LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nyugati szeglet

Go down 
+29
Thalion Órëa
Alamaise
Daxa Lavenir
Merilien Lumel'Auvrea
Jeremy Talbot
Fela Husani
Moozen
Darthys Indoril
Vogon Beebebrox
Sydney H. Low
Xerar
Yrrezann
Silarona
Furia
Vash
Balál Tangeran
Nawarean
Regélő
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Cloud Revan's
Lothár Von Falkenhausen
Lysanor Eweny
Sou
Yz'Aires Came
Edward Dylan
Mitsuko Midnight
Kain Namelyr
Mesélő
33 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-21, 9:02 am

*Volt időm sokat gondolkodni, amíg Jeremy távol volt. És volt is min törni a fejem, mert súlyos kérdések merültek fel, miközben az ügyeit indult intézni.
A tej is szépen elfogy, mire visszaér, és amikor leül velem szemben, nem túl könnyen böki ki, hogy mire jutott.
Nagy pénz, messze menne, és sokáig.
Egyrészt, másrészt azért belegondoltam, hogy amiért sokat fizetnek, és titkos, az biztos nagyon veszélyes is.
Nem kell ehhez más, csak józan paraszti ész, az pedig megvan nekem.
Amit én gondoltam át, az az, hogy valóban ilyen életet élő emberhez akarom-e kötni magam?
Nem tét a szabadságom, de ott van a másik oldalon, hogy egyedül járni a világot nem valami felemelő.
Ha letelepszünk, akkor azt olyan kellene, ahol van jövőnk, ahol nem sodor el mindent a háború, de ha most nem biztonságos sehol, hol alapozhatnánk meg egy életet?
Mernék esetleg gyerekeket szülni egy olyan világba, ahol orkok, és még ki tudja, milyen sötét lények pusztítják el a békés földműveseket, asszonyaikkal, gyerekeikkel együtt?
A legutóbbi háború a sárkányokkal talán pár évig húzódott, nem vagyok idős, annyit még várhatok.
De ha meg nem telepszek le, akkor, bármennyire is nem zavar (na, jó, veszélyes, így egyre jobban zavar) Jeremy foglalkozása, én nem szeretnék azzá válni.
Úgy érzem, nem az én világom.*
- És utána? Ha visszajössz, mi lesz utána?
*Teszem fel a lényeges kérdést. Ez az, ami foglalkoztat most.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-22, 10:09 am

Nekem is volt időm gondolkozni míg visszafelé tartottam és pontosan ezért tartottam a lány válaszától. Furcsa volt maga az érzés is, hogy azon aggódom, mit fog ehhez az egészhez szólni valaki, hiszen eddig soha nem kellett törődnöm mással, csak is kizárólag önmagammal, hogy miként éljek meg, hogy miként éljek túl, most meg azon agyalok, hogy miként oldjam meg a problémát, amit akarok is meg nem is.
Egyik felem a rövid ismeretségünk ellenére is foggal-körömmel ragaszkodna ehhez a kapcsolathoz, amelyben megismertem a szeretet, a gyengédség, a boldogság édes pillanatait, másik részem pont a kötöttségek miatt menekült volna belőle, hiszen már most is azon rágódom, miként lehessen megoldani, hogy bár magára hagyom mégis biztonságban legyen.
Ráadásul bár melengeti a szívem a gondolat, hogy lehetne egy társam, félek, hogy az életem, a múltam akaratom ellenére belerángatná olyan dolgokba, amit nem szeretnék, mert tudom, hogy Fela nem ezt érdemli. Valóban meg tudnék változni? Valóban tudnám túrni a földet és azon aggódni elviszi e a szárazság, vagy a fosztogatók? Mit tennék, ha éhezne és nekem csak egy-két mozdulatomba kerülne, hogy pénzünk legyen?
Hogy visszajönnék-e? Abban biztos vagyok! De, hogy mi lenne?
- Kereshetnénk egy békésebb vidéket és letelepednénk….gondolom. Akkor már megteremthetnénk…..megpróbálhatnám. – néztem az asztalt magam előtt, ahol elmélyülten piszkálgattam egy kiálló szálkát.
Végül a szemébe néztem, mert megérdemelte.
- Nézd Fela, nem tudom! Soha nem próbáltam és nem akarlak hitegetni sem. Annyit ígérhetek, hogy megpróbálnám. – mondom halkan, de nyíltan.

Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-23, 11:19 am

*Nem egészen biztosan válaszol a kérdésemre. Pedig most arra lenne szükségem, hogy meggyőző legyen.
Egy biztonságot adjon, amiért érdemes rá várnom.
De a „gondolom” és a „megpróbálhatnám” nem túl meggyőző.
Az egész teste, minden mozdulata arról árulkodik, hogy nem biztos az egészben. Nem gondolja, hogy egy nőnek nem csak a háztartás vezetése lehet az, amit tud?
A gyógyítás, a varrás, a szövés, mind olyan dolgok, ami rám ragadt még a faluban, ahonnét származom.
De nem erőltetem én ezt.
A szemeim Jeremy szemeiben néznek.*
- Az ember mindig fél a jövőtől. Én csak azt tudom, hogy nem akarok úgy élni egész életemben, hogy járom a tájakat. És nem ítélem el azt, ahogy te élsz, tudom, hogy mi vezetett oda.
De…az ember tud változtatni az életén, ha akar. Már nem gyerek vagy, és én se. Néhány év múlva nekem már gyerekeket kell szülnöm, ha családot akarok. A testvéreimnek már mindnek van.
*Én is őszinte vagyok, mert megérdemli, hogy az legyek vele.
Tudom, hogy sokat jelent neki, és ez kell ahhoz, hogy mindketten jól tudunk dönteni.
Talán holnap, talán ma megy el, és nem bocsájtanám meg magamnak, ha elszalasztanék egy lehetőséget arra, hogy helyesen döntsünk.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-23, 3:15 pm

Tudom, hogy valószínűleg nem ezt akarja hallani és legszívesebben én sem ezt mondanám, hiszen a hazug szavak máskor olyan könnyedén csúsznak a nyelvemre, de vele nem……nem tehetem meg, hogy áltassam, hogy csak azért ígérjek meg neki mindent, amire a szíve vágyik, hogy megvárjon és aztán? Valószínűleg tényleg megtenném, amit most elhatározok, hogy keresnék magunknak egy nyugodt helyet és még földet is vennék, házat is építtetnék, de, hogy meddig maradnék a fenekemen? lehet életem végéig, de ez volt az, amit nem mondhattam biztosra.
Érzem, ahogy fürkésző pillantása rám siklik és pillantásunk összekapcsolódik, a szívem összeszorul, ahogy látom benne a további kérdéseket, hogy ez nem elég és egyáltalán nem hibáztatom érte.
- Nem úgy képzelem el az életem én sem, hogy ezt csinálom. – rázom meg a fejem, miközben pír lepi el az arcom.
És igazat mondok, hiszen igazából semmit nem képzeltem el. Soha nem gondolkodtam el még, mi lesz később, ha megöregszem és már nem leszek ilyen fürge, bár a legtöbb magamfajta úgy sem éri meg azt, hogy ez komolyan aggassza. Fela-nak teljesen igaza van, hogy nem egy ilyen emberrel képzeli el jövőbeni életét.
- Nem, nem vagyok már gyerek….- sóhajtottam nehezet két malom között őrlődve. – Azt tudom, hogy veled szívesen megváltoznék. – döntöttem végül, elhatározva magam hirtelen.
Önző voltam. De talán képes leszek rá, azonban ha nem ezt mondom, akkor esélyem sem lesz.
- Legkésőbb reggel indulnom kell. – mondom ki aztán nehezen, mert nem vagyok biztos benne, hogy sikerült meggyőznöm, de közben azon morfondírozok, talán pont azzal teszem azt, hogy ha el akarom kötelezni.

Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-24, 11:21 am

*Jeremy tiltakozására komolyan nézek rá.
Remélem, hogy ő is komolyan gondolja.
Úgy látom, hogy végül mégis határozottabban dönt. Elmosolyodok.*
- Köszönöm.
*Elhiszem, hogy nehéz döntés neki felhagyni ezzel az élettel. Biztosan tele van izgalommal, csodás tájakat, gyönyörű kincseket láthat, egész életében. Szabad, mint a madár, senki másnak nem tartozik felelősséggel az életéért, csak saját magának.
Ha így akarna élni, nem állíthatnám meg, de én nem akarok egész életemben vándorolni.
Most még jó volt, de olyan, mintha egy burokban éltem volna.
A falu békéje és már idillinek tűnő, nyugodt élete, teljesen más, mint az, ahogy most élek.
Tele van veszéllyel, és egy magamfajta lány nehezen boldogul.
Megbánni azonban nem bántam meg. Úgy érzem, sokat tapasztaltam, és ha családom lesz, ezeket a tapasztalatokat, majd tudom használni. Az elfektől még tanultam is.
Lehajtom a fejem, nem mondok semmit rá, amikor megjegyzi, hogy reggel el kell legkésőbb indulnia.
Nem tartóztathatom, ez az ő döntése, és lehet, hogy tényleg szüksége van a pénzre, nincsenek barátai, rokonai, akik segíthetnének neki felépíteni egy házat, kihasítani a vad mezőkből egy darabka földet.
Ha együtt tesszük meg, csak én leszek neki.
Talán haza kellene menni a Déli-dombságba, messze a háborútól, orkoktól, ahol ott van a családom, akikre számíthatnánk.*
- Mit szólnál délhez, ahonnan jöttem? Ott lehetne segítségünk is…
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-24, 2:14 pm

Eltitkolni az igazságot már régen megtanultam, hiszen szükségem volt tá, így most sem esett nehezemre, hogy a bizonytalanságomat, határozottabb szavakba öntsem, ami meggyőzhette Fela-t, hogy teljesen elhatároztam magam.
Végül is nem volt ez olyan hazugság, amiket máskor mondok, magam is úgy gondoltam, hogy meg fogom tenni, de egy kis hang a lelkem mélyén sötét suttogásba kezdett és ezt muszáj volt elhallgattatnom. Meg fogok változni! Meg fogok tudni változni!
Kiűztem a kételkedő gondolatokat a fejemből, hogy arra tudjak koncentrálni, ami előttem áll majd.
Itt kell hagynom Fela-t és messzire kell utaznom, ahol lehet már nem ilyen békések a körülmények. Valószínűleg nem lesz ez sem sokkal veszélyesebb, mint egy-két másik rázósabb munkám, de most ott lesz a háttérben a lány emléke, az aggodalom, hogy mi lesz addig vele.
- Nekem kell megköszönnöm, hogy egyáltalán velem tartottál azok után is, hogy megtudtad, mit csinálok és esélyt nyújtasz nekem a változásra. – fogom meg a kezét az asztal felett.
Tudom, hogy mennyire más lehet neki ez az élet, mert láttam mennyire megviseli és hiába voltak az oktatások, nem voltam benne biztos, hogy valaha is tudna bántani valakit. Nem! Ez az élet nem neki való! De vajon a békés élet meg nekem való?
- Nekem bárhol jó lesz, ahol neked jó! – biccentettem, mikor arra utalt, hogy talán ott kezdhetnénk új közös életet, ahol a családja él, hiszen elmondta, hogy onnan jött. – De megbocsátanának neked
~…….És elfogadnának engem? ~
Ha már nem tudtunk többet mondani egymásnak, már csak egy éjszakát adhattam neki.
- Ha nem tudnál megvárni, hagyj üzenetet, megtalállak. – simítok végig ében bőrén.

Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-25, 8:50 am

- Nem ítéltelek el és most sem ítéllek el azért, ahogy élsz, mert tudom, hogy miért kezdted el.
És megismertelek…tudom, hogy a szíved jó és a lelked is.
*Válaszolok őszintén.
Nem húzom el a kezem, én is megfogom az övét. Talán felkészületlenül léptem ki a világba, és Mumbasa volt a leginkább kiváltó ok.
De ha visszagondolok, a kószák meséi a varázslatos, izgalmas nagyvilágról már kislányként is csillogást csempésztek a szemembe.
Igazán nehéz hát megmondani, mi is vezetett erre az útra. Talán mindig is más voltam, mint a többség, engem nem csak a szaladgálás, a pancsolás a patakban érdekelt, és nem csak a házimunka, meg, hogy családom legyen, él álmodoztam a sárkányokról, álmodoztam a messzi tájakról, a hósipkás hegyekről, hatalmas városokról, ahol a falak olyan magasak, és vastagok, amelyeken ember nem tud átmászni, s a tornyok a hegycsúcsok fölé emelkednek.
Szilaj lovakról, akik átugratják a bokrokat, sövényeket, s néha még az embereket is.
A tengert, ami olyan nagy, hogy ameddig a szem ellát, csak víz terül el, s a madarak abból halásszák ki a napi betevőt.
Mindezt látni akartam és titkon megélni is.
Ehhez kellett Mumbasa és a szüleim meg nem értése, de tudom, jó emberek ők, csak a falubeliek véleménye is számít, s ők az erőszakos Mumbasát szelíd földművesként ismerik.*
- Talán igen….hiszen végül férfit, párt vihetek haza, ahogy akarták, még ha az nem is Mumbasa lesz…de hát hozzám illő! Szeretnek ők engem, s biztos lehetsz bene, hogy hazavárnak, s a testvéreim is.
*Megfogom a kezét, amikor megsimítja a bőrömet és elmosolyodok.
Tudom, hogy már csupán ez az éjszakánk van, mielőtt elmegy. És a szívembe aggodalom mar, vajon visszatér-e, túléli-e a veszélyt?*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-26, 2:12 pm

Jól esnek Fela szavai és ez bátorsággal tölt el a jövőre nézve, hogy bízzak magamban, meg tudok majd változni, mert nem leszek egyedül majd, hogy megbirkózzam a feladattal.
- Köszönöm neked Fela, ez sokat jelent nekem. – mondom őszintén és szerelmes pillantással mélyedek el a szemeiben a kezét szorongatva.
Tudom, hogy annak ellenére, hogy elhagyta otthonát, biztosan nagyon vágyik vissza. Minden szava, minden elmélázó tekintete ezt árulja el. Neki van családja, vannak rokonai akik visszavárják és lehet, hogy ha vele tartok, akkor én sem maradok egyedül. Mire is vágyhatna egy magamfajta vándor, akinek senkije nincs? Ekkor felmerül előttem öcsém sírástól maszatos arca és rémült tekintete, ahogy szorítja a kezem és én megígérem neki, hogy visszatérek, csak hozok meleg ruhát, majd az, ahogy kétségbeesve keresem, kiabálom a nevét, de soha többet nem lelelem.
Ha letelepszem, sosem fogom megtalálni! De van egyáltalán reményem még ennyi idő után? Lehet meg sem ismerném, még ha látnám is.
A lány szavai ragadnak ki merengésemből és borús gondolataimból és halványan rámosolygok.
- Igen, nem kételkedem benne, hogy téged csak szeretni lehet.
Mivel holnap korán indulok, így szeretném még ezt az éjszakát vele tölteni. Ezért megkérdezem van-e szabad szoba. Szerencsénk van, egy kis padlásszobát még nem adtak ki, így elfoglalhatjuk azt.
Ezen az éjszakán úgy szerelmeskedem Fela-val, mint még soha, egészen késő éjjelig kényeztetem, hiszen bár határozott szándékom visszatérni, a sors útjai kifürkészhetetlenek. A szívem nagyon nehéz, mikor végre elalszom.



Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-27, 9:28 am

*Jeremy megszorítja a kezem és ez jól esik. Talán tényleg hihetek abban, hogy az a jövő, amit most beszélünk éppen, megvalósulhat, ha az istenek is úgy akarják.
Aztán megváltozik az arca. Nem tudom, mik fordulhatnak meg a fejében, de nagyon beszédesen jelenik meg az aggódás, a fájdalom kettőse.
Vajon vannak még titkai előttem, amikről nem akar beszélni? Talán azért, hogy engem védjen?
Nem tudhatom.*
- Ne butáskodj!
*Mosolyodok el önkéntelenül a szavaira. Biztosan nem igaz, hogy engem csak szeretni lehet. Hiszen hány olyan emberrel találkoztam már, mióta elhagytam a családom, akik egyáltalán nem szerettek…sőt!
Az este romantikusan telik. Jeremy kényeztetése ez olyan élet ígéretét teszi mellettem le, amelyre talán mindig is vágytam. Egy olyan férfival, aki megad mindent nekem, ami csak erejéből telik.
Nem elvesz, hanem megad.
Én is próbálom viszonozni a sok kényeztetést, és egészen későig fent vagyok, hogy örüljünk egymásnak.
Valahol ez mégis a búcsúéjszakánk, ki tudja, meddig tart majd a távollét.
Reggel még alszom, amikor felébred Jeremy és ha nem ébreszt fel, akkor még sokáig.
Az éjszaka kimerített annyira, hogy fáradt legyek.
Ha felébreszt, mosollyal az arcomon ébredek, csak akkor komolyodok el, amikor eszembe jut, hogy most búcsúzni fogunk hamarosan.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-27, 2:07 pm

Nem akarok most semmi rosszra gondolni, hiszen talán ma utoljára ölelhetem magamhoz Fela testét és töltekezhetek fel a belém vetett hitéből, amíg, ha az istenek is úgy akarják vissza nem térek és megkezdhetjük új életünket.
Ezért elhessegetem komor gondolataimat és inkább a lánynak szentelem maradék időmet.
A szoba magányában sokáig szerethetem gyengéden, amíg mindketten ki nem merülünk és hiába a holnapi nap egyre közeledő eljövetele, amikor csak búcsút kell vennem tőle, valószínűleg elég hosszú időre, végül győz a fáradtság és elnyom az álom.
Szokás szerint csak felületesen alszom, így a hajnal sugara fel is ébreszt.
Jó darabig elnézem a mellettem alvó lány békés, gyönyörű arcát, melyen eljátszadozik a kelő nap fénye és a szívem megtelik szeretettel. Tudom, hogy meg fogom próbálni amit ígértem neki, visszatérek és igyekszem megadni neki mindent, amire vágyik. De nyomasztóan nehezedik most rám a feladat. Sosem tartottam attól, hogy valami nem sikerülhet, hogy kudarcot vallok, de most igen.
Végül csendesen kelek fel mellőle az ágyból és öltözöm fel, készülök az útra. Nem ébresztem, nem akarok búcsúzkodni, így akarok elválni tőle, csendesen. Azt hiszem tegnap már mindent elmondtam, amit lehetett.
Még egy könny csókot leheltem ajkaira, hogy ne zavarjam álmát, majd a fogadóssal rendezve a számlát nekivágtam a megbízásnak.

//Ha megkapom a járandóságom, remélem kitelik belőle a szállás. Smile //
//Nagyon köszönöm a játékot, nagyon klassz volt és remélem egy hosszabb kapcsolat kezdete. Smile //


Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-05-29, 12:18 pm

*Az éjszaka édes-bús fárasztó órái annyira kimerítenek, hogy nem ébredek fel sem a csendes készülődésre, sem a könnyű csókra.
Amikor végül felébredek, nem találom mellettem az ágyban.
Csendesen távozott, a köszönés, ami maradt nekem belőle az előző éjszaka volt és az emlékek.
Megmosom az arcom, felöltözök és elindulok lefelé.
A fogadóban hűvösen, de udvariasan fogadnak.
Megreggelizem, és azon gondolkodok, hogy meddig kell várnom Jeremyre.
Aztán azon, hogy mit fogok csinálni addig.
Telnek-múlnak a napok és bizony, ahogy telik az idő, úgy bizonytalanodok el.
Vajon hol van? Miért nem jön még?
Az ígéret is lassan kezdi súlyát veszíteni. Vajon mennyire bízhatok a szavában, mennyire mondhatom azt, hogy minden körülmények között siet hozzám? Nincs kivel beszélnem és a bizonytalanság lassan úrrá lesz rajtam.
Néhány napot voltam vele, megismertem, de vajon valóban megismertem? Őszinte volt, tanított, törődött velem, de lehet, hogy mégsem tér vissza.
Elfogták, megölték, a háború martaléka lett, vagy inába szállt a bátorsága, és inkább folytatja onnan az életét, ahol abbahagyta.
Komoly vívódások után jutok el az elhatározásra.
Levelet hagyok a fogadósnál, s néhány darnát is, hogy biztosan odaadja majd, ha Jeremy mégis visszatérne. Úgy érzem, tartozom neki ennyivel.*

„Drága Jeremy!

Hosszasan gondolkodtam azon, hogy mi legyen kettőnkkel, s azt hiszem, bocsánatkéréssel tartozok neked.
A napok, ahogy telnek, egyre többször gondolkodtam el azon, milyen életet hagyunk magunk mögött, s ha most ezeket a sorokat olvasod, az azt jelenti, hogy mégis visszatértél.
Hosszasan vártam rád, kerestem az okokat, hogy visszatérsz hozzám, és amit elterveztünk, azt véghez visszük.
Álmodoztam gyerekekről, akik a te sudár külsőd és az én bőröm színét öröklik, ott futkároznak körülöttünk, láttam a munkától megkérgesedett kezed, amint az eke szarva mellett megtörlöd vele a homlokod és ezt a képet elűzte az érzés, hogy talán vissza sem térsz, hisz olyan soká voltál távol!
Ha olvasod, kérlek, bocsáss meg nekem, hogy nem tartottam ki!
És ha mégis összehoznának az istenek minket, ha Ritalea is úgy akarja, én azt örömmel fogom venni, bár nem reménykedhetek abban, hogy megbocsátasz nekem.

Csókol: Fela”

//Köszönöm én is a játékot, fantasztikusan jó volt! Smile Bocsi, és remélem, lesz még lehetőség folytatni! Smile //
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-22, 11:03 pm

// Kain, még Sendel után Smile //

*Belesimul ebbe az ölelésbe, mely a legnagyobb embert is porrá morzsolná. A pikkelyek és tüskék, a hatalmas karmok érintése gyengéd, meleg biztonságot ad ezen az eldugott tisztáson. Ha lehet, mégjobban odasimul, vörös farkát összefonja Kain aranyszín farkával.
A fekete sárkányoknak nem kerülne sokba egy föld nimfát szerezni és munkára kényszeríteni. De vajon mennyi föld nimfa van, akinek elég ereje van egy ilyen varázslat létrehozásához? Valamihez, ami hétszáz évre eltünteti a világról a halhatatlan feketéket.
Silarona finoman szusszan, ahogy kettejük orra összeér. Farka végével alig érezhetően simít végig újra és újra a másikon.
A felsorolt népeknek nem kell majd sok, hogy felsorakozzanak a sárkányok oldalán. Az emberek ellen küzdhetnek és egy olyan világot hozhatnak el, ahol az emberek, tündék által bevezetett rend és békesség nem áll többé az útjukba. Emellett valószínűtlen, hogy leállnának veszekedni Furiával.
A nőstény finoman felmordul. Még a téma ellenére is jó itt.
Miért…?*

- Talán Furia nem akart a többi fekete nélkül nekiindulni. Hétszáz év neki nem olyan sok idő, de pont elég a terep kitisztítására. És a kétlábúak nagy része már elfeledkezett a háborúról – a frissen születetteknek ez történelem, mese, és nem valóság. Egy háború felkészületlenül, sokként fogja érni a világot, ami még az incidensek ellenére is békébe süppedt.
*Talán nincs igaza.  Nem szokott nagy dolgok irányításához, nagy stratégiákhoz. De ő ezt tenné: a szétszórtság, gyengeség, visszavonultság illúziójából robbanna bele a világba, nem hagyva időt a felkészülésre.
De mit hoz nekik a háború?*

- Nem csak a sárkányok, de a kétlábúak is üldözni fognak. Nem bíznak majd meg valakiben, aki nem hozzájuk tartozik. Talán még azokban sem…. – *Halkan is kezdi, de a végét már csak elmormolja. A jövő, ha lehet, még kevésbé fényes, mint volt.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-23, 9:54 pm

// Silarona, jöhet az újabb Wink //

*A farkával összevonódó vörös farok csodálatos melegséggel tölti el. Feledtetni ugyan nem tudja a közelgő háború okozta érzést, de mégis ez a legjobb, amit érezhet.
Halk, doromboló hang hagyja el termetes testét.
Silarona szavaiból bölcsesség árad. Az arany sárkányban benne van, hogy megkérdezze, talán emlékei egy része köszön vissza a vörös nősténynek e szavakban, de végül megtartja magának.
Nem akar sebeket feltépni.
S valóban, a kétlábúak között járva, megtapasztalta, mennyire meseként fogják fel a sárkányokkal vívott háborút.
Egy olyan meseként, amelyekkel lefekvés előtt, vagy a tábortüzek mellett rémisztgetik a gyermekeket, s ha azok kellőképpen megijedtek, hát elmondják, hogyan ért véget.
Nem egyszer úgy, hogy eközben egy azon végzetes bestiák közül ott ült karnyújtásnyira tőlük, sötét köpenybe burkolózva.
A keserű szavak, amelyek a végén hangzanak el, megkeményítik izmait.
Pontosan ettől tart, s pontosan ez az, ami miatt szerette volna már réges-régen elkerülni, hogy bárki a közelébe férkőzhessen.
Az ő sorsa nem lehet más ebben a történetben, mint halál.
Vagy egy ősi által, vagy azok hadserege által.
Legyen bármilyen ügyes Kain, ha a sárkányok kiszorítják a kétlábú népeket, nem lesz hova bújni. Most még a tömegek között elvész a szaga, elvegyül fekete kabátos alakja, de ha nem lesz kik közé bújni – minden bűzük, s undorító szokásiak ellenére - akkor nem marad más, csak a harc, és a halál.*
- S ha a háborút a sárkányok nyerik, ha elpusztítják Lanur birodalmát, akkor nem marad hely a magunkfajtának.
*Fejezi be gondolatait a nősténynek.
Szorosan magához vonja, vigyázva, hogy azért ne zúzza szét a karcsú sárkánytestet.
Nyakával is körbefonja Silarona nyakát, hogy aztán fülébe súgjon. Kettős ívű szarvai megsimítják a nőstény fejét közben. *
- Nem akarom, hogy mindezeket meg kelljen élned. Jobban szeretlek magamnál is….
*Sejti, hogy Silarona vissza már nem térhet a Völgybe, mert ugyanaz a sors várhat rá, mint ami Kainra várna.
Ez a nőstény felvállalt egy árulót, ezzel máris életét adva fel cserébe azért, amit az üldözött, paranoid arany sárkány adni képes.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-24, 9:41 pm

// Kain flower //

*A doromboló morgások finoman átrezonálnak kettejük testén, épp ahogy az izmok feszülése is átsugárzik. Silarona nem ezt akarta elérni, de mindketten tudják ezt. A ki-nem-mondás nem segít a dolgon.
Belesmiul az ölelésbe. Egy pár pillanatig most összeláncolja őket ez az erő, mintha sosem léteznének külön. A nőstény finoman hosszádörgöli pofáját Kainéhoz. Ha most rájuk rontanának, talán több idő lenne kibontakozni ebből az összefonódásból, mint amennyit megengedhetnek maguknak. De békesség van és a friss erdei föld illata megtelíti az orrukat.
A szavak megborzongatják. Melegség tölti el belül, és hiába a téma, nem képes megbánást érezni az elvesztegetett jövő miatt. Aprót fordul, habár alig tud mozdulni ebben a szoros összhangban. Gyengéden végignyal Kain pofáján, a szája mellett.*

-Talán mindezeken keresztül, de valakiért… - *Többszáz évnyi szana-szét vándorlás, pillanatnyi, múló ismeretségek és a múlttól és az eredettől való félelem után az arany sárkány értelmet hozott az egészbe. Sodrása lett annak, ami eddig csak a táj hullámzását követte – és habár ez a sodrás olyan helyre visz, amit jobb lett volna elkerülni, maga az élmény elmosta ezt.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-25, 12:09 pm

// Nagyon tetszik, Sil! Smile //

*A sötét gondolatok nem hagyják el, de nem is törődik sokat velük.
Silarona közelsége, a nőstény illata feledteti vele azt, mi minden rossz történ vele életében.
Nem ragozza, elmondta már sokszor, körülbelül minden találkozásuk alkalmával.
De miután első alkalommal képtelen volt magáról lebeszélni a nőstényt, utána már nem is nagyon próbálta.
Véglegessé vált ez azzal, hogy Furia is tudomást szerzett a nőstény és Namelyr kapcsolatáról, s attól a pillanattól kezdve végzetük végleg összefonódott.
Olyan ez, mint valami gyógyíthatatlan fertőzés. Silarona elkapta tőle, s már ki nem gyógyulhat belőle.
De az arany sárkány nem gondolkodik most ilyeneken. Még az sem jut eszébe, hogy ez volna a megfelelő pillanat, ha mindkettejükkel végezni akarnának. Néhány sárkány, akik a völgyből jönnek, rajtuk ütne, s nem volna idejük védekezni sem.
Szép halál lenne.
A két sárkánypofa találkozására behunyja arany szemeit. Élvezi a becézgetést.
Lazít a szorításon, amikor érzi, hogy a nőstény mozdulna, s a hirtelen jött kedveskedésre ő is visszanyal.
Nevezhető lenne ez sárkánycsóknak is, főképp, ha a nőstény viszonozza is ezt, mint a hím tette.
Ebben az esetben az arany sárkány fejét szembe is fordítja a vörösével, s a lombokon átszűrődő halvány fényekben megcsillannak kettős ívű szarvai.
Ha nem viszonozza, akkor csak beszélni kezd.*
- Sosem értettem, miért áldoztál fel mindent értem…
De amíg élek, hálás leszek érte.

*Ahogy az arany sárkány irányt adott a vörös életének, még ha ez az irány a halál felé mutat is, úgy talán az életét mentette meg Kainnak, hogy találkozott Silaronával. Egy okot kapott, amiért érdemes élni, s küzdeni.
Szárnyai még mindig takarják a kisebb nőstényt, egyfajta burokba zárva mindkettőjüket.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-27, 9:49 pm

//Kain  I love you //

*A két bestia feje kicsit távolodik, csak hogy nyelvük összetalálkozzon egy csókban. Kedves, finom, ahogyan gyengéden érzik egymást.
Arany csillogás verődik le róluk, ahogy az egy-egy fénypászma keresztüldöf a téren, egészen a hatalmas hím sárkány pikelyeiig. A másik, Silarona, aki az átlag sárkányokhoz képest sem nagy, Kain mellett pedig egészen eltörpül, elveszik az arany szárnyak takarásában. Apró buborék ez nekik most.
A nőstény sárkány csak belefeledkezik. Régebben éveket töltött el anélkül, hogy bárkivel érintkezett volna – de mostanában az egyedül eltöltött hetek alatt is majd’ belebolondult az érintés hiányába. Nem is az érintés, hanem Kain érintése. A távolság köztük, majd Sendel pokla és a félelem- elkezd felolvadni ebben a pillanatban, ahogy egymásra találnak.
Silarona lassan kibontakoztatja farkát a laza fonatból, hogy aztán szélesebben tudjon végigsimítani vele az sebhelyekkel borított, arany testen. Semmi nem zavarja meg őket. A fák csendesen állnak őrt körülöttük, kirekesztve minden mást.
A vörös sárkány egy pillanatra elmosolyodik – sárkány-vicsor ez, amiben csak egy másik sárkány láthatja meg az érzelmeket.*

- Hiányoztál.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 8:17 am

// Sil sunny //

*Létrejön a sárkánycsók, s az arany sárkány bele is feledkezik. Az eletromos feszültség, mely ott vibrál hatalmas testének izmaiban, eltűnik ezekben a pillanatokban. Kain ellazul, s átadja magát a pillanatnak.
Különös látvány lehetne ez bármely kétlábúnak, hisz a sárkányok közel sem hasonlítanak a humanoidokra, mégis egyik leggyengédebb, s számukra legszebb érintkezésük zajlik, mely intim, s gyengéd.
Ahogy a nőstény farka végigsimít testén, s eme érintés tovább sugárzik az egész aranyló alakon.*
- Te is nekem!
*Dörmögi mély hangon a hím.*
- Minden nap minden percében….
*Miközben, ha a nőstény sárkány hagyja, finoman átfordítva fölé emelkedik.
Nehéz elképzelni, s kevesen is tudják, milyen gyengédségre képesek az embernél hatalmasabb lények, kiknek ereje messze elegendő lenne arra, hogy fákat roppantson szét.
Mégis, néha a legnagyobbak képesebbek a legfinomabb gyengédségre.
Eme gyengédséggel közelít az arany sárkány a nőstényhez, s az a bizonyos tengerész, aki a Hajnalon hajózva egy időben észrevette őket, most joggal állíthatná: üzekedő sárkányokat lát.
Az álomszerű, mégis szenvedélyes, s gyengéd tánc körbeöleli a szűk tisztáson összefonódó égi bestiák testét.

Később Namelyr, még mindig sárkány testében hever Silarona mellett. Bizonnyal állítható, a boldogság az, amely csillog arany szemeiben, amelyekkel a kék pillantást keresi.
Nem érzi sebeinek húzódását, zúzódásainak tompa fájdalmát, egy dolgot érez: szerelmet.
Arany farkával simítja a vörös sárkány kisebb pikkelyeit, s halkan morrant.*
- Ezek a pillanatok megérnek egy örökkévalóságot is veled.

//Részletek egyeztetve előre Wink//

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 3:43 pm

// Kain - deja vu Very Happy //

*A két sárkány kellemes-kényelmes kimerültségben hever egymás mellet. A vörös nőstény kinyújtózik, pillanatokra megfeszíti, majd elengedi az izmait. A fű körülöttük lassan éledezik, ahogy a letiport szálak egyenként igyekeznek kiegyenesedni. A lassan nyugvó nap sugarai alig-alig törnek át a fák között.
Silarona finoman, vidáman visszamorran. Nem tudják mennyi idejük vagy még együtt – most, legközelebb, azután. De nem is lényeg. Ezek a cseppnyi pillanatok arra valóak, hogy boldogok lehessenek.
Óvatosan megböki orrával Kaint. Pici játékosság vegyül a mozdulatba, olyan, amelyhez talán egyikük sem szokott. Silaronában az első találkozásuk merül fel. Akkor is ingerre cselekedett – úgy, ahogy máskor nem tette volna. Nem is tudta, mi ütött belé. Nem érzett ingert visszatámadni, vagy akár igazán védekezni, amikor a fekete mágus nyakon ragadta és a fához szögezte. Visszagondolva olyan különös az egész – talán ha akkor nem kerül szóba Furia, akitől most mindketten a halálukat várhatják, sosem jutnak el idáig.
A vörös pofán megint felvillan egy vicsor. A kétlábúaktól hozott szokás, hogy még eredeti alakjában is éppúgy használja a mimikáját, mint elfként, s a furcsa megjelenés ellenére is éppúgy mosolyog. *
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 3:54 pm

// Sil, bizony Very Happy //

*A nap sebesen telt el, ahogy a két sárkány egymásba feledkezett.
Már az alkonyi nap narancsos-vörös fényei színezik a fákat, és a letiport füvet.
Béke, boldogság és nyugalom van, mintha valami csoda folytán leltek volna egy szigetre, az áruló és szerelme, amely távol tartja őket a világ mocskától.
Burok ez, amely csak a két sárkány fejében, szívében létezik, a szerelmesek fátyla, mely csak azt engedi be maga mögé, amit viselői látni akarnak.
Kain jóllakott a boldogsággal, jóllakott Silarona karcsú, vörös pikkelyek borította testével, s nem érez éhséget sem.
Az arany sárkány halkan felmorogva méltatlankodik, de csak egy pillanatra a böködésen, aztán hasonlóan finoman bök vissza aranyszínű orrával a vörösnek.
Neki most eszébe sem jutnak első találkozásuk pillanatai, de az épp elmúltak sem.
Elnyújtaná a végtelenségig ezt a pillanatot, ezt a napot.
Belegondolni se mer, milyen élet lehetne az, amiben ők ketten vannak csak, senki más, sem kétlábú, sem sárkány nem zavarná meg életüket.
Igen, úgy tudna élni!
Aztán a fáradtság rátelepszik arany szemeire, s a kettős ívű szarvak lehanyatlanak a letaposott fűbe.
Békés szuszogása jelzi, alszik.

A másnap reggel azzal telik, hogy a vörös sárkány porcikáit tanulmányozza a pirkadat fényeiben, míg fel nem ébred.*
- Jó reggelt! Hogy aludtál?
*Az istenek végre kegyesek voltak hozzájuk, Kain nem emlékszik rá, mikor érezte magát ilyen boldognak. Talán sohasem, talán csak azokon a találkozásokon, amelyeket Sillel ejtettek meg.
Gyomra hangosan kordul egyet, s ez jelzi számára, ideje préda után nézni.*
- Egy közös vadászat?
*Pillant a nőstényre.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 9:11 pm

// Kain  What a Face //

*Nem telik sok időbe, hogy a még mindig gyógyulófélben lévő sárkányokat elnyomja a közeledő este békessége. Az első csillagok épphogy megjelennek az égen, ahogy a vörös sárkány hanyatt fekve nézi az eget. Emlékek, elmúlt éjszakák, felvillanó képek töltik be a kettejük kis burkát. Az egyre sötétedő ég tűszúrásokkal pettyezetten borítja be őket, míg körülöttük a fák sötét sziluettjei magasodnak. Köztük az erdőpamacs lassan megtelik az óvatosan neszező éjjeli állatok zajaival. ár megszokták a két égi ragadozó jelenlétét, habár az értelmesebbek a közvetlen közelükbe nemigazán merészkednek.
Silarona fordulva kucorodik. Összegömbölyödve simul Kainhoz. A másik hatalmas testének melege és egyenletes emelkedése-süllyedése lassan álomba ringatja.

Másnap kora reggel ébred. A nap már keresztülbukott a legsűrűbb fák felett, hogy még langyos-fényes dárdáival megtalálja a két sárkányt.
A párja illatára, hangjára ébredni... A nőstény úgy érzi, ismét egy tökéletes pillanatba csöppent. Kinyújtóztatja a tagjait. *

- Jó reggelt! Jól. - *Egy érintés erejéig megint Kainhoz simul.* - Te?
A hangja mosolyog, úgy, ahogy csak a békés-boldog pillanatok tudnak. Vidáman vigyorodik el egy pillanatra, ahogy párja teste hangosan reklamál.*
- Jó ötlet!
*Ő sincs épp jóllakva, azt meg kell hagyni. Újból nyújtózkodik, már lábra állva. Óvatosan mozgatja meg a szárnyait – hiába, hogy az arany sárkányhoz képest sehol sincs méretben, az önmagában is apró facsoport tisztása nem elég nagy az akrobatika-mutatványokhoz.
Egy pillanatra megmerevedik. Kell egy kis idő, hogy a békébe oly’ könnyen beleszokott érzékei visszaálljanak. Hallgatózva s szimatolva pásztázz a környéket, de nem érez semmit. Habár így, a fák közé zárva ez nem jelent sokmindent. Viszont a felszállással a hatalmas arany sárkánynak nehezebb dolga lesz ezen az apró helyen.
Hacsak Kain nem tartóztatja, óvatosan a levegőbe szökken, hogy aztán épphogy a fák fölé érve kitárja a szárnyait és kicsit feljebb lendítse magát. Még mindig nem épp tagjai tompán belesajdulnak a műveletbe.  Még így is eléggé lenn van, hogy ne legyen vészesen feltűnő. Újra kiterjeszti az érzékeit, s ezúttal gyorsan körbe is néz, de a gyors felméréssel nem talál semmit, ami veszélyre figyelmeztetné.  
Élvezi, ahogy a levegő körülveszi, ahogy szél örvénylik a szárnyaitól. A sárkányok nem véletlenül az ég bestiái. A hosszú, fák közé zárt idő után örömmel veti bele magát az érzésbe, ahogy csupán aprókat mozdulva vár Kainra.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 9:30 pm

//Sil, akkor repüljünk együtt  bounce //

*Még nem mozdul. Tekintetével követi a vörös nőstény nyújtózását. Az arany pillantásba ivódik minden apró mozdulat, a reggeli nap sugarainak csillogása a vörös pikkelyeken, ahogy a karcsú sárkánytest izmai játszanak nyújtózás közben a fényben.
Elraktározza magában, hogy emlékezzen rá, amikor majd nem lesznek együtt.*
- Én is, ritkán alszok ilyen mélyen…
*Jegyzi meg, miközben karmos mancsával megöleli a hozzá simuló nőstényt. Mi tagadás, ő ezt a pillanatot élvezi a leginkább. A közelség, amire olyan sokáig várt, most itt van, amennyire lehet, tobzódik is benne.
Kain követi a nyújtózást, s figyeli, hogy talál utat a vörös sárkány a fák között. Ő ezt nem vállalja. Teste sokkal nagyobb annál, hogy utat találjon azon a résen, ami Silarona nyomán keletkezett.
Egy villanás csak, míg felveszi fekete köpenyes alakját, s feltápászkodik a földről. A fák alatt gyalog indul el kifelé, amíg elég nagy teret lát maga felett.
Akkor felpillant. Fakó arcát megvilágítja a napfény, s fekete szemeit behunyja, mielőtt felveszi újra sárkány alakját.
Már a levegőben van, erőteljes szárnycsapásokkal kerül a fák koronája fölé, s gyorsan megleli pillantásával a vörös sárkányt.
A hűvös reggeli levegő üdítően hat rá, ahogy a testmozgás is. Ő is érzi még sebeit, amiket a Silaronával átélt közös pillanatok gyönyörei elkendőztek előle, most visszatérnek.
Odafent neki is első dolga felmérni a terepet, holott ezt megtette odalent, kétlábúként is.
Idefentről azonban teljesen más szögből, s távolabbra is ellát.
Mikor tisztának tűnik a terep, már eléri a nőstényt, s a levegőben lebegő sárkányt megsimítja farkával, ahogy elhúz mellette.*
- Errefelé vadló csordák, s őzek vannak többségben.
Megfelelnek, Gade?
//A kifejezés tekinthető egyfajta társnak, párnak, házastársnak//
*Hangzik az arany sárkány szava, miközben szárnycsapásaival megállítja magát, s szembefordul Silaronával.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 9:59 pm

// Kain Smile Nem volt szívem a lovakat.... Sad //

*A testhez képest viszonylag nagy szárnyak felkavarják a reggel már épphogy nem csípős levegőjét. A vörös test a fel-le mozdul, ahogy „egyhelyben” lebeg. A kék pillantás követi a sötét alakot, ahogy az eltűnik a fák között. Beletelik egy rövid pillanatba, mire újra megtalálja az erdő-foltból kilépő mágust. Egy villanás, s újra felbukkanó arany sárkány beljebb rémiszti a fák között motozó állatokat.
A kétszínű pikkelyek egy pillanatra összecsókolóznak. Kain Silaronával szembe lebben.*

- Megfelelnek! - *”Gade”. A szó jóleső érzéssel tölt el. Talán túlságosan is kezdi megszokni ezt a tiszavirág-életű békességet, de most minden a megszokottság, a helyénvalóság érzetét kelti.
Neki még nem jutott eszébe végiggondolni a környék élővilágát. De most reflexszerűen kezd el kutatni az említett állatok után. A vörös szárnyak nagyot lendülnek, s félkörívben kerüli meg Kaint. Egy óvatos pillanatra közelkerülve finoman simít végig orrával a másik nyakán. Rizikós mozdulat ez, a hím paranoiáját s rengeteg rossz tapasztalatát nézve, de nem tudja megállni. Akarja éreztetni, hogy most ittvan vele, hogy nincs egyedül.
Majd rögtön hátrébb is lendül: a vadász-ösztönei elkezdenek bekapcsolni, ahogy a kék szempár villanva kutat a zöld dombok között. Az alig mozduló levegő nem siet a segítségükre. Feljebb emelkedik, s elsőre nem is veszi észre a távolabb egy patak felé tartó őz-csapatot.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 10:18 pm

// Sil, biztos voltam benne, hogy az őzeket választod Wink //

*Kain tudomásul veszi, habár mosollyal, vagy egyéb jelzéssel nem felel Silarona válaszár.a
Az éhség most viszi előbbre.
Éppúgy nem izgatják a szertefutó állatok se, amiket megrémisztett felszállásával.
Minden természetesnek tűnik, minden pillanat, amit a nősténnyel tölt. Mintha az istenek együvé tartozónak teremtették volna őket, pedig nagyon is jól tudja, hogy ez csak döntéseik következménye. Régen megtanulta, hogy az istenektől jóra ne számítson.
Silaronától már nem számít támadásra, paranoiája ebben az esetben a nőstény félelmei ellenére sem lép működésbe. Ha akarta volna, a vörös sárkánynak számtalan alkalma lett volna, hogy megölje őt. Ha más ne, legalább a mostani éjszaka, amikor úgy aludt, mint egy fióka.
Minden esetre az a pillanat gyors volt ahhoz, hogy Namelyr reagáljon a nyakán végigsimító nőstényre. Inkább követi, s mindössze arany szemein látszik a gyengédség, amivel utána pillant kedvesének.
Silarona elérte célját, érzi, hogy vele van, nincs egyedül, s még ebben a pillanatban sem aggódik.
Azonban csaknem egy időben pillantja meg a vörössel az őzcsapatot.*
- Magasról zuhanórepülésben csapjunk le, az utolsó pillanatban pedig megbénulnak majd.
*Szól a nőstényhez, s ha az rábólint, akkor maga máris összébb húzza szárnyait, s farkával is úgy kormányoz, hogy a zuhanórepülés az őzek háta mögé tartson.
Ha Silarona is vele tart, akkor épp, mikor felfigyelnének rájuk, az arany sárkány kiengedi hangját. Mély, de a préda velejéig hatoló hang ez. Ősi, ösztönös félelmeket kell keltenie, s ha minden sikerrel zárul, hamarosan az arany sárkány hátsó karmai között ott sír az egyik vad.
Nem sokáig, Kain rutinusan tépi fel karmaival az útőeret, s vérezteti is ki prédáját még a levegőben.
Pillantásával Silaronát keresi.
Ha nem egyezik bele, meghallgatja javaslatát, s ha közben Sil is megindul, követi őt.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 10:39 pm

//Kain  Basketball https://www.youtube.com/watch?v=RKmw9oS__MM //

*Kain javaslatára nem szól, csak rábólint. A vadászat a vérükben van – ösztönös, sokat gyakorlott mozdulatsor, s nem igazán van szükség most beszédre.
Összehúzza ő is a szárnyait, úgy követi az arany sárkányt. Az állatok messze vannak, de a távolság rohamosan csökken, ahogy a két áramvonalas test kettéhasítja a levegőt. A teret betölti a nőstény hangja, ahogy egybeolvad párjáéval. Az őzek ledermednek, csapdába esve a közeledő sárkányok és a patak között. Habár az utóbbit könnyedén átugorhatnák, csupán pánikban tipródnak.
Silarona egy fiatal, nem túl nagy s nem is túl kicsi ünőt ragad ki, s mellső mancsaival megemelve azt egy pillanatra a nyakához érinti a fogait. Ahogy a két sárkány száll, utánuk mint az eső, szétmorzsolódik a levegőben az állatokból folyó vér. A hátramaradt csorda kitörve menekül arra, ahonnan nemrégiben jöttek.
Ha Kain nem vezeti másfelé, a vörös sárkány egy másik facsoporttól nem messze landol, még a tiszta füvön. A zsákmánya mellé kerül, rövid életének már nincs nyoma.
A kék szemek felpillantanak, s a hím sárkányt keresik. Csak egy pillantás elég, hogy tudja, a másik itt van vele. A hatalmas, fehéren villanó fogak feltépik az őzet. A hús még gőzölög, amikor Silarona az első falatot kiszakítja belőle.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-08-28, 11:01 pm

//Jöhet a menet, Sil!  cheers //

*Természetesen Kain sem azért beszélt, hogy a szót szaporítsa, hanem mert több módon is vadászhatnak, s ha nem egyeztetnek, könnyen lehet, megzavarják egymást, avagy a prédának adnak esélyt.
Azonban Silarona helyben hagyja a „taktikát” s mindkettőjük számára sikeres is a vadászat.
A préda elfogyasztása mindkettőjük számára megfelelő helyen lesz, ezt tudja Kain. Ez is lehet ösztönös, mint a vadászat, s ha már az állatok elejtését az ő ötlete alapján tették meg, hát az elfogyasztásukhoz könnyedén választhat helyet a vörös sárkány.
Az arany sárkány is ott landol, nem messze Silaronától, s kertelés nélkül belemélyeszti fogait a húsba.
Nem érdekli, hogy a még megmaradt vér vörösre festi pofáját, ez soha nem izgatta. Az ételre hatalmas testének van szüksége.
Az inak recsegése, az izmok szakadásának hangja mind zene füleinek. Mellső mancsaival tartja a földön a tetemet, miközben eszik.
Azonban hamarosan már csak néhány csont, meg a bőr maradt.
Kain elégedetten pillant Silarona felé.
Hamarosan innia kell majd, s az ivás majd lemossa a vért is róla. Valamiért fontosabb neki, mennyire őrzi meg külsejének tisztaságát.
Be nem vallaná magának, hogy Silarona hatása ez, tetszeni akar a nősténynek.
Közelebb sétál a vörös sárkányhoz, s ha az még nem fejezte be, akkor leheveredik mellé. Fejét magasra tartja, úgy kémlel körbe.
Óvatos, s a készenlét is kezd visszatérni. Ez azonban nem gátolja abban, hogy a nőstény vonalain is időzzön még pillantása.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-10-31, 5:32 pm

// Kain ^^ Smile //

*Nem sok időbe telik, hogy a két sárkány eltüntesse az őzeket. Hamarosan már csak a két alatt maradványai hevernek a mezőn. Silarona felnéz. Észrevette, ahogy Kain mellé feküdt, de nem szakította meg az evést. Most az ő pofája is véres, bár talán kevésbé, mint a hímé. A vörös sárkány rögtön a nem messze lévő folyó felé fordul. Közben farkával végigsimít Kainon. Le akarja mosni magáról a vért, és inni is akar.
Az áttetsző cseppek elviszik az őz melegségének utolját is. Ha Kain csatlakozik hozzá, pár pillanat múlva kicsit nekidől. Körülöttük a táj változatlan nyugalomban hullámzik a halvány szél alatt.


***


A napok észrevétlen gyorsaságban tűnnek el. Összemosódott, pattanásig feszült béke-buborékba záródik a két sárkány. Mielőtt a nőstény igazán észrevenné, az elválás egyre nyomasztóbban nehezedett rájuk.


***


Egy hét telt el a folyóparton elköltött reggeli óta. Habár a külvilág még nem jelentkezett, mindketten tudják, hogy nem húzhatják s továbblépést. Egyre veszélyesebb együtt maradniuk.
Néhány, egymáshoz közelebb csoportosuló erdőpamacs között fekszenek. A vörös sárkány finoman végigsimít orrával Kainon, követve a nyak tövének és a lapockának vonalát.*

- Mi lesz ezután?
*A mellkasát nyomó érzés buktatja ki belőle a kérdést. Szeretné megkérdezni és tudni, hová megy ezután az arany hím, de tudja, mindkettejüknek jobb, ha nem tudják pontosan, merre van a másik. De a jövőről tudniuk kell, azt meg kell beszélniük. És a végén dönteniük kell, hol és mikor találkoznak legközelebb - csak hogy mielőtt két irányba indulnak, már várhassák.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-11-01, 3:19 pm

//Silarona, a szépséges, vörös nőstény Smile //

*Silarona mozdulatára Kain akaratlanul is mély, doromboló hangot hallat, habár külső szemlélőnek ez inkább egy rémisztő morgásként hatna.
Feltápászkodik ő is, s mielőtt még nyomába eredne a vörös nősténynek, arany pillantását körbejáratja a tájon.
Orrai remegve fogják be a szagokat, keresve az idegen, veszélyre figyelmeztető aromákat, de ezek most elkerülik őt.
Nemes alakja sietve csatlakozik nőstényéhez az ivásban, de azért előtte kihasználva a szél irányát, mélyet szippant Silarona mással összekeverhetetlen illatából.
Meg akarja ezt őrizni, hogy ha majd nem leszek együtt, akkor is fel tudja idézni.
A víz még az arany pofáról is lemossa a vért, miközben iszik, Mellső lábaival beletoccsan a hűs folyadékba, de csak azután, hogy Silarona oltotta szomját.

A békesség illúziója lengi be a következő napokat. Kain mégsem engedheti el magát soha. Hiába a szerelem közelsége, az időnként üzekedéssel töltött éjek, a közös repülések, az erdőmélyi, összebújós csendek, amikor a két ragadozó gyengéden hallgatja egymás légzését, s a természet lágy közelségét.
Az áruló élete sosem térhet már vissza azokhoz az időkhöz, amikor még nem kellett folyton a háta mögé pillantania, árnyak közt árnyakat keresni, melyek életére pályáznak.
Folyton késznek kell lennie arra, hogy harcolni kell, s immár nem csak saját életéért.
Mégis, még ezek a paranoiás figyelemmel kísért idők azok, melyekre majd boldog időkként emlékszik, amikor nem lesz mellette Silarona.

A békesség abban a pillanatban pukkan szét szappanbuborékként, ahogy Silarona felteszi a kérdést, amelyet Kain még nem akart felhozni. Pedig mindez már fojtogatta ott, a szíve tájékán egy ideje.
Nem akart tudomást venni róla, valahol harcolt az érzéssel, hogy megint menni kell. Megint magára kell hagynia a nőstényt.*
- Ami mindig is.
*Feszülnek meg izmai, miközben válaszol, s kettős ívű szarvaival, visszasimogatja a nőstényt. Állával követi azt, s orrával finoman közelít Silarona orrához.
Csendesen végignyal rajta.*
- Menni kell, hogy élhessünk, s hogy újra találkozhassunk majd….ezek a napok értelmet adnak a bujdosásnak, mert tudom, hogy vársz rám valahol.
*Az arany szemek a tengerkékekbe mélyednek.*
- Van kiért tovább menni.
A háború elsodorja majd ezeket a békés helyeket, de találni fogunk újabbakat, amíg még marad néhány.

*Súlyos témák ezek, s nem a kétlábúakat sajnálja. Ők nem szolgáltak erre rá, de díszlet, s menedék nagy tömegük. Rejtek, melynek segítségével tovább élhet, s újra találkozhat a vörös nősténnyel.
Gondolkodott már, hogy miként tovább.*
- Kell egy hely, ahol majd üzenetet hagyhatunk egymásnak. A helyről és az időről…

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-12-13, 2:31 pm

//Mese: Vér a fenyők alatt//

*A Nyugati szeglet erdeiben megjelenő Merilien és Daxa végre békességben megpihenhet. Fajtársaik óvó, ápoló karjai támogatják őket a térkapu még mindig fennálló kijárata mellett. Az erdő, melyben nyílt csendes, hűs békességet áraszt. Csupán a kapu résén át hallik a várost elborító háború borzalmainak hangja.
Merilien még láthatja, miként tartja Avaris a kaput, s láthatja, miként hajlik anyjának haja lassan őszbe.
Érhető, a Szent kút vize kell a kapu megnyitásához, ám ennyi idő után nem csupán a varázslatos víz ereje fogy, hanem az elfé is, ki az átjárót nyitva tartja, hogy mind, ki menekülni kíván, elhagyhassa Lumel’Auvrea romos városát.
Daxát két barna hajú zöld elf támogatja, s rögvest sebeivel kezdenek foglalatoskodni, miként teszik azt a vér elf hercegnő sebeivel is, amennyiben megengedik.
A kapun keresztül kísérhetik figyelemmel a küzdelem alakulását a téren.
A pajzs már nem létezik, Sol’tis kedvese kiszolgáltatva várhatja az első orkokat, kik majd a térre lépnek.
A megmenekült vér elfek nem tudják elhagyni a kaput, míg látják városukat pusztulni.
Aggódó szemeiket a résre függesztik, mi nyitva marad még. Sol’tisért, Avarisért, de már a félelf tolvajért is aggódnak, kik még a téren vannak.
Zöld elfek jelennek meg fegyverben. Íjászok, kiknek tegezében nyilak sokasága hever, s oldalukon ívelt elf pengék lógnak.
Nincsenek túlságosan sokan, élükön egy igen méltóságteljes nagyúr áll.
Az erdő urának arcát hagyományos, elf fonatokkal díszített, hófehér haj borítja. Rebesgetik, hogy Elsga elesésekor őszült meg hirtelen.
Gilchanar az, aki az Elsgából elbujdosott nyugati elfek vezetője.*
- Edain őrei! Nem nézzük tétlenül ezt!
*Kardját kiemelve ugrik át a kapun, s katonái némán követik őt.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-12-20, 3:15 pm

//Mese: Vér a fenyők alatt//

A Nyugati szeglet csendes erdejében az aggódó vér elfek között az alélt hercegnőt rögvest többen is gyógyítani kezdik. Tán nem elegendő a szerek, kenőcsök használata, miután sebeit kitisztították, az egyik zöld elf gyógyító mágiához nyúl, hogy erősítsen a meggyengült nőn. Merilien hamarosan magához térhet.
Daxa sebeit is ellátják, s noha a helyi tündék inkább hívei annak, a természet végezze el a munkát, egyik gyógyítója épp ugyanúgy segíti előbbre a javulását az Olassiëból érkezett elfnek, mint Merilienét.
Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime2015-12-23, 1:09 am

Mese: Vér a Fenyők alatt

Hangulat zene: O Death



Csendesen háborgok magamban, miközben sebeim kezelik. Már megszokásból is istennőnkhöz szólok, pedig nem érzem úgy, hogy kellene. Körbe pillantva látok egy csoport menekült vérelfet, akik Eclairhez imádkoznak. Ez csak még jobban felmérgesít. Még is milyen anya az ilyen?! Aki hagyja, hogy gyermekeit százszámra mészárolják, aki ölbe tett kézzel nézi és nem tesz semmit! És még is milyen atya az, aki hagyja, hogy gyermekei úgy elkanászodjanak és kedvükre gyilkoljanak?! Talán az istenek körében törvénybe nem ütközik más gyilkossága? Náluk ez rendben van? Az, hogy felborul minden, és nincs más, csak pusztítás? Vagy tán tartoznak Dremernek, s mi, mint a haszonállatok értékül szolgálva kerülünk hozzá, s ez a vágóhíd? Így váltjuk ki őket?
Kezeim ökölbe szorulnak. Hiszem, hogy vannak. De nem vagyok képes elhinni, hogy mindez lehetséges.. Talán történt valami fent, amiről mi nem tudunk. Ami miatt nem tarthatnak idelent, a gyermekeik körében rendet. Erre a szülő rendeltetett, egy bizonyos fok után. Úgy érzem, ennek ideje volna, de se retorzió, se segítség. Mérgesen kapom oldalra a tekintetem és pillantásom a kapura siklik. Összeráncolt homlokom, ráncaim kisimulnak, s az éppen sebeim kötöző elfre pillantok.
- Hogy hívják bátor, nemes hadúrotokat, ki az imént haladt át csapatával a kapun, életét kockáztatva egy félig vesztett csatáért? - kérdezem, miközben magamban ismét felidézem a derék férfi vonásait, szavait. Épp ekkor hallom meg az ismerős dübörgést, s látom meg, ahogy Arakh'is átjön a kapun. Ha az ott lévő elfek támadni akarnák, eléjük lépve állítom meg őket.
- Ne! - szólok, s közelebb lépve az állathoz felé nyújtom kezem. - Hát élsz, te kóbor! - kiáltok fel vidoran, s a kron már üget is felém, kerülgetve a többi elfet. Szarván lógó ork láttán elégedett mosoly kúszik arcomra, s hamarost körbe fürkészem, van-e ellátásra szoruló sebe. Bőrén látszik, hogy sárkánylátta, de él és ez a lényeg.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nyugati szeglet - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati szeglet   Nyugati szeglet - Page 14 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nyugati szeglet
Vissza az elejére 
14 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Nyugati szeglet-
Ugrás: