LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Stern

Go down 
+34
Jeremy Talbot
Kalandmester
Főadmin
Inaeth
Vey'na Crossi
Jozef Alberts
Ayda
Huor Tiwele
Ryn von Samok
Lysanor Eweny
Yldicce Tsodamix
Vogon Beebebrox
Nawarean
Edward Dylan
Merilien Lumel'Auvrea
Yúla Saiwa
Kockázó
Fatima Ferses
Onoria
Hisame
Gylnar Radek
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Aventhis
Furia
Sydney H. Low
Alex Ian Keegan
Regélő
Kain Namelyr
Vastörő Regendorf
Nasuada
Aurora
Mesélő
38 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next
SzerzőÜzenet
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2017-04-22, 7:51 am

*Frikk nem akart semmire sem gondolni. Az jutott csak eszébe, hogy mióta lepaktált a fekete sárkánnyal, azóta nem volt olyan, hogy ne lett volna egy mágus a közelében. Biztos benne, hogy ha elválnának útjaik, akkor is lenne egy mágus mellettük. Ubahnról ugyan nyomtalanul eltűnt, de a sárkányok még itt vannak, szóval az ork vezér biztos benne, most sem hagyják majd mágus nélkül.
Abba is biztos, hogy ez a mágus legalább annyira szolgálja az ő felügyeletét, mint a segítséget.*
- A fekete sárkány még eddig hagyott mágust mellettem mindig. Most is biztos küld majd, ha odébb állnak.
*Magában leginkább annak szurkol, hogy ne hagyjon, sőt, még annak az áruló Mordonnak is jobban örülne, aki a mardani csata után elhagyta őt és a táborát.
Csak morog az elköszönésre. Vörös szemei még nézik egy darabig a kísértet hűlt helyét, aztán elordítja magát.
Azonnal jelentést kér a felderítőktől a vár állapotáról.*

//Rusnyaságban nem versenyezhetek egy hullával! Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-03-21, 7:41 pm

//Annak a szépséges Frikknek Very Happy //

- Én nem vagyok normális!
Ez a mondat már századszor hagyja el a számat, miközben minden idegszálamat igénybe véve Stern vára felé lopakszom a folyópartot követő nádasban.
És nem is lehet kétségbe vonni az állításom igazságtartalmát, hiszen nem mondhatnám, hogy nagyon régen, de épp innen inaltam el egy tucatnyi menekülttel és a várkapitánnyal, mikor orkok és sárkányok serege, megfejelve Filnoren levegő városával elfoglalta a várat és a körülötte lévő területet.
Most azonban életem legkockázatosabb, viszont ha életben maradok a legjobban megfizetett munkáját mondhatom magaménak, amivel elérhetem a legnagyobb és leggazdagabb tolvaj címet.
Ha sikerül, akkor mindent hátrahagyva elhajózom innen és mindenki tehet nekem egy szívességet majd.
Egy mágus megbízását teljesítem, akinek nagyon hiányzik egy varázstárgya, amit a nagy sietségben a háza pincéjében hagyott. És ezért nagyon-nagyon sokat hajlandó fizetni.
Bár nagyon nagy ostobaságnak tűnik ide jönni, de bízom benne, hogy pont ezért nem is számít rá senki, hogy valaki be akarna hatolni a várba, főleg nem egyetlen félelfre.
Az ostrom kemény nyomokat hagyott a várfalakon, így nem nehéz találni egy rést, ahol megpróbálhatok besurranni. Minden mágikus képességemet igénybe veszem, hogy tolvaj képességeimet segítse.
Nesztelen és nagyon türelmes vagyok, ha kell órákat is várok egy-egy búvóhelyen, hogy tovább jussak.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-03-29, 3:32 pm

//Vörös tolvajnak Smile//

*Stern vára még mindig hasonló állapotban van. A sárkányok itt-ott betömködtek lyukakat, de nem építették újjá az ostrom rombolását.
Frikk látta, hogy varázsolták be a nagyobb réseket a falakon, de így is maradt épp elég még.
Már ő sem sátorban lakik. Az egyik épületet lakja, az egyik legnagyobbat. Valaha biztosan szebb napokat látott, de neki így is jó.
Komoly erőfeszítésébe telik rendet tartani az utóbbi időben a seregben. Ráadásul a birodalmába is vissza kellene már térnie, nem lakhatja mindig a legdélebbi erősséget.
A hegyek az ő igazi hazája, orkhon, ha lehet ezt mondani.
Hátrasimítja pár szál haját, ami persze már régen kinőtt az ostrom óta eltelt idő alatt és kilép a házából.
Hatalmas halálfejes bárdja és ostora van nála. Sokat gyakorlatozott az utóbbi időben, hogy formában tartsa magát. Leghűségesebb társai veszik körül, akik kitüntették magukat az ostrom alatt, de nem elég okosak, hogy hatalmára törjenek. Na, az okosokon gyakorlatozik, akik azt hiszik, elvehetik Frikk, a hatalmas uralmát.
Az ork vezér nem sejti, hogy az egyik alig embernyi résen egy besurranó tolvaj akar visszatérni.
Ha tudná, sem nagyon izgatná magát, van elég katonája és a sárkányok sem hagyták még el a várat.
Valaki csak észreveszi majd, de amíg nem, addig előbbre juthat.
A rés mellett nem áll őr, nem állíthat minden apró lyukhoz a falon, akkor az összes katonája egy-egy résnél állna.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-03-29, 8:08 pm

//Látom fodrász azóta sem kell Smile //

Láttam pár sárkányt is néha felröppenni és leszállni, így tényleg rászántam az időt a lopakodásra, mert nem szerettem volna, ha kiszúrnak fentről. Az orkokat könnyebb volt kicselezni, hiszen hangosak és zajosak voltak, ráadásul nem gondolták volna, hogy bent a várban valaki is lenne rajtuk és a szövetségeseiken kívül. Az őrök is, akiket láttam egy-egy romosabb falnál és a kapunál, kifelé figyeltek és azt sem vették túl komolyan.
Biztonságban érezték magukat a sárkányokkal és Filnorennel a hátukban.
Mondjuk nekem nem is állt szándékomban felhívni arra a figyelmüket, hogy nincsenek magukban. Terveim szerint csak megkeresem a mágus házát, ami azért pechemre nem közvetlenül a falaknál, hanem beljebb volt, egy szatócs bolt és egy pékség között, a gazdagabb, belső negyedben, aztán szépen besettenkedek, megtalálom a rejtekhelyen a könyvet és már húzok is elfelé.
Senki nem fog meglátni, olyan leszek, mint egy szellem. Csak ki és be.
Azért jó volt ezeket újra és újra elismételni magamban, miközben egyre több ténfergő ork akadt az utamba. Úgy látszik a legtöbben beköltöztek egy-egy házba, ahová a zsákmányukat is magukkal cipelték.
Most egy szűk utca egyik beugrójában kuporogtam, ahonnan már csak át kellett jutnom a túloldalra.
Egy ideje már figyeltem a házat, de ott nem láttam mozgást. Talán szerencsém van és nem „bérelte” ki egy agyaras sem. Már épp nagy levegőt vettem, hogy átsuhanjak, mikor megjelent egy csapat nagydarab ork és köztük egy valamivel világosabb bőrű, ocsmányképű társuk, aki termetével nem vette fel velük a versenyt mégis úgy látszott, hogy ő a főnök. Kissé lemaradva loholtak mögötte.
Egy bárd és valami korbácsféle volt az oldalára aggatva. Megismertem. Láttam az ostromkor, ő volt az agyarasok vezetője.
~ A francba! Csak te hiányoztál! ~
Úgy látszott egy közeli épületből léphetett ki, ami annyiban rossz hír volt, hogy valószínűleg több talpnyaló is nyüzsög körülötte, így a környéken is.
Gyorsan kell végeznem.
Szerencsére a nap már lemenőben volt, így az árnyékok is segítettek, hogy átjussak az út másik oldalára.
A ház ablakai, ajtaja kifeszítve csüngött a sarkain, így a bejutás nem fog nehézséget okozni remélhetőleg.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-04-07, 2:09 pm

//Megspórolom az árát Wink//

*Egészen világos, hogy nem szürke orkokkal veszi körbe magát. Görbe lábaival persze közöttük fejjel magasabb lenne így is, de igazi fajtársai, a fehér orkok között valóban nem a legnagyobb.
Nem igazán foglalkozik a környezetével. A kísérete sem, horkantásokon kívül mást ők nem tesznek. Fegyelmezettek, Frikk, a Hatalmas durván bünteti a lázongást, fegyelmezetlenséget. Van, hogy csak a korbácsával, de ha épp rossz napot fog ki, akkor a fejsze az első, ami lecsap, és akkor lehet labdázni az előbbi fegyelmezetlen ork fejével.
Frikk vörös szemei figyelmesen pásztázzák a környéket. Ő nem vetkőzte le a felderítő mivoltát, hiába vezér már évek óta.
A felettük elrepülő sárkány sem kerüli el a figyelmét. Azt azért tudja, hogy Filnoren már nem Stern mellett van.
Csak az istenek tudják, hogy merre kóborol a repülő vár, de Frikk nem is bánja.
A háta is borsódzott néha a sötét mágusok láttán. Azok nem evilági lényekkel barátkoztak. Olyan dolgokat műveltek, amiknek csak akkor örült, ha az ellenséggel művelték.
A sárkányfattyak sem tetszettek neki, tudtak repülni és ezzel valamiben máris jobbak, mint ő, vagy az orkjai.
Frikk és csapata tovább sétál. Az árnyékok segítenek a behatolónak, nem veszik észre.
A ház ajtaja és ablakai felfeszítve, és maga a mágus háza is üresen áll.
A sárkány még köröz egyet az utca felette. Arany sárkány, lustán köröz a vár ezen része felett.
Egy csapat ork épp most érkezik meg.
Embert fogtak, egy nőt és gyermekét. Lábaiknál és kezeiknél vannak egy lándzsára kötözve. Két szürke ork hozza a vállán, mintha sonkák lennének.
A többiek szárított húst hoznak, valószínűleg a nő és családja tulajdona lehetett.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-04-08, 6:01 pm

//a kis smucig! Very Happy //

A nap végén kialakuló hosszú árnyékok a segítségemre vannak, hogy rejtve maradjak a kutakodó és kíváncsi szemek elől. Az orkok ebből a szempontból kevésbé aggasztanak, ők inkább a szaglásukkal jelenthetnek gondot, de az a fekete árnyék ami többször átsuhant az égen, na az rendesen belém fagyasztotta a szuszt. Nem szerettem volna ha észrevesz és egy sárkánnyal nem igazán lehet cicázni, hamar kiszúrja a földön osonót, ha az óvatlan. Hát én nem akartam megadni neki ezt az esélyt.
Maradtam tehát a falak mellett és az árnyékok takarásában és szerencsésen megérkeztem a mágus házának kiszaggatott ablaka alá.
Már épp felkészültem, hogy átvessem magam az ablakpárkányon, amikor a sárkány újabb köre a fejem fölé ér, így gyorsan meglapulok, nehogy a mozgás ide irányítsa a figyelmét, miközben erős lábdobogással és fegyvercsörgéssel újabb járőr csapat trappol el a búvóhelyem előtt.
Sajnos azonban nem is üres kézzel, zsákmányt hoztak, többek között foglyokat. De nem harcosokat fogtak el, hanem egy nőt és egy gyermeket, ami láttán halk szisszenés hagyta el az ajkaimat.
Nem hiányzott ez nekem! Csak besurranni és kisurranni. Ez volt a terv. Vágyakozó pillantást vetettem a célomhoz vezető ablak felé, de aztán egy megadó sóhajjal a rabokat cipelők után osontam.
Nem valószínű, hogy valamit tehetek értük, de adok neki egy esélyt. Lehet, hogy bezárják csak őket egyelőre valahová és akkor ………akkor megjegyzem, aztán vissza a mágikus cuccért és megkísérlem kiszabadítani őket, persze csak ha van rá esély.
És mit csinálok utána velük? Hát ezt majd kitalálom, ha egyáltalán megélik.
A szemem az őrjáraton tartva próbálok a nyomukban maradni, remélve, hogy a szerencsém kitart, ahogy az árnyékok és a búvóhelyek is.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-04-10, 10:25 pm

*Az az egy szerencséje van a besurranónak, hogy a szagát elnyomják az orkok.
A sárkány tovább folytatja a járőrözést. Messzebbre száll, az orkok pedig tovább viszik a zsákmányt.
Nem várhat túl jó sors az ember nőstényre, a gyerekére pedig még kevésbé. Friss hús, a vár mostani urainak pedig nem kellenek szolgák. Csak még több éhes száj, amit etetni kellene.
Nem egy orknak még a nyála is kicsordul, ahogy az embergyerek zsenge húsára gondol.
Van azonban még egy bökkenő. Frikk, a Hatalmas dönt arról, hogy ki, mit fog enni.
Lehet, hogy megtartja magának a kölyköt és ő fogja mindet megenni.
A nőstény húsa is jobb, mint egy férfié, csak mindkettő kevesebb is.
A tolvaj fedezékről fedezékre halad, Frikk pedig még nem követi az őrjáratot. Még várja vissza a vadászokat és a felderítőket.
A sárkányok etetése a sárkányok baja, azokkal nem foglalkozik, de a fekete sárkány néha nekik is dob némi koncot és hiába büszke ork vezér, ezt mindig elfogadja. Tudja, hogy hol a helyük. Nem utasítaná vissza az ősi sárkány ajándékát.
Ő most a várfalra megy, hogy a lemenő nap fényében körbenézzen azon a birodalmon, ami hamarosan az övé lehet. Vágyakozó vörös szemei a nimfák erdejének sötét sávja felé villannak.
Egyszer lehet, hogy az is az övé lesz.
A hegyes fülű nőstények pedig vagy a gyomrukban, vagy máshol végzik.
Az őrjárat nem Stern várbörtönébe megy. A templom egykori romjai között van egy elzárt rész, ahova a foglyokat zárják.
Nem újították fel az épületet, ugyanolyan romos. Nekik nem kell templom, az orkoknak nincs istene. Talán Garath lehetne, a háború istene, de ő minden háborúzót szeret.
Az őrség átadja a templom őreinek, a lándzsákat, azok pedig talpra állítják őket, csak azért, hogy a nőt jól hasba rúgják.
Az ember nőstény öklendezve rogy térdre, a gyerek odaszaladna hozzá, de durva ork kezek fogják meg.*
- Vigyázzatok, ez még Frikk, a Hatalmas tulajdona.
*Vicsorog egyikük rájuk. Azok megragadják, és a hajánál fogva talpra rángatják, és a kölyökkel együtt belökik a rácsok mögé.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-04-11, 7:39 pm

//eddig, egész jól megy, a végén ellopom a párnát a fejed alól Very Happy //

Az eszem tudja, hogy valószínűleg nagy ostobaságot követek el, hogy nem tartom magam a saját tervemhez, hiszen eddig a veszély ellenére aránylag könnyen boldogultam.
Ha a házban is el tudnám kerülni az orkokat, akkor már szinte nyert ügyem lenne és csak nagyon kicsi kellett volna hozzá, hogy ez megvalósuljon. Ez a kicsi a nő és a gyerek volt, na meg az én bolond szívem, ami megesett rajtuk, mert láttam mit műveltek ezek az ostoba agyarasok azokkal akik szerencsétlenségükre a fogságukba estek. Valószínűleg jobban jártak volna, ha végeznek magukkal, így aztán nem akartam elnézni mi lesz e kis csonka család sorsa. Persze a magam megnyugtatása érdekében elhatároztam, hogy nem vállalok „felesleges” kockázatot, ha nagyon őrzik őket, akkor feladom a szabadítási tervem, még ha nem is tetszik a gondolat, ám a „felesleges” kockázat fogalmát elég tágan lehet értelmezni.
Hamarosan már elveszítem szem elől az ork parancsnokot, mert ő és emberei elkanyarodnak attól az úttól, melyen a rabok és kísérőik haladnak.
Egy félig ledőlt fal mögé húzódom, amikor elérik végcéljukat és csak a szemem villanása sejteti elégedettségemet. A templomban rendeztek be egy ideiglenes, rácsokkal elválasztott területet, amit a foglyok elzárására használnak. Az épület pedig eléggé megtépázott ahhoz, hogy lehetőséget adjon egy magamfajta csendes léptű tolvajnak a közeljutáshoz.
Megrándul az arcom, amikor a kegyetlen tettet végig kell néznem és önkéntelenül a tőrömhöz kapok, de tisztában vagyok vele, hogy most nem tehetek semmit értük, ha most a szemem előtt mészárolják le őket, akkor sem.
Csak reménykedhetek benne, hogy egyelőre ez nem következik be, a rabok őrei csak a frusztrálságukat vezetik le szegényeket, amiért nem eshetnek nekik.
~ Frikk lehet a vezér neve. ~ vonom le a következtetést és egy gúnyos mosoly az, ami a mellé biggyesztett, nem kis önhittségre utaló jelző után jelenik meg a vonásaimon.
De ez a Hatalmas Öorksága legalább időt adhat nekem ahhoz, hogy tegyek egy próbát, ahogy lemegy a nap, ami már alig érinti a látóhatárt.
Ahogy jótékony árnyékba borul a vár jórésze és a templom megmaradt falai között sötétség gyűlik fel, már az egyik fala mellett lapulok és figyelem az őrök mozgását, meg, hogy hányan is vannak a rács körül.
A rácsokra is nagy figyelmet fordítok, hiszen lehet még egy zárral is meg kell küzdenem, bár nem tudom egyáltalán fordítottak-e erre gondot, vagy bíztak a saját elrettentő képükben.
Az biztos, hogy a gyerek miatt nem lenne célszerű felfednem magam, mert lehet, hogy önkéntelenül is elárulna, így először az őröket kéne kiiktatni. Gyorsnak kell lenni, mert nem tudom mennyi időm van. Előkészítem az íjamat, majd igyekszem akkor zajt csapni, ami épp csak felkeltheti egyikük figyelmét. Csak annyira akarom elcsalni, hogy elveszítsék szem elől, akkor nyilat ereszthetek fekete szívébe, vagy a fejébe. A lényeg, hogy csendesnek kell lenni.


Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-04-16, 6:32 pm

*Kattan a lakat – nem tudni, melyik rablásból szerezték, de a kulcs az egyik magasabb homlokú ork nyakában lóg.
Az orkok elégedetlenül horkantanak. Egyikük sem mer szembeszállni Frikkel. Látták már, milyen, amikor valaki kivívja a haragját. Talán néha úgy tűnik, csetlik-botlik, de a párbajokat megnyeri és akkor ork hús szokott lenni a vacsora a hozzá közel állóknak.
A sötétben a várban egymás után gyulladnak a tábortüzek. Orkok ülök körbe és eszik a zsákmányt. A sárkányok is egyre többen telepszenek le mindenfelé.
Hatalmas felhőkként, árnyékokként ülnek a falakon, egy-egy téren, a váron kívül is.
Az őrök azért éberek és még mindig jönnek portyázók. Magabiztosak. Frikk egy birodalomba szervezte őket. Megbízható társak vigyáznak a hegyek közt az ork területekre. A helytartók már nem merik elárulni. Minden árulóval példát statuált.
A nő gyerekét magához öleli és az egyik sarokba húzódnak. Amíg a gyerek csendesen sírdogál, addig az anya maga elé mered. Férjét és még jó néhány társukat levadászták az orkok.
Látta, még próbált is harcolni, amíg a szekér alatt elbújtak a kicsik.
Nem bírt ezekkel a behemót, ronda lényekkel és látta, hogy halnak meg a férfiak, nők és a gyerekek is.
Csak valami szerencse lehet, hogy ők ketten túlélték. Bár most úgy érzi, ez inkább balszerencse.
A zajra az egyik őr elindul az árnyékok felé. A többiek utána horkantanak, hogy félősebb náluk. Mi baj érhetné őket? Ez a saját területük és még ott vannak a sárkányok is.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-04-17, 8:21 pm


Egyre sötétebb lesz és bár sok helyen gyúlnak tábortüzek, azért egy magamfajta tolvajnak pont elég sötét hely marad, ahol észrevétlen maradhat. A sárkányok őrjáratainak többsége is a földre száll megpihenni, bár nem kétlem, hogy azoknak akik maradnak elég éles még a sötétben is a szeme, hogyha nem vigyázok felfedezzenek, ezért óriási a kockázat, még sem tudom otthagyni a két embert, amíg meg nem kíséreltem kiszabadítani őket, ha egy mód van rá.
Az egyik agyaras nyakában a tüzük fényénél megcsillan egy kulcs, ami valószínűleg a rácson lógó lakatot nyitja és ami jócskán megkönnyítené a dolgom, de ahhoz még el is kell csalnom és nincs egyedül. Az összessel végeznem kell ahhoz, hogy ne fedezzenek fel idő előtt.
Mikor az egyik őr megindul felém, csendesen hátrébb osonok, hogy eléggé elcsaljam a társai szeme elől, aztán moccanatlanul várok az ideggel az ujjam között, hogy megjelenjen előttem tisztán.
Ha ez megtörténik és már biztos vagyok benne, hogy nem láthatják meg, a szemén keresztül az agyába eresztek egy nyilat és várom a következő áldozatot.
Remélem elég ostobák ahhoz, hogy ne hívjanak erősítést, hanem maguk járjanak eltűnt társaik után.

//Írd majd meg hányan vannak a ketrecet őrizni, hogy tudjam mennyit kell kinyírni Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-05-07, 9:08 pm

*Öten ülnek a tűz körül, a magas homlokú nyakában a kulcs. Fehér ork, nagyobb, mint a szürkék, de itt mindegyikük fehér. Nem szívesen keverednek a szürkékkel.
A zaj után induló magabiztosan megy. Lehet, hogy egy patkány, húsnak az is hús, és jó hallani, ahogy visít az életéért, amikor a kardja hegyére tűzi.
Nem számít a felbukkanó árnyékra, amely felajzott íjjal várja.
A nyílvessző hegye az utolsó, amit lát. A vessző átüti szemét, áthasít agyán és megáll kemény koponyájában.
Onnan egyben kivenni nem lesz egyszerű.
A társai nem aggódnak, ha nem hallanak tompa puffanást.
Csak egy idő után kezdik el pedzegetni, hogy nem tért vissza.
Előbb csak morognak, hogy ugyan mi tart eddig. Aztán egyikük utána indulna, ha a magas homlokú nem kettőt indítana el.
Ő tűnik vezérnek köztük.
A nő érdektelenül, lehajtott fejjel ül. A gyermek hozzá bújik. Jobbat nem tudnak.
A nőnek még mindig sajog az elszenvedett bántalmazás. Fémes ízt érez a szájában. *
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-05-09, 8:47 pm

Nem tudom mennyi időbe telik, amíg egyenként levadászom a tűz körül ülő nagydarab agyarasokat, de muszáj lesz türelmesnek lennem, mert nem bírnék el öt izomheggyel.
A meglepetés ereje az enyém, hiszen valószínűleg a pirinyó agyukban eszükbe sem jut, hogy ellenség lehet a közelükben, ezért aztán az ork még csak azt sem tudja mi röppent át az agyán, már hullaként rogyna össze, ha………ha nem ugranék oda és nyögésemet magamba fojtva eresztem a földre.
Nem lenne jó, ha a test döngve esne össze. Már csak 4 maradt.
Nem vesződöm a nyíl kihúzásával, inkább újra a sötétbe húzódom és várok. Hallom a durva elégedetlenkedésüket. Valószínűleg azt gondolják társuk valami jobb szórakozást talált, amiből őket kihagyja, így remélhetem, hogy hamarosan újabb áldozatjelölt bukkan fel.
Láttam a tűz körül ülők egyikének nyakában a kulcsot, annak megszerzése a cél, de minden bizonnyal a kis csapat vezetője az, így ő marad utoljára, nem ő fog ugrálni, holmi elkóborló agyatlanok után.
Fél szemmel látom a nőt, aki feladni látszott és arra gondoltam, hogy talán segíthetne majd egy kis figyelem eltereléssel a maradék kettőnél, már ha felém közeledő léptek két orkot takarnak.
~ Gyertek csak, gyertek….még egy kicsit….még egy kicsit…..~
Egy nyílvessző az idegen van, a másik előttem leszúrva a földben, hogy azonnal újra felajzam az íjam és lőhessek.
A lelőtt alak sötét tömegként fekszik előttük és remélem meg akarják nézni mi az. Ha odaérnek, akkor hasonlóan akarok végezni velük, mint az elsővel.

Az igaz, hogy ezek testének puffanását már nem tudom megakadályozni, így el is osonok onnan, a bezárt nő felé, hogy oda súgjam neki.
- Ne csinálj semmit, ne szólj semmit, , megpróbállak kiszabadítani benneteket.
Számítok rá, hogy esetleg a gyerek megijed és felkiált, mert azzal odavonzza a maradék őröket, én meg hátulról végezhetek velük.
//Eze persze csak akkor következik be, ha a kettő ellen sikerült a támadásom, ha nem, akkor ez sztorno Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-02, 1:45 pm

*Jól számít a tolvaj. A két ork megáll társuk teteme felett, s fejüket vakarászva tanakodnak, mi lelhette.
Egyikük meg is rúgja lábával.*
- Kelj fel, hé!
*Dörmögi, ám az meg sem moccan. Innen már gyanús számukra a dolog, de addigra érkezik is a lesből az első nyílvessző. Társa elzuhanó testét látva kap a harmadik ork fegyvere után, talán ez menti meg, s csak vállába áll a vessző.
Felhördül, s megragadva letöri azt.
Fejszéjét megforgatva ép oldalán lévő kezében, döngő léptekkel indul meg Jeremy felé.*
- Majd én adok neked! Bújj elő, küzdj harcosként!
*Hívogatja az ellent. Szimatol is a levegőbe. Nem ork szagot érez, ez valami más. Kár, hogy saját társainak aromája annyira zavarja, hogy nem tudja megállapítani, mi az.
Nem ide való, az biztos.
A tűznél a vezér csendben várakozik. Három ork ment el, s még egy sem tért vissza. Hallott ugyan egy puffanást, de sem harci zaj, se más nem hallatszik.
Pedig két orkot legyőzni nem lehet csak úgy, zaj nélkül.
Összevonja szemöldökét, rávicsorog a nőre.*
~Ha ez valami trükk, aljas némber, előbb öllek meg, minthogy azt mondd: halál!~

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-02, 8:57 pm

Megeresztek egy hideg mosolyt, ahogy megrugdossák a társukat, aki persze nem tud válaszolni, mert olyan halott, mint a kő. Itt az idő, hogy ez a kettő is kövesse a példáját, én meg közelebb legyek ahhoz, hogy megszerezzem a ketrec kulcsát.
Gyors vagyok, de nem eléggé, mert az egyiket ugyan telibe találom, de a másik belemozdul a lövésbe, így csak megsebesítem, ami egy agyarasnál alapból sem jó, mert csak felidegesítem vele, de most különösen nem jó, mert szólhat a többieknek és akkor örülhetek, ha kijutok innen, a megbízásom meg dobhatom ki az ablakon, pedig sokat kockáztattam érte.
Káromkodok hangtalanul az orrom alatt, hogy ennyire ostobán belevágtam ebbe, mert elkapott a megmentő hős szerepe.
Szerencsére az ork elég ostoba ahhoz, hogy azt higgye valamelyik társa szórakozik vele, vagy, hogy maga akarja elintézni a támadóját.
Még két nyílvesszőm maradt, így nem pazarolhatok egyet sem és nem tudom a maradék kér agyarasnak mikor lesz feltűnő a többiek hiánya.
nem veszíthetek egy percet sem, ahogy megáll az ostobája szaglászni, na meg elég közel is van, így elég jó célpontot ad, hogy a szemén keresztül az agyába küldjem a következő vesszőt.
Ha a fejszéje csörömpölve hull a földre, akkor megpróbálok az ellenkező irányba egy kisebb kört leírni, így hátába kerülni a most már csak felfigyelő maradék két orknak.
Kell az a rohad kulcs!
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-12, 8:06 pm

*A fejsze csörömpölve hull a földre. Az ork tompa puffanása is jelzi, bizony ott olyan dolgok történnek, amik nem ide valók.
A fehér ork látja, hogy utolsó társa is indulna, azonban rámorran.*
- Ha egy lépést teszel, kibelezlek!
*Követ vág a rácshoz, majd elbődül.*
- Behatoló van a várban!
*Orkok, sárkányok lakta vár ez, nem kell sok idő, hogy a fehér ork őr közelében tanyázó orkok közül többen meginduljanak a hang irányába.
Őrjárat érkezik előbb, s áll meg a ketrec előtt.*
- Mit óbégatsz, ebadta?
*Vicsorog az őrjárat feje. Nem tudja, hogy mikor ér ide Frikk, a Hatalmas, azonban ha ideér, addigra tudnia kell, mit mond neki. Ez a két őr felverhette a környéket.
A kulcsos pár szóban jelzi, mit tapasztalt és hogy ők nem hagyhatják el őrhelyüket, míg társaik elvesztek.
A rabokat nem engedhetik, mert azok Frikk tulajdona.
Az őrjáratot vezető ork a fejét vakarja. Vajon most mit tegyen. Hamarosan újabb orkok érkezhetnek, még az is lehet, hogy maga Frikk is köztük van, és nem akar gyengének tűnni. Határozottnak kell lennie.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-14, 1:59 pm

Elégedett hideg mosoly ömlik el az arcomon, ahogy az ork fejébe beleáll a nyílvesszőm, de aztán le is törlődik, ahogy a fegyvere hangos csörömpöléssel ér földet.
~ Dremes odvas fogára! ~ szisszenek fel magamban, de már távolodom is az eddigi rejtekhelyemtől, hogy, ahogy elterveztem a maradék két ork hátába kerüljek, reménykedve abban, hogy elég agyatlanok ahhoz, hogy továbbra is maguk járjanak a rejtély végére, amit eltűnt társaik okoznak.
És majdnem be is jött!
Csak az az agyaras, akinek a kulcs a nyakában lógott, mégis hordott valamit a nyakán, amiben némi agy is volt és ez most egyáltalán nem jött jól nekem.
De a legrosszabb az volt, hogy félredobva ork büszkeségét, segítséget is hívott.
Meglapulok a ketrec túl oldalán a sötétben, hátha valami csoda folytán felületesen járnak el vagy felesleges vészmadárkodásnak tartja az őr elbeszélését a közben megérkezett erősítés.
A vicsorgások és a hangsúly erre adhat reményt.
Csak abban bízhatok, hogy szétszélednek, mert pont itt nem fognak keresni és akkor lecsaphatok a kulcsosra, de azért kiszemelek egy betört ablakot, hogy ha mégis a búvóhelyem felé eszi őket a fene, akkor beugorhassak.
Legvégső esetben muszáj lesz sorsára hagynom a nőt és a gyereket………
Bár az is felmerült bennem, hogy az utolsó két nyílvesszőt akkor nekik tartom meg, ez lenne számukra a megváltó, könnyű vég.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-21, 7:32 pm

*Újabb okrok érkeznek. Valóban felverte a környéket a kulcsos ork.
Az őrjárat feje ekkor már faggatózik és hamarosan egész különítményt küld a halottak irányába. A zaj irányát a kulcsos ork mutatja meg.
A zajokra odabent a nő is felnéz. A gyermek is figyeli a dolgokat, de remény nem látszik a szemükben. Lehetetlennek tűnik, hogy megússzák ezt a kalandot. S ha megússzák is, mi marad nekik? Mindenük oda, az apa, a férj oda, a vagyon az orkoké.
Az őrjárat másik fele a rácsok mögé néz.
Megvetően szaglásznak az ő irányába, húsos nyelvükkel szájuk szélét nyaldossák.*
- Frikk, a Hatalmas tulajdona.
*Veti oda foghegyről a kulcsos őr.
Az újabb orkok közül több is Jeremy mellett halad el.
Vajon mikor ér oda valaki, mondjuk egy sárkány is, vagy maga Frikk, a vezér
Gyorsan odaérnek a hullák fegyvereivel, s jelentik is, hogy halottak, mindhárman.
Az őrjárat feje erre elhatározásra jut.*
- Átkutatjuk a teret. Lehet, hogy itt van a gyilkos valahol.
- Ha itt van, őt is megesszük….
*Vicsorog egy másik ork.
Jeremy felé is indul két ork, a többiek pedig szétszélednek. A terv az, hogy belülről kifelé kutatják át a templomot és az előtte álló teret.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-23, 8:05 pm

Mikor kezd idecsődülni a nép, komolyan elgondolkozom azon, hogy megőrültem-e, hogy kér emberért kockáztatom a bőrömet, akik talán már maguk is lemondtak az életről, arról már nem is beszélve, hogy h ki is szabadítom őket, hogy fogom kimenekíteni őket a területről. Mindenki elmenekült a környékről és ha üldöznek minket………
Szóval a szívem nagyobb volt, mint az eszem. Mert ha gondolkoztam volna reálisan, akkor lehet jobb lett volna nekik egy-egy nyíl a szívükbe és a szenvedésüknek annyi.
Míg a lehetőségeimet kutatom, látom, hogy a két fogoly felnéz, de ennél több reakció nem telik tőlük, pedig az agyarasok nem sok kétséget hagynak, hogy mik a terveik velük. Nem vetettem el a nyíl a szívbe dolgot ezek után, ha minden kötél szakad.
De valószínűleg a vezér emlegetése visszafogja az indulatokat……..egyelőre.
Tudom, hogy már csak röpke idő kérdése és felfedezik a hullákat és akkor szabadulnak csak el a dogok.
Nem szándékozom a kezükbe kerülni, de hallhatóan sokkal alaposabb kutatásra készülnek fel.
A templom emlegetése viszont új ötletet ad, ha felmászom a tornyába, akkor ezek a nagydarab állatok oda nem jönnek fel, viszont nekem jó rálátásom lesz a lenti térre és a kulcsos orkra.
De még az sincs kizárva, hogy nyílvégre kaphatom azt az Ó Hatalmas Frikket. Biztos megzavarná az agyarasok nyúlfarknyi agyát egy ilyen veszteség………..
Ezt végig gondolva nem is tűnik olyan rossznak a terv, csak el kell jutnom a templomba, végig a sötétségben lopózva. A mászás meg egy elfnek nem akadály.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-06-29, 8:55 pm

*A templom, melyben a rabokat őrzik, leginkább egy hatalmas, romos épület. Mágia, az orkok hajítógépei, sárkányok zúzták szét. Ami maradt, az most börtön.
Orkok kezdik el átfésülni a teret, amelyen áll.
Az éjszaka nem ellenségük, szaglásuk jó, hallásuk is, figyelmük pedig éberebb. Halott társaik mutatják, valaki képes volt velük végezni.
Nyíl is maradt az egyik koponyájában.
Az őr, a nyakában lógó kulcsot markolja, egyetlen társa is mellette marad.
A két ork, akik elindultak a tolvaj felé, már közel járnak. Egyik a levegőbe is szimatol.
Megveregeti a társa vállát. Vörös szemeivel Jeremy rejtekhelye felé int.
A másik vicsorogva bólint és fegyverét maga elé tartja.
Csendben indulnak el a rejtekhely felé.
A közelben egyik társuk is észreveszi őket és az is jelez a saját párjának, így már ők is figyelik, mit találhatott a két őr.
Ha Jeremy nem mozdul, hamarosan mindkét ork felfedezi, s hangos kiáltásuk felveri a teret is.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-07-02, 2:58 pm

Tisztában vagyok vele, hogy a veszély egyre nagyobb, hiszen az agyarasok érzékszervei vetekszenek az elfekével, sőt a szaglásuk minden bizonnyal sokkal jobb is, így most, hogy már tudják, ellenség lapul közöttük, fennáll a lebukásom veszélye, ha sokáig a helyemen maradok.
Nem szándékozom a kezükre adni magam, ezért a templomtér külső pereme felé húzódom, lehetőleg kikerülve a párosával járőröző orkokat, hagyva, hogy hiábavalóan kutassanak.
Az íjamat készenlétben tartom, miközben a holdvilágosabb helyeket kerülve lopózom a sötétben, én is éles fülemre hagyatkozva, nehogy belefussak valamelyikükbe.
Most, hogy minden irányból nyüzsögnek sajnos azt hiszem itt az ideje meghozni a döntést és megszabadítani a két embert a szomorú és kínos végtől, nekem meg minél előbb elhúzni innen a belem.
Tervem szerint felmászom egy épület tetejére és kedvező pozíciót keresek, majd elmormolva egy imát Dremert-hez, gyors egymás után kilövöm a nyilaimat, egyet a nőnek, egyet a gyermeknek a szívébe.
Aztán máris a mágus háza fel inalok, mielőtt még felfedeznének, legalábbis ez a terv………

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-07-14, 10:52 pm

*Az orkok már egyre közelednek. Próbálnak óvatosan haladni.
Könnyen lehet, hogy a tolvaj le is bukna, ha a helyén maradna, ahogy eddig is.
Jeremy viszont elindul és így az orkok csak hűlt helyét találják meg.
A templom belsejében, a rácsok mögött lévő két fogoly sorsa megpecsételődni látszik.
A kulcsos ork ott áll még és van körülötte több is, akiknek tekintete nem hagy sok reményt a nőnek és a gyereknek.
Utóbbi bizonnyal étel lesz. Zsenge húsa miatt máris csorog az orkok nyála. A nő talán előbb kiszolgálja a vezér igényeit, ha épp nem ork nőre fája foga, hát kap egy embert.
Aztán pedig majd dönt róla Frikk, a Hatalmas, hogy milyen sorsot szán neki. Követi a kölykét a kondérba, vagy pedig rabszolga lesz belőle.
Jeremy nyilai ettől fosztják meg őket. A sötét és a romos falak, rácsok ellenére is sikerrel ér célba a két nyíl.
A nő és a gyerek egyetlen hang nélkül dől el.
Az ork csak a testük padlóra érésnek zajára fordul meg.
Felordít.
A tér felbolydul, s hamarosan még több ork rohangál, keresve a tolvajt.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-07-20, 5:44 pm

Nem volt könnyű döntés, hiszen azok a szerencsétlenek ott a ketrecben, nem ártottak senkinek, az egyetlen bűnük az volt, hogy rosszkor voltak rossz helyen. Ám tudtam azt is, hogy ha én nem teszem meg ezt, akkor sokkal, de sokkal iszonyúbb sors vár rájuk és sokkal lassabb kínhalál. Meg akartam menteni őket az istenek látják a lelkem, de erre már nem volt remény, ezért csak így segíthettem rajtuk. Ha ennek ellenére az orkok asztalán végzik, akkor sem éreznek már ebből semmit és nem is kell ezt felfogniuk. Bár reméltem, hogy a holtak már nem olyan étvágygerjesztőek nekik.
Elfként és gyakorlott íjászként nem okoz gondot ez a távolság és elég gondosan célzok ahhoz, hogy azonnal a halálukat leljék.
Mire az őket őrző agyaras feleszmél és ordítozni kezd, már az épület másik oldalán ereszkedem lefelé és a tértől távolabb elhelyezkedő mágus házához igyekszem eljutni.
Most már semmi nem állít meg, hogy beugorjak a kivert ablakon és meg se álljak a pincéig, ahol megkeresem a padló egyik deszkája alá rejtett könyvet és aztán igyekszem is kifelé.
Ha az épületben nincs semmi gond, akkor azon rés felé tartok, ahol bejutottam.
Tudom, hogy óriási szerencse kell ahhoz, hogy simán ki is jussak, hiszen az orkok most már tudják, hogy valaki van benn a várban és nehéz lesz kikerülni őket.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-08-03, 11:07 pm

*Jeremy gond nélkül jut el a mágus házáig. Be is jut, miközben az orkok egyre szélesebb körben keresik.
A könyv, amelyet megtalál, a kezében van, úgy indul kifelé.
Amikor azonban kilépne a résen, arra kénytelen ébredni, hogy bizony nem megy.
Nem a lábai nem engedelmeskednek, nem is orkok várják odakint, legalábbis közvetlenül a rés előtt nem.
A mágus házában ébredt a varázs. Olyan varázs, amelynek az a lényege, hogy nem engedi elhagyni a könyvnek a házat.
Láthatatlan, még akkor sem vet hullámot, amikor a tolvaj hozzáér, azonban mégsem engedi kilépni. Mintha egy láthatatlan fal venné körül őt.
A ház foglyává válik hirtelen az elf.
Ez nem szerencsés neki. Frikk, a Hatalams a közelben van. Hamarosan ő is bekapcsolódik a keresésbe, s akkor már lehet, hogy sokkal több ork fogja járni az utcákat.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-08-05, 7:08 pm

A tettem eléggé rányomta a bélyegét a lelkemre, hiszen bár öltem már embert, azok mindig megérdemelték a sorsukat, legalábbis a véleményem szerint, de a nő és a gyerek halála ………
Szóval nagyon kellett figyelnem, hogy ez ne vonja el a figyelmem arról, hogy baj nélkül érkezzem meg a mágus házához.
Nagyon sok ork rohangált már a romokban lévő vár falai között és sokszor csak a tolvajok legendás jószerencséje és valamelyik jókedvében lévő Isten óvott meg attól, hogy ne kapjanak el.
Megkönnyebbültem, amikor végre a kezemben tarthattam a könyvet, melyet nem volt nehéz megtalálni, persze csak ezért, mert pontos útmutatót kaptam hozzá.
Egy darabig megpihentem és igyekeztem magamban felidézni, hogyan fogok kijutni, merre vegyem az irányt, hogy tudnám kicselezni az agyarasok őrjáratait, bár azt hiszem ilyen nehéz dolgom még soha az életemben nem volt.
Mikor aztán nekiindultam, a kijáratnál egy jó darabig füleltem, de orkokat nem hallottam, viszont ahogy nekieredtem volna, hogy gyorsan beleolvadjak az éjszaka sötétjébe, mintha valami láthatatlan falba ütköztem volna. Nem volt kemény, nem ütöttem meg magam, de mintha egyre sűrűbb ragacson akartam volna átmenni.
Újra és újra megpróbáltam, de nem engedett. Már leizzadtam, mert rájöttem, hogy erről elfelejtett értesíteni a varázsló és a mágia úgy ragaszkodik a könyvhöz, mint csiga a házához.
És attól is levert a víz, hogy tudtam, az agyarasok egyre idegesebbek lesznek és ha a főnökük is a farkukra lép, akkor úgy fognak hamarosan nyüzsögni, hogy lépni sem lehet majd tőlük.
Ha visszateszem a könyvet, talán ki tudok nélküle menni, ez egy próbát megér. De ekkora kockázatot vállalni és üres kézzel távozni, azért nagyon nem a fogamra való.
Először inkább a könyvvel próbálkozom, visszamegyek a pincébe, hogy ne lássák meg és egy kis fényt csiholok, hogy hátha a könyvbe beleolvasva, találok valami útmutatót.
Ha lépteket hallok, akkor eloltom a fényt és meglapulok.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-08-16, 8:38 am

*Ami elkerülhetetlen, meg is történik. Frikk tajtékzik, amikor megtudja, hogy valaki bejutott a várba, és lenyilazta az Ő zsákmányát.
Vicsorogva, nyálát is köpködve közli az orkokkal, hogy őt nem érdekli, hogy szürke, vagy fehér ork, de hozza elé valaki a behatolót.
Nem akarja a sárkányok elé vinni az ügyet, maga akarja elintézni. Nem hülye, azt is tudja, hogy ha ő tud a dolgokról, már a sárkányok is tudnak róla.
Az eddig céltalanul rohangáló harcosokból egyre szervezettebb keresés kezdődik. A Vezér hathatós irányítása és az alatta lévő bizalmasok, más hadseregben tisztek, hatékonyabbá teszik az intézkedést.
Hálószerűen kezdik átvizsgálni a várat. A házakba is benéznek, csak idő kérdése, hogy a varázsló háza is sorra kerüljön. Maga Frikk is magához veszi fogazott kardját, rettegett ostorát és a hátára teszi halálfejes fejszéjét is.
Egyik felderítője akad rá a varázsló házára, miközben Jeremy a varázskönyvet lapozgatja.
Ami feltűnik neki, az a varázsló házába pillantva a poros padlón lévő nyomok.
A fehér ork felderítők már jó ideje az egyik legjobb csapattest Frikk birodalmában. Ő maga is közülük való.
A felderítő hamarosan int a közelében található társaknak, s akadálytalanul lépnek be ott, ahol a félelf kilépett volna, ha tud.
Eközben a mágus könyvében az őrző varázslatok között ott rejlik, a kulcs.
Minden hasonló varázslatnak van nyitja, ennek is.
Nem is bonyolítja túl a varázsló, saját varázslatáról lévén szó, a tolvaj elolvashatja, hogy az ember mágus hogy is képzeli el a varázslat megtörését.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-08-18, 8:26 pm

Lehet, hogy a legtöbb esetben higgadt vagyok, amikor a megbízásokat teljesítem és lenyúlok ezt-azt, de ez most nem az az eset. Magamban – mert hangosan nem merek, hiszen az orkoknak jó a hallása, - bőszen káromkodok és elátkozom azt a feledékeny fejét a mágusnak, amiért épp csak azt az apróságot felejtette el velem közölni, hogy a házában varázslat ébred, ha valaki ki akar vinni valamit.
Szívesen hagytam volna a fenébe ezek után a könyvét, de volt esélye annak, hogy most már a ház üres kézzel sem enged el, meg aztán ha már így megkínlódtam vele, akkor nem szívesen hagytam volna az agyarasok prédájának, ki tudja milyen igézetek vannak benne.
Nem vagyok mágus, még ha volt is féltündeként némi képességem, így azért nem volt egyszerű eligazodni a könyvben. Persze akkor sem kellett volna annyira belemerülnöm, hogy ne figyeljek a külvilág hangjaira, hiszen nyakig ültem a lekvárban.
Éreztem azonban, hogy meg fogom találni a megoldást és így is lett, ott virított előttem az írás, hogy mivel szabadíthatom fel az igézetet.
Nem volt valami komplikált, de ha nem tudja az ember, bármilyen egyszerű is lehetett, akkor sem ment innen ki senki.
- Lent ,fent, észak, dél, kelet és nyugat, erős markodból engedd ki akit szavam mutat! – miközben a kis versikét kántálom a kezemmel a megadott irányokba mutatok, aztán legvégül magamra. - Jeremy Talbot kinek mutass utat.
Nem érzek ugyan semmi különöset, de hát míg nem próbálom meg, nem is tudom, hogy sikerült-e, így a hátamra akasztott zsákba rakom a könyvet, eloltom a kis fényt és elindulok felfelé, ám a lépcső közepén valami megállít…..talán valami oda nem illő zaj, vagy a hatodik érzék, nem tudom, de biztos voltam benne, hogy nem vagyok egyedül.
Mágiával csendesítettem a lépteimet és a tőr már ott lapult a kezemben, ahogy a falra tapadtam.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-08-29, 8:07 pm

*Az orkok belépnek a házba. Vigyázva, a nyomok alapján ember, vagy elf lehet a behatoló. A pontos lövés pedig inkább elfre utal.
A felderítők óvatosan haladnak befelé a házba. A mágus varázslata beengedi őket, csak a varázskönyvet nem engedi ki.
Miközben Jeremy egyre varázsol odabent, az orkok halkan egyre beljebb hatolnak.
A félelf fojtott hangja is eljut hozzájuk, így irányába indulnak. A lépcsőn haladnak lefelé, s a sötétben szimatolva igyekeznek mind beljebb hatolni. Óvatosságuknak oka van, több társukkal végzett már a behatoló, mielőtt Frikk zsákmányát kivégezte volna.
Egymás után ketten haladnak lefelé a lépcsőn, míg további társaik a ház más részeit vizsgálják.
Az orkok nem hallják az tolvaj csendesített lépteit, azonban óvakodva lépkednek lefelé. Tudják, az elfek, nem lebecsülendő ellenfelek. Sok tapasztalatuk van már a múltból, s egyik sem kellemes.
Fegyverüket elővonják, biztosak abban, hogy elkapják, ha odalent van.
Ha meglátják, az elöl haladó kardjával sújt felé, s egyúttal már fordul is és izmost lábával rúg is.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-09-02, 2:33 pm

//Jön a haddelhad Very Happy //

Én tolvaj vagyok és megtanultam, hogy miként tudok hangtalanul mozogni, amihez még hozzájárult a mágiám is, de egy ork inkább a harcban jeleskedik és nem a lopakodásban, még ha az a célja is, hogy meglepjen egy ellenfelet.
És bár amíg a varázsló könyvével és az abban lévő varázslatok kibogarászásával voltam elfoglalva, nem igen ügyeltem a környezetemre, azért azzal tökéletesen tisztában voltam, hogy egy nagyon-nagy kutyaszorítóban ücsörgök, méghozzá nyakig és már nem sok hiányzik hozzá, hogy átcsapjon a fejem felett, ha nem tűnök el innen villámgyorsan.
Ezért én hallottam azt, hogy a házban már nem vagyok egyedül, sőt még abban is majdnem biztos voltam, hogy legalább ketten jönnek lefelé velem szemben a lépcsőn.
Mivel halkra vették a figurát azt is sejtettem, hogy valószínűleg megláthattak vagy meghallhattak valamit és célirányosan jönnek.
Tudtam, hogy előbb-utóbb felfedezik a nyomaimat, hiszen az öldöklés után módszeresebben kutattak utánam, de azt reméltem, akkorra már csak a hűlt nyomaimat üthetik.
És így is lett volna, ha az a szórakozott mágus nem felejti el közölni, hogy védelem van a házán.
Sajnos ezek az agyarasok is legalább olyan jól látnak a sötétben, mint én, így szinte egyszerre látjuk meg egymást.
Ahogy a felém lendülő kardot a szemem sarkából észleltem már guggoltam is le, hiszen így elsuhan majd a fejem felett, hiszen lejjebb is álltam, de már döftem is előre a tőrömmel, ám az megakad az előre lendülő vaskos lábában, tövig merülve benne. Csak az a baj, hogy a rúgás ereje lesöpör a lépcsőről, vissza a pincébe. Ha telibe talált volna, akkor most valószínűleg törött bordával fetrengenék, de így máris talpon vagyok - bár azért sajgok itt-ott, de néma maradok - és próbálok a fal mellé lapulva felkészülni a következő támadásra, de ha módomban áll és eltudok mellettük menni, a futást választom.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-09-10, 8:40 pm

//Buli van! Very Happy //

*Már nem kell csendben maradnia, s az ork fel is hördül, ahogy a tőr beleszúr combjába. Érzi, hogy a lába még így is eltalálja a behatolót. Az ork elmarkolja a lábából kiálló tőrt és vicsorogva fordul társához.*
- Mire vársz még?! Belezd ki a nyomorultat!
*Társa elégedetlenül hördül fel. Tudja, hogy az elfnek van íja, már lőtt vele. Tudja, hogy tőre már nincs, legalábbis az, ami H’vokban van, már nincs nála.
Van biztos más fegyvere, és még varázsolni is tud, mint általában az elfek. De azt nem látja, hogy mennyire jó harcos.
Kardját markolja el és széles hátával úgy helyezkedik, hogy ellenfele ne bújhasson el mellette a fal mellett.*
- Ez az utolsó napod az élők között, hegyesfülű!
*Forgatja meg kezében a kardját, aztán felpillant a falra. Egy gyertyatartó áll a kis beugróban. Régen az lehetett a feladata, hogy a pincelejárót megvilágítsa, ne kelljen a mágusnak teljes sötétségben lemásznia.
Ezt fogja meg és vágja hozzá a tolvajhoz.
Aztán már támad is. Kardjával Felülről lefelé sújt le, hátha a penge ketté is szeli az ellenséget.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime2018-09-14, 5:42 pm

//Igen, azt meghiszem! Very Happy //

Már nagyon bántam, hogy nem hagytam itt a fenébe azt a könyvet, csak azért mert ha üres kézzel térnék vissza a mágushoz az rontana a hírnevemen. Mert sokra megyek vele, ha azzal válok híressé, hogy kitűznek a várkapu fölé trófeának, már ha marad belőlem annyi, amit kitűzzenek és nem egy fazékban végzem, vacsoraként.
Azt hiszem a helyzet békés megoldásán még tovább rontottam azzal, hogy a tőrömmel „megcsiklandoztam” az egyik agyarast, aki hallhatóan nem vette ezt jónéven.
A szemem és az elmém próbált valami kiutat találni ebből a csapdából, de az rám zárult, mint egy tökéletes egérfogó, hiszen a pincelájárót egy ork is vidáman eltorlaszolta volna, nem, hogy kettő és most már tudták, hogy itt vagyok, sőt láttak is, ahogy én is láttam őket.
Talán ha sikerülne végeznem velük, még elmenekülhetnék, mivel eddig még nem jutott eszükbe, hogy hívják a társaikat, valószínűleg maguknak akarták az elfogásom dicsőségét.
Az egyik már kellően dühös volt rám, de a másik láthatóan óvatoskodott, amiben igaza is volt, mert bár a sötét nem volt jó a tökéletes célzáshoz, azért ilyen közelről a nyilam nem téveszt célt.
Még mindig a mágiával felerősített lopakodó módban a pince hátsó faláig hátráltam, hogy időt nyerjek, ha le akarnának rohanni.
A kibelezésre való felhívást elengedtem a fülem mellett, mert elég véresnek hangzott, de a következő fenyegetést már nem, mert ha felhergelem őket, talán hibáznak…..
- Kevesek vagytok ti ahhoz!
A felém repülő gyertyatartó váratlanul ér és éppen csak el tudom kapni a fejem, ami persze megzavar, de egy nagy, gyorsan közeledő fekete foltot, még egy elfgyerek is el tudna találni.
A mellkasára célozva engedem el a vesszőt, remélve, hogy ha nem is öli meg, azért hátra taszítja, ezzel akadályozva a társát is, ha az követi.
Minden esetre az egyelőre üres íjjam végével előre, fejmagasságba döfök, próbálva helyet csinálni magamnak, hogy felszaladhassak a lépcsőn (már ha a másik ork is lejött volna, ha nem, akkor, maradok, ahol vagyok várakozva.)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Stern - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 19 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Stern
Vissza az elejére 
19 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» Stern csillaga
» Ayda - Halálra szánt NJK - Stern

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: