LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A fogadó

Go down 
+9
Balál Tangeran
Lysanor Eweny
Akahana
Edward Dylan
Nasuada
Kain Namelyr
Sou
Görbelábú Frikk
Mesélő
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-05-18, 9:33 pm

A meleg, ami a fogadóban volt szinte tapintható volt, azonnal megcsapott, amint az ajtót kinyitottam, és most, hogy végre házon belül voltam, ráadásul pedig sikeresen át is járta minden csontomat. Na, nem mintha az a tipikus 70 éves nagyi lennék, akinek mindene fáj, hiszen egyrészt a valós korom nincs messze a triplájától sem, másrészt pedig a kinézet szerinte korom meg eggyel több is visszafelé. Matekzsenik és többiek kedvéért, akiknek most van elege a barokk körmondataimból elárulom, hogy ez úgy kereken 17, és akkor még nem is mondtam nagyon. De ez van, jelenleg ezt a testet birtoklom, meg tudnám változtatni, csak egy csettintésbe kerülne mondjuk a piszkos szőke hajamat világosabb, vagy sötétebb árnyalatúvá látta, a mini magasságomat pedig megnövelni, csak nekem az a bajom vele, hogy az már nem én lennék. A legtöbb isten szereti a különböző testeket, de nekem még nem sikerült rendesen megszoknom a viselésüket és az igazság az, hogy el is vagyok nélkülük. Addig jó nekem, amíg az emberek egy egyszerű, törékeny kislánynak néznek, akinek a légy is tud ártani, és akkor talán meg merik nekem mutatni az igazi arcukat is. Legalábbis hiszek benne, hogy akkor sokkal jobban ki merik mutatni az érzéseiket, ha nem tudják, hogy egy morcos istennő áll velük szemben, aki nagyon dühös tud lenni, ha komolyan elkezdik molesztálni. Nem mintha olyan sokkal találkoztam volna az emberek és más lények közül, akinek bejön ez a kislányos kinézet, de van pár, aki nagyon is komolyan gondolta, hogy jól el tudja játszani ilyennel, és azoknak elég csúnya meglepetésben volt részük amikor a kis játékbabájuk visszaütött, de szó szerint isteneset a javából. Nem mintha annyira haragtartó lennék, ritkán tudok sokáig dühöngeni, de ez nem jelenti azt, hogy nem adom meg a büntetést az illetőnek, amit megérdemel. Fura, újabban ez abból áll, hogy oda küldöm őket Dremerhez játéknak, elvégre az a halálisten mindenkinél jobban tudja, mi az, amit egy lény örökre megemleget, de még nem fog tőle a birodalmában ragadni. Nem mintha a legtöbbért olyan nagy kár lenne, csak egyszerűen nekem még van lelkiismeretem és elég nehezen nyelné az le, ha kiderülne, hogy miattam meghalt valaki, de véglegesen. Ezt senki nem érdemli meg, még a legrosszabb ember sem. Ha elérkezik az ideje meghal, ítélnek felette, de amíg ez nem történik meg, nekem nincs jogom az élet fonalát elvágni. Szálkásítani tudom, azt meg is teszem, ha valaki olyan, de az utolsó szálat nem tudnának soha rávenni, hogy eltépjem. Nem, bennem egészen biztosan nincs meg az ehhez kellő elhivatottság, nem is tudom egyesek hogy bírják elviselni. Phuu, nekem még állatot sem megy megölni, pedig azokat néha kénytelen vagyok, ha meg akarom tartani a természet egyensúlyát. De jó, szerintem még soha senki az életben nem hallott ilyet, egy érzékeny isten. De nem baj, ebben vagyok én különleges, és ennek örülök, hiszen egyéni. Na jó, a másik egyéni tulajdonságom, hogy bárkinek felviszem az agyvizét az egekbe, de ezt inkább nem részletezem, hiszen soha senki nem tudhatja, hogy egy ilyen akcióból mi fog kisülni. Az eddigiek alapján elmondható, hogy semmi nagyon jó, elvégre nekem már nem egyszer sikerült szó szerint atombombát robbantani, amikor apa volt a kiszemelt áldozat. De jó, hogy halhatatlan vagyok, és elég gyorsan gyógyulok, különben itt nagyon nagy bajok lennének. Oké, látszik, hogy ma már fáradt vagyok, mert lassan magam sem tudom, hogy is sikerült egészen eddig a gondolatig eljutnom abból, hogy de jó meleg van itt. Na, szép volt istennő, csak meg ne tapsold magadat, mert az csoda lesz a javából, és még nagyobb bénának fognak nézni. Még szerencse, hogy legalább az agyam gyorsan forog, így ez az egész csak pár pillanatig tartott, és mire feltűnő lett volna a szobrozásom az ajtóban már meg is mozdultam, hogy egy üres asztalt találjak magamnak. Nem mintha könnyű lett volna, úgy tűnik ebben az ítéletidőben mindenki errefelé akart magának helyet találni. Oké, csak lesz itt üres asztal, a sarkak általában úgyis csak a rejtőzködők kedvencei, arrafelé mindig van hely, ráadásul pedig onnan mindent szemmel is lehet tartani. Lássuk csak, ott mintha lenne is egy...
Miközben körülnéztem feltűnt, hogy nem én vagyok az egyetlen nem emberi lény a közelben, de a többiek mintha feltűnően kerülték volna a tekintetemet, és először nem értettem miért. Tettem pár lépést, mire valamelyik nimfa mintha meg is rándult volna, és ekkor tűnt fel, hogy még mindig magamon felejtettem az álcázást, amit az erdőben használtam. Gyengének nem nevezhető, de eléggé szokásos, varázslókra jellemző aura vett körül jó ideje, amely immáron bejárta az egész helyet, tudatva mindenkivel, akinek van rá egy kis tehetsége, hogy nem egyszerű kislány vagyok. Nem, egy béna istennő. Szép volt Hana, most már biztos, hogy mindenki észrevett kedvesem. De jó, nagyon szétszórt vagyok ma, úgy tűnik. Mindegy, most már marad ez, max. annyi a különbség, hogy kicsit érdekesebben fognak rám pillantgatni, de ez nem olyan dolog, ami zavar, amíg meg nem próbálnak valamire rákényszeríteni. Egyébként is, társaságban vagyunk, rengeteg itt a civil, nem hiszem, hogy ilyen helyen lenne bárki is, aki megpróbálná a saját akaratát rám erőltetni. Ráadásul van itt pár ember, akik tipikusan annak a kedves apa típusnak néznek ki, aki nem akarnak bántani egy kislányt, hanem segítenek rajta, ha tudnak. Az ilyeneket meg lehet ismerni, mert már belépéskor olyan szívélyes mosollyal üdvözölnek, amiben több szeretet van, mint az apáméban valaha is volt. És ez akkor még nagyon kedves bók apunak, mert nem is tudom, hogy mikor láttam őt utoljára komolyan mosolyogni, főleg nem rám. Rooberre esetleg, de rám soha. Ahhoz túl csökönyös. Meg én is, de ez nem ide tartozik...
Végül csak elértem azt az egy szem üres asztalt nem messze a saroktól, ahol kevésbé voltam feltűnő. Bár pár elf még így is megkockáztatott egy nyaktörést, csakhogy jobban szemügyre tudjanak venni. Remek, jó tudni, hogy ez így alakult, de ha nem fordulnak vissza én mindjárt küldök feléjük pár tradicionális, "üdvözlő" kézmozdulatot. Remélem azért nem kell megtennem, de kezd ciki lenni nagyon, hogy engem most ezek ennyire figyelnek. Mi a nyavalyának kell nézni, eltűnni nem fogok, legalábbis gondolom én. Mielőtt még azonban tovább töprenghettem volna megjelent egy viszonylag kedves kinézetű asszonyság, és a rendelésem felől érdeklődött. Remek, végre valaki, aki normálisnak néz. Ezért kapott egy szép mosolyt is, majd egy kislányos arcot bevágva megpróbáltam kedves lenni vele. Megérdemli, nagyon rendesen viselkedik, ráadásul pont eltakar a vizslató szemek elől.
- Hát kezdetnek valamilyen gyümölcsteát kérnék, ha van, akkor legyen narancs, ha nincs, másfajta is megteszi. - néztem rá kedvesen válaszolva, miközben éreztem, hogy most meg a tarkómba akar valaki lyukat fúrni szemmel. Hát ez már nem igaz, ezeknek senki nem mondta, hogy nem illik bámulni? A fenébe már, mindjárt átülök, ha tovább folytatják ezt, bár jobb helyet nem nagyon látok. Két oldalról majdnem végig fal, harmadikról a pincérnő, szóval jobb nincs, és mindjárt oda fordulok a modortalan alakhoz is, ha nem hagyja ezt abba. De még mielőtt megtehettem volna a pincérnő témát váltott, mire szabályosan sikerült lefagynom. Hogy mi van? Mit hord itt össze ez a pletykás hölgy, méghogy nem ember is ül itt. Ha megmondanám neki én hány ilyet látok, egészen biztosan kiakadna. De inkább nem teszem, csak illedelmesen oda fordulok egy pillanatra, és megállapítom a kisugárzásából, hogy az illető elf, bár elég furcsa. Mindegy, az asszonynak abban igaza van, hogy embernek tűnik és mogorva. De sajnos nekem eszemben sincs tovább építeni a képzeletét, így gyorsan le is hűtöm. - Hát én embernek nézem. A modor nem minden, van egy bátyám, az is olyan mogorva, mintha szőnyeget reggelizne minden nap... - jegyeztem meg mosolyogva az apró füllentést, hiszen ha tiltakozni kezdtem volna, az sokkal feltűnőbb. Így a hölgy kap egy kis gondolkodási időt, miközben nekem van végre szusszanásnyi szünetem, hiszen elég csendesen mondtam ezt ahhoz, hogy a többiek ne hallják, így most elkezdhetik fejtegetni azok, akik nem tudnak szájról olvasni, hogy mégis mivel sikerült nekem leszerelni a hölgyikét. Elmondani nekik nem fogom, na jó töprengést... Közben még mindig nem sikerült mégsem leszerelni az asszonyságot, szemmel láthatóan nagyon feltett szándéka volt még valamit kibökni, mert tovább kezdett beszélni. Figyeltem rá, fél füllel hallottam mi mindent mond, de közben semleges arckifejezéssel néztem körül, immáron minden utolsó kíváncsiskodót meghátrálásra késztetve. De azért igyekeztem közben nem erősen kétségbe vonni a nő szavait, hiszen elég érdekes megfogalmazás, hogy szép nap van. A magam részéről a felhőszakadást utálom, mert akkor még meg tudok ázni, de lehet, hogy ő pont szereti. Vagy egyszerűen csak a pénzt szereti, ami meg ilyenkor tud nagyon jönni, hiszen mindenki az ehhez hasonló helyekre húzódik be, ha nem akar valamilyen komoly betegséget kapni. Oké, én nem tudok egyet sem beszerezni, de attól még mindig ott az elázás, amihez semmi kedvem, tekintve, hogy tűzvarázslatot nem nagyon ismerek, ami alkalmas lenne arra, hogy meg is száradjak. Szóval marad ez a hely és a feltűnés, de túl tudom élni. Ilyen könnyen nem intéznek el, ennél jobb vagyok. Csakazértis felszegett fejjel ülök, és nem érdekel mi minden van még itt. Vagyis majdnem, a nő szavaitól kicsit rózsaszín lesz az arcom, hiszen eléggé félreérthetően fogalmazott. Esküszöm, mint egy rossz kerítő, most éppen azt taglalta, hogy itt fog a férfi éjszakázni. Mintha nekem közöm lenne hozzá, nem nem szándékozom csak azért, mert neki szimpatikus azt az éjszakát én is itt tölteni, ha hamarosan nem áll el az eső én mentem tovább, de ezúttal teleporttal. Köszönöm, ez éppen elég idő volt itt. Egyébként pedig mi az, hogy érdeklődik irántam? Szerintem ezt más is megtette, tekintve, hogy nem vagyok mindennapi kisugárzással megáldott lény, de ennyire ezt nem kell komolyan venni. Viszont ha már ilyen könnyen megemlítette, hogy átmehetek oda, miért ne? Talán el is tudok vele beszélgetni, és akkor messze nem lesz olyan unalmas ez a pár óra. Próba e, indulás...
- Rendben, meggyőzött... - egyeztem bele mosolyogva, miközben láttam, ahogy a nő felpattan majd oda megy a férfihoz és elmondja neki, hogyan is állnak a dolgok. Az arcát nem nagyon tudtam tanulmányozni, de láttam, hogy nem csak én kapok itt egy-egy szép fagyást, közben pedig ráérősen én is felálltam és az asztalához sétáltam, hogy végre megtudjam, ő mit akart tőlem. Valószínűleg azt mint a többiek, megtudni, hogy mi vagyok, de nem biztos. Mindegy, ha hazudik azt kiszúrom, addig meg maradjunk annyiban, hogy vidám napom lesz. - Szia, te érdeklődtél utánam, igaz? Mit akarsz tudni? - néztem rá komolyan, hiszen nagyon nem volt kedvem a tiszteletkörök lefutásához is, bocsi, ahhoz ma már hivatalosan is nagyon hulla vagyok. Ez van, ezt kell szeretni. Mindig is pimasz voltam, lehet örülni, és válaszolni, mielőtt odébb megyek, mert elunom magamat.


//lehet sejteni mire mondták, hogy a hsz-eimmel ölni lehet, és ez még az ihlethiányos rész -.-"//
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-05-19, 8:05 am

//nem baj, élveztem a kis beszámolót. Hehh, az én ihlethiányos részeimről csak annyit, hogy azokat inkább le se írom...//

*Alig ment el a pincér, ahhoz a lányhoz egy elég kedély kedvű nő csatlakozott. Csak a hülye nem venné észre, hogy egyfolytában rólla beszél, de mit tud ennyit fecsegni? Azt se tudja ki vagy mi borja! Épphogy bejött, és máris kiváncsiskodók veszik körül. Csak tudná minek. Egyszerüen ül a helyén és wiskyt iszik. NA jó, nem a hagyomásnyos módon ül, de az ilyen csak nem olyan nagy látványosság, hogy ennyit keljen érte mustrálni. És ami a fő, csak nem hagyják nyugodtan magára. A kiscsaj ahogy gondolta is, egy idő után feláll és egyenest felé veszi az irányt. Nah, most már annyi a nyugalmas egyedüllétének. Lemondóan visszalökte magát egyenesbe, mire a háttérben egy felszolgáló lány halkan felsikoltott, és öszeesett.*
-Tch. ... *De nem mondta ki amire gondolt. Levette a lábát az asztalról és a botot is maga mellé tette, így már semmi sem volt rajta a két wiskys poharon kívül. Nagyjábol ekkor érkezhetett meg. Kislányosan, és eléggé meghökkentően szólította meg. Tényleg mint valami gyerek. A hadúr annyira meghökkent a tegezésen és a laza hangsúlyon, hogy egy pillanatig csak némán rámeredt a tinire. Aztán szerencsére a gyors felfogó képességének, öszekapva magát kihúzta a mellette lévő széket.*
-Miközben azon fáradt, hogy engem megkérdezzen erről, a helyét közben elfoglalták.
Sajnos így velem kell beérnie.
*Mindentudó, gonosz vigyorral válaszolt a lány kérdésére.*
-Ne értsen félre. Amit tudni akarok, azt már akkor tudtam, mikor belépett azon az ajtón. Csupán azért kérdeztem meg a pincért, mert érdekelt mennyire ismerős itt.
*Közben kihozták az ételt. Egyszerre mindkettőjükét. Edwardnak a sültmarha szeletet, némi rizzsel és salátával, mely utóbbira furcsa grimaszt vetett, és Akahanának a gyümölcsteát. A hadúr egy könnyed mozdulattal a wiskys poharakra bökött.*
-Hozzon mégeggyett.
*Tisztán beszélt és komolyan. Komolyan kikérte a harmadik wiskyt is.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-05-29, 2:42 pm

Furcsa, a legtöbben hacsak úgy a semmiből előbukkanok és elindulok feléjük legalább kicsit mutatják, hogy észre is vettek. A fiú képe azonban rezzenéstelen volt egészen eddig, pedig nem nagyon mondhatni, hogy számíthatott rá, én egyszerűen egy új ötlet miatt felemelem a fenekemet a átmegyek hozzá. A többiek egészen biztosan észre vették merre tartok, mivel eléggé élesen éreztem ismét a tarkómba fúródó tekinteteket, de nagyon nem érdekeltem. Ez van, én ilyen vagyok, lehet szeretni vagy utálni, átmenet pedig nincs. Egyszerűen ilyen géneket örököltem, a legtöbbször kimondom, hogy mit gondolok, és ezzel sikeresen is agyára megyek a nagyközönségnek. De a legtöbben már vagy megszokták, vagy messzire kerülnek, ha megérzik a jelenlétemet, mivel még nem sikerült olyan vitapartnert találnom, akivel komolyabban el tudtam értekezni hosszabb ideig és a végére is képes volt megőrizni a saját igazát. Ez van, nem csodálom, hogy megtörtént, hiszen kifejezetten sokat örököltem anyám örökös konfliktus keresési szokásaiból, és már régen, nagyon régen megtanultam, hogy itt esélyem sincs csak úgy ezeket a majdnem ösztönszerű késztetéseket elnyomni magamban. Talán ezért is van, hogy sokan nem tudják elfelejteni a velem való találkozást, akármennyire is igyekeznek. Rossz emlék, nem is csodálom, az istenek fele ugyanígy a falra tud mászni a viselkedésemtől, aki meg kivételesen nem szól rá semmit, az vagy nagyon nagy türelemmel rendelkezik, vagy éppen pontosan ugyanolyan mint én. Igazság szerint a legtöbb véglet előfordul az istenek között is, így bár nagyon nem hiányzik nekem, hogy oda menjek, legalább elviselnek. Nem mintha a nimfákkal nem ugyanez lenne a helyzet, de kicsit más, hiszen nekik elméletileg akkor sem szabadna szólniuk, ha már nagyon megyek az agyukra mindennel, hiszen isten lennék. Ennek ellenére befogadtak, és ami azt illeti kerek peres ki is mondták, hogy éppen mi a véleményük rólam, amiért nagyon is hálás vagyok, hiszen azt jelentette, még nem minden veszett el. Oké, mindennek van előnye, és a rejtőzködésnek, amelyet mielőtt bejöttem, kezdtem el használni most az, hogy mindenki azt hiszi valami cserfes kis máguslányt fogott ki, akinek túl erős szülei voltak. Hm, ebből egyik sem éppen igaz, hiszen annyira fiatal nem vagyok, már ha nem isteni években számol az ember, ráadásul pedig a szülőkre inkább senki és semmi kedvéért nem térnék ki, hiszen nem lehet róluk elmondani, hogy valami hű de nagyon gondoskodóak és készségesek voltak velem szemben. Mondjuk ez utóbbi nem is baj, kétlem, hogy az állandóan aggódó változattal is ilyen könnyen szót tudnék érteni, ha arról van szó, hogy saját magam dönthessek az életem felett. Előny és hátrány, ez van, ezt kell szeretni.
A férfi, akit annyira érdekelt, hogy ki a fene lehetek, egészen biztosan mély benyomást tett itt egyesekre, legalábbis azok alapján, amit eddig láttam. Nem elég, hogy úgy viselkedett, mint egy kiskirály, aminek láttán a legszívesebben megbűvöltem volna a szék lábát, hogy most fogja magát és nagy robajjal törjön el, de még szépen produkálta is magát. Vagy lehet, hogy nem produkálta, csak egyszerűen próbált valamiféle normális viselkedést mutatni, mindenesetre az feltűnt, hogy valami kis szolgálólány hátul már jó ideje a fejét látva ájuldozott a szépségtől, és most el is érkezett a légszomjig. Hm, fogadjunk, hogy ma nem ő lesz az egyetlen, akinek fel akarja majd mondani a szíve a szolgálatot. Nos, meg akart ismerni, rendben, akkor megismerhet, de abban biztos vagyok, hogy nem fog érte köszönetet mondani, hiszen az agyvizét képes vagyok én úgy felvinni, hogy komolyan bombaveszélyes övezetté fogják ezt az egész fogadót nyilvánítani miatta. Nos, nagyon köszi anyuci, nem hittem volna, hogy a vérmérsékleted valaha még nagyon is jól fog jönni valamire. De nem baj, szeretem a meglepetéseket, ha nem a vaskos tréfáról van szó, ráadásul pedig még soha senkinek nem esett csak attól baja, hogy én egyszerűen fogtam magamat és kicsit bemutattam, milyen, ha igazán önmagam vagyok minden rossz tulajdonságommal együtt. Kellemetlen, meg minden más, de tűrhető. kezdetnek például igazán nem fogok nevetni rajta, csak egy kicsit, hogy ledöbbent, amikor kapásból letegeztem. Bocsi, nálam ez a szokás, lehet örülni neki, meg nem, változni attól még nem fog véletlenül sem. Mondjuk kedves tőle, hogy kihúzott nekem egy széket az asztal mellett, de nem fogok oda ülni, és erre van okom is. Egyszerűen elmegyek mellette, mintha észre sem venném, és a másik oldalt nézem ki célomnak, amely egyik oldalról a fal mellett van. Köszönöm, nem kérek még egy adag ingyen nézőt a nyakamba, elég volt az eddigiekből bőven.
- Nekem aztán mindegy, de még egyszer be nem ülök háttal senkinek, ha lehet, így is éppen elég szem égetett lyukat a tarkómba... - jegyeztem meg csendesen, hogy csak ő értse a szavakat, majd lazán elfoglaltam az új helyemet. Inkább itt vagyok a fal mellett, egyik oldalról ablak, másikról fal, szemben egy mogorva férfi, mellettem pedig a többi vendég. Nem a legjobb hely, de egészen biztosan sokkal könnyebben elviselhető az előzőnél, hiszen a nyakamat nem kell csak azért teljesen kicsavarnom, hogy lesújtó pillantással jutalmazzak valakit, aki éppen nem bírja levenni a szemét rólam. Vagy a lábaimról. Igen, ez a másik módszer, szemmel láthatóan sokat érdekesnek találják a ruházatomat, hiszen a köpeny alatt rejtőző ruha nem éppen a leghosszabb, de szerintem igazán el tudják viselni gond nélkül. Vagy ha nem, kapnak egyet a képükbe. Ennyi, többet engem aztán nem fog izgatni, hogy mi a véleményük. Önfejűségből ötös, és ez azóta sem változott, a többiek pedig megnézhetik esetlen közelebbről a tenyeremet, ha komolyan szóvá próbálják tenni. Vicces is lenne, minimum.
- Nos, szerintem akkor csalódni fogsz. Nem minden a látszat... - jegyeztem meg kicsit keserűen, és ismételten kihívóan, hiszen továbbra sem álltam le a tegezéssel, miközben egy pillanatra a szemébe is néztem. Oké, nőnek nem illik ilyet csinálni, valamikor a nagyon távoli múltban figyelmeztettek is rá, de nagyon nem tud ez a dolog érdekelni. Én ilyen vagyok, és maradok is. Különben meg szerintem ennek a pokróc modornak sem fog megártani, ha kicsit elbizonytalanítom azt illetően, hogy tényleg tudja, amit tud. Lazán lehunytam a szemem, megszakítva a kapcsolatot az övével, majd koncentráltam, mire az aurám kicsit elhalványodott, és apró változáson ment át. Most már a kisugárzásomon nem lehetett volna megmondani, hogy erős vagyok, de azt sem, hogy éppen nimfa vagy ember, esetleg elf lehetek a származásomat tekintve. Könnyű kis varázslat, ráadásul pedig minimum mindenkit megzavar. De csak addig, amíg meg nem néz közelebbről, hiszen elf nem hiszem, hogy lehetnék. Sehol egy éles fül, a magasságom hozzájuk képest törpe, és egyetlen előny, hogy a hozzájuk hasonló vékony testalkat megmaradt. A többi azonban messzire mehet. Kíváncsi vagyok ez után mit fog gondolni. Óvatosan ki is nyitom a szememet, hogy az arcára pillanthassak, és remélem, hogy még nem kapott agyérgörcsöt. Kibírhatna nélküle még fél órát, az jobb szórakozás lenne...
- Köszönöm! - néztem kedvesen a pincérre, aki volt olyan kedves megszakítani ezt a néma párbeszédet, amikor kihozta számomra a teát és a férfi vacsoráját. Remek, nekem igazság szerint már az étel gondolatától is kavarog a gyomrom, nem tehetek róla. De csak pár pillanatig, mert amint betölti a narancs illata az orromat, megnyugszom. Ezért szeretem a teákat, nagyon le tudnak higgasztani, még akkor is, ha nem azok a tipikus nimfák által készítettek, amiknek nincs jobb dolguk, mint az ember testét és lelkét ápolni. Óvatosan fogom meg a poharat, hiszen a víz benne nem éppen a leghidegebb még akkor sem, ha engem megégetni nehezen tudna csak. Felemelem, és aprót kortyolok belőle, hogy ellenőrizzem, tényleg az van-e benne, amit kértem. Az íze egyenlőre rendben van, úgy tűnik az asszony, akitől kértem kitett magáért...

//nem valami hosszú, de szerintem nem fogod bánni Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-06-01, 9:12 pm

*A kislány csípős hangulatban van. Nem is fogadja el a kihúzott széket, megsértve ezzel mindenféle illemszabályt. A hadúr ha lehet még tartózkodóbb, most hogy volt szerencséje közelebbről is megismerni a kishölgyecskét. Csak kapja a kezei közé azt a nagydumás parasztasszonyt! Addig viszont nincs választása, a lányka "illledelmesen" figyeli. Nos, egy kézmozdulattal jelezte a pincérnek, hogy maradjon még, majd a lány felé fordúlt. Megjegyzendő, az elöbbi kis színjátékára Akahanának semmi reakciót, csodálkozást, vagy bármi hasonlót nem váltott ki az elfből, alias Dylanből.*
-Hölgyem!-*itt egy érdekes meg nem mondható, gyúnyos vagy kedves mosolyt iktatott közbe.*
-Illetlennek tartanám, ha a társaságában egyedül étkeznék. Szabad meghívnom valamire? Ha már így összehozott minket a sors,...-*ezt a szót úgy nyomta meg, hogy összetéveszthetetlenül kihallatszott belőlle a cinikus fellhang.*-..., próbáljuk meg élvezni egymás társaságát.
*Semmi kedve nem volt ehhez a színjátékhoz, de hitelesen adta elő. A pincér közben türelmesen várt, várta a lány válaszát, rendelését adott esetben.*


//pff nem nagy hűha, de nem akartalak tovább várakoztatni.//
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-06-20, 10:18 pm

Jól van, elismerem, hangulatilag én nem vagyok éppen a toppon, és nagyon rám férne, hogy valakin kitombolhassam kicsit magam, talán ez az oka, hogy kapásból kinéztem a fogadó matuzsálemét. Nekem aztán meg ne próbálja beadni, hogy csak 20 éve körüli fiú, amilyen a kinézete is, ennél jóval többnek tűnik a szeme és a "kedves" viselkedése alapján. Vagyis minimum van benne egy jó adag tapasztalat mellett türelem is, vagy ha nem, akkor most és itt mellettem nagyon is szert fog tenni erre a szép erényre, már amennyiben nem akar egy ártatlan kislány és a teljes fogadó előtt nagyjelenetet rendezni, mert én éppen úgy találok viselkedni, ahogy neki nem tetszik. Egyenlőre senki nincs hallótávolságon belül, fogalmuk sincs róla, hogy a kedves beszélgetés mögött mi rejtőzik, ahogy az apró gesztusok is észrevehetetlenek, így csak annyit láthatnak esetleg, hogy valaki itt vörösödni kezd, majd maximum megpróbál erényesebben rávenni, hogy legyen tisztességes, de akkor egészen biztosan egy ártatlan kislány arckifejezéssel és nagy kerek szemekkel fogok rá nézni, hogy megmutassam, én sem vagyok éppen az a kegyetlen boszorkány, és tudok kedves is lenni. Persze nem éppen most, ahhoz nincs energiám, de biztos vagyok benne, hogy amennyiben mindenki ránk figyel, én olyan bűbájos pofit produkálok, hogy el sem lehet hinni. Rendben, nem éppen ennyire drasztikus, de ma amúgy is kicsit el van rontva a napom, aminek nagyon nem örülnek az emberek, másodszor pedig ő jelentkezett önként mellém szenvedő alanynak, amikor neki állt feltűnően érdeklődni felőlem. Erre felé nem nagyon szokás a pincért vallatni, ha valaki megteszi, az általában majdnem egyértelmű jele valamilyen kedves kis kíváncsiságnak, ami azért feltűnő. Tudni akarta mi, vagy éppen ki vagyok, hát tessék, itt vagyok mellette, nyugodtan érdeklődhet, bár azt nem veszem biztosra, hogy számára a válasz is kielégítő lesz. Ha mást nem, kerülni nagyon is jól tudok a nekem nem tetsző témákat, márpedig az egyik ezek közül én magam tudok lenni, így vidám kis esténk lesz. Nem baj, ha már a kedvem ilyen szépen el lett tolva, legalább képes lehetek egy rendes kis kiidegelésre. Nem mintha ahhoz nekem olyan rossz hangulat kéne, de minél csípősebb vagyok, ez annál hatásosabb tud lenni. Az pedig, hogy az elf próbálkozik az általam annyira utált jó modorral, nem sokat dob a helyzetén, hiszen mindennek van saját ellentéte is, és engem ugyan nem fog vele sarokba szorítani, soha. Ebből már pár száz év rutinom van, és ezt nem lesz könnyű neki bepótolni eléggé ahhoz, hogy tartani tudja magát egy szinten. Vagy ha sikerül is, nem ma és nem velem szemben fogja befejezni, és mindegy, hogy erről mi a véleménye...
Közben persze nem kerüli el a figyelmemet, hogy a morcoska eléggé nem ide illő szemeket vet az asszonyságra, aki ilyen pletykás volt velem. És még mielőtt szépen elragadna valakit a fantáziája, közlöm, hogy nem a domborulatait veszi szemügyre, vagy hasonlóak, inkább mintha üzenni akarna neki, hogy ezért még megöllek. Csak nem lesz rá éppen esélye. Na nem, ha én már itt vagyok, akkor az a nő nem fog bajba kerülni, hiszen nekem segített, úgy fer, ha viszonozom is ezt neki. Ráadásul az ilyen kedves, csupa szív pletykafészkek mellett csak igazán élet az élet, ahol nincs egy hozzá hasonló alak, ott bele lehetne halni az unalomba. Szemmel láthatóan ő itt a fogadó lelke, azt pedig nagyon nem illik bántani, hiszen nélküle tönkre menne az üzlet, nem lenne senki, aki rádumálná az embereket a további fogyasztásra és a maradásra. Ügyes nő, és nyilván addig le nem száll az emberről, amíg el nem éri, amit akar. Rendben, akkor legyen meg az öröme, maradok. Egyébként viszont úgy tűnik az elfet nem a falvédőről szedték, mivel elég feltűnően jelzi, hogy nem gondolja komolyan, hagy győzni. Most éppen a pincért szerencsétlent tartotta itt, miközben nekem éppen juharsziruptól is édesebb hangon kezdte el dumálni, hogy igazán rendelhetnék valamit. Oké, egy serpenyőt kérek először a képébe, lehetőleg a tüzes fajtából, a többit majd utána. Vagyis ez kb. a gondolat, amely átfutott az eszemen, miközben az elfre néztem, és akaratlanul is kicsit villogtattam a szemeimet. Rendben, le nem lehet őket kapcsolni, ha dühös vagyok, azt egy piros villanás jelzi, de nem fogom hagyni, hogy a bolondját járassa velem ez az alak. Illem az illem, de nálam tág értelemben van használva.
- Nagyon köszönöm, de erre semmi szükség. Igazság szerint nem ezért jöttem ide, és már volt szerencsém egy kellemes vacsorához. Egy úriember bizonyára megbocsátja, hogy nagy bánatomra el kell utasítanom a kedves meghívását. Természetesen emögött semmi személyes nem húzódik... - na persze, ha ezt az égiek hallanák most szakadna szépen lassan rám a plafon, amekkorát hazudtam. Persze, hogy személyes, irritáló tud lenni ez a társalgás, főleg a kedves része, de mivel a kedves pincér sikeresen megértette a barokk körmondatom lényegét, már sikeresen le is lépett egy fejrázás társaságában, miközben én ártatlan fejjel kortyoltam még egyet a teámból. Még nem hűlt ki teljesen, égette a torkomat, de nagyon jól esett ebben az időben, hiszen figyelmeztetett rá, hogy élek. Ráadásul az elf is fog, mert nem éppen úgy néz ki, mint aki ezt lenyeli ilyen lazán. Társaság előtt utasítottam vissza, a legtöbbek büszkeségét ez nagyon tudja irritálni még akkor is, ha nem ismernek, hiszen mutatja, hogy van saját értékrendem, amibe nem éppen a bele illenek részhez tartoznak. Oké, majdnem igaz ez, de most éppen a hangulatom gyilkos. - Felesleges az illedelmességgel próbálkoznod, két élű kés és tudom forgatni. - szúrtam oda szokásos "kedves" viselkedésemmel, miközben az arcát tanulmányoztam. Pókerarcból ötös, rég láttam a közelemben ilyen rezzenéstelent, de azért minden pajzson van rés, ha a vonásai nem is, a szeme változik és elárulja, éppen mi a véleménye a dolgokról. Vagy éppen mennyire gondol engem gyilkolni valónak, de ezzel sokra nem megy, hiszen ha apa nem nyírt ki, ő sem fog tudni. - Egyébként, ha már így kisajátítottál, a nevedet elárulhatnád... - jegyeztem meg kétértelműen, miközben kíváncsi voltam rá, mit fog válaszolni. Jól van na, bosszantó kis görcs vagyok, de ez van, és el kell fogadni. Amúgy is, a képe még aranyat fog érni pár kör után...

//rövid, de ennél több most nem ment//
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-06-21, 10:09 pm

//Akahana... héé ezt sértésnek veszem, főleg azok után amekkora hsz-el szúrtam ki a szemed a legutóbb Razz //

*Hidegvérrel hallgatja végig ahogy a lány visszautaítja az ajánlatát, majd tesz egy amolyan félig lemondó félig "nekem mindegy" kézmozdulatot, miközben a villáért nyúl.*
-Akkor ha magbocsát, én hozzálátnék...
*Ezzel együtt egy újabb áthatóan kedves, ám műmosolyt küld a lány felé, és felvágja a sültet. Az ismeretlen megint csak letegező hangnemet üt meg, mire megrándul egy arcizma, de inkább a szájába veszi a falatot, és eszik. Közben az jár a fejében, -egyrészt mit is mondott a lány-, másrészt, ki lehet ő, ekkora vad energiával? Az ételhez jár egy pohár víz is, úgy látszik nem szeretik errefelé, ha leissza magát a vendég. A szájához emeli, egy jóízűt kortyol belőlle, majd letéve újra a lány felé mosolyog. Szinte már-már azt hihetné az ember, hogy direkt csinálja és valójában széttépné az elötte ülőt, de ne menjünk ilyen messzire menő következtetésekbe. AZ igaz, hogy a hadúr sok életet kioltott, és cseppett sem ismerte ilyenkor a könyörületet, sőt volt, hogy szívesen tette, nemhiába hívták Sárkányúrnak. De azért ne higyjük, hogy Edward Dylan egy olyasvalaki lenne, akit könnyű kihozni a sodrából. Éppen ellenkezőleg! Pont emiatt az oriási hidegvére miatt tudott olyan nagy rangig jutni. Nem volt ideges. Azonban azt tudta, hogy a lány már az, és ezenfelül még szeretné elérni ezt nálla is. Nem erőltette magára a művigyort, habár sosem mosolygott vagy nevetett még szívből. Egyszerűen köteleségből - és azért valljuk meg kiváncsiságból is- játszotta a rá kiosztott szerepet, azaz a szenvedő vándorét, aki rossz embertől kérdezett rá egy rossz emberre. Az újabb nyílt támadás már nem is lepte meg. Őszinte és kegyetlen volt, valamiért még mulatatta is.*
-Ahogy gondolja, hölgyem!-*Direkt nyomta meg az utolsó szót, csakhogy még jobban kitűnjön a kettejük közti különbség. Mindezt a legnagyobb nyugodsággal, mintha nem épp a visszautasítás után lennének.*
~Olyan furcsa ereje van. Annyira erős, hogy nem igazán tudom beazonosítani...
~Ez csak azért lehet, mert nem halandó lényről van szó.
~Axis, csak nem azt akarod mondani...
*És bekapta az utolsó elötti levágott húsfalatot is, egy kis adag krumpli kíséretében. A saláta még érintetlen volt.*
~De igen. Aki most elötted ül, az Akahana a vadászatok istennője.
~Hmm, már el is felejtettem mekkora előnnyel jár, hogy hallhatatlan vagy.
~Hehh kár, hogy már halott vagyok. Irónikus mi?
~De még mennyire!...
*Ekkor érkezett meg a wisky, pont kapóra jött. Biccentett a pincérnek, hogy köszöni, mehet, majd levette a tálcáról, és szinte már-már szomjasan belekortyolt a pohárba egy nagyott. Letéve, nem folytatta az evést, inkább Akahana azon kérdését mellőzve, hogy mégis mi is a neve, egy egész más témát dobott a beszélgetés tárgyába.*
-Úgy hallottam, az itteni istenek szeretnek elvegyülni a halandók között, és kicsit belepiszkálni az életükbe. De ha nem is mindeggyik, egy, ha jól tudom a vadászatok istene mindenképp élvezi az efféle mulatságot. Ön hogy gondolja?
*A kérdésre rá egy újabb mosoly, már csak megszokásból.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-07-24, 3:11 am

Nos, úgy tűnik az is néha hatásos tud lenni, ha az ember mondanivalója jószerével csöpög az iróniától, tekintve, hogy most ennek hála nem is erőlteti tovább a kedvesnek éppen nem mondható, és szemmel láthatóan pocsék lelkiállapotnak örvendő asztaltársam, hogy én rendeljek. Mintha olyan nagy kedvem lenne hozzá, oké, hogy illik elfogadni, ha kínálnak, de azért mindennek van határa, és nekem most éppen semmi kedvem enni, így szépen ki is kerüljük a helyzetet. Az meg az ő baja, hogy kicsit érdekesen fogalmazom meg a válaszomat, aminek hála megint olyan jó kis választási lehetőséget kapott, hogy vagy megpróbálkozik a saját akaratával, akkor tapló, ha meg nem, akkor kénytelen az én javamra dönteni. Tudom, nem éppen szép dolog manipulatívnak lenne, de ha ő így játszik, akkor én is ezt fogom tenni. Egyébként is, nem pont úgy néz ki, mint aki most komolyan megorrolna csak azért, mert én pimaszabb vagyok, mint az átlagos, jól nevelt kislányok, akik már akkor el találnak pirulni, vörösödni, vagy még tovább fokozódhat a színük, ha egyszerűen rájuk néz kicsit csodálkozóan, vagy éppen dühösen az ember. Nem tudom ki neveli őket, de szerintem pontosan ezek azok, akiktől előbb kap egy normális férfi idegbajt, mint tőlem, tekintve, hogy mennyire különbözünk. Lehet, hogy éppen elsőre jobban tetszik az embernek egy olyan helyes kis grófkisasszony, aki alig mer megszólalni, még véletlenül sem nyitja ki a száját, hogy ellenkezzen, ha valami igazságtalan történik, ráadásul eszébe sincs megjelenni nem a rangjához illő fátyolozott ruha nélkül, vagy éppen olyankor bármilyen módon tiltakozni, ha társaság van a közelben, de szerintem például az ilyenekkel csak unatkozni lehet. Nem azért, de ül mint a szobor, néz maga elé, ha felnéz és meglát valakit, menten pirosabb, mint a ruhája, lehajol, gondolkodik a nagy semmin és a rendszabályokon azt illetően, hogy most mit kéne tennie, de az egészen biztos, hogy bárki is az, aki kinézte magának, csak a fejét fogja megfájdítani és kap egy alapos ásítozási rohamot, mert ennél többet ne tessék reakcióként várni az anyu szeme fénye típusú kisasszonyokból. Én már csak tudom, hogy ilyenek, elvégre megpróbálták ugyanezt belém is nevelni, mint látszik teljességgel sikertelenül, de arra elegek voltak ezek a kis próbálkozások is, hogy megutáltassák velem a viselkedési normákat mindennél jobban. Ebből a szempontból nagyon is ügyesek voltak, mindent megtanultam, amit egy lánynak tudnia kellett, csak éppen nagyon nem akarok ezek közül semmit alkalmazni, kezdve az illedelmes köszönéstől a megfelelő módon tett elutasításig. Oké, képes lennék rá, de egyszerűen nem akarok közelebbi kapcsolatba kerülni ezzel a modorral, mert semmi kedvem ahhoz, hogy megint a jó kislánynak nézzenek. Arról már régen lemondtam, hogy bárkinek is meg tudjak felelni, mert elég nagyon az elvárások, a sajátjaim az egyetlenek, amelyeket tudok teljesíteni. Elvégre ezek az egyetlenek, amelyek, hogy úgy mondjam a saját elvárásaimat mutatják, amelyek pedig azt hiszem reálisak, már ha figyelembe vesszük, hogy nem egy sima ember vagy mágus vagyok, hanem hallhatatlan lény, aki ráadásul kicsit sokszor fel tudja húzni mások agyvizét a robbanásig. Ugye milyen jó? Ezek után pedig nem olyan nagy csoda, hogy a harciasságommal sokkal jobban meg tudom magamat védeni, mintha egyszerűen adnám a jó kislányt. A korom miatt pedig pont illik is rám a lázadó korszak, vagyis aki megszólal, az előbb-utóbb kap egy nem túl kedves bizonyságot arról, hogy a kinézetemhez képest elég erős vagyok. Lefordítva: aki beszól, azt leütöm. Egyszerű és nagyszerű érv arra, hogy az ember csendben maradjon. Mit ember, velük jó ideje nem akadtam már össze, helyette a fajok több száz éves matuzsálemeit fogom ki rendszeresen. Mintha nem lenne ugyanaz, mind benéz általában, leszámítva a szellemek, őket nem tudja semmi megtéveszteni, ami az istenek kisugárzásával kapcsolatos, legalábbis én így tapasztaltam mellettük. A többit viszont olyan vicces néha felültetni, csak azt nem tudom a mostani mágus külső meddig fog megmaradni. Nyugalmat akartam, így erősnek mutatkoztam, de azzal, hogy nem csökkentettem le a kisugárzásomat, mikor ide beléptem, igazság szerint olyan volt, mintha világítanék, felhívtam magamra a figyelmet. Igaz, most hála a mogorva elfnek, akivel egy asztalnál ülök a többiek már lassan ide sem fognak merni pillantani, és fogadni mernék, hogy azt fogják várni, mikor fog itt egy balhé kitörni. Mondjuk szerintem soha, igaz, hogy fel tudom húzni az "urat", de fogadni mernék, hogy akkor elmegy, csak nem fog egy nő torkának ugrani. Meg nem is nagyon tudna, de ez maradjon az én titkom. Nem kell, hogy kiderüljenek errefelé a mindenféle képességeim, az túl nagy figyelmet hívna fel rám és egyébként sem szabad semmibe beleavatkoznom, hacsak nem utasítanak pontosan erre. De azt a múltkori baki után egészen biztosan nem fogják megtenni egyhamar...
A töprengésbe szemmel láthatóan sikerült alaposan belemerülnöm, mert szépen elsuhant a fülem mellett a megjegyzése az elfnek, hogy ő azért eszik. Nem is reagáltam szerintem rá sehogyan, csak egyszerűen a kezemben lévő teát néztem. Igaz, hogy kicsit sikerült a saját gondolataimba merülnöm, de legalább ez alatt nem vettem észre, hogy hány kutató tekintet figyel. Nem is tudom pontosan merre járhattam, az biztos, hogy nem erről a helyről gondolkoztam, ami azt illeti, szerintem még a környékről sem, de valójában nem zavart különösebben a dolog, úgysem sikerült kifognom valami nagyon aktív beszélgetőpartnert, ha azt vesszük. A teámban találtam több érdekességet, mint rajta, igaz, valami jól nem néztem meg az arcát vagy a ruházatát. Annyira nem érdekelt a dolog, itt vagyok, mert így jött ki, de nem volt feltétel, hogy nekem ezekhez a dolgokhoz jó képet is kell vágni, az már más valaki feladata lesz. Furcsa, mert közben sikeresen elkerülte az is a figyelmemet, hogy a teát tűzforrón szolgálták fel alig pár perce, így még biztosan nem hűlt ki annyira, hogy nyugodtan kézben tarthassam. Persze ez csak akkor igaz, ha ember lennék, de mivel nem vagyok, nem is nagyon éreztem, hogy baj lenne vele. Végül azonban mégis eljutott a tudatomig, hogy nem azért viszket a tenyerem, mert legszívesebben lehúznék egyet ennek a jól nevelt és egoista alaknak, hanem mert egyszerre kapok égési sérüléseket és indul be a regeneráció. Igaz, hogy gyorsan gyógyulok, de nem annyira, hogy csak úgy egyszerűen túl tudjak lépni az ilyenen, ezért lassan végül mégiscsak elindult a csésze az asztallap felé. Azt egy mozdulatom sem jelezte, hogy közben esetleg fájna a kezem, úgy tettem le, mintha nem is érezném a melegét. A biztonság kedvéért még a tenyeremre rá is pillantotta, de a halvány rózsaszínes foltokon kívül semmi olyan nem volt rajta, ami máskor sincs, ezért egyszerűen csak magam mellé raktam. Ez van, mindjárt nyoma sem lesz, és tekintve, hogy a tea már alig gőzölög, senki nem tudja, hogy attól már régen hólyagosnak kellene lennie a bőrömnek. Helyette inkább az elfre pillantottak, aki az arckifejezése alapján nem éppen itt járt, majd mikor ismét rám nézett, egy olyan mosolyt produkált szinte önkéntelenül, amitől a hideg is kirázott kapásból. Nos, az sem jött jobban, hogy felderült az arca, majd elkezdett beszélni. Sejtettem, hogy valami olyat fog mondani, ami nekem nem fog tetszeni, így még előtte ráparancsoltam az arcomra, hogy fagyjon meg egy semmitmondó maszkká, vagyis inkább próbáltam úgy tartani. Nagyjából sikerült is a dolog, de a szemem az eléggé a villámokat szóróba váltott át, így gyorsan le kellett hunynom és reménykedni benne, hogy a férfi nem azt figyelte. Ha igen, akkor vagy lebuktam, vagy ki tudom magamat menteni, mint olyan témát talált, amit nem szeretek. Ez utóbbi sem rossz, elvégre sehol egy állat a közelben, ami le tudna leplezni. De akkor össze kéne szedni egy választ és jól elmondani. Nem azért, de most örülök, hogy vitázom én éppen eleget mindenkivel, mert minél rosszabb a lelki állapotom, teszem azt dühös vagyok, annál nagyobb lendülettel tudok ellentámadásba lendülni. Márpedig ez egyenes támadás volt, akkor azt kap vissza is. Milyen pech, hogy fogalmazni nem tud. Vagy nem akart, de azt az arcot elnézve, inkább az előbbi a valószínű. Most akkor szemet kinyit, szúrós tekintet, és aranyos, szokásosan tiszteletlen válasz.
- Nekem aztán mindegy, hogy piszkál-e valakit a vadászatok istene. Azt tesz, amit akar. Nem tudom miből indulsz te ki, de én inkább egyszerűen örülök, ha nem a holtak urával hoz össze a rossz szerencse... - bár, már párszor sikeresen találkoztam vele, és elmondhatom, hogy egyik kis eset után sem voltak jobbak a gondolataim azzal kapcsolatban, hogy milyen ember ő. Az egyetlen dolog, aminek örülök, hogy nem ő az, akinél ki szoktam a gyufát húzni, ellenkező esetben már hosszú ideje nem láttak volna, tekintve, hogy ő nem éppen a kegyességéről híres. Azt hiszem én egyszer láttam csak dühösnek, mikor kicsiként elfelejtettem neki szólni, hogy szeretnék a kutyáival játszani és azok a három fejűek szépen megtámadtak. Nem mintha megsérültem volna, igazság szerint én valószínűleg fel sem fogtam, hogy támadás, tekintve, hogy ők sem gyerekekre specializálódtak, de nagyon nem örült neki, hogy olyan helyzetben talált. Igaz, rögtön utána volt az a szabálya, hogy a házi kedvencei nem érhetnek hozzám, ami mint a közelmúltban kiderült, nagyon is érvényes még mindig, egyébként pedig nem éppen az a fajta vagyok különben sem, akire az állatok csak úgy egyszerűen fel tudnának mérgesedni. Ennél azért sokkal jobb a kisugárzásom irányukba, már megtanultam, hogy ők az aurámat úgy érzékelik, mint valami biztos menedéket, talán ezért van, hogy a jelenlétemre is nagyon tudnak reagálni. Általában ez nem is zavar, azért nőből vagyok, és melyik nőnek esne nehezére, hogy egy csomó állattal töltsön el időt, akik nagyon szeretik? Na, senki sehol, aki ellenkezne. Pontosan így gondolom én is, hiszen a legtöbben, akik meg is vetik az embereket és más fajokat, az állatokkal sokkal jobban bánnak, tekintve, hogy azok ahhoz hűek, aki segít rajtuk és ösztönből nem ismerik az árulás szó jelentését. Csodás helyzet, én nagyon is tudom szeretni. - Egyébként, ha tőlem te választ akarsz, akkor előbb mutatkozz be a segítő barátoddal együtt... - jegyeztem meg ismét a férfinak, hiszen csak nem gondolja komolyan, hogy nem tűnik fel nekem az az aura, ami még pluszban itt van, ráadásul pedig kizárt dolog, hogy csak úgy magától jött rá, én ki is lennék valójában. Nem, ehhez tudás kell, mégpedig olyané, aki ugyanúgy az időn kívül áll, mint én, és tekintve, hogy nem látok errefelé egyetlen fekete sárkányt sem, ez szerintem csak egy kísértet lehet, vagy hasonló lény. Ha nincs igazam, akkor ez van, de én hiszek benne, hogy nem tévedtem, és ezt a hitet nem fogják tőlem elvenni. Esetleg megpróbálhatja tagadni, de ha a végén kiderül, hogy becsapott, akkor nem fogja tőlem megköszönni, amit ezért cserébe kap...


//remélem megfelel a hossz késés elleni kompenzációnak Very Happy //
ui.: hibákat javítom holnap, amint lesz időm, ma már nincs hozzá energiám Very Happy
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-07-27, 3:17 pm

//Akahana...hmmmm//

*Éles a nyelve a nőnek az már szent. Türelmesen hallgatja végig, ahogy "Visszavág", vagy csak próbálná. Azért nem a legrosszabb próbálkopzás, de egy istennőtől többet várna az ember. Mindegy, ezzel kell beérni, az istenek sem lehetnek tökéletesek. Mint tudjuk, ugye. Azért hálás lehet, hogy ebéd közben nem provokálta, talán majd megköszöni. Vagy mégsem, elvégre csak a puszta véletlen hozta így ösze, hogy épp akkor merüljön bele a gondolataiba. Segítő társ, mi?! Észrevette, a kérdés csak az, hogy csupán az auráját érzi Axisnak, vagy a gondolatait is képes hallani. Ez utóbbi esetében nincs sok választása, mint hogy beismerni "bűnét", azonban az elöbbinél még játszhat. Tegyünk egy próbát, majd kiderül a dolog.*
~Nos, íme felfedezett. Szórakoztató egy lány, istennő létére!
~Hehh, ha ennyire mazohista vagy, akkor itt se vagyok.
~Ugyan már, nélküled nem lenne olyan érdekes. Különben is, csak azt mondtam, hogy szórakoztató, azt nem, hogy hagyom is magam.
~Pff. De nem segítek ha harcba bonyolódsz vele.
~Addig nem viszem, amúgy meg biztos érzi rajtam is, hogy ha el akarna tiporni az egész erejét be kellene dobnia, ami nem túl impozáns ott fennt.
Meg van kötve a keze!
*Nah, ha ezt hallotta, amilyen kis tüzes a kicsike, csúnyán leleplezi magát, ellenkező esetben feltételezhetjük, hogy nem, vagy nagyon jól palástóljha az érzelmeit, amit nem nézne ki belőlle. Azonban ha túlzott is a hadúr, azért annyiban mégsem, hogy nem lenne két perc a harcuk, ha komolyan gondolná, bár elég előkelő halálnemet választana magának, és milyen látványosat is! Viszont nagy sajnálatunkra, akad még dolga ebben a világban, így el kell mulasztania a nagy lehetőséget. ... Utolsó megjegyzés Akahana istenő becses ajkaitól körülbelül ennyi, "mutatatkozz be te tapló, különben mérges leszek!" Dylan hátradőlt a villával és a salátával, majd elhelyezkedve oriási könnyedséggel fogott a válasz megfogalmazásába.*
-Nincs miért elárulnom a nevem. Te se mutatkoztál be, és kis szerencsével nem is találkozunk többet. Minek fecséreljük hát egymás idejét fölösleges információkkal?
*Majd belefogott a salátába. Két falat között folytatta a segítőre vonatkozó megjegyzés és az istennőre vonatkozót válaszát. Tett egy félkört a villával a kezében, mutatva, hogy neki aztán mindegy.*
-Akahana istennő csak eszembe jutott látva kegyedet, de ha önnek nem tetszik az összehasonlítás kérem fogadja bocsánatkérésemet.
*És egy újabb félreérthető félig lenéző, félig bocsánatkérő mosoly jelent meg az arcán, mintha komolyan gondolta volna.*
-Hmm, segítő? Ez komoly vád, talán magamtól nem beszélgethetek magácskával?
*Átváltott nemtörődöm bosszantó pasasra, itt a legtöbben felháborodnak, és elviharzanak. Axisról pedig se nem hazudott, se nem ismerte el, hogy van. Most lesz?*


//Tőllem most ennyi telett, ne kérj többet ^^ te jösz Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-09-08, 7:53 pm

Ez a férfi egyre inkább kezd nekem nagyon az idegeimre menni. Nem is tudom melyik az a része, ami most elkezdett a maradék türelmemen táncolni, de határozottan biztos vagyok benne, hogy nagyon is jól érzi magát ott és éppen várja, hogy szépen lassan foszlani kezdjen a szálacska. Kár, hogy nem tudja, engem minél jobban húznak fel, annál erősebben vagyok képes a másiknak nekiesni. Mondjuk úgy, szóban harcolok, de foggal, körömmel, fegyverrel egyaránt megteszem ezt, ha kell. És ha kell, bizonyítok is, bár, ezt nem gondolhatja komolyan, nekem eszem ágában sincs megmutatni neki, hogy mennyire fel is tudok robbanni, ráadásul pedig azt megemlegetné, de hosszú időre. Már régen nem érte el senki, hogy úgy istenigazából megmutassam neki, mire is vagyok képes, ha felhúznak. Eddig nagyon is úgy voltam vele, hogy ennyire nem éri meg kimutatni a dolgot, ráadásul pedig egy ilyen kinézettel csak addig járok jól, amíg tartom magamat a kislányos stílusomhoz is, ahhoz pedig szerintem nem kifejezetten illik egy nagyon hangos kifakadás, amit nem esne nehezemre produkálni. Vegyük például ezt a helyzetet, kifejezetten szórakoztató lenne, ha én most fognám magam és felpattannék, mintha éppen most égetett volna meg valaki tűzzel. Már most jó sokan néznek, ebben biztos vagyok, az, hogy nem ültem nekik háttal, a legtöbbeknek megadta a tökéletes helyzetet arra, hogy megpróbálják az arcomat tanulmányozni és érzem is a vizslató pillantásokat. Na, meg nem olyan profik benne, hogy láthassák, éppen mit gondolok, ezért eléggé feltűnés mentesen a szemem sarkából fel is tudtam már mérni a terepet, jó pár ember meg más is van itt, aki éppen azt próbálja kitalálni, hogy hány éves is lehetek. Erősen rá fogok nekik dobni, mivel az arcom még mindig tipikusan egy tinédzseré, amin nincs jele, hogy bármilyen komolyságra képes lennék, ha elvárnák tőlem. Sokkal inkább néz ki távolról gyámoltalannak, amit ki is tudnék használni, hiszen amilyen mogorva képet tud vágni néha ez az elf, miközben a kis barátjával beszélget, komolyan el lehet hinni, hogy egy sértést vágott egy "ártatlan", fiatal lány fejéhez, aki ettől teljesen megrémült. Ahogy meg a fejeket elnézem, minimum négyet látok, akik egészen biztosan jelentkeznének önként megmentőnek, ha én most bemutatnák egy megszeppenést, nem is beszélve az idős pincérnőről, akinek biztosan az első dolga lenne a segítségemre sietni. Nem úgy néz ki, mint akit a férfiak meg tudnak rémíteni, és talán ezért tudott ilyen sokáig itt maradni, szerintem lazán átmenne védelmező nagymamába, ha azt érezné, hogy az ő fogadójában bármelyik lány bajba került. Hm, nem is rossz helyzet, amíg ő játssza itt szépen a saját játékát a szellemmel, vagy mivel, amit nem pontosan érzékelek, addig én a gondolataimban végig nézhetem, hogyan és hány féle módon tudnám őt beégetni, ha akarnám. Nem rossz hobbi, biztos vagyok benne, hogy találok hamarosan olyan módot, amit ki is tudok mutatni, főleg, ha annyira elmerül az önteltje magában, hogy nem fog engem észrevenni. Mert most ezt teszi, bár amilyen képet vág, biztos vagyok benne, hogy valami számomra nem túl jó eredményt talált magában ő, meg a plusz kísérője. De legalább most leállt, bár nem értem, minek próbálkozik, ha ennyire gyenge. Az egyetlen, amit eddig kitapasztaltam, hogy azért válaszolni tud, ha kell, csak közben olyan fejet vág, mint akit kínoznak. Pedig azt még el sem kezdtem, elhiheti, határozottan érezné, ha véletlenül egy egér mondjuk pont erre tévedne és a nadrágját nézné ki létrának példának okáért. Szóval nem kell rám olyan gonoszan nézni, tudok én kedves is lenni, az vagyok, amikor nem fog ki valamit a kislányos játékaimtól. Persze a szavai még mindig találnak alapot, csak nem értem, minek próbálkozik ennyire furcsa megjegyzésekkel. Bár, az értelme sejtelmesen hasonlít valaki más szövegeire, amitől szinte kacagni támad kedvem. Meg is teszem, pont olyan hangerővel, mintha valami viccet mondott volna, csak éppen ezt ő nem érti. Mert ez nem vicc, hanem egy összehasonlítás fejben, amitől viszont mindjárt könny fog a szemembe szökni. Hát ez hihetetlen, nem hittem volna, hogy van valaki, aki képes pontosan olyan begyöpösödötten gondolkodni és lassan reagálni, mint az én kedves jó apám, de úgy tűnik a természet kétszer követte el ugyanazt a bakit. Hát ez jó, nem tudom ki ez az elf, de határozottan biztos vagyok benne, hogy nagyon hasonlít apucira, ami már egy jó indok arra, hogy cseppet sem fogjam vissza magamat vele szemben. Ha a saját, nagy hatalmú szülőm eddig nem tudott belém értelmet verni, akkor nem ő és nem most fogja ezt velem megtenni, mert esélye sincs az ilyesmire. De legalább tudom, hogyan reagáljak, elvégre senki sem használhatatlan. Az biztos, hogy nekem nagyon szórakoztató egy estém lesz, nem kell sok és a dühöm egy nagyon csúnya játékba fog átmenni, amit ő még nem fog magának megköszönni. Tudom a szabályokat, őt meg nem ölhetem, ahhoz Dremernél kell kuncsorognom, de amíg nem avatkozok az életébe az ég világon senki nem fogja komolyan venni, ha a bolondját járatom vele. Tőlük aztán ki is akaszthatom a tetőre fejjel lefelé, ha tudom, hogy ki fog szabadulni, maximum kapok pár szúrós szemet, ha végre hajlandó leszek visszamenni a völgybe. Nem mintha megtettem volna az utóbbi időben, aki keres, azon kívül is meg tud találni, aki meg nem ezt teszi, az belém botlik előbb vagy utóbb. Mert ez így van rendjén.
- Ez nem összehasonlítás volt, hanem egy nagyképű ténymegállapítás, amihez jó adag önteltségre volt szükség... - válaszoltam mosolyogva, hiszen igaz, hogy én itt és most nem cáfoltam meg semmilyen állítását, de nem is nyilvánítottam őket igaznak, egyszerűen csak úgy irányítottam a beszélgetés fonalát, hogy ebből a válaszból inkább a saját, egyéni véleményem tűnjön ki. Nem mondom, hogy rossz fordulat, főleg, hogy előtte ő volt kedves elnézést kérni, ez kb. felért nálam egy kedves mentális pofisimogatással, amibe jó kis erő megy. Ha ez se józanítja ki, akkor semmi, én mindenesetre bemutattam, hogy eszem ágában sincs visszafogni magamat, ha kell, nagyon is tudok szúrni, ráadásul pedig nem szeretem, ha lelepleznek. Ahhoz nincs szükség erőre, hogy megmutassam a véleményemet, elég az arcomra pillantania, de ha rosszul veszi a jeleket, akkor néha kell egy kezdő rúgás is valami érzékenyebb pontba, és szerintem mindenki ki tudja találni, mit célzok meg. Ha nem sikerült, akkor itt egy segítség: az egója akkora, hogy mellette elveszek én is, meg az erőm is. Ja, hogy valaki nem erre gondolt? Hopp, rúgok én máshova is, csak éppen most ez van közelebb, mivel fizikailag még nem akarok ártani neki. Azt nem mondom, hogy nem is fogok, ehhez nem vagyok elég tündéri, de még nem érte el azt a szintet, amit apám szokott, mikor a fejéhez vágok valamit úgy ténylegesen. Egyébként pedig azt hiszem, hogy a kedves elf szereti a magas labdákat, csak éppen adni, és nem leütni. Bár emiatt nem kell aggódnia, úgy földhöz vágom én, hogy más is megérzi a jelenlétét. - Nem, tényleg nem nézem ki belőled. Van erőm, érzem a jelenlétet és a kapcsolatot, amikor beszéltek, te döntöd el, hogy magadtól ismered be, vagy a saját erőmmel találjam meg. Elvégre nálad felvilágosultabb lehet csak... - szúrtam még neki oda egyet, majd ártatlan mosollyal az arcomon adtam neki kereken egy percet a döntésre. Ha az alatt képes lesz a fogaskerekeit munkára fogni, akkor jó, ha nem, akkor a saját erőmet fogom felhasználni, hogy megmutassam, nem érdemes megpróbálnia átverni. Sok sikert, remélem nem hal bele, hogy két irányba kell figyelnie, mert ha a szellemnek egy csepp humora is van, már fetreng a földön...

//bocsi, tudom, nem mentség, de nem sok időm volt -.-"//
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-10-10, 2:17 pm

//Akahana, nah, megdöntöttem a késési rekordot?.. Sorry.//

~Huhúúú! Ezt nevezem! Jól kiosztott hallod!...
ha nem ő lenne Akahana istennő, biztos bemutatkoznék neki.
~Csak tartogasd a jókedved máskorra...
~Ühühm, nah, kiakadjunk?
*Kérdezte kicsit provokáló módon a férfit, hogy vajon most mihez kezd. Erre az elf letette a kezéből a poharát, és hátradőlve csukott szemmel ült egy darabig. Ó nem, nem válaszolt a lány egyértelműen támadó kijelentésére. Azonban ha beállt egy kis csönd, még minidg csukott szemmel, láthatóan úgy szólallt meg, hogy kitűnt mennyire unja már a dolgot. Sőt!*
-Igazán élveztem a társalgást, ám ha nem kíván érdemben hozzám szólni, akár át is ülhet egy üres asztalhoz.
*Ekkor nyitotta ki mélykék szemeit, és komolyan rávillantotta az istennőre. Nem azzal a támadó szándékkal, amit megkívánna a helyzet, hanem inkább a tiszteletnek alapvető megadását követelő felhangjával. Nem tűrheti, még ha vissza is fogja magát, hogy így sértegessék. Axis méllyen elhallgatott. Igen, talán még közbe is kell lépnie, ha az istennő nem ért ebből. Dylan nem szólt többet, nem foglalkozott a lánnyal. A sértésekhez meg nem tett hozzá semmit. Szóval ilyenek az istenek. Fölényesek, önkényesek, embergyűlölők. Mintha csak egy eltaposható féreg lenne a halandó. Ekkor lépett be a képbe az a kis pincérlányka, aki az elején, mikor Dylan mellé ült Akahana, majdnem elájult. Reszketegen szedte össze az üres edényeket, és közben a férfit bámulta nagy barna szemeivel.*
-Adhatok még valamit?
*Kérdezte mindkettejüktől, de közben csak Dylant bámulta. *
-Köszönöm nem.
*Vágta rá a férfi azonnal. Nem volt kedve se társalogni a lánnyal, se pedig ürügyet adni Akahanának, hogy tovább piszkálja. Bosszús lett a gondolatra. Hogy jön ő ahhoz, hogy beleszóljon az életébe? Menjen vissza az erdejébe, és rémiszgesse az arra járó vadászokat! Méghogy isten?! Ez csak egy pöffeszkedő kis fruska, semmi több és joga nincs kioktatnia őt! A pincér lány közben próbálta az egészet egyűvé tenni kicsi kezeiben... nos, nem ment. Az egyik a tetejéről lecsúszott és veszélyesen gyorsult a padló felé. Halk sikolyt hallatott a lány, utánna nyúlni azonban nem tudott volna a többi miatt, de a tál nem esett le.*
-Nem kéne így kapkodnod.
*Tette le a tálat a hadúr, és azzal a lendülettel fel is állt. A kezébe vette a sárkány mintás botot, és Akahana felé biccentett elköszönésképpen, de hidegen. Úgy mint az a nemes, aki inkább feláll a társaságtól, mintsem lealacsonyodjon a szintükre.*
-Hölgyem?!
*Aztán elindúlt az ajtó felé. Még mindig zuhogott kint, lehet kivesz egy szobát, de mivel arra felé van a pult is, és a fogadó tulaja, most még nem gondolkozik ezen.*

//kiváncsi vagyok, Very Happy de ha nem ugrasz utánna, akkor köszönöm a játékot. Dylan részéről sztem még sok(k) is Wink
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-11-06, 5:05 pm

Láttam rajta, hogy nem tetszik neki a stílusom, de nem tehetek róla, soha nem volt erősségem a bájcsevegés senkivel. Több oka is van a dolognak, kezdetnek az, hogy a legtöbben még akkor sem képesek megfejteni a gondolataimat, ha szépen kimondom őket, helyette hülyének néznem, ami, hogy úgy mondjam, nem túl kellemes dolog. Helyette akkor már meg sem próbálok senkit rávenni, hogy kövesse a gondolatmenetemet, szerintem ott helyben halna bele az emberek legtöbbje. Különben is, nem értem, miért próbálják a legtöbben mindenféle mondvacsinált indokokkal és álhírekkel elérni, hogy félre érthető legyen, amit mondanak, úgyis mindenki csak azt hallja meg, amit akar, ez teljesen felesleges dolog. Mondjuk az elfre valószínűleg iszonyúan ráfért már egy alapos kiosztás, mivel sikeresen felhúzott az alap hangulatom mellett is, utána meg úgy tesz, mintha tök hülye lennék. Nem mondom, hogy nem szeretem, mikor alábecsülnek, mert ez része az álcámnak, de általában a képességeimet szokták benézni, nem azt, hogy a fejemmel mire is vagyok képes, ha szükségem van rá. Azt nagyon nem szeretem, amikor ennyire naivnak néznek, sokan ilyenkor azt hiszik, hogy nyilván mivel a hajam szőke, a felfogásom is a közismerten üres fejűek szintjén van. Milyen jó, hogy nagyjából annak az esélye, hogy a kinézetemet megváltoztassam, egy a millióhoz, így lassan kezdek a dolgokhoz hozzászokni. Ha mást nem is, cserébe megsérteni tudom az embereket, meg másokat is, az elfet sem esett nehezemre kicsit alaposabban kiosztani, és nagyon remélem, hogy nem most akar úgy tenni, mintha eddig észre sem vette volna, hogy amiket mondtam, halál komolyan is gondolom. Az addig oké, hogy a legtöbben felhúzzák magukat, ő meg nem, elvégre mindig van kivétel minden alól, de ne tegyen már úgy, mintha simán észre sem vette volna, amit tettem. Lehunyhatja a szemét, fogadok jót is tesz neki a harag kezelésében, de attól még látom, hogy mozgatja, vagyis gondolkodik és alighanem éppen a szellemmel beszél, akit annyira fél nekem bemutatni. Remélem van annak a lénynek humora, bár az alapján, hogy még így is feszültnek tűnik, hogy nem pontosan látom az arcát, arra tippelek, hogy igen, és nagyon hasonlít az enyémhez. Mindegy, az biztos, hogy én még jelenleg messze nem jutottam el a türelmem határára, legalábbis tudtommal bőven van időm még, hogy felhúzzam magam, ha sokáig játssza az elérhetetlent. Bár, az se lenne rossz ötlet, ha egyszerűen faképnél hagynám, elvégre hiába érdeklődött irántam, nem úgy néz ki, mint aki nagyon sokáig el tudná viselni a jelenlétemet. Milyen kár, hogy ez nem egyéni vonás, hanem tömeges tulajdonság. Ráadásul nem is éppen én tehetek róla, hanem a kedves vérem. Nagyon köszi anya...
Jelentkeznem kéne lassan a szerencse játékokra, azt hiszem. Legalábbis most sikerült nagyon pontosan eltalálnom magamban, hogy mikor is fogy el a türelme és próbál rávenni a távozásra. Hm, nem mondom, hogy rossz a ötlet, elvégre eléggé kellemetlen már ez a társalgás az elejétől kezdve az ő oldaláról, ráadásul pedig egy ideje már érzem, hogy az a kedves idős hölgy a pultnál még mindig óvakodva figyel, ami éppen elég indok arra, hogy mások figyelmét is felhívja rám, csak éppen ha én most felállok és elmegyek innen, megint szépen belekerülök a pillantások kereszttüzébe, méghozzá nem is úgy, ahogy én azt elképzelem. Elvégre jó pár asztal tényleg felszabadult egy ideje, de mindegyik a terem közepén, minden oldalról körül véve emberekkel és más lényekkel, ami nem éppen a legideálisabb helyszín számomra, ha éppen meg akarok szabadulni a közönségtől. Talán ez az oka, hogy pár pillanatig tétovázom, még akkor is, ha már ideje lenne, hogy felálljak, és magával ragadnak a gondolataim. A pincérlány felbukkanása nem ér váratlanul, láttam, hogy a közelben van, de akkor is éppen elég idegen, hogy hirtelen kiszakítson a helyzetből és rávegyen, hogy nézzek már kicsit körbe komolyan. Közben a lány szépen elkezdte összeszedni a tányérokat és egyet majdnem el is ejtett, ezt csak az elf reflexei mentették meg attól, hogy a padlóra zuhanjon jókora csörömpöléssel és darabokban végezze ott. Mondjuk kicsit sem lett feltűnő, hogy emberi szem számára követhetetlen sebességgel mozgott, de nekem eszem ágában sincs szólni neki, hogy vigyázzon már jobban, mielőtt lebukik. Megtanulja ő is magától... valamikor. Addig meg éppen távozni készül, és egészen biztosan nem én leszek az, aki ebben megpróbálja megállítani. Helyette lazán végig néztem egy apró, gúnyos mosoly kíséretében, ahogy megpróbált kisétálni az ajtón. Legalábbis remélem, hogy oda tart, de nem láttam pontosan, mert az iménti pincérlány besétált elém és elzárta a kilátást, miközben még mindig próbálta elérni, hogy a tálak, amelyeket hordozott egyensúlyban maradjanak. Mondjuk ránézésre megmondtam, hogy az egyik vészesen inog és nem sokáig marad meg a helyén.
- Vigyázz! Az ott le fog... esni... - jegyeztem meg immáron szomorúan kiejtve az utolsó szót, mivel mire eljutottam addig, hogy jelezzek a lánynak, valami szép nagy tál, amely szemmel láthatóan nem volt teljesen üres sem, önkényesen elindult lefelé a kezéből, majd hatalmas csattanással ért padlót és tört darabokra, a közelben beborítva pár embert a tartalmával. Köztük az elfet is, legnagyobb örömömre, bár ez úgy lett volna az igazi, ha a fején köt ki az egész. Pontosabban ha én akartam volna, hogy a tál eltalálja, akkor egészen biztosan oda zuhan, bár ez se rossz megoldás, ami most történt. De azért büszke voltam magamra, amiért még csak el sem mosolyodtam a dolgon, csak csodálkozva oda pillantottam, hátha kiszúrom az arcát, majd magam elé kezdtem figyelni, miközben a termetes hölgyemény a pult mögül azonnal intézkedni kezdett, hogy eltakarítsák a kiömlött ételt. Nem néztem arra, próbáltam tudomást sem venni a felfordulásról, amíg a közelembe nem ért valami. Úgy tűnik a nő nem bízta a véletlenre a hely védelmét, mivel hirtelen egy termetes vadászkutya jött elő a sarokból és szaglászta meg közelebbről a foltot a padlón. Valószínűleg azért az ennivaló nem nyerte el a tetszését, mert helyette inkább körülnézett, majd elindult felém. Nem mondom, hogy kis példány volt, első ránézésre is nagyjából egy magasságban lehetett az asztallal, és fogadni mertem volna, hogy a súlya is az enyémnek valahol a duplája körül jár, de ez nem ijesztett meg. Ismerek nála nagyobb példányokat is, ráadásul a szemén látszott, hogy nem bántani akar, így apró, kislányos mosollyal néztem rá, miközben oda jött hozzám és leült mellém a földre. - Szia! Te eddig hol bujkáltál? - fordultam csodálkozva az állat felé, miközben óvatosan felemeltem a kezemet és kicsit megvakartam a füle tövét. Rendben, lebuktam, az emberek általában alig várják, hogy minél távolabb kerüljek tőlük, de az állatok nagyon tudnak szeretni. Talán mert része vagyok a természetnek, nem tudom pontosan, de eddig soha nem bántottak, és nem úgy néznek ki, mintha most akarnák elkezdeni. Ráadásul, ők nem támadnak hátba és vernek át, ellentétben a két lábon járó lényekkel, így meg is tudok nyílni nekik. A kutya jelenléte elfeledtette velem, hogy mennyire zavar a tömeg, helyette csak egy őszinte mosollyal az arcomon kezdtem el minden figyelmemet neki szentelni, teljesen elvonatkoztatva a külvilágtól, Legalábbis, amíg el nem áll az eső, nagy eséllyel így lesz...


//senki után nem ugrok, de ha akarsz, még produkálhatsz te egy folytatást Razz nekem mindegy, hogy ez a záróm vagy nem xD //
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2011-11-09, 8:08 am

//^^Akahana, Razz azért nem kell emberfelettinek lenni, hogy elkapjon egy tányért! Wink , na de azért se hagyom magam! ^^ tongue //

*Szép komótosan odaballag a pulthoz, és kikér egy szobát, lehetőleg az emeleten. Van is egy takaros az emelet végében. Pompás, ez azt jelenti, hogy nyugodt lehet afelől, hogy hozzá nem nyitnak be véletlenül. Nem figyel a bosszantó fruskára. Éppen elég volt mára ennyi egy istenből. Meg aztán, nem túloz, ha az egész mennybéli bagázst legszívesebben elküldené egy jól eldugott helyre, ahonnan nem térnének vissza soha az életbe. Biztosan nincs ezzel egyedül, na meg egyáltalán mit keresnek a Földön olyanok, akik nem is tartoznak bele? Hallhatatlanok ne háborgassák a halandókat. Nincs semmi közük hozzájuk. Na de eltértünk a tárgytól. Épp fordult is volna be a lépcső felé, mikor eltéveszthetetlenül felcsendült annak a nőnek a hangja.
~„Le fog esni.”?? Ezzel meg….
*De mire a kérdés végére ért volna, tudatosult benne, hogy nem fogja elkerülni a felé suhanó edényt.*
~De bosszantó!...
*Ez jutott az eszébe, miközben terítette a maradék étel, amit valamelyik vénség nem bírt lenyelni. Mérhetetlen undorral lendítette meg a karját, hogy valamennyi azért mégse az arcán érjen célt. A pincér lány hangosan szabadkozni kezdett, hogy menyire sajnálja, és, hogy majd ő kimossa, ne legyen gondja a ruhákkal, így aztán szerencsésen mindenki feléjük fordult. Lekaparta magáról a túlbuzgó ügyetlenkedőt, s maga kezdte lesöpörni a ruhájáról, amit lehetett. Akaratlanul is Akahanán maradt a szeme egy időre.*
~Tetszik neki…
*Még találkozhatott is a szemük egy pillanatra, amire a hadúrnak egy fejetlen, de annál inkább tetszetős ötlete támadt. Halványan elmosolyodott, és kiegyenesedett. Akahana felé fordulva, hogy az istennő is jól lássa a produkciót, felülről lefelé a kezével végig simított a ruha foltjain, s elsuttogott egy frappáns kis evolyrani varázslatot.*
-Myramir.
*Erre fehéres fény megjelenése mellett egy pillanatra a mágia meglobogtatta a ruha azon részeit, amelyeket lehetett, s ezzel együtt kiszívta a szennyeződéseket. Tiszta ruha varázslatnak mondják, s ott minden napos az ilyen, de úgy hírlik Lanuriában sem üldözik a mágia használókat, sőt ellenkezőleg! Ennek fejében talán nem is volt akkora attrakció az előbbi, de tekintettel arra, hogy sok az ember vendég, biztosan nem mindennapi lehetett. Hát, nem fél az esetleges konfliktusoktól, az biztos. Lanuria! Előbb utóbb ő is megtudja, ki is azaz Edward Dylan. Noh, most aztán minden szem Dylanre szegeződött, ha eddig még nem tették volna. Azonban ezzel meg is fordult és otthagyva Akahanát azzal az ölebbel maga előtt, bezárkózott a szobájába.*

//Am, azért nemhiába vagy istennő! ^^ Egy olyat kiszúrni, hogy mozog a szeme a szemhéja alatt! O.o Persze nem nagy kunszt, például ha valaki nagyon rosszat álmodik, akkor a szemgolyók ide-oda ugrálnak, de ébren ez egyáltalán nem kivehető, még ha csukva van is a szeme. Hiszen még én is tudok úgy bámúlni, miközben gondolatban teljesen máshol járok, hogy közben tompán meredek előre, és a szemem meg se rezdül. Razz : P , de köszönöm a játékot! Azért picit idegtépő volt, de bírtam. ^^//
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 5:49 pm

Daevin:

*Mikor már Lysa összeszedte magát, jó sokat gyalogoltak. Lehet beletelt órákba is.Egy kedves kis fogadóhoz értek. *
- Nézd! De jó. Voltál már itt?
*Kérdezte lelkesen. Ezek voltak első szavai a néma csend után. Aztán elindult a fogadó felé, de nem ment be, hanem a fogadó előtt leült egy szépen kifaragott padra.*
- Azt hiszem akkor el is kezdhetjük a beszélgetést. De először szeretném megköszönni, hogy velem tartottál az útra.
* Nézett mosolyogva Daevinre. Annyira nyugodt tudott lenni a férfi mellett, hogy magán is meglepődött. *
- Ha nem lettél volna a könyvtárba, akkor lehet, hogy elkövetek valami nagy badarságot. Bár ott volt Hisame is, ő is figyelt rám, de azért még is. Valahogy meg nyugtattál.
*Mondta kedvesen. Várta, hogy Daevin tegye fel neki az első kérdést. Akár mi is legyen az ő válaszolni fog rá. Közben pedig figyelte a férfi arcát, amely már a könyvtárban is megigézték.*

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 6:12 pm

* Az út során némán sétált Lysa mellett, figyelve minden lépésükre. A szövegelés nem az ő mestersége, így némileg hálás is, hogy nem kell beszélnie. Éles szemei mindig előre megnézték a környék fáit, bokrait, hogy nem leselkedik rájuk veszély vagy esetleg nem-e olyan területre mennek be ahova nem kellett volna. Lassan megpillantja a Pirkadati fogadót, mikor hirtelen megszólal a lány mellette.*
-Igen, jól ismerem a fogadót. * Leültek egy padon, elfoglalta a helyét a nőtől kicsit távolabb. meglepődik mikor megköszöni neki, hogy vele tartott erre az útra és annyiban hagyja. Nem reagál erre semmit sokkal inkább a következő szavakra figyel.*
-Igazán nincs mit. * Szól kedvesen vissza Lysanornak, mikor kisebb csend áll be. Mit kérdezhetne a másiktól? Azt már megtudta hány éves és némileg tudja a múltjának egy szeletkéjét. Ott van az eset a könyvtárban, azt viszont nem érzi jónak ide. Egy olyan témát keres amivel teljesen eltereli a lány figyelmét az egészről.
~ Elmesélem neki dióhéjban az életem. ~ Ez jut eszébe és remélni tudja nem hagyja ott faképnél.*
- Amit rólam kell tudnod, hogy régen fejvadász voltam, most meg kincsvadász vagyok. Hogy lettem fejvadász? Úgy lettem fejvadász, hogy sanyarú sorsom volt. Voltam rabszolga aki azért verekedett a többi elffel, hogy túléljen. Aztán fejvadásznak kitanítottak, viszont én mindig is normális életet szerettem volna. Megnősültem egy nővel és született egy babánk akiket később két orgyilkos megölt. Azután lettem igazán fejvadász, viszont az utóbbi alkalomkor direkt hibáztam, s kiszálltam ebből a megveszekedett gyilkolásból. Sok dolgot megéltem már azonban a vérből elegem van. * Itt elmélázik egy kicsit és kicsit körbenéz.*
- Részletekbe nem mennék bele. Épp eleget szenvedtem, s szenvedek most is. * Kissé lehajtja a fejét, mikor felsóhajt fájdalmasan.*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 6:35 pm

*Lysa hallgatja a férfi szavait és kicsit el is ámul.Eddig nem tudta, hogy fejvadász, de ezen most meglepődött. Csak hallgatja, hallgatja.... Mikor ahhoz a részhez ért, hogy felesége volt és gyereke, de elvesztette őket Lysa nagyon elszomorodott, pláne, amikor Daevin is.*
- Sajnálom.
*Ennyit tudott mondani. Aztán újra felnézett.*
- És akkor nekem az a legnagyobb problémám, hogy pár napja együtt töltöttem egy éjszakát Dylannel. Azt reméltem többet nem látom, de sajnos fogom. Azt mondta, hogy elmegy, nem biztos, hogy hamar találkozunk. És erre feltűnt ma. De nem is ez a baj, ugyan is...
*Kicsit megállt,mert most következik a kényes rész. vett egy mély levegőt és folytatta.*
- Nekem az volt az első alkalom. És Reméltem, hogy nem bolygatja fel, de sikerült neki.
* Egyenesen a férfi szemeibe nézett, hiszen tudja, innentől kezdve mindketten a bizalmukba fogadták egymást.*
- Lehet elítélsz, de ez vagyok én. Persze nem azt jelenti, hogy minden jött mentnek oda adom magam, csak az a szituáció pont megkívánta.
*Magyarázta és reméli, hogy ezzel nem ijesztette el a férfit. Közelebb csúszott hozzá. Egyik kezével megérintette a férfi jobb kezét.*
- De ha bármikor beszélgetni kívánsz vagy segítség kell nyugodtan hozzám fordulhatsz. Nem szeretném, ha most búslakodnál a jelenlétemben.
*Tette hozzá és mosolyra húzódtak ajkai ismét.*

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 6:56 pm

* Nem remélte volna, hogy ennyire ki tud " éhezni" egy jó adag beszélgetésre. Amíg csendben voltak és amennyi ideig az már neki is sok volt. Sok terhet cipel a múltjából és a múlt árnyai környékezik meg. Ugyan tudja a nő sajnálata nem igazán segíthet helyzetén, ám látja a másikat is elszomorodni. Ekkor nem várt történetet hall, amire jelen pillanatban nem volt kíváncsi. Csak ránéz Lysára, hogy miféle helyzetbe kerülhetett, hogy az ilyen megtörtént közöttük. Nem ítéli el a másikat, hiszen elítélte némileg mikor az elején voltak. Nem akar abba a hibába esni megint így biccent neki, hogy megértette. A múltjuk letudva egy kicsit, hiszen ő nem tárt fel minden részletet belőle.Közelebb csúszott a nálánál nagyobb nő, persze nem sokkal mégis némileg zavarta a magasság. Megérintette a kezét a nő, amire az ezüst szemeivel belenézett a másikéba.*
-Igazán köszönöm, azonban úgy vélem ez az én harcom. Mindenképpen nekem kell megvívni. * Az lehet, hogy bizalmukba fogadták egymást, azonban még sok kis lépés kell ahhoz, hogy egyáltalán barátok legyenek.Az biztos, hogy nem minden gondolatát fogja feltárni a nő előtt, annyira még nem nyílik meg a másik előtt. Másik részről pedig az egy helyzet volt a könyvtárban, hogy elvitte a könyvtárból a nőt azonban jelen helyzetben nem viszonozza a nő kézsimítását. Nem érez még semmi különöset iránta, inkább kezdő ismerősnek véli.*
-Nos és hogy szólíthatlak? * Teszi fel a kérdést a másiknak, mert jó lenne ha ezt is tisztáznák. Ő tudja magáról, hogy Daevin tökéletesen jó lesz a számára. Meg jó lesz hallani más szájából is a nevét.*
-Engem szólíts csak Daevinnek.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 7:07 pm

*Látta Lysa, hogy most nem ítélik el ez jól is esett neki. Aztán nemviszonozták érintését, el is vette kezét a férfiéról és figyelt rá.
- Rendben Daevin. Engem szólíts Lysának.
*Mondta már jókedvűen továbbra is. Kicsit távolabb egy madár csicsergését vélte felfedezni Lysa és fel is ismerte.*
- Nahát. Kék Cinke.
*Mondta és el is nézett a madár irányába.*
- Hisma felajánlotta, hogy ad nekem abból a gyönyörű rókából. Alig várom, hogy legyen hol laknom és már is befogadok egyet.
*Mesélte közben Daevinnek. Hisame szavai is rémlettek,amit Daevinről mondott. Hát ahhoz méltóan kell viselkednie. Nem akart semmit elsietni. És ki tudja. Lehet Daevinnek nem is tetszik. Lehet csak udvariasságból van vele.*
- Ha úgy érzed, hogy azért vagy itt velem, mert úgy illik, nem muszáj. Nem akarok terhedre lenni.
*Szólal meg, mert kicsit úgy érzi a helyzetet. Aztán feláll és kicsit előrébb sétál. Kecses alakja szépen mutat a lemenő nap sugarai alatt.*

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 7:26 pm

* Érzi a lány elvette a kezét a kezétől, amire nem reagál rosszul. Magában úgy vélte, hogy nem szabad minden téves érzésnek bedőlnie. Érzés? Csak most eszmél rá, hogy vajon képes lesz e újra szeretni, érezni bármit is egy személy felé. Fejvadászként pont azok kiölése volt a cél. Most viszont érezni kell szeretetet és még sok más bonyolult dolgot. Egyet biztosan most is érez, az pedig nem más mint a fájdalom. Meghallja a madarat és ránéz a szemeivel és hallgatja a dallamot amit csicsereg nekik.*
-Akkor kívánom neked, hogy legyen meg a házad, hogy meglegyen az a gyönyörű róka. Egy házat megszerezni, az idő kérdése. Kell hozzá kellő pénz. * A nő szavai amit mond komoly dilemma elé állítja őt, hiszen nem érez a nő iránt semmit. Másik részről megkérdezi magában, hogy csak úgy illemből lenne a nővel? Miért van a nővel? Akar tőle valamit? Még csomó hasonló kérdés merül fel benne amire csak magában fel. Mert igen elég valószínűnek tartja ezt a helyzetet, hogy csak úgy a nővel tartott. Teher a nő? Nem. Jó vele most beszélgetni ebben a helyzetben annak ellenére, hogy nincsenek benne érzések. Azok ott szunnyadnak benne mélyen. Vajon képes lesz előhívni őket? Vajon képes lesz újra érezni? Ezt nem tudja.*
-Nem vagy terhemre. Ne menj el! * Áll fel a helyéről és lassan követi a nőt, aki az alakját a nap sugaraiban fürdeti meg. Szép látvány, ám ajkai nem szólnak dicséretre, ez alkalommal még nem.*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 7:46 pm

* Hallja, hogy marasztalják és megállt. Nekitámaszkodott a korlátnak.*
- Akkor rendben. maradok.
* Elgondolkozott egy picit és már meg is fogalmazódott egy kérdés.*
- Mi volt annak a legmagasabb rang, akit meg kellett ölnöd?
*Kérdezte. Névre nyilván nem kérdez, de lehet volt talán király is köztük, vagy hercegek, nemesek. Érdekes. És egyben elszomorító. Lysa is ölt már embert harcban, de az más volt. Ott az otthona védelme volt a tét, nem pedig felbérelték. *
- Verseket szavalni és szépen írni tudsz. Van esetleg még valami időeltöltés, amiben jeleskedsz?
*Kérdezte most már vidáman. Ahogy egyre több ismerőse lett Lanuriában ő is egyre felszabadultabb lett. Daevin köztük a legvisszafogottabb és a legzárkózottabb, de ő ilyen. Valahogy Lysának elő kell csalogatni az érzéseket.
- Várj meg itt.
*Mondta neki és befutott oda, ahol az előbb látta a madarat. Még ott volt. Zöld elf révén van egy kis hatalma a természet felett, így magához édesgette a madarat. Az szépen beleült tenyerébe és Lysa odavitte Daevinhez.*
- Nézd. Ugye milyen aranyos? Megsimogathatod, nem fog megcsípni. nagyon barátságos.
*Mondta és tudta, nem lesz könnyű. De egy állatkával kell kezdeni. Meg kell tanulni szeretni, gondozni védeni. Lysának tervei voltak a madárral.
- Szeretném ha hozzá érnél és éreznéd benne a szabadságot, a kis életet. Te is érző lény vagy Daevin, csak elrejtetted őket. Nem baj, segítek neked.
* Odanyújtotta a madarat Lysa és várt.*

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 8:08 pm

* Hála szerencsére a nő marad és nem hagyja itt faképnél őt. Nem érez semmit azon kívül, hogy jólesik számára a beszélgetés. Felteszi a kérdését Lysa ami kelletlenül érinti a lelkét. Felejteni szeretné az eseményeket de így viszont elég nehéz lesz. Tiszta lappal szeretne kezdeni s talán rá a megoldás ha érzéssel eltöröljük az érzéketlenséget? Hát ez lenne az a út amely átbillenti vissza a jó fehér elf kategóriába? Ha nehezére is esik, ami igen meglátszik rajta nehezen kinyögi.*
-Öltem királyt és főpapnőt is. Herceget, grófot és amit csak el tudsz képzelni. * Dicséret hagyja el a másik ajkait, ami olyan erős váltás az előzőhöz képest, mintha csak a rosszat forráznák le jóval. Miért dicsér? Ennyire jó lennék?*
-Halfogás a patakból. * Ez igen kedvelt időtöltés a számára, hogy beáll a vízbe és csupasz kézzel kapja ki a vízből a halakat. A nő elmegy és egy madárral tér vissza. A madarat felkínálja számára, hogy simogassa meg. Elveszi a kismadarat mely nagyon törékeny és vigyázni kell rá. Elkezdi simogatni a madárkát és próbál visszaemlékezni. Próbál és erőlködik visszahívni érzéseit, azonban sajnos ezek a dolgok nem egy gombnyomásra vagy egy varázsütésre hívhatók elő.*
-Szerinted képes leszek valaha újra érezni? Könnyezni? Szeretni? Nevetni? *Arcán kétségbeesettség honol kicsit, visszasétál a padhoz és leül oda. Megnézi a madarat és csak azon képek villannak előtte, hogy kezeivel bántani fogja. Túl törékeny. Valami szikra előbújik benne ugyan de távol vannak még a céltól.*
- Kérlek inkább ereszd el. Túl törékeny nem akarom bántani. * Lehunyja a szemét és próbálja magát megtalálni és megkeresni az érzelmeit.*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 8:30 pm

*Érzi Lysa, hogy nyeregben van. és őszintén válaszol a férfinak.*
- Hogy képes leszel e? Persze. Csak valakinek segíteni kell. Én állok szolgálatodra uram.
*Meghajolt, kissé játékosan és elnevette magát.*
- Komolyra fordítva a szót. Biztos vagyok benne, hogy képes leszel. Mi több szeretetet adni fogsz és kérni is.
*Nyugtatta meg a férfit és utána ment a padhoz. De nem mellé ült, hanem levette köntösét és a férfi elé. Látta, hogy félti a férfi a madarat. Elmosolyodott.*
- Nahát Daevon. Te aggódsz a kismadárért. Azt hiszem megtetted az első lépést.
*Lysa nagyon örült. Ujjongva örült, persze csak magában.
- Nem engedem el a madarat. Nézz a kezeidre, hogy milyen gyengéden tartod. És amikor megfogtam a kezeidet, nem voltak ezek gyilkos kezek. Lehet azok voltak. De csak voltak. Már nem. Most is éppen egy madárkára vigyáznak. Ezek a kezek már vigyázó kezek.
*Mondta higgadtan és látta, hogy a madárka biztonságban érzi magát és elaludt. Olyan szép látvány volt. Egy kissé tanácstalan, ám annál szerethetőbb férfi kezében egy gyönge egyszerű, szerethető kismadár. Lysa kicsit meg is hatódott.*
- Nevet kéne neki adni, ha már ilyen jól érzi magát nálad. Mi az ami először eszedbe jut róla ha ránézel?
kérdezte halkan. Olyan jó érzés volt segíteni, főleg Daevnek, aki éppen tanul újra érezni. Ült kissé meghatottan a férfi előtt és gyönyörködött a látványban.*

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 8:56 pm

* Mivel ő elmerül magában, ott a legkülönfélébb érzéseket találja, de leginkább a halálfélelem és még különböző félelmet talál. Félti a környezetét s fél attól hogy rosszat mond. Igen ő most egy fél, aki nem teljes. Megtört a lelke s különböző darabokra szakadt. Ezután pedig az évek során torz képén keresztül, torz és elferdített tapasztalatokhoz jutott. A nő szavait hallja bár távolról mégis olyan jó érzéssel tölti fel. Így megfigyelésében pillantja meg, hogy az ilyen finomságokat mondjuk elvből elutasította magától. Ad egy esélyt a nőnek, bízik benne hogy nem viszi tévútra és nem akarja kihasználni. A kis szikrája belsőjében tovább érik, nagyobbodik. Ha eddig egy nagyon kicsi pöttynek számított most már jobban észrevehető. Az utazását magában befejezi és még mielőtt kinyitná a szemét megszólal.
~ Ki kell takarítanom idebenn, nagy a kupleráj. ~ Ekkor néz a nőre aki levette köntösét és szó szerint először szemei rátapadnak a nő idomaira. Így még nem látta a nőt, azonban rá kell jönnie nem tud koncentrálni a nő szavaira.*
-Ne! Kérlek vedd vissza a köntöst. * Elfordul, hogy a nő nyugodtan felvegye a köntösét. Persze így próbál a kezében levő madárkára összpontosítani és úgy tenni, ahogy Lysa mondja. Ránéz a kis csöppségre és nem tud nevet adni neki.*
- Kicsi és törékeny. * Szól és a kismadarat felébresztette kicsit a simogatásával, majd odaszólt neki halkan.*
-Menj, menj repülj. Nem akarlak bántani. Szabad vagy. * A meglepő az egészbe csak az, hogy a madár csiripel valamilyen szépet neki, majd elszáll. Ránéz Lysára és sajnálkozva ránéz.*
-Ez elrepült. * Újra lehunyja szemét és az utazását folytatja, hogy közben rendet rakjon magában.Kinyit egy ajtót és még kinyit sok másikat. Emlékek amelyeket ott őriz magában, képek villannak fel és elindul mint egy kis mozi előtte. Az elejétől a végéig, addig egy szót sem szól. Talán a nő megijedhet hogy túl sokáig mozdulatlan. Amint végighaladt az életén és ahogy az egész rázúdul, hirtelen a kis érzelem szikrája belobban. Utána rendet rak maga után. Kinyitja a szemeit és könnyezni kezd, sőt halkan sírni hogy könnyei által megtisztulhasson teljesen.*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 9:11 pm

*Kissé meglepődött, amikor azt kérte Daevin, hogy húzza vissza köntösét. De hiszen neki ez a minden napi viselet. Most vissza húzzta.*
- Tudod, mivel íjász vagyok nem szeretem a sok ruhát. Meg egyébként is azt tanultam, hogy nekünk nem is kell sokat viselni, különben nem tudunk a megfelelő gyorsasággal mozogni.
* Mondta el a férfinak. Most feltérdelt, mert a madárka kirepült Daevin kezei közül. Hallotta a szép csicsergést és tudta, hogy a madárt hol találja meg, ha legközelebb szüksége lesz rá. De érdekes, hogy így megkedvelte Daevint. Talán ő is felfedezte a benne rejlő érzelmeket.
-No lám. Megkedvelt téged.
* Lysa is a madár után néz és vissza a férfira. Látja, hoyg elmereng. több percen keresztül mozdulatlan. De ő nem riad meg csak figyeli. Nem rossz a látvány és egyébként is kíváncsi minden egyes tettére mozdulatára. Amikor kinyitja a szemeit, azok megtelnek könnyel és elkezd sírni. Lysa nagyon meglepődött, hiszen még soha nem látott férfit sírni. Soha. És most még is. És pont előtte? Kissé furcsa a szituáció, de nem érdekli. Azt teszi,amit ilyenkor mindenki tesz. Átöleli a férfit és belesúgja füleibe.*
- Ne lökj el, mert mindenki ezt tenni a helyemben. Két dolog miatt sírhatsz vagy rossz vagy jó dolog. Illetve három, mert a megkönnyebbülés is lehet ok. Gondolom a te sírásod oka a harmadik. De nem baj. Jöjjön ki így.
*Többet nem mondott csak ölelte Daevint és érezte minden szívdobbanását, lélegzetvételeit. Ráhajtotta vállára fejét és minden pozitív energiát megpróbált átadni Daevinnek.

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 9:32 pm

* Sírása közben átölelik, ami még több melegséggel tölti fel hideg lényét. Megmelenget minden zugot, minden pontját és még hangosabban kezd el sírni. Ez jelzi igazán mennyire elengedi magát és mennyire kitárulkozik a nő előtt, megmutatva gyengeségét. De nem csak, hogy hagyja az ölelést, hanem bizonytalan ujjak ölelik meg a nőt. Érez, nagyon is érez. A nő testét és a belőle áradó pozitív energiát. Az első igazi finom érintései a nőn csak bizonytalanok, még nem találják igazán erősnek magukat. Neki is meg kell erősödni így a tisztulás után majd.*
-Nem löklek el Lysa, dehogy löklek. Köszönöm.* Mondja sírva a nőnek, ahogy minden fájdalom távozik a testéből, minden rossz akkor egy új világ tárul elé. Finoman lép ki az új területre, hogy körülnézhessen. elengedi a nőt mikor már nem áztatja a nő ruháját krokodilkönnyeivel. Másképp tekint a nőre.*
-Szálljunk meg a fogadóban. Vegyünk ki két szobát.* Tele van élettel a férfi, ezt látni rajta. Egy mosolyt húz ajkaira, azt nem látja hogyan fest így jól, hogy előtte sírt egy jó adagot. Feláll a helyéről és finoman megfogja a lány kezét és segít neki felállni.*
- Az lehet, hogy kedvesebb ruha az előnyösebb de nem szeretnék semmit se elsietni ami kettőnk között kialakulhat.Nem akarok ajtóstul neked esni, mert az olyan lenne mint a múltkori eseted. * Most jut eszébe felemlegette a nő rossz eseményét így ht gyorsan bocsánatot kér.*
- Ohh elég faragatlanság a részemről, hogy ezt mondtam. Elnézést. * Hogy megnyugtassa Lysát magához öleli picit és kimondja a szavakat amiket gondol.*
- Gyönyörű alakod van.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 9:50 pm

*Amikor érzi a férfi ujjait testén, legszívesebben elsírná magát. Teljesen átérzi a szomorúságot, amit a férfi kiad magából. De nem etszi, hiszen az most nem lenne helyén való. Inkább még szorosabban öleli ezzel is biztosítva azt, hogy ő mellette áll.*
- Megszállhatunk. De előtte igyunk meg valamit.
*Ajánlja fel mosolyogva. Főleg, amikor a férfi is elmosolyodik. Olyan szép arcot még soha nem látott a lány, persze ezt nem mondja Daevinnek, nehogy elbízza magát. De ez a mosoly akár felért vagy egy egész vagyonnal. Eddig is mosolyogtak rá férfiak, de nem így és nem ilyen események után. Szívét elárasztotta a melegség. A szeretet. Még nem szerelem.Egyenlőre szeretet. Jó érzés volt, hogy segíthetett valakin és ez a valaki meg is hálálja. Aztán Daevin megjegyzi megint a ruhát és Dylant. Ezt nem kellett volna, mert hirtelen elkomorul az arca De hamar észreveszi ezt a férfi is és korrigálja butaságát. És, amit utána tesz Daevin az egy újabb meglepetésre tesz okot. Megöleli és kapott egy bókot. Már megint mosolyog. Feláll és kicsit meglöki Daevint. De csak ép hogy, viccesen.
- Miket nem mondasz.
*Kuncog is hozzá és komolyra fordítja a szót.*
- Be kell valljam, soha életemben nem kaptam bókot csak alpári megjegyzéseket. És jól estek, pláne a te szádból.
* megfogta a férfi kezét és bementek a fogadóba. Leültek.*
- Tényleg. Még nem is tudom, hogy mi a kedvenc italod. Ja és most mit szeretnél inni? Alkoholosat vagy valami alkohol menteset?
*Kérdezgeti Daevintől, de a mosoly nem hervad le az arcáról. Még mindig a bók jár a fejében. Nagyon jó úton halad Daevinnel. De, hogy ennyire jón, arra nem számított. Főleg arra nem, hogy kapcsolatról beszélt és kettőjükről. Teljesen abban a hitben volt, hogy nem tetszik anynira aférfinak. Erre tessék. *

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 10:13 pm

* Meghallja a lány szavait miszerint igyanak valamit estére. Ekkor jut eszébe, hogy ő éhes is. Azt nem tudja, hogy a lány éhes-e egyáltalán? Ezért jobb ha megtudja mihamarabb a másiktól, hogy az ital mellé étel is kerüljön. Akkor viszont lehet kevés aranyuk marad és egy szobára lesz elengedő a pénze. Még együtt aludni Lysával túl hamar lenne, ezért kell külön szobában aludniuk. Meglöki őt mosolyogva az édes nő mire csak jóízűen mosolyog. Próbálja játszani a sértett férfit és hozzá olyan savanyú pofát vágni.*
-Inkább attól félj , hogy miket fogok még mondani. * Ezzel ha már lökdösték akkor játékosan megcsiklandozza Lysa oldalát. Ezután történik, hogy megfogja a kezét a másik ami elől nem húzódik el. Jólesik a nő érintése hiszen már érzi azt a jót, hogy törődnek vele és van társa. Leülnek egy szabad asztalhoz*
-Nem szeretnék alkohollal kezdeni, amúgy a kedvenc alkoholos italom a bor. Most megelégedek egy erdei teával. Itt nagyon finoman készítik el és kellemes az esti órákra. * Válaszolja finoman. Szétnéz egy kicsit a fogadóban, hogy felmérje a terepet, aztán a nőre mosolyog.*
-A köntösöd már leveheted, mert be fogsz melegedni itt. * Természetesen ezuttal végignézi a nő öltözködését ha megteszi, ha nem akkor sem csügged.*
-Khhm még mielőtt el nem felejtem, te nem vagy éhes?
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 10:24 pm

*Amikor megjegyzi Daevin, hogy vigyázzon még, hogy miket fog kapni, kicsit belepirult.*
- Csak nehogy én is mondjak egyet.
*Nevetett. A bor igen finom. Azt ő is szereti,de ezúttal a férfival tart.*
- Akkor én is kérek olyan teát, amit te.
*Mondj kedvesen. Legalább megízleli azt, amit a férfi szeret. Ő is szereti a teákat. A következő kérdésre már is bólogat.*
- Igen, az vagyok. De nem hiszem hogy találunk itt nekem megfelelő ételt, ugyan is vegetáriánus vagyok. nem eszek állatot.
*Mondta határozottan. De hogy ne aggódjon miatta, Daevin hozzá is teszi gyorsan.*
- A tarisznyámban van étel. Hoztam magammal kenyeret zöldségkeveréket és almát. megleszek vele, majd a szobában megeszem. Nyugodtan egyél engem nem zavar, addig elteázgatok.
*Néz re nyugodtam és reméli, hogy rendben lesz így az esti evés. Aztán megjegyzi a férfi, hogy leveheti a köntösét.*
- Kérésed számomra parancs.
*Megint kicsit nevetgél és le is veszi azt. A szék hátuljára teszi, amíg ott tartózkodnak Úgy döntött Lysa, hogy most ő jön.*
- Mondták már neked, hogy, amikor mosolyogsz olyan angyali arcod van? Ha nem hát én most mondom. Az van és szeretném többet látni.
*Előre hajol , kicsit könyököl a jobb kezével és a kézfejére ráteszi állát úgy figyeli a férfi reakcióját.*

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 10:39 pm

- Akkor a tea kérdése le van tudva. * Jön lassan az étel kérdése, amikor csodálkozva hallja, hogy a nő vegetáriánus. Felméri alakját, főleg így mikor már a köntös nem takar el semmilyen nemes vonalat, hanem sokkal inkább a ruhája követi az alakját.
~Akkor ezért ilyen csinos. ~ Gondolja magában és nem hinné, hogy megjegyzést tenne a másik étkezési szokására. Tiszteletben tartja, hogy zöldségeket eszik. Akkor neki kell rendelnie minden bizonnyal. Mivel a nőnek van étele ma estére, akkor feláll a helyéről és odasúgja Lysának.*
-Mindjárt jövök. * Ezzel elsiet a pulthoz , hogy rendeljen egy szobát, két teát és egy vacsorát. Kellő költekezésnek ítéli és reméli a nő nem fog felháborodni azért mert csak egy közös szobájuk lesz. Mikor ezzel végzett egy szép mosollyal érkezik vissza, azonban nem ül le a helyére hanem Lysa mellé lép és belesuttogja a fülébe.*
-Angyali arcom van? Ohh ne mondj ilyeneket mert a végén elpirulok akár csak te. * Játssza meg magát. Most hallatszik el az első nevetése, miközben helyet foglal.*
- Hozzák majd az italt és az ételt és a szobánk kulcsát. Közösen fogunk aludni egy ágyban.* Mondja komolyan, mert kíváncsi a másik reakciójára. Végül gyorsan hozzáteszi.*
-De nem ma, majd amikor eljön az ideje. Én addig mindig a földön alszom, mert jól bírom a hideget.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 10:55 pm

* Amikor meghallja a férfi nevetését, ő is elneveti magát.*
- De aranyos vagy.
*Mondta vidáman és hallgatta, amit mondd. Először helyesel és, amikor az egy szoba kulcsnál tart meglepődik. Főleg, amikor az egy ágyat mondja. Akkor már a szemei is kikerekednek, Ha most itta volna a teát biztosan félrenyelt volna. Aztán a férfi hozzá tesz még valamit. Már meg is nyugodott.*
- Hát így kell engem zavarba hozni?
*Kérdezte és közben durcás arcot vágott. Először azt hitte hirtelen, hogy csak egész idáig megjátszotta magát a férfi, de hamar elillant ez az érzés, amikor tisztázta szándékát.*
~ A földön? Hmm. Nem hinném. Attól, hogy egy szobánk van és nem akarunk semmi olyat csinálni, nem kell a földön aludni. Majd idővel adagolom.
*Gondolta és közben kihozták a teákat és az ételt meg a kulcsot. Lysa belekóstolt a teába és konstatálta magában, hogy nagyon finom, majd hangot is adott ennek*
- Valóban ízletes ez a tea. Jó ízlésed van.
*Dicsérte Daevint és nézte az ételét. Jól nézett ki, de ő soha sem enné meg. Hogy ő állatot? teljesen kizárt.
- Na és mi a kedvenc ételed, ha már itt tartunk?
*Érdeklődött, mert minél több információra kíváncsi volt a férfival kapcsolatban.Megint belekortyolt a teába és nézte, ahogy a számára kedves férfi elfogyasztja vacsoráját. Közben megfogalmazódott benne egy újabb kérdés és fel is tette.*
- Mit gondoltál rólam ma amikor reggel beléd futottam véletlenül a könyvtár ajtajánál?

_________________
A fogadó - Page 4 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime2012-06-07, 11:12 pm

* Úgy néz ki, hogy a megjegyzése fél sikert aratott csak. A kissé durcás arc láttán, úgy véli valamivel ki kell engesztelnie a nőt. Valóban egy kicsit durva az ilyen fajta beszéd, főleg kapcsolatuk bimbózó állapotában. Ha bocsánatot kér Lysától, hogy nem akart ilyen szavakat mondani attól talán eltaszíthatja a nőt. Eszébe jutott egy igazán kedves és lényegre törő engeszteléséi mód, azonban nem itt mindenki előtt szeretné megtenni. Tudja ő ennek a módját. Megkapják a teákat a szobájuk kulcsát és a vacsoráját. Hozzálát a finom vadhús elfogyasztásának, közben a kedves leányzó kérdést intéz hozzá. lenyeli az aktuális falatkát, hogy egy kis teaöblítés után végre válaszolhasson.*
-Pisztráng nyárson sütve, mellé erdei zöldségek. * Hallatja a válaszát, s mikor el is jutnak az agyáig a saját szavai máris feldereng neki a finom hal íze ahogy ropogósra sült a diófa nyárson. A következő kérdés előtt jó pár falatot elfogyaszt és csak utána szólal meg.*
- Azt hogy bárki is jöhetett nekem, biztosan sürgős dolga van valahol. * Válaszolja mosolyogva, azt a mosolyát mutatva amit a nő szeret. Végez az étkezéssel lassan és a kulcsot a kezébe veszi. Odalép Lysa mellé és segít neki felállni. Azután a köntösét a kezébe veszi és finoman belekarolva a nőbe haladnak fel a szobájukba. A szoba előtt megáll, mikor egyszerűen nyújtózkodik egy kicsit és egy csókot nyom az arcára, sőt még lágyan megsimogatja Lysa arcát. Kinyitja az ajtót majd mutatja, hogy csakis a nő után.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A fogadó - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A fogadó   A fogadó - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A fogadó
Vissza az elejére 
4 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Tűz fogadó
» Vén kujon fogadó
» Csillagfény fogadó
» Fehér lady fogadó
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet :: Pirkadati fogadó-
Ugrás: