LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Go down 
+30
Mia Ruton
Shuga
Glorien
Kroloth Naelgrath
Isabelle
Hossin
Aldo Barras
Daxa Lavenir
Garret Silvershard
Jeremy Talbot
Ryn von Samok
Kesa Klensbane
Fela Husani
Amíra Nox
Merilien Lumel'Auvrea
Darthys Indoril
Wyerre von Morhan
Nawarean
Lysanor Eweny
Edward Dylan
Haleran
Dremer
Vastörő Regendorf
Helen Hoa
Arielle
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Alex Ian Keegan
Mesélő
34 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-05-02, 7:15 pm

Kroloth - Időn túli 

- Igen, mivel a fehér elf vagyok. Általában mi nem fázunk.
Miközben elmegy a felszolgáló nő, követi a tekintetével, majd amikor eltűnik, vigyorogva ránéz Udorothra. Megrántja a vállát.
- Semmi fontosat szép szemű társam.
Tovább vigyorogva étele felé fordul, nézi a rendelt menüjét, hajába túr, mivel nem tűnik valami ínycsiklandozónak. Egy ideig csak piszkálja, majd gyorsan elfogyasztja. Feláll, betolja maga után a széket, leakasztja a kampóról a szobájának a kulcsát, ami után elindul az emeleten lévő szobájába. Hátranéz a férfire.
- Holnap találkozunk.
És ezzel Isabelle fel is vonult az emeletre, amikor a konyhából kijön a felszolgáló lány, teljesen normális öltözékben és leül Udoroth mellé a bárpulthoz és ránéz.
- Ízlett?
Kérdezi, majd megsimogatja a férfi felkarját.
- Mit keres egy ilyen jó kiállású férfi itt nálunk?
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-05-02, 10:01 pm

Isabelle - Időn túli

Isabelle válaszát a sárkány megjegyzi. - Mindig tanulni valami újat. - mondja, majd mikor a felszolgálóra terelődik a szó, az elf csak gyanúsan vigyorog és tereli a témát. Ezután megvacsoráznak és elbúcsúzik, felmegy a szobájába. Udoroth némán figyeli, csak biccent, mikor Bell hátra néz. Nem sokára rá meg is jelenik a felszolgáló, de már nincs rajta köténye. Mellé ül és hízeleg, az ételről kérdezi.
- Jó volt. És tudja jól, hogy miért vagyok itt, hiszen maga előtt beszéltem a fogadóssal. - biccent a férfi felé, majd kihúzza magát és felkel a székéről. - Megyek aludni. Sejtem, tudod hol a szobám. - mondja, majd otthagyja a nőt, bár szinte biztos abban, hogy utána fog jönni egy éjszakára.

-

Kora reggel kopog Bell ajtaján. A nap még csak most kel fel, de ő már ébren van. Épp egy időben kelt a fogadóssal, reggel beszélt vele. Mihamarabb indulni akar, ám a nőt nem hagyhatja itt. Ha az első kopogásra a nő nem felel, akkor kicsit erősebben próbálkozik újra,
- Isabelle! Isabelle, ébredjen... Indulnunk kell. - szólongatja türelmetlenül.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-05-03, 9:55 am

Kroloth - Időn túli

Amikor felsétált a szobájába, kinyitotta majd kiült az ablakba. Sokáig csak nézett kifele majd amikor már megunta, leszállt, bezárta az ablakot, megfürdött majd befeküdt az ágyba és mély álomba merült.

Másnap reggel arra kell,hogy valaki fülsértően dörömböl az ajtaján majd meghallja Udoroth hangját. Halkan morog egyet, majd kinyújtóztatja
végtagjait amivel sikeresen lever egy kis dobozt az éjjeli szekrényből, ami hangos puffanással ér földet. Isabelle magaban szitkozódik egyet, majd felkel es az ajtóra néz.
- Egy pillanat.
Magára kapja ruháit, rendet rak maga után, ujjaival átfésüli a haját majd kinyitja az ajtót.
- Kész vagyok, mehetünk.
Kisurran a ferfi mellett, majd elindul a földszintre.
-Úgy latom, hogy ma jó időnk lesz.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-05-03, 10:06 am

Isabelle - Időn túli

Nagyjából pár perc alatt végre hangokat hall az ajtó mögül. Ekkor neki dől a falnak az ajtó mellett és vár, ismét perceket. Saját ajtójával szemezik, ahol -mint kiderült- a fogadós lányát hagyta. Nem keltette fel, hanem nemes egyszerűséggel magára hagyta. Többet valószínűleg úgy se látja. Hamarosan nyílik is az ajtó és megjelenik az ajtóban a fáradt Isabelle. Udoroth csendben méri végig.
- Jó reggelt. - Szól és el löki magát a faltól, elindul a folyosón. - Ha velem tart, hozzá kell szoknia a korán keléshez. A család már valószínűleg vár minket, hogy eldöntsék, alkalmaznak-e. Talán mások is lesznek ott, akik szintén a munkát akarják. Hagyja, hogy én beszéljek majd, rendben? - Sétál le vele a lépcsőn. Ott a pultnál már az álmos fogadós ül, előtte egy bőr oldaltáska. Udoroth oda lép, elveszi a táskát, biccent a férfinek, majd elindul kifelé. Kint ugyan sár van a zivatar miatt, de az idő nem rossz, az erős szél elfújta a felhőket. Ő már tudja, hogy merre kell menniük, így hacsak Isabelle nem próbál meg kommunikálni, csendben mennek be a városba, ami még csak most kezd ébredezni, élénkülni.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-05-03, 10:48 am

Kroloth - Időn túli

- Jóreggelt, egy két nap és hozzászokom.
Rámosolyog Udorothra.
- Hagyom hogy beszéljen, én amugy se vagyok a szavak embere.
Ezek után csöndben vonul a férfi társaságában, aki a fogadóstol elvesz egy bőrtáskát majd elindul kifelé. Amint kilépnek az ajtón, a tegnapi zivatar eredmenye tárul a szeme elé. A föld sáros volt, a fák levelei is még csak most kezdtek el száradni. A felkelő nap sugarai is csak annyira voltak hasznosak hogy valamennyire felmelegítse az utcán levő emberek bőrét.
- Milyen volt az este? Meglep, hogy ilyen korán feltudott kelni.
Vigyorog Isabelle, majd Udoroth bőrtáskájára néz.
- És mi van a táskájában?
Sorra járják az utcákat, kereskedők még csak most kezdik kipakolni készleteiket, és az emberek is kezdik benépesíteni az utcákat, hogy elkerüljék a csúcs időszakot. Isabelle teljesen eltévedne, egyáltalán nem ismeri a várost ezért nagy figyelmet fordít arra, hogy ne szakadjon el a férfitől az egyre több ember között.

// Folytatás Valian közponjában //
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-11-26, 3:53 pm

//A Silaronával történő találkozás előtt//

*Régen járt erre. Valian városszéli fogadója, ahol egyszer már tanúja volt annak, miként ébreszti egy avatatlan erő a holtakat a Nagy Kaszás fogadó vendégeire.
Kain erős keze a gondolatra megáll a fogadó ajtajának kilincsén. Innen is hallja a fogadóban megszálló vendégek zajongását, hallja, ahogy azok esznek, isznak, vitatkoznak egymással.
Akkor is így kezdődött.
Nagy számban, sokan voltak, s nem is mind élte túl az élőhalott varjakkal, a környező temetők lakóival, s a Dremer kutyájával történő találkozást.
Az arany sárkányban meginog az elhatározás, hogy itt töltse az éjszakát, mielőtt találkozna Silaronával, azonban szüksége lenne egy helyre, ahol ismét megpróbálhatja rendezni gondolatait, összeszedni őket, mielőtt a vörös nősténnyel találkozna.
Nem tudja, hogy vajon mennyi esélye van arra, hogy a nőstény megbocsát, ahogy azt sem, hogy egyáltalán mit fog válaszolni arra, amit Namelyr tett.
Lysanor nem tekinthető egy egyszeri afférnak, még ha „csupán” egy kétlábú is.
A kilincs mozdul, s a fekete bőrkabátos alak visszahúzza kezét, ahogy a két részeges alak kitámolyog az ajtón. Lehajtott fejéről előrelóg fekete haja, s csupán akkor emeli fel, elővillantva fakó arcát, amikor a nyitott ajtóban már csak ő áll. Fekete szemei körbejárnak, miközben belép a fogadóba, s beteszi maga után az ajtót.
Kissé kopottas külseje a messzi útról érkező vándorét idézi.
Helyet foglal az egyik árnyékos sarokban, ott jelenik meg a cseléd, s veszi fel a rendelést. Mire kiér, Namelyr már hallja, hogy a korábbi vendégek méltatlankodnak a magasabb árak miatt.
A cseléd szabadkozva magyarázkodik, jelezve, kevés az élelem a Birodalomban, a háború megdrágítja a dolgokat.
A sárkányok felégették csaknem az egész Nyugati szegletet, a magtárakat, a földeket feldúlták, a nyájakat, csordákat, méneseket felfalták, nem maradtak földművesek, kereskedők. Csak a Déli szeglet, s a Középvidék maradtak.
Kain felkészült már. Út közben kellő mennyiségű munkát végzett el ahhoz, hogy legyen elegendő darnája egy éjszakai szállásra, vagy akár többre is, s emberi ételre addig is.
Húst kér, ha van, csülköt, kemencében sütve, s hozzá hagymával főtt burgonyát, s vörösbort. Hátradől, s gondolatai máris visszatérnek a két nőhöz, s az árulás tényéhez. Figyelme, készenléte nem kopott meg, most is figyel a fogadó neszeire. Akárhol lehet egy vadász, egy kém, aki felismeri, s nyakára hozza az ősi sárkány bosszúját.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-11-28, 8:28 pm

//Kain//

Nem jó emlékek fűznek ehhez a fogadóhoz, de még ez a legelfogadhatóbb hely a városban és a legvalószínűbb, hogy össze tudok kaparni a betévedt óvatlan vándoroktól annyit, hogy kifizessem a szállásra valót.
Nincs kedvem újból valami hideg, nyirkos szalmán, az állatokkal tölteni az éjszakát, meg különben is korog a gyomrom, muszáj valami normális ételt ennem.
Az orkok és sárkányok elől menekülök nem sok pénzt hoznak a konyhára, így mostanában rosszul megy az üzlet és a gazdagabbak sem egymás meglopásával vannak elfoglalva, hanem a háborúval, így megbízás is kevés van.
Csuklyám mélyen a szemembe húzva tartom, amikor belépek az ajtón és máris összefut a nyál a számban az illatokat megérezve, a gyomrom nagyot kordul, remélem más nem halotta.
A fogadósoknak jó fülük van az ilyesmikre, és jó szemük, hogy kiszúrják azokat, akik nem biztos fizetők, így igyekszem határozottnak mutatkozni.
Nagy a lökdösődés és mondhatom talán az istenek mosolyognak rám, amikor szinte a kezembe simul egy vékony erszény. Bár tudom tapasztalatból, hogy ez nem sokra elég, de talán annyira igen, hogy ne dobjanak ki elsőre.
Csak annyi időre nézek körbe futólag, hogy találjak egy nem túl feltűnő helyet, ahova gyorsan eltelepszem és már libben is elém a szolgáló.
- Egy ….öööö….kupa mézsört! – teszek egy érmét, amit a lopott szütyőből emelek ki és ezzel el is fogyott a fele. – Ételt kicsi ….később rendelek.
Aztán a kámzsa takarásában már tüzetesebben szemügyre veszem a közönséget……majd megakad bennem a szusz is, hiszen pár asztallal odébb egy igen csak ismerős alakot szúrok ki.
~ Ez nem lehet igaz! Ez mit keres itt? ~
Talán még komorabb, mint akkor volt amikor „összefutottunk”. Elkapom róla a szemem, de a gondolataim továbbra is nála időznek. Emlékszem, hogy mintha keresett volna valamit……talán még sem olyan rossz ez a találkozás…….itt meg csak nem kever balhét? Ha jól rémlik ott sem akart.
Újból a fekete ruhás férfira nézek lopva.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-11-29, 9:13 am

*A hely telve van átutazókkal, vendégekkel, olyanokkal, akiket csak az vonz, hogy a híres, hátborzongató nevű és történetű fogadóban szálljanak meg, s később, anekdotaként, akár kissé kiszínezve is mesélhessenek róla üzlettársuknak, barátaiknak.
Ilyen az emberi természet, s ezt már Kain is nagyon jól ismeri. Persze, akadnak katonák is, számára talán túl sokan is, nem merne megesküdni rá, hogy mind kimenőjüket töltik itt. Könnyen lehet, kémekre vadásznak, akik az ellenségnek szereznek épp itt információkat.
Az ételre még várni kell, a kemencében sütés egyébként is kínos folyamat, nehéz jól elkészíteni, úgy, hogy sem túl száraz, sem túl nyers ne maradjon a hús.
Leginkább úgy jó, hogy kívül ropogósra pirult, belül pedig szaftos, fűszeres ízű maradjon.
Az arany sárkány a falnak tolja széke támláját, s hátradől, hogy az arca mindinkább árnyékban maradjon. Az asztalon álló gyertya fényköréből így ki is húzódik, miközben a cseléd elé hozza a kért bort.
A fogadó falán itt-ott lógó lámpások újak, amikor utoljára járt itt, még nem voltak fent.
Ezeknek a fénye hagy némi derengést, így aztán egészen nem is tud árnyékba húzódni.
Namelyr kinyújtja kezét, azt, amelyiken nem visel gyűrűt, s az elé rakott fakupából kortyol egyet.
A bor kellemesen savanykás íze szétárad a szájában. Jó lesz a csülökhöz.
Fakó arcába hagyja lógni hajának egy részét, éppen annyira, hogy ne legyen feltűnő, s jól lásson így is éjfekete szemeivel.
A belépő alakokat szemléli, s a kámzsás alak gyorsan felkelti figyelmét. Nem azért, mert a kezében megvillanó erszény biztosan nem az övé, hanem azért, mert az ismételten rávillanó pillantás beleütközik az ő sötét tekintetébe.
Nem borítja fel az asztalt, nem is lép oda. A sok szag között nem lehet kivenni, valóban az a tolvaj-e ez az idegen, ahogy azt sem tudhatja biztosan, nem-e egy afféle féreg, aki a hozzá hasonló árulókra vadászik, s jó pénzért el is adja a megfelelő köröknek.
Az arany sárkány jól tudja, fajtársai régen beférkőztek már a Birodalomba, s csak az alkalomra várnak, hogy egy áruló hollétéről információt nyújtsanak a vadászoknak.
Így azonban szúrós, sötét pillantása marad tolvajon, s hátradőlve újabbat kortyol a borból.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-11-29, 6:29 pm

Azonban nem csak a fekete „embert” látom, hanem azt is, hogy a hely tele van katonákkal. Persze azelőtt is akadt itt egy-kettő, de azért nem ennyi. Ám talán még sem szokatlan mostanában, ha azt nézzük milyen idők járnak. Biztos akad, aki nem azért jött a városba, hogy kereskedjen, vagy békét leljen és még csak nem is hasonló célok vezérlik, mint engem, bár tolvajból is van itt pár kétségem sincs felőle, hanem, hogy értesüléseket szerezzenek és aztán eladják az orkoknak, vagy egyenesen a sárkányoknak. Idáig nem süllyednék, hiszen már megmártottam párban a kardom, de ezt a gyanús alakot itt az orrom előtt szívesen megszabadítanám az értékeitől, még ha csak egy részétől is.
Biztos vagyok benne, hogy jobban áll pénzzel mint én, akinek olyan gyűrűje és kardja van, mint neki.
Arról már nem is beszélve, hogy hallottam pár pletykát alvilági körökben és a tavernákban suttogva és én is tapasztaltam a legutóbbi találkozásunk óta egy és mást.
Még egyszer körül nézek, talán először életemben örülve, hogy nem csökkent a katonák létszáma idebenn és elégedett vigyorral a képemen ragadom meg a sörömet és lazán áttelepszem a sötét szemű fickó asztalához.
- Azt hiszem a múltkor egy kis félreértés történt köztünk cimbora. Talán kezdhetnénk elölről. Csak semmi erőszak és biztos megtudunk egyezni. – nézek rá sokat sejtetően körbenézve és az őrök felé pillantva, hogy értse. – Tudom mi vagy és nem hiszem, hogy szeretnéd, ha közhírré tenném.
Persze ebben van egy nagy adag blöff, de amit a múltkor tapasztaltam tőle és amivel most többet tudok, nem is olyan elvetélt ez a találgatás.
- Kicsit le vagyok égve és éhes és fáradt vagyok, kisegíthetnél……olyan fájdalomdíj félével, mert nem tagadhatod, hogy megérdemlem és…….- kissé közelebb hajolok hozzá, - még talán adhatok is érte valamit cserébe. Én bejuthatok oda, ahová te nem, vagy elcsíphetek olyasmit, amit te nem, mert már ne is haragudj, de nem vagy egy felejthető jelenség. – kortyolok bele a sörömbe, várva a reakcióját.
Nem hiszem, hogy sokat kockáztatnék itt, már ha nem csalnak az ösztöneim és nem csak merő szerénységből keresi a sötétebb sarkokat és az észrevétlenséget.
És senki nem mondja, hogy nem vagyok egy megbocsátó típus, de kimondottan jól esne, ha most én kerülnék ki győztesen kettőnk közül és látnám, hogy közben ütögeti a guta.


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-11-30, 3:02 pm

*Nem telik sok időbe, hogy kiderüljön, vajon valóban ki is ez az alak.
Megkapja az idegen tárcából fizetett sört és kertelés nélkül odatelepszik Namelyr asztalához.
A szaga innentől már elárulja kilétét, nincs kétsége Kainnak afelől, hogy ez bizony az a zsebtolvaj, akit a piacon kapott el, s aki meglovasította volna a gyűrűjét, ha hagyja.
Akkor csaknem eltörte a kétlábú kezét, s megfürösztötte a Természet templomát körülvevő tóban.
A fekete szemek hidegen nézik a férfit, ahogy ott terpeszkedik előtte.
A fakó arcon a száj néma marad, ahogy beszél hozzá.
Inkább, kezében a boros kupával, hátradől. Az elfszármazék szaga az emberekéhez egészen elviselhető, de az arany sárkány mégis jobban kedveli a sötétet.
Nem éri különösebben meglepetésként, hogy megvádolják ilyesmivel. Talán valóban elveszítette kissé a fejét, s túl nagy erővel szorongatta meg a nyápic tündét, de az vesse rá az első követ, aki nem tekerte volna ki a szemtelen elf nyaká az első adódó lehetőségre.
Kain magában előkeres egy igét, biztos, ami biztos, arra az esetre, ha netalán túl beszédes lenne a tolvaj, s egyúttal jól megjegyzi a zsaroló minden szavát.
Kortyol még egyet a borból. Előre látja, hogy ez az alak, emlékezve a korábbi találkozásra, nem fog tágítani ettől az asztaltól.
Máris kevésbé jó étvággyal készül arra a kemencében sült sertéscsülökre.
Ehhez mérten hajol közelebb, fekete szemeit a félelf pillantásába fúrva. Jegesen, szinte sziszegve szűri a szavakat Jeremynek.*
- Először is, azt hiszel, amit akarsz. Tiszta a lelkiismeretem. Másodszor, úgy hiszem, nem nekem van tartani valóm a katonáktól. Kiabálj csak bátran, ha úgy látod jónak, cimbora…..
*Nyomja meg ki az utolsó szót. Ez a kis félelf, akinek még nyilván a fenekén lóg a tojáshéj is, nem fogja őt megzsarolni.*
- Az éhség, a fáradtság meg a te bajod. Ha nem elég ügyes a kezed, vess magadra!
*E szavakat újra hátradől, s ismét kortyol a borból. A kétlábú még mindig nem tudja, kivel kezdett. Már megbánta, hogy belépett a fogadó ajtaján, mégis jobb lett volna kint éjszakázni a szabadban, s nem a kétlábúak egyik fogadójában.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-11-30, 6:44 pm

Magabiztosnak igyekszem mutatkozni, de nyugtalanul veszem tudomásul, hogy a fickó olyan közömbösen mered rám, hogy azt hihetném nem is jutott el a füléhez az, amit mondtam az előbb.
Bár lehet, hogy a közömbös arckifejezés nem fejezi ki azt a rideg tekintete, amit felém mutatott és ami jobb esetben erős megfontolást váltott volna ki belőlem, hogy a távozás mellett döntsek, de…..
De enni, inni és ágyban aludni vágytam és ami sokat nyomott a latban, hogy ezt tőle akartam, amiért úgy megszégyenített a múltkor.
Ezért, amikor közelebb hajol, bár kissé visszatartom a lélegzetem, de nem rántom hátra magam, amit hirtelen szívesen megtennék, de NEM!
A hely tele van katonákkal és érzem…..ösztönösen tudom, hogy nem akar feltűnést, még annak ellenére sem, amit mond, hiszen szinte csak én hallom, olyan hangon beszél.
Csak pár lélegzetvételnyi idő után kapom el a tekintetem, de a szám ismét vigyorra rándul és felkuncogok.
- Tiszta lelkiismeret! Ne röhögtess! – most én dőlök hátra, mint aki csak félvállról veszi a jeges tőrként rám meredő szemeit. – Azért suttogsz és azért húzódsz a homályba? Úgy gondolom te többet veszítenél, mint én, ha elmondanám az ittlévőknek, hogy egy …..sárkány rejtőzik köztük. – emeltem feljebb a hangom fokozatosan. – Tudod, hogy háború van? – kérdezem tőle érdeklődést színlelve.
Eléggé a szívemre vettem, hogy a képességeimet fitymálta, mert úgy gondoltam jó vagyok benne. És mivel egyre biztosabb voltam, hogy nem ember, ezért sikerült csak lebuknom előtte.
Persze minden valószínűség szerint, ha tapasztalatom lett volna sárkányokkal, akkor lehet, nem veszem a bátorságot hergelni, de ennyi ember között…….
- És hidd el …….Drako, hogy ügyesebb vagyok, mint hinnéd. – sziszegem most én. – Nem kérek sokat, csak, amit már mondtam és elválhatunk békében…..


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-01, 12:42 pm

*Kain nem érzi, hogy magyarázkodnia kellene. Ennek a hegyes fülű kétlábúnak fogalmas sincs arról, hogy miért is kerüli a nyilvánosságot. Ha tudná, kik vadásznak rá, talán messzebb iszkolna, mint Lanuria legtávolabbi vidékei, vagy elbújna egy lyukba, s ott is maradna.
Abban biztos, hogy nem hagyja leckéztetni magát, s egyre biztosabb abban is, hogy hamarosan be kell majd vetnie rajta azt a varázslatot, amire készült.*
- Talán emlékszel, hogyan váltunk el legutóbb. Akkor kíméletes voltam.
Tévedsz, ha azt hiszed, tartok az itteniektől, de kurjongass csak nyugodtan, biztosan elhiszik majd, hogy az vagyok, akinek állítasz.

*Némi hallgatás után kortyol a borába, még mindig hátradőlve. Az elf még bizonygatja is, hogy ügyesebb, mint gondolja. A jelek nem ezt mutatják. Már csupán az, hogy hozzá tért vissza, s az akkori könyörgése, szabadkozása, egyezkedési kísérletei után ezúttal zsarolással próbálkozik, mutatja, fogalma sincs a dolgokról.*
- Ha úgy lenne, nem követelnél éppen tőlem darnát, tolvaj.
*Jegyzi meg végül, utalva ismét a félelf képességeire.
A háború kérdésére már nem is válaszol. Tisztában van azzal, mi folyik ezen a földön, ahogy minden itt élő ugyanígy tisztában van vele.
Nem esik ki a feketeköpenyes szerepéből, ám az ételét még nem hozták ki neki, s így kénytelen tovább hallgatni az elfet.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-01, 7:58 pm

Már hogyne emlékeztem volna arra, hogy miként bánt velem! A kezem jó pár hétig nem tudtam használni és a hideg fürdő sem tett jót, még szerencse, hogy a szervezetem, mint a vas, így nem kaptam tüdőgyulladást. Ő meg……nem hiszem, hogy felkopott volna az álla, ha elveszti azt a kis csinos gyűrűt, ami még láthatóan mindig az ujján van. Az én szemem nem kerüli el, még ha nagyon nem is mutogatja.
- És ott leplezted le magad. – mormogom az orrom alatt dühös pillantást vetve rá, aztán ellazítom magam, mert mit érek vele, ha én idegesítem itt fel magam, mikor őt akartam.
Próbálok valamit leolvasni az arcáról, hogy sikerült-e, de nem látok rajta semmit, se dühöt, se feszültséget,…..egyáltalán semmit.
Azt hittem a fenyegetőzésem beváltja a hozzá fűzött reményeket, de láthatóan a blöfföm nem jött be és abban igaza volt, hogy semmi okuk nem volt az itteni katonáknak, hogy higyjenek nekem.
Még magam sem voltam biztos benne, hogy ő egy azok közül, akik a szárnyas gyíkok közül emberi alakban járkálnak.
Azt hiszem taktikát kell változtatnom.
- Na figyelj! Bebizonyítom, hogy igenis jó vagyok, aztán még beszélünk. – hajoltam előre felé, aztán eltoltam magam alól a szélet és a pult előtti nagyobb csoporton áttülekedve a pulthoz mentem. – Még két sört fogadós uram. – emeltem fel két ujjam, aztán széles mosollyal fordultam meg és ültem vissza a komor férfi elé. – Csórók ezek, ebből nem lehet jól lakni. – ejtettem az ölébe egy kis erszényt.
- És látom nem ijedsz meg könnyen, de én is megéltem már egyet és mást cimbora.
Mivel nem tudtam a nevét, így maradtam ennél, még ha annyira nem is élvezte.
- Megszöktem egy Hossin nevű feketemágus rabszolgatáborából és sárkányokkal is küzdöttem már pár csatában, legutóbb Stern-nél, biztos hallottál róla. Ott is emberbőrbe bújt az egyikük. Te is olyan vagy gondolom, de mivel úgy nézem kerülöd a forgalmasabb helyeket, talán nem kém vagy, de akkor mi? - nézek rá érdeklődően.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-02, 2:02 pm

*Láthatóan kibillentette a tolvajt nyugalmából, már ha lehetett nyugalomnak nevezni azt az állapotot, amiben odaült Kain asztalához.
Azonban az is érzékelhető, hogy van annyi esze, hogy ne hagyja magát tovább dühöngeni, s ezt is gondosan elraktározza magában a sárkány.
A rideg arckifejezés továbbra is ott honol az árnyékba húzódó fakó arcon.
Biztos benne, hogy a fogadó vendégei nem esnének kétségbe azért, mert egyikük egy másikukra, ha az mégoly gyanús is fekete köpenye miatt, azt kiáltozná, hogy az egy sárkány.
Az arany sárkány némán hallgatja, ahogy a tolvaj bizonytani akarja képességeit.
Talán szüksége van arra, hogy ha már kétségbe vonták ügyességét, bizonyíthassa őket, legalábbis saját magának.
A „mágusnak” nincs más ötlete, miért is fontos az előtte ülőnek, hogy mit gondol róla a számára szinte teljesen idegen fekete köpenyes.
Minden esetre a fekete szemek követik az elf mozdulatait, s ezúttal gyűrűs keze is felkerül az asztalra, készen arra, hogy ha kell, gyorsan lerendezze az elfet.
Látja, hogyan rendeli a sört és tűnik fel a pultnál állók között, majd tér vissza hozzá.
Az ölébe ejtett erszényért nyúl, majd hanyag mozdulattal visszahajítja azt a tolvajnak.
Neki erre nincs szüksége, sem arra, hogy bizonyítson neki a kétlábú.
Aztán az elf tovább folytatja mondandóját. A névre azért felfigyel, a „Hossin” ismerősen cseng neki, s emlékezik is a kísértetre, habár az nem feketemágus, sokkal inkább egy nagy szájú árnyék, akinek szüksége volt, hogy bizonygassa önnön nagyságát.
Nem azért emlékszik tehát, mert olyan kevéssel találkozott volna, hanem azért, mert az hencegett vele, hogy elfogta Silaronát.
A vörös nőstény gondolata ebben a pillanatban is késként döf szívébe, ahogy a Lysanorral töltött idő is, amelynek végével elárulta a nőstény sárkányt.*
- Aminek látsz, cimbora.
*Adja meg fagyosan a választ, miközben feltűnik a cseléd az illatozó tállal. Hamarosan elé lejt, s leteszi Namelyr elé az asztalra.
A ropogósra sült sertéscsülök illata máris bekúszik a sárkány orrába, ahogy a hagymával sült burgonyáé is.
Nem hajol oda azonnal, megissza a bort a kupából, majd a tálon lévő tőrhöz hajol, s vág a húsból.
Nem zavartatja magát, a tolvaj ott ülhet előtte, s csorgathatja a nyálát.*
- Fajtád alapján tudhatnád, mi mindenre képes a mágia, én pedig avatott használója vagyok. Bökd ki végre, valójában mit akarsz tőlem!
*Vált hirtelen, miközben a kanállal fal a hús mellé a köretből is.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-03, 1:25 pm

Bár szinte biztos vagyok benne, hogy ennek a komor feketeruhás alaknak bőven van vaj a füle mögött és valószínűleg nem csak olyan kis stiklik, mint nekem, aki jórészt jóvá is tettem azzal, hogy kivettem a részt, mind az orkok, mind a sárkányok ellen vívott csatákból, szóval meg voltam győződve róla, hogy magabiztossága ellenére nem örülne, ha közölném a vendéglő katonáival, hogy van itt egy sárkány kém. Lehet, hogy a sárkány os kijelentés erős lett volna, de a kémre biztos ugrottak volna, hiszen már mindenki feszült volt a közeledő háború miatt.
Nem tudom miért akartam neki bebizonyítani, hogy jó vagyok a hivatásomban, de talán inkábba magamat akartam megerősíteni, hiszen kezdő módon buktatott le a múltkor és még jól meg is leckéztetett és ezt azóta sem tudtam kiverni a fejemből.
Ezek a puhányok itt a kocsmában nem okoznak nekem gondot, csak épp a sovány pénzesszütyőjükben lévő érmékből nem igazán jut kellő étel a hasamba és párna a fejem alá, ahhoz végig kéne fosztanom az egész társaságot, ami azért már előbb-utóbb feltűnne.
A megszerzett erszény hamar visszakerül hozzám, ahogy gondoltam, túl arrogáns ahhoz a sárkányjelöltem, hogy megtartsa, én meg hamar eltüntetem és kiiszom a söröm maradékát is.
Továbbra is érzelemmentesen merednek rám azok a fekete szemek, ami azért már kezd feszélyezni. Miből van ez az alak kőből? Sértegetem, zsarolom, ajánlatot teszek neki, bemutatót tartok, próbálom felkelteni kalandos múltammal az érdeklődését, de……semmi…..szinte semmi, mert azért legalább megszólal.
Amire persze kap egy szemforgatást és egy fintort, egészen addig, míg le nem teszik elé azt a pirosra sült, fenomenális illatokat árasztó csülköt, amitől most már megállíthatatlanul kordult meg a gyomrom.
- Tudom mire képes a mágia. – bólintok, miközben nem veszem le a szemem az ételről. – De amit felőled érzek……az más, az sokkal…….- habozok, hogy miként fejezem ki, amit érzek és amit már egyszer tapasztaltam sokkal régebben, egy piacon, egy fiatal nőnél, aki azt sem tudta, hogy mi az, de már kezdtem sejteni, - ősibb, ……fenyegetőbb és……elfojtott. – fogalmaztam meg végül egészen őszintén, talán figyelmem elkalandozása miatt.
Talán botorság volt tőlem, hogy megint bepróbálkoztam nála, de valami megmagyarázhatatlan kíváncsiság vonzott hozzá – a már elhangzott másik okok mellett, - mintha a sors sodorta volna ismét az utamba, de hogy miért……..azt nem tudtam, azon kívül, hogy valószínűleg veszélybe sodortam magam vele.
- Amit már mondtam……éhes vagyok…..egyrészt, - nyeltem egyet, - másrészt…….tényleg úgy gondolom, hogy érdemes lenne igénybe venni a…..szolgáltatásaimat, mind ezt – mozgattam meg fürge ujjaimat, - mind ezt. – kopogtattam meg a halántékom.


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-03, 2:41 pm

*A hús kellemesen ropogós, ízletes és szaftos. Pont, ahogy szereti. Tudja, hogy nem lesz olcsó, főleg most, hogy a háború miatt sok esetben felvásárolják a hízott sertéseket, szárnyasokat, egyéb lábasjószágot, s viszik a hadseregnek.
Örülhet az egyszeri fogadós, ha tud szerezni kéz alól a jól fizető vendégeknek, mint amilyen ez a szakadozott, viseletes, fekete bőrkabátot viselő mágus is.
A burgonya is éppoly ízletes, mint amilyenre emlékezett.
Miközben az elf beszél, önt kiürült kupájába a borból és kortyol is hozzá egy jóízűt.
Látja, hogy az étel illata és külseje megérintette a tolvajt, de neki ezzel nincs semmi dolga.
Azért, mert elé ült valaki, akinek tolvaj létére mégis üres az erszénye, nem fogja megszánni. Főleg azért nem, mert nem is oly rég őt is megpróbálta meglopni.*
~Ostoba kétlábú…~
*Az, amit elmond, eszébe juttatja Lysanor szavait még régebbről. Ő is érzett valamit, elf létére megérzett valamit abból, hogy Namelyr más, mint az átlagos feketeköpenyes mágus.
Igaza volt, Jeremynek is igaza van, de ezt akkor sem és most sem lesz hajlandó elismerni.
Sztoikus nyugalommal falatozik tovább, miközben sötét pillantása a félelfre vetül.*
- Mégis próbára akarsz tenni.
*Jegyzi meg hidegen, két falat között. Valóban, elég botor gondolat az, hogy zsarolni próbálja a kétlábú azt, aki legutóbb olyan simán elintézte. Sejtheti, nem tartana sokáig ismét megragadni, s elteleportálni vele valami elhagyatott helyre, s ott jól helybenhagyni Jeremyt. Megnézné, hogy a helyi katonák mit is fognának fel ebből, s mit tehetnének ellene.*
- Abból a darnából, amit ma itt összeloptál, sör helyett rendelhettél volna sajtot és kenyeret. Azzal már jól lehet lakni a magadfajtának.
*Mutat rá egyszerűen, hogy nem kötelező mindenkinek drága húsokat rendelni.
Azonban egyvalamiben a tolvajnak igaza van. Ha valóban tud valamit Hossin városáról, az még hasznára is lehet, ha Silarona nem jelenik meg a megbeszélt találkozón.
Az felvetné azt a lehetőséget, hogy a kísértet mégsem blöffölt, s akkor az arany sárkány meglátogatná ezt az Ekorint, vagy mit, még ha az életébe kerülne is.*
- Nem tudsz olyat adni, amit használni tudnék.


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-04, 11:55 am

A fekete fickó, akit ezen túl Draco-nak fogok hívni, mert valahogy csak szólítanom kell, egy cseppet sem zavartatva magát a rá és az ételre szegezett vágyakozó pillantásomtól, jóízűen neki lát falatozni. Persze ez az eddigi rideg viselkedését tekintve egyáltalán nem lep meg, de azt hittem az, amit legutoljára mondtam neki, esetleg megrepeszti azt a jégpáncélt, amit a szíve körül visel és megenyhül irányomba, de ha ezt nem is legalább az érdeklődését felkeltem valamilyen szinten.
Azért most már időnként minimum válaszra, még ha oly kurta válaszra is méltat.
- Eszemben sincs! – ráztam meg a fejem egy lemondó sóhajjal, mert kezdem belátni, hogy tényleg elég ostoba dolog volt játszani a türelmével és talán az lett volna bölcsebb, ha jó távol maradok tőle a történtek után, de soha nem a megfontoltság vezette a lépteimet, hanem a hirtelen szülte ötletek…….legtöbbször.
Különben nem ezt a foglalkozást választottam volna és jó pár életveszélyes helyzetből is kimaradtam volna, ha már apró kölyökként a jó anyámra hallgatok. Szegény azonban nem sokáig láthatott el jótanácsokkal.
- Csak tudom manapság jó ha az ember ……megfelelő társakat talál, akivel esetleg kölcsönösen kisegíthetik egymást. És látom te sem találod a helyed, így akár kereshetnénk azt …..közösen.
Tudom, hogy rosszul indítottam vele, de hát túl csábító volt a dolog, ráadásul biztos vagyok benne, hogy csak a képessége miatt nem jártam sikerrel, különben már a zsebemet húzná a sok darna, amit a gyűrűéjért kaptam.
- Ezektől egy tisztességes vacsorára valót sem tudnék összeszedni és annyi sütnivalós biztos van, hogy tudd, ha kifosztom a fél kocsmát, akkor hamar szorulna a nyakam körül a hurok. Az én hivatásomban nem árt tartani a mértéket Draco. – csalt mosolyt az arcomra a megjegyzése. – És holnap is ennem kell valamit. Megbízás meg valahogy nem jön a konyhára, túlságosan elfoglaltak az emberek a maguk bajával. – sóhajtottam a régi szép időkre gondolva.
Összehúzott szemekkel fürkészem a vonásait, amik nem akarnak megnyílni előttem. Na, de az én megalázkodásomnak is vannak határai és bár szinte biztos vagyok benne, hogy lenne pár dolog, ami érdekelné abból, amit tudok, változatlanul játssza a megközelíthetetlent.
- Hát te tudod. – szisszentem fel egy grimasszal az arcomon és lassan felálltam. – Csak aztán meg ne bánd.
Hát akkor marad a kenyér meg a sajt, már kinéztem egy kereskedőt, aki nem rég jött be, csak épp az egyik őr mellé telepedett le a pultnál.
A másik oldalára tolakodtam és érdeklődést színlelve hallgattam a panaszkodását, aztán helyeselve közelebb hajoltam, hogy én is hozzá tegyem a magamét.
- Vigyázni kell én mondom, az utamba eső egyik településen épp akkor húztak fel a fára egy kémet, amikor keresztüljöttem. Vannak akiket ilyen borzasztó árulásra késztet a félelem.
Persze közben a kezem sem pihent és reméltem, hogy Draco azért izzad egy kicsit.
Kis idő elteltével elköszöntem és a zsákmányomból foglaltam egy szobát, majd a szolgáló lánnyal felhozattam az ételt, mert jobb lesz nem szem előtt lenni később.




Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-05, 8:06 am

*Eszik tovább. Újabbat vág a csülökből, s erős, fehér fogaival határozottan, nyugodt tempóban őrli.
Nem siet, egyáltalán. A megfelelő társakra sötét szemeivel a tolvajra pillant. Fel nem foghatja, miből gondolja, hogy bármelyikük is megfelelő társ lehetne a másik számára.
Hogy ő nem találja a helyét, bizony valós meglátás, ám annak olyan oka van, amelyről jobb, ha az elf nem tud.
Nincs mit válaszolnia a további fejtegetésekre. Sosem állította, hogy Lanuria fővárosa egyetlen fogadót rejtene csupán az átutazó kalandoroknak.
Egyikben megszedi magát, a másikban megszáll, s eszik, ha akar.
De ő nem fogja okítani a tolvajt, hogy lehet ezt másképp is.
A maga részéről eszik, hiszen erre várt már mióta, s igyekszik nem zavartatni magát az elf szavai és szaga által.
Nem fog megszakadni a szíve, csak mert egy tolvajnak rosszul megy. Az ő élete ettől sokkal súlyosabb problémákat cipel már hét évszázada.
Ha kellett, hát még az alantas favágó munkákba is belefogott, hogy keressen egy kis darnát. Ez utóbbi nem ételre kellett, azt mindig vadászott magának, ha kellett, hanem az elvegyülésre.
A kétlábúak csillogó, fényes fémeikbe vetett szerelme az, mi nélkül nem lehet köztük ügyesen rejtőzni.
Volt, hogy ölt megbízásból, volt, hogy csupán segített egy szekeret kiemelni a sárból, s volt, hogy varázsolt. Ezernyi módja van annak, hogy keressen valaki, legyen az sárkány, elf, vagy ember.
Nem reagál a kitalált névre. Van olyan jó, mint a Namelyr, vagy bármely más álnév, amit az eltelt évszázadokban magára aggatott.
Hálát ad az isteneknek, hogy a kétlábú végre feláll előle, s elindul a fogadós felé.
Kain követi egy ideig szemével, majd rágás közben hátradől, s iszik a kupából.
Ez a mozdulat bőven elegendő, hogy a beszélgetésre figyelmen kívül hagyott vendégsereget pásztázza.
Továbbra sem tűnik úgy, mintha vadászok, vagy olyanok lennének köztük, kik felfigyeltek volna rá.
Óvatosságát azonban nem szabad feladni, s végre ez a tolvaj sem tereli el figyelmét róla.
Befejezi az evést, s még látja, hogy a cseléd Jeremy után viszi az általa rendelt két sört is.
Ott hagyja a tálat a lecsupaszított csonttal az asztalnál, majd elindul a pulthoz.
Figyelmen kívül hagyja, hogy egy-egy vendég már erszényét keresi, s tolvajt kiált, míg mások büszkeségükben sértve bosszankodnak elveszített érméik miatt.
Stefantól, a fogadóstól, hamar megtudja, melyik szoba az előbbi elfé.
Volna még kérdése hozzá. Egyelőre úgy dönt, nem adja ki a tolvajt, ám nem tartana sokba megtennie. Halkan megkocogtatja az ajtót, majd még egyszer, majd akár nyílik, akár nem, beteleportál a szobába, készen arra, hogy ha kell, ki is térjen az elf támadása elől.
A kopogtatás célja úgyis az volt, hogy az ajtóra terelje a figyelmet, ám ő épp nem azon akar bejutni.
Sötét pillantása már odabent, a félelf férfira vetül.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-05, 7:24 pm

Magamban már lemondtam róla, hogy ezzel a makacs és kiállhatatlanul közömbös fickóval zöld ágra vergődök. Teljesen feleslegesen pazaroltam rá az energiámat miközben talán igaza volt, máshol legalább összeszedhettem volna annyit, hogy legalább ma este ne legyen gondom.
Ha mást nem ez az érdektelenség és az együttérzés teljes hiánya is azt érzékeltette velem, hogy nem emberi lény lakozik a megtévesztő fizimiska alatt.
Nem, nem csak az, hogy nem szánt meg és nem is reagált arra, hogy majd éhen haltam az asztalánál, hanem, hogy másfajta érzelmet sem mutatott, se düh, se sértettség, se gúny, semmi!
~ Akadjon a torkodon, te szívtelen gazember! ~ kívántam neki még a legjobbakat, miközben hideg és szenvtelen pillantásától kísérve elsétáltam az asztalától, hogy bepótoljam a vele elvesztegetett időm.
A kereskedőn keresztül a katonával folytatott csevej azért nem véletlen, még ha kicsit kockáztatok is vele, de azt remélem, hogy azért legalább pár pillanat erejéig idegesíthetem a fickót.
Aztán mivel a saját dolgomra kell koncentrálnom, végképp kiverem a fejemből és inkább kihasználom, hogy elég pénz állt a házhoz és elvonulok szem elől.
Nekem nem jutott olyan finom illatos hús, mint Draco-nak, csak némi kolbász, sajt és tegnapi cipó, de hát ez is valami. Nagy falatokat letörve állok neki és még a felénél sem tartok, amikor valaki megkopogtatja az ajtót, amitől azonnal megáll a kezemben a kés és a bejáratra meredek.
A második kopogtatás már az ajtónál talál, késem befelé, az alkaromra fektetve pihen, készenlétben, ha ne adja az ég valaki az értékeit követelni jött volna.
- Ki……. – perdültem meg a neszre a hátam mögött, - az….? - megfeszülve, ugrásra és döfésre készen.
Mondhatni igen csak meglepődöm a látogató személyétől.
- Mi van? Nem vettem el tőled semmit, mit akarsz? – kérdezem , ha van rá időm és szemem már a kiutat kutatja.


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-06, 11:17 am

*A teleportálás egyik veszélye, hogy amikor az alany megérkezik a célhoz, szervezetének, agyának szüksége van egy röpke, kis időre, míg felméri, hol van, megszokja az új helyet, s kész a cselekvésre.
Kain nagyon is jól tudja, hogy ez ilyen, számtalanszor használta már ezt a varázslatot, s épp ezért csalta az ajtóhoz a tolvajt. Így, a szoba másik felében van ideje, míg az felfogja, hogy megérkezett valaki a szobájába, s azt is, ki az. Ha támadna, már van esélye reagálni rá.
A szoba nem túl nagy, épp, mint amire emlékezett, valószínűleg, ha itt marad, ő is hasonlót kaphat. Stefan bizonyára megoldja majd neki, emlékezve a régi, közös kalandra.
Az elf dicséretes gyorsasággal perdül meg, de nem támad, s arcára komikus meglepettség ül ki.
Az arany sárkány talán még elégedett vigyorral is válaszolhatna erre, azonban a fakó arc hidegen mered az elfre.*
- Ha úgy lenne, már nem élnél.
*Jegyzi meg közömbösen a tolvaj azon megjegyzésére, miszerint nem vett el tőle semmit.
A fekete, kopott, szakadozott bőrkabát mellett ott lóg két karja, széles vállain, lazán lógó kezein látszik, kész gyors és határozott csapást mérni a másik férfira.
Az a benyomása, mintha egy sarokba szorított préda keresni a kiutat vele szemben, s ő eközben óhatatlanul felveszi a vadász szerepét.
Hideg szemeivel a tőrre pillant.*
- Elteheted azt a bökőt, nem akarlak megölni. Ha jól viselkedsz, ez így is marad.
*Nem reagál, csak, ha az elf valóban elteszi a tőrt, ha máshova nem, hát a tálra, amelyen megkezdett vacsorája pihen.
Ha nem tesz így, s továbbra is szökni próbál, Namelyr összébb vonja szemöldökét, s immár erélyesebben szólal meg.*
- Vagy szeretnél játszani, mint legutóbb?
*Nincs ebben játékosság, nincs benne harag sem. Hideg közöny zeng a halk szavak mögött.
Ha a félelf esetleg hallgat a jó szóra, akkor int neki, hogy az egyetlen széken foglaljon nyugodtan helyet.
Nem érdekli, hogy megteszi-e, csak akkor kezd beszélni, ha nem kell harcra készülnie.*
- Említettél egy nevet odalent. Hossin…

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-06, 6:06 pm

Elsősorban tolvaj vagyok, nem orgyilkos, bár a reflexemre nem lehet panasz. Azonban előbb jár a menekülésen az eszem, mint azon, hogy megtámadjak valakit. Persze, ha olyan hirtelen jelenik meg, mint, ahogy azt a fekete ruhás férfi tette, akkor könnyen lehet, hogy előbb jár el a kezem, mint, ahogy átgondolnám a dolgot, hiszen veszélyes világban élünk.
Most azonban ez a veszély nem kell, hogy fenyegesse Draco-t, akit azonnal felismerek, hiszen egyrészt odébb álltam tőle, másrészt valószínűleg, amúgy is felkészült ezen eshetőségre.
Ennek ellenére nehéz ellepleznem a zavaromat és talán, ha igazam van vele kapcsolatban, heves szívverésemet is hallhatja. Sosem vezet jóra, ha valaki nem az ajtón jön be az ember szobájába, ráadásul nem várva meg, hogy beengedjék.
Na meg a nem régen lezajlott beszélgetésünk sem azt mutatta, hogy én vagyok a szíve csücske, akit hirtelen meglátogatni vágyott.
Kezd idegesíteni, hogy továbbra is cseppnyi érzelem nélkül mered rám.
- Jah, persze, hogy is feledném. A nagy Varázsló! – vágok savanyú képet megjegyzésére, némi iróniát víve a hangomba.
Az vesse rám az első követ, aki nem a menekülést keresné ebben a helyzetben. Bár az én kezemben van a kés, az övé üresen lóg a teste mellett, a feszültség szinte vágható.
Ennek ellenére, mikor meghallom a mondanivalóját és elgondolkodva megszemlélem a kezemben tartott kést, mintha most látnám először, halk kuncogás hagyja el a szám…..nem, nem jókedvemből.
- Igazán hálás vagyok, hogy nem akarsz megölni, bár nem tudom mit jelent nálad a „jól viselkedni” kifejezés. Gondolhatod, hogy ez számomra azért nem túlságosan megnyugtató.
Mivel köztem és az ablak között áll, így egyelőre úgy teszek, mintha azért benne lennék a dologban, különben is felmerül bennem a kíváncsiság, hogy mégis miért gondolta meg magát…….
Gyors pillantást vetek rá, ahogy türelmetlenséget vélek felfedezni szavaiban és lassan megindulok a szék felé. A kést ugyan leteszem, de nem teszem el a kezem ügyéből. Elég jó célba dobó vagyok, hogy így vegyem hasznát, ha a szükség rá visz.
- Neked az csak játék volt? – komorodik el az arcom és most nyoma sincs rajta, az általában rajta lévő kaján mosolynak. – Majdnem megöltél. Pedig én nem törtem az életedre.
A nyugodt ücsörgéstől azért messze vagyok, de most érdeklődve emelem fürkésző tekintetem az ő feketéjébe.
- Szóval mégis csak tudhatok valamit, ami érdekel? – kúszik vissza a mosoly a képemre. – És igen, emlegettem egy bizonyos Hossin-t , de már mint látod megoldottam az étkezéssel való problémámat, így az a hajó már elúszott…….- sóhajtottam, mint aki nagyon sajnálja. - De én nyitott vagyok minden javaslatra.
Talán mégis kihúzhatok ebből a zárkózott alakból valamit?

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-07, 8:23 am

*Látja, hogy a kés közel marad, azonban azt még így is meg kell fogni, dobási pozícióba helyezni, s elhajítani pontosan, ha már nekifog.
Ez, még ha csak egy fél másodpercnyi idő is, arra elegendő, hogy a sárkány is reagáljon.
Ennél fogva ügyel arra, hogy reakcióképes maradjon, s így, ahogy eredetileg is akarta, le sem ül.
Még csak nem is reagál arra, hogy majdnem megölte a tolvajt.
Akkor is tudtára akarta adni, hogy legközelebb kétszer is gondolja meg, kikezd-e vele.
A tolvaj felnéz rá.
Az arany sárkány nem tudja hová tenni, hogy a korábbiak tekintetében miért is gondolja még mindig azt a félelf, hogy szabhat feltételeket.
Márpedig úgy tűnik, azt hiszi, hogy azzal, hogy Kain megjelent nála, s kérdez tőle, máris ő diktálhat.*
- Úgy vélem, ezt át kell még egyszer gondolnod.
*Mordul rá a sárkány.*
- Nem vagy abban a helyzetben, hogy feltételeket szabhass.
*Kezét megmozdítja, ujjai a tőr felé mozdulnak, de túl távol ahhoz, hogy esélye lenne elérni.*
- Hapa!
*Ha az elf nem elég gyors, az a tőr e pillanatban már a sárkány kezében landol.
Ha mégis meg tudja kaparintani, Kain kezével mutat rá. S Jeremy úgy érezheti, mintha kezeit, lábait, lefogná valaki.
Az arany sárkány ekkor lép közelebb.*
- Még egyszer. Hossinról akarok tudni, s te beszélni fogsz nekem róla.
Ki ő, hol él, kiknek parancsol…mennyire védett a hely?


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-07, 5:28 pm

Még ha nem is adok magamnak sok esélyt egy ilyen erős „mágus” vagy inkább emberbőrbe bújt szárnyas jószág ellen, azért nem is hagyom magam lemészárolni, mint egy csirkét, ha arra kerülne a sor. Persze lehet, hogy naivan állok a képességeihez, de hát ki tud felkészülni rá, aki még nem tapasztalta soha? Ráadásul abban sem lehetek biztos, hogy nem befejezni jött, amit a múltkor elkezdett vagy túlságosan kinézte belőlem, hogy beváltom az ivóban hozzávágott fenyegetésem. Nem tudhattam!
Tehát a kés marad és bár ideges és izgatott vagyok, hiszen olyan aurát áraszt, hogy az is csoda lenne ha nem lennék, főleg az előzmények ismeretében.
De azonnal másként látom a dolgokat, ahogy érzem és hallom, a tudásomra fáj a foga. És nem is én lennék, ha erre azonnal nem csapnék le a magam pofátlan módján, ami általában bejön, csak, hogy ez nem egy átlagos eset.
Ezt rögtön a tudomásomra is hozz Draco a maga ellenállhatatlanul kedves stílusában.
- Már bocsánat, de hogy ne len……..- a mondatot nem fejezem be, hiszen nekem is elég érzékenyek az ösztöneim és, ahogy látom a kés felé tett mozdulatát, máris villámgyorsan mozdulok és bár örülhetnék, hogy én voltam a sikeres, hiszen a kés az én kezemben volt, azonban ez az összes jó hír, amit a magaménak mondhatok.
A következő pillanatban úgy érzem magam, mintha gúzsba kötöttek volna, pedig egy fia kötél sincs a közelben. Tudom, hogy ismét mágiát használ és a tehetetlenségembe egészen belesápadok.
De nem vagyok ostoba.
- Draco,….nézd…..erre semmi szükség……elmondom én, amit tudok, de mi lenne, ha az nem ingyen lenne? Persze tudom, hogy te, aki minden bizonnyal egy szép, nagy és erős sárkány, vagy könnyen kiszedheted belőlem, ha én nem is akarom, de miért ne a könnyebb utat válasszuk? És a becsületeden sem esne csorba, hogy egy olyan kis semmirekellőre pocsékolnád az erődet, mint én, hiszen az neked nem nagy dicsőség, nem igaz? – jártatom a szám, mint mindig, amikor sarokba szorítanak, néha bejön. - De, hogy lásd tényleg tudok adni neked valamit…….Hossin egy, a hegyekben kialakított búvóhelyen él, ahol van egy rejtett városa, telis-teli fanatikus sötét elf harcosokkal, mágusokkal és harcra idomított rabszolgákkal, akiket mágikus pecsétekkel tartanak hatalmukban és akadályozzák meg, hogy elszökjenek………Szóval? Tudok segíteni? – nézek rá kérdőn.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-08, 2:17 pm

*Az arany sárkányt nem hozza izgalomba az, hogy a kés nem került hozzá. Van B és C terve is arra az esetre, ha le kell fegyverezni az félelfet, ám most még az eredeti folytatása következtében mozgásképtelenné teszi ellenfelét.
Nem teljesen elterjedt varázslat ez, de látta már egy-két társát használata közben, s ő maga is erre vetemedik most.
Nem minden varázslathoz szükséges ige, s ezt nagyon is jól tudja, ki kellően jártas a mágiában.
A hangnem gyorsan változik, s bár továbbra is rettenetesen sokat beszél a tolvaj, kevésbé idegesítő, mint volt az előtt.
Namelyr szándékosan nem reagál az újabb sárkányos kifejezésre. Ez mindaddig bizonyíték nélküli dobálózás a szavakkal, amíg ő maga nem igazolja a férfi számára, hogy igaza van.
Azonban erre nem is gondol, s így marad a fenyegető feketeköpenyes szerepénél.*
- Egy tolvaj nekem ne beszéljen becsületről.
*Veti oda a félelfnek. Az azonban beszélni kezd, ezúttal már valóban mond valamit.*
- Neked az a könnyebb út, ha beszélsz. A nehezebb, ha én szedem ki belőled.
*Ezúttal saját tőrét húzza elő, s annak pengéjére nézve folytatja.*
- A sötétség, mely egy feketeköpenyest óhatatlanul megkörnyékez, sokat segíthet, hogy szenvtelenül végezzem a kínzást.
*Hideg, fekete szemekkel pillant a tolvajra. Még mindig nem mosolyodik el. Egészen halkan folytatja.*
- Mi a legértékesebb egy tolvajnak? Az ujjai? Levághatom egyenként, s te közben mozdulni sem tudsz. De vajon a szemeid nélkül mennyi ideig maradsz életben? Egy a fontos, értelmed, s a szád sértetlen maradjon, s akkor biztos lehetsz benne, ha a nehezebb úton is haladsz, végül dalolni fogsz nekem!
*Az arany sárkány jobbjába emeli tőrét, s annak hegyével Jeremy bal szeméhez közelít.*
- Milyen fajú Hossin? Mi a másik neve? Hogy hívják a várost? Beszélj a védelmi rendszerről!
*Fekete alakja fölé magasodik a tolvajnak, s ha az azokba az éjfekete szemekbe néz, melyeket még jobban kiemel a fakó, fehér arc, s a fekete haj, mely keretezi azt, láthatja, egészen komolyan gondolja a kínzást.
Kain számára Silarona fontosabb annál, semhogy megszánjon egy tündét, aki lopással keresi kenyerét.
Biztos elhatározása neki, ha kell, a férfi élete árán is kiszedi belőle, amit tudni akar.
Baljában egy kétes tisztaságú rongy jelenik meg egyik belső zsebéből, melyet Jeremy szájába kíván tömni, ha az kiáltani akarna.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-09, 2:43 pm

Szerencsétlenségemre nem vagyok gyakorlott mágia használó, ami a szakmámhoz kell, ahhoz van pár varázslatom és képességem, de ez egy jó mágussal szemben vajmi keveset ér, bár érzékelni jól tudom, ha valaki rendelkezik ezen tudással, mint most is az előttem álló férfi esetében.
Ettől még persze nem biztos, hogy sárkány, de én meg vagyok róla győződve, még ha ő sosem fogja „bevallani” ezt egy elfnek, hiszen semmi oka rá.
Azonban számomra most egy sokkal hatalmasabb mágus is elég bajt jelent, nem kell ahhoz még ősibb képesség, így nem igazán számít, hogy milyen minőségében akar kinyírni.
Minden esetre legalább nem azon bukik ki, hogy mennyit hadoválok össze-vissza, hanem apróságokba, ami azonban kezd igen sötét irányt venni.
- Hallottál már tolvajbecsületről? – jegyeztem meg, mert igenis rosszul esett a dolog.
A folytatás meg még rosszabbul, hiszen csak azért kezdtem bele a tájékoztatásába, hogy lássa, nem a levegőbe beszélek, tényleg tudok neki információkkal szolgálni, de ő ahelyett, hogy ezt értékelte volna, még többet akart és ehhez rendesen bevetette magát, nem mondom, mivel olyan légkört árasztva lépett közelebb, ráadásul közben veszélyesen éles kését is elővéve, hogy azon kívül, hogy levert a víz, igen csak megszorult bennem minden. Fenyegettek már meg kínzással, sőt kaptam is belőle ízelítőt, de eddig vagy megúsztam könnyebb sérüléssel, vagy sikerült időben megpattannom, de most egyikre sem látok sok reményt, ha komolyan gondolja. És a jeges tekintetébe nézve látom, hogy KOMOLYAN GONDOLJA!
Nagyot nyelek és a szeme nem tudom levenni a felém közelítő pengéről.
Már az ujjaim említésére is önkéntelen megfeszülök, próbálva elhúzódni, de a szemem……..Ez nem csak egy tolvajt ítélne hosszú szenvedéssel halálra, de bárki mást is.
- Ha megvakítasz, akkor ha bele döglöm sem mondok neked semmit, vagy …….ha igen, akkor sem tudhatod, hogy nem vezetlek-e tévútra. – szólalok meg remegő hangon. – Rengeteg ott a csapda és még ha rendelkezel is khmm….különleges képességekkel, azokat akkor sem éled túl és sokan vannak, még neked is sokan.
Mikor a rongy is megjelenik a kezében, nekifeszülök a láthatatlan kötelékeknek és tekintetem egyre kétségbeesettebbé, de egyben dacossá is válik.
- Én Nawarean-nak ismertem a fickót, aki most Hosshin Ekko-nak nevezi magát és valami kígyó testvérként. Ha engem kérdezel elmentek neki otthonról, de láthatóan sokakat meggyőzött, ráadásul valami Furia nevű sárkánnyal szűrte össze a levet. – mondom gyorsan, hogy megállítsam. – Egyedül nem jutsz be. – rázom meg a fejem. – Nem tudom elmagyarázni, hogy merre van, de odatalálok, megjegyeztem, amikor elfogtak. Kellek neked, ha meg akarod találni és főleg, ….ha beakarsz jutni…..- és még véletlenül sem hallatszik számítás a hangomból.


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-10, 2:42 pm

*Az arany sárkány legkevésbé a tolvaj önérzete, becsülete izgatja. Úgy gondolja, aki mások meglopásából él, az nem él becsületesen, s bármi mást is állít, az kiforgatása a szavaknak.
Ahogy önmagát sem menti fel árulása alól azzal, hogy megszánta a kétlábúakat, hogy megismert egy tiszta szívű, s lelkű fehérköpenyest, s mikor őt látta Anzar csapása alatt haldokolni, inkább a kétlábút választotta az apja, saját népe helyett.
Ő árulóként tekint magára, s akként is viselkedik. Nem menti fel, nem is mentegeti magát tettének okáért. A tett maga meghatározza bűnösségét.
Ugyanígy egy tolvajt sem menteget semmivel, számára nincs becsülete.
Kaint nem érdekli, mit fogadkozik a tolvaj. Lehet benne ellenállás, hogy nem az igazat mondja, hogy hazudjon, ám azt viszont a tolvaj nem tudhatja, hogy az arany sárkány a hét évszázad alatt bejárta már néhányszor, vagy berepülte a Lanur-hegységet, nem ismeretlen számára a terep.
Hossin is elejtett néhány morzsát saját magáról, s városáról, ami tovább segíti, hogy hazugságon kapja a félelfet, ha valóban hazudik, s még egy dolog bizonyos.
Ha rájön, nem öli meg, nem, a kínzás akár napokon keresztül is folytatható. Megvan a módja, hogy kimagyarázza magát Stefannál, s még inkább ott a lehetőség, hogy a tolvaj által lopott darnákat, erszényeket, pénzes szütyőket visszaszolgáltatva jó színben is tűnjön fel a helyiek szemében.
Onnantól pedig nem zargatja majd senki, s ha a tolvaj üvöltene, hát elég neki egy jól irányzott ütés, hogy elejét vegye a dolognak.
A tőrrel pedig könnyedén okozhat pokoli fájdalmakat is, hisz volt bőven lehetősége kitapasztalni, még saját testén is, mely részek az igazán érzékenyek egy kétlábú testen.
Mindennek teljes tudatában közelít a kés hegyével Jeremy bal szeméhez, amikor az beszélni kezd.
A tőr megáll, s mozdulatlanul meredezik előre hegye a tolvaj felé.
Namelyr fekete szemei figyelmesen merednek egyenesen a tolvaj szemeibe, hallgatja Jeremy mondanivalóját, s igyekszik minden meglévő ismeretével összevetni az elhangzottakat.
Természetesen benne van a pakliban, hogy így is félrevezető dolgokat tesz magáévá, ám bízik annyira saját magában, hogy ez ne tartsa vissza.
A Nawarean név egy harmadik a sok közül, mellyel találkozik, ám Hossin neve már ismerős számára, ahogy a harmadik, az Aden von Zaken is.
A kígyó szintúgy az, s az is annak tűnik, hogy nem mutatkozik egészen normálisnak.
Furia nevére melegség fut végig az arany sárkány gerincén. Ez is stimmel, Hossin az ősi sárkány nevét szintúgy emlegette, s ha ezt a félelf megerősítette, hát igaznak hiszi el.
Utóbbi számára nem jó hír, nagyon nem.*
- Nem mondtam, hogy be akarok jutni. S botorság azt gondolnod, hogy csak tőled szerezhetek információt.
Folytasd! Vannak-e csapdák az odavezető úton? Mivel védik a bejáratokat? Hogyan lehet megtalálni?
Hányan vannak?

*Gondosan megjegyzi az eddig kapottakat, hozzáteszi a sötét elf információkhoz. Eddig csupán abban hitt, hogy Gwaith-dúrban élnek nagyobb tömegben, s Filnorenben sötét elfek, ám ha itt is…
Közben tőre még mindig Jeremy szeme felé mered, s ha netán próbálkozna, újfent tovább közelít pokoli lassúsággal a szemhez.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-10, 3:36 pm

Megkönnyebbülten veszem tudomásul, hogy szavaim megállították a közeledő kést, bár az továbbra is olyan rezzenéstelenül ül a fickó kezében, hogy semmi kétségem nem lehet, hogy legalább olyan érzelemmentesen használná, ahogy eddig is tapasztaltam tőle bármilyen ilyetén megnyilvánulást.
Nincsenek illúzióim, hogy ha minden kiszed belőlem, a legegyszerűbb, ha megszabadul tőlem, így akármennyire is félek tőle, muszáj megpróbálnom taktikázni és elérni, hogy érdeke legyen életben hagyni. Kiáltani teljesen felesleges pocsékolásnak tartanám, mert azzal valószínűleg csak felbosszantanám és az előkészített rongycsomó kétséget sem hagyott felőle, hogy erre is felkészült.
Persze ha ordítok az csak azért lesz, mert kínzással persze ezt el lehet érni mindenkinél.
Hiába fürkészem a vonásait, hogy mit szól a szavaimhoz, továbbra sem reagál, azon kívül, hogy nem közelít még jobban a késsel, de hamar rájöhetek, hogy nem érdekli mit ajánlottam, csak kérdezget tovább.
Értetlenül nézek rá, aztán gyorsan behunyom a szemem, mert nem akarom látni, ami jön.
- Én azt hiszem be akarsz jutni, különben minek kérdeznéd, amit kérdezel. Tudod tolvaj vagyok, nem hülye.
Azt a nagy szám nem tudom befogni!
- De, - folytattam gyorsan, még mindig lehunyt szemmel, - mint az előbb mondtam, nem tudom elmondani, csak odavezetni. Természetesen többszörös védelemmel van ellátva és telis-tele van csapdákkal.
Ez most jórészt csak megérzés, hiszen nem mutatták meg nekem, hogy mikkel védik, csak amit magamtól kitaláltam, meg amit a józan ész mondatott velem. A város jól el volt rejtve és tele sötét mágusokkal, köztük az őrült Hossin-nal és Zaricsé-vel, akikről minden el tudok képzelni.
Minden el akarok követni, hogy életben maradjak és, ha az előttem lévő feketeköpenyes mégis hajlik rá, hogy odavezessem, akkor talán alkalmam lesz meglépni előle, állandóan nem tarthatja rajtam sem a szemét, sem a varázslatát.........legalábbis remélem. Csak életben kell maradni és ahhoz azt kell hinnie, eléggé megfélemlített. Na persze ebben sok az igazság.
- Sokan vannak és van nekik egy trolljuk is. - fut át egy grimasz az arcomon, ahogy emlékeim visszatértek arra, amit Hossin mondott. - Azzal etetik fel az engedetleneket. De egy robbanó pecsétet is elhelyeznek az erőszakkal toborzottakon, amit szökés esetén aktiválnak, bár nálam nem vált be. - vonom, azaz vonnám meg a vállam.
- De nem mondok többet, csak ha elengedsz! Kínozz meg, ha akarsz, akkor sem. - szorítom össze a számat.
Ha azt hiszi mindent elmondtam, akkor könnyedén végezhet velem, ezért inkább kockáztatok.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-11, 7:35 am

*Kain ismét nem válaszol. Esze ágában nincs a tolvajnak kiteregetni szándékait. Azt, hogy ha Silarona nem érkezik meg, akkor Ekorin lesz a célja, s csupán akkor akar majd bejutni. Ám abban biztos, hogy akkor be is fog.
A sárkány nem osztja meg ezeket azzal, akivel amúgy is bizalmatlan.
A troll információját Namelyr megjegyzi, ám nem mond rá semmit. Ölt már trollt is, jó tudni, hogy arra is készülnie kell. Talán leginkább az lehet számára segítség, ha, ahogy korábban tervezte, észrevétlenül próbál bejutni.
Ha az elfnél nem vált be, a robbanó pecsét nem is biztos, hogy mindenkiben benne van, ám akár fegyverként is használható, ha valakit meg akarnak állítani.
Kain ezt is megjegyzi, utóbbira nincs semmi bizonyítéka, ám az eddig leírtak alapján inkább egy rabszolgatábornak tűnik a dolog.
A tolvaj azonban megmakacsolja magát.
A sárkány, mielőtt még belefogna a kínzásba, vet egy rosszalló pillantást a félelfre.*
- Ez rossz döntés. Ha elmondod, amit tudni akarok, és igaz lesz, elengedlek.
Nekem csak az információ kell, nem egy piti tolvaj élete.
Ha nem beszélsz, jön, amit ígértem.
Mennyi az a sok? A rabszolgák is elfek? Utóbbiak többen vannak, így van csak értelme. Milyenek az arányok? Ki teszi a pecsétet rájuk? A katonákban is van?
Beszélj!

*Amennyiben Jeremy nem beszél, a sárkány arca még fagyosabbá válik, s a tőrt ezúttal a férfi mellkasához helyezi, közvetlenül a kulcscsont vonala alá.
Figyel, ha Jeremy kiáltani szeretne, mielőtt száját tömné be, öklével sújt a férfi halántékára. Épp akkorát, hogy elájuljon, ám bele ne haljon az ütésbe.
Ha még mindig nem beszél, a rongyot a férfi szájába tömi, s lassan elkezdi nyomni a tőrt a csont alá.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-14, 6:41 pm

Mostanában igen csak rám jár a rúd és azt sem gondoltam volna, hogy egyszer talán az lesz szabadságom záloga, hogy Hossin rabságában sínylődtem. Mondjuk a szökésemet köszönhetem annak, hogy akármivé is formálódott közben az az őrült, valamennyire emlékezett közös „kalandjainkra”, de hát, ha nem vagyok észnél, akkor mindenképp rosszul végződhetett volna.
Persze Kana vonzódása felém………én sem tudtam kiverni sokáig a fejemből………lehet, tényleg el tudott volna szakadni a nevelő apjától, de ……..nem kockáztathattam……
Persze mindezek csak pillanatokra suhantak át a fejemen, hiszen sokkal nagyobb baj lebegett a fejem felett, egy feketeköpenyes képében, aki könnyen a halálomat jelentheti.
Tudom, hogy nem jó ötlet ellentmondani a kérdéseinek, de semmi, de semmi biztosíték nincs arra, hogy állni is fogja a szavát.
- Mondod te! – kúszik a gyomromba a félelem rideg tekintetét látva. – Akkor miért nem engedsz el most, úgy is sokkal erősebb vagy nálam. De legalább érezném, hogy tényleg meg van benned a szándék. – próbálkozom még, de megesküdnék rá, hogy ha meg is hallotta, nem teszi meg.
Most már láthatóan folyik rólam a víz és finoman remegni kezdek, bár a kötése továbbra is dermedten tart. A kés hegyének iránya megváltozik, ahogy nem nyílik beszédre a szám, csak szaggatott lélegzetem válik szaporábbá, majd a kucscsontom alatt a bőröm alá hatol.
Persze, hogy ordítok, ahogy a torkomon kifér, de még mielőtt belelendülhetnék egy ütés ér, amitől elszédülök, aztán durván lenyomja Draco az előbb látott rongyot a torkomon, hogy öklendezni kezdek.
Aztán lerohan a fájdalom! Azt hiszem szétrobban a vállam és a kín elborít. Továbbra is ordítanék, de csak tompa nyöszörgés hallatszik a betömött számból.
~ Hagyd abba! Kérlek, hagyd abba!~
Remélem, hogy még hajlik rá, hogy meghallgasson, mert ha tovább kínoz, akkor biztos elájulok.
A kérdéseit azonban jobb, ha újra felteszi, mert már teljesen kiverte a fájdalom a fejemből.


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime2016-12-15, 9:21 am

*Természetesen a tolvajnak ismét túl éles a nyelve. A sárkány közömbösen fogadja, s úgy érzi, ideje megmutatni a félelfnek, hogy csak két választása van. Beszél, s az nem fog fájni, vagy nem beszél, az viszont kínokat hoz rá.
A kétlábú az utóbbit választja, s amikor a testébe hatoló tőrtől kiszabadulna az igazi ordítás száján, Kain elnémítja.
Elszánt tekintete jelzi, még azelőtt megmutatja a tündének, hogy mire gondolt pontosan, mielőtt felenged a kötés, amivel ledermesztette a kétlábú testét.
Ő tudja, meddig fog tartani, s fenn is tartja még addig, ám Jeremynek nem szabad tudnia, hogy véges az idő.
Figyeli a kétlábú légzését, figyeli, ha szemei előbukkannak, s figyeli testének reakcióit is.
Hamarosan kihúzza a kést, s a félelf ruhájába törli a pengén megjelenő vörös vért.*
- Bólints, ha végre beszélnél!
*Rideg a hang, s szenvtelen. A sötét szemek ismét Jeremy pillantását keresik, s még egyszer megszólal.*
- Ha meg akartalak volna ölni, már a múltkor megteszem. Én tartom a szavam, de neked csak a reményed lehet. Azonban, ha nem beszélsz, nincs miről tárgyalnunk. Arcátlanságodért kínnal, s végül halállal fogsz fizetni.
*Ha a tolvaj bólint, Namelyr kihúzza a rongyot a szájából. Nem látja el a sebet, nem tesz semmit, de ha kiáltani szeretne, erős keze ismét mozgásba lendülhet, s akkor már nem lesz megállás. Jöhet az egyik szem.
Amennyiben látja, hogy már a kérdésre sem emlékszik, újra elkezd beszélni.*
- Tudni akarom, hányan vannak. Milyen fajúak a rabszolgák? Mennyivel vannak többen ezek? Ki teszi rájuk a pecsétet, s van-e a harcosokban is?
Beszélj, s ha úgy látom, igazat, s hasznosan szólsz, elláthatom a sebed is. Ha hazudsz, vagy néma maradsz, elveszem egyik szemed világát.

*Tudnia kell minél többet, Silarona miatt, saját maga miatt. Talán csak a bosszú marad számára, ám ez a bosszú kíméletlen, s véres lesz, ha a nősténynek baja esett.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 13 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)
Vissza az elejére 
13 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Éjszaka a Nagy Kaszásban
» Valian piactere
» Valian központja
» A fogadó
» Tűz fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa-
Ugrás: