LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Középvidék

Go down 
+47
Nie
Raven Back
Elonar
Valturaan
Hossin
Lysanor Eweny
Alamaise
Quverdinmia N'Alghir
Kockázó
Kalandmester
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Regélő
Tom Lorneas Nightwalker
Feline Eryneth N'Ardes
Aldo Barras
Mia Ruton
Fela Husani
Sol
Moozen
Aranyszirom Amrita
Veron
Gomora
Trintorin
Ilsette Zinthe
Adria Belorian
Vogon Beebebrox
Wyerre von Morhan
Xerar
Nawarean
Darthys Indoril
Marius Dior
Balál Tangeran
Silarona
Alvor Freyr Ottar
Sou
Formenya Hyalma
Onoria
Arash N'gobo
Fatima Ferses
Lothár Von Falkenhausen
Raman
Gylnar Radek
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Thalion Órëa
Mesélő
51 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next
SzerzőÜzenet
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-24, 3:38 pm

//Alamaise… és a meggyőzés első foka//

*Nie tudja, mit érez a másik. Tudja, hogy nem várhatja el tőle, hogy elfogadja ezt a képtelenséget. Attól nem várhatja, aki sosem látta még őket, amint megteszik. Mert Drest az ő kérésére változott át, hogy hihessen neki, s többé sose legyen kétsége. Tarsisban az egyenruhás rémség szorult helyzetében kényszerült arra, hogy megmutasson egy aprócska, de annál ijesztőbb részletet valódi önmagából. De Raven Back azért tette, mert a rettegésétől remélte, hogy választ kap a kérdésére. A félelmét hívta elő, hogy hozzájusson az információhoz Kain Namelyr-ről. S ő a negyedik a sorban. Kain Namelyr... Mert a lány tudja, hogy a sötét örvényből máshogyan nem kerülhetett ki élve és azt is, hogy Olassië könyvtárosa felismerte. S amikor megvádolta ezzel a férfit, a szemébe mondta, hogy tudja kicsoda, hogy MICSODA, ő nem tagadta. De ez a lány talán sosem lát hasonlót, hát hogyan győzze meg igazáról?*

- Nincs okom, hogy valótlanságot állítsak neked. És neked sincs okod elhinni, hogy valaki, akit embernek nézel, képes szörnyűséges, szárnyas rémséggé változni. Ahogy én sem hittem sokáig. De már mást hiszek. Nem, inkább mást tudok. Tudom, hogy valaki, akivel emberi alakban tegnap hajnalban Valian-ban találkoztam, az ostobaságomat és elbizakodottságomat kihasználva arra vett rá, hogy útnak induljak vele. S akinek mesterkedésére későn jöttem rá, de még akkor sem hittem, hogy egyike a két-alakba-létezőknek. S aki elrabolt, hogy megtalálhasson valakit, egy másik hozzá hasonlót. S kérdéseit már újra emberi alakjában tette fel, de dühe újból valós alakjába kényszerítette, amikor… - s Nie elhallgat egy pillanatra, hogy erőt gyűjtsön a folytatáshoz. – Amikor megfenyegetett, hogy a válaszokért akár darabokra is tép. ~ Tudom, hogy tudsz valamit! Ennél sokkal többet és, ha egyenként kell letépnem ahhoz a végtagjaidat, hogy beszélj, megteszem! Nem dacolhatsz velem! ~

*És Nie kezei ökölbe szorulnak, ahogy eszébe jut a fenyegetés, lélegzete kapkodóvá válik, ahogy a folytatásra gondol. Nem tud többet mondani, mert attól tart, az érzelmek, a rettegés újra elragadja, és az nem akarja. Nem akar gyenge lenni egy idegen előtt. *

- Szerencsém volt… Mert nem számított rá, hogy ellenállok… Hogy mágiával egy időre képes vagyok gúzsba kötni őt… De tudom, hogy keres… És azt is, hogy megtalál… Egyszer megtalál…

* S most döbben rá, hogy akár hisz neki Alamaise, akár nem, neki igyekeznie kell. Hogy az előtt kell szólnia a többieknek, amíg Raven Back nem találja meg őket. S amikor az előtte álló elfre néz, csak sürgetés van benne.*

- A tarisznyám nem fontos… Kérlek, induljunk…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-24, 5:10 pm

// Nie és az ő meggyőzhetetlensége //

* Végtére is kérdezés nélkül elárulta a történet lényegét, amiből az is kiderült, hogy egytalán nincs esély arra, hogy meggyőzhessem a sárkányokkal kapcsolatos hiedelme ellenkezőjéről. Mivelhogy a táskájára nem tartott igényt, így felhagytam a kutatással.
- Jól van, nyugodj meg - mondtam neki amikor láttam, hogy kezdték ismét felzaklatni az emlékek. Akármelyik sárkány is volt az elkövető nem végzett fél munkát a rémisztgetésben.
- Tegyük fel, hogy így van, ahogy mondod... Ha tényleg képes átváltozni akkor se menne utánad egy városba, egy rakás ember és elf közé. Ebben biztos vagyok. Hiszen... Egy mágus, egy igazán jó mágus biztosan lebuktatná.
Hiába tudtam, hogy ez egyáltalán nincs így, igyekeztem ezzel a mesével megnyugtatni egy kicsit. Azonban most már én is megtudtam, hogy az elf képes olyan mágiát használni, ami megtántoríthat akár egy magam fajtát is, szóval jobb lesz vigyáznom vele.
Leguggoltam az ösvényre, hogy ujjammal jeleket rajzolhassak a porba. Elővettem egy apró, ónból készült lófigurát, némi nyersanyagot a varázslathoz és a szavakat kimondva a porból előbukkant egy éjfekete csődőr. Úgy festett, mitha a egyenesen a pokolból idéztem volna, szemében nem élet tükröződött, hanem inkább az a fakó fényű ón, amiből született. Idegesen prüszkölt, és toporzékolt párat. Nem arra teremtetett, hogy egy helyben álljon.
- Így egy kissé meggyorsíthatjuk utunkat. - Mivel a lovon semmilyen lószerszám nem volt, így szőrén kellett megülnöm mindig, de nekem volt már időm hozzászokni. Sörényébe kapaszkodva gyorsan felpattantam a termetes jószágra. Széles hátú ló volt, így kényelmes rajta az utazás nyereg nélkül is. Kinyújtottam a kezem a nő felé, hogy fel tudjon szállni mögém. Gondoltam, ha siet úgyis elfogadja a lehetőséget.
A másik sárkánnyal ellentétben nekem semmi okom nem volt arra, hogy ártsak a lánynak. Már csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ki lehetett az, akiről az információ ilyen értékes lehet? Talán még azt is ki tudom puhatolózni. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-24, 6:07 pm

//Alamaise, a hitetlen… vagy mégsem?//

*Nie csak áll és a lány kezét nézi…  A kart, ami felé már nyújtotta a sajátját… De a gondolat, amely felütötte a fejét a lelkében, megakasztja a mozdulatot és a könyvtáros lassan vonja vissza a kezét, miközben tekintetét nem veszi le a felé nyújtott, karcsú ujjakról.

Nem mozdul, mintha kővé vált volna. Nem, nem a hatalmas állattól rémült meg, aki a földet kapálva méretes patájával maga a türelmetlenség és a megzabolázott, de bármikor kitörni kész, nyers erő. Az ijesztette meg, amit látott a másikon…

A hirtelen elfogadás lepte meg, amely kétségek és további magyarázat nélkül született és pusztán csak azt tagadta, hogy nincs érv, vagy indok, ami egy két-alakban-létezőt az emberek és elfek városaiba hajtson. Nem, már nem a létezésüket tagadta úgy, ahogyan ő, amikor megtudta az igazságot, hanem a titkot igyekszik kisebbíteni. Már nem azt mondta, hogy az alakváltás képtelenség… Azt elfogadta… És arcának egyetlen rezdülése sem utalt arra, hogy megrázná a felismerés. Egyetlen villanás sem jelezte a szemében azt, hogy csak azért hagyja rá a dolgot, mert eszelősnek tartja. Hiszen akkor most nem ajánlaná a kezét és társaságát az útra.

Csak őt igyekszik megnyugtatni.

És Nie nem hiszi el, ami történik vele. A csalódottság és a beletörődés kiül az arcára, de nem néz még a másikra. A gyanú, amely éppen most született meg benne, olyan kétségbeejtő, s oly hirtelen éri, hogy csak áll megkövülten. Mert nem hiszi el, hogy ismét megtörténik… De hiszen nincs más magyarázat… Az egyetlen lehetőség az, hogy Alamaise minderről már tudott. Hogy ellenkezése csak színlelés, csak félrevezetés… Csak megtéveszteni igyekszik őt, hogy…

Nem, azt képtelen elhinni! Raven Back nem találhatta meg ilyen hamar! Alamaise nem lehet olyan, mint ő! Hiszen segített neki, gyógyította és most igyekszik eljuttatni őt az átkelőhöz és a faluba, ahonnan… Kétségbeesetten keresi a bizonyítékokat arra, hogy mégsem úgy van, ahogyan hiszi… De nem talál többet…

Nie hátrál egy lépést és még mindig a felé nyújtott kezet bámulja. Fél a másik szemébe nézni, mert retteg attól, amit ott láthat. De aztán mégis megteszi. A lányra pillant, a barna szemekbe, olvasni próbál bennük, de ő nem sárkány… Nem érzi meg a hazugságot és nem látja meg a titkokat. Neki kérdeznie kell.*

- Ugye Ő küldött utánam?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-24, 9:09 pm

// Nie-nek aki mindig egyből rosszra gondol Smile //

* Amikor kinyújtottam felé a kezem, a nő csak állt, és meredt felém, mint egy kísértet. Először nem értettem a dolgot. Mégis mi ütött ebbe a nőszemélybe, hogy egyik percről a másikra meggondolja magát?
- Mi? Hogy ki? - értetlenkedtem - Ki küldött volna? - kinyújtott kezemet most csípőmre tettem, a másikkal pedig igyekeztem az idézett lovat csitítani, ami csakúgy hörgött és morgott. Még ő is kikérte magának ezt a gyanúsítgatást.
- Ügye nem arra az istenverte dögre gondolsz, aki téged üldözött? - tekintetem összeszűkült és azt próbáltam meg fürkészni benne, hogy miféle összeesküvéseket gyárthat még magában az elf. - Úgy nézek én ki, mint aki bármelyik sárkány hasznára lenne? Na ide figyelj... - hajoltam lejjebb hozzá - Ha látnék itt egyet, azonnal a nagy, fekete szívébe mártanám a kardomat. Úgy hullana el, mint gaz a kaszás előtt. Szerencséje, hogy veled hozta össze a sors, és nem velem. Mocskos dögevők, pfhuj! - köptem egy a másik oldalra - Pusztuljon mind!
Életem során nem először keveredek ilyesféle gyanúba, hiszen a csavargók, vándorok mindenfelé gyanúsak. Az út menti kis ivókba betévedő idegen, ha nem úgy szürcsöli az ócska sört, ahogy emberhez illik, vagy egyszerűen csak nem tetszik a helyieknek a képe, már ráfoghatják, hogy sárkányoknak kémkedik, orkokkal barátkozik. Ami persze képtelenség. Ez a feszültség csak fokozódott, mióta a sárkánysereg előre tört.
- Sok szóbeszédet hallottam már róluk, egyik hajmeresztőbb volt, mint a másik. De azt biztosan tudom, hogy vannak kémjeik. Elfek, emberek, törpök és ki tudja még milyen népek. Ezek mind azokat keresik, akik "igazságokat" tudnak róluk, és azokat elteszik láb alól. - Utolsó szavaimat már csak halkan ejtettem ki. Még körbe is pillantottam, mintha attól félnék, hogy mások is meghallják.
- Szóval jól gondolt meg, hogy kivel osztod meg a róluk szerzett tudásod. Ezek a dögök rafkósabbak ám, mint gondolnád. Na jössz velem, vagy inkább gyalogolsz? - ismét kinyújtottam a kezem, hogy megadjam neki a második esélyt a gyors távozásra.
Szó mi szó, ahogy megemlítettem neki a reggelit, engem is elkapott az éhség, s ki nem hagynék egy jó kis helyi specialitást. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-24, 10:27 pm

//Alamais… és egy kelletlen útitárs//

*Nie csak hallgatja a másikat… Hallgatja, hogy hogyan vélekedik a sárkányokról, és hogy félelem nélkül beszél arról, hogyan végezne velük. Hogy becsmérli és átkozza őket egyszerre. De a lány nem hisz neki. Nem hiszi kérkedő elszántságát, amivel a vesztüket okozná. Nem hiszi az izzó gyűlöletet, ami a szavakból árad.

Nem, mert ő látta őket.

Ő látta a borzalmas sereget, amely a Fehér Város ellen vonult. Érezte az áradó gonoszságot, amely legyőzte az északi népet. Ő látta, hogy törik meg a város mágikus védelmét, és hogy rombolják földig az otthonát. Váratlanul, kíméletlenül és kegyetlenül. Látta, hogyan pusztul el minden és mindenki körülötte. Ő látta a hófödte hegyek között Orod Opelë végzetét. S ezért retteg tőlük.
És látta a kegyetlenséget és a halált Raven Back szemében. Ezért menekül előlük.
De látta Dres-et is, megtörve, látta a sárkány alig-életét, amikor azt hitte, Laryss elveszett örökre. Hallotta a végtelen szomorúságot, amikor a magányról beszélt. Ezért szánja őket.
És látta Kain Namelyr gyötrődését, ahogy keresett valakit, aki számára kedves. Látta a szemében a lelkiismeret furdalást. Ezért segít.

Hát csak áll és nem indul a kinyújtott kéz felé.

Mert Alamaise vajon hogyan látta őket? Vadállatként? Ellenségként? Trófeaként?*

- A kardod nem sokat ér ellenük - suttogja végül. – És ez nemcsak szóbeszéd. Találkoztál akár eggyel is?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-25, 7:10 am

// Nie és az ő sosem szűnő gyanakvása //

* Felsóhajtottam, mintha csak olyanba kérdezett volna bele, amit nagyon hosszú ideig tartana elmesélni. Mert először egyből lelki szemeim elé szöktek a képek, hogy hogyan is kell sárkányt ölni. És milyen hangja is van egy kétségbeesett, haldokló fajtársnak. Vagy éppen többnek.
És hogy is mesélthettem volna a balliszták és a kampók félelmetes elegyéről. Vagy a szárnymetszésekről és arról, mennyi szurkálás és nyiszálás után tudnak kivégezni egy haldokló sárkányt.
Bár úgy tűnt nagyon rajta volt az ügyön, hogy kihozzon a sodromból, ehhez azért több kell. Na meg aztán nem ő tesz nekem szívességet. Kezemet ismét visszavontam, és inkább a ló sörényét markolásztam vele, minthogy olyannak nyújtogassam, aki habozik elfogadni a segítséget.
- Lanurián kevés olyan van, aki ne látott volna egyet is közülük, főleg mióta így összeverődtek. Hidd el, zsoldosként volt már dolgom egy-kettővel. És most sem szeretném megvárni, míg ez visszajön, ha nem muszáj - böktem a kidőlt fák irányába.
Nem tudtam eldönteni, hogy most azért tétovázik, mert engem is sárkánynak vagy sárkánybarátnak hisz, vagy más oka van ennek a hirtelen ráérésnek. Ezek a kétlábúak olykor annyira értetlenek tudnak lenni. Néha már nem is csodálom, hogy Furia nem tudott velük egyezségre jutni. Mintha nem vennék észre, hogy mi szolgálja az érdekeiket.
- De ha te igen, ám legyen. Amúgy is Ambaronba tartottam, a falu meg pont az ellenkező irányban van ~ Na meg a finom reggeli is ~ tettem hozzá gondolatban.  *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-25, 8:49 am

//Alamaise... és egy lakoma ígérete//

*Először egy sóhaj... Aztán egy elrévedő tekintet és Nie először lát érzelmeket a másik arcán. Olyan érzelmeket, amelyek meggyőzik őt arról, hogy nincs oka félnie a lánytól. Mert mit is látott eddig? Meglepődést, amikor a két-alakban-létezőkről beszélt, de ezt felülírta gyorsan a könnyű beletörődés. Nyíltságot, amit a szükségtelen komolytalanság kérdőjelezett meg. De most ő is lát valamit a másik szemében. Fájdalmat és veszteséget.

És aztán a szavak jönnek... Amelyek már cseppet sem hivalkodók és önteltek. Csak egyszerűen igazak. Mert valóban szerencsések azok, akik még nem láttak egyetlen sárkányt sem, vagy nem érezték roppant erejüket. Ahogy ő tegnap Raven Back-ét. És abban is igaza van, hogy nem akar találkozni egy égi ragadozóval sem itt, sem máshol, még ha korábban azzal is áltatta őt, hogy milyen könnyen venné el életét bármelyiknek. És az is igaz, hogy indulniuk kellene.

De aztán az elf Ambaront említi, és Nie-ven homályos rossz érzés ébred, hiszen a tegnapi két-alakban-létező is arrafelé indult volna vele. S amikor a másik a falut hozza szóba, Nie végül megadja magát az ésszerűségnek. Az ésszerűségnek, amely eszébe juttatja, hogy Alamaise eddig csak jót tett vele. És így azt is el kell fogadnia, hogy ezen az elhagyott helyen semmi sem tartotta volna vissza őt, ha ártani akart volna neki. S ha Raven küldte volna utána, már régen teljesíthette volna a feladatát.

Hát Nie közelebb lép az egyre türelmetlenebb négylábúhoz és most ő nyújtja a karját a másik felé.*

- Sajnálom, hogy kételkedtem benned és hogy azt hittem, te is egy vagy közülük. Kérlek, bocsáss meg. Hálás lennék, ha elvinnél a faluba. És ha a hálámat egy reggelivel kifejezhetem, akkor a vendégem vagy.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-25, 10:19 am

// Nie és a várva várt ínyenc falatok //

* Végülis sikerül meggyőznöm a nőt anélkül, hogy részletezni kellett volna a harcról szerzett tudásom. Nem szóltam semmit, csak megragadtam a kinyújtott kezét és felhúztam őt a lóra.
Ilyenkor mindig egy kicsit elgondolkodok, hogy megéri-e nekem ez a herce-hurca egy kétlábúért. Most végülis igen, mert ingyen reggelizhetek. Ám sosincs rá garancia, hogy ha megtudnák rólam az igazat, ne akarnának azon nyomban megölni, vagy később hátba döfni. Nem létezik a kétlábúak és a sárkányok közt igaz barátság, ezt megtanultam már alaposan életem hajnalán. De ha köztük vagyok láthatom, hogyan élik meg rövid életük pillanatait: szerelmet, ármányt, boldogságot és kétségbeesést. Nekik számítanak az apró dolgok is, egy kis segítség vagy éppen némi kocsmai összezördülés. A legtöbb fajtársam pedig ehhez képest olyan, amilyennek kinéz: hűvös és szúrós ősi-hívő. Kevés dolog fontosabb nekik annál, minthogy Furia vagy Inaeth kegyeit elnyerjék. Hát hogyan beszélgessek így velük az élet értelméről?!
A lovat ügetésre sarkalltam, és ő boldogan indult el a falu irányába. Széles patái csak úgy hányták az erdő avaros talaját. Lóval talán egy fél óra alatt oda is érünk. Mikor már távolodtunk a viskótól és elmúlt a veszély, visszafogtam lépésre a hátast, hogy ne zötykölődjünk.
Mellettünk zubogott a folyó, s hozta magával a frissítő, hűvös levegőt. Amint közeledtünk úgy találkoztunk egyre több horgászó csónakjával, ladikjával, és a part mentén gyűjtögető asszonyokkal. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-25, 12:13 pm

//Alamaise... csak még egy kicsit tarts ki!//

*A gondolataiba mélyed és csak arra ügyel, hogy le ne essen. Bár az, hogy megérintsen másokat és főleg, hogy mások érjenek hozzá, még mindig idegen tőle, most mégsincs más választása. Ha azt akarja, hogy ne végezze a földön, kapaszkodnia kell. Hát szorosan öleli az előtte ülőt és közben arra gondol, hogy sosem szerette az utazást lóháton. Mert egy griffhez képest sokkal lassabb és főként sokkal kényelmetlenebb.

Így örül, amikor végre - a hosszú és gyötrelmes percek után - megpillantják a folyót. Mert az iram lassul, a zötykölődés elviselhetővé szelidül.

Aztán észreveszi, hogy Alamaise az embereket figyeli. Mert a kép olyan idilli. A kéklő víz, az aranyló nap, a színes csónakok és az emberek. Minden békés és nyugodt. Mint ha nem lenne háború... És nem lennének sárkányok.

A csődör egyre lassabban lépjed és Nie meglátja a vízen ringó, egyszerű csónakot, amely a folyó fölött átvezető kötélhez van erősítve, hogy a sodrás ne tudja messze vinni. Csak egy apró ladik, melybe hatalmas hátasuk nyilvánvalóan nem fér majd el. Aztán meglátja a révészt is, aki a parton ül és minden bizonnyal a reggelijét falatozza.

A folyó túlpartján pedig a falu. Hajnalgyöngye... Aprócska házak és egy hófehér harangtorony.

S amikor végül megállnak, nem messze a révtől, egy kisebb domb tetején, Nie óvatosan csúszik le a földre a ló hátáról.

Aztán már nyúlna, a hullámos, hollószín sörény felé, hogy köszönetképpen végigsimítson rajta, amikor ráébred, hogy a varázslatból született hátas nem biztos, hogy hálás lesz ezért a gesztusért.

Hát Alamaise-t találja meg hálás biccentése és megkönnyebbült mosolya.

- Köszönöm, hogy elhoztál... Hogy elhoztatok...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-25, 1:46 pm

// Nie, aki még nem tudja hogy sárkányháton lenne a legkényelmesebb Very Happy //

* Amikor megérkeztünk a révhez, az elf leszállt és a hegyes fülűek jó szokása szerint a hátasnak is köszönetet mondott.
- Nincs mit. Ólmosnak sem esett nehezére - mondtam, mikor láttam, hogy felé nyúlt. Bár a paripába nem sok érzelem szorult - inkább hasonlított egy gólemre, mint élő lóra -, engem azért sokszor megmentett a szorult helyzetekből. Mindig jól jön egy ló, ami egy teljes napon át képes vágtázni anélkül, hogy kidőlne. Csak aztán bírja az lovas fenékkel.
Amikor leszálltam róla a fejéhez sétáltam, és belesúgtam a fülébe, amitől ismét ólomfigurává változott. Gyorsan el is rejtettem a szütyőmbe. A környékbeliek figyeltek ugyan, de ha jól ítéltem meg akkor nem gyanakvással, inkább csak szemlélődve. Elvégre Olassiêtől nem messze nem nagy újdonság két elf.
Észrevettem én is a pocakos révészt a csónak mellett, gondoltam kár lenne megvárni, míg végez a majszolással. Így odaléptem hozzá és megszólítottam.
- Szép jó reggelt, révész uram! - intettem neki - Van-e ránk pár perce? El szeretnénk jutni a faluba. - Az ember férfi élete delelőjén járhatott, dús, fekete harcsabajuszába már őszülő szálak is vegyültek. Széles karimájú szalmakalapja alól felénk kapta tekintetét. Száját bajsza takarta, de orcáján látszott a kedves mosoly.
- Szép napot, csókolom a kis kezüket! Hát már hogyne lenne, kisasszonyok! - rakta félre a reggelijét, vissza a kis kendőbe, ahonnan nemrég vehette elő.
- Tessék csak! - mutat a csónak felé.
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-25, 6:14 pm

//Alamaise, a Borzalmas Javaslatok Úrnője… Sárkányhát, az istenekre! Dehogy!//

*A révész kedves és szolgálatkész, Alamaise-t pedig – úgy tűnik – a reggeli ígérete mindennél jobban vonzza a falu, a túlsó part felé. És most közte és a korai lakoma között csak egyetlen akadály tornyosul.

A folyó…

Ahogy Nie a csónakba lép, az elejébe kucorodik, és azonnal belemártja a kezét a hűvös vízbe. Hagyja, hogy az ujjai körül apró halak gyülekezzenek, amelyek csak akkor rebbenek szét, amikor némi billegés után a ladik elindul.

Szereti a vizet és az most erőt ad neki. Ahogy a csónak lassan halad a túlpart felé, érzi az áramlatokat és azt, hogyan tölti fel őt a folyó az erejével. Mintha lassan az aggodalmakat és a félelmeket is kimosná belőle. Alamaise-re néz és mosolyog.*

- Szépséges ez a folyó, de a tenger még gyönyörűbb. Néha még álmodok róla, pedig már jó ideje nem láttam… - fordul újra a víz felé.

*Igen, néha még álmodik a hatalmas, végeláthatatlanul hömpölygő tengerről. Még nagy ritkán hallja a morajt, ami azokban a napokban kísérte. Azokban a rémes napokban, amikor még nem tudta, hogyan is folytatja majd az életét. Az életét, amely egykor olyan egyszerű volt, de mára már csak egy kaotikus, folyton változó kaleidoszkóp lett belőle.

Most is itt ül, egy keskeny és ingatag csónakban, két ismeretlennel, pedig tegnap reggel csak két, aggodalom hajtotta levelet akart elküldeni, hogy aztán ismét a munkájába temetkezzen. Elkeseredik a gondolatra, hogy milyen hiábavaló volt az út, amire vállalkozott. Nem, nem is hiábavaló volt… Katasztrofális…

S ha az előbb olyan vigasztaló volt számára a folyó érintése, hát most is hagyja, hogy a hullámok és a víz tetején játszó fények eltereljék a gondolatait. Hogy ne gondoljon a tegnapra…
Aztán csak a lassan közeledő, homokos fövenyt nézi… *
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-26, 11:34 am

// Nie és a várva várt reggeli gondolata //

* Én magam is beléptem a csónakba, és utánam a révész, majd lassan elindultunk a túlpart felé. Az elf a tengert dicsérte, de nekem csak az rémlett, amikor utoljára láttam Verinolnál. Sok ezer halott vére festette vörösre a sötét habokat, aminek tetején a pokol tüze járt táncot.
- Én inkább folyópárti vagyok - válaszoltam neki, miközben nézelődtem. A nő arcára némi elkeseredettséget láttam kiülni és feltételeztem, hogy nem a válaszom kedvetlenítette így el. Egy sárkánnyal való találkozás - vagy inkább annak a túlélése - mély sebeket hagy egy kétlábúban, amire az idő csak részben jelent gyógyírt.
Amikor megérkeztünk az elf után én is kiszálltam a csónakból, majd a bajszos révészhez fordultam, hogy megköszönjem a segítségét.
- Igazán nincs mit, kisasszony, 2 darna lesz - mosolygott még mindig ugyanolyan nyájasan, mint amikor a reggelije mellől szólítottam el.
Fél szemöldököm felszaladt a homlokomra. Így már értettem, mire fel volt az a fene nagy segítőkészség. Elővettem a két érmét, és odaadtam neki. Kapott mellé ráadásként még egy szúrós pillantást is. Mostanság nem sokan kelhettek át a folyón, ha volt ideje ekkora hasat növeszteni.
- Hol találjuk a fogadót? - kérdeztem, hogy megrövidítsük a keresgélést.
- A harangtorony lábánál van - mutatott a kétlábú toronyirányba, majd búcsút intettünk egymásnak.
Hajnalgyöngye tényleg egy apró gyöngyként terült el a folyó partján. Az aranyos, nádtetős házikók zsalugáteres ablakai barátságosan fogadták a vándorokat. A kora tavaszi virágok már bontogatták szirmaikat az előkertekben, és valahol... A szagok alapján valahol már sütötték is a korai étket. A helyiek jól éltek a folyóból, még a háború ellenére is. Nem minden falu mondhatta el ezt magáról, legfőképpen az újonnan meghódított területek közelében élők. Arrafelé csak lesoványodott, éhező kétlábúakat és a romos kunyhókat látni.
- Említetted, hogy Valianból indultál el idáig azzal a... szóval valakivel. Mégis hová indultatok? - kérdeztem az elfet, miközben a fogadó felé sétáltunk. Valójában az érdekelt, hogy van-e itt a közelben, vagy ebben az ügyben olyasmi, amiben érintett lehetek. Bár eddig úgy tűnt, hogy nem igazán. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-26, 1:56 pm

//Alamaise és a reggeli//

- Említetted, hogy Valianból indultál el idáig azzal a... szóval valakivel. Mégis hová indultatok?

*Amikor már a gondolatai másfelé járnak, Alamaise kérdése újból visszalöki az emlékek közé. És a válasza pontosan olyan elkeseredett és önváddal terhes, mint ahogyan érzi magát az üggyel kapcsolatban. Mert nincs oka színlelni a másik előtt és nincs oka titkolni az eseményeket sem. Hát a lányra pillant, és belekezd a mesélésbe, miközben lassan végigsétálnak a falu poros utcáján, az ételek illatától terhes bejáratig.*

- Ostoba voltam és az érzelmeim rossz döntésre vettek rá. Sosem lenne szabad hinnem egy idegennek - kezdi elkeseredetten. - Az ügy, amellyel az a... az a férfi megkeresett... - nehezen tudja szavakba önteni, amit akkor érzett. - Elkeserített és megrémített. Azzal áltatott - most már tudom, hogy csak megtévesztés volt -, hogy valaki, aki számomra a legfontosabb, bajba került. Nem, nem követett el semmit - tiltakozik rémülten, mielőtt a másik azt hinné, egy bűnöző miatt tette kockára az életét. - Ő azt mondta, hogy Arnelian megsebesült és amikor rátaláltak egy elhagyott helyen, azt kérte tőlük, hogy keressenek meg engem. Elhittem, hogy Arn-nak szüksége van rám, mert el akartam hinni... - Nie szomorúsága és a kiábrándultsága szinte tapintható. - Olyan régóta nem tudtam már róla semmit... - és a folytatás sem lesz vidámabb. - De ez nem is fontos már. Már tudom, hogy jól van, hogy nincs semmi baja... Még... - jut Nie eszébe a rémes fenyegetés. - Hozzá indultam azzal a... Azzal az alakkal... S azért is lepett meg, amikor Ambaron-t említetted - pillant a mellette haladóra. - Mert ő is arrafelé vitt volna. De sosem árulta el, hogy pontosan hova. Mindig voltak kifogásai, mindig volt magyarázat. Hogy ő tudja csak az utat arra az elhagyott helyre... Hogy rosszul rajzol, így útmutatást sem tud adni... Hogy ő majd elkísér... - és a lány pontosan ebben látja a saját ostobaságát. - De olyan ijesztő volt, amit a dalnokról mondott. Kétségbe ejtett és tenni akartam érte valamit. Butaság volt hinnem neki. Mert hittem neki egy ideig... Majdnem egy teljes napig... Játszott velem, mint... Mint macska az egérrel... S amikor végre rájöttem, hogy csak el akar csalni, és nem akartam tovább játszani az általa kreált szabályok szerint... Amikor visszaindultam volna a fővárosba... Már túl késő volt. Már nem tudtam elszökni előle...

*Az emlékek még túl elevenek és félelmetesek. Nem akarja, nem tudja folytatni a mesét. Inkább elhallgat és a fogadó nyitott ajtaján belépve egy szabad asztal keres...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-26, 8:27 pm

// Nie az őszinte //

* Láttam rajta, hogy élénken élnek benne a képek, de így talán pontosabb leírást is kaphatok a történtekről, és talán még segítek is azzal, hogy van akinek kibeszélheti ezt a tragédiát. De nem sokat tévedtem, amikor a szerelmi gondokkal dobálóztam az elején, csak más szempontból lett igazam. Mi más lehetne elég nyomós ok arra, hogy egy idegennel elinduljon olyan helyre, amit nem is ismer. Annyi világos, hogy az a másik sárkány elcsalta idáig, és hogy valamit meg akart tudni tőle, de mit tudhat ez az elf, ami ennyire fontos lehet egy sárkány számára?
Az apró fogadóban rajtunk kívül még két alak üldögélt, így nem volt nehéz helyet találni. Amikor leültünk hamar odasietett a fogadósné, hogy a várva várt reggelivel kínáljon.
- Mit szoktak errefelé enni? - kérdeztem tőle.
- Leginkább sült keszeget - válaszolta.
- Akkor abból hármat is hozhat. - Ekkor az asszony az elfhez fordult, és tőle is megkérdezte, mit szeretne.
Amikor elment, már dörzsöltem is a tenyerem, hogy milyen jót fogok enni.
- Nos, Ambaron annak ellenére még, hogy felégették, még mindig népszerű úti cél. Azt beszélik, hogy az istennő jelenléte ettől függetlenül is érezhető. Én is ezért indultam oda. Egy kis isteni útmutatásért. - Rövid gondolkodás után folytattam. - Bár elég ironikus, hogy a béke faluját háború tüntette el. Az isteneket manapság nem érdeklik a halandók - legyintettem egyet.
- Bár még mindig úgy gondolom, hogy valami trükk lehetett, amit az az alak csinált. Láttam már a cirkuszokban nagyon tehetséges illúzió gyártókat. Mégis mi volt számára ennyire fontos? - Úgy voltam vele, hogy nincs veszíteni valóm, ha megkérdezem. Elvégre ha nem válaszol az se baj, de a kíváncsiságom nem hagyhatta, hogy ne térjek ki erre a lényeges pontra. Még az elf vagy a "sárkány" kiléte se érdekelt annyira, mint ez az információ. Az neki is és nekem is jó, ha nem tudom a nevüket. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-26, 9:32 pm

//Alamaise, a sült keszegek és egy rejtvény//

- Az isteneket manapság nem érdeklik a halandók…

*Nie mintha önmagát hallotta volna. Pontosan ugyanezt mondta Elmiron ven Gondornak a bálon. De ahogy ő sem, úgy Alamaise sem hibáztatja őket a helyzetért… Talán egyszer majd visszatérnek és támogatásuk ismét Lanuria népeit segíti… Addig csak a remény marad.

S ha a könyvtáros közösséget érzett volna a vele szemben ülővel a Feljebbvalókat illetően, hát a következő mondatok már ellenkezést szülnek benne. Mert a lány már a két-alakban-létezőkről beszél.*

- Bár még mindig úgy gondolom, hogy valami trükk lehetett, amit az az alak csinált. Láttam már a cirkuszokban nagyon tehetséges illúzió gyártókat. Mégis mi volt számára ennyire fontos?

*És Nie – bár kelletlenül ugyan, de – újabb részleteket oszt meg vele a Raven-nel való „találkozásról”. Maga sem érti, hogy miért teszi. Hogy miért fontos neki, hogy meggyőzze Alamaise-t az igazságról. Talán mert úgy gondolja, ha őt nem sikerül „ráébresztenie” a valóságra, akkor senki más sem fog hinni neki.*

- Mivel győzhetnélek meg arról, hogy nem trükk és szemfényvesztés volt? – kérdezi, amikor az asztalukon a reggeli és a fogadósné is visszatért a konyhába, hogy az újabb rendelésekkel törődjön. Nie nem nyúl az ételhez, de hagyja, hogy Alamaise nekifogjon a sült halnak. – Tudom, hogy a fogadóban még emberként beszéltem vele. Aztán amikor elragadott, éreztem a karmait. És láttam őt. ABBAN az alakban… Ha trükk volt, akkor nagyon jól sikerült. Ha lehunyom a szemem, most is látom őt.  Ahogy a csillagok fénye világítja meg fentről… Látom a szárnyait… A borzalmas, aranyszínű szemét… Beszélt hozzám és a hangját is felismertem… S aztán újra emberként faggatott… Róla… Azt sem tudtam, hogy ismerem őt… De már ezt is felkutatta… Őt akarja megtalálni... Mindennél jobban... Nem mondhattam el, hogy…

* Nie az asztalt nézi, nem tekint a másikra. Nem akarja, hogy lássa rajta a félelmet. És mert nem mondhatja el Alamaise-nek sem, amit Raven Back nem tudott meg tőle. Hát hozzáfog ő is a reggelihez. A sajt, a néhány szem pirosló retek, a friss, hófehér rögökből álló túró és az aranyló méz éppen megfelel neki. Csak egyetlen gondolat jut még az eszébe. És egyetlen kérdés.*

- Nem, semmi trükk nem volt… Ő két alakban létezik… Egyszer hatalmas égi ragadozó, máskor pedig egy egyszerű ember… Olyan, mint ők… - néz a szomszéd asztalnál ülőkre. – Semmiben sem különbözne tőlük… Mondd, ez miféle trükk lehetne?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-27, 10:50 am

// Nie és az a fránya kíváncsiság  tongue //

* Miközben az elf beszélt, én jóízűen falatoztam a halat. Úgy tűnik nem könnyű szóra bírni a nevek terén, és a sárkányok kétlábú alakjáról alkotott elképzeléseit sem lehet csak úgy megmásítani. Bár ha nem változik, az se nagy gond, úgy sem fognak hinni neki. De még ha hisznek is, eddig nem létezett olyan kétlábú, aki meg tudta volna különböztetni az átváltozott sárkányt a saját fajtájától. És ez így van rendjén.
Olykor átpillantottam én is a másik asztalhoz remélve, hogy azok ott ketten nem hegyezik a fülüket túlságosan.
- Griff... biztosan van egy jól megtermett griffje. Láttam már akkorát, ami kettőt is kitett! Micsoda fenséges jószág volt... A sötétségben pedig nem nehéz olyan árnyékokat faragni, hogy másnak tűnjön. Hangot változtatni pedig szintén nem egy ördöngös dolog - mondtam neki, mialatt egy-két szálkát a tányér szélére tettem - Mellesleg ez a hal isteni! - Gyorsan meg is jegyeztem magamnak ezt a helyet, ha legközelebb erre járok, biztosan nem hagyom ki ezt a finomságot.
Néhány újabb falat után még hozzátettem.
- Amúgy nagyon szerencsés lehet az a valaki, aki miatt még egy ilyen eszelős alakkal is hadakoztál. Ennyire sokkal tartozol neki? - Szám egy halvány félmosolyra húzódott, hiszen nincs is szebb dolog az ilyesfajta tartozásoknál. Mindig sülnek ki belőle izgalmas helyzetek.
Miközben én jóízűen lakmároztam, a nő hozzá se nyúlt az amúgy is sovány reggelijéhez. Elfek... mikor köztük éltem akkor is meg voltam róla győződve, hogy napsugáron és harmaton élnek, és csak azért esznek tányérról néha, hogy ne tűnjenek teljesen növénynek. ~ Mondjuk ha egészen belegondolok tényleg elég zöldség ízük van. ~ *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-27, 1:01 pm

//Alamaise... griffek és zöldségek//

*Nie még küzd az igazáért. Harcol azért, hogy az első csatát megnyerje a hitetlenekkel szemben. Ha nem lenne számára oly fontos Alamaise meggyőzése, akkor talán feladná a dolgot. Akkor talán hagyná, hogy a lány azt higgyen, amit csak akar. Csak higgye nyugodtan azt, hogy képtelen megkülönböztetni a griffeket, azokat a csodálatos lényeket a sárkányoktól.

Pedig mesélhetne róluk. Beszélhetne neki Al-ról, a szövetségükről, az együtt töltött időről és beszélhetne az elvesztéséről is. De nem teszi. Ez életének azon része, amelybe kevesen kapnak betekintést. De ha Alamaise meg akarja látni, hát elkomorodó arca és a bánattal teli pillantás talán jel lehet számára, amikor folytatja.*

- Nem, a griffek teljesen mások. Tökéletesen ismerem őket... Testközelből. - feleli, miközben eltolja maga elől a félig üres tányért. Felkavarodó gyomra jelzi, a téma nem kedvez az étvágyának. Némi értetlenséggel a hangjában kérdezi újra a lányt. - Alamaise, miért keresel újabb és újabb magyarázatot arra, amire már megkaptad? Miért próbálsz meggyőzni arról, hogy amit láttam, csak érzékcsalódás volt és szemfényvesztés, és ők nem létezhetnek? Nem gondolod, hogy hatalmas ostobaság lenne bárki számára ilyen képtelen ötlettel előállni? Értelmetlen lenne... És ahogy te is mondtad, veszélyes is. Engem nem ismersz, de az elfek népét igen. Az évszázadok tapasztalásokat hoznak és megfelelő értelmet ahhoz, hogy eligazodjunk a világ dolgaiban. Hogy ne higgyünk mindenféle trükköknek. Nincs okom kételkedni abban, hogy valóság volt, amit átéltem. Nincs okom kételkedni abban, hogy valóság volt, amit láttam.

*És Nie számára létezik még egy jelentős érv. Egy egyszerű és vitathatatlan magyarázat, hogy miért a sárkányok lennének az utolsó lények, akiknek jelenlétét kívánná az életében.*

- Nem, sosem kívánnám azt, hogy sárkányokkal hozzon össze a balsorsom. Ha túlélted Orod Opelë pusztulását, akkor soha többé nem akarod újra látni őket.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-27, 8:13 pm

// Nie, aki nem veszi félvállról a meggyőzést //

* A nap ragyogó sugara pont az asztalunkra vetült, és a fogadó porával járta lágy, reggeli táncát. Érdekfeszítve hallgattam a lányt, miközben óvatosan rágcsáltam a halat. Furcsállva figyeltem, amint eltolja magától a tányért. Képes otthagyni azt a sok finomságot.
Abbahagytam az evést, és karjaimat magam előtt egybefonva hátradőltem a padon. Az elfet fürkésztem, aki olybá tűnt ragaszkodik az igazsághoz, és valóban megadatott neki a fehér elfek tiszta rálátása a világ dolgaira. Hiába is próbálnám tovább győzködni a történtek ellenkezőjéről. Felhozta Orod Opelët is, bár én csak hírekből tudtam meg a pusztulását. Az tény, hogy a sárkánysereg elég nagy ramazurit tud csapni. Főleg, ha egy ősi is kimozdul ilyenkor, akkor aztán kő kövön nem marad. Őszintén szólva sajnáltam a várost, de mit tehet ilyenkor egy egyszerű sárkány? Mióta Lanurián jóformán mindenhol a kétlábú az úr, jogos a sárkányok igénye az ősi földjeikre. Én csak az eszközökkel nem értek egyet.
Újból vetettem egy sanda pillantást a szomszéd asztalnál ülőkre, akik úgy tűnt, befejezték a reggelit és távozni készültek. Felkönyököltem az asztalra, de még mindig nem mondtam semmit, csak az elfet fürkésztem. Úgy tettem, mint aki valamin nagyon-nagyon töri a fejét, mert ez valójában így is volt.
- Rendben, most már elmondhatod, hogy tudsz valamit róluk, amit jóformán senki más. Honnan tudod, hogy nem jön majd vissza többed magával? Hogy bármerre is jársz, akárkihez is fordulsz, az nem báránybőrbe bújt farkas lesz? Kiben tudsz majd eztán igazán megbízni? - tettem fel neki a nagy kérdéseket. Mert hát átlagos halandónak miért kellene tudni ezt? Hogy aztán még az a maradék, viszonylagos béke is felboruljon ami az átlagos kis életét még egyben tartotta? Esetükben talán jobb a boldog tudatlanság.
- Előbb-utóbb megtudják majd azt, amit meg akarnak tudni tőled, és szinte biztos vagyok abban, hogy egy ismeretlenért kár kockára tenni az életedet, vagy azokét akiket szeretsz. - Még a nagy monológ előtt befejeztem a reggelizést. Már csak arra vártam, hogy a fogadósné elvegye előlünk a tányérokat.
Továbbra is a lányt fürkésztem, hogy vajon mit válaszol. Ahogy elnéztem nyilván ő is jobban örült volna, ha nem tudja meg a sárkányokról ezt az apró kis tényt, de valamikor magának is fel kell tennie ezeket a kérdéseket. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-27, 10:28 pm

//Alamaise… és a kérdések//

*Halk alkudozás, a pénzérmék csengése, udvarias búcsúzkodás… Aztán már csak ketten ülnek odabent. Az asztalon cserépkancsóban a bodza virágából készült ital és két pohár… És mindkettejük fejében a kérdések… És persze válaszok is…*

- Honnan tudod, hogy nem jön majd vissza többed magával? Hogy bármerre is jársz, akárkihez is fordulsz, az nem báránybőrbe bújt farkas lesz? Kiben tudsz majd eztán igazán megbízni? Előbb-utóbb megtudják majd azt, amit meg akarnak tudni tőled, és szinte biztos vagyok abban, hogy egy ismeretlenért kár kockára tenni az életedet, vagy azokét akiket szeretsz.

*Kérdések járnak az ő fejében is szüntelenül. Hasonlók és mások is, de néhányra már ezek közül is tudja a választ.*

- Azt gondolod, nem rettegek emiatt? Hogy azóta nem gondoltam át vagy ezerszer, hogy hogyan figyelmeztethetnék mindenkit, akit veszélyben érzek? És hogy kit próbál először megtalálni majd közülük az az alak? Mert meg fogja próbálni, hogy elérjen bárkit, akin bosszút állhat miattam. Ebben biztos vagyok. De tenni nem tudok ellene… Csak abban bízom, hogy senkit sem talál majd… Hogy senkit nem érhet el. Mert "rokonaim" nincsenek és barátaim is alig. Kedves, segítőkész ismerősök, „üzleti” kapcsolatok akadnak… De akik igazán fontosak, elérhetetlenek az ő számára… Annál a helynél biztonságosabb manapság nem nagyon van, ahol most az egyikük él. Akiről ő is tud. De az ellen tudok tenni, hogy neki ne essen baja. Csak arra kell kérnem, hogy maradjon is ott, ahol van. De ezt megtenni sem lesz egyszerű.

* Nie arra gondol, hogy sárkányokról kell beszélnie Arnelian-nak és már a gondolattól is fájdalom járja át a lelkét. Mert tudja, mit okoz majd ezzel. Tudja, hogy Arn hogyan érez a szárnyas fenevadakkal kapcsolatban. Hogy hány álmatlan éjszakát töltött rettegéssel miattuk. És azt is tudja, hogy az ő helyzete sem lesz könnyebb. *

- Biztos vagyok abban is, hogy meg fogja próbálni, hogy engem is megtaláljon. Akár ő maga, akár másokat próbál majd utánam küldeni. De nem vonulhatok el egy lakatlan helyre, mint egy remete és nem élhetek úgy, hogy ezen túl semmi közöm nem lesz a világ dolgaihoz – feleli Nie elkeseredetten. – És azt is tudom, hogy egy ideig mindenkiben ŐKET fogom látni… Azt figyelem majd, mikor növeszt karmot, vagy mikor változik át valamelyik szörnyeteggé… Egyfolytában készenlétben leszek, olyan óvatos, amilyen eddig még sosem voltam. De azt is tudom, hogy ez nem fog örökké tartani. Mert amikor az elmém és a testem végül kezdi megszokni a helyzetet és lanyhul majd a figyelem, meg fognak találni, mert könnyebb dolguk lesz akkor. És én csak arra ügyelhetek, hogy ez minél később történjen meg. Hogy minél tovább tarthassak ki ellenük. És azt mondod, egy ismeretlenért kár ezt megtennem? Az az ismeretlen megmentett valakit, aki fontos nekem… Aki hozzájuk hasonló… Aki először mutatta meg, milyen az ő életük… Aki először beszélt nekem a fájdalomról, a szerelemről, a veszteségről, amit ők éreznek… Amit sosem hittem volna előtte… És nem is csak őt védem ezzel… Hanem másokat… Sokakat…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-28, 7:20 pm

// Nie és egy kis színészi közjáték //

* Figyelmem az elfre szegeződött, mialatt ő előadta saját álláspontját a dolgokról. Ha jól sikerült kihámoznom, volt már dolga hozzám hasonlókkal, és tudta is róluk, hogy képesek átváltozni. Akkor nem is értem ezt a fajta megrökönyödést. Aki a tudtával barátkozik sárkányokkal, annak viselnie kell a következményeket is. Erről az állandó készenlétről is tudtam volna vele vitatkozni, de érthető okokból ezt nem tettem meg.
- Na jó, úgy fest, ez a történet kezd egy kissé elvadulni. Szóval azt állítod, hogy beszéltél is egy ilyen... izével, az meg nekiállt elregélni a szánnivaló életét? Kissé korán van még az ilyen hajmeresztő történeteknek. Ezek a rémségek egy valamit tudnak csak: ölni, és csak magukba meg abba a nagy feketébe szerelmesek, ezt jobb ha tőlem tudod. Kizárt, hogy csak puszta felebaráti szeretetből segítenének a magunkfajtán. - A végére már kezdtem egészen belelovalni magam a felháborodásba. Szegény, megboldogult Tiko nagybátyám megirigyelhetné ezt a színészi tehetséget.
- Most már igazán úgy érzem, hogy kár volt kockáztatnod. Had tépjék egymást a nyomorultak! Bárki, aki hozzájuk hasolnó nem érdemel hegyelmet - ezt már nem tudtam ülve elmondani. Felálltam,  két kezemmel az asztalra támaszkodtam, s folytott hangon adtam elő mennyire nem értek egyet ezzel a hozzáállással. Mi mást is tehettem volna? Csak nem tapsolhattam a nagy felismeréshez. Furcsa ez a lány, azt mondja ismeri a sárkányok szelídebb oldalát, de most mintha meglepődött volna, mikor az ellenkezőt tapasztalja. A kétlábúak is ilyenek, van köztük ilyen is, olyan is. Bár talán sárkányok közt kevesebb a kimondott áruló, hiszen okkal tartanak az ősiek haragjától. Ha egy sárkány árulóvá lesz, annak komoly oka van.
Közben persze ügyeltem arra, hogy ne legyen közönségünk. Akik idáig itt ettek, elmentek, s a fogadósné is hátrament, talán a konyhába.
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-28, 8:49 pm

//Alamaise… és a taps elmarad//

*Amikor Alamaise felpattan, Nie ráébred, hogy a meggyőzés sikerült, de mégsem boldog tőle. Ahogy ránéz az előtte álló, szikrázó szemű alakra, elkeseredik. Mert úgy tűnik, a lány semmit sem ért. Nem érti, hogy Nie nem attól rémült meg, hogy a sárkányok képesek elfként, vagy emberként viselkedni. Hiszen ha így van, talán jobban megértik azokat a lényeket, akikre eddig csak prédaként tekintettek. Ha közöttük élnek, talán rájönnek arra, hogy mennyire hasonlóak. Mert ha megismerik egymást, talán ráébrednek a hasonlóságra úgy, ahogy Drest is tette. Ha rá gondol, eszébe jut, hogy mennyi mindent tett érte a hósárkány. Hogy hogyan igyekezett gondoskodni róla. Hogy hogyan védelmezte őt és hogyan kérte a segítségét. Hogy hogyan küzdött – és reméli, hogy most is küzd – Laryss-ért. És ha a furcsa nevűre gondol, akit Raven igyekezett megtalálni, hát emlékeznie kell arra, hogy ő is úgy viselkedett, mint bárki más közülük. Hogy hasonlósága olyan fájdalmasan nyilvánvaló volt. Aggódott, kért, és megköszönte a segítségét. Majd - bár látta a félelmét, és Nie nem titkolta el előle, hogy tudja róla az igazságot, mégis - bízott benne. Hagyta, hogy birtokolja a tudást és nem kételkedett. Így nem ez a gond.

Mert Nie még valamire ráébredt. Hogy bár Thalion nagyúr említette azokat, akik a Fák Városát segítették a Nagy Csatában, de a lány csak most döbbent rá, hogy ők mekkora árat fizettek ezért a tettükért. Csak most, amikor rájött, hogy Raven Back képes volt miatta fél Lanuriát bejárni és az emberek városaiban felkutatni őt. Akkor, amikor a saját bőrén kellett tapasztalnia, hogy képes lett volna megölni, csak hogy egyetlen egynek is a nyomára jusson. Amikor rájött, hogy a borzalmas két-alakban-létező azért bármit megtenne. Az izzó gyűlölet lepte meg. Amiről azt gondolta, egy sárkány csak Lanur népei iránt érezhet és nem a saját fajtársa iránt. A hit és az önzetlenség lepte meg, amiről azt hitte, sosem tapasztalhatja meg egy sárkánytól. Az lepte meg, hogy a megérteni és megismerni vágyás szándékát nem tapasztalta a sajátjaitól sem, ahogy hosszú ideig önmagától sem. Magának okozott meglepetést, hogy nem akarta megölni Raven Back-et.

De most csak ül az asztalnál. Kezeit az ölébe ejtve és Alamaise-t nézi, ahogy előtte áll feldúltan. És rájön, hogy tőle sem várhatja el ezt a megértést. S amikor lassan feláll, mielőtt elindulna, hogy rendezze a számlájukat, halkan szól, ahogy a másik tette. Csak jóval kevesebb indulattal.*

- Sajnálom, ha így gondolod… De én becsülöm bennük azt, amit tettek értünk. Hogy kiállnak mellettünk. A sajátjaikkal szemben. Mert ezt tartják helyesnek. Hogy hagyják, hogy a rémséges test és a borzalmas pikkelyek mögé lássunk. Hogy mindent kockára tesznek azért, hogy megismerjük őket. Hogy megbocsátottak nekünk és hagyták, hogy mi is megtehessük ugyanezt. Bár borzalmas erre gondolni, de Raven Back is ezt tette, és ezért neki is hálásnak kellene lennem. De az ő valós lénye rémülettel tölt el.

*S amikor elindul a konyha felé, nem néz vissza. Reméli, hogy mire visszatér, Alamaise dühe csillapodik és ő harag nélkül búcsúzhat el tőle.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-29, 7:38 pm

// Nie és az isteni jelek //

* Az elf válaszára csak pislogtam. Egy kezemen meg tudtam számolni, hány kétlábút ismertem eddigi életem alatt, aki így vélekedett rólunk, sárkányokról. Nem várta meg míg válaszolok, elment a fogadósné után, így azt sem láthatta, hogy az amúgy sem valódi harag eltűnt az arcomról. Helyébe egy szívből felszökött mosoly jelent meg, amit csak az asztalon táncoló, poros napsugár lehetett a tanúja. Hiszen az elfnek semmi oka nem volt arra, hogy ezt mondja, sőt.
~ Heuréka! Talán ez volt az, amiért jöttem. ~ futott át rögtön az agyamon. Elvégre be kellett látnom, hogy nem csak két alakom van, hanem két népem is. Én úgy szerettem Lanuriát, ahogy van, háború nélkül. Ezt a földet a sokféle nép tette színessé, kalandossá, igazi otthonná a számomra. Talán ha ez a lány így vélekedik a sok rémség ellenére, akkor van még remény mindkét fél számára.
Így hát nem is késlekedhettem. Egy borítékot hagytam az elf nőnek az asztalon, melybe csupán ennyit firkantottam:


"A megbocsátásra."


Ezután a falu szélére teleportáltam, amivel a szívbajt hoztam egy arra sétáló asszonyra. Heves elnézések közepette ismét a porba rajzoltam a rúnákat az ólomfigura köré, hogy megidézhessem a paripám. Amikor előtört a homokból felpattantam rá, és vágtára sarkalltam.
- Gyí te lovacska! - mondtam neki, mire Ólmos két lábra ágaskodott, és megindult Telar felé. Úgy gondoltam, hogy a másik sárkány se lehet messze, aki erre az elfre vadászott, és őszintén reméltem, hogy találkozom majd vele. *

//Köszönöm a játékot, és a reggelit Nie! Very Happy//
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-29, 9:30 pm

//Alamaise-nek… és persze Ólmosnak//

*Nie észre sem veszi, Alamaise mikor tűnik el. Csak amikor az asztalhoz indul, akkor látja meg az üres helyet. Először azt hiszi, a másik odakint várja, hogy indulatai a fogadó elé űzték. De ahogy kitekint az ajtón, sehol nem látja a karcsú alakot. Ekkor érinti meg a fogadósné a vállát, s az érintéstől a lány riadtan fordul hátra, de a nő csak egy borítékot nyújt felé mentegetőzve. Nie megkönnyebbülten köszöni meg és búcsúzik el tőle a reggeliért hálálkodva. Aztán kilép a napfényre, és kinyitja a levelet.*

"A megbocsátásra."

*Csak egyetlen szó és a lány reménykedve kutatja a zöld ruhás ismeretlent, de hiába. Egyetlen szó, de nyomán ezernyi gondolat kel életre. Egyetlen szó és Nie megkövülten áll a fehér harangtorony előtt. Egyetlen szó… és talán két alak. Egyetlen szó… ~ Estel ~*

//Nagyon jó volt és a köszönet neked jár! Köszönöm az ötletet és köszönöm, hogy jókor voltál jó helyen ♥ //
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-30, 7:51 pm

// Történet Raven Backról és egy apró szívességről //

* A nap már igencsak kinyújtóztatta magát, és készülődött a delelésre. A tiszta, szép ég kellemes kora tavaszi időt hozott magával. Csak a szél fújt kissé a folyó miatt, aminek tetején akadály nélkül utazhatott. Mikor már kifáradtam a vágtába, lépésre ösztökéltem Ólmost. Sárkány ösztöneim úgy vélték, hogy jó helyen keresgélek és valahol itt lesz a keresett sárkány. Talán megsérült, ezért nem ment be a faluba. Lehet neki se ártana egy kis segítség.
A lovon ülve kutattam nyomok után, de egyelőre csak a falusiak által hagyottakra bukkantam. Közben dudorásztam is, hogy jobban teljen az utazás. Csak úgy suhantak a gondolatok a fejemben. A kezdeti nagy igyekezetem és lelkesedésem kezdett ismét bizonytalansággá válni. Vajon jó ötlet-e, amit tervezek? Bármit is teszek, bárhogy is döntök, gondolnom kell a testvéremre is, akit akár komoly bajba is keverhetek, annak ellenére, hogy valamelyest sikerült maga mögött hagynia Furia és a háborúpártiak köreit. Bár tény, hogy tud vigyázni magára, hiszen még nálam is leleményesebb.
Elmélkedésemet neszek zavarták meg, amik az ösvény mentén elterülő sűrű, zöld növényzetből jöttek. Lehet, hogy csak egy vad, akit megzavartam, de lehet akár fajtárs is. A szél pont mögülem fújt, így bármi is rejtőzött ott, előnyben volt velem szemben, hiszen előbb megérezhette a szagomat, mint én az övét. Egyelőre nem kaptam a kardomért, nem éreztem magam veszélyben. Ha valami vadállat akkor egy rövid vágta és már a nyomomba se érhet. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-31, 5:05 pm

//Alamaise – még nem tudni mire vállalkozott Very Happy //


Először még a düh elborította az agyamat és semmi másra nem tudtam gondolni, csak, hogy ha kiszabadulok az elf némber varázslata alól, akkor utána eredek és Kain ide vagy oda, széttépem, nem érdekel az sem mit akar eltitkolni előlem, mert titkolt valamit, arra az életemet mertem volna tenni.
De mire a ragyogó háló egy villanással elenyészett a fájdalom vette át a harag helyét, ami arra ösztökélt, hogy először annak nézzek utána milyen sérüléseket szereztem a fák közé zuhanásom során.
A szárnyaimba nyillalló kín figyelmeztetett rá, hogy bár úgy látszik egy csontom sem tört el, de komoly zúzódásokat szenvedtem és a szárnyam, azok a gyönyörű smaragdvásznak, több helyen tépetten lógtak és a balt egy facsonk szúrta keresztül.
El kellett telnie némi időnek, míg rászántam magam és egy ordítás keretében letéptem róla magam.
Még egy sárkánynak is időbe telik, hogy ilyen sérülésekből meggyógyuljon, így az üldözésről jó darabig le kellett mondanom.
Először elvonszoltam magam a vízig, ahol lemostam magamról a vért és a koszt és ittam is, aztán visszahúzódtam a fák közé, hiszen a gyógyulásom sárkány alakban gyorsabb volt, mint ha kétlábóként kellett volna végigszenvednem.
Mivel nem tudtam mit tenni a rejtekhelyemet el is bóbiskoltam, de aztán patadobogás riasztott fel.
Az égre nézve úgy véltem dél körül járhat az idő. Ki járhat erre, ahol általában a madár se jár? Talán Nienna küldött ide katonákat, hogy vadásszanak le?
Tovább fülelve rájöttem, hogy a látogató egyedül van és, ha nem csalt az orrom, ő is valami elfféle.
Nem maradhattam valódi alakomban, így sziszegve, magamban káromkodva, de visszaváltoztam.
Végig nézve magamon, el kellett ismernem, hogy elég ramatyul nézek ki.
Bőrömön karcolások és horzsolások látszódtak és a ruhám is szakadt volt.
Talán ő is meghallott engem mert megállt és fürkésző figyelemmel nézett arra, ahol meghúztam magam.
Nem tudtam mire készül, így egyelőre nem mozdultam, meghúztam magam az árnyékban.


A hozzászólást Raven Back összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-06-11, 9:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-05-31, 6:15 pm

// Raven, akinek szintén rejtély, hogy mit tartogat a jövő Very Happy //

* Ólmos tágra nyílt orrlyukain át fújtatott, s e hasonlóság a valódi hátassal is az alkotó munkáját dicsérték, mivelhogy aligha érezhette a vágta fáradalmait. A nesz jöttömre megszűnt, de biztos voltam benne, hogy az okozója még ott volt a bozótos mögött, s ő maga is bőszen figyelt.
Néhány másodperc erejéig én is várakoztam, hátha magától előjön, de úgy éreztem, hogy ez nem áll különösebben szándékában. A lovam ficánkolni kezdett, hiszen egy valamit biztosan utált, mégpedig a várakozást.
- Bújj elő, vagy én megyek be érted! - kiáltottam a sűrű, zöld bokor mögé. Még mindig nem voltam benne biztos, hogy nem csak egy vadállat az, de ha megijed a hangtól talán elszalad. Ha meg nem, akkor talán választ is érkezik. Továbbra is mélyeket szippantottam a levegőből, de nem fújt felém szagokat a szél. Az egyre inkább csak a folyó felől szárnyalt, és sodorta előre az én esszenciámat. Ha sokáig nem érkezne válasz, akkor kénytelen leszek előhúzni a kardomat. Hiszen az is lehet, hogy valami útonálló banditák, de akkor aztán nem állok jót magamért.
Körülpillantva láttam, hogy nincs messze az a hely, ahol az elfre találtam, s egy pillanatra mintha sárkányvért is éreztem volna. Kezem ugyan már a kard markolatát markolta, de egyre biztosabbá vált, hogy fajtárssal lesz dolgom. Sárkányösztöneim is ezt sugallták.
- Előjöhetsz, elmúlt a veszély - tettem hozzá, s ha előbújik akkor bebizonyosodik az igazam is. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-06-01, 12:51 pm

//Alamaise – nem, de van elképzelés Very Happy //


A ló idegesnek tűnt, vagy nagyon meghajtotta a lovasa, mert tisztán hallottam a fújtatását. Az idegesség persze származhatott abból az okból, hogy megérezte egy ragadozó szagát, mert hiszen épp csak az előbb sikerült „eltűntetnem”.
Éppen csak annyira mozdultam meg, hogy a levelek takarásából szemügyre vehessem az ideges paripán ücsörgő alakot. A szél felőle fújt, így már biztos lehettem benne, hogy elf, de a ragyogó napsütés az utolsó kétségeimet is elsodorta. Hegyes füle azonnal elárulta. Fürkészve néztem mögötte a tájat, ami elég nyílt volt ahhoz, hogy lássam, nem volt vele senki.
Nienna-val ellentétben ő inkább harcosnak tűnt, talán zsoldos, ha a ruhájából és a lassan a kardja felé araszoló óvatos mozdulatáról kellene ítélnem.
Ha pár pillanatig, amíg az erdőt szemlélte még reménykedtem is benne, hogy csak véletlenül került ide, az első szavai ezt azonnal felülírták, bár még mindig lehet, hogy csak a mozgásom csalta ide.
~ Na persze, kit akarok becsapni? ~ mordultam saját magamra, az ostoba gondolatért.
Nem hiszek a véletlenekben, főleg nem egy sikertelen vadászat után.
Aztán ki is bújuk a szög a zsákból, ahogy másodszorra is megszólal.
A bal kezem alig tudtam mozdítani, de a jobb még úgy, ahogy működött, így a hátam mögül kihúzom a kardomat, aztán előléptem a takarásból, de úgy, hogy bármikor visszaugorhassak.
- Azért bátor dolog fenyegetőzni, amikor azt sem tudod, hogy ki az ellenfeled. –szólaltam meg kissé érdesen, hideg mosollyal. – Egyébként milyen veszélyről beszélsz? Nincs itt senki csak te meg én. – intettem körbe.
Nem tudhattam milyen nyomolvasó, hogy mit szűr le abból, amit láthat, de természetesen bizalmatlan voltam és felkészült, hogy elhallgattassam, ha valami olyat tesz, ami káromra lenne.

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-06-01, 10:14 pm

// Raven meg a veszélyek //

* Kisvártatva egy csapzott külsejű alak lépett elő a bozótos takarásából. Beigazolódott hát sejtésem. Sárkány, akárcsak én, és valóban megsérült. Jól helyben hagyta az a kis elf nőszemély. Vagy csak pont rossz passzban volt tegnap este, ami mondjuk ez esetben a kétlábúnak csak szerencse.
- Most már igen - vontam fel szemöldökömet és egy apró mosoly is megjelent az arcomon - Jól elbánt veled az a törékeny kis elfecske... - szavaimból némi csípősséget érezhetett a férfi.
- Ha gondolod, segíthetek neked. Elvégre nem lehet túl kellemes ezekkel a sebekkel a testeden - mondtam neki, de egyelőre még nem szálltam le Ólmosról, pusztán csak a kardomat engedtem el. Megvártam, míg válaszol, hogy egyáltalán igényt tart-e arra, hogy meggyógyítsam. Tekintetem továbbra is csak őt fürkészte.
Nem tűnt különösen veszélyesnek, inkább csak bosszúsnak a történtek miatt. De talán némi csellel segíthetek ezen. Őt nézve azon gondolkodtam, hogy vajon ő is egy amolyan elvakult Furia-hívő lehet-e, mint a seregben szolgálók nagy része. Mivel az elf nem árult el túl sok részletet a csetepatéból, úgy véltem, némi puhatolózással kirakhatom a kirakós másik felét. Ha már ennyire beleástam magam, kár volna annyiban hagyni a dolgot.
- Mi a te neved? - kérdeztem tőle. Szándékosan nem a sajátomat árultam el először. Nem akartam túlságosan barátságosnak tűnni, itt most nem arra volt szükség. Határozottságot és egy kis hűvösséget mutattam felé, persze úgy, hogy közben lássa segítőkészségemet. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-06-02, 7:37 pm

//Alamaise – úgy szép az élet, ha zajlik Very Happy //


Mielőtt még tényleg elhittem volna, hogy csak úúúúúgy, erre járt és akár még esélyt adtam volna neki, hogy megkedveljem, máris sikerült a lelkembe taposnia és jól fel is dühítenie, mikor fel merte hozni, hogy az a szukafattya felülkerekedett rajtam! Mintha bármit is tudott volna a dologról és véleményt formálhatott volna!
- Halgass!!! – kiáltottam fel és erőltetnem kellett magam, hogy a szemem ne forduljon át. – Nem tudsz te semmit! Az a nyomorult csak meglepett, azért volt erre képe…….- ekkor esett le, hogy miről beszél…..
Még ha a világ legügyesebb nyomolvasója, akkor sem lehet arra képes, hogy kiolvassa ezeket a nyomokból, ami igazából nincs is sok a mezőn.
Ha meg valahonnan meglesett minket, akkor miért csak egy nap múlva jelent meg? Vagy azt hitte talál egy halott sárkányt? Egyáltalán mit tud?
Láthatóan nem fél egy cseppet sem, az idegesség szagát egyáltalán nem érzem és nagyon …..hmmm…….tájékozottnak is tűnik.
Az is lehet, hogy Nienna mondta el neki mi történt? Olyan zárkózott volt idefelé jövet, nem úgy nézett ki, mintha mindenkit a bizalmában avatna, ami meg itt történt……..ki hinné el neki?
Sok-sok kérdés és talán jobb lenne, ha amíg nem tudok meg többet, nem ölném meg ezt az elfet.
Még nem biztos az sem, hogy tudja mi vagyok, lehet csak egy sérült embert lát….bár ez hiú remény persze.
Visszafogtam a dühömet és fürkészve néztem végig rajta.
- És, hogyan segítenél, talán valami gyógyító vagy?
Óvatosan közelebb lépkedtem, leplezve valamennyire mennyire is sérültem meg, a kezemben lefelé nézett a kard.
- Raven vagyok és a tiéd? Mit tudsz, mi történt itt? – kíváncsiskodtam, árgus szemekkel figyelve vajon hazudik-e.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime2020-06-08, 10:03 pm

// Raven, bocsi a késés miatt Rolling Eyes //

* Láthatóan felbosszantotta a férfit a szemtelen megjegyzésem, de úgy tűnt nem akart túl sokat fecsegni.
- Fogalmazzunk úgy, hogy ahhoz is konyítok - válaszoltam neki - A nevem Alamaise, és éppen eleget tudok a dologról. Elég nyersek a módszereid. - A kardja ugyan nem rám szegeződött, de egyelőre vonakodott eltenni azt, amit furcsálltam egy kicsit. Ok nélkül a sárkányok nem fognak fegyver egymásra, legalábbis tudtom szerint, ám lehet, hogy van valami a férfi körül, amiről még nincs tudomásom. Bár a neve egyáltalán nem volt ismerős, azért az korántsem jelenti azt, hogy nem találkoztunk már valahol. Elég vacak a névmemóriám.
~ Csak az a fontos, hogy mindvégig legyek magabiztos. Most már késő meggondolni magam. ~ futott át az agyamon. Azt feltételeztem, hogy a férfi Furia egyik vadásza lehet, de az elftől nem sikerült kiderítenem, hogy kit kereshet pontosan. Azonban volt egy alapos gyanúm. Mégpedig az a sárkány, akit minden sárkány keres: Kain Namelyr.
Én magam sem akartam többet beszélni, mint amennyi a szükséges volt, nehogy olyat mondjak, amit esetleg gyanúsnak gondolhat. Igyekeztem eljátszani a nagy Furia-hívő vadászt, aki szintén Kaint keresi. Továbbra is a lovon üldögéltem, úgy véltem amíg nem teszi el a fegyvert, mindenképpen jobban járok így. Hiszen bár fajtárs, azért sosem lehet tudni. Ha mégis rosszak a feltételezéseim, akár még nekem is eshet, annak pedig csúnya vége lenne.
- Na kell a segítségem, vagy sem? - vontam fel a szemöldökömet, miközben a kivont kardjára pillantottam. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Ajánlott tartalom





Középvidék - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 32 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Középvidék
Vissza az elejére 
32 / 37 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Középvidék-
Ugrás: