LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A fenyves

Go down 
+19
Arveleg
Wyerre von Morhan
Merilien Lumel'Auvrea
Főadmin
Nawarean
Mitsuko Midnight
Kain Namelyr
Lyn Zanírdûr
Lady Melane
Randalor Arthan
Edward Dylan
Gylnar Radek
Akahana
Thalion Órëa
Élesszemű Caladster
Hëmyl
Elkator Rayen
Aurora
Mesélő
23 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-02-11, 7:29 pm

*Habár nem szükséges dolgait otthagyta megőrzésre alfajtársának (hisz kiben bízhat egy hegyi törpe, ha nem egy másik hegyi törpében?), azért még így is van mit cipelnie. Egyrészt a saját súlya, másrészt a fegyverei és a pajzsai, harmadrészt a páncélja meg a sisakja. Való igaz, hogy a páncél nem nehézpáncél, nem teljes lemezvért, annál jóval könnyebb és rafináltabb. Felsőtestén lemezvért, ám ízületeinél (így például a vállainál is) és a végtagjain - mely helyeken jól jön a mozgásszabadság - rákozott.
Hanem a súly nem a legnagyobb gondja. A legnagyobb gondja, hogy utál kutyagolni, pláne hosszan. Bár jól bírja, hisz kitartó, akár egy farkas, de nagyon nem ínyére való ez a tevékenység.
~Ha sokáig kell még mennem, csavarni lehet majd az izzadtságot a szakállamból.~morgolódik magában, miközben a sisak alól, tarkóján át, a hátára már alaposan csordogál a veríték... Ilyen és efféle dolgok járnak tehát kiváló törpénk fejében, amiket öt-tíz percenként megszakít egy kiadós szitokáradat, melyet Calra zúdít (aki remélhetőleg legalább csuklani elkezd a sok emlegetéstől), amiért ilyen vakmerő és meggondolatlan. Mindazonáltal igazából nem haragszik rá, tudja jól, hogy nem a mesterlövész hibája a dolog, hanem azoké, akik felnevelték, ugyanis helytelen nevelést biztosítottak Cal számára. Még a szokásos magasnövésű nevelésnél is helytelenebbet, talán... De az mindenesetre biztos, hogy nem jól lett nevelve, és ez a lényeg. Teljesen persze nincs elveszve, hisz nem virágszedéssel múlatja az idejét, mint a hegyesfülűek, de ez egy dolog, az meg egy másik, hogy korántsem képes akár csak megközelítőleg is helyesen felmérni a helyzeteket. Akik nevelték, azok valamit tényleg nagyon elrontottak az ítélőképességével kapcsolatban.
Hatalmas sóhajt ereszt meg, mikor végre meglátja a Sötét fenyvest, lévén közel, szinte karnyújtásnyira a célja (erős túlzással), loholásának percei tehát meg vannak számlálva. Hamarosan vége.
Nagyokat liheg, mikor eléri a fenyves szélét. Nem igazán tudja, hogy Cal merrefelé indulhatott, úgyhogy sétálgat egy darabon a fák vonala mellett, még az erdőn kívül, nyomokat keresve. Nem olyan kiváló nyomolvasó, mint az erdőimádók (habár ezt sosem vallaná be), de azért megtanulta felismerni, hogy melyik friss és melyik nem. És mivel az erdőbe nem sokan szoktak menni, ezért úgy gondolja, hogy megéri szerencsét próbálni, úgyhogy elkezdi követni az egyetlen befelé vezető nyomot, melyet talál (ami ráadásul elég frissnek is tűnik), ami egy lábnyom...és egy patanyom, tehát voltaképpen két nyom.*
Vissza az elejére Go down
Élesszemű Caladster
Surranó/Ember félvér
Élesszemű Caladster


Hozzászólások száma : 41
Életkor : 40
Munkahely : Árnyék

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-02-14, 6:44 pm

-Köszönöm a bátorító szavakat, mélyentisztelt Hegyesfülű. -húzta el a száját kedvetlenül Caladster, miután néhány szívdobbanásnyi feszült csend után veszélytelennek ítélte meg a jelen helyzetet és környezetet.
Nyílpuskájából gyakorlott mozdulattal kihúzta a vesszőt, majd leakasztotta az ideget a két fém karról, hogy feleslegesen ne feszüljön a sodrony. Az éles kést visszatűzte szíjak közé, majd óvatosabb léptekkel közelebb lépett az egyszemélyes elf díszkülönítményhez.
Caladster, hogy alkalmi társát biztosítsa veszélytelenségéről, a könnyűléptű férfihoz hasonlóan felemelt kézzel tette meg a rövid utat, majd, mintha nem is az éjjel és nappal világának határán fekvő, időn túli erdő fái között, hanem egy jó kedélyű kisasszonyok csilingelő nevetésétől sziporkázó, parányi, élettől és melegségtől izzó gyümölcsök módjára alácsüngő lampionok fényében fürdő bálteremben találkoznának, nyújtotta kezét az elf felé.
-Az én nevem Caladster, jóuram, és úgygondolom, hogy botor kalandoroknak éppen megfelelő ez a környék. Hadd hallom, mi miatt gondolod te ezt másképp?
Olyan férfiúnak, ki előbb kész életét feltenni az izgalom és a kockázatos győzelem illanó pára és lidérclángok alkotta tüneményéért, nem adhat okot holmi őrült boszorka a szégyenteljes futásra.
Olyan férfiúnak, akinek lelkét annyi eleven tűz, olyan hatalmas energia tölti ki, hogy egy percnyi nyugtot nem lel, és rémálmok szülte tömlöc, kínzókamrában eltöltött óra számára minden perc, amit unalomban kell töltenie, nem kérdés, hogy beleveti-e magát egy rosszindulattól szagló és torz mágiától sötétlő erdőbe, holmi esetleges kincs, vagy nagy hírű felfedezés reményében.
Olyan férfiúban, kinek józan belátását a teremtő istenek elcserélték egy troll lábbelijének fűzőjéért, meg sem fogalmazódhat olyan kérdés, hogy esetleg családot alapítson, csinos feleség és gyerekek is várhatnák otthon, ha egyszer itt van ez a roppant hívogató erdő! Ugyan, hiszen egy trollnak nincs is lábbelije, minek fűzőjéért azt a bizonyos ítélőképességet elcserélhették volna! -vetődhet föl a leleményes olvasóban. Nos pontosan erről van szó.
Egy olyan férfiú, akinek mesterségbeli tudása talán egyedülálló az egész kontinensen, agyának többi részét viszont egy marék kivis-görögdinnyés zselé tölti ki, bizony eltántoríthatatlan ebbéli hitében, hogy egy ősöreg varázslómester és néhány fekete sárkány még nem elég ok arra, hogy veszni hagyja a talán nem is létező mesés kincset.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-02-15, 12:08 am

*Nem tetszik az embernek, amit mond. Helyes. Nem is szívesen van itt, bár, ha nem ő, akkor más nem is igen vehetné fel a versenyt ezzel a lénnyel, aki a fenyvest otthonának tudhatja.
A tünde vezér éles hallása nem sejtet újabb jelenlétet, s hamarosan madár röptét is hallja.
Akahana elgondolása helyes is lenne, ha más környezetben, békés vidéken járna-kelne.
De nem máshol van, mint Hëmyl otthonában, s ez a hely sosem tartozott a kedveltjei közé, így Thalion nem gondolkodik azon, hogy istennő ugyan melyik lehet a közelben.
Látja, amint a férfi előtte elteszi a nyilat, s az eddig készenlétben lévő nyílpuskát.
Nem tartja ezt jó ötletnek. Míg neki egy pillanat felajzani a tünde íjat, s nyilat helyezni az idegre, melyet már indítani is tud, a puskát bizony tovább tart üzembe helyezni.
Már eddigi mozgásából is látni, hogy nem támadó szándékkal érkezik, de a félvér még hozzá hasonló gesztust is mutat, ami persze nem baj, hiszen a békés szándékot nem lehet eléggé hangsúlyozni.
A vezér enyhén meghajtja fejét, mikor Caladster bemutatkozik. Egyenes tekintetét a mesterlövészébe fúrja.*
- Thalion Órëa, Olassië városából. A magam részéről, ha tehetem, kerülöm e helyet messze innen. Az én kalandozásaim már véget értek.
Nem hallottál még a Sötét fenyves és Hëmyl történetéről?
Az a boszorkány tette ilyenné az erdőt, de aki erre téved, azt megöli és megeszi.
Tévedt ide nem csak ember, vagy surranó, de elf is elég, de nem tértek többé haza….

Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-03-06, 10:33 am

Azt hiszem mégis sikerült egész jó kis helyet találnom magamnak, ahonnan díszpáholyból nézhettem végig, hogyan is folyik errefelé egy ismerkedés. Be kell vallanom, még soha nem volt ilyen kellemes kis moziműsorom, és a világ minden kincséért sem tettem volna meg, hogy egyszerűen a többiek tudomására hozom a jelenlétemet. Hëmyl tud a jelenlétemről, és ez nem is újdonság, hiszen az ő figyelmét nem tudja semmi és senki elkerülni, aki erre jár. A másik pedig, hogy szerintem az a boszi úgy használja ezt az erdőt, mint én a holdfényt, képes teljes összeköttetésbe kerülni vele, miközben érzékel mindent, ami alá kerül, vagy a területén belülre. Fogadni mernék, hogy rég tudja, én itt valami fura ismerkedési mozin nevetek, miközben ők nem tudnak arról, hogy a fa tetején vagyok, és szinte minden szavukat fogom lassan hallani, ha kicsit hegyezem a fülemet. Bár, van egy kis kétségem még mindig afelől, hogy a madár elegendő elterelés volt-e, ilyen helyeken sajnos nagyon jól lehet érzékelni az istenek kisugárzását a nem emberi lényeknek, és ha az elf kicsit is tapasztaltnak tűnik, akkor egészen biztosan régen felismerte a közelben a plusz erőt, ami csak annyit jelent, hogy valaki más is tartózkodik itt. Azért abban még mindig nagyon reménykedem, hogy senkinek nincs annyi esze, hogy komolyabban fel nézzen, mert érdekes látványban van része. Azon kívül amilyen szerencsés helyzeteket tudok én kreálni, még lehet, hogy kifogtam valami több száz éves elfet is, aki szimplán felismeri már a jelenlétből, hogy melyik is vagyok a jó pár istenség közül.
Csak hátulról látom az említett személyt, de még így is eléggé ismerősnek tűnik, egészen biztosan találkoztam már vele, és a viselkedése sem éppen arról mesél, hogy érzéketlen a jelenlétemre. Remek, pedig ma egyszerűen csak pihenni akartam, annyira nem volt kedvem bármibe is bele avatkozni a napokban. Ezért is választottam ezt a helyet, a Sötét fenyves általában elég jó hely a rejtőzésre, mivel nagyon kevés benne az élőlény, és azoknak is a nagy része állat, általában fekete bundában. A kedves házi boszi már régen tett róla, hogy híre menjen ennek a helynek, és elég rossz ahhoz, hogy aki nem öngyilkos, ne jöjjön ide. Akkor viszont nem értem, hogy mi a fenét csinál itt egy ember, meg egy törpe is. Arra rájöttem, hogy az elf nem ide tartott, csak a másik két delikvenst akarta rávenni a távozásra, de ez sem éppen nagyon sok információ, de jó. Na, mindegy, most már itt nyugi úgysem lesz, akkor inkább szépen megyek velük, és megnézem, hogy mit is akarnak erre tenni, mert fúrja a kérdés az oldalamat. Kíváncsiság öregít, hallottam már, de engem elég nehezen tudna, ráadásul pedig eddig még soha, egyetlen esetben sem volt rám, vagy a legtöbbekre halálos, szóval el lehet viselni nagyon egyszerűen. Addig meg tessék szépen elviselni a jelenlétemet, bár az biztosan könnyebb lenne, ha a fa alattam nem épp most akarna lombhullatósat játszani, mert fogadni mernék, hogy ha a nyakukba zuhan az avar fele, az azért elég feltűnő lesz. Már ha előtte nem ér oda a törpe, mert nincs már messze, és szerintem képes lenne elvonni a figyelmet. Legalábbis még mindig ebben reménykedek. Akkor nem nekem kell kérdezni, hogy az ember mit keres erre, hanem lesz olyan kedves ő kiszedni belőle ezt az információt...

//bocsi a késésért, meg, hogy ilyen gyenge lett, de totál elfeledkeztem a játékról -.-"//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-03-09, 4:54 pm

*Természetesen azért az általa talált nyomokat is futva követi, mert hisz ki tudja mekkora még a lemaradása... Nem is vesz fegyvert sem elő, hisz fegyverrel a kézben sokkal nehezebb futni, és egyelőre még semmi nem is indokolja a harckészültséget. Igaz, ami igaz, jó hegyi törpeként - s apjától örökölt babonásságával - irtózik az ilyen mágia által átjárt helyektől, egyetlen porcikája sem kívánja az ittlétet most sem, sőt szinte kivétel nélkül mind vadul tiltakozik is ellene. De hát a hegyi törpék harcosainak jellegzetessége, hogy sosem hátrálnak meg, még a mágiával legátitatottabb ellenségek ellen sem - csupán nagyokat káromkodnak, amiért ilyen helyzetbe kerültek, s amiért létezik mágia is a világon.
Súlyából, alapos felszereltsége és futó mozgása miatt nyilvánvalóan nem valami csendes (ugyebár nem is tartozik a könnyű léptűség a törpék erősségei közé már alapból sem), így Thalion biztosan meghallja majd még jóval azelőtt, hogy odaérne. Merthogy odaér, ez biztos, csak idő kérdése.
Ahogy hagyja el egymás után a fekete, halottnak tűnő, de mégsem halott (vagy legalábbis nem teljesen halott) fákat, egyre rosszabb érzés fogja el. Ez a látvány sokkal kevésbé tetszik neki, mint egy normális erdő látványa, pedig azt is nagyon utálja. Valószínűleg a különbség abban van, hogy míg egy sima, átlagos fenyves csak undorítóan magas, addig ez ezenfelül még meglehetősen ijesztő is. Mert mi tagadás, befészkeli magát a félelem Grengor szívébe, nagyon baljóslatú ez az erdő, és amiket hallott róla... Nagyokat nyeldes, de természetesen bőven kordában tudja tartani babonás riadalmát, csak arra koncentrál, amiért/akiért idejött - bár már megbánta, hogy rászánta magát erre az útra.*
-Huh, ez jó kis kocogás volt!*fújtat színlelt elégedettséggel, mikor végre eléri Calt (és persze a hegyesfülűt meg a lovát is). Úgy csinál, mintha észre se venné őket.*
-Te, itt? Micsoda meglepetés!*színlel most meglepettséget, mikor már "hivatalosan" is észreveszi Calt. S mint tudjuk, a törpéknek a színleléseknél megvan az az előnyük, hogy csak a hangjukkal kell machinálniuk, az arcuk ugyanis nem látszódik a szakálluktól, a szemeikbe meg belelóg a sisakjuk.*
-Mindig errefelé szoktam futóedzéseket tartani, de még nem láttalak itt. Hogy-hogy erre evett a fene?*adja a lazát, miközben - költői túlzással élve - majd becsinál az erdőtől és annak kisugárzásától. Majd "hivatalosan" észreveszi az elfet is.*
-És miért barátkozol hegyesfülűekkel, nem vagy elég bolond már ígyis?*kérdi a legkevésbé sem viccelődős vagy mondjuk megrovó hangnemben, csak úgy érdeklődésképpen. Közben persze a szóban forgó harmadik személyt szociálisan ignorálja, azaz azon kívül, hogy megemlíti, egyáltalán nem foglalkozik vele.*
Vissza az elejére Go down
Élesszemű Caladster
Surranó/Ember félvér
Élesszemű Caladster


Hozzászólások száma : 41
Életkor : 40
Munkahely : Árnyék

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-03-13, 10:21 am

-Nézd el nekem tudatlanságom, Thalion úr, de nem hallottam még a történetről. Kulturális hátterem az északi, hegyi falvak lakóinak legendáihoz köt, és bizony aligha hiszem, hogy itt egyetlen jetivel is találkoznék.
-De, a rólad mondott információkkal ellentétben az én kalandozásaim csak pár éve kezdődtek, és úgy gondoltam, egy csepp veszély, sötét mágia, mesés zsákmány belefér a szabadidőmbe, ezért is tettem lábamat ebbe a... ha jól sejtem, 'elátkozott' erdőbe.
Hangosan zörgő fém felszerelés, rohanó léptek zajára lett figyelmes a mesterlövész, aki, már csak munkájának függvényében is, hasonló stresszhelyzetben meglepően magas érzékszervi érzékenységről tett tanúbizonyságot. Így, noha megfogalmazni nem tudta volna az érzést, és ez az érzés is távol állt az elfek velük született mágikus fogékonyságától, Calnak is furcsán viszketett a tarkója, néha megfeszült a halántékán a bőr, ilyenkor aztán -mintha szúró, elkalandozott hajszálakat piszkálna odébb- kényelmetlenül megdörzsölte a fejét. Talán ez a kényelmetlenség az oka, hogy akadt egy-egy szó, melyekre alig fél füllel figyelt csak oda Thalion mondandójából, így aztán hamar ki is ment a fejéből 'H'-betűs dolog neve. Mindenesetre kimondani nem merné, hogy szerinte valaki -természetesen állati intelligenciánál fejlettebb elméjű lény- egészen pontosan őket figyeli, hallgatja.
Rövid időn belül, talán 3-4 perc alatt betoppan egy nem várt ismerős, Grengor is, a kissé beképzelt, az egészségesnél talán egy-két fokkal pökhendibb (bár Calnak fogalma sincs, hogy törpe mértékek szerint ez hogyan definiálandó) hegyi törpe.
-Nocsak. -ráncolta össze homlokát Cal kalandozótársát méregetve, hiszen enyhén szólva nehezére esett elképzelnie a törpét, aki minden reggel/délelőtt épp az elátkozott erdőben tartja kondiban magát.
-Mindig ott vagyok, ahol nem kéne... tudod. -vonta meg a vállát Cal amolyan nemtörődöm stílusban, talán kissé unottan is. Hát igen, dolgozik a Surranó vér.
-Nem barátkozom, csak beszélgetünk. És egyébként is! Azzal barátkozok, akivel akarok.
-Thalion, ő itt Grengor. Grengor, ő Thalion Órëa, aki már nem kalandozik.
Cseppnyi rosszindulattól vezérelve mutatta be őket egymásnak, hisz így Grengnek muszáj lesz szót váltani az elffel... vagy legalábbis morrania hozzá egyet.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-03-13, 10:50 pm


*A korábban még csak az elfek számára is alig hallható zaj mostanra olyanná erősödött, ami biztosan felveri a fenyves túlfelén lévőket is. Már ha van még élőlény ebben az elátkozott erdőben rajtuk és a boszorkányon kívül.
A tünde vezér szorosan megmarkolna a ló kantárját, nehogy az állat a hirtelen zajra elinaljon, de szerencsére nem áll ilyesmi szándékában.
Órëa szúrós tekintetével szemügyre veszi az érkezőt. Régen találkozott már törpével, de mindegyik igencsak fennhéjázó tud lenni, s a mostanitól sem vár egyebet.
Ráadásul nem is ő az első, ki megpróbálja levegőnek nézni az elfet. Mondhatni, ez sem éri már meglepetésként.
Azonban, hogy érzékeltesse, mennyire nem veszi fel a törpe magatartását, előbb Caladsternek adja meg válaszát, mielőtt a törpére nézne, vagy bármit is reagálna neki.*
- Nem baj a tudatlanság, ha bölcs belátással párosul. A hely a legkevésbé sem halandó lényeknek való.
Legfőképpen pedig nem a híresen gyenge hosszútávfutó törpéknek, hiszen úgy tudom, Hëmyl, a boszorkány, ki ezen erdőség úrnője, kimondottan kedveli elfogyasztani a friss, lüktető vérű törpe harcosokat, kiknek nincs fegyverük mágiája ellen.
*Fordul most komoly tekintetével az épp imént érkezett felé. Bárki elhiheti, hogy komoly, amit mond, pedig ebben az esetben kissé lódít a tünde vezér.*
- Megbocsáss faragatlanságomért Grengor törp uram, Thalion Órëa vagyok Olassiëből.
*Nyújt kezet a hegyi törpének üdvözlésképpen.
Ellenben nem csak a sötét mágiát érzi a környéken, nagyon is erős másfajtát is, mely ugyan rejtőzködik, de a rezgéseket, melyek még őt is jellemzik, nem lehet az érzékeny és tapasztalt tünde elől sokáig elrejteni.
Kutató tekintete előbb a föld magasságában fut végig az erdőn, majd a lombkoronát is végignézi, mielőtt visszafordul a két férfi felé.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-03-20, 2:50 pm

Nem is tudom, hogy most ennek a helyzetnek örülnöm kéne, vagy bosszankodni miatta, ugyanis minden, csak éppen nem normális. Sajnos volt egy-két baki már errefelé, és fogadni mernék, hogy a közelben tartózkodó három személy közül legalább egy tud a jelenlétemről, ha nem kapásból kettő. Nem is tudom, ez így érdekes lesz, mivel eredetileg eszem ágában sem volt magamra felhívni a figyelmet, de úgy tűnik, a sors volt kedves közbe szólni. Ráadásul ez a beszélgetés lassan már kezdett számomra nagyon is idegesítővé válni, hiszen pontosan még mindig nem derült ki, hogy a mi a mennykő csapott az emberbe, amiért képes volt lazán besétálni a legveszélyesebb boszorkány erdejébe, pedig az én oldalamat már nagyon kezdte fúrni a válasz a kérdésre. Nem tehetek róla, túl kíváncsi tudok lenni, ráadásul ez pont olyan téma lett, ami kifejezetten érdekel is, hiszen tudtommal még az istenek közül is egyedül én tudok olyan elvetemült lenni, hogy ide, a sötétség közepébe menekülök, ha magányra vágyom. Mondjuk az én viselkedésemben ebből a szempontból nincs is semmi új. A kíváncsiság öregít, de még messze nem volt senkinek maga az érzés halálos, ráadásul nem pont egy szinte elpusztíthatatlan lény esetében fog ez először megtörténni, szóval egyenlőre elmondható, hogy nem sokat fogok emiatt aggódni. Mindenesetre azt hiszem, most sikerült két tűz közé kerülnöm, elvégre ha nem jelzek a többieknek, hogy itt vagyok, ők lazán nem fognak észrevenni, de akkor ki sem derül, hogy milyen öngyilkos jelöltnek való ötlet hozta őket ide. Ellenben, ha felfedem a jelenlétemet, akkor választ kapok a kérdéseimre, de jöhet a jó pofizás, ami meg lehet, hogy teljesen felesleges lesz. Nem tudom, melyik lenne a jobb választás jelenleg. Talán a kuss, hátha a törpe hajlandó kiszedni belőlük egy indokot, mert fogadni mernék, hogy utánuk jött, és nem véletlenül téved egyszerre ennyi ember a világ végére. Oké, nem ember, inkább férfi, mivel közülük maximum egy tartozik a halandó kategóriába, de ha így folytatja, akkor ez is kísértetként fogja befejezni. Legalábbis ahogy én a kedves vendéglátónkat ismerem, minimum pár csúnya sebesüléssel. És azt hiszem ezt nem csak én gondolom így, mert az elf is hasonló véleményt osztott meg a törpével. Hm, el kell ismerni, azért igazság van a szövegében, és nála a pont, hiszen a törpék tényleg nem a sebességükről híresek, ami mondjuk úgy, alulról veri a minimumot. Bár ez legtöbbször csak annak köszönhető, hogy a saját súlyukkal megegyező mértékben hordanak maguknál fémeket pajzs és fegyverek alakjában. Nem akarom tudni, ez a példány itt mennyire szeretheti a helyet, hogy ide futott.
De legalább végre rendesen meghallhattam a neveket is, bár ez cseppet sem segített a kedvemen. Thalion Órëa, az elfek vezetője. Na, igen, csak nekem lehet ilyen szerencsém, hogy pont őt fogom ki, az egyetlen személyt, akit eleget idegeltem ahhoz, hogy csak úgy lazán felismerjen messziről is. Remek, ha nem akarok feltűnni, akkor egészen biztos, hogy ő lesz olyan kedves felhívni rám a többiek figyelmét, elvégre régebben nem voltunk éppen puszipajtások, ami azt illeti. Az meg mellékes, hogy ez nagyrészt az én hibám volt, mivel a kelleténél picit erősebb temperamentummal és nagyobb szájjal áldott meg az ég az ő szemszögükből nézve. Nekem ez még messze nem volt a határ, de lazán megőrjítette a legtöbb nálam idősebb lényt, márpedig ilyet a nem halandók között kifejezetten könnyű dolog volt találni. És ami azt illeti, még most sem sokkal nehezebb, de legalább már valamennyire hajlandó vagyok tisztességesen viselkedni. És nem félrenézni a dolgokat, tisztelet szót még mindig nem ismerem, csak kb. van bennem újabban egy kevés tapintat is. Mondjuk sok hasznát nem veszem, de kevésbé idegesítő vagyok néha, amikor komoly a hangulat.
Thalion megint elkezdett körbe nézni, és fogadni mertem volna, hogy engem keres, csak éppen a föld szintjén azt teljesen feleslegesen tette meg, mivel arrafelé csak a tényleg meghalni kívánkozók szoktak tartózkodni, elvégre ez az erdő nem éppen csupa szív, és van benne pár eléggé mocsaras rész, ahol nem éppen a legjobb buli hosszabb ideig álldogálni. Most már mindenesetre végre sikerült döntenem, így ráérősen neki dőltem a fatörzsnek, meg sem próbálva tovább elrejtőzni, hátha végre fel is fedez. Ha nem, hát nem erőltetem, de szerintem előbb-utóbb valakinek biztosan eszébe fog jutni felnézni, már ha az elfecske nem felejti rajtam a szemét...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-04-01, 5:46 pm

*Természetes, hogy Cal is meghallotta a fémzörgést még Grengor érkezése előtt, hisz csak a süketek nem hallották volna meg még a látvány feltárulása előtt, ám Thalion minden bizonnyal jóval előbb meghallhatta az ifjúnál. Ennek ellenére Grengor valahogy úgy érzi, mintha nem igazán számítottak volna érkezőre, vagy legalábbis meglepettek - mondjuk igaz, ami igaz, a helyükben ő se számított volna arra, hogy összefut valakivel ebben az erdőben.*
-Igaz, tudom...*morogja halkan, csak úgy a bajsza alá, Cal magyarázata után.*
-Aha...*jegyzi meg, nem nagyon akarja tovább firtatni ezt az egész barátkozós-beszélgetős dolgot a mesterlövész és a hegyesfülű között, mert az az "Azzal barátkozok, akivel akarok." mondat bizony eléggé olyan volt, mintha egy lázadó kamasz száját hagyta volna el, akit az apja kért számon. És hát Grengor teljes mértékben meg tudja érteni, hogy Cal felnéz rá, példaképének tekinti, de hogy apjának is gondolja, az már nem egészséges. Szóval e téren Grengor ezentúl fokozottan vigyázni fog, nehogy okot adjon az ifjú félvérnek, hogy eme tévképzete megerősödjön.*
-Üdv, nevem Grengor Haggara!*mutatkozik be az elfnek teljes nevén (hisz Cal csak a felét mondta el az egésznek), s a felé nyújtott kezet nem csak elfogadja, de törpésen meg is szorítja (nem rosszindulatból vagy keménykedésből, egyszerűen csak náluk így szokás kezet fogni), majd meg is rázza a teljesség kedvéért.*Nem haragszom sem emiatt, sem az iménti tudatlan kijelentés miatt.*tudatosítja a hegyesfülűben az iménti kézfogási gesztus után szavakkal is, hogy nem neheztel rá (saját bevallása szerint ugyanis már rég megszokta, hogy a magasnövésűek bolondosak, hát még a hegyesfülűek).*Mert az, hogy nem gyakran látni törpét hosszútávot futni, még nem jelenti azt, hogy nem vagyunk jók benne.*teszi még gyorsan hozzá, mintegy magyarázatképpen. Mind tudjuk, hogy a hosszútávfutásban a sebességnek van a legkisebb szerepe, jóval inkább az állóképesség, a kitartás, a szívósság a kulcskérdés - s a törpék történetesen pont eme erényeikről híresek. Hogy nem látni hosszútávfutó törpéket, annak egyszerűen az az oka, hogy utálnak futni, így csak akkor élnek vele, ha tényleg elkerülhetetlen - s akkor se kötik ezt mások orrára, nem állnak ki mások elé, hogy megmutassák magukat, amint éppen futnak... De azt is érdemes megjegyezni, hogy a törpék nem hajlandóak felszállni a lovaknak nevezett magas bestiákra, így aztán ki-mit gondol, vajon hogyan közlekednek? Bizony, a saját lábaikon. Így aztán lábaik igencsak megedződnek - és igencsak be is büdösödnek...mármint a lábfejeik.*
Vissza az elejére Go down
Élesszemű Caladster
Surranó/Ember félvér
Élesszemű Caladster


Hozzászólások száma : 41
Életkor : 40
Munkahely : Árnyék

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-04-20, 6:09 pm

-Na fantasztikus. -mormogta Caladster, miközben kicsit távolabbról is szemügyre vette a véletlen idevezette alkalmi társát.
-Törpe, elf, kalandor... már csak egy szürke vagy barnaköpenyes mágus hiányzik, hogy teljes legyen a kalandregények lapjairól a valóságba száműzött kis csapatunk.
És, noha a hasonlat hirtelen volta kétségbe vonta azt, ami mondanivaló a mesterlövész szavai mögött rejtezett, Cal mégis komolyan gondolta azt, amit maga előtt látott, és maga elé képzelt.
Mégpedig azt képzelte maga elé Caladster, hogy igenis ez a rejtélyes elf, igenis az aggodalmaskodó törpe kérve-kéretlenül vele tartanak, még legalább egy fertályórát, az erdő árnyas-ködös szívébe.
-Ilyen társak mellett ugyan mitől kellene tartanom?! -vigyorodott el kajánul a mesterlövész, és újra kézbe véve a nyílpuskát, hátat fordított Thalionnak és Grengornak, majd néhány lépést tett az eredeti úticéljának megfelelő irányba.
De valószínűleg mindhiába a surranó-hibridben dúló tettvágy, két társa minden bizonnyal inkább kifelé tartana ebből a hívogatóan vészjósló erdőből.
-Na mire vártok? A kaland nem repül csak úgy a karotokba, meg kell dolgozni azért, hogy az unalmat elűzzétek! És kitudja, talán valamivel okosabbak, erősebbek... gazdagabbak leszünk, mire az erdő túlfelére érünk! -nevetgélt, és látszólag semmi jelét nem mutatta, hogy a korábban elhangzott temérdek figyelmeztetés közül akár csak egyet is meg kívánna szívlelni.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-04-21, 5:23 pm

*Thalion egyenes, nyílt tekintettel néz a törpére, miközben megszorítja, s állja is a törpe szorítását. Száját egy félmosoly erejéig engedi is görbülni, mielőtt ismét felveszi komoly ábrázatát, miközben hallgatja Grengor magyarázatát, az ő korábban szurkálódó szavaira.
Nem is várt mást a hegyi törpétől, s valójában semmi baja nincs vele.
Annál inkább a hellyel.
Mindeközben Caladster is szólni kíván, s megjegyzése bizony szintén megmosolyogtató lenne példának okáért a Lanur-hegység bércei között.
Ott igen, de nem a Sötét fenyves mágia által áthatott világában.
Szó nélkül figyeli, ahogy az oktalan férfi, egyre inkább emlékeztet bizonyos surranókra, kikkel úgy húsz éve volt szerencséje összefutni, elindul a fenyves szíve felé.
Thalion bizony egy tapodtat sem moccan, mintha a földbe gyökerezett volna a lába.
Caladster azonban talán észreveszi, hogy követőinek száma meglepően alacsony, mert visszafordultában, talán buzdítónak szánt szavakkal csalogatja őket maga után.*
- Talán bizony valakit vonz az erő és a tudás, melyet eme átkozott helytől remél, de úgy vélem, téged leginkább a gazdagodás az, mi erre a helyre vonz. Hëmyl nem hozott ide kincset, mikor a harcokból békét keresve elfoglalta ezt az erdőt.
De ha már mindenképpen beljebb szeretnél merészkedni, van itt nálunknál sokkal figyelemre méltóbb lényis….
*Fordul a tünde a Holdistennő irányába, kissé megemelve hangját, hogy pontosan értse, az, akinek szánta, hogy tud jelenlétéről.
Közben éles szemei felismernek egy kósza villanást is, hol gyanítja Akahanát és meg is állapodnak ott.*
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-26, 11:23 pm

// időntúli Edward Dylannal

* Szokásomhoz híven járom az országot. Egyik települést a másik után hagyom hátam mögött. Hajt az ismeretlen megismerése utáni vágy, mint már teszi azt egy jó ideje.
Most is előre elhatároztam, mi legyen a következő célállomásom. Ez alkalommal Telar városa a célom. Már jó ideje várom, hogy újra élvezhessem a város forgatagát.
Ali egy hónap telt el, mióta elhagytam Eronia szigetét és visszatértem Lanuria biztonságosabbnak vélt részére.
Eddigi utazásom alatt se sikerült kivernem fejemből azt a bizonyos kékhajú elf nőt, kivel volt szerencsém összefutni a fagyos szigeten.
De most utam a sötét fenyves felé vette az irányt. Ezt az útvonalat találtam a leggyorsabbnak. Hallottam a fenyvesről szóló történeteket, melyek nem erősítettek meg abban, hogy a legjobb döntést hoztam ez alkalommal, de a közelmúlt eseményei bebizonyították számomra, nem mindig kell hinni a történeteknek. Remélem, az erdőről szóló történetek is ezek közé tartoznak.
A fenyves előtt egy rövid pihenőt tartok, ahol kicsit kipihenem magam, és még utoljára merősítem magamban azt a hitet, hogy nem életem egyik legnagyobb baklövését készülök elkövetni ez alkalommal.*
~ Elátkozott fenyves nem létezik! Talán csak néhány különös lény él itt, amit el is kerülhetek. Ez semmiség lesz a sárkány hegységhez képest! …
* Végül sikerül erőt vennem magamon. Magabiztosan teszem meg az első lépéseimet a fenyvesben. Sőt még jóízűen dúdolgatom kedvenc dallamomat.
Ahogy haladok az erdő mélyére, a fény egyre veszít erejéből, helyét egyre inkább a sötétségnek kezdi átvenni az uralmat. Ezzel egy időben magabiztosságom is fokozatosan apad, mígnem végül a legapróbb neszre fejem kapva figyelek fel. Reménykedve, hogy nem azon szörnyek egyike okozza a zajt, mely létezését sejtem az erdőben.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-26, 11:51 pm

//igen, időntúli, hát nem csodálatos?//

*Ahogy a harcos egyre jobban közeledik az erdő mélyébe, annál jobban közeledik végzete felé. Elkerűlhetetlen lesz az összecsapás. Az első neszek talán csak pár erdei állat, akik maguk legalább annyira félnek a szörnyektől -melyekkel volt szerencséjük találkozni párszor, s mindannyiszor megtizedelve végezték- mint az ide betérő népek. Kevés az itt élő, ki ne ismerné ennek a helynek a hírhedtségét, s hogy innen csak a legerősebbek és legszerencséesbbek találnak. Akik pedig kijutnak szörnyűségekről számolnak be. Dylan viszont nem hallott semmi ilyesmiről, még csak nem is kérdezősködött a fenyves elhagyatottságáról, pedig intő jel lehetett volna. Ám a dagorladi nagyúnak nincs szüksége bújkálásra vagy kerülőkre. Itt akar átvágni és kész... habár talán mégis bölcs döntés lett volna ha legalább valahogy megismeri Lanuria élővilágát. Az itteni furcsa lényeket, amellyeket még nem ismerhet. Így esett, hogy míg Gylnar Radek a kékhajún tűnődve Telar városába készült, hírtelen egy különös idegen bukkant fel a közvetlen közelében. Rejtelmességét csak tetézte a tény, hogy semmijen neszt nem lehetett hallani tőlle, egyszerűen "ott termett" mellette s nekidőlt egy vaskosabb fenyőfának. Háttal volt a fának, szembe az embernek, kezében egy hosszú szamuráj kardal. Méllyen a szemébe nézett az idegennek, sárgás szemeivel. Szembogara minha kissé megnyúlt volna mint egy macskának, vagy jobb hasonlat képpen, mint egy sárkánynak. Fekete haja csapzottan hullott a homlokára. Látszott, hogy nemrég egy erős ellenfélell csapott össze, de az arcvonásain mégsem látszott meg a kimerültség semiilyen jele. Egy ember biztosan zihálna már, Dylan viszont nyugottan vette a levegőt, még akkor is, ha embernek néz ki. Ám a legárulkodóbb jel a homlokán lefolyó vöröslő vércsík volt. Semmi kétség, az idegen nemrég harcolhatott valakivel. Pár- Dylan számára felfrissítő- másodpercen át megmeredt a levegő, aztán nem is olyan távolról felhangzott egy mély, rekedtes hang.*
-Hát itt vagy! Ne fuss el, úgy nehezebb!
*Kihallatszott a diadalittas mámor a hangjából, de a hadúr nem várt. Az első szóra hátracsapott a mögötte lévő fára, -melyek eddig nekidőlt- és azzal a csapással át is vágta. A fa csak lassan adta meg magát a sorsnak, épp mire a szörny - egy vaskos négy lábon járó gyíkféleség- odaért. Ekkor Dylan már arrébb volt. A vágás után nekirugaszkodott és egy ugrással az ember háta mögött termett. Ha a másik megpróbálja feltartóztatni a szörnyet annál jobb, legalább lesz ideje fegyvert váltani. Valami jobbat találni,... de ha nem, a fa akkor is meg kell hogy állítsa egy darabig.*


//azt a jelentet amikor Dylan elhaladd Gyl mellett élesen látom... hehe meg lehet hökkenve a pasas mi?!
de hadd jelezzem , hogy ne csapd ketté, hiszen egy 4. szintű harcos se bír vele...egyenlőre Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-28, 8:47 pm

* Miközben egyre mélyebbre hatolok az erdőben egyszer csak felfigyelek egy fickóra, aki az egyik fának támaszkodva áll.*
~ Ez meg hogy kerül ide?
* Megállok, hogy jobban megnézhessem magamnak ezt a titokzatos idegent, kinek kezében ott pihen egy kivont katana.*
~ Nem túl bizalomgerjesztő.
* A fegyvert követően szép lassan magát a fegyvert tartó embert is alaposabban megvizsgálom. Csak ekkor figyelek fel sárga szemére, ami már önmagában is eléggé óvatossá tesz, de mellé még a különös pupilla végkép eléri célját. Továbbá csapzott haja és arcán lefolyó vér harcra utal és ki tudja mik a szándékai. Igaz, hogy még semmit se tett, amitől tartanom kellene, de mégis hallgatok a megérzésemre és előhúzom kardomat a tokjából. Semmi egyéb dolgot nem teszek a harc kiprovokálásához.*
- Üdv a nevem …
- Hát itt vagy! Ne fuss el, úgy nehezebb!
* Időm se volt befejezni a bemutatkozást, köszönhetően a közben elhangzott fenyegetésnek, illetve a közben kivágott fának.*
- A nevem …
*Kezdeném újra, de ekkor meg a felém ugró idegen folytja belém a szót.*
~ Mi a … !
* Kardom gyorsan védésre emelem, azonban a várt támadás nem érkezik. Ugyanazzal a lendülettel halad el mellettem, mint amivel érkezett. Egy darabig én is fordulok vele, nem akarom, hogy esetleg hátba támadjon, azonban az éppen kidőlő fa megakadályozza, hogy tovább is figyeljem.
Csak egy lépést kellett hátrafele tennem és a fa már is köztem és az idegen közt ért földet.*
~ Ennyit a bemutatkozásról.
- Te meg ki vagy?
* Csak ekkor látom meg azt, aki nem is olyan rég a szavamba vágott. Egy négy lábon járó pikkelyes élőlény volt. Ehhez hasonlót még életemben nem láttam, sőt még csak hallani se hallottam hasonlóról. Feje előrenyúló, míg szájában hegyes fogak tanyázta. Testalkata zömök külsőt kölcsönzött neki, azonban lábai és az azon helyet foglaló kampós körmök, elég hamar tudatosítják bennem, egy ragadozóval van dolgom. A korábbi helyzetre visszaemlékezve, az az idegen, aki a fát kivágta, lehetett a vacsora. Így elég rossz helyzetnek örvendhetek.
Bár semmi esélyt nem látok rá, hogy a szó itt bármit is érne, de úgy gondolom egy próbálkozást azért megér. Hiszen nincs kedvem egy ismeretlen élőlénnyel csak úgy harcba bocsátkozni, már ha elkerülhetem.*
- Én …
- Nem érdekel! Végzek veled is!
* Ezzel a lendülettel meg is indul felém.*
~ Erről ennyit. Ez nem az én napom.
* Én is megteszem az első lépést a közeledő hüllő felé, majd mikor az támadásra nyitja száját, teszek egy gyors lépést hátra, végül az előttem összecsukódó fogakat tartalmazó fejre mérem az első csapásom. A mozdulat közben végigfut a fejemen.*
~ Ez így elég könnyű.
* Azonban az már közel se nyeri el tetszésemet, ami a végeredmény lett. A hüllő feje egyben, egyszerűen csak a csapás lendületének hatására megtorpan kicsit.*
~ Mi a … ?
* Még nem sikerül teljesen feldolgoznom a történteket. Név szerint, hogy egy teljesen tiszta vágást szinte meg se érezzen. A döbbenet hatására későn veszem észre újbóli támadását, ami ez alkalommal jobb mellső végtagjával mér rám.
Amikor észreveszem a mozdulatot, már tudom, hogy a védés felesleges, nem ér oda időben, így megpróbálok kitérni a csapás elől, de az sem jár sikerrel. A karmok az oldalamba hatolnak. Az elhajlási kísérletemnek köszönhetően, közel se olyan mértékben, mint azt a lény szerette volna, de eléggé ahhoz, hogy vérem utat találjon a sérülésen.
Teszek pár gyors lépést hátrafele, hogy időt nyerjek, miközben a sérülés súlyosságát próbálom megállapítani. Kezemet a sérült felszínre teszem, majd érzem rajta, hogy nem lett túl mély a seb.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-29, 8:18 am

*Ahogy gondolta, az idegen nagy szerencsére magára vonta a különös hüllő figyelmét. Pár métert megtett még, és egy erősebb fenyő ágára ugrott fel. Maga elé tartotta a katanát, és egy idegen hangzású szót morzsolt el a fogai közt.*
-Mitarashi!
*Erre a kard egy hosszú, erős íjjá változott át, egyetlen nyíllal felszerelkezve. Kivárta a kellő pillanatot, mikor is a szörny elcsapta az embert. Idegesen tekintett körül, Dylant kereste. Ekkor is megállt egy pillanatra, s ennél jobb pillanatot nem is kaphatot volna a hadúr. Kilőtte az egyetlen nyilat, s az nem vétette el célját. Belefúródott a szörny koponyájába. Abba a koponyába, mellyen nem hatolt keresztül Gylnar Radek kardja. A hüllő megtántorodott, tett egy lépést gyilkosa felé, majd összesett. Dylan leugrott a földre, s közben botja, -mely eddig még nem mutatkozott meg a sárkánymintás bot képében- már újabb fegyverre változott át. Ezúttal egy hosszú dárda képében díszelgett. A hadúr nem vett tudomást újdonsült sebesültjéről. Az ember volt olyan óvatlan, hogy a szörny karmai közé kerüljön, ám figyelmét teljesen lekötötte a mozdulatlannak látszó test. Nem is hiába, talán a jelenet már lejátszódott elötte egyszer. A hüllő alig egy fél percig vcolt hajlandó halott lenni, majd megrázta magát, és a nyíllal a fejében rárivalt a hadúrra.*
-Nem látod be, hogy vesztettél igaz? Legyőzhetetlen vagyok!
-Olyan nincs!-*szólallt meg első ízben a tünde, mert bizony az, mégha Gylnar embernek, vagy jobb esetben mágusnak is nézné emberi külseje miatt. Ő egy vérbeli tünde, egy cseppnyi embervér sincs az ereiben. A szörny éles, nevetésre emlékeztető hangot adok ki magából.*
-Azt hiszed? Hiszen magad láthattad! Már másodszor küldesz a halálba, de én mégis itt vagyok, és elvenebben mint eddig valaha! Én...
*Ezt a mondatot azonban nem tudta befejezni, mert a hadúr megelégelve a fecsegést, átszúrta a hasát, s egyúttal a szívét is, amint lehetősége nyílt rá. Kegyetlenül, írgalmatllanul sújtott le. AZ állat mégcsak észbe se kaphatott, s a nyíl is, mely eddig a koponyájában volt, a torkát döfte. Újra aláhanyatlott. S ezúttal sem kevesebb időre, mint pár másodperc. Ezalatt a hadúr a dárdát és a nyilat egymáshoz érintette, és egy újabb varázsigével, -gyakorlatilag Gylnar szeme elött-, egybeolvasztotta a már megismert katanává.*
-Nincs esélyed! Nincs!-*szólallt meg álmából ébredve a szörny, ám ezúttal a hadúr nem felelt. Azzal volt elfoglalva, hogy hírtelen benedvesedett a fejbőre. Nem kapott a fejéhez, lassan megindúlt egy csíkban a nedvesség okozója, majd az arccsonthoz érve felgyorsúlva továbbfolyt az áll felé, bepirosítva az egséz arcot. Ezzel egyidejüleg erős szédülés fogta el a tündét. Nem támtorodott meg, de megfagyott, mintha nem akarna elmozdúlni onnan soha többé. Beszédes állás volt ez, legalább is a szörny számára, főleg hogy páholyból figyelhette végig, ahogy tudatosul az elfben a felismerés. Ez bizony vér, mégtöbb vér, annak ellenére, hogy nem hagyta magát még csak megközelíteni sem.*
-Kapizsgálod már? Ahányszor megölsz, annyiszor vesztítesz az erődből. Ó, nem a fizikai erődből, azt megteszi a vérzés, de fontosabb hogy a varázserőd meg van-e még?
*Gunnyoros kacaj, vagy inkább morgás tört fel a hüllő torkából. Még nem használta eme erős ellensége ellen egyetlen körmét, vagy fogát sem, de nemsokára jártányi ereje sem marad. Dylan dacolva a kijelentéssel, keresztbe tette maga elött mindkét karját, tenyérrel a hüllő felé, és egy újabb varázsigét mondott ki, ezúttal hangosan.*
-Flamma pila!
*A szóra mindkét kezében egy-egy tűzgömb jelent meg, s egyenset a szörnyet célozta meg vele. Amaz aláhanyatlott. Hát ez volt a válasza, a "meg van-e még a varázserőd" kérdésre. Fél percük maradt. KÖzben újabb vércsík folyt le a halántékán. Félig Gylnar felé fordúlt, de úgy hogy közben a hüllőt is szemel tarthassa.*
-Segítened kell.
*Szavai ámbár kérések voltak, egyáltalán nem úgy hangzottak. Inkább kijelentő, vagy méginkább parancsoló felhangjuk volt, de mintegy belevegyítve azt a tényt is, hogy mindketten meghalnak ha nem dolgoznak össze. Sárkányszemei vészjóslóan néztek az emberre, majd az egyiket, - a Gylnar felé lévőt- be kellett csuknia, mert a személbe folyt volna a vér. Csak meg törölte, de olyan unott, hetyke mozdulattal, mint akinek az is nehezére esik, hogy lélegezzék, csupán csak azért teszi, mert nincs más választása. Alig várta meg az ember válaszát, voisszafordúlt a szörny felé.*
-Az oldalát támadd! Le kell kötnöd, amíg megtöröm a védőpajzsát.
*Merthogy az elöbbi mutatvány, hogy halottaiból is feltámad, meg a sértetlenség az ember fegyverre, mind egy mágus műve lehet csak, de a lényeg hogy meg lehet törni, csak idő kell hozzá.*
-Ínycsiklanndó, még a véred szaga is! Alig várom, hogy a husodat megízlelhessem! Nincs is annál jobb, mint egy puhára vert tünde csontjait ízlelgetni! Akarom! Akarom!


//huhh bocsi, elszaladt velem a ló Razz//
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-29, 10:32 pm

* Alig hátrálok el a szörnytől, mikor azon kapom magam, hogy egy nyílvesző fúródik keresztül a szörny fején.*
~ Mi a … ? Ez meg honnan?
* Miután sikerül legyőzni a döbbenetet, hogy egy egyszerű nyílvessző könnyedén áthatolt azon a pikkelyrétegen, amelyet kardom még csak meg se karcolt.
Tekintetemmel a nyíltvessző tulajdonosa után kémlelek. Sikerül is megtalálnom a korábban látott különös idegent egy fenyőágon.*
- Kösz.
* De mintha észre se venné a hallottakat. Hamarosan egy lándzsát is döf a szörnybe.*
~ Ezt meg honnan szerezte? Mindegy is a lényeg, hogy szép munka.
* Gondolom magamban a halott szörny láttán. Kicsit lenyugodok a helyzet alakulásának köszönhetően. Kicsit alaposabban szemügyre veszem sérülésem. Még mindig szivárgott belőle a vér, de már nem volt számottevő. Holmimból előveszek egy ruhafoszlányt, mellyel a feleslegesen kifolyó vért itatom fel.
Mikor már majdnem végzek ezzel, hírtelen megmozdul a halottnak hitt szörny.
Ekkor hallom először az idegent megszólalni. Hangja fagyos és érzelemmentes.*
~ Nem egy hétköznapi fickó.
* A szörny másodjára is a földre rogy. Mikor az idegen, egymáshoz érinti a vesszőt és a dárdát, azok hírtelen átalakulnak.*
~ Szóval így! Milyen fegyver lehet?
* Kicsit alaposabban szemügyre veszem a katanát, de semmi különleges mintát nem vélek felfedezni rajta, ami akár csak támpontként szolgálhatna az azonosításához.
Már nem ér meglepetésként, mikor a hüllő továbbra se akar a földön maradni. Kezd már bosszantani ez az állandó visszatérés. Pedig nem is én vagyok az, aki újra és újra a földre kényszeríti.*
- Kapizsgálod már? Ahányszor megölsz, annyiszor veszítesz az erődből. Ó, nem a fizikai erődből, azt megteszi a vérzés, de fontosabb hogy a varázserőd meg van-e még?
- A varázserőd?
* Kérdésemre ismét nem kapok választ az idegentől, inkább egy varázslattal kínálja meg azt a bizonyos idegesítő lényt.*
~ Nem az a beszélgetős típus.
- Segítened kell.
* Hangzik a kijelentés. Nem túl megnyugtató számomra, hiszen volt szerencsém látni az idegen erejét. Könnyedén megállapítható, hogy sokkal erősebb nálam, mégis segítséget kér. De nem úgy néz ki, mintha más választásom lenne.*
- Hogyan? Láthattad, hogy meg se érezte, amit csináltam.
- Az oldalát támadd! Le kell kötnöd, amíg megtöröm a védőpajzsát.
- Ínycsiklandó, még a véred szaga is! Alig várom, hogy a húsodat megízlelhessem! Nincs is annál jobb, mint egy puhára vert tünde csontjait ízlelgetni! Akarom! Akarom!
~ Elf? Ez? Nem úgy néz ki, mint azok az elfek, akikkel eddig volt szerencsém találkozni. De ezt majd máskor!
- Rendben!

* Ezzel az egy szóval adom az elf tudtára, hogy elvállalom a rám kiosztott feladatot. Ennek megfelelően le is sújtok a lény oldalára. De ez alkalommal már nem követem el azt a hibát, amit első alkalommal. Nem okoz számomra meglepetést, mikor kardom pengéje sérülés nélkül hagyja el a hüllő pikkelyeit. De a célnak megfelelt. Sikerült felkeltenem a figyelmét. *
- Te meg maradj nyugton! Rád is sor kerül, csak várd ki!
* Számomra ez az opció most nem elfogadható így ismételten lesújtok, majd megint és megint.
A lény, mintha nem venné jó néven a folyamatosan rámért csapásokat, még akkor se, ha sérülést nem okoznak, azonban lendületük így is érezteti hatását. Minden csapásnál látszik lábai megrogyásán, hogy azért nem teljesen hatástalan a dolog.
A következő méretes csapásom már teljesen eléri a célját.*
- AZT MONDTAM VÁRJ A SORODRA! DE HA EZT AKAROD, VELED IS KEZDHETEM!
* Karmai már a mondat befejezése előtt elindul felém. Nem ér felkészületlenül ez a mozdulat, így könnyűszerrel térek ki előle. De ezzel még nem tekinti befejezettnek a dolgot. Felém fordul, majd ez alkalommal már fogait akarja használni, amit egy erős oldalirányú csapással térítek el.*
~ Nem igaz, hogy csak ennyit ért!
* Idő közben remélem, a tünde is neki lát a dolgának, nem csak azért mondta a korábbi szavakat, hogy én legyek a főfogás.
Fejének félreütése továbbra se kényszeríti meghátrálásra a hüllőt. Még vissza se fordítja fejét, mikor már újra használatba lendíti mellső végtagját.
Ez alkalommal ismét sikerül elérhető közelségig közelednie, így fegyveremmel próbálom megállítani támadását.
Minden erőmet bele kellett adnom, hogy a támadást megfoghassam, és még ekkor se sikerül teljesen visszatartanom. Sikertelen támadását követően erőből próbálja felém nyomni mellső végtagját, ami egyre közelebb kerül felém. Végül mikor már látom, hogy nem nyerhetem meg ez a párharcot, kezemmel mindent beleadok, hogy stabilizáljam a helyzetet, majd határálok egy kicsit. Pont annyit hogy már ne érhessenek el az elengedett karmok.*
~ Valamit ki kell találnom. Ez így nem lesz jó!
* A lény továbbra se akarja abbahagyni a folyamatos támadásokat. Ez alkalommal mintha megelégelte volna a játszadozást, Elrugaszkodik a földről, hogy úgy érjen a közelembe és haraphasson belém. Még mindig hátrafele visz a lendület, így elég nehézkes lenne megfelelően kitérni előle.
Egy hírtelen jött ötlettől vezérelve, inkább stabil állást veszek fel, miközben kardommal egyenesen a szájpadlásába szúrok.
Érzem amint a pengém áthatol szájpadlásán, majd folytatja útját agyán keresztül egészen a pikkelyekig, amin már nem képes áthatolni.
Így mire hozzám eljut, már csak egy test az ami közeledik. De attól még kellő súllyal teszi ezt. Hiába vettem fel egy viszonylag stabil állást, még így is kellőképpen hátrálnom kell, mikor találkozok a testtel.*
- Ennyi idő … remélem … elég lesz!
* Mondom ki a szapora levegővételek közepette.*

Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-31, 5:34 pm

*Nagyszerű, a férfi értett a szóból és aktivizálja is magát, ahogy teheti. Kell is neki, mert a sárkány, -vagy mégis inkább nagyobbacska hüllő,- nem halogat egy percet sem. Ahogy felépítette magát, újra nekilendűl a varázslónak. Dylan hátrább ugrik kettőt, hogy kettejükre bízza a küzdelem folytatását. A férfi sem rest, kitesz magáért, és becsülendő is. Az ő fajtájában sok a megvetendő, és a gyáva, mely nem feltétlen zárja ki egymást. Azonban ez az egyén lelkiismeretesen harcol, mert vannak bátor és erős emberek, kik nem félnek a haláltól sem, na de ne bonyolódjunk bele ebbe. Már csak azért sem, mert nem tisztem jellemezni a harcost. Azonban az tény, hogy állja a sarat, míg eközben az elf nem vesztegetve el a drága időt egyből munkához lát. Maga elé veti a kardot, s az a földbe fúródik. Szállegyensen áll ki homok és némi humusz szegényes keverékéből. Dylan előbb magában szólítja társát, majd fennhangon, vontatotan kezdi kiejteni az ige egyes varázsszavait.*
~Axis!
-Novobi, hastava, aleandre, utami...
*A kard erre megvillant, mintha csak a nap sütött volna rá, habár annál fényesebben és egésszét kitöltve, nem evilági megvilágításban. Ám ahogy jött, le is lohadt a fény erőssége, viszont az elf mitse törődve vele -mivel ő csak értett hozzá mit művel- lecsukta mindkét szemét. Miközben újra ismételte az előző szavakat, két kezét egymáshoz illesztette, majd a bal mutatóujját az ég felé nyújtotta, a jobb középső és mutatóval pedig megszorította, úgy hogy a jobb hüvelykujj a bal mutatóujj végét érje. Bal tenyere oldalra nézett míg a jobb ökölbe volt zárva. Közben hallkan, de rendíthetetlenül mormolta a varázsigét.*
-Novobi, hastava, aleandre, utami, ...
*Ezt a négy szót elismételte még vagy négyszer, aztán ezen a különös idegen nyelven beszélni kezdett.*
-Watashi wa anata o shine shitai! Watakshi wa kore mosu, Riyu no arudzsi, Shine!! //gyenge tákolmány, de üsse kö ^^//
*Ekkor kellt föl a szörny, szájában Gylnar fegyverével. A férfinek kapkodnia kell magát, ha nem az örjöngő állat alatt akarja végezni. Minden erejével Dylannek ugrott. A varázslat még nem volt kész. Egyik mellső lábával nekivágta a hadurat a legközelebbi vaskos fenyőnek. Valami reccsent.*
-Nem! Nem engedem, hogy tönkretedd! Én legyőzhetetlén vagyok, ti senkiházi kis pondrók!
*Közben a Sárkányúr magához tért pillanatnyi kábultságából, és ugyan nehezzebben mint az elöbb, de hozzáfogott az utolsó sornak is.*
-Novobi, hastava...
-Nem! Megöllek!-*fenyegetőzött elkeserdetten.*
*A kard a földön volt, és ereje már fogytán, de nem ez volt a legföbb gond. Ha most félbeszakítja a varázslatot kezdeheti előrről, ahhoz meg nem lesz mégegy esélyük. Ki kell hát bírnia addig a két szó erejéig. A szörny egetverő üvöltés közepette, a körmei közé szorította, majd eltávolódott a fenyőtől, csakhogy újra hozzávághassa a vergődő tündét. Ezúttal sem volt hajlandó elengedni, sőt még felljebb is húzta mint az elöbb, ledörzsőlve Dylan karjáról a bőrt.*
-...a-leandre, u-tami!
*Fogösseszorítva, de végül mégis kimondta. Azonban ez csak a pajzs megtörésére szolgált. Ha lett volna elég esze, még megölhette volna őt a szörny, de nem így tett a gyík. Hiába, mégiscsak egy hüllő. Elcsodálkozott a tünde sikerességén, és ámulva vette tudomásul, ahogy lepereg rólla a varázs. Ezt használva ki Dylan elmormolt egy sötét varázslatot. Unta már ezt a gyíkot s mielöbb véget akart vetni a dolognak. Köztudomásúlag pedig a legcélravezetőbb varázslatok ezügyben, a sötétmágiák, avagy Dagorlad varázslatai, ahogy az evolyraniak mondanák. Hírtelen felízzot a hadúr, és ezzel a gyorsasággal át is terjedt rólla az égető parázs.*
-Ízleld meg, milyen ereje van egy dagorladi tündének!
* Nem telt belé sok idő, a szörny jajveszékelve engedte el, majd a földre rogyott, s üvöltött ahogy a torkából kifért. Dylan is leesett -végre- a földre-. Azért beletelt pár másodpercbe, mire feltápászkodott, de rögtön ezután újra felöltötte az unott vándor képét. Vett egy mély levegőt, az élet köszöntésére, és rámeredt a gyíkra, sárkány szemeivel. Közben a szörny elhallkult... teljesen.*
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-31, 7:57 pm

* Túl sok időm nem marad kifújnom magam. Mintha minden egyes alkalommal, mkor megöljük hamarabb térne vissza. Vagy csak egyszerűen a fáradtság miatt nem veszem észre az idő múlását. Ennek köszönhetően, kardom még mindig a hüllő szájában van, mikor visszatér az élők sorába.*
~ Hogy az a … !!!!!
* Amint észreveszem a megmozduló testet, nem tétovázok tovább olyan gyorsan rántom ki a kardot szájából, amilyen gyorsan csak tudom. Ahhoz, hogy ezt véghez vihessem, a kard kirántása közben teszek két lépést hátra.
Végül szerencsém lett. Még mielőtt teljesen visszanyerte volna eszméletét, kardom már száján kívül tudhattam.
A lény egy hatalmas üvöltéssel ad hangot haragjának. De amint üvöltése kezd elhalkulni, mintha felfigyelne valamire. Talán rájött, mit akar az elf csinálni. Ezt az elképzelésemet erősíti az a tette is, hogy nem ront rá korábbi ”gyilkosára”, inkább, mintha nem is a szemei előtt lennék, az elfre támad, akit telibe talál a csapás.*
- Hééé!! Én is itt vagyok !!!
* Próbálom magamra terelni ismét figyelmét, de mintha észre se venne, vagy csak nem akarna észrevenni. *
~ Nincs választás húzzuk meg a bajszát!
* Korábban sikeres bosszantással próbálkozok ez alkalommal is. Azaz egymást követően mérek csapást kemény pikkelyeire. A hüllő testének mozdulataiból látszik, nem kis erejű csapásokkal zápozom meg.
De csak az számít, hogy nem éri el a kellő eredményt. A hüllő továbbra is a fura tündével foglalkozik és nem akarja hagyni, hogy befejezze a varázslatát. *
~ Talán tisztában van azzal, ebben a helyzetben nem jelentek veszélyt számára. De akkor mit tehetnék? Nem állunk túl jól. Meneküljek? … Felesleges! Még mielőtt kiérnék az erdőből, utolér, és egyedül még annyi esélyem sincs, mit itt és most. Nincs más hátra, újítani kell!
* Ennek megfelelően abba is hagyom a teljesen haszontalan csapásokat, inkább megpróbálok egy másik gyenge pontra lelni kemény pikkelyén.
Ezzel se járok sikerrel, így próbálkozásaim közepette figyelhetem, amint újra hozzá vágja az elfet a fához.*
~ Ez fájhatott!
* Azonban továbbra is próbálkozok a talán nem is létező gyenge pont megtalálásán. Továbbra is sikertelenül.
Egészen addig próbálkozok, míg fel nem izzik az elf, ekkor hírtelen hátraugrok, hiszen nem tudom mi fog bekövetkezni, aztán nem szeretnék én is szenvedő alanya lenni ennek a varázslatnak.*
- Ízleld meg, milyen ereje van egy dagorladi tündének!
~ Dagorlad? Még nem hallottam róluk.
* Közben szemem előtt rogy össze a hüllő és üvöltése arról tanúskodik számomra, igen komoly fájdalmai lehetnek.*
~ Miféle mágia ez?
* Tekintetem az elfre vetődik, aki eddigre ugyanazzal az arccal tekint előre, mint mikor megpillantottam a fánál. *
- Most már tényleg vége?
* Miután megkapom a választ, veszek egy nagy levegőt, majd lassan kifújom.*
- Örvendek a találkozásnak! A nevem Gylnar Radek!
* Mutatkozok be, sokadik próbálkozás után végre sikeresen.*
- Igazán hatékony varázslat. Ha jól hallottam Dagorlanból származol. Mesélnél nekem arról a helyről?
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-05-31, 9:33 pm

*Ez közel volt,...mint rendesen mikor elbízza magát. Na igen, azt azért meg kell hagyni van mire elbíznia magát, de lám, mindig van aki erőssebb még a legerőssebbtől is. Így volt ez régen is és így van most is, amíg világ a világ. Edward Dylan, általában az a fajta ember, aki mindig gyanakszik, mindenre odafigyel, viszont ha egyzser valami végleg befészkeli magát a fejébe- és illyen nem sűrűn fordúl elő, sőt egész életében még annyi sem volt, amennyihez egy kezemben az öt új szükséges lenne- szóval ha valami végleg befészkelődik a fejébe, és történetesen azon jártatja az agytekervényeket, belemerülhet, és az árulkodó apró jelek könnyen elkerülhetik a figyelmét. Hála harcedzettségének, eddig mindig kivágta magát, kisebb nagyobb sérülésekkel, de sosem olyanokkal, hogy az bajt is okozzon. -csak zárójelben jegyezném meg, ha valaki mágus, a sérüléseket is könnyebben veszi, ehh- A hüllő immár a földön, az istenek nyugosztalják, örökre. Feszülten bámulja épp, mikor az ember megszólítja. Nem néz rá, még a szörnyön van a tekintete, és úgy válaszol.*
-Merem remélni.-*de mivel a hüllő már vagy öt perce mozdulatlan, talán engedhet kicsit a készültségből. Azért nem felejti el, hogy ott van, arra az esetre ha mégis visszatérne. A bemutatkozásra fordúl Gylnar felé, s kissé bosszúsan csetint a nyelvével.*
-Dylan.-*böki oda végül. Végtére is, ez az ember nem kis segítséget nyújtott neki, amit... hát amit nem könyű bevallania magának. Lassan elindúl a kardja felé, de elötte még megállítja a jóhiszemű, semmit sem sejtő kérdés.*
-Hidd el, addig lehetsz boldog, amíg nem ismered.
*Majd sétált is tovább, nem volt messze a kard. Csupán két-három lépésnyire Gylnartól. Dylan felvette a földről, lecsapta egy suhintással róla a földet, piszkot...vért, és...még mielött bármi mást tehetett volna, hátulról éles fájdalom nyilallt a hatába. Hiába, az emberekről is úgy tartják, ha élni akar csodákra képes, hát még a varázslények milyen szívósak! Nem véletlenül fürkészte az elf a mozdulatlan testet, és lám, talán most vesztére unta meg. Az oriás hüllő, utolsó megmaradt erejével is küzdőtt az ój nagyon áhított életért. Hatalmas karmaival, mellyek a közelben feküdtek, szinte felszántotta az óvatlanul elé álló hátát. Dylannek másodpercnyi ideje sem volt. A fájdalomtól eltorzult arcán a csodálkozás ütközött ki. Szeme szivárványa, halványsárgáról, mélykékre váltott vissza, szinte ugyanabban a pillanatban, és a szembogara is visszavette emberi alakját. A hadúr mire ráeszmélt, mi történt, már a földön feküdt, eszméletlenül.*
~Nem vettem észre..., de... miért...?
* Három, mély seb tátongott a hátán, s egy a bal karjánál vágta fel az izmot. A fegyver is mint bot, a vörös sárkánymintás bot, ért földet.*
-Élet! Ééletet! Nem akarok meghalni! Élni akarok!
*Lehellte megmaradt erejével a hüllő. Immár a tünde vérétől iszamos karját fenyegetőleg, Gylnar életéért tartotta ki. Abban reménykedett, hogy az ember is lesz olyan kegyes és "felajánlja" életét neki.*
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-01, 5:16 pm

* Dylan válasza közel se elégíti ki kíváncsiságomat, szülőföldjét illetően.*
~ Miért lennék boldogabb? Vagy olyan szörnyű vagy pedig akkora titok. Remélem azért idővel megtudom melyik.
* Miközben Dylan kardjáért sétál én egy fát veszek célba, hogy neki dőlhessek. Így nem látom a történteket, csak Dylan hangjára leszek figyelmes. Majd a szörnyére.*
~ NA NEEE! Ilyen nincs!
* Csodálkozva nézek a felém kúszó lényre, majd a földön elterülő elfre.*
- TE MÉG ÉLSZ?!
* Az eszméletlen elf látványa nem kecsegtet túl sok jóval. Hiszen eszméletlenül fekszik az, aki meg tudta sebezni a lényt. Mert nem hiszem, hogy még egyszer hagyná nekem, hogy megtámadjam testének, eddig megismert egyetlen, gyengepontját. *
~ A fegyvere! Talán az segít. De hol lehet?
* Miközben figyelek arra, hogy a lény ne tudjon kartávolságán belülre kúszni keresem azt a bizonyos katanát, de csak nem akad meg rajta a szemem, mígnem észre nem veszem Dylan mellett található botot. Ekkor eszembe jut alakváltó képessége.*
~ Ezek szerint ez az eredeti alakja.
- Életet! Adj életet!
- Még mit nem!
* A lényt nagy ívben kikerülve eljutok végül a földön fekvő Dylanig. Gyorsan megnézem pulzusát.*
~ Még életben van!
* Egyik kezemmel megfogom a botot, majd kellő távolságra dobom. Végül a Dylant ragadom meg és húzom az eldobott bot irányába. Végül sikerül pár méterrel távolabbra húzni a lény elől. Ekkor veszem kézbe a botot ismét. Furcsa érzés volt kézben tartani. Első érintésnél nem is vettem észre, de mintha élne. A szó szoros értelmében. Ilyet még egy fegyvernél se tapasztaltam. *
~ Hogy működhet? Nekem valami más kellene, mondjuk egy kard!
* Miközben a hüllő továbbra is felém kúszik és életért könyörög, próbálok rájönni működésére. Először csak a kívánt fegyverre próbálok gondolni, hiszen mikor egyesült a lándzsa és a nyúlvessző egy szót se hallottam. Azonban sikertelen volt a próbálkozás. Hiába próbáltam jobban, részletesebben elképzelni a kívánt fegyvert, semmi.*
- Változz! … Kardot! … Azt mondtam változz! …
* De továbbra se történt változás. Egy egyszerű botnak tűnt az érzéstől eltekintve.
Sikertelen próbálkozásaim alatt már vészesen közelre került a lény, így vetek még egy pillantást a földön fekvő elfre. Látom tőle nem kapok segítséget. Kardomat a földbe szúrom, hogy két kézzel foghassam meg a botot.*
~ Egy próbát megér.
* Lesújtok vele a közeledő hüllőre. Nem vártam túl nagy hatást csapásomtól, hiszen mennyire kevés hatással volt a lényre egy hasonló erejű csapás kardommal.
Ez alkalommal más volt! A lény fejére mért csapás után, a fej egyenes vonalban vágódik a földhöz. Sőt ami még jobban meglep az a fején megjelenő sérülés. A legapróbb jelét se vélem felfedezni kemény pikkelyeinek. Mintha nem is lenne, pedig jó párszor saját magam tapasztaltam meg keménységét. A lény feje kicsit fel is pattan a földről a csapódás erejétől, majd pár másodpercig a földön terül el.
Ez alatt én a nem várt eredménytől megdöbbenve nézegetem a botot. Továbbra se értem mi és hogyan, de működik.
A pár másodperc eltelte után a lény feje ismét felemelkedik a földről és újra rákezd a már számomra unalmassá váló szövegre.*
- Életet!! …
* Mellső végtagja továbbra is felém nyúlik, de teszek róla, hogy ne érjen el.
A korábban tapasztalt hatástól felbátorodva sújtok le újra fejére. Az eredmény ugyanaz, de ez alkalommal nem hagyom annyiban a dolgot. Egymás után záporoznak rá csapásaim, már már egy őrültnek tűnhetek bármely ártatlan szemlélő szemében, de addig nem hagyom abba az ütlegelést, míg a lény feje teljesen meg nem adja magát. A korábban tapasztaltak miatt, még mindig nem vagyok teljesen biztos benne, hogy valóban sikerült átsegítenem őt a túlvilágra, ezért megteszem az előkészületek esetleges visszatérésére. Előveszem övemről a tőrt, majd mindkét szemébe belemélyesztem pengéjét.*
- Na most már kevesebb problémát fogsz okozni!
* Ezek után elhátrálok a lénytől. Szemem mindvégig rajta marad. Ismét kicsit távolabbra húzom az elfet.*
- Dylan ? Dylan ?
* Szólongatom, miközben próbálom magához téríteni. Közben fel felnézek a lényre.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-01, 6:23 pm

*Dylan súlyos sérüléseket szenvedett, nem is csoda, ha nem reagált a szólongatásra. Arra sem ébredt fel, hogy arrébb húzták, vagy hogy a közvetlen közelében zajlott le a nagy ütközet. Gylnar miután hiába szólította a botot, csináljon is már valamit, az csak nem akart engedelmeskedni. Sőt csöndben hallgatott mint a sír. Mintha tényleg egy átlagos bot lenne. Na igen, mintha. Ám amikor az ember rásúlytott a szörnyre, amolyan próbaképp, más kiutat nem találva, gyorsan rájött, hogy mégsem olyan átlagos. A szörny végül megkapta amit megérdemelt, átkerült abba a világba ahova tartozik. Az árnyvilágba. Dylan még mindig nem mutatta semmi jelét annak, hogy nemsoká fel fog ébredni. Hiába próbálkozott ismét a harcos. Azonban valami még furcsább került elő, mint remélhette. Elsőre a bot "megszólallt" közvetlen a férfi fejében, egy kuncogáshoz hasonló hang mellett. Telepátia! Úgy hívják ezt a kommnukáció formát. Nem megszállás, Telepátia!*
-Hűha! Nem gondoltam volna, hogy nekiesel egy bottal. Igazán bátor dolog! Hihi...
De mondjuk ha kicsit kedvesebb lettél volna... Na mindegy, van fontosabb dolgunk is kedves Gylnar Radek!
Az én önfejű, mindig makacs Lovasom ápolásra szorul, ha nem akarjuk, hogy elpatkoljon.
...és ugye nem akarod?
Kéne forró víz, rongyok, valamijen fertőtlenítőszer...de ha nincs, egy jól szétmorzsolt lapátfű és ír virág keveréke is megteszi.
Nos, hajlandó vagy segíteni nekem?
*Kérdezte nyájasan a bot, eltökélten, hogy nem jön ki. Egyenlőre még nem. Magára vessen öntelt barátja, most megérzi az istenek haragját.*


A hozzászólást Edward Dylan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012-10-25, 1:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-04, 9:37 pm

//Kincsvadászat//

Nem tudom miért tettem, de még egy ideig, pontosabban azon a pár percen keresztül, amit a beszélgetés fonala tovább szövődött, kezdtem komolyan reménykedni benne, hogy egy iciri-picirit félre ismertem az elfek nagyra becsült vezetőjét, és mégsem lesz akkora szemét, hogy csak úgy felhívja rám a figyelmet. Tudom, hogy lazán meg tudja tenni, ráadásul amilyen kedvesen szoktam én régen vele szemben bemutatkozni, nem tudnék egy olyan indokot sem mondani, ami jobb belátásra tudná téríteni. Nos, tehát ez van, én kénytelen vagyok egy tisztességes mosoly kíséretében várni, és reménykedni benne, hogy képes lesz visszafogni a nyelvét. Bár nagyon nem hiszem, hogy megteszi, éppen eléggé feltűnően forog most is, hiszen ki nem nézné belőle az ember, hogy csak úgy, egyszerűen kedves lesz. Nem ő annál sokkal, de sokkal kegyetlenebb tud lenni, ezt már első képből tapasztaltam meg. Igazság szerint ebből a szögből pont nem látom az arcát, de nem szükséges megfordulnia, anélkül is tudom, hogy még mindig rajta van az a tipikus dac, amit én kiskoromban úgy jellemeztem, hogy olyan, mintha azt akarná vele kifejezni, ma én megint citromos szőnyeget reggeliztem. Vagy cipőtalpat, arról függ a szeme éppen mennyire sötét és szomorú. Mondjuk ez utóbbit akkor még messze nem fedeztem fel, egyszerűen csak utálkozónak és ijesztőnek láttam, de azzal, hogy kicsit megnőttem persze a véleményem is változott. De jó, ellenkező esetben már biztos, hogy nem azon töprengenék, milyen hamar akar ez az alak leleplezni, hanem valami nem túl szépet kiabáltam volna le neki, hogy ne csak az én napom legyen elszúrva. Azt mondják nem nagyon változik az ember, tessék, itt a példa rá, hogy egy isten mégis képes, ráadásul nagyon aranyos is tud lenni. Persze csak amikor az akar lenni, és sajnos én nem éppen az a fajta vagyok, aki szívesen megy vissza a babusgatni való kislány szerepkörébe, inkább jelentkezik a lázadó tinédzserhez, az hozzám jobban illik, ráadásul pedig senki nem várja el tőle, hogy bármiben is engedelmeskedjen a szüleinek. Márpedig én nem teszem meg szintén, tekintve, hogy a kedves családom nagyon erősen hiányos ezek a törődés téren. Rendben, látszik rajtam, hogy hű se szépen megtanultam azért nélkülük is viselkedni, elvégre még mindig a fa tetején vagyok, és továbbra sem szóltam egy szót sem senkinek arról, hogy mi a véleményem egyesek tenyérbemászó modoráról meg egyebekről. Oké, de talán jobb lenne, ha végre eldönteném, mit is akarok tenni, itt már eggyel többen néznek velem farkasszemet, mint kéne. Köszi szépen elfecske a leleplezést, fogadjunk eddig csak azért nem tettem meg, mert szócsatáztál a törpével. Kár, hogy nem az utóbbi nyert, de azért túlélem. Majd én átveszem a szerepét, ha beköp valamit.
- Lebuktam... - jegyeztem meg teljesen nyugodt hangon, miközben újabb jó pár szem szegeződött megint rám. Ez van, de ha már itt vagyok, valaki elmondhatná a többiek mit keresnek itt. Nagyon érdekelne. - A beszélgetés végét hallottam, valaki elmondaná, mit kerestek? - néztem rájuk kedvesen, miközben reméltem, hogy választ is kapok. Mert lerázni nem fognak, az már biztos, különben is, ide fel nem sokan tudnának utánam jönni, szerintem az ekkora darab férfiaknak nem erőssége a faágakon való közlekedés. Arra meg befizetek, hogy lőni ki merne. Nem lenne szép dolog, és biztos, hogy egyik sem tudna célozni, hiába tud egyébként akármilyen jól...

//bocsi a késésért, elhavazás//
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-08, 11:09 am

// Dylan

* Miközben próbálom Dylant magához téríteni, egyszer csak hangokra leszek figyelmes. Fejemet egyből felkapom, de elsőre nem tudom megállapítani a hang forrását. Már teljesen körbefordultam, mire rájövök, hogy a hangokat egyenesen a fejemben hallom. *
~ Megőrültem!
* Jegyzem meg magamnak egy szolid mosoly keretében.*
~ Mindig is sejtettem, hogy előbb utóbb megtörténhet ez, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar.
De ahogy kezdek figyelni a hangokra egyre inkább lett értelme a hallottaknak, sőt a mondatok alapján, mintha maga a bot beszélne hozzám. *
~ Ilyet se pipáltam még!
* Kicsit el is veszti a jelentőségét az általa mondottak, inkább megint kézbe veszem a botot és újra megvizsgálom. Csak részletek maradnak meg bennem.*
- … ápolásra szorul, ha nem akarjuk, hogy elpatkoljon … fertőtlenítőszer … szétmorzsolt lapátfű … virág keveréke … Nos, hajlandó vagy segíteni nekem?
- Meglátom, mit tehetek. Egyébként, hogy tudsz a fejemben megszólalni?
* Miközben a választ várom, megpróbálom összerakni a hallottakat. *
~ Szóval lássam el.
* Alaposabban megnézem az előttem fekvő elf sérüléseit. Nem nyújtott túl szép látványt az a három seb, melyet a lény karmai ejtettek. *
~ Elég sok idő lenne, mire tüzet rakok és elkészül a forró víz. Inkább csak sima ivóvizet használok a seb környékének megtisztítására.
* Előkeresem ivóvizes kulacsom és egy viszonylag tiszta ruhadarabot, melyek segítségével a sérülés környékéről eltávolítom a már kifolyt vért. Ekkor látom csak igazán a sebek mélységét és a vérveszteség intenzitását. *
- Tényleg tenni kéne valamit ezekkel a sebekkel.
* Miközben kimondom, már a lehetséges megoldásokon gondolkodok, mert az már az első pillanatban egyértelmű volt számomra, hogy a növénytan nem tartozik az erősségeim köze, ráadásul, mire ráakadok a megfelelő növényre szintén elég sok időbe telhet.*
~ Fertőtlenítés … Hmm … Fertőtlenítés … Megvan alkohol! Még jó, hogy az utolsó faluban feltöltöttem laposüvegem némi pálinkával.
* Alig pár másodpercbe telik, mire kezembe kerül a szóban forgó laposüveg. *
~ Először is minőség ellenőrzés!
* Érzem, amint a torkomon halad végig az isteni nedű, majd amint szétárad testemben. *
~ Hmm ... Nem kéne elpazarolni!
* Kezembe veszek egy újabb ruhafoszlányt, mellyel megitatok egy löketnyi nedűt.*
~ Ennyi elég is lesz. A végén még nem marad nekem.
* Azzal a lendülettel el is kezdem végighúzni a sérült területen és a közvetlen környezetén. *
~ Már csak a vérzést kellene elállítani. Itt a kötés elég nehezen lenne megoldható. Mit is tanított apám? … Izzó fém!! Ez az!! De ahhoz, megint tüzet kéne rakni …
* Kicsi elveszi a kedvemet az ötlet. A tűzrakás egy ilyen sötét erdőben közel se tűnik a legjobb megoldásnak, hacsak nem akarok hasonló lényekkel találkozni, mint az a hüllő.
Már lelkileg felkészültem a dologra, mikor megpillantom a botot, ezzel együtt egy újabb ötletem támad. *
- Bot. Át tudnál alakulni egy izzó pengéjű karddá? … Kérlek.
* Amennyiben sikerül rávenni, akkor a forró pengét nyomom egyesével a sebekre, ezzel elállítva a vérzést. Amennyiben nem hajlandó rá, egy kis tüzet készítek, amiben saját kardomat hevítem fel, majd azzal látom el a sebeket.*


// sry a késésért.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-08, 3:25 pm

//no problem, írok is Very Happy//

*Axis jót mulatott a meglepődött emberen, egyenesen élvezte a helyzetet, de talán a sárkányalakja sem lett volna kevésbé meglepő. A kérdésre azonban egy újabb kuncogást hallatott, és csak ennyit felelt.*
-Nos, meg van a magam módja rá, hehe.
*Mialatt Gylnar munkához lát, a bot türelmesen figyel a maga kis helyén. A férfi rosszaló arckifejezésére, és a mondat hallatán a "bot" is helyeslően hümmögött.*
-Ezt mondtam a mielöbb én is. Nem venném a szívemre ha miattam halna meg.
*De nem szakította félbe a műveletet amivel leellenőrizte az alkohol szavatosságát. A férfi végül szépen lefertőtlenítette a sebet, minden fukarsága ellenére. A három nyílt seb tényleg nem mutatott valami jól. A kérdés kellemesen érintette. Végre valaki aki elismeri, és beismeri hogy szüksége van rá. Szokatlanul lágy hangon szólallt meg.*
-Örömömre szolgál, hogy megkérdezted, azonban szívesen venném ha a nevemen szólítanál. Axis vagyok, örvendek!
*A sárkány még most sem mutatkozott rendes mivoltában, hanem inkább egy izzó lapos kard alakjában tűnt fel szinte ugyanabban a percben. Megvárta míg végez az ember a kijelölt folyamattal, majd elöbb az egyik utánna a másik növény képét jelenítete meg az elmélyében, persze kellő elővigyázatossággal és figyelmeztetéssel.*
-Most mutatok neked valamit. Ez az a két növény ami kéne a seb öszeforrasztásához. Én majd vezetlek, csak fogj szorosan!
*Azzal már húzta is volna újra a vörös sárkányos bot alakjában. Nem telt el ttíz perc megmutatta az összes környező lelőhelyet, annyi növényre szert téve amennyi egy hadseregnek is elég lenne.*
-Össze kell morzsolni, és egy kis vízzel elegyíteni valamilyen edényben. Tessék, ott van egy mélyedés. Tedd bele a botot függőlegesen és én majd kiégetem.*
*Ezek után már csak Gylnaron múllott, hogy elkészíti -e a gyulladásgátlót és ha eleget tett a sárkány kérésének amaz folytatta mondókáját.*
-Ittass be egy rongyot és tedd a hátára. Ne felejsd el a karján lévő sebet sem! Egy negyed óránként kell váltani,... remélem, nemsokára felébred.
*Pattogó hangja nem tűrt ellenszegülést, de a végén egy sóhaj is elhagyta a "száját", elárulva hogy komolyan félti a tündét, minden vidám hangja ellenére.*
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-09, 8:29 pm

* Szerencsére a bot, azaz Axis, teljesíti kérésemet, így egész gyorsan sikerül időlegesen kezelni Dylan sérüléseit.*
- Most mutatok neked valamit. Ez az a két növény, ami kéne a seb összeforrasztásához. Én majd vezetlek, csak fogj szorosan!
* Hallom Axis hangját ismét a fejemben, közben pedig a szükséges növények képét jelenik meg elmémben.
Ha nem kezdenék hozzászokni, Axis folyamatos fejemben folytatott beszélgetéséhez, igen különösen hatna rám a tudás, ily módon történő átadása. Azt azonban meg kell hagyni sokkal pontosabb, mintha csak le akarná írni nekem a kinézetét.
Miközben azon gondolkodok, merre is kezdjem a növények keresését, egyszer csak újabb információkat szolgáltat számomra Axis. A növények helyét is tudatja velem. Innen már elég egyszerű dolgom van. El kell menni értük.
Hamarosan vissza sikerül összeszedni egy nagyobbacska adagot, mind a két növényből.*
~ Gondolom, ennyi elég lesz.
* Axis következő utasításait hallgatva, lassan már kezd problémássá válni az elf ápolása, azonban az még mindig a segítsége mellett szól, nélküle már végem lett volna.
Így követem Axis tanácsát és a botot a mélyedésbe helyezem.
Figyelmesen nézem, amint a bot kiszárítja, majd ki is égeti a mélyedést, ezzel elkészíti a szükséges helyet a növények összetörésére.
A növényeket be is helyezem a kiégetett mélyedésbe, majd Axissal jó alaposan össze is töröm.*
- Így már megfelelő lesz, Axis ?
* A válasz után kulacsomból kevés vizet öntök a mélyedés tartalmához, majd Axissal kicsit össze is keverem a masszát.
Végezetül a korábban fertőtlenítésre használt ruhadarabbal letörlöm Axist, majd a ruhadarabot belemártom a masszába. Egy vékony csíkot letépek belőle, ezt a karjára teszem, majd a nagyobbat a hátára.
Végezetül leülök. Hátamat egy közeli fához támasztva. Kezemben Axissal.*
- Különleges egy bot vagy Axis. Még soha nem láttam, sőt még csak nem is hallottam hasonlóról se. Mesélnél magadról? Hogy kerültél a birtokába? Mikor történt?
* Amennyiben Axis hajlandó beszélgetésbe elegyedni érdeklődve hallgatom, míg fel nem hívja a figyelmem az idő múlására, akkor újra megmártom a ruhadarabokat a masszában, majd visszakerülnek korábbi helyükre.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-16, 4:46 pm

*Egy "jó lesz, jó lesz!" után síri csendbe búrkolózott a sárkány. Kivárta míg az ember magátol kérdez, ha akar valamit. Nos nem kellett sokat várakoznia, mivel a furcsa jelenség nem hagyta nyugodni Gylnart és szerette volna felfedni a rejtélyt. Leüllt egy közeli fa tövébe, és a botot mustrálva kérdezett rá arra ami a szívét nyomta. Axis elősszőr is egy újabb- ide nem illő- kacajt engedett el, és csak azután fogott bele a magyarázatba, egy torokköszörülést követően.*
-Nem is hallhattál, mert ez ami, Dylan és köztem létrejött egyedi szövetség. Kihozott a halálból, én pedig cserébe megteszem egy kérését. Ezt persze nem mondhatom el, de azt elárúlhatom, hogy nem csekélység amit a hadúr kíván tőllem!
...Csere!
*Ha a mondat közben vissza is zökkent volna a rendes hagsúlyba a hangja, most újfennt szokatlan, vidám hangon csengett meg. Mintha egyszerre parancsolna, kérne és lelkendezne valamin. Ha Gylnar nem a megsértődést választja, amit eddig se tanusított, akkor a kötés csere után, a sárkány ott folytatta a beszédet ahol abbahagyta, mégpedig a hadúr szónál.*
-Emlékszel mit mondott amikor Dagorladról kérdezted? Azt mondta, "addig lehetsz boldog, amíg nem ismered." Itt nem sokan ismerik azt a helyet, hacsak nem a rabszolgakereskedők, de aki ismeri a Halál országának mondja. Ám egy kicsit sem menekültek lennénk, ne is gondolj rá, de mégis, -azt kell mondjam szerencsére-, Dylant is elűzte a sok halál és szenvedés látványa, elvitte onnan a lelkiismerete, csak még nem tudja! Hehe, nézd Gylnar Radek őszinte leszek hozzád. A Lovasom ezidáig nem tett szert barátokra vagy szövetségesekre, mondjuk nem is kívánta, és akkor is ezt mondaná, ha történetesen szüksége lenne rá, de most itt vagy te, és ő megmentette az életed!
Nem mellékesen, nem ez az egyetlen ilyen lény ebben az erdőben, egyszóval ketten vagytok, légy olyan barátságos, amilyen még sose voltál!
*Mintha felkészítené a következő képsorokra. Minha pontosan tudná, mit fog tenni Edward Dylan mikor magához tér. Hát ezt... talán pontosan is tudta a bot.
Dylan mikor kinyitotta mélykék szemeit a földet pillantotta meg legelősszőr, aztán az az érzése támadt, hogy szédül, nem hiába. Rátámaszkodott a kezére, hogy szép lassan kivilágosodjon a probléma, aztán bevillant. Azzal a gyíkszörnnyel harcoltak itt a közelben, valamiféle emberrel, talán nehézgyalog lehet, azonban mikor már azt hitték vége, a bestia újból felébredt. Igen, hátba támadta az a dolog, és ekkor ájulhatott el. Felhúzta a térdét, így mégegy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy felállhasson. Ekkor mégvalami beugrott.*
~Axis!~*Halkan, de mégis hallható rekedtes szóval ejtett ki egy idegen hangzású szót.*
-Kokohe!-*Ekkor a vörössárkánymintás bot, bárhol is legyen, légyen most, akár Gylnar kezében akár a földön, megmozdult és engedelmeskedve "gazdája" parancsának, a kezébe repült. Szó szerint repült. Dylan viszont nem elégedett meg az engedelmesség eme látszatával. Még fel sem állt, már tiszta erőből nekicsapta a legközelebbi fa törzsének. A bot végét szorította, nehogy elszökjön, majd egy újabb erőteljes mozdulattal beleméllyesztette a földbe.*
-Axis! Mi a magyarázatod a cserbenhagyásra?!
*Teljesen ki volt kellve magából, nem ismert könyörületet, most a megtorlás ideje következett el. A bot viszont halál nyugodtan válaszolt.*
-Mondtam már nem? Az egyességünk nem arra szólt, hogy megvédjelek, mellesleg nincs szükséged rá. Ezt neked kell a legjobban tudnod.
*Dylant láthatóan ez csak mégtovább hergelte, észre sem vette a közelben lévő férfit.*
-Te gúnyolódsz velem! Ha meghalok, az azt jelenti, hogy megszegted a szavad!
-De nem halltál meg!
-Valami nagyon nem stimmel veled, és nézz a szemembe ha veled beszélek!
*Erre a bot megvillant mint egy üstökös az égen agusztus környékén, majd a vakító fény hihetetlen sebességgel nőt és nőt, majd alakot öltve egy óriás szellemsárkány képében jelent meg újra. A Sárkány azonban nem épp a legbékésebb modorában fogadta azt, akit az imént még barátsága kínált Gylnarnak. Hatalmas száját kitátotta a hadúr közvetlen közelében, és égzengető bömbölése felverte az erdő összes állatát. Dylan rezzenéstelenül állta, ahogyan az várható is volt tőlle. Axis ezekután kissé lecsillapodva, sőt kedvesen húzta visza a nyakát rendes tartásba.*
-Ezt vártam el tőlled. Hideg és könyörtelen, de nem szegtem meg a szavam, sőt barátot is szereztem neked.
*Ekkor nyújtotta hatalmas fehér, kissé átlátszó mellső végtagját Gylnar felé.*
-Gylnar Radek, Edward Dylan. Edward Dylan, Gylnar Radek.
*Mutatta be egymásnak őket, majd újból a hadúr felé fordúlt.*
-Megmentetted az életét, ő pedig a tiédet.
*Ezzel el is hallgatot, a többit a Lovasára bízta. Dylan a hallotakat emésztve vette észre, hogy ellátták a sebeit. Fáradtan, és meglepve huppant le a földre, és csak pár másodpercnyi levegővétel után fordúlt az ember felé.*
-Ha jól sejtem tartozom neked. Megmentetted az életem, pedig nem volt semmi okod rá. Hmm, nem tudom mit tehetnék cserébe, de nem szeretek adós maradni. Kérj valamit, ha tudom teljesíteni, megkapod.
*Közben egy fának dőlt ő is. Egy piciny védőburkot vont a hátára, hogy ne sértse meg a még gyógyuló sebeket, de kényelmesen elhelyezkedhessen. Befejezve a mondatot lehunyta a szemét, és úgy várta a választ.
*

//ezer bocs a késésért, sajna nem voltam gépközelben, közbejöttek egyéb itthoni elfoglaltságook S/ //
Vissza az elejére Go down
Randalor Arthan
Szürkeköpenyes
Randalor Arthan


Hozzászólások száma : 59
Életkor : 38
Munkahely : vándor

Character sheet
Nép:

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-28, 1:05 pm

//Időntúli játék Lady Melane-vel//
Arthan magányosan bandukolt a sötét lombok alatt, szinte hantalanul nehogy felriasszon olyan dolgokat, amiknek nem lenne ajánlatos tudniuk ittlétéről. Miközben halkan sétálva sétált az ösvényen, az ösvény melletti földet nézte hátha rátalál arra amit keres. Egy ritka növény, amit leggyakrabban sebellátásra használtak de Arthannak most csak a gyűjtői szenvedélye miatt kellet.
Hirtelen megtorpant, majd rögtön ezután mintha misem történt volna továbbindult.
~Olyan mintha valaki figyelne...~
Vissza az elejére Go down
Lady Melane

Lady Melane


Hozzászólások száma : 3
Életkor : 24

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-28, 1:35 pm

*Lady, egy mókussal játszott, mikor meglátott egy férfit. Biztonságból láthatatlanná vált aztán figyelt. Követte, nézte mit csinál. Érdekelte, a fekete köpönyege miatt, mintha egy szektába tartozna.* ~Lehet hogy valamilyen rosszban sántikál, és ha igen akkor leleplezem! De az is lehet hogy kukacot keres, netán egy madárnak, vagy... nem tudom jobb lesz ha oda megyek hozzá és megkérdem!~
-Helo! Te egy szektába tartozol? *Csak elfelejtette, hogy láthatatlan, és így nem látja.*
Vissza az elejére Go down
Randalor Arthan
Szürkeköpenyes
Randalor Arthan


Hozzászólások száma : 59
Életkor : 38
Munkahely : vándor

Character sheet
Nép:

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-28, 1:45 pm

Arthan majdhogynem szívinfarktust kapott mikor hirtelen valaki megszólította, épphogy nem esett el a botja miatt. Forgolódni kezdett de senkit sem látott.
-Ki vagy? Fedd fel magad!- Kiáltotta miközben szinte észrevétlenül a botja aljába rejtett krétával védőmezőt vont maga köré. Igen hiszen nagyhatalmú rúnamágus ő, mégha ez külsőre nem is látszott. Eme védőmező csak a fizikai behatolást gátolja a mágiát nem de talán egyenlőre ez is elég. Miközben a védőmezőt rajzolja, előhúzza borosüvegét és iszik az ijedségre, majd kicsit nyugodtabban válaszol a semminek:
-Nem vagyok szektás, egyszerű vándor vagyok.
~A féligazságok is elegek hogy előcsalogassam~
Vissza az elejére Go down
Lady Melane

Lady Melane


Hozzászólások száma : 3
Életkor : 24

A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime2011-06-28, 2:18 pm

~Oh, elfelejtettem.~
-Bocsi, elfelejtettem. De ne aggódj, nem akartalak megijeszteni. *Ekkor felfedte alakját*
De... én nem akarok semmi rosszat. * Felé ment, szépen lassan, és oda nyújtotta jobb karját, barátságosan, hogy nincs semmi baj.*
-Lady Melane vagyok! De most már te is bemutatkozhatsz! Örülök hogy nem vagy szektás, bár nem tudok olyan sokat a szektákról, de azt mondják, hogy titokban szervezkednek, márpedig ami titokban kell, hogy működjön az nem túl jó szándékú.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A fenyves - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fenyves   A fenyves - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A fenyves
Vissza az elejére 
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Sötét fenyves-
Ugrás: