LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Lussa tőzegláp

Go down 
+11
Aireen Warren
Wyerre von Morhan
Nawarean
Görbelábú Frikk
Lysanor Eweny
Gylnar Radek
Edward Dylan
Kain Namelyr
Raman
Randalor Arthan
Mesélő
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-08-08, 9:17 pm

//Jeremy//

*A lovasok csendben ücsörögnek. Már mind ellátta saját griffjének sérüléseit, s a gyönyörű, királyi állatok is leheveredtek, egy kivételével. Az az egy pedig lovasával együtt a magasba emelkedett, s most ott köröz a magasban.
Nem nehéz kitalálni, hogy épp járőrözik, hogy a többiek nyugodtan pihenjenek, s hamarosan leváltja majd valaki, hogy ő is pihenhessen.
A lovasok kis körbe ülve, guggolva beszélgetnek. Halk szavuk nem ér el Jeremyhez, s a gyógyító is magára hagyta már, ő is közöttük van.
A harcosok már a visszautat tárgyalják, s a háború menetét, mint oly gyakran.
A tiszt csendben, magába mélyedve hallgatja emberei szavát, miközben ő maga inkább már otthon lenne.
Telar azonban nem az otthona, az igazi a háborúban rég elesett, s északon az ellenség uralja.
Talán soha nem térhet oda vissza.
Filnorent, azóta is keresik, oroszlánrészük volt abban, hogy Avlanion az ellenségé lett, s oly sok barát, bajtárs, s civil elesett akkor.
Hamarosan felváltják a járőrt, hogy pihenhessen, s némi idő elteltével a tiszt visszasétál a tolvajhoz.*
- Rövidesen indulunk. Velünk tartasz Telarba?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-08-25, 6:54 pm

//Mesélő//

Miután megköszöntem a gyógyító munkáját, örültem, hogy végül igénybe vettem. Csak most éreztem milyen iszonyúan fáradt és kimerült voltam és mennyivel jobb volt, hogy már nem gyötörtek a sebek.
Gyötört a lelkiismeret, meg aztán elég összecsiszolódott csapatnak tűntek, hogy ne akarjak közéjük furakodni, ezért kissé távolabb húzódva hevertem le a fűre és pihentem, miközben hallgattam a grifflovasok érthetetlenné halkult beszédmoraját és szememmel követtem a magasban köröző lovas fenséges szárnyalását, aki nyilván a biztonságunkat vigyázta.
Senki nem zavarta meg a pihenésemet, nem faggat tovább a tiszt sem, ha nem is hitte el teljesen, amit mondtam neki, nem adta jelét.
Aztán amikor mindenki mozgolódni kezd, én is felállok, hogy úgy fogadjam a közeledő férfit.
A kérdése kissé meglep, mert azt gondoltam, mindenképp ragaszkodnak hozzá, hogy elvigyenek Telarba, hogy ott igazolhassa valaki a szavaimat.
Ha ragaszkodtak volna hozzá, akkor mindent elkövettem volna, hogy ne kelljen velük mennem, de mivel ezek szerint nem gyanakodtak, miért is ne akarjak egy ingyen utat…..
- Szívesen veletek tartok, már lassan úgy sem lehet biztos benne az ember, hogy hol bukkannak fel orkok, sárkányok, vagy más sötét fattyak és egymagam könnyű préda lennék, mint ahogy az előző példa is mutatja. – utalok a megmentésemre.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-10-04, 8:40 pm

//Jeremy//

*A tiszt bólint, ezt a választ várta.*
- Készülődj hát, nem időzünk soká a földön, itt könnyű célpont vagyunk.
*Int társainak, mire azok is immáron talpon vannak, s a griffek is, minta egy hullámhosszon lennének lovasaikkal, nyújtogatják szárnyaikat, lábaikat, arra várva, hogy a levegőbe emelkedjenek.
Ha Jeremy csatlakozik hozzájuk, immáron az egyik lovas mögött ülhet a meglepően kis méretű, mégis biztos nyeregben. A griffnek, mintha a két teher meg sem kottyanna, úgy emelkedik a magasba.
Az út immáron valóban nyugat-délnyugat felé visz, amerre a Kietlen puszta és Telar is fekszik.
A lovas nem szól sokat, szinte eggyé nőve szeli a levegőt a griffjével, Jeremynek pedig talán olyan élményben lehet része, amilyen még sosem volt, s nem is lesz többé.
A szabad ég, a hűs levegő, az alattuk elterülő táj, a csillagok odafentről egészen másképp mutatnak.
Az út egy darabig egészen nyugodtan telik, mígnem felbukkan valami furcsa, mely a lovasoknak, s a griffeknek is láthatóan izgalmat okoz.
Előbb talán csak az a zavaró, hogy furcsán vibrál a levegő előttük, mintha csupán meleg áramlat szállna fel a földről.
Ám csakhamar feltűnik néhány szárnyas lény, s mikor feltűnnek, egy pillanatra megszakad a kép a lovasok előtt, s egy sötét sziluett részlet rajzolódik ki.
Karcsú, sötét tornyok, melyekről szárnyas alakok, nem sárkányok, s nem is griffek lendülnek el a lovasok felé….*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-10-11, 5:59 pm

//Mesélő//

Mivel látszólag egyáltalán nem vonják kétségbe, hogy ki vagyok és merre tartok, így az engem kimenekítő griffcsapat vezetője minden további nélkül hajlandó rá, hogy elvigyenek magukkal Telarba. Ezek után már nekem is nagy megkönnyebbülés, hogy nem kell gyalogosan, minden felszerelés nélkül rónom az utat, kitéve minden kétlábú vagy négylábú ragadozónak, hanem kényelmesen, egy csodálatos lényen utazva, toronyiránt érhetem el a várost.
Pár órával ezelőtt már a halálomba próbáltam belenyugodni és még most is alig tudtam felfogni, hogy ez történik velem.
- Sok készülődni valóm nincsen, csak azt mondhatom magaménak, ami most rajtam van. – húztam kesernyés mosolyra a számat, de aztán felcihelődtem azon grifflovas mögé, akit a tiszt kijelölt számomra.
Az egyszemélyes nyereg nem sok helyet kínált nekem, de ezen kis kényelmetlenséget azon nyomban elfeledtem, ahogy könnyedén felszárnyaltunk a magasba.
Szememet tágra nyitva csodáltam az alattunk elsuhanó tájat, amit a lovasokon és sárkányokon kívül nem sokan láthattak. Nem érdekelt, hogy odafönn az éles szél cibálja a ruhámat, szétzilálja a hajamat, csak bámultam álmélkodva…..bár a kapaszkodást nem mulasztottam el, nem lett volna jó, ha lezuhanok ilyen magasból…….
Nem is tűnik fel egy darabig a szokatlan jelenség, csak amikor utazásunk simasága megváltozik és az előttem álló lovas is mozgolódni kezd, akkor pillantok előre és …..elakadó lélegzettel húzom résnyire a szemem, hogy biztos legyek benne, hogy nem csak valami délibáb játszik velem, de rá kell jönnöm, hogy nem…….már láttam ezeket a szárnyas fajzatokat.
- Óóóó……édes Istenek…….ezek…..sárkányfattyak……….- nyögök bele a lovas fülébe. – Az ott …..Filnoren! El kell tünnünk innen!

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-11-07, 8:20 pm

//Meglepetés az égen//


*A tiszt nem szól, felnyújtja a magasba kezét, s annak gyors mozdulatai jelzik a lovasok számára, mi a parancs.
Látható, hogyan váltanak irányt, rebbennek szét. Jeremy és a lovasa felfelé indul el, még hidegebb, még szelesebb magasságokba.
Más lovasok lefelé, megint mások másfelé.*
- Ha van távolra ható fegyvered, varázslatod, bármi, előkészítheted.
*Szól hátra a lovas fojtott hangon a félelfnek.
A fattyakat figyeli, s a nyereg mélyéről hirtelen apró csomagokat készít elő.
Filnoren lakói eközben szintén szétválnak, s újabbak is jelennek meg a semmiből. Üldözőbe veszik a lovasokat.*
- Egy dologra figyelj, ha megölsz egyet, halálakor ne érintkezz vele! Sok bajtárs veszett így oda Avlanionban….
*Szól hátra a lovas, miközben figyeli, hogyan jönnek az őket üldöző fattyak mind közelebb.
A nála lévő fegyvereket előkészíti a felfelé igyekvő fattyak ellen.
Látható, hogy két utassal a griff nem tud elég gyorsan emelkedni, hogy lerázza az üldözőket. Hiába a feszes szárnycsapások.
A griff pillantása is gyakran vetül a támadók felé. Annál is inkább, mert félelemnek szemernyi jelét sem mutatja.*

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-11-09, 6:15 pm

//Rettegés a griffen Smile //

Mikor a griff megindul felfelé, úgy kapaszkodom a lovasba, mintha az életemet tartaná a markában és végül is épp azt teszi. De az én feltámadó félelmem nem befolyásolja, olyan higgadt, mintha csak valami seregély csapattal találkoztunk volna csak, nem Filnoren halálos fattyaival.
Szavaira szeretném azt mondani, hogy használható varázslatok egész tárházával rendelkezem, de sajnos egy hangyafarknyival sem rendelkezem ilyenből, az íjam pedig az orkoknál maradt, ahogy a kardom is…..
A sárkányfattyak azonban egyre többen lesznek és nem tudom mit tudnak tenni velük azok a kis csomagok vezetőmnél, de remélem sokat küldünk belőle magunk elé a túlvilágra.
- Találkoztam már velük és harcoltam is ellenük. – kiáltottam vissza, tudtára adva, hogy ismerem a veszélyeket, amik elég nagyok, főként, ha a túlsúlyos griff és rajta a mi esélyeinket nézzük. – Le kéne tenned valahol, így nem tudod felvenni velük a harcot, ha két-három embernyire magasságba megközelítesz egy biztos pontot, le tudok ugrani, vagy ha van egy íjad, akkor be is tudok segíteni. – mondom, miközben egyre aggodalmasabban nézem a közeledő ellenséget.
Sokan vannak és a griff lovasok kevesen.
- Talán nem is kéne felvenni velük a harcot, hisz túlerőben vannak, inkább jobb lenne értesíteni Telart a veszedelemre. – vetem fel.

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-11-15, 8:09 pm

//Sárkányfattyak között//

- Ha így nem menekülünk meg, akkor sehogy sem.
*Veti vissza a lovas Jeremynek. A nyereg oldaláról íjat vesz elő, s nyilakat is. Bámulatos, milyen hatékonyan helyezik el a griffen ezeket a fegyvereket, hogy ne akadályozzák a repülésben, s minél kevésbé növeljék a légellenállást.*
- Elég, ha röpképtelenné teszed őket, ebből a magasságból nem élik túl a zuhanást. Lőj a szárnyuk tövéhez!
*Az első kis labdacs, amit elhajít a sárkányfatty fején roppan szét, s villanása mutatja, nem homok volt benne. Bizonyára a varázstudók készítettek meglepetést a grifflovasok fegyverébe, hisz megvan az első lefelé zuhanó szikladarab az üldözők között.
A többi dühödten lendül támadásba, ám ha Jeremy és a lovas is elég pontosak, hamarosan több zuhanó kődarab is marad utánuk, s a fattyak is óvatosabbá válnak. Akadnak, kik leszakadnak, hogy bekerítsék az üldözött grifflovast.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 9:37 am

//Sárkányfattyak között//


Hát igen! Sejtettem, hogy a menekülés nem szerepel a grifflovasok szótárában, főként nem, amikor egy nem közülük való veti fel. Azt meg gondolom a becsülete nem hagyná, hogy letegyen engem valahol, prédának hagyva a sárkányfattyaknak.
Pedig mindkettőben sokkal nagyobb esélyét látom a túlélésnek, mert ezek a dögök egyre csak többen lesznek és van egy erős gyanúm, hogy vannak ott még többen is, ahonnan ezek jöttek, na meg még más is lehet a tarsolyukban.
- Valahogy volt egy ilyen érzésem. – morogtam a háta mögött, miközben legalább egy íjjal meg lettem segítve. – Rendben, számíthatsz rám, de azért csak mondom, hogy lehet, ők csak a gyenge előőrs. – kiáltom a fülébe, aztán a tegezt a vállamra kanyarítom, az íjat felajzom, megcélozva az egyik ronda dögöt.
Azt meg kell hagyni, hogy a lovasom sem vesztegeti az idejét, azokkal a kis gömbökkel, amik minden bizonnyal erős mágikus töltettel szedegetik le a szárnyas veszedelmeket.
Én megfogadom a lovas tanácsát és beleeresztem az első nyilat a kiszemeltem szárnytövébe, miközben a lábammal úgy kapaszkodom, mint még soha életemben. Jó lenne, ha nem most fognánk bele nagyobb manőverekbe…….
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-11-22, 8:57 pm

/Éjsötét csetepaté//

*A grifflovas már megjelenésükkor tisztában volt vele, hogy nem ennyi fattyal kell szembenézniük. Ahogy társaik is ugyanígy tudták ezt, s a szétszóródás ezúttal a menekülést szolgálta.
A sárkányfatty nem hal bele Jeremy lövésébe, hisz ez nem halálos, ám egy szárnnyal ilyen magasról nem lesz esélye, hacsak társai el nem kapják, hogy túlélje a zuhanást.
A griff bámulatosan könnyen, lágyan mozog, mintha tudná, hogy nem egy, hanem két utasa van. Lovasával szinte eggyé vannak nőve. Anélkül is összehangoltan mozognak, hogy a lovas bármilyen utasítást adna neki.
A katona újabb dobása is célt ér, miközben a fattyak szinte körbeveszik őket.
Ha Jeremy tovább lő, s elég pontosa, újabb fattyakat küldhet a mélybe, miközben az ellenség mind közelebb merészkedik. Már látni rút pofájukat, vicsorukat, mivel az üldözöttek vérére áhítoznak.*
- Most kapaszkodj, mert nem tudlak elkapni, ha lezuhansz!
*Kiáltja hátra neki a lovas. Ha kapaszkodik, arra lesz figyelmes, hogy hirtelen az eddigi, éjszakai sötétségnél is sűrűbb ereszkedik rájuk. A csillagok fénye is kihúny lassan, s a fattyak is értetlenül merednek egymásra. Oly gyorsan ereszkedik rájuk az ében éj, hogy nincs idejük reagálni.
Ha Jeremy kapaszkodik, érezheti, amint a griff meglódul velük.
Nem tudni, fel, vagy le, oldalra, esetleg valamely más irányba, csak a szárnyak csapkodását hallani.
Ahogy a hűs levegő szeli őket, a lovas is hátranyúl, hogy fogja a félelfet, miközben újabb irányváltással repülnek tovább. A fattyak csalódott hörgései, vinnyogásai egyre távolabbnak tűnnek.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-11-25, 6:27 pm

//Éjsötét csetepaté//

Rá vagyok teljesen utalva a grifflovasra, hogy ő legalább rendelkezik egy tervvel és nem rohanunk egyenesen a rút halálunkba. Persze tudom, hogy nincs arra idő, hogy megmagyarázza mit, miért tesz, ezért csak azt tehetem, hogy legalább amennyire tudom, megnehezítem a sárkányfattyak dolgát és minél többet igyekszem leszedni, megfogadva a társam tanácsát, a szárnyuk tövére célozva, hiszen máshol talán át sem lennék képes szakítani a bőrüket.
Ezzel néhányukat a földre küldöm, azonban, ahogy sejtettem a létszámuk ettől, meg a lovas hatékony robbantásaitól sem csökken, sőt egyre többen lesznek körülöttünk, szinte már vérszomjas leheletüket is érzem.
Gondolataimban felmerül, hogy bár Stern várából, Frikk karmaiból ugyan csodálatos módon megmenekültem, de ez csak haladék volt, most ér utol a végzet.
A combizmaim már remegnek a megerőltetéstől, hiszen a lövésekhez mind két kezemre szükségem van, ezért a lábammal szorítom a griffet, szerencsére olyan könnyedén szárnyal, hogy egyszer sem ingok meg.
A lovas kiáltására egyik kezembe szorítom az ijat és a másikkal erősen átölelem a derekát, nem kérdezősködöm, hiszen erre most nincs idő, bíznom kell a férfiban, hogy azt teszi, ami a legjobb
Önkéntelenül is meglepetten felkiáltok, ahogy hirtelen eltűnik szemem elől a világ és ránk szakad a mélysötét éjszaka. A dögök értetlen, dühös kiáltásait még hallom, ahogy érzékelem a griff meglódulását is. Biztos vagyok benne, hogy mágia van a dologban, de még sosem tapasztaltam ilyet.
A fülem azt mondja, hogy távolodunk az előbbi harc helyétől és felsóhajtok abban bízva, hogy még sem most halok meg, talán így sikerül elmenekülnünk.
- Mi lesz a többiekkel? – kérdezem a grifflovast.
Remélem, hogy ők is rendelkeznek ilyesmivel és nem csak nekünk jutott a szökés lehetőségéből.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lussa tőzegláp
Vissza az elejére 
6 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet-
Ugrás: