LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Valian központja

Go down 
+41
Nie
Jeremy Talbot
Cornelius de Sanctis
Isabelle
Kroloth Naelgrath
Shuga
Hossin
Regélő
Moozen
Yurin Akari
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Amíra Nox
Yrrezann
Edhelindha
Adria Belorian
Főadmin
Onoria
Wyerre von Morhan
Dremer
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Balál Tangeran
Silarona
Elisabeth De Winter
Cloud Revan's
Al'Eron Ryden Savion
Sydney H. Low
Gylnar Radek
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Akahana
Alex Ian Keegan
Arielle
Sou
Edward Orrick
Kain Namelyr
Aurora
Lea Fergalas
Mesélő
45 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
SzerzőÜzenet
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-19, 6:42 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
/Shuga/

Mit sem tudva a csoportnál keveredet balhéról amit Nie generál, épp lelkesen magyarázok egy számomra teljesen ismeretlen elfnek. A nő meglepő egyenességgel kérdez vissza, így bizonyosságot nyer a tény mely szerint ő zsoldos. Kifújom a levegőt majd válaszolni készülök.
- Az alap összeg, 20-30 darna, természetesen, amennyiben találunk valamit azt a vezetés még honorálni fogja. Emellett az ellátmányt, és az esetleges hiányzó felszereléseket állják most. Nem egy nehéz munka, igazából pár kóbor állatra lehet számítani max, de jobb a békesség így szükségesnek ítélték zsoldosok jelenlétének is. De sajnos a csoportot szervező egyén alábecsülte az egyes igényeket így én pótlom eme hiányosságokat.
Amúgy azt a részt amit Jeremy szavaiból, és más csoportok hideglelős túlélői említettek, bőszen a homályban tartom, mert még felvinnék az amúgy is szűkös keret fogyasztását. Na meg nem is akarok túlköltekezni, hisz ahova megyünk pénzel vajmi keveset érünk el.
- De ha benne vagy akkor siessünk mielőtt egy másik dühös elf rám zúdítja a dühét holmi személyzetet érintő kérdések miatt.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-19, 8:30 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
//Az Óvatos, a Fürge és az Elszánt//

- Állj már meg! Jobb ha nem kezdesz Shugával, úgy is felesleges…

*Nie tudja, Jeremy Talbot-nak igaza van. Hiába volt ugyanis eddig minden próbálkozása és felesleges volt minden könyörgése, Shuga Melfyomer és persze magas rangú támogatói – úgy tűnik – eldöntötték, hogy mit is kell tennie. Az, hogy az expedícióval kell tartania, már jóval korábban eldőlt, mintsem az ő egészről értesült volna. Ez dühössé és elkeseredetté teszi a lányt és az egyetlen, akin éppen most kitöltheti a mérgét, itt áll előtte. A tolvaj pedig folytatja, amit elkezdett, ezzel is tovább korbácsolva Nie indulatait.*

- Én most legálisan dolgozom, megbízást kaptam és különben is miattad majdnem ott gebedtem meg a tömlőcben, nekem kéne háborognom. Tudod milyen alakokkal zártak volna össze?

- Ó, valóban? – Nie elképedése akkora, hogy észre sem veszi, hogy Jerry még mindig a karját fogja és azt sem, hogy felindultságában ő is elfeledkezik az eddig oly szigorúan betartott magázódásról. – Neked elment az eszed! Én vagyok a hibás azért, mert képtelen vagy parancsolni az ujjaidnak és elemelsz bármit, ami megtetszik? Nem volt elég az a drága és különleges karkötő, még a hajtűm is kellett? És az a szánalmas magyarázat! Még hogy emlék! Azt hittem, neked is jelent valamit, hogy az adósom lettél, a miatt a rémes levél miatt! De nem! Hiszen ez sem tartott vissza attól, hogy ellopd azt az ékszert! És most azt próbálod meg elhitetni velem, hogy Jeremy Talbot csak áldozat, akivel méltánytalanul bántak, mert tolvajnak sem elég ügyes? És mindennek én vagyok az oka? És hogy válaszoljak a kérdésedre! Nem, sejtelmem sincs azokról az alakokról, mert – veled ellentétben – soha nem kellett még börtönben éjszakáznom tolvajokkal és csirkefogókkal!

*Aztán – mintha most ébredne rá arra, hogy Jerry még mindig visszatartja – jeges pillantást vet az előtte álló alakra.*

- Elengednél végre? Vagy kiáltsak segítségért?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-19, 9:20 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//


Valahol sejtettem, hogy megint nem a jó szavakat választom ahhoz, hogy leszereljem a tűzről pattant máguslányt és megakadályozzam, hogy viharosan távozzon, ráadásul ritkán vetemedek rá, hogy őszintén beszéljek, ezért aztán nem ér annyira váratlanul a kirohanása, ami előtt azért elégedetten láttam az arcán némi döbbenetet. Minden esetre ha nem is végleg, de rövid időre meg tudtam állítani és talán Shuga időben visszér, mielőtt békává változtat.
De ahogy Nienna egyre jobban belemelegszik a vádaskodásba, nekem úgy borul el az arcom.
~ Így legyen őszinte az ember és vállaljon becsületes munkát! ~ háborogtak a gondolataim.
Persze nem lehettem biztos benne, hogy Shuga-nak pontosan mire kellettem, de ügyes lopakodó és fürge ujjú vagyok, így akár még tényleg „becsületes” munkára van szüksége, főként ha egy ilyen becsület bajnokát is magával visz, mint Nienna.
- Héééé! Láttad, hogy micsoda puccparádé volt azon a bálon? Sokkal többet is csenhettem volna, de én csak annyit akartam, hogy pár napig megtöltsem a gyomrom. – vágok vissza. – És igenis tőled az a bross csak …..emléknek kellett volna és örülj neki, hogy nem kellett még csak a közelébe menned egy olyan ork csapatnak sem, ami elől végül egy nemes hölgy megmentett. És igenis ügyes vagyok! – engedtem el, mint ha parázshoz értem volna. – Menj csak! Nyugodtan járd le a lábad…… - vontam meg a vállam, azzal visszaindultam a karavánhoz, majd egy fa tövében elnyúltam. – De aztán ne nyavajogj és lassítsd a csapatot az úton, mert fáradt vagy.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-19, 10:24 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

* A nagydarab férfi hamar körvonalazta a dolgokat. Hát, végtére is pár vadállat után 20-30 darna nem is olyan rossz. Csak ne tartana olyan hosszú ideig az utazás.
~ Mit is mondott, pár hetet? Nos hát, ha ez tényleg csak az alap összeg, és innen indulunk, akkor megéri... ~ győzködtem magam, miközben kullogtam mellette.
A karavánhoz érkezve láttam a sok, készülődő szolgát, a megannyi zsákot és ládát amit éppen az utazásra készítettek össze. Nem is tudom, mikor utaztam utoljára együtt ennyi lélekkel.
Aztán ahogy elnézelődtem kiszúrtam egy szörnyen ismerős elf leányzót a készülődők között. Nehéz lett volna nem észrevenni, hiszen személye amúgy is vonzza a tekinteteket, másrészt éppen egy férfivel vitázott.
Hamar összehúztam magamon a csuklyát, elölről pedig a magas nyakvédő takart. Nem biztos, hogy túl szerencsés lenne egyből lebukni. Út közben előbb-utóbb úgyis kiderül a kilétem, de akkor talán kisebb eséllyel küldenek el. Vagy lehet lesz annyira készséges az elf lány, hogy ha már segítettem neki, akkor viszonozza a kedvességet. A fene se tudja, de mindenképpen okosabb, ha egyelőre nem tudja, ki vagyok, így igyekszem nem tudomást venni róla, és úgy amúgy senkiről se a karavánból. Ha csak akkor és azzal beszélgetek, akivel muszáj, úgy egy ideig nem lesz gond. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-20, 9:19 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
/Mesélő/

Az események talán lecsillapodnak, főleg hogy a félelf tolvaj ilyen nyíltan vállalja múltját, amin nem biztos hogy jó ötlet. De ahogy állítja jelenleg a kormányzat tényleg mögötte áll. A két fél vitáját egyre több bámészkodó nézi élvezettel, hisz rég jártak erre cirkuszosok valami jóféle előadással. De ahogy észreveszik, már ha figyelnek az érkezőre, a tömeg újra mozgásba kezd. A karaván felé nem egy hanem három magasabb rangú személy is közeledik. Ebből az egyik a könyvtár vezetője, a másik személy már a köpenyét és ruházatát tekintve egy fehér mágus lehet, míg az utolsó személy egy magas rangú tiszt a város éléről.
Eközben az épp üzletelő páros is kiér a karaván szélére, ahol Alamaise egy nem várt ismerőst vett észre. Ezen okból rejtőzésbe kezdett, hogy minél később bukjon le egy bizonyos elf nő előtt. Vajon mi várhat még a kék sárkányra eme társaság mellett. A lány mozdulatait a barnaköpenyes démon is kiböki, bár nem igazán tud rá okot az „elf” tettére. Így kicsit rákapcsol a sebességre, hogy üdvözölhesse az érkezőket.
Amint oda ér, meghajol az érkezők felé, még a fehérköpenyes mágust is tisztelettel kezeli. Vajon mi lehet az oka. A fő könyvtáros kezdi a mondókáját.
- Üdvözletem a hosszú útra készülőknek, örömmel tölt el hogy vannak még vállalkozó szellemű ifjak akik nehéz munkát vesznek a nyakukba. Nienia kedves, az ifjú tolvaj életét ne keserítsd meg jobban mint az az istenek teszik vele. Ahogy bizonyára állította már, most a mágus rend felkérésére csatlakozott a csoporthoz, ahogy szintén ők kérték a te jelenlétedet is. Az események háttere nem lényeges most.
Végig néz a társaságon, egy pillanatra meg áll a szörny-sárkány duón a figyelme, és egy szelíd mosollyal nyugtázza az ottlétüket. A fehér köpenyes vállára teszi a kezét, ezzel is átadva neki a szólást. Majd Nie felé sétál, ha esetleg a lánynak lenne kérdése hozzá, avagy a haragját zúdítaná az öregre a két bajkeverő miatt. A mágus kicsit herákol, majd ő is pár szóban közli az elsődleges célokat, Shuga számára pár lepecsételt papírt ad át és elég szigorú hangon ad neki utasításokat.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-22, 6:32 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
/Shuga/

Ahogy kiérünk a nyílt térre, az elf lány csendesen beburkolózik és a csuklyája árnyékába rejtőzik. Igyekszem felmérni vajh ki elől bujkál, de abban a vonalban csak az agresszív páros áll, és lehet Jeremy képzett harcos, én egy fél darnát se adnék a túlélésére Niével szemben. De egyelőre még életben van és ez már jó jel. A lányra nézek.
- Ha jól tippelek elfogadtad a megbízást így üdv köztünk.
Ekkor veszem észre a vérmes triót akikből kettőtől feláll a hátamon a pikkely. Sietve, szinte csúszva érkezem az érkezők elé, és tőlem szokatlan módon még tiszteletet is mutatok feléjük. A vén bajkeverő és kollaboráns könyvtár vezető kezdi a bemutatkozó szövegét, a Jeremyt méltató szavaira bőszen bólogatok. Amikor Niére kerül a sor a lány felé fordulok féloldalasan a három fő számára rejtve ugyan de diadalmas mosoly terül el az arcomon. Amolyan: na ugye megmondtam. Amint a végéhez ér, és elsétál mellettem a vén kecske, ő a jégelfet veszi célba. A fehér köpenyes bele kezd a számomra unalmas témába, egy pillanatra villám csillan a férfi szemében ahogy rám nézett, bár lehet hogy csak hallucináltam. Átad két személyre szabott azonosítót, amik csak akkor működnek ha a tulajdonosuk kezében vannak. Ilyenem van nekem is Sendelben is ezzel azonosítottak. Hamisítanom még nem sikerült, de ami késik nem múlik. Az utolsó szavait már hozzám intézi, miközben tekercseket ad át, a hangja néha megvetést, vagy lenézést sugall. De kit érdekel egy szenteskedő fehér köpenyes. Amint befejezi a monológját megszólítom végre én is.
- Azért kértem hogy ide fáradj te is, noha tudom hogy rengeteg munkád van meg minden. Mert ha végzünk, az a lány jó eséllyel csatlakozna hozzátok. Szerintem alkalmas rá, és még a legfontosabb szempont is érvényesül nála. Elég erős gyógyító, és fény mágia terén. Tudom hogy ti erre utaztok így gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal.
- Azt mondod hogy közénk való? És bízzam meg a te értékelésedben, aki szerint mi csak mimóza puha lelkű álszent bagázs vagyunk?
Bök le újra a tekintetével, és nem igazán tagadhatom hogy nem vagyok jóban velük, pontosabban nem minden tagjukkal.
- Ezt nem is feltételezném, de a nagymester. – Bökök a vén könyvtárosra. – Biztos igazolja az állításomat.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-22, 8:28 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

*Megkönnyebbülten veszi tudomásul Nie, hogy Jerry tovább már nem tartóztatja, és így talán megmenekülnek attól, hogy még nagyobb – és főképpen még jobban szórakozó - nézőközönsége legyen a vitájuknak. Ezért már nem is érdekli a tolvaj mondanivalója holmi hiábavaló sétáról és fáradtságról, meg hátráltatásról. S amikor végre elindul újra a Könyvtár irányába, magában elátkozza Shugát és az egész expedícióját. Persze már előre elképzeli, hogy milyen arcot vág majd a Könyvtáros, ha hall tőle a barnaköpenyes borzalmas emberismeretéről és még rémségesebb szervezőképességéről.

És így talán ő az egyetlen, aki örömmel nyugtázza a furcsa trió érkezését. Amikor meglátja a Könyvtár vezetőjét, elégedetten gondol arra, hogy a mágus előtt győzheti meg végül felettesét arról, hogy gondolja át és vonja vissza a megbízását. Ám az első mondatok után az öröme villámgyorsan illan el, átadva helyét az elképedésnek, amelyet Shuga vigyora csak bosszúsággal tetéz. Aztán amikor a Könyvtáros a lány felé sétál és belékarolva kissé távolabb vezeti, Nie-ből csak úgy ömlenek a szavak.*

- De uram, mégis hogyan nézheti el, hogy ez a rémséges alak bármilyen hivatalos kutatómunkában részt vegyen? Hiszen sosem lehet tudni, hogy éppen mi az, amit kedve támad elemelni. – suttogja folytott hangon, aztán határozottan folytatja, bízva abban, hogy eltökéltsége végül megingatja a férfit. - Kérem, engedje meg, hogy kimaradjak ebből! Ha ő jön – mutat vádlón Jerry irányába. – nem tudom garantálni a talált leletanyag biztonságát és ezzel összefüggésben a munka sikerét sem. És különben is! Ha rá olyan nagy szüksége van a mágusoknak, hogy szemet hunytak múltbéli bűnei fölött, akkor rám biztosan nincs akkora. Mégis mire kellenék nekik? A soraik között nyilvánvalóan sokkal rátermettebb varázstudókat is találnak és bármelyik alkönyvtáros képes katalogizálni, amit találnak. Semmiben nem vagyok olyan különleges, hogy ne találjanak helyettem valakit . ~ Kivéve, hogy nálam jobban nem sokan ódzkodnak ettől a rettenetes párostól! – gondolja a lány elkeseredetten ~ És uram! Nem én keserítem meg Jeremy Talbot életét, higgye el! Ő az, aki nem tud parancsolni a…. a hajlamainak.

*Végül, mivel jó adag vidámságon kívül semmi mást nem lát mestere arcán, még egy utolsó próbálkozással választás elé állítja a Könyvtárost.*

- Vagy ő, vagy én! Én VELE nem utazom még egyszer sehova!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-22, 9:03 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

Szavaimat pont azért veszem olyan nemtörődömre, hogy felbosszantsam a boszorkányt, na meg bízom benne, hogy pont az ellenkezőjét fogja tenni, amit ajánlok neki, csak, hogy ne nekem legyen igazam. Fogalmam sincs, hogy Shuga hogyan és mivel érte el, hogy a jégelf a csapatba került, de a hozzáállását elnézve, őt nem igen kérdezték meg és az, hogy meglátott itt engem, nem segített a helyzeten. Engem viszont nem zavart, sőt így végig gondolva, még talán szórakoztató is lesz az út…
Tehát nyugodtan leheveredtem egy fa árnyékába, de nem sokáig élvezhettem az időleges békét, mert alig jutott pár lépésre Nienna, amikor megjelent egy díszes társaság, legalábbis a kinézetükből ítélve, nem az egyszerű utca népét képviselték és mivel csomag sem volt náluk, gondolom nem utazni vágytak. Egy jó hír volt, láttam ahogy Shuga is megjelent egy ismeretlen, harcosnak tűnő nővel, aki úgy beburkolózott, hogy azonnal felkeltette a gyanúmat. Muszáj lesz megtudnom mit rejteget……, de először a jövevények. Egyelőre gőzöm sincs kicsodák…., ám az öregember mondandóját egy vigyorral díjazom, amit Niennának sem átallok megmutatni, főleg, hogy Shuga is látványosan helyesel.
- Ugye megmondtam! – rikkantok fel győzedelmesen.
Ezek után Shuga magánbeszélgetésbe kezd a fehér taláros férfivel, aki a nyakam teszem rá, hogy mágus, a boszorkányt meg az engem támogató öreg vonja kicsit arrébb.
Természetesen hegyezem a fülem, hogy vajon miről esik szó köztük, de nagyon nem kell megerőltetnem magam, mert a jégelf lány annyira ki van borulva rám, hogy egy süket ork is meghallaná, mennyire meg akar szabadulni tőlem.
Mit ne mondjak azért rosszul esnek a szavai, hiszen én nem bántottam őt, sőt……megőriztem őt az emlékezetemben, ehhez még azt a kis brosst is sajnálta tőlem……
Mivel nyiltan mutogat rám, nem érzem kényelmetlenül magam, hogy belekotyogjak a beszélgetésbe.
- Nem is tudtam, hogy a jégelfek, főleg a varázstudók, ennyire előítéletesek. – mondtam megbántott hangon. – Mások hajlandók esélyt adni, de persze mit is várjak egy jeges szívtől…..- fejezem be szomorúságot színlelve, azzal duzzogva arrébb vonulok. – Menjetek csak nélkülem, mégis csak fontosabb egy mágus, mint egy félelf……..
Tudom, hogy Shuga-nak szüksége van rám, így kíváncsi leszek, hogy oldja meg a problémát.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-24, 9:21 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

* Megérkezve közelebbről is láthattam, amit messziről se volt nehéz. Az elf nő és a különös férfi cívódását, amit csak a trió érkezése szakított némileg félbe. Bár egyik nagyságos urat sem ismertem, sugárzott belőlük a fontoskodás. Nem volt nehéz kitalálni, hogy valami előkelőségek tisztelték meg a szorgosan készülődő karavánt a látogatásukkal. Jelenlétük engem nem különösebben szórakoztatott, így hamar odaléptem az egyik rakodó kétlábúhoz, hogy tudnék-e valamit segíteni? Hiszen azok ott úgyse hozzám beszéltek, meg amúgy is. Ha azt csinálom amit a többiek, az kevésbé feltűnő, mintha tovább ácsorognék a tagbaszakadt kerítő mellett, mint egy tök.
Persze mindeközben azért nagyon is figyeltem arra, hogy mi folyik körülöttem. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-30, 4:10 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
/Mesélő/

A kedélyek csak nem csillapodnak, az egyetlen aki beolvad a tömegbe az Alamaise, hisz bölcsen inkább segít a karaván munkásainak mímelni a pakolást, vagy helyettük dolgozik. Hisz ők nem maradnának le a műsorról. A vezető szólítja meg.
- Van munka még bőven, így megköszönném a segítségedet. Jó látni hogy az az ütődött mágus hasznos embert is hoz a csapatba nem csak bajkeverőket. Moric vagyok benned kit tisztelhetek? Essünk túl a bemutatkozáson, mert a hé te az olyan személytelen tud lenni. Az azonos jelölésű ládákat a nagyobb szekérre kellene felsegíteni, ne aggódj nem olyan nehezek, csak sok holmi van benne a kereső csapatnak. A többi meg felkerül a másik szekerekre.
Ezzel mint aki végzett megragad egy ládát és folytatja a pakolást, és a többi bámész munkást kezdi ugráltatni.
Az öreg hallgatja a kirohanásod és mosolyog Jeremy szavain is, bár azokat nyílván nem neki szánta a félelf.
- Igen tudok róla mi a munkája, és amíg nem azt viszi el ami nekünk fontos illetve kell, addig hajlamosak vagyunk félrenézni, hisz a juttatását ezzel egészíti ki. Ellenkező esetben az összes búvóhelyét felejtheti. Na de nem Jeremy miatt jöttem, inkább amiatt hogy, még egy feladatot adjak neked.
Veszi halkabbra a mondandóját, jó esetben csak ketten hallhatnák, de nem így van, hisz három személynek is jobb a hallása, mint egy emberé.
- Ahhoz hogy túléljétek az utat te és a tolvaj kölyök a legfontosabb tagja a csapatnak. Még Shugát is le lehetne cserélni noha ő hamar eltörné a karrierjét annak akit a helyére kerülne. Szóval a feladatod az hogy a mágust szemmel tartsd. Abban lehet igazság hogy lenne a helyedre más, de őt is több gyanús baleset érte, így nem választhatod a lelépést, ahogy a félelf sem. A tervet több éve kezdte el kidolgozni, és erősen rátok épített már akkor is. Jeremyre a helyismerete miatt, és az eszméletlen szerencséje miatt ami a mágus szerint túl mutat az egyszerű határokon. A te tudásod mindenképp kell neki, ha más menne valószínűleg nem vigyázna rá, vagy a Jeremy helyett szerezett pótlásra sem. Így nem is kerestünk nagyon alternatívákat rá. Na de Shuga tervei, gyanúsak, igaz a mi érdekeinknek megfelelő. Nagyrészt sokat beáldoz a saját szabadságából az ismeretlen tervei miatt. Az is fura hogy néha úgy beszél Elsgáról mintha ott lett volna már, de mint tudjuk Elsga 7-800 éve elpusztult. Így még furább az hogy előfordulhat az az eshetőség, mely szerint Shuga nem ember, hanem valami más. Sendelben és Verinolban olyasmit tett amit épp eszű ember meg sem fontol. Mindkét helyen felbosszantotta a sárkányok vezetőjét, az egyik ősi sárkányt. Furia eddig kétszer próbálta megölni azt nagydarab bohócot, mégis él és virul. Úgy beszéli a sárkányok nyelvét mintha köztük élt volna. De a születése ideje és helye ismert, a szülei is így azt kizárhatjuk hogy sárkány lenne ember alakban. Az a feladatod, hogy figyeld meg mit vesz magához, és rejt el előlünk. Téged mint már említettem valamiért kedvel, lehet hogy csak játszik de egyes hírforrások szerint ha valakit bosszant azokra nagyon is vigyáz. Igaz akiket kiszúrt magának mint barát, vagy valami hasonlók, elég híresek lettek. Bár egyre inkább a hírhedt szó a megfelelő. Igaz ők is hajlamosak a bajoknál megjelenni, mintha csak vonzaná őket a pusztulás előszele. Így Nie , és te is kölyök figyeljétek a mágust és jöjjetek rá a titkára. Hallani se akarok arról hogy leléptek.
Vált szigorúra az arca, majd elmosolyodik és kezét a válladra téve a fehérmágus, Shuga duó felé veszi az útját. Akik szintén beszélgetnek valamiről, és a fehér köpenyes egyre többször figyel téged Nie. Igaz a barna-köpenyest egyre jobban szeretné megfojtani. Shuga is hamar felétek veszi az útját ha kedves a türelme.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-30, 6:41 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
/Shuga/

A tárgyalás egyre meredekebb irányt vesz ezzel a fehérköpenyessel aki azt hiszi mindent olyan jól kezel, és Nie meg Jeremy egyszerre támadnak, noha a tolvaj arcán inkább a kíváncsiság ül, amiért nagy valószínűséggel meg fogom tépni. Megölni nem ölhetem meg, hisz hasznos a számomra, és még Niét is fel tudja húzni idegileg. Így Jeremy épsége mindenképp szavatolva van. Ahogy végzek, a harapós duó felé veszem az utam akik közben a vén bajkeverővel csevegtek eddig.
- Nie most mi bajod Jeremyvel? Kedves jó humorú, és még azt se lehet mondani rá, hogy az arca rút lenne. Az hogy mi a munkája vagy a hobbija mellékes. A csapattól nem fog lopni, vagy ha igen egy ideig nem fog inni a sivatagban. Így ha kérhetlek higgadj le, és vedd elő a logikus énedet és fogadd el azt hogy ő is és te is jöttök. Ha kell letérdelek, de ne ess túlzásba mert mindhárman megbánjuk még. Jeremy te meg arra hülyeségre ne is gondolj hogy kimaradsz, ha kell láncra veretve viszlek Elsgába. Ugyanolyan fontos része vagy a csapatnak, mint Nie, egyikőtök sem maradhat itthon. Megeszlek ebédre ha a félelfségeddel jössz. Mind ketten jöttök ki szabadon, ki láncon de ha kell húzva is.
Ezzel otthagyom őket és csatlakozom a pakolókhoz, van jobb dolgom is mint a két legfontosabbnak nevezett útitársaim marakodását hallgassam, nem biztos hogy jó ötlet de tényleg láncra verem mindkettőt ha sokáig folytatják.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-30, 8:16 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

*Jeremy megjegyzéseire már nem sikerül válaszolnia, még ha az előítéletekkel kapcsolatos gyanúsítgatása és a megjátszott sértettsége újból felkorbácsolja benne az indulatokat. De mert a Könyvtáros nem hagy időt a visszavágásra, csak egy jeges pillantás jut a vörös hajú tolvajnak, aztán a figyelme az idős mester felé fordul. Mert a szavai sok mindent megvilágítanak az expedícióval kapcsolatosan. Bár az általa adott feladat és a kapott információk nem feltétlenül nyugtatják meg a lányt.

Mert a kezdés is rendhagyó. Hiszen el sem tudja képzelni, vajon a tolvajt mely képességei teszik ilyen nélkülözhetetlenné a csapatban. De az még jobban elborzasztja, hogy az ő részvételét is ennyire fontosnak ítélik meg. S aztán a Könyvtáros még furcsábbat mond.

Hogy neki kell Shuga Melfyomert szemmel tartania.

Csak hallgatja a férfit és egyre jobban érzi, hogy ez a megbízás rendkívüli. Mármint rendkívül gyanús. Mert - bár csak néhány alkalommal találkozott a mágussal - a Könyvtár szerint Shuga azért ragaszkodik hozzá, hogy ő menjen, mert a barnaköpenyes „kedveli”. Éppen ezért cseppet sem megnyugtató számára az a tény sem, hogy felvetését, vagyis hogy más valaki menjen helyette, a Könyvtár rangidőse egy elég furcsa indokkal veti el. Mármint, hogy a feltételezhetően kijelölésre kerülő „helyettesét” balesetek érték. Nie semmit sem ért az egészből.

És aztán a folytatás sem segíti mindenben a megértést.

Mert az, hogy a mágus évek óta szövögeti a terveit, amelynek eredményeképpen most itt állnak, nem tölti el örömmel. De így már legalább kezdi sejteni, hogy időről időre miért is hozta össze a sors a rendkívüli alakkal.

És aztán megtud valamit Melfyomer-ről és a tervezett úti célról, amelyek végleg megerősítik ellenérzését az expedícióban való részvétellel kapcsolatban.

Mert ha eddig aggódott volna az úti cél miatt, most végképp elveszti a reményt. Vagyis hogy nem fog kijutni nekik a kalandokból és az elkövetkezendő két hónap nyugalmasan, valóban kutatással fog telni. ~ Elsga???!!! Most komolyan???? ~Nem, nem ismeretlen számára a hely. Talán túl sokat is tud róla és ellenérzése pont emiatt olyan erős. Pontosan tudja, mi a cél és ez cseppet sem tetszik neki. Mert az elpusztult, ősi elf város a sivatag mélyén, messze mindentől és mindenkitől mindig taszította. Hiába „CSAK” egy hely, ahol majdnem elfeledett nyelveken írt szövegeket fejthet meg és ahol kincseket rejt a sivatag homokja. Egy hely, amelyet egyetlen sárkány pusztított el.

De most már azt is tudja, hogy Elsga egy olyan hely, amely valamiért oly annyira fontos Shuga számára, hogy megnyerte a mágusok és a Könyvtár vezetőit az ügyének. Fontos egy olyan mágus számára, aki lehet, hogy nem is ember… Nie lopva néz a megtermett férfi felé és próbálja követni a Könyvtáros gondolatmenetét. 700-800 év… Nem ember… És amikor már azt hiszi, ennél megdöbbentőbbet már nem fog hallani, az ősz hajú alak „ősi sárkányokról” beszél, s a vezetőjükről, akit Melfyomer több ízben is magára haragított.

Elképedése oly hatalmas, hogy ösztönösen tiltakozni próbálna, de nem teheti. Nincs választási lehetősége. És az sem nyugtatja meg, hogy Jeremy Talbot-nak sincs...

Így amikor a Könyvtáros végül befejezi a mondandóját és a távolabb beszélgető alakok felé indul, a lány inkább a tolvajhoz fordul, ezért nem veszi észre a fehérköpenyes „érdeklődését”.*

- Remélem, mindent hallott – kezdi, s most, hogy már ura az érzéseinek, visszatér a magázáshoz. – Így azt is hallotta, hogy nem a magam jószántából csatlakozok a csapathoz, tehát nem gondoltam meg magam a társaságával kapcsolatban. De úgy tűnik, a maga fontosságát senki sem kérdőjelezi meg… ~ Rajtam kívül – mondaná, de aztán mégsem teszi. ~ És a Könyvtáros egyértelműen kijelentette, hogy ez alkalommal meg kell bíznom magában. Nos, ezt nem az előítéleteim nehezítik meg, hanem a tapasztalataim. – folytatja még némileg ellenségesen. – De megteszem. És bár hallhatta, hogy Melfyomer-t kell szemmel tartanunk, tudnia kell, hogy Önt is figyelni fogom. Árgus szemekkel! Remélem, megértett?

*Így amikor a barnaköpenyes hozzájuk ér, a lány már visszafogott indulatokkal fogadja a mágus megjegyzéseit. Éppen ezért fordulhat elő, hogy nem reagál a Jeremy-vel kapcsolatos kérdésére és holmi láncok ígérgetésére sem. És amikor végül Shuga faképnél hagyja őket, ő is egy szó nélkül indul el, hogy utána nézzen a csomagjainak.

Ha már szemmel kell tartania Shuga Melfyomert.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-31, 7:02 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

Nagyon bíztam benne, hogy elég hihetőre sikerült a sértett visszavonulásom, ezért aztán még Nienna megvető pillantását is szó nélkül viseltem, főleg, amikor az öregember elkezdte neki mondani, hogy milyen nélkülözhetetlen is vagyok én a csapatban.
Erre már muszáj volt a párosra pillantanom és nem titkolt kaján vigyorral hallgatni végig a férfi nagymonológját, aki minden bizonnyal a jégelf valamilyen felettese lehet, mert meg sem mukkan a jelenlétében és nem is tromfolja le, hogy megint engem szapuljon, csak hallgat, ám az arcáról fokozatosan leolvashatóak a benne zajló érzelmek: döbbenet, harag, értetlenség és valami hányingerhez hasonló arckifejezés, ami hol az én, hol Shuga emlegetése alatt jelenik meg rajta.
Ha nem élvezném ennyire, talán még félteném is az öreget, hogy Nienna „rázúdítja” esetleg a reggelijét.
És hiába veszi halkabbra a hangját közben a férfi, az én fülemnek ez nem akadály, de nem is igazán áll szándékomban titkolni, hogy értem, bár azért ő sem igyekszik annyira, hogy ez ne történjen meg, hiszen vihette volna távolabb is az elfet.
Shuga „szándékai” természetesen előttem is rejtélyesek voltak, de az tény, hogy sosem tudtam levakarni magamról igazán és az öreg szavai alapján ez most már biztos, hogy nem véletlen, ahogy a jégelf esetében sem. Hogy nem ember? Hát én erre már régen fogadtam volna, kicsit le vannak maradva. Én láttam őt harcolni sárkányok ellen…….így úgy gondolom nem is az, de, hogy miféle….?
Szegény Nienna-t viszont sajnáltam, mikor megtudta, hogy Elsga-ba megyünk. Ám kicsit meglepett, hogy az öreg azt akarja – miután eddig megbíztak valamiért Shugában, hogy figyeljük.
~ Majd ha fizetsz érte öregem. ~ vontam meg gondolatban a vállam. ~ Vagy, ha Shuga nem fizet….~ néztem a közeledő emlegetettre, aki ezek szerint a fél fülét itthagyta és megint csak belecsempész a dicséretébe nem is burkolt fenyegetést.
- Most mi van? Miért mindenki rajtam köszörüli a nyelvét? – háborodtam fel. – Biztos vagyok benne, hogy van itt pár enyveskezű, aztán majd rajtam vered el a port, ezért menjek veletek? – puffogtam, de ismertem már Shuga ígéreteit, így elhittem neki, hogy be is váltaná.
Mondjuk a megevést azért reméltem nem szó szerint érti…..
De mivel elmegy, nem dohoghatok tovább, mert nem maradok ellenszenv nélkül…..Nienna, úgy látszik az öreg távozásával engem nézett ki, hogy levezesse a mérgét.
- Nem vagyok süket. – mutattam a hegyes füleimre morogva, amit bár takart a hajam azért láthatta már és én azért sem fogom magázni. – És nem neked kell bennem bízni, hanem Shuga-nak, engem ő vet fel, szóval azt gondolsz, amit akarsz és úgy figyelsz, ahogy akarsz. – rántottam a vállamon. – Mert nekem az a mókus, nem a főnököm, ellentétben veled.
Ezzel inkább a csupa rejtély csuklyáshoz ballagok, hogy segítsek neki a pakolásban és közben kicsit jobban szemügyre vegyem.
- Hello! Jeremy vagyok, kérsz egy kis itókát? – ütök a kulcsomra, amit ügyesen megtöltöttem már jóféle borral….nem sajnálva, hiszen nem kellett fizetnem érte.


Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-10-31, 8:29 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

* Még jó, hogy nekiálltam pakolni, így még kevésbé volt feltűnő, hogy hallgatózom. Bár az elhangzott szavak egy kicsit sem nyugtattak meg, a rakodást is kisebb lelkesedéssel folytattam. Megint kezd bonyolódni a helyzet, és én naivan megint belesétáltam. Talán még van idő meggondolni magam...?
- Csak szólíts... Ashanisnak - válaszoltam Moricnak, a rakodósnak. Jobb híján csak a testvérem macskájának a neve ugrott be. Elvégre a saját nevemen csak nem mutatkozhattam be. Úgy pakoltam a ládákat, ahogy Moric mondta és közben kihallottam a jégelf nevét is. Nie... szóval így hívják. A másik, az a Jeremy nevezetű pedig a hallottak alapján talán tolvaj? Azokkal nem vagyok túlságosan jóban.
Az öreg szájából elhangzott azt is, hogy az a nagy melák esetleg nem ember? A szaga alapján pedig annak tűnt. No, meg hogy tartsák szemmel? A többi információ róla pedig csak hab volt a tortán.
~ Áh, nem is agyalok ezen, fizessen ki, aztán ő balra én jobbra. Nem keveredek bele, csak amennyire feltétlenül szükséges ~ hessegettem el magamtól ezeket a kérdéseket, és eközben kezdtem visszavedleni a régi, kétlábúellenes énemre. És nem csak az miatt, hogy itt olyan dolog folyik, amit nem értek, hanem az miatt is, mert megint kétlábúakról szól, akiket szintén nehéz volt megértenem.
Rövid elmélkedésemet a vörös hajú zavarta meg, de sajnos túl későn érkezett, mert addigra már kellőképpen felhúztam magam. Elsőre csak egy közömbös pillantást kapott a magas nyakvédő mögül a férfi is, és a kulacsa is.
- Kössz, de tartsd meg, azt hiszem még szükséged lesz rá - utalok az előző vitájára a jégelffel, majd a kezébe nyomtam egy ládát - Inkább tedd hasznossá magad. - Ezzel pedig üres kézzel elindultam a szekér irányába, és úgy szóltam még vissza neki. - Minél hamarabb indulunk, annál hamarabb érünk vissza.
~ És annál hamarabb kapok darnát. ~
Ahogy elnéztem, már nem volt sok holmi, én pedig siettem, hogy helyet foglalhassak magamnak a szekéren. Hamar fel is pattantam a legelejére a kocsis helyére, hogy én vezethessem a jószágokat. Így reméltem, hogy egyedül utazhatok. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-11-25, 8:33 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//
/Mesélő/
A csapat végre a szekereken foglal el helyeket. Ashanisnak/Alamaise az első szekeret foglalta el, míg Nie a csomagja közelében keresett és talált helyet. Jeremy első közeledése a kéksárkány felé nem aratott osztatlan sikert, bár páran a karavánból vigyorogtak rajta és a nő rövid de velős válaszán. Moric a karaván főnök Shugával egyeztetett a menetről és annak irányáról. A mágus botjával a kezében adta meg a jelet az indulásra. Majd a karaván mellett sétálva haladt Ashanisnak szekere mellett. Jeremy még az első szekérnél téblábol, mikor az megindul. Az esélye adott, hogy közelebb kerüljön a szekeret hajtó nőhöz. A társaság megindul végre, ki a térről, át a főúton. Ahogy a kapun kiértek, a vezető is felül a 2. szekérre és átveszi a kocsi hajtását. A zsoldosok is felveszik a helyüket az 5 kocsi körül. Ki lóháton, ki gyalog de haladnak az uticél felé. Nie ha figyel észreveheti a felé tartó barnaköpenyest, aki minden bizonnyal beszélni akar vele. Alamaise van az élen, és gyakorlatilag az uticélt is ismeri, így nem lehet nehéz dolga, talán csak a talaj közeli haladás, és Jeremy.

/Shuga/

Ahogy intek megindul a karaván, ami se túl nagy se túl kicsi. Mindenki igyekszik helyezkedni, én kevésbé tartom kimerítőnek az utazás ezen válfaját, tekintve mire is készülök mire a csoport elég messze ér a várostól. Már ha Nie nem kötözködik velem, amire sanszos az esély, de remélem kíméletes lesz hozzám. Amint nyugisra vált a tempo, a Niét rejtő szekérhez lassítok, és megszólítom a remélhetőleg nyugodt elfet.
- Hali, bocs de lenne egy kis munka pár óra múlva. Nem teherhordás de elég kimerítő lesz. Csak hogy hamarabb érjük el az uticélunk kéne kettőnknek nyitni egy kaput. A teleport itt nem játszik mivel csoportot kell átvinni. Ketten együtt, plusz két kisegítő már elég lesz ahhoz, hogy 2 napi utat spóroljunk meg minden nap. Neked és a két jómadárnak lesz időtök pihenni. Nekem meg úgyis van némi rásegítésem.
Ha rábólint nem kezdek rimánkodni, de ha nem nekem végem mert komolyan . Mire az első ponthoz érünk előkészítem a terepet és a két segédel, és remélhetőleg Nie részvételével mehet a varázslat is.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-11-25, 9:25 pm

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

*Úgy tűnik, Shuga Melfyomer legalább abban szakértő, hogy megtalálja a megfelelő embereket a megfelelő feladatra. Nie ugyanis amikor a csomagjai után néz, semmi kivetnivalót nem talál abban, ahogy felpakolták őket. Átnézi a ládákat és dobozokat, de mindent sértetlen és rögzített, ezért kényelmesen elhelyezkedik a kocsit hajtó csendes alak mellett. Neki sincs kedve beszélgetni, inkább figyeli, ahogy lassan mindenki megtalálja a helyét. Ahogy a kezdeti szervezetlenség lassan megnyugtató rendszert ölt.

Ám a szállítóeszközök már jobban aggasztják. Ha a cél valóban a sivatag mélyén fekvő város, kocsikkal nehezen fognak haladni a homokdűnék között.

De aztán félreteszi az aggodalmát, mert a karaván elindul és ő Shugát keresi. De nem kell kutatnia utána, mert a mágus maga jelenik meg az indulás után nem sokkal a kocsijuk mellett.*

- Hali, bocs de lenne egy kis munka pár óra múlva. Nem teherhordás de elég kimerítő lesz. Csak hogy hamarabb érjük el az uticélunk kéne kettőnknek nyitni egy kaput. A teleport itt nem játszik mivel csoportot kell átvinni. Ketten együtt, plusz két kisegítő már elég lesz ahhoz, hogy 2 napi utat spóroljunk meg minden nap. Neked és a két jómadárnak lesz időtök pihenni. Nekem meg úgyis van némi rásegítésem.

*Hát persze. Ezért a kocsik. A barnaköpenyesnek ugyanis esze ágában sincs Lanuria útjain zötykölődni, így valószínűleg feleslegesen aggódott a kerekek miatt.

És mivel egyetlen perccel sem akar több időt tölteni ezzel a kompániával, mint amennyit feltétlenül szükséges, nem gördít akadályt a kérés teljesítése elé. Ha segít, két keserves nappal kevesebb az, amit ki kell bírnia Jeremy és Shuga társaságában.*

- Ön az expedíció vezetője. Ha ezt kívánja, természetesen megteszem, amit kér. Majd szóljon, ha szüksége lesz rám!

*Ezzel Nie befejezettnek tekinti a beszélgetést és Melfyomer sem erőlteti a további párbeszédet.

A kérés persze furcsa a könyvtáros számára. Kaput nyitni nem szokatlan dolog, de már nem is emlékszik arra, mikor osztotta meg bárkivel is az erejét. És a mágus most ezt kéri tőle. Ám legyen! Az első feladat az úton... De biztosan nem az utolsó...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-11-26, 9:47 am

//Kincskeresés vagy a pokoljárás//

Továbbra is eléggé rejtegeti magát az újonnan érkező zsoldos, láthatóan nem nagyon akar belefolyni a csapat ügyeibe, ami megfontolt, óvatos hozzáállásra vall, hiszen még valószínűleg egyikőnket sem ismeri, de én szeretném, ha lenne pár ember, aki, ha szükséges az én oldalamra áll, ha valamiért szorulna körülöttem a hurok.
Ismerem már magam annyira, hogy nehezen viselem hosszú távon a parancsokat és utasításokat és most még itt van Nienna is, aki biztos vagyok benne, hogy ott akarja majd megnehezíteni a dolgomat, ahol csak tudja, főként, ha úgy érzi nem az ő etikus erkölcsössége alapján járok el.
Én is hallottam, amikor Moric-nak bemutatkozott, így a nevével már tisztában voltam és mivel az enyém is elhangzott párszor, ha figyelt ő is tisztában volt az enyémmel.
Nem gondoltam volna, hogy visszautasít, de hát hosszú még az út……
- Ha még vizet is adok neki, akkor lehet teljesen jéggé fagy…. – vontam vállat egy kisebb vigyorral, lazán kezelve a lekoppintást.
Ez nekem csak egy újabb kihívás, hogy jobban próbálkozzam. Ha felfogadta Shuga, akkor úgy sem megy sehová egy darabig.
- Óóóóó, nagyon is hasznos leszek, de az én szerepem nem most lesz, így az a legjobb, ha csak nézem, ahogy sürögtök-forogtok. – emelem fel a kulacsom felé és jót húzok az enyhe, zamatosan frissítő borból.
Azzal visszatelepszem a fa árnyékos tövébe és csak akkor lendülök mozgásba, amikor a karaván elindul.
Mivel Suga és Nienna várható beszélgetésébe – mivel a főnök felé indult, - nem hiszem, hogy szívesen bevonnának, ezért ismét a zsoldosnőt keresem a tekintetemmel és az első szekéren találom.
- Ez leesett. – ejtettem az ölébe egy kisebb zsákot és ugrottam fel a mozgó járműre, a padra mellé telepedve. – Biztosan kiválóan tájékozódsz. – kezdtem bele egy dicsérettel. – De mindenki elfárad egyszer és én segítek neked. – helyezkedtem el, felkészülve, hogy egész nap döcögünk.

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2020-12-09, 3:29 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//

* Már éppen kezdem megnyugodni, és elfoglalva a helyemet csak a kellemes, szótlan utazásra koncentrálni, amikor váratlanul az ölembe zuhant egy zsák, majd mellém az a Jeremy nevezetű idegesítő félvér. Amint kényelmesen elhelyezkedett a padon, egyből visszavágtam neki a kéretlen csomagot.
- Nincs szükségem segítségre. Ha magyaráznak mellettem, akkor csak elvétem az irányt. Szóval jobban tennéd, ha beülnél hátra a csomagok közé, hogy nehogy eltévedjünk - mutogattam neki magam mögé.
Úgy tűnik, nem sikerült eléggé megsértenem azzal, ahogy elsőként válaszoltam neki. Talán szerette a kihívásokat, vagy csak egyszerűen szórakoztatta a dacom. De ezek szerint még nem látott igazán mogorva sárkányt. Tekintetem előre meredt a lovakra, így oldalról a csuklya nem engedte láttatni az arcomat. Csak akkor fordultam felé, ha muszáj volt, de a fejfedő akkor is takart. Én se láttam oldalra nagyon, de ez esetben ezt inkább áldásnak fogtam fel.
Az idő kellemesnek mutatkozott a hosszú utazáshoz, és ösztöneim azt súgták, hogy ez így is marad. Nekem nem volt túl sok csomagom, jóformán csak az az egy tarisznya és az a néhány szütyő, ami rajtam lógott. Sárkányként meg tudtam oldani az életemet egy szekérnyi holmi nélkül is. Ha meg valami kellett, arra általában ott volt a mágia. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2021-01-09, 8:21 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//
//Mesélő//

A várost és a nyüzsgést hamar a hátuk mögött hagyják, minden halad a maga csendes monoton útján.
Shuga a démon mágus eléggé megkönnyebbül Nie válaszán, és máris a másik két mágiahasználót kezdi szekírozni. Ahogy egy nagyobb tisztásra érnek az utazók, a karaván vezetője pihenést hirdet, hisz amire a mágus és a három kisegítője készül nem 10 perces feladat. Ahogy mindenkinek elmagyarázza mi a feladata és a helyükre állnak, a varázslásba kezdenek. Az hogy egyes varázslók képesek teleportálni vagy kisebb kaput nyitni nem volt épp ismeretlen, csupán kevesen használják ki ennek előnyeit. A mágus megtette. Ahogy a mágia izzot a levegőben, mindenki érezhette annak az energiatömegnek a hatását amit a négy fő megmozgatott. A karaván kocsisai élükön a rejtőzködő sárkánnyal, és a félvér elf tolvajjal haladtak át először a kapun. A hatása erősebb az átlagos pár perces kapukénál, így komolyabban szédülnek meg, de a mázlijukra mivel ők ülve voltak nem feltűnő a hatás. Noha az állatok egy pillanatra szintén elgyengültek, de nem lett belőle katasztrófa. A hosszú utazás így lett lerövidítve, és a hetek esetleg hónap alatt elérhető uticélt elérik hamarabb.

Folytatás:
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t125p60-agare-sivataga#31429
Vissza az elejére Go down
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2022-05-10, 5:59 pm

1. küldetés - A mélység vonzásában

*Korán kelt az ifjú aranysárkány a szóbáját mely a nagy kaszás fogadóban van  nagyából rendbe szedte majd elindult a központ felé. Dolga akadt ott egy régi ismerősével pontosabban egy tartozását hajtja be rajta még régebbről. Nem erőszakos az ifjú Nar de ez az illető tartozik neki és most szüksége lenne arra a darnára, ezért is keresi fel no meg a városban is régen járt, bár ideje sok nincs hiszen a piacra i be kellene ma még néznie. Mostanság nem vettette fel a pénz és hát a fogadóra is alig futotta ami a szállást illeti, enni meg már nem igen volt miből és hát elég régen evett utoljára, mivel a sárkányok eme példánya nagyon ritkán vadászik inkább ember mint sárkány, no persze ha kell akkor igen is meg álja a helyét mint sárkány de ez most nem az a pillanat. Mikor meg találja ismerőse lak helyét már kopogna is mikor egy idősebb asszony hangja szólal hozzá.*
-Felesleges a férfi már vagy kettő hónapja el ment és nem hagyott üzenetet. Maga valami féle barátja?
*Nar hátra fordul és ránéz a tömzsi öregasszonyra aki félvér törp vagy surrnó lehet.*
-Nem vagyok a barátja.
*Válaszol rideg kimért hangon majd elindul a maga útján, pontosabban indulna. Tanácsházától nem messze van ugyanis a kis ház így a sárkány úgy dönt el látogat arra felé, hátha akad valami munka amivel egy kis pénzt kereshet. Igaz sokszor vándor zenészként jár kel a világban de olykor olykor nincs kedve mulatozni és énekelni s ez is egy ilyen idő szak. Nem túl sietősen lassabb tempóban megy az utcán s figyeli azokat akik arra felé járnak s kelnek, ki jobb módú ki kevésbé az s ahogy így sétál a maga útján mg pillant egy szerencsétlen öreget az egyik sarkon üldögélni. Ruhája oly kopottas és itt ott foltozva toldozva van, az öre igen ráncos és sovány látszik hogy még Narnál is régebben evett, s egy kis repedezett tál van előtte pár darnával. A sárkány megnézi mennyi pénze marad a szállása után hátha tud az öregnek adni valamennyit. Talál is három darnát magánál sóhajt majd odalép az öreghez s bele teszi a táljába, ekkor látja meg hogy az öreg ruhája katonai díszítésű valószínűleg egykori város őr lehetett még sok évvel ez előtt.*

-Köszönöm jó uram az istenek áldják meg!
*Szólt az öreg a sárkány bólint majd tovább áll, vagy is állna mert a híd felé pillant amin sok ember jön megy sietve a dolgukra. Ekkor egy férfit meg löknek s a mélybe zuhan illetve zuhanna mert a híd alsóbb részén egy kiálló híd darabon fent akad a tarisznyájának szíja. Az emberek a hídnál és a hídon állva hüledeznek hogy mi legyen? Míg a férfi sápadtan nézett a mélybe. Nar könnyű szerrel oda repülhetne és megmenthetné ha akarná de jobbnak látja ennyi ember előtt ezt nem tenni, inkább eszébe jut hogy levegő varázslata ki tudná talán hozni a férfit, odasiet és a két kezét a férfi felé fordítja majd szemét le csukja, mormol valamit sárkány nyelven de az ereje nem képes felhozni így hogy napok óta nem evet semmit. Ugyan valamit elindított de édes kevés a hoz hogy segítsen neki. A város örsége is oda ér és tanácstalanok, egyeske szerint a férfinek vége és meg hal míg mások azt mondják lekéne menni érte. De senki fia borja nem akarja mg menteni a férfit akinek lassan el szakad a tarisznya szíja, s lezuhan a mélybe. A sárkány úgy dönt még is meg próbál segíteni neki és a hídra lép majd el kezd lemászni a hídon a férfiért, óvatosan halad ne hogy végül ő zuhanyon a mélybe, de elég gyors a hoz hogy időben érjen oda még mielőtt baj lenne. A férfi közben imádkozik hátha a z istenek megmentik vagy legalább küldenek valakit aki hősiesen ki menti eme veszélyes helyzetéből. A sárkány már majd nem ott van és kiált felé.*
-Itt a kezem kapd el és ki viszlek innen!
*Nyújtja a kezét a férfinek meg lepődve látja a másikat hogy le mászott hozzá, nagyon örül és nyújtaná a kezét de ekkor a szíj ami tartotta feladta és el szakadtt. Nar még ideében oda kap a férfi irányába és a két kéz össze fonódik, így csak a tarisznya zuhan a melybe. Nar és a férfi ki másznak a mélyből majd meg pihennek a stabil felszínen, nagy levegőket véve.*

-Köszönöm jó ember hogy meg mentettél Dremer karmai közül!
*Hálálkodik a férfi.*
-Tessék nem sok de a hős tetted ért meg érdemled hogy kapj jutalmat!
*Darnát nyom a sárkány kezébe majd megöleli és elindul az úton. Az ifjű sárkány megszámolja a pénzt és pont tizenöt darnát kapott. Melyből ötöt az öregnek ad majd tovább áll, tudja ebből a piacon semmit nem vesz de talán kap majd munkát valamelyik árusnál és akkor még a darnája is nőhet.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Onoria
Főpapnő
Onoria


Hozzászólások száma : 204
Munkahely : Főpapnő, a Tanács elnöke

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime2022-12-30, 8:58 am

//Tanácsház//

*Nem Tarsisban van jelenleg. A Remény templomát az egyik papnő igazgatja, míg Onoria a Tanácsházban üléseik rendszeresen.
Lassan Valian válik határvárosság, míg egykoron ez volt a Birodalom szíve.
Mardan meggyengülése, Telar, Stern eleste után a legészakibb erősség ez.
A papnő fehér ruhájában feláll a Tanács előtt.*
- Nem tűröm a tiszteletlenséget! Ha nem lettem volna ott, Telar mellett elesett volna minden más erősség is, kezdve Valiannal, majd Tarsis és Norlan is! A Hasadékba visszazártuk a sárkányokat! Egy ősi sárkány meghalt! Vegye mindenki figyelembe ezt, mielőtt a hadvezetést bírálja!
*Barna szemeit végighordozza az egybegyűlteken. Az elfeket csak egy helyettes képviseli, ahogy a nimfákat is. Nincsenek itt a vezérek, és ez szemet szúrt már a főpapnőnek is.
A törpék képviseltetik magukat, de elégedetlenek a nekik nyújtott segélyek miatt, s ahogy nekik, a fehér elfeknek is elegük van már a közösködésből. Sereget akarnak, amely visszaveri az orkokat és a sárkányokat északon, hogy visszafoglalhassák, akár közös erővel Orod Opelët.
Csak a főpapnő tudja biztosan, hogy erre Lanuriának nincs elegendő ereje. A sorozások akadoznak a kiképzés is és a Birodalom csökkenő anyagi ereje mellett nem segít sokat a sorozatos vereségek hatása sem a morálra.
A mágusok tornyai is megfogyatkoztak, ahogy a mágusok maguk is a csatákban.
Gondterheltségét nem mutatja.
Új erőket kell bevonni, s nem feltétlenül akar a vadalanokra építeni. A kék bőrű népséget nem tudja irányítani, vadak és erősek, saját törvényekkel.
Más megoldásra lesz szükség.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Valian központja - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 21 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Valian központja
Vissza az elejére 
21 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
 Similar topics
-
» Valian piactere
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa-
Ugrás: