LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Tűz fogadó

Go down 
+20
Mia Ruton
Vogon Beebebrox
Sydney H. Low
Ambalë
Glorien
Drakon Ashmar
Fela Husani
Aldo Barras
Nawarean
Balál Tangeran
Marius Dior
Kean Lorel
Mavis Marhell
Alex Ian Keegan
Alvor Freyr Ottar
Edward Dylan
Ariette
Sou
Kain Namelyr
Mesélő
24 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-06-09, 11:12 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

-Szívesen.-
*Válaszolta a sárkány kimért hangon, most már nem hallható a hangjában az a vidám ság a mi a fogadóban a történtek miatt. Mikor a lány azt mondja nem akarta meg bántan csak rövid választ ad.*
- El hiszem.-
*Sóhajt egyet és folytatja.*
-Van szállása ma éjszakár a fogadóban ugyan is engem kiraktak.-
*Mondta teljesen nyugodt hangon és a lányra pillant, nem akar kérdezősködni nyilván semmi köze a hoz hogy kinek hitte a lényeg hogy meg oldódott a dolog.*
-Amúgy az utolsó hajó éppen most indult el, szóval ha akarnád sem érnéd el. Amúgy Nar nem kell a vezeték nevemet nem kell folyton odatenni a nevem hez, amúgy meg nyugodtan tegezz én is azt teszem-
*Szólalt meg ismét és egy kis mosoly is meg jelent az arcán, Nar tudja hogy már nem megy hajó mivel ő is hajóra akart szállni hogy elutazzon de az ő hajója csak egy hét múlva megy azét is van a fogadóban, vagy is csak volt mivel már másé a szobája ugye bár. Na nem mintha nem találná fel magát meg ott az istálló is szóval lesz hol aludnia bár az ágy az kényelmesebb, de nem mondhatja az elfnek hogy aludjak egy szobába még akkor se hogy ha van ott egy kényelmes szófa. Így meg sem kísérli ezt meg említeni neki. Meg talán a városban is akad egy olyan zug ahol aludhat ha nagyon muszál.*


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-06-10, 4:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-06-10, 7:59 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

- Kirakták?

*Nie nem mondana igazat, ha azt állítaná, sosem találkozott még ilyennel. A háború miatt sokan költözködnek, sokan járják megbízással Lanuria biztonságosabbnak ítélt vidékeit, s persze olyanok is vannak, akik még próbálják magukat a békeidők hangulatába ringatni és megtartani azokat a szokásokat, amelyek a nyugalom éveiben is a sajátjaik voltak. Ezért vannak most a szokottnál itt többen Norlan fogadóiban, s pont ezért kellett elszenvednie Nar Lúrionnak, vagyis kérése szrint eztán Nar-nak is a "kirakás" megalázó procedúráját. Mert persze egy fogadós nem lovagiasságból válik meg egyszerűnek ítélt vendégétől egy olyanért, akit különlegesebbnek, de mindenképpen jobban fizetőnek gondol.Azt persze nem tudhatja, hogy a lány ritkán étkezik ilyen helyeken, ahol egy laktató húsos étel a legszokványosabb fogás. Ahogy nem tudhatja beszélgetőtársa sem,hogy semmiképpen sem aludna egy olyan helyen, ahol egy sárkány is éjszakázik.*

- Sajnálom... - néz most a másikra, de nem lép közelebb. - De nem kell lemondania a szállásáról. Ma éjszakára adott munkát nekem - utal a táskájában lapuló könyvre. - Holnap úgyis visszaindulok és a hajón... Nos, ott nem igazán tudok dolgozni. - gondol a halvány és imbolygó lámpafényre és a még ingatagabb járműre. - Ha ma éjszakára helyet ad a holmimnak, pihenjen csak a szobájában. Én majd dolgozok odalent, már ha akad egy csendesebb sarok. Így talán a fogadós is megbékél az előbbi incidens miatt. És kérem, ne féltsen, nincs szükségem védelemre! Inkább magára ügyeljen jobban. Nem szükséges, hogy mindenki tudja, hogy... Nos azt, hogy álcát visel!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-06-10, 6:31 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

*Nar felvonta az egyik szemöldökét miközben hallgatta a lányt, nem szokás csak úgy mutogatni hogy ő nem ember de egy ilyen helyen mint a fogadó jobb ha tudják mi féle alakkal állnak szemben.*
-Nos rendben van de az biztos hogy a fogadóban nem igen lesz egy csendes helye a hol nem fogják zaklatni.-
*Ezt őszintén mondta hiszen ez az igazság amikor ott voltak akkor is bele kötöttek nem hogy ha még egyedül van, na akkor fogják csak igazán zaklatni bár nyilván járatos a mágiában így meg tudja magát védeni jobb esetben. Gondolkodik hogy megkérdezze mért fél ennyire a sárkányoktól de jobbnak látja nem faggatni hiszen így is fél tőle de legalább is távolságtartó.*
-Azt tudod hogy tőlem nem kell félni ha akartalak volna már halott lennél.-
*Gondolta jobb tudatni a lánnyal hát ha végre felfogja hogy ő nem veszélyes, még ha annak is tud tünni.*
-Amúgy meg szoktam hogy a jobban fizető vendégek miatt kiraknak.-
*Mondta mosolyogva hiszen nem ez a z első és az utolsó hogy ez történik vele, bár jobb a puha ágy mint a szalma ez tény.*
-Rendben akkor osztozzunk a szobán de az ágy a tiéd én majd elalszom a szófán.-
*Mondta és elindul vissza felé majd a lány felé fordul.*
-Na akkor nem jössz?-
*Mondta és vár.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-06-10, 9:14 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

*A lány kénytelen igazat adni a Rejtőzködőnek abban, hogy az ivó képe eddig sem mutatott nyugalmat és vélhetően eztán sem fog változni a hangulat odalent, hála az elfogyasztott italok egyre nagyobb mennyiségének. S a fenyegetésnek ható magyarázatával is, noha ez a felvetés kicsit sem nyugtatja meg Nie-t. Nyilván tudja azt ő maga is, hogy egy égi ragadozó ellenfelének lenni a legtöbb esetben egyenlő a halállal, de úgy tűnik, Nar nem szalaszt el egyetlen alkalmat sem, hogy erre emlékeztesse.

De legmegdöbbentőbb mégsem ez az ötlet volt.*

-Rendben akkor osztozzunk a szobán de az ágy a tiéd én majd elalszom a szófán. Na akkor nem jössz?

*A lány meglepetésében hátrál egy lépést, s tágra nyílt szemmel, hitetlenkedve néz a fogadó feé indulóra, s kiált utána tiltakozva.*

- NEM! Nem maradok magával egy szobában, micsoda képtelen ötlet!

*S ezt komolyan is gondolja. Még Val sem érdemelte ki ezt a fokú bizalmat, s Nie szíve már csak az ötlet hallatán is oly hevesen kalapál a rémülettől, hogy csak reméli, Nar semmit sem érzékel belőle, s a sárkány csak a habozását látja majd. Azt látja csak, hogy a lány nem indul utána.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-06-10, 10:53 pm


//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie//

*Nar csóválja a fejét és egy nagyot sóhajt.*
-Komolyan? Ha akartalak volna már bántottalak volna, és még élsz szóval ne az egy szobán legyél ki akadva kérlek.-
*Mondta kimért ám bár kissé fáradt hangon majd folytatta.*
-Figyelj nem kell megbíznod bennem oké megszoktam. De el hiheted nem teszek semmitami miatt félned kellene tőlem jó?-
*Mondta a lánynak és közelebb lépett hozzá, hiszen ezt így is gondolta. Meg mért is bántaná? Oka sincs rá hogy neki essen és megverje vagy meg ölje semmi olyat nem tett a lány amiért bántania kéne. Bár érthető a félelme de azt is észre vehetné végre hogy ő nem az a fajta aki csak úgy megöl valakit. Oké hogy vannak olyan sárkányok akik csak pusztítanak sőt olyan más lények közt is vannak.*
~De nehéz eset ez a lány.~
*Jegyzi meg a gondolataiban és vár hátha végre vissza mehetnek már.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-06-11, 6:29 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

*Talán el kellene mondania néhány dolgot Nar Lúrionnak ahhoz, hogy végre megértse, s elfogadja, hogy nincs esély arra, hogy önszántából, s ép elméje teljes birtokában valaha is együtt éjszakázzon egy olyan lénnyel, aki igazát - vagyis hogy nem lesz ártalmára - azzal bizonyítja, hogy de hiszen "még élsz".*

- Látja, pontosan ezért nem fogok ilyet tenni. Nem fogok egy szobán osztozni valakivel, aki azzal próbálja bizonygatni, hogy nem veszélyes és hogy bíznom kellene bennne, hogy bár akármikor megtehette volna, de eddig mégsem ölt meg. Hát ezért nem hihetek magának. Mert ebben már volt részem a magafajtától. Az említett Raven Back is ily elveket vallhatott, amikor hasonlóan, számomra fontos ürüggyel elcsalt és ... - megborzong, amikor eszébe jut az az éjszaka, s oly élénken él benne a dühös sárkány képe, s szinte hallja a hangját, amellyel halált ígér neki és mindenki másnak is, hogy végül mégsem mondja el a Rejtőzködőnek azt, hogy mit tett vele az az alak. - Ő olyanokat tett és mondott, amelyek pontosan ezt sugallták számomra akkor. Hát kérem, ne erőltesse a dolgot, s ha úgy érzi, lovagiasnak kell lennie velem, inkább fogadja el a döntésem. Nem alszok abban a szobában. Sem az ágyon, sem pedig bárhol máshol, amiben osztoznom kell önnel. És erre semmivel nem vehet rá, kérem, ezt is higgye el!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-05, 7:37 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie//

*Fel vont szemöldökkel hallgatja a lány érveit hogy mért is rosszak a sárkányok, igaz kivetni valót nem talál a monológban hisz igen veszélyesek sőt akár szeszélyesek is tudnak lenni a sárkányok főleg a feketék.*
-Nézd először is tegezz ne magázz a másik van egy ajánlatom a számodra.
*Mondta majd elő vett egy egyszerű bőr karkötőt a sárkány és így folytatta.*
-Mivel nem tudsz megbízni bennem talán ez segít ha szeretnéd tedd fel a karomra és ez nem engedi hogy a közeled ben sárkánnyá váljak vagy akár meg próbáljalak bántani. Csak akkor leszek képes ismét használni ellened az erőm ha leveszed rólam. Megfelel?
*Határozottan mondta a férfi Nie fél nyújtva a karkötőt ami persze engedi az ereje használatát de ha Nie ráteszi akkor ő ellene nem lesz képes használni az erejét, ennél többet nem tud tenni a sárkány azért hogy ne féljen tőle az elf. Jó fenyegethetné is de az nem vallana Nar-ra ő egy kedves sárkány még ha nem is hiszik el neki.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-05, 8:09 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

- Nézd először is tegezz ne magázz a másik van egy ajánlatom a számodra.

*A kérés nem lepi meg, hiszen csak kevés faj van, amely még tartja magát a régi szokásokhoz, s ismeretségének mélységét értékeli, s nem a közvetlenségét. Éppen ezért nem ad hangot annak, hogy nem helyesli a dolgot, nem figyelmezteti a másikat, csak beletörődő fejrázással jelzi, hogy teljesíti a másik kívánságát. S teszi azért is, mert nem érti a másikat. Nem tudja, Nar Lúrion számára miért olyan fontos a bizalma. Miért töri magát azért, hogy bizonyítsa ártalmatlanságát és veszélytelenségét. De neveltetése nem enged meg kérdéseket. Akkor sem, ha beszélgetőtársa egy Két-alakban-létező. Vagy talán éppen ezért nem.*

- Sajnálom, Nar Lúrion... Vagyis Nar. De semmi szükség erre. Az elhatározásom szilárd, így kérlek, tedd csak el azt a holmit - kéri és nem nyúl a felé nyújtott karkötőért. - Az óvatosságomon kívül semmire nincs szükségem ahhoz, hogy ne kerüljek bajba miattad. - s mert úgy érzi, túlzott nyíltságával talán megsértette a másikat, hát folytatja. Mentegetőzve, bár határozottan. - Ugye elhiszi... elhiszed, hogy nem megsérteni akartalak ezzel? És azt is, hogy félelmem nem kitaláció és nem holmi szeszély. S ha nem történt volna már meg hasonló dolog, amely azt mondatja velem, hogy nagyobb ostobaságot el sem követhetnék, inkább odakint tölteném az éjszakát, csak hogy ne kelljen egy hozzád hasonlóval osztozni egy szobán, sőt egy fogadón sem. - s a sóhaj a tehetetlenségére utal. - Ahogy mondtam, ha tehetném. De már nem tehetem. Ugyanis már azt is tudom, egy hozzád hasonló ellenében az sem segítene. - szólal meg végül, s indul a fogadó felé. - Vagyis ha megígéred, hogy nem próbálsz meg meggyőzni arról, hogy egy szobán osztozzunk és főleg hogy a ma éjszakát alvással töltsem, akkor talán ésszerű élni a javaslatoddal. És ha már a könyvet sem hagytad kifizetni, akkor kérlek engedd meg, hogy a Könyvtár állja a vacsorádat és a szállást...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-05, 9:30 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

-Rendben.
*Nem fűzött sokat a dologhoz elteszi a karkötőt és Nie után indul, végül is ha eddig nem győzte meg akkor nem is fogaj.*
~Nehéz est az biztos.
*Ahogy a lány mellet halad a nyakláncán a medálját simogatja, ez amolyan rossz szokás hol a gyűrűt piszkálja hol a láncot igaz csak amikor a múlt árnyai kísértik az arany sárkányt.*
-És mi vonz a könyvtári munkában?
*Kezd könnyed csevejbe hiszen ha már nem hajlandó vele egy légtérben lenni már ami a szobát illeti attól még meg ismerhetik jobban egymást, és kitudja talán egy nap még meg bízik Nar-ban sőt talán még az életét is rá meri bízni. Jó ez azért túlzás de egy kellemes kapcsolatot még kialakíthat az elf-el és talán nem fog legközelebb elmenekülni előle, bár NIe esetében ez nem biztos. Kezd sötétedni és hűlni az idő Nar felajánlaná a köpenyét de ismerve a társaságát inkább meg fagy mint sem felvegye azt, így megsem kísérli felajánlani azt.*
-És amúgy ha nem tudnád hogy sárkány vagyok akkor velem aludnál? Már mint a szobában.
*Tesz fel egy újabb kérdést a lánynak olyan természets en mintha az a világ leg normálisabb dolga lenne. Annak is kéne leni de semmisem egyszerű ha az ember nem ember hanem sárkány, persze ez a háború miatt is van akármennyi évszázad vagy év telik el, mindig akad olyan aki bár jogosan a sárkányokat hibáztatja. Bár az elfek egy másik kaszt nagyon más ők vegyesen viszonyulnak a sárkányok hoz.*


/Írói ki kacsintás Smile Bocsásd meg eme nem éppen hosszú írásomat, de miközben írotam úgy be vagyok lakva mint a déli busz XD/


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-25, 12:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-05, 10:26 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

*Sosem kérdezték még a "munkájáról". Senkit sem érdekelt az, hogy miért is élte az életét mostanában könyvek, tekercsek és fóliánsok között. Valahogy mindenki számára oly természetesnek tűnt, hogy efféle munkára született. És talán neki is azzá vált. Természetessé. Hiszen ha voltak kérdései, választ kapott rájuk a polcokon szigorú rendben sorakozó iratokban. Rend volt körülötte, olyan rend, amely kiutat mutatott a káoszból. Amely megmutatta az irányt a "régi" életéből az "újba".*

- Azt hiszem, semmi sem vonzott. A munkát egy "barátom" szerezte számomra és én hálás vagyok neki érte. És a szívességéért azzal fizettem, hogy nem kellett szégyenkeznie miattam - felel elgondolkozva a kérdésre. - Aztán megszoktam. Lefoglalta a gondolataimat és lekötötte a figyelmemet. Nem voltam szem előtt... És a Könyvtár falai sok mindentől megvédtek. De persze már ez sem igaz, hiszen a dolgok változnak. Most talán a kihívásokat kedvelem - néz sokat sejtetően a mellette sétálóra. - Hiszen sosem tudom, a kapott feladat merre vet. Bár néha visszakívánom a nyugalmat.

*S csak néhány lélegzetvételnyi időt nyer, hogy az újabb kérdés teljesen másféle gondolatokat ébresszen benne. Másfajta érzéseket. S ha a sárkány rátekintene, talán látna régi önmagából valakit.*

- Nar Lúrion, ostoba vagy, ha azt hiszed, nem vagyok képes felfogni a szükség erejét és képtelen vagyok becsülni a felajánlásodat. Ha bíznék lovagiasságodban és nem kételkednék abban, hogy nem használod ki a helyzetet, megtenném. De meddő eszmefuttatás ez, hiszen pontosan tudom, mi vagy. Nem ember és nem elf. S ezen semmi és senki sem változtathat. Sajnálom...

*S amikor megáll a fogadó ajtaja előtt, kétsége sincs arról, hogy ez az éjszaka még hosszú lesz. Mindkettejük számára...*

//Egészségedre! Tűz fogadó - Page 9 1f368 //
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-05, 11:39 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel //

-Ó én balga azt hittem hogy csak a könyvek olvasásán kívül nem csinál egy könyvtáros semmit, de be kell látnom hogy te is szereted a kalandokat. Vagy tévednék?
*Elég színpadiasan csinálta az előbbi eszme fútatását de hát mint várunk egy bárd-tól, színpad az egész világ bár ezt nem mindig hiszi el maga sem.*
-Kikérem magamnak!
*Mondja vicceskedő hangnemben a sárkány.*
-Nem vagyok ostoba csak érdekel hogy akkor is ijen rideg jég hercegnő lennél e. Ami persze nem baj óvatosság fontos.
*Mosolyog majd folytatja.*
-És küllőmben is nem használok ki semmijen helyzetet csak ha a másik fél is benne van, és általában benne van.
*Kacsint a lányra mint valami udvarló. Mikor az ajtóhoz érnek Nar lazán kinyitja az ajtót és úgy dönt ad egy kis műsort a bentieknek, vagy is csak egy valakinek. Az egyik kedvenc balladáját a vándor zenész és a tünde szolgálót adja elő, igazi klasszikus itt lanuria földjén. Most megint egész más a sárkány mint amikor a lány után ment, most talán mondhatni hogy ön maga. Amikor zenél és énekel teljesen más énje kerül elő olyankor úgy érzi elfogadták őt és a múlt nem létezik. Mikor befejezi az egész fogadó tapsol és  mindenki ad neki egy kevés darnát ki többet ki kevesebbet és van aki csak egy mosollyal tud fizetni, mint a sarokban álldogáló virágárus leány, Nar vesz is tőle egy szál virágot s Nie felé nyújtja azt e szavak kíséretében.*
-Látod? Nem vagyok Revan ő bántott én nem foglak.*

//Smile//
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-06, 8:47 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

- Nem, azt hiszem, nem szeretem a kalandokat, ahogyan te nevezed őket. De azt is be kell látnom, hogy a próbatételek - és én inkább így hívom őket - szívesen találnak meg.

*De a sárkány mondatai aztán oly annyira felháborítják, hogy rögtön el is felejti a munkájával kapcsolatos ügyeket, s felháborodottan kéri ki magának az ostoba nevet, amellyel a Két-alakban-létező illeti.*

- Jéghercegnő? Ilyenek vagytok TI valamennyien! Attól, hogy egy nő nem omlik a karjaitokba azonnal, már az érzéketlenség és a fagyosság bélyegét sütitek rá! Ostoba név, de végül is mit is várhatnék a magadfajtától?!

*De mert Nar nyitja az ajtót, így inkább befelé indul, vissza sem néz, s az egyetlen szabad asztalhoz siet, meg sem várva a Rejtőzködőt. Csak akkor fordul hátra, amikor felhangzik a dal, amelyet persze a Fogadó közönsége érdeklődéssel és kedvtelve hallgat. Nem is számítottak arra, hogy ma éjszaka még ilyenben is részük lehet. Nie sem számított ilyesmire és talán ő az egyetlen, aki nem élvezi az előadást. És nem örül az ajándéknak sem, amelyet ott, mindenki előtt nyújt át neki a férfi.*

- Látod? Nem vagyok Revan ő bántott én nem foglak.

- Már megtetted, Nar Lúrion. Nem tettekkel bántottál, hanem szavakkal. S ha úgy gondolod, egy halott növény kiengesztel, hát tévedsz. És mielőtt én pedig azt gondolnám, hogy hibát követek el, sőt hatalmas hibát, kérlek, mutasd meg azt a szobát. Azt hiszem, mára elég volt ennyi a "szórakozásból".
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-06, 9:33 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel //

*Nem lepődik meg a lány reakcióján már rájött akár mit tesz csak rosszat tehet azért mert az ami. Szó nélkül kíséri partnerét abba a szobába amit mondhatni ketten birtokolnak legalább is erre az éjszakára. Nar kinyitja az ajtót és belép, nem túl nagy szoba egy ágy és egy kisebb fotel van benne, megegy váza, amit vízzel tölt meg és bele hej ezi a virágot.*
-Ő és nem zavar ha egy férfi vagy nő nem omlik a karomba a külsőm miatta. Reagálva arra amit oda lent mondtál.
*Bocsánatot nyilván nem kér hisz igaza van, más az óvatosság és a ridegség ha nem tudná Nie hogy Nar mi akkor teljesen máshogy állna hozzá.*
-Egyébként kettőnk közül te bélyegzed a másikat meg, nem én.
*Mondta majd leült a fotelba, bár biztos hogy az elf majd megint olyat mond aminek köszönhetően ismét ha nem is veszekednek de hangos szóváltás lesz a vége. Nar türelmes sárkány és nem szokott kiakadni vagy akár vissza vágni mások nak, de Nie-nek ehez van tehetsége hogy idegesítse noha ezt a sárkány jól leplezi.*
-És gondolom alig várod hogy megszabadulj tőlem. Ugye?
*Nar próbál óvatosan beszélni most már a lánnyal mert eddig akár mit tesz vagy mond csak rosszul jöhet ki belőle , Talán az éjszaka folyamán még változhat.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-07, 9:04 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


- Nem, tévedsz, Nar Lúrion. Ha megbélyegeznélek, és az előítéleteimre, a tapasztalataira hallgatnék, Norlan katonái már régen elözönlötték volna a fogadót.

*Válaszol Nie, majd megáll az ajtóban és onnan méri fel az aprócska és szegényes berendezésű szobát. Aztán - amikor a sárkány helyet foglal az egyetlen ülőalkalmatosságon - mégis befelé indul, de szándékosan nem csukja be az ajtót. A holmiját az ágyra teszi, aztán a Két-alakban-létezőtől a lehető legtávolabb maga is elhelyezkedik a fekhelyen.*

- Tőled megszabadulni? Azt hiszem, a helyzetből inkább. Hiszen ez egyikünk számára sem kellemes. Neked a szobádat kellett feláldoznod, nekem meg... Nos, ahogy mondtam, ma éjjel nem sokat alszok. És hidd el, sajnálom, hogy a fogadós nem mondta el, milyen áron adott nekem szállást. És most ha megbocsájtasz...

*Emeli fel a kapott könyvet, mutatva, hogy ideje a dolga után néznie.*

- Kérlek, maradj, amíg kedved tartja,de az ajtót csak akkor csukd be, ha elmész...

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-08, 12:22 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel //

-Nem volt nagy áldozat a szoba meg szoktam az ilyes féle bánás módot.
*Jegyezte meg a lánynak  a katonás kijelentésre csak komolyan néz rá, nem igen fűz hozzá semien megjegyzést, ugyan tehet né de úgy van vele hogy inkább nem teszi, küllőmben is jobb nak látja ha alkalmazkodik, talán akkor Nie is  észre veszi azt hogy ő egy rendes alak.*
-Nem kell el menned majd én el megyek amúgy is kényelmesebb itt dolgozni szerintem mint oda lent.
*Mondta és már fel is ált az ülő alkalmatosságból és elindult az ajtó felé, tudja hogy a lány egy cseppet sem fogja fel tartóztatni, sőt még lehet örül is neki el végre egy rettenetes sárkány vagy valami olyasminek tartja. Nar határozott léptekkel indul kifelé és a lépcsőn pedig le a hoz az asztalhoz ahol eddig üldögélt mielőtt az elf megjelent volna. Int a fogadósnak és már ott is van a korsó hideg víz amit Nar igen nagy kedvel iszogat. A legtöbb sárkánnyal ellentétben ő nem igazán iszik alkoholt, jobbnak látja ha mindig éber és különben sem szereti az ízét, nem is érti hogy a kétlábúak mért vannak oda érte. Fojamatosan az elf re gondol nem képes kiverni a fejéből ami történt, talán ha majd a holnapi hajóval elindul már más lesz a hejzet.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-08, 7:00 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


- Köszönöm, Nar...

*Azt sem tudja, hallja-e a másik a halk mondatot, amely megkönnyebbülést és nyugalmat hoz Nie számára. S azt sem bánja, hogy a Két-alakban-létező nem csukja be az ajtót. De ezt megteszi most ő. Felpattan az ágyról, lefordítva hagyja rajta a könyvet, s az ajtóhoz siet. Mielőtt kizárná a fogadó többi vendégét és a személyzetet is az aprócska kamrából, még kipillant a folyosóra, de már csak a távozó sárkány hátát látja. Néhány szívdobbanásnyi ideig még az ajtónyílásban áll, hogy aztán visszahúzódjon a szobába és sietve fordítsa el a kulcsot a zárban.

Lassan sétál az ágyhoz, még mindig Nar Lúrion-on gondolkozik, de aztán győz benne a kötelességtudat, s teljes figyelmét a feladatnak szenteli, amikor elmélyed a régi szövegekben és megfakult ábrákban. Csak akkor hagyja abba néhány pillanatra a munkát, amikor az aprócska asztalon, amely az ágy takarásában áll, néhányat lobogva leég a vastag gyertya, amely eddig kellő világosságot adott. De nem indul lefelé, mert egyszerűbb néhány fénylő golyóbist bűvölni és folytatni a jegyzetelést. Hiszen még sok dolga van, s szeretné a jegyzeteit reggelre befejezni, hogy a hajón már ne kelljen ezzel bajlódnia. Mert éppen elég lesz a háborgó tengeren a gyomrára és persze arra ügyelnie, hogy ne kerüljön méltatlan helyzetbe a tengeribetegség miatt.

Hát igyekszik befejezni mindent. Oldalszámokat, s kifejezéseket ír fel egymás után, emlékeztetőket, amelyek már ismert könyvekre utalnak, olyanokra, amelyek új szerzeményének "valódiságát" hivatottak bizonyítani. Néha elgondolkodik azon, ami a könyvben talál, s kérdéseket fogalmaz meg, felvetéseket, amelyeket kacskaringós elf írásjegyeket vet a papírra. Csak dolgozik, észre sem veszi az idő múlását.

Talán ma éjjel már semmi sem zavarja meg...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-09, 12:26 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel //

*Már éjfél is el múlt mikor Nar észbe kap hogy nincsenek túl sokan a fogadóban, lehet neki is ideje lenne lefeküdnie de nem akarja a lányt zavarni, hiszen úgy sem merne mellette aludni és nem akar ennél is nagyobb feszültséget kettejük között.*
-Na mi az? A kis barátnőd kizárt?.
*Viccelődve jön oda Laris az egyik pincérnő, helyes kis vörös dús keblekkel, Nar jól is meri a nőt jobban mint egyesek gondolnák.*
-Nem! Csak egy lány aki vel össze hozott a sors csodás istennője.
*Talán ezt kicsit gúnyosan mondta de hát ez az igazság, Nar bár egy kicsit emészti magát azért mert Nie ennyire fél tőle, és persze azt a másik sárkányt most helyre tenné ha éppen ott lenne, de mint tudjuk ez nem lehetséges.*
-Ittam egy jó főzetet Nar ha esetleg fáznál az éjszaka.
*Tesz finom megjegyzést Nar -nak hát ha egy kis kalandban benne van. Nem is kellet sokat győzködni és már megy is fel a nővel a szobájába közbe huncut csókokat váltanak. Laris ugyan nem öröm lány de oda van Nar ért és még egy pár másik sárkányért is, a férfi pedig nem él cölibátus ban így olykor benne van egy kis könnyű kalandban, és sokkal jobb mint egyedül az istállóban és Nie-t sem zavarja remélhetőleg. Amint beérnek a Laris szobájába kicsit hangosan csapta be Nar az ajtót, és hogy ott mi zajlik? Azt csak az istenek tudják.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-10, 3:22 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


*A hajnal hamarabb jön el, mint gondolná. Csak azt veszi észre, hogy az aprócska ablakon beáradó fényben lassan semmivé foszlanak a világító, mágikus gömbök, s Nie fáradtan dörzsöli meg a szemét. Még utoljára megforgatja a kezében a könyvet, amelynek titkait lassanként sikerült felfednie. Egyenként a fény felé tartva a lapokat, rejtett jeleket keresve rajtuk, vízjeleket, varázslattal rejtett írást, de mert nem talál semmit, fáradtan teszi le a papírhalomra a tenyérnyi olvasnivalót. Hát sikerült, befejezte.

Feláll, megmasszírozza fájó nyakát, halántékát, hogy aztán gyors mozdulatokkal pakoljon el mindent a táskájába. Alaposan körbenéz, ellenőrzi, nem esett-e be jegyzetlap az ágy alá, az asztalka mögé, hogy nem hagy-e valamit, ami ittlétére utalna a "kölcsönkapott" szobában, aztán sietve indul lefelé. Odalent egy álmos, a pult mögött éppen ébredező fogadóst talán néhány vendég társaságában, akik még békésen szundikálnak az asztalokra borulva. De neki igyekeznie kell.

Már kezdené is a mondatot, de a "Nem látta azt a férfit, akinek a szobájában aludtam?" kérdés oly kétértelműnek tűnik, így inkább máshogyan fordul a szemét dörzsölő alakhoz.*

- A bárd, aki az éjszaka itt dalolt, elment már?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-10, 10:29 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel//

*Nar és Laris egész éjjel jól érezték magukat, talán túlságosan is jól bár az is igaz hogy szobatársával nem voltak össze nőve így nem is tartozik elszámolással. Ahogy jön a hajnal és a sárkány ki pillant az ablakon látja hogy ideje elindulni. Nagyon óvatosan mászik ki a lány alól s oda megy a korsóhoz egy korsó vizet iszik és el kezd szedelőzködni.*
-Muszály el menned?
*Félkómás állapodban kérdezte a lány remélve hogy a férfi itt marad vele. Kevesen tudják de Laris oda van az aranysárkányért még ha tudja is hogy a sárkány nem az a tartós kapcsolat híve. Amióta ismeri a bárdot mindig vicces és melegszívű még akkor is ha ezt mások nem veszik észre de Laris tudja és ezért olykor sajnálja is a sárkányt.*
-Tudod hogy mennem kell.
*Mondta a lánynak és finoman meg csókolta és így szólt.*
-Nekem most legalább is nincs itt maradásom, úgy érzem el kell mennem innen.
*Mondta és fel vette a nadrágját mad elindult lefelé a lépcsőn. A lányt magára hagyva hogy tudjon készülődni, Nar elég sok emberrel volt dolga de valahogy Laris-hoz mindig vissza tér és persze ugyan ez igaz Orion-ra is. Ő a másik olyan férfi akivel Nar sokat el időzik amikor ott van akár testi akár más kapcsolatra vágyik. Bár igaz hogy el köteleződni legalább is most még képtelen a múlt nem ereszti. Ahogy megy le a lépcsőn mikor re ér felhúzza a sliccét majd köszön*
-Jó reggelt mind kettőtöknek! Liam Laris minjárt jön.
*Szól oda a pultosnak és veszi fel közben az ingét.*

-Na ha veled volt akkor ma használhatatlan lesz.
*Jegyzi meg Liam gúnyosan a sárkánynak majd hátra megy a konyhába. Laris  Nar után hozza a lantját és még egyszer meg csókolta a férfit. Miután elment Nar begombolta az ingét és fel veszi a köpenyt, bárdot a hátára teszi és indulásra kész.*
-Sokvolt a munka? Nem aludtál semmit?
*Kérdi kedvesen a lányt hátha így nem harapja le a fejét, bár ő is tett olyat amiért lehet megérdemelte azt amit kapott.*


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-07-10, 11:31 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-10, 11:02 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


*Nie végignéz a kissé zilált külsővel megjelenő férfin, de nem tesz megjegyzést az öltözetére. Inkább elejét veszi azzal az újabb vitának, hogy Nar Lúrion-hoz fordulva tér rá arra, amiért kereste a Rejtőzködőt.*

- A munka pont annyi volt, amennyit egyetlen éjszaka alatt elvégezhettem. A könyv készen áll arra, hogy a Könyvtár gyűjteményét gyarapítsa. Megvizsgáltam és szinte bizonyos, hogy eredeti darabbal gazdagíthatjuk a könyveink sorát. Ezzel elvégeztem a feladatomat és indulhatok vissza a fővárosba. Köszönöm, hogy nekem adtad. És ahogy ígértem... - s a szavai most a fogadósnak is szólnak. - A szállást, az úr reggelijét és vacsoráját én állom erre a hétre. Ha már nem engedte, hogy kifizessem a könyv árát. A szobát is köszönöm és tényleg sajnálom, hogy le kellett mondanod róla - teszi hozzá. - Legfőképpen pedig a zavartalan éjszakáért vagyok hálás.

*S tudja, Nar is pontosan érti a megjegyzését. Hiszen nem hiába hagyta őt egyedül a két-alakban-létező.*

- Ma éjjel már nem kell az istállóban aludnod. És még egyszer köszönöm. - nyújtja óvatosan a kezét a férfi felé úgy, ahogyan az emberek között látta. - Hamarosan indul a hajóm, igyekeznem kellene... Az istenek legyenek veled!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-10, 11:39 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel//

-Ó nem kell nem eszem itt, sietek én is a kikötőbe.
*Igaz e szavakat mondta de attól el fogadta a kéz fogást, és egy kedves mosoly is ül az arcán, na nem pimaszos csak olyan kedves mosoly.*
-Esetleg mehetünk együtt is egy darabon, bár tudom én egy rettenetes gyík vagyok és szerinted veszélyes.
*Persze a rettenetest nem gondolta komolyan csak viccelődött egy kicsit, ha már egy darabig nem lesz ezen a kontinensen. A reggelit is azért nem kéri mert a gyomra görcsben van hisz elfogja hagyni azt a he jet ahol eddig élt vagy legalább is élni próbált de a  sok fájó emlék miatt most úgy érzi jobb ha elmegy.*

-Liam akkor a csomagot ideadod amit meg beszéltünk?
*Szólt a kocsmárosnak mivel tegnap kérte hogy egy kis uticsomagot állítsanak össze, amit persze a megfelelő összegért meg is kapott. Nar sose kér ilyet mindig lesz valahogy úgy van vele, de most más a helyzet és kitudja mire lehet szüksége. Reméli hogy tényleg készen van a csomag és nem kell itt időzni sokáig hiszen tegnap el ment volna ha van hajó ami elviszi.*
-Igen kész a csomag itt van!
*Nagy sietséggel hozza Narnak Laris, aki még mindig nem örül hogy elmegy a lovagja, de tudja hogy nem tehet semmit ez ellen, a lány minden olyan finomat be pakolt amit a sárkány imád és szeret. Tudja hogy talán sose látja a férfit de ugye a remény hal meg utoljár.*


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-07-11, 12:17 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-11, 12:10 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


*A kézfogás gyors és udvarias és a lány már indulna is, amikor meghallja a férfi hangját.*

- Ó nem kell nem eszem itt, sietek én is a kikötőbe.

*Nie csodálkozó pillantással néz Nar Lúrion-ra. S aztán a humoros megjegyzés, amely oldani kívánná feszült hangulatát, csak még furcsábbá tesz mindent. Hiszen eddig azt gondolta, a Rejtőzködő majd keres egy elhagyott helyet, ahol átváltozhat, hogy aztán saját, valós alakjában induljon tovább. Eszébe sem jutott, hogy ez másként is lehet.

Most mégis azt mondja az ifjú, hogy hajón akar utazni, s ezzel Nie-ben feszültséget ébreszt, aggodalmat kelt. Mert aggódnia kell, hogy a Két-alakban-létező majd veszélybe sodorja utastársait és veszélybe sodorja önmagát is.

Hát csak áll ott néhány pillanatig, hallgatja a holmi csomagokról szóló párbeszédet, s nem tudja, mit kellene felelnie a kérdésre. Nem tudja, vajon kit sodorna veszélybe azzal, ha nem árulná el, hogy mi miatt aggódik oly rémesen és mi miatt nem fedte fel eddig Nar kilétét. De mert habozása alkalmat ad arra, hogy az úti csomag elkészüljön, Nie már csak akkor felelhet, amikor a Rejtőzködő is készen áll az indulásra.*

- Elkísérnél? Mégis, hová utazol?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-11, 12:29 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel//

-Mi az egy magam fajta nem utazhat hajóval?
*Jegyzi meg viccelődve a férfi majd kicsit komolyabbá válik az arca mikor a lány meg kérdi uticélját, de tudja illik válaszolni.*
-Egy másik kontinensre valószínűleg nem egy hajón fogunk utazni, de a kikötőig szívesen elkísérlek, ha lehet.
*Elég gyorsan elintézi a választ, nem szívesen beszél az uti céljáról főleg mert ki tudja ki kinek jelent itt. A sárkányok nem igazán szeretik legalább is egy részük árulásnak tartja, ha nem a sárkányuralmon ügyködik egy két fajtársuk. És Nar ilyen ezért utálják sokan a fajtájából, no meg az emberek sokszor félnek tőle, még ha nem is szokták a sárkányok reklámozni mik Nar sose tagadja, direktben nem de mint Nie esetében is elő fordul hogy kiderül.*
-Nos akkor indulhatunk?
*Kérdően néz a leányra de közben olyan kisfiús sárm is megfigyelhető rajta, ami nyilván nem nyűgözi le az elf nőt. Ugyan Nar nak nem is célja lenyűgözni a lányt csak szeret társaságban lenni, ezért is ajánlotta fel a lehetőséget.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-11, 8:51 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


*A kérdésekre kérdésekkel felelni Nie véleménye szerint sem megfelelő, a lány most mégis azt teszi, nem tudván parancsolni meglepetésének. Hiszen Nar Lúrion szavai kétértelműek, s olyan feltételezésekre késztetik őt, amelyek minél hamarabbi tisztázása a maga megnyugtatása miatt is fontos számára.*

- A magadfajta? Nos, a magadfajta eddig is azt tett, amit csak szeretett volna, így nem hiszem, hogy a hajón való utazást kellene pont nekem tőled megtagadnom. Csak megleptél vele. Ahogy azzal is, hogy jövőbeli terveid kapcsán más kontinenseket és társakat emlegettél. Hiszen hogyan is érthetném másképpen azt, hogy "fogunk utazni" szavakat. Így nem értelek téged. Mert, ha vannak útitársaid, kérlek, ne fecséreld rám az idődet. Nem szükséges elkísérned sehova. Ahogyan tegnap is láttad, képes vagyok megvédeni magam - utal az odakint történtekre. - Akár egy magadfajtától is. Vagyis köszönöm az ajánlatodat, de nem szükséges velem jönnöd. Norlan még biztonságos hely számomra is. Nem kell megvédened SEMMITŐL és senkitől. De egy valamit azért megtehetsz értem. Kérlek, ha hasonló dolgokra bukkansz, mint ez a könyv, értesíts csak nyugodtan. Vagy keress... - teszi hozzá kétkedően, hiszen abban talán joggal reménykedik, hogy Valianban nem járnak túl gyakran Két-alakban-létezők, s Raven Back jelenléte is csak rémséges kivétel volt, így Nar Lúrion sem vállal egyetlen találkozásért majd felesleges kockázatot. - A Valiani Nagykönyvtárban megtalálsz... - búcsúzik végül.

*S ha Nar Lúrion útnak engedi, hát sietve indul a kikötő felé, táskájában a Könyvtár legújabb "szerzeményével" s annak biztos tudatával, hogy ismét egy sikeres küldetésen van túl.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-19, 2:23 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Niel//

-Útitársaim? Nincsenek én rólad beszéltem hogy nem egy hajóval fogunk utazni. Hasonló dolgok vannak még a birtokomban, lehet majd meg kereslek.
*Miután Nie befejezte és már ki is lép a fogadóból, Nar is így tesz. Miután kilép még egy pillantást vet a fogadóra no nem az fog hiányozni hanem Laris, de ki tudja talán még találkoznak feltéve hogy vissza tér ide egyszer.*
-Hát akkor indulás!
*Mondta és elindul a kikötő felé na persze tisztes távolságból úgy érzi a tegnapi után a lányak már elege lehet belőle nem is kicsit, és különben is mindig van hajó ami elviheti őt innen. Ahogy haladnak az útjukon útonállók csapata állítja meg őket. Nart közelebb rángatják Nie hez lévén hogy csak bárdnak nézik és nem sejtik hogy ő nem egy egyszerű bárd. Természetesen ha tudnák hogy Nar ki vagy is hogy mi akkor eszük ágába sem jutott volna hogy pont őket támadják meg, de nem tudják és ez lehet a vesztük is.*
-Na nézd már egy elf és egy bárd! Hogy mik vannak!
*Gúnyolódik az egyik útonálló velük, hát igen nem a jó modorról híresek az ilyen emberek.*
-Na akkor most vagy ideadjátok az értékeiteket vagy meg haltok!
*Fenyegetőzik a másik, Nar egy szót sem szól kíváncsi hogy Nie mit fog tenni és ha segítség kell akkor besegít neki.*

//Bocsi hogy így eltüntem Smile//
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-07-24, 8:07 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


*Az útonállók nyilván nem mérték fel a helyzetet megfelelően. S ha ez így van, csak egyet jelenthet a dolog. Norlan-ban oly kevés Két-alakban-létező és elf fordul meg, hogy talán a kétes foglalkozást űzők még nem találkozhattak velük eleget ahhoz, hogy figyelmeztető tapasztalataik lennének velük kapcsolatban. S ha egy bárdról nem is feltételezik, hogy más is rejtőzhet az egyszerű külső mögött, egy karcsú és veszélytelennek tűnő elf hölgy még annyira sem rettenti vissza őket attól, hogy kifosztani próbálják őket.

Ostobaságuk további bizonyítéka lehet az is, hogy olyanokba kötnek bele, akik láthatóan nem rendelkeznek túl sok vagyontárggyal. Hiszen a bárdok jobbára annyit "dalolhatnak" össze vándorlásaik során a kocsmákban, fogadókban és vásárokon, amennyiből néhány napig megtölthetik a hasukat étellel és itallal, fedél lehet a fejük fölött és nem kell a szabadban éjszakázniuk. De aztán - a tapasztalatok szerint -, ha a nótás kedvű vándor nem mestere a szakmájának, lassan csökken az érdeklődés a balladák, énekek iránt, amelyekből nem bújik meg végtelen mennyiségű a dalnokok fejében. Így aztán, ahogy a bevétel egyre kevesebb, úgy lesz egyre sietősebb az, hogy odébb álljanak. Tehát ha bárdunk útra kelt, sok minden nem rejtőzhet már a holmijai között.

S láthatóan Nie sem hord magával túl sok holmit. Talán csak finom öltözete, s alakja az, amely azt hiteti el a zsákmányra vadászóktól, hogy van keresnivalójuk a párosnál, s hogy nem számíthatnak túl sok ellenállásra.

De ha így vélekednek, hát csalódniuk kell. Már rögtön azért, hogy a megszólítottak nem teszik azt, amit parancsoltak nekik. És talán azért is, mert fenyegetésükre a nő válaszol, s rajta sem látszik túlzott ijedtség.

Hiszen Nie nem is rémül meg tőlük. Tudja, hogy képes egyetlen pillanat alatt "elmenekülni" a helyzetből, s a sötét alakok semmit sem tehetnek, hogy megakadályozzák. Abban sem kételkedik, hogy "útitársa" is képes - vagy így, vagy úgy - megvédeni magát.*

- Nincs okunk ilyet tenni, de nektek annál több, hogy most rögtön elengedjetek minket. Ostobaság olyanokba belekötni, akikről nem tudtok semmit. És azt hiszem... - néz most a mellette állóra. - Valamennyiőtök számára az lenne a jobb, ha megfogadnátok ezt a tanácsot. Nos, ugye van elég eszetek, hogy így tegyetek?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-08-07, 7:03 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

*Csendben hallgatja Nie szavait ami igen tiplomatikus tekintve hogy mind a kettejük elég erős fajba tartoznak sőt még tüzet is okád, legalább is az egyikük.*
-Na hallottátok a hölgyet el lehet menni.
*Higgadtt és kimért hangon jelez a sárkány az útonállóknak bár kételkedik abban hogy odébb állnának, hisz ha eszük lett volna akkor meg sem állítják őket.*

-Na nézd már de felvágták a lány nyelvét!
*Modta ez egyikük majd a másik is megszólalt.*
-De a bárd se tudja kikell beszél!
*Láthatóan a két férfi igen merészen gúnyolódik a két utazón és bár a legtöbb elf nem szokott konfliktusba keveredni ugyan ez a sárkányokról már nem mondható el.*
-Na de uraim! Nem kell ez az erőszak, küllőmben is ma nincs kedvem csontot törni.
*Szólal meg ismét a sárkány hangjában a félelem szikrája sem hallható, bár minek is tenné? Hiszen sokkal erősebb ellen feleket is pusztított már el akkor ez a két úton álló se fog ki rajta.*


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-08, 7:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-08-08, 4:13 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //


*Feleslegesnek tartja a vitát, és még feleslegesebbnek azt, hogy a sárkány felfedje erejét, s ezáltal önmagát is az ostoba haramiák előtt. Hiszen Nar Lúrion fenyegetésnek szánt szavai számára sokkal többet jelentenek, mint a tudatlan horda számára, így Nie a legegyszerűbb megoldást választja. Ha látják is a mozdulatát, amellyel a mellette álló karja felé nyúl, talán a rablók azt hiszik, segítséget, támogatást vár a férfiútól, s női gyengeségének jele csak, amivel azt mutatja, kitől remél biztonságot. S az ige, amely előhívja a varázslatot, talán már nem is hallható számukra. De mert egyikük sem volt olyan bátor, hogy áldozatát megragadja, így Nie-nek nem kell tartania attól, hogy a teleportálás nem várt és nem kért útitársakat is magával ragad. S ha az útonállók majd feleszmélnek, nem a bárd lesz az, akit vajákossággal vádolnak majd.

Hát ha a Rejtőzködő nem vet gátat annak, hogy a varázslat teljessé váljon, hát a következő pillanatban már a város kikötőjének egy kevésbé forgalmas részén állnak, s Nie már engedi is el a kart, amelyet eddig halvány, karcsú ujjai érintettek, csak hogy útjára engedje a Két-alakban-létezőt. Néhány figyelmeztetéssel és jó tanáccsal ellátva.*

- Nar Lúrion, felesleges mindig, mindenkinek megfelelni a kihívására és arra úgy válaszolni, ahogyan egy sárkány tenné. - kezdi halkan. - Azok az emberek csak ostobák és tudatlanok voltak, de nem hiszem, hogy ezért a csontjukat kellett volna törnie. Egyszerűbb és ésszerűbb, ha néha nem ilyen önérzetes és nem harcol folyton. Próbáljon észrevétlen maradni, ahogy a fajtájabeliek is csinálják. Csak vegyüljön el és maradjon láthatatlan. Az emberek többsége nincs a tudás birtokában, s nem sejti azt, hogy köztük olyanok járnak, mint amilyen Ön is. Hát csak vigyázzon és kerülje a bajt! - búcsúzik el végül. - Nos, akkor jó utat, Nar Lúrion...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-08-08, 4:28 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

*Fenyegetésére Nie megragadja a karját és elkezd egy bűbájt, Nar persze tudja hogy miféle mágia de nem szól egyetlen szót sem. Amikor végez és a kikötőben vannak természetesen az elf ismét oktató üzem módba kapcsol. Nar végig hallgatta majd nagy levegőt vesz és meg szólal.*
-Köszönöm a tanácsot, de nem bántottam volna őket csak rájuk akartam ijeszteni. És nem szokásom csak úgy felfedni magam az emberek ellőt na jó többnyire. Bár meg lep hogy segítettél, elvégre nem kedvelsz se engem sem a fajtámat.
*Fejezte be a sárkány és nézett a lányra, néha nagyon nem tud el igazodni a kétlábúakon hogy mit mért tesznek. Hiszen Nie fél tőlük akkor mért segített neki? Bár lehet hogy csak a két úton állót akarta megmenteni a sárkánytól, ami már logikusabb mint hogy Nart.*


A hozzászólást Nar Lúrion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-08, 7:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-08-08, 4:51 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

- Nincs okom védeni magát és nem is szorul az én támogatásomra - folytatja immár hangosabban. - De az, hogy kedvelem vagy sem, nem ok arra, hogy a vesztét akarjam. S ha a szándékait igyekszik menteni, tudnia kell, hogy nem bízom abban, hogy mindig, minden körülmények között képes uralni a természetét, ahogyan arra... más sem volt képes. Így nem csak Önt, de valamennyiünket "megmentettem" egy kínossá is válható helyzetből. Így csak azért kértem, hogy legyen óvatos, mert mások még kevésbé kedvelnék ezen a helyen - utal a város "tudatlanságára. - De azt el kell ismernem, hogy némi félreértéstől eltekintve nem tett ellenem semmit, s így nem szolgált rá a megvetésemre és arra sem, hogy eláruljam a "titkát". Hát nem is teszem. Ezért kérem, ne firtassa az indokaimat, arról, hogy miért tettem azt, amit tettem, ahogy én sem tudakolom az Ön terveit.

*S ha a férfi nem mozdul és még mindig őt nézi rezzenéstelen tekintettel, akkor türelmetlenül folytatja.*

- És most kérem, engedjen. Megyek, megkeresem a Valian-ba tartó hajót...

// Ha folytatni szeretnéd, "átköltözhetünk" a kikötőbe, ha nem, öröm volt veled összefutni Smile //




A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-08-08, 7:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Tűz fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tűz fogadó
Vissza az elejére 
9 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» A fogadó
» Vén kujon fogadó
» Csillagfény fogadó
» Fehér lady fogadó
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: