LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Piac, és kereskedések

Go down 
+24
Arnelian Kyrath
Hossin
Isabella Warren
Daxa Lavenir
Roober
Moozen
Blasio
Regélő
Mia Ruton
Markus de Berend
Merilien Lumel'Auvrea
Vogon Beebebrox
Nawarean
Silarona
Edward Dylan
Al'Eron Ryden Savion
Kesa Klensbane
Lysanor Eweny
Cloud Revan's
Aroth Orintheon
Helen Hoa
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Mesélő
28 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-02-28, 9:08 pm

//Hihetetlen! Very Happy Szerintem még Jeremy is majd kiesik a szerepéből Very Happy //

Miután az első megrendülésemen túl voltam, mert kiderült, hogy nem az enyves kezemet leplezte le, ahogy megszabadítottam a késétől, már csak azon döbbenetem volt a következő, hogy micsoda kényes egy ficsúrt fogtunk ki, aki még csak egy kis nyálat sem volt képes elviselni, de hát ez csak az én malmomra hajtotta a vizet. A katona teljesen kiesett a nagy vallató szerepéből és olyan undorral nézett meggyalázott nadrágjára, aztán meg rám, hogy azt egy herceg is megirigyelte volna.
Tényleg nem tudom honnan szalajtották ezt a különös fogdmeget, aki még azt sem fogta fel, hogy itt a hajón nem biztos, hogy érvényt tud szerezni az általa gyakorolt hatalmának, főként akkor nem, ha ilyen botor módon kettesben marad a gyanúsítottjaival, akiktől még a fegyverüket sem kérte számon.
Azt tudtam, hogy Kendrynek van és most már én is szereztem magamnak. Most már csak arra lett volna szükségem, hogy, aki oly tapasztalt volt a tolvajok dolgában, meg tudja érteni, hogy miért volt az előbbi kis színjátékom, hiszen egyébként mi a csudának vetettem volna térdre magam ez előtt a bájgúnár előtt és ráadásnak még minek suvickoltam volna olyan lelkesen a gúnyáját, miközben szoros testközelbe kerültem vele.
És a Lófarkas egyáltalán nem sejtett semmit, vagyis úgy látszik mégis sikerült elhitetnünk vele, hogy nem azok vagyunk akiket keres. Így aztán talán még sem kell ártalmatlanítani, ami mindenképp kockázatot jelent, mert akárhová rejtjük, valaki könnyen belebotolhat. A megölésétől meg azért ódszkodtam volna, mert hidegvérű gyilkos nem vagyok és nem mindegy, hogy ha ne adja az ég elkapnak minket, miért állunk a törvény elé………
Tehát törölgettem a fickó nadrágját, amin már lassan csak egy száradó folt mutatta a csúfságot és közben Kendry arcáról próbáltam leolvasni, hogy mi a további terve.
Azonban rajta csak tanácstalanságot és habozást látok, ami most nem válik hasznunkra, de mielőtt még magam találnék ki valamit, látom, hogy dűlőre jutott magában és ezért még várok a pucováláson kívüli cselekedeteimmel.
De végül nem az ő hangját hallom meg, hanem a katonáét, aki olyat mond, hogy megáll a kezem és még az együgyi vigyor is rámerevedik az arcomra, mert nehezen hiszek a saját fülemnek.
~ Ez most tényleg azt akarja, hogy szerezzünk neki egy másik gatyát? ~ nézek fel döbbenten először a Lófarkasra, aztán Kendryre.
- Bácsikám………most menjünk el? – kérdeztem halkan – Ide adja, hogy…….megtisztítsam az urnak? – nyújtom a kezem, de egyszerűen nem hiszem el, hogy képes ezt megtenni, mert, ha igen, én szívesen itt hagyom egy szál pendelyben……….
Alig bírom megállni, hogy ne vigyorodjam el…….


Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-03, 10:52 pm

// Hát, most már nagyjából tudjuk, miért lehetett tiszta az eső és sár ellenére... Very Happy //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Kicsiny, egyszemélyes hajókabin volt, melyben elrejtőztek a világ elől - ám ennek ellenére sokkalta kevésbé sikeresen bujdoshattak az őket kitartóan üldöző baj elkerülésének reményében, hiszen az úgy döntött, velük egy légtérben kíván tartózkodni, hogy csonttá aszott, tettlegességre éhes, ápolatlan, sötét karmait sorsuk köré zárhassa, ha alkalom adódik. Ha adódik... s azt szerette volna azt a bizonyos bajt tudomásán kívül, tévedésből megvendégelő nyomozó-hadnagy is, hogy igencsak gyorsan, sőt: tüstént, adódjék is végre-valahára. Adódjék, mert temérdek dolga várja még a telepet, s a szállást érintő ügy keretein belül; azzal pedig felettébb rossz kedve kerekedett, hogy ízlésének ellenkező irányban változott meg az időjárás a minap. S hogy miért szerethette jobban a Lófarkas, savanyú-képű lovas az arcába vágódó por-fellegeket, a tűző-izzasztó napot, a szelet, de még a hideget is? Nos, az ő számára magától értetődő lehetett volna a válasz. A sarat sokkalta nehezebbnek ígérkezett kitakarítani bárhonnan is, az eső pedig áporodott, állott szaggal, s nem utolsó sorban, nedvességgel vonta be öltözetét -, sokkal jobban, mint az egyéb indíttatásból is gyűlölt köd -, és magával cipelt ingóságait, mely kellemetlennek találtatott makulátlansághoz szokott, s azt meg is követelő orrának, de még sötétlő szemeinek is. Nem lehetett hát nehéz kitalálni, miért csattant úgy fel, éppen ezen a napon - nem lehetett volna, ha két tolvaj-törekvésű kalandorunk tisztában állhatott volna a copfos Whittaker különös, korábban emlegetett elkényeztetett nemes-kisasszonyokat megszégyenítő hóbortjaival; melyeket általában véve módfelett igyekezett eltitkolni bajtársai, más nyomozók, rend-felvigyázók, s úgy általánosságban: bárki ember-, tünde-, törp-fia elől, kit útjába sodortak az istenek kifürkészhetetlen játékai. Ám nagyon úgy festett, a Lófarkas lovas e reggelen türelme végére érkezett. Nem törődött a világ által kirekesztett gyermek értetlen pillantásaival, s még csak felvigyázójának ál-tanácstalanságával sem: folytatta, amit elkezdett, mert hiszen folytatnia kellett; s ha lehetett, úgy hát még dühösebbé vált, arca méginkább kipirult. Nem értették meg, úgy tetszett számára, s e tény mindinkább jobban felbőszítette őt.
Így hát Jeremy feléje nyújtott keze üresen maradt, ha eltekintett a beléje helyezett további, különösen szórakoztató, s egyszerre meghökkentő szavaktól.
- Nem, dehogy adom, te mihaszna! Hogy szégyenszemre megalázzam magam, és félmeztelen legyek, amíg vissza nem vánszorogtok?! Még mit nem! Hát nem hallottad, amit mondtam? - sorolta szavait szigorú egymásutánban, ám mintha e pillanatban reádöbbent volna, hogy a féleszű gyermek talán nem éppen a legígéretesebb hallgatóság, s ekkor hát, visszafordult Kendry felé, noha elvétve még megengedett magának egy-egy, a félvérnek címzett dühtől fűtött pillantást - Előbb egy másikat hozzatok! Mire vártok még? Eredjetek a személyzethez, vagy a kormányoshoz is, ha kell! Mit bánom én! De tegyétek, amit mondok... Különben leszállás után első dolgom lesz, hogy panaszt tegyek hivatalos személy ellen irányuló, rosszindulatú viselkedésért! 
Heves felindulásában még csak azt sem fejtette ki érthető módon, mégis hogyan lehetett volna reájuk nézve kellemetlen eme emlegetett panasz megtétele. Pedig gondolnia kellett volna rá, hogy a féleszű nem fogja érteni... s önnön szemléletmódján át, elméjében úgy vélte, talán szerencse övezheti akkor is, ha egyáltalán az elcsúfított orcájú értelmezni bírja, mit mondani kívánt ezzel. És a feladatukkal kapcsolatban is. Mert Niam, lett-légyen akármely embertelen kiképzés áldozata is a múltban; nem veszítette el effajta gyengeségeit, nem keményedett meg; legalábbis, nem olyan szempontból vizsgálgatván őt, amelyből reá tekintvén, kellett volna neki. Valóban képes lett volna nem helyénvaló viselkedésért bejelentést tenni, s mivel a törvény, úgy is mondhatjuk, az ő oldalán állott, gyanúsítottjait egy hozzá hasonlóval történő összezörrenés bizonyítéka már komolyan rácsok mögé juttathatta volna; még ha a telepről történt csenésükkel csupán közmunkát kaptak is volna - feltéve persze, ha azt az átkozott félreértést tisztázniuk sikerül, még vallatójuk tűréshatárain belül, ami, lássuk be, kétesélyesnek ígérkezett. Sőt, Idegen már azon is elgondolkodott, nem lehetett-e kegyetlen valóságuk, hogy már át is billentek azon a határon? E gondolatok közepette már kétszer is körbejárta, legyék-e szemrehányó, fenyegető nagybáty, avagy sem. Legyék-e dühösebb, mint a lovas, s egyáltalán képes-e annak lenni e különös, bár tapasztalatainak csalhatatlan tükrében nem példátlan helyzetben? Ezért volt hát számára könnyebb, s egyszerűbb meglepődöttséget húzni fel álarcként; s noha nem volt ő kőből, hogy nevethetnékje ne támadjék, színjátszáshoz elengedhetetlen önuralma csupán akkor győzetett le a késztetés által, amikor a nemeskisasszony éppen nem reá szegezte már-már vérben forgó tekintetét. Akkor, s kizárólag akkor vigyorgott kajánul az ifjú tolvajra, mintha nyugalmat üzenne neki ezáltal. Nyugalmat, hiszen menekülhetnek, ha megteszik, amit kér. Ha pedig mégsem, úgy még mindig megátkozhatja őt is a Szent Karddal, mikor visszaérkeznek a tiszta nadrággal. Lehetőségei tehát még voltak, így aztán akképp kellett viselkednie, mint aki felháborodott, ám tiszteli a rendfenntartók akaratát - egyelőre. Ábrázata kemény maradt, s némileg talán bosszúsnak is nevezhető, ám ügyelt arra, hogy a copfos tanúja legyék gyors fejhajtásának, melyet irányában intézett.
- Igen, Tom. - mondotta ki végül a kissé megkésett választ - noha , azt a nevet használván, melyet a Fürgelábú a konyhában is említett, a biztonság kedvéért... - Most elmegyünk, és megtesszük, amit az úr kér tőlünk. Nem vagyunk hibátlanok, és ezt be is ismerjük, amikor kell. - tette hozzá, s az elgondolkodtatás serkentése érdekében azért még megejtett a copfos felé egy mogorva pillantást, amikor elhaladt előtte.
Amaz nem felelt reá másképp, csak úgy, mintha tükörképe volna: maga is rendíthetetlenül szúrósan szemlélte őt, s még mindig piros orcával. De megálljt nem szabott távozásuknak, sőt, egyenest meg is volt elégedve azzal, hogy a mihasznák végre megértették a dolgukat, s tudomásul vették helyüket - őalatta.
Így hát, a Sebhelyes finoman megragadta az együgyű vállát, s kivezette őt a kabinból. Alig bírta megállni, hogy ne vegye sietősre a tempót, s azt is, hogy ne fakadjon jóízű hahotára, rögvest odakint, az ajtó előtt - de nem fakadhatott, így hát minden szórakozását csendes, hitetlenségről árulkodó, vigyorgó ábrázatába sűrítette, miközben kissé odébb, még a homlokához is emelte tenyerét, s fújt egyet, mielőtt beszélni kezdett - oly' távra tévén ezt az ajtótól, hogy az odabent hagyott biztosan meg ne hallhassa szavait.
- Hát ez megőrült! - közölte szertelenül, s hátát máris rázni kezdte az elfojtott nevetés - Én mondom neked! Csendőrből ilyet még nem értem a világon! Kedvelhetnek téged az istenek, kölyök!
Tovább sétált, ha amaz nem állott meg, s ahol már kockázatok nélkül örömködhetett, ott meg is tette azt, további késlekedés nélkül. S amikor végzett, vett néhány mély levegőt, majd pedig megvárta, míg a tolvaj is kineveti magát - hiszen látta odabent, micsoda meglepetést érte. Látta, s hagyta hát neki, hadd rendezze sorait a reá mért különös támadás után; amikor pedig ez megtörtént, s ő is visszanyerte kissé önuralmát, úgy érezte, nem árt némi magyarázattal illetnie korábbi cselekedeteit. Avagy éppenséggel, a hiányukat.
- Nem volt okom megzavarni az úrhölgy rikácsolását, remélem megérted. - folytatta hát jó kedéllyel - Ha szerzünk neki nadrágot, talán el is felejti, miért voltunk a kabinban. Furcsa népek ezek, hallgass ide... egy-néhányszor már volt szerencsém hozzá hasonlóhoz. Sokkal többet ártottam volna magunknak, ha ráripakodom - de még megtehetem, ha nem enged el minket, és meg is fogom, efelől ne kételkedj. Előveszem az Átokhordozó Kardot, és megnézzük, féli-e ő is a tünde-mágiát. És ha nem, a kötelességtudatos nagybácsi még mindig abba a kemény és tiszteletlen fejébe verhet egyet-s-mást, aztán meglátjuk, marad-e kedve szegény együgyű félelfeken kitölteni a haragját.
Mi tagadás, környékezte már a fáradtság. Szívesen elmesélte volna némi étel, s ital mellett, hogyan bánt el az ilyen ficsúrokkal, kik útjába akadtak; ám úgy festett, megérdemelt pihenésükre még mindig jócskán várniuk kell, s ez volt az egyetlen részlet, mely nem nyerhette el Kendry, a Sebhelyes tetszését e pillanatokban. Ez, s nem egyéb. Korábbi feszültségéből is csupán jelentéktelen töredék maradt meg, így aztán volt is még mit hozzáfűznie az elhangzottakhoz, mely könnyedén megtalálta ajkát, szabadon kiejtett szavak formájában.
- Mondtam, hogy kivívtad magadnak, amit kivívtál. Nem szegem a szavam, ha nem játszom szerepet, úgyhogy hallgatlak, Fürgelábú: te, mint fiatal, tanulékony, de meglepően gyakorlott - körbetekintett, mielőtt folytatta volna, ám senkit nem lelt a közvetlen közelükben - tolvaj, hol próbálnád meg először tolmácsolni a "nagyúr" kérését? Egyáltalán vesződnél-e a tolmácsolásával? A ládika után is mehetnél helyette, ha közel lenne a következő kikötő, de így most nem javaslom, azon kívül viszont bármiben benne vagyok, aminek értelmét találom.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-04, 8:09 pm

// Megbánja még azt a nadrág cserét... Very Happy //

Nagyon szerettem volna látni, hogy ez az őrült nyomkövető teljesen elveszti a fejét és még képes is levetni az általam kissé összemocskolt – na jó, nem kicsit, - nadrágot. Persze nem azért mert olyan nagyszerű látvány lenne valami még meglepőbb alsóruházatban látni, mert remélni mertem, hogy az azért van rajta, hanem, mert elég nagy bajban lett volna, ha utána a keresésünkre kell indulnia pendelyben.
De sajnos elvette a lelkesedésemet, amikor – bár nem látott át teljesen a hátsó szándékomon, - de azért még maradt annyi esze, hogy inkább csak akkor cseréljen, ha már itt lesz a váltás.
Mindenesetre feldühítenem eléggé sikerült, ahhoz, hogy minden másról elfeledkezzen, még arról is, hogy tulajdonképpen azért hívott ide minket, hogy vallomást csikarjon ki belőlünk a kikötői lopás miatt. Amit természetesen nem mi, vagyis én követtem el, legalábbis, amivel vádolnak.
Ezért igyekeztem továbbra is eljátszani a szerepemet és szép, nagy kerek szemekkel, értetlenül pislogtam rá, a kezem csak lassan eresztve magam mellé, miközben hol jobbra-balra ingattam a fejem, hol bólogattam, mint aki teljesen összezavarodott.
- Neeem! Iiigen! – majd pár lépéssel Kendry mellé kerültem behúzott nyakkal, mint aki a védelmét keresi.
Az újabb kis előadása alatt elég nagy erőfeszítésembe került, hogy ne röhögjem el magam, de azt egyszerűen nem lehetett megállni, hogy ne szórakozzak el fellengzős szavain, amit nem igazán gondolt át, amikor ezt egy „félkegyelműnek” és annak „bácsikájának” előadott.
- Rosszat tettem bácsikám? – nyivákoltam. – a katona úr…..azért akar….rosszindulatbúl ……. viseltetni? – értetlenkedek szándékosan.
Kendry cselekedeteire várok, mert eddig elég hallgatag volt, bár lehet, hogy ő is csak azért ilyen csendes, mert nem akarja elröhögni magát. Igazán büszke lehet rám, hogy mit el nem értem az álcámmal!
Aztán megláttam a felvillanó kaján vigyort egy röpke pillanatra, amikor a „nemes úr” egy rövid időre a nadrágját szemrevételezi és amire én lelkesen visszakacsintok.
Ő is érzi már, hogy nyert ügyünk van, így kiélvezhetjük a győzelmet és nem kell fejvesztve elrohannunk. Nem habozok engedelmes képet vágni a szavakra, mellyel lelkesedésemet mutatom a nadrágbeszerzés iránt.
- Igenis! – hajlongok a katona előtt. – Tom – mutatok magamra, - hoz a nemes úrnak gaty….nadrágot, - azzal hagyom magam kivezetni a kabinból.
Azt hiszem mindkettőnket az visel meg a legjobban, hogy visszatartsuk a röhögésünket, amíg elég messzire nem érünk, hogy az a bolond ne hallja meg, ezért Kendry dicséretére csak akkor válaszolok, amikor már ez megtörtént.
- Teljesen meg van zápulva az agya, talán a társai azért is hagyták, hogy fennmaradjon és elhozza a hajó, örültek, hogy megszabadultak tőle. – köptem ki végre azt az átkozott diót és töröltem meg a nevetés könnyeitől ragadó arcomat. – Jó voltam, mi? – ért fülig a szám, aztán megráztam a fejem a szabadkozónak hangzó magyarázatára. – Egy percig sem izgultam Kendry. Nem hiszem, hogy biztos volt a dolgában, ha nem lep meg a tisztaság mániájával, akkor sem tudott volna kezdeni velünk semmit szerintem. Így is jól játszottad az aggódó nagybácsit, ne aggódj! - vigyorogtam tovább vidáman,, hogy milyen jól sült el minden. – Az az arc…….. – csuklottam fel megint, ahogy magam elé képzeltem, - mindent megért!
Az is simogatta a májamat, hogy társam, most már másként tekintett rám és bevallom őszintén én is kezdtem élvezni a feladatot, már nem a kényszer vezérelt. A kés élén táncolás mindig is jóleső izgalommal töltött el. Mindenesetre kissé visszavettem a vidámságból és úgy tettem, mint aki komolyan megfontolja a választ.
- Úgy vélem, hogy a kikötés előtt lenne érdemes ellopni a ládikát, ahogy mondod, mert akkor lenne időnk eltűnni mire felfedezik, ám szerintem akkor lesznek a legéberebbek és nem biztos, hogy elhagyják a kabinjukat, viszont……..ha a ládika marad, csak a tartalma tűnik el, akkor azt jóval később vehetik észre…… - néztem rá kérdőn, mit szól hozzá. – A ficsúrnak meg szerzünk nadrágot, de esetleg egy két helyen bedörzsölhetjük valami kellemetlen meglepetéssel…..az egyik kereskedőnél láttam egy ismerős katuszfélét……és míg azzal foglalkozik, akár még a kardját is elveszítheti…… - csúsztattam ki az ellopott tőrt az ingujjamból, megmutatva Kendrynek egy fogvillogtató vigyorral. - El lesz a kikötésig a vakarózással.







Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-06, 5:50 pm

// Ő lehet, de a Narrátor nem bán semmit, mert jól szórakozott Jeremy alakításán, és az ötlet is nagyon tetszik neki Razz //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

A félelf tolvalykölyök jókedve igencsak ragadósnak bizonyult, s felettébb megtámogatta a - jelen helyzetben - Kendry-ként ismert Idegen derűs kedélyállapotát, még annak ellenére is, hogy aggodalmait nem teljesen hagyta maga mögött odabent, s az akkori feszültségben eltelt pillanatok visszatértek hozzá emlékekként, amikor Jeremy valamiféle viszonzást szánt neki a tőle származó, alaposan kiérdemelt elismerésért, s juttatta el azt hozzá szavak formájában; melyek ugyan meglepték, s jól estek neki a maguk módján, mégis újra felélesztették benne a készenléthez szükséges, láthatatlan erőket. Merthogy aggodalma, tétovázása bizony nem a játék része volt - legalábbis nem teljesen függött a magára aggatott szerep mibenlététől, ám sokkal inkább az okozhatta, mi a háttérben fodrozódott körülöttük, s késztette cselekvésre az úrhölgy-ficsúrt - akárha a hajótest farát követő vízhullámok űztek volna tréfát velük. Azonban e fodrozódást merőben gyorsan simították el az érkező szavak, s az elmemozgató-furfangos terv-kezdemények, így aztán, amíg azokon töprengett, Gower-nek lehetősége nyílt békésen, s vidáman válaszolni, s kifejteni mindazt, mit e még most is folyó eseményekről számon tartott magában.
- Tényleg nem valami kerek történet ez a lovaslegény. - erősítette meg újfent saját megállapításával a másikét, s jó kedéllyel folytatta tovább, ahogyan lassacskán sétáltak -  Egész este zuhogott, mindenhol csak sár van, mindenki mocskos, büdös és ázott, aki valamikor is kint tartózkodott, ő meg még ráadásul lóra is ült, legalább akkor, amikor üldöztek minket. Tudod te, mennyire felcsapja az a sarat? Nem, nem kell megválaszolni, biztosan tudod... egyszerűen csak hihetetlennek tartom ezt az alakot. Kiállhatatlan, ha engem kérdezel: ha minden jelentéktelen kis baleset ezt a... ezt a viselkedést hozza ki belőle. Azt hittem, már kétrét-görnyedek, úgy megállt bennem az ütő! Nem is tudtam, hogy tartsam vissza magam. Jaj, kölyök. - sóhajtott vigyorogva, miután megakadályozta az újabb nevetés feltörését - Nagyon kétlem azt is, hogy pár napnál tovább elviselik ott, ahol munkát adnak neki. Valószínűleg már jócskán a sokadik helyen próbál szerencsét, és hidd csak el, most vesztette el ezt az egyet is... Vajon hányszor öltözött át ma már? - morfondírozott hangosan - Azon se lepődtem volna meg, ha az egész öltözetét a nyakadba hajítja. De azért még mindig csínytevők voltunk a szemében, akik előtt meg kellett őriznie a - nem létező - tekintélyét...
Szinte ráérősre igazította saját tempóját, mintha még ki akarná élvezni a köröttük uralkodó hangulatot, pedig esze ágában sem állott e ponton befejezni, amit már egyszer elkezdtek. Nem, s hiába a kora, hiába nem lesz már fiatalabb, bizony, a tolvajkölyök, az a vörös üstökű, éppen-csak-hegyes-fülű, ravasz siheder, kit csupán a minap sodortak útjába Ritalea kifürkészhetetlen szándékai; előhozta belőle a komisz ifjúság varázsát, s messzire kergette rosszkedvűségét, melyet másképpen az ügy iránt táplált volna. S noha megjegyezte, mit meg kellett jegyeznie az odabent történtekkel kapcsolatban, nem akaródzott számára túl sok gondolatot mozgósítani a probléma megoldására. Bőven elodázhatta még a további töprengést a különös gyanúsítgatásról, és a titokzatos történtekről, akkorra, amikor majd nem lesz több idő, mit kedvükre húzhatnak. S mi tagadás, Idegenünk igazán szívesen húzta volna még, legalább a következő kikötőig.
- Azért nem egészen volt a játék része az az aggodalom. - kötötte hát össze nem sokkal ezelőtti gondolatait legutóbbi mondatával - Én nem tudom, mibe kevertek minket, vagy ki volt az, de nekem eléggé úgy tűnik, hogy komolyan veszik ezt az ügyet, nagyon komolyan - már nem a miénket, láthattad te is, hogy a kutyát sem érdekelt pár eltűnt ruha. Nem vette vissza az a másik sem, amelyiket elátkoztuk. Biztosan ékszerek, vagy csomagokba rejtett pénz az, ami eltűnt. Bár ki tudja... Az a nagy baj ebben, hogy nagyon kitartóak, és ez nekünk bizony nem jó, mert nem tudunk semmit, a gyanú meg rajtunk... Az egyetlen szerencsénk, hogy talán nem veszik annyira komolyan a dolgukat, ha ezt az alakot küldték intézkedni. Jól mondod - szerintem is csak megszabadulni akartak tőle. Az is lehet, hogy csak túlbuzgóságból nagyítja fel a bajt, aztán útnak eresztették, hadd üldözze magának kedvére. Igen fontosnak érezheti magát ez a copfos, ha úgy gondolta, hogy hangoztatnia kell a hatalmát... Nem ez lenne az első ilyenem. Micsoda ficsúr, az istenek óvjanak minket attól, hogy több is legyen belőle! - tette hozzá, s halkan felnevetett - Már így se bírom szusszal ezt a sok hahotát.
Megköszörülte torkát, mintha meghűlt volna a minapi esőben, bár talán csak a virrasztás nem volt annyira ínyére, s a sovány reggeli, mely a sötétben végrehajtott erőfeszítéseiket lett volna hivatott ellensúlyozni. Csaknem megint megkordult a gyomra, amíg hallgatott, s elmélkedett. Elmélkedhetett, hiszen éppen akkor sétált el mellettük két nem túl jól, ám nem is oly' nagyon rongyosan öltözködött asszony, s Kendry nem akarta, hogy bármit is hallhassanak. Azok végigmérték őket barna szemeikkel, noha maguk sem voltak éppen makulátlanul tiszták: időközben felküldték a fedélzetre Bernie-t, hogy segítő kezeket toborozzék, s úgy festett, ugyanaz a burgonyaföld díszíti szoknyájuk alját, s kezeiket is, mint amellyel a félelf kente össze magát, és a lófarkas ficsúr nadrágját. A konyhai látogatás, amelyet a Sebhelyes Arcú fontolgatott, ezennel lekerült lehetőségeik listájáról, hiszen Jeremy megvált a diótól, s valószínűleg feltűnt volna odalent a különbség, még ha nem is a két asszonynak legelőször. Pedig igazán elbírt volna még egy-két olyan kenyeret - de hát kelmét is szerezniük kellett, s az ezüstládikával is közelebbi kapcsolatba kerülniük, és ráadásul mindezt úgy, hogy ne maradjon le az a bizonyos emlegetett kaktusz sem. Igen, így van. Ha már benne voltak, úgy hát akképpen fogják elvégezni a feladatokat, ahogyan nekik tetszik. A válaszhoz tartozó szórakozott hangon is látszott már a közölni készült döntés, noha bőbeszédű Idegenünk nem hagyta volna ki a lehetőséget, hogy ki is fejezze hirtelen támadt, kitörő örömét, akár egy rosszban sántikáló gyermek.
- Ha lemondasz a míves ékszerdobozról, és a darnáról, amit megér, akkor azzal kezdünk... valahogy úgy, ahogy nemrég gondoltam, bár előbb még figyelnünk kell a kabinjukat, mert könnyen lehet, hogy Holthar, a nagydarab azóta visszaért. És őt bizony nem akarjuk magunk ellen. Még azzal a csinos kis tőrrel sem, amit szereztél magadnak az asztal alatt kúszva-mászva. Szép volt, Fürgelábú, szép volt! - hintette meg ismét némi dicsérettel a kölyköt, mielőtt tovább gördítette volna maguk előtt a tettek szikláját - Megyünk rögvest, és megnézzük, hogy van-e mozgás a kabin körül. Ha nincsen, akkor nem próbálkozunk, mert a testőr visszamehetett, amíg mi őfelségével bajlódtunk. De ami engem illet, még mindig éhes vagyok, úgyhogy azt javaslom, valami harapni valót is szerezzünk magunknak a kaktusz és a nadrág mellé. Úgy tudom, valahol az utastérben lehet ételt is kérni, csak fizetni kell érte. Mi lenne, ha előbb megvennénk, és utána nézelődnénk? Ott talán összefuthatunk a te kereskedőddel is és egyúttal kizárhatjuk Holthar néhány tartózkodási helyét is. A váltás ruhát pedig majd megoldjuk a rakománynál. Na, mit gondolsz?
Nyújtózott egyet, válla roppant, s arra gondolt, volna-e olyan vakmerő a félelf, hogy a kardot is elorozza? Nos, ha az illető már mozdulni sem tudna a vakarózástól, egészen biztosan megszerezhetné magának... bár nem volt képes eldönteni egyelőre, boldoggá tenné-e kísérete felfegyverzettsége, avagy nem. Talán megalkudott volna vele, miután kipihenték magukat. Igen, a dolgoknak meg kellett, legyen a maguk sorrendje, s ha meglesz, ha úgy lesz, ahogy tetszését elnyeri, akkor aztán két kardja is lehet, s Idegennek szeme se rebben majd. Addig pedig tovább lépegetett, s leste a nemesi cím nélkül utazóknak fenntartott termek ablakait, hogy meglelje az étel forrását, sőt, egészen el is indult arra, amerre a bejáratott sejtette, s csak addig állomásozott kint, ameddig még oly' dolgokat vett szájára a tolvaj, mik nem tartoztak más fülek hallgatóságára.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-08, 7:11 pm

// Bízom benne, hogy a végén is jól szórakozunk majd Very Happy //

Mivel már egyáltalán nem éreztem magam veszélyben, így már könnyű volt mulatni a katonán, aki a „tisztasága” megőrzése érdekében még arra is hajlandó volt, hogy az által oly gyanúsnak tartottakat szabadon eressze. Na, nem mintha egyébként bent tarthatott volna, csak éppen így nem kényszerültünk erőszakra, hogy megszabaduljunk tőle. És bár egyetértettem Kendryvel abban, hogy a fickó teljesen agyament, azért még lehet, hogy a fegyverekhez ért és még megsebesülhetett volna valaki a végén.
- Ha engem kérdezel, megvárták míg felszáll, aztán gyorsan útjára engedték a hajót, hogy megszabaduljanak tőle. Ha ennyire kiakad, ha kicsit összepiszkolódik, akkor szerintem az égvilágon semmiben nem vették azon az isten háta mögötti helyen hasznát. Gondolom a lóról sem szállt le soha. – értettem egyet társammal, aki most maga is elég felszabadultnak tűnt.
Nem sokszor dolgozom társakkal, jobb szeretem, ha csak magam miatt kell aggódni és Kendryvel amúgy is elég…….keményen indult, de most már pezsgett bennem a kalandvágy és a sebhelyes társ is egészen már színben tűnt fel, talán még lehet ebből valami, főleg mert ostoba sem volt.
- Sajnos én is úgy vélem, hogy valami olyasmi tűnt el abból a raktárból, ami vagy nagyon értékes, vagy olyan valakié, aki szeret példát statuálni még a legkisebb sérelméért is. Igaz, hogy piperkőc lovagunk a kabinban, talán nem a legjobb választása volt a tolvajok felkutatására, de valaki viszont igazán jól időzített, hogy a mi nyakunkba varrja a dolgot. – fordítottam kissé az aggasztóbb dolgok felé a vidámságunkat, ami azért nem kellett, hogy eluralkodjon rajtunk, mert volt még dolgunk épp elég.
A fedélzet is kezdett megélénkülni, kik a dolguk után jártak, mint a mellettünk elsétáló két asszonyszemély, volt, akik nézelődtek és levegőztek, még pár kölyök is kergetőzött arrébb.
Halkabbra fogtuk hát a hangunkat, mert még volt megbeszélnivalónk, de nem lett volna jó, ha avatatlan fülek is meghallják miről tanácskozunk.
Egyetértően bólintottam, amikor arról beszélt, hogy ő is jónak tartja a ládikó hátrahagyását. Nem mondom, hogy nem lett volna jó azt is megtartani és szép pénzért eladni, de ha ezzel leplezni lehet a valódi zsákmányunk eltűntét és tényleg úgy megfizetnek, ahogy Kendry állítja. És már találkoztam ezzel a Holthar-ral is, ami arra sarkalt, hogy nagyon is szemmel tartsam és ne keverdjek a karjai közelébe.
- Sose fogja megtudni, hogy hol hagyta el e becses fegyverét – húzódott mosoly az arcomra az újabb elismerésre.
Ismételten kissé meglepett, hogy most már Kendry kikéri a véleményemet a további terveket illetően, ami jól esett, de mivel semmivel jobb ötletem a végrehajtás sorrendjével kapcsolatban nem volt, így nem volt, amit másképpen javasoltam volna.
Ráadásul én is éhes voltam és ha Kendrynek van pénze ételre, akkor még megerőltetnem sem kell magam felesleges tolvajlással.
- A nadrág és a kaktusz beszerzése nem fog gondot okozni. Valami laktatót meg igazán el tudok képzelni már a gyomromban, főként, ha meleg is. – értettem egyet. – És, ha még a nadrág eljuttatása előtt sikerülne bejutnom a kabinjukba és elemelnem a kis gyönyörűséget, akkor még alibink is lenne, ha később valamiért igazolnunk kéne hol voltunk. Nem hiszem, hogy a nagyságos úr bárkinek is beismerné, hogy miért küldött ki minket. – jutott még eszembe ez a jó kis lehetőség. – Szóval csapjunk bele, már bizsereg a tenyerem. Bár azért nem eszem túl magam, ha mozgékony és fürge akarok maradni.
Rajtam tényleg nem fog múlni, már alig várom, hogy újra láthassam azt a finom ékszert és elmondhassam majd egyszer az unokáimnak, hogy én voltam, aki ellopta.
- Talán ide kéne mennünk. – intettem az egyik teremre, honnan meleg és ételillat szállt kifelé.


Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-12, 12:12 am

// Hát, eddig ezek szerint beváltak a terveim Very Happy A többi is hasonló... a végéig legalább 3-4 féle úton juthatunk el, és a kimenetel, az még több féle lehet Razz De ne aggódj, szerintem mind szórakoztató  flower //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Dehogy foglalkoztak tovább a raktári lopás kérdésével! Bármit reájuk kenhettek volna e pillanatokban, amikor, immáron mindketten azon voltak, hogy egyesítsék erejüket, s megleljék reggelijük leendő forrását, melynek elkövetkezendő elfogyasztásához már meg is adatott a jó hangulat: Jeremy birtokában ott csillogott az elcsent - hadtestületi, bár ez csupán különös módon "díszített" markolatán látszhatott kissé - tőr, Kendry pedig még mindig nem végzett a hátrahagyott neveletlen nemeskisasszonykával, így aztán jó kedéllyel folytatta már korábban megkezdett keresését, melyben úgy tűnt, az ifjú tolvaj is segédkezni akar. S bár a Sebhelyes által igencsak kedvelt, s jól ismert hagymás szalonna illata hamarost elárulta a hőn áhított megoldást, a férfi hagyta, hadd arassa le a kölyök a babérokat, hisz' valószínűleg szaglása is kissé erősebb lehetett az átlagos emberekénél - noha nem állott meg útjain, küldetésein azért még sohasem, hogy effélékről vallathassa a félvér szerzeteket. Idegen nemes egyszerűséggel csak összekötötte eme halovány feltételezését a ténnyel, mely szerint Jeremy, a rőthajú, nem teljesen mágiátlan, s ha ennélfogva gyorsabb, fürgébb lehetett, jobban hallhatott és láthatott, akkor hát talán orra is hamarabb célra vezethette őt. Valahogy mindig, minden ehhez hasonló jelenség visszavezethető volt a varázslatra, s az elcsúfított arcú ezt is alaposan megtanulta már. Megtanulta, azután elfogadta, és bár igyekezett, hogy minél távolabb tarthassa magától, most mégis annak egy használóját sikerült maga mellé tennie, s eddig egészen biztosan nem bánta meg hirtelenjében hozott döntését.
- Hm. - válaszolta, mintegy megerősítésként, s még mindig meglehetősen szórakozottan - Ígéretesnek tűnik.
Még az állát is megvakarta az illatok elemzése közben, majd pedig kitárta a terem ajtaját, hogy társasága bemehessék rajta. Ő maga addig nem lépett be, amíg a háta mögé nem tekintett, hiszen örvendezés közben sem ártott óvatosnak lenniük, s ki tudja, az olyan szeszélyes alakok, mint a lófarkas ficsúr; talán sebesebben gondolják meg magukat néhanapján, mint ahogyan villám csap egy gyanútlan fába. Szétnézett tehát a hajó fedélzetén, egyik irányba, majd pedig a másikba is, s mivel a gyermekeken kívül senkit sem látott, miután a két asszony lefordult a tatnál; betette maga után az ajtót, s gyorsan végigpásztázván a különös, mégis kissé talán fogadóra emlékeztető termet, már el is indult, hogy számba vegye, miféle jót szerezhetnek be maguknak reggeli gyanánt a korábban azonosított szalonna mellé - avagy helyette, ahogy a kölyök akarja. Neki aztán most egészen biztosan nem akad majd kikötni-valója, amíg megtöltheti a hasát. Már csak akkor érezhette volna jobban magát, ha nem kellett volna ezután komolyabbra fordítaniuk a szót, s kereshetett volna magának valamiféle pihenőhelyet a közönséges utazók szállásán. De hát nem létezik tökéletes, ugyebár... És mi tagadás, sorsuk sokkalta rosszabban is alakulhatott volna.
Idebent éppoly koptatott fapadlón jártak, mint odakint - az egyetlen különbséget az képezte csupán, hogy a fedélzetet eső verte, szél fútta, nap szívta nyáron, s hó takarta télen. A falakat, ahogyan azt a kabinban is tapasztalták, hosszanti deszkák, lécek alkották, ahogyan az ülőhelyeket, asztalokat, s a legtöbb edényt is, mely ismételten csak megerősítette: jó helyen járnak. A kerek ablakok nem engedtek be elég fényt, így aztán lámpások égtek, melyeket átlagos ember-fejmagasságban a falakhoz rögzítettek, s néhány, a termet kisebb-nagyobb darabokra felosztó oszlopra is, amik bizonyára a hajó szerkezetének részét képezték. Hátul, egy egészen aprócska szobának tűnő helyiségben tárolhatták az ételeket, amelyek a konyhából kerültek fel; azoknak rendje és módja szerint, valamint biztosan egyebet is raktározhattak ott, ugyanis gyakorta sürögtek-forogtak arrafelé a hajó személyzetének tagjai. Szorosan mellette, a fal mentén húzódott a fogadó-hangulatért leginkább felelős kiszolgálópult, s bár szobakulcsokat errefelé nem kérhettek, sem pedig oly' tetemes mennyiségű alkoholt; ki ételt kívánt, az oda fordulhatott kérdéseivel, s megszemlélhette a falra függesztett írásokat is, feltéve, ha tudott olvasni. Ezért hát nem is volt olyan sok azokból a táblákból - a hajók pedig  egyébiránt sem változatos kosztjukról lehettek híresek -, s inkább kérdések hangoztak el, mintsem rögvest rendelések. Hiába voltak többségben a kereskedők, a köznép talán mégsem minden esetben rendelkezett e tudással... Kendry azonban igen, s örömmel konstatálta is, hogy rendelhet hagymás szalonnát - ez pedig sokkal ígéretesebbnek hangzott, mint szegény néma Erin megszáradt lekváros kenyere. Tüstént támadásba is lendült a Sebhelyes, odamasírozott a fából készült emelvényhez, s letámasztotta szegélyén két erős tenyerét, amíg beszélt, és várt.
- Reggelt, uraim. - köszöntötte kurtán a két matrózt - Részemről hagymás szalonna lesz, főtt tojással, és sajttal.
Mindketten idősebbek voltak már, ennélfogva pedig valószínűleg alkalmatlanok a fedélzeti munkákra. Valakinek azonban idebent is lennie kellett, s talán ők lehettek kiváltságban, példás magaviseletükért, és szorgalmukért, hogy efféle tisztet kaphattak. Kendry nem ismerte igazán körültekintően a hajón való élet mikéntjét, hiszen gyűlölte a vizet, s ha tehette, inkább a hidat, szárazföldet választotta utazási mód gyanánt, mintsem ingatag, alámerülő testet válasszék, melynek minden egyes nyikorgásában nedvesség érzése kerítette őt hatalmába. Szörnyűséges, ámde elviselhető lesz, ha végre ennie is lesz mit.
- Nem veszek magamnak olcsó bajtársat, kölyök. - közölte ekkor, a vörös üstökűnek címezvén azt - Egyél, ami és amennyi jól esik.
Nos, valóban igaz lehetett, tekintvén, hogy jobbára egyedül dolgozott, s alkalmi társaságát is igencsak megválogatta. Ezt leszámítva azonban arra gondolt, hogy Jeremy költekezését is ő állja, a lónak megfelelő összeget pedig tartsa csak meg magának, ha akarja. Talán egy kissé fejébe szállhatott az űrnője vagyona? Nem tudni. Jelen helyzetben mindösszesen egyetlen dologban lehetett biztos a zilált külsejű félelf: Idegen jó hangulatban volt, s most, hogy éhes sem sokáig lesz már; engedékeny is. Ha ő is kért magának, mit szeme-szája kívánt (és mi a hajón egyáltalán volt), úgy hát az Ezerarcú előkereste köpenye rejtekéből a kellő darnát, s lefektette azokat a kopott deszkákra, hogy az ott maradó matróz megszámolhassa. A másik pedig, ezalatt azon munkálkodott, hogy betevőjüket előteremtse az apró helyiségből, s bár a két pultra kerülő tányér tartalma nem volt teljesen frissnek és forrónak nevezhető; lerítt róluk, hogy egyes részeiket nemrégiben készíthették. Hát ezért lehetett szükségük odalent annyi kézre! Amin dolgoztak, az bizonyára már bőven az ebéd alapját képezte, közben pedig időről időre felhordták ide a két-háromféle reggelinek valót.
- Válassz helyet nyugodtan, Fürgelábú. Kiérdemelted. - folytatta ekkor a Sebhelyes, midőn hátranézett válla felett a többi ott tartózkodóra - Csak ne a két surranó felé törekedj, mert ha nincs szerencséd, mire észbe kapsz, némelyik még az alsóneműdet is kilopja a nadrágod alól. Fura népek azok, én mondom. Volt már dolgom velük - egyesek olyanok, mintha sosem nőttek volna fel, sosem komolyodtak volna egészen kicsit sem. És aki mégis, az se teljesen, ha engem kérdeznél...
És valóban. Két sötét hajú surranó üldögélt az egyik ablak alatt, tőlük balra, s alaposan belemélyedtek társalgásukba, noha kalandoraink nem hallhatták, miről diskurálnak. Nem rejtőztek köpeny alá, s Kendry is úgy tapasztalta, hogy meglehetősen egyenes, őszinte lelkek a legtöbben - csak az az átkozott lopásos tapasztalata ne árnyékolta volna most jókedvét! No nem mintha sokáig hagyta volna ennek megtörténtét. A többi utazó jobbára ember volt - első ránézésre legalábbis -, egyetlen egy, jellegzetes hölgyet kivéve, ki a bejárat mellett lévő ülőhelyek egyikét tulajdonította el, a sarokban, s magányosan kortyolgatta az általa kikért, ekkora távolságból ismeretlen, meghatározhatatlan teát. 
- Az ajtó térségét is kerüld. Ha nem csalnak az ismereteim, az ott - bökött fejével a kijárat felé szinte észrevétlenül - valamiféle nimfa. És vagy valakinek a tulajdona, vagy pedig semmiképpen sem akar az lenni. Ha pedig az istenek szórakozni vágynak, akkor meg elcsábítandó prédára les, hogy ő is mulathasson valamin.

// P.S.: Ha már kicsit hosszúnak érzed, vagy valami érdekel a szállal kapcsolatban, (de egyéb okokból is) nyugodtan keress //
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-13, 9:15 pm

// Hiszek neked, mert vagy jól végződik vagy sem, de tudom remek lesz Very Happy ////

Valószínűleg nem csak én éreztem az ételek illatát, de én szólaltam meg elsőnek és böktem a helyre ahonnan jött, mert engem is fellelkesített, hogy már rég megemésztett lekváros kenyér után végre ismét megtömhetem a hasam. Volt nálam némi pénz, de igazából reméltem, hogy „mentorom” rendezi majd a számlát. Mostanában így is fájdalmasan sokszor fordult elő, hogy tisztességes módon fizettünk a dolgokért, ami nálam azért nem volt gyakori.
Nem számítottam nagy választékra egy ilyen víziteknőn, de nem is voltam válogatós, így fürgén és kíváncsian léptem be a Kendry szavai szerint „ígéretes” helyre, ami meglepetésemre úgy nézett ki, mint egy fogadó vagy kocsma. Nem volt sok fény, de az én szememnek elég volt, hogy lássam voltak itt asztalok és padok és még egy nagy pult is, ahol pár ember vette fel a rendeléseket az utazóktól, már persze, akik ezt meg tudták fizetni.
A legtöbb utas a magával hozott elemórzsiát fogyasztotta a neki kijelölt helyen és nem áldozta a nehezen megszerzett darnáját az itt kínált étlekre. Minden bizonnyal az itt lévők a tehetősebb rétegbe tartoztak, kereskedők, polgárok, tisztviselők, esetleg néhány zsoldos, aki épp a jól megérdemelt fizetségét szórta el, ahogy szokta.
Szemem végig futtattam a jenlévőkön, hiszen azért nem lett volna jó, ha éppen a nemes mágus testőrébe botlunk, de ha nem láttam, akkor máris azt lestem, hogy milyen ételeket is kínálnak. A falon tábla lógott írással, de nem volt erősségem a betűvetés, így inkább a többiek tányérját lestem, abból próbáltam tájékozódni.
Elvigyorodtam, amikor láttam, hogy azért nem kell nagyon megalkudni, ezért hamar Kendry mellett teremtem, hogy, ha elmondta a pult mögött álló idősebb fickónak mit akar enni, én is elmondhassam a kívánságomat és már ne csak az illatokkal lakjak jól, hanem igazi étellel is.
Meleg étellel. Az már csak a hab volt a tortán, hogy, ahogy számítottam rá, társam bőkezűnek mutatkozott, így nem kellett visszafognom magam.
- Rendben. – bólintottam elégedetten. - Én egy nagy adag szalonnás tojást kérek, egy szép nagy cipóval és ne sajnálják róla a szaftot. És egy kupa mét sör is jól esne. – adtam le a rendelést nagyot nyelve, mert már a gondolatra is összefutott a nyál a számban.
Ezek után már csak várni kellett egy kicsit, hogy a serénykedő segítők meghozzák a remélhetőleg alaposan megpakolt tányérokat. Eközben meghallgattam Kendry tanácsait, hogy mely asztaltársaságot kerüljem, ami ráadásul még mosolyt is csalt az arcomra.
- Tolvajtól lopni igen csak szép teljesítmény lenne. – jegyeztem meg halkan kuncogva, mert a Lófarkas kabinjában megszerzett jókedv még nem múlt el nyomtalanul.
Azért csak megnéztem magamnak azokat a híres-neves surranókat, aztán a nimfát is felhúzott, csodálkozó tekintettel, mert olyat még nem láttam így, emberek között, mert nem szoktak nagyon mutatkozni, ez meg épp az ellenkezője volt. Ám azért én sem voltam már gyerek, hogy ne nézzem meg alaposan és kissé vágyakozóan.
- Azért nem lehet olyan rossz, ha egy ilyen …….hölgy elcsábít, nem? – kérdeztem a társamat, akinek biztos elég tapasztalata volt már, hogy ebben kiokosítson. – És, hogy érted, hogy valakinek a tulajdona? – esett le kissé elcsúszva, amit előtte mondott. – A nimfák elég szabad népek, általában az erdőben élnek, vagy rosszul tudom?
Közben remélem megjött már az ételünk, mert kezdtem igazán éhes lenni, még az asszonyszemélyt is félre tudtam tenni, ha elfoglalhattam magam az étel belapátolásával, egy aránylag szabad asztalvégen.
- Bízom benne, hogy az a……Holthar nem pont most akar reggelizni. – motyogtam bele a tányéromba, mert nem vettem volna jó néven, ha nem lakhatom jól.



Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-16, 10:39 pm

// Előbb arra lennék kíváncsi, vajon ez a kis evés-kitérő hogy végződik Razz //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Látta, látta a Sebhelyes Arcú, hogy Tarsisban fogott Fürgelábúja, jó tolvajhoz illően, alaposan kihasználta az eléje tárulkozó alkalmat, s nem is késlekedve, azonnal megragadta azt. Talán kissé túl mohón is cselekedett, ám Idegenünket, nyugalmasan szórakozott ábrázatából kiindulván, úgy festett, a legkevésbé sem izgatja a történés. Orcája majdhogynem azt üzente az ifjú félelf felé: "Tedd csak, élj vele, kölyök"; eközben pedig végigsimított néhányszor felborotvált halántékán, mintha megvakarni akarná, hol fakuló haja kinőni készül. Valójában azonban sokkalta finomabbak voltak e mozdulatok, s azt próbálták elrejteni Jeremy Talbot elől, hogy a zord külsejű alak örömöt lelt benne, s társaságában. Hogy szórakoztatta őt, s talán kedvét lelte e közös küldetésben, annak alakulásában - no meg majd a végében, csak ahhoz az átkozott zöldköpenyeshez, meg a madame-hoz ne kellene visszatérnie... Azonban most még itt lehetett, távol az okkal félt férfitól, s ha úgy kívánta, tovább szórakozhatott az evéstől felbuzdult fiatal enyveskezűn.
- A türelmét kérem. - szólt ekkor a hátramaradt, a rangidős, miután végzett a számolással, és a fizetséget is jó helyre tette, a lécek alatt.
Minden bizonnyal a vörös üstökű kívánságát próbálta meg teljesíteni, bár igazán hagyott némi kívánni valót maga után a hangsúly, mellyel a kötelezőnek vélt szavakat ajkain átjutni engedte. Mintha nem lett volna ínyére, hogy akárki, kinek darnát adtak az istenek, beteheti ide a lábát. S talán nem is volt, mégis magukra hagyta őket, hogy az apró helyiségbe távozzék ő maga is, korábban oda indult társa után. Mögöttük sem ácsorgott senki, hisz' jobbára már mindenki, kinek módjában állott itt elkölteni reggelijét; beszerezte, amit akart, s nem kellett már sorban állnia. Sőt! Hiszen mire kalandoraink a helyiségbe érkeztek, már híre-hamva sem volt a sornak. De egy szó, mint száz, a levegő tiszta volt, s Kendry sebhelyes ábrázatán, midőn az leeresztette kezét, azonnal látszódott is: bizony, már megint mondani tervez valamit.
- Ej, ej, kicsi rőthajú. - kezdte - Hát alkoholizálunk egy átutazott, ébren töltött éjszaka után? Nem mondták még neked, hogy úgy hamarabb megárt?
Mintha még halovány vigyora is afféle reá jellemző nyugalmasan kárörvendő köntösbe öltözött volna; noha kissé szigorú tekintetéből könnyedén kiolvasható volt, későbbi tetteik sikerességét illetően igazán nem helyeselne egyetlen kortyot sem - semmiből, amit erjeszteni kellett a fogyasztáshoz. Viszont - és ez igazán nagy különbséget képezett közte, s más, egyéb helyzetekben tanúsított viselkedése között - ha már ekképpen alakult, s valóban megfogta magának ezt a kis suhancot, ki csak úgy vonzotta a különös, ámde felettébb szórakoztató történéseket, hát Gower bolond lett volna veszni hagyni a lehetőségeket. Ha a Villámlábúnak egészen kissé is fejébe száll az ital, arra az eshetőségre majd evés közben bekészít magának néhány ötletet, melyeknek kezdeményei már e pillanatokban is ott tolongtak a furfangos, itt-ott ráncolódó bőrrel fedett koponya mögött.
- A leggyakorlottabbakkal is előfordul, hogy hiba csúszik a számításaikba, Jeremy. - folytatta hát beszédét, kellően kétértelműen, melyet talán társasága is érzékelhetett.
Szándékosan megnyomta azt az egyetlen szót, talán azzal is felhívni kívánván a zsebmetsző figyelmét mondandója kettősségére, mely egyrészt az italfogyasztásra utalt volna, másrészt azonban válaszként is szolgált az iménti lopás-fiaskót illető említett dolgokra; s mivel kellően halkan beszélt róla, az ég-világon senki sem hallhatta volna őket, ha nem elfnek született. Az azonban egy sem akadt e kicsiny étkezőben.
- Már majdnem szándékosan Tom-nak hívtalak... - közölte végül hangsúlyozásának másik okát is, ám azután már nem menekülhetett a félelf - No de! Te is biztosan tudod, hogy a tapasztalat és a tehetség addig érnek valamit, ameddig te vagy előnyben - nyeregben, ha így jobban tetszik, főleg, hogy nem tudsz lovagolni... A saját ismereteiden belül. De aztán, amikor kikerülsz a nagy, rejtélyekkel és veszéllyel teli világba, akkor teszed igazán próbára magad. És bizony, megszámlálhatatlan alkalom van arra, hogy pórul járj, minden egyes nap, bármikor. Itt van példa-statuálásként a mai nap is: Ki tudja, mi történt végül az éjjel, és miért pont akkor történt? Ki fogott ránk, és mit? Miért? Hol hibáztunk? Lehet, hogy sosem tudjuk meg, pedig mind a ketten végeztük a magunk dolgát annak a rendje és módja szerint, mégsem került el minket a baj. Na ezért... - folytatta, még mindig kellemes szórakozottsággal -, ezért kell mindig vigyázni az összes népséggel. Nem csak a surranókkal. Vagy a kölkökkel. Bármilyen kölkökkel. Jaj, nekem. Még jó, hogy kint vannak, és nem idebent.
Lerítt róla a gyermekek iránt táplált, leplezetlen ellenszenv, noha nem éppen úgy látszott, mintha valóban ki nem állhatná őket; s talán Jeremy is többet megtudhatott volna eme érdekes kijelentésről, ha nem hozzák, s teszik le eléjük, mit kifizettek. Több íratlan szabály szerinti udvarias megjegyzést azonban már nem kaptak - úgy tűnt, az csak addig jár, amíg megbizonyosodnak róla, hogy fizetni tudnak, aztán pedig kezdhetnek magukkal, amit akarnak. De hát máshol is így volt ez, ha összevegyültek a társadalmi rétegek. Idegen nem talált helyzetükben semmiféle kivetni valót, s azt sem szólta meg: csupán néhány pillantást kellett, vessék a magasabb rangúak asztala felé ahhoz, hogy érezze különbözőségüket, már csak a tányérjuk kinézetét, s tartalmát illetően is.
- Na, hová akarsz ülni? - noszogatta ekkor a tolvajt, mintha rá se hederített volna észrevételére - Gyere, menjünk... Bőven lesz még időd végigmérni a hölgy nem mindennapi bájait. De én a helyedben éppen azért nem tenném, amit mondtál. Jó észrevétel. Tényleg nem kellene itt lennie, és főleg nem egyedül. Mindenkit kikerül, nincs vele szemben se tányér, se korsó... Csaknem biztos, hogy nincs vele másik nimfa. Hogy ember van-e? Azt nem tudom, egyedül is utazhat, de miért tenné? Nem szívesen hagyják el a lakóhelyüket és a többi nőt. A tulajdont meg úgy értettem, ahogy mondtam is: attól, hogy a teremtőjük egyszer letévedt ide megvédeni őket - ahogy a régi történetek mondják legalábbis -, még bőven akad, aki feni rájuk a fogát, és olyan is, aki nem tud ellenállni a szépségüknek. Mint például te... - mondotta jó kedéllyel, némi gúnyos éllel a hangjában, mely egészen beleolvadt a kis helyiség megannyi tompa zajába -, bár meg kell mondjam, tényleg elég szemrevaló teremtés.
Nocsak. Hát nem az ő tekintete is a hullámokban leomló, kenderhajú szépségre, annak halovány szeplős, enyhe pírral meghintett orcájára tévedt? Ugyanabba a csapdába esett, mint a Vörös Üstökű, csakhogy maradt még annyi lélekjelenléte, hogy valami másra koncentráljék inkább, még mielőtt valami baj történne. Hogy milyen baj? Azt nem igazán tudta volna körbeírni, hiszen még sohasem találkozott valódi nimfával.Hát figyelte helyette a félelfet, s választott asztalát, amelyre rögvest le is helyezte saját reggelijét, s egy átvirrasztott éjszaka testet öltött kecsességével lehuppant a kemény ülőalkalmatosságra, hogy nekiveselkedhessék el is fogyasztani azt.
- Szóval - folytatta még mindig egészen halkan, bár a többi diskurálás, s berendezés-eltolás közepette aligha figyeltek volna reájuk mások -, vagy valakivel van, vagy pedig ő maga az, aki meg szeretné válogatni azt a valakit. Ha a pletykáknak és szóbeszédeknek bármennyit is el lehet hinni, persze.
Megvárta, amíg Jeremy maga is helyet foglal, nehogy véletlenül is elragadja a hév, s egyenest az ajtó felé induljon. Nem... azt akkor akarta megnézni magának, amikor a kölyökben már ott zötykölődik a mét-ser. Addig pedig, még egyszer körbetekintett, figyelmet fordítván a tolvaj korábbi kijelentéseire is, mintha egészen idáig várni is akart volna a pontos válasszal.
- Egyél nyugodtan. Nehogy azt hidd, hogy mindegyik kékvérű idefárad, ha meg kívánja tölteni finom származású úri bendőjét. - utalt a hatalmasra nőtt alak nyilvánvaló hiányára - Már azon is elgondolkoztam, amíg vártunk, hogy reggelit vitt Adin-nak, azért láttam elmenni korábban. Mit tudom én, hogy szereti tölteni a napját, és attól, hogy látszólag igen jó barátok, Holthar még csak egy testőr marad. - mondta, s ekkor, bármily' temérdek jókedve volt is, néhány szó erejéig bizony jelentősen megcsappant - Ritka az, aki valóban megbecsüli a szolgálóit, és nem nézi őket a lába nyomával egyenlőnek. Legyen akármilyen nagydarab is a mi emberünk, ereje és tudása mit sem ér az urai akaratával szemben.
Az említett magasabb rangúak közül vajmi kevesen fordítottak egyáltalán bárminemű figyelmet is reájuk. Talán lopva, átfutón megvizsgálhatták alakjukat, ám gyorsan elvesztették érdeklődésüket, hiszen csak két koszos, izzadt, korábban kissé megázott utazót láttak étkezéshez készülődni, s nem többet. Azonban ha ők nézelődtek - pontosabban ha Kendry intelmei ellenére Jeremy Talbot még mindig a teázó nimfát leste titkon, hát amaz egy idő után visszanézett reá, s a tolvaj szembesülhetett a megigézően szép, csillogó borostyánszín szemekkel.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-18, 8:23 pm

// Hát, ha te kíváncsi vagy, akkor képzelj el engem Very Happy //

A türelem hasznos erény……állítólag, de csak ritkán voltam vele jóban. Persze tudtam türelmes lenni, ha a munkám megkívánta, de általában a hasam megtöltésekor nem rendelkeztem vele. Azonban most nem igazán az én kezemben volt a kezdeményezés és a megvalósítás sem, így kénytelen voltam élni vele, de addig is kihasználtam az alkalmat és Kendry iránymutatása alapján felmértem a vendégkört, kicsit tovább időzve a nimfa alakján, mint ami ildomos lett volna, de hát tudtam én úgy figyelni, hogy másnak ez ne tűnjön fel…..
Mellettem álló társam szavai zökkentettek ki ebből, ami arra ösztönzött, hogy rávessem helytelenítő pillantásomat, ami jobb vöröslött, mint a hajam.
- Ez csak egy kis mézsör, amit minden bizonnyal, amúgy is éppen felvizeznek, annyira, hogy talán egy fél hordónyit kéne meginni ahhoz, hogy megártson. – ingattam meg a fejem és sokat mondóan a hátul ténykedő kiszolgálószemélyzet felé néztem.
De persze én sem terveztem aláásni a tervet azzal, hogy elbizonytalanítom magam a szesszel, de annyira nem töltöttünk még el sok időt együtt Kendryvel, hogy ezt tudhassa rólam, ahogy azt sem, hogy egy utcakölyök jóval korábban megtapasztalja a különféle alkoholok hatását, hogy már az én koromban nem számít kezdőnek. Sok bánatot és fájdalmat kell belefojtani a kupákba, hogy legyen ereje néha a magunkfajtának túlélni.
- Nem kell tehát tartanod tőle, hogy túlzásba esem, tudom mi a dolgom és nem nehezítem meg magamnak, ami amúgy sem könnyű. – aztán megengedtem egy halvány mosolyt, ami nem volt éppen a szívemből jövő, amikor megütött a kihangsúlyozott nevem.
Tudom, hogy nem az én hibám volt a kikötőben elszenvedett kudarc, mert a munkát én elvégeztem, de még soha nem húztak így csőbe, ami ráadásul még mindig a fejünk felett lebegett, hiszen a Lófarkas ficsúr, még a hajón volt.
- Ahogy mondod, nem volt ott semmiféle hiba Kendry. Valaki kihasznált minket. – válaszoltam és csökkent a vidám hangulatom, még úgy is, hogy úgy éreztem, azzal, hogy az álnevemet hozzám kapcsolta, egyfajta dicséretet is kaptam. – És aztán nekem nem kell megmagyaráznod, hogy milyen veszélyeket rejt a világ, hiszen tudod, hogy ki vagyok és hogyan, miből élek. – vontam meg a vállam, de már nem akartam tovább ezen agyalni, most elég jól alakultak a dolgaink, mert még a rosszból is kihoztuk a legjobbat. És most én is megtudtam egy gyenge pontját a társamnak, ami vigyort csalt az arcomra.
- Csak nem? Talán csak nem idegesítenek a kölykök? – villant kajánság a szememben.
Sejtettem, hogy nem fog ebbe részletesebben belemenni, főként a hangsúlyom után, de el is vonta a figyelmem a megérkező étel, ami bár nem volt annyira minőségi, mint egy némely, láthatóan tehetősebb, utas előtt, de én most egy lovat is megettem volna, így nem elégedetlenkedtem. Az adagra azért nem volt panaszom.
Most annak sem volt itt az ideje, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet, így – bár máskor talán a hecc kedvéért megpróbálkoztam volna vele, - most inkább az egyik magunk valónak való asztal végére telepedtem le.
Miközben nekiestem a szalonnás tojásomnak, azért a fülem is nyitva maradt és a szemem, pont azért szegeződött vissza a nimfára, mert Kendry annyira le akart beszélni róla, bár hallhatóan több tapasztalata volt a dologban, mint nekem, igaz nekem semmi nem volt.
De pont ettől vált érdekessé és nem is próbáltam tagadni.
- Namon cép! – értettem egyet Kendryvel és tömtem tele a szám, miközben nem vettem le a szemem a nevezett hölgyről. Végül nyeltem egy nagyot. – Remélem az utóbbi. – mondtam vágyakozva, hiszen fiatal voltam és zubogott bennem a vérem.
Csak fél füllel és fél lélekkel hallgattam tovább társam tanácsait és felvetéseit a nemesség szokásaival kapcsolatosan, mert most még az is csak távoli veszélynek tűnt – és ezt Kendry is így becsülte, - hogy megjelenjen itt bármelyik a két nevezett közül.
És még annyire sem figyeltem a szavakra, amikor a tekintetem hirtelen kapcsolódott egy borostyán szemekkel.
~ Dremer borotvált lábára! Észrevett! ÉSZREVETT! ~ dobbant akkorát a szívem, hogy szerintem még a fedélzeten is hallani lehetett.
Nyilvánvalóan az lett volna a helyes, ha hallgatok Kendry szavára, ha azonnal elkapom a tekintetem, de ez lehetetlen volt, csak bámultam megigézetten és vigyorogtam, mint akinek elmentek otthonról, de legalább a számat sikerült becsuknom, így talán nem tűntem teljesen idiótának.

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-26, 3:43 pm

// Most még bármi megeshet Very Happy //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Persze, hogy Idegen nem volt bőbeszédű a gyermekeket illetően.
No nem mintha az ifjabbik élcelődése zavarta volna ennyire, éppen ellenkezőleg! Talán még szórakoztatta is a dolog, elvégre miért hozta volna szóba, ha tartania kellett volna, miként, s mivel felel reá amaz, nemde? Bizony, nem vette szívére sem azt, sem pedig az összes többit, amivel a félvér tolvaj saját rátermettségét, talpraesettségét próbálta megerősíteni benne. Azt, amelyről némiképpen volt fogalma, s itt-ott már hintett is el némi elismerés-morzsát társasága felé eddigi együtt töltött idejük alatt. S azt, amelyhez tartozott a létnek megannyi oly' szelete is, mihez ő, mint idősebb, talán jobban érthetett. Talán nem véletlenül ellenezte még a felhígított ital fogyasztását is egy átvirrasztott éjjel után, s talán nem volt eltelve sem önnön tapasztalásaival, korával, hogy semmibe vehetné a vörös üstökű kemény életének kivédhetetlen hozadékát: a megannyi ismeretet furfangról, túlélésről, folyton készenlétben állásról. Arról sem volt szó tehát, hogy Jeremy önmagát illető ítélőképességében ne bízott volna a Sebhelyes - egyszerűen csak óva intette a sihedert, s bár szórakozottsága nyomán a másik joggal hihette, hogy Kendry nagybáty-i szerepkörének maradékát őrli fel magában éppen; a borotvált halántékú elsődleges célja küldetésük sikeressége volt, ami pedig a noszogatás, rendre utasítás már-már kellemes kivitelezését illette: nos, az minden bizonnyal azért lehetett, mert a félelf kölyök mulattatónak ítéltetett a szemében. Vagy esetleg tán kedvelte is valamennyire? Azt mindenkinek magának kellett eldöntenie. Az egyetlen teljes bizonyossággal kijelenthető tény az volt csupán, hogy a Fürgelábú igazi nevének kimondásakor ügyelt rá, hogy senki ne hallhassa azt saját magukon kívül. Ügyelt rá, s ügyelt arra is, hogy dicsérete ne vesszen szavai közé.
E pillanatokban pedig az kötötte le minden figyelmét, hogy egyszerre próbálja meg éhségét csillapítani, s kordában tartani a fiatalabbikat, akinek, bár magyarázott ugyan, mégsem érezte úgy, hogy fülei is befogadják a hozzá intézett mondanivalót. Jóllehet, ebben nem szabadott teljes bizonyossággal elmerülnie, így hát várt, némi időt adván az ifjú tolvajnak, hogy megmutassa: csak az út viszontagságai zilálták össze, avagy esetleg Idegen okoskodását viselte nehezebben a kelleténél. Hiszen épp az imént mondta, hogy tud magára vigyázni - mégsem gondolhatta róla, hogy szándékosan helyezkedett az általa említett nimfával szemben! Hát próbára tette őt. Evett maga is, közben pedig folytatta beszédét, hogy a végére járjék Jeremy különös viselkedésének.
- Jól mondtad, kölyök. - tette hát hozzá - Nem volt semmi hiba a telepen. Ha lett volna, még csak ki se jutunk onnan. Ott "sem" volt hiba... jól láttam azt is, ami Holthar-ral szemben történt. Az az alak veszélyes, megjegyzem, és kimondottan örülök, hogy nincs itt. Tudok még róla egyet s mást, ami nem fog biztatólag hatni a feladatunk iránti lelkesedésedre, de talán segítene, ha...
Ha e gondolatmenetek címzettje nem festett volna úgy, mint egy valódi, kosszal borított, asztalhoz ültetett együgyű - aki előtt nem mellesleg ott pihent egy adag hígított alkohol is. Ha Kendry nem tudta volna, még csak az első korsójánál tart, azt hitte volna, megártott neki. Csakhogy a kis tolvaj szokatlan, figyelmeztető jel nélkül bekövetkezett alakítása egyéb gondolatokat is felszínre áramoltatott elméjének vizeiben, mint például az emlegetett hatalmasra nőtt emberférfi váratlan érkeztét... Ennélfogva pedig több sem kellett a Sebhelyes Arcúnak, szigorúan, s kérdőn összevonta a szemöldökét, miközben annál is szigorúbb és kérdőbb tekintettel meredt tettestársára.
- No, most mégis mi történik? A "nemeskisasszonyka" nem lehet, őt a kabinban hagytuk; maradt még két lehetőségem találgatni...
Ám még azelőtt, hogy türelme végéről árulkodó mondata utolsó betűihez ért volna, előzékenységből - már amennyire az lehetett - a kicsiny étkezde bejárata felé fordult, hogy meglesse a hirtelen esemény okát; csakhogy a nyílászáró békésen pihent a félfájában, a mellette lévő dús hajú, szeplős nimfa pedig, nos... minden kétséget kizáróan feléjük tekintgetett. Mi tagadás, ritka látványosságnak számított, hogy Kendry hangulata kellemesből néhány másodperc alatt rémesen dühössé változzék, és a félvér tolvaj éppen lemaradt e fontos leckéről, még akkor is, ha e számára - egyelőre - észrevehetetlen változás őt érintette leginkább. Sajnálatos módon az idősebbik férfi minden haragja, melyet ábrázata közvetített, a mit sem sejtő nimfára irányult, aki szemmel láthatólag nem viselte túl jól eme bánásmódot. Eddig ugyanis csak rezzenéstelenül, csendesen nézte őket, főképpen pedig a félelfet, ki, midőn viszonozta pillantását, talán érezhette, mit hordozott magában. Talán áthatolt megigézettségén az ismeretlen nő különös tekintete, melyben mintha bánat csillant volna, s valami más is. Magány? Ám mindez eltűnt, amikor Kendry feléje fordult, előtte rejtve maradt, s számára csak az idegen teremtés ijedelme jutott - amelytől a Sebhelyes szintén megóvta magát: felszabadította tenyerét az evőeszközöktől, s orcája oldalához emelte, hogy megakadályozza a nem kívánt befolyást. Úgy fordult vissza az asztalhoz, dühével egyetemben, amelyet most már megnézhetett magának a vörös üstökű is.
- Nem megmondtam, hogy ne nézz a lányra?! - intézte hozzá, halkan, hogy ne keltsen maga körül zavargást, és mégis elég erővel megnyomván ahhoz, hogy a fiú talán végre komolyan vegye őt.
Azonban ha nem tette, s még mindig a pórul járt nimfát kémlelte, úgy hát látta azt is, miként bújt amaz ruházta rejtekébe Kendry cselekedetei nyomán. Tekintetük összekapcsolódása megtörött, s így, némiképpen szabadult elmével, Jeremy előtt két feladat is állhatott: az egyik, hogy szembenézzen Idegen haragjával, a másik pedig, hogy eldöntse, miként is kezeli a bánatos asszonyszemélyt - ha kezeli ezután bárhogy is egyáltalán.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-03-27, 9:02 pm

// Például, hogy Jerry segíteni akar Very Happy //

Mióta csak az utcára kerültem a magam ura voltam. És a sok nehézség és életveszélyes helyzet ellenére, általában élveztem és sosem vágytam arra, hogy valaki kéretlen tanácsokat osztogasson, ha már a szüleim nem tették. Azt meg végképp nagyon utáltam, ha valamit rám erőltettek. Ezért aztán magamat sem értettem, hogy miként következhetett az be, hogy egészen megkedveltem Kendryt, aki pedig nem éppen szép szóval vett rá, hogy segítsek neki elvégezni ezt a munkát.
Azonban, ha őszinte akarok lenni magamhoz, abban, hogy szó szerint szinte elrabolt, én is hibás vagyok, hiszen nagyon is meggyőző és eléggé pénzes munkát ajánlott, amit csak az egyik nem épp előnyös tulajdonságom, a csökönyösségem miatt utasítottam el. Talán ha más körülmények között találkozunk, örömmel elfogadom elsőre is. Ám ettől még az is igaz, hogy Kendrynek meg kéne tanulnia, hogy ha valaki nemet mond neki valaki, akkor azt nemnek is vegye.
De, ahogy haladtunk és egyre jobban belebonyolódtunk az ügybe, vagyis egy másik ügybe igazság szerint, kezdtem élvezni a munkát és nem kis meglepetésemre, az eddig fapofának tartott kelletlen társról kiderült, hogy képes „normálisan” is viselkedni és partner tud lenni egy kis színjátékban, amit értetlenkedésével el is ronthatott volna, ráadásul még bőkezű is tudott lenni, a sokrétű tudásáról pedig a népeket illetően nem is beszélve.
Persze azt rám kellett volna bíznia, hogy mit kezdek ezzel a megszerzett tudással, de mint minden idősebb ember nálam, ő is úgy gondolta, hogy jobban tudja mi jó nekem.
Persze az ékszert ellopni, azt rám lehetett bízni! Ezen akár nevethettem is volna, ha épp nem tart fogva a nimfa ragyogó tekintete.
- Ja! Igen,……Holthar……ő igen csak…….erős fajta…….Mi van vele? – bólogatok, miközben a szám mellé rakom a falatot, de nem mondhatja Kendry, hogy nem figyelek rá.
Ami persze igaz, de neki ezt nem kell tudnia. Bár egyáltalán nem értem, hogy miért van olyan rossz véleménnyel szegény nimfáról, akit minden bizonnyal valami nyomorult kéjenc cipel magával, azért olyan szomorú a szeme…….
- Bizonyára igen nemes a kisasszony. – értek egyet társam szavaival, észre sem véve, hogy egészen másról beszél és, hogy a hangulata a kedélyesről, nagyon gyorsan mérgessé vált.
Máskor nem téveszteném szem elől a hangulatváltozást, főként, ha az rám nézve hordoz veszélyeket, de most ezek nem nagyon tudnak érdekelni.
Egészen addig, míg egy halk, de erélyes hang ki nem zökkent a bámulásból. Meglepődve néztem egy pillanatra Kendryre, akinek arcán csak most vettem észre a düh jeleit és azt, hogy valami fura tartással takarja magát a szépséges hölgy elől.
- Mi van veled? Csak nem azt hiszed, hogy egy nimfa rontást hozhat rád, ha rád néz? – pillantok vissza a lány szemébe. – Én nem tudok ugyan annyit az erdő szépséges lakóiról, mint te, de azt igen, hogy ők nem boszorkányok, vagy sötét mágusok. – ráztam meg a fejem és magam is elszomorodtam, ahogy megláttam a bánatot a lány szemében. – Én úgy látom, hogy magányos és szomorú. Talán segítségre szorul, nem arra, hogy még te is bántsd. – korholtam társamat, mintha megfordultak volna a szerepek. – Talán megkérdezhetnénk? – javasoltam és egészen felvídított ez a gondolat.





Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-04-08, 8:55 am

// Jeremy-nek - aki pontosan azt teszi, amit a Narrátor remélt tőle  Twisted Evil //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Úgy tűnt, a Kendry-ként bemutatkozott, felborotvált halántékú, kissé őszülő Idegen - a felhajtás elkerülése okán gondosan megfékezett - rendre utasítása némiképp elérte hatását, és a fürge kis félelf ezúttal már hajlandó volt rá, hogy legalább néhány pillanatra kizárja elméjéből a meseszép női alakot, és végre arra figyeljen, amire társasága szerint kezdettől fogva kellett volna - hisz' nem kedvtelésből beszélt. Ezúttal nem. Veszélyt sejtett, és nem tágított volna álláspontja mellől, bármivel is próbálkozott volna meggyőzni őt a másik reggeliző; akinek arcára ekkorra bizony már nem az étel élvezete, avagy a bejárat mellett megtekinthető gyönyörű látvány nyomán keletkezett jókedv és kellemesség telepedett ki. Ez volt hát a jel, amire a Sebhelyes várt - legalábbis addig ezt gondolta, amíg a kölyök újra le nem vette róla a szemét, hogy azt az átkozott lányt szemlélje. De persze Kendry egyetlen pillanat erejéig sem kívánt rápillantani: úgy ült ott, ahogyan eddig tette, mindössze csupán ábrázata változott meg, oly irányban, hogy bárkinek nyilvánvalóvá válhatott volna; az eddiginél is sokkalta jobban felmérgesítették.
- Mi van, mi van... Mégis mi lenne?! - csattant fel, melynek során már kevésbé aratott sikert az észrevétlenségükre irányuló igyekezete - Az, hogy nem ment el a józan eszem; és bár nem dőlök be minden jöttment szavának legendás tárgyakról, hátborzongató varázslatokról, vagy éppen különös személyekről; még tartózkodó vagyok, ha a szükség úgy hozza. És most úgy hozta! Azt pedig hadd ne kelljen kifejtenem, hogy mitől sötét nekem egy mágus - hidd el, hogy a végén már te se akarnád tudni... És nem megmondtam, hogy ne bámuld? Felőlem lehet magányos, vagy szomorú, vagy amit akarsz; ameddig mindezt tőlünk tisztes távolban teszi, és nem kever még nagyobb zűrbe annál, mint amiben most ücsörgünk. És tessék! Látod? Én megmondtam, hogy vigyázz, de már ellenem is fordított. Rá se néztem, és máris bántom? Alaposan felhígította az agyad... És el se kezdd, hogy nem varázsolt, mert nem tudhatod, fiam. Sose tudhatod, mit akarnak ezek a népek. - folytatta, megállás nélkül, s ekkor talán még maga Jeremy sem tudhatta, mire gondol a "népek" szó alatt.
Hiszen nem a nimfákra utalt vele - ahhoz túlságosan általánosan beszélt, és oly vehemenciával szőtte bele mágia-ellenességét is, hogy valószínűleg Lanuria összes lelkét vette szájára, mindenkit egytől egyig, ki bármiféle igékhez is értett. Az első mondataival ellentétben azonban a többit már jóval halkabban közölte a Fürgelábúval, noha indulatait nem kívánta ily' módon takargatni. Különös volt még dühösnek is - mintha higgadt szórakozottsága megpecsételte volna eme állapotát is, azonban felpaprikázottsága ettől cseppet sem volt kevésbé félelmetesnek mondható. Csendesen kavargott a zöldköpenyes küldöttjében, ahogyan körülnézett, megszemlélvén a korábban néhány pillanatra felemelt hangja által keltett károkat, s miközben ezzel foglalatoskodott, úgy tetszett, tovább akarja folytatni, amit elkezdett.
- A hangjukban, a mozdulatukban is csak az van, nem is beszélve a tekintetükről. - jelentette ki, ezennel teljességgel meggyőzvén a fiút mélyen gyökerező varázsló- és varázslónő-iszonyatáról - Ölni is tudnak vele.
Hogy honnan gondolta ezt? Úgy tűnt, azt már nem kívánja közzétenni, sőt, többet nem is szólt, csupán a feléjük bámészkodókra igyekezett unott és szigorú ábrázattal tekinteni. Azonban meg kellett, hogy lepődjék, hiszen a mellettük ücsörgők mintha nem is rájuk lettek volna igazán kíváncsiak, hanem arra, vajon ők ugyanazt kapták-e reggelire - ugyanis sokkal inkább a tányérjuk tartalma érdekelte őket, mint a visszafojtott vitájuk, szóljon bármiről is. Ezzel hát nem kellett törődnie többé. Vetett mé néhány szigorú pillantást a feléjük fordulókra, azután visszaemelte tekintetét a félefre, hogy megfigyelje, vajon valóban az engedélyére vár-e, hogy cselekedhessék. Talán más esetben visszatartotta volna - ki tudja? -, most azonban jelét sem adta efféle törekvéseinek. Sőt, egyenesen kényelmesebben is helyezkedett, hogy folytathassa az evést, ezzel pedig a Vörös Üstökű tudtára adhassa: ő bizony nem fog különös és irtózatos varázslényeket pátyolgatni, még akkor sem, ha a nimfa mindjárt sírva fakad. Csalódása és dühe nem múlt el ugyan, ám nem tagadhatta meg a kölyöktől a tanulságot, amit ilyen szépen kivívott magának. Úgy határozott, elereszti, aztán ha végzett az evéssel, talán majd beavatkozik, ha szükséges - addig pedig hadd gyűjtse csak a hitetlen félszerzet a tapasztalásokat, amelyeket ő majd távolról figyelemmel kísér. Elvégre első kézből nem sok mindent tudott még meg eme elszigeteltségben élő gyönyörű nőkről - és szakadatlanul sejtett veszélyeikről.
- De tudod, mit? - szólt hát ismét, ezúttal azonban hangjában több közöny volt, mint harag - Nem tarthatlak vissza, majd megtanulod magadnak a leckét. Eredj csak, és segíts neki, ha annyira akarod - én addig az igazi problémával foglalkozom, és figyelek.
Azazhogy az ajtóra - mivel azon kellett bejönnie Holthar-nak és Adin-nak, ha be akartak térni ide a közeljövőben, és Kendry nem akart letenni a fő küldetésükről csupán azért, mert az a nyavalyás katona keresztbe tett nekik. Mindenre egyszerre kellett hát figyelmet fordítania, s ebben az egyenletben harmadik tételként immáron a Rőthajú ügye is szerepelt a nimfával... Merthogy azt gondolta, az engedély megadása után Jeremy bizony nem késlekedik; s ha ekkor fogta magát, és áttelepedett a magányos nő asztalához, ő nem állta útját, nem szólt neki érte. Ha pedig így tett a tolvaj, hát azt tapasztalhatta, hogy a dús-kenderhajú, szeplős orca még mélyebbre vándorolt köpenye rejtekében, s maga a nő is messzebb húzódott tőle, egyenesen a fával borított falhoz. Még csak rá sem nézett, azonban mintha a nimfa félelmében lett volna valami egészen más is, mely ez utóbbi megváltoztatására késztette őt, és nem sokkal később a fényes szemek néhány pillanatra előbukkantak árnyékos menedékükből - noha a tekintethez valóban nem csak félelem tartozott, hanem valamiféle erős, megdöbbentő hitetlenkedés is; amely érzelem váratlannak tűnő szavaiban is testet öltött.
- Miért jöttél ide?
Csak ennyit kérdezett.
Nem éppen vallott holmi gonosz csábítóra. Csengő, dallamos, elfeket megszégyenítően lágy, könnyed hangja azt hordozta magában: nem is várta, nem remélte mások közeledtét. És csak ő tudhatta, mennyire nem. Csak ő tudhatta, kivéve persze, ha Jeremy, leültekor, megérezte a haloványan vibráló mágia-mezőt maguk körül, amely úgy engedte őt át, akárha félelf-kés volna, mely csak némi vajba hatolt, nem pedig valamiféle védőburokba. Hát ettől ijedt meg a nimfa - ezért húzódhatott el, s ezért emésztette immáron hitetlenség, káprázat. Hiszen csak ő tudta, mire volt jó az a védőmező; csak ő tudta, mi volt beleszőve... azért, hogy csupán az jussék át rajta, kinek tiszták a szándékai. Mert akinek nem voltak, az bizony figyelmen kívül hagyta őt. Ezért nem nézték hát az étkezőben: mert nemes egyszerűséggel érdektelenné tette őt számukra egy varázslat. És ha az mégsem lett volna erős, ha valaki mégsem tántorodott volna el attól, hogy megközelítse őt, úgy a mágia-mező térítette volna el. És a szeplős arcú nő egyvalamiben egészen biztos lehetett: még mindkét varázslatát sikerült fenntartania, így hát Jeremy csakis egyféleképpen ülhetett le vele szemben.
Akkor, ha őszinteség vezérelte, bármiféle ártalom nélkül.
Ez volt hát a magyarázat a nimfa magányára, s noha a tolvaj nem érthette az erőmező mibenlétét, azt bizton láthatta, hogy valami igencsak kimerítette a vele szemben ülőt. Hiszen amaz még csak nem is ült egyenesen, fénylő zöld szemei alatt pedig alig látható karikák sötétlettek. Fárasztó lehetett fenntartani a varázslatot, s ki tudja, mióta tette már ezt? Ki tudja, mi okból?
Csak a másikon múlott, mennyit derít ki belőle.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-04-09, 5:40 pm

// Hát hiába! Very Happy Nem nőtt még be a feje lágya Very Happy //

Ha a hangja nem is, az ábrázata Kendry-nek egyértelművé tette számomra, hogy most már nem tanácsokkal akar ellátni a szerencsétlen, magányos nimfával kapcsolatban, hanem igazán mérges kioktatásban részesít. Eddig sem titkolta előlem, még ha nem is kérkedett vele, hogy ellenérzései vannak a mágiával kapcsolatban, bár azért annyira nem, hogy az én képességeimre is utálkozzon, hiszen pont ezek miatt választott ki engem.
Lehet, hogy fiatalnak nézek ki és ezáltal érezte feljogosítva magát, hogy alapos fejmosásban részesítsen, mert nem hallgatok minden szavára, ám elfelejtette, hogy én eddig is egészen jól eléldegéltem, a mágiám – az a kicsike, - a segítségemre volt és nekem nem voltak problémáim sem a varázslatokkal, sem a varázslatos lényekkel. Azt aztán meg főleg nem vette számításba, hogy eddig magamnak, a magam feje után menve dolgoztam és nem éppen önszántamból csatlakoztam hozzá.
Persze azóta már ráéreztem a közös munka ízére, mert nem akadályozott a szabad ténykedésben, de soha nem viseltem jól, ha valaki korlátokat akart állítani elém, ráadásul nevetséges érvekkel – idősebbként a tapasztalatait felhozva, - mintha én nem találkoztam volna varázstudóval életemben.
- Nem ő fordított ellened, hanem a saját babonáid. – vágtam vissza neki, bár kisebb hangerővel, mert lehet, hogy a nimfa szépségében elvesztem némileg, de azért a hangos szó, visszahozta veszélyérzetemet. – Most sem ő hoz ránk figyelmet, hanem te. – hívtam fel rá a figyelmét. – És mint már mondtam neked, lehet,, hogy megtéveszt a képem, de dolgoztam már mágusoknak, loptam már mágusoktól és harcoltam is nem egyszer. Az lehet, hogy a fehérszemélyekkel kapcsolatosan némileg tapasztalat híján vagyok, de nem gondolnám, hogy pont egy hajón és pont engem próbálna a mágikus hálójába vonni egy nimfa, mikor számtalan nálam erősebb gavallér is kezét-lábát törné, ha segítséget kérne. – lágyultak meg a szavaim és pillantásom már ismét a magányos alakon függött.
Igazat mondtam Kendry-nek. Éreztem a mágiát a lányban gomolyogni, - ezt a képességet társam nem tudta rólam, - de nem felém áramlott. Biztos voltam benne, hogy a lány nem terjesztette ki a befolyását – ha volt is ilyen neki, - senkire a helyiségben. Én csak természetes báját és a magányosságát láttam.
- Hidd el Kendry, tudom. – válaszoltam asztaltársamnak halkan, nem foglalkozva az ellenérzéseivel, megmagyarázni meg egyelőre nem akartam. – Nem zavar ő itt senkit, sőt….
Megint levettem a nimfáról a szemem és Kendry-re néztem.
- Nézz már rá ember! Csak mondod itt a magadét, de ránézni sem mersz, honnan veszed, hogy bármit is tesz. Hisz nem mozdul, nem beszél és rád még véletlenül sem nézett, sőt, ha figyelnéd, láthatnád, hogy másra sem nagyon. Üres pletykákat hangoztatsz, az emberek irigysége sokszor üt vissza azokra, akik valamiben különben vagy mások náluk. – jegyeztem meg keserűen, hiszen magam is megtapasztaltam ezt a saját bőrömön.
Eddig csak szimplán mulattatott Kendry rettegése a varázsosoktól, de most azt kellett tapasztalnom, hogy talán a velem való kapcsolatába többet láttam, mint volt, valószínűleg számára ez csak üzlet volt és ha kedves velem, nem kell attól tartania, hogy faképnél hagyom…….
Mikor már lassan eljutottam arra, hogy sok mindent a szava mögé képzeljek, váratlanul szavai más irányt kezdtek venni. Laposan pillantottam rá, hogy mi történt, talán észrevette, hogy túllőtt a célon és most taktikát vált?
Már rendezte dühös vonásait és nem láttam semmit rajta, ami kapaszkodót nyújthatott volna, ám az, hogy úgy szólt, mintha csak engedélyt adott volna – amire semmi szükségem nem volt, - csak felszította bennem a makacsságom.
- Megyek is! - álltam fel sietősen az asztaltól. – És emlékeztetnélek, hogy a társad vagyok ebben a buliban, nem a szolgád. – sziszentettem még oda neki, aztán minden hezitálás nélkül a nimfához lépkedtem.
Ahogy közeledtem, egyre erősödött az érzésem a mágiával kapcsolatban. Azt nem tudtam miféle, de az biztos, hogy a lányt vette körül. Mikor leültem a vele szembeni székre csak egy lágy szellő érintéséhez hasonló futott át rajtam, aztán semmi, ám a nimfa úgy húzódott egészen a falig tőlem és bújt kámzsája rejtekébe, mintha bántani jöttem volna. Megesküdtem volna, hogy tartott tőlem és meg is lepődött, kérdő hangja is ezt mutatta, bár lágysága így is kellemesen borzongató volt……jó értelemben.
Amennyire be tudtam látni a csuklya alá, ráadásul elég fáradtnak tűnt, mint aki nem aludta ki magát.
- Láttam, hogy egyedül vagy és…… - itt kicsit elakadtam, mert nehéz volt úgy elmondani, mit éreztem felőle, hogy ne leplezzem kevéske, de néha hasznos tudásomat, - amikor összenéztünk, megesküdtem volna, hogy bánatot látok a szemedben. Talán megbántott valaki vagy tolakodó volt? Ha egyedül vagy…….csak segíteni szerettem volna, már amennyire egy magamfajta tud. – utaltam nem túl előkelő megjelenésemre és ifjú koromra.


Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-04-13, 8:17 pm

// Az lehet Very Happy De máris bizonyította, hogy közel sem mindig az idősebb a bölcsebb //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Nem mozdult a borotvált hajú.
Hiába lett volna, mit mondania a távozó tolvaj részére, egyszerűen nem kelt fel, s nem ment utána, hogy tudomására hozza azt, amit akart. Maga sem értette, miért is nem tartotta vissza a fiút, noha egyáltalán nem azért esett gondolkodóba ezen, amiért kellett volna. Nem, a Kendry-ként bemutatkozott valóban nem számított csapatjátékosnak. Még kockázni sem szeretett - egyszerűen semmit, amihez több személy kellett. Ritkán dolgozott másokkal, és akkor is igyekezte minél rövidebbre szabni a közösen töltendő időt; ráadásul azt sem kimondottan lehetett volna erényei közé sorolni, hogy kiáll értük a bajban, ha kell. Alaposan megválogatta indítékait, így aztán saját magát is meglepte, amikor közelebb engedte magához a kis félvért a megszokottnál - mindösszesen néhány röpke óra alatt -, akire aztán, még ha nem is úgy figyelt, mint saját magára, azonban ezzel ellentétben is tetemes energiát fordított. E pillanatokban tehát nem azért zavarodott össze, mert utána kellett volna erednie: azt már felismerte, hogy valami okból kezdett igen fontossá válni neki a kölyök, s ha akarná, sem tudná megállítani e folyamatot. Azért tűnődött el néhány másodperc erejéig tétlenségén, mert nem ezt várta magától; s ha nem ez oknál fogva, úgy hát a küldetés életbe-vágóságának megfelelően arra kellett volna törekednie, hogy minden a lehető legzökkenésmentesebben haladjék. Erre mit adnak az istenek? Az erőszakkal összeszedett, s bajtársiassággal maga mellett tartott segítsége egyenesen egy rejtélyes nimfa karjaiba sétál, és ő csak arra képe, hogy tétlenül nézze, miközben a reggelijét fogyasztja.
Hát ki hallott már ilyet?
Csupán a rejtélyes nimfa tudhatta a különös történtek miértjét, s hálás volt saját varázslatának, amiért távol tartotta tőle a rémséges arcú, barátságtalan alakot. Távol tartotta, mert távol tarthatta - hiszen az ő szándékai cseppet sem voltak tiszták, s ártalmatlanok. Mágia- és mágia-használó-gyűlölete, melyből félelmei, és előítéletei gyökereztek; csaknem ellenséggé tette őt a dús, kenderszínű hajjal keretezett szemek előtt, így aztán semmiképpen nem is követhette volna Jeremy sietős, önérzetes, és talán kissé dühös, csalódás folyamában meg-megmerülő lépteit. Nem követhette, hisz' tiltotta a nimfa varázslata, ennélfogva pedig arra ítéltetett, hogy szótlanul, magában zúgolódván üljék az asztalnál, észre sem véve a megviselt nőt, s annak, a Fürgelábú számára teljesen nyilvánvaló kellemetlenségeit. Hiába vette észre, s nézett reá, érdektelennek találta, taszítónak, s mindezt alaptalan varázslat-félelmének köszönhette. Alaptalan? Nos, ennek tagadása megért volna egy-néhány történetet - ugyanis nem egészen volt az. Talán egyetlen varázslat sem kellett volna ahhoz, hogy az Ezerarcú távol maradjék a sarokban meglapuló teremtéstől, s ha így volt, akkor bizony Jeremy szavai még nagyobb jogot nyertek maguknak, s egytől egyig igazak lehettek. Folytatta hát élelme elköltését, s jobb híján, némán szitkozódva sandított néha a vörös üstökű felé, mikor megszakította őrködését.
S hogy miért volt hozzá képest tiszta szándékú a nimfa asztalához letelepedő félelf a varázslatok szerint? Ő, aki a legtöbb szemrevaló nő láttán azonnal érdekeltséget mutatott volna irányukban, ha megteheti? A különbség kissé mélyebben keresendő. Hiszen ez a kis tolvaj egyik jellemvonása volt; egy tulajdonság, amely oly' sajátsága, akár az arca formája, a keze ügyessége, vagy akár gondolkodásának menete. Nem nevezhette volna senki "szándéknak" tehát - nem olyan értelemben, mint amilyenben más esetben lehetett volna. Például akkor, ha a a rőthajúnak egy kis nézelődés nem volna elég, s bármiféle céljai legyenek is, azok mellett a nő akarata ellenére is kitart. A nimfa mágiája érzékelné e változást, s abban a minutumban eltaszítaná tőle az erőmező. Biztonságban tudhatta hát magát, ameddig segedelméért nem számít fel árat; így aztán, helyet foglalhatott az asztalnál, s válaszolhatott a meglepődésről árulkodó kérdésre. A szeplős szépség csendesen hallgatta a tolvajt, tekintetét pedig úgy függesztette reá, mintha máshová nem is volna érdemes néznie. S talán, nem is akart. Megijesztette a Sebhelyes modora, az arckifejezése, és bizony, egyetlen percig sem akarta volna a közelében tudni azt a különös alakot. Ellenben, az embernek tűnő, ifjú, jó erőben lévő legényben nem fedezett fel semmi félelmeteset. Kerekfülű varázstalannak hitte, ahogyan a legtöbb hajón tartózkodót. Észrevette megviselt, kissé koszos külsejét, noha nem úgy festett, mintha zavarná. Ő maga ugyan hozzá képest makulátlanul tisztának látszott, mégsem riasztotta el az érkezett megjelenése. Ügyet sem vetett rá, s végül, amikor amaz befejezte, halkan sóhajtott - mintha nem volna kedve, avagy talán ereje beszédbe elegyedni vele. Mégis megtette, s csilingelő hangjában egyetlen cseppnyi hanyag nemtörődömség, avagy kedvetlenség sem volt felfedezhető.
- Igen. Egyedül jöttem. - felelte, miközben az előtte lévő poharat szemlélte.
Nem mert érte nyúlni, hogy kortyoljon belőle. Egyelőre nem.
- Nem bántott senki - vagyis ha őszinte akart volna lenni, MOST nem... ám hallgatásából újdonsült beszélgető-partnere is sejthette a szavak féligazság-voltát -, csak... nem szoktam hozzá, hogy magam utazom. És magához az utazáshoz sem. Ez a második alkalom, hogy elhagytam az Úrnőm erdejét. Az első, ha azt vesszük, hogy nincs velem senki.
Nem fejezte be, ezt érezhette a tolvaj, s láthatta is, ahogyan az italába bámulván a szavakat keresi, fontolgatja, ízleli, mintha tanakodna önnön bölcsességén avagy botorságán. Azonban bízott saját varázslataiban, s bízott benne, hogy megvédik majd, ha a félelf tervezne valamit. Sejtette, efféle alkalma nem lesz több, sem pedig jótét-lélek jelentkező nem fog akadni e vízi járművön egyhamar. Ezért nem végzett tehát mondandójával. Újra felemelte fényes, értelmes, igéző tekintetét, hogy még egyszer megvizsgálhassa Jeremy arcát, mielőtt megszólal.
- Már túl vagyok a nehezén - hazafelé tartok. - folytatta egyre növekvő bátortalansággal - Ha... ha lennél olyan kedves, és persze csak ha engedi az úti célod... és a társad; velem maradnál? Csak, amíg összeszedem magam. 
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-04-17, 5:51 pm

// Tudod, fiatalság, bolondság Very Happy //

Nem tudom mi ütött Kendry-be, hogy ennyire ellenszenvvel viseltetett, egy láthatóan magányos és rémült nővel szemben és bár elfogadtam a mágiával szembeni előítéletét, velem még sem éreztette, hogy megvetne érte, vagy utálna, sőt, kimondottan annak előnye miatt akarta, hogy vele tartsak, hogy rendelkeztem a lopáshoz szükséges varászerővel. És most itt van ez a lány, aki a légynek sem tudna ártani, legalábbis én még nem hallottam olyanról, hogy egy nimfa ok nélkül támadott volna bárkire is. Ők az erdőiket védik, azt is akkor, ha valaki kárt akar okozni benne………Igazából már az is különös, hogy egyáltalán itt van, egy folyami hajón!
Én viszont nem gondoltam, hogy bármilyen módon tartanom kellene a lánytól, sőt társam ellenérzése még olaj volt a bennem rejlő tűzre és tekintélyt, fegyelmet nem tűrő természetemre, ezért már csak azért is, hogy megmutassam, senkinek semmi baja nem lesz, ha jóindulattal viseltetik egy segítségre szoruló támogatásával, ha csak pár jó szó erejéig is, habozás nélkül a nimfa asztalához telepedtem. Talán, ha nem viselkedik ilyen mogorván Kendry, sosem lett volna bátorságom ezt megtenni, de erőt adott az ellenkezés.
Fél szemmel még láttam, hogy mennyire savanyú lett a képe, de hiába dühöngött magában, nem gondoltam meg magam. Majd meglátja, hogy milyen alaptalan a vádaskodása! A szépséges nimfa nem bánt senkit, minden bizonnyal az általam érzett mágiája, csak a védelmére szolgál, hiszen semmilyen változást nem éreztem magamon és több fülem sem nőtt. Legszívesebben intettem volna Kendry-nek, hogy látja-e, de inkább a lányra fordítottam a figyelmem, aki elég meglepettnek tűnt és……továbbra is félszegnek.
Mondjuk valószínűleg nem én voltam álmai hercege, ha nem viselt volna meg alapjában is az utazás, akkor is még magam is rásegítettem, amikor összekentem magam a jobb rejtőzködés miatt. Nem szoktam foglalkozni a küllememmel, de most kissé zavarba jöttem, lehet, hogy elkapkodtam, hogy ráerőltettem magam és szóba sem fog állni egy ilyen ágrólszakadt alakkal…..Az a nehéz sóhajtás……….nem jó kezdetnek tűnt.
Aztán mégis megszólalt és a hangja olyan volt, mint a frissen csobogó csermely és……nem zavart el, sőt válaszokat kaptam. Megint csak kedvem lett volna Kendry fejéhez vágni, hogy mennyire téves útra vitte az előítélete. A nimfa hangjából szomorúság és elveszettség érződött. Nem valami csábító szirén volt, aki minden alkalmat megragadott, hogy behálózzon valaki, hanem egy magányos, elveszett lány, akinek hiányzott a lakhelye biztonsága.
Bizonyára rossz volt neki, együtt tudtam vele érezni, mert nekem sosem igazán volt…..otthonom.
Egészen eddig  nem emelte rám azokat a ragyogó szemeit, melyek asztalomtól idáig vonzottak, de most ismét összekapcsolódott a tekintetünk.
Annyira …..bájos és elveszett volt és én azonnal igent akartam mondani neki, de ……..de még időben eszembe jutott, hogy nem mindenben voltam a magam ura. Nem csak egyszerű utas voltam, aki kedvtelésből utazik, hanem volt egy elvégzendő feladatom és egy társam……egy nagyon dühös és minden bizonnyal ellenkező társam.
- Hááát, izé……kedves nimfa hölgyem…….én boldogan állok szolgálatodra az úton, akár az erdődig is elkísérlek majd, de van egy kis dolgom itt még……de igyekszem hamar elvégezni és akkor és természetesen addig is leszek a társaságod, ha alkalmasnak tartasz rá. Viszont……. – néztem vissza a sértetten eszegető Kendyre, - a társamat…….a társam, ööööö, elég félénk a varázstudókkal kapcsolatban……..de biztosan meg tudom győzni, adj egy pár percet. Tudod, - hajoltam közelebb, hogy hallja halk hangomat, - kicsit babonás a fickó. – mosolyodtam el.
Ha nem tart vissza, akkor azonnal indulok is, hogy lelkesen lyukat beszéljek Kendry hasába. Jó a beszélőkém és most elég motívált vagyok.
- Na látod! - csúsztam vissza társammal szemben az asztalhoz. - Nincs semmi bajom és nem.....nem babonázott meg. És nem is volt igazad, szegény teljesen egyedül van és fél, amit meg is tudok érteni, mert nézz csak körbe, micsoda fazonok vannak itt és egy szépséges fehérnép nagy-nagy veszélyben van közöttük. Képzeld el, ha a húgod vagy a lányod lenne ilyen helyzetben, biztosan örülnél, ha valaki segítő kezet nyújtana nekik és megvédenék a csőcseléktől, akik csak a nyálukat csorgatják. - beszéltem és beszéltem időt sem hagyva neki, hogy gondolkozzon. - Természetesen tudom, hogy milyen jószívű vagy és segítőkész, még engem is kisegítettél és meg is etettél és hallgatsz is rám, ezért megígértem neki, hogy megvédjük az úton, hogy biztonságban legyen, így nem zaklatja majd senki. - vettem be e legmeggyőzőbb mosolyomat.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-05-03, 2:10 pm

// Hát akkor, hajrá a fiatal bolondnak az idősebb babonás meggyőzésében Very Happy //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Ha szükséghelyzetbe kerülünk, aligha válogathatunk megoldások közül, s még kevésbé gondolkodunk úgy, ahogyan máskor tennénk.
Talán mélyen elhallgatjuk gondjainkat, hogy ne váljunk sebezhetővé, mások szándékainak, céljainak áldozatává; s abban reménykedünk, hogy csendben, észrevétlenül vészelhetjük át életünk nehezebb időszakát. Talán nem csak erősnek mutatjuk magunkat mindeközben, hanem azt is igyekszünk elhitetni a körülöttünk lévő világgal, hogy jól vagyunk - egyenesen remekül. De az is elképzelhető, hogy a szörnyűséges nyomás alatt - amelyről vagy nyilatkozunk, vagy nem -, lassacskán feladjuk vágyainkat, s engedünk félelmeinknek. Megválunk elhatározásainktól, azt remélvén, így túlélhetünk, s ha nem is békességben önmagunkkal, ámde mégis: létezhetünk tovább. Azonban, aki nem adja fel, az hamarost ráeszmélhet egy különös kettősségre, mely egyszerre hátborzongató és reménységgel teli érzéseket kölcsönöz bensőjének - s csupán rajta áll, melyiket engedi szabadjára, s melyiket fojtja el, ítéli pusztulásra.
Bíznunk kell azokban, akik körülvesznek bennünket, s készek arra, hogy segítségünkre legyenek.
E gondolat vezérelte hát Izra leányának szavát, midőn az elmúlt pillanatokban felülkerekedett rettegésén, s hatalmas kockázatot vállalván, képes volt kérni, s képes volt arra is, hogy ezzel egyetemben feltárja érzelmeit a vörös üstökű tolvaj-legény előtt. Beléje kapaszkodott, s iránta táplált megelőlegezett bizalmába, annak ellenére is, hogy tisztában volt vele: az érkezett, ifjú volta ellenére éppen elméje, tettei élénksége, zabolázatlan bátorsága miatt jelenthetett volna veszélyt reá. Ámde, az erőmező nem taszította el őt, lett-légyen bármilyen gondolata, bármiféle, varázslatok által ártalmatlannak ítélt szándéka; s a csuklyája védelmébe menekült nimfa egyre biztosabbá vált abban, mindössze saját kisugárzása ösztökéli efféle, "szimpatizáló" viselkedésre - a többi pedig - azazhogy, Jeremy jól érezhető feszültsége -, nos, nagyon úgy festett, hogy sebhelyes arcú, mogorva és felettébb ijesztő útitársa elképzelt lábbelijén hordott, s a fiú körül szétszórt sara lesz. A sápatag, szeplős teremtés tartózkodása, s Kendry-t övező félelme némi értetlenséggel vált gazdagabbá, ahogyan meghallgatta az embernek hitt félelf szavait saját kíséretéről; noha nem követte tekintetét, midőn amaz visszanézett a reggelijét elköltő, borotvált halántékú, copfos alakra. Nem követte, azonban minden erejét összeszedte, hogy ne hajoljon el, amikor a kosszal borított, vörös tincsekkel keretezett, fényes tekintetének sokkalta kedvesebb orca feléje közeledett. Úgy hallgatta meg, ahogyan eddig is ült: érintetlenül hagyván italát, s kiélvezvén csuklyája védelmét, amíg még tehette.
- Meniphe. - mondotta hirtelen, midőn a fiatal férfi elhallgatott, s távozni készült; de maga sem tudta, miért árulta el - maga sem tudta, miért bánta, hogy elmegy... miért félte azt a néhány percnyi magányt, melyet a Fürgelábú távozása okoz majd - Vagyis... szólíthatsz így. Ha akarod.
Talán még ennél is többet megtett volna, ha azzal némi biztonságot nyerhet, remélhet a tolvajtól. Jó lett volna, ha az erdőig kíséri, bizony nagyon jó; olyannyira jó, hogy reménykedni sem mert ilyesmiben, amíg amaz ki nem ejtette. Ebben keresett hát fogódzót magának, amíg folytatta a beszédet.
- Menj csak. Én itt leszek... - jelentette ki, bár ez igazán magától értetődőnek tűnhetett az ifjú félvér számára - Sok szerencsét.
Azt gondolta, váratlan segítőjének minden bizonnyal szüksége lesz rá, ugyanis cseppet sem értette, miért utaznak együtt. Hogy miért tartott vele a vörös hajú, ha egyszer a sebhelyes tekintete... ha meg volt győződve róla, azok a szemek még ártalomra is képesek, nem csupán az elevenébe hatolni. Talán nem bántotta eddig a fiút? Avagy, talán pártfogója olyan kedves volt, hogy még egy ijesztő szerzettel, s a mágia-használókkal szemben tanúsított, rejtélyes félelmével is képes lett volna együtt érezni? Hiszen el tudta volna hinni, ahogyan azt sem vonta kétségbe, hogy egy varázstalan számára rettegést kelthet a világ, amelyben élnek. A világ, amely tele van igékkel, háborúval, ármánnyal, rosszindulattal. El tudta képzelni, miként válik átokká az erő, ha a vezérlő szándék romlott, ennélfogva pedig világ gyúlt elméjében a mogorva alakot illetően. De hiszen fordított esetben ő maga sem lelne menedékre - sőt... még így sem lelt.
Önnön előítéletére azonban még mindig vak volt, s csupán azt akarta, hogy a félelf kísérete a lehető legtávolabb maradjék tőle; ami pedig az előbbi említettet illeti, nos... ő meg egyáltalán ne tegye. De nem kívánta volna szétválasztani őket, bármi okból is tartottak együtt. Nem próbálta volna kivívni egyikük haragját sem, egyszerűen csak tudomásul vette, hogy a jövevény segítségét a megnevezetlen, ámde igen jól látható áron kaphatja meg, s nem máson. Ha pedig a meggyőzés sikerrel jár, még mindig lecsökkentheti a védőpajzs méretét... Ezen biztosítékától nem vált volna meg szívesen.
Ahogyan Kendry sem a tolvajtól, noha érkezése pillanatában legszívesebben visszaküldte volna oda, ahová az imént leült. Nem pillantott rá - az étel utolsó részével birkózott meg éppen, amikor a vörös üstökű beszélni kezdett, s ugyan nem csupán ebből az okból, de egyelőre csendesen hallgatta őt. Hallgatott, ugyanis Jeremy megjelenése váratlanul hasonló volt ahhoz, amellyel távozott, s az Ezerarcú nem értette, hogyan lehetséges ez. Nem látta, hol keresse a társára ráolvasott átkot, mert hiszen minden olyannak tűnt, mint azelőtt. Mintha semmi sem változott volna. Ettől függetlenül azonban megvolt a véleménye a történtekről, s a tolvaj mondandójáról is, amit, eddigi némaságával ellentétben ezúttal már nem kívánt magában tartani. Megköszörülte a torkát, miután lenyelte az utolsó falatot, s azzal egyidőben felemelte tekintetét a félvér ifjúra. 
- Ez sületlenség! - jelentette ki halkan, ámde erélyesen - Még hogy veszélyben. Kölyök... egy varázstudó nő nem lehet veszélyben semmilyen varázstalan férfival szemben. - folytatta, s ekkor, mindössze tekintetét irányítván, felmérte a helyiségben ülőket, mintha őket minősítené elkövetkező szavaival - Akármilyen barbár modora is legyen.
De persze nem a reggelizőket véleményezte ezzel. Nem, rájuk - egyesekre legalábbis - egészen más szót használt volna, főképpen azokra, akik az ő tányérjuk tartalmát méregették, avagy megjegyzéseket tettek rájuk, s külsejükre. Ó, igen... rájuk bizony nem a barbár szót alkalmazta volna. Azonban nem oly perceket éltek meg, hogy nyugalmas szórakozottságában, az ételük maradékával leszámolván, kifejthesse a Fürgelábúnak ezen véleményét, s minden más mondandóját, mi eszébe ötlött. Mert most nem ötlött - nem ezzel kapcsolatban, s egyszeriben azt sem tudta, mit gondoljon át előbb. Ezért történt hát, hogy ráncokkal teletűzdelt, sebhelyes orcájáról közelgő, bizonytalan eredetű veszély sugárzott, egyenesen a vele szemben ülőre. mintha még maga sem értette volna, miért is érez dühöt.
- Nincs húgom. - folytatta - És gyerekeim sincsenek. És mielőtt még felhoznád az esetleges feleségem, nem is házasodtam meg. Unokanővérem sincs. Ne is fáradj. És ha lennének is, ők is varázstalanok lennének, mint én. Mit gondolsz, szerinted nem aggódnék miattuk? Ha valaki, akárki, bármivel is próbálkozna, biztos lehetsz benne, hogy a kezébe adnám a fogait. Ez így van rendjén... volt olyan nő, akiért többet is megtettem volna ennél, mert megérdemelte. De ne olyan hevesen előre azzal a kocsival, fiú. Fékezd a lovakat, mert átlátok a dicséreteiden... - tette hozzá, ám ekkor, mintha kissé habozott volna - Ez bajtársiasság, nem jószívűség vagy segítség. Segítségre nekem van szükségem, és ezt nem is rejtegettem előled.
Hogy hazudott-e? Azt már sosem tudja meg a bátor siheder. A család, és a rokonság nem éppen azon témák közé volt sorolandó, amelyekről kötetlenül cseveghettek volna egy-két felhígított méz-ser mellett - legalábbis nem Kendry esetében, ennélfogva pedig akár ki is találhatta válaszát, lett-légyen bármily ideges is. Azonban zavaros beszéde, rövidke mondatai, s meg-megakadása sejtethette a vérelffel, hogy fogást talált rajta - s ha így volt, hát nem lesz szabad eleresztenie az elkövetkezőkben. De ekkor... mintha hirtelen nem várt felfedezés, nem remélt megvilágosodás villant volna fel a Sebhelyes szemeiben, mely azt jelezte: bizony megtalálta halovány dühének okát, s eredményét, nem volt rest arra sem, hogy asztaltársaságával megossza.
- Mi'csináltál??? - kezdte hitetlenkedve, az említett ígéret súlyát felfogván - Mondd meg neki, hogy nem! Nem visszük mi sehová. - szögezte le, noha érezhető volt, hogy egyre csak halkul, s beszéde a végére már nem volt több puszta suttogásnál - a kevésbé szelíd fajtából - TE majd elviheted, ha a láda megvan. Akkor majd mehetsz a saját dolgodra, és oda kísérgeted azt a... azt a lányt, ahová akarod.
Azt gondolta, jobban nem is felelhetett volna e helyzetre. Egy egészen kis ideig. Ám azután rögvest kétely rohanta meg, mely megtöltés alatt álló gyomrához próbált beférkőzni az oldalán keresztül, s eme érzések nem voltak éppen kellemesnek nevezhetők. ÉrzésEK, ugyanis, nemcsak szavait bánta meg azonnal, hanem a varázslat iránti félelme is harcot vívott vele odabenn, mely akkor éledt fel egészen hamvaiból, amikor a nimfa ügye megkezdődött. Nem előtte - a tolvaj apró trükkjeivel megbirkózott volna; e meglehetősen gyorsan kibontakozó új kihívás azonban cseppet sem hagyta nyugodni elméjét. Mi tévő lehetne? Nem folytathatja tovább ezt a beszédet, különben félő, hogy a tolvaj faképnél hagyja őt, s akkor egyedül kell majd megfelelnie az úrnő, és a zöldköpenyes lehetetlenebbnél lehetetlenebb elvárásainak. Ha kudarcot vall, sebhelyei egészen biztosan gyarapodni fognak; ha pedig nem szól többet, akkor azt kockáztatja, hogy egy másik varázstudó cseppenjen életébe, kinek szándékai kifürkészhetetlenek, s talán még annál az elmeháborodottnál is nagyobb veszélyeket rejteget a csinos kis orca alatt. mi tagadás, egyik végeredmény sem töltötte el kirobbanó örömmel, ráadásul nem maradt többi ideje dönteni, mérlegelni. Nem maradt, ugyanis már kimondta, mi kikívánkozott belőle, s egészen biztosan ez az egy alkalma maradt helyrehozni azt, itt, és most.
- Egyezzünk meg újból... - folytatta egy mélyről jövő sóhaj, s egy homlok-masszírozás kíséretében - Hajlandó vagyok módosítani a megállapodást, és megint a kezemet adni rá, ha egyetértesz... No lássuk. Azt csinálsz vele, amit akarsz, amíg elvégzed, ami mindkettőnk érdekét szolgálja. De ha kicsit is úgy érzem, hogy ez a te nimfád... veszélyes, akkor... beszélünk róla.
Talán azt hihette a félelf, hogy egy afféle "akkor tőled is megválok" következik, ámde tévednie kellett, ha így gondolta. Az a bizonyos "beszélünk róla" ugyanis egészen sok mindent hordozott magában, csupán azt az egy szándékot nem - inkább az ellenkezőjét, s már-már azt is látni vélhette benne, hogy egyenesen arra utal: tőle már nem fél. Nem számít hátsó szándékra, eltitkolt tervre, átverésre. Bizalma egy részét már beléje plántálta, s rajta állott hát, mit kezd vele. Rajta állott az is, hogyan értelmezi majd azt az utolsó mondatot. Vajon rejtett beismerést, segélykérést lát majd, vagy talán felháborodik rajta? Kendry nem várta meg. Fáradtan nyújtózott egyet, s még mielőtt visszatemetkezett volna étkezése maradékába, valódi érzéseit - félelmét, bizonytalanságát - kimerültséggel álcázván, megenyhülvén, ennyit mondott még:
- De nem volt hatásos a hízelgésed, ezt jobb, ha észben tartod.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-05-05, 5:24 pm

// Mindent bevetek Very Happy //

Egy percig sem tagadom, hogy sok minden befolyásolt abban, hogy a nimfa asztalához menjek és aztán halk, ijedt hangja után felajánljam – szinte gondolkodás nélkül, bár ez azért nem teljesen fedi a valóságot, - a magam és a társam segítségét, akit még meg kell győznöm és az nem lesz könnyű.
Szóval, közrejátszott a fiatalságom heve, hogy hős megmentőt játsszak, az épp megfelelő korban előtörő lányok iránti érzékenység, de munkálkodott a makacsságom, az ellentmondásra mindig kész hajlamom is.
Ezért amikor a felajánlásom megtörtént, máris azon törtem a fejem, miként fogom erre rábírni a sokszor mogorva utitársamat, aki ráadásul nem is csinált titkot abból, miként érez a varázslók és hozzájuk hasonlatos lények felé és azt sem rejtette előttem véka alá mit gondolt arról, hogyan befolyásol titokzatos mágiájával szegény lány.
Az igaz, hogy éreztem a nimfa körül áramlani a mágia hullámait, de abban is biztos voltam, hogy ez semmiben nem befolyásolta a döntésemet, nem a bűvereje bírt rá arra, hogy segítséget ígérjek neki. Egyszerűen csak egy ijedt, támogatásra szoruló, fiatal lány volt, semmi köze nem volt ahhoz, hogy milyen fajhoz tartozott, ha ember lett volna, akkor is így cselekszem.
Ugyan olyan gyorsan, ahogy az ő asztalához igyekeztem, most hasonló módon gyorsan akartam visszatérni és megkezdeni Kendry puhítását, amikor utolért a lány csilingelő hangja
- Meniphe…… - ismételtem meg ízlelgetve, de persze én nem tudtam olyan lágyan kiejteni, mint ő. – Szép neved van……..Én….én Jeremy vagyok. – bukott ki a számon, feledve, hogy használtam e a hajóra feljőve valami más nevet vagy sem.
Neki eszembe sem jutott mást megadni, csak az igazit, hiszen ő sem habozott rám bízni az övét. Rávigyorogtam, amikor utamra engedett a nem kis feladattal, de a szívem bízott a sikerben, még ha az eszem bizonytalankodott is. De most az egyszer nem bukhattam el!
- Köszönöm, ha te kívánod, meg lesz!
Ha nem kötött volna az ígéretem Kendry felé, amit a kezdeti kényszer után, saját akaratomból megerősítettem, simán csak elköszöntem volna tőle és átpártolok a nimfához, elkísérve őr akárhová megy, de a tolvajoknak is van becsülete, ezért rá kell vennem a társamat, hogy álljon mellém. Minden megtett lépéssel úgy éreztem, hogy kevésbé vagyok biztos magamban és két tűz közé kerültem és bár nem tartottam gyávának magam, csak a nimfa ragyogó szeme, csilingelő hangja tartotta meg most bátorságomat.
Ezért aztán gyorsan Kendry fejére öntöttem mindent, amivel talán sikerül elbizonytalanítanom és a nem véletlenül alkalmazott hízelgéssel elaltatni zsigeri gyanakvását, gyors beleegyező választ kicsikarva belőle. De ahhoz túl higgadt volt, hogy ez beváljon, aminek azonnal hangot is adott.
- Nem csak varázstalanok vannak a hajón, ezt te is tudod, én meg még jobban. – vágtam közbe, mielőtt még ebbe beleélte magát.
Persze körülöttünk azért nem volt belőle épp egy sem, de ezt Kendrynek nem kell tudnia, ugye……….
Viszont jó emberismerő vagyok és a Kendry arcára kiülő sötétebb vonások egyáltalán nem azt sugallták nekem, hogy jó úton járok a meggyőzésének módjával….
- Nem vetheted a sz6ememre, hogy ezen módon igyekezlek meggyőzni. Szavaidból már régen tudom, hogy bár féled a mágiát és tudót, de nem ismered olyan jól őket, mint hiszed. Az a nimfa lehet, hogy úgy véled nem szorulna segítségre, de egyrészt ők a saját közegügben, az erdőben élvezhetik képességeik erejét jól, másrészt nem erőszakos fajta, lehet, hogy ha egy valaki megtámadja, még meg is tudja védeni magát, de többek ellen már nem. És te is tudod, hogy egy magányos fehérnép, úgy vonzza magához a rosszlelkű férfiakat, mint lépes méz a medvét.- fortyanok fel. – Lehet, hogy te ezt hiszed, de én meg tudom, hogy igazam van és nevezd akár bajtársiasságnak, vagy egy ostoba kölyök érzelmességének, de segíteni akarok. És pont azért beszélgetek itt veled, mert neked már eligérkeztem és nem akarom felrúgni a megállapodásunkat, különben már csak a hátamat látnád érzéketlenséged miatt.
Nem is tudom, hogy gondoltam, hogy sikerül meggyőznöm és nem csak azzal a nyomorult ládával és annak megszerzésével van tele a feje.
- Jól van! Megkapod azt az ék…..holmit, aztán azt csinálsz vele, amit akarsz a leszállásig, én meg segítek Meniphe-nek! – biccentettem felvillanó szemekkel, pengévé szorított ajkakkal.
reméltem, hogy ez legalább elgondolkoztatja annyira, hogy beleegyezik a lány kísérgetésébe, mivel az jóval kevesebb – számomra egyáltalán nem jelenlévő – veszélyt jelenthet neki, mint kockáztatni, hogy a lopást még a leszállás előtt felfedezik és átkutatnak mindenkit. Nekem van tervem erre az esetre, de bíztam benne, hogy Kendry nem készült fel még erre.
Így magamban igen csak ujjongtam, amikor aránylag gyorsan meggondolta magát és egyezséget ajánlott, ami fél siker volt.
- Rendben, de ha én nem tudok a lánnyal lenni, neked kell védened. Ketten vagyunk mindkét dologban, így áll az alku. – nyújtottam a kezem, hogy megpecsételjük.
Szokás szerint beleköptem volna a biztonság kedvéért, de biztos voltam benne, hogy Meniphe figyel, ezért moderáltam magam.
- Csak mert nem vetettem be mindent. – vigyorogtam rá megnyugodva, mert bizony hatott rá, csak szinte észre sem vette…..



Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-06-14, 4:02 pm

// A babonás bolond és az ügyesen érvelő tolvaj Very Happy //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Bizony, vakon kellett bíznia Izra leányának a segítségére siető - avagy talán inkább hátráltató tényezők ellenére is sietni igyekvő - ifjú tolvajban - Jeremy-ben, mint ahogyan megtudta. S nem csupán ezt állapíthatta meg vele kapcsolatban, nem csak egyetlen szót kapott ajándékba viszonzásul sajátjára, amellyel valahogyan nevezheti lelkesnek tűnő jótevőjét a továbbiakban: felettébb szórakoztatónak találta eme lelkességét is, amely tán zavarral párosult, s ekképpen kelthette némi esetlenség érzését a sápatag nőben. Mert amennyire határozottan kiállt volna ügye, épsége mellett az idegen siheder, éppoly tétován is viselkedett mindeközben, s e tétovaságának nem minden szeglete eredhetett mogorva, tartózkodó útitársától, s annak, Meniphe számára igencsak barátságtalan viselkedéséből.
Mégis hajlandó lett volna vállalni a másik társaságát.
Igen, így van. Ha nem lett volna, hát felkel, s odébb áll, hogy amíg a hajón tartózkodik, amazok meg se lelhessék másodszor... hogy amíg abból az egyszerű varázstalannak tetsző, őszülő alakból nem távozik egyetlen fikarcnyi különös ellenszenv sem, hát ne is kelljen reánéznie többé. Ugyanis hevesen dobogó szíve legmélyéről azt kívánta, bár megtagadná a kedvesen-tétova férfiút a sebhelyes arcú. Bár eleresztené, csalódás-okozása okán, s nem kívánna már vele utazni, bármily indíttatásból is tette eddig. Bár szétválnának, s a vörös hajú ifjú vele tarthatna, a hátborzongató orcájú, copfos, borotvált halántékú, dühösnek tűnő idegen nélkül. Mert figyelte őket, távolról, még ha nem is hallhatta beszédüket. Figyelte a két egymással szemben ülőt, s azon elmélkedett, vajon mégis miről beszélhetnek most. Vajon miért rettegte az az emberférfi a mágiát, s annak mívelőit? Miért használta reá Jeremy a babonás szót? S vajon köze lehetett-e azokhoz a szörnyű sebhelyekhez, avagy amaz egyszerűen csak megvetette azt, amit nem értett?
Mert Meniphe értelmezései alapján talán ilyesfélét jelenthetett a babona. Elutasítani egy dolgot, személyt, erőt, jelenséget, félelemmel viseltetni iránta, mert nem értik, nem ismerik mibenlétét, s megpróbálnak ők maguk választ keresni a hiába feltett kérdésekre. Megpróbálnak, s ha nem lelnek, hát pusztulásba taszítanák félelmük, s gyűlöletük tárgyát - amennyiben módjukban áll; ha pedig nem, hát elkerülik, rettegik... félik, s csendesen ítélik el, akár köztudatban is. Eme elítélés pedig mégsem lehetett egyszerű félelem! Hiszen ő maga is félt az ismeretlentől, mindentől mely Elonar Úrnő erdejének határain kívül terült el a kontinensen. Mindentől, s legfőképpen e minden lakóitól, kiknek többsége talán éppen efféle babonák foglya volt, s nem látott el odáig, hogy kiszabadulhassék. S Meniphe szentül hitte, hogy ez hatalmas hiba. Szentül hitte: ahogyan a többi népnek nem minden tagja kívánná kizsákmányolni, elfogni és elárverezni a nimfákat, úgy az övéinek sem mindegyike él vissza különös adományával, s egyáltalán nem mindegyikük volna jellemezhető az "átkozott boszorkány" megnevezéssel. Mert jobbak, többek voltak ők annál, mit a világ egyes szegletei beléjük láttak... sokkalta többek, s e több-séget a szeplős, búzaszín-hajú, csuklyája mögé rejtőző nő szívesen megítélte volna bárkinek, kiben csupán kissé megbízni képes.
Mint például Jeremy Talbot-ban.
Abban az ifjú tolvajban, ki, bár nem juthatott el hozzá, ámde éppen a mágiáról, s annak sokszor sebezhető, jó szándékú művelőiről beszélt mogorva útitársának, kik ugyanúgy félhetnek, ugyanúgy kerülhetnek hatalmas bajba, s tehetségüket egyáltalán nem adják ingyen, ahogyan semmi mást sem e világon...
A magát Kendry-nek nevezett nem viseltetett túl sok szimpátiával az iránt, amit épp az imént közöltek vele, s az iránt sem, amit meg belőle hoztak ki ezzel. Remélte, hogy Jeremy hamarvást befejezi, amit elkezdett, elvégre valamiféle hatást mégiscsak elért rajta. Valamit, amivel meggátolta, hogy az Ezerarcú elárassza őt tengernyi monológjával arról, szerinte miért is nem sebezhetőek bizonyos mágusok; hogy a nőket már ne is említse. Ők aztán mesterei voltak a kelepcekészítésnek, szerény véleménye szerint, ám úgy festett, végre akadt valami, amit tán még nem kész az ifjú tolvaj tudtára adni. A Villámléptű ezennel visszavágás nélkül maradt, s Gower, bár szemmel láthatólag némiképp megrezzent az ismeretlen név hallatán, maga is lezártnak tekintette az új alkut, ahogyan erről biztosította is a vörös üstökűt. Lezártnak, noha erősen szeretett volna e pillanatokban a jövőbe látni, s megtekinteni, vajon hány alkalommal lenne szükség rá, hogy ő felügyelje azt a zöldszeműt - hány alkalommal addig, amíg ők leszállnak? Mert neki kellett tovább utaznia, s a Fürgelábú szavai igencsak arra utaltak, mégsem lesz meg az a bizonyos elválás a ládika megkaparintása után. Nem lesz, ugyanis furfangosan csűrte-csavarta amaz a szavakat, hogy a maga malmára hajtsa a vizet e pillanatokban. Okosan megtalálta a módját, hogyan fordítsa Kendry ellen a saját fegyverét - s hogyan vigye ezúttal őt magát oly' egyezségbe, amelyben cseppet sem kívánt volna részt vállalni. S lett-légyen bármily ellenszenves a varázshasználókkal szemben, azt bizony valóban látta, hogy mit is jelent egy "ostoba kölyök érzelmessége". Látta, s nem volt képes nem arra gondolni... nem volt képes, hogy NE lássa meg, amit mégis meglátott, s amiről szintén nem beszélt volna a világért sem e percekben. Ugyanis saját magát látta. Fiatal, ereje teljében lévő, eltökélt, tettre kész, lelkes önmagát, ki képes volt szemben haladni az árral, s önnön útját követni, még ha ezrek is tartották volna bolondnak érte... Ő is tartotta szavát, s még most is tartja - ezért volt hát ínyére e helyzet, még akkor is, ha olyasmibe kényszerítette, amelyben nem kívánt szerepet játszani. S ő, ellentétben a magára hagyott, félpucér "hercegnővel", nem őrjöngött legyőzetése pillanatában, nem táplálta csalódottságát, fájdalmát haraggal, s nem szegte kedvét a derék ifjúnak, ki meglepte őt, bizony meg. Ezúttal is.
- No, remélem, nem tudjuk meg, milyen is az, ha mindent bevetsz, kölyök. - mondotta, miközben szemrevételezte a feléje nyújtott, ezúttal be nem nedvesített kézfejet - Igen, elígérkeztél. Mi is volt a neve? - kérdezte, hisz' a furcsa borzongástól, mi bensőjét megrázta, majdnem elfelejtette azt - Menis... Meniph? Meniphe. Ez így rendben van, az igazság a tiéd. Mindkettőnknek van már ügye, amihez segítség kell. Nem fogom megtagadni tőled egy mágusnő miatt - nem felejtek, kivívtad a tiszteletem. Kezet rá, fiam.
Azzal sajátját emelte fel, s úgy vélte, most rajta a sor, hogy pecsétet biztosítson egyezségükre. Azt gondolta, tán ez lesz az oka Jeremy száraz tenyerének, s orvosolni kívánván a problémát, nyúlt feléje, amennyiben pedig amaz elfogadta, hát folytatta beszédét. Mindig talált valamit, amit mondani akart, s ezt a Villámléptű is bizonyára sejtette már.
- Bánom is én... te is túlélted a társaságát. A további terveket illetően meg majd egyezkedünk még, ha úgy látjuk jónak. - gondolt itt ama tényre, hogy nem fűlött volna a foga egyedül lenni a feladattal, még egy nimfa árán sem. 
Bizony, nem akarta, hogy Jeremy faképnél hagyja; félelmét, s igaz indokait mégsem fedte fel előtte. Ó, nem. Nehezebb dolog volt az annál, mintsem az ő ajkait elhagyhatná.
- De ami ennél fontosabb: most mire gondolsz, mi legyen? Még mindig kaktuszt is akarsz lopni a nadrág-keresés mellett? Ha valóban őrizni kell a lányt, úgy nem figyelhetem van Saarn-t és a behemót barátját, ameddig te távol vagy, és alku ide vagy oda, arról nem volt szó, hogy beavatjuk őt folyó ügyeinkbe.
Ahogyan arról sem, hogy most azonnal oda kellene költözniük az asztalához. Kendry remélte is, hogy kap még némi időt, s felkészülten közelítheti majd meg az őket figyelő, megszeppent nőt, kire egyelőre még csak tekinteni sem akart. Felkészülten, s rendezett elmével, ugyanis kissé azt sem tudta, vajon mit érez pontosan, s ez felettébb fúrta az oldalát. Fúrta, ám mégsem engedett neki - higgadtsággal beszélt a félelfhez, maga mögött hagyván a gyerekes felháborodást. Jobb volt ő annál, hogy effélén rágja magát napokig, céltalanul, s értelmetlenül. Ami megtörtént, hát megtörtént, s a MOST-ból kellett kihozni a legtöbbet.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-06-17, 8:31 pm

//Most legyen velünk a Szerencse Istene, mert talán a tolvaj túl vakmerővé válik //

Elégedett voltam, mert elértem, ami egyáltalán elérhető volt Kendrynél. Nem titkolhatta el előlem, hogy nem volt felhőtlen a beleegyezése, de megtette és én csak halványan reménykedtem benne, hogy nem csak azért, mert nélkülem nem tudta volna végrehajtani a feladatot. Persze nyilvánvalóan ez nyomott többet a latban, akármi is zajlott közben abban a makacs fejében. Én nehezen értettem a mágiától és annak használóitól való irtózását, mivel tapasztalatból tudtam, hogy varázslat nélkül is épp elég gonoszak tudnak lenni az emberek egymáshoz, nem a mágiától válik valaki kegyetlenné, az a szívben dől el.
De akármi is vette rá, végül Kendry beadta a derekát, bár még nem múltak el a fellegek hármasunk kapcsolata felől, mert őket kettőjüket még nem hoztam össze és, ahogy Meniphe félénk magatartását magam elé idéztem a kelletlen, morgós társammal……..hát ez még izgalmas lesz.
Viszont muszáj lesz összecsiszolódniuk, főleg Kendrynek összekapnia magát, mert különben tényleg nem lesz meg a láda. A lopásra pedig hamarosan sort kell keríteni, mert a végén lecsúszunk róla.
Kendry szavai, mellyel kezet rázott velem azonban akaratlanul is megmelengették a szívem. Ritka volt, hogy valaki így beszélt velem, jobban mondva kicsi korom óta szinte nem is hallottam ilyet és jól esett, még ha talán csak azért mondta, hogy maga mellett tartson.
- Igen Meniphe. – húzódott vigyorra a szám és átnézve a másik asztalhoz, ahol a lány ült igyekezvén láthatatlan lenni, rákacsintottam, jelezve a sikert. – Bíztam benne, hogy beleegyezel, te is kivívtad az én tiszteletemet és ezzel azt is, hogy bizton álljam a szavam. Ráadásul egy varázstudóra pazarolod a tiszteletedet, még ha csak csekély ez a tudás is. – utalok magamra, hiszen pont a képességeim miatt „bérelt” fel. - De meg lesz a holmi, ígérem.
Ám sok igazság volt Kendry szavaiban azzal kapcsolatban is, hogy nem avathatjuk be mindenbe a lányt, de valamennyibe igen.
- „Abba” az ügybe nem is, de a sanyarú és igazságtalan üldöztetésünkről ejthetünk szót. – mondtam kis gondolkodás után. – A fickó megtréfálása nem hiszem, hogy megváltoztatná a felém mutatott bizalmát, hiszen még ezzel finomak is vagyunk vele, nem okozunk neki nagyobb kárt. Más lehet a torkát vágná el. – bizakodom. – Megszerzem a kaktuszt, addig te tartod szemmel Meniphe-t, aztán elviszed a ficsúrnak a gatyáját, addig én. Ha utána felcsap a hiszti, akkor meg kihasználjuk az elterelődő figyelmet és ha tudom meglovasítom a ládikót.Nem hiszem, hogy Meniphe azt akarja egyébként, hogy egész nap a szoknyáján üljünk, csak azt, hogy megvédjük, ha szükséges. – szögeztem le. – De most beszélnünk kell vele, elmondani, hogy mi a helyzet, ha akarod megteszem egyedül. – kuncogtam fel kissé rémült tekintete láttán, ahogy néha a lányra pislogott, az egyezségünk ellenére.



Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-06-20, 5:19 pm

// Már önmagában az vakmerővé teszi, hogy egy napon belül többször is ki meri mondani előtte a mágia szót Razz //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Bizony, rendkívül érdekes téma volt ez a varázslás-kérdés Kendry, azaz a Sebhelyes Arcú számára, s jelen helyzetben még két dolog körül is foroghattak a gondolatai. Ezek közül azonban csupán egyetlent lehetett volna a Meniphe névre hallgató nimfa személyéhez kapcsolni - a másik merőben az út során összeszedett tolvaj-sihederhez tartozott, s talán éppen annyira vált percről percre kevésbé lényegessé, mint amennyire két különös társa hasonlítottak a rettegett erők szelídítésére való képességben. Jeremy, a Fürgelábú, a Vörös Üstökű ugyanis cseppet sem keltett már benne félelmet, s Gower kötve hitte, hogy az alváshiány tréfálta meg a fejét. Egyszerűen csak mást látott benne, s ha szavai igazak voltak, úgy valóban tisztelte őt, kíváncsi volt gondolataira, véleményére, esze járására... ezért hallgatta meg annyiszor e rövidke út során, s ezért is figyelte őt árgus szemekkel: mert hiszen látta az elhagyatott, magára maradt kölyköt, kit az utcák, a szegénység, a hideg sikátorok neveltek fel, s látta azt is, hogyan itta magába minden, egészen aprócska dicsérő szavát is. Látta, s bár nem volt éppen az  - átlátható és kimutatott - érzelmek embere, most mégsem rejtette egyre biztosabbá váló megállapítását véka - azaz idegesítő, elégedett vigyora alá. Sohasem gondolta volna, hogy a mágia mívelőinek bármelyikéről is képes lehet efféléket elkönyvelni, hisz' alaposan nyomatékosította már, hogy a nőktől is tartott e téren - sőt, nem jelentette ki, de még a gyermekeket is messze elkerülte. Az ifjú Jeremy láttán azonban biztos volt benne, hogy nem hagyta volna egyedül tengődni, ha beléje fut. De nem ám. Kitanította, felkarolta volna, hogy aztán ki tudja, mivé váljék - ő aztán nem mondta volna meg neki. Arra sem kötelezte volna, hogy vele dolgozzék, elvégre szerette a maga útját járni, s ha a fiú vele van, mikor jelenleg is tartó gondjaiba csöppen, úgy mindent elkövetett volna, hogy "az az elmeháborodott" egyetlen ujját sem tehesse rá.
S most mégis itt ült, egy hajón, amely a Hajnalon tartott felfelé, hogy veszélyes munkájához támogatást leljék ebben a suhancban. Abban, akiben nem lelt oly veszélyt, mi elbizakodott úrnőjét, s őt magát e helyzetbe taszította. Gower Jeremy-be vetett hite ugyanis különb alapokon nyugodott, mint az előbbi - még akkor is, ha határozatlan ideig tartó nimfa-felügyeletet kapott ajándékba tőle. Még akkor is, ha a csuklyája védelmében lapuló nő láttán menten visszaúszott volna a kikötőbe, hogy megússza ezt. Még akkor is, ha némi harag munkált benne - noha nem a tolvaj ellen -, s bolondnak, vakmerőnek tartotta a tapasztalatlan fiatalt. Az a harag ugyanis nem puszta mogorvaság volt, nem korára, s tudására való felhívás... ám egy szó, mint száz: sejthette ezt már a félelf is, kit épp az imént, újabb kézfogásuknál is némiképp megmártott egy kis önbizalomnövelő-fürdőben. S ha valaki számára elismerést ítélt, akkor bizony egy lépcsőfokkal közelebb került, hogy egyenlőnek tekintse magával, s az idő múlásával szava is mind-mind többet számított. Jeremy-t azonban - körülményeikből kifolyólag - igencsak hirtelen jövő, izzasztó próbák elé állíthatta ezidáig, s úgy festett, ezek nem épp mostanában akaródzanak megszűnni. Mintha még mindig nem fejezte volna be az ifjú próbára tételét.
- Ha odaígérkeztél neki, bizony, fiam, azt is tudnia kell, hogy mibe keveredik a mi társaságunkkal - válaszolta, immáron nyugalmasabban -, és nem arra a kényes macskák nyervákolását meghazudtoló úrikisasszony-tisztre gondolok, hanem arra, hogy ha mégis börtönbe találnának vetni minket, akár bűntársnak is nézhetik, és akkor nem jut haza egyhamar.
Biztató, s jó jelnek vette, hogy Meniphe látszólag nem csavarta el a kölyök fejét. Ép gondolatai megmaradtak, így pedig biztos lehetett benne, hogy még nem avatta be őt semmiféle ügybe, mely őhozzá kötötte. Túlzás lett volna ugyan azt állítani, hogy e gondolatok megnyugtatták, mégis, talán egyre kevésbé mogorván figyelte, s hallgatta társasága szavát. Még mindig nem árulta volna el neki, miféle segítségük volna a börtönből való kijutáshoz, s úgy vélte, minél tovább távol tarthatja őt - őket - tőle, annál jobb.
- Ha elvágják a torkát, akkor pedig soha - ebben igazad van. - folytatta, s hangja meglepően őszintének tetszett - Jó szándék vezérel, kölyök, és ez nem baj. Az a baj, ahová ez vezethet téged.
Ekkor elhallgatott. Egyrészt azért, hogy gyorsan véget vessék hosszúra nyúló reggelijének, másrészt azonban arra kellett összpontosítania, hogyan, s mivel véleményezze a siheder tervét - és persze, közben ne mutassa ki, mennyire retteg is attól, hogy ő kezdheti a felvigyázást...
- Jól van, látom, komolyan gondolod. - konstatálta végül, miközben eltolta magától az üres tányért - A terved működőképesnek tűnik, bár most már nem csak nekem kell beleegyeznem. - utalt a nőre, miközben hangja vesztett komolyságából, s mintha talán Jeremy nevetésére is válasz készülődött volna - A ficsúr megtréfálását viszont nem tilthatja meg, az meglesz. Kijár nekünk ennyi szórakozás, megdolgoztunk érte. - mondta némiképp vigyorogva, s megszokott elégedettségével, ám nem indult meg, hogy tárgyalási szándékát jelezze - mintha Meniphe varázslata érdektelenné tette volna őt iránta, még mindig... - Eredj, beszélj vele. Tőlem csak megijedne, és arra nincs szükséged, főleg, ha a rettenetes üldöztetéseinkről beszélsz neki.
Bárhogyan igyekezett elrejteni, Jeremy még felengedett kedélyén át is gondolhatta, hogy ő az, ki nem hajlana még a találkozásra. Ő az, kinek időre van szüksége, legalább néhány percre, hogy rendezhesse gondolatait, s felkészüljék arra, mi előtte áll. 
Ha ezt megértette - s miért ne értette volna? -, és egyedül indult el, hogy visszatérjék a hátrahagyott nőhöz; kérdően fénylő szempár fogadta őt. Hiszen Meniphe mindvégig figyelte a helyzet alakulását, s most várakozóan leste a fiú minden számára tartogatott válaszát. Nem akarta volna, hogy miatta történjék valami baj.
- Mi történt, Jeremy? - kérdezte, s meggyőződött róla, hogy harmadikuk nem figyeli őket - Ugye nem vesztetek össze miattam?
Noha aggodalom volt, mi elhagyta ajkait, a tolvajnak nem kellhetett sok hozzá, hogy ráébredjék: a búzaszál-szín hajjal megáldott szépség is éppúgy retteg a borotvált fejtől, a rettenetes sebhelyektől, mint amennyire Kendry tartott a törékenynek tűnő nő rejtett erőitől. Rajta múlott hát, mit felel neki, s mennyit árul el kalandjaikból. Rajta múlott az is, hogyan tesz majd, miután végzett: visszatér bajtársához, s tovább noszogatja, avagy meghagyja őket figyelő-távolságukban, s a megbeszéltek szerint a valódi tettek mezejére lép.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-06-22, 6:32 pm

// Kezd betörni a drága Very Happy //

Sikerként könyvelhettem el, hogy Kendryt sikerült rávennem az együttműködésre, de meg is lepődtem, mert – bár rövid ideje tartott a szövetségünk, - még sem tudta eltitkolni előlem, mennyire irtózik a mágia jóformán minden formájától. Talán velem kapcsolatban a kényszer vitte rá az együtt dolgozásra, de minden másban eléggé egyértelmű volt az álláspontja. Láttam és tapasztaltam is már hasonlót, amikor valaki félt a magasságtól, vagy rettegett a víztől és sem szép szóval, sem fenyegetéssel nem lehetett rávenni, hogy ezt legyőzze. Hát Kendryvel kapcsolatban is ilyet éreztem. Nem mondanám esztelen rettegésnek, de biztos, hogy valami borzasztó dolognak kellett történnie, hogy ennyire beleivódjon a lelkébe.
És tényleg tudom, hogy nem csak úgy mondja, hogy kedvel, na jó azt mondta szó szerint, hogy tisztel, de az majdnem ugyanaz…….Szóval tényleg komolyan gondolja, mert különben látnám a szemében a viszolygást, ahogy rám néz, ahogy a nimfára is nézett, de nem látom, inkább az aggodalmat, hogy bajom esik.
Furcsa érzések fognak el ezzel kapcsolatban, valami szorítja a szívemet, amit nem vagyok képes megmagyarázni, de nem kellemetlen……csak furcsa…..
Soha nem tartoztam senkihez, mióta egyedül maradtam, vagy prédának tekintettek, vagy csak nyűgnek, akit a hátuk közepére kívántak, így megtanultam, hogy elzárjam az érzelmeimet, amik csak felesleges reménykedésre késztettek volna. Magamra mindig számíthattam, másra nem. Ettől függetlenül a gyengébbet soha nem tudtam eltaposni. Ravasz vagyok, lopok, szélhámoskodok, de nem rúgok bele a már földön fekvőbe. Ezért is akartam segíteni Meniphe-nek, elveszett volt és senki nem volt neki.
És most már számíthattam Kendryre is, hiszen megígérte, kezet adott rá, pedig utálta az egészet. Az esze is a helyén volt, gondolt olyan dolgokra, amit én talán nem véltem fontosnak.
- Elmondok neki annyit, amennyit most kell, ha nem hisz nekem, vagy kellemetlen neki így a társaságunk, akkor még mindig meggondolhatja magát. – bólintottam és egyáltalán nem haragudtam volna rá, ha így dönt. Sajnáltam volna, de már így is elég baja volt.
Kendry szavainak folytatására azonban felkaptam a fejem és eltűnt a mosoly a szememből, hagytam engedni magamnak, hogy lássa azt akivé az utca nevelt.
- A látszat ellenére nem vagyok naiv Kendry, de azt is tudom, hogy mit jelent egy segítő kész a megfelelő időben.
Szerintem Kendry is látta, hogy ez azért több egy hirtelen ötlettől és azért van annyi gógyi a fejemben, hogy beépítsem a ládika ellopásának menetébe, ezért ismét visszatért a megszokott, mindenre kapható énem.
- Semmi pénzért nem hagynám ki, de azt hiszem talán még tanulhat is belőle, így még meg is köszönheti nekünk a jövőjére nézve. – vigyorodtam el, amit csak fokozott, hogy sejtettem, rám marad e két ember egymáshoz való simítása.
- Bízhatsz bennem, már tapasztalhattad, hogy általában sikerül lyukat beszélnem mindenki hasába, nagyon sajnálatos történetet fog hallani tőlem Meniphe és még igazat is fogok
mondani.

Így aztán egyedül tértem vissza a másik asztalhoz, ahol könnyedén siklottam be a lány melletti székbe, megint érezve a mágia kisebb lökését a közelében.
- Ááááá, dehogy! Minden rendben, Kendry alig várja, hogy megismerhessen és a védőszárnyai alá vegyen, ahogy engem. – nyugtattam meg egy icike-picike füllentéssel, de hát végül is ez volt a helyzet, nem? – Viszont el kell mondanom valamit, hogy te is nyugodt szívvel dönts, akarsz-e minket további utadon társul, mert bizony minket is alaposan próbára tett ez az út és még most sem vagyunk biztonságban………..
Aztán halkan elmeséltem neki, hogy a kikötőben, ahol csak ruhát akartunk szerezni, hogyan kevertek bele minket egy lopásba, mit is akarnak a nyakunkba sózni és, hogy a hajó kabinjában most is ott rostokol – gatya nélkül – egy tiszt, aki még nem adta fel, hogy visszavigyen minket, még akkor is, ha kételyeket ébresztettünk benne. És azt sem titkoltam el, hogy mindezt egy kisebb tréfával akarjuk megúszni.
- Szóval van egy kis dolgunk még mielőtt leszállunk, ezt tudnod kellet.
Mindezek után várakozva néztem azokba a csillogó szemekbe, hogy lássam, vajon miként hatott rá a kissé kiszínezett, de valós történet.




Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-07-13, 2:13 pm

// Csak szelídítgesd még Smile Egy csatát nyertél, nem a háborút Very Happy //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Mi tagadás, Kendry hazudott volna magának, ha azt állítja: teljességgel nyugalmasan hallgatta az "annyit, amennyit most kell" szavakat, s meg sem fordult a fejében, mi más volna MÉG, mit a félvér, a Fürgelábú megoszthatna vele. Nos, szerinte semmi sem akadt, ám a túlbuzgó, tetterkész ifjút elnézve, ő egészen biztosan fontolgatott néhány dolgot, amelyet meg akart. Azonban, hiába rabolta el hálószobájából csak a minap, a sebhelyes arcú, borotvált fejű férfi egészen tisztába került már azzal, mi fából is faragták ezt a legénykét - mert hiszen az volt mellette, nem több: egy csaknem-gyermek, aki előtt ott állt az egész élet, s ő nem úgy festett, mintha eddigi éveit puszta szórakozásra fecsérelte volna. Ó, dehogy... Ahogyan beszélt, s végletekig megfontolt, tiszteletet ébresztő vonásai felszínre kerültek, Gower tudta, újra tudta, miért is bízott benne, miért adta neki türelmét, idejét, szavát, társaságát; s azt is, hogy ő maga miért igényelte az övét. Gondolkodva, nagy odafigyeléssel hallgatta őt, s vizsgálta minden kijelentését, minden eszmefuttatását, amelyet szavai közt felismert, s útjára engedte, minthogy nem talált kivetni valót terveiben, ráadásul a megszavazott bizalmát sem akarta visszavenni tőle. S noha majd' összeroppant a nyomás alatt, mégis a helyén maradt, és hagyta a Vörös Üstökűnek, hogy azt meséljen a nimfának, amit akar. Annyit, amennyit akar. Úgy, ahogyan akarja.
És bár szívesen meghallgatta volna a kettejük közt lefolyó társalgást, kétkedése még mindig visszatartotta őt attól, hogy kövesse a tolvajt.
Meniphe hosszan és lassan tekintett végig a fával burkolt apró termen, s annak vendégein, míg Jeremy Talbot érkezését várta az elszigetelt sarokban. Mintha nem bízott volna észrevétlenségében, vagy talán inkább, mintha keresett volna valakit a rá sem hederítő emberek, és a két surranó között. Az érkező tolvaj azonban aligha láthatott ebből valamit, ugyanis amint az asztalhoz közeledett, a nimfa abbahagyta a csuklyája alól való nézelődést, s egyedül őt szemlélte, amint visszatér hozzá ijesztő és mogorva társától. Már nem érte váratlanul, hogy erőmezeje átengedi a fiút, s az helyet foglalhat asztalánál. Ó, dehogy. Egyenesen vágyott az ifjú félelf társaságára, s nem bánta a bizalmat, amelyet belé kellett fektetnie, ha cserébe kaphatott némi biztonságot, és esetleg alkalma nyílhatott kipihenni magát. Akkor sem, midőn választ kapott kérdésére, melyről minden további erőfeszítés nélkül megállapította, hogy hazugság. Igen, a vörös hajú nem mondott igazat, és mégis továbbra is ott ült az asztalnál, míg a védőmező meg sem rezzent körülötte. Különös volt, hogy a hamis szavakat nem ruházták fel ártalommal, sőt, mintha Jeremy egyenesen arra törekedett volna, hogy megnyugtassa a fénylő, zöld szempár szeplős tulajdonosát. Való igaz - a nimfa mágiája nem a hazugságokat elemezte, hanem a szándékokat, és úgy festett, az enyveskezű még mindig tartja magát korábbi, meghökkentő elhatározásához. Meniphe nem is pazarolt több pillantást a sebhelyesre vagy másokra, s gondolataiba sem süppedt vissza. Kíváncsian hallgatta az ifjút, miután első ijedségén túltévén magát, ráébredt: akármiről is beszéljen neki a Fürgelábú, ők ketten a nő eseménymentes hazatérésének egyetlen esélyét képviselik. Nem engedett utat félelmeinek, egyetlen pillanatra sem azután, hogy ezt megállapította - mert nem volt szabad gyámoltalannak látszania, és mert igazán el sem tudta képzelni, miről is akart beszélni neki a félelf.
Végül megértette, minden szavát. Maradéktalanul. Lelki szemei előtt megelevenedett a két alak, ahogyan váltóruhát próbálnak venni a kikötői árusoktól, ám hirtelen megjelennek a lovasok, és ismeretlen értékű tárgyakat követelnek rajtuk, amelyeknek eltűnéséhez nem is lehetne kevesebb közük. Látta, ahogyan üldöztetésük kezdetét veszi, ők mégis feljutnak a hajóra - de hiszen ártatlanok, miért ne jutottak volna? -, ahol azonban egy különösen hisztérikus katona állja útjukat, aki most is elégtelen öltözetében rostokolhat abban a kabinban, és tiszta alsórészre vár. Finom vonásain mindinkább erőt vett a leplezetlen szánakozás, ahogyan sajnálni kezdte a fiút, és felnyírt halántékú, rémisztő kísérőjét, akinek attól kezdve talán jobban érette mogorvaságát, egyúttal pedig csodálni kezdte, hogy Jeremy kedvességén nem ejtettek csorbát a történtek.
- Köszönöm, hogy őszinte voltál, Jeremy. - felelte halkan, s lágyan, amikor a vele szemben ülő befejezte a kiábrándító beszámolót - Én még nem állok készen arra, hogy viszonozzam, de kérlek, engedd meg, hogy kifejezzem a gondolataimat. Ami veletek történt, igazságtalan és felháborító. Biztosan fontos ügyben utaztok hajóval - tette hozzá, elvégre valóban nem mindenkinek teremtetett elő az út ára -, ami nem tűr halasztást, és elkeserítő, hogy az ártatlanságotok kiderülése után sem hagynak békén benneteket. Megértem a társad bizalmatlanságát a mágiával szemben, az idegenekkel szemben. Magam fogok odamenni hozzá... - mondta, aztán kissé lesütötte szemét.
Meglephette vele a tolvajt.
- Te csak menj, ha jól értettelek, a te feladatod előkeríteni a nadrágot. És ne aggódj - folytatta, s a formás, fényes ajkak széle mintha félmosolyra húzódott volna -, ha borsot akartok törni a tiszt orra alá, én nem foglak visszatartani, de óvatosságra intelek. Nem szeretném, ha végső soron mégis letartóztatna.
Met hiszen megtehette volna - rendbontásért, vagy a katona személyének megsértéséért. Talált volna indokot, és ezt a búzaszál-hajú nimfa bizonyára sejtette róla Jeremy elmondása alapján. Ha a fiú válaszolt neki, türelemmel hallgatta végig, azonban addig meg sem indult a másik asztal felé, amíg ő a dolga után nem nézett.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-07-19, 10:29 am

// Egyszerre csak egyet, de az már meg van Very Happy //


Jobban ment Kendry megdolgozása, mint gondoltam volna. Nagyon a lelkébe taposhatott valaki, vagy bármi is történt vele, de nem kellett sok tapasztalat, ahhoz, hogy tudjam, ha lehetne, minden mágust vagy mágikus lányt egy lakatlan szigetre száműzne és falat emelne köréjük, hogy még véletlenül se akadjanak soha az útjába, bár lehet, hogy még ennél rosszabb gondolatok is felmerülnek benne…… Ám azt is tudtam, hogy, ahogy engem is elfogadott a képességemmel együtt, sőt tulajdonképpen pont ez volt az oka, hogy rám esett a választása, úgy, ha rájön, hogy nem a mágiával van a baj, hanem azzal, hogy ki, miként használja, már előrelép egyet az elfogadás útján
Nekem sem volt könnyű megbízni benne azok után, ahogy erőszakkal magával cipelt, de mégis félre tudtam tenni az ellenérzéseimet, miután jobban megismertem. Ha nekem ment, neki is menni fog! És ennek a kezdő lépése volt, hogy rám bízta a nimfa dolgát, elfogadta a véleményemet vele kapcsolatban és megbízott bennem abban is, hogy nem fogok neki semmi olyat elkotyogni, ami veszélyeztetné a feladatunkat vagy a testi épségünket.
Ezért sokkal könnyebb léptekkel mentem vissza Meniphe-hez, mint amikor eljöttem az asztalától. És bár őt nem ismertem annyira, mint a sebhelyes társamat, azért éreztem köztünk annyi „kötődést”, hogy nem fog sem a bájgúnár katonához, sem a hajó kapitányához rohanni azzal, amit elmesélek neki, még akkor sem, ha tévedtem és elítél minket és nem akar közösködni két üldözött személlyel.
Persze volt abban némi rizikó hogy csak féligazságot mondok neki, de egyrészt bíztam a saját beszélőképességemben, másrészt csak a nimfa védelme érdekében tettem. Ha bajba kerülünk még mindig elmondhatja, hogy őt megtévesztettük és semmiről nem tud semmit……
De nem lesz baj! És, ha meg van az a nyüves láda, akkor szépen haza kísérjük a gyönyörű nimfát az otthonába, a biztonságba. Ezzel talán az istenek mérlegét is sikerülne némiképp egyensúlyba hoznom az elkövetett bűneimért, vagy legalább kicsit megemelni a jobbik oldalt.
Határozottságom ellenére, azért igyekeztem figyelmesen reagálni arra, hogy miként fogadja Meniphe amit mondok neki, hiszen azért mégis egy katona tiszt megtréfálásáról van szó és már ez is túllépheti az elfogadása határát. Nagyon sajnálnám, de természetesen nem kívánnám, hogy akarata ellenére részt vegyen benne, még ha csak annyival is, hogy nem szakítja meg velünk a kapcsolatot.
Szerencsére nem látok felháborodást a nimfa arcán, inkább…. hmm….sajnálkozást, bár abban nem vagyok biztos, hogy a katonát vagy minket részesít ebben. De nem tart sokáig bizonytalanságban, szavai hamar tisztázzák, hogy mi jöttünk ki jól a dologból. Érzek egy kis lelkiismeret furdalást a megtévesztés miatt, de tulajdonképpen a vádban, amit ránk akarnak sózni, tényleg ártatlanok vagyunk – pár gönc, meg senkinek nem hiányzott nagyon, még csak nem is drága dolgokat emeltem el.
Kissé elpirulva bólintok felé a kedves, megértő szavaira és újból belém szúr egy kis tüske, de már nem visszakozhatok, a kockát elvetettük.
- Igen, az ügy fontos, de erről, ahogy te a tiedről, én sem beszélhetek. – hagytam annyiban ezt a dolgot. – És köszönöm, hogy ilyen megértő vagy, a társam……..tényleg ….hmm….nehezen oldódik, de ha megismered, nem rossz ember. – mosolyodom el, miután megtudtam a tervét. – Ne aggódj, a tisztúr egészen mással lesz elfoglalva a további út során, mint hogy minket hajkurásszon, inkább a rejtélyes viszkető kiütései aggasztják majd és valószínűleg maga a kapitány zárja majd a kajütjébe, míg a kikötőben egy gyógyító meg nem vizsgálja. – vigyorogtam. – De akkor megyek, mert a végén még félpucéran is kijön, ha elég türelmetlen lesz és azt a látványt senkinek nem kívánom. – forgattam meg a szemem.
Aztán még visszalépek egy mondat erejéig Kendryhez, hogy elmondjam, jön a nimfa én meg megyek kaktuszvadászatra, majd lelépek.

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-08-10, 1:25 pm

// És most jöjjön egy másféle ütközet Razz //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Meniphe bólintással adta a magát kissé jobb színben feltüntetni próbáló tolvaj tudtára, hogy megérti titoktartását. De hogyne értette volna, hiszen ő maga is hallgatni igyekezett bizonyos vele megesett dolgokról, s ha valaki nem szívesen beszél valamiről, az gyorsan válhat gyanússá vagy akár egyenesen veszélyessé a másik szemében. Jeremy Talbot mégsem hagyta őt faképnél, s a nimfa igazságosnak érezte, hogy a sebhelyessel közös céljait megtartja magának. Nem is tette szóvá neki, csak figyelte a vörös hajú félelf mosolyát, s hinni próbált benne, amennyire tehette - és amennyire a szükség is kényszerítette őt, hiszen folyamatosan fenntartott erőmezeje hamar képes volt kifárasztani a legedzettebb, legkoncentrálóképesebb elméket is, és a vak is látta már egy ideje, hogy a nimfának sürgősen pihenésre lenne szüksége. Ami a felhúzott varázslatokat illeti, nyilvánvalóan szó sem volt arról, hogy a búza-hajú, szeplős szépség olvasott volna Jeremy, vagy akárki más jelenlévő gondolataiban; efféle képtelenségre még a rejtélyes nimfák sem voltak képesek. Veleszületett adottságuk azonban, ha úgy tetszik, hát befolyásolta az elmét, érzéseket hozott létre, s manipulálta őket, szándékkal életre hívott aura-mágia, vérelf-bűbájtrükkök, avagy hozzájuk hasonlóak nélkül.
Úgy tűnt, Jeremy kissé feszengett, Meniphe azonban nem próbálta kitalálni ennek okát; legfőképpen azért, mert maga is ezt tette, egészen ezidáig. Nem róhatta hát fel neki, s ő sem kezdhetett gyanakvásba, ha beszélgetőtársa, önkéntes segítője nem döntött hasonlóan. A tolvaj, számára meglehetősen őszintének tűnő mosolyát  nem tudta volna olyan felhőtlenül viszonozni a különös, rémisztő társ említése miatt, még akkor sem, ha éppen ő volt az, aki felajánlotta jövőbeni hozzá való közeledését. Ennek ellenére nem állt el tervétől, csak éppen haladékot adott magának, addig, amíg az utazás viszontagságaitól kissé megviselt külsejű félelf távozik majd az apró, fával borított étkezőből. A még Kendry-nél is különösebb rend-felelős sorsa cseppet sem izgatta őt e pillanatokban; egyedül csak azért aggodalmaskodott, hogy az az alak ne akadályozza őket a továbbiakban. Az esedékes látvány is azon kellemetlenségek közé tartozott, amelyeket nehezen viselt volna, így hát nem volt számára meglepő, hogy önkéntelenül is fénylő, zöld szemeit takarta volna legszívesebben - mintha máris csapásként érte volna az az emlegetett borzalom. De a kezek nem mozdultak eddig helyükről - volt annyi önuralma, hogy kizárja a feltételes veszélyt az elméjében kavargó gondolatok közül. Mérsékelt zavartságát minden bizonnyal az utcákon nevelkedett ifjú zsebmetsző is észrevehette, mielőtt távozott volna a nimfa asztalától - noha Meniphe kitartóan gondoskodott róla, hogy utolsó arckifejezése - egy halovány mosoly kíséretében - hálát és várakozást tükrözzön. Útjára engedte hát a Tarsis-ból elvonszolt kényszer-csapattársból lett szövetségest a megesett kézfogás - -ok - ban részt vett másik félhez, s az eleresztett minden mozdulatát árgus szemekkel figyelte. Kortyolgatni kezdte korábban kikért - és mostanra meglehetősen elhűlt - italát is, miközben azt próbálta megfejteni, vajon miért vághatott olyan furcsa képet a sebhelyes, felnyírt hajú, idősebb utazó, amikor Jeremy odaért hozzá, és beszélni kezdett. Mintha... leplezni próbált volna valamit. Meglepettséget? Vagy talán ijedelmet? Hiszen Jeremy bizonyára figyelmeztette őt, hogy hamarosan társasága akad. És milyen igaza volt! Kendry valóban meghökkent, bár minden erejével próbálta azt palástolni.
- Hadd jöjjön! - füllentette, noha a tolvajnak feltűnhetett, hogy szűkre szabott válasza nem volt épp reá jellemző - Menj, kölyök. Aztán eleget hozz, a kisasszonyunk új nadrágjának minden szegletét be akarom dörzsölni vele - hogy a surranók csennék el a darnás szütyőjét! - morogta kissé szórakozottan.
Temérdek erőt emésztett fel a parányi színjáték, s cseppet sem lett könnyebb számára, amint ráébredt, hogy a nimfa végig őket figyelte a csuklyája alól... de túl kellett lépnie rajta. Az egyezség megköttetett, nem volt hát meghátrálás. Jeremy bármiféle visszatartás nélkül indulhatott el a kijárat felé, azonban jobban tette, ha óvatosan közlekedik, hiszen akadt néhány illető, akikben nem lett volna szabad belebotlania; mint például a nagyra nőtt testőr, Holthar Fuchsel, aki a hajóorrban tartózkodó utasok és a legénység között haladt el éppen, valamiféle csomagnak látszó halommal a kezében. Talán az elfoglalt kabin felé tarthatott? Nem, úgy tűnt, egészen pontosan az étkező ajtaját igyekezett megcélozni, így hát a félelfnek résen kellett lennie, s valamiféle megoldásra lelnie, hiszen nem volt ideje arra, hogy megfelelő álca mögé rejtse magát. Visszafordult vajon, vagy egymás elkerülését választotta? 
Mindeközben a hűvös hajnali szél tört folyvást utat magának az emberek közt, jelezvén, hogy a hajó nagyobb sebességre váltva úszott tovább, fel a Hajnalon.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-08-15, 8:47 pm

// Melyikre gondolsz? Meniphe már vár rád Very Happy //

Egyáltalán nem állt szándékomban átverni a nimfát, sőt inkább védeni akartam azzal, hogy nem hozom szóba a valódi feladatunkat Kendryvel. Persze azzal is tisztában voltam, hogy az, amit tenni akarok majd, amire megbízást kaptam, azt a törvény határozottan elítéli, ahogy az én hivatásomat is, de ennek egyáltalán semmi köze nem volt ahhoz, hogy segítek egy elanyátlanodott nimfán. Semmilyen érdek nem vezérelt, csak………olyan elveszett volt és eszembe jutott, hogy én is értékeltem, amikor egyszer- kétszer előfordult, hogy jóakaratú emberek segítségével másztam ki a csávából. Nagyon ritkán, de előfordult……
Nem volt a legmegfelelőbb az idő egy ilyen segítségre, de hát ezt kell szeretni, bíztam benne, hogy mindenre lesz megfelelő alkalom és mindent simán el tudok intézni, mire kikötünk.
Meniphe ráadásul nem volt az a faggatózós fajta, amiben közre játszhatott, hogy gondolom meg volt a maga titka is, ez most segített, hogy kölcsönösen elfogadjuk a dolgokat.
Miután abba részébe beavattam, ami a „könnyebb” része volt az előttem álló dolgoknak, megkönnyebbülve tapasztaltam, hogy nem ítélkezett ellenünkre, de még mindig elég bátortalanul pislogott néha Kendryre, pedig maga ajánlotta, hogy igyekszik barátságosan közeledni hozzá. Nagyon reméltem, hogy ez jól fog alakulni, hiszen én mindent megtettem, hogy összehozzam őket. Na, nem úgy! Csak, hogy sebhelyes társamban csökkenjen a mágikus képességű lények felé táplált gyanakvás, a nimfa pedig ne csak egy félelmetes légkört és ábrázatot árasztó fickót lásson. Én mindent megtettem…..
Azonban még a jövőbeni reakciók miatti aggodalom sem tudja elvenni annak a tréfának a vidámságát, amire készülök és az is jókedvvel tölt el, ahogy látom Meniphe mennyire átéli, ahogy a ficsúr elképzelt viselkedését leírom, bár a lány igyekszik titkolni a rá tett hatást.
A bizakodó mosolyra ezért tőlem is hasonlót kap, ahogy Kendry is, miközben igyekszem nem felkacagni a szavaimra arcára kiülő rémületre. Istenem, de végignéztem volna, ahogy ezek egymás mellett ülnek! Pedig nagyon igyekszik, hogy semmiségnek állítsa be. Na, de engem vár a munka!
- Abban nem lesz hiba! Szerintem annak a bájgúnárnak nagyon sírni fog a szája az út hátralévő részén! – vigyorgok vissza rá, aztán már igyekszem is fel a lépcsőn, már azon agyalva, mennyire lesz könnyű a növény elemelése, bár nem aggódom túlságosan.
Azonban, ahogy kifelé igyekszem azonnal bekapcsolnak az önvédelmi ösztöneim, mert hiszen azért csak egy úszó, zárt dobozban vagyunk és van pár ember, akit nem árt elkerülnünk, főként nekem. A fejemre húzom a rövid köpenyem csuklyáját, úgy lépek a fedélzetre lehajtott fejjel, de résen lévő szemmel és azonnal megáll bennem az ütő, ahogy meglátom azt az eltéveszthetetlenül nagydarab fickót, aki most egyáltalán nem hiányzott a boldogságomhoz.
~ Holthar! Hogy az a......~ ötlik eszembe a neve, amit Kendrytől tudok.
Villámgyorsan jár az agyam, hogy miként kerülhetném el a találkozást, mert nem számíthatok arra, hogy nem ismer fel.
Ha most visszafordulnék, akkor kockáztatom, hogy csapdába kerülök odalenn, na meg ott van Kendry és Meniphe is.
Mégis kockáztatnom kell!
Talán nem látta az arcom annyi ideig, hogy megjegyezzen és most takar a csuklya. Kissé elfordulok és a zsebemből a számba kapom a diót, hogy ismét az együgyű képébe bújjak. Koszosnak meg még mindig koszos vagyok…….
Aztán a híres szerencsémre bízva magam, megpróbálok elosonni mellette.



Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-09-01, 12:08 pm

// Nem is tudom.. Very Happy Én egy másikat látok készülőben //
718 évvel az éj-hasadéki csata után

Csípős volt a hajnal.
S talán különösen is csípős volt azoknak, kik nem pihentek eleget... Eleget? De hiszen a borotvált halántékú, őszülő Kendry, az Ezerarcú és a vörös tincsekkel megáldott, fürge lábú Jeremy - akit még a minap szerzett bordasérülése is visszavetette kissé - egy percet sem aludtak egészen ezidáig. Mindkettejüknek ugyanarra fájt a foga, noha kinek-kinek másért volt érdekes az a bizonyos tárgy, és tartalma. Az ezüstládika. A tolvaj első zsákmányszerzési kísérlete sajnálatos módon csődöt mondott, hiszen a nemesi származású Adin van Saarn igazán hosszú-hosszú évek óta különös testőrt tartott magának - noha jobban szerette a barátjának hívni a hatalmas férfit, akinek legnagyobb gyengéje cseppet sem a méretéből fakadt. Gyors volt ugyanis, mint a villám, s tüstént cselekvő; a szíve azonban korántsem olyan kemény, mint rendszeresen tornáztatott izmai. Mégis helyén hordta az eszét, bizony, nagyon is helyén, ezáltal elejét vehette a legtöbb készülő katasztrófának - mint például a nászajándékként elkészíttetett míves, gyönyörűen megmunkált ékszerdoboz eltulajdonítását.
Nem volt tehát kérdés, hogy megjegyezze a merénylő minden vonását, amire a sebhelyes arcú - ki tudott róla és uráról is egyet s mást - határozottan számított is. Ezért volt hát az a sok gond az álruhák körül, ezért buzdította csenésre az ifjú félelfet, s ezért kellett kerülniük a párossal való újabb találkozót.
Nos, legalábbis kellett volna, azonban az étkező ajtaja felé igyekvő, kendőnek tűnő holmival borított, kisebb vekni nagyságú csomagot cipelő, hatalmasra nőtt férfi látványa nem kecsegtetett túl sok jóval az onnan kilépett tolvaj számára; még akkor sem, ha csuklyája védte, s volt közöttük még némi távolság. A testőrnek csúfolt régi barát minden bizonnyal reggeliért jött - hisz mi mást keresett volna az étkező körül egy végeinél összekötött kendővel, benne pedig - az alakjából kiindulva - valamiféle tárolóval? -, avagy az elköltött étel maradványaitól piszkos edényeket készült elmosatni valakivel odabent. Mindkettő lehetséges volt, s még a félelf érzékenyebb orra sem tudta volna megmondani, melyik okán járt itt, elvégre az apró, fával borított terem körül ínycsiklandozóbbnál ínycsiklandozóbb illatok alkottak sűrű, mégis láthatatlan gomolyfelhőt - na persze zsebmetszőnk már tudhatta, hogy kissé talán másként szolgálják ki az úri népeket, s a közönséges utazókat. Vajon egy van Saarn jelenléte elég nagy dolognak számított ahhoz, hogy külön étket kapjon?
Valószínűleg senki sem ezen törte volna a fejét az ifjú Rőthajú helyében, miközben a feléje közeledő Holthar Fuhsel elől igyekezett volna elrejtőzni, amennyire tehette. És a tolvaj tehette valamelyest, hiszen megőrizte a diót, s nem keresett tiszta vizet, dézsát és rongyot, hogy megmosdjon, rendbe szedje magát. Tehette, mert csuklyája oltalmában, eltorzult orcával, és vonásokat nem fedő, ámbár azokat némiképp elferdítő mennyiségű piszokkal, megjelenése valóban csalóka látszatot alkotott a mellette elhaladó, magas, erős férfi számára. Holthar, ugyan nem együgyűnek vélte őt, hanem egy valamiféle betegségben szenvedő, utazásra és súlyos összeg - a hajóút árának - kiadására kényszerült, zilált és hátrányosabb helyzetű illetőnek; de anélkül távozott a közeléből, hogy tüzetesebben megvizsgálta volna személyazonosságát. Ebben a közöttük lévő néhány lépés távolság éppúgy szerepet játszott, mint ahogyan a férfi termete - amely igazán nehézzé tette volna, hogy belásson a csuklya alá, ha akar. Mit sem sejtve, egyenesen előre nézve távozott a hajóorrban sürgő-forgó embertömegből, s kis idő múlva hallani lehetett, ahogyan az ajtó nyitódik, majd pedig zárul.
Így zárult hát ezen megpróbáltatás is, s kezdődött el egy egészen másik.
Elvégre most, hogy Jeremy Talbot végre a viszketést okozó kaktuszra koncentrálhatott - ha akart -, máris egy újabb akadállyal kellett szembenéznie. Nem ártott emlékeznie, hogy nézett ki a kereskedő, aki árulta, s merre látta utoljára, bár korántsem volt biztos, hogy a keresett személy azon a helyen is maradt. Egyvalamin mégis elindulhatott: az étkezőben nem tartózkodott, s nem is tűnt olyan tehetősnek, hogy saját kabint béreljen magának. Talán nem működött olyan gyümölcsözően a kaktuszüzlet, mint várta? Esetleg egyéb termékeinek volt kevésbé keletje? Ez tolvajunk számára nem volt fontos... csak emlékeznie kellett a személyazonosságot meghatározó jegyekre, amelyekkel elkülönítheti kiszemeltjét a többi utastól, hogy valamilyen módon kideríthesse, hová pakolta a csomagjait. Kereshette őt rögvest a fedélzeten, benézhetett a közhelyiségbe, de az odalenti termet is választhatta elsőnek - rajta állott, hogyan dönt, s észben tartja-e Holthar nyugtalanító jelenlétét, figyel-e arra, hogy az étkezőben elvégzendő teendői után visszatér a kabinba, avagy más feladatoknak tesz eleget, ezzel jelentősen nehezítve a sajátját.


 》》》》》 Piac, és kereskedések - Page 10 1f335 Piac, és kereskedések - Page 10 1f335 Piac, és kereskedések - Page 10 1f335 《《《《《 


A sajátjukat - hiszen a sebhelyes arcú éppen abban a helyiségben ült, s kísérte figyelemmel feszélyezetten a nimfa bátortalan közeledési kísérletét; amelybe a testőr is belépett -, merthogy, bár az ő arcát nem láthatta sem a hatalmas férfi, sem a hímzett köpenyű nemes, Gower nem szívesen mutogatta azt, ha nem volt muszáj, s főképpen olyanoknak nem, akikkel esetlegesen múlt- vagy jövőbéli munkája adódott. Számára egyetlen perc sem állt rendelkezésre ahhoz, hogy elrejtse magát, ráadásul pillanatnyi ijedelmére a végig őt figyelő, éppen feltápászkodó Meniphe is rögvest felfigyelt. Legelőször azt hitte, a kényeskedő, alulöltözött tiszt szabadult ki valahogyan a kabinjából, ám azután egyszerűen meg kellett gondolnia magát... hiszen látta, hogyan kapja fejét Kendry a fával kirakott fal felé, s látta, hogyan leplezi múló aggodalmát egyetlen, hogyan rendezi önmagát egy vérbeli tilosban-járó pontosságával, mindössze egyetlen szempillantás alatt. A borotvált halántékú, ismeretlen foglalkozást űző férfi nem élt csuklyája kényelmével - túlzottan feltűnő volna, ha éppen most emelné fejére, még az étkezők közepette is, s nem volt szabad gyanút keltenie a testőrben. Nem volt, mert már tudták, hogy követik őket, s minden bizonnyal óvatosabban is jártak el ennek okán, bármerre is mentek. 
Idegen kivárt. Várt, és reménykedett, hogy Holthar pillantása nem nyugszik majd rajta. Megálljt intett a nimfának, amint van Saarn hű társa elhaladt az asztala mellett, hiszen nem tudott az érdektelenítő-bűbájról. Tenyerét éppen csak felemelte az asztal lapjáról, eközben végig a csillogó, zöld szemekbe nézett, hogy tulajdonosuk értésére adja, nem alkalmas éppen most odamennie.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime2021-09-04, 7:27 pm

// Gond letudva a legendás szerencsével, így jöhet a folytatás Very Happy //

Megborzongtam! És nem csak attól, hogy az izzadt, mosdatlan testek által az étkezdében összeszedett meleg egy pillanat alatt elhagyott, ahogy kitettem a lábam, hanem attól is, hogy túl magabiztos és figyelmetlen lettem a nimfával történt különös találkozás miatt és majdnem beleszaladtam a Holthar nevezetű testőrbe…..szinte szó szerint.
Pedig a Teremtő a tanúm rá, hogy nem volt egy kis darab ember, ha nem a seggemen hordanám a szemem…….
Nem tudom, hogy a gyors felismerésemnek, vagy csak a nem túl friss és virágillatú, viharvert külsőmnek köszönhetem azt, hogy nem ismert fel, de az is lehet, hogy már csak az ételek illatára koncentrált, ezért volt figyelmetlen. Minden esetre most igazán hasznát vettem a már-már legendás szerencsémnek és egy megkönnyebbült sóhajjal néztem a lépcsőn eltűnő férfi után. Csak miután többször is képzeletben kezet csókoltam a tolvajokat védő istennőnek, mert az én képzeletemben ő mindenképpen nőnemű volt, akkor hasított belém az aggodalom Kendry miatt, de most már nem tehettem érte semmit, a saját képességeire volt utalva.
Még vártam egy pár percet és mivel nem harsant fel semmilyen gyanús ordíbálás, feltételeztem, hogy valószínűleg ezt megúsztuk.
De most már még fontosabb és sürgetőbb lett, hogy elvégezzem a dolgom, aminek első felvonása az kellett, hogy legyen, hogy a kullancsként ránk akaszkodó tisztet, egyszer és mindenkorra kivegyem a játszmánkból mielőbb.
Ehhez szükségem volt arra, hogy megtaláljam a kereskedőt, akinél láttam a kaktuszfélét.
Tolvaj létemmel együtt járt, hogy jól megjegyezzem az emberek arcát, így a felismerése nem okoz gondot, csak gyorsan meg kéne lelnem. A felszállásunk után is a fedélzeten láttam, így biztos voltam benne, nem tellett neki kabinra, vagy ha tellett is, nem akart rá pénz kidobni.
Ezért vagy a hátsó fedélzeten volt a szegényebb pórnép között. vagy a fedélzet alatti nagy teremben. Az első hely ugyan szellősebb és hidegebb volt, de legalább elkerülte a bűz, míg a lenti védett volt az időjárástól, melegebb, de erős gyomor kellett hozzá.
Azonban egy kufárról volt szó! Szóval magabiztosan, de ügyelve most már a környezetemre lefelé indultam a fedélközi lejáró felé. Nem hiányzott volna, hogy most meg az uraságba fussak bele.
A testőr jelenléte azonban arra utalt, hogy az ura minden bizonnyal a kabinban óhajt étkezni és a szolgáját szalajtotta el a harapnivalóért. Ez most nem jött rosszul, nem lett volna jó még őket is kerülgetni, míg nem végzünk az első feladattal, de ha később sem mozdulnak ki, vagy egyikük mindig a kabinban marad, nem fog összejönni a besurranás, akkor valami elterelés kell majd.
Ezen gondolatok közben surrantam le a félhomályba és kezdtem kutatni szememmel a kereskedő után, ami ha még mindig mellettem állt a szerencse, hamar meg is lett………



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Piac, és kereskedések - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piac, és kereskedések   Piac, és kereskedések - Page 10 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Piac, és kereskedések
Vissza az elejére 
10 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Tarsis-
Ugrás: