LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Fehér lady fogadó

Go down 
+11
Nawarean
Liz von Dysart
Aldo Barras
Lysanor Eweny
Al'Eron Ryden Savion
Don Tirion Esteban
Gylnar Radek
Élesszemű Caladster
Roober
Randalor Arthan
Mesélő
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2012-08-29, 8:19 pm

*Érdekes történet... lenne, ha érdekelné. Megrázza a fejét.*
- Sajnálom, de azt megjegyeztem volna, ha hasonló szépségű hölggyel találkozom, mint te vagy.
*Na tessék, a bókok mestere. Valamiből eddig is meg kellett élnie. Mikor a repüléssel való hódításról volt szó, enyhén felnevetett.*
- Ugyan! Csak téged!
*Hátra is sandított a nőre. Majd megkapja a kérdést. Kicsit várt a válasszal, majd így szólt.*
- A merő véletlen az volt, hogy te szólítottál le. Hmm...
*Megint mosolyog.*
- De így legalább tudtam, hogy terád várok. Feladatot kaptam, én csupán teljesítem. Valószínűleg közös lehet a kettőnk megbízója.
*Szárnyalnak tovább.*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2012-08-29, 8:33 pm

*Kicsit elnevetgélt Eronnal ,de amikor a megbízóról van szó kicsit elkomorodik. Gyorsan magához szorította a zsákját. Van benne egy tőr. Ezt kell valakinek majd odaadni, egy kis információért Gloriennel kapcsolatba.
- Akkor tényleg közös lehet.
*Gyorsan el is hessegette a gondolatot, hiszen egy a cél. Eljuttatni a tőrt és megkapni az infót.*
- Visszatérve az előzőekre. Én páratlan szépség lennék? Nem hiszem. Biztosan körülrajongnak a nők. Hiszen te sem panaszkodhatsz, nem minden nap találkozik az elf ilyen fess fiatalemberrel.
*Nagyon is tudta, hogy miféle hódító ez az elf. De tulajdonképpen egy kis csábításnak ő is engedhet. Milyen régen is volt ő már férfi karjaiban. Jól esne a törődés.*
- Mondd csak. Van családod?
*Nem árt egy kis puhatolózás, mielőtt tesznek is akár mit.*
- Nekem nincs. Tulajdonképpen Glorienen kívül senkim sincs.
*Picit szomorúan mondta ezt, de hiszen ő választotta ezt. Kezd azért beletörődni.*

_________________
Fehér lady fogadó - Page 2 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-03-29, 4:19 pm

*Éjfél is elmúlhatott már, mire felballagott a lépcsőn a szobájába. Útitáskáját a szoba szélében álló székre dobta, majd ő maga odalépett az ablakhoz. Rövid ideig kitekintett a sötétbe burkolózott utcára, aztán behúzva ablakán a sötétítőt, odaballagott a székhez, kivett táskájából pár holmit és leült az asztalhoz. Maga köré rakva a kezében levő tárgyakat, először egy sötét árnyalatú tekercset húzott szét elolvasva többször egymásután a rajta álló furcsa mágikus betűket. Már akkor tudta tartalmát a pergamennek, mielőtt Lanuriára jött, most mégis egyre csak olvasgatja magának újra meg újra. Nem gondolta, hogy fel kell használnia valaha. De elég! Hiába húzza az időt, most már meg kell tennie.
A terv, mely szerint Lysanorral írat egy levelet Gloriennek, melyben közli vele Aldo halálát, nem jött össze. Pedig akkor most nem nyomasztaná Aldot ez a belső hang, hogy odaát Evolyranon fia meg felesége talán mindennap várja, hogy visszatérjen. Bármennyire is próbálja elzavarni azokat a belső érzéseket, nem tud nyugodtan létezni egy percig sem annak a tudatában, hogy magára hagyta a családot. És nemhiába döntött úgy, hogy új életet kezd. Külön nem jó, mert a gondolatok mindig mindig összeharapdálják szívét, de ahányszor csak újra megpróbálták együtt, valami szerencsétlenség történik és ők szétszakadnak, aztán ha megtalálják egymást, megint csak rövid ideig lehetnek boldogok, mert a sors úgy akarja.
~A sors...~
*Próbálja bebeszélni magának...
Lehet, Lysanort manipulálnia kellett volna, hogy megírja azt az álhírt Gloriennek, és lehet, Gloriennek összetört volna a szíve a megbízható forrásból jövő hír hallatán, de idővel lenyugodott volna és újra kezdhette volna...S Aldonak is könnyebb lett volna, hogy nem kell mindennap arra gondolnia, hogy Evolyranon csak rá várnak. Nem akarja újra rászabadítani az őt üldöző balsorsot a családjára, főleg, hogy most már ott van Galwor is. Jobb nekik, ha külön vannak.
Mélyet lélegezve leteszi a mágiát tartalmazó papírost, és keze ügyébe helyez egy lúdtollat, meg egy üvegcsét. Az utóbbit fölnyitja és belehelyez egy hajszálat, melyet még Norlanban szerzett meg Lystől. Mivel a Gloriené nem beszerezhető, ezért reménykedik, hogy az unokatestvéréé is megteszi. A fiola tartalmában azonnal feloldódik a hajszál és szürkére festi meg a folyadékot.*
~Szóval ilyen a feledés színe...~
*Automatikusan nyúl a tollért, mártja bele a mágikus tintába, de, amint a pergamen fölé ér a keze. hirtelen megremeg. Pár másodpercig mozdulatlanul ül fölötte, de aztán végül is leviszi a lap aljára a tollat, ahol befejeződik az eredeti írás, majd lassan elkezdi rajzolni Glorien neveinek betűit rá, aztán a Galworét, majd befejezésül odaírja a Lysanor nevét is. Hadd érjen véget ez a fejezet teljesen...A sötétítő ellenére a gyenge holdfényben megvilágított betűk a pergamenen táncolni kezdenek, ahogy Aldo hangosan kimondja a neveket, és sorra eltűnik a három szó a lap aljáról.
Most már nincs visszaút. Az asztaltól felegyenesedve, ágyához lép és beleveti magát.
Reggelre nem fog már emlékezni e nevek tulajdonosaira, sem a fájdalomra, amelyet velük cipelt, és ha minden igaz, s száz százalékosan működött a varázs, akkor e személyek sem rá többé. Mintha soha nem is találkoztak voltak ebben az életben.*
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-03, 11:30 pm

*Egy kicsi, ám annál barátságosabb fogadó volt. Beléptem az ajtón majd egyenesen a pulthoz mentem.*
- Jó napot! Egy szobát szeretnék kivenni..-~Meddig maradok itt?..~-..1-2 napra.
- Üdvözlöm! A 3. szoba megfelel? Egy ágy és egy szekrény található benne, utcára néző ablakkal.
- Tökéletes lesz!
- Rendben, megkérdezhetem a nevét?
- Természetesen, Liz von Dysart.
- Köszönöm, itt van a szoba kulcsa, remélem jól fogja érezni magát nálunk!
- Köszönöm szépen!
*Elvettem a kulcsokat majd elindultam felfele, egyenesen a szobámba.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 12:00 am

*A fogadóba lép, körbe pillant a kiszolgálót keresi. Messziről utazott idáig, ruháját teljesen belepte a por. S mivel gyalogszerrel érkezett kissé megviselt volt arca, kezében is ott volt egy séta bot. Fém pálca volt, végén hegyes tüskével mi pont feje fölött volt talán két centivel. Fakó bár cián szeme megpillantja a kiszolgálót s máris odasiet hozzá. Bár előtte egy lány állt őt még meg kellett várnia mire sorra került.
-Jó estét kívánok. Szobát kérnék, ha lehetséges s van üres.
*A pultos rá néz majd kinyitja maga előtt könyvét, s tartja is elé.
-A négyes lesz az uram. A nevét kérném.
*Ránéz az idegenre, szeme megvillan kissé elvöröslik.
-Nawa...
-É..értem tessék a kulcsa, megkérdezhetném meddig marad?
-Két nap
*Majd a lányra pillant ki a hármas szobát kapta, nem hallgatózott, csupán fülébe került ez az információ. Hát a lány nyomába eredt, szemét a kulcsra vetette hatalmas négyes biléta rajta.
- Ideje volt már megpihennem, s ez is- pillant a botra- ezzel is csak jól megjártam. Levágni szegény fejét, így kitolni veled szegénykém...
*Vett mély levegőt majd a lány megállt, kinyitotta ajtóját. Ha rá pillant vöröslő tekintetet lát magával szembe jönni mi hamar átvált fakó de mégis ciános színre. Majd elsétál mellette s kinyitja saját szobáját, majd megvárja míg a lány eltűnik az ajtó mögött sanda pillantást vetve utána.
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 8:42 am

*Mondhatni jókedvűen lépett ki szobája ajtaján, közel sem ahhoz az állapothoz, ahogyan még tegnap este érezte magát. Ezúttal is volt a kezében egy papíros, de ez sokkal kisebb és úgymond jelentéktelenebb volt. Csak nevek voltak rajta. Három ember neve egymás alatt, akikkel még életében sohasem találkozott, legalábbis emlékezete szerint. Még tegnap este firkantotta ezt a kis névsort, hogy az után a mágikus rituálé után is tudja legalább, hogy ezekkel az emberekkel nem jó újra összeszűrni a levet, kerülni kell őket, hiszen miért folyamodott volna a felejtés mágiájához, ha nem akarta volna őket kitörölni életéből. Maga mögött becsukva, illetve bezárva ajtaját tartotta egyik kezében a lapot és miközben a lépcső fele vette az irányt, fennhangon olvasta az írást.*
-Glorien....Nem tudom ki az. Galwor.....őt sem ismerem....
*Közben a szomszéd, négyes szoba ajtajánál elhaladva, nem figyelve, hogy az ajtónál áll valaki, csaknem beleütközött a másikba. Szerencsére még az utolsó pillanatban felkapta fejét és kitért a másik elől.*
~Na, ennek is fázik a feje úgy néz ki...~
*Vonta le a következtetését a furcsa alakról és annak csuklyájáról azalatt az egy másodpercnyi ránézés után.*
-Lysanor Eweny.
*Mondta annyira hangosan, hogy az előbbi fickó is meghallhatta, de hozzá már nem tette oda, a "nem ismerem"-et, mert figyelmét elvonta a hármas szoba arasznyira nyitva hagyott ajtaja, illetve azon belül annak, az új lakója. A lány az ágy mellett állva babrált valami ruhákkal, aztán kilépett a látószögből, de Aldo sem leskelődhetett tovább, mert a négyes előtt még mindig ott állt fura képpel a bérlő. Így hát, tetszését halk füttyentéssel kifejezve, elindult újra a lépcső fele, közben tervezgetve már az estét.*
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 10:49 am

*Miközben a szobám felé tartottam, vettem észre hogy egy idegen követ.*
~Egy ember..~
*Mielőtt kinyitottam volna a szobám ajtaját, nem bírtam a kíváncsisággal és hátrafordultam hogy szemügyre vehessem a férfit. Hasonlóan vörös szeme volt mint az enyém, majd pillanatokkal később cián színe lett.*
~Színváltós szem?... Hát az már biztos hogy nem egy hétköznapi emberrel van dolgom... Bár a ruhája sem mindennapi...~
*Elkaptam a tekintetemet majd beléptem a szobámba. Pont úgy nézett ki ahogy a pultos férfi leírta. Nem egy tágas szoba volt de pihenésre éppen megfelelő. Levettem a kabátomat, közben olyan érzésem volt mintha figyelnének. Hátra fordultam de senki sem állt az ajtóban, de lépések hangját hallottam. Rossz érzés fogott el.*
~Kicsit zsúfoltan vagyunk itt...~
*Nem vagyok egy harcias alkat, így sokáig nem időztem ezzel a gondolattal. Oda mentem az ablakhoz amit ki is nyitottam. Egy-két embert láttam csak az utcán. Itt már nem érződött a főtér nyüzsgése.*
~Éppen alkalmas arra hogy egy kicsit gyakoroljak..~
*Alig vártam már, hogy újra gyakorolhassak. Ez a mindenem és utoljára párnapja zsonglőrködtem. Bár ez rövid időnek hangzik, nekem mégis rengeteget jelent. Elővettem az amulettemet amit a mesteremtől kaptam. Rám törtek az emlékek.*
~De jó lenne megint találkozni vele... Megmutatni mennyit fejlődtem... vajon mi lehet most velük?...~
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 4:24 pm

*Szeme végig méri a férfit, ki volt asszonyának nevét olvassa fel. Elvigyorodik, valamiért megcsapja az orrát egy ismerős méreg szaga. Amit még Lysa mutatott neki hajdanán, mikor előjött a sötét mélyből. A fiú a falhoz lépett s fülét hegyezte oda még a lépteket is hallotta ami a másik szobában volt. Félelmetesen vékony falak, valahogy kevés biztonság érzetet nyújt. Botját a hegyes végével mi tíz centi volt beleállította a földbe, úgy hogy még véletlenül se szúródjon át a fán.
-Érdekes a környék- ült le ágyára- ezernyi szag csalogat ide oda, s nem bírok a kíváncsisággal... Valahogy elkap...
*Szeme vörösbe kering majd kilép az ajtón ismét csak a pihenésről már hallani sem akar. A lány ajtaja előtt megáll s elidőzik kissé, végig fut a tekintet a hármas ajtón. Keze a fához ér mély levegőt vesz, majd kifújja azt.
-Ezrek közül is felismerni ezt a jellegzetes szagot mit a sárkányok uralnak...
*Majd körme az ajtóba váj s tovább indul egyenesen a férfi után aki Lys nevét említette. Látja merre vezet útja s az a fanyar mégis édes illat mi átjárja a férfit szinte látja merre lépkedett s hol állt meg. Majd ő is megveti lépteit, s a pultosra fordítja szemét. Ő megrezzen a tekintet láttán bár látszik rajta az évek alatt sok ilyesmivel vetette már össze a sors.
-Egy pohár... -hajol közelebb - vizet kérek.
*A pultos megretten a rendelés hallatán, hogy egy utazó nem egy kupa sört hanem vizet igyon. De úgy tett ahogy kívánta, egy pohár hideg vízzel szolgálta ki amit ő elfogadott. S elindult szobája felé. Majd ajkaira szavak jöttek bár akaratlanul.
-A fekete sárkány ki sötét színekbe öltözve száll... érezlek... s megtalállak....
*Majd ajtajában ismét csak megállt keze a kilincshez ért, egy látomás jelent meg előtte. Sötétvörös hold virradt szemei előtt, kezéből a pohár kiesett s a földön koppant egyet. A fiú benyitott az ajtón majd becsapta maga mögött, s a falnak dőlt.
-En hior thea inn theiar deal mean. Ithorin!
*Hangzottak el az ősi nyelv szavai mit a szomszédok, nem igazán érthettek. A fiú szemei elé helyezte kezét, majd a falnak dőlve lecsúszott egészen a padlóig.
-Mi a frász....
*Maradt továbbra is ülve a földön.
-Lehet, hogy az évek alatt... teljesen megbolondultam volna? Vagy csak te csinálod ezt?
*Nézett a botra ki teljes mozdulatlanságban állt ott előtte.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 5:25 pm

*Már épp indultam volna ki az utcára kezemben a kővel amikor meghallottam egy hangot a folyosóról.*
- A fekete sárkány ki sötét színekbe öltözve száll... érezlek... s megtalállak....
*Összerezzentem a hallottakra.*
~Nagyon nem tetszik ez nekem... Nagyon remélem hogy nem egy mágus mert akkor...~
*Tisztában voltam vele hogy a korábban látott két alak közül volt az egyik, és az illető tudja hogy sárkány vagyok.
Hirtelen pohár csörömpölést hallottam. Gyorsan oda mentem az ajtóhoz, majd kinyitottam azt. Egy tócsa és üveg darabok voltak a földön.*
~Valószínűleg ez pár pillanattal ezelőtt még egy pohár víz volt..~
*A mellettem lévő szobából hangokat hallottam, de nem igazán értettem hogy mit mondott az illető.*
~Alighanem a vörös-cián szemű férfi az..~
*Odamentem az ajtó elé felitatni a vizet. Éppen volt nálam egy zsebkendő. Amikor leguggoltam feltörölni újabb hangokat hallottam.*
- Lehet, hogy az évek alatt... teljesen megbolondultam volna? Vagy csak te csinálod ezt?
~Hányan vannak ebben a szobában?... Most már tényleg kezdek megijedni...~
*Miután feltöröltem a vizet, az üveg darabokat kezdtem el összeszedni, de az útólsóval megvágtam az ujjamat.*
- Basszus!
*A vizes zsebkendővel kezdtem felitatni a vért, ami nem akart elállni.*
~Remek! Most mivel kössem be? Nincs nálam semmi...~
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 6:17 pm

*Lent a pultnál, miközben itta a sörét, a fura szomszéd is megjelent rövid időre, de ha akart, sem tudott volna szóba elegyedni vele, mert az sietett is vissza az emeletre a pohár vizével.
~Furcsa egy szerzet az egyszer biztos...~
*Követte tekintetével, míg az el nem tűnt a lépcsőkön, majd felhajtva maradék sörét, a fogadó ajtaja fele vette az irányt. Igen ám, de úgy néz ki valamit elfelejtett magával hozni.*
~Az erszényem...~
*Villant agyába a felismerés, így hát, gyorsan visszasietett az emeletre.*
~Nocsak, közben kidugtuk a fejünket?~
*Pillantotta meg a négyes szoba ajtaja előtt kuporgó lányt. S amint közelebb ért, az is észrevehetővé vált, hogy szegényke vérzik.*
~Na, majd én segítek...~
*Ült ki arcára egy nagy mosoly, de amint mellé ért, komoly, szánakozó kifejezést erőltetett magára, aztán lehajolva hozzá, megszólította.*
-Jaj, csak nem megvágtad magad, hölgyem. Hadd segítsek. Csak egy percet kérek.
*Azzal szobája ajtajához sietve, kizárta azt és berohanva valami finom anyag után kutakodott, amivel bekötheti a lány elvágott ujját. Sokat nem teketóriázva, kihasított egy csíkot a függönyből, aztán asztalához sietett, ahová ki volt pakolva pár üvegcse, s egy rövid idő erejéig el is merengett rajtuk a vörös köpenyes mágusunk. Előtte mágikusnál mágikusabb varázs-, illetve bájitalok, szemében meg kigyúlt a kísértés tüze.*
~Nem, Aldo! Nincs szükséged rájuk!~
*Elkapott hát egyet, ami az asztal legszélén állt és kivételesen gyógynövények kivonataiból álló fertőtlenítőszert tartalmazott, s a nyitva hagyott ajtóhoz sietett vele.*
-Ha megkérhetlek, befáradsz, hogy elláthassam a sebedet. Itt nem lennénk senki útjában...khm...
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 6:33 pm

*Léptek zaját hallottam majd egy férfi lépett mellém.*
~Ő lehetett az akinek korábban a lépteit hallottam...~
*Az idegen segíteni akart. Válaszolni se volt időm, ő bement a szobájába valamiért. Kicsit elidőzött ott, majd amikor újra megjelent az egyik kezében egy anyag darab volt, talán egy függöny darab. Arra kért hogy menjek a szobámba ahol majd ellátja a sebemet de ekkor a másik kezére tévedt a tekintetem. Egy fiola volt az, olyan, amilyeneket a...*
~A MÁGUSOK HASZNÁLNAK...~
*Azonnal felé pördültem, aminek következtében elcsúsztam, majd ültömben hátrább csúsztam egy métert. Régen láttam utoljára mágust és a félelem és a harag keveréke hullámzott bennem, de a félelem erősebb volt most.*
~Nagyon rossz ötlet volt idejönni, nagyon rossz... Nem merek rátámadni... Anno többen voltunk, most egyedül vagyok...~
*A gondolatra hogy könnyen megölhet még egy métert csúsztam hátra, ezzel egy kisebb vér csíkot húzva.*
~Hogy állna már el.. a francnak kellett összeszednem a rohadt darabokat... egyáltalán miért jöttem ki a szobából? Mi közöm van nekem ezekhez?..~
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 12:35 am

*Hangok zaja szűrődött át az ajtón s az a negédes szag is ismét a közelébe férkőzött. Emlékszik rá pontosan tudja mi az. S nem véletlenül lengi be az egész szintet az illatok keveréke. Ezer s egy növényt ismert már, régóta műveli a szakmát. S hiába de orra csak azért is kicsalta szobájából. Nyitja az ajtót, elpillant balra a lány ül ott tekintetében ott lappang a félelem, majd eltekint róla s meglátja az idegent ki szinte egy mozgó növényboltra hasonlít. Fakó szeme az övébe mélyed, kissé elhúzza száját.
-Érdekes... nem hittem, hogy valaha össze futok veled Aldo Barras... lám a sors fintora talán, hogy épp időben találkoztál velem ahhoz, hogy ne kelljen kiontanom véredet egy korábbi tetted miatt.
*A férfin zavarodottság látszódott, nem ismerhetik egymást de mégis tudja ki ő. S így jár az aki méreggel foglalkozik, szinte az öröklétig megtartja szagát. Főleg ha huzamosabb ideig tárolja magánál fioláit. Majd a lányra pillant, s kezével felé nyúl majd kitartja elé. S ha ő elfogadja azt felsegíti a földről. S mire a lány ismét szemébe pillant arcán kaján vigyor szemei vöröslenek majd abbamarad. Gonosz kis játékot játszik, s szívesen bevallja, hogy élvezi is amikor a döbbent tekintet néz vissza rá a jelenség láttán.
-Kivételesen nem méreggel kínálod a lányt...- szippant bele a levegőbe- nagyon helyes... a mesék szerint te vagy az egyik leggonoszabb lény Lanur területén. Bár ezt csak Balál állította.
*A férfi arcát vizsgálta mikor barátja nevét felhozta, ismerős lehetett neki a név. Arca vonásai kissé megrándultak. Elvigyorodik, valamiért kétes boldogság töltötte el, hogy valakinek a lelkébe lát. Bár még egy nevet szeretett volna felhozni neki de inkább csak vissza siklott tekintete a lányra, kinek vére már kisebb tócsát hagyott a földön.
-Nem olyan vészes - nyúlt be zsebébe majd egy fehér kendőt húzott elő- tessék.
*Mosollyal arcán megfordult s kinyitotta ajtaját, de még mielőtt belépett volna még szólt egy utolsót.
-Rejtsd el jobban Aldo mit szobádban tartasz bűzlik tőle a szint...
*A férfi tudhatta miről van szó, s rajta kívül csak egy ember érezte kis mérgeit szobájában s neki esze ágában sem volt megkérdőjelezni szerelmi bájitalainak miértjét. Belép az ajtón majd nem zárja be maga mögött résnyire nyitva hagyja. Ágyának végébe ült s a lány ha a résre pillantott láthatta tekintetét, valamiért nem bízott meg a méregkeverőben bár aggódni nem volt oka. Több kell annál a tudománynál mit a mágus művel, hogy méreg általi halálba fojtsa. Majd hátra dől keresztbe az ágyon.
-Talán a kimerültség okozza ezt. Netán üzenet, de ez még a jövő...
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 12:47 am

*Kinyílt mellettem az ajtó. Most vörös szemmel lépett ki rajta a korábban látott férfi.*
~Mintha rosszkor lennék, rossz helyen... Egy mágus... És furcsa szerzet... Hát szerintem elfelejthetem a pihenést...~
*A férfi felsegített. Látta hogy vérzem ezért átadott egy kendőt. Kelletlenül, de elfogadtam. Letöröltem a kezemről a vért, majd bekötöttem azt. Eközben az idegen szavait hallgattam, amiket a mágushoz intézett. Úgy látszott mintha a férfi jól ismerné. Ránéztem a mágusra, az ő szeme pont az ellenkezőt tükrözték, értetlenséget, majd talán felismerést egy-egy mondat után. Az idegen utolsó mondata után egyenesen visszament a szobájába. Még vetettem rá egy pillantást.*
~Érdekes egy alak... Nem valami unalmas múltja lehet... És sokat tud... Talán túl sokat...~
*Ránéztem a velem szemben álló mágusra, és vártam a reakcióját az előbbi jelenetre. Bár most már kíváncsi voltam hogy mi folyik itt, a félelem nem múlt el.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 2:56 pm

*Felemelkedik az ágyon, még elkapja a lány utolsó pillantását mi a nyitott ajtón átszűrődik, elmosolyodik a lány tekintetén, szinte érzi ahogy reszket. A mágus csak nem jön be az ajtón, vajon mi lőtte. Hisz neki hagyta nyitva biztos lenne pár kérdése hozzá az elhangzottakról. S még csak nem is ismeri, joggal törhetne ki magából, bár lehet ő húzná a rövidebbet. Ki tudja, ez csak a fejben játszódik s semmi köze a valósághoz. Ujja viszont felemelkedik s csalogatóan mutat a lány felé aki kinn áll. S bár lehet nem ez az első gondolata a lánynak még sincs hátsó szándéka, ha csak nem az, hogy egyik üvegcséjének tartalmát megossza vele amiért az ő szemetét szedte össze s miatta sérült meg ujja is. Az arc megmozdult bár hangot nem hallatott de szépen le lehetett olvasni szájáról amit mond.
-Gyere...
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 3:31 pm

*Nagyon nem akaródzott kint maradnom a mágussal, ezért amikor a másik férfi behívott nem gondolkoztam sokáig azon hogy mit fogok tenni. Még egyszer ránéztem a mágusra, majd bementem a szobába és miután becsuktam az ajtót, neki dőltem. Hatalmasat sóhajtottam.*
- Kösz..-*Bukott ki belőlem*- Nem vagyok túl jóban a mágusokkal... legalábbis én velük...
*Adtam meg az őszinte választ. Egy kicsit végig mértem a férfit. Fiatalnak nézett ki, körülbelül annyi lehetett mit talán egy-két évvel idősebb."Ember" volt az kétségtelen de mégis más.*
~Sok mindent megjárhatott már az élete során... És sok mindent tud a mágusokról és talán még "rólunk" is... De nem tűnik annyira rossz embernek...~
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 3:49 pm

*Rápillant a lányra, arcára vékony mosoly húzódik. A mágusokkal nem jóban lenni, attól függ hogy kivel van az ember. Neki sose volt rossz élménye Balállal pedig ő is csak egy mágus a sok közül. S rengeteg boldog percet köszönhet neki, s többek között talán régi életét is.
-Semmiség... De ne vedd mindegyiket egy kalap alá. Vannak közülük rendesek is kik méltóak a szeretetre. S most ülj le kérlek.
*Kínált helyet az ágyon, vagy pedig a magával szembe fordított széken. Bevallaná, hogy mindkét vendéget várta. Bár nem tudja Aldo most mit érezhet odakinn, egy zárt ajtón keresztül amit csak egy kilincs elfordításával is ki tud nyitni. Megvárta míg a lány helyet foglal majd kinyújtotta a kezét.
-Had lássam mi történt...
*Célzott a kis harci sérülésre amit a lány takarítás közben szerzett.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 4:22 pm

- Volt egy elég csúnya esetem vagy esetünk egy mágussal.. azóta nem igen beszéltem vagy találkoztam akár eggyel is... mondjuk az is igaz hogy próbáltam kerülni őket... Hát ez ma nem jött össze...-*Mosolyodtam el.*
*Egy picit gondolkodtam, majd a férfi mellett foglaltam helyet. Most sem nagyon akaródzott oda adnom a kezemet. Benne egy kicsit jobban megbíztam mint a kint álló mágusban, de nem szerettem ha velem törődnek, főleg ha gyógyítani akarnak. A szememnél lévő sebhely is azért van meg. Inkább megvárom amíg maguktól gyógyulnak meg. Végül csak oda nyújtottam a kezemet a kezéhez.*
- Egyébként Liz vagyok...
*Mutatkoztam be röviden. Ekkor jöttem csak rá hogy nagyon régen beszéltem bárkivel. Persze így kettesben mert az utcai előadások során azért szóba elegyedtem pár emberrel.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 1:04 am

*Csúnya esetek, hát igen azokból kijárt épp elég az élet során. S nem is oly rég épp, hogy nem ért véget rövidke kis élete. Egy sárkánnyal való találkozáskor. Ránéz a lányra szemei most fakó cián színűek. Elmosolyodik kis gondolatán, neki is kiakadt a sárkányokból hol jó hol rossz. Kezével egy üvegcsét emel a lány orra elé, majd megszólal.
-Mit érzel?
*A lány kesernyés ízt érezhetett a szájában már csak azért amiért beleszagolt.
-A gyógyszer sosem jóízű... de a méreg többnyire íztelen. Az én nevem Nawa.
*Majd a lány ujjára tekert egy kendőt amit bekent az anyaggal.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 2:44 pm

*A férfi elővett egy üvegcsét, majd odaemelte az orrom elé. Nem volt valami kellemes az illata, kicsit olyan kesernyés volt. A férfi megjegyzésére csak bólintottam.*
~Ezek szerint jártas a gyógynövényekben, gyógyszerekben... és talán a méregkeverésben is.. Talán még mágusnak is kiadhatná magát...~
*Kicsi döbbenet fogott el a gondolataim után.*
~Talán sok mágus ismerős..? Vagy valami más kötődés...?~
- Örülök hogy megismerhetlek Nawa..-*Mosolyogtam rá miközben ő bekötötte az ujjamat.*
~Egy ilyen kis vágás hogy fel tudja bolygatni a békét pár szempillantás alatt..~
*Gondoltam az ujjamra nézve.*
- Ééés... mi járatban vagy erre fele, ha megkérdezhetem?
*Próbáltam beszélgetést kezdeményezni mosolyogva.*

Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 3:51 pm

*A lányra pillant mikor rá mosolyog halvány vörösség jelent meg arcán, érzi a lányon, hogy miféle s honnan jött. Jellegzetes illata van a sárkánynak ha bárány bőrbe is bújik.
-Nem kevésbé én, Liz.
*Ahogy végzett az ujjkötözéssel a lány kérdésére kereste a választ mire nem igazán talált jó indokot. Vajon miért is jár erre, pillant sandán a fegyverre maga mellett. Nem bízott a lányban, hiába volt még ártatlan az ő szemében.
-Utazok, gyógyszert s mérget keverek. Nem hiába ismerem a mérgeket, s szakmámba vág azok kiszagolása is. Nem hiába mondtam amit mondtam a mágusnak.
*Régről még ismeri a férfit de csak hallásból, hajdani kedvesével állt valamilyen rokonságban. Szerette a lányt de már nem volt szükség rá. S mind a kettejük élete könnyebb lesz ha kettéválnak. Gondolta ezt akkor. Majd szemeibe ismét élet költözött látszott rajta megint itt van s kicsapódott gondolatmenetéből.
-S te? Mi járatban itt?
*S elrakta üvegcséit a kis táskába, ahonnan azok elő kerültek. De még mielőtt az összeset elrakta volna a lányra pillant.
-Tessék
*Adott neki egy ugyanolyan üvegcsét mint a többi volt.
-Sebekre van, még mielőtt elfertőződne akkor kell köré kenni. Semmiképpen ne bele...
*Majd eresztette el a lány keze felett az üvegcsét.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 4:09 pm

- Értem.
*Látszott Nawa-n hogy eszébe jutott néhány múltbéli emlék de hamar visszatért a jelenbe.*
- Nos én... is amolyan vándor vagyok. Hobbim, vagy talán munkának is mondhatnám, a tűzzsonglőrködés és járom a falvakat,városokat és előadásokat tartok az utcákon. Semmi pénzért, csak is ingyen!-*nevettem fel egy kicsit*- Nekem bőven elég ha látom az embereken hogy mosolyognak és tetszik nekik amit csinálok. Sajnos itt még nem volt alkalmam mert nem rég érkeztem. Arra gondoltam hogy itt a fogadó előtt gyakorlok aztán talán a főtérre is kimegyek. Mindenem a tűzzsonglőrködés..
*Eszembe jutott pár cirkuszi emlék.*
~De jó is volt... Bár most is jó legalább világot látok..~
*Elmosolyodtam a gondolatomra. Őszintén beszéltem Nawa-hoz. Nem volt mit titkolnom, nem kellett vigyáznom hogy mit mondok, mit kellene, mit nem kellene mondani. És tényleg ezért voltam itt.
Nawa felém nyújtott egy másik üvegcsét amit természetesen elfogadtam tőle, miután hozzá fűzte hogy mi is az voltaképpen.*
- Köszönöm.-*Mosolyogtam őszintén.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 4:19 pm

*Elgondolkodott a lány szavain főleg a semmi pénz szó alatt. Ha már kijár akkor meg is kell kapni a fizetséget. S teljesen érthető volt a lány szakmája, a fő eleme a tűz. Nem hiába ért hozzá, már ha ért hozzá.
-Én nem játszok a tűzzel... túl gyorsan megégeti a magamfajtát. Bár a gazdájával inkább játszottam.
*Mosolyodik el, eszébe villan a Fekete sárkánnyal való találkozás ki a halál széléig sodorta őt. Bár ha be kéne vallania magának megtenné, hogy csöppet sem bánta a dolgot. Valamiért felébresztett benne valakit aki már túl régóta várt rá. Lehet már előbb kellett volna felkutatnia, vagy csupán a véletlen műve volt, hogy összeakadtak. Megint észreveszi magán, hogy feje teljesen máshol jár. A hosszú út alatt sem tudott épp eleget gondolkodni ahhoz, hogy most ne kelljen.
-Ne haragudj... kissé máshol jár a fejem... többnyire mindig. A főtér? Téged nem zavar ha az emberek megbámulnak?-futott végig a hátán a hideg.
*Pontosan tudja milyen az mikor az emberek bámulnak valakit, bár igaz az sem mindegy, hogy miért teszik. Gyűlölet vagy szeretet kíséri e a tekintetüket.
-Sose szerettem ha néznek... ellenkezik a szakmámmal, mindig láthatatlannak kell lenni úgy a legbiztonságosabb. Egyszer fedtem fel magam - mosolyodott el- majdnem ott is hagytam a fogam.
*A lány megköszöni az ajándékot mit csak egy mosollyal viszonoz, nem tart semeddig elkészíteni. S a növény sem oly ritka ha tudod hol keresd. Bár jó borsos ára van az ilyesminek az utcákon.
-Annak ki keveri értéktelen...
*Céloz az ajándékra majd szemével lepillant a táskára mit most fűz be amíg van rá ideje, majd a párna alá csúsztatja.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 4:35 pm

- Hát ami igaz, az igaz... a sárkányok eléggé tüzes teremtmények..-*Viccelődtem.*- Én nem vagyok az a harcias típus... inkább a békés... Azt nem mondom hogy életem során nem gyújtottam fel egy palotát sem...-*Gondoltam itt a Nagy mágusra*- De azért többé kevésbé békeszerető vagyok..
*Itt már nevetnem kellett.*
- Ez elég furcsán hangzott ugye?
*Együtt érzően bólintottam a hallottak után.*
- Bizonyos szinten megértelek... Nem egyformák az emberek.. Engem nem zavar ha néznek.. Ha csak végig megyek az utcán akkor nem nagyon érdekelnek, bár a sebem miatt találkozok néha furcsa pillantásokkal-*Mutattam a szememnél lévő egyenes sebhelyre*- De amikor előadok akkor pont az a célom hogy minél többen lássanak... Engem ez tesz boldoggá.. Ha szórakoztathatom a közönségemet... Ezért is nem kérek érte pénzt... Elég nekem a taps.. És mindig csak pozitív reakciókat látok,kapok... Azért az nagyon felemelőérzés szokott lenni..
*Néztem mosolyogva a szemeibe.*
- Egyszer talán megnézhetnél.. Persze csak ha szeretnél... Akkor kicsit más vagyok... Hatalmába kerít a tűz... Mintha társak lennénk... Nem látok, nem hallok... Csak én és a tűz...
*Mondtam teljesen megbabonázva ahogy eszembe jutott az az érzés amit előadásközben érzek.
Majd eszembe jutott hogy a kis üveg amit Nawa-tól kaptam még mindig ott volt a kezemben. Beraktam a zsebembe ahol koccant valamivel. Hirtelen nem tudtam mi az ezért kihúztam azt a valamit. A mágikus vörös kő volt az. Elmosolyodtam.*
~Hogy is felejtkezhetnék meg erről a kis csodáról..~
*Majd visszacsúsztattam a zsebembe.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 4:55 pm

*Nem jelezte a lánynak, hogy tudja miféle de örömmel vette, hogy ilyen könnyen kiadja apró kis titkait egy idegennek. Általában az ilyenek halnak meg legelőszőr bár ez a gondolat most messze járt az igazságtól, hisz most ketten vannak. S míg nem érez rossz szándékot nem ont hiába vért. A lány ideje amúgy sem jött még el, hisz a sárkányok évezredeket élhetnek.
-Érdekes vagy... honnan veszed, hogy nem éppen sárkány szíveket gyűjtök be? Ne fedd fel magad ilyen elhamarkodottan, nem is ismersz. Lehet azt hiszed, hogy jó emberbe akadtál bele.
*Szeme fellángolt a lány talán nem is tudta követni kezét, ami már a nyaka előtt tartott egy fekete kést.
-Nem mindenki olyan mint én, van aki nem állította volna meg a kezét mielőtt feltépné a nyakad... Légy óvatosabb, ez nem az a világ ahol mindenki boldogan virágot szed a réteken. S te is most még csak zsonglőr vagy ki játszik a tűzzel. Hamarosan eljő az az idő mikor harcosnak kell lenned, hogy életed mentsd.
*Majd a kéz megpörgette a tőrt s vissza bújtatta helyére, oda ahonnan jött az ingujjéba. Lehet nem valami ideális a fekete szín de a bő ruha sok rejtekhelyet kínál neki.
A sebre pillant amit az imént a lány említ, s ő saját arcához emeli kezét. Valahol belül még mindig érzi az a sebet mi nem is oly rég tűnt el róla.
-Átérezem, a sebek árulkodóak szoktak lenni. Megbillogozzák hordozójukat, de míg nem említetted nem is figyeltem fel rá. S ami azt illeti, megnézlek ha úgy alakul.
*Fakó szeme a lányt méri végig, lám minden sárkány más és más. De megint csak a fekete szín felé mennének gondolatai, mikor kissé megbillenti fejét.
-S ha már így kiveséztük a mi voltod, mit gondolsz mi vagyok?
*Becsapós kérdés, mi mögött most kivételesen semmilyen gonosz tréfa nem áll. Csupán kíváncsi a lányra érzi e benne a sötétséget, mit az a másik nőstény is megérzett. Talán nem egyedüli az a képesség amit tett vele, s ha már itt van fel is tenné neki ezt a kérdést. De nem remél, hisz még csak külcsínre sem hasonlít a fajtársához.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 6:34 pm

- A mágusokon kívül próbálok minden emberhez pozitívan hozzá állni.
*Feleltem majd pár pillanat múlva Nawa egy fekete kést tartott a torkomhoz. Egy kicsit meglepődtem de nem mozdultam. Ilyenkor azért jól jön hogy olyan a hobbim/munkám hogy nagyon figyelmesnek kell lennem. Zsonglőrködésközben is gyorsan és figyelmesnek kell lennem. Egy rossz mozdulat hogy felgyújtok valamit vagy valamit. Nawa elrakta a kését.*
- Ne félts te engem... Voltak események a múltamban ami felkészített ha netán harcra kerül a sor... de mint mondtam nem vagyok az a harcos típus... de ez nem azt jelenti hogy nem tudok harcolni... Azért tűzzsonglőrködés alatt sok mindent megtanul az ember... Harcban a tűz velem..-*Mosolyodtam el halványan.*- Egyébként téged nem néztelek rossz embernek, aki azonnal támad... Azt megjegyeztem hogy nem vagy hétköznapi és megéltél pár dolgot de nem tűntél olyan embernek akit nagyon elkerülnék mindenféle szó nélkül..-*Adtam meg az őszinte választ.*
*Nawa az arcához emelte a kezét.*
- Neked is volt sebhelyed? Ha van időd akkor szólj... szívesen mutatok egy-két trükköt..-*Mosolyogtam.*
- Az az igazság hogy most így már nem tudom.. először embernek gondoltalak.. Talán az is vagy de csak részben... őszintén nem tudom...
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 7:20 pm

*Csak bólint egyet, megérti mindenkinek vannak rossz emlékei ezzel azzal, például ő vadalant nem látogatná meg szívesen. Habár az ott élőkkel nincs semmi baja.
-Nem féltelek mivel nincs rá okom. Mindenkinek saját joga a halálba futnia, ha ő azt úgy kívánja. S amúgy is fajtád elég erőteljes lény, lehet a kis penge talán még csak meg sem fogta volna a bőröd.
*Az elkerülés szó hallatán akaratlanul is de elképedt, valahogy az emberek sose keresik a társaságát. Ha egyedül van egy asztalnál csak riadt s gyanakvó tekintetek várják. Bár ez így van rendjén, senki se szeret a mozgó halállal egy asztalnál enni. Majd a lányra pillant aki a sebhelyről faggat. Vagyis inkább csak egy apró kérdést tett fel azért mert árulkodó volt cselekedete.
-Volt... de inkább egy átok volt rajtam mint sebhely...
*Élvezettel hallgatta végig ahogy a lány észrevételeit sorolja, csak mosolyog s az ajkakra figyel amik most tanácstalanul állnak.
-Részben vagyok ez és az. Kijutott egy kicsit mindenből. Fattyúnak nevezik az ilyen lényt. -Mosolyodott el - S ha engem kérdeznél én magam sem tudom, hogy mi vagyok. Vagyis tudom de ha elmondanám meg kéne hogy öljelek.
*Majd jobban szemügyre veszi a sebhelyet a lány szeménél. Ez már sosem tűnik el, lehet élete végééig hordozza majd. Bár az alakváltás lehet kiterjed arra is.
-Erre sok mindennel nem tudok szolgálni... ilyen marad míg élsz.
*Majd ideje volt le kanyarintania magáról a csukját, most végre látszott a hosszú fehér lóbonc mit takart. Szemébe hullott mi oda való volt, nem volt oly méretes csupán válláig ért. S a haj mögül fürkészte most a lányt.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 7:33 pm

*Nawa minden mondanivalója után csak bólintottam egyet hogy megértettem amiket mondott.*
- Nem kell meggyógyítani... sőt... Ha meg akartad volna, elutasítottam volna... Ez amolyan emlék nekem... Nem túl pozitív de az életem egyik szakaszát zárja le... Meg különben is... a tűzzsonglőröknek jól állnak a sebhelyek..-*Vigyorogtam*- Vadabbá teszik az embert... és a sárkányokat is...
*Nawa levette a csukját a fejéről.*
~Fehér haj....?~
- Na mondom hogy nem vagy hétköznapi!-*Adtam hangot az észrevételemnek, nevetve.*- Nem mindennap lát az ember fiatal, fehér hajú egyedeket. Érdekes vagy... persze jó értelemben... ez tetszik... Nem sok érdekes dolgot láttam eddig az életemben... Ha nem lennének előadásaim elég unalmas lenne az életem... Persze csak a "sebhelyes korszakom" után nézve...-*Magyaráztam*- Apropó előadás... Terveztél valamit mára?*Váltottam témát hirtelen.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 8:10 pm

*Elneveti magát a lány reakciójára, semmit sem tudott volna vele kezdeni de ha nem akarják nem is muszáj. Vadabbá szó szó igaza lehet akkoriban még neki is az volt az utolsó mentsvára bár neki nem olyan értelemben ahogy azt a lány kimondta.
-A sárkányok... hmmm én is közéjük vágyom csak sajnos a sors nem oda szült ahova vágyakozok. Maradt a séta.
*Mosolyodott el, bár keserédes volt mert amit mondott igaz volt, valamiért az utóbbi időben inkább lenne ő is egy sárkány mintsem egy "kétlábú" ahogy nevezték. Bár ez a bőr sem rossz csak korlátozott, s nem ad elég utat annak ami.
-Öm... Köszönöm azt hiszem ezt most bóknak veszem- Zavarodott meg kissé. Majd sanda tekintettel folytatta tovább.- Mára?
*Tekintetét felfelé helyezi mintha keresne valamit, igazság szerint kiszúrt egy pókot a plafonon s azt nézi most az ott ereszkedik vagy felfelé megy. Nehéz kérdés mert elég nagy és rusnya egy teremtés s lehet a mai estét nem mellette szeretné tölteni.
-Hogy mára - tekintete még mindig a plafonon- nem is tudom... -Egyszer csak keze elindul s egy dobó kés áll bele a plafonba - Megvagy....
*S most már érezte, hogy minden figyelmét a lányra szentelheti, most, hogy sikerült levadásznia azt az élőlényt aki a legnagyobb veszélyt jelentette rá a mai nap.
-Semmi, pihenni jöttem a városba, mint mondtam vándor vagyok s nemrég Lanur hegyeiben bandukoltam. Miért is?
*Néz a lányra kissé gyanakvó szemmel.
Vissza az elejére Go down
Liz von Dysart
Vörös sárkány
Liz von Dysart


Hozzászólások száma : 38
Munkahely : Tűzzsonglőr

Character sheet
Nép: Sárkányok

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 8:23 pm

- Egy ideig biztos jó móka lenne sárkánynak lenni de egy idő után neked is közömbös lenne a sárkány lét.
*Nawa felnézett a plafonra, úgy gondolkozott. Követtem a tekintetét. Valószínűleg azt a szerencsétlen pókot szúrta ki. Majd egy pillanat múlva a szó szoros értelmében leszúrta.//XDD//*
- Szegény pók... Na, izé..-*Néztem vissza rá*- Kimehetnénk a főtérre... Mutathatnék pár trükköt... 2-3 napja gyakoroltam utoljára, nem szeretnék berozsdásodni.. Benne vagy?
*Kérdeztem izgatottam. Feldobott a gondolat, hogy újra tarthatok előadást, ráadásul egy eléggé zsúfolt főtéren és nem titkolt kíváncsisággal vártam a reakcióját.*
~Vajon mit fog hozzá szólni... az előadásomhoz...~
- Vagy ha nem szeretnél a főtérre menni akár itt a fogadó előtt is gyakorolhatok!
*Mondtam mosolyogva a másik ötletemet.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime2013-05-08, 8:38 pm

~Jó móka lenne? Nehéz lenne hétköznapinak mondani azt az életet... No de mindegy.
*Beletúr hajába, majd hátra tűri azt szeme elől.Kezében egy fekete szalag s azzal oda is fogatja a szálakat egymáshoz. Lófarokba köti majd két csomóval megpecsételi azt.
-Szegény? Hát velem mi lesz? Velem akart aludni s nem veled... - Vett egy mély lélegzetet erre az invitálásra.
~Pont a főtér? Ahh rendben...
-Menjünk... de őszintén bevallom nem szeretem a tömeget. S te - néz végig a lány alakján- nem csak az atrakcióval vonzod az emberek figyelmét.
*Mosolyodik el, s közben megint csak az a halvány pirosság az arcán. Mintha most már teljesen emberi lenne fehér bőre. S most kivételesen nem úgy néz ki mint egy élőhalott.
-Gyere- kapta el a lány kezét majd rántotta oda az ablakig.
*Szabad kezével kitárja az ablakot majd a párkányra ül.
-Ha már úgysem szereted a mágusokat hát....
*Pördül ki az ablakon háttal kifelé. Már a földön állt két lábon s nyakát sem szegte.
-Na akkor mire vársz?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fehér lady fogadó - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fehér lady fogadó   Fehér lady fogadó - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fehér lady fogadó
Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Eronia - A fehér sárkányok szigete
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» A fogadó
» Tűz fogadó
» Csillagfény fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Tarsis-
Ugrás: