LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma

Homehttp://newagelaGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Valian központja

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
SzerzőÜzenet
Cornelius de Sanctis
Nemes

Hozzászólások száma : 56
Életkor : 46
Munkahely : Adok-veszek

Character sheet
Nép: Emberek
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2018-12-20, 1:13 pm

*Az éj zavartalanul telik. Nincs oly személy, ki a szállóvendég életére, javaira törne. A de Sanctis ház feje maga sem igyekszik azért, hogy megtegye. Van annál jobb dolga is.
Másnap reggel azonban már egy nemesi testőr ücsörög lenn, a fogadó asztalainál. A felkelő nap sugarai alacsonyról sütnek be, látni, hogy még korán van.
Bizonyára meglepő lenne, ha sejteni lehetne, hogy Cornelius úr maga ül ott, hisz a nemességről az a hír járja, tunya, s tespedt, nem korán kelésre termett.
Cornelius maga sem szokott minden nap hamar kelni, azonban jól tudja, a jó üzlet nem délben indul, s ekképp nem fél a korán keléstől, sem a munkától, legyen az politikai, avagy gazdasági.
A fogadós egykedvűen törölgeti a pultot, fel sem néz. Nem dolga törődni az efféle látogatókkal, intézze csak a maga ügyeit.
Jobb azokból kimaradni, árt az üzletnek, ha keveri vele a vendégek ügyes-bajos dolgait.
Ha Jeremy megérkezik, a testőr felpillant, majd egykedvűen játszik tovább késével.*
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér

Hozzászólások száma : 670

Character sheet
Nép: Elfek
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2018-12-20, 7:42 pm

Szerencse, hogy senki nem akar betörni hozzán senki és sem ellopni nem akarják a dobozt, sem kinyírni engem, mert ahogy ágyba kerültem azonnal mély álomba merültem és reggelig fel sem ébredtem. Ami így jól sült el, mert volt idő a vállamnak gyógyulni és én is éber voltam már mivel előző nap is sikerült pihennem. Elég korán volt még, de kivetett az ágy. Szerettem volna már elhúzni innen a pénzemmel. Nem tudhattam, hogy mennyire ragaszkodik régi gazdája a ládikákhoz, de abban biztos voltam, hogy meg van hozzá a pénze, hogy hajtóvadászatot indítson utánuk, ha akarja.
A dobozokat megnéztem és minden rendben volt velük, így nyugodtan indultam reggelizni.
A lépcső alján egy pillanatra megtorpantam, mert feltűnt a korai vendég, de aztán a fogadósra néztem, mert ha jött volna üzenetem, akkor biztos jelezte volna, ám úgy tett, mintha nagyon elfoglalt lenne.
Leültem a lépcső melletti asztalhoz, háttal a falnak és nem is próbáltam úgy tenni, mintha nem látnám a késsel szórakozó testőrt.
Úgy véltem nem véletlenül van itt, csak még azt nem tudtam pontosan miért is van itt.
Mindenesetre nyugalmat színleltem és vártam, ha közben megjött a felszolgáló lány és hozta a reggelimet, neki kezdtem, de a szemem a fickón volt.

Cornelius de Sanctis
Nemes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2018-12-24, 3:19 pm

*A bőrzacskó nála van, jól rejtve köpenye alatt, biztos helyen. Igencsak tudja, mire vár.
Figyeli a másik asztalhoz ülő tolvajt, s egy dologban biztos. Jól sikerült az álcája, ha a tolvaj sem ismerte fel.
Noha lehet minden hájjal megkent is Jeremy, így játszva a de Sanctis ház fejének idegeivel, inkább abban bízik, hogy nem ismerte őt fel. A késsel továbbra is elszórakozik, de épp csak annyira, hogy ne okozzon balesetet sem magának, sem másnak. Nagyon is jól emlékszik ő még arra, amikor a katonai kiképzésen nyilával farba lőtte a kiképzőt. Igen dicstelen tett volt, nem való fegyver az ő kezébe, ezért sem lett belőle katona, lett inkább kereskedő, ki vagyonával, s hatalmával többet ér el, mint más fegyverrel.
A kést végül elteszi, s komótosan feltápászkodva a reggeliző alakhoz lép, és se szó, se beszéd, lehuppan az asztal másik oldalán lévő székre.*
- Jó reggel’.
*Köszön, miközben kezét feltartva int a fogadósnak. Míg az megérkezik, szemügyre veszi a tolvajt.
Már értesült az udvarházban keletkezett felfordulásról, s bizton tudja, ellenfele nem boldog.
A fogadós megérkezik hozzájuk.*
- Egy pohár friss tejet kérek.
*Ha Jeremy nem rendel semmi egyebet, hamarosan ott díszeleg a tej Cornelius előtt.*
- Úgy hallom, a város szélén lévő egyik udvarházban jókor felfordulás volt nemrég…
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2018-12-24, 8:14 pm

A szalonnás rántotta mennyei volt és kezdett visszatérni az erőm tőle, meg a pihenéstől is. Ahogy a friss cipóval tunkoltam, lopva figyeltem a testőrt, aki egyre gyanúsabb lett, főleg, hogy a kés játékát figyeltem, mert lassan nyilvánvalóvá vált, hogy nem túl jártas a használatában. Az arca a reggeli fényben árnyékban volt, de ahogy a nap haladt, hamarosan már kivettem a vonásait. Persze nem bámulhattam nyíltan, ezért eltelt egy kis idő, mire rájöttem, hogy ki ő.
Először azt gondoltam felállok és odamegyek hozzá, hiszen biztos azért jött, hogy végre megszabadítson azoktól a dobozoktól és végre kifizessen, de aztán .....
Meggondoltam magam. Igaz, hogy megérdemlem a pénzemet, de ő is, hogy most én szívassam őt. Pár dolgot biztos, hogy elhallgatott előlem, pedig ha az elf neki dolgozott, akkor tudhatta például, hogy két doboz van. Na meg magáról az elfről sem ejtett egy szót sem, aki miatt majdnem otthagytam a fogam. Na és arról már nem si beszélve, hogy már várat egy jó napja.
Szóval szép lassan eszegetek tovább, míg meg nem unja és az asztalomhoz nem téved a jóságos és nagyságos Cornelius úr.
- Óóóó! - nézek fel rá és úgy teszek, mintha csak most ismerném fel.
- Jó reggelt!
Látványosan körbenézek, míg leadja a fura rendelését. Egyáltalán tartanak itt tejet?
- Igen, igen.......állítólag tolvaj járt a birtokon és az uraság nem boldog, hogy az emberei nem álltak a helyzet magaslatán.
Ám a szavam kissé keserűre sikeredett és önkéntelenül megdörgöltem fájó vállam.
- De a többi információ már aranyat ér. - mosolyodom el és hátradőlök.
Cornelius de Sanctis
Nemes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2018-12-31, 5:02 pm

*Cornelius úr hunyorít egyet az elmés válaszra. Nem is várt mást.*
- Így hallottam én is, az uraság bizonnyal tajtékzott. Vajon a tolvaj sikerrel járt? Gondolom, a felfordulás önmagában kevés lenne haragjához.
*Érzékeli a keserűséget, noha nem fűz hozzá kommentárt.
Értékeli a finom utalást az aranyra, ám nem veszi elő, annál tapasztaltabb tárgyaló.*
- Vajh uraságod rendelkezik olyan információval, mi megér néhány csengő aranyat?
Gazdám kíváncsisága határtalan, éppúgy, mint…khm…anyagi helyzete is.
*Tesz még egy halk utalás, midőn közelebb hajol. Aztán hátrébb dőlve felhajtja a tejet, mi valóban még tőgymeleg. Ő maga is elgondolkodik, vajh’ a fogadós külön erre tart egy marhát a fogadó mögött? Igen kíváncsi lenne, honnan teremtette elő a friss tejet.*
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-01, 5:30 pm

- Ó, állítólag teljesen kitért a hitéből és szívesen látta volna megnyúzva és karón a tettes, aki megfosztotta valami értékétől, sőt .....- bólogattam serényen és rejtélyesen elhallgattam.
Együttérzést persze hiába is vártam volna tóle, igaz nem is tudhatta, hogy mi történt, ha csak a kéme, nem volt gyorsabb, mint én, de kétlem, hiszen akkor sokkal magabiztosabban mosolyogna.
Azért látszik, hogy nem először tárgyal és alkuszik, de én sem, ezért én is elmosolyodom, főleg, hogy a száján olyasmit is kiejt a nagy színjátszásban, hogy..."gazdám". Vajon milyen lehet ez egy úrnak?
- Jó hallani, hogy...hmm....gazdája nem szűkmarkú, mert igen, tudok olyat, ami sok-sok aranyat ér, hiszen azt csiripelték a verebek, hogy nem is egy, hanem két értékes dolgot veszített el szegény uraság, igaz, mindenki egynek hitte.
Elégedetten nézek a férfira, mosollyal az ajkaimon, de egy kis grimaszt nem tudok elrejteni, amikor látom, hogy lehúzza azt a fehér italt, amit én utoljára talán hatévesen ittam utoljára.
- Ha több is érdekli, talán folytassuk a szobámban. - intek a lépcső felé, hiszen itt biztos nem adom át neki a dobozokat.

Cornelius de Sanctis
Nemes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-04, 6:59 pm

*A tolvaj ügyesen csavarja a szót. A de Sanctis ház feje, ki a politika színpadán is helyt áll immáron, tudja mindezt értékelni.
A két értékes dolog számára is meglepő, noha hallott pletykákat róla, hogy ellenfele híres fortélyáról. Könnyen lehet, az egyik dolog csapda, s még tán halálos is lehet. Node ezért is van neki saját mágusa, ki majd megoldja számára ezen rejtélyt.
Biccent, hisz neki is ez a célja. Menjenek fel hát a szobába.
Számára is nyilvánvaló, hogy a tolvaj nem nyilvánosan kívánja átadni neki szerzeményét.
S Cornelius úr számára épp ez a cél. Nem tudhatja azonban, hogy van-e hátsó célja a félelfnek.
Számára mindenképpen lényeges, hogy megszerezze a két dobozt, noha nem csorog nyála, mint mihaszna kölyköknek, nyeretlen kétéveseknek. Nem siet. megvárja hát, hogy a tolvaj induljon el, s mutassa az utat. Mindeközben azonban készenlétbe helyezi a szütyőt, miben a nehéz aranyak vannak. Darnák azok mind, s bizony jól jár vele a tolvaj, ha megadja azt, mire úgy áhítozik.*
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-05, 2:34 pm

Azt hiszem sikerült meglepnem Cornelius urat, még úgy is, hogy nagy részt virágnyelven folyik a társalgás és a férfi nagyon is jól leplezi az érzelmeit. Nem áltatom magam azzal, hogy ringbe léphetnék vele szemben ebben a dologban, hiszen akinek ilyen ellenfelei vannak, mint aki most a fejemre pályázik a dobozai miatt, azt nem kell félteni.
Viszont tisztában kell lennie azzal, hogy ezzel a melóval jó darabig a figyelem középpontjába kerülök, ezért meg kell húznom magam és ezt alaposan meg kell fizetnie.
Nem mondom azt, hogy nem piszkálja a csőröm, hogy mi lehet azokban a dobozokban, de egy erős ellenség elég egyszerre, nem hiányzik még hozzá Cornelius is.
Jobb ha elégedett velem és terjeszti a jó híremet, mint engedni egy pillanatnyi kíváncsiságnak. Egyébként is láttam dagadozó erszényét és számíthatok rá, hogy nagyon is bőkezű lesz.
Mikor látom rajta, hogy nincs ellenére, hogy a továbbiakat a szobámban folytassuk, pár darnat dobok az asztalra a reggeliért, aztán felállok és felsétálok a szobámba.
Amíg nincs a kezében a doboz, nem számítok semmilyen meglepetésre és bízom benne, hogy utána is épen, egészségesen és főleg elégedetten válunk el egymástól.
A szoba ajtót bezárom azért és hellyel kínálom az egyetlen széken, majd várakozóan nézek rá.
- Lássuk mennyit érnek ezek a kis csecsebecsék.
Cornelius de Sanctis
Nemes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-08, 5:04 pm

*A de Sanctis ház feje követi a szobába a tolvajt. Nem siet, komótosan pillant a fogadósra, aki csak biccent egyet. A tejet Cornelius úr számlájára írja. Neki van hitele, a de Sanctis igen jól csengő név errefelé.
Léptei közben azért visszapillant, s látja, miként lép még néhány őr be a fogadóba. Ők is a de Sanctis ház jelvényét viselik köpenyükön. Nyugodtan leülnek egy asztalhoz, s várják a cselédet, hogy reggelit rendelhessenek. Látják a felfelé sétáló testőrt, de nem mennek utána.
Cornelius inkább állva marad, nem ül le. Idáig ült, a szobában lévő asztalhoz sétál és megáll mellette.*
- Hadd lássuk, mit hiányol annyira Alaister Sugden.
*A nevet ezúttal hidegen ejti, noha odabent vannak nem túl kedves érzelmei a másik iránt. A Sugden ház nem oly régi, történelmi, mint a de Sanctis. Felkapaszkodott, újgazdagról van szó, ki azt hiszi, vagyona elég ahhoz, hogy múltat is vegyen magának.
Cornelius nem egy játszmát játszott már vele, pontosan tudja, ki is ő.
Várja a dobozokat, hogy megmustrálhassa őket.*
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-09, 1:40 pm

Nem habozok előre menni a lépcsőn és hátat fordítani a testőrálarcba bújt nemes előtt. Véleményem szerint sosem piszkolná be saját kezét egy gyilkossággal, főleg nem ilyen nyílt helyen, ráadásul az eddigiek és a szóbeszédek szerint sosem volt ostoba. Nem nyerne vele pár darnánál többet, viszont veszteni sokat veszthetne.
A lépcső tetejéről még látom megérkezni az őröket és a címerükből elég egyértelmű, hogy kihez tartoznak, ám még ettől sem dobog serényebben a szívem, eddig is biztos voltam benne, hogy nem érkezhetett egyedül, már csak a saját biztonsága érdekében sem.
A szobában nem él a lehetőséggel, hogy leüljön, viszont a pénzt sem veszi elő és visszadobott szavai újabb feszes mosolyt vonnak az ajkaimra.
- Na jó, akkor csináljuk együtt. – húzom elő a tőröm és megforgatva az ujjaim között a rejtekhelyül használt, laza padlódeszkához lépek.
Természetesen azért a bizalomnak is vannak határai, így nem fordítok neki hátat, míg kiveszem a ládikákat, majd elhelyezem az asztalra, a remélhetőleg már ott lévő duzzadt erszény mellé.
- Párban vannak a kicsikék, de csodálom, hogy egyszemű barátunk ezt nem osztotta meg Önnel. – tolom elé, ha ő is adja a pénzt. – Egyébként mi van benne, ha nem titok? – tör elő bennem azért a kíváncsiság, de nem tolakodóan, csak úgy félvállról.

Cornelius de Sanctis
Nemes

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-13, 9:35 am

*Óvatos, hát óvatos a tolvaj. Minden oka megvan rá, nem mindenki tisztességes üzletember, mint amilyen Cornelius de Sanctis, noha ha egy kis ravaszság kell, ő sem megy érte a szomszédba.
A de Sanctis ház feje figyeli, ahogy a tolvaj a padlódeszkákat feszegeti, s eközben nem teszi pénzét az asztalra.
Látja, hogy a tolvaj is óvatos, hát legyen az, ő is az.
Ha leteszi az asztalra a dobozokat, Cornelius felismeri rajtuk a Sugdenenk jelképeit, s pillantása Jeremyre vándorol.
Mustrálja kicsit, akkor is, ha a félelf kezében maradnak a dobozok, hiszen a darnák még nincsenek az asztalon.
Köpenye alá nyúl. Más tán tőrt, kardot venne elő, netán attól alattomosabb gyilkoló szerszámot, ám Corneliustól nem várható efféle húzás. Tömött zacskót húz elő, s tesz az asztalra.
Felmerül benne, hogy a tolvaj akár ki is nyithatta a dobozt, s csupán maga kérdezi, hogy „ártatlansága” felől kétségek sem legyenek.
Valóban a féleszemű elf kapitányt kérdőre is vonhatná, noha csak egy zsoldos, s lehetséges, ez az ő meglepetése volt.*
- Vannak, amikre jobb, ha nem derül fény. Majd a maga idejében, ám elég lehet annyi, hogy Alaister kellemetlenségei még nem értek véget.
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér

Character sheet
TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   2019-01-13, 2:45 pm

Már kevésbé vagyok mosolygós, amikor a ládikákkal az asztalhoz érve a fizetségem még mindig nem került elő. Megállok Corneliussal szemben és ujjaim erősebben szorulnak meg a zsákmányon, nem eresztve azt, míg a nemes kedvére legelteti a szemét rajta és nem kerül elő a tömött erszény, amit árgus szemmel követek. Tőlem addig nézegetheti, amíg lyukat nem éget az oldalukba, de pénz nélkül nincs tapizás.
Elég gyakorlatom van abban, hogy milyen érmék csilingelnek abban a szütyőben, ezért aztán minden habozás nélkül elé csúsztatom a dobozokat és magamhoz húzom az erszényt.
Egy üzlethez azért szükséges némi bizalom, ha minimális is, különben sosem köttetik meg, de a fenntartásaim még nem szüntek meg, az csdak akkor, ha már jócskán magam mögött hagytam a vidéket.
Miközben felteszem a kérdést a ládikák tartalmát illetően, meglazítom az erszény zsinórját és szemmel igyekszem megszámolni a szépen csillogó darnákat.
Szavaira visszaköltözik a vigyor az arcomra - sosem tudok sokáig komoly maradni, még vészhelyzetben sem, - és egyetértően bólintok a nemes felé, elég csak fájó vállamra gondolnom.
- Azért szívesen megnéztem volna a Sugden ház fejét, egyszer amikor tudatosult benne, hogy nem kerülnek meg a dobozai, másodszor, amikor megtudja, hogy kinek a keze volt benne - mert gondolom megtudja - és nem tehet semmit. De - emelem meg az erszényt, - nem vagyok telhetetlen, nekem ez megfelelő fizetség. Remélem Ön is elégedett és megtart jóemlékezetében, na meg eszébe jutok, ha másnak is ajánlani kell egy ügyes kezet. - hajtom meg magam enyhén felé, jelezve, hogy részemről az üzlet véget ért.
Azt meg nem teszem hozzá, hogy abban is reménykedem, hogy az üzlet részeként, megtartja az inkognitómat és nem árulja el nemes ellenfele kopóinak.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Valian központja   

Valian központja
Vissza az elejére 
18 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18