LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Elsga - a romváros

Go down 
+16
Kra'h Lur Dazulax
Hossin
Jeremy Talbot
Sou
Veron
Sydney H. Low
Xerar
Black Robe Nen
Nawarean
Aventhis
Arash N'gobo
Formenya Hyalma
Thalion Órëa
Haleran
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
SzerzőÜzenet
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-01, 3:41 pm

// Kincskeresés vagy a Pokoljárás //
719 évvel az éj-hasadéki csata után

A halovány, vékony bőrrel borított ujjak gyakorlott mozdulatokkal keresték a csontokat, s az alig érezhető elváltozásokat, amelyek mélyen a testben zúzódásra, duzzanatra utalhattak. Csendes maradt a leány, s igyekezte gondolatai közül kizárni mindazokat, amelyek nem szolgálták előrehaladását, s nem segítették hozzá a Tanácsmágus állapotának stabilizálásához. Laryss Orowennë igencsak gyakran tisztította-rendezte elméjét, mely alapját képezte határozottságának, tettrekészségének, s amely egyúttal megalapozta a leány oly erényeit is, miket Artanis E'Leinor is figyelembe vehetett, midőn döntését meghozta. Nem volt hát meglepő, hogy a fehér elf összeszedettsége akkor sem vált semmivé, ha számára fontosaknak esett baja - hisz' készen kellett állnia, ott kellett lennie, ha segítségre szorulnak; cselekednie kellett, hogy megmenthesse őket. Így gondolkodott és így is tanították, ezért hát erősen és szilárdan tartotta magát, még a barnaköpenyes szívszorító látványa ellenére is, s tudata sötétebb sarkaiba száműzte az idegen tünde-alakban-létező övezte gondolatokat. Mert az ibolyaszemű leány hallotta Ashanis válaszát, melyet a szekér felé tartó mágusnak szánt; hallotta, s származása révén értette is azt. Mégsem foglalkozott vele, nem szólt semmit, nem fogott értelmetlen és felesleges magyarázkodásba. Nem tette, mert nem volt kötelessége, s nem tette azért sem, mert, még ha hajlandónak is tűnt együtt dolgozni Shuga csapatával, a sárkány idegen volt Laryss számára, s ennélfogva, ugyanúgy, ahogyan az ismeretlen kétlábúakkal sem, nem szívesen elegyedett volna vele szóba ok nélkül. A nyelv, amelyen megszólalt, nem képezett elég indítékot - noha a leány nem zárkózott volna el tőle, hogy megfelelő kapcsolat kialakultával némi - meglehetősen homályos - képet adjék neki arról, honnan is, miért is tett szert e tudásra. Nem, az észrevétel, és az idegen zavarként érzékelt viselkedése sem voltak képesek oly érzéseket kiváltani belőle, amelyekre ott és akkor időt kellett volna szánnia. Ha megrémítették a nőstényt, azt elsimíthatja azután is, hogy Shuga ellátásban részesült - ha pedig ellenségességet váltottak ki belőle, akkor hát figyelmeztetnie kell majd arra, hogy támadásának komoly következményei lehetnek, lévén a védelemnek, amely alatt álltak; s arra is, hogy valószínűleg mindannyian pontosan ugyanazon oldalt választották, ha egyszer a szellemdémon iderendelte őket. A gyógyító-tanítvány ráadásul abban is biztos lehetett, hogy - akár a sárkány, akár a karaván tagjai keltette - felbolydulás esetén nem marad egyedül: Nie-re és Jeremy-re egészen biztosan számíthat.
A varázsló válaszát is hallotta. Tisztán emlékezett rá, s arra is, hogy miért hagyta beszélni őt. Látta rajta, merre igyekszik, s figyelte szavaiban az együttműködésre való hajlandóságot, amelynek köszönhetően most ott térdelt mellette; éles, metsző szempárját vörösen tátongó sebeire szegezvén. Nehéz, hűvösen maró pengeként fénylettek a lélektükrök, ha a mágus tekintete találkozott az övével - mert hiszen találkozhatott, hiába vélte a leány, hogy Shuga már régen megadta magát szenvedéseinek. Tévedett, s hibájával hamarosan szembesült is, midőn az ellenőrző-kutató tenyér alatt megemelkedett a sebzett hát, s a varázsló beszívta a levegőt, hogy beszéljen. A fehér elf azonnal megrezzent, mellkasába fájó felismerés hasított, amelyet azonban könyörtelenül elnyomni igyekezett, s már szétváltak volna az ajkak, hogy fájdalom-csökkentő ige hagyja el azokat, amikor azonban elért a leányhoz a szavak értelme. A Tanács tiszteletbeli tagja ugyanarra gondolt, amire ő... Valószínűleg azért, mert nem bírta tovább a megpróbáltatást, amelyet a gyógyító felelőtlensége szervezetére mért.
De önmagát korholni is lesz ideje, miután itt végzett.
Táskáját a fájdalom-enyhítő kencékkel és szerekkel, ugyancsak a szálláshelyükön hagyta, akárcsak az általa hozott kötszert; ezért folyamodott volna varázslathoz, ha Shuga mást mondott volna. Ha folytatta volna az önfeláldozásról, kötelességről és védelmezésről szóló korábbi mondatait, amelyek összerántották a leány bensőjét... Igen. Akkor talán nem állt volna meg, s már csak azért is véghezviszi, mit eltervezett, hogy ne adhassa meg gondolatait a rémséges elképzelésnek. Nem, nem utasította el a mágus törődését, mint Valturaan, ugyanakkor jobban szerette volna, ha az egykori Sziklaféreg saját maga vigyáz magára, s nem neki és a többieknek kell őrizniük lépéseit. Nehéz és fáradságos munka volt egyfolytában aggódni valakiért, s egy nappal ezelőttig e terheket még a Nie-t övező bizonytalanság és félelem is tetézte a leányban. De most erre sem volt idő.
Laryss szólt volna. Elmondta volna Shuga számára, hogy ő maga is készült; hogy nem érkezett üres kézzel a küldetésre, de a felfordulásban aligha találta volna meg a saját szekerüket, nemhogy a harmadikat - amelyik bizonyára csak VOLT a harmadik, hiszen az odakint szorgoskodók bármilyen sorrendben felállíthatták a karavánt. Szólt volna, szólnia kellett volna, hogy időbe kerül, amire most szükségük van - mindkettejüknek. De nem tette. Figyelt a mágus szavaira, már-már elvesztve önuralmát a mellkasát mardosó bűntudat miatt. Csendesen szemlélte, hogyan keresi meg az előtte fekvő, amire szüksége van, s hogyan emelkedik a levegőbe az apró zsákocska. Hallgatta a kövek koppanását a koptatott deszkákon, s hirtelen támadt megnyugvását szinte azonnal beárnyékolta valamiféle tompa, különös tudatalatti szorongás.  Először a mágus állapotának tudta be a jelenséget, ám hamarosan rá kellett döbbennie, hogy a sötét kristály felől áradó erőt érzékeli; amelyre Melfyomer csakhamar figyelmeztette is. Némán engedte, hadd takarja le, s hadd mondja végig, amit kíván, miközben konstatálta, hogy a másik kettő - a két fehér - felől semmiféle hasonlót nem fedezett fel. Energiát tároltak, amelyet felszabadíthatott, s amely valószínűleg pontosan arra volt fordítható, amire nekik szükségük lesz. A fehér elf bólintott.
- Így lesz. - felelte, s kisvártatva folytatta - És sajnálom, Ha tudom, hogy magadnál vagy, nem... 
Elhallgatott. Nem a próbálkozás elől hátrált meg végül, hiszen képes volt elismerni hibáit; sokkal inkább azért függesztette fel szándéka cselekvéssé alakítását, mert látta, hogy Shuga tagjaiból végül, a fájdalom ellenére is távozott az erő. Látta a védelmező mozdulatlanságát, s reménykedett benne, hogy kínjai nem voltak túlságosan nagyok, álma pedig békés lesz, zavartalan, mély és rendkívül sötét. Nem kockáztatott azonban tovább: jobbjába vette az egyik hideg, fénylő követ, s a benne tárolt erőért nyúlt, hogy támogassa, s hogy végre megszabadíthassa Shuga-t a fájdalomtól. Amikor végzett, ellenőrizte a sebeket, s meggyőződött arról, hogy nem hagyott kezeletlenül vérzést. Csak ezután vette számba, mit tehet, s ahhoz mire lesz szüksége. Fertőtlenítenie kellett a nyílt sérüléseket, amihez alkoholt vagy megfelelő hatású gyógyfüveket kellett szereznie a rakományból - olyanokat, amelyeket ismert. Kötszert is keresnie kellett, mivel nem ölthette össze a sebeket: fennállt az esélye, hogy belső gyulladást okozna vele a szellemlénynek, amelynek hatására a varratokat újra fel kellene nyitni, s ő is és Shuga is elölről kezdhetnének mindent. Ugyanakkor, nem vetette el a tű és cérna használatát egy későbbi alkalommal az elkövetkező és emlegetett három nap során, így azokat is meg kellett lelnie saját csomagjai vagy a karaván ládái közt. Gondolatai végére érkeztével feltápászkodott a fekvő mellől, s utoljára végignézett rajta. Semmivel sem takarhatta le, mely elég tiszta lett volna hozzá, így inkább sietve kilépett az egyre erősödő szélbe a ponyva alól, amit alaposan behúzott maga mögött, hogy megóvja a pihenő mágust.
Lábbelije az izzó homokba süppedt, amikor földet ért a szekér mellett, s a kellemetlen érzés nem szűnt meg akkor sem, midőn a karaván tagjai és a többi kocsi közt útnak indult, hogy feladatának eleget tegyen; noha maga sem tudta, kit avagy mit kellett volna keresnie hozzá. A fegyverforgatásban edzett ujjakat borító hófehér bőrt sötétlő, megszáradt vér fedte azokon a helyeken, amelyek a mágus sérüléseivel érintkeztek, s hasonlóképpen festett a leány öltözéke is, tekintve, hogy a Tanácstag sérülései az egész szekeret beszennyezték vele. Körültekintett a gyógyító, tudni akarta, merre menjen, bár nem kellett sokáig elmélkednie és gondolkodnia rajta. Hamarosan megpillantotta a korábban látott vörös elfet, és a visszatért Nie-t, amint az ideiglenes karavánvezető felé igyekeztek, s mivel azt feltételezte, hogy mindannyian besegítettek a karaván helyreállításában, avagy - korábbi csatlakozásukból kifolyólag - látták, hogy mit hová pakoltak induláskor, és most tudták is, hogy melyik tároló mely szekéren van, az új sorrendben; talán tőlük kellett volna segítséget kérnie. Hát elindult feléjük, de természetesen ha látott valakit útja közben, megkérdezte, hogy van, és ha segítenie kellett, habozás nélkül megtette.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-03, 8:49 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//
//Mesélő//

*A forró szél - talán csak hogy erőt gyűjtsön a még vadabb és pusztítóbb folytatáshoz – körülöttük kavarog, de a csapat dolgát nem nehezíti meg egy ideig. Mint ha azt várná, tegyenek meg mindent, ami tőlük telik, hogy aztán próbára tegye a homokdűnék közé tévedteket, vajon lényeg megérdemlik-e, hogy utat engedjen nekik a sivatag szíve felé. Mint ha most mérné fel a homoktenger szelleme, vajon azok, kik gyorsan változó útjaira vetődnek, méltók-e arra, hogy közelebb kerüljenek a rejtett városhoz, Elsgához.

Az ősi, elveszett város… Mind tudják, hogy hová is tartanak, s azt is, hogy veszélyes útra vállalkoztak. Mindegyiküknek célja van ezzel az úttal. Ki vagyont akar szerezni, ki szabadságot nyerne általa, ki új életet és olyan is akad, ki a múltját zárná le. Így hát mindannyian elszántan igyekeznek elérni az eltemetett elf lakhelyet. S ha Shuga nem tévedett akkor, amikor csapatának tagjait kiválasztotta, hát az idővel kapcsolatban sem állít valótlanságot.

3 nap…

Most, amikor gyorsan történik minden, amikor oly hirtelenséggel követik egymást az események, hogy túlélni az egyiket nem jelent megkönnyebbülést, hiszen rögtön a nyomában már ott egy másik, ami éppen olyan váratlan és meglepő, a három nap talán még túl soknak is tűnik. Túl sok lehet Ashanis/Alamaise számára is, akit a kíváncsisága talán nagyobb kalamajkába sodort, mint amire kezdetben számított. De nem kell megbánnia döntését, azt, hogy elszegődik a mágus expedíciójába, hiszen itt elrejtőzhet a sárkányszemek elől, kik folyton árulók és dezertőrök után kutatnak az ősik megbízását teljesítve. Mert hiába Shuga Rejtőzködőt leleplező, kétértelmű szavai, a Két-alakban-rejtőzködő fenn kívánja tartani álcáját még előtte is, S Nie előtt is, ki – úgy tűnik – eddig nem jött rá, hogy ismerőst takar a kockákkal tarkított kendő. A sárkány ezért inkább abbéli elhatározását követi, hogy segítségére legyen a sérülteknek. Legfőképpen annak, ki eddig oly vehemensen átkozta a sebesüléseit okozó szekeret. És mert az ismeretlen varázsige révén a javulás váratlan és jelentős mértékű, s a törött láb újra használható lesz, a hála sem marad el, bár az férfi szavai talán még nagyobb bajt hozhatnak a sárkány fejére, mint a barnaköpenyes mondandója korábban. Mert a férfi hálálkodása talán gondolatokat ébreszthet Nie-ben és Lar-ban is.*

- Nem tudom, hogy csináltad, de az Istenekre, ilyet még sosem láttam – veregeti meg a lány vállán a gyógyult „páciens”. – Pedig elhiheted, volt már dolgom gyógyítókkal… Elfekkel, emberekkel… De bárkitől is tanultad ezt, köszönöm neki is – mozgatja vidáman a lábát. – Ígérem, meghálálom még…

*Talán csak az vet véget a szóáradatnak, ha a lány megpillantja a felé közeledőket, akik bár nem látták a történteket, a „következményeit” tisztán hallhatják. Ahogy Jeremy Talbot is, aki Nie mellett áll és már szintén találkozott a sárkányok varázserejével. Ő is gyanút foghatna, ám most inkább a csapatot sürgeti, hogy biztonságban vészelhessék át a vihart. S ha kiáltozása eredményt hoz, hát a vezetőjük sem fog szemrehányást tenni neki az igyekezetéért. Sőt így legalább a férfi a félelfre hagyva az utasítások osztogatását, kap egy szusszanásnyi időt, hogy az éppen érkező Lar-nak próbáljon segíteni.*

- Ha a holmiját keresi, azon a kocsin van – int a szekér felé, amelyről éppen most pillant le a Rejtőzködő, hogy Nie-nek segítsen a feljutásban. – Ott vannak a ládák is, amik miatt annyit aggódott a Könyvtáros küldötte. De nem kell félniük, egyiknek sem esett baja… - teszi hozzá megnyugtatásképpen, hogy aztán már induljon is tovább, a feladatokat látva. Persze ő sem takarékoskodik a hangjával és az utasításokkal, mert tudja, minden perc számíthat a vihar érkezte előtt. – Jól rögzítsétek le azt a ponyvát, különben utána küldelek benneteket, ha elviszi ez az átkozott szél! Te meg jól kösd meg azt a lovat, különben veled fizettetem meg az árát, ha kereket old!

*Hallgathatnák tovább a pattogó vezényszavakat valamennyien, de inkább mindenki igyekszik hasznossá tenni magát. Jeremy és Ashanis/Alamaise a lányoknak igyekszik segíteni, Lar és Nie a csomagjai után nézhet, előkerítve a gyógyító kötszereit és gyógyszereit, valamit térképeket és tekercseket, csak hogy eltervezzék a következő napokat.

Shuga pedig mindeközben gyógyul. Még ha most éppen nem is érzi. A kocsi, amin fekszik, rázkódik az újra feltámadó széltől, de a lekötözött ponyvák kitartanak, s a kerekek körül lassan felgyűlik a homok. Csak reménykedhetnek, hogy nem tart napokig a vihar tombolása.*




***


//Nie//

*Jerry igyekezete és közelsége megnyugtatja, ahogyan az is, amikor meglátja, hogy Laryss feléjük közeledik. De a nyugalom addig tart, míg meg nem látja a lány ujjain a megszáradt, árulkodó foltokat. Hirtelen csak a rémséges érzésre tud figyelni, amely azt „mondja” neki, hogy a mágus sebesülései sokkal súlyosabbak, mint gondolta, s ezek oka nem más, mint az ő ostobasága. De aztán az érkező karavánvezető lesz a segítségére, aki hirtelen megjelenésével és mondandójával ráveszi arra, hogy figyelmét arra a dologra irányítsa, amire most éppen kell.*

- Ha a holmiját keresi, azon a kocsin van….

*És már indul is Nie a kocsi felé, hiszen már tudja, húga miért hagyta magára a mágust. De mielőtt a kocsira lépne, előtte Lar-nak int, hogy jelezze, majd ő megy és elhozza a táskát, vagy tarisznyát. S már indulna is, főként, hogy látja a kendőkbe burkolt fejet, Asshanis-t, akit úgyis meg akart találni, hogy épségéről meggyőződjön, s csak aztán döbben rá, azt sem tudja, mit is kellene keresnie. Hát megáll, karját nyújtja Laryss felé, s ha a lány elérti a hívást, hát bevárja érkező húgát, és együtt indulnak tovább. S ha Amyas gyermeke vele tart, akkor csak egyetlen dolgot kérdez tőle, reménykedve, mégis aggodalommal telve.*

- Ugye nincs nagy baj? Hogy van Shuga?

*Minden látható tény ellenére Nie kedvező választ remél. Hiába látja a vérfoltokat, hiába nem látja a méretes alakot, ki eddig sosem mutatta fáradtság, vagy gyengeség jelét, azt reméli, Lar ittléte garancia mindannyiuk túlélésére. Shuga túlélésére is, amelyhez most Artanis tanítványának szüksége van a holmijára.*

- Ashanis, segíts kérlek, hogy a gyógyító megtalálja a táskáját, én addig szerzek vizet… Ha belep minket a homok, nem hiszem, hogy hozzájuthatunk a csomagjainkhoz és ha várni kell, nem maradhatunk túl hosszú ideig innivaló nélkül. Megkeressük a hordókat, aztán megyünk mi is Shugához… Igyekszünk és ti is siessetek… Nem hiszem, hogy túl sok időnk lenne, mire ideér ez az újabb borzalom…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-04, 5:32 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//

Igazából meglepődök, hogy az emberek hallgatnak rám, bár az is lehet, hogy maguk is tudják mi a teendő egy homokvihar esetén, még akkor is, ha egy nyomorult homoklakó pókkal meg nem tudnak mit kezdeni, csak pánikba esni.
Magamban azért hálát adok az Isteneknek – mindegyiknek, nehogy valamelyik megsértődjön, - hogy élve megúsztuk ezt az egészet, mert nagyobb volt az esély arra, hogy mind itt hagyjuk a fogunk. Shuga és Ashanis nélkül ez biztos meg is történt volna…..ezt el kell ismernem, bármennyire is szeretem cukkolni ezt a nem mindennapi mágust.
Kezdem kiismerni. Adja a kegyetlen, marcona teremtményt, aki keményen odacsap, de akit a szárnya alá vesz, azért az életét is adja, itt rá a példa. Hogy én miért kerültem ebbe a kosárba, hát azt csak ő tudja.
Ashanis és Shuga szóváltása kisebb kuncogást vált ki belőlem, mert a kezem tenném rá, hogy a rejtőzködő lány nagyon is értette a szavakat, de túl sok olyan dolgot láttam már, ami erősen rányomta a bélyegét arra, miként tekintsek világunk különös lakóra, hogy ez idegesítsen.
Valószínűleg Ashanis-nak is meg van a maga szerepe a mágus bonyolult és kiismerhetetlen tervében.
Én már így is meghúzgáltam az oroszlán bajuszát a beszólásaimmal, ezért most befogom a szám.
Miután mindenki sürögni és forogni kezdett én csak vigyorogva kacsintottam egyet Ashanisra.
- Biztos csak a sebesülés miatt keveredett meg, én ugyan az előbb egy szót sem értettem.
Ezekután elkísértem Niennat, ahhoz a kocsihoz, amit a hálálkodó karavánvezető mutatott. Míg a lányok a holmit vizsgálták át, én meggyőződtem róla, hogy a szekér rendesen le van e kötve, ha kell megerősítem. Most az életünk múlhat rajta, milyen erősek a kocsik, hiszen lehet napokig tart a vihar, de az is lehet, hogy csak jön és megy.
- Nienna, már nincs sok idő, be kell húzódni és eltakarni minden nyílást, különben megfojt a homok. – szólok a gyógyítóknak, sürgetve őket.


Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-14, 3:16 pm

* Persze, hogy láttam Shuga sebesüléseit, éreztem vérének szagát, láttam rohamos gyengülésének jeleit. De tudtam, hogy a fehér elf felügyelete alatt biztos kezekben van. Amit hallottam erről a népről az az, hogy elszántan és lelkiismeretesen végzik a dolgukat – legyen az bármi. Ebben is hasonlítottak erdei rokonaikhoz. Így hát nem is csépeltem tovább a szót Shugával, lehet amúgy sem bírta volna hosszasan a csevejt.

Ám válasz nélküli távozásom úgy tűnt, hallgatásos beleegyezés lett. Így hát tettem azt, amit amúgy is tettem volna, fél szemmel és füllel felügyeltem az eseményeket. A kezelésbe vett kísérő hamarabb lábra állt, mint vártam. Hangos hálálkodására és vállpaskolására nem érkezett válasz, bár már nem sok híja volt, hogy szóljak neki „elég lesz már”. Nem is sejtettem, hogy a sárkányoknak szánt varázslat ilyen hatással lehet a kétlábúakra. Hiszen nem vagyok nagy gyógyító, ám ez a gyógyulás túlságosan is látványos volt.

– Biztos vagyok benne – válaszoltam kissé morcosan Jeremy szavaira, aki Shuga sárkánynyelven intézett szavait betudta amolyan "kavarodásnak". De nekem eszem ágában sem volt magyarázkodni. Az csak megerősítette volna a gyanút.

Eközben Nienna is kérte, hogy segítsek társának a gyógyszerek keresésében, így hát ezt tettem. A szagokat követve hamar találtam egy ládikát, amiben az erős aromájú kencék voltak zacskókba és zsákokba rendszerezve. Bár néhány szekér felborult a kaland során, felbolygatva a ládák rendszerezett tartalmait, ez úgy tűnt egyben maradt úgy, ahogyan beletették.
– Ha gondolod, elviszem a szekérig – ajánlottam fel a cipekedést az ibolyaszeműnek, látva a véres kezeit. Biztosan megviseli a mágus állapota, még ha nem is látszik rajta nagyon. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-15, 6:41 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//
 
Ahogy Laryss távozik, mindhárman elhagyjuk a testet részben. Ha teljesen elhagynánk soha nem térhetnénk vissza, csak ha egyikünk benne van. Hisz hárman egyek vagyunk, csak nem skizofrén szinten, bár néha annak tűnik.
-Na melyik észlény őrködik, míg a másik kettő behozza a csomagot, és ki megy megtépni a homokba leverni pár pofátlan korcsot, akik azt hiszik átvehetik a helyünket a sivatagban?
- Mi van Melfyomer elbuktad a királyságod? Most tuti durcis vagy.
- Nagy a pofád töredék létedre. Beverjem a KÉPED?
- Ha megütsz mind hármunknak fájni fog, szóval gyere csak.
A szörny tart minket távol egymástól, és a humán felem képébe üvölt.
- GRGHGGAH GREEEAAGH!
- Jól van csak ne kapd fel a vizet. Tudod jól, hogy ő vágott gajra mindannyiunkat.
- Groghv greeagh pfff…
- Mi az hogy én is? Nem emlékszem a dologra, hogy kérdezett volna…
- Graaagh khed griiogh groaaww
- Ne morogj, felfogtam, és igazad van… Nem lett volna jó, ha baja esik. De az meg van hogy ha kipurcanunk akkor egyszer és minden kora végünk?
Orron pöcköli és ott hagyja.
- Most, hogy kiveszekedtük magunkat. A vakarcs marad őrizni a testet, mert odakint haszontalan és csak halálra rémítene mindenkit. Nagyfiú, tied a csomag, és az, hogy eszegess kicsit belőlük. Ne vidd túlzásba, de legyen elég erő az életben maradásra.
- És te ó nagy és döglött gyík mit teszel? Mert emlékeztetnélek arra az apróságra, hogy a sárkány pajzsa elég erős ugyan, de ki tudja mikor omlik össze.
- Én szétrúgom a segged, majd kimegyek erőt gyűjteni a testünkben levő kristályok felélesztésére. Ha tovább folytatod a hülyeséget, bele taposlak a testbe és soha nem jössz ki belőle …
- Befogtam …
- Végre, nagyfiú, a táskánkat ne a felszínen hozd. Elég cinkes lenne megmagyarázni egy négy méteren lebegő zsákot.
- Grahgs
- Beléd is, de ez van. Nem kell tudniuk rólunk, szóval óvatosan.
A szörny kifakul és elindul a feladatét elvégezni, a bohóc Risant utánozva dől bele a testünkbe. Én is távozok, szemmel tartva mindenkit, még az esetleges problémás egyedeket is mint Jeremy. A pajzs széléhez érve eltöprengek, nem lenne jó megtörni. Így a föld alá süllyedek, és a túloldalon felemelkedek. A vihar erősödik, de nekem ez jó. Erőt gyűjtök belőle, figyelmen kívűl hagyva a sok vihar szellemet, akik meglovagolják a homok viharokat és bajt keverve a karavánokra húzzák őket. Nem ellenfelek, de most nem is pocsékolok rájuk időt. Shuga és a köztem lévő kapcson keresztül, az öt lemerült követ az itt tomboló szél erejéből kinyert mágikus erőket a kristályokba juttatjuk. Nem fog gyorsabban gyógyulni, de Dremert se eszi ide a fene. Ha nincs balhé a vakarékok és köztem a vihar szemébe suhanok, ott felveszem a sárkány testem. Ami jelenleg eléggé átlátszó, és légi táncba kezdek. Ez az a metódus, amivel hamarabb visszanyerhetjük az erőnk egy részét. Anyagiasulok, és belekezdek, hisz légies formában halottnak a csók az energia szerzés terén. Amint a kristályok, érezhetően életre kelnek, és önállóan gyűjtik az erőt visszatérek. Ez a folyamat elég sokáig tart, remélem a másik kettő nem okoz zűrt addig.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-21, 4:32 pm

// Kincskeresés vagy a Pokoljárás //
719 évvel az éj-hasadéki csata után

Sokan voltak, kik épen maradtak a hatalmas, soklábú lény támadását követően, s mire Laryss leszökkent Shuga szekeréről, többségük már az előttük álló temérdek feladat után nézett. Az ibolyaszemű leány megértette sietségük miértjét: noha szemmel látható volt, hogy egy varázsmező védi őket a perzselő szemek - a hallomások alapján egyelőre lagymatag - rohamától, bizonyára mindenki sejthette, hogy a készülő természeti katasztrófa valódi erejétől tán a mágusok sem lesznek képesek megvédeni őket örökké. Figyelt hát rájuk a leány, figyelt, hogy ne legyen útban, s időben kikerülhesse a cipekedőket, a lovak után igyekvőket, avagy azokat, akik sérült társaikat cipelték a ponyvák alá. Figyelte őket, oly sérülések után kutatva rajtuk, melyek lappangó kockázatát csak beavatott szemek ismerhették fel - figyelt, s készen állt arra, hogy segítségét ajánlja, jóllehet, nem lelt oly súlyos esetet, amelyért érdemes lett volna megszakítania a barnaköpenyes félbehagyott kezelését. Ugyanakkor nem nyugodhatott... Hiányzott lelkének a sorrendből levonható következtetések halmaza, s hiányzott számára az ispotály rendezettsége, felszereltsége. Hiányzott szívének Artanis szava vész idején, még akkor is, ha több borzalmat látni sem akart volna, míg e világon létezik. Mégsem űzte ki emlékei közül az eléje kúszó képeket, s a mellkasába toluló érzéseket. Ez volt, mi mesteréből örökül maradt számára, s ez volt minden, mit útjelzőként felhasználhatott saját fejlődéséhez: az ispotályvezető kitartása, fegyelme, eltökéltsége. A mélységes hit, melyet a hagyományok tanításába fektetett. A bátorság és erő, amellyel újabb és újabb nehéz napokon vezette keresztül támogatottjait.
De Artanis most sehol sem volt.
Egyedül azokban bízhatott, kik értettek valamennyit a gyógyításhoz, s e vak, megelőlegezett meggyőződés tette képessé a tündét arra, hogy teljes figyelmében a válságos állapotban lévő démonlényt fürdesse legelőször. Az eléje táruló látvány, mint megkönnyebbülésre késztető megerősítés, testesítette meg az okot, amiért az északi leány a homokban járhatott, a felállított, felállítódó és felállítandó szekerek között, afelé az egy felé, amely körül mindenkit meglelt, kihez lett volna szava. Hiszen ott volt a fogadott nővér, a karavánt korábban irányítani segítő félelf, és a bebugyolált fejű idegen is, kire Shuga hatalmas terhet mért. S ha utóbbi kilétét tekintvén bármiféle kételye támadt volna még, akkor hát a legfrissebb meggyógyított lelkes hálálkodása alapjaiban tiporta volna meg a vézna, reszkető lábon álló gondolatokat. Laryss-nak azonban Melfyomer nyelv-választása után szemernyi kétség sem ébredt bensőjében az önmagát elfnek álcázót illetően - ahogyan abban sem talált semmi kivetni valót, hogy a szellemszerzet, ki minden érzelmet képes volt látni környezetében, bizalmát helyezte a nőstény sárkányba. Cseppet sem volt olyan helyzetben tehát, hogy saját tapasztalások gyűjtésére hivatkozván, időhöz kösse Ashanis helyes, alapos és önálló megítélését - ahogyan másokkal, két lábon-járókkal szemben sem követhetett volna el ilyesmit. Nem tett különbséget útitársai között... egyszerűen csak végighallgatta a lábát próbálgató férfit, ki a ragadozó szerencsétlenségére egy kissé túl sokat tudott a mágiáról; majd pedig folytatta útját a hármashoz, igyekezvén semmiféle aggodalmat sem mutatni feléjük. Merthogy több eredetből tevődött össze a tüdejét szorongató érzés: a varázslóból, kit magára hagyott; a nővéréből, kivel még korábban megtette ezt; s a sárkányból, akit tán felzaklatott az átkozottnak nevezett nyelv használatával.
Heves koncentrálásából még néhány lépéssel a cél előtt egy hang riasztotta fel. Egy hang, amely bizonyára az érkezése jóvoltából kélt, s amely megerősítette őt abban, hogy nem lesz szükség hosszadalmas keresésre; hogy ráhibázott, midőn az irányt megválasztotta, s azon kívül, hogy nemsokára felkutathatja az elengedhetetlenül fontos eszközöket, még bajtársai állapotára is rálátást nyerhet. Készséges karavánt bérelt a Tanácstag - jegyezte meg önmagában, mialatt meghajtotta fejét hálája jelzéseként a kéretlen segítség nyújtójához. Nem beszélt, hisz' látta, hogy amaz máris teendői után nézett, melyek a vihar előtti készülődés ritmusát voltak hivatottak szabályozni; Laryss pedig nem kívánta megzavarni, feltartani egyetlen jelenlévőt sem, amennyiben nem akadt halaszthatatlan elintéznivalója az illetővel. A szekér felé lépdelt, amelyre éppen akkor segítette fel Ashanis az Égboltszeműt, ki egy kézmozdulat segítségével üdvözölte őt, s jelezte a viszontlátás kimondatlan örömét, mely tán mindkettejükben dolgozott, a szörnyűséges érzések alatt. A gyógyító-növendék tudta, hogy a kinyújtott kar az övére vár, azonban még mielőtt odament volna, hogy megragadja, ibolya tekintete rövid időre a vörös tincsekkel keretezett orca felé fordult, melynek tulajdonosa az imént magához ragadta a szót, s fontos feladatra hívta fel a figyelmüket. Az északi feléje is meghajtotta fejét.
- Nem tudom, milyen teendő vár még rád. Ha nincs időd elvégezni, kérlek, keríts valakit, aki segíthet: járjatok körbe az emberek közt, és ha bárkit életveszélyben találtok, azonnal szóljatok nekem. Ne féljetek megzavarni. - szólt, s kisvártatva elfordult tőle, hogy cselekedni hagyhassa őt.
A sárkányhoz nem szólt. Noha nem kerülte a tekintetét, nem is igyekezett sokáig szemkontaktust tartani vele, hiszen fogalma sem lehetett róla, hogy korábbi hirtelen hozott döntéseivel mifélét okozhatott számára. Biztosra vette, hogy amaz neheztelt reá, Shugával egyetemben, így hát a neki járó fejhajtás egy kissé másféle érzéseket hordozott magában. Megbánást és aggodalmat. Nem tudta tovább takargatni... Csendesen, és mégis reménykedve fonta megszáradt vérrel borított ujjait a másik Fehér Városból érkezett által felkínált kapaszkodóra, s felhúzta magát a szekérre, melyben az elmondottak tükrében meglelheti mindazt, amire a barnaköpenyesnek szüksége lesz. Laryss boldog volt, hogy Nie máris visszatért közéjük, s hogy erős maradt - nem. Hogy erősebbé vált az elmúlt évek során, míg nem látta - nem láthatta őt. Öröme azonban kérészéletűnek bizonyult, s hamar visszamenekült a leány lelkét lehúzó súlyok mögé, ahogyan Artanis gyermeke feltette a várható, azonban semmivel sem könnyebb kérdést. Nem, nem volt könnyebb, cseppet sem volt, hisz' nem lehetett. Hiszen a kiképzőmester leányának oly ismeretekkel kellett rendelkeznie, amelyeket nem érzett magáénak, még az elmúlt, hosszú és különös időszak után sem, amelyet Valturaan családjával, s a varázslóval töltött. Azonban a fehér elf tudta, hogy őszintének kell lennie. Tudta, hogy sehová sem fog vezetni az üres hitegetés, amit kizárólag a jelenlegi jó hírek továbbítása jelentett volna.
- A sebeit elláttam. Megállítottam a vérzést, de összezárásra egy sem alkalmas. - kezdte hát, s ő maga sem tartotta vissza szavaiból a féltést, bizonytalanságot és aggodalmat; noha ezúttal már erősen ügyelt arra, hogy ne leplezze le a szóban forgó teremtmény különösségének jegyeit - Nem értem pontosan azt, ami történt; nem tudom, hogy a varázsereje és a szervezete mélységes kimerültségén túl van-e valami, amit nem láthatok. Most pihen. Azt mondta, néhány nap múlva jobban lesz, és ha bármennyire is ismerjük, mind tudjuk, hogy nem kockáztatná a hazugságával a tőle függő ártatlanok - a bajtársak életét.
Így szólt hát a leány, s remélte, szavait megfelelően értelmezik majd a jelenlévők... elvégre nem csak Nie részére hangzottak el; jóllehet, a tünde le sem vette róla a szemét. Elrejtett szenvedés jeleit kutatta rajta, mozzanataiban, lélegzetében, s tekintete legmélyén, hogy idejében megállíthassa, és pihenni küldhesse őt, ha úgy ítéli. Az égszín lélektükrök azonban hamar elfordultak, hogy társává lehessenek a meglepő kérésnek, mely Ashanis felé irányult. Meglepő volt, mert Laryss nem számított arra, hogy máris egyedül kell maradnia bűntudata tárgyával; ugyanakkor rendkívül előrelátó és logikus is, tekintve a reájuk szabadulni készülő rettenetet, és magát a tényt, hogy még annyi folyadékot sem talált, hogy a szekérhez való indulása előtt megmoshassa kezeit, vagy Shuga szomját olthassa vele.
- Sietünk. - ígérte a leány - Kérlek, majd hozzatok magatokkal egy kis vizet. - tette hozzá, azután pedig, amennyiben Nie és Jeremy elindultak, ő maga is a ponyva alá merészkedett, miután megtartotta azt maga előtt, hogy Ashanis-t előreengedhesse. Csatlakozott hozzá odabent, amennyiben a sárkány elfogadta a segítségét, s a már ismerős válltáska után kezdett kutatni, legelőször csupán a szemeivel. Nos, az ellopott ágynemű valóban ott hevert az egyik nagyobb faláda előtt... Kétségkívül megérte jobban körülnézni, tekintve a megannyi tároló-alkalmatosságot, és a megbecsült szükséges kötszer mennyiségét. Biztosan nem hozott annyit magával abban az "aprócska" táskában - nem hozott, mert hiszen számított arra, hogy Shuga felszerelkezve indul útnak. Nem hozott... azonban előbb a jellegzetes alakú képlékeny tárgyat kereste meg, hogy kivegye belőle, amit tud. Nem volt semmiféle lista a birtokában arról, mit hol tartanak, s ekképpen szeretett volna biztosra menni, elvégre előfordulhatott, hogy sokára találják meg, amit keresnek. Így történt hát, hogy a párna alól kiemelt táskában való elmerülést követően, az ibolya szemek a különös aromákat árasztó területen tartózkodó sárkányra vetültek; s az alacsony testhez tartozó lábak az irányában kezdtek el lépkedni, abban a reményben, hogy az elméjében tartott szükséges holmikat is meglelik, valahol arrafelé. S úgy is történt. Nem sokkal odébb, egy gondosan lefedett hordóban, Laryss kifőzött tépést talált, amelyből két szélesebb darab segítségével átemelt néhányat az elf-alak által felfedezett zsákok tetejére. Így sem más anyagok, sem pedig a gyógyító szennyezett kezei nem érhettek a többihez, a láda fedele pedig megvédhette a szállítmányt, míg az elér a mágusig. A táskájában volt tű és cérna, egy későbbi, remélhetőleg jó hírekkel szolgáló napra; így a leány azt gondolta, készen áll az indulásra. Már csak azt kellett volna kitalálnia, hogyan cipelheti el biztonságosan terhét, anélkül, hogy összerázná - kellett volna, ugyanis még végig sem gondolhatta a lehetőségeket, amikor társasága hangja felcsendült.
- Köszönöm. - szólt, s azonnal a ponyvához sietett, hogy kitárja azt a nőstény sárkánynak.
Egészen addig ott maradt, míg amaz le nem kászálódott a szekérről, amelynek szigetelését a többiekre hagyta. Nem foglalkozhatott vele éppen most, és nem is szakított túl sok időt lehetőségei felmérésére, miután felzárkózott Ashanis mellé, hogy az utat mutassa számára. Megkísérelt vetni egy pillantást az arcának fedetlen részére, noha semmi sem jelezte felé, hogy félnie kellene, s hogy támadásra, bosszúra számíthat. A jelek, avagy azok hiánya azonban csalóka képet festhettek, ezért hát - és minden bizonnyal másért is - a gyógyító nem késlekedett sokat az újabb megszólalással. Nem rejtette véka alá korábban kimutatott érzéseit sem, hadd győződhessen meg róla a mellette haladó, hogy nem viseltetik feléje ártó szándékkal.
- Sajnálom, ha gondot okoztam. - mondta a tündék nyelvén, attól tartva, hogy igyekezete a közös nyelven talán túl sok figyelmet keltene a sürgölődők között - Nem állt szándékomban megsérteni, megijeszteni vagy leleplezni.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-29, 5:09 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//
//Mesélő//

*Az idő lejárt. Ha bárki is azt hitte volna, elegendő időt nyertek a sivatag szellemétől helytállásukért, s harcukért a Homok Szörnyével, hát elszámították magukat. Mert ha nem védte volna az embereket az előrelátásuk, az állatokat pedig Ashanis/Alamaise pajzsa, hát egyetlen pillanat alatt szakadt volna a nyakukba a hatalmas homoktömeg, amely most a szekértábor körül kavargott. Jerry és a Rejtőzködő sürgetése láthatóan nem volt hiábavaló, mert mindenki igyekezett a szekerekre és a ponyvák alá, ahol a rémséges körülmények között is viszonylagos biztonságban érezhette magát ember és állat is. A Két-alakban-létező Laryss-t kísérte, segítve őt a holmija cipelésében, s miközben Shugához igyekeztek eljutni, a gyógyító a saját nyelvén, egyértelműen adta a sárkány tudtára, hogy a titok, amelyet a kockás kendő alá rejtőző őriz, nála biztonságban van, nem kell attól tartania, hogy bárki tudomására hozza majd a lány rejtett valóját. S arra is talán lesz még idő, mielőtt a mágust rejtő szekérhez érnek, hogy Alamaise/Ashanis válaszoljon neki, mert Nie és Jerry is arra tartanak. Miután megtalálták az éltető folyadékot rejtő hordókat, most egy-egy méretes korsót cipelnek a kocsi felé, amelyek az ígért vizet rejtik, számítva arra, hogy egy ideig nem jutnak újra utánpótláshoz.

És talán mindőjük szerencséje az, hogy a mágus és a testében lakozók láthatatlansággal óvják egymást, s tetteiket, így senki sem sejti, hogy odakint a szél és a homok mást, másokat is rejthet, mint vihart, s viharszellemeket. Ez utóbbiak olyan lények, kik a forgószél belsejében járják tébolyult táncukat háborítatlanul és büntetlenül időtlen idők óta. De ez a tánc most még vadabb lehet a megszokottnál is, hiszen szórakozásukat ez alkalommal megzavarja a megjelenő sárkányszellem, kit megérezhetnek, és akinek útjából okosabb, ha kitérnek. Hiszen olyanok lehetnek ők neki, akár egy csapat szemtelen légy, kiket elhajtani alig lehet, vagy akár az elejtett zsákmányt megdézsmálni igyekvő hiénák, kik ki-kicsípnek egy-egy falatot a nehezen megszerzett élelemből a ragadozók legnagyobb bosszúságára. Zavaróak és bosszantóak a sárkányszellem számára, ki akár tehet is azért, hogy elűzze őket, ezzel bontva meg a vihar egységét.

S ha így tesz, ezzel tán jót cselekedne, kedvezőt a vihar végét váróknak, hiszen ez a vég így talán hamarabb jön majd el, mint gondolták volna. Így talán nem kell három nap ahhoz, hogy újra tiszta legyen az ég, s ők újra útra keljenek.  

De addig, míg a sivatag őket bírja maradásra, talán lesz elég idő, hogy a sebesültek újra erőre kapjanak, s felkészüljenek mindannyian az idő homokjába merült város kelepcéire és csapdáira. S felkészüljenek arra, hogy teljesítsék végre a rájuk bízott feladatot. Talán ez az utolsó próbatétel, ami ahhoz kell, hogy Elsga elveszett, de nem elfeledett városa végre felfedje előttük titkait.*



***


//Nie//

- Nienna, már nincs sok idő, be kell húzódni és eltakarni minden nyílást, különben megfojt a homok.

*Nem helyesel, nem tiltakozik, csak sebesebbé válnak léptei, amelyekkel a kocsikkal határolt, és ponyvákkal védett területen igyekszik megtalálni a vízzel teli hordókat, bekukkantva a szekerek alá, hogy aztán végre meglelje az épségben maradt „tartályokat”, s kérjen az ott sürgölődőktől a gyógyító és a maguk számra is a beígért „innivalóból”. Ha Jeremy Talbot követi őt, hát szótlanul nyújtja át neki az egyik méretes edényt, s a saját lábnyomaikat próbálja követni, amikor visszaindul a kocsi felé, ahol Shugát helyezték biztonságba. Miközben a lábuk alatt egyre gyarapodó és lassan apróbb dombokba gyűlő homokhalmokon gyalogolnak keresztül, a lánynak van ideje, hogy gondolkodjon. De a gondolatok nem megnyugtatók és nem biztatók. Mert Nie pontosan tudja, hogy igyekezniük kell, tudja ezt a tolvaj figyelmeztetése nélkül is, s sietségében nem a vihar az, amely a legnyomósabb indok. Nem lehet az, hiszen van egy sokkal személyesebb oka is. S ezt fogadott húga tette nyilvánvalóvá számára akkor, amikor felelt a kérdésére. Mert Laryss pontosan azt mondta, amit nem akart hallani. Azt mondta, hogy a mágus állapota kicsit sem adhat bizakodásra okot, s ez borzalmas bűntudatot kelt Nie-ben. Artanis és Adan gyermeke ebből pontosan érti, hogy ostoba tettével annyit ártott a barnaköpenyesnek, hogy gyógyítására talán anyja kivételes képességű tanítványa sem lesz képes. Hogy Amyas egyetlen leánya is kevés lesz ahhoz, hogy megmentse azt az életet, amelyet Nie szinte nem is ismer, s amely talán drágább, és értékesebb kellene, hogy legyen számára, mint azt valaha is gondolta volna. Éppen ezért a felismerés jeges hidegséget hoz a lelkébe, amikor megérti, hogy az a sors, amely oly szálakkal kötődik a szülei sorsfonalához, amelyet ő sosem látott és sosem képzelt, majdnem általa szakadt meg.

Hát némán, gondolataiba merülve gyalogol Jerry mellett, s bűntudata hajtja előre. Igen, munkál benne a lelkiismeretfurdalás, de nem azért, hogy összetörje és kirekessze önmagát, ahogy eddig történt volna, s ahogyan meg is történt, hanem azért, hogy helyrehozza, ami általa romlott el, s hogy elnyerje Shuga Melfyomer bocsánatát. Ebben még tud hinni. És abban is reménykednie kell, hogy képes lesz megbocsátani önmagának is. S ha szerencséje van, Ashanis és Laryss előtt érnek a kocsihoz, s így még "beszélhet" a mágussal. És mert Laryss válasza nem készítheti fel arra, hogy mit találhat odafent, ezért talán az lenne a legjobb, ha az elf leány maga nézne szembe tettének következményeivel. Egyedül.*

- Megvárnád őket? Megtennéd? – kérné éppen ezért a vöröshajú elfet, s ha jóváhagyását kapná, hát óvatosan tenné fel a kezében tartott edényt a kocsi ülésére, hogy aztán maga is felmásszon utána, s beóvakodjon a homokot távol tartó ponyva alá.

*Ha így lesz, vigyázva fogja majd a korsót, s óvatosan nyitja fel a bejáratot takaró ponyvát, hogy bejusson a szekér belsejébe.

Ám óvatossága azonban csak addig tart majd, míg meg nem látja az odabent fekvő alakot, s a víz, amely színig tölti az edényt, a szekér padozatára löttyen a hirtelen mozdulattól, amelyet iszonyata kelt életre. Mert Nie nem számít arra, amit lát. Nem a szörnyűséges sebekkel borított hátra, a némaságra, amelynek - és ebben minden kétséget kizáróan biztos - ő az egyedüli oka.

Maga sem tudja, miben reménykedett. Hogy mágiájának féktelen tombolását vajon milyen áldozatok árán volt képes megfékezni a mágus. De most elborzadva térdel le az előtte heverő mellé, miután a korsó már biztosan áll a szekér aljában, ahová elhelyezi. Hófehér keze öntudatlanul lendül a sebesült fölé, de a hosszú ujjak hiába mozdulnak, akár ha a mágia húrjain keresnék a hangokat, mint egy láthatatlan lanton, semmi sem változik, s Nie az ölébe ejti a kezeit, miközben könnyek csurognak végig az arcán.*

- Sajnálom, Shuga, el sem tudod képzelni, mennyire sajnálom – suttogja, s azt nem tudhatja, bár talán titkon reméli, a másik valahogy mégis meghallja a szavait. Azt pedig ő nem veszi észre, hogy már nem a szigorú és távolságtartó magázódást választja, amikor a mágushoz beszél. – Nem tudom, mi történt és azt sem, hogy hogyan voltál képes megállítani AZT odakint. De azt látom, hogy olyan árat kellett fizetned érte, amit nem hiszem, hogy bármikor is viszonozni tudok majd. – elhallgat néhány szívdobbanásnyi időre, mintha azt várná, a sebesült majd mond valami biztatót, bármit, ami oszlatja a félelmeit. A rettegést, hogy valami szörnyű hibát követett el. De aztán – még akkor is, vagy talán éppen azért, ha a felelet késik – mégis folytatja majd. – Még segíteni sem tudok rajtad – próbálja újra használni az erejét, de ismét csak kudarcot vall. – De nem halhatsz meg most, nem teheted, mert még sok dolgot el kell mondanod és még egy meghívással is adós vagy. - úgy beszél, mintha meggyőzhetné pártfogóját az életben maradásról, de aztán végül mégis kibukik belőle a mondat, amelyet kétségbeesése és tanácstalansága táplál. – Azt is meg kellene mondanod, mihez kezdjek most EZZEL… Mert mégis ki vetne ennek újra gátat? S ha ismét megtörténik, mégis mit tegyek? Mert elég rosszul venné ki magát a dolog, ha én okoznám az egész expedíció pusztulását, csak mert képtelen vagyok uralkodni magamon. Azt hiszem, a Könyvtáros kénytelen lenne hosszasan magyarázkodni a mágusoknak miattam. És persze miattad is – teszi hozzá, miközben keserűen elmosolyodik. – Valamint tennem kellene, Shuga, de nem tudom, mi lenne az. És most nincs itt Artanis, aki nyilván mindezt sejtette előre… Ahogy mindig is... És úgy látom, te sem lepődtél meg túlzottan… Biztosan ő figyelmeztetett, ugye? – de mert eddig sem kapott választ, úgy a kérdés most is talán csak önmagának szól, megerősítésként, biztatásként. Hogy aztán ráébredjen valamire, ami minden értelmetlensége és váratlansága miatt most mégsem tűnik annak. – Te pedig tettél róla, hogy ne legyenek túl sokan a közelemben… Ugye szándékosan hoztál ide? Kezdem azt hinni, Shuga Melfyomer, hogy még sokkal számítóbb és előrelátóbb vagy, mint amilyennek hittelek… És sokkal ostobább is. Mert azt mégsem hiszem, hogy erre figyelmeztethettek volna előre… - néz végig újra a sebhelyekkel szabdalt háton. – De te felkészültél mindenre, ugye? Semmit sem bízol a véletlenre… Nem hiába van itt Laryss…

*S a név említése visszalöki őt a jelenbe, csak hogy ráébredjen, hogy talán mégis van, aki még segíthet… Neki is...*

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-05-31, 6:10 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//

Én nem tudom megítélni, hogy a varázslatok, akár korábbtól Shuga által, vagy a szófukar elf lány, Ashanis által megidézettek, vajon mennyire védik majd meg a tábort, de láttam már sivatagi homokvihart, ahogy sejtésem szerint a gyakorlott karavánvezető és emberei is, így inkább abban bíztam, hogy a lehető legtöbb óvintézkedést megtehetjük, mire a vihar lecsap ránk. mágikus védelem ide vagy oda.
Már közelebb voltunk célunkhoz, mint ahonnan elindultunk és nem most akartam meghalni, az engem megbízó mágus valószínűleg amúgy is gondoskodik róla, hogy csak azután leheljem ki a lelkem, miután megszereztem neki, amit akart, már, ha túléli a sérüléseit…….
Mint már említettem jó emberismerő vagyok és a gyógyító, Laryss arckifejezése nem azt mutatta, amikor megjelent mellettünk, hogy minden rendben lenne. Nem jött jókor ez a vihar, bár…..mikor jön jól?
Én is meghajtottam felé a fejem, szavak nélkül is biztosítva őt, hogy megteszem, amire kért, aztán meg erősen elgondolkoztam azon, hogy mikor lettem én a bajbajutottak jótékony megmentője?
Sürgősen kell majd valami igazán tolvajosat tennem, mert még azt hinném, hogy kezdek elpuhulni!
Ezek erősen zavarba ejtő gondolatok, ezért én csak a szekér mellett toporgok, amíg a lányok odabenn kutatnak a megfelelő dolgok után, amire szükségük van és próbálok rendet rakni a lelkemben és a fejemben. Persze azért hegyes fülem nincs bezárva, így hallom, hog jól olvastam a gyógyító érzéseit és Shuga egyáltalán nincs jól.
~ A fene! Remélem Laryss-nak igaza van és nem akarsz még Dremerrel bratyizni, mert nincs kedvem egy halom emberrel a nyakamban visszavánszorogni! Meg ne próbálj te vén kurafi így kiszúrni velem! ~ küldöm gondolatban felé a nem tetszésemet, mert azt még magamnak sem vallom be, hogy hiányozna. Akkor kit szidhatnék és piszkálhatnék anélkül, hogy használná rajtam az erejét és leharapná a fejem!
Hallottam, hogy még vízre van szükségük, ezért, ahogy lesegítettem Niennat a szekérről, már az ösztöneimet követve igyekeztem fellelni a hordókat. De talán a mi Jéghercegnőnknek még jobbak ebben a megérzései, mert ő találja meg őket előbb.
Úgy vélem épp időben, mert a szél már nagyon erősen fúj és a homokot olyan erővel hordja, hogy az már csípi az ember bőrét és alig lehet nyitva tartani a szemeket.
Körbenézve már látom, hogy az emberek már minden mozdíthatót behordtak a ponyvák alá, amik lekötözve várják, hogy igazán lecsapjon az orkán. Sérültet egyelőre nem látok sehol, ha van is, most már meg kell várnia a homokvihar végét…….
Elveszem Niennatól a méretes vizeskorsót és mivel látom, hogy nem kell megismételni a sürgetést, magam is iparkodom, hogy mielőbb a mágust rejtő szekérhez érjünk, hogy aztán ott várjuk ki, amíg lecsendesedik az időjárás.
Azonban, ahogy közeledünk a mágus kocsijához, úgy látom egyre komorabbnak a mellettem lépkedő Niennat, mintha valami ólomsúllyal nehezedne a vállára, még a légzésén is érzem, hogy valami nagyon felzaklatja……..talán…..Shuga az oka? Sosem szívelték egymást, ki tudja mit tett most a mágus, amiért az elf lány nem szívesen akar vele egy kocsiban lenni?
Mikor megszólal és kimondatlanul is arra kér, hogy hagyjam egy kicsit magára Shuga-val, nem állom meg azért szó nélkül.
- Ne ítéld meg túl szigorúan és főként ne öld meg, mert akkor nem jutunk el Elsga-ba. – azzal biccentek a ponyva felé és megtámasztva a hátam a szekér fáján, a lábam melletti korsókra nézek.
- Vigyázok, hogy nehogy bajuk essék, de nem sok időd lesz, talán csak pár perc.


Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-06-11, 10:22 pm

// Kincskeresés avagy a pokoljárás //

* Az ibolyaszemű furcsa pillantásokat meresztett felém. Ahogyan a gyógyszeres ládikát cipeltem mellette Shuga szekerét keresve, a pillantásait szavakba is öntötte. Lépteim egy kissé lelassultak, bár tudtam hogy a vihar vészesen közelít, de a szemébe akartam nézni. Bár rajtam volt a kendő az összevont szemöldökeimet azért engedte láttatni. Néhány elejtett szó után úgy tűnt, hogy a társág szentül hisz abban, hogy leleplezett. Vagy talán a mágus volt ennek az igazi oka. Ám nem állt szándékomban nyíltan vallani. Meghagytam, hagy gondoljanak csak azt amit akarnak.
- Egyiket sem tetted.
Csak ennyit feleltem, majd megszaporáztam a lépteimet. Sosem voltam különösebben a szavak sárkánya. De ez már biztosan az ittenieknek is feltűnt. Hangom határozottan szólt, nem volt benne jele sértődésnek.

Ha csúnyán is néztem rá vagy a Niere az csakis a fehér elf kirohanása miatt történt, mely veszélybe sodorta a karavánt, és padlóra küldte az expedíció vezetőjét, ráadásul minden jel szerint a legnagyobb szükségben merítette ki magát gyógyító létére. De haragom már némileg csillapodott, hiszen kisebb gondunk is nagyobb volt most annál, mint hogy kimondjam amit gondolok és leálljak velük erről vitatkozni.

A szekérhez érve Jeremy a bejárat előtt várakozott, kezében a vízzel. A szél már igencsak erősen fújt, így nem értettem, minek várakozik idekint. Kérdő tekintettel vártam, hogy az ibolyaszemű cselekedjen, s elsőként szálljon fel a szekérre. Mert biztos voltam abban, hogy nem fog tétovázni és rögvest a társa után megy. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-06-19, 3:08 pm

// Kincskeresés avagy a pokoljárás //
 
Pihenés nem épp jó szó ami történik, hisz egyszerre több felé szakadunk. Én örzöm a testet míg a társulat erős egyedei kint szórakoznak. Laryss hamar elsiet vízért, holott lássuk be a levegő eléggé lehűlt ahhoz, hogy megoldhassa a gondot. De ez az én gondolatom, nagyon hozzászoktam a mágia túlhasználatához, pedig nem vagyok már sárkány. Larysst kis idővel később Jeremy és Nie váltja, hogy a csibész mit keres itt nem tudom de érdekes hallgatni őket. Aztán a lány felmászik a szekérre és elnémul. Valamit matat, de remélem nem varázsol mert a végén ide ájul nekem. De a korábbi móka minden erejét kivette így nem történik semmi. A hátsó nyílásnál egy vörös szempár tűnik fel enyhén nyüszítő hanggal, a másik oldalon a zsákom lóg le, és még én vagyok felelőtlen…
Nie hírtelen beszélni kezd, a fájdalma egyre nő a szörny szívni kezdi azt. Majd a mellkasomban lévő kristály életre kell. Ez először nem okoz feltűnést, így a lányra figyelek. Nem szívesen szólnék bele a szavaiba, és vélhetően nem is tudnék. A test teljesen kimerült, jelenleg Lar varázslata ami még működésben tartja, illetve ha jól érzem a szörnyön kívül Melfyomer is állja a szavát, hisz a kristály egyre jobban izzik, lassan talán búgni is kezd. De a lány szavaira tudnék mit mondani de inkább nem játszom élőholtat hogy válaszoljak, mert a végén még kinyír. Ahelyett hogy segítettem volna rajta, most az önmarcangot veszi elő, miért engem büntetnek az istenek? De el is szomorít hisz hálás is és a fájdalma is enyhült. Amikor dicsérni vagy szidni (?) kezd, a májam hízni kezd, szinte el is vigyorodnék. A démon közben új kaja után néz, és épp Jeremyt jelöli ki célpontjául, amikor az érkező duóra néz pontosabban Laryss szemeibe. A kép elég gáz, hisz Jeremy felett áll nyitott szájjal, miközben a lány szemei közé néz. Nem kicsit jön zavarba, a zsákot eleresztve növekszik meg és indul más kaját keresni mielőtt Laryss leüvöltené a fejét. Ezt az időt és a lidérces hangokat használom fel, hogy a testem forróságát megnövelve kiterítem a táborra is, hisz lassan gyűlik az energia és a védelmet meg kell erősíteni. Sokat nem fog érni ez a mágia, csak a gyors lehűlés lassul le, és a szelet tereli el minimálisan a forgó hőhullám, noha nem éget meg senkit a hőérzetnek minden nem hosszú éltűnek hasznos lesz. Persze ez sem egy tökéletes védelem, szóval erősen remélem készülnek mással is. Gyengíteni talán sikerül, ha a két mamlasz további energiához jut.
 
Kicsivel odébb a vihar szemében érzékelem a másikam tettét, noha nem tapsolom meg de védelmezi a kétlábúakat amíg teheti. Én meg azon dolgozom, hogy hamarabb talpra álljon. Ez szépen is indul, amíg pár apró vakarcs meg nem jelenik, hogy elűzzenek. De mivel kicsik és gyengék elsöpröm őket. Erre átmennek sirató kórusba, mire több tucat vakarcs jön elő és támad meg. Ez már okoz fájdalmat, de ez sem egetverőt. Átmegyek búgócsigába és leszórom magamról őket, majd párat felfalok. Ez elég energia löketet ad ahhoz, hogy meg is osszam és még harcolhassak is. De egy velem egyenértékű tudat rejtőzik a homokviharban, és utasítást ad az izéknek, amik összeolvadnak. A sok kicsiből, immár féltucat méreteseb széldémon áll össze. Nem lelkesedek a dologért, de harcra készen várom őket.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-06-26, 3:05 pm

// Kincskeresés vagy a Pokoljárás //
719 évvel az éj-hasadéki csata után

Az ibolyaszemű gyógyító, noha éveken át élt Jégkarom-csúcs új urai között; cseppet sem viseltetett bizalommal más, idegen sárkányok iránt. Cseppet sem mozgott gyakorlatiasan a közelükben, ahogyan más Kétlábúak sem tettek így egymás közt, amennyiben ismeretlen közegbe kerültek. Nem volt hát semmi szokatlan abban, ha a leány kissé kimérte léptei hosszát, s gondosan elmélázott a kiejtendő szavak sorsán: hangok szárnyaira emelje-e őket avagy inkább tartsa meg titkaikat magának örökre? Ezen egyszerű ok állott annak hátterében, hogy nem fejtette ki bővebben az Ashanis-nak szánt elnézéskérést, s nem fektette biztos alapokra a cselekedetet, amelyet úgy hitt, elkövetett. Nem... nem foglalta össze egészen jól, mire is gondolt, s így a válasz maga sem lepte meg igazán, miután átlátta helyzetüket. Nem, már nem lepte meg. Nem lephette meg. Tudta, hogy hibázott, s talán még csak nem is mondandója mennyiségének megválasztásakor - könnyen megeshetett, hogy egyáltalán nem is lett volna szabad megszólalnia, még övéi nyelvén sem; elvégre, honnan sejthette volna, megbántotta-e az elmúlt pillanatokban a bebugyolált arcú idegent? Honnan sejthette volna, hogyan fogadná amaz az ő megbánását? Talán éppen az imént rontott el újra mindent egyik bajtársa, s önmaga között; talán csak még inkább óvatossá tette, még jobban megrémítette, és talán valami egészen más bújt meg a higgadt válasz mögött, mint bármi, ami eszébe ötlött. De hiába igyekezett rájönni a történések igaz valójára, számára nem adatott meg az érzések könnyed - s olykor terhesnek tűnő - kiolvasása a puszta légből, mi mindent és mindenkit körülölelt. Ő nem volt képes oly módon belelátni mások lelkébe, mint a démonszerzet, ki a szekér mélyén feküdt, aki pihenni próbált, és aki még napokig a figyelmét igényelte.
Figyelem.
Nem is volt szabad másra időt szakítania. Ashanis-nak és az esetleges sérelmeinek várnia kellett addig, amíg a karavánnal kapcsolatban minden a rendes kerékvágásba kerül, addig pedig nem volt más hátra, mint összedolgozni, s a megelőlegezett bizalom, hűség és védelem által szorosra kovácsolt, láthatatlan kézfogásokkal alkotott lánc segítségével szilárdan rögzíteni az expedíció sorsát. E fényes, érintések és tűző napsugarak által forróvá varázsolt lánc adatott hát kezükbe - s tán több ideje szorongatták, cipelték már, mint Laryss azt gondolta. De hiszen csak az ő útja kezdődött a minap... az összes többi jelenlévő már jó ideje egymás társaságában és egymásra utalva haladt egyenesen Elsga romjai felé; a fehér elf leány pedig csak remélni tudta, hogy viszontagságoktól mentes napokban volt részük. Ezt kellett volna megkérdeznie, ahelyett, amit az imént mondott. Meglehet, hogy ezt. Azonban már nem változtathatta meg, azt, mi elmúlt, egyedül csak okulhatott belőle, felhasználhatta saját maga és mások fejlődésére, és a kiképzőmester leánya nem volt rest meg is tenni ezt. Előre tekintett, s nem csak elméje berkein belül értendően: látta azt is, ahogyan az általuk megcélzott szekérnek még előttük más látogatói akadtak, a vörös hajú férfi és a másik fehér elf - bizonyára a vízzel, amelyet Laryss kért tőlük. Orod Opelë szülötte látta azt is, ahogyan fogadott nővére a ponyva mögé húzódott, maga mögött hagyva korábbi társaságát. Bármit is szeretett volna odabent véghezvinni, bőven akadt ideje rá, amíg a szükséges eszközöket cipelő ál-elf és a gyógyító megérkeznek majd, miután megvívták harcukat a homokszemeket felkorbácsoló, öltözék-tépő széllel; az Ibolyaszemű pedig nem féltette tőle, Artanis leányától az alvót. Nem aggodalmaskodott, hiszen a testvére volt, s életét bízta volna reá. Nem aggodalmaskodott, mert ugyanazon mester kezei alatt tanultak egy darabig, s ha Nie segíteni kívánt volna Shuga Melfyomer szenvedésein, akkor hát minden joga és képzettsége megvolt ehhez. Nem... Laryss Orowennë - az időjárás változását leszámítva - valami egészen másért aggódott e végtelenek tűnő percekben. Maga elé képzelte, miféle látvány fogadhatta odabent a másik hazája-vesztettet, s már-már látta a fedetlen, félig-lekezelt sebeket; látta őket, ahogyan bizonyára a másik is látni fogja majd. 
A vészterhes, elmúlt esemény tagadhatatlan bizonyítékát.
Bele sem akart gondolni tovább.
Inkább Ashanis megszaporázott lépteire koncentrált, amíg gondolatai hullámzását csillapítani igyekezett, majd pedig végre ráemelte tekintetét a szekérre, s az előtte álló alakra, aki, most már jól látszott: valamit őrzött maga mellett, korsókban. A kért vizet talán? Akkor hát Nie valami más tennivaló után nézhetett odabent... Noha az erre irányuló morfondírozásra épen úgy nem volt ideje, mint ahogyan a terhét cipelő fejébe sem volt szabad éppen most belátást nyernie az elmúlt események elemzésével, és Shuga tetteinek részletekre bontásával. De hiszen, ha valamit, akkor hát azt mihamarabb megtanulta a barnaköpenyesről, hogy saját magán kívül senki sem ismerhette terveit és azok indítékát. Senki sem kereshette meg a választ arra sem, vajon miért szólt az álruhás sárkánynak vélt illetőhöz és miért éppen azt, amit. Miért éppen úgy, ahogyan. Senki, erről pedig azon tény gondoskodott, amely szerint a varázsló döntéseinek, eszmefuttatásainak csupán felét tették ki érvek, tervek és oly célok felé törekvés, amelyek fontos és komoly ügyeket szolgáltak - az egykori vörös hím tetteinek másik részébe puszta szórakozás lehelt életet, s e két kategória körül sokszor még Kilime sem volt képes kiválasztani az éppen érvényben és befolyásban lévőt - hiszen tapasztalta. Nem, nem volt hát idő azt latolgatni, amit más, a sérülthöz közelebb állók sem fejthettek meg... Annál is inkább nem, amit a ponyva tetejéről lassacskán leereszkedni pillantott meg, egészen pontosan Jeremy Talbot feje felett; noha talán megfontoltabb dolog lett volna megsejtésnek nevezni azt, ami a leánnyal megesett, abban a minutumban, amint a szóban forgó lény azon fáradozott, hogy terhét nem-elveszítvén, késői ebédként könyvelhesse el a tűzhajú fiút. De hiszen így volt, akárhogy is volt valójában: az ő szemét nem védte, nem takarta már a tudatlanság fátyla; nem fedte el a rémisztő, sötét teremtmény létezését igazoló körvonalakat, s ezáltal annak mozgását, amely, ahogyan azelőtt is, ez alkalommal is bizonyosan jó célt szolgált - a maga számára. Találkoztak már - ő és a démon -, megannyiszor kapcsolatba kerültek, s Laryss előbb-utóbb megtanulta érzékelni őt, később pedig egy-egy pillanatra mintha fel is sejlett volna előtte a rettenetes forma, akárcsak egy kifakult árnyék, amelynek valamiféle orv varázslat elpusztította a teljes közepét. Beletelt ugyan némi időbe, míg koncentrálás, erőfeszítések nélkül is úgy tűnt fel előtte a lény, mint akármely testtel, lélekkel rendelkező élőlény, környezeti elem avagy tárgy lényege; de az eltökélt tünde nem adta fel, s végül sikert aratott.
Azonban a teremtménynek nem volt szabad ugyanezt tennie.
Laryss legelőször is megkeményítette kutató, kérdő tekintetét, s késlekedés nélkül vette célba vele Shuga személyiségének jelenlévő darabját. Nem törődhetett azzal e percben, vajon Jeremy magára veszi-e, s vajon Ashanis mit gondol majd, mire készül. Egyedül annak szentelte minden figyelmét, hogy szigorát mérje a vakmerő teremtményre, kissé úgy, mintha maga Amyas sétált volna ott leánya helyett, hogy rendre utasítson néhány kötelességét felejtett lovas-növendéket. Az ibolya szemek lesújtó erővel függeszkedtek a délibábként hullámzó, megtévesztő körvonalas alakra, s a kemény tekintetet, úgy festett, szavak is követni fogják, ha az nem éri el a kívánt hatást, s szögezi oda mozdultában a mágus-bőrből kiszabadult lényt a ponyvához. Kétség sem férhetett hozzá, hogy Orod Opelë szülötte nem először fegyelmezte őt, s mi más erősíthette volna meg jobban, mint a pillantás eredményessége, a lopakodó meghátrálása, még mielőtt az igazán ijesztő büntetésre sor kerülhetne. Ha valaki más is érzékelte volna, s végignézte volna azt, ami történt, bizonyára elgondolkodott volna rajta, mégis miféle ítéleteket talált ki elzáratásában Laryss, odafent, a Lanur-hegységben, és ami még fontosabb: mégis hogyan tett szert oly bátorságra, amely egyenesen tartja gerincét, bármely szerzetet is sodorja elébe a kontinens szele.
Azonban mindazok számára, kik képtelenek és képzetlenek voltak megfelelően látni, egyszerűen csak úgy tűnhetett, mintha a fehér elf hirtelen haragossá vált volna Jeremy-t illetően. Ashanis kérdő tekintete talán ezen fejleménynek volt betudható, ámbár meglehet, azt várta, hogy a leány segítsen neki, s félrehúzza a ponyvát az útból, hogy az elrejtett arcú tünde odabent letehesse a ládát. Laryss, midőn reá pillantott, egyáltalán nem volt sem haragos, sem ingerült, sem pedig felháborodott. Ibolya lélektükrei komolyan fénylettek, s mintha némi aggodalom ült volna bennük, de nem mozdult a ponyva felé, sem pedig a láda s azt azt cipelő irányában. Ha bármi is felmérgesítette, annak semmi köze nem lehetett hozzá, s ugyanezt tapasztalhatta Jeremy maga is, midőn a leány visszafordult felé - ám mielőtt még bármit is intézhetett volna társaihoz, egy cseppet sem üres vászonzsák hullott a szekérre, tompa puffanással, egyenesen a félelf mellett. Különös látvány lehetett, mi több, különös tapasztalás.
- Hm. - hallatszott kritikus felhanggal, csendesen a leány felől, ki ekkor összeszűkítette szemét, s a ponyva teteje felé tekintett, ahogyan az utolsó lépések keretében egyre közelebb és közelebb jutottak a kocsit borító fehér anyaghoz, s egyre magasabbra és magasabbra került a pont, ahol a démon legutoljára lesben állt, hogy Jeremy-t elejtse magának.
Hogy hová tűnhetett? Ahhoz koncentrálnia kellett volna, s nem szem elől téveszteni, ám lekötötte a kérdéskör, melyet a megszólalés és meg-nem-szólalás töltöttek be elméjében. Vajon mihez kezdhetett volna, ha a démon nem engedelmeskedik? Bizonyosan nem fedhette fel létezését a kalandoroknak, akik az expedíció keretein belül már egy óriás, félelmetes sivatagi ragadozót is le kellett, győzzenek. Nem, nem tehette volna, s mivel a távozó teremtmény visszakozásából kiindulva úgy festett, nem is kell majd, Laryss más, égetőbb problémák felé irányította figyelmét. Ha a félelf a rejtélyes holmi után nyúlt volna, hogy megvizsgálja, a fehér elf tiltakozólag, s tiltólag jutalmazta szavaival.
- Ne. - mondta, mintha a lelkére akarná kötni, hogy hozzá se érjen - Nem tudjuk, mi lehet benne.
Ashanis-t a cipelt teher megmentette a javát szolgáló figyelmeztetéstől - elvégre a leány nem találta szükségesnek -, noha bizonyosan benne is felmerült, mégis honnan pottyanhatott ide az a zsák. Ezt és hasonló kérdéseket remélt felcsendülni a leány az elkövetkezendő pillanatokban, s lelkiekben felkészült arra, hogy Melfyomer távollétében a lehető legésszerűbb és legfelfoghatóbb magyarázattal szolgálhasson számukra. Alaposan sorra vette a lehetőségeit, mialatt még mindannyian hallgattak, hogy készen állhasson, s erősen reménykedett abban, nem ütközik majd olyan problémába amelyet képtelen lenne egyedül megoldani. Ám ekkor eszébe ötlött a meghökkent démon, s az esetleges következő prédája, ki tán a karaván tagjai közül kerülhet ki, ha nem cselekszik hamarosan. De vajon hogyan lehetett volna egyszerre két helyen?
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-07-01, 11:25 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//
//Mesélő//

*Már nem volt hova bújni, menekülni a feltámadó szél és a felkavarodó homok elől. S ha Shuga – sérülései ellenére – nem védte volna most két alakjában is a szekértábor átmeneti, s nem túl bizakodó lakóit, talán még rosszabb lehetett volna a helyzet. De a sárkányszellem, s démoni jelenlétével Jeremy-t fenyegető „társa” tartotta magát a vállalt feladatához, és igyekezett önmagát, s a karavánt óvni a bajtól. Ezzel együtt persze igyekeztek megóvni a szekér ponyvái alatt fekvő harmadikat is, ki most testüket birtokolta, s kinek ereje végül mégis újra csak a közösség szolgálatába állt, kockáztatva ezzel a mágus testi valójának jólétét.

A „jól létét”, aminek most nyoma sem volt.

Ám abban, hogy milyen gyorsan javulhatott az állapota annak, ki megóvta önmagától a Könyvtár küldöttét, a körülöttük keringő szélben rejtőző "lények" elszántsága sem volt mellékes. Őket egyébként sem lenne ildomos figyelmen kívül hagyni. Nem lenne okos dolog és nem vallana előrelátásra és jó helyzetfelismerő képességre, hiszen bármennyire is aprónak és jelentéktelennek tűnnek, de azzal, hogy megmaradt „tudatuk” közös cél felé hajtja őket, veszélyessé is válhatnak. És váltak is már sokszor ezelőtt, mert sok-sok oktalan és elbizakodott vándor rettent már meg tőlük, akik az Idő homokjába rejtőző város után kutattak. Hiszen a sárkányszellem mostani ellenfelei csak őrszemek, határőrök, kik annak a városnak a titkait és helyét vigyázzák, amit a legjobban szerettek életükben, s ami aztán a halálukat is okozta. És talán pontosan ez az oka annak is, hogy most itt vannak. Mert ők a város őrei, lakóinak szellemei, kiket az ősi sárkány igazságtalan haragja pusztított el, ők azok, akik Elsga nyugalmát vigyázzák. Tébolyult, mégis céltudatos táncukkal igyekeznek mindenki elriasztani, ki a sivatag belseje felé tör, hogy ráleljen az elfek ősi településére. Mindenkit igyekeznek távolt tartani… Embert és elfet is…

De főként a sárkányokat…

Ezért lesznek ők veszélyesek az Egyikre A Háromból, megérezve annak titkolt valóját, s talán ráismerve régi alakjában valakire, ki már járt az elfek ősi lakhelyén. És talán éppen ezért fognak most össze ők, a szelek démonai, s alkotnak nem egy, de tucatnyi ellenfelet a sárkányszellem számára, kik egyszerre rontanak rá, láthatatlan karmaikkal próbálva kitépni egy-egy darabot az egykor volt sárkányt idéző entitásból. Olyanok ők, akár a déli tengerek ragadozó halai, kik csapatban veszik körül áldozatukat, s körtáncuk olyan gyors, hogy szemmel sem látható, mikor hasítanak le apró fogaik egy-egy darab bőrt vagy húst a szerencsétlenből, ki közéjük tévedt, csak hogy a vizet megfestő vér még elszántabb rohamokra késztesse a halrajt. Ilyenek ők, akik Mefyomer szellem-alakját támadják, így hát jobban teszi, ha gyorsan oszlatja a szelet, és űzi messzire démonait, különben nem, hogy nem szerez gyógyító energiát pusztulásukból, de hármuk erejét kell használnia arra, hogy egyetlent védjen meg közülük.

És ha így lesz, akkor hiábavalókká válnak a többiek tettei is. Hiábavaló lesz Ashanis/Alamaise és Laryss igyekezete, hogy a méretes ládát megtalálva és most a fullasztó szél és homok ellenében cipelve azt, kötszereket és gyógyszereket vigyenek Shugának. És felesleges lesz óvatosságuk is, amellyel egymás iránt és a többiek iránt is viseltetnek. Ashanis /Alamaise indulatai sem érnek majd semmit, amelyet az őt leleplezni próbáló mágus, vagy a mindenkit bajba sodró könyvtáros miatt érezhet. Felesleges lesz a Két-alakban Létezőt az út kezdete óta rejtő kendő is, amellyel eddig titkolta kilétét Artanis és Adan gyermeke – és persze mindenki más – elől is. Pedig talán mindegy lenne még kettejük számára is az a tény, hogy egyszer már segítettek egymásnak. Mindketten segítettek, hiszen Nie a mai napig őrzi a sárkányok gyógyító mágiájának hatásos, ugyanakkor vad és zabolátlan nyomát, és Ashanis/Alamaise sem felejtette el a szavakat, amelyek súlyos és veszélyes döntésében megerősítették. És ha Melfyomer elbukik, mit sem ér majd Val kedvesének igyekezete sem, hogy gyógyulást hozzon a mágus számára, s hogy támogassa fogadott nővérének első lépéseit azon az úton, amelyek új életébe vezetik majd. Lényegtelenné válnak a pillantások, amelyekkel az ibolyaszín szemek figyelmeztetik a démont, s elvesztik fontosságukat a gondolatok, és intelmek is, amelyek az „égből pottyant csomaggal kapcsolatos óvatosságra” hívják fel Jerry figyelmét. És akkor nem lesz szükség Jeremy Talbot támogatására sem, amelyről a mágust és talán Nie-t is biztosítja. Hiszen, ha a viharszellemeket nem fékezi meg semmi és senki, a félelfnek nem kell majd használnia furfanggal elnyert medálját sem Elsga rejtett csapdái ellen, hiszen sosem jutnak el a megszentelt helyre. Ha elszabadulnak a széldémonok, talán Nie hálája és önvádja sem jelent majd semmit, amelyeknek egyetlen fültanúja volt csak.

Kinek is jelentene bármit is ennyi személyes dolog, ha kudarcot vallanak… A világ csak egy újabb hiábavaló expedícióról beszél majd akkor, amelyik sosem érte el Elsgát, s csak szerencseként emlegetik majd azt a tényt, hogy voltak, akik túlélték a sivatagot.

Ám most még kétesélyes a játszma. Semmi sem hiábavaló és semmi sem felesleges. Nem az Laryss aggodalma a démon következő áldozatának kiléte miatt, és Ashanis/Alamaise higgadtsága sem az, amellyel önnön indulatait tartja féken. És ott van Jerry is, aki talán -feledve korábbi sérelmeit és tapasztalatait - megtudhatja, mi is szülte a változást Nie-ben, amiért most civakodás helyett egymást támogatják. Így talán az ifjú kedvessége sem lesz felesleges.

De most még valamennyien várnak. Várnak és figyelnek. Mert a kocsi felől, amelyben a mágus teste hever egy ideje mozdulatlanul, furcsa, riasztó hangok kelnek, amelyeket a szél ellenére is hallhatnak a közelben állók. Akár arra is gondolhat a Két-alakban-létező, hogy újabb ellenség közeledik, miközben Ashanis/Alamaise arra vár, hogy Lar vajon mikor indul a kocsi belseje felé. Jerry is hallhatja a hangot és mert a hirtelen megjelenő zsák sem kerüli el a figyelmét, ő talán másra is vár, mint hogy Nie mikor igyekszik majd kifelé. És mert mindezek a gyógyító számára adnak csak nyilvánvaló magyarázatot, csak ő az, aki tudja, hogy KI, vagy még inkább MI az, ami okot ad a hangokra és a történésekre, hát Lar arra vár, hogy mit tesz majd a démon.

Shuga pedig… Nos, ő nem várhat sokáig… Cselekednie kell…



//Nie//

*A tehetetlenség elkeseríti, s elkeseredettségének egyre magasabbra csapó lángjait csak táplálják a furcsa történések, amelyeket a következő pillanatok hoznak. Nem, Nie nem hallja az odakint megjelenő démont, nem hallja a hangot, amely talán egyesek számára egyértelműen és tévedhetetlenül jelzi a jelenlétet. Ezért nem ez lesz az a dolog, amely megfutamodásra készteti az Első Gyógyító gyermekét. Más az, ami miatt nem vár, nem várhat odabent tovább. Mert a lány azt képzeli, a Shugának szánt, mégis válasz nélkül maradó szavaira ad feleletet a hirtelen kihűlő kocsibelső, s a halk, mégis folyamatos pattogással előbukkanó jégkristályok, amelyek fagyos foltokként jelennek meg a mágus fölé boruló ponyván. És Nie azt hiheti, riadalma nem ok nélküli, s már szinte látja, hogyan kél újra életre a csillogó, északi teleket idéző örvény, s bevégzi azt, amit a barnaköpenyes élete kockáztatásával akadályozott meg. Az sem vigasztalja, hogy nemrég kudarcot vallott, mikor gyógyításra próbálta használni az erejét. Éppen ellenkezőleg. Ez is azt bizonyítja számára, hogy visszatértek a régi idők, s mágiája újra önálló életet él, varázserejének ismét nem ő parancsol. Hát a hirtelen mozduló, menekülni vágyó lány a köpenye ujjába rejti a kezeit, hogy testéhez szorítva azokkal próbálja meg önmagában tartani az – úgy véli – újonnan kitörni készülő erőt. ~Nem! Nem történhet meg!~ Óvatosan, mégis határozottan siklik át az ajtóként szolgáló nyíláson, s a ponyva összezárul mögötte, ahogy odafent áll a szekéren. A szél még erősebben tombol odakint, s a homokot is kavarja, bár furcsa és talán megmagyarázhatatlan módon mégsem annyira, hogy ne láthassa az odalent gyülekezőket.

Azt eddig is tudta, hogy Jeremy Talbot odalent várja, hiszen erre kérte az ifjú félelfet, s az is nyilvánvaló számára, hogy az eszméletlennek tűnő mágus is túl közel lehet, ha ismét megtörténik az, amit annyira elkerülni kíván. De azt is látnia kell, hogy Laryss és az idegen leány is megérkeztek. S míg az első a kocsi felé tekint furcsa, szigorú pillantással, addig a kendőbe burkolódzó ismeretlen tekintete inkább kérdő, várakozást sugalló.

A felettük álló, fehérbe öltözött leány végül egy sóhajjal elszánja magát, s lefelé igyekszik a menedékül szolgáló járműről. S ha Jerry a kezét nyújtaná, csak hogy segítsen, fejrázással utasítaná el őt, hiszen attól tartana, akár érintésével is kárt tehet benne. Ahogy kárt tehet mindenkiben. S mert csak erre tud gondolni, csak az jár az eszében, hogy senkit sem sodorhat veszélybe újra, ahogyan Shugával, s mindenki mással is tette, hát ahhoz az egyetlenhez fordul, akihez fordulhat, s akitől segítséget remélhet.

Ezért pillantásával arra kérné a tolvajt, hogy maradjon, hogy ne kövesse őt, bár ha mégis így tenne, nem gátolná meg ebben.

S ha így lesz, ha elindulhat támogatásért a leány, hát újból elrejti a kezeit, mint ha ezzel megvédhetne bárkit is, s úgy teszi meg a néhány lépést fogadott húga felé. Azt reméli, a másik pontosan érteni fogja, mit is akar majd kérni tőle. Hogy hosszas magyarázat sem kell majd hozzá, hogy tudja, miért tőle kéri majd azt. És abban is hinnie kell, hogy volt mesterének leánya segíteni is képes lesz majd rajta. Ezt kell hinnie, mert abba bele sem mer gondolni, hogy mi történik akkor, ha nem teszi meg. És pontosan ezért nem szólítja fel, utasítja a Lar mellett álló ismeretlent, hogy hagyja őt magukra, mert úgy érzi, a felesleges udvariaskodásnak most nincs itt az ideje, s ha vesztegeti az időt, hát végleg elvesztheti azt mindenki számára. S ha az ibolyaszemű elé ér, sietve ejti a szavakat Nie, mint ha attól tartana, minden egyes másodperc közelebb viszi őket a bajhoz. Retteg, hogy a szél és a homok mellé majd pusztító hideg, és mindenen áthatoló, pengeéles jégkristályok társulnak majd, megpecsételve mindenki sorsát. Halkan beszél, de pontosan fogalmaz, s kérése is egyértelmű lesz. *

- Lar, attól tartok, megint megtörténik AZ. Tenned kell velem valamit, máskülönben nem maradhatok veletek.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-07-05, 4:48 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//

Kezd a helyzet eldurvulni, bár meglepő módon mintha a tábor körül, ami már szinte teljesen kiürűlt, ahogy az emberek a kocsik mélyére húzódtak, nem az azon túl dúló homokvihar cibálta volna a ponyvákat…….. Lehet, hogy Shuga még félholtan is védte a befektetését?
Őszintén szólva bár – nem bírva a természetemmel, - sokszor cukkoltam, hergeltem a mágust, azért ezen komolyan elgondolkoztam, mert nagyon úgy látszott, hogy a fickó sokkal erősebb varázsló, mint bárki akit eddig ismertem…..na jó, talán Kain-t –aki viszont hitem szerint sárkány, - egy kategóriába soroltam vele…..
Most azonban kissé megkönnyebbülve láttam, hogy Nie barátnője, Laryss közeledett felém, a szófukar kocsitársammal, aki rejtélyességét tekintve vetekedhetett Shuga-val.
Nem sokkal előttem azonban a gyógyítólány megtorpant és szigorú szemmel meredt ….rám? Nem! Mielőtt még hangot adtam volna értetlenségemnek, mivel váltottam ezt ki, rájöttem, hogy nem. Valamit a fejem felett nézett, de mire én is odakaptam a fejem, csak valami fodrozódást láttam a levegőbe, ám enyhe szellőként megütött a mágia szele, ami azt mutatta, hogy nem képzelődtem, volt ott valami! Már kérdésre nyílt a szám, amikor…….egyszerre két dolog is elvonja a figyelmem.
Az első, hogy valami furcsa zajongás támad a szekérponyva mögül, ahol Shuga és Nienna tartózkodik,…….a másik, hogy majdnem a fejemre pottyan egy zsák és én rémülten ugrottam hátra, amivel jól be is vágtam a hátam a szekérbe, hiszen alig álltam kicsit előtte.
- Mi a nyűves rossebb folyik itt! – sziszegtem a derekam tapogatva, de a kezemben már a tőröm lapult és próbáltam minden irányba figyelni egyszerre, ami elég esélytelen dolog volt. – Valami megtámadott minket megint?
Ekkor jelenik meg Nienna és ha lehetséges lenne, még fehérebb, mint egyébként, mondhatnám egészen ijesztő a kinézete, legalábbis engem megijeszt.
- Mi történt? – nyújtottam önkéntelenül felé a kezem, mert attól féltem leszédül a kocsiról, de a szemében villanó…..figyelmeztetés eléri a hatását, a kezem lehanyatlik, de mikor lemászik a kocsiról és a másik lány felé indul, minden ösztönömet legyűrve, megyek utána, így megtudtam, hogy a megérzésem nem csalt, baj van!
- Mi vaaaan? Mi az az AZ? Bár bármi is AZ, nem mehetsz sehová, a nyakunkon a vihar és….mi van Shugával? – pillantgatok a kocsi felé, mert kezdem elveszteni a fonalat.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-07-06, 2:05 pm

// Kincskeresés vagy a pokoljárás //

* Az események hirtelen felgyorsultak. A lilaszemű a maga szűkszavú módján reagált a megjegyzésemre, de nem bántam. Nem volt idő hosszasan csevegni. Követtem tekintetét Jeremy felé, vagyis inkább fölé. Szemem összeszűkítettem, s Jeremy csakugyan nem járt messze a megoldástól: a szél furcsa örvényeket vetett, mintha valami útját állná. Pedig nem volt ott semmi.
Ekkor pottyant közént az a furcsa zsák. Ha akartam volna sem tudtam volna felé nyúlni, de a fehér elf hamar lebeszélt erről mindenkit.
Nie is felbukkant, s nemhogy megnyugodott volna, ismét zaklatottnak tűnt. Kezeit szemmel láthatóan elrejtette, s kérését, melyet a lilaszeműhöz intézett szintén nem lehetett félvállról venni.
Annyi biztos, hogy a homokvihar nem egy átlagos vihar, mint ahogyan azt eddig gondoltam. A furcsa örvények láthatatlan erők jelenlétére utaltak, így máshogy kellett megvédeni a tábort.
Terhemet becsúsztattam a ponyva mögé, s azonnal feltűntek a jókora, mozdulatlan test körüli jégkristályok. Így már minden kétséget kizáróan tudtam, mi az az AZ.
- Kapaszkodjatok! - figyelmeztettem a többieket. Így, hogy kezeim szabaddá váltak, már tudtam varázsolni. Azonban azt sem tévesztettem szem elől, hogy nem meríthettem ki magam teljesen.
A következő varázslatot igyekeztem fejben összerakni. Olyan jókora tányér alakú láthatatlan akadályokat idéztem meg a tábor több pontján, melyek a már meglévő szélvihart terelik abba az irányba, amelybe irányítottam őket. A varázslat felerősítette a belé ütköző légörvényeket, és a homokszemeket a táboron kívülre terelte, miközben még inkább megcibálta a szekerek ponyváit.
Bár nem tudtam, hogy azokra a lényekre, amelyek azokat a furcsa örvényeket okozták ez a varázslat hatással lesz-e, de mindenképp egyszerűbb lesz szembe szállni velük, ha körülöttünk megszűnik a homokvihar.
Amint viszonylag kitisztult körülöttünk a levegő, úgy irányítottam a varázstányérokat, hogy a homokot fölöttünk egy kupolába rendezze. A kupola pedig izzani kezdett, hogy kemény burkot alkothasson, az izzás pedig fokozta a kupola alatti hőséget, s néhány pillanat alatt - ha a varázslat sikerül - akkor ugyan megszűnt a homokvihar, ám még nekem is egészen olyan érzésem volt, mintha kemencében lennénk. De kellett a hő, hogy a homok olyan vastag falú kupolává állhasson össze, mely képes kint tartani a vihart.
- Most jól jönne némi hűtés - pillantottam Nie-re ha ott volt még a közelben. Már majdnem elég vastag volt az "épület", de a homok csak igen lassan hűlne ki magától. Főleg, hogy a kupola teljesen zárt lett, így remélem nem kell majd sokáig alatta időznünk. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime2022-07-30, 6:06 pm

//Kincskeresés avagy a pokoljárás//
//Mesélő//

*Hát végül mégsem sikerült. Ez az expedíció is csak egy lett a sok közül, ami sosem érte el Elsga elveszett városát, s amelynek tagjai sosem látták meg a fenséges romokat. S hogy mi volt az ok, mi rávette őket a visszafordulásra, a feladásra, hogy elfogadták a kudarcot?

Talán sosem fog kiderülni.

A Könyvtár és a Mágusok Rendje előtt persze semmi sem maradhatott titokban, azonban a világ számára csak annyi derülhetett ki a sikertelen útról, hogy mindenki épségben "megúszta" a kalandot. Vagyis majdnem épségben... S ha a Valian-ba visszaérkező csapat tagjait kérdezték volna, mindenki némán ingatta volna a fejét, holmi ígéretre hivatkozva. Mert pontosan tudták a kísérők, hogy az ígéretükért jó árat fizettek nekik, s "titoktartásuk" ajánlólevél lesz majd újabb megbízatásokhoz.

S hogy a mágus, a gyógyító, a tolvaj, a Két-alakban-létező és a könyvtárossegéd miért nem mesélt az útról? Nos, ezt talán tőlük kellene megkérdezni...*



//Kedves Olvasók! A kalandorok megegyeztek abban, hogy ennek a mesének sosem fogunk a végére érni. Álljon ez emlékként befejezetlenül kalandunk kiagyalója és megálmodója előtt, s fejezzük be majd egyszer, valahol a történetet együtt, az ő közreműködésével.

Természetesen, ha bármelyik játékos szeretne néhány gondolatot hozzátenni, megteheti, hiszen ez a játék közös öröm és élvezet volt.

Köszönöm még egyszer, hogy útnak indultatok velünk és azt is, hogy kitartottatok. És Shugának is örökre hálás leszek azért, hogy ezt az egészet megálmodta és hogy megengedte, hogy meséljek veletek.

Óvjanak az istenek, démonmágus, bárhol is vagy!//
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Elsga - a romváros - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elsga - a romváros   Elsga - a romváros - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Elsga - a romváros
Vissza az elejére 
9 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Nyugati szeglet-
Ugrás: