LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next
SzerzőÜzenet
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-03-18, 6:32 pm

A feszültség nem enyhült körülöttünk és én sem lazultam el, annak ellenére, hogy a kés eltávolodott a nyakamtól és már nem fenyegetett közvetlen életveszély, de éreztem, hogy a nem éppen most és itt tervezett vallomásom ellenére a Madame nem nagyon enyhült meg felém.
Persze egy olyan nő, aki veszélyek között nőtt fel, nem is várható, hogy egyik pillanatról a másikra megbízzon bennem, hiszen bár mióta „felvett” ezen próbáltam dolgozni, de nyilvánvalóan a most meghallgatott történetem nem növelte meg az esélyeimet. Bíztam azonban benne, hogy mégis meggondolja magát és megtart maga mellett. Ha hitte, ha nem, segíteni akartam neki! A látszat azt sugallta, hogy ugyan nincs rászorulva, hogy feltalálja magát még ebben a nehéz helyzetben sem, mert már megedzette az élet, de mégis úgy éreztem, hogy talán a kemény réteg alatt szüksége van egy kis védelemre…….
Szavaira azonban megráztam a fejem.
- Nem……….valahogy a gyűlölet sosem merült fel bennem, talán nem volt ahhoz elég időm akkor és ott, hogy ez meggyökerezzen bennem, utána meg…..hát utána volt elég bajom, hogy ne ez foglalkoztasson. Ahogy mondtam Önnek Mylady, magam is meglepődtem, amikor ez a férfi felbukkant. Sosem kerestem volna meg csak , hogy bosszút álljak. Azt nem mondom, hogy nem horgadt fel bennem a harag, amikor újból a szemem elé került, azonban most sem rohannék utána, hogy bosszút álljak. Sem a bajtársaimat, sem a régi életemet nem hozná vissza. – ingatom meg a fejem szárazon. – Ezért a válaszom igen, képes vagyok kordában tartani az érzéseimet és követni az utasításait, hogy kiderítse a történtek mögötti miérteket. – fejeztem be határozottan.
Már így is többet mondtam, mint amit valaha is akartam és, ha nem tudtam meggyőzni, akkor nincs is itt több keresnivalóm.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-03-24, 8:44 pm

*Nincs oka kételkedni a férfi szavaiban, de nincs oka kételkedni a saját megérzésében sem. S ez utóbbi most arra biztatná, hogy ne vegyen több gondot a nyakába, mint amennyi már van. Éppen ezért, ha csak az érzéseire hallgatna, Shadow már egy pénzes erszénnyel gazdagabban, de egy állással szegényebben indulhatna neki a lassan ébredező városnak. Ha csak arra a halk, mégis erőszakosan a maga igazát ismételgető hangra figyelne, amely ott suttog valahol a tudata legmélyén, most azonnal elbocsátaná az előtte ülő férfit.

De nyilván nem ő lenne Zaveeyera Borromo, ha ezt tenné. Mert ő most is arra számít, hogy vállalkozásai és ő maga is túléli a következő napokat. Hogy majd talál megoldást, olyat, amellyel végül egyik vezért haragját sem vívja ki. S ha így lesz, vajon hogy venné ki magát, hogy az, akit a város "krémjének" üzlettársaként mutatott be, egyetlen nap alatt eltűnik a föld színéről. Persze, ráfoghatná az esetet a harcoló felekre is, hivatkozhatna megfélemlítésre, bosszúra, amelynek ő a kárvallottja. S kevesen lennének, akik kétségbe vonták az állítását. De vajon szeretné-e, hogy a "megüresedett" helyre új, s nyilván hatalmas támogatókkal rendelkező új pályázók jelentkezzenek nála?

Vajon megéri-e hallgatni a megérzésekre akkor, amikor az ésszerűség és a tapasztalás mást diktálna?

De mert Zaya a döntéseiben sem kevésbé hatékony, mint a meggyőzésben, hát megbánás és immár kétségek nélkül hozza meg az ítéletét.*

- Igaza van - szól hidegen. - Ahogy én nem tudtam Damos Fynn érkezéséről, úgy magának is nehéz lett volna tudomást szereznie róla. És hogy tudja, nem azért tartom magam mellett, mert biztos vagyok abban, hogy a többi dologban is igazat mond nekem. Nem vagyok biztos, mert nem lehetek. Mert valóban nem láttam rajta azt, hogy felismerte volna magát. De ez nem lehet bizonyíték a szavaira. Hiszen önön sem láttam semmit a találkozásukkor. Semmi olyat, ami miatt gyanakodtam volna. Vagyis akár ő is tisztában lehet azzal, hogy kivel hozta össze a véletlen. Így csak azért maradhat, mert játszania kell tovább a szerepét egy ideig. Megértette, hogy mire kérem?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-03-25, 7:17 pm

Már nem volt mit mondanom, hiszen, amit lehetett, anélkül, hogy azért teljesen kitárulkoztam volna Borromo előtt. Még nem volt meg közöttünk az a bizalmi viszony, hogy megismerje az életemet, bár én igyekeztem bebizonyítani neki, hogy számíthat rám, nem hagytam cserben akkor sem, amikor kiderült, hogy több van a felajánlott munka mögött, mint csak éberen őrködni holmi kéretlen pénzre ácsingozók és lerázhatatlan udvarlók miatt.
Sejtettem, hogy nem esik jól neki, hogy jól működő hírhálózata az esetemben nem volt hibátlan, mert tapasztaltam, hogy nem nagyon tűri a hibákat, de hát ez érthető volt, ha belegondolt az ember, milyen lehetett védtelen nőként felkapaszkodni a mostani helyzetébe. Egy hiba is lehetett számára az utolsó, főként, ha ilyen bandákkal kellett felvennie a kesztyűt. És most két tűz közé került.
Hogy őszinte legyek, fogalmam sem volt, hogy miként fog dönteni. A büszkeségén esett csorba fog többet nyomni a latba, amiért titkok maradtak előtte elfedve, vagy felméri az előnyét egy elkötelezett alkalmazottnak, akinek saját érdekei is valamennyire egybe esnek az övével.
Aztán megszólalt és én minden elfogódottság nélkül néztem a szemébe. Minden esetre nem kezdődött rosszul……és nem is végződött rosszul.
- Igen, már az elején is megértettem. – bólintottam határozottan. – Tisztában vagyok a veszéllyel, ami ezzel jár. Ne felejtse el, hogy az a kölyök odakinn, egyébként is a véremre pályázik. – mosolyodtam el hidegen. – És abban is igaza van, hogy nem tudhatom, hogy Fynn megismert-e, bár erre nagyon kevés esélyt adok, de nem zárhatom ki. Ha viszont ez lenne a helyzet, akkor amúgy is felkerültem a listájára függetlenül attól, hogy Ön alkalmaz-e vagy sem. - fejeztem be egy erős érvvel, mert mintha halványan azt éreztem volna, hogy nem csak azért bizonytalan az alkalmazásomban, mert nem bízik bennem, bár ezt nem róhatta fel nekem, hiszen egy szóval sem kérdezett a múltamról, és a munkám szempontjából ez nem is volt releváns, hanem azért is, hogy, ha nem jól alakulnak a dolgai, ne rántson magával.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-03-27, 12:04 am

*Zaya csak félig figyel Matt szavaira. Az első mondatban már megkapja a választ a kérdésére, s így a további mondanivaló már kevésbé érdekli. Annál is inkább, mert látja a hatalmas ablakokon át, hogy odakint a fények lassan változnak, s nekik egyre kevesebb lesz az idejük. Egyre közelebb kerülnek a "korai érkezéshez", amellyel Fynn ígérete nyomán számolniuk kell és ezáltal még közelebb egy döntéshez, amelyről Jarlath-ot kell értesítenie küldönce által. De még nem tudja, mit feleljen. Nem tudhatja, hiszen az Árnyak ura arra kérte, hogy ne adja meg fivérének azt, amit szeretne, s ő nincs tisztában azzal, mi is lenne a hőn áhított szívesség. És a válasz nyilván azért szeretné testvére érkezése előtt, hogy esélye se legyen megtudni. És ez semmiképpen sem jó hír. Csak egyet tehet, kockáztatnia kell. S a kockázat most egyet jelent egy igenlő válasszal. De azt akarja, hogy a Láthatatlannak kétsége se legyen afelől, hogy a felelet nem a kedvére való. Ahogy a kíséret sem, amellyel elengedte őket. Hát gyorsan az íróasztalához ül, papírlapot vesz elő és néhány sort vet rá sietősen. Aztán gyertyát gyújt, a levelet gondosan összehajtogatja, vöröslő viaszhengert olvaszt meg a láng fölött, hogy azzal zárja le az irományt. Legvégül egy apró réz pecsétnyomóval üti rá a Ház jelzését, hogy biztosan tudja a címzett is, hogy az üzenet olvasatlanul jutott el hozzá. Így senki sem tud meg többet annál az alkalmazottai közül sem, mint amennyi szükséges. S amikor csengetésére Blanche kopogtat az ajtón és lép be a szobába, utasítása rövid, szűkszavú.*

- A ház előtt vár a kölyök, aki idáig kísért bennünket. Add oda neki a levelet és mondd meg neki, hogy éjfélig várom a választ. - s amikor a lány kisiet az ajtón, csak akkor fordul Matt-hez, akinek biztosan sejtelme sincs arról, vajon mi is áll a levélben. - Alkut kötök vele. De csak egy feltétellel. Ha rosszul sülnek el a dolgok, minden alkalmazottam szabadon elmehet a városból. Senkinek nem eshet bántódása. Magának se. - ahogy erre gondol, összerázkódik és fázósan húzza össze magán a köntösét. - Mert tudom, semmi jó nem származna abból senkinek, ha maradna. És most meséljen arról az éjszakáról. Csak hogy tudjam, mire számíthatok, ha Damos Fynn-nek is üzletet akarok kötni.
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-03-28, 8:53 pm

Most, hogy már sok mindent tisztáztunk egymás között, egészen nyugodtan vártam, hogy mi lesz a végső döntése, főként, hogy megerősítettem abban, hogy képes vagyok uralkodni magamon és betartani az általa alkotott szabályokat. Igazából sosem adtam rá okot, hogy ezt megkérdőjelezze, hiszen eddig is megtettem mindent, amit kért.
Végig figyeltem az arcát és láttam, ahogy lassan ellazul és ez azt mondta nekem, hogy elfogadja a segítségemet, még ha a bizalmáért még nagyon keményen meg kell dolgoznom.
Persze az is lehet, hogy, ahogy azt elég világosan a tudomásomra hozta, nem lesz lehetőségem erre, mert nem leszek elég hosszú életű ehhez. Csempész voltam és most zsoldos vagyok, sosem áltattam magam azzal, hogy ezek nem életveszélyes foglalkozások, de magam választottam ezeket és bár nem keresem, de nem félem a halált.
Nem szól egy szót sem, csak az asztalhoz ül és ír egy levelet, amit a kicsit később becsöngetett Blanche-nek ad, hogy adja oda a várakozó Patkánynak. Az arca kiismerhetetlen, így nem tudnám megmondani, hogy elutasította vagy elfogadta a bandafőnök ajánlatát, de Madame Borromo nem tartott bizonytalanságban sokáig.
- Sajnálom, hogy nem bízik bennem, de megértem. – sóhajtottam, aztán kényelmesebben elhelyezkedtem a széken.
Ha már mondtam „A”-t, akkor akár mondhatok „B”-t is, bár nem voltam büszke arra, amibe most beavattam.
- Azt már tudja, hogy csempész voltam. Nem kell túl rosszra gondolnia, csak az volt a bűnöm, hogy a vámszedőket megkerülve hoztuk be a városokba a hajókkal érkező különleges kelméket, afrodiziákumokat, fűszereket. El sem hiszi, mennyi tehetős vevőnk volt, az egyik ilyen volt Deril Fonte, legalábbis én akkor így ismertem, vagyis nem én, hanem a helyettesem Hugo, mert vele ő tárgyalt. Drága parfümöket vásárolt párszor. Talán a negyedik ilyen alkalomnál, nagy tételt rendelt és mi le is szállítottuk, egy kis falu félreeső fogadójában vártuk, hogy átadhassuk. Csak azért voltam jelen, mert nagy összegről volt szó és látni akartam, hogy ki az, aki ennyit hajlandó kiadni. Még 6 emberem volt velem. – emlékeztem vissza halkan és most is belém nyillalt a fájdalom. – Hirtelen csaptak le ránk a városi őrök, nem lett volna értelme ellenállni, de mégis lelőtték két emberemet, akik még csak fegyvert sem húztak. Én csak azért menekültem meg, mert éppen a lovakat ellenőríztem és mire visszaértem volna, már mindennek vége volt. Két emberem holtan, négy vasban feküdt a földön. Akkor láttam meg Deril-t, azaz Fynn-t, aki a parancsnokkal parolázott és pár ember szekérre rakodta az árut. Mire észrevettek volna, vagyis bíztam benne, hogy így volt, lóra kaptam és elvágtattam. Gondolom az elfogott embereimből mindent kiszedtek, mert mire a rejtekhelyünkre visszatértem minden le volt rombolva és jóformán mindenkit elfogtak. – fejeztem be a visszaemlékezést komoran. – Földönfutó lettem és most itt vagyok, ennyi a történet, asszonyom.


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-02, 1:31 pm

*A története szinte szokványos. Mert már hányszor hallhatott hasonlót bárki, aki életét és üzletét a szerencsére bízta. És persze arra a szent meggyőződésére, hogy boldogulása és tettei senkinek nem szúrnak majd szemet, hogy okosabb és agyafúrtabb lehet bárkinél.

És ha ilyeneket hall, főleg arra a végtelenül elvakult hitre gondol, hogy bárki is azt gondolhatja, hogy senki sem fogja a vesztét kívánni senkinek csak azért, hogy elvehessen tőle mindent, amit oly nehezen megszerzett. Pedig az irigység olyan méreg, amely bárki vesztét okozhatja. És ahogy hallgatja a férfit, úgy tűnik számára, Matt Shadow rosszul mérte fel az üzletfeleit és helytelenül ítélte meg önmagát is, amikor azt gondolta, az üzlet, amelyben annyira sikeres volt, nem kelt vágyat senkiben arra, hogy megszerezze, de legalább is lerombolja. Matt Shadow így hát nem volt annyira sikeres és szerencsés sem. Bár azt talán a javára kell írni, hogy a Végzet és a Sorsok Úrnője támogatta őt, s legalább az életét meghagyta. Talán mert küzdő szellem, s az is valószínű lehet, hogy ennek okán a vesztesége talán nagyobb "haszonnal" járt számára, mint ahogyan elsőre gondolta. Mert a tanulság óvatosságra készteti a jövőt illetően.

A jövőt, amelynek a küszöbén állnak ebben a pillanatban, és amelyben mindketten életük és vélhetően bárki életében az egyik elképzelhető legnagyobb slamasztikába kerültek És ha ő most elbízza magát, könnyen juthatnak Matt Shadow sorsára. De nem biztos, hogy olyan szerencsések lesznek.*

- Már nem földönfutó, Matt. Állása van és egy üzlet "társtulajdonosa", amely Norlan egyik legújabb büszkesége lett. És ha segít nekem, az is maradhat. De most azt kell kitalálnunk, vajon mi Fynn szándéka és mi az, amit azért a régi tettéért fizetségül kérhet. Ha az Ön esetét nézem, úgy látom, az üzlete kellett, hiszen Önt nem kerestette az árulás után, s nem próbált az életére törni. Nem személyes ügy volt az, amiért a bukását kívánta. S ha átgondolom a múltbéli eseményeket, én sem adtam okot számára ilyesmire. S ha az áruin kívül az "üzletét" is ellopta, akkor talán ezt akarja teljessé tenni azzal, hogy ha megszerzi a Bazárt, már eladni is lesz hol a portékáit, s nem kell alkudoznia a kereskedőkkel, akik minél kevesebbet akarnak adni a veszélyes holmikért. Mit gondol, ez lehet a célja? S csak véletlen, hogy éppen én segítem ehhez hozzá?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-04, 8:10 pm

Soha nem beszéltem még senkinek sem erről az életemet nagyban meghatározó kudarcról…..és most sem beszéltem volna, hiszen nem tudhattam, hogy nem-e pont az alkalmatlanságomat bizonyítom-e vele, de valahogy ez a nő azt éreztette velem, hogy a vesémbe lát….., hogy ha most megpróbálom félre vezetni, akkor eljátszom az esélyemet arra, hogy olyan munkát szerezzek, ami talán nem felhőzi el apám szemét, ha egyszer még lehetőségem lesz beszélni vele.
Jó lenne már eléállni és tisztességesen megkeresett pénzt tenni le az asztalára, amit el is fogad tőlem, megkönnyítve számára az idős kor nehézségeit.
Gondolatban megráztam magam. Nem most van itt az ideje ezeknek a töprengéseknek, most arra kell összpontosítanom, hogy milyen elképzelései vannak a Madame-nak arra nézve, hogy ő, miként mászik ki az elé állított csapdából. Őt is könnyen kerülhetett abban a helyzetbe, hogy minden, amiért eddig dolgozott és szenvedett, egy pillanat alatt kicsúszik a kezéből. Nagyon hasonló volt a helyzetünk, bár ő legalább tudott róla és felkészülhetett és nem volt olyan naiv, mint én akkor ……….
Mikor a Mylasy emlékeztetett arra, hogy tulajdonképpen az „üzlettársa” vagyok, egy mosoly jelent meg az arcomon, de mikor azt mondta, hogy az is maradhatok, megemelkedett a szemöldököm.
Aztán azt gondoltam, hogy ezt bizonyára csak az állásomra érthette, így inkább tovább figyeltem.
Szavaira csak egy kis gondolkodás után feleltem.
- Lehet, hogy igaza van és csak át akarta venni a jövedelmező munkámat, de……..az nem biztos, hogy nem kerestetett, hiszen jó időre eltűntem, mikor kiderült, hogy szétverte a bandát. Nem hiszem, hogy akart volna szemtanút az árulására. Ám abban, hogy miért most tűnt fel, mikor Ön, madame létrehozta ezt az üzletét, sok igazság lehet. – bólintottam. - Talán ez még azt is megéri neki, hogy összerúgja a port a testvére vezette másik bandával. legalizálni akarja a piszkos kis üzleteit és ezzel nagymértékben minimalizálná a lebukás veszélyét is. Azt már láttuk, hogy mindenre elszánt, még egy nyílt támadást is kockáztat. Sajnos ez azt jelenti, hogy a kikötői őrség a zsebében van. – jegyeztem meg.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-04, 9:39 pm

- Matt, ha így van, ahogy gondolja, akkor úgy tűnik,..

*Nem tudja, hogy mit és hogyan mondjon. Mert felrémlik előtte a pillanat, amikor Damos Fynn megjelent az estélyen. Vajon ott lehetett, amikor bemutatta az egybegyűlteknek Shadow-t? Vajon hallotta a nevet? S ha igen, miért tett úgy, mint aki nem ismeri? És éppen ezért fészkeli bele magát egy még sötétebb gondolat a fejébe.*

- Azt mondja, lehet, hogy kerestette magát. S ha így van, most megtalálta, Matt. Mert az estélyen elhangzott a neve. Mégsem tette semmit. Mondja, nem titkol valamit még előlem? Csak nem volt más neve önnek is? - néz kutatóan az "üzlettársára". - És mégis, mit tud maga a kikötői őrségről?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-04, 9:53 pm

Elkomorodva gondolkoztam el azon, amit Borromo felvetett, de akár hogyan törtem a fejem, nem rémlett, hogy Fynn már előbb is ott lett volna. Az is igaz azonban, hogy nem rá figyeltem, de nekem úgy tűnt, akkor lépett be az ajtón, amikor fel is hívta magára a figyelmet. Megráztam a fejem és egy dühös villanást láthatott a szememben
- Véleményem szerint nem volt ott, amikor bemutatott, egyáltalán nem látszott rajta, hogy bármit is jelentettem volna neki, azon kívül, hogy visszavágtam neki. Nem rám koncentrált, de persze teljesen nem lehet kizárni……..Viszont meg kell értenie, hogy sosem….hazudtam magának! – morrantam. – Már mondtam, hogy amikor jelentkeztem Önhöz és leellenőrzött, a múltamnak nem volt jelentősége, egyébként is már jó pár éve zsoldoskodom. Nem titkolok semmit, nem vagyok saját magam ellensége! A nevem az, amit tud. És a kikötői őrség pedig mindenhol ugyan olyan. – vontam meg a vállam. – Csempész voltam, tudom, hogyan működik a dolog és ez itt sincs másként.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-04, 10:24 pm

*Nem, nem nyugtatják meg a férfi szavai, de most nem tehet mást, el kell fogadnia azokat. Ahogy azt is, hogy a korrupció ebben a kikötőben sem kerüli el a tisztviselőket és az őröket. Egy kis mellékes mindig jól jön, legyen az néhány darna, egy-egy értékes árucikk, vagy akár egy szívesség.*

- Blanche! - kiált ki a folyosón, miután felpattant az asztal mellől és felrántotta az ajtót. S amikor a szőke szépség megjelenik, már adja is ki az utasításokat. - Azonnal küldj valaki az őrség parancsnokáért. Kérem, hogy nyomban jöjjön ide. Szükségem van rá. És kérem, hogy ne késlekedjen!

*S ha Matt kérdőn néz rá, ő talán érti is a kérdő tekintetet. Hiszen még csak alig világosodik, s ilyenkor egyetlen őrparancsnok sem szívesen kel ki az ágyából egy átmulatott éjszaka után.*

- Csak egy szívesség... - magyarázza Zaya. - Megpróbálok kideríteni valamit, mielőtt Damos ideérne. De maga most menjen, öltözzön át és kérjen reggelit odalent. Mert dolgom lesz, amíg Fynn megérkezik. Menjen! Majd hívatom, ha szükségem lesz magára.

*S ha a férfi teljesíti a kérését, Zaya gyorsan rendbe szedi magát. Nem, nem öltözik fel, nem készíttet bonyolult frizurát. Csak illatszerei közül kiválaszt egy kristálytégelyt, s az illatos balzsamból a csuklóira ken, s a haját fogja össze egy bronzszín szalaggal. Tudja, csak néhány perce van. S amikor felhangzik a kopogtatás, s a bebocsátást kérő hang, szomorúságot erőltet az arcára és egy kendőt vesz elő az egyik fiókból. Gondterhes arccal helyezkedik el az asztal mögött és halk hangon szól ki.*

- Jöjjön be, kérem. Már ébren vagyok...

Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-05, 9:05 pm

A nő fürkésző, mindig gyanakvásra kész pillantása most végre lesiklik rólam. Valószínűleg nem szűnt meg figyelni engem, de talán egyelőre meggyőztem, hogy egy oldalon állunk.
Mikor ismét a helyettesét szólítja kíváncsian várom, hogy mi lesz a következő lépése, azonban most rajtam a meglepődés sora, ahogy az……őrparancsnokot rendeli magához, mintha csak egy szolgája lenne, hiszen épp elég korán van ahhoz, hogy más ilyet a testi épsége vagy egy pár tömlöcben töltött éjszakát kockáztasson már csak az ébresztésért is ……..
Kérdő pillantásomra érkezik a tömör és velős válasz és elismerően hajtom meg a fejem.
Emlékeztetnem kell magam, hogy Madame Borromo sem most kezdte a szakmáját!
- Értettem! – állok fel és további kérdések nélkül indulok, hogy magára hagyjam a dolgát intézni. Nem néz könnyű nap elébe, rá is ráférne egy kis lazítás, de ő most nem teheti meg.
A számomra kijelölt szobába érkezvén, megkönnyebbülve vetem le a drága, de cseppet sem kényelmes öltözékemet, ami amúgy is eléggé csúfosan fest a orvgyilkossal vívott harc miatt.
Visszaveszem a régi ruhámat, de a kabátomat elhagyom, csak lenvászon ingben és széles övvel erősített valamikor kékszínű nadrágomban, csizmában ballagok le a konyha felé, vagyis arra, amerre az illatok alapján sejtem.
Nem bóklászom az emeleten, nehogy azt higyjék el akarok tulajdonítani valamit, ám szerencsémre a sietős Balnche-ba botlok.
- Üdv újra szép hölgy! – mosolygok rá szélesen. – Segítenie kell nekem. Ebben a nagy házban még a végén eltévedek és kell egy vezérlő csillag, hogy utat mutasson egy éhes vándornak, hogy hol lelhet pár falni való ételt. persze csak, ha már sikerült teljesítenie a Mylady utasításait. – teszem hozzá.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-07, 3:35 pm

*Blanche végre elmosolyodik és így Matt is láthatja megkönnyebbülését.*

- Vezérlő csillag még úgysem voltam sosem – kuncog a lány. - De magának még az is leszek. Ugye tudja, hogy Zaya… - és az arca egy pillanatra elkomorodik, mielőtt folytatná. De aztán a férfi karjába ölti a sajátját és elindul a lépcső felé.  - Szó sem lehet arról, hogy a konyhában reggelizzen! Jöjjön, keresek magának egy nyugodt asztalt odalent és magam szolgálom fel az ételt. Ígérem, minden megkap, amit csak akar.

*S ha Shadow követi, akkor láthatja, milyen hatékonyan intézi az ügyeket a Madam helyettese.

Egy kevésbé szembetűnő asztalt kerít, ahonnan a zsoldos kellően szemmel tarthat mindenkit és nem kell tartania attól, hogy meglepik. S míg ő láthat mindenkit, a halvány világítás és a kényelmes székek elhelyezkedése őt szinte láthatatlanná teszik a többi vendég számára. S ha elfogadja a felkínált asztalt, Blanche magához inti az egyik lány és kérdőn néz legújabb és persze legkülönlegesebb vendégére.*

- Nos, halljam, mit szeretne?


***


- Most hallottam a szörnyűségről, drága Zaveeyera. – lép közelebb eközben az egyenruhás alak odafent az ablak előtti karosszékben üldögélő nőhöz, s csak úgy dől belőle az aggodalmaskodó finomkodás. – Majd ellátom a baját az éjszakai őrségnek, hogy nem ébresztettek fel, amint értesítették őket az esetről. Ugye nem esett baja? – kutató pillantásával nem feltétlenül csak a sérülések nyomát keresi. – Ki volt az a haramia? Csak mondja meg és azonnal lecsukatom! A föld alól is előkerítem és holnap már a törvény elé is állhat!

- Ó, hagyja, kérem! Nem esett semmiben kár az önérzetemen kívül. Ezért azt szeretném, ha az embereit sem róná meg. És azt is nézze el nekem, hogy ilyen korán megzavartam e miatt a semmiség miatt. Látja, Önt is ki kell engesztelnem. Talán volna olyan jó, és megkóstolná a déli szigetekről érkezett különleges bort, amit még senki sem ízlelhetett a városban? – néz kérdőn a parancsnokra, akinek arcán rögtön megbocsátó mosoly terül szét. – Tudja, bízom az ítéletében. S nem venném a lelkemre, ha e nemes város még nemesebb urai holmi lőrét innának nálam.

- Hát hogyne, drága Zaya, hogy ne tenném ezt meg, ha kéri. – bizonygatja bólogatva. – Magáért bármit, tudja jól.

- Hát persze, hogy tudom – teszi a Ház asszonya a kezét a férfi karjára. – És azt is tudom, hogy a tanácsaira is mindig számíthatok. Tudja, most szükségem lenne rájuk – s mert a férfi kérdő pillantását biztatásnak veszi, így folytatja. – Csak valami furcsaság jutott eszembe az eset kapcsán. Az, aki megugrasztotta a lovakat, s aki igyekezett elhurcolni, a kikötő sötétebb része felé próbált eljutni. És tegnap is volt bajom már a vámszedőkkel és a kikötői őrséggel. A házamtól pont arrafelé esik az ő szállásuk is. Mondja, biztos nincs köztük senki, akit magamra haragítottam volna?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-08, 6:25 pm

Nem kicsit izgultam, hogy vajon hogyan fog reagálni a szavaimra a Ház asszonyának jobb keze, mert a készülődés során elég hűvös volt a viselkedése irányomban. Persze érthető, hogy egy ágról szakadt ismeretlent nem fog azonnal a keblére lelni egy olyan intézményben, ahol magasrangú urak töltik a kedvüket bíborban bársonyban. Most azonban, hogy talán egy időre én is a Ház személyzetéhez számíthatom magamat, remélhetek némi enyhülést, talán még arról is hallott, hogy volt némi részem asszonyának megmenekülésében is.
De az öszinte mosoly megadta a választ és ezzel máris könnyebbé és szebbé tette a napomat.
És még a bókomat is jól fogadta, pedig az istenek látják a lelkem, már azt hittem berozsdáltam, annyi ideje nem használtam.
Még túl kevés időt töltöttem ezek között a falak között, hogy félbehagyott mondatát értelmezni tudjam, bár elfelhősödött ábrázata bizonyosan nem jóra engedett következtetni.
Mindenesetre hagytam magam karbafűzött kezekkel vezetni, jól esett nőies melege és kedvessége, hogy a vendégek közé ültetett, de azért kíváncsi voltam továbbra is arra, mit akart az előbb mondani.
Nyilván elég tapasztalt volt ahhoz, hogy a megfelelő helyre ültessen, ahonnan nagyon jól követhettem a helységben lévő eseményeket, feltűnés mentesen. Ez is bizonyította rátermettségét.
- Nem vagyok válogatós, kedves, és a kínálatot sem ismerem, ezért megbízom Önben, csak két kérésem lenne, legyen benne sok hús és legfeljebb egy kis vizezett bor legyen a kísérő. A tiszta fejemre még szükségem lesz. – mosolyodtam el, körbesandítva. – De, ha van ideje, kérem ossza meg velem az étkezés örömét. – húztam ki számára egy széket. – Szívesen megválaszolom a kérdéseit, ha módomban áll. – utaltam a folyosón félbehagyott szavaira.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-11, 7:19 pm

*Blanche néhány szót suttog a lánynak, aki aztán elsiet a konyha felé, hogy elkészíttesse az új "üzlettárs" reggelijét. A szőkeség pedig helyet foglal Matt mellett.*

- Ha így szeretné, szívesen megteszem. Zaya arra kért, hogy gondoskodjak magáról. Csak kérem, ne hívjon "kedves"-nek - néz tettetett szigorral Shadow-ra. - Blanche vagyok, de hiszen tudja. Ahogy én is tudom, hogy a maga neve pedig Matt Shadow. És hogy hálásnak kell lennünk magának azért, hogy megóvta az asszonyunkat. Tudja, amikor azt láttam, hogy a kocsi nekiiramodik és maga megpróbál megkapaszkodni rajta, azt hittem, sosem látjuk már egyiküket sem. De nem így lett és mindketten sértetlenek. És Zaveeyera azt mondta, ezt magának köszönheti. Hát megköszönöm én is azzal, hogy amíg nálunk marad, nem szenvedhet semmiben hiányt. - pillant fel, mert két hatalmas tálcával megjelenik az "eltűnt" lány és társa, s Blanche feláll, hogy elrendezze a tányérokat, tálakat az asztalon, majd átvegye a poharakat és a korsónyi halványpiros bort, amelynek színe oly világos, hogy Matt biztos lehet benne, nem fog a fejébe szállni az ital. A lány átnyújtja a férfi asztalkendőjét, aztán újra helyet foglal a kényelmes, párnás padon. Az asztalon többféle sült, sajtok, kenyér, sütemény és gyümölcs. Matt-nek csak választania kell, hogy mivel tölti meg a gyomrát. És azt is el kell döntenie, hogy milyen választ ad Blance kérdésére. - Csak egyen! És közben mondja el, hogy mi is történt! Az elejétől a végéig! És egyetlen apró részletet se hagyjon ki!

***

- Ugyan, drága Zaya, mégis ki lenne képes haragudni magára? Ki lenne olyan elvetemült, hogy ellent tudjon állni a maga kedvességének? Ne is gondoljon ilyet, kedvesem! És tudja meg, hogy csak most sajnálom igazán, hogy nem lehettem itt, hogy vigyázzak magára. De remélem, kirúgta már azt az "új üzlettársat", aki miatt lemondott a társaságomról.

*S amikor a nő szabadkozni kezdene, a  parancsnok békítően teszi Zaya köntösbe bújtatott karjára kesztyűs kezét.*

- Tudom, hogy nem tehetett mást, drágám és azt is, hogy én mondtam, hogy tegyen belátása szerint. De látja, mi történt? Nem volt okos dolog, úgy hiszem üzlettársául fogadni azt az alakot... És most már maga is láthatja!
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-13, 7:53 pm

Örültem, amikor engedett a kérésemnek és miután leadta a felszolgáló lánynak titokzatos rendelését, ami ezek szerint meglepetés lesz számomra, elfoglalta mellettem a felkínált ülőhelyet.
A lágy fények egy pillanatra megcsillantak haján, aranyfénybe burkolva azt. Tettetett szigora viszont mosolyra késztetett.
Nem tévedtem abban sem, hogy a pletykák még a házban vaskézzel uralkodó Zaveeyera birodalmában is ugyanúgy villámsebesen terjednek, ahogy más helyeken, így a személyzet előtt már nem volt titok kis kalandunk, de sejtésem szerint azért nem minden. A szavai mégis inkább zavarba ejtettek, mint büszkeséggel töltöttek volna el.
- Blanche! – ejtettem ki lágyan a nevét, jelezve, hogy megértettem és magamévá tettem tanácsát a nevével kapcsolatosan. – Csak a munkámat végeztem, ne hozzon zavarba, hogy a háláról beszél. Ahogy maga sem várja el, hogy a feladata teljesítéséért bárki hálálkodjon, ez nekem sem jár. Nem vagyok holmi hős, én annak is örülök, hogy nem buktam el és élve visszatérhettünk, ráadásul ez nem csak rajtam múlott. Asszonya, madame Borromo nagyon okos és befolyásos személy. Az azonban biztos, hogy most minden lehető támogatásra szüksége lesz, de ezt nyilván maga jobban érti nálam.
Közben megérkezik a rendelt étel és csillogó szemmel nézem végig a választékot. Nem is tudom mikor láttam ilyen bőséget utoljára. Összefutott a nyál a számban.
Nem is kérettem magam sokáig, alaposan megraktam a tányérom először a hússal és a sajttal, friss cipót törve hozzá, majd desszertnek jöhet a többi.
Nem gondoltam, hogy csapdába akar csalni a kérdéseivel, hiszen ő volt a mylady helyettese, bírta a bizalmát és tudott is nagy vonalakban a vesszőfutásunkról, így aztán míg falatoztam és dugig ettem magam, a jóféle gyenge borral öblítve az ételt, elmeséltem neki mindent. Már ami történt, a madame következtetéseit azért megtartottam magamnak egyelőre, ha ezt is meg akarja beszélni a lánnyal, akkor azt rábízom.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-15, 9:22 pm

*A lány érdeklődve hallgatja Matt-et, s bár a férfi arra kérte, költse el vele a reggelijét, Blanche csak néhány szem gyümölcsöt csipeget és egyetlen pohár ital áll előtte, míg Shadow "beszámolójára" figyel feszülten. S amikor a furcsa suhancról és még furább gazdájáról esik szó, elkomorul a tekintete.*

- Láttam azt a fiút már máskor is - szól elgondolkozva. - De azt hittem, csak egy szerencsétlen félvér, aki némi alamizsnára számít a Ház vendégeitől. Csak egy kis apróra, amiből néhány napig aztán majd eltengődhet. Még szóltam is az őröknek, hogy ha nem zavarja a vendégeinket, ne küldjék el. Megsajnáltam. De látja, még engem is becsaphatnak. Azt hittem, jól ismerem az embereket és most kiderült, hogy az a kis vakarcsot olyan messzire kellett volna űzzem, hogy sose jöhessen vissza. És nem is szóltam róla Zayának... Mindig azt mondja, túl jószívű vagyok az utcagyerekekkel. Kezdem azt hinni, hogy igaza lehet - rázza meg a fejét elkeseredetten. - Ha maga nincs ott...

*Az elkeseredése és a megkönnyebbülése is oly nyilvánvaló, hogy azt nem lehetne színlelni, így Shadow sem kételkedhet Blanche őszinteségében. És abban sem, hogy a jövőben nem fogja ezt a hibát többet már elkövetni. De aztán - a férfi utolsó szavaira - megkeményedik a tekintete.*

- Az én támogatásomra számíthat. Bármit megtennék Zaveyeeráért, tudja... Mindenki így van ezzel a Házban, efelől ne legyenek kétségei. Ha tud valamit, amit tehetünk érte, csak mondja el!

***

*Talán abban, hogy mindenki így van ezzel a Házban, Blanche téved. S talán Zaya is tévedett akkor, amikor azt hitte, bármit is megtudhat a város őreinek parancsnokától. De nem teheti meg azt, hogy nem próbál meg a furcsa, s talán sértettségről tanúskodó mondatok mélyére ásni.*

- Ó, mindenkinek vannak ellenségei, ezt ön is tudja. Csak azt bánom, hogy nem vettem észre egyetlen apró jelet sem. Hogyan láthattam volna előre, ami történni fog, ha maga sem látta - néz ártatlanul az előtte állóra. - Hiszen maga előtt nem lehetnek titkok ebben a városban, eddig biztos voltam ebben. De most mégis úgy tűnik, valaki sokkal ügyesebben titkolózik, mint ahogy bármelyikünk sejtette volna. Mert nem hagyott volna magamra Matt Shadow-val, ha bármit is hallott volna, ugye? Nem kell csalódnom a "barátságában"?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-17, 6:19 pm

Meg kell vallanom, jól esik a gondoskodás, már olyan régen nem volt benne részem. Jó volt egy figyelmes hallgatósággal elkölteni a finom ételeket, aki nem durva férfi volt, hanem egy igazán vonzó teremtés volt. És aki láthatóan őszintén aggódott a Madame iránt. Vezettem én is csapatot, úgy véltem nem tévedek az érzéseit illetően. Madame Borromo meg egyébként sem bízott volna meg akárkiben. Például engem is milyen jól megítélt………én sem fogok csalódást okozni neki. megérdemelte, hogy ő kerüljön ki győztesen ebből a kutyaszorítóból, amibe belerángatták.
- Sok utcakölyköt a nélkülözés visz rossz útra, de ez a legény….. – csóváltam meg a fejem, visszaemlékezve, milyen tekintetett vetett rám, amikor megfenyegetett, - ennek a vérében van a bajkeverés és a gonosz szándék. Ráadásul kevesen gyanakodnak egy ártatlan képű kölyökre…… - mentettem fel látatlanba is Blanche-t ez alól a véletlen hibája alól.
Igyekeztem összeszedni magam, amikor ismét csak kaptam egy dicséretet.
- Nos, én is próbálom megtenni a magamét. – köszörültem meg a torkom, - ahogy Ön és a Madame többi embere is. – bólintottam. – Most csak annyit tehetünk, hogy nyitva tartjuk a szemünket, nehogy bejusson valaki, aztán várjuk, mit eszelt ki a Mylady, mert biztos vagyok benne, hogy kitalál valamit. Utána meg mindent megteszünk, ami csak telik tőlünk, hogy be is váljon.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-19, 7:53 pm

- Zaveeyera biztosan nem hagyja, hogy bárki is elvegye tőle a Házat és azt sem engedné soha, hogy mi mindannyian az utcára kerüljünk. Ezt sokszor elmondta nekem. De tudom, hogy most baj van - hajtja le Blanche a fejét. - Tudja, sosem láttam őt ennyire elszántnak és ugyanakkor feldúltnak. Tudja, Matt, mostanában sok olyan dolog történt, ami miatt aggódnia kellett. Nem ez az első próbálkozás, hogy a vesztét akarják. Nemrégiben az egyik régi emberünk lett egy hasonló ügy áldozata, és Zaya azt azóta sem heverte ki. nem volt elég Lan halála, még azzal is meg kellett birkóznia, hogy valaki elárulta - s ha eddig a lány hangja, mondanivalója minden élt nélkülözött, hát most Shadow-t is meglepheti a változás.- Csak vigyázzon mindenki, aki megpróbálja bántani. Remélem, maga is így gondolja!

*S a felszított érzelmek arra veszik rá a szőkeséget, hogy jót kortyoljon az italából. É most csak a férfi arcát figyeli, de ha szavai nem terelték el Matt figyelmét, ő talán láthatja az érkezőt is, kit most kísérnek a lépcsők felé. Damos Fynn egyedül érkezett, de a bejárattól már egyetlen lépést sem tehet egymaga. De vajon kísérői megvédhetik Zayát tőle? Vajon Shadow hagyja, hogy nélküle történjenek az események?*


***


*Csak rövid idő kell, hogy az érkező felérjen az emeletre, s ahhoz sem kell sok, hogy már ott álljanak az ajtó előtt, amely mögött még folytatódik a párbeszéd.*

- Most nagyon megbántott, drága Zaya! Hogy hiheti, hogy bármilyen veszélynek is kitettem volna magát? csak nem hiszi azt, hogy nekem részem volt ebben? - s mert a nő nem válaszol a nyilvánvalóan színpadias kérdésekre, a parancsnok sietve folytatja. - Hiszen megígértem magának, hogy bármi áron is megvédem. Bár mostanában komisz volt velem és hanyagolta a társaságomat, de tudom, hogy sok dolga volt az új üzlettel és azt is, hogy nincs okom amiatt aggódni, hogy már nem látnak szívesen ebben a házban. El kell hinnie, hogy semmit sem tudtam az éjszakai "merényletről". És azt is, hogy még ma elhozom azt a gazembert magának, hogy azt tehessen vele, amit akar! Ez elég bizonyíték lenne a hűségemre? És elég ahhoz, hogy ma este ne utasítson vissza?

*S ha a Ház asszonya választ is adna a kérdésre, most nem teheti meg, mert a kopogás új helyzetet teremt. Mindannyiuk számára...*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-20, 7:51 pm

Mondhatnám azt, hogy nagyon is belecsöppentem egy háborúba azzal, hogy leszerződtem Madame Borromo háza védelmére, de eszem ágában sem volt visszalépni és nem csak azért mert mint kiderült érintve voltam az ügyben, hanem azért is, mivel ez alatt a rövid idő alatt is elnyerte Zaveeyera a megbecsülésemet, ahogy az ügyeit intézte. Blanche szavai pedig azt bizonyították, hogy a Ház alkalmazottjai is osztják a véleményemet.
Aztán meglepődve hallottam, hogy nem olyan régen valaki elárulta és
egy hű embere már áldozattá is vált. Most már értettem, hogy miért aggódott annyira a Mylady azért mert nem gondoltam meg magam és nem léptem le, amikor felajánlotta. Talán először ezért adott esélyt a felvételemnek, de közben újabb próbálkozás történt a kiiktatására, így megpróbált lebeszélni.
Ahogy neki sem sikerült elriasztania, mert elköteleztem magam, úgy Blanche kemény figyelmeztetése sincs hatással rám, nyugodtan megtartom a tekintetét.
- Az asszonyának sem sikerült meghátrálásra késztetni, hiába figyelmeztetett az életem elvesztésével. Eddig is igyekeztem megvédeni és ezután is ezt teszem. – jelentettem ki határozottan.
Nem gondolom, hogy az, hogy a lány jó megfigyelő helyre ültetett, véletlen lett volna és most meg is lett ennek az előnye. Azonnal megpillantottam a már ismerős alakot, a tegnapi kéretlen vendéget, életem megkeserítőjét, Damos Fynn-t, ahogy az emelet felé vette az irányt, mellette és mögötte a Madame embereivel. Gyorsan letettem az evőeszközöket és Blance-hoz fordultam.
- A Mylady vendége kissé hamarabb érkezett. – intettem Fynn felé. – Nem vagyok biztos benne, hogy az őrök tudnák milyen veszélyt jelent úrnőjükre. Vissza kell mennem az irodába. – álltam fel és indultam meg a férfiak után, bízva benne, hogy Blanche nem hátráltat, hanem segít, mivel tudja most már mi is a tét.


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-21, 8:19 pm

*Blanche ijedten kapja a fejét arra, amerre Matt Shadow mutat, s pattan fel azonnal, s olyan gyorsan, hogy a férfi képtelen megállítani, a csoport után ered. Még a folyosón beéri őket, s a férfi kísérői sem tudják megakadályozni abban, hogy egy hatalmas pofont keverjen le a fölé magasodó alaknak.*

- Maga ocsmány szörnyeteg! Ne merje Zayát bántani, ha jót akar magának! Miért nem megy vissza oda, ahonnan jött, hallja? Nincs itt semmi keresnivalója!

*Fynn szemei felszikráznak, de nem a pofon keltette fájdalomtól. Már mozdulna a keze, de aztán egyetlen pillanat alatt fogja vissza dühét és gúnyos, mégis fenyegető mosollyal mered a lányra.*

- Úgy látom, Zaya méltó örököse az "anyjának". Tökéletesen választja meg a cafkáit. Mindegyikben van valami izgalmas és egyedi. De arra már nem veszi a fáradtságot, hogy megtanítsa viselkedni is őket. Csak vigyázz, nehogy én legyek az, aki megtanít erre!...

*S talán folytatná is az "oktatást", ha nem nyílna ki a szomszédos ajtó és nem állna ott a Ház asszonya.*

- Úgy hallom, mindketten oktatásra szorultok, mert nem tudjátok, mit illik egy rendes házban. Blanche, te menj a dolgodra!... - utasítja a lányt, aki sápadtan siet el a konyha felé. - Te pedig, ha még egyszer cafkának mersz nevezni bárkit is a Házamban, a nyelvedet tépem ki a saját kezemmel! S ha ilyen hangnemben szeretnél tárgyalni velem az ügyünkről, akkor akár el is mehetsz! Inkább megszegem a neked tett ígéretemet és vállalom a következményét, mint hogy olyasvalakivel üzleteljek, aki álszent, nem tisztel sem engem, sem másokat! Hogy döntesz? Mi legyen? - teszi fel a kérdést a nő, miközben úgy áll karba tett kézzel az ajtóban, hogy ne lehessen belátni a szobába.

- Bocsásson meg, hölgyem - hajol meg kissé gúnyosan Damos Fynn. - Sajnálom, hogy c... - harapja el az utolsó pillanatban a szót. - Megkövetem a hölgyet, ha legközelebb találkozunk. Így megfelel, Lady Borromo? Ugye így neveznek mostanában? Beengedsz végre?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-22, 5:03 pm

Én sem sokat tétováztam, amikor megláttam a pimasz és aljas ellenfelet, aki olyan természetességgel halad az áldozatának tartott Madame Borromo emeleti irodája felé, mintha otthon lenne.
~ Nyomorult féreg! ~
Ami meglep, az Blanche megmozdulása, aki még nálam is fürgébben reagál és én már csak rebbenő szoknyája után tudok rohanni. Sosem hittem volna, hogy abban a ruhában ilyen gyors tud lenni valaki! És ha ez meglepett, akkor el sem tudja senki képzelni mennyire megdöbbentem, amikor olyan nyaklevest kevert le az iroda előtt utolért Fynn-nek, hogy csoda, hogy nem perdült meg a nyakán a feje. Gonoszkás mosoly jelent meg az arcomon. Jajj, de szívesen csatlakoztam volna e haragtól kipirult hölgyeményhez tettében és megölelgettem volna bátorságáért!
Mindezek ellenére árgus szemekkel figyeltem és felkészültem rá, hogy rávetem magam, ha meggondolatlanul kezet emelne Blanche-ra. Sajnos ennél okosabb volt…….
Csak a szavaival igyekezett bántani, amire szintén kész voltam reagálni, bár kételkedtem abban, hogy a lány ebben a segítségemre szorulna, de végül egyikünk sem jut szóhoz, mert megjelenik az ajtóban Zaveeyera és maga felel meg kéretlen „vendégének”.
Hatalmát bizonyítja már csak azzal is, hogy szavaira Blanche egy szó nélkül elmegy, még ha láthatóan lett is volna mit mondania. Asszonya szó se róla, keményen kiállt érte. Mondjuk én más testrészének letépésével fenyegettem volna meg Fynn-t, de hát ami késik, nem múlik…….
Szívesen segédkeztem volna benne!
De megint csak csalódnom kellett, mert –bár a férfi nem tagadta meg gunyoros modorát, - megkövette a lányt, még ha ezt mindenki tudta, nem gondolja komolyan.
Mivel nem tudtam milyen tervet eszelt ki – ha sikerült egyáltalán ilyen rövid idő alatt, - a Madame, így tartottam a szám, csak kérdőn néztem rá, bízva benne, hogy nem akar , védelem nélkül, beszélni ezzel a féreggel.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-24, 4:44 pm

- Nem, nem jöhetsz be! jelenleg éppen egy kedves barátom van nálam - tárja szélesebbre az ajtót Zaya és Fynn láthatja az asztal mellett álló egyenruhás alakot. - Némi megbeszélnivalóm van vele. A tegnap éjszakai esettel kapcsolatban. Várakozz odalent, ha már nem volt időd megvárni, amíg bejelentenek. Hamarosan végzünk. Matt, kérem, kísérje le az urat és ügyeljen arra, hogy betartsa az ígéretét és hogy ne kószáljon felügyelet nélkül a Házban - vet éles pillantást Shadowra.

*Nem csak az az oka, amit elmondott, hogy Damos-t az "üzlettársára" bízza. Még egy dolgot szeretne kiderítni, s ha Shadow érti a pillantást, talán sejtheti is, hogy a Ház asszonya mire gondolt. Mert ha anyja régi "barátja" felismeri elárult üzlettársát Matt-ben, döntésre kell jutnia. El kell döntenie, vajon támad-e, vagy védekezik abban a régi ügyben. S bárhogyan is dönt, előnyükre használhatja a dolgot. De ezt most az emberére kell bíznia. Meg kell bíznia ravaszságában és óvatosságában.

Így ha egyikük sem tiltakozik, megvárja, amíg eltűnnek a folyosó végén, akkor fordul csak vissza az őrparancsnok felé, s a férfi kérdő tekintete miatt kissé vonakodva kezd el beszélni.*

- Damos Fynn... Anyám régen üzletelt vele, de nekem csak egyszer volt "szerencsém" összefutni vele egy szívesség miatt...

*Persze Zaveyeerának esze ágában sincs elmondani azt, hogy az őrség - és persze a kikötő bandáinak - orra elől csempésztetett ki valakit Fynn segítségével a városból. Így a lényeges dolgokat kihagyva ad még néni információt, mielőtt rátérne arra, amiért idekérette a férfit.*

- Tegnap érkezett és persze azon nyomban meg is jelent a Bazárban. És látta az imént... Ahogy régen sem tudott, úgy most sem tud viselkedni. Azonnal be kívánja hajtani azt a régi tartozást. És tudja, pont ez a baj... Furcsa, hogy pont akkor érkezik, amikor megnyitom az új üzletet... És még furcsább, hogy az elrablásunkhoz is köze lehet az érkezésének... Tudom, hogy sokat kérek... - húzódik közelebb a férfihez és fogja suttogóra a hangját.- De nem nézne utána ennek az alaknak? Estig biztosan tudom húzni a döntést... Ha szépen kérem, ugye megteszi?

*S mert Zaya pontosan tudja, hogy mi lesz a válasz, már azon jár az agya, hogy hogyan is kérjen haladékot az idegesítő és főként veszélyes alaktól. Így amikor néhány pillanattal később a parancsnok megszólal, már tudja, nem kell a terve miatt aggódni. Nem, azt nem hiszi, hogy a parancsnok többet derít ki, mint ő maga. És azt sem hiszi, hogy olyan diszkréten tenné, mint az ő emberei teszik. De pont ez a lényeg. Fynn "érezze", hogy figyelik és követik minden mozdulatát.*

- Hát persze, drága Zaya! Azonnal indulok és ha megtudok valamit, már igyekszem is vissza a hírrel. És ha ő áll az esti szörnyűség mögött, hát akkor ez az alak azonnal megy is a börtönbe. - látszik, hogy elgondolkodik valamin, de aztán a mohósága persze győz az udvariassága felett és ki is böki, amit szeretne. - De ugye nem feledkezik meg arról a láda finom italról sem?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-26, 7:35 pm

Biztos voltam benne, hogy Fynn azt hitte, azzal, hogy enged egy hangyányit, máris hátrálásra készteti a Madame-t, de a jókedvem csak fokozódott, mikor a bocsánatkérése ellenére, hoppon maradt.
Na persze egészen addig tartott csak a jókedvem, amíg az ajtó ki nem tárult és fel nem fedte Zaveeyera vendégét, aki nem volt más, mint az őrparancsnok személyesen.
Bár a mosolyom lehervadt, azért el kell ismernem, hogy a Ház úrnője nem e levegőbe beszélt – bár ezt eddig sem hittem, - amikor azt mondta megvannak a komoly kapcsolatai a városban.
Nem tudtam elvonatkoztatni attól sem, hogy nem régen még a városőrök megvesztegethetőségéről beszéltem a Myladynek, ez nem lehetett véletlen…….
Ám ezen nem sokáig töprenghettem, mert hirtelen azt vettem észre, hogy a nyakamba sózta életem megrontóját, ami végképp elsöpörte minden előző kárörvendezésemet.
Egyáltalán nem gondoltam, hogy ezt szándék nélkül tette!
Végül is nem hibáztathattam. Tisztában kellett lennie vele, vajon Fynn felismer-e, gyanakszik-e rám és, ha meg akartam tartani a Madame bizalmát, akkor eléggé uralnom kellett az érzelmeimet és lehetőleg se nem provokálni őt, se nem hagyni, hogy ő provokáljon. Pedig az Istenek lássák a lelkemet, nagyon szívesen elintéztem volna egyszer és mindenkorra.
De Zaveeyera csak egy rövid villanást láthatott a szemebe, amikor összekapcsolódott a tekintetünk, aztán máris egy hideg mosollyal fordultam a valószínűleg meghökkent Fynn felé.
- Hallotta a Ház úrnőjét …..uram. – intettem a jobb kezemmel a lépcső irányába, miközben a másik kezem a kardom hüvelyén nyugodott. – Az egyik asztalnál még kényelmesen le is ülhet, amíg Madame Borromo magáért nem küldet.
Én is feszült és kíváncsi voltam mi lesz. Az őrparancsnok miatt nagy eséllyel nem rendez jelenetet, de vajon lenn hogyan viselkedik? Felismer? Én egyelőre nem láttam nyomát, de hát még nem nagyon volt alkalmunk hosszabb időt egymásra fordítani………
Persze ragaszkodtam hozzá, hogy előttem menjen le a lépcsőn, aztán egy üres asztalhoz vezettem, egy kieső helyen.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-28, 9:33 am

*Damos Fynn kelletlenül ugyan, de szó nélkül indul a mutatott irányba, s a szótlansága akkor szűnik csak meg, amikor Matt ahhoz az asztalhoz kíséri, ahol Blanche szolgálta fel neki a reggelit. A tányérokat, s az ételmaradékokat már eltakarították, így Fynn komor arccal foglal helyet. A termet vizsgálgatja, s csak akkor szólal meg, amikor Shadow is leül mellé.*

- Emlékszem magára... Tegnap ott volt a vendégek között... - pillant rá szúrós tekintettel. - Ismerősnek tűnt... De már emlékszem... Akkor is ugyanilyen szófogadó volt... – húzza el a száját lekicsinylően. - Mivel vette rá Zaya, hogy társuljon vele? Maga az üzlettársa, nem igaz? Vagy valami más is? Nem, azt nem hinném – teszi hozzá egy pillanat múlva, miközben még mindig a másikat figyeli. – Maga nem elég befolyásos, és nem elég különleges a számára. Vagyis csak üzleti a kapcsolatuk… - állapítja meg ellentmondást nem tűrően. - És, mert így van, nem kertelek... Mennyivel szállt be az üzletbe? Megadom a dupláját, ha átadja nekem a részét!

***

*Zaya eközben az ajtóig kíséri az egyenruhás alakot, s biztosítja arról, hogy azonnal küldet az ígért „ajándékért”, s arra nem kell sokat várnia a hálálkodó alaknak.*

- Ne féljen, mindent kiderítek, és aztán jövök is vissza. De ugye, velem vacsorázik ma este? Csak hogy megbeszélhessünk mindent alaposan…

*S mert Zaveeyera nem mond nemet, csak sejtelmesen mosolyog, így a parancsnok megnyugodva és reményekkel telve távozik. Persze nem tudja, hogy neki aznap estére már döntésre kell, hogy jusson.  És a döntéssel az is járhat, hogy ma estére már nem lesz a városban. És így nem találhatja meg őt egyikük sem.

Így - miután vendége távozik - nem siet hívatni az odalent várakozót. Azt akarja, hogy Matt-nek legyen ideje kideríteni, amire mindketten kíváncsiak. Hát hívatja a mai napra kirendelt lányt és felöltözik. S mivel ismeri Damos Fynn-t jól, hát az öltözetével is jelezni kíván számára. Mert most nincs arra szüksége, hogy a férfi a Ház Első Asszonyát lássa benne. Most csak egy üzletasszony lesz, aki védi a saját érdekeit. Hát szigorú, magasan záródó, őzbarna ruhát vesz fel és lemond az ékszereiről is. Haját szoros kontyba rendezi a segítsége, akit aztán arra utasít, hogy lesse meg a két férfit.

Ő maga meg az irodájába siet és vár…*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-04-29, 9:01 pm

Talán vártam, hogy ellenkezni kezd, hogy vitába száll a Madame szavaival, ha olyan „bátor” rabló, ahogy a híre tartja, de csalódást okoz. Bár láthatóan nem tetszik neki a helyzet, végül elindul és morcosan meg sem áll az asztalig, amit nem rég hagytam magára egy sokkal kellemesebb társasággal.
Az asztal azonban már teljesen tiszta, nyoma sincs az étkezésnek, ami a személyzet észrevétlen, de nagyon hatékony munkáját dicséri.
Nem nagyon állt szándékomban kedélyes társalgásba merülni a fickóval, akit közönyös arccal igyekeztem elviselni és az gondoltam őt is szótlanná teszi a megaláztatás, de ebben is csalódtam.
Viszont az első szavaknál azonnal az arcára kaptam a tekintetem, mert azt hittem, hogy mégis csak felismert……..De nem! Nem is tudom mire számítottam igazán, hogy ez megtörténik és akkor lehetőségem lesz leszámolni vele, vagy sikerül megtéveszteni és akkor a Madame terve haladhat tovább………
De hát, mint kiderült csak sértegetni akart, de az is lehet, hogy csak a reakcióimra kíváncsi, tud-e provokálni. A mondandója végére azonban majdnem leesik az állam.
~ Hát van bőr a képén, azt el kell ismerni! De szívesen beverném az orrát! ~
- Látszik, hogy nem igazán tud különbséget tenni a „szófogadó” és a fegyelmezett között, bár nem kéne csodálkoznom, mert valószínűleg a szó jelentésével sincs tisztában. – vontam meg a vállam higgadtságot erőltetve magamra. – És nem tud rólam semmit, ez idegesíti, nem? – tartottam meg vele a szemkontaktust, hogy lássa, nem tartok tőle. – És én sem tudok magáról többet, miért adnám fel a biztosat a bizonytalanért? – kérdeztem, mert felvillant bennem, hogy akár ki is használhatom az alkalmat egy kis puhatolózásra.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-05-02, 12:33 am

*Damos arcán kifürkészhetetlen kifejezéssel szemléli még mindig Matt-et. Shadow szavai semmiféle érzelmet nem váltanak ki belőle, csak akkor látszik rajta némi érdeklődés, amikor a férfi nem tiltakozik azonnal az ajánlata ellen. S mert így tesz, Fynn figyelmen kívül is hagyja a számára „lényegtelen” információkat. Számára csak az a fontos, hogy minél gyorsabban érje el a célját. És ezt úgy tegye, hogy Zaveyeera Borromo ne tehessen ellene semmit.*

- Azt, amit kell, én már tudom magáról. És maga… Maga is tudja már rólam a legfontosabbat. Mert én az a jótevő vagyok, aki azonnal megduplázza a befektetett pénzét. Az vagyok, aki leveszi a válláról az üzlet terhét és mehet az istenek áldásával oda, ahova csak akar. Maga gazdag ember lesz. Olyan élete lehet, amilyenre mindig is vágyott. És ezért semmi mást sem kell tennie, mint hogy eladja nekem azt az üzletrészt. És ha ezt megteszi, én is elégedett leszek. Mert tudni fogom, hogy jó emberismerő vagyok még mindig. Mert ha jól látom, maga okosabb, mint amilyennek először gondoltam. Vagy legalábbis kevésbé ragaszkodik a hűség luxusához, barátom. Amit nagyon okosan tesz. Na, elárulja végre, hogy mennyit fizessek magának?


***


*Zaya csak vár… Türelmetlensége most nem segítené Matt Shadow-t. Tudja, utasítására Blanche figyeli a két férfit úgy, hogy nem vegyék észre, s ha úgy látja, majd jelez asszonyának, hogy magához rendelheti már Damos Fynn-t.

De most még várnia kell. Várnia, de nem tétlenkednie. Leveleket ír. Mert kell egy terv arra az esetre is, ha számításai nem jönnek be. És mert tudja, sem a tengeren, sem a szárazföldön nem lenne esélye elhagyni a várost. De van más lehetősége is… *
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-05-03, 7:47 pm

Ahogyan valószínűleg Fynn is próbára tesz engem, úgy én sem maradok adósa. Az igaz, hogy nem áll szándékomban keresztbe húzni a Madame terveit, de ha Fynn támadna rám………Akkor ugye meg kéne védenem magam, még a törvény is mellettem állna……
De bánatomra a férfi annyira Borromora koncentrál, annyira a befolyása alá akarja vonni valamiért, hogy láthatóan mindent elvisel ezért, még a nem túlságosan titkolt sértésemet is.
Persze azt sem gondolom, hogy, ha üzletet kötnék vele – amit még kínzással sem csikarna ki belőlem, - nem sokkal élném túl az alku megkötését, ebben egy percig sem kételkedem. Azonban ketten játsszuk ezt a játékot.
Attól függetlenül, hogy csak ki akarom faggatni, ezért színjátékot játszom vele, mégis majdnem hangosan felhorkanok, amikor ki meri ejteni a száján, hogy ő egy „jótevő”!
- Nem mondom, hogy elégedett vagyok az életemmel…… - kezdek bele merengően, hogy fenntartsam az érdeklődését, bár nagyon nehezemre esik és nem is vagyok túl jó színész. – Ám még mindig csak a szája jár, ígérni én is tudok pofátlanul sokat, de mi a biztosíték, hogy állja a szavát és mivel tudna megvédeni, hogy Borromo asszony ne heréljen ki, mielőtt élvezhetném a gazdagságomat?- néztem a szemébe. – Mondjuk…..beavathatna a terveibe és lehetnénk partnerek? Tudja a Madame ugyan bevesz az üzletbe, de elég titkolózó én meg kíváncsi ember vagyok……Ez, hogy tetszik?

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-05-06, 10:07 pm

*Fynn kifürkészhetetlen pillantása egy kicsit hosszabban időz Matt arcán, s a vendég ültében végig is méri a férfit. A jéghideg tekintet mögött egy még hidegebb és célratörőbb elme elemzi így a „vetélytársát”. S mert indulatai nem a mellette ülőnek szólnak, így a tervek említése csak egy szempillantásnyi időre árnyalja lekicsinylő türelmetlenséggel és csipetnyi bosszúsággal a pillantását.*

- Nem, azt hiszem, én sem lennék elégedett az életemmel, ha egy asszony mondaná meg mit tegyek és valaki másnak a védelmére szorulnék a hölgy bosszújától rettegve. Tudja, vannak, akiknek nem valók a komoly üzleti vállalkozások… Bár vagyonos emberként nincs is mindenkinek szüksége arra, hogy efféle „úri passziót” űzzön. S ha ezzel nem is segítem a döntésben, de szívesen adok egy tanácsot. Persze baráti alapon, ingyen, viszonzást nem várva. Keressen magának más elfoglaltságot, kedves barátom! – nyájaskodik Damos, miközben hangja olyan metsző, mint a tenget felől fújó szél. – S mert ilyen tanácsot adok, ezért vissza kell utasítsam fájó szívvel ajánlatát a társulásra is. Tudja, én egyedül dolgozok. Nincsenek társaim. Nem voltak és nem is lesznek. Az ügyeimet magam irányítom. De hogy lássa, komolyan gondolom, amit mondtam, elárulok még valamit. Csak hogy biztosítsam, bár én sem vagyok szószátyár, ha az üzletről van szó, de talán nem is vagyok annyira bizalmatlan, mint Zaya Borromo. Lehet, egyetlen esetben mégis kivételt teszek majd egyszer… Mármint ami a társat illeti… Talán nem is olyan sokára… Ha az az „üzlettárs” kedvemre való lesz. És ha így lesz, az lesz az utolsó lépés afelé, hogy megállapodott úriember legyek. Tudja, már elegem van abból, hogy sehol sem vagyok otthon… Norlan pedig… Kedvemre való város…

*Sajnos a társalgás túl halk ahhoz, hogy a két alakon kívül más is hallhassa. mert ha így lenne, talán az odafent várakozó hölgyet is érdekelnék Damos Fynn furcsa tervei.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-05-07, 8:38 pm

Ez az ember nem habozna egy kevésbé nyilvános helyen, azon nyomban elvágni a nyakam, ahogy a kezében tudná az üzletrészemet……. a nem létező üzletrészemet.
Biztos vagyok benne, hogy egyébként már amúgy is halott lennék, ha annak idején a kezébe tud kaparintani és azóta véleményem szerint csak kegyetlenebb lett. Ha nem lettem volna elég motivált és dühös, akkor még azt is elképzeltem, hogy hatásos lett volna a jegesen rám meredő tekintet……
Azért most sem veszem félvállról, elvégre egy olyan bandafőnök ül itt velem szemben, aki még sokat megélt, ravasz Madame-t is meg tudta félemlíteni….és mögöttem nem áll egy háznyi és még ki tudja hány hűséges alkalmazott. Még azt a rohadt kis patkányt sem vehetem ezért félvállról.
De mivel épp egy árulással kacérkodó férget játszom, így még fölényt is érez velem szemben, így jelenleg biztonságban vagyok. Úgy véli sarokba szoríthat, ezrét nem fogja vissza magát, a gúny szinte süt belőle, bala kezem, amit nem lát az asztal takarásában ökölbe szorul és ……
~ Matt, fogd vissza magad, különben nem egy véres álló csempészvezér lesz a legnagyobb bajod! ~
Nyugalmat erőltetve magamra, megvontam a vállam, tovább tettetve az együgyűt, aki nem fogja fel a fenyegetést.
- Annyira nem rossz a helyzet, hogy mindenképp szabaduljak az üzletemtől és mint már említettem nem tud rólam semmit. Képzelje, nekem is tetszik a város és, ha tudja mit, meggondoltam magam. – néztem rá egy kisebb mosollyal, mert feladtam, hogy kihúzzak valamit is belőle, ahhoz túl okos.
Egy idegennek nem fog semmit elárulni.
- A jelenlegi partnerem is elég jövedelmet ígért és mivel sokkal csinosabb, mint maga, így megtartom a részemet. De elég nagy ez a város, biztos talál magának valami megfelelő helyet cimbora. – emeltem meg rendes hangerőre a hangom, mert abban biztos voltam, hogy itt még a falnak is füle van.
Ha a Madame végzett, akkor most már tudhatja, hogy kettőnk között a barátságos csevej ideje lejárt.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime2021-05-08, 6:07 pm

*Damos Fynn olyan hirtelen hajol előre, hogy farkasszemet nézhessen Matt-tel, hogy lehet, mozdulata védekezésre készteti a férfit. De ha önuralma nagyobb annál, semmint, hogy védeni próbálja magát, akkor közvetlenül az arca előtt láthatja a szürke, hideg szempárt, amely semmi jóval nem kecsegteti, s hallhatja a fenyegető suttogást, amely egyértelművé teszi a helyzetet.*

- Ne játsszon velem, mert megbánhatja! Vagy talán megunta az életét, mondja? Zayának hamarabb kell új öleb után néznie, mint gondolta volna.

*Csak eddig juthat el akkor is, ha Shadow nem tesz semmit, mert a bejáratnál őrködők közül ketten már feléjük is indulnak. S ugyanakkor a lépcső mellől is elsuhan egy árnyék a szobák irányába. Az előbbi nem kerüli el Fynn figyelmét sem, mert újból helyet foglal az asztal mellett, s felemelt két tenyere jelzi az érkezők felé, hogy fegyvertől ez alkalommal nem kell tartaniuk.*

- Nyugalom, uraim, csak beszélgetünk! De mert már kezdem unni ennek az úriembernek a társaságát… – folytatja, gúnyosan hangsúlyozva az „úriember” szót – Talán szólhatnának a Ház Asszonyának… Mert illetlenség ilyen sokáig várakoztatnia egy vendéget…

- Ha vendég lennél, Damos Fynn, nyilván nem is tennék ilyet veled– jelenik meg Zaya a lépcső tetején, magára vonva az odalent tartózkodók figyelmét. – Azonban úgy emlékszem, hogy te egyszerűen bejelentetted a jöttödet, választást sem hagyva számomra, hogy mikor, s hogyan fogadlak. Így talán ne emlegessük azt, hogy mit illik és mit nem. De mert látom, Matt-tel együtt jól megértettétek egymást, várlak benneteket az irodámban. Mindkettőtöket. És nem akarom, hogy bárki is megzavarjon minket.

*Míg az invitálás nyilvánvalóan az asztalnál ülőknek szól, addig az utolsó mondat a két „alkalmazottnak”, akik – ha Shadow és Damos elindulnak felfelé – követik őket a nő szobájáig, s ott megvárják, míg bezárul mögöttük az ajtó, s odakint állnak őrt Zaya kérésére. De nem csak arra ügyelnek, hogy be ne mehessen senki.

De most még nem kell tenniük semmit, mert Zaveeyera Borromo még ura a helyzetnek. Vagyis ezt a látszatot kívánja elhitetni mindkettejükkel, amikor néhány pillanatig az ablakon kifelé bámul, majd higgadtan mutat helyet a férfiaknak.*

- Nos, halljam, mit kívánsz tőlem! – s mielőtt Fynn tiltakozna Matt jelenléte miatt, az asszony elvágja a vita fonalát. – Matt Shadow marad. Azt akarom, hogy legyen tanúja a beszélgetésünknek. Ha nem felel így meg, hozz te is valakit, aki a te érdekeidet védi!

- Ó, ismerlek már, Zaya Borromo. Tudtam, hogy így teszel majd, hiszen anyád sem tett volna másképpen. Így nem is leptél meg. Hát küldess valakit a kocsimhoz! A tanúm ül benne, kérlek, kísértesd fel. – adja meg a választ Damos.

*Zaya maga megy az ajtóhoz kimért léptekkel, s néhány szót vált az odakint állók egyikével, majd résnyire hagyja nyitva az ajtót és visszasétál a székéhez. Úgy tűnik, mintha maga lenne a türelem, de odabent már a következő lépést fontolgatja. De arra, ami következik, semmi sem készítheti fel. mert hiába a nyugalom és a némaság, amellyel türelmetlenségét leplezi, a néhány pillanattal később felhangzó kopogtatást és a belépést engedélyező „Jöjjön!” utasítást követően a szobába érkező láttán nem tudja titkolni meglepetését.*

- Maga?! – hangzik az elképedt kiáltás. Hiszen  az újabb vendék nem más, Jarlath…
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
8 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: