LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A Remény tengere

Go down 
+7
Aldo Barras
Alvor Freyr Ottar
Black Robe Nen
Darthys Indoril
Fang Aerith de l’Phairdon
Lothár Von Falkenhausen
Mesélő
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-17, 8:50 am

// Mese: A régiíúj világ //

*Mindent megteszek, hogy a kapitány kisegítsem, de ezek a kékségek nem nagyon hagyják, hogy a közelébe kerülhessek. Most ketten szemeltek ki engem ellenfélnek az egyik egy fokossal támad felé a másik pedig egy keresztrúddal kezd el tolni hátra felé. Biztos a korlát felé akar tolni, ezért gyorsan hátra lépek néhányat, majd oldalra ugrók egy kissé elkezdek felé rohanni. Mire eldobná a rudat addigra lecsapok a buzogányommal és szétlocsantom a fejét az ütés erejével. De ekkor kapok egy ütést a fokos használó kékségtől a jobb vállamba, érzem hogy megsebzi a vállamat, de páncélom felfogta annyira, hogy a fokos ne tudjon túl mélyen belevágni a vállamba. Megpróbálom a kardommal levágni az ellenfelemet, de ő csak el ugrik a csapásom elől és kihúzza a vállamból a fegyverét is, ami nem volt túl kellemes érzés, de hang nélkül tűrtem. ~Gyorsan végeznem kell vele mielőtt újabbak támadnak rám.~ Gondoltam magamban, közben az ellenfelem támadásba lendül, gyorsan kellet reagálnom épp sikerült kikerülnöm az első támadását, majd a fegyvereimmel kezdtem védeni a következő támadásait. Egy ideig még védekezek, majd mielőtt újra támadna a kardommal lefogom a fegyverét, majd a buzogányommal egy fejre mért csapással megölöm. Veszek néhány gyors lélegzetet, mielőtt folytatom a harcot, de ahogy látom nincs túl jó helyzetben a hajónk az ellenség túl erőben van még mindig. Kezdek egy kissé aggódni a harc kimenetele miatt nem úgy néz ki, hogy győzelemre állnánk.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-17, 9:43 pm

//Mese: A régi-új világ, Nen, Fang, Alvor, Darthys, Lothár//

*A fehérköpenyes mágus szemlélőként vesz csak részt az eseményekben.
Fang, az imént még magán kívül pihenő mágusnő magához tér, s meglehetősen gyorsan lép előre, hang nélkül belevágva az ajtóba dárdáját. Egyikük sem tudja, hogy a vadalan, aki az ajtó túloldalán van, már csak holtában támasztja a bejáratot, ugyanis a felfelé siető matrózok már kivégezték a támadót.
Az öreg mágus simít egyet szakállán.*
- Normális esetben hagynám, hogy a tested maga végezze el a munkát. Bordáid, ha vigyázol rájuk, maguktól is összeforrtak volna, de a hajónak szüksége van harcosokra, s nem utolsó sorban olyan mágusokra, akikben van erő.
*E szavakkal teszi rá két tenyerét Nen sérült oldalára, nem is kérdezve, hogy melyik bordák azok, amelyek gyógyításra szorulnak. A melegség, mely elárasztja Nen testét, szinte érzékelhetően gyógyítja a csontokat és az izmokat is körülöttük. A fájdalom néhány másodpercen belül szinte elmúlik, s a gyógyulás ilyen ütemben folytatódik tovább.*
- Quod confractum est re!
Némi idő még így is kell ennek a bűbájnak, de hamarosan már nem fogsz érezni semmit a sebeidből.
*Aztán a fehérköpenyes, mintha mi sem történt volna, már Fanghoz fordul. Tudja, hogy az elfek népéből származik, s hogy mágus, csak azt jelentheti, hogy kiemelkedőbb a mágiában, mint népének java része.
A fehér hajú varázsló egyenesen a szemébe néz.*
- Mennyi erőt érzel magadban? Könnyen lehet, hogy még rád férne némi pihenés.
*A dárdáról szót nem szól, a varázslat, ami az ajtót védi, nem engedte volna be a támadót, csak ha apró darabjaira vágja a fát.
A tiszt is emelkedne fel ültéből, de fehérköpenyes ujjával mutat csak rá, s a hajós visszahanyatlik párnáira.

Alvor eközben lerázza magáról a vadalant, szó szerint az egyik árbócon dörzsölve róla őt.
Nem kis feladat kitérnie a rárontók elől, de végre kap segítséget. Felszabadult egy íjász, akinek feltűnik a barbár szorongatott helyzete, s egyet le is tud szedni támadói közül, mielőtt újra közelharcra kényszerül. A nyíl átüti a vadalan torkát.
A barbár harcosnak itt a lehetőség, hogy kivágja magát.
Darthys egyenlőre még kitart, de ellenfeléhez hamarosan csatlakozik egy második. Ezt a vadalan is észleli és az erősítés megérkezése előtt még be akarja fejezni a harcot. Akkor a különös ellenfél feje az ő trófeája lesz.
Ha nem egyedül teszi, oda a dicsőség. Cselvágást hajt végre, hogy ellenfele pengéje kitérjen, védekezés okán, majd az esetleg keletkező résbe döfi kardját, remélve, hogy Darthysnak nem lesz módja és ideje hárítani már.
Lothár kimondottan gyorsan mozog páncélzata ellenére. Lefordul az őt toló vitorlarúdról és buzogányával bezúzza a halántékát az azt tartó vadalannak.
A másikkal már nincs ilyen könnyű dolga. A páncélon keresztül vállába hatoló fegyver izmot ér, szerencséjére a csontot csak megközelíti. Igaz, a fájdalomból ez nem von le semmit, azt a karját már nem fogja olyan hatékonyan használni, s a vérzés sem áll majd el könnyedén.
Újabb vadalanok érkeznek ellene. Ezúttal mindketten karddal, noha egyikük másik kezében tőrt hord, talán épp, hogy ha egészen közelharcba kerül, azzal hatékonyabban tud támadni.
Egyszerre rontanak Lothárnak, miközben végre a hajó belsejéből feltörekvő harcosok is felveszik a harcot a fekete zászlós hajó vadalanjaival.
A harc kiegyenlített, s Flock kapitány is előbbre tör legénysége támogatásában. A másik hajó harcosai lassan leszorítják támadóikat, s a tüzet is eloltják.
Eközben a lanuriai hajón kiegyenlített küzdelem folyik, s jó kérdés, hogy mikor lesz érzékelhető, hogy a kétfrontos harcban kimerül a középen lévő hajó legénysége.*
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-18, 5:54 pm

// Mese: A régi-új világ//

A vadalan támadásának hevessége meglepett elsőre, de a sérülés hamar visszarántott a valóságba. Az első támadásai elől csak kitértem, a kis helyen nem volt helyem és időm kardot rántani. Amit tehettem, azt viszont megtettem, a hátrálás közben az idegen harcost egy olyan helyre csaltam, ahol a földön mindenfelé elszórt fegyverek, páncélok, hordók, ládák törött darabjai hevertek. Vártam az alkalmat, hogy hibázzon, ami be is következett, megbotlott egy hordó abroncsában miközben előrelépett a szúráshoz. Ezt a pillanatot vártam, előre lendültem, befordultam mellé és megragadtam a fegyvert, amit a kezében tartott. Az volt a tervem, hogy becsatlakozva a szúrásba azt eltérítve a hátába vezetem, mielőtt még a másik ellenfelem ideérne. Ekkor hallottam viszont a barbár ordítását és láttam, hogy többen támadják egyszerre.
~ Lehet, hogy elbírna velük, de meg fog sérülni és ha a sérülései lelassítják, akkor le fogják gyűrni. Segítségre van szüksége.~
A hatalmas fickó egy olyan valaki volt aki jól bírja az ütéseket és fel tudja tartani az ellenséget, nem engedhettük meg, hogy kiessen a harcból. Bal könyökömmel megcéloztam az ellenfelem tarkóját, hogy a pillanatnyi megtorpanását kihasználva kitéphessem a kezéből a kardot és már rohantam is a barbár felé, elkerülve a közelítő harcost, aki szintén engem nézett ki magának. Ha sikerült elvennem a kardot, akkor azt elhajítottam az egyik támadója felé, majd futás közben előhúztam a saját kardomat. Meglepetést kellett okoznom, arra pedig nem volt elegendő egy sima vágás, viszont mivel nem voltam páncélozva könnyen mozogtam. Egy kis mágiát is segítségül hívtam, amivel lecsökkentettem a súlyomat, felugrottam, megcélozva a barbár vállát, amin egy kis további lendületet véve felülről tudtam a másik támadóra vágni, a fejét célozva, ha minden jól megy mögötte landolva, egy gurulással befejezve az ugrást, messzebb kerülve tőle, hogy ne tudjon rögtön visszatámadni, ha túl is élte volna a vágást. Ekkor látom csak, hogy az egyikükből már nyílvessző áll ki, valaki más is észrevette a barbár szorongatott helyzetét.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-24, 11:25 am

* - ARR-JAH! - Bárdjával hatalmasat suhintott, mire az előtte álló, nem éppen szerencsés vadalan két részbe szakadt.
Alvor kicsit előrehaladt, habár ezt ő nem nagyon érzékelte, mert túlságosan belemerült a harc mámoros hangulatába. Lehetséges, hogy talán éppen ez volt a baj, mivel nem, vette észre amint a mögötte lévő vadalan éppen feltápászkodik.
Alvor miközben kereste az ellenségeket, akik esetleg lennének olyan bátrak és szemből rá rontanának, hogy utána a halálban végezzék, hirtelenjében hatalmas fájdalmat érzett a vállában, illetve egyre nehezebb a levegő vétel.
- ÁÁH! - Felordít majd odakapja a fejét.
A vadalan tövig a vállába döfte a kést, aminek hatására kevésbé tudja mozgatni a bal karját. A nyakát is egyre erősebben szorítja, így jó lesz minél előbb kiszabadulnia a szorult helyzetből.
Alvor gondolatban szinte őrjöngött. Utálta, ha hátulról támadnak rá, nem gondolta tisztességesnek, habár nem mintha itt érne valamit.
A dühöt kiadva magából, hátraugrott, egyenesen neki az árbocnak, aminek hatására a nyakán lévő szorítás jócskán megenyhült. Két kézzel megfogta, majd a földhöz vágta a kis mitugrászt, ezután teljes erejéből a hátába lépett. A gerinccsigolyák a roppanása erőt adott neki.
Szemből máris ketten rontottak rá. Alvor nehezen tud kitérni előlük, mivel a kés akadályozza, hogy a bal karját intenzívebben mozgassa. Egy kard csapás elől egyszerűen csak elhajol, a másik vadlanat pedig gyomron rúgja, mivel túlságosan közel jött.
Azonnal jött a másik támadási hullám, az az csak jött volna. Egy nyíl torkon találta és nyomban le is leterítette az egyiket, de a másik, akinél a kard volt, tovább rohamozott.
Alvor lendületből oldalra ugrott, mivel Bunkót leejtette, amikor hátrébb ugrott. Felkapta, majd egy nagyot suhintott vele, hogy távol tartsa magától a vadalant.
A vadalan támadott, amit Alvor nehezebben, de hárította a bárdjával. A kést még nem rántotta ki, így a bal vállára nagyon ügyelt, nehogy azt vegye célba. Harc közben inkább maradjon benne, de nem húzza ki, mivel azzal időt veszítene. Itt meg fontos az idő.
A vadalan észrevette a kést Alvor vállában, így megpróbált minél jobban baloldalra kerülni. Alvor megelégelte a dolgot: Közelebb ment, majd amikor a vadalan csapott, hárított, majd Bunkó nyelének acélos végével visszakézből pofán ütötte. A vadalan megtántorodott, így Alvornak bővel maradt ideje, hogy elgáncsolja és egy suhintással kettéválassza a fejét.
- Hhh... - Fújt egyet majd kiköpött. - Pfeh!
A kést kirántotta, amire Alvor felordított, amit vélhetőleg még az ország másik részén is hallottak. Lihegett párat, majd csatakiáltással megint rohamozott.
- ARRR! *
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-24, 1:42 pm

//Mese: régi-új világ//

*Kezd már egy kissé unalmas lenni, hogy én vagyok most az egyik fő célpont ezeknek a kékségeknek. Újabb kettő ellenfelem akad nem sokkal az előzöek legyőzése után és kardott tarto kezem se funkcionál a legjobban. Egyszerre ront nekem a két kékség, először csak az érhozzám akinek csak egy kardja van már vágásra emeli a fegyverét és megis indítja, de én a buzogánnyol gyorsan el ütöm a kardját magam elől és a karomat megerőltetve kardommal gyorsan átszúrom a mellkasán, majd gyorsan kihúzom belőle a kardott és a másik ellenfelem felé fordulók. Még időben kitudom kerülni a támadását, majd ellen támadásba lendülők és elkezdek a kardal és buzogánnyal csapni felé, de az ellenfelem is kikerüli támadásaimat. Taktikát váltok, megemelem a kardomat, hogy lesújtsak rá ekkor az ellenfeleim védelemre emeli a kardját ekkor csapok le az oldalár a buzogányommal. Az ellenfelem megtántorodik így könny célpontott nyújt és lesújtok újra rá a buzogánnyal. Holtan terül el a fedélzeten, közben Flock kapitány és emberei is támadásba lendültek, végre úgy látszik fordul a kocka az ellenfeleinknél.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-24, 4:07 pm

//Mese: A régi-új világ, Fang, Nen, Darthys, Alvor, Lothár//

*A fehérköpenyes kérdőn néz szét a két mágus és a beteg hajós között.
Nem tudja, hogy pontosan a mágusok milyen hamar szedik össze magukat, legyen bármilyen bölcs és koros már, s a korábban keletkezett vihar szépen szemléltette is, hogy milyen távol áll a mindent tudástól.
Választ elsősorban korábbi kérdésére vár a habozni látszó elf nőtől, aki épp nemrég szúrta keresztül a védelemmel is ellátott ajtót, s vele a túloldalon lévő testet is. Meg kell hagyni, harcolni tud már most is.
Nennel kapcsolatban, amit tehetett, azt megtette, már csak az ifjú máguson múlik, mikorra jön rendbe sérülése. Annyit azért észrevesz, hogy milyen mély szemkontaktus van a két mágus között. Ő a maga részéről, ha elindulnak, kitárja előttük az ajtót, mehetnek az istenek segedelmével fel, a fedélzetre.

A harc eközben odakint tovább folyik. Nem csak vadalanok esnek el a harcban, a lanuriai legénység is szép számmal hullik, bár vannak olyan harcosok, akik állják a sarat. Ilyen Darthys, aki még Alvornak, a barbárnak is nyújt segítséget, miután saját támadóit legyőzte.
Látványos, mágiával is segített harcmodora hamar újabb támadók előtt teszi célponttá. Azok pedig vannak bőven. Mindnek vöröslik már a kardja, hiszen újabbak már nem érkeznek, s akik szabadok, azoknak az ellenfelük már a hajópadlón fekszik saját vérében.
Újabb kettő választja őt, s e kettő közül egyik máris tőrt hajít a sárkány teste felé, miközben már veszi is elő a mellkasán átvetett bőrövből a következőket, s hamarosan újabb száll Darthys irányába.
Egy másik harcos könnyű karddal támadja meg az idegent. A támadás azonban a fegyvert fogó kezet veszi célba, célja az, hogy lefegyverezze Darthyst, utána már csak keresztül kell döfnie őt.

Alvor harca meglehetősen véresen folytatódik. A barbáron külső szemlélők számára alig észrevehető, ahogy a seb és a vérveszteség lassítja, s bal vállát is kevésbé tudja használni.
Darthys segítségének, valamint egy íjászénak hála, hamarosan kevesebb ellenfele marad egy rövid időre, s azoktól ő maga szabadul meg.
Hatalmas ordítása ezúttal csupán két ellenfelet szerez neki. Ám egyikük épp lasszót hajít a barbárra, s az meg is állapodik vállán és nyakán, rászorulva a méretes testre.
Rögvest újabb három harcos akaszkodik bele a kötélbe, hogy lerántsák az óriást, miközben a másik vadalan, aki még a kötelessel érkezett két kardot forgatva támad rá a barbárra.
Ha az ismét bunkójával védekezne, vagy támadna ellen, azt kell látnia, hogy a gyors és meglepően erős ellenfél hárítja az összes támadását. S közben a többiek már összegyűlve húzzák őt, hogy a földre rántsák.

Lothár is keményen küzd, s így immár harmadik számú célpont a hajón, Darthys és Alvor mellett. Nem hagyják soká a sérült vállát sem nyugodni. A páncélon látható a lyuk és a vér is a lyuk szélein. Sérült hát az egykori evolyrani nemes.
Újabb két vadalan ugrik neki, s ez a kettő közül egyik hasonlóképpen buzogánnyal egyik kezében, másikban pedig vékony pengéjű tőrrel kerül túl közel hozzá. Épp a sérült oldalon, s a tőrt szánja a nemes páncéljának résén keresztül annak testébe.
Lothárnak vigyáznia kell, mert már sokkal lassabb, mint a harc kezdetén. Nem tud olyan könnyen elugrani ellenfelei elől.
A támadó társa eközben a sérülést okozóhoz hasonló fegyverrel próbálja ismét átlyukasztani a páncélt, a másik oldalon, Kétfelől fogják közre Lothárt.

Flock kapitány és a körülötte lévő erők módszeresen kezdik hátrébb szorítani az ellenséget, miközben a fekete zászlós hajó túloldalán is véres harc dúl, ugyanis a másik vadalani hajó legénysége egyre nagyobb erőkkel igyekszik átszállni a támadó hajóra.
Márpedig annak a hajónak a legénysége részben még mindig a lanuriai hajón küzd, s talán megfordul a támadók vezetőjének a fejében, hogy „ki sokat markol, keveset fog”. Elegendő lett volna az egyik hajóval harcolni, talán győzelemre is vitték volna már a csatát.
Egyre kevesebb esélye van rá ugyanis, hogy bármelyik oldalon nyerjen a harcban.
Flock pedig, aki látja, hogy a legénységnek milyen sokat jelent a látványosan harcoló három kalandor, úgy dönt, itt az idő, ki kell használnia a kék bőrű támadók megingását. Elkiáltja magát.*
- Szorítsuk le őket a hajóról! Előre!
*A lanuriai legénység a hajótestből továbbra is feljutó erősítéssel együtt megkezdi a támadók visszaszorítását.*

Vissza az elejére Go down
Black Robe Nen
Feketeköpenyes
Black Robe Nen


Hozzászólások száma : 58
Életkor : 38
Munkahely : Amerre éppen kellek

Character sheet
Nép: Mágusok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-27, 2:25 am

// Mese- A régi-új világ, Fang, Mágus, beteg, katona, //
// Egy drága hölgy tiszteletére az eleje egy kis reapet egy két pontosítással Very Happy //

*…A nyomás keltette fájdalom hangot is adott magának, így Nen száját egy apróbb káromkodás hagyta el, de tényleg csak az-az apróság, amely egy egész vendéglőt képes kiborítani vödröstől. Hírtelen zajra lett figyelmes, s az öreg mögé pillantva meg is tudta, hogy mi a zaj forrása. A fekete hajú nő láthatóan magához tért, s úgy ált ott mintha mi sem történt volna. Feltűnő jelenség volt, s zöldeskék szemei magához vonták Nen ónix fekete szemeit, nem is eresztették oly hamar a gyilkos tekintetek. A hajó megingása volt az mely kizökkentette a szemkontaktusból, s eltávolította őket pár lépésnyire az ajtótól. Az öreggel szembefordulva érezte, hogy a vér kifut belőle és kapaszkodó után kell néznie mihamarabb, ha nem akarja megismerni közelebbről a hajópadló erezetét. Határozott, átható, fekete tekintete most jelentéktelenül csillogott.*
- Nincs túl jó bőrben...
*Nen csípős megjegyzése, amely fejben már gyönyörűen megfogalmazódott, de arcán elhelyezkedő beszélőkéje mozdulatlanságának köszönhetően, ezúttal elmarad. Annyira azért ő sem volt hülye, hogy ne tudja. Az ő által annyira utált gyöngyvirág mámor hamarosan az ő testét is át kell járnia, ha túl akarja élni a kis hajókázást. Ezt megelőzően, viszont fülét csapta meg egy újabb zörej, mely a mellettük elhaladó szépség keltett az ajtóba mélyített dárdájával.*
~ Eszetlen szuka... hogy nincs jobb dolga az ajtószurkálásnál…
* Meglepődöttségéből a mágus szavai azok, melyek felébresztik.*
- Normális esetben hagynám, hogy a tested maga végezze el a munkát. Bordáid, ha vigyázol rájuk, maguktól is összeforrtak volna, de a hajónak szüksége van harcosokra, s nem utolsó sorban olyan mágusokra, akikben van erő.
*A szavakat tettek követték így Nen hamarosan a fehér varázsló kezeit tudhatta oldalán. A Nen által nem ismert, de értett szavak elindították a mágus erejét, melynek útját melegség övezte illetve az esemény után érezhető virágillat se maradt el. Érezte, ahogy a csontok, ahol szükséges, helyükre roppannak, a repedések sercegve beforrnak és az izmok egy rándulással zúzódásmentessé válnak. Az érzékletek amilyen gyorsan jöttek olyan ütembe távoztak is, csak a tisztaság „jóleső” részét hagyva maga után.*
- Némi idő még így is kell ennek a bűbájnak, de hamarosan már nem fogsz érezni semmit a sebeidből.
*Nen immáron elengedte az öreget és kihúzta magát. Úgy érezte, hogy a rég szerzett sebei is gyógyulási listán felszámolódnak. Minden egyes gyógyulási ponton enyhe viszketést érzett, ahogy az a természetes úton gyógyuló sebeknél is várható. Furcsamód arcának körvonala is viszketett, mintha egy seb keretezte volna arcát állától a hajszálainak tövéig fejének mind két oldalán.*
~ De hiszen ott nem is sérültünk meg…
~ Az első kilenc hónapra gondolj Nen.
~ Hülye, már hogy emlékezhetnék arra?
~ Mondom az ELSŐre… Kezdetek!... Egy az agyunk, de mégis valahogy hülye lettél…

*Végtére is földet ért a gondolat, és rájött melyik is az a kilenc hónap. Ezen kívül eszébe juttatott az öregasszony, aki végül bogarak martaléka lett. Enyhén megrázta a fejét és arcát egyik kezébe temeti, reménykedve, hogy kiűzi gondolataiból a még számára is borzalmas képeket.*
- Mennyi erőt érzel magadban? Könnyen lehet, hogy még rád férne némi pihenés.
*Hallja meg az intő mondatot melyre felkapja fejét, bár a mágus testhelyzete tudatja vele, hogy a szavak nem hozzá intettek. Nen is a nő felé fordul, aki végül is csak néhány lépésnyire található tőlük a nő előző cselekedetének köszönhetően. Nen kezét leereszti arcáról és úgy néz a nő arcába. Tengerszín szemei ismételten süllyesztőbe küldik a férfi szemeit, de kitartóan kapaszkodik az elnyelő szélébe és hasonló tekintettel nyeli el a másik szemeit a maga sötétségébe.*
~Valami van ebben a nőben, ami nem hagy nyugodni…
~De micsoda?
- Fogalmam sincs…
*E két szó csupán motyogás szinten hagyják el Nen ajkait, melyeket igen érzékeny fülek hallhattak csak meg, és látván a nő hegyes füleit Nen sejtette, hogy ő bizony a háttérzaj ellenére is tudta, mi hagyta el száját az előző pillanatokban. Tekintetük harcát a csatazajok és a hajó tánca nem zavarta, és nem bírta megszakításra, addig folyt a néma küzdelem, ameddig valamelyik fél úgy nem döntött ennyi elég volt.*

Vissza az elejére Go down
Fang Aerith de l’Phairdon
Szürkeköpenyes
Fang Aerith de l’Phairdon


Hozzászólások száma : 39
Életkor : 170
Munkahely : szigorúan bizalmas

Character sheet
Nép: Mágusok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-28, 4:19 pm

Vett egy mély levegőt. Nem, még mindig sápadt egy kicsit, és a kérdésre se válaszolt azonnal. Mikor kinyitotta a szemét, egy fekete szempárral találkozott, majd rögtön ezután vette észre az ajtóba csapott kardot. Veszélynek tudta be, és szinte önkénytelenül is mozdult a lába. Állt fel, és ragadta meg fegyverét, magához ragadva a kezdeményezést. Csak egyetlen szúrást ejtett, s néhány lélegzetvételig ott tartva a hosszú dárdát. Ám a hajó előbb döntött, mint ő, és elsőre ő vált meg a dárdától, majd másodjára az is az ajtótól. A kérdés azonban megzavarta. Odaállt a dárda mellé, és nagy vontatottan lehajolt érte. Felegyenesedve válaszolt csak.
- Nem, köszönöm, inkább maradnék.
Hangja kimért volt, de dallamosan csengett, mint a tündék legtöbbjének. Varázslat rejlik ezekben a hangokban. Báj. Mély színű szemeit ráemelte a feketehajú máguskára. Nem tudta pontosan, hogy az e, de ha dönteni kéne aközött, hogy igen, vagy hogy nem, akkor igent mondana. Hallja a szavakat, de nem tudja hova tenni, és az esetlen fogódzkodásra is csak egy tippje lehet.
~ Hát persze, ő reccsent egyet az egyik árbocon. Ő az …
Aki összekoszolta a szép ruháját. Mielőtt elindult volna még intézett pár szót az öreghez, s kivédeni a hajó áldatlan dobálását a tengeren, leült az ágyra, matrózunk mellé. Vegye megtiszteltetésnek, egy gyönyörű elf hölgy döntött úgy, hogy mellé telepszik le kicsit.
- Én megtettem, amit kötelességemnek éreztem. A hajó nem süllyed el, ha nem bolygatják.
Megint csak kissé fölényesen lágy volt a hangja. Talán a tündék már csak ilyenek. Azt hiszik, hogy övék a világ, és tőlük jobb, szebb, nemesebb lényt nem hordott még világ a hátán. Elhaladva a csupaszkodónk mellett, lágyan, de mégis gonoszan rácsapott a törött bordák helyére, mielőtt leülne. Még meg is mosolyogta is, azonban szürkészöld szemei ugyanolyan semmit mondóan áthatók voltak, és mégis mindent ki lehetett belőlük venni. Az ember egyszerre érzi, hogy beszél hozzá a tekintetén keresztül, és hogy meg se szólal.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-03-31, 4:31 pm

//Mese: A régi-új világ, Fang, Nen, Darthys, Alvor, Lothár//

*A hajótestben, a tiszt szobájában az ajtóban álló fokos hegye még mindig kiáll a kemény fából, ám kardnak nyoma sincs. Nen ellenfele nem használt efféle fegyvert, míg élt.
A dárda a már halott testből és az ajtóból is a földre hull.
Eközben az elf maradásáról biztosítja a fehérköpenyest, aki ezt tudomásul veszi, ahogy azt is, hogy Fang volt az, aki elzárta a hajótesten keletkezett rést. Ennyit azért megnyugodva vesz tudomásul, bár felmerül benne, vajon ha mágiával zárta be, mennyire függ használójától.
Vajon azóta is táplálkozik erejéből, s azért ilyen kimerült, vagy olyan erőket mozgósított, hogy kimerültségének oka ebben keresendő?
A fehérköpenyes minden esetre inkább meghajtja fejét.*
- Ezt csak helyeselni tudom. Ebben az esetben a széket javaslom pihenésre, s ha megszomjaztál volna, találsz a kis asztalon egy üvegben vizet.
*Hallott valami morgást is a félmeztelen mágus felől, de nem értette, így a tiszt az, akivel még mindig foglalkozik. Csuklóját fogva figyeli érverését.
Nen, ha akar még csatlakozhat a harcosokhoz, vagy maradhat szemezni az elf mágusnővel.

Darthys gyors mozdulattal tér ki a felé szálló tőr elől, éppen csak annyit mozdulva, hogy az elkerülje őt, s már hárítja is a másik vadalan támadását.
Ellenben a harcos, aki előbb a tőrt hajította felé, már újabbat indít útjára, s ha a sárkány nem védi magát, az a tőr már nem kerüli el, megáll a kétlábú test bal vállában ott, ahol a mellizom a válléhoz csatlakozik.
Ebben az esetben pedig komolyabb gondban lehet, mert az első hárítás után másik ellenfele nem adja fel, újra felé sújt pengéjével, annál is inkább, mert látja a sérülést. Könnyebb ellenfélnek gondolja a sebesült harcost és talán a tőrvető is megpróbálja magának megszerezni ezt a különös ellenfelet trófeának.

Alvor, minden ellenfele meglepetésére nem dől el, bár többen húzzák. Testi ereje egyenlőre érvényesül, és nem hagyja magát a földre vinni.
Azonban épp sebesülése miatt nem tarthat ki sokáig, így ha segítsége nem akad, vagy nem lép valami váratlant, könnyen a hajópadló vértől csúszós felületén végezheti.
Mindenközben még ott áll a két karddal hadonászó vadalan is, hogy végre megszabadítsa hatalmas fegyverétől az éppúgy hatalmas barbárt.
Szorult helyzetben van, mi tagadás.

Lothár páncélján a nem túl pontos szúrás megcsúszik, így ellenfele vékony tőre végigsiklik a fémen, nem okozva sérülést, de már lendül is a kezében tartott buzogány, Lothár fejét célozva meg.
Ha sikerül csapása, könnyen lehet, hogy a harcos hamarabb találkozik az imént leöltek lelkével, mint tervezte.
A másik vadalan fokosát emeli, hogy beszakítsa vele újra a páncélt és a nemes harcosnak gyorsan kell reagálnia, ha nem akar újabb sebesülést, hiszen vértje sem áll ki minden csapást.
A páncélozott harcosnak lépnie kell, mert szorongatott helyzete könnyen végzetessé válhat.

A másik vadalani hajó ezalatt nyomás alatt tartja a feketezászlóst. Az első harcosok megpróbálnak átszállni, s vannak, akik sikerrel is járnak. A vadalan kapitány tisztában van vele, hogy milyen jól jött neki mind az idegen hajó, mind a támadó hajó mohósága.
Eközben Flock kapitány és legénysége előretör, van olyan vadalan, akit a hajótestből feljövő matrózok egyenesen a tengerbe nyomnak, a hajó korlátján keresztül megint másnak ketten hasítják fel szürkéskék hasát.*
Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-06, 5:03 pm

* Nagyokat lihegett, miközben látta, amint ketten rontanak rá.
Ezek viszont nem szokványosan: Kötéllel érkeztek, amiknek Alvor első látásra nem értette az okát. Minek jöttek kötéllel egy hajóra, amikor csak harcolni kell, nem pedig hintázni? Hamarosan meg is látta az eredményt.
A lasszó tökéletes fogást talált Alvor nyaka körül, így nem tudott mozogni és normálisan harcolni. Bal vállát nem tudta mozgatni és egyre jobban kezdték előre dönteni, immár négyen a kötél másik végén.
- Hijja! - Rántott egyet a jobb karjával, mire a négy ember kissé előre bukott, de nem esetek el. Válaszul ők is rántottak egyet Alvoron, ezzel tovább folytatva a "játékot".
Esetleg ha ez nem lett volna elég, Alvort még egy két darab karddal hadonászó kékség is megtámadta. Hiába próbált az egyik karjával ide-oda suhintani, teljesen felesleges volt. Az ellensége túl gyors volt, ilyen állapotban Alvor nem tudta legyőzni. Ez a helyzet egyre jobban kezdte őt idegesíteni, és érezte, hogy ha ezt tovább folytatja, akkor ezek a percek lesznek számára az utolsók. Ki kellet találni valamit.
Mivel belátta, hogy nem tehet semmit a kardokkal hadonászó kékség ellen, inkább megpróbálta vele kiszabadítani magát: Miközben hajolgatott el a kardcsapások elől, egyre közelebb ért hozzá, így egy váratlan, eltévesztett csapás szépen elvágta Alvor nyakát már nagyon erősen szorító kötelet. Ennek hatására Alvor a hátára dőlt, mivel hirtelen a húzóerő megszűnt. A kötél másik végén lévő bandával ugyanez volt a helyzet.
Azonnal feltápászkodott a padlóról és így már volt esélye a kardos kékség ellen. A nyéllel hárította az egyik kardcsapást, a másikat pedig Bunkó fejével. Ezután egy hirtelen mozdulattal a vadalani lába mögé tette a saját lábát és magával az egész fegyverrel egy nagy lökéssel felborította a vadalanit. Ott pedig a fejétől fosztotta meg az ellenfelét.

Körbenézve látta, amint a kapitány és az emberei szépen lassan kezdik visszaszorítani az ellenséget egy ellentámadással. A hajó gyomrából előretörő katonák az újabb erősítés eljövetelét képviselték, így Alvor csatlakozott az válaszcsapáshoz. Első ellenfelét a vízbe lökte egy mellberúgással, majd a másik szembejövő ellenfele csapását hárította, majd Bunkó végével arcon vágta. A hasát ezután már könnyedén felnyithatta. *


A hozzászólást Alvor Freyr Ottar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-04-07, 6:51 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-06, 9:00 pm

//Mese: régi-új világ//

*Ezt már tényleg kezdem unni, mikor fog már az ellenség morálja megtörni így is már sok embert vesztettek, de még mindig célpont vagyok. Újabb két kékség támad nekem, de nem tudtam ellég gyorsan reagálni a támadásukra, így az egyik a törjével megszúr, de szerencsére lecsúszott a páncélomról, mert nem volt túl pontos a szúrás, de már emeli a buzogányát, hogy lecsapjon rám közben a másik is jön a fokosával. Nehezen, de sikeresen el úgrók a buzogányos támadása elől, de ő nem volt ilyen szerencsés. mert a lendülettől a helyemre kerül és így a társa véletlenül őt ölte meg. Ez az úgrás nem tett jót a vállamnak, de még bírom a fájdalmat, az össze zavarodott másik ellenfelemre gyorsan rácsapok a fejére buzogányommal, már csak éllettelen teste hult a fedélzet padlójára. Mikor körben nézek láttom, hogy a kapítány és az emberei vissza szorítják a kékségeket, még a barbár is csatlakozott és már két ellenséget el is intézett. De én inkább hátrálok már nagyon kifáradtam és most már a váll sérülésem is kezd nagyon zavarni, ezért messzebb akarok kerülni harcolt, de még figyelek arra nehogy letámadjanak miközben hátrálok. ~Most már biztos, hogy győzünk. Ha ennek vége kell keresnem egy orvost a hajón.~ Gondolom magamban magabiztosan, de közben figyelem az eseményeket.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-07, 2:24 pm

//Mese: A régi-új világ, Fang, Nen, Darthys, Alvor, Lothár//

*A lanuriai hajó testében, a fehérköpenyes elégedetten engedi el a tiszt kezét. Megsimítja fehér szakállát, majd felpillant a széken pihenő Fangra és a még mindig ott álldogáló Nenre.
Nem szól, részéről maradhatnak is, ám ő maga már kissé megfáradt. Meglehetősen nehéz feladat megidézni a Szent fényt, és azóta sem tétlenkedett, hogy felidézte azt az átkozott vihart. Mert ő volt, ezzel teljesen tisztában van, bár akaratán kívül tette. Más esetekben nem volt ilyen nem várt „mellékhatása” a varázslatnak.
Hallgatagon marad ülve az ágyon. Minden esetre a már megint izgága módon felülni szándékozó emberre rászól.*
- Jobban vagy, de ettől még nem gyógyultál meg. Idő kell, mire a varázslat hat. Pár órája még halálodon voltál.

*A tőr veszedelmesen hasítja a levegőt és belemélyed Darthys testébe, a válla és a mellizma találkozásánál.
A fájdalom talán nem ismeretlen a sokat látott sárkány számára, de a sebesülés minden bizonnyal akadályozni fogja őt a további harcban.
Egy szerencséje van neki, hogy az előretörő lanuriai legénység másik ellenfelét, aki a tőrvető támadását akarná kihasználni saját győzelmét megszerezve Darthys sérülésének köszönhetően, áldozatul esik a fedélzeten induló ellentámadás sikerének.
Holtan bukik alá, mielőtt még elérhetné a sárkányt.
A tőrvető inkább a visszavonulás mellett dönt, s mindemellett Flock kapitány csapatára használja még megmaradt hajítótőreit.

Alvor jobb karjával még mindig veszedelmes ellenfél. Fizikai erejét és testének súlyát is latba vetve. Látványos harcát, ha lett volna, aki az öldöklő küzdelmet kívülről nézi, bizonyára élvezettel szemlélte volna, hiszen nem kis eredmény egy két karddal küzdő elől elhajolgatni úgy, hogy közben másik négy harcos tartja kötélen a barbárt fogva. Sőt, ezt tetézve még arra is képes, hogy ép karjának fegyverével elvágja a kötelet, aminek hatására mindkét kötélhúzó fél hanyatt vágódik.
Meglehetősen gyors mozgása van neki, mérete ellenére, hogy két karddal támadó ellenfelének mindkét csapását hárítja.
A hatalmas méretű harcos győzelme csak olaj a tűzre. Mindenki láthatta, aki épp arrafele pillantott, s amikor a négy-öt ellenféllel egyszerre szembeszálló barbár is csatlakozik Flock előrenyomuló csapatához, néhány kék támadó ereiben megfagyasztja a vért. Hiába bátorságuk, vakmerőségük, még ők sem őrültek.

A vadalanok a másik feltűnő harcost, Lothárt is potenciális ellenfélnek tekintik, ám a fémbe öltözött harcos meglepően gyorsan és ruganyosan ugrál a fedélzeten, több tíz kilogrammos öltözetével, s fegyvereivel együtt is.
A szerencse is az evolryani pártján áll, mivel egyik ellenfelének már elindított csapása a váratlanul elé kerülő másikkal végez. Egyetlen marad hát, akit már buzogányával végez ki. Vele nincs nehéz dolga, hiszen épp saját társának elvesztése zavarja meg, így van elég ideje Lothárnak megölni őt.
Lothár sikeresen húzódik hátra, s bár a lanuriaiak között akad, aki furcsán néz rá, elég nyilvánvaló, hogy sérülése okán marad ki a harcból, hiszen saját vére, amely a sebből folyik még mindig, látható nyomokat hagy páncélján.

A lanuriai legénység Flock és még néhány hős vezetésével végre demoralizálja a hajóra szállt vadalan támadókat, akiknek jelentős része a taktikai visszavonulás mellett dönt – érthetően: hanyatt-homlok menekül a hajóról – és ha tud, visszamenekül saját, fekete zászlós kalózhajójára, vagy pedig a tengerbe veti magát. A néhány vakmerő, vagy elszánt kék harcos pedig a már túlerőben lévő védőknek esik áldozatul.*
- Nem szállunk át! Nem tudunk különbséget tenni a kékek között!
*Flock hangja járja be a fedélzetet. A legénység vérre szomjazva áll meg a hajó fedélzetén, s nézi, amint a másik hajón továbbra is folyik a küzdelem. Vadalan küzd vadalannal, de az egyik fél látványosan hátrányban van.
Hamarosan el is ül a harc. Vagy megadták magukat, vagy elestek azok a harcosok, akik eddig még harcoltak, vagy pedig győztesként eresztik le fegyverüket.
Csend borul a három hajóra. Nem sok idő telik bele, mire a fekete zászló lassan ereszkedni kezd és el is tűnik az árbocról. A következő lépés, hogy újabb vadalanok hagyják el a kék népség két hajóját, s csónakjukkal megközelítik a lanuriai háromárbócost. Kék küldöttség érkezik és hamarosan Flock a Flock kapitány parancsára leengedett hágcsón másznak fel a sérült hajó fedélzetére.
A hosszú fülű, szürkéskék bőrű tiszt, láthatóan a vezetőjük, egyenes tekintettel áll a lanuriai hajón.*
- Értitek a szavaim? A vezetőtöket keresem!
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-12, 11:43 pm

Mintha nem is lettem volna ott, a harc szinte nélkülem folyt. Valamennyire ugyan mozogtam, talán próbáltam is kitérni, de nem ismertem magamra, a mozdulataim fásultak voltak, lassúak, hamarosan pedig egy belém mélyedő tőr biztosít róla, hogy ez bizony itt kevés lesz. A csata viszont úgy tűnik, hogy végül jól alakul, az egyik támadómat a túlerőben lévő legénység gyűri le, mire a másik menekülni kezd. Egy pillanatra feltámad bennem a düh, hogy megakadályozzam a menekülését, a sérülésért cserébe, amit okozott nekem, de végül futni hagyom. Ugyan megtámadott, de nem okozott komoly sérülést, ezért pedig a saját hajóján kialakult helyzet is bőven meg fogja büntetni, nincs okom elvenni az életét. A nem messze harcoló páncélba öltözött lovag és barbár vonják magukra a tekintetem, úgy tűnik, a barbár jobban megúszta a harcot, mint én, de a lovag megsérült. Lehetőleg az ő sebét is minél előbb el kellene látni, de magammal is foglalkoznom kell, a vállamban álló tőr által okozott fájdalmat egyre erősebben érzem. Egy hordóra ülök le, hogy eltávolítsam a fegyvert a sebből és bekötözzem magam, szükség esetén diszkréten egy kis varázslatot is bevetve, de nem túl látványosan. Ha magammal végeztem a lovagot próbálom megkeresni, hogy szükség esetén segíthessek neki.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-14, 6:58 am

//Mese: régi-új világ//

*Ahogy tovább figyelem a harcott látom, hogy az ellenségeink morálja megtörik a kapitány és az emberei támasdása miatt és menekülni kezdenek vissza a hajójukra vagy a tengerbe ugranak. Végre vége van ennek a harcnak, bár egy kicsit sajnálom,hogy a végső rohamban nem vettem részt de a vállam miatt inkább kimardtam bellőle. Egy ideig még hallani lehetett a fekete zászlós hajón a harcokat, de egy idő után minden elcsendesült és a fekete zászlót is leeresztik. Úgy látszik azok győztek akiknek segítettünk. Ekkor már elrakom a fegyvereimet, közben a másik hajóról egy küldöttség érkezink hozzánk, de ezzel inkább én nem foglalkozok, hanem inkább a sebbemmel kéne foglalkoznom. De mielőtt még elindulnák észre veszem, hogy valaki közelít felém, akinek fekete haja és fekete szeme van. ~Vajon mit akarhat tőlem?~ Kérdeztem magamban, közben várom, hogy ide érjen.*
Vissza az elejére Go down
Black Robe Nen
Feketeköpenyes
Black Robe Nen


Hozzászólások száma : 58
Életkor : 38
Munkahely : Amerre éppen kellek

Character sheet
Nép: Mágusok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-14, 9:00 pm

// Mese, A régi-új világ, Remény tengere, Fang, öreg, meg beteg Very Happy //

*Nem figyeli tovább a nőt Nen, inkább elengedi az öreget, majd a hozzá legközelebbi sarokba megy. Miután lazán nekidőlt a két falnak egyaránt, kényelmesen padlóig csúszott és így vetette fejét támaszának. Lábai kényelmesen elnyújtózva keresztbe egymáson a padlón, míg kezeit egykedvűen tarkójára helyezte. Kényelmes helyzet ez egy csatazajos fedélzettel rendelkező hajó, belső zajoktól csendes kabinjában. Minek is avatkozzon bele a fenti ügyekbe, nincs kedve porrá zúzni a csontjait, márpedig tengeren inkább vannak böhöm nagy kalózok, akiknek a fejét faltörő kosnak használhatná az ember. Gondolkodásra, biztos nem valók. Inkább marad itt lent, két fütykössel és egy domborulatossal, mintsem a zajos fedélzeten.*
- Én inkább itt maradok még…
~ Meg legeltetem a szemeimet ha már ilyen jó a kilátás…
*Szájának vonala egy leheletnyivel följebb kúszik egyik oldalon, de kellőképpen abba a magasságba, hogy arcának vonalai bepillantást engedjenek gondolataiba, legalábbis annak körvonalaiba. Sötét szemeit Fangra emeli, és annak feje búbjától, kellő lassúsággal végigvezeti dombokon és völgyeken egyaránt. Mélyen magába szívja a leomló hajkoronának esését, orrának és szemöldökének ívét, a telt ajkaknak majd állának vonalát, nyakának gyengéd hajlatát, ütemesen mozgó kebleinek domborulatait, s így tovább kecses lábain át cipőjének hegyéig. Fekete szemei csak úgy nyelik a látványt, le is hunyja szemeit, nehogy a látottak netán kiszökjenek elméjéből. Mások csak halk hümmögését hallják, ő viszont magában végigfut egy izgalmas éjszakát ahol két forró test fonódik és gabalyodik egymásba egy éjjen át.*
- hmm.. Milyen jó is lenne…
*Motyogja alig hallhatóan orra alá miközben a képek leperegnek előtte, majd elé villannak a telt ajkak és domborulatok. Akaratlanul is ajkába harap, s úgy képzeli el az ajkak édességét.*
~Lefékezhetnéd magad… elég kényelmetlen így…
~Te bajod, nem az enyém. Ha a tettet nem engeded legalább a képzeletem had szárnyaljon.
~ Kösz.
*Szemhéja ismét feltárja veszélyesen csillogó szemei előtt a látványt, mely kihasználva az újabb alkalmat ismételten pásztorórára megy Fang idomainak rétjeire, melyekre a plafonról, a fenti össze-visszarohangálás eredménye kép, apróbb porszemek hullnak alá, felébresztve Nenbn a kényszert, hogy úriember módjára, felajánlkozzon az oda nem illő, felesleges illetve feleslegesnek vélt dolgok eltávolításában.
Csak fél füllel hallja a fent történteket, de egyenlőre, nem is igen érdekli, míg itt van lent és élvezi a látvány adta kényeztetést. Majd ha felkerültek, lesz gondja elég, de addig is élvezi a lehetőség adta kényelmet.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-14, 10:26 pm

//Mese: A régi-új világ, Nen, Alvor, Lothár, Darthys, Fang//

- Flock Baudrus a lanuriai Leviathan kapitánya vagyok. Örömmel látom, hogy a közös harc közös győzelmet szült.
*Adja meg a kapitány a választ jobbját kézfogásra nyújtva. Bár nem természetes, de értik egymás szavát, és ez a lényeg. Talán akad némi íze a szavaknak egymás számára, mintha távoli vidékek tájszólása lenne, de a lényegen semmit nem változtat.
A kék tiszt végignéz a lanuriai hajón. Pontosan szemügyre veszi a háromárbócos vértől vöröslő fedélzetét, a vihar tépázta vitorlázatot, majd a megmaradt legénységet is, akik tele vannak sebesülésekkel. Természetesen feltűnik neki a legénység sokszínűsége, ahogy akadnak közöttük fehér, sötétbarna, sőt sárgás árnyalatú bőrszínnel rendelkezők, úgy akadnak szőke, fekete, barna és még ezernyi színben pompázó hajak is.
Amíg csónakja közelített, felfedezte a hajón lévő időlegesen betömött léket, a kormánylapát hiányát is.
Egyszóval sok mindennel tisztában van, amit nem mondtak el neki. Így azzal is, hogy egy ilyen hajó eleven és kézzel fogható bizonyíték arra, léteznek más világok Vadalanon kívül is.
A felé nyújtott kéz kissé idegenül hat, de van benne annyi értelem, hogy felfogja a szándékot az üdvözlésre és megfogja a kapitány kezét.*
- Arnn vagyok, a Seemah kapitánya. A kalózokkal mindenkinek meggyűlt a baja, de ez már megoldódott.
*Arnn körbepillant, s tekintete megakad Alvoron, valamint a páncélozott harcoson. E két küzdő még két hajóval távolabbról is feltűnő jelenség volt.*
- Látom, hogy sok a sebesült. Felajánlhatok gyógyítókat.
És láttam, hogy a hajó is rossz állapotban van. Ha túl messzire lennétek hazátoktól, a két hajóval elvontathatunk a mi kikötőnkbe. Tetteitek nem maradnak ismeretlenek, s talán az Uralkodó is fogad benneteket, Flock Baudrus kapitány!

*A fehérköpenyes mágus odalent hüledezve tapasztalja, hogy Nen, bár szavaival ki is hangsúlyozta, nem gyógyítaná, ha nem számítana arra, hogy visszatér a harcba, inkább leül a fal mellé pihenni. Persze volt ő is fiatal, és nem vetette meg egykor a formás, s kívánatos fehérnépet sem, így tudja, hogy a szintén pihenő Fang van hatással a fekete mágusra, de ettől még nem épp ezzel kellene elütnie az időt.
Mégsem küldheti fel, hiszen ki ő, hogy ilyesfélét tegyen? Ám amikor a harc zaja elül, nem maradhat odalent. Ő nem, hiszen élete értelme veszne kárba azzal. Szó nélkül áll fel és indul el botját is magával ragadva.
Az ajtót kitárva egyből halottal találja magát szemben, majd a hajótestben is többel.

Ismeretlen, szürkéskék bőrű faj egyedeivel, és ez kellően meglepi. Fejében hozzáteszi a viharhoz és ahhoz, hogy a szent fényt idézte meg éppen előtte, és baljóslatú gondolatai csak tovább szaporodnak.
A fedélzetre felkászálódva már csak a fellépő vadalaniak, és a halottak, sebesültek látványa fogadja.
Ő a maga részéről, bár kíváncsisága hajtaná, s nem tudja nem észrevenni az összetéveszthetetlen hasonlóságot a fedélzeten fekvő és a kapitánnyal társalgásba kezdő lények között, inkább a dolgát végzi. Alvorhoz fordul halkan.*
- Mutasd a sebed a válladon!
* Hamarosan a hajó felcsere is csatlakozik hozzá, s ő Lothárhoz közelít alkohollal, valamint kötszerrel kezében.*
- Vedd le a vértet, hogy hozzáférhessünk a sebedhez!
*Ha a páncélos harcos eleget tesz a felcser kérésének, addig a következő sebesültekhez fordul, amíg lekerül a vért.
A felcser látja, hogy Darthys a saját sebét is ellátja, így nálánál elesettebbekkel kezd foglalkozni. A kapitány enyhén elmosolyodik a feltűnő fehérköpenyest látva. Örül, hogy ő a hajón van. Meg sem fordul a fejében, hogy az egész felfordulásban vastagon benne van, még ha akaratán kívül is a mágus.*
- Amint láthatod, gyógyítónk van, idővel minden sebesültre sor kerül majd. Ám hajónk teste több súlyos sérülést is kapott a viharban, s ezekkel biztonságos kikötőbe kormányozni nem kis feladat. Ha a tiétek közel van, örömmel vennénk a segítséget, hogy legyen hol kijavítani a sérüléseket.
*Flock arcáról nem lehet leolvasni gondolatait, pedig e kén harcosok egyenes tekintetű kapitányának sem szavazott még bizalmat, de a tény tény marad. Kormánylapát nélkül nem fognak tudni csak arra haladni, amerre Alcaris, a tengerek ura, és Wisca, az ég úrnője viszi őket.
Arnn bólint, majd a mellette lévő tisztre pillantva válaszol*
- Két hajónk van, amivel be tudjuk vonni kikötőbe hajódat. Távozom is, hogy megszervezzem az utat. Első tisztem marad, ám ha kívánod, a tieid közül is velünk tarthat valaki.
*Flock körbepillant. Első tisztje a hajótestben fekszik, más emberét nem szívesen küldené oda.
Ha van, aki jelentkezzen, örömmel engedi saját legénysége helyett át a Seemahra. Ha nem jelentkezik senki, akkor katonái közül kénytelen választani, s a két küldött fog távozni Arnn kapitánnyal, hogy megindulhasson a vontatás.*
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-21, 7:50 am

//Mese: régi-új világ//

*Most már teljesen megkönnyebbültem, hogy már biztosan vége a harcnak. Látom és hallom, hogy a kapitány beszélget a másik kapitánnyal, ahogy kiveszem a beszélgetést nem hallatszik ellenségnek, de inkább most nem velük foglalkozok, mert a sebem egyre elviselhetetlenebb, szerencsére nem kellet sokká várom mire jön a felcser. - Vedd le a vértet, hogy hozzáférhessünk a sebedhez! Mondta nekem a felcser. -Rendben.-
Válaszoltam neki gyorsan elkezdtem leszedni a vértett, közben a felcser oda megy másik sérültekhez. ~Ezzel a sérüléssel nem olyan könnyű leszedni ezt a vértett és megint meg kell javítani a páncélt.~ Gondolom magamban miközben leszedem a vértett, mire végre nehezen a leszedem a vértett, addigra végre vissza ér a felcser. Megvárom amíg ellátja a sebemet ami nem egy túl kellemes érzés, de kibírom. Amikor végez vissza veszem vértett közben meghallom, hogy Arnn kapitány a két hajóval befogja vinni a hajónkat és még fel is ajánlja, hogy valaki velük menjen az ő hajójukra is. Én inkább itt maradok amíg nem kötünk ki a kikötőben amiről Arnn beszélt. ~Most már nem történhet semmi gond ezen az utazáson,~ Gondoltam magamban pozítivan és annak is örültem, hogy a seb se fájt annyira mint korábban.*
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-21, 9:35 am

Épp amikor a lovaghoz érek, akkor jön meg a felcser is, aki arra kéri, hogy vegye le a páncélját. A sérült páncélt láthatóan nem könnyű levenni, főleg nem úgy, hogy a sebesülés is nehezíti a lovag mozdulatait, úgyhogy odalépek hozzá és segítek neki levenni a páncélt. Néhány perc után végre lekerülnek a vasdarabok, azonban a harcoson látszik, hogy megviselte a dolog, hogy volt amikor úgy kellett lefejteni az eldeformált vasdarabokat. Leakasztom az övemről a komolyabb sebek fertőtlenítésére tartogatott szeszt és átnyújtom neki, hogy egy kicsit csillapíthassa a fájdalmát. Amíg a lovag iszik megmozgatom a karjaim, próbálgatva, hogy az én sérülésem mennyire súlyos. Fáj és nehezebben mozgok, mint szoktam, de talán komolyabb baj nem lesz belőle. Miközben segítek az idegennek levenni a páncélt hallgatom, hogy a kapitány mit beszél az idegenekkel. Ha mindkét karom rendben lenne, akkor felajánlanám, hogy segítek merni a vizet a hajótestből, amíg a kikötőbe érünk, de most nem akarom megterhelni a sebet. Viszont amikor felmerül, hogy valakinek a másik hajóra kéne mennie, hogy segítse az út megszervezését a kapitányhoz lépek.
- Uram, ha szüksége van rám, én vállalom, hogy átmenjek a másik hajóra.
Amennyiben engem választanak még távozáskor a lovaghoz lépek, hogy megnézzem minden rendben van-e vele és ha úgy tűnik, hogy a felcser innentől már el tudja látni, akkor követem a másik hajó kapitányát.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-21, 2:34 pm

//Mese: A régi-új világ Darthys, Lothár, Alvor, Nen, Fang//

*A csata véget ért, s magától értetődő a béke az egy oldalon harcolók között. Miután van önként jelentkező, Darthys személyében, Flock kapitány rábólint a dologra.
Nem nagyon látta harc közben a sötét ruhás férfit, de a megjelenése tiszteletet parancsoló, s emellett semmi oka nincs idegen, talán ellenséges területen saját fajtájához tartozóval szemben bizalmatlannak lenni.
Mindenki érdeke, hogy a lanuriaia háromárbócos utasai, legénysége összetartsanak.
Azt a kapitány minden esetre látta, amikor a lovagnak segítséget nyújtott az idegen, s neki ez elég most.*
- Eme harcost küldöm hozzátok, hogy segítsen a vontatást megszervezni. Tekintsétek szememnek és fülemnek őt.
*Arnn kapitány bólint, s ő is hagy egyet emberei közül, aki itt fog maradni. Ez minden esetre a bizalom megerősítését is szolgálja. A két „követ” egyfajta biztosíték mindkét fél számára.
A szürkéskék bőrű, hegyes fülű kapitány kezet nyújt Darthys felé is, s egyúttal ismét bemutatkozik, majd amennyiben nincs más, saját harcosát a fedélzeten hagyva, visszaszállnak Darthysszal együtt a csónakba. A lent maradt vadalan matrózok visszaeveznek velük a Seemahra.
A fehérköpenyes eközben gyógyítja a sebesülteket. A legsúlyosabbakkal kezd. Természetes, hogy nem tud mindenkit megmenteni, hiszen ereje neki is véges és a tarisznyájában megbúvó varázsszerek, gyógyhatású főzetek is elfogyóban vannak. Nem készült ekkora mészárlásra, a Szent Fényt pedig biztos, hogy egy darabig nem fogja megidézni.

Lothár sebeit a felcser ellátja. A seb kellőképpen fájhat, de a páncélos harcos elég kemény ahhoz, hogy a fájdalom ne vegyen erőt rajta.
Ezután odébb is áll újabb sérültekhez.
Flock már a legénység hadra fogható részéből irányít is a hajótestbe merni ki a vizet, hiszen a lék ugyan ebben a pillanatban be van tömve, de még a vontatás is egyszerűbb, ha a hajó nem merül túl mélyre, s egyúttal a súlya is kisebb.
Megint másokat már a hajó stabil pontjaihoz küldet, hogy a vontatáshoz használt köteleket, láncokat megfelelően tudják rögzíteni. A megtépázott vitorlázatból is azt, amit még használni lehet, felvonják majd, hogy ezzel is segítsék a hajó haladását.
Flock örömmel veszi, ha az utasok is beszállnak a munkákba, de sem Lothárt, sem a mágusokat, sem a többi utast nem fogják bevonni, hacsak nem lesz vészhelyzet.
További munka lesz, amiben a mágusok akár segítségre is lehetnének, a fedélzet letakarítása a vértől, ugyanis a mostani helyzetben, hullákkal, vérrel tele potenciális fertőzésforrás.
Erre azonban ebben a pillanatban nincs elég embere, ha a vontatás meglesz, akkor jöhet a temetés, s a hajó fedélzetének letakarítása.

Darthys és Arnn kapitány visszatérnek a Seemahra, amelyen szintén tekintélyes mennyiségű hulla van, s a hajó bizonyos részein a tűz nyomai is láthatók, amit még a Leviathanról is lehetett látni.
A kalózhajóra is átkurjantják a vontatás parancsát és hamarosan a csáklyák létrehozta kötődést is eltávolítják a hajókról, miközben kötelek, láncok repülnek át a Leviathánra a két vadalani hajóról.
Alvor sebét is ellátják, s ha kedve van, testi ereje jól jöhet a láncok és kötelek szakszerű és biztos rögzítésénél.
Menne minden simán, ha a kék bőrű kalózok körében nem törne ki lázadás, ám azt a Seemah harcosai véresen és gyorsan le is törik.

A vontatás hamarosan meg is kezdődik. Az árbóckosarakban a kapitányokkal és a kalózhajóra küldött vadalan tiszttel lévő matrózok kommunikálnak, s hogy biztosak lehessenek a dolgukban, rögtönzött zászlókkal adják egymás tudtára üzeneteiket.
A vártnál jóval gyorsabban halad a három hajó, s néhány óra múlva megpillanthatják Vadalan első zöld partjait, szigegeit.
A távolban felsejlő kikötő felől több vadalani hajó tart feléjük, s hamarosan körbeveszik a három megviselt tengerjáró járművet.
Most jön el az ideje, hogy az Arnn kapitány hajójára szálló felfegyverzett harcosok vezetőjével tárgyalhasson mind Darthys, mind a kapitány.
Arnn néhány szóban vázolja a történteket. A vihart, mely a tengeren érte őket, a támadó kalózhajót, valamint a fura külsejű idegeneket a háromárbócoson, akik melléjük álltak és segítettek megfordítani a csata menetét, s akik közül egy épp mellette áll, Darthys személyében.
A kikötő zászlóshajójának kapitánya Darthysra emeli tekintetét, s jól megnézi magának az idegent. Ő még nem látott hasonlót.*
- Miféle szándékkal jöttetek, s legfőképp honnan Vadalan partjai felé, idegen? Legjobb tudásunk szerint nincs más föld Vadalanon kívül ezen a világon.

*Eközben a Leviathán mellett is két hajó áll meg, mindkét hajón felfegyverzett, pihent kék bőrű harcosok állnak, csak a parancsra, vagy egy rossz mozdulatra várva, hogy lerohanhassák a különös, fehér bőrű idegenek hajóját.*

Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-21, 2:48 pm

* - Pfuh. - Kiköpött, amikor látta, hogy az utolsó ellenséget is sikerült a hajó fedélzetéről eltakarítani. Nem volt egy könnyű harc, de izgalommal telítve volt, úgy bezony. Lesz mit elmesélni a kocsmákban, nem fogja a régiekkel untatni a közönségét!
A harc elvégeztével és egy melldöngetés után, úgy gondolta, hogy ideje vállára csapnia Bunkót és nekikezdeni a tisztogatásnak a fedélzeten, elvégre egy harc után el is kell takarítani. Nem maradhatnak a hullák csak úgy a fedélzeten. A vadalani holtakat nem volt nehéz, csak a kék bőrt kellett észrevenni és már mehetett is a tengerbe, ahová való. Bár mivel keményen küzdöttek, tisztes temetést érdemelnének, de mivel a tengeren nem nagyon van erre lehetőség így marad az, hogy a tengerek ura, Hodvar és a harc ura, Angvar elnyeli a lelküket.
Miközben a hullákat dobálgatta a vízbe és néhány fegyvert rakott el a sajátjai közé, látta amint a hajóhoz közelít egy kisebb csónakocska, amin a kék bőrű népség néhány tagja ül. Nem a bajt keresték, mivel a két kapitány azonnal leállt eszmecserét folytatni egymással, így további harcra nem igen számíthatott a hajó legénysége. Ennek Alvor részben örült, mert ugyan szereti a harcot, de ő is emberből van, fárad, megsebesült.
Ha már megsebesült, akkor ideje lenne elmenni egy felcserhez, hogy begyógyítsa a sebét. Erre viszont nincsen szükség, mivel már érkezett is a felajánlás: A tünde személyében, akivel egy időben megoldott egy fontos problémát! Mondjuk az a probléma még mindig fent áll, hogy nem tudja a nevét.
- Hm? - Megfordult, és amikor meglátta az arcát, máris felderült egy kicsit. Halványan elmosolyodva félrevonult, majd megmutatta a sebét a tündének. Megvárta amíg a sebét ellátja, addig meg a történéseket figyelte.
Nem nagyon akaródzott neki itt maradni, vagy ha mégis, akkor a seb lekezelése után bólint a tündének, mint köszönet nyilvánítás. Úgy döntött - mivel nem szeretne tétlenül álldogálni -, a kötelek rögzítésében segédkezik, hogy a kékek hajója sikeresen rögzítve legyen. Most sokkal nehezebben ment a mozgás, sérült karral nem szabad megerőltetnie a bal vállát, ezért kerülnie kellett a megerőltető mozgást.
A hajó a további időkben mondhatni "békésen" haladt a célja felé, Alvor pedig ott segített ahol tudott és amennyire tudott. Pár óra leforgása alatt a hajó a két kísérő hajóval együtt megérkezett úti céljához, a Vadalan kontinensre. ~ Mögjöttünk. ~ Gondolta. *
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-24, 7:52 pm

Eddig is kellően érthetetlen volt a helyzet, de most csak még zavarosabb lett. Darthysként mutatkoztam be a kapitánynak, A vadalanok még nem ismerhettek, nem kellett félnem, hogy lelepleződnék, egyébként is kevesen voltak, akik ezt a nevet ismerhették, vagy összeköthették volna velem. Amikor visszaértünk a hajójukra láttam, hogy ők is jelentős veszteségeket szenvedtek, de már nem tudtam rajtuk segíteni. A hajózáshoz nem értettem, nem tudtam ellátni a halottak feladatát sem, így vártam, hogy szükség legyen a segítségemre a vontatás megszervezésében. Végül úgy tűnt, hogy csak biztosítéknak vagyok itt, nem kellett a segítségem, inkább csak figyeltem, ahogy a hajón lévő tengerészek dolgoztak. A munkát egy rövid lázadás zavarja meg, de a legénység hamar leveri, utána pedig folytatják a dolgukat, mintha mi se történt volna. Nem ismerem ezeket a népeket, de ez több, mint furcsa, nem gondoltam volna, hogy ennyire nem hatja meg őket egy kitört lázadás. Azonban ha ők nem foglalkoznak vele én sem teszem, türelmesen várom, hogy megérkezzünk úti célunkhoz. A kikötő közelében hajók érkeznek a fogadásunkra, hamarosan pedig elláthatom a feladatomat, mint a lanuriaiak képviselője. Az idegen kapitány bemutatkozás nélkül szegezi nekem a kérdést, ami meglep, hiszen eddig kellőképp udvariasat voltak a vadalanok, de igyekszek nem hagyni, hogy megzavarjon.
- Üdvözlöm uram, Darthys vagyok. Azt hiszem, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a legjobb tudomásuk hibás volt, nem a tengerből nőttünk ki. Nem szándékosan vetődtünk erre, egy vihar térített minket el az utunktól. Lanuriából jöttünk, de nem tudom megmondani, hogy merre van a hazánk, nem vagyok hajós, aki tájékozódni tud a nyílt vizen, viszont arra szavamat adhatom, hogy nem érkeztünk rossz szándékkal.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-25, 2:26 pm

//Mese: régi-új világ//

*Beletellett egy kis időbe, hogy vissza vegyem a vértemet, de most, hogy nem fáj annyira a sebem már nem lesz gond. Arnn kapitánnyal megy az aki segített leszedni a vértemet, mint követ a kékségek hajójára. Eközben Flock kapitány minden meg maradt emberét munkára fogja, hogy a hajóból kimerjék a vizet, meg más egyéb munkát végeztet velük. De én nem csatlakozok a dolgozók én ép eleget segítettem a harcban nekik azzal, hogy öltem az ellent meg én le is sérültem így inkább csak figyelem a többieket. Soha többet nem szállok fel hajóra, hogy lerövidítsem az utamat.
Közben a másik két hajóról köteleket dobnak át a mi hajónkra és hamarosan el is kezdődik a vontatás. ~Remélem hamar kikötünk mert már nincs nagy kedvem ezen a hajón lenni.~ Gondoltam magamban és nagyon reménykedek is ebben. Néhány óra múlva már látom a partot, de azt is látom, hogy a kikötő felől néhány hajó közelít felénk körbe is veszi mind a három hajót. Hamarosan két hajó áll meg a a mi hajónk mellett és teljesen fel van fegyverezve a személyzetük. Már megint elkezdek aggódni, azon hogy megint támadás éri majd a hajót, de ebben még nem vagyok biztos ebben. De úrrá leszek az aggodalmamon, hiszen segítettünk Arnn kapitányon ő biztos elmondja, hogy mi történt.*
Vissza az elejére Go down
Black Robe Nen
Feketeköpenyes
Black Robe Nen


Hozzászólások száma : 58
Életkor : 38
Munkahely : Amerre éppen kellek

Character sheet
Nép: Mágusok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-28, 12:00 am

/ Mese /

*Rövidesen a fenti halálhörgések zaja is abbamaradozik, és ezt követően az öreg is elhagyja a kabint. Egy kis idő elteltével Nen is úgy dönt, magára hagyja a fekete szépséget és az ágyat nyomó másikat, és ő is felmegy. Csendben meghúzza magát, hisz gyógyítani ő nem tud, inkább megpróbálja felmérni a helyzetet. Igen a látvány megfelel egy csata utáni helyzet látványának. Az érdekességet számára nem is a csata nyomok adják, hisz jó maga is képes egymaga valami ehhez hasonlót alkotni, ha az éjszaka nagyon jól sikerül, számára az idegenek teszik ki az érdekesség fogalmát. Sok mindent látott már ő maga is, illuminált állapotban is, és azokra is ugyan úgy jól emlékszik, mint józanul látott képekre, de kékes színnel ellátott emberi, vagy ki tudja milyen lényi bőrt még nem.*
- Mintha leöntötték volna áfonya lével.
*A szavak éppen csak hogy motyogás szerűen hagyták el ajkait, miközben próbált nem útban lenni. Megvárja, míg mindenki végzi a dolgát. Ő nem jártas a hajós munkában, így inkább nem csinál nagyobb bajt, van az elég a hajónak, majd ha rászolgálja magát akkor úgy is csinál majd elég nagy galibát. Ha valaki odaszól neki, hogy segítsen már akármiben is, hát megteszi, csak magyarázzák el pontosan mit kell, de egészen pontosan.*


(tudom Very Happy gyatra minta vízfolyás Very Happy de most ennyire tellett Smile )
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-04-28, 2:20 pm

//Mese: A régi-új világ, Alvor, Lothár, Nen, Darthys//

*A hajók csendesen ringatóznak nem messze a vadalani kikötőtől. A Leviathan legénysége Flock kapitánnyal, és az oldalán tétlenül álldogáló vadalanival együtt farkasszemet néz a melléjük álló két hajóval, s annak felfegyverzett legénységével. Sejthető, hogy ezek a hajók épp a vadalani kikötő, s a parti vizek védelmét látják el. Nem nehéz tengerjáró hajók, inkább könnyű fregattok, s láthatóan a legénység nagyobbik része sem a hajózás, inkább a harc szakértője.
Alvor segítségét megköszönni Flock magához hívatja az óriást, valamint ha jön, akkor a páncélos harcost is. Jól és látványosan küzdöttek mindketten, s emiatt szeretné az oldalán tudni őket.*
- Azt hiszem, köszönettel tartozom a harcban mutatott hősiességetekért, s egyúttal az utána nyújtott segítségért is. Remélem, a sebeiteket ellátták rendesen.
Talán ha a kikötőbe érünk, lesz lehetőség rendesen letakarítani és kijavítani a hajót. S utána gondolkodhatunk rajta, hogyan is jussunk vissza.
- Megbocsáss, kapitány, de hova az a vissza? Mi úgy hisszük, hogy csupán Vadalan létezik, s az tengerek, amik körbeveszik.
*Az idáig néma vadalan szavai talán meglepetésül szolgálnak a lanuriaiaknak, legalábbis maga Flock arca is megnyúlik egy pillanatra. Hajóik ugyanis, legalábbis a kalózhajók, s a másik is alkalmasnak tűntek akár több hetes hajóutakra is a tengeren. El kellett volna tudniuk érni Lanuria partjait.
Eközben megakad tekintete a fedélzeten félmeztelen ügyködő Nenen is. Sejtése szerint ez a férfi egy mágus, akit korábban még felöltözve látott. Talán az ő szolgálatai is jól jönnének, habár ha választhat, inkább a fehérköpenyest hívatja magához. Minden esetre int mindkettőnek, hogy ők is közelebb léphetnek.*
- Mi még sosem hallottunk Vadalanról, a mi hazánk Lanuria, de jártunk már más földeken is ezzel a jó öreg hajóval.
*A vadalan hitetlenkedve rázza fejét.*
- Mi magunk is több heti távolságokra hajóztunk a tengerbe, felfedező utakra, de sosem találtunk semmi mást, csak vizet.

*A Seemah fedélzetén eközben a zászlóshajó kapitánya végignéz Darthyson. Az eltérő bőrszín, meglehetősen fura ruházat, legalábbis nekik idegenül hat. Legalább a fülekben mutatkozik némi hasonlóság.
A kapitány Arnnra néz, majd vissza Darthysra.*
- Nos, Darthys, udvariatlanságom nézd el, ám hozzád hasonlatos lények sokasága érkezett a viharral földünkre, s többségük közel sem volt olyan készséges, mint a ti hajótok. Savanti városa, s környéke is hemzseg a különös, fehér bőrű lényektől, akik a vihar múltával, a semmiből érkeztek oda. Többen a lerombolt templom helyére is.
Omar vagyok, a kikötő tengeri őrségének parancsnoka.
Kalózhajót tettetek ártalmatlanná, melyre már jó ideje fájt a fogunk. Ezek a gonosztevők az Arénába kerülnek, hogy ott mérhessék össze erejüket bajnokainkkal, s a vérükre pályázó vadakkal.
*A háttérben Arnn vár elkerseredett képet.*
- A Templom! Elpusztult!?
*Ezekre a hangokra a hajón lévő többi vadalan is felkapja a fejét, ám mielőtt továbbterjedne a hír, Omar kiegészíti.*
- A Teremtés tüze érintetlen maradt, hála az isteneknek, s az Uralkodó is jól van.
*Szinte érezhető, ahogy hatalmas kő hull le megannyi szívről a hajón. Omar ekkor fordul ismét Darthyshoz.*
- Így már érthető számodra idegenkedésünk? Tetteitek viszont beszélnek helyettetek és talán jó lenne szembesíteni benneteket a behatolókkal.
*A parancsnok nem Darthys szavának hisz tehát, hanem Arnn meséjének, és a tettnek, mert a legyőzött kalózhajó biztosíték számára arra, hogy az elhangzottak igazak.
Végignéz az egész fedélzeten, aztán szól ismét Arnnhoz, s közben tekint Darthysra is.*
- Behajózhattok a kikötőbe, s ha megérkeztek, biztosítjuk a hajótok őrizetét is.
A ti biztonságotok érdekében, inkább harcosaink kíséretében szálljatok csak partra. Jelentést küldünk majd Savantiba is, hogy tudjanak érkezésetekről, és ha kell, szembesíthessenek benneteket a vihar szülötteivel.
Ha akarsz visszatérhetsz saját hajódra, Darthys, mostmár vigyázunk rátok.
*Omar Arnnra néz. Biccent a kapitánynak, majd az idegennek is és visszatér saját hajójára. Ha Darthys akarja, egy csónak visszaviheti a Leviathanra, ha inkább marad, akkor a Seemah fedélzetén hajózik be Vadalan legkeletibb kikötőjébe.
Minden hajó ott köt ki, ám a Leviathant már a partról húzzák be, s mellé kötik ki a két őrhajót is, amik eddig is mellette haladtak. A kikötőben hemzsegnek az izgatott őslakosok.
Nem csak az idegen hajó kelt feltűnést. A tengeri madarak megbolondulva körözgetnek, s a kikötő és a parti vizek felett szárazföldi madárrajok sokasága is repked. Valami nagyon nincs rendben, míg a távoli szárazföld felől úgy tűnik, mintha valami nagyon égne a horizonton. Fekete füstfellegek kúsznak az ég felé a távolban, az égen pedig egy pillanatra fénylő repedések jelennek szálai jelennek meg, majd tűnnek el, mintha az egész égboltozat meggondolta volna, hogy a halandók fejére szakadjon-e, vagy sem.*
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 4:32 pm

//Mese: régi-új világ//

*Egy kissé nyugtalanító a helyzet a másik két hajó miatt amik a mi hajónk mellett vannak. De még nyugodt tudok maradni, mert remélem, hogy nem lesz semmi gond. Közben a kapítány engem és barbárt magához hivat és köszönetett mond. - Azt hiszem, köszönettel tartozom a harcban mutatott hősiességetekért, s egyúttal az utána nyújtott segítségért is. Remélem, a sebeiteket ellátták rendesen. -Köszönöm kapitány!- Mondtam gyorsan a kapítánynak és hagyom, hogy folytassa.
Talán ha a kikötőbe érünk, lesz lehetőség rendesen letakarítani és kijavítani a hajót. S utána gondolkodhatunk rajta, hogyan is jussunk vissza. Fejezibe a kapitány, de hamarosan megszólal a kékség és azt mondja, hogy valami Vadalan létezik, közben Flock elmondja hogy honnan jöttünk. Én is megszólalok. -Nem csak ez a Vandalan létezik én Evolyranból jöttem Lanuriába szóval sokkal több hely létezik, mint ahogy ti hiszitek- Fejezembe a mondandóm és oda fordulok a barbárhoz és hozzá szólok. -Úgy látom te is lesérültél a harcban, de nagyon jól helyt álltál.-*
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-05-04, 5:52 pm

Ahogy beszédbe elegyedünk a fogadásunkra érkezett vadalanokkal egyre nyugodtabb vagyok. Az ismeretlen mindig bizonytalansággal tölti el az embert, de úgy tűnt, hogy a vadalanok nem csak, hogy nem fogadtak minket agresszíven, minden segítséget megadnak, hogy minél hamarabb haza juthassunk. Az is csak a hasonlóságot bizonyítja, hogy nem is térnek el annyira tőlünk, ahogyan a kapitány a templom lerombolására reagál. Nem lep meg a reakció, valószínűleg a Lanuriaiak is legalább ilyen hevesen reagálnának, ha meghallanák, hogy Lanur tornya elpusztult. A hasonló, fehér bőrű idegenekre én is felkapom a fejem, épp eléggé furcsa, ami velünk történt, nem gondoltam volna, hogy mások is Vadalan kontinensére kerülnek, ráadásul a szárazföld közepére. Lehet, hogy ez valamilyen rosszul sikerült térmágia volt? Elképzelhető, hogy a vihart csak az elszabadult varázserő okozta, de ki lehetett az oka?
- Természetesen, parancsnok. Amit tudunk megteszünk, hogy segítsünk a többi lanuriaival kapcsolatban, ha valóban ők voltak a templom pusztulásának okozói személyes kötelességemnek érzem, hogy elnyerjék méltó büntetésüket.
Amikor felajánlják, hogy visszatérhetek a saját hajónkra elfogadom a lehetőséget, ugyan úgy tűnik, hogy barátságosak a vadalanok, jobban érzem magam a sajátjaim között. Amikor visszaérek a hajóra felállok hogy ládára, hogy jobban lássanak és magamra vonjam a figyelmet, majd elmesélem, amit hallottam. A beszámoló végeztével hozzáteszem:
- Nem mi vagyunk az egyetlen lanuriaiak, akik a kontinensre érkeztek. Ez az egyetlen esélyünk, hogy kiderítsük, hogy hogyan kerültünk ide, meg kell keresnünk a Savantiba érkezett lanuriaiakat. A vadalanok biztosítani fogják, hogy szabadon utazhassunk, aki velem tart, az keressen meg, amikor kikötöttünk.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 2:27 pm

//Mese: A régi-új világ, Lothár, Darthys, Alvor, Nen, Fang//

*A Leviathanon a vadalannak nincs kedve vitába szállni ezekkel az idegenekkel. Neki mindig azt mondták, s utazóik is azt állították, hogy nincs más földjeiken kívül, csak a tenger, ameddig a szem ellát, s ameddig a hajók eljutottak.
Ám az idegen tengeri jármű, s annak utasai, akiknek köszönhetően kapitányának hajója megmenekült, sőt legyőzte a kalózokat, elég erős indok arra, hogy kételkedni merjen ebben a hitben.*
- Itt létetek szavaid erősíti, harcos.
*Feleli még Lothárnak, mielőtt hallgatásba burkolózva nézné végig Darthys érkezését és a kikötőbe vontatást. Ő az, akinek elsőként feltűnik a madarak kusza összevisszasága, s az is, hogy mekkora zavarodottság van a kikötőben. Eljöttükkor még nyoma sem volt hasonlónak.
Idegessége fokozódik.

Darthys a Seemahon valódi diplomataként jár el, s ezt láthatóan értékelik a vadalanok is.
Arnn és Omar a saját hajóikról tartják szemmel a Leviathanra visszatérő idegent, hiszen szavai és nevének ismerete ellenére is az marad ebben a világban, ahogy társai is.
A hajóra visszatérve a sárkányt felsegítik a fedélzetre, miközben a vontatás tovább folyik.
Darthys szavai magára vonják a legénység figyelmét, nem különben a kapitány körül lévőkét is.
Meglepett moraj fut végig a legénység és az utasok sorai között a sárkány szavaira Senki nem számított arra, hogy már lanuriai lehet ezen az idegen földön.
Flock, hogy elejét vegye a találgatásoknak, vagy bármi egyébnek, jó hangosan engedi ki hangját, hogy mindenki hallja.*
- Valószínű nekem is partra kell szállnom, s ha utunk egyfelé vezet, haladhatunk együtt. Úgy gondolom, hogy együtt erősebbek vagyunk, mintha külön-külön kezdünk kalandozni a kékek földjén. Az itteni lanuriaiaknak pedig kötelességünk utánajárni.
*Halk köhintésre a fehérköpenyes mágus is jelét adja jelenlétének. A kapitányhoz intézi halk szavait. Túl becsületes ahhoz, hogy titokban tartsa, szerinte neki köszönhető ez az egész, viszont nem akarja sem a legénységet fellázítani, sem az utasok haragját maga ellen fordítani. A kapitány döntése lesz, hogy aztán a többi lanuriaira tartozik-e mondani valója.
A vadalan csendes szemlélőként van jelen, s így láthatja azt is, ahogy több kalandor is jelentkezik Darthys partra szálló expedíciójára, miközben a fehérköpenyessel a kapitány csendesen félrevonulva tanácskozik.
Nem lesz heves szóváltás belőle, ám Flock gondolataiba mélyedve tér vissza korábbi helyére, épp úgy, ahogy a mágus is.*
- Gwyldion is velünk tart a szárazföldre. Jól jön egy fehérköpenyes az oldalunkon.
Intézkedni fogunk a maradék árut cserének felajánlva, hogy legyen faanyag a javítások elvégzésére, s amíg mi távol leszünk, az első tiszt fogja irányítani a munkálatokat, ahogy a fertőtlenítést is és a készletek feltöltését.
*Mintha szavait erősítené, a nemrég még halálán lévő első tiszt, akinek megmentésére Gwyldion megidézte a Szent Fényt, vadalani nevén a Teremtés Tüzét, talán kissé sápadtan, de élve jelenik meg saját két lábán a véres fedélzeten. Ágyából kikelve hagyta ott a békésen szunyókáló Fangot a kabinban.
A kikötő felbolydult méhkashoz hasonlatos. A furcsa madárrajok, az idegesen szaladgáló szürkéskék emberek érthetően nem mind a lanuriai hajó láttára kerültek ebben az állapotba.*
- Talán háború van nálatok?
- Nincs ellenségünk….engedelmeddel távozok is, kapitány, veletek együtt, ha partra szálltok.
*A kikötői mólón már katonák csapata vár Omarral egyetemben, hogy az érkezőket fogadják. Mintha a parancsnok tudta volna, hogy partra fognak szállni.
A hajóról nem is láthatják, hogy egy hírnök már úton van Savanti felé, miközben a katonák az ideges helybélieket tartják távol.
Azokat a vadalanokat, akik az elmúlt nap eseményei miatt az újonnan érkezett hajóban veszedelmet látnak. A vihar szülötteinek érkezése már szóbeszédként hozzájuk is eljutott, s mint olyan kellően el is ferdült.
Reményük lehet az a tett, melyet a Seemah védelmében végrehajtottak, s az, hogy a kikötő parancsnoka láthatóan szárnyai alá vette őket.
Hogy ez elég lesz-e a korábbi érkezők keltette rossz hír megváltoztatásában? S hogy Vadalan egyáltalán megéri-e azokat az időket, hogy megpróbálhassák…nos, az kérdés még.
Minden esetre a Leviathan csónakjai már ereszkednek, hogy partra vigyék a hajó bátor utasait.*
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-05-12, 8:18 pm

A hajó utasai felfigyelnek a szavaimra, de túl nagy érdeklődést nem tanúsítanak. A kapitány és a fehér mágus csatlakoznak néhány másik emberrel együtt, de a többség nem reagál a felhívásra. Ennél azért nagyobb sikerre számítottam, de több mint a semmi. Ahogy leszállunk meghallom, hogy a vadalanok a kikötőben repkedő madarakra hívják fel a figyelmet, ami most már nekem is feltűnik, és hasonlóan a vadalanokhoz én sem tudom mire vélni. Valószínűleg a vihar és a különös események okozták, de nem lehetünk biztosak benne. Amikor kiérünk a szárazföldre kilépek a csónakból és szemügyre veszem a kikötőt. Keresem azokat a különbségeket, amik megkülönböztetnek egy vadalan hajót és lanuriai hajótól, megfigyelem, hogy milyen más szokásaik lehetnek, igyekszek kicsit megismerni az embereket, hogy tudjam, mire hogyan reagálnak és nekem hogyan kell viselkednem, hogy elfogadjanak. Megfigyelem mik a köszönéseik, mi számít náluk udvariasságnak, miben különböznek tőlünk. Miközben figyelem őket várom, hogy a többiek is partra szálljanak és felkészüljenek az útra.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-05-12, 9:30 pm

* A kapitány köszönetet mondott az eddigi - nem könnyű -, szolgálatokért Alvornak és Lothárnak is. Ezt legalább elvárta Alvor, igazán nagyon "zokon" vette volna, hogy ha semmiféle köszönetnyilvánítást nem adtak volna neki a harcban mutatottakért.
Alvort csak bólintott és hümmögött eggyet, jelezve, hogy ő is köszöni a dolgot. Mielőtt azomban menni akart volna, Lothár egy pillanatra megállította. Alvor egy pillanatig a harc előtti kis összetűzésre gondolt, így majdnem kihúzta a hátára tett Bunkóját, de még idejében meghallotta a szavait. Azt mondta, hogy jól helytállt a harcban, ami különösen jól esett neki.
- Ezek a sebek sömmik' a többihez képest, amiket régebben szereztem. Te is jól harcoltál, talán egyszer majd összemérhetjük a tudásunkat. - Mondta Lothárnak. Valójában a lelke mélyén valóban vágyott rá, hogy egy szimpla küzdelemben megnézze, hogy mit tud a barbár ellen, de persze ez nem igazi vérre menő küzdelemre gondolt. Az majd akkor jön, ha rá is komoly veszélyt jelent.
Alvor ezután a megbeszéltek szerint beszállt a csónakba. Nem húzott magára semmiféle ruhát, hogy eltakarja a testét és az arcát, jobb ha az itteni kékbőrű népség megtudja, hogy ki is ő, vagy legalább az arcát megjegyezzék. Mert ahogyan a partoknál lévő felfordulásból lerítt, az itteni nép nem nagyon látott még fehér embert, vagy egyáltalán embert aki idejött volna. Vagy ha igen, nagyon ritka látogató volt, amit a kékbőrű hajón tett kijelentése is igazol. *
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime2013-05-12, 10:09 pm

//Mese: A régi-új világ, Darthys, Alvor, Lothár, Nen, Fang//

*A csónakok végre partot érnek. Nincsenek sokan, ami köszönhető annak talán, hogy a megfáradt kalandorok inkább választották a fedélzeten maradást, semhogy egy új világ felfedezésével bajlódjanak. Habár ha nem ismernénk jobban a páncélos harcost, esetleg a feketeköpenyest, vagy a szürkét, gondolhatnánk, hogy megijedtek az ellenséges világtól.
Darthys és Alvor a fent harcolók közül kitűnik ezzel a szándékával, és hamarosan csatlakozik hozzájuk a fehérköpenyes mágus a kapitánnyal, valamint azok az emberek, akiket Flock választott ki maguk mellé.
Minden esetre Baudrus örült volna, ha a két másik mágus és a páncélos harcos is csatlakoznak hozzájuk a parton, ám úgy tűnik, ebben csalódnia kellett.
A parton ellenséges tömeg, furcsa rajokban örvénylő madárcsapatok várják őket, és Omar, a kikötő parancsnoka, katonákkal megerősítve.
Flock nem számított ennyire ellenséges fogadtatásra, de nem mutatja, ellenben maga mellé hívja Darthyst, valamint a barbárt. Ha a kalandorok odajönnek, akkor szól csak hozzájuk.*
- Maradjatok mellettem! Szükség lehet rátok.
*Omar lép oda a kapitányhoz.*
- Omar vagyok, a kikötő parancsnoka. Furcsa dolgok történnek világunkban, kezeskedni nem tudok a köznép hangulatáért, de harcosaim körében nem érhet benneteket baj. Én a kikötőt nem hagyhatom el, főként nem ebben a helyzetben.
Nektek viszont javallott Savantiba mennetek. A hírek szerint a hozzátok hasonló idegenek nem olyan készségesen álltak népünkhöz, ahogy ti.
Az Uralkodó még nem döntött sorsukról. Nekem nem tisztem beavatkozni az ügyeitekbe, felelősségem se az, hogy mi történik velük.
Azonban, ha ezentúl nem csak ti lesztek idegenek, akikkel kapcsolatban kerülünk, talán a kezdeti lépésekben tudtok javítani a helyzeten.
- Flock Baudrus vagyok, a Levaiathan kapitánya.
*Hajtja meg fejét üdvözlésképp a kapitány, miután a másik vezető nem nyújtott kezet, vagy tett egyéb köszöntő mozdulatot.*
- Azt hiszem, ez kötelességünk, Omar. Ellenben szívesen cserélünk a hajónkon található áruból faanyagra, tiszta vízre, élelemre. A Leviathan súlyos sérüléseket szenvedett a viharban, ezeket javítanunk kell.
- Méltányos ajánlat. Lesz vadalan, akitől tudunk beszerezni efféléket. Főként, hogy a Seemah is hasonló cipőben jár.

*Eközben a Leviathanon végre a gyógyulófélben lévő tiszt is rendelkezik. Előbb lajstromba veteti, hogy kik maradtak meg és kik vesztek oda a legénységből, csak utána kezdi kiosztani a feladatokat.
A kalandorokra nem oszt ki, így ők vagy segítenek, vagy malmozhatnak a veszteglő hajón. Persze van egy harmadik variáció is, ha úgy látják jónak, még indulás előtt csatlakozhatnak a kapitány csapatához, mely Savatni felé fogja venni az irányt.
A többieket pedig csoportokra osztja. Mivel rakodni való még nincs, így a fedélzet rendbe tételére osztja fel őket. Vannak, akiknek a hajótestben maradt vizet kell eltávolítani, míg mások azokat a javításokat végzik el, amihez nem kell anyag, vagy ami van a hajón, abból is megoldható. A tiszt ezután visszatér kabinjába, ahol talán még mindig alszik Fang. Persze szívesen venné a mágusok segítségét, de a kapitány nem hatalmazta fel, hogy utasítsa őket.

A parton Omar magához inti az egyik vadalant a tömegből.*
- Vigyétek a léghajókhoz a Vendégeinket! Savantiba kell szállítani őket és a katonákat is, akik elkísérik ezt a csapatot!
*Utasítja a vadalant, hogy értse, nem foglyok, s nem is ellenségek ők.
A hatalmas, már őszülő hajú, szürkéskék bőrű helybélinek láthatóan nem tetszik a helyzet. Szerinte Omarnak elment az esze, jobb lenne már most leölni mindet, amíg nem ellenségesek.
Mégsem szól ellen, hanem magában morogva int nekik, valamint a harcosoknak, akik elkísérik őket, hogy tartsanak velük.
A kikötő utcáin nem egy ellenséges tekintettel kell találkoznia a kis menetnek, ám a harcosok szigorú pillantásai távol tartják őket, valamint a vihar szülötteinek rossz híre is, mely már igen erős és gonosz démonokként írja le őket.
S nem elég csupán ezzel magyarázni magatartásukat. Mindenki feszült, a rengeteg megmagyarázhatatlan esemény, amelyekről szintén hírt kaptak, míg a vihart ők is átélték, legalább ennyire frusztrálja a kikötő lakosságát.
Hamarosan egy dombra ér a menet, ahol több, sárgás színű gömb van lekötve, melynek alján egy-egy méretes kosár is található. Sokukban most is ég a tűz, jól leszabályozva, mely majd meleggel látja el a szerkezetet, hogy felemelkedhessen Savanti felé.
A vezető vadalan fejében megfordul még, hogy egyszerűen csak le kellene őket dobni út közben a kosárból, de nem szól egy szót sem. Hamarosan indulhatnak majd fel, a magasba.
Innen is látható a távolban a füstszürke horizont, ahogy a madárrajokra is jó rálátás nyílik. A szárazföld belsejéből közelítenek.*

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Remény tengere - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Remény tengere   A Remény tengere - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Remény tengere
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» A Remény temploma
» Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: A Remény tengere-
Ugrás: