LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala

Go down 
+9
Sydney H. Low
Furia
Alamaise
Kain Namelyr
Nasuada
Roober
Inaeth
Risan
Mesélő
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-02-12, 10:14 pm

*Furia fekete szemei felcsillannak. Észak? A Sárkány-hegységtől északra csak egy komolyabb emberi város van, ami mellett elég erősek lehetnek a selejtek ahhoz, hogy bátorságuk legyen egy sárkánnyal szembeszállni.
Emlékszik még a hírekre a grifflovasok támadásáról Olassië ostrománál.*
- Avlanion közelében? Északon az a legerősebb a sunyi, kétszínű faj városai közül.
De visszatérve, igen, akarom, hogy ölj. Ha megteszed, tudni fogják e földön, hogy hozzánk tartozol.

*Még közelebb megy a kék sárkányhoz. Nincs mitől félnie. Ő sokkal erősebb annál, hogy egy holmi sárkányka akár sebet tudjon szakítani rajta. Arra csak az ősiek és az istenek képesek Furia szerint. Ezek közül pedid nem számít támadásra.*
- Öltek is?
*Tér vissza egy gondolat erejéig Alamaise múltjára. Szemei szikráznak, amikor az emberekre gondol. A selejteknek megadatott, hogy elég erősek legyenek együtt egy-gy sárkány megöléséhez. A fekete sárkány csendesen lépdel távolabb a kéktől.
Egyenlőre ez minden, amit megtudhatott. Hamarosan magára is hagyja ezt a halandó sárkányt.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-02-14, 6:18 pm

*A nő bátran, semmitől sem tartva közeledett felém. Nem tetszett, de hát ellene tenni nem tudtam. Több eszem van, sem mint most rárontsak. Így hát feleltem a kérdésére.*
- Északabbra...a folyóvölgyön túl nem sokkal. Arra nem igazán mennek, nincs sok keresnivalójuk arra. Viszont a pórnép ölt... Csellel, meg miegymással.
*Hangom haragos lett, mikor utolsó mondatom kimondtam.*
- Persze arrafelé felégettem pár falut, de úgy szaporodnak, mint a patkányok.

*Fejeztem ki magam nem kevés undorral. Láttam a nő szemében, hogy nincs sok kérdése hátra ezért megnyugtattam magam, hogy hamarosan ismét felkerekedhetek.
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-02-14, 8:51 pm

*Furia Alamaise szavaira köp egyet a földre.*
- Azt hiszik, mindent szabad nekik. A régi időkben ahol mi megfordultunk, a kétlábúak menekültek előlünk…manapság meg lassan vadásznak ránk.
*A szemében ismét fellobbanó tűzzel mered a kék sárkányra. Undor, a kétlábúak felé. Nem kell ennél több. Halál rájuk, pusztuljanak mind. Legfeljebb a nehezebb időkre maradhat néhány prédának.*
- Helyesen tetted. Halálra való mind. Az istenek gyenge tréfája a magunkfajták tökéletessége mellett.
*Mély levegőt vesz, s mikor kelbe már emelkedett és süllyedt is néhányszor, már nyugodtabban figyel ismét a másik sárkányra.
Mondandója van számára. A fekete hajzuhatagba ismét belekap a fel-feltámadó szél, s ezúttal néhány kóbor falevelet is magával sodor. Az ősi sárkány nem zavartatja magát.*
- Ölj hát árulóink közül, s a többi rettegheti majd neved, míg mi, az igazak magunk közé tartozónak fogunk tekinteni. Menj hát utadra, Alamaise, s ha elhozod nekem azoknak fejét, kik népük ellen fordultak, jutalmat kapsz tőlünk!
*Büszke tartásba emeli szép arcát, de arról csak hidegség árad, s megvetés az árulók és a kétlábúak iránt.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-02-18, 12:11 am

*Láthatóan feldühítette Furiát az emberi faj gondolata is, de véleményem szerint minden fajtájához hű sárkány is így vélekedik az ocsmány kétlábúakról. Biztató szavai, hogy öljek minden embert, amelyikkel csak dolgom akad a gyűlölet lángját még jobban fellobbantotta szívemben.*
- Úgy cselekszem majd, ahogy te és a sárkányok népe azt megkívánja tőlem!
*Szóltam majd mélyen meghajoltam.*
- Nem fogsz csalódni bennem.
*Fejem felemeltem és elszánt tekintetem Furiára szegeződött. Az őseimre gondoltam, akik ott haltak meg a barlangban, holott ha ki tudtak volna jönni a gazemberekből semmi sem marad. Ha erre gondolok mindig elönt a düh. A kapura néztem, aminek túloldala csábított, de át mégsem mehettem, hiszen a kötelességem ide szólít.*
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-02-18, 9:18 pm

*Furia meghajtja fejét helyeslése jeléül a kék sárkánynak. Ilyen harcosokra van szükségük minél többre. Nem kell parancs, mert a szívük viszi őket előre.
Igazi sárkányszív, hűséges és erős.*
- Helyes, Alamaise! Jó vadászatot!
*Leheli szép metszésű ajkai közül. Halk, de tudja, hogy a sárkány így is meghallja. Ismeri fajtájukat.
Az ősi sárkány nem közelít tovább a kékhez. Nincs több dolga vele. Ideje, hogy a másik sárkány bizonyítson, majd akkor ismét szóba kerül. Persze szavai nem tiltják neki, hogy belépjen a Völgybe, de nem is hívják oda. Tudja, hogy akár akarata ellenére is beléphet oda, van elég sárkány, hogy eggyel több, vagy kevesebb ne tűnhessen fel neki.
Azonban teendői máshová szólítják és legyen bármekkora is hatalma, azért két helyen egyszerre még ő sem tud lenni.
Így hát királynői tartással megfordul, hogy aztán egy pillanattal és egy biccentéssel később Alamise már csak hűlt helyét láthassa a fekete nőnek.
A szél újra feltámad, hogy néhány újabb falevelet forgasson meg, mielőtt ismét tovatűnik.
Az ősi sárkány már egészen másfelé jár. Büszkén, ahogy mindig is, hiszen ő a teremtett világ koronája hite szerint.*


//Köszönöm szépen a játékot, Alamaise! Smile//
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-02-21, 4:06 pm

*A nő kecses távozása szemet gyönyörködtető volt. Titokzatos és hozzá méltó. Szívemben éreztem, hogy ez a vidék az igazi otthon, s nem más. Egy éjszakát még maradok aztán jómagam is tovább járom a vidéket. Szerencsésnek éreztem magam, hogy találkozhattam minden sárkány úrnőjével, még ha az elején kissé ódzkodtam is a dologtól. Leültem a földre és magamban mosolyogtam.*

//Én is nagyon köszönöm, Furia Very Happy//
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Sydney H. Low

Sydney H. Low


Hozzászólások száma : 311
Életkor : 33
Munkahely : a világ felfedezendő, kiismerendő részein

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-04-04, 10:52 am

//A kapu Lanuria felőli oldalán...//

Unott arckifejezéssel ücsörgött a gigászi kapu talapzatán, térdeire hajtva fejét.
Nem értette. A híresztelések szerint ez a kapu az utóbbi időben olyan gyakori aktivitást mutatott, hogy már gyanakvást keltett az emberekben. Na meg félelmet a halandó szívekben. Hiszen mindenki tudja, hogy a halálos veszedelem nem egy ízben jött már át földjükre miután a Sárkányok völgyének kapuja ezüstös fénnyel megnyílt a bestiák előtt.
De most? MOst mégis... A lány már közel egy hete vert sátrat a kapu közelében, de egyetlen egyszer sem nyílt meg a kapu azóta.
Mostanra kezdte megunni a várakozást. Meg azt sem tudhatta, hogy nem-e megint valamiféle üres fecsegés a rémhírkeltés a közeli falvaknak köszönhetően.
Ki tudja, talán így próbálnak kalandorokat csalni a közelbe, hogy növeljék fogadóik, kereskedéseik bevételeit?
- Dög unalooooom...
Lábait előbb csak kinyújtotta, majd végül gondolt egyet, és leugrott a földre. Egy ideig csak állt és nézte a kis tábortüzet mely fölött nyárson húzva sütkérezett egy gyöngytyúk, majd elbaktatott egészen a sátorig, melyet nagy nehezen, de a rutinjának köszönhetően mégis stabilan sikerült felállítania. Igaz, hogy ezen műveletnek két uja is kárát látta amikor lendületesen rájuk vágott a kis kalapácsként hasznosított kődarabbal, aminek köszönhetően jajgatva guggolt egy ideig az elkövető eszköz mellett.
Ám ez még az érkezése napján történt. Azóta jónéhány nap telt el már, de a kapu csak nem akart megnyílni előtte.
Nem mintha szándékában állt volna átlépni rajta. Azért még nem ment el a maradék esze, hiszen nem óhajt sárkányeledelt vinni odaát a saját lábán.
Viszont szerette volna közelről szemrevételezni, hogy vajon mi is megy végbe a kapu belsejében, amikor az ezüstös fény bederengi a környező fákat is.
Így aztán várt és várt. Türelme mostanra mégis fogytán volt.
Dacosan csücsörített szájal fordult szembe várakozásának tárgyával. Az érthetőség és nagyobb hatás kedvéért még rá is mutatott miközben megszólalt.
- Teeee.... Kapsz még egy napot, hogy mutass nekem valamit.
Aztán sértett képpel fordított hátat.
- Utána elmegyek.
Szemeit lecsukva szívta be a finom sült illatot. Már érezte rajta, hogy hamarosan leveheti a tűzről.
Vissza az elejére Go down
Xerar
Vörös sárkány
Xerar


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-04-04, 11:29 am

Fényes nappal volt ő mégis messziről kiszúrta a kapunál lobogó tűz táncoló lángjait. A sülthús illatáról már nem is beszélve. Másnak étvágyat csalt volna gyomrába az illat, ő mégis dühösen összehúzott szemöldökkel bámult ki a fák közül.
Ettől eltekintve egyenletes tempóban haladt tovább, méghozzá egyenesen a kapunál tébláboló személy irányába.
Dühös volt. Forrt benne a düh, mert a hús szagán kívül még mást is felismert. Egy édeskés illatot, melyhez volt már szerencséje vagy inkább balszerencséje korábban.
Amikor a lány megállt a kapuval szemben, ő megtorpant.
Maga sem tudta, miért nem megy tovább. Mint ahogy azt sem értette, mi késztethette rá múltkor, hogy életben hagyja ezt a kis bugrist.

- Teeee.... Kapsz még egy napot, hogy mutass nekem valamit. *a szemmel tartott nő elhallgatott és megfordult*
- Utána elmegyek.
Egy pillanatra meglepődött amikor szembe fordult vele, viszont láthatóan a lány nem vette észre még. Ami nem is csoda, hiszen ha jobban megnézte, hát lehunyt szemekkel állt ott.
- Remek gondolat. Már maga az ötlet, hogy a kapunál verj sátrat meglehetősen ostoba cselekedet részedről.
A hatás, amikor a lány riadtan kinyitotta szemeit, egyértelmű volt. Láthatóan frászt kapott a puszta megjelenésétől is. Magabiztos és könyörtelenséget tükröző mosollyal indult meg Sydney felé, baljós, sötét tekintetét mélyen a szemeibe fúrva.
- Csodálom, hogy nem vagy még egy sárkány fogai közé szorulva. *becsmérlő pillantással nézte végig tetőtől talpig, s csak azután szólalt meg, hogy újra a riadt szemekbe nézett* - Bár szerintem fogpiszkálónak sem válnál be.
Vissza az elejére Go down
Sydney H. Low

Sydney H. Low


Hozzászólások száma : 311
Életkor : 33
Munkahely : a világ felfedezendő, kiismerendő részein

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-04-04, 11:52 am

A hang, mely szemeit kinyílásra késztette, nem volt kedves szívének. Távolról sem. Sokkal inkább ébredtek fel benne lidércnyomásnak tűnő emlékei még Sendelből.
A szemeibe mélyedő sötét pillantástól még a hideg is kirázta.
Jól emlékezett még, hogy legutóbbi találkozásuk alkalmával még arra is képes lett volna a mágus, hogy vízbe hagyja fulladni. Már, ha Syd lett volna olyan hülye, hogy mély vízbe merészkedjen.
Bár... Igaz, ami igaz, az orkokkal szemben esélye sem lett volna, ha nincs ott ez a beképzelt, goromba fráter.
- Csodálom, hogy nem vagy még egy sárkány fogai közé szorulva. *becsmérlő pillantással nézett végig a lányon* - Bár szerintem fogpiszkálónak sem válnál be.
Már első szavai robbanásra késztették volna haragját, de az utolsó szavai koronázták meg a férfi belépőjét.
Syd riadtsága egy szempillantás alatt váltott át sértettségre. Bátran állta a "gyilkos" pillantást és a tőle telhető leglebecsmérlőbb módon mérte végig ő is a vele szemben lévőt.
- Inkább legyek fogpiszkáló, mint egy istenképzetes... mint egy.... mint...
Az istennek sem akart nyelvére jönni az ide nagyon is vágó szó, s ettől már olyan mérges és vörös volt, hogy egy felbosszantott pulyka is megirigyelhette volna ha látja.
Vissza az elejére Go down
Xerar
Vörös sárkány
Xerar


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-04-04, 12:02 pm

Xerar résnyire szűkített szemekkel indult meg a szavakat keresgélő nő felé.
- Mint egy mi? *kérdezte, s mikor megállt a lányhoz előre hajolva halkan folytatta* - Barbár? Vagy talán a szokásos goromba fráter?
Szavai szinte sziszegve hagyták el ajkait. Kedve lett volna egy apró kis mozdulattal véget vetni a vitának és eltörni a szemei előtti karcsú nyakat. Mégsem tette ezt. Már megint csak a gondolatig jutott el ebben. Pedig ott volt az orra előtt. Csupán kezét kellett volna megmozdítania, s aztán egy életre kitörölte volna a bosszantó fruskát a világból.
Ehelyett mit tett? Kezét felemelve ujjai fájó szorítással ragadták meg Sydney karját, s úgy szólalt meg újra.
- Hordd el magad innen, ha kedves az életed te ostoba némber! *a fülébe súgott még utána* - Amíg még élve teheted meg ezt.
Vissza az elejére Go down
Sydney H. Low

Sydney H. Low


Hozzászólások száma : 311
Életkor : 33
Munkahely : a világ felfedezendő, kiismerendő részein

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 3:48 pm

A hideg futkosott a hátán amikor a férfi hozzá hajolva fülébe súgta fenyegető szavait.
A lány szemei elkerekedtek, ám most nem annyira a félelemtől, mint inkább a dühtől, amit Xerar szavai keltettek lelkében.
Legszíveseben ehhez a faragatlan tuskóhoz vágna egy egész templomtornyot, de még egy tégladarabka sincs a közelben nem hogy egy egész templom torony.
Kínosan hosszúnak érezhető másodpercek teltek el mire a feketeköpenyes elhúzódott tőle. Syd némán bámult ellenkező irányba valahová a sűrűbe csak, hogy ne kelljen az előtte magasodó idegelő alakra néznie. Na meg az sem volt kevésbé fontos számára, hogy amaz se láthassa a félelmet szemeiben tükröződni. Mert megijedt. Piszkosul megijedt és fél tőle. Attól a perctől fogva, hogy Sendelben annyi idő eltelte után mégis utolérte őt.
- Menj innen! Ilyen taplóval még vitáznom sem érdemes.
Sydney egyetlen kósza pillantást sem váltott a mágussal miközben szinte oda vetette neki a szavakat. A tőle telhető legerőteljesebben érzékelhető fensőbbrendűségű hangsúllyal szavaiban.
Az égen villám cikázott keresztül majd hangos dördülés jelezte, hogy pillanatokon belül érkezni fog rájuk az égi áldás. De a nő nem mozdult, s még csak tekintetét sem vette le a sűrűről. Pedig nem létezett a világon semmi amitől jobban félne mint a viharoktól. A szabad ég alatti vihartól.
Csak állt ott Sydney még akkor is, amikor nagy cseppekben eleredt az eső. Előbb csak lassan, majd pillanatokon belül úgy ontották a felhők magukból az esőcseppeket, mintha az óceán költözött volna fejük fölé.
- Hagyj békén!
Vissza az elejére Go down
Xerar
Vörös sárkány
Xerar


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 4:10 pm

Nem tudta eldönteni, mi hat rá bosszantóbban: az eleredő eső ami átáztatja egész ruházatát és haját vagy a lány tüntetőleges másfelé bámulása. Néhány évtizeddel ezelőtt még annyira sem vette volna a fáradtságot, hogy szót váltson azzal, aki a kapuhoz merészkedett. Egy röpke pillanat és már megtért volna őseihez.
De ez az istenek verése! Ez az idegeit felörlő nőszemély. Neki arra sincs szüksége, hogy szavakkal hozza ki belőle az állatot. Elég annyi is hozzá, hogy meglátja őt. A szavai nélkül is kedve volna kitörni a nyakát. De akkor most miért az ingerli, hogy arra se veszi a fáradtságot, hogy legalább figyeljen is rá ha már hozzá intézi a szavait?
- Hagyj békén!
Xerar higgadtságot erőltetett magára, bár keze ökölbe szorult a nő utolsó szavaitól. Még ő hagyja békén? Hiszen ez a fruska volt az, aki mindig oda megy, ahol semmi keresni valója nem volna, és még ő hagyja békén?
Xerar számára egy kézmozdulat volt csak és már maga felé is fordította a makacs női fejet.
Mielőtt megszólalt kissé közelebb és lentebb hajolt hozzá. Nézte ahogy a víz csordogál a tűzvörös tincseken kersztül le a lány arcán, az állánál lefutva pedig eltűnik a dekoltázsa mögött.
Még alig eredt el az eső és máris teljesen elázott. De nem csak a lány, hiszen saját bőrén is érezte az eső hidegét.
- Ez a bizonyos tapló, megmentette az értéktelen kis életedet, ha netán nem emlékeznél!
Érezte, hogy a vörös bosszantó megpróbálja elfordítani fejét, de nem engedete ki állát kezéből.
- Ha elmész innen, akkor békén hagylak. Itt útban vagy! Kettőnk közül te nem vagy megfelelő helyen.
Vissza az elejére Go down
Sydney H. Low

Sydney H. Low


Hozzászólások száma : 311
Életkor : 33
Munkahely : a világ felfedezendő, kiismerendő részein

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 4:21 pm

Félelem ide vagy oda, az utolsó szavaitól vérszemet kapna bárki. Sydney meg főleg.
Határozott mozdulattal ütötte félre a férfi kezét mely addig az állát fogta. Büszkén emelte fel fejét és úgy nézett magától, s nem pedig más által kényszerítve a férfi csöppet sem jót ígérő szemeibe.
- Hát ki vagy te, hogy eldöntöd, nekem melyik hely megfelelő és melyik nem?
Látta a fekete köpenyes szemeiben növekvő haragot szavai nyomán, de ha már olaj a tűzre, hát öntsünk rá egy egész hordóval. Legalábbis Syd ilyen volt.
- Fenyegetéssel nem mész sokra. Megölni meg nem fogsz. Ha azt akarnád, már rég halott volnék. Menj te innen, ha nem tetszik a jelenlétem!
Vissza az elejére Go down
Xerar
Vörös sárkány
Xerar


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 5:44 pm

- Hogy én ki vagyok?
Szemeiben furcsa tűz égett. Legalábbis a nő nem igen érthette, hiszen ő nem tudta, hogy lényegében olyan valakivel áll szemben, akinek akár törvényes joga is volna a megöléséhez azáltal, hogy a kapuhoz merészelt jönni.
Azonban nem óhajtotta itt és most felvilágosítani erről a tényről. Amúgyis minden lében kanál egy nő, hát még mi volna, ha rájönne, ki illetve mi is ő valójában.
Viszont Xerar akkor is keresztül viszi az akaratát. Még akkor is, ha fejre kell állítani ezért az egész átkozott erdőt. A lánnyal együtt. Még az sem tántorítaná el céljától. Ami nem más, mint Sydney eltávolítása a kapu környékéről is, mielőtt az átjáró megnyílna.
Rezzenéstelen arccal függesztette tekintetét a zöld szemekbe. A lány nem úgy tűnt mintha további szavakat szeretne rá fecsérelni. Hát a mágus oldalra mutatott. A következő pillanatban a sátor lángra lobbant.
- Az vagyok, aki egy egész átkozott erdőt is képes a földdel egyenlővé tenni ha úgy tartja kedve!
Majd hirtelen előre nyúlt és megragadta a lány ruháját, s maga elé rántotta őt.
- Ha magadtól nem mész akkor magam citállak el innen!
Mert minél messzebb lesz innen annál jobb.
Vissza az elejére Go down
Sydney H. Low

Sydney H. Low


Hozzászólások száma : 311
Életkor : 33
Munkahely : a világ felfedezendő, kiismerendő részein

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 6:24 pm

Syd szemei döbbenettől elkerekedve nézték a sátrat, melyen egyre csal elhatalmasodott a tűz. Szólni akart de nem maradt rá ideje. Hirtelen ragadta meg a ruháját Xerar, s mire észbe kapott már ott állt túlságosan is közel egy ilyen dühöngő őrült feketeköpenyeshez.
- Ha magadtól nem mész akkor magam citállak el innen!
Hogyan? Hiszen ez a futóbolond éppen most égeti el minden cuccát és még elvárná, hogy csak úgy megadja magát és hagyja, hogy elrángassa innen?
- Ne! A holmijaim! *szinte sikította a szavakat, s talán a férfi fülét bánthatta is hangja, mert egy pillanatra engedett a szorítás, s alány magát kitépve a kezéből rohant, hogy mentse ami még menthető* - A térképem, a jegyzeteim... a ruháim!
Eszelős őrült módjára vágódott a sátorba, s közben pedig majd kiugrott helyéről a szíve a félelemtől. Elvégül mégis csak lángokban állt a sátor felső része fölötte.
Nyújtotta karját, hogy elérje táskáját.
- Csak egy picikét még... csak egy kicsit!
Abban a pillanatban amikor sikeresen megmarkolta táskáját már omlott is össze a lángoktól meggyengült sátor.
Sydney látta, ahogy a lángoló sátortető egyenesen felé vagyis rá készül hullani.
Sikított. Közben érezte testét hátra vetődni. Nem volt biztos benne, ám amikor szemeit ki merte nyitni, már biztos távolban volt a sátortól, mely már csaknem félig leégett.
Xerar kapta el az utolsó pillanatban és rántotta ki a sátorból mielőtt odaveszhetett volna.
- Miért? *mondta alig hallhatóan miközben felkelt a földről, s nézte ahogy alvó helye lassan de biztosan a tűz martalékává válik* - Miért mentettél meg?
Vissza az elejére Go down
Xerar
Vörös sárkány
Xerar


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 6:37 pm

Erre inkább nem akart válaszolni. Már csak azért sem, mert maga sem tudta, mi késztette arra, hogy kihúzza a sátorból. Inkább gyilkos pillantást küldött felé amikor megszólalt.
- Sok a kérdés!
Hátat fordított a lánynak és megindult. Azonban néhány méter megtétele után megállt és anélkül, hogy megfordult volna intézett hozzá még pár szót.
- Ha netán zavar, hogy kihúztalak, még könnyen ugyanott találhatod magad, ha annyira hiányzik a sátrad.
Elhallgatott és újra megindult az erdő sűrűjét célba véve. Ám menet közben még azért volt számára mondandója.
- Kerek óra hosszád van, hogy eltűnj mire visszajövök. Ha akkor is itt látlak...
~Akkor fogalmam sincs mit teszek. Ha nem öllek meg még a végén magam kellene lerángatnom innen téged...~
- Kerek egy óra! Jól jegyezd meg te idegesítő fruska!
Azzal bevetette magát a fák sűrűjébe.
Vissza az elejére Go down
Sydney H. Low

Sydney H. Low


Hozzászólások száma : 311
Életkor : 33
Munkahely : a világ felfedezendő, kiismerendő részein

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 7:02 pm

Még, hogy ő idegesítő? Akkor önmagát mégis minek tudná elmondani az a megátalkodott mágus?
Sydney felnézett a tisztuló égboltra. Az eső elállt. Már csak a fák ágairól, leveleiről csöpögött a vízcseppek sokasága. Főleg akkor amikor egy-egy hirtlene feltámadó szélroham lerázza a fákról az esőcseppeket. A víz permetként csapja finoman arcul a lányt.
Végig néz magán is. Mindene csupa piszok, csupa sár. Mintha sárban hentergett volna. Persze fogjuk rá, hogy csaknem ahhoz is közel állt.
Végül tekintete a sátor lassan kialvó tűzére vándorolt. Az eső szerencsére áztatta annyira a sátrat, hogy ne tudjon teljes mértékben elégni. Legalább maradhatott így menthető benne.
Nem is gondolkozott tovább a lehetőségeken. Inkább futott a sátor maradványhoz.
Alaposan szemügyre vette azt a részt, mely korábban magas lángnyelvektől nyújtott félelmetes látványt.
- Most mihez kezdjek? *hangosan gondolkodott, s ezt csakis olyankor tette, amikor halálra volt rémülve* - Ha akarnék sem maradhatnék a szabad ég alatt. A sátramnak annyi... És meglehet nekem is, ha itt talál az az őrült ha visszajön.
~A legközelebbi fogadó... még az is több órai gyaloglás.~
Összeszedegette épen maradt vagy még használható állagú dolgait. Ez is valamivel több, mint negyed órát vett igénybe. A térkép áttanulmányozása - ha nem akart eltévedni az erdőben - eltartott jó húsz percig is, ha nem tovább.
Kézbe vette táskáját, na meg maga elé tartotta térképét. Pár percig még nézegette azt, végül megindult arra amerről jó pár nappal ezelőtt érkezett ide.
Tudta, hogy hosszú, fárasztó és helyenként veszélyes sétának néz elébe. Viszont azzal is tisztában volt, hogy sátor nélkül semmi keresni valója itt.
Főleg nem úgy, hogy egy eszeveszett mágus előre bocsájtotta neki abbéli szándékát, hogy ha visszajön és itt lesz, akkor... Bár nem mondta ki, de egyértelmű volt számára, hogy az következett volna, hogy akkor megöli őt. Azt meg nem szeretné kivárni, hogy megbizonyosodjon számára, hogy valóban komoly volt e a fenyegetés.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2013-05-29, 9:08 pm

*Verinol messze van egy kétlábúnak, de Furiának, főként, hogy a nyugati szeglet harsogó zöldjében, ahol nem láthatta senki őket, meg is vált lovától, nem annyira. Követőit szintúgy maga mögött hagyta. Mindnek megvan a maga feladata a kétlábúak birodalmában, jobb, ha mielőbb visszatérnek hozzá.
Nem is kellett sok neki, hogy megmutassa a tájnak igazi valóját.
Ki tudja, mikor remegett meg utoljára Nyugat síksága, fás lankái egy igazi, ősi sárkány lépteitől?!
Hát most megremegett, ahogy Furia lovasainak távoztával beleszagolt a levegőbe.
Még mindig magán érzi a kétlábú szagát, akivel kezet fogott. Bűzös egy szag ez, szinte levakarhatatlan.
Undorodva rázza meg hatalmas fejét. Jobb híján csupán ez egy kétlábú ház méretével felér, nemhogy testének többi része!
Nemes tartással néz az égre, mikor kitátja száját, hogy hangjával megremegtesse a környező vadak szívét. Síri csendben húzódik meg mind, miközben kétlábú közel és távol nincs egy szál se. Tudja, hiszen útjuk épp azért vezetett ilyen távol, hogy a szembeszélben előre érezzék, ha közeledik valamelyik faj tagja, míg utánuk lássák, ha valaki a vágtázó, tajtékos lovakat követni akarja.
Meglebbenti szárnyait, kisebb szélrohamot kavarva vele, s a levegőbe emelkedik.
Furia szemébe tűz villan, s útnak indul északnak. Az első dolga a legközelebbi felhőket célba venni, hogy legalább a bennük lévő nedvesség kicsapódhasson fekete pikkelyein, karmain, tüskéin, bőrén, lemosva róla az ember irtóztató bűzét.
Sebesen halad, s olyan magasan, ahol már a levegő is ritkul, épp arra elég, hogy fent tartsa hatalmas testét hártyás szárnyai által.
A kapu megnyíló mágikus bejáratán is így repül át, s mikor odaát van, végre újra kiengedi hangját. Mély ordítás hasít végig a Sárkányok Völgyén. Egy az ősiek közül hazatért.
Az összes közeli sárkány érezheti ezt, miközben a kapu bezáródik mögötte, Furia tovább folytatja útját a levegőben északnak. Elintézni valója van ott.
Egy lezáratlan ügy, melyet Olassië óta halogatott, hiszen mindig volt fontosabb annál.*
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-02-27, 3:32 am

Gomora szárnyai suhogtak és csiklandozta a felkelő Nap sugarai. Imádta a nap első fényeit, elbűvölte őt mindig. Nincs kellemesebb egy elhagyatott tengerparton a naplementében gyönyörködni jóllakottan vagy az ébredő természetet a levegőből köszönteni.
Még fél óra volt hátra hazáig. Lustán vitorlázott a szárnyaival. Nem kellett erőt kifejtenie a magasság tartására már. Szép csendben ereszkedett alá, ahogy a fák egyre közelebb kerültek hozzá. Hamarosan úgy is egy barlang előtt ennél is gyorsabb süllyedésbe kezd, hogy elégedetten érkezzen a talpára.
Lassú, melankolikus hangulatban sétált be a bejáraton, hogy csak odabent vegye át tünde alakját.
-Fenébe! Hogy egyszerűen nem tudok úgy haza érni, hogy ne legyen minden tiszta kosz...- zsémbelődve húzta fel a cipőjét és közben ide-oda járt a szeme a lombikokon, könyvespolcokon és azon a kertész nadrágon, amit még indulás előtt fél órával lökött a heverőre. Ez volt a legfontosabb pillanat, mikor eldőlt benne, hogy nem a barna munkás cipőt veszi fel, hanem kicsinosítja magát. Bármennyire is örömét lelte abban, amit a tükör mutatott vissza neki, most szimplán csak dühös volt a kerti nadrágra. Dühös, amiért itthon maradt. És dühös, amiért még mindig ott hever szanaszét, ahová dobta.
Bal kézzel felkapta, hogy leporolja és berakta a legnagyobb szekrényébe a helyére. Ez után becsukta az ajtót és csípőre tett kézzel szemlélte a szemétdombot, hogy kitakarítson-e. Nem volt lelki ereje a nagy munkához, így felkapta fél kézzel az egyik lombikot és kivitte magával a konyhába. Vizet töltött bele és alaposan megnézte előtte a külsejét. A fél napja halmozódó por és piszok elviselhető volt, már amennyiben mérlegre tesszük, hogy újból neki látna kifényesíteni a lakóüreget. Nem sokkal elmenetele előtt már úgy is megtette, még ha nem is volt a legalaposabb nagytakarítás. Inkább csak a szokásos tűzoltás, hogy lelkét megnyugtassa.
Miután készített magának egy kis reggelit, visszament a táskájáért és bevitte az értékes tartalmukkal az egyetlen helyre, amit ajtó választ el a többi helyiségtől. A laborjában nem csak kémcsövek és tálak voltak. Igazat megvallva ezek többségét a többi szobában szokta tárolni. Ide jóval kevesebbet hoz be és a legtöbb helyet egy dézsa, egy furcsa asztal és a papíros elkészítéséhez szükséges egyéb gépek foglalják el. De vannak itt a polcokon igen gyakran használt adalék anyag is és néhány igazi ritkaság.
Ha valaki leselkedne, akkor egy igen csak tanácstalan sárkány hölgyet látna, aki ihletért könyörögve fordítja hol a jobb kezében lévő üvegre a tekintetét, hol pedig a balban lévőre. A szíve harcolt az értelemmel odabent. Nehéz volt dönteni, melyiket nyissa fel előbb. Ha azt, amelyikben a tiszta, sárga homok van, akkor vágyainak ad teret, és neki láthat az egyik rég dédelgetett tekercs előkészületeinek. Aminél semmi sem volt, mi boldogabbá tehetné.
Viszont eszével tudta jól, hogy azt kell kibontania, amelyik a másik kezében van. Az, amely magába szívott egy kevéske vért a mágustól. Ideje lesz elkészíteni egy sokkal kevésbé szórakoztató dolgot.
Kiment a konyhába, felemelte a vízzel teli lombikot és bevitte magával. Mindent beleöntött egy tálba, amibe a véres földet is beleszórta. Ideje lesz elkészíteni az iránytűt, ami mindig abba az irányba fordul, amerre a prédája épp van. A vadászat még nem fejeződött be. És bár előtte van még néhány évszázad, hogy eltegye a láb alól, most mégsem jönne jól, ha mindenkinek elmesélné a legközelebbi kocsmában, hogy sárkányt látott.
Hamarosan végzett néhány előkészítő lépéssel és kiment a környező erdőkbe. Fontos volt, hogy csiperke gombát találjon a fák között. Csak szarvas gomba volt itthon, de nem szerette volna azzal elkészíteni. Egy gyönyörű őzet látott haza felé jövet, akiből fenséges ebéd lesz. De jobban ment volna hozzá a csiperke gomba. Ha eleget sikerült gyűjtenie, akkor a vadat is elkapja utána. Ha nem ma, akkor a héten valamikor...
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-05, 12:01 am

//Új játék - Roober & Hana


A levegő sűrű és folytogató, már azelőtt jelzi, miféle helyre készülök, hogy teljesen alakot öltenék. Istennőként megvan az a kellemes képességem, hogy ott és akkor tűnök fel, ahol és amikor csak szeretnék. És még az utolsó pillanatban is meggondolhatom magamat, mikor már érzékelem a környezetet annak minden kellemetlenségével együtt. Néha ez jól jön, néha nem. Mikor egyedül akarok lenni és nehezen elérhető helyet nézek ki magamnak, az sokakat el tud bizonytalanítani, de már rájöttem, hogy az igazán elszántakat az sem nagyon érdekli, ha a pokolban vagyok. Akarom mondani a halál kapujában, amely egy másik helyre vezet, de attól még így konkrétan Dremer soha nem nevezte azt pokolnak. Csak néhány abból a számtalan vallásból, amelyeket az emberek kigondolnak annak érdekében, hogy saját maguk számára megkönnyítsék a létezés tudatát. És mivel ő nem túl közlékeny alkat, senki nem tudja, mi vár ránk azon túl. Még a kísértetek sem. Tudom, beszélgettem már párral erről is. Meg sok minden másról...
A levegőben terjedő kén szag kellene, hogy zavarjon, de igazából fel sem veszem. Az elmúlt évben túl sok időt töltöttem az egyetlen számomra biztos helyen ahhoz, hogy megszokjam, az isteneknek levegőre maximum kényelmi okokból lehet szükségük, nem azért, mert életfunkcióikhoz nagyon nagy szükség van rá. Ez mondjuk nem igaz az emberekre, állatokra, sárkányokra, nimfákra, elfekre, orkokra, törpékre, és minden más lakójára sem Lanuriának, aki még él. A holtak már más kérdés, de ővelük remélhetőleg nekem soha nem kell foglalkoznom.
Minimalizálni a levegő szükségletet nem nehéz számomra, sokkal jobban zavar a lemenő nap fénye, amely szinte vakító, ha szemben áll vele valaki. Háttal, vastag, fekete köpenybe burkolózva, amely kizárja a sugarakat már sokkal tűrhetőbb a dolog, miközben árnyékok kavarognak körülöttem a sugarak útját elzárva. Bár nem a kapun jöttem a sárkányok völgyébe, attól még annak közelében tűntem fel, és ez fel is ébresztett párat a pikkelyes lények közül, akik őrizték. Hogy pontosan a ki vagy bemenő forgalomra vannak-e tekintettel, azt nem tudom, de a jelenlétem nyilván valóan nem tetszett nekik. Az erőm meg még kevésbé nyilván, hiszen az önként vállalt elvonulásom nagy részét azzal töltöttem, hogy a képességeimet térképezzem fel. Az isteni kisugárzást ugyan el tudtam már nyomni, de a jelenlétem akkor is figyelmeztette őket rá, hogy föléjük kerekedhetek, ha akarok, így csak méregettek a szemükkel, támadni nem mertek. Pedig még fegyvert sem hoztam magammal, feleslegesnek ítéltem meg egy családi találkozó miatt, ha pedig a dolgok elfajulnának, az íjamat még mindig meg tudom idézni.
A sárkányok ugyan zaklatottá váltak a jelenlétemben, de türtőztették magukat, így volt időm körbejárni a kapu körüli területet, amíg várakoztam. Egyetlen lény van ezen a földön, aki felé ők fordulnak, ha bajban érzik magukat, ez pedig Roober, a sárkányok istene. Nem mellesleg a bátyám, akinek szintén jó ideje kerültem a jelenlétét, megelőzendő, hogy Alseran bármire is rájöjjön a terveimből. De most már ideje vele is találkoznom, amihez jobb hely nincs a területnél, amely egészében hozzá tartozik. Ide kevés isten jön meghívás nélkül, szerencsémre azok sem, akiket gyűlölök. Nekik elég lesz később tudomást szerezniük róla, mit csináltam, amíg egyszerűen kerültem a társaságukat. Bár lehet fel sem tűnt nekik, tekintve, hogy hosszú évekre hajlamosak voltak engem gyermekként betuszkolni valamelyik nép tanulói közé és felém sem nézni. Amivel igazán könnyen elérték, hogy én magam kerüljek minden lehetőséget, amely a Főnix-völgy meglátogatásával kapcsolatos. Kár, hogy így a hírek egy jelentős része is megkésett...
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-06, 11:05 am

// Időn túli game, Hugi Very Happy //

*A Völgy kapuja. Néha meglepő, hol tud testet ölteni kedvenc húga, de a sárkányok istenének ez a terület a kedveltebb anyagi helyei közé való.
Nem kell sok idő, hogy ráleljen a holdistennőre. Igazából talán azt hiszi, hogy jól rejtőzködik, de van, ami segítségével bármelyik isten megtalálhatta volna, ha akarja.
Nem olyan könnyű eltűnni egy olyan lénynek, aki mindenhol jelen van a többi mindenhol jelen lévő isten elől, s még ha akarja is, mindig akad olyan, aki akár a Holdon, akár a vadászó lényeken keresztül rálel a nyomára.
Roober az éterben lebegve, vagy inkább szerteszét terülve követi a testet öltő hugicát.
Kékes-ezüstös sárkánytestet ölt a levegőben, nem messze tőle, s landolása pontosan olyan nemes, mint akármelyik halandó társáé. A különbség azonban a fehéres ezüstös sörényben nyilvánul meg, amely még nyakát is fedi, s mellkasán is találkozik, ahol a pikkelyek között akad rubin árnyalatú is.
Ha látná némely halandó sárkány, joggal merülne fel benne a gyanú, hogy ilyesféle lény talán már magasabb szinten áll, mint a halandók, s talán még az ősiek felett is.
A landoló sárkány hatalmas termete mellett az istennő egyébként sem túl magas alakja eltörpülni látszik, ám Roober csupán játszik az alakfelvétellel, mert egy gondolatnyi idővel később - az előbb felvert léghullámok még el sem ültek – már az Akahana által talán jobban ismert kétlábú formában áll előtte.
Fehér-fekete öltözete, s a feketében aranylón megjelenő sárkánymotívum egyik kedvelt alakjáé. Beazonosíthatatlan színű szemei, s jóképű, kétlábú halandó nők között kedvelt arca is mosolyog, ahogy közelebb lép az istennőhöz.
Ő még élvezi a lemenő nap fényét. Nem zavarja Alseran esetleges jelenléte.
Fekete haját az elülő légörvények még meglobbantják, mielőtt újabb lépéssel közelebb jut az istennőhöz.*
- Üdv, hugi! Látom, kedvelt helyen töröd meg önkéntes eltűnésed.
Mondd, mire jutottál a nagy hallgatás alatt!

Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-06, 5:34 pm

Roobernek nyilván ezer örömmel szólnak, ha baj van, mert még annál is kevesebbet kell várnom a felbukkanására, mint amennyire számítottam. Nem hittem, hogy azonnal felbukkan, de abban biztos voltam, elkószálni a találkozó előtt nem lesz időm. Nos, arra tényleg nem is volt, de igazából reméltem, hogy naplemente végéig, vagyis jó néhány percig meg kibírja azzal a felbukkanással, mielőtt tovább fokozná Alseran figyelmét. Vagy talán apát kellene mondanom, de valahogy nem bírok. Az a szó vele kapcsolatban nem nagyon akar a számra jönni, tudom, érzem, hogy milyen ellenszenvvel viseltetik irántam és bár elfogadnom ezt már sikerült, azért senki ne várja el tőlem, hogy tapsoljak örömömben miatta és megbocsássak neki az első adandó alkalommal. Annyit azért már tudok róla, hogy első dolga lenne letagadni engem, ha nem lenne egy csomó jele annak, a lánya vagyok, ez pedig valahogy nem tesz éppen közlékennyé az irányába...
- Felvágós - jegyzem meg, mikor az eddigieknél egy sokkal nagyobb és díszesebb sárkány foglalja el az eget felettem, bizonyítva, hogy igenis vannak különleges lények. Bár ezek a természetben nem fordulnak elő, ott képtelenség ilyen színekkel rendelkezőt találni, de az ilyesmi Roobert soha nem érdekelte. Neki nem szükséges a saját területén beolvadni, így meg sem próbálja. Meg nyilván őt nem is szórakoztatja ennyire az emberek tévedése sem. Hát, mindenkinek kell hobbi, de azért jobb, ha vigyáz, mert a végén színváltó pikkelyeket kap, külön holdfényben rózsaszínné válok varázslattal ellátva. Az lenne csak az igazi látvány. Amíg pedig nem történik meg, addig állhatok és álmodozhatok egy sort, míg ő landul valahol a közelemben. És remélhetőleg van olyan tehetséges, hogy közben nem sodor el, ma nagyon nincs kedvem a koszhoz. Meg a viccekhez sem, de az utóbbit úgy tűnik, nem ma fogom kivédeni.
- Majd pont első dolgom lesz elharsongani. Ennyire még te sem nézhetsz naivnak - ha egyszer több mint egy évet töltöttem mindenkitől távol, miközben fejlesztettem bizonyos dolgokat, akkor nyilván nem azért mentem a holdra például, mert közszemlére akarom tenni a félkész eredményeket. Vagy az eredménytelenséget, esetleg a ritka és törékeny véletlen sikereket. A készet meg aztán még ennél is jobban titkolom, ha rajtam múlik, márpedig vagy két évtizedig még igenis azon fog. Jó eszmecserét a semmiről, hallgatozók!

Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-07, 10:05 am

*A „felvágós” jelzőre a sárkányistenség arcán széles vigyor terül szét. Való igaz, időnként örömmel figyel a külsőségekre, s ez nem az a hely, ahol vigyáznia kellene magára, illetve arra, hogy semmilyen feltűnést ne keltsen. Emellett, ha a sárkányok meglátják, amint landol, a továbbiakban nem fognak sem vele, sem Hanával törődni.
Míg ha két kétlábú formát látnak, s nem is tudják beazonosítani őket, minden bizonnyal éles figyelműk kereszttüzében kellene folytatniuk azt a csevegést, amit jóformán még el sem kezdtek.
A hugica következő megjegyzésére már csupán egy kisebb mosoly a válasz.
Nincs oka arra, hogy faggatózzon, bőven ráér majd figyelni, és akkor kiderül az idővel, amit annyira titokban szeretne tartani.
Hogy az istennő nem lenne naiv…nos, igen, naivitás azt gondolni, hogy sem az idő ura, sem a végzet istennője, sem Dremer, vagy esetenként valamely másik isten nem tudja, mivel foglalkozott. Mindig akad legalább egy-két olyan entitás, aki a jelen van, s ez elől sem ő, sem Roober nem futhat el.
Legutóbb néhány éve Verinolban tudatosult ez Alseran fiában, amikor Nibelon figyelmeztette burkoltan azokra a dolgokra, amiket Lusttal tett példának okáért.
Nem lehet azt mondani, hogy nem volt igaza, bár Roober következetesen tagadott mindent, még ha a viselkedése, azaz a rajtakapott sihederhez hasonló árulkodóbb is volt minden szónál.
Hiába, mindenki tanul valamit az idők folyamán, holott az istenek számára még az idő is csupán egy fogalom, melyet a halandók módjára használnak néha.
Más világ ez.
Tudja ezt Roober is és így végignéz testvérén.*
- Nem is változtál olyan sokat, hugi!
*Mielőtt komolyabb eszmecserébe kezdenének, közelebb lép a lányhoz, és közeledésében nincs ártó szándék.*
- Ellenben a dolgok változnak, s nem tudom, mennyire kiterjesztett immár a hatalmad, mennyire követed az eseményeket.
Amit mondani készülök, arról sem a körülöttünk lévőknek, sem másoknak nem kell tudnia.

*A seszínű szemek most komolyan néznek Akahanára. Ahogy telik az idő az egykor még kislányból egyre komolyabb, nőiesebb tekintet néz vissza rá minden alkalommal. A lázadás, s a dac azonban nem változik.
Az istenség lazán zsebre dugja kezeit.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-08, 8:51 am

Roober szemmel láthatóan eldöntötte, hogy ma nem veszi fel a csipkelődésemet, amit valójában elég bölcs döntés tőle is. Nem azért, mert éppen nincs senki, akin kitölthetném a dühömet, találok én, ha nagyon akarom, de ha egyszer vele találkozni akartam, talán nem árt meg, ha ez a találkozás nem végződik egy dührohamban. Bár ilyet már régen nem tapasztaltam, de akkor sem tetszik az arckifejezése. Lehet, hogy isten, de egyben a bátyám is, aki előttem ritkán titkolt bármit is, és már most érzem, hogy amit mondani akar, az nem fog nekem tetszeni. Ez egyben le is szűkíti azon témák körét, amit érinteni akarhat, és igazából már most tudom, hogy nekem ez nem lesz szimpatikus. De mindegy, amíg rá nem tér a tárgyra, addig azért még tettethetem a tudatlan kislányt. Utálok tettetni, de nem akarom elsietni a dolgokat. Bár, az nem sokat segít a hangulatomon, hogy megjegyzi, nem változtam. A francokat nem, csak éppen nem olyan feltűnő. Külsőleg legalábbis, hiszen semerre sem nőttem egy centit sem, de azért voltak dolgok. Bármennyire is kerültem a napot, ragaszkodtam a holdam halvány fényéhez, attól még a bőröm elárult. Minden évvel picivel napbarnítottabb színt ölt fel, és ez ellen nem tudok mit tenni. Alseran vérének valahol ki kell, hogy ütközzön, hát megoldotta. Még mindig jobb, mintha belsőre akarná. De attól még nem örülök.
- És nyilván valóan nekem nagyon nem fog tetszeni, különben nem lennél ilyen... körültekintő - jobb szót nem tudok egyik nyelven sem arra, amit érzek a bátyám irányából, de azért nem lehet mondani, hogy nem próbáltam meg keresni. Sőt, még nyitásként kissé körül is nézek, sokkal inkább a sárkányok felmérésére, mint annak ellenőrzésére, hogy lement-e már egy nap. Azt ugyanis érzem már, pontosan tudom, mikor kerül az éjszaka előnybe vele szemben, még akkor is, ha csak ennek egy apró részét, a holdat birtoklom.
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-08, 11:51 am

*A sárkányisten most is megemeli képzeletbeli kalapját a hugica előtt. Persze nem is gondolhatta, hogy nem fogja sejteni, komoly dolog miatt találkoznak, s ez a dolog magának Roobernek sem tetszik, de nem fog ellenszegülni az istenek tanácsának.*
- Megválogatod a szavaid, komolyodsz, Hana.
*Komolyodik el az istenség arca. Lazán zsebre vágott kezeit úgy is hagyja, de úgy gondolja, hogy ideje a lényegre térni.
Hiába húzzák állandóan szinte egymást a holdistennővel, mégis kedveli, megkockáztatná, szereti is. Ő a maga részéről egy békésebb világot szeretne, nem csupán a halandók, az istenek között is.
Csakhogy most nem annyira, mint testvér van jelen.*
- Biztosan észlelted már a mozgolódást a halandók világában. Egyik-másik nép seregeket gyűjt, aktívan kémkednek egymás iránt. Készülődnek, s ami készül az anyagi világra mindenképpen hatással lesz.
Az istenek tanácsa döntést hozott ezzel kapcsolatban.
Úgy gondolják, hogy hagyják a dolgokat a maguk medrében folyni, hagyják, hogy a halandók kiélvezzék szabad akaratuk minden előnyét.
És hagyják, hogy ennek gyümölcseit is élvezhessék. Legyen az édes, vagy keserű.

*Szándékosan mondta úgy, hogy ők akarják, mintegy kiemelve magát a tanács döntésének támogatói közül.
Ő a maga részéről nem vágyik arra, hogy lássa sárkányok halálát egy háborúban, sem arra, hogy vért ontsanak. Dremerrel nincs semmi baja, ha a halandók eljutnak idáig, sok dolga lesz neki. Tudja, hogy valakinek ezt a feladatot is el kell látnia.*
- Azt akarták, hogy én mondjam el neked ezt a döntést. És hangsúlyozták, hogy bárhogy is alakul, amíg a tanácsunk másképpen nem dönt, egyik isten sem tehet semmit azért, hogy a dolgok másképpen alakuljanak. A halandók igyák csak meg a levét korábbi és mostani döntéseiknek is.
*Roober vesz egy mély levegőt. Szája sarkában egy barázda jelenik meg a mondandó végén. Elmondta hát, amit kellett.
Azért is vállalta, hogy ő mondja el testvérének, mert talán tőle jobban fogadja, mint egy másik istentől.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-11, 1:58 pm

Roober nem ostoba, már réges régen tudja, hogy milyen reakciókat várhat tőlem a rossz hírekre. Nagyon nem kedvelem őket, általában már a hozóját sem, de az igazi utálat akkor bontakozik ki bennem, ha eljutok addig, aki miatt kapom őket. És mit ad az ég, általában éppen a kedves felmenőimnek köszönhetem őket, akik úgy döntenek, valamit megint meg akarnak változtatni a világ működésében. Az, hogy Roober a postás, már előre vetíti, mennyire nem fognak nekem tetszeni a legújabb ötleteik, és biztosra veszi azt is, hogy nem ellenkezhetem. Ha az én szavazatom is számítana a döntéskor, már régen keresnének többen is. Vagyis nem várnám meg, amíg hagyom magamat megtalálni. Nem is tudom, melyik a jobb. Ezen után pedig szerintem a dühöngés borítékolható is, szóval azt nem várja és nem is érdemli meg senki, hogy szépen és moderáltam tudomásuk vegyem, amit ők a fejembe akarnak verni...
- Röviden Garath, Haleran és minden más pusztítást akarónak ünnep van, én pedig csináljak úgy, mintha nem akarnám felpofozni őket? - szűrtem le a lényeget abból, amit mondott, mert ez eddig nem érdekelt engem különösebben. Nem tudom mennyire tűnt fel erre a lakóknak, de eléggé szabadság kedvelő vagyok és ugyanezt szeretném megadni másnak is. De nyilván nem kaphatok meg mindent, amit akarok, mert hiába döntöttek úgy, hogy az emberek megkapják, nekem szabályoakt hoznak újra, hogy korlátok között tarthassanak. Nem, nem örülök ennek, távolról sem, és most már biztosan tudom, hogy konkrét cél miatt lett Roober az áldozat. Bárki mást ez után már nem is hallgatnék tovább, faképnél hagynák és csinál amit akar. Sőt, jelenleg nagyon kicsire vagyok tőle, hogy megtegyem ezt a bátyámmal is. Igen, harapok a rossz hír hozójára is. Nem titok. De a valódi fogsoromat más érdemli.
- Halandók, akikhez nem sok közöm van. Nem ezt akarták, hogy megmond nekem. Bele akarják rángatni a nimfákat, Elonar lányait is, igaz? - néztem a szemébe dühösen. Lehet, hogy a bátyám, de ezt még ő és az apám sem tudják nekem megparancsolni. Szó sem lehet róla, hogy ölbe tett kézzel nézzem, amint őket ölik le. Arra nem vagyok képes.
Tudom, mivel jár a háború, bár az előző alatt még túl fiatal voltam, hogy megértsem a menetét. De mutatták mások az emlékeiket róla, amint pusztít fel mindent maga körül, holtesteket, haldoklókat és a felperzselt földet hagyva maga után. Nem, egyedül nem tudom ezt megakadályozni, de tehetek dolgokat. Istennő vagyok, de nem népek, harcosok felett uralkodom, hanem az erdők vadjain. Nincsenek követőim, papjaim, oltárjaim és a vadászok sem gyakran áldoznak nekem a zsákmányból. Az élők közül csak az erdőkhöz vagyok kötve, amelyeket nem tudnak kiirtani. Sem a benne lakó vadakat. Néha egy-egy ember sorsása bele avatkozom, de egy egész háborús félébe nem tudok. Ez nem engem érint ilyen szempontból. Csak azokat, akiket ismerem.
- Nem, soha! Azoknak a lányoknak sokkal tartozom, és még ti sem tudjátok megakadályozni, hogy segítsek nekik, ha kérik. Kerüljem a halandókat? Rendben. Hagyjam, hogy döntsenek maguk az elfek, törpék, orkok, sárkányok, szellemek és mindenki más? Nem kell kétszer kérni. De ismerem Elonart, nem fog háborúzni magától, még Izra kérésére sem. És ebben támogatom - igen, most már tényleg dühös vagyok. A szabadságról, a szabad döntésekről tartanak itt beszédeket, miközben nagy eséllyel a legtöbbek nem kapják meg ezt a jogot, csak a parancsokat a felettük állóktól. Gratulálok a sikerhez, nem tűnt még fel, hogy ez az isteni hierarchia rendszerben sem működik az elmúlt évszázadokban?
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-11, 10:14 pm

*Roober bár nincs jó kedve, kényszeredetten elmosolyodik. Talán Haleran csak örül ennek, ő szítja a viszályt rendre, ha csak teheti, s talán még Garath is örülne egy jókora harcnak, hiszen már egy ideje nem volt igazi háború, leszámítva néhány helyi csetepatét, de a többi istenség komolyabban nem ragaszkodik hozzá.*
- Amennyire én tudom, az említett kettőn kívül a többiek nem rajonganak a háborúért. Magam pedig nem ítélkeznék, melyik halandó faj kezdte és melyik kezdi most el a harcokat, nem az én tisztem.
*Hogy a nimfákat felhozza Akahana, arra számított is a sárkányisten, hiszen nagyon is jól tudja, melyik halandó fajt tartja különösen magához közel állónak az istennő.
Minden esetre arca immár elkomorul. Továbbra is zsebre dugott kézzel áll és végighallgatja a szavait húgának, csak ezután szólal meg újra.*
- Elonar és a nimfái is úgy döntenek, ahogy akarnak. Gondolod, hogy én szívesen néztem végig az előző háborút, amelyben egymást ölték a sárkányok és a többi halandó?
Egyik sem volt jobb a másiknál, s jól tudod, a sárkányokat én is kedvelem, nem jó látni, hogy ismét sokan halnak majd meg közülük.
Amiért mégsem tehetem meg, hogy közbelépek, az az, hogy hatalmamban állna megállítani őket, de akkor csupán játékfigurák maradnának cseppnyi saját döntés nélkül, akikkel úgy játszadozhatunk, ahogy akarunk.
Ahogy mi döntünk.
Ezt a háborút ők akarják, nem az istenek. A legjobb lenne, ha sem egy nimfa, sem egy sárkány, sem pedig egy ember nem kerülne emiatt Dremerhez.
A nimfák még kimaradhatnak, ha akarnak, nem hinném, hogy a sárkányok felégetnék az erdőket, ha ők nem szállnak harcba ellenük.
Döntsék el maguk, mit akarnak! A sárkányok viszont nem maradnak ki belőle….
De nem beszélek én az öregek nevében. Jól ismersz, tudod, hogy áthágtam már nem egyszer a szabályokat kis dolgokban.
Ezek viszont nagyok ahhoz, hogy megint megtegyem.

*Roober dühösen belerúg egy kavicsba, amely messze, az égbe száll, míg el nem tűnik szem elől. Zsebre dugott kezei ökölbe szorulnak.
Tehetetlennek érzi magát, tehetetlennek, s nem csak azért, mert az öregek döntése őt is korlátozza, hanem a halandók ostobaságán is. Mind a hétszáz évvel ezelőttin, mind a mostanin. Korlátoltságukban nem ismerik fel, hogy egymás életterének elvétele csupán mindig újabb háborúk magvait veti el a földbe, mert a sérelmeken nem képesek átlépni, csak megtorolni azokat.
S ameddig Lanur népe elfoglalta az életteret idejövetelekor, most azt akarják a sárkányok visszaszerezni. Ha valamelyest sikerül, legközelebb talán ismét Lanur népe indul meg, s ez a véget nem érő körforgás nem ér véget, míg nem tanulnak saját hibáikból.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-20, 1:01 pm

Na igen, tényleg nincs sok isten, aki kedveli a hobárúkat, de ez nem azért van, mert éppen az életeket annyira sajnálnák. Legnagyobb problémájuk általában az, hogy őket magukat is kár éri egy ilyen hatalmas csatározási idény alatt, hiszen a föld felégetése, az épületek, templomok lerombolása, a termőföld tönkre tétele és vérrel áztatása sokaknak okoz gondot. A vizekbe vér kerül, a termény tönkremegy, az állatok áldozatul esnek, megtizedelődnek a mindenféle lények, ebből csak kevesen profitálnak. Haleran és Garath élvezheti hosszan ki az ereje fejlődését, de éppen elég dolga lesz mellettük Dremernek is, arról nem is beszélve, hogy anyám milyen jól érezheti magát. A hatalmas seregek irányítói között nem egyszer fordulhat elő, hogy hajba kapnak, mást javasolnak, és az embereik követik őket, így folyamatosan robbanhatnak ki az őt tápláló viszályok és széthúzások. Igen, az istenek egy része tombolni főg a bőségben, még másik része veszíti el erejének forrását. A kettő között pedig ott lesznek azok, akik nincsenek ennyire kötve. Nap, ég, szél, sors, idő, mágia, hold. Egyikre sincs hatással a mészárlás, és kétlem, hogy rajtam kívül bárki hajlandó lenne érdeklődni. Borúlátó lennék? Igen, de ritkán csalódom ezzel és olyankor is kellemesen inkább...
- És még én voltam az, akit nem bírtak megérteni, amiért az egyén szabadságát és a tisztelőktől mentes életet egyszerre akartam elérni. Nem, nem örülök a háborúnak, de nem tudom megakadályozni és nem is akarom, amíg mindenkinek a saját döntése a részvétel és nem kényszeré. Ez a válaszom, és rajtad múlik, hogyan tálalod a többieknek - mert előre sejtem a reakciókat még akaratlanul is. Anyám nevetni fog, hiszen ennél jobban talán nem is fordíthatnék mindent a tetejére, mindenki más pedig a közönyös fejcsóválás és a dühroham között fog fázisonként változni. Nem fognak az elhatározásomban támogatni, de erre már régen nem is volt esélyem, el sem várom. De remélhetőleg ők sem, hogy feltétel nélkül támogatni akarom őket, mert az nagyon nem az én stílusom igazából. Főleg, ha az egész teljesen szembe megy a terveimmel egészben...
Vissza az elejére Go down
Roober
Istenség
Roober


Hozzászólások száma : 520
Munkahely : Sárkányistenség

Character sheet
Nép: Istenek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2014-10-20, 2:50 pm

*Roober komoly szemei Akahana arcát pásztázzák. Talán tiltakozna ellene, de érettebbé vált kényszerű „hallgatása” alatt, ahogy a Főnix-völgyben nevezték elmaradását.
A sárkányisten megrázza a fejét. Arcán mély barázdákat váj a keserűség ebben a pillanatban.*
- Úgy tálalom, ahogy mondtad. Nem szépítek és nem is rondítok rajta.
Ők azt kérik, ne avatkozzunk bele, te azt mondtad, megakadályozni nem tudod, s nem akarod.
Ellenben azt nem mondtad, hogy ha elkezdődik, tétlen maradsz. Ők ezt akarják tőled, tőlem, s mindenki mástól.

*A sárkányisten elnézi a sárkányokat, akik a kapu közelében őrzik a Völgy bejáratát. Csendesek, már visszatértek saját dolgaik közé.
Ők érzik, hogy itt van az istenség, nem tudják, csak érzik, s ez megnyugtatja őket.
Még akkor is, ha ő maga nem nyugodt.
Jó látni őket, s rossz belegondolni, talán egy hét, talán hónapok, vagy akár egy év múlva szétszakadt szárnyakkal, lefejezve hevernek majd egy csatatér kellős közepén.
Látni, ahogy Dremer elviszi őket, az arctalan kaszás, akinek vonásait még az istenek sem igen látták még.
Talán egyesek ezért hiszik, hogy szenvtelen a halál, talán az istenség is úgy akarja, hogy higgyék.
Újra testvérére néz. Különböznek, mégis hasonlítanak. Míg Akahana sokszor nyíltan konfrontálódott az öreg istenekkel, Roober inkább mint egy angolna, kicsúszott kezeik közül.
De elég csak Lustra, Lucindára, Randalorra gondolni a számtalan halandó közül, akikkel találkozott. Vagy épp Mitsukora, Kesára, de még Kaint is ide sorolhatja.
Úgy intézte dolgait, hogy ne fogják meg érte, de már tudja, hogy így is akadt isten, aki tudta, mit tesz éppen. Valahol ez is lázadás volt, amit mind neki, mind Akahanának eltűrtek, s most ébred csak rá, hogy okkal küldték őt ide.
Egyik lázadót a másikhoz. Elmosolyodik, bár a mosolya nem őszinte.*
- Nem könnyű észrevétlen maradni, ha a halandók világába tűnik az isten. Mindenhol megnyilvánul közülünk valaki.
*Utal Akahanának arra, ami megfordult a fejében. Reméli, hogy testvére érti, hogy akár éjjel, akár nappal van, istenség mindig lesz a közelben. Ha más ne, hát Thaloma, a mágia úrnője, aki mindkettejük varázserejében benne van, vagy Ariel istennő, akinek a földjét tapossák most is. De nem lepődne meg, ha az éjszakai csillagfényben, vagy a fáklyák lángjában megtalálná Alserant.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime2015-07-11, 2:21 pm

/Furuja Smile tánc?/
*Lanur hegyeinek lábánál gondoltam hogy túl sok idő az míg eljutok a kontinens közepéig igy hat eme helyet valasztottam ki célul. Igaz csak a kapuig jöttem el s ezen tovább nem is szándékszom menni s még mielött a nap helyet adna a holdnak tollért nyúlok s körmölni kezdek. Tinta híjján saját véremmel vesém a papírra e szavakat:
A kaputokban állok úrnő, én vagyok kit Namelyr után küldtél. A feladat sikertelen volt. Ha kérhetem keressen fel, mivel híreket hoztam.
Mélységes Tisztelettel:
Nawarean Hosshin Ekko
*A levelet Lezárom s keresem is a küldöcöt ki ez esetben egy jól megtermett csörgő kígyó. S az lenyeli a postát mit kis fa tokba van elhelyezve. Annak érdekében hogy ne emessze meg mielött célját elérné.
-Most indulj keresd meg a fekete sárkányt s add át neki.
*S a csúszómászó így is tett elindult a sárkány hegység mélyére. Ismerte már a terepet eme helyen nőtt fel s hamar utat talált magának a fekete sárkányhoz. S ott várt némán mint egy árnyék míg az úrnő fel nem fedezte. Akkor csörgésbe kezdett felegyenesedett majd kihányta a levelet. S arrébb húzódott. Remélhetőleg emberi formájában érte tetten a feketét.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala   Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Sárkányok-völgye : A Kapu két oldala
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» A Sárkányok-völgye: A kapun túl
» A teleportálás, teleport kapu kérdése
» Sárkányok népe
» Enion városa -Sárkányok uradalma
» Eronia - A fehér sárkányok szigete

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység :: Sárkányok völgye-
Ugrás: