LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Olassië, az elfek városa

Go down 
+27
Arnelian Kyrath
Jeremy Talbot
Kalandmester
Daxa Lavenir
Nawarean
Aldo Barras
Glorien
Edward Dylan
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Onoria
Nizzre' Zotreth
Alzareth
Sydney H. Low
Formenya Hyalma
Carnë
Gylnar Radek
Sou
Randalor Arthan
Fatima Ferses
Aventhis
Kain Namelyr
Lothár Von Falkenhausen
Akahana
Eclair
Mitsuko Midnight
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
SzerzőÜzenet
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-12, 6:03 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Ezután az álom után úgy döntöttem, kicsit várok még az alvással. Ám kétségtelen, hogy csak fáradtabb lettem ettől a pilledéstől.
Kinéztem az ablakon. A természetellenes sötétség töretlenül uralkodott, s közeledett a vihar is. De valahogy nem voltam ideges. Meg voltam győződve róla, hogy Olassië ellenáll ennek a viharnak, ha errefelé venné az irányt.
Így hát lesétáltam a fogadóshoz. Úgy döntöttem, inkább ott eszek pár falatot, és nem szobámban. Biztos voltam benne, hogy az "őrzőim" is követnek majd oda.
Ha ott van a fogadós, kérdést is intézek hozzá.
- Mondd csak. Az a vihar ott a távolban, ami ezt a sötétséget okozza - mutattam kifelé az ablakon - Annak ellenáll a város, ügye?
Úgy tűnt, a fogadós nem feltétlenül van tisztában a vihar természetével, de reméltem, hogy előáll egy olyan történettel, ami hasonló a mostanihoz és bebizonyítja Olassië városának erejét. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-12, 8:31 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//


*Az elfek városában, noha az eget még mindig sötétség takarja, mintha napfogyatkozás lenne, megmozdulnak a népek.
Nem harcra készülnek, az erdő felé indulnak el, s a városi őrség védelme alatt az elesett ellenség és saját elesett harcosaik testeit hivatottak összegyűjteni.
Az orkok ne fognak visszatérni értük, így hát az erdő szélére fogják kivinni testeiket, s ha onnét sem viszik el, hogy a dögvész ne törjön ki miattuk, hát elégetik majd őket.
A sajátjaikat azonban meg kell gyászolni, hogy emlékezetükben megfelelőn élhessenek tovább.
Alamaise mindezeket hallhatja ablakán keresztül.
Könnyűléptű tündék indulnak ki a díszes kapukon, hordágyakat, szekereket visznek magukkal, s a nemes elf lovak is csendesen haladnak át a falakon keresztül.
Alamaise érkezése a fogadós számára felüdülés. Legalábbis az új vendég hoz némi életet a teendők hétköznapi sorrendje felé.
A kérdésére, amit feltesz, azonban a fogadós is inkább megvakarja a fejét.*
- Ilyen vihart még nem láttam, de a város eddig még minden kisebb és nagyobb viharnak ellenállt. Az erdőt pedig, mi fölé borul maga Thalion nagyúr növesztette ily magasra, hogy óvja a sárkányok tüze ellen is. Bízok abban, hogy ettől a vihartól is megvédi majd, ha kell.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-17, 10:00 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* A fogadós készségesen válaszolt.
~ Nos, ha sárkánytűz ellen véd, az remek. Akkor biztosan a vihart is kiállja. Na, de ha nem...? Szedjem innen is a lábaimat? Olassië nem eshet el egy vihartól, még ha abban egy ősi lakik is. ~ ezek a gondolatok jártak a fejemben, miközben borús tekintettel bámultam az ablakon túl hömpölygő tömeget. Gyászos arckifejezésük mindent elárult, s bár a fogadós nem mondta hová igyekeznek, legbelül nagyon is jól tudtam. Bár évszázadok vannak már mögöttem, még sosem volt részem egy ostrom utáni... gyászmenetben? Helyreállításban? Nem is tudtam, hogy nevezik. Az biztos, hogy most senkinek sem volt kedve ünnepelni a város győzelmét. Ezt a részét viszont teljesen át tudtam érezni.

Ekkor hasam hangosan korgott egyet, így nyomatékosan eszembe juttatta, hogy mit is akartam idelent eredetileg.

- Mondd csak, fogadós... Van itt a számomra valamiféle étel? Hálás lennék pár falatért.
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-19, 8:22 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Olassië elfjei nem sebesültekért mennek. A néma menet élén valaki halkan belekezd egy édes-bús dallamba, mi a szívekig hatol. Évezredek bölcsessége visszhangzik benne, bölcs, s erős elfek elmúlását siratja, azokét, kik maguk is érzékelték az idők múlását, még látták Lanur hadait, még látták a háború előtti időket. S azokét, kik ifjabbak, még alig érték el a felnőttkort, s Dremer máris magához szólította őket.
A dallam lassan átterjed a menet hátsóbb részeire is.
A fogadós meghajtja fejét, mintegy tiszteletül, majd, mikor Alamaise kérdez, sietve válaszol.*
- Hogyne lenne. A vendégeknek mindig is kínáluk éltető, s tápláló étkeket, mik akár hosszú vándorlás megalapozására is jók.
Rögvest adok egy étlapot, hogy tudd, mikből választhatsz.
*E szavakkal a kék nőstény elő tolja a pulton az egyik finom mintázatú lapot, melyen lista látható az épp elérhető étkekkel, s italokkal, mikkel a fogadó büszkélkedhet.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-22, 2:27 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Kissé idegenül hatott a pillanat. Hiszen odakint egy csata romjai felett gyászoltak, én pedig egy fogadóban vártam a reggelimet. De nem tehettem mást. A halottakkal ellentétben én még nagyon is éltem, elcsigázott és éhes voltam. A fogadós főhajtással jelezte együttérzését a menetelőkkel, még ha azok nem is láthatták ezt a gesztust. Én pedig csak bámultak kifelé az ablakon keresztül a sötétbe, majd tekintetem az elém tolt étlapra szegeződött. A cikornyás elf betűk méltóságteljesen nyúltak el a sárgás papírlapon.
Sajnáltam az elesett elfeket, s daluk engem is meghatott. Ám nem csak rájuk gondoltam, hanem azokra is, akik az én fajtámból tértek meg Dremerhez.
Kinyitottam a díszes étlapot. Nem mostanában voltam olyan helyen, ahol volt efféle egyszerű, mégis emelkedett hangulatot adó lapocska. Legtöbbször a kocsmáros csak elmondta, hogy van ez, meg ez, aztán tessék választani. Nem lepett meg, hogy hús aligha szerepelt ezen az étlapon, ám a vándorok kedvéért egy halas menüt azért felfedeztem.
- Ez a pisztráng megteszi - böktem az étlapra úgy, hogy a fogadós is lássa, majd tovább bámultam gondolataimba merülve kifelé az ablakon. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-27, 7:37 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Az étlapra pillantó vendég gyorsan választ és az elf fogadós máris bólintva veszi a rendelést. Noha egy fajtársáról van szó, nem fűz hozzá megjegyzést, hiszen a vendég az vendég.
Lehetne akár egy ember is, vagy egy törpe, ha beengedik a városkapun, és megszáll nála, akkor vendég.
Így hát a konyhára távozik, hogy leadja a rendelést.
Ahogy visszatér, megjelenik egy újabb vendég, ki még az éjjeli csata előtt érkezett, akkor, midőn szó sem volt még közelgő vérontásról.
A rendelés pedig meglehetősen gyorsan készül, hiszen a halaknak nem kell túlságosan sok idő, hogy átsüljenek.
A köret, mivel felszolgálják, mégis tartalmaz még zöldséget, s kellően ízletes és tápláló is ahhoz, a vendég jóllakhasson.
Maga a fogadós szolgálja fel, nemes tartással, karján átvetett hófehér, halovány aranyos olassië-i mintákkal díszített kendővel. Ezzel törli tisztára az egyébként is makulátlan asztalt Alamaise előtt.*
- Eclair adjon jó étvágyat a reggelihez!
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2021-12-31, 1:49 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* - Köszönöm, fogadós! - válaszoltam neki egy biccentés kíséretében, miközben az illatra és a látványra már össze is futott a nyál a számban. De azért még kivártam, amíg elsétál, uralkodva ösztöneimen, hogy ne álljak neki azonnak habzsolni. Ám amint ez bekövetkezett már álltam is neki az ínycsiklandozó reggelinek.
Csak ezután tűnt fel, hogy nem én vagyok az egyedüli vendég ebben a fogadóban. Jó pár falat után odasandítottam a másikra, s igyekeztem feltűnésmentesen méregetni.
A menü persze fenséges volt, mint ahogy azt előre sejteni lehetett. Az volt a szerencsém, hogy tudtam egyszerre a finom kosztra és az idegenre koncentrálni. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-03, 8:16 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Míg Alamaise eszik, a másik vendég, ki egy piros köpönyeges nő, a fogadóshoz lép. Ő hideg sajtot, kenyeret és tejet kér reggelire. Lehetőleg friss tejet.
Aztán, noha igyekszik titkolni, lopva végigméri az „elfet”, ki igen jóízűen falatozik az asztalnál.
A vörös köpenyes egy másik asztalhoz sétál, hisz van bőven üres és szabad hely, így nem kell közösködniük egymással.
Az ő reggelije is hamarvást érkezik a fogadós kezében, s ugyanazokkal a kedves szavakkal kapja meg, mint ahogy a kék sárkány is megkapta a magáét.
Ő jóval kevésbé esik neki, mint a nőstény sárkány, finom ujjai között a kenyér egy-egy apró falatkája tűnik fel, s viszi azt ajkaihoz, majd a sajttal ugyanígy, s a falatokat a friss tejjel öblíti le minduntalan.
Néha odasandít Alamaise alakja felé. Ujjain megcsillan egy gyűrű, mi akár varázsgyűrű is lehet.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-08, 6:02 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Emlékek sejlenek fel bennem békés vándorlásom idejéből. Már amennyire békésnek lehetett nevezni... de akkoriban nem a háború irányította tetteimet, csak a puszta kalandvágy. S közben megfordultam olyam fogadókban, kocsmákban, melyekről messze-földön is tudták, hogy késdobálók, alvilágiak gyülekezőhelye.

Olassiëben viszont nem voltak ilyen helyek. Ám figyelmem legalább annyira éber volt, mintha ilyen helyen ültem volna bent. A vörös köpenyes mozdulatai kifinomultak voltak, s lehet, hogy gyanakvásom alaptalan volt. De én mindig szerettem tudni, hogy miféle népek vesznek körül.

A nő - mert hogy ez kétségtelen volt - mozdulatai nemes, vagy legalábbis tehetős származásra utalnak. Hogy mi dolga volt Olassiëben pont most, az első ránézésre nyilván titok maradt előttem. A gyűrűt igyekeztem alaposabban szemügyre venni, hátha feltűnik rajta egy címet vagy egy jel, mely információval szolgálhat a kilétéről.

Azonban hirtelen nem láttam a katonákat. Ez csak azt jelentheti, hogy azok vagy a fogadó előtt strázsáltak, vagy a vörös köpenyes nőt bízták meg azzal, hogy tartson szemmel a városban. Kit tudja?

A vihar eltűnt, ez a lényeg. S én a reggelim végeztével felálltam, hogy visszatérjek a szobámba egy félbemaradt tevékenységhez: az alváshoz, ami már igencsak hiányzott nekem. A fogadósnak persze megköszöntem a finom ételt, s csak ezután távoztam az asztaltól. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-09, 7:40 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Alamaise befejezi a reggelit, s úgy dönt, hogy visszatér szobájába.
Nem sokkal később végez a vörösköpenyes is, s hogy, hogy nem, ő is a szobája felé tart.
A katonák nem hagyták el a fogadót, s jelen pillanatban is tudják, hogy mit tesz a vendég, miként azt is tudják, hogy a másik vendég, a vörösköpenyes mit tesz.
Utóbbi ráérősen sétál fel a szobája irányába, kezeit köpenye zsebébe rejti, miközben elgondolkodik az elfen, ki sült halat kért a fogadóban.
Lopva pillant a nem sokkal előtte becsukódó ajtó irányába, ha eljut odáig a sárkány.
Ha nem áll meg út közben, akkor halk, diszkrét kopogtatással kér bebocsátást.
Ha megáll út közben, akkor halk torokköszörüléssel jelzi, hogy kommunikálni szeretne a másik hölgy vendéggel.
Odakint eközben jól látszik Inaeth varázslata, amivel újabb felhőkkel árnyékolja el a nap fényét, hogy az orkok könnyebben gyilkolhassanak Telar városában.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-14, 11:01 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Hallottam, hogy indulásommal mást is indulásra késztettem. Nem mentem el a szobámig, az ajtóm előtt megvártam amíg a vörösköpenyes utolér. Halk jelzése pedig még inkább egyértelművé tette, hogy engem követett.
- Nem tudta elkerülni a figyelmemet, hogy szeretnél tőlem valamit - fordultam felé az ajtóból - Megtudhatnám, mi lenne az?
Tekintetem élénken fürkészte az idegen nőt. Pont olyan kimérten és elegánsan mutatkozott, mint az asztalnál, mozdulatairól egy percre sem felejtkezett el. Én magam pedig nem voltam ellenséges, s fegyvereim sem voltak nálam, melyekért nyúlhattam volna. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-16, 7:47 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*A vörösköpenyes megáll, nem messze Alamaisetől.
A boszorkány halkan megköszörüli a torkát.*
- Ha bebocsátasz szobádba, inkább ott beszélném meg.
*Természetesen, ha a kék sárkány nem teszi, akkor a vörösköpenyes kénytelen odakint szólni pár szót, s akkor így beszél:*
- Észrevettem, hogy más helyiekhez képest bátran fogyasztasz húst, és ez meglepett.
Úgy gondolom, más vagy…
*Ha beengedik, akkor már odabent folytatja, ha ezek után sem, hát még pár szót kíván szólani.*
- Volna számodra egy kérésem, vagy, ha úgy tetszik megbízatásom.
*Halkabbra vonja szavait, s megmutatja a kék elfnek a Mágusok tanácsa jelét az övére csatolt kis bőrtáskán.
Ezzel jelzi, hogy honnan érkezett, azonban biztos abban, hogy a helyi elfek figyelemmel kísérik őt is, így aztán nem kíván odakint többet mondani, s abban sem lehet biztos, hogy jól olvasott a jelekben.
A másik vendégen a sor, hogy eldöntse, akar-e többet tudni, mint amit eddig elárultak neki.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-20, 11:19 am

// Mese: Véráztatta földek //

* Némán, ám annál szúrósabb tekintettel hallgattam végig a nőt, s eszem ágában sem volt azonnal beengedni a szobámba. Húst ettem, na és? Vándorló elf vagyok, vajmi kevés dologban hasonlítok letelepedett "rokonaimra". Hozzászoktam már, hogy azt eszem, amit út közben találok. S már éppen azon voltam, hogy ezt kifejtsem neki is, amikor felfedte előttem a Mágusok Tanácsának pecsétjét. Ekkor ellenállhatatlan kíváncsiságot éreztem arra, hogy megtudjam mit akar. Talán engem követett? Vagy véletlen egybeesés?
Kinyitottam hát a szoba ajtaját, s vártam, hogy először a vörös mágus sétáljon be rajta. Aztán becsuktam magam mögött a díszes faajtót. Ám agyamban már készítettem is elő a teleportálás igéjét, ha az idegen esetleg valami csalafintaságon törné a fejét. Elvégre egy mágusban sem lehet megbízni.
- Mit értesz az alatt, hogy "más"? - kérdeztem tőle játszva a tudatlant, miközben tekintetem továbbra is a nőt vizslatta - Mi lenne az a megbízás? *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-23, 8:15 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Az elfet nem ejtették a fejére. Látni, hogy óvatos és ez helyénvaló is, még saját népének falai között is.
A vörösköpenyes arca nem árulja el, de elégedett, ugyanis Alamaise bekapta a horgot.
Már csak fárasztani kell, aztán pedig kifogni, hogy képletesen beszéljen.
A boszorkány besétál a szobába, mintha egy nemes úrihölgy lenne.
Ahogy Alamaise beteszi az ajtót maga mögött, felteszi a kérdését.
A vörösköpenyes szemügyre veszi a szobáját. Épp ugyanolyan, mint amilyen a sajátja, amiben már járt is ezen a napon.
Oldalra pillant, és úgy szólal meg.*
- Lerí rólad, hogy nem vagy idevaló. Ahogy is, hogy néped más településeire sem.
Húst eszel, s élvezettel teszed. Nem úgy, mint ők. Mondd, sosem gondoltál még arra, hogy esetleg többre lennél hivatott?
*Ekkor már felé fordul.*
- Többre, mint amit néped sorai között elérhetsz.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-23, 9:52 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Észrevétlenül, ám annál nagyobb gondossággal igyekeztem elemezni a nőt körüllengő aurát. Vajon fajtárs csak sikeresen álcázta magát? Vagy ember, ahogy ténylegesen kinéz? Nem éreztem rajta oly álcát, mi engem fedett, ám vizslató tekintetem nem lankadt. Hatodik érzékem azt súgta, legyek óvatos. Felötlött bennem az is, hogy az általa viselt pecsét esetleg hamis, és talán egy rosszakaróval állok szemben.
-Nos, remek a megfigyelőképességed, valóban nem vagyok idevaló. Több időt töltöttem emberek, mint elfek között, így a hegyes fül már csak a származásom bizonyítéka, nem az elveim hírnöke - mondtam el a nőnek is a már évtizedek óta előadott történetet.
- Csak nem valami mágustanonc-toborzó lennél? Nem annak nézel ki... Ám ha mégis az vagy, nem is rabolnám tovább az idődet. Belőlem senki sem csinálhat holmi elvetemült varázslót, még ha sok hozzád hasonló azt is gondolja, hogy nagyobb a hatalma a legtöbb halandónál - fontam karjaimat határozottan magam előtt keresztbe.
- Ha pedig nem az vagy, hát hagyjuk a kertelést. Ki vagy te, és mi lenne az a megbízás?

Harcos voltam, jókora vággyal megáldva a vándorlás iránt, ami nem egy sárkány sajátja. A mágusok életformájával és mentalitásával ezáltal sosem bírtam azonosulni még annak ellenére sem, hogy én magam is éltem ezzel a tudománnyal. Mivel nekem volt más fegyverem is, így nem ástam magam bele túlságosan egyik mágiaiskolába sem, és nem ment az agyamra ez a sok ígérő képesség, mint egyes kétlábúaknak. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-01-31, 8:17 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*A vörösköpenyes elismerően biccent a válaszra. Több, mint mire számított, s ez jó neki. Alamaise elvei egészen mások, mint társaiéi.
Magában elégedetten konstatálja, hogy határozott, s tudja, mit akar.
Nem kertel hát ő sem, úgy dönt, nyílt lapokkal kíván játszani.*
- Valóban a Mágusok Tanácsát képviselem, s noha nem azért vagyok itt, felfedeztem másságod.
Nem novíciusokra vadászok, hisz ha mágus akartál volna lenni, az istenek elvezettek volna valamelyik toronyhoz, hogy köpenyt ölthess magadra, mi leginkább megfelel neked.
Én a Tanács tagjaként egészen más irányban érdeklődök.
Inkább gondolkodok olyasfélében, mint a Tanács és a főpapnő szolgálata, ki egész Lanuriának javáért dolgozik a Templomban és a Tanácsban is.
*Csupán szempillantásnyi szünetet tart, mielőtt tovább engedné szavainak folyását. Ez alatt kutatón figyeli az elf viselkedését, vajon mit is gondolhat eddigi szavairól.*
- Mi azon dolgozunk, szerte a Birodalomban, hogy ha kell, értesüléseket szerezzünk a Birodalom egységét veszélyeztető történésekről, csoportokról, ha kell, beavatkozzunk, hogy fenntartsuk a békét és a rendet.
Ehhez keresek segítséget.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-06, 8:59 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Alamaise nem felel a vörösköpenyes szavaira. Az talán némileg elbizonytalanodik abban, hogy tévedett. Az elf arcán nem látszik, hogy fontolóra venné a neki mondottakat, s így a boszorkány úgy érzi, túl messzire ment.
Közelebb lép a sárkányhoz, s halkan szól hozzá.*
- Ha nem érdekel a dolog, felejtsd el. Talán tévedtem veled kapcsolatban.
*Ebben az esetben, ha Alamaise nem reagál rá, elindul az ajtó felé, hogy elhagyja a szobát, s ha nem is tartóztatják, ő sem marad tovább.
Valamiért másképp mérte fel az elfet, s reménykedett abba, hogy a Tanács számára újabb segítőket tud toborozni.
A háború nem kímél senkit, még az ő hálózatukat sem.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-07, 10:01 pm

// Mese: Véráztatta földek //

- Állj! - * Kezemet tenyérrel az ajtónak vetettem, hogy megakadályozzam a vörösbe öltözött nő távozását.

Valóban... egy a kelleténél hosszasabban haboztam a nő szavainak hallatán. Említett egy bizonyos főpapnőt, aki nem lehet más csakis Onoria. E név pedig bármelyik sárkány szívében sötét haragot gerjesztene. Tudom jól, hiszen a sárkányseregben ezt a nevet mindig mély morgás követte, ami nálunk, sárkányoknál igencsak alapos kifejezése az unszimpátiának.

Én azonban azon kívül, amit eddig hallottam róla - legfőképpen hogy a sárkányok egyik legfőbb ellensége - egyáltalán nem ismertem. Sosem láttam, és még csak olyannal sem találkoztam, aki szemtől szemben találta volna magát vele, így csak egy nézőpontot, a sárkányok nézőpontját ismerem vele kapcsolatban. Hirtelen nem is tudtam, mit gondoljak erről az ajánlatról, de nem akartam elvetni. Akaratlanul is feltámadt bennem egy enyhe ellenérzés, az eddig hallottak alapján, de már új fejezetet nyitottam az életemben, így sok mindent kell más szemszögből megvizsgálnom, újra értelmeznem.

- Ez a Birodalom már évszázadok óta az egység apró szikráját hordozza csupán: kétlábú vagy sárkány. Így jelenleg békefenntartásról aligha beszélhetünk. Ám én is úgy vélem, hogy a békét vissza kell állítani bármi áron. Érzékeid nem csaltak, tényleg más vagyok. Azt viszont tudnod kell, hogy számomra a sárkányok élete ugyanolyan fontos, mint bármely másik, s velük együtt kell a békének eljönnie, nem nélkülük. Remélem , hogy ezt a Tanácsban is így gondolják... - kis szünet után pedig folytattam, immár elvettem a kezemet az ajtóról.
- Ám mostanában errefelé kissé sok ellenséget szereztem magamnak, így egy időre el kell mennem. Hol talállak meg, ha visszatértem? - Tekintetemet fürkészően a varázslónőére szegeztem. Ha nagy vonalakban egyeznek az álláspontjaink akkor mindenképpen fel fogom keresni a Tanácsot, miután visszajöttem. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-14, 6:23 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Alamaise megállítja a vörösköpenyest.
A nő kérdőn pillant rá.*
- Béke volt, míg újra ki nem robbantották a háborút.
*Jegyzi meg a nő, egyenesen az elf szemébe nézve. Azt gondolja, a barna hajú elf túl sokat háborúskodott már, s a kiontott vér miatt megcsömörlött.
Hogy a Tanács pontosan hogyan tervezi a békét, azt ő nem tudhatja, annyira nincs magas fokozata.
A főpapnővel is csak távolról, ritkán találkozik, ám a feltétlen tisztelet ez alapján is ott nyugszik benne.
Nagy formátumú személyiség, kinek oly sokat köszönhet e birodalom.*
- A Tanácsnak megfelelt a béke úgy, ahogy volt, vélhetően ennél többet ők sem akarnak.
*Jegyzi meg, nem reagálva a sárkányokkal kapcsolatos gondolatokra.*
- Itt ismernek engem, de Tarsisban is, miként a Természet templomában is. Csak keresd Izadort, a vörösköpenyest, s meglellek majd.


Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-20, 6:09 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Arcom komoran vizslatta az előttem lévőt.
- Rendben. Így teszek majd - válaszoltam neki, aztán hagytam, hogy ha úgy kívánja távozhasson.
Ha pedig így tett, akkor bezárom magam mögött az ajtót, hogy végre nyugovóra térhessek. Ám nem dőlök el azonnal. Egy kis ideig még ágyam szélén ücsörögve morfondírozok a vörösköpenyes szavain. Akárhogy is, egy próbát mindenképpen megér ez a találkozó. Jó lenne tudni, hogy Onoria és a Tanács miként képzelik el az oly hőn áhított békét, de előbb mindenképpen ki kell derítenem, hogy mi vár rám Vadalanban.

S álmaimban már ott jártam, az ismeretlen kontinensen. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-20, 7:31 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Olassië fogadójában Izador biccent az elf felé, majd kilép az ajtón, hogy a saját dolga után járjon, s így bizony nem sok időbe telik majd, hogy elhagyja az elfek fogadóját.
A nap ugyan mind világosabbá teszi a nappalt, az ősi sárkány varázslata még felhőkkel borítja az eget, hogy lehetőséget adjon az orkoknak Telar birtokba vételére.
A mágusnő távozását mind az Alamaiset, mind az őt szemmel tartó megfigyelők figyelemmel kísérik.
Nem követik, csak az erdő határáig, míg a sárkány békésen pihenhet, s ha kívánja, elhagyhatja majd a várost.
Ébredés után a fogadós kedvessége várja, s a katonák is éppoly udvariasak, mint mint korábban voltak.
A városba a csata végeztével az első elf seregek visszatérnek, s hozzák a sebesülteket is magukkal.
Éppúgy, miként hozzák magukkal az elesetteket is, kiket még lehetőségük volt elhozni.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-27, 12:22 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Kipihenten ébredtem. Készen álltam a hosszú útra. Kifizettem mindent, amivel a fogadósnak tartoztam, a városból kiérve pedig visszakértem a fegyvereimet, majd Ólmos hátán és az elf katonák kíséretében elhagytam Olassië erdejét.

A mágikus ló nem állt meg alattam, csak amikor már eltelt az egy nap, és kimerült a varázslat. Azután pedig úgy haladtam, mint egyébként szoktam: éjszaka sárkányként, a legkevesebb feltűnést keltve.

Nem néztem hátra. Nem volt időm érzelgős búcsút venni az anyakontinenstől. Tudtam, hogy dolgom van odaát, és most csak ez járt a fejemben. Út közben megtudtam azt is, hogy Telar elesett. Pont úgy, ahogyan sejtettem. *

//Köszönöm a játékot és a mesét!//
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime2022-02-27, 8:06 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise//

*Olassië fogadósa, majd a katonák is békésen válnak meg a sárkánytól. Alamaise nem zavart senkit, nem bántott senkit, így ők sem bántották őt.
Az erdőből kifelé haladva a csatatér nyomain még megvannak, s azon halad keresztül, majd, ha Vadalan felé veszi az irányt, át kell vágnia a Nyugati szegleten, minek nagy részét most is a sárkányok hadai birtokolják, Darlath vezetésével. A sárkányok között nem tud észrevétlen haladni, ám ha ügyes, ki is kerülheti a kilétété vitató kérdezősködést.
Természetesen, a másik irány is indulhat, mi még a Birodalom kezén van, s valamely keleti kikötőből is hajózhat tovább, ám akkor a kontinens déli csúcsát is meg kell kerülnie, hogy eljuthasson céljához.
Ha nyugatnak tart, megtapasztalhatja, miként rendezkedtek be a vadalanok Verinolban és környékén, s miként lepték el hajóik a kikötőket, öblöket ott.
Sárkányként akkor már nem érdemes közlekednie, az eget léghajókkal is őrzik, s bizony észrevesznek még egy kék sárkányt is az éjszakai égbolt sötétjében.
Onnan érdemesebb hajóval útnak indulnia, hogy Vadalanba érhessen, s nyugatról a hajóút is jóval rövidebb.*

//Köszönöm a részvételt, menj békével! Smile //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Olassië, az elfek városa - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 21 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Olassië, az elfek városa
Vissza az elejére 
21 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
 Similar topics
-
» Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Olassië alkonya
» Olassië erdeje
» Elfek népe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Olassië-
Ugrás: