LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Savanti - A vizek városa

Go down 
+22
Hossin
Regélő
Yurin Akari
Black Robe Nen
Darthys Indoril
Xerar
Lothár Von Falkenhausen
Sydney H. Low
Lysanor Eweny
Nawarean
Silarona
Kesa Klensbane
Archastor Naviel
Balál Tangeran
Zolfar
Sou
Cloud Revan's
Kain Namelyr
Sajmon
Thaloma
Alex Ian Keegan
Mesélő
26 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Alex Ian Keegan
Vörös sárkány
Alex Ian Keegan


Hozzászólások száma : 647
Életkor : 38
Munkahely : épp ahol

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2012-02-10, 9:08 pm

*Ismerős táj, ismerős illatok, s ismerős hangulat. Mégis a hangulatban van valami keserű, amit nem ért a sárkány, miért van ott. Mintha... ide tartozna, de mégse. Ez az egy év Lanuriában sok mindent változtatott rajta. Sok mindent tudott meg magáról, másokról és az életről, s valahogy otthonná vált számára az a hely. Főleg, hogy tudja, eredetileg odatartozik. De mégis itt van az az érzés, hogy ez az otthona, hisz itt húzott le 24 évet. Mindvégig vadalaninak hitte magát, s ezt a bőre színe is bizonyítja. S nagyon biztos, hogy ezt a színt csupán akaratával már nem változtathatja meg. Elvileg a sárkányok kialakíthatnak egy emberi külsőt, melyben a kétlábúak között feltűnés nélkül mozoghatnak. Alexnek ez nem adatott meg. Ő ilyenre alakult. Alakult? Ez hogy lehetséges? Ez lesz az első kérdése, amikor első kiszemelt célpontjával végre találkozik. Ez a személy pedig az, akitől szerezte a varázsitalt, amely segít megkötözni benne a bestiát. Vagyis Savanti nagy bölcse, mágusa, varázslója. Egyebet nem tud arról az emberről, csak azt, hogy ő tudja a varázsfőzetnek a receptjét. De persze megadta a receptet Alexnak, így nincs rászorulva az ő tudására, de ha ő ezt tudja, akkor... tudnia kell azt is, hogy Alex valójában sárkány. S ha ezt tudja, akkor tudnia kell a sárkányokról. Ha pedig tud a sárkányokról, akkor azt is tudnia kell, hogy Alex miért más, mint a többi sárkány. E témával kapcsolatban Alexnek egy halomnyi kérdése van. Ugyanis Furiától tudja, hogy ami alap lenne a sárkányoknál, az nála nem alap. Így valami nála nincs rendben. Ezekre a kérdésekre óhajt végre választ kapni a kékbőrű.
Míg a város felé sétált, igyekezte a régi emlékeket visszaidézni gondolataiban. Az évek, melyeket itt töltött teljes hazugságban, az emberek és állatok vére melyeket tudattalan állapotában, illetve az arénában folyatott ki. De mégis eszébe jut az a lanuriai alak, aki még kegyetlenebb nála, de érzi a hasonlóságot kettejük között, s retteg attól, hogy olyanná váljon, mint az a sötét elf.
Lassan a város közelébe ér, s ott már megjelenik pár emberke. Egyesek felismerik a nagy Ian-t, aki az Aréna hőse volt. Mosolyogva üdvözlik őt, egyesek megemlítik, milyen régen nem látták, s mennyire szeretnék, ha visszatérne az arénába. Persze Alexnek eszében sincs visszatérni, na meg beszélni arról, hogy miért is ment el. Nem hinnék el a többiek, csak bolondnak néznék, ha elmondaná nekik, hogy igen is, létezik Lanuria. Betér a városba, ott többen felismerik. Alex alig győz menekülni a tömegtől, jó lenne sárkánnyá válni, s a cél felé repülni. na de persze ezt ki kell hagynia. Nagy nehezen végre eljut a város bölcse könyvtárába. Belép, a mágus azonnal felismeri, kicsit meg is lepődik.*
- Milyen rég láttalak Alex!
- Én téged, Rod!
Vissza az elejére Go down
Alex Ian Keegan
Vörös sárkány
Alex Ian Keegan


Hozzászólások száma : 647
Életkor : 38
Munkahely : épp ahol

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2012-02-12, 5:12 pm

* A mágus könyvtár háza nem volt valami nagy. Inkább irodának volt nevezhető, egy kisebb kutató helyiségnek. Mindenfelé könyvek, tekercsek, tollak, tintás üvegek, és egy két üvegcse, amiben ki tudja, miféle varázsszerek vannak. Alex körbetekintett majd így szólt.*
- Szeretném, ha senkit nem engednél be. Négy szem közt kell beszélnünk.
* Rod arca lesavanyodott. Nem tetszik ez neki. Vajon mit akarhat ez z ember tőle, főleg miután egy évre teljesen eltűnt. De az ajtóhoz ment, s bezárta azt. Majd megszólalt. *
- A recept megfelelt? Volt gondod? Tudtad pótolni?
- Igen. Minden rendben volt.
*Hallatszott a nyugodt felelet. Majd elgondolkodva folytatja.*
- Sőt... az elmúlt évben csak kb. 4-szer, 5-ször jött rám a roham.
~ Talán köze van ahhoz, hogy végre szabadjára engedtem a sárkány mivoltomat? Így nem kívánkozott annyira kitörni...~
-Igazán?
*Kérdezett vissza kissé nyugtalanul a mágus. Valamit sejt, hogy furcsa lesz ez a beszélgetés. Mivel nem hallott arról, hogy a nagy Ian visszatért volna, így biztos benne, hogy ma érkezett. De nem érti, hogy miért ő az első, akit meglátogat. Talán kérdései vannak? Az nem jó. Az nagyon nem jó...*
- Mondd, Alex, miben segíthetek? nem akarsz leülni?
*A sárkány sóhajt egyet.*
- Nem. Inkább állnék.
* A mágus azért leül. Érzi, ez hosszú lesz.*
- Nem köntörfalazok. Tudom magamról, hogy sárkány vagyok, már régen sejtettem valami hasonlót. Hallottam Lanuriáról, s mindent megtettem, hogy átjussak oda. A nagy könyvtárba is bementem, hogy még többet tudjak meg arról a birodalomról. Sikerült átjutnom. Egy évig ott tartózkodtam.-
* Rod szemei egyre jobban kikerekedtek, minél több információt hallott meg. Mikor Alex befejezte, csak ennyit mondott.*
- Nahát... tényleg? Sárkány vagy? S valóban létezik Lanuria?
*Volt a hangjában valami hamiskás. Alex ököllel a kettejük között álló asztalra vágott. *
- Fenébe, Rod! Tudom, hogy ezekről mindent tudtál! Ne tagadd!! Miért nem mondtad el soha, hogy sárkány vagyok?
*Kiáltott egyre idegesebben a sárkány. A mágus Védelmileg rögtön felemelte a kezeit.*
- Ácsi, ácsi! Jól van! Tu-tu-tudtam, hogy sá-sárkány vagy, de...
*Alex szemei lángolni kezdtek a dühtől.*
- De Lanuriáról nem tudtam. Azt hittem mese. Nem tudtam, honnan is vagy, de Lanuriában nem hittem. Azért is hiszem el neked most, mert te vagy az, aki ezt mondod. S ha onnan származol, akkor el kell hinnem.
*Olyan ártatlan arcot vágott a férfi, hogy Alex lemerevedett. De még dühösebb lett, viszont igyekezte visszafojtani magában.*
- Oké... értem, hogy nem tudtál arról, hogy létezik Lanuria. S igen, onnan származom. De te honnan tudtad, hogy sárkány vagyok?
- Hogy éééén?
* Felelt kissé hátrébb dőlve a bölcs, hogy minél messzebb legyen a dühös vadtól, s minél kisebbnek tűnjön. Alex ismét rávágott az asztalra öklével, úgy hogy minden tárgy rajta fel is ugrott, a tinta ki is löttyent.*
- Felelj!-
*Üvöltött Alex, Rod megrándult. De aztán valami sötétség jelent meg a szemében, kiegyenesedett, s kezét kényelmesen az asztalra tette összekulcsolva. Majd nyugodtabban felelt.*
- Mégis mit gondolsz, Alex?! Lanuriában csak megtudtál pár dolgot a sárkányokról! Nem? Például azt, hogy nem emberi formában születnek.
* Alex bár ezt tudja, mégis kicsit hátrálni kezdett. Szemei kikerekedtek, s csak hallgatta tovább a férfit. Most elérkezett egy elég kínos részhez a téma. Biztos benne, hogy amit hallani fog, az fájni is fog.*
- Vagyis... ne csak engem hibáztass Alex!
*Felállt Rod, s eljött az asztalától.*
- A szüleid is tudtak róla.
*Alex megrendült ezt hallva, bár sejtette.*
- Gondolom arról tudtál, hogy csodának tartották a vadalaniak, hogy te megszülettél, ugyanis hírhedt volt anyád arról, hogy meddő. Nem szülhetett gyermeket. Azonban... Egyszer beállít hozzám az apáddal egy újszülött vöröses sárkánnyal. Megkérdezi tőlem: "Rod, tudod mi ez?" Hát szerinted... úgy meglepődtem, megdöbbentem teljesen. Visszakérdeztem, hogy tán sárkány? Erre ő megszólal: "Egy kalandortól kaptuk, azt mondta áldást hoz a házra. Nem tudtuk mi az, de ma kikelt." Erre én: mit akartok tőlem? Erre ők: hallottuk, hogy a sárkányok képesek emberi alakot felvenni. Tedd meg nekünk, ó mágus, hogy emberré teszed! Tudtunkkal csak saját akaratából változhat át. De arra nekünk nincs időnk. Nem etethetünk egy sárkányt titokban, míg úgy nem dönt, emberi alakot ölt. Segíts nekünk!" -
* Alex elgondolkodva hallgatta a történetet. Születése részleteiről még soha nem hallott. Most úgy állt ott, mint egy kisfiú, akit forró vízzel leöntöttek. Valahogy sejtette, hogy a szülők nem lehetnek igazi szülők, ha már ő sárkány. De ezt most hallotta úgy igazán szavakkal, ezért újdonságként hatott. Rod közelebb lépett hozzá.*
- Alex... megkértek, hogy változtassalak át emberré. Akaratod ellenére.
*Alex a szemébe nézett, s visszakérdezett.*
- Mondd... hogy sikerült? Alakot adtál nekem, ami nem az én döntésem, nem az én alkotásom volt. Pedig köztudott Lanuriában, hogy a sárkányok, maguk alkotják meg emberi testüket. És még valami... nem öregszik a megalkotott test. Én viszont gyermek lettem, s felnőttem, úgy mint mindenki más Vadalanban. Miért? Mi más bennem?
* Kérdezte csendesen, s megilletődve. A mágus ajkain különös vigyor ült.*
- Tudod... sárkányok ami testet alkotnak maguknak azért nem öregszik, mert csak illúzió. De a te vadalani tested nem az.
* A sárkány szemei kikerekedtek. Közelebb lépett a mágushoz, az hátrálni kezdett, de nekiment a mögötte álló asztalnak.*
- Hogy érted ezt?!
*Kérdezett vissza visszafojtva magába haragját a sárkány. A mágus bár félt Alextől, mégis az a tudás, ami birtokában volt, bátorságot adott neki. *
- Alex. A sárkány tested, s a vadalani tested is valódi.

Vissza az elejére Go down
Alex Ian Keegan
Vörös sárkány
Alex Ian Keegan


Hozzászólások száma : 647
Életkor : 38
Munkahely : épp ahol

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2012-02-12, 6:19 pm

*Nem leforrázták. Most jéghideg vízzel öntötték le teljesen, s úgy néz ki, mint egy dühös ázott kismadár. Értette a szavakat, s föl is fogta a mondat jelentését, de valahogy mégsem tudta megérteni. Vagy négyszer-ötször ismételnie kellett a mondatot magában ahhoz, hogy tényleg felfogja, hogy ezek a szavak mit is jelentenek. Rod csak nézte kíváncsian, hogy most mi lesz, Alex hosszú ideig nem mozdult, s gondolataiba volt elmerülve. Majd hirtelen a fickóra nézett, megragadta a nyakánál, magával rántotta, s a szoba falához nyomta.*
- Mit mondtál?
* Horkant fel a sárkány.*
- Hogy érted ezt?!
*Ordított bele a mágus képébe. Az próbált enyhíteni a szorításon, de nem tudott. Fojtott hangon szólalt meg.*
- Alex... még a végén megölsz... Alex...
- Megérdemelnéd, te kígyó! Azt hiszem felfogtam, amit mondtál, de a részleteket a te szádból akarom hallani! BÖKD MÁR KI!!!
* Ha ezt nem hallották az utcáról, akkor semmit. Rod most valóban megijedt, de az igazság érzete ismét csak erőt adott neki.*
- Gondolj bele, Alex! Egy középkorú pár, kinek egyetlen vágya van, hogy gyermeke legyen, de nem adta meg nekik a sors. Én... én adtam nekik!
- NE RIZSÁZZ!!!
- És tudod... ahhoz, hogy teljesíthessem szívük vágyát... nekem...- *egy nagyot nyel* - fel kellett használnom egy újszülött vadalant.
*Túl sokszor kerekedtek ki Alex szemei, de hát most sem tudott teste másképp reagálni. Fogait összeszorítva préselte ki szavait.*
- Vagyis?
* Rod dühös lett.*
- Vagyis téged összegyúrtalak egy sárkányból és egy gyermekből.
*Alex hirtelen engedett a szorításon, a mágus pedig ellökte a rátámadó kezeket. De folytatta.*
- A két test eggyé vált. A két lélek eggyé vált. Benned van egy sárkány teste és lelke. Benned van egy vadalan teste és lelke.
* Alex hátrálni kezdett. Gondolatok ezrei öntötték el őt.*
~ Így már értem. Mindig is... tudathasadásosnak éreztem magam. Önmagammal vitatkoztam. Volt bennem egy szörny rész, ami mindig arra indított, hogy pusztítsak, s élveztem, ha gyilkolok. Ezért is voltam verhetetlen az arénában. Egyre hajt a gyilkolási vágy, a vérszaga pedig még őrültebbé tesz. De ugyanakkor mindig is hallottam a csendes hangot, ami a békére vágyott, ami annyira emberi volt. Nem csak azért nem tudom az embereket lenézni, s a sárkányok oldalára állni, mert sokáig hittem magamat embernek, hanem mert az is vagyok~
- Vagyis... félig ember, félig sárkány vagyok?
* Kérdezett vissza csendesen. A mágus megrázta a fejét.*
- Nem... ahhoz az egyik szülődnek sárkánynak, a másiknak viszont embernek kellene lennie. De neked négy szülőd van. Te 100%ban vadalan vagy és 100%ban sárkány. A kettő egyszerre. Az előbb mondtam. Két tested van, s két lelked. Vagyis kettő az egyben. Hhahha...
* Alex szemei megint elsötétültek, s ismét megragadta Rod nyakát!*
- Te őrült!!! Öld ki belőlem a sárkány lelket! Pusztítsd el! Parancsolom neked, te rohadék!!!
- Nyughass, Alex.
*Felel ismét fuldokolva.*
- Ha akarnám se tudnám. A két test, s a két lélek összekeveredett benned. A két személy egy személyt alkot egybe. Ha megpróbálnám megölni sárkány lelkedet, abba belepusztulna vadalan lelked is. Ez olyan, mint amikor a vért vízzel kevered. Eggyé válik. Nem lehet... Alex, nem lehet szétválasztani.
* Ezt hallva még szorosabbra vette a szorítást.*
- Rod! De a testem szét tudott válni. Külön tudom használni a sárkány s a vadalan testemet. A lelkemet miért nem lehet?!
- Figyelj! Így... nem tudok... beszélni...
*A szorítás enyhült.*
-A lélek egy amorf anyag, a legkönnyebben munkálható, a leginkább sérülékeny anyag. Mondtam, olyan, mint a vér és a víz egyvelege. De a tested más anyagokból áll. Szét tudja választani mindkét test a hozzá tartozó részeket. Megtanulta egyesíteni. Sárkny lelked minden vágya, hogy sárkány légy. De mivel a művemmel én ezt kontrolláltam, így kitörni szándékozott. Azonban ezt meg kellett tanulnia a sárkány lelkednek, hogyan rakja egybe, az őt megillető testrészeket. Ezért változtál át először csak ifjú korodban. Idő kellett neki. De a vadalan éned ezt nem akarta. Ezért is ütötte ki a sárkány lelked a vadalanit, s csak olyankor tudta összerakni az őt megillető testet. Ezért nem emlékszel az átváltozásokra. Azt külön meg kell tanulnod, hogy vadalani akaratoddal együtt átváltozz, vagyis ne veszítsd el a tudatodat. Lehet, hogy ezt már meg is tetted az egy év alatt.-
*Alex elengedte a férfit, s hátrébb lépett.*
- Vagyis azt mondod, hogy a vadalani lelkem erősebb a sárkányénál. Hisz ott a tudatom. Vagyis legyőzhetem a sárkány énemet!
- Nem teljesen. A döntés rajtad áll. Ha úgy döntesz, hogy a sárkány lelkedre hallgatsz, akkor tudatos állapotodban leszel, mikor az irányít téged. Figyelj. Végig ez volt az Arénában. Ott nem a vadalan Ian harcolt, hanem a sárkány. Tudatodnál voltál. Azért kerekedett felül a sárkány én, mert a vadalan én eldöntötte, hogy használni akarja.
* Alex egyre inkább úgy érzi, darabokra esik. Ez neki túl sok.*
- De miért mégis a vadalani akaratom a dominánsabb?
- Mert én a sárkány testedet, s lelkedet bezártam a vadalani testbe, s lélekbe. Így a sárkány volt a rab, a vadalan pedig a vezér.
* Alex elgondolkodva elsétált a faltól. Vagy egy percig járkált fel-alá a szobában. A mágus meg csak nézte őt. Végül a sárkány, akiről már tudjuk, hogy nem csak sárkány, megállt.*
- Hol van most a sárkány testem?
- Benned.
- De... az sokkal nagyobb.
- Az is lehet, hogy felhasznál a teste felépítéséhez a vadalani testedből is részeket. Nem tudom... én csak... megpróbálkoztam összerakni téged. És sikerült. Te az én teremtményem vagy. hahha...
*Alex nem volt olyan vidám, mint a mágus. Sőt. Gyűlölte alkotóját.*
- És az normális, hogy vadalan testemet használva képes vagyok azokra a varázslatokra, amikre csak a sárkányok?
- Eredetileg azok a vadalanok, akikben feléledt az erő rá, tud varázsolni. Csak kimondja a varázsigét, s már működik is.
- Na de ez az Rod!
*Csattan fel Alex.*
- Nekem nem kell varázsigét mondanom ahhoz, hogy tűzvarázslatokat hozzak létre.
* Rod elgondolkodott, majd így szólt.*
- Elméletem szerint vadalan tested nem lehetne képes arra, hogy sárkányképességekkel éljen, sárkány tested pedig arra, hogy vadalani varázslatokat mondjon ki, s alkalmazzon. Mert szerintem a tested nem keveredett olyan mértékben, mint a lelked. De ezt én nem tudom. Nem tudom erre a választ Alex.
* Újabb csend. Majd Alex újra meglepetten felemeli a fejét. Ismét egy könnyen kilogikázható dolgot hoz fel, mégsem gondolt bele mostanáig.*
- Vagyis... nekem vannak valódi vadalan szüleim, nem csak azok, akik felneveltek.
- Hogy mi?
*Kérdezett vissza a mágus, remélte, ezt nem hozza fel kérdezője. De Alex átlátott rajta. Fenyegetőn közelített felé, aki ismét a falhoz lapult.*
- Mondd! Hol vannak az igazi szüleim? Elvettél tőlük? Mi lett velük?
- Alex... kérlek nyugodj meg. Nekik volt már egy gyermekük, s csak arra koncentráltam, hogy annak adjak, akinek nincs, vagyis nevelt szüleidnek. Így... az igazi szüleidtől elvettem az újszülöttet.-
- Elloptad?!-
*Kiáltott fel.*
- Így van, de csak a jó érdekében...
- Hol vannak? Hol vannak?!
*Kiáltozott. A mágus gyorsan felelt, nehogy elkezdjék újra fojtogatni.*
- Argelionban valahol. A kis faluban. Legalábbis ott éltek 26 évvel ezelőtt. Hogy azóta mi lett velük... nem tudom.
*Alex hátrálni kezdett, majd megfordult. Újra körbenézett.*
- Te egy démon vagy!
* Majd felemelte kezeit az egyik könyvespolc felé, s a mágus látta, Alex valamiben mesterkedik. Koncentrált, majd meggyulladt a könyvespolc.*
- Hé, Alex! Mit művelsz?!
- Nem érdemled meg a mágus, s bölcs címet. Menj ki, míg nem késő...
- Várj!
*Le akarta fogni a dühös sárkányt, de az tiszta erejéből kivágta az ablakon.*
- TAKARODJ!!
*Majd gyújtogatni kezdett. Rod félelemmel a szemében rohant el a lángoló épület elől. Alex meg úgy lépett ki onnan, mint aki csak egy fogadóból jönne. Meg sem pörkölte még a ruháját sem a tűz.*
~ Ezzel is megvolnánk. Minden művednek vége Rod... Nem engedem, hogy még egy olyan szörnyet alkoss, mint én!~
*Majd elindult útjára. Tudta, hogy el fog menni megkeresni igazi szüleit. De előbb még találkoznia kell valaki mással. Ő tudni fogja a további kérdésekre a válaszokat. Biztos benne.*
Vissza az elejére Go down
Alex Ian Keegan
Vörös sárkány
Alex Ian Keegan


Hozzászólások száma : 647
Életkor : 38
Munkahely : épp ahol

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2012-02-14, 11:05 am

*Sok volt neki ez így hirtelen, s tudja, hogy kellene egy kis idő, míg feldolgozza a sok információt, de még sem tud várni. Tudnia kell, hogy életben van-e még az az idős hölgy, aki anno kisgyermek korában kijelentette, hogy átkozott lesz a falu miatta, de 14 éves korában kapott tőle egy ezüst sárkánykarom medált. Igen... valami Birsa néni. Később tudta csak meg a nevelő szüleitől, hogy az a nő volt az, aki kiabált a gyermekbemutató ünnepségen.*
~ Valamit tud... de már akkor 60 éves volt. Most akkor... 86 körül van. Vajon éleben van még? Jó ideje nem láttam már akkor sem, mikor itt a városban dolgoztam. De az unokáját... őt szoktam látni gyógyfüvet árulni. ~
* Elsétált a piachoz oda, ahol a lány szokott árulni. Most Alex a fejébe nyomta a csuklyát, semmi kedve nincs ahhoz, hogy mindenki felismerje. Meglátta a lányt, aki még egy év után is gyönyörű. Mosolyogva elé áll.*
- Dalena! Üdv!
* A lány feltekintett rá. Először meglepődött, majd elmosolyodott.*
- Alex...
* A férfi a szájára tette az ujját jelezve, hogy maradjon csendben.*
- Dalena... Birsa nénivel kell beszélnem. Ugye életben van még?
* A lány elkomolyodott, majd biccentett.*
- Gyere velem!
* Majd a pult mögötti kis házikóba mentek. Közben a lány mesélt.*
- Tudod, ő már nagyon öreg, és beteg is. Ágyban fekszik már jó ideje, én ápolom.
* Alex nem felelt, csak követte a lányt. 12 éve beszélt utoljára az idős jósnővel, Azóta csak épp, hogy látták egymást néha az utcán, nem is váltottak egy szót se. Mikor beérnek a besötétített hálóba, Alex kap egy széket az ágy mellé, leül. A lány szólal meg.*
- Nagymama. Vendéged érkezett, A...
- Alex?
*Nyögött fel a néni. Csukva volt a szeme, de mégis érezte a jelenlétét.*
- Téged bárhonnan felismernélek fiam. Gyengén látok, s minden fény már zavaró számomra, de a te erőkisugárzásodat egyértelműen felismerem.-
- Magatokra hagylak.
* A lány kiment, Alex csak biccentett felé, majd csendesen a nénihez fordult.*
- Birsa néni. Tudom, hogy mindent tud rólam. Olyanokat is, melyeket én nem.
- Egy éve nem láttalak. Merre jártál fiam?
*Alex meglepődött.*
- Birsa néni. Legalább négy éve nem találkoztunk.
- Ó kisfiam, az mindegy. Én láttalak téged, csak te nem engem. Eltűntél a birodalomból, igaz? Megtaláltad a másik hazádat?
~ Miért nem úgy mondta, hogy a hazámat? Talán azt is tudja, hogy nem csak sárkány vagyok?~
- Így van. Jártam Lanuriában. Most visszatértem, hogy bizonyos kérdésekhez válaszokra leljek.
* A néni összeráncolta homlokát.*
- Nem azért mentél oda, hogy ott találd meg a válaszokat?
* Alex le van döbbenve, hogy mikre rá nem lát a nő. Bár azért elég logikus is.*
- De igen. Csak hogy ott új kérdések merültek fel bennem.
- És már azóta tudsz pár dolgot?
* Alex kicsit csendben maradt, s végiggondolta Roddal való beszélgetést. Majd a néni szólalt meg.*
- Mindent tudok, amit Rod is tud, így nincs mit titkolnod előlem.
* Alex szemei kikerekedtek, majd biccentett, bár abból biztos semmit nem látott az öreg. *
- Már értem, hogy annak ellenére, hogy sárkány vagyok, miért növekedhettem úgy, mint egy vadalan. Már tudom, hogy vadalan is vagyok és sárkány is, és tudom, hogy így négy szülőm van. Lanuriába nem találtam meg sárkány szüleimet, de talán oda soha nem is térhetek vissza. De egyet nem értek. Ha a testem nem illúzió, hanem valós a vadalani küldőm, akkor annak hogy lehet sárkány képessége?
* Az idős nő csukott szemmel elmosolyodott. Alex összehúzta szemöldökét.*
- Feleljen kérem, Birsa néni!
- Kedvesem. Levetted valaha a láncot a nyakadból, amit adtam? Most rajtad van, tudom.
~Tudja?~
- Nem. Amikor nekem tetszett adni, olyan erőszakosan adta, hogy azóta le se mertem venni. Mondhatni... a részemmé vált.
- Helyes. De akkor... itt az ideje, hogy értsd is, mi a lényege.
* Alex meglepődött, s hitte, hogy a medál része lesz a kérdésére feltett válasznak.*
- Mondja kérem.
- A medál egy mágikus tárgy, mely megkeresi, s felismeri a hordozójában rejlő erőt. Vadalan tested nem tudna varázsszavak nélkül mágiát használni. Még akkor sem, ha keveredik vele a sárkány tested. De a medál felismeri, a vadalan testen belül rejtőzködő sárkánytestet, s annak képességeit átruházza vadalan testednek. Fiam. ha nem lett volna rajtad a nyakláncod, nem tudtad volna fölgyújtani a mágus laborját.-
*Alexet egyre érik a megdöbbenések. Először is. Azért tud emberi testben varázsolni, mert rajta van a medál. Másodszor, ez a nő belelát a múltba. Ki tudja, talán a jövőbe is.*
- Nagy jós vagy, Birsa néni.
- Alex. Nagyon vigyáznod kell magadra! A medál erőt ad neked, de könnyen felismerhetővé is tesz. Ha hordod, akkor ahogy mondtam, sárkány képességeit megkapja az emberi tested. Vagyis a kisugárzását, a szagot is. Ha leveszed a medált... nem lesz sárkány szagod, így se sárkány, se tünde, se mágus nem ismer fel. Emberi, illetve vadalani szagod lesz. Azonban... ha felveszed, akkor mágiát is képes vagy használni, de minden mágikus lény fel fogja ismerni azt, hogy sárkány vagy.
* Alex beszélni se tud, úgy meg van döbbenve. De csak megszólal végül.*
- Vagyis ha leveszem... akkor sárkány ellenségeim nem ismernek fel. Nem találhatnak meg.-
- Így van.
*Helyeselt az öreg. Alex meglepődésében még a száját is nyitva hagyja.*
~ Furia... ez menthet meg Furiától. ~
-Alex, de ez még nem minden. Hallgass rám, fiam, s légy óvatos! A medál nálad kell hogy legyen, azért, hogy megmentsen. A varázsitalnak is, hogy megmentsen a tudatalatti átváltozástól, vagyis annak is mindig nálad kell lennie. De a két életmentő eszköz egyben a pusztulásodat is okozhatja. Ez a kettő a te megmentőd, de a te ellened alkalmazható két legnagyobb fegyver is. -
*Alex nem érti, mi van. Hogy lehet egyszerre segítő, és veszélyes is a medál meg a varázsital? A néni már folytatja is.*
- Tudod jól, ha megiszod az italt, akkor nem változol át. Azért, mert nem is tudsz. Alex. Ha megiszod, 24 órán át nem tudsz sárkánnyá változni, még akkor sem, ha te tudatosan akarsz átváltozni. Ráadásul, ha ez idő alatt elveszted, nincs nálad a medál, akkor teljes mértékben emberré válsz ebben a 24 órában, s nem védheted meg magadat a mágiával. Ha megiszod az italt, de a lánc nálad van, akkor a mágiát használhatod vadalan külsődben, csak átváltozni nem tudsz. A lánc akkor hatásos, ha a bőrödhöz hozzád ér. Ha valami anyagon keresztül érsz hozzá, akkor nem hatásos. De ez akkor igaz, ha nem hordod a nyakadban. Ha a nyakadban van, de nem ér közvetlenül a bőrödhöz a medál, akkor is a lánc miatt hatásos lesz.
- Várjon egy kicsit, néni! Hadd gondoljam át.-
* Sok információ már megint. Az biztos. Alex percekig csendben van, s végiggondolja a hallottakat. Majd így szól.*
- Ha semmi sárkányképességemet nem tudom használni, akkor is... ott van a vadalani varázstudás... bár... csak tűzvarázslatokra sikerültek eddig a próbálkozások, de még használható.-
- Nem, Alex. A te vadalani testedben nem ébredt fel az erő. Ha varázsszavakkal használtad a mágiát, akkor csak becsapás volt, mármint félreértés. A szavaknak nem volt ereje, csupán a sárkányerődnek. Azért tudtál csak tűzvarázslatokat létrehozni, mert te alapból nem tudsz varázsolni, csak a sárkány éned. S mivel vörös sárkány vagy, s a tűz a sárkányéned mágiája, így csak azzal tudsz gazdálkodni. És még valami. Tudod jól, hogy a tűz sosem égetett meg. De ne feledd! Az is a medáltól van. Ha leveszed, ugyanolyan sérülékeny vagy a tűzben, mint bármely más ember. -
~ Vagyis, ha valaki elöl rejtőzködnöm kell, s emiatt leveszem a medált, akkor sérülékenyebb leszek, s olyanná válok, mint bármely más ember... ráadásul varázserőm sincsen, így nem egy elfhez, vagy mágushoz leszek hasonló, hanem csak egy emberhez. ~
*Kis csend következik. Alex egyáltalán nem vidám.*
- Talán... jobban jártam volna, ha a vadalani testem illúzió. Jobb lett volna, ha teljesen sárkány vagyok, nem egy keverék... höh... egy korcs vagyok. Egy őrült mágus őrült találmánya.
* Birsa néni biztatóan, s kedvesen szólal meg.*
- Alex. A múlton nem lehet változtatni. Azzal a lehetőségekkel kell élni, melyek adottak. Ha teljesen sárkány lennél, akkor nem volna akkora szíved, mint amekkora van. Egy vérengző fenevad lennél. Bár nem látszik, a sárkányoknak az illúzió teste nem olyan érzékeny, mintha valódi lenne. Te jobban érzed a meleget, mint ők, a hideget, az éhséget, a fáradtságot. Egy sárkány, aki illúziótestben van, a látszat kedvéért ehet emberi étkeket, de nem fogja tudni a gyomrát feltölteni vele. Éhsége nem csillapodik. De te csillapíthatod éhségedet, mert valóban éhes a tested. Dupla nehézséggel, de dupla élvezettel is jár az, hogy te ilyen lettél. Jobban megérted az emberi érzéseket, jobban átéled fájdalmukat, örömüket. Egy sárkány hiába ölt emberi alakot. Soha nem lesznek olyan mértékben emberi érzései, mint egy embernek. De neked vannak. Egy biztos. Így sehova, de egyszerre mindkét fajhoz is tartozol. Valószínűleg ha a sárkányok megtudják, hogy ember is vagy, akkor nem kellesz nekik. Az meg szinte biztos, hogy ha az emberek megtudják, hogy sárkány vagy, akkor nekik sem kellesz. Felelősséggel jár ez a két test és két lélek, tudnod kell vele bánnod. Sárkány énedet tudnod kell kontrollálni, de a hasznot is kihúzhatod belőle. Bölcsen kell járnod, ravasznak kell lenned! És nagyon, de nagyon vigyáznod kell magadra!-
* Alex kétségbeesik.*
- De akkor mégis ki vagyok én?! Identitásomnak szüksége van arra, hogy tudjam, hova tartozom. Nekem kell egy biztos pont, ahova tudom, hogy visszamehetek, amiről tudom, hogy az enyém, s ott van az otthonom.
- Nincs Alex. Neked nincs ilyen biztos pont. De hidd el! Meg fogod szokni, s egy bizonyos szabadságot is ad neked. Nem kell megfelelned a két faj szabályainak, de meg is kell felelni nekik. Egyiket se árulhatod el, de egyszer biztos eljön a pillanat, amikor döntened kell. Nehéz élet vár rád, de talán te lehetsz az, aki összeköti a két fajt. Mivel mindkét faj etikettje, s szabálya vonatkozik rád, meg nem is, így a magad ura vagy, s te döntöd el, épp melyik szabálynak akarsz engedelmeskedni. Hisz a két faj szabályai sokszor ellentmondásosak. Így kiszámíthatatlan leszel. Félni fognak tőled, így hatalmat, s tiszteletet szerzel. Csak vigyázz, el ne szállj tőle! Alex! Meg fogsz békélni a helyzettel! Tudom. Hiszek benned!
* A sárkány nem tud ezekre felelni. Mégis mit mondhatna? Ráadásul tudja, hogy a jósnőnek igaza van. Eljön az idő, mikor bár fájdalmas lesz, de élvezettel fogja élni ezt a kettős életet. Veszélyesebb, de izgalmasabb is. Most talán visszatérhetne Lanuriába, de túl veszélyes hely. Békésebben tudna élni, ha itt maradna Vadalanban. Így úgy dönt, ameddig csak lehet, marad. Hisz nem biztonságos, ha leveszi a medált, Lanuriában azonban sokat le kellene vennie ahhoz, hogy elbújhasson Furia elől. Na meg itt nem akarják megölni az emberek. Ott Lanuriában meg már túl sokan szomjazzák a vérét. Egy hosszas csend után Alex feláll.*
- Mindent köszönök! Köszönöm, hogy akkor, 12 éve nekem adta a medált. Megmentette az életemet több ízben is. Köszönöm a tanácsait, mert abban is biztos vagyok, hogy majd meg fogják menteni az életemet ezek a szavak.
- Kívánom, hogy légy boldog, Alex!
* A férfi csak biccent, majd kimegy a szobából. A lányba ütközik hirtelen, akiről kiderül, hallgatózott, s mindent hallott. Olyan rémülten nézett Alexre, mert hogy nem tudott hirtelen elbújni, hogy csak na. De a férfi csak ránézett, s biccentett.*
- Mindent köszönök!
*Majd elment. A lány aggódva nézett utána, de még utána szólt, hogy legyen óvatos. Alex végre a friss levegőn volt. Lassan ebédidő van. Eldöntötte, hogy egy fogadóban megebédel, majd elmegy szülőfalujába Argelionba, ahol nem csak gyermekkorát töltötte, de kiderült hogy igazi szülei is valahol ott vannak. Találkozni akar velük. Legalábbis látni őket. Nem biztos, hogy jó lenne velük beszélni. talán fel sem tudnák dolgozni a nagy találkozást.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-20, 10:56 pm

//Mese: A régi-új világ, Kain, Silarona, Balál, Cloud, Zolfar, Sou, Kesa, Archastor//

*Vadalan egy részén is végigsodor a pusztítás, mely szinte a semmiből rombolt végig a fél kontinensen.
Senki nem tudja, hogy kezdődött. Az ősi hit papjainak egy része, a Templommal egyetemben, melyben a Szent lángot őrizték elpusztult. Az egyetlen hely, ahol valódi tűzvész pusztított, nem más, mint Savanti városa, ahol a templom teljesen leégett. Mire az oltással a vihar elmúltával végeztek, csak romok maradtak és hamu.
Illetve mégsem.
A Szent tűz, az oltár sértetlenül áll, s a láng éppoly ártatlanul lebeg a levegőben, mintha mi sem történt volna.
Azonban nem minden ért véget így. Valami változás szele ott maradt a levegőben, érezni lehet, de megmondani senki nem tudja, hogy mi az.
A városon szélén egy ház teteje, ami túlélte a vihart, hirtelen szakad be a rá zuhanó testek súlya alatt. Válogatott társaság érkezik, mely szétzúzza az asztalt, a székeket, az ágyat.
Kain, Silarona az, akik így érkeznek a meglepett szürkéskék bőrű férfi és népes családja körébe hívatlanul.
Savanti vízesésébe is pottyan valaki, a víz menten sodorni is kezdi lefelé Balált és a szőke Cloudot, így első dolguk az lesz, hogy túléljék a víz gyilkos sodrását, s ha ez megvan, bámuló kékesszürke bőrű, hegyes fülű humanoid lények pillantásával találkozhatnak, amikor kikászálódnak belőle. Első pillantásra látni, hogy harcosokkal van dolguk.
Zolfar érkezik a legkönnyebben, nem törik össze semmi, nem zuhan rá semmire, és semmibe, egyszerűen csak megjelenik, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, éppen Savanti uralkodójának főmágusa előtt.
A nő, mert az illető egy keleti vadalan nő, megrettenve szemléli a különös, foszlányokban úszó lényt, majd kezét emeli, hogy egy erőteljes energiakisülést mérjen rá. Nem veszélytelen ez egy kísértetre.
Sou, Kesa és Archastor a templom romjai közé érkeznek, s az oltó, a romokat eltakarító, a Szent tüzet őrző katonák közé.
Ott vannak azonban az ősi hit papjai is, akik túlélték a pusztítást. Azok, akik eddig kiátkozták azokat, kik hinni mertek abban, hogy Vadalanon kívül bárhol lehet szárazföld, esetleg azon élet.
Első reakciójuk a döbbenet, második méretes lándzsaerdő az érkezők torkának, akik talán még épp csak ocsúdnak az előbbi vihar után.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-21, 10:34 am

//Mese: A régi-új világ, nagycsaládos ház, Silarona Very Happy//

*Már majdnem elérték Verinol városát. Egészen közel voltak a hatalmas kapuk és a vastag falak. Sternt elhagyva döntött úgy, hogy bizony északot egy darabig messzire elkerüli. Xerar jelenléte, mert ő volt az, aki a barlangban többedmagával megjelent, azt jelzi, hogy Stern közelében Furia meglehetősen aktív maradt. Ha visszatér a Lanur-hegységbe, akkor is nagy ívben kerülnie kell majd, amikor a barlangjában végre meg akar pihenni.
De most ettől sürgetőbb, hogy Silaronát, kedvesét is távolabb vigye a „tűztől”
Ezért repülték át keresztben Lanuria kontinensét.
Nem mer kockáztatni, bár a nyugati szeglet egyik komoly gondja, hogy ha Xerar és társai, meg talán még néhány sárkány üldözőbe veszi őket, könnyen lehet, hogy a tengerbe szorítják mindkettőjüket.
Út közben a Völgy bejáratát is messze kerülni kellett, így inkább Elonar erdeje feletti útvonalat választott, majd a nyugati füves-fás vidéket, ahol az egyes facsoportok jelentettek pihenőt a két sárkánynak.
Nem hosszú pihenőt, Namelyr szíve rossz előérzettel volt tele, még Silarona sem tudta feloldani ezt. Ezmot, majd Xerar, ki tudja, hogy hányan vannak még a kétlábúak földjén?
Ezen gondolatait megosztotta kedvesével is, hiszen nem tarthatta magában. Épp csak azt nem mondta ki, hogy valami készül. A völgy sárkányai nem lepik el így ok nélkül azokat a vidékeket. Ki tudja, mi minden történik még? Azon sem lepődött volna meg, ha az ő művük lett volna Filnoren és az orkok támadása Olassië ellen.
Az arany sárkány szívében aggodalommal szállt le, amikor már közel voltak Verinolhoz. Itt nem lehetett már sárkány formában, ha nem akarta, hogy ismét nyomukra bukkanjanak az arany és a vörös sárkánynak valami kósza kétlábú híresztelés nyomán. Feketeköpenyes mágusként kellett megközelíteni a várost.
Ha Silarona is követte, kézen fogva ment vele.
Az idő tiszta volt, ám mégis mintha valami történt volna. Aranyló-vöröses derengés támadt a tenger felől és az eget beterítő tűzrengeteg lett belőle. Kain, hiába próbált már teleportálni, hogy Silaronával együtt a vár falain belül próbáljanak menedéket találni, nem volt rá képes. Jobb híján saját fekete bőrkabátjával és testével takarta be a törékeny elfet, ha a lány megengedte neki, magához szorítva, lélekben felkészülve a legrosszabbra is.
Ilyen erővel még nem találkozott, pedig számos varázstárgyat, számos átkot, bűbájt látott és tapasztalt már.
Azonban a fájdalmas vég nem jött el. A fájdalom azonban igen. Előbb úgy érezte, menten semmivé válik, mintha testének minden porcikája könnyűvé vált volna, amit szétfúj a korábban a tűz előtt a szemükbe vágódó viharos szél, aztán suhanni tűnt, ám mégis úgy érezte, ez a suhanás gyorsabb, mint bármi, amit eddig tapasztalt, gyorsabb, mint a leggyorsabb sárkány, a legerősebb teleportáció.
Hirtelen érzi újra a levegőt maga körül. De sem talajt, sem más nem érez, a levegőben kapálózva zuhan rá valamire, ami nem tartja meg a súlyát. Áttöri a tetőt, majd rázuhan valami keményre, ami szintén megadja magát alatta.
Fájdalom hasít belé, a háta, bordái, dereka, izmai, nem is tudja, hol, milyen fáj.
Valami ráesik, és amikor végre nyögve próbál feltápászkodni, káprázió szemei már Silaronát keresik, miközben már feltűnnek neki a háttérben dermedten álló kékesszürke alakok*
- Silarona…!
*Nyögi rekedten.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-21, 9:04 pm

//Nah, mese Régi új világ, Balál Tangeran//

*Valószínűleg majd rájön arra is idővel, hogy mi történt, de most még a vízben fuldokol. Csak annyi jár az agyában, hogy hol van a csatja a táskának, ami húzza lefelé. Majd egy erősebb lökés a part felé sodorja. Ez egyfelől megmentő volt, mivel így keze szilárdabb homokot fogott meg, más felől viszont egy újabb adag lé került a szájába, amit köhögve próbált tüdejéből, újra a környezetnek vissza ajándékozni. Nem kérte. A csomag azonban csak húzta lefelé, és páni félelme már-már a tetőpontján állt, ennek tudatában. A következő árral szépen vissza sodródik a mélybe, és keresztet is vethet magára, mert onnan nem jön föl élve az már szent. Így bukdácsolva, többször a földön, mint talpon állva mondhatni kúszott előre az oltalmat nyújtó parthoz. Fel állt, de a következő lépésnél megint csak a már félig leszedett batyujában bukott el, és nyelt egy újabb adag vizet. Halk szitkozódással állt fél térdre, úgy csurom vizesen, a nagy hamuszín csomagba kapaszkodva. Volt abban a csomagban minden. Váltás ruha, a kardja, a tőre, egy könyv ami feltehetően elázott, és némi szárított hús, nah meg gondosan bebugyolált homok. Hogy ez mire volt jó Eronnak, azt csak ő tudja. Egyszer mikor megkérdezte, azt válaszolta a férfi, hogy csak erősödjön a háta Cloudnak. Azért. Cipeljen minél többet. Ezek után, kis áramszünet következett a szöszinél, majd annyiban hagyta. Elvégre ő a tanár. Nagyon reméli, hogy nem csak a szadizás kedvéért csinálja. Hanem azért mostanában... (persze ugyanazzal a "megöllek" mozdulatokkal), tanítja már puszta kezes harcra is, és trükkökre is. Kardot még mindig nem használhat, mintha nem is lenne neki. Furcsa, de mindegy. Gondolta, majd türelmesen kivárja, amíg úgy nem dönt a férfi, hogy akkor kardhasználatra is okítja. Nagyon reméli, hogy eljön ez a nap, mert jó jó a pusztakezes harc, de nem minden. Ezt annak a füstös képűnek is tudnia kell, hiszen ő maga is használ fegyvert. Már vagy két hónapja lassan, vagy talán több is, hogy vele járja Lanuria tájait.
Nah de most itt van egy furcsa vörös vihart élve át, és kikerülve a vízesés markából, és épp szembe néz pár érdekes egyénnel. Furcsa, már egyszer a tenger meg akarta ölni, és most is a vesztét okozta a víz, majdnem. A végén még víz iszonya lesz.
Azonban hiába a furcsa kékes bőrű, hegyes fülű, a társai jutnak eszébe először.*
- Balál! Te jól vagy? Eron?
* Eron azonban nem jött. Ő ott maradt a Nyugati szeglet városában. Épp bement a fogadóba, hogy szobát vegyen ki, míg ő a lovakat vitte a pajta felé Balálal, mikor ez a jelenség elkapta őket.*
~ Igen. Ottmaradhatott. ~
*Nem volt jó érzés. Bármennyire félte a sötét elfet, sosem hagyta, hogy túl nagy baja essék neki. Megvédte, ha kellett, és habár sokszor hagyta el, mindig előkerült valahogy, és ez nyugalommal töltötte el a kis tanoncot. Most viszont Eron nélkül volt. Jah igen. Egy ideig, Valian rabszolgapiacáról megszökve, hármasban utaztak. Ő, Balál, és a szadi tanár, Eron.
Cloud nagyjából úgy mutatta be Balálnak a sötét elfet, hogy : Ő itt a mesterem. Eron.
Majd hallgatag, beszédes vigyor. Még meg se kérdezte a mágustól mit szól a sötét elfehez. Biztos nem sok jót.
Azonban az első megrázkódtatás után, s látva, hogy mágus társa is megvan, rámeredt a furcsa ember, vagy inkább tünde szerű lényekre. Láthatóan katonák. És láthatóan azok sem értik, hogy mi van itt. Hát most Cloud meséljen? Mikor ő aztán végképp nem ért semmit.
Felállt, fel tett kezekkel.*
- Heló! Hölgyeim, uraim?!
Mi, eltévedt vándorok vagyunk, de nem akarunk ártani senkinek. Békések a szándékaink.
Meg tudná valaki mondani hogy mi ez a hely itt?

*Egy rögtönzött, de kényszeres mosoly hozzá, hátha nem csapják le őket egyből.*


A hozzászólást Cloud Revan's összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-01-21, 10:22 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-21, 10:10 pm

//Mese: Régi-új világ és annak a leégett templomának romjai között Kesa és Archastor társaságában, + a sokadalom //

Lassan bandukolt, tipikusan azt a látszatot keltette, amilyet azon utazók porontyai keltenek, akiket szépen a szűrüknél fogva kiraktak, csakhogy ne legyenek láb alatt. Igaz, Souval nem ez volt a helyzet. Viszont legalább olyan lelkes unalommal nézelődött a „látványosságokat” keresve, no nem lehet azt mondani, hogy nem volt, csak valahogy neki nem tűnt fel úgy nagyon egy sem. Illetve egy valami igen, egy férfi, egészen pontosan egy elf féle és nem mással, mint a különös ruhájával hívta fel magára a fiatal sárkány figyelmét. Sou érdeklődése azonban nem fajult odáig, hogy bármily szándékból megkörnyékezze az illetőt, de, ha ez meg is történik, akkor sem lett volna két szónál többet váltani vele.
A tömeg. A tömegnek nagy ereje van, főként akkor, amikor valami baj, meglehetősen rossz van kilátásban és jelen esetben el kell ismerni, hogy kilátásban nem csak a kis rossz, árnyalatnyi sejtelme jelent meg. Valami volt a levegőben, nem mondhatni, hogy túlzottan hasonlított arra a nyomásra, amit egy vihar közeledte okoz és nem is nehéz szagoktól volt terhes. Egészen más volt, különleges és óva intő. Lehet ezért is szorgalmazta magában, hogy vagy keres egy szálláshelyet, vagy nagyon gyorsan elhagyja a várost és minél messzebb kerül tőle. Ennek azonban, a fejetlenség kitörésének pillanatában már a semminél is kevesebb lett a jelentősége. Riadt népek kerestek menedéket maguknak és Sou az egész környezetének ellentmondva csak az egyre mélyebb vöröst felöltő eget kémlelte, másra szinte nem is figyelt. A látvány egyszerűen lenyűgözte, ahogy felhő, felhő után bontakozott ki és mind eleven színekben és ekkor valaki meglökte és ő is meglökött valakit, ahogy hátratántorodva igyekezte visszanyerni az egyensúlyát. Ez ki is zökkentette egy kicsit, így eljutottak hozzá a hangok is. Hihetetlen, hogy ezt a lényeges dolgot képes volt pillanatig a feledés homályába, veszni hagyni. Valaki még meg is próbálta védet helyre parancsolni, de akkor már… az ég és annak minden lángoló örvénye rátelepedett a városnak azon szegletére is.
Forróságot várt, más nagyon fel sem merült a gondolatai között, de mást kapott. Az érzés egy részt teljesen idegen volt, de részleteiben ismerős, ő pont így ölti magára immáron nagyon is sok helyzetben jól jövő szél alakját és valahol az általa való utazás is ilyen. Most azonban nem volt lehetősége sem irányítani, sem pedig befolyásolni. Megpróbálta, így abban a pillanatban tudatosult benne. Bár a pillanat fogalma lehet relatív, mert percek, talán órák is elteltek azóta, hogy foszlányaiban elhagyta a várost. De merre tart? Ha tart és még tucatnyi kérdés tódult fel elméjében, de hogy egyszerre illant el mindegyik csak a váratlan földetérésnek, vagy még inkább materializálódásnak volt köszönhető.
Nem is törődött a „Hol?” kérdéssel, mert azonnal olyan környezetben találta magát, ami kellemetlen. Ugyan még nem látta, de már érezte, hogy akárhol is van, ott tűz pusztított, mert érzi a szenes és nedves fa jellegzetes szagát, a füst szúrós esszenciája is még felelhető volt, csavarta az orrát. Nem is tudta visszafojtani a köhögést, de annyi kárpótolta, hogy hamar elmúlt az inger, így rácsodálkozhatott magára a helyre is. És tényleg csodálkozott! Dárdák egész erdeje meredt rá és … az emberek, olykor a sárkányok is figyelmetlenül elmennek a körülöttük lévő mellet. Most azonban legalább az egyiküket köszönthette „ismerősként” és a másik, a hölgy sem volt teljesen idegen, őt is látta az utcán.
- Öhm! – Megköszörülte a torkát és egyben el is gondolkozott azon, hogy vajon, ha mond valamit, azt megértik ezek a különös külsejű szerzetek. – Részemről nem akarok harcolni! Nem lehetne esetleg .. békés megoldást találni? – Ő szeretne, de nem érzi túl kényelmesen magát a rászegeződő fegyverek és tekintetek „tüzében”, talán pont ezért, amolyan biztos, ami biztos alapon aprócska szelet igyekszik megidézni. Csakhogy tisztában legyen vele működik e már a varázsereje, vagy sem. Bár az már kérdéses lenne, hogy ha menekülésre kerülne a sor, mi módon és merre történhetne meg. ~ Korai még ilyesmin gondolkodni nem?~
Vissza az elejére Go down
Zolfar
Vándorszellem
Zolfar


Hozzászólások száma : 23
Munkahely : Mindenhol

Character sheet
Nép: Kísértetek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Mese Régi - Új világ Savanti főmágusa előtt   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-21, 10:41 pm

*Furcsa érzés kerítette magával Zolfart mikor meglátta maga előtt a mágust ki szemtől szembe állt vele. Nem akarta hogy lássa, de bármit tett nem tudott eltünni. Ilyet még nem érzett. Ez a hatalmas mágikus kisugárzás ideláncolta az anyagi világhoz.
Körbenézve, s látva a pusztulást. Romokban állt a város. Házak, istállók, fogadó, templom sehol. Csak pár félig épen maradt ház, s lakója. Mindenféle furcsa emberek jönnek elő a romok alól, kezüket, fejüket fogva, lábukat húzva.
Visszatérve a Mágusra.
Még mindig Zolfart frusztrálva állnak egymással szemben. -Egy próbát megér! -Gondolta magában.*
-Mágus! Kérlek eressz utamra. -Kezdett bele érces hangján. -Nem tudom merre vagyok, és hogy-hogy kerültem ide. Tehát megtenné hogy eloldoz a békjóból?
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-21, 11:12 pm

//Mese Régi-új világ. Cloud Revan'ssal- A vízesés tövében a parton. //

Balál hallgatag vezette végig az úton a menetet. Sötét mágusi kisugárzása önmagában is elég volt neki bárkiből, hát még mekkora csalódás ez, ha egy elfről derül ki.
Egyedül Clouddal volt hajlandó néhány szót váltani, ha az elf hadúr léptetett mellé, lehetőleg nem fecsérelt rá sok beszédet, s amint tehette, előreügetett. Még azt is elfelejtette közölni, milyen erős hívást érez a nyugatiak felől. Hogy valójában emiatt tart csak oda.
Egyáltalán, tisztában van ez a fiú vele, hogy mestere egy szadista?
A furcsa, bicskanyitogató vigyor az arcán, miközben bemutatta neki Eront, lehet, hogy ennek szólt ? Olyan " Na, mit szólsz?" arc...
Beszélniük kell Verinolban. Eronnak is megmondaná a véleményét, ha nem Cloud jövője függne tőle. Igaz, neki kétségei voltak efelől, de ez a fiú élete. Hamarost beszélhetnek, végre itt a nyugati végvár. Találtak egy csendesnek ígérkező fogadót. Eron be is ment szobáért,míg Balál a kis Clouddal a lovakat elhelyezte. Amint ők is végre az épület felé lépkedtek, egyszerre valami hirtelen szél sós levegőt tolva maga előtt megcibálta az üstöküket. Majd még erősebben. A vadásznak annyi ideje maradt, hogy nyugatra pillantson. A tenger felől ragyogó vörös tűzienger robogott szélvészként feléjük. Csak mozdítani bírta ajkait első döbbenete múltával, vagyis rémületté alakultàval, de formázni a szót: Cloud, és FUTÁS, már nem volt ideje. Még megugrott, a fiút magával rántva egy kőoszlop keskeny árnyékába, de csak elhasaltak egymás melett. A láng olyan vakító lett, hogy behúnyta a szemét. Belátta hogy vége. Elevenen elégnek. Érezte, ahogy a mágusképzeletet felülmúló szélvihar felkapja, mint tollpihét, s részekre szakítja széjjel. A magas égben, vagy valahol a világ tetején suhanva újra összerakta ez a minden erő felett álló hatalom. Egy pillanattal később teljes testi-lelki valójában zuhant. Ami pontosan azt is jelentette, hogy a nagy testének teljes súlyával... Ha eddig még nem ijedt volna meg kellőképpen, akkor most. Zuhant. Zuhant. Zuhant. Sós párában fürdött. Ki kellett nyitnia a szemét. Ahogy megtörtént, hangos ordításra futotta. Káprázatos fények, ködben úszó szivárványok, valami szálldosó hajók, és vagy 15 méteres zuhatag, egy benne, és rajta kőoszlop lábakon álló ragyogó város, oszlopos utcáin sikitozó, s dermedten őt bámuló, kék emberekkel. S ő a vízesésbe zuhan éppen. Talán ezen utazás viszi le Dreamer birodalmába. Kihagyhatatlan. A kékek tán a holtak szellemei. Nem. Nem. Nem akarta tudni.
A hideg víz elkapta, mint könnyű faágat. Taszajtott, és rántott rajta néhányat. A férfi pörgött, forgott, szaltózott, aztán belecsapódott hanyadt valami sodró folyóvízbe, és elmerült. Nem jutott levegőhöz. A dereka, háta, feneke iszonyúan fájt. Ez nem lehet a vég. LEVEGŐT!
Hiába kapálózik, még rosszabb. Ereje kezdte elhagyni. Elernyedt a teste, a végtagjai csak lebegtek.Kinyitotta megint összeszorìtott szemét. Folyóvizben volt. Félig hason, vállain általvetett holmijától kicsit lehúzva sodródott a lassuló árban a folyó élőlényeivel. Hosszúkás halakkal... dehát akkor ő is él. Levegőt kell vennie! Tüdeje már szűkölt ahogy kiemelte a fejét. Csak ennyi kellett, a víz rég felszínre emelte mozdulatlan testét. Köhögött, prüszkölt. Sipítva áramlott az élet a légcsövén át belé.
Aztán szinte hullámverésbe ment át a sodrás. Egy utolsót dobott a magatehetetlen máguson, aki ettől megrekedt, elakadt a puha aljzatban. Homokföveny tartott lágy ágyat a gyötrött testének. Még zihálva kapkodta a levegőt.
Arccal a parton elterülve nem moccant.
Távoli hangocska, vékony bariton szólítgatta:
- Balál! Te jól vagy? Eron?
Na az hiányzik még...! Nem tudta hová lett. Jobb híján magáról sem tudta hová lett.
Megkísérelt felemelkedni négykézláb. Felvetette a fejét. Erős napsütés vakitotta, de egészen jól látta a kék fegyvereseket, néhány lépésnyire, szemben, mereven állni.
A kiskatona szavalt valami bizonyára illő udvariasságot, amit a kékek láthatóan nem értettek. Aztán Balál felállt. Meleg vércsík kúszott a homlokáról, a jobb szemén keresztül, az orra menti barázdán át, nyitott ajkába. Majd zsákként hullott alá. Elveszítette az eszméletét.
Vissza az elejére Go down
Archastor Naviel
Vér elf
Archastor Naviel


Hozzászólások száma : 5
Életkor : 161
Munkahely : Na még az kéne...

Character sheet
Nép: Elfek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-22, 2:36 pm

//Mese: A régi-új világ,az őrök között 2 ismeretlennel.//

* Az utcán ténfereg nem törődve semmivel. Csak nézelődik és járkál. Vannak még rajta kívül. Egy férfi és egy nő. Nem nagyon foglalkozik velük, még nem ismeri őket így jobbnak talál átsiklani-e tényező felett. Még nézelődik, de hirtelen nagy csendesség, a házak zárva, az emberek bent. Archastor felkapja fejét. A felhők elég gyorsan szétválnak az ég pedig vörös testet öltött. Az elf végig nézi ahogy valami furcsa dolog történik. Ha akarna sem tudna menekülni, valami felkapja. Hirtelen elveszti egyensúlyát ami láthatólag szinte eldönti. Új helyre repíti őket ez az erő. De vajon hová? Nincs egyedül, a másik két lényt is felkapta az erő. Őket is magával rántotta. Nemsokkal később egy helyre érkeznek. Arch a földre zuhan a hamus égett helyen ahol őrök lándzsa szerű eszközzel keltik fel.
Arch rögtön felkel mikor a ledöbbent katonák a torkának szegezik a lándzsákat. Lassan felkel a földről. Nem érti mi történt, de ezen most nincs is mit agyalnia. Rajta kívül még 2 lény van hasonló pácban. Velük most nem törődik, sejtései szerint lesz még ideje megismerni őket. Miután felkelt az őrnek mutatni próbálja, hogy várjon had magyarázza meg. Ha az így tesz akkor bele kezd a szövegbe, igaz felállnia nehéz volt hisz a keze megsérült a csapódástól. *

-Üdv.. Mi jöttünk látogatóba, és ha nem gond mennénk is, nem használjuk ki a csodálatos vendég szeretetet. * Mondja kisebb grimasszal az elf majd megigazítja kardját, de nem támad, hisz megérti az őröket, arról nem is beszélve, hogy nem bolond, rögtön átszúrnák a torkát. ~ Gondolkozz.. ki kéne húzni magam meg ezt a két szerencsétlent a csávából.. de mégis hogyan? ~ Kérdezi magától Archast majd kezével próbálja kissé eltolni a lándzsát, hogy tudjon beszélni. *
-Nyugodjanak meg! Semmi rosszat nem akarunk, mi sem tudjuk, hogy hogyan kerültünk ide de ha lehet mennénk is. ... Éhesek vagyunk! * Mondja röhögve az elf, azt reméli ezzel eltudja terelni az őrök figyelmét amíg a 2 másik idegen kitalál valamit. Ha ez nem jön be akkor nem tudni, hogy ki fogja őket kihúzni a csávából. Közben próbál még gondolkodni. ~ Találj ki valamit.. Mindig van valami ötletem.. harc nélkül is meg lehet ezt oldani biztosan, már ha erre egyátalán van egy kis csekély esély.. ~ Gondolja magában közben azt figyeli, hogy a többieknek lejött-e, hogy mit akart. Ha igen akkor ő is segít nekik. *
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-22, 9:49 pm


// Mese: A régi-új világ, Archastor és Sou //

* Levegőért próbál kapni, de hiába. Tüdeje telve van. Szemét próbálja meg kinyitni, de a fény még mindig érezteti hatását. Lépni akarna, de belerúg valamibe. Megtorpan.
Ezek az események fogadják Kesát az érkezése pillanatában, hogy lassan a kényszeres levegővételen túltéve magát, először megszabaduljon attól, amit még oly messze jelenlegi helyétől beszívott, helyette egy új világ levegőjével ismerkedhessen meg.
Hamar köhögésbe is fajul a dolog, a levegőben található apró szennyeződésnek köszönhetően. Nem volt felkészülve erre. Mégis hamar túlteszi magát ezen, ahogy teszik azt barna szemei is, a vakító fénytől megszabadulva.
Csupán ekkor pillantja meg körülötte elterülő romokban heverő tájat, nem beszélve a kékbőrű katonákról, és azok lándzsáiról, melyek máris rá szegeződnek. Meglepetten pislog, miközben nem hisz a saját szemének.
Kissé közelebb is hajolna, hogy megbizonyosodjon róla, nem csupán a szeme káprázik, de a legapróbb mozdulatra a lándzsák is megmozdulnak, hogy a helyén tartsa a fiatal nemest.
Gyorsan visszarántja fejét, a közeledő lándzsák hatására, miközben kezei is reflexszerűen emelkednek megadásra.
Csak ezt követően néz körbe alaposabban. Egy csomó kék lény, ismeretlen táj, romok, és csupán két hozzá hasonló. Ekkor derül fény arra is, hogy annak az épületnek az egyik megmaradt darabjába sikerült belerúgnia, ami egykoron még itt állhatott.
Nem igazán érti a helyzetet, mégis a tudat, hogy nincs egyedül, némi megnyugvást jelent számára, és esélyt, hogy valaki elmondhatja neki, mégis mi történt, bár az idő előrehaladásával kezd számára is összeállni a kép.
Az már világos számára, hogy nem Verinol utcáján van, és annak a különös viharnak van köze az egészhez. Mégis, a hol kérdés megválaszolatlan marad. Pedig érzi, hogy nem találkozhatott olyan sok könyvvel, melyben kék bőrű lények szerepelnek, de valahogy nem érzi alkalmasnak a helyzetet, hogy emlékei között kezdjen kutakodni. Főleg, hogy a többiek már nem csupán álldogálnak, hanem egymás után szólítják meg a lándzsaerdő másik végén állókat.
Sőt az elf, mintha élvezné, hogy provokálhatja a katonákat. Kesa a legkevésbé sem örül ennek, mégis egy mosolyt erőltet arcára, és kezét, ha lehet, még távolabbra helyezi kereskedő öltözékének oldalán lógó kardjától.
Nem akar harcba keveredni, most még nem. Arról nem is beszélve, hogy az a kard sokkal inkább álcájának része, mint valódi fegyver, számára.
Végül azonban ő is megtöri a némaságát, hogy lágy hangon feltegye az őt már igen csak érdeklő kérdést. *
- Bo… bocsássanak meg neki…

* Biccent az elf felé. *
- Még az események hatása alatt lehet. Meg tudnák mondani, hol is vagyunk pontosan?
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-24, 5:15 pm

*Furia talán akaratlanul is, de rájuk bukkant. Ha még nem is tud róla, a szolgálatában álló sárkányok első dolga lesz elújságolni az ősinek, hogy látták az áruló Kaint egy vörös nősténnyel az oldalán. És Silarona hiába nem emlékszik rájuk, ők emlékezhetnek rá, a háború idejéből, amikor még az ő oldalukon harcolt. Nem telhet sok időbe, hogy ő is szerepeljen a halálra ítélt árulók között.
Hiába félt a jövőtől a vörös sárkány is, sokkal jobban aggódot szerelme miatt. Egy-egy kedves gesztussal tudott csak enyhíteni az arany sárkányban felgyülemlett feszültségen, de nem tudott segíteni.
Hagyta, hogy Kain irányítson. Igaza volt párjának, minél előbb kellett minél messzebb kerülniük Sterntől, s lehetőleg Furiától.
Humán alakban, egymás kezét fogva közelítették meg Verniol városát, amikor a tűzvihar feltámadt. Váratlanul, a semmiből tűnt elő, fokozatosan beborítva az eget, elnyelve a földet, Verniolt, őket.
Kain karjai körülfonták, az arany sárkány saját testével próbálta védeni szerelmét. Silarona átölelte, erősen, hogy érezhessék: bármi történik is, ők ott vannak egymásnak.
A tomboló, tüzes vihar eléri őket, , s egy pillanat alatt magába temeti a két sárkányt. Silarona Kaint ölelve érezi, ahogy a különös, mágiától hajtott vihar széttépi, ezernyi apró, láthatatlan darabja szakítja. És mégis, nem a fájdalom volt az, mely ezekben a pillanatokban eluralkodott rajta. Ahogy anyagtalan testét egy láthatatlan erő, akár a szél, repíteni kezdte, megint érezte a repülés szabadságát, egy pillanatra a félelem nélkül, mely a Verniolba vezető útjukat megmérgezte.
Egy pillanatig tart csupán a suhanás, s már arra eszmél, hogy újra érzi élő testét, mely magába zárja, eltűntetve a feltétel nélküli szabadság érzését. S mostmár érzi azt is, hogy bár humán alakban van, mégis távol a talajtól.
Hétszáz év alatt megtanulta, milyen, ha elveszti teste felett az uralmat, s zuhanni ezd. Ez most mégis más, hiszen elf alakjában még soha nem jutott a levegőbe. Mire valójában rájött volna, mi is történik, már késő volt. A tető, melyre rázuhant, nem bírta a hirtelen sújt, s beszakadt alatta.
Az a fájdalom, amire az imént számított, most jött el. Szilánkok szaggatják szét a ruháját, s fúródnak bele a bőrébe.
Valami puhára esik. Egy pillanatra nem tud megmozdulni. A valódi alakjában oly jelentéktelen fa és cserépszlánkok így méginkább belevájják magukat a hátába. De még így is szerencséje van: az ágy, melyre rázuhant, összetört ugyan alatta, de megóvta attól, hogy a földre, vagy netán más bútorokra essen.
Miután magához tér az utazás után, első gondolata Kain. Hirtelen ül fel, nem is törődve a hátába nyillalló fájdalommal. Ugyanezzel a lendülettel áll fel, s már keresi a fekete bőrkabátba bújtatott testet a szobában.
Illetve állna fel. A bal lábán végigsöprő fájdalomtól visszaesik az ágyra. Beletelik még egy másodpercbe, mire ránéz, hogy hogyan is sebesült meg. De csak azután, hogy meglátta az arany sárkányt.
Silarona lepillant a lábára. Felhasított nadrágján át látszik a seb, melyet az összetört ágy egyik darabja okozott. De most nem tud ezzel fogalkozni. A fájdalommal, és a furcsa, kékes bőrű alakokkal - melyeket közben fél szemmel vett észre - nem foglalkozva áll fel újra, hogy odaléphessen Kainhoz.*
- Itt vagyok. - *Aggodalommal telik meg a tekintete. Átkarolja az arany sárkányt, próbálva támogatni, amennyire lehet. Ő még a lábán tátongó seb ellenére is jobban van, mint Kain, aki a székekre és az asztalra érkezet
t.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-27, 2:07 pm

//Mese: A régi-új világ, Sou, Kesa, Archastor, Zolfar, Cloud, Balál, Silarona, Kain, //

*A katonák szemmel tartják a furcsa külsejű idegeneket. Van bennük bizonytalanság, hiszen eddig mind úgy tanulták, hogy bizony nincsenek más értelmes lények e világon, csak az ő harcos népük.
Erre egy hatalmas vihar és a vele egy időben érkező tűzvész lerombolja a Szent Láng templomát, s a romokhoz a semmiből olyanok érkeznek, akiknek nem is kellene létezniük.
A lándzsák nem mozdulnak senki torkától. Van olyan katona, aki a háttérben meghúzódó papokra néz. A szürkéskék bőrű papság, vagyis akik túlélték a pusztítást közülük, egymásra néznek.
A tekintetük nem sok jót jósol.
Sou varázsereje eközben működik, bár a szellőt, amit megidéz, a jelen lévő, nem varázstudó papok és őrök mindössze a természet művének érzik, ezért tudomást sem vesznek róla, ahogy a valóságban sem törődik a körülötte fújdogáló szellővel az ember.
Eközben a kardjáért nyúlkáló elfnek a torkába mélyed egy lándzsa hegye a mozdulatra, s csak azért nem nyomják meg erősebbe, hogy akár sebet is okozhasson, mert nem rántja elő a fegyvert.*
- Csak nyughass, idegen!
Ezek az első szavak, amik elhangzanak Archastor felé. Sou békeajánlatára, ahogy az elf további szavaira sem érkezik érdemi reakció.
A templom őrsége a papokra vár, ők meg egymásra. Láthatóan a templom pusztulása sokkolta őket, ahogy az idegenek érkezése is több, mint amire számíthattak.
Kesa szavaira ő is kap egy kis figyelmet. Azonban a vadalanok nem sokkal adnak több tiszteletet egy vékonyka nőnek. Nálunk a nők is kiváló harcosok, s fel is tudják venni a versenyt a férfiakkal. Nincs akkora különbség, hogy emiatt különb bánásmódban részesítsék.
Nem tudják, kikkel állnak szemben, viszont végül a papság egyik, nem túl barátságos arcú tagja kiadja az utasítást.*
- Hogy milyen szándékkal jöttetek, az majd a kihallgatáson kiderül. Nektek léteznetek sem kellene.
Talán ti pusztítottátok el a templomot…de majd kiderül. Vezessétek el őket!
*A katonák lándzsaerdeje kezd formát váltani, s hamarosan az egyik irányban lévő harcosok hátrálni kezdenek, míg a többiek lándzsáik hegyével ösztökélik az idegeneket, hogy abba a bizonyos irányba haladhassanak.
Nem kell sokat menniük, ugyanis az egyik szinte sértetlen épületbe kísérik őket. Próbálhatnak ellenállni, de e pillanatban ez teljesen felesleges. A lándzsákkal gyorsabban reagálnak a katonák, mint azt sejteni lehet, egy-egy apró döfés formájában.
Az épületnek, már messziről láthatóan, rácsokkal van védve minden ki- és bejárata. Itt állnak meg. A harcosok vezetője végre megszólal.*
- Fegyvereket le! Mindenki!
*Ez természetesen a foglyoknak szól.
Zolfar a főmágus előtt állva még nem tudhatja, hogy a nő, a kezében lévő energiával mit is szándékozik tenni, ám amikor kérlelni kezd, a főmágus keze megáll a támadás közben Igaz, a fény nem alszik ki, továbbra is támadásra kész.*
- Én nem tartalak fogva, kísértet! Mit keresel a szobámban? Nem hívtalak, nem ismerlek.
*Gyanakodva szemléli a furcsa külsejű idegent. Keze ismét meglendül, de még mindig nem támad vele.*
- Ha ártó szándék vezérel, egy mozdulatomba kerül, hogy végezzek árnyéklelkeddel!
*A vízesés mellett, a folyó partjára kimászó két újabb idegennek is szürkéskék bőrű harcosokkal kell szembenéznie. Azok éppúgy meglepettek, mint Cloud és Balál.
Sosem láttak még ilyesféle lényeket.
Aztán Balál összerogy a parton. Ez végre mozgásra sarkallja a duzzadó izomzatú harcosokat.
A szőke férfi elé lép két harcos, míg a többiek a háttérből figyelnek. Mindketten legalább olyan magasak, mint ő, de jóval vaskosabbak, izmosabbak. Ráadásul a kékes bőr még jobban kiemeli fizikumukat. Nem annyira fenyegető a külsejük, mint inkább nagyon meglepett, s értetlen.
Eközben Balálhoz is hozzáérnek néhányan érdeklődve.
Végül csak akad egy szószóló közöttük, aki megszólal.*
- Szavaitok bárki szavai lehetnek. Nem lehet tudni, barátok, vagy ellenségek vagytok. De majd a papok tudni fogják, vagy az uralkodó. Gyerünk, fogjátok a másikat is, irány velük a templom helye.
*Szavaira végül ketten óvatosan megfogják és felemelik Balált. Egy harmadik gyakorlott kézzel kutatja át ruházatát, s mi fegyvert talál, elveszi tőle.
Cloudra ránéz a két harcos.*
- Kérem a fegyvereid! Ha nem állsz ellent, nem esik bántódásod! Ha igen…
*A megszólaló harcos meglengeti méretes öklét a szőke orra előtt, mintegy szavai nyomatékosítása céljából. A sötéten csillanó szemben ott rejlik az elhatározás, hogy ha kell, maga áll ki a szőke idegennel. Ezzel még nevet is szerezhet magának, ha megnyeri a harcot.
Ha Cloud enged nekik, hamarosan ők is útnak indulnak a templom felé.
Nem feledkezhetünk meg azonban a két sárkányról sem, akik egy ház tetején keresztül landoltak Vadalan földjén.
Kain egy asztalt, míg Silarona egy ágyat zúz szét a tető után, a szoba fél berendezését összetörve még.
A szobába tartózkodó család hálás lehetne, hogy nem zuhant egyikükre sem a két idegen, de az, hogy a vihar meghagyta tető már nincs, valamint a bútorokat is pótolni kell, az apát és családját elkeseredéssel tölti el.
S hogy teljes legyen a kár, az ajtó is kiszakad zsanérjaiból, amikor harcosok rontanak be rajta.
Látták a tető beszakadását, hiszen nem kis zajjal járt, s így sietve indultak, hogy megnézzék, mi is történt. A két idegen megjelenése őket is meglepi.
Silarona sérült lábát még csak a házigazda felesége veszi észre, de nem nagyon törődik a vérrel és a sebbel.
A lány sebe mélyre sikeredett, miközben Kain megúszta zúzódásokkal.
Arra viszont jó lesz figyelnie, hogy bordái a lélegzetvételeknél szúró fájdalommal jelzik, hogy nincs minden rendben velük.
A harcosok látják a férfit támogató nőt, valamint a meglepett családot is, s nem is hagyják szó nélkül.
A kékes bőrű férfiak, a fegyvereket is észreveszik, azon kívül, hogy bizony a betörő idegenek bőrszíne sem szokványos, ahogy öltözékük sem. A kék harcosok még sosem láttak ilyet.
Hamarosan megragadják Kain és Silarona karját is, hogy szétválasszák őket, valamint már nyúlnak fegyvereikért is. Nem hagyhatják, hogy a furcsa idegenek még megtámadjanak valakit. A házigazda is kezd magához térni, s határozott hangon csattan fel.*
- Vigyétek csak őket! Vigyétek az Arénába! Hadd pusztuljanak el!
*A katonák kardot rántva közelednek a két sérültnek tűnő idegenhez, megpróbálják lefogni őket, ha nem ellenkeznek, akkor csak karjukat, s kötelekkel kötik össze csuklóikat a hátuk mögött.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-27, 9:44 pm

//Mese: A régi-új világ Silarona és a háznép, büdős kék kétlábúak... Mad Very Happy//

*A várva várt hang végül csak elér az arany sárkány tudatához. Silarona tehát szintén él és itt van vele. Kain megpróbál kiegyenesedni, de még mindig szédül és így kapaszkodó után nyúl, amit a vörös sárkányban talál meg, miközben a nyögés alatt érzett szúró fájdalmon is gondolkodik.
Valamiféle sérülése lehet, de annyira nem fájdalmas, hogy törés legyen. Igaz, bő hét évszázada alatt volt már mindenféle sérülése, így van vonatkoztatási alapja, hogy hol is tart a fájdalom tekintetében.
Silarona igyekszik támogatni, de ahogy Kain szervezete lassan kompenzálja az eddig őt ért sokkhatásokat, úgy tisztul ki tudata és látása is.
Ébenfekete szemei összeszűkülnek, ahogy megpillantja az őt támogatni akaró vörös sárkány bal lábát, és az ott vérző sebet.
Megrázza magát, ezzel is jelezve Silaronának, hogy jobban van, nem kell őt támogatni. Úgy érzi, inkább a lánynak van szüksége támogatásra.
A szobában lévő furcsa külsejű lényekről látszólag még mindig nem vesz tudomást.
Pedig emlékeztetik valakire, s ez a valaki Alex. Amikor a Nagy Kaszásnál kimentette, akkor látott először kék bőrű humanoid formát. Ez volt Alex.
Új volt neki, de a látvány egyre inkább szöget üt a fejébe. Ha Silarona aggodalma nem lenne erősebb annál, belegondolna, hogy hol is lehetnek akkor, de így csak gondosan elraktározza magában, ki, hol áll a társaságból, majd Silarona lábára mutat.*
- Ezzel a sebbel kezdeni kell valamit! Nem maradhatsz így, túl mély!
*Persze a saját fájdalmával is kellene, mert ebben az állapotban nem szívesen kezdene kétlábú formájában harcba.
További gondolatokra azonban nincs már ideje, az ajtó hangos reccsenéssel szakad be a további kék kétlábúak érkezése közepette. Ezek már fegyveresek és szemmel láthatóan harcra készek is.
Megfogják karját, s látja, hogy Silaronát is éppúgy igyekeznek lefogni. Ez is zavarja, de még inkább az, hogy nem törődnek a vérző sebbel.
Ingerülten rázza le karjáról a kék mancsot. A sötét tekintet nem sok jót jósol cserébe a fogásért, de fontosabb, hogy a vörös sárkányhoz elérjen és kezdjen valamit a sebével.*
- Sebesült, ömlik a vére! Azzal törődjetek!
*Ekkor már hallja a „házigazda” szavait is, amik nem sok jóval kecsegtetik őket. Ha másért nem, hát emiatt is érdemes lenne Silarona sebeit ellátni.
Ami mégis megállítja, az nem a gyomrába nyomuló kard gombja, sokkal inkább a bordáiban ennek hatására jelentkező szúró fájdalom, valamint az egy pillanattal ez után a nyaka előtt megjelenő penge éle.*
- Egy mozdulat és véged!
*Hallja a katona szavait. Fogait összeszorítja. Megtehetné, hogy átváltozik, de nem tudja, hogy hol van, azt sem tudja, hogy ez a sebesülés mennyire akadályozná a mozgásban. Vajon repülni mennyire tudna, ha a sárkány testen ugyanilyen arányban jelentkezik a sérülés?
A másik ok pedig, hogy ezúttal nem egyedül van. Silaronát pedig nem hagyja magára. Egyedül valószínű nem érné az a szégyen, amit most magára vállal a kétlábúaktól.
Hagyja, hogy két karját hátrafeszítsék és megkössék. A farkashurok, amit a katona ráhúz a kötéllel, nem sok jóval kecsegteti.
Mindeközben Silaronára függeszti ébenfekete szemeit. Ott kavarog benne a düh, hogy kétlábúaknak hagyja ezt az arcátlanságot, ott van benne az, hogy kitörjön és felégesse az egész társaságot, aztán elszálljon a vörös sárkánnyal valahova…de vajon hova mehetnének?*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Zolfar
Vándorszellem
Zolfar


Hozzászólások száma : 23
Munkahely : Mindenhol

Character sheet
Nép: Kísértetek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-28, 9:32 am

*A mágus válasza meglepte Zolfart. Most vette csak észre, hogy a szoba amiben találta magát első pillantásra olyan mintha a szabadban lenne. Rengeteg ablakkal és növénnyel. Furcsának tűnik ez első látásra, mivel egy mágus szobáját nem így képzeli el az ember, könyvekkel tele pakolt sötét zug jut eszébe az elősször ha bele kell gondolnia a helyzetbe. Most, hogy feleszmélt a kezdeti sokkból és eljutott a tudatáig az, hogy ha nem csinál semmit a mágus aki előtte van meg fogja ölni.*
-Várj! Nem én tehetek a pusztításért. Én se tudom hogyan kerültem ide. Had magyarázzam meg a dolgot.
*A mágus leeresztette a kezét és kíváncsian nézett az előtte álló szellemre.*
-Hallgatlak!
-Mielőtt ide kerültem én az anyagi létből megmaradt erdőmben bolyongtam. Mikor végig söpört a területen egy hatalmas tűzvihar. Nem tudom, hogy hogyan kerültem ide. De, merem állítani, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így járt, és aki ugyan így nem tudja hogy került ide.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-28, 2:11 pm

//Nah, kis késztetésre, úgy döntöttem kipróbálom az első személy-beni írást, hátha bejön. xD Ha nem akkor majd visszaváltok legfeljebb. ^^"//

*Nem jött be, ráadásul Balál elájult. Nem lehet igaz, hogy egyedül vagyok egy csapat idegen ellenében. Aztán meg jön nekem ezzel a "Bárki szavai" lehetnek dumával. Hát úgy nézek én ki, mint egy megszálló? Sok mindennel vádoltak már eddig, de azért ez már kicsit nevetséges.
Balálra tekintek, őt már le is fogták, nah jó, ne adjuk fel, feljebb emelem a kezem, hogy jól láthassák mind, semmi sincs benne, és talán azt is kiszúrják, hogy a vadászkésemen kívül semmi nincs az övemen. Istenek, adjátok, hogy leessen nekik! Bezzeg, ha most néz valaki mágusnak, akkor fogom a kardom, és beledőlök.*
- De mondom, hogy semmi rossz szándék nincs bennünk. Sőt, még csak nem is önszántunkból vagyunk itt. Hát így néz ki szerintetek valaki, aki épp le akar gyilkolni pár számára teljesen idegen létformát?
Nem beszélve arról, hogy ez a tett egyszerűen ostobaság lenne.

*Próbálok kicsit utalni arra is, hogy minket se kéne megkínoztatni meg egyéb nyalánkságok alá vetni, annak reményében, hogy kibökjük, "hol a főezred".
Gyorsan, felülről a zsákomra mutatok jobb kezemmel, míg hagyják és nem közelítenek meg engem is. Addig kell beszélni, míg lehet, s míg van valami értelme...vagy talán tovább sem árt. Az újabb kérdésre meg is toldom az egyszerű mozdulatot, amivel a kard lelőhelyét adtam értésére.*
- A kardom is ott lapul elcsomagolva, még csak elő se tudnám venni kellő időben.
Ugyan már, tényleg olyan félelmetesnek nézek ki?

*Nah ezt nem gondoltam komolyan, de szerintem ő se. Most vagy belehal a röhögőgörcsbe amit okoztam neki, vagy még mérgesebb lesz, de hát ha ez az igazság. Még csak nem is tűnnek furcsának Eron után. Neki is sötétebb a bőre, és neki is furi hegyes füle van, de hát a tündék már csak ilyenek, nem? Várjunk, talán a kinézetem miatt ilyen idegesek? Áhh, barbár népség, amelyik a külső alapján dönt, csh.*
- Oké, fehér a bőröm, most megfogtatok. De ez ne legyen akadály köztünk. Én nem diszkriminálok senkit. Szeretem a szürke, vagy kék bőrűeket is, meg a hegyes fülűeket is, meg úgy mindenkit általában. Még a sárkányok sem izgatnak, pedig tavaly még azt se tudtam, hogy léteznek egyáltalán.
*Nee, mit akartok azzal a kötéllel? Mintha nem is figyelnének rám! Figyeltek ti rám? Jól van, legyen, tessék kötözzetek meg. Azért mártír nem akarok lenni semelyik új nép megismerésének oltárán.*
- Nem vagyunk ellenségek. Tényleg!
*Nah ezt már megkötözve mondod, Cloud, valószínű minden egyes szavamat elengedi a hegyes füle mellett mind. Hogy miért kell nekem minduntalan önfejű barbárokkal találkozni. Mindenki csak azt hajtogatja, amit ő akar, a többieket meg már észre se veszik.*
- Mi is megrémültünk, legalább annyira mint ti. Képzeljétek el. A városunkban végig söpört egy borzasztó vihar, azt hittem meghalok, aztán bumm, bele a vízbe, és majdnem megfulladtam, most meg ti. Pedig nem kéne, hogy így végződjön.
Ez egy csodás találkozása is lehetne a mi és a ti népetek között.
Lefogadom, hogy nem csak mi ketten értünk ide át.

*Ez az utolsó most úgy hangzott, mintha fenyegetném. Gondolataim, úgy tombolnak, mint az a vörös vihar volt Verinolban. Komolyan azt hittem, hogy menten elégek benne. Nem, Cloud, neked süket kék-bőrűek között kell lelned lassú és fájdalmas halálod. De még nem akartam meghalni.
Ebből elég! Megráztam kissé a fejem, hogy tisztábban lássak, és talán ezzel ki is űzhetem a makacs halál gondolatokat. Végül is nem egyből a vesztő helyre akarnak vinni, hanem csak...csak, a papokhoz. Valami azt súgja, hogy a papok, nem elég subjectív látásmódúak. Mi van ha kikiáltanak minket valami szörnyeknek, és azonnali halállal sújtanak minket? Akkor legalább gyors és kíméletes végünk lesz. Nah nem. Mondtam, hogy nem akarok meghalni. A fenébe is! Ajánlom azoknak a papoknak, hogy rendesen meghallgassanak minket!
Ez a sok izomagy, meg mintha nem értene a nyelvünkön. Áhh, végül csak kiszaladt a számon egy sóhaj. De sebaj, míg oda nem érünk, hát beszélgetek velük. Hátha hajlanak rá, hogy meghallgassanak. Csak nem egy primitív társadalommal hozott össze a sors.*
- Ti kik vagytok? Tündék?
Az én fajomat embernek hívják, és kinézetre elég sok félék vagyunk. De nagyjából olyanok amilyen én. Engem meg Cloudnak hívnak.
Bízom benne, hogy meg tudjuk érteni egymást.

*Nem tehetek róla, a műmosoly egyből jött. Mindig is úgy éltem, hogy a kedvesség többet ér, mint a nyers erő, habár mostanában rá kellett jönnöm, hogy a kedvesség erő nélkül, csak üres szó. De ha nem értenek meg, meg mutathatom azt is, hogy jó első tanítványa vagyok Eronnak, a sötét mágusnak.
Nah persze, mágiával nem szolgálhatok, hehe-hehehe...*
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-28, 5:17 pm

// Mese: Rgi-új világ - Cloud Revan'ssal, és kék izomkolosszus katonákkal a templomhoz vezető úton. //

Balál viszont annál inkább...mágus volt.
Mármint, ahogy magához tért, nem mozdult, végtagjait, és szemhéját valami ólomsúly tette mozdulatlanná. Bugyborékoló, majd mind tisztább beszédet hallott. Főleg Cloud hangját. A kiskatona sose áll le? Nem bírja befogni? Utolsó emlékeiben is ő tartotta szóval a ...kiket is? Ja, hát a kék bőrű katonákat. Na, de egy húron pendülnek azóta is- gondolta Balál, de egyre inkább az a szörnyű gondolat furakodott az elméjébe, hogy jobb neki itt ernyedten lógni, merthogy két kék katonával cipeltetik valahová. Hová is? Bárhogy erőltette a memóriáját, ennél több nem jutott eszébe, csak az hogy a vízből mászik kifele, meg hogy a szöszi fiú csak beszél, beszél. Miről is? Hát szabadkozik a drága, hogy éppen ide pottyantotta le őket a fránya tűzvihar, mint valami madárürüléket.
Balál tartott tőle, hogy a harcosok intézménye soha, sehol sem volt még jótékonysági egylet, hanem a hatalom végrehajtó karja, de ezt most mégsem oszthatta meg a fiúval, lévén, hogy ő "ájult", és a kezei, meg a lábai így nem mellesleg szabadon csüngenek. Miylen felelőtlenek. Vagy inkább ekkora a bizodalmuk magukban, ha esetleg feléledne? A szörnyű gondolatokra még szörnyűbb meggyőződés tolult elméjében, mert ahogy tovább fűzte a szavakat Cloud, Balál már látni vélte a sorsukat, hogy holmi papság kinyíratja őket, jó esetbe esélyt adva, hogy küzdjenek kicsit az életükért.
Balált nyugtalanította az idegen kék bőrszín, a tűzvihar felsőbbrendű szellemi síkja, és az ő szokott létformájuk, amihez foghatót ezek a helybéliek szemel láthatóan még sosem láttak. Tehát ez oda-vissza működött, és az csak olaj a tűzre, hogy páran lepottyantak hívatlanul ide az ...akárhova.
A templom, mint útirány egyértelműen elvetendő, így fogolyként. Megküzdeni képtelenek lennének ekkora túlerővel. Balál most kicsit sajnálta a fiút, akit röviddel ezelőtt maga mentett meg az életét kockáztatva, de egyszerűen nem tudott mit tenni, egyedülálló úton menekülhet, s ezen az úton képtelen magával vinni a fiút. Azon is aggódott, hogy könnyen kimerülhet a következő varázslásban, nem beszélve róla, hogy az, hogy ilyen hamar magához tért, nem a teste öngyógyulásának, hanem ez is mágikus erejének köszönhető, tehát még egy varázslat, és újra elájulhat, ha nem tud idejében lepihenni.
Azt sem tudta, hol fog kilyukadni az újabb utazás végén, de sokkal nem lehet rosszabb, mintha itt várja az esetleges rögtönítélőszéket, amit könnyen felállíthatnak a számukra. Nem volt valami tehetséges varázsló, bár öröklött hatalma óriási volt, de hát ez így elég nagy probléma a következő lépéssorban. Ehh.. az egész csupa probléma. A saját motyóját fel tudta idézni, a fegyvereit, a zsákját, hajszál pontosan, így a koncentrációjában nem feledkezett meg semmiről.
Titkon résnyire nyitotta a szemét, egy harcos elől a hóna alatt, a másik meg a lábainál fogva cipelte. Körülöttük vagy egy tucat harcos. Látta mögöttük a vízpartot követő kő úton Cloudot megkötött kézzel vezetve. Nem tud mit tenni. Ez így tényleg necces. Csak magát és jó esetben a felszerelését tudja kimenteni. Elnyomott egy szitkozódást, a fiú mellett kezdett hozzászokni, hogy mágiára van szüksége. Kellett neki északra, majd északról nyugatra mennie! Maradt volna otthon, a békés kis dzsungelében! Ráadásul minek is tartottak vele, a katona, meg az az Eron! Hogy maradtak volna azok is inkább a fenekükön, most csak magát kellene mentenie. Egyenlőre azonban nem tehetett mást, a menekülésből a szöszit kénytelen kihagyni. Ha az istenek kegyesek vele, és bejön a terve, később kiszabadítja! Átvillant az agyán, hogy milyen erős megérzése volt, mint egy hívás, hogy neki Verinolba kell mennie, a tenger mellé. Ki tudja, lehet, hogy valójában ez volt az úti cél? A partról kezdett elkanyarodni a menet, a növényzet ritkult, helyét fokozatosan épületek vették át. A mágusnak cselekednie kellett.
Kurjantott egyet, majd a következő pillanatban az őt, és a holmiját cipelő katonák tuti a levegőt markolászva bámultak, majd hadonászva ugrabugráltak rémületükben. Mert se füst, se köd, se holmi szikrák, csak úgy eltűnt. Biztosan Cloud szeme is elkerekedett- vélte Balál, miközben egy zerge fürgeségével kapkodta fel landolása helyszínén a szerte-szét hullott cuccait. Ez egy másik, de házakkal sűrűn szegélyezett utca volt. Kis feltűnés után ugyanilyen gyorsan szaladt be két ház közé, az első sarka mögé, egy napfénytől elzárt, sötét sikátorszerű nyílásba. Talán egy vízvető volt. Onnan kandikált elő, felmérve a környéket, ahol a teleportálás után landolt. Alaposan körülkémlelt, a keskeny sikátornak másik végén is volt egy használható nyílása.
Az utca békésnek tűnt, mintha senki fel se vette volna, mi történt. Igaz, a környék elhagyatottnak tűnt. Talán senki sem látta, hogy látványosan a semmiből landolt oda. Vagy mégis? Nem várta meg, míg kiderül... Gyorsan hátraarcot csinált, és a sikátor másik végén távozott. Még a házak takarásában csurom vizes zsákjából egy aprólékosan összehajtogatott sötét köpenyt vett elő, ami hasonlóképpen nedves volt, a valódi színe pedig hamuszürke. De mindez most mit sem számított, lehetett nedves, lehetett bármilyen színű, csak a földig bőségesen leérve, eltakarja a kíváncsi szemek elől furcsa idegenszerű hátizsákját, fegyvereit, ruháját, és bakancsát. Amúgy pedig ebben a melegben percek alatt megszarad. Elöl végig összecsatolta magán, egy másodperc tört részére sem állva meg többet. Mielőtt kilépett a fénybe, a csuklyájába bújtatta a fejét, minek árnyékából egy haja szála, de az arca sem látszott ki.
A verőfényes utca vége-hosszat nyugodt enyhe városias mozgolódást mutatott. Semmi feltűnő, senki nem rohant felé, nem kiabáltak. Sőt, mintha a kutya se venné észre. A mágus nem tudta pontosan, milyen messzi lehet, de azt kevés tapasztalatából igen, hogy a teleportálás nem messze tette le Cloudtól, és a katonáktól, ezért nagyon kell figyelnie, nehogy egy kereszteződésben szembe jöjjenek vele, és ő meglepetésében elárulja magát.
Mégis csak volt valami furcsa az utcán. Többen egy irányba haladtak sietős léptekkel, halkan, de izgatottan beszélgetve. Balálban felötlött valami. Talán az említett templom felé mennek a kékek, hogy ott megbámulják, akinek érkezéséről halottak, hiszen az ilyen hír biztosan legalább olyan gyorsan terjed, mint a vernioli tűzvihar.
Tagjai fájdalmára, sajgó fejére nem gondolhatott.
Más ötlete nem lévén, arra felé vette az irányt, amerre a legtöbben mentek, csapatostul, és alkalmasint közéjük verődött, egy kisebb baráti csoportosulás mellé, az út szélére, ezzel vegyülve el. Templom vagy cirkusz, valamelyik a céljuk. Ha mégse helyesen okoskodott, és kiderül, hogy nem a templom felé mennek, akkor még mindig a part felé veheti az irányt, hogy Cloud nyomára bukkanjon. Ez annál is egyszerűbb nyomozásnak tűnt, mert a valószínű központból, nagy ködök, és felhők részleges takarásában magasan kiemelkedett a vízesés, mint valami középpont a város szívében. A vízhez bárhonnan visszatalál.
Hevesen dobogó szívvel, és nem kevésbé heves gondolatviharban lépdelt. Türelmet erőltetett magára, és úgy figyelt minden rezdülésre, mint egy üldözött vad.
Lassan rendet tett magában, hogy az üldözöttből újra a vadász ösztönei kerüljenek előre.


A hozzászólást Balál Tangeran összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-01-30, 5:45 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-01-28, 7:33 pm

//Mese: A Régi-Új Világ-ban Kesa és Archastor társaságát .... -.-//

A perc egy következőnek adja át helyét és így tovább, ahogy az idő folyik szépen örök medrében és időnként színesedik bizonyos jelenségekkel, jelenetekkel. Egy ilyen színes esemény a mostani is, mert bár elégnek kéne lennie önmagában is annak, hogy idegen helyen, teljesen idegen lények között vannak, valakinek akad a tarsolyában némi férfias virtus. A döbbent és tanácstalan tekintetek szinte el is tompulnak a felfénylő lándzsák szikraerdejében és Sou még is venné a bátorságot, hogy elejét vegye a lehetséges, jelenleginél rosszabbnak. Éppen csak a kezdő hang hagyja el a száját, mikor hasonló bátorsággyűjtő megszólalással igyekszik menteni a helyzetet a hölgyemény, aki szerves részét képezi háromfős kényszertársulásuknak. Mert hogy társakká léptek elő, az szinte nyilvánvaló.
Sou halványan elmosolyodik, de az elf helyet inkább azokra fordítja figyelmét, akikkel szemben állnak. Önmagában is furának látja a helyzetet. Az első pillanatban úgy érezte, mintha egymás tükörképeit alakították volna és az most részletkérdés, hogy formailag és színvilágilag torzított volna az a tükör. De az őszinte döbbenet és meglepettség tisztán kiolvasható lett volna, most viszont, jó néhány perc múltával ennek enyhülnie kellet volna. Legalább is Sou meglátása szerint, persze a javukra írható, hogy a városukat szemmel láthatóan a földel tette majdnem egyenlővé a vihar. Vihar? Vajon ugyan az a vihar, amelyik ideröpítette őket? Fontos és most még is csupán részletkérdésnek tűnik, mert sokkal lényegesebbnek látszik, hogy a masszív tüskefal felállítói várakoznak, és akikre várakoznak, mintha még mindig nem tértek volna napirendre a dolog felett. ~ Mintha most látnának embert először. Vagy más is történt … talán nagyobb tragédia történhetett. ? ~ Tekintete az elszenesedett maradványokra vándorolt, aztán teljesen nyugodtan, akárcsak egy kíváncsi kisgyerek, körbepillantott. Tekintete most akadt meg először az oltáron és az azon táncoló lángokon, amiktől nehezen tudta csak elszakítani a tekintetét. Következő útja az erejük teljében lévő harcosokra esett, de nem rettent meg, nyíltan állta pillantásuk és végül is ennek köszönhetően terelődött ügye figyelme a zavarodottan egymás látványába kapaszkodó, kis csoportot.
A távolság biztonságában állókról, akiket Sou magas tisztséget betöltőknek néz, a megszólalóra emeli a tekintetét, finom kíváncsisággal és egyfajta megnyugvással. Legalább nyelvi problémáik nem akadnak majd. De, akkor miért érzi ezt egy igen csak ingatag megállapításnak? Egy fél lépésnyit közelebb húzódik a társaihoz, akikre igyekszik egy kis időt szakítani, de mivel tapasztalt utazó, csak nem a társas utazások terén. Hát. Nem épen képes sok érdemi következtetést levonni, amire egy gyenge lábakon álló talán szinten mer alapozni, hogy nem csak szóbeszédből hallottak a mágiáról. Csak nem tudja, hogy ennek örüljön, vagy sem. ~ És akkor most reménykedjünk, hogy az Uraság kevésbé forrófejű, vagy legalább is ezt követően …mmm meggondoltabb lesz? ~ Lehunyja a szemét és egy hangyányi sóhajt enged el. ~ De a helyzetünket, akkor is meg kéne oldani. … Valahogy. ~ No ige, a hogy, az most egy nagyon izgalmas és elgondolkodtató kérdés. Viszont akárhogy is gyötörte az agyát, nem jutott túl messzire, aztán pedig már nem is engedték kutakodni gondolatait. Az ítélet elhangzott!
- Ez egy kicsit goromba, nem? – Nem egy háborgó fajta lélek, de a kékbőrű szavai igen is szíven ütötték. Nem egyszer kellet némán eltűrnie a kijelentést: Nektek sárkányoknak léteznetek sem lenne szabad! Csoda, hogy korábbi gondolatára fittyet hányva ő maga válik forrófejűvé? Annyira, ügye nem. – Azt sem tudjuk, hogy hol vagyunk, hogy élünk e vagy a túlvilágra jutottunk és tessék, rögtön fegyverrel törtök ránk. Nem ám segítséget nyújtva! Véletlenül se. – Beszél, méghozzá jól hallhatóan, még akkor is, ha netalán tán dárdát szorítanak a torkához. Sőt, ha ez be is következne, tovább folytatja. De felkészülve arra, hogy a sérülést elkerülendően -a legvégső esetben-, kénytelen lesz légnemű alakot felvenni, addig viszont egy parányi pajzs is megteszi a dárda hegyét tartva csak vissza.
Igazi dicsőség egy fegyvertelent sakkban tartani! – Ezt pedig joggal vághatja oda a dárdások hadának, hiszen nála se fegyver, se annak látszó tárgy nincs, mármint látható helyen. Tőre azért ott lapul tarisznyájának az alján, de nála minden ilyen dolog relatív. Kezei ökölbe szorulnak, ha tovább megy és még sikeresen ki is önti minden sérelmét, vajon azzal segít, vagy ront a helyzetükön. Ront, hát persze. Senki nem fogja megdicsérni egy nyikhaj szabad szájúságát, de ettől még meghonorálhatják és az majdnem biztos, hogy nem lesz a kellemessel még csak összefüggésbe sem hozható. Így, ha engedik, akkor szó nélkül engedelmeskedik a parancsnak. ~ Általában olyan ügyesen tudok hallgatni. Miért pont most kellet a kivételnek lennie? ~ Az épület nem tölti el túl sok bizodalommal, azaz még csak egy cseppnyi kedve sincs, hogy átlépjen a küszöbön.
- Az nincs! – Szögezi le, de megfontolt mozdulatokkal felnyitja a táskája fedelét, a benne rejtőző citromfű és menta illata azonnal érezhető. – És … Mi van, ha ez a ház összedől? Ha többi úgy végezte, mi garantálja, hogy ezt nem csak az istenek kegyelme tartja még egyben? ~ Vélem most szenvedem el az egy milliomodik halálnemet, de csak nem bírom megállni. ~
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-02, 12:17 am

* Noha szavaira nem kap választ, legalább azt a célját sikerül elérnie, hogy ne romoljon a helyzet. Inkább élne még egy kicsit, minthogy egy reménytelen szabadulási kísérletben veszítse életét. Hiszen az már most látszik, hogy nem akarnak végezni velük, legalább is most még nem, és ha ez igaz, akkor marad még számukra lehetőség megfelelőbb alkalmat találni a mostaninál. Addig pedig kénytelen elviselni ezt a fajta vendégszeretetet. Kesa ki is használja a helyzetet, ha már ilyen szép számmal veszik őket körül a katonák, hogy alaposabban is megnézze fegyvereiket, vértezetüket, és ami a legfontosabb, magukat a fegyvert tartó vadalanokat.
A kialakuló helyzetet végül egy, az őrök takarásából érkező parancs szakítja félbe. Kesa sajnálja is, hogy nem láthatja az illetőt, pedig igazán jó lenne látni annak az arcát, aki az őket körülvevő katonáknak csak így parancsolgat.
Fel is idézi magában az elhangzottakat. Hiszen az a tény, hogy lesz kihallgatásuk, egyben azt is jelentheti, hogy ha nem csinálnak semmi meggondolatlan dolgot, akkor addig legalább élni fognak. Mégis, ami ezt követi az erős kételyeket ébreszt Kesában, hogy a meghallgatás lenne a szabadulásuk útja, legalább is, hacsak nem kezdik el már most alapozni azt a bizonyos utat. Éppen ezért nem is kíván Sou szavaiba beleszólni, inkább ő maga is csatlakozni kíván. *
- Hogy ké…

* Még szinte alig kezd bele mondandójába, mikor az egyik lándzsa helye indulásra akarja sarkallni. Tesz is pár lépést a lándzsával ellentétes irányba, egy egyszerű fájdalomérzetet tükröző hang kíséretében. Mégis szinte azonnal megtorpan, amint kellő távolságba sikerül kerülnie attól a bizonyos hegyes tárgytól, aztán visszaforduljon az őt megszúró felé. *
- Na de kérem … !!!
* Felháborodását, hamar vissza is kell fognia, ha nem akarja magát újra kitenni az előbbi buzdító megmozdulásnak, mielőtt esélye lenne bármi egyebet is mondani. *
- Hogy kellene-e vagy sem, már nem számít. Létezünk!

* Hangzik el szájából a jól hallható tény. Miközben egyre közelebb kerülnek a rácsos épülethez. A templom kérdéséhez jobbnak látja inkább nem hozzászólni, akár templom is lehetett egykoron az a romhalmaz, ahová csöppentek. Márpedig, ha ez így van, akkor ez csak ront a helyzetükön. Főleg, ha valami úton-módon mégis csak őket találják felelősnek ezért. Már sikerült megtapasztalnia, hogy a hiedelmek és az azokat jelképező dolgokra nagyon érzékenyek tudnak lenni az emberek. Nem véletlen folytatja titokban kutatását.
Végül a felszólításra, szó nélkül oldja le kardját. Most talán még jobb is, ha nincs nála. Sok hasznát úgyse venné.
Kardjához tőrét is hozzáfogja, miközben lassan térdre ereszkedik. *
- Ha megengedi…
* Néz fel az egyik katonára, majd vissza a kardra. *
- Dewa menumpahkan pergi datang membantu membayangkan.

* A szavak jól hallhatóan, és oly folytonossággal hagyják el ajkait, mintha csupán egy beszélgetés részlete lenne.
Miután a végére ér gyengéden helyezi a földre a fegyvereket, hogy felállva újra a katonára nézzen. *
- Most már vihetik. Elbúcsúztam tőle … de majd szeretném visszakapni. Sokat jelent számomra.

* Ezzel el is lép a fegyvertől, teret engedve másoknak, és várva miféle reakciót vált ki cselekedete, ami csupán egy halandzsa szöveg elmondása volt. *
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-02, 10:49 pm

*Silarona aggódó pillantással méri végig szerelme alakját. Kain nehezen, az elfre támaszkodva tápászkodik fel, felnyögve a sérülések okozta fájdalom alatt.
A kék bőrű család tagjai a rettegés, a kíváncsiság, a harag és a megdöbbenés különös elegyével néznek rájuk, nem bírva levenni a tekintetüket az égből érkezett idegenekről. Szemükben a két humán alakú sárkány éppoly furcsa lehet, akár a sárkányoknak ők: a különös, idegen ruházat, olyan, melyet csak a legkülöncebbek találnának ki, a sápatag, majdnemhogy a szó szoros értelmében fehér bőrszín a férfinál, s az enyhén sötétebb árnyalatú, ám a kéknek még nyomával sem büszkélkedhető bőr a nőnél. S nem utolsó sorban az, ahogy berobbantak a család életébe.
A gyerekek még magukhoz sem tértek a vihar okozta, majdnemhogy pániknak nevezhető rettegésből, amikor a két idegen bezuhant a házba, összezúzva nem csak a tető egy részét, de a bútorokból is jópárat. A váratlan vendégek már az anyának is túl sokat jelentettek, aki nem tudott mit kezdeni a helyzettel, s csak szorította magához a gyermekeit. Észrevette ugyan az idegen nő lábán a sebet, de eszébe sem jutott segíteni rajta. Nem puszta rosszindulatból, a helyzetben az érzelmek mellett nem tudott ésszerűen gondolkozni, csupán rendezetlen, összefüggéstelen gondolatok kavarogtak a fejében, az új bútorok beszerzésétől a gyerekek felelméig mindenről.
Kain megrázza magát, de Silaronának esze ágában sincs elengedni. Nem támogatja már annyira, de továbbra is átkarolja, már csak az érzés miatt is, hogy ott vannak egymásnak.
A vörös sárkány egy egész apró, rövid csókkal reagál a szavakra.*
- Te hogy vagy? Sokkal rosszabbul estél, mint én. Nekem a seben kívül semmi bajom. - *Ahogy lepillant a vágásra a lábán, eszébe ötlik egy másik seb, mely már begyúgyult, ám majdnem ugyanott volt, mint a mostani. Akkor egy mágus sietett a segítségére, itt azonban úgy tűnik, ketten vannak Kainnal, egy idegen világban, idegen lények között.
A berontó katonák első dolga, hogy megpróbálják szétszakítani őket. Silarona dühösen rántja ki karját a rákulcsolódó kézből. Elsőre még sikerül, hiszen nem vártak volna ekkora erőt a törékenynek tűnő nőtől, de hamar újra az ismeretlen kezek fogságába kerül.
Nem törődve Kain szavaival a vörös sárkány megmozdul, s teljes erejéből még egyszer kiszabadítja a kezét. Mielőtt újra elkaphatnák kirántja a kardját, és a kék bőrű katonák lába elé dobja, figyelve, h ne sebezze meg egyiküket sem. A katonák a meglepődéstől egy pillanatra megtorpanva időt adtak neki, hogy egy tőrt is a lábaikhoz dobhasson.
A csapat másik fele eközben Kainnal foglalkozik. Silarona csak fél szemmel tud figyelni kedvesére, de mégis komoly erőfeszítésébe kerül, hogy ne foglalkozzon vele, amikor a sebesüléseire ügyet sem vetve intézik el. Abba meg főleg nem gondol bele, hogy ő nem sokat segíthetne, sebesült lábával könnyedén legyőznék elf alakjában.*
- Nem akarunk senkit bántani! Csak hagyjanak együtt minket!
*Most azzal is megelégszik, ha ennyit megengednek. Hagyja magát megkötözni, az arcán a közöny látszik csak, elfedve a haragot és az aggódást. Aggódik Kainért, akinek olyan sebesülései lehetnek, amiről még egyikük sem tud és aggódik kettejükért, hiszen nem tudhatják, mi vár rájuk itt.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-03, 3:00 pm

//Mese: A régi-új világ Kesa, Sou, Archastor, Zolfar, Cloud, Balál, Kain és Silarona//

*Savanti fel van bolydulva. A Templom pusztulása, s a Szent Tűz csodával határos megléte már mindenki fülébe eljutott. Egyesek már az ismeretlenek érkezéséről is tudnak, s fejcsóválva ecsetelik az egymástól hallott híreket. Vannak hitetlenek is, s természetes az is, hogy vannak, akik már régen kiszínezték, s óriási termetű harcosokról, szárnyas lényekről mesélnek, akiknek pillantásuk merő tűz, s ki belenéz, hát menten belehal.
A józanabbak hiszik is, meg nem is.
A papság e pillanatban még nem elég erős, hogy az eretnek gondolatokra reagálni tudjon, s emiatt a főváros hamarosan egy hatalmas méhkashoz hasonlít.
Természetesen az első dolog, miután a három idegent eltávolították a romok közül, hogy folytatják a romeltakarást. A Lángot védeni kell, s ha másképp nem, hát legalább egy jó erős sátrat emelni fognak fölé.
Egy katona sem válaszol út közben Sou kijelentésére, mely azt hivatott jelezni, hogy érzékenyen érintette a létezésükre tett megjegyzés. Ahogy a papok sem emelnek szót, pedig kívülről közülük is elkíséri néhány őket.
Meghagyják a szőke fiatalembert kétségei között.
Ha nem akar tovább haladni, hát megbökik egy lándzsa hegyével, vagy pedig tenyérrel löknek rajta egyet, egy „lódulj” felkiáltás kíséretében.
Hiszen ők is felhozhatnák azt, hogy évszázadok sokasága óta tanítják nekik azt, hogy nincsenek rajtuk kívül e világon mások, csak az állatok. Hiába vannak kiváló hajósaik, vagy a közismerten eretnek Malagar mágus, aki még a tengerbe is hetekre elteleportálja magát, hogy nézeteit igazolja, soha, senki nem talált még a szentségtörő mítoszokban szereplő földekre, sem más népekre.
Vajh, mekkora megrázkódtatás a bátor szívű harcosoknak az, hogy ez tévedés, hiszen a vihar, mely templomukat a földdel tette egyenlővé, mely a hit egyik bástyája volt, szentségtörésként idegeneket tett annak helyére, mintha csak az istenek űznének a szegény vadalanokból csúfot…?
Már a börtön épülete előtt az egyik hangosan felröhög kezében a lándzsával Sou szavaira.*
- Előbb dől össze minden ház Savantiban, semhogy ez összedőljön, idegen!
*Út közben még Kesa is kapott néhány szúrós pillantást és lándzsahegyet is hátába, hiszen mi sem bizonyítja jobban létezését, mint hogy a hegy testnek ütközik?
A katona gyanakvó ábrázattal nézi végig, ahogy Kesa ráolvas a kardra. Látott ő már mágust és épp emiatt ódzkodik attól, hogy kezet emeljen a fura külsejű nő fegyvereire, bármily gyengének is tűnnek.
Segélykérőn néz körbe társaira, de akik látták, vagy hallották a nő iménti cselekedetét, éppoly óvatosan ezzel.
Végül az egyik pap furakodik oda. Ellenségesen csillogó szemeit előbb Kesára veti, majd körbehordozza a társaságon, beleértve a harcosokat is.
Köpenyét veszi le, s azzal nyúl a kardhoz és a tőrhöz is.*
- Hitünk megvéd még az ártalmas mágiától is!
*Szól, s hangjában diadalmas felhang vegyül, ahogy felemeli a köpenybe bújtatott fegyvereket. De már a nőt szemléli. Kristályok, ékszerek, gyűrűk után néz.*
- Varázsló vagy, igaz? Vesd le ékszereid, amulettjeid is! Nincs helyük köreinkben pogány szertartásaidnak.
*Eközben a papok intésére tagbaszakadt katonák indulnak meg Sou és Archastor felé, hogy ha letették fegyvereiket, Sou esetében ez a tarisznyát is érinti, akkor átkutassák őket továbbiak után.
Kesával óvatosabbak.
Ha nincs ellenvetés, ellenállás, már nyílnak is az épület rácsai, vastag kapui, hogy betuszkolják a foglyokat rajta.*
- Éltek még….s majd az Uralkodó dönt sorsotokról, idegenek.
*Veti oda a pap Sounak, valamint Archastornak, aki feltűnően csendes az utóbbi időben.
Zolfar előtt a főmágus csak első pillantásra engedi le a kezét, amikor Zolfar arra kéri, hallgassa meg őt.
Aztán mintha észbe kapna, a kéz, a benne vibráló energiával már ismét a magasban van és így hallgatja végig a szellem mondandóját. Ismerik ők is a kísérteteket, a mágusok közül van, akinek van is. A főmágus ekkor kezdi el szavait mondani.*
- Dremer nevében! Többen is jöttetek hát! Ideje hát Savanti erőit riasztani, hiszen ha ily könnyen szabadulnak reánk a kísértetek, talán épp világunk vége közelít!
*Karját leejti, s talán Zolfar azt hihetné, hogy szavai meggyőzték a nőt, de ez esetben tévednie kell. Sűrű, energianyalábokból szőtt kalitka veszi körbe a vándorszellemet, s ha azt hinné, hogy átjuthat rajtuk, tévednie kell. Anyagtalan lénye visszapattan a rácsokról, mintha valóságos anyagból lenne.*
- Még eldöntöm, mi legyen a sorsod, talán szolgámmá teszlek Dremer pecsétjével, vagy bezárlak az idők végezetéig…de társaid veszélyesek lehetnek világunkra, s ezt nem engedhetjük!
*Távozni készül, hogy a beígért riasztást elvégezhesse.
Cloud „kísérője” egy kissé elgondolkodik. A fecsegő fiú kezd az idegeire menni. Az, amilyen erővel próbálja győzködni, inkább arra utal, hogy valóban többen vannak. Sőt, talán tényleg komoly erőkkel. Akkor pedig még inkább fontos, hogy Vadalan biztonságban legyen. Minél többet tesznek ártalmatlanná, annál kevesebbel lesz bajuk.
Így már azt is tudja, hogy a fegyverét hol tartja. Botor szokás, észben tartja majd.*
- Ezek szerint szürke is van köztetek….ezt jó tudni...sőt sárkányaitok is vannak.
Tedd hátra a kezeid!
*Ha a fiú nem teszi, erőnek erejével fogják le, s hurkolják kezére a vastag, erős kötelet. A vadalan a továbbiakban már válaszra sem méltatja. Sőt, láthatóan faarccal baktat a közelében, erős markában tartva a kötél másik végét.
Savanti utcáin azonban nem jutnak észrevétlenül át.
Balál varázslata az első, ami a menetet megállítja.
A harcosok, akik közül eltűnik, a zsákját rajta hagyták aléltnak vélt testén, de a fegyvereit elég szorosan tartották saját kezeikben, így, mivel teleportálva csak amivel érintkezik, azt tudja magával vinni, fegyverei nélkül kénytelen folytatni az útját.
A sikátor, amibe érkezik, éppen kihalt, talán mert már elhagyták az ott lévők, hogy a templom irányába haladjanak. A mágusnak vigyáznia kell, mert csuromvizes köpenye, mely takarja egész testét, csak addig takarja, amíg álla ki nem látszik a csuklya alól. Talán ebben még szerencsés is lenne, ha a verőfényes időben nem lenne gyanús egy csepegő köpenybe bújtatott alak. Ha kezei sem látszanak ki a köpenyből, akkor csupán álla mutatkozik meg, hiszen a köpeny nem takarhatja el teljes arcát, különben ki sem látnak alóla.
A mágus mögött hamarosan léptek zaja hallatszik, s ha hátranéz, a távolból már a furcsa, vizes alakot követik fegyverekkel kezükben.
A Cloudot szállító csapatban eközben a harcosok teljes készenlétben haladnak tovább. Lassan úrrá lettek a zavarodottságukon, s hogy-hogy nem, a szőke ifjú is kapott egy keresetlen pofont, a miheztartás végett, társa szökésekor, majd már durván, lökdösve, sietősen haladnak tovább a templom felé.
Még el sem érik, amikor két pap érkezik szembe velük, s amikor kikerekedett szemmel rábámulnak a fogolyra, s az idegesen hadonászó katonák szavait meghallgatják, valami utasítást adnak halkan nekik. Ezután már nem a templom a cél, ez egyértelmű, valahova máshova viszik a foglyot tovább.
Kain ellenállása gyors reakcióra készteti a katonákat, s ennek hatására a fekete köpenyes alakot gyorsan ártalmatlanná is teszik. Az előbbi ütéstől bordája most jobban fáj valamivel és a fájdalom csak később fog enyhülni.
Kardját és tőrét elveszik tőle, további ékszereivel azonban nem törődnek. Nem rablók ők, hanem harcosok.
Silaronának nagy szerencséje, hogy látszik, kardjával nem támadólag lép fel, hanem inkább lefegyverzi magát, mert akkor nem egy-két kék ököllel kellene szembe néznie, melyek arcába és hasába szállnak, valamint egy rúgással, ami sérült lábát éri, hanem a fegyverekkel, amelyek kétségtelenül súlyosabb sebesüléseket mértek volna rá.
Úgy tűnik, Savantiban a katonák a vihar és a lerombolt templom hatására meglehetősen ingerlékenyek ezen a napon.*
- Még egy mozdulat és nem viszünk benneteket sehova, hanem itt végzünk veletek! A vihar szülöttei vagytok! Az pedig eltörölte a Templomot!
Mozgás kifelé innen, szentségtörők!
*Nem közlik, hogy kit, hova vezetnek, hanem a két sárkányt a család dühös és kárörvendő tekintetei kereszttüzében kilökdösik a betört ajtón.
Ezután Kaint és Silaronát elkezdik vezetni az utcán, ahol a járókelők mormogva, pusmogva bámulják meg a különös foglyokat. A két sárkánynak fogalma sem lehet róla, hogy hova viszik őket. Út közben megpillanthatják a vízesést, mely kétségtelenül gyönyörű, bár az ő szemszögükből nézve bizonyára érdektelen.
A katonák viszont talán Silaronára tekintettel nem siettetik őket. Megelégszenek azzal, hogy elfogták, s meglehetősen könnyűszerrel le is fegyverezték őket.*

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-04, 8:32 am

//Mese: A régi-új világ, Silarona//

*„Túlélem. Gyorsan gyógyulok és volt már rosszabb…” visszhangzik a Silaronának adott válasz a fejében
A dühödt tekintet szikrákat szór, amikor látja, hogy Silaronát is megverik a katonák. Ezek a kék kétlábúak merik őket megütni? Arra sem lennének méltók, hogy megérintsék őket!
Azonban ez nem az az idő, amikor harcolni lehet, vagy harcolni kell. Szervezetének időt kell hagynia, hogy regenerálódjon. Sárkányként meg sem kottyant volna ez a néhány vékony, fából készült bútor, ahogy az egész ház sem.
Azonban nem sárkányként zuhant rá, kétlábú teste pedig sokkal sebezhetőbb az igazinál. A baj pedig az, hogy az ezen elszenvedett sérülések aranyszínű testén is nyomot hagynak.
Talán ha van ideje, átváltozhatott volna, itt senki nem ismeri és van egy olyan gyanúja, hogy Furia sem járt még erre.
Silarona jár a fejében, s a csók is, melyet futólag kapott az imént. Az utóbbi időben csak menekülnek. Ezmottól, még ha az méltóságteljes elvonulás volt is, hiszen könnyűszerrel megölhették volna a kék nyomorékot, aztán Xerar elől Verinol felé. Voltaképpen az egész élete csak menekülés és immár ilyen a vörös sárkányé is.
Kain megfeszíti karjait, mintegy rápróbálva az azokat tartó kötelekre, s az eredményt gondosan el is raktározza magában, ahogy a kék család tekintetét is, meg a lökést, mellyel a katonák útjára indítják.
A narancsköves kardot és tőrét ugyanaz a harcos viszi, aki Silarona eldobott fegyvereit is.
Tekintetével a barna hajzuhatagot és a tengerkék szemeket keresi.
Ha megtalálja, az ébenfekete szemek örömmel pihennek meg bennük, s a visszafojtott harag is valamicskét enyhül.
Sajnálja, hogy a vörös sárkányt belerángatta ebbe, de már túltette magát azon, hogy ezért ő is felelős, hiszen Silarona szabad akaratából maradt mellette, ahogy többször is hangsúlyozta.
A házat eközben elhagyják, s az út, melyen viszik őket, kék tömegekkel teli. Most először van lehetősége szemügyre venni a környezetet, az idegen várost idegen lakosaival és igyekszik is mind az útvonalat, mind a látható tájékozódási pontokat mélyen elméjébe vésni.
Szüksége lehet még rájuk. A vízesés képe is egy ilyen pont. Egyben édesvíz-forrás, melyből inni lehet, másrészt pedig messziről megtalálható pont.
A levegőben lebegő alkalmatosságokat is észreveszi, olyanokat, melyeket Lanuriában nem látott.
Ezek a kétlábúak a levegőbe tudnak velük emelkedni. Ezeket jó lesz észben tartani.
A templomuk pusztulásának híre viszont nem tölti el jó érzésekkel. Tudja, hogy a kétlábúak érzékenyek az efféle építményekikre.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-07, 9:12 am

//A "börtönben" Kesa és Archastor társaságában//

Sétájuk alatt, mikor minden mindegy alapon állt hozzá a dolgokhoz, még nem sejthette mennyivel tette jobban, hogy inkább egy fél lépéssel elhátrált a szúrós eszközök útjából, minthogy mágiával tartóztatta volna fel azokat. De így is akadt, hogy próbára tette a sorfal béketűrését, megállva egy pillanatra, ha már szóval nem is nagyon próbálkozva, mert nem ért el semmit, hát akkor löktek rajta egyet. Persze gunyoros gondolatok akaratlanul is felütötték fejüket kobakjában, mert hát egy hozzá fogható gyereket nem túl nehéz mozgásra bírni, de próbálták volna meg ugyan ezt eredeti alakjában. Mindjárt nehezebb dolguk lett volna, az viszont még sem fordult meg a fejében, vagy ha igen, akkor is nagyon felszínesen, hogy egyszerűen szárnyra kellene kapnia és jó távol a lakott területektől végiggondolni a helyzetet. A felől nincs kétsége, hogy akárhol is legyen, van olyan hely, ahol egy sárkány is játszi könnyedséggel elrejtőzhet. Csak hogy. Tekintete először a szótlanná váló elfre tekint, nem hiszi, hogy a korábbi történés fojtotta belé így a szót, nem, inkább véli, hogy valamiféle tervet forgat a fejében. Aztán a szintén szót emelő nőre veti pillantását, teljesen abszurdnak tűnik, de miattuk nem próbálkozik a légi úton való távozással. Nem ismeri őket, oly annyira, hogy az utcán éppen csak futólag látta őket és így érthető, hogy nevet sem képes hozzájuk fűzni, de pont ezért mehetne. Még sem teszi.
Sóhajtva, félszeg mosollyal tekint fel a felnevető kékes bőrű férfire, egy rész értékeli és egy rész nagyon nem a megnyilvánulását. ~ Hát. .. Legalább nem mindegyikük annyira karót nyelt és feszült. ~ Igaz, ez lehetne egy igen csak elhamarkodott elgondolás, vagy legalább is nem teljes. Mert mi van, ha ezt éppen a foglyok kigúnyolása véget tette. Ennyire azért nem ment a dolgok mélyére, mert közben volt mivel foglalatoskodnia. Egy határozott mozdulat eléggé beszédes volt ahhoz, hogy megértse, látszólag hiába nincs semmi veszélyes a tarisznyájában, az nem maradhat nála. Ezt zokon is vette és gyerekes módon magához ölelte a mindig hűséges darabot, nem a kés miatt, ami ki tudja hol lapul. Többet értek számára a gyógyfüvek és az a pár darab apróbb kacat, amit másoktól kapott és most felmerült az a lehetőség, hogy talán itt kell őket hagynia. Viszont, ahogy eddig sem, úgy most sem mutattak a harcosok kíméletet és jelenlegi formájában, leginkább egy rongybabához hasonlított az erős kezek között. Mondhatnánk, hogy a kedve is elment attól, hogy akárcsak próbálkozás szintjén szájaljon, de mielőtt lerángathatták volna róla az egyszerű vándortáskát az immáron bizonyítottan mágusnő szertartásos búcsúja akasztotta meg az olajozottan működő fogaskerekeket. Sou is felé nézett, a szavakat nem értette és az már egy másik dolog, hogy nem is érthette volna, akkor sem, ha mondjuk ért valamicskét ahhoz a mágiához, amit a nagy többség szavakkal hív életre.
~ Tehát értenek a mágiához is és talán félik is mások hatalmát. ~ Találgatott, de kihasználva az alkalmat, leakasztotta tarisznyájának pántját a válláról és készségesen nyújtotta oda a hozzá közelebb álló alak felé. Még köpenyegét is levetette, megrázta, kívülről és belülről megmutatta közönségnek, utána pedig felemelt karokkal szépen lassan körbefordult. Szánt szándékkal tette ezt, így mindenki láthatta, hogy nem rejteget fegyvert.
- Legalább a köpenyemet megtarthatom? – Sikeresen megszabadította hangját az ellenséges felhangoktól, így inkább reménykedő volt, de ha más választást nem hagytak számára, akkor azt is átadta. Egy picit talán megijedt, ahogy a harcosok és talán a nép szellemi vezetője levetette a mágusnővel ékszereit. Neki is van egy, kinézetre közönséges csomózott karkötő, de számára szó szerint az életét jelenti. Így nem csoda, hogy azt nem hagyná el, de inkább a hozzá fűződő ígéret miatt. Engedelmessége sem csökken, a pap szavait még sem tudja csak úgy lenyelni, bár szó nélkül hagyja, de a tekintete, amivel ránéz, nem egy ijedt fogolyé.
- Nekem van egy olyan érzésem, hogy mindegy mi az igazság, bűnösnek leszünk kikiáltva. – Önmaga számára is meglepő a felismerés, de most először szólt ahhoz a két lényhez, akikkel együtt van ebben a slamasztikában. Hangja nem volt túl hangos, de óvatosság ide vagy oda, a helyiségben körbepillantva nem bírta megállni, hogy ne ossza meg balsejtelmét a társaival.
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-07, 12:17 pm

// A börtönnél Sou és Archastor //

* Kesa korábbi elhangzott értelmetlen szövege megteszi a hatását. A katonák egymás után kezdenek forgolódni, miközben láthatóan mindegyikükben az a kérdés merül fel, ”Ki vegye fel a fegyvert?”. Szavakra sincs szükségük, mégis mindegyikük tudja mire gondol a másik.
Egy ilyen látványos dolog Kesa tekintetét sem kerülheti el, aki magában jót mosolyog a helyzeten, mégsem engedi arcára ezt a hangulatváltozást.
Fejében ugyan megfordul, hogy kihasználja a kínálkozó alkalmat egy frappáns kis megszólalással, de sajnos be kell látnia, hogy jelenlegi helyzetük nem éppen megfelelő erre. Nem kéne még több ürügyet adni a jelenlévőknek, hogy esetleg meggondolják magukat, és a végén már itt, a helyszínen döntsenek a sorsukról.
Nehezen türtőzteti magát, talán ha nem lenne ennyire kiszolgáltatott helyzetben még el is engedné azt a bizonyos megszólalást, de így nem. Túl sokan vannak túl közel. Abban nem kételkedik, hogy néhányukat képes lenne-e kicselezni, míg egy valódi igét elmondana, de most nem néhányan vannak, és elég csupán egyetlen egy, hogy végezzen vele, miközben varázsigéjét szavalja. Társaira, ha lehet így nevezni őket egyáltalán, hiszen csupán ugyanabba a szerencsétlen helyzetbe kerültek, mint ő, mindenesetre társaira nem szívesen támaszkodna, főleg úgy, hogy semmit sem tud róluk, azt leszámítva, hogy vele együtt érkeztek. Arról nem is beszélve, hogy hiába vannak ismeretlen vidéken, nem szívesen fedné fel előttük a kilétét. Márpedig ez a tény egy újabb ok arra, miért is ne használjon mágiát előttük.
A helyzet azonban hamar komoly változáson megy át azzal, hogy egy férfi furakodik előre a katonák között. Kesa figyelmét nem kerüli el a férfi tekintélye, ahogy egymás után szegeződnek a férfi felé a tekintetek, és nem csupán szegeződnek, hanem a korábbi bizonytalanság is halványulni látszik. Kesa alaposan meg is nézi magának a férfit,
Mégis a hatás, amit megjelenése elér, eltörpül ahhoz a tekintethez képest, amivel Kesa felé fordulva mutat.
Rossz érzés fogja el Kesát, és az érzés mellé egy gondolat is társul, miszerint lehet, hogy pont ő volt az a személy, aki korábban utasította a katonákat.
Mindenesetre a helyzet az új személy megjelenésével komolyra fordul, és Kesának sincs kedve tovább a katonák reakcióit figyelni. Inkább csupán a pap mozdulataira korlátozza érdeklődését.
Eleinte nem is igazán érti, mire fel oldja le a köpenyét, de amint a fegyverekre teríti, kezd világossá válni számára. Mégis hiába a tudat, döbbent ül ki arcára, ahogy a férfi győzelemittasan emeli fel a fegyvereket. Nem is tudja hírtelen, hogy is kéne reagálnia erre, így marad a döbbenet, mígnem felé intézik a szavakat.*
- Varázsló? … Ártó mágia?
* Kérdez vissza, miközben úgy keresi a megfelelő megoldást. Azt mindenkép tudja, elismerőleg nem fog erre válaszolni, ugyanis nem tett semmi olyat, ami mágiának minősülne. Ráadásul a szóban forgó átok is csupán az ő képzeletükben létezik. *
- Én erősen kételkedek, ebben a bizonyos ártó mágiában. De azért, hogy bizonyosságot nyerjünk a létezéséről, talán adjuk oda egy ”hitetlennek”. Ne értsék félre, de szerintem őt is megvédené a ”hite” a szóban forgó ártó mágiától.
* Kihasználva, hogy még mindig nem szívesen mennek a közelébe folytatja. *
- Már az is problémaforrás, ha az ember, az átadás előtt, saját nyelvén intézi az utolsó szavakat a fegyveréhez?
* Mered kérdőn a papra. *
- Amit nem értetek máris ártó mágiának bélyegeztek? Ez aztán az igazi bátorság!

* Szavait csak részben intézi a pap felé, hiszen nem csupán neki szólnak. Tekintetét végigvezeti a környező harcosokon, hátha elért hozzájuk is a mondanivalója, mikor Sou szavait meghallja. *
- Az meglehet… de ezt a kérdést könnyen tisztázhatjuk.

* Eleinte csupán Sounak intézi szavait, majd ahogy halad előre vele, úgy lesz egyre hangosabb és úgy fordul ő maga is a pap felé, hogy egy magabiztos tekintettel szólítsa meg. *
- Add oda valakinek, a jelenlévők közül, azt a fegyvert. Csak akad itt olyan, aki ismeri a bátorságot, és meg mer fogni egy ártalmatlan fegyvert. Akkor mindenki láthatja, hogy semmiféle ártó mágia sem található rajta!

* Ha a pap túl sokáig húzza a válaszadást, vagy netán nem akar belemenni, hát folytatja. *
- Csak nem fél az igazságtól? Ha más nem, akad itt rajtam kívül még két másik személy, akit nem véd az önök hite.
* Társai felé fordul nyugodt, magabiztos arccal, hogy úgy hangoztassa az védtelenségüket, remélve hogy ha más nem, legalább ők elvállalják a szerepet. *
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-08, 9:04 am

//vmi azt súgja, hogy ez a hsz valami nagyon rövid lesz Razz//

*Szinte hátra csavarták a kezem, pedig igyekeztem együttműködő lenni, amennyire csak lehet egy ilyen esetben. Jó hát, volt bennem némi benn ragadt levegő, és valahogy szabadjára kellett engedni, és a tény, hogy pár ellenséges idegen vett körül minket, ráadásul egyedül maradtam ellenük az ájult Balálal együtt, egy kisebb szóáradatot váltott ki belőlem. Csak mondtam, mondtam, talán a felére sem emlékeznék később ha nem egy ilyen különleges helyzetben lennénk épp. A férfi persze teljességgel félre értette a szavaimat, és mintha direkt csavarná ki a jelentésüket, úgy beszélt velem mint egy potenciális gyilkossal. Vagy, talán nem is potenciális gyilkossal. Egy nehézkes sóhaj tört fel belőlem, ahogy a szavait meghallottam.*
- Nem tudom, hogy vannak e. - *Halkabban beszéltem már, nem volt meg az a hév amivel az életemért küzdöttem és amivel egy perce még pörögtem. *
- de ha lenne is, nem biztos, hogy ellenséges.
*Ezt persze pont egy ember mondja, akinek azt tanítják, hogy a sárkányok fejetlen állatok, vadak, szörnyek akiket pusztítani kell. De nem így Sou. Ő sárkány és mégis. ... Mégsem olyan mint amilyennek a mondák leírják. Lehet, hogy naiv vagyok, de a fehér sárkányról nem tudnám elképzelni, hogy gonosszá váljon. Eronról viszont nem szólok. Ha az a szadista itt is van, több esze van annál, hogy randalírozzon, legalább is szerintem...
Már-már megpillantottuk a városka szélét, mikor az eddig ájultnak hitt Balál, a mágus, aktivizálta magát. Sóvárgón néztem a hűlt helyére. Engem nem vitt magával!!!
Habár ambivalens érzések rohamoztak meg. Azzal, hogy menekülünk, csak a "bűnösségünk" voltát erősítjük meg, de ha meg nyulak módjára engedjük, hogy úgy rángassanak ahogy akarnak, akkor csak bűnbakokat fognak csinálni belőlünk.
Majd elcsattant a pofon. Fájt, a helye meg is maradt az arcomon, és legszívesebben beleordítottam volna az arcába az oktondi fejének, de valahogy mégis egy másik...talán eddig még általam se ismert oldalam mutatkozott meg. Talán Eron fejlesztette ki bennem a sok furcsaságaival.*
- A "kisasszony" dühös? Pofozkodunk?
*Súgtam oda a kékségnek, de még hallható hangon, hogy a többiek is hallják.-
- "Intelligens" tettre vall az ittmaradottan kitölteni a dühödet, saját haszontalanságod miatt.
*Azt hiszem halál komolyan mondtam ki. A hangom is mélyebbnek hathatott és igyekeztem belefúrni a tekintetemet az övébe. Meg akartam gyötörni azzal, amit mondtam neki. Dühös voltam igen. Nem hallgatnak rám, és ráadásul még ütlegel is, de AaaaAaahh, valami azt súgja, fogok még többet is kapni.*
- Egy eszméletlent se tudsz elfogni.
*Direkt tegeztem, hadd érezze, hogy nem különb nálam, sőt. Én nem egy ilyen barbár helyről származom, ahol kérdezés nélkül fogságba ejtik az embert. ... öhm, vagy valami ilyesmi. Azonban a menet haladt is tovább, csak hogy nem mentünk be, s nem is álltunk meg a templomnál. Nah itt kezdtem nagyon nyugtalan lenni. Ha a papok meghallgatnának, talán lenne esélyem elmagyarázni a helyzetet, de ha ezek a tyúkeszűek most játsszák a "janit", akkor végünk... vagy csak nekem...
Idegesen jártattam körbe kék szemeimet, de nem találtam kibúvót, vagy segítséget. Istenek, ha léteztek, most segítsetek!*
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-08, 3:10 pm

// Nem baj, majd én pótolom, Cloud, szószátyár módon Very Happy
Mese: Régi-új világ; Kék polgárok és katonák közt a templom utcáján //


Ez a fojtó meleg levegő taglózta le az agyát? Vagy ennyire elvette az eszét ez az érthetetlen helyzet, amibe szó szerint belecsöppent? Vagy az zavarta meg, hogy nincs ideje alaposabban körülnézni, hiszen jóformán a fejét sem emelheti fel a földről, nehogy feltűnést keltsen kreol bőre a kékek közt? Valójában mindegy is, egyik állítás sem állja meg a helyét Balál előtt, s a lényegen nem változtatnak. Balál éles szemű megfigyelőnek tartotta magát, és a dzsungel, ahol felnőtt, folyton változott, és állandóan új, meg új dolgok vették körül a férfit, sosem szűnhetett a figyelme, néha egy rossz lépés is a halálával játszott. Úgy érezte, itt is ugyanez a helyzet, valahogy mégsem volt magabiztos, mintha nem lenne teljesen önmaga, a hely pedig annyira különleges volt, és minden oly új, hogy otthon érezte magát. Tudta, hogy szó szerint elég egy rossz lépés, és vége.
Visszagondolva az előbbi kérdésekre, a levegő kicsivel hűsebb a Hyarmenyában megszokottnál, de a páratartalma még közelebb áll a őserdő hatalmas fáit életben tartó nedves léghez, ez tehát nem hogy rosszul, de inkább frissítőként kell hasson elméjére, és testére. Minden légvételnél érezte a jól ismert párát keveredve a levegő részecskéivel. A helyzet vad, értelmetlennek látszó, és mágikus okból létrejött eseményeken alapult, ami már jobban megkavarta a férfit, aki a mágiát szívesen kútba dobná, minden további nélkül. Ám ez is inkább fente az érzékeit, és a szellemi tevékenységét, mintsem hogy visszavetné. Az egyik legrosszabb élménye talán valóban az, hogy nem veheti alaposan szemügyre a helyet, és az itt élőket, hiszen menekül, és máris ármányon töri a fejét, hogyan találjon rá Cloudra, és miként szabadítsa ki, hogy szerezze vissza a fegyvereit, no és persze, hogyan találjanak innen utat hazafelé. Abban ugyanis biztos volt, hogy az általa ismert vidékek, Lanuria maga sokkal messzebb van innen, mint amit az ő gyenge teleportáló képessége megtehet. Mégis mi az amitől érzi, hogy visszafogja, és nem képes teljes értékű lenni? Fogalma sem volt, és minden tervezgetés mellett próbált választ találni, mi lett vele?
Kattogott az agya, míg szeme sarkából figyelte a környéket, és az utcán egyre sűrűbben hömpölygő, izgatott tömeget. Valami legyengítette? Az ütést a fején eddig sem nagyon érezte, jobban sajognak teste más részei a víz elemi erejétől ért csapások miatt. Az ereiben csordogáló mágia magától gyógyította a testét, amitől ettől könnyebb lett. Ó, hát persze! Már megint ez az ostobaság! A mágia fárasztja... Rájöhetett volna. Vagyis korábban, még a parton eszébe is jutott, és számolt is vele, de valahogy a sor újdonság, és az izgatottság feledtette vele. Pihenésre lesz szüksége, valószínű, hogy lassan már csak az izgalomtól megváltozott belső kémiája hajtja. A fenébe is! Ki kell találnia valamit, de mit? Hirtelen megtorpant, majd oldalazva nézett körül. Mégse kopogtathat be egy ajtón, befolyásába kerítve, sakkban tartva az otthoniakat, hogy Bocs, de neki most aludnia kell néhány, ő sem tudja hány órácskát, mielőtt tovább megy. És az eseményeket sem képes leállítani, Cloudot lehet, hogy hamarosan egy bíróságra, vagy rosszabb esetben egy vesztőhelyre viszik. Látta a katonák szemében a rettegést, ami megelőzte a fellépésüket velük szemben, és látta az eltökéltségüket, hogy a hatalom szolgálatában bármit megtegyenek velük, ami itt elvárás. Bármit, ami a hatalomé, a népé, a vallásé, mindegy. Tudta, hogy nem pihenhet. A civilizációról alkotott képe szerint veszélyben forog az életük, tartott tőle, hogy a kis szőkéét már kockára is tette hirtelen tettével, de jobbat nem tehetett, mint hogy nem várta meg, míg katonák komolyabb gyűrűjébe érnek, és bezárják őket együtt. Látnia kellett, mi ez a hely, igaz alaposabban nem tudja most feltérképezni, de agya, mint a szivacs, itta az információkat, és elraktározott még jelentéktelennek tűnő dolgokat is. Léggömböket például, amik mutatványosok, cirkuszosok csapatát kísérték eddigi emlékei szerint, de ezek itt sokkalta nagyobbak, és teherbíróak voltak, mint csónakok az égen, a város felett. Nem kerülte el a figyelmét, hogy a város gazdagon díszített, oszlopos lábakon álló területei a vízesés tetején, egészen eme alsó rész fölé nyúlnak, mintha két szinten álló egyetlen építmény volna, egységben, még úgy is, hogy sok terület ligetekkel szabdalt volt az alsó rész, és fenn a vízesés tetején, a dombokon lombok zöldjét sűrűn látta megvillanni, az ég felé törekvő építmények tornyain túl. Megfordult a saját tengelye körül, és látta, hogy enyhe lankát hagyott maga mögött, észak felé a várost, egész közel, egy keskeny erdősáv határolja, talán tölgyes, amin túl sűrűbbek az égen a fellegek, egy újabb, sokkal nagyobb vízfelületre utalva. Meg kell tudnia, hol a templomuk, a papjaik, a vezetőik, és ha Cloudot kiszabadítja, vagy biztonságban tudja egy ideig, akkor talán az az erdő volna a legközelebbi hely, ahol meghúzódhat, hogy aludjon valamicskét.
Látta a különleges ruházatot, amit viseltek. Az út mellé húzódva jobban megfigyelte azokat, akik utána jöttek felfelé a kicsiny kaptatón. Szembetűnő volt, hogy a polgárok öltözete elsősorban kényelmes, és praktikus volt, semmint hivalkodó. A férfiak, és a nők nagy része is olyan ruhákban járt, hogy abban akár a küzdőtérre is vonulhattak volna. Alkatuk, tartásuk, és járásuk is arról árulkodott, hogy ez egy harcos nép. Ez megint nem töltötte el túl jó érzésekkel. Hűvösség járta át. Megborzongott. Idegen nép ez, idegen a táj. Térképeket próbált maga elé idézni, ahol nagy folyó, toronymagas vízesésére épült egy ilyen gazdag, és zsúfolt nagyváros, valahol a tenger partján, mert a folyó tovább hömpölyögve, miközben ezek a kékek kihasználják erejét, és termékenységét, biztosan oda, a nagyon közeli tengerbe ömlik. Nem rémlett ilyen hely Lanuriában. Megdöbbent, amikor az jutott eszébe, hogy azt sem tudja, mely tenger lehet ez. Lehetséges, hogy köze sincs a Remény-tengeréhez. Hirtelen nem is tudta, mit csinál. Fontosabb dolgok vannak itt rejtve előtte, mint amiken eddig keresztül akart látni. Hiszen, ha tudná, mit keresnek itt, valószínűbb, hogy előbbre vinné ez a tudás, mint mindaz, amit így megfigyelhet, legyen bármilyen éber. És hát be kell vallania magának, hogy nem is az... Pihennie kellene, normális állapotában talán már el is aludt volna, és félt, hogy ez egyik pillanatról a másikra is bekövetkezhet. Tehát a fő kérdés nem egyszerűen az, hogy hol vannak, vagy hol van Cloud, és hogyan menekülhetnek? Hanem az, hogy miért kerültek ide?
~ Az Istenekre, csak látnám Cloudot! ~ De nem látta, viszont helyette kék fegyveresek kis csoportját látta a nyomába eredni. Álcája korántsem volt tökéletes, egyébként szívesebben öltötte volna fel a kékek, egyszerűségében is furcsa viseletét, csupán kényelmi okokból.
Feltűnést keltett, de egyenlőre csak az a pár harcos van a nyomában, és ők sem biztosak a dolgukban. Két lehetősége van, bevárja őket, úgyis láthatóan utolérik, meggyötört teste nem bírná az iramot. Akkor botor módon felveszi velük a harcot, ami egyenlő lenne a megadással, csak nem oly szégyenteljes. Zsákjában, rongyokba bugyolálva ott lapult a szokott helyén a karana, amit tűrhetően megtanult használni még gyermek, és legény korában, a falusiak botokkal vívott viadalai során, s a nemes urak lovagi tornáin, és a Déli-dombság békéjébe belerobbanó, területi viták elrendezésére szolgáló, kisebb belviszályok háborúságai alatt, sőt eltűnt barátja katona tiszt révén több fogást, és cselt is tanított neki, amivel az életét, vagy a becsületét is mentheti, ha kell, de oly ritkán használta, mint amilyen a sárkány könnye, és csak nagyon indokolt esetben. Ezt még mindig nem tartotta annak, annál is inkább, mert oltott már ki emberéletet, és nem érezte jól magát ettől. Más a vadászat, és más a halálos kimenetelű harc.
A másik lehetősége azonban még jobban aggasztotta, mert megint varázslatot kell használnia, és azonnal döntenie kell ez ügyben. Egy illúzió varázslattal egy ideig becsaphatja a katonákat, akik talán a nyomát veszthetik, és eljuthat a közeli tölgyesbe alant. Ez a varázslat nem kíván túl nagy erőt, hiszen csupán illúzió, szemfényvesztők is használják. Egy másik varázslat a vizet dolgozhatja meg, amiből van itt elég, és megnehezítheti a követését, a nyomát a legjobb nyomolvasók is elveszítenék. Ez viszont már nehezebb, ugyan a levegő tele van párával, sőt felhőkbe burkolózik a város eme alsó része. Mégsem kell akkora energia hozzá, mintha neki kéne teremtenie, és sűrűsítenie a felhőket.
Szaporázta a lábait, egyenlőre az eredeti útirányba. Azonnal döntenie kell! Mielőtt dönthetett volna, meglátta a tűztől lecsupaszított helyet, és megérezte azt a mágiát, amit nem szabadott volna. Felfedező kíváncsisága majdnem eszét vette, és hajszál híján belesétált a környéket lándzsákkal őrző katonákba, akiken látszott, hogy idegeik a pattanásig feszültek, Friss fanyar füstszagot érzett, és az üszkös, kormos terület kellős közepén az őrök közt egy gyönyörű jelenséget látott. Egy hófehér, vakító láng táncolt egy kidolgozott oltár fölött. A tűz felől hatalmas erejű mágia hatolt Balál természetes érzékeibe. A tűzviharon kívül soha nem érzett még ehhez foghatót. Egy pillanatra feledett mindent, és elindult a jelenés felé, ami egy egész templomot érdemelt volna. Ezzel a gondolattal tért vissza a valóságba. ~ A templom, az Ősiekre! Ez a templom! Elégett a kékek temploma... de Cloud nincs itt, talán a közelben... ~ Visszatántorodott, szétnézve azon kapta magát, hogy azt se tudja, hol van. Vajon tudják ezek a lények, mekkora hatalmasságot őriznek ilyen erőkkel? Ó igen, ez erre vall. De neki akkor is legalább meg kell melengetnie a kezeit, legalább a közelébe kell mennie. Teljesen összezavarodott. Könny szökött a szemébe. A fehér mágia érintette ilyen érzékenyen, amivel szinte alig találkozott. Érezte a tűz érinthetetlen szentségét, úgy vonzotta őt, mint a mágnes. De nem mehet oda. Lassan eszmélt. Üldözői majdnem utolérték.
~ Az illúzió!~ Már kezdte is. Körző mozdulatba lendítette a jobbját, és a közben oda érkező katonákra pillantott. Tudta, hogy megzavarja őket néhány percre, nem többre. Nem látják őt, alakja szinte teljesen beleolvadt a háttérbe. Nem csak a katonák, de mindenki szeme elől eltűnt ismét. Máris a megbolydult méhkas közepén találta magát, mintha fuvallat lengette volna a tűz aranyló lángját, de hogyan vehetné el, hiszen az oltár felett lebegett. Könnyek patakzottak az arcán, nem viheti magával. Tudatosult benne, hogy nem véletlenül van itt ez a tűz. Az istenek helyezhették ide. Félelmei elillantak, érezte, hogy a mágia lehet nagyon jó, és lehet nagyon is élő valami, ha ilyesmit képes produkálni. De pontosan mit is? Fogalma sem volt. Csak megérzés. Eközben oly halkan, hogy senki se hallhassa, újabb igézetbe kezdett. A fejük felett egy felhő kristályosodva sűrűsödött össze, és elnehezedve készült kiadni a terhét. Mennydörgés hallatszott, jeleként, hogy odafenn nagyon lehűlt a levegő. Aztán mire észbe kaphattak volna a kékek, oly sűrű jég hullott alá, hogy beterített mindent a környéken, kásás olvadékony réteggel, aminek nem volt sok ideje megfagyni, arra viszont elég volt, hogy Balál nyomát láthatatlanná, s az utat csúszóssá tegye. A mágus percek alatt eltűnt a sokaság közeléből. Vigyázott, hogy bokrok, s fák szövevénye fogja közre, és árnyékok oltalmában legyen, amikor apránként láthatóvá fog válni a teste.
Maga sem értette, mit töketlenkedett össze. Nem egészen ez volt a terve... Talán nem egyezett az Istenek akaratával... De akkor mi legyen most? Irány a tölgyes! Azonnal oda kell mennie, mert menten össze esik.


A hozzászólást Balál Tangeran összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-09, 5:08 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-08, 6:00 pm

// Mese: A régi-új világ, Kain és a kék katonák Suspect //

*Égő fájdalom fut végig a lábán, s az elf megtántorodik. Az újabb seb egy régi helyén különösen érzékenyen érinti, hiába, hogy a suhanc tolvaj által ejtett seb már begyúgyult: humán alakjának gyengébb szervezete még megérzi.
A gyöngének tűnő test majdnem ismét a földre zuhan. A vékony ujjak ösztönösen belekapaszkodnak a vörös sárkány mellett álló katona karjába, megtartva magát. A katona furcsa arckifejezéséből kilátszik a benne harcoló két vélemény, a két szemlélet. Egyrészt, megveti a vihar szülötteit, annak a viharnak a jövevényeit, amely lerombolta a templomot, és a düh mellett ott van még a félelem is, a félelem a furcsa bőrüktől, a különös ruházatuktól, a másságuktól. Másrészt egy gyenge, sebesült nő kapaszkodik belé, és hiába, hogy a nők olyan jó harcosok, akárcsak a férfiak, a lábán a seb elég ok arra, hogy felébredjen a katonában az együttérzés szikrája, talán csak a sárkány helyzete, mintsem Silarona maga iránt.
Végül mintha mi sem történt volna, csak egy pillanatnyi megállás után tette tovább a dolgát, de kék bőrén még sokáig érezte az idegen forró érintését, mely csak egy másodpercig tartott. Silarona, amint képes volt rá, elengedte fogva tartója karját.
Miközben a katonák kilökdösik őket az ajtón, a vörös sárkány tengerkék szemei villanva találják meg Kain tekintetét. Az elf nő arca sápat, nyúzott. Meglátszik rajta az Ezmottal való találkozásuk óta a sárkányban felhalmozódott feszültség. A kék sárkány, aztán Xerar, majd a menekülés és a mindent elborító tűzvihar - végül az érkezés egy idegen világba.
Csak egy halvány mosollyal tud felelni a megenyhülő tekintetre. Ebben a mosolyban nincs öröm, inkább csak vígasztalás, az arany sárkánynak és önmagának. Nincs még minden veszve, még nem kilátástalan a helyzet.
Silarona nem olyan határozottan figyel a dolgokra, mint párja. Csak a pillanatnyi benyomásokkal törődik, s azokat és a velük járó képet raktározza el magában. Hiába vannak veszélyes helyzetben, az ismeretlen világ újsága felett nem tud elsiklani.
Minden lépésnél marcangolja a fájdalom a lábát, közben a tengerkék szemek aggódva vizslatják a mellette haladó, megkötözött mágus sötét alakját.
Ezért is néz föl, követve Kain tekintetét. A levegőben úszó valamik nyugtalansággal töltik el. Eddig a lég csak az ő birodalmuk volt: a sárkányok uralta szabadságba csak a madarak mehettek utánuk. A levegő jelentette a legnagyobb esélyüket arra, hogy ha úgy adódik, menekülni tudjanak. Ezzel ez az esély félberoppant.
Egy felbojdult, nyüzsgő kékbőrűekkel teli város tűnik fel előttük. A katonák arrafelé terelik őket, míg be nem érnek a falak és a dühösen és sokszor félve elhúzódó lakók közé.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-10, 2:16 pm

//Mese: A régi-új világ, Vadalan kontinens, Savanti városa - Balál, Cloud, Kesa, Sou, Archastor, Silarona, Kain, Zolfar//

*A templom körül tüsténkedő munkások és a helyet őrző harcosok és papok közé érkezik Balál. Szerencséje van, bár mozgása fáradt és köpenye továbbra is feltűnő, nem érik utol az őt követő katonák.
Azonban tévesen hiszi azt, hogy a kardot a katonák zsákjában hagyták. Nem merték volna még egy ájult idegen keze ügyében sem hagyni ezt a fegyvert, mi elsődleges egy közelharcban. Ahogy íja és tőre is a Cloudot kísérő csapat keze ügyében maradt.
Az aranyszínben pompázó, lebegő lángot nem érhette volna el, ha megpróbálja, akkor sem, bármily nagyon is szeretné.
A Szent Tűz őrei között akad mágus is, aki szintén a hit híve, s a papság sorai között él. Ő felfedezte volna a láthatatlan idegent.
Az illúzió, melyet saját magára idéz meg, elrejti az avatatlan szemek elől, így van lehetősége elosonni az őt üldözők mellett is akár.
A megidézett jégesőre viszont nem igazán lett volna szüksége. A Szent Lángnak nem tud ártani érdemben, a katonák viszont inkább menekülőre fogják, míg a papok a láng fölé tartanak mindent, amit csak bírnak a tető romjaiból, s köpenyükből is, nem törődve azzal, hogy így saját magukat hagyják védtelenül.
A vihar utáni újabb égi áldás már sok a vadalanok egy részének. Többen babonás félelemmel tekintenek az istenek újabb haragjára és keresnek menedéket előle.
Az üldözők azonban észrevesznek egy furcsa jelenséget. A hulló, olvadékony jég kirajzol egy alakot, aki eddig láthatatlan volt számukra. A jelenés a bokrok és fák rejtekében igyekszik elosonni a helyszínről, de a jégeső varázslata nem túl enyhe mágiaigényű, s Balál már eleve fáradt.
Teste, mely az imént még egy hatalmas vihar által lett átrepítve az isteni blokádon, majd belezuhant a vízesésbe, hogy aztán eszméletét veszítse, miután kikászálódott belőle, elfáradt.
Mindezek után már nem első varázslatát hajtja végre, hiszen a fénytörés, melyet voltaképpen az illúzió néven illetett, s áttetszőnek mutatta testét, majd a jégeső, mely mindent beborított a környéken, kimerítette tartalékait.
A mágus nem jut el a várva-várt tölgyesig, hamarabb csuklik össze, miközben leolvad róla az illúzió maradéka is.
Vagyis csak esne össze, ha egy vadalan alá nem nyúlna.
De alányúl, hogy azután nem sokkal később már nem Savanti belvárosában, hanem kint, a városon kívül, egy kunyhóban jelenjenek meg.
A vadalan mágus nem is erőlködéssel próbálja tartani a testet, de ha Balál nincs magánál, bizony kénytelen leengedni a földre, semhogy megszakadjon e tekintélyes súly cipelésében.
Cloud szavaira Derun, az őt kísérő vadalan harcos élesen pillant rá. Jól tudja, hogy nem az ő felelőssége, hogy társai, akik fogták a másik fehér bőrűt, nem figyelték kellő mértékben azt.
Az ököl, mely az előbb még nyitott tenyérrel csapott a fiú arcába tehetetlen dühében, most keményen, összezárva merül el gyomrában.
Cloudból kiszökik a levegő, s kénytelen összeroskadni a hirtelen bekapott ütés miatt.*
- Majd ha olyan kislányok, mint te, legyőzik az Aréna egyik bajnokát, akkor nevezhetsz így, s talán meggondolom, hogy kiálljak veled, mint harcos a harcossal.
De addig te csak egy szánalmas kis csenevész fehér bőrű vagy. Arra sem méltó, hogy a port lenyald a talpamról.
*Mellkasánál elmarkolja Cloud ruházatát, majd a többiek derültsége közepette felemeli a levegőbe.*
- Még egy szót meghallok tőled, amíg velünk vagy, magam teszek róla, hogy anyád se ismerjen rád, ha van egyáltalán…
*Ezzel a szőke fiú orrára méri a következő ütést, miközben kiengedi markából, s hagyja, hogy ott fogjon padlót, ahol tud. Társai némi cukkolással, de Cloud kárára nevetnek. Jól esik nekik a feszültség levezetése.
Ekkor tör rájuk a jégeső, amit Balál idézett meg Savanti felett. A hulló jégdarabok azonban nem rémisztik meg Derunt és társait annyira, hogy ne figyeljenek foglyukra. Ketten közülük talpra is rángatják karjánál fogva a szőke ifjút.
A katona, akibe egy pillanatra megkapaszkodott Silarona, valamivel figyelmesebben követi a lányt.
Látja, hogy nehezen mozog, s az elf szépsége sem hagyta teljesen érintetlenül. A vadalan harcosoknak is van szívük.
Kaint meglehetősen ellenszenvesnek találja. A sötét harcos, vagy talán inkább varázsló számára veszélyes és gonosz kinézetet mutat.
A városban haladva az út nem a börtön és nem is a templom felé vezet, noha a két sárkánynak egyikről sem lehet fogalma.
Hamarosan egy hatalmas, kék épület jelenik meg előttük. Kívülről is látszik, hogy közel sem lakóépület, sokkal inkább olyan, mint egy aréna. A két sárkányt, ebbe az épületbe vezetik a katonák. A bejárat után egy folyosó következik, amit már rács választ el a következő helyszínektől. Vadak, vannak bezárva cellákba, s jól látható, hogy bizony ezek a vadak között van griff, van oroszlán, s egyéb ragadozók is. A nyers hús, a vadállatok jól ismert, szúrós szaga belengi az egész helyet. Az egyik ilyenbe lökik be a két sárkányt, majd rájuk is zárják a rácsot.
A többi vadállat morogva, húzódik távolabb a sárkányoktól. A vadalanok egyike egy tálban vizet lök be a rács alatt.*
- Itt várjatok, amíg határoznak sorsotokról!
*A jégeső ekkor éri el az Aréna környékét is és gyors zápora végigsöpör rajta, majd el is tűnik, mintha soha nem lett volna, csak a víz marad, melyet magába szív a sokat látott, néhol véráztatta föld.
A börtön kapujában a pap odapillant Soura.*
- Ha átnézték a köpenyed, visszakaphatod.
*Aztán már Kesát figyeli. Nem fűz hozzá kommentárt, pedig lépése épp csak a katonának szólt, hogy csökkentse a félelmüket. Erősíteni kell a hitet, hogy kitartsanak, s mi sem egyszerűbb annál, mint egy egyszerű mozdulattal leoldani a köpenyt és beleburkolni a fegyvereket!
Ha mégis mágia lenne, lehet, hogy a köpeny így is védené őt.
Józanész ez, semmi több és színjáték a katonák felé, de lám, hatásos volt! Sou visszakapja a köpenyét, miközben az egyik katona meredten az arcába néz a szinte még kölyök fiúnak, mielőtt visszalépne tarisznyájával kezében.
A pap Kesa elé lép, teljes bátorsággal, mint akit nem érdekel, hogy boszorkány-e a nő, vagy egyszerű szemfényvesztő. Lenéz a szemeibe, s megszólal, halkan, de úgy, hogy azért a körülötte állók is hallják szavait.*
- Beszéltél volna azon a nyelven, amin most….álnok vagy te, nem érdemelsz bizalmat. Azt pedig várhatod, hogy bárki kezébe adjam a fegyvereid, főleg nem a társaidéba.
Ne nézz minket gyereknek, idegen!
Vigyétek őket!
*Ekkor ér oda a jégeső, s a katonák előbb a foglyokat lökdösik be, majd maguk is követik őket.*
- Nesze neked, varázslónő! Most mondd, hogy nem te hoztad ránk a jégesőt! Pfej…!
*Köp egyet a pap maga elé. Ellenszenves tekintettel néz a varázslónőre.
Az őrség kemény arccal figyeli a bevezetett furcsa lényeket. Ők ilyet még nem láttak, de nem kell ismerniük őket, csak őrizni, amíg döntenek a sorsukról.
Hamarosan egy cellához érnek, amely üres. Nincs ablaka, csak egy apró nyílás a plafonon, hogy szellőzni tudjon. Oda lökdösik őket, ha maguktól nem mennek be.*
- A sorsotok az Uralkodó kezében van.
*A pap ekkor teszi kezét a rácsra, s miközben mormol az orra alatt, mindhárom bent lévő varázstudó sejtheti a mágia áramlásából, hogy a cellára olvasott rá valamit.
Zolfar mellett, akit épp energiarácsok tartanak fogva, még ott áll a főmágus, majd, mint kinek eszébe jut valami, hirtelen kiáltja el magát.*
- Arben! Őrizd a foglyot, amíg visszajövök.
*Kísértet jelenik meg, kinek mellkasán tátongó seb jelzi, hogyan is halt meg, örvénylő mozgással jelenik meg a semmiből a szobában. Ugyanolyan vadalan, mint amilyen a többiek.
Nem is olyan régen ölte meg Niltas őt az Arénában, mikor kardjával keresztüldöfte a mellkasát.
Melura, a főmágus is jelen volt azon a végzetes napon, s a kísértetet gyorsan kiszemelte magának őrszellemnek. Nem sokkal korábban bocsájtotta el egy korábbi szellemét, s szüksége volt valakire, ki vigyázza dolgait.*
- Úgy lesz, úrnőm!
*Arben Zolfarra mereszti szemeit. Komolyan néz rá, s jókora szekercéjét játszi könnyedséggel forgatja meg kezében. Úgy tűnik, kedvenc fegyverét is magával hozta az élet és halál mezsgyéjére.
A főmágus eközben a hirtelen lezúduló jégesőt szemléli az egyik ablakból.*
- Ez is a ti művetek?
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime2013-02-11, 3:31 pm

*A következő amit érzek az az ökle a gyomromban. Nem valami kényelmesen helyezkedik el, főleg, hogy a szuszt is kinyomta belőlem. Azt hittem a tüdőmet is kiköpöm ott helyben, s a lábamat is elhagyta volna az erő, hiszen nem mindennapi eseményt kellett a mielőbb átélnem, s engem nem cipeltek úgy mint Balált. De a kékség úgy döntött játsza kicsit az agyát a káromra, amit igazán nem tudtam lereagálni. Mazohista nem vagyok. Ezek süketek, s a süketeknek hiába beszél az ember. Azért a düh, s tehetetlen harag ami gyülemlett közben, erősen ösztökélt a cselekvésre. Nagy önuralom kellett hozzá, hogy ne csináljak semmi ostobaságot. A nevetgélés míg én a levegőben kalimpálódzok, a gúnyos hangnem, s a szavak hozzá egy fintort festettek az arcomra. Főleg annál a résznél, ahol anyámat emlegette. Megfogalmazódott bennem valami ahhoz hasonló, hogy hogyan küldjem vissza az anyjához, de lenyeltem a késztetést. Csak még több ütést kapnék érte, ahogy ígérte is. Végül egy gyors és kíméletlen jobb egyenessel zárta kis monológját a nagy és erős harcos. Míg a földön fetrengve agonizáltam, egyetlen fogalom jelent meg az agyamban újra és újra. És már közel álltam hozzá, hogy megmondjam a nagy igazságot nekik is.*
~ Barbárok!
Nem teheted Cloud, semmi értelme... ~

*Valahol ekkor rángattak újra talpra. Szédelegtem, s az előzőkkel ellentétben felnyögni se volt kedvem, nem hogy szóba elegyedni velük. Elintézték, hogy a jóra való akarás legkisebb szikráját is eltöröljék nálam. Mi várhat még, ha már most ennyire ellenséges minden itteni? Az égre meredtem, miközben bevezettek a városba. Na tessék. Most meg megbámulnak a kis kék furcsaságok, hollott ők azok akik eltérnek a normálistól.
Tipikus gondolkodásmód. Az a rossz ami nem olyan mint "én". Nálam is beindult, már miért ne indult volna be, főleg, hogy az előbb vertek össze. Összébb húztam magam és önkénytelenül is a behajtók jutottak eszembe. Nemrég fizettem nekik, szóval most kicsivel több mint egy hónapom van, de mégis. Mi ez a hely, mi történt itt, és hol vagyok? Vissza jutok egyáltalán Lanuriába?
Egy kisebb sóhaj szökött ki a számon. Csak ne lenne olyan durván hátrakötve a kezem. Ezek mögöttem meg úgy rángatnak, mintha legalább is valami elmebeteg lennék, aki magáról sem tud. Elhaladtunk a templom mellett. Balál után kutakodtam.
Valamiért a múltkori hóesést neki tudtam be, pedig lehetett volna akárki más is. De az eddigi tapasztalataim alapján ezek itt nem értenek a mágiához. Egy harcos nomád nép.
Lehet tévedek, de hát tévedni ugye emberi dolog. A bánásmódot amit pedig tanúsítanak felém, nem változtatja meg.
Azonban hiába kerestem Balált, nem találtam, és minduntalan rémült kékek szemeibe ütköztem. Ijesztő volt, hogy én vagyok az akit kinéznek, pedig olyan egy átlagos ember vagyok, hogy csak na!....mármint otthon. Valahogy nem érzem jól magam, hogy kitűnök a többiek közül.
A templom elhagyása viszont kezd nagyon feszélyezni. Mi történik itt? Hová visznek? Azonban nem mertem ellenkezni. Meg vagyok kötözve, a kékség rossz indulatú, és a kardom sincs a közelben. Nem mintha tudnám is használni, de azért nah....
Az ég kék szemek végig pásztázzák a helyet, hátha találok egy rést, egy alkalmat a szökésre. Mert, hogy ebből jó vége nem lesz, az biztos. Egy lerombolt épület mellett haladunk el, melynek közepén egy sátrat vertek fel. Azonban belülre nem látok semmit. Mintha őriznék, nem is kevesen. Ki vagy mi lehet ott ilyen fontos?
De tovább megyünk...???...hová? Utálom ezt a bizonytalanságot.
Az arcom meg minden bizonnyal szépen fel fog dagadni.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Savanti - A vizek városa - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Savanti - A vizek városa   Savanti - A vizek városa - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Savanti - A vizek városa
Vissza az elejére 
2 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Vizek oltára
» Savanti Territorium
» Savanti piaca
» Ekorin városa
» Nortelon - A felhők városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Vadalan kontinens :: Savanti Territorium-
Ugrás: