LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A rabszolgapiac

Go down 
+25
Fela Husani
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Sydney H. Low
Kesa Klensbane
Sol
Nill
Belnir
Huor Tiwele
Nawarean
Balál Tangeran
Cloud Revan's
Furia
Alex Ian Keegan
Sou
Edward Dylan
Gylnar Radek
Mitsuko Midnight
Melhior Norin
Kain Namelyr
Áron Minden
Tarabas
Zylar
Arietta
Mesélő
29 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-05-15, 9:56 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*Shuga lángjai feltartóztatják a falra mászó katonákat, kik káromkodva fordulnak ismét a mágus felé, hisz ki más lehetne, ki a tüzet megidézte nekik?
A megjelenő alakok közül sárkány alakban legfeljebb anyagiatlan formában leledzhet Melfyomer, azonban démoni testükben ők, azaz ő már impozáns jelenséget produkál.
Míg a gőz felszáll, a társalgás folyik, a lenti sárkány is befejezi a fagyasztó varázslatot, s útnak indul.
Mikor az energiacsápok földre rántják nagy porral a levegőből társát, úton van, s a földön mozgó, fehér test körül hószín fényben pompázó aura jelenik meg, mi a sárkány lendületére meg is mozdul.
Midőn a támadás megindul társa ellen, el is hal, ugyanis előbb az aura csapódik bele a démonba, s tántorítja hátra, majd a fehér sárkány hatalmas farka sodorja tovább a lényt, ki a következő pillanatban az általa felállított falba csapódik, odalapítva jó néhány katonát is.
A grifflovas elszörnyedve pillant minden harcolóra, s nagyon úgy látja, igaza volt a démonszerű mágusnak, odébb kell állnia, míg nem késő. Efféle hatalmakkal neki, s a maradék katonának sincs ereje szembeszállni.*
- Hát még mindig nem látjátok?! Most tűnjünk innen, míg a sárkányok és a démon egymással harcolnak!
*Akad már katona, ki belátja a mágus igazságát, s a vezér a maradék seregnek elrendeli a visszavonulást.
Hogy hová? Leginkább egy „oszolj” parancs hangzik el, s míg ők ezt igyekeznek betartani, addig a sötét bilincsekre a magához térő másik sárkány varázslata feszül, s pattannak szét rajta.
Shuga is dönthet, mit is szeretne tenni, miközben a tér másik oldalán megjelennek az első mágusok, kiket a város ezen részére rendelt a főpapnő. Első pillantásra tűz alá veszik a két sárkányt, s nem tűzgolyókat dobálnak nekik, hanem Shugához hasonlóan a földhöz próbálják szegezni mindet. A különbség csak az, hogy a lilásan izzó kötelékek a démonlényt is igyekeznek a földhöz béklyózni, hisz Filnoren egyik teremtményének hiszik őt.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-05-22, 6:35 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

A harc végre nem egy oldalú noha nem is alakul túlfényesen. Viszont végre remek fegyvert találtam a túl páncélozott melák ellen. Eddig örömködhettem, amikor a földön heverő gyík társa egy fény aurával jön nekem, és a fekvő a zavaromat kihasználva lendületes csapással a falamhoz vág. Mögém került pár harcos, és biztos hogy meghaltak, talán nem de Dremer tudja erre a választ, és őt meg nem tervezem megkérdezni. Dühösen morranva mászok le a falról, és robogok a fekvő felé. Az elf szavai is eljutnak a fülemig, és nagyon ígéretes hogy el fogom verni a démonozásért. Bár lehet hogy igaza van, vagy lesz a dologgal kapcsolatban. Mindegy a karmaimat is kiegészítem a sötétséggel, ahogy a lámpát játszó sárkány is tette ellenem. És így marok bele a dög elérhető részébe. Közben a katonák is javítanak a megítélésükön, bár az az oszolj szintén megér pár taslit a tisztnek. De vissza a sárkányhoz, aki szabadulna, talán sikerülne is neki ha nem duplázok rá a kötelékre. Amikor mindhármunkat több lila fénylánc ragad meg, a röpködőt lefelé tervezi húzni engem meg a földön heverőt a talajba készül passzírozni. De nem állok meg itt még holmi bilincsek miatt sem, az egyetlen amit igyekszem eltépni az a lábamra csavarodhatott, ezt is csak azért hogy tovább robogjak a gyík felé. Amikor egy mentális pofon csapódik a tudatomhoz, és észreveteti velem az érkező mágusokat. Lassítok is de a hüllőt nem eresztem, ha eddig nem téptem el az engewm tartó láncot, akkor már nem is tervezem, viszont egyetlen túlméretezett ugrással elég meszire megyek ahhoz hogy a sajátjaim mögém kerüljenek, és a mágusok eltévedt varázslatai őket ne találhassa el. Nem is harcolok a láncok ellen, és leteszem a seggem a földre mielött a vari vágna a földhöz. Mivel Sendelben már volt szerencsém hasonló trükk elszenvedeséhez, így eszemben sincs ellenálni neki, így lassabban érvényesíti a durva hatását. Csak a sárkányra, és a katonákra figyelek, a mágusok majd eldöntik mi hogy alakuljon.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-05-22, 8:18 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*A rabszolgapiac előtti tér lassan kiürül. Nem sok katona maradt ott, s kik maradtak, azok holtak.
A szintén elesett mágusok által mozgatott holtakkal is jórészt végeztek a sárkányok, s így lényegében hárman maradtak odalent. Két sárkány, kiket Shuga immáron már megtépázott, s maga a démonszerű mágus. Mindhármat a földhöz szegezte a megérkező mágusok mágikus köteléke, s immáron a földhöz szegezve pihennek.
A démon leginkább lazán, nem küzdve a láncokkal. Tán jobban is teszi, eddigi varázslatai és az elszenvedett csapások némileg kimerítették, s így lehetősége van neki arra, hogy pihenjen.
A sárkányok azonban nem ily nyugodtak, s csak a kötelékek feszegetése nyomán jutnak odáig, hogy a ráébredjenek, a mind erősebben a földhöz szorító láncok csak erősebbé válnak, midőn ellenállnak.
A máguscsapat vezetője, egy feketeköpenyes jelenik meg közöttük, s a grifflovas, mintha csak erre várt volna rejtekében, előbújik.*
- A démont ne bántsátok, végig mellettünk harcolt. Az életem köszönhetem neki.
*A feketeköpenyes végignéz a grifflovasok egyenruháját viselő elfen, s hitetlenkedve csóválja meg fejét.*
- Inkább tűnik a repülő erőd szörnyetegének, mint szövetségesnek.
*A grifflovas feltartja kezét Shuga felé, jelezve, maradjon veszteg, ő majd megpróbálja meggyőzni a feketeköpenyest.
Az egyik fehér sárkány is ekkor szól hozzá, míg a másik csak baljóslatú morgást enged ki torkán.*
- Engedjetek szabadon, s talán akkor megkíméljük szánalmas életetek!
- A te neved hallgass, sárkány!
*Veti oda a mágus. E pillanatban apró csomagot húz elő sötét köpenye rejtekéből, s míg a sárkányok tovább feszegetik lilás kötelékeiket, a csomagból kiemel egy makettszerű lándzsavetőt.
Ahogy a földre teszi, még felpillant a sárkányokra, s mikor hátrébb lép, arcán csúfondáros, hideg mosoly fut végig.*
- Crescere!
*A lándzsavető röpke szempillantás alatt nyeri el valódi méretét, s ahogy a mágus az első sárkány felé fordítja, a másik sárkány hirtelen vesz fel kétlábú formáját. Abban reménykedik, az alakváltás teremt annyi helyet, hogy szabaduljon.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-05-23, 12:45 am


//Mese: Véráztatta földek //

Az hogy lefogtak, enyhén szólva is idegesítő a számomra, de perpill nem látom értelmét a pattogásnak. A feketeköpenyes egy mocsok, de ez jellemzi az összes hasonszörűt. Főleg a korábbi csatatéren megismert példány, vele nem volt lehetőség összedolgozni, ezzel meg már nem is kísérletezem. Ekkor robban be a térre az elf akinek már rég el kellett volna tűnnie. De lehet hogy a sors így látta jobbnak.
- A démont ne bántsátok, végig mellettünk harcolt. Az életem köszönhetem neki.
Naná hogy a fekete is beszól.
- Inkább tűnik a repülő erőd szörnyetegének, mint szövetségesnek.
Épp kinyitnám a szám, hogy beszoljak a nyavajásnak, amikor az elf jelez nekem hogy eszembe se jusson önmagam lenni mert az gondot okozna. Első körben bólintok az elfnek, és várom mit hoz ki az eseményből. De a szabad szájú lepcses sárkány nem ilyen értelmes, és ugyan van mire beképzeltnek lennie, ez a helyzet nem az.
- Engedjetek szabadon, s talán akkor megkíméljük szánalmas életetek!
- A te neved hallgass, sárkány!
- Egyetértek fogd be vagy belelépek az arcodba. A haverod se takarodott haza, pedig megmondtam neki hogy jobban teszi.
Közben a mágus egy mini lándzsavetőt vesz elő, ha nem korábban sülyesztettem volna el egy griff tetemét most hülledeznék, de ugye ha egy egyed kitalál valamit, azt más is megteheti. Nem létezik e téren jogvita, főleg mivel földhöz vagyok szegezve. A mágus vigyora nem tetszik, és olyan késztetés ér el hogy tépjem le az arcát és döngöljem a földbe. De eddig jutokaz elméleti testisértésben amikor a lepcses sárkány gizdulni kezd. Mivel az elmult perceket erőlködés és agreszió mentesen töltöttem a láncaim nem olyan stabilak még, noha megszabadulhatnák belőle, az elf miatt mégsem teszem. Inkább a balkezemmel marok a talajba, és egy túlméretezett föld tenyeret hozok létre a szökésre készülő sárkány mögött. Aki humán alakot vett fel. Hamar lecsapok rá, és vissza tér a fekvő helyzetbe, míg a láncai igazodnak az új méretéhez.
- Nem mész sehova, ez már nem az a helyzet hogy élve meguszd a dolgokat csak mert sárkány vagy.
Ahogy ujra lefogják a láncok eleresztem és pihenésbe fogok, mert egyrészt kell az energia a fájdalommentesített lábaim gyógyulásához, másrészt a harcok rengeteg energiát kivettek belőlem is.
- Amúgy kérnék egy gyógyítót is a lábamhoz, nem hiszem hogy én is azt érdemelném amit ők. Tekintve a tényeket, hogy a grifflovas is kiállt értem, na meg a következő gondunk sokkal nagyobb. Ha csak az a több száz ork nem lécelt le a fal mögött, akkor épp nasgyon dühösek rám, hisz kinyírtam az elővédjükert, miközben a sereg itt lévő egységét védtem ettől a két tűzokádótól.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-05-29, 7:40 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

- Igazat beszél, s látjátok, most is kiáll mellettünk. Még a fogságotokban is mellettetek áll ki.
- Ugyan ki vagy te, hogy ily nagyon szószólója vagy?
- Unassil vagyok, a grifflovasok közül, Avlanionból.
*Emeli meg jelvényét, mi az oldalán lógó apró táskán díszeleg.*
- Kezeskedek ezért a lényért. Nem sárkány és nem is egy a sárkányfattyak közül. Igaza van, orkok vannak a falon túl, mit szintén ő emelt. Engedjétek el és segítsétek egymást.
*Utóbbit már Shugának is szánja.
A feketeköpenyes e pillanatban hozza működésben a lándzsavetőt, s előbb a sárkánybőrben lévő sárkányra irányítja. A lándzsákat egymás után lövi ki a fegyver.
A mágus rutinszerűen használta a varázslatot, ha már a tetőkön nem lelt egyetlen egyet sem a balliszták, vagy lándzsavetők közül, a magával hozott, kicsinyített fegyvert húzta elő.
Tanítják a tornyokban ezt a varázslatot, nem afféle rejtegetett fogás ez, mit kevesek ismerhetnek csupán, sokkal inkább hasznos.
Természetesen nem mindenki képes egy egész lándzsavetőt kicsinyítve hordozni, ő azonban igen.
A lándzsák egymás után vágódnak a lila kötelékekkel lekötözött sárkány testének, míg a másik kétlábú formába húzva magát e pillanatban kísérel meg teleportálni.
A sötét, ködszerű füstben azonban nem tűnik el, ugyanott marad, a mágikus kötelékek nem engedik szökni.
Újabb mágusok jelennek meg, két szürkeköpenyes a fal tövében, nem messze a démontól.
A fekete intésére végül a tetőkön lévők feloldják a démon kötelékeit, s a lila fények eltűnnek teste körül.
Az egyik odalép hozzá, teste körül azonban érzékelhető a védőpajzs, mit megidézett maga körül*
- Mutasd a lábad!
*Ha Shuga megteszi, akkor két tenyerét a lába fölé tartva suttogja el gyógyító varázsigéjét, mire aranyló fény áramlik a démonlény lábába.
Társa eközben a falra teszi tenyerét, s halkan kántálni kezd. A tetőkről a mágusok is látták a fal túloldalán készülődő sárkányokat.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-05-31, 12:19 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Az hogy a támadásom sikeres volt, végülis meglepett. Ahogy a feketeköpenyes fintorra is amikor az elf Unassil ismét a védelmemre kelt. Ellenben a segítsük egymást mondatánál gyanítom mindketten ugyanarra gondoltunk, csak más célponttal. De ki vagyok én, hogy vitázzam mikor az életem múlik a dolgon. Az első sárkányt hamar kivégzi, amire megkordul a gyomrom. Aztán csendesen szemlélem a másik menekülési szándékát bár már a teleportokban se lehet bízni errefelé, úgy látszik az övé nem működik. De a fekete intésére eltűnik a lila vacak körülöttem. Egy szürkeköpenyes alak jön oda hozzám óvatosan a pajzsa mögé rejtőzve, ezen elvigyorodom. De nem tartom ostobának, hisz háborús helyzet van, csak egy ostoba nem védekezik ilyenkor. Én sebtében veszem fel az emberi alakom, és előkerül a vérző csupasz lábam, hisz a sárkány jege mindent leszedett rólam. Így helyezkedek el és figyelem a tevékenységét a gyógyítónak. Ahogy érzem a gyógyulást, fokozatosan oldom fel a fájdalom elfojtását célzó varázslatomat. Így sokkal hamarabb jövök helyre, és tudok harcolni, főleg, hogy már csak a fal fenntartása eszi az erőmet.
- Csak annyira hozd helyre, hogy tudjak mozogni, a fájdalom maradhat ja és a bőrömet mindenképp.
Nem eresztek le én sem, hisz azért még sok dolgunk van hátra. Noha nem egy sereg töketlen hős van mellettem. Hanem jó eséllyel szintén harc orientált mágusok. Amint végez, nyugodtabban állok fel, és várom az utasításokat, hisz a rendben én csak egy futár és probléma megoldó vagyok, a feketeköpenyes meg tuti valami fejes hozzám képest.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-05, 7:59 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*A szürkeköpenyes kántálása a fal túloldalán ólálkodó orkokra van hatással. Természetesen nem mindre, azonban a fal külső oldalából darabok szakadnak ki, s eme ökölnyi méretű darabkák egyenesen az orkoknak csapódnak, jó néhányat leterítve közülük. A szürkeköpenyesnek van annyi esze, hogy ne nagyon dugja ki a fal fölé a fejét, mert akadhatnak ott még íjászok az orkok között.
A másik szürke köpenyt viselő eközben az emberi formát öltő Shuga lábát kezeli, s a mágus kérésére valóban csak annyira gyógyítja meg lábát, hogy használni tudja.
Unassil a háttérbe húzódik, ahogy a mágusok tesznek-vesznek. A tetőkön lévők közül is akad, ki csatlakozik a fal mellettihez, s tűz alá veszi a még harcképes orkokat, hogy mielőbb megfutamítsa őket, avagy pedig lemészárolja mindet.
A barnaköpenyesnek, Shugának is hamar akad feladata.
A feketeköpenyes fordul oda hozzá.*
- Itt a lehetőség, hogy bizonyíts. Öld meg a másik sárkányt!
*A lila kötelékek alatt lévő, immáron kétlábú formában is leszorítottnak közel sem olyan nagy a szája, mind eddig volt.
Lázasan töri a fejét, hogyan tudna kiszabadulni odabentről.
Az újabb próbálkozás természetesen nem visszaváltozás eredeti alakjába, tisztában van vele, hogy az a véget is jelenthetné számára.
Ezért inkább odabent tőrét bűvöli meg odabent, hogy valahogy átvágja vele az őt fogva tartó kötelékeket. Nem sok helye van mozogni, így a fegyver elővétele, s a ráolvasás is vontatottan halad.
Shugának igyekeznie kell, ugyanis hamarosan egy raj sárkányfatty éri el a rabszolgapiacot, s támad a mágusokra és rá is.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-06, 2:10 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

A gyógyító tényleg azt teszi, amit kérek, vélhetőleg ő is rájött a kérésemben lévő takarékos megoldásra. Így ő sem fárad el jobban, és az energiáim végre nem a gyógyulásomba mennek. Aztán ahogy felállok, megérzem a közeledők szagát, igaz eddig is éreztem őket, de kicsit sem érdekeltek. A feketeköpenyes szavaira felmérgedek.
- Sosem ölök bizonyításból vagy parancsra. Azért ölöm meg mert lassan jön egy nagyobb adag korcssárkány csapat, és ő útban lenne. Unassil készülj a harcra, amikor megölöm a sárkányt egy csomó elcseszett korcs esik ránk. De későn érkeznek.
Egyetlen intés a botommal, és a humán alakba bújt feje elválik a testétől.
- Nem tűröm, hogy vizsgáztass. – Morranok immár közvetlen közelről a feketeköpenyes arcába. - Nem vagy a mesterem, sem a feleségem, hogy ugráltass.
Ahogy befejezem a szavaimat, megnövök ismét, és az érkezők közé köpök egy lézergömböt. Majd a harcba vetem magamat.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-12, 8:12 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*Shuga gyógyulni látszik, a szürkeköpenyes pedig elveszi kezeit, midőn elégnek látja a gyógyulás állapotát.
Azonban a feketeköpenyes szavaira nem megfelelően reagál.
A mágus hagyja, hogy végezzen a kétlábúval, kinek a kezében van már a tőre, de még nem jutott el addig, hogy használhassa is. Úgy válik el feje a nyakától, hogy nincs esélye a lekötözött sárkánynak védekezésre.*
- Mégis úgy tettél, ahogy kértem. Így helyes, s ha ellenünk fordulsz, úgy pusztulsz el, mint a sárkány.
*Jelenti ki a feketeköpenyes magabiztosan, nem törődve a morranással. E viselkedés csak arról győzi meg, hogy nem érdemes bízni benne.
Figyelnie kell rá, mert kárt okozhat, így a harcban ha véletlenül ellenük fordul, nem hagyhatja, hogy kárt okozhasson társaiban.
A sárkányfattyak meg is érkeznek, s a démon támadása el is kap kettőt közülük, míg a többi szétrebben, s egy részük a tetőkön lévő mágusokra rontanak, a többi pedig egyenesen a térre, s a démonra.
Lándzsák repülnek Shuga teste felé, de akad, ki közelebb merészkedik, s belekapaszkodik a démon testébe, kardjával kísérelve meg végezni vele.
A mágusok eközben varázslatokkal fogadják a fattyakat, tűzgömbökkel, fel-felvillanó átkokkal szedve le őket egyenként a levegőből.
Unassil maga is előveszi az íjat, mit korábban elővett már, s lövi velük a tér felé tartókat.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-19, 11:36 am

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

A tettem ugyan megnyugtatták a fekete köpenyest, a szavaim meg újra felcseszték agyilag. Nem számít, nem tervezek mindenkivel kedves lenni, pláne mert nincs időm rá. A lendülete a támadóknak csak épp hogy törik meg, de ők sem esztelenek. Távolsági harccal kezdenek, a lándzsák nyeleit elkorhasztom, így a halálos erejű támadásaik már csak kisebb sérüléseket okozhatnak. Arra nem sok időm van hogy másra is figyeljek, de azt jó látni hogy a többség az én nyakamba zúdul.
~Ebben vajon mi a jó? ~
A harc eldurvul, ütöm, amit érek és néha harapunk is. Én a fejüket le, ők belőlem ki darabokat. Igazi szörny csata. Egy idő után vészesen érzem, hogy ez így nem lesz jó. Ők többen vannak, és előbb utóbb legyőznének. Nem gyors és látványos harcok folynak bár mindkét oldal bele ad apait anyait. Viszont igyekszem minél többet feltartani. Mielőtt feldobnám a talpam, egy régi kedvencem veszem elő, igaz akkor a vörös sárkány kikerülte azzal hogy magasra szált, nekik ezt az opciót nem fogom meghagyni. Árny csápokkal minél többet 15 méteren belülre húzok. Majd a hatalmas sárkány szájjal a föld alól körbe zárom magunkat. Nincs kiút se fel se szanaszét. Ahogy bezáródik, az egész társaságot elkezdem a föld alá húzni, és feltölteni a kupolát földel és törmelékkel. Én túlélem ők megfulladnak. Egyet magamhoz rántok közben, hisz már vélhetően több sebből vérzek, és a halálsikolya az utolsó, amit mindenki hal, elmerülünk a föld alá szinte nyom nélkül. A föld alá kerültekkel hamar végzek, mielőtt kiásnák magukat. A csáppal tartottakból kiszívom az életerőt. Amint végeztem vissza térek a csatába, és ha az elf vagy bárki más bajban van a segítségére sietek.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-19, 9:05 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*A sárkányfattyak sem esztelen állatok, tisztában vannak vele, hogy a legerősebb ellenfél árthat nekik a legtöbbet. Azzal azonban nem, hogy nem csak Shuga erős ellenfél, hanem a tér különböző épületein, vagy a környékükön lévő mágusok is.
A tűzgömböket egyéb átkok váltják fel, s a démon harapásánál tapasztalnia kell, hogy a sárkányfattyak a fej leharapása pillanatában kővé is válnak, s így, ha nem vigyáz, hiába uralja ő a föld elemet, a kővé válást ő sem tudja megakadályozni.
Kész szerencse, hogy az első harapásnál a kővé váló néhány foga is törik ki, mielőtt még az átterjedne egész testére.
Unassil eközben egymás után szedi le őket, miként a mágusok is, s midőn Shuga maga is csápjaival a föld alá rántja őket, csak arra kell figyelnie, nehogy az a bizonyos halálsikoly közben ő maga is kővé változzék.
A teret mind több sárkányfatty töredezett kőszobra borítja, miközben a mágusok és a démon harcára felfigyel Filnoren ura is.
A fehér hajú sötét elf helytartó előbb egy kőgömböt lövet ki a rabszolgapiacra, majd következő lépésként egy sötét, három füstszerű árnysárkányt küld ellenük.
Erre emelkedik ki a földből Shuga is, hogy a mágusok felveszik a harcot velük. A fattyak elfogytak, így helyettük árnysárkányok érkeznek elpusztítani a repülő vár ellenségeit.
A térre pedig, nem messze a démontól, egy kőgömb zuhan, mi széttörve forró lávát önt ki magából, ám e láva nem hűl ki, sokkal inkább, felfalva a talajt, terjeszkedni kezd, s így maga Unassil s hátrálni kezd a közeledő forróság elől.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-25, 10:10 pm

//Mese: Véráztatta földek//

A tervem ugyan felemásan, de sikeresnek mondható. Csupán pár fogam, és némi seb ami fakítja a sikerem, hisz ugyan úgy idióta vagyok mint a humán felem. Ebből is látszik, hogy a sikerem lassan, de biztosan halálcsapdává alakul a számomra. Az utolsó kijárat lefelé van, szóval még mélyebre süllyedek, még időben eresztve az átkokkal megtűzdelt korcsokat. Amint végre kiérek, fent már egy másik csata dúl, amikor egy túlméretezett szikla zuhan közém és az elf közé. Aki kilőtte vicces kedvében van és még Furia szennyes trükkjét is van pofája lemásolni. Vagy csak ki akar nyírni. Az érkezés irányába nézek, a lebegő erődnél egy rég hallott leírású sötételf figyel minket.
- Nézd már, elhozta a könyvemet is.
Örömködök kicsit, lehet hogy túl hangosan, és korán is hisz el is kell oda jutnom. De az hogy ez a hirtelen szőke sötételf itt van sokat javít a kedély állapotomon. A terjedő láva kupacot mielőtt túl buzgóvá válna egy gömbbe zárom, majd egy vékony és törékeny kristályos réteget húzok köré. Ez ugyan csak időhúzás, de arra elég, hogy az orkoknál okozzon zűrt és ne nekünk. Szóval mielőtt kitörne, felkapom és át dobom a fal mögé, amit a másik mágus már fegyverré tett egyszer. Ha az orkok észlények túlélik, ha nem, nos nekem édes mindegy. A döglött sárkány teteméből, kitépek két lándzsát, vagy amit az a vacak játék használt. Majd a tömörebb sötét pikkelyes felé hajítom teljes erőből mindkettőt. Persze mind két esetben célozva, de nem rá hanem elé figyelembe véve a sebességet és az irányát. Ha találok hízik a májam, ha nem újabb adag muníciót veszek magamhoz. És várom az érkező ellenfelet.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-06-27, 12:48 am

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*A repülő erődből érkező láva bizony sebesen terjed, míg a démon be nem zárja egy gömbbe.
Az orkok a terjengő láva elől meghátrálnak, inkább visszavonulnak, mintsem ott égjenek meg a kitörő láva körében. Azonban a láva nem szűnik meg, sőt, növekedésnek indul, s hamarosan már a falat ostromolja, mit a szürke mágusok kísérelnek meg feltartani.
Azonban az izzó kőzet nem csak arra terjed, a tér házai irányába is.
A támadás, mit a repülő erőd még küld, a sötét sárkányok, máris a máguscsapat elé jutnak, kik még érkezésük előtt csapnak le rájuk.
Egy, a legsötétebb, így is átjut a mágusok támadásán.
A lándzsák egyike lepattan az árnysárkányról, a másikat már átengedi testén, s az sértetlenül száll tovább a magasba.
Az árnysárkány körbefonja sötét karmaival a démont, miközben árnyfogait belemélyeszti Shuga testébe. A sötétség terjengeni kezd a harapás nyomán, hideg fájdalommal kínozva a féllényt.
Unassil e pillanatban fordul meg, s ahogy az utolsó nyilat helyezi az idegre, tünde nyelve mond rá varázst.
A nyíl tiszta, fehér derengéssel fénylik fel, úgy indítja útjára az árnysárkány irányába.*

Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-07-03, 6:02 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Az események felpörögtek, és én állok az egész közepén, mintha tehetnék arról hogy háború van. Na mindegy, az árnysárkány bele bóklászik a támadásomba és ezzel elveszi az esélyt arra hogy a fizikaitesttel rendelkező példányt leszedjem. Közben a láva utat talál hozzánk ez kezd felettébb bosszantó lenni. A felén folyó ármánnyal kiszúrok, a talajt alatta a kitörés felé lejtő emelkedőt hozok létre. Megállítani ez sem fogja de több időt ad a mieinknek agyalni ellen ötleten, és nem égnek halálra. A mocsok árnysárkány ezt használja ki, és elragad majd belém mar. Ha nem lenne elég hogy elég szépdarabot kimarhatna belőlem, nem ez a dög megfertőz engem ,a sötétség fertőzésével. Eldobom az agyam, ez a tökkelütött függöny gyík most felidegesített. Fájdalomra fájdalommal reagálok. Tutira nem vagyok észnél amikor ezt teszem, de talán kiégeti belőlem az árny sárkány mérgét. Sötétség ébenfekete lángjait idézem magamba, ha ez a nyavajás azt hiszi végez velem akkor megmutatom neki milyen az amikor egy Sárkány démont felidegesít egy halandó sötét ködpamacs. Az árnyék lángokkal a köd testébe marok, nem a testét tervezem sebezni ahhoz ő is túl sötét de a lelke neki is finom falat. Ekkor észlelem az elf mozgolódását, ami nem tölt el örömmel, de nem is okoz csalódást. Vajon csak a sárkány fogja megérezni a fény erejét, vagy én is aki épp a sárkányra vagyok rácuppanva. Vajon elég e hogy a méreg kiégjen belőlem, vagy jobb ha mihamarabb gyógyítót rántok, mert egy ostoba felelőtlen szörnyeteggé változom, és bele halok a méregbe, na meg a fénybe ...
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-07-03, 9:10 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*A mágusok össztüze lassan felőrli a többi árnysárkányt. Ki marad, az épp Shuga ellen küzd. A démon testébe harap, minek hatására az őt fenntartó sötétség terjengeni kezd, mint holmi fertőzés, a féllény testében.
A hideg fájdalom jelzi számára, miféle támadással is van dolga.
A Shuga által megidézett sötét lángok az árnysárkány testébe marnak, s ezúttal ő üvölt fel földöntúli üvöltéssel.
A démon támadása megsebzi ellenfelét, így immáron mindketten sebesülten küzdenek tovább.
A féllény bensőjében tomboló tűz lassan szorítja kifelé az árnysárkány mérgét, miközben Unassil megbűvölt nyila is eléri az árnysárkányt.
A sötétség lénye testébe hatol a tiszta fény, s az árnysárkány úgy érzi, a fény szétveti őt. Shuga támadása egyik oldalról mar belé, a fény a másikról.
Vergődve érzi, miként oszlatja a két irányból érkező támadás mind széjjelébb testét.
A Shuga által megdöntött föld ez idő alatt a kitörés körül mind nagyobb, fortyogó lávatavat hoz létre, mi körül mérgező gázok jelennek meg.
A szürkeköpenyesek köpenyüket idézik maguk elé, s buborékokat, miken keresztül tiszta levegőhöz jutnak. Egymás után idéznek meg jeget, mi ugyan felolvad, azonban vízzé válva lassítja az izzó kőzet terjedését.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-07-10, 7:47 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Néha nagyon szeretnék meghalni, de az élet szeretetem elég ragaszkodó természet. Ahogy a sárkány és én gyilkoljuk egymást, egyre nehezebben harcolva, közeledve a végkimerüléshez. Amikor a gyík már döglődik és lezuhantunk, lassan mászok ki alóla, szinte már zombiként. A fizikai formám is alig tudom fenntartani, így elég messze mászom a haldoklótól. Itt vissza változom emberré, és csak fekszem, miközben a tűz égeti ki belőlem a mérget. Tagadhatatlanul látványos lehet ahogy a kicsöpögő vérem apró fekete lángokkal válik semmivé. Még üvölteni sincs kedvem, nem hogy lélegezni, amikor egy hatalmas és erős energia csóva csap az égig. Erre egy mágus se képes, valami üresség valami veszteség járja át a mellkasomat, ahogy a távozót nézem. Furia halála komoly veszteség lesz mindenkinek, így meglep a dolog hogy Dremer még mindig a városban van és nem az ősit kíséri át. Vagy az a némber tényleg nem halt meg csupán egy időre hátra hagyja a kisded játékokat? Egyiknek sem tudok örülni, Furia ereje gyanítom az összes sárkányt megérinti, már aki valaha is szolgálta őt. Ők tuti bekattannak. Én még csak haragot sem érzek felé, sosem kívántam a halálát. Csak a vérét vettem volna egy jó kis csatában, amit valószínűleg az első ütésnél elvesztettem volna. Mindegy, nem dögölhetek még meg, dolgom van és céljaim. Eszelős bűz csapja meg azt orrom, és abban biztos vagyok hogy nem én bűzlök, és a sárkány sem. Akkor mi a fene? Ülök föl, és a szag irányába fordulok. Amikor észreveszem a saját baromságom újabb következményét, szívesen bemosnék magamnak, de most túlságosan fájok hozzá hogy bántsam magamat.
-Hogy a bőr hűljön arra a nyomorult sötételfre. Ha ezt túlélem, tutira elbeszélgetek Dremerrel. Nem mintha amúgy nem tenném. Na de munkára, nincs időm lazsálni.
Állok fel, kicsit öregesen, vontatva, romosan, ahogy a méreg folyik ki a sárkány harapásának nyílt sebén. Nem tudok örülni a győzelemnek, és sírni sem a fajdalom miatt. Koránt sem végeztünk még, de nagyon nincs kedvem létezni már. A fortyogó méreg katlanhoz sétálok, és elfintorodnék, ha ember lennék de a kénes szag sok szép régi emléket hoz fel amint épp hasonló magmában feredőztem, hogy a koszt leégessem magamról. Na jó merengés pipa, tüntessük el ezt a vackot innen. A hőt kiszívom a közepén lévő varázslatos masszából, ezzel is fel gyorsítva annak kihülését és megszilárdulását. Amint eléggé járható lesz a dolog, újra az oriás testben sétálok a mag felé ami még tutira nem hagyta abba a műsort. Kitépem, és szidom a saját hülye fejemet mert forró, forróbb majdnem mint a sárkányok lángja. Újra elzárom, immár egy a gonosz varázslathoz kötött önfentartó  pajzsot vonva köré. Ezt vonom kristályos börtönbe. Pár percig agyalok mi legyen vele, mert a trutyi azért alattomos és növekszik újra.
- Nyiss egy kaput egy nagyobb vízforráshoz, az majd elveszi a kedvét a fortyogástól.
Nézek a legközelebbi mágusra. Amint megnyitja behajítom azt a vackot, majd sírva fakadok a kezem látványától.
- Ha ezzel végeztünk megyek Dremerel beszélni, meguntam ezt a testet akarom vissza a sajátomat.
Az elfre nézek és sóhajtok egy nagyot.
- Csak hogy tisztázzuk, 400 évvel ezelöttig igen is sárkány voltam. Aztán elkövettem azt a marhaságot hogy a sárkányok rájöttek, hogy ezeknek a nyavajásoknak kémkedek.
Mutatok körbe a mágusokra.
- Undorodom attól ami lett belőlem, de végre visszaszereztem a testemet, és vagy Dremer vagy a mágusok tanácsa de segíteni fog valamelyik. Dremert kivéve a többiek rengeteggel tartoznak. Igaz a tanács egy dolgot már így is tett értem, azt hogy nem nyírtak ki még. De tartoznak, ahogy az elfek is. Ők duplán Elsga és Olod miatt, na meg mert nem értek egyett a háború okával.
Morranok fel, és Dremert kezdem keresni mert tényleg segíthetne, noha legutóbb épp megfenyegett. Ami valószínűleg most tetőzik, és közeledik a halálom pillanata, már ha nem jutok vissza a saját testembe. Ha nmem jön újabb roham, ember alakban indulok meg a nyavajás csontarcú felé, beismerve az igazát a saját halálom egyre közeledő időpontjáról.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-07-10, 9:00 pm

//Mese: Véráztatta földek - Shuga//

*A csata a rabszolgapiacon lassan végéhez közeledik. Az orkok elhagyták, nem akarván szembeszállni a magmával, a tűzzel, a telari katonák nagy része vagy halott, vagy fedezékbe húzódott a harc heve alatt, Unassil lövése és Shuga támadása végül kivégzi az utolsó árnysárkányt, s a démon vele együtt zuhan a földre.
A méreg lassan távozik a féllény testéből, midőn a megidézett tűz kiégeti azt.
A sebesülés jelentősen meggyengíti a mágust, s ezt még Unassil is látja.
A tér körül álló mágusok közül többen is megjelennek a féllény mellett, s csatlakoznak, hogy a támogassák a láva eltüntetésében.
Amikor erejét megfeszítve összefogja a hatalmas tűztömeget, akkor csatlakoznak a szürkeköpenyeshez, ki eddig is gátolta terjedését társával, s együttesen hozzák létre a kaput, mi egyenesen a Gyilkos-tóig küldi a bezárt tüzet.
Shuga sebesülései, varázslatai jelentősen legyengítették a féllényt noha nem távozott az élők sorából.
A feketeköpenyes biccent felé, hagyja, hadd menjen, ahová akar. A grifflovas emészti a hallottakat, s nem tudja, hogy a fura lény valóban igazat mondott-e vagy pedig csak egy újabb történettel gazdagította.
A mágusok, miután Filnoren helytartójának pillantása is északra irányul, miként a fehér sárkányoké is, kik a Furia halála miatti jelenséget figyelik, nem maradnak helyben. Van még teendő Telarért, s immáron felhangzik Olassië kürtjeinek hangja is, mi jól jelzi, a csatában új fordulat állt be.
Dremer e pillanatban még nem jelentkezik, istenségként nem fizikai testben, avagy kísértet testében van jelen, ő mindenhol jelen van, hol a halál bekövetkezik, s magához veszi az eltávozottak szellemét, hogy birodalmába vigye őket.*
- Mégis mit akarsz tenni?
*Fordul utána az egykori grifflovas. A hirtelen jött csendben ő tudja, mit jelent az elf kürtszó, s csatlakozni kíván a harchoz újfent.*
- Tudok segíteni?

Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime2021-07-17, 6:02 pm

//Mese: Véráztatta földek//

A méreg végre eltüntetve az utcáról, és még élünk. Az agyam lukas, de ez még a jobbik eset. Ha Furia csinálja ezt a támadást, eszembe se jutna az az őrült ötlet arámit végrehajtottam. Azt is elfelejtettem, hogy a tűz és a hő legtöbb verziója alig okoz zűrt, kivéve a sárkányoké, az ösieké és egyes erősebb varázslatoké. Az istenekét még nem próbáltam, ha rajtam múlik nem is fogom. A vezető a lovas kérdésére csak int hogy húzzunk a vérbe, a bizalmatlanság mindkettőnk részéről totál zűrös dolgokat hozna ki belőlünk. Vita nélkül haladok az orkok után, miközben az általam megölt sárkány humanoid alakban maradt testét félkézzel tartva a hátamról lógatva sétálok elfele. Ennem kell hogy erőhöz jussak, és erre a sárkány teteme kiváló főleg hogy zsugorítva van. Az elf kérdése elgondolkodtat, amikor meglátok egy pár pillanatos csatát két sárkány közt. Az egyiket erősen úgy vélem láttam már valahol, a másik túl gyorsan tűnt el ahhoz hogy rájöjjek ki lehet. Ráközelítek a sárkányra, és a csomagra, amit elvett a másiktól, és még jobban elkap az ideg. Ezt az elf is észreveheti hisz hangos szitkozódás mellet a földhöz vágom a kajám.
- Esztelen taknyosok, mi a túrót kerestek a háborús területen. Ha elcsíplek titeket nyavajás fiókák addig álltok meg a lábatokon, míg oda érek. Aztán mind a kettőt haza zavarom, az tuti.
Mély lélegzettel igyekszem a haragom lehiggasztani. Majd az elfre nézek.
- Gondolom vannak gyerekeid, bár ha nincsenek jól jársz ha nem is lesz egyse, mert mindegyik az őrületbe kerget majd az tuti.
Egy fizikai fűrkész varázsképet hozok létre a kölyöki sárkány és a jéghercegnő duójáról.
- Ez a kettő ki akar engem nyírni az márt tuti. Lassan 1500 éve élek változatos formában, de senkinek se sikerült kinyírnia még, csak önmagamnak. Azt is harc közben szóval hagyjuk, de ez a kettő külön külön is sok bajba keveredik, és most egy helyen vannak. Szerinted az ilyen gyerekek mit érdemelnek? Mielött őrültnek gondolnál, ami lehet hogy igaz. A sárkány anyjával sokáig voltunk egy pár. Amíg felsőbb utasításra el nem ragadták tőlem, én meg kicsit kiakadtam. Na szóval ő az asszonyom mási sárkánytól született gyereke. Olodban közel egy évtizedig dugdostam aztán lerohanták azt a helyet a bolond sárkányok. A nő, hála az isteneknek nem a vér rokonom, csupán egy jó barátom lánya aki Olodban hunyt el. Neki tettem ígéretet hogy vigyázok rá. Egéssz eddig egész jól ment, de mostanában kezdik átvenni a rossz szokásaimat. Szóval a sárkány lét halasztva, azt a kettőt tépem meg, Dremer úgyis több helyen melózik nincs itt.
Majd elkomorodva eszembe jut, hogy egyik sem fióka. Noha féltem őket, nincs jogom dühöngeni rájuk. De jó móka lesz, vigyorodom el.
- Hogy mit tervezek? Gyanítom te is hallottad az elfek érkezését, az utunkban van pár ezer ork. Vajon hogy megyünk át rajtuk. Csellel, vagy egyszerűen letolom az ork íjászokat a falról, és beugrunk Thalionhoz, utasításért? Inkább én segítek neked, égsz a harctól, és ezen segíthetek. Aztán ha az a két széllelbélelt hülyeséget tervez utánuk megyünk.
Felveszem a hullát, megszüntetem a varázst. Egy pillanatra megnövök, a holttestet lenyelem, mert az energia tényleg kell. Majd a kapu felé veszem az irányt, a botom lecserélve kardra.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A rabszolgapiac - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A rabszolgapiac
Vissza az elejére 
8 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: