LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Go down 
+27
Mia Ruton
Daxa Lavenir
Roober
Rasenth
Feynras
Moozen
Markus de Berend
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Yrrezann
Edhelindha
Glorien
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Furia
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Sou
Darthys Indoril
Miranda Walchot
Silarona
Akahana
Eclair
Edward Dylan
Lothár Von Falkenhausen
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
SzerzőÜzenet
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-06-29, 4:53 pm

~Nocsak, bírjam maradásra?
*S ezzel egyidejüleg furcsa mosoly húzódott az arcára. Egész végig a lányt figyelte élénk kékséggel a szemében. Látta ahogy a lány meghökken a dolgon, és ez megint csak mulatatta. Nem nagyon lehetett eldönteni, hogy csak egyszerűen nem érti mi folyik itt, vagy nem akarja, és így próbálja a férfi értésére adni nemtetszését. Majd elvállik, ugyanis a hadúr már eldöntötte mit fog tenni, aztán Camilla tehet amit akar. Szorosan álltak egymás elött és ez csak a férfi jóvoltából köszönhető. Már-már túl volt ez a közelség még a bizalmas határán is. Nem is véletlenül. Dylan elöbb a jobb kezét gyengéden a lány karjához érintette és egy könnyed mozdulattal a könyökétől a válláig simította. Lágyan, alig érezhetően. Aztán a fejével is közelebb hajolt, és oda sem figyelve a nő laza fecsegésére vészesen közeledett a hamvas ajkakhoz. Hacsak Camilla nem tiltakozik hírtelen olyan hevesen, pillanatokon belül elérkezhet a csók pillanata.*


//erre kiváncsi leszek, az avatárod alapján bejöhet Smile //
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-01, 9:54 am

* Hirtelenjében már megint olyan helyzetben van, ahol a férfi egészen pontosan csinál dolgokat, amit ő álmában sem gondolna. Vagyis igen, hiszen egy személy egészen elcsábította őt, még régen Nortelon közelében. Még a kis simításokat fogadná, persze azt sem ilyen módon. Mikor a férfi meg akarja csókolni akkor ő hevesen tiltakozik, el is lépdel a férfitől. Tekintete haragvó szikrákat szór felé, mely dühét fejezi ki.*
- Jobb ha megyek, aludj itt! * A hangnem cseppet sem kedves, minden bizalmat elvesztett a másik, szerencsére nem kezdett el tombolni. Még továbbiakba is hátrább lép, mindvégig figyeli a férfi mozdulatait, megszólal még.*
- Jó időtöltést egyedül. * Sarkon fordul, sietve távozik, ha a másik nem tesz valamit.
~ Ez meg mit képzel magától? Azt se tudja van e valakim és csókolgatni mer? Ezt nem hiszem el, hogy vannak ilyen népek ezen a földön. ~ Legjobb lenne ha gyorsan távozna a férfi környékéről, de ő ilyen varázslatot még nem ismer, gyalog kell eltávoznia.
~ Soha de soha többet nem akarok ezzel az alakkal találkozni. ~ Gondolja magában, azonban sosem tudhatja, mikor sodorja össze őket.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-01, 1:47 pm

//Ha erre nem reagálsz, akkor köszi a játékot. Érdekes volt Very Happy//

~Hmm, elragadtathattam magam...
*Na igen. Az elöbb még Fatima járt a fejében, erre itt állt elötte egy hozzá hasnoló lány. Hófehér sejmes bőre, kristály szeme, és vöröses ajkai megigézték. Habár a jellemük szöges ellentéte egymásnak, mégis valahogy vonzotta a közelsége. Férfiból van, ez kiviláglott most már nőnek is. Utánna nézett a felháborodott mágusnak, immár ugyanazzal az üveges szemekkel mint amikor belegázolt a vízbe. Egy erősebb fuvallat meglobogtatta mindkettejük haját. Dylan elmerengően a tenger felé nézett, s úgy szólallt meg talán utoljára a mai nap.*
-Jó utat. Vigyázz magadra!
*Nem nézett a lányra. Csak állt szállegyenesen a legutóbbi helyén és a vizet nézte. Újra elöntötte az a furcsa honvágy. Jah, az volt, de valahogy nem Evolyran után...
Vissza az elejére Go down
Eclair
Istennő
Eclair


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 2013
Munkahely : Elfek istennője

Character sheet
Nép: Istenek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-27, 2:33 pm

A napok teltek, a hetek csak száltak, a hónapok repültek, az évek repdestek. Na tessék, most már leírtam a "szállni" szó összes szinonímáját. Ezzel a tudattal újra leléptem isteni teendőim elől, és elmentem egy tengerpartra ahol még nem voltam, vagy csak annyira régen ,hogy már nem is emlékszem rá. Az idő pont kellemes volt egy kis sétáláshoz. A nap sütött, és jó meleg volt. A szél is elkezdett fújni, de csak kis szellő formájában. Az alakomat most egy kellemesebb formába öntöttem. Egy huszas éveiben járó fiatal szürke hajú elf lány lettem, egy átlagos szürke ruhában. Miután kialakítottam a kinézetem egy megfelelő személyre, leültem egy sziklára és elkezdtem nézni a tenger hullámait, amik ide-oda sodorják a kagylókat, kavicsokat és egyéb kövezeteket. Már el is felejtettem mikor voltam utoljára ilyen nyugodt helyen. Hiszen mostanában sok időt kellett töltenem az elfekkel, mivel jöttek az elf ünnepek, a születés napom, a telihold ünnep...De most már végre vége, és kifújhatom magam.
-Bárcsak itt lenne valaki akivel beszélhetnék.. Már lassan szétunom a fejem..-Sóhajtottam egyet, majd hátra dőltem, és most a felhőket kezdtem szemügyre venni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-27, 2:48 pm

* Újra itt a tengerparton, egy kis pihenést megérdemel megint. szerencsére, most nincs itt dolga itt élő mágussal, most csak eljött ide hogy kedvét lelje a homokos tengerparton. Kicsit fúj a szél, nem annyira zavaró mint múltkor.
~ Most nyugodtabb ez a hely is, nincs olyan nagy szél. ~ Állapítja meg magában is, közben léptei egyből a homokos part felé irányulnak. Emlékszik még a múltkori férfire, emlékszik milyen unalmas és egyben különleges is volt. Nem értette meg a másikat, nem is beszélgettek valami sokat.
~ Remélem nem jár erre.~ Megáll leül a homokos parton, nyugodtan körülnéz, mikor egy szürke hajú elf lányt pillant meg, ugyanolyan színű ruhában mint a ruhája.
~ Szóval ezúttal egy nő! ~ Veszi a fáradalmat, felkel a helyéről máris közelít a másikhoz, közelebb érve barátságos tekintettel néz rá a másikra, kedves mosolya szétterül az arcán.*
- Szia! Te is itt pihensz? * Teszi fel az első kérdését, közben magában abban reménykedik egy igazi beszédes hölgyről van szó, akivel együtt élvezheti a nyugodt perceket.*
- Camilla Nymzen vagyok, szólíts csak ahogy jólesik * Kedves mosolygása nem fakul egy kicsit sem. Elhallgat, várja a másik szavait.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-27, 5:27 pm

A tenger szép dolog, már ha az ember képes élvezni a habok nyújtotta örömöket, miközben nem megy bele, mert nekem sajnos most ez a nagyon is szép része az életemnek, ami folyik. Rendben, hogy elfelejtettem engedélyt kérni a vizek marcona isteneitől, hogy felhasználjam azt, de ennyire nem kellett volna azért kiakadniuk, hogy nekem sikerült jobb hely nem lévén egy heliokrit kristályt pont a tenger mélyén felrobbantani. De igen, megtették, és most megint kerülhetem messzire a vizeket, nehogy véletlenül találkozzam velük. Pedig pontosan tudják ők is, hogy a hold milyen energiát képes adni az általuk annyira kedvelt víznek, igazán felesleges úgy tenniük, mintha ez nem lenne. Igaz, az emberek és más lények nem tudják, pontosan hogyan is alakulnak ki az általam annyira szeretett hullámverés, de nem baj, mert én érzem a hatását. Most éppen csak a homokban sétáltam, próbálva elkerülve a nedvesebb részeket, hiszen még eltart egy kis ideig, hogy megbékéljen a mogorva testvérpár, és addig semmi kedvem megfulladni, találkozni pár mérget tartalmazó állattal, vagy közelebbről megismerkedni egy polip, vagy egy cápa szájával. Tudom, hogy nagy bajom nem lenne, de akkor is elvagyok a tragikus élmények nélkül, így mindenki merő szerencséjére csak egyszerűen tartottam a kötelező három lépés távolságot. Oké, ezt a jó modorban kellene megtenni, ahol én szépen lazán keresztül is ugrom rajta, de nem baj, hogy a saját gondolataim ezzel kapcsolatban kicsikét megváltoztattak. Mindenesetre most már jobb is lesz figyelni, mivel sikerült egy sziklás szakaszra érnem, ahol elég vicces lenne, ha zúgnék egyet a tengerbe. Milyen jó, hogy ennyire nem érdekel a sorsom, mást először szerintem az kezdené el izgatni, hogy mindjárt felnyársalja magát valamelyik cakkos szélű hatalmas kaviccsal, csak éppen én már állok annyira biztosan a lábamon, hogy gond nélkül ugráljak egy kicsit rajtuk. Nem mondom, jó helyre kerültek ezek is, remélem nem valami barlangot rejtenek, amit lesz időm kicsit közelebbről is megnézni. A két személy, aki meg itt volt, hirtelen tűnt fel előttem a végén a zátonyszerű résznek, miközben én még mindig odafenn próbáltam a lehető legkecsesebben átjutni. Oké, ez nem ment túl könnyen, kicsit úgy nézett ki, mintha valamilyen tánc lenne, de viszonylag hamar túl jutottam a meredekebb részen, miközben újra meg is nézhettem, kik vannak itt. Az egyik ember volt, kisugárzás alapján mágus, a másik viszont biztosan nem elf. Hanem, kicsit erősebb... Megvan, lebuktál!
- Egy ismerős arc. Szia, csak gratulálni akartam neked, nagyon tetszett a legutóbbi telihold ünnep... - szólítottam meg mosolyogva a lányt, miközben én a szokásos, kissé amazonos kinézetemet viseltem. Mindenki azt gondol, amit akar rólam, de ez alapján csak annyit tudnak érezni, hogy kifogtak egy szabados szájú tinilányt. De persze most az egyszer vigyáztam is magamra, hiszen épp elég volt ebben a hónapban ennyi istent felhúzni. - Egyébként nem akartam semmit megzavarni, megyek is! - jegyeztem meg, miközben könnyedén átléptem egy nagyobb sziklára, honnan remek kilátás nyílt a tengerre. Fenébe, itt pont jól ellennék, de nem akarom kihallgatni más beszélgetését, az nem szép dolog...

//na, csak sikerült egy rövid is//
Vissza az elejére Go down
Eclair
Istennő
Eclair


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 2013
Munkahely : Elfek istennője

Character sheet
Nép: Istenek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-27, 5:57 pm

Ahogyan éppen bámultam az eget hirtelen egy mágusnő jelenlétét kezdtem érezni. Mivel nem volt annyira "szuper" erős ezért nem törődtem vele. Ám a máguslány annál inkább törődött velem, úgyanis a következő pillanatban már a nyakamon lógott.
~Pff..egy halandó. Jobban ki sem foghattam volna.~ -Nyöszörögtem magamban, majd felpattantam a szikláról, és bemutatkoztam.
-Sziamia! Eclair vagyok az elfek istennője! Benned kit tisztelhetek? -Pattantam fel, mint egy négy éves kislány. Elsőre biztos nem hiszi el, hogy isten vagyok, de kit érdekel. A kérdést, meg ,hogy ő kicsoda csak viccből kérdeztem, úgyanis tudtam a nevét, hisz isten vagyok. Ám nem volt sok időm a mágusnővel foglalkozni, úgyanis egy nála nagyobb energiát kezdtem el érezni.
~Csak nem egy isten? ~ -Kezdtem el csodálkozni, de mikor már megláttam egy indiános kinézetű nőt egyből beúgrott ki is lehet ez.
-Akahana? Kérlek ne menj el! -Kiálltottam utánna.
-Köszönöm szépen a dicséretet, de a tisztelet az elfeké, hisz ők imádkoztak éretted! Na, és mizujs veled? -Kezdtem el Akahanaval beszélgetni, hisz már teljesen el is felejtettem a mellettem lévő máguslányt, aki most már biztos nem érti mi is történhetett vele. Szegényke..

//Remélem jó post lett, és elnyerte a tetszéseiteket! Very Happy //


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-27, 7:33 pm

* Bemutatkozik neki az szürke hajú hölgy, megtudja, hogy egy Istennel van dolga, hirtelenjében, azt sem tudja mit tegyen, mit mondjon vagy mit csináljon ebben a helyzetben. Nincs hozzászokva, hogy egy istennel találkozik, élete során még sosem találkozott. Nem telik bele, egy másik alak is megjelenik. Az csak köszön nekik, majd megy tovább. Viszont Eclair utána megy.
~ Most miről van szó? Mit tegyek? ~ Teljesen tanácstalan, hogy tudna egy Istennel beszélgetni?Némán nézi a kettőt akik ismerek egymást, innen neki úgy látszik. Ő nem tudja még az ismeretlen hölgyről, hogy Isten lenne, így csak még lát esélyt, hogy csatlakozzon hozzájuk. Utánuk siet, várja a megfelelő alkalmat mikor bemutatkozik a másik hölgynek.*
- Camilla Nymzen vagyok, fehérköpenyes. Benned kit ismerhetek meg? * Szemei sandán Eclairre szegeződnek, kicsit tart tőle.*
- Nem is reméltem egy Istennővel találkozok * Ez Eclairnek szól, kalapál a szíve, kíváncsi , hogy a másik két nő szívesen fogadja a társaságát? *
- Vagy zavarok? * Itt teljesen elhallgat, nem tudna több értelmes szót kipréselni magán. Figyelésbe megy át.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-07-28, 4:29 pm

Furcsa helyzet állt elő, az biztos, hiszen én csak köszönni akartam Eclairnek, utána mentem is volna tovább. De úgy tűnik, nem volt szerencsém, ha már egyszer azzal vert a sors, hogy sehogy nem tudtam elkerülni az istenek, hiába próbálkoztam olyasmivel, mint tisztes távolságot tartani a víztől, vagy esetleg nem beleütközni a kedves apámba. Végül mégiscsak egyet találtam, és amilyen a szerencsém, éppen elég jó kedve volt a beszélgetéshez, így amikor nagy nehezen rávettem magam, hogy itt hagyjam ezt a csodás partszakaszt, nem kellett sok neki ahhoz, hogy egyszerűen felpattanjon és utánam szaladjon. Mondjuk ezt nem is nagyon csodálom, tekintve, hogy nem siettem el a dolgot túlságosan, de azt még én is szemtelenségnek tartottam a saját magam szabályai szerint, hogy szó nélkül ott hagyta a nőt, akivel beszélt. Eddig nem akartam elhinni, hogy ezt most tényleg halál komolyan gondolja, hiszen ha jól tudom, ő nálam sokkal többet szokott törődni az illemmel, sőt, ami azt illeti, az istenek között senki nincs, aki kevesebbet foglalkozott volna vele, mint én, az örök lázadó. Ezért is szépen meglepett a viselkedése, de inkább semmit nem kérdeztem és próbáltam nem egy rosszalló képet vágni a dologra, hiszen milyen az már, hogy nekem valami nem tetszik? Kérem szépen amennyi dolgot mellettem kénytelen mindenki elviselni, kezdve a nem túl kellemes hangulatváltozásaimtól, keresztül a lehetetlen reakcióimon, semmi okom nem lett volna kiakadni. Egyedül azt a szerencsétlen emberlányt sajnáltam kicsit, aki egyszerűen nem érthette a helyzetet, és most nézte, hogy mi a fene folyik itt. Szerencsére kicsit távolabb állt tőlünk és még mindig nem tért magához a helyzetből, mivel így nem hallotta, miképp válaszol nekem az elfek istennője a dicséretre. Még szerencse, tekintve, hogy én vele ellentétben nagyon sok időt tartózkodom az emberi világban, és nem nagyon szeretem, ha kiderül ki is vagyok, tekintve, hogy utálom megváltoztatni a külsőmet és legtöbbször ezzel a kinézettel szoktam szaladgálni. Ráadásul a legtöbbeknek elég csak meghallani az isten szót ahhoz, hogy minta szerűen lefagyjanak, ami utána minden, csak nem éppen szórakoztató, tekintve, hogy azt hiszik, ha nekem ellent mernek mondani, akkor kapásból küldöm őket a világ legrémisztőbb mosolyával egyetemben Dremer karjaiba. Na, milyen hülyének néznek ezek azt már meg sem kérdezem, csak egyszerűen taktikusan elhallgatok dolgokat az emberek elől, aminek hála szinte minden olyan dolog, ami kicsit is érdekelhet, a saját valódi formájában jelenik meg előttem is.
- Lehet, de a "kedves", karót nyelt vezetőjükkel még mindig nem jövök ki így neked mondom. - válaszoltam a szokásos természetes hangomon, és nagyon nem érdekelt, hogy mennyire gondolja ezt tiszteletlennek egy öreg, nálam legalábbis öregebb és bölcsebb személlyel szemben. Mert szerintem ez még messze nem volt az, ami azt illeti, leginkább csak őszinte vélemény nyilvánítás arról, hogy vannak emberek, akikkel egyszerűen még most sem tudok kiegyezni. Mint például az említett személy. - Semmi érdekes, kicsit felhúztam a vizek urait, így ha nem haragszol a tengerhez ennél nem nagyon megyek közelebb... - jegyeztem meg apró mosollyal a számon, én ugyanis még mindig nem bántam meg ezt a tettemet, és ami azt illeti, teljesen biztos vagyok benne, hogy nem is fogom. Közben sikeresen beért minket a varázsló hölgyemény is, és bemutatkozott, mire aprót mosolyogtam. Oké, egy leleplezett, de ő nem tudja, hogy isten vagyok, és addig jó nekem. - Hana vagyok, örülök, hogy megismerhetlek! - mondtam kedvesen, miközben egy éles pillantást vetettem Eclair felé, nehogy hozzá tegyek olyasmit, mint a holdistennő, amitől a csaj tuti nyuszivá válik. Remélem értette, mit akarok, mert nem lenne túl vicces, ha megpróbálna átverni. - Engem nem zavarsz, csak nem tudtam, mennyire ismeritek egymást, ezért akartam elmenni... - jegyeztem meg vidáman, hiszen nem lett volna vicces hallgató harmadik félként bepofátlankodni valahova, ami azt illeti.
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-10-29, 6:49 pm

// Miranda Walchot, időn túli játék //

*Vékony elf lány ült a víz melllett, a homokban.
Elgondolkozva nézte a tengert. Az első emléke innen származott és ezért szeretett itt lenni. Ennek ellenére évek óta nem járt itt. És habár most nem csak az utazás, vagy a hely kedvéért jött, azért örült, hogy itt van.
Kicsorgatott egy marék homokot az ujjai közül. A homokszemek apró kúpot formáztak. Ő nézte egy pillanatig, majd egy mozdulattal elsimította.
Tetszett neki ez a békesség, ez a zúgó csönd: a tenger morajlott, de a hangja beleolvad a csöndbe, a részévé vált.
Senki nem volt rajta kívül a parton.
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-10-29, 7:25 pm

/Silarona, időn túli játék/

Már ideje volt, hogy ellátogassak erre a helyre is. A Hajnal folyó mentén sétálva néztem a lenyugodni készülő nap színpompás fényeit. Meg álltam a folyó mentén, és egy fának támaszkodtam. A gondolataim még mindig kis surranóm körül forogtak. Hiányzott, de el kellett búcsúznunk… egy időre. Visszaemlékeztem találkozásunkra, miközben a naplementét figyeltem. Aztán rájöttem hogy a nap lemegy, tehát valami szállást vagy hasonlót kéne találnom, ezért elindultam a folyó mentén tovább. Egy ideig mentem… mendegéltem… És az eddig általam nem feltűnő város kirajzolódott a látó terembe.
Az első embert megállítottam, amint beértem a városba.

- Elnézést! Merre találok itt szállást?
- Ott a fogadóban!- mutatta meg az idegen férfi az irányt.
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-10-31, 2:07 pm

Meglátta, hogy megy le a nap. Felsóhajtott. Indulnia kéne.
Eddig örült a magánynak, de most hirtelen társaságra vágyott. Lassan felállt.
Úgy döntött, hogy megenged magának plusz egy napot. Elvileg sietnie kéne, de itt olyan szép minden.
Elindult a város felé, de pár lépés után megállt, és visszafordult. Állva nézte végig, ahogy lemegy a nap.
Ahogy a város felé tartott élvezte a szél hűvösségét az arcán. nem értette, miért szeretne ennyire mások között lenni. Megint felsóhajtott. Már megszokhatta volna, hogy mostanában az érzéseinek nincs sok értelme. Egy érzés magyarázatát kergetve jött ide a Sárkány-hegységből.
És most megint egy érzést követve indul el a városba. De az legalább egyértelmű. A másikkal ellentétben...
Közben beért a városba. Egyáltalán nem figyelt, hogy hova lép. Teljesen belemerült a gondolataiba. Hirtelen nekiment valakinek.
-Jaj! Bocsánat!
Felnézve egy nimfát pillantott meg.
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-11-12, 6:05 pm

Miközben figyelmem a város épületeire terelődött, valakivel összeütköztem.
- Jaj! Bocsánat!
- Elnézést! - mondtam, majd megnéztem, hogy kivel is hozott össze a sors. Egy gyönyörű elf lánnyal találtam magam szemben. - Szia! Én Miranda vagyok. Téged hogy hívnak? - mosolyogtam rá, lévén még senkit sem ismerek a városban, és eddigi utam során megtanultam, hogy jó ha az embernek sok barátja van. Miközben az elflány válaszolt nekem végig néztem rajta, de úgy hogy ne legyen túl feltünő. A barna hajhoz szép kék szempár párosult. De volt valami érdekes ebben a szempárban. Az enyémről tudom hogy jéghidegnek tűnik, de a velem szemben levő elf lányé különleges volt. Nem tudnám megmondani hogy miért, de ilyen szép szempárt még soha nem láttam. Miután meghallgattam válaszát újabb kérdést tettem fel neki.
- Meg szabad kérdeznem, hogy te idevalósi vagy? -vártam a reakcióját és az elhangzó válasz után, beszélőkém beindult. - Én most vagyok először ezen a tájon, de nagyon beleszerettem. Ahol víz van az csak jó hely lehet nem igaz? - mosolyogtam ismét a lányra. - Mielőtt beléd ütköztem, amiért még egyszer elnézésedet kérem merre igyekeztél? Esetleg meg tudnád mondani hogy merre találom a helyi fogadót?
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2011-11-13, 2:56 pm

-Silarona. -válaszolt a nimfának.
-Meg szabad kérdeznem, hogy te idevalósi vagy?
-Nem, nem vagyok idevalósi.- Elgondolkozott rajta, hogy lerázja a nimfát, de az közben megint beszélni kezdett. Amíg hallgatta, úgy döntött, hogy elveti az ötletet. Kövben végigmérte a szemben álló nimfát. El kellett ismernie, hogy nagyon szép. Leginkább a hosszú, kék haj tűnt fel neki. Tudta, hogy neki nem állna jól, de némi irigységgel nézte.
Visszamosolygott rá. Hova is tartott? Tulajdonképpen még nem döntötte el. Csak be akart jönni a városba. Viszont tudta, hogy nem lenne jó ötlet felvenni eredeti alakját a városban, ha viszont humán alakban tölti az éjszakát, kell valami szálláa. Ő nem ragaszkodna hozzá, de nam lehet egész éjjel az utcákon. Jobb híján marad a fogadó. Viszont arró halvány sejtelme sem volt, hogy hol van.

-Én is épp a fogadóba igyekszem, de én sem tudom, merre van.
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-01-04, 9:00 pm

Az elflány válaszait hallgatva a távolba meredtem, és azon gondolkoztam merre kellene keresni a fogadót. Bár mikor beértem a városba egy idegen akit megkérdeztem megmutatta az irányt, de már akkor is sötét volt az alkony, most meg már majdnem nem láttam semmit, csak 1-2 ház ablakában a pislákoló fényeket.
- Szerintem keressük meg együtt. – mondtam majd a hasam hatalmasat kordult. – Meg éhes is vagyok. – mosolyogtam.
Ha velem tart Silarona akkor elindultunk a fogadó felé, vagyis arra amerre a helyét sejtettük. Végül nem volt nehéz megtalálni mert az volt a legjobban kivilágítva és onnan hallatszott a legtöbb hang. Odasétáltam a pulthoz és a fogadóstól kértem egy pohár vizet aztán leültem az egyik asztalhoz.
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-01-05, 5:59 pm

A nimfa hasa hatalmasat kordul.
-Meg éhes is vagyok.
Az elf lány erre már rávigyorog.
A fogadót könnyen megtalálták. Miranda egy pohár vizet kér. Silarona úgy döntött, hogy követi a példáját. Mikor megkapta apohár vizet, elindult, és odasétált Miranda asztalához.
- Ülhetek ide én is? - szólal meg.
Rámosolyog. Annak ellenére, hogy csak nemrég ismerkedtek meg, kedveli. Mióta néhai tanítóját megölték, a legtöbb jó kapcsolata csak lassan alakult ki. Nem sokakban bízott meg feltétel nélkül, és ezt a bizalmat is csak lassan építette fel. Most mégis úgy érezte, hogy kedveli a kék hajú nimfát.
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-01-24, 7:32 pm

- Ülhetek ide én is? – kérdezte Silarona.
- Persze. – viszonoztam mosolyát majd belekortyoltam a vizembe. – Mit gondolsz? Mit lenne érdemes ebben a kis városkában megnézni?
Kérdeztem a velem szemben helyet foglaló barna hajú elflányt. Aztán hirtelen eszébe jutott hogy Silarona azt mondta nem idevalósi, ezért kicsit butának érezte a kérdést.
- Ne haragudj, te sem vagy ide valósi... mostanában elég szétszórt vagyok. Hm… - gondolkodtam el, hogy mit is mondjak.
Ha Silarona mégis válaszol az előző kérdésekre akkor figyelemmel követem, s közben feltérképezem a fogadóban ülőket, akik elég vegyesen vannak. - Hozzám hasonlókat azonban nem látok. Bár saját fajomból ritkán találkozok bárkivel is. – kissé elkószált gondolataimat azonban igyekszem vissza összpontosítani a velem szemben ülő elf lányra. Vizembe kortyolva hirtelen furcsa, rossz érzés fog el. Mintha valaki figyelne minket…
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-01-26, 6:53 pm

Az elf alakú vörös sárkány leült a nimfával szembeni székre. Érdekléődve nézett körbe, de tekintete mindig visszavándorolt kék hajú ismerősére. A másik kérdésén eltöprengett. Mit lehetne itt megnézni? Nehezen tudott elképzelni az apró városba valami érdekességet.
-Ne haragudj, te sem vagy ide valósi... mostanában elég szétszórt vagyok. Hm… - szakította félbe a nimfa a gondolatmenetét.
-Semmi. Ha mindenki mindig észen tartana mindent, sosem történne semmi érdekes. - mosolygott rá megint a beszélgetőtársára. De ez a mosoly kicsit gépies volt, mert egészen máson gondolkozott. Váratlan dühvel meredt rá a félig üres poharában lötykölődő vízre. Már megint az érzései. Elege volt belőlük. Egy pillanattal ezelőtt még teljesen nyugodt volt, és jól érezte magát. Most viszont nyugtalan lett, mintha valami kellemetlenre számítana. Dühösen folytotta el a nyugtalanságát, és kirángatta magát a mostanában érthetetlen érzései útvesztőjéből, vissza a fogadóba.
-Szerintem kérdezzük meg a fogadóst. Ő biztos tudja, hogy mi az, mit érdemes megnézni. - szólalt meg gyorsan, felnézve a vele szemben ülő Mirandára. Inkább néz meg a városiak szerint érdekesnek számító dolgokat, csak elterelje valamivel a figyelmét a megőrült érzéseiről.
Megkönnyebbülten vette észre, hogy a beszélgetés segített, és nem kell annyira figyelnie rá, hogy ne engedjen a nyugtalanság nyomásának.
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-03-31, 7:24 pm

- Rendben, akkor menjünk oda a fogadóshoz! - mondtam, majd felálltam és a fogadóshoz sétáltam. - Elnézést!
- Igen? - nézett rám a nagydarab férfi.
- Milyen érdekességet tudnánk itt megnézni?
- Hmm... igazából nem vagyok idegen vezető! - válaszolta mogorván, de aztán kedvesebben folytatta. - De itt a városban talán a teret tudnám ajánlani, de a nem messze levő folyópart is mutatós.
- A partot már láttuk, akkor megnézzük a teret. Köszönjük... azt megtudná mondani merre kell menni? - fordultam vissza hozzá.
- Kisasszony már mondtam nem vagyok idegen vezető! - azzal hátat fordított és ott hagyott bennünket.
- Milyen mogorva alak! - mondtam Silaronának, aztán az ajtó felé vettem az irányt.
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-02, 5:32 pm

-Milyen mogorva alak!
Erre a másik lány csak rávigyorgott.
-Majd megkérdezünk valakit kint.
Kiléptek azt ajtón. Az ég már sötétkékben játszott és ez a kék csak nyugaton olvadt át először rózsaszínbe, majd narancsba és végül vörösbe. A vékony, barna hajú lánynak rögtön a közmondás jutott eszébe: "Ha napnyugtakor vörös az ég alja, másnap szél lesz".
Észre sem vette, hogy hangosan is kimondta a gondolatait.
-Szél lesz, bizony! - vihogott fel egy öregasszony mellette. Az elf alakú sárkány gyorsan odébb lépett az ellenszenves öregasszony mellől, és megszólított egy szembe haladó férfit.
-Elnézést, meg tudná mondani, merre találjuk a teret?
-A következő kereszteződésnél menjetek jobbra, aztán valamelyik kisebb utcán menjetek le balra, a párhuzamos utcára. Ha azon jobbra fordultok, onnan már látni a teret.
-Köszönjük.
Elindultak a megadott irányba.
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-15, 8:01 pm

*Egy kisvárosban valahol a parton*

Pokolian hasogatott a fejem, de fogalmam se volt, mitől. A fegyvereim nélkül feküdtem a kőpadlón és próbáltam összeszedni a gondolataim. Percekig tartott, mire egyáltalán feltűnt, hogy a szoba ahol fekszek nem valami fogadó vagy egyéb lakóhelység, hanem bizony börtön. A ruhán ugyan rajtam volt, de a fegyvereimet már nem találtam, ahogy az erszényem sem volt meg. Feltápászkodtam, hogy legalább az őrtől valamit megtudjak, hogy hogyan, miért kerültem ide, de senkit nem láttam a folyosón. Az egyetlen lélek a szemközti cellában fekvő lény volt, talán ember, de ilyen távolról sötétben nehéz eldönteni. Egyéb információ híján a varázslataimhoz nyúltam és próbáltam érzékelni a környezetet. Még éreztem a börtönt védő varázslatok maradványait, de maga a varázslat már nem volt ott. Nem éreztem a közelben senkit, viszont a városban annál több ember volt. Ahhoz kevés volt a varázslat, hogy megtudjam pontosan hányan vannak és hol, de abban majdnem biztos voltam, hogy a börtönből mindenki eltűnt. Az ablakhoz léptem, kinéztem és az utcán harcot láttam. Mintha valaki megtámadta volna a várost, de a tömegben egyik felet sem lehetett kivenni. Így már értettem, hova tűntek az őrök. Visszafordultam és az ajtóhoz mentem, de addigra már a szemközti cellában lévő fickó is felébredt.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-15, 8:21 pm

//Akkor kezdődjék! Very Happy//

*Alkoholtól vöröslő homlokkal feküdt egy padka féleségen, ahova tették féljultában. Hogy ki ütötte ki akkor, vagy egyszerűen csak eldőlt miután holt részegre itta magát, egyelőre homály. Mindenesetre most félig lefolyt arról az amúgy hideg és nyírkos emelvényről ami a cellája belső részén helyezkedett el. Elöbb a szemeit nyitotta ki. Lassan, kómásan, mint aki soha nme akar felébredni. Szédült és pokolian hasogatott a feje, mint rendesen mindenkinek aki másnapos. Eddig se vette lazára az ivást, de most valahogy sikerült túllépnie valamilyen határt.... vagy esetleg megdöntötte a saját rekordját. Mindegy, egy idő után úgyis túltesz ezen az eredményen is. Miközben felült fejét fogva próbált tájékozódni a félhomályos helyiségben. Nem nagyon ment, s hogy ne maradjon tudatlan feltápászkodott. A fal mellett ment, csakhogy igen gyorsan visszaérkezett a kiinduló ponthoz. Majd ahogy tisztult a látása, úgy rajzolódott ki előtte is a kegyetlen valóság. MÉgpedig, hogy egy cella innenső felében tartózkodik. Ráadsául egyetlen élő embert lát, a szembe lévő foglyot. Közelebb megy, s ha már ott van, belekapaszkodik a rácsokba. Néz jobbra néz ballra. Egyellőre nem fontos az ott. Úgy is fogoly, mit tudhat... azonban. Senki mást sem lát. Varázslat használatára még nem igazán gondol. Azaz, hogy...*
-Mi? ... Hol a pokoban...???
~A botom?-*És ekkor végre leesett az egész.*~Tényleg egy cellában vagyok. ...
*A csizmályához kap, de az ottani tőröket is elvették. Jó munkát végezhettek az igaz. Rámered a fickóra előtte, aki már észre vette őt, talán régebben is, mint ő. Deh, valahhogy... elég fura lehet a hadúr, másnaposan, unott félrebillent fejjel, mint egy részeges. Nem valószínű. hogy"cellatársa" bármit is kinézne belőlle. Azonban a kis harc zaja az ő fülét is megcsapta. Talán ezért nincsenek itt őrök. Következtetésnek elég. Nem kell utánna nézni... ahhoz most túl fáradt. Viszont... ez talán egy esély. Amennyire csak lehet a rácshoz lapul, hogy láthassa a másikat, és álmos szokásosan mély hangján szólítja meg.*
-Amíg az őrök mással vannak elfoglalva, addig kéne eltünnünk... márha nem laksz itt...
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-15, 10:45 pm

A másik ember is felébred és nem túl meglepően ő is távozási szándékát fejezi ki. Egy pillanatra felmerül bennem, hogy vajon segítsek-e egy bűnözőnek megszökni a börtönből, lehet hogy ő jogosan van itt, de lehet, hogy ugyanúgy mint én. Sok mindenre képes vagyok, de abban biztos vagyok, hogy nem követtem el olyat, amiért börtönbe kerülhettem volna. Hát akkor legalább tűnjünk el innen. A kinti harc még zavart, legalább meg akartam volna tudni, hogy kik küzdenek, de jobban szerettem volna először a kezemben tudni a fegyverem.
Ugyan a börtön mágikus védelme eltűnt a rácsok továbbra is mágiának ellenálló anyagból voltak. Eltüntetni vagy akár kirobbantani nem lett volna egyszerű. Helyette inkább az ágyhoz léptem és letörtem a lábát. Ezt már át tudtam formázni, hamarosan pedig a kezemben volt egy szerszám amivel ki tudtam ütni a cella rácsait tartó szegecseket. Körülnéztem a folyosón és megtaláltam a kulcsokat elejtve, a cellákhoz tartozó csomót odadobtam az idegennek, majd elindultam a börtönőr szobája felé. Rövid kutatás után egy lelakatolt ládában megtaláltam a fegyvereket, elvettem a sajátomat, majd megvártam, hogy az idegen is összeszedje magát. Nem akartam hagyni elmenni anélkül, hogy tudnám kicsoda.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-16, 10:18 pm

//Darthis//

*Kikerekedtek a szemei, még részegen is. Mi az, hogy ő kőlapot kapott, a másikat meg faágyra fektették. Aztán elmosolyodott a gondolatra. Lehet, hogy amazt nem ítélték meg annyira veszélyesnek mint őt. Nah mindegy, úgyse tartotta volna fogva ez a kőlapos hely sem sokáig. Mikor kilépett a világosabb helyre, jobban szemügyre vette magának segítőjét. Hosszú fekete haj, komor ábrázat…és még valami, de mi? Épp a homlokát ráncolta a talány miatt, mikor repült a kulcs. Egész ügyes, meg kell hagyni. Nem tétovázott. Nos, Dylan se habozott, ha nem is elsőre, de harmadjára csak kinyitotta az ajtaját. Ekkora már kitisztult annyira a feje, hogy ne szédülgessen. Persze egy jó adag fejfájás még közbe szólt, de már annyi hatással nem bírt, hogy megállítsa. Odalép az ismerős idegenhez vigyorogva, mint ha nem is egy börtönből szöknének épp, s teljes nyugalommal szépen ejtette ki a következőeket.*
-Mindjárt feljönnek.-//Very Happy ennyit a legyen e harcról!^^//*Eszelős egy gondolat ilyenkor vigyorogni, de a hadúrnak ez kellett. S valóban, már elhalkult a kinti zaj, és kezdett visszaállni a csöndes városi hangulat. Vajon mi lehetett? Talán elfogták az őrök a betolakodókat? Vagy megölték? Esetleg elmenekültek? Netán….ahhoz azért túl nagy a csend, hogy ne a börtönőrök győzzenek….vagy mégis?
Közben Dylan is megtalálta…a tőreit, de a bot eddig sehol. Valaki magával vitte?*
~Nah ez kellett még nekem…ki lehetett?...mágus az biztos, …hmm…csak legyen még az őrökkel. …
*Láthatóan csalódottan tért vissza ahonnan a másik a holmijaival. Azért magához vett egy könnyű kardot, meg persze a tőreit, de a legfontosabb hiányzott.*
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-20, 12:39 am

Ahogy arra felhívta a figyelmet a másik, bizony az őrök közeledtek. Nem tudtam miért kerültem börtönbe vagy kik voltak ezek, nem akartam ártatlan vért ontani, de eszem ágában sem volt hagyni, hogy visszavigyenek és hónapokra bezárjanak a szökésért. A közeledő őrök hatan voltak és egy varázsló kísérte őket, aki a ruhán kívül a botjáról volt felismerhető. Kinyitottam az ablakot, de alattunk csak sziklák és tenger volt. Ezt most nem ússzuk meg. Még volt körülbelül egy percünk, amíg ideértek, én a ruhámat kezdtem megigazítani és megbizonyosodtam róla, hogy a kardom nem fog kiesni a hüvelyéből, miközben az idegenhez intéztem a szavaim. Közben szinte tudat alatt védővarázslatokat húztam fel és kémlelni kezdtem a környezetemet. A varázslót egyértelműen érzem, de valami idegen, mintha nem lenne teljesen önmaga, az előttem lévő férfi is ismerős, talán már találkoztunk futólag, de abban biztos kezdek lenni, hogy sárkány, bár hogy milyen fajta azt nem tudom, valami furcsa benne is van.
- Te kicsoda vagy és hogy kerültél a cellába? Nem akarok harcolni veled, de együtt kel dolgoznunk, ha ki akarunk innen jutni.
Másnak talán szokatlan és nehéz lenne ennyi dologra figyelni, de a készülődés már ösztönöd, lassan felkerülnek a pajzsok, amik megakasztják az ellenséges varázslatokat, ugyan könnyű áttörni, de ad egy pillanatnyi időt és ha a varázsló nem tud erre figyelni, akkor megment. Ami ezen túljut azt egy másik védelem várja, ami a saját varázserőmmel kel birokra, hamarabb esek össze holtam a fáradtságtól, mint hogy ez kifogyna. Cserébe nagyon fárasztó ellenséges varázslatokat így legyőzni, egy máguspárbajban sokkal könnyebb.
Lassan végezetem a készülőséddel és a katonák is közeledtek. Eltökéltem, hogy nem ontok vért és reméltem az idegen sem akar vérengzést rednezni.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-20, 10:09 am

//Darthys//

*Valami egészen közelről, egészen tisztán megütötte az érzékit, az orrát, akárhogy is, most, hogy már kezdett tisztán gondolkodni, ez az érzés csak nőtt. Rémeredt egy pillanatra az idegenre, miközben várták az őröket. Fekete hosszú haj, karcsú magas kiálás, büszke tartás, ahogy azt illik is egy … sárkánytól. Hát persze, ez volt az ami annyira ismerős volt a férfiben. Nagyszerű, legalább nem egy újabb áldozat, aki még képes lenne elítélni, ha nem menti meg. Nohát, ilyet is tenne valaki…. a lényeg a lényeg. Egy sárkánnyal zárták be, de ezek után már fölöttébb érdekes, hogy hogyan jutott a rácsok mögé. Vajon közük van egymáshoz? Talán együtt csináltak valamit ezért, vagy esetleg egymást próbálták szétverni egy fogadó kárára… ilyet még sosem tett, de mostanában lég kiszámíthatatlan,és erre ő is rájött. Főleg ha iszik, de nem akarja abbahagyni. Ha megtenné, újra előjönnének azok a képek. Nem akarja látni a múltat. Csak fél füllel hallgatja végig a másik hozzá intézet szavait, de egyből reagál is rá. Széttárja kissé a karjait, és csak ennyit mond.*
-Én se mondhatnám jobban, de a kérdéseket tartogassuk későbbre.
*Itt vannak. Egy felettébb cifra ruhát viselő mágus….varázsló…udvari bolond, ahogy tetszik, és hat reszkető őr. Lerí róluk, hogy ez nem az ő asztaluk, legszívesebben máshol lennének. JÓ messze innen. Azonban parancsba kapták, ami megszeghetetlen, ahogy beérnek, egyből körbe veszik a két szökni vágyót. Mögöttük a mágus kéjes vigyorral áll elő. Dylan viszont az egészből csupán annyit vesz észre, hogy „visszahozták” neki a botját. Kiegyenesedik az előbb felvett állásából, és egy laza mozdulattal kinyújtja a ball karját a varázsló felé. *
-Kokohe
*Halkan hangzik el a kis sajátos hívó szó, mire hiába fogja a mágus a botot, az csakhamar a hadúr kezében landol. Őrül vigyor terül el Dylan arcán, majd az újabb elsuttogott varázsszóra a mágus mögött terem. Jobb kezében a most megszerzett kard élével a gyomrát támasztja meg, a balban lévő bottal meg a nyakát szegezi hátra. Egész közel van a leszorított férfihez. Foglya érezheti az arcbőrén a leheletét, és az örömteli halk nevetés zaját. A füléhez hajol, de mégis hangosan szól hozzá.*
-Ezer köszönet a botért. Már azt hittem valahol elhagytam.
Nos mi legyen? Szeretnéd megúszni vagy eljátszod a hőst?! Nekem mindenesetben megfelel, de neked talán az lenne az előnyösebb, ha szépen kiengednél minket.
*Láthatóan jól érezte magát. Az ahogy a másik a szorításában vergődik egyenesen felvillanyozta. Ámde az első megdöbbenés és tehetetlenség után a cifra ruhás mágus megengedett magának egy mosolyt. Nem érdekelte a bordáihoz szegezett kard.>
-Tudtam, hogy nem vagytok átlagos emberek. Messziről felismerem a varázslat szagát.
~Szagát?....ez valami őrült?
*Azonban ezen már hangosan nem volt ideje gondolkodni, mert a mágus már lépett is. A két karja két sűrű fekete köd felhőbe burkolódzott, és egyértelmű volt, hogy nem lesz jó vége, ha a közelében marad. Elengedte, hogy hátrálhasson. Ezzel aztán megelégedni látszott a varázsló, és egyelőre nem lépett semmit. A fekete köd bizarr figyelmeztetés volt azonban, hogy nem kezdővel van dolguk.*
-Tegnap a kocsmában, csak két csöndes iszákost láttam, de valami mégis arra késztetett, hogy kiprovokáljak egy kis csetepatét, és igazam lett!
Nem vagytok emberek. Az embereket nem lehet lenézni! Mi is ugyanúgy képesek vagyunk a mágiára mind a többi faj népei! Azt elhiszem, hogy ti vagy a többiek fogékonyabbak a mágiára, de ez nem hatalmaz fel semmimre!
Tudni akarom, tudni akarom, hogy miben különböztök tőlünk!
Látni akarom, hogyan működik egy sárkány belülről, háháh!!!

*Érződött, hogy nincs vele minden rendben, de reagálni rá nem volt ideje a hadúrnak. A férfi felemelte a kezét, és megszámlálhatatlan sok apró kis tűt irányított rá. Egyetlen másodperce volt hogy felemelje a kezét és megerősítse az előbb felhúzott pajzsokat. Biztos, ami biztos, hiszen a fizikai támadásokra sosem lehet előre védekezni, mert akkora magát a mágust is akadályozná. Így a felvett alap védelmi pajzsokra egy olyan varázslatot mond mindig, amikre fel lehet húzni egy hatásos pajzsot fizikai támadás esetén is. Így volt ez most is, nem hagyták cserben a reflexei. A kis bemutató után pedig a mágus kijelentett a hat megrökönyödött katonának, hogy kapják el a két „gazfickót”. Hát persze, hogy sikerülhet is nekik.*
-Aki megpróbál hozzám érni, halott.
*Jelentette ki Dylan nyersen és gyorsan az őröknek. Meg is volt a hatása. Gyakorlatilag az őrök a kér szélén helyezkedtek el a sárkány a mágus és Dylan között. Most a sárkányra meredt szinte mindegyik…talán az nem lesz ilyen gyilkos természetű…*


//nah rem nem ragadtattam el magam nagyon Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Darthys Indoril
Vörös sárkány
Darthys Indoril


Hozzászólások száma : 125
Életkor : 1169

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-22, 11:25 pm

Meglep, hogy a másik sárkány a mágus mögé teleportál és már vissza is szerzi a fegyverét, de ért már sok más meglepetés a világban. Persze magamban végig szidtam az önfejűségét, hogy miért kell neki akcióznia és keresni a bajt, de valahol megnyugodtam, hogy így legalább nem vagyok felelős a tetteiért. Ha valami elveimbe ütközőt tesz, akkor azt egyedül tette és nem velem együtt. A mágus megváltozása és kirohanása már egy másik kérdés. A katonákkal továbbra sem volt semmi bajom, nem akartam nekik ártani, de egy ilyen elmebeteg nem mászkálhat szabadon. Hamar lerendezik egymás között, hogy talán nem az ember az, akit először el kéne fogni, az őrök pedig felém fordulnak. Minden okom és jogom meglenne fegyvert rántani és megvédeni magam, de nem teszem. Csak a kezem emelem fel magam elé. Ők nem tudják, hogy ez egy varázslat kézmozdulata is lehetne, csupán a békítően kinyújtott kezeket látják.
- Nincs veletek vitám és nem ártottunk egymásnak. Ne dobjátok el az életeteket egy őrült miatt, gondoljatok a jövőtökre, a családotokra. Ez egyedül a mágusra és ránk tartozik. Ha hazamentek nem esik bántódásotok.
Ekkor lobban fel a láng. Az egész testem lángnyelvekbe burkolózik, mintha legalábbis egy igazi tűzdémon lennék. Még csak látvány, nem égetnek, de csak egy pillanat műve a plusz energiát belevinni, hogy valóban pusztító tűz legyen. Még nem akarom pazarolni az erőmet, bőven elég ha megfélemlítem a katonákat és elmenekülnek. Miközben a reakciót várom újabb varázslatot készítek elő, azonban most a szokásosnál is bonyolultabbat. Egy hatalmas erőlökést, ami elsöpri a katonákat az útból és meggyengíti a manahálót. Az elkövetkezendő negyed órában minden varázslat a környéken csak árnyéka lesz önmagának, tökéletes lehetőséget adva, hogy levágjuk a meglepett mágust. Még nem sütöm el, csal várok. Ha a katonák elvonulnak, akkor egy védőkört hozok létre, ami nem enged ki mágiát, megvédi a várost a három varázsló csatájától.
Vissza az elejére Go down
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t309-darthys-indoril-fel
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-04-30, 2:00 pm

// Miranda Walchot //

Az elf lány kicsit magába fordulva sétált Miranda mellett. A tömeg egyre jobban zavarta. Ahogy a tér felé haladtak, megsűrűsödtek az emberek is, nehezebbé téve az előrejutást.
-Valami céllal jöttél a városba, vagy csak úgy? - nézett a mellette sétáló nimfára. A nyugtalanság visszatért, ezúttal erősebben, mint legutóbb.
~Itt annyi ember van. Mindegyiküknek megvan a saját élete, ami az idegeneknek semmit sem jelent. Senkinek eszébe sem jut, hogy a vele szembejövőnek milyen gondjai vannak. Nem tudnak egymásról semmit. Rólam sem tud senki semmit, de én azok közé tartozom akik ennek örülnek. Milyen furcsa... A háború hőseit és gyilkosait mindeni ismeri. Hősök és gyilkosok... Milyen elmosódott a határ a kettő között. A sárkányok legnagyobb harcosa, Anzar, a népek mészárosa volt. "A népek mészárosa". Ez a cím a sárkányoknál megbecsülés volt, míg a másik oldal szemében csak a kegyetlenség miatti cím volt, ami senkinek sem a hatalmas, az igaz ügyért küzdő harcost juttatta eszébe.
Állítólag Risan kiszabadult. Biztos, hogy kiszabadítja a többi sárkányt. És akkor újrakezdődik a háború. A bezárt sárkányok nem hagyják megbosszulatlanul az őket ért sérelmeket. Én sem hagynám. De ha kitör a háború, nem biztos, hogy részt akarok venni benne. Hiszen még azt sem tudom, hogy melyik oldalon harcoltam legutóbb. Bár valószínű, hogy ha átállta volna a kétlábúakhoz, már nem élnék. Furia nem olyannak tűnt, mint aki életben hagy egy árulót, ha lehetősége van rá. És a fekete sárkány emlékezne a nevemre, ha az általa annyira megvetett, halált érdemlő árulók közé tartoznék. Ellene esélyem sem lenne.~

Egy pillanatra szemöldökét összeráncolva próbált rájönni, hogy hogyan is jutott el odáig, hogy Furia megölte volna, ha a kétlábúak oldalán harcol a háborúban. Arra sem emlékezett, hogy min kezdett el gondolkozni. De az biztos, hogy semmi olyanon, mint a saját halála. Na mindegy...
Aztán észbe kapott, és gyorsan Mirandára nézett. Ha válaszolt is, nem hallotta.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-05-11, 8:52 am

//Darthys Indoril...nagyon sajnálom, nem volt rá semmi, aminek kéne....XD rem. nem szúrom el a mostani hsz-el ^^//

*A kis beszámolót, miszerint a katonáknak itt nincs helyük, és inkább mentésk az életüket egykedvűen hallgatta végig. Neki mindegy. Ha kell eljátszadozik azokkal is, de fussanak ha úgy jobb nekik. A mágus mindeközben újabb varázslatra készült, így Dylan csak arra figyelt...azaz. Az idegen magánbemutatója annyira látványosnak bizonyult, hogy a katonák már eldönteni látszottak, azonban itt még nem ért véget a műsor. A szélroham, ami csaknem őt is arrébb vitte, a mindenre felkészült katonák maradék harci kedvét is elvette.*
~Tipikus ember...
*Habár nem nézi le ezt a vitatott fajt, van egy általános elképzelése a tipikus egyedeiről. És ő rájuk hasonlít... ilyenkor tudja átkozni a sorsot ami ezzel az alakkal átkozta meg. Az egyik katona még futtában szorongatta a dárdát ami fegyveréül szolgált...volna, de már csak megszokásból. Ahogy érezte, hogy a véres ekdvű hadúr megfogta el is engedte szabadulása érdekében. Akkor most hárman maradtak. Azt le lehet szögezni, hogy az idegen sárkány nem kis pályás. Valójában a hadúr szívesebben is mérkőzne meg ezzel a lágyszívű egyeddel. Érdekes, hogy egy sárkány hagy elmenni pár "jelentéktelen halandót". Az az erős taszító erő pedig nemcsak látványosség volt, midnyárt meg is tudják mi volt az. Ebben biztos Dylan. Fogja az újjonnan szerzett dárdát és a cifra mágus felé hajítja. A pillanat tört része alatt suhan végig a kis távon, és egyenesen az áldozat szíve fölött álapodik meg, de nem benne. Nem éri el a mágus húsát és bőrét, mert ugyancsak gyors reflexekkel áldotta meg az ég, avagy előrelátással az élet. Még nem tudni, azonban pajzson koppan a halálos fegyver, és a földre hull. Erre elmosolyodik a hadúr.*
-Talán mégse leszel unalmas.
Ha tényleg szeretnéd, hogy a laborodban végezzük, mindent bele kell adnod, mágusl.
*Persze az az öntelt gunyoros hangnem, és a letörölhetetlen vigyor mindennek az ellenkezőjét árulta el Dylanről. Egy ilyen tökfilkó hozzá se tud érni. A mondat befejeztével ellindult az bolond varázsló felé, jobbjában a könnyű kardot tarva, a bot pedig a helyén nyugszik, az övében.*

//nah, fúúú de tudnám folytatni, de te jössz Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime2012-05-13, 4:32 pm

/Silarona, időn túli játék/

Ahogy a tér fele tartottunk csend telepedett ránk, de az emberek özönlöttek mellettünk, hangosan beszélgettek. Silarona kérdése törte meg a pár percnyi csendet.
- Valami céllal jöttél a városba, vagy csak úgy?
Ez a kérdés gondolkodóba ejtett, államat dörzsölgetve sétáltam tovább. Tulajdonképpen nem emlékeztem hogy miért is jöttem ide, csak hogy előző útitársamtól egy időre el kellett válnom.
- Célom nagyon nincs tulajdonképpen… akivel utaztam eddig elágazáshoz értünk, ő ment jobbra én meg balra. Talán még találkozunk, nem tudom. – mondtam, és Silaronára néztem.
Ő elmélyültnek látszott a gondolataiban, ezért inkább nem folytattam, csak sétáltam mellette és lassan elértük a teret. Mire ott kilyukadtunk teljesen besötétedett, de a különféle lények nem fogytak. A város terén fáklyák égtek.
„Hangulatos hely”- mosolyodtam el.
- Te miért jöttél a városba Silarona? – néztem a mellettem levő elf lányra. Vagyis csak néztem volna mert nem láttam… igazából már semmit nem láttam.
Olyan volt mintha a vízben lennék, egy viharos tengerben, ami ellenem van. Nem éreztem a testem, nem tudtam semmit tenni. Aztán hirtelen ki tisztult minden és ismét láttam Silaronát.

- Egy pillanat. Forduljunk vissza… rossz érzésem van… de még inkább rosszul vagyok… - aztán minden elsötétült körülöttem.
Az árnyak amiket láttam maguk felé húztak.
”Hol vagyok? Norlan városában… vagy még sem? Hol van az elf lány? Miért nem tudom kinyitni a szemem?” – egyre nagyobb pánik fogott el a feketeségben. Aztán ismét láttam mindent, az elflányt, az embereket. Mintha valaki bele piszkált volna elmémbe. Már a fogadóban sem voltam jó érzéssel, de most egyértelműen tudtam, rossz várost választottam utazásom következő állomásának. Úgy éreztem mintha figyelne valaki, de miután ellenőriztem ezt nem láttam senkit.

//ne haragudj a késedelem miatt//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja
Vissza az elejére 
2 / 13 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Nyugati szeglet
» Keleti kikötő
» A Remény temploma
» A Remény tengere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Keleti szeglet, a tenger mellett-
Ugrás: