LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Lanur-hegység

Go down 
+46
Dremer
Moozen
Veron
Gomora
Aldo Barras
Aranyszirom Amrita
Inaeth
Alex Ian Keegan
Csatabáró Mordon
Feline Eryneth N'Ardes
Norujn
"Vasgyúró" Ropark
Thalion Órëa
Admin 2
Balál Tangeran
Vogon Beebebrox
Roober
Ilián Radomer Congrand
Kesa Klensbane
Arg'h
Főadmin
Wyerre von Morhan
Kockázó
Belnir
Huor Tiwele
Nawarean
Emerald
Zolfar
Kain Namelyr
Lysanor Eweny
Cloud Revan's
Colvinus Syther
Edward Dylan
Alvor Freyr Ottar
Sajmon
Borin Irgulh
Sylen
Regélő
Alamaise
Sou
Akahana
Lothár Von Falkenhausen
Élesszemű Caladster
Raman
Mitsuko Midnight
Mesélő
50 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-05, 2:03 pm

*Raman továbbra is mélyen alszik. Horkolása visszhangzik a barlangban. Gyengéd rázogatást érez, de ezekre csak horkant párat, míg végül már a nevét is emlegetik.
Álomittas szemekkel pillant fel. Alig aludt pár órát, igencsak álmos még.*
- Mi…he?
Szia Mitsi! Jól vagy?
*Felül végre és körbenéz. A lány ruhája merő vér, akárcsak az övé. A nappali fényben sokkal jobban látszik.
Jó lenne lemosni, ehhez meg víz kéne.
Megpillantja a lenyilazott disznót. Jó, nem egy vadkan, de egy feltehetőleg madárétkű elfnek és neki biztosan elég lesz.
Kissé el is csodálkozik rajta, hogy a természetimádó hegyesfülűek sarja arra vetemedik, hogy állatot öljön és a húsát is egye. Már csak azért is, mert másfajta élelmet nem lát.
Csodálkozva mered a tünde szemeibe.*
- Te húst eszel?
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-05, 3:23 pm

* Elmosolyodtam. Hát igen, nem valami gyakori, hogy vadat vagy bármely más állatot ölünk.*
- Köszi jól vagyok már, csak egy kicsit még sajog a harapás nyom.
*Elkezdtem nevetni amikor eszembe jutott, hogy Raman megkérdezte, hogy én eszek húst?.*
-Tudod, ha a szükség úgy hozza akkor igen. És az istenek remélem megbocsájtják azt, hogy életben maradás céljából húst eszek. És néha néha szoktam enni, de nagyon ritkán. Száz évente egyszer ha kell.
*Felálltam és odamentem a disznóhoz majd kihúztam belőle íjamat.*
- Raman! Tudnál nekem segíteni?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-05, 9:00 pm

*Raman még mindig a barlangban ülve szemléli, ahogy az elf elsétál a disznóig és kirántja belőle a nyilat.
Ő aztán nem foglalkozik az istenek akaratával, ha egy jó disznósültről van szó. Jóféle mocsári ser is kell hozzá, s máris kész az úri lakoma. Olyan még Lanur tornyában sem esznek, amilyet a törpék tudnak sütni, nem is beszélve az evést körbevevő tivornyáról.
Igen…azok az igazi étkezések.
Végül a törpe felemelkedik, hogy kövesse a lányt a disznóig.
Ő maga nem csinál gondot abból, hogy húst egyen és állatot öljön, ha egyszer éhes, de az elfek olyan „finom”, emelkedett népség, hogy azt gondolta, csak növényeket esznek.
Különbnek képzelik magukat a többieknél, pedig nem azok, egy törpe bármikor felveszi velük a versenyt.
Kérdő tekintettel áll meg a tünde mellett, és úgy szemléli a még mindig a kezében lévő nyilat.*
- Miben kell a segítség?
*Megvakarja pocakját, mire a különböző övére akasztott tárgyak vidám csilingelésbe kezdenek.
A disznó nem éppen nagy darab, de reggelire megteszi. Már csak vízre lenne szükség mellé és kellemes kis tábortűzre*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-05, 10:49 pm

- Először is vizet kellene hozni, mert én a kulacsomban hoztam egy keveset, de az csak ivásra elég. Másodszor le kéne fejteni erről a felesleget.
* Mutatta a vaddisznóra. Nem volt szívem lenyúzni, így szívem szerint inkább nem eszek semmit.*
- Ha megengeded, én inkább elmegyek a folyóhoz vízért, meg fáért is, mert levadászni még oké, de megnyúzni már más téma.
*Kérlelő szemekkel néztem Ramanra és csak remélni tudtam, hogy vállalja a számomra rizikós dolgot. Így is még imádkoznom kell az állatért.*
- Meg gyorsan lemosom magamról a vért, kezd zavaró lenni a szaga.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-06, 1:26 pm

*Raman ámul egy jó nagyot. Bizony, erre nem gondolt. A hegyesfülűek nem hogy nem szeretik a húst, de néha fogyasztják is.
Ami meg igen érdekes, hogy még megölni hajlandó, nyíllal, hiszen az távolról van, nem kell bepiszkolnia a kezét vele.
Bezzeg a törpék, ők igenis hajlandók, sőt szeretnek vadászni, szeretik kidolgozni a levadászott állatok bőrét, igenis jó ízűen megfőzik és fel is falják az elejtett vadakat.
És ezt örömmel teszik, lelkiismeret-furdalás nélkül.
Jót mosolyog Mitsin, majd halkan megszólal.*
- Persze, hozz csak nyugodtan vizet, meg fát, én elbánok a disznóval! Bár a nyúzás a gyorsabb megoldás, kárba fog veszni a finom bőr, ami sülve isteni.
Hm…a szalonnás része, alól némi odavágott szálkás hússal, jól befűszerezve, sörrel locsolgatva…valami isteni!
*Raman szájában a nyál is összefut a gondolatra, milyen finomakat is lehet a vaddisznóból készíteni. Inkább nem is mond mást, előhúzz a tőrét, miközben Mitsuko már mehet is a vízért.
Megejti az első bemetszést az állaton.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-09, 12:10 am

-Csinálhatsz a bőrével azt amit akarsz...*ordítottam vissza elhagyva a barlangot ~Csak ne nekem keljen lenyúznom szegényt~ Sietnem kell a forráshoz. Le kellene már mosnom magamról a vért, és bocsánatért is kéne imádkoznom. Igaz, hogy csak én eszem húst az elfek közül, de legalább nem gyakran. Ennem most viszont kell, vissza kell nyernem az erőmet.
Amint megérkeztem a forráshoz levetettem ruhámat, de a hálóing szerű alsó rész rajtam maradt, s így mentem be a vízbe. Kellemes, hűvös volt. Élveztem a víz sodrását. Egyik kedvenc elemem. A sebeim már szépen begyógyultak, fájdalmat sem éreztem.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-09, 1:44 pm

*Még elkapja Mitsi utolsó szavait. Ugyan mi mást kezdene a bőrrel. Az eszébe sem jut, hogy az elf bármire is használhatná, vagy egyáltalán szívesen nyúlna hozzá.
A lány gyorsan eltűnik, így a mocsári törpe gyors, gyakorlott kézmozdulatokkal végzi a nyúzást. Miután megejtette a metszést, gyorsan dolgozik. Lemetszi a körmöket, a csülköt, hiszen ez akadályozná a munkában, majd a meghatározott pontokon szépen átmetszi a bőr további részeit, majd a tőr élével ügyesen ott segítve a munkát fokozatosan megfosztja a vaddisznót a bőrétől.
Mire Mitsi visszatér, már elkészült vele és az állat egy karóra, amely voltaképpen egy erős, kihegyezett ág, fel is van szúrva és beállítva a sziklák közé.
A tünde ígért fát is, így arra vár, miközben a tűz helyét el is készíti már.
Tőréről szépen eltávolítja a vírt és a zsírt, ami az állatról került rá, s el is teszi szépen.
Ebben a tevékenységben találhatja a tünde, amikor visszaér.

Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-10, 8:15 pm

*Mikor kiszálltam a vízből és megszárítkoztam, felöltőztem és el indultam, hisz fát kéne vinnem, különben nem tudjuk megsütni a húst. A forrás közelében volt egy két vastagabb faág amely elég száraz volt ahhoz, hogy meg lehessen majd gyújtani.
Amikor közeledtem a barlanghoz, megcsapta az orromat a friss meleg vér illata. Furcsa érzés volt megint érezni ezt a fura érzést.
Mire odaértem a barlanghoz, már egy jó ideje bent tartottam a levegőt. A hús már nyárson volt, Raman pedig épp a tőrét rakta el.*
- Hoztam száraz ágakat. * mondtam úgy, hogy közben nem vettem levegőt, nehéz volt így, de nem akartam megkísértve lenni *
*A száraz ágakat leraktam oda ahol látszólag Raman készített egy tűzhelyet. Szépen odaraktam a faágakat úgy, hogy az tökéletesen meg tudjon gyulladni.*
- Nah ha megengeded most használok egy kis varázslatot * mondta mosolyogva, majd ujjamat hozzáérintve az egyik faághoz adtam neki egy kis "szikrát" melytől a faák elösször csak füstölgött, majd mikor elléptem onnan fellángolt.*
- Kezdhetjük sütni. Raman..... nincs egy kis vér.... valahol?...
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-11, 2:11 pm

*A disznó készen áll a sütésre. Raman épp Mitsit figyeli, ahogy tisztán és üdén érkezik vissza, ámbár furán mutat, ahogy visszatartott lélegzettel igyekszik jönni.
Nem is érti, mi baja van.
Ő nem érez bűzt.
A lány hozott fát is és még meg is gyújtotta. Ez is valami, szerencsére nem rakta bele mindet, mert Raman két villás, erős ágat kiválaszt egyből, ami tartja majd a nyársat.
Közben a lány kérdez is.
Ismét furcsa ez a kérdés, de ha már feltette, hát igen. Jó szakács módjára kiengedte a vért a még meleg állatból, amennyire lehetett. Jobb lett volna, ha Mitsi egyből kivérezteti, amikor megölte, mert akkor kevesebb maradt volna benne.*
- A kiengedett vért hátul találod egy lapos sziklán. Ki kellett engedni, amennyi kijött még belőle, de nem volt edényem.
*Közben hátra, a barlang melletti szikla mögé mutat, ahol megnyúzta a disznót.
A két villás ágat letűzi, kitámogatja jó szorosan sziklákkal, majd ráhelyezi a nyársat a tűz fölé.
A fűszerezés már meg is volt.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-12, 3:35 pm

*Megkönnyebbültem, nem kell aggódnom. De furcsa módon kicsit sajnáltam, hogy nem maradt egy kis vér.*
-Raman, ha gondolod most mehetsz és lemoshatod a vért magadról, én is azt tettem. A víz kellemes.
*mondtam majd odaültem a tűz mellé, hogy ha szükségessé válik akkor megfordítsam a húst*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-12, 8:42 pm

*Most, hogy Mitsuko mondja, tényleg jó lenne már lemosni a vért. De bőven elég csak azt.
Fürödni semmi kedve nincs, így nem is fog.
Nagy büszkén még végignéz a tündén, csak utána indul el. Bizony ő nem fog nagy fürdőzést csinálni.
Ahogy odaér, már meríti is bele kezeit. Először azokat mossa le, majd arcát is.
Némi dörzsölésre azért szükség van, mire a patak hideg vize leviszi az rászáradt vérfoltokat.
Ruházatával már nem is foglalkozik.
Hamarosan már visszafelé baktat a csapáson a tábortűz felé.
Nincs éppen beszédes kedvében, így mikor visszaül, nem szól semmit, csak figyeli a tüzet és a húst.
A gyomra erőteljes korgással adja hírül, hogy követeli már a jussát.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-12, 9:30 pm

*Mikor Raman elment figyeltem a tűz lángját, és hallgatta az égő fa pattogását. Észre sem vettem, mikor Raman visszajött.
Egyszer csak korgást hallottam és megfordultam. Raman-t láttam. Visszajött.*
~ Éhesnek tűnik, a hangok is ezt bizonyítják~
*A második korgásnál elkezdtem nevetni, majd visszafordultam a húshoz és tőrömet elővéve levágtam egy darabot. Finomnak tűnt, és íze is azt bizonyította, hogy már lassan kész.*
- Megkóstolod?
*Mondtam odanyújtva Raman-nak a tőrömet.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-13, 5:48 am

*Nagy ártatlanul sandít a húsra, mint aki nem is éhes. Ramanra, a mocsári törpére senki nem mondhatja, hogy éhenkórász.*
- Te már kóstoltad?
*Közben azért tömpe kezével átveszi a húst, fújdolgálja kicsit, miközben meghallhagtja a nő válaszát, majd beleharab.
Hát még sülnie kell, hiszen az imént lett csak nyársa húzva.
Tudja ezt Raman is, de nincs szíve visszautasítani a tünde által kínált húst.*
- Még sülhet rendesen.
*Kis gondolkodás után fordul újra a törpéhez, miközben forgat egyet a húson, hogy a másik oldala is egyenletesen süljön.*
- Miért kérdezted a vért?
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-13, 9:01 pm

*Gondolkodtam, elmondjam-e? Teljesen hülyének fog nézni, vagy éppen meg fog ijedni. Azt meg nem szeretném. Hát legen, elmondom neki.*
- Vért akartam inni. Valamiért telihold után szomjazom rá, talán amiatt mert egy éjszakán át "halott" voltam. És amiatt nem is vettem levegőt amikor bejöttem, és most is csak akkor veszek ha már nagyon szükséges. Csábít az illata, az íze.
*Kicsit szégyelltem magam. Hisz elf vagyok, de még is állati húst eszem és vért iszom teli hold másnapján... ezért is féltek tőlem sokan.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-14, 5:46 am

*Raman meghökken.*
- Inni?
*Közben fordít még egye a nyárson, a sült hús illatai egyre inkább betöltik a levegőt és szépen terjednek a völgyben is.*
- Te aztán nem vagy szokványos tünde. Még a húsevés is inkább rendben van….és hogy jöttél rá, hogy a vér esik jól ilyenkor?
*Lenyes most ő a tőrével egy darabkát a disznóból, s úgy nyújtja át Mitsinek.*
- Na, milyen?
*Már csak kíváncsiságból is figyeli, ahogy a fehér bőrű elv átveszi tőle a falatot, ha átveszi, persze.
Hamarosan jónak kell lennie, hiszen bár hatalmas húsról van szó, az idő is szépen telik.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-14, 9:21 pm

*Elvettem Raman kezéből a húst, majd megkóstoltam. Nekem már így is jó lett volna nyersen, hisz így ízletesebb a számomra, de Raman-nak nem lenne az.*
- Hm... Még sülhet, szerintem.
Hogy jöttem rá?....Már én magam sem emlékszem pontosan. De azt hiszem, egyszer amikor az emberek között éltem és egyszer teliholdnál eltemettek, miután felébredtem szomjas voltam. Ittam rengeteg vizet, de semmi haszna nem volt. Valahol meg épp disznóölés volt, és gondolom tudod, hogy annak a vérét szokás volt inni.
*Visszaemlékeztem. Az volt ám a finom friss vér, ami szinte még meleg volt. Akaratlanul is beleborzongtam a gondolatba, hogy megint olyan vért iszom.*
- Ott jöhettem rá, hogy vért kell innom....
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-15, 5:43 am

*Mitsi visszaadja a húst, hogy még sülhet. Igaza van, még nem teljesen jó. Közben meghallgajta, amit a lány mesél a vérivásról. Hát elég furcsa történet.
Nem az eltemetés, nem is a telihold, arról már tud, hanem az, hogy a víz nem csillapította a szomját, hanem csak a friss, meleg vér.
A mocsári törpék nem szokták a leölt állat várát azon frissiben meginni, megsütik hagymával és úgy az igazi, főleg, ha tele van levegővel.*
- Most nem ittál vért, akkor szomjas vagy? Mindig vért kell ilyenkor innod?
*Érdeklődő a törpe, naná, ilyen tündével sosem találkozott, de még nem is hallott hasonlóról. Igen érdekes neki az egész. Meghallgatja a lány válaszát, de nem kérdez többet, így ha Mitsi sem teszi meg, akkor bizony, amíg elkészül a hús, csendben álldogál a tűz mellett.
Néhányszor megkóstolja, s amikor jó, lekanyarít egy jókora darabot és a lánynak nyújtja.*
- Kész is van, remélem, ízleni fog.
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-15, 9:58 pm

- Igen most szomjas vagyok, és muszáj innom, ha nem akarok vissza esni és újra akarom használni az erőimet. De nem kell sok ahhoz, hogy ez elmúljon. Majd megoldom valahogy.
*Szégyelltem bevallani, de hát ez volt az igazság. Ezért vagyok én a ritka elf.*
*Mikor már egy jó ideje csendben ültünk, Raman levágott számomra egy darab húst, hogy kóstoljam meg.*
- Ez tökéletes, régen ettem sült húst, és a fűszerezés is...hmm .... tökéletes
*Dicsérő pillantást vetettem Raman-ra. Igazán jó íze lett a húsnak. Hallottam régen, hogy a törpék jó szakácsok, de hogy ennyire, azt nem hittem. Fura érzés volt megint, vonzott a hús, hogy vágjak belőle, nem is vártam sokáig, odaléptem és vágtam belőle.*
- Raman, ti törpék hogy-hogy ilyen jól tudtok sütni-főzni?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-16, 1:07 pm

*Raman is vág magának egy jókora darabot és jó ízűen falatozni kezd.
Nem igazán tudja, hogy Mitsi hogy akarja megoldani a vért dolgot, már ha vért akar inni, de az is igaz, hogy vizet a pataknál ihatott, amennyit csak akart.
Raman egy kissé elpirul szakálla és egy darab sonka mögött a dicséretre. Régen kapott már ilyesféle elismerést a főztjéért.*
- Óh…hát öhm…igyekszik a törpe…
Közben szemével követi, ahogy újabb darabot vág magának a tünde. A szavak helyett ez sokkal inkább jele annak, hogy ízlik neki.
Ha nem így lenne, mondhatna akármit, egy darab húsnál abbahagyná.
Raman megtörli száját ingujjával.*
- Nincs ebben semmi különös, csak szeretjük a jó ételeket és a jó erős törpe sört.
Jól esne most is….de talán majd Avlanionban felhatjok egy kriglivel…
Egyél csak bátran…
*A maga részéről levág még egy jókora darabot és ha azt is betermeli, utána már nem eszik többet.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-19, 2:31 pm

-Nemsokkára indulhatunk is Alvalionba. Veled tarthatok még egy kicsit?
*Vennem kell egy két dolgot, és vért is be kell még szereznem, muszáj lesz ha nem akarok visszaesni. Miután megettem még jó néhány nagy darabot a húsból, észrevettem, hogy csak én eszem már és ezért el kezdtem szégyellni magam.*
- Te nem eszel többet?
* Kérdeztem s közben a húsra mutattam.*
//bocs h keveset és későn írtam de totál le van fullasztva az agyam Smile //
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-20, 2:07 pm

*Raman csak hümment Mitsi első megjegyzésére. Avlanion nincs már olyan messze, csak ahhoz képest volt jó messze, hogy sötétedés előtt odaérjenek.
Mikor Mitsi újra megszólal, kuncog egyet. A sütés közben az illatokkal és a nyers hús illatával félig már eltelt. Csak jó étvágyának köszönhető, hogy ilyen jól bírt még enni ezután is.
Odapillant a tündére és kacsint rá egyet.*
- A többit meghagytam neked….
*Majd nevet még egyet. A meleg étel és a derült ég jó kedvre deríti, habár éppen nagyon meleg nincs így sem.
Ez mondjuk nem csoda, még Raman is tudja, hogy a hegyek északon jóval hűvösebbek, mint Lanuria síkságai.*
- Egyél csak nyugodtan, én már eleget ettem!
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-22, 7:46 pm

- Ha belegondolok már én is eleget ettem
* Mondtam majd szégyellve magam fel állva a hús mellől oda mentem a kulacsomhoz melyt még idejövet a forrástól hoztam magammal. Miután kinyitottam a tetejét mutatóujjammal, óvatosan, hogy Raman ne vegye észre, egy víz csóvát irányítottam ki a kulacsból majd apró mozdulatokkal végig irányítottam a kezem azon azon részin melyek koszosak voltak. Amikor végeztem a vizet elengedtem, de szép csendben, hogy ne lehessen semmit hallani.*
- Szerintem indulhatunk is.
*Mondtam megfordulva és mosolyogva.*
- Rakjak el egy kis húst?
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-23, 1:30 am


*Mitsi is gyorsan befejezi az evést, s míg elfordul Raman már a maradék hússal foglalatoskodik. Avanion még odébb van és kár lenne a drága húst itt hagyni szabad prédának az állatoknak.
Ami fér tarisznyájába, annyit le is vág és el is teszi. Jól jön az még tartalékba.
Így nem is látja az elf varázslatát, hiszen közben saját dolgával van elfoglalva.
A kérdésre csak tarisznyáját mutatja a tündének, mely már ott dudorodik a kendőbe csomagolt hústól.*
- Hát hogyne! Ne hagyjunk itt többet az értékes ételből, mint amennyit feltétlenül muszáj!
*Megvárja, hogy Mitsi csomagoljon el, közben jó ízűen mosolyog. A tünde igen kellemes meglepetést okozott neki a húsevéssel és közvetlenségével is. Nem olyan kimért, sem olyan hideg és felsőbbrendű, amilyennek a hegyesfülűeket gondolta.
A vízesések városa pedig még jó távol van, így nem árt a társaság, még ha egy különc tündéé is.
Mikor Mitsi befejezi, amit csinál, Raman is biccent felé.*
- Akkor menjünk!
*S elindul felfelé a völgyben, amerre a várost sejti.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-25, 12:39 am

*Látva, hogy Raman már elrakott valamennyi húst, úgy döntöttem azért jó ha én is elrakok egy keveset, hisz ki tudja milyen messze van még a város. Miután elraktam gondosan a húst Raman után mentem. Egy ideig némán mentünk, ha Raman nem szólt közben.*
- Remélem, most már nem gabalyodunk bele kisebb nagyobb fenevadakba...
*Gondolatomnak hangot is adtam kellően. Ez az egy mondatomat úgy mondtam, mintha ideges lennék, pedig nem vagyok az,csak nem szeretném, ha törénne valami halálos... bár vért innom kellene, ezért biztos, hogy történik majd valami, amilyen szerencsés vagyok én.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-25, 8:25 am

*Az idő kezd egyre hidegebbre fordulni, ahogy haladnak felfelé. Az év ezen szakában a hegyek csúcsait már vastag hótakaró borítja. Szerencséjük, hogy Avlanion felé az ösvények ég tiszták, csak a hideg kezd lassan csontig hatolni.
Ha Raman hegyi törpe lenne, nem is lenne ez gond, hiszen megszokta volna ezt a klímát, de nem az.
A mocsárba később és sokkal enyhébben érkezik meg a tél.
Fázósan összébb húzza magán kis mellényét, reméli, hamarosan elérik azt a várost, mert nincs kedve sokáig fagyoskodni a szabad ég alatt. Pláne jóféle serital nélkül.
Az elf megjegyzésére csak morog egyet a szakállába.*
- Azt én is nagyon remélem....
*Majd hogy a hideget elűzze, rázendít egy jó kis mulatós törpe nótára.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-25, 8:38 pm

*Ahogy haladtunk hidegebb lehetett, hisz Raman kicsit remegett... és nem hiszem, hogy a félelemtől remegne. Közelebb mentem hozzá majd megérintettem, hátha nem fog annyira fázni, hisz az én bőröm most még éget.*
- Raman, ne adjam oda a köpenyemet? Rajtam van elég ruha, s bőröm is éget...ahogy érezheted is. Ne kérdezd miért... csak míg nem kapok vért addig ez lesz.
*Mondtam némi undorral a hangomban. Ez nem arra a arra szólt, melyet Raman, olyan jó kedéllyel elkezdett dalolni, mindinkább arra, hogy utáltam, hogy a testemre ennyire hatással van az átok.*
- Nah? Kéred, vagy továbbra is fázni akarsz? És ahogy látom, ez még nem a teteje, és nem is annyira hideg.
*Mondtam viccelődve. Nem akarom megbántani, de azt sem, hogy meg fagyjon itt nekem.*
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-26, 12:46 am

*A dal közben igazán jól szórakozik, amikor egy pillanatra megérinti az elf. A hideg bőrön a forró keze sokkal forróbbnak, már-már égetőnek hat. Raman fel is néz a tündére.
Bár még mindig fázik, a büszkesége sem akármi. Végülis olyan nép sarja, amelynek elég nagy része a hegyekben él, tárnákban lakik, s jól bírja a nehézségeket.
Kipréseli két strófa között a választ.*
- Maradjon csak rajtad, még neked is szükséged lehet rá….én bírom…!
*Az ösvény lassan emelkedőre ér, s ahogy eltekintenek a távolba, ködösen mintha tornyok sejlenének fel. Víz illatát hozza a feltámadó szél. Raman szemét erőltetve figyel, de nem tudja, jól látja-e, vagy csak érzékei tréfálják menet közben a hidegben.*
- Az ott…már Avlanion lehet?
*Mutat húsos ujjával a levegőben előre. Ha a lány követi tekintetével, fel is fedezhet valamicskét belőle. Raman minden esetre nagyon reméli, hogy az ott már nem kőomlás, hanem a város tornyai.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2010-12-26, 12:59 am

*Elmosolyodom. Erős ez a törpe nem kell félteni. Kérdésére követem ujjának irányát, és én is látom már a város tornyait.*
- Igen az már Alvanion.
*Szinte ujjongva mondom ki ezt az egy mondatot. Ahogy közeledünk egyre jobban lehet érezni a víz illatát, és hangját hallani lehet. Nem lehetünk oly messze már Alvanion-tól, a vizek városától.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2011-01-20, 7:51 pm

-Hmmm, újra a felszínen...*morogja a bajsza alatt, amint kiér a városát rejtő hegy belsejéből. Már legutóbbi kalandozásakor is nehezen bírta elviselni a hegyek gyomrain kívüli világot (mondjuk sosem viseli könnyen), a számára undorítóan friss levegőt... Engedélyeznie is kellett magának egy hét pihenőt, egy hét otthonlétet. Ám egyszer minden jónak véget vet a szükség. Így történt ez most is.*
-Ez a sok magas dolog...*köp ki egyet oldalra, mikor szeme egy igen magas fákból álló facsoportra téved. Őszintén nem vágyik a felszínre, minden egyes zsigere tiltakozik ellene, úgyhogy nincs túl jó hangulatban - ahogy ilyenkor mindig... Hanem a családot el kell tartani, szóval nincs helye panaszkodásnak. Persze a morgás, az oké. De ez csak természetes.*
-Remélem nem futok össze senkivel...*morog tovább, miközben elindul. Ő egy régi vágású törpe, nem híve a szőrtelen arcnak, márpedig a magasnövésűek általában borotváltan járnak.*
-Pfejj!*köp ki még egyet oldalra a borotvált arc gondolatára. Persze alapvetően nagyon is toleráns ő, hisz tudja, hogy nem a magasnövésűek hibája, hogy nem törpének születtek, de jelen pillanatban a viselkedési skálája meglehetősen be van szűkülve.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime2011-01-21, 10:50 pm

*Amint békésen morgolódva ballag, immáron a hegy lábánál járva, eszébe jut, hogy ki tudja milyen hosszú lesz az útja ezúttal, szóval érdemes volna a lehető legjobban feltöltött készletekkel bevetnie magát ebbe a - véleménye szerint - természetellenesen fényes világba, ami a hegyeken kívül terül el. Élelmet még nem fogyasztott, innivalót viszont kortyolt már egy keveset, úgyhogy a legközelebbi általa ismert forrás felé veszi az irányt.
Hamar odaér, mert nem volt nagy a távolság, ám konstatálja, hogy a butykosa még majdnem teli van. Hát, ez bizony egy nehéz, faramuci helyzet. De nincs más hátra, mint előre, fel kell vállalnia a mártíromságot, mert bizony nem lehet hiányos készletekkel útnak indulni, az felelőtlenség volna, az pedig teljes egészében törpétlen lenne, azaz egész egyszerűen elfogadhatatlan.
Még átcsűri-csavarja néhány percen át ezt az egyetlen gondolatot, mintha több érv lenne, mire teljesen eltölti saját önfeláldozása felett érzett meghatódottsága, s szinte már-már könnyek közt, saját szemében hőssé avanzsálódva gyűri le butykosából azt a nagyjából másfél liternyi törpepálinkát. Ettől aztán olyannyira meg is jön a kedve, hogy rázendít egy csatadalra, miközben forrásvízzel tölti meg kiürült butykosát.
Igen ám, csakhogy mire az italtároló alkalmatosság újfent megtelt, bedugaszolódott és visszakerült a helyére, arra a dalnak vége szakadt (nem azért, mert rövid, hanem mert Grengor elfelejtette a többi részét), másik pedig nem jutott eszébe. Bizony, komoly krízishelyzetbe került.
Bele is telik néhány percnyi intenzív homlokráncolásba, azonban egyszercsak elégedett mosoly formájában szélesre húzódik a szája (amiből csak annyi látszódik, hogy az orra alatti területeken meghúzódó rőt szőrboglya kiszélesedik). Igen, eszébe jutott egy másik dal. Na, nem egy másik csatadal, hanem egy munkadal, de dal, és ez a lényeg. A győzelem ténye elvitathatatlan! Szépen rá is készül, megköszörüli torkát, majd pedig vigyázz külvilág, mert ahogy elindul a lába, úgy a szája is:*
-Hej, hó! Hej, hó! Víg dalt dalolni jó!...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lanur-hegység - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lanur-hegység
Vissza az elejére 
3 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Lanur-hegység
» Lanur tornya
» Sárkány-hegység
» Tarajos-hegység

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet :: Lanur-hegység-
Ugrás: