LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Valian központja

Go down 
+41
Nie
Jeremy Talbot
Cornelius de Sanctis
Isabelle
Kroloth Naelgrath
Shuga
Hossin
Regélő
Moozen
Yurin Akari
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Amíra Nox
Yrrezann
Edhelindha
Adria Belorian
Főadmin
Onoria
Wyerre von Morhan
Dremer
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Balál Tangeran
Silarona
Elisabeth De Winter
Cloud Revan's
Al'Eron Ryden Savion
Sydney H. Low
Gylnar Radek
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Akahana
Alex Ian Keegan
Arielle
Sou
Edward Orrick
Kain Namelyr
Aurora
Lea Fergalas
Mesélő
45 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
SzerzőÜzenet
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2018-12-20, 1:13 pm

*Az éj zavartalanul telik. Nincs oly személy, ki a szállóvendég életére, javaira törne. A de Sanctis ház feje maga sem igyekszik azért, hogy megtegye. Van annál jobb dolga is.
Másnap reggel azonban már egy nemesi testőr ücsörög lenn, a fogadó asztalainál. A felkelő nap sugarai alacsonyról sütnek be, látni, hogy még korán van.
Bizonyára meglepő lenne, ha sejteni lehetne, hogy Cornelius úr maga ül ott, hisz a nemességről az a hír járja, tunya, s tespedt, nem korán kelésre termett.
Cornelius maga sem szokott minden nap hamar kelni, azonban jól tudja, a jó üzlet nem délben indul, s ekképp nem fél a korán keléstől, sem a munkától, legyen az politikai, avagy gazdasági.
A fogadós egykedvűen törölgeti a pultot, fel sem néz. Nem dolga törődni az efféle látogatókkal, intézze csak a maga ügyeit.
Jobb azokból kimaradni, árt az üzletnek, ha keveri vele a vendégek ügyes-bajos dolgait.
Ha Jeremy megérkezik, a testőr felpillant, majd egykedvűen játszik tovább késével.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2018-12-20, 7:42 pm

Szerencse, hogy senki nem akar betörni hozzán senki és sem ellopni nem akarják a dobozt, sem kinyírni engem, mert ahogy ágyba kerültem azonnal mély álomba merültem és reggelig fel sem ébredtem. Ami így jól sült el, mert volt idő a vállamnak gyógyulni és én is éber voltam már mivel előző nap is sikerült pihennem. Elég korán volt még, de kivetett az ágy. Szerettem volna már elhúzni innen a pénzemmel. Nem tudhattam, hogy mennyire ragaszkodik régi gazdája a ládikákhoz, de abban biztos voltam, hogy meg van hozzá a pénze, hogy hajtóvadászatot indítson utánuk, ha akarja.
A dobozokat megnéztem és minden rendben volt velük, így nyugodtan indultam reggelizni.
A lépcső alján egy pillanatra megtorpantam, mert feltűnt a korai vendég, de aztán a fogadósra néztem, mert ha jött volna üzenetem, akkor biztos jelezte volna, ám úgy tett, mintha nagyon elfoglalt lenne.
Leültem a lépcső melletti asztalhoz, háttal a falnak és nem is próbáltam úgy tenni, mintha nem látnám a késsel szórakozó testőrt.
Úgy véltem nem véletlenül van itt, csak még azt nem tudtam pontosan miért is van itt.
Mindenesetre nyugalmat színleltem és vártam, ha közben megjött a felszolgáló lány és hozta a reggelimet, neki kezdtem, de a szemem a fickón volt.


Vissza az elejére Go down
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2018-12-24, 3:19 pm

*A bőrzacskó nála van, jól rejtve köpenye alatt, biztos helyen. Igencsak tudja, mire vár.
Figyeli a másik asztalhoz ülő tolvajt, s egy dologban biztos. Jól sikerült az álcája, ha a tolvaj sem ismerte fel.
Noha lehet minden hájjal megkent is Jeremy, így játszva a de Sanctis ház fejének idegeivel, inkább abban bízik, hogy nem ismerte őt fel. A késsel továbbra is elszórakozik, de épp csak annyira, hogy ne okozzon balesetet sem magának, sem másnak. Nagyon is jól emlékszik ő még arra, amikor a katonai kiképzésen nyilával farba lőtte a kiképzőt. Igen dicstelen tett volt, nem való fegyver az ő kezébe, ezért sem lett belőle katona, lett inkább kereskedő, ki vagyonával, s hatalmával többet ér el, mint más fegyverrel.
A kést végül elteszi, s komótosan feltápászkodva a reggeliző alakhoz lép, és se szó, se beszéd, lehuppan az asztal másik oldalán lévő székre.*
- Jó reggel’.
*Köszön, miközben kezét feltartva int a fogadósnak. Míg az megérkezik, szemügyre veszi a tolvajt.
Már értesült az udvarházban keletkezett felfordulásról, s bizton tudja, ellenfele nem boldog.
A fogadós megérkezik hozzájuk.*
- Egy pohár friss tejet kérek.
*Ha Jeremy nem rendel semmi egyebet, hamarosan ott díszeleg a tej Cornelius előtt.*
- Úgy hallom, a város szélén lévő egyik udvarházban jókor felfordulás volt nemrég…
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2018-12-24, 8:14 pm

A szalonnás rántotta mennyei volt és kezdett visszatérni az erőm tőle, meg a pihenéstől is. Ahogy a friss cipóval tunkoltam, lopva figyeltem a testőrt, aki egyre gyanúsabb lett, főleg, hogy a kés játékát figyeltem, mert lassan nyilvánvalóvá vált, hogy nem túl jártas a használatában. Az arca a reggeli fényben árnyékban volt, de ahogy a nap haladt, hamarosan már kivettem a vonásait. Persze nem bámulhattam nyíltan, ezért eltelt egy kis idő, mire rájöttem, hogy ki ő.
Először azt gondoltam felállok és odamegyek hozzá, hiszen biztos azért jött, hogy végre megszabadítson azoktól a dobozoktól és végre kifizessen, de aztán .....
Meggondoltam magam. Igaz, hogy megérdemlem a pénzemet, de ő is, hogy most én szívassam őt. Pár dolgot biztos, hogy elhallgatott előlem, pedig ha az elf neki dolgozott, akkor tudhatta például, hogy két doboz van. Na meg magáról az elfről sem ejtett egy szót sem, aki miatt majdnem otthagytam a fogam. Na és arról már nem si beszélve, hogy már várat egy jó napja.
Szóval szép lassan eszegetek tovább, míg meg nem unja és az asztalomhoz nem téved a jóságos és nagyságos Cornelius úr.
- Óóóó! - nézek fel rá és úgy teszek, mintha csak most ismerném fel.
- Jó reggelt!
Látványosan körbenézek, míg leadja a fura rendelését. Egyáltalán tartanak itt tejet?
- Igen, igen.......állítólag tolvaj járt a birtokon és az uraság nem boldog, hogy az emberei nem álltak a helyzet magaslatán.
Ám a szavam kissé keserűre sikeredett és önkéntelenül megdörgöltem fájó vállam.
- De a többi információ már aranyat ér. - mosolyodom el és hátradőlök.
Vissza az elejére Go down
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2018-12-31, 5:02 pm

*Cornelius úr hunyorít egyet az elmés válaszra. Nem is várt mást.*
- Így hallottam én is, az uraság bizonnyal tajtékzott. Vajon a tolvaj sikerrel járt? Gondolom, a felfordulás önmagában kevés lenne haragjához.
*Érzékeli a keserűséget, noha nem fűz hozzá kommentárt.
Értékeli a finom utalást az aranyra, ám nem veszi elő, annál tapasztaltabb tárgyaló.*
- Vajh uraságod rendelkezik olyan információval, mi megér néhány csengő aranyat?
Gazdám kíváncsisága határtalan, éppúgy, mint…khm…anyagi helyzete is.
*Tesz még egy halk utalás, midőn közelebb hajol. Aztán hátrébb dőlve felhajtja a tejet, mi valóban még tőgymeleg. Ő maga is elgondolkodik, vajh’ a fogadós külön erre tart egy marhát a fogadó mögött? Igen kíváncsi lenne, honnan teremtette elő a friss tejet.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-01, 5:30 pm

- Ó, állítólag teljesen kitért a hitéből és szívesen látta volna megnyúzva és karón a tettes, aki megfosztotta valami értékétől, sőt .....- bólogattam serényen és rejtélyesen elhallgattam.
Együttérzést persze hiába is vártam volna tóle, igaz nem is tudhatta, hogy mi történt, ha csak a kéme, nem volt gyorsabb, mint én, de kétlem, hiszen akkor sokkal magabiztosabban mosolyogna.
Azért látszik, hogy nem először tárgyal és alkuszik, de én sem, ezért én is elmosolyodom, főleg, hogy a száján olyasmit is kiejt a nagy színjátszásban, hogy..."gazdám". Vajon milyen lehet ez egy úrnak?
- Jó hallani, hogy...hmm....gazdája nem szűkmarkú, mert igen, tudok olyat, ami sok-sok aranyat ér, hiszen azt csiripelték a verebek, hogy nem is egy, hanem két értékes dolgot veszített el szegény uraság, igaz, mindenki egynek hitte.
Elégedetten nézek a férfira, mosollyal az ajkaimon, de egy kis grimaszt nem tudok elrejteni, amikor látom, hogy lehúzza azt a fehér italt, amit én utoljára talán hatévesen ittam utoljára.
- Ha több is érdekli, talán folytassuk a szobámban. - intek a lépcső felé, hiszen itt biztos nem adom át neki a dobozokat.

Vissza az elejére Go down
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-04, 6:59 pm

*A tolvaj ügyesen csavarja a szót. A de Sanctis ház feje, ki a politika színpadán is helyt áll immáron, tudja mindezt értékelni.
A két értékes dolog számára is meglepő, noha hallott pletykákat róla, hogy ellenfele híres fortélyáról. Könnyen lehet, az egyik dolog csapda, s még tán halálos is lehet. Node ezért is van neki saját mágusa, ki majd megoldja számára ezen rejtélyt.
Biccent, hisz neki is ez a célja. Menjenek fel hát a szobába.
Számára is nyilvánvaló, hogy a tolvaj nem nyilvánosan kívánja átadni neki szerzeményét.
S Cornelius úr számára épp ez a cél. Nem tudhatja azonban, hogy van-e hátsó célja a félelfnek.
Számára mindenképpen lényeges, hogy megszerezze a két dobozt, noha nem csorog nyála, mint mihaszna kölyköknek, nyeretlen kétéveseknek. Nem siet. megvárja hát, hogy a tolvaj induljon el, s mutassa az utat. Mindeközben azonban készenlétbe helyezi a szütyőt, miben a nehéz aranyak vannak. Darnák azok mind, s bizony jól jár vele a tolvaj, ha megadja azt, mire úgy áhítozik.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-05, 2:34 pm


Azt hiszem sikerült meglepnem Cornelius urat, még úgy is, hogy nagy részt virágnyelven folyik a társalgás és a férfi nagyon is jól leplezi az érzelmeit. Nem áltatom magam azzal, hogy ringbe léphetnék vele szemben ebben a dologban, hiszen akinek ilyen ellenfelei vannak, mint aki most a fejemre pályázik a dobozai miatt, azt nem kell félteni.
Viszont tisztában kell lennie azzal, hogy ezzel a melóval jó darabig a figyelem középpontjába kerülök, ezért meg kell húznom magam és ezt alaposan meg kell fizetnie.
Nem mondom azt, hogy nem piszkálja a csőröm, hogy mi lehet azokban a dobozokban, de egy erős ellenség elég egyszerre, nem hiányzik még hozzá Cornelius is.
Jobb ha elégedett velem és terjeszti a jó híremet, mint engedni egy pillanatnyi kíváncsiságnak. Egyébként is láttam dagadozó erszényét és számíthatok rá, hogy nagyon is bőkezű lesz.
Mikor látom rajta, hogy nincs ellenére, hogy a továbbiakat a szobámban folytassuk, pár darnat dobok az asztalra a reggeliért, aztán felállok és felsétálok a szobámba.
Amíg nincs a kezében a doboz, nem számítok semmilyen meglepetésre és bízom benne, hogy utána is épen, egészségesen és főleg elégedetten válunk el egymástól.
A szoba ajtót bezárom azért és hellyel kínálom az egyetlen széken, majd várakozóan nézek rá.
- Lássuk mennyit érnek ezek a kis csecsebecsék.
Vissza az elejére Go down
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-08, 5:04 pm

*A de Sanctis ház feje követi a szobába a tolvajt. Nem siet, komótosan pillant a fogadósra, aki csak biccent egyet. A tejet Cornelius úr számlájára írja. Neki van hitele, a de Sanctis igen jól csengő név errefelé.
Léptei közben azért visszapillant, s látja, miként lép még néhány őr be a fogadóba. Ők is a de Sanctis ház jelvényét viselik köpenyükön. Nyugodtan leülnek egy asztalhoz, s várják a cselédet, hogy reggelit rendelhessenek. Látják a felfelé sétáló testőrt, de nem mennek utána.
Cornelius inkább állva marad, nem ül le. Idáig ült, a szobában lévő asztalhoz sétál és megáll mellette.*
- Hadd lássuk, mit hiányol annyira Alaister Sugden.
*A nevet ezúttal hidegen ejti, noha odabent vannak nem túl kedves érzelmei a másik iránt. A Sugden ház nem oly régi, történelmi, mint a de Sanctis. Felkapaszkodott, újgazdagról van szó, ki azt hiszi, vagyona elég ahhoz, hogy múltat is vegyen magának.
Cornelius nem egy játszmát játszott már vele, pontosan tudja, ki is ő.
Várja a dobozokat, hogy megmustrálhassa őket.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-09, 1:40 pm

Nem habozok előre menni a lépcsőn és hátat fordítani a testőrálarcba bújt nemes előtt. Véleményem szerint sosem piszkolná be saját kezét egy gyilkossággal, főleg nem ilyen nyílt helyen, ráadásul az eddigiek és a szóbeszédek szerint sosem volt ostoba. Nem nyerne vele pár darnánál többet, viszont veszteni sokat veszthetne.
A lépcső tetejéről még látom megérkezni az őröket és a címerükből elég egyértelmű, hogy kihez tartoznak, ám még ettől sem dobog serényebben a szívem, eddig is biztos voltam benne, hogy nem érkezhetett egyedül, már csak a saját biztonsága érdekében sem.
A szobában nem él a lehetőséggel, hogy leüljön, viszont a pénzt sem veszi elő és visszadobott szavai újabb feszes mosolyt vonnak az ajkaimra.
- Na jó, akkor csináljuk együtt. – húzom elő a tőröm és megforgatva az ujjaim között a rejtekhelyül használt, laza padlódeszkához lépek.
Természetesen azért a bizalomnak is vannak határai, így nem fordítok neki hátat, míg kiveszem a ládikákat, majd elhelyezem az asztalra, a remélhetőleg már ott lévő duzzadt erszény mellé.
- Párban vannak a kicsikék, de csodálom, hogy egyszemű barátunk ezt nem osztotta meg Önnel. – tolom elé, ha ő is adja a pénzt. – Egyébként mi van benne, ha nem titok? – tör elő bennem azért a kíváncsiság, de nem tolakodóan, csak úgy félvállról.

Vissza az elejére Go down
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-13, 9:35 am

*Óvatos, hát óvatos a tolvaj. Minden oka megvan rá, nem mindenki tisztességes üzletember, mint amilyen Cornelius de Sanctis, noha ha egy kis ravaszság kell, ő sem megy érte a szomszédba.
A de Sanctis ház feje figyeli, ahogy a tolvaj a padlódeszkákat feszegeti, s eközben nem teszi pénzét az asztalra.
Látja, hogy a tolvaj is óvatos, hát legyen az, ő is az.
Ha leteszi az asztalra a dobozokat, Cornelius felismeri rajtuk a Sugdenenk jelképeit, s pillantása Jeremyre vándorol.
Mustrálja kicsit, akkor is, ha a félelf kezében maradnak a dobozok, hiszen a darnák még nincsenek az asztalon.
Köpenye alá nyúl. Más tán tőrt, kardot venne elő, netán attól alattomosabb gyilkoló szerszámot, ám Corneliustól nem várható efféle húzás. Tömött zacskót húz elő, s tesz az asztalra.
Felmerül benne, hogy a tolvaj akár ki is nyithatta a dobozt, s csupán maga kérdezi, hogy „ártatlansága” felől kétségek sem legyenek.
Valóban a féleszemű elf kapitányt kérdőre is vonhatná, noha csak egy zsoldos, s lehetséges, ez az ő meglepetése volt.*
- Vannak, amikre jobb, ha nem derül fény. Majd a maga idejében, ám elég lehet annyi, hogy Alaister kellemetlenségei még nem értek véget.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-01-13, 2:45 pm


Már kevésbé vagyok mosolygós, amikor a ládikákkal az asztalhoz érve a fizetségem még mindig nem került elő. Megállok Corneliussal szemben és ujjaim erősebben szorulnak meg a zsákmányon, nem eresztve azt, míg a nemes kedvére legelteti a szemét rajta és nem kerül elő a tömött erszény, amit árgus szemmel követek. Tőlem addig nézegetheti, amíg lyukat nem éget az oldalukba, de pénz nélkül nincs tapizás.
Elég gyakorlatom van abban, hogy milyen érmék csilingelnek abban a szütyőben, ezért aztán minden habozás nélkül elé csúsztatom a dobozokat és magamhoz húzom az erszényt.
Egy üzlethez azért szükséges némi bizalom, ha minimális is, különben sosem köttetik meg, de a fenntartásaim még nem szüntek meg, az csdak akkor, ha már jócskán magam mögött hagytam a vidéket.
Miközben felteszem a kérdést a ládikák tartalmát illetően, meglazítom az erszény zsinórját és szemmel igyekszem megszámolni a szépen csillogó darnákat.
Szavaira visszaköltözik a vigyor az arcomra - sosem tudok sokáig komoly maradni, még vészhelyzetben sem, - és egyetértően bólintok a nemes felé, elég csak fájó vállamra gondolnom.
- Azért szívesen megnéztem volna a Sugden ház fejét, egyszer amikor tudatosult benne, hogy nem kerülnek meg a dobozai, másodszor, amikor megtudja, hogy kinek a keze volt benne - mert gondolom megtudja - és nem tehet semmit. De - emelem meg az erszényt, - nem vagyok telhetetlen, nekem ez megfelelő fizetség. Remélem Ön is elégedett és megtart jóemlékezetében, na meg eszébe jutok, ha másnak is ajánlani kell egy ügyes kezet. - hajtom meg magam enyhén felé, jelezve, hogy részemről az üzlet véget ért.
Azt meg nem teszem hozzá, hogy abban is reménykedem, hogy az üzlet részeként, megtartja az inkognitómat és nem árulja el nemes ellenfele kopóinak.
Vissza az elejére Go down
Cornelius de Sanctis
Nemes
Cornelius de Sanctis


Hozzászólások száma : 57
Életkor : 51
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2019-02-24, 8:21 pm

*A tolvaj szavaira de Sanctis uraság nem folytatja tovább. Alaister Sugdennek tartogat még pár meglepetést, miként tudja, az újgazdag ellenfél sem fukarkodik a ravaszkodásban, ha Cornelius úrról van szó.
Cornelius bő köpenyébe rejti a két dobozt, majd felpillant a tolvajra.*
- Afelől kétség sem férhet, hogy jó az emlékezetem. Vannak befolyásos barátaim is, és egy jó tolvajnak rendre lehet keletje.
*Ennyit mond. Nem többet. A tolvajnak ebből is értenie kell mindent.
Ha ő elégedett egy üzletfelével, az az üzletfélnek is jó, neki is jó.
Mi más lehetne ez a mostani is, megy egy jó üzlet.
Végül minden erről szól, üzlet. A politika is üzlet, a mocskosabb fajtából, s Cornelius úr a maga részéről nem is kedveli különösebben, azonban a saját és a de Sanctis ház üzletére is ezen az úton lehet a legjobban hatással.*
- Örültem a szerencsének. Ez jó üzlet volt.
*Biccent a tolvaj felé.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-15, 6:49 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 1. rész

*Mindig elképeszt az építők hihetetlen merészsége. És bár ezerszer láttam már, de mindig elvarázsol a Tanácsház szépsége is, és a látványt én magam sem tudom soha megunni. Ahogy sosem tudom megszokni a bámészkodók sokszínű tömegét sem. Bármikor erre kell indulnom, tudom, hogy kellemetlen és kényelmetlen lesz az út. És ha így érzek a terekkel és utcákkal kapcsolatban, a hidakon még rémesebb a helyzet, ami vár rám. Mert aki a szakadék széléről megpillantotta a varázslatos épületet, azonnal közelebbről is látni akarja. Így napkeltétől napnyugtáig hömpölyög a kíváncsiskodók áradata a szakadék fölött. S így reggeltől estig sosincs arra esély, hogy valaki gyorsan átjusson a mélység fölött.

A mélység… Pontosan ez a dolog az, ami mégis segít egy kicsit nekem. Mert a látogatók többsége nem mer túl közel menni a széles kőkorlátokhoz és a sötétségbe vesző meredek sziklafalak is csak keveseket nyűgöznek le. Ez az én szerencsém.

Mert hiába van késő délután, amikor a tömeg még nem oszlik, mert ilyenkor, a lemenő nap fényében még gyönyörűbb a látvány, amely a birodalom fővárosát messze földön híressé teszi, mégis szinte zavartalanul tudok haladni. A két lépés széles sáv, amely elválasztja a színes forgatagot a híd szélétől, pont elég nekem ahhoz, hogy a táskámat magamhoz szorítva igyekezhessek a Tanácsház felé. Az emberek észre sem vesznek, egyetlen kar sem zárja el az utamat és senkibe sem ütközöm bele. Így már én magam is elhiszem, hogy ma sem kell túl sok időt vesztegetnem a tömegben.

Aztán persze megint közbejön valami. Azaz valaki. És nem is jön, inkább rohan, száguld és persze figyelmetlen és otromba. Csak azt érzem, hogy egy test belém ütközik és a lökés majdnem áttaszít a korláton. Bár sikerül visszanyerni az egyensúlyomat, a kőfal így is véresre horzsolja a karomat és az oldalam is sajog. S ahogy további sérülések után kutatok, észreveszem, hogy a vállamon átvetett táskát is vérnyomok pettyezik.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-15, 6:56 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 2. rész

~A dokumentumok!~

*Riadtan nyitom ki a táskát és nyúlok bele, hogy kivegyem a papírokat, majd rántom ki a kezem újra egyetlen pillanat alatt. Aztán elképedve nézem a vörös foltokat az ujjaim hegyén. Elég egyetlen pillantás, hogy rájöjjek, a gondom sokkal nagyobb lehet, mint néhány folt egy hivatalos iraton. A táskám belsejében ugyanis egy kisebb, de annál veszélyesebbnek tűnő tőr lapul. És a vér, amely szinte teljesen beborítja, már nemcsak a pergament, de a hófehér szövetet is kezdi megfesteni.

Felkavarodik a gyomrom és kétségbeesetten keresek valamit, amivel letörölhetem az ujjaimról a vért, amikor egy határozott hang csattan fel mögöttem.*

- Lássam a kezeit! Mindkettőt! És ne próbálkozzon semmi ostobasággal!

*Lassan fordulok meg, s pillantom meg a négy őrt, akik lassan közelednek felém, miközben egyre nagyobb űr támad körülöttem. Az emberekben győz a kíváncsiság, így még a ezen a szűk helyen is megállnak, hogy az események egyetlen pillanatát se mulasszák el. Én pedig eleget téve az utasításnak mutatom véres tenyeremet az őröknek, ezzel még inkább alapot adva a sejtelemnek, hogy megtalálták a gonosztevőt, akit keresnek. S én nem tehetek mást, csak mentegetőzöm.*

- Nem teszek semmit! És nem is tettem! Ez a holmi azé lehet, aki meglökött az előbb... - hadarom kétségbeesetten, amikor egyikük hozzám lép és kiemeli a bűnjelet. - Egy perce történt csak... Arra futott... - mutatok bizonytalanul a város felé és közben az jár az eszemben, hogy azt sem tudom, milyen volt az illető, aki ekkora bajba sodort.

*De a tekintetek semmi jóval nem biztatnak. Mert míg az őrök szigorúan és vádlón néznek rám, addig a hídon egyre növekvő tömeg pillantása ellenséges és érzem félelmüket és a haragot, amely egyre nő irántam. S talán a katonák is érzik, mert határozottan vesznek körbe és egyetlen szó terelnek a Tanácsház felé, át a tömegen, fel a lépcsőkön és végül az egyik földszinti terembe, ahol az ablak előtt álló asztal mellett egy test hever a földön. És ekkor hangzik fel az első rémisztő kérdés.*

- Miért ölte meg?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-15, 6:59 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 3. rész

*Csak nézem a hatalmas vértócsában fekvő alakot, közben vadul cikáznak a gondolataim, s a kérdés értelmetlennek és borzalmasnak tűnik.*

- Dehogy öltem meg, hiszen nem is isme... Ó, a Borzalmak Atyja...

*Kapom a szám elé a kezem, amint ráismerek a halottban a Tanácsház egyik irattárosára, akivel gyakran találkoztam a hivatalos ügyeink kapcsán, és aki hozzám hasonlóan jó ismerője volt az itt őrzött iratoknak. Nála jobban nem ismerte a városi telkeket és épületeket, s tudása oly hatalmas volt, hogy szívesen vették szolgálatait az eladások, építkezések során és persze a városi őrség is a segítségét kérte, ha új csempész útvonalakat, vagy titkos járatokat sejtett valahol. Most pedig valaki elvette az életét, s ebben valószínűleg olyanok bűnösségét kell feltételezni - ha kizárjuk az indok nélkül gyilkoló őrülteket -, akiknek ezzel árthatott.*

- Ő... Ő Morhan Valinas... A Tanácsház titoknoka és irattárosa... Ismerem... Ismertem őt. Sokszor segített a hivatalos ügyek intézésekor, de sosem tennék ilyet vele! Ezt el kell hinniük! - kérem kétségbeesetten, amikor két barna köpenyes hivatalnokot vezetnek be. Fiatalok és riadtak, de amikor rám néznek, megkönnyebbülten rázzák a fejüket.

- Nem, nem ő volt! - mondják szinte egyszerre, s látom a bosszúságot az őrparancsnok szemében. Kezdhet mindent elölről, ha jól sejtem, és ez nem tölti el örömmel. De aztán úgy tűnik, ő máshogyan gondolja.

- Biztos csak a rémület miatt nem emlékeznek jól... És az elfek olyan jók a rejtőzésben... - néz rám ellenségesen. - Mindenki látta, hogy a fegyver a táskájában lapult és a keze is csupa vér volt - fordítja ellenem a fegyvert, amit én adtam a kezébe. - Nem kell tovább keresnünk... - néz a többiekre elégedetten. - Indulhatunk!... Vigyétek!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-15, 7:04 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 4. rész

*Néhány pillanat kell, amíg felfogom a szavait, de mivel az őrök is haboznak, és nem teljesítik azonnal a parancsot, így nem útközben kell meggyőznöm arról, hogy nem én vagyok az, akit meg akar találni.*

- Ne, kérem... Csak egy pillanatot várjon... Várjanak! - kezdem, amikor némi késedelem után, de végül mégis csak elindulnak az őrök felém. - Tudja, hogy nem én voltam! És azt is, hogy ha nem fogja el a valódi gyilkost, nem ez lesz az egyetlen eset a városban. Biztosan azt szeretné, ha egy gyilkos garázdálkodna a Tanácsházban? Mert ha most bejutott, máskor is megteszi majd. És én nem adtam okot, hogy ne higgyen nekem és arra sem, hogy ártatlanul vádoljon olyannal, amit nem követtem el. Tudom, hogy meg akarja találni a valódi tettest. S ha már azzal vádolt, hogy jól értek az álcázáshoz, azt is tudnia kell, hogy a rejtélyek megoldásához is jól értek. És még valamit tudnia kell rólam... - nyúlok kérdőn a nyakam felé, és amikor jóváhagyóan biccent, előhúzom a könyvtárosi medálomat. - Kérem, ellenőrizze nyugodtan az állításaimat és tudom, hogy a Főkönyvtáros is kezességet vállal értem. Csak annyit kérek, hogy engedje, hogy megkeressem a valódi tettest.

*A bosszúság, hogy megzavarom az ügy intézésében, csak lassan tűnik el a szeméből, de aztán a medál láttán már nem látszik annyira ellenségesnek, s ahogy változik a pillantása, úgy nő a remény, hogy a ma éjjelt nem töltöm a város börtönében. Aztán kelletlenül ugyan, de végül beleegyezik a dologba, bár úgy tűnik, most sem kívánja megkönnyíteni a dolgomat.*

- Legyen... De csak egyetlen napot kap! Ha holnapra nem kerül elő az "igazi" tettes... - szavai inkább sértőek és tudom, hogy újabb esélyt tőle már nem kaphatok. - És itt hagyom az egyik emberemet! Csak hogy véletlenül se gondolja meg magát... - int az egyik városőrnek, aki kiválik a csoportból és mellém lép. - Egy pillanatra se veszítsd szem elől! - utasítja, majd a többiek kíséretében kiviharzik a teremből, egyedül hagyva a katonával és a halott irattárossal.

~Most mit kellene tennem? Merre kellene indulnom? Ennél nagyobb pácban már régen voltam!~
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-15, 8:06 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 5. rész

*Kétségbeesetten rogyok le az egyik székre és próbálom végiggondolni a dolgokat, miközben az hátrahagyott városőr mellém lép és némi aggodalommal a hangjában szólít meg.*

- Jól van? Én tudom, hogy nem maga volt, de a parancsnok... Szóval ő nem nagyon szereti az... - nyúl sokat sejtetően a füléhez, s én lemondóan rázom meg a fejem. - Ha nem találja meg a gyilkost, a könyvtár sem mentheti meg a börtöntől, sőt... Egyébként hívjon Tyrael-nek. - folytatja. - Mit akar most tenni? - teszi fel a kérdést, ami engem is foglalkoztat.

- Először is el kellene küldenem az iratokat amit a könyvtárból hoztam. - jut eszembe a valódi ok, amiért ide igyekeztem. - Ugye nem baj, ha megkérek valakit?

* S amikor nem tiltakozik, kifelé indulok, ahol az ajtó előtt álló két őr persze minden mozdulatomat figyeli. Szerencsére egyetlen dokumentum sem titkos, vagy fontos, így egy éppen arra járó hivatalsegéd már igyekszik is vele a címzetthez. Aztán visszalépek a terembe és Tyrael választ kap a kérdésére.*

- Mivel a parancsnok nem tiltotta meg, hogy szétnézzünk itt is, szerintem nézzünk szét, hátha találunk valami nyomot - kezdem, s az asztalhoz lépek, messze elkerülve a földön fekvő alakot.

*Csak a szokásos térképek és jegyzetek hevernek szanaszét, bár úgy tűnik, a piac környékét ábrázolja mindegyik. Ami talán nem is furcsa, hiszen mostanában kezdett el terjedni az a szóbeszéd, hogy néhány tisztviselő és kereskedő a piac alatti titkos alagutakat és termeket használja nem feltétlenül tisztességes üzleteik lebonyolításához. És ezek kapcsán persze szóbakerültek csempészáruk, és piaci standok, üzletek szerződései is. Morhan még tréfált is azzal, hogy ha ezek az alakok tudnák, hogy a hely nem is annyira titkos, mint amennyire gondolják, lehet, hogy óvatosabbak lennének... ~Szegény Morhan!~ S amikor ránézek a földön fekvő alakra, észreveszem egy papírdarab sarkát az összeszorított ujjai között. Ahogy melléguggolok, "segítőm" is rájön, hogy találtam valamit, s ő az, aki végül - nehezen - megszerzi az aprócska cetlit.*

- Remedius Thrall – olvasom az egyik legfőbb tanácsnok nevét, s próbálom kitalálni, vajon mi köze van ehhez az egészhez. Mert akár véletlen is lehet, hogy éppen az ő neve állt a papíron. De vajon tényleg véletlen-e? ~ Morhan… Nem segítettél túl sokat! ~ De aztán eszembe jut még valami. Az irattáros ugyanis azt emlegette, hogy a városi őrség sem tenne semmit az ügyben, ha értesülnének a dologról, mert túl magasra vezetnének a szálak. Akár Thrall tanácsnokig… Akinek mindenhová bejárása van, és aki könnyen észrevehette, ha egy kotnyeles irattáros asztalán túl sok ismerős térkép és irat hever, és aki nem biztos, hogy el tudja titkolni, hogy ő bizony tud valamit… A tanácsnok, kinek jó barátja a piac új felügyelője.

Egyre nyilvánvalóbb, hogy ebből a slamasztikából egyedül nem fogok kimászni, így segítséget kell szereznem, azonnal. És nem sodorhatom bajba Tyrael-t sem.

Gyorsan az asztalhoz ülök és rövid levelet írok a Könyvtárosnak. Csak remélem, hogy megérti azt, amit kérek tőle. Mert az is egyértelmű, hogy ha a levél nem megfelelő kezekbe kerül, könnyen úgy végezhetjük mi is, mint ez a szerencsétlen alak a terem padlóján. S amikor Tyrael egy küldöncöt bíz meg a levél kézbesítésével, csak abban hihetek, hogy nem voltam túl ostoba, amikor azt gondoltam, hogy a szövegből majd rájönnek a Könyvtárban, hogy mit is kellene tenniük.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-15, 8:56 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 6. rész (A levél)

A legFŐbb KÖNYVTÁROSNAK

Rendkívül aggasztó az ügy, ami miatt írok, s az érV
Elgondolkodtató, amely mA
Megíratja velem ezt a levelet, méG
Ebben a bizonytalan, vagY
Dermesztő helyzetben is. nO
Igen, ez a rettenetes oK,
Utólag inkább azt mondanám, hogy iszonyatoS.
Sajnos erről nem beszélhetek, de ma estE
Teljesíthetetlen számomra a kérése, méG
Ha ez lenne a legfőbb szándékom is, Így
Remélem, elnyerem bocsánatáT.
Arra kérem, legyen velem kíméleteS,
Legalább annyira, hogy mindezek ellenére legközelebb is ön elÉ
Lehessen állnom, s azt hihessem, érti méG
Nagyon ostoba szavaimmal miért írok éppen önneK.
Álom azt remélnem, ám talán nem hiábavaló álom, hogy megérti őket, dE
Levelemnek hinnie keLL.

Nie (sk)

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-19, 10:43 am

4. küldetés - Igazságtalan vádak 7. rész

*Milyen szerencse, hogy már sokszor jártam itt és az is, hogy városőrök egyike kísér. Így teljesen hihető a történet, amely megnyit minden ajtót, ahogy egyre feljebb igyekszünk a Tanácsház emeletein. Mert nem először fordulna elő, hogy olyan iratra van szüksége valakinek, olyan rendkívül fontos és titkos iratra, hogy még őrt is rendeltek a könyvtáros mellé. Tyrael-t meggyőzni sem volt nehéz, és úgy látom, más oka is van annak, hogy ne higgyen annak a mogorva és kiállhatatlan alaknak, aki most a parancsnoka. De ezzel most nem kell foglalkoznom. A támogatása lényeges csak és az, hogy megteszi azt, amire kérem. Így amikor egy-egy ellenőrzési ponthoz érünk, ő mindig lelkesen bólogat és megerősíti az állításomat. Így is időbe telik, amíg eljutunk Thrall tanácsnok fogadó helyiségéig. De ott  - úgy tűnik - már nincs ennyire szerencsénk. Az ajtó alatt fény szűrődik ki, így szinte biztos, hogy nem jutunk be észrevétlenül a helyiségbe.

- Tyrael... Legjobb, ha kint marad, őrködik, és ha bármi gyanúsat hall, akkor... - nem kérhetem, hogy kockáztasson miattam, de arra sem, hogy ne teljesítse a rá bízott feladatot. - Szóval tegyen úgy, ahogy jónak látja. – legyintek lemondóan. - Még nem tudom, mit fogok tenni, de valahogy rá kell jönnöm, hogy a tanácsnok benne van-e a szörnyűségben. Az ő neve eddig az egyetlen nyom - fintorgok keserűen. - Megyek, maga meg figyeljen...

*Azzal bekopogok. Az engedélyt adó invitálás csak néhány pillanat után hangzik fel, amikor már azt hiszem, tévesen ítéltem meg a helyzetet. De aztán belépek az ajtón, vigyázva arra, hogy még véletlenül se csukjam be azt és a kint álldogáló Tyrael egyetlen szóról se maradjon le.

Odabent a szobában a könyvespolc előtt Thrall áll, kezében egy vaskos kötettel, s amikor meglát, meglepetten int, hogy kerüljek beljebb, de aztán teljesen nyugodt a hangja, amikor megszólal.*

- Áááá, maga az! Nem vártam ma küldeményt a Könyvtárból... Mégis hogy kerül ide? De mindegy is… A lényeg, hogy itt van…

- Uram, biztosan hallott Valinas irattárosról... – próbálok a lényegre térni, s ő szomorúan bólogat. Aztán hellyel kínál a könyvespolc előtt álló karosszékre mutatva, miközben leül az íróasztalához. - Nem is tudom, hogy kezdjem... És elhiheti, ha lenne más, akihez fordulhatnék, nem zavarnám ilyesmivel... ~ Csak tudnám, mit kellene mondanom, ami nem támadás, és ami nem sértő! ~ Szóval Morhan a minap megmutatott néhány térképet a piacról... ~ Az Istenekre, ennél ostobább hazugságot tényleg nem tudtam kitalálni? ~ És emlegetett valami üzletet is, ami kilátásba került... Most meg szegény... - próbálok roppant kétségbeesettnek tűnni, ami talán nem is áll messze a valóságtól. - Nos... Attól tartok, hogy a miatt az ügy miatt ölték meg… És a legutolsó beszélgetésünkkor önt említette…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-21, 6:19 pm

//Garen Ruton, Történetét itt olvashatod:
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t527-mia-mesei //
Valian központja - Page 18 24p9dv10

A Gnóm egyre közelebb sántikált a faasztalhoz, ami a piactér mellett egy sötét árnyékban állt, egy csehó előtt. A férfi, akihez küldték ott kéne legyen, de törpéhez mérten aprókat lépkedve, alaposan szétnézve sem látott a tömegben vagy a tömegtől semmit. Púpja, ami szörnnyé tette, most erőltetetten egyenesedni próbált. Nyújtózott, hátha...de úgy látszik, nem jött el a furcsa, idegen mágus.  Egészen közel ment az árnyékos faasztalhoz, de semmi, illetve senki. Csak egy párna zúgott le a padról, egészen megrettent tőle. Mondták neki a társai, hogy ahonnan ez a finom arany van, ott tartani kell bármitől. Valahúr, a surranó például olyasmit pletykált, míg el nem kenték a társaival a száját, hogy a mágus elevenen elégetett valakit...persze, lehet, hogy csak Valahúr képzelte, vagy túl sok mézsört ivott...
De azért a Gnóm megjegyezte ezt magának. Félelmetes alak lehet a megbízójuk, de ő még sohasem látta. Valahúr vagy a Kísértet tartották vele a kapcsolatot.
Végre kifürkészték, amit kért, végre ráleltek a nemes nő nyomára. A mágus biztosan hálás lesz. Már ha eljön, vagy mi...
Elfordult az asztaltól és a padtól. Abban a pillanatban egy kéz markolta meg a vállát, és fordította vissza.
Vagyis kézről szó se volt. Ahogy a Gnóm lesöpörte volna a kezet, és a késéért nyúlt, nem volt ott senki, így ki se húzta teljesen a pengét.
Szemben dermedt meg a paddal szájtátva, ahol a feketeköpenyes ült. Szeme rezzenéstelen volt, mintha eddig is ott ott ült volna. A Gnóm megugrott.
- Ezt meg hogy? Miféle hókuszpókusz? Fenébe is, pedig láttam én már mindenfélét, mióta...hagyjuk, elég öreg vagyok már, hogy megtisztelj...barátom...
- Miért nem jössz közelebb, és telepszel le egy kis mézsörre Gnóm?
Az a hang...borzalom...átható. Az a tekintet...az istenek legyenek irgalmasak! Mintha a görnyedt törpe lelkének legsötétebb bugyraiba látna... Gnóm - észre se véve, hogy nevén szólította az idegen - feszes nyakkal nyelt egyet, bár legszívesebben kiköpött volna a porba, mintha azzal kivethetné magából ezt az érzést. ~ Hé, nem vagyok én már nyikhaj, hogy velem kötekedjél!~ Akarta mondani, de jobbnak látta valahogy nem összeakaszkodni a varázslóval. Ősei között voltak mardani törpe varázslók, de semmi jót se hallott felőlük. Mióta meg Mardan mintegy semmivé vált, még nagyobb öntudattal van törpe voltára, élemedett korára, de az az igazság, hogy most bármit megadna, hogy ne kelljen itt lennie. De muszáj a surranó helyett találkoznia vele. A surranó szerint valami hadimágus lehet, ahogy kileste, talán csatamágus. De ostobaságnak kiabálta akkor is, hiszen akkor miért nincs valahol sárkányvadászaton, miért a Hivatal a célja? Miért nem háborúzik? Le is ugatta Valahúrt, mert bolondnak nézte őket.
De most, a saját nyálát is alig volt képes lenyelni, mintha segítségre szorulna. Szűkölt, mintha sárkányok vagy orkok támadásától tartana.
Pislogott is szerte, merre nyerhet a leghamarabb egérutat.
Hangosan viszont inkább azt mondta:
- Miért is...ne!
Azzal kicsit kacsázó lépteivel odament, és a szemben lévő székre mászott. Ahogy leült, már kapta is a sört, jó hideg volt, mint a bazársoron szaladgáló szél. Szorosabbra is húzta magán a kabátot.
- Te vagy a Mester?
- Őt keresed?
- Igen. Üzenetet hoztam neki.
- Paszkáltól?
Ez volt a jel.
- Annak a szemit a rák kiette.
- Zárjátok amulettbe, mi maradt belőle, s lesz egy mindentlátó szemetek!
A férfi fiatalnak és életerősnek látszott, s Gnóm biztos volt benne, hogy rajta és a csaposon kívül senki se látja. Vajon mennyi bűbájt használhat mindehhez? De nem akart egy sör és egy idegen varázsló társaságában ezen morfondírozni, inkább alaposan hörpintett a söréből, és hamar a tárgyra tért.
- Mester uram! Itt van, amit kértél. A surranó megszerezte neked - azzal a zsebéből előhúzott egy tekercset. Szinte biztos volt benne, hogy egy ilyen tehetséges mágus maga is ellophatta volna a hivatalból.
- És miért nem Valahúr hozta el?
A Gnóm megrázkódott, hiába, nem bírta türtőztetni magát. Irritálta ez az alak, s mintha minden alakoskodási kísérlete kudarcot mondana a közelében. Talán ez is bűbáj lehet?
- Honnan ismered a nevét? A nevünket? - Apró szeme még jobban összeszűkült, úgy fürkészte a őz-barna szemeket. - Nem, nem akarom tudni!
- Én viszont tudni akarom, miért te jöttél helyette?
- Nem...én...én nem akartam! Minek járkálnék, amikor ezt az egészet ő intézte volna? Kifigyelte azt a hivatali részleget, azt az irodát, ellopta a papírost és elhozta volna. De nekem kellett ide jönnöm.
- Azt látom, de mi az oka?
- Fél tőled. Rettenetesen fél, amióta...- elharapta a szót, de későn. Érezte a mágiát, ahogy belekúszik a fejébe, és lejjebb kényszeríti a torkát, hogy befejezze a mondatot....ellenállt. Pár másodpercig, vagy talán még addig sem.
- Mióta is?
- ...amióta állítólag látta elégni azt a fickót a tengernél.
Fél perc bizonytalan csend, embertelen hosszú tud lenni, amikor ráeszmélsz, hogy olyasmit csacsogtál el, amit nagyon, de nagyon nem akartál.
- Úgy. Ez esetben add ide a tekercset! Megfizetem a szolgálataitokat busásan.
Azzal az asztal közepére egy vaskos pénzes tasakot tett. Megoldotta a száját, hogy a törpe belenézhessen, s láthassa, arany. De nem engedte hozzáérni.
Gnóm letette a tekercset a bőr erszény mellé. És lassan elvette azt helyette. Kivett egy aranyat és ráharapott. Ismeretlen feliratú pénz volt, de tudta, hol olvaszthatják be neki a kovácsok, ha úgy kellene.
Ahogy leugrott a székről, otthagyta a sör maradékát is, pedig ilyen még nem igen fordult elő vele életében. Megkönnyebülten, de minden izmában megfeszülve, a kezével a tőre markolatán fordult el. Csak soha ne lássa ezeket a delejes szemeket többé!
- Áldjanak az istenek Fekete Mester uram!
Azzal már kapkodta is a lábát. A varázsló nagyon halkan és kimérten szólt utána.
- Téged is, aztán mindannyiótokat a lehető legmesszebb találjanak holnap napkeltére a fővárostól! Nem akarlak soha többet itt látni titeket! És most takarodj és imádkozz, hogy megkíméljem a semmire kellő életeteket! Ha Valahúrnak egyszer az életben csak a nevét meghallom, mind meghaltok!
Ahogy szlalomozott a bámészkodó járókelők és a sertepertélő árusok között, a retinájába beleégett egy irtózatos kép, ahogy mind a négyen, az egész banda elevenen ég el, sikoltozva, megkötözve, üvöltve, amíg csak lemállik a hús is a szenes csontjaikról, s nem maradt utánuk más, mint az égett hús bűze, amit percek alatt elsodor a tengeri szél.
Szedte is kacska lábát a púpos mardani.
Így történt, hogy a következő hajnal, Valiantól dél-keletre, egy névtelen kis gyalogút mellett első sugarát Valahúrra vetette, aki immár minden félelmét maga mögött hagyva, törött nyakánál fogva himbálózott egy alacsony faágról.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-22, 9:38 pm

4. küldetés - Igazságtalan vádak 8. rész - VÉGE

*A kezdetben túlzottan is szívélyes arca egyre sötétebbé válik, s nem tudom, hogy az ok a szörnyű tett maga, vagy a mögötte húzódó szövevényes ügyek, esetleg a bűntudat vagy a félelem. De a mondat, amely nem kérdés és nem válasz, s értheti úgy, ahogyan akarja, csak még mélyebb hallgatásra készteti. S a csönd és a kutató pillantás rossz érzéssel tölt el. Ostoba ötlet volt idejönni. Éppen eldöntöm magamban, hogy feladom a dolgot, s máshol keresünk nyomokat, amikor végül megszólal .*

- Az az ostoba, fecsegő alak… Hát mégis rosszul ítéltem meg. Mindig olyan okosnak mutatta magát, azt gondoltam, hogy jól tudja titkolni, amit talált és nem lesz más áldozata az ügynek… - nemcsak a szavai késztetnek borzongásra.

*Valami kattan és mintha a szobába is furcsa, hideg fuvallatok törnének be valahonnan.*

– De hogy pont maga… És kétszer egymás után - mosolyodik el és végül pontosan ez a mosoly az, ami menekülésre késztet.

*Felpattanok a karosszékből, de már nem jutok el az ajtóig. A barna köpenyes alak úgy lép elő a könyvespolc takarásából, hogy elállja az utamat. S ha nem jönnék rá magam, hogy ki is ő, hát szavai nem hagynak kétséget e felől. *

- Tudtam, hogy jól választok… Azt azért sajnálom, hogy végül mégsem fogja ezt a csinos nyakat eltörni az a kötél… De most már biztosra kell mennünk! - s a köpeny ujjából előbukkanó, a rászáradt vértől mocskos kezek láttán kétségem sincs, hogy a gyilkos áll előttem. – Majd azt mondja, tanácsos, hogy önmagát próbálta védeni, amikor a kishölgy megtámadta. Bár megsérült ön is, de halálos sebet ejtett a merénylőn is, aki így két gyilkosságért felelt volna… Senki nem fogja kétségbe vonni a szavait… - s az újabb, az előzőre cseppet sem hasonlító tőr éppen elég nyomatékot ad a mondandójának.

~Ó, az Istenekre! Ezeknél az alakoknál mindig van még egy fegyver!~

*Úgy tűnik, itt a vége a játszmának. Csak remélem, hogy Tyrael mindent hallott. S abban is csak reménykedem, hogy míg ideér a segítség, húzni tudom az időt. Tagadni és meglepődni most értelmetlen.*

- Ugyan, ezt nem gondolhatják komolyan! Az őrparancsnok mindenről tud, hiszen ő bízott meg azzal, hogy …

- Nem bízta meg semmivel! Csak túl gyáva volt, hogy megtegye, amit kellett volna… De az a két mamlasz összezavarta… - látszik a tanácsnok bosszúsága és türelmetlensége. – Intézd csak el, aztán ráérünk a részletekre…

*Nincs több idő és nem lesz több lehetőség sem a menekülésre. Váratlanul a kezemben tartott táska meglendül, és pontosan arcon találja az utat elálló köpenyes alakot, aki egyensúlyát veszve esik a könyvszekrénynek, s én az ajtót felrántva igyekszem kifelé, de aztán megtorpanok és hűvös nyugalommal a tanácsnok felé fordulok. Mert mögöttem ott áll a Főkönyvtáros és a tanácsház őrsége…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 9:27 am

//Nie - Időntúli
Árnyék nélkül nincs fény//

Gondterhelten meredt a kicsiny iróasztalra fektetett tekercsre. Alig várta már a hivatali idő végét, De Sanctis úrral megbeszélték a következő lépéseket a Bentor hagyaték ügyében. Hamarosan el kell utaznia, és addigra a kezében kellene legyen a terv a főzethez és a varázshoz. Mégsincs egyben semmi. Kénytelen-kelletlen a Tanácsházán maradt még egy kicsit, és mélázva böngészte a papírost. Aztán hirtelen összetekerte, magához vette a holmiját, és kivágtázott a széles folyosóra.
Az iroda ajtajának gombját megforgatva megint enyhe émelygés jött rá. Aprókat lélegzett a folyosón megállva. Nem az első eset volt, és kezdte megviselni. A hóna alatt szorítva a tekercset, baljára felhúzta fekete csipkekesztyűjét, fogadta egy ajtónálló alig biccentését, hiszen a strázsák nem igen mozdulnak a helyükön, ha nem muszáj.
Kanyargós folyosókon, keskeny lépcsősorokon vágta le a hatalmas épületben az utat. Mígnem egy széles és figyelemfelkeltő lépcső oszlopos korlátjánál szembefordult végre a könyvtárral. Ez a lehetősége. Igen, immár az övé is, mint minden lanuriaié.
Most, hogy már olyan jól olvasott és írt e föld nyelvén, ami immár befogadta őt, s mintegy jutalmul talán az alkalmazkodóképességéért és a hazafiságáért, visszaadta a varázserejét is, elhatározta, hogy igénybe veszi a titkosabb, feketemágusoknak való könyveket is végre, melyek nyelvezete gyakran titokzatos és nehezen ertelmezhető, így roppant veszélyeket is rejthet a hozzá nem értők és felelőtlenek számára. Nagy levegőt vett, és megrázta hullámos, kibontott hollóhaját, melyet csak a legtetején egy vékony fonás díszített körben, mint egy sajátos, diadém szerű ékszer.
A levegő itt sokkal tisztább volt, mint a kis irodában, ami csak a bürokrácia kalitkáját juttatta eszébe, mely nem igazán neki való. De tudta, hogy odabentre tartalékolnia kell a friss érzetből jelen állapotában.
Belépve a tágas előszobán keresztül a nagy központi csarnok kerek helyiségébe, rögtön meg is csapta az öreg könyvek és gyakran még öregebb tekercsek tárolásával együttjáró kicsit dohos, mégis jellegzetesen a papírra jellemző szag. A terem közepén állt meg, ahová párszor már belesett, de sohasem lépett be eddig. Úgy hozatott magának, amire szüksége volt. Megállt, és körbenézett. Ugyanazzal a mozdulattal felfelé, a toronyszerű helyiségben, ahol úgy tűnt, a felhők fölé repíthetik a könyvek.
Körbefordult a tengelye körül. Egészen megszédült és megbotlott a saját lábában, ami nem volt jellemző rá.
Egyhelyben kellett álldogálnia egy ideig, amíg alábbhagy a szédülés.
A kicsit imbolygó helyiségben karcsú, mozgó alak kissé még homályos sziluettje bontakozott ki.
Óhatatlanul megszólalt, mintegy maga magának, védekezésképpen, vagy tesztszerűen, hogy jól tud- e beszélni:
- Egyetlen pontot kellett volna néznem, mint tánc közben, ha forgatnak. Ez a szag! A Tanítóm szerint a tudás nemes és felemelő illateszenciája.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 10:52 am

//Mia - Időntúli - Már régen kellett volna ♥//

//Árnyék nélkül nincs fény//

*Nie nem volt boldog. Úgy érezte, az élete megint olyan fordulatot vett, ami nem hogy előre viszi ügyei intézésében, hanem éppen hogy hátráltatja. Mert a reménye, hogy végre rendezheti a Könyvtárral az alkalmazásával kapcsolatos és Arnelian megjelenése után kialakult helyzetet, egyszerűen, néhány óra alatt szertefoszlott. Ennyi idő kellett ugyanis, hogy feladja a meddő vitát egykori – és immár azt is mondhatja, hogy jelenlegi – főnökével arról, hogy felmentsék feladatai alól. Pedig készült rá, hiszen tudta, hogy mire számíthat. Érveket, indokokat gyűjtött és megerősítette a lelkét is, készülve a vitára és a meggyőzésre. Mégis kudarcot vallott. Így most megint ott állt a hatalmas polcok között és várt. Várta azt az utolsó és jelentős feladatot, amelyet a Könyvtáros ígért. És aki azt is megígérte, hogy ha azzal végzett, már nem gördít több akadályt a távozása elé.

Így történt, hogy hetekkel ezelőtt a hivatalos futárral leveleket küldött Olassië-be, hogy tudassa Thalionnal és a dalnokkal, hogy egy ideig biztosan nem tér vissza. Thalion tudomásul vette döntését, míg Arnelian egyetlen sorral sem válaszolt… Azóta hallgatott… Bár Nie tudta, hogy megkapta a levelét, és ez megnyugtatta, de azt csak sejtette, hogy mi az oka a némaságnak.

Mert a lantos nem akart vele tartani az útra, amellyel lezárni kívánta előző életét. Valamiért nem tudta elhagyni új otthonukat, és döntésére magyarázatot sem kívánt adni. Mivel ő maga pedig nem akarta tovább halogatni az utazást, és Drest-nek is megígérte, hogy kutatni fog Laryss apja után, így Arn minden könyörgése ellenére útnak indult. Egy hatalmas vitát követően.

Itt tartott jelenleg. Most tökéletesen egyedül volt az érzéseivel, csalódott volt és türelmetlen.

S a Könyvtárban is megváltoztak a dolgok. Már nem rejtőzött el a világ elől, és nem bújt barna köpenyének láthatatlansága mögé. Tette a dolgát, de már különbözött a társaitól, akik a Könyvtár termeiben töltötték napjaikat. Már mindenki felismerte és mindenki hallott furcsa helyzetéről. Hogy a Főkönyvtáros külön kérésére maradt csak. És arról is, hogy már nem kellett a napi munkából részt vállalnia, s kutatásait a mágiával foglalkozó részlegben maga az intézmény vezetője engedélyezte. Így már nem viselte a barna köpenyt, s karcsú, fehérbe öltözött alakját inkább nézhették látogatónak, mint sem egynek a sok könyvmoly közül. Csak a megszokott medál, és egy díszes kulcs jelezte bennfentességét. Egy kulcs, amelyet azért kapott, hogy bármikor dolgozni tudjon, ha akar, s ha felettese úgy kívánja. És ő minden nap úgy kívánta. Minden napját a könyvtárban kellett töltenie, s feladatairól listát minden áldott nap reggel az asztalán talált a lezárt részlegben.

Hát így történt most is. Amikor átnézte a mai napra kijelölt könyveket és feljegyzéseket készített a régi elf szövegek értelmezésével kapcsolatban, úgy érezte, megint eltöltött egy hiábavaló napot és megint nem tudott meg semmi újat arról a különleges feladatról. Elpakolta a dokumentumokat, bezárta a részleget és elindult kifelé. Útközben persze meglátott néhány szanaszét heverő könyvet és a régi beidegződések működésbe léptek. Összeszedte őket és igyekezett mindet a helyére tenni.

Ez a feladat régen megnyugtatta. Ahogy járkált a hatalmas polcok között és csak a saját lépteit hallhatta visszhangozni a teremben, végtelen nyugalom szállta meg. Most is így volt egy ideig és Nie szinte teljesen belefeledkezett újra a könyvek helyének keresgélésébe, amikor meghallotta a gyenge hangot a terem közepe felől.*

- Egyetlen pontot kellett volna néznem, mint tánc közben, ha forgatnak. Ez a szag! A Tanítóm szerint a tudás nemes és felemelő illateszenciája.

*Az alak nem állt túl biztosan a lábán és Nie nem is igazán értette, hogy mit keres itt valaki ebben az időben. De gyorsan letette egy közeli asztalra a kezében tartott iratokat és a sötét ruhába öltözött alak felé indult. Mikor közelebb ért, akkor látta meg, hogy egy fiatal hölgy próbál tájékozódni a mások számára labirintusnak tűnő, végtelen polcok között. Elég elveszettnek látszott és Nie-ben az is felmerült, hogy talán eltévedt, s nem is a Könyvtár volt sétájának célja. Így óvatosan szólította meg, mikor megállt előtte.*

- Kisasszony, mondja, jól van? Sajnos későn érkezett, a Könyvtár már zárva van a látogatók számára. De ha nem érzi rosszul magát, szívesen kikísérem és hívok valakit, aki segít a szállására jutni…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 11:57 am

//Nie -időntúli -Bizony, már rég aktuális! ♡♡♡
Árnyék nélkül nincs fény//

Magas, karcsú fehér elf hölgy állt előtte. Magasságával alig valamivel tünhetett ki emberek köréből, Miához képest azonban feltűnő volt. Alakja és mozgása némi bölcsességet és határozottságot sugalt, hanghordozása semlegesnek mondható, de kedves volt. Mia elcsípett egy hangyányi valódi aggodalommorzsát a visszafogottság mögött.
Ennyire látszik?
- Üdvözlöm! Igen, kissé megszédültem. Talán sápadtnak tűnök? Mostanában gyakran így ér a hivatali idő vége. Elnézést, csak olyan jól esett körbeforogni, olyan jó itt az égbe nyúló polcok között! Nem kellett volna! Nem kellene, hogy feleslegesen aggódjon! Ruton nagyasszony vagyok -nyomja meg kicsi, de észrevehető éllel a használatos formát, hiszen ragaszkodik a kiharcolt jogaihoz, így a neve eme formájához is, nemes asszony ő, mégha a férje egyszerű barna mágus is. Hihető és megérthető, hogy nemesi származását egyetlen név megerősíti, melyet a szeretett első férjének neveként ismertek meg és fogadtak el itt Lanúrián. Hiába másik életet él már, s "gyászolnia" sem kéne, elfogadják, hogy így őrzi a múltját, imádott férjecskéje pedig sohasem tette szóvá, miért viseli így a nevét- , és itt dolgozom azon kevés időben, amikor éppen nem járom Lanúriát kiküldetésben. Tudja csak, most tudtam betérni, nincs máskor lehetőségem! Megbocsájtja? Természetesen, ha ez kizár, a könyvtár pedig bezár, akkor visszavonulok. Sajnos azonban nem hiszem, hogy a gyakorlati mágia eme ritka áganak elérhető szakkönyveit másra bízhatnám. Még valami galiba lenne belőle, hiszen az emberi kívancsiság vetekszik a feltékenységgel vagy a szerelemféltéssel. Nem gondolja? Ha esetleg szépen megkérem, áldozna az idejéből rám? Ketten biztosan nagyon fürgék lennénk.
 Tett egy apró, szinte légies kézmozdulatot a könyvtári medál felé. Közben a szépséges tünde szemébe fúrta őzike pillantasát, hangja minden modorosságától és nemesi felsőbbrendűségétől mentes lett. Láthatóan egyenlően kezelte a másikat. Bűbájt sem alkalmazott, mert érezte a lányból áradó segítőkészséget. Akarattal legalábbis biztosan nem.

- Köszönöm, nem szükséges hazakísértetnie! Pár saroknyira lakom a főtértől.

Mosolyogni próbált, de megint megkörnyékezte az az émelyítő rosszullét. Lelki szemei előtt árny kúszott utána az utcán, amerre hazafelé szokott tartani. Egy fekete, füstszerűen kúszó árny. S mintha az árnyékos sarkok sokkal sötétebbek lennének, mint máskor.
Elmosolyodott, és egy csöppet megtántorodott.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 12:45 pm

//Mia - Időntúli //
//Árnyék nélkül nincs fény//

~Ruton nagyasszony… Túl fiatalnak tűnik a házassághoz… És a hivatalhoz is, amelyet visel…~

*Nie elgondolkozik a hallottakon és meghallgatja a kérést, de tudja, csak az kutathat a Könyvtárban zárás után és főként a hölgy által említett témában, aki engedélyt kapott erre. És persze szívesen segítene neki ebben, ha feladata – meg persze a Könyvtáros – engedné. Már éppen felvilágosítaná a nagyasszonyt erről, amikor úgy tűnik, hogy a szédülés és a rosszullét ismét rátör vendégére, így a tájékoztatás már lényegtelen és egy cseppet sem fontos.*

- Ó, úgy látom, mégsem engedhetem el kíséret nélkül… - kap az apró, szinte gyermekien kicsi alak karja után Nie, és ha hölgy hagyja, a legközelebbi asztalhoz kíséri és leülteti egy kényelmes székre. – Sőt úgy tűnik, el sem kellene indulnia sehova egy ideig… - néz szét segítség után, de tudja, szinte reménytelen ilyenkor már bárkit is találnia idebent. S amikor senkit sem lát, gyorsan megoldást próbál keresni. De nem sokat tehet. - Kérem, maradjon itt, csak néhány pillanatra hagyom magára… Az olvasóteremben biztosan találok valamit…

*Azzal, ha a nagyasszony nem tiltakozik, a lány átsiet a szomszéd terembe és egy pohár vízzel tér vissza, amelyet a gyengélkedő idegen elé helyez az asztalra.*

- Próbáljon meg inni, hátha múlik a rosszullét… - javasolja, azzal ő is helyet foglal, s kutatóan szemléli a karcsú alakot az asztal másik oldalán. A hölgy nincs túl jó bőrben, de Nie nem tudja, csupán a fáradtság, a kimerültség okozza-e rosszullétét, vagy valami más az, ami ennyire elgyengíti ezt a fiatal teremtést. Nem ér hozzá és nem próbálja felmérni az állapotát, hagyja, hogy a pihenés és az ital segítsen…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 1:55 pm

//Nie - időntúli  sunny
Árnyék nélkül nincs fény//


Mia nem szól, amíg meg nem kapja a vizet. Csendesen ül a felkínált széken, és addig is befelé figyel. Mi okozhatja ezeket a rosszulléteket mostanában? Megfordul a fejében, hogy talán túl hamar akarja alkalmazni a lanúriai tanokat, bár az a néhány mágus ismerőse, így Shuga is biztosították a támogatásukról. Egy mágus mester vagy egy tanuló kör jól jönne, hiszen másként hivják a lanuriaiak segitségül varázserejüket, mint a hazaiak. Ráadásul itt az állampolgárok kis százaléka gyakorló mágus, a varázstudók összességében a természet gyermekeivel együtt teszik ki a népesség mágiahasználóit. Míg Mannahonban úton, útfélen mágusokba lehet csak botlani, addig itt...Lám, törékenynek tetsző tünde, vagyis elf szolgálja éppen gyengeségében. Mert Mia annak találja ezeket a rosszulléteket. Mindenesetre a mágusiskolán még gondolkodik. De egy kiváló specialista, aki az apai fekete és az anyai vörös mágia ágban is otthon van, az jó mentora lehetne. Talán még Shuga is büszke lenne rá. Igen. Aztán talán később, választhatna egy keményebb mágus iskolát. Talán csatlakozhatna egy toronyhoz, a fekete köpenyes rendben, hogy ő is a hazát szolgálhassa, mint Shu.
Automatikusan veszi el a poharat a lánytól. A tekintete nehezen szakad el a padlótól, láthatóan messze járt gondolatban. Shugával a távolban és Mannahonban, ahol elsősorban rúnákkal és kézjelelkel hívják elő a mágiát, és az ő megerősítő hatalomszavaik itt kevésbé hatékonyak, cserébe a lanúriai mágia szavaknak sokkal erősebb a hatalmuk. Otthon járt, ahol olyan kevéske tünde él, még az éjszaka repülő vérszívóiból is több van a havasokban, mint amennyi a karcsú tündékből a fairy dombjain és erdőiben.
Lassan, rácsodálkozva emeli a könyvtáros segédre barna szemeit. Szemöldöke is felkúszik az önkéntelen csodálatban, míg lassú, egyenletes kortyokban iszik.
- Tündér. Isteneim, de gyönyörű!
Szavaiban csupán őszinte csodálat van. E ritka lényeket, a természet csodáinak tartják, s Isteneik távoli leszarmazottainak Mannahonban. Nincs Miában egy szemernyi féltékenység vagy rosszindulat sem. Egy pillanatra visszatért gyermekkorába, mi talán nem is volt olyan rég, hiába történt annyi minden közben, míg itt felnőtt. De otthon, mindenki áhitattal vette körül a tündéreket.
- Tudja, ahol én születtem, tündéreknek hívják az elfeket.
Visszatér a mosolya és valahogy máris elfeledkezik az ijesztő árnyról s a gyakori émelygésről.
- Remélem, elnézi nekem, ha néha nem elfnek titulálom? Ja, a papiros! Itt kell legyen...
Azzal az asztalkára teszi a tekercsét, és ruhaujjából előhúz egy szütyőt. Selyem és csipkés szegély, mannahoni minták. Anyáé volt ez az itt egzotikusnak számitó jószág. Ugyanúgy vigyázza, mint anya szintén nagyon egzotikus ékszereit. Száját megoldva kihúz egy kis levelet, amelyen tanácsházi pecsét van. Megbízólevél s azon engedményeket is tartalmazzák a benne rejlő sorok, amelyeket hivatalánál fogva használhat az egész országban. Még csukott állapotban nyújtja az idegen felé.
- Biztosan segíthet megtalálni, amit keresek!
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 3:45 pm

//Mia - Időntúli //
//Árnyék nélkül nincs fény//

*Nie örömmel látja, hogy kezd visszatérni a szín a hölgy arcába, s amikor a csodálkozó tekintet után, amely rá vetül, a csodálkozó szavak is eljutnak hozzá, úgy érzi, nem lesz szükség gyógyítókra már. És e szavak nyomán kezdi érteni azt is, amin korábban elgondolkozott. Vagyis a rangot és a hivatalt. Azonban ha a bájos ismeretlen külhoni, akkor ez a két dolog már azonnal egyértelművé válik.

De Ruton nagyasszony ámulata inkább zavarba ejti, s az általa használt tündér szó is meglepetésként éri.

Hiszen számára ez a csodálat ugyanolyan szokatlan, mint elfekkel találkozni a nemes hölgy számára. Lanuria elfjei ugyanis nincsenek kevesen, s ő a Borzalmak Napjáig csak rövid ideig élt távol Orod Opelë-től, népétől. Így neki magának csak azóta kell elviselni az emberek világát, amióta Valian-ba vetette a sors. Csak azóta szembesül a furcsa tekintetekkel, amelyeket külseje okán kell elszenvednie.

Egzotikus lénye azonban sosem volt hasznára, s a Könyvtárban is csak visszatérte óta visel elf-módra szabott ruhákat, s nem rejti alakját borzalmas barna köpeny alá.

Mivel nincs oka feltételezni, hogy túl gyakran találkozik majd az előtte ülő nővel, így nincs oka megszabni neki azt sem, hogyan nevezze. Hát hagyja, hogy úgy nevezze, ahogy csak óhajtja. Bár talán van egy egyszerűbb megoldás is. S ezt – miután elolvasta a megbízólevélen nevét és rangját – ő maga javasolja Mia Rutonnak.*

- Ezt nincs okom megtiltani, nagyasszony – használja a hölgy által említett titulust. – Hívhat, aminek csak akar. De ha hivatalból is kirendelnek, és a segítségére lehetek a kutatásban, egyszerűen nevezhet Nie-nek is. Mindenki így ismer…

*S bár ez nem teljesen igaz, a lány nem akar most még többet mondani magáról. A látogatónak nem kell tudnia, hogy anyján kívül egyedül csak Thalion nagyúr hívja Niennának és azt sem, hogy neve egyetlen fehér elf számára sem lenne ismeretlen.
S azután, hogy a tündérek kérdése megoldásra került, újra arra az ügyre terelheti a szót, amelynek okán most itt ülnek, s beszélgetnek.*

- Biztos vagyok abban, hogy minden engedélyt megkap majd, s a zárolt részeket is használhatja a kutatásaihoz. De addig csak a nyilvános könyvek tekintetében segíthetek, bár azt hiszem, azok is ellátják majd munkával – áll fel az asztaltól Nie. – De talán először pihennie kellene… Ha nem óhajt mást, én szívesen hazakísérem. S ha elmondja, hogy mit is szeretne, összekészítem holnapra az iratokat. Ha mindig ebben az órában jön, már senki sem fog zavarni minket – ígéri.

*S az ígéretét ő maga sem érti. Nem tudja, mi az, ami arra készteti, hogy maga ajánlja fel segítségét. Talán a kíváncsiság… Mert Mia Ruton kíváncsivá tette… Vagy talán az, hogy így ő maga is többet tudhat meg ebben a témában…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 4:55 pm

//Nie - időntúli, röviddel a tarsisi bál után.
Árnyék nélkül nincs fény//

- Ó, ezt örömmel hallom, kedves Nie! Ha szeretne, szólíthat Miának is, ha tényleg igy alakul a dolog, elég időt fogunk együtt tölteni. Megtisztelne, ha tegeződnénk kisasszony! Természetesen, csak ha megfelelőnek tarja, s nem illetlenség. Úgy velem, otthonunkban hasonló korúak lehetünk. Ugye, megengeded?
A válaszra várva a csillogó szemét körbejáratja ismét, s arrafelé kukucskál, amerről Nie jött. Egy tájekoztató felirat szerint arra van a mágia részleg. El is mosolyodik ezen.
- Nos, amit én keresek, az a fekete mágiához kapcsolódó gyakorlat. Egyszerű főzetek listája, s olyan anyagok, növények, ásványok, egyéb kellékek hozzájuk, amiket beszerezhetek. S mivel Középvidékre szólít a kötelesség néhány nap múlva, az ott beszerezhető alapanyagok külön érdekelnek, ha van erről bármilyen egyszerű kivonat. Nem keresnék akkor átkokat, vagy ilyesmiket. Megelégednék ennyivel most. Ha ezt hazavihetném ma, akkor holnapra tudnék késziteni egy listát, s a megfelelő engedélyt is megszerezném. Aztán a listát tapasztalataiddal elrendezzük, és az valóban jó lenne, ha segítenél ebben! Személyesen fogom kérni, hogy téged helyezzenek a segítségemül. Boldoggá tennél!
Azzal gyorsan egy kis darab jegyzetet kap elő.
- Nézd csak, ezek a főzetek itt felül, pirossal, ezek érdekelnének ma! Ezek egyáltalán nem titkolt dolgok, mert önmagukban, a varázslatok nélkül értelmetlenek, maximum puszta frissítőknek használhatnánk őket, ezek még csak nem is mérgezők.
Nie kezébe adja a listát és feláll. Ha lehet, mozog kicsit. S ha megkapja, amit szeretne, hazaindul, ha az elf vele tartana, szívesen fogadja a társaságát.
Útközben kötetlem beszelgetésre terelte a szót. Furcsamód, mintha még mindig Mannahonban érezné magát, a nosztalgiája fellobbant, s nem akart elhamvadni, s hihetetlen erejű honvágy szorította össze a szívét.
- Volt egy gyógyító a nyári palotájában, aki igazi, fehér, gyógyító elf volt. Kisgyermekkorunktól sokat jártunk oda Gijonnal, s semmivel sem tudtuk felizgatni, pedig igazán rászolgáltunk az izgalomra, egyikünk sem volt valami elülős gyerek, hogy így mondjam. Egyedül ő maradt minden helyzetben olyan nyugodt, hogy már szinte azzal gyógyított. Különösen a lelkünket foltozgatta be nagyon gyorsan megtalálva az utat hozzánk. A legjobb volt, akit kívánhattunk. Sokat segített a nehézségeinken. Segített épnek, épelmélyűnek maradni az ömlő mágia kavargó folyamában, s az udvari intrikák közepette.
Hamar átertek a hídon, s Mia valahogy sietősebbre vette a lépést. Az alacsonyan ízzó nap kikukkantott a felhők mögül, enyhe szél borzolta a hajukat. Öntudatlanul Niére nevetett. Felnezett rá, s hirtelen mintha azt a fehér elfet látta volna, akiről mesélt. A főtéren túli keskeny utca valójában egy kis sikátor volt, egy vízvetővel. Belefeledkezve a kedves társaságába, öntudatlanul tért be, s már jócskán bent lépkedtek, amikor észre vette. Erre szokta levágni a sarkot hazafelé. Néhány perc múlva hazaér, ha semmi se jön közbe. Dehát, mi jönne?
Az árnyak elmélyültek a magas házak hátuljában, s Mia megint megbotlott, pedig egy követ sem látott, erre felé tiszták a mellékutcák és kis közök is, se szemét, se rossz utak nincsenek, ami elbotlaszt. Felciccenve kapott Nie karja felé. ~ Hogy lehetek ilyen béna? ~
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime2020-02-23, 5:51 pm

//Mia - Időntúli //
//Árnyék nélkül nincs fény//

*Tegeződés… Milyen rémesen fura szokás… Hiszen szinte idegenek egymásnak… De Nie már kezdi megszokni ezt az emberekre jellemző, számára túl gyors tempót, így csak egyszerűen bólint a javaslatra. Ahogy a hasonló korra való utalás sem vált már ki belőle tiltakozást. Ugyan mi haszna lenne elmagyarázni, hogy a 120 év egy ember számára túl sok lenne…

S ha ez még nem lenne elég, Mia nagyasszony tempója sem hagyott lehetőséget túl sok töprengésre. De a kért iratok valóban hozzáférhetőek mindenki számára, így elindult, hogy megkeresse őket. Bár a könyvtár a városé és valamennyi lanuria-i polgáré, bizonyos szabályokat mindenkinek be kell tartania. A nyilvános könyveket mindenki szabadon olvashatja, azonban nem viheti el senki innen őket anélkül, hogy erről feljegyzés ne készülne. Így hiába találja meg Nie néhány perc alatt a könyveket, mire beírja azokat az olvasóterem nagykönyvébe, eltelik némi idő.

És nem amiatt aggódik elsősorban, hogy Miának várnia kell. Amiatt feszült, mert nem szeret sötétedés után egyedül a városban sétálni. Valian hatalmas és az itt élők, az ide látogatóként érkezők is sokan csak az estére várnak. Mert a piac ilyenkor új életre kel a vásározók és a mutatványosok miatt. S a szállása, amelyet a Könyvtár biztosít neki ideérkezése óta, pont a piac mellett van, ott, ahol esténként furcsa alakokkal lehet találkozni.

Így Mia meséje az otthonáról csak arra jó, hogy elterelje a figyelmét az aggodalomról, s a lány mosolya is csak kissé tudja oldani a feszültségét. Annak viszont örül, hogy sietve haladnak a nagyasszony szállása felé és így reménykedhet abban, hogy a naplemente már otthon fogja érni mindkettőjüket. Miközben azt a két, nem túl vastag kötetet cipeli a fekete ruhába bújt alak után, és hallgatja a történetet egy elf gyógyítóról, nem igazán figyel arra, hogy merre is igyekeznek, hiszen jól ismeri a környéket.

Az sem tűnik fel neki, hogy Főtér a szokott képét mutatja. Átvágni a téren ebben a napszakban még nem egyszerű, de amint kiérnek az innen nyíló aprócska utcába, a tömeg oszlik körülöttük és Mia magabiztosan mutatja előtte az utat. ~Csak pár saroknyira a Főtértől…~ S ahogy visszaemlékszik a szavakra, kíváncsian tekint körbe, hogy aztán már csak a hirtelen érintést érezze a karján.

Önkéntelenül rántaná el a kezét, de aztán meglátja a csipkébe bújtatott ujjakat és Mia meglepett arcát, így ő is megtorpan és körülnéz. Hogy ugyanaz a balsejtelem fogja el, amit akkor érzett, amikor arra kellett gondolnia, hogy ma mikor fog hazaérni. Semmit sem lát, semmi olyat, ami menekülésre késztetné. De a karját markoló lány és a lassan árnyékba boruló házfalak meggyorsítják szívverését és a balsejtelem az egyetlen jelenlévő felé fordítja gyanakvását.

~Ostobaság! Ilyesmire gondolni sem lenne szabad!~ De a kétség oly aggasztóan fúrja bele magát az érzéseibe, hogy a könyveket magához szorítva néhány pillanatig mozdulni sem tud. De aztán – látva Mia önváddal teli arcát – lassan megnyugszik és óvatosan fejti le a lány kezét a karjáról. *

- Erre szokott… Erre jársz haza? – kérdezi gyorsan javítva magát a megszólítással. – Lehet, jobban tennéd, ha a Főutcát választanád. Túl kevesen járnak erre és túl nagy a csend… Igyekeznünk kellene…

*Csak arra tud gondolni, hogy ez az utca túl szűk, és hogy a falak nyomasztóan ölelik körbe őket. Már szívesebben járna a tömegben, csak hogy legyen körülöttük valaki. S a sürgető pillantás, amelyet Miára vet, reméli, hogy eléri a célját és sietve indulnak azonnal tovább.*

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Valian központja - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   Valian központja - Page 18 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Valian központja
Vissza az elejére 
18 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» Valian piactere
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa-
Ugrás: