LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Lanur-hegység

Go down 
+46
Dremer
Moozen
Veron
Gomora
Aldo Barras
Aranyszirom Amrita
Inaeth
Alex Ian Keegan
Csatabáró Mordon
Feline Eryneth N'Ardes
Norujn
"Vasgyúró" Ropark
Thalion Órëa
Admin 2
Balál Tangeran
Vogon Beebebrox
Roober
Ilián Radomer Congrand
Kesa Klensbane
Arg'h
Főadmin
Wyerre von Morhan
Kockázó
Belnir
Huor Tiwele
Nawarean
Emerald
Zolfar
Kain Namelyr
Lysanor Eweny
Cloud Revan's
Colvinus Syther
Edward Dylan
Alvor Freyr Ottar
Sajmon
Borin Irgulh
Sylen
Regélő
Alamaise
Sou
Akahana
Lothár Von Falkenhausen
Élesszemű Caladster
Raman
Mitsuko Midnight
Mesélő
50 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-09-17, 5:36 am

A Lanur hegység a sziget északi felét uraló hegységrendszer egyik fele. Lanuria északi határvidékét is magáva foglaló terület ez.
Lanur seregei eddig nyomultak előre, midőn nem tudtak már belépni a Hajnal völgyébe. A lankásabb részektől kezdve a magas hóborította csúcsokig minden magasság megtalálható itt. Maga a Hajnal folyó szeli ketté, mely az északabbra található völgyéből ered. A hegységben születik meg a folyó egyik mellékága is, mely méltán híres csodás vízesésiről és az azok mellé épült városról, Avlanionról. De a hegyek felhők fölé emelkedő egyik csúcsára építették a levegősodró mágusok városukat, Nortelont is és a délkeleti oldalnon a hegy szívében található a törpék városa, Mardan is. Ahol a Hajnal folyó a déli lábainál elhagyja a területet, az utolsó csúcsra épült Stern vára, mely arra hivatott, hogy észak felől őrizze a támadóktól Lanuriát.


Lanur-hegység Lanur_hegysg_by_stixion-das9ibp
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Félelemben   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-19, 12:46 am

~Avlanion! Mily csodás ez a város!~ *gondoltam majd elindultam az egyik vízesés felé. Úgy éreztem valaki követ, de ahányszor magam mögé néztem nem láttam senkit. Azért a biztonság kedvéért az íjamat leakasztottam a hátamról, a tegezből kivettem egy nyílvesszőt és kicsit megfeszítve fegyveremet tovább mentem.*
(rövid de első iromány ilyen játékban jah és néha learad a m betű... billentyű hiba Very Happy)


A hozzászólást Mitsuko Midnight összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2010-10-21, 12:13 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-19, 4:52 pm

*Hogy mit is keres egy mocsári törpe a hegyekben? Hát ez igencsak jó kérdés. Raman ráadásul nem is akármilyen törpe, mivel Lanur tornyában "székel" már amikor szeretett barátja, Riana miatt nincs egyéb elintézni való dolga. Most viszont éppen csak elindult a vízesések városához.
Singarme küldte, s a kis fickó vonakodva bár, de csak elindult.
Riana távolléte alatt egy különleges, csak ott nyíló virágot kellene, vagy annak egy hajtását elvinni a toronyba, hogy mikor a vörös nimfa visszatér oda, már egész garmadája várja ennek a ritka szépségnek.
Persze Ramannak erről is megvan a maga véleménye.*
- Hogy épp engem kellett annak az áttetsző úrnak elküldeni ide...nem lett volna jó bármelyik őr???
*Hangos morgolódását egy lány megjelenése szakítja félbe. Íjász, ez mindjárt látszik, s a törpe nyomban el is rejtőzik.
Ilyenkor veszi nagy hasznát méreteinek, mert ahová egy normál méretű lény nem fér, ott ő még vígan el tud bújni.
Egy irányba tartanak ugyan, de Raman nem sieti el a dolgot. Inkább tisztes távolból követi, minthogy el kelljen ugrálnia a nyilak elől.*
Így tesz most is, mert a lány már felajzott íjjal jár-kel.
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-19, 9:54 pm

*Mitsi íját megfeszítve ment tovább, majd neszekre lett figyelmes*
~Most már biztos, hogy van itt valami... *gondolta majd teljesen megfeszítette íját és célpontot keresett*
- GYERE ELŐ!!! BÁRHOL IS VAGY!! ... és bármi is vagy...NEM FOGLAK BÁNTANI! * mondta majd mondatának igazat adva lejjebb engedte íját*
- Ha istenség vagy akkor nagyon nagy a szerencséd, ha nem akkor sem foglak bántani, de tudnom kell kivel állok szemben!
* Mitsi lehunyta szemeit és hallgatózott. Hirtelen egy nagyobb reccsenést hallott, így nem tétovázott és célba lőtt, minek következtében egy halk "a francba" mormogást hallott, valószínűleg csak egy apró fa ág reccsent, de szerencséjére(vagy balszerencséjére) néha a hangokat hangosabban hallja mint amilyenek azok eredetileg*
- Most már elmondanád ki vagy?


A hozzászólást Mitsuko Midnight összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2010-10-21, 12:14 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-20, 8:28 am

*Hogy az istenek miért is szórták tele a sziklás terepet száraz faágakkal, teljes rejtély a mocsári törpe számára.
Minden esetre bosszankodik miatta eleget.
A szikla mögött kissé arrébb húzódik, nem akarva felfedni kilétét, ám a vaskos ág, amelyre eddig nehezedett erre a mozdulatra adja magát és elroppan hangos reccsenéssel. Ekkor érkezik egy nyílvessző, ami bár először nem találja el a törpét, hiszen magassága miatt körülbelül az elf térdmagasságában helyezkedik el, viszont a nyíl gellert kap a sziklán és úgy áll bele a törpe hátsó fertályába.*
- A francba!
*Bosszankodik Raman, miközben fogát összeszorítva rántja ki nemesebbik feléből a vesszőt.
Ekkor érkezik az elf újabb kérdése.
Raman fülig vörösödik mérgében.*
~Na, azt várhatod, te hegyesfülű!~
- Épp most lőttél meg! Ezek után ne várd, hogy megmutatom magam…!
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-20, 10:12 pm

*Mitsi úgy döntött elindul a hang felé, de nem számított arra hogy a "követője" egy törpe*
- Jajj bocsáss meg kis törpe! *meghajolt, majd felemelte a törpét és megvizsgálta*
- Jól vagy? Nem vérzel? Bocsáss meg! Csak megijedtem, hogy egy sárkány van mögöttem... bár az elég nehezen tudott volna elbújni.* mondta majd letette a törpét a földre*
- Amúgy szia az én nevem Mitsuko Midnight, de hívj nyugodtan Mitsi-nek* mondta nagy mosollyal az arcán* - Most elmondod, hogy ki vagy? Azon kívül, hogy törpe?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-20, 11:46 pm

*Talán figyelmetlen, talán a tünde olyan ügyes, hogy nem is veszi észre, ahogy megjelenik rejtekhelyénél.
Minden esetre igencsak bosszantó módon meglepi Ramant Mitsi, ráadásul nem átallja felemelni és megvizsgálni.
A sárkányölő mocsári törpe, merthogy ilyen híre van neki, s valóban meghalt egy sárkány kezétől, bár arról nem szól a fáma, hogyan is történt ez, paprikavörössé válik a méregtől.*
- Tegyél le! Tegyél le, most rögtön!
*Mire leteszi és bemutatkozik a másik, már eléggé fel is bosszantotta magát.
Még hogy egy hegyesfülű emelgesse őt, éppen őt!
Állát előreszegezi, miközben tenyerével tomporát fogja, úgy válaszol sziszegve Mitsinek.*
- Raman vagyok….és ha még egyszer felemelsz a földről, nem állok jót magamért!
A békés törpéjét sem hagyják már békén manapság…Te mindenre lősz, ami él?
*Morogja még az orra alatt.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-21, 12:28 pm

- Örvendek Raman, ajánlom, hogy ne sokat üljél ma. *mosolygott Mitsi majd hozzátette* - Általában, igen, élő, mozgó lényekre lövök, de ha másra lőnék mi értelme lenne? Nem logikus?
~Raman....valamiért ismerős ez a név~
- Raman, tudtad, hogy volt régen egy nagy hírnevű törpe akit szintén Raman-nak hívtak, és még sárkányt is ölt?
*mondta Mitsi, majd köpenye alól előhúzott egy tört, majd pedig egy nagyobb méretű szütyőt*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-21, 5:07 pm

~És még viccel is velem! Hát tűröm én az ilyet?!~
*Raman egyik lábáról a másikra áll. A nyíl bizony jó mély sebet hagyott, és bár járni tud tőle, fájni azért fáj. Ezt viszont a világért sem mutatná.
A törpe azonban nem buta, ahogy hallja, hogy a nevét mondják, s sárkányölőként és híresként emlegetik, szeme felcsillan egy pillanatra.
Arca ugyan megenyhülne, de nem olyan könnyű a kegyeibe férkőzni.*
- Istenek! Te be akarsz vágódni nálam? Hiába emlegeted a nevem, attól még nem felejtem el a nyilat, amivel megtiszteltél engem!
*Raman látványosan, duzzogva vonul arréb. Orrát felhúzza, karjait összefonja mellkasán, még arról sem vesz tudomást, hogy a sebe minden lépésnél megfájdul.*
- Igen, öltem sárkányt, és én vagyok az a Raman, de még sosem esett meg velem az a szégyen, hogy fenékbe lőjenekek! Egyetlen mocsári törpéről sem hallottam, aki így járt volna!
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-22, 6:55 pm

-Olyanról én sem halottam még, de ezek szerint én vagyok az első ebben a szakmában * nevetett Mitsi, de látva Raman megdöbbent arcát, elpirult és fejet hajtott Raman előtt* - Szégyenlem magam, bocsáss meg! Nem volt szándékos...
- De azért gratulálok, hogy megöltél egy sárkányt! Majd egyszer elmesélhetnéd, hogy sikerült, mert én meg szeretnék, egy bizonyos sárkányt, fosztani az életétől!
*Mitsi a szütyőből némi eleséget, egy mozsarat és egy vöröses levelekből álló "csokort" vett elő. A "csokorból" kivett két vörös levelet, de óvatosan, hogy csak a szárát fogja meg, ami így is kék színű lett, majd beletéve a mozsárba elkezdte tördelni.*
- Hogy értetted, hogy "Istenek"??
*mondta Mitsi s közben megpróbálta utánozni Raman hangját, ami tökéletesen sikerült, de az egy nő szájából furcsán hangzott*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-23, 10:43 pm

~Persze, most már más a leányzó fekvése. Azt gondolja, hogy ennyivel lenyelem a sértést.~
*Puffog még egy kicsit magában, de végül csak szóba áll még a tündével. Ezek szerint az elf nem tudja, hogyan ölte meg azt a bizonyos sárkányt, de Ramannak nem is áll szándékában ezt megosztani vele. Vigyáz a jó hírére.*
- Egy elf, aki sárkányt akar ölni? Nem hinném, hogy az olyan könnyű. Ősi sárkány?
*Közben érdeklődéssel figyeli a lány, vagy talán nő(?) ténykedését. Ezeknél az efleknél nem lehet tudni a pontos korukat.
Nem akarja bevallani, hogy tájékozatlan a vörös leveleket illetően, pláne, hogy a helyzet igencsak fura ebben a pillanatban.
Az imént lőtte farba egy nyíllal, azt sem tudva, kicsoda, most meg már kipakol a táskájából és épp valami leveleket töröget egy mozsárban. Furcsa. De ki érti az elfeket?!*
- Az csak egy felkiáltás volt….
*A törpe elvigyorodik, még fájdalmáról is elfeledkezve, hiszen az ő utánzása igen érdekes hangokat csalt ki a nőből.*
- Mit csinálsz?
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-24, 4:36 pm

*Mitsi elmosolyodik, látva, hogy a törpe kíváncsi is de egyben kicsit megijedt is.*
- A sárkány nem hiszem, hogy ősi sárkány lenne, mert kék volt.... mint a szemem..*mondta Mitsi elszomorodva, és letette a mozsarát a földre, majd egy kis idő után, mintha észbe kapott volna visszavette kezébe mozsarát és tovább tördelte az immáron inkább már lilás színű levél darabkákat* - Épp ahogy látod vörös leveleket török össze, gyógyszer lesz belőle. Csak nem szabad kézzel hozzá érni, míg össze nem törjük, mert akkor a hatóanyaga elvész. Azért is lett a szára kék, mert abból már eltűnt a hatóanyag. Erős fájdalomcsillapító lesz belőle... neked * mosolygott a lány majd a szütyőből elővett egy kis üveget amiben zöld színű folyadék volt, majd kettőt cseppentett belőle a kék összetört levél darabkákra, amelyek elkezdtek füstölögni* ~ szegény törpe... biztos azt hiszi mérget keverek neki~ - ha eltűnik a füst akkor már por lesz. Ne aggódj, normális, hogy így változtatja a színét. * mondta miközben gondosan visszazárta az üveget és elrakta, majd a vörös levél "csokort" is elrakta* - Tessék.... vegyél belőle egy kicsit.. nah... nem mérgezlek meg. *a lány látva a törpe bizonytalanságát, úgy döntött, hogy saját magán mutatja be a szer hatását. Elővette szoknyája alól a tőrét és megvágta csuklóját, aminek következtében vér tört elő és végigfolyt hófehér bőrén. Mitsi nem is várt sokáig, vett egy kis port amit a szájába tett, majd még egy kisebb adagot a sebre szórt, amitől a vérzés elállt és a seb is elkezdett beforrni, végű pedig semmi nyoma nem maradt a sebnek csak a vörös vér maradt meg a lány kezén.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-24, 9:36 pm

*A törpe nem szól. Figyeli, ahogy az elf a semmibe mered egy pillanatra. Jó hosszú pillanatra.
Aztán folytatja addigi tevékenységét.
Nem hinné, hogy kér a fájdalomcsillapító szerből. Elf varázslat lesz. Miért bízna benne?
Idegenkedve szemléli a tégelyt. Még meg is szagolná, igaz Mitsi nem tartja oda neki annyira, hogy az orrával vehessen mintát belőle.
A következő tette láttán a tündének meghűl a törpe ereiben a vér. A tőr egy pillanat alatt átmetszi a bőrét. Raman már lépne, hogy lefogja a kezét, nehogy kárt tegyen magában. De nem kell. Nem készül átmetszeni sem a saját torkát, sem másik csuklóját.
Akármennyire is nem szíveli, azért nem kíván neki rosszat.
A por, amit rászór a sebre szinte csodát művel. A beforró sebet Raman kidülledő szemekkel nézi.
Igen, ám, de most jön a következő érdekes gondolat. Még ha ott is tart, hogy a saját sebére is kér belőle. Nehogy már egy hegyesfülű érintse nemesebbik felét! De ha nem is ő érinti, ott lesz és végignézi, ahogy a saját ülepét próbálja meggyógyítani.
Végül csak kifundálja.*
- Öhm…ehh…egy kevéskét kérnék én is, majd…majd ott a szikla mögött elintézem…
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-24, 10:02 pm

*Mitsi elneveti magát azon, ahogy a törpe elpirulva kér egy keveset a porból.*
~ a kis szégyenlős, mintha nem láttam volna már eddigi életem során törpe hátsót~
- Rendbe, vidd csak az egészet. Rakj el belőle magadnak egy keveset, szükséged lesz rá majd, biztosan. *monda a lány majd odanyújtotta a mozsarat a törpének* - Most már nyugodtan hozzá lehet érni, a hatóanyaga megmarad. Ott van is egy tökéletes szikla... oda semmilyen látószögből nem leszel látható. * mondta a lány kuncogva, majd miután a törpe elindult a sziklához, úgy döntött lemossa a kezéről a már megalvadt vért, bár egy ideig még azon gondolkodott, hogy elteszi, még jól jöhet. Szütyőjéből elővett egy rongyot, majd felállt, hallgatózott és elindult egy irányba.~ itt lesz valahol~ gondolta majd meg is találta azt amit keresett. Egy forrás volt az. A lány letérdelt a forrás mellé, meghajolt, majd bevizezve a rongyot letörölte kezéről a vért. A rongyot egyszer sem öblítette ki hanem kis tüzet rakott és annak lángjában elégette.* - Nah Raman? Hogy van a fartályod?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-25, 3:04 pm

*A mocsári törpe átveszi a felé nyújtott mozsarat. Nem szereti, ha kinevetik, pláne, ha egy tünde teszi azt.
Magában morgolódva biceg el a szikla mögé.*
- Könnyen nevet az, akit nem lőttek még farba…majd megtudná…ebben nincs semmi nevetséges…
*Nem igazán izgatja, hogy Mitsi hallja-e, úgy van vele, hogy igaza van, nincs mit titkolnia. Ettől függetlenül nem hangosan teszi.
Közben elvégzi, amit el kell végezni a szikla mögött.
A tünde kence tényleg hatásos, sokkal jobban van pillanatról pillanatra.
Közben hallja az elf kiáltozását és orra kiszagolja a füstöt is.
Az elf tüzet rakott.
Ő bizony nem akar sokáig maradni.
Előlépked a szikla mögül, kezében a mozsárral.*
- Jobban van már, köszönöm!
Én mennék is tovább arra, amerre tartok.
*Felnéz a tündére. Nem mondja, hogy örül, hogy találkoztak, de a mérge már elszállt a fájdalmával együtt.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-25, 8:31 pm

-Örülök neki. *mondta Mitsi, majd kis vízzel eloltotta a tüzet és oda fordult Raman-hoz*
- Te merre tartasz Raman?~hátha megengedné, hogy vele tartsak... nagyon rossz egyedül járkálni~ *Mitsi nagy kék szemeivel áthatóan nézett Raman-ra és próbálta kiolvasni gondolatait.* - Nem mehetnék veled? Tudod, eddig egyedül voltam, és kerestem a sárkányt, de ... tudod én nem vagyok már mai gyerek.... és az eddig... nagyon sok évet jelent. Miközben mondta, elvette Raman-tól a mozsarat, aztán keresett egy nagy levelet, amelyért megint bocsánatot mormogott és azt furcsa módon összesodorva, csöppnyi varázslatot alkalmazva egy jól zárható ki dobozt kapott, amelybe beletöltötte a gyógyító port, majd átnyújtotta Raman-nak.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-25, 10:24 pm

*Raman elmenőben lenne. Az elf azonban nem hagyja annyiban. Vajon miért erőlteti a barátkozást egy hegyesfülű egy magafajta törpével?
Nincs igazán jó válasz.
Még az is megfordul Raman fejében, hogy talán a sárkány meglelésében, vagy megölésében gondolja Mitsi, hogy segítségére lehet, de persze erre akkor sem vállalkozna, ha még egyszer farba lőnék érte.
Az elf ajándékot ad neki. Azt a kencét, egy kis varázsolt dobozban, amivel a sebét gyógyította.
A mocsári törpe habozik elfogadni, végül mégis kinyújtja a kezét és gyors mozdulattal kikapja a tünde kezéből.
Felsandít Mitsire mielőtt megadná a választ.*
- Avlanionba készülök, a vízesések városába. Azt gondolod, hogy magányodat egy magamfajta törpe enyhítheti? Mi van a népeddel?
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-25, 10:43 pm

*Mitsi elkezdett pakolni, de a törpe kérdése hallatán megtorpant a pakolásban.*~Mi van a népemmel?...~
- Az igazság az, hogy... nem tudom... az elmúlt 100-200 évben valahogy nem láttam egyet sem..., bár nem mintha kerestem volna őket... vagy ők engem... valahogy sikerült elkerülnöm őket...meg tudod...olyanok nincsenek mint én...ki látott már kék elfet?? * mutatott végig magán csöppnyi undorral a hangjában* - Sokan félnek tőlem... mert nem futkos minden sarkon egy kék színekkel megáldott elf... TE vagy az első aki nem halálfélelemmel néz rám...
* gondolkodott Mitsi ~ vajon milyen érvekkel tudnám meggyőzni?...talán ha...~
- Jó hasznomat veszed... biztos... és te lennél az első akinek a nyomában egy elf jár... és Avlanion.. onnan jövök, de... szép város... és úgy is kellene vennem egy kis méreg alapanyagot...* mondta Mitsi majd szütyőjét bezárva, öve hátuljára csatolta, és leporolta ruháját* - Nah? Mit szólsz?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-26, 1:34 pm

*A törpe csendben hallgatja a tünde monológját. Kék tünde. Hát igen, de miért is félt volna tőle?
Nem olyan törpe ő, aki megijed a saját árnyékától is.
Igaz, ami igaz, ő sem sok elffel találkozott az utóbbi időben. Bár 100-200 éves időszakokban nem gondolkodik.
Arra már nehéz visszaemlékezni.
Megindító, ahogy a tünde szinte könyörög a maga módján, hadd tartson vele a vízesések városába.
Raman jól elvan egyedül, nem igényli annyira a társaságot, bár igaz, ami igaz, megszokta, hogy még ha nem is látja, sokszor akkor sincs egyedül, mert Singarme kísértetei, vagy Lanur tornyának emberi őrei mindig ott vannak a közelben.
Raman egy pillanatra elképzeli magát, ahogy más törpéknek meséli, hogy bizony, neki volt ám tünde követője is. Egy pillanatra büszkeség suhan át az arcán.*
~Miért is ne? Rossz nem sülhet ki belőle…rosszabb, mint a farlövés…~
- Ha nincs másik olyan, mint te, te miért vagy kék?
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-26, 10:31 pm

*Mitsi megdöbbent... a törpe volt az első aki ezt megkérdezte "te miért vagy kék?", vízhangzott kicsit a fejében majd csendben gondolataiba merült és lehunyta szemét*~ Fúh...mondjuk ezt még én sem értem...valahogy égis csak el kéne magyarázni....nah jó...vágjunk beel...~
- Tudod, a szüleim zöld elfek voltak... tehát tényleg fúrcsa, hogy én kék színű vagyok... és tudomásm szerint ilyen csoport nincsen... A dadám elmondta, mert a szüleim ezt már ne tudták elmondani, hogy amikor megszülettem, nagy jövőt, sok célt, sok sikert és sok lehetőséget láttak bennem. Azt gondolták, hogy én majd egy szent leszek, egy papnő...vagy valami ilyesmi...nem tudom pontosan...rég volt már az.... mindenesetre... valami jót jelent az hogy kék vagyok...állítólag még repülni is tudok... bár még szárnyai nincsenek..~uff ez hosszú nak sikeredett... ~* gondolta Mitsi majd kinyitva szemét, kezét nyujtotta a törpének fogadás képpen* - Én gyógyítalak és megmentem az életedet...és nem lőlek farba*tette hozzá Mitsi csendesen*- cserébe te engedd meg, hogy veled tarthassak...... Áll az alku? *kérdezte Mitsi letérdelve Raman elé, hogy egymagasságba kerülhessenek valamennyire és, hogy olvashasson a tekintetébe*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-26, 11:45 pm

*Raman hallgat. Továbbra is csak hallgat. Várja, hogy tényleg magyarázatot kapjon, de számára nem egyértelmű. Végül a nagy koncentrálásban bozontos szemöldöke és homloka is ráncokban fut össze, mire megszólal.*
- Ha valami jót jelent, nem kellene másoknak félniük tőled. De amit elmondtál, nekem egyáltalán nem magyarázza, hogy miért vagy kék.
*Ismét csak hallgat. Láthatóan töri a fejét. Naná, de őt nem kell megmenteni. Eddig is vigyázott magára, ezután is fog. Farba meg jó, hogy nem lövi még egyszer a tünde. Egyszer is bőven elég volt.
Töprengése jól látható, de nem hiába mondják a népének tagjai, hogy lágy szíve van. Talán Riana ragasztotta rá ezt a tulajdonságot. Régen nem ilyen volt.
Ennek köszönheti Mitsi, hogy a törpe végül kezet nyújt neki.*
- Legyen, Avlanionig, de a városban elválnak útjaink. Remélem, az életem nem kell megmenteni…
*Teszi hozzá még.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-27, 9:38 pm

*Mitsi örült annak, hogy Raman beleegyezett abba,hogy vele tartson. Amikor elindultak Mitsi újra neki indult a mondandójának.*
- Raman... mondtam, hogy bonyolult.... nincs semmilyen pontos információm arról, hogy miért vagyok kék... csak annyit tudok, hogy sok mindenre vagyok hivatott, és különleges vagyok, mert tudok repülni... de mint mondtam szárnyaim még nincsenek... de nem is próbáltam azok nélkül....* Mitsi törte a fejét, hogy tudná azt elmagyarázni amit még ő maga sem tud*
- Sajnálom Raman... nem tudok... nem tudok sokat ezért nem mondok sokat....* nézett mosolyogva Mitsi Ramanra bocsánatkérően...*
- Raman... mesélj nekem valamit a törpék világáról. Hol éltek?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-28, 10:50 am

*Tőle megszokott csendben lépeget felfelé a szűk ösvényen a sziklák között. Nem szokott menet közben beszélgetni, vagy füttyögni, mivel általában egyedül utazik. Most is így tett, míg farba nem lőtték.
Mitsi azonban beszédes tündének tűnik. A repülés az, ami felett legutóbb elsiklott.*
~Tud repülni? Szárnyak nélkül? Azt ugyan hogy teszi?~
- Hogyhogy nem próbáltad ki még? Lehet, hogy akkor nem is tudsz repülni, csak ezt mondták?
*A törpék. Végülis sokat nem mesélhet róluk. Már jó ideje elhagyta népét. Mind a mocsári törpéket, mind a hegyi törpéket kerüli. Bár tudja, hogy a hegyi törpék városa, Mardan nem messze innen terül el.*
- Nem sokat mondhatok róluk. Régóta nem keresem már népem társaságát. Más életem lett. De ha kíváncsi vagy, a hegyi törpék városa, Mardan nem messze van innen.
*Eszébe jut a vörös nimfa, Lanur tornya és a küldetés, melyet csak morgolódva vállalt el.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-29, 6:58 pm

*Mitsi gondolkodott majd megszólalt*
- Azt hiszem...kb 800 évvel ezelőtt próbáltam meg utoljára repülni... akkor sikerült...de jött a telihold...amit nem nagyon kedvelek... és utána meg feledkeztem róla..*~jajj tényleg a telihold... el is felejtettem melyik jön...~
*megvakargatta a fejét majd kérdően Raman-ra nézett*
- Figyi... izé... nem tudod mikor lesz telihold? És páros vagy páratlan alkalommal lesz? Nagyon sokat segítenél vele.. *mondta majd szütyőjéből elővett egy kis kulacsot és ivott néhány kortyot*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-30, 9:55 am

*Raman csendben hallgatja a választ.*
~Telihold? Vajon lehet a telihold valakire olyan hatással, hogy elfeledkezzen valamiről? Pláne ilyen nagy dologról, mint a repülés…ha nekem sikerülne repülnöm, lehet, hogy sose próbálnám újra, de el biztos nem felejteném.~
*Kissé meglepetten tekint az elfre. Első pillanatban nem is tud válaszolni, csak megy tovább az ösvényen.
Lassan hatalmas sziklák közé érnek, az ösvény pedig szűkebbé válik és meredeken felfelé vezet a hegyekbe. Erős szél áramlik közöttük, belekapaszkodik a törpe szakállába is.
Nem fázik, de mindenképpen nehezíti a haladást.*
- Telihold? Ööö…talán pár napon belül. De hogy páros, vagy páratlan. Ez attól függ, honnan számolod….Mi van a teliholddal?
*Másképp nem tudja megkérdezni, de érdekli, mert őrá ugyan semmilyen hatással nincs a Hold. Furcsa számára, hogy bárkire hatással lehet.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-10-30, 1:53 pm

*Mitsi gondolkodott egy ideig, hogy elmondja e a törpének apró de lényeges titkát, majd rájőve arra, hogy baja csak nem lehet belőle úgy döntött, elmondja neki.*
-Teliholdkor ... mondhatjuk úgy is, hogy tetszhalott leszek...eredetileg minden teliholdnál annak kell lennem... de miután megtanultam a méregkeverést is, elkészítettem egy ilyen ... enyhítő löttyöt...
*Mitsi ment tovább s közben halkan számolgatott... rá akart jönni, páros vagy páratlan telihold jön*
~ várjunk csak...múltkor nem történt semmi... akkor...~
- Jajj neh mááár... most lesz páros.... Tudod...jó lenne olyan helyet találnom ahol senki nem talál meg... nem egyszer volt olyan, hogy amikor felébredtem koporsóban találtam magam... az első élményem 6 évesen volt..* ahogy ezeket a szavakat mondta a lány végig futott rajta a hideg és megborzongott* nagyon rossz érzés...
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-11-01, 3:56 pm

*Felfigyel a tünde meséjében a végére.*
- Akkor a löttyöd csak minden második teliholdkor hat?
~Mondjuk még így is szerencsés, hiszen ha így hat az átok, akkor csak fele annyiszor történik meg vele.
Elég rossz lehet folyamatosan a Holdat figyelni, hogy épp mikor telik be.~
*Közben a sziklák egyre magasabbak lesznek.
A hegyekből az ösvényre hirtelen egy kupac kő indul meg. Sziklaomlás. Egy-másik kő majdnem akkora, mint maga Raman.
Nem éppen biztonságos környék és mivel a törpe megy elől, ezért ő kapja az elejét is neki. Hátrálni nemigen tud, hiszen mögötte ott van Mitsi, és az ösvény elég szűk, nincs más választása, mint előre.
Az első szikladarabok mellette koppannak az ösvényen.
Szégyen a futás, de hasznos alapon már lendületben is van. Szakálla csak úgy lobog utána.
Raman gyorsaságával lepipálja a nála nagyobb népek tagjait is, szüksége is van rá, hiszen az életéért fut. Nincs ideje Mitsire figyelni, ide-oda cikázik a lezuhanó sziklák között a szűk ösvényen, csak reméli, hogy a tünde is kikeveredik valahogy az omlásból.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-11-01, 6:36 pm

*Mitsi apró recsegésekre lett figyelmes majd a hang felé fordulva, észrevette, sziklaomlás*
*A lány látja, Raman már el is sietett, nem csodálja, hisz vannak nagyobb kövek is itt mint ő.
Mitsi először megijedt amikor lehuppant egy kő pontosan Raman mellett, de utána felbátorodott.*
~Ez nem lesz jó, varázslat kell ide... és itt az ideje használni az adottságomat..egy próbát végül is megér.. nem veszíthetek semmit..csak az életemet....~
*Mitsi kis lendületet adva magának, elrugaszkodott a földtől majd a sziklaomlás ellenkező irányába "repült", kezét a sziklaomlás felé tartotta, és erősen koncentrált, majd halk imát mormogott. Mitsi először azt vette észre, hogy abbamaradt a gördülő kősziklák hangos moraja, és csend lett az ösvényen.*
- Raman, jól vagy?*kérdezte a lány még becsukott szemmel, de nem habozott, kinyitotta a szemét. Megdöbbent*~ E-ez h-hihetetlen...~* A kősziklák lebegtek, a többi ami meg még nem indult el, az a helyén maradt. Úgy döntött, a biztonság kedvéért elmond még egy imát. Hátha többet ér el.*
~Sziklák, fogadjátok vissza magatokba eme apró részeiteket, s ne hagyjátok őket szertemenni. Ámen! ~
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-11-03, 10:12 pm

*Raman az ösvényen a nagy csendre megáll. Meg is fordul, mire tátva marad a szája.
A levegőben lebegő sziklák bizony nem mindennapi látvány a szűk ösvény felett.
A törpe egy darabig hajlong, de sem a kövek alatt, sem között, sem mögött nem látja útitársát.
Végül eszébe jut felfelé is nézni, s ott látja lebegni és koncentrálni a lányt.
Na igen, nem kis erő kellhet ehhez, nem is gondolta volna, hogy az elfben van elég hozzá.
Viszont ne tudja, mi a terve Mitsinek, mert a kövek nem mozdulnak. Mintha megfagytak volna a levegőben, majd lassan süllyedni kezdenek lefelé, míg végül az ösvényen landolnak puhán.
Raman újra feltekint a lányra, mivel eddig a hozzá legközelebb lebegő sziklát követte tekintetével.*
- Ez szép munka volt, elf! Nem is gondoltam volna, hogy ilyet is tudsz!
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime2010-11-07, 6:26 pm

-Én sem gondoltam...éééés elfáradtam *mondta Mitsi majd leesett a földre* - huhh...ennyire még sohasem merültem ki. ~ kell egy kis víz~ *gondolta, majd elővette szütyőjét és kivette belőle kis kulacsát*
- Még sokat kell tanulnom, ez csak pillanatnyi megállítás volt... majd meglátod egyszer majd lebegtetni is tudom őket. Ez a természet ereje, ilyenkor örülök, hogy kék vagyok.
* Mitsi észrevette, hogy a nap egyre jobban kúszik lefelé az égen, akaratlanul is eszébe jutott, hogy kevés ideje maradt*
-Szerintem sietnünk kéne... kezdek kimerülni....


(bocsi ...szünet volt Very Happy XD)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lanur-hegység Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lanur-hegység
Vissza az elejére 
1 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Lanur-hegység
» Lanur tornya
» Tarajos-hegység
» Sárkány-hegység

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet :: Lanur-hegység-
Ugrás: