LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Középvidék

Go down 
+47
Nie
Raven Back
Elonar
Valturaan
Hossin
Lysanor Eweny
Alamaise
Quverdinmia N'Alghir
Kockázó
Kalandmester
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Regélő
Tom Lorneas Nightwalker
Feline Eryneth N'Ardes
Aldo Barras
Mia Ruton
Fela Husani
Sol
Moozen
Aranyszirom Amrita
Veron
Gomora
Trintorin
Ilsette Zinthe
Adria Belorian
Vogon Beebebrox
Wyerre von Morhan
Xerar
Nawarean
Darthys Indoril
Marius Dior
Balál Tangeran
Silarona
Alvor Freyr Ottar
Sou
Formenya Hyalma
Onoria
Arash N'gobo
Fatima Ferses
Lothár Von Falkenhausen
Raman
Gylnar Radek
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Thalion Órëa
Mesélő
51 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next
SzerzőÜzenet
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2021-06-10, 7:07 pm

//Kain - ennyi idő alatt, az a bor(nak való) megérett, leszedték, préselték, kiforrt és most Középvidék - Page 36 1f377 //

Keserű szájízzel és egyszerűen kivehetetlené vált szavakkal, mormogok valamiféle választ szavaira. Ősiek a törvény! Olyan természetellenesnek érzem azt a könnyedséget, amivel ezeket a szavakat elém tárta, mintha mélyen még most is vallaná ezt a hitet. Azt, amelyik nekem pont olyan, mint a pikkelyek alá szorult törek, de átforgatva van hasonlóság. Zavaró, szinte kínszenvedés megszabadulni tőlük és még utána is sokáig elkísér a feszítő érzés. A tanulsága az, az ilyen esteknek pedig annyi, hogy jobb elkerülni és mindennél óvatosabb lenni. Ezért igyekszem tudomásul venni, hogy hol a helyem és megzabolázni azt a megmondó ént, akinek nem tetszik, hogy sárkányokat ugrasztanak egymásnak, hogy a legtöbb sárkány olthatatlan vágyat érez cselekedni egyetlen parancsukat hallva is, még ha az ár az életük, vagy fiókáiké. Én sem leszek különb. A felismerés pedig dühvel rántja tekintetemet a földre. Ha most szabadulnék meg a rabságból és a tenger nem erre a földre dobna vissza, talán másként lenne, egyszerűbben, tisztábban telnének az éltes kort váró napok. Talán és ha?
Keserű a mosoly, de elengedem a gondterhelt gondolatok. Találgatások, lehetőségek, azok amik a múlt részét képezik már elérhetetlenek és a jövő felé tekintve kár lenne bármit is eldöntetettnek remélni. Ezért kaptuk a döntés szabadságát, nem de? Hogy saját jogon, vagy érdekből ítéljünk és valljunk majd szint. Ez a mostani diszkurzus sem más, mint egy csekély vallomás, hogy lehet másként is. Nem vagyok ritka madár, legalább is úgy érzem, ha nekem sikerül lejjebb csúsztatni a gyűlöletemet, az olthatatlan vágyat, hogy ... Elnyelve a gondolatot, lepereg a késztetés is, ami vért ontana, az odalent dajdajozókét, vagy dolgos parasztokét. Mindegy is, azzal ellentétben, kellemes kíváncsisággal fordulok a csukódó ajtó felé, ahol éppen csak megszakadt mozdulatát és annak folytatásában reményt látok. Csalfa volt, ennek dacára is komisz mosoly futja körbe az arcomat, hát nem jött még rá, hogy ezzel a borzogató hangnem lepereg rólam.
- Hé! Ha annak tekintettelek volna, akkor nem fáradozok a kedveskedéssel. - kiáltok utána nem titkolt jókedvvel színezett méltatlankodással. Szándékosan kivárva azt az utolsó pillanatot, amikor az ajtó már becsukottnak tekinthető, de nem kell még bajlódni a kilincs lenyomásával, hogy újra ki lehessen tárni. Nem tudnám letagadni, hogy feszülten vártam arra, hogy ez megtörténjen. Megtörténik?
Ha nem, hát nem. Csalódottságom leplezetlen, ahogy a szoba sötétbe borul, de nem marad védtelen, ha újra feltárulna az ajtó meglepetés érheti, de csak a hvatlan vendéget. Nincs szükségem a fényárra, elég lesz egy egészen apró szikra is, aminek gyér fényénél látok neki a műveletnek. Finom ívű körök és metszetek öltenek vékony fényívet, hogy aztán a lehető leghatározottabb ívű rúnákat írjam a megfelelő oldalra. A lángvörös fény erejét az a parányi sziporka szívja magába, ami mellettem lebeg. Így nem zavarom a fogadón belül és kívül kószálókat, talán még a varázslatra kiélezett érzékeket sem ingerli. Idővel, mert ez nekem még hosszabb időbe telik, mint tanítómnak, a vér égető színe lassan mélyül, ametiszt baljós lilája és azt levetkőzve, az ónix sötétjét veszi fel a varázslat. Itt az idő felhasználni a fiolát, melyet előre elrendelt helyére illesztve menten szilánkokra roppan, a szétszóródó por még sem teríti be a szobát. Kavarog, izzik, olvad, hogy végül új alakban, a szertefoszló kör árnyai közt leljen nyugalmat.
Fáj a fejem. Az ajtó útálatos módon adja a lehetőséget, mert, ha már nem hozott nekem valami lőrét a méltán híres lópokróc, attól én még lebattyoghatok érte. Ezt kelletlenül meg is teszem és sebtiben eleget teszek a lehetőségnek, mielőtt meggondolom magam. Néhány lépés és váltott szó után már kegyelmet kérő mosollyal osztozom a fogadós örömében, csak szabaduljak tőle és a fogadó túlhangos terhétől. Búcsúzóul még sem kérdem meg, hogy a fekete mágus elhagyta e m ár a fogadót, ahogy a kísértét is meszelököm, amikor elsétálok az ajta előt. Némi gyerekes daccal győzve meg magam, hogy ha nem hozott, hét én nem indítványozom a meghívást, pedig, mint tartják: ökör iszik magában. A szobába visszatérve a kis gyűrött fészekbe huppanok és jobb híján tőltök...
Ha igen, hát ...
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2021-06-14, 9:30 pm

//Aegaqien - ezúttal magányos iszogatás lesz Wink//

*Nem tér vissza, nem tárja ki az ajtót, sőt, első útja, noha az utolsó szavakra még megtorpan, s fakó arcán apró grimasz fut végig, ajtajához vezet. Tenyerét rátéve oldja fel az azt lezáró bűbájt, s lép be, de nem zárja be újra.
Rövid gondolatmenetek futnak végig komor elméjében, s ezek közül az első, hogy Silaronára nem lel rá itt. E falut elhagyhatja, s a fogadót is észrevétlen.
Természetesen, nem az ajtón távozik, s még csak nem is az ablakon, sokkal inkább egy varázslattal, minek nyomán csak gyorsan oszló, ködszerű füst marad.
A másik hím nem fog utána jönni, s ha mégis jönne, a szobát üresen találja. A kulcs az asztalon pihen majd, mit a cseléd, vagy maga a fogadós is meglel majd, míg ő maga immáron odakint, nem messze a fogadótól, jelenik meg.
Az éj sötétje jól rejti fekete, bőrkabátos alakját, amikor távolodik a falu fogadójától, s magától a kétlábúak aprócska településétől is.
Tán jobb is, így, ha már itt nincs keresni valója, távozik, s ezzel elkerüli, hogy ha úgy hozná a szükség, egy újabb fajtárs életét oltsa ki.
Így jobb mindenkinek, bizonygatja magában.
Amikor elér egy nagyobb, fás területet, az addig élő természet hirtelen halálosan csendessé válik.
Kik megtehetik, kitérnek a ragadozó elől, kik nem, elbújnak, meghúzódnak, kitérnek útjából.
Nem ismeretlen ez számára, s miután mélyeket szippantva a felé fújó szélből, nem érzékeli kétlábú közelségét, hát az első rejtettebb réten, mi elég nagy, egyetlen villanással veszi fel valódi alakját.
Arany pikkelyein a fák közt beszűrődő Hold fénye is alig csillan meg, s így nyugodtan engedi le tagjait a bozótos közé.
Szárnyait is leengedi maga mellé, mint egy takarót, miközben farkával körbeöleli testét, s mellső lábaira engedi le arany pofáját.
Hangos szusszanással pihenteti meg hatalmas testét, de a látszat csal.
A századok alatt hozzászokott, hogy sosem aludjon teljesen nyugodtan, így most is, mint a vadak, kikre veszély leselkedhet, félig éberen alszik.
Az első neszre, az első kósza szagra érzékei riadót fújnak, s már teljes éberséggel dönt a továbbiakra.
Az éj azonban nyugodalmasan telik, s így a hímet elsőként megkorduló gyomra bírja ébredésre, minek hatására lustán emelkedik fel a talajról.
Vadásznia kell, hogy megőrizhesse erejét.*

//Ha van kedved, csatlakozz, ha nincs, akkor köszi szépen a játékot és még találkozunk! Smile//

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2021-08-03, 11:29 am

//Kain - Wink //

Csak a sötétben képzelgés kelti fel bennem azt a csalfa érzést, azt, amelyik mohon issza a vér vörösében löttyenő lé látványát. Vér. Végül is az, szigorúan véve persze. Nézőpontot váltva pedig, csak egy bor, nem jobb és nem is rosszabb annál, amit valaha is ittam. Olyan semlegesen savanyú és még is érdesen édeskés ízt hagy a nyelvemen, mintha csak végső, szavakat nem ismerő jellemzése karna lenni a lezárult találkozásnak. Fanyalogva, de egyre kevesebb ítélkező gondolattal csurog le torkomon az elsőt követő néhány korty.
Nem ragaszkodtam az úri módhoz és nem is igazán érte meg, legalább is csökkenő darnáim száma szerint számolva, mert maga a látvány, a mozdulatokban rejlő játékosság. Nos, azt hiszem, mindenképpen megérte! Nem a legvékonyabb, de még is csak az üvegpoharak sorába tartozó darab simul ujjaim közé, remek és igazán egyszerű szórakozást nyújtva, ahogy megbolygatva, hajtva, csendes örvényben mozdul bensejében a nedű. A közelmúlt váratlan találkozásának élménye elnyugszik elmémben. Így is kell lennie! Nem szül újabb és újabb gondolatokat, találgatásokba sem bocsátkozik. Valahova mélyre kerül ez az egész, a haszontalannak ítélt dolgok, tapasztaláshalmok közé, hogy valóban megfeledkezhessek róla, de még is nyoma maradjon, hogy ha szükség úgy hozza, előnnyé válhat, hát legyen miből meríteni.
Előny. Előnyök. A korábbi varázslat hűlt helyére vándorol tekintetem és ott is ragad, mert nem rejtettem el korábbi tevékenységem végeredményét, az, azóta is ott pihen a padlón. Nyugodt szívvel hagytam ott, átok természete nem kecsegtet semmi mással, csak balszerencsével. Olyan sorssal, aminek nyomait könnyű szerrel követhettem volna. Igen, leges legbelül igen is bánom, hogy az egészen élénk és feketébe hajló bíbor színeiben játszó, pókszerű képződményt senki sem tulajdonította el. De, ahogy a gondolat visszacsalt a feladatomhoz, bármennyire is utálni fogom a bőröm alá kúszó idegen akaratot, ez ad előnyt és lehetőséget, hogy végre hazatérhessek. Ez pedig mindennél csábítóbb, olyan határozott fegyelmet ad, ami nem hagy maradást a nem akarom húzódzkodó szándéknak.
Felhajtom a bor pohárban hagyott maradékát, lustán fordul szabad kezem közben, intve hívva a korábban eltett térképet, amely rosszul esően alábecsült tárgynak tekintetett, legalább is én ezt éreztem. No-no! Nem most van itt a háborgás ideje. Meg, vélt dolgok felett kár is lenne, hiszen végzi a dolgát, kiterül előttem, új oldalát mutatva meg, ahogy a nem régiben teremtett kristály helyet cserél a pohárral. Lehetőségeimhez mérten kényelembe helyezve magam, a térkép hullámzó, anyagiból valami egészen mássá átlényegülő felszíne főlé nyújtom a "pókot" tartó kezem és az ima szavait szinte hang nélkül mondom, mondom és mondom.
Mire a kristály átcsúszik hideggé dermedt kezeimen, elsimul a térkép felszíne is magába rejtve a fókuszt, odakint már megtörik a sötétség. Fáradtan dőlök előre, orrot törölve, hogy a csepegő véremmel ne kenjek össze lehetőleg semmit. Természetes késztetésnek, hogy elnyúlva kipihenjem magam, tudatosan szegülök szembe, mert most még tudom hová kell mennem. Ez a fajta tudás viszont illékony és túl nagy az ára, hogy én erre még egyszer rávegyem magam. Ezért is mellőz mindenféle odafigyelést az a mozdulatsor, amivel visszarángatom az ágyra azt, amit leszedtem róla, a sietség annál inkább jeleskedik. Utóbbinak köszönhetően pedig meglehetősen hamar, noha talán kissé még mindig kótyagosan, magam mögött hagyhatom a néptelenné csendesedett fogadót és a nem várt találkozás emlékét.

//Köszönöm szépen a játékot! Smile A vadászat legyen egy későbbi játék ígérete Smile csak ne Dremer vadászmezein //
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-13, 9:45 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Minden megváltozott. A világ komorabb lett és sötétebb. A barátságok vagy elmélyültek, csak hogy hamis biztonságot nyújtsanak a reménytelen jövőben, vagy belepte őket a füst és a bánat, ami Telar pusztulását kísérte mindenki lelkében, aki akár csak hallott róla. A fény csak egy-egy túlontúl rövid időre ragyogott fel, amikor Nie és barátaiból álló családja néhány napot, de akár csak órát tölthetett együtt. De aztán mindenki ment a maga „dolgára”. Feladatok, parancsok, kérések, kötelesség és felelősség. Mindenkinek volt oka arra, hogy komoran, de mégis teljesítse a rábízottakat.

Nie is így volt ezzel mostanában. Gondolatai egyre sötétebbek és keserűbbek lettek, mert a ház, amely néha szűkösnek bizonyult, most olyan csendes volt, hogy a lány úgy döntött, itt az ideje, hogy néhány napra a középvidék falvai és magányos házai felé vegye az irányt. Befejezte az iratok rendezését, helyet talált a szerzeményeinek és megírta azokat a leveleket, amelyekkel adós volt. És most valami új dologra vágyott. A barátain kívül kevesekkel tartott kapcsolatot még úgy is, hogy a Könyvtáros néha megkereste egy-egy elf nyelvű szöveg értelmezése miatt, vagy hogy érdeklődjön afelől, vajon sikerült-e már anyja rózsáinak „testvéreire” bukkannia valahol. Amíg az elsővel kapcsolatban mindig jó hírrel szolgálhatott idős pártfogója számára, addig az utóbbival nem volt szerencséje. Orod Opelë híres kertje nem kelt új életre az aprócska szigeten. Talán a hiány volt az, ami miatt most útra kelt. Talán a tervben rejlő lehetőség indította el a falvak és tanyák felé, amelyek gazdái bizalmatlanok voltak az idegenekkel szemben. Mostanában még a szokottnál is bizalmatlanabbak. De az elf leány sosem volt félelmetes és ijesztő, s pontosan tudta, néhány darna esetenként hatalmas segítség és megfelelő ár lehet egy „sajnálom, errefelé nem nőnek olyan virágok”-ért, vagy egy „nincs nekem az ilyen úri dolgokra időm”-ért. Aztán az érmék persze előhozták a bátorságot és az ilyen időkben megbocsátható élelmességet is, és Nie – ha nem is talált a tenyérnyi fehér virágokhoz hasonlókat – azt azért megtudta, hogy hol cserélhet ízes és illatos rozmaringért néhány szál zöldséget, vagy egy kosár áfonyáért kecskesajtot és tojást. Hogy ne tegye próbára ismeretlen informátorai türelmét túl gyakran és persze, hogy valamiféle terv-jellege is legyen a keresgélésnek, Adan leánya apjától örökölt alapossággal vetette papírra a felkeresett helyeket, s így hamarosan már hasznos listája volt a cserélhető árukról, és megvásárolható terményekről. És persze más haszna is volt a kóborlásainak. Egyre több háznál hagyhatott „útjelzőt”, hogy könnyebben és gyorsabban odatalálhasson, s így egyre több menekülési útvonal állt rendelkezésére baj esetére.

Mert a bajra mindig számított. Ez is csak egy új szokás, következmény volt. Ez is csak valami olyan dolog, ami része lett a mindennapjainak. Talán ezért nem érkezett soha egyetlen ismerős otthon ajtaja elé, vagy a falu főutcájára, ha teleportált, vagy ha kaput nyitott és ezért rejtette finom, elf módra szabott öltözetét egy szürke, durva szövetből szabott köpeny alá, amelynek méretes csuklyája eltakarta a hófehér arcot, az égkék szemeket… és persze az elfek oly annyira árulkodó jellegzetes fej- és fülformáját is.

És persze igyekezett sötétedés előtt mindig találni egy fogadót, ahol rövid kérdezősködés és a jelenlévők szigorú „feltérképezése” után éjszakai szállásra találhatott. Most is oda tartott, az egyik kissé kopottas, ám mégis tisztának ható útszéli házba, amelynek bejárata fölött még nem gyújtották meg az esti vándorokat hívogató lámpásokat és csak – Nie számára is elfogadhatónak ítélt – zaj szűrődött ki a félig nyitott ablakokon. De a lány még a házhoz közeli kisebb erdő szélén, kétembernyi magas fák árnyékában állt, szinte láthatatlanul és az eget, no meg a szekérnyi széles utat fürkészte.

Nem akart meglepetést…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-14, 5:45 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//

A fogaim hangosan megcsikordultak és hangos nyögés hagyta el az ajkamat, ahogy egy fának próbáltam támaszkodni és elvétettem. Nagy erővel ütődtem neki és ez olyan fájdalomhullámot indított el a testemben, hogy szívesen elájultam volna, bele a megváltó sötétségbe, de………nem veszettem el az eszméletemet.
~ A nyomorult, büdös életbe! Még ez sem sikerül! Már semmi sem sikerül! ~
Pár hete, ha valaki azt mesélte volna nekem, hogy itt fogok állni, koszosan, számkivetetten és minden bizonnyal halálos sebekkel, amiket még csak nem is az ellenségeim, hanem saját fajtársaim okoztak, simán körberöhögtem volna, aztán kihívom egy párbajra és megleckéztetem egy életre.
De megtörtént ez az elképzelhetetlen dolog! Furia halott és én célpont lettem azok szemében, akik eddig rettegték a hírnevét. Sokan tudták, hogy híreket szállítottam neki és nem mindenki örült annak, amit a Nagyasszony fülébe súgtam.
Nem számítottam rájuk és bár egyenként talán nem kerekedtek volna felül rajtam, de közösen nem lehettem ellenfél. Harcoltam persze, de alul maradta és épp csak el tudtam menekülni.
Igazából azt sem tudtam hol vagyok, csak, hogy egy erdő szélén és előttem egy emberbeszédtől hangos fogadó állt. Legalábbis ezt még kivettem a lemenő nap fényében, mikor a fa tövében összeroskadva megemeltem a fejem.
Emberformában voltam, de tépett ruhámmal és vérben úszó testtel nem valószínű, hogy szívesen fogadtak volna. A háború bizalmatlanná tette az embereket és már túl sokan tudták, hogy a sárkányok kétlábú alakba is bújhatnak. Legjobb esetben csal elzavarnának, rosszabban eltemetnek a hátsó udvarban.
Nem is tudom minek aggódom ezen, hiszen hamarosan úgy is elvérzem. Mély karmok által szúrt és szakított sebek voltak a vállamon, a bal oldalamon és a bal combomon. A fejem is megsérülhetett, mert folyamatosan vér csorgott a szemembe, bár egy ideje már nem éreztem, csak a megkérgesedett réteget, ahogy rám száradt.
Saját alakomban talán még meggyógyulhattam volna előbb-utóbb……talán, de itt nem változhattam át, akkor agyonvertek volna azonnal.
Így még talán volt egy kis időm, hogy számot vessek az életemmel, ezért némi fájdalom és sziszegés árán elhelyezkedtem a lehető legkényelmesebben és sóhajtva lehunytam a szemem.
Az emberek szaga már oly rég beleette magát az orromba, hogy tudtam, ha valaki belém is botlik nem fogom megérezni.
Szánalmas! Gyűlöltem magam a tehetetlenségem miatt, de el kellett fogadnom, hogy talán ennyi volt………
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-14, 7:29 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Talán a több bor, a jobb hangulat teszi, de Nie hallja, hogyan válik egyre hangosabbá az odabentről kiszűrődő zaj, hát azon gondolkodik, talán mégsem ez a hely lesz az, ahol a mai éjjelt tölti. Bánja már, hogy ennyire bízott az ítéletében és a fogadó jó hírében, amelyet – igaz egyetlen és mindeddig nem megismételt alkalommal – saját maga is megtapasztalhatott. Akkor csak néhány, többségében fáradt utazó üldögélt az ivóban, hogy aztán – az egyszerű vacsorájuk elköltése után – mindannyian igyekezzenek az emeleti szobákba, hogy csendben töltsék el a hajnalig tartó órákat.

Most azonban nincsen csend. Sőt inkább egyre hangosabb lesz a ricsaj és Nie már azt is hallja, hogy poharak csörögnek és székek borulnak fel hangos csattanással. S mielőtt az elf leány elindulhatna, hogy tévedését kijavítva valahol máshol keressen magának éjjeli szállást, a vastag faajtó is kivágódik és néhány egymásba kapaszkodó alak tántorog ki a fogadóból, miközben egy határozott férfihang osztogat valakinek utasításokat még odabent.*

- Igyekezz, hozd azt a szekeret és gondoskodj róla, hogy mindegyik fajankó felkerüljön rá! És az istenek legyenek a tanúim, ha még egyszer bármelyiket meglátom idebent, a magam két kezével hajítom ki!

*S mielőtt a lány – bár sejti, ki lehetett a határozott illető – meglátná nyilvánvalóan a fogadó tulajdonosát, az ajtó már csapódik is be, csak hogy kívül tarthassa a hangoskodókat, akik még mindig összekapaszkodva botladoznak – immár - az út és ezzel együtt az erdő túlfele felé. S mert a borgőzös alakok távozása számára kedvező fordulatot jelent, a csuklya mögé rejtőző északi nem mozdul. Azt reméli, ha a társaság végre – a tulajdonos kívánságának megfelelően – szekérre kerül és eltűnik a szürkületben, mégsem kell átgondolnia az éjszakára vonatkozó terveit.

Talán a kavarodás, a hangoskodás, a bosszúság, hogy rosszul választott, vagy a türelmetlenség lehetett az oka annak, hogy Nie nem hallotta meg valaki más érkezését, azonban a kapatos társaság egyik tagjának hangja hamar ráébreszti arra, hogy nem csak a halványpiros ital és a kedvelői okozhatnak problémát neki.*

- Hahó, cimbora… - hallja a megszólítást és látja a fák felé botorkálni az egyik alakot, aki a többiekhez képest biztosabban áll a lábain. – Téged is kidobott az a … - csuklik egy nagyot a részeg ismeretlen, miközben egyre közelebb ér a fákhoz. Bár a lány semmit sem lát a „rejtekhelyéről”, de a meglepett és némileg ijedt hang, amellyel a szemfüles úriember a társaihoz fordul, arra készteti, hogy maga is a csoportosulás felé induljon. – Gyertek ide gyorsan, találtam egy halottat!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-15, 6:19 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Nem tudom mióta ücsöröghettem ott, de olyan béke telepedett rám, hogy ilyet talán csak gyerekkoromban éreztem utoljára. Az erdő és a fogadó zaja lassan háttérbe szorult és vagy elaludtam vagy mégis csak sikerült az eszméletlenségbe zuhannom egy időre, mert a fájdalom megszűnt, viszont ennek cserébe belezuhantam egy rémálomba.
Egy vérrel telített tóban próbáltam a felszínen maradni, de hol éles fogakkal teli szájak téptek belém a víz alól, vagy ha a felszínre tudtam evickélni vörös, kék, zöld sárkányok repültek felém és karmaikkal kényszerítettek vissza a víz alá. Próbáltam visszaharapni, karmaim bele-bele téptek a víz takarta ellenségbe, de tudtam, hogy itt fogok meghalni. Nem voltam képes felrepülni, szárazföld sehol nem látszott és a sárkányok csak jöttek és jöttek.
- Veletek vagyok! Én is közétek tartozom! Hát nem látjátok? – próbáltam kiáltani neki, de a számba tóduló víz miatt ez rekedt hörgésbe ment át. Kezdtem pánikba esni, mert nem akartam meghalni, még ha nyilvánvaló is volt, hogy innen nincs kiút, ám mikor nagy nehezen ismét a felszínre küszködtem magam, rémülten nyögtem fel amikor megláttam emberi karjaimat.
Hogyan is ismerhetnének fel, hiszen nem voltam önmagam! És képtelen voltam átváltozni, beleragadtam a kétlábú formámba. Ebben a pillanatban egy nehéz, karmos láb nehezedett a vállamra és még levegőt venni sem nagyon tudtam máris újból a víz alatt találtam magam.
A rettegés elöntött és valami bűzös szag tolakodott fel az orromba a vízzel együtt………
Ember!....Ember szagom volt és még valami más, valami amit csak a kocsmákban volt jellegzetes……..
Kinyitottam a szemem és egy csapzott hajú, italtól bűzlő alakot láttam magam előtt, bár egészen addig azt hittem hallucinálom, amíg fel nem fogtam, hogy mit ordítozott az előbb.
Még mindig zavarosak voltak a gondolataim, de azt nem volt nehéz felfogni, hogy a lába közeledik a combom felé, hogy meglökdösve győződjön meg róla, elég halott vagyok-e. A sérült combom felé!
Szívesen vettem volna, ha halottnak hisznek, de…….ha a fájdalom nem is fog hangok kiadására szorítani, nem akartam, hogy egy ilyen nyomorult raboljon ki. Még mindig a hátamon volt a kardom, ami családi örökség volt és pár értékes ékkő, amit pénzzé téve, biztosíthatnám a túlélésem, feltéve, ha megmaradok.
De tudtam, hogy nem tudok vele most szembeszállni! Én, egy hatalmas sárkány, szánalmasan fetrengtem egy ember előtt!
Erőtlenül megragadtam a lábát.
- Csak……csak ….pihenek…..Hagyjatok békén…….menjetek tovább. – nyögtem ki kásás hangon.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-15, 8:43 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Az alakot nem is láthatja, hiszen takarják előle a csizmákba, bocskorokba bújtatott lábak, de az erőtlen, alig hallható hang jeges borzongást hoz, haraggal vegyes félelmet. Hirtelen torpan meg, méterekkel a cél, az eddig jókedvű, most inkább meglepett társaság mögött, amelynek tagjai egyetlen pillanattal ezelőtt mentették meg társukat a fa törzséhez támaszkodó, nyilvánvalóan még egyáltalán nem halott ismeretlen bizonytalan érintésétől.

Nem, Nie számára nem ismeretlen, s bár a Két-alakban-rejtőzködő Raven Back hangja most nem fenyegető, s mondandója sem halált ígér, hanem kér, békét és zavartalanságot, a lány már menekülne, s tétova mozdulata, hogy sarkon forduljon első, önkéntelen reakciója a váratlan, s elkerülni igyekezett találkozásra. Ez az első, s a második, hogy mégsem teszi meg, hogy lépései nem viszik távolabb a helytől, mely veszélyt hordoz, pusztulást, ha nem marad, s ha nem tesz valamit ellene. Mert nem, ő nem hiszi azt most, hogy az oly jól ismert emberi test gyenge lehet. A hazugságot sejti, a sárkány hamisságát, amellyel céljait kívánja elérni, a kegyetlen tekintetre emlékszik, s a céltudatosságra, amellyel megtudni kívánt tőle dolgokat, hogy aztán mások vesztét okozza. Másokét… S a mások most 5 embert jelentenek, ismeretleneket és védteleneket, kik nem számítanak arra, hogy ami az egyik pillanatban hozzájuk hasonló kéz, láb, fej és törzs, az a következőben az iszonyat maga, ki ellen nem fognak tudni semmit sem tenni.

S már szólna, csak azt nem tudja, hogyan tegye. Nem tudja, hogy figyelmeztetése – hozzá hasonlóan – nem ébreszti-e fel a sárkány régi haragját, amelyet ellene táplál, s hogy izzó gyűlölete nem fordítja-e a fogadó volt vendégei ellen, csak hogy neki okozzon fájdalmat azzal, hogy az őt felfedezők életére tör. Hát keresi a szavakat, gondolatai ezerféle jövőt vetítenek elé, s ő igyekszik meglelni közöttük a legkevésbé veszélyeset, s fájdalmasat. Igyekezetét aztán a Sorsok Asszonya méltányolja azzal, hogy hangos zörgéssel érkezik meg végre a fogadó hátsó udvaráról kigördülő szekér, s a vidám, mégis határozott hang, amelynek tulajdonosa nem lehet más, mint az, kinek még odabent bízták a gondjaira a távozókat, nem mutat újabb, s talán sokkal biztonságosabb lehetőséget a lánynak a megoldásra.*

- Jó uraim, a „hintójuk” előállt! Csak gyorsan-gyorsan, míg a gazda meg nem elégeli, hogy még mindig itt rontják az üzletét, és maguk után nem küldi azokat a rémséges kutyáit!

*A hang nem csak az elf leányt lepi meg, de a zavarodott, mindeddig jól szórakozó falusiakat is, kik Back kérését némileg félreértelmezve próbálnának segíteni a hozzájuk oly hasonlónak vélt égi ragadozón.*

- Dehogy hagyunk itt, cimbora! – próbálkozik a legbátrabb, ki pontosan az, aki felfedezte a "sérültet". – Csak ránk ijesztettél, mert azt hittük, a Szürke Kaszás már eljött a lelkedért! De szívós fickó vagy, elviszünk magunkkal, aztán a javasasszony majd ellátja a sebeidet! Na, emeljétek fel és tegyük a szekérre! És ha elmondjuk a bírónknak, hogy az öreg Tom hagyott volna egy vándort a farkasok és más rémséges fenevadak prédájául éjszakára, meggondolja majd, hogy kinek mutat ajtót!

*És hogy ne csak szavak, hanem tettek is bizonyítsák jószándékukat, bőszen helyeselve lépnek közelebb a földön fekvőhöz, és nyúlnának a hóna alá, ha nem állítaná meg őket egy újabb hang, parancsoló és határozott, csak hogy leplezze a félelmet és rettegést, amely a tulajdonosában lakozik.*

- Nem, hagyják ott és menjenek! Majd én ellátom őt – lép közelebb Nie, s hogy mondandójának nyomatékot adjon, hátra veti az arcát, s fejét takaró csuklyát, s előre lendülő kezében halvány arany színnel ragyog fel a varázslat fénye. – Induljanak! Most azonnal!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-16, 6:54 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//

Miért mosolyognának rám épp most az Istenek? Miért épp most állt volna mellém a szerencse, amikor Telar óta folyamatosan elkerült, sőt idáig juttatott, hogy erőtlenül hevertem a földön, kényére-kedvére kiszolgáltatva bárkinek, aki rám talált.
Azelőtt még egy gyengébb napomon is, elég lett volna csak rávetnem a szemem, még kétlábú alakban is egy ilyen emberi hulladékra és úgy iszkoltak volna, mint a nyulak, még a valós alakomra sem lett volna szükség, maximum akkor, ha vacsorát is akartam volna.
Most meg a kegyelmükre vagyok kárhoztatva!
Természetesen fülük botját sem mozdították a szavaimra, pedig nem sokszor fordult elő életemben, hogy……kértem valamit az ilyenektől.
A kezem tehetetlenül lehullott, mert nem volt erőm, hogy megtartsam és felkészültem a legrosszabbakra, amikor távolabbi zörgés és egy másik kiáltás zavarta meg zavaros gondolataimat. Valaki valamilyen hintót emlegetett, pedig ezek az alakok nem úgy néztek ki, mint akiket felvetne a pénz……..sőt, inkább izzadt földtúróknak tűntek…..
A kutyák emlegetésére azonban megélénkült a szívdobogásom, pedig már nem sok vért kellett pumpálnia eddig. A kutyák nem jók! Megéreznék bennem a sérült fenevadat és a halálom még borzalmasabb lenne, mint ami már így is kinézett.
Aztán…..megdöbbenve emeltem fel elnehezült pillantásom, amikor az előttem álló fickó a a segítségét ajánlotta fel……és nem éreztem hamisságot a hangjában, a részeg vidámságon kívül nem véltem úgy, hogy csak megtéveszteni akarna. De miért segítene egy ismeretlen sebesültnek? Még fel sem fogtam igazán a szavait, már éreztem is, hogy megragadnak és a fájdalom köde ismét elöntötte a tudatomat. Az ajkamba haraptam, hogy ne kiáltsak fel.
Igen, igen! Mentsetek meg, meg fogom hálálni!
Ám ekkor ismét fordult a kocka, mert a Sárkányok istene elfordult tőlem! Hiszen egy olyan hang hallatszott a lassan mélyülő sötétségből, melyet minden más alkalommal boldogan és bosszúszomjasan hallottam volna, csak nem ………most.
- Ne hallgassatok rá! Ez egy boszorkány és meg akar ölni! Ne hagyjanak itt! – nyögtem ki alig hallhatóan, de azért bíztam benne, hogy ők meghallják és valószínűleg nem is mondtam valótlant.
Biztos voltam benne, hogy a jégelf ki fogja használni az alkalmat és végez velem, ahogy kettesben maradunk. Én is ezt tettem volna a helyében.







Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-16, 8:07 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

- Ne hallgassatok rá! Ez egy boszorkány és meg akar ölni! Ne hagyjanak itt!

*A lány is hallja az átlátszó és persze az ártatlanok megtévesztésére szolgáló „könyörgést”, de mert a bor különös gondolatokra és következtetésekre sarkallhatja azokat, akik mértéket nem igazán tartva ismerkednek zamatával, aromáival, hát az ifjak csoportja sem a jobbik eszét elő véve gondolja át Raven Back szavait.*

- Ez nem boszorkány, ko… komám – legyint az eddig is segítőkésznek mutatkozó alak, de mert egyszerre nem tudott a földön fekvőre és az érkezőre is figyelni, no meg a kocsis hangja és szavai is zavart idéztek elő a baráti társaság tagjai között, így elengedte a földön fekvőt, csak hogy a lágy, ám határozott hang felé fordulhasson. S persze hogy aztán meghökkenve továbbra is a feléjük siető leányt bámulja. – Nem jártál tán még a faludon kívül sosem, hogy nem ismersz fel egy elfet? – kérdezi csodálkozva. – A vándorkomédiásokkal is járt erre egyszer egy az elmúlt télen… Úgy-e, cimborák? Annál ügyesebb késhajigálót még sosem láttál! Bár nem hiszem, hogy ez a fehérszemély ilyesmit tenne, hiszen egy fia kés sincs nála… Már megbocsásson a kisasszony. - és szavaira a többiek is elkezdenek hahotázni. - Vagyis egyet se félj, vele jobban jársz, mint Tom kutyáival. És a javasasszonynál is jobb, mert az tényleg egy szipirtyó. – szavaira helyeslően bólogatnak az egyre bágyadtabban pislogó társak is és – mivel a bakon ülő legény nem mulasztja el, hogy továbbra is sürgesse őket - igyekeznek felkászálódni a szekér hátuljába, egymást taszigatva-húzva, hogy végül már csak a szemfüles és szószátyár alak áll odalent, aki szíve szerint még folytatná a diskurzust, ám barátai már siettetik, félve a kocsmáros ígéretétől. – Na, az istenek legyenek veled, és ne haragítsd magadra Tomot, különben még jobban ellátja a bajodat, aztán már a kisasszony se tud rajtad segíteni…

*S ha Raven nem tesz semmit, hát komótosan elindul a ló vontatta jármű, csak hogy végre hazafuvarozza a túl jól sikerült mulatság résztvevőit. Ám ha a sárkány megpróbálná marasztalni őket, hát Nie oly közel lépne hozzá, hogy szavait csak a Rejtőzködő hallja. S ha Back elárulta ismeretségüket a többieknek, hát az északi leány az égi szörnyeteget magát emlékezteti arra, hogy ő sem feledkezett meg a találkozásaikról, s a fény, amely ujjai között játszik, fenyegetőbb kékséggel ragyog fel. S ha a Két-alakban-létezőt meglepi a jelenléte, hát a viselkedése is meglepheti. Mert Nie más lett. A sivatag, Telar és a sárkányokkal való találkozás megváltoztatta őt, s a változás most arra ösztönzi, hogy nézzen szembe azzal, ki félelmeinek oka volt hosszú időn át.*

- Ha nem engedi őket útjukra, még az is megtörténhet, Raven Back. De talán elegendő lesz, ha elárulom, hogy miféle alak maga. Gondolja, akkor a kutyáktól kell majd tartania?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-18, 4:06 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//

Minden ellenem esküdött! Az a barom és a haverja nem csak, hogy nem hitt nekem, de még ráadásul el is engedtek a félig megemelt helyzetből és én azt hittem elájulok a kíntól, bár lehet, hogy egy pillanatra ez is megtörtént. Viszont nem akartam semmiképp gyengének tűnni a jégelf varázsló előtt, ezért csak reménykedtem benne, hogy nem adtam ki semmiféle hangot, annak ellenére, hogy legszívesebbe üvöltöttem volna. Egyrészt a fájdalomtól, másrészt a frusztrációtól, hogy ennyi agyatlan kétlábúval hozott össze a rosszsors.
Annak ellenére gondoltam ezt, hogy persze sokkal rosszabbakkal is összehozhatott volna, de ez most mit sem számított, amikor egy olyan ellenséggel kell majd szembe néznem, aki nem csak azt tudta, hogy ki vagyok valójában, hanem még azt is, hogy mit és milyen módon akartam kiszedni belőle.
Mikor felkutattam nem akartam megölni, de aztán a dolgok nagyon rosszul alakultak és végül katasztrófálisak lettek, főként rám nézve.
Ez az orrtúró paraszt meg csak jártatja a lepénylesőjét és hord össze baromságokat. Ha erőm nem hagyott volna el biztosan beverem az orrát és beledöngölöm a földbe a szájtáti komáival együtt, de……….erre most képtelen voltam, még csak a szóáradatát sem voltam képes megszakítani, hogy felvilágosítsam az ostobaságáról. Minek kéne egy boszorkánynak fegyver? Nem látja a kék tűzben égő kezét?
A fejem hátrahanyatlott és csak vártam, hogy befejezze.
És végre elhallgatott, de……mire nehezen forgó gondolataim utolérték az eseményeket, már jó pár lépéssel eltávolodtak tőlem. A szám kétségbeesett szólásra nyílt, ám ekkor a karcsú elf árnya takarta el előlem őket és hangja fajához híven jégként hasítva érkezett a füleimhez.
Ha eléggé magamnál vagyok, talán még a csodálkozástól a szemöldököm is felcsúszott volna a homlokomra, mert most ennek a nőnek egy pillanatra sem ingott meg a hangja, sőt olyan fenyegetés sütött belőle, hogy egy percig sem gondoltam, hogy nem tenné meg.
Hát igen, úgy látszik fordult a kocka és én keserűen elmosolyodtam, amitől megrepedezett a rám száradt kéreg.
- Hát így……..rendben, hisz láthatod, ha akarnék sem árthatnék nekik, bár megérdemelnék a barmai…….Csak csináld gyorsan. – néztem rá halálosan fáradtan.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-19, 6:52 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

- Hát így……..rendben, hisz láthatod, ha akarnék sem árthatnék nekik, bár megérdemelnék a barmai…….Csak csináld gyorsan.

*Nie nem mozdul. Nézi a Két-alakban-létezőt, s talán most először hisz neki, amióta tisztában van azzal, hogy Raven Back miféle alak. Először látja valódinak a lemondást és a megadást valakinek a tekintetében, akiről pontosan tudja, hogy képes lenne az ő életét is elvenni. Talán, ha Artanis leánya más lenne, akkor azt gondolná, hogy ezt kellene tennie. Talán, ha nem lettek volna az elmúlt évek tapasztalásai, ő maga is úgy vélné, hogy egy életre le kellene számolni a Back-hez hasonló alakokkal. De Nie számára az esztelen és ok nélküli halál mindig a legrosszabb választás lehetett volna csak. És ez most sincs másképpen, régi ellensége kapcsán sincsen másképpen. Mert hiába a harag és hiába a félelem, Raven iránti érzései Elmiron ven Gondor szemében sem voltak okok a rejtőzködésre és a gyávaságra. S a lány már abban sem kételkedik, a Két-alakban-létezők is sebezhetők. Ahogyan azt most az előtte heverő is bizonyítja. Ahogy azt is, hogy fenyegetéseik sem mindig igazak. Pontosan úgy, ahogyan az sem, hogy a sárkányok mindig a halál zsoldosai.*

- Tudom, hogy az ígérete mit sem ér, Raven Back! – lép közelebb az északi leány, csak hogy jobban lássa a sárkány sebeit. S ha így tesz, az sem maradhat már rejtve előtte, hogy a vérző nyomok nem kardtól, nyílvesszőtől, vagy pallostól, hanem valami sokkal rosszabbtól származnak. Egy olyan „fegyvertől”, amit már ő maga is jól ismer. Nem biztos benne, valóban akar-e segíteni a férfinak, de megadásról tanúskodó pillantása, s a gondolat, hogy nyilvánvalóan fajtársai akartak véget vetni az életének, a lányt elbizonytalanítja.  – De annak, hogy nem váltotta be a nekem tett ígéreteit, talán most mindketten örülhetünk. – folytatja a hótünde, s ahogy lehajol, hogy kicsatolja a vállon átvetett fegyvert, úgy gondolja, korábbi tapasztalatai és érzései ellenében cselekszik. De tett már hasonlót, azt is pontosan tudja. Ahogyan akkor, a fűvel borított tisztáson lelt sárkány láttán sem, úgy most, a félelmetes, karmok okozta sebek láttán sem gondolja úgy, hogy az égi szörnyeteg csak elhitetni igyekszik vele valamit. - És kirabolni sem akarom, ahogyan megölni sem, Raven Back. Bármit is hisz rólam. Nem mindenki olyan, mint a fajtájának sok-sok tagja. Higgye el! – és a lány ezt pontosan így is gondolja. Hiszen már megtapasztalta a saját bőrén is, ŐK sem egyformák. – Ha azt akarja, hogy segítsek, akkor fel kellene állnia, mert hamarosan itt az este, és idekint nem sok mindent tehetek magáért, ha arra kell ügyelnem, hogy ne támadjon ránk valamilyen borzalom. Csak valamennyire meg kellene tisztítanom a ruháját, hogy ne dobják azonnal ki a fogadóból, amikor meglátják.

*S a magyarázatát tett is követi, de a férfi ruhájából áradó átható vérszagtól felkavarodik a gyomra, és hiába lesz egyetlen pillanatra patyolat tiszta az ing, az újra és újra átnedvesedik a sebekből szivárgó, vöröslő anyagtól. Így már nyilvánvaló, hogy nem tévedett. Hiába reménykedett titkon abban, hogy rosszul mérte fel a Rejtőzködő állapotát.*

- Nem tudok többet tenni, ha itt fekszik. – adja fel végül a hiábavaló próbálkozást, hogy rendezettebb külsőt varázsoljon neki és tisztítja le egyetlen, gyors varázslattal a kezeit is, hogy aztán a sárkány háta mögé kerüljön, csak hogy megpróbáljon segíteni neki talpra kecmeregni. S ha Back azt gondolná, hogy most a lány próbál vele valamiféle buta játékot játszani, hát Nie arckifejezése rácáfolhat mind erre. De mert reméli, az égi szörnyeteg önérzetéből még talán maradt valami, arra próbál hatni. – Most jól jönne abból az elszántságból és erőből, amivel utánam eredt akkor, Raven Back. Vagy feláll, vagy szégyenszemre bevonszolom a ruhájánál fogva a fogadóba…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-20, 6:29 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


A várakozás feszültsége megüli a vállaimat. Várom a halálos mágikus csapást, nem harcolok ellene, hiszen csak elnyújtanám az elkerülhetetlent és már elegem van.
Nem maradt erőm, pedig mindig úgy képzeltem, hogy ha elér a halál büszkén és emelt fővel állok elébe. Természetesen benne volt a pakliban, hogy harcban esem el, de sosem gondoltam volna, hogy egyrészt ennyire hamar Dremer szemébe kell néznek, másrészt, hogy ezt saját fajtám fogja álnokul okozni. Nem érdemeltem ilyen véget, hiszen a fajunkért tettem, amit tettem. Lehet, hogy nem volt a legtisztességesebb foglalkozás, de ezt dobta nekem az élet, ebben voltam jó, a keresésben és a megtévesztésben. Kárhoztathattam volna magam, hogy észre kellett volna vennem az árulókat, de ennek már nem volt jelentősége.
Most csak a keserűség maradt, hogy még meghalnom sem sikerült azelőtt, hogy egy áldozatomnak elért volna a bosszúja. Nem akartam látni az elégedett kárörömöt az arcán, de arra sem voltam hajlandó, hogy becsukjam a szemem és így érjen a vég. Nem! Elbaltáztam a jégelfel a dolgot, elbuktam csúfosan a munkám, alaposan meglepett, mert nem számítottam rá, hogy ilyen erős varázslattal rendelkezik. Nem mértem fel jól és talán a sors akarja kiegyenlíteni a számlát.
Tehát vártam nem véleményezve, hogy nem bízik az ígéretemben, talán csak egy picit rebbent meg a szám széle, hogy biztosítsam, jól kiismert, igaza volt…….
Pontosan láttam a szemében, hogy mikor látta meg a sebeimet és azt is, hogy ha volt is halálos szándéka, az megváltozott.
- A francba” – hörrentem fel.
Nem akartam, hogy szánjon, ha lett volna bennem felesleges vér, akkor biztosan az arcomba kergette volna a pillanat.
~ Dremer! Légy átkozott! Ritalea te is! ~ dühöngtem hangtalanul.
A fejéhez akartam vágni, hogy nem tartok igényt a szánalmára, hogy minden szavam komolyan gondoltam akkor, csak, hogy ne gyakoroljon kegyet rajtam, de……..aztán győzött a jobbik eszem.
Miért ne hagyjam, hogy segítsen? Hiszen nem akartam meghalni, sőt…..bosszút akartam állni azokon, akik gyáván meglapulva csak arra vártak, mikor döfhetnek hátba. Ha lábra állít ez a boszorkány, akkor még később gondoskodhatok róla, hogy soha senki ne tudja meg, mi történt itt………..
Így csak egy halk bosszús mormogással reagáltam, hogy ne akar kirabolni és megölni. Nem húzódtam el, amikor hozzám ért és bár nem örültem neki, hogy elválasztott a fegyveremtől, de hittem neki, elf volt, nem tudott kibújni a bőréből, nem olyan volt, mint én……..nem hazudott.
- Nem akarom, hogy segíts, de úgy vélem nincs más választásom, ha meg akarom élni, hogy azok fejét, akik ezt tették velem, a kezemben tarthassam. – morogtam alig hallhatóan.
Azért próbáltam feljebb ülni. Felmordultam és meg kapaszkodtam a fába, a körmeim betöredeztek, amikor próbáltak belemélyedni, ahogy a fájdalom végigsöpört rajtam.
Fogaimat csikorgatva ültem vissza. Éreztem, ahogy a tisztító mágiája újra és újra végighullámzott rajtam, de tudta, hogy ez aligha hoz jobb állapotba és erre a lány is hamar rájött, főként, hogy esélye sem volt fizikailag felemelni. Tény, hogy elszántság volt a tekintetében, ha tudtam volna, felnevetek!
~ Okos boszorkány! ~
Ám a következő szavai nem, hogy a kudarcából fakadó lemondásról árulkodtak volna, még volt képe…….beszólni nekem!
- Csak szeretnéd……csak szeretnéd, te……boszorkány! – hördültem fel és minden erőmet újra összeszedve, a fába kapaszkodva, fel……tápászkodtam.
Ha nem lett volna a fa, elestem volna, szédültem, levert a víz és olyan gyorsan kapkodtam a levegőt, mintha kilométereket futottam volna.
Nem tudtam meddig tartok ki…..
- Elé…..elégedett….vagy?
Abban biztos voltam, hogy a fogadó, akár a világ másik felén is lehetett volna, sosem érek el odáig.


A hozzászólást Raven Back összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-10-21, 4:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-21, 3:55 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

- Elégedett? Nos, igen, azt hiszem, az vagyok, mert megmutatta, hogy van önben tartás és erő, Raven Back. – felel komolyan Nie, miközben közelebb lép az emberi alakba bújt sárkányhoz, hogy könnyebben elérhesse őt. – Akkor leszek azonban igazán elégedett, ha holnap reggel nem kell majd magyarázkodnom a fogadósnak, hogy egy „ismeretlen titokban való elföldelése” - akit banditák támadtak meg a fogadója közelében és aki belehalt a sebeibe - ha tisztességgel történik valahol a közelben, az erdőben, nem az istenek ellen való vétek lesz.  Ezért jobb, ha kitart még egy kicsit, és ígérem, hamar ágyba kerül és megnézem, mit tehetek önért, mert azért tudnia kell, … - és itt suttogóra fogja a hangját és igyekszik úgy beszélni, hogy senki más ne hallhassa, amit mondani fog. – Nem igazán volt még alkalmam a magához hasonlókon segíteni.

*S ha nem tiltakozik, Raven Back maga döntheti el, milyen módon fogadja el ezt a segítségét. Akár a lány feléje nyújtott, karcsú, hófehér karjára, vagy törékenynek tetsző, mégis erős vállára támaszkodik, Nie – nem hagyva odakint a Két-alakban-létező kardját sem – a fogadó felé segíti majd. Az a pillanat azonban, amikor nem Artanis leánya érinti meg a Rejtőzködőt, hanem a sárkány ujjai fogják át a karját, vagy a vállát, furcsán idegenül hat majd Nie számára, s megtorpanásra készteti. Nem, nem fogja meggondolni magát még akkor sem, ha ez a pillanat arra a rémséges estére emlékezteti majd. Nem hagyja cserben akkor sem a sebesültet, ha tudja, hasonló helyzetben talán nem akadna az égi lények seregéből akár egyetlen egy sem, aki ezt tenné érte. De aztán egy aprócska fejrázás tisztítja ki a gondolatait, mert hiszen akadt már ilyen. S bár biztosra nem veheti, hogy az Alamaise néven bemutatkozó, s fajtájabelinek tűnő elf leány egyike a szárnyas szörnyetegeknek, mégis biztatónak érzi a gondolatot. S ha a gondolatával önmagát erősíti, hát a szavai Raven Back-et próbálják támogatni.*

- Azért ne aggódjon, a legalapvetőbb dolgok talán itt is működnek majd – próbálja oszlatni a helyzet visszásságát, s ha a sárkány vele tart, az északi tünde nem rejti véka alá a sebekkel kapcsolatos gondolatait sem.  – De úgy látom, azokat, akik ezt tették önnel, sokkal jobban felbőszítette, mint engem. Kérem, ha jót akar mindkettőnknek, most próbáljon uralkodni magán. Csak maradjon csendben és ne haragítsa az ellenállhatatlan modorával magára ezt a szegény fogadóst. Így is elég bajban lesz szegény, még ha nem is tud róla. És arra a lányra se ijesszen rá még jobban– pillant az ajtó felé, amelyet éppen most nyit ki az egyik szolgáló és siet feléjük kétségbeesetten. – Majd én beszélek…

*S már szükség is van az óvatosságára és a megnyugtató szavakra, mert az ifjú leány ijedelmét nem rejti véka alé.*

-Jaj, kisasszony! Magának nem esett baja? Mert az urat jól helyben hagyták azok a zsiványok! Csak engedje, hogy segítsek!

- Szükségtelen, hogy a maga ruhája is foltos legyen – pillant a sajátjára, amelyet már pirosra festett Back vére. – Inkább mutassa az utat az egyik földszinti szoba felé! A fogadóssal majd később beszélek.

*S ha Raven hallgat a szavaira, akkor csak odabent szólal majd meg, amikor Nie segít leülni neki az ágyra, miközben az ajtóban toporgó szolgálólányt kérdezi, s kérdése talán tiltakozást válthat ki a Két-alakban-létezőből.*

- El tudna küldeni valakit a javasasszonyért? Lehet, szükségem lesz rá!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-22, 4:18 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Kitartóan tartotta szavaiban a távolságot, míg én pofátlanuk közvetlenebb hangot ütöttem meg. Talán nem volt ez túl jó ötlet, ha belegondolok abba, milyen állapotban voltam, de meg nem tudtam volna mondani, miért esett ez mégis jól. Kíváncsi voltam milyen tűrőképességgel rendelkezik, bár eddig nagyon jól viselte, mintha észre sem vette volna. Egyébként meg mindig dühített az elfek, különösen a jégelfek hideg távolságtartása, olyan volt, mintha felsőbbrendűeknek tartották volna magukat, amit természetesen mi sárkányok inkább magunknak tartottunk volna fenn..
Persze én sem tagadhattam meg a saját fajtám arroganciáját és hevességét és pont ez volt, ami most talpra állított, annak ellenére, hogy pár perccel ezelőtt még nem gondoltam volna, hogy ez valaha is lehetséges lesz.
Egy mélyről feltörő morgás tudatta vele, hogy átláttam azért a szitán, de le kellett ismernem, hogy valamikor sikerült neki jól kiismerni a fajtánkat és ügyesen kihasználta azt.
Ám a pillanatnyi erő, ami felállított, nem gondoltam volna, hogy a fogadóig is elsegít, ám amikor mellém lépett és a testtartása azt sugallta, hogy a támaszom kíván lenni, nem tudtam elfojtani a nevetésemet, amit egy fájdalmas nyögés fojtott el. Nem kellett volna!
De azt el kellett ismernek, hogy a mondandója, viselkedése, bátorsága meglepett, nem így emlékeztem rá.
- Nem fogsz elbírni. de……. – haboztam, a szemem a fogadóra tapadt és próbáltam elég erőt gyűjteni magamban, hogy elképzeljem, ahogy eljutok oda. – De talán elég lesz, ha csak megtámaszkodom a válladban, ha megszédülnék, akkor állj meg. Ha elmúlik, tovább mehetünk. – néztem a szemébe sápadtan. – Mindent elkövetek, hogy ne …..legyek a ….terhedre.
Nagy levegőt vettem és éppen csak érintve a lány vállát, csoszogni kezdtem a fogadó irányába. Vert a víz. Pár lépés….megállás, újra erőt gyűjtöttem, megint pár lépés….és így tovább.
- Nem értem miért segítesz, mikor már tudod mi vagyok. – lihegtem egy megállónál. – De ami a további segítséget illeti…… - haboztam. – Ez tulajdonképpen ugyanolyan titok, mint az …..alakváltás.
Még nem tudtam mi lesz ennek a történetnek a vége, az állapotom alapján bármikor meghalhatok, de ha életben maradok, erről nem beszélhet senkinek……..
- Most ember vagyok, úgy is kell gyógyítani, de ha már lesz elég erőm,….tudod a másik…..alakomra, …..akkor már magam is jól boldogulok, gyorsabb a regeneráció……
És tessék! Elmondtam. De már feltámasztotta bennem a reményt, hogy túlélhetek.
- A megtámadásom aljas volt és tisztességtelen, ráadásul túlerőben is voltak. - morogtam fellobbanó dühvel, de…..
Valami határtalan csoda folytán elértük a fogadót!
Szavaira felpillantottam a kinyíló ajtóban álló embernőstényre.
- - Eddig is megálltam valahogy….. – mormoltam a fogaim között, de be akartam jutni és meg akartam gyógyulni, így ha magamban puffogva is, de befogtam a szám, amúgy is minden erőmet arra kellett fordítanom, hogy még kibírjam egy ágyig, mert ez az elfnémber, úgy sem hagyott volna békén addig.
Szerencsére a szolga nem vitatkozott, ezért hamar talált nekünk szobát és végre leroskadhattam, egyre jobban remegő lábaimról.
- NEM! -----vakkantam fel a javaslatra. – Nem kell a javasasszony! Csak egy kis idő kell, jól l……jól leszek. – húztam ki magam az utolsó csepp erőmmel. –…Ké…..kérem, -préseltem ki a szokatlan szavakat a számon, - menjen nyugodtan, megleszek…….
Ha kiment az ajtón, akkor eldőltem, mint egy zsák.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-22, 10:54 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Nie nem akar ellenkezni a sárkány szavaival, hiszen nyilván tudja ő is jól, talán mindannyian jobban járnak, ha nem keltik fel senki kíváncsiságát. És a fogadóst sem szeretné bajba keverni.*

- Hallotta ugye, az urat? – kérdezi az ifjú leányt, és látja Raven lassan egyre sápadtabbá váló arcát. – A javasasszony várhat. De egy jó kancsó tiszta víz, egy halom gyolcs és kötszer nem. És ha van, akkor egy olló sem ártana – pillant a szolgálóra, aki tanácstalanul rázza meg a fejét, mire Nie határozottabban fordul felé. – Semmi baj, csak hozza a vizet és a kötést, a többit megoldom. Igyekezzen, kérem!

*Azzal már fordul is a sárkány felé és látja, hogyan veszíti el maradék erejét is a férfi.*

- A Fehér Úrnő kegyelmére, mi lesz ebből?! – könyörög az elfek istennőjéhez, miközben az erejét összeszedve teszi fel az ágyra a Két-alakban-létező lábait. A hátára fekteti az eszméletlennek tűnő alakot, csak hogy az övre függesztett tokból vegye elő a karcsú, ezüstös el tőrt, és metssze el a kabát csatjait és az ing szalagjait. – Artanis, most segíts! – mered a sebekkel teli vállra, az izmos mellkasra és derékra. Amit lát, arra készteti, hogy figyelmeztesse a Rejtőzködőt arra, amit most tenni fog. Mert Back sebeit így, hogy ruha takarja őket, esélye sincs megfelelően ellátni, bekötni. – Raven, le kell vennem a ruháit…. – kezdi, s ha a sárkány tiltakozna, úgy Adan gyermeke, határozottan folytatná. – És higgye el, én örülnék neki a legjobban, ha nem ezt kellene tennem. - De mert a kopogtatás, amely az ajtó felől hangzik fel, segítséget ígér, hát sürgető szavai a belépő és a kezében összetekert gyolcsszalagokat és egy kancsót tartó riadt teremtést az ágy mellé szólítják. – Tegye csak le oda! – int Nie az ágy melletti, mosdótálat tartó állványra. – Kérem, segítsen! Vegyük le a felsőruháit, különben itt vérzik el ez a…. Igen, húzza csak le! – fordítja az oldalára a sebesültet, csak hogy kiszabadítsa a karját, aztán erőlködve dönti a másik oldalra és mezteleníti le végleg a férfi felsőtestét, ha az nem tiltakozik erejét használva. – Vegye le a csizmáit is! – hangzik a következő parancs, miközben ő maga a törülközőt kapja el a tál mellől, és szorítja rá a legmélyebbnek ítélt sebekre. – Igyekezzen! Aztán a nadrágot! – utasítja a szolgálót a vértől gyorsan átázó kendőt látva, de mert a lány ijedten lép hátra az ágytól és ejti ki a kezéből az éppen most levetett csizmákat, a Fehér Város gyógyítójának leánya maga teljesíti az utasítást, megértve a leány vonakodásának okát. Nyilván sosem látott még férfit a felsőruhája nélkül.  – Rendben, majd csinálom én, csak ezt jól szorítsa oda. – kapja el a közelebb lépő kezét, és szorítja a sajátja helyére Raven Back vállán. Aztán már kapcsolja is ki a széles öv csatját és rángatja le róla a nadrágot, amely egy újabb, az előzőhöz hasonló sebet rejt az izmos combon. S ha Nie-t csak elborzasztja a látvány, úgy kéretlen segítségének sápadtsága az ágyban fekvőével vetekszik, hát az elf gyorsan az útjára bocsátja a rosszullét határán tántorgó leányt. – Menjen csak ki a levegőre és hozasson még vizet! – kéri a távozót, hogy aztán teljes figyelmével a sérült felé fordulhasson.

*Gyorsan méri fel a sebeket, s kezdi a súlyosakkal és mélyekkel a vállon, amelyekből patakokban folyik le az életet jelentő, vöröslő folyadék a karra és az ágyra. Tudja jól, nincs idő a halogatásra és a túlzott alaposságra, minél gyorsabban be kell zárnia a sebeket, hogy Raven Back esélyt kaphasson a túlélésre és bíznia kell abban, hogy képes lesz majd magát is gyógyítani a Két-alakban rejtőzködő. Hát fényt idéz meg, fehéret, s két tenyerével igyekszik minél nagyobb területen megtisztítani a sebeket, s hagyni, hogy a varázslat próbálja meg összezárni a sebszéleket. Meg sem tudja számolni, hány kisebb-nagyobb vágást forraszt össze, csak azt látja, hogy apad el lassan a vérpatak, amely a legaggasztóbb volt minden rémes tünet közül. S miközben a dolgát teszi, sietve, küzdve a vér szagával, amely elnyomja önnön teste hűvös, citrusos, az északi hegyekre emlékeztető illatát, megtöltve a fémes és nehéz kipárolgásokkal a szobát, a lány igyekszik szóval tartani az erejét vesztett páciensét.*

– Csak maradjon nyugton, kérem! Olyan gyorsan haladok, amilyen gyorsan csak tudod! Tartson ki még egy kicsit, jó? Aztán hagyom pihenni, ígérem!

*És csak halad, egyre újabb és újabb varázslatot hív elő, nem kímélve önnön erejét sem. De még messze a vége a teendőinek, azt már látja. S talán addig egyikük sem fog kitartani. De Nie nem fogadja el a kudarcot és nem akar veszíteni. Most sem, ahogy máskor sem tette…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-23, 2:50 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Bár sokat nem tehettem volna, ha figyelmen kívül hagyják a szavaimat és mégis hívják a javasasszonyt, de örültem, hogy végül nem került sor rá. Igaz, nem lehettem biztos abban, hogy a szolgálólány nem fog mégis valami ostobaságot csinálni, mert láthatóan rettegett és nem igazán állt a helyzet magaslatán. Nem mondom, hogy nem volt oka rá, de most nem a bennem lakozó sárkány miatt, hanem, mert mindenhol csöpögött belőlem a vár és nem hiszem, hogy ehhez túlságosan hozzá lett volna szokva ezen a madárlátta helyen.
Nem úgy, mint a jégelf, aki úgy osztogatta az utasításait, mintha világ életében leharcolt, vérző katonák között élte volna az életét, pedig biztos voltam benne, hogy míg kutattam utána, nem így ismertem meg. Azóta kellett, hogy történjen vele valami, ami keménnyé és erőssé formálta, aki még az ellenségét is hajlandó volt megmenteni, félretéve annak lehetőségét, hogy ha mégis felépülök, veszélyes lehetek ránézve. Úgy gondoltam, hogy ennek oka volt és mivel az első találkozásunknál is meglepett a mágia tudásával, lehet nem tévedek sokat, ha arra gondolok, sokkal többre képes most és ez magabiztossá teszi. Nem fél tőlem, ezért nem ölt meg!
Persze ezek a gondolatok rendezetlen foszlányokban álltak össze bódult tudatomban, miközben azért küzdöttem minden erőmmel, hogy ne veszítsem el az eszméletemet. Már így is épp elég kiszolgáltatott voltam, nem akartam, hogy még jobban az legyek, bár, hogy mit tehettem volna, azon kívül, hogy félelmetesen forgatom a szemem, fogalmam sem volt.
Pedig olyan jó lett volna lehunyni a szemem……….
De, ahogy a lábam megemelkedett és a testem egyenesbe került, legalább valamelyest visszazökkentem a fájdalmas valóságba.
A szemem kipattant, ahogy meghallottam a ruhák jellegzetes reccsenését és a hűvös levegő a meztelen bőrömbe és a nyílt sebekbe csókolt.
Azt hittem nem leszek képes megmozdulni, annyira elhasználtam az erőmet, de most mégis csak sikerült. A kezem megmozdult és a boszorkány kést tartó csuklójára fonódott, mint egy szoros bilincs.
Biztosan tudja, hogy mit vált ez ki belőlem, mert folytatja és akármennyire is berzenkedik, minden idegszálam és büszkeségem a bekövetkezők ellen, az életösztön azt diktálja, hogy most ebbe bele kell nyugodnom, majd később kitalálom, hogy mit tehetek az ellen, hogy ez ebben a fogadóban maradjon, most még a gondolkodás is nehezemre esett.
Tisztában voltam azzal azonban, hogy mennyire súlyos sérüléseket okozhat egy sárkány és, hogy ha én ebbe az állapotba kerültem, akkor mennyi van még hátra segítség nélkül.
Legalább magammal legyek őszinte, semmi!
- Tedd hát! – hörögtem véreres szemekkel. – De……senki más……rajtad….és a né…….az emberszolgán kívül…….nem láthat…..így. – a fogásom erőtlenül lehullott róla.
Az arckifejezésemre közömbösséget erőltettem, melyet csak a kín hullámai törtek meg, amit már nem volt erőm időnként elfedni, ahogy fokozatosan lekerült rólam a ruha. Kabát, ing, csizma, nadrág és amíg végül csak egy lenvászon, bő alsó maradt rajtam.
Erőszakkal igyekeztem elfojtani a remegésemet, hol melegem volt, hol majd megfagytam, azt már nem is éreztem, ahogy a szolga a vállamat nyomja a törölközővel. Az ájulás határán billegtem, de már ez sem érdekelt.
Valószínűleg kiesett egy kis idő, mert arra eszméltem, hogy már kevésbé gyötör a fájdalom és kellemes melegség érint meg hol itt, hol ott, bizsergést kiváltva az említett helyeken.
A vérem, ha lassan is, újból ellátta vérrel a megújított, bár még gyenge lábakon álló
testemet, kezdett visszatérni belém az élet. Azt azért nem mondanám, hogy jól voltam, de már reménykedhettem benne, hogy megélem a következő napot. És ezt annak az elfnek köszönhettem, akit nem is olyan nagyon régen még majdnem megöltem, hogy Furia kedvére tegyek, hogy a fajtám hasznára legyek,……hogy aztán ezt azzal hálálják meg, hogy hátba támadjanak, hogy eláruljanak. Ahh!
A mélyről jövő morgás önkéntelenül szakad ki belőlem. Még gyenge voltam a dühömhöz is, viszont nem akartam a nőt megijeszteni.
- Ígérem…….kitartok……elf! A tartozásom…….le…..kell rónom. Mindenkinek! – leheltem szinte, aztán beleolvadtam a gyógyító melegségbe.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-23, 9:44 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*A csuklójára fonódó ujjak, s a hang, amely eszébe juttatja, hogy ki, hogy MI fekszik előtte, csak egyetlen pillanatra ijesztenek rá. Csak egyetlen szempillantásra veszik lélegzetét. Csak egyetlen pillanatra villan fel előtte a fölötte tornyosuló, elképzelhetetlenül rémséges és hatalmas, szárnyas alak árnya. Aztán a pillanat, ahogyan a szorítás is elmúlik, s Nie már újra csak a feladatra figyel és a szavakra, amelyek aztán hiábavaló válaszra késztetik a lányt. Hiábavaló, hiszen a sárkány talán nem is hallja. Hiábavaló, mert miért is változtatnának meg egy Két-alakban-létezőt, ki az életét más szabályok szerint élte, mint ő.*

- Raven Back, azzal nekem róhatná le a tartozását, hogy elfelejti ezt az ostobaságot. Nem volt elég, amit eddig kapott? – dohog a lány, miközben – nem áldozva mágiát már rá – lemossa a sebesült vállat, amelyen már nem lát vérző sebet.

*Óvatosan próbálja ellenőrizni a „művét”, de egyedül nehezen boldogul a magatehetetlen testtel, s éppen csak arra képes, hogy annyira emelje fel a felsőtestet, hogy kezével simítson végig rajta a lapocka felé. De mert a tenyere tiszta, vérmentes maradt, így - a fejen lévő sérülést most figyelmen hagyva – az oldalán és a combján vöröslő vágásokat vizsgálja. Óvatosan bűvöli a mágikus folyadékot a tenyerébe, amelyet fénnyel tölt fel, s mossa ki vele a sebeket. Elsőként a törzs vastag húsába marót, aztán a láb sebét. Nem, most nem gondol arra, hogy vajon a vágások megmaradnak-e, hogy a heg vajon elcsúfítja-e majd a testet, a sárkány emberi alakját. Nem teszi, hiszen órák óta dolgozik. Most csak igyekszik, hogy már ne kelljen újabb gyolcskupacot a nyitott kandallóba dobnia, csak hogy ne maradjon nyoma kettőjük megőrzendő „titkának”. S nem csak ezért igyekszik, hanem azért is, mert már maga is érzi a fáradtságot, érzi fogyatkozó erejét. Néha megremegnek ujjai, ahogy a sebek fölött ügyködik, meg kell támaszkodnia az ágy szélén egy-egy új varázslat megidézésekor. De aztán már csak a fejseb marad, azt tisztítja először le a szobában hagyott kendők egyikével, majd – amikor már mágiája csak halványan pislákoló fénye jelzi, hogy kimerült, s a további kísérletek hiábavalóak lennének – akkor a régi módszerhez folyamodik és a fehér, tiszta anyagból készít tépést és köti be óvatosan a Rejtőzködő fejét.*

- Elkészült, kisasszony? – riasztja meg a váratlanul jött kérdés, s a szolgálót látja az ajtóban, karjában néhány vastag takaróval és egy csészével, amiben meleg, mézzel fűszerezett tej van. – A fogadósné küldi. Lefeküdtek már ők is…

- Menjen csak nyugodtan – sóhajt fel Nie, miközben átveszi a poharat és az ablak mellett álló asztalkára teszi. – Végeztem már én is, de itt maradok. Vigyázok én a sebesültre. Pihenjenek nyugodtan.

*Végül elveszi el a takarókat is és teríti az immár tiszta ágynemű közt fekvő sárkányra. Csak ekkor nyitja ki az ablakot, hagyja, hogy beáramoljon a kinti hideg, ám tiszta levegő. S a fáradtsága őt is legyűri lassan. Ellenőrzi az ágyban fekvő pulzusát, a kötéseket, amelyeken nem ütött át újra a vér, s megnyugodva bújik a köpenyébe, betegének hagyva a pokrócokat. Minden nyomot eltüntet, kiönti a vérrel szennyezett vizet a tálból, elégeti a véres kötszereket is. Aztán ellenőrzi újra a betegét. A tűz mellett áll a fogadó talán egyetlen karosszéke, abba kucorodik végül be, miután becsukta az ablakot, s kezeit melengetve a bögrében gőzölgő tejjel.

Az alvó figyeli, s ha egyenletes szuszogása és lassan visszatérő arcszíne megnyugtatja, s ha nem tesz a sérült semmit, ami aggodalomra adhatna okot, hát az üres csésze az asztalra kerül, s Nie szemei lassan lecsukódnak. Szándéka szerint csak néhány pillanatra. Csak addig, amíg egy kis erőt gyűjt.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-24, 5:50 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//

Úgy hiszem végig magamnál voltam, amíg Nienna, mert nem felejtettem el a nevét, vizsgált és gyógyított. Legalábbis úgy vélem, hogy nem váltam teljesen magatehetetlenné,….bár ebben csak halványan reménykedhettem. Valahogy meg kellett őriznem a saját szemebe a maradék méltóságomat, ha már szinte majdnem pucéran, egy szál alsóruhában hevertem egy valamikori áldozatom előtt, a jóindulatában és a becsületességében bízva.
Áhh! Milyen írónikus! A becsületében bízom, miközben a sajátom már régen és mélyen eltemettem.
A becsület és a kémkedés, nem igazán férnek meg egymás mellett és még ha az is akartam volna lenni, ki hinne egy magamfajtának. Tisztában voltam vele egy idő után, hogy még a főnököm sem kedvelt, de szüksége volt az olyanokra, mint én, így tudta uralni mindent tudóan a birodalmát. Persze, amikor elvállaltam ezt a feladatot, akkor hevített a bizonyítási vágy, a titkok felfedésének bódító aromája és, hogy fontos dolgokat oszthassak meg a Nagyasszonnyal, hogy magam is fontos legyek, valaki legyek………Ezért még a többiek megvetését is hajlandó voltam elviselni. És jó voltam benne!
Aztán persze, ahogy telt-múlt az idő rájöttem, hogy csak addig fürdőzhetek a dicséretekben, amíg a megfelelő információkat szállítom, ha nem voltak eredmények, akkor csak egy voltam a számtalan törtető között. Nem voltam különleges, nem voltam erős és nem tűntem ki a harci mágiában, csak akkor ismertek fel, ha kikutattam az ellenség egy tervét, vagy lebuktattam egy-egy árulót. És ettől nyilvánvalóan nem váltam népszerűvé, még úgy sem, hogy nem vertem nagydobra, hogy mivel foglalkozom, de Furia sleppje előtt nem voltam ismeretlen és úgy látszik voltak olyanok, akik nem fogták be a szájukat, amikor már nem kellett a megtorlástól tartaniuk………
Nem, mintha olyan nélkülözhetetlen személy lettem volna, akit nem tehettek el volna láb alól amúgy, de az lehet fájdalmas lett volna és nem kockáztattak, annyit valószínűleg nem értem.
Éppen ezért most, hogy talán esélyem maradt az életben maradásra, már a bosszú gondolata is megkörnyékezett és ezt még az elf előtt sem rejtettem véka alá.
Nem lepődtem meg, mikor ezzel nem igazán értett egyet, főként mert épp összerakni próbált.
- Csak ebből …….értenek…. – böktem még ki, bár nem gondoltam, hogy egy olyan, mint ő, aki még az ellenségét is meggyógyítja, megérti ezt.
Ha nem vágok vissza és megtudják élek, gyengének tartanak majd, akit aztán bármikor levadászhatnak. Vagy vadász vagy, vagy préda! És én nem akartam az utóbbi lenni.
Ezek után próbáltam ellazulni és legalább azzal segíteni neki, hogy nem vonaglom össze-vissza, de nagyon nem is volt miért, mert annyira óvatosan mozgatott és közben folyamatosan árasztotta magából a gyógyító mágiát. Ha én gyógyítottam magam, eléggé legyengített, ezért sejtettem, hogy neki is elfogynak az energiái, főként ekkora sebeknél. Azt hiszem, bőven felülmúlta a várakozásaimat a kitartása és az ereje. Bármilyen is volt az előéletünk, most már szinte örülte,, hogy ő botlott belém.
Mikor a fejem kezdte el kötözni, már tudtam, hogy itt fogyott el az ereje, de arra már nem emlékszem, hogy mikor fejezte be. Mégis csak eljött a pillanat, amikor elfogyott az erőm végleg és – bár nem ájultam el, - egyszerűen elaludtam.
Valamikor hajnalban ébredhettem fel, még sötét volt, de halvány derengés kezdett beszivárogni az ablakon. Csendben feküdtem a meleg takaró alatt és próbáltam számbavenni hogyan érzem magam és mi vesz körbe.
Az egész testem bizsergett a bennem dolgozó mágia miatt, amit beindított Nienna gyógyítása. Nem volt ez annyira gyors, mint ha sárkány alakban lettem volna, de legalább volt valami.
A fejem fájt és húzódott rajta a bőr, de elviselhető volt. A szobában már csak parázslott a tűz, de annak fényénél és halk szuszogása hangjából még ki tudtam venni a nőt a karosszékben kuporogva. Sápadt volt, de az álom kisímította a vonásait, ami most nagyon fiatalnak mutatta.
Törékenynek és védtelennek látszott. Ha erőm teljében lettem volna csak egy mozdulatomba került volna, hogy az a kecses nyak elreccsenjen…….
Valamiért azonban ezek a gondolatok most nem elégedettséget, hanem furcsa nem tetszést váltottak ki belőlem. Persze…….valószínűleg most még felállni sem tudtam volna, hangtalanul pedig még úgy sem. Úgy véltem, hogy ezért is vetettem el azonnal ezt a megoldást, azzal nyugtatva maga, hogy majd visszatérünk erre, ha eléggé megerősödöm……
Csak ezért, csak ezért.
Viszont majd megvesztem egy kis innivalóért, úgy kiszáradtam, mint a sivatag. Az asztalon láttam a kancsót….talán elérem, ha kissé kinyújtózom…..
Hangos csörömpöléssel vertem le mindent az elboruló asztalról és én félig leestem az ágyról.
- Hogy a fészkes fene rogyassza le az eget! – nyögtem fel.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-25, 7:34 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Nem álmodott. A fáradtság teljes sötétségbe burkolta az érzékeit, de legalább pihent. Elhasznált ereje lassan kezdett visszatérni, de az ébredés még nem a visszanyert képességek okán érkezett el. Hanem hatalmas csörömpöléssel, zajjal… És káromkodással.*

- Raven Back, ha úgy gondolja, nem szerzett még elég sérülést és sebet, szívesen visszaadom a kardját, hátha azzal hatékonyabb lesz. De ha gondolja, én is okozhatok néhány rossz pillanatot és újabb kötöznivalót.

*Dörgöli meg a szemét az elf, s igyekszik úgy tenni, mint aki nem is aludt igazán. Mert azt persze magának sem merné bevallani, hogy egy fogadóban, sőt egy szobában éjszakázott óvatlan módon egy sárkánnyal, aki egyszer már halállal fenyegette meg. Önmaga előtt szégyelli leginkább felelőtlenségét és persze – ha nem bosszankodna saját ostobaságán - azon gondolkodna, páciense vajon nem tudott, vagy nem akart ártalmára lenni. De mert hibáján túllépni igyekszik, hát inkább azzal foglalkozik, amivel egy lelkiismeretes ápolónak kellene.*

- Ha inni szeretne, az is elég, ha szól – indul kifelé köpenyét hátrahagyva, s tér vissza egy kancsóval és egy pohárral a kezében, amelyet az egyik kinti ivóbéli asztalról vett el.

*S ha azt látja, a Rejtőzködő még mindig esetlenül küzd az ágyra való visszatéréssel, hát biztos távolságban teszi le a folyadékkal telt edényt, s a csuprot és áll meg várakozóan az ágy mellett a karját nyújtva. Nem, cseppet sem tartja vidámnak a helyzetet, inkább ostobasággal és türelmetlenséggel vádolja „betegét”, s ezen nézetének hangot is ad.*

- Mondja, sosem kellett még kérnie semmit? Nem szorult még senki segítségére, hogy ennyire nehezére esik a dolog? De ha így is lenne, ha helyes is lenne a feltételezésem, akkor is kérem, az eget és az égieket ne szidja a saját ostobasága miatt! Tegnap még a halálán volt, ma meg már felkelni igyekszik felelőtlen módon. Csak mert annyira büszke és makacs. Nem lehettem annyira alapos, amennyire szerettem volna, de ha semmibe akarja venni a munkámat és a saját maga kitartását, csak tegye nyugodtan, de akkor rám már nincs szüksége! Megyek és alszom egyet, míg a reggeli elkészül! De ha hajlandó még pihenni, akkor magának is szerzek. És persze innivalót is.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-26, 4:34 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//

Ennyi erővel tényleg ordibálhattam is volna, felverve az egész fogadót, pedig talán most először gyerekkorom óta, tekintettel akartam lenni másokra, főként az alvó gyógyítóra.
Természetesen meggyőztem magam, hogy ez nem azt jelenti, hogy elgyengültem volna vele szemben, vagy vesztettem volna az arroganciámból, csak annyit jelentett, hogy az önös érdekeim azt kívánják, segítsen még, hogy mielőbb lábra állhassak, visszatérjen az erőm és mindenkin bosszút állhassak, aki csak ferde szemmel nézett rám.
És tessék! Ennyit a jóindulatomról, nem csak felvertem a fáradt elfet, hanem még – azt nem tagadhattam, hogy részben igaza van, - le is hordott a bénázásom miatt.
- Nem fekhetek itt, mint egy darab fa! – szisszentem fel, ahogy minden erőmet megfeszítve fogtam az ágy oldalát, hogy ne boruljak ki belőle teljesen, ami, ha nem kerülök vissza hamarosan vízszintesbe, be is fog következni.
Vicsorogtam a szavaira.
- Persze, hogy inni szerettem volna, mi másért vergődnék itt. Te meg aludtál.
Nem, nem fogom kimondani, hogy nem akartam felébreszteni, olyan jól aludt, mert még rontana a renomémon, azon a hitén, hogy én egy kegyetlen vadállat vagyok. És ez jól is van így.
Örülök, hogy eltűnik egy kis időre, mert legalább nem látja a küszködésemet, de végül egy fájdalmas nyögéssel sikerül visszalöknöm magam az ágyba, aztán csak ziháltam, mintha elhordtam volna egy hegyet. A fejem megfájdult és a nagy sebek a vállamon, az oldalamon és a combomon, istentelenül égtek és lüktettek. Vért azonban nem láttam, tehát nem szakadt fel semmi.
~ Ügyes elf! ~
Nienna visszatért és persze nagy kegy lett volna a részéről, hogy nem fojtatja a szapulásomat, de nem volt kegyes hangulatban. Még a vizet is messzebb rakta le, pedig épp csak azért nem, csordult ki a nyálam a láttán, mert a nyelvem taplóként ragadt a szájpadlásomhoz.
- Mmmmm……-krákogtam egyet, hogy válaszolni tudjak. – Tudod mi vagyok, tudod ki vagyok…… nem sokszor…..kellett….kérnem életemben és most……csak - a szavaim kicsit elakadtak, - a büszkeségem és a makacsságom marad. És ….elf…..- néztem a szemébe, - értékelem a munkádat, nem okozok több….bajt, csak ne szapulj már tovább és add már oda az a nyamvad …..vizet! – sóhajtottam megadva magam a sorsnak.


A hozzászólást Raven Back összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-10-26, 7:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-26, 7:23 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Nie sosem gondolta volna, hogy egyszer még mosolyra fakaszthatja az az égi szörnyeteg, akitől éveken át rettegett. S ha eddig hitt Elmiron ven Gondor éleslátásában és jó szívében, hát most kétszeresen kell hinnie benne, mert a bizonyíték, amelyet az ifjú előre megjósolt, itt van előtte. Raven Back ugyanis élő, lélegző bizonyítéka annak, hogy a sárkányok népe sem érez és viselkedik mindig másképpen, mint az általuk „kétlábúaknak” csúfolt elfek vagy emberek. Mert a Rejtőzködő ugyanolyan, mint bármely más férfi, akivel eddig az ispotályokban találkozott. S ha nem félne attól, hogy megsérti az előtte immár végre ismét az ágyon fekvő alak büszkeségét, hát mosollyal az ajkán folytatná a beszélgetést. De így komolyságot erőltet magára, s a másik csak a szeme csillogásán láthatná jókedvét.*

- Ne féljen, Raven Back, ez alkalommal nem folytatom, sőt azt kell mondjam, igazat adok magának. Nekem kellett volna tudnom, hogy innivalóra lesz szüksége, ha felébred és gondoskodnom arról, hogy elérhető közelségben hagyjam azt a kancsót, ha már… Nos, ha már elaludtam.

*S ha a sárkány nem vallja is be gyengeségét, Nie ez alkalommal bizalmat szavaz neki, hiszen pontosan tudja, hogy kiszolgáltatott helyzetének kihasználását máskor sosem mulasztotta volna el Back, most mégis ezt tette, s tettének indoka furcsa, és kétségeket keltő gondolatokat ébreszt a leányban. De a gondolkodás nem segít páciense szomjának oltásában, hát az elf megtölti a poharat – s számítva rá, hogy újra kell töltenie -, és át is adja azt az ágyban fekvőnek, ha az maga nyúl érte. Ha így lesz, hát megvárja, míg a másik szomját oltja, s csak aztán szedi fel a földről a kancsó maradványait. A törött edénnyel a kezében indul majd kifelé, ám nem kell, hogy a konyháig gyalogoljon segítségért, mert az ajtóban megjelenik tegnap éjjeli "asszisztense" kissé kócosan és álomittasan.*

- Valami baj van, kisasszony? Hallottam a csörömpölést… Azt hittem, tolvajok járnak erre – húz elő a háta mögül egy méretes vajköpülőt. - Jaj, nahát! Az uraság jobban van?

- Igen és ezért mindannyian sokat tettünk. - feleli Nie. - Aggódnia sem kell, semmi baj sincs, csak … – vet egy gyors pillantást Raven felé, majd folytatja. – Csak ügyetlen voltam… - mutatja a kezében tartott cserépdarabokat. – Természetesen megfizetem a kárt… Ahogy a reggelit is, ha nem bánja, hogy ilyen korán ezzel terheljük. - igyekszik a fehér elf elterelni a figyelmet hazugságáról, amely még így is, hogy jó ügyet szolgál és hogy senkinek sem árt, mégis kényelmetlen pillanatokat szerez neki.

- Ugyan, kisasszony, egy perccel sem aludtam volna tovább – nyúl a szolgáló a töredékekért, hogy aztán már a reggelit taglalja az északi leánynak, aki követi őt a konyha felé, csak hogy segédkezzen az étel elkészítésében.

*S Raven Back talán megelégedéssel hallja, hogy Nie segítsége nem fog fukarkodni a felszolgált ennivalóval, s sült kolbászt, szalonnát, kenyeret és tojást, friss tejet és némi estéről maradt pitét ígér az elfnek. És az ígéret betartására sem kell sokáig várnia a „betegnek”, mert egy fertályórának sem kell eltelnie, hogy a fehérbe öltözött leány visszatérjen, kezében egy újabb, ezúttal tejjel teli kancsóval és egy kiadós reggeli ígéretével. S ha az ágyban találja a páciensét, úgy az asztalra teszi, amit hozott, s komoly érdeklődéssel várja feleletét az ajánlatára.*

- Hogyan szeretné a reggelit, Raven Back? Nem kívánom kétségbe vonni a büszkeséghez való jogát, így szívesen segítek, hogy abban a karosszékben fogyassza el mindazt, amit a megkönnyebbült leány Önnek készített. – mosolyodik el végre. – Azt gondolta szegény, hogy a Holtak Istene meglátogatja majd az éjjel és sokáig nem mert elaludni, mert attól félt, az Árnyak Ura lustasága miatt őt is elviszi magával. De mert mára Ön is jobb bőrben van és ő sem került a Szürke Földekre, hát most boldog ás boldogsága 2 hatalmas tálca ennivalót jelent most a kiéhezett gyomornak. De ha gyengének érzi magát, akkor ágyban is maradhat – teszi hozzá komolyságot tettetve. – És remélem megengedi, hogy én is önnel étkezzem, bár megfogadtam, hogy ilyet sosem teszek többet…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-27, 7:09 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Ha nagyon elgondolkoztam volna magamon, biztosan meglepődtem, vagy egyenesen megdöbbentem volna, hiszen én……zsörtölődtem! Azzal az elffel, akit még nem is olyan rég megöltem volna dühömben, mert dacolni mert velem! Hiába csaltam tőrbe és próbáltam megfélemlíteni sárkány alakommal, nem hódolt be, nem adott válaszokat és még meg is sebesített a meglepően erős mágiájával. Igen, a válaszok…….akkor tehetetlen dühömben megfenyegettem, nem csak őt, de minden élő és lélegző barátját, ismerősét, családtagját, pedig……átgondolva a dolgot és az első mérgemen túljutva, be kellett látnom, hogy valószínűleg semmit nem tudott Kain-ról, legalábbis ahhoz semmit, hogy közelebb jussak ahhoz az árulóhoz, ahhoz, aki a hírek szerint Furia végzetét okozta és megakadályozta a sárkánysereg kiszabadulását és ami, még a háborúnk menetét és kétségessé tette.
Közvetetten én is ennek az áldozata lettem, hiszen ha Furia még élne és sem hevernék itt, alig-alig túlélve ellenségeim támadását……
Ráadásul el kellett viselnem még azt is, hogy pont Nienna mentse meg az életemet, aki láthatóan jól szórakozott a morgolódásomon. Nem kellett hangosan kacagnia rajtam, láttam a szikrákat a szemében.
Ki voltam szolgáltatva……..én, a félelmetes sárkány, még az ágyból is majdnem kiestem, mert egy kancsó vizet is képtelen voltam elérni. Grrr! Tényleg nevetséges volt!
A szám széle megrándult, de nem tehettem meg, hogy a tudomására hozom, hogy még magam is ostobának éreztem a helyzetet, ha fordítva lett volna, én nem biztos, hogy megálltam volna, hogy ne nevesek.
- Ahogy mondod, a te hibád……. – álcáztam egy morranással a pillanatnyi elgyengülésemet.
Én egy kegyetlen alak vagyok és kész!
De végre legalább odaadja a vizet, amiből három pohárral is legurítok, mire úgy érzem elég lesz.
Visszadőlök megkönnyebbülve, ahogy szervezetem azonnal újra munkába áll, hogy regenerálja a testemet.
Lehunytam a szemem, de hallottam, ahogy az elf pakolászik, aztán felpillantottam, éhes tekintetemet az ember szolgálóra vetve, amikor az felbukkant ismét.
- Nem. – dünnyögtem a fogam között a kérdésére, de azt ő nem hallhatta, csak azt, amit a jégelf válaszolt, hogy megnyugtassa a fiatal nőstényt.
Újabb meglepetés ért, amikor Nienna nem mondta el neki, mit tettem, sőt magára vállalta a dolgot.
~ Miért? Miért védi az ostobaságomat? Mi haszna van belőle? ~
Nem igazán értettem, de nem is nagyon agyaltam rajta, mert az étel felvetése rádöbbentett, hogy farkas éhes vagyok. Szó szerint mindent fel tudtam volna falni. A testem követelte az energiát a gyógyuláshoz.
- Siessetek!- morrantam nagyot nyelve.
A percek ólomlábakon jártak, mire végre a gyógyító visszatért, de legalább alaposan fel volt pakolva.
- A székben…..természetesen és nem bánom, ha félnek tőlem, az sosem árt. – néztem az asztalra kerülő étkeket, nem bírva elszakítani róluk a tekintetem, így arra is csak megvontam a vállam…..óvatosan…..amikor úgy döntött velem akar enni.
- Tőlem……..de nem árt, ha tudod, éhes vagyok és ….aki kapja marja. – mosolyodtam el álnok mosollyal.
Több ételt kellett volna hoznia, hogy neki is jusson……..
- De van egy feltételem…… - néztem rá. – Közben el kell mesélned…..mi változott. Miért vagy itt……velem még….mindig.
~ És miért nem szaladtál el sikítva, vagy öltél meg? ~ ezt már csak gondolatban tettem hozzá, de nagyon-nagyon kíváncsi voltam a magyarázatára.



Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-28, 5:50 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

*Most hogy a sárkány ül a karosszékben, ahová eltámogatta, és a félelemre, no meg az ételre vonatkozó megjegyzéseit is figyelmen kívül hagyta, most Nie az, aki az ágyra kucorodik, kezében egy  csésze tejjel és az ágy támlájára könyökölve hallgatja a kérdést. És talán egy kicsit Raven fejébe is lát, amikor felel, bár a másik csak annyit láthat, hogy szokatlan komolysággal tekint rá.*

- Rendben, megteszem, de aztán magára vessen, ha nem olyat hall, amit szeretett volna. Annak, hogy itt vagyok, és helyesen mondja, hogy MÉG MINDIG, legelőször is két egyszerű oka van. De mielőtt az okokat sorolnám,  előre kell bocsátanom azt is, hogy valamiben azért tévedett, amikor az mondta, hogy „magával" maradtam itt. Inkább úgy fogalmaznék, hogy „maga miatt”. Az első és legfontosabb ok ugyanis az, hogy nem szeretném, ha a vendéglátóinknak baja esne…

A mohón falatozó alakra néz és talán azt várja, Back tiltakozzon és kérje ki magának a feltételezést, de tudja, nem fogja megtenni. A sárkány számára az, hogy ilyeneket tesz, természetes. Neki nem az, az elfnek.

– És kérem, ezt ne vegye magára. Azt gondolom, bármi… inkább úgy mondom, BÁRKI más lenne az ön helyében, akkor is így gondolnám. És higgye el, okom van ezt gondolni. Orod Opelë, vagy Telar elpusztítói, de akár ön és még mások is éppen elég tapasztalattal láttak el ahhoz, hogy nehezen tudom megállni, hogy általánosítsak. Ahogyan azt is, hogy azt gondoljam, mindezekért a dolgokért valakinek fizetnie kell. Tegnap, amikor önre találtak azok az alakok, egy pillanatra talán ezt éreztem. Valahol tudtam, hogy bosszút kellene állnom a rajtam, és másokon esett sérelmekért és az évekért, amíg nem megérteni, csak érezni tudtam a félelmeimet. De aztán mégsem tettem. Nem tudtam sokáig, hogy honnan és miből származtak ezek az érzések. Nos, már tudom és önnek is elárulom. A tudatlanságból. Tudatlan voltam és a tudatlanság szülte a rettegést. De már nem vagyok az, és sokkal többet értek, s remélem, egyszer ön is így érez majd. És ez a második ok. Hogy szeretném, hogy ha ön sem maradna tudatlan. Aztán persze jöhet a többi ok. Önzőek és kevésbé azok. S a válaszok a ki nem mondott kérdéseire is. Miért vettem volna el az életét, ha tegnap este nem tehetett volna ellenem semmit?  Azért, mert az én helyemben ön ezt tette volna? S talán ugyanezen ok miatt hagytam volna, hogy ott haljon meg a saját vérében fürödve? Nem, Raven Back, hiszem, sőt tudom, hogy a sárkányok között is vannak olyanok, akik nem tették volna ezt. Nem, a tudás sem fejezi ki azt, amit érzek. BIZTOS vagyok ebben, igen, így helyes. Ahogy abban is, hogy a magafajta is képes hálára. És ha majd úgy látja, hogy képes,… Nos, amikor úgy látja, hogy képes az „átváltozásra” is, megvárom, míg elhagyja ezt a házat és remélem, nem kell kérnem arra, hogy legyen nekik is hálás. Azoknak, aki ma éjjelre, és lehet, hogy további éjjelekre, mefogadták. És nem, nem kell megígérnie semmi – emelné fel tiltakozón a kezét, ha azt látná, Raven ellentmondana neki. – Az évek alatt, mióta első alkalommal találkoztunk, sok dolog történt. S ezen történések megerősítettek abban, hogy ha bizonyos … nos, mondhatni úgy, hogy ha bizonyos dolgokban elővigyázatos vagyok, megelőzhetem a hasonló eseteket, mint ami önnel és velem történt. Bár az egyik ilyen szabályt éppen most az éjjel szegtem meg…

*Helytelenítő fejrázása nem a Két-alakban-létezőnek, hanem önmagának szól. De aztán folytatja, s ez a folytatás talán meglepheti a sárkányt.*

- De okokat akart, hát most jöjjön az önző ok. Amikor először találkoztunk, Kain Namelyr-t kereste, de én nem sokat tudtam akkor sem és annál többet most sem tudok róla. De valamiért nagyon fontosnak tűnt, hogy megtalálja őt és mivel ön ismeri, talán szolgálna némi tájékoztatással… Persze, csak ha nem bánja…


Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-10-29, 4:52 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Nem voltam biztos benne, hogy válaszolni fog. Lehet, hogy olyan dolgok voltak a háttérben, amit esze ágában sem volt megosztani velem, vagy csak egyáltalán nem volt mesélős kedvében, hogy kielégítse egy sárkány kíváncsiságát.
Mindenesetre én nem haboztam, ahogy az étel közelébe jutottam és már biztosan ültem a hátsómon, azonnal rávettem magam az ennivalóra és egyáltalán nem hiányoltam az elf által elorzott tejet, azt tőlem megihatja az egészet, nem vagyok én holmi macska……
- Bor vagy ser van? – kérdeztem két nyelés között, miközben beleszagoltam minden köcsögbe, kancsóba és ha volt, azt vettem magamhoz, nem foglalkozva, hogy kupát keressek hozzá.
Aztán mégis hallom, hogy nekidurálja magát a válasznak és csak megvonom ismét a vállam, amikor felhívja a figyelmem, hogy lehet, nem fog tetszeni a mondókája.
Sok mindent mondtak már rólam és a leutóbbi idők történései megmutatták, hogy nem csak gondolnak, hanem tesznek is róla, hogy érezzem is ezeket az érzéseket. Mit mondhat nekem, amivel belegyalogolhatna a lelkivilágomba…..?
Minden estere akármit is, azt nagyon komolyan gondolja.
Az első feltárt ok inkább elégedettséggel tölt el, mint, hogy megbántanának a szavai. Ez vagyok én, ennek akarok látszani. Miért baj, ha félnek a kétlábúak? Hiszen meg van rá az okuk, bár most csak arra vagyok képes, hogy az előttem lévő tálat kipucoljam, nem, hogy bántsak bárkit is. Egyébként meg nem is terveztem…..na jó, terveztem, de még ez ráér, ha ilyen jól tartanak…..
Szóval nem tiltakoztam, a bizonytalanság mindig jót tesz a titokzatosság látszanának.
A következő hosszabb magyarázatra azonban csak egyre jobban ráncoltam a homlokom, mert azt mutatta, hogy olyan tapasztalatokat szerzett, amik felfedtek valamit a fajtánkból előtte. Orod Opele már régen volt, akkor még nagyon fiatal lehetett, bár elf volt, a kinézete és a kora megtévesztő lehetett, de hát maga vallotta be, hogy naiv volt még a velem való találkozáskor is. Telar……hmm…..hát az igen, ott sok olyan történt, ami felfedhette, hogy a sárkányokat is le lehet győzni, még egy legendás feketét is, bár annak borzasztó ára lett.
Kutatóan meredtem rá, de nyilván konkrétan nem fogja felfedni a tudását, ám igaza volt abban, hogy ez sok mindent megmagyaráz. Minden bizonnyal találkozott más sárkányokkal is, akik – vajon kik voltak azok? – azt hitették el vele, hogy barátságosak a kétlábúakkal. Igen, voltak ilyenek, én is ismertem párat, pont ezekre kellett felhívnom Furia figyelmét.
Természetesen egy grimasz volt arra a vágyára a szavak nélküli válaszom, hogy én is megváltozhatok. Piha! Még mit nem!
Az, hogy nem ölt meg, míg ott hevertem előtte gyengén és kiszolgáltatottan az ő baja. Végül is csak egy elf volt, akiknek az élet és annak megmentése volt a legnagyobb mániájuk.
És ez a pimasz nőszemély belém fojtotta a szót!
~ Én legyek hálás? Legyenek ők, ha nem ölöm meg őket, hiszen láttak összetörve, megalázva! ~ háborogtam, de azért hallgattam.
Nem kell minden lapot kiteregetni egyelőre.
- Nem voltál veszélyben. – morogtam. – Tudod a kutya sem harap a kézbe, mely eteti, vagy valami ilyesmit szoktak mondani az emberek, nem? - vált kissé gunyorossá a hangom.
Azért az utolsó hozzám intézett kérdése igen csak meglep. Na nem az, hogy nem tudott semmit Kain-ról, azt már én is tudtam, hanem, hogy tőlem kérdez róla. Vajon miért érdekli?
Azt azonban nem kell tudnia, hogy én sem sokat tudok róla, csak amennyit Furia elmondott ahhoz, hogy ha megtalálom felismerjem.
- Kain Namelyr…….. Nem tudom miért érdekel, de annyit elmondhatok, hogy ő apja Anzar és főként a népünk árulója. Az emberek mellé állt a fajtája helyett és hagyta, hogy a sárkányok az Éjhasadékban végezzék. Minden valamire való sárkánynak a kötelessége, hogy megtalálja és élve vagy halva Furia ……..ááá, szóval a hadak vezetője elé vigyék. Telarban is bizonyította, hogy a milyen szív lakozik is benne. – löktem el magam elől az ételt, mert sok minden villant az eszembe, ami elvette az étvágyamat. – De már vége úgy is………. Sok mindennek vége – tettem hozzá sötéten.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-11-01, 6:12 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//

~ De már vége úgy is………. Sok mindennek vége…~

*A fejében visszhangoznak Raven Back szavai és gondolatban ő is egyetért velük. Igen, vannak dolgok, amiket már soha nem tudna pótolni, amelyeket sosem kaphat vissza. És most azt látja, az előtte ülő Két-alakban-létező érzései olyanok, akár, ha egy tükörbe nézne. Eddig sem szólt közbe, hallgatta a sárkányt, mert tényleg kíváncsi a válaszaira. S ha eddig a szándéka gátolta meg ebben, hát most a torkába toluló, fojtogató érzés teszi. Back talán maga sem tudja, hogy minden egyes tettével újra és újra megerősít valamit, amelyet a leány eddig csak sejtett, amit csak egy ifjú északi nemes szavai vetítettek előre, s amit csak néhány – s Nie azt gondolta, roppant különleges – Rejtőzködő mutatott meg neki. És most itt van ő, valaki, aki „sárkányabb a sárkánynál” és akinek gondolatai és érzései most mégsem félelmet és haragot keltenek benne, hanem együttérzést és szánalmat. És értetlenséget.

Mert szánja őt, az előtte most éppen sötét gondolatokkal telten ülőt és szánja azt is, az ismeretlenül is veszélyt hozót, kinek nyomába ered. Mert hiszen Nie sem ostoba, és azt gondolta, az ég urai sem azok. Most mégis azt kell látnia, hogy itt van egy közülük, ki az általa emlegetett emberekhez képest mérhetetlen hatalommal és erővel bír, most mégsem látja azt, ami ő meglátott azonnal.

- Csak ennyit tud róla és mégis a halálát akarja? – kérdezi halkan, s hangjában nyoma sincs vádnak, vagy kárörömnek. – Azt gondolja, ennek a furcsa nevű alaknak a hibája az, hogy sárkányok rabolhatnak el, vagy ölhetnek meg embereket, és városokat pusztíthat el a sárkánysereg, vagy éppen az emberek és elfek okozzák az ő halálukat? Ok nélkül ártott önnek valaha elf? Pusztította el az egész családját és mindent, ami fontos volt önnek egy ember? Pontosan tudja, hogy Kain Namelyr miben vétkezett és miben segített a sárkányok népének? Érzett-e valaha rettegést, ha meglátott egy embert, vagy egy elfet? Feltett valaha bárkinek is ilyen kérdéseket? Vagy akár csak saját magának feltett ezek közül egyet is? Én azzal, hogy megmentettem magát, elárultam a fajtámat és most minden elf kötelessége lenne rám vadászni és a fejemet követelni? És ön mit gondol erről? „Áruló” lesz miattam, mert nem öl meg, ha megteheti? S árulók voltak azok is, akik a halálát akarták? Raven Back, csak válaszoljon egyenként a kérdésekre, s lássuk, hogy felelne ezek után a kérdésemre, amelyet feltettem? Vajon ezek után is úgy látja-e, hogy Kain Namelyr áruló?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-11-02, 3:58 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Sosem gondoltam volna, hogy pont olyan valakivel folytatok le egy „őszinte” beszélgetést, mint a jégelf, akit valamikor még zsákmánynak tekintettem. Érdekes az is, hogy valamikor ez az érzés megváltozott, nem éreztem semmilyen késztetést arra, hogy megtámadjam, hogy bántsam. Persze ez most valószínűleg fizikai képtelenség is lett volna, mert egy menyéttel sem tudtam volna párharcot vívni, de még csak a késztetés sem volt bennem, hogy majd megpróbáljam. És ezt csak részben lehetett annak a rovására írni, hogy tudtam, a lány megváltozott. Keményebb és tapasztaltabb lett, nem volt már az a naiv kislány, aki az első idegennel útra kelt, mert az azt mondta neki, ismeri a barátját és az bajban van…….
A gyengeségem is csak egy indok volt, de tulajdonképpen ……..összezavarodtam, már nem volt olyan tiszta a cél és az oda vezető út sem és ez nem csak azért volt így mert Furia az elmondások alapján – én nem voltam ott, - szó szerint füstté vált.
Persze szó sem volt arról, hogy Nienna sajnálatára hajtottam volna. Már így is borzasztóan kellemetlen volt, hogy ebben az állapotban látott és ő állított talpra, de a kérdései nem mutattak szánalmat, szúrtak és vágtak kíméletlenül és talán pont ez volt a megfelelő hozzáállás. Így jobban éreztem magam, bár ezekre megfelelni nem volt könnyű, még haboztam is, hogy egyáltalán megtegyem-e és ne csak megvonjam a vállam.
Azonban ennyit mindenképp megérdemelt és én pár perc gondolkodás után beszélni kezdtem.
- Bár nem biztos, hogy egyenként meg tudom válaszolni, hiszen jó sok kérdést zúdítottál rám, de azért megpróbálom, mivel tartozom neked és lehet még agyatlan izomagynak sem tűnök tőle. – mosolyodtam el fanyarul, nem jókedvemben. – Nézd úgy, hogy én egy hadsereg tagja vagyok….voltam. – köszörültem ki a csorbát halkan. – Parancsot kaptam, hogy keressek meg egy árulót, aki népünk legkiválóbb tagjait egy borzasztó börtönbe zárta. Nem én voltam az egyetlen, aki ezt feladatának kapta….. Azok után, hogy ezt minden sárkánynak a fejébe verték, mit is kellett volna megfontolnom? Ez nálunk nem így működik. – néztem rá kérdőn. – De, hogy tovább folytassam, nem, nem ártott nekem elf soha, legalábbis személyesen biztos nem, mert családom sosem volt és a harcokon kívül, nem volt feladatom, hogy szándékosan ártsak másoknak. Nekem a kémkedés volt a dolgom, nem a gyilkolás. De……. nyilván botorság azt feltételezni egy sárkányról, hogy rettegni fog egy embertől, vagy más kétlábú néptől, hiszen látott már valós alakomban. Ez fordítva szokott működni, de hát ez a természet rendje. Mi ragadozók vagyunk! Nagyhatalmú ragadozók. – húztam ki magam, amennyire csak képes voltam rá.
Egy kis szünetet tartottam, mert a további feltett kérdései nem voltak ilyen egyszerűek most már, a történtek tükrében és ezek új gondolatokat szültek, hiszen nem voltam ostoba.
- Tudom és te is tudod, hogy nem lehet a két fajt összehasonlítani. Az elfek mások, nem ragadozók és igazából úgy vélem nem is miattatok van ez az egész. – intettem nagy körbe, utalva a világban uralkodó háborúra. – Ráadásul sok minden megváltozott. Sok mindent láttam és tapasztaltam az…..utóbbi időben, de hogy őszinte legyek? Igen, minden bizonnyal árulónak kiáltanának ki, vagy már az is vagyok a fajtám szemében, nem csak ezért, itt. És hogy téged ezért elítélnek-e? Nem tudom, te tele vagy meglepetésekkel Nienna, mond meg te. – hajoltam kissé közelebb hozzá. – Hozzátartozik azonban még ezekhez, hogy Kain valószínűleg meghalt Telarnál, így ennek már nincs túl sok jelentősége, de egy nép szemében az az áruló, akit annak tartanak és ez nem változik attól, hogy én miként vélekedek róla, mert mint mondtam, nem ismerem……
Fáradtan dőltem hátra. Sajnos még nem voltam jól és kimerített a sok beszéd, de azért kíváncsi voltam kielégítettem-e az elf kíváncsiságát.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-11-03, 8:15 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//


*Szánta eddig is a sárkányt, s most még jobban szánja, hogy tudja, családja sem óvhatta meg a bajtól. Hogy talán sokkal magányosabb lehetett, mint ahogy eddig gondolta. S a szánalma éppen ezért talán elfogadtatta volna vele azt is, amit Raven állított. Hogy szándékosan sosem bántott senkit. De Nie tudja, hogy vele megtette, hát talán mással is megtehette, s az, hogy ezt sosem érezte bántásnak, talán igaz is lehet. Hiszen mit számított volna a számára egy elf, vagy egy ember?

De ha ez nem is olyan dolog volt, azért sok más dologban mégis egyet kellett értenie vele. S ahogyan hallgatja a most cseppet sem komolytalan és bántó szavakat, rájön, hogy a Két-alakban-létező ugyanúgy meglepi őt.

Mert nem, persze, hogy nem várható el egy égi ragadozótól, hogy rettegjen emberektől és elfektől, vagy bárki mástól, aki gyengébb nála. De a lány azt sem tudja, miért lenne természetes, hogy fordítva mindenképpen így kell lennie. Hiszen Nie azt pontosan tudja, hogy évezredekig volt béke elfek és sárkányok között, s tudták úgy élni az életüket, hogy sosem zavarta egymást a két faj. Hát nem hiszi, hogy az ellentétek, amelyek a két faj között léteznek, nem lennének feloldhatók. Már nem gondolja így. S reméli, Raven Back sem.

És Raven-nek persze abban is igaza van, hogy felesleges lenne összehasonlítani őket, s felesleges lenne ugyanazon értékek alapján dönteni arról, hogy egyikük, vagy másikuk érdemli meg jobban a jelenlétet az élet színpadán. S abban sem téved a sárkány, hogy talán hibáztatni sem őket kellene. Hát ő sem teszi. Nem kérdőjelezi meg értékeiket, s nem sorolja hibáikat sem, amikor felel.

- Nem, azt hiszem, nem lennék áruló a szemükben. Talán csak furcsa, bár már ezt sem hiszem. Mert pontosan tudom, hogy nem minden elf vélekedne így. A fogadott húgom példának okáért biztosan nem, hiszen a párja valaki, aki önhöz hasonló, Raven Back. És higgye el, most Ön is meglepett. – folytatja komolyan. – Előző találkozásaink nem voltak zökkenőmentesek, úgy hiszem, de talán rosszul fogtunk a dologhoz. Talán… Ha ön is úgy szeretné, a jövőben nem kell ellenségekként gondolnunk egymásra. És nem hiszem, hogy bárki miatt annak kellene tekintenie. Nem hiszem, hogy a sárkányhadak vezetője szemében egyetlen elf olyan sokat jelentene, hogy emiatt Önt bármivel is megvádolná. S ha úgy van, ahogy gondolja,… Ha Kain Namelyr a Szürke Földekre tért, nincs oka úgy folytatni már az életét, ahogyan eddig tette. Nem kell üldöznie már senkit, Raven Back. És talán Önt sem fogják már üldözni. Talán már élhetne úgy, ahogyan Ön szeretne és nem úgy, ahogy megmondják magának…

*A mert a gondolatai egymást követik, talán a sárkány számára sem lesz furcsa a következő kérdés. Talán ő sem találja tolakodónak és furcsának.*

- Mondja, gondolkozott már azon, hogy mit kezd az életével?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-11-05, 3:43 pm

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Nienna//


Érdekes egy beszélgetés ez. Ha erőm teljében lennék valószínűleg sosem került volna sor még csak hasonlóra sem. Engem sárkányok neveltek, még pedig arra, hogy a mi fajunk felsőbbrendű a többieknél és azért akartak megszabadulni tőlünk, hogy ne okozhassunk gondot törékeny kis életüknek. Legalábbis az emberek voltak ennek kitalálói, azok az emberek, aki valamilyen úton-módon mágiára leltek és nem akarták, hogy náluk hatalmasabb lények belezavarjanak a kis praktikáikba……. Azelőtt, míg nem lettek ilyen arrogánsok a világ békében élt és az elfekkel sosem volt bajunk, míg végül inkább az emberek mellé álltak, velünk szemben.
Legalábbis nekem így tanították és sok tapasztalatom azt mutatta, hogy van benne igazság. Az emberek büszkén és nagyszájúan beszéltek a sárkányok bezárásáról és örültek, hogy eltűntünk a föld színéről.
Most viszont, hogy itt ültem sérülten és erőtlenül, mondhatni kénytelen voltam meghallgatni a másik „fél” szempontjait is, ráadásul volt okom átgondolni is, hogy mit fogok kezdeni majd magammal, ha végre lábra állok. Mivel a régi életemnek vége és még ha egy darabig a bosszúnak is szentelem az időmet, mi lesz utána?
A jégelf következő szavai, ha lehet még nagyobb zűrzavart okoznak a gondolataimban, mert sok mindenben igaza van, nem vonom kétségbe, hogy talán többnek képzeltem magam, mint amit valójában elértem Furia seregében és azon ellenségeimen kívül, akik kihasználták a lehetőséget, hogy kiiktassanak, más egyáltalán nem törődik velem. De nem ez döbbent meg igazán, hanem az, amikor megemlíti, hogy a húga, még ha fogadott is, de összeállt egy sárkánnyal. Vajon igaz lehet ez? Kain kirívó példa volt, de ha elhiszem, hogy Nienna igazat mond, és egy elf általában képtelen hazudni hihetően, - akkor vannak a fajomban mások is, akik …….. barátságot ápolnak a kétlábúakkal…… szoros barátságot! Persze tudok róla, hogy voltak olyanok, akik nem álltak a háború és az ellenségeskedés pártján, de azok inkább elvonultak, hogy ne is keveredjenek bele. De ….. ezek szerint számos Kain létezik még ……..
Egy darabig szótlanul meredtem az előttem lévő, már majdnem üres edényekre, de nem láttam azokat, a gondolataimban igyekeztem rendet tenni.
- Nem …….. Eddig nem, mert …… mert lekötött az életben maradásomra való igyekezet. – szólaltam meg végül és a most igen csak komoly tekintetem felemelve a gyógyítóra néztem. – Minden bizonnyal…… vissza egyelőre nem térhetek, de annyiban sem hagyhatom azt, hogy meg akartak ölni, de ……amikor (és nem ha) végeztem velük ……..azt hiszem ……..újból, talán más szemmel kell járnom a világot, hogy magam győződjek meg róla, …….kinek is hihetek.
Habozva megálltam, de aztán láthatta Nienna a határozottságot megvillanni a szemeben.
- Nehezen tudom ezt kifejezni, mert nem sokszor volt rá szükségem, de ………khmm …….köszönöm, ezt …….ezt az egészet. – intettem a kezemmel körbe, ami utalhatott a gyógyításomra, de utalhatott ara is, hogy elgondolkodtatott.
- Szóval …. sok „másféle” fajtámbelit ismersz? És ….. – eszembe jutott egy különös és veszélyes gondolat, - képes vagy felismerni minket?
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime2022-11-06, 8:37 am

//Érdekek és értékek – avagy egy új barát, vagy egy régi ellenség - Raven//


*Látja, mennyire ostobák ők mindannyian. Sárkányok, emberek, elfek… Tudatlanság, indokolatlan harag és bizalmatlanság. Biztos receptje a gyűlöletnek és a háborúknak. Biztos receptje a káosznak. S ha a világban zűrzavar uralkodik, minden súlyosabbnak és végzetesebbnek tűnik. Minden rosszabbnak. És mindenki is. Ahogy évekkel ezelőtt neki is annak tűntek az emberek, de legfőképpen a sárkányok. Téves eszmék és hiedelmek, olyan érdekek játéka, amelyeket nem érthet. Ahogyan úgy tűnik, Raven Back sem érti.

És Nie még valamit lát. Azt, hogy amikor Orod Opelë pusztulásával számára megszűnt a régi élete, a világ, amelyet ismert és amelyet – azt hitte – értett, minden elveszett számára és a káosz az ő lelkébe is beférkőzött. S a káosz most újabb áldozatokra lel és egyikük most itt ül előtte. Mert a Két-alakban-létező számára a világ már nem lehet olyan, amilyen volt. Nem térhet vissza és azt sem tudja, hova mehetne. És ebben a helyzetben tökéletesen megérti őt. Érti, hogy most CSAK túl akar élni, ahogy ő is tette egykor. Érti, hogy a zavarodottsága megbénítja, s egy ideig küzdenie kell majd, hogy új utakra leljen. Hogy oda, ahol eddig élt, nem mehet vissza, s a régi, biztonságot jelentő szabályok sem létezhetnek már számára. Hogy keresnie kell, és megtalálnia. Legfőképpen önnön helyét ebben az új világban. Hogy az elveszett család – bár Back esetében inkább csak „kapcsolatok” – helyett ehhez újak kellenek, különben pont olyan magányos lesz, mint amilyen ő volt. De azt is észre kell vennie, hogy a Rejtőzködő méltóképpen képviseli fajtáját, hiszen erős és alkalmazkodó. Talán jobban képes erre, mint amennyire ő volt az.*

- Tudom, mit érez. Bár pontosabban inkább csak sejtem, hiszen engem… Az én életemre nem törtek fajtársaim. De a Fehér Város pusztulása után én is elvesztettem mindent… És mindenkit – most már ő is komor és töprengő. – Nekem szerencsém volt, mert volt segítségem, aki – ha nem is célt, de – helyet adott, utat mutatott nekem. Mert akkor én sem tudtam, mit hozhat a holnap és talán nem is nagyon érdekelt. Sajnálom, hogy elfelejtettem, milyen is volt. Kérdeznem sem kellett volna. És semmit sem kell megköszönnie.

*És tényleg sajnálja, hiszen tudja, min megy most keresztül a másik. Ahogy azt is, hogy számára mi nyújtott segítséget. A kérdéseire adott válaszok. Éppen ezért felel ő is. Arra a kérdésre, amely a sárkányt érdekli.*

- El kell hinnie, ez a dolog nekem is furcsa még most is, pedig… Nos azóta már sok dologról tudok, amik a találkozásunkkor még rejtve voltak előttem. És igen, azt hiszem, valószínűleg több – ahogy ön fogalmazott - „másfélét” ismerek, mint akár csak sejteném. És persze köztük olyanokat is, mint amilyen ön VOLT, ha szabad így fogalmaznom. Sőt rosszabbakat is. És persze ismerek olyanokat is, akiknek sárkánynak sem kell lennie ahhoz, hogy gonosznak és bosszúszomjasnak véljem őket – halkít a hangján, hogy a kimondott szavak senki máshoz ne jussanak el.

– Vagyis én sem vagyok már olyan vak, amilyen voltam, Raven Back. Bár ha azt kérdezi, képes vagyok-e felismerni a magához hasonlókat, határozott NEM-mel kell válaszolnom, vagyis ezen a téren igenis vak vagyok. De ez talán nem olyan nagy baj, azt hiszem, mert ezt a képességemet talán nem úgy kellene használnom, ahogy én szeretném. Mert engem is mentett már meg sárkány elfektől, akik a haragjuknak és a sértettségüknek engedelmeskedtek, s akiket talán én sem értettem úgy, ahogyan kellett volna. De talán nem is az a fontos, hogy felismerjük-e őket. Talán csak az fontos, mit cselekszenek. Mert múltbéli tetteinken nem változtathatunk, de azt, hogy mit teszünk a jövőben, még magunk dönthetjük el. Nem igaz?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Középvidék - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 36 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Középvidék
Vissza az elejére 
36 / 37 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Középvidék-
Ugrás: