választ már is mentek a vár felé. Amint odaértek, egyből beengedték őket, ami szintén meglepte a lányt.*
- Tudom, hogy konkrét célod van, de hova megyünk? Vagy kikhez megyünk?
*Lysanor nem igazán volt tájékozott mi is történt annak idején Sternben.*
- Na jó!
*Csattant fel és megállt a vár közepén.*
- Hova loholunk? Magyarázatot szeretnék. Az rendben van, hogy átrepülöd velem fél Lanuirát, ide is becipelsz teljesen természetesen, ami valljuk be teljesen meghökkent! Mi folyik itt?
*értetlenkedett, ami a lány szemszögéből teljesen érthető volt.*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-11-22, 7:41 am

// Lysanor és az éjszakai utazás //

*Lysanor örökös fecsegését most próbálja kizárni. Sötét sziluettje a vár központi terén fordul meg, ahogy keresi azt, amire még korábbról emlékezik. A hűvös szél alákap bőrkabátjának és meglebbenti.
Azt az utcát keresi, amely tovább vezeti őket.
Sötét pillantása akkor villan ismét a nőre, amikor az kikiabálja a vár kellős közepén, hogy gyakorlatilag ez a fekete kabátos mágus egy sárkány.
Halkan, sziszegve hajol közel a nőhöz, s közben megragadja a karját.
Ég és föld a különbség az ő fogása, s a között a sárkányé között, akivel a nő még Ambaronban találkozott.
Nem akar fájdalmat okozni. Éjfekete szemei a nő kék szemeibe mélyednek.*
- Halkabban! Stern másik fele még nem hallotta, hogy mi vagyok….
*Ahogy a lány szőke haja mellett elpillant, meglátja azt, amit keresett. Ismerős az utca.
A lányra nézve mordul még egyet. Mély hangját csak ők ketten hallhatják.*
- Megpihenni akarok és van egy hely, ahol szívesen látnak.
*Ha a lány végre hagyja, akkor az arany sárkány bevezeti őt a szűk utcába.
Ha azonban ellenkezik, a fakó arcon fájdalmas grimasz fut át. Nem szokott hozzá, hogy minden lépéséről magyarázkodnia kell.*
- Sokat köszönhetek annak az embernek. Legyen elég ennyi!
*Ha végre elindulhatnak, nem sokára megpillantják a kovács cégérét. Patkoló kovács, aki megmentette a Hajnal partján Namelyrt, s elhozta ide.
Sebeiből itt gyógyult fel az arany sárkány, úgy, hogy vendéglátói sem tudják, hogy mi is valójában.
Kain megzörgeti az ajtót, s rövid várakozás után egy erős testalkatú férfiú nyit ajtót, kezében gyertyával.
Látszik, hogy az ágyból kelt még ki, de borostás arcán széles mosoly jelenik meg, amikor a sötét alakban ráismer a sárkányra.*
- Kain! Hoztak az istenek! Kerüljetek beljebb!
Éhesek vagytok? Szomjasak? Mit adhatok?

*Az öröm félreismerhetetlen, de csakhamar megjelenik tenyeres-talpas felesége, s kisvártatva a gyerekek is. A kis kölykök rögtön körbeugrálják a zord külsejű mágust, de érdeklődve szemlélik a szép, szőke elf lányt is.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-08, 11:56 am

* Lysanor elhallgatott és ment Kain után.*
- Ember?
*Suttogta, amint meghallotta. Mióta van jóban Kain emberekkel? Mennyi minden van, amit ő nem tud. Nem baj, majd szép sorjában mindent. Aztán odaértek a házhoz és egy férfi nyitott ajtót és kedvesen betessékelte őket.*
- Én szomjas és éhes is vagyok.
* Válaszolt a kérdésre Lysanor, hiszen ez volt az igazság. Bár kicsit kényelmetlenül érezte magát itt az ismeretlenek között. Aztán megjelent a feleség és a gyerekek is. Figyelte, ahogy Kaint körbeugrálják a kicsik. Halványan el is mosolyodott, hiszen ilyet még nem látott, Kaintól.*
- Nagyon aranyos gyerekek. Hogy hívják őket?
*Érdeklődött Lysanor, és várta, hogy Kain bemutassa őt.*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-08, 3:13 pm

*Az arany sárkány csak bólintott Lysanor kérdésére. Nem ismétli magát, úgy veszi, inkább meglepettség ez, mint értetlenség.*
- Csak pihennék.
*Hangzik a kovács kérdésére Kain mély hangú válasza.
A körbeugráló kölyköket persze nem érdekli, hogy a mágus éppen fáradt, ott ricsajoznak körülötte, s az arany sárkány egy darabig úgy tesz, mintha nem is érdekelné, csupán legyek zümmögnének körülötte.
Aztán egy hirtelen mozdulattal kapja el mindkettőt és ad barackot a fejük búbjára.
Sikkantgatva szaladnak távolabb, de persze ez nem tart sokáig majd.
Az asszonyság eközben máris vizet, s tejet hoz elő, melyet még este fejtek, s azóta hideg helyen tartottak, így nem romlott meg, valamint sajtot, s kenyeret tesz az asztalra.*
- Csak bátran kedveském!
- Kain, egyél te is, ha éhes vagy. Érezzétek magatokat otthon!
A nagyobbik Ean, a kisebbik Garco. Ideje visszatérni az ágyba, fiúk!

*Ad hangot a kovács nemtetszésének, hogy a gyerekek ilyen későn fent vannak. Csakhamar el is tűnik a két kis poronty, míg az asszonyság és a kovács is marad.*
- Én Beoris vagyok, a nejem pedig Hilda.
*Mutatkozik be Lysanornak. Az arany sárkány eközben szintén odaül az asztalhoz, s tőrét elővéve vág a sajtból és a kenyérből is egy keveset.
Hilda sebesen sürög körülöttük, miközben Beoris is újra megszólal.*
- Régen láttunk errefelé. A sárkányok támadása óta nem. Tudom, nem tisztem egy mágustól kérdezni, merre járt, a magamfajta egyszerű embereknek talán nem is kell tudni.
De tudd: örülünk, hogy látunk és hogy jól vagy.
Mindkettőtöket szívesen látunk.

*Pillant Lysanorra is, aki talán mostanra már étkezik is.*
- Köszönjük! Nem akarunk sokáig a terhetekre lenni, megpihenni tértünk be, holnap tovább is állunk.
- Értem. A gyerekeknek hiányozni fogtok. Maradhattok, ameddig jól esik.
Jól látom, elf a kisasszony? Ritka vendég e házban a könnyű léptű elfek sarja.


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 9:34 pm

*Lyasnor nagyon örült a sajtnak, a kenyérnek és a tejnek is. Végre nem hús, hanem az ő szája ízének megfelelő.*
- Köszönöm asszonyom! Tudja nem eszek húst! Ez amolyan sajátos dolog! Ezért örülök is a sajtnak annyira.
*Mondta és neki is látott. Szinte felfalt egy adagot. Mikor kész lett megtörölte a száját és elmosolyodott.*
- Ez igazán nagyon de nagyon finom volt! Kain te is kóstold meg ezt a sajtot!
*Dugott a férfi orra alá egy kisebb darabot. Tudta mi lesz Kain reakciója és már előre elnevette magát.*
- Igen elf vagyok!
*Mondta kedvesen a ház gazdájának.*
- Látod Kain! Vannak még olyanok akik örülnek nekem.
*Mondta megjátszott sértődöttséggel. Ezek a gyerekek ilyen hatással voltak rá. Igazából még el is játszana velük.*
- Légyszíves Kain maradjunk még egy kicsit holnap. Szeretném jobban megismerni a porontyokat! Régen láttam már gyereket. Az igazat megvallva.....tényleg nagyon régen.
*Mondta kissé szomorúan és várta a férfi reakcióját.*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 9:49 pm

*Az arany sárkány teljes higgadtsággal, mondhatni hidegen fogadja Lysanor fecserészését, ugyanígy a kovács szavait is.
Valójában azonban csak udvariasságból fogyaszt a sajtból és a kenyérből is. Hogy többféle van az asztalnál, először fel sem tűnik neki.
Egészen addig, amíg Lysanor az orra elé nem tol egyet. A hideg, fekete szemek felpillantanak, s elidőznek az elf pillantásán. A levegő csak azért nem fagy meg közöttük, mert Beoris és Hilda szeretete megtölti melegséggel.
Ők is ismerik Kaint, tudják, hogy a hús a mindene, de azzal ebben a pillanatban nem szolgálhatnak. A helyi mészárosnál nem voltak mostanában, és éjszakai vendégekre sem számítottak.*
- Csak azért, mert még nem ismernek.
*Válaszol vissza nyugodtan, mielőtt újabb falatot vesz a szájába. Azonban a fekete szemeken átsurran valami, ami egy pillanatra mintha enyhülést jelezne, azaz, talán maga a sárkány sem gondolja egészen komolyan, amit mondott, éppúgy, ahogy Lysanor sem.
A szomorú zöngék nem kerülik el figyelmét, és talán Hilda és Beoris szeretete teszi, vagy csak valami más benne, de hangot azért nem ad neki.*
- Nem akarom itt bevárni őket.
*Válaszol Lysanornak, utalva arra, hogy számít üldözőkre. Ez életének már jó ideje alapmomentuma, s épp ezért nem marad sokáig egy helyen. Mert ha várakozik, bizony könnyen a nyomára bukkannak, s még könnyebben utol is érik.
A házaspár nem akar beavatkozni a pár szóváltásába. Azonban magukra vélnek hasonlóságot felfedezni. Hilda meg is jegyzi magának gondolatban: úgy viselkednek, mint a házasok.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 9:56 pm

- Haha! Aki ismer az szeret engem.
*Jelenti ki teljesen magabiztosan. Persze kivéve Nawareant és Furiát. Ezidáig nincs más ellensége. Mondjuk ez a kettő is éppen elég.*
- Hát persze! Mit is várhattam volna. De jó! Megértem! Mennünk kell főnök!
* Pukedlizik Kain előtt, majd belenéz a szemeibe és elmosolyodik. Aztán már csak arra kíváncsi hol fognak aludni.*
- Azt megkérdezhetem Uram, hogy hol tudom álomra hajatani a fejemet?
*Hiába azért a vérében van a mérhetetlen udvariasság. Kain talán még nem is ismeri ezt az énjét. Neki mindig is a kis szeleburdit adta. Nem is! nem mindig, de azért legtöbbször.*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 10:05 pm

*Az elf lány továbbra sem hazudtolja meg magát. Pontosan úgy viselkedik, mint első találkozásukkor Olassiëban, vagy bármelyik későbbin.
Namelyr higgadt rezignáltsággal veszi tudomásul a megváltoztathatatlant.
Legalább abban nem ellenkezik, amit Kain mindenképpen be akar tartani. A menekülés első törvényét: soha ne maradj huzamosabb ideig egy helyen.
Jobb, ha meg sem melegszik az az egy hely, s máris odébb áll.
Ez már sokszor mentette meg az életét. Hajszál híján nem egy esetben.
A kérdésre azonban az arany sárkány is felkapja a fejét. Lysanorral ellentétben ő jól ismeri a kovácsék lakhatási lehetőségeit.*
- Ó, hogyne, kisasszony. Kain jól tudja, hogy van egy szabad vendégszobánk.
*Mosolyodik el Beoris. Ott ápolták annak idején a mágust és biztos benne, hogy ahogy akkor, most is meg fog felelni neki, lehet, kicsit szűkösebben lesznek, mint amikor egyedül volt, de hát egy pár, ugyebár.
Azonban, mivel az arany sárkány fakó arca egyébként is elég fehér, nem látszik meg rajta, hogy most egy árnyalattal tovább veszít színéből. A hidegvér, a nyugalom az, ami még mindig sajátja neki. Hétszáz év után is képes önuralmat tanúsítani, s most is megteszi.
Hilda eközben kötelességtudón már fel is ugrik és elsiet a nyitott ajtó irányába, ami a folyosóra vezet. Tiszta ágyneműt kell húznia.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 10:13 pm

- Értem! EGY vendégszoba.
*Hangsúlyozta a lány az egy szót. Hiszen ezek szerint ezek a kedves emberek azt hiszik, hogy ők egy pár. De végül is neki tetszik a feltételezés. Igazán vicces. Megvárta, amíg Hilda visszért és bekísérte őket a szobába.*
- Ó köszönöm asszonyom! Igazán kedves ez megfelel nekünk! Ugye Kain?
*Nézett szúrós szemmel a férfira. Nincs más választásuk, majd valamelyik alszik a földön.*
- Nagyon szép ez a szoba. Régen tartózkodtam ilyen kis takaros helyen.
*Figyelte Kaint és látta, hogy egy kicsit veszít a színéből is, így érte, ment és megpróbálta behúzni a szobába. Közben ezt súgta neki.*
- Nyugodj meg, eszembe sinics veled egy ágyban aludni, jó lesz a földön, eddig sem aludtam másképpen.
*Majd ha Kain engedte beértek a szobába.*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 10:25 pm

*Az arany sárkány mélyen előrebukik az előtte található étel fölé. Éjfekete szemeit is elrejti az esetleges szemlélődők elől.
Idő, mire visszanyeri elvesztett önuralmát.
Lysanor jól érzékelte, amire ő nem gondolt és csak most tudatosodott benne. Valóban egy vendégszobája van a kovács családnak, amiben őt ápolták, amikor Furiával történt megütközése után félholtan Sternbe hurcolták a Hajnal partjáról szekéren.
Ők akkor költöztek ide, hogy betöltsék a megüresedett állást, pontosabban Beoris, a patkoló kovács betöltse.
Hetekig tartott, mire felépült, ő legalábbis úgy emlékszik, s ez a szoba számára valóban ezeket az emlékeket hordozza. De ezt nem fogja elmondani senkinek.
Lysanor kötekedő kérdésére felpillant. Fekete szemei hidegen ülnek Lysanor kék tükreiben. Nem akarja terhelni a kétlábúakat, akiknek szinte az életét köszönheti. Még azzal sem, hogy elmagyarázza nekik, valójában semmi köze ehhez az elfhez, épp csak ráakaszkodott, s a sors valahogy nem engedi, hogy hosszabb távon lerázza magáról.*
- Hogyne.
*Hilda csakhamar meg is jelent, s Beoris sietve búcsút is vesz a váratlan vendégekről, nejére hagyva az elszállásolás hátralévő aspektusát.
Az asszony eleget is tesz ennek a feladatnak, s a szűköcske vendégszobát szerénykedve mutatja meg Lysanornak. Elvégre a mágus már lakott itt.
Hilda nem is marad soká.*
- Örülök, hogy tetszik. No, akkor nyugodalmas, jó éjszakát kívánok!
*Mosolyog, majd elsiet.
Kain oldalvást fordul, hogy előreengedje a lányt.*
- Hogyisne! A kisasszonynak az ágy való. Magam megelégszem a padlóval is.
*Jelenti ki mély hangon, amikor beteszi az ajtót a háta mögött.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 10:34 pm

* Elköszönt illedelmesen a vendéglátótól, majd Kain miután bezárta a szobát, mondott valamit ami a lánynak nem tetszett.*
- Kisasszony? Érdekes. Mióta tekintesz te rám nőként? Hiszen mindig is egy idegesítő kis kolonc voltam a nyakadon. Tehát, mivel megmentetted az életemet párszor ragaszkodom, hogy enyém a föld! Vagy mind a ketten az ágyban alszunk vagy mind a ketten a földön. Felőlem így is mehet. Na melyiket választod?
*Kérdezte kissé zaklatottan. Hiszen ez igaz. Kain soha egy csekély jelét sem adta annak, hogy megmozdított volna benne valami érzelem félét. Talán csak egyszer de az biztosan véletlen volt. És ha már itt van, eljött vele, maga se tudja mi késztette erre, kénytelen itt lenni. Pedig legszívesebben most kifutna innen és belevetné magát a sötétségbe.*
- Nos?
*Nézett könnybe lábadt szemekkel a férfira!-

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 10:43 pm

*Az arany sárkány hidegen végigméri a lányt.
Van a kiállásában valami. Az a fajta elszántság, amit nem lehet megtörni, csak egyféleképpen, a tulajdonosának megtörésével.
Ilyenre azonban Kain nem elég dühös és nincs is benne elég sötétség. A nő, legalábbis szándékosan nem ártott neki, és ha azt nézi, inkább csupán egy – szerencsétlen – jellemvonásának köszönheti a Lysanor nyomában járó bajt is.
Nincs kétsége afelől, hogy a nő be is tartja, amit mond.
Némán, sötéten nézi a lányt. Meglátja benne az űzött vadat, aki ha tehetné, elfutna a világ végére. De ebből a helyzetből már nem lehet menekülni.
Azonban azt nem adja meg neki, amire vágyik. Némán lép közelebb az ágyhoz, s veti le széles válláról a fekete bőrkabátot.
Az hűvös, eltéveszthetetlen surrogással kerül a helyére, s az arany sárkány leül az ágyra.
Ha az elf még mindig ugyanott áll ahol eddig, felpillant rá.*
- Nos?
*Ő választott, s ha Lysanor is úgy gondolja, ahogy mondta, ő is megteszi.
Ha a lány is az ágyhoz közelít, akkor viszont nem néz fel rá, s nem is szólal, ha nem kényszeríti erre valamivel.
Fekete csizmáit lerúgja lábáról.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 10:50 pm

* Lysanor Kain kérésére az ágy másik felére battyog és ő si lerúgja csizmáját. Hátra sandít és csak ennyit mondd.*
- Ne haragudj!
* Levetette magát az ágyra.*
- Gondolkoztál már azon, hogy miért botlunk miért egymásba?
* Sóhajtott egyet és fejét megtámasztotta kezével és úgy oldalról figyelte a férfit.*
- Nagyon utálsz? Tényleg bocsánat amiért így veled jöttem. Biztosan könnyebb lenne nélkülem, de! Igazából egy barátom sincs, senkim sincs, rajtad kívül.
* Nyelt egyet hiszen elkotyogott tulajdonképpen valamit. Azt hogy igen is számít neki a sárkány.*
- No de biztos azt se szereted ha fecsegek.
*Dőlt vissza az ágyra!*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 11:02 pm

*Az arany sárkány megvárja, amíg a nő helyet foglal. Faramuci helyzet. Az ágy nem túl széles, ám, ha lemegy a földre, akkor Lysanor utánamegy. Nem mintha az vezérelné, hogy ő egy gáncstalan lovag, s nem engedheti, hogy a földön feküdjön, vagy akár ő nem feküdne a földön. Azonban tény, hogy az ágyban valamivel kényelmesebb a fekvés, talán még kettejüknek is.
Ha Kain azt várta volna, hogy végre csend és nyugalom lesz, nem ez történik.
De talán nem is várta, hiszen mióta ismeri a nőt, az sosem tudta, mikor kellene mélyen hallgatnia, és mikor és főleg mit szólnia.
Felhúzza lábait az ágyra, miközben széles mellkasát, és erős karjait is úgy helyezi, hogy kényelmes is legyen, de ne túrja le az ágyról az elfet.
Fekete haja ráomlik a párnára feje mellett.
Lysanor, szokásához híven, most is mondja a magáét.*
- Én hoztalak magammal.
*Mondja ki az igazságot. Az ő szemszögéből igazság, a miért már sokkal bonyolultabb.
Oka lehet, hogy nem akart elvarratlan szálat hagyni maga mögött. Lysanort követve nyomára bukkanhatnak, ha követni akarják. Márpedig az elf valahogy mindig megtalálja.
A másik, hogy ha otthagyja, talán a sárkányok visszatérnek érte, s végeznek vele.
Nem vallaná be magának, de ez utóbbit sajnálná.
A magányt azonban, amit emleget, Kain nagyon is jól ismeri. Csak keveseknek, Sounak, Silnek engedte meg, hogy hosszabb távon enyhíthessék. Silaronának, aki most sincs mellette, s ezt maga Namelyr akarta így. Lysanor barátjának tekinti. Akadt már kétlábú barátja, volt, aki el is árulta, de kevés kivétellel az életükkel fizettek érte. Beorisékat is fenyegeti már ez a sors, részben miattuk is nem szívesen maradna tovább.*
- Neked van rá magyarázatod? Arra, hogy kerülsz újra és újra a közelembe.
*Tekintete végigfut a szőke elf arcának vonalán, majd végig egész alakján. Aztán inkább visszatér az elfhez.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 11:12 pm

- Igaz te hoztál magaddal, de én is akartam jönni.
*Gondolkozott el kicsit. Aztán észrevette Kain mustráló tekintetét és zavarba is jönne, de nem teszi ezt most nem szabad. Már látták egymást kevesebb ruha nélkül is Furiának köszönhetően.*
- Nem tudom hogy kerülök. Igazából nem kereslek. Tényleg nem, hiszen igazából állandóan idegesítjük egymást. Bevallom olykor hiányoztál,, mert ha nem is vagy beszédes, sőt nem is méltatsz néha válaszra.
* Ásított egy nagyot.*
- Azt hiszem elalszok menten.Jó éjt, Kain.
* Lysanor becsukta a szemeit. Kisvártatva el is aludt. Bár nem igazán aludt jól, valami hiányzott. Álmában odabújt Kainhoz. Teljesen átölelte a férfit és egy csókot nyomott az arcára, majd mosolyogva, békésen aludt tovább. Erre Lysanor valószínűleg másnap nem fog emlékezni, hiszen álmában tette ezt.*

_________________
Stern - Page 8 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime2014-12-18, 11:25 pm

*Kainnak az elhangzottakra megint nincs mondani valója. Ő el akarta hozni, a lány el akart jönni. Tiszta sor. A miértet Lysanor sem osztotta meg, hacsak nem a korábban elhangzott „barát” és „senkim sincs, rajtad kívül” megjegyzéseket nem annak szánta.
Az arany sárkány gondolataiba merülve figyeli az elfet.
Valóban, nem egyszer előfordult, hogy idegesítette a nő. Nem annyira kétlábú mivolta, sokkal inkább minden lében kanál természete, állandó, legrosszabb időre időzített fecsegése, az, hogy gyakorlatilag nála a titok nem marad titok.
Igen, ezek állandó veszélyt jelentenek Kainra az egyébként is fennálló veszély mellett.
A sárkány némán hallgatja a szavait. Csak fekete tekintete marad a lányon, akkor is, amikor az már elköszön és el is alszik.
Kain nem úgy alszik, mint a legtöbb kétlábú, de még a legtöbb sárkányhoz sem hasonlítható.
Hétszáz év alatt megtanult úgy pihenni, hogy a legkisebb zajra is felébredjen, s harcra készen álljon.
Így esik az is, hogy bár elnyomja a fáradtság őt is, felébred Lysanor mocorgására, s arra is, hogy hozzá bújik.
Ezt az utóbbi években csak két sárkánynak engedte meg. Yznek, a külhoni viharsárkánynak, és Silaronának.
Most azonban nem tér ki előle. Erős karja a lány derekán nyugszik, s az arcára kapott csók helyét és érzi még egy darabig.
Még egy darabig figyeli Lysanor szép arcát, egészen világos haját, és mosolyát. Ha nincs ébren, akkor ez egy őszinte arc, amit lát.
Hajnalra is így maradnak, s ha Lysanor felébred, még mindig hozzá bújva, az ő karja is rajta marad, s akkor nyitja ki szemét, amikor az elf nő megmozdul.
Az ébenfekete szemek rögtön éberen fürkészik Lysanort.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Stern - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Stern
Vissza az elejére 
8 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Stern csillaga
» Ayda - Halálra szánt NJK - Stern

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: