LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Lanur-hegység

Go down 
+46
Dremer
Moozen
Veron
Gomora
Aldo Barras
Aranyszirom Amrita
Inaeth
Alex Ian Keegan
Csatabáró Mordon
Feline Eryneth N'Ardes
Norujn
"Vasgyúró" Ropark
Thalion Órëa
Admin 2
Balál Tangeran
Vogon Beebebrox
Roober
Ilián Radomer Congrand
Kesa Klensbane
Arg'h
Főadmin
Wyerre von Morhan
Kockázó
Belnir
Huor Tiwele
Nawarean
Emerald
Zolfar
Kain Namelyr
Lysanor Eweny
Cloud Revan's
Colvinus Syther
Edward Dylan
Alvor Freyr Ottar
Sajmon
Borin Irgulh
Sylen
Regélő
Alamaise
Sou
Akahana
Lothár Von Falkenhausen
Élesszemű Caladster
Raman
Mitsuko Midnight
Mesélő
50 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 8:03 am

*Nem kell válaszolnia az elf kérdésére. Úgy tűnik, szereti az efféle kérdéseket, melyeket költőinek szán, s nem igényelnek választ a sárkánytól. Hallja, hogy megindul mögötte, de arra azért nem számít, hogy efféle akrobatikus mozdulatokkal igyekszik elé kerülni.
Valójában csak egy pillanat lenne, hogy kinyújtsa kezét és legyen bármilyen ügyes ez a tünde, a cigánykerék megtörne és lezuhanna a mélybe. De Kain nem akarja megölni.
Meglepetten torpan meg, de benne van a mozdulat, hogy karjával előrenyúlva félretolja az útjából a kétlábút.
A nő egészen közel hajol hozzá, de Kain nem húzódik el. Miért tenné? Neki is benne van az eszköztárában a másik intim szférájába való erőszakos behatolás. Most ugyanezt teszi Lysanor, de nem megfélemlítésképpen, ahogy a sárkány szokta.
A szavak egyre furcsább fordulatot vesznek, míg végül olyasmi következik be, ami az arany sárkányt is meglepi. A nő ismét a szemeibe néz, és ha valamivel több tapasztalata lenne ezen a téren Namelyrnek, talán már sejtené, mi következik, hiszen számára fura fények csillannak azokban a szemekben, de nem tudja.
Ezért éri meglepetésképpen a csók, amit kap Lysanortól. Hirtelen száguldnak végig rajta a gondolatok, miközben egy pillanatra visszacsókol.*
~ Milyen könnyű lenne ebbe belemenni, hagyni, hogy az ösztöneim vigyenek előre…!
De ez csak egy kétlábú! De szép és nagyon akar…!
Silaroan szeret! És én is szeretem!
Nem! Nem! Nem árulom el azt, akit szeretek! Még egyszer nem!~

*Elszakítja magát a csókból, s két kezével eltolja a nőt is. Azonban ettől még zavarban van. A szíve hevesebben ver és a csillogó, éjfekete szemek belenéznek Lysanor szemeibe.*
- Nem leszek még egyszer áruló! Keress magadnak való párt, mert én nem vagyok az.
*Furcsán, csendesen mondja ezt, semmi agresszív kitörés, semmi erőszakosság, de az erős kezek határozottan tartják a nőt. Talán ha nem lenne még olyan friss az érzés, az, hogy a vörös sárkánnyal szeretik egymást, felháborodna a kétlábú arcátlanságán, de most inkább Silaronára emlékezteti ez és valahol jól is esett neki és valahol fájt is. Eldöntötte, nem teszi meg azzal ezt, akit szeret.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 9:12 am

*Lysanor érzi azt a pillanatot, amikor csókja viszonzásra talál. De annak, hamar vége szakad. Szerencsére Kain is eltolja magától. Hallja a szavakat, ami természetesen megért, de azért rosszul esnek.*
- Ettől még nem leszel áruló. Mi a biztosíték, hogy a másikkal látjátok még egymást?
*Kérdezte higgadtan és valahol sajnálta is ezt a kis kitörését.*
- Mint már mondtam nekem nincs semmi veszteni valóm. Én akár hova veled tartok. És..
*Itt vett egy mély levegőt. Talán most is azok a híres női megérzések vezérlik. Nem tudja, csak mondja, amit mondania kell.*
- És én egy szóval sem mondtam azt neked, hogy szeretlek. És te sem. A vonzódás az egy más kérdés. A szerelem meg nem alakul ki egyik pillanatról a másikra. AZ egy folyamat, amihez bizony idő kell.
*Ő így vélekedik, de hát ha nem kérnek belőle, akkor nem. Elvégre fogalma sincs, hogy azzal a másikkal mennyire komoly a kapcsolata. Mindenesetre szerinte egy próbát megérne. De, ha egyszer a férfi nem akarja hát nem. Lassan, óvatosan megkerüli, hiszen azért elég keskeny ez a lépcsősor, majd helyet foglal a Kain alatt elhelyezkedő lépcsőfokon.*
- Nos, akkor menj. Elfogadom, hogy nem kérsz belőlem. Túl idegesítő egy nőszemély vagyok.
*Mondta picit mérgesen. De ez a harag inkább saját magának szólt.*
~ Ezt nem hiszem el. Ezzel a csókkal mindent elrontottam. De ha egyszer csak úgy jött. Nem tudtam tenni ellene. Egyáltalán nem önmagam vagyok.

_________________
Lanur-hegység - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 9:46 am

*Lysanor, nem ismerve a sárkány életét, nem tudhatja, hogy az árulás számára mit jelent. Nem csak barátot, nem csak egy nevelőapát, egész népét, faját árulta el már.
S most jött valaki, aki e néphez tartozik, nem kiált tajtékozva bosszút, halált, árulót, sőt, megérti, szereti.
Hogy nem évtizedek, vagy akár hónapok óta tart? Kaint az nem érdekli. Amikor a lélek az érzelmek varázsa alatt áll, átéli azt a gyönyörű érzést, amit a sárkány, nem is akar tudni arról, hogy ez tényleg az-e. Talán, ha Ritalea úgy akarja, hogy évekkel, évtizedekkel, századokkal később nézzen vissza, s akkor kérdezik meg ugyanerről a kérdésről, máshogy vélekedik majd.
Nem az számít. Lysanor szavai nem tudják meghatni. Eszébe jut Rodelus, akinek az életét is megmentette. A férfi, akit barátjának mondhatott, s végül Furia talán fenyegetőzéssel, talán mással, de rávette, hogy rajta keresztül kísérelhesse meg megölni.
Rodelus Nortelonban nyugszik, Kain arany karmai végeztek vele.
Eszébe jutnak más barátok, régi sárkány ismerősök, akik vagy ellene fordultak, vagy halottak már.
Az, hogy sem Silaronát, sem Sout nem hagyná, hogy vele éljen, pedig Sou szinte már testvérének számít, Silarona meg egészen másnak.*
- Nem akarsz megérteni. ÉN nem akarom, hogy bárki is még miattam haljon meg!
Mégis mit gondolsz, Ő miért nincs mellettem most is?! Mert nem teszem kockára az életét.

*Utána fordul a lánynak, hiszen eddig szinte neki háttal állva mondta a dolgokat.
Mélyen a szemébe néz a nőnek. A szemében ott ég most a fájdalom, melyet múltja okozott, és a múlt miatti szenvedés is, az, hogy a vörös sárkány a közelében sem lehet miatta.*
- Túl sokan haltak már meg miattam! Nem akarok még valakit „megölni”. És azt sem akarom, hogy valakin keresztül találjanak meg…
*Namelyr csak áll, majd elfordul. Tehetetlenségében tenyérsarkával a sziklafalba üt. Vigyáz azért, hogy ne öklei bánják. Talán le tudna törni egy darabot belőle, de a gyengébb kétlábú testet nem akarja kockára tenni. Nem éri meg, hogy ilyen áron vezesse le a benne kavargó vihart.
Silaronára gondol és azokra a napkra.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 10:06 am

*Kicsit különös, hogy nem megy tovább Kain, hanem ott marad és beszél hozzá. Ha annyira nem érdekli a dolog, akkor miért nem megy el?*
- Hogy ő miért nincs melletted? Tudod, ha valaki igazán szeret, az veled tart mindenhova. Még akkor is, ha a másik nem akarja. Akár az életét is kockáztatva.
*Kicsit visszagondol régi kapcsolatára és bizony bólint is hozzá. Ez Így van. Ha ő tudta volna azt, hogy Daev bajban van és őt otthon hagyja, hát utána megy egy kis idő múlva és távolról szemmel tartja. És ha baj van ott van segít neki az élete árán is.*
- Engem te nem ölnél meg. Különben már rég megtetted volna. És ebben nem tévedek, érzem. Megtalálni, meg rajtam keresztül nem fognak. Tudod, lebecsülsz egy kicsit. És esélyt sem adsz semmire. De nem hibáztatlak.
* A szikla fal kicsit bánta a dolgot, de ez most nem lényeg. Tipikus férfi viselkedés. Ha valamiben hezitálnak a falat, vagy valami keményet ütögetnek. Mindegyik egyforma ilyen szempontból. Lys most már feláll és Kain fejét megfogja az állánál foga és felemeli, hogy szemeik ismét találkozzanak. Nem akaratosan, csak gyengéden.*
- Nézd. Ez az én hibám. Nem így akartam és a csókot sem tudom mire vélni. Illetve, de. A vonzódás megvan, de mit ér egy lopott csók egy olyan valakitől, akinek még csak nem is tetszel!?
* Ez saját magának is szólt. Széttárta karjait és folytatta.*
- Semmit. Jobb lett volna, ha meg sem történik. Te voltál a 3. férfi az életemben, akit megcsókoltam. És ez a csók volt a legfurább az összes közül. A másik kettőnek szándéka volt velem. És nekem is velük. De ez...
*Nem tudta hova tenni. Kicsit kezdett ő is kétségbe esni.*

_________________
Lanur-hegység - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 10:32 am

*Kain hallgatja a nőt. Lysanort már nem hibáztatja abban, hogy nem érti. Nincs abban a közegben, ahol ő és Silarona voltak, nem ismeri a múltját, így érthető, hogy fogalma sincs, miről is beszél.
Az elf újabb meglepetést okoz neki, amikor álla alá nyúl és úgy emeli fel tekintetét rá.
Ezúttal hagyja, és az ében tekintet találkozik ismét az elfével.*
~Szépen vagyunk, ha ő maga sem tudja mire vélni a csókot. Talán most azt várja, hogy jegyezzem meg, hogy tetszik? Kétlábú szemmel szép….de Yz szava igaz lenne arról, hogy túl sokat éltem a kétlábúak között, ha őt választanám. Miért is választanám, ha egyszer ott van nekem Silarona? Talán várnom kell rá, de ha hétszáz évet kibírtam egyedül, akkor megéri. Nekem megéri…Az a két nap feledtetni volt képes minden év minden percének nyomorúságát.~
*Figyeli a látványos mozdulatokat, a szinte magának szánt szavakat, melyeket Lysanor tesz.*
- Megölnélek. Nem saját kezemmel, hanem ellenségeim kezével. És lehet, hogy esélyem sem lenne közbelépni. Nem ismered az üldözőimet. Ha ismernéd, csak ha a biztos halált választod, akkor maradnál velem. De még ha te ezt is választanád, én nem…
Vágynál kívül nem érzel semmit. Egy vágy miatt tennéd kockára az életed?

*Felegyenesedik, kihúzza magát. Szálegyenes tartásával, magasabb lépcsőfokon állva bizony Lysanornak igencsak fel kell néznie rá.*
- Jobb, ha nem ártod magad az életembe. Nem ér annyit, sosem fog.
Ő pedig továbbra is velem van, ha másképp nem, hát gondolatban, szívben, lélekben. Találkozunk majd.
Lehet, hogy volt két férfi az életedben, de nem én leszek a harmadik. Válassz magadnak valót, jobbat!
Mellettem semmi nem vár rád, csak sötétség.


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 10:48 am

* Most vált számára világossá, hogy miért akarja ennyire. Azért mert elérhetetlen. És azért, ami a múltkori találkozásukkor következett be. És hogy válasszon jobbat? Mi ez már? Nem, ő nem fog jobbat választani. És Kain is nagyon de nagyon lebecsüli magát.*
- Az a legnagyobb bajod, hogy nem hiszel magadban. Nem hiszed el, hogy képes vagy legyőzni a rosszat. Hidd el le tudod.
*Nem tudja, hogy milyen nagy bajban van a férfi. De abban biztos, hogy ha magának köszönheti, akkor azt talán jóvá lehet tenni valahogy. Mindig van valahogy. Aztán eszébe jut a kérdés is, amit Kain tett fel.*
- Vágynak neveznéd? Nos, igen az is van. Vágyakozás..de ezek szerint veled még nem történt olyan, hogy valakinek a lelkébe néztél és ott egy pillanatban érezted, hogy ez az, akit kerestél. Ő az, itt áll előtted. Én ezt éreztem a múltkor. Volt egy pillanat..egy ilyen pillanat.
* Felállt arra lépcsőfokra, ahol Kain is állt, hogy ne kelljen annyira kinyújtóznia. Tényleg magas volt ez a férfi, de ez neki csak jó.Az utolsó szavak is nagyon is megérintették. Most már biztos, hogy Kain egy érzékeny lény. Kívülről dacot és keménységet mutat, de belül igen is érzékeny és szeretetre szomjas. Nehéz dió.*
- Az a pillanat, amikor az előbb visszacsókolta, az volt életemben a legszebb fénysugár. Nekem ne magyarázz itt a sötétségről, mert bizony te nem vagy egy merő sötétség...
*Torka megint elszorult, de nem eredtek el a könnyei. Nem lenne helyén való. Fogta magát és Kain karjaiba vetette magát. Csak ölelte. Nem tett semmi mást. *


// Valahogy ez pont ide illik Razz //

_________________
Lanur-hegység - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 2:39 pm

*Kaint keserű érzés uralja el. Még hogy ő, győzni? Megpróbálta, az istenekre is, megpróbálta! Furiát meg sem tudta karcolni.
Egy ősi ellen semmi esélye, bármilyen erős is. Hiába hisz magában, az ősi úgy bánik el vele, mintha egy legyet csapna agyon. Esélytelen ellene.
Ha nem így lenne, már megtette volna, s akkor együtt tölthetnék az időt Silaronával.
Persze nem tudhatja biztosan, hogy Ritalea kezében hogy futnak a végzet szálai. Lehet, ha sikerrel jár, akkor sosem találkozott volna a vörös sárkánnyal.
És igen, vágynak nevezné. Miért is ne? Épp az imént fejtegette neki nagy hévvel a tünde, hogy a szerelem szerinte csak hosszasan, fokozatosan alakulhat ki. Ha pedig így van, akkor Lysanorban biztosan nincs meg.
Kainban meg még biztosabban. Ő most a vörös sárkányba szerelmes. Ezeket a gondolatokat nem fogja megosztani az effel.
Sőt, a gondolatok félbe is szakadnak, amikor a tünde előbb csak fellép hozzá, majd miután drámaian bizonygatja neki, hogy benne nincs sötétség, megöleli.
Bizony engedhette volna, hogy a tünde szinte lepattanjon róla. De inkább elkapta a lendületben lévő elfet, s bár nem ölelte vissza Lysanort, előbb el sem tolta, annyira meglepte az újabb hirtelen váltás.*
- Félreismersz. Ha tudnád, miket tettem, nem mondanál ilyeneket. Ha tudnád, hogy kik elől menekülök, akkor sem.
Ne akarj jót faragni belőlem, mert sosem voltam és nem is leszek az.

*Megfogja a lány két karját és lefejti magáról, ha eddig nem lépett el. Hiba volt visszacsókolni, de ezt a hibát többet nem követi el. Hiába, sok mindenben ott a hétszáz év tapasztalata a háta mögött, ebben viszont még az út elején áll.
Lysanort távolabb tolja, és csak akkor engedi el, amikor már nincs testközelben hozzá.
Ha egy másik sárkány most látná, bizonyára megvetné őt, vagy talán kinevetné. De nem szabad elfelejteni, hogy a sereg vesztét is egy nimfa okozta. Egy kétlábú.*
- A legjobb, ha most elválnak útjaink, Lysanor.
*Mélyen, és hidegen csengenek most ezek a szavak, a fekete szemek pedig még mindig a nőre néznek, mielőtt elfordulna.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 2:57 pm

* Lys érzi a visszautasítást. Nagyon nem esik neki jól, de ez van.*
- Nem akarok én jót faragni belőled.Eszem ágában sem volt.
*Mondta és eltávolodott.*
- Én nem tudom mi ütött belém. Én csak..
*Teljesen bolondot csinált magából. Teljesen. Felrohant a lépcsőkön és azt nézte, hogy hol bújhat el. Meg is találta Egy fa tetején foglalt helyet.*
~ Én ezt nem értem. Miféle bolond játékot űznek velem az istenek?
* Nem az a fajta, aki csak úgy letámadja a férfiakat. Egyáltalán nem. És ez nagyon is rossz döntés volt részéről. Most meg megfutamodik? Nem. Az nem lehet. Íja után nyúl és várja, hogy a férfi előbújjon. Tudta, hogy jönni fog. Azt hiheti elrohant. Mindegy is. Most már elege van az egészből. És mi van, ha a férfi játszadozik vele? Mi van, ha ő intézte így? Elvégre nem tudja, még, hogy miféle. Csak azt, hogy nagyon erős. Biztosan egy varázslatot zúdított rá. Ez egészen biztos.*
~ Nem kapsz belőlem.
*Szemei összeszűkültek és várt.*

_________________
Lanur-hegység - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 3:44 pm

//Sou, bocsi ha rövid lesz ...//

*A tény, hogy társa rossz katona lenne érdekes hangzott, de szerencsére kifejtette a fiú, hogy mire is gondolt, így nem kellett rákérdeznie. Nem szívesen kérdezget, pont Souval ellenkezőleg, s nem is üti bele az orrát mások dolgába. Lehet ez csak azért van így mert tudja, nem sok mindenre lenne képes egy esetleges összetűzést követően. Valószínűleg ő lenne az első akik kifekszik, s ezt inkább kihagyná.
Amikor a fiú kijelenti, hogy rossz érzése van, a két szőke srác összenézett. Azok a pillanatok elárultak mindent. Most baj van, s Sou már intézkedik is, ami a vihar kilétét érinti, Cloud meg, előrébb megy hiszen a térképen egyértelműen volt barlang feltüntetve. Majd bevárja útitársát, hogy a hallottak után ő is szóhoz juthasson.*
-Előre fele kell legyen egy barlang, úgy pár kiló-méterre.
Csak még azelőtt meg kellene látnunk, mielőtt vihar mindent eltakar elölünk.

*Biccent egyet, s aközben indul előre. Sietniük kel ahogy a helyzet engedi, mert egy ilyen viharban az ember az orráig se lát el.*


//bocsi Razz//
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 9:07 pm

//Lysanor//

*Kain teljesen döbbenten bámult a nő után. Ilyen szeszélyes nőszeméllyel nem sokkal találkozott hosszú kétlábúak között töltött évszázadai alatt sem. Mert a sárkányok között nem emlékszik ilyenre. Mintha csak ezek között a népek között létezne.
Némán hallgatja az összeszedetlen szavakat, mondatokat, aztán pedig oldalt lép a mellette elrobogó tünde elől és figyeli, ahogy elviharzik fel a lépcsősoron. Szó, mi szó, bizony ügyes a mozgása, de a sárkány kétszer is meggondolja, hogy követni akarja-e.
Nem mintha számítana a sorsa neki, csak egy kétlábú, de ölt már eleget. Az orkok kielégítették minden vérszomját, s egyébként sem kívánja a nő halálát.
Nem tudja, hogy a tünde meddig szaladt, csak azt, hogy eltűnt a lépcsősor egyik fordulójában.
Egy darabig el is gondolkodik, hogy vajon arra menjen-e, vagy válasszon másik utat, elvégre ő javasolta, hogy járjanak külön úton, hogy jönne ki, ha most meg utána eredne?
De vajon tényleg utána menne-e? Ő választotta ezt az irányt, s egy kétlábú kedvéért miért is választana másikat?
A habozás véget ér és el is indul felfelé a lépcsőn.
Ahogy feljebb ér, beleszagol a levegőbe. A nő még itt van valahol. Mégsem fordul vissza, úgy dönt, tovább halad a megkezdett úton.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 9:33 pm

* Figyeli Kaint, ahogy közeledik. Elgondolkozott azon, hogy most rálő, de annak semmi értelme nem lenne. Még akkor sem, ha esetleg ő tervelte ki az egészet. Igazán nagy badarság lenne. Így figyeli egy darabig a susogó kabátot. Jól belevéste emlékezetébe illatát. Így legközelebb tudni fogja, ha a közelében van. Figyelte, ahogy egyre távolodó alakja eltűnik a végtelenben, majd ő is leugrik a fáról és lefut a lépcsőn. ennek így kellett lennie most. Teljesen az ellenkező irányba folytatja a keresést. Csak ő rohan most egy kicsit, hogy levezesse feszültségét. Egészen addig, amíg az ő alakja is láthatatlanná nem válik.*


// Köszi a játékot. cherry //

_________________
Lanur-hegység - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-07, 10:10 pm


*Tudja, hogy valahol ott kell lennie, de nem látja. Az is igaz, hogy különösebben nem is keresi a kétlábút, de azért valahol zavarja, hogy így eltűnt előle. Szereti tudni, hogy hol vannak esetleges veszélyforrások a közelében, még ha Lysanort nem is tartja annak.
Egykedvűen baktat tovább. Valójában ezúttal cél nélkül barangol. Silaronával való találkozásának ideje még nem jött el. Csak reménykedni tud, hogy egészséges és hogy nem fenyegeti semmilyen veszély.*
~ Annyiban igaza van Lysanornak, hogy nem jó ilyen távolságra lenni attól, akit szeretünk. Olyanra, hogy akár hetek is elválaszthatnak egymástól, messzi tájakon járhat, és még csak ne mis értesülünk róla, ha valami történik vele.~
*Az arany sárkány ezúttal már nem fogja vissza magát. Akadnak még ebben a magasságban csökevényes fák, s egyik meg is szenvedi a Kainban felgyülemlett feszültséget. Arany karmaival tépi ketté a törzsét, aztán a szirten állva, ahol csak a csonka tönk maradt, figyeli, hogyan hull le a mélybe a törzs és a lombkorona.*

//Én is köszönöm, jó játék volt! Very Happy//

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-12, 6:00 pm

//Cloud, vigyázz most olvastam régész regényt XD még frissek a hegyi emlékek//
- Néhány kilométer? – Kérdez vissza, hitetlen hangsúllyal nyomva meg a szótagokat. Kezeit összedörzsölve igyekszik felmelegíteni, de nem sokáig műveli eme tevékenységet, nagyon nincs sok értelme, így a talár bő ujjai alá rejti, összefogva azokat hogy a lehető legkevesebb hideg bújhasson be az ily módon elzárt nyíláson. De még sem a hitetlenség az, ami arcán kiütközik, inkább az a féle félelem, ami bizony jogosan merészkedett elő barlangjából, mert hogy ők nem fognak időben odaérni, azt szinte kézpénznek veheti.
Legfeljebb fél óránk van. – Durva saccolás, de itt a hegyekben aligha lehet mindent százszázalékosan és percre pontosan kiszámítani. -.. de ha az istenek kegyes kedvükben vannak, akkor talán lassabban hagyja maga mögött azt a hegycsúcsot. – Még fel is pillant, a hóesés ellenére is tisztán kivehető, élesen fölébük meredő csúcsokra. Azokra, amik még szerteszórták jégszilánkjaikkal a gomolygó felhőkön átszüremlő napfényt, valahogy ebben benne volt az elkövetkező percek sanyargatása. Szótlan marad és a biccentést követően ő is megindul, felzárkózik Cloud mellé, de csak az ösvényt lesi és akaratlanul is feltalálták magukat a kérdések. Meddig látják még az ösvényt? Lesz e ösvény végig? Vagy tényleg csak egy csapda út, és kár is erőlködniük. Bár kapásból kezdhette volna azzal, hogy elérik e a barlangot még idejében, vagy sem, de igazából egyik kérdésre akaródzott válaszolnia és egyre inkább hajlott arra, hogy szó nélkül felkapja a vele baktatót és magasan a gomolygó felhők felett szépen elrepülnek. Ez valamennyire elterelte gondolatait, hiszen a vártán meglehetősen több vétó ok fogant meg fejében de egy az egyben igyekezett megszabadulni és az útra koncentrálni. Mivel az tett egy éles kanyart és bepréselte magát két egymásnak dőlő szikla alá, átférnek, mintha minden így akarta volna, élére állva, átoldalazva mind a ketten átsurranhatnak. Sou gúnyosan meg is jegyzete magában, hogy a pocakosoknak nem ajánlott útszakasz táblát elfelejtették kitenni. A szűk kis kacskaringók sem nyerték el a tetszését, ahogy a meredek leejtők sem, főleg az után, hogy a szél egyre erősebben vágta arcába a puha pelyheket. Puha? Igen, puhák, amik szálingózva hullnak, de ezek már felérnek milliom, parányira tört üvegszilánkkal. És persze ott volt az a nem kis kaptató, amit meg kellet mászni. Illetve kellet volna! De, a jég olyan szépen felrakódott rá, tükörsimán, hogy a jelenet úgy nézett ki: egy lépés előre, aztán három és fél, csúszva visszafelé. Cloudra nézett, hirtelen fogalma sem volt, hogy mennyi ideje menetelnek, minden esetre hosszúnak tűnt és arról meg aztán végkép még csak sejtése sincs, hogy mennyi utat tettek meg. Ez meg csak úgy jött és torkára fagyasztotta a szót, pedig nem volna rossz tudni nagyjából mikor ér fölébük a vihar és még milyen messze van a barlang. Erre meg még a természet is elébük rak egy csúszdát. Sou azonban hiába nézte az út előttük magasodó szakaszát, se követ, se semmi fogódzkodót nem talált, itt az eddig kiugrókkal tarkított sziklafal is kisimult. ~ Itt minden ellenünk van? ~ A kérdés a látottak alapján jogos és ha Cloud nem áll elő valami ötlettel, akkor Sounak úgymond, most lesz elege.
- Fogd meg a kezem! Lehetőleg ne néz a lábad el és lépj úgy, mintha lépcsőznél. – Ezzel amikor Cloud megfogja felé nyújtott kezét, megteszi az első lépést. Szinte luxusnak érezhetik, hogy a könnyebb továbbhaladásuk érdekében lépcső nő a jeges emelkedőben. Mert olyan, leginkább a jó öreg, nyikorgós lépcsőkre hasonlít, ezt még a szöszke katona is megállapíthatja, viszont ha lenéz, a talpa alatt nem talál semmit és a tetejében, ha ez megzavarja, akkor az a semmi tényleg az lesz. De talán nem lesz rá szükség, hogy megtudják Sou képes e megtartani saját egyensúlyát, úgy hogy Cloudot sem hagyja visszazuhanni.
Amint felértek Sou már látja is a sziklafal mentén tovább haladni az ösvényt, önkéntelenül is nyög egyet, mivel az út hátralévő szakasza inkább keskeny párkány, mint könnyen járható út. Előzőekben kaptak már ízelítőt, de szerette volna nem megismételni. Viszont, valamin megakadt a szeme. Arca egy kissé felvidult, mert az a valami nagyon úgy nézett ki, mint egy üreg, sötéten ásított, szinte szembe veül, csak éppen egy mélybe bukó völgy tátongott közöttük és az odavezető út. Nos.
- Mintha az ott egy barlang lenne. – Igyekszik pontosan betájolni az irányt, ahogy előre mutat. – Az odavezető út pedig, az. – A vékony kis párkányra is rábök. – Menjek elöl én, vagy mész te? – Sounak végül is mindegy, a magassággal nincsenek gondjai, meg ugye azzal sem, ha esetleg le találna pottyanni, viszont Cloud nem ilyen szerencsés. ~ Ha mögötte megyek meg tudom fogni, ha leesne. ~ Ezért a gondolatának megfelelően, határozottan jelnettet ki a következőt. – Menj elől!
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-13, 12:43 pm

*A kérdésre csak biccentett.*
-Annyi...
*Sajna ez van. Arról a kis térképről azt se tudta rendesen leolvasni, hogy mennyi, de két-háromnál nem lehet több...sokkal. Majd elindulnak. Hallgatja a másikat ahogy megsaccolja menyi idejük lehet. Az égre tekint. Valóban sűrű lesz itt a felhő réteg talán előbb is. Egy ideig még "normális" volt az út,majd hirtelen felfelé kezdett vezetni, elég meredeken. Az előbb csak lassan szállingózó puha hópelyhek gyorsan váltak nagy és kemény hógolyókká. Sietniük kell, azonban még előttük állt egy termetes gond. Egy fal, ami inkább volt mondható jeges úttorlasznak, mint egy ösvénynek ami felfelé vezet. Egy megjegesedett fal. Cloud szívesen elgondolkozott volna, hogy hogyan kerüljék meg, meg is állt közben, de Sou láthatóan elszánta magát rá, hogy felmászik. Nem volt mit tenni, most ők ketten útitársak. Hát akkor legyen. Felmászik ám ő is, ha fiatalabb társa is fel tud. Ahogy mentek feljebb a gyérebb kapaszkodók és a csúszósabb felület a lábuknál eléggé megnehezítette a helyzetet. Szerencsére Cloudnál kesztyű volt az jobban megtapad a jeges felületen, hanem a kardja minden feljebb jutásnál hangosan adta jelét annak, hogy közeledik. Mert, hogy a kisebb, és egyben fiatalabb termetű volt feljebb. Nagyszerű, még ebben se elég jó, de ha már így, legalább megtarthatja Sout, ha netán leesni készülne. Gondolta ő, naív, és ezért is esett elsőre olyan rosszul neki, hogy a másik nyújt segítséged a feljutásnál. Egy pillanatra el is gondolkozott azon, hogy ne fogadja el, de végül győzött a feljutási vágy.
Amitől talán félhetett társa, hogy észreveszi a varázslatot, lehet nem is kell, mert nem nézett ám le, az biztos. Egyszer sem. Habár furcsálta a túl könnyű fogóckodókat, de jelen helyzetben nem volt fontos, csak az, hogy épp kapóra jöjjön.
Legfelül, amikor már Sou fel is állt, Cloud még csak épp, hogy a karját tette fel, s húzta volna fel magát, mikor valamiért nem tudott rálépni arra a jégdarabra amit előtte megfogott, s ez annyira kizökentette, hogy megcsúszott, és majdnem visszazuhant oda ahol kezdték. Épp csak az egyik kezével tartotta magát. *
~Oké, szedd össze magad Clo és le ne zuhanj innen!
*Ha nem is halna meg, az biztos, hogy utána nem kelne fel magától. Az pedig itt a véget jelent. Közben fáradhatatlanul, és egyre nagyobb intenzitással esett a hó. Lenézett. Hát persze, hogy pont most néz le, mikor nem kéne, pedig eddig egyszer sem! A következmény az volt, hogy az amúgy is csúszós párkányon lejjebb csúszott a keze.
Nem jó jel. Vett egy nagy lendületet és a másik kezével is ráfogott a havas csúszós jégre, de ezután tehetetlen volt. Nem tudta felhúzni magát egyedül.*


//Bocsi, most megakasztottam a menetet, de majd kövinél tovább viszem a sztorit megígérem ^^//
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-14, 6:08 pm

Beszél és beszél, na meg még mutogat is hozzá, hiszen lelkes, megérkeztek. Majdnem. Csupán egy vékonyka kis hegyoldalba biggyesztett utacska választja el őket a menedéktől, ha tényleg az. Azonban ahogy oldalra néz, hogy sürgesse a kérdésre adott választ és egyben a cselekvést is. Nem talál ott senkit és ez meglepő, mert arra számított, hogy Cloud is már mellette fog ácsorogni, de nem. Nem vette észre, hogy társának gondjai akadtak az utolsó lépésekkel. Talán a megszokás miatt nem figyelt annyira, mivel eddig csekély alkalmat leszámítva, mindig olyanok társaságában volt, akik tudták, hogy mit miért tesznek és amit tesznek, hogyan is kell megtenniük. De habozás nélkül hasalt le és nyúlt Cloud karja után, erősen megfogva, hogy a másiknak könnyebb legyen saját magát megtartania.
- Segítek! – Összehangolt munkára volt szükség, de most hiába az emberi alakban is felhasználható sárkány erő egy része, ha a súlyelosztás nem megfelelő. Mert bizony, ahogy megtették az első kísérletet arra, hogy a Cloud is feljusson, Sou is előrébb csúszott. – Nehéz vagy! - Meg tudta fogni és tartani is, talán nagy nehezen felvonszolni is sikerült volna neki, de csak Cloud segítségével és valamivel barátságosabb időjárási viszonyok mellett. Így viszont, hogy nem tudott semmiben kellő módon megkapaszkodni, egyszerűen nem ment. ~ Ez így nem lesz jó. Ez erővel nem fog menni. ~ De ha avval nem, akkor marad az ügyesség és a mágia, igaz az előbb már folyamodott hozzá, de azaz elme becsapására volt a legalkalmasabb és azok a fogódzkodók tényleg ott voltak legalább is az elméjük szerint és a testük készséggel elhitte azt, pedig a valóság elég hajmeresztően nézett ki. Most viszont valóban arra van szükség, hogy a támasz ott legyen. ~ Nem most kéne kísérleteznem, hogy mennyire lesz az szilád és ..~ Megtehette volna, már képes olyan képeket alkotni, ami tőle függetlenül is létezik egy ideig, de most elbizonytalanodott magában és egyszerűen nem merte kockára tenni a másik életet. ~ Végül is majd csak eltusolom valahogy a dolgot és különben is, ha elfogadott így utazótársnak, akkor eredeti mivoltomban is megteheti ugyan ezt. ~ Érthetetlen módon a gondolat vége bosszús volt és elvárásokkal teli, talán valahol tényleg kényelmetlen volt már, hogy bárkivel találkozik is, embernek, mágusnak kell magát vallania. Mert ellenkező esetben, vagy őrültnek titulálják, vagy egyenes utat mutatnak számára a vesztőhely felé. Nem is hezitált tovább a dolgon, egyszerűen elengedte emberi formáját és a változás két pillanat alatt teljesen végbe is ment. A gomolygó, ködszerű alakot hiába tépné meg a szél az egyben marad és annak rendje módja is szerint bontakozott ki belőle a sárkány fehér alakja. Talán rendesen ráijeszt Cloudra, ahogy a vékony kar, ami segít fent maradni, eltűnik és rögtön utána valami sokkal vastagabb, -fehér és még pikkelyes is- kar fonódik köré. Sou most már könnyedén megkapaszkodik, karmai belemélyednek a jégbe, vékony ívet karcolva a kőbe is, hiába kedvezőtlen a helyzet egy ilyen nagy alaknak, állja. De hogy társát felsegítse, hosszú nyakát nyújtja a mélység felé, majd egyszerűen feltolja, ügyelve, hogy már igen csak megnőtt szarvaival ne sértse meg. És az átváltozás titokzatos ködje újra ellepi alakját, hogy újra a törékeny kis tokba préselje magát.
- A frászt hoztad rám! – Ragadja magához a szólás jógát. – Nem hittem, hogy ennek a riogatáson kívül másra is hasznát veszem. – És ezzel a füllentéssel igyekszik elérni, hogy Cloudban ne az ragadjon meg, hogy egy sárkány a társa, hanem, hogy egy komisz mágus. – Pihenjünk egy keveset? A következő szakasz sem lesz gyerekjáték, de arra, ott azt hiszem az egy barlang. – Ő kész tovább menni, nem érzi, hogy különösebben fáradt lenne, de ujjai igen csak átfagytak, de ezzel egész teste is kezd így lenni. Meg-megborzong olykor, pedig arra a pár percre, mikor eredeti alakjában állt ezen a helyen, kevésbé érezte ezt maró hideget. Azt viszont ő nem tudhatja, hogy Cloudból mennyit vett ki az életért való kapaszkodás.

//tiéd a terep Smile ha valamit nagyon érthetetlenül írtam bocsánat, ma magamon kívül tartózkodom XD//
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-18, 10:07 pm

*Nagy nehezen felhúzzák...jah igen, de kicsoda???
Egy darabig levegőhöz sem jutott. Mikor a csúszós párkányon kalimpálódzott, és egy általa hallhatónak vélt "Sou!"-t ejtett el, még nem gondolta volna, hogy a srác majd komolyan fel is húzza. Hiszen idősebb és nehezebb is. Elsőre mondta is útitársa, hogy milyen nehéz is. Ezzel eldöntve, de azért nem adja fel harc nélkül. Próbálkozik amíg tud, s ekkor jött az a rész, amit el se tudna mesélni normálisan. A fiú karjai megvastagodtak, és a gyenge kéz helyet, erős, érdes karmok fogták közre a vállát. Hát, nem semmi, az biztos.
Még a jégen feküdt, nagyjából olyan helyzetben, mint aki fél, hogy leveszik a fejét azokkal a karmokkal amik az előbb húzták fel. Sou szavai azonban nem nyugtatták meg. Annyit azért érzett a dologból, hogy olyan mágia ami illúzióra alapoz, nem növeli meg az erejét a mágusnak... de legalább megtudta, hogy mágus. Arra még nem gondolt, hogy netán sárkány lenne a fiú, csak egy erős mágust látott benne, illúzió ide vagy oda.
Fújt egyett mielőtt felállt, és Sou felé fordult.*
-Huhh, akkor ezt értetted azalatt, hogy "jöjjenek csak a banditák", mi?
Hehe...he, he...

*Szerette volna feloldás képen elviccelni, de nagyon erőltetett volt, s így inkább csak fokozta a feszültséget. Így a műkacaj után a barlang felé fordult. Már javában fújt a szél, erős szél, és havazott rendesen. HA elindulnak, érezhető is lesz, hogy itt bizony, nehéz lesz eljutni a barlangig.*
-Höhh, akkor induljunk el ara felé.
A barlangban védve leszünk a vihartól.

*Hát igen, védve ám. El is indultak, de csak alig, egyből arcba csapott a havas, jeges, viharos szél. Ki kell állniuk, ha túl akarják élni. Cloudnak nem valami meleg a ruhája, s összehúzva sem véd sokkal többet. Ha odaérnek nagyobb baj nélkül, a fiú egyből beljebb menekül fa és más száraz égetni való után kutatva.*


//Noh, remélem beválltja reményeid ez a hsz.//
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-19, 6:07 pm

Nem messze, de nem is túl közel Cloudhoz térdelt, pontosan azokon a barázdákon, amit az előzőleg karmaival a jégbe vájt, hogy kellőképpen meg tudjon kapaszkodni. Vétek lenne egy ilyen apróságon lebukni, elvégre a másik két árulkodó mancsnyomot a szikla oldala rejti, azt egyikük sem fogja látni, hacsak nem akarnák megkeresni. Sou határozottan ellene van, Cloud pedig miért is tenné?
Ahogy a másik felállt, Sou is követte példáját, egy egészen kicsit közelebb lépve. Látszólag az ifjú katonára nagy hatást gyakorolt felhúzásának módja és ezzel benne is olyasféle kételyek kezdtek megfogalmazódni, min a „Biztos rájött!” és „Rá fog kérdezni!”. Tudat alatt már el is kezdett felkészülni, hogy a hallott szavak alapján kitaláljon valamit, hogy megmaradhasson mágusnak, már ha nagyon akar. Az időjárást, a zord hegyi viszonyokat elnézve viszont, egyik sem teszi alkalmassá az időpontot arra, hogy egy embernek elújságolja, hogy bizony egészen idáig egy sárkánnyal bandukolt. Tapasztalatra szerint, ezt a tényt idillikus környezetben sem egyszerű megemészteni, kivéve, ha éppen egy másik sárkány kell az üldözésükre, vagy éppen valamit akaró mágus. De most csak vihar van és nem is akármilyen.
- Majdnem. – Tódítja, de érezte ő, hiába torzította el a szél a nevetést, hogy az csak mímelt. ~ Muszáj természetesen viselkednem, legfeljebb majd később valahogy megmagyarázom. Ha meg magyarázom! ~ Összevont szemöldökkel figyelte Cloudot, aki látszólag éppen most veszi szemügyre a távolban ásító sötétséget. ~ Csak legyen egy barlang, könyörgöm. Az emberek sokkal nyitottabbak, ha biztonságban érzik magukat.~ Ez viszont éppen ugyan úgy igaz a sárkányokra is, bár nagy valószínűséggel a többi élőlényre is és nem csak azokra, akiknek értelme túlmutat puszta ösztönön és fennmaradásukhoz szükséges praktikán.
- Éppen javasolni akartam, kezd átfagyni minden tagom. – És ez még igaz is volt, összébb is húzta köpönyegét, bár ez volt a hiábavaló tette, mert ahogy elengedte a szél már is kihajtogatta az illesztésnél, vakmerőségének pedig az első gomb szabott gátat, ami szilárdan összefogta az anyagot, érdektelenül arra milyen gorombamódon ráncigálja azt a szél. Volt egy kósza gondolata Sounak ezzel kapcsolatban, hogy egyszerűen a derekára köti, mert kapaszkodás közben zavarni fogja, de végül nem tette és így lépett a párkányra. Ujjai már tiltakoztak a hideg ellen, eleinte még érezte a jég, itt-ott a szikla érdességét, de ahogy haladtak egyre tompábbá vált a tapintása. Sejtette, hogy ez így nem lesz jó, de kapaszkodás nélkül, a sűrűn száguldozó jégszilánkká fagyott pelyhek sodrásában, ez öngyilkos merészség lenne. Időnként megállt, figyelve hogy halad előtte Cloud és el kellet ismernie, hogy az előbbi mutatványához képest, szinte macska ügyességgel egyensúlyoz a vékony párkányon, szégyen lenne túlzottan lemaradni mögötte. Ez adott némi új lendületet számára és kihasználva a pillanatnyi pihenőket, leheletével igyekezet felmelegíteni átfagyott kezét, teljesen nem sikerült, de annyit elért, hogy karomszerű körmeit tudja használni és használta is.
~ Hát ez? ~ Cloudra pillantott, akit talán már csak két lépés választott el a barlangtól, mert hála az istenek tényleg az volt, ez az utolsó forduló után már tökéletesen látszott. Nem is akármilyen menedékre tettek szert, szél felől védve volt és egy kiszögellés is volt felette, így ha jön egy lavina, nem lesznek a kijárat bedugaszolva. Apropó, a recsegő morajlás egyre erősebb és erősebb lett és az előbb pont egy hógörgeteg került említés szintjén a tudatba. Sou megszaporázta lépteit, sőt az utolsó kettőt szinte szökelve tette meg, nem is csoda, hogy a sötétbe érve megbotlott és teljes valójával Cloudnak esett, aztán persze a végállomás a fagyott kő volt. De ekkor már, mint fehér függöny folyt le a hó, néha sötét foltokként tűnt fel ebben a veszélyes zuhatagban, a darabokra tört fák részei és az elsodort kövek. Először a szörnyű zaj halt el, aztán már éppen csak a csordogáló hó surrogása maradt.
- Tökéletes időzítés és tökéletes hely. – Hangjában szinte csak a megkönnyebbülés csengett ki, de még nem mozdult meg, vagy is éppen csak összeszedte a tagjait és négykézlábra állt. ~ Remélem ez csak valami szag maradvány. ~ Tekintetét a sötétbe fúrta, igyekezve szemrevételezni menedéküket, de cseppet sem volt lelkes, hogy valami prémes jószág szaga lengi be a teret. Egyiküknek sem jó, a vad nyilván könnyű fogásnak nézné őket, aztán valószínűleg ráébredne, hogy van nála nagyobb ragadozó és mit tart a mondás, nincs rosszabb a sarokba szorult vadnál.

//megihlettél Lanur-hegység - Page 9 3322930052//
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-20, 6:27 pm

//Köszi Razz , nem volt szándékos XD -Valójában ez nem a legjobb hsz-e volt-//

*Azaz csak ment volna egyenesen tűzifáért, azonban eme tevékenységében megakadályozta a ráboruló több kilós súly. Mikor Sou megemlíti, hogy jó időzítés, jó hely, csak nyögve teszi hozzá saját véleményét.*
-Én azért ezt megcáfolnám.
*Mintha kiterítették volna, úgy néz ki. Azonban csak felül, és majd fel is áll, ahogy elhadja a hátát a másik, s körbenéz. Az ő érzékeit, -leginkább az orrát- is megcsapja az állati szag, tehát nem lehet valami gyenge. Annyi esélyük lehet talán, hogy nemrég hagyhatta el a helyet az illető vadállat. Hát hiába vágta magát keresztül a viharos hóesőben, és hiába haladt macska ügyességgel megáldva a keskenyebb helyeken? Még csak a félelem szikrája sem lobban t fel benne...nah persze. Mert marhára fázott és minél előbb bentebb akarta tudni magát. Mindegy. Csak nincs állat belül. Kell lennie fának. Volt is.
Sou felé int.*
-Ebből felmelegíthetjük a belsőbb helyet.
*Keresett hozzá bentebb egy kis kiszögellést, ahol úgy tudta letenni kis körben a fákat, hogy kényelmesen ülve mellé, azt a sarkot finom melegre lehessen varázsolni.
És ha már varázslat. Ugyan megfordult a fejében a kis szőkeség, de aztán elvetette a gondlatot. Az a biztos ha a saját kezével csinálja. A legegyszerűbb két kovakövet pattintani egymáshoz, de ilyen kő nem terem mindenütt, és mivel itt se talált sebtiben, hát jöhet a másik fajta tűzcsiholási forma. Két vékony, azonos magasságú fát tesz a rakás mellé, olyan közel, hogy a szikra majd fellobbantsa a többit, és itt jön a trükk.
Előhalászta a kis kését, és belevájt az egyik közepébe egy arasznyi vájatot, majd eltéve a kést, beleállította függőlegesen a másikat, s elkezdte dörzsölgetni a kezében.
Elég sokszor és gyorsan kell ezt a műveletet végre hajtani, mire lesz is belőle valami.
Reméljük, Cloudnak sikerül, ha nem is elsőre, .... mert már nem elsőre csinálja, deh talán nem is egy órán át fog bénázni.*

//Noh, ennyi mára ^^//
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-20, 9:37 pm

//Bocsánat a közbeírásért! Smile Egy kis olvasni való//

*A Lanur-hegység bércei között mély völgyek is fekszenek.
Némelyik, kopár, mintha az istenek gondoltak volna egyet és körmükkel vájnak a kemény sziklába egyet, majd megátkozták volna, hogy ott élet többé ne szülessen.
Mások pedig fákkal, fűvel, bokrokkal dúsan benőttek.
Kain egy ilyen mélyén halad. Kétlábú alakban, hiszen azt sem akarja, hogy a helyiek, legyen szó törpékről, vagy akár orkokról, nem is beszélve az emberekről, lássanak sárkányt ezen a vidéken. Szokása szerint mágusnak akarja kiadni magát.
Távolra került barlangjától, ezúttal a törpék területei felé vette útját. Szereti tudni, hogy mi van lakóhelye körül, ez lehet életmentő is bizonyos esetben. Felhasználhatja a harcban, vagy éppen a menekülésben.
Régi tapasztalat, hogy a helyismeret még nála erősebb ellenfelekkel szemben is lehet erős ütőkártya. A századok menekülése, bujkálása alatt előfordult már, hogy éppen a környék beható ismerete, egy jól megjegyzett szikla, egy rejtett völgy, vagy épp egy sűrű bozótos volt az, amely hasznosnak bizonyult.
Emiatt járja hát a két hónap között megmaradt pár szabad hét alatt a hegyeket és a völgyeket, mielőtt ismét Olassië felé venné az irányt, hogy végre találkozhasson a vörös sárkánnyal.
Fáj neki a hiánya. Nem is tudta régebben, hogy milyen érzés ez, ha nincs mellette, akit szeret. A hosszú, magányos éjszakákon felidézi azt a boldog, együtt töltött éjt Norlan mellett, a nőstény illatát, vörös pikkelyeinek csillogását, ruganyos testét, hangját, mosolyát, érintését, csókjait. Ettől néha könnyebb, s a jó emlékekkel telve alszik el, néha még rosszabb, hiszen nem tudja, hol lehet, merre jár, él-e, hal-e, és egy biztos: nincs mellette.
Sötét alakja elveszik a völgy sűrű növényzete között. Törpékkel még nem találkozott, mióta itt lakik, de nem is vágyik kimondottan rájuk. Tudja, hogy előbb-utóbb össze fog velük futni és akkor a hegyi törpék híresen kemény népe megismeri a feketeköpenyes mágust. Semmiképpen nem akar a régen Mardanban tett látogatásaira emlékeztetni senkit. Reméli, hogy már elfeledték.
Hasonló gondolatok járnak a fejében, Silaronától kezdve egészen a törpékig minden megfordul a fejében.
Egyszerre veszik észre egymást a lénnyel. Első pillanatra nem is tudatosul benne, hogy mivel áll szemben, de amikor az ordítás és a troll nyálcseppjei megérkeznek hozzá, már tisztában van a lény kilétével.
Undorodva törli le az arcáról a troll nyálcseppjeit és már vetődik is félre a hatalmas bunkósbot sujtása elől.
A fatörzsméretű bot fákat tör ketté nem messze, a sárkány hűlt helyén. Faszilánkok csapódnak a fekete bőrkabátnak, miközben Kain talpra áll.
Az arany sárkány ébenfekete szemei felpillantanak a troll apró fejére, s az ott látható buta tekintet helyén lévő vérben forgó pillantás meggyőzi arról, hogy a másik komolyan gondolja, hogy elűzi őt innen. Felháborítja a gondolat, hogy egy ilyen semmire sem jó lény akar vele szembeszállni.
Semmi kedve kétlábúként harcolni. Abban biztos, hogy ha a troll ilyen állapotban van, akkor élő törpe, vagy más értelmes lény nincs a közelben. Máskülönben éppen őt üldözné. Azzal most nem tölti az időt, hogy körbeszaglásszon, van-e valaki más is a közelben. Az újabb csapás ezúttal súrolja. Ha kicsit lassabban ugrik félre, a bot eltöri a karját, vagy a vállát, esetleg az oldala is megsérül. Az éjfekete szemek dühösen pillantanak a trollra, s ében színük arannyá válik.
Csak egy villanás, s a kétlábú alakba préselt arany sárkány kitárja szárnyait és már a troll fölé magasodik aranyszínű alakja.
Szárnyait kitárja, majd hatalmas száját kitátva igazi, mély sárkányüvöltéssel remegteti meg a völgyet.
A trollnak azonban az agyára mehetett a düh, mivel nem riasztja vissza a hatalmas sárkány alakja. A fatörzzsel az aranyszínű pofa felé suhint, mire Kain karmaival csapva távolítja el a bunkósbotot a lény kezéből. A hatalmas fadarab a völgy sziklafalán törik szilánkokra.
De Kain nem áll meg, Nem emelkedik fel a levegőbe, fogaival ráharap a troll felsőtestére, és ahogy a hegyes sárkányfogak belemélyednek a troll mellkasába, az hiába is igyekszik már minden erejével szétfeszíteni a rázáródott állkapcsot. Kain nyakán megfeszülnek az izmok, majd megcsóválja a levegőben a troll testét, mielőtt széttört bunkója nyomán azt is a sziklafalhoz vágja. Nem zavarja a fájdalmas ordítás. Kezdeti elégtételt érez.
Ha még fel is akarna a troll állni, nincs rá lehetősége, az arany sárkány két hátsó lábára emelkedik, majd teljes súlyával, mellső karmaival rádől a troll testére, hogy fogai ezúttal a megviselt ellenfél torkát szakítsák ki.
Nem kedveli a trollhúst, emiatt ki is hagyja ezt a nem mindennapi hústömeget. Sokkal inkább érdekli az, hogy valóban üres-e a környék. Bármennyire is szívesen emelkedne a levegőbe, nem teszi meg. Visszapréseli arany testét a fekete, kétlábú alakba. Mélyet szív a levegőbe, s törpeszag csapja meg az orrát.
Nem kerül sok idejébe, hogy megtalálja a három vérbe fagyott kis alakot. Látszik, próbálták nem olcsón adni magukat, a környék is fel van dúlva.
A „mágus” felnéz, fekete szemeivel körbejárja a völgyet körbeölelő sziklaperemeket, de nem lát sem mozgást, sem mást. Csak remélni tudja, hogy nem tartózkodik a közelben senki. Útra is kel, hogy mielőbb maga mögött hagyja a völgyet. Előtte azonban van még egy dolga. A törpék testét nem bántja, de a trollot nem hagyhatja így itt. A fogak nyomai sárkányra utalnak.
Több tűzgömbre van szükség és több időre is, mint általában, mire a hatalmas hulla helyén csak feketére perszelt sziklafal és hamu marad.
A feketeköpenyes alakot pedig elnyeli a völgy másik felét betöltő sötét erdőség.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-23, 5:31 pm

- Ne haragudj! –Bár tekintete a sötétben matatott valami után, valami olyan után, ami fenyegetést jelenthet rájuk nézve, de talán nincs is ott. Talán e miatt bujahatott meg az a félszeg mosoly inkább feszült figyelemről árulkodó vonásai között és emelt egy keveset hangja barátságos színén. Más helyzetben talán jobban röstelkednek a véget, hogy a másik szolgált számára párnaként a földetéréshez, de hát az ösztönei. ~ Jó helyen vagyunk, de még se. Nyugtalanító érzés. ~ Az bizony, de ahogy Cloud két lábra tornászta magát, ő sem maradhatott így. Lassan összeszedte tagjait és kiegyenesedett, nem ütötte meg semmiét, ellenben a másik szőkeség lehet rosszabbul járt. Már nyitná is a száját, hogy ez iránt érdeklődjön, de a hajoló mozdulatot látva valamiért inkább csendben maradt. Kinézett, de nem csak nézett, határozottan a barlang szájához ment és kilesett, a távolság, amit szemrevételezhetett egészen fantasztikus volt. Konkrétan az orráig se látott volna, ha ki meri dugni a fedezéket jelentő szikla alól. ~ Hát ideért a vihar is. ~ Tisztelet, rettegéssel vegyes gyönyörködés érzete öntötte el, egészen hajmeresztőnek tűnt a késztetés, hogy miért is ne tehetné magát próbára. A szél szinte a lételeme és származását tekintve, pedig több köze van az éghez, mint a földhöz, de egy felnőtt sárkánynak is erőt próbáló lenne ez a mérhetetlen erő, ami határt nem ismerve tombolt. Még adózott a látványnak egy hosszú perccel, aztán megfordul, tekintetével rögtön felkereste Cloud alakját és azonnal el is mosolyodott, ahogy megtalálta szorgoskodó alakját. Némi lelkiismeret furdalást kezdett érezni, először is leteríti, másodszor pedig a helyett, hogy segítene a melegedésükhöz szolgáló fadarabok felkutatásában és összegyűjtésében, inkább a tomboló viharban gyönyörködik.
Néhány szapora lépés és már ott is volt a kis rakás mellett, igazán nem is gondolkodott el azon, hogy mit is kéne tennie, a rőzse és a gondosan összerakott máglya ösztönös cselekvésre késztették. Kutakodva nyúlt tarisznyájába, átfagyott ujjai némileg bénultan kutattak a két kis bőrszütyő után, amit már néhány tolvaj hitt pénzes erszénynek, de minden alkalommal csalódniuk kellet, Sounak pedig új kovakövet kellet szereznie. Az egyiket meg is találta és a biztonság kedvéért a másik kezében helyezte el míg ráakad a másikra is.
- Kovakővel könnyebb lesz és neked is marad bőr a kezeden. – Bár emlékezete szerint Cloud keze kesztyűbe volt bujtatva, de tapasztalatból tudja, hogy a katona által alkalmazott módszer fárasztó és nem árt ha a körülmények ideálisabbak. Nem kúsznak be kóbor légáramlatok és a fa sem nedves. Nedves fa? Fogalma sincs, hogy ezek az ágak mennyit szívhattak magukba, de ha egyik módszer sem arat sikert, még mindig ott a mágia. Bár kezdhetné ezzel is, hogy megkímélje magukat a kínzó és dermesztő várakozástól. Mire eljutott eddig a gondolatig, már a másik kő is a kezében volt, így már a két követ –dupla esély- tartotta Cloud felé, hogyha még nem járt sikerrel és persze, ha továbbra is ő szeretné életre kelteni a tüzet. Azt, ami képes a fehér sárkányt egész lelkében rettegésre késztetni, de egy ilyen kis tűz, ebben a fagyos időben még neki is kellemes látvány.
- Nem éppen rövid viharnak ígérkezik. – Nézett a kinti ólomszürkeségbe, ami egyre csak sötétedett, pedig úgy dél felé járhatott, amikor elindultak, még messze lehet az éj. Kint azonban, most másként mérték a fény és a sötétség viszonyát. – Meg, remélem a barlang tulajdonosa nem szándékozik legalább addig visszajönni … - Elhallgatott, fogalma sem volt, hogy az egyik nedvesebb ág szisszent és reccsent egyszerre, megadva magát a beléharapó lángnak, vagy karmok kaparászását és halk morgást hallott. Figyelme azonban nem kintre, ellenkezőleg, a barlang egy hátsóbb részénél összpontosult. Még oldalrább is hajolt, hogy a tűz lobogó fénye annyira ne zavarja látását és most a legkevésbé sem érdekelte, hogyha nem elég óvatos, akkor szeme könnyedén elárulja emberhez, de még mágushoz sem illő macskaszerű villanásával.

//a vendéglátónkat rádbízom ^^ nincs hozzá ötletem XD//


A hozzászólást Nawara’Sou összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012-09-25, 8:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-25, 9:33 am

*Nem haragszik, csak nem esett az előbbi valami jól, majd a fiú.... a mágus fiú láthatóan abban gyönyörködik, hogy milyen szépen elzárta előlük az utat a vihar. Személy szerint, neki semmi kedve a tombolást nézni, amúgy se szereti. Az csak a hirtelen halál és a fagy jelképe. Nem látja szépnek egyáltalán. Míg ő a tüzel van elfoglalva, Sou lassan elszakad a vihar látványa nyújtott élvezettől, s kisvártatva kova kövekkel érkezik meg, aminek megtalálására ő nem is reménykedett. elveszi. Biccent a fiú felé.*
-Nah persze, köszönöm.
*A követ tényleg jól szuperálnak. Észre se veszi társa furcsa viselkedését, csak a tűz keltette meleget igyekszik minél jobban befogadni. A tényekre, és a kívánságra csak bólint. Igen, ős se szívesen találkozna egy fenevaddal sem. Azonban ezt nem kerülhetik ki. Mivel, hogy a tűz is és a nagy zaj is amit eddig csaptak felkeltette a szintén ide menekülő farkas pár figyelmét. Nem soká a recsegő ágak hangjai mellé két erős morgás is belevegyült. Farkasok morgása, s olyan, amiből kilátszik, hogy itt halál lesz.
Cloud felállt. Egyetlen pillanatra habozott csak, hogy a kardot vagy egy égő botot vegyen elő, de végül az utóbbinál állapodott meg. HA muszáj még előveheti a kardját is.*

//nah ennyi, bocsi, nem akartalak tovább váratni.//
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-09-25, 9:07 pm

Csak bólintott, előhalászva hozzá egy mosolyt is, rövid életű volt még csak az arcára sem fagyhatott volna, de legalább mosoly volt. A kövek koccanását követő szikráknak pedig szinte feszült figyelemmel szurkolt, persze messze nem e miatt, de azok megmaradtak és vékonyka füstcsík kezdett a mennyezet felé kanyarogni, aztán jöttek a kisebb lángok, amiket hamar nagyobbak váltották fel. A tűz mindig éhes és mindig falánk is, most is, cseppnyi gondolkodás nélkül habzsolta az összeszedett rőzsét. Nekik, Cloudnak és Sounak kell majd arról gondoskodnia, hogy ne csak elenyésző percekig élvezhessék a felszabaduló meleget, hanem tovább, míg a vihar el nem vonul, talán másnak reggelig is eltart. Talán nem .. és reménykedni ugyebár mindig szabad.
A meleg szinte arcul ütötte, csípte és égette bőrét, a lángok felé tartott ujjiról nem is beszélve. Nem fagytak meg, csak áthűltek és most minden borzalommal hálálják meg, hogy végre kiolvadhatnak, de nem húzta el, csak egy kicsit távolabb tartotta kezét. Békés meghittségben örülhettek volna a gondoskodó menedéknek, ha valami nem szakítja félbe őket. Sou összébb vonta a szemét, hunyorgott, ahogy a villódzás folyton suhanó foltokat hagyott a sötétségben és aztán már nem volt kétséges. Nincsenek egyedül! Egy szempár villant a sötétségben, amiről nem volt hajlandó elvonni tekintetét, néma szavak nélküli párbaj volt ez, ami nem dőlhetett el azonnal és végkép nem a sárkány részére. Egy másik szembogarat is félelmetessé festett a fény, a természet néha érdekes helyzetek alkot, ketten vannak, így két ellenfél dukál? Sou még is mozdulatlan maradt, tisztában volt vele, hogy az állatok hamar átlátnak álcáján és vagy bölcs módon távoznak, de akad olyan eset is, hogy ragaszkodnak ahhoz, ami az övéké. Vagy meg akarnak védeni valami nagyon fontosat, nagyon is emlékszik még a medvemamára, aki bocsai érdekében két sárkánnyal sem átallott felvenni a harcot.
- Cl… - De nem jutott el odáig, hogy be is fejezze a mondatot, maga mellett tartva ezzel talán társát. Mert Cloud figyelmét sem kerülte el a határozottan erősödő, fenyegető morgás, a fiatal férfi tette még is szokatlan volt. Kard helyett egy lángoló, vélhetőleg hosszabb ágat ragadott meg, kiterjesztve ezzel a fény uralmát a hátsóbb szegletekbe is. Megvilágítva ezzel a barlang menedékébe húzódó társakat, akik messze nem örülnek, ez nyilvánvaló viccsorukban kivillanó fogaiknak és hogy hátukon felborzolódott a szőr is. Sou hátrébb húzódott, bár Cloud mellé kéne állnia, de lehet, hogy csak rontana a dolgon. ~ De nem hagyhatom, hogy csak ő nézzen szembe velük. ~ Ezzel ő is felállt, nem lévén választása, ő is megragadott egy hosszabb ágat és a végét a tűzbe szúrta, hogy mihamarabb lángra kapjon.
- Mi legyen? – Kérdezte, csendes és nyugodt hangon. – Megpróbáljuk kikergetni őket? – Az ötlet magában véve lehet nem rossz, de a megvalósítását nézve már nem lesz olyan egyszerű, hogy szakszóval élhessünk: stratégiai szempontból a farkasok vannak jobb helyzetben. De a tűztől láthatóan bizonytalanná váltak, viszont már azt is érzik, hogy más ragadozó is jelen van és feszülté is tette őket. Az egyik álkapcsát összecsattintva kapott az imbolygó fényforrások felé, majd visszalépett. Sou rajtuk tartotta a szemét, de ő is egy ragadozó volt, nagyjából érzet mi játszódhat le bennük és annak emléke is felvillant, hogy a múltkor hogyan tessékelt ki egy hegyi tigrist az odújából. ~ Most nem tűnik használható megoldásnak, a farkasok meg, bíznak a falkaszellemben. ~ Alighogy idáig jutott a vicsorgó páros elszánta magát, most vagy soha, dühvel rontottak a két barlang bitorlóra. Sout meglepte, ahogy a felé közelebb eső állat éppen csak elhátrált a tüzes bot elől, amit a fehérsárkány védekezően tartott maga elé. A bundáját is megpörkölte, erről a levegőbe kerülő kellemetlen, szúrós szagú esszencia is árulkodott, ami miatt Sou hátrébb lépett, pedig ez nagy hiba és azonnali korrigálást is követelt, ami farkasokéhoz hasonló morgás képében esett meg. ~ Talán ez egy kicsit visszafogja őket. ~ Reménykedett és Cloud felé pillantott.

//hát nem mondhatnám, hogy túl sokra jutottam -.- de törd csak a buksid, én már ki is facsartam a sajátom XD//
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-01, 1:45 pm

//Bocsi, hogy ennyi ideig kellett várnod, de ide semmi ihletem nem volt, azonban....törtem a fejem ^^//

*Már mindkettőjük kezében égő bot van. Cloud oldalán ott a kard is ha kéne, és titkon reménykedik társa varázserejében is ha rosszra fordulnának a dolgok. A kérdésre, míg a két fenevad csak morog de nem mocorog, halkan válaszol, maga előtt tartva a botot és feszülten figyelve a farkasokat.*
-A kard ilyen helyzetben nem ér semmit, az égő fáklya viszont ijesztő....
...kikergetni azonban nem lenne esélyünk őket, tekintve a kint tomboló vihart.
Abban reménykedem, hogy mivel elég mély ez a barlang, beljebb húzódnak...

*Bizony abban, habár a két farkas nem úgy nézett ki, mint akik beljebb akarnának vonulni, sőt! Olybá tűnt, hogy inkább meghalnak minthogy a sötétbe vonuljanak el, illetve szívesen szabadítanák meg a szenvedéstől a két "kétlábút" inkább. Az egyikük előrébb lopódzott, mire Cloud meglengette a fáklyát, s úgy tűnt hatásos is.
Habár furcsa jelenség lehet, hogy a két állat Cloud oldalán foglalt helyett, és mintha nem akarnák megközelíteni a "mágust". Ez is csak egy pillanatra futott át a fiú agyán, ahogy felmérte a helyzetet. Ezzel együtt pedig az is leesett, hogy őt pedig nem tartják túl nagy veszélynek, még a fáklyával sem. Ezt bizonyítandó, egy kis félkört téve, minél messzebb kerülve Soutól, mindketten egyszerre támadták meg a fehér sárkány mellett álló embert... Őt! Az elsőt egy jól irányzott csapással visszadobta, de így a másodikra nem maradt elég ideje. Mivel az égő botot használta az előbb, bal kezével a kardot akarta előrántani, de a farkas gyorsabb lévén ráugrott, ráharapva a karjára. Cloud hanyatt vágódott, s az első megrázkódtatáson túlesve, miszerint beleharaptak az alkarjába (!!!!!), újfent megragadta az égő botot, s fejen vágta a rajta terpeszkedő farkast.
Habár, hogy sikerült e a manőver, nem tudni....mert mintha elmosódna a kép....*


//Ez sikerült xD//
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-04, 5:26 pm

- Reménykedsz? – Vetett egy nem túl sok biztatást nyújtó pillantást társára és a tetejében hangja is elég kérkedő volt. Ez van, ha az ember nem is az, hanem egy sárkány. Idővel egyszerűen hozzászokik, hogy a legtöbb állat inkább elhúzódik tőle, hallgatva arra a bizonyos hangocskára, amit mindenki ösztön néven nevez el és nem keresik a náluk veszélyesebb ragadozó társát. Esetleg és ha nyugton van, akkor is idővel. Sou is ebbe esett bele, megszokta, noha volt dolga már medvével és farkassal is egyaránt, akik nem adták meg neki a békés távozást, továbbhaladást. Most is úgy látszik, hogy nem hátrálnak meg, de nem is közelítenek. Legalább is felé nem.
- Ne kísérletez egye… - De ekkor már késő volt. A farkas pár elhatározhatta, hogyha a sárkány nagy falat is számukra, de a tőle egyre távolabb kerülő már nem és megosztva, egy ilyen szűk helyen, akár még a sárkánnyal is végezhetnek. Ez a baj a farkasokkal, nem pusztán mennek az ősi sugallatokat követve, alkalmazkodnak és a mostani helyzet megköveteli, hogy a gyengébbet terítsék le és így az erősebbnek már a földre küldött társát s védenie kell. Ha kell? Mert ugyan miért is ne fordulhatna meg az ordasok fejében, hogy a sárkány csak játszik, feltehetően, ahogy egy túlzottan értelmes ragadozó tenné, a hasonlóan eszes prédájával. De vajon az is megfordul tekervényeikben, hogy igen csak megjárhatják, ha elveszik a sárkány prédáját? Mh, kiderül.
Sou látta az egyik farkas földön meghemperedő alakját, de azt már nem, hogy rögtön talpra állva új rohamra indult, hogy párját segítse, aki már fogait mélyesztette a szőke katona karjába és ezért meg is kapta jutalma egy részét. Sou elkésett, társának ezt az egy sérülést el kellet szenvednie, viszont, hogy többet kapjon, már nem fogja engedni. Eldobva az égő fáklyát megragadta Cloud vállát, ezzel legalább elérte, hogy az ütést követően más harapható testrész után kapó farkas állkapcsa összecsattanjon. Nem vétett célt az ordas, de a megharapni kívánt testrész és gazdája jelen pillanatban átérezheti milyen lehet a szellemek fátyolszerű teste. És a másik farkas is színre lép, de ugyanolyan zavarodottan topog egy helyben, mint a hátrább lépett másik. ~ Nem tehetnek róla .. Sőt, mi tolakodtunk az ő területükre, de világos, hogy nem férhetünk meg békében egymás mellett. ~ Sou a Clouddal történtek ellenére sem akarja a farkasokat bántani, viszont így sem maradhatnak. Ez a varázslat kifizetődő, amíg saját magán alkalmazza, de ha másra is ki kell terjesztenie, már közel sem. ~ Bezzeg, ha egy termetes sárkány lennék, inkább a vihart választanák. ~ Igen, ahogy teltek a percek úgy érzett rá a két négylábú támadó ellenfelük gyengéjére, a magabiztosságuk újbóli emelkedésnek futott neki és ezt viccsorba csapó morgásuk ki is fejezte. Az első lépéseket még megtehették, viszont a második Sou már nem szándékozott meghagyni számukra. Cloudot elengedve feléjük intett, majd oldalra rántotta karját, ilyen viharos időben gyerekjáték volt szelet idézni, ami felkapta és a falhoz csapta a két állatott, nem túl erősen, de annyira igen, hogy nyüszítve szedjék össze magukat. Most kellően megnőtt közöttük a távolság, a helyzet is stagnálni látszik, ugyan is az ordasok nem mozdulnak. Bár állnak és meredten néznek a tűz fénykörében kirajzolódó két alak felé, mozdulni egyenlőre nem mernek.
- Nagyon fáj? – Érdeklődött, miközben már könyékig elveszett kiengedő félben lévő tarisznyájában, egyszer annak belseje felé tekintve, másszor a farkasokra vetve egy hosszú tiszteletet parancsoló pillantást. Sárkány énjét ugyan is jobban hagyja érvényesülni, a gömbölyded pupilla most hosszúkásan nyúlik el írisze a zöld színskálán hullámzó szálai között, de itt-ott testén is megbújik néhány matt fényű, hártyavékony pikkely. – Bekötözöm a kezed.. Cloud? – Finoman megrázta a megnevezett vállát, aggódva hajolt fölé, de fél szemmel igyekezett „vendéglátóikat” is figyelni. – Hallasz? Cloud?!

//Tadam! Más nem jutott az eszembe O_o //
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-04, 6:09 pm

*Nah igen. Csak reménykedett, de abban aztán nagyon. Nem szeretett volna itt egy mindhalálig menő kis csatába a két fenevaddal. Hallott történeteket széttépett katonákról, akiket a vadon pusztított el, s hirtelen ahogy eszébe ötlött elfogta a félelem. Nem akar így véget érni. Még hallotta, hogy Sou akar valamit mondani, de a farkasok megindultak. Az elsőre felkészült, és ugyan tudta, hogy ott van szorosan mögötte a másik, de cselekedni csak egyféleképpen tudott... azaz az ő helyzetében. Fogta az égő botot és odasózott az elsőnek, mire a másik már ugrott, és hiába nyúlt a kard markolatáért, épp hogy csak elérte, de kihúzni már nem volt ideje. Úgy estek hanyatt hogy a vadállat állkapcsa már árult. Felüvöltött, s összeszorítva a fogát, szinte ugyanakkor adott a rajta terpeszkedőnek is szabad kezével a botot fogva. Itt szakadt meg a kép. Csak egy pillanatra, vagy talán addig se, de utána elmosódó volt, és.... félelmetes. Hirtelen hideg lett, és a porcikáiban, a csontján belül érezte az átható hideg levegőt. Azt hitte, hogy a vihar kinti tombolása ért el ide is. Bajtársa érintését nem is érezte. Kábán, dülöngélve támaszkodott rá jobb alkarjára, hogy lásson is valamit, de ekkor már Sou a varázslatnál tartott. Ismét be kellett csuknia a szemét, a hirtelen levegőmozgásnak hála. Ez is hideg volt és csípte a bőrét, majd a hangok, amiket a farkasok adtak. Azért is megnézi, és látta ahogy földet érnek.
Akkor az előbbi nem is a kinti szél, hanem a mágus fiú műve volt?
Hátra dől. Forog vele a világ, és fázik, majd mintha megszólítanák. Erre csak álmosan ingatja a fejét, de nem szólal meg, nem nyitja ki a szemét....aludni akar. Pihenni.
Azonban amikor a vállát rázza meg a mágus fiú, muszáj felfigyelnie.*
-Igen, i-gen...
*Jobb karjával felhúzza magát, és a farkasokra néz.*
-Hát ez gyors volt....
azt se láttam melyik hogy jön...

*Na igen, ha nem ilyen módon, de tényleg nem nagyon tudott reagálni az ez előtti történésekre. Eszébe jut az a pillanatnyi félelem, amely most is összeszorítja a szívét.*
~Azt hittem, hogy most végem van.
*A következő pillanatban pedig a kötszer eltépődő hangját hallani, és az az érzés tölti be amivel nem lehet elégé betelni, mikor rászorítják a sebre a kötést.
Felszisszen, megnézve a karját.*
-Mély?
*Kérdezi, kis ijedséggel a hangjában.
Azonban Sout nézve kételyei adódnak. Ez a fiú valóban mágus? Összeráncolja kissé a homlokát, s egy kis csend után, melyet a farkasok morgása zavar meg néha, fel is teszi az egyszerűsített kérdését.*
-Te miféle mágus vagy?
Ugyan nincs sok közöm hozzájuk, de hozzád hasonlóról még nem hallottam.

*Még érződik a hangján, hogy kissé kába is, és ha ügyes a fiú könnyedén kimagyarázhatja magát, akár a fejére mért ütést is okolva, amit a földet érésekor szerzett. Persze kérdés, hogy rejtegetni szeretné e valódi voltát.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-04, 9:13 pm

Alig, alig.. Futott végig a gondolat Sou elméjén, ahogy a le lecsukódó pillákra tekintett. Pedig most bármennyire is szeretne aludni, pihenni a másik, nem fog! Ez a lehető legrosszabb, amit most tehetne. Hideg van és a tűz, az amelyik vidáman táncolt a gondosan összerakott máglyán, most bágyadtan lobog, igyekszik elnyújtózni a szétzilált még falható ágak felé. A szél ezt sem hagyta érintetlenül, pedig szükségük lesz a melegre, legalább is egyiküknek már most is nagy szüksége lenne rá. Sou tisztában van vele, hogy jelenlegi alakjában éppen olyan sérülékeny, mint az, akit támogatva segít ülő helyzetben maradni, helyezkedni és pont olyan érzékeny az időjárás viszontagságaira is, de ezek közül egy sem akadályozza meg abban, hogy leoldja köpenyét.
- Szédülsz? – Újabb kérdéssel gyarapítja a már elhangzottakat, látszólag jócskán figyelmen kívül hagyva Cloud szavait, de mert aggódott olyan apróságokkal, mint a reakcióidő és a veszély kellő módon való hárítása, messze nem érdekelték. Levetett köpenyegét gondosan betakargatta Cloudot, legalább is azon részeit, amikre futotta a nem túl nagy méretből adódóan. De így is egy réteggel több, ami melegíti a szöszke katonát. – Jól beüthetted a fejed. – Állapítja meg, amint szabaddá vált kezeit tapogatózásra nem használja. Egyenlőre azonban egy méretes púpon kívül másra nem akadnak ujjai a mézszínű rengetegben, bár az kétséges, hogy a vért meg e érezné, az már nagy valószínűséggel az erős szálakra dermedt és még kicsit érzéketlen ujjai aligha éreznék az alvadt vér érdességét. Még is, egy kicsit megnyugszik. Azonban a farkasok morgására válaszol, rendreutasító és mély hanggal, ami persze szintén egy morgásnak felelt meg és ezzel újabb időt nyert. Hiszen kénytelen a vadaknak háttal helyezkedni, de megőrzi nyugodtságát és elég furán érzi magát, hiszen messze nem az a fajta, aki lényegét érzi a dominanciájának fitogtatását. Most viszont, szüksége van erre.
Cloud kezét óvatosan emeli meg, majd kihámozza a hideg ellen felvett ruhákból a megmart alkart. Látott már rondábbat is, annak a vége sem lett jót. A Kötszer ott pihent már tarisznyája tetején néhány gyógyfű társaságában, csak sajnos azok maximum tea formájában használhatóak fel. Tűnődve nézte egy pillanatig a sebeket, ki kéne mosni, ez világos, de ha kilép a barlangból semmi sem garantálja, hogy a két jómadár nyugton marad. Sőt, inkább az ellenkezőjét sejti. Már csak bosszúból, ha az életük is az ára, elharapnák a védtelen torkát.
- Egy hét alatt rendbe fog jönni. – Közölte az ítéletet, mosolyra hajló hangon és mint egy elnézést is kérve, amiért nyomatással vérezteti egy kicsit a sebet. - De a tépőfogak nyoma lehet, hogy megmarad. – Fűzi még hozzá, aztán önmaga is meglepődik azon, ami váratlan jut az eszébe. Kis híján homlokon nem csapja magát, feltűri ingének ujját saját pikkelyei után kutatva, de nem is kell sokat keresgélnie. Kis virágmintába rendeződve szinte rögtön talál egy csoportot, amiből három kis korongot fel is tép és elhelyezi a seben és aztán gondosan be is kötözi. Ez majd elősegíti a gyógyulást, de ami ennél is fontosabb, így nem fog elfertőződni a seb.
- Hogy miféle? – Gondolkodik el, vetve közben egy pillantást a farkasok felé is, aztán fázósan összerezzent. – Fázós. – Nevetett fel, halkan és alig egy pillanatra csupán, az egyre fakuló tűzben elvesző tekintete ugyan is elkomorult. Mondja el? Éppen most? Elég nagy megrázkódtatás érte, látszólag legalább is a másikat és akkor most közölje, hogy ez idáig egy sárkánnyal utazott. Lehunyta a szemét és a tűz megmozdult, nagyobb és fényesebb lett, miközben egészen közel állapodott meg hozzájuk. Ez is kis bűvészkedés, de mára már mindegy volt, nem? – Talán mert nem is vagyok igazi mágus és .. amúgy igen, gyorsak voltak és te még eltávolodtál a közelemből. Derék dolog, mások inkább a mágusok háta mögé bújnak. De remekül helyt álltál. – Meglehet a kicsit kusza elmének hirtelen a váltás, de félig szándékos volt és félig Sou bizonytalanságát fejezte ki.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-07, 3:35 pm

*Szédült. Nem is kicsit. A kérdésre ugyan hallható szóval nem felelt, de egy sóhaj szerű "aha" és fejének lejjebb esése jelezte, hogy értette a kérdést, és biza nagyon is szenved ettől. A tény megállapítás már csak mellékesen érintette, hiszen ezzel maga is tisztában volt. Igyekezett a szédülést enyhíteni azzal, hogy keveset beszél, és nem igazán mozgatja a fejét. A morgásra azonban eddig kényelmesen csukott szempillái felpattantak. Annyira közel volt, hogy azt hitte megint a farkasok jöttek közelebb. Azonban az állatok pont ott helyezkedtek el ahova repítette őket a mágus fiú, kis helyzet változtatásokkal. Talán csak hallucinált. Hiszen lég jól beütötte a fejét. Még egy halovány mosoly is megjelent az arcán, ahogy rájött, hogy túl hirtelen mozdult a közeli morgás hallatán. Sou biztos furcsállhatja. Elsőre nem fogta fel ugyan teljesen a plusz "takarót" de amint érezte a hiányát csupasz kezén, mikor Sou kivette annak takarásából, összehúzódott fázósan. Ráemelte kékségeit, és mivel hiába látta elég elmosódottan, feltette azt a bizonyos kérdést. Sou gondosan vette szemügyre, s ez megnyugvással töltötte el a fiút. Egy mágus aki ért a gyógyításhoz. Egyedül biztos nem érte volna túl ezt a kis találkozást. Hiszen ha nem ilyen vagy ezen az úton, de valószínűleg ugyanitt lenne a fiatal társa nélkül is, és talán épp vérbe fagyva. Egy hét. Ennyi lesz amíg teljesen meggyógyul. Mondaná, hogy jó, vagy hogy érti, de az egyre ránehezülő álmosság azt sem hagyja, hogy sokáig nyitva maradjon a szeme. A nyomásra azonban felszisszen, meg is mozdítja a karját, de Sou szorosan fogja. Figyelné a rögtönzött ellátást szívesen, de elég most arra is koncentrálnia, hogy mi is történik épp körülötte. A farkasok most higgadtnak tűnnek, nem érti ugyan miért, de jó is így.*
-Mekkora mázlim van, hogy gyógyítóval hozott össze a sors.
Erről jut eszembe...

*Néz Soura amennyire csak tud, s összeráncolt homlokáról nem lehet tudni, hogy az ügy komolysága e vagy csak másképp nem tudná nyitva tartani a szemét.*
-Te miféle mágus vagy?
Ugyan nincs sok közöm hozzájuk, de hozzád hasonlóról még nem hallottam.

*A válasz egyben megdöbbentő és ködös is volt. a Kérdést feltéve amúgy kissé visszahanyatlik előző testtartásába. A hirtelen jött meleg meg már nem hogy nem lepi meg de még jól is jön. Látszik rajta, hogy kívánta már a tűz nyújtotta meleget. Sou ködös magyarázata pedig elérte a célját, mintha el is felejtette volna, hogy mit is kérdezett, úgy reagált a kis sárkányra. Talán később rájön a csúsztatásra, talán soha.
Egy kedves félmosolyra nyúlik a szája szeglete.*
-Nah igen, elég nagy marhaság volt mi?
Valójában, azt hiszem már megszoktam, hogy egyedül vagyok.
Te meg....

*Kis szünet, levegőt vesz.*
-... még ha nem is olyan sokkal, de mégis fiatalabb....
vagy nálam.

*Annyira érződik a fáradság rajta, hogy félő fel se lehetne kelteni ha most elájul.
Csukva van most is a szeme, csak a farkasok morgását hallja és a mellettük ropogó tüzét.*
-Nem tehetek róla...
*Szeretné még megkérdezni, hogy miért nem közelítenek a farkasok, de azt úgy gondolja majd későbbre hagyja...*
-Erre most te ápolsz engem...
nem túl katonás mi?

*Egy mélyen ülő, szomorú mosoly ül ki az arcára. Sose volt túl katonás.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-11, 5:28 pm

A mai nap folyamán úgy látszik a legtöbb rejtett tehetségét kénytelen a felszínre hozni. Ilyen a farkasok diszkrét, de hatásos sakkban tartása, a tűz közelebb bűvölése és a legújabb ezek között a vastag, durva szövésű anyag, ami Cloud alatt jelenik meg, hogy szépen lassan testet öltve valósággá váljon. Még sem hagyhatja, hogy a sérült a puszta, fagyott sziklán aludjon. A végén még nem kelne fel, vagy jól megfázna és ezek közül egyik sem kecsegtető lehetőség, így jobbnak vélte ennek elejét venni és így legalább neki sem kell a hideg földön ülnie. Elég szélesre alkotta, hogy a csücskére ő is elférjen. Önmagának ugyan is nem akar nagyobb kényelmet, még a végén elnyomná a buzgóság és ebben az esetben, illetve helyzetükben félő volna, hogy a csendben morgással jelenlétüket tudató ordasok nem átallnák kihasználni a helyzetet.
- Az. – Hagyta rá, de a hangjában ott bujkált a szelíd kedvesség. Így talán nincs olyan bántó éle ennek az egyetlen, aprócska szónak. Kezében pedig már a megcsúszott köpenyt tartja, hogy visszaigazíthassa, újra betakargatva a másikat és meg is teszi, bár egy pillanatra megáll a mozdulatsor. Mosolyogva billenti oldalra a fejét, meg is ingatva a egy kicsit. Valóban fiatalabb lenne? E egy határozottan jó kérdés, amire egyértelműen azt válaszolná, hogy nem, hiszen szinte biztos benne, hogy leélt éveik számát tekintve, biztos hogy idősebb Cloudnál. Viszont, ha azt nézi, hogy fajtája milyen lassan növekszik és válik felnőtté, hát ez esetben meglehet, hogy valóban fiatalabb. De nagyon nem is feszegeti ezen gondolatokkal tekervényeit.
- Ne erőltesd meg magad, holnapra kipihentnek kell lenned, hogy lejussunk a hegyről. Szerintem, inkább pihenj! – Finoman, de határozottan fejt ki nyomást Cloud mellkasára, hogy lenyomja a vánkosra, ami ugyan nem meleg, de majd átmelegszik és távol fogja tartani a szikla hűvösségét. Ha sikerül ágyba parancsolnia a hős katonát, akkor, akárcsak egy gondoskodó anyuka még igazít egy keveset a takaróként funkciónál köpenyen, aztán a farkasok felé fordul. Meglepetésére, az egyikük lekuporodott a fal mellé, de a másik rögvest hangosabban morran fel, ahogy tekintete összetalálkozik a sárkányéval, de Sou nem hátrál meg. A barlang Cloud és általa elfoglalt részére igényt tart és nem szándékozik ennyitől megfutamodni, ezért egészen addig meg sem rezzen a szeme, míg a farkas nem fordítja el a fejét, Újabb győzelem, de győzelem.
- Amúgy.. – Szólalt meg, bár fogalma sem volt, hogy Cloud hallja e még, vagy már a meleg és a biztonság érzetével megtért az álmok földjére. - .. a kor nem számít és máskor inkább próbálj a mágussal szövetkezve felvenni a harcot a vadak ellen. Rendben? – Ha nem érkezik válasz a kérdésre, akkor hátrafordul és elmosolyodva szemléli egy ideig a katonát, aki iránt rokonszenvet érez. Talán mert hasonlítanak egy kicsit, na nem a külső elsőre is élesen szembetűnő hasonlóságra gondol, inkább arra, hogy mennyire nem illenek ők bele a világ elképzelésébe. Egy sárkány legyen hatalmas, erős és rettenthetetlen, nem mellesleg percek alatt tegyen a földdel egyenlővé egy várost és ne habozzon, ha embert ölhet. Erre ő mit tesz, segít és meg próbál együtt élni az ellenséggel. Cloud pedig, valami hasonlót várnak el egy katonától, legalább is Sou elképzelése alapján, mint hogy legyen képes százak életét megvédeni, minden helyzetben megfelelően helyt állni és akár az életét adni a győzelemért. ~ De .. azt hiszem azok a tulajdonságok, amíg igazán számítanak benne és bennem is megvannak ~ Tekintete a tűzre vándorol, majd tarisznyája bendőjéből előkerült egy ütött-kopott edényke, néhány tekercsnyi vászonba csavart gyógynövény. ~ Ebből viszont csak akkor lesz tea, ha bundás társaink elmentek. ~ Így merült el tekintete az éjszakai sötétségben, ami a barlang száján túl várakozott a gyilkos viharral egyetemben. Sou egészen belefeledkezett a bámészkodásba, mert látta mi folyik odakint, de ahogy múlt az idő a fáradság lassan rátelepedett, de sem a vánkost, sem a tüzet nem engedhette eltűnni.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-11, 7:13 pm

//emiatt tudtam megírni Very Happy ....habár nem túl sok, tied a terep//

*Amúgy is zsongott a feje, s a szavak valamilyen biztonságérzetről adtak tanújelet. A kis mágus mintha nagyon is tudatában lenne annak ami körülöttük zajlik és lényegesen jobban a kezében tartja a mint azt ő meg tudná tenni, sérülés ide vagy oda. Erre a gondolatra elnyomta valamiféle keserűség a szívét. Feleslegesnek, sőt... hátráltatónak érezte magát. Nem jó a nagy világban semmire, és csak bajba keveri magát, ezzel a társait is. Ráemelte immár szomorúbb szemeit a mágusnak vélt sárkányra. Elidőzve rajta nem látott semmi különösebbet. Csak egy hozzá hasonló gyerek, és mégis mennyire fölébe magasodik a problémának. Még ha ezt a "mágus" nem gondolja így, Cloudnak ez volt a szilárd meggyőződése. A farkasok új fenti morgása azonban kizökkentette a mélabús elmerengéséből. Feléjük fordul s csak ennyit mond.*
-De velük mi lesz?
*Nem mintha tudna kezdeni valamit "velük", azonban nem hajthatja álomra a fejét míg veszélyben vannak. Ha mást nem hát annyit tehet, hogy kézbe veszi a kardját, s vár a pillanatra, de Sou lenyomja. A vánkos mely észrevétlenül húzódott alá semmilyen reakciót nem váltott ki belőle. Fájó, s mi több megdermedt végtagjaival ugyan nem érzékelte a különbséget, hiszen az is hideg volt. A tűz melege, Sou gyengéd erőszakja, s a vánkos mely csendesen kényelmessé varázsolta a hideg követ, lassan... győzni látszott. Hallotta ahogy az egyik állat még feláll s feléjük morog. Úgy gondolta, hogy kinyitja szemét, de végül valami megakadályozta ebben. Elhalkult az erőteljes morgás, és társa is nyugodtnak látszik. A falnak támasztva félig fekve, félig ülve kuporodott be a vánkos és Sou köpenye közé. Jobb karja mellett ott a kard, amit nemrég maga mellé húzott, de nem tartotta rajta kezét. Még kesztyűben is éles a hideg. Lábait nem húzta fel teljesen, de nem is nyújtotta ki a nagy hidegre való tekintettel, s kissé félrebillentett fejjel, lebiggyesztett ajkakkal nyomta el a könyörtelen álom. Hiába nem akarta, hiába küzdött ellene, sokkal erősebbnek bizonyult. Az utolsó mondatot már nem is hallotta. Egyenletesen, nagyokat szuszogva aludt, hallani lehetett a kimerültséget.
A sárkány pedig jól megnézhette magának. Egy védtelen ember, aki ébren is olyan mint álmában. Elveszett, nem ide való. Azonban a sötét hely újra megtelt a farkasok morgó hangjával, mintha csak éreznék, hogy most könnyebb lesz. Az egyik, az amelyik az előbb is "szembe mert szállni" Souval, előrébb lépett. Óvatosan, jól megnézve magának a terepet, de elszántan. Nem tudni mi hajtja. A meleg, az étel talán ami a "kétlábúaknál" lehet, vagy maga a friss hús.... esetleg valami más lehet benne. Netán védelmeznének valamit. Egy biztos, egyikük elhatározta magát, és nem tágít, egyre csak közelebb ér és egyre gyorsabban veszi a lépteket.*
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime2012-10-11, 8:54 pm

~ Velük mi lesz? ~ Néha még felmerült benne ez a kérdés, amit nem csak ő tett fel, hanem az egy ideje már békésen alvó társa is. De Sou, akárcsak akkor, csak sóhajtott egyet, mert igazából halvány lilája, de kékje sem volt arról, hogy pontosan mi is lesz velük, ott a sarokban. Mert a sarokban vannak még, vagy legalább is a barlangnak abban a részében, ami vélhetően a legtávolabb van tőlük? A havazás lassan kezdett alább hagyni, de a szél továbbra is kegyetlenül süvített. Ezt is hallotta, ahogy a tűz csendes pattogása is egészen megszokottá vált, akárcsak a morgás, pedig ez utóbbira az idő múlásával egyre kevesebb figyelmet szentelt. Mentegetőzve felhozhatnánk védelmére, hogy köpenye nélkül, ami igen jó szolgálatot tett eddig hidegben és hőségben is egyaránt, most nem őt védelmezi és ruházata nagy része is az emberi szőttesekből tevődik össze, így nem adnak annyi védelmet az időjárás ellen, mint azok a darabok, amiket népe készített. De most egy sincs nála, a nimfák erdejében hagyta, hiszen otthon, nem, abban a völgyben, amit otthonának tekinthetne, de valahányszor arra gondol, hogy odamegy elfogja a tömény keserűség és bármennyire is figyelmen kívül hagyja, képtelen népe társaságában boldognak érezni magát. Elnyújtóznak a völgy felé gondolatai, de bele belekapaszkodnak egyes személyekbe és így még azaz önfeledtnek mondható emlékezés is keserűvé válik.
És még, mondhatnánk azt, hogy két varázslatot is valósággá tett, de ez nem olyan fárasztó. Főleg, hogy a fekhelyül szolgáló vastag takaró még mindig függ a vele való érintkezéstől, de ez talán így erőigényesebb. Ezt a részét viszonylag hamar le is tudja, bár okkal nem tette meg eddig. Ha van mire figyelnie, kevésbé könnyen adja meg magát a fáradságnak. Fáradt? Talán, kicsit. Igazából viszont a hangok és a hideg az, ami lassan igyekszik elnyomni figyelmét, pedig csendesen megígérte az alvónak, hogy megvédi. Megrázta a fejét, ahogy rádöbbent, hogy fogalma sincs mit is csinált egy perccel ez előtt. Elaludt? Nem is olyan elképzelhetetlen, még sem az volt az első dolga, hogy a farkasokra vese pillantását, hanem Cloudra és megkönnyebbülve látta, hogy alszik. Meglepő volt, hogy néhány óra leforgása alatt milyen figyelmessé vált ezzel az emberrel szemben, mert még mindig pontosan emlékszik mi és hogyan történt, amikor útja összefonódott egy Mariuséval. Azóta kevés emberrel volt dolga, inkább elfekkel és nimfákkal, meg persze sárkányokkal. De, ha jobban belegondol, senkinek nem maradt a közelében, viszont szinte mindegyikük tud a titkáról, fura volt azt érezni, hogy elege van és nem akar tovább titkolózni, de a mellette alvót meg akarja kímélni attól, hogy tudatban legyen annak, egy sárkánnyal vándorolt egy kis darabon. Abból talán egyiküknek sem származna túl sok jó. A legjobb példa a bátya, hiszen neki is el kellett hagyni a falut, ahol született, csak mert kiállt mellette, azért, hogy maradhasson…
Az utolsó pillanat megadatott neki, hogy észrevegye az orvtámadásra készülő ordast, keze a tűz felé lendült és sikeresen ki is halászott belőle egy égő ágat, ami recsegve hullott darabjaira, ahogy a farkas pofájába vágódott. De mintha fel sem vette volna ezt a támadást, éppen csak hátrébb lépett, hogy lerázhassa magáról a parazsat, ezt kihasználva rugaszkodott el Sou, egyenesen a farkasnak. Korábban eljátszott az alakváltás gondolatával, csakhogy, ez a barlang fele annyira sem olyan tágas, mint amilyennek a villódzó fénynek köszönhető félhomályban látszik. Minden bizonnyal szépen bepréselődne, úgy nagyjából agyonnyomva Cloudot és a két farkast is. Így marad az ősi párharc, amit persze Sou nem tisztességes módon igyekszik lejátszani. Milliméterekkel kerüli csupán el a hegyes fogakat, de cserébe érzi, ahogy a vaskos karmok felszaggatják az ingét és mély barázdát húznak a bőrén, legszívesebben tisztességes sárkányerővel harapna bele a farkas lábába, ami vészesen közel került az arcához. De elég, hogy karomos ujjai ráfeszültek az izmos nyakra, meg van az erőfölénye, bár éppen csak leheletnyi, ám nem erővel akar győzni. Szinte zihálva veti hátát a hideg barlangfalnak, miközben a farkas szűkölve és maga alá vizelve húzódik párja mögé, akire rettegése átragadt.
- Most kvittek vagyunk. – Motyogta alig hallhatóan és egy pillanatra szorosan összezárta szemét, borzasztóan fájt a mellkasa. Utálta ezt a képességet és nem is használta túl sokszor, de a hatása kétségbevonhatatlanul eredményes. Az a farkas többet nem mer a közelébe jönni, talán életerős, nagy létszámú falkája kíséretében sem.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lanur-hegység - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lanur-hegység
Vissza az elejére 
9 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Lanur-hegység
» Lanur tornya
» Sárkány-hegység
» Tarajos-hegység

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet :: Lanur-hegység-
Ugrás: