LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nemesi udvarház

Go down 
+24
Mia Ruton
Alamaise
Arnelian Kyrath
Valturaan
Onoria
Elonar
Thalion Órëa
Shuga
Hossin
Lysanor Eweny
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Nawarean
Merilien Lumel'Auvrea
Cornelius de Sanctis
Ambalë
Balál Tangeran
Roober
Elisabeth De Winter
Kesa Klensbane
Al'Eron Ryden Savion
Alex Ian Keegan
Sol
Mesélő
28 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
SzerzőÜzenet
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-03, 6:28 am

// A bál //

* Ahogy Hossin eltűnt Mia szinte azonnal tette a dolgát, én pedig figyeltem, amit tett-vett a földön fekvő körül. Egy hagyatékról mesélt, aminek része az a kard is, és valamiféle gyilkosságról, ami engem ugyan nem hozott olyan nagy lázba, de figyelmesen hallgattam a kisasszonyt. Olyan időket élünk, hogy nem tudhatjuk, melyik pillanat lesz az utolsó. Naponta százak vesznek oda, és bizony a kék vér sem oltalmazott meg eddig senkit Dremer érintésétől.
- Veled tartok, úgy tűnik hogy innen nem siet senki sehová. - mondtam neki, miközben az alvó, megkötözött férfiakra tévedt a tekintetem, majd követtem őt egészen a katonákig, ahol én magam is bebocsátást kaptam az elöljáróhoz.
Odabent aztán nem lepődtem meg, hogy a bálról már ismert félelf éppen a karhatalom vendégszeretetét élvezi. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-03, 9:52 am

//Egy hosszú és gyönyörű éjszaka vége - Roober, a felejthetetlen társaságában ♥ //

*Megnyugtatóak a szavai, akár az érintése. Csak állok előtte, elmerülve a csillagokkal teli éjeket idéző tekintetében. Érzem bőrének melegét, amely engem is átjár. Elmerülök ebben, hogy aztán szavai újból visszalökjenek a valóságba.

De még nem eresztem el, nem akarom elengedni még az érzést, hogy máshol és máskor vagyok. Kellenek ezek az aprócska időmorzsák, s én megteszek mindent, hogy ne hintsem őket szerteszét a jelenben. Mert csak pillanatokat vagyok képes megragadni, csak aprócska képeket, amelyekbe aztán belesűríthetek mindent, ami ma éjjel történt. S ahogy őt nézem, átélem őket megint, hogy aztán újra és újra megjelenhessenek nekem. Amikor csak akarom. S Elmiron ven Gondor így válik népe mértékével halhatatlanná bennem.

És ehhez még egy dolog kell. Már nem a sötét szemeket keresem, hanem kedves és nyugodt arcát fürkészem, minden egyes vonását összegyűjtve, és oly mélyen belekarcolva az idő lapjaira, ahogyan népem történelmének pillanataival tenném. Elraktározom kezének melegét, s érintésének felkavaró természetességét. a hangját is hallom, amely néha mintha odabent, a fejemben szólna, máskor pedig mintha maga lenne a fák között ébredő és tovafutó langyos fuvallat.

S mikor már egész és hiánytalan a kép, s az emlék, amelyet megőrzök, amíg csak élek, már teljesebb nem is lehetne, lassan bontakozom ki a karjaiból és lépek egy lépéssel távolabb tőle. Hát az ész és az értelem ismét diadalt aratott végül a szív felett.

Ekkor látom meg Anna meglepett és egyben sürgető arcát a nyitott ajtóban.

Eljött az idő.*

- Elmiron... - a mosoly szomorú, amit a szavaim mellé kap, s a testem előtt leengedett, lazán összefont kezeim erősítik azokat. - Köszönöm, hogy még ebben is vigasszal szolgált, s nem érzem magam rémségesen a tetteim miatt. Nehéz erre kérnem, de tudom, megért és nem haragszik majd rám... Ez a bál számomra véget ért. De ön még kitüntetheti jelenlétével a kitartóbb vendégeket. És én köszönöm, hogy eddig én lehettem ez a kivételezett személy... De mennie kell... És én mit mondhatnék önnek búcsúzóul, amit még nem mondtam? Talán csak azt, hogy vigyázzon magára! ...

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-05, 2:23 pm

//Nie - az értelem és az istenség//

*Roober hagyja, hogy kibontakozzanak karjaiból. A halandót nem tartja vissza sem emberi erővel, sem isteni hatalommal.
Bizony az értelem győzelméhez kellett az istenség akarata is, de ezt a halandónak, ki mégoly hosszú éltűnek hiszi is magát az istenség földi kivetüléséhez képest, nem kell tudnia.
Az idők majd választ adnak mindenre, s Nienek sem kell tudnia, hogy egy kísérője lesz még, a sárkányok egy istenének morzsája, mi vele tart.
Életében nem avatkozik, úgy nem, hogy az istenek szabályait megszegje, hisz egyetlen isten sem tudja Ritalea gondolatait sem kifürkészni.
Tud a másik halandóról is, ki meglepetten áll az ajtóban, ám vele nincs dolga.
Nienne az, kinek szelleme megfogta őt ezen az estén.*
- Köszönöm a mai estét Nienne, s biztos lehet, hogy emléke hosszabban él majd szívemben, mint hinné. Eme estén nem keresek újabb vendéget, ma este csak az öné voltam. Gondoljon rám, alkalomadtán, s óvják az istenek lépteit!
*Hajol meg a nemes család sarja, miközben lassan megfordul, hogy elhagyja a szobát. Ha nem tartóztatják, Annának is enyhén meghajtja felsőtestét, s úgy távozik a szobából. Nemes tartása valódi úriemberről árulkodik, miközben szívében a búcsú szomorúságát is magával viszi. Ez is olyan, mit az istenek egymás között nem érezhetnek, az effélét csak a múlandó világban tapasztalhatja meg.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-08, 8:28 pm

//Jeremy, Mia, Alamaise//

*A tolvaj hazudozásának bizony egyáltalán nem hisz. Ha egy nemes hölgy ilyen kétes alakra bízza egyik legnagyobb értékét, ki utána képes még arra is, hogy másoktól lopjon, számára egészen hihetetlen. Főképp, hogy ugyanaz a hölgy később megvádolta őt, amikor lebukott a lopással, azzal, hogy illetlenül viselkedett vele.
Legjobb esetben is fedezni próbálta volna, nem még megvádolni, hogy tovább mélyítse a bajt.
Biztos lehetett benne, hogy az őrök magukkal viszik, az is esélyes volt, hogy meg is motozzák, hátha mástól is lopott.
Kockázatos egy olyan hölgytől, ki titkolni akar valamit.
A strázsáló katona bizonytalan, hisz odabent épp eljárást folytat a tiszt, s neki nincs joga mást beengedni, de a neki belengetett pecsét így is jelentős, s a nemesi hang, a mellé társuló mágia, s a követelőző hangnem megteszi a hatását.
Nemes asszonyt nem várathat a folyosón, így megkopogtatva az ajtót, maga kíséri be a két nőt, ha Alamaise is vele tart.*
- Uram, Mia Ruton nagyasszony valiani küldött kér bebocsájtást, kérem, ha végzett, járjon el ügyében!
*A tiszt felpillant, a kezében ott csillog a nagyasszony karkötője, miközben kérdőre vonja a tolvajt.*
- Egy perc türelmet kérek, hölgyem, mielőtt a latort az őrség gondjaira bízom.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-09, 3:45 pm

//Mesélő, Mia, Alamaise//

Sokszor fürkészem az emberek arcát, mert legtöbbjüknek kiülnek a gondolatai az arcra. Elég sokat kell gyakorolni, hogy ezt az önkéntelen reakciót felülírja akarattal az ember, így több mindent megtudok, ha jól értékelem ezeket a jeleket.
És most a tiszt arcára rá van írva, hogy egy szavamat sem hiszi! Igazából nem kárhoztathatom, hiszen életem leggyengébb szereplését adtam most elő. Ostoba voltam. Nem így terveztem a mai napomat, Nienna megjelenése és a neki a szelet csapó ficsúr felbukkanása felborította a terveimet és nem gondoskodtam a zsákmány eltűntetéséről időben. Ezek a kétségbeesett próbálkozások pedig még egy agyatlan katonát sem csaptak volna be és egy tiszt, aki a ház belső biztonságáért felel, még csak valószínűleg nem is ostoba.
Most már utólag én is visszaszívnám, hogy pont Nienna-t említettem meg, hiszen miért is buktatott volna le? Mondhatnám, hogy valami nagyobb dolog miatt és én voltam az elterelés, de hát ez már hazugságból is sok lett volna, na meg a történtek ellenére sem akartam bajba sodorni a jeges szépséget. A rátapadó nemessel meg hiába próbálkoztam……
És ekkor…….ha még nem lett volna elég bajom, még egy zuhant a nyakamba.
Megjelent a Nagyasszony, aki a valiani hatóságot képviselte és a tiszt kezében meg ott csillog-villog a tőle lopott karkötő!
Elég vastag bőr van a képemen általában, de most mégis elvörösödöm és nagy elszántsággal tanulmányozom a csizmám orrát.
- Én vigyáztam, hogy ne jusson be- és ki onnan senki és a barátnőjét is odaküldtem és vissza akartam adni, csak közbejött valami……..- kezdtem bele hadarva, aztán elakadtam, ami igazán ritkán fordul velem elő, elfogytak a szavaim. – Nem így terveztem….- böktem ki aztán csendesen.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-09, 4:36 pm

//Ha már ilyen gyönyörű éjszaka van - Roober a megbocsátó (?) Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven //

*Nézem, ahogy távolodik... Mennie kell és én hagyom, hogy megtegye. Hogy aztán egy érzés miatt mégis megváltozzon minden.*

- Elmiron... Kérem...

*Utána sietek, de már csak az ajtón kívül érem utol és a hátamon érzem Anna tekintetét. Magam is meglepődök azon, amihez megnyerni igyekszem, de ha már az én estém ilyen felejthetetlen lett az ifjú nemes miatt, nem szeretném, ha másnak a ma esti bál miattam lenne rémes emlék. Még ha az az alak Jeremy Talbot is. S ha Elmiron megfordul és meghallgat, akkor kérek tőle valamit.*

- Kérem... Tudom, hogy furcsán hangzik majd... De nem szólna néhány szót Jeremy érdekében... Tudom, hogy mit tett és menteni sem akarom... De a hajtű végül az öné lett... Ő pedig biztosan okult a hibájából... Szörnyen érezném magam, ha pusztán az ostoba hiúsága miatt sodorná magát az az alak komoly bajba... És amiatt, hogy emléket akart tőlem... - kérem őt esdekelve. - Csak azt szeretném, hogy tettét ne ítéljék meg túl súlyosan... De csak akkor tegye meg, hogy teljesíti a kérésem, ha a dolog nincs ellenére...

*Ha megígéri, hogy megteszi, hálás mosollyal veszek búcsút tőle, s Anna segítségével átöltözöm, hogy a ruhával siethessen vissza az üzletbe. Ha Elmiron ven Gondor nemet mond, nem hibáztatom érte. Ebben az esetben magam írok egy üzenetet a parancsnoknak és kérem, hogy mivel értékeinkben nem esett kár, az alkalomra tekintettel legyen elnéző a hajtű miatt Jerry-vel.*

// Drága Roober, felejthetetlenül szép mesét kaptam, és ha Nie nem is tudja, hogy mennyire így igaz, de egy csipet ebből az éjszakai varázslatból mindig elkíséri majd. Köszönöm szépen. //
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-09, 8:59 pm

A strázsáló katona kinyitja előttük természetesen az ajtót, s azon nyomban be is jelenti őt. A tiszt azonban a türelmét kéri egy éppen zajló eljárás miatt.
- Rendben van, tiszt uram!
Mia csendesen bólint, hiszen sejtette, hogy történt valami, s visszahúzódni készül, amikor is egy ismerős hangra lesz figyelmes, és akkor alaposabban kipillant az ajtónálló mögül, akitől saját apró termete miatt nem látta be igazán a szobát, s nem akart azért tolakodni.
A rókaállarcos félelf hangja azonban visszakozni készteti.
S milyen jól teszi!
- Nahát! Éppen elhagytam a karkötőmet! Csak nem megtaláltad? Vagy...- eszébe villan egy pillanatkép a teraszon, amikor a karját fogta ez a fiú- Ugye nem? Miket zagyválsz össze? Ó, hát ezért érzem, hogy nem vagy idevaló? Egyike vagy azon vendégeknek, akiket kivetne a Nemesi Udvarház, ha tehetné, ha rendelkezne akarattal! Tiszt uram! Az ott az édesanyámtól örökölt, nagyértékű karkötőm! De nem csak emiatt fordulok Önhöz!
Azzal teljesen lekezelően végigméri a fiút, szemében mintha visszafogott indulat villanna meg, s Jeremy érezheti, hogy itt, ezzel korántsincs vége semminek.
Majd zavartalanul néz a tisztúr szemébe és az ajtóban álló katonának nyújtja a megbízó levelét, mit eddig vigyázott, rajta a Tanácsház pecsétjével.
- Kérem, ha készen áll, legyen kedves, tiszt úr! A hátsó folyosón egy gyilkos terv két gonosztevője várakozik, és nem feloldozásra. Inkább kihallgatásra. Egyikük ráadásul egy mágus. Az ügy sajnos nem várhat! De én természetesen odakint várok, ha ragaszkodik hozzá.
Azzal, ha nem tartóztatják, visszalép a folyosóra, és int Alamaisének is, hogy tegyen így. Ha tartoztatják, bent marad.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-18, 1:42 pm

Bár nem kaptunk rögtön bebocsájtást, a nyitott ajtón keresztül Mia hamar tisztázta érkezésünk miértjét. Kíváncsian, ám mindeközben fenntartásokkal hallgattam a tolvaj beszámolóját. Első ránézésre azt gondoltam több kurázsi szorult a félelfbe, de nem kellett hozzá sokal hallgatnom, hogy kiszúrjam: az előadott történet igencsak gyenge lábakon áll.
Amikor Mia a karkötőre terelte a szót, én magam is megpillantottam azt a tiszt kezében. Úgy tűnt valaki túl nagyban játszott. Szótlanul hallgattam végig a rövid szóváltást, majd a kisasszonyhoz fordultam.
- Nos, amíg itt várakozol, én megnézem mi van azzal a kettővel - utaltam a foglyokra.
Ha nincs ellenére, akkor rögtön sarkon is fordulok és sietve arra veszem az irányt, amerről jöttünk.
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-20, 6:24 pm

//Alamaise, Jeremy, Kedves Meselő, avagy a katonák//

Mia egy áldásos pillanatra fordul az ajtóban megálló kardmester felé. De ez az egy pillantás elég a lány szeme előtt átfutó villanást meglátnia. Az ő szemét ritkán kerülheti el az emberek színevaltozása, különösen, amikor amúgy is izgatott és feszítetten tudná csak visszafogni rakoncátlan, gyermekkorától erős védelmét, a bűbájával jegyben járó léleklátást, ami picit a korosodó es tapasztalt emberek emberismeretére hasonlíthat kissé. Valahogy úgy érzi, a nő váratlanul ismerős-ismeretlenbe botlott, vagy pedig ez a helyzet emlekezteti valamire, amiből jobb kihatrálni. Nem fecsérel időt elgondolkodni ezen, de azért elraktározza és megjegyzi magának ezt a benyomást, amit Alamaise a következő mondatával megerősíteni látszik. Annál is inkább, hiszen ő maga mondta korábban, hogy nem fog elszökni az a két gyanús alak, s most mégis visszamegy. Kifogás volna?
- Persze, menj csak, addig én itt intezkedek!
Majd megerinti az ajtónálló karját s egy pillantással felméri a szobát, ha bent maradhat, akkor úgy, ha kitessékelik, akkor az ajtónyílásból pillant kíváncsian, karcsú fehér nyakát nyújtva vissza.
~ Van talán valami, ami elkerülte a figyelmemet? ~
Tűnődik a kékruhás hölgy távozó alakjába merülve. Megrezdül az ajka, valami oda nem illő jelenség, ami szinte vonzóan borzongatja. Biztosan nem a lány az, hanem talán a női nemhez azért szokatlan mestersége.
- Hiába, vonzanak a különös és természetellenes esetek- jegyzi meg csendesen, kicsit mélázva, nem foglalkozva vele, hallja-e valaki.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-25, 5:25 pm

A lebukásomon már nem tudok változtatni, legfeljebb mérsékelni tudom a büntetést, ha elég bűnbánónak tűnök és ehhez legelőször a nemes hölgyet kell megnyernem magamnak.
Bíztam a sikeremben, hiszen a bálban egészen jól „összemelegedtünk”, még a terveibe is beavatott, ezt próbáltam most meglovagolni, na meg mindenkivel elhitetni, hogy ez csak egy kis botlás volt az életemben.
A katona tiszt elég dörzsöltnek tűnt, hogy ne vegye be, de ha egy jó kapcsolatokkal rendelkező, úrihölgy kéri, talán eltekint attól, hogy hosszú időre elzárjon a napvilágtól.
- Bocsánatodért esedezem hölgyem, nem akartalak megbántani, sőt már, ahogy a terveidbe és ezzel a bizalmadba avattál, vissza is akartam adni, de akkor ……közbe…..közbejött az a kis affér a tánctéren és……. – tártam szét a kezem, miközben könyörgő tekintetett vetettem a nőre, - itt kötöttem ki. Kérem, ne legyen velem kegyetlen, hiszen az ékszer itt van és senkit nem ért kár.
Közben az is kiderül, hogy sikerrel járt azzal, akit követett, sőt még valaki mást is elkapott közben. A mágiája biztos elég erős, ahogy gondoltam, hogy legyőzte őket, bár a barátnője is vele lehetett, csak most köszönt el tőle.
A tiszt komoran összeráncolt homlokkal meredt rám, aztán a karkötőre, majd egy biccentéssel átnyújtja azt Mia-nak.
- Természetesen ez az Öné. Az enyveskezű pedig megkapja ezért a büntetését. – int az őröknek, akik közrefognak, miközben a parancsnokuk láthatóan eldönti  mi legyen velem…..


A hozzászólást Jeremy Talbot összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-02-27, 8:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-27, 8:29 pm

// Jerry és Alamaise a kardmester//

Ahogy szabadkozik, a lány még elképzeli, hogy megesik rajta a szíve...
A közelébe is lép, ahogy közrefogják a katonáj, és rosszalló arckifejezéssel, fejcsóválva az álla alá nyúl a mutatóujjával.
De nem sokat mond, csak hogy sajnálja, és hogy a kleptomániát a hazájában véglegesen gyógyítják, hogy ne szedjen valaki a neki szimpatikus emberektől szuvenírt. Arról nem tesz említést, hogy mit is jelent a véglegesen...Csupán annyit mond róla:
- Sohasem gondoltam így rá, de talán ez a kegyelem!
Végül a katonák elvezetik Jerryt, Miával pedig a tiszt valt nehány szót, majd átveszi a foglyokat, amiben az újdonsült baránőnek is nagy szerepe lehet.
Mia reméli, Alamaise-vel meg tudja beszélni a kérését vagy ajánlatát elfogadja a lány. Ha vele tart hozzá a szobájába úgy is jó, ha egy más alkalommal találkozna vele valahol, azt is boldogan hallja. Bizakodik, szeme csillog a reménytől, hogy tanulhat a kardmestertől.
Ezekkel a gondolatokkal s vegyes érzelmekkel búcsúzik a báltól, és Lanúria nemes népeitől, akik megjelentek a szezon hagyományai szerint a neves udvarházban.
Isteneinek pedig hálát ad a jelen lévő mágusokért, a rájuk vigyázó, és a hazájukat őrző katonákért is, mert valahol a messzi távolban Shuga is védi hazát.
Azzal egyedül, vagy társaságban, de a szobájába tart, ahol a köves kardot óvatosan becsomagolja egy neki elkészített tokba.

...
Ha Alamaise vele van, persze előbb megmuatja neki.
- Mit gondolsz a kardról?
Ha nem tart vele, akkor egy más alkalommal kéri ki talán a véleményét.
De ez már egy másik történet...

Részemről nagyon szépen köszönöm mindenkinek a báli játékot! Szép volt és izgalmas!.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-28, 9:08 am

// A mese vége és némi segítség egy kedves tolvajnak//

Elmiron ven Gondor talán nem is hallja a kérésemet, de ezért nem hibáztatom. Hiszen a búcsúszavak elhangzottak és neki is már máshol járnak a gondolatai. Így néhány pillanatig még állok a szobám ajtajában és várom, hogy alakja eltűnjön a folyosó homályában, aztán Annához fordulok.

Megkérem, hogy ha a ruha dolgát elrendezte, még vigyen el egy levelet az őrség parancsnokának. Hiszen reggelig nem várhatok. A hajnal már úton fog találni a főváros felé, s az este és az Ünnep most arra indítanak, hogy segíteni próbáljak Jeremy Talbot-on. Ahogy Anna útnak indul a gyönyörűséges holmival, amelyért soha nem lehetek elég hálás nekik, gyorsan megfogalmazom a parancsnoknak szánt levelet.

Beadvány, Leremy Talbot bálon tapasztalt viselkedésével kapcsolatban
Az parancsnok saját kezéhez

Mélyen Tisztelt Uram!

Bízva megértésében és tapasztalataiban, reménykedve fordulok Önhöz, s kérem, hogy fent nevezett Jeremy Talbot ügyében az alábbiak ismeretében hozzon döntést:
Az említett úr neveltetése kapcsán nem lehetett tisztában viselkedésének szokatlanságával, amikor a bál elején mindenfajta jóváhagyás és kíséret nélkül ismerkedést kezdeményezett, s rögtön italozásra szólított fel. A viselkedésére csak elutasítás lehetett a válasz, amely feltételezésem szerint felkavarta az említett urat s zavart lelkiállapota vette rá arra, hogy az ifjú nemesnek ajándékozott ékszer eltulajdonításával próbálkozzon.
Mivel nem járt sikerrel, s így bennünket kár nem ért, kérem, hogy tette megítélésekor legyen kevésbé szigorú a büntetés kiszabásakor. Azt is tudnia kell, hogy Jeremy Talbot viselkedését én ítéltem udvariatlannak, s neveltetése hiányosságaiért nem hibáztathatom, annak megítélésekor nekem kellett volna belátóbbnak lennem.
Mivel hivatali ügyeim holnap Valian-ba szólítanak, így kérem, hogy az ügy kimenetelére vonatkozó tájékoztatását a Nagykönyvtár címére küldje.
Tarsis, Nemesi Udvarház, az éj-hasadéki csata utáni 718. év, Télközép napja

Nienna E’Leinor-Syllen


Mire visszaérkezik, a levél elkészül és nekem már nincs más dolgom, mint becsomagolni és várni...

//Mindenkinek köszönöm a gyönyörű ünnepet és a mesét. Remélem, kedves tolvajunk is megússza enyhébb büntetéssel:) //
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-02-28, 5:07 pm

//Mia, Nie és mindenki más Smile //

Egészen addig a pillanatig reménykedtem, hogy talán meglágyítottam a szívét a mágusnőnek, amíg elém nem lépett és bár alacsonyabb volt nálam, az ujjaival megemelve az állam a szemembe nem nézett.
A szavaira értetlenül néztem, hiszen mi volt ebben a kegyelem, de inkább csak összeszorítottam a szám és nem szóltam, jobb, ha a tiszt azt látja megbánást tanúsítok, mint, hogy feleselek.
Már a két katona kísért kifelé, amikor egy fiatal nő kért bebocsátást a parancsnokhoz egy levéllel a kezében. Nem lett volna értelme ellenkeznem, így elkeseredve, de csendesen tettem meg az utat a tömlöcig, ahol hamarosan megtudtam, hogy húsz botütésre, egy hét kalodára és minimum egy hónap börtönre ítélnek.
Hát ez a bál nekem nem hozott szép emlékeket.......................

//Köszönöm a játékot mindenkinek, a karaketerrel ellentéteben, az user nagyon élvezte a játékot. Smile //
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-03-08, 5:43 pm

// Egy rövidke lezárás a résztvevőknek Smile //

* Ahogy visszaérkeztem nem kellett sokat várnom, hogy megjelenjenek a katonák is, akik minden bizonnyal Mia kisasszony szavára érkeztek. A két fickó ugyanott hevert, ahol hagytuk őket, és a három katona intézte is a sorsukat.
Bár nagyon szívesen indultam volna vissza Mia kisasszonyhoz, nem felejtettem el, hogy nekem ennél most sürgősebb dolgom van. Inaethnek kell hírt vinnem.
Így hát otthagytam az őröket, és kimentem a kertbe, hogy onnan távozhassak, ahonnan bejöttem. Amennyire lehetett észrevétlenül surrantam ki az udvarházból, de ha észre is vettek akkor is csak a felkelő nap fényeiben felvert havat láthatták, amit a lovam vágta közben szakított ki a jeges földből. *

Köszönöm a játékot Smile
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-26, 10:15 pm

*//A vezetőség engedélyével//

A Nemesi udvarház rendre megrendezi a téli napforduló bálját. Nincs ez másképp jelenleg sem. S ahogy sok éve, Elmiron ven Gondor is jelen van sötét öltözékében most is, mint oly sokszor. Az északi nemes, kinek földjei bizonnyal elvesztek a sárkányok és csatlósaik támadásai alatt, most is ott kortyolgatja a karcsú pohárban az italt, s most is a táncoló hölgyeket figyeli, kire is vethetné ki lasszóját. Mindaddig nem kíván feltűnni, míg ő fel nem fedezi azt, ki számára, illetve a benne megbúvó sárkányistenség szikrája számára érdekes lehet.
Hogy máshol háború van? Hogy máshol a sárkányok is hullnak, s megtérnek Dremerhez?
Hát e háborút ők választották, s ki hát Roober, hogy a Halál urának munkáját megkérdőjelezze?
Természetesen jelen van minden sárkányban, minden élőben, és minden holtban is, míg szellemük meg nem tér a vén kaszáshoz.
Azonban ez nem gátolja meg abban, hogy a halandók között járva kiélvezze a velük töltött pillanatokat.
A zene andalító, lassú, ám mégsem érzi, hogy számára bárki itt a táncosok között kellően érdekes lenne.
Talán ez évben nem jön el az a halandó, ki megdobogtatná szívét?*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-27, 10:44 am

//Bál - végül mégis//

*A meghívó már hónapokkal ezelőtt megérkezett, és Nie néhány napig a várakozás izgalmával kelt és feküdt. De aztán elsodorták az események, és csak amikor az újabb levelet kapta Tarsis-ból, akkor gondolt ismét arra, hogy milyen is volt az az éjszaka a Nemesi Udvarházban.

Mert a második levelet Sylla írta neki. A kedves és főként roppant okos „pártfogoltja”, akit a bál utáni napon mentett meg egy mágus karmaiból, és aki azóta várja, hogy újból találkozhassanak.  És amikor Nie megfontolja, hogy teljesíti-e a kislány kívánságát, tudja, Jeremy Talbot nem zavarhatná meg újból az örömét, hiszen a tolvaj sem annyira ostoba, hogy kockáztassa szabadságát, vagy akár életét azért, hogy egyetlen estére újból a bál forgatagában próbáljon szerencsét és gyakorolja rémséges „hivatását”.

De van még valami, ami miatt komolyan meg kell fontolnia azt, hogy a látogatás mellett élvezi-e majd az Udvarház kényelmét és fényűző vendégszeretetét. Vagyis pontosabban VALAKIRŐL van szó. Raven Back-ről, aki borzalmas ígérete miatt akár ott is keresheti őt, veszélybe sodorva ezzel Annát, akit talán egynek tarthat azok közül, akinek elvesztése méltó bosszú lehet a rajta esett sérelemért, s akinek halála fájdalmas veszteség lehet Nie számára.

De aztán az élet megoldást hoz a gondjára. Mert miután levelet ír egy régi üzleti kapcsolatának, akinek régiségekkel teli üzlete Tarsis piaci negyedében áll, és aki egyetlen éjszakára készséggel rendelkezésére bocsátja az egyik emeleti szobáját, egy újabb küldemény érkezik. Egy levél, amely tudatja vele, hogy Anna sem szolgál már a korábbi helyén, mert nőül ment egy jómódú kereskedőhöz, aki gyakran szállította áruit az Udvarházba, és aki most nem engedi, hogy fiatal felesége továbbra is szolgálóként dolgozzon.

Így csak kevéske kétség és aggodalom van benne, amikor Télközép napjának délelőttjén megérkezik a városba, hogy elsőként Sylla és testvére, Peter kapja meg tőle a fővárosból hozott ajándékokat. A két gyerek a szülei kíséretében érkezik hozzá, és miután távoztak édességgel és játékokkal megrakodva, Nie is készülődhet az esti bálra. Aztán, ahogy leszáll az este és Tarsis ismét vidám, gondtalan arcát mutatja mindenkinek, ő is útnak indul az Udvarház felé.

Egy évvel ezelőtt fehér volt a város. Hó borított mindent és aznap éjjel is havazott. Emlékszik rá. Most azonban minden sötét, szürke és ködös. Vastag köpenyébe burkolózva siet a máglyák és örömtüzek fényében úszó utcákon, miközben feltámad a szél, amely jeges hideget hoz. De ez nem szegheti kedvét a főtéren összegyűlteknek, akik a sülő pecsenyék, a kondérokban gyöngyöző forró italok illatfelhőjében örülnek az újabb, látszólagos békében telő Ünnepnek. Közöttük igyekszik a lány az Udvarház felé, s a szokásos ellenőrzést és üdvözlést követően lép be a fényesen kivilágított, gazdagon díszített terembe.

Most nem leplezi magát és nem igyekszik elvegyülni a tömegben, bár idén sem jelentik érkezését az ajtónállók. Ruhája sem feltűnő, mint azon a bálon, ahol megismerte az északi nemest, aki  rokonléleknek hívta azon az éjjelen. Őt keresi most is. Csak látni vágyik egy kedves arcot és egy biztató mosolyt, csak érezni szeretné a biztonságot, amit a férfi közelsége nyújt. Csak egyetlen éjszakára szeretne elfelejteni mindent. Úgy, mint akkor… *


Nemesi udvarház - Page 14 Fehzor13

//Köszönet érte mindenkinek! ♥ //
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-29, 5:04 pm

És ismét itt álltam, abban az udvarházban, ahol jóformán valamikor elkezdtem az áruló után a nyomozást és megtudtam, hogy egy könyvtáros az odavezető első lépés, de sajnos az utolsó is volt, miután kicsúszott a markomból, de legalább egy fajtársam jóvoltából nem is élte túl.
Némi elégedettlenséggel fűszerezve néztem a kivilágított és nyüzsgő kúriát, mert tervem, hogy összekötöm a kellemest a hasznossal nem valósulhatott meg, hiszen az a nő, aki az információt szolgáltatta és ismerte az elf némbert, már nem volt itt, így nem élhettem a bosszú lehetőségével, bár végül is már mindegy, attól nem leszek Kainhoz közelebb.
De most talán ismét fontos információkhoz juthatok, amivel enyhíthetem Furia haragját, ha megtudja elveszítettem az áruló nyomát. Most, hogy küszöbön a háború, talán itt, a nemesek mulatozását meglovagolva olyan híreket sikerül felcsipegetnem, ami segítheti a győzelmet.
Jól szabott és minőségi ruha feszült rajtam, mikor leadtam a kabátomat és beléptem a csillogó-villogó táncterembe, ahol már nagyban zajlott az élet. Kíváncsian soroltam végig az arcokon, hátha sikerül valaki ismerőst találni és szóba elegyedni vele. Aztán megállt a lélegzetem is, ahogy tényleg valaki ismerőst láttam elsuhanni látóterem szélén, h a l á l o s a n ismerőset!

Raven ruhája:
Nemesi udvarház - Page 14 Kepatm10
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-29, 7:23 pm

*Sem az idő, sem pedig a hó puha hamvasságának hiánya nem zavarja az istenséget. Volt már sötétebb napforduló részese is.
A bál – legalábbis számára – unalomba fullad. Nem is kell olyan sok hozzá, hogy megtudja, miféle gondolatok kergetőznek az egyik, vagy a másik táncos fejében.
Nem kell beférkőznie olykor borgőzös tudatukba, s nem kell isteni hatalmát sem kihasználni.
Az udvarházban oly gyakori vendég, hogy elég rápillantani a kipirultan, csillogó szemmel táncot lejtő urakra, kik pillantásukkal csaknem levetkőztetik az előttük visszafogottan, kecsesen mozduló hölgyeket.
Ahogy a visszafojtott, a fennkölt tánc álarca mögé rejtett vágyat sem kell előtte bemutatni, melyet ugyanezen hölgyek némelyike táplál.
Elmiron ven Gondor elég ideje jár a halandók között, hogy testbeszédükből, egy-egy felvillanó, a pillanat törtrészéig ott lévő, majd eltűnő gesztusból egész körmondatokat olvasson ki.
Megérzi a közelben jelen lévő sárkányt, avagy sárkányokat is. Mert ő aztán tudja, mely halandó városban, mely halandó testet öltve magára van sárkány.
Aztán csak feltűnik egy fehér ruha, melyen a sötétbe öltözött istenségnek megakad pillantása.
Olyan lelket sejt benne, mellyel volt már dolga, s mely akkor is megérintette isteniségét, melynek magját e halandó test most is magában hordozza.
Számára azonban nem a ruha díszessége, vagy visszafogottsága az, mi feltűnővé teszi a halandó nőt. Az az aura, az a kisugárzás, mi most is körüllengi, a lélek kitárulkozása az, mi jelenleg is felhívja figyelmét rá.
Nem siet azonban, megvárja, míg a fehér elf közelebb jön, s észleli a nemest. Abban a pillanatban, már ital nélkül, úton van felé. Az ő ruházata lehetne ugyanaz is, mint az előző bálon, vagy csupán nagyon hasonló. Az ezüst és a fekete most is elegáns, nem hivalkodó bőrbe öltöztetik az istenség halandó testét.
Halovány, ám magabiztos mosoly jelenik meg arcán, mi a viszontlátás őszinte örömét sugározza.*
- Hadd köszöntsem az idei bálon legelőször én a bál tündöklő csillagát!
*Szól halkan, mikor elég közel ér.*

Nemesi udvarház - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcSY2AgtpA4PQnwNuWuZ39yGlsE5QHKK6CUtsp32H1rLa_Du2QmmDA
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-29, 8:59 pm

*Nie megkönnyebbül, amikor meglátja az ifjú nemest és Elmiron ven Gondor megmenti attól, hogy ő maga kutasson utána bál díszes forgatagában, kihívva maga ellen az előkelő társaság rosszallását. A mosolya éppoly őszinte, amilyen az ifjú köszöntése volt, s a lány maradék aggodalma is elszáll, amikor hálásan nyújtja kezét az férfi felé.*

- A köszöntése megtisztelő, uram! – a nyílt, égkék tekintetből hiányzik a tartózkodás, hiszen kedves ismerősként üdvözölheti az előtte álló alakot, s a kecses meghajlás is a lány felhőtlen öröméről árulkodik. – Ugye nem tart illetlennek, amiért abban reménykedtem, hogy a mai estén is élvezhetem a társaságát? Az a búcsú, egy évvel ezelőtt… - Nie arcát halvány pír színezi, ahogy visszaemlékszik arra az éjszakára. – Reméltem, hogy nem bántottam meg. És abban is reménykedtem, hogy ha akaratom ellenére mégis megtettem, most lesz alkalmam bocsánatot kérni. Nem szeretnék elveszíteni egy „rokonlelket”.

*Mert a szó azóta él benne, amióta Elmiron így nevezte azon az éjjelen és valahányszor erre gondol, szíve megtelik hálával. És mert akkor azt ígérte neki a férfi, hogy sosem felejti el. Ez bizakodással tölti el, mégsem vár semmit a másiktól. Csak tudni akarja, hogy az ifjú jól van, hogy sorsa rendben alakul. Csak hallani akarja a hangját és érezni oltalmazó lénye biztonságát. Csak azt tudja, a világ, amely körülveszi, egy időre jobb lesz, ha az ifjú is részese az életének. Még ha csak egyetlen éjszakára is.

Csak a jót látja a másikban, csak az őszinteséget és a kedvességet. Hiszen csak ezt kapta tőle. Megbocsátotta gyermeteg hazugságát és elfogadta döntéseit.

Éppen ezért Nie azt várta, a viszontlátás öröme zavartalan lesz, most mégis furcsa, kellemetlen érzés kúszik felfelé a gerince mentén, mintha a tél hidege lopózna be odakintről a kristálycsillárokkal megvilágított terembe. A lány kétségbeesetten kapaszkodik az érzésekbe, amelyek még néhány pillanattal ezelőtt teljesen uralták lényét, de már nem tehet semmit. Valami megfertőzte, tönkretette, ellopta tőle azokat, s ő kétségbeesetten néz körül, hogy mi lehet az ok, amely most nem hagyja nyugodni.

Először azt hiszi, csak álmodik. Újra rémálmai földjén jár, csak a helyszín más, hogy rettegése ismét testet öltsön. Azt hiszi, önmarcangoló félelmei veszik el tőle ennek az éjszakának a szépségét. De rá kell döbbennie, a valóság az, amit lát. Még ha képtelen is elhinni.

De csak kiáltania kellene és az őrök… ~ Nem, ez ostobaság! ~ Mégis mit mondana nekik? Hogy aki ott áll elegánsan, keménységet és olthatatlan dühöt sugárzó smaragdzöld szemekkel, nem más, mint egy két-alakban-létező? És mit mondana róla Elmiron-nak?

~ Elmiron! – gondolja kétségbeesetten. ~

Már érti. Már minden ért.*

~ MEGTALÁLLAK! SZÉTTÉPLEK! NEM MENEKÜLHETSZ ELŐLEM NIENNA, A KÖNYVTÁROS! Felkutatom a rokonaidat, az ismerőseidet és rajtuk is bosszút állok, nem lesz nyugalmad! ~

*Mi másért lenne itt Raven Back, ha nem azért, hogy Elmiron ven Gondor-on álljon bosszút miatta? És ha Nie-t eddig a rémület dermesztette jéggé és kárhoztatta mozdulatlanságra végtagjait, most őszinte kétségbeesése és aggodalma sarkallja cselekvésre. Próbál uralkodni az arcán, igyekszik elrejteni a fájdalmát, csak azt akarja, hogy a rémséges szörnyeteg távol legyen innen. Bármi áron. El kell innen csalnia, és a legjobb "csalétek" ehhez ő maga.

Hát mosolyt erőltet jéghideggé hűlő ajkaira, s ha a Elmiron még fogva tartaná a kezét, úgy óvatos mozdulattal vonná ki az ujjait. S az érintése búcsúzás lenne.*

- Kérem, Elmiron, bocsásson meg néhány pillanatra! Csak egy ismerőst üdvözölnék… Megvárna itt? – néz esdeklőn az ifjúra, s ha az beleegyezik, úgy egy utolsó, biztató pillantás után elindulna Raven felé.

*Aztán már csak őt látná, elhalkulna körülötte a zene, s a rettegés és az az érzés, hogy újra hazudnia kellett az ifjúnak, könnyeket csalna a szemébe. S amikor ott állna a sárkány előtt, tele félelemmel és fájdalommal, mégsem hátrálna meg. *

- Kérem, Raven, hagyja őket! Tudom, hogy engem akar… Bármit megteszek, de kérem, őket ne bántsa! Ha akarja, könyörgök is!


Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-30, 4:23 pm

//Eseménydús ez a bál Very Happy //

Sok minden fut át a fejemen, az első döbbenettel átitatott vörös düh leküzdése után, amit csak nagy nehézségek árán tudtam leküzdeni, mert azzal csak lelepleztem volna magam, ami bizonyosan magára vonta volna nem épp kegyes főnököm haragját, ha egyáltalán élve megúsztam volna.
Mert éreztem itt más sárkányok jelenlétét is, ami még a nő megpillantása előtt elégedettséggel töltött el, hogy ilyen szépen be tudtunk szivárogni az ellenség soraiba….
De most csak a végzetemet siettették volna.
Mindenesetre most a látásom csak – újabb meglepetésemre, - a közeledő nőre szűkült le, nem is láttam mást rajta kívül.
~ Ez megőrült a rettegésétől, vagy provokálni akar! ~ futott át rajtam, mert az orromat megtéveszthetetlenül betöltötte a félelme szaga.
Mire a közelembe ért a düh vöröse már visszahúzódott az arcomról és a lélegzetem is közel a normálisra esett vissza és azt is sikerült megakadályoznom, hogy a szemem sárga sárkányszemmel ragyogjon rá…….vagy másra.
~ Alamaise ezért fizetni fog! ~ csikordulnak azért meg a fogaim, miközben meghallom Nienna könyörgését, amire önkéntelenül megemelem a szemöldököm.
~ Ez azt hiszi, hogy ezért jöttem? Ez jó! Na persze megkóstoltam volna kicsit annak a másik szajhának a vérét, de ne ez mostani látogatásom célja. ~ kuncogtam fel hidegen magamban.
Nagyon szerettem volna tudni, hogyan maradt életben, de most nem adhattam ki magam neki.
- Könyörög? Megtesz bármit? – morrantam fel és közelebb lépve, a karjánál fogva – amit nem kíméltem szorításommal, - magamhoz húztam.
Nem kell, hogy mindenki ránk figyeljen!
- Most már megtesz bármit? – sziszegtem az arcába. – Én csak egy kérdésemre akartam a választ! De most már kíváncsivá tett, - néztem körbe, - kitet……vagy kit véd ennyire?....
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-30, 6:42 pm

//Alakul, alakul...Wink //

*A felé nyújtott kézre épp csak érzékelhető csókot lehel, miközben fogadja a nő köszönését.*
- Távol álljon tőlem!
*Mosolyodik el ismét a nő szavaira.*
- Magam is reménykedtem a viszontlátásban. Emlékeimben elevenen él a tavalyi bál, s ez kizárólag egy kedves rokonléleknek köszönhető.
*Magyarázza derűsen.
Azonban a derű nem tart soká, mondhatni, szempillantás alatt száll tova, ahogy Nienna pillantása is elsötétül, s a rettegés süt át rajta. Az istenség sebesen fut végig a termet átszövő végtelenül sok fénylő szálon, mik árulkodnak számára azon, mi folyik körülötte.
A sárkányhoz is eljut.
Milyen könnyű is lenne ezt a halandót egy szempillantás alatt semmivé tenni, átküldeni szellemét Dremerhez! Vagy milyen könnyű lenne elteleportálni Eronia fagyos, fehér havába, hogy lehűtse a benne dolgozó gyűlöletet, mi oly sok sárkányban tombol most is.
Nienna nagyot téved, de hát nem tudhatja, ki is Elmiron, s mily magasságokban van ő Ravenhez képest.
A halandó sárkány, ha úgy akarja, hozzá sem érhetne e halandó kétlábú testhez, ám a szerepet, mit játszik, most is játszani akarja. Nem kell, az istenség dönt úgy, hogy részese marad a játéknak, melyet a halandók játszanak itt, az udvarházban.
Bólintással engedi ki a finom ujjakat kezéből, s csak annyit mond.*
- Visszavárom, Nienna.
*Figyeli, mire megy ki a fehér elf és a sárkány találkozása.
Nem kívülről, nem Nienna szemén keresztül, hisz ő benne van minden sárkányban, minden sárkány létének része a sárkányok istene, Roober.
Hamar megérti, mi zajlik a sárkányban. Szinte érzi a markában szorongó elf puha karját, a sárkány orrába kúszó illatát, melyből a rettegés félreismerhetetlen aromája is árad.
Nem lép közbe, egyelőre kivárja, mi történik. Elmiron ven Gondor sem tenné, ám figyelme nem kalandozik el másra. Mint szobor, áll, s figyel.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-30, 8:15 pm

//Az élet mindig izgalmas, hát még ez a bál  Like a Star @ heaven //

*Nem tiltakozik, amikor Raven vasmarokkal szorítja meg a karját, csak ajkait préseli még keskenyebbé a fájdalom, csak a lélegzetét tartja vissza, hogy fel ne kiáltson, hogy aztán a kérdések oldják fel hallgatását. A sárkány szemei ott szikráznak előtte néhány pillanatra, majd a vele szemben álló alak kíváncsian tekint körbe a teremben.*

- Kiket……vagy kit véd ennyire?....

*És szavaira a lány szándékosan nem fordul az asztalnál álldogáló ifjú felé, nem néz semerre, hanem Raven öltözetének finom díszítését bámulja, miközben megpróbálja lefejteni magáról a férfi kezét. Tudja, hogy felelnie kell és a kérdésekre adott a válasza őszintébb nem is lehetne. Most nem kell semmit rejtegetnie, hiszen aggodalom vezérli. Aggódik, hogy igyekezete hiábavaló. Aggódik, hogy a rettegése legyűri majd, mint AKKOR.*

- Bárkit meg kell védenem, akit miattam bántani akar… Bárkit, aki nem tudja, hogy maga MICSODA. – nem mondja ki a szót, amely rémülettel tölt el mindenkit manapság Lanurián és amely a legtöbb lanuriai számára egyet jelent a halállal. Csak áll a sárkány előtt, és erőt gyűjt a folytatáshoz. - A kérdésére már megkapta a választ akkor – suttogja olyan halkan, hogy csak a szorosan előtte álló alak hallja. – Egyetlen szavam sem volt hazugság, amit önnek mondtam, de mégsem hitt nekem – a lány szavai keserűségről árulkodnak. - Ha most kérdezné, most sem tudnék mást mondani. Most is csak azt mondanám, hogy Kain Namelyr nem ismerhet engem, mert találkozásaink futólagosak és esetlegesen voltak. Hogy még a nevemet sem ismeri, s engem sem ismerne fel, ha újra látna. Ha kérdezné, most is azt mondanám, hogy nem tudom, merre találja őt… Miért nem hisz nekem? – pillant végre Raven-re. – Mit kellene tennem, hogy ne kérdőjelezze meg a szavaimat? Miért kell bizonyítanom újra önnek, hogy nem hazudok? Hiszen azt mondta, felismeri a hazugságot…

*Aztán a folytatást már talán csak magának mondja, önvádtól terhesen.*

- Én nem ismertem fel az ön hazugságait…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2020-12-31, 7:29 pm

//Nem húsival, hanem félelemmel kéne táplálkoznom….. Very Happy //

Most örülök igazán, hogy ennyit forgok a kétlábúak között, mert különben, most nem tudnék uralkodni magamon. Mindig képes voltam beolvadni és elvegyülni, kordában tartani a vágyaimat, ezért még magam sem értettem, hogy miért tudja féktelen dühömet kiváltani ez a törékeny jégelf, mint még soha senki. Vallottam már máskor is kudarcot, még ha nem is sokszor, de ha most gyengébb lennék, már talán le is lepleztem volna magam………Ez megdöbbentő!
Le kell gyűrnöm a szégyenemet és a csalódásomat előtte is és a többiek előtt is. Magabiztosnak kell látszanom, erősnek, mintha sosem győzött volna le ez a most előttem szinte megalázkodó asszonyszemély. Hogyan is tudott fölém kerekedni?
Ahogy – úgy, ahogy – visszanyertem a higgadtságomat, előtérbe került a ravaszabb, megszokott énem és azonnal felfogtam, hogy mi a gyenge pontja. Még a saját életénél is jobban félti a……többieket……
Szavaimra érzem, hogy még jobban megfeszül és merev nézése, még jobban megerősít benne, hogy van valaki, aki mindenki másnál is fontosabb neki. Mivel már elvonult szemem elöl a vörös köd, eszembe idéztem honnan indult el felém és hideg tekintetem lassan arrafelé fordult…….
Persze nincs olyan mágiám, hogy megérezzem igazat mond-e, - persze ezt neki nem kell tudnia, - de az érzelmek sokat elárulnak állatias ösztöneimnek.
Igazából már ott, a kietlen tájon is tudtam, hogy igazat mond, csak még magamnak sem akartam beismerni, hogy rossz nyomot követtem…….
Most is tudom, hogy az árulóval kapcsolatban igazat mond, de azt is érzem, hogy védekezésének elején habozott…..Igazat mondott, de nem a teljes igazságot……….
Továbbra sem engedtem el, bár sikerült ismét magára vonnia a figyelmemet, ahogy lassan másokét is, ezért a táncparkett felé kényszerítettem.
- Mondja meg ki az a férfi, aki magával volt és mit jelent magának. – súgtam a fülébe, elengedve a fülem mellett utolsó elrebegett szavait. – Akkor hiszek magának. – húztam hátrább a fejem és mosolyogtam rá penge élesen. – És most táncoljunk, a végén még gyanúsak leszünk és akkor…….. – befejezetlenül hagytam a mondatot a képzeletére bízva, mit tennék, ha bajt keverne.
Az elf feje fölött azonban ragadozó tekintetem már azt a férfit kereste, akit akkor látott meg, amikor Nienna elindult felém.
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-01, 9:38 pm

//Várakozó állásponton//

*A faggatózás még messziről is látszik, az indulatok úgyszintén, az istenség azonban mégsem kívülről figyel. Jóllehet, úgy tűnik, a magára hagyott nemes becsülettel áll, s várja, hogy a hölgy visszatérjen hozzá.
Az istenség azonban nem így tesz. Az istenség közvetlen közelről figyel, a sárkányban, hogy érezze, lássa, mit terveznek a halandók.
Minden esetre a környező vendégek számára egyre inkább feltűnővé válik a páros, ahogy a férfi szorítja a nő karjait, dühödten, majd inkább uralkodva magán, ahogy a nő szemeiből, egész testtartásából süt a rettegés. Nem lehet nem észrevenni egy jókedvtől teli helyiségben.
Nem csak a vendégeknek, akad ott néhány szürkeköpenyes is, kik észrevétlen őrzik a bált, nem csupán kívül, az udvarház körül mulatozó pórnép között, hanem belül, hol Lanuria felsőbb rétegei, s azok meghívottjai mulatnak, s búcsúztatják a telet.
A két mágus közül egyik kezében bot van, a másiknál pálca, igaz az is köpenyének ujjában.
Minden esetre a nemes nem állhat soká helyben, ő sem kíván feltűnő lenni, így hamarosan el kell indulnia arra, hol a sárkány és a fehér elf vannak.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-01, 10:42 pm

//Itt aztán nincs mit várni – Raventől 🐉 //

*A szorítás nem enyhül, így amikor Raven a táncoló párok felé indul, Nie is kénytelen követni őt. Aztán megállnak, és a lány úgy érzi, a karját markoló ujjaknál csak a két-alakban-létező szavai fájdalmasabbak.*

- Mondja meg ki az a férfi, aki magával volt és mit jelent magának. Akkor hiszek magának.

*A sárkány suttogása jéghideg fuvallatként simítja végig a nyakát és Nie beleborzong, hogy aztán Raven újabb szavai, amelyeket kegyetlen mosoly előz meg, próbára tegyék elszántságát.*

– És most táncoljunk, a végén még gyanúsak leszünk és akkor…

*A lány már nem annyira tapasztalatlan, hogy ne érezze ki a fenyegetést a befejezetlen mondatból, így legyőzve félelmét és a rémséges érzést, amelyet Raven érintése kelt benne, szembefordul a fölé magasodó alakkal. Úgy igyekszik, hogy „táncosa” ne kerüljön szembe Elmironnal, hogy elveszítse szem elől a fiatal nemest. Tudja, nincs értelme titkolni a férfi nevét, hiszen a ven Gondor ház sarját mindenki ismeri, így az információ megszerzése oly csekély erőfeszítésébe kerülne Back-nek. És abban sem lehet biztos, hogy a két-alakban-létező már nem ismeri e nevet és nem arra használja-e fel a válaszát, hogy ellenőrizze őt. Hogy valóban megtenne bármit azért, hogy mentse a többieket.*

- Az úr ott Elmiron ven Gondor. És csak egyetlen egyszer találkoztunk, az elmúlt bálon. De azt maga is tudja, hogy nem jelenthet túl sokat a számomra. Hiszen nem az ő nevét használta fel arra, hogy elcsaljon Valianból… - jegyzi meg keserűen, aztán igyekszik, hogy az új téma elterelje Raven figyelmét a sötét ruhás, nyugodtan várakozó ifjúról. – Ha úgy kívánja, táncolok önnel… De akkor tegyük civilizált módon… Engedjen el, kérem… Nem fogok elfutni…

*És ha Back elereszti végre fájdalmasan sajgó karját, úgy Nie egy kissé eltávolodik tőle, hogy illő módon meghajolhasson. Aztán viszolygását legyűrve Raven tenyerébe helyezi a kezét, hogy aztán a másikkal szoknyáját felfogva lépjen hozzá közelebb. Az égkék tekintet, amely a smaragdzöld pillantással találkozik, dacos elszántsággal próbálja leplezni a lány érzéseit…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-02, 3:59 pm

// Látom, kezdek bevágódni nálatok Very Happy //


Igyekszem jól titkolni a jégelf előtt – mert azt már tudtam, hogy még rettegése ellenére is elég jól vág az esze, - hogy nem mernék bajt keverni a bálon. Ha ezt az első dühömben meg tudtam állni, most már, hogy visszatért az ép eszem, nem fogom megtenni. Sokkal jobban szeretem a saját bőröm, mint, hogy egy bosszantó kis kétlábú miatt kockára tegyem. De, ha mondjuk sikerülne valahogy valami sötét, elhagyatott helyen kettesben lenni vele……..Erre a gondolatra majdnem megnyaltam a szám, de uralkodtam magamon, talán megtörtem volna vele a félelem auráját.
Ami még mindig a fogságában tartotta Nienna-t, hiszen egy pillanatnyi ellenállás után, engedelmesen követett a táncparkettre, bár nem sok választási lehetősége volt erős szorításomban.
Mielőtt még belefordult az alapfelállásba pont megakadt a tekintetem a férfin és egy lélegzetvételnyi szünet után meghallottam az elfnő halk beszédét is, ami őszintén szólva meglepett. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan beadja a derekát, bár felfogva kiről van szó, megértettem miért. Az egyik legbefolyásosabb nemesi ház sarját nem féltette annyira tőlem, mint bárki mást a teremben……..bízva benne, hogy a hírneve úgy is megvédi……még tőlem is.
És valószínűleg igazat is mond, nem ismerheti túlzottan, mert a férfi, az előbb rajta végigsuhanó pillantásomból ítélve, még mindig közömbösen álldogált és nem sietett a nő megsegítésére, pedig láthatta, hogy nem túl barátságos a beszélgetésünk.
- Igaza van, ahogy elnézem, nem nagyon érdekli a maga sorsa. – biggyesztem le a szám és gúnyosan a férfi felé nézek, aki meglepődésemre, mintha mégis csak összeszedte volna férfiúi büszkeségének apró darabjait és közeledett.
Na nem siette el, csak úgy andalgott, mintha nem lenne biztos magában. Ez és Nienna szavai ismét hideg mosolyra késztetett és engedve a könyörgésnek, lassan kiengedtem zsákmányomat a markomból.
- Kár……szívesen megkergetném. – válaszoltam biztos meghajlással a pukkedlijére, majd mikor megacélozva magát felém lépett megfogtam felemelt kezét, majd a másik kezemmel a derekát és közelebb húztam, persze az illendőség határáig, de a legbelsőig. – Mivel győzte meg azt a…..nyo….Alamaise-t, hogy elengedje és becsapjon engem? Tudod egyáltalán kicsoda….vagy…..óóóóó…….neki megadtad, amire szükséges volt? – kuncogtam fel gonoszul, mert akkor nem egy sárkányt árult el, hanem saját fajtársait.
Milyen fintora lenne ez a sorsnak. Közben zölden ragyogó tekintetem ismét a lovagjára villant, talán mégis levezethetem a feszültségemet egy kis úri pofozkodással……..?



Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-03, 4:39 pm

//Csak módjával, Raven, csak módjával Wink //

*Hogy miért is nem sietett? Egyfelől, a hölgy visszatérést ígért, s bár arra nem tett ígéretet, hogy övé lesz az első tánca a parketten, most mégis másnak adja. Talán furcsán venné ki magát, ha egy ven Gondor ezt szó nélkül hagyná.
Éppúgy furcsán venné ki tőle, ha nem kérné számon az erőszakosságot a férfin, akiről ő tudja a legjobban, milyen lény is valójában.
A lassú reakció pontosan kiszámított, patikamérlegen mért adagolása a tettrekészség és a férfiúi büszkeség miatti visszakozás keverékének. Nienna maga ment oda az őt bántalmazóhoz, saját rettegését követve. Nem kért védelmet, s bár az istenség pontosan tudja, miért, hisz Ravenből már megvannak a számára szükséges információk, ez Nienna róla alkotott képéről is többet elárul.
Nem telik sok időbe, hogy odaérjen a pároshoz.*
- Uram, hadd kérjem le kezéről a hölgyet! A jó neveltetés azt kívánja meg, hogy át is adja, ha Nienna is jónak látja.
Főképp az iménti apró szóváltást követően.

*Utóbbit már csupán hármuk számára hallhatóan mondja. Látszólagos udvariassága ellenére határozott a hangja, talán határozottabb, mint amilyet Nie eddig láthatott tőle.
Egyelőre nem kíván további perpatvart, ám ha a sárkány újat kíván húzni vele, hát megkaphatja, mit megérdemel. A termet őrző mágusok jól ismerik őt, s bizonyára nem habozna kihasználni jó hírnevét, hogy védelmébe vegye a törékeny hölgyet, s persze önnön magát is.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-03, 10:30 pm

//Csak győzzelek megérteni benneteket//

– Mivel győzte meg azt a…..nyo….Alamaise-t, hogy elengedje és becsapjon engem? Tudod egyáltalán kicsoda….vagy…..óóóóó…….neki megadtad, amire szüksége volt?

~ Alamaise? Honnan? Hogyan? Hogy tudhat róla? ~

*A név hallatán a lány fejében őrült tempóban kergetik egymást a gondolatok. Csak arra próbál ügyelni, hogy lélegzetvétele ne árulja el, hogy Raven ne sejtsen meg semmit abból a szörnyű zűrzavarból, ami most arra készteti, hogy mégis megpróbálkozzon a lehetetlennel. Vagyis hogy hazudjon Raven Back-nek. De meg kell tennie! Mert nem érti a férfi szavait, csak próbálja kitalálni, hogy mi történhetett, bár most ez sem könnyű a számára. Hiszen Alamaise segített neki, megmentette őt szorult helyzetéből és – noha csak egyetlen szó az, ami azt sejtette vele, hogy ő sem az, akinek, vagy aminek látszik – most kiderült, hogy Ólmos gazdája hazudott miatta az előtte álló két-alakban-létezőnek. Hazudott népe egy tagjának. Csak hogy mentse őt. Hiszen nyilvánvalóan ez volt a szándéka a lánynak, akivel ott, a romos ház mellett találkozott és erre bizonyíték Back haragja. Most neki is védenie kell őt. Annyira, amennyire csak teheti.

Talán csak az teszi könnyebbé Nie helyzetét, hogy úgy tűnik, „táncosának” elkalandozik róla a figyelme, mert a smaragdszín tekintet most nem az ő arcát vizsgálja, így nyerhet egy kis időt. Hát kétségbeesetten próbálja kitalálni, hogy mit is válaszoljon a sárkány kérdéseire, hogy mi lenne mindkettőjük számára a legjobb. ~ Tagadja ismeretségüket? Próbálja meg elhitetni Back-kel, hogy nem is tud a lányról? ~ De aztán rá kell jönnie, hogy ez nem járható út, hiszen Raven említette meg először a nevét. Vagyis vagy Alamaise mesélt neki a találkozásukról, vagy – ahhoz hasonlóan, ahogy a Kain Namelyr-rel való találkozásról is értesülései voltak – valaki más értesítette az előtte álló alakot, aki szorosan tartja most is a kezét és fogja át a derekát. ~ Értetlenkedjen? Tegyen úgy, mint aki nem tudja, miről is beszél a másik? ~ De ezt nem meri megtenni, hiszen tudja, Raven türelmetlensége sosem volt segítségére.

Aztán, amikor már úgy érzi, rosszabb már nem is lehet a helyzet, meghallja maga mögött a hangot, ami olyan kedves és nyugtató volt számára mindeddig, most mégis valahogy más. S ahogy az ifjú felé fordul, a fiatal nemes tartása is mást mutat. Erőt és magabiztosságot lát rajta, amely számára is reményt ad. És a lány az okot is pontosan tudja. Hiszen ő nem retteg a két-alakban-létezőtől. Mert ő nem tudhat róluk.*

- Uram, hadd kérjem le kezéről a hölgyet! A jó neveltetés azt kívánja meg, hogy át is adja, ha Nienna is jónak látja. Főképp az iménti apró szóváltást követően.

*Nem, nem idegen az ifjú hangja… Inkább határozott, azt sugallja, tulajdonosa pontosan tisztában van a helyzettel. Erre bizonyíték az utalás is, amely csak számukra hallható. De vajon valóban így lenne? Ebben Nie mélységesen kételkedik.

Így kétségbeesetten néz hol az egyikükre, hol a másikukra, miközben korábbi dilemmája - arról  hogy mit is mondjon Alamaise-ről - immár oly lényegtelennek tűnik annak tükrében, vajon mit tesz Raven Back Elmiron ven Gondorral. Mert most ez a fenyegetés az, amely valós és közeli. Mindennél közelebbi.

Abban reménykedett, ha megadja a rémséges alaknak azt, amit kíván, ha végre meggyőzi őt arról, hogy nem kijátszani akarja őt, akkor üzletet köthet vele. És végre biztonságban tudhat mindenkit maga körül. Abban reménykedett, hogy a nemes ifjú minderről semmiről sem fog tudni és így nem kell magyarázkodnia a furcsa ismerőse miatt.

De most minden máshogyan alakul és Elmiron ven Gondor itt áll előtte és kiutat kínál neki szorult helyzetéből. *

~ Kár……szívesen megkergetném. ~

*Eszébe jutnak Raven szavai, és már mozdulna is. De vajon Back engedi-e, hogy kivonja kezét az övéből, és hogy derekára simuló kezét is lefejtse és hogy kettejük közé álljon, hogy védje a sárkány haragjától a nemes lovagot, aki a megmentésére sietett?*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-04, 4:36 pm

//Én is szeretlek benneteket! Very Happy //

Habár erősen titkolni próbálja, teste reakcióiból – hiszen a karjaimban tartom, - és szaporább lélegzetéből érzem, hogy megleptem a kérdésemmel. Mivel nem válaszol azonnal, van egy olyan sanda gondolatom, hogy most próbálja meg kitalálni mit is osszon meg velem. Tudom, hogy okos és kíváncsi vagyok milyen következtetést von le, mert úgy vélem talán többet mondtam a kelleténél és nem tudta, hogy Alamaise, az a kis áruló maga is közénk tartozik. Az, hogy ezzel minden valószínűség szerint jól összezavarom, csaj a hab a tortán.
Közben, ahogy már az előbb is láttam, megérkezett lovagja végre és még a bátorságát is összekaparta, hogy megszólítson, sőt határozottságot is csempészett a hangjába.
Ezzel azonban megfosztott Nienna válaszának meghallgatásától, aki érzem, hogy maga is meglepődött az események ilyetén alakulásától.
Persze tisztában vagyok azzal, hogy a vendéglátó nem venné jó néven, ha egy nagyrabecsült nemes ház sarját atrocitás érné itt léte során és mivel itt mégis csak szórakozás és italozás folyik, fel is készültek rendesen, hogy a bajnak elejét vegyék, erre szolgáltak a lesben álló mágusok, akik nem kerülték el a figyelmem. Na, de azért ő sem kaphat meg mindent!
Az utolsó odavetett halk mondata, azonban gyanút ébreszt benne, hogy élesebb a füle, mint ami még egészséges egy embernek.
- A kettőnk dolgához az égegyadta világon semmi köze a lekérésben azonban még igaza is lehet, bár kétlem, hogy „szívem” hölgye itt akarna hagyni magamra, mert még véletlenül „borús” gondolataim kezdenének lenni, amit ő nagyon nem akar, ugye kedvesem? – néztem az elf nőre villanó tekintettel és megszorítottam a kezét, amit már kezdett kihúzni az enyémből, figyelmeztetve, hogy maga is feleljen rá.
~ Vajon mennyire bátor a kis jégelf? Meg meri kockáztatni, hogy nem törődve az emberekkel, bántsak valakit? ~
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime2021-01-05, 2:38 pm

//Ki is mutatod Wink//

*Természetesen látja a kétségbe esést. Az istenség figyelmét eddig sem kerülte el. Ahogy a sárkányon átviharzó érzések sem.
Raven egy dologról feledkezik el. Nem kell, hogy éles hallása legyen, nem kell, hogy hallja a szóváltást, abból a távolságból, miután nem vegyültek el előtte a táncolók között, a magára hagyott ifjú jól láthatta, a nőt, s a férfit is. Minden arckifejezés, minden mozdulat, a teljes testbeszéd árulkodott.
S hogy az istenség személyesen is jelen volt közben, nos, azt nekik nem kell tudniuk.
Magabiztossága sokkal inkább ebből fakad, ám az északi nemes ház sarja bizony kötelességének érzi, hogy megsegítse a szorult helyzetben lévő rokonlelket.*
- Kettőjük dolga valóban nem tartozna rám, ha úriember módjára bánna a hölgyekkel. A borús gondolatok pedig oly messziről is kiülnek az uraság arcára, hogy nem csupán a magamfajta úriember, hanem a bálra felügyelő őrök is jól láthatják. Feltételezem, hogy nem kíván összeütközést a rend őreivel, kik az elmúlt években nem egy esetben léptek már közbe.
*Lepillant a megszorított kézre.*
- Úgy vélem, az a férfi, ki egy nőt erejével igyekszik kényszeríteni, ezzel épp önnön gyengeségét árulja el mindenki számára.
*Utóbbi szavai immáron némileg hangosabbak is, arra próbálva rávenni a sárkányt, engedje el a hölgyet, ha nem kíván botrányt kavarni. Jól tudja, hogy Nienna is tiszteletnek örvend, nem csupán azért, mert nő.
Utóbbi szavai pedig a környező táncosoknak is jól hallhatók, s pillantásaik rendre megtalálják a beszélgető párost.
A mágusok is felfigyelnek immáron a táncolók közepette megálló társaságra.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nemesi udvarház - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nemesi udvarház   Nemesi udvarház - Page 14 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nemesi udvarház
Vissza az elejére 
14 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Tarsis-
Ugrás: