LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A Teremtés temploma

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2013-07-21, 8:58 pm

A Nagy Vihar után, ahogy Vadalanban elkezdték nevezni azon eseményeket, amik a világ kinyílásához vezettek, s amelyek első lépéseként a Teremtés Temploma, mely a Szent Lángot rejtette, a földdel vált egyenlővé, hamarosan újjáépítették az építményt.
A vallás, melynek magva nem az Uralkodó köré összpontosult addig sem, hanem a Teremtés Tüze köré, lényegében sértetlen maradt. A papság némi presztízsveszteséget ugyan szenvedett, de hatalma nem rendült meg.
A templom gyors újjáépítése is ezt jelképezte Savanti és egész Vadalan számára. Az új idők új templomává vált, melyben az állandóságot maga a Szent Láng, a Teremtés Tüze jelképezi.


A Teremtés temploma Abandoned_temple_in_thailand_by_damonthomas_d339b6_by_stixion-das9rdg


A Teremtés Tüze a főnixek legöregebbikének hátrahagyott tollaiból származik. Avatott kezekben nagy erővel és hatalommal bír, akár életet is menthet, mint a fehérköpenyes mágusok rendjének legerősebb varázslata, a Szent Fény, ami a halál mezsgyéjéről is képes visszahozni a haldoklókat.
A tüzet a lanuriaiak érkezése alatti kavarodás sem viselte meg, s végül a templomban nyerte el ismét méltó helyét, ezúttal már sokkal komolyabb őrizet alatt. A tűz közelébe csak a papság tagjai léphetnek, s nem csak jól képzett vadalan harcosok, hanem mágusok is biztosítják, hogy még egyszer avatatlan kezekbe ne kerülhessen.*


A Teremtés temploma 041y
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-08-14, 8:06 am

// Yurin - Savanti városa folytatás //

*A papokból, akik eddig, mint karót nyelt egyházfiak álldogáltak Yurin körül, kitör a nevetés.*
- Nem, kedves Követ! Az Uralkodó nem lángból való, s nem is isteni, avagy főnixi származású, csupán hatalmát eredeztetjük a Szent Lángtól.
S beiktatásához is szükséges eme Tűz.
A hatalom, mely az első vadalan uralkodóé is volt, a jog, mely a Főnixektől ered.
*A követ válasza népének hitére vonatkozóan ezúttal a papokat lepi meg.*
- Tehát ti efféle szertartásokat folytattatok.
Meg kell mondjam, meglepő számomra, hogy Lanuria uralkodója nem egy nemes házból, netán az istenek papjai közül származó személyt választott birodalmának képviseletére.
Nem becsülöm alá ama sok tudást, mit effajta élettel magába szívhat a halandó, csupán a kapcsolatok kiépítésére gondolok, s a sokféle népek közötti mozgásra, melyben gyakorlatot könnyebb szerezni a népek között mozogva, mint magányos vándorúton.
*A templom őrsége készen áll mindenre. A legutóbbi két lopás okán, mikor Niltas tulajdonította el a Lángot, s mikor maguk Malagar, s a vihar szülöttei közelítették meg, nem történt lopás.
S az őrség, a mágikus védelem immár azt is biztosítja, hogy többé ne is történjen.
Talán Yurin, aki maga is fehérköpenyesnek tanult, érzékelhet valamit abból a tiszta, fehér fényből, melyet a legerősebb, s legbölcsebb fehérköpenyesek képesek megidézni.
Ugyanis a Teremtés tüze rokon eme fehér fénnyel.*
Vissza az elejére Go down
Yurin Akari
Fehérköpenyes
Yurin Akari


Hozzászólások száma : 73
Életkor : 510
Munkahely : Gyógyító

Character sheet
Nép: Elfek

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-08-14, 11:55 pm

* Magam is elmosolyodok a félreértésen. Majd amikor abba marad a nevetés s a pap is befejezi mondandóját kissé elpirulok.
- Ezek szerint jól félre értettem.
* S vissza pillantok a tűz felé. A fejem elkezdett fájni, gyanakszom hogy a tűz lehet az oka.
- Nem is vitatom, hogy a teremtés lángja hatalmas erővel bírhat...
* Majd egyre jobban lüktetni kezd a fejem. Nem tudom mi történik csak azt tudom innen menni kell. Nincs jó hatással rám ez az erő, olyan érzést kelt bennem mint aznap mikor Dremer kezei közül jöttem vissza. Megfogom fejem, majd a papokra nézek. Arcomra kiül a fájdalom s megszólalok.
- Azonnal ki kell mennem a levegőre...
* S el is indulok valószínűleg a papok nem értik mi történik s a legnagyobb baj az hogy én sem. De mar szinte szaladok kifelé, érzem valami nagyon nincs rendben. S ahogy a lábam a kinti Földet érinti az megmozdul. A legjobban kezelt elemem a föld, s ebből adódóan ez áll szívemhez is közel. S amint másik lábam is rá tapos a talajra az mint egy kúszónövény befed talpamtól a fejem búbjáig. Szemem elé félelmetes látvány tárul. Egy sárkányt latok s igen egy ismerős helyet. Ez az otthonom a fehér elfek városa. Minden lángokban áll, s a fekete sárkány éppen családi házunkat teszi a semmivel egyenlővé. Egy vízió gyötör, s ez csak rosszabbá fordul mikor körbe tekintek s sárkányok százait látom elrepülni magam felett. Majd hírtelen véget ér. Körülöttem már három réteg föld s kavics keletkezett. Ami meg is látszott a körülöttem lévő talajon ahonnan az hiányzott. S egyszer csak elkezdett lepotyogni rólam. S én térdre esek zihálva mint egy agyonhajtott ló.
- Istenek....
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-08-15, 1:46 pm

*Kérdőn szemlélik a követ furcsa viselkedését.
Nem tudni, mit lát, mit érez, de állása, tartása alapján rosszul van.
A papok nem értik, s nem is reagálnak, de kifelé szabadon mehet, s amikor kiér, hát láthatóan mágia tör elő belőle.
- Talán a Teremtés Lángja hozta elő…
*Találgat egyikük.*
- Vagy megátkozták….
*Veti fel másikuk. S valóban úgy tűnik, mintha maga a tűz hozta volna elő belőle azt, amin átmegy.
Mire kiérnek, lent áll térdre rogyva a földön, körülötte talaj, kavics, hevernek szerteszét. Lesz dolga a várost fenntartó vadalanoknak, mire a templom előtt rendbe teszik a talajt.
A kinti járókelők is figyelik, de addigra már a papok is körbejárják. Egyikük kezét nyújtja, hogy felsegítse a földről. Mégiscsak az Uralkodó egy illusztris vendége áll előttük.*
- Jobban vagy?
*Kérdi a pap.*

Vissza az elejére Go down
Yurin Akari
Fehérköpenyes
Yurin Akari


Hozzászólások száma : 73
Életkor : 510
Munkahely : Gyógyító

Character sheet
Nép: Elfek

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-03, 2:41 pm

*Felpillantok a kezét nyújtó papra, s én készségesen elfogadom azt. Arcomat föld borítja amit ruhám ujjának belsejével letörlök onnan. Majd lassan körbe tekintek, mindenki engem néz kissé zavar, s félelmet kelt bennem. Bár hiába a jó szándék attól még kellemetlenül érint.
- Nem mondhatnám.... Láttam valamit, amit nem tudok hova tenni... Olyan volt mintha egy rémálomba csöppentem volna, miközben ébren voltam... Ilyen soha nem történt azelőtt- s ekkor nézek körbe mégis mi lett a körülöttem lévő tájjal- S mindemellett még sose veszítettem el a kontrollt a mágiám felett...
*Elkezdtem leporolni magam majd vissza tekintettem a templom felé.
- Nem tudom eldönteni, vissza szeretnék e menni oda vagy sem.... Egyszerre vonz s taszít is mi odabent történt...
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-04, 9:58 am

*A pap felsegíti a követet. Nem tudják, mi történt, egyik varázstudó vadalannal sem fordult elő hasonló.
Sőt, Malagar többször fel is használta a Szent Tüzet és nem lett tőle semmi baja.
A papok egymásra néznek, majd a vezetőjük szólal meg.*
- Nem kell visszamenni, ha nem akarsz, megmutattuk neked hitünk egyik fő pillérét, hogy jobban megismerhess minket.
Bizonyára tudod, hogy világunk sokban különbözik a tiétektől.
Nem egy külhoni lepődött meg léghajóinkon, hitünkön, az Uralkodóhoz való viszonyunkon.
És nem utolsó sorban azon, ahogy az élethez és a harchoz áll hozzá népünk.
Ami nekünk természetese, az nektek furcsa.
És ez fordítva is így van, elég sok minden van az életetekben, szokásaitokban, ami számunkra meglepő.
Mit láttál odabent?
Talán segítséget nyújt, hogy jobban megérthessük.
*A helybéliek, miután megszűnt az érdekesség, lassan visszatérnek napi teendőikhez.
Hamarosan megjelenik egy vadalan harcos is, és a követhez fordul.*
- Egy lanuriait orvgyilkosságon kaptunk. Mi tiszteljük a tiszta harcot és a halált is, de a tisztességtelen gyilkosságot nem. Kérlek, tarts velem!
Vissza az elejére Go down
Yurin Akari
Fehérköpenyes
Yurin Akari


Hozzászólások száma : 73
Életkor : 510
Munkahely : Gyógyító

Character sheet
Nép: Elfek

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-04, 11:47 pm

*Bólintok egyet majd megszólalok.
- Talán később még vissza térek ide, de most egyszerre ennyi elég volt. Otthonomat láttam, s egy sárkányt aki elpusztította azt. Egy fekete színű sárkányt... S egy lángoló várost..
*Alighogy befejezem a mondandóm egy vadalan szólít meg, s én rápillantok.
- Értem, menjünk.
*Követem a vadalant kit értem küldettek.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-07, 1:55 pm

*A papok meglepetten néznek össze.*
- Igaz lehet ez?
Nálatok még élnek sárkányok?
Mi már csak legendákból ismerjük őket, az utolsót is megölték az őseink réges-régen.
*Aztán az érkező katonával engedik el a követet.
Nem lehet azt mondani, hogy siettetnék, a gyilkost már elfogták.
Savanti városán keresztül vezetik a követet, s többen megbámulják még fehér külsejét.
Sok külhonit láttak már, de ritka az efféle.
Hamarosan tagbaszakadt vadalan katonákat láthat egy fehér épület előtt.
Fegyverzetük talán vadnak és különlegesnek hathat, hiszen Lanuriának egészen mások az eszközei. Akad olyan is, amiről Yurin azt sem tudhatja, mire használatos.
Amikor a katona, aki kíséri, megérkezik a követtel, már van ott szürkéskék bőrű vadalan hivatalnok is.
Ő szólítja meg a lanuriai követet.*
- Örülök, hogy megérkeztél. Molgar vagyok.
Nem tudom, a katona mennyi mondott az esetről….
*Néz kérdőn a mágusnőre.*

Vissza az elejére Go down
Yurin Akari
Fehérköpenyes
Yurin Akari


Hozzászólások száma : 73
Életkor : 510
Munkahely : Gyógyító

Character sheet
Nép: Elfek

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-07, 5:16 pm

* A kérdés tökéletes erre magam sem tudom a választ.
- Ez egy olyan kérdés amire magam sem tudnék felelni, ezelőtt még eggyel sem találkoztam, ha léteznek is... Remélem nem úgy tesznek ahogy láttam...

* Amint megérkezünk fegyveres örök fogadnak minket s talán egy diplomata lehetett ki a kérdést szegezte felém. Majd erre válaszoltam is.
- Annyit mindössze, hogy lanuriai ölt vadalanban, se többet se kevesebbet. Nem ismerem a miértjét és hogyanját... Ha megtennéd hogy beavatsz azt megköszönném.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-08, 11:53 am

*Molgar magában nyugtázza válaszát a követnek.*
- Nos, saját elbeszélése szerint nem volt ott sem. Azonban többen látták. A tanúk szavai szerint a vadalant hátulról kapta el, egyik karjával nyakánál fogva hátrahúzta felsőtestét, s mielőtt még reagálhatott volna, tőrt döfött a bal lapockája alatt, ami egészen a szívig hatolt.
Sajnos már nem tudták megmenteni életét.
*A követ és Molgar előtt kinyitják az őrök az ajtót, s a vadalan be is lép rajta.*
- A tanúkat katonáink kérdezték ki, s feljegyezve nevüket, elérhetőségüket, elengedték őket.
A gyilkos kezén és ruhájának ujján is találtak vérnyomokat, így minden amellett szól, hogy tagadása ellenére ő követte el.
De látogassuk meg!
*Ha Yurin velük tart, a folyosón fegyveres vadalanok bámulják meg, van, aki már tudja is, ki érkezett, s meghajtja fejét előtte.
A cell három vastag fala mellett a negyediket rácsok zárják le, s ezen található kovácsoltvas ajtaja is.
A gyilkos kezei hátra vannak kötve.
Amikor hallja a lépteket, felemeli fejét.
Köpcös, jó erőben lévő, szőkésbarna hajú férfi néz fel Yurinra.*
Vissza az elejére Go down
Yurin Akari
Fehérköpenyes
Yurin Akari


Hozzászólások száma : 73
Életkor : 510
Munkahely : Gyógyító

Character sheet
Nép: Elfek

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2015-09-10, 1:46 am

* Végig sétálunk a börtönön, több őr is tisztában van kilétemmel s ahogy ők is köszönnek nekem úgy jómagam is meghajtom előttük fejem. Végül a celle elé érünk s én benézek rajta. Előttem térdel a gyilkos, kit alapos indokkal vélnek annak. Majd a vadalanhoz fordulok.
- Kinyitnád kérlek?
* Ha Netán ellenvetése lenne csak így szólalok meg.
- Ne félts, megtanultam vigyázni magamra...
* Ha viszont kinyitja az ajtót Belépek a rabhoz s leereszkedem mellé. A szemébe nézek majd halkan megszólalók.
- A nevem Yurin, azért jöttem hogy segítsek. Súlyos vádakkal illettek téged, többen is látták mit tettél. S ruhádon hordod bűnöd jeleit.
*Egy kicsit elhallgatok majd ismét folytatom.
- Csak akkor tudok segíteni ha az igazat mondod, miért ölted meg azt a vadalanit? Szükségtelen tagadnod, hisz látták... S ha megengeded... Akkor egy apró mágiát szeretnék rajtad használni... Nem fogsz érezni semmit... Csak az igazat kell mondanod.
* Ha a férfi bele egyezik kezem a homlokára helyezem.
- Etherin...
*Egy egyszerű varázslat, a szívének dobogását érzem vele, már használtam ezt egyszer mikor a mester megtanította. Azt mondta hogy ezzel nagyon könnyen leleplezhetem ha valaki át akarna ejteni, hisz amikor valaki hazudik arcára nem is ül ki de szíve hevesebben kezd zakatolni. S ezt egy egyszerű kézfogásnál is elővehetem.
* Ha a férfi nem engedi meg meghallgatom szavait, bólintok egyet majd felállok mellőle s oda sétálok a Vadalanhoz.
- Tettét a vadalani bíróság fogja elbírálni...
Vissza az elejére Go down
Imbra
Keleti vadalan
Imbra


Hozzászólások száma : 9

Character sheet
Nép: Vadalanok

A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime2020-06-14, 12:06 pm

~…beteg volt ott a fa, már kezdett kiszáradni, te meg rátetted a kezedet, elmormoltál egy varázst és pillanatokon belül elkezdett új rügyeket fakasztani meg kizöldülni. Aztán odajött hozzád egy sántikáló erdei állat, őz volt, ha jól emlékszem, épp csak megérintetted és fürgén ugrándozva ment tovább. Majd észrevetted, hogy egy gyerek a közeli bokorból ámuldozva figyel. Bár, ki tudja, lehet már tudtad a kezdetektől fogva, hogy ott vagyok…Ó mester, bocsáss meg! Bocsáss meg, amiért magadra hagytalak és elmentem Lanuriára.
*Őrségváltás volt a szentélyben. Papok haladtak végig halk léptekkel az üres padok között, kintről zajok szűrődtek be. Imbra feltekintett. A főnixet ábrázoló ablakon már nem sütött be a nap fénye. *
~ Esti váltás.~
*Gondolta magában és hátát kiegyenesítve ülő helyzetében a szentély irányába pillantott.*
~ Lehetetlen lett volna. Vagy ha mégis, egyedül úgysem tudtam volna megszerezni a szent lángot. És ha elkaptak volna? Ki vigyáz rád? Ki ápolt volna magatehetlen állapotoban, mester? Nem beszélve arról, hogy akkor biztosan kitudódott volna, hogy mit tettem veled, azt a szégyent meg nem tudtam volna elviselni. Pláne, ha a szüleim fülébe is eljutott volna, hogy a fiúkat tolvajllásban érték tetten meg…
*Érezte, hogy torka kezd kiszáradni, szemeit újra lehunyta, hogy ne tükrözhessék belső nyugtalanságát.*
~ Igen, túl nagy áldozatot hoztam. Elmentem a gyilkosuk után, magadra hagyva téged. És most ott van a házadban. Ő is úgy fekszik ott nem tudva a körülötte levő világról, mint ahogy te feküdtél. Azt ígértem a párjának, hogy meggyógyítom, hisz erre tanítottál. Óvni, ápolni az életet, ha kell visszaadni. De ha neked nem tudtam ezt megtenni, akkor ő miért érdemelné meg? Ő, aki annyi mindenkit megölt a faluból. És én mégsem tudtam ártani neki. Pedig számtalanszor meg lett volna rá az alkalmam. Bevallom egy-két rémálmot becsempésztem a tudatába, hadd szenvedjen az álomvilágban, de ténylegesen még annyit sem tudtam tenni, hogy rontsak az állapotán. Bár megvan az esély rá, hogy soha nem ébred fel. Az lenne a legjobb…
*Keserű szájízzel állt fel helyéről. Lelkében a  megnyugvást, amiért jött, ezúttal sem tudta hazavinni. A templom udvarán az esti imára igyekvő papok barátságosan bólintottak neki búcsút, akárcsak a felfegyverzett őrök a kapuban. Ismerték már őt évek óta. Eszükbe se jutott volna, hogy nem sokkal  ezelőtt még azon gondolkozott, hogyan tudná eltulajdonítani a Teremtés Tüzét a templomból.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Teremtés temploma Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Teremtés temploma   A Teremtés temploma Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Teremtés temploma
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A Remény temploma
» A természet temploma

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Vadalan kontinens :: Savanti Territorium-
Ugrás: