LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Középvidék

Go down 
+47
Nie
Raven Back
Elonar
Valturaan
Hossin
Lysanor Eweny
Alamaise
Quverdinmia N'Alghir
Kockázó
Kalandmester
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Regélő
Tom Lorneas Nightwalker
Feline Eryneth N'Ardes
Aldo Barras
Mia Ruton
Fela Husani
Sol
Moozen
Aranyszirom Amrita
Veron
Gomora
Trintorin
Ilsette Zinthe
Adria Belorian
Vogon Beebebrox
Wyerre von Morhan
Xerar
Nawarean
Darthys Indoril
Marius Dior
Balál Tangeran
Silarona
Alvor Freyr Ottar
Sou
Formenya Hyalma
Onoria
Arash N'gobo
Fatima Ferses
Lothár Von Falkenhausen
Raman
Gylnar Radek
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Thalion Órëa
Mesélő
51 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 37  Next
SzerzőÜzenet
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-11, 10:04 pm

//Tom Lorneas Nightwalker - időn kívüli játék//

*Olassië harcosai elhagyták az erdőt, s a várost. Tömegesen, s lovon, hogy elejét vegyék az elfek uradalma elleni támadásnak.
Nem tudni, hogy a keletre tartó ork hadnak mi a célja, miként Thalion nagyúr azt sem tudhatja, hogy a sereg nagyobb része nyugati irányba halad.
Az ő dolga népe biztonságának szavatolása, s miután a szent kútban eme sereget látta közelíteni szeretett városa felé, hát maga indult el egy kisebb sereg élén, hogy ha kell, megütközzön velük.
Csapatait jól képzett, s harcedzett harcosok alkotják, vértbe öltözve haladnak mind, még maga a vezér hátán is pihen egy.
Íjakkal, lándzsákkal, jó tünde kardokkal felszerelt sereg ez.
A nyílt tér nekik fog kedvezni, ha az orkokkal csatába kell bonyolódni.
A nagyúr a sereg élén halad.
Homlokán mély barázdákat hagynak a gondok, s gondok terhelte elméjében egymást kergetik gondolatai.*
~Eljő hát az idő, midőn az elfek népe megmérettetik ismét. Ha a sötét sereg városunk ellen fordul, nem lesz már lehetőség kimaradni a háborúból.
Vajon Eclair óvja-e még népét, vagy sorsunkra hagy, hogy magunk küzdjünk meg a végzettel melyet felénk szőttek Ritalea kezei?
Lesz még elég erő karunkban, hogy kivívjuk helyünket e földön, vagy népünk elvérzik a zivatarban, mely hamarvást e világra borul?~
*Éles fülei, s szemei előre jelzik számára valaki közeledtét.*
Vissza az elejére Go down
Tom Lorneas Nightwalker

Tom Lorneas Nightwalker


Hozzászólások száma : 5
Munkahely : Birodalmi légiós és Feketemágus || Nekromanta

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-12, 11:24 am

Már csak pár hozzávaló kellene az egyik bájitalomhoz ami segíthet magasabbra emelni a Nekromanciai erőmet. Ezt az összetevőt sajnos csak Középvidék nyílt pusztáin lehet beszerezni ami nem más mint a chaurus kitin. A chaurus-ok mélyen a föld alatt élnek de éjszaka felmerészkednek a felszínre zsákmányt keresni maguknak. Jellegzetes ismertetőjük a kitinjük ami olyan kemény mint egy acélpajzs. A vasnyíl szinte használhatatlan ellene, hacsak nem a hasát vagy egyéb testrészét célozzák amit nem borít kitin. Karddal is kell egy kis idő amíg átütik a "páncélját". Leghatásosabb módszer ellene a Fagy és a Tűz mágia. Kitinje azért kell nekem, hogy megfőzhessem a rajta található "pikkelyeket" és egy feltámasztó mérget készíthessek. Messze van innen Középvidék, legalább öt napi járásra. Lovon legfeljebb három. Fogom is leghűbb társamat Árnytáltos aki egy éj fekete ló vörösen izzó szemekkel, Lanuria egyik leggyorsabb lova. Még mindig emlékszem arra a napra amikor megtaláltam őt. Még újonc Feketeköpenyesként az egyik tanuló társammal kimentünk az erdőbe élelemért. Neki volt egy fekete lova de sosem mondta el, hogy hol szerezte. Én arra gyanakodtam, hogy az apjától vagy valamelyik rokonától örökölhette. Mikor kicsit szét kellett válnunk leszállt az éj. Elvesztettük egymást, mikor hangos kiáltásokra lettem figyelmes. Gyorsan a hangok irányába futottam és nem az a látvány várt amit reméltem. A barátom és egy barlangi medve feküdt holtan a fűben. Valószínűleg a medve megölhette a társamat a ló pedig a medvét. De egy ló hogyan öl meg egy medvét? Átkutattam a társam holttestét. Egy levél volt a táskájában ami arról számolt be, hogy a ló neve Árnytáltos és ő egy démoni ló. Gyorsabb és erősebb mint a többi ló de nem halhatatlan! Igaz több sérülést visel el mint egy szokványos jószág de őt sem lehetetlen megölni hisz mégis csak egy ló. Árnytáltos mindig azt szolgálja aki megölte az előző gazdáját. Ha éppen meghal a gazdája - ez esetben a medve - akkor a ló szabad lesz és bárki lehet a gazdája. Valószínűleg a medve megsebesítette a társamat, Árnytáltos megölte a medvét és a társam elvérzett. Fogtam is az alkalmat és birtokba vettem Árnytáltost. Lassan öt év után de azóta is engem szolgál. És mivel elf vagyok még lehet néhány éve amit velem fog tölteni. Pár helyen meg kellett állnom, hogy lovam pihenhessen kicsit, én pedig addig fogadókban töltöttem az éjszakát. A fogadóban remek hangulat volt. Éneklő bárdok,remek italok, részeg veteránok. De pár órával később három termetes ork lépett be az ajtón.
Nem olyanoknak tűntek akik a seregből jöttek, inkább dezertálhattak. Banditák. Az egyikük lenyilazta az éneklő bárdot, a második kitörte egy épp a kezénél lévő vendég nyakát. A harmadik hangosan elkezdett kiabálni, hogy mindenki adja ide az értékét és ami nála van, vagy különben mindenkit megölnek. Mindenki aki jelen volt a földre rogyott és átadta az értéket ami éppen a keze ügyében volt. Én tovább ültem a pultnál és kortyolgattam az italomat. Az egyik ork "megsimogatta" a vállamat és így szólt.
- Nem hallottad!? Add ide minden értékedet különben halott vagy!
Igaz is! - mondtam neki szarkasztikusan - Ezt oda tudom neked adni. - Mondtam, majd eltörtem a fején az italomat, hátrafordultam és a már nyilazni akaró orknak jégtüskét repítettem a hasába. Előhúztam aranyozott elfkardomat és átszúrtam a földön térdelő orkot akinek eltörtem fején az italomat. A harmadik ork kicsit feketébb és termetesebb is volt mint a többi. Elővette csatabárdját és lassan de erősen csapkodott felém. Minden ütés mellé ment, vagy egy asztalt talált el vagy pedig egy szerencsétlen vendéget. Viszont kicsit elbíztam magamat az orkkal, megsuhintotta az egyik lábamat ami által a földre zuhantam. Már éppen kész volt elválasztani a fejemet a testemtől, amikor egy mágikus védőburkot vettem fel magam köré. Gyorsan felpattantam, elvágtam az ork bokaszalagját ami által most ő volt a földön. Kétségbeesetten nézett rám a földről, hogy kíméljem meg szánalmas életét. De egy ork nem érdemel kegyelmet, hisz ő is ugyanazt tette volna amit én most. Fölé tornyosultam és torkon szúrtam őt kardommal. A tömeg meredten bámult rám, hogy mi is fog most történni. Én csak cinikusan elmosolyodtam és ezt mondtam: Mindenki a vendégem egy körre! - mondtam majd mindenki örömtáncot és ujjongást kezdett harsogtatni. Elvettem a halott orkoktól az összes vagyonukat ami pont elég volt a vendégeknek egy italra, és még magamnak is jutott belőle. A kalandos éjszaka után folytattam utamat Középvidékre. Mikor odaértem verőfényes napsütés volt mindenhol tehát chaurus-t találni ilyenkor esélytelen volt. Tábort vertem egy fa alatt és vártam éjszakáig. Mikor végre besötétedett fáklyák sorozatát láttam meg a távolból. Eleinte még azt hittem, hogy orkok, de mikor közelebb értek láttam, hogy ők a fajtársaim. Bárhonnan felismerném ezeket az aranyozott elf páncélokat. Valószínűleg észrevettek engem. Megvárom ameddig ideérnek és meglátom, hogy barátságos szándékaik vannak-e.      
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-12, 9:29 pm

*Az éj csendes, de eme idő az, mikoron az orkok szeretnek haladni, s harcolni is.
Minden elf tudja, az orkok nem szívlelik túlságosan a nap áldott sugarait, mik életet adnak a tájnak.
Ők a sötétség lényei, s ekképpen az éj számukra lételem.
Noha fáklyákat használnak, a nagyúr, s az elől haladó felderítők nem tartanak maguknál ilyet.
Látniuk kell a sötétben mozgolódó ellenséget, hisz ha a fény elvakítja őket, könnyen eshet a sereg meglepetéstámadásban áldozatul.
Nos, ezen úton bukkannak rá az elf mágusra, ki egy fa alatt táborozik.
A nagyúr lovagol előre, két előt harcosa kíséri, kik egyben testőrei is.
Egyikük Edrahil, a tapasztalt, háborús hős testőr, ki mindenhová elkíséri urát, másik egy hasonlatosan tapasztalt harcosa népüknek.
A nagyúr lován közelít a táborhelyhez, s jól látja az ott helyet foglaló alakot.
Ha látszanak külső jegyei a tűz fényénél, megállapítja, hogy fajtársukról van szó, noha a feketeköpenyes rend jelzését még nem pillantja meg a férfi köpenyén.*
- Eclair nevében üdvözöllek!
*Emeli fel jobbját a vezér, midőn megpillantja az idegent.*
- Ork hadat keresünk, mely e vidéken halad kelet felé, értesüléseink szerint. Mondd, láttad őket?
*A mágushoz intézett szavak lényegesek, hisz ha látta, tán információhoz jutnak.
Edrahil mindeközben nyugodt pillantással figyeli ura balján.*
Vissza az elejére Go down
Tom Lorneas Nightwalker

Tom Lorneas Nightwalker


Hozzászólások száma : 5
Munkahely : Birodalmi légiós és Feketemágus || Nekromanta

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-13, 1:45 pm

Kicsit megszeppenve néztem ahogy a három lovas katona felém közeledik. Először támadásra gyanakodtam de barátságos szándékkal üdvözöltek engem.
Pár napja három ork megtámadott egy kisebb fogadót amiben megszálltam. Lett pár halott de szerencsére az orkok is követték őket. - Mondtam miközben felmértem őket. Megnéztem, hogy jobb vagy balkezesek, melyik kezüket tartják kard markolatukon, hogy ha esetleg harcra kerülne sor. Minő igaz nekem sincs nagy túl rokonszenvezésem az orkokkal de azért még sem szeretnék a saját véreimmel harcot kezdeményezni. Az a három ork nem a seregbe tartozott. Dezertőrök lehettek mert a banditák ruháját viselték. Törvényen kívüliek. -Mondtam határozottan. Az elf vezető még nem vette észre, hogy mégis melyik rendbe tartozom. Bár láttam, hogy a két testőre nagyon pillantgatta lovamat és megértem miért. Orkok hangját hallottam meg a távolból de még elég messze lehetnek. Az ork katonák menetelését bárhonnan meglehet hallani. Több kilós páncélzatban menetelnek nagyon kevés szünettel. Fél napot is képesek futni minden élelem és víz nélkül. Viszont ha az orkok erre tartanak hamarosan felderítőket fognak küldeni. Bárhogy is legyen készen kell állnom a harcra ha esetleg arra kerülne a sor. Vagy a népemmel vagy az orkokkal kell majd csatába szállnom...vagy mindkettővel. Minden az elf vezéren múlik hisz ő tudja. Ha észreveszi a rendem logóját talán megtámad.
Vagy pedig a segítségemet kérheti a közelgő csatához. Akárhogy is, az orkok menetelése egyre hangosabb. Nem lehetnek messze, és ha felderítőket küldenek akkor sorsunk megpecsételődött. Harcolnunk kell. Az ork felderítők veszélyesek. Nem mintha egy sima ork nem lenne az de a felderítők különösen azok. Hatalmas eltorzult farkasokon szelik a dombokat akik nem esznek mást csak élőhúst. A friss véres hús tartja életben ezeket a bestiákat akiknek kifinomult szaglásuk van. Ha egyszer megérzik a szagunkat addig üldözni fognak amíg el nem kapnak minket,  
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-13, 2:17 pm

//Sou, időn túli játék//

*A Souként bemutatkozó gyöngysárkány hirtelen válaszol a felvetett kérdésre. Ezmot hideg arcán nem mutatkozik semmi.
Hogy zavarná az ifjonc útján, nem jelent semmit. Telarba érve megtalálja az alkalmat, hogy szabadon mozoghasson, úgy, hogy ez a fióka közelébe se juthasson az árulóknak.
Természetes, hogy óvatosságra inti a tudat, hogy Solt ismeri, hiszen járatos a városban.
Telar régi város már, még az emberi hordák érkezése előtt alapították, s így Ezmot is régóta ismeri, nem tart attól, hogy ne tudna megszabadulni, ilyen-olyan módon alkalmi útitársától.*
- Ezmot vagyok. A régi idők sárkányai közül valók, mely idők jobbak voltak ezeknél.
*Szándékosan ad hosszabb bemutatkozást, s bár tudja, szavaiban nem árul el semmi újat, még a mögöttes rész is ismerős lehet.
Botjával északi irányba mutat.*
- Úgy hiszem, arra kell tartanunk.
A magam részéről szállni nem tudok, így marad a gyalogszer. Hosszú lesz az út.
*Fontos, hogy tisztában legyen a fehér sárkány azzal, ő a levegőt már régóta nem szelheti. Egészen pontosan azóta, hogy Furia széttépte, megnyomorította szárnyait, s egyenként zúzta darabokra csontjait, szaggatta fel testét, sok helyen a pikkelyeket tépdesve le róla.
Így lett nyomorék, összetörve, megtörve.
Kain is úgy hitte, meghalt már, s talán Negan is úgy hiszi, ahogy a még élő árulók is.
Fontos hát, hogy Telarban hírt adjon magáról, s ez a hír elterjedhessen a távoli tájakon bujdosók között. Eljött az idő, hogy szembesüljön mindenki azzal, amit jórészt tudnak, hogy a háború óhatatlan csökkenti esélyeiket ezen a földön a továbbélésre.*
- Ne hidd, hogy rajtam keresztül bármely árulóhoz közelebb juthatsz.
*Jegyzi meg epésen, de nem teljesen rossz szándékkal.
Első lépését megteszi északi irányba, s ha az ifjú nem követi, hátra sem nézve morog egyet.*
- Jössz?

Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-13, 9:41 pm

//Tom Lorneas Nightwalker - NRT játék//

*A válaszra a nagyúr okos, szúrós szemei megállapodnak az idegen pillantásában.
Noha nincs oka kételkedni fajtársuk szavaiban, eme háborús időkben sosem lehet tudni egy idegenről, mely oldalon áll.
Thalion mindig is gyanakvó volt a gwaith-dúri sötét elfekkel szemben is, noha ők még nem szálltak soha harcba népével.
S ha a vele szemben álló is odavalósi, nem hihet neki.
Az elmondottak alapján sereggel nem találkozott, s eme pillanatban, midőn a szavak ezt mondták, Olassië, s az elfek ura meghallja a közelgő ork sereg hangját. Egy bizonyos. Abban a hangzavarban kétségtelen az elfeké az előny, hogy eme sereget meglephetik. Túl sokan vannak ahhoz, hogy elrejtőzhessenek, s az orkok felderítői rálelnének a csapatra.
Jelzi hű lovának, forduljon vissza.
Még végigméri kemény pillantásával az idegent, majd Edrahilnak intézi szavait.*
- Készítsd fel a sereget!
*Az meghajtja fejét, majd a puha aljnövényzetben alig hallható patadobbanásokkal visszatér.
A nagyúr tisztában van azzal, milyenek az ork felderítők, miként azzal is, ezek nem lanur-hegységbeli orkok, kiknek farkasaik nincsenek.
Ezek sárkány-hegységi orkok, kiket egy fekete mágus vezet.*
- Úgy tűnik, két had közé szorultál, idegen. Mely oldalra állsz hát? Néped mellé, avagy e harcban a fajzatok közé számítsunk?


Vissza az elejére Go down
Tom Lorneas Nightwalker

Tom Lorneas Nightwalker


Hozzászólások száma : 5
Munkahely : Birodalmi légiós és Feketemágus || Nekromanta

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-15, 9:39 pm

Vérelf és Birodalmi félvér vagyok. Birodalmiként az orkok ellen kell vonulnom. Elfként is, hogy megvédjem hazám. Kardom és mágiám tiéd, ezen csata erejéig. Húztam elő jobb kezemmel kardom, hüvelyéből, bal kezemmel pedig már készítettem pusztító varázslataim. Az ork sereg árnyéka már tükröződött a dombokon és nem kellett már sok idő, hogy ideérjenek. Oda léptem hű lovamhoz felkészítettem a csatára. Már amennyire fel lehet készíteni egy démoni lovat a csatára úgy megtettem. Ez egy elég nagy összeütközés lesz szóval jó ha tudja, hogy talán az utolsó csatánkba menetelünk. Gyorsan felszedelőzködtem a kisebb táboromból és csak a legértékesebbeket hoztam magammal. Így se hoztam magammal nagy hátizsákot de hát szeretnék a csatában könnyen mozogni és nem akarom, hogy egy lehúzó súly okozza a vesztemet. Az orkokkal talán van egy kis előnyünk hisz az is idő amíg ideérnek a nehéz páncéljukban így az íjászok talán lelőhetik egy kis részüket. Minden mágiámat és harci tudásomat be fogom vetni a csatában Árnytáltos hátán lovagolva. Ha Árnytáltos bevadul, senkinek sem lesz nyugta. A limlomjaimból sok mindent kidobáltam amiről azt sem tudtam, hogy még meg van. Hirtelen egy Eclair istenségű amulettet találtam meg a táskámban amit még anyám adott nekem a sárkánytámadás előtt pár nappal. Annyira fiatal voltam még. Ha összesítjük nem is voltak szüleim. Egyke voltam. És ez még egy ok, hogy harcoljak az orkok ellen ezen csatában. Mikor néztem Eclair amulettjét a családom képe jutott eszembe. De nem tudtam emlékezni. Túl homályos és ködös volt minden. Olyan mintha az egész nem is létezett volna, pedig de. Valóság volt minden nekem pedig az a dolgom, hogy mindenk orkkal és sárkánnyal végezzek ami Lanuria földjeit mocskolja. Meg kell bosszulnom amit velem és a családommal tettek, hogy nem voltak szüleim és nem emlékszem rájuk. Ezt most leverem az orkokon. Megszorítottam az amulettet és felakasztottam a nyakamba. Minden mást eldobtam csak étel, víz és arany maradt nálam. Felültem Árnytáltosra és az Elf vezető mellé lovagoltam. Szorosan megmarkoltam kardomat, bal kezem pusztításra kész volt, és csak vártam. Vártam mikor kezdődik el a halálosztás. Itt hatalmas vérontás lesz. Vagy az Elfek vagy pedig az Orkok fognak elbukni, és ez most dől el. Melletted harcolok vezető. Ebben a csatában Feketeköpenyes is a segítségedre lesz. -Felfedtem kilétemet és szememet az egyre csak közeledő orkok felé irányítottam.  
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-16, 11:07 am

~Vérelf hát, legalábbis félig.~
*Tudatosítja magában a nagyúr, noha szó helyett beszédesebbek lesznek tettei az előtte álló harcosnak. Thalion mögött kialszanak a fények, a sereg fáklyái immáron nem adnak támpontot az ork hadaknak, hol is keressék az elf sereget, miközben az elf lovasok felfejlődnek sorokba, s szellősebben helyezkednek el, hogy időben módosíthassák állásaikat, ha a helyzet úgy hozza.
A nagyúr némán figyeli éles, szúrós pillantásával, miként szedi össze holmiját sebesen az idegen, s a mellette álló testőr hasonlóképp tesz.
A nagyúr kezébe kardja kerül, a jó elf penge, mely hűen szolgálta őt az elmúlt századok sokaságában, s mely már megjárt nem egy ütközetet, mentve gazdája életét.
Lova békésen áll mellette, miközben csaknem nesztelenül fejlődik fel a sereg háta mögött.
Edrahil biccentve jelzi Thalionnak, hogy a parancsot végrehajtotta.
A sötét lóra, s fekete köpenyre vet egy szempillantást, de nem teszi szóvá, miképpen azt sem, mit szavaival említ az elf.
Gondja lesz a csatában a feketeköpenyesre. Biccent csupán Tom szavaira.
Noha a nagyúr úgy véli, népe szellemisége ellen való a sötét mágia tanulmányozása, az ellen nem tehet semmit, hogy a rendek egyikébe lépve mágusnak álljon valaki.
Népe köréből száműzheti, ha eme sötét praktikák tanulmányozásán kapják, miként tette azt nem egy honfitársával.
A nagyúr felemeli kardját, s harcosai, lovaik hátán felajzzák íjaikat.
Még kivár, várja, hogy a sötétben közelebb kerülhessenek az orkok.
Amikor már vélhető, hogy az elf vesszők találni fognak, a kard lezuhan, s a karcsú tünde vesszők elhagyják az íjakat, hogy halálos útjukra induljanak.*
- Palpa luindë!
*Az elf lovasok nem várják meg az orkok válaszát a kilőtt nyilakra, a első sor lovas, a nagyúrral az élen lendül támadásba a parancsra, miközben a hátsó sorok a sötétséget kihasználva kerülnek az éjszakába.
Egy felülről szemlélő istenség, avagy égi lény jól láthatná a szándékot, miként kerüli a sereg két szárnya, mely hátulról nyílik ki, mint sasmadár szárnyai, az orkok sötét tömegét, hogy átölelve már távolról újra nyilaikkal támadhassanak.
Ezen idő alatt a nagyúr és a sereg pajzsaikat előrevéve, hátasaik lendületét kihasználva tarolják le az első sorait az ork hadnak.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-25, 5:33 pm

//időn túli - Regélő //

Ezmot, nem rémlik számára, hogy valaha is hallotta volna ezt a nevezet. Azért nagy örömmel fogadja, legyen igazi, vagy óvatosságból egy másik. Mosolya akkor sem igazán fakul meg, amikor Ezmot megjelöli az irányt, amibe tulajdonképpen maga is tartott és lehet a kitűzött célja magasan kenterbe veri majd Telart mikor elérnek annak a határára. Hiába, talán, ha Kain, vagy Cloud lenne az úti társa még a kékbőrűek földjére is visszamenne, annak ellenére, hogy neki nem szabad. Bár, talán ha kibújna a hallottak alól és nem érintené lábával a földet, csak még nagyobb bajt hozna a fejére, de bajért nem is kell olyan távolra menni. Meghökkenve emeli az általuk még járatlan utat fürkésző tekintetét Ezmotra.
- Persze, hogy nem! – szavaiban leginkább a helyeslés mutatkozott meg. Ám? Ám, valahogy hirtelenjében nem akarta ő ezt annyiban hagyni, nagyon is fúrta az oldalát, mit akarhat ez az „öreg” sárkány a többi árulótól, meg aztán. ~ Talán tudja, de az is lehet, hogy csak sejti, hogy Telarban fog találni legalább egyet.(?) ~ Elméjének kerekeivel ellentétben a lábai meg sem mozdultak, a jelentőségteljes morranásra azonban már felkapta a fejét és megindult, hogy néhány szaporán megtett lépés után megtorpanjon.
- O a… - alig halhatóra fogva hangját mormogta magának az utca söpredékétől elhallott „szép” szavakat. – Menj előre, a holmimat kicsit messzebb rejtettem és nem szeretném itt hagyni. Gyors leszek! – vigyorodott el és ha nem tartoztatták, akkor egy gyors hátraarccal el is nyargalt, csak még előtte gondosan összekötötte bakancsának fűzőit, hogy gond nélkül átvethesse a vállán. Aztán persze némi csörtetéssel el is tűnt a sűrűben, de messze nem vert akkora zajt, mint azt gyorsasága okozhatta volna. A holmiját pedig rendben megtalálta pont ott és úgy, ahogy hagyta. Magához véve csak egy röpke pillanatig fordult meg a fejben, hogy talán megpróbálhatna egy „rövidebb” utat keresni, de a lehetősége annak, hogy belefut még valakibe az erdőben, mondjuk a korábbi emberekbe. Egyáltalán nem volt vonzó, ahogy az sem, hogy rossz irányt választva a rövidből hosszút csináljon. Arra ment tehát, amerről jött és ha Ezmot valóban továbbment, akkor a korábban megjelölt úton indul el és kis szerencsével hamar be is érte a lassabban haladót. Jókedvű biccentéssel jelzi megérkeztét a másiknak, leginkább azért, mert fogalma sincs, mit mondhatna, vagy is hát, hogy miként fogalmazza meg azt, ami érdekli.
- Mmm, szereted a halat? – a kérdés nem feltétlenül a véletlen műve volt, hiszen az éhsége nem múlt el, csak kénytelen volt az eseményeknek engedelmeskedve meghunyászkodni. De, ahogy az lenni szokott, visszatér és rosszabb, mint azelőtt, arról nem is beszélve, hogy az ételről való diskurzus többnyire nem segít, de legalább ront a dolgon.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-06-26, 2:44 pm

// Időn túli, gyöngysárkány //

*Az öreg biccentéssel helyesli a választ. Sounak tudnia kell, hogy nem fogja elvezetni az árulókhoz.
Azok az ő asztala.
Távol álljon tőle, hogy csak, mint jólelkű, a kétlábúaknak segédkező lovagokra gondoljon rájuk. Hasonlók ők, mint ő maga, s ez a hasonlóság rányomja bélyegét tetteikre, mint ahogy az övéire is.
Nem tartóztatja a holmijáért induló ifjoncot. Nála sokkalta gyorsabban megjárhatja oda-vissza, azonban, ha kell, teleportálni még tud. Az a sebesség rövid távon mindenképpen előnyére válhat egy harcban.
De most nem harcolni készül, vándorútját folytatja csak.
Magában morog azon, miféle sárkánnyal hozta össze a végzet istennője.
Valamiképpen emlékezteti a kétlábúak kölykeire, akik ott futkosnak mindenhol, a megfontoltság teljes hiányában.
Léptei lassúak, kimértek, s mivel nyomorék testétől nem telik sokkal többre, haladása is ilyen „gyors”.
Messziről hallja a léptek zaját, amivel igyekszik utána az ifjú, és amikor a közelébe ér.*
- Ráfanyalodtam, amióta a vadászatot újra kellett tanulnom.
*Hangzik az epés válasz, s való igaz. Nem csak a szavak, a hang is jelzi, nem épp kedvencéről van szó, de egy gyors, nagy testű vad elejtése nem túlzottan esélyes számára. Ritka madár az ilyen sokkal inkább valószínű, hogy a kétlábúak gazdaságaiból elorozott marhákkal, juhokkal kell megelégednie.
S mivel nem minden esetben van a közelben efféle, inkább kénytelen a vizek élőlényeit fogyasztani, ami alapvető színe ellenére nem túlzottan kedvére való.*
- Ha éhséged csillapítani akarod, tedd meg, nyomomba érsz, hisz látod, milyen gyors vagyok…
*A szavakat követőn nem áll meg, hagyja az ifjút, tegye, amit jónak lát. Ő maga baktat megfontolt tempójában tovább.*
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-07-08, 8:32 am

*Az ork hadsereg, élén Arash-sal, a lila köpenyes, ében bőrű mágussal már túlhaladt Lanur tornyán.
Nem ütköztek meg a torony védőivel, helyette a vándorokat, akiket balszerencséjük útjukba vetett, ölték le, felgyújtották az útjukba eső udvarházakat, leölve az, aki nem menekült el előlük.
Kisebb falut is találtak, s azt is felégették, elfogyasztva állatait, s az orkok a leölt lakosokat is.
Nem haladtak sietősen, s amerre jártak, nyomukban pusztulás és halál járt.
A fekete mágus nem közösködik seregével. A sárkánnyal, s ork testőrökkel veszi csak körbe magát.
Az első, komolyabb csata még csak ezután következik.
Arash és serege hamarosan eléri a célt.
Csak a sárkányoktól tudja, hogy van egy rejtett település, csaknem a Sárkányok Völgyének bejáratánál, amely sokáig rejtve volt az avatatlan szemek elől.
Az ork hadsereg célja pedig már láthatóan ez a hely.
A sárkányoknak egyébként is akad elszámolni valójuk a Sötét fenyves boszorkányával, nem egy társukat megölte, amikor az erdőt megtisztította.
Helyette a boszorkány sötétsége borítja most a fenyvest, s valamiért megtűri maga mellett a kétlábú vér elfeket is.
Az ork sereg most arra veszi az irányt, s Arash már dolgozza ki a támadás terveit a sárkánnyal.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-07-08, 1:57 pm

*A csata a sötétben roppant zajjal jár. A lovak nem egy visító orkot taposnak halálra, miközben az elfek immáron közelharcos fegyvereikkel esnek neki az orkoknak, kik Ambaronból mind keletebbre merészkedtek.
Eme sötét csata bizony nem sok jóval szolgál.
A tünde hadak mindezen idő alatt végrehajtják az átkaroló műveletet.
A nagyúr hű lova nyergéből kardjával döf, vág, s nem egy ork harcos hull el mellette.
Kemény tekintete jelzi elszántságát.
Eme agresszív, s csupán a pusztulást imádó lények, ha nem állítja meg őket, emberi, esetleg elf falvak ártatlan lakosságára támadnak, miként tették azt Ambaronnal is.
Nem engedheti, miként azt sem, hogy Olassië felé fordulhassanak, s épp ugyanígy nem hagyja, hogy a Birodalom védtelen belseje felé haladhasson az ellenség.
Az orkokat két oldalról kapja oldalba az olassiëi zöld elf lovasság, s nyilaik, majd lándzsáik, s lovaik épp oly nagy pusztítást visznek végbe az ellenség soraiban, mint a szemből támadó nagyúr és csapatai.
A csata még nem ért véget, de az ork csapatok immáron megzavarodva próbálnak hátrálni.
Létszámuk sem túl nagy, s az elf had nagyobb létszáma, összeszokottsága már elbillentette a mérleg nyelvét a Birodalom védői számára.
Thalion úr nem tud túl nagy figyelmet szentelni a sötét mágusnak, de megteszi helyette testőre ezt, s figyelme a harc hevében sem lankad.*

Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-07-13, 8:55 pm

*Rövidesen eljő az idő, midőn a nagyúr serege már körbezárta az ork csapatot. A környéket némi tünde, s nagy számban ork elesett teste borítja. A Hold fénye ezüstös fénybe borítja a tájat, s Thalionnak olybá tűnik, mintha csak egyetlen szín tűnne ki az ezüstszürke ezerféle árnyalatából, s ez a szín a vér vöröse, mely a mezőt öntözi, hol megütközött a két sereg.*
- Uram, ez nem lehet a teljes had. A grifflovasok végeláthatatlan hadról szóltak, s ezeket lassan mind leöljük!
*Edrahil szavai igazak, s ezt a nagyúr is elismeri.*
- Derítsd fel a környéket! Küldj ki felderítőket, s használjanak kereső mágiát. Ha van még ork haderő a közelben, tudnunk kell, mielőtt nekünk rontanak.
A testőrök feje elismeri urának szavát, s a parancsnak megfelelően cselekszik.
Eközben a jobb szárny, Onaebaer vezetősével, a bal szárny Halathial vezetésével zárul körbe az utolsó orkok körül is.
Mindkét parancsnok ott volt Olassië ostromakor is, s hősiesen helytálltak a város védelmében.
Nem ez volt első csatájuk, mikoron bizonyíthatták állhatatosságukat, s hűségüket a vezérhez.
Thalion nagyúr megbízik tisztjeiben, s lám, az utolsó orkok közül sokan inkább saját torkukat vágják el, semmint elf kézre kerüljenek.*
- Dobjátok el fegyvereitek, s megkíméljük életetek, sárkányföld orkjai!
*Harsan Thalion hangja. Kik nem vetettek véget önkezükkel életüknek, immáron ledobják fegyvereiket, s görnyedten állva várják a véget.
Onaebaer lován ülve íjászokat sorakoztat fel, kik lövésre készen várakoznak, midőn Halathial oldalán Thalion léptet eléjük.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-07-21, 2:17 pm

*A nagyúr szúrós pillantását végigjáratja a szedett-vedett seregen. Fegyvereik a földön, mégis akad még, ki vörös szemeit rá emeli.
Büszkeség csillan benne.
Az elfek vezére értékeli, hogy állja pillantását.*
- Kötözzétek meg őket!
*A nagyúr e pillanatban már el is döntötte, hogy nem fogja az orkokat Olassië égig érő fái közé, sem pedig a közöttük rejtőző város magas tornyai közé vinni.
Szélnek sem eresztheti, miként tollpihét, így erős őrséggel keletnek küldi majd.
Ám mindenek előtt megvárja, hogy a felderítők visszatérjenek.
Parancsát teljesítik katonái, mégis akad oly ork, épp ama vörös tekintetű, ki fegyvert kap fel, s azt lóbálva ront Thalionra.
Az elf lovának zabláját húzza hátra, s a hű hátas felágaskodik.
A szürke ork azonban nem jut el a vezérig, sem hátasáig. Három elf nyílvesszővel testében bukik orra.
Társai között mozgolódás támad, ám Onaebaer szavai, noha nem értik őket, hamar lenyugtatják a kedélyeket.*
- Cawtunga!
*Az elf íjászok megfeszítik íjaik idegét, s csupán a parancsra várnak. E kis ork sereg könnyűszerrel áldozattá válhat általuk.
Midőn mind láncra fűzve áll, a nagyúr Halathialhoz fordul.*
- Vidd őket Sternbe. Mondd Sadirnak, Thalion küldi őket Olassië mellől. A sárkány-hegységbeli orkok seregéből valók. Mi ekképpen tanúsítunk tiszteletet szövetségünknek, melyet még Lanurral kötöttünk.
*E mozdulattal a közelítő felderítőkhöz fordul.*
- Nincs közelben más ork haderő, csupán ezek voltak.
- Elterelés volt hát. Nyugatnak ott van a Sötét fenyves, Lumel’Auvrea, s ott vannak a Nyugati szeglet dús vidékei elf uradalmakkal, emberi földműves falvakkal…bőven elég zsákmány annak, kit a pusztítás vezérel.
Olassiëba!
*Ezzel megugratja hátasát, s az elf had maga is, hátrahagyva annyi embert, mennyi a csata elesettjeinek elhantolásához szükséges, követi urát.
Halathial pedig a foglyokkal együtt keletnek indul, hogy a Hajnalt elérve észak felé haladjon tovább.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-07-27, 3:51 pm

//Regélő, hosszú-hosszú idő után végre és Bocsánat! //

Nem egyszerű megszokni a tövises viselkedést, már ha meg lehet azt szokni. Most is, inkább igyekszik a keserű válasz lényegét megtartani és hangnemet kicsit megfakítani és lám, mennyivel barátságosabb így ez a zsémbes sárkány. Halk, rövid életű hümmögés szerű hangot hallatva bólint.
- Nem szeretheti mindenki a halat. – tényszerű volt, de még is egy ínyenc elfogult válasza. Ő szerette, nagyon is. Édes, tápláló és egyszerűen finom! Mielőtt azonban nyálcsorgásig fajult volna a dolog, másfelé kormányozta gondolat hajócskáját, messze a víz nevelte finomságoktól. Nem fürkészte a másikat, fölösleges volt, hiszen az elmúlt percekben azon volt, hogy utolérje. Látta, ahogy megfontolt tempóban, botjával segítve halad, talán biceg is, nem is kicsit. Szánni azonban még mindig nem szánja a másikat, pedig egyre többet és többet érez át abból, amit megélt a másik. De mily borzalom lehet az, ami után a vadászat ösztön adta művészetét újra kell tanulnia? Képes elképzelni és talán ezért is borzong bele a puszta gondolatba is, pedig az érdektelen, poros utat követi tekintetével.
- Köszönöm, de majd kihasználom az alkalmat, amikor megállsz pihenni. – Ezmót felé sandít. – Fura érzés egy idegen után rohanni, valahogy nekem egy kicsit értelmetlennek tűnik. Meg, ha már egy kis időre is, de eltűrsz magad mellett, akkor miért is ne oszthatnám meg veled azt, amit fogtam? – kicsit nagyobbat lép, hogy így kényelmesebben az öreg sárkányra emelhesse a tekintetét. Persze megfordul a fejében, hogy nem lenne szabad ilyen közvetlennek lennie, óvatlannak, mert ki tudja mik a valódi szándékai a másiknak. Bízik, túlzás lenne ezt mondani, de a puszta tudat, hogy egy sárkány társaságában van, és az nem szándékozik menten átharapni a torkát, egy kicsit felvillanyozza. Be kell, vallja, hiányoznak azok a rövid pillanatok, amikor Kainnal repült és vadászott, azokról az időkről nem is beszélve, amit még égi otthonában tölthetett. Vágyakozva fordította tekintetét az ég felé, ami hívogató volt, már szinte ellenállhatatlan. Érezhetően megélénkült körülötte a szél, kellemesen elkeverte a természet sokszínű illatát, hogy a végtelen ég szabadságáért némi kárpótlást adjon.
- Egyébként mi most a folyó rossz vagy a jó oldalán vagyunk? – váratlanul ötlöt fel benne a gondolat, amit meg is osztott a másikkal. Nem tudta a választ, pedig még körbe is pillantott, de nem jutott előrébb. Olyan nagyon igyekezett Ezmot kitűzött úti célját és egyben most még az övét is kerülni, hogy becsületesen elfelejtette a tájat, ami Telarhoz és környékéhez fűződik. Persze az is könnyen meglehet, hogy ennyit változott.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-07-27, 9:06 pm

*Ezúttal az öreg sárkányon a sor, hogy dörmögésszerű hümmögést hallasson.
Nem lehet tudni, ez vajon válasz, avagy csak egy egyszerű reakció a gyöngysárkány szavaira.
Minden esetre megszokta már a magányos vándorlást. A legritkább esetben csatlakozik bárki is egy nyomorékhoz.
Gyalog a legkisebb kétlábú kölyök is gyorsabban megtesz bármely utat, mint ő.
Ezmot minden bizonnyal örömmel venné a Kainról szóló történeteket, amelyek megfordulnak a fehér sárkány fejében. Azonban ő nem igazán osztja meg vele ezeket, s Ezmot sem firtatja, ő sem beszél az árulókról többet a kelleténél.
A hideg, világos szemek az ifjúra néznek a kérdésre. Felpillant az égre, hogy a fényt adó égitest pontos helyét rögzítse fejében, majd a tiszta égről ismét a fiúra néz.*
- A lehető legjobb oldalán.
*Telar felé haladnak, s ehhez majd át kell kelniük a Kietlen pusztán is, ha nem akarnak túlzottan nagy kerülőt tenni.
Ebben biztos a kék sárkány, ahogy abban is, hogy talán még most is ott élnek a haramiák, akiket korábban már volt része látni.
Most azonban még a táj üde, természetes színeiben gyönyörködhetnek az utazók, s Ezmot is botjára támaszkodva halad.
Jó ideig, s ha a fehér sárkány nem szól, a kék sem fogja megtörni a jótékony csendet szavaival.
A folyótól azonban lassanként elválnak útjaik, nem Telarból érkezik, s Ezmot ezt nagyon jól tudja.*
- Ha enni akarsz, most tedd meg. Aztán nem lesz több folyó egészen a Hajnalig. Az pedig már Telarnál folyik.
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-04, 5:12 pm

Értő bólogatással fogadta a választ, miszerint a folyó legjobb oldalán tartózkodnak, egyébbel viszont nem tudott szolgálni. Aztán pedig már még véletlen kérdések sem születtek a buksijában, így jobb híján, némán ballagott Ezmot mellett. No, bár azt azért bátor dolog lenni kijelenteni, hogy csöndben és mindig ott volt az öreg közvetlen közelében. Mert, igen is többször lemaradt megcsodálni valamit. Követ ritkában nézett meg tüzetesebben, mint a növényeket, amik között akadt olyan is, amit majdnem letépett. Mivel azonban e pillanatban úgy sem tudott volna mit kezdeni a jótékony hatású finomsággal, így inkább otthagyta. Másnak még jól jöhet, ha nem is most, talán majd csak egy esztendő múlva, amikor újra kihajt magról, vagy a telet túlélő kicsiny gyökérfonalról. Ilyenkor, mikor lemaradt, arra az időre, míg fel nem zárkózott a sárkány mellé egy nem régiben egésszé lett dalocskát dúdolt. Édesanyja énekelgette régen. Ő pedig borzasztó nehezen rakosgatta össze a szövege, mintha csak egyszer-kétszer hallotta volna, de az eltelt idő fakíthatta így meg a gyengéd, szeretetről szóló szavakat.
~ Most szeretne távol tudni magától, vagy zavarja a gyomorkorgás?! ~ Morfondírozott felsandítva Ezmotra, azonban az utóbbit hamar el is vetett. Mióta önkéntes némaságba torkollott társaságuk, egyszer sem morgolódott a gyomra, hogy ételt követeljen. Meg aztán akadt az út közelében egy-egy szederbokor és nem volt rest kicsit megkopasztani. Mindezt pedig sikeredett úgy megtennie, hogy a piros lé sem ruháját, sem pedig bőrét nem fogta meg. Hosszan elnyújtott hümmögéshez hasonló hanggal vezette fel a mondókáját, miközben tekintetét az ég felé fordította.
- A Hajnalig kibírom és érdemes is! – kis túlzással csillogó szemekkel tekintett Ezmotra felhagyva az ég kémlelésével. – Sokkal finomabbak és nagyobbak is az ott nevelkedett halak, meg kagylót is találtam már a partján. – megköszörülte a torkát. Mert emlékezett rá, hogy az öreg sárkány nem kedveli a halat, csak nem időben és így meglehet teljesen fölöslegesen jártatta a száját. Nem, mintha megbánta volna, csak hát…
- Ezmot?... – kérdezni akart, bele is kezdett ügye, de idejekorán meggondolta magát. Még sem lenne jó ötlet bolygatni a dolgokat, meg aztán félő, hogyha még is az árulókról kérdezi, elszólja magát. – Ahm.. A ..– kétségbeesetten keresett valami kibúvót, olyat, amiből nem tűnik ki mire is akart vetemedni, vagy még inkább mi iránt akart kíváncsiskodni. – Nortelon! Szóval, elég romos állapotban van, főleg az a része, amelyiket már nem nagyon látogatják. Igazából az .. foglalkoztat, hogy, miért? Mármint, hogy miért hagyják pusztulni, hiszen vannak még szélmágusok. Rendbe tudnák hozni, vagy nem? – kicsit szedett-vedettnek hangzott, talán mert az is volt, de cseppet sem tűnt érdektelennek. Valahol igen is kíváncsi volt erre, mert szerette azt a várost, a kilátás, a tiszta levegő és a romok nyújtotta sok kaland – bár egybe sem keveredett általuk.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-05, 1:54 pm

*Ezmot számára a szeder, s a többi gyümölcs sem számít sem finomságnak, sem pedig laktatónak. El sem tudja képzelni, hogy egy életerős sárkány ilyesmin vegetáljon.
Ő, még nyomorékként is inkább éjjel beóvakodik a tanyákra, hogy elragadjon egy-egy háziállatot.
Az vér fémes íze meg tudja őrjíteni.*
- A Hajnal innen a Kietlen pusztán túl van. Nem lesz víz, de te tudod.
*Jegyezte meg vállvonással. Nem apa ő, hogy egy kölyöksárkányról gondoskodjon. Ha a saját anyja, apja nem tette meg, vessenek magukra.
Márpedig úgy látja, nem tettek semmit azért, hogy épkézláb fajtárs váljon a fiókából.
Ez alól szerinte még az sem mentség, hogy elhullottak, vagy mi….
Az öreg megcsóválja a fejét.
A Hajnalra csak, mint hűsítő vízforrásra tud gondolni, nem, mint élelemforrásra.*
- No...!
*Kérdő pillantással mered neve hallatán a kérdezőre. Fakó szemei szigorúan néznek, ha lenne ókuláréja, most feljebb tolhatná az orrán.
A kérdés megszakad, de az öreg megtorpan és a kérdő pillantás marad. Érezni vél valamit a hirtelen jött kérdő hangsúly mögött.
A dadogás csak megerősíti benne, hogy valami lényeges van a háttérben.
Azonban a fehér sárkány kérdésére egészen másra vonatkozik.
Nem is érti, minek az a nagy nekikészülés.*
- Gondolom, nekik jó így nekik.
Nem izgatnak a kétlábúak dolgai ennyire. Ha nincs valamire szükségük, nemigen törődnek vele.
*Megmarkolja a botot és bicegve tovább araszol.*
- Nortelon mágusai mással törődnek inkább. Nem egy áruló megfordult ott. Kain még nyomot is hagyott, azóta is figyelik, visszatér-e…
*Lépés lépést követ. Ha Sou nem állítja meg, megy is tovább. Elgondolkodik Kainon. Összefutott vele és a nőstényével. Az a kis süket vörös sárkány még ki is tartott mellette. Hihetetlen számára. Egy áruló sorsában épeszű sárkány nem osztozik. Számkivetettnek lenni gyűlöletes érzés.
Silarona pedig felvállalta ezt. Ezmot valahol irigyli is a legismertebb árulót. Neki rég nem adatott meg a kedvesség, hogy a szeretetről ne is beszéljünk.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-07, 9:59 am

Némi rosszallást vél felfedezni az idős vonások között, de nem sejti meg a gondolatainak alapját. De, ha tudná sem biztos, hogy újra elmondaná Ezmotnak, hogy ő nem a Völgy sárkányai között nevelkedett. Szülőföldjén, nem éltek szarvasok, folyók sokasága és gazadag erdők tartották el népét és semmilyen olyan lény nem osztozott velük ama területeken, akitől valaha is tartania kellett volna. Azonban, fajához mérten korán kellett megtanulnia, hogyan boldogulhat,- a maga módján megy is neki, hiszen még él- és ismeri igénytelen szervezetének korlátait is. Elmosolyodva legyint hát, felesleges az éhségével foglalkozni. Mindazonáltal, .nem ringat csalfa reményeket, hogy Ezmot esetleg az éhhaláltól igyekszik megóvni. A cseppet sem pozitív gondolatokat viszont nem szerette volna szabadjára engedni, így sebtében keresett egy témát, amit gond nélkül felvethet. Igen ám, de aki kíváncsi nem csak hamar öregszik meg, de kíváncsi is marad. Azonban tartva magát a korábban kimondottakhoz nem arra kérdezett rá, ami fúrta az oldalát.
~ Nem hiszem, hogy így jó lenne nekik. Szó szerint omlik a talpuk alól a talaj. ~ kommentálta Ezmot válaszát, de meghagyva saját berkein belül. Megoszthatta volna a másikkal, de e pillanatban úgy érezte, hogy pont olyan nézetkülönbséghez vezetne, mint a korábbi beszélgetésük, aminek a lovasok érkezése vetett véget. Meglehet, elővigyázatosság miatt nem firtatta, nehogy megint megszakítsák őket. Ugyan akkor, valamicskét kamatozott is szótlansága, mert ha csak apróságokat, de megtudott olyasmit, amire későbbi odalátogatásai alkalmával figyelnie kell.
- Milyen nyomot hagyott? – őszinte meglepettséggel kérdezett vissza. – Megfordultam ott egy párszor és nem rémlik, bár.. sárkányokat említettek a fogadóban, meg a piacon. – elgondolkodni látszik, ahogy számba veszi hány helyen hallotta az ijesztő „képtelen” történeteket. Most, hogy maga mondta ki a városban terjedő pletykák tényét, emlékezett is néhányra foszlányosan. Meg hát az egyik eseménynek pont ő volt a szereplője, azóta sem találkozott azzal a fehér sárkánnyal, aki később végezhetett volna vele, de még sem tette. Ez volt Sou számára a remény, hogy vannak még olyan sárkányok, akik a múlt sérelmei ellenére is képesek nyitni egy, a többi fajjal közös jövő felé.
- A mágusok meg… még is mivel törődnek? – komolyan érdekelte. Nortelon, olykor olyannak tűnik, mint egy haldokló, annak, aki tud rajta segíteni, annak illene ezt megtenni, nem?
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-07, 12:42 pm

*Ezmot nem áll meg. Araszolás mellett is tud beszélni, a nap pedig hamarosan lemegy. Akkor jön majd el az ő ideje.*
- Jól teszed, ha nyitott füllel jársz. Sok mindent hallani, a kétlábúak pedig szeretnek pletykálni, főleg, ha isznak is közben.
Évekkel ezelőtt, azt beszélik, meghalt ott egy nyomorék. Olyan, mint én. Karomnyomokkal a hátában. Akkor egy sötét mágus és egy nő voltak ott jelen.
A katonák gyanakodni kezdtek rájuk, de amikor rájuk törték volna az ajtót, már nem voltak a szobájukban. Helyette viszont két arany pikkelyes sárkányt láttak elszállni. Már amennyire láthatták őket.
*Dörmögi elégedetten.*
~ Okos sárkány az az áruló.~
- A felkelő nap felé repültek, hogy elvakítsák az őket üldözőket.
*Fejezi be a mesét. De azért még hozzáteszi, mintegy kiegészítésképpen.*
- Ezt beszélik a kétlábúak arrafele. És azóta is keresik a fekete köpenyest, hogy kifaggassák.
*Némán baktat egy kicsit. Fel sem foghatja, hogy egy sárkányt mit érdekel egy omladozó város, meg a nyamvadt mágusai.
Őt biztos nem izgatja, ha a fejükre szakadna a város kőgyűrűje, akkor sem sajnálná őket.
Ahogy akkor sem, ha a lábuk alól leszakadna az egész.*
- A kétlábúak sok lényegtelen dologgal töltik az idejüket. Ha köztük éltél, tudod te is.
A legfontosabb építmény, a kőgyűrű a szelektől még védi őket. Majd ha nem fogja, akkor megjavítják… ha élni akarnak.
*Teszi még hozzá vállát vonva.
A távolban feltűnő tanya az, amely a környező nyájjal prédája lesz neki éjjel. Ide fog visszatérni.*
- Nem sok idő múlva meglátjuk a Kietlen pusztát, ahogy a helyiek hívják. Még előtte kell megállnunk éjszakára.

Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-09, 1:51 pm

- Most, hogy mondod, erről én is hallottam. – emlékezve válaszol. Valóban hallotta, de nem ilyen részletesen és még csak nem is egyszerre, aztán pedig nem is foglalkozott vele, mert megkérték rá és egyetlen egy aprócska dolgot sosem hallott, ez pedig nem más volt, mint az arany szó. Így meg egyáltalán nem volt nehéz összekötni a sárkányt, a sötétmágus és Kaint, mert mindhárom ugyan az a személy. – Okos sárkány, -bólintott elismerően, büszkén? - de azt hiszem ez elengedhetetlen a túléléshez. – szándékosan, de meglehetősen könnyen hagyta ki a mondanivalójában az árulók és az életben lévő szavakat. Rájuk, de az élet más területein is szükség van az észre, bár nem egy kivétellel szembesült már, ám ez most nem fontos. Egy lemondó sóhaj azonban még járt a válaszok, illetve a hallottak mellé. Még a fejét is megingatta, ha ez akkor történt, amire ő gyanakszik, hogy ugyan azaz eset, amiről Kain éppen csak elhintett szavakban utalt, akkor az már igen csak régen volt.
- Még mindig? Nem túlzás ez egy kicsit? Évek teltek el. Vagy talán az, akit feltételezésük szerint megölt valami fontos ember volt? – fejtegette a dolgot, részben érdekelt és részben apellált arra, hogy talán hall még valami újdonságot Ezmottól. Ha viszont nem születik meg a válasz még elvárható időn belül, akkor csak legyint egyet. Végtére is, nem életbevágóan fontos. Még is, egy kicsit bánatos, mert ezek szerint a felhők városában aligha fog összefutni a sárkánnyal, akit bátyaként tisztel és szeret is. Aggódik is érte, az utolsó találkozásuk alkalmával még szót sem tudtak váltani egymással és azóta sem hallott róla semmi egyebet, de azt mindenképpen jó hírnek tartja, hogy a mellette araszoló sárkány még keresi. Életben van hát, talán együtt azzal a nővel, akivel az arénában küzdöttek. Milyen régen is volt már…
- Biztató. – ahhoz mérten, hogy érdeklődést mutatott a város és állapota iránt, felettébb érdektelen hangon válaszolt. Jobban is illet volna a megütött hangnemhez, a „nem biztató” szavakból álló kis mondat. Ettől függetlenül elgondolkozott, a bátya ott él a feleségével és talán már szerelmük gyümölcsével, az előbb hallottakat alapul véve, viszont nem érzi őket biztonságban. Lesz e egyáltalán biztonságos hely ezeken a földeken akár csak egy hét múlva?
- Rendben. – nyugtázza az öreg sárkány szavait. Tekintete el-elkalandozik a feltűnő tanya láttán, bizonyos, hogy nem ott fognak megpihenni, ám ez a legkevésbé sem bánja. Túlságosan megszokta, hogy a védelmet nyújtó fák árnyékában, sárkány mivoltában töltheti az éjszakát. A mait azonban, lehet, kénytelen lesz emberbőrben tölteni. – Van megszokott helyed, vagy keresünk egyet?
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-10, 8:52 am

*”Okos sárkány” – Ezmot csupán hümmög egyet erre. Egyet kell értenie vele, ismeri már, s aki Furia elől képes hét évszázadon keresztül eltűnni, tud valamit.
Minden esetre arra azért kíváncsi, hogy egy nősténnyel együtt hogy oldja meg ugyanezt.*
- Túlzás, nem túlzás, örömmel vallatnák ki, ha elkapnák…
*Von vállat Ezmot. Részéről nem értékes egyetlen kétlábú élete sem annyira, hogy évekig várni kellene a gyilkosára, hátha visszatér.
Van, amiben nem érti a kétlábúak gondolkodását, de ha egy sárkányt ölnének meg, könnyen lehet, hogy a sárkányok is addig nyomoznának, míg a gyilkos el nem nyeri méltó büntetését.
Szerencsére ez viszonylag
Sou válaszára az öreg odavet egy szúrós pillantást. Nincs oka rá, hogy szóljon, de gyanakvásra adott okot a korábbi érdeklődéssel ellentétben álló csaknem közönyös reakció.
A nyomorék sárkány a következő kérdésre azért válaszol.*
- Nincs szokott hely. Nincs rá szükség. Ott szállok meg, ahol lehetőséget találok.
*Észrevétlenül beszél magáról, mintha Sou ott sem lenne, de megszokta már a magányos vándorutakat.
Az ifjú sárkány sárkányként alvásra gondol, de Ezmot inkább kétlábúként alszik, hiszen sárkányként nehézkesebben mozog összezúzott tagjaival. Úgy jobban érzi azt, amit az ősi sárkány tett vele.*
- Az éjszaka a barátunk.
*Így baktat tovább, de gondosan megjegyezte a tanya helyét, tájékozódási pontokat, hogy biztosan visszataláljon majd, ha eljött az ideje.
Az alváshoz készülődő háziállatok hangjai még idáig is elérnek. Ezmot már azon van, hogy megfelelő alvóhelyet találjon éjszakára, ami kellően rejtett is.*

Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-10, 4:14 pm

Értetlenségét az üldözés tekintetében, már nem igen tudta szavakba önteni. Kénytelen volt tudomásul venni, hogy oly érdektelenséggel viszonyul a sötét mágusra ácsingózok irányában, mint sok egyéb iránt az öreg sárkány. Talán csak fejét ingatja meg a dolog felett, de gondolatai már másfelé kezdenek el tekeregni és ez odaillő, vagy sem a korábbi viselkedéséhez, e pillanatban kevéssé érdekli. Mondhatnánk azt is, hogy ez a kölykök rossz szokása. Egy ideig, az pedig szeszélyüktől függ mettől meddig tart, valami iránt már irritáló érdeklődést mutatnak, aztán ez alábbhagy, olykor bizony a valóságos közönyig. Sou esetében csak az érdeklődés vonala tért el a fontosabbak, a szerettei irányába. De kénytelen volt elszakadni a távoli vidékektől és foglalkozni azzal, ami körülvette. A tanya képe, mely egy ideig közeledett, aztán egy ponton túl már távolodott tőlük, régi emlékeket ébresztett benne és bár azok kellemesek voltak a maguk szomorkás eszenciájával, ez a látvány valamiért nem töltötte el jó érzéssel. Ki tudja elhagyták e már annak a földesúrnak a birtokait, akinek igen goromba modorú csatlósokat sikerült a vagyonával magához láncolnia? Ha nem, nem kifejezettebben lepődne meg azon, hogy a kemény munkából élők is hasonlóan mogorvák az idegenekkel szemben. Az úr sanyargatásának kitéve, ki ne keményítené meg a szívét, ha saját megélhetéséről van szó?
- Mmm, gondolom, a nehezen felfedezhető, védettebb helyre lenne szükség? – érdeklődött. Ő ilyesmit választana, azaz, ilyesmit szokott választani. Sőt, a virágok társaságát sem veti meg, lehet, hogy azok illata az ő orrát is nagy részben használhatatlanná teszik, de egy szélsárkány illata nem olyan erőteljes, ezért néhány virág akár el is fedheti. Arról nem is beszélve, hogy kicsit barátságosabbá teszi az éjszakai szállást.
- Barátnak barát, de fehér színt hordva nem túlságosan segítőkész. – csak úgy, mellékesen motyogja Ezmot szavaira. Ez az ő problémája, de valamit azért jól csinálhat, ha visszanézve az éveket, igen kevésszer bukkantak rá a színe miatt. Minthogy későre jár és szóba került az éji szállás, nem tudatosan, de megfelelő helyet fürkészve pásztázza a környéket. Talán látja is a határát a pusztának, ahogy elritkulnak a fák és az eddig őket kísérő erdő lassan kisebb és nagyobb facsoportokra oszlik. Egy ilyen tömörülésen megakad a szeme, közelebb érve viszont már látszik, hogy a dússága nem holmi különcködés, csak nem egy, hanem két kis „erdő” növekszik egymás mellett. A fák tövében dús a növényzet és az a néhány cserje, amelyik jó helyet talált magának, már jó magasra nőt. Ő elfogadná, ám most nincs egyedül.
- Mondjuk az? – kérdez és meg is mutatja egyazon időben Ezmotnak a kis sávval elkülönülő, még is eléggé zegzugos facsoportot.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-11, 9:13 am

- Csak olyan helyeken alszom.
*Ad választ az öreg sárkány. Nem részletezi, biceg tovább, mint eddig.
Az éj valóban feltűnőbbé teszi egy fehér sárkány látványát. Ha ő valaha is ilyen színű lenne, talán le sem jött volna a hegyekből, ahol a hó színe rejti őket. Így tesznek fent, északon a jégsziget sárkányai is.
Legfeljebb akkor van értelme mutatkozni, ha észrevétlen akar lenni, ha a felhők eltakarják az égi fényeket.*
- Ha majd újra szabadon szállhatnak a sárkányok az égen, nem fog számítani, milyen a színed.
*Feltéve, hogy nem válik ő is árulóvá. Ellenkező esetben a fehér lesz árulója, halálának letéteményese.
Ezmot eleget részletezte már, milyen világ vár az árulókra a sárkányok győzelmét követően.
Az öreg sárkány is látja a facsoportot, s rá is bólint, amikor Sou rámutat.*
- Az megfelelő lesz. S most, eltűnök. Vacsorát hozok.
*E szavakkal botját megmarkolva csak sötétlő köd marad mögötte.
Sou csupán sejtheti, hová tűnt szó nélkül alkalmi útitársa.
A tanya karámja mögött bukkan fel, s felbukkanása riadalommal tölti el az állatokat.
A barna köpenybe bújtatott alak az egyik megtermett juhra sújt botjával, aki utolsóként próbál a karám másik szélébe tömörülni a ragadozó elől. Egyszerűbb így elragadni, s mikor az állat bénultan fekszik a földön, nehézkesen lehajol, hogy szabad kezével belemarkoljon a bundába.
Érzik a többiek is a sárkányszagot, ahogy érzik a kutyák is. Vad csaholásba, szűkölésbe kezdenek, s a sötétben csakhamar fáklya gyúl, imbolygó fénye elindul a karám irányába, hol a nyáj panaszos bőgése hallatszik.
Ott már csak riadt juhokat láthat, s vérnyom, nem, csak néhány lábnyom utal arra, valaki elragadta egyik állatát.
Sou mellett jelenik meg, a földön ott fekszik a préda.
Ezmot megemeli tőrét, s lesújt az állatra. A vér a még mindig bénult lényből spriccelve tör elő. Eret talált. A kék sárkány elégedetten néz fel a fák között Soura, ha ott találja.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-18, 12:01 pm

Smile

A szűkre szabott válasz hallatán kicsit megélénkül eltűnő félben lévő mosolya, vagy is inkább a jókedve. Ezek szerint azért van valami, amiben hasonlít egy kicsit egy másik sárkányra. Ugyan akkor az éjt, majd saját színét vonva hozzá, a sárkányok korának eljövetelénél kilyukadva valahogy eltűnik ez a jókedv, nem válik komorrá, de elgondolkozik. Nem jut előrébb, vagy más lehetőségre, mint korábban. Megingatja a fejét egy kicsit, bizonytalanul. Hát. A sárkányok nem túl sokban térnek el az emberektől és függetlenül ők, vagy más tesz rá kezét, mancsát a „világra” lesznek alkalmak, amikor nem számít társ, vagy ellenségszámba megy a fehér sárkány fia, mert bajban lesz. Nézetbeli különbségek vannak, voltak és lesznek. Ezt azonban véletlenül sem fűzné hozzá a beszélgetésükhöz, bölcsen, vagy nem e képen tehát hallgat és némi hallgatagságba burkolózva lépdel tovább, nem feledkezve meg a korábbiakról, úgy egészében. Így akadhat meg szeme, egy másik téma adta éjszakai szálláson. Van némi büszkeség benne, hogy Ezmot is jónak ítéli a helyet, amit így egy-két lépéssel közeledve ahhoz újra szemrevételez, illetve vételezne, de az öreg sárkány mondandója koránt sem ért véget.
- Nem ke.. – fordul mondandóját félbeszakítva Ezmot felé. – Tényleg eltűnt. – morogta a gyenge szellő oszlatta ködöt szemlélve, ami az öreg nyomán maradt. Segített volna, vadászatra is merte volna a fejét adni, persze lehet, hogy egy csenevész nyúl nem elég eleség két sárkánynak. Minthogy mást nem igen tehetett, a további bámészkodás helyett elindult a kis erdőszerűség felé, amely közelről valóban beváltotta az előzetes ígéreteit. Lepakolta holmijának tetemes részét az egyik olyan fa tövébe, amelynek gyökerei valamilyen okból kitüremkedtek a földből. Szükség esetén, elég egy kicsit megtaszítania a köpenyével lefedett tarisznyát és már nincs is szem előtt. Az időnek azonban van egy különös tulajdonsága, ha a sárkány magra marad, a rövidke idő is borzasztóan hosszúnak tűnik. Leült, felállt, aztán még is inkább leült, aztán .. Nem igazán tudott mit kezdeni magával, éhes már nem volt, talán a fáradság némileg megkörnyékezte már, de arra nem fordított figyelmet. Később, pont egy birka elorozásához szükséges idő múlva a váratlan neszre és a levegőt megtöltő idegen szagokra kutakodva nézett le. Csak egy pillantást vetett Ezmotra és leendő vacsorájára, ő ugyan is biztos nem kér belőle. Ez a fajta étek akkor sem nagy kedvel fogyott el tányérjáról, mikor embernek hitte magát és ez a viszony, azóta sem javult. Nem vette szívére az állat pusztulását, így vagy úgy, ez lett volna a vége, meg hát, ez lenne a természet rendje is. Még is inkább a lomb levélhiányos részein át kémlelte az eget, amit csak azért hagyott ott, mert magán érezte Ezmot tekintetét.
- Öhm. Jó étvágyat! – némileg hezitálva ítélte megfelelőnek ezt a kívánságot. Azzal pedig, hogy nem akaródzott otthagyni az ágak birodalmát, igyekezett a másik tudtára adni, hogyha egyáltalán forgott olyasmi a fejében mint az osztozás, akkor semmi szükség sincs rá.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-18, 11:36 pm

/Daxa időntúli /
* Az a hir járja, hogy engem keresnek. Egy ötven fős rablóbanda akar csatlakozni Ekorinhoz. Általában nem magam megyek értük viszont ez elég hosszú út s talán én erek rajta végig leggyorsabban. Zaricse éppen csak elkapott ezzel a kéréssel mielött még halálra untam bolna magam legfeljebb egy kicsit kimozdulok. Miota Ekorin épül nem is hagytam el a hegyeket. A nap melege hevíti testem s én egy patak után kajtatok mi egy kicsit olthatja szomjamat. Elég sokat futottam s kulacsom már pang az ürességtől. S jól emlékeztem egy kis patak csordogál a közelben. Talán még neve sincs neki oly kicsiny, majd talán évek múltán még folyó is lehet belőle. Ki tudja mi mivé növi ki magát. Hasonlítom magam a patakhoz majd letérdelek mellé s tenyeremből vizet kortyolok. S kulacsomat is elkezdem megtölteni.
Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-19, 3:12 pm

Nem mertem remélni, de azért még is meg akartam nézni, vajon szüleim otthon vannak-e még. Az évek alatt a táj ugyan kicsit megváltozott, de nem eléggé ahhoz, hogy eltévedjek. A fák nagyobbak lettek, voltak kidőltek és újak, de összességében nem igazán változott a hely. Könnyedén megtaláltam a házat a fák között, nem messze a pataktól, ahol laktunk.. Azonban már üres volt. Habár úgy tűnt, feldúlták, vérnyomot nem találtam, vagy dulakodásra utaló jelet. Ezért abban reménykedem, hogy csak azután túrták fel a házat miután a szüleim elmentek. Arakh'is oda kint legelgette a fák lelógó ágának leveleit, mikor hangokat hallottam meg. Messzi patadübörgésnek hallatszott. Kisiettem a házból és a távolban láttam is valami porfelhőt. Nyilván a lovak kavarták fel. Semmi kedvem nem volt most idegenekkel találkozni. Felültem kronomra és a fák közé vezettem. Lépései hangosak voltak, de tudtam, hogy a lovasok nem hallják meg. Le kellett húzni a fejem, hogy ne csapjanak ágak a nyakamba. Elindultam a patak mentén, majd pár száz méter után megálltunk. Leszálltam Arakh'isról és füleltem. Csend. Kifújtam egy nagy sóhajt és a patakra pillantottam, ami mellett megálltunk. Oda térdeltem és tenyeremet bele téve egy kis vízzel megmostam az arcomat. Oldalra pillantok és az avar között, a patak szélén meglátok egy lábnyomot... Megnézem rendesen. Friss. Valaki járt itt... Vagy van is itt.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-19, 4:59 pm

*Valami közeledik felém, tekintetem a hang irányába fordítom. Kulacsom oldalamra akasztom majd saját lábnyomaimban sétálok visszafelé. Egy elég közeli ágat céloztam meg felugrottam majd felhúztam magam. Szemeim elé egy furcsa teremtmény lép, hátán gazdájával. Egy elf, hátra tűröm köpenyem, hogy kezem ne akadályozza semmi mikor kardomért nyúl. Egy halk reccsenés, hátra pillantok késő, elszámoltam magam a faággal kapcsolatban. Zuhanni kezdek majd hála eme jól képzett testnék lábaimon landolok. Térdre ereszkedve, felpillantok észre vett.
~A gyors...
*Kezem a kardért nyúl, előrántja azt, három lépés ennél több nem is kell. Mint egy villanás szegeződik a penge a lány nyakához, vészesen közel van s egyetlen óvatlan mozdulat elég ahhoz hogy vére is serkenjen. Halkan szólalok meg.
- Mi ez az akármi?
*Szegezem vöröslő tekintetem a lány szemébe. S hallom az a patás bölény egyre idegesebb lesz, rá vetem tekintetem. Majd vissza a lányra.
- Állítsd le... fegyvereket eldobni... Most...
*Szűrődnek ki a szavak haláli nyugalommal ajkaim közül.
- Vagy meghalsz...
*Vöröslő tekintetem szinte kavarog, imádom látni a félelmet az embereken. S az a tekintet mikor kiszáll belőlük a lélek, felbecsülhetetlen.
Vissza az elejére Go down
Regélő

Regélő


Hozzászólások száma : 335

Character sheet
Nép:

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-19, 9:57 pm

// Sou, időn túli játék...bocsi, nyaralni voltam. Smile //

*A fehér sárkány a lombok között tölti idejét. Furcsa ezt látni még mindig az öregnek. Ő nem fog, és nem is nagyon tudna, felmászni egyik fára sem. Teste már rég nem olyan ruganyos, hogy ilyesféle hőstettekre képessé tegye.
Ő marad majd a fa alatt, s elfogyasztja a zsákmányt.
Nem kell sokat várni, hogy kiderüljön, Ezmotnak nem akaródzik csak ezért tüzet rakni.
Az átváltozás lassabb, mintha vontatott, fájdalmas lenne, míg lassan felsejlik a kék sárkány alakja. Már érthető, hogy miféle sebhelyek látszódtak a kétlábú testen, ezek valódi formái vannak jelen a sárkány alakon is.
A nyakán több, harapott seb, melyek már önmagában is okozhattak volna halált, a hiányzó izmok, tépések nyomán horpadt, pikkely nélküli hegek maradtak, a fogak jelentős része hiányzik, a gerinc mentén egykor végigfutó tüskesor helyén csak csonkok meredeznek, ahogy a szárny hártyái is cafatokban lógnak, jelezve, hogy módszeresen, a csontokhoz közel tépték őket szét, s nem gyógyultak már újra eggyé.
A szárnyak csont és izomrésze is csak törött, deformált maradványa egy egykori büszke sárkányalaknak, s a testet mindenhol hiányzó pikkelyek helye, borzalmas hegek borítják, mutatva, a kegyetlen károkozást, amit az egykori bestia testén végeztek.
Mert már csak nyomokban emlékeztet sárkányra, az egek büszke királyára, inkább annak groteszk karikatúrája már az igazi Ezmot.*
- Kérsz?
*Emeli sebhelyes pofáját a fa lombjai felé. Alig fér el a kis téren. Kezei, lábai, amik még nyomorultul is nagyok, helyet találnak maguknak a fák között, az aljnövényzetben.
Ha Sou nem kér, megmaradt fogaival veselkedik neki a tetemnek.*
Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime2015-08-19, 10:53 pm

//Nawarean//

Alighogy észre vettem a lábnyomot, reccsenést hallottam, s egy pillanat múlva egy férfi esett le a fák ágáról. Egyből lekaptam hátamról a dárdát, de ez lassúnak tűnt az ő mozgása mellett. Mire rá foghattam volna, már éreztem kardjának élét. Egyből megmerevedtem, fejemet kicsit felemelve, hogy ne gondoljon arra, hogy támadni akarok. Rápillantok, Arakh'is pedig idegesen kezd el toporogni és kaparni mellső lábával, mivel még nem kapott parancsot. Rezdületlenül tartom a szemkontaktust az illetővel, szememben nyoma sincs félelemnek, csupán haragnak.
- Ez egy kron, külhonból. - felelem neki röviden, majd mikor rám parancsol, hogy állítsam le az állatot, s dobjam el a fegyvert, elhúzom a szám és végül megteszem. Lándzsám a zizegő avarba esik, s közben nyelvemmel kerregő hangot adok ki, mire Arakh'is kissé lenyugszik és hátrál pár lépést, de még mindig figyel és hangosan szuszog. Érzi, hogy veszélyben vagyok, de a parancsom szerint cselekszik.
- Nem akarok bajt. Ha a pénzem kell, ott van az oldalamon az erszényem, vedd és vidd. - mondom komoly hangon, szemem sarkából lenézve a megnevezett tárgyra.
- Vért ontani felesleges. - próbálom kicsit győzködni, kezeim óvatosan és lassan felemelve, mintegy megmutatva, hogy semmi nincs a kezemben, nem támadok és nem is fogok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Középvidék - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 19 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Középvidék
Vissza az elejére 
19 / 37 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 37  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Középvidék-
Ugrás: