LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Piac, és kereskedések

Go down 
+24
Arnelian Kyrath
Hossin
Isabella Warren
Daxa Lavenir
Roober
Moozen
Blasio
Regélő
Mia Ruton
Markus de Berend
Merilien Lumel'Auvrea
Vogon Beebebrox
Nawarean
Silarona
Edward Dylan
Al'Eron Ryden Savion
Kesa Klensbane
Lysanor Eweny
Cloud Revan's
Aroth Orintheon
Helen Hoa
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Mesélő
28 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-07, 4:42 pm

// Ez lesz az egyetlen, amit élvezhetek majd.....gondolom? Very Happy //

Nem egyszer voltam már szorult helyzetben, akadt olyan is, amikor elvették a szabadságomat, rabszolgát akartak belőlem csinálni, vagy talán még rosszabbat, sőt az életem is félthettem számtalanszor. Sajnos egy tolvaj élete sem fenékig tejfel, inkább olyan, mint amikor a víz hullámzik és visz magával, hol fenn van az ember, hol lenn.
Általában azt lehet elmondani rólam, hogy óvatos vagyok, figyelek a hátam mögé és megválogatom a búvóhelyemet is, ahol biztonságban érzem magam és elereszthetem magam, de most beleestem a legostobább hibába, amit csak el lehet követni, egy idegen helyen éreztem biztonságban magam, arra gondolva, hogy a hely és a pénzem megvéd majd.
És most a tévedésem lehet, hogy az utolsó is volt az életemben!
Bár, hogy őszinte legyek ezek a gondolatok már csak akkor és nagyon nehezen fogalmazódtak meg, amikor hasogató fejfájásom kezdett kiragadni a sötétségből, ahová az óvatlanságom segített.
Ezen tovább rontott, hogy folyamatosan rázkódott a testem, ami hullámokban öntött el rosszulléttel, a gyomrom ezért úgy döntött, hogy megszabadul attól a sok és finom falattól, amit ………mikor is……..a múlt ismét elmosódott előttem és újból elöntött a sötétség, ami legalább a fejfájásomat is magával vitte.
Valamikor később ismét magamhoz tértem, mert fáztam, mintha valaki vízbe merített volna, aztán kitett volna száradni és a mozgás még mindig rosszul esett.
Felnyögtem és próbáltam megtapogatni a széthullóban lévő fejemet. A szám olyan volt mint a tapló és borzasztó íze is volt………….újabb öklendezés következett, de már nem jött belőlem semmi.
Az viszont tudatosult bennem, hogy ez biztos nem a boldog másvilági lét, ha ennyire szarul vagyok, akkor életben is vagyok…..
Talán ha kinyitnám a szemem………………………………..

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-07, 11:55 pm

//Hát ilyen kegyetlennek ismersz? :0//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Ballagott az idegen, messze már Tarsis őrzött kapujától, s messze a lelepleződés, a felesleges problémák félelmétől, bár figyelme nem lankadhatott ily' könnyen. Hiába viselte meg izmait a cipekedés, nem adhatta fel, s nem válhatott meggondolatlanná e kulcsfontosságú lépés elhagyása előtt, így aztán újból megacélozta magát, s minden eddiginél jobban szedte lábait. Meg sem állott kifújni magát, amíg meg nem pillantotta a bokrok mögé rejtett, árulkodó lámpásfényt, melyet senki emberfia nem vehetett volna észre a városból. Az a fény jelezésül szolgált Idegen számára, ki ekkor már tudta, hol keresse oly' nélkülözhetetlen lovát; e gondolatra pedig megannyi egyéb is átsuhant elméjén, akár nyári égbolton a hullócsillagok... noha e sötétségből született fénypászmák korántsem számítottak volna üdítő jelenségnek. Idegenünk ugyanis jelentést kellett, írjon úrnőjének, s fáradozásai közepette éppen azt latolgatta, hogyan is fogalmazzon, mit is jelentsen ki, s mit tartson meg magának. Félreértés ne essék, nem a fehérnéptől tartott, hanem annak mágusától, ki ugyan egyetlen ujját sem mozdította volna olyasféle ügyekben, melyek miatt ő folyvást Lanuriát járta, akár egy vándor; azonban nem tűrte a kudarcot, a csalódást pedig még kevésbé, így aztán még nagyasszonyának is alaposan meg kellett gondolnia, miféléket beszél a különös emberférfi jelenlétében.
Neki is így kellett tennie, lett légyen bármekkora táv közöttük, hiszen Idegen, mint bármely valamire való kétlábú teremtmény, maga is félte a mágiát. Félte azt mindennél jobban, s éppen emiatt élezte elméjét az ellen, még e késői órán is. Még akkor is, ha lélegezni is tehernek tetszett az ifjú tolvajjal a vállán, kinek számottevő súlyától csak akkor sikerült megszabadulnia, amikor meglátta a diófa ágaihoz kikötözött lovakat, s mellettük azok felügyelőjét; az üzenetek célba jutásáért felelős solymászt. Ha valaki, hát ő aztán igazán keveset értett a lovakhoz, sőt, mi több, még talán tartott is tőlük - legalábbis sohasem állott azok közelébe, ahogyan ezúttal sem. A lámpás fénye több lábnyira a két kikötött állattól világította meg kopaszra borotvált fejét, mellyel Idegen minden mozdulatát követni igyekezett, amióta csak meglátta, cipel valamit. Azazhogy valakit, s azt a valakit rögvest a kisebbik lóra fektette fel, mintha magával akarná vinni.
- Ki ez az ember? - kérdezte értetlenül, mialatt szabadon maradt kezével az alkarvédőjén pihenő megtermett állathoz nyúlt.
A sólyom egyik lábán apró hengeres bőrtok fityegett, s a férfi abból vette elő az odakészített papirost, hogy aztán íróeszköz társaságában átnyújthassa azt a sebhelyes arcúnak. Egyikük sem örvendezett az esőnek hála, ráadásul az egyébiránt is gyakorta mogorva kopasz férfi már sejteni kezdte sorsát - azt a sorsot, mely gyalogságra ítéli majd őt, ha végzett e helyen.
- Először is, nem ember, hanem félelf. Bár ezt ilyen sötétben tényleg nehéz észrevenni. Másodszor pedig, az új útitársam. Nehéz volt elkapni, úgyhogy nagyon figyelj rá, amíg írok, és itasd is meg. Hányt, és a fene se tudja, hogy részeg volt-e, vagy nem... Minél kevésbé másnapos, annál gyorsabban fog majd futni.
Mondandóját meglehetősen félvállról, s szórakozással eltelvén közölte szerencsétlen, szintúgy bőrig ázott solymásszal, kinek azonban nem lehetett ellenkező szava. Az idegen, akárhogyan is hívták, kivételes kegyet élvezett a birtokon, s meglehet, ugyanez vonatkozott az azon kívüli helyzetekre is; így hát a bőrkesztyűs, nyers hústól bűzlő férfi nem igazán tehetett mást, azon kívül, hogy morgolódva engedelmeskedik. No jól van, többnyire csupán morgolódva: néhanapján ugyanis nem volt rest kinyilatkoztatni elmés észrevételeit.
- Nem láttam még részeg elfet, de te tudod. - közölte a lámpás mellé leguggoló csuklyással, mialatt ő, értelmetlennek értékelt feladat ide vagy oda, a fához rögzítette madarát, hogy kinyithassa a felszerszámozott, gondosan - bár korántsem általa - előkészített lovakra erősített egyik vizes kulacsot.
Mintha tengernyi türelme volna, megvárta, míg a lóra fektetett újfent felnyög, akkor pedig felemelte fejét, s némi folyadékot öntött belé, valami olyasmit mormolva, hogy ne merjen az ő felügyelete alatt megfulladni. S bár azt gondolta, hogy a sebhelyes nem hallotta meg, annak szigorú tekintete az ellenkezőjéről biztosította, így aztán magára erőltette maradék önuralmát, s igyekezett minél óvatosabban bánni a gyomortartalom-szagú ismeretlennel. Annyi vizet adott neki, amennyit elfogadott, s utána hagyta, hogy visszasüppedjen saját homályába, ő maga pedig eltávolodott a lovaktól, s a diófa törzsének döntötte hátát. Így várta meg, míg az Idegen végzett a levél körmölésével, s nem kérdezte meg annak tartalmát. Nem kérdezhette volna, valójában azonban nem is akarta tudni, ahogyan azon dolgokat sem, melyek valamely úton is ahhoz a mindenen kívüli zöldköpenyeshez fűződtek.
Amikor a kardot birtokló sebhelyes hozzá lépett, s feléje nyújtotta az elkészült levelet, ő minden további késlekedés nélkül a bőrtok mélyére süllyesztette azt, mintha ezúton elfelejthetné létezését. Engedte, hogy a kantár nyereghez kötözésével a második lótól is megfosszák, s beletörődött az önkényes éjszakai sétába, mely azután következett volna, hogy a sólyommal útjára engedi a levelet. Ami Idegent illette, egyetlen percig sem osztozott a kopasz mogorvaságában, inkább elhelyezkedett a nyeregben, s reá bízta üzenete elküldését. Tudta, hogy nem fogja elolvasni, ezért hát utoljára megszemlélte a nyereghez kötözött kantár csomóját, azután pedig a vörös üstökűhöz hajolt egy kissé.
- Indulunk, fürgelábú. Sietni fogunk, úgyhogy azt ajánlom, kapaszkodj, amennyire tudsz. A fejfájás majd elmúlik, de addigra talán meg is barátkozol a helyzettel annyira, hogy ne próbálj elszökni.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-08, 7:53 pm

// Őszintén? Rolling Eyes //

A szemem még nem sikerült kinyitnom, de a nyögdécselésem úgy látszik meghozta a kívánt, vagy talán később kiderülve, a nem kívánt figyelmet, mert valaki, aki biztos nem egy ápolónővérke volt, ha a kérges és rosszszagú kezével megemelte a fejem – ez újabb fájdalmas nyögést váltott ki, - aztán vizet töltött száraz ajkaim közé.
Az első kortyok akadozva gördültek le a tokomon és köhögésbe fúltak, de aztán úgy csüngtem a butykoson, mint csecsemő az anyja mellén.
Egészen felfrissültem tőle, a gyomrom háborgása is sokat szelidült, bár még mindig úgy éreztem, hogy valami kegyetlenül nyomja, míg az éltető folyadék leülepedése után fel nem fogtam, lassan ébredő öntudattal, hogy bizony az a valami egy nyereg és a szagokból ítélve én épp keresztben lógok és billegek egy ló hátán.
Emlékeztem próbáltam megfeszíteni, ami nem volt túl jó ötlet, de újra és újra rávettem magam, míg ki nem bogoztam, mi vezetett ahhoz, hogy itt ébredjek fájó fejjel, teljesen elcsigázva.
Még az is rémlett, hogy valamikor, talán percekkel, de az is lehet, hogy órákkal vagy napokkal ezelőtt, valaki szavát, egy igen ismerős, de hallani nem vágyott szavát hozta felém a szél.
- Indulunk, fürgelábú. Sietni fogunk, úgyhogy azt ajánlom, kapaszkodj, amennyire tudsz. A fejfájás majd elmúlik, de addigra talán meg is barátkozol a helyzettel annyira, hogy ne próbálj elszökni.
Ennek feldolgozása persze eltartott egy darabig, így még dobált a nyereg egy darabig és utána pedig igyekeztem csendben felmérni, hogy hol vagyok és kik vannak körülöttem, mielőtt cselekvésre szánnám el magam.
Még egy ló dobogását hallottam és feltételeztem, hogy ezen ülhet az elrablóm. Félig lehunyt szempilláim mögül pedig azt is láttam, hogy benne járunk az éjszakában.
Talán, ha gyorsan lecsúszom, akkor sikerülne elszaladnom, de magamba nézve rá kellett jönnöm, hogy olyan gyenge vagyok, mint a harmat és valószínűleg két lépés után a lábam megadná magát és én újra csak megsérülnék……
Meg kell erősödnöm, aztán visszatérhetek a szökéshez.
Ám előtte ki kéne derítenem mi a szándéka velem ennek az átkozott sebhelyesnek.
- Mi a jó fenét ……akarsz tőlem. Majdnem megöltél. – nyöszörögtem. – Engedj leszállnom, mielőtt a gyomrom a hátamon jön ki és felrobban a fejem, már ha élve kellek neked.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-08, 11:28 pm

//Rendben, bevallom... gonosz vagyok, és egyetlen lételemem a sötétség! .... Főleg, ha van illatgyertya Razz//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Menetelt a két felszerszámozott ló, erőltetetten, s patáik dobogásának ritmusos egymásutánja hasonlóképp rázta-dobálta a nyeregbe fektetett félvér tolvajt is, akárcsak a sűrű, viharos esővel áztatott földet. A fűszálak között itt-ott pocsolyák gyűltek össze, s ha e pocsolyákkal patkók találkoztak, alapos mennyiségű sár, s folyadék verődött fel az állatok oldalán lógó könnyű csomagokra. Víz volt bennük, olyasféle kulacsokban, melyből a solymász itatta a kudarcot vallott vörhenyes hajút; valamint némi élelem, s egyikben - Idegennél - egy darabka kötél is lapult, no meg tartalék gyertya abba a lámpásba, melyet a sebhelyes arcú tartott magasra, hogy legalább csekélyke bepillantást nyerhessen, merre is haladnak éppen. E lovakat nem kellett túlzottan féltenie - ismerték már azok a Hajnalhoz vezető utat, melynek megtalálásához nem volt szükségük sem térképre, sem pedig csillagokra a tájékozódáshoz. Utóbbi, ha sorsuk idegenünkön múlott volna, igazán nehézkes feladatnak számított e közeledő, s felettük, mögöttük, előttük, közöttük lassacskán és lustán szétterpeszkedő éjszakában, ugyanis az enyhe, mérsékelt széljárással érkezett égzengés áthatolhatatlan, gomolygó felhőzete magába zárta a fényes pontokat, akár céljuk, az ezüstládika a csillogó kincseket.
Folyvást ostromolta őket az eső, így aztán Idegen nem sokat búcsúzkodott a solymásztól, ki nem sokkal távozásuk után újára is engedte hűséges madarát a lámpás mellett lefirkantott levéllel, melyet a hengeres bőrtokba csúsztattak. Annak tartalmát egyelőre egyetlen ember ismerte, s az az egy, úgy festett, nem óhajt beszélni róla, főképpen pedig nem a tolvajnak, ki a saját lova után kötött, csapzott sörényű állat nyergében zötykölődött hanyagul felmálházott zsák módjára, s korábbi néhány nyögésén kívül nemigen hallatott más életjelet; egészen mostanáig, amikor is mintha néhány szó mégiscsak kikívánkozott volna minden bizonnyal zavaros elméje rejtekéből. A sebhelyes arcú, csuklyás alaknak beletelt némi időbe, míg megértette, mit kívánt közölni vele a félelf, azután azonban csizmája sarkával megálljt parancsolt hátasának, ő maga pedig leszállott ültéből, hogy a száraznak-korántsem-nevezhető földön közelítse meg őt.
- Nem akarsz a sárban hemperegni, hidd el nekem. - felelte, mialatt odalépett hozzá.
Amaz hangjából ítélvén valóban nem lehetett túl jól, azonban Idegen ismerte ereje határait, s cseppet sem állott szándékában eltenni láb alól az ifjú zsebmetszőt. Éppen ellenkezőleg, a lehető legjobb erőnléti állapotban volt szüksége reá, hogy helyette dolgozzék... Helyette? Nos, neki is megvoltak a maga titkai, melyek teljes kizárólagossággal elintézni való ügyeit, s önmagát illették, így aztán csak az istenek tudhatták, mire készült. Egyelőre azonban nem érkezett még el az idő, s mivel szívtelennek sem egészen nevezhették volna, a lámpást tartó, kötözött kéz leemelte előbb említett fényontó terhét a földre, azután pedig párját segítségül hívván, taszított egy-néhányat nyeregben lógó társaságán, hogy megfelelő ülőhelyzetbe kerüljék. Amikor úgy gondolta, sikerrel járt, hát feltekintett a jobb napokat is látott férfi orcájára, s további szavakat intézett hozzá.
- Ha meg akartalak volna ölni, most már nem beszélgetnénk itt, a semmi közepén. - mondotta, s hagyta, hadd higgyen, amit akar - Felesleges lenne most magyarázni, amikor beszélni is alig tudsz. Inkább pihenj és maradj a nyeregben. Ha utolérjük a barátaidat, már nem fogok annyira rohanni, ezt megígérhetem - illetve némi előzetesként azt is, hogy ha megszerzed, tiéd az egész ezüstládika. Egy darnát sem kérek belőle, erre esküt is teszek neked. Minek kérnék, ha odahaza engem is megjutalmaznak? Tudod, ezúttal sajnos van megbízóm - van Saarn érdekli, a szőke nemes, nem a te ládikád. Elhiheted, ha volt lehetősége így szórni a vagyonát, van még neki ott, ahonnan ez jött.
Nem mondott többet neki egyszerre... hagyta, hadd süppedjen vissza a sötétségbe, ő maga pedig nyergét elfoglalván vette magához újfent az irányítást, s a távolt kezdte fürkészni a lámpás fényénél. Ha feltűnnek a lovaskocsi fényei, majd el kell oltania, s ha feltűnnek... amikor feltűnnek; akkor kezdődik majd a valódi izgalom. Csendesen kell lenniük, máskülönben sohasem juthatnak fel a hajóra, mely Olassië felé viszi őket. Akkor majd csendesen, s e gondolat hatására hátrapillantott válla felett, mintha ismét szólni kívánna.
- Most szólj még, ha akarsz valamit, mert ezután csak a hajón lesz rá igazán lehetőséged.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-09, 3:45 pm

// Very Happy Tudom a szado-mazo....... //

Nem voltam biztos benne, hogy a legjobb ötlet magamra fordítani a Sebhelyes figyelmét, de volt egy halvány remény, hogy ha eddig nem ölt meg és elcipelt ide, valahová a nagy pusztába ebbe a barátságtalan időben és még lóra is rakott, nem maga után vonszolt, akkor talán nem akar végezni velem.
Már az első találkozásunk alkalmával is gyanítottam, hogy kellek neki valamiért, vagyis hát elmondta, hogy miért, de fogalmam sincs, miért ragaszkodott a személyemhez, annyi tolvaj futkos a városban, aki boldogan vele tartott volna……..És az akkori és a mostani sejtésem arról, hogy miért ennyire „ragaszkodó”, nem tett boldoggá, valami nagy szarságot éreztem mögötte és ritkán téved a megérzésem.
Sokáig úgy sem tudtam volna már titkolni, hogy magamnál vagyok, ráadásul addig a szökéssel is várnom kell, amíg elég erős nem leszek a futáshoz és a mágiám is összeszedi magát. Attól meg csak rosszabbul leszek, ha hassal és fejjel lefelé zötyögök egy kemény nyeregben.
Meglepetésemre és persze megelégedésemre a fickó valamiért nem gondolt arra, hogy megkötözzön, így egy darabig még eljátszhatom, hogy belenyugodtam a sorsomba, aztán majd hanyagolom a könnyes búcsút…..
Szavaim megértő fülekre találtak nála és miután halvány fény fogott derengésbe, határozott kezek rántottak ülő helyzetbe, mire kétségbeesetten kaptam a ló sörénye, kantárja, vagy bármilyen kapaszkodó után, hogy megtartsam az egyensúlyomat, mert hirtelen tótágast állt velem a világ, ahogy a vér most a fejemből lefelé lódult.
- Igazán jó meglátás. – nyögtem, ahogy végre valamelyest visszabillent minden a helyére.
Egyrészt elégedettem, hogy jól sejtettem, élve kellek, másrészt hihetetlenkedve hallgattam, hogy még mindig ragaszkodott a tervéhez, hogy követve a két fickót a városból, én fogom neki – még ezek után is, - ellopni a ládikát.
- Te ezt tényleg komolyan gondolod. – dörzsöltem meg a gyomromat, hogy kiálljon belőle a görcs. – Ezt az egész „tiéd az egész zsákmány” dolgot, komolyan mondod, vagy legalábbis a megbízód elég jól meggyőzött.
Azt azért már nem kötöttem az orrára, hogy nekem éppen ezért nagyon kezdett bűzleni valami.
- Lehet, hogy most magam ellen beszélek Sebhelyes komám, de egy nálam sokkal rosszabb tolvaj is simán elcsaklizta volna attól a két balektól a dobozt, csak balcserencsém volt, hogy elkaptak utána. Szóval nem értem ezt a nagy „gondoskodást” felém, több a macera, mint amit nyersz vele. – ingattam a fejem, de ezt gyorsan abbahagytam – Kisebbet is üthettél volna……..Ja és pisálnom kell.
Az ülő helyzet gyorsan javított az állapotomon és eszem ágában sem volt megvárni, hogy kivilágosodjon……..vagy egy vízitákolmányra felülni……

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-13, 12:10 am

//Drága Jerry és még drágább Val! Igyekszem gyors lenni, hogy ne legyek az utatokban! Smile//

4. küldetés - A segítség (1. rész)

*Kora reggel van még, amikor elindulok. A bálozók lassan szétszéledtek és az odakint mulatozókon is lassan győz a téli hideg. A csomagjaim összekészítve, a számlát a Könyvtár rendezi, más dolgom már nincs itt. Csak egy apró ajándékot hagyok Annának a szívességért, amelyért örökre hálás leszek. Ha az ifjú nemes megkapta az egyik hajtűmet, úgy a párját Annának hagyom. Azt gondolom, jobb, ha minél előbb elhagyom Tarsis-t. Mielőtt elindulnék, rákérdezek, hogy nem érkezett-e számomra levél, de a szinte már megszokottnak tűnő „Sajnos nem, kisasszony…” éppen úgy elkedvetlenít, mint máskor. S hogy a szép emlékek helyét gyorsan átvegye a mindennapok gondja, azt is a tudtomra adja a Nemesi Udvarház alkalmazottja, hogy a hajnali postakocsi sem indul ma időben. *

~ A Végzet Istennője gyorsan benyújtja a számlát ~ gondolom, de bosszankodni nincs értelme, így elfogadom, hogy délnél előbb nem fogok búcsút inteni a városnak.

*És az ajánlatot sem fogadom el, hogy csak nyugodtan menjek vissza a szobámba és töltsem ott az időt. Már elbúcsúztam mindentől és mindenkitől az Udvarházban. De talán a városban még nem, így inkább egy séta mellett döntök a most éppen csendes utcákon. Remélem, hosszú ideig nem térek vissza ide…

Ahogy kilépek, a tél hidege és a hó illata vesz körül, s már egy cseppet sem bánom a sétát. Odakint még szerteszét hevernek az éjszakai mulatozás „kellékei”, de a kereskedőknek, zenészeknek, mutatványosoknak nyomuk sincs.

Az éjszaka eseményein merengve indulok útnak a csendes, még sötétbe burkolózó városban…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-13, 12:48 am

4. küldetés - A segítség (2. rész)

*A Főtéren átvágva most nem nyűgöz le a Városháza épülete, amelynek tornyait, fantasztikus faragványait most szikrázóan fehér hó borítja. S hó fedi a tér köveit is, s a csendes városban csak a lépteim zaja hallatszik. Sehol egyetlen munkába, vagy vásárolni siető alak, sehol egy kocsi, vagy szekér, amelyek máskor ellepik a teret. Körbenézek, és eszembe jutnak azok, akikkel itt találkoztam… És akiket később újra láttam… Csak néhány percre állok meg… Mintha évtizedek teltek volna el az óta a nap óta. Arnelianra gondolok és Drestre. És egy furcsa, szomorúságtól és aggodalomtól terhes pillantású alakra… De aztán elhessegetem a gondolatokat és tovább indulok a piac széles utcáján lefelé, a kikötő felé.

Lassan sétálok, s ahogy az utcai lámpások fénye elhalványul, úgy lesz mindenfelé egyre világosabb a narancsszínben felkelő naptól. A város is ébredezik. A kofák és árusok álmosan nyitják üzleteiket, a pecsenyesütők felfűtik a tűzhelyeiket, a pékek kész kenyereket és süteményeket raknak a kirakatba. Mindenki teszi a dolgát pontosan úgy, ahogyan bármelyik másik nap. Velem senki sem törődik…

Azaz hogy csak azt hiszem. Váratlanul két aprócska kéz kulcsolódik az enyémbe és egy elhaló hang szólal meg mellettem. S érintésével együtt a félelme is az enyém.*

- Ugye nem hagyja, hogy elvigyen magával?


A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-04-13, 9:14 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-13, 7:53 am

4. küldetés - A segítség (3. rész)

*Úgy 6-7 éves forma lehet. a kezei hidegek, de a ruhája nem arról árulkodik, hogy az utcán él. Melegen öltöztették, még egy pár kesztyű is lóg a nyakában. A csizmája vastag és bélelt. Az arca is tiszta, csak a szétmázolt könnyek hagytak nyomot rajta. Biztosan nem utcakölyök. Amikor ránézek, könyörgő tekintettel újból megismétli a kérését.*

- Ne hagyja, hogy elvigyen… Haza akarok menni… - s már szipog újra, hatalmas könnycseppek gördülnek le az arcán.

*Lehajolok, hogy a köpenyem ujjával töröljem szárazra az arcocskáját, de csak megnyugtató szavaimra hajlandó elengedni legalább az egyik kezemet.*

- Nem, dehogy hagyom… De ki akar elvinni? – nézek körül, mert senki sincs, aki utána iramodott volna, vagy éppen őt keresné. Minden pontosan ugyanolyan, mint egy perccel ezelőtt. De aztán meglátok egy sötét köpenyes alakot, aki a Főtér felől igyekszik felénk, és az aprócska hölgy ijedten bújik mögém.

- Megtalál és elvisz a mutatványosokkal… Azt mondta, hogy meglátok olyan dolgokat, amit más nem és hogy okosabb is vagyok, mint a testvérem, aki sokkal nagyobb nálam…

*A félelme mögött a büszkeségét is érzem, s szavait hallva elmosolyodok, de aztán a dolgok aggasztó fordulatot vesznek, mert az idegen meglát két városőrt, s felénk mutogatva immár hárman igyekeznek lefelé az utcán. Nem hiszem, hogy hazudna és a kezemet is olyan görcsösen szorongatja, hogy kétségem sincs afelől, hogy igazat mond.*

~ Időt kell nyernem, és kifaggatni, mielőtt ideérnek! ~

*De látom, erre esélyem sem lesz, mert a trió megszaporázza a lépteit, és mintha a gondolataimba látna, a fekete köpenyes kiabálni kezd.*

- Ne hagyja elszökni! Csak egy kis tolvaj!

*A kislányra nézek, aki tágra nyílt szemmel, rémülten bámul az érkezők felé és ezt látva elhatározásra jutok, bár minden porcikám tiltakozik a döntés ellen.*

- Gyerünk! – markolom meg a kezét, és futni kezdünk az egyik kis utca felé...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-13, 8:16 am

4. küldetés - A segítség (4. rész)

*Nem eresztem el a kezét, s mintha az ijedtség neki is szárnyakat adna, mert lépést tart velem. Kétségbeesetten fordulunk be újabb és újabb utcákba. Hol magas, rendezett házak között rohanunk, hol apró sikátorokban igyekszünk minél távolabb a Főtértől és az üldözőinktől. Mert hogy vannak, afelől nincs kétségem. Mintha egy ideig a rohanó lépteket is hallottam volna mögöttünk.

De most, ebben a pillanatban csend van, csak a szokásos reggeli, városi neszek vesznek körül, ahogy lassítunk. Megállunk és mutatóujjamat a számra téve igyekszem csendre bírni a kislányt, aki arcát a köpenyembe fúrva próbál lélegzethez jutni. Nem, semmit sem hallok.

Körbenézek, hogy hová is jutottunk, amikor egy – vélhetően – tejesasszony lép mosolyogva mellénk és a közeli ajtó felé mutat, amely egy tiszta és világos üzletbe nyílik.*

- De korán keltek a kisasszonyok! Jöjjenek csak be, készítek valami meleg italt önnek is, meg ennek az apróságnak is. Jöjjenek csak! Biztos átfáztak a mulatságban!

*És már terelget is minket befelé. A patyolat tiszta helyiségben tej és sajt illat, s néhány kisebb asztal és kényelmes szék. Ő hellyel kínál minket és én egy belső asztalt választok, ami már nem látszik az utcáról, de én szemmel tudom tartani a bejáratot. És persze közel van egy másik, félig nyitott ajtóhoz, amely az udvarra vezet.

~ Talán elvesztették a nyomunkat! ~ gondolom, és csak abban reménykedek, hogy a hóban hagyott lábnyomaink nem lesznek árulóink. Mert kell néhány perc, amíg megtudom, amit szeretnék.

Így amikor megkapjuk a meleg, fűszeres tejet és mellé egy-egy cukrozott kalácsot, s a vendéglátónk is odébb húzódik, folytatva a reggeli teendőit, a kanalával zavartan játszó lányhoz fordulok.
- El kell mondanod, mi történt, különben nem tudlak hazavinni…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-13, 11:09 am

4. küldetés - A segítség (5. rész)

- Először talán kezdjük a neveddel… Én Nie vagyok…

*De a vendégem most nem igazán tud beszélni, mert éhesen tömi magába a kalácsot. S mivel már a fele elfogyott annak, amit ő kapott, elé tolom az én tányéromat is. Türelmesen várom, amíg befejezi az evést és közben folyton a bejáratot figyelem. De sem az őrök, sem a furcsa idegen nem tűnik fel.*

- Én Sylaria vagyok, de mindenki csak Syllának hív. És Peter Kispocoknak. – kezdi végül. Ahogy a név említésére ismét elszomorodik és a sírástól lefelé görbül a szája, megérintem a kezét.
- Sylla… Igazán szép név… És mondd csak, mégis miféle butaságot csináltál tegnap éjjel? Mert gondolom, akkor történt a dolog…

*A bál éjszakája a városban is mulatságok sokaságát hozta magával, amit egyetlen városlakó sem hagyott volna ki. A gyerekek is késő éjszakáig fent maradhattak, és míg a felnőttek, ettek, ittak, táncoltak, őket a mutatványosok trükkjei szórakoztatták. Kérdő tekintetemre Sylla a kabátja zsebében kutat, míg végül egy faragott, ősréginek tűnő, fából faragott szobrocskát vesz elő, néhány pillanatig a kezében forgatja, aztán az asztalra teszi. Gyönyörűen megmunkált mestermunka, de valamiért nem akarok hozzáérni. *

- Tőle kaptad?
- A fekete ember azt mondta, hogy aki kitalálja a találós kérdéseit, annak adja a szobrot. És én mindet kitaláltam. – állítja büszkén és én hiszek neki. – És ide is adta. Peter meg el akarta venni, de a szobor nem engedte, mert velem akart maradni. És beárultam, hogy mit akart tenni, de a mama azt mondta, hogy játsszak csak nyugodtan vele, csak nem menjek messzire. De aztán Ő megtalált és azt mondta, vannak még szobrai. Ha okos leszek és megfejtem a legeslegnagyobb kérdését, mindet nekem adja… De nem is volt szobor abban a kocsiban… És amikor sírni kezdtem, bezárt… - látom, ahogy küzd az emlékkel, így egy újabb biztató érintés kell, hogy folytassa. – Hallottam, amikor elment és kimásztam az ablakon. Csak magasan volt és féltem, hogy felborul a szék és meghallja. De nem voltam ügyetlen. Otthon is így keresem meg a polcokon az ajándékokat. Ugye nem hagyod, hogy megint bezárjon és hazaviszel?
- Persze, hogy nem hagyom. Vigyázok rád, ígérem. Mondd csak, elmondta, hogy mi az a hatalmas és izgalmas kérdés?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-04-13, 12:10 pm

4. küldetés - A segítség (6. rész)

*A válaszra azonban már nincs idő, mert a bejárat előtt feltűnik a fekete köpenyes idegen és a két városőr. Először úgy tűnik, nem is veszik észre az üzletet és tovább sétálnak. Egy pillanatig dermedten ülök és az ujjammal csendre intem Syllát, hogy amikor eltűnnek a szemünk elől, megragadjam a kislány kezét és a hátsó ajtó felé rohanjak, magam után húzva a meglepett gyereket. Csak remélni tudom, hogy nem láttak meg, de hiú reményeket táplálni a legnagyobb ostobaság.

Ahogy ostobaság volt azt hinni, hogy a hátsó ajtó majd egy másik utcára nyílik. Ahogy kiérünk és bevágom magunk mögött a vastag faajtót, rá kell jönnöm, hogy a bolt hátsó udvarán nem sok helyre lehet elbújni. És a zár sem fog túl sokáig kitartani három erős férfi ellen. Egy karvastagságú köpülőfával ékelem ki a kilincset és aztán kétségbeesetten keresem a menekülési útvonalat. A téglafalak jó három méter magasak és csak néhány méretes tejeskanna áll egymás mellett az ajtóhoz közel.

- Sylla… Át kell másznunk a falon! Gyere! Segíts!

*Azzal az üres kannákat a fal mellé cipeljük, és közben halljuk, hogy odabent hangzavar támad. ~ Igyekeznünk kell! ~ Hat kanna alulra, rá még három és a fal tetejét már elérem, ahogy a rögtönzött „lépcsőre” mászok. Lenyújtom a kezem Syllának, hogy aztán magasba emelve segítsem fel az akadály tetejére. Mivel a kannákból épített emelvény elég ingatag, csak egyszer tudok próbálkozni. És ezt a kislánynak is el kell mondanom.*

- Ha nem sikerül feljutnom, csússz le óvatosan! De erősen kapaszkodj a kezeddel! Aztán ugorj! És ha lent vagy, ne nézz vissza, csak fuss! Fuss a folyó felé és a kikötőben keresd a kikötőmestert! Az ő irodájában mindig melegszik néhány városőr. Csak mondd, hogy eltévedtél és hogy Nie küldött! Hazavisznek! Megértetted?
- De a madaram… ott maradt… - kezd pityeregni, de ha úgy van, ahogy gondolom, a lehető legjobb, hogy így esett.
- Nem mehetünk vissza érte! De ugye megteszed, amit mondtam? – kérdezem, és amikor bólint, felkészülök az ugrásra.

*De erre már nincs idő, mert az ajtó végül enged az erőnek, amely áttörni igyekezett, s a három alak betódul az udvarba, mögöttük pedig sopánkodva megérkezik a tulajdonos is. Én csak egyetlen pillantást vetek a fal tetejére, ahol már nyoma sincs az apró alaknak. ~ Fuss, Sylla! ~ Hogy aztán a sötét köpenyes vádló tekintetével szembesüljek, amint a két őr lesegít a kannák tetejéről.*

- Vele volt! Itt a bizonyíték! – mutatja a szobrot, s az őrök nyugtalanul tekintgetnek körbe. – Az a kis tolvaj! Egy utcagyerek, akit befogadtam évekkel ezelőtt és most meglopott! Ez a nő meg …
- Én meg segítettem neki, hogy ne kerüljön egy ilyen tébolyodott alak kezei közé. Azt mondja, évek óta magával utazik. Akkor biztos nem lesz nehéz a kapusoknál bizonyítani, hogy magával érkezett. És a lopás… Az a szobor lenne, amit ellopott? Nem ön adta neki, tegnap éjjel? Tudja, volt ott még néhány gyerek, aki vágyott rá… És máshol is voltak ilyen gyerekek… Más városokban vajon hány gyerek felelt a kérdéseire és kapott hasonló szobrot, s tűnt el a mutatványosok között nyomtalanul? Vagyis szerintem ennek az alaknak kellene feltenniük néhány kérdést – nézek az őrökre, és ők is rám, mert a kérdéseket már nem tehetik fel senkinek.

*Mindannyian meglepetten tekintgetünk körbe, a sötét idegen ugyanis oly gyorsan és nyomtalanul tűnt el, hogy észre sem vettük. De magamban elégedett vagyok a helyzet alakulásával. Mert a madár, amely eddig mutatta az utat neki Sylla felé, immár nála volt, így a lányt nem találhatta meg már olyan könnyen. Ahogyan én sem indulhattam már utána. Csak reménykedtem, hogy hazaért.

De ő végül megtalált. A levél hetekkel később érkezett meg Valian-ba. Egy rajzot kaptam… Egy hollóról, amelyet hófehér rózsák fonnak körbe.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-25, 12:09 am

//Szegény Jeremynek ez a néhány reag szerintem már meg sem kottyant, annyit kellett várni rám Very Happy//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

A sebhelyes arcú Idegen, kinek esze ágában sem állott akárki ember- s más-fia-lánya tudtára hozni valódi nevét - és ki ezért annak felesleges említését is megtiltotta szövetségeseinek -, úgy hallgatta az ifjú rőthajú tolvajt, mintha valamiféle mulatságon volna, s az egyik előadást élvezné. Szórakozottságát nem rejtette véka alá, ugyanakkor heves koncentrálással illette az ügyet, melyben eljártak; ez pedig különös, szigorhoz hasonló felhangot festett derengő lámpás-fényben úszó ábrázatára. Még mindig hátrafelé tekintett, figyelmében fürdetvén igencsak bőbeszédűvé változott útitársát, s amikor amaz elhallgatott, Idegen határozott rántással újfent megállította hátasát. Könnyedén huppant le nyergéből, mintha a legkevésbé sem erőltetné idegeit egyetlen elhangzott szó sem.
- Ez minden, fiam? - kérdezte cseppet sem abban az értelemben, ahogyan más esetben e gesztussal éltek; mialatt a korábban elcsomagolt kötél után kezdett kotorászni a félsötétben.
Nyugalmasan emelte ki a nyeregtáskából, jól láthatóan, s a legkevésbé sem aggódván ellenszegülésen, de még esetleges szökési kísérleten sem. Pedig ha a kis tolvaj tudott volna Idegen elméjében olvasni, könnyedén rálelhetett volna az igazságra, mindazt tekintvén, amire csak kíváncsi lehetett. Elsőként talán kezdjük is azzal, mi végre cipelte magával küldetésére, ha tulajdonképpen lelassította; sőt, késleltette feladata elvégzésében, akár egy nemkívánatos, lóra felpakolt súly. Nos, mi tagadás, ha Idegen valaha is igazán rettegett valamitől, azt bizony mágiának nevezték, és a rejtélyes úrnőnek - vagy talán inkább úrnővel - dolgozó törvényen kívüli módfelett tehetségesen művelte is azt, hála többek között a nemesi könyvtárak számos előnyének. Az olyan nemesi könyvtárakénak persze, melyek gondatlan, felelőtlen, netalán pénz- vagy hataloméhes kezekben nyugodtak. Jelen helyzetben e kezek van Saarn vagyonára áhítoztak, s borzalmasan leszerepeltek az elszabadult zöldköpenyes tervezett irányításában; ki ennek bekövetkeztekor saját szabályokat hozott, melyek Idegen sorsát is módfelett könnyedén formálták. Majdnem olyan könnyedén, mint az ábrázatát, mely minden eddigi munkája során most először gazdagodott ennyi maradandó sebhellyel. Kifejezni sem volna szükséges tehát, hogy varázstalan, egyszerű emberünk rendkívül félte a mágust, s a fiatal tolvaj tehetségét, mint biztosítékot vette magához, hogy elősegítse a ládika gazdájának kényszeres cseréjét. S nem csupán biztosíték ült lóháton e percben, hanem egy olyan teremtmény, amely létezésének, lényének egy szelete különös kíváncsiságot keltett az Idegenben. Érdekelte őt a féltünde, bár maga sem tudott volna rámutatni, mégis miféle módon érte el. Egyszerűen csak bekövetkezett, s az emberférfi hagyta magát haladni az árral, tisztelvén saját megérzéseit, s önnön érdekeltségét, még ha céltalannak is érezte azt.
A megrontott arcú nem rejtette el a kötél létezését. Gondosan az ifjú utas látóterében tartotta azt, a vállára dobván terhét; hogy azután kérdezés avagy figyelmeztetés nélkül leemelje őt a nyeregből.
- Ne aggódj, nem a kezedet kötöm meg. - közölte, s hagyván neki, hogy az engedelmesen álló hátasra támaszkodjék, ha akar; gyorsan, kissé sietvén elvégezte, amit kellett: a tolvaj lábait rögíztette egymáshoz gondos szorítással, majd felemelkedett, s immár lassabban, elnagyolt mozdulattal háton veregette a vörös üstökűt - Na eredj! Az ugrálástól még jobban is lehetsz.
Nem akadt sem fa, sem bokor a közelben, amely mögé a félszerzet elrejtőzhetett volna, s Idegenünk nem is óhajtotta szem elől téveszteni őt. Keresztbe fonta karjait mellkasa előtt, markában a kötél másik végével, s fokozott figyelemmel illette hát a megkötözöttet - még akkor is, ha bízott benne, amaz nem ismer egyetlen csomókioldó varázslatot sem. Mindemellett nem kívánta kínos csendre kárhoztatni magukat, így hát nekilátott ahhoz, amihez igazán értett: a szavak egymás után rakosgatásához.
- Nem kenyerem a macera, de szórakoztatsz, úgyhogy minden percért megéri. Neked meg a pénzért. Mindenki nyer... kivéve van Saarn-t, de hát mindig vannak vesztesek is. Kell, hogy legyenek. Te nem leszel közöttük, még ha minden okod meg is van rá, hogy ezt feltételezd. Persze nem hiszel a szavaknak, ami okos dolog. Majd a tettek más véleményre bírnak.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-26, 9:11 pm

Igyekszem sok mindent összehordani, hogy lekössem a figyelmét, hogy elaltassam a gyanúját. Tapasztalatból tudtam, hogy a legtöbben idegesek lesznek a sok beszédtől és inkább igyekeznek megszabadulni tőlem minél előbb, mint, hogy sokáig hallgatni kelljen.
Itt persze nem számíthatok rá, hogy „megszabadul” tőlem, de már az is elég, ha enged a kérésemnek és hagyja, hogy eltávolodjam tőle.
El sem hiszem, hogy nála is hat, így vigyáznom kell, hogy ne üljön ki az elégedettség az arcomra, bár nem érzem magam olyan fényesen, hogy ezt ne sikerüljön egy fájdalmas grimasz alá rejtenem.
Kérdésére heves bólogatásba kezdek, aztán pedig ellenkezőleg, hiszen dehogy ez minden.
- Nem, nem, de hiába is kérném, hogy engedj el, hogy mondj le a társaságomról, bár tudom, hogy ellenállhatatlan személyiség vagyok, így aztán jelenleg csak ennyit kérnék…… - akadok el egy újabb triáda közepén, mikor látom, hogy egy guriga kötelet halász elő az egyik csomagból.
Hiába……sosem szerettem, ha valaki egy kötélcsomóval közeledik felém, mert az sosem vezetett jó dolgokhoz. Ha nem kóvályogna a fejem és zsibbadna a lábam, akkor bizonyosan megkockáztatnám, hogy leugorjak a lóról és futásnak eredjek, de valószínűleg most nem jutnék túl messzire.
Mivel már sebhelyes komám tudja, hogy nem szívvel-lélekkel tartok vele, így lehet, hogy csak egy esélyem lesz és azt nem akarom elbaltázni. A csekélyke ki mágiámat sem szeretném elpazarolni.
Láthatja rajtam, hogy egyáltalán nem tetszik, ahogy azt a csomagot a vállán egyensúlyozza, így megnyugtatónak szánt szavakkal szól felém.
- Ez most meg kéne, hogy nyugtasson? – háborodok fel, de nem tudok elhúzódni annyira, hogy ne kapjon le könnyedén a nyeregből.
Az utcai élet nem sok zsírt hagy az emberen, ő meg szikár alkata ellenére, erős, így nincs nehéz dolga.
- Egyáltalán nem kéne megkötöznöd. – igyekszem eltéríteni a szándékától, de persze a bizalmát már akkor eljátszottam, amikor először futottam el tőle.
A lábamon lévő béklyó nem sok mozgásteret hagy és ráadásul a kötél vége a férfi kezében marad, így bármilyen gyanús mozdulatomra, akár a lábamat is kiránthatja alólam.
A hátbaveregetésre nem számítok, ki is lódít kicsit az egyensúlyomból, jó, hogy mellettem áll a ló, így meg tudok támaszkodni rajta.
- Ez borzasztóan rendes magától. – hörrenek fel, aztán alaposan körbenézek, hogy merre is induljak.
Ekkor jövök rá, hogy bizony egy magasabb bokor sincs a környéken, nem, hogy fák, ami mögött elbújva, még a csomót is meglazíthatom esetleg.
Egyre elkeseredettebben nézelődök és hallgatom közben a mondandóját, amivel le akarja szerelni az ellenállásomat. De legalább arról már meggyőződhettem, hogy mágikus képességei nincsenek, mert akkor végképp esélytelen lennék.
Nem a legjobb dicséret, amit hallottam az, hogy szórakoztatom, de nem tudok egyelőre mit tenni.
- Most komolyan végig akarod nézni, hogy pisálok? – szörnyülködtem, előbb, aztán kicsit megrogyasztottam a vállam, mint aki végül belenyugszik a dolgokba. – Úgy látom, nem tudlak meggyőzni arról, hogy nem én vagyok a legjobb a feladatra, ezért legyünk túl rajta. Keressük meg ezt a te van Saarn-odat és ellopom neked az ékszert, aztán mindenki megy a maga útjára…..rendben?
Sok zsivánnyal volt kapcsolatom életem folyamán, így arra szinte esküdni mertem volna, hogy a fickó elhiszi, amit mond, de abban is biztos voltam, hogy ő is megbízást teljesít, hiszen nem is titkolta. A Megbízóban azonban már nem voltam annyira biztos.
- Legalább elfordulsz? – sóhajtottam és átmentem a ló másik oldalára.


Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-27, 2:46 am

//A szegény kis tolvajnak//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

A megcsúfított-orcájú valóban igen erős volt, ha úgy vesszük. Pályája kezdetén ugyan még nem egészen jellemezte volna e tulajdonság, ugyanis igazán csenevész, aprócska siheder volt, ki csupán fürgeségével, s észjárásával emelkedett ki sorstársai közül; ám ez nem maradt mindig így. Korán megtanulta, hogy edzheti magát, s eme edzésnek nem feltétlenül kell éppenséggel kívülről is látszódnia - saját szerencséjének kovácsa is lehetett vele, ha nem hajszolja a látványt, s a meglepetésre bízván magát, fordít egyet azon az úgynevezett asztalon. Ehhez tartotta hát magát, ha egyszer nem alkották olyannak az istenek, mint a szőke nemes égig érő kíséretét,s úgy festett, vihette valamire, elvégre megannyi veszélyt rejtegető hivatása ellenére még mindig életben volt, ráadásul azt is megtehette, hogy némi erőfeszítésért cserébe félvér tolvajkölyköket cibál le a nyeregből. Érdekfeszítő félvér tolvajkölyköket. No de mennyire?
- Azért annyira még te se vagy érdekes. - közölte Idegen elgondolkodást mímelvén, válasz gyanánt a nyomokban felháborodást tartalmazó kérdésre, melynek feltevésére nem különösebben számított - De örömmel hallom, hogy ez a te különös gondolatod legalább fényt csinált a fejedben. Ez is valami. Szólhattál volna, hogy rosszul próbálkozom.
Miután megállapította, hogy a szerencsétlen a hátas mögé menekül előle, ő maga nyugalmasan az ellenkező irányba fordult, ahogyan egyébként is tervezte volna, bárhogyan is oldja meg szorult helyzetét a vörhenyes hajú. Nem volt ő büszkeség-felszámoló inkvizítor, hogy kárt okozzék a suhanc önérzetében... noha ügyei olykor kívántak már meg tőle szokatlan megoldásokat.
- Ha biztos lehetnék benne, hogy tényleg nem hagysz itt, még a fülemet is befognám, de ilyen kényelmesen még nem vagyunk, Fürgelábú. Igyekezz csak. - mondotta, s a sötétségbe meresztette szemét, mintha látni próbálna.
Vizsgálódásával azonban csak az időt akarta elütni, s a biztonság kedvéért ellenőrizni, nem talál-e fényt arra, amerről jöttek. Innentől kezdve zökkenőmentes küldetésre számított, ennek elősegítésére pedig nem ártott kizárni a nemkívánatos látogatók által képviselt akadályozó tényező eshetőségét. S bár közel s távol egy lélek nyomát sem lelte, egészen addig úgy állott ott, háttal a tőle néhány lépésnyire álló, türelmes állattól, amíg a félszerzet végzett, s korábbi szavaiból következtethetően saját akaratából visszasétált. Sétált? Nem számít. Leoldotta róla a kötelet; hagyta, hadd próbáljon amaz magától felkászálódni a nyeregbe, s taszított egyet rajta, ha elakadására lett volna figyelmes. Azonban lett légyen bármily' kézzel fogható a sikernek tetsző fejlemény, Idegen úgy vélte, nem szolgál a fiú ártalmára, ha amaz érzi szavaiba - s egyúttal belé - vetett bizalmát. Hát biztosítékot vett magának: újfent átkötötte a kis tolvaj lábát - igaz, ezúttal csupán az egyiket -, a kötél maradékát pedig a nyereg szerkezetéhez erősítette, úgy, hogy ne érje a földet, s ne akadályozza a lovat. Ezután, mint ki jól végezte dolgát, némi vállvonás kíséretében felvette lámpásukat a sártól mocskos földről, s felült saját hátasára, hogy sietve haladásra ösztökélje azt. Az állat enyhe fejrázással fogadta a parancsot - elképzelhető, hogy legszívesebben odahaza pihent volna, a semmi közepétől meglehetősen szárazabb alvóhelyén -, ám engedelmeskedett a sebhelyesnek; aki, bár sietve kutatta volna van Saarn kocsijának nyomát, annyira azért mégsem igyekezett, hogy a hajóhoz közeledvén ne volna ideje megszabadítani útitársát azoktól a nyavalyás csomóktól.
Mindaddig nem lehetett értelmét látni a baljóslatú, rögtönzött útvonalnak, melyet Idegen választott; amíg a vele tartó számára világossá nem vált: levágtak némi távot, s később tértek arra a városból vezető kettős nyomvonalra, amely minden bizonnyal a Hajnal felé vitte őket. A sebhelyes arcú kénytelen volt ezt a lehetőséget választani azután, hogy jó ideig terhe cipelésével foglalatoskodott; most pedig végre elérkezett felhalmozott hátrányának végső megsemmisítése is. Idegen tudta, megfelelően könnyű terhekkel fél napba sem tellett szekérrel vagy kocsival a folyóhoz jutni, s mindezt összevetvén a szabadon mozgó lovak haladásával úgy számolta, hajnal előtt elérik a hajót.* S ha nincs elég fény, a kocsit is követni tudják, gondolta; elég ideig ahhoz, hogy megfelelően közel kerülhessenek az utolsó, kulcsfontosságú feladathoz: elvégre valahogyan majd fel is kell jutniuk a fedélzetre.
Ámde előtte volt még némi tennivaló. Elsőként a lámpásfényt kellett meglelniük, s amikor felismerték azt maguk előtt a messzeségben, Idegen ellenőrizte annak hollétét. A különös formájú fénypászma arra utalt, a lámpást a kocsis feje felett helyezhették el, mely szokványos módnak számított az éjszakai utazásra használt közlekedési eszközök körében - s egyben tökéletes álcának is, hiszen az utastér mögött szabadon megbújhattak, egészen addig, amíg fel nem fedték volna magukat, ha hallani engedik a lódobogást.
- Innentől egy szót se mondhatsz. - szólt a férfi, immáron kevésbé vidáman - Még most panaszkodd ki magad.
Azzal elfújta saját, s egyetlen fényüket, nem méltatván válaszra az ifjabbat, ha amaz szólni kívánt volna hozzá. Elfújta, s nemes egyszerűséggel elhajította azt, tudván: nem lesz reá szükségük ezután, sem a közelebb férkőzéshez, sem pedig a hajóra való feljutáshoz.
Ha a vörös hajú zsebmetsző nem lett volna túlságosan beszédes kedvében a kocsira bukkanás előtti időszakban, eztán hallgatásra kárhoztatva kellett, üljék a nyeregben, szótlanul - Idegenünk ugyanis merte remélni, nem dédelget ostoba szökési terveket, s főképp nem olyanokat, melyekben kiáltozás szerepelt. Még a két egymás után kötött lovat is a szekerek, s kocsi kerekei által vájt csupasz földsávban vezette, hogy a nyomástól keménnyé vált talaj ázott felső rétegei a lehető legtöbb neszt elnyeljék. Így haladtak még másfél órán át, lassacskán fáradtsággal, s unalommal szennyezett elméjük pedig képlékennyé változott a pihenés idejében, mely megtagadtatott tőlük. A homály továbbra is árnyékként kísérte őket, így aztán igazán nehéz lett volna megmondani, mégis hányan tartózkodtak a kikötőben. Fény sem nyújtott segítséget nekik - úgy festett, mintha egész Lanuria álomba merült volna ezen az éjjelen, függetlenül attól, ki éjjeli teremtmény, s ki nem. A házakat sem látták egészen, csupán a mozgalmas vízfelszín nem eviláginak tetsző csillanásai jelezték számukra az idő örök éberségét - valamint azt is, hogy talán maguknak is venniük kéne belőle. A sebhelyes Idegen megroppantotta hátát, miközben lassabb iramra fogta lovait, majd pedig kissé odébb meg is állott velük, s tisztes távolban a kocsitól, nekilátott megszabadulni a biztosítékként szolgáló kötelektől.
- Osontál már fel hajóra? - kérdezte nyugalmasan, melyből nem derült ki, ő maga rendelkezett-e efféle égetően fontos tapasztalattal.
Ám aki ismerte, s rendszerint alkalmazta őt, az tudta: észjárása megannyi tervet sikerre vezetett e napig. Olyasféle terveket, melyek igazán különbözőek voltak, s jóval többet igényeltek annál, hogy valaki képes legyen vaksötétben tapogatózva csomót oldani. Előttük tűz gyúlt a lámpásokban, egymás után, csaknem sorjában tűnvén elő a fekete semmiből, egészen új képet festve az előttük álló feladatról. Túlontúl sokan gyűltek össze a folyóparton - bizonyára nagy hajóra lehetett számítani, ez pedig kissé bonyolított az ügy egyébként sem legegyszerűbb részletén.
- Felejtsd el. Úgy néz ki, a lopakodást kihúzhatjuk a teendők listájáról.
Idegen nem tűnt éppen boldognak - mintha valami nem számításai szerint alakult volna. Megváltozott volna a bejegyzett indulások sorrendje, amelyet gondosan áttanulmányozott? Hol maradt az a kisebb, s ennélfogva sokkalta biztonságosabb hajó, melynek rakományai között békésen elidőzhettek volna, amíg leszállni látják embereiket?
- Szedd rendbe magad. Hozzávetőlegesen átlagos utazóknak kell látszanunk. - utasította, majd pedig kisvártatva hozzátette - Csak akkor szállunk fel, ha ők már a hajón lesznek. 

//Forrás: Lanuria térképe & "Mekkorák a távolságok Lanuriában?"//
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-27, 10:25 am

//Én a helyedben az NJK-dat sajnálnám Very Happy //

Természetesen az „érdekes” mivoltomat irónikusnak szántam, hiszen időt, energiát nem kímélve üldözött végig az egész városon, ahol minden tizedik lépésénél belebotolhatott egy tolvajba, aki boldogan tartott volna vele, ha csak egy aranyat is megcsillogtat előtte.
De neki én kellettem, valami megmagyarázhatatlan ok miatt és mondhatott akármit, ez mindenképp gyanús volt és meg nem ma kerültem az utcára.
Minden esetre most nem voltam olyan állapotban, hogy túlságosan ellenkezzek vele, vagy tesz róla, hogy még rosszabban legyek……..Őszintén szólva – tudom, hogy ostobaság és életveszélyes is, de kezdtem kíváncsi lenni, hogy mire ez a nagy felhajtás, miért kell mindenkinek az a csecsebecse.
Persze értékes, de azt éreztem itt kimondottan csak ez az egy ékszer a cél és főleg, hogy ne az a nemesi ficsúr birtokolja.
Ezért mentem bele végül – nem kizárva az esetleg útközben felmerülő egyéb lehetőséget is, - az önkéntes behódolásnak….
- Volt már, hogy jól próbálkoztál? – néztem végig rajta egy félmosollyal, ami nem az ellenállhatatlan személyiségének szólt.
Igaza volt a következő meglátásában is. Valószínűleg sosem fogunk megbízni egymásban, viszont untam már a rám aggatott beceneveket, amiben szó se róla, igen kreatív volt.
- Nem kölyök, nem fiú, nem Fürgelábú, bár ez legalább valamennyire hízelgő, hanem …..Jeremy, ha már így…….összekeveredtünk, legalább a nevemen hívj. – sóhajtottam, miközben igyekeztem úgy elvégezni folyó ügyemet, hogy csak a ló lásson, ha már muszáj.
Persze közben azért füleltem rendesen, de a tücsökciripelésen kívül semmit nem hallottam, így kissé megnyugodtam, mert a sebhelyestől biztos nem kellett tartanom, amíg a kezében nem lesz az áhított zsákmány, aztán……….majd meglátjuk.
Magamban azért elmondtam pár cifraságot, amíg visszaugráltam a fickóhoz és örültem, - hogy hitt abban, hogy önként vele tartok és lóra szállás előtt levette a kötelet.
Korai volt az öröm. Ahogy a nyeregbe küzdöttem magam, ismét megkötötte a lábam.
- És mi van, ha megbokrosodik a ló? – méltatlankodtam. – Ha leesem és magával vonszol, abba tuti elpatkolok. Úgy tudtam nagyon kellek a tervedhez, ez most nem számít? – háborgok, bár egyáltalán nem hatom meg vele.
Most nem úgy néz ki, hogy követnénk valakit is, érzésem szerint árkon-bokron vágunk keresztül. Nem vagyok ostoba, gondolom jócskán lemaradtunk miattam és most – mivel tudja a koma, merre tartanak, - egyenest odatartunk, lerövidítve az utat.
Valamikor, még mielőtt a Nap egyáltalán felébredt volna, visszakeveredtünk az útra, láthatóan kényszerű társam jól ismerte a helyet, aztán imbolygó lámpa fénye tűnt fel előttünk: egy kocsié.
Sebhelyes azonnal eldobta a lámpásunkat, mint aki biztos a dolgában, engem azonban ez már cseppet sem érdekelt, csak az egyre jobban sajgó ülepem. Sosem ültem még egyfolytában ennyi időt lovon és az út sem volt éppen sima. Ráadásul párszor majdnem sikerült leesnem, ahogy a lábam felhúzva megpróbáltam megoldani a csomót, ha nem is kimondottan a szökés miatt, csak, hogy az orra alá dörgöljem, hogy megtehettem volna. Sajnos valami ördögi módon értett a csomózáshoz, lazítanom sikerült rajta, de kihúzni a lábam már nem.
Ezért aztán ha ölni lehetett volna a tekintetemmel – amit valószínűleg úgy sem látott, - akkor már holtan fordult volna le a nyeregből gunyoros szavaira.
- Jó, akkor csak szólok, hogy hamarosan semmi hasznomat nem veszed, ha nem szállunk le, mert nem fogok tudni járni sem. – vetem oda azzal az elhatározással, hogy bizony innentől egy szavamat sem hallja, még ha el kell harapnom a nyelvemet is érte.
Persze felmerült bennem, hogy ha elég közel jutunk kiabálni is kezdhetnék, de, ahogy mondtam kíváncsiság is vezérelt már, másrészt a két férfi biztos emlékezne rám és kinek hinnének, egy tolvaj félvérnek, aki már egyszer meglopta őket vagy egy ismeretlen, de ártatlannak vélt felnőtt embernek?
Garantálható a válasz.
A víz szaga sejtette előttem, hogy lassan megérkezünk, d emég mindig olyan csendes, kihalt volt a környék, hogy akár a pusztán is lehettünk volna, csak egy-egy sötétebb árny jelezte, talán házak állnak arra.
Aztán megálltunk, éreztem az emberek és állatok szagát, tehát még többen is lehettek a környéken, nem csak a követett kocsi, amitől azért tisztes távolságot tartottunk. Miközben levette rólam a kötelet és én lecsúsztam a ló oldalán, próbálva megállni a lábamon, ami kissé remegett, nekem meg könnybelábadt a szemem, ahogy az ülepemet nyomkodtam.
- Városi kölyök vagyok. – morogtam válaszként a hajóismeretem firtatására.
Mintha csak ez lett volna a végszó, lámpák sora gyűlt ki és már biztos lehettem benne, hogy kisebb tömeg vár a hajóra, nem csak mi leszünk ott meg a két követett fickó.
Bár nem láttam emberem arcát, a szavaiból csalódottság áradt, ahogy szinte azonnal elvetette, akármit is ötölt ki előtte.
Én viszont jobban örültem neki, hogy jócskán lesznek körülöttünk, hiszen így elvegyülhettem és kisebbedet a veszély, hogy az a van Saan vagy a behemót társa, felismer majd, aminek azért még mindig lesz esélye, hiszen ugyanabban a ruhában vagyok és még az utca pora is rajtam van.
Meredten bámultam a sebhelyesre.
- Szedjem rendbe magam? Szerinted mi vagyok én, varázsló? – ráncigáltam meg szakadt, szegényes, koszos, poros ruhámat, égnek álló, gubancos hajamra mutatva. – Persze lophatok is. – rántottam meg a vállam, bár biztos voltam benne, hogy sosem vállalná a kockázatot. – Vagy vehetsz is éppen………..

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-27, 10:01 pm

//Őt nem kell félteni Smile Legalábbis nem Jeremy-től//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Idegenünk, úgy tetszett, kényelmesen szemléli a mások által talán siralmasnak nevezett látványt, melyet az időjárás viszontagságai által megtépázott rőthajú félszerzet nyújtott. Mintha nem festett volna maga is hasonlóan, úgy állott ott, messze a várakozó utazni vágyóktól - avagy kényszerülőktől -, azon fények által aranyosra változván, melyek a mindent beterítő éj uralmával harcoltak, s égettek megannyi lyukat palástjába. Egyre csak többet, és többet, ahogyan az idő előrébb vánszorgott; a Hold pedig egyre lejjebb ereszkedett, mintha pihenni vágyna már.
- Azt kell, mondjam, Jeremy, - jegyezte meg lustán, s elnehezülvén az egész éjjelen át tartó lóháton rázkódástól; némi hanyag félmosoly kíséretében - hogy ha én varázstalan vagyok, akkor te bizony varázsló. Hogy milyen, azt nem tudom, de biztosan nem mindenható, ha lopkodásra szorulsz.
Először használta a zsebmetsző rendes nevét, amióta találkoztak, s először kímélte meg jellegzetes szava járásától, melyről igencsak gyakran el sem lehetett dönteni, mely mértékben kell komolyan venni, s mely részletei szolgáltak szórakozásra. Először használta azóta, hogy elárulták neki a semmi közepén, s ő válasz gyanánt, mint Kendry, mutatkozott be; mely nemhogy saját nevében nem szerepelt, de még nem is ismert egyetlen Kendry-t sem. Pedig ha valaki, hát ő aztán hatalmas területeket járt be, megszámlálhatatlan környezetben érezte otthon magát, s éppen ezért annyi embert, tündét, s ki tudja miféle népeket volt alkalma megvizsgálni; hogy mostanra egészen folyékonyan improvizált csaknem bármit, melyet helyzete megkívánt. Bárkinek hazudott, ha kellett, s akkor is, ha nem feltétlenül múltak rajta életek - sem sajátja, sem pedig másoké -; főképpen nevével és személyazonosságával kapcsolatban. Hat különböző élettörténetet tudott elmesélni elejétől a végéig, s még néhány kevésbé részleteset, ha esetleg ismerősöket kellett volna, teremtsen magának.
Álneve mellé tehát, még azt is a félvér tudtára hozta korábban, hogy nem különösebben izgatja annak az egyetlen lábnak, avagy tulajdonosának sorsa - Jeremy-nek igaza van, efféle részletek már nem számítottak, hiszen egyébként is megvolt még a két keze - tudott kapaszkodni, ha akart. Valamint, ha nem kérette volna ennyit magát, akkor talán sor sem került volna a kötelek alkalmazására. E mondandója befejeztével lezártnak tekintette az ügyet, s attól kezdve csendesen haladtak tovább, haladásuk gyümölcseként pedig most itt állottak, a sötét, nyirkos, víz- és halszagú kikötőben, meghiúsult tervekkel, s csapzottan, akár az esőben kieresztett öreg házi eb.
- Na és kitől vegyek? - kérdezte, csaknem rögtön azután, hogy legelső közölnivalójával végzett - Éjjel senki sem nyitja ki a standját, akkor se, ha felverjük. Az itt jelenlévőktől venni kockázatosan közel vinne minket Adin és Holthar barátaidhoz, akik a kosz alatt is felismerhetnek; na meg éppen elég gyanúsak vagyunk hatalmas csomagok nélkül, amikkel általánosságban utazni szoktak. Azt már ne is említsem, hogy a váltóruha alapfelszerelés abban a csomagban... Nem megyünk ruhát venni.
Egyelőre annyiban hagyta e probléma megoldásának folyamatát, mintha nem volna ötlete, nem volna több gondolata azt illetően, mihez is kellene most fogniuk hátralévő idejükben. Néhány pillanat erejéig végigtekintett a kisebb tömegen, s megállapította: némelyik kétlábú életformát saját magukhoz hasonlóan kezelésbe vette az időjárás, csak éppen minden bizonnyal még este megérkeztek a kikötőbe, ugyanis szárazak voltak - legalábbis annak tűntek -, s tiszta ruhát is viseltek már. Idegen... azazhogy Kendry, önellenőrzést végzett vizsgálódásával, mint aki igazán biztos akart lenni a dolgában; s csak ezután lépett a lovakhoz, hogy kantárjukat megfogván, elvezesse őket új szálláshelyükre. Nem akarta őket szélnek ereszteni, noha egészen biztosan hazataláltak volna - azért nem, mert még nem tudhatta, mifélét is hoz számára a hazafelé tartó út. Talán pontosan ezen az útvonalon érkezik majd... ezért hát fizetni akart az állatok ellátásáért az arra alkalmas helyen, melyet azonban előtte még meg is kellett volna lelni.
- Nos, hogy érzed? Tud lopni a használhatatlan lábad, vagy egyedül menjek? - mondta, s sokkal kevésbé kérdezte, elvégre nem különösebben kívánt választást biztosítani frissen megszerzett bajtársának - Ha maradsz, ki kell, hogy kötözzelek, csak szólok.
Azt remélte, ez elég noszogatásként szolgál majd az ifjabbnak, hogy kövesse őt, ha elindul a két aludni vágyó hátassal. Arra ment néhány lépést, amerre a legszélesebb utat vélte - olyan utat, melyen egy kocsi is elfért -, s  bár egyelőre nem óhajtott volna letérni róla; ötletét, úgy tűnt, nem akarja magában tartani. Megállította a két engedelmeskedő állatot, és visszafordult a félvér felé, aztán megszólalt.
- Hajnalig van még egy kis idő. Gyere, megválunk a lovaktól, és akkor megmutathatod, milyen jól lopsz akkor, amikor még sikerül is.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-28, 4:58 pm

//Val – óóó, félteni nem féltem Very Happy //


Olyan kutya macska kapcsolat volt a miénk Kendry-vel –és milyen hülye álnév már ez a Kendry? – kényszerű együttlét, ami remélem minél hamarabb megszűnik majd. Pont ezért minden vagyonomat fel mertem volna tenni rá, hogy a kisujját sem akarná megmozdítani azon ügy érdekben, hogy nekem elfogadhatóbb külsőm legyen. A fickónak csak egy eszköz voltam, ami csak addig hasznos, és csak annyira épségben és egészségben, amíg el nem végzi a feladatát, aztán fikarcnyit sem érdekli mi lesz a további sorsom. De hát ez nem újdonság számomra, kevés embernek számítottam ennél többet.
Viszont akármennyire is titokzatos akart maradni, annyit elárultak a szavai, hogy ő nem rendelkezik semmilyen mágiával és talán pont ez az, amiért rám van szüksége. Tolvajt minden ujjára talált volna többet is, de olyat, aki varázserővel segíti a mesterségét nem sokat, igazából én még sosem találkoztam hozzám hasonlóval, még ha nem is buzog bennem túlzottan a képesség.
Egyébként már nem először hallok sértegetéseket enyveskezűségemmel kapcsolatban, így nem veszem magamra, de a visszavágásra mindig kész vagyok.
- Ha varázsló lennék, akkor most te állnál a kötél másik végén, egyébként meg semmi bajom a hivatásommal, nélküle már rég éhen haltam volna. – vontam meg érdektelenül a vállam, bár értékeltem, hogy legalább most a nevemet használta, még ha ebben volt is némi gúny.
Sokan próbáltak már „jó útra” téríteni, de, ha néha el is merengtem róla, tudtam, hogy a földtúrást nem nekem találták ki, kereskedőnek még beálltam volna, ahhoz viszont nem ártott volna egy takaros summa, ami nekem sosem lesz.
Természetesen igazam lett azzal kapcsolatban is, hogy nem fog egy lyukas darnát sem áldozni arra, hogy rendezett külsőt öltsünk és erről egész kiselőadást tartott, amit csak fél füllel hallgattam, mert egyrészt az első szavánál már tudtam hová lyukad ki, másrészt engem sem ejtettek a fejemre, hogy bármely módon felhívjam a figyelmét a két leendő áldozatnak.
nem becsültem alá egyikőjüket sem, biztos voltam benne, hogy ha meglátnak így, azonnal felismernének.
- Én ezt, hogy sejtettem. – forgattam meg a szemem. – Szerintem meg a legjobban a pénzedet sajnálod, mert ahogy én ismerem a kufárokat, bármikor hajlandóak egy kis üzletre, ha jól megfizetik őket.
Közben a lovakkal együtt elindult a kikötő istállója felé. Még sötét volt ugyan, de az egyre gyarapodó fények mellett már részleteket is ki lehetett venni. Kendry is figyelmesen nézelődött és nem hiszem, hogy a kíváncsiság vezette a tekintetét, amikor egy-egy csapaton néha elidőzött.
Megjegyzésére, amit egy újabb szúrkálódásnak szánt, elmosolyodtam.
- Lehet, hogy nekem a lábam használhatatlan, de neked meg a kezed, ebben biztos vagyok. – kuncogtam fel, azonban, amikor a kötelékeket említette, lefagyott rólam a vidámság. – Megegyeztünk és én állom a szavam, de ha megint eszedbe jutna megkötözni, akkor ennek vége. – villant rá figyelmeztetően a szemem. - De mindegy is, akkor marad a csenés, ám, ha lebukom, mert szerinted ügyetlen tolvaj vagyok, akkor lőttek a terveidnek és feleslegesen pazaroltad rám az idődet.
Dühös vagyok, mert akármennyire is úgy teszek nem érdekel a szövege, azért rosszul esik, ráadásul még elevenen él bennem a legutóbbi bukásom, amit azért volt fájó, mert a siker már szinte a kezemben volt. Szó szerint.
- Vegyük szemügyre akkor a felhozatalt. – morogtam.
Menet közben már kiszemeltem pár jelöltet, legtöbben egyszerű utazók, nagyobb családok voltak, akiktől lopni nem támasztott elém nagy kihívást. Különben is mindenki az értékeit, pénzét féltette, nem a ruháját.
Ha csak az Istenek nincsenek rosszkedvükben, akkor kis idő elteltével, már meg is vannak az új ruhák, még ha nem is a legtisztábbak, de a mieinknél mérföldekkel jobbak.


Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-30, 12:50 pm

//Itt egyedül csak a tolvajunk önérzete van veszélyben Very Happy És az nagyon//
718 évvel az éj-hasadéki csata után


Ha varázsló lenne - azt válaszolta a vörös üstökű félvér tolvaj, Jeremy, kinek Kendry eddigi tapasztalatai szerint nem voltak ínyére a különféle megnevezések, mellyel szolgálni tudott számára. Pedig még csak mulatságosnak sem találta őket... no de nem lehetünk egyformák. Talán amaz sértésnek vette őket; nem lehet tudni, megérdeklődni meg nem volt kedve éppen - főleg nem e percekben, amikor csak úgy záporoztak reá az értékes felfedezések. Egy varázstudó, aki nem hatalma annyira, hogy árthatna neki! Hát mi volt ez, ha nem maga a főnyeremény? A sebhelyes arcú lelke akaratlanul is mosolygott belé, s talán kissé mintha meg is könnyebbült volna, noha sejtette már, hogy így állnak. Hogy a fürge ifjú nem képes többre. Mégsem keseredett el ekkor, de hogyan is tehette volna, ha egyszer mindez csupán fokozta kedélyét? Amire, lássuk be, szüksége is volt egy átvirrasztott éjszaka után, elvégre vártak még reá teendők, mielőtt nyugovóra térhet végre; e teendőket pedig Jeremy ártalmatlansága mintha csökkentette volna a szemében.
Hiszen Kendry - vagyis az Idegen, akinek legnagyobb tehetsége minden bizonnyal bugyután hangzó álnevek kiválasztásában rejtőzött - félte a mágiát; mindennél jobban gyűlölte azt, s jobban örült volna, ha valamiféle névtelen, rejtelmes katasztrófa következtében egész Lanuria megszabadult volna tőle. Akkor aztán szép világ jött volna - számára egész biztosan szép világ, s már első cselekedetét is meg tudta volna nevezni: alaposan orrba vágni azt az átkozott törvényen kívülit, és megvizsgálni az arcára kiülő rémületet, mely sebezhetőségének felismeréséből gyökerezik. Mi tagadás, igazán jól esett volna neki, s néhanapján már csak az erről való fantáziálástól is jobban érezte magát. Persze meg kellett hagyni, egyáltalán nem volt ő oly' szétszórt, hogy ábrándozással, felesleges elmehasználattal töltse napjait. Sokkalta jobban szerette a logikát, a földhöz ragadtságot, s mindenek előtt természetesen a sziklaszilárdan álló terveket - melyek nem éppen megváltoztathatatlanságuk miatt tűntek sziklaszilárdnak, hanem éppen képlékenységük miatt.
Időközben a mellé szegődő félvérre sandított, mintha őt magát is vizsgálgatná, nem csak a tőlük távolabb elhelyezkedő utastömeget. S kicsit talán vizsgálgatta is, hiszen nem túl sok félszerzet akadt útjába ezeddig, ráadásul azokkal nem is került olyan szoros kapcsolatba, hogy esetleges mágiájukat elemezhetné. Többnyire futólag, azazhogy inkább egymás mellett elsétálván botlott csupán beléjük, s így megtanulta felismerni őket, azonban többre nem tellett tőle. Ha küldetéseket teljesített, nem állhatott meg csodálkozni a világ éppen akkor jelentéktelennek tűnő részletein - mindössze akkor, ha az sikerességét, előre jutását garantálta, avagy ideje engedte. Hát, az elkövetkező napokban aztán megvizsgálhatta őket, első kézből.
- Nem sajnálom én a pénzt, Jeremy. - válaszolta neki ismételten visszatérvén nyugalmas állapotához - Nem én keresem, és annyi van belőle, amennyit akarok. De mindegy is. Nem sajnálom, de feltűnést kelteni se jó ötlet. Tudod te, milyenek a népek... meglátják, hogy valaki mégis kinyitott, és már ott is vannak, mint az öregasszonyok három órával a szombati piac nyitása előtt. A lopás ebben a helyzetben ártatlan és ártalmatlan dolog, főleg, ha nem az itteniektől akarsz lopni.
Nos igen. Az összes velük együtt utazóval való kapcsolatba kerülést elvetette, s ebből nem szándékozott engedni, akármilyen jó is legyék foglalkozásában a Fürgelábú Féltünde. Még csak az kellett volna, felesleges szálakat szőni a világ szövetébe, amelyek szabadon vannak, és aztán jó alaposan belegabalyodnak mindenbe, amibe nem kellett volna. Nem ma kezdte e feladatkört, s nem is az a fajta ember volt ő, hogy az ifjabbakra támaszkodjék; még akkor sem, ha szemmel láthatólag nem csak üreset beszéltek, de még tehetségük is volt hozzá.
- Elmegyünk szépen a lovakkal, elszállásoljuk őket, és utána kibontakozhatsz a házak között, udvarokban, amit csak akarsz. De nem az utasoknál, azokat békén hagyjuk. Nem kötözlek meg többet, de nem engedem, hogy olyan dolgokat csinálj, amik később visszaüthetnek. Rendben van? És már miért lenne a kezem használhatatlan? Igaz, hogy nem vagyok főállású tolvaj, de amint látod, egy kis ruhalopásba még egyszer se haltam bele. A csomókat meg nem neked fogom tartogatni.
Megszakította igencsak hosszúra nyúló monológját, s mintha tartana valamitől, mögéjük nézett egy pillanatra. Hogy mitől tartott, azt ugyan nem látszott közölni - számára - egyre kevésbé kényszeresnek érződő társaságával; megtartotta magának, bármi is volt az - ha egyáltalán valami is volt, s nem csak a többi kétlábú létformát tartotta szemmel, nehogy véletlenül is elég közel merészkedjenek hozzájuk, s hallják egymáshoz intézett szavaikat, mik nem tartoztak idegen fülekbe. Visszafordult hát, menetirányban tartván hátasaikat, s úgy döntött, folytatja azt, amit elkezdett.
- Valóban nem volt szép dolog tőlem, hogy megkötöztelek. Elismerem, figyeltem, ahogy lovagolsz, és nem voltam túlságosan lenyűgözve. Tényleg meghalhattál volna, és bármit gondolsz most, hidd el, hogy nem örültem volna neki. Lehet, hogy megvannak a saját módszereim, de feleslegesen nem kiáltom ki magam gyilkosnak. Legyen, nem használok rajtad kötelet, bilincset vagy bármi egyebet, ami a kezem közé kerül. Te velem tartasz, megcsináljuk, amit kell, és viszed a kincsedet, engem meg majd kifizet a frigyet ellenző nagyasszony. Részemről ez az alku áll, és ha egyet értesz, akkor már úgy illik, hogy kezet is rázzunk rá.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-31, 10:52 am

// Szegény Kendry.....még nem ismer eléggé Very Happy //

Éreztem magamon a Sebhelyes fürkész tekintetét – egy tolvaj jobb, ha megérzi a kéretlen figyelmet, ha sokáig szabad akar maradni, - és egyáltalán nem tetszett. Mintha belém akart volna látni, mintha a gondolataimban akart volna olvasni, hogy kiszámítsa mit várhat tőlem.
Mondjuk ebben nem kárhoztathattam, hiszen én sem bíztam volna a helyében magamban, főleg nem ilyen rövid idejű ismeretség és ilyen előzmények után.
Azonban soha nem állt szándékomban senkit túlságosan közel engedni magamhoz, hogy kiismerjen, arról meg szó sem lehet. Annak ellenére, hogy alkut kötöttünk, a világ minden kincséért sem bíztam volna benne és tudtam, hogy amíg el nem válnak útjaink rajta tartom a szemem. Fejlett életösztönöket fejlesztettem ki életem során.
Ja, és minden szavát feltételesen voltam hajlandó elfogadni, hiszen milyen nevetségesen hangzott az, hogy nem sajnálja a pénzt mert van neki dögivel?
Azért láthatta a halvány mosolyt bujkálni az arcomon, ha eléggé figyelt, de ha ezt akarja elhitetni velem, hát lelke rajta……
Továbbra sem értettem egyet vele a vásárlást tekintve, de hát ha ezzel akarja magyarázni…..
Azonban a ruha lopás terén sem egyezett a véleményünk.
- Szerintem meg pont egy utazó a legjobb célpont, hiszen mire észreveszi a hiányt már talán messze járunk a parttól és nyugodtan gondolhatja, hogy valami helyi, kikötői banda volt a tettes.
Lehet, hogy kényszerű utitársam azt gondolja magáról, hogy ő is képes lenne észrevétlenül elcsenni ezt-azt, de biztos voltam benne, hogy nem tolvajként keresi a kenyerét, mondhat akarmit. Ő inkább olyan fajta, aki a simán továbbadja a megbízója részéről rárótt feladatokat és nem piszkolja be a kezét, csak, ha nagyon muszáj.
- Az ujjaid nem elég vékonyak és hajlékonyak a finomabb munkához, a fegyverforgatás elmerevíti azokat. – vonom meg a vállam, ha arra kíváncsi, miért mondtam azt a kezére.
Remélem nem akarja pont most bebizonyítani, hogy mégis alkalmas rá, bár lehet, hogyha elkapnák, akkor megszabadulhatnék minden következmények nélkül tőle……., de sajnos tudtam, hogy ő minden csak nem ostoba.
Mikor hátranézett, önkéntelenül én is megtettem és aztán csak füleltem, hogy vajon mi késztette erre, de én nem láttam semmit. Ki és miért követett volna egyébként is minket? Még a két áldozatunk sem ismerhette a szándékainkat.
Ha nem is mutattam meglepődtem, amikor elismerte, hogy durván bánt velem. Persze azt nem közöltem vele, hogy enélkül pedig nem élvezhetné kellemes és üdítő társaságomat, mert az első adandó alkalommal már megpattantam volna.
Nem sértődtem meg a lovagló tudásom lebecsülésén, hiszen igaza volt és az ígéretei – ha nem is bíztam benne továbbra sem, - legalább valamennyire visszafogottabbá tehetik.
- Sosem volt pénzem lóra meg a fenntartásukra, így nem is sok alkalmam volt a használatukra. Igazából ez volt életem első leghosszabb útja az egyikük hátán. – ismertem el és megint megdörzsöltem fájó hátsómat.
Még mindig kicsit terpesztett lábakkal közlekedtem.
A felesleges gyilkos kimondásánál, azét kissé megakadt a lélegzetem, de muszáj volt a fapofát fenntartani, mert egy vagány gyerektől elvárták, hogy a szeme se rebbenjen ilyenkor.
Tudtam, hogy nem sima fullajtár és, hogy ha a megbízója mégis úgy látja jónak, hogy mindenki vesszen aki az ügyet elkotyoghatja, akkor – lehet, hogy nem jószívvel, - de simán átvágja a torkom.
- Hát persze…..áll az alku, már mondtam. – nyeltem egyet gyorsan, aztán a hagyomány szerint beleköptem a tenyerembe, és ha az övét nyújtotta, megfogtam.
Ha ő ezt biztosítéknak látta, miért ne, de én tolvaj voltam, az alvilág söpredéke, nekem mit számított a becsület, ha az életemről volt szó……



Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-07-31, 7:39 pm

//Ha megszöksz, sem menekülhetsz a Mese Végzete elől Smile Legfeljebb nem Kendry-től kell majd tartanod Razz//

718 évvel az éj-hasadéki csata után

A korábban Kendry néven bemutatkozott nem pazarolta idejét arra, hogy érzelmeit próbálja kifejezni. Egyrészről azért, mert meg akart maradni az ártalmatlan gúnyolódás nyújtotta örömöknél; másrészről pedig azért, mert nem óhajtotta kimenteni az ifjú zsebmetszőt kételyei, s talán ijedtsége tengeréből, melyben zaklatottan, s hitetlenkedvén ringatózott. Hitetlenkedvén, hiszen százötven darna cserélt gazdát közöttük, mielőtt még egyáltalán megegyezhettek volna bármiben is - százötven, s az elcsúfított orcájú egyetlen érmét sem követelt vissza tőle; sem most, sem pedig az elkövetkezendő időkben. Nyugalmasan, s lustán mosolygott a férfi, mialatt Jeremy-t hallgatta, válaszok nélkül; mintha nem akart volna az ég-világon semmit, nem lett volna véleménye, de még egyetlen árva szó sem, melyet hozzáfűzni kívánt volna.
De ugyan, ki is tudhatná, mennyi célja létezhetett egyetlen kézfogásnak, egy alkunak, vagy éppen csak egy félvállról elejtett mondatnak? Ki láthatta volna át az összes valóságot, melyet ki-ki saját maga tetszése szerint, egyenként formált, abból melyet végtelen információ-halmazok átvizsgálása után igaznak vélt. S mi is lehetett vajon ez a bizonyos igaz? Mi volt annak valódi értelme, s hogyan vált lehetségessé, hogy egyszerre több igazság is azonosítható? E pillanatokban mit nevezhettünk igazságnak, ha Kendry köpött a tenyerébe, Jeremy példáját követvén, noha nem élt ily' szokásokkal sohasem? Mit kellett volna megragadnunk, ha Kendry rázott kezet a vörös hajú tolvajjal, a Fürgeléptű Félszerzettel; s nem Gower Elihû, az ezer, s ezer arcú ember? S ki volt valójában Jeremy? Vajon tényleg a tolvaj? Avagy valaki egészen más? S miben különbözött egymástól Kendry és Gower, avagy bárki, ki másnak adta ki magát, mint aminek született; ha csupán egyetlen test cselekedett minduntalan, mely nem változott meg akármely gondolatra sem? E részletek nélkül is megannyi valóság keletkezett a független, szabadon szárnyaló, mégis egyetlen világ által összekapcsolt elmékben, melyeket ráadásul a véleményeknek nevezett különös dolgok is egyre-másra színeztek, s befolyásoltak.
A sebhelyek hordozója könnyed, mégis gyors kézrázást követően megszakította a nyállal megpecsételt gesztust, s visszavette, ami az övé: saját végtagját, melyet bárminemű késlekedés nélkül vizsgált meg, mintha éppen csak erre várt volna egészen ezidáig - azon kívül persze, hogy a lovakat vezette, s tartotta a kantárt; jóllehet, egészen feleslegesen, elvégre a két hátas mellette maradt, mintha nem féltek volna tőle. Mintha szerették volna, vonzódtak volna megrontott külleméhez. Egyesek szerint megérezték, ki az, ki kedveli őket, s azok számára, kik szerint ez igaz volt, gyakorta vált felfedezhetővé mindenféle megerősítés - már ha valóban annak lehetett őket nevezni. Gower, azazhogy Kendry tényleg szerette a lovakat. Ha maga szerezte volna őket, még a nevüket is megkérdezi, így azonban nem szólította őket sehogyan sem, irántuk tanúsított némasága pedig igencsak érdekfeszítő párt alkotott a patások hűségével együtt. Ám úgy festett, őt ez cseppet sem lepi meg.
- Hm. - mondotta hirtelen, mikor tenyerét, s ujjait szemrevételezte - Varrogatáshoz vagy ékszerész-munkához tényleg elég előnytelen kezek ezek. És nagyok is, a tieidhez képest. Biztos, hogy nem tudnék olyan ügyesen mások táskájában kutakodni, mint te, ebben igazad lehet. Jó, hogy nem tolvajnak adtam a fejem annak idején.
Nem látszott rajta kedvetlenség vagy harag jele - sőt, inkább mintha még inkább megnyugodott volna a kézrázást követően, egyszerűen csak előre mutatott, mintha ártalmatlan, régi ismerősnek magyarázná valamiféle idegen környezet mikéntjeit, egy teljesen átlagosnak tekinthető elő-hajnali sétán.
- Erre már ritkulnak is a házak. - tette hozzá iménti megszólalásához - Nem sokan szerethetik a lódobogást és kocsi-nyikorgást. Én se vagyok épp oda érte. Elég zajos és zűrös egy terület tud lenni, ha valami balul sül el. De ezt leszámítva a ló elég hasznos jószág, Jeremy - nem ártana megtanulnod lovagolni, még akkor is, ha nincs pénzed saját lóra. Terheket cipel... téged is cipel; jut eszembe: mindenhová gyalog jutsz el? Értem én, futni aztán tudsz, de azért mégsem lehet mindig arra támaszkodni. Az is könnyen lehet persze, hogy nem utazol olyan sokat, és azért hívtad magad városi kölyöknek.
Ekkor fordultak egyet. Nem volt nehéz belátni, miért: bal oldalt már látszottak az istállók épületei, s a gondosan elkerített terep is, melynek bejáratát úgy festett, őrizték is. Jócskán nem értek még hallótávolságon belülre, így aztán a tolvaj azt mondhatott, amit akart, s Kendry két megszólalás között leste is az ifjabbik orcáját, hátha meg kívánná ragadni a kínálkozó lehetőséget. Megfigyelőképességéről, s gondolkodni akarásáról már tanúbizonyságot tett, így hát nem lepte volna meg, ha e helyzethez is volna hozzáfűzni valója. S bár ő volt az, ki alig felelt ezidáig, attól még töprengett, s mérlegelt, ahogyan kellett is neki, ha meg akarta tartani bérét, s életét.
- Akár innen is elcsenhetsz ezt-azt, ami szerinted az ügyünket segíti; ha kifelé jövet el tudjuk rejteni, vagy nem túl feltűnő. Ebből biztosan látod már, hogy úgy döntöttem, teljesen rád hagyom a lopás feladatkörét, ezért pedig a cselekvés joga is a tiéd. Te választod meg, honnan csensz. Ha ez sem tetszik, és ragaszkodsz az utazókhoz, hát legyen.
A sebekkel tarkított orca ráncai között, mintegy kíséretként a rengeteg mondanivalóhoz, mintha némi aggodalom futott volna végig komótosan. S az, ki érezte, egyáltalán nem rejtette véka alá, noha a másiknak ítélt bizalmat sem titkolta. Ezzel juttatta értésére: képesnek találja a dologra, s nem kételkedik. Ha pedig, ne adja ég, mégis rosszul alakulnának az elkövetkezők, majd igyekszik a lehető leggyümölcsözőbb módon elsimítani mindent.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-02, 5:05 pm

//Mese, mese átka, se füle, se .....lába? Very Happy //

Bár szokás volt a „mi köreinkben” az üzletet a nyálunkkal is megpecsételni, hisz másunk sem igen volt a sajátunk, de persze nem lett volna feltétlenül fontos, csak ha ismeri az alsóbb néprétegben dívó szabályokat. Kíváncsi is voltam, hogy vajon mit szól hozzá? Undorodva elhúzza a száját, vagy elfogadja. Nem csak elfogadta, de maga is megette, így sajnos egy kiskapuval kevesebb állt rendelkezésemre, hogy ha ki akarok majd bújni az alku alól.
Még egy dolgot jelzett ez a gesztus, mégpedig, hogy valószínűleg ő is úgy kezdhette, mint én, de már feljebb lépett.
Míg mi a szövetségünket erősítettük meg, a lovak békésen várakoztak mellette, néha finoman megbökve a vállát vagy az oldalát, mint valami simogatásra vágyó házőrzők. Különös volt elnézni a sebhelyes képét, ami kemény életről mesélt és ezt, az állatokról felé sugárzó nyugalmat, nagyon ellentétesek voltak.
A szavai megerősítik azt, amit a kézfogás mikéntje már kialakított bennem, hiszen arra utal, akár tolvajként is kezdhette volna.
- Még szerencse, de végül minek adta? – kérdeztem rá, hátha még többet elárul magáról.
Előnyben volt velem szemben, hiszen többet tudott rólam – még ha ez sem volt sok, - mint én róla – ami még kevesebb volt.
Nem nagyon kellett felhívnia a figyelmet a környezet néptelenebb voltára, hiszen azért én is szemmel tartottam a minket övező területet. Elvégre hamarosan lopnom kell, ehhez nem árt tisztában lenni mi vesz körül.
Megvontam a vállam, amikor a lovaglás előnyeit ecsetelte.
- Sosem tudom, hogy a következő pillanatban nem kell-e sietősen távoznom egy helyről és így nem áldozhatok időt, hogy a lovat keresgéljem, arról már nem is beszélve, hogy ha épp éhkopp van, egy lónak ételt lopni sokkal nehezebb, mint magamnak és általában tényleg városokban élek, ott könnyebb megkeresni a napi betevőt.
Tényleg nem tudom milyen utat járt be Kendry, de ha igazam van és ő is a legaljáról kezdte, akkor sem volt hasonló ez az út.
Már én is láttam az istállót, de érdeklődve néztem az elkerített, őrzött részt. Azért, ha már el kellett emelnem valamit jobban szerettem, ha van némi helyismeretem, legalább egy menekülőutam és most egyikről sem beszélhettünk. Sötétben érkeztünk, szinte csak azt láttam, ami konkrétan előttünk volt. Kendry láthatóan ismerősebb volt itt.
- Mit őriznek ennyire? – biccentettem a strázsák felé, elsőre nem reagálva a fene nagy bizalomra, amit rám ruházott.
A szemem ide-oda járt, ahogy az elmém is, próbálva kitalálni, hogy milyen játékot játszik, bár a képe inkább aggodalmat tükrözött. Olyan volt, mintha tudott volna valamit, amit én nem és ez eléggé zavart. Miért akarja, hogy inkább a helyiektől lopjak?
Elbizonytalanodtam és végül úgy döntöttem, hogy hallgatok a kételyeimre, hogy a hely kellő ismerete a káromra lehet.
- Rendben, akkor körbenézek pár háznál, biztos akad valahol kint hagyott, száradni való holmi, de nem biztos, hogy az itteniek öltözete jobb lesz, mint a miénk most.
Nem hiszem, hogy az ittenieket felveti a pénz, így talán tisztábbak lehetünk, de jobban öltözöttek aligha.
- Úgy látom te már jártál itt, van valami javaslatod, merre érdemes elindulnom? – sóhajtok, de még ha nem is vagyok oda az ötletért, hogy vele tartsak, lebukni nem akarok és…….végül is nyállal pecsételtük meg az egyezségünket…………




Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-02, 8:29 pm

//Azokról még nem esett annyi szó, mint a kezekről, de ki tudja, talán később.. Very Happy//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

A rejtélyes Idegen lerázta magáról minden kételyét, s belső, kissé elrejtett aggodalmát, amikor az ifjú zsebmetsző - túlélvén a sebhelyes újabb mondanivaló-áradatát - nekilátott, hogy válaszoljék, s folytassa, fenntartsa a csevegés érdemi lényegét; még ha nem is éppen közönséges csevegés volt az, melyben részt vettek. Megnyugvást erőltetett a hosszú lovaglástól kissé elgémberedett tagjaiba, s önnön elméjébe is, miközben türelemmel hallgatott, s le is lassított; noha messze voltak még a korábban célba vett bejárattól. Az őrként kiállított illetőből sem fedték még fel magukat apróbb részletek, elvégre a világra sötétséget borító éj az év ezen szakában igencsak nehezen adta át uralmát a nappalnak; következésképpen pedig nem javultak eléggé látási viszonyaik ahhoz, hogy további teendőiket gonddal megtervezhessék. Talán, ekképpen vizsgálván a fennálló helyzetet, több értelmet nyerhetett a visszafogottá vált tempó, s nem keltett felesleges kételyeket a félvérben - ha pedig mégis keltett volna? Hát akkor bizony meg kellett várnia, míg Kendry a szava végére ér... megint.
- Négyéves koromban hajóskapitány akartam lenni - kezdte, igyekezvén valamiféle sorrendet adni a megkezdett tárgyalni valóknak -, aztán, rájöttem, hogy gyűlölöm a vizet, ezért valami más után néztem, amiért rajonghatok. Tudod, milyenek a kölykök; némelyikben túlárad a lelkesedés, de annyira, hogy majd' szétrobbannak tőle. No, én is ilyen voltam, pontosan ugyanilyen, ezért hát mindenki nagy bánatára nem sokkal később kitaláltam, hogy én bizony hajóács leszek, ha a fene fenét eszik is, mert lenyűgöztek az óriás vitorlák, amiket kifeszít a menetszél... Hát, evett. Mármint a fene, egy fenét. Nagyon hosszú történet lenne, ha az egész életemet elmesélném neked, de talán az úton lesz is rá alkalmunk, hogy nyugalmasan kitárgyaljuk - mert elég érdekes darab. De azért nem hagylak cserben addig se, Jeremy: elmondom neked a végeredményt, ahogy kérdezted is. Nem tudom, hogyan is nevezzem magam. Felfogadható kardforgató vagyok, de nem zsoldos... Nem, nem bérgyilkos, mielőtt még megfordulna a fejedben, bár említettem, hogy folyamodtam már öléshez. Nem olyan felemelő és hatalomkeltő érzés, mint azt a Kétlábú először gondolná.
Kendry nem óhajtotta próbára tenni az ifjabbik idegeit, ám azért mégiscsak csepegtetett neki múltjából, afféle ízelítőnyi mennyiséget, hogy amaz még most eldönthesse, hallani akarja-e a teljes történetet, avagy megelégszik megélhetésének hanyagul elnagyolt leírásával, mely még csak nem is fedte egészen a valóságot. Hiszen a nagyasszony átkozott varázslója előtt, s még talán azelőtt is régebben, nem engedte folyvást felfogadni magát - saját céljai voltak, s egyedül járta Lanuria mágiával, ellenszenvvel, s olykor önzetlenséggel átitatott, egészen szövevényesnek tetsző tájait. Mégis részletkérdésnek ítélte meg e múlt-szeletkét, s hagyta, hogy amaz, a vörös üstökű, a jelenre koncentráljék leginkább - amelyben, nos, valóban felfogadták.
S ha egyszer eluralkodott rajta az az átkozott, mégis jótét-lélek, igazán csalfa Nyugalom, hát menten úgy érezte, akár vissza is térhetne ebből fogant szórakozottságához, s nem csak a beszédet, hanem egyszerre Jeremy türelmének ártalmatlan, bolondos megtáncoltatását is folytathatná - ekképpen pedig, mintha hirtelen jutott volna eszébe e gondolat, egészen erősen elkanyarította a mondottakat a következő érintendő pont irányába.
- Ilyen fürge sihedernek éhkopp? Na ne nevettess. De ha nem akarsz lovat, hát nem kényszerítelek, bár lovagolnod tényleg nem ártana megtanulni... És különben is, mindegy az, hogy mi hogy nézünk ki. Állítólag jó vagy a mesterségedben: bármikor lophatsz majd szebbeket nekünk, ha egyszer csak úgy érzed, még jobban meg akarod csillogtatni a tudásod.
Azt már nem akaródzott kifejtenie, miért is tűnhetett ily' csalókának egyetlen, egyszerű kikötő; mely még a fajtájából sem a legnagyobb e földrészen. Nem most... bőven találni fog majd rá alkalmat, ha feltétlenül szükséges, addig pedig elsődleges feladatának azt kellett tekintenie, hogy előrehaladásukat biztosítsa - bármennyire is ellenállhatatlannak tűnt a gondolat, hogy tovább ugrassa az ifjút.
- Igen, már megfordultam errefelé néhányszor. Nem mindig volt ez így, de merem állítani, hogy a telküket őrzik - amin persze, mint tudjuk, lovakat, szekereket és kocsikat tartanak. Gondolom, loptak valamit... Csak három hónapja erősítették meg a kerítést teljesen; nem hiszem, hogy azóta keletkezett számunkra használható kerülőút. A legjobb lesz, ha megmondjuk, hogy miért jöttünk, hagyjuk, hogy eligazítsanak minket, aztán én majd gondoskodom a lovakról, te pedig arra mehetsz, amerre csak az a feladatra-termett kezed menni akar.
Ekkor, s csak ekkor fejezte be a beszédet egészen. Nem lehetett volna megmondani, azért-e, mert valamilyen oknál fogva kifogyott volna a szavakból, avagy azért, mert egyszerűen csak nem volt alkalma rendszereznie a fennmaradó hányadot. Egyetlen tény azonban megmásíthatatlanul tisztán érződött a levegőben: a nyálpecsétes egyezménynek, úgy festett, volt némi hozadéka, ugyanis a sérülésekkel eltorzított archoz tartozó tekintet félreértelmezhetetlenül biztosítani akarta - sőt, kérte - a félelf tolvaj, Jeremy véleményét, javaslatát, avagy bármi mást, mit közölni kívánt az elkövetkezendő feladatokkal kapcsolódón.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-03, 7:47 pm

//Gyanús ez a hirtelen kitárulkozás Very Happy //


Az őr és az elzárt terület még elég távol volt ahhoz, hogy halkan, minden gond nélkül beszélgethessünk még és úgy látszik a kézfogásunk, valami olyan biztosítékot jelentett a sebhelyesnek, ami elősegítette, hogy beszédesebb legyen velem.
Mondjuk visszagondolva az „elrablásom” óta eltelt időre, eddig sem volt az a magába forduló, szótlan fickó, de most olyan részletességgel kezdte megosztani velem az élete folyását, hogy egyrészt meglepett vele – persze egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy nem csak valami jól begyakorolt hazugsággal próbál etetni, - másrészt nem igazán a gyerekkori álmaira voltam kíváncsi.
Arra meg egyáltalán nem óhajtottam ezek után rávilágítani – mert még a végén folytatta volna, - hogy ha rájött, hogy utálja a vizet, az hajóács se akarjon lenni, mert általában az is a vizen szolgál……..
Vagy látta rajtam az értetlenkedést, vagy magától is rájött, hogy igen, a végeredmény érdekelne, mert aztán erre is rátért.
~ Na persze, én meg az elfek elveszett hercege vagyok! ~
Persze ezt nem mondtam neki hangosan, de minden valamire való bérgyilkos ugyan ezt állítaná magáról: kalandor, zsoldos, bérkard, satöbbi, satöbbi……
Az utolsó szavai azonban kérdőre húzták a szemöldökömet.
Furcsán hangzott egy ember beszédében a „kétlábú” kifejezés, bár nem jelzőként, hanem névként hangzott.
- Hogy érted azt, hogy Kétlábú? – vágtam közbe kissé izgatottan, hiszen én aztán tudtam, hogy akár ez mást is jelenthet. – Talán az emberekre érted? – húztam felfelé a szám, hogy elvegyem a kérdés élét.
Feszülten vártam a válaszát és szemem ismét az őr felé villant, felmérve a távolságot.
Megjegyzésére a nem mindig sikeres munka eredményére, vagyis annak kételyére, csak megrántottam a vállam, hiszen a legjobbakkal is megesik, a lovaglás meg most az utolsók között szerepelt a terveimben, mert most még mindig a válaszára vártam.
Persze valószínűleg csak túlreagálom az egészet, hiszen Kendry-nek meg van az oka, hogy miért akar engem…..valamiért, így minden bizonnyal sikerül megnyugtatnia és aztán ismét a ruha lopás „nemes” feladatára terelni a szót és a figyelmemet.
Hallgatva a nekem címzett mondanivalóját, az alakul ki bennem, hogy tényleg ki akarja csikarni belőlem, hogy én döntsem el, melyik utat választom, mert hol azt mondja, az utazóktól veszélyesebb lopni, hol a helyiektől. Amivel nincsen is baj, de mint említettem én idegen környezetben vagyok.
Mikor várakozóan elhallgatott, némi szünet után válaszoltam.
- Azt gondolom, hogy valami bizonyítás is ez, amit vársz, de állok elébe, azonban akkor kerüljünk beljebb és lássak többet, aztán te is teszed a dolgod és én is. – szaporáztam meg, mert már igazán túl akartam ezen lenni és egy alapos alvás sem ártott volna utána még.


Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-05, 1:21 am

//Ne bántsuk; lehet, hogy szegényke már régóta arra a nyálas kézfogásra várt Razz//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Gower - azaz helyesebben mondván Kendry - továbbra is higgadt maradt, bármiféle érzelem vonult is végig a félelf orcáján, s bárhová nézett is amaz. Nem úgy tetszett, mintha túl sokat foglalkozott volna újdonsült bajtársa lelki világával e percekben, s talán egyre kevésbé érdekelték effélék, ahogyan csigákat megszégyenítő tempóban a kapu felé közeledtek. Mintha nem mozgatta volna meg, amit látott - az a minden bizonnyal jól burkolt félelem-csíra, melyet a Kétlábú szó idézett a vörös üstökű, fürgeléptű ifjú féltünde jelenlétének, s létezésének legmélyebb bugyraiba -; valójában azonban annál inkább érdekelte volna, mit tud, s miért tudja azt, amit tud. Azonban várnia kellett effélék megtárgyalásával, hiszen nem volt most idejük arra, hogy ilyesfajta nehéz témákba elegyedjenek - olyan témákba, melyek látszólag a másik tetszését sem túlzottan nyerték volna el, s hát még a sebhelyesét, ki egyike volt azon kevés emberi egyedeknek, akik sajnálatos módon fényt derítettek e soha tudni nem akart rémségre; egyre a sok közül, mely e világon létezett.
Idegen gyűlölte a mágiát, s ugyan használóikat már egészen másfajta mérce szerint csoportosította, s ítélte; az ő szemein át minél jobban, erősebben bánt valaki a szilaj, s mégis megzabolázott varázslattal, annál nagyobb veszélyt jelentett, ha önzősége felülkerekedik józan eszén - természetesen persze csak ha volt neki olyasmi. S ha a hegyesfülűek nagy része nem teremtetett volna ennyire higgadtnak - vagy talán inkább megfontoltnak -, Gower azt sem tudta volna, mivé lenne vajon. Vagy esetleg zsiradékon, ha már orkszerűen állatias tündéknél tartunk...
- Ha az emberekre érteném, akkor azt mondtam volna, hogy emberek - nyilván. Az összes többi népet is igyekeztem volna megnevezni ezzel, kivéve persze az orkokat. Azok elég erőszakos banda... Ezért hát a megnevezésem se helyes. Na de, a többiek - főleg az erdei tündeféléket értve ezalatt - nem arról híresek, hogy halomszámra ölnék a másikat, vagy netalán egymást. Mire is jó az, nem igaz? Ok nélkül pusztítani, mint az előbb említett orkok, akik, állítólag még meg is eszik az áldozataikat; ráadásul nyersen. Na meg ott vannak még azok a túlméretezett fali gyíkok, amik az átkozott mágiájuk nélkül tényleg csak azok is lennének. Ezek ketten nem ismerik a civilizált gondolkodást, én mondom neked, és még emlegetni se szeretem őket, szóval maradjunk ennél: ha a téves korábbi megnevezésem helyett mostantól azt mondom, Lanuria népei, akkor értsd úgy, kérlek, hogy ez a kettő nem tartozik bele.
Hosszan beszélt - megint -, ahogyan azt Jeremy már megszokhatta tőle e néhány röpke óra leforgása alatt. Azt azonban nem; azt a már-már tanító tekintetet, mely őt pásztázta,s melyről tudomást is szerezhetett, ha visszaemelte tekintetét az eltorzított orcára. Arra az orcára, mely mintha szilárd, kőbe vésetett bizonyítékként lebegett volna mellette; egyfajta alátámasztás gyanánt, s nagyon úgy festett, mintha Gower óvni akarná valamitől az ifjú félvért. Valamitől, amit már jól ismer, s legszörnyűbb ellenségének sem kívánná... na rendben, talán egy egészen aprócska töredékét. Azonban hogy valóban óvta-e, avagy mindössze csupán úgynevezett jó úton igyekezte volna tartani a rőthajút, azt magának kellett, hogy eldöntse.
- A halál és az ölés nem jó dolgok. Természetellenes akarni őket, mert azért lettünk, hogy éljünk. Többé-kevésbé, de békében, mondhatni; és a béke, az nem egyenlő azzal, hogy néhány illetőt ne lehetne olykor móresre tanítani... vagy meglopni, ugyebár.
Az álca - a nyugalmasságé, s szórakozottságé -, még ekkor is fenn maradt, s mintha szövetével próbálta volna körbevonni a nyers, rideg tapintású hangok porosan, s szárazon álló gombolyagját. Olyan szárazon, hogy szinte unalmassá vált már, mint az összes többi hasonló rövid prédikáció a lét megfelelő mederben való kormányzásáról. S ha Idegen nem is lett hajóskapitány, talán mégiscsak akadtak hullámok, melyeknek jócskán értette nyelvét, ahhoz képest, amilyen könnyű, egyszerű léleknek mutatkozott.
- Nos igen, itt bizonyíthatsz; főként nekem, de akár magadnak is, ha úgy akarod. - tette aztán hozzá, immáron újfent szokásosnak mondható, hétköznapi nézésével - Tetszik a határozottságod, kölyök, még ha a fáradtság is beszél belőled.
S mintha ő maga nem érezte volna ugyanazt a szemhéjakra telepedő, ólmos nehézséget, csendben maradt - végre. Mintha nem óhajtotta volna kiereszteni száján a tényt, hogy élő-lélegző teremtmény, melynek pihenésre van szüksége; némán vezette a lovakat a kapuig, s mielőtt az egyszem őr; az a sűrű, fekete hajú, negyvenévesforma férfi; lehetőséget kaphatott volna, hogy megérdeklődje, mi járatban vannak errefelé, ahogyan azt az előírás diktálta - Idegen magához ragadta az irányítást, s mindenkit haladásra ösztökélt, ahogyan Jeremy is az imént.
- Nem raboljuk az idejét, sem a magunkét ezen a korai órán. Egész éjjel utaztunk, és a leghamarabbi hajóra várunk. Láttuk a tömeget, de remélem, két lónak azért akad még hely.
- Akad. - közölte érdes, rekedtes hangján amaz, s látszólag maga sem volt éppen boldog saját beosztásától - Ha bemennek, jobbról van az istálló. Fizetni előtte tudnak, az ott állomásozó dolgozóknál. Csomagokat elhelyezni egy kicsit odébb tudnak. A papírmunkáért elnézést kérünk - felsőbb szintű elrendelés, azóta van így, amióta nagy kár érte a tulajdonost.
Kendry, bár szerinte nem érhette azt olyan nagy kár, ha volt darnája kerítést felhúzatni, egy biccentés kíséretében áthaladt az időközben kitárt kapun. Ugyan nem ez volt az első elkerített telek, melyet efféle használatban eddigi élete során látott; egy egyszerű, Tarsishoz meglehetősen közel fekvő kikötőben azonban nem találta semmi keresnivalóját, noha való igaz, megannyi dolog létezett, melyet nem látott át, s nem élt meg. S ki tudja, miféle kár érhette a tulajdonost valójában? Talán nem is itt érte, s csupán nem engedhette meg magának, hogy egyetlen szekeret is meglovasítsanak. Talán adósságai voltak. Bár nem mintha különösképpen érdekelte volna - sokkal inkább arra igyekezett összpontosítani, hogy mindent szemügyre vegyen. Lassacskán sétáltak a ritkásan égő lámpások, s a közelgő hajnal derengő fényeiben, miközben Idegen felmérte a legutóbbi látogatása óta történt változást, majd pedig a bal oldal felé kezdett mutogatni - nem, nem a kocsikat esőtől megóvó fedél felé, hanem egyenesen mellé, ahol egy nagyon apró, sötét folt húzódott meg: rés volt az épületek falai között, s talán e rés jól jön majd a tolvajnak, ha megfelelő pozícióba kívánna kerülni a csomagok átkutatásához. Egyébiránt pedig, a többi, esetlegesen őrködő illetőt is kifigyelhette a segítségével, ha úgy tartotta volna kedve. A lovakat szemmel tartó alkalmazottak, kik biztosan jobban érthették dolgukat, mint a magára hagyott, talán még most is gyalogoló solymász; nem tartózkodtak a szabadban. A hűvös éjszakai levegő, avagy a korábbi eső miatt legyen, esetleg azért, mert nem vették oly' komolyan munkakörüket; e felfedezés további előnyben részesíthette az ifjú zsebmetszőt - persze csak ha odabent, az épületekben fel nem gyűltek a dolgozók.
- Itt már szétválhatunk. Megvárlak majd, te csak tedd a dolgod, ahogy jónak látod, és ne legyél rest segítséget kérni, ha bajba kerülsz. Lehet, hogy elvárom a bizonyítást, de azért a hajóutunkat se kellene szabotálni.
S Idegen úgy találta, épp elég célzást, azzal együtt pedig segítséget nyújtott az ifjúnak ahhoz, hogy boldogulni tudjék; méghozzá anélkül, hogy túlzottan sértette volna vele önérzetét. Az ő korában Kendry sem egészen volt oda az örömködéstől, ha megmondták, mit hogyan tegyen, óvón, s mégis idegszál-szőtteseket életlen késként egyre-egyre csak nyűvőn -  ugyan; mi tagadás, még most sem éppen vette volna jó néven, ha valaki effélékkel próbálkozik; noha hitt abban, hogy a jó tanácsokat nem árt néha valóban meg is fogadni. E tanácsot hát, melyet Jeremy rendelkezésére bocsátott a nem túl elegáns, s nem is hódítóan hatékony ujjal mutogatás szabadalmazatlan eszközével; úgy vélte, a félelfnek is meg kell fogadnia, s ha mégsem teszi? Nos, akkor abban az élesnek tűnő esze járásában kellett bíznia, amely majd emlékezteti reá, miért is vannak itt, s hogyan is legegyszerűbb hozzájutni.
Természetesen úgy, hogy a két lábbal rendelkező, másét eltulajdonítani vágyó teremtmény nyilvánvalóan ott kezdi el keresni, ahol egészen biztosan talál is. Kendry - azaz Gower - tehát bizonyára a csomagmegőrző teremre gondolhatott, s igencsak jó esély kínálkozott arra is, hogy a vöröslő hajú Jeremy is osztja ki nem fejtett véleményét, mellyel újabb szóáradástól kímélte meg a zsebmetsző sihedert. Ennek értelmében pedig, ha a Fürgeléptű Félszerzet kihasználta a járőrök különös hiányát, s beosont a két fal közötti homályba, úgy kivárhatta, s megfigyelhette az épületek körött sétálgató szemmel-tartókat, kiknek haladási irányát, s idejét is megjegyezhette. Szüksége is volt arra, elvégre visszafelé jönni is tudni kellett, másképpen félmunkát - avagy talán semmilyet - nem végzett el: hárman voltak, s ugyan nem tartottak maguknál fegyvert; olyasféle illetőknek tűntek a hajnal közelgő árnyékai között, kik könnyűszerrel zavarnak el, s üldöznek messzire tolvajokat, s behatolókat. Ragaszkodtak tempójukhoz, s erőnlétükben sem lehetett volna kifogásolhatót találni - elvégre midndhárman egészséges, fiatal férfiúknak tűntek, ezltal pedig alkalmasabbak is lehettek rendet tartani, elszabadult lovakat kézre keríteni, mint kapuban álló társuk. Ha Jeremy megvárta, míg egy, netalán két kört tesznek, előnyt, s könnyen lehet, hogy győzelmet is szerzett magának vele. Ezután, mikor a három sétálgató szétvált a legszélső két kocsi között, hogy a kevésbé látható helyeket is ellenőrizzék; a félelfnek alkalma nyílhatott megvizsgálni az ajtót - melyet természetesen zárva talált. Rajta állott hát, hajlandó-e valamiféle hajlítható fémet, avagy bármi más, célnak megfelelő eszközt keresni a már ismert területrészen. Esetleg az ismeretlen hollétű kulcs után eredt volna, reménykedvén abban, úgyis lennie kell egynek valamelyik járőrnél? Gower nem tiltotta volna meg neki e választást, azonban nem is javasolta volna azt - nem akart feltűnést, s úgy vélte, álláspontját elégszer nyomatékosította már ide vezető röpke sétájuk során.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-06, 8:17 pm

//Na, jön a nagy balhé! Very Happy //

A gyomromban képződött csomóval vártam, hogy miként magyarázza a kétértelmű kifejezését, miközben igyekeztem olyan érdektelenséget színlelni, amilyen csak csekély színészi képességemtől tellett.
Tekintetem próbálta minden egyes rezdülését értelmezni, már amennyire a végét járó éjszaka és az itt-ott gyéren pislákoló fáklyák fénye lehetővé tette, hogy vajon őszintén beszél-e.
Igyekeztem követni elsőnek eléggé nyakatekertnek induló magyarázatát, miközben nem tudtam elrejteni az ellenszenvemet, ahogy az orkok étkezési szokásait emlegette.
Ha ő is figyelt volna engem – bár már úgy gondoltam eléggé kifürkészett és már nem foglalkozik velem, - akkor látta volna, ahogy magamban halkan elátkozom a vérüket és Frikket a három szál hajával együtt és talán következtethetett volna arra, hogy volt velük valami nem túl kellemes találkozásom.
Aztán akaratlanul megtorpantam, amikor kiderült, hogy rájött, vagy legalábbis megtippelte, hogy mire is akartam rákérdezni. Tudott a sárkányokról!
A szívem szapora dobogásba kezdett és minden izmom megfeszült, miközben próbáltam eldönteni, hogy őszinte-e amikor ezeket a lényeket szidja és tényleg rühelli-e őket.
Végül inkább az győzött meg, hogy nincs köze ezekhez a „gyíkokhoz”, amikor a mágiájukat emlegette, olyan megvetéssel, hogy tudtam, ő nem tartozhat a művelői közé és mivel a sárkányok mind mágikus lények voltak, így ő nem lehet az.
Elfojtottam megkönnyebbült sóhajomat, mert éreztem hirtelen rajtam végigfutó kutató tekintetét, nem kell mindent tudnia rólam. Ha esetleg jobban megismerjük egymást, akkor mesélhetek neki egyet és mást, bár lehet ős is tudna nekem……., mert mintha ezekben a szavakban csöndes figyelmeztetés is lebegett volna felém.
Sosem voltam a híve, hogy könnyen vegyük bárkinek az élete kioltását. Az életem legsötétebb szakaszában, dönthettem volna úgy, hogy a gyilkosok útjára lépek és pénzért életeket veszek el, de mindig is taszított ez a világ. Ismerek olyan embereket, akik még élvezik is, de nekem nagyon is megfelel a saját szakmám, köszönöm szépen.
Éppen ezért Kendry ezzel kapcsolatos felvetésére csak bólogatni tudok.
- Legtöbbször bőven elég, ha az ellenünk vétő pórul jár.
Én legalábbis általában hozzásegítem azt, aki alám tesz, hogy pórul járjon, ha csak egy módom van rá.
Aztán a gondolataim már ismét az előttem álló feladat felé kanyarodnak és csak egy fél oldalpillantással ellenőrzöm, hogy a dicséretet komolyan mondja-e vagy mosolyogva.
Mióta megkötöttük az egyezséget, úgy érzem, hogy komolyan vesz és mintha tényleg bízna benne, hogy megugrom az elém tornyosuló akadályokat. Persze az is igaz, nem is rabolt volna el, ha nem hinne benne……
- Fáradt vagyok az igaz, de remélhetőleg egy ruhalopás nem haladja meg a képességeimet még így sem, különben feleslegesen akaszkodnánk a célpontjaid nyomába. – veszem visszább a hangom, hiszen egyre közelebb érünk az őrhöz.
Nem voltam ideges, hiszen egyszerű utazóknak tűnhettünk, meg aztán nem is volt vaj a fülem mögött…..még.
A bejutást rá bíztam Kendryre, maga mondta, hogy járt már erre, így biztos tudja mi a szokás.
A strázsában egyébként sem buzgott a lelkesedés ezen a késői vagy épp korai órán, így csak elsorolta – amit gondolom minden utazónak megtett, - a tudnivalókat aztán utunkra bocsátott minket, még csak különösebben meg sem nézett magának.
Az azért nem kerülte el e figyelmem, hogy a tulajdonost valami kár érte és ezért nagyobb a fegyelem, hiszen ez az én munkámat is megnehezítheti.
Aztán már bent is vagyunk.
Lefoszlik rólam a lazaság és csupa figyelem vagyok. Engedelmesen követem Kendry mutogatását és bólintok, ahogy meglátom mire utal. Jó kis rejtekhely és kiindulási pont. Ha csak nem lapul ott más is, nem vesznek észre és a sötétség ott még sokáig megtelepszik.
És persze az utazók csomagjai is elérhető közelségben lesznek, így erősen hajlok rá, hogy innen szerezzem be az új ruháinkat.
Persze továbbra sem felejtem el, hogy a tulajdonos biztosan őröket alkalmazott, hogy a további kárait megakadályozza.
- Ha már segítség kell, régen rossz lesz és amúgy sem tudom, hogyan tudnál kihúzni a pácból úgy, hogy ne leplezd le magad. – vonom meg a vállam, egyébként meg bízom magamban. – Gondolom valahol az istálló körül leszel majd, oda megyek.
Aztán már ott sem vagyok mellette.
A két épület közötti sötétben megbújva, aktíválom a mágiámat, amivel mind a mozgásom okozta neszeket tompítottam, mind a testemet tettem könnyebbé, de persze nem rohantam fejjel a falnak és milyen jól tettem.
Voltak járőrök. Megtermett falusi legények……..összesen hárman….., akik nem ijednek meg a saját árnyékuktól, de nagyon is kiszámítható útvonalon közlekedtek, így magamban számolva ki tudtam következtetni az időt, amikor ismét feltűntek. Még egy kört megvártam, hogy biztos legyek a dolgomban.
Amikor elkanyarodtak a szekerek felé, megtudtam nézni az ajtót, hiszen minig a legkönnyebb dologgal kezdje az ember. Sajnos most nem jött be, az ajtó zárva volt. Visszahúzódtam a sötétbe. A raktáraknak általában van a tető felé szellőzése, hiszen sok mindent tárolhatnak ott és a tulajdonosok nem szeretnek pl. halszagú gyapjút vagy kelmét, így ahelyett, hogy az ajtó zárjával bíbelődnék, ahol az esély is nagyobb, hogy észrevesznek, inkább a mágiámmal biztosított könnyedtséget kihasználva fellendültem a magasba, elkapva a tető peremét és máris a zsindelyhez tapadva hasaltam, várva, hogy megbizonyosodjak róla, minden rendben van. Aztán hason csúszva elindultam megkeresni a szellőzőt, megvizsgálva, hogyan tudok bejutni rajta. Ha szerencsém van, nem túl bonyolult a zárja, valamiért a tetőket kevésbé tartják megközelíthetőnek az emberek, de még az is lehet, hogy eleve nyitva lesz.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-07, 2:06 pm

//Nem, ez még csak a kicsi. De tényleg jön ^^//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

A sebhelyes arcú, mágiátlan - s minden képzeletet felülmúlóan mágia-gyűlölő, olykor azonban mégis azt pártoló - emberférfi vissza sem nézvén, hagyta magára a félelfet, hogy mindketten elvégezhessék dolgukat - ki-ki mihez jobban értett. Vezette a két engedelmes, név-nélküli, ám általa nagyra értékelt, csodálatosan szép hátast, s míg az ifjú zsebmetsző új gúnyák után nézett; ő nagy-nyugalmasan az egyetlen környékbeli alkalmas szálláshely felé sétált az oszlopokra felakasztott lámpások halovány fényében, melyek különösre nyújtottak-munkáltak mozgó, s nem mozgó árnyakat egyaránt.
Eme fények azonban nem érinthettek mindent, még a bekerített telek elejéből sem - így történhetett, hogy Jeremy tökéletes rejtekhelyre lelt a két fal közötti, feketébe burkolózott sikátor-folyosóban, s bármiféle fennakadás nélkül fellendíthette magát az utazók, s ki tudja, miféle szerzetek poggyászát tároló épület tetejére. Nem kellett sokáig a zsindelyen egyensúlyoznia ahhoz, hogy meglelje figyelmének új célpontját, melyet az ajtó körülvizsgálata után lelt meg elméjében - elég volt mindössze néhány pillanat, s a szellőző körvonalai felfedték magukat a cserepek göröngyös ívei között. Ugyan a tolvajnak szüksége volt még némi erőfeszítésre ahhoz, hogy eléggé közel kerüljék az általa legesélyesebbként számon tartott nyílászáróhoz, az egészen egyszerű köntösben mutatkozott meg előtte a közelgő hajnal meglehetősen gyér, s küldetésük sikeressége szempontjából egyelőre csaknem jelentéktelen fényeinél: közönséges rács volt az, belülről két forgatható fémkallantyúval csukott állapotban rögzítvén, s kívülről egy fedéllel ellátván, melyet lehajtottak, s lezártak, ha eső ostromolta volna a friss lég bejutásának útját. Ha Jeremy benézett rajta, a keret legalsó oldalán meg is pillanthatta a két félköríves kallantyút, kissé tovább bámulván a sötétséget, pedig poros, pókhálóval gazdagon átszőtt padlásrész fedhette fel magát előtte, mely régi, egymás után sorakoztatott, felállított zsákokat, s frissen odahelyezettnek tűnő, egymás mellé elhelyezett faládákat tartalmazott. A feljárótól nem messze további rács igyekezte elősegíteni az odalenti terem szellőzését, noha ezen nem volt található esőfedél.
Ha a fürgeléptű siheder e választásnál horgonyozta volna le gondolatai uszályát, könnyedén észrevehette, hogy a vastag, hajlíthatatlan rács a zsindelyben nem jelent számára akadályt: akár merev, vékony tárgy becsúsztatásával, s akár testi erejével próbálja meg elpattintani a belül lévő félköríveket. Azzal azonban számolnia kellett, hogy mindenképpen kelteni fog némi hangot, amikor a szellőző erőltetett behatásra lenyílik, s e részlet gondos ügyelést követelhetett meg az ifjútól, ugyanis az egyébiránt sötét, beláthatatlan padlás az alsóbb szintről érkező aranyos-sárgás fény miatt változott áttekinthetővé, mely mintha az épület másik végéből jött volna. Több helyiség is lehetett, tekintvén a tető hosszát, s akár még lehettek is volna valamelyikben.
Amikor - egyik, másik, avagy a számtalan nem is említett, ámde létező módok egyikével - a vörös üstökű félelf végre odabent találta magát, akár szemügyre is vehette a szürke, torokköszörülés-orrcsavarás-előidéző, barátságtalan rétegek által fedett vászonzsákok tartalmát, s noha sejthette is akár: nem kincseket tartogatott számára; talán úgy vélte, valamelyik ócska, bizonyosan tartalékban megőrzött szerszámnak, s építkezési hozzávalónak - természetesen mind-mind szétválogatva - akár még hasznát is veheti majd. Ha azonban a poros zsákok nem nyerték volna el figyelmét eléggé, hát ott hevertek a ládák is, telis-tele kiterített, szép, fényes lilahagymával, melyet száradni hoztak fel ide; s mely valamire való kalandor nem örült volna az ingyen-hozzávalónak? Nos, egészen bátran kijelenthetően az, amelyik irtózik a hagymától... Egyszóval, hagyma, az bizony volt, marékszámra ráadásul; de hogy mégis mire kellhetett egy efféle helyen, azt nem lehetett biztosra tudni. Élelmezés? Veteményezés? Inkább az előbbi, azonban egyelőre nem az erős aromával bíró termények jelentették a legégetőbb, legfőbb kérdést a tolvaj számára, hanem a következők: Vannak-e az épületben? Hány terem van? Biztonságos e percben igénybe venni a lépcsőt?
Hallgatóznia kellett, hogy megítélhesse, hallgatózni, s figyelni a gyertyafényt, melynek mozgása jó eséllyel személyek mozgását is jelezhette számára. Ám egyelőre nem lelt semmi változást, s talán szépen lassan leóvakodhatott kutatómunkát végezni a csomagok közé. Ha pedig mégsem érezte eléggé biztonságosnak, s tovább várt volna, akár a padláson is körülnézhetett - kezdetnek a sötétben maradt, eldugottabb sarkok, s egyéb tároló-alkalmatosságok, mint például fedeles kosarak is megtették volna, hátha rejtenek valami használhatót, avagy éppen ruházatot, mely nem egérrágta, nem molyos, és még hozzávetőlegesen illik is reájuk nagyságban, szélességben.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-07, 8:29 pm

//Akkor tartalékolok Very Happy //


Ahogy meggyőződtem róla, hogy nem látott meg senki és nem vertek riadót, máris tovább mozdultam és négykézláb óvakodtam a hajnal kezdődő gyenge fényénél a tetőn sötétlő nagyobb folt felé, ami beváltotta a reményeimet és tényleg egy szellőző volt.
Bíztam benne, hogy van még elég időm bejutni, valami türhető ruhákat keresni és még ki is jutni, mert, ha kivilágosodik, akkor elég feltűnő lehetek e tetőn, bár persze megoldom, ha kell, csak feleslegesen megnehezíti a dolgom.
Vissza gondolva az ideérkezésünk óta eltelt időre, nem tudom, hogy Kendry szándékosan húzta-e az időt, vagy bele sem gondolt, de most nem örültem neki, hogy annyit tököltünk, míg ideértünk.
Az épület belsejében amúgy sem vetem volna a hasznát valószínűleg a nappali fénynek, mert nem sok ablak volt rajta, így meg jobb lett volna, ha még éjszaka lerendezhettem volna a dolgot.
És persze, hogy volt rács, sőt még egy esővédő tető is, de hát minden még sem jöhetett össze.
Megtehetem, hogy felfeszítem a fedelet, de az zajjal jár és ha az épületből szívárgó fénynek hinni lehet, akkor lehet, hogy vannak odabenn…….Éjszaka meg a hangok jobban is terjednek.
Megpróbálom a tetőt megbontani a szellőzőn lévő kallantyúk mellett. Csak annyira, hogy a kezem beférjen és akkor elfordítom azokat, így nagyon kevés zajjal ki tudom nyitni fedelet és a rácsot és leereszkedni a poros és sötét padlásra. A fény lentről jön.
Ha nem tudom megbontani a zsindelyt, akkor persze felfeszítem a szellőzőt, annyira kevés hangot kicsikarva a dologból, amennyit csak lehet.
Molyrágta, poros zsákok és egy csomó láda közé érkeztem. Vártam pár percig, hogy a szemem szokja a sötétséget, ami a lenről felszivárgó fénynek köszönhetően, nem volt vaksötét. Ez volt a jó oldala, a rossz meg, hogy talán őröket jelentett.
Mikor már nem féltem, hogy megbotlom valamiben, nesztelenül felálltam és az orrom elé kaptam a karom, hogy elfojtsak egy tüsszögést. A dohos szagot valami erős, orrfacsaró szag színesítette. A halszag sem piskóta egy ilyen helyen, de ez sem volt kellemes elf orromnak.
A zsákokban mindenféle szerszámok voltak, talán valaki zálogban hagyta itt, mert már a rozsda ette a legtöbbet, a ládákban, amik legtöbbje nyitva volt megtaláltam a szag forrását, a hagymákat is. Nem tudom minek kell ekkora mennyiség a tulajdonosnak, bár az is lehet, hogy ezt is itt hagyták megrohadni, a szag alapján nem voltak túl frissek.
Még pár ládát és zsákot ellenőriztem, de ruha az nem volt itt, pedig mennyire megkönnyítette volna a dolgom, bár lehet amit itt találtam volna, azzal amúgy sem mentem volna sokra.
Tehát le kell mennem. A padlásról levezető lépcsőhöz lopakodtam és meresztettem a szemem és a fülem. A fény valamilyen lámpásból jöhetett, mert nem remegett, mint a gyertya vagy fáklyafény, amúgy sem hiszem, hogy ennyire nyílt lángot megkockáztattak volna egy raktárban. Semmilyen emberi jelenlétre utaló jelet nem hallottam.
Persze nem tudhattam, hogy nem áll-e lesben valaki vagy valakik. Talán meghallottak és csak arra várnak, hogy lemenjek és lecsapnak rám. Vagy…….az őr alszik……vagy nincs lent senki, csak előzékenyen égve hagytak egy lámpát.
Elég nagy az épület, talán több szoba is van, de ha itt állok, rám fog virradni és akkor emberek jönnek a csomagokért…..Le kell mennem……most….
Nem vesztegethetek több időt.
Minden lépésem előtt kipróbáltam a lépcsőfokot, hogy ne reccsenjen meg, a szélére léptem, mert ott szilárdabb, így óvakodtam lefelé szinte a falhoz tapadva, miközben minden neszre figyeltem és ha hallottam valamit azonnal megmerevedtem.

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-11, 12:16 pm

//Ne tedd Very Happy Ki tudja, mi következik//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

A fény, lett-légyen bármely forrásból származó is, nem úgy tetszett, mintha táncot járna, avagy időközönként mozgó alakok takarnák el erejét. Szél sem zavarhatta volna, elvégre; ahogyan a vörös üstökű, - ki korábban arra vetemedett, hogy nyomokat maga után hagyva megbontsa a tető szerkezetét, s eztán átkutatás nélkül kívánta elhagyni az értéktelen tárgyakat rejtő padlást, hogy birtokba vehesse a gondosan megvizsgált, s megvizsgálandó lépcsőfokokat; - egyre lejjebb haladt, a csomagokat, ládákat, táskákat, s ki tudja, még mit őrző terem felé; könnyedén láthatta, hogy forrása egyenest egy másik helyiségből eredt. A félelf jól döntött, amikor esélyt sem adott az odafönn eltett holmiknak, ugyanis egyetlen, agyonhordott, óriási méretű csizmánál többet aligha lelt volna, mit használni képesek - azonban a hagymák nagy része nem romlott meg, s ráadásul igazán ízletes fajták is voltak. No de nem lehet mindenki ínyére a könnyfokozó, rétegzett termény; s különben is, a zsebmetsző jobban tette, ha ettől fogván nagy odafigyeléssel jár el, hogy megspórolja magának a felesleges fáradságot.
A fokok közül a harmadik, s a nyolcadik reccsent meg a leóvakodó léptek alatt, ám sem katasztrófát, sem felfordulást nem idézett elő e két nesz. Jeremy így hát teljes nyugalommal annak szentelhette vizslató tekintetét, hogy a hátsó falon elhelyezett két, magasan lévő, hosszúkás ablakot tanulmányozza. Azokat ugyanis azért tervezték, hogy a másik oldalról rá lehessen látni az őrzött tulajdonok mindegyikére, noha fej, kar, de még láb sem volt épp felfedezhető mögöttük. Onnan áradt be hát a fény, s töredék-része a csukott faajtó alatt - egy egészen másik teremből, melynek rendeltetése egyelőre ismeretlenül lebegett a félvér feje felett, ámde nem sodorta tehetetlenségbe: hiszen bútorokat, székek, s asztal sziluett-hányadát vélte felfedezni, ám ahogyan egyre lejjebb, s lejjebb ért, rálátása szűnni kezdett, végül pedig már csak a fény maradt meg neki. A fény, s a lehetséges feltételezések, miszerint szállás, őrhely lehet-e; üres-e egyáltalán? S ha üres, miért hagytak lángot maguk után, mely megsemmisítheti akár az egész épületet?
Jeremy jobban tette, ha egyelőre csendesen közlekedik, ugyanis igazán nagy gondatlanságnak tetszett volna, ha nem vigyázzák a fényt - mely, a magában hordozott veszély-jelzők mellett látással is megajándékozta a behatolót - s azt is, ki rejtve figyelte őt; ugyanis Jeremy egyetlen pillantásra sem volt egyedül, azóta, hogy bejuttatta magát a szellőzőn. Hogy honnan, s ki figyelhette? Azt nem lelte volna meg, ha nem tudja, mit keressen; hol keressen; s ekképpen, létezésén, s szellemén a tudatlanság áldásával, akár sebesen kutakodni is kezdhetett a megannyi oszlopokban, halmokban leledző holmi között - hiszen nem érzékelt mozgást, s gyanús felfedezéseket sem tett. Akár pihenhettek is a másik ajtó mögött, érdektelenséggel jutalmazván feladatukat, s a csomagtermet; - azonban a zárt bejárati ajtó ezt egészen jól meg is magyarázhatta volna - és úgy soha nem kaphatják el. Nem ők.
S ha már a bejárati ajtónál tartottunk... ha a tolvaj szemügyre vette azt, netalán újfent megpróbálta volna kinyitni (mely cselekedet szintén kudarcba fulladt volna); rálelt volna valamire, valami olyasfélére, mely alapjaiban, kemény kövekkel zúzhatta volna szét eddigi elképzeléseinek vályogfalát. Az ajtó mellett ugyanis, a padlón, egy eszköz hevert. Egy hosszú, vékony fémdarab - mintha valamely nagyobb tárgy része lett volna valamikor, s melynek egyenest a zár melletti falnál lévő jelenléte igazán érdekesnek is tűnhetett; főképpen azért, mert belefért a kulcslyukba. Ha az ifjú tolvajon gyanakvás, s kétségek hömpölygő hullámai futottak át, bizonyára nem kerülte el figyelmét az ajtó zárt állapota sem. Rajta állott, mit gondol erről, s az is rajta állott hát, átkutatja-e az épületet, avagy sebesen végez dolgával, s még sebesebben távozik is, amerről jött.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-12, 7:18 pm

//Milyen sejtelmes Very Happy //


Ha feltörtem volna az ablakot, akkor is legalább annyi nyomot hagytam volna, mint a megbontott tetővel, amit ha reggel észrevesznek is, bár szerintem csak akkor, ha esne az eső, akkor sem tudnák, hogy ki járt odabenn, na meg addigra remélhetőleg már régen a hajón leszünk, így ez aggasztott a legkevésbé.
Ami azonban jobban aggasztott az a lentről szivárgó fény, amiért még a szokásosnál is óvatosabban osontam le a lépcsőn. Még így is kétszer az ütő is megállt bennem, amikor a legnagyobb figyelem mellett is megreccsent…….kétszer is. Úgy tűnik berozsdásodtam, a mágiám ki-kihagyott, ezért a vészes hangok.
Ám ha volt is benn valaki, vagy aludt, vagy olyan mozdulatlanul állt lesben, hogy még egy szobor is megirigyelhette volna, mert a saját lélegzetemen kívül nem hallottam semmit.
A csomagokat őrző teremben egyelőre semmit gyanúsat nem láttam, viszont a figyelmem inkább a mögötte lévő helyiség aggasztott a két ablakkal, hiszen onnan bármikor bekukkanthatott valaki és én csak akkor láthattam meg, amikor már késő.
És a fény is onnan jött, meg egy másik bezárt helyiségből, ami talán egy másik raktár lehetett, vagy talán iroda és ott is világított valaki.
Ez nem jó hír! Sajnos nincs olyan képességem, hogy átlássak a falakon vagy érzékeljem, hogy hányan lehetnek ott, pedig most sokat adtam volna ezekért. De egyébként is mi a fene van ebben a raktárban, amit ennyire kell őrizni?
Mivel két helyen is világítottak, biztos voltam benne, hogy kell lennie itt valakinek, nem hagynák őrízetlenül a lángokat……..
Megint pár percig némán és csendben hallgatóztam és mivel már leértem a lépcsőn a kupacokban álló holmikat is vizslattam. Ahogy biztos voltam abban, hogy lehet itt valaki, úgy abban is, hogy a ruhás teremben senki nincs rajtam kívül.
Előrébb lopakodtam, szemem végig szaladt a a falakon és megakadt az ajtón, a bejárati ajtón, aztán a szinte mellé készített ……..kulcs? Nem tűnt épnek, mintha csak egy része lett volna, de nagyon a zárba beleillőnek néztem. De mit keres ott…..így….?
Nagyon rossz érzésem kezdett lenni és én általában hallgatok a megérzésemre. Valami itt nem volt rendben! Talán csapda lett volna? Vagy megelőztek? Valaki azt várja, hogy ott akarok majd kimenni? Kérdések tömege futott át rajtam, de egy biztos volt…..nem maradhattam ott.
Gyors mozgásba lendültem, hogy a ruhakupacokból, minél hamarabb kiválasszak két inget, nadrágot, zekét vagy köpenyt, ami tippre jó lehetett, aztán mindet egy zsákba gyömöszöltem és máris lendültem felfelé a lépcsőn, hogy ott menjek ki, ahol bejöttem, nem könnyítve meg senki dolgát.




Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime2020-08-13, 1:16 pm

//Jeremy-nek, a Rendíthetetlenül Óvatosnak Smile//
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Az ifjú tolvaj nem tétlenkedett. Ugyan nem tett szert azonnal arra, mit keresett, hisz' a megfelelő darabokért legalább egy tucat csomagot, zsákot, s egyéb holmit kellett átmozgatnia; ám igencsak hatékony munkája árán hamar elkészült; szerzeményeit pedig a zsákba pakolván, nem volt más hátra, mint kilopózni a raktárépületből. Az öreg, kissé rozoga lépcső neszei, esetleges reccsenései nem keltettek zavart a tökéletes, s már-már igazán gyanúsnak tetsző csendben, mely talán még inkább aláfesthette az ifjú zsebmetsző résen-létét, mint eleddig. A Fürgelábú Félvér anélkül érte el a padlás átmeneti biztonságát, hogy megállították, megszólították, megakadályozták volna e tettében; s azon sem volt tehát kötelessége fáradozni, hogy visszarendezi a szellőző eredeti állapotát. 
De ki is állíthatta volna meg az ifjú Jeremy-t, ha a fényt magában rejtő helyiségben nem is tartózkodott senki? Ki is tehette volna, ha a megannyi perccel, s talán egy órával is korábban ott lévő, szintúgy tilosban járó alkalmazott maga volt a másik behatoló? A másik tolvaj? Merthogy lopott az. A rövidre nyírt hajú, szálkás, óriásira nőtt legény, ki a feljáró melletti, feketeségbe burkolózott sarokban éppen akkor borította le magáról a sietség kíséretében felhalmozott csomagokat, amikor a félvér a tetőre lépett ki. Az a szegény, nélkülöző, csaknem nincstelen, alacsony beosztású siheder, ki éppen akkor, mélyről jövő, megérett sóhaj közepette nyugtázta önmagában: megmenekült a leleplezéstől, s nem keveredett felesleges bajba. Mert zsákmányt gyűjtött; s azok eladásából, használatából szenvedő családja sorsának kanyarulatos, rideg, éles kövekkel borított ösvényét próbálta szánalmas lassúsággal egyengetni, mialatt a telken dolgozott. Kulcsot nem bíztak rá, egyetlen épülethez, teremhez sem, így aztán a kölyök arra kényszerült, hogy azzal a nyomorultul festő fémdarabbal regulázza meg a zárakat, s azután még jobban rendszeresítse a különféle holmik elcsenését. Nem volt tehát különleges látvány a fiú - egyszerű teremtésnek született, s épp annyi veszélyt jelentett volna a vörös tolvajra, akár egy odabent egérre vadászó, öreg macska. A fényt is ő gyújtotta, nem rendelkezett hát bűntársakkal sem - s senki tudtára nem hozhatta, miben is járt, mit is tett. Ezért félte hát a másik behatolót oly' nagyon, hogy érkeztének jelzéseire rögvest menedékbe húzódott; most pedig annak távozta után sem volt bizonyos abban, nyugalommal távozhat. Nagy gonddal, s fülelvén folytatta feladatát, s miután úgy vélte, kellő kincsekre lelt; elcsendesedett, s várta a megfelelő, jól ismert időt a kijutásra.
A sikerrel járt szellőző-szabotőr, ha nem kívánta, hogy gyanús tevékenysége az egyre csak közelgő hajnal teljes eljövetele előtt napvilágot lássék, jobban tette, ha még a tetőről körülkémlel, s megállapítja a már korábban felfedezett járőrök hollétét. S ha ezt megtette, nem volt más hátra, mint lejutni a két kőfal közé, a kormot is megszégyenítő sötétségbe, melyet Idegen mutatott neki a bejárattól nem messze. Az az Idegen, kihez most el kellett jutnia, ha más terve nem akadt volna; s az az Idegen, ki a megbeszéltek alapján az istállóknál várta érkeztét. S még hogy várta! Csaknem elégedetten, a már megszokott nyugalmában úszván, s utolsó pillantásai egyikét vetvén a két hűséges hátasra, melyeket hátrahagyni kényszerültek holmi átkozott vizes kalandért.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Piac, és kereskedések - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Piac, és kereskedések
Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Tarsis-
Ugrás: