LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Középvidék

Go down 
+47
Nie
Raven Back
Elonar
Valturaan
Hossin
Lysanor Eweny
Alamaise
Quverdinmia N'Alghir
Kockázó
Kalandmester
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Regélő
Tom Lorneas Nightwalker
Feline Eryneth N'Ardes
Aldo Barras
Mia Ruton
Fela Husani
Sol
Moozen
Aranyszirom Amrita
Veron
Gomora
Trintorin
Ilsette Zinthe
Adria Belorian
Vogon Beebebrox
Wyerre von Morhan
Xerar
Nawarean
Darthys Indoril
Marius Dior
Balál Tangeran
Silarona
Alvor Freyr Ottar
Sou
Formenya Hyalma
Onoria
Arash N'gobo
Fatima Ferses
Lothár Von Falkenhausen
Raman
Gylnar Radek
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Thalion Órëa
Mesélő
51 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next
SzerzőÜzenet
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-09, 7:35 pm

//Alamaise – semmi gond  //


Megálltam tőle pár lépésre, aztán a szavaira összeráncolt homlokkal és felhúzott szemöldökkel meredtem rá. Most már nem zavart meg ennek a furcsa lónak a szaga, ami egy cseppet sem volt egyébként szokványos, így – és az, ahogy minden félelem nélkül és láthatóan sokat tudva az itt zajló dolgokról, - már biztos voltam benne, hogy egy magamfajtával állok szemben.
De ez még mindig nem magyarázta meg, hogy miért van itt.
Arra a nyakamat mertem volna tenni, hogy nem a véletlen sodorta ide, hiszen semmilyen út nem vezetett erre, pont azért hoztam ide a nőt is.
- Sokszor már csak az a célravezető. – vontam meg végül a hosszas szemlélődés után a vállam.
Nem rontott nekem elsőre, így szinte bizonyos lehettem benne, hogy nem áll szándékában megtámadni, hiszen az állapotomat tisztán láthatta. Arról sem tudok, hogy Kain-nak cimborái lennének, legalábbis mostanára, ha voltak is, mind halottak. Furia hatékonyan pusztítja el azokat, akik magukra haragították.
Szóval kicsi az esély, hogy ellenséges sárkány akarna épp leszámolni velem, inkább nagy a valószínűsége, hogy tényleg segítene, csak kérdés, mit takargat a háttérben.
- Igen, kell. – ismertem el végül és a helyére csusztattam a kardom, mert nem gondoltam ostobának, hogy amíg rászegezem a közelembe jönne. – A karom csúnyán megsérült, lassan gyógyul.

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-09, 9:34 pm

// Raven és az apró segítség //

* Amint eltette a fegyvert, leszálltam a termetes jószág hátáról. Lábaim puffantak egyet az avaros talajon. Ólmos idegesen rázta meg sörényét, s pupilla nélküli szeme csak engem vizslatott. Nem szeretett lovas nélkül maradni, hiszen élete a szolgálat, erre alkotta meg valaha Kallë, a rúnák mestere.
Közelebb léptem hozzá, megfogtam a felkarját és vetettem egy alapos pillantást a sebesülésre.
- Sokszor, de nem mindig - mondtam neki, miközben letéptem az ingujját, hogy hozzáférjek a sebéhez. Most is azt az igét használtam, amit az elf gyógyításakor, de most már nem kellett eltakarnom a szám. Raven előtt már beszélhettem sárkányul is. Tenyerem meleg, sárga fénnyel izzott fel, és tüntette el a vérző sebet. Némi heg azért itt is maradt, hiszen nem azonnal kapta a segítséget, de egy nálam tehetségesebb gyógyító azt is képes eltüntetni.
- Nekem sikerült kiszednem belőle, azt amit neked nem. Némi csellel csicsergett, akár egy kismadár... - mondtam, miközben felnéztem a férfi szemeibe, hogy érezze mondandóm jelentőségét - És végül úgy is pusztult el a karmaim között, akár egy kismadár.
Természetesen a lényeget a nő nem árulta el, de én magam tudom, hogy láttam utoljára Kaint. Feltételezem rég nincs már ott, de amíg odavezetem Ravent, az elfnek lesz lehetősége felszívódni, és talán üldözője is lemond róla, ha úgy tudja nincs kit üldöznie már. Kain meg tud magára vigyázni, nem véletlenül nem tudta senki elkapni mindezidáig.
- A türelem mindig meghozza gyümölcsét - tettem még hozzá - Kész is van, még egy kicsit sajoghat, de megmaradsz.
Kissé távolabb léptem tőle és úgy néztem a karját, akár a művész az elkészült festményét, és vártam a férfiben felmerülő kérdéseket. Mert biztos voltam benne, hogy lesz egy pár. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-10, 6:15 pm

//Alamaise – a lehetőséget kár lenne elszalasztani Smile //


Nem tudom honnan szedte ezt a lovat, vagyis ezt a jószágot, ami lónal nézett ki, mert biztos nem igazi volt. Azok nehezen tűrték a sárkányokat a hátukon, ha mégis, akkor is a félelemtől eléggé izgágák voltak.
Na, de most nem a hátas volt az érdekes, hanem ez a „tünde”, aki nyilvánvalóan nem baráti szívjóságból igyekezett nekem segíteni, az nem a sárkányok sajátja, hanem mert akart tőlem valamit, csak, még nem bökte ki, hogy mit.
Talán Furia küldte, hogy a körmömre nézzen, mert már jó régóta nem jelentkeztem?
Azért kissé feszült lettem, ahogy közelebb lépett, de aztán hagytam, hagy tegye a dolgát. Én nem voltam jó a gyógyításban, sosem törtem magam, hogy errefelé fejlesszem a mágiámat.
Minden esetre örültem, hogy ha már valakinek muszáj volt a nyakamba esnie, akkor ezen képessége erősebb volt, így most elégedetten néztem a begyógyult sebet. Kissé megmozgattam az izmaimat. Nem volt tökéletes, de most már csak erősödnie kell, nem lesz baj, akár most szárnyra kaphattam volna.
A következő megszólalása azonban megint csak mozdulatlanná dermesztett és, ha akartam volna sem leplezhettem a meglepődésemet. Tényleg tudta, hogy mi történt itt és ha igazat mond, akkor a miértet is.
- Megölted? – szisszentem fel, bár nem maga a tény esett rosszul, hanem az, hogy ő tette meg. – Ezek szerint Furia annyira türelmetlen volt, hogy utánam küldött? Én is el tudtam volna végezni a dolgom. – csattantam fel és néztem rá háborogva. – Egyébként meg a kis jégelfecske láthatóan utálja a fajtánkat, nem hiszem, hogy egy Kain miatt kockáztatta volna az életét. Nem tudott az semmit. – dühöngtem egy sort.
Aztán lehiggadtam és hideg mosoly jelent meg az arcomon.
- Neked talán mást mondott? És……..milyen volt a vére íze?
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-10, 10:48 pm

// Raven és az a fránya vérszomj Smile //

* A férfi haragjára egy halvány mosoly szaladt fel az arcomra. Nem csak a dühe miatt, hanem azért is, amiket mondott.
- Furia sosem a türelméről volt híres - pillantottam a férfira - Nem sokat tudott, de épp eleget. Akit keresünk, az Telarban van.
Eztán Raven az elf ízéről kérdezősködött, amire már hangosan nevettem egyet. Ez a kérdés meglepett egy kissé, és fürkészni kezdtem a férfit, hogy vajon miért kérdez tőlem ilyet. Ennyire fiatal talán? Vagy tényleg ennyire vérszomjas lenne? Akkor viszont az elf nem tévedett sokat, és érthető volt a rettenete, amivel Ravenről mesélt. Persze nem mintha egy "szelídebb" fajtárstól kevésbé riadt volna meg.
- Pont olyan íze volt, mint a többi hozzá hasonló fűzabálónak - válaszoltam, és többé nem is tulajdonítottam túl nagy jelentőséget ennek a dolognak. Visszaléptem Ólmoshoz, majd onnan fordultam Raven felé.
- Ha már így összefutottunk, és közös a célunk, akár együtt is megkereshetjük azt az árulót. Telarban egyéb feladat is vár rám, szóval én amúgy is oda tartok.
Megvártam, míg a férfi válaszol. Úgy döntöttem, hogy teleporttal utazok, de felkészültem rá, hogy esetleg ő is velem tart majd, így a mellettem toporzékoló Ólmosra már nem lesz szükségem. Örültem volna, ha valóban velem jön Raven, szerettem volna elcsalni az elf közeléből. Még magam sem tudtam, hogy miért vállalok érte ilyen kockázatot, de úgy éreztem, ez a helyes, ezt kell tennem. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-11, 8:23 pm

// Alamaise – csak egy jégszőke elfre fáj a fogam Very Happy //


Éééééés Igen! Jól sejtettem, hogy nem csak úgy véletlenül tévedt ide a fajtárs, hanem az én nyomomban járt, méghozzá egy fekete sárkány jóvoltából. Sajnos tényleg sok időt pepecseltem el azzal, hogy felkutassam az elvesztett nyomot és az a némber sem könnyítette meg a dolgom, egy egész örökkévalóságig tartott ide elvánszorogni. Én sokkal türelmesebb vagyok, mint Furia, mégis néha legszívesebben megfojtottam volna azt az elfecskét és visszatekintve a történtekre, meg is kellett volna tennem.
Ráadásul még miatta kell lenyelnem a büszkeségemen esett csorbát, hogy egy másik sárkány segítségére szorultam, aki még azt is megtette, amire én még erőszakkal sem voltam képes.
Bizonyára nem kerülte el Alamaise figyelmét a lassan lilába játszó fejem.
- Telarban?
Olyan könnyedén jelentette ki, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, csak úgy, mellékesen odavetette……..
Még majdnem azt is elszalasztottam a meglepetéstől, ami éhes érdeklődésemet az előbb felkeltette, hogy Alamaise kibökte, Nienna-nak ……átlagos íze volt?
Elhúztam a szám és lapos pillantást vetettem a megvidámodó fajtársra.
- Pedig meg mertem volna esküdni rá, hogy az üldözés és a félelem megédesíti még az ő vérüket is, bár már rég volt, hogy részem volt benne…… - nyaltam meg önkéntelenül a számat.
Most jöttem rá, hogy milyen szomjas és éhes vagyok.
Arra, hogy felajánlotta menjek vele, felkaptam a fejem, kissé gyanakodva. Csak nem akarja elorozni tőlem a zsákmányt és maga levadászni az árulót?
Jobb lesz, ha vele tartok és szemmel tartom és nem válok el tőle, míg bizonyos nem lehetek, nem keresztezi az utam.
- Jó, menjünk mielőbb, de a városban muszáj lesz ennem és innom valamit, ha nem akarok bajt. A gyógyulásomhoz is szükségem lesz rá. – bólintottam. – Te ezzel akarsz menni? – intek a ló felé.
Ha azzal, akkor én mindenképp megelőzöm a teleportálással, így még aggódnom sem kell.

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-11, 10:49 pm

// Raven és egy újabb utazás kezdete //

* Úgy tűnt a férfi nem igazán viseli jól ezt a kis kudarcot. Kijelentésére tágra nyílt a szemem, és önkéntelenül is megjelent egy morfondírozó fintor az arcomon. A vadhúst mindig is ízletesebbnek találtam a kétlábúaknál, de persze sárkánya válogatja.
- Ha annyira hiányzik, miért nem a csatatéren szolgálsz? Még meg is unnád az ízüket.
Amikor beleegyezett abba, hogy együtt menjünk belesúgtam Ólmos fülébe a szavakat, amiktől ismét apró lófigurává változott. Lehajoltam és hamar elrejtettem a kis szütyőmbe.
- Ez esetben gyorsabb, ha teleporttal utazunk. Telar hatalmas város, telis-tele finom és egzotikus falatokkal, biztos találunk olyasmit, ami ínyedre lesz, és egyelőre kiváltja a... az elfeket. De még mielőtt indulnánk, ezt azért ragasszuk vissza - mutattam a leszakított ingujjra, majd mielőtt még szólhatott volna kimondtam egy rövid igét amitől ismét összevarródott a szövet, és az esetleges vérfoltok is eltűntek róla.
- Így már mindjárt más, ismét fess fiatalember vagy. Nos, indulhatunk? - kérdeztem tőle, miközben karjaimat magam előtt összefontam.
Most már szinte biztos voltam benne, hogy egy ifjú titánnal van dolgom. Bár nem is értettem, hogy hogy is jutott eszébe Kaint üldözni, ha még egy elf is kifog rajta. Ha igazak a pletykák, amik a seregben terjedtek Kain Namelyrról, akkor nem egy igen erős fejvadásznak tört már bele a bicskája ebbe a tervbe. Úgy tűnik, még Ravennek is tehetek egy szívességet, ha ne adj isten összefutnánk az árulóval: megvédhetem önmagától. Őszintén remélem, hogy eszébe se jut majd egymagában szembeszállni vele. Vagy ami még rosszabb, engem is belerángat valami őrültségbe. Van én nekem ezen kívül is épp elég bajom! *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-12, 6:24 pm

//Alamaise-nek, aki jobb utitársat nem is választhatott volna Smile //


Tudom, hogy vannak olyan sárkányok, akik nehezen fanyalodnak a kétlábúak húsára, de én ugyan úgy zsákmánynak tartottam őket, ahogy egy szarvast, de persze én sem voltam olyan vérszomjas, mint amilyennek mutattam magam, ám nem baj, ha megpróbál az ember egyfajta „tiszteletet” kivívni a többikkel szemben, meg aztán most még elég dühös voltam az elf némber miatta, aki így megszégyenített. Valahogy majd rá kell vennem Alamaise-t, hogy tartsa ezzel kapcsolatban a száját, nem szerettem volna, ha sárkány testvéreimtől ezek után lapos, vagy lesajnáló pillantásokat kapok.
- Nekem más feladatot tartogat az élet és itt is megtalálom, amire szükségem van. – vontam meg a vállam, de aztán örültem, hogy nem forszírozta ezt tovább, bár én kezdtem az egészet.
Mikor egy varázslattal eltűntette a lovat, elismerő pillantást küldtem felé, mert ez egy igen hasznos dolog volt és még sosem láttam, így valószínűleg ritka is.
- Ez igen! Nekem is megmutatod, hogy lehet ilyet csinálni? Egy ló még sem olyan feltűnő, mint egy repülő sárkány. – jegyeztem meg.
A városban való étkezést emlegetve már összeszalad a nyál a számban.
- Nekem mindegy csak hús legyen és sok. – vigyorodtam el először mióta találkoztunk.
tudtam mire vélni, amikor a ragasztásról beszélt és ismét csak sikerült meglepnie.
Sokkal több van ebben a különös sárkányban, mint amit eddig kinéztem belőle. Talán nem véletlenül ő lett a nyomomba küldve. Még mindig nem voltak világosak előttem a szándékai.
Az önzetlen segítség azért nem volt fajtánkra jellemző…….
- Tele vagy meglepetésekkel Alamaise! – horkantam fel a megjavított és kitisztított ruházatomat szemlélve. – Remélem jó társak leszünk és kölcsönösen tanulhatunk egymástól majd. Részemről ezek után semmi akadálya, hogy eltűnjünk innen és újra indíthassam a vadászatomat, na persze csak az után, hogy megtömtük a hasunkat. Irány Telar! A központi térre vagy kintebb, mondjuk a Vén Kujonhoz menjünk?
Ha megegyeztünk, magam elé képzeltem a helyet, hisz mindkettőt ismertem és pár pillanat múlva már csak hűlt helyem láthatta valaki, ha bárki is járt volna arra.


Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-13, 9:08 pm

// Raven, aki talán még nálam is kíváncsibb Very Happy //

* Miután rendbe raktam a férfi hacukáját, az enyémen is igazítottam. A lovaglástól kissé zihált lett az egyszerű vándor elf öltözék, a lenvászon törtfehér ing, a barna bőrnadrág és a tintakék köpeny.
Mikor Ólmosról faggatott egy cinkos mosoly jelent meg az arcomon.
- Ez ősi, titkos családi mágia - mondtam neki halkan, majd folytattam - De hasonlókat bármelyik máguskufárnál be tudsz szerezni. - Kicsit hosszú lett volna elmagyaráznom Kallë ősöm rúnamágiáját. Ólmost is ő alkotta sok-sok évvel ezelőtt.
- Én nem csak reménykedem ebben, ha nem biztos vagyok benne, Raven - válaszoltam neki, mikor arról beszélt, hogy vajon jó társak leszünk-e, arcomon továbbra is ott ült a cinkos mosoly.
- Legyen a Vén Kujon, ott kapunk kiadós ebédet és italt is. - Erre a gondolatra az én számban is összefutott a nyál. Remélem jól főznek arrafelé.
- Utána pedig folytatjuk a kutatást. Teleportálj minket te, én a Vén Kujonban még nem jártam. De a világért sem hagynék ki egy ilyen hirhedt helyet.
Mikor befejeztem kicsit közelebb léptem hozzá és vártam, hogy indítsa a teleportot a fogadóhoz. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-06-14, 5:27 pm

//Alamaise – inkább gyanakvóbb Very Happy //


Ismertem a máguskufárok választékát és, hogy őszinte legyek még sosem láttam nluk csak hasonlót sem, de csak megvontam a vállam és bólintottam, hiszen valószínűleg én sem árultam volna el egy aránylag „vadidegennek”, ha rendelkezem ilyesmivel.
- Persze, majd rákérdezek, ha találkozom eggyel.
A magabiztossága sokat mondó volt. Bár eddig csak segített nekem és jobb formába hozott, mint amire még napokig számíthattam volna, azért én fenntartásokkal álltam a szándékaihoz. Persze lehet, hogy ez részemről csak egyfajta paranoia, de ritkán volt alkalmam fajtárssal hosszabb ideig együtt lenni. Minden esetre nem akartam idő előtt elvadítani magamtól. Meg kell nyernem a „barátságát”, hogy nehogy bemószeroljon Furia-nak. Azért egy sárkányt még sem akartam volna eltenni láb alól, mert annak már súlyos következményei lettek volna…….ha kiderül.
Meg aztán okot sem adott rá.
- Ezt jó hallani. – húztam én is mosolyra a számat és néztem a már magát is rendbehozó elfre.
Meglepődtem, hogy nem ismeri a fogadót, de hát nem mindenki olyan vándormadár, mint én, így csak bólintottam.
- Akkor kapaszkodj és már ott is vagyunk.
Egy személyt magammal vinni nem okozott gondot és hamarosan már a Vén Kujon hátsó udvarán öltöttünk alakot, ahová a vendégek nem sűrűn járnak. Nem akartam feltűnést.
- Ezek szerint velem tartasz az áruló nyomában? – kérdeztem rá, amikor már biztosan álltam a lábamon.
Egy másik pár szem sokat jelent, de a dicsőséget, nem akartam elengedni.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-22, 7:39 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (1. rész - időntúli)

//Jerry, a vállalkozó szellemű társ//

*Az álmok – még a rémálmok is - olykor annyira valóságosnak tűnnek, hogy egyetlen pillanatra sem kételkedünk abban, hogy minden igazi. Hogy valódi a hely és valódi dolgok történnek velünk, amelyeket a bőrünkön is érzünk. És persze ezekben az álmokban mindig összetalálkozunk valakivel. Ismerőssel, vagy ismeretlennel.

A sötét bőrű mágus az utóbbiak közé tartozott. Ebben Nie teljesen biztos volt. Ahogy abban is, hogy a férfi arcán elterülő mosoly semmiképpen sem nevezhető kedvesnek.*

- Szerintem szépen sikerültek – szólalt meg a vészjósló alak és a lány először értetlenül rázta a fejét.

*Kérdő pillantása is arról árulkodott, hogy fogalma sincs, hogy a másik miről is beszél. De nem kellett sokáig várnia a magyarázatra. A furcsa, hideg és kellemetlen érzés a csuklóin ugyanis eltéveszthetetlenül mutatta számára az irányt, hogy merre is kell keresnie azt, ami ilyen elégedettséggel töltötte el „beszélgetőtársát”. De amint lepillantott a kezeire, úgy vélte, vitatkoznia kellene az állítással. Mert a kétsoros, mélységesen mély, fekete tetoválás riasztónak és borzalmasan véglegesnek hatott a hófehér bőrén és semmi szépséget nem talált benne. Az apró, kidolgozott láncszemek sora hiába tűnt míves és finom ékszernek, az egész fenyegető volt és idegen.*

- Csak hogy végre ráébredj, a varázslat nem minden. Hogy megértsd, helytelen azt hinni, hogy aki uralkodik a mágikus erők fölött, azt mindig szolgálni is fogják. Hát most kipróbálhatod, milyen az, amikor nincs! Egy csepp sem! – kuncogott hátborzongatóan az alak.

*S amikor Nie tiltakozni próbálna, amikor elmondaná, hogy számára a mágia sosem lesz egyszerű eszköz, a hamuszürke leplek alól előbukkanó kéz belefojtja a szavakat, hogy az idegen folytassa a kioktatást.*

- Pusztán 5 nap! Igazán nem mondhatod, hogy sokat kérek! Ha addig megállod, és nem élsz a mágikus képességeiddel, akkor azok ott – mutat a rémes rajzokra – nyom nélkül el fognak tűnni. Mintha soha nem is léteztek volna. De ha mágiához folyamodsz, akár csak egyszer is… - a hangja hideg és határozott. Annyira, hogy a lány már vitatkozni sem akar az ismeretlennel. – Csak meghosszabbítod ezt az időt. Mert minden egyes varázslat csak a láncokat erősíti majd. 5 napig ugyanis egyetlen szikrát sem tudsz majd csiholni az éjszakai tábortűzhöz a mágiáddal, hogy megvédd magadat az erdő ragadozóitól. Egyetlen csepp vizet sem leszel képes fakasztani, hogy a kínzó szomjadat oltsd. Mert minden egyes próbálkozás órákkal, sőt lehet, hogy napokkal nyújtja el az időt, amíg ezek az „ékszerek” a csuklóidat díszítik majd. Hát jól gondold meg, mit teszel… És azt is, hogy merre indulsz! – néz körbe a férfi és Nie csak ekkor látja, hogy hatalmas fák borulnak föléjük egy erdő közepén. És onnan, ahol állnak négyfelé ágaznak az alig kivehető ösvények, amelyek óvatos kanyarokkal végül eltűnnek a lombok alatt lapuló árnyékban. – És én a helyedben annál komolyabb fegyvert is keresnék magamnak – mutat a lány övén függő tőr felé a nem túl barátságos, de roppant jól szórakozó ismeretlen. – Persze, később vehetsz is… Már ha kijutsz innen… Nos, melyik utat választod?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-22, 7:42 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (1. rész)

//Nie – aki jól bírja a kiképzést velem Very Happy //

Arra gondoltam, hogy egy kis ideig nem ártana meghúznom magam. Úgy véltem elég sok két és négylábút haragítottam magamra, vagy tettem érdekeltté abban, hogy vadásszon rám, hogy igyekezzek eltűnni a térképről, ráadásul az emberfia már lassan azt sem tudja, hol biztonságos és hol nem, mert a tudás, hogy kétlábú alakban akár sárkányokba is botolhatunk, nem volt épp megnyugtató.
Ott volt példának okáért az a Kain nevezetű mágus, aki ugyan soha nem ismerte el, hogy sárkányfajzat lenne, de nem is tagadta.
Még a gondolatára is megborzongtam és nagyon reméltem, hogy eltűnt azzal a kendővel együtt végleg az életemből. Már párszor megízleltette velem a halál közelségét……
De most egyedül vándoroltam, követve a Hajnal folyót, élvezve a magányt és, hogy nem kellett pénz áldoznom semmire, igaz nem is volt miből nagyon áldozni, hiszen a legutolsó vállalkozásaim valahogy mind kudarcba fulladtak és az nem segít, hogy duzzadjon az erszényem.
Szóval ettem, amit csapdákkal fogtam, vagy horoggal halásztam és aludtam, ahol épp rám esteledett, vagy egy odúban, vagy egy barlangban, vagy a magas fákon.
Csak a legvégső esetben akartam bemenni bármilyen településre, pár hetet így akartam tölteni, aztán majd eldöntöm hol próbálkozzam ismét pénz keresni, bízva benne, hogy addigra a kétlábúak kitalálják, miként verjük vissza az orkok és sárkányok invázióját.
A lábamat a folyóban áztatva vártam, hogy valami a horgomra akadjon. Csak a nadrágom volt rajtam, az ingem frissen mosva, kiterítve száradt egy bokron. A számban egy fűszálat forgatva figyeltem a vizet meredten, már igen csak korgott a gyomrom. Az összegyűjtött gyújtós már előkészítve várta az ebédemet.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-22, 9:19 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (2. rész - időntúli)

//Jerry… és a változások//

- De hol vagyunk? – kérdezi Nie kétségbeesetten és felmérve a négy lehetőséget, a négy sűrűbe vezető ösvényt, próbál dönteni.  – Mégis merre kellene indulnom? Mondjon már valamit! – Fordulna a furcsa alak felé, de a sötét köpenybe burkolózó mágus már nincs sehol. – Ne menjen el! – kiált fel reményvesztetten és hangja visszhangzik a hatalmas törzsek között. – Kérem! Legalább azt árulja el, hogy hol vagyok!...


- Dehogy megyek! Mit is gondol rólam, kisasszony? Hogy itt hagyom a kocsit és az utasomat az úton? Sose lenne több üzlet, meglássa! És ha már kérdi, a híd előtti fogadónál leszünk ám hamarost. Járhat egy keveset, ha akar ebéd előtt! Fel is ébred tőle és az álmot is elfelejti gyorsan, amitől ennyire kiabált. Rám is ijesztett rendesen…

*A kocsis szemrehányóan tekint be a batár elején nyíló keskeny ablakon és Nie megkönnyebbült sóhajjal kér bocsánatot. ~ Csak egy borzalmas álom volt. ~ Még nagyobb a megkönnyebbülése, amikor felhúzza a ruhája ujjait és sehol egyetlen éjfekete rajzolat, egyetlen apró láncszem. Semmit sem lát a makulátlan bőrön, de mégis marad benne valami rossz érzés. Ám mert a kocsis már így is éppen eléggé zavarodottnak hiszi, hát nem próbálkozik semmivel. Nem kísérletezik azzal, hogy bizonyítékot szerezzen arról, hogy csak rémálom volt csupán, amit látott. Inkább vár. Várja, míg előtűnik a folyó partján álló pihenőhely és a kocsis némi aggodalommal a tekintetében segíti le a lépcsőn.*

- Ne menjen nagyon messze! A folyóval meg az erdővel is vigyázzon ám! Az egyiken kalózok, a másokban meg haramiák lesnek az utazókra! – aztán int a lovakról gondoskodó szolgának, majd mielőtt még befelé indulna, figyelmezteti a lányt. – Meg aztán indulnunk is kellene, hogy még sötétedés előtt elérjük a várost…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-23, 6:48 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (2. rész - időntúli)

//Nie – a bátor vándor Very Happy //

- És igen! Megvagy! – rikkantottam vigyorogva, ahogy kirántottam a horgot és egy szép kis ezüstösen csillámló hal ficánkolt rajta.
Már egy hasonló hevert mellettem a fűben, így meg is volt az ebédem, éppen időben mert már kezdett korogni a gyomrom.
Elővettem a késemet és nekiálltam megpucolni a halakat. A belezéssel és a nyúzással hamar megvoltam, a haszontalan részeket visszaszórtam a vízbe, az ottani ragadozóknak, nem akartam a szagukkal az erdőből is magamhoz vonzani egyet. Köztudottan a medvék szeretik a finom kis halhúst.
A már előkészített nyárhoz vittem a zsákmányt és szépen felfűztem rá, aztán meggyújtottam a tüzet is, majd mikor már nem lobogott túlságosan, egy villás ágon megtámasztva a nyársat, már csak türelmesen várnom kellett, hogy elkészüljön.
Addig a féloldalt a könyökömre dőltem és egy pikáns kis kocsmadalt dúdoltam az unaloműzés céljából.
Közben számba vettem, hogy vajon kell-e valami mielőtt ismét útnak eredek, mert idejövet egy város mellett jöttem el kis kerülővel és egy darabig biztos nem fogok más, nagyobb településre tévedni, így, ha szükségem van bármi olyanra, amit a természet nem tud nyújtani nekem, akkor most van itt az ideje beszerezni.
Távolabbról, mintha valami csörtetést hallottam volna, ezért arrafelé fordultam, mert bár fényes nappal volt még, nem lehetett kizárni, hogy valami kiszagolta az ebédemet.
Kezem az íjamra fonódott és nyilat tettem az idegre.
- A hal az enyém és nem osztozom. – morogtam magam elé.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-23, 9:58 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (3. rész - időntúli)

//Jerry… és valaki az erdőben Smile //

*A keskeny erdősáv a fogadó mögött kezdődik és a lány azon töpreng, vajon megéri-e átsétálnia rajta, csak hogy a partra juthasson. Legszívesebben el sem indult volna a figyelmeztetés után, de a kocsisnak igaza volt. Ki kell szellőztetnie a fejét. És meg kell bizonyosodnia arról, hogy tényleg csak álmodott. Hogy csak egy álombeli ismeretlen fenyegetése rajzolt fura jeleket a csuklójára.

Hát elindul az erdő felé egy kitaposott ösvényen, amelyet minden bizonnyal a fogadó tulajdonosáék használhatnak. Elsétál a ház mellett, közben hallja, hogy az udvaron a kocsis egyezkedik a fogadóssal. Az előbbi az ebéd árát sokallja és a lovak ellátását is rábízná már a szolgára, de amíg nincs megegyezés, még egy kupa sört sem kaphat. Nie elmosolyodik a perlekedés hallatán, ahogy a két férfi keményen alkudozva próbálja a másikat meggyőzni, hogy aztán - óvatosan kerülgetve néhány nagyobb követ - az erdő szélén álljon meg. Egy pillantás a háta mögé, újból elindul, aztán ahogy beljebb ér és már úgy látja, a fák eltakarják a kíváncsi pillantások elől, akkor megáll megint. Nem is tisztás az, amit talál, csak az út szélesedik ki egy kissé. Csak annyira, hogy ne érezze nyomasztóan közelieknek a barnás fatörzseket.

Szétnéz, mielőtt belefogna, de minden csendes és nyugodt. Az aprócska, ezüstös fénygömbök már néhányszor jó szolgálatot tettek neki és Nie tudja, megidézésük nem igényel túl nagy ügyességet és mágikus erőt sem.*

- Sssz – szisszen fel, amikor a ragyogó, mágikus gyöngyök helyett csak éles fájdalmat idéznek elő a szavai, s ahogy a kezeire néz, már tudja is az okát. – Ez nem lehet! – suttogja elképedten, miközben elszánt igyekezettel próbálja meg ledörzsölni a bőréről a rémséges rajzot. – Lehetetlen… De akkor ki volt…? – teszi fel csak magának a kérdést. Nézi az el nem tűnő ábrát és csak azt tudja, hogy le akarja törölni azt a borzalmat. ~ A folyó! ~ Jut az eszébe a megoldás és már nem is követi az ösvényt, nem figyel, hova lép, hanem nyílegyenesen halad arrafelé, amerre a kéklő vizet sejti.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-24, 7:45 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (3. rész - időntúli)

//Nie - kukucs //


Hegyezem a fülemet, meregetem a szememet és közelebb húzódom a tűzhöz, bár a szavaimmal ellentétben, azért annyira nem vagyok az éhhalál küszöbén, hogy egy nagy macival megharcoljak a halért. Van abból még elég a folyóban, nem kockáztatnám ezért a kettőért az életemet, de azért, ha, jól sejtem és nem csal meg a fülem, inkább kétlábú dobbanásokat hallok, azért kimutatom a fogam fehérjét. Fogjon magának mindenki, amit akar, de ne az én zsákmányomat akarja…..
~ Messzebbre kellett volna húzódnom a várostól. ~ morgolódom magamban. ~ Tudtam, hogy csak baj lesz belőle, ha ennyire közel táborozom, talán valami éhesen maradt csavargó megérezte a füstöt. ~
De aztán véget ér a morgolódás, mikor egy kapucni köpenyt viselő alak, szinte átgázol rajtam, nem nézve, se jobbra, se balra és egyenesen a vízhez robog, nem törődve vele, hogy elázik a ruhája, na meg azzal sem, hogy egy meglepetéstől döbbent félelfet hagy maga mögött, aki még az íját is elfelejti rászegezni.
- Mi a jó fene van már? Felgyulladt az erdő, vagy Dremer jár a sarkadban? – hörrenek fel, mikor már visszatér a szavam, de aztán káromkodva ugrom a tűzhöz, amiben a finom kis halaim hevernek, mivel az idegen lendülete ledöntötte a nyársakat a helyéről. – Ha tönkretetted az ebédemet, akkor te fogsz újabb halakat és sütöd meg nekem! – fakadtam ki dühösen, nem törődve vele, hogy kit is illetek a mondandóval.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-24, 10:29 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (4. rész - időntúli)

//Jerry… és egy apró forgószél //

- Mi a jó fene van már? Felgyulladt az erdő, vagy Dremer jár a sarkadban? Ha tönkretetted az ebédemet, akkor te fogsz újabb halakat és sütöd meg nekem!

*Nie kikapja a kezét a vízből és úgy fordul a hang irányába, hogy a legrosszabbtól tart. De aztán átfut rajta a felismerés, és egy kicsit megnyugszik. Mert nyilvánvalónak tűnik, hogy a kalózok nem igazán ezekkel a szavakkal szokták kirabolni az áldozatukat és az erdőben garázdálkodók sem túl gyakran aggódnak az ebédjük miatt. És a hang is ismerősnek tűnik. De aztán meglátja a hiányos öltözetű, zilált alakot, borostás arccal és kócos hajjal, így mégsem ítéli teljesen biztonságosnak a helyzetet, s a futó érzés is elillan a hanggal kapcsolatban. A méltatlankodó keresetlen szavai meggyőzik arról, hogy a furcsa vándor nem éppen biztonságos társaság. És az sem kecsegett semmi jóval, hogy a kezében íjat tart.

~ És én a helyedben annál komolyabb fegyvert is keresnék magamnak… ~ Jut eszébe a tanács, de úgy tűnik, ez is már túl későn. Persze, mert mégis ki gondolta volna, hogy az álmok ilyen hamar valóra válnak. Hogy egyáltalán valóra válnak. Hát igyekszik szabadulni a kétes helyzetből, s a legmegfelelőbbnek az tűnik, ha minél gyorsabban visszaindul a fogadóba.

Hát biztonságos távolságban próbálja kikerülni a nem túl bizalomgerjesztő ismeretlent és közben köpenye ujjába rejti a kezeit. Először úgy véli, egyszerűbb - és persze sokkal okosabb lesz -, ha úgy tesz, mintha nem is hallotta volna az udvariatlan „köszöntést”. Így talán elkerülheti a vitát, vagy még inkább a tettlegességet. De aztán belátja - a férfi bosszús, de cseppet sem fenyegető arca csak megerősíti ebben -, hogy nem hagyhatja válasz nélkül a méltatlankodást, főként, hogy annak alapját ő szolgáltatta. Modortalanság lenne, ha nem ismerné be, hogy figyelmetlen volt. Még akkor is, hogy ha a károsult nem éppen illő módon figyelmeztette erre.

Így miközben az erdő felé indul, egy pillanatra megáll az ismeretlennel szemben, de óvatossága arra inti, hogy nem menjen túl közel. Felfedi az arcát, bízva abban, hogy női mivolta majd jobb modorra sarkallja az idegent. *

- Tényleg sajnálom… Figyelmetlen voltam… Őszintén remélem, nem esett kár az ebédjében, mert nem vagyok jó horgász – teszi hozzá magyarázkodva, miközben a férfi leeresztett íjára pillant. – És mindkettőnk miatt abban is bízom, a Holtak Ura most éppen nincs a közelben…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-26, 7:54 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (4. rész - időntúli)

//Nie- amint vetsz, úgy aratsz Very Happy //

Tényleg pipa vagyok, hogy valakit pont akkor vet ide a rosszsorsom, amikor már a számban érezhettem volna a finom, puha falatokat. Ám, amikor megfordul a köpenyes alak, a szám is tátva marad a döbbent felismeréstől, hogy ki áll előttem.
A kezem megszorul a nyárson és a képem elkomorul, még jobban, mint eddig, hiszen a hátam közepére sem kívántam volna a találkozást. Na, nem azért, mert nem lett volna szemrevaló menyecske, hanem mert az elffia nem szívesen botlik bele egy boszorkányba - persze ő mágusnak mondja magát, - aki nem igazán kedveli a magamfajtát.
Már várom, hogy mindenféle szidalmat zúdítson rám és én válaszoljak is rá, de ........úgy néz ki - de lehet ez csak valami tréfa, - hogy nem ismer fel.
Mondjuk végignézve magamon, talán én sem ismernék magamra, ha most tükörbe néznék, jó ideje nem váltottam ruhát, a hajam nem látott fésüt és borostán is voltam, bár nem olyan erős, mint az embereknek, azonban ennek hiányát nem örököltem "drága" atyámtól.
Mikor nagy ívben, nagy szemeket meresztve rám Nienna kerülni kezd, hogy visszavonulót fújjon, felegyenesedek, még mindig az egyik kezemmel a nyársat, a másikban az íjat tartva.
Egy pillanatig azt hiszem, hogy szó nélkül faképnél hagy, ami nagyon bosszussá tesz, ám mégis csak úgy néz ki, meghallotta, amit az előbb, amikor még nem tudtam ki ő, a fejéhez vágtam.
- De, de nagyon is sok kár esett az ebédemben! - vágtam dühös képet. - Nézd meg, tiszta hamu lett, így hogy egyem meg! - rázom felé a nyárra fűzött halakat.
Persze, ha nem lesz más, akkor simán lepucolom és megeszem, de nem akarom, hogy ilyen könnyen szabaduljon, na meg aztán kíváncsi vagyok mikor ismer fel.
- Dremer meg mindenhol ott ólálkodik, sosem tudhatja az ember épp kire vet szemet.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-26, 8:29 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (5. rész - időntúli)

//Jerry… és egy mostéppennemboszorkány //

- Most ugye nem fenyegetni akar?

*Nie már bánja, hogy egyáltalán szóba állt ezzel az alakkal, és azt még jobban, hogy nem hallgatott a kocsis figyelmeztetésére és arra az álombeli tanácsra sem. A hegyes nyárs és a bosszúsnak tűnő idegen ugyanis mindenképpen rossz kombináció. Főként, hogy még az a lekicsinyelt tőr sincs nála. S az, hogy immár másodszor is a Holtak Urát emlegeti a furcsa és főként modortalan útonálló, az sincs a lány kedvére. Így szemét a férfin tartva, hátrálni igyekszik, s közben majdnem elbotlik egy karvastagságú, méretes husángban. Lassan hajol le érte, a másik mozdulatait figyeli, hogy aztán két kézre fogva a fadarabot, kissé nagyobb biztonságban érezze magát. Így már nem zavaró annyira a fegyvertelensége. És talán az esélyek is kiegyenlítettebbé váltak ezzel a méretes ágdarabbal. Hiszen amíg a másik a hallal megtűzdelt nyársat tartja az egyik kezében, nincs oka az íjától tartania. De a legjobb az lenne, ha mindkettőtől gyorsan megválna. Hát igyekszik rábeszélni erre a még most is haragvó, a szemrehányástól szikrázó szemű idegent. ~ De valóban az? Idegen?~ *

- Szerintem az Árnyak Urát manapság kétségkívül másfelé szólítják el bokros teendői. Abban azonban így is biztos vagyok, hogy néhány halért nem szívesen fogadná egyikünk életét sem – próbálja Nie szóval tartani az alakot és kitalálni, hogyan is keveredhetne ki ebből a kutyaszorítóból. ~ Csak ne tűnne valamiért olyan ismerősnek – gondolkozik még mindig kétségbeesetten, amikor a dühös szavak nyomán az érzés, hogy már találkozott ezzel a modortalan figurával, ott motoszkál benne. ~– Kérem, tegye azokat le és akkor én is leteszem! – int a „fegyverek” felé a fejével. – Mert így megijeszt! - próbál minél világosabban beszélni. Mert most csak ennyit tehet, hiszen a varázslatai nem lehetnek a segítségére. Hát meggyőzőnek és határozottnak kell lennie. - Nem szándékosan tettem kárt azokban a halakban és már elnézést kértem a figyelmetlenségem miatt. Sajnálom, tényleg.

*Abban kell hinnie, hogy az alak nem szándékosan akar bajt keverni és hogy két, kissé égett bőrdarabokkal borított, nem túl ínycsilklandó, halott állat miatt nem kell menekülőre fognia a dolgot.*

- Most pedig elmegyek és ha nem tesz semmi ostobaságot, ígérem, nem szólok a fogadósnak, hogy a földjén táborozik…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-27, 6:49 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (5. rész - időntúli)

//Nie – aki csak vigyázzon azzal a husánggal Very Happy //


Alig bírom megállni, hogy ne nevessem el magam, mert azért furcsa, hogy én azonnal megismertem, ő meg úgy beszél hozzám, mint egy vadidegennel. Na, de persze most is azonnal kimutatta a foga fehérjét és nem bírta visszafogni magát.
- Már miért kéne, hogy fenyegesselek? – néztem rá villogó szemekkel.
Nyugodtan elsétálhatott volna, de neeeeem, neki muszáj leállni vitatkozni, meg számon kérni.
Pedig akár valami álnok útonálló is lehetnék, aki nem csak a vacsoráját akarná csak behajtani rajta, még sem retten meg. Nem tudom, hogy ez bátor vagy botor cselekedet-e a részéről.
Természetesen én nem akarom a vesztét, ráadásul tudom, hogy mágus, aki ellen fizikai támadással élni nem a legokosabb ötlet, pedig ráférne egy kis „alázat”.
Azért gyanús lesz nekem a viselkedése, amikor ennek ellenére hátrálni kezd és még gyorsan fel kap egy méretes faágat, „fenyegetően” felém tartva.
Először kuncogásban, aztán nevetésben török ki, mert annyira tréfásan néz ki és értelmetlen is, hacsak valamit nem titkol ezzel.
- Ez most komoly? – törölgetem le a könnyeimet és csak a kaland kedvéért leengedem az íjamat a földre, viszont a halakkal díszitett nyársat én is úgy tartom felé, mint ő a husángot. – Ha másért nem, már csak a látványért megéri a Halál Urának, hogy vessen erre egy pillantást, persze csak szigorúan szórakozás alapon. – vigyorgok tovább. – Különben is, ha nem fizeted meg az ebédemet, akkor küzd meg velem a szabadságodért. És nyugodtan próbálkozhatsz a kocsmárossal, először is nem az ő földje, másodszor meg odáig el is kéne jutnod………
Hirtelen jön az ötlet, hogy kicsit emlékezetesebbé tegyem a mostani találkozónkat is. A múltkor ő szórakozott rajtam, most visszaadnám a kölcsönt.
- De, ha nyersz ellenem – emelem meg a nyársat, amivel a botjára mutatok, - akkor mehetsz Isten hírével, de ha veszítesz, akkor igen is fogsz nekem halat és meg is sütöd nekem. – vigyorgok tovább kajánul.
Majd a végén bemutatkozom neki, ha addig nem jön rá ki vagyok……





Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-27, 9:24 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (6. rész - időntúli)

//Jerry… aki mindenképpen veszít  Very Happy  //

- Különben is, ha nem fizeted meg az ebédemet, akkor küzdj meg velem a szabadságodért…

*Nie úgy néz a vigyorgó ismeretlenre, mintha attól tartana, a Káosz Ura vette birtokba annak elméjét. Már az is aggasztónak tűnik, hogy a javaslata ellenére - vagyis hogy mindketten tegyék le a fura „fegyvereiket” - a hiányos öltözetű alak csak az íjától válik meg.  S a halakkal „ékes” nyársat továbbra is a kezében tartva, ijesztő monológba kezd.

A lány először nem is érti, amit a másik mond. ~ Fizetnie kellene néhány elszenesedett haltetemért? Vagy ha erre nem hajlandó, párbajra hívja egy elmeháborodott? ~ Nie értetlensége és elképedése először akkora, hogy szó nélkül tűri, ahogy a másik egyre képtelenebb ötletekkel álljon elő. Ahogy egyre zúdulnak rá a szavak, a lány próbál közbevágni, megpróbál megszólalni. Próbál tiltakozni az ostoba ötletek ellen, de egyetlen hang sem jön ki a torkán. Csak nézi a láthatóan minden szavát komolyan gondoló ismeretlent, közben önmagát átkozza és azt, aki mindennek az oka. Aki betört az álmaiba. *

- De, ha nyersz ellenem, akkor mehetsz Isten hírével, de ha veszítesz, akkor igen is fogsz nekem halat és meg is sütöd nekem.

*~Mégis miről beszél? Hogyan nyerhetne ő? ~ Egy valódi, tisztességes párbajban is kétes lenne a győzelme, így, hogy pusztán a fizikai erejére támaszkodva kell kiállnia olyan valaki ellen, aki láthatóan erősebb és valószínűleg gyorsabb is nála. Azonban tisztességes harcra most nem igazán számíthat.

És ha eddig nem lett volna elég bizonyítéka arra, hogy az előtte álló „úr” teljesen megháborodott, az utolsó szavaival teljesen egyértelművé teszi az „elmeállapotát”. Mert mi más lehetne a magyarázat arra, hogy holmi halfogást is emlegessen? Ilyesmire mégis hogy venné rá?

De mégsem ez a legzavaróbb a találkozásban. Hanem az, hogy ahogy megpróbálja kibogozni a szavak értelmét, ahogy figyeli a másik mozdulatait, ahogy hallja a hangját, egyre erősebb az az érzése, hogy már találkoztak valahol. És mintha azt is tudni vélné, hogy az a találkozás akkor sem volt a kedvére. De mert egyszerűbb nem foglalkozni a dologgal, mint rákérdezni, próbálja elhessegetni az "ötletet". Így - ha ostoba módon nem hallgatott először a józan eszére - most megteszi és már csak a fogadóhoz akar visszajutni. Baj nélkül.

Hát igyekszik határozott és ellentmondást nem tűrő lenni.*

- Nem párbajozom! – és hogy nyomatékosítsa mondandóját, határozottan rázza a fejét. – Próbáljon csak megállítani!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-28, 5:14 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (6. rész - időntúli)

//Nie – Angard! Very Happy //

Egyre jobban tetszik ez az egész helyzet, főleg az, hogy a fehérhajú boszorka úgy néz rám, mintha valami nem evilági dolgot látna, talán még egy sárkánnyal is hamarább megbékélne, mint, hogy egy nyársat lóbáló, koszos és ápolatlan alakkal álljon szemben, aki fizetséget követel az elhamvadt ebédjéért.
De persze Nienna kisasszony még sosem nélkülözött valószínűleg egy pillanatig sem, nem tudja milyen az, ha napokig csak a víz lötyög a hasában, így mit neki pár szottyadt hal és egy éhes vándor.
Már csak ezért is megérdemli, hogy valaki erre felhívja a figyelmét és megtanulja, hogy van amiért meg kell szenvedni.
Pedig még nagylelkű is vagyok, hiszen esélyt kínálok neki, ő mégis egy mágus és én csak egy nyárssal állok előtte……….Mondjuk ez egy kicsit izgatottá tesz, de valami azt súgja, nem fogja kihasználni ezt az előnyét. Amennyire sikerült megismernem…….furcsa elvei vannak és abba talán nem fér bele, hogy csak úgy egyszerűen lesújtson egy egyszerű halandóra.
Azonban nagyon úgy fest, hogy esze ágában sincs megvívnia velem és ezt persze nem hagyhatom.
Szavaira szélesen elvigyorodom és olyan gyorsan vágom el a fogadó felé vezető ösvényen az útját, hogy arra biztosan nem számít.
A még mindig a halakkal díszített nyársan végét az ő botjához koccintom és vívóállást veszek fel.
- Angard! – szólítom fel, ami fogalmam sincs mit jelent, de már hallottam, amikor párbajozók használták. – Ha nem véded magad, elfenekellek! – figyelmeztettem kajánul.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-28, 7:58 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (7. rész - időntúli)

//Jerry és egy soha be nem váltandó ígéret! //

*A vidámság nem tűnik el a furcsa alak arcáról, sőt mintha egyre jobban élvezné a helyzetet. És ha Nie-nek az a rendkívül elhamarkodottan alkotott elképzelése volt eddig, hogy pillanatnyi meggondolatlanságáért nem kell fizetnie, hát most nyilvánvalóvá válik, hogy mekkorát tévedett. Mert a férfi nem mond le arról, hogy rémes ötletét valóra is váltsa. És a lány már tudja, hogy feltételezése a torzonborz alak gyorsaságáról és elszántságáról azonban már nem volt tévedés.

Mert a csupasz mellkasú idegen villámgyors. Egyetlen pillanat alatt terem előtte az ösvényen, és Nie hiába keres, nem lát másik utat az erdőn át a cserjék és bokrok között. És a borzalmas figura vigyora szemernyi kétséget sem hagy afelől, hogy a „fenyegetése” nem csak üres ígéret. Szándékának pedig olyan módon ad hangot, hogy szavai nyomán dühös pír borítja el a lány arcát és az égkék szemek is jegesen szikráznak fel. Mert ha eddig hitetlenkedve hallgatta a másikat, most az elképedését harag váltja fel. *

- Angard! Ha nem véded magad, elfenekellek!

*Nie most bánja csak igazán, hogy képességei olyan szörnyűségesen és végletesen béklyóba vannak kötve. Mert legszívesebben azonnal jeges börtönbe zárná a rettenetesen idegesítő alakot, hogy esélye se legyen még megpróbálni sem megalázó terve megvalósítását. De nincs mersze újra megidézni a varázslatot, mert attól fél, az újabb kísérlet újabb fájdalommal jár majd, amely megfosztja még a kezében tartott "fegyvertől" is. S a tehetetlensége, amelyet ebben a szorult helyzetben érez, olyasmire veszi rá, amelyet senki sem feltételezne a hófehér köpenyes, karcsú alakról.*

- Hogy mit merészel?

*Teszi fel a lány a kérdést, amely inkább fenyegetésnek hangzik most a szájából. Vészt jósló fenyegetésnek, amelyet egy mozdulat követ, csak hogy félreüsse a nyársat, amely még mindig a tönkrement ebéd bizonyítékaitól terhes. És ha eltalálja, úgy az idegen már lemondhat még a maradékokról is. Hiszen a husáng cafatokra zúzza a nem túl ízletesnek tűnő pikkelyeseket, apró húsdarabokkal és szálkákkal borítva be a környéket. S ha a meglepetés ereje győzedelmeskedik, úgy a következő félkörös ütést már a férfi térdének szánja.

De vajon elég gyors lesz-e?...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-29, 8:00 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (7. rész - időntúli)

//Nie – Szép próbálkozás! Very Happy //


Igazából sosem láttam a jeges tekintetű kisasszonyt varázsolni, ezért nem tudhatom mire képes, de még – a most inkább parázsló tekintetét látva, - is valamiért biztos vagyok benne, hogy nem fog azzal támadni. Mert hiszen már megtette volna, nyilvánvalóan annyira mérges.
Persze komoly bajba is kerülhetek, ha megcsal az előérzetem, de mit ér kockázat nélkül az élet.
Azt azonban nem tudom, hogyha a józan esze ellenére leáll velem párbajozni és győzök, mert győzni fogok, ha csak nem vagyok annyira peches, hogy egy jól vívó mágusnőhöz van akkor sem szerencsém, ami olyan ritka, mint a fehér holló…….akkor vajon elmegy-e odáig, hogy betartja a vesztesre kirótt büntetést és horgászik nekem.
Az, hogy magamban szövögetek kéjes bosszúmat, nem jelenti azt, hogy nem tartom szemmel a kisasszonyt, akinek arcára olyan döbbenet ül ki az elfenekelés szó hallatán, hogy sajnálom, hogy nincs tehetségem a rajzoláshoz, mert érdemes lenne megörökíteni.
- Ne mondja, hogy még senki nem tette meg? Én leszek az első? – kacsintok rá, de a szeme villanásából tudom, hogy ez volt az utolsó csepp a pohárban és a következő pillanatban már nekem fog ugrani.
És természetesen így is lesz. Hagyom, hogy dühös ütése eltalálja a nyársat és a szétrepülő haldarabkák beterítsenek mindent. Gondolom nem örül ennek sem, de aztán persze hátra és egyben oldalra is ugrom, így a térdem magasságában elsuhanó lendületes ütés remélhetőleg kibillenti az egyensúlyából és az oldalát fogja mutatni felém. Szándékom szerint a nyárssal finoman ráhúzok a felém eső fenekére.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-29, 9:17 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (8. rész - időntúli)

//Jerry, aki folyton lebecsül  Very Happy  //

*Nie el sem hiszi, hogy az otrombaságot még fokozni lehetne, ahogy azt sem, hogy az első összecsapás során mégis sikerül elkerülnie az ígért szégyenteljes eseményt. De megtörténik az elképzelhetetlen. Mert bár a gazfickó gyorsasága tagadhatatlan, azonban a szerencséje nem áll olyan biztos lábakon, mint ő maga.

De a szerencse néha azok pártjára áll, akik nem is számítanak rá. Mert semmi sem szól amellett, hogy itt Nie-t a szerencsén kívül bármi is megmentheti attól, hogy kárpótolja az idegent elvesztett ebédjéért.  A lány ugyanis nem túl gyakorlott vívó, éppen ezért a hevessége, amivel a férfi szavait megtorolni igyekszik, csak ront az esélyein. Ahogy a hosszú, csuklyás köpenye sem segítené egy komoly párviadalban. De szerencsére itt erről szó sincs, hiszen ellenfele sem veszi túl komolyan a „küzdelmet”.

Mert a mozdulat, amellyel Nie igyekszik fájdalmas ütés mérni a rémséges büntetéssel fenyegető alak lábára, persze túl lassú és túl pontatlan ahhoz, hogy valódi veszélyt jelentsen a másik számára. Ahhoz viszont túl lendületes, hogy a lány képes legyen megfékezni. És ha nem szólna közbe az a bizonyos szerencsés véletlen, a kajánul vigyorgó idegen máris sikerre vinné szörnyű tervét.

De a véletlenek azért vannak, hogy változtassanak a dolgok menetén. Ahogyan most is történik. Mert az a bizonyos „elfenekelés” mégsem sikerül. Az ütés ugyanis célt tévesztve suhan el a férfi lába előtt és megperdíti Nie-t a tengelye körül. A forgás pedig a könnyű selyemköpenyt - amely eddig a lány vállára borulva majdnem a földig ért – is meglendíti és ez menti meg a bosszús, és főként vérig sértett hölgyet a megaláztatástól.

Mert a mozdulatot, amellyel ellenfele a gonosz, de persze általa jogosnak ítélt szándékát igyekszik megvalósítani, Nie csak látja. De tenni már nem tud ellene. Így mégsem neki és persze nem a kezében tartott husángnak sikerül megállítani azt, még mielőtt a fenyegetett testrészhez érne. De ami neki nem megy, az sikerül a mögötte hullámzó ruhadarabnak. A vékony, de ugyanakkor erős anyag ugyanis lendületet véve a hegyes és hajlékony fadarab köré tekeredik, s az eddig a halakat is tartó göbök és csomók csak még nehezebbé teszik azt, hogy könnyen kiszabadíthassák egyre jobban rátekeredő „börtönéből”.

És ha az ismeretlen nem elég gyors, ha nem sikerül megmentenie a könnyű és hajlékony vesszőt, úgy az ütés, amely immár teljesen körbefordította a lányt a tengelye körül, már a másik combját találhatja el, hogy meglepett, de ugyanakkor elégedett kifejezést csaljon a lány és persze fájdalmasat a férfi arcára.

S ha ez történik, és az ismeretlen még mindig igyekszik kiszabadítani hevenyészett fegyverét a selyem fogságából, úgy Nie ismét megpróbálkozik a meggyőzéssel, s kissé elakadó lélegzettel teszi meg a javaslatát újra.*

- Nem, és maga sem fogja megtenni… Mondjon le erről a rémes tervről és engedjen utamra…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-30, 8:18 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (8. rész - időntúli)

//Nie – aki csupa meglepetés Very Happy //

Egyre biztosabb vagyok, hogy valami történt Nienna-val, mert ha akkora pimaszságra sem válaszol varázslattal, amit én megengedek feléje és még ezekkel a nevetséges fegyverekkel is leáll velem vívni, az már túl megy azon a határon, amit ez a fehérnép még el tudna viselni.
Éppen ezért egyre magabiztosabb vagyok mind az előttünk álló harcban, mind a pimaszkodásban, mely még arra is alkalmas, hogy egyre jobban kihozzam a sodrából és még ha valami Isteni szerencsétlenség folytán le is becsülném a vívástudását, akkor se tudjon higgadtan viselkedni.
És nagyon úgy néz ki, hogy ez a számításom be is válik, hiszen bősz lendülettel esik nekem, nem nézve semerre, nem foglalkozva azzal, hogy a kezében tartott nem épp hétköznapi „fegyver” súlypontja nem a legideálisabb, így ha alaposan meglendítik, akkor azt már nehéz visszafogni, amennyiben nem ér célt. És most nem ért célt, hiszen a lábam már nem ott van.
Kaján vigyorral lendítem meg a saját fegyveremet, hogy adjak egy alázatos leckét, de mérgesen horkanok fel, amikor nem várt segítsége érkezik, a köpenye személyében, ami mintha önálló életre kelt volna – bár lehet, hogy mégis csak varázslat segíti, - de úgy rátekeredik a nyársra, mintha el akarná nyelni.
Hangos szitokszó repül ki a számból, mert tisztában vagyok vele, hogy annak kiszabadítására nincs időm, így inkább elengedem és hátraugrok a maga körül megperdülő lány és annak husángja útjából.
Szavaira, amiket ziláltan kiált felém csak vidám kacagással válaszolok, gyorsan összeszedve magam és én is felkapok egy letört faágat, ami kicsit rövidebb, mint az övé, de mégis csak valami.
- Eszemben sincs, inkább egyre jobban tetszik az ötlet. Ha el akar menni, dolgozzon meg érte. – ütöm meg ismét a botját, ha már szemben áll velem, aztán csalogatva intek felé, miközben az ösvény felé hátrálok, hogy kedvet hozzak neki próbálkozni a szökéshez.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-30, 9:46 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (9. rész - időntúli)

//Jerry-nek, aki példamutatóan kitartó, ha bosszantásról van szó //

*Nem elég, hogy a köpenye tele lesz gusztustalan maradékokkal, de az a nyárs, amelyen az előbb még a halak sültek a hevenyészett tábortűzön, még bele is tekeredik. Méghozzá olyan alaposan, hogy a szemtelen gazfickó inkább le is mond arról, hogy tovább is fegyverként használja. De arról nem, hogy a nyelvét köszörülje a lányon. S a javaslatra, amely megoldaná Nie problémáját és megszabadítaná ettől a rémes alaktól, csak újabb ugratás céltáblája lesz.*

- Eszemben sincs, inkább egyre jobban tetszik az ötlet. Ha el akar menni, dolgozzon meg érte.

*S az incselkedő szavakat hasonló mozdulat követi, mert az idegen persze nem adja fel. Inkább új fegyvert szerez a régi helyett, amely még mindig a köpenybe gabalyodva lóg. De Nie értékeli a szerencséjét és tudja, amilyen gyorsan megsegít valakit, elpártolva tőle egyetlen pillanat alatt a vesztét is okozhatja. Hát próbál kiutat találni, de arra nincs esélye, hogy kihívója mellett elinalhasson, ahogy arra sincs, hogy más úton jusson vissza a fogadóhoz.

De egy lehetőséget mégis talál. És ha a jókedvű gazfickó nem mond le a tervétől, úgy a lány néhány gyors lépéssel a tűz mellett terem, és összekapkodja a férfi holmiját, majd a még mindig parázsló fakupac fölé tartja az egyik kezével.

- Még mindig nem kíván üzletet kötni velem? A holmija cserébe azért a husángért?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-31, 7:24 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (9. rész - időntúli)

//Nie- aki sosem adja fel Very Happy //

Nem szeretném abbahagyni a mókát, mert annyira jól esik látni, hogy ezt a hidegvérű, arisztokratikus kisasszonyt ennyire ki lehet hozni a sodrából és, hogy be kell piszkolnia a kezét holmi földről felszedett husánggal.
Bár elvesztettem azt a kellemes kis fegyveremet, ami még halakkal is fel volt ékesítve és ami így minden ütésnél teleszórhatta a tisztaruhás Nienna-t korommal és égette darabokkal, azért eszemben sem volt feladni a szórakozást. Egyébként is nagyon, de nagyon meg akartam nézni, hogy miként teljesítené a feladatát, amikor elveszíti a küzdelmet. Ehhez még két kézzel is neki álltam volna lebirkózni. De nem kellett ehhez folyamodnom, hiszen az erdő talaja tele volt lehullott ágakkal és volt köztük pár kézrevaló, ám azért nem válogathattam, mikor a lány igen is komolyan gondolta, hogy alaposan megcsapkod azzal a bottal.
Amikor elvesztette az első lendületét, muszáj volt tovább fokoznom az érzelmeit, ezért csalogattam az ösvény felé és ezért is kopogtattam meg a „fegyverét” az enyémmel.
Ám ekkor olyat tette, amire egyáltalán nem számítottam. Nem felém ugrott, hanem hirtelen visszaszaladt a tűzhöz, ahol a ledobott ruháim voltak és azzal fenyegetett, hogy elégeti őket.
Döbbenten engedtem le a botomat és meredtem rá, de aztán igyekeztem menteni, ami menthető és visszavarázsolni a vigyort, remélve, hogy megtévesztem.
- Hát azt mondják, hogy a tűz tisztít is, ha beledobod, akkor jobb lesz ha menekülsz, elég büdös lesz. Ja és az élősködők már biztos örülnek, hogy átugrálhattak rád……. – ijesztgettem, de persze nagyon is aggódtam.
Sem pénzem nem nagyon volt új ruhára, na meg azért a figyelmet is azonnal magamra vonzottam volna, ha gatyában megyek be egy településre.
Ha nem veszi be a lódításomat, akkor bajban vagyok…….
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-07-31, 8:48 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (10. rész - időntúli)

//Jerry és aprócska segítői? //

*Az ismeretlen meglepődik, de döbbenete csak egyetlen pillanatig tart, hogy aztán újból felragyogjon a képén a magabiztos mosoly.*

- Hát azt mondják, hogy a tűz tisztít is, ha beledobod, akkor jobb lesz ha menekülsz, elég büdös lesz. Ja és az élősködők már biztos örülnek, hogy átugrálhattak rád…

*S szavaira most Nie-n van a sor, hogy az arcán az érzelmek egyetlen pillanat alatt változzanak meg. Mert míg a szaggal kapcsolatos megjegyzésre csak egy egyszerű fintor a „válasz”, addig a folytatás már ennél érdekesebb tettekre sarkallja a lányt.

Mert először úgy tűnik, az apró „társbérlők” emlegetése végérvényesen eldönti a holmi sorsát, amelyet a kezében tart. A hófehér, karcsú ujjak, amelyek az idegen „javait” markolják elszántan, ugyanis majdnem szétnyílnak, s a jelenleg alku tárgyát képező ruhák kis híján a vöröslő zsarátnokok között végzik a lány ijedt tekintetétől kísérve.

De aztán Nie mélyet lélegezve vet kutató pillantást a hófehér ingre. ~ Élősködők!~ A holmik tulajdonosának szavai nyomán, amelyek figyelmeztetni voltak hivatottak őt a "veszélyre", apró állatokat keres, de az anyag makulátlan tisztaságát látja csak. S az újabb sóhaj már a megkönnyebbülésé, hogy aztán egy elnéző mosoly kíséretében ismételje meg ajánlatát, megtoldva további, az egyezségre vonatkozó kéréssel.*

- Bár kétségem sincs afelől, hogy régen járhatott fürdőben, és persze borbélynál, valamiért önt ezek az aprócska lények mégis elkerülik. Nyilván a modorának és a halszagnak lehet ehhez köze – fintorodik el végül. – Bár tartok tőle, mégis inkább arról lehet szó, hogy csak megpróbált rászedni… Ugye így van?

*Bár a lány reméli, hogy nem téved a ruhadarabok tisztaságát illetően, mégis azt érzi, hogy okosabb lenne gyorsan megszabadulni tőlük is és a viselőjüktől is.*

- S ha így van, azt hiszem, mégsem szeretné elégni látni a dolgait… Hát – bár próbálkozása nem jutalmat, hanem büntetést érdemelne - megismétlem az ajánlatot… És leteszem ide ezt… – mutatja a férfi felé a kezében tartott csomagot, amelyet aztán a lábai elé helyez. – Ön pedig azt a faágat dobja el jó messzire… És kérem… ne próbáljon meg az utamba állni…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-08-01, 8:27 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (10. rész - időntúli)

//Nie – aki nem dől be a trükköknek Very Happy //

Aúúú! Ezt talán nem kellett volna mondanom! Nekem is sokszor előbb jár a szám, mint az eszem, mert bár láttam, hogy hatottak rá a ki élősködőkkel kapcsolatos szavaim, de ez azzal járt, hogy majdnem beleejtette a ruháimat a tűzbe, amit persze el akartam kerülni.
Láttam, hogy a keze megremeg és a karja is lejjebb ereszkedett, én meg jó pár méterrel arrébb, tehetetlenül figyeltem.
Aztán nagy megkönnyebbülésemre az ujjai még sem nyiltak ki, de viszont alaposan szemügyre vette a kissé füves és poros, de alapvetően tiszta holmikat és az ijedt kifejezést egy mindent tudó mosoly váltotta fel.
Ezerszer elátkoztam már a gyors és éles felfogását, de most kicsit örültem, hogy ez megmentett egy kellemetlen sétától és a biztosan kiváltott gúnyolódástól.
Ettől függetlenül nem így terveztem ezt az egész dolgot, őt kellett volna megleckéztetnem és most nagyon úgy néz ki, hogy fordítva sül el a helyzet.
Természetesen nem válaszolok, amikor rákérdez arra, hogy átakartam-e- verni, csak megvonom a vállam és összeszorítom a fogam.
Aztán mégis megszólalok, mert megint a nagy becsülettel meg tisztességgel jön……
- Én tisztességes párbajra hívtalak ki és az is büntetést érdemelne, hogy orvul megzsarolsz a ruhámmal…..kisasszonyka, de elismerem, hogy ezzel sarokba szorított. – dobtam le a botomat a földre csalódottan és nem túl boldogan. – Menj csak, nem foglak megakadályozni. – állok félre és sétálok arrébb.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime2020-08-01, 8:58 pm

2. küldetés – Barát vagy ellenség? (11. rész - időntúli)

//Jerry-nek, mert kedves //

*Nie megkönnyebbül az idegen szavaira és már csak azon igyekszik, hogy minél gyorsabban visszajuthasson a fogadóhoz. És most, hogy a veszély már elmúlt és úgy tűnik, az ismeretlen szándékai is megváltoztak iránta, sokkal jobb a kedve. Hát az ösvény felé indul sietve, de igyekszik nem túl közel menni a boldogtalan arcot vágó csavargóhoz. Bár annak bosszantó próbálkozása felháborította, mégis megsajnálja, s egy pillanatra az is megfordul a fejében, hogy akár az ebédjét is megoszthatná vele. Csak egyetlen pillanatra…

De aztán mégsem szól hozzá, csak igyekszik óvatos és gyors lenni, és ahogy elhalad mellette, csak egy halk ~Köszönöm~ hangzik a szájából, hogy aztán még sietősebben induljon a szűk ösvényen az erdőn át. Siet, hogy a másik nehogy meggondolja magát és siet, mert attól tart, már annyira elmaradt, hogy a keresésére indulhatnak. És aztán eszébe jut a ruhájába akadt fűzfavessző is, amitől menet közben gyorsan meg is szabadul, nehogy árulója legyen ostoba kalandjának.

Magában hálát ad az isteneknek, hogy figyelmetlensége és makacssága nem sodorta nagyobb bajba és már vagy ezredszerre is megfogadja, hogy a kíváncsiság sem fogja veszélyes helyekre űzni.
Aztán a veszélyről eszébe jut az álom és eszébe jut a gondja, ami a vízhez hajtotta, de ahogy lopva felhúzza a ruhája ujját, ismét csak a fehér, makulátlan bőrt látja, hát a kétely megint a lelkébe lopózik és ő már csak azon gondolkozik, hogy kitől kérhetne segítséget…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Középvidék - Page 33 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 33 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Középvidék
Vissza az elejére 
33 / 37 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Középvidék-
Ugrás: