LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+12
Nibelon
Daxa Lavenir
Trintorin
Balál Tangeran
Lysanor Eweny
Aldo Barras
Ariette
Sou
Kain Namelyr
Roober
Aradorn Drend
Mesélő
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
SzerzőÜzenet
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-16, 7:14 pm

//Csak hogy tényleg megalapozd a hírneved!//

*Az erkélyen álló őrök hiába meresztgetik a szemüket, de a palotát körülölelő falról már jobban látni az éppen eltűnő alakot. A toronyban álló fegyveres habozik, hogy látott-e valamit, de nem akar kockáztatni, hiszen parancsot kaptak, hogy jól figyeljenek, mert idegenek akarnak bejutni a város urának lakhelyére.

A riadót jelző kürtszó akkor harsan fel, amikor  díszes hintó és kísérete a tér szélére ér. A város ura kíváncsian tekint ki a hangra az ablakon, de aztán az érdeklődést bosszúság váltja fel. Mert a kocsi előtt hirtelen csetepaté kezdődik, elzárva előlük az utat. Csak néhány ember okozza a bajt, akik egyszerre kötnek bele a mellettük állókba, zavart keltve így a téren gyülekezők között. A kísérők próbálják feloszlatni az egyre terebélyesedő lökdösődő és kiabáló tömeget, de próbálkozásuk szánalmas.

A kaput nyitók ekkor veszik észre az eseményeket és nem tudván eldönteni, hogy vajon az előbbi riasztás ennek szólt-e, kifelé indulnak...*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 9:39 am

//Látom a segítő szándékot! Very Happy //

Nem lehettem biztos abban, hogy sikerült észrevétlenül eltünnöm a fürkésző tekintetek elől, de ha meg is látott valaki, az akkor is el fog veszíteni a felharsanó riadó keltette káoszban. Számítok rá, hogy egy ekkora palotában, ahol sok-sok mindenrangú ember, szolga, alkalmi vendégek hada lakik, az őrök sem ismernek mindenkit, ráadásul, amíg nem tudják, hogy igazából mi a riadó oka, addig zavartak lesznek. Nekem ezt kell kihasználnom.
Az istálló a lovakon kívül üresnek tűnik, pár fiatal fiú az ajtónál tülekedve próbálja kitalálni, hogy mi folyik odakinn. Ez kedvez nekem. Nesztelenül ereszkedem a padlásról a földre Az egyik állásba berendezett kis kuckójukban, találok egy koszos inget, meg egy kámzsás bekecset, amit gyorsan a ruhám fölé kapok és a fejembe húzva a szövetet, az udvaron futkosó nép közé vegyülök, megirányozva a kapu, ahonnan furcsa, de mintha küzdelem zaját hozná be a szél
Sietősre veszem és mikor látom mi a helyzet, elmosolyodom, majd futni kezdek, ha az örök mégis meg próbálnának megállítani, akkor is van válaszom:
- Nem látjátok az úr lovai bajban vannak, segítenem kell!
Ez valószínűleg elbizonytalanítja őket annyira, hogy kicsusszanjak a kapun és aztán köd előttem, köd utánam…….
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 10:46 am

//Úgy látom, már nincs is tovább rá szükséged!//

*Zaya - hogy ne folyton azon járjon az esze, hogy Jeremy vajon sikerrel járt-e - megpróbálja utolérni magát a napi teendőivel. Ellenőrzi a lányokat, a számlákat és a konyhát. Egyezkedik az egyik kereskedővel, aki éppen most próbál még rendeléseket kikönyörögni a szakácsnőtől. Aztán visszamegy az irodájába. Lassan visszaérkeznek a küldöncök is a válaszokkal, bejelentik egy-egy "meghívott" érkezését. Így tudja, hosszú napja lesz. Fegyelmezettsége, amelyet az évek alatt szerzett, most is segíti.

De aztán meghallja a kürtöket... Legszívesebben azonnal odarohanna, hogy megtudjon valamit a tolvajról, de tudja, ostobaság lenne. Így csak a székből áll fel és az utcára nyíló ablakból kifelé kémlel. Aztán meglátja az egyik emberét, aki futva igyekszik a ház felé. Tudja, azonnal elé vezetik majd, de alig győzi kivárni, hogy megtudja a híreket.

A férfi még liheg, ahogy a kopogás után belép az ajtón, de aztán összeszedi magát. Az pedig, amit mond reménnyel tölti el a nőt.*

- Asszonyom, a megbízottja kijutott a holmival, de az őrök észrevették. A térre küldött embereink azonban tették a dolgukat és szerencsénkre Onash is éppen arra járt. Ha az a fickó ügyes, akkor sikerrel járhat...


Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 5:02 pm

//Majd később, ha az uraság (vagy inkább az úrnő) kideríti ki lopta meg Very Happy //

Az őrök, ha rá is jöttek, hogy valami nem stimmel, már későn tették, addigra már fürge lábam a térre segített, ahol sejtésem szerint nem magától alakult ki az a tömegverekedés, ami még a hintót is megakasztotta és minden környező ház őrének és a városban járőröző katonáknak is minden figyelmét elvonta. Magamban hálát adtam a Madame eszének és szervezőképességének, amit azzal szándékoztam meghálálni, hogy gyorsan és baj nélkül eljuttatom a megszerzett ékszert hozzá.
Ebben persze nem kis szerepet játszott egyrészt az, hogy büszkévé tett a feladat elvégzése, másrészt viszont meg is akartam szabadulni a „terhemtől” és a gyönyörök házának biztonságát és a Madame védelmét szerettem volna élvezni, mire kiderül, hogy sikerült a fogadása és kiderítik ki volt ebben a segítségére.
Egy darabig hát együtt sodródtam a lökdösődő tömeggel, aztán az első kis utcán elosontam tőlük és sietősen a Bíborgyöngy kellemes falai felé.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 7:56 pm

//Szerintem azt inkább ne várd meg!//

*Csak vár. A férfi, aki a híreket hozta már elment, megfelelő fizetséggel az erszényében a többiekért. Ma este egy mulatozó társasággal több lesz a városban.

Zaya még mindig az ablakban áll. Nem tudja, Jeremy melyik utat választja majd. Csak abban reménykedik, hogy a hírhozó igazat mondott. Hogy csak a tolvajon múlik, sikerrel jár-e. Nem, egyetlen pillanatra sem jut az eszébe, hogy a félelf meglopja. A hozzá hasonlók számára a siker a legbiztosabb üzlet. És a legjobb ajánlólevél. Amit megszerezni nehéz, de elveszíteni roppant könnyű.

Hát csak vár. Azt nem mondhatni, hogy türelmesen. Magában számol... Ha kijutott, csak néhány perc az első utca... Ha kerülőt tesz, hogy megbizonyosodjon, hogy senki sem követi, valamivel több. Ide kell érnie, mielőtt Onash emberei megtalálják...

~Nem, nem várhat itt tétlenül. ~

Ha mégsem sikerült, gyorsnak kell lennie. De éjfélig még van jó pár óra. Ha veszít, szöknie kell... Még ma... A bankár és a hajó kapitánya csak az értesítést várja. Akkor még ma éjjel elhagyja a várost. De addig még van dolga... Egyetlen egy és mindennél fontosabb dolog...*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 8:08 pm

//nem áll szándékomban! Very Happy //

Nem ma kezdtem a hivatásomat, ezért nem rohantam egyenesen a ház felé. Az, hogy már előttem ketten is kudarcot vallottak és ahelyett, hogy szégyenkezve előkullogtak volna eltűntek nyomtalanul, óvatosságra intett, hiszen ki tudja meddig jutottak. Lehet, hogy nekik is sikerült kijutniuk és amikor már magabiztosan örülhettek a sikerüknek, akkor buktak el........
Ha egy is ember elárulta a Madame-t, akkor kettő vagy három is és akkor elképzelhető, hogy valahol a Ház közelében várnak, ezért kerülő úton igyekeztem az épülethez és inkább beosontam egy szomszédos ház udvarába, hogy felmászva annak tetejére, alaposan körbenézzek, van-e valami gyanús a Bíborgyöngy hátsóajtajánál.
Várok kis időt, de ha semmi gyanúsat nem látok, akkor visszamegyek az utcára és beosonok az ajtón.
A Madame-hez tartok, de ha valamelyik hölgyével vagy őrével találkozom, akkor őket kérem meg, hogy vezessenek hozzá.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-17, 9:48 pm

//Osonásról szó sem lehet!//

*Hiába Jeremy gyorsasága, mert valaki meg fogja előzni a háznál.

A szolgáló igyekezete és az őrök szemfülessége túl hamar derített fényt a tolvaj ottlétére. Onash - bár némileg feltartotta a téren történt incidens - már a palota udvarán értesül az idegen megjelenéséről. ~ Hát mégis megcsinálta! - gondolja. ~ Még akkor is hitetlenkedve rázza a fejét, amikor felfelé igyekszik a hálószobába, hogy ő maga ellenőrizze, hogy a fogadás utolsó részletei is teljesültek. Nyomában igyekszik kedvese, aki először csak bosszús, ámde reménykedő tekintettel követi, amikor azonban meglátja a lesütött szemmel toporgó szolgálót és az őt vigasztaló fiatal férfit, néhány szót suttog egy másik lánynak, aki igyekszik feltűnés nélkül otthagyni a csoportot.

Hogy aztán ő siessen Jeremy-nél is jobban a szégyenletes ház felé. s amikor odaér, a tolvaj előtt kér bebocsátást az ajtónál őrködőktől.

Zaya először aggódik, hogy újból szembesülnie kell a kudarccal, azonban a lány másért érkezett.

S ha a félelf végül bebocsáttatik, úgy a ház asszonyának fogadó helyiségébe lépve az éppen elhangzó ajánlatot hallhatja az arcán némi undorral álldogáló szolgáló szájából.*

- Rania Nagyasszony visszavásárolná az ékszerét és nem fogad el nemet. Csak mondja meg az árat!

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-18, 3:18 pm

//Ez a meglepetések napja Very Happy //

Lassan kezdek megnyugodni és elhinni, hogy tényleg megcsináltam, mert semmi gyanúsat nem találtam fentről, csak a szokásos mozgás volt, néhány lány vagy szolgáló jött ki hátul, elől pedig egyik vendég adta a kilincset a másiknak, láthatóan a Madame nem panaszkodhatott a forgalomra.
El tudtam képzelni, hogy most az a jól kontrollált érzelmekkel rendelkező nő, mennyire lehet ideges, hiszen nagyon sok múlott azon sikerrel járok-e és bár menet közben elragadott az izgalmas kaland heve, azért nem épp jól indult az ismeretségünk, amivel szinte belekényszerített abba, hogy elvállaljam ezt a veszélyes feladatot. Nem ismert engem, nem tudhatta, hogy tényleg tartom-e a szavam…….
De nekem épp elég ellenségem volt már, hogy tartsam magam a megállapodásunkhoz, főleg ha még a város legnagyobb méltóságát is közéjük kell majd sorolnom.
Ezért iparkodtam, hogy mielőbb túl legyek az átadáson és bezsebeljem az elismerést, mikor nagy lendületemet visszafogja a nyitott ajtón kihallatszódó szavak és beljebb lépve egy szolgálót pillanthatok meg. Nem kell nagy képzelőerő, hogy tudjam ki küldte, ha mást nem a fennhordott orra is elég beszédes volt.
- Madame! – szólítom meg halkan és magabiztos mosollyal lépek beljebb. – Esetleg segíthetek valamiben? – nézek rá kérdőn, bár biztos meg van az embere, hogy ha ki kell hajítani egy nagyszájú libát.
Természetesen nem árulom el, hogy ki vagyok én és milyen járatban vagyok, ezt rábízom a Madame-ra.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-18, 8:45 pm

//Nem, nem dobunk ki senkit, amíg meg nem szerezzük tőle azt, amit akarunk! //

*Jeremy csak egy rendreutasító pillantást kap. Zaya ugyanis még csak sejti, mi lehet a sietség oka. De hogy sejtését igazolja, először látnia kell a csereként kapott holmit. Persze, ha a tolvajnak sikerült megszereznie.

De ehhez nincs szüksége tanúkra.*

- Nos, kis hölgy, akkor mondok nemet, amikor csak akarok. És mint láthattad, a "Nagyasszony" sem képes megakadályozni ebben. De tudod mit? Légy jó kislány és kérj egy csésze teát odalent. És ha türelmesen várakozol, amíg ezzel az úrral itt néhány szót váltok, akár el is gondolkozom az ajánlaton -  sétál az ajtóhoz, és a folyosón magához inti az egyik arra járó lányt. - Ügyelj rá, hogy kapjon egy minden tekintetben kifogástalan teát!- utasítja gúnyosan, miközben várakozón néz a még mindig odabent álldogáló szolgálóra. - És arra is, hogy nyugodtan, zavartalanul fogyaszthassa el. Majd üzenek érte, ha végeztem.

*A nő megvárja, amíg a lány kelletlen arckifejezéssel kisétál a szobából, sőt azt is, amíg mindketten eltűnnek a folyosó végén. Csak aztán lép vissza, zárja be az ajtót, és fordul a csendben várakozó félelf felé.*

- Nos, megszerezte?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-18, 9:06 pm

//Drukkolok, hogy bosszút állhass! Very Happy //

Vágok a szolgáló mögött a Madame felé egy grimaszt, amikor a segítségem felajánlása cserébe egy szemrehányó pillantást kapok, de mivel a sikeres akció miatt jókedvem van, így vissza fogom a nyelvem, különben is számítok majd a dicséretére.
Igaz, hogy a nő is megtette a magáét, hiszen a téren kitört csetepatéban, biztosan benne volt a keze, ezzel sokat segített a kijutásomban.
Innentől azonban nem titkolt vigyorral hallgatom, ahogy más tapasztalja meg a Madame ellentmondást nem tűrő mondandóját, helyre téve a nagyszájú és tiszteletlen cselédet, aki minden bizonnyal a nemes asszonyának véleményét mindenben magáévá tette, de most nem volt abban a helyzetben, hogy ezzel éljen és ez hamar megtapasztalta, mert mire kettőt pislanthatott már az ajtón kívül találta magát. Én meg kettesben a Ház asszonyával.
A vigyorom megszélesedett, ahogy a kérdés elhangzott és egy villámgyors mozdulattal, szinte elővarázsoltam a kis dobozkát és az ujjaim hegyén táncoltatva mutattam fel neki.
- Természetesen, ahogy ígértem! – hajoltam meg kecsesen. – Bár igen csak igyekeztek megnehezíteni a dolgom, de azt gondolom, Ön már sejti, hogy kiállhat ennek háttérében. – nyújtottam át a zsákmányt. – De megtudtam azt is, ki árulta el és az nem az a Lan volt, állíthatom. – tettem még hozzá, várva, hogy learathassam a babérokat a váratlan hírrel.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-18, 9:36 pm

//Mérlegeljünk, mi a hasznosabb!//

*Zaya a kezét nyújtja a dobozért, miközben hallgatja Jeremy mondanivalóját. Hogy ha a tolvaj a kinyújtott tenyérre helyezi a dobozkát, Zaveeyera már fordíthasson is hátat, miközben válaszol.*

- Nem, sejtem... Tudom és ez szerintem már az Ön számára is nyilvánvaló. - aztán a férfi folytatja, így az utolsó állítással kapcsolatban is felelnie kell, bár nagyon nehezére esik kimondani a szavakat. - Igen, már azt is tudom, hogy Lan semmiben sem hibás. Ő most is csak engem védett. Ezúttal utoljára.

*A nő nem fordul a félelf felém így nem látja, vajon megértette-e, hogy az utolsó mondat mire utal. Nem akarja, hogy a másik lássa fájdalmas tekintetét, így inkább a dobozt nyitja ki és emeli ki belőle a méretes, halvány rózsaszín gyöngyszemet. Az ablakon beáramló fénybe tartja, néhány pillanatig vizsgálja, aztán elneveti magát.*

- Ó, szóval erről van szó! Hát ez az a titok, amit nem kellett volna megtudnom!

*Most, hogy már tudja, miért is vallott majdnem kudarcot, megkönnyebbül. És már azt is tudja, hogyan tehet ellene. Az asztalhoz sétál, az asztalon álló csengővel jelez, majd amikor kopogás után az egyik lány besiet a szobába, utasítja, hogy kísérje fel "vendégüket", aztán a még mindig őt figyelő Jeremy-hez fordul.*

- Kérem, maradjon, amíg az ajánlatra válaszolok. Aztán rátérünk az ön fizetségére is.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-19, 4:42 pm

//Alig várom, hogy kiderüljön a rejtély! Very Happy //

Elégedetten helyezem a Madame kezébe a kis dobozt, amit nem kis küzdelem árán szereztem meg a ravasz cselédlánytól, bár lehet, hogy nem az ő ötlete volt az egész, hanem az úrnőjéé. Felmerült bennem, hogy egyáltalán miért volt ott a gyöngy, de aztán rájöttem, hogy azt akarhatták, hogy azért teljesüljenek a játékszabályok, csak „kicsit” nehezített formában.
Valószínűleg egy kevésbé elszánt tolvaj, aki kevésbé „motivált”, hiszen az elődeim még azt gondolhatták, hogy sikertelenség esetén is simán elsétálhatnak, az talán nem kutat ilyen kitartóan az elrejtett ékszer után, így akár még be is jöhetett volna a terv.
Elég okosnak tartottam a tapasztaltak alapján a nőt, hogy tudjam igaz, amit mond, talán már előbb is kitalálta, ki akarja a vesztét, hiszen ő jobban ismerte a helyi viszonyokat.
A testőrével kapcsolatban kimondott szavaira fürkészve néztem rá, de nem láttam az arcát, azonban azt éreztem, hogy nem csak az derült ki Lan-ról, hogy nem áruló, hanem, hogy már nincs az élők világában……
- Sajnálom Madame. – mondtam neki halkan.
Biztos nem számított rá, hogy egy könnyű kis fogadás idáig fajul.
Azonban a felhangzó nevetése, miután megnézte a gyöngyöt és az azt követő szavai, azt mutatják, hogy megoldotta a titkot, mi okozta a problémákat.
- Ahogy óhajtja Madame, de a fizetség mellé, majd magyarázatot is kapok, ha már így belecsöppentem? – néztem rá kérdőn, mert majd megevett a kíváncsiság.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-19, 6:29 pm

//Nem mondtak neked még semmit azokról, akik túl kíváncsiak?//

*A szolgáló türelmetlen és láthatóan rosszul érzi magát ezen a helyen, de ha választ akar, és nem akarja az úrnőjét még tovább várakoztatni, kénytelen tűrni a kellemetlenségeket. Így most néma csendben áll a szoba közepén, miközben Zaya a megszerzett gyönggyel játszik szórakozottan, miközben kifelé bámul az ablakon. Aztán - mint aki átgondolta az alkut - megfordul és kertelés nélkül közli a feltételeit. S ahogy beszél, a kezdetben megkönnyebbülten mosolygó lány egyre sápadtabb lesz. Egyre inkább látszik az arcán, hogy felháborodással vegyes ellenérzés munkál benne, de lassan mindent elfed a félelem, hogy ezt az ajánlatot hogyan is mondhatná el Asszonyának anélkül, hogy jó néhány pofonnal, vagy vesszőütéssel lenne "gazdagabb".*

- Megfontoltam a kérést, és azt hiszem, nem mondhatok nemet a város első asszonyának. És nem, nem kérek érte pénzt. Hiszen fizetni ezért a "becses darabért" méltatlan lenne mindkettőnkhöz. Mondd meg Asszonyodnak, hogy övé a gyöngy. - Zaveeyera csak egy apró, lélegzetvételnyi szünetet tart, de a folytatás okozza majd a lány arcának színeváltozását. - Megkapja, csak jöjjön el érte hozzám. Három napig várom őt. Csak őt. S ha nem jön, a gyöngyöt a város múzeumának adományozom, ahol biztosan "értékelni" fogják a darabot.

*Zaya látja a lány rosszullétét és már nem akarja tovább húzni a szenvedéseit.*

- Most menj, ha kívánod, az egyik emberem elkísér.

*Azzal int a szolgálót ide kísérő alaknak, s az kitessékeli a fejét ingató, sápadt "követet" a szobából. Csak aztán fordul Jeremy felé, aki ha eddig csendben várakozott, most talán választ kaphat a kérdéseire.*

- Nos, hogy tetszett a színjáték? Még mindig nem sejti, mi volt az oka annak, hogy nem akarták, hogy megszerezzem a gyöngyöt?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-19, 7:38 pm

//De, csak sosem fogadtam meg XD //

Nem mondom, hogy nem élvezem a helyzetet és a látványt, amit az egyre inkább döbbent és zavart szolgálólány látványa okoz, vagyis nem is igazán az ő, hanem, ahogy elképzelem az úrnője arcának látványát a Madame szavait meghallva, az lenne csak a látvány.
Nem tudom, hogy mennyire lehet beavatva a dolgokba, de a sápadtságát elnézve, valamennyit tudhat, de az is lehet, hogy csak tisztában van vele, mit gondol asszonya arról, hogy betegye abba az épületbe a lábát, amit a tapasztaltak alapján annyira megvet.
Mert bár az elején kissé értetlen vagyok, hogy miért küzdöttünk annyit azért a gyöngyért, ha aztán nem kér érte semmit, de végig hallgatva mondandóját nagyon is érthetővé válik, miért is kére a Bíborgyöngy madame-ja, amit kér.
Miután a lány a rosszulléttel küzdve távozik én i sorra kerülök, de válaszol helyett kérdést kapok, ám annak megválaszolása már nem okoz gondot, legalábbis remélem, hogy jól vontam le a következtetéseimet.
- Azt gondolom, jobb lesz ezek után még jobban ügyelnie a háta mögé, mert ha már nem lesz a kezében az a gyöngyszem, halálos ellenséget szerzett magának. – löktem el magam a faltól, aminek eddig neki támaszkodtam. – Az a gyöngyszem, mely minden bizonnyal nem menne át a múzeum vizsgálóinak sasszeme alatt és hamisnak találtatna…….eltaláltam? – nézek kérdőn a meleg barna szemekbe, melyek mikor haragosak szinte borostyánszínben ragyognak, de most elégedetten nyugszanak a kezében tartott kis gömbön.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-19, 8:02 pm

//Ó, okos fiú!//

- Úgy látom, maga pontosan olyan okos, mint amilyennek elsőre gondoltam! - néz a nő a tolvajra. - És okos tanácsokkal is szolgál, amelyeket érdemes megfogadni. De nem csak nekem, hanem önnek is. - még mindig a kezében tartja a gyöngyöt. - Nem, ez a holmi annyit sem ér, hogy érdemes lenne lehajolni érte ha megpillantjuk a kikötő mocskában. És el kell hinnie, azt az ellenséget nem most szereztem magamnak. De ezt most elteszem biztos helyre! - a hamis gyöngy újra az aprócska dobozban pihen. - Attól tartok, a város urának gyűjteményében még lapul néhány hasonlóan "értékes" darab. Vagyis most várunk, de Önnek nem kell ezt megtennie. A munkát elvégezte, nekem már nem tartozik semmivel. mehet, ha jónak látja! Gondolom, a választ megkapta a kérdésére is! Nem mondom azt, hogy lekötelezett, hiszen busás fizetséget kapott érte. De azt tudnia kell, hogy számíthat a támogatásomra, ha erre jár. De most, ha megengedi... Van egy szomorú kötelességem... Ezzel kell foglalkoznom először. Aztán egy másik üggyel. Ami legalább annyira sürgető...

*Zaya hálás a félelfnek azért, hogy megtette azt, amit mások nem tudtak. De most Lan testéről kell gondoskodnia. Aztán pedig azokról kell döntenie, akik a vesztét okozták. És abban a tolvaj is biztos lehet, hogy nem lesz elnéző. Így - látva a hölgy határozottságát - jobb, ha nem fordul hozzá felesleges dolgokkal. Bár ha kérne valamit, talán nem kapna nemleges választ.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-19, 8:21 pm

//köszönöm a dicséretet! Very Happy //

Bár nem indult jól ezzel a nővel a találkozásom, el kell ismernem, hogy egész jó emberismerő! Hamar felismerte remek tulajdonságaimat, így már nem is nehezteltem rá, hogy zsarolással vett rá erre a kalandra…….Igen, kalandra, hiszen egészen felpezsdítette a véremet, ritkán van alkalom és lehetőség, hogy ne csak rutin legyen egy házba való behatolás, hanem kihívást jelentsen. Itt tudták, hogy valaki próbálkozni fog, mégis túljártam az eszükön és ez, na meg a dicséret elégedettséggel töltött el, még azt is felülírva, hogy ezért egy vasat sem kapok.
A Madame szavaira ezért csak meghajtottam felé a fejem, elfogadva a döntését, ám mivel már megismertem ennek a fogadásnak a történetét a végére is kíváncsi voltam, így még egy kérést megkockáztattam, remélve, hogy nem érzi azt, hogy ezzel túllépem engedékenysége határait.
- Ha megengedi Madame, lenne egy kérésem és nem – emelem fel a kezem, számítva arra, hogy azt gondolja a ház szolgáltatásaira vonatkozik ez, - nem a gyönyörökre gondolok, amit minden bizonnyal megtapasztalhatnék e ház falai között, csak azt, hogy ha találkozik a város urával, ahol bezsebelheti nyereményének elismerését, szeretnék ott lenni, csak úgy a háttérben megbújva…..Szeretném látni az úr arcát, amikor elismeri a győzelmét….aztán eltűnök a szeme elől.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-19, 8:36 pm

//Sosem tudod, hol a határ, ugye?//

- Kérem, ne cáfoljon meg egyetlen pillanat alatt. Azt mondtam, hogy okos. De ez a kérés elég vakmerőnek és főként elég ostobának tűnik. - Zaya mosolya megértő, de egyben elutasító is. - Nem, azt nem fogja látni. De ugye nem is gondolta komolyan, hogy így lesz? Cserébe ígérem, az új vállalkozás, amit hamarosan megnyitok, mindig emlékeztetni fogja erre az esetre. És ha most nem erőlteti a kérést, legközelebb is szívesen látjuk - nyújt át egy bíborszín medált. - De most tűnjön el! És persze vigyázzon magára!

*Azzal az asztalához sétál és leül a karosszékbe, befejezettnek nyilvánítva ezzel a beszélgetést. Így ha Jeremy távozik, akkor magáénak tudhatja a hölgy jóindulatát. És ha évekkel később erre jár újra, akkor már a kikötő új kereskedőházának, a Norlan titkainak tulajdonosáét is.*

//Remélem, élvezted a játékot és köszönöm, hogy elvállaltad ezt az eszement küldetést.//
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime2020-11-20, 5:46 pm

//kockázat nélkül, nincs nyereség! Very Happy //

Nem számítottam rá, hogy ennyire határozottan elutasítja a kérésemet, hiszen soha senki nem tudta volna meg, ha egy sarkban megbújva a vendégek között kiélvezem a város ura bukásának egy röpke pillanatát, de hát sajnos a Madame nem ért velem egyet és mivel nem akarom magamra haragítani ismét, ha már ilyen szépen összecsiszolódtunk, inkább annyiban hagyom.
De, ha egy csatát el is vesztettem, mégis nyertem valamit, mert kapok tőle egy medált, ami a ház színeiben pompázik és nyerek egy támogatót, aki előtt minden bizonnyal nagy jövő áll az ambícióit és éles elméjét elnézve.
- Ahogy óhajtja. – tettem zsebre a medált és hajoltam meg a nő felé. – Biztos vagyok benne, hogy sosem felejtem el ezt a kalandomat. Az Istenek vigyázzanak Önre is és támogassák az útját!
Bántam kicsit, hogy ilyen rövid időt tölthettem itt, de megfogadtam, hogy ha sok pénzem lesz, visszajövök, de most eltűntem, ahogy kérte.

//Én köszönöm, hogy részt vehettem benne, nagyon élveztem. //

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A város - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
6 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: